MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Viking Invitational
Whitman Viking Invitational History
Hosted By: Walt Whitman
Bethesda, Maryland
2015-04-18

 Walt Whitman High School                       4/18/2015 - 5:59 PM
            10th Annual Viking Invitational - 4/18/2015            
                     Walt Whitman High School                      
                           Bethesda, MD                            
 
Event 3  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Nelson, Brian             11 C.H. Flowers             11.19q  1
  2 Holloway, Donnell         11 C.H. Flowers             11.20q  2
  2 Clark, Trey               12 Howard                   11.20q  6
  4 Pratt, Darnell            10 Mount Hebron             11.29q  1
  5 Law, Myles                12 St. Andrew's             11.44q  2
  6 Fehlinger, Alex           12 Richard Montgomery       11.50q  6
  7 El Said, Smiley           11 Field                    11.52q  4
  8 Taylor, Kyle              11 Centennial               11.57q  5
  9 Agbai, Robert              9 Howard                   11.59   5
 10 Ayoh, Timi                11 Georgetown Prep          11.62   2
 11 Alexander, Derrick        11 Mount Hebron             11.67   4
 12 Leonard, Jaylen           12 Gaithersburg             11.77   5
 13 Tinubu, Mayowa            11 Georgetown Prep          11.84   2
 14 Ofotan, Justin             9 Field                    11.85   3
 15 Gorman, Michael           10 Walt Whitman             11.86   5
 16 Hawkins, DeShaun          11 Queen Annes County       11.88   4
 17 Lynn, Ezra                12 Georgetown Day           11.89   5
 18 Harris, Christopher       10 Gaithersburg             11.91   5
 19 Masison, Matt             12 Walter Johnson           11.92   4
 20 Jackson, Nick             11 Georgetown Day           11.93   6
 21 Vainqueur, Sebastien      12 Richard Montgomery       11.94   3
 22 Blair, Lud                12 John F Kennedy           11.96   3
 22 Walbrook, RC               9 Sidwell Friends          11.96   6
 22 Evans, Aidan              11 River Hill               11.96   3
 25 Johnson, Kendall          11 John F Kennedy           12.03   2
 25 Bentley, Jonathan         12 Trinity Scho             12.03   3
 27 Cruz Tapia, Jose          12 Quince Orchard           12.09   1
 28 Dennis, Natural           12 Sandy Spring             12.12   1
 29 Chavers, Clayborne        12 River Hill               12.18   5
 30 Massoud, Farres           10 Walter Johnson           12.21   1
 31 Gray, Ahmad               11 Queen Annes County       12.23   1
 32 Moye, Gage                 9 Broadneck                12.28   2
 33 Hampton, Kendall          11 Quince Orchard           12.37   4
 33 Siok, Dakota              12 Broadneck                12.37   3
 35 Alawode, Yinka             9 Sidwell Friends          12.38   6
 36 Cocker, Josh              12 Poolesville Sr           12.47   3
 37 Er, Sertac                10 Poolesville Sr           12.71   1
 38 Moadel, Sean              10 Walt Whitman             12.74   3
 39 Quin, Connor N             9 George C Marshall        12.80   2
 40 Gillmore, Austin R         9 George C Marshall        12.83   1
 41 Lee, Manuel                9 Bethesda-Che             12.91   6
 42 Thomas, Quentin           10 Sandy Spring             12.94   4
 43 Delemar, Amiri            11 Col. Zadok Magruder      13.09   2

Event 3  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Holloway, Donnell         11 C.H. Flowers             11.14    9   
  1 Pratt, Darnell            10 Mount Hebron             11.14    9   
  3 Clark, Trey               12 Howard                   11.23    6   
  4 Nelson, Brian             11 C.H. Flowers             11.29    5   
  5 Fehlinger, Alex           12 Richard Montgomery       11.49    4   
  6 Law, Myles                12 St. Andrew's             11.49    3   
  7 El Said, Smiley           11 Field                    11.61    2   
  8 Taylor, Kyle              11 Centennial               11.83    1   

Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Higgs, Jamal              12 C.H. Flowers             22.43   6  10   
  2 Clark, Trey               12 Howard                   22.90   6   8   
  3 Lamptey, Bashir           11 C.H. Flowers             22.97   6   6   
  4 Hatcher, Nathaniel        10 Mount Hebron             23.46   2   5   
  5 Sorra, Justin             12 Quince Orchard           23.50   6   4   
  6 Taylor, Kyle              11 Centennial               23.56   5   3   
  7 Grey, Norman              12 Richard Montgomery       23.69   5   2   
  8 Biddle, Caldwell          12 Field                    23.81   5   1   
  9 Agyemang, Emmanuel        12 Col. Zadok Magruder      23.83   6       
 10 Hendrickson, Jordan       12 Howard                   24.01   6       
 11 Bell, Raynard             10 John F Kennedy           24.07   1       
 12 Robinson, Sam             11 Bethesda-Che             24.13   5       
 13 Lloyd, Marwan             11 Sidwell Friends          24.14   4       
 14 Tinubu, Mayowa            11 Georgetown Prep          24.18   3       
 14 Adeyi, Nicholas           12 Sidwell Friends          24.18   4       
 16 Thrower, Matthew          11 St. Andrew's             24.22   3       
 17 Mahan, Patrick            12 Broadneck                24.42   5       
 18 Dennis, Natural           12 Sandy Spring             24.49   2       
 19 Zimmerman, Donald         11 River Hill               24.50   3       
 20 Schloss, Benjamin         12 Walt Whitman             24.58   2       
 21 Leap, Robert J            11 George C Marshall        24.60   3       
 22 Madden, Dylan             10 Walt Whitman             24.62   2       
 23 Vavrina, Rob              10 Broadneck                24.76   3       
 24 Ward, Ian                 11 Georgetown Day           24.93   2       
 25 French, William J         12 George C Marshall        24.95   2       
 26 Bikim, Dylan              11 Quince Orchard           25.07   3       
 27 Rodriguez, Manny          12 Sandy Spring             25.16   3       
 28 Gray, Ahmad               11 Queen Annes County       25.30   4       
 29 Robb, Devon               12 Poolesville Sr           25.32   1       
 30 Hawkins, DeShaun          11 Queen Annes County       25.76   5       
 31 Lyles, Jonathan           12 Gaithersburg             25.77   1       
 32 Shea, Aidan               11 Poolesville Sr           25.83   1       
 33 Dargan, Tyrese             9 Centennial               25.96   4       
 34 Bradford-El, Khalid       10 John F Kennedy           26.05   1       
 35 Delemar, Amiri            11 Col. Zadok Magruder      26.25   1       
 36 Moriarty, Connor           9 Trinity Scho             28.51   1       

Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Pratt, Darnell            10 Mount Hebron             49.39   6  10   
  2 Valmon, Travis            12 Georgetown Prep          50.21   6   8   
  3 Humm, Andrew              12 Mount Hebron             50.69   6   6   
  4 Brandon, Jason            12 C.H. Flowers             51.34   6   5   
  5 Hankins, William          12 Broadneck                51.49   5   4   
  6 Biddle, Caldwell          12 Field                    52.01   6   3   
  7 Chambers, Andrew          12 C.H. Flowers             52.55   5   2   
  8 Madden, Dylan             10 Walt Whitman             53.23   5   1   
  9 Schloss, Benjamin         12 Walt Whitman             53.32   5       
 10 Zimmerman, Donald         11 River Hill               53.60   5       
 11 Teel, Sky                 12 Howard                   53.65   4       
 12 Klain, Danny              12 Georgetown Day           53.73   3       
 13 Cole, Clayton             12 Richard Montgomery       53.74   6       
 14 McCree, Justen            12 Centennial               54.23   3       
 15 Viera, Eric               10 Gaithersburg             54.39   4       
 16 Thrower, Matthew          11 St. Andrew's             54.63   5       
 17 Corkill, Ryan E           11 George C Marshall        55.11   4       
 18 Hannan, Jose              10 Bethesda-Che             55.65   3       
 19 Koppel, Amit              10 Richard Montgomery       55.78   5       
 20 Smith, Gabriel             9 Georgetown Day           56.01   2       
 21 Aliaga, Nico              12 Sidwell Friends          56.11   4       
 22 Binnix, Ethan             10 Broadneck                56.24   3       
 23 Alexander, Ryan           12 Sidwell Friends          56.56   3       
 24 Schult, Ryan              10 Severna Park             56.66   3       
 25 Rodriguez, Manny          12 Sandy Spring             56.85   2       
 26 Thornton, Alex            10 Howard                   57.16   4       
 27 Tananovich, Reed          10 Walter Johnson           57.84   3       
 28 Martin, Cameron            9 Centennial               57.90   2       
 29 Billington, Angus K       11 George C Marshall        57.99   2       
 30 Massoud, Farres           10 Walter Johnson           58.44   4       
 31 Adjani-Aldrin, Andrew     10 Quince Orchard           58.99   2       
 32 Psallidas, Peter          11 Quince Orchard           59.07   1       
 33 Harmon, Bradley           12 Queen Annes County       59.44   1       
 34 Elwood-Dieu, Kai          10 Bethesda-Che             59.53   1       
 35 Bentley, Jonathan         12 Trinity Scho             59.56   2       
 36 Nicholson, Howard         11 Poolesville Sr           62.66   1       

Event 20  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Heydrick, Chris           12 River Hill             1:56.56   4  10   
  2 Melia, Owen               12 Calvert Hall           1:56.61   4   8   
  3 Ryba, William             11 Walt Whitman           1:57.30   3   6   
  4 Wardell, Nicholas         12 Mount Hebron           1:57.60   4   5   
  5 Woods, Evan               12 Walt Whitman           1:57.77   4   4   
  6 Pedersen, Liam            11 River Hill             1:57.85   4   3   
  7 Moody, Mark               12 River Hill             1:58.32   4   2   
  8 Burgess, Cameron          11 C.H. Flowers           1:58.82   4   1   
  9 Porquin, Emmanuel         12 Richard Montgomery     1:58.93   3       
 10 Chmielinski, Alex         12 Georgetown Prep        1:59.02   4       
 11 Agboola, Matt             12 Richard Montgomery     1:59.90   4       
 12 Walsh, Liam               11 Quince Orchard         2:00.72   4       
 13 Hedges, Tomas             12 Mount Hebron           2:01.35   3       
 14 O'Leary, Aiden M          10 George C Marshall      2:02.29   3       
 15 Yu, Junda                 12 Georgetown Prep        2:02.36   4       
 16 Derlink, Jacob            12 Severna Park           2:04.34   3       
 17 Hankins, William          12 Broadneck              2:05.48   3       
 18 Smith, Zach               11 Gaithersburg           2:05.55   2       
 19 Viqueira, Joe              9 Bethesda-Che           2:05.91   2       
 20 Mondal, Rupam             11 Howard                 2:06.00   3       
 21 Forsyth, Andrew           11 Severna Park           2:06.61   3       
 22 Foley, Tim                11 Calvert Hall           2:07.85   3       
 23 Hayden, Sam               12 Walter Johnson         2:07.86   2       
 24 Squires, Paul             10 Broadneck              2:08.18   3       
 25 Wilson, Ari               11 C.H. Flowers           2:08.81   4       
 26 Latour, Jacob             12 Quince Orchard         2:08.82   3       
 27 Albrittain, Liam          12 Georgetown Day         2:08.97   1       
 28 Baker, Sam                12 Bethesda-Che           2:09.54   3       
 29 Gunderson, Ryan           10 Howard                 2:09.67   2       
 30 Epstein, Ethan            10 George C Marshall      2:10.37   2       
 31 Morsink, Silas            10 Georgetown Day         2:10.81   1       
 32 Dwiggins-Thomason, Wells  10 Field                  2:14.51   2       
 33 Royle, Richard            11 St. Andrew's           2:16.98   2       
 34 Kaufman, Kevin            10 Walt Whitman           2:17.19   1       
 35 White, Andrew             12 Poolesville Sr         2:20.47   1       
 36 Weaver, Jack              12 Poolesville Sr         2:21.32   1       
 37 Knibb, Jack                9 Sidwell Friends        2:21.53   1       
 38 Briggs, Daniel            12 Gaithersburg           2:23.07   1       
 39 Greenberg, Jed            12 Field                  2:23.16   2       
 40 Kim-Lee, Junho            10 Sidwell Friends        2:25.07   1       
 41 Alghaffan, Mohammed       11 John F Kennedy         2:28.05   1       
 42 Oliver, Nathan            10 Sandy Spring           2:35.88   1       
 43 Wade, Lance                9 Sandy Spring           2:39.38   1       
 44 Tamrakar, Grant            9 Col. Zadok Magruder    2:39.69   1       
 45 Ocampo, Alex               9 Queen Annes County     2:40.31   1       
 46 Moriarty, Connor           9 Trinity Scho           2:45.62   1       

Event 8  Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Woods, Evan               12 Walt Whitman           4:18.22   4  10   
  2 Walz, Eric                11 Dulaney                4:19.71   4   8   
  3 Derlink, Jacob            12 Severna Park           4:25.60   4   6   
  4 Porquin, Emmanuel         12 Richard Montgomery     4:26.36   4   5   
  5 Roederer, Alex            12 Walt Whitman           4:26.40   4   4   
  6 Heydrick, Chris           12 River Hill             4:28.08   4   3   
  7 Pavao, Joe                12 Centennial             4:30.17   3   2   
  8 Carpenter, Maxwell        11 George C Marshall      4:30.35   3   1   
  9 Rhodes, Nikolai           12 Queen Annes County     4:31.66   4       
 10 Vaughan, Alec             12 Mount Hebron           4:32.37   4       
 11 Carey, Austin             11 Dulaney                4:32.72   4       
 12 King, Andrew              11 Dulaney                4:32.78   3       
 13 Forsyth, Andrew           11 Severna Park           4:35.48   4       
 14 Bisant, Greg              11 Mount Hebron           4:36.78   2       
 15 Escobar, Juan             12 Col. Zadok Magruder    4:37.49   2       
 16 Gosselin, Jake            12 Sidwell Friends        4:39.46   3       
 17 Weber, Michael            11 Broadneck              4:40.89   2       
 18 Armbruster, Luke           9 St. Andrew's           4:41.18   2       
 19 O'Leary, Kevin            11 Walter Johnson         4:42.99   3       
 20 Blazes, Sam               11 Sidwell Friends        4:43.25   2       
 21 Danieli, Dennis            9 Howard                 4:43.60   3       
 22 Jones, Sebastian          10 Bethesda-Che           4:43.74   2       
 23 Gunderson, Ryan           10 Howard                 4:43.99   3       
 24 Albrittain, Liam          12 Georgetown Day         4:44.03   2       
 25 Kannapell, Dylan          11 Bethesda-Che           4:45.41   2       
 26 Wilson, Ari               11 C.H. Flowers           4:46.00   3       
 27 Iqbal, Samad              11 Richard Montgomery     4:46.55   3       
 28 Burklow, John Patrick     12 Walter Johnson         4:49.70   2       
 29 Haight, Alexander G       11 George C Marshall      4:50.80   3       
 30 Todd, Jackson             10 Georgetown Day         4:52.29   2       
 31 McCann, Christian         11 Quince Orchard         4:58.02   1       
 32 Summey, Ayinde            10 Field                  4:58.07   1       
 33 Klausner, Josef           12 Field                  4:58.38   1       
 34 Weaver, Jack              12 Poolesville Sr         5:01.28   1       
 35 White, Andrew             12 Poolesville Sr         5:01.95   1       
 36 Cologer, Themi            11 Broadneck              5:02.85   2       
 37 Casasola, Johnny          10 St. Andrew's           5:03.22   1       
 38 Whelpley, Colin           12 Trinity Scho           5:05.40   1       
 39 Pryzbyla, Jack            12 Centennial             5:08.63   2       
 40 Owens, Matthew            10 Quince Orchard         5:12.47   2       
 41 Belay, Michael            11 Gaithersburg           5:13.91   1       
 42 Coker, Jonathan           10 C.H. Flowers           5:21.61   1       
 43 Maher, Thomas             11 Trinity Scho           5:24.01   1       
 44 Briggs, Daniel            12 Gaithersburg           5:27.64   1       
 45 Miller, Robert            11 Queen Annes County     5:29.71   1       
 46 Villatoro, Aristides      10 John F Kennedy         5:41.74   1       
 47 Olsen, Byron               9 Col. Zadok Magruder    6:49.94   1       

Event 14  Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Podles, John              12 Calvert Hall           9:30.17   1  10   
  2 Hines, Kevin              12 Severna Park           9:31.64   1   8   
  3 Asfaw, Rohann             10 Richard Montgomery     9:35.94   1   6   
  4 Carvalho, Adolfo          12 Dulaney                9:40.28   1   5   
  5 Colaizzi, Tristan         11 Georgetown Day         9:40.99   1   4   
  6 Cohen, Zeke               12 Georgetown Day         9:46.51   1   3   
  7 Smyth, Sean               11 Dulaney                9:48.44   1   2   
  8 Khaghani, Amir            12 Walt Whitman           9:50.35   1   1   
  9 Eckley, Ben               12 Broadneck              9:51.25   1       
 10 Gersch, Ben               11 Walt Whitman           9:52.73   1       
 11 Whitney, Clay             12 Severna Park          10:04.59   1       
 12 Lynch, Patrick C          10 George C Marshall     10:07.68   1       
 13 McFaul, Justin C          11 George C Marshall     10:11.50   1       
 14 Stag, Andrew              12 Broadneck             10:13.60   2       
 15 Rhodes, Nikolai           12 Queen Annes County    10:15.23   1       
 16 Reddy, Rahul              10 River Hill            10:16.40   2       
 17 Thoms, Ben                12 Quince Orchard        10:17.21   1       
 18 Isham, Christian           9 Severna Park          10:28.50   2       
 19 Singer, Daniel            11 Walter Johnson        10:46.40   2       
 20 Mattoo, Amal              10 Sidwell Friends       10:49.70   2       
 21 Thomason, Wells              Mount Hebron          11:06.50   2       
 22 Briggs, Daniel            12 Gaithersburg          11:42.00   2       
 23 Truong, Nhan An           10 Col. Zadok Magruder   12:17.90   2       
 24 Nguyen, Andrew            10 Col. Zadok Magruder   12:49.80   2      

Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Jones, Dorian             12 Quince Orchard           14.8hq  5
  2 Ofosu, Bright             12 Quince Orchard           15.4hq  4
  3 Gieseler, John B          11 George C Marshall        16.2hq  1
  3 Palmer, Evan              12 Georgetown Day           16.2hq  3
  5 White, Jerome             12 Gaithersburg             16.5hq  3
  6 Hogue, Preston            12 Mount Hebron             16.9hq  5
  7 Greynolds, Dylan          10 Sidwell Friends          17.0hq  1
  8 Blake, Taylor              9 C.H. Flowers             17.3hq  4
  9 Richardson, Will          10 Bethesda-Che             17.4h   4
  9 Cocker, Josh              12 Poolesville Sr           17.4h   2
 11 Cowan, Noah               12 Georgetown Day           18.0h   2
 12 Lyons, Jeremy             10 Richard Montgomery       18.1h   1
 13 Taylor, Nasier             9 John F Kennedy           18.2h   1
 13 Kipyegon, Vincent         12 John F Kennedy           18.2h   3
 13 Madrilejos, Angelo        11 Walt Whitman             18.2h   1
 16 Newbill, Jake             12 Severna Park             18.3h   3
 17 Nakasaka, Kyle            12 Bethesda-Che             18.5h   3
 18 Liu, Simon                10 Richard Montgomery       18.6h   5
 19 Moss, Matthew             10 Howard                   18.8h   4
 20 Alexander, Ryan           12 Sidwell Friends          19.5h   3
 21 Kudiwu, Eric              12 Georgetown Prep          19.7h   2
 22 Sallitt, Jason             9 Centennial               19.8h   1
 23 Smalls, Chris              9 St. Andrew's             19.9h   4
 24 Parker, Marcus            10 St. Andrew's             20.0h   4
 25 Schmidt, Alexander         9 Walter Johnson           20.7h   5
 26 Peters, Andrew            11 Howard                   21.0h   2
 26 Pattik, Michael            9 River Hill               21.0h   2
 28 Chamberlin, Ian           11 Severna Park             21.6h   4
 29 Alamraz-Roman, David       9 George C Marshall        22.3h   5

Event 1  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Jones, Dorian             12 Quince Orchard           14.7h   10   
  2 Ofosu, Bright             12 Quince Orchard           15.2h    8   
  3 Palmer, Evan              12 Georgetown Day           15.7h    6   
  4 White, Jerome             12 Gaithersburg             15.9h    5   
  5 Hogue, Preston            12 Mount Hebron             15.9h    4   
  6 Gieseler, John B          11 George C Marshall        16.0h    3   
  7 Greynolds, Dylan          10 Sidwell Friends          16.2h    2   
  8 Blake, Taylor              9 C.H. Flowers             16.4h    1   

Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Anderson, Edward          12 C.H. Flowers             38.68   6  10   
  2 Jones, Dorian             12 Quince Orchard           40.82   6   8   
  3 Cocker, Josh              12 Poolesville Sr           41.86   6   6   
  4 Hogue, Preston            12 Mount Hebron             42.23   5   5   
  5 Friday, Justin            11 Georgetown Day           42.56   6   4   
  6 Greynolds, Dylan          10 Sidwell Friends          42.68   5   3   
  7 Thorton, Jabari           12 Howard                   42.76   5   2   
  8 White, Jerome             12 Gaithersburg             42.96   4   1   
  9 Gieseler, John B          11 George C Marshall        44.44   6       
 10 Campbell, Christian       11 Walter Johnson           44.46   6       
 11 Newbill, Jake             12 Severna Park             44.56   4       
 12 Palmer, Evan              12 Georgetown Day           44.69   5       
 13 Kipyegon, Vincent         12 John F Kennedy           44.99   5       
 14 D'Elia, Gregory           11 Quince Orchard           45.16   4       
 15 Parker, Malcolm           10 St. Andrew's             46.63   3       
 16 Kudiwu, Eric              12 Georgetown Prep          47.47   4       
 17 Parker, Marcus            10 St. Andrew's             47.85   2       
 18 Riviello, Collin          11 Col. Zadok Magruder      47.97   1       
 19 Boinay, Nicholas          12 George C Marshall        48.04   4       
 20 Liu, Simon                10 Richard Montgomery       48.21   4       
 21 Pearce, Brooks            10 Mount Hebron             48.63   4       
 22 Sallitt, Jason             9 Centennial               48.97   2       
 23 Miljanic, Philip          10 Richard Montgomery       49.07   3       
 24 Solloso, Marcos           11 Walt Whitman             49.37   2       
 25 Taylor, Nasier             9 John F Kennedy           49.44   3       
 26 Peters, Andrew            11 Howard                   49.64   3       
 27 O'Brien-Okster, Colin     11 Field                    49.68   1       
 28 Wilde, Christian          10 Broadneck                50.14   3       
 29 Nakasaka, Kyle            12 Bethesda-Che             50.83   3       
 30 Chamberlin, Ian           11 Severna Park             51.29   3       
 31 Carter, Rich              11 Broadneck                51.48   3       
 32 Aliaga, Nico              12 Sidwell Friends          51.69   5       
 33 Pattik, Michael            9 River Hill               53.08   2       
 34 Raeburn, Zion              9 Walt Whitman             54.58   1       

Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Richard Montgomery                                    43.68   3  10   
     1) Vainqueur, Sebastien 12         2) Grey, Norman 12                
     3) Fehlinger, Alex 12              4) Miller, Cyrus 10               
  2 C.H. Flowers                                          43.69   3   8   
     1) Anderson, Edward 12             2) Moore, Anthony 11              
     3) Hinton, Kristopher 11           4) Carnegie, Reggie 11            
  3 Howard                                                44.36   3   6   
     1) Clark, Trey 12                  2) Gwynn, Dwayne 12               
     3) Thompson, Maleek 10             4) Agbai, Robert 9                
  4 Gaithersburg                                          44.39   3   5   
     1) Harris, Christopher 10          2) Leonard, Jamal 12              
     3) Leonard, Jaylen 12              4) Johnson, Zavae 12              
  5 Col. Zadok Magruder                                   44.47   3   4   
     1) Agyemang, Emmanuel 12           2) Obajemu, Michael 12            
     3) Speight, Donte 12               4) McCormick, Wesley 10           
  6 Mount Hebron                                          44.87   3   3   
     1) Alexander, Derrick 11           2) Hogue, Preston 12              
     3) Humm, Andrew 12                 4) Pratt, Darnell 10              
  7 Georgetown Prep                                       45.04   2   2   
     1) Ayoh, Timi 11                   2) Barclay, Christopher 9         
     3) Wells, Justin 11                4) Tinubu, Mayowa 11              
  8 River Hill                                            45.27   2   1   
     1) Rozario, Silas 12               2) Kanda, Jonathan 12             
     3) Lancelotta, Jake 11             4) Evans, Aidan 11                
  9 Quince Orchard                                        45.28   3       
     1) Hampton, Kendall 11             2) Jones, Dorian 12               
     3) Cruz Tapia, Jose 12             4) Sorra, Justin 12               
 10 Georgetown Day                                        45.49   2       
     1) Jackson, Nick 11                2) Lynn, Ezra 12                  
     3) Ward, Ian 11                    4) Friday, Justin 11              
 11 Bethesda-Chevy Chase                                  46.94   1       
     1) Bennett, Derrion 12             2) Lee, Manuel 9                  
     3) Reid, Michael 11                4) Robinson, Sam 11               
 12 St. Andrew's Episcopal                                47.03   2       
     1) Law, Myles 12                   2) Thrower, Matthew 11            
     3) Smalls, Chris 9                 4) Parker, Malcolm 10             
 13 Walter Johnson                                        47.90   1       
     1) Ahnell, Peyton 10               2) Pardo, Daniel 10               
     3) Carlyle, Chris 10               4) Miller, Liam 10                
 14 George C Marshall                                     48.00   2       
     1) French, William J 12            2) Gillmore, Austin R 9           
     3) Quin, Connor N 9                4) Leap, Robert J 11              
 15 Broadneck                                             48.08   1       
     1) Mahan, Patrick 12               2) Siok, Dakota 12                
     3) Moye, Gage 9                    4) Vavrina, Rob 10                
 16 John F Kennedy                                        48.84   2       
     1) Blair, Lud 12                   2) Johnson, Kendall 11            
     3) Pelap, Dexter 11                4) Bell, Raynard 10               
 17 Sandy Spring Friends                                  49.23   2       
     1) Dennis, Natural 12              2) Wade, Lance 9                  
     3) Rodriguez, Manny 12             4) Thomas, Quentin 10             
 18 Walt Whitman                                          49.34   1       
     1) Feigin, Jack 10                 2) Hedberg, Robert 9              
     3) Karns, Diego 9                  4) Rubin, Andrew 12               
 19 Poolesville Sr                                        51.28   1       
     1) Sivarajan, Arjun 9              2) Brill, Charlie 9               
     3) Thota, Praneeth 10              4) Wilkins, Kyle 11               

Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Gaithersburg                                        1:30.75   3  10   
     1) Leonard, Jamal 12               2) Johnson, Zavae 12              
     3) Leonard, Jaylen 12              4) Smith, Zach 11                 
  2 Richard Montgomery                                  1:30.83   3   8   
     1) Cole, Clayton 12                2) Grey, Norman 12                
     3) Fehlinger, Alex 12              4) Miller, Cyrus 10               
  3 C.H. Flowers                                        1:30.95   3   6   
     1) Higgs, Jamal 12                 2) Lamptey, Bashir 11             
     3) Carnegie, Reggie 11             4) Moore, Anthony 11              
  4 Howard                                              1:32.22   3   5   
     1) Clark, Trey 12                  2) Thompson, Maleek 10            
     3) Hendrickson, Jordan 12          4) Thorton, Jabari 12             
  5 Quince Orchard                                      1:32.71   3   4   
     1) Cruz Tapia, Jose 12             2) Jones, Dorian 12               
     3) Ofosu, Bright 12                4) Sorra, Justin 12               
  6 Walter Johnson                                      1:34.71   2   3   
     1) Kim, Taewoo 12                  2) Rowe, Nathanial 12             
     3) Masison, Matt 12                4) Campbell, Christian 11         
  7 River Hill                                          1:36.09   2   2   
     1) Evans, Aidan 11                 2) Chavers, Clayborne 12          
     3) Rozario, Silas 12               4) Lancelotta, Jake 11            
  8 Queen Annes County                                  1:37.00   3   1   
     1) Gray, Ahmad 11                  2) Garner, Jykel 10               
     3) Hawkins, DeShaun 11             4) Collins, Diondre 10            
  9 Sidwell Friends                                     1:37.37   3       
     1) Adeyi, Nicholas 12              2) Walbrook, RC 9                 
     3) Lloyd, Marwan 11                4) Greynolds, Dylan 10            
 10 St. Andrew's Episcopal                              1:37.56   1       
     1) Law, Myles 12                   2) Thrower, Matthew 11            
     3) Parker, Malcolm 10              4) Parker, Marcus 10              
 11 Bethesda-Chevy Chase                                1:37.90   2       
     1) Richardson, Will 10             2) Assamenew, Duge 9              
     3) Lee, Manuel 9                   4) Reid, Michael 11               
 12 Broadneck                                           1:38.41   2       
     1) Mahan, Patrick 12               2) Vavrina, Rob 10                
     3) Siok, Dakota 12                 4) Moye, Gage 9                   
 13 Georgetown Prep                                     1:39.09   2       
     1) Wells, Justin 11                2) Wright, Owen 10                
     3) Davis, Cameron 11               4) Graves, Anthony 12             
 14 Mount Hebron                                        1:40.50   3       
     1) Alexander, Derrick 11           2) Hatcher, Nathaniel 10          
     3) Wicklein, John 12               4) Pearce, Brooks 10              
 15 Poolesville Sr                                      1:41.57   1       
     1) Robb, Devon 12                  2) Brill, Charlie 9               
     3) Dahlen, Alex 11                 4) Shea, Aidan 11                 
 16 Georgetown Day                                      1:42.04   1       
     1) Lynn, Ezra 12                   2) Smith, Gabriel 9               
     3) Morsink, Silas 10               4) Harvey, Armand 12              
 17 Sandy Spring Friends                                1:42.65   2       
     1) Dennis, Natural 12              2) Oliver, Nathan 10              
     3) Thomas, Quentin 10              4) Rodriguez, Manny 12            
 -- Col. Zadok Magruder                                      DQ   2       
     1) Agyemang, Emmanuel 12           2) McCormick, Wesley 10           
     3) Speight, Donte 12               4) Obajemu, Michael 12            
 -- Walt Whitman                                             DQ   1       
     1) Feigin, Jack 10                 2) Karns, Diego 9                 
     3) Richardson, Carlos 9            4) Rubin, Andrew 12               
 -- George C Marshall                                        DQ   1       
     1) Boinay, Nicholas 12             2) Quin, Connor N 9               
     3) Khan, Aimal 10                  4) Purihella, Jishnu 12           
 -- John F Kennedy                                           DQ   1       
     1) Bradford-El, Khalid 10          2) Bell, Raynard 10               
     3) Taylor, Nasier 9                4)                               

Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Mount Hebron                                        3:22.27   3  10   
     1) Pratt, Darnell 10               2) Hogue, Preston 12              
     3) Humm, Andrew 12                 4) Wardell, Nicholas 12           
  2 C.H. Flowers                                        3:27.18   3   8   
     1) Burgess, Cameron 11             2) Williams, Justin 11            
     3) Nelson, Brian 11                4) Holloway, Donnell 11           
  3 Richard Montgomery                                  3:30.39   3   6   
     1) Porquin, Emmanuel 12            2) Agboola, Matt 12               
     3) Cole, Clayton 12                4) Fehlinger, Alex 12             
  4 Gaithersburg                                        3:33.48   3   5   
     1) Leonard, Jamal 12               2) Bason, Carlin 10               
     3) Smith, Zach 11                  4) Leonard, Jaylen 12             
  5 River Hill                                          3:37.23   2   4   
     1) Zimmerman, Donald 11            2) Reddy, Rahul 10                
     3) Pedersen, Liam 11               4) Moody, Mark 12                 
  6 Broadneck                                           3:39.97   3   3   
     1) Hoffman, Lars 11                2) Binnix, Ethan 10               
     3) Hankins, William 12             4) Joyce, Graeme 12               
  7 George C Marshall                                   3:42.45   3   2   
     1) Corkill, Ryan E 11              2) Gieseler, John B 11            
     3) Carpenter, Maxwell 11           4) O'Leary, Aiden M 10            
  8 Georgetown Day                                      3:43.29   3   1   
     1) Estabrook, Max 11               2) Smith, Gabriel 9               
     3) Cohen, Zeke 12                  4) Colaizzi, Tristan 11           
  9 Bethesda-Chevy Chase                                3:45.00   2       
     1) Richardson, Will 10             2) Viqueira, Joe 9                
     3) Hannan, Jose 10                 4) Jones, Sebastian 10            
 10 Severna Park                                        3:45.66   2       
 11 Georgetown Prep                                     3:48.46   3       
     1) Barclay, Christopher 9          2) Landis, Stuart 12              
     3) Chmielinski, Alex 12            4) Valmon, Travis 12              
 12 Quince Orchard                                      4:02.11   2       
     1) Psallidas, Peter 11             2) Bikim, John 9                  
     3) D'Elia, Gregory 11              4) Wells, Dylan 9                

Event 6  Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 River Hill                                          8:15.01   2  10   
     1) Moody, Mark 12                  2) Reddy, Rahul 10                
     3) Pedersen, Liam 11               4) Balimtas, Tanzer 12            
  2 Walter Johnson                                      8:24.74   2   8   
     1) Odzorig, Taivon 12              2) Burklow, John Patrick 12       
     3) Resnick, Benjamin 12            4) O'Leary, Kevin 11              
  3 Severna Park                                        8:28.81   2   6   
     1) Cambon, Matt 11                 2)                                
  4 Broadneck                                           8:29.26   2   5   
     1) Eckley, Ben 12                  2) Squires, Paul 10               
     3) Joyce, Graeme 12                4) Hoffman, Lars 11               
  5 Centennial                                          8:39.23   1   4   
     1) Folkes, Omari 12                2) McCree, Justen 12              
     3) Martin, Cameron 9               4) Cai, Michael 11                
  6 Mount Hebron                                        8:45.46   2   3   
     1) Hedges, Tomas 12                2) Poston, Garrett 12             
     3) Risinger, Josh 11               4) Hodge, Trevor 9                
  7 C.H. Flowers                                        8:45.70   2   2   
     1) Brandon, Jason 12               2) Ndir, Khalifa 10               
     3) Chambers, Andrew 12             4) Deleon, Nicolas 10             
  8 Bethesda-Chevy Chase                                8:50.43   1   1   
     1) Heinzerling, Lucas 11           2) O'Brien, Christian 12          
     3) Elwood-Dieu, Kai 10             4) Baker, Sam 12                  
  9 Quince Orchard                                      8:55.59   2       
     1) McCabe, Cole 12                 2) Mara, Ethan 9                  
     3) Babore, Yonatan 10              4) Latour, Jacob 12               
 10 Richard Montgomery                                  8:56.77   1       
     1) Morgan, Mac 11                  2) Maindidze, Henri 10            
     3) Koppel, Amit 10                 4) Mitchell, Andrew 12            
 11 George C Marshall                                   9:04.09   2       
     1) Forney, David 9                 2) Billington, Angus K 11         
     3) Green, Austin A 12              4) Gustafson, Sean A 10           
 12 Georgetown Day                                      9:04.40   1       
     1) Verbeek, Erkin 10               2) Decola, Frankie 10             
     3) Kravitz, Noah 11                4) Klain, Danny 12                
 13 Howard                                              9:05.25   1       
     1) Slocum, Stewart 10              2) Sharifi, Sanaullah 11          
     3) Miguelino, Nick 12              4) Williamson, Ethan 10           
 14 Queen Annes County                                  9:14.89   2       
     1) Reed, Justin 12                 2) Rhodes, Nikolai 12             
     3) Higginbotham, James 12          4) Ashley, Vernon 11              
 15 Sidwell Friends                                     9:16.70   1       
     1) Kee, Spencer 10                 2) Knibb, Jack 9                  
     3) Wright, Philip 9                4) Mattoo, Amal 10                
 16 Col. Zadok Magruder                                 9:51.66   1       
     1) Truong, Nhan An 10              2) Elamin, Emad 11                
     3) Olsen, Byron 9                  4) Nguyen, Andrew 10              

Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Bikim, Dylan              11 Quince Orchard         6-04.00   10   
  2 Palmer, Evan              12 Georgetown Day         6-00.00    8   
  3 Gieseler, John B          11 George C Marshall      5-10.00    6   
  4 D'Elia, Gregory           11 Quince Orchard         5-08.00    5   
  5 Kanda, Jonathan           12 River Hill             5-08.00    4   
  6 Bennett, Derrion          12 Bethesda-Che           5-06.00    2   
  6 Brill, Loren               9 Georgetown Prep        5-06.00    2   
  6 Braimoh, Theo             11 Howard                 5-06.00    2   
  9 Shumate, Jordan           12 George C Marshall      5-06.00        
 10 Alexander, Daniel         11 Richard Montgomery     5-06.00        
 -- Pouamon, Sery              9 John F Kennedy              NH        
 -- Leonard, Dylan            12 Georgetown Prep             NH        
 -- Pearce, Brooks            10 Mount Hebron                NH        
 -- Armooh, Junior            11 Gaithersburg                NH        
 -- Sneed, Jayvon             12 Col. Zadok Magruder         NH        
 -- Cain Wilson, Carlos       11 Queen Annes County          NH        
 -- Reise, Daniel             10 Severna Park                NH        
 -- Wicklein, John            12 Mount Hebron                NH        
 -- Byrd, Matthew             11 Severna Park                NH        
 -- Blake, Taylor              9 C.H. Flowers                NH        
 -- Schmidt, Alexander         9 Walter Johnson              NH        
 -- Adkison, Marcus           12 St. Andrew's                NH        
 -- Ward, Ian                 11 Georgetown Day              NH        
 -- Shannon, Michael          12 C.H. Flowers                NH        
 -- Gwynn, Dwayne             12 Howard                      NH        
 -- O'Brien, Christian        12 Bethesda-Che                NH        
 -- Brown, Jerron             11 Queen Annes County          NH        
 -- Geist, Eli                12 Centennial                  NH        
 -- White, Elijah             10 Centennial                  NH        
 -- Small, Quinton            12 Gaithersburg                NH        
 -- Haidar, Zein              10 St. Andrew's                NH        
 -- Dyson, Joshua             12 Richard Montgomery          NH        
 -- Delemar, Amiri            11 Col. Zadok Magruder         NH        
 -- Holton, Kaleb             10 Walter Johnson              NH        
 -- McGeehan, Cooper           9 River Hill                  NH        
 -- O'Donnell, Alex           10 Poolesville Sr              NH        

Event 28  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Obajemu, Michael          12 Col. Zadok Magruder   21-01.50   10   
  2 Ugwuonye, Michael         11 Richard Montgomery    20-08.00    8   
  3 Leonard, Justin           12 Richard Montgomery    20-06.00    6   
  4 French, William J         12 George C Marshall     19-03.50    5   
  5 Gwynn, Dwayne             12 Howard                19-02.50    4   
  6 Ofosu, Bright             12 Quince Orchard        19-02.00    3   
  7 Abdukadir, Ademola        11 Howard                18-10.25    2   
  8 Cruz Tapia, Jose          12 Quince Orchard        18-08.25    1   
  9 White, Jerome             12 Gaithersburg          18-05.00        
 10 Adeyi, Nicholas           12 Sidwell Friends       18-01.50        
 11 Tananovich, Reed          10 Walter Johnson        18-01.00        
 12 Onyeador, Jeffrey         11 C.H. Flowers          18-00.50        
 13 Alawode, Yinka             9 Sidwell Friends       17-10.25        
 14 Byrd, Matthew             11 Severna Park          17-09.50        
 15 Pouamon, Sery              9 John F Kennedy        17-06.25        
 16 Ashley, Vernon            11 Queen Annes County    17-05.00        
 17 Billington, Angus K       11 George C Marshall     16-10.50        
 18 Brill, Loren               9 Georgetown Prep       16-10.25        
 19 Holton, Kaleb             10 Walter Johnson        16-07.00        
 20 Assamenew, Duge            9 Bethesda-Che          16-06.25        
 21 Shea, Aidan               11 Poolesville Sr        15-11.00        
 22 Cowan, Noah               12 Georgetown Day        15-08.25        
 23 Nakasaka, Kyle            12 Bethesda-Che          15-04.00        
 24 Wright, Owen              10 Georgetown Prep       14-05.00        
 -- Lancelotta, Jake          11 River Hill                  ND        
 -- Armooh, Junior            11 Gaithersburg                ND        
 -- Ward, Ian                 11 Georgetown Day              ND        
 -- Humm, Andrew              12 Mount Hebron                ND        

Event 30  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Palmer, Evan              12 Georgetown Day        44-01.00   10   
  2 White, Elijah             10 Centennial            43-09.50    8   
  3 Onyeador, Jeffrey         11 C.H. Flowers          42-10.25    6   
  4 Abdukadir, Ademola        11 Howard                41-04.25    5   
  5 Braimoh, Theo             11 Howard                40-10.50    4   
  6 Aidoo, Daniel             12 Richard Montgomery    40-04.00    3   
  7 Byrd, Matthew             11 Severna Park          40-01.75    2   
  8 Geist, Eli                12 Centennial            40-00.75    1   
  9 Greene-Anugwom, Jhordan   11 Richard Montgomery    39-01.00        
 10 White, Jerome             12 Gaithersburg          38-04.50        
 11 Holton, Kaleb             10 Walter Johnson        38-02.50        
 12 Kipyegon, Vincent         12 John F Kennedy        37-03.50        
 13 Rozario, Silas            12 River Hill            36-07.00        
 14 Ashley, Vernon            11 Queen Annes County    36-06.50        
 15 O'Brien, Christian        12 Bethesda-Che          35-11.00        
 16 Puente, Jackson           10 Walter Johnson        35-09.50        
 17 Estabrook, Max            11 Georgetown Day        34-09.00        
 18 Nakasaka, Adam             9 Bethesda-Che          33-03.00        
 18 Adjani-Aldrin, Andrew     10 Quince Orchard        33-03.00        
 20 Pouamon, Sery              9 John F Kennedy        32-01.50        
 21 Cessna, Alexander E       10 George C Marshall     31-06.75        
 22 Parks, Kelcey E            9 George C Marshall     29-08.50        
 23 Wade, Lance                9 Sandy Spring          28-06.50        
 -- Crich, Alexander          12 River Hill                  ND        
 -- Sneed, Jayvon             12 Col. Zadok Magruder         ND        
 -- Armooh, Junior            11 Gaithersburg                ND        
 -- Obajemu, Michael          12 Col. Zadok Magruder         ND        
 -- Reise, Daniel             10 Severna Park                ND        
 -- Wilson, Jameer            12 Queen Annes County          ND        
 -- Blake, Taylor              9 C.H. Flowers                ND        
 -- Ofosu, Bright             12 Quince Orchard              ND        
 -- Ibe, Chimaoge             11 Georgetown Prep             ND        

Event 34  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Vernick, Noah             12 Quince Orchard        52-02.25   10   
  2 Coburn, Nicholas          12 Centennial            48-07.00    8   
  3 Rott, Jack                12 Severna Park          45-03.75    6   
  4 Parker, Danny             12 Walter Johnson        44-02.50    5   
  5 Shumate, Jordan           12 George C Marshall     43-00.50    4   
  6 Williams, Anthony         11 C.H. Flowers          42-05.75    3   
  7 Aklile, Yonathan          11 Georgetown Prep       42-04.50    2   
  8 Olujobi, Michael          12 River Hill            42-03.50    1   
  9 Babcock, Jacob            12 Mount Hebron          38-09.25        
 10 Udeogu, Chinedu           11 Georgetown Prep       38-03.75        
 11 Flores, Carlos            12 Col. Zadok Magruder   36-04.25        
 12 Panton, Karl              10 Sandy Spring          36-03.50        
 13 Davis, Mike               11 Severna Park          36-03.00        
 14 Toomer, Blake             12 Gaithersburg          35-09.50        
 15 Tioduong, Christian       12 Richard Montgomery    35-09.25        
 16 Nduka-Eze, Chiedu         10 Sandy Spring          35-06.00        
 17 Hunn, Jonnathon           11 Howard                35-05.50        
 18 Enceneat, Tyler           11 Quince Orchard        35-05.00        
 19 Johns, Cody               12 Howard                35-02.25        
 20 Bussman, Eric             10 Mount Hebron          35-02.00        
 21 Walter, Eric P            12 George C Marshall     34-06.50        
 22 Harvey, Armand            12 Georgetown Day        34-05.25        
 23 Harvey, Devin             11 Walter Johnson        34-02.25        
 24 Jeter, Darius             10 Gaithersburg          33-08.50        
 25 Bennett, Derrion          12 Bethesda-Che          33-06.00        
 26 Goel, Aniket              12 Col. Zadok Magruder   33-05.25        
 27 Solloso, Marcos           11 Walt Whitman          33-02.75        
 28 Pelap, Dexter             11 John F Kennedy        32-11.00        
 29 Weatherford, Tyler        11 Bethesda-Che          31-05.75        
 30 Leuthold, Michael         11 Centennial            31-04.00        
 31 Brown, Ryan               11 St. Andrew's          30-05.50        
 32 Bajaj, Devin              11 Richard Montgomery    28-11.25        
 33 Smith, Gabriel             9 Georgetown Day        28-05.25        
 34 Hearn, Jesse              10 Walt Whitman          27-08.25        
 35 Lewsey, Zion              10 John F Kennedy        27-02.50        
 36 Cox, Donald                - Queen Annes County    23-01.75        
 -- Antao, Mathew              9 Queen Annes County          ND        
 -- Wilkins, Kyle             11 Poolesville Sr              ND        
 -- Chapman, William          12 C.H. Flowers                ND        
 -- Boston, Kyle              11 Broadneck                   ND        
 -- Franz, Michael            11 Broadneck                   ND        
 -- Brewer, Sean              10 Field                       ND        
 -- Leisher, Eddie             9 St. Andrew's                ND        
 -- Mitchell, Dylan           11 River Hill                  ND        

Event 32  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Shumate, Jordan           12 George C Marshall       141-09   10   
  2 Rice, Thomas              12 Mount Hebron            139-00    8   
  3 Appiah, NanaKofi          11 C.H. Flowers            137-03    6   
  4 Vernick, Noah             12 Quince Orchard          132-10    5   
  5 Udeogu, Chinedu           11 Georgetown Prep         128-07    4   
  6 Parker, Danny             12 Walter Johnson          125-03    3   
  7 Rott, Jack                12 Severna Park            112-10    2   
  8 Davis, Mike               11 Severna Park            111-00    1   
  9 Williams, Anthony         11 C.H. Flowers            108-07        
 10 Olujobi, Michael          12 River Hill              103-07        
 11 Walter, Eric P            12 George C Marshall       102-08        
 12 Gaskins, Clarence         11 Gaithersburg            101-09        
 13 Toomer, Blake             12 Gaithersburg            100-09        
 14 Harvey, Armand            12 Georgetown Day           99-02        
 15 Boston, Kyle              11 Broadneck                98-02        
 16 Enceneat, Tyler           11 Quince Orchard           98-00        
 17 Flores, Carlos            12 Col. Zadok Magruder      97-02        
 18 Coburn, Nicholas          12 Centennial               94-05        
 19 Aklile, Yonathan          11 Georgetown Prep          93-06        
 20 Goel, Aniket              12 Col. Zadok Magruder      89-01        
 21 Arias, Paulo              12 Bethesda-Che             87-09        
 22 Hunn, Jonnathon           11 Howard                   84-03        
 23 Johns, Cody               12 Howard                   84-00        
 24 Lewsey, Zion              10 John F Kennedy           80-06        
 25 Adigun, Raymond           12 Sandy Spring             80-05        
 26 Leisher, Eddie             9 St. Andrew's             79-08        
 27 Franz, Michael            11 Broadneck                76-06        
 28 Bajaj, Devin              11 Richard Montgomery       75-05        
 29 Antao, Mathew              9 Queen Annes County       73-05        
 30 Palmer, Christopher       11 Mount Hebron             71-05        
 31 Hearn, Jesse              10 Walt Whitman             70-06        
 32 Tioduong, Christian       12 Richard Montgomery       69-00        
 33 Saucedo, Leo              11 Walter Johnson           68-00        
 33 LaCava, Robert             9 Centennial               68-00        
 35 Weissfeld, Ari            10 Bethesda-Che             63-04        
 36 Brown, Ryan               11 St. Andrew's             61-06        
 37 Cox, Donald                - Queen Annes County       61-00        
 38 Jinich, Alan              10 Georgetown Day           60-04        
 39 Phillips, Connor          11 Sandy Spring             54-01        
 40 Johnson, Kendall          11 John F Kennedy           49-11        
 -- Brewer, Sean              10 Field                       ND        

Event 4  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Davis, Stephanie          10 Col. Zadok Magruder      12.40q  7
  2 Laryea, Rachel            12 John F Kennedy           12.43q  2
  3 O'Neal, Pharist           10 C.H. Flowers             12.81q  4
  3 Daley, Collese            10 C.H. Flowers             12.81q  3
  5 Seymour, Ashley           10 Quince Orchard           12.82q  2
  6 Amstad, Kathleen          12 Centennial               12.83q  6
  6 Dubose, Demetria          12 Dunbar (Dc)              12.83q  1
  8 Kaur, Meher               10 Poolesville Sr           12.84q  1
  9 Currica, Rebecca          11 Gaithersburg             13.05   3
 10 Johnson, Keashia          10 Queen Annes County       13.15   6
 11 Howell, Tiffany           11 River Hill               13.19   7
 11 Dubose, Derricka          12 Dunbar (Dc)              13.19   5
 13 Marquez, Sabrina          11 Howard                   13.25   4
 14 Green, Alise              11 Academy Of T             13.29   5
 15 Grey, Sephora             12 Richard Montgomery       13.37   3
 16 Lynn, Ayanna              10 Col. Zadok Magruder      13.46   4
 17 Griffith, Moira           12 Georgetown V             13.47   5
 18 Vaules, Sayaka            11 Poolesville Sr           13.61   7
 19 Onwuamaegbu, Natachi      10 Walt Whitman             13.66   1
 20 Drilling, Hannah           9 Severna Park             13.69   3
 20 Fernandez, Isabel         10 Walt Whitman             13.69   4
 22 Sigur, Taylor             10 Mount Hebron             13.71   2
 23 Sigur, Morgan             10 Mount Hebron             13.73   2
 24 Harding, Carol            12 Sidwell Friends          13.74   6
 25 Chapman, Nicole           10 Georgetown Day           13.80   1
 26 Martin, Kayla              9 Quince Orchard           13.86   2
 27 Robinson, Ana             12 Field                    13.87   4
 28 Lewis, Kennedy            11 Centennial               13.95   2
 28 James, Makiya              9 Sandy Spring             13.95   1
 30 Small, Hailey             10 Broadneck                14.00   6
 31 Ghee, Niya                 9 Howard                   14.06   5
 32 Dublinske, Ryleigh         9 Richard Montgomery       14.16   4
 33 Faccone, Isabella         10 Bethesda-Che             14.19   7
 34 Coleman, Octavia          10 Gaithersburg             14.21   3
 35 Alfonso, Alyssa           12 Bethesda-Che             14.37   5
 36 Koroye, Toni               9 Walter Johnson           14.39   4
 36 Serrano, Gabby            10 Georgetown V             14.39   5
 38 Cole, Grace               10 Sandy Spring             14.41   7
 38 Gerhart, Eliz              - Severna Park             14.41   7
 40 Peartree, Annie           10 Sidwell Friends          14.43   2
 41 Nesbitt, Malayna          11 Georgetown Day           14.46   6
 41 Nudell, Nina               - Broadneck                14.46   3
 43 Guion, Claire              9 Walter Johnson           14.57   1
 44 Smith, Alexis              9 Holton-Arms              14.62   5
 45 Pyles, Hannah              9 Field                    14.64   7
 46 Stahl, Morgan K           12 George C Marshall        14.96   1
 47 Barazia, Cara F           12 George C Marshall        15.04   1
 48 McCormick, Kayleigh       10 Holton-Arms              15.30   3
 49 Perpall, Lauryn           12 Academy Of T             15.81   6
 50 Hazzard, Kelly            10 Trinity Scho             17.56   2

Event 4  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Davis, Stephanie          10 Col. Zadok Magruder      12.21   10   
  2 Laryea, Rachel            12 John F Kennedy           12.36    8   
  3 Daley, Collese            10 C.H. Flowers             12.62    6   
  4 O'Neal, Pharist           10 C.H. Flowers             12.66    5   
  5 Amstad, Kathleen          12 Centennial               12.70    4   
  6 Seymour, Ashley           10 Quince Orchard           12.79    3   
  7 Kaur, Meher               10 Poolesville Sr           12.91    2   

Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Jules, Teanna             11 Howard                   25.77   7  10   
  2 Perpall, Lauryn           12 Academy Of T             25.93   6   8   
  3 White, Hannah             11 C.H. Flowers             26.37   6   6   
  4 Neal, Dameece             11 Dunbar (Dc)              26.53   7   5   
  5 Dubose, Demetria          12 Dunbar (Dc)              26.55   7   4   
  6 Wright, Reyna             12 Walt Whitman             26.57   5   3   
  7 Seymour, Ashley           10 Quince Orchard           26.57   7   2   
  8 Currica, Rebecca          11 Gaithersburg             26.70   3   1   
  9 Dombrowski, Cheryl        12 Mount Hebron             26.75   7       
 10 Howell, Tiffany           11 River Hill               26.80   5       
 11 Vaules, Sayaka            11 Poolesville Sr           27.12   6       
 12 Johnson, Keashia          10 Queen Annes County       27.17   6       
 13 Fletcher, Brittany        11 Richard Montgomery       27.18   5       
 14 Hinson, Ryley             10 C.H. Flowers             27.44   6       
 15 Maloney, CJ                9 Walter Johnson           27.70   5       
 16 Drilling, Hannah           9 Severna Park             27.78   5       
 17 Lynn, Ayanna              10 Col. Zadok Magruder      27.80   1       
 18 Fernandez, Isabel         10 Walt Whitman             27.89   3       
 19 Lopez, Brenda             11 Bethesda-Che             27.98   3       
 20 Sloan, Julia               9 Quince Orchard           28.01   4       
 21 Douglas, Amira            12 Richard Montgomery       28.02   5       
 22 Small, Hailey             10 Broadneck                28.07   6       
 23 Thillairajah, Anna R      12 George C Marshall        28.16   5       
 24 Jaramillo, Juanita         9 Poolesville Sr           28.34   5       
 25 Robinson, Ana             12 Field                    28.40   6       
 26 Chapman, Nicole           10 Georgetown Day           28.67   4       
 27 Gerhart, Eliz              - Severna Park             29.11   4       
 28 Guion, Claire              9 Walter Johnson           29.15   3       
 29 Murphy, Eileen            11 Academy Of T             29.33   1       
 30 Truong, Amanda             9 Howard                   29.40   4       
 31 Caplan, Rachel            11 River Hill               29.59   1       
 32 Serrano, Gabby            10 Georgetown V             29.63   2       
 33 Mputu, Melanie             9 Bethesda-Che             29.71   3       
 34 Cole, Grace               10 Sandy Spring             29.97   1       
 35 James, Makiya              9 Sandy Spring             30.01   3       
 36 Djssenou, Afi             10 Gaithersburg             30.16   1       
 37 Pyles, Hannah              9 Field                    30.59   2       
 38 Boyer, Isabel             10 Georgetown Day           31.15   2       
 39 Olick-Gibson, Rachel      10 Holton-Arms              31.34   2       
 40 Yoboue, Willye-Mai        10 John F Kennedy           32.91   1       
 41 Hazzard, Paige             9 Trinity Scho             33.40   2       

Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Williams, Alexus          12 C.H. Flowers             59.76   7  10   
  2 Robinson, Kita            12 Dulaney                  59.96   7   8   
  3 Wright, Reyna             12 Walt Whitman             60.24   7   6   
  4 Wilcher, Cameron          11 C.H. Flowers             61.44   7   5   
  5 Hand, Emma                11 Severna Park             61.65   6   4   
  6 Worgo, Gabrielle          11 Broadneck                61.78   6   3   
  7 Ugorji, Ebere              9 Mount Hebron             62.29   6   2   
  8 Ameer, Simone             10 Georgetown Day           62.72   7   1   
  9 Kumar, Jillian            11 Mount Hebron             63.00   6       
 10 Morris, Sophia             9 Georgetown V             63.56   6       
 11 Jules, Teanna             11 Howard                   63.59   7       
 12 Byers, Jadis              10 Bethesda-Che             64.24   6       
 13 Wright, Torian            12 Quince Orchard           64.94   5       
 14 Keller, Maddy             12 Severna Park             65.08   4       
 15 Ray, Naiya                10 Walter Johnson           65.22   4       
 16 Linton, Onyia             11 Dunbar (Dc)              65.26   5       
 17 Robinson, Ana             12 Field                    65.53   6       
 18 Drooff, Julia             10 Broadneck                65.63   4       
 19 Tanous, Sky               12 Holton-Arms              65.76   5       
 20 Cauley, Sydney             9 Quince Orchard           66.38   2       
 21 Kelley, Jillian           12 River Hill               66.59   5       
 22 Tiamfook, Jasmine          9 River Hill               66.90   6       
 23 Trevizo, Brynn            12 Howard                   67.21   5       
 24 Sturges, Hannah           10 Sandy Spring             67.24   3       
 25 Mbengang, Mareine         11 Gaithersburg             67.59   4       
 26 Castiello, Joanie         11 Georgetown V             68.22   2       
 27 Eddy, Grace               10 Bethesda-Che             68.25   4       
 28 Berthiame, Lea            10 Holton-Arms              68.50   3       
 29 Ambuehl, Olivia           11 Poolesville Sr           68.54   4       
 30 Moore, Emily              11 Academy Of T             69.43   3       
 31 Stephens, Seori           10 Poolesville Sr           71.25   2       
 32 Hurwitz, Thea              9 Field                    71.70   3       
 33 Jubinski, Ashleigh        11 Queen Annes County       71.74   5       
 34 Chapman, Nicole           10 Georgetown Day           72.09   4       
 35 Kohler, Laura             12 Richard Montgomery       72.45   2       
 36 Cusack, Grace E            9 George C Marshall        72.63   2       
 37 Walsh, Natalie            10 Academy Of T             73.07   3       
 38 Rosario, Heather          12 Col. Zadok Magruder      73.45   2       
 39 Schmidt, Nicole C          9 George C Marshall      1:21.32   2       

Event 19  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Murray, Jillian           12 Georgetown V           2:17.16   4  10   
  2 Bir, Ava D                 9 George C Marshall      2:20.75   4   8   
  3 Powell, Megan             11 Sidwell Friends        2:20.96   4   6   
  4 Rayner, Gabby             12 Howard                 2:22.72   4   5   
  5 McUmber, Nora             12 Bethesda-Che           2:24.48   4   4   
  6 Lynott, Elle              12 Georgetown V           2:25.29   3   3   
  7 Shread, Evangela          11 River Hill             2:26.79   4   2   
  8 Oliver, Isabelle          10 Trinity Scho           2:27.80   3   1   
  9 Beakes, Caroline          12 Bethesda-Che           2:28.62   3       
 10 Ike, Oluchi               11 C.H. Flowers           2:28.66   4       
 11 Jaranyi, Taylor           11 Howard                 2:29.85   4       
 12 Garrett, Jasmine          11 Walter Johnson         2:29.93   3       
 13 O'Connor, Erin            11 Walt Whitman           2:30.43   4       
 13 Walter, Lela              12 Walt Whitman           2:30.43           
 14 Fernandez, Julianna       10 Broadneck              2:30.49   2       
 15 Harvey, Ella              11 Sidwell Friends        2:31.45   2       
 16 McDonald, Caroline        11 Holton-Arms            2:31.58   2       
 17 Kaslow-Zieve, Emilia      12 Georgetown Day         2:31.68   3       
 18 Panullo, Emma             11 Walter Johnson         2:31.69   2       
 19 Cambon, Catie              9 Severna Park           2:32.20   3       
 20 McClanahan, Erin          12 Walt Whitman           2:32.58   2       
 21 El-Masry, Sophie          11 Richard Montgomery     2:32.81   3       
 22 Benoit, Megan             11 Mount Hebron           2:33.11   2       
 23 Wells, Cierra             12 Quince Orchard         2:33.53   3       
 24 Beautz, Claire            12 Poolesville Sr         2:34.33   4       
 25 Robison, May              10 Georgetown Day         2:35.17   2       
 26 Keller, Maddy             12 Severna Park           2:35.39   2       
 27 Newcombe, Emily           11 Richard Montgomery     2:36.03   3       
 28 Coleman, Christen         10 Broadneck              2:36.12   2       
 29 Ying, Eileen              11 River Hill             2:37.50   2       
 30 Hodge, Michelle           11 Mount Hebron           2:37.58   2       
 31 Peck, Taylor               9 Queen Annes County     2:40.62   1       
 32 Gates, Emily              10 Queen Annes County     2:40.84   1       
 33 Holt, Ashley               9 George C Marshall      2:41.62   4       
 34 Pena-Molina, Kathy         9 Col. Zadok Magruder    2:43.48   1       
 35 Collina, Natalie          12 Field                  2:45.43   2       
 36 Bryant, Caroline          10 Trinity Scho           2:49.13   1       
 37 Donaldson, Kira            9 St. Andrew's           2:51.31   1       
 38 Anderson, Reilly          11 Holton-Arms            2:51.90   1       
 39 Walsh, Natalie            10 Academy Of T           2:52.90   1       
 40 Vallone, Sofia             9 Gaithersburg           2:53.07   1       
 41 Hermans, Zora              9 Academy Of T           2:55.57   1       
 42 Catalan, Linda            11 Field                  2:57.05   1       
 43 Jones, Anne Katherine     10 Gaithersburg           2:58.63   1       
 44 Rodriquez, Rebeca         10 John F Kennedy         3:00.43   1       
 45 Roberson, Kay              9 Dunbar (Dc)            3:13.10   1      

Event 7  Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 McUmber, Nora             12 Bethesda-Che           5:09.20   4  10   
  2 Knibb, Taylor             11 Sidwell Friends        5:09.79   4   8   
  3 Kaplan, Emily             12 Georgetown V           5:10.09   4   6   
  4 King, Sami                11 Field                  5:14.66   4   5   
  5 Green, Abigail             9 Walter Johnson         5:18.11   4   4   
  6 Rayner, Gabby             12 Howard                 5:21.32   4   3   
  7 Shread, Evangela          11 River Hill             5:26.03   4   2   
  8 Kynoch, Mackenzie         12 St. Andrew's           5:26.88   3   1   
  9 Kirvan, Michaela           9 Georgetown V           5:27.16   3       
 10 O'Connor, Erin            11 Walt Whitman           5:28.21   4       
 11 Mann, Courtney            10 Howard                 5:28.48   3       
 12 Nuechterlein, Zoe         10 Bethesda-Che           5:30.14   4       
 13 Peterson, Michaela        10 Academy Of T           5:30.55   3       
 14 Leape, Ellie              10 Sidwell Friends        5:31.14   3       
 15 Cambon, Catie              9 Severna Park           5:31.43   2       
 16 Tiamfook, Jasmine          9 River Hill             5:32.40   2       
 17 Coleman, Christen         10 Broadneck              5:33.07   3       
 18 Kipserem, Cynthia         11 Richard Montgomery     5:34.54   2       
 19 Larson, Denise            12 Poolesville Sr         5:35.95   3       
 20 Boyer, Isabel             10 Georgetown Day         5:36.14   2       
 21 Newcombe, Emily           11 Richard Montgomery     5:36.38   3       
 22 Banham, Alexandra          9 Mount Hebron           5:37.84   2       
 23 Robbins, Jenna N          10 George C Marshall      5:39.69   3       
 24 Zohorsky, Eileen          12 Mount Hebron           5:40.72   3       
 25 Kirsch, Katriane          10 Walter Johnson         5:40.79   4       
 26 Meek, Jessica             10 Dulaney                5:42.31   2       
 27 Sosa-Ebert, Ana           10 Georgetown Day         5:42.90   2       
 28 Jacobson, Maya            10 Quince Orchard         5:44.17   2       
 29 Phelps, Maria              9 Poolesville Sr         5:45.72   2       
 30 Baldwin, Mackenzie         9 Broadneck              5:54.80   1       
 31 Sajonia, Isabelle          9 Quince Orchard         5:56.39   2       
 32 Collina, Natalie          12 Field                  5:58.11   1       
 33 Dehareng, Elisabeth       11 Walt Whitman           6:04.42   3       
 34 Payne, Devi               10 Holton-Arms            6:06.07   1       
 35 Wilson, Madeline          10 Queen Annes County     6:06.38   1       
 36 Toner, Clare              11 Academy Of T           6:08.56   2       
 37 Bryant, Caroline          10 Trinity Scho           6:10.78   1       
 38 Jones, Jackie             12 C.H. Flowers           6:15.46   1       
 39 Marsh, Elizabeth           9 Holton-Arms            6:15.88   1       
 40 Gates, Emily              10 Queen Annes County     6:17.62   2       
 41 Lattner, Alexander         9 Gaithersburg           6:30.20   1       
 42 Radichkova, Sonya         11 Gaithersburg           6:34.20   1       
 43 Rodriquez, Rebeca         10 John F Kennedy         7:05.01   1       
 44 Roberson, Kay              9 Dunbar (Dc)            7:24.40   1       
 45 Perez, Samantha           11 Col. Zadok Magruder    7:48.71   1       

Event 13  Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Keller, Kiernan           12 Walter Johnson        11:10.12   1  10   
  2 Kaplan, Emily             12 Georgetown V          11:12.22   1   8   
  3 Knibb, Taylor             11 Sidwell Friends       11:12.66   1   6   
  4 King, Sami                11 Field                 11:12.86   1   5   
  5 Treanor, Katherine        11 Georgetown Day        11:14.07   1   4   
  6 Murphy, Emily             11 Walter Johnson        11:31.29   1   3   
  7 Jacobo, Natalia           11 Broadneck             11:41.48   1   2   
  8 Beautz, Claire            12 Poolesville Sr        11:49.91   1   1   
  9 Oldhouser, Elizabeth      12 River Hill            11:52.43   1       
 10 Gaeng, Dorrie              9 Dulaney               11:54.16   1       
 11 McNeill, Kat              12 Bethesda-Che          11:55.26   1       
 12 Krein, Allison            12 River Hill            11:55.88   1       
 13 Fry, Abby                 12 Bethesda-Che          12:00.46   1       
 14 Bosanko, Bobo             12 Severna Park          12:12.51   2       
 15 Brown, Abby               11 Broadneck             12:23.21   2       
 16 Doroshow, Abigail         11 Georgetown Day        12:25.59   2       
 17 Hamracek, Sydney          11 Severna Park          12:42.53   2       
 18 Mazer, Ashley             11 Centennial            13:00.91   2       
 19 May, Emily                 9 Academy Of T          14:37.65   2       
 20 Floam, Caroline            9 Academy Of T          15:21.68   2       
 21 Dan, Caitlin               9 Col. Zadok Magruder   15:22.61   2       
 -- Cormier, Lauren           10 Georgetown V                NT   1       

Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Barrow, Lisa-Anne         12 Holton-Arms              15.42q  5
  2 Johnson, Deja             12 Dunbar (Dc)              15.57q  4
  3 Ameer, Simone             10 Georgetown Day           16.56q  2
  4 Hicks, Dyonne             11 C.H. Flowers             16.86q  3
  5 Christian, Courtney       10 Walter Johnson           17.39q  2
  6 Convers, Allyson          12 Poolesville Sr           17.51q  3
  7 Fredell, Lucy             10 Sidwell Friends          17.92q  1
  8 Parshall, Rachel          10 Howard                   18.11q  2
  9 Dorsu, Sisan              12 Bethesda-Che             18.12   4
 10 Potter, Abigail           10 Quince Orchard           18.35   5
 11 Taylor, Kailih            10 Gaithersburg             18.47   1
 12 Parker, Elizabeth         10 Academy Of T             18.53   4
 13 Caulker, Christine        11 Howard                   18.60   5
 14 Hynds, Sarah              12 Georgetown V             18.83   5
 15 Skoll, Julie              12 Poolesville Sr           19.05   2
 16 Merkert, Natalie          11 Severna Park             19.06   2
 17 Zukergood, Ariana J       12 George C Marshall        19.12   3
 18 Phillips, Halle           10 Richard Montgomery       19.16   1
 19 Markoff, Natalie           9 Quince Orchard           19.37   3
 20 Mccarty, Shannon          10 Walter Johnson           19.52   5
 21 Schlier, Inga J           10 George C Marshall        19.62   4
 22 Chatterji-Len, Kasey       9 Walt Whitman             19.97   2
 23 Zargham, Sara             10 Georgetown Day           20.08   1
 24 Tran, Julia                9 Col. Zadok Magruder      20.47   1
 25 Fratchzer, Anne-Sophie    11 Holton-Arms              20.72   1
 26 Komwa, Juliet             12 John F Kennedy           20.76   4
 27 Cassidy, Isabelle         10 Academy Of T             20.79   5
 28 Wickramasinghe, Ayathma   10 Bethesda-Che             21.80   4
 29 Bell, Arda                10 Walt Whitman             22.03   3
 30 Tubera, Marlene           11 John F Kennedy           22.07   2

Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Barrow, Lisa-Anne         12 Holton-Arms              15.02   10   
  2 Johnson, Deja             12 Dunbar (Dc)              15.29    8   
  3 Ameer, Simone             10 Georgetown Day           16.41    6   
  4 Hicks, Dyonne             11 C.H. Flowers             16.69    5   
  5 Christian, Courtney       10 Walter Johnson           17.09    4   
  6 Parshall, Rachel          10 Howard                   17.18    3   
  7 Fredell, Lucy             10 Sidwell Friends          17.78    2   
  8 Convers, Allyson          12 Poolesville Sr           17.88    1   

Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Johnson, Deja             12 Dunbar (Dc)              45.64   5  10   
  2 Dorsu, Sisan              12 Bethesda-Che             46.70   5   8   
  3 Dozier, Ayana             11 Dunbar (Dc)              46.80   5   6   
  4 West, Sydney              12 Walter Johnson           48.06   5   5   
  5 Christian, Courtney       10 Walter Johnson           48.44   5   4   
  6 James, Nelana             11 C.H. Flowers             48.96   4   3   
  7 Ameer, Simone             10 Georgetown Day           49.10   5   2   
  8 Matus, Ashley             11 Howard                   49.16   4   1   
  9 Trout, Shelby             11 Col. Zadok Magruder      49.94   3       
 10 Convers, Allyson          12 Poolesville Sr           50.45   4       
 11 Williams, Sierra          12 C.H. Flowers             51.11   4       
 12 Jaranyi, Taylor           11 Howard                   51.50   5       
 13 Ubadiniru, Kimberly       11 John F Kennedy           51.51   2       
 14 Drooff, Julia             10 Broadneck                52.00   4       
 15 Markoff, Natalie           9 Quince Orchard           52.16   4       
 16 Potter, Abigail           10 Quince Orchard           52.21   3       
 17 Worgo, Gabrielle          11 Broadneck                52.31   3       
 18 Fredell, Lucy             10 Sidwell Friends          52.51   2       
 19 Phillips, Halle           10 Richard Montgomery       53.19   3       
 20 Merkert, Natalie          11 Severna Park             53.21   2       
 21 Peartree, Annie           10 Sidwell Friends          53.70   3       
 22 Menachery, Theresa        12 River Hill               53.98   3       
 23 Schlier, Inga J           10 George C Marshall        54.07   3       
 24 Faccone, Isabella         10 Bethesda-Che             54.68   2       
 25 Zargham, Sara             10 Georgetown Day           54.93   2       
 26 Goulding, Grace           12 Academy Of T             55.58   1       
 27 Cassidy, Isabelle         10 Academy Of T             56.34   2       
 28 Boehler, Rosa              9 Richard Montgomery       56.51   1       
 29 Zukergood, Ariana J       12 George C Marshall        56.86   1       
 30 Skoll, Julie              12 Poolesville Sr           57.39   3       
 31 Robinson, Kita            12 Dulaney                  57.85   5       
 32 Smith, Kylanni            11 John F Kennedy           59.75   1       
 33 Humeau, Zoe               12 Walt Whitman             62.95   1       

Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Dunbar (Dc)                                           50.09   3  10   
     1) Dubose, Demetria 12             2) Dubose, Derricka 12            
     3) Shelton, Nisa 11                4) Linton, Onyia 11               
  2 C.H. Flowers                                          50.42   3   8   
     1) Hicks, Dyonne 11                2) Williams, Alexus 12            
     3) James, Nelana 11                4) James, Deandra 11              
  3 Quince Orchard                                        52.46   3   6   
     1) Freedman, Dana 10               2) Calvin, Lauren 12              
     3) Martin, Kayla 9                 4) Seymour, Ashley 10             
  4 Howard                                                52.58   3   5   
     1) Marquez, Sabrina 11             2) Caulker, Christine 11          
     3) Elicker, Katherin 12            4) Ghee, Niya 9                   
  5 River Hill                                            53.25   2   4   
     1) Howell, Tiffany 11              2) Gulas, Victoria 10             
     3) Costabile, Celeste 12           4) Caplan, Rachel 11              
  6 Richard Montgomery                                    53.36   3   3   
     1) Douglas, Amira 12               2) Dublinske, Ryleigh 9           
     3) Nyero, Ananda 9                 4) Fletcher, Brittany 11          
  7 Academy Of The Holy Cross                             53.58   2   2   
     1) Parker, Elizabeth 10            2) Goulding, Grace 12             
     3) Hagins, Taylor 12               4) Perpall, Lauryn 12             
  8 Mount Hebron                                          54.32   3   1   
     1) Yacynych, Janette 12            2) Dombrowski, Cheryl 12          
     3) Kumar, Jillian 11               4) Ugorji, Ebere 9                
  9 John F Kennedy                                        54.50   2       
     1) Komwa, Juliet 12                2) Ubadiniru, Kimberly 11         
     3) Laryea, Rachel 12               4) Watts, Jameka 12               
 10 Walter Johnson                                        54.61   2       
     1) Shahmirzadi, Mina 10            2) Koroye, Toni 9                 
     3) Guion, Claire 9                 4) Mccarty, Shannon 10            
 11 Severna Park                                          54.69   1       
     1) Aguilar, Taylor 10              2)                                
 12 Broadneck                                             56.27   1       
     1) Small, Hailey 10                2) Nudell, Nina -                 
     3) Schweitzer, Amanda 11           4) Yanchulis, Riley 11            
 12 Bethesda-Chevy Chase                                  56.27   1       
     1) Alfonso, Alyssa 12              2) Robinson, Mya 11               
     3) Faccone, Isabella 10            4) Bernardo, Ananya 9             
 14 Georgetown Day                                        56.55   1       
     1) Nesbitt, Malayna 11             2) Kaslow-Zieve, Emilia 12        
     3) Zargham, Sara 10                4) Chapman, Nicole 10             
 15 Poolesville Sr                                        57.25   1       
     1) Fernandes, Loren 9              2) Kalra, Anjali 9                
     3) Stephens, Seori 10              4) Zhang, Christine 10            
 16 Walt Whitman                                          57.89   3       
     1) Champagne, Jacqueline 9         2) de Castro, Kate 11             
     3) O'Connell, Annie 9              4) Schenck, Sydney 9              
 17 Sandy Spring Friends                                  58.02   2       
     1) Cole, Grace 10                  2) Carolina, Maya 10              
     3) James, Makiya 9                 4) Rodgers-Archer, Ioie 10        
 18 Col. Zadok Magruder                                   61.56   1       
     1) Birney, Madeleine 10            2) Weber, Kendal 9                
     3) Hoy, Annie 9                    4) Lynn, Ayanna 10                

Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 C.H. Flowers                                        1:43.52   3  10   
     1) White, Hannah 11                2) Daley, Collese 10              
     3) Hinson, Ryley 10                4) O'Neal, Pharist 10             
  2 Dunbar (Dc)                                         1:44.05   3   8   
     1) Dubose, Demetria 12             2) Dugger, Troiann 12             
     3) Shelton, Nisa 11                4) Dubose, Derricka 12            
  3 Col. Zadok Magruder                                 1:49.60   1   6   
     1) Lynn, Ayanna 10                 2) Hoy, Annie 9                   
     3) Weber, Kendal 9                 4) Birney, Madeleine 10           
  4 Quince Orchard                                      1:50.58   3   5   
     1) Freedman, Dana 10               2) Sloan, Julia 9                 
     3) Calvin, Lauren 12               4) Seymour, Ashley 10             
  5 Walter Johnson                                      1:50.76   3   4   
     1) West, Sydney 12                 2) Guion, Claire 9                
     3) Christian, Courtney 10          4) Maloney, CJ 9                  
  6 Richard Montgomery                                  1:51.42   3   3   
     1) Nyero, Ananda 9                 2) Douglas, Amira 12              
     3) Grey, Sephora 12                4) Fletcher, Brittany 11          
  7 Gaithersburg                                        1:52.00   3   2   
     1) Coleman, Octavia 10             2) Taylor, Kailih 10              
     3) Mbengang, Mareine 11            4) Currica, Rebecca 11            
  8 Howard                                              1:52.78   2   1   
     1) Ghee, Niya 9                    2) Marquez, Sabrina 11            
     3) Truong, Amanda 9                4) Parshall, Rachel 10            
  9 River Hill                                          1:53.23   2       
     1) Howell, Tiffany 11              2) Caplan, Rachel 11              
     3) Costabile, Celeste 12           4) Gulas, Victoria 10             
 10 Severna Park                                        1:54.38   2       
     1) Aguilar, Taylor 10              2)                                
 11 Academy Of The Holy Cross                           1:55.67   2       
     1) Perpall, Lauryn 12              2) Parker, Elizabeth 10           
     3) Murphy, Eileen 11               4) Kwak, Chewon 9                 
 12 Mount Hebron                                        1:56.08   3       
     1) Sigur, Morgan 10                2) Sigur, Taylor 10               
     3) Godsey, Maya 11                 4) Yacynych, Janette 12           
 13 Bethesda-Chevy Chase                                1:57.40   2       
     1) Alfonso, Alyssa 12              2) Mputu, Melanie 9               
     3) Lopez, Brenda 11                4) Rundlet, Sabine 10             
 14 Broadneck                                           1:57.68   2       
     1) Small, Hailey 10                2) Nudell, Nina -                 
     3) Curtis, Maddie 12               4) Yanchulis, Riley 11            
 15 Poolesville Sr                                      1:58.59   1       
     1) Jaramillo, Juanita 9            2) Wang, Lucy 10                  
     3) Huber, Alison 10                4) Zhang, Christine 10            
 16 Georgetown Visitation Prep                          1:59.05   1       
     1) Pappas, Analiese 10             2) Serrano, Gabby 10              
     3) Eder, Grace 11                  4) Pels, Kiersten 11              
 17 Walt Whitman                                        1:59.36   1       
     1) Champagne, Jacqueline 9         2) Goldberg, Katia 9              
     3) Martin, Auriane 9               4) O'Connell, Annie 9             
 18 Sandy Spring Friends                                2:04.10   1       
     1) Carolina, Maya 10               2) Rodgers-Archer, Ioie 10        
     3) Feldhausen, Hannah 9            4) Sturges, Hannah 10             
 19 Holton-Arms                                         2:10.60   3       
     1) Fratchzer, Anne-Sophie 11       2) Sarah, Kohn 9                  
     3) Sloter, Andrea 11               4) Olick-Gibson, Rachel 10        
 -- George C Marshall                                        DQ   2       
     1) Barazia, Cara F 12              2) Stahl, Morgan K 12             
     3) Manley, Ash Lee T 11            4) Griggs, Dannie C 10            
 -- John F Kennedy                                           DQ   2       
     1) Alhasan, Fatimah 10             2) Smith, Kylanni 11              
     3) Yoboue, Willye-Mai 10           4) Leveille, Naomi 9              

Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 C.H. Flowers                                        4:05.41   3  10   
     1) White, Hannah 11                2) Ike, Oluchi 11                 
     3) Wilcher, Cameron 11             4) Hicks, Dyonne 11               
  2 Dunbar (Dc)                                         4:08.65   3   8   
     1) Linton, Onyia 11                2) Dugger, Troiann 12             
     3) Shelton, Nisa 11                4)                                
  3 Georgetown Visitation Prep                          4:11.18   3   6   
     1) Morris, Sophia 9                2) Griffith, Moira 12             
     3) Lynott, Elle 12                 4) Murray, Jillian 12             
  4 Walter Johnson                                      4:13.26   3   5   
     1) Christian, Courtney 10          2) Maloney, CJ 9                  
     3) Kirsch, Katriane 10             4) West, Sydney 12                
  5 Bethesda-Chevy Chase                                4:18.31   3   4   
     1) Byers, Jadis 10                 2) McUmber, Nora 12               
     3) Nuechterlein, Zoe 10            4) Dorsu, Sisan 12                
  6 Quince Orchard                                      4:23.47   2   3   
     1) Wright, Torian 12               2) Sloan, Julia 9                 
     3) Markoff, Natalie 9              4) Calvin, Lauren 12              
  7 Walt Whitman                                        4:24.52   3   2   
     1) McClanahan, Erin 12             2) Walter, Lela 12                
     3) Onwuamaegbu, Natachi 10         4) Wright, Reyna 12               
  8 Sidwell Friends                                     4:27.34   2   1   
     1) Fredell, Lucy 10                2) Leape, Ellie 10                
     3) Peartree, Annie 10              4) Powell, Megan 11               
  9 Howard                                              4:27.52   1       
     1) Trevizo, Brynn 12               2) Strutz, Amber 12               
     3) Jenks, Erin 9                   4) Parshall, Rachel 10            
 10 Severna Park                                        4:29.28   2       
     1) Aguilar, Taylor 10              2)                                
 11 Academy Of The Holy Cross                           4:33.47   2       
     1) Gardner, Rebecca 12             2) Jackson, Amber 12              
     3) Rogers, Theresa 10              4) Moore, Emily 11                
 12 Broadneck                                           4:35.54   2       
     1) Worgo, Gabrielle 11             2) Coleman, Christen 10           
     3) Drooff, Julia 10                4) Curtis, Maddie 12              
 13 Richard Montgomery                                  4:37.45   2       
     1) Fletcher, Brittany 11           2) El-Masry, Sophie 11            
     3) Newcombe, Emily 11              4) Dulany, Brennis 12             
 14 River Hill                                          4:39.62   2       
     1) Kelley, Jillian 12              2) Ying, Eileen 11                
     3) Krein, Allison 12               4) Oldhouser, Elizabeth 12        
 15 Poolesville Sr                                      4:40.10   2       
     1) Skoll, Julie 12                 2) Phelps, Maria 9                
     3) Ambuehl, Olivia 11              4) Beautz, Claire 12              
 16 Georgetown Day                                      4:40.68   1       
     1) Kaslow-Zieve, Emilia 12         2) Robison, May 10                
     3) Risoleo, Rachel 12              4) Treanor, Katherine 11          
 -- Mount Hebron                                             DQ   3       
     1) Dombrowski, Cheryl 12           2) Kumar, Jillian 11              
     3) Benoit, Megan 11                4) Ugorji, Ebere 9                

Event 5  Girls 4x800 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Walter Johnson                                      9:49.28   2  10   
     1) Murphy, Emily 11                2) Kirsch, Katriane 10            
     3) Green, Abigail 9                4) Keller, Kiernan 12             
  2 Broadneck                                          10:08.69   2   8   
     1) Jacobo, Natalia 11              2) Drooff, Julia 10               
     3) Jaross, Elaine 11               4) Fernandez, Julianna 10         
  3 Georgetown Visitation Prep                         10:13.58   2   6   
     1) Lynott, Elle 12                 2) Cormier, Lauren 10             
     3) Lindsay, Margaret 11            4) Castiello, Joanie 11           
  4 Bethesda-Chevy Chase                               10:16.74   2   5   
     1) Ellis, Katherine 10             2) Rothermel, Caroline 12         
     3) Fry, Abby 12                    4) McNeill, Kat 12                
  5 Academy Of The Holy Cross                          10:21.80   1   4   
     1) Gardner, Rebecca 12             2) Toner, Clare 11                
     3) Rogers, Theresa 10              4) Peterson, Michaela 10          
  6 River Hill                                         10:22.59   2   3   
     1) Krein, Allison 12               2) Kelley, Jillian 12             
     3) Ying, Eileen 11                 4) Oldhouser, Elizabeth 12        
  7 Severna Park                                       10:23.06   2   2   
     1) Aguilar, Taylor 10              2)                                
  8 Centennial                                         10:36.24   2   1   
     1) Casey, Christina 12             2) Sachs, Stephanie 12            
     3) Taylor, Kara 10                 4) Jiang, Jessica 11              
  9 Quince Orchard                                     10:38.49   2       
     1) Jacobson, Maya 10               2) Sajonia, Isabelle 9            
     3) Wells, Cierra 12                4) Van Wert, Keegan 12            
 10 Georgetown Day                                     10:43.18   1       
     1) Smith, Julia 12                 2) Howell, Abigail 9              
     3) Doroshow, Abigail 11            4) Vergeer, Rhianna 11            
 11 Richard Montgomery                                 10:50.07   2       
     1) Cowan, Amelia 10                2) El Masry, Nefret 9             
     3) De La Vega, Jasmine 9           4) El-Masry, Sophie 11            
 12 Mount Hebron                                       10:54.49   2       
     1) Hodge, Michelle 11              2) Ma, Angela 10                  
     3) Packard, Maria 12               4) Aquiahuati, Karina 12          
 13 Walt Whitman                                       10:54.92   1       
     1) Friedman, Rachel 10             2) Dehareng, Elisabeth 11         
     3) El-Hifnawi, Jenan 9             4) Van Rossum, Marieke 10         
 14 Howard                                             10:57.57   1       
     1) Tsao, Winnie 12                 2) Negron, Yesenia 9              
     3) Kappey, Haley 10                4) Sharky, Grace 9                
 15 C.H. Flowers                                       11:01.26   1       
     1) Farmer, Telicia 10              2) Osunlana, Eri 10               
     3) Labidou, Deborah 12             4) Williams, Sierra 12            
 16 Holton-Arms                                        11:01.73   2       
     1) Bitsberger, Kristen 9           2) Payne, Devi 10                 
     3) Marsh, Elizabeth 9              4) McDonald, Caroline 11          
 17 Queen Annes County                                 11:07.50   1       
     1) Gates, Emily 10                 2) Jubinski, Ashleigh 11          
     3) Reed, Julia 10                  4) Peck, Taylor 9                 
 18 George C Marshall                                  11:27.82   1       
     1) Robbins, Jenna N 10             2) Muvavarirwa, Mayita 9          
     3) Starke, Isabella 12             4) Lemma, Elnatan M 10            
 19 Poolesville Sr                                     11:28.01   1       
     1) Phelps, Maria 9                 2) Satsunga, Yamuna 10            
     3) Nichols, Alison 10              4) Azaman, Delali 10              
 20 Col. Zadok Magruder                                12:42.15   1       
     1) Coronel, Katrina 9              2) McCollough, Maria 10           
     3) Perez, Samantha 11              4) Pena-Molina, Kathy 9           

 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Neal, Dameece             11 Dunbar (Dc)            5-02.00   10   
  2 Goulding, Grace           12 Academy Of T           5-00.00    8   
  3 Wellinghoff, Madison      10 Quince Orchard         4-10.00    6   
  4 Wojtanowski, Kaitlyn      12 Centennial             4-10.00    5   
  5 Shanley, Julia            10 Mount Hebron           4-10.00    4   
  6 Caplan, Sophie            11 River Hill             4-10.00    3   
  7 Butler, Haley             11 Holton-Arms            4-10.00    2   
  8 Gilmore, Jayda            12 Howard                 4-08.00    1   
  9 Lindsay, Margaret         11 Georgetown V           4-08.00        
 10 Meyer, Allyson            12 Howard                 4-06.00        
 10 Kamali, Yekta              9 Quince Orchard         4-06.00        
 10 Cole, Grace               10 Sandy Spring           4-06.00        
 10 Berthiame, Lea            10 Holton-Arms            4-06.00        
 14 Dubose, Derricka          12 Dunbar (Dc)            4-04.00        
 15 Marks, Dalia              11 Richard Montgomery     4-02.00        
 15 Byers, Jadis              10 Bethesda-Che           4-02.00        
 17 Eddy, Grace               10 Bethesda-Che           4-00.00        
 17 Griggs, Dannie C          10 George C Marshall      4-00.00        
 17 Keller, Kiersten          11 Academy Of T           4-00.00        
 17 Hollingsworth, Bryony     10 Richard Montgomery     4-00.00        
 -- Diallo, Youme             11 St. Andrew's                NH        
 -- Lalouani, Oumaya          12 Walter Johnson              NH        
 -- Ambuehl, Olivia           11 Poolesville Sr              NH        
 -- Weber, Kendal              9 Col. Zadok Magruder         NH        
 -- Davis, Stephanie          10 Col. Zadok Magruder         NH        
 -- Burk, Emily               12 Walter Johnson              NH        
 -- Schlier, Inga J           10 George C Marshall           NH        
 -- Harmon, Jarena            12 St. Andrew's                NH        
 -- McDonald, Kayla           12 C.H. Flowers                NH        
 -- Eder, Grace               11 Georgetown V                NH        
 -- McWilliams, Kenydi        10 C.H. Flowers                NH        
 -- Ubadiniru, Kimberly       11 John F Kennedy              NH      

Event 27  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Barrow, Lisa-Anne         12 Holton-Arms           17-05.25   10   
  2 Harding, Carol            12 Sidwell Friends       17-02.00    8   
  3 Ameer, Simone             10 Georgetown Day        16-03.25    6   
  4 Grey, Sephora             12 Richard Montgomery    16-02.50    5   
  5 Burk, Emily               12 Walter Johnson        15-11.00    4   
  6 Neal, Dameece             11 Dunbar (Dc)           15-10.00    3   
  7 Douglas, Amira            12 Richard Montgomery    15-07.50    2   
  8 Harmon, Jarena            12 St. Andrew's          15-00.75    1   
  9 James, Nelana             11 C.H. Flowers          14-10.00        
 10 Lukehart, Meagan          10 Queen Annes County    14-09.00        
 11 Marquez, Sabrina          11 Howard                14-07.00        
 12 Gilmore, Jayda            12 Howard                14-05.50        
 13 Convers, Allyson          12 Poolesville Sr        14-05.25        
 14 Coleman, Octavia          10 Gaithersburg          13-11.75        
 15 Johnson, Keashia          10 Queen Annes County    13-10.00        
 16 McWilliams, Kenydi        10 C.H. Flowers          13-04.00        
 17 Parker, Elizabeth         10 Academy Of T          13-02.50        
 18 Mputu, Melanie             9 Bethesda-Che          13-02.00        
 19 Prengamen, Haley          12 Severna Park          12-07.00        
 20 Rundlet, Sabine           10 Bethesda-Che          12-06.25        
 21 Lewis, Kennedy            11 Centennial            12-05.50        
 21 Clark, Ahmani             12 Field                 12-05.50        
 23 Martin, Kayla              9 Quince Orchard        12-04.50        
 24 Sloter, Andrea            11 Holton-Arms           12-04.00        
 25 Jackson, Amber            12 Academy Of T          11-10.50        
 26 Barazia, Cara F           12 George C Marshall     11-02.50        
 27 Price, Carolyn            10 Walt Whitman          11-02.00        
 28 Forsyth, Caroline         11 Severna Park          11-01.25        
 29 Tinio, Janelle Marie R    10 George C Marshall     11-00.00        
 30 Hurwitz, Thea              9 Field                 10-07.00        
 31 Carolina, Maya            10 Sandy Spring          10-05.50        
 32 Andreeva, Vera             9 Quince Orchard        10-04.50        
 33 Fernandes, Loren           9 Poolesville Sr        10-03.25        
 34 Halabi, Sabrina           10 Walt Whitman           9-00.00        
 -- Dozier, Ayana             11 Dunbar (Dc)                 ND        
 -- Caplan, Sophie            11 River Hill                  ND        
 -- Watts, Jameka             12 John F Kennedy              ND        
 -- Robertson, Keila          11 Col. Zadok Magruder         ND        

Event 29  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Dozier, Ayana             11 Dunbar (Dc)           35-09.00   10   
  2 Dorsu, Sisan              12 Bethesda-Che          35-02.00    8   
  3 Neal, Dameece             11 Dunbar (Dc)           34-10.50    6   
  4 Owoyemi, Tosin            12 Howard                33-11.50    5   
  5 Oseni, Tola               12 Holton-Arms           33-02.50    4   
  6 Harding, Carol            12 Sidwell Friends       32-10.00    3   
  7 Burk, Emily               12 Walter Johnson        32-05.00    2   
  8 Hollingsworth, Bryony     10 Richard Montgomery    31-02.75    1   
  9 Harmon, Jarena            12 St. Andrew's          30-08.75        
 10 Konan, Heather-Destiny     9 Richard Montgomery    30-02.50        
 11 Moore, Emily              11 Academy Of T          29-05.00        
 12 Sloter, Andrea            11 Holton-Arms           29-00.75        
 13 Lukehart, Meagan          10 Queen Annes County    28-08.00        
 14 Prengamen, Haley          12 Severna Park          28-05.50        
 15 Wellinghoff, Madison      10 Quince Orchard        28-05.25        
 16 Price, Carolyn            10 Walt Whitman          28-01.50        
 17 Tinio, Janelle Marie R    10 George C Marshall     27-10.00        
 18 Faccone, Isabella         10 Bethesda-Che          27-09.00        
 19 Mbullu, Marie              9 Howard                27-07.25        
 20 Amissah Arthur, Kukua     10 Quince Orchard        27-01.00        
 21 Manley, Ash Lee T         11 George C Marshall     25-09.50        
 22 Frank, Allyson            11 Queen Annes County    25-07.50        
 -- Diallo, Youme             11 St. Andrew's                ND        

Event 33  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Scaife, Taylor            12 Howard                40-06.50   10   
  2 Dozier, Takia             12 Queen Annes County    35-06.25    8   
  3 Gunter, Taylor            12 Sandy Spring          35-05.50    6   
  4 Cruz, Ashley              12 Queen Annes County    33-07.00    5   
  5 Hagins, Taylor            12 Academy Of T          32-11.00    4   
  6 Smith, Bayli              10 Howard                32-10.50    3   
  7 Newby, Alanna             11 C.H. Flowers          31-04.75    2   
  8 Martin, Eileen            11 C.H. Flowers          30-10.50    1   
  9 Johnson, Deja             12 Dunbar (Dc)           30-09.75        
 10 DeSoto, Anna              12 Poolesville Sr        30-05.75        
 11 Isiaq, Aminah             11 Georgetown Day        30-05.50        
 12 Bronfman, Sheina S        12 George C Marshall     29-08.25        
 13 Carrillo, Vanessa         12 Gaithersburg          29-04.00        
 14 Griggs, Dannie C          10 George C Marshall     29-00.50        
 15 Cosgrove, Emily            9 Broadneck             27-09.50        
 15 Jones, Sierra             12 Field                 27-09.50        
 17 Diallo, Youme             11 St. Andrew's          27-03.25        
 18 Koroye, Toni               9 Walter Johnson        26-08.00        
 19 Mejia, Frances            12 Richard Montgomery    26-03.50        
 20 Pitts, Danielle           11 Mount Hebron          26-01.50        
 21 Trenkle, Caitlin          11 Walter Johnson        25-09.75        
 22 Jones, Jalesa             10 Bethesda-Che          25-09.00        
 23 Dozier, Ayana             11 Dunbar (Dc)           25-05.75        
 24 Robinson, Jazmyn          11 Mount Hebron          25-05.50        
 25 Darby, Jayla               9 Richard Montgomery    25-05.25        
 26 Watts, Destiny            12 Broadneck             25-03.00        
 27 Calvin, Heather           10 Quince Orchard        25-01.75        
 28 Asuquo, Jacqualine        11 Holton-Arms           24-06.00        
 29 Honig, Saige              12 Field                 24-05.75        
 30 Cresanti, Katja           11 Georgetown V          24-04.50        
 31 Jackson, Sydney            9 St. Andrew's          23-04.75        
 32 Richardson, Milan          9 Sandy Spring          23-03.25        
 33 Nesbitt, Malayna          11 Georgetown Day        23-00.00        
 34 Brown, Rachel              9 Centennial            22-05.50        
 35 Pels, Kiersten            11 Georgetown V          21-08.25        
 36 Lyon, Jessica             12 Walt Whitman          20-11.75        
 37 Morgan, Nancy             12 Poolesville Sr        20-05.50        
 38 Ugwu, Moraya              10 Academy Of T          20-03.00        
 39 Chatterji-Len, Kasey       9 Walt Whitman          17-10.25        
 40 Wickramasinghe, Ayathma   10 Bethesda-Che          17-04.00        
 41 Albrecht, Anne            11 Col. Zadok Magruder   15-01.00        
 -- Tubera, Marlene           11 John F Kennedy              ND        
 -- Neal, Leah                 9 John F Kennedy              ND        
 -- Gulas, Victoria           10 River Hill                  ND        
 -- Wilson, Beth               - Severna Park                ND        
 -- Jennings, Natalie         12 Centennial                  ND        
 -- Taylor, Kailih            10 Gaithersburg                ND        
 -- Weyant, Theresa           11 Severna Park                ND        

Event 31  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Hagins, Taylor            12 Academy Of T            103-10   10   
  2 Scaife, Taylor            12 Howard                   98-04    8   
  3 Newby, Alanna             11 C.H. Flowers             96-04    6   
  4 Dozier, Takia             12 Queen Annes County       96-02    5   
  5 Gunter, Taylor            12 Sandy Spring             94-00    4   
  6 Cosgrove, Emily            9 Broadneck                88-03    3   
  7 Vaules, Sayaka            11 Poolesville Sr           85-02    2   
  8 Trenkle, Caitlin          11 Walter Johnson           84-07    1   
  9 Martin, Eileen            11 C.H. Flowers             77-08        
 10 Isiaq, Aminah             11 Georgetown Day           76-11        
 11 DeSoto, Anna              12 Poolesville Sr           75-11        
 12 Bronfman, Sheina S        12 George C Marshall        73-04        
 13 Griggs, Dannie C          10 George C Marshall        72-06        
 14 Addai, Kayla              12 Howard                   72-01        
 15 Yabou, Marie              11 Gaithersburg             64-03        
 16 Kao, Prudence              - Gaithersburg             64-00        
 16 Calvin, Heather           10 Quince Orchard           64-00        
 18 Nesbitt, Malayna          11 Georgetown Day           63-05        
 19 Cresanti, Katja           11 Georgetown V             62-00        
 20 Honig, Saige              12 Field                    61-00        
 20 Koroye, Toni               9 Walter Johnson           61-00        
 22 Emory, RaeAsha            12 Queen Annes County       60-00        
 23 Mejia, Frances            12 Richard Montgomery       59-00        
 24 Asuquo, Jacqualine        11 Holton-Arms              58-08        
 25 Meyer, Caroline           11 Academy Of T             57-00        
 26 Darby, Jayla               9 Richard Montgomery       56-02        
 27 Devaney, Mckayla          10 Broadneck                55-10        
 28 Jones, Sierra             12 Field                    55-05        
 29 Lyon, Jessica             12 Walt Whitman             52-09        
 30 Pels, Kiersten            11 Georgetown V             52-06        
 31 Eddy, Grace               10 Bethesda-Che             52-00        
 32 Robinson, Jazmyn          11 Mount Hebron             47-07        
 33 Wickramasinghe, Ayathma   10 Bethesda-Che             46-01        
 34 Mitchell, Sydney          12 Mount Hebron             43-06        
 35 Albrecht, Anne            11 Col. Zadok Magruder      32-10        
 -- Linton, Onyia             11 Dunbar (Dc)                 ND        
 -- Roberson, Kay              9 Dunbar (Dc)                 ND        
 -- Neal, Leah                 9 John F Kennedy              ND        
 -- Song, Min Hee             11 Centennial                  ND        
 -- Weyant, Theresa           11 Severna Park                ND        
 -- Jennings, Natalie         12 Centennial                  ND        
 -- Lilly, Kaitlynn            - Severna Park                ND        
 -- Richardson, Milan          9 Sandy Spring                ND        
 -- Jackson, Sydney            9 St. Andrew's                ND        


Varsity - Mens
1. C.H. Flowers 88 
2. Mount Hebron 68 
2. Quince Orchard 68 
4. Richard Montgomery 58 
5. Howard 44 
6. River Hill 40 
7. Georgetown Day 36 
8. George C Marshall 31 
8. Severna Park 31 
10. Centennial 27 
11. Gaithersburg 26 
11. Walt Whitman 26 
13. Walter Johnson 19 
14. Georgetown Prep 18 
14. Calvert Hall College 18 
16. Dulaney 15 
17. Col. Zadok Magruder 14 
18. Broadneck 12 
19. Field 6 
19. Poolesville Sr 6 
21. Sidwell Friends 5 
22. Bethesda-Chevy Chase 3 
22. St. Andrew's Episcopal 3 
24. Queen Annes County 1 


 Varsity - Womens
1. Dunbar (DC) 88 
2. C.H. Flowers 77 
3. Walter Johnson 56 
4. Howard 55 
5. Georgetown Visitatio... 39 
5. Bethesda-Chevy Chase 39 
7. Academy Of The Holy ... 36 
8. Sidwell Friends 34 
9. Holton-Arms 26 
10. Quince Orchard 25 
11. Georgetown Day 19 
12. Queen Annes County 18 
13. Col. Zadok Magruder 16 
13. Broadneck 16 
15. River Hill 14 
15. Richard Montgomery 14 
17. Walt Whitman 11 
18. Field 10 
18. Centennial 10 
18. Sandy Spring Friends 10 
21. John F Kennedy 8 
21. Dulaney 8 
21. George C Marshall 8 
24. Mount Hebron 7 
25. Severna Park 6 
25. Poolesville Sr 6 
27. Gaithersburg 3 
28. St. Andrew's Episcopal 2 
29. Trinity School At Me... 1 



Return to Top

Email | About