MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




4A West Regional Day 2 Meet Program

See Also: Day 1 Program

 Walt Whitman High School                                 HY-TEK's Meet Manager
                 4A West Region Meet - 5/15/2019 to 5/16/2019                  
                         Maryland State Championships                          
                                 Clarksburg HS                                 
                                Session Report                                 
 
                          Session: 1   Day 1 Running                           
               Day 1 - Wednesday 5/15/2019 - Starts at 04:30 PM                
 
  Starts at      Event                             Round       Entries    Heats
===============================================================================
    4:30 PM #478 Girls 4x800 Meter Relay 4A        Finals           10        1 
    4:45 PM #428 Boys 4x800 Meter Relay 4A         Finals           12        1 
    5:00 PM #401 Boys 100 Meter Dash 4A            Prelims          34        5 
    5:10 PM #451 Girls 100 Meter Dash 4A           Prelims          34        5 
    5:20 PM #410 Boys 110 Meter Hurdles 4A         Prelims          29        4 
    5:30 PM #460 Girls 100 Meter Hurdles 4A        Prelims          28        4 
    5:40 PM #402 Boys 200 Meter Dash 4A            Prelims          36        5 
    5:55 PM #452 Girls 200 Meter Dash 4A           Prelims          38        5 
    6:10 PM #457 Girls 3200 Meter Run 4A           Finals           31        2 
    6:40 PM #407 Boys 3200 Meter Run 4A            Finals           31        2 
    7:05 PM #472 Girls 4x200 Meter Relay 4A        Finals           11        2 
    7:20 PM #422 Boys 4x200 Meter Relay 4A         Finals           11        2 
                   Athlete Count: 342                             ====     ====
                   Entry / Heat Totals:                            305       38
 
                           Session: 2   Day 1 Field                            
               Day 1 - Wednesday 5/15/2019 - Starts at 04:30 PM                
 
  Starts at      Event                             Round       Entries    Heats
===============================================================================
    4:30 PM #435 Boys Pole Vault 4A                Finals            7        1 
    4:30 PM #431 Boys Long Jump 4A                 Finals           29        3 
    4:30 PM #484 Girls Discus Throw 4A             Finals           34        3 
    4:30 PM #482 Girls Triple Jump 4A              Finals           23        2 
    4:30 PM #433 Boys Shot Put 4A                  Finals           33        3 
    4:30 PM #430 Boys High Jump 4A                 Finals           21        1 
                   Athlete Count: 140                             ====     ====
                   Entry / Heat Totals:                            147       13
 
                          Session: 3   Day 2 Running                           
                Day 2 - Thursday 5/16/2019 - Starts at 04:30 AM                
 
  Starts at      Event                             Round       Entries    Heats
===============================================================================
    4:30 AM #460 Girls 100 Meter Hurdles 4A        Finals            0        2u
    4:36 AM #410 Boys 110 Meter Hurdles 4A         Finals            0        2u
    4:42 AM #451 Girls 100 Meter Dash 4A           Finals            0        2u
    4:46 AM #401 Boys 100 Meter Dash 4A            Finals            0        2u
    4:50 AM #456 Girls 1600 Meter Run 4A           Finals           37        3 
    5:10 AM #406 Boys 1600 Meter Run 4A            Finals           36        3 
    5:30 PM #454 Girls 400 Meter Dash 4A           Finals           35        5 
    5:40 PM #404 Boys 400 Meter Dash 4A            Finals           36        5 
    5:50 PM #461 Girls 300 Meter Hurdles 4A        Finals           33        5 
    5:55 PM #411 Boys 300 Meter Hurdles 4A         Finals           30        4 
    6:00 PM #452 Girls 200 Meter Dash 4A           Finals            0        2u
    6:07 PM #402 Boys 200 Meter Dash 4A            Finals            0        2u
    6:12 PM #455 Girls 800 Meter Run 4A            Finals           37        4 
    6:24 PM #405 Boys 800 Meter Run 4A             Finals           36        4 
    6:35 PM #471 Girls 4x100 Meter Relay 4A        Finals           11        2 
    6:40 PM #421 Boys 4x100 Meter Relay 4A         Finals           11        2 
    6:45 PM #474 Girls 4x400 Meter Relay 4A        Finals           12        2 
    6:55 PM #424 Boys 4x400 Meter Relay 4A         Finals           11        2 
                   Athlete Count: 346                             ====     ====
                   Entry / Heat Totals:                            325       53
 
                           Session: 4   Day 2 Field                            
                Day 2 - Thursday 5/16/2019 - Starts at 04:30 AM                
 
  Starts at      Event                             Round       Entries    Heats
===============================================================================
    4:30 AM #432 Boys Triple Jump 4A               Finals           20        2 
    4:30 AM #480 Girls High Jump 4A                Finals           19        1 
    4:30 PM #483 Girls Shot Put 4A                 Finals           31        3 
    4:30 PM #481 Girls Long Jump 4A                Finals           29        3 
    4:30 PM #485 Girls Pole Vault 4A               Finals            7        1 
    4:30 PM #434 Boys Discus Throw 4A              Finals           35        3 
                   Athlete Count: 136                             ====     ====
                   Entry / Heat Totals:                            141       13

Licensed to Walt Whitman High School   HY-TEK's Meet Manager 5/14/2019 02:09 PM
                 4A West Region Meet - 5/15/2019 to 5/16/2019                  
                         Maryland State Championships                          
                                 Clarksburg HS                                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 432  Boys Triple Jump 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    473 Henry Buron                   12 Bethesda-Che       27-07.25 
  2    474 Gordie Hill                   10 Bethesda-Che       29-10.00 
  3    478 Ian Lee                        9 Quince Orcha       33-02.00 
  4    481 Dongquan Shen                 10 Thomas S. Wo       34-07.00 
  5    483 Xavier Suggs                   9 Quince Orcha       35-01.00 
  6    472 Blake Behrens                 11 Thomas S. Wo       35-08.75 
  7    477 Johannes Jarrett              12 John F. Kenn       35-11.00 
  8    475 Jesse Ibezim                  11 Gaithersburg       37-05.00 
  9    476 Hyun Seo Jang                  9 Thomas S. Wo       37-08.25 
 10    484 Maxwell Teixeira              11 Winston Chur       39-05.00 
Flight 2  Finals
  1    480 Aryan Patel                   10 Gaithersburg       40-00.50 
  2    485 Ibrahim Toure                 11 Clarksburg H       40-05.75 
  3    146 Tre Horton                    12 Clarksburg H       40-07.50 
  4    368 Arjun Akwei                   11 Bethesda-Che       40-08.50 
  5    375 Ben Spiess                    12 Clarksburg H       41-00.50 
  6    482 Jalen Stubbs                  12 Richard Mont       42-01.00 
  7    396 Alfred Mevo                   12 Quince Orcha       42-06.00 
  8    486 Isiah Williams                11 Northwest Hi       42-06.00 
  9    479 Bryce Middleton               11 Northwest Hi       43-03.00 
 10    391 Clarence Foote-Talley         12 Northwest Hi       49-05.50 
 
Event 480  Girls High Jump 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    466 Keli Amoako                   10 Clarksburg H        4-04.00 
  2    382 Isabelle Senfaute              9 Walter Johns        4-06.00 
  3    337 Liana Wilkinson               11 Walter Johns        4-08.00 
  4    467 Lindsey Faucher               11 Quince Orcha        4-08.00 
  5    419 Madeleine McCollum            11 Bethesda-Che        4-08.00 
  6    470 Sofia Rehrig                  12 Bethesda-Che        4-08.00 
  7    334 Ella Ready                     9 Bethesda-Che        4-08.00 
  8    110 Miranda Wright                11 Thomas S. Wo        4-10.00 
  9    383 Maeve Smith                   11 Quince Orcha        4-10.00 
 10    469 Dina Mohseni                   9 Winston Chur        4-10.00 
 11    377 Kendall Davis                 10 Northwest Hi        4-10.00 
 12    471 Halle Troadec                 10 Thomas S. Wo        4-11.00 
 13    445 Brianna McAdam                12 Clarksburg H        5-00.00 
 14    398 Katia Abedi Heri Sifa         12 Clarksburg H        5-00.00 
 15     87 Alice Adarkwa                 11 Northwest Hi        5-00.00 
 16    468 Iman Idrissa                  10 Thomas S. Wo        5-02.00 
 17    403 Ariane Bikim                  10 Quince Orcha        5-04.00 
 18     44 Madison Depry                 11 Wheaton High        5-06.00 
 19     67 Taylor Wright                 12 Northwest Hi        5-10.00 
 
Event 483  Girls Shot Put 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    523 Bridget Connaghan              9 Albert Einst       17-03.00 
  2    538 Shae Stonemeier                9 Wheaton High       17-09.00 
  3    305 Camille Gagne                 10 Walter Johns       17-10.00 
  4    535 Elizabeth Sefen                9 Winston Chur       18-09.50 
  5    530 Kadence Gouch                 11 Albert Einst       20-07.00 
  6    525 Ariana Covas                   9 Clarksburg H       20-07.50 
  7    517 Ashley Alarcon Peraza          9 Winston Chur       20-08.00 
  8    528 Lexi Douglas                  12 Thomas S. Wo       21-00.00 
  9    531 Melvine Lajara                10 Albert Einst       21-04.00 
Flight 2  Finals
  1    539 Stacia Thompson               11 John F. Kenn       22-05.00 
  2    534 Catherine Sanchez             10 Wheaton High       23-01.00 
  3    515 Sarah Cobau                   12 Bethesda-Che       23-03.00 
  4    536 Mary Sherry                   10 Thomas S. Wo       24-04.00 
  5    519 Isabelle Antonetti            11 Gaithersburg       24-06.00 
  6    529 Kathryn Dunda                  9 Quince Orcha       25-09.00 
  7     88 Anna Armoza                   12 Bethesda-Che       26-03.00 
  8    542 Haoxuan Wang                  12 Thomas S. Wo       26-03.00 
  9    524 London Correia                12 Northwest Hi       26-10.50 
 10    541 Logan Turner-mannix           11 Richard Mont       27-01.00 
 11    532 Desiree Lockhart              12 Richard Mont       27-06.00 
Flight 3  Finals
  1    527 Maysa Dieng                    9 Clarksburg H       27-06.50 
  2    543 Koita Zeinab                  12 John F. Kenn       28-01.00 
  3    526 Pauline Deutcheu              12 Clarksburg H       28-05.00 
  4    537 Jade Skok                     11 Quince Orcha       28-05.00 
  5    540 Paula Tinong                  10 Walter Johns       28-05.25 
  6    522 Zaida Bright                  10 Quince Orcha       28-09.00 
  7    521 Sienna Bridges                10 Northwest Hi       29-09.00 
  8    533 Olivia Pineda                 12 Bethesda-Che       30-00.00 
  9    518 Princella Allieu              11 Richard Mont       30-04.00 
 10    407 Theresa Kumazah               12 Gaithersburg       32-03.75 
 11    520 Precious Battle               11 Northwest Hi       34-09.00 
 
Event 481  Girls Long Jump 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    451 Meghan Tekelenburg             9 Wheaton High       12-04.00 
  2    497 Annabel Kaufman               11 Gaithersburg       12-09.25 
  3    334 Ella Ready                     9 Bethesda-Che       12-10.50 
  4    418 Jasmin Jones                   9 Walter Johns       13-02.00 
  5    220 Olivia Miller                 11 John F. Kenn       13-04.50 
  6    449 Lauryn Smith                  10 Clarksburg H       13-08.25 
  7     37 Ashley Ankapong               12 Wheaton High       13-09.50 
  8    509 Brooke Freeman                10 Clarksburg H       13-10.00 
  9    421 Alyssa Poawui                 11 Wheaton High       13-11.00 
Flight 2  Finals
  1    501 Yvonne Nguyen                 10 Northwest Hi       14-02.00 
  2    406 Natalie Eisen                 10 Thomas S. Wo       14-04.00 
  3     45 Kelsey Evans                  12 Walter Johns       14-07.00 
  4    498 Lucy Lin                      10 Winston Chur       14-07.50 
  5    508 Edna Adissu                    9 Thomas S. Wo       14-07.50 
  6    500 Jimena Moreno Chaza           10 Winston Chur       14-08.00 
  7    471 Halle Troadec                 10 Thomas S. Wo       14-08.50 
  8    447 Janna Stewartson              10 Richard Mont       14-11.00 
  9    410 Flora Navares                 10 Winston Chur       15-02.00 
 10    121 Tamia Howard                  12 John F. Kenn       15-04.25 
Flight 3  Finals
  1    422 Sidney Wanko                  12 Richard Mont       15-07.00 
  2    331 Julia Mencher                 12 Bethesda-Che       15-07.50 
  3    499 Manie Mevo                     9 Quince Orcha       15-10.00 
  4    495 Lanaij Gannaly                11 Richard Mont       15-11.00 
  5     56 Maissa Keita                  11 Bethesda-Che       16-00.00 
  6    467 Lindsey Faucher               11 Quince Orcha       16-02.75 
  7     95 Lilyrose Griebl               12 Walter Johns       16-07.25 
  8    404 Cori Brown                    12 Northwest Hi       16-08.25 
  9     64 Brooke Shields                12 Clarksburg H       17-02.00 
 10    413 K.C. Ashiogwu                 11 Gaithersburg       17-03.00 
 
Event 485  Girls Pole Vault 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    514 Macy Catlin                    9 Northwest Hi             NH 
  2     46 Ezra Fornillos                11 Quince Orcha        6-00.00 
  3    513 Shayna Allentoff              10 Northwest Hi        6-06.00 
  4    516 Jordan Stanford               11 Northwest Hi        7-00.00 
  5    409 Evelyn Nahin                  11 Walter Johns        7-06.00 
  6    515 Sarah Cobau                   12 Bethesda-Che        7-06.00 
  7    219 Sara Mercer                   11 Quince Orcha        8-06.00 
 
Event 434  Boys Discus Throw 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    548 Elisha Cathey                  9 Thomas S. Wo          66-05 
  2    586 Anshuman Sarkar               10 Thomas S. Wo          67-08 
  3    143 Jaquan Cooper                  9 Wheaton High          68-00 
  4    569 Joseph Woitach                 9 Walt Whitman          69-03 
  5    585 Joshua Mwangi                 10 Bethesda-Che          74-10 
  6    583 Connor Hill                    9 Albert Einst          75-00 
  7    566 Benoni Vainquer               12 Wheaton High          75-05 
  8    348 Ari Deychman                  10 Winston Chur          77-00 
  9    563 Elijah Schiff                 10 Winston Chur          77-02 
 10    550 Kenny Cheung                  11 Thomas S. Wo          79-01 
 11    560 Fabian Palen                  12 Wheaton High          79-10 
Flight 2  Finals
  1    552 Jacob Glass                   11 Walt Whitman       83-00.25 
  2    559 Shariff Munn                  11 Walter Johns          83-02 
  3    579 Jordan Adams                  12 Gaithersburg          84-05 
  4    581 Max Berlove                    9 Richard Mont          84-09 
  5    549 Graham Chen                   11 Quince Orcha          85-03 
  6    562 Joseph Ripple                 11 Quince Orcha          87-00 
  7    473 Henry Buron                   12 Bethesda-Che          90-03 
  8    558 Camilo Montoya                11 Bethesda-Che       90-07.50 
  9    568 Steven Williams               11 Quince Orcha          91-10 
 10    561 Christopher Ramirez           10 Walter Johns          92-03 
 11    588 Jaden Yates                   10 Walter Johns          93-08 
 12     28 Joshua Perez                  12 Winston Chur          97-05 
Flight 3  Finals
  1    582 Eric Carter                   10 Gaithersburg         100-00 
  2    587 Freddie Stamper                9 Clarksburg H         100-01 
  3    557 Ricardo Molina                12 Albert Einst         103-04 
  4    547 Wesley Bright                 12 Gaithersburg         104-09 
  5    584 Jack Masland                  10 Northwest Hi         113-10 
  6    553 Jon Guglielmone               12 Clarksburg H         117-03 
  7    544 Simon Abedi Mungu             12 Richard Mont         126-01 
  8    546 Abubakar Audu                 12 Richard Mont         127-04 
  9    385 Josh Amoh                     12 Clarksburg H         130-03 
 10    580 Gottlieb Ayedze               12 Northwest Hi         138-05 
 11    554 Deandre Jules                 12 Northwest Hi         153-00 
 12    555 Aaron Lomax                   11 Albert Einst         154-03 

Licensed to Walt Whitman High School   HY-TEK's Meet Manager 5/14/2019 02:08 PM
                 4A West Region Meet - 5/15/2019 to 5/16/2019                  
                         Maryland State Championships                          
                                 Clarksburg HS                                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 456  Girls 1600 Meter Run 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 4:50 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    284 Jessie Williams               12 Albert Einst        5:58.12 
  2    277 Margaret Lilyestrom           12 Quince Orcha        5:58.40 
  3    216 Adeena Kreisler               12 Albert Einst        6:05.58 
  4    274 Riya Helmbrecht                9 Northwest Hi        6:13.20 
  5    227 Nadia Velasco                 10 Wheaton High        6:20.24 
  6    264 Amari Bangura                 10 John F. Kenn        6:21.13 
  7    278 Yacelin Montano               11 Gaithersburg        6:21.90 
  8    267 Olivia Dale                   10 Wheaton High        6:22.33 
  9    262 Nisha Athrey                   9 Richard Mont        6:22.80 
 10    260 Sarah Ambrozak                10 Clarksburg H        6:22.85 
 11    271 Mirabella Funk                 9 Richard Mont        6:26.34 
 12    268 Talia Dantus                   9 Quince Orcha        6:29.00 
 13    279 Elisa Shiblie                 10 Clarksburg H        6:34.60 
Section 2  Timed Finals
  1    270 Elise Durr                    12 Gaithersburg        5:43.54 
  2    263 Anna Baldwin                  11 Thomas S. Wo        5:44.98 
  3    259 Aiko Abo Dominguez             9 Bethesda-Che        5:46.70 
  4    282 Katherine Weaver              11 Walter Johns        5:47.90 
  5    281 Ellie Wade                    10 Bethesda-Che        5:48.30 
  6    229 Jaeda Woodruff                10 Wheaton High        5:53.51 
  7    223 Caroline Robertson            11 Albert Einst        5:54.02 
  8    269 Devon Derrenbacher             9 Gaithersburg        5:54.80 
  9    265 Soraya Bernal                 10 Bethesda-Che        5:55.20 
 10    261 Lauren Anderson                9 Winston Chur        5:56.15 
 11    221 Claire Poulson                 9 Quince Orcha        5:57.14 
 12    276 Lauren Kuo                    11 Winston Chur        5:57.70 
Section 3  Timed Finals
  1    211 Ella Gaul                     10 Walter Johns        5:11.12 
  2    280 Jessica Trzeciak              12 Thomas S. Wo        5:20.24 
  3    272 Jenna Goldberg                11 Walter Johns        5:21.29 
  4    222 Alexandria Primich            10 Winston Chur        5:27.90 
  5    225 Elizabeth Sklaire             11 Walt Whitman        5:28.60 
  6    283 Emmersen Weinberg             11 Walt Whitman        5:29.15 
  7    285 Emma Wolf                     10 Richard Mont        5:30.60 
  8    202 Isabella Bravo                11 Walt Whitman        5:32.50 
  9    217 Helena Lee                    11 Northwest Hi        5:34.13 
 10    266 Marissa Branham               12 Northwest Hi        5:38.93 
 11    275 Avery Jackson                 11 Clarksburg H        5:40.77 
 12    273 Emma Helgeson                 10 Thomas S. Wo        5:42.00 
 
Event 406  Boys 1600 Meter Run 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 5:10 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    172 Jonathan Fontek               11 Quince Orcha        4:56.28 
  2    244 Henry Kaye                     9 Richard Mont        4:56.43 
  3    252 Pavan Sastry                  11 Winston Chur        4:56.70 
  4    245 Redeate Kidane                12 Gaithersburg        4:56.76 
  5    235 Asher Bilsky                  11 Albert Einst        4:59.93 
  6    241 Sohan Ganatra                 11 Clarksburg H        5:00.20 
  7    236 Yedidya Brackins              10 Wheaton High        5:01.31 
  8    232 Willem Averill                10 Albert Einst        5:02.03 
  9    249 Edward Modrick                10 Wheaton High        5:03.80 
 10    255 Eugene Tuason                 10 Gaithersburg        5:05.74 
 11    170 Benjamin Dubin                10 Quince Orcha        5:08.30 
 12    247 Owen Miller                    9 John F. Kenn        5:56.65 
Section 2  Timed Finals
  1    243 Emerson Hemley                12 Bethesda-Che        4:44.40 
  2    237 Aaron Bratt                   12 Walt Whitman        4:44.44 
  3    238 Levi Bryant                   10 Albert Einst        4:45.46 
  4    198 Dalton Yu                     12 Walt Whitman        4:45.87 
  5    251 Richard Qiao                  12 Thomas S. Wo        4:46.87 
  6    231 Roger Arias                   10 Northwest Hi        4:47.70 
  7    233 Seth Bangser                  11 Walter Johns        4:51.07 
  8    253 Andrew Sidawy                  9 Winston Chur        4:53.00 
  9    254 Natnel Tiroro                 11 Wheaton High        4:53.97 
 10    230 Nico Altamar                  11 Bethesda-Che        4:54.26 
 11    242 TJ Hamilton                   10 Bethesda-Che        4:54.70 
 12    239 Noah Buchsbaum                12 Quince Orcha        4:55.83 
Section 3  Timed Finals
  1    193 Garrett Suhr                  11 Richard Mont        4:17.98 
  2    258 Rodrigo Yepez-Lopez           12 Walter Johns        4:22.82 
  3    187 John Riker                    12 Thomas S. Wo        4:26.73 
  4    174 Nahom Ftwi                    12 Northwest Hi        4:27.64 
  5    256 Mark Unger                    12 Richard Mont        4:32.89 
  6    234 Meehir Bhalla                 12 Thomas S. Wo        4:35.33 
  7    257 Zachary Worthman              12 Clarksburg H        4:38.42 
  8    246 Jacob Marks                   11 Walter Johns        4:38.85 
  9    240 Sam Eig                       11 Clarksburg H        4:39.72 
 10    250 Michael Murphy                12 Walt Whitman        4:41.06 
 11    173 Timothy Franklin              12 Gaithersburg        4:42.73 
 12    248 Andrew Misura                 11 Winston Chur        4:42.99 
 
Event 454  Girls 400 Meter Dash 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 5:30 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3    124 Emma Kothari                   9 Walter Johns             NT 
  4    135 Hanna Wosenu                   9 Wheaton High        1:12.44 
  5    106 Jamila Thomas                 10 Gaithersburg        1:13.51 
Section 2  Timed Finals
  1    129 Jaylen Panjehshani             9 Quince Orcha        1:09.44 
  2    114 Aidan Devlin                   9 Bethesda-Che        1:07.24 
  3    127 Cheyanne Merriweather         10 Northwest Hi        1:06.49 
  4    115 Sere Doumbouya                 9 Thomas S. Wo        1:05.09 
  5    112 Shanthi Ashley                12 Walt Whitman        1:05.16 
  6    134 Phoebe Whaling                11 Wheaton High        1:06.84 
  7    128 Brianna Niles                  9 Northwest Hi        1:08.17 
  8    108 Angela Tzamaras               10 Albert Einst        1:11.24 
Section 3  Timed Finals
  1    120 Abby Haas                     12 Bethesda-Che        1:05.00 
  2    126 Olivia Martin                  9 Quince Orcha        1:04.92 
  3    107 Tori Tracey                   10 Gaithersburg        1:04.70 
  4    117 Marie- Elizabeth Kabe         10 Wheaton High        1:04.64 
  5    136 Jessica Zito                  10 Walter Johns        1:04.67 
  6    132 Sierra Stubbs                  9 Richard Mont        1:04.84 
  7    119 Kaylan Fagan                  10 Winston Chur        1:04.94 
  8    131 Kayla Sadd                    12 Clarksburg H        1:05.04 
Section 4  Timed Finals
  1    113 Samaya Bernardo               11 Bethesda-Che        1:04.30 
  2    105 Siena Smith                   11 Walt Whitman        1:03.44 
  3     97 Kayla Hill                    12 Thomas S. Wo        1:03.16 
  4     89 Trinity Austin                10 Winston Chur        1:02.24 
  5     63 Gabrielle Reilly              10 Walter Johns        1:02.98 
  6    130 Noelle Regis                  12 Clarksburg H        1:03.24 
  7    111 Serena Anderson                9 Clarksburg H        1:03.94 
  8    133 Isabella Tung                  9 Northwest Hi        1:04.34 
Section 5  Timed Finals
  1    118 Pamela Elubiaozor             11 Thomas S. Wo        1:01.51 
  2    122 Anjali Iyer                   11 Winston Chur        1:00.46 
  3     99 Kyra Lyles                    11 Quince Orcha          57.48 
  4     92 Caia Gelli                    10 Richard Mont          56.42 
  5    123 Michelle Kamara               12 Gaithersburg          56.98 
  6    121 Tamia Howard                  12 John F. Kenn          59.99 
  7    116 Arabella Eismann              10 Richard Mont        1:01.41 
  8    125 Leeza Landy                   11 Walt Whitman        1:01.59 
 
Event 404  Boys 400 Meter Dash 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 5:40 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3    162 Yariv Simhony                  9 Walter Johns             NT 
  4    144 Diego Diaz-cooper             11 Wheaton High          58.94 
  5    159 Quinn Renaghan                 9 Bethesda-Che          59.14 
  6    145 Can Gunes                     10 Bethesda-Che             NT 
Section 2  Timed Finals
  1     78 Amir Kane                     11 Bethesda-Che          58.44 
  2    141 Nicholas Caesar               10 Thomas S. Wo          57.21 
  3    166 Tate Yuen                     11 Thomas S. Wo          56.61 
  4    157 Christ Ouattara               12 John F. Kenn          56.34 
  5    154 Zane Obi                      10 Quince Orcha          56.43 
  6    149 Peter Korenko                 11 Quince Orcha          57.04 
  7    143 Jaquan Cooper                  9 Wheaton High          57.34 
  8    147 Anthony Huynh                 10 Wheaton High          58.74 
Section 3  Timed Finals
  1    158 Jonah Petty                    9 Richard Mont          56.20 
  2    160 Samuel Rivera Lima             9 Gaithersburg          55.70 
  3    140 Faraaz Bukhari                11 Walter Johns          54.75 
  4     85 Josh Mwepu                    10 Quince Orcha          54.74 
  5    150 Ralin Lewis                   12 Thomas S. Wo          54.75 
  6     12 Arber Dunellari               10 Albert Einst          54.98 
  7    148 Israel Koli                   12 Gaithersburg          55.70 
  8    151 Jaider Lopez                  11 Clarksburg H          56.24 
Section 4  Timed Finals
  1     73 Sebastian Druehl              10 Walt Whitman          54.14 
  2     17 Tony Gandolfo                 11 Walt Whitman          53.71 
  3    142 Joshua Carter                 11 Walt Whitman          53.38 
  4    164 Joe Walthour                  12 Clarksburg H          52.88 
  5    139 Zachary Babers                10 Winston Chur          53.04 
  6    165 Samuel Wank                   10 Winston Chur          53.58 
  7    156 Nna Oranubu                   11 Walter Johns          54.05 
  8    137 Avon Abrahams                 12 Northwest Hi          54.26 
Section 5  Timed Finals
  1    163 Cedric Starks Jr              12 Richard Mont          52.74 
  2     84 Peter Mensah                  12 Northwest Hi          52.22 
  3    146 Tre Horton                    12 Clarksburg H          51.42 
  4    138 Avery Arizpe                  11 Richard Mont          50.54 
  5     71 William M. Chan               12 Winston Chur          50.64 
  6    152 Jacque Mbengang Mbianda       10 Gaithersburg          51.77 
  7     79 Eli Kerstein                  11 Albert Einst          52.65 
  8    153 Nathaniel Mesy                11 Northwest Hi          52.79 
 
Event 461  Girls 300 Meter Hurdles 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 5:50 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3    336 Lucia Splittgerber            12 Thomas S. Wo             NT 
  4    316 Oreofeoluwa Afolabi           12 Wheaton High        1:10.94 
  5    331 Julia Mencher                 12 Bethesda-Che             NT 
Section 2  Timed Finals
  2    340 Maya Wolf                     12 Wheaton High        1:01.84 
  3    321 Mia Friedman                  10 Walt Whitman          59.42 
  4    317 Fabienne Assiongbon           11 Richard Mont          56.04 
  5    334 Ella Ready                     9 Bethesda-Che          57.94 
  6    324 Sophia Hinds                  12 Thomas S. Wo        1:01.64 
  7    332 Christine Pannullo             9 Walter Johns        1:08.28 
Section 3  Timed Finals
  1    379 Najai Hall                    12 John F. Kenn          54.54 
  2    318 Taylor Chao                    9 Richard Mont          53.64 
  3    377 Kendall Davis                 10 Northwest Hi          53.20 
  4    335 Jordyn Reicin                 10 Winston Chur          52.74 
  5    322 Noelle Hailu                   9 Northwest Hi          53.07 
  6    319 Madison Colonna               11 Walt Whitman          53.29 
  7    329 Joanne Liu                    11 Thomas S. Wo          54.38 
  8    383 Maeve Smith                   11 Quince Orcha          56.04 
Section 4  Timed Finals
  1    327 Danejah Kyle                  10 Quince Orcha          52.34 
  2    382 Isabelle Senfaute              9 Walter Johns          50.92 
  3    320 Maya Dubensky                 11 Richard Mont          50.14 
  4    330 Imani Lynn                    12 Gaithersburg          49.27 
  5    338 Haley Williams                10 Clarksburg H          50.06 
  6    328 Serena Landsman               10 Winston Chur          50.32 
  7    380 Mary James                    10 Winston Chur          51.18 
  8    209 Grace Dear                    11 Quince Orcha          52.64 
Section 5  Timed Finals
  1    323 Georgia Headley               11 Walt Whitman          48.94 
  2    381 Joelle Sadd                   10 Clarksburg H          48.26 
  3    378 Mackenzie Evans               10 Northwest Hi          47.93 
  4    325 Ruth Kamgang                  12 Gaithersburg          46.24 
  5    214 Fiona Kelleher                11 Bethesda-Che          47.44 
  6    337 Liana Wilkinson               11 Walter Johns          48.21 
  7    339 Jasmine Williams              11 Clarksburg H          48.46 
  8    315 Christina Addison             10 Gaithersburg          49.24 
 
Event 411  Boys 300 Meter Hurdles 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 5:55 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    360 Matthew Mueller               10 Wheaton High          51.24 
  3    351 Nush Gai                      11 Quince Orcha          49.64 
  4    369 Matthew Bryant                11 Albert Einst          48.34 
  5    352 Matthew Humphries              9 Winston Chur          49.04 
  6    374 Ben Simpson                   12 Albert Einst          50.54 
  7    373 Christian Regis               10 John F. Kenn          52.43 
Section 2  Timed Finals
  1    350 Sidney Flumbaum               10 Walter Johns          48.22 
  2    353 Gabriel Jones                  9 Bethesda-Che          46.44 
  3    365 William Stephenson            10 Richard Mont          45.64 
  4    363 Ryan Rochmanofenna            11 Walt Whitman          45.46 
  5    356 Hazael Magino                  9 Walter Johns          45.54 
  6    342 John Edward Adjani-Aldrin     12 Quince Orcha          45.64 
  7    364 Declan Stablow                11 Walter Johns          47.45 
  8    376 Ted Wiese                     10 Walt Whitman          48.24 
Section 3  Timed Finals
  1    358 Charles Masterson             10 Richard Mont          45.14 
  2    345 Sean Case                     11 Wheaton High          45.04 
  3    357 Endalk Makonnen               12 Northwest Hi          43.92 
  4    368 Arjun Akwei                   11 Bethesda-Che          43.50 
  5     72 Robbie Cooper                 12 Bethesda-Che          43.58 
  6    347 Jabari Clarke                 10 Clarksburg H          44.44 
  7    346 Andreas Christofides          12 Walt Whitman          45.14 
  8    372 Malcolm Martin                11 Quince Orcha          45.25 
Section 4  Timed Finals
  1    355 Eric Kim                      10 Northwest Hi          43.24 
  2    370 Matthew Little                12 Richard Mont          42.22 
  3    344 Shayne Brooks                 12 Thomas S. Wo          40.43 
  4    354 Zachary Jones                 11 Gaithersburg          39.51 
  5    361 Freddie Oke                   12 Gaithersburg          40.11 
  6    359 Kevin Monroe                  12 Clarksburg H          41.54 
  7    371 Darius Lorfils                 9 Northwest Hi          42.45 
  8    375 Ben Spiess                    12 Clarksburg H          43.24 
 
Event 455  Girls 800 Meter Run 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 6:12 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    219 Sara Mercer                   11 Quince Orcha        2:43.05 
  2    220 Olivia Miller                 11 John F. Kenn        2:43.85 
  3    204 Michelle Campano              11 Richard Mont        2:44.70 
  4    209 Grace Dear                    11 Quince Orcha        2:52.80 
  5    201 Lukabed Bati                  10 Albert Einst        2:53.62 
  6    200 Desiree Amaya                 10 Clarksburg H        2:53.66 
  7    221 Claire Poulson                 9 Quince Orcha        2:56.20 
  8    213 Hazel Hoppe                    9 Richard Mont        3:05.10 
  9    216 Adeena Kreisler               12 Albert Einst        3:06.00 
 10    206 Kathya Castro Guevara          9 Wheaton High        3:16.00 
Section 2  Timed Finals
  1    210 Alana Dyce-Giraud              9 Gaithersburg        2:37.49 
  2    119 Kaylan Fagan                  10 Winston Chur        2:37.56 
  3    229 Jaeda Woodruff                10 Wheaton High        2:38.00 
  4    124 Emma Kothari                   9 Walter Johns        2:38.20 
  5    223 Caroline Robertson            11 Albert Einst        2:38.73 
  6    228 Kara Venditti                  9 Richard Mont        2:40.60 
  7    203 Katy Butler                   12 Gaithersburg        2:42.02 
  8    227 Nadia Velasco                 10 Wheaton High        2:42.96 
  9    224 Angell Rojas                  11 Clarksburg H        2:43.05 
Section 3  Timed Finals
  1    225 Elizabeth Sklaire             11 Walt Whitman        2:28.85 
  2    226 Caroline Snyder               11 Walt Whitman        2:30.94 
  3    133 Isabella Tung                  9 Northwest Hi        2:31.31 
  4    218 Neva Jane Maldonado           10 Bethesda-Che        2:31.60 
  5    212 Madeline Grainger             12 Thomas S. Wo        2:31.79 
  6    222 Alexandria Primich            10 Winston Chur        2:32.60 
  7    215 Brooke Kistler                11 Northwest Hi        2:33.73 
  8    131 Kayla Sadd                    12 Clarksburg H        2:35.38 
  9    208 Alyssa D'Arpa                 11 Thomas S. Wo        2:36.90 
Section 4  Timed Finals
  1    211 Ella Gaul                     10 Walter Johns        2:21.95 
  2    136 Jessica Zito                  10 Walter Johns        2:22.55 
  3    207 Erin Chelf                    12 Thomas S. Wo        2:22.63 
  4    214 Fiona Kelleher                11 Bethesda-Che        2:23.86 
  5    122 Anjali Iyer                   11 Winston Chur        2:24.85 
  6    205 Juliana Capizzi               10 Bethesda-Che        2:24.86 
  7    217 Helena Lee                    11 Northwest Hi        2:26.44 
  8    123 Michelle Kamara               12 Gaithersburg        2:28.64 
  9    202 Isabella Bravo                11 Walt Whitman        2:28.80 
 
Event 405  Boys 800 Meter Run 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 6:24 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    175 Cooper Hall                   11 Quince Orcha        2:19.70 
  2    192 Vipulan Scott Sritharan       11 Thomas S. Wo        2:22.50 
  3    180 Brian Mbogo                   12 Wheaton High        2:25.70 
  4    169 Kuds Desta                    11 John F. Kenn        2:26.26 
  5    195 Kaleab Tefera                 10 Wheaton High        2:27.20 
  6    170 Benjamin Dubin                10 Quince Orcha        2:27.40 
  7    185 William Osegueda              10 John F. Kenn        2:30.20 
  8    181 Naod Mehari                   11 Albert Einst        2:36.00 
  9    182 Bryant Ndongmo                11 Clarksburg H             NT 
Section 2  Timed Finals
  1    199 Michael Zhang                 12 Winston Chur        2:07.03 
  2    179 Nihar Majmudar                12 Northwest Hi        2:07.50 
  3    183 Andrew Nealis                 10 Bethesda-Che        2:07.58 
  4    441 Benjamin Lesser               11 Walt Whitman        2:08.15 
  5    188 Alex Scott                    12 Walter Johns        2:09.78 
  6    187 John Riker                    12 Thomas S. Wo        2:11.20 
  7    172 Jonathan Fontek               11 Quince Orcha        2:13.42 
  8    177 Badara Keita                  10 Gaithersburg        2:16.10 
  9    194 Amir Sultan                   12 Wheaton High        2:16.70 
Section 3  Timed Finals
  1    197 Simon Wang                    12 Winston Chur        2:03.18 
  2    176 William Horton                11 Winston Chur        2:03.70 
  3    173 Timothy Franklin              12 Gaithersburg        2:04.53 
  4    184 Stefan Ney                    11 Northwest Hi        2:05.23 
  5    161 Ben Rumsfeld                  12 Walt Whitman        2:05.78 
  6    190 Dillon Solario                12 Walter Johns        2:05.91 
  7    171 Lucas Fernandez               12 Clarksburg H        2:06.15 
  8    140 Faraaz Bukhari                11 Walter Johns        2:06.48 
  9    155 Obi Onwuamaegbu               12 Walt Whitman        2:06.75 
Section 4  Timed Finals
  1    193 Garrett Suhr                  11 Richard Mont        1:55.02 
  2    189 Aidan Smyth                   12 Bethesda-Che        1:58.21 
  3    174 Nahom Ftwi                    12 Northwest Hi        1:58.61 
  4    178 Mateus Kelly                  12 Clarksburg H        1:59.68 
  5    196 Noah Turner                   10 Richard Mont        2:00.50 
  6    168 Nick Bailey                   12 Bethesda-Che        2:00.94 
  7    167 Elias Applebaum               10 Richard Mont        2:01.48 
  8    191 Sadou Sow                      9 Gaithersburg        2:02.72 
  9    186 Joseph Pohoryles              12 Thomas S. Wo        2:02.88 
 
Event 471  Girls 4x100 Meter Relay 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 6:35 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Winston Churchill High School                          54.27 
     1) #54 Anna Hsia 9                 2) #39 Madeline Bell 10           
     3) #402 Elizabeth Baggett 9        4) #410 Flora Navares 10          
  4  Walter Johnson High School                             52.84 
     1) #95 Lilyrose Griebl 12          2) #63 Gabrielle Reilly 10        
     3) #337 Liana Wilkinson 11         4) #409 Evelyn Nahin 11           
  5  Bethesda-Chevy Chase High Scho                         53.13 
     1) #42 Ella Cooper 9               2) #90 Dasia Cornelio 11          
     3) #88 Anna Armoza 12              4) #114 Aidan Devlin 9            
Section 2  Timed Finals
  1  Walt Whitman High School                               52.34 
     1) #49 Isabelle Hannula 11         2) #323 Georgia Headley 11        
     3) #62 Saira Rathod 11             4) #52 Mary Hermes 11             
  2  Clarksburg High School                                 50.38 
     1) #398 Katia Abedi Heri Sifa 12   2) #400 Caryl Agopome 10          
     3) #401 Antonella Almendariz 9     4) #200 Desiree Amaya 10          
  3  Richard Montgomery High School                         49.03 
     1) #35 Ayokami Akala 9             2) #36 Diamond Alexander 11       
     3) #92 Caia Gelli 10               4) #116 Arabella Eismann 10       
  4  Northwest High School                                  47.92 
     1) #404 Cori Brown 12              2) #405 Annabel Dulaney 11        
     3) #102 Agi Mboob 12               4) #87 Alice Adarkwa 11           
  5  Gaithersburg High School                               48.82 
     1) #330 Imani Lynn 12              2) #325 Ruth Kamgang 12           
     3) #407 Theresa Kumazah 12         4) #59 Desiree McCarthy 12        
  6  Quince Orchard High School                             49.14 
     1) #327 Danejah Kyle 10            2) #100 Alexis Martin 12          
     3) #48 Sydney Gunn 11              4) #41 Zakaiyah Bright 12         
  7  Wheaton High School                                    52.34 
     1) #37 Ashley Ankapong 12          2) #40 Tamia Bowers 12            
     3) #44 Madison Depry 11            4) #316 Oreofeoluwa Afolabi 12    
  8  Thomas S. Wootton High School                          52.48 
     1) #399 Ashita Adarash 9           2) #38 Sydney Behrens 9           
     3) #412 Grace Osman 11             4) #406 Natalie Eisen 10          
 
Event 421  Boys 4x100 Meter Relay 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 6:40 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Quince Orchard High School                             46.85 
     1) #342 John Edward Adjani-Aldrin  2) #5 Ryan Barnes 10              
     3) #9 Marquez Cooper 11            4) #396 Alfred Mevo 12            
  4  Winston Churchill High School                          45.64 
     1) #14 Aleix Estevadeordal 11      2) #27 David Mishkin 11           
     3) #28 Joshua Perez 12             4) #82 Langston Major 9           
  5  Wheaton High School                                    45.98 
     1) #144 Diego Diaz-cooper 11       2) #393 Jeremiah James 11         
     3) #29 Rafael Perez German 10      4) #3 Antionne Andries 10         
Section 2  Timed Finals
  1  Thomas S. Wootton High School                          45.30 
     1) #86 Andrew Ratcliff 11          2) #2 Moses Amobi 10              
     3) #70 Osagie Aimiuwu 11           4) #8 Keith Cartwright 12         
  2  Richard Montgomery High School                         44.75 
     1) #24 Freddie Martinez 11         2) #69 Usama Abdelkarim 12        
     3) #11 Ellis Deng 12               4) #25 Isaiah Matthew 12          
  3  Clarksburg High School                                 43.79 
     1) #384 Cesar Adames 10            2) #385 Josh Amoh 12              
     3) #386 Etsri Attiso 9             4) #388 Logan Behrhorst 9         
  4  Northwest High School                                  42.25 
     1) #392 yannick Gouanette 12       2) #389 Isiah Bishop 12           
     3) #391 Clarence Foote-Talley 12   4) #34 Anthony Woods 12           
  5  Gaithersburg High School                               42.74 
     1) #16 Anthony Frazier 12          2) #22 Adrian Holley 12           
     3) #75 Anthony Gontonwon 11        4) #7 Glenith Calvin III 12       
  6  Bethesda-Chevy Chase High Scho                         44.42 
     1) #387 Alpha Bah 12               2) #23 Peter Lally 10             
     3) #6 Winston Broadbell 12         4) #397 Zachary Walker-Liang 11   
  7  Walt Whitman High School                               44.96 
     1) #1 Solomon Adeoti 11            2) #73 Sebastian Druehl 10        
     3) #17 Tony Gandolfo 11            4) #19 Ryan Gurney 12             
  8  Walter Johnson High School                             45.52 
     1) #390 Ben Cope 10                2) #356 Hazael Magino 9           
     3) #31 Daniel Ticktin 10           4) #80 Tam Koroye 12              
 
Event 474  Girls 4x400 Meter Relay 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 6:45 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Wheaton High School                                  4:35.90 
     1) #135 Hanna Wosenu 9             2) #134 Phoebe Whaling 11         
     3) #227 Nadia Velasco 10           4) #117 Marie- Elizabeth Kabe 10  
  4  Thomas S. Wootton High School                        4:19.15 
     1) #61 Angel Porter 12             2) #97 Kayla Hill 12              
     3) #68 Samaa Zaman 11              4) #118 Pamela Elubiaozor 11      
  5  Clarksburg High School                               4:21.58 
     1) #98 Christine Love 10           2) #444 Morgan Mason 9            
     3) #445 Brianna McAdam 12          4) #446 Sofia Moriera 9           
  6  John F. Kennedy High School                          4:39.52 
     1) #379 Najai Hall 12              2) #96 Salmata Gueye 8            
     3) #220 Olivia Miller 11           4) #121 Tamia Howard 12           
Section 2  Timed Finals
  1  Walt Whitman High School                             4:17.75 
     1) #125 Leeza Landy 11             2) #226 Caroline Snyder 11        
     3) #443 Julia Johnson 12           4) #105 Siena Smith 11            
  2  Walter Johnson High School                           4:13.94 
     1) #45 Kelsey Evans 12             2) #51 Erin Henderson 12          
     3) #63 Gabrielle Reilly 10         4) #95 Lilyrose Griebl 12         
  3  Quince Orchard High School                           4:07.90 
     1) #41 Zakaiyah Bright 12          2) #126 Olivia Martin 9           
     3) #100 Alexis Martin 12           4) #99 Kyra Lyles 11              
  4  Gaithersburg High School                             4:01.17 
     1) #123 Michelle Kamara 12         2) #107 Tori Tracey 10            
     3) #413 K.C. Ashiogwu 11           4) #59 Desiree McCarthy 12        
  5  Northwest High School                                4:02.92 
     1) #405 Annabel Dulaney 11         2) #378 Mackenzie Evans 10        
     3) #102 Agi Mboob 12               4) #404 Cori Brown 12             
  6  Bethesda-Chevy Chase High Scho                       4:13.00 
     1) #113 Samaya Bernardo 11         2) #205 Juliana Capizzi 10        
     3) #218 Neva Jane Maldonado 10     4) #214 Fiona Kelleher 11         
  7  Richard Montgomery High School                       4:17.10 
     1) #116 Arabella Eismann 10        2) #447 Janna Stewartson 10       
     3) #132 Sierra Stubbs 9            4) #228 Kara Venditti 9           
  8  Winston Churchill High School                        4:18.25 
     1) #119 Kaylan Fagan 10            2) #89 Trinity Austin 10          
     3) #122 Anjali Iyer 11             4) #402 Elizabeth Baggett 9       
 
Event 424  Boys 4x400 Meter Relay 4A
===============================================================================
Thursday 5/16/2019 - 6:55 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Wheaton High School                                  3:58.02 
     1) #144 Diego Diaz-cooper 11       2) #432 Elmer Mendoza 9           
     3) #194 Amir Sultan 12             4) #236 Yedidya Brackins 10       
  4  Walt Whitman High School                             3:40.34 
     1) #155 Obi Onwuamaegbu 12         2) #430 Declan Javers 9           
     3) #142 Joshua Carter 11           4) #161 Ben Rumsfeld 12           
  5  Quince Orchard High School                           3:52.10 
     1) #425 Calvin Courbois 10         2) #372 Malcolm Martin 11         
     3) #85 Josh Mwepu 10               4) #154 Zane Obi 10               
Section 2  Timed Finals
  1  Walter Johnson High School                           3:36.23 
     1) #156 Nna Oranubu 11             2) #190 Dillon Solario 12         
     3) #442 Allen Moises 11            4) #80 Tam Koroye 12              
  2  Northwest High School                                3:30.95 
     1) #392 yannick Gouanette 12       2) #84 Peter Mensah 12            
     3) #174 Nahom Ftwi 12              4) #153 Nathaniel Mesy 11         
  3  Gaithersburg High School                             3:28.18 
     1) #152 Jacque Mbengang Mbianda 10 2) #361 Freddie Oke 12            
     3) #191 Sadou Sow 9                4) #173 Timothy Franklin 12       
  4  Richard Montgomery High School                       3:26.57 
     1) #138 Avery Arizpe 11            2) #163 Cedric Starks Jr 12       
     3) #25 Isaiah Matthew 12           4) #193 Garrett Suhr 11           
  5  Bethesda-Chevy Chase High Scho                       3:27.92 
     1) #368 Arjun Akwei 11             2) #168 Nick Bailey 12            
     3) #189 Aidan Smyth 12             4) #397 Zachary Walker-Liang 11   
  6  Clarksburg High School                               3:29.91 
     1) #151 Jaider Lopez 11            2) #293 Kenneth Korzeniewski 11   
     3) #440 Caleb Kim 9                4) #439 Bryan Kelly 9             
  7  Winston Churchill High School                        3:31.80 
     1) #165 Samuel Wank 10             2) #71 William M. Chan 12         
     3) #139 Zachary Babers 10          4) #82 Langston Major 9           
  8  Thomas S. Wootton High School                        3:38.03 
     1) #166 Tate Yuen 11               2) #150 Ralin Lewis 12            
     3) #438 Edward Keenan 10           4) #86 Andrew Ratcliff 11         


Return to Top

Email | About