MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Meade Invitational
Meade Invitational Outdoors History
Hosted By: Meade
Ft. Meade Maryland
2007-04-21

  Meade Senior High School                          's MEET MANAGER  9:24 PM  4/22/2007  Page 1
                                    MEADE STAMPEDE 2007 - 4/21/2007
                                           MEADE HIGH SCHOOL
                                                Results
from runningmaryland.com

  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Tongue, Jessica              Annapolis HS           12.00      12.11q  5
  2 Decoster, Jameice            McDonogh               12.00      12.44q  6
  3 Montwaynise, Mclauchlin      Potomac HS             12.20      12.45q  1
  4 Harris, Brittany             McDonogh               12.00      12.51q  3
  5 Brooks, Erin                 Seton Keough           12.50      12.59q  4
  6 Dix, Jermia                  Western Tech           12.50      12.68q  2
  7 Hawkins, Monique             New Town HS            12.80      12.70q  1
  8 Lovejoy, Lauren              Meade                  12.80      13.00q  6
  9 Rucker, Natasha              Old Mill HS            12.60      13.04   5
 10 Williams, Alexis             Hammond HS             14.00      13.14   2
 11 Council, Ashleigh            Paint Branch HS        12.50      13.32   4
 12 Gether, Jaylin               Western Tech           13.00      13.33   6
 13 Mabry, Tyler                 Hammond HS             14.50      13.36   4
 14 Wilds, Shazarah              Annapolis HS           13.00      13.43   2
 15 Hawthrone, Romula            Kennedy                12.80      13.44   3
 16 Butler, Ericka               Suitland HS Rams       13.20      13.49   6
 17 Alexander, Sarah             Northeast HS           12.60      13.52   6
 18 Sydner, Quierstin            Oakland Mills          13.00      13.65   5
 19 Silva, Jessica               Toms River East        12.80      13.68   5
 20 Ragland, Chasity             Meade                  13.80      13.80   3
 21 Harmon, Rachel               Old Mill HS            13.50      13.86   4
 22 Pindell, Jazzmine            Northeast HS           12.80      13.92   3
 23 Hursey, Alexus               Laurel HS                         13.96   3
 24 Law, Asia                    Seton Keough           13.90      13.98   6
 25 Griffiths, Danancia          Potomac HS             13.30      14.09   5
 25 Duncan, Kimberly             High Point HS          13.17      14.09   3
 27 Dillon, Sashique             Glen Burnie HS         13.90      14.24   1
 28 Twibill, Jackie              Toms River East        12.90      14.25   4
 29 Grant, Sade                  Oakland Mills          13.50      14.27   4
 30 Prindeze, Laura              Mount De Sales HS      13.70      14.39   1
 31 Daniels, Dominique           High Point HS          13.00      14.48   3
 32 Holmes, Jamisha              Paint Branch HS        13.00      14.52   1
 33 Matthews, Montez             Archbishop Carroll     13.90      14.66   3
 34 Savoy, Tashia                Glen Burnie HS         13.80      14.78   6
 35 Dudley, Rena                 Mount De Sales HS      14.20      14.92   4
 36 Lucas, Donelia               Archbishop Carroll     13.80      15.65   5
 37 Brooks, Jazmine              Laurel HS                         17.23   6
 -- Scott, Dominique             Suitland HS Rams                     FS   5
  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Tongue, Jessica              Annapolis HS           12.11      11.91   10
  2 Decoster, Jameice            McDonogh               12.44      12.20    8
  3 Harris, Brittany             McDonogh               12.51      12.45    6
  4 Brooks, Erin                 Seton Keough           12.59      12.59    4
  5 Hawkins, Monique             New Town HS            12.70      12.72    2
  6 Montwaynise, Mclauchlin      Potomac HS             12.45      12.73    1
  7 Dix, Jermia                  Western Tech           12.68      12.76
  8 Lovejoy, Lauren              Meade                  13.00      12.87
  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Oliver, Tionne               Northeast HS           25.30      25.76   1  10
  2 Hawkins, Monique             New Town HS            25.70      26.25   2   8
  3 Lupinek, Courtney            Chesapeake-AA          26.80      26.43   3   6
  4 Walton, Zequilla             Potomac HS             27.30      27.07   4   4
  5 Dix, Jermia                  Western Tech           26.00      27.10   2   2
  6 Mclean, Ashley               Paint Branch HS        25.00      27.42   1   1
  7 Rucker, Natasha              Old Mill HS            27.00      27.45   4
  8 Leclercq, Lauren             Meade                  27.00      27.57   4
  9 Frazee, Lianna               Toms River East        28.00      27.65   6
 10 Yarn, Kelly                  Western Tech           26.50      27.67   3
 11 Franklin, Renee              Hammond HS             29.00      27.82   7
 12 Syndor, Kellie               Seton Keough           27.70      27.87   5
 13 Burger, Grace                Broadneck              26.00      27.94   2
 14 Garner, Ashley               Meade                  29.00      28.13   7
 15 Mottenon, Shakeja            Suitland HS Rams                  28.21   8
 16 Williams, Alexis             Hammond HS             29.00      28.28   7
 16 Foster, Tiffany              Annapolis HS           27.00      28.28   3
 18 Amadeo, Catherine            Toms River East        28.50      28.38   7
 19 Hursey, Alexus               Laurel HS                         28.46   9
 20 Joseph, Keesha               Old Mill HS            28.00      28.54   6
 21 Hudgins, Jaclyn              Chesapeake-AA          27.50      28.61   5
 21 Burkhalter, Lesley           Mount De Sales HS      28.00      28.61   6
 23 Yuille, Marie                Oakland Mills          27.20      28.81   4
 24 Scott, Dominique             Suitland HS Rams                  28.97   9
 25 Rovel-Jones, Fallon          New Town HS            27.00      29.03   4
 26 Snowden, Ariel               Glen Burnie HS         28.50      29.53   6
 27 Auston, Tabitha              Idea Pcs                          29.89   8
 28 Grimes, Coleia               High Point HS          32.00      29.92   8
 29 Foster, Tracy                High Point HS          27.87      30.15   5
 30 Shelton, Mariah              Annapolis HS                      30.36   8
 31 Laverdiere, Courtney         Broadneck              28.00      30.50   5
 32 Dudley, Rena                 Mount De Sales HS      29.20      30.52   7
 33 Powell, Jenee                Archbishop Carroll     27.10      30.55   4
 34 Malcolm, Nicola              Archbishop Carroll     28.20      32.29   6
 35 Brooks, Jazmine              Laurel HS                         37.27   9
  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jones, Tynise                Old Mill HS          1:00.80      59.09   2  10
  2 Oliver, Tionne               Northeast HS           59.30      59.45   1   8
  3 Franklin, Renee              Hammond HS           1:10.00      59.94   8   6
  4 Cormier, Ashley              New Town HS            59.20      59.98   1   4
  5 Miller, Michele              Kennedy                58.00    1:00.45   1   2
  6 Amarouso, Kathleen           Toms River East      1:00.00    1:00.60   2   1
  7 Mclean, Ashley               Paint Branch HS        58.00    1:01.68   1
  8 Wittstadt, Abby              Mount De Sales HS               1:01.79   2
  9 Walton, Zequilla             Potomac HS             59.80    1:01.83   2
 10 Pearce, Sara                 Toms River East      1:00.00    1:02.11   2
 11 Mitchell, Shanita            Suitland HS Rams     1:04.00    1:03.21   5
 12 Kelty, Kara                  Meade                1:03.00    1:03.71   4
  ....Girls 400 Meter Dash
 13 Rhodes, Mckenzie             Western Tech         1:03.00    1:04.34   4
 14 Simon, Nora                  Chesapeake-AA        1:03.50    1:05.45   4
 15 Carey, Brittany              Suitland HS Rams     1:08.00    1:05.63   8
 16 Lawson, Kristin              Oakland Mills        1:03.00    1:06.01   4
 17 Brown, Karlena               Northeast HS         1:08.00    1:06.20   8
 18 Dell, Megan                  Old Mill HS          1:05.70    1:06.43   6
 19 Yarn, Kelly                  Western Tech           59.00    1:06.60   1
 20 Woodside, Asia               Seton Keough         1:06.00    1:06.90   6
 21 Ose, Allison                 South River HS       1:05.00    1:06.97   5
 22 Wingard, Margaret            Mount De Sales HS    1:06.70    1:07.33   7
 23 Laverdiere, Courtney         Broadneck            1:07.00    1:08.09   7
 24 Schmuff, Shayna              Chesapeake-AA        1:07.00    1:08.22   7
 25 Pollander, Amanda            Broadneck            1:06.00    1:08.85   6
 26 Howser, Kathryn              Annapolis HS         1:04.00    1:10.18   5
 27 Cooley, India                Glen Burnie HS       1:08.00    1:12.42   7
 28 Foster, Tracy                High Point HS        1:06.00    1:13.94   6
 29 Dieynaba, Dee                Kennedy              1:01.00    1:15.67   3
 30 Nwuju, Janylle               Laurel HS            1:02.00    1:18.61   3
 31 Foster, Tiffany              Annapolis HS         1:02.00    1:19.57   3
 32 Lingoua, Christa             Paint Branch HS      1:02.00    1:19.58   3
 33 Rovel-Jones, Fallon          New Town HS          1:01.70    1:22.05   3
 34 Cox, Tonisha                 Laurel HS            1:04.00    1:31.01   5
  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seymour, Ashley              Archbishop Carroll   2:17.00    2:17.84   10
  2 Mason, Christina             Meade                2:20.00    2:21.34    8
  3 Baker, Christy               Chesapeake-AA        2:25.00    2:23.81    6
  4 Trevino, Cassandra           Old Mill HS          2:20.00    2:25.46    4
  5 Striano, Michele             Oakland Mills        2:27.00    2:26.41    2
  6 Savage, Jasmine              Meade                2:28.00    2:27.85    1
  7 Cormier, Ashley              New Town HS          2:21.50    2:28.08
  8 Jennifer, Joy                Oakland Mills        2:30.00    2:31.20
  9 Payne, Ashlee                Kennedy              2:28.00    2:31.48
 10 Limbacher, Katie             Broadneck            2:27.00    2:31.65
 11 Dieynaba, Dee                Kennedy              2:40.00    2:32.45
 12 Dahlberg, Kirsten            Mount De Sales HS    2:28.90    2:32.90
 13 Lang, Jessica                Broadneck            2:35.00    2:33.56
 14 Obrien, Casey                Annapolis HS         2:35.00    2:33.76
 15 Mcquillan, Megan             Seton Keough         2:28.00    2:38.20
 16 Thomas, Janeal               Paint Branch HS      2:32.00    2:42.07
 17 Kozek, Haley                 South River HS       2:44.00    2:42.23
 18 Chapman, Kelly               South River HS       2:49.00    2:43.99
 19 Howser, Kathryn              Annapolis HS         2:35.00    2:45.56
 20 Schmuff, Shayna              Chesapeake-AA        2:33.00    2:45.63
 21 Joly, Marjorie               High Point HS        2:50.00    2:50.95
 22 Seidl, Ashley                Mount De Sales HS    2:40.00    2:53.78
 23 Sturgill, Ashley             Northeast HS         3:02.00    2:56.52
  Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chichester, Jennifer         Archbishop Carroll   4:45.00    4:54.86   10
  2 Doyle, Alyssa                Seton Keough         5:05.00    4:56.37    8
  3 Wilson, Lindsay              Seton Keough         5:00.00    4:57.56    6
  4 Kellerman, Frances           McDonogh             5:02.00    4:58.90    4
  5 Seymour, Ashley              Archbishop Carroll   4:47.00    5:04.03    2
  6 Dodd, Martina                Meade                5:15.00    5:06.60    1
  7 Savage, Jasmine              Meade                5:12.00    5:07.84
  8 Blevins, Laura               Chesapeake-AA        5:15.00    5:13.14
  9 Heater, Miranda              South River HS       5:33.00    5:17.88
 10 Hamill, Carly                Broadneck            5:00.00    5:20.67
 11 Obrien, Casey                Annapolis HS         5:25.00    5:21.53
 11 Kozek, Haley                 South River HS       5:40.00    5:21.53
 13 Gilbert, Katie               Broadneck            5:10.00    5:28.78
 14 Servais, Mallory             Old Mill HS          5:35.00    5:36.32
 15 Brandt, Sara                 Toms River East      5:50.00    5:37.13
 16 Howser, Kathryn              Annapolis HS         5:25.00    5:38.36
 17 Buda, Gabby                  Mount De Sales HS    5:50.00    5:39.77
 18 Collins, Tiffany             Meade                           5:52.15
 19 Gresh, Casey                 Mount De Sales HS    6:04.00    5:58.15
 20 Tollett, Elizabeth           Chesapeake-AA        5:25.00    6:05.33
 21 Jivers, Kim                  Glen Burnie HS       6:10.00    6:22.45
 22 Vu, Sylvie                   Paint Branch HS      6:25.00    6:27.02
 23 Shuler, Rachel               Oakland Mills        5:55.00    6:36.25
 24 Chang, Sarah                 Paint Branch HS      6:30.00    6:38.51
  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chichester, Jennifer         Archbishop Carroll  11:00.00   10:47.84   10
  2 Kellerman, Frances           McDonogh            11:00.00   10:48.17    8
  3 Sacker, Katie                Seton Keough        11:35.00   10:56.44    6
  4 Wilson, Lindsay              Seton Keough        11:05.00   11:03.99    4
  5 Woodward, Tait               Broadneck           11:45.00   11:07.69    2
  6 Dodd, Martina                Meade               11:30.00   11:08.81    1
  7 Hendrikson, Camilla          Annapolis HS        11:30.00   11:10.99
  8 Fromme, Mary                 South River HS      11:48.00   11:18.85
  9 Kenner, Julie                Broadneck           12:00.00   11:33.02
 10 Pownall, Kristen             Old Mill HS         12:10.00   11:48.34
 11 Kimble, Elizabeth            Oakland Mills       12:00.00   12:13.22
 12 Dambra, Katherine            South River HS      12:55.00   12:32.20
 13 Ford, Christianne            Annapolis HS        12:40.00   12:41.93
 14 Blackwell, Taylor            High Point HS       13:30.00   12:49.64
 15 Madden, Talyor               Toms River East     12:40.00   13:28.86
 16 Hoskinson, Jessica           Chesapeake-AA       12:50.00   14:03.04
 17 Rice, Tara                   Toms River East     14:00.00   14:05.41
 18 Cockrell, Leslie             Glen Burnie HS      12:30.00   14:16.40
  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Kristen               McDonogh               14.46      15.04q  4
  2 Tongue, Jessica              Annapolis HS           15.50      15.38q  3
  3 Barnes, Gabrielle            Oakland Mills          15.00      16.20q  1
  4 Hunt, Lauren                 Meade                  16.00      16.64q  2
  5 Richmond, Brittany           Western Tech           16.50      16.93q  1
  6 Wilds, Lareesa               Annapolis HS           16.50      16.99q  2
  6 Roberts-Brown, Leia          Archbishop Carroll     16.10      16.99q  4
  8 Tubbs, Keniesha              Old Mill HS            17.70      17.34q  4
  9 Wright, Maya                 Seton Keough           18.44      17.50   4
 10 Salvato, Kim                 Toms River East        17.00      17.52   3
 11 Borrero, Yunitza             Northeast HS           17.30      17.82   2
 12 Payne, Stephanie             Broadneck              17.90      17.87   4
 13 Smith, Crystal               Meade                  18.00      18.85   1
 14 Agyemang, Safoah             Paint Branch HS        15.50      19.00   3
 15 Hudson, Aly                  Chesapeake-AA          18.40      19.07   1
 16 Prindeze, Laura              Mount De Sales HS      19.00      19.37   4
 17 Clause, Britney              Chesapeake-AA          18.40      19.41   2
 18 Davis, Domonique             Seton Keough           19.50      19.44   2
 19 Macejack, Sandra             Toms River East        18.00      20.06   3
 20 Jones, Jasmine               Paint Branch HS        14.60      20.11   2
 21 Pio, Faz                     Kennedy                20.60      21.07   1
  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Brown, Kristen               McDonogh               15.04      14.66   10
  2 Tongue, Jessica              Annapolis HS           15.38      15.40    8
  3 Barnes, Gabrielle            Oakland Mills          16.20      16.17    6
  4 Hunt, Lauren                 Meade                  16.64      16.27    4
  5 Wilds, Lareesa               Annapolis HS           16.99      16.31    2
  6 Roberts-Brown, Leia          Archbishop Carroll     16.99      17.15    1
  7 Tubbs, Keniesha              Old Mill HS            17.34      17.37
  8 Richmond, Brittany           Western Tech           16.93      17.37
  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Campbell, Lauren             Western Tech         1:07.00    1:05.68   1  10
  2 Mason, Christina             Meade                1:08.00    1:06.73   1   8
  3 Payne, Stephanie             Broadneck            1:11.00    1:07.95   2   6
  4 Wright, Dominique            Kennedy              1:10.00    1:08.77   2   4
  5 Burger, Grace                Broadneck            1:12.00    1:09.29   3   2
  6 Hunt, Lauren                 Meade                1:07.00    1:12.45   1   1
  7 Borrero, Yunitza             Northeast HS                    1:14.66   4
  8 Ponanski, Natalie            Toms River East      1:08.00    1:14.69   1
  9 Hudson, Aly                  Chesapeake-AA        1:09.00    1:16.68   2
 10 Thomas, Janeal               Paint Branch HS      1:10.00    1:19.17   2
 11 Ernandis, Victoria           Northeast HS                    1:19.68   4
  ....Girls 400 Meter Hurdles
 12 Pio, Faz                     Kennedy              1:20.00    1:20.30   3
 13 Rivers, Hannah               South River HS       1:25.00    1:21.54   4
 14 Asher, Mponya                Paint Branch HS      1:15.00    1:23.50   3
  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Meade  'A'                                          49.00      49.95   1  10
     1) Hunt, Lauren                    2) Leclercq, Lauren
     3) Lovejoy, Lauren                 4) Mason, Christina
  2 Western Tech  'A'                                   49.00      50.38   1   8
     1) Campbell, Lauren                2) Dix, Jermia
     3) Gether, Jaylin                  4) Richmond, Brittany
  3 Annapolis HS  'A'                                   51.00      51.25   2   6
     1) Foster, Tiffany                 2) Tongue, Jessica
     3) Wilds, Lareesa                  4) Wilds, Shazarah
  4 Old Mill HS  'A'                                    52.60      51.48   3   4
     1) Briggs, Ericka                  2) Harmon, Rachel
     3) Lovett, Nilysha                 4) Rucker, Natasha
  5 Chesapeake-AA  'A'                                  50.50      51.73   2   2
     1) Connelly, Brooke                2) Hudgins, Jaclyn
     3) Lupinek, Courtney               4) Waters, Melanie
  6 Northeast HS  'A'                                   52.50      52.33   3   1
     1) Alexander, Sarah                2) Holtgreve, Ashley
     3) Oliver, Tionne                  4) Pindell, Jazzmine
  7 Suitland HS Rams  'A'                               54.00      52.54   3
     1) Butler, Ericka                  2) Ellis, Cashmere
     3) Mottenon, Shakeja               4) Scott, Dominique
  8 Kennedy  'A'                                        49.80      52.65   1
     1) Hawthrone, Romula               2) Miller, Michele
     3) Morris, Brittanie               4) Wright, Dominique
  9 Seton Keough  'A'                                   53.00      52.83   3
     1) Law, Asia                       2) Smith, Jessica
     3) Syndor, Kellie                  4) Wilson, Mariah
 10 Paint Branch HS  'A'                                52.00      52.95   2
     1) Agyemang, Safoah                2) Boddie, Omega
     3) Council, Ashleigh               4) Holmes, Jamisha
 11 Oakland Mills  'A'                                  50.00      53.19   1
     1) Barnes, Gabrielle               2) Grant, Sade
     3) John, Alexis                    4) Spruill, Christina
 12 Potomac HS  'A'                                     50.20      54.24   2
     1) Best, Laquetta                  2) Griffiths, Danancia
     3) Hall, Sherita                   4) Montwaynise, Mclauchlin
 13 Hammond HS  'A'                                     50.00      54.31   2
     1) Bryan, Nadia                    2) Humpert, Kim
     3) Love, Shenika                   4) Lozier, Jen
 14 Old Mill HS  'B'                                    57.00      54.45   4
     1) Joseph, Keesha                  2)
 15 Mount De Sales HS  'A'                              52.50      54.57   3
     1) Burkhalter, Lesley              2) Hutchison, Colleen
     3) Prindeze, Laura                 4) Wittstadt, Abby
 16 High Point HS  'A'                                  55.00      54.71   4
     1) Austin, Keona                   2) Campbell, Shantelle
     3) Daniels, Dominique              4) Duncan, Kimberly
  ....Girls 4x100 Meter Relay
 17 Northeast HS  'B'                                   54.90      55.35   4
     1) Drew, Akiba                     2) Quasney, Aubrery
     3) Riggs, Rachel                   4) Whitehead, Lavonne
 18 Glen Burnie HS  'A'                                 54.00      55.70   4
     1) Cooley, India                   2) Dillon, Sashique
     3) Jones, Simone                   4) Savoy, Tashia
 19 South River HS  'A'                                 55.00      56.10   4
     1) Paskalides, Haley               2) Rogers, Larel
     3) Rogers, Laria                   4) Whitfield, Jen
 20 Chesapeake-AA  'B'                                  55.00      56.32   4
     1) Braxton, Ashlee                 2) Clause, Britney
     3) Harris, Kristin                 4) Herron, Elaina
  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Meade  'A'                                        4:10.00    4:02.91   4  10
     1) Dodd, Martina                   2) Hendricks, Ashley
     3) Leclercq, Lauren                4) Savage, Jasmine
  2 Kennedy  'A'                                      4:09.00    4:06.50   4   8
     1) Dieynaba, Dee                   2) Hall, Alicia
     3) Miller, Michele                 4) Payne, Ashlee
  3 Hammond HS  'A'                                   4:10.00    4:09.67   4   6
     1) Bryan, Nadia                    2) Humpert, Kim
     3) Lozier, Jen                     4) Matthews, Rachel
  4 Paint Branch HS  'A'                              4:00.00    4:11.18   4   4
     1) Jules, Vanessa                  2) Lingoua, Christa
     3) Mclean, Ashley                  4) Quigley, Taynaia
  5 Northeast HS  'A'                                 4:40.00    4:12.46   2   2
     1) Alexander, Sarah                2) Brown, Karlena
     3) Oliver, Tionne                  4) Quasney, Aubrery
  6 Chesapeake-AA  'A'                                4:15.00    4:13.97   3   1
     1) Baker, Christy                  2) Hudgins, Jaclyn
     3) Hudson, Aly                     4) Schmuff, Shayna
  7 Archbishop Carroll  'A'                           4:05.00    4:14.59   4
     1) Burrows, Rachel                 2) Clark, Iyana
     3) Roberts-Brown, Leia             4) Washington, Shannon
  8 Broadneck  'A'                                    4:20.00    4:17.95   3
     1) Burger, Grace                   2) Lang, Jessica
     3) Laverdiere, Courtney            4) Limbacher, Katie
  9 Oakland Mills  'A'                                4:20.00    4:19.07   3
     1) Geraci, Lauren                  2) Jennifer, Joy
     3) Lawson, Kristin                 4) Striano, Michele
 10 Suitland HS Rams  'A'                             4:20.50    4:20.32   3
     1) Carey, Brittany                 2) Mitchell, Shanita
     3) Mottenon, Shakeja               4) Young, Tara
 11 Chesapeake-AA  'B'                                4:40.00    4:31.48   2
     1) Braxton, Ashlee                 2) Dipaola, Tina
     3) Fitzmaurice, Erin               4) Herron, Elaina
 12 Old Mill HS  'A'                                  4:22.00    4:33.36   3
     1) Dell, Megan                     2) Foster, Sarah
     3) Jones, Tynise                   4) Norman, Sarah
 13 Seton Keough  'A'                                 4:35.00    4:34.81   2
     1) Doyle, Alyssa                   2) Forrester, Leila
  ....Girls 4x400 Meter Relay
     3) Riddle, Karen                   4) Skiest, Stefanie
 14 Meade  'B'                                        4:30.00    4:34.94   2
     1) Arnold, Kierra                  2) Johnson, Renecia
     3) Kelty, Caprice                  4) Mcpartland, Kari
 15 Potomac HS  'A'                                   4:08.00    4:40.42   4
     1) Montwaynise, Mclauchlin         2) Smith, Diamond
     3) Walton, Zequilla                4) Winston, Tiara
 16 Suitland HS Rams  'B'                                        4:40.83   2
 17 High Point HS  'A'                                4:35.00    5:00.62   2
     1) Blackwell, Taylor               2) Campbell, Shantelle
     3) Ferguson, Stefany               4) Foster, Tracy
 18 Glen Burnie HS  'A'                               4:22.00    5:03.20   3
     1) Cooley, India                   2) Dillon, Sashique
     3) Jivers, Kim                     4) Snowden, Ariel
  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Old Mill HS  'A'                                 10:08.00    9:59.75   10
     1) Converso, Laine                 2) Foster, Sarah
     3) Pownall, Kristen                4) Servais, Mallory
  2 Broadneck  'A'                                   10:10.00   10:05.14    8
     1) Hopper, Ellen                   2) Lang, Jessica
     3) Limbacher, Katie                4) Pollander, Amanda
  3 Kennedy  'A'                                     10:32.00   10:05.32    6
     1) Dieynaba, Dee                   2) Hall, Alicia
     3) Igbo, Adaora                    4) Payne, Ashlee
  4 Meade  'A'                                       10:05.00   10:10.27    4
     1) Dodd, Martina                   2) Kelty, Caprice
     3) Kelty, Kara                     4) Leclercq, Lauren
  5 McDonogh  'A'                                    10:40.00   10:22.19    2
     1) Cromwell, Caitlin               2) Douglas, Courtney
     3) Hudson, Sarah                   4) Kellerman, Frances
  6 Toms River East  'A'                             10:20.00   10:24.24    1
     1) Borodin, Jessica                2) Calegero, Carly
     3) Gethard, Corrie                 4) Luterane, Brianne
  7 Oakland Mills  'A'                               10:40.00   10:25.04
     1) Davidson-Wolf, Leah             2) Geraci, Lauren
     3) James, Margo                    4) Jennifer, Joy
  8 Seton Keough  'A'                                10:40.00   10:47.05
     1) Doyle, Alyssa                   2) Mcquillan, Megan
     3) Riddle, Karen                   4) Sacker, Katie
  9 Mount De Sales HS  'A'                           10:20.00   10:56.54
     1) Boulay, Becky                   2) Buda, Gabby
     3) Dahlberg, Kirsten               4) Seidl, Ashley
 10 Annapolis HS  'A'                                10:30.00   10:56.92
     1) Hendrikson, Camilla             2) Howser, Mary
     3) Juras, Erica                    4) Miller, Lindsey
 11 Northeast HS  'A'                                11:56.00   11:18.45
     1) Blake, Stevie                   2) Ernandis, Victoria
     3) Quasney, Aubrery                4) Sorto, Laly
 12 Paint Branch HS  'A'                             11:30.00   12:01.63
     1) Chang, Sarah                    2) Dang, Cynthia
     3) Faustin, Sabrina                4) Ocran, Cindy
  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gether, Jaylin               Western Tech         4-08.00    4-11.00   10
  2 John, Alexis                 Oakland Mills        4-10.00    4-08.00    8
  3 Quigley, Taynaia             Paint Branch HS      4-10.00   J4-08.00    6
  4 Treuth, Caitlin              Seton Keough         5-00.00   J4-08.00    4
  5 Boddie, Omega                Paint Branch HS      4-08.00   J4-08.00    2
  6 Robinson, Kelli              Chesapeake-AA        4-10.00    4-06.00    1
  7 Dipaola, Tina                Chesapeake-AA        5-01.00   J4-06.00
  8 Lilley, Maya                 Old Mill HS          4-04.00    4-04.00
  8 Borodin, Jessica             Toms River East      4-08.00    4-04.00
  8 Candell, Carly               Annapolis HS         4-08.00    4-04.00
  8 Hall, Alicia                 Kennedy              4-08.00    4-04.00
 12 Macejack, Sandra             Toms River East      4-02.00       4.00
 -- Tubbs, Keniesha              Old Mill HS          4-06.00         NH
 -- Jones, Antonette             Annapolis HS         4-08.00         NH
 -- Brown, Karlena               Northeast HS         4-08.00         NH
 -- Ose, Allison                 South River HS       4-06.00         NH
 -- Washington, Erin             Poly                 4-06.00        DNF
  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Staton, Brooke               McDonogh            18-01.00   16-08.00   10
  2 Lilley, Maya                 Old Mill HS         14-02.00   16-06.50    8
  3 Barnes, Gabrielle            Oakland Mills       16-00.00   16-03.00    6
  4 Lovejoy, Lauren              Meade               15-00.00   15-11.00    4
  5 Forrester, Leila             Seton Keough        16-03.00   15-06.00    0.75
  5 Salvato, Kim                 Toms River East     15-06.00   15-06.00    0.75
  5 Statham, Arielle             Paint Branch HS     15-05.00   15-06.00    0.75
  5 Brooks, Erin                 Seton Keough        16-10.00   15-06.00    0.75
  9 Hawthrone, Romula            Kennedy             16-00.00   14-11.00
  9 Waters, Melanie              Chesapeake-AA       15-04.00   14-11.00
 -- Mabry, Tyler                 Hammond HS          14-00.00         ND
 -- Norman, Sarah                Old Mill HS         13-09.00         ND
 -- Wingard, Margaret            Mount De Sales HS   13-00.00         ND
 -- Wilson, Teresa               Glen Burnie HS      14-00.00         ND
 -- Wadsworth, Kierston          Hammond HS          17-09.00         ND
 -- Mccown, Paula                Archbishop Carroll  14-00.00         ND
 -- Crowley, Colleen             South River HS      14-07.00         ND
 -- Connelly, Brooke             Chesapeake-AA       13-00.00         ND
 -- Geier, Jaimie                Mount De Sales HS   14-10.00         ND
 -- Carter, Kandice              Suitland HS Rams                     ND
 -- Borrero, Yunitza             Northeast HS        13-05.00         ND
 -- Cohen, Cheyene               Toms River East     14-00.00         ND
 -- Jones, Jasmine               Paint Branch HS     14-00.00         ND
 -- John, Alexis                 Oakland Mills       14-06.00         ND
 -- Jones, Simone                Glen Burnie HS      14-00.00         ND
 -- Hall, Alicia                 Kennedy             15-00.00         ND
 -- Hunt, Lauren                 Meade               15-00.00         ND
  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brooks, Erin                 Seton Keough        38-08.00   37-04.00   10
  2 Staton, Brooke               McDonogh            37-00.00   36-01.00    8
  3 Forrester, Leila             Seton Keough        34-00.00   32-11.00    6
  4 Barnes, Gabrielle            Oakland Mills                  32-07.50    4
  5 Statham, Arielle             Paint Branch HS     34-05.00   32-02.00    2
  6 Cohen, Cheyene               Toms River East                30-03.00    1
  7 Geier, Jaimie                Mount De Sales HS   31-02.00   30-01.00
  8 Tubbs, Keniesha              Old Mill HS         28-06.00   29-09.50
  9 Lilley, Maya                 Old Mill HS         29-02.00   29-02.00
 10 Simon, Nora                  Chesapeake-AA       32-00.00   28-10.00
 11 Pio, Faz                     Kennedy             27-00.00   28-09.00
 12 Robinson, Kelli              Chesapeake-AA       31-07.00   28-08.00
 12 Wadsworth, Kierston          Hammond HS          29-04.00   28-08.00
 -- Laverdiere, Courtney         Broadneck           28-00.00         ND
 -- Igbo, Adaora                 Kennedy             25-00.00         ND
  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wright, Rachelle             Potomac HS          43-04.00   38-01.50   10
  2 Ruffin, Maketa               New Town HS         34-06.50   33-07.00    8
  3 Cox, Meische                 Meade               30-00.00   33-04.50    6
  4 Green, Candace               Annapolis HS        33-00.00   32-04.00    4
  5 Skulitz, Nicole              Toms River East     34-00.00   31-11.00    2
  6 Scala, Christina             Toms River East     34-00.00   31-07.50    1
  7 Neal, Emily                  Chesapeake-AA       33-00.00   31-07.00
  8 Jones, Patrice               Old Mill HS         29-02.00   30-03.50
  9 Voorhees, Megan              Seton Keough        32-03.00   30-02.75
 10 Hall, Sherita                Potomac HS          36-06.00   29-06.25
 11 John, Alexis                 Oakland Mills       30-00.00   29-03.50
 -- Pendelton, Emily             Seton Keough        25-09.00         ND
 -- Wilds, Shazarah              Annapolis HS        28-00.00         ND
 -- Worbel, Stacey               Northeast HS        24-10.00         ND
 -- Sparklin, Barbra             Northeast HS        25-06.00         ND
 -- Hall, Quavena                Laurel HS                            ND
 -- Grace, Annie                 Mount De Sales HS   23-00.00         ND
 -- Hewins, Laura                Mount De Sales HS   28-05.00         ND
 -- Boddie, Omega                Paint Branch HS     36-00.00         ND
 -- Crowley, Colleen             South River HS      23-05.00         ND
 -- Mesgna, Titi                 Kennedy             20-00.00         ND
 -- Onuoha, Ojiugo               Laurel HS                            ND
 -- Lewis, Lauren                Meade               26-00.00         ND
 -- Manyi, Abangma               Paint Branch HS     28-00.00         ND
  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Neal, Emily                  Chesapeake-AA         110-00     111-06   10
  2 Ruffin, Maketa               New Town HS           112-00     109-11    8
  3 Georgiou, Alexandra          Old Mill HS           103-10      96-03    6
  4 Voorhees, Megan              Seton Keough           87-07      91-00    4
  ....Girls Discus Throw
  5 Hall, Sherita                Potomac HS             98-00      89-10    2
  6 Cox, Meische                 Meade                  85-00      88-10    1
  7 Sparklin, Barbra             Northeast HS           84-02      86-07
  8 Hewins, Laura                Mount De Sales HS      83-07      84-09
  9 Young, Shawnata              Potomac HS             82-10      83-09
 10 Holmes, Brittany             Old Mill HS            74-06      81-09
 11 Dolan, Mackenzie             Toms River East        85-00      81-02
 12 Worbel, Stacey               Northeast HS           84-05      78-02
 -- Pendelton, Emily             Seton Keough           80-00         ND
 -- Johnson, Renecia             Meade                                ND
 -- Boddie, Omega                Paint Branch HS        65-00         ND
 -- Wesselman, Kacy              Mount De Sales HS      64-07       FOUL
 -- Rosario, Rachel              Paint Branch HS        70-00       FOUL
 -- Mesgna, Titi                 Kennedy                60-00       FOUL
 -- Lewis, Lauren                Meade                              FOUL
  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Love, Derrick                Hammond HS             10.70      11.01q  5
  2 Duncan, Darrhyl              Meade                  11.10      11.25q  2
  3 Uzoh, Anya                   Meade                  11.00      11.26q  2
  4 Murphy, Brandon              Eleanor Roos           11.29      11.30q  3
  5 Watts, Johnathan             Old Mill HS            11.00      11.42q  6
  6 Diaz, Reyes                  High Point HS          11.13      11.46q  6
  7 Adams, Traval                Annapolis HS           11.30      11.47q  2
  8 Gordon, Dwayne               Glen Burnie HS         10.90      11.49q  4
  9 Green, Malcolm               Old Mill HS            11.20      11.51   5
  9 Henley, Mike                 Kennedy                11.60      11.51   4
  9 Enow, Galen                  Hammond HS             11.70      11.51   6
 12 Shannon, Jamal               Western Tech           11.40      11.63   3
 13 Best, Jeramie                Potomac HS             11.00      11.65   3
 13 Kuma-Mintah, Kofi            Broadneck              11.50      11.65   1
 15 Desmond, Haynes              Paint Branch HS        11.60      11.66   1
 16 Smith, Paul                  Western Tech           11.30      11.72   6
 17 Kelley, Paul                 Potomac HS             11.25      11.73   1
 17 Harsanyi, Jeremy             Chesapeake-AA          11.50      11.73   5
 19 Holland, Ian                 Baltimore Poly         11.50      11.74   5
 20 Jackson, Anthony             Chesapeake-AA          11.20      11.75   5
 21 Reynolds, Lee                Baltimore Poly         10.78      11.78   1
 22 Cordasco, Paul               Toms River East        11.30      11.80   2
 23 Mackel, Alex                 Paint Branch HS        11.20      11.81   1
 24 Holt, Donte                  Annapolis HS           11.80      11.97   3
 25 Sesay, Mark                  Laurel HS                         12.03   4
 26 Harris, Abraham              Laurel HS                         12.04   3
 27 Gross, Justin                McDonogh               11.30      12.06   6
 28 Grant, Jp                    McDonogh               11.20      12.13   3
 29 Morgan, Teldrick             Northeast HS           11.70      12.17   2
 30 Brown, Veric                 Broadneck              11.90      12.25   5
 31 Ninh, Alex                   Eleanor Roos           11.80      12.36   4
 32 Ofari, Kwabe                 Kennedy                11.80      12.40   6
 32 Shaw, Phillip                Kennedy                12.00      12.40   4
 34 Streeter, Michael            Archbishop Carroll     11.90      12.43   1
  ....Boys 100 Meter Dash
 35 Flemming, Maurice            Northeast HS           12.00      12.50   5
 36 White, Brent                 Glen Burnie HS         12.40      12.59   3
 37 Mann, Auburn                 Kennedy                12.00      12.93   1
  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Love, Derrick                Hammond HS             11.01      11.05   10
  2 Murphy, Brandon              Eleanor Roos           11.30      11.26    8
  3 Duncan, Darrhyl              Meade                  11.25      11.30    6
  4 Uzoh, Anya                   Meade                  11.26      11.36    4    11.354
  5 Watts, Johnathan             Old Mill HS            11.42      11.36    2    11.358
  6 Gordon, Dwayne               Glen Burnie HS         11.49      11.39    1
  7 Adams, Traval                Annapolis HS           11.47      11.42
  8 Diaz, Reyes                  High Point HS          11.46      11.58
  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Murdock, Justin              Glen Burnie HS         21.50      21.71   1  10
  2 Pitts, Andre                 Glen Burnie HS         22.75      22.34   3   8
  3 Thompson, Christopher        Hammond HS             22.60      22.43   2   6
  4 Spratley, Quadell            Paint Branch HS        22.60      22.63   3   4
  5 Wallace, Antonio             Potomac HS             21.50      22.68   1   2
  6 Riviere, Roland              New Town HS            22.40      22.71   1   1
  7 Duncan, Darrhyl              Meade                  22.40      22.72   2
  8 Cerverizzo, Nicholas         Annapolis HS           22.30      22.76   1
  9 Long, Denny                  Eleanor Roos           22.45      22.84   2
 10 Enow, Galen                  Hammond HS             23.50      23.03   5
 11 Pardue, Chad                 High Point HS          22.47      23.10   2
 12 Barnard, Daniel              McDonogh               23.50      23.11   5
 13 Cox, Shane                   Old Mill HS            22.90      23.23   4
 14 Opawaye, Fatai               High Point HS          23.00      23.26   4
 15 Baker, Lamar                 Suitland HS Rams       22.70      23.53   3
 16 Cromer, Rashaad              Western Tech           22.80      23.54   4
 17 Jackson, Marquis             Meade                  23.00      23.55   4
 18 Pratt, William               Old Mill HS            23.30      23.60   4
 19 Sesay, Michael               Eleanor Roos           22.50      23.73   2
 20 Robinson, Franklin           Baltimore Poly         22.50      23.75   2
 21 Hawkes, Floyd                Western Tech           22.80      23.88   3
 22 Day, Joseph                  New Town HS            22.70      24.15   3
 23 Harris, Abraham              Laurel HS                         24.17   8
 24 Desmond, Haynes              Paint Branch HS        24.00      24.19   5
 25 Grant, Jp                    McDonogh               24.00      24.39   6
 26 Sesay, Mark                  Laurel HS                         24.40   8
 27 Reynolds, Lee                Baltimore Poly         21.90      24.53   1
 28 Brown, Veric                 Broadneck              24.30      24.54   6
 29 Gray, Jeff                   South River HS         24.00      24.76   5
 30 Spence, Daniel               Chesapeake-AA          25.00      24.78   7
 31 Adams, Traval                Annapolis HS           22.80      24.81   3
 32 Mcdowell, Darryl             Archbishop Carroll     24.10      24.91   6
  ....Boys 200 Meter Dash
 32 Williams, Carl               Suitland HS Rams                  24.91   8
 34 Wychkoff, Chris              Toms River East        25.00      25.01   7
 35 Nichols, Josh                Chesapeake-AA          23.90      25.02   5
 36 Saunders, Micheal            Potomac HS             22.30      25.12   1
 37 Mudimbi, Andi                Kennedy                24.00      25.24   6
 38 Frimpong, Nathaniel          Oakland Mills          25.00      25.36   6
 39 Weisgerber, Gary             Northeast HS           25.70      25.38   8
 40 Paulovich, Nick              Toms River East        25.00      25.39   7
 41 Henley, Mike                 Kennedy                23.40      25.78   5
 42 Phillips, Wade               Northeast HS           25.50      25.81   7
 43 Mitchell, Benson             Archbishop Carroll     25.10      27.97   7
  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gallman, Jamin               Baltimore Poly         49.10      49.16   1  10
  2 Smiles, Dahmar               Meade                  49.00      49.46   1   8
  3 Edwards, Jovan               Eleanor Roos           50.59      49.77   3   6
  4 Riviere, Roland              New Town HS            50.70      49.97   3   4
  5 Thibou, Kelli                Eleanor Roos           48.50      50.21   1   2
  6 Cerverizzo, Nicholas         Annapolis HS           49.30      50.55   1   1
  7 Wallace, Antonio             Potomac HS             48.82      50.67   1
  8 Harper, Jimmy                Potomac HS             48.60      50.68   1
  9 Spratley, Quadell            Paint Branch HS        50.50      50.93   2
 10 Brinkley, Matthew            Meade                  50.00      51.01   2
 11 Jones, John                  Paint Branch HS        51.00      51.07   3
 12 Miller, Marvin               Glen Burnie HS         50.50      51.45   2
 13 Williams, Artavius           Baltimore Poly         50.40      51.55   2
 14 Barnard, Daniel              McDonogh               52.10      52.20   4
 15 Loetz, Colby                 McDonogh               52.70      52.53   4
 16 Bulkley, Domonic             Western Tech           51.00      52.84   3
 17 Faulconer, Stephen           High Point HS          50.53      52.88   3
 18 Colglazier, Hans             Laurel HS              51.00      53.57   3
 19 Sponar, Matt                 Chesapeake-AA          53.50      53.90   5
 20 Cathion, Kyle                Archbishop Carroll     54.10      53.93   6
 21 Buss, Colby                  Chesapeake-AA          52.00      54.28   4
 22 Pullins, Bryant              Oakland Mills          53.00      54.30   5
 23 Mathis, Dominique            Old Mill HS            54.80      54.41   6
 24 Lang, James                  Hammond HS             54.40      54.75   6
 25 Vaughn, Evan                 Kennedy                55.00      54.84   6
 26 Gabbidon, Erick              Laurel HS              50.00      54.85   2
 27 Geimer, Phoenix              Annapolis HS           56.00      54.98   7
 28 Tymczak, Darren              Toms River East        53.00      55.00   5
 29 Johnson, Jermaine            Suitland HS Rams       55.07      55.33   7
 30 Mcgee, Derrick               Broadneck              56.00      55.51   7
 31 Frimpong, Nathaniel          Oakland Mills          54.00      55.85   5
 32 Edgerton, Trent              Archbishop Carroll     54.20      56.45   6
 33 Broady, Shariff              Hammond HS             55.00      56.85   7
 34 Wiseman, Jordan              Suitland HS Rams       58.30      56.89   7
 35 Agenifuja, Kareem            High Point HS          53.84      57.04   5
 36 Nelson, Tavon                New Town HS            52.50      57.37   4
 37 Ererson, Justin              Northeast HS         1:00.00      57.69   8
 38 Mcdonald, Kenny              Northeast HS         1:00.00      58.99   8
  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edmunds, Daniel              Eleanor Roos         2:00.00    1:59.35   10
  2 Devlin, Tom                  Chesapeake-AA        2:01.10    2:01.95    8
  3 Miller, Matt                 South River HS       2:04.00    2:02.56    6
  4 Stier, Mike                  McDonogh             2:03.00    2:04.30    4
  5 Edwards, Malik               New Town HS          2:04.20    2:05.13    2
  6 Suberi, Nathan               South River HS       2:04.00    2:05.92    1
  7 Ascough, Jeff                Toms River East      2:03.00    2:06.35
  8 Cimiluca, Dan                Broadneck            2:05.00    2:07.23
  9 Bulkley, Domonic             Western Tech         2:05.00    2:07.77
 10 Buyer, Jeremy                Broadneck            2:05.00    2:07.87
 11 Robertson, Corey             Meade                2:05.00    2:09.02
 12 Beverly, Khari               Eleanor Roos         2:06.00    2:09.24
 13 Rossovskij, Nick             Hammond HS           2:10.00    2:09.45
 14 Janneh, Alhaji               Kennedy              2:06.00    2:10.38
 15 Dell, Matt                   Old Mill HS          2:10.00    2:10.77
 16 Gentles, Peter               High Point HS        2:06.00    2:11.32
 17 Kamara, Edward               Kennedy              2:08.00    2:12.62
 18 Fonteneau, Joe               Chesapeake-AA        2:10.00    2:13.58
 19 Johnson, Rahsaan             Baltimore Poly       2:02.43    2:14.59
 20 Lambey, Darnell              Archbishop Carroll   2:20.00    2:15.21
 21 Humpert, Brad                Hammond HS           2:12.00    2:16.52
 22 Hart-Moynihan, Chris         Annapolis HS         2:10.00    2:17.71
 23 Edwards, Dexter              New Town HS          2:02.80    2:18.18
 24 Vidal, Ross                  Glen Burnie HS       2:25.00    2:18.78
 25 Mcarthy, David               High Point HS        2:09.00    2:18.79
 26 Narcisse, Sebastien          Laurel HS            2:05.00    2:20.07
 27 Olslund, Kyle                Old Mill HS          2:20.00    2:22.28
 28 Johnson, Kwame               Potomac HS           2:08.00    2:22.40
 29 Smith, Evan                  Paint Branch HS      2:10.00    2:22.88
 30 Ererson, Justin              Northeast HS         2:32.00    2:23.22
 31 Flores, Ziek                 Toms River East      2:05.00    2:26.08
 32 Landry, Mark                 Archbishop Carroll   2:20.00    2:27.74
 33 Diaz, Alfonzo                Laurel HS            2:00.00    2:33.74
 34 Miller, Andre                Glen Burnie HS       2:25.00    2:34.05
  Boys 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zafar, Malik                 Meade                4:08.00    4:03.07   10
  2 Gelety, Matt                 Chesapeake-AA        4:14.00    4:16.38    8
  3 Lockhart, Donald             Eleanor Roos         4:25.00    4:17.69    6
  4 Delendra, Mark               Toms River East      4:10.00    4:18.97    4
  5 Edwards, Malik               New Town HS          4:25.00    4:19.24    2
  6 Brungot, John                South River HS       4:30.00    4:20.78    1
  7 Olsen, Ben                   Broadneck            4:30.00    4:21.40
  8 Faherty, Brian               Eleanor Roos         4:26.01    4:23.42
  9 Fairchild, Kyle              Chesapeake-AA        4:31.00    4:23.62
 10 Link, Eric                   Broadneck            4:35.00    4:24.40
 11 Logan, Kelson                Paint Branch HS      4:08.00    4:26.48
 12 Mills, Chris                 Western Tech         4:25.00    4:26.79
 13 Hart-Moynihan, Chris         Annapolis HS         4:30.00    4:28.03
 14 Gentles, Peter               High Point HS        4:38.00    4:29.94
  ....Boys 1500 Meter Run
 15 Donahue, Matt                Toms River East      4:10.00    4:36.37
 16 Barnett, Nick                McDonogh             4:40.00    4:36.57
 17 Savage, Joseph               Meade                4:30.00    4:38.76
 18 Pagonis, Demetrios           McDonogh             4:30.00    4:39.36
 19 Buck, Melvin                 New Town HS          4:47.80    4:44.69
 20 Hatch, Curtis                South River HS       4:25.00    4:45.18
 21 Corbin, Rashaun              Old Mill HS          5:00.00    4:46.35
 22 Rossovskij, Nick             Hammond HS           4:38.00    4:47.07
 23 Mcarthy, David               High Point HS        4:58.00    4:49.53
 24 Akbar, Alamgir               Glen Burnie HS       4:55.00    4:49.74
 25 Carlson, Matt                Kennedy                         4:50.28
 26 Humpert, Brad                Hammond HS           4:40.00    4:53.88
 27 Herrera, Fernando            Paint Branch HS      4:15.00    4:53.95
 28 Newton, Quante               Baltimore Poly       4:22.43    5:05.27
 29 Marty, Dylan                 Oakland Mills        4:45.00    5:06.80
 30 Fayelu, Sulliman             Laurel HS                       5:27.76
 31 Marshall, Roderick           Archbishop Carroll   5:10.00    5:37.76
  Boys 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moody, Chris                 South River HS       9:29.00    9:08.28   10
  2 Smooth, Christian            Annapolis HS         9:20.00    9:23.39    8
  3 Dinnebeil, Andrew            Toms River East      9:30.00    9:30.10    6
  4 Phipps, Matt                 Chesapeake-AA        9:30.00    9:38.67    4
  5 Carney, Edward               Oakland Mills       10:00.00    9:40.21    2
  6 Stanton, Kyle                Hammond HS          10:00.00    9:40.38    1
  7 Weddle, Nick                 Northeast HS                    9:44.89
  8 Gillett, Devon               Hammond HS           9:45.00    9:47.60
  9 Logan, Kelson                Paint Branch HS     10:30.00    9:48.95
 10 Mills, Chris                 Western Tech         9:45.00    9:50.00
 11 Faherty, Brian               Eleanor Roos                    9:53.79
 12 Day, Josh                    Meade                9:30.00    9:54.95
 13 Borrero, Rico                Northeast HS                   10:10.66
 14 Guth, Stephen                Annapolis HS        10:00.00   10:21.72
 15 Stresing, Andrew             South River HS      10:26.00   10:21.90
 16 Gregiore, Daniel             Paint Branch HS     10:40.00   10:30.71
 17 Behringer, Steven            Old Mill HS         11:00.00   10:33.03
 18 Myers, Thomas                Chesapeake-AA       10:40.00   10:39.32
 19 Marty, Dylan                 Oakland Mills       10:20.00   10:48.49
 20 Perera, Gamika               Kennedy                        10:50.95
 21 Akbar, Alamgir               Glen Burnie HS      10:30.00   11:17.39
 22 Cameron, Dan                 Meade                          11:17.48
  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Smiles, Dahmar               Meade                  15.50      15.18q  4
  2 Diangelo, Russell            Chesapeake-AA          15.20      15.32q  1
  3 Dix, Jermol                  Western Tech           14.80      15.56q  4
  4 Brinkley, Matthew            Meade                  15.50      15.60q  3
  5 Prince, Rashun               Toms River East        18.50      15.79q  1
  ....Boys 110 Meter Hurdles
  6 Fletcher, Chris              McDonogh               15.00      16.05q  1
  7 Andoll, Kenneth              Baltimore Poly         15.30      16.16q  3
  8 Ross, Daniel                 Baltimore Poly         16.60      16.28q  4
  9 Scarlett, Kemar              Potomac HS             15.10      16.48   2
 10 Sesson, Stefon               Hammond HS             15.60      16.56   1
 11 Hirakawa, Andrew             South River HS         16.40      16.57   1
 12 Spence, Daniel               Chesapeake-AA          16.40      16.76   3
 13 Gonzalez, Rick               Oakland Mills          15.80      16.89   2
 14 Gavin, Naquan                Old Mill HS            16.70      16.93   4
 15 Rochon, Michael              Broadneck                         17.20   2
 16 Jamal, Rameez                Northeast HS           17.30      17.67   1
 17 Ballard, Randolph            Old Mill HS            17.70      17.78   1
 18 Wallace, Michael             Annapolis HS           18.00      18.30   3
 19 Kempisty, Mitch              Eleanor Roos           18.10      19.02   4
 20 Mitchell, Curtis             Hammond HS             17.00      19.14   3
 21 Bailey, Donte                Eleanor Roos           18.10      21.04   4
 22 Pae, David                   Paint Branch HS        15.50      21.17   4
  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Diangelo, Russell            Chesapeake-AA          15.32      14.89   10
  2 Smiles, Dahmar               Meade                  15.18      15.02    8
  3 Dix, Jermol                  Western Tech           15.56      15.09    6
  4 Brinkley, Matthew            Meade                  15.60      15.57    4
  5 Andoll, Kenneth              Baltimore Poly         16.16      15.67    2
  6 Prince, Rashun               Toms River East        15.79      15.77    1
  7 Fletcher, Chris              McDonogh               16.05      15.93
  8 Ross, Daniel                 Baltimore Poly         16.28      16.55
  Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 South, Nicholas              Paint Branch HS        56.00      57.98   1  10
  2 Payne, Brady                 Meade                  59.00      58.77   2   8
  3 Rios, Nigel                  Eleanor Roos           57.01      58.82   2   6
  4 Gonzalez, Rick               Oakland Mills        1:03.00      59.12   4   4
  5 Scarlett, Kemar              Potomac HS             54.50      59.18   1   2
  6 Diangelo, Russell            Chesapeake-AA          58.00      59.68   2   1
  7 Russell, Picasso             Kennedy              1:05.00    1:01.36   4
  8 Garrison, Davis              Hammond HS           1:02.00    1:01.47   3
  9 Womack, Malcom               Eleanor Roos           59.01    1:02.04   2
 10 Farrar, Chris                Baltimore Poly         53.00    1:02.32   1
 11 Pullins, Bryant              Oakland Mills        1:06.00    1:02.60   4
 12 Mazych, Courtney             Suitland HS Rams       59.00    1:02.83   5
 13 Rochon, Michael              Broadneck              59.00    1:02.87   2
 14 Spence, Daniel               Chesapeake-AA        1:02.00    1:02.90   3
 15 Jamal, Rameez                Northeast HS                    1:03.57   5
 16 Wyche, Malcolm               Paint Branch HS        59.00    1:03.90   2
 17 Wiggins, Eric                Old Mill HS          1:00.00    1:04.09   3
 18 Page, Samaad                 Old Mill HS          1:05.00    1:06.09   4
  ....Boys 400 Meter Hurdles
 19 Brown, Jonathan              Meade                           1:06.23   5
 20 Zygmunt, Mark                Toms River East      1:00.00    1:06.74   3
 21 Mitchell, Curtis             Hammond HS           1:06.00    1:07.07   5
 22 Kemp, Daryl                  New Town HS          1:05.00    1:07.79   4
 -- Vidal, Ross                  Glen Burnie HS       1:08.00        DNF   5
  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Eleanor Roosevelt HS  'A'                           43.50      43.35   1  10
     1) Coulborne, Brandon              2) Long, Denny
     3) Rios, Nigel                     4) Youngblood, Tristan
  2 Old Mill HS  'A'                                    44.20      43.51   2   8
     1) Cox, Shane                      2) Green, Malcolm
     3) Jones, Teyeon                   4) Watts, Johnathan
  3 Archbishop Carroll  'A'                             42.80      43.65   1   6
     1) Dunston, Charles                2) Forde, Nicholas
     3) Higgs, Daryn                    4) Jordan, Akeem
  4 Potomac HS  'A'                                     42.50      43.72   1   4
     1) Best, Jeramie                   2) Harper, Jimmy
     3) Holloman, James                 4) Kelley, Paul
  5 Hammond HS  'A'                                     44.70      43.82   3   2
     1) Gant, Nate                      2) Love, Derrick
     3) Moorehead, Phillip              4) Sesson, Stefon
  6 Glen Burnie HS  'A'                                 42.30      44.15   1   1
     1) Day, Ron                        2) Gordon, Dwayne
     3) Miller, Marvin                  4) Murdock, Justin
  7 Western Tech  'A'                                   43.00      44.83   1
     1) Cromer, Rashaad                 2) Dix, Jermol
     3) Shannon, Jamal                  4) Smith, Paul
  8 Meade  'B'                                          50.00      45.09   3
     1) Lattimore, Kevin                2) Muse, Marcus
     3) Parson, Craig                   4) Wamulumba, Mwanza
  9 Baltimore Poly  'A'                                 43.54      45.18   2
     1) Holland, Ian                    2) Miles, Brenden
     3) Reynolds, Lee                   4) Robinson, Franklin
 10 McDonogh  'A'                                       45.00      45.19   3
     1) Barnard, Daniel                 2) Ellis, Bryan
     3) Grant, Jp                       4) Gross, Justin
 11 Chesapeake-AA  'A'                                  44.40      45.54   2
     1) Diangelo, Russell               2) Harsanyi, Jeremy
     3) Jackson, Anthony                4) Nichols, Josh
 12 Annapolis HS  'A'                                   44.80      45.57   3
     1) Adams, Traval                   2) Cerverizzo, Nicholas
     3) Cooke, Chris                    4) Holt, Donte
 13 Paint Branch HS  'A'                                45.00      46.82   3
     1) Hayes, Devin                    2) Haynes, Desmond
     3) Kamara, George                  4) Mackel, Alex
 14 Kennedy  'B'                                                   47.45   5
     1) Harris, Melvin                  2) Henley, Mike
     3) Mann, Auburn                    4) Walker, Donald
 15 Eleanor Roosevelt HS  'B'                           44.50      47.86   2
     1) Hemby, Joseph                   2) Kempisty, Mitch
     3) Mclendon, Micheal               4) Williams, Derrick
  ....Boys 4x100 Meter Relay
 16 Chesapeake-AA  'B'                                  46.50      47.88   4
     1) Edwards, Bruce                  2) Evans, Chris
     3) Goldstraw, Ron                  4) Klaiss, Josh
 17 Northeast HS  'A'                                   48.40      48.51   4
     1) Flemming, Maurice               2) Galloway, Jamal
     3) Morgan, Teldrick                4) Weisgerber, Gary
 18 Northeast HS  'B'                                   50.90      48.59   5
     1) Calhoun, Cortez                 2) Galliher, Michael
     3) Jamal, Rameez                   4) Phillips, Wade
 19 Meade  'A'                                          45.00      48.64   4
     1) Avery, Justin                   2) Jackson, Marquis
     3) Nelson, Jamal                   4) Payne, Brady
 20 Glen Burnie HS  'B'                                            50.72   5
     1) Brown, Brandon                  2) Hoover, Tyler
     3) Miller, Andre                   4) Scott, Antione
 21 Old Mill HS  'B'                                    57.00      57.40   5
     1) Orengo, Ricardo                 2) Patel, Dolin
  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Meade  'A'                                        3:20.00    3:19.16   5  10
     1) Brinkley, Matthew               2) Duncan, Darrhyl
     3) Smiles, Dahmar                  4) Uzoh, Anya
  2 Eleanor Roosevelt HS  'A'                         3:23.00    3:19.87   5   8
     1) Edwards, Jovan                  2) Lockhart, Donald
     3) Long, Denny                     4) Murphy, Brandon
  3 Baltimore Poly  'A'                               3:23.31    3:21.62   5   6
     1) Farrar, Brian                   2) Gallman, Jamin
     3) Johnson, Rahsaan                4) Pridgen, Lemuel
  4 Eleanor Roosevelt HS  'B'                         3:26.00    3:24.86   4   4
     1) Holmes, Donte                   2) Rios, Nigel
     3) Sesay, Michael                  4) Thibou, Kelli
  5 Hammond HS  'A'                                   3:30.00    3:24.96   4   2
     1) Garrison, Davis                 2) Gross, Ian
     3) Love, Derrick                   4) Moorehead, Phillip
  6 Paint Branch HS  'A'                              3:30.00    3:31.67   4   1
     1) Asara, Curtis                   2) Jones, John
     3) South, Nicholas                 4) Spratley, Quadell
  7 Archbishop Carroll  'A'                           3:20.00    3:32.31   5
     1) Dunston, Charles                2) Gordon, Rob
     3) Higgs, Daryn                    4) Jordan, Akeem
  8 Annapolis HS  'A'                                 3:33.00    3:32.55   3
     1) Cerverizzo, Nicholas            2) Holt, Donte
     3) Smooth, Christian               4) Spencer, Brodrick
  9 Chesapeake-AA  'A'                                3:33.00    3:32.56   3
     1) Buss, Colby                     2) Devlin, Tom
     3) Fairchild, Kyle                 4) Jackson, Anthony
 10 Meade  'B'                                        3:40.00    3:34.34   3
     1) Jackson, Marquis                2) Omotosho, Olao
     3) Turner, Trevor                  4) Williams, Aaron
 11 Potomac HS  'A'                                   3:23.80    3:34.46   5
     1) Harper, Jimmy                   2) Johnson, Kwame
     3) Kelley, Paul                    4) Porter, Jordan
  ....Boys 4x400 Meter Relay
 12 Kennedy  'A'                                      3:40.00    3:35.70   2
     1) Gilbert, Keron                  2) Janneh, Alhaji
     3) Kamara, Edward                  4) Russell, Picasso
 13 Old Mill HS  'A'                                  3:44.00    3:36.19   2
     1) Howard, Daryl                   2) Mathis, Dominique
 14 Suitland HS Rams  'A'                             3:25.10    3:37.35   4
     1) Baker, Lamar                    2) Hughes, Martin
     3) Johnson, Jermaine               4) Wiseman, Jordan
 15 Laurel HS  'A'                                    3:30.00    3:38.87   4
     1) Colglazier, Hans                2) Diaz, Alfonzo
     3) Fayelu, Sulliman                4) Gabbidon, Erick
 16 Broadneck  'A'                                    3:40.00    3:43.90   3
     1) Buyer, Jeremy                   2) Freitag, Sean
     3) Kuma-Mintah, Kofi               4) Rochon, Michael
 17 Chesapeake-AA  'B'                                3:45.00    3:47.25   2
     1) Evans, Chris                    2) Fonteneau, Joe
     3) Harsanyi, Jeremy                4) Klaiss, Josh
 18 South River HS  'A'                               3:41.20    3:50.33   2
     1) Gray, Jeff                      2) Hatch, Curtis
     3) Moody, Chris                    4) Noell, Kyle
 19 Northeast HS  'A'                                 3:43.00    3:50.53   2
     1) Borrero, Rico                   2) Johnson, Jerry
     3) Weddle, Nick                    4) Weisgerber, Gary
 20 Hammond HS  'B'                                   3:50.00    3:56.81   1
 21 Paint Branch HS  'B'                                         4:03.53   1
 22 Old Mill HS  'B'                                  3:55.00    4:05.19   1
     1) Page, Samaad                    2) Pratt, William
 23 Glen Burnie HS  'B'                               3:50.00    4:12.24   2
     1) Brown, Brandon                  2) Hoover, Tyler
     3) Miller, Andre                   4) Scott, Antione
 24 Meade  'C'                                                   4:16.92   1
  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eleanor Roosevelt HS  'A'                         8:05.00    8:07.19   10
     1) Beverly, Khari                  2) Edmunds, Daniel
     3) Edwards, Jovan                  4) Lockhart, Donald
  2 South River HS  'A'                               9:01.00    8:09.55    8
     1) Hatch, Curtis                   2) Miller, Matt
     3) Moody, Chris                    4) Suberi, Nathan
  3 Broadneck  'A'                                    8:20.00    8:09.57    6
     1) Buyer, Jeremy                   2) Buyer, Joe
     3) Centrowitz, Matthew             4) Cimiluca, Dan
  4 Toms River East  'A'                              8:07.00    8:22.18    4
     1) Bocchino, Tj                    2) Rutherford, Chris
     3) Sheridan, Neil                  4) Weeks, Doug
  5 Baltimore Poly  'A'                               8:18.32    8:24.26    2
     1) Farrar, Brian                   2) Gallman, Jamin
     3) Grey, Justin                    4) Johnson, Rahsaan
  6 Meade  'A'                                        8:20.00    8:26.22    1
     1) Duncan, Darrhyl                 2) Omotosho, Olao
     3) Robertson, Corey                4) Savage, Joseph
  7 Northeast HS  'A'                                 8:42.00    8:27.65
  ....Boys 4x800 Meter Relay
     1) Borrero, Rico                   2) Johnson, Jerry
     3) Rosenthal, Joe                  4) Weddle, Nick
  8 Laurel HS  'A'                                    8:20.00    8:47.51
     1) Colglazier, Hans                2) Diaz, Alfonzo
     3) Fayelu, Sulliman                4) Gabbidon, Erick
  9 Kennedy  'A'                                      8:55.00    8:48.96
     1) Gilbert, Keron                  2) Janneh, Alhaji
     3) Kamara, Edward                  4) Scott, Abreon
 10 Hammond HS  'A'                                   8:53.00    9:00.58
     1) Bradtke, Thomas                 2) Gillett, Devon
     3) Gross, Ian                      4) Humpert, Brad
 11 Paint Branch HS  'A'                              9:25.00    9:17.01
     1) Atkins, Raphel                  2) Gregiore, Daniel
     3) Herrera, Fernando               4) Logan, Kelson
 12 Oakland Mills  'A'                                8:50.00    9:26.84
     1) Carney, Edward                  2) Gonzalez, Rick
     3) Marty, Dylan                    4) Saunders, Jovan
 13 Archbishop Carroll  'A'                           9:15.00    9:29.65
     1) Cathion, Kyle                   2) Lambey, Darnell
     3) Landry, Mark                    4) Shorter, Matthew
  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Uzoh, Anya                   Meade                5-08.00    6-00.00   10
  2 Coulborne, Brandon           Eleanor Roos         6-00.00    5-10.00    8
  3 Prince, Rashun               Toms River East      6-00.00    5-08.00    2.60
  3 Orengo, Ricardo              Old Mill HS          5-10.00    5-08.00    2.60
  3 Rutherford, Chris            Toms River East      6-04.00    5-08.00    2.60
  3 Edwards, Bruce               Chesapeake-AA        5-10.00    5-08.00    2.60
  3 Gross, Ian                   Hammond HS           5-10.00    5-08.00    2.60
  8 Richards, Devin              Baltimore Poly       6-00.00    5-06.00
  8 Hirakawa, Andrew             South River HS       5-06.00    5-06.00
 10 Derrick, Spencer             South River HS       5-06.00    5-04.00
 -- Beverly, Khari               Eleanor Roos         5-00.00         NH
 -- Turner, Trevor               Meade                5-06.00         NH
 -- Walker, Donald               Kennedy              5-04.00         NH
 -- Walker, Charlie              Hammond HS           5-04.00         NH
 -- Houston, Micheal             Baltimore Poly       5-10.00         NH
 -- Nickey, Eric                 Old Mill HS          5-06.00         NH
 -- Thomas, William              New Town HS          5-08.50         NH
  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Youngblood, Tristan          Eleanor Roos        19-00.00   21-00.00   10
  2 Orengo, Ricardo              Old Mill HS         19-01.00   20-03.00    8
  3 Brown, Brandon               Glen Burnie HS      19-00.00   20-02.00    6
  4 Forde, Nicholas              Archbishop Carroll  21-11.00   19-11.00    4
  5 Uzoh, Anya                   Meade               21-00.00  J19-11.00    2
  6 Noell, Kyle                  South River HS      20-09.00   19-08.00    1
  7 Cannella, Jason              Toms River East     21-00.00   19-07.00
  8 Andoll, Kenneth              Baltimore Poly      18-00.00   19-06.00
  ....Boys Long Jump
  9 Gross, Justin                McDonogh            21-06.00   19-02.00
 10 Kuma-Mintah, Kofi            Broadneck           21-08.00   19-01.00
 10 Garrison, Davis              Hammond HS          20-00.00   19-01.00
 12 Dix, Jermol                  Western Tech        21-00.00   19-00.00
 13 Barnard, Daniel              McDonogh            19-06.00   18-09.00
 14 Walker, Charlie              Hammond HS          19-00.00   18-08.00
 -- Henley, Mike                 Kennedy             18-00.00         ND
 -- Opawaye, Fatai               High Point HS       16-06.00         ND
 -- Walker, Donald               Kennedy             18-00.00         ND
 -- Richards, Devin              Baltimore Poly      20-09.00         ND
 -- Scott, Antione               Glen Burnie HS      17-00.00         ND
 -- Wallace, Myreon              Chesapeake-AA       17-10.00         ND
 -- Prince, Rashun               Toms River East     20-00.00         ND
 -- Desmangles, Jean             Paint Branch HS     17-00.00         ND
 -- Cooke, Chris                 Annapolis HS        18-00.00         ND
 -- Devin, Hayes                 Paint Branch HS     18-05.00         ND
 -- Best, Jeramie                Potomac HS          21-06.00         ND
 -- Clements, Alex               South River HS      18-04.00         ND
 -- Jackson, Marquis             Meade               18-00.00         ND
 -- Grant, Brandon               Eleanor Roos        18-04.00         ND
 -- Patel, Dolin                 Old Mill HS         18-00.00         ND
 -- Gelety, Matt                 Chesapeake-AA       19-00.00         ND
 -- Gordon, Rob                  Archbishop Carroll  20-05.00         ND
 -- Adams, Antonio               Idea Pcs                            DNF
  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Artavius           Baltimore Poly      46-00.00   44-10.00   10
  2 Payne, Brady                 Meade               40-00.00   42-03.00    8
  3 Dix, Jermol                  Western Tech        41-00.00   40-10.00    6
  4 Brown, Brandon               Glen Burnie HS      41-00.00   40-07.00    4
  5 Garrison, Davis              Hammond HS          38-00.00   39-09.50    2
  6 Noell, Kyle                  South River HS      39-09.00   39-01.00    1
  7 Cooke, Chris                 Annapolis HS        35-00.00   38-10.00
  8 Gross, Justin                McDonogh            42-06.00   38-09.00
  9 Gross, Ian                   Hammond HS          37-00.00   38-06.00
 -- Toliver, Jordan              Paint Branch HS     35-00.00         ND
 -- Farrar, Chris                Baltimore Poly      40-00.00         ND
 -- Williams, Derrick            Eleanor Roos        38-00.00         ND
 -- Atkins, Raphel               Paint Branch HS     36-00.00         ND
 -- Moses-Hampton, Malcolm       McDonogh            38-00.00         ND
 -- Patel, Dolin                 Old Mill HS         38-00.00         ND
 -- Orengo, Ricardo              Old Mill HS         39-00.00         ND
  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brennan, Dontrell            Potomac HS          49-06.00   47-10.00   10
  2 Adams, Stacey                Potomac HS          53-05.00   47-07.00    8
  3 Gilreath, Patrick            Western Tech        45-00.00   46-05.00    6
  4 Marshall, Terry              Meade               49-00.00   45-09.00    4
  5 Taylor, Jeff                 Northeast HS        43-10.00   45-06.00    2
  ....Boys Shot Put
  6 Nelson, Jamal                Meade               45-00.00   43-08.00    1
  7 Lee, Herbert                 Annapolis HS        43-02.00   43-01.00
  8 Colucci, Mike                Toms River East     40-00.00   42-05.00
  9 Byrd, Xavier                 Glen Burnie HS      45-03.00   41-08.00
 10 Galloway, Jamal              Northeast HS        38-08.00   41-01.00
 11 Bearry, Pat                  Chesapeake-AA       38-00.00   40-11.00
 12 Perrone, Kyle                Toms River East     40-00.00   40-00.00
 13 Glover, Brunson              Meade               38-00.00   39-09.00
 14 Stewart, Antonio             Meade                          38-11.50
 15 Klein, Adam                  Hammond HS          36-00.00   38-09.00
 16 Hoover, Tyler                Glen Burnie HS      40-00.00   38-08.00
 -- Stroud, Kareem               New Town HS         36-09.00         ND
 -- Campbell, Evan               Chesapeake-AA       37-00.00         ND
 -- Pierce, Leo                  Idea Pcs                             ND
 -- Zimmerman, Shawn             Old Mill HS         36-05.00         ND
 -- Yelverton, Darren            New Town HS         35-06.50         ND
 -- Arrington, Darrius           Hammond HS          35-00.00         ND
 -- Williams, Micheal            Idea Pcs                             ND
 -- Wright, Allen                Western Tech        38-00.00         ND
 -- Etongwe, Victor              Laurel HS                            ND
 -- Drew, Will                   South River HS      35-09.00         ND
 -- James, Israel                Laurel HS                            ND
 -- Fahnbulleh, Omar             Paint Branch HS     43-00.00         ND
 -- Sanders, Brett               Old Mill HS         39-04.00         ND
 -- Clelland, Lane               McDonogh            42-00.00         ND
 -- Davall, Corey                Paint Branch HS     40-00.00         ND
  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marshall, Terry              Meade                 130-00     149-03   10
  2 Adams, Stacey                Potomac HS            140-10     141-04    8
  3 Nelson, Jamal                Meade                            126-09    6
  4 Taylor, Jeff                 Northeast HS          120-05     122-02    4
  5 Walker, Nehemiah             Suitland HS Rams                 116-10    2
  6 Branford, Dimitri            Annapolis HS          120-00     115-05    1
  7 Sanders, Brett               Old Mill HS         21-09.50     113-01
  8 Glover, Shannon              Meade                            112-06
  9 Lee, Herbert                 Annapolis HS          118-00     112-03
 10 Kearney, Jamal               High Point HS         115-02     110-11
 11 Byrd, Xavier                 Glen Burnie HS        135-00     108-09
 12 Gilreath, Patrick            Western Tech          110-00     107-07
 13 Bearry, Pat                  Chesapeake-AA         115-00     107-05
 14 Zimmerman, Shawn             Old Mill HS         06-05.50     107-03
 15 Bianco, Louis                Toms River East       110-00     105-09
 16 Emezie, Christian            Poly                             105-07
 17 Galliher, Michael            Northeast HS          102-00     103-07
 18 Mason, Christopher           Potomac HS            110-00     100-07
 19 Drew, Will                   South River HS         85-11     100-03
 -- Shaw, Phillip                Kennedy                90-00         ND
 -- Scott, Calvin                Western Tech           90-00         ND
 -- Bing, Henry                  Eleanor Roos                         ND
 -- Trimble, Randy               Hammond HS             96-00         ND
 -- Stroud, Kareem               New Town HS            95-00         ND
  ....Boys Discus Throw
 -- Long, Bryce                  Hammond HS             95-00         ND
 -- Paino, Tim                   Toms River East       100-00         ND
 -- Mitchell, Benson             Archbishop Carroll                   ND
 -- Walker, Aron                 High Point HS         108-00       FOUL
 -- White, Brian                 Paint Branch HS        85-00       FOUL
 -- Slomski, David               Chesapeake-AA         105-00       FOUL
 -- Fahnbulleh, Omar             Paint Branch HS        90-00       FOUL
=========================================================================================
                        Women - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Meade                       59        2) McDonogh                   56
    3) Seton Keough                53.50     4) Old Mill HS                42
    5) ARCHBISHOP CARROLL          33        6) Annapolis HS               30
    6) Western Tech                30        6) New Town HS                30
    9) Chesapeake-AA               26        9) Oakland Mills              26
   11) Northeast HS                21       12) Kennedy                    20
   13) Broadneck                   18       14) POTOMAC HS                 17
   15) Paint Branch HS             15.75    16) Hammond HS                 12
   17) Toms River East              6.75
=========================================================================================
                          Men - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Meade                      100        2) Eleanor Roosevelt HS       88
    3) POTOMAC HS                  34        4) Chesapeake-AA              33.60
    5) Baltimore Poly              30        5) Glen Burnie HS             30
    7) South River HS              28        8) Hammond HS                 25.60
    9) Old Mill HS                 20.60    10) Toms River East            20.20
   11) Western Tech                18       12) Paint Branch HS            15
   13) Annapolis HS                10       13) ARCHBISHOP CARROLL         10
   15) New Town HS                  9       16) Broadneck                   6
   16) Northeast HS                 6       16) Oakland Mills               6
   19) McDonogh                     4       20) Suitland HS Rams            2



Return to Top

Email | About