MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




MRW Holiday Invitational
Hosted By: MRW
Landover, Maryland
2008-12-20

Licensed to Westfield High School        HY-TEK's Meet Manager 12/21/2008 08:46 AM
                  MRW Holiday Invitational 2008 - 12/20/2008                   
                         PG Sports and Learning Center                         
                          Results from Md.Milesplit.Us                                    
 
Girls 55 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: !  7.10  1/29/2002   Kathleen Woody, Oakton High School          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1   546 Kimbers, Amanda     12 McDonogh Sch              7.13   1  10   
  2   232 Hayes, D               Elizabeth Seton           7.21   1   8   
  3   203 Mann, Shekyira      SR Edison                    7.31   2   6   
  4   738 Butts, Tynita       12 T.C. Williams             7.32   1   5   
  5   139 Luedeke, Chantal    12 Deep Creek                7.38   1   4   
  6   413 McCant, Genamarie    9 James Robinson            7.43   3   3   
  7   404 Barry, Audrey       11 James Robinson           J7.43   1   2   
  8   698 Wallace, Lachelle   SR South Lakes               7.45   2   1   
  9   171 Jones, Jasmine      12 Dunbar High               7.45   1 
 10   595 Jones, Jasmine      11 Paint Branch              7.47   1 
 11   548 Robinson, Jasmin    10 McDonogh Sch              7.49   1 
 12   825 Grant, Kim Sue      12 Washington-Lee            7.53   2 
 13   575 Walker, Breanna      9 Osbourn Park              7.56   2 
 14   518 Scott, Jasmine      11 CZM                       7.56   3 
 15   271 Johnson, Brittany   11 George Marshall           7.57   3 
 16   543 Glaser, Jordyn      11 McDonogh Sch              7.61   9 
 17   570 Nocera, Amanda      11 Osbourn Park              7.62   2 
 18   886 Clayton, Amalya     12 West Springfield          7.64   3 
 19   340 Kamanda, Hilrien    10 Hayfield                  7.65   4 
 20   233 Lipkins, Chantel       Elizabeth Seton           7.66   3 
 21   248 McClaude, Francesc  12 Gar-Field                 7.69   2 
 22   551 Hill, Amira         10 Mount Vernon              7.74   4 
 23   800 Ottavio, Lindsey    12 W.T. Woodson              7.80   6 
 24   609 Cowden, Alyson      11 Paul VI Cath              7.88   4 
 25   138 Hodge, Ravenne      11 Deep Creek                7.89   3 
 26    13 Burton, Laura       12 Annandale                 7.90   4 
 27   371 Banks, Ashley       12 Herndon                   7.91   4 
 28   801 Park, Sam           -- W.T. Woodson              7.91   6 
 29   290 Bullock, Terri      10 Georgetown V              7.92   3 
 30  1016 Seaton, Tyyonna     -- Woodson High              7.96   7 
 31    69 Davis, Chanae       11 Bishop McNam              7.99   8 
 32   934 Thomas, Khyra       FR Westfield                 8.01   6 
 33   760 Ho, Dorothy         11 Thomas Jefferson          8.03   8 
 34   594 Grizzle, Felicia    10 Paint Branch              8.03   2 
 35   323 Reilly, Rachel       9 Good Counsel              8.04   5 
 36   490 Woodford, Sarah     10 Langley                   8.04   8 
 36   520 Sonko, Mayo         12 CZM                       8.04   5 
 38   485 Sanson, Rachel       9 Langley                   8.06   7 
 39   826 Tatum, Darrisaw     -- Washington-Lee            8.07   8 
 40   833 Anderson, Kaitlyn   12 West Potomac              8.11   7 
 41   975 Hawk, Jenna         12 Winston Chur              8.11   3 
 42   881 Abrahamson, Alex    -- West Springfield          8.12   7 
 42    12 Bermingham, Maggie  11 Annandale                 8.12   8 
 44   639 Shields, McKenzie    9 Quince Orcha              8.12   4 
 45   245 Brunson, Monica     10 Gar-Field                 8.13   7 
 46   136 Bethea, Deasia       9 Deep Creek                8.13   6 
 47   610 Goldstein, Jill     11 Paul VI Cath              8.13   5 
 48   607 Bacon, Jackie       -- Paul VI Cath              8.15   6 
 49   836 Brown, Nishma       11 West Potomac              8.16   8 
 50   976 Haynes, Kathryn     12 Winston Chur              8.17   4 
 51   170 Hood, Tarnisha      12 Dunbar High               8.22   2 
 52   106 Reingold, Jessica   SO Chantilly                 8.25   5 
 53   100 James, Emily        FR Chantilly                 8.25   9 
 54   318 DeGuzman, Katrina   10 Good Counsel              8.26   5 
 55   915 Dillon, Rachel      JR Westfield                 8.27   6 
 56   681 Coleman, Naimah     FR South Lakes               8.33   7 
 57   300 Williams, Alexandr  10 Georgetown V              8.35   4 
 58    45 Hall, Anita         12 Archbishop C              8.36   9 
 59   556 Washington, Keyerr  -- Mount Vernon              8.42   5 
 60   449 Horton, Emily       10 Lake Braddoc              8.46   8 
 61   337 Carrion, Stephanie  10 Hayfield                  8.47   6 
 62   373 Hassan, Tania       10 Herndon                   8.51   6 
 63   345 Ramsey, Alexis      12 Hayfield                  8.52   5 
 64   692 Nolan, Christine    SR South Lakes               8.55   8 
 65   909 Arkorful, Abena     JR Westfield                 8.69   9 
 66    49 Royster, Simone     10 Archbishop C              8.70   9 
 67   771 Wheeler, Lindsey    11 Thomas Jefferson          8.72   7 
 68   273 Singh, Henna         9 George Marshall           9.07   9 
 69    51 Weedon, Jeanae      10 Archbishop C              9.09   9 
 70  1013 richburg, andrea    -- Woodson High              9.24   7 
 71   634 Ladeji, Monique-Ag   9 Quince Orcha              9.39   5 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 41.14  1/29/2002   Junique Morris, TC Williams High School     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    74 Mason, Monica       12 Bishop McNam             40.65!  1  10   
  2   985 Wolf, Katie         11 Winston Chur             40.69!  1   8   
  3  1043 Iwugo, Ambrosia        Elizabeth Seton          40.83!  1   6   
  4   232 Hayes, D               Elizabeth Seton          41.70   1   5   
  5   698 Wallace, Lachelle   SR South Lakes              41.79   3   4   
  6   459 Sinichko, Becca     10 Lake Braddoc             42.18   3   3   
  7   803 Pritchard, Jaime    12 W.T. Woodson             42.35   2   2   
  8    77 Stroman, Alexis     10 Bishop McNam             42.62   9   1   
  9   596 Jules, Vanessa      12 Paint Branch             42.72   1 
 10   522 Young, Adriyah      12 CZM                      43.43   7 
 11   552 McCray, Candice     12 Mount Vernon             43.70   4 
 12   666 Wallace, Catherine  11 Riverbend                43.77   5 
 13   800 Ottavio, Lindsey    12 W.T. Woodson             43.81   2 
 14   203 Mann, Shekyira      SR Edison                   43.83   6 
 15   242 Young, B               Elizabeth Seton          43.84   3 
 16   574 Waikiki, Tialei     12 Osbourn Park             44.31   7 
 17  1034 Negri, Lena         10 Yorktown                 44.34   5 
 18   490 Woodford, Sarah     10 Langley                  44.37   8 
 18   381 Peter, Carina        9 Herndon                  44.37   2 
 20   980 Martinez, Ale       11 Winston Chur             44.38   5 
 21   613 Kew, Caroline       11 Paul VI Cath             44.47   3 
 22   919 Garrett, Bianca     SR Westfield                44.54   8 
 23   173 Lambert, Shelby     10 Dunbar High              44.64   4 
 24   848 Lescher, Dale        9 West Potomac             45.22   5 
 25    13 Burton, Laura       12 Annandale                45.30   8 
 26    43 Fletcher, Kalifa    12 Archbishop C             45.56   2 
 27   571 Seabrooke, Laura    10 Osbourn Park             45.57   6 
 28   892 Lewis, Kara         12 West Springfield         45.84   7 
 29   881 Abrahamson, Alex    -- West Springfield         45.85   8 
 30   340 Kamanda, Hilrien    10 Hayfield                 46.01   4 
 31   268 Brown, Nicole       12 George Marshall          46.42   6 
 32   100 James, Emily        FR Chantilly                46.51  11 
 33   411 Johnson, Stephanie  11 James Robinson           46.56   8 
 34   520 Sonko, Mayo         12 CZM                      46.57   7 
 35   245 Brunson, Monica     10 Gar-Field                46.63   9 
 36   696 Regan, Kelly        FR South Lakes              46.64   7 
 37  1007 Catoe, Mariah       -- Woodson High             46.67  10 
 38   246 Chibueze, Jessica   10 Gar-Field                46.72   8 
 39   756 French, Marie       11 Thomas Jefferson         46.81  10 
 40   934 Thomas, Khyra       FR Westfield                46.86  12 
 41   615 Morrison, Gabby     10 Paul VI Cath             46.88  11 
 42    20 O'Brien, Kelly     11 Annandale                47.11  10 
 43   595 Jones, Jasmine      11 Paint Branch             47.24   2 
 44   136 Bethea, Deasia       9 Deep Creek               47.30   7 
 45   138 Hodge, Ravenne      11 Deep Creek               47.48   5 
 46   836 Brown, Nishma       11 West Potomac             47.49   9 
 47   297 Thornberry, Mary K  12 Georgetown V             47.66  11 
 48   485 Sanson, Rachel       9 Langley                  47.76  10 
 49   414 O'Donnell, Erin     10 James Robinson           47.83   9 
 50   760 Ho, Dorothy         11 Thomas Jefferson         48.07  11 
 51   201 Hughell, Cynthia    SO Edison                   48.33  10 
 52   692 Nolan, Christine    SR South Lakes              48.61   9 
 53   681 Coleman, Naimah     FR South Lakes              48.80  10 
 54   924 Lin, Priscilla      JR Westfield                49.15  12 
 55   449 Horton, Emily       10 Lake Braddoc             49.21   9 
 56   936 Wolfe, Heather      FR Westfield                50.11  12 
 57   555 Polydore, Taylor    11 Mount Vernon             50.17  12 
 58   630 Gittleson, Alexa     9 Quince Orcha             50.49  12 
 59    49 Royster, Simone     10 Archbishop C             51.66   6 
 60   688 Jiang, Shoshana     FR South Lakes              51.99  11 
 61  1013 richburg, andrea    -- Woodson High             52.08  13 
 62   687 Hosi, Kristina      25 South Lakes              54.12  13 
 63   694 Park, Michelle      FR South Lakes              54.77  13 
 64   636 McDonough, Kelley   11 Quince Orcha             54.78  13 
 
Girls 500 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 1:16.74  1/29/2002   Keira Carlstrom, Oakton High School       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    70 Fogle, Paulette     11 Bishop McNam           1:18.67   3  10   
  2    47 Peterson Hassan, J  12 Archbishop C           1:20.06   1   8   
  3   597 Statham, Arielle    12 Paint Branch           1:20.17   2   6   
  4   176 Scott, Paris        12 Dunbar High            1:20.40   1   5   
  5   573 Tyrrell, Kayla      10 Osbourn Park           1:20.51   1   4   
  6   231 DeCoster, J            Elizabeth Seton        1:21.31   2   3   
  7   888 Fish, Melanie       12 West Springfield       1:21.41   3   2   
  8   488 Steffy, Amanda      12 Langley                1:21.54   2   1   
  9   887 Ellis, Emily        11 West Springfield       1:22.35   3 
 10   486 Shaw, Carolyn       12 Langley                1:23.60   3 
 11   593 Duval, Korine       12 Paint Branch           1:23.64   2 
 12   412 Kavanaugh, Kelly    12 James Robinson         1:24.93   1 
 13   199 Duvall, Toni        SO Edison                 1:25.17   6 
 14   986 Wolfe, Annie        12 Winston Chur           1:25.40   5 
 15   178 Wilkes, Erika       12 Dunbar High            1:25.56   2 
 16   755 Ermak, Tania        11 Thomas Jefferson       1:26.21   6 
 17   935 Weyant, Abigail     JR Westfield              1:26.81   5 
 18   140 Payne, Piarrah      11 Deep Creek             1:26.91   4 
 19   137 Cooper, Kinyata     11 Deep Creek             1:27.26   6 
 20   299 Tramonte, Nada      10 Georgetown V           1:27.42   4 
 21   977 Heilman, Maryana    12 Winston Chur           1:27.68   9 
 22   753 Cain, Amanda        11 Thomas Jefferson       1:27.87   4 
 23   243 Allen, Symone       11 Gar-Field              1:27.91   3 
 24   628 Dwyer, Shannon      10 Quince Orcha           1:27.94   7 
 25   766 Sanders, Kate          Thomas Jefferson       1:28.05   7 
 26  1048 Pedro, Adenike         Elizabeth Seton        1:28.47  11 
 27   849 Miller, Sami         9 West Potomac           1:28.86   8 
 28   110 Ullom, Nina         SO Chantilly              1:29.27   8 
 29   324 Rosenwald, Celine    9 Good Counsel           1:29.28   2 
 30   696 Regan, Kelly        FR South Lakes            1:29.32   6 
 31   272 Merrilees, Nicole   12 George Marshall        1:29.36   7 
 32   839 Comfort, Natalie       West Potomac           1:29.56  10 
 33   319 Docal, Maria        -- Good Counsel           1:29.95   4 
 34   920 Hohman, Rachel      JR Westfield              1:30.14   6 
 35   238 Teague, Tiana       -- Elizabeth Seton        1:30.17   3 
 36   342 Ojabowale, Lola     10 Hayfield               1:30.22   5 
 37   417 Taitano, Meghan     10 James Robinson         1:30.73   6 
 38   923 Lazor, Elizabeth    SO Westfield              1:30.79   5 
 39   447 Gutierrez, Amber    11 Lake Braddoc           1:30.90   9 
 40   514 Luke, Esther         9 CZM                    1:31.25   7 
 41   799 Nguyen, Chantie     12 W.T. Woodson           1:31.36   7 
 42    69 Davis, Chanae       11 Bishop McNam           1:31.69   8 
 43   378 McNish, Shannon     12 Herndon                1:31.89  10 
 44   296 Ryan, Moira         12 Georgetown V           1:31.98   8 
 45   450 Klein, Shannon       9 Lake Braddoc           1:32.06   8 
 46   664 Morgan, Lenay       10 Riverbend              1:32.44  10 
 47   631 Johnson, Miranda    11 Quince Orcha           1:32.55  11 
 48   204 Rhodes, Madelyn     JR Edison                 1:32.66  11 
 49   837 Cate, Audrey        12 West Potomac           1:32.70  10 
 50   910 Barnes, Tyler       JR Westfield              1:32.71   7 
 51   105 Placido, Molly      JR Chantilly              1:32.71  10 
 52    22 Rutherford, Anne     9 Annandale              1:33.49  10 
 53   680 Chab, Rebecca       FR South Lakes            1:33.69   9 
 54   689 Kamineni, Sreya     FR South Lakes            1:35.17   9 
 55   516 Piedramartel, Zabr  11 CZM                    1:35.28   5 
 56   791 Conway, Rachel       9 W.T. Woodson           1:36.16   9 
 57   376 Jones, Abagail      12 Herndon                1:36.23  11 
 58   337 Carrion, Stephanie  10 Hayfield               1:39.39   5 
 59  1012 Prue, Diamond       -- Woodson High           1:47.64  11 
 
Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 3:00.53  12/27/2002  Huma Husain, West Springfield High        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   851 Rosenberg, Kelsey   11 West Potomac           3:07.25   10   
  2   487 Shaw, Lauren        12 Langley                3:08.17    8   
  3   200 Hicks, Myah         SO Edison                 3:08.38    6   
  4   797 Howes, Erica        11 W.T. Woodson           3:08.95    5   
  5   974 Fikri, Maryam       11 Winston Chur           3:08.95    4   
  6   244 Arrington, Lindsi   11 Gar-Field              3:10.53    3   
  7   854 Underwood, Sarah J   9 West Potomac           3:10.60    2   
  8   763 Marzen, Stephanie   10 Thomas Jefferson       3:14.87    1   
  9  1017 Turner, Michelle    -- Woodson High           3:14.96  
 10   891 Lepley, Sarah        9 West Springfield       3:14.99  
 11   824 Carson, Cynthia     11 Washington-Lee         3:15.19  
 12  1035 Oaxaca, Andrea      12 Yorktown               3:15.63  
 13   769 Sheridan, Katherin   9 Thomas Jefferson       3:17.09  
 14   739 Clark, Hannah        9 T.C. Williams          3:17.13  
 15  1008 Dews, Kim           -- Woodson High           3:18.85  
 16   291 Connelly, Bridget   10 Georgetown V           3:18.89  
 17   971 Cantor, Jenna        9 Winston Chur           3:18.95  
 18   684 Erickson, Devin     SR South Lakes            3:20.14  
 19   550 Evans, Corinthia    11 Mount Vernon           3:20.77  
 20   480 Canning, Jill       11 Langley                3:20.86  
 21   270 Herbolsheimer, Cou  10 George Marshall        3:21.05  
 22   577 Wybersky, Brandy     9 Osbourn Park           3:21.86  
 23   914 Carroll, Leah       JR Westfield              3:22.18  
 24   202 Hutchinson, Laura   SO Edison                 3:23.09  
 25   292 Jones, Stephanie     9 Georgetown V           3:23.45  
 26    17 Ko, Victoria        10 Annandale              3:24.62  
 27   374 Heuer, Sarah        10 Herndon                3:24.81  
 28   320 Kahwaty, Margare    -- Good Counsel           3:24.83  
 29  1046 Russell, Sarah         Osbourn Park           3:24.89  
 30   931 Senior, Madeline    JR Westfield              3:24.95  
 31   611 Grant, Meaghan      11 Paul VI Cath           3:26.84  
 32   884 Blackburn, Lauren   10 West Springfield       3:28.62  
 33   382 Skinner, Sarah      11 Herndon                3:30.52  
 34   441 Bourneuf, Jessica   10 Lake Braddoc           3:30.72  
 35   806 Webster, Kelly      11 W.T. Woodson           3:32.30  
 36   101 Kinsey, Katlyn      JR Chantilly              3:35.63  
 37   416 Taitano, Lindsey    10 James Robinson         3:36.14  
 38    79 Vanzego, Yayoi      12 Bishop McNam           3:37.16  
 39   179 Williams, Torii     11 Dunbar High            3:38.22  
 40   444 Doerner, Ashley        Lake Braddoc           3:38.25  
 41   443 Crow, Erin          10 Lake Braddoc           3:38.71  
 42   247 Featherstone, Laur   9 Gar-Field              3:38.93  
 43   349 Zeisler, Tania      12 Hayfield               3:40.86  
 44   853 Spriggs, Sasha         West Potomac           3:43.31  
 45   343 Patrick, Erin       10 Hayfield               3:44.15  
 46   108 Sixbey, Melinda     SR Chantilly              3:44.37  
 47    11 Alchaar, Nadia      10 Annandale              3:44.74  
 48   274 Yaqub, Natasha       9 George Marshall        3:50.72  
 49   509 Arrazola, Gabriela   9 CZM                    3:50.92  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 5:12.67  1/29/2002   Kristin Hart, Herndon High School         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   445 Epstein, Liana      11 Lake Braddoc           5:09.10!  10   
  2   244 Arrington, Lindsi   11 Gar-Field              5:19.43    8   
  3   452 Lardner, Casey      10 Lake Braddoc           5:19.79    6   
  4   763 Marzen, Stephanie   10 Thomas Jefferson       5:20.51    5   
  5   802 Payne, Carrie       11 W.T. Woodson           5:23.89    4   
  6   834 Bigler, Julianne    11 West Potomac           5:24.51    3   
  7   916 DiVecchia, Melissa  SR Westfield              5:27.67    2   
  8   769 Sheridan, Katherin   9 Thomas Jefferson       5:28.64    1   
  9   737 Bryan, Sarah        12 T.C. Williams          5:29.42  
 10    99 Grochowski, Rachel  JR Chantilly              5:29.64  
 11   883 Barber, Anna        11 West Springfield       5:31.69  
 12   270 Herbolsheimer, Cou  10 George Marshall        5:32.39  
 13   566 Geleta, Natalie     10 Osbourn Park           5:35.52  
 14   240 Walcott, N             Elizabeth Seton        5:35.64  
 15   794 Haight, Sarah       12 W.T. Woodson           5:35.91  
 16   633 Kelly, Madeline     12 Quince Orcha           5:36.09  
 17   768 Schnepf, Rekha       9 Thomas Jefferson       5:36.98  
 18   843 Corcoran, Caitlin    9 West Potomac           5:38.31  
 19   407 Crosson, Taylor     11 James Robinson         5:38.36  
 20  1031 Coia, Kelsey        10 Yorktown               5:38.44  
 21   576 Wybersky, Ashley    11 Osbourn Park           5:38.74  
 22   251 Tweedie, Theresa    11 Gar-Field              5:39.13  
 23   207 Yosef, Betel        SR Edison                 5:41.14  
 24   165 Bonham, Angela      11 Dunbar High            5:42.12  
 25   553 Nielson, Brianna    12 Mount Vernon           5:42.86  
 26   339 Fish, Kelsey        12 Hayfield               5:43.49  
 27    16 Ko, Olivia          10 Annandale              5:43.85  
 28   379 Ortel, Laura        12 Herndon                5:44.22  
 29   844 Curzon, Sarah          West Potomac           5:47.97  
 30   461 Tkac, Sammie           Lake Braddoc           5:48.31  
 31   348 Zatt, Katie          9 Hayfield               5:50.66  
 32   894 Moore, Jennifer     -- West Springfield       5:52.88  
 33   484 Paul, Allison       11 Langley                5:53.18  
 34   608 Blackstone, Meagha   9 Paul VI Cath           5:57.06  
 35   205 Swain, Emily        SR Edison                 5:57.32  
 36   659 Burke, Allora       10 Riverbend              5:58.11  
 37   973 Disbrow, Shannon    12 Winston Chur           6:00.44  
 38   638 Shapiro, Julia       9 Quince Orcha           6:03.88  
 39   409 Davidson, Hyten     -- James Robinson         6:04.31  
 40   978 Johne, Vera         10 Winston Chur           6:04.40  
 41   661 Givens, Lauren      10 Riverbend              6:05.63  
 42   489 Stinger, Brittany   10 Langley                6:05.68  
 43   511 Brady, Miranda      11 CZM                    6:07.33  
 44   293 McCarthy, Ciara     10 Georgetown V           6:08.32  
 45    21 Oweis, Mariam       11 Annandale              6:10.13  
 46   294 Morrissey, Megan    12 Georgetown V           6:10.66  
 47    78 Taylor, Annika      10 Bishop McNam           6:15.64  
 48  1014 saunders, mary      -- Woodson High           6:16.08  
 49   102 Knippler, Elizabet  FR Chantilly              6:19.87  
 50   515 Oleynik, Shannon     9 CZM                    6:22.31  
 51   274 Yaqub, Natasha       9 George Marshall        6:26.62  
 52  1010 eronmwon, oviasogi  -- Woodson High           6:27.38  
 53   234 Nash, S                Elizabeth Seton        6:44.48  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 11:30.58  12/27/2002  Selina Sekulic, Ocean Lakes              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   770 Stites, Sarah        9 Thomas Jefferson      11:18.79!  10   
  2   567 Karabinus, Ariel    11 Osbourn Park          11:34.20    8   
  3   406 Bray, Stephanie     12 James Robinson        11:39.03    6   
  4   448 Hagan, Kelly        11 Lake Braddoc          11:40.41    5   
  5   289 Atabek, Natalie     12 Georgetown V          11:41.38    4   
  6   767 Schnepf, Neesha     12 Thomas Jefferson      11:46.63    3   
  7   890 Kvartunas, Paige    11 West Springfield      11:47.08    2   
  8   135 Denecke, Morgan     12 Clover Hill           11:47.35    1   
  9   206 Tinsley, Tara       FR Edison                11:52.14  
 10   453 Markowitz, Anna        Lake Braddoc          11:54.25  
 11   321 Koeing, Katie       11 Good Counsel          11:54.78  
 12    50 Seymour, Ashley     12 Archbishop C          12:05.26  
 13   841 Cooksey, Amelia     12 West Potomac          12:09.33  
 14   632 Joson, Stephanie    11 Quince Orcha          12:13.78  
 15   663 Lowe, Peyton        10 Riverbend             12:15.67  
 16   456 Parker, Amanda      11 Lake Braddoc          12:17.09  
 17   765 Nielsen, Sarah       9 Thomas Jefferson      12:19.71  
 18   451 Landy, Tara            Lake Braddoc          12:20.93  
 19   109 Strub, Hannah       SO Chantilly             12:26.74  
 20   660 Carty, Lindsey      12 Riverbend             12:28.77  
 21   198 Burtz, Ashlen       SO Edison                12:31.56  
 22   912 Berling, Brianna    SO Westfield             12:31.67  
 23   691 Moyer, Valerie      JR South Lakes           12:35.04  
 24   981 Maslen, Zoe         10 Winston Chur          12:36.11  
 25   372 Burgess, Belle       9 Herndon               12:37.69  
 26   838 Cate, Mackenzie        West Potomac          12:37.74  
 27   793 Greenberg, Chloe    12 W.T. Woodson          12:39.76  
 28   982 Palmer, Phoebe      11 Winston Chur          12:40.51  
 29   835 Boyle, Colleen       9 West Potomac          12:40.83  
 30   568 Maimon, Courtney    10 Osbourn Park          12:44.08  
 31   882 Allen, Marlena      10 West Springfield      12:44.82  
 32   481 Clark, Devon         9 Langley               13:02.83  
 33   798 Kelley, Alanna       9 W.T. Woodson          13:05.42  
 34   375 Jensen, Ashley      12 Herndon               13:18.82  
 35   197 Brown, Kayla        FR Edison                13:27.67  
 36   640 St Regis, Camille   11 Quince Orcha          13:54.48  
 37  1010 eronmwon, oviasogi  -- Woodson High          14:33.18  
 38   341 Nahal, Amneet       10 Hayfield              15:23.37  
 --   513 Lizon, Anna          9 CZM                        DNF  
 --    19 Larme, MC           12 Annandale                  DNF  
 --   926 Miller, Kirsten     SO Westfield                  DNF  
 --   169 Hines, Michelle     10 Dunbar High                DNF  
 --   174 Little, Maya        12 Dunbar High                DNF  
 --    23 Vegrel Dios, Carri  11 Annandale                  DNF  
 --    78 Taylor, Annika      10 Bishop McNam               DNF  
 
Girls 55 Meter Hurdles
==========================================================================
 Meet Record: !  8.29  12/27/2002  Yvette Lewis, Menchville High School        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   539 Brown, Kristin      11 McDonogh Sch              8.22!  1  10   
  2    77 Stroman, Alexis     10 Bishop McNam              8.44   1   8   
  3    68 Atkinson, Saniel    12 Bishop McNam              8.83   1   6   
  4   139 Luedeke, Chantal    12 Deep Creek                8.87   1   5   
  5   542 Franklin, Autumne    9 McDonogh Sch              8.95   2   4   
  6   551 Hill, Amira         10 Mount Vernon              9.14   2   3   
  7   248 McClaude, Francesc  12 Gar-Field                 9.15   1   2   
  8   540 Caldwell, Jessica    9 McDonogh Sch              9.16   1   1   
  9   574 Waikiki, Tialei     12 Osbourn Park              9.32   2 
 10   980 Martinez, Ale       11 Winston Chur              9.50   1 
 11   895 Peterson, Caroline  12 West Springfield          9.56   2 
 12   915 Dillon, Rachel      JR Westfield                 9.76   2 
 13   268 Brown, Nicole       12 George Marshall           9.97   7 
 14   662 Herndon, Ashley     10 Riverbend                10.05   3 
 15   572 Szkennik, Brooke       Osbourn Park             10.05   4 
 16  1011 Phillips, Destin    -- Woodson High             10.06   5 
 17   896 Scolese, Lauren     10 West Springfield         10.17   3 
 18   103 Manley, Kaitlyn     SR Chantilly                10.29   4 
 19   804 Reed, Tiffany       10 W.T. Woodson             10.30   5 
 20   483 Ledesma, Aisa       12 Langley                  10.31   3 
 21   405 Bond, Jackie        11 James Robinson           10.32   6 
 22   113 Weinberg, Kim       SR Chantilly                10.33   3 
 23   852 Sikander, Heba      12 West Potomac             10.33   5 
 24   177 Smith, Ashenell     12 Dunbar High              10.39   3 
 25   933 Stewart, Emma       JR Westfield                10.45   5 
 26   761 Kremer, Candice     11 Thomas Jefferson         10.46   4 
 27   762 Marris, Stephanie   12 Thomas Jefferson         10.48   3 
 28   373 Hassan, Tania       10 Herndon                  10.49   7 
 29   201 Hughell, Cynthia    SO Edison                   10.50   5 
 30   295 O'Conor, Libby      12 Georgetown V             10.54   4 
 31   163 Bacote, Ashley      11 Dunbar High              10.55   2 
 32   932 Serroka, Leigh      JR Westfield                10.57   5 
 33   742 Noguchi, Lily       12 T.C. Williams            10.64   5 
 34   298 Tillman, Jordan     11 Georgetown V             10.64   4 
 35   510 Blackman, Jenaye    10 CZM                      10.68   4 
 36  1033 Marker, Hillary     12 Yorktown                 10.73   6 
 37   482 Day, Anneka         11 Langley                  10.77   6 
 38   799 Nguyen, Chantie     12 W.T. Woodson             10.86   7 
 39   267 Becker, Madeline    11 George Marshall          10.90   7 
 40   743 Wolz, Marian        10 T.C. Williams            10.92   4 
 41   598 Thomas, Janeal      11 Paint Branch             11.05   5 
 42   850 O'Boyle, Toni        9 West Potomac             11.06   8 
 43   440 Beben, Ashleigh     10 Lake Braddoc             11.08   6 
 44   250 Plummer, Maria      12 Gar-Field                11.14   6 
 45    46 Malcolm, Nikola     11 Archbishop C             11.16   8 
 46    45 Hall, Anita         12 Archbishop C             11.27   8 
 47  1032 Fleetwood, Sara     11 Yorktown                 11.32   6 
 48   614 Mason, Molly        11 Paul VI Cath             11.40   8 
 49   519 Sims, Ruth          11 CZM                      11.42   6 
 50   385 Zappalla, Angela    12 Herndon                  11.45   7 
 51   921 Hollen, Haley       FR Westfield                11.54   6 
 52   612 Hunter, Erin        11 Paul VI Cath             11.57   8 
 53   686 Harte, Amalia       FR South Lakes              11.65   7 
 54   460 Supko, Megan        11 Lake Braddoc             12.12   7 
 55   346 Richardson, Briann   9 Hayfield                 12.31   8 
 56   669 Wright, Monica       9 Riverbend                13.00   8 
 57   238 Teague, Tiana       -- Elizabeth Seton          13.73   2 
 58   571 Seabrooke, Laura    10 Osbourn Park             16.87   3 
 --   983 Polite, Amirah      12 Winston Chur                DQ   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 1:44.38  12/27/2002  , Western Branch High Scho                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McDonogh School  'A'                                1:44.51   1  10   
     1) 539 Brown, Kristin 11           2) 546 Kimbers, Amanda 12         
     3) 543 Glaser, Jordyn 11           4) 548 Robinson, Jasmin 10        
  2 James Robinson Secondary  'A'                       1:45.12   1   8   
     1) 404 Barry, Audrey 11            2)                                
     3)                                 4) 413 McCant, Genamarie 9        
  3 Bishop McNamara High School  'A'                    1:45.13   4   6   
     1) 74 Mason, Monica 12             2) 70 Fogle, Paulette 11          
     3) 77 Stroman, Alexis 10           4) 73 Lewis, Maya 11              
  4 Deep Creek High School  'A'                         1:46.39   1   5   
     1) 138 Hodge, Ravenne 11           2) 140 Payne, Piarrah 11          
     3) 139 Luedeke, Chantal 12         4) 137 Cooper, Kinyata 11         
  5 Paint Branch High School  'A'                       1:47.22   1   4   
     1) 595 Jones, Jasmine 11           2) 596 Jules, Vanessa 12          
     3) 593 Duval, Korine 12            4) 597 Statham, Arielle 12        
  6 Elizabeth Seton High School  'A'                    1:47.79   1   3   
     1) 242 Young, B                    2)                                
     3) 233 Lipkins, Chantel            4) 237 Robinson, Teika 12         
  7 Dunbar High School  'A'                             1:49.24   1   2   
     1) 172 Kelley, Manaiza 10          2) 173 Lambert, Shelby 10         
     3) 171 Jones, Jasmine 12           4) 178 Wilkes, Erika 12           
  8 Winston Churchill High School  'A'                  1:49.36   2   1   
     1) 980 Martinez, Ale 11            2) 985 Wolf, Katie 11             
     3) 972 Caulk, Taylor 9             4)                                
  9 Riverbend  'A'                                      1:49.81   2 
     1) 666 Wallace, Catherine 11       2) 668 Wright, Melonie 12         
     3) 662 Herndon, Ashley 10          4)                                
 10 Osbourn Park  'A'                                   1:50.30   2 
     1) 570 Nocera, Amanda 11           2) 575 Walker, Breanna 9          
     3)                                 4) 571 Seabrooke, Laura 10        
 11 Good Counsel High School  'A'                       1:50.66   2 
     1) 323 Reilly, Rachel 9            2)                                
     3) 317 Bartlett, Mary 12           4) 316 Adewole, Tejumade --       
 12 Herndon High School  'A'                            1:50.88   2 
     1) 380 Palmer, Emily 12            2) 371 Banks, Ashley 12           
     3) 383 Theberge, Danielle 12       4) 381 Peter, Carina 9            
 13 Magruder Colonels  'A'                              1:52.92   3 
     1) 520 Sonko, Mayo 12              2) 522 Young, Adriyah 12          
     3) 507 Ackah, Coralie 11           4) 518 Scott, Jasmine 11          
 14 Paul VI Catholic  'A'                               1:53.21   3 
     1) 607 Bacon, Jackie --            2) 613 Kew, Caroline 11           
     3) 610 Goldstein, Jill 11          4) 609 Cowden, Alyson 11          
 15 Lake Braddock Secondary School  'A'                 1:53.44   2 
 16 Woodson High School  'A'                            1:53.65   3 
     1) 1017 Turner, Michelle --        2) 1011 Phillips, Destin --       
     3) 1016 Seaton, Tyyonna --         4) 1007 Catoe, Mariah --          
 17 West Potomac High School  'A'                       1:53.97   3 
     1) 836 Brown, Nishma 11            2) 846 Kinston, Lisa 10           
     3) 848 Lescher, Dale 9             4) 855 White, Ashleigh            
 18 Westfield High School  'A'                          1:54.08   4 
     1) 919 Garrett, Bianca SR          2) 934 Thomas, Khyra FR           
     3) 932 Serroka, Leigh JR           4) 915 Dillon, Rachel JR          
 19 W.T. Woodson High School  'A'                       1:54.53   4 
     1) 803 Pritchard, Jaime 12         2) 791 Conway, Rachel 9           
     3)                                 4) 801 Park, Sam --               
 20 Langley High School  'A'                            1:55.08   5 
     1) 490 Woodford, Sarah 10          2) 485 Sanson, Rachel 9           
     3)                                 4) 482 Day, Anneka 11             
 21 Washington-Lee  'A'                                 1:55.48   6 
     1)                                 2) 826 Tatum, Darrisaw --         
     3) 825 Grant, Kim Sue 12           4)                                
 22 West Springfield High School  'A'                   1:56.11   3 
     1) 886 Clayton, Amalya 12          2) 892 Lewis, Kara 12             
     3) 885 Boeckmann, Kim 10           4)                                
 23 Hayfield High School  'A'                           1:56.44   4 
     1) 340 Kamanda, Hilrien 10         2) 342 Ojabowale, Lola 10         
     3) 338 Cliatt, Dorthy 10           4) 345 Ramsey, Alexis 12          
 24 Chantilly High School  'A'                          1:57.31   6 
     1) 113 Weinberg, Kim SR            2) 106 Reingold, Jessica SO       
     3) 112 Vranas, Elizabeth JR        4) 100 James, Emily FR            
 25 Annandale High School  'A'                          1:57.58   5 
     1) 12 Bermingham, Maggie 11        2) 20 O'Brien, Kelly 11          
     3)                                 4) 13 Burton, Laura 12            
 26 Archbishop Carroll High School  'A'                 1:58.50   5 
     1) 45 Hall, Anita 12               2) 48 Powell, Jenee 11            
     3) 46 Malcolm, Nikola 11           4) 44 Garcia, Safira 11           
 27 Georgetown Visitation Preparat  'A'                 1:58.58   6 
     1) 290 Bullock, Terri 10           2) 297 Thornberry, Mary Kemp 12   
 28 Mount Vernon Majors  'A'                            1:58.69   4 
     1) 551 Hill, Amira 10              2)                                
     3) 555 Polydore, Taylor 11         4) 552 McCray, Candice 12         
 29 Thomas Jefferson S&T  'A'                           1:58.99   5 
     1) 764 Moore, Kimee 11             2) 756 French, Marie 11           
     3) 771 Wheeler, Lindsey 11         4) 760 Ho, Dorothy 11             
 30 Quince Orchard High School  'A'                     1:59.96   4 
     1) 638 Shapiro, Julia 9            2) 636 McDonough, Kelley 11       
     3) 634 Ladeji, Monique-Agnes 9     4) 639 Shields, McKenzie 9        
 31 Westfield High School  'B'                          2:04.54   5 
     1) 911 Barron, Kathy FR            2) 917 Erney, Nicole JR           
     3) 936 Wolfe, Heather FR           4) 909 Arkorful, Abena JR         
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 4:01.81  12/27/2002  , Bethel High School                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Robinson Secondary  'A'                       4:01.48!  1  10   
     1) 413 McCant, Genamarie 9         2)                                
     3)                                 4) 404 Barry, Audrey 11           
  2 Elizabeth Seton High School  'A'                    4:06.73   1   8   
     1) 1043 Iwugo, Ambrosia            2) 231 DeCoster, J                
     3) 232 Hayes, D                    4) 237 Robinson, Teika 12         
  3 Bishop McNamara High School  'A'                    4:09.22   5   6   
     1) 68 Atkinson, Saniel 12          2) 74 Mason, Monica 12            
     3) 70 Fogle, Paulette 11           4) 73 Lewis, Maya 11              
  4 Dunbar High School  'A'                             4:12.26   1   5   
     1) 176 Scott, Paris 12             2) 163 Bacote, Ashley 11          
     3) 165 Bonham, Angela 11           4) 173 Lambert, Shelby 10         
  5 Riverbend  'A'                                      4:13.41   3   4   
     1)                                 2) 667 Williams, Indigo 12        
     3) 668 Wright, Melonie 12          4) 662 Herndon, Ashley 10         
  6 Woodson High School  'A'                            4:16.71   3   3   
     1) 1011 Phillips, Destin --        2) 1017 Turner, Michelle --       
     3) 1014 saunders, mary --          4) 1008 Dews, Kim --              
  7 Archbishop Carroll High School  'A'                 4:17.84   1   2   
     1) 47 Peterson Hassan, Jasmin 12   2) 45 Hall, Anita 12              
     3) 43 Fletcher, Kalifa 12          4) 50 Seymour, Ashley 12          
  8 West Potomac High School  'A'                       4:20.89   3   1   
     1) 851 Rosenberg, Kelsey 11        2) 849 Miller, Sami 9             
     3) 854 Underwood, Sarah Jane 9     4) 848 Lescher, Dale 9            
  9 Edison High School  'A'                             4:21.19   2 
     1) 200 Hicks, Myah SO              2) 203 Mann, Shekyira SR          
     3) 207 Yosef, Betel SR             4) 199 Duvall, Toni SO            
 10 Good Counsel High School  'A'                       4:21.57   2 
     1) 324 Rosenwald, Celine 9         2) 316 Adewole, Tejumade --       
     3) 319 Docal, Maria --             4)                                
 11 Thomas Jefferson S&T  'A'                           4:21.97   2 
     1) 754 Corey, Rebecca 12           2) 753 Cain, Amanda 11            
     3) 764 Moore, Kimee 11             4)                                
 12 West Springfield High School  'A'                   4:24.06   2 
     1) 886 Clayton, Amalya 12          2) 881 Abrahamson, Alex --        
     3) 891 Lepley, Sarah 9             4)                                
 13 W.T. Woodson High School  'A'                       4:25.28   1 
     1) 797 Howes, Erica 11             2)                                
     3) 791 Conway, Rachel 9            4) 803 Pritchard, Jaime 12        
 14 Westfield High School  'B'                          4:28.25   3 
     1) 920 Hohman, Rachel JR           2) 923 Lazor, Elizabeth SO        
     3) 916 DiVecchia, Melissa SR       4) 935 Weyant, Abigail JR         
 15 Herndon High School  'A'                            4:29.50   3 
 16 George C. Marshall High School  'A'                 4:29.82   5 
     1) 271 Johnson, Brittany 11        2) 268 Brown, Nicole 12           
     3) 270 Herbolsheimer, Courtney 10  4) 272 Merrilees, Nicole 12       
 17 Mount Vernon Majors  'A'                            4:31.37   4 
     1) 552 McCray, Candice 12          2) 553 Nielson, Brianna 12        
     3) 555 Polydore, Taylor 11         4) 550 Evans, Corinthia 11        
 18 Lake Braddock Secondary School  'A'                 4:33.41   4 
     3) 457 Shoemaker, Rebecca 12       4) 447 Gutierrez, Amber 11        
 19 Winston Churchill High School  'A'                  4:33.97   4 
 20 Quince Orchard High School  'A'                     4:34.04   4 
     1)                                 2) 628 Dwyer, Shannon 10          
 21 Georgetown Visitation Preparat  'A'                 4:35.61   4 
     1) 299 Tramonte, Nada 10           2)                                
     3)                                 4) 296 Ryan, Moira 12             
 22 South Lakes High School  'A'                        4:35.83   3 
     1) 684 Erickson, Devin SR          2) 696 Regan, Kelly FR            
     3) 689 Kamineni, Sreya FR          4) 680 Chab, Rebecca FR           
 23 Chantilly High School  'A'                          4:36.14   5 
     1) 98 Donovan, Casey JR            2) 113 Weinberg, Kim SR           
     3) 105 Placido, Molly JR           4) 110 Ullom, Nina SO             
 24 Westfield High School  'A'                          4:38.99   5 
     1) 930 Reilly, Elizabeth JR        2) 932 Serroka, Leigh JR          
     3) 918 Esposito, Geralyn JR        4) 924 Lin, Priscilla JR          
 25 Westfield High School  'C'                          4:48.28   5 
     1) 910 Barnes, Tyler JR            2) 917 Erney, Nicole JR           
     3) 925 Mamo, Meron JR              4) 911 Barron, Kathy FR           
 -- Magruder Colonels  'A'                                   DQ   4 
     1) 522 Young, Adriyah 12           2) 514 Luke, Esther 9             
     3) 520 Sonko, Mayo 12              4) 518 Scott, Jasmine 11          
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: ! 9:52.64  1/29/2002   , Thomas Jefferson S & T                  
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Langley High School  'A'                            9:42.99!  10   
     1) 486 Shaw, Carolyn 12            2) 480 Canning, Jill 11           
     3) 488 Steffy, Amanda 12           4) 487 Shaw, Lauren 12            
  2 Winston Churchill High School  'A'                  9:58.15    8   
  3 Archbishop Carroll High School  'A'                10:04.28    6   
  4 Edison High School  'A'                            10:06.71    5   
     1) 202 Hutchinson, Laura SO        2) 206 Tinsley, Tara FR           
     3) 200 Hicks, Myah SO              4) 207 Yosef, Betel SR            
  5 James Robinson Secondary  'A'                      10:11.74    4   
  6 Osbourn Park  'A'                                  10:16.95    3   
  7 Georgetown Visitation Preparat  'A'                10:18.63    2   
     1) 291 Connelly, Bridget 10        2) 292 Jones, Stephanie 9         
     3) 289 Atabek, Natalie 12          4) 296 Ryan, Moira 12             
  8 Quince Orchard High School  'A'                    10:25.03    1   
     1) 628 Dwyer, Shannon 10           2) 633 Kelly, Madeline 12         
     3)                                 4) 638 Shapiro, Julia 9           
  9 Westfield High School  'A'                         10:25.48  
     1) 914 Carroll, Leah JR            2) 913 Cameron, Amanda FR         
     3) 912 Berling, Brianna SO         4) 931 Senior, Madeline JR        
 10 Good Counsel High School  'A'                      10:26.29  
     1)                                 2) 320 Kahwaty, Margare --        
     3) 321 Koeing, Katie 11            4)                                
 11 Herndon High School  'A'                           10:27.23  
     1) 374 Heuer, Sarah 10             2) 382 Skinner, Sarah 11          
     3) 377 Kulik, Carly 10             4) 379 Ortel, Laura 12            
 12 Woodson High School  'A'                           10:28.09  
 13 Lake Braddock Secondary School  'A'                10:29.32  
 14 West Springfield High School  'A'                  10:35.61  
     1) 887 Ellis, Emily 11             2)                                
 15 Thomas Jefferson S&T  'A'                          10:40.63  
     3) 766 Sanders, Kate               4)                                
 16 Hayfield High School  'A'                          10:59.09  
     1) 348 Zatt, Katie 9               2) 349 Zeisler, Tania 12          
     3) 343 Patrick, Erin 10            4) 339 Fish, Kelsey 12            
 17 Chantilly High School  'A'                         11:00.00  
     1) 99 Grochowski, Rachel JR        2) 109 Strub, Hannah SO           
     3) 108 Sixbey, Melinda SR          4) 101 Kinsey, Katlyn JR          
 18 Annandale High School  'A'                         11:01.95  
     1) 17 Ko, Victoria 10              2) 16 Ko, Olivia 10               
     3) 22 Rutherford, Anne 9           4) 21 Oweis, Mariam 11            
 19 Paint Branch High School  'A'                      11:19.93  
 20 West Potomac High School  'A'                      11:25.01  
     3)                                 4) 838 Cate, Mackenzie            
 21 Elizabeth Seton High School  'A'                   11:28.43  
     1) 240 Walcott, N                  2) 236 Robinson, L                
     3) 235 Richards, K                 4)                                
 22 Magruder Colonels  'A'                             11:33.86  
     1) 513 Lizon, Anna 9               2) 512 Coronel, Isabel 10         
     3) 515 Oleynik, Shannon 9          4) 511 Brady, Miranda 11          
 23 Paul VI Catholic  'A'                              11:36.18  
     1)                                 2) 608 Blackstone, Meaghan 9      
     3)                                 4) 611 Grant, Meaghan 11          
 24 Riverbend  'A'                                     11:40.45  
     1) 661 Givens, Lauren 10           2) 663 Lowe, Peyton 10            
     3) 659 Burke, Allora 10            4) 660 Carty, Lindsey 12          
 
Girls High Jump
=======================================================================
 Meet Record: !  5-04  1/29/2002   Sarah Woody, Oakton High School             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    68 Atkinson, Saniel    12 Bishop McNam           5-08.00!  10   
  2   596 Jules, Vanessa      12 Paint Branch           5-06.00!   8   
  3   738 Butts, Tynita       12 T.C. Williams         J5-06.00!   6   
  4   271 Johnson, Brittany   11 George Marshall        5-00.00    5   
  5   415 Reist, Caroline     12 James Robinson         4-10.00    4   
  6   895 Peterson, Caroline  12 West Springfield       4-08.00    3   
  7   757 Gayer, Nora         11 Thomas Jefferson      J4-08.00    2   
  8   614 Mason, Molly        11 Paul VI Cath          J4-08.00    0.50
  8   168 Frazier, Dennisha    9 Dunbar High           J4-08.00    0.50
 10   295 O'Conor, Libby      12 Georgetown V           4-06.00  
 11   909 Arkorful, Abena     JR Westfield             J4-06.00  
 11   755 Ermak, Tania        11 Thomas Jefferson      J4-06.00  
 11  1034 Negri, Lena         10 Yorktown              J4-06.00  
 11   410 Griffin, Mackenzie  11 James Robinson        J4-06.00  
 13   979 Liu, Joanne         11 Winston Chur          J4-06.00  
 15   268 Brown, Nicole       12 George Marshall       J4-06.00  
 --   885 Boeckmann, Kim      10 West Springfield            NH  
 --   792 Green, Olivia       12 W.T. Woodson                NH  
 --   383 Theberge, Danielle  12 Herndon                     NH  
 --   457 Shoemaker, Rebecca  12 Lake Braddoc                NH  
 --   686 Harte, Amalia       FR South Lakes                 NH  
 --    97 Abisogun, Olabisi   JR Chantilly                   NH  
 --   110 Ullom, Nina         SO Chantilly                   NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
 Meet Record: ! 10-00  12/27/2002  Jessica Clendenning, Hickory High School    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   457 Shoemaker, Rebecca  12 Lake Braddoc           9-06.00   10   
  2   113 Weinberg, Kim       SR Chantilly              9-00.00    8   
  3   833 Anderson, Kaitlyn   12 West Potomac          J9-00.00    6   
  4   114 Withers, Jennifer   JR Chantilly              8-06.00    5   
  5   840 Connor, Meghan      12 West Potomac          J8-06.00    4   
  6   933 Stewart, Emma       JR Westfield              8-00.00    3   
  7   454 Martin, Erin        11 Lake Braddoc          J8-00.00    2   
  8   932 Serroka, Leigh      JR Westfield              7-06.00    1   
  9   930 Reilly, Elizabeth   JR Westfield             J7-06.00  
 --   796 Hoover, Jaime        9 W.T. Woodson                NH  
 --   805 Tuceling, Caitlin    9 W.T. Woodson                NH  
 --   627 Smallwood, Sasha    10 Pikesville High             NH  
 --   446 Guiterrez, Amber       Lake Braddoc                NH  
 --   460 Supko, Megan        11 Lake Braddoc                NH  
 --   111 Vassallo, Melanie   JR Chantilly                   NH  
 --   842 Cooksey, Isabelle      West Potomac                NH  
 --   408 Cummins, Megan      12 James Robinson              NH  
 --   418 Yu, Alice           12 James Robinson              NH  
 --   252 Venegas, Celina     12 Gar-Field                   NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 17-10  12/27/2002  Yvette Lewis, Menchville High School        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   738 Butts, Tynita       12 T.C. Williams         18-11.75!  10   
  2    68 Atkinson, Saniel    12 Bishop McNam          17-07.50    8   
  3   203 Mann, Shekyira      SR Edison                16-10.75    6   
  4   248 McClaude, Francesc  12 Gar-Field             16-07.00    5   
  5   271 Johnson, Brittany   11 George Marshall       16-03.25    4   
  6   138 Hodge, Ravenne      11 Deep Creek            15-11.75    3   
  7   886 Clayton, Amalya     12 West Springfield      15-11.00    2   
  8   825 Grant, Kim Sue      12 Washington-Lee        15-09.50    1   
  9   371 Banks, Ashley       12 Herndon               15-07.00  
 10   168 Frazier, Dennisha    9 Dunbar High           15-06.50  
 11   139 Luedeke, Chantal    12 Deep Creek            15-03.00  
 12   442 Cabrera, Cristina   11 Lake Braddoc          15-02.75  
 13  1034 Negri, Lena         10 Yorktown              15-00.75  
 14   380 Palmer, Emily       12 Herndon               14-11.75  
 15   804 Reed, Tiffany       10 W.T. Woodson          14-10.75  
 16   933 Stewart, Emma       JR Westfield             14-05.25  
 17    48 Powell, Jenee       11 Archbishop C          14-01.25  
 18   761 Kremer, Candice     11 Thomas Jefferson      14-00.00  
 19   268 Brown, Nicole       12 George Marshall       13-11.50  
 20   755 Ermak, Tania        11 Thomas Jefferson      13-11.25  
 21   984 Polite, Serenah     10 Winston Chur          13-11.00  
 22   837 Cate, Audrey        12 West Potomac          13-09.00  
 23   852 Sikander, Heba      12 West Potomac          13-08.25  
 24   972 Caulk, Taylor        9 Winston Chur          13-07.00  
 25   460 Supko, Megan        11 Lake Braddoc          13-06.25  
 26   344 Poindexter-Jenk, A  11 Hayfield              13-04.50  
 27   795 Heigh, Lindsey      10 W.T. Woodson          12-10.75  
 28   338 Cliatt, Dorthy      10 Hayfield              12-07.50  
 29   100 James, Emily        FR Chantilly             12-06.00  
 30   639 Shields, McKenzie    9 Quince Orcha          12-04.25  
 31   507 Ackah, Coralie      11 CZM                   12-03.25  
 32   485 Sanson, Rachel       9 Langley               12-02.50  
 33   909 Arkorful, Abena     JR Westfield             12-02.25  
 34   850 O'Boyle, Toni        9 West Potomac          12-01.25  
 35   607 Bacon, Jackie       -- Paul VI Cath          12-01.00  
 36   175 Meadows, Cornelia   10 Dunbar High           12-00.00  
 37   113 Weinberg, Kim       SR Chantilly             11-11.50  
 38   637 Rainbolt, Victoria  10 Quince Orcha          11-04.50  
 39   521 Wellington, Deadra   9 CZM                   11-03.50  
 40   241 Young, Armani          Elizabeth Seton       10-06.75  
 --   892 Lewis, Kara         12 West Springfield          FOUL  
 --    73 Lewis, Maya         11 Bishop McNam              FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 38-11.75  12/27/2002  Yvette Lewis, Menchville High School     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   597 Statham, Arielle    12 Paint Branch          36-02.75   10   
  2   237 Robinson, Teika     12 Elizabeth Seton       35-10.75    8   
  3   825 Grant, Kim Sue      12 Washington-Lee        35-05.25    6   
  4   984 Polite, Serenah     10 Winston Chur          34-03.25    5   
  5   983 Polite, Amirah      12 Winston Chur          34-02.25    4   
  6   457 Shoemaker, Rebecca  12 Lake Braddoc          33-09.25    3   
  7   248 McClaude, Francesc  12 Gar-Field             33-08.75    2   
  8   233 Lipkins, Chantel       Elizabeth Seton       33-04.25    1   
  9    73 Lewis, Maya         11 Bishop McNam          33-02.25  
 10   380 Palmer, Emily       12 Herndon               32-06.25  
 11   804 Reed, Tiffany       10 W.T. Woodson          31-09.00  
 12   340 Kamanda, Hilrien    10 Hayfield              31-08.00  
 13   522 Young, Adriyah      12 CZM                   31-05.25  
 14   754 Corey, Rebecca      12 Thomas Jefferson      31-04.00  
 15   833 Anderson, Kaitlyn   12 West Potomac          30-03.50  
 16   915 Dillon, Rachel      JR Westfield             30-03.00  
 17  1034 Negri, Lena         10 Yorktown              30-02.50  
 18   371 Banks, Ashley       12 Herndon               30-01.75  
 19   201 Hughell, Cynthia    SO Edison                30-01.00  
 20   177 Smith, Ashenell     12 Dunbar High           29-11.50  
 21   764 Moore, Kimee        11 Thomas Jefferson      29-10.00  
 22   338 Cliatt, Dorthy      10 Hayfield              29-05.25  
 23   792 Green, Olivia       12 W.T. Woodson          29-04.50  
 24   441 Bourneuf, Jessica   10 Lake Braddoc          29-00.50  
 25   100 James, Emily        FR Chantilly             28-04.75  
 26   592 Asher, Mponya       12 Paint Branch          27-07.50  
 27   175 Meadows, Cornelia   10 Dunbar High           25-06.50  
 --  1006 Callahan, Kenyatta  -- Woodson High              FOUL  
 --   852 Sikander, Heba      12 West Potomac              FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
 Meet Record: ! 38-05.50  12/27/2002  Jamika Mullen, Deep Creek High School    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    18 Koppelman, Emily    12 Annandale             36-09.00   10   
  2   927 Newman, Kaylin      JR Westfield             36-03.00    8   
  3    76 Ngami, Margaret     12 Bishop McNam          32-08.00    6   
  4   439 Baity, Kendra       12 Lake Braddoc          32-00.00    5   
  5   104 Meier, Sarah        JR Chantilly             31-06.00    4   
  6   545 Johnstone, Hannah   12 McDonogh Sch         J31-06.00    3   
  7   975 Hawk, Jenna         12 Winston Chur          31-02.00    2   
  8   667 Williams, Indigo    12 Riverbend             30-01.00    1   
  9   458 Sica, Vicki            Lake Braddoc          29-10.00  
 10   166 Brown, Tatyana      12 Dunbar High           29-02.00  
 11   741 Lee, Eve            10 T.C. Williams         28-05.00  
 12   801 Park, Sam           -- W.T. Woodson          27-08.00  
 13  1045 Fialkow, Tara          Lake Braddoc          27-07.00  
 14   549 Bailey, Candace     11 Mount Vernon          26-11.00  
 14   164 Ball-el, Mudiwa     12 Dunbar High           26-11.00  
 16   455 Menye, Madeline     10 Lake Braddoc          26-07.00  
 17   933 Stewart, Emma       JR Westfield             26-06.00  
 18   139 Luedeke, Chantal    12 Deep Creek            26-02.00  
 19   347 Stance, Dominique   10 Hayfield              25-09.00  
 20   893 Miron, Sarah        -- West Springfield      25-08.00  
 20   759 Gokturk, Sara       11 Thomas Jefferson      25-08.00  
 22    75 Molock, Diarra       9 Bishop McNam          25-06.00  
 23   665 Tucker, Kiara        9 Riverbend             25-05.00  
 23    14 Davis, Whitney      12 Annandale             25-05.00  
 25   483 Ledesma, Aisa       12 Langley               25-04.00  
 26   922 Lannes, Caitlin     JR Westfield             25-03.00  
 27   269 Earl, Camila        11 George Marshall       25-00.00  
 27  1033 Marker, Hillary     12 Yorktown              25-00.00  
 29   846 Kinston, Lisa       10 West Potomac          24-09.00  
 30   569 Majors, Jasmine     11 Osbourn Park          24-08.00  
 30   970 Astrove, Michelle   11 Winston Chur          24-08.00  
 32   845 Hampton, Adrienne   10 West Potomac          24-06.00  
 33   107 Sallberg, Amy       JR Chantilly             24-01.00  
 34   384 Williams, Caitlin   11 Herndon               23-02.00  
 34   800 Ottavio, Lindsey    12 W.T. Woodson          23-02.00  
 36  1005 barns, joniece      -- Woodson High          23-01.00  
 37   554 Omotosho, Rashidat  10 Mount Vernon          22-02.00  
 38   685 Florentino, Beatri  SR South Lakes           21-11.00  
 39   230 Brown, Shanice         Elizabeth Seton       21-10.00  
 40   239 Tucker, Kayla          Elizabeth Seton       21-08.00  
 41   629 Engel, Melody       10 Quince Orcha          21-04.00  
 42   641 Stevenson, Mackenz  11 Quince Orcha          21-03.00  
 43   517 Pittleman, Clara    11 CZM                   19-03.00  
 44   508 Anker, Courtney     11 CZM                   17-04.00  
 45   268 Brown, Nicole       12 George Marshall       16-00.00  
 --   740 Jackson, Latona     11 T.C. Williams             FOUL  
 
Boys 55 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: !  6.47  12/27/2002  Antwain Carey, Deep Creek High School       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   187 Long, Deon          12 Dunbar High               6.62   2  10   
  2   143 Bridgers, Tyrone    -- Deep Creek                6.68   2   8   
  3   141 Bell, Josh          -- Deep Creek                6.69   5   6   
  4    57 Britt, Cyrus        10 Archbishop C              6.72   1   5   
  5   649 Brantley, Pernell   11 Quince Orcha              6.73   1   4   
  6   617 Augustus, Idreis    11 Paul VI Cath              6.77   3   3   
  7   162 Willimas, Michael   10 DeMatha Cath              6.78   5   2   
  8   434 Shim, Jae Son       -- James Robinson            6.79   2   1   
  9   729 Baker-Johnson, Tra  12 Stafford                  6.79   3 
 10   153 Jackson, Jason      12 DeMatha Cath              6.80   5 
 11   536 Talbert, Kendall    11 CZM                       6.81   4 
 12   870 McCants, Johnathan  12 West Potomac              6.81   2 
 13   228 Tucker, Domincio    SR Edison                    6.83   1 
 14   361 Joyce, Nathan       12 Hayfield                  6.85   1 
 15   130 Salas, Efraem       SR Chantilly                 6.85   3 
 16    53 Bailey, Walter      10 Archbishop C              6.86   1 
 17   775 Council, Jerold     11 Thomas Jefferson          6.87   1 
 18   215 Harper, Angus       JR Edison                    6.89   4 
 19   623 Naylor, James       11 Paul VI Cath              6.89   4 
 20   744 Asonye, Reward      12 T.C. Williams             6.89   5 
 21   265 Wade, John          -- Gar-Field                 6.90   8 
 22   186 Johnson, Javarie    11 Dunbar High               6.90   3 
 23   787 Rachamadugu, Arvin  12 Thomas Jefferson          6.91   2 
 24   308 McLaughlin, Leo     11 Gonzaga Coll              6.94   4 
 25   731 Cummings, Eugene    -- Stafford                  6.97   6 
 26   869 Loney, Aaron        12 West Potomac              6.99   6 
 27   828 Lindenman, Karl     12 Washington-Lee            6.99   8 
 28   580 Boadu, Kenneth      10 Osbourn Park              7.01   5 
 29   358 Figaro, Luis        12 Hayfield                  7.01   4 
 30   713 Jones, Ja'Juan      SO South Lakes               7.01   5 
 31   502 Maybury, Alex       11 Langley                   7.02   5 
 32   528 Flores, Pablo       SR CZM                       7.03   6 
 33   259 Miller, Bryce       11 Gar-Field                 7.04   3 
 34    36 Lin, Yu             12 Annandale                 7.05   6 
 35   351 Bishop, Christophe  12 Hayfield                  7.05   4 
 36   388 Hernandez, Jesus    -- Herndon                   7.07   7 
 37   559 Grayson, Gabe       10 Mount Vernon              7.09   9 
 38    64 Peoples, Kevin      11 Archbishop C              7.11   1 
 39   579 Black, Rashard      11 Osbourn Park              7.12   4 
 40   599 Asare, Curtis       12 Paint Branch              7.12   3 
 41   366 Sesay, Hashim          Hayfield                  7.12   4 
 42  1004 Swepson, Brandon    11 Winston Chur              7.13   3 
 43    95 Wise, Quaashie       9 Bishop McNam              7.14  10 
 44   306 Jones, Devin        11 Gonzaga Coll              7.14   6 
 45    81 Bassett, Devin      11 Bishop McNam              7.15   7 
 46  1000 Phillips-Spencer,    9 Winston Chur              7.16   2 
 47   499 Jaffe, Matt         12 Langley                   7.17   8 
 48   329 Jefferson, Mike     -- Good Counsel              7.19   6 
 49   464 Clark, Anthony      12 Lake Braddoc              7.20   8 
 50   118 Din, Christopher    JR Chantilly                 7.25   9 
 51  1020 Canty, Curtis        9 Woodson High              7.27   2 
 52  1019 Bartee, Mario        9 Woodson High              7.27   1 
 53   808 Bosh, Alex          10 W.T. Woodson              7.28   9 
 54   226 Spencer, Kyle       SR Edison                    7.29   6 
 54   827 Leeds, Tyler        12 Washington-Lee            7.29   8 
 56   402 Webster, Jason      -- Herndon                   7.33   7 
 57   707 Ehrhardt, Joshua    SO South Lakes               7.33   7 
 58    40 Slaughter, Michael  11 Annandale                 7.35   7 
 59   907 Saint-Preux, Natha  12 West Springfield          7.36  10 
 60   426 Kim, Logan          12 James Robinson            7.37   9 
 61   326 Bowman, AJ          11 Good Counsel              7.40   6 
 62   946 Davis, Jordan       FR Westfield                 7.41   7 
 63   626 Wright, Eric           Paul VI Cath              7.50   9 
 64   863 Hicks, Andrew          West Potomac              7.51   7 
 65   813 Hooks, Jon          12 W.T. Woodson              7.54   9 
 66   897 Appiah-Knudsen, Al  -- West Springfield          7.56   9 
 67   644 Assou, Monseigneur  10 Quince Orcha              7.56   3 
 68   277 Anthony, Thomas     10 George Marshall           7.59  10 
 69   705 Clark, Dylan        FR South Lakes               7.63   9 
 70   701 Angara, Ian         FR South Lakes               7.71   8 
 70   721 Thompson, Frank     SR South Lakes               7.71   7 
 72   704 Calle, Alvaro       FR South Lakes               7.82  10 
 73   942 Celasaric, Matthew  JR Westfield                 7.93  10 
 74   279 Gentile, Ben        10 George Marshall           8.01  10 
 --   364 McCallum, Anton     11 Hayfield                    DQ   2 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 35.54  1/29/2002   Craig Gallimore, Lake Braddock High Schoo   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   723 Vaughn, Adrian      JR South Lakes              35.45!  1  10   
  2   729 Baker-Johnson, Tra  12 Stafford                 35.85   1   8   
  3   557 Clive, Cameron      11 Mount Vernon             36.51   3   6   
  4   859 Comfort, Brandon       West Potomac             36.54   3   5   
  5   703 Brown, Vincent      SR South Lakes              36.59   1   4   
  6   155 Lomax, Jordan       10 DeMatha Cath             36.79   4   3   
  7   360 Jefferson, Justin   12 Hayfield                 36.80   3   2   
  8   478 Santano, Michael    12 Lake Braddoc             37.02   4   1   
  9   335 Sutton, Sean        -- Good Counsel             37.04   4 
 10   678 Tucker, Devante     11 Riverbend                37.06   2 
 11   871 Montgomery, Christ  12 West Potomac             37.15   6 
 12   144 Byrd-Johnson, Prev  12 Deep Creek               37.23   2 
 13   711 Harrell, Michael    SR South Lakes              37.30   4 
 14   145 Felton, Ta'Von     10 Deep Creek               37.31   2 
 15   181 Anthony, Drake      12 Dunbar High              37.55   1 
 16   857 Bradley, Joe        12 West Potomac             37.64   3 
 17   497 Evans, Matthew      12 Langley                  37.73   5 
 18   228 Tucker, Domincio    SR Edison                   37.75   4 
 19   148 Ammons, Brandon     12 DeMatha Cath             37.75   6 
 20   750 Grosser, Marc       12 T.C. Williams            37.80   8 
 21   161 Walker, Christophe     DeMatha Cath             37.90   5 
 22   624 Powell, Joe         11 Paul VI Cath             37.99   8 
 23   604 Steele, Reginald    11 Paint Branch             38.06   4 
 24   364 McCallum, Anton     11 Hayfield                 38.10   6 
 25   254 Burrell, Clinton    12 Gar-Field                38.21   9 
 26    90 Law, Nicholas       10 Bishop McNam             38.29  12 
 27   506 Yi, Daniel          -- Langley                  38.35   7 
 28   130 Salas, Efraem       SR Chantilly                38.42   6 
 29   777 Donahue, Colin      12 Thomas Jefferson         38.77   9 
 30   969 Yang, Seungmo       JR Westfield                38.82   8 
 31   561 McMillon, Jonath    12 Mount Vernon             38.83   1 
 32   991 Eguchi, Seiya       11 Winston Chur             38.92  10 
 33   712 Hauter, Seth        SO South Lakes              39.10   7 
 34   276 Anderson, Aaron     12 George Marshall          39.23   6 
 35  1036 Ahmed, Aston        12 Yorktown                 39.31  12 
 36   133 Trikakis, Joshua    SR Chantilly                39.47  11 
 37    37 Miller, Nathan      10 Annandale                39.53  11 
 38   217 Hart, Jamison       SO Edison                   39.55  11 
 39   222 Mitchell, Julian    SR Edison                   39.59   7 
 40   369 Townsend, Sean      10 Hayfield                 39.65   6 
 41   816 Lewis, Kirk         12 W.T. Woodson             39.67   5 
 42   579 Black, Rashard      11 Osbourn Park             39.72   7 
 43   958 McGough, Taylor     JR Westfield                39.76   9 
 44  1039 Grant, Eric         11 Yorktown                 39.82  13 
 45   325 Bidwick, Carter     10 Good Counsel             39.87  10 
 46   266 Wilson, Alfonso     -- Gar-Field                40.07  13 
 47   281 Peterman, John      12 George Marshall          40.08  11 
 48    29 Gokturk, Adem       12 Annandale                40.37   9 
 49  1026 Jackson, Jonatha    -- Woodson High             40.49   2 
 50   393 Martin, Ian         11 Herndon                  40.53  10 
 51   652 Dakkouni, Amine     12 Quince Orcha             40.58  14 
 52   726 Yasin, Mohamed      JR South Lakes              40.86  13 
 53   706 Drain, Armando      FR South Lakes              40.88  13 
 54   709 Gilmore, Corey      FR South Lakes              40.91  12 
 55  1019 Bartee, Mario        9 Woodson High             40.92   2 
 56   812 Echard, Dalton      11 W.T. Woodson             40.92   8 
 57   775 Council, Jerold     11 Thomas Jefferson         41.03   9 
 58   713 Jones, Ja'Juan      SO South Lakes              41.16   8 
 59   952 Hall, Matthew       SO Westfield                41.22  13 
 60   467 Fletcher, Andrew    10 Lake Braddoc             41.24  12 
 61   906 Phelan, Sean        12 West Springfield         41.45  11 
 62   400 Sullivan, Peter     10 Herndon                  41.53  11 
 63   724 Vellayan, Nathan    FR South Lakes              41.60  14 
 64   309 Mitchell, Randle    10 Gonzaga Coll             41.64  14 
 65   584 Harris, Dante       12 Osbourn Park             41.67   7 
 66   656 Otieno, Kennedy     11 Quince Orcha             41.93  13 
 67   905 Miller, Robert      10 West Springfield         41.94  12 
 68    55 Bowser, Desmond     10 Archbishop C             42.03  10 
 69   957 McAleese, Chase     SR Westfield                42.18  14 
 70   425 Goodwin, Jordan     10 James Robinson           42.42  12 
 71   354 Ersado, Zeke           Hayfield                 42.62   3 
 72   716 Price, Sean         SO South Lakes              43.52  10 
 73    66 Smith, Brian         9 Archbishop C             43.64  10 
 74   315 Wong, Stephen       -- Gonzaga Coll             44.49  14 
 --    52 Awosika, DaSilva    12 Archbishop C                DQ   1 
 --    80 Bailey, Jamal       10 Bishop McNam                DQ  14 
 
Boys 500 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 1:04.74  1/29/2002   Phil Gaeta, Oakton High School            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    59 Butler, Jr., Karri  11 Archbishop C           1:07.19   1  10   
  2   723 Vaughn, Adrian      JR South Lakes            1:08.82   1   8   
  3   122 Labor-Koroma, Moha  SO Chantilly              1:09.17   2   6   
  4   675 Morrison, Jacob     10 Riverbend              1:09.50   2   5   
  5   154 Joseph, Jamal       11 DeMatha Cath           1:09.70   1   4   
  6   149 Carrion, Kwame      12 DeMatha Cath           1:09.78   1   3   
  7   214 Grooms, Robert      SR Edison                 1:10.00   3   2   
  8   182 Boomer, Deangelo    11 Dunbar High            1:10.23   1   1   
  9    25 Blasser, Daniel     11 Annandale              1:10.34   2 
 10   497 Evans, Matthew      12 Langley                1:10.85   7 
 11   537 Ukwuani, Tim        12 CZM                    1:11.64   4 
 12   281 Peterman, John      12 George Marshall        1:11.87   4 
 13   821 Steenberg, Jon      11 W.T. Woodson           1:12.00   3 
 14   880 Triplett, Alex      12 West Potomac           1:12.03  10 
 15   357 Figaro, Jonathan    10 Hayfield               1:12.13   4 
 16   602 Logan, Shawn        12 Paint Branch           1:12.23   2 
 17   989 Conway, Will         9 Winston Chur           1:12.41   6 
 18   822 Strang, Sean        12 W.T. Woodson           1:12.57   8 
 19   304 Hamilton, Earl      12 Gonzaga Coll           1:12.58   3 
 20   224 Porneso, Dante      JR Edison                 1:12.88   5 
 21    35 Lee, Ki             12 Annandale              1:12.88   2 
 22   116 Cantrell, Kyle      SR Chantilly              1:12.96   9 
 23   788 Tran, Timothy       10 Thomas Jefferson       1:12.97   5 
 24   864 Holden, Julian      12 West Potomac           1:13.14   4 
 25  1003 Sepehri, Shervin    12 Winston Chur           1:13.21   7 
 26   351 Bishop, Christophe  12 Hayfield               1:13.37   6 
 27   606 Wyche, Malcolm      12 Paint Branch           1:13.59   1 
 28    63 Landry, Jr., Mark   -- Archbishop C           1:13.79   2 
 29   676 Moxley, Kris        10 Riverbend              1:13.86   7 
 30   807 Basil, Charles      11 W.T. Woodson           1:13.87  11 
 31   506 Yi, Daniel          -- Langley                1:13.88   6 
 32  1038 Garretson, Phillip  11 Yorktown               1:13.90   8 
 33   937 Allen, Michael      SO Westfield              1:13.91   8 
 34   403 Wong, Steve         12 Herndon                1:14.23   8 
 35   432 Schuler, Aleksande  12 James Robinson         1:14.41   9 
 36   429 Ridenour, Matt      10 James Robinson         1:14.56   9 
 37   229 Vohra, Amit         JR Edison                 1:14.95   9 
 38   902 Kim, KwanWoo        -- West Springfield       1:15.87   7 
 39   861 Hammond, Ben        12 West Potomac           1:16.09   5 
 40   945 Crossett, James     JR Westfield              1:16.32   6 
 41   266 Wilson, Alfonso     -- Gar-Field              1:16.34   4 
 42   724 Vellayan, Nathan    FR South Lakes            1:16.50   7 
 43   642 Abbett, Stephen     12 Quince Orcha           1:16.95  10 
 44  1037 Bhatnagar, Udit     12 Yorktown               1:16.96  11 
 45   651 Burnham, Evan        9 Quince Orcha           1:16.97   8 
 46   938 Arias, Giovanni     SO Westfield              1:17.03  11 
 47  1023 Evans, Marc         10 Woodson High           1:17.37   9 
 48  1022 Childs, Michael     12 Woodson High           1:17.40  10 
 49   331 Martin, Terrance    12 Good Counsel           1:17.45   6 
 50   275 Ahmed, Saweel       10 George Marshall        1:17.61  11 
 51   303 Bre-Bevik, Josh     11 Gonzaga Coll           1:18.13   6 
 52   582 Cresap, Ty          10 Osbourn Park           1:19.09   5 
 53   904 McCartin, Daniel    11 West Springfield       1:19.21  10 
 54   720 Strohbucker, Lucas  JR South Lakes            1:19.72   9 
 55   395 Milazzo, Michael    11 Herndon                1:19.89  10 
 56   191 Rush, Juantre       12 Dunbar High            1:21.59   5 
 57   473 Phan, Bao           11 Lake Braddoc           1:22.47   8 
 58    54 Booze, Joshua       10 Archbishop C           1:26.41   4 
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 2:37.65  12/27/2002  John Cook, West Springfield High          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   645 Bartholomew, Wayne  12 Quince Orcha           2:39.12   10   
  2   530 Gregorski, Chris    12 CZM                    2:39.69    8   
  3   995 King, Sean          12 Winston Chur           2:39.72    6   
  4   779 Galvin, Timmy       12 Thomas Jefferson       2:42.24    5   
  5   620 Johnson, Blaize     11 Paul VI Cath           2:43.12    4   
  6   829 Malley, Luke        12 Washington-Lee         2:43.33    3   
  7   999 Masouka, Sei        11 Winston Chur           2:44.60    2   
  8    28 Ejigu, Michael      11 Annandale              2:45.00    1   
  9   811 Davis, Michael      12 W.T. Woodson           2:45.91  
 10   734 Lysher, Jacob       11 Stafford               2:46.37  
 11   463 Clark, Alex         11 Lake Braddoc           2:46.43  
 12   780 Gates, Logan        12 Thomas Jefferson       2:46.55  
 13   783 Maloney, Colin         Thomas Jefferson       2:46.59  
 14  1044 Hammond, Thomas     SR West Potomac           2:47.12  
 15   745 Beasley, Spencer    12 T.C. Williams          2:47.25  
 16   897 Appiah-Knudsen, Al  -- West Springfield       2:47.53  
 17  1042 Rodriguez, Spencer     Edison                 2:49.24  
 18   307 Kelly, Devin        12 Gonzaga Coll           2:49.51  
 19   479 Sohl, Luke          10 Lake Braddoc           2:50.01  
 20   867 Kreis, Max          12 West Potomac           2:51.46  
 21   523 Abdool, Daniel      10 CZM                    2:52.37  
 22   494 Bylund, Tommy       11 Langley                2:53.74  
 23   147 Allen, Matthew      -- DeMatha Cath           2:53.80  
 24   437 Wittig, Benjamin    10 James Robinson         2:54.35  
 25   819 Peckins, Jeff       10 W.T. Woodson           2:54.94  
 26   505 West, Chris         12 Langley                2:55.43  
 27    65 Shorter, Matthew    12 Archbishop C           2:55.94  
 28   589 Natour, Andrew       9 Osbourn Park           2:56.04  
 29   953 Hartman, Bo         FR Westfield              2:56.30  
 30   189 Pingshaw, Kareem    12 Dunbar High            2:57.02  
 31   831 Patton, Marc        12 Washington-Lee         2:57.17  
 32    89 Hunt, Kenneth       12 Bishop McNam           2:57.27  
 33   152 Gaither, Thomas     10 DeMatha Cath           2:57.31  
 34  1027 Michelin, Adolph     9 Woodson High           2:57.90  
 35   142 Bertrand, Christop  12 Deep Creek             2:57.95  
 36   950 Feehan, Justin      SR Westfield              2:57.97  
 37   390 Kloosterboer, Davi  10 Herndon                2:58.50  
 38    38 Goodman, Patrick    10 Annandale              2:58.87  
 39    96 Wise Jr., Reuben    11 Bishop McNam           2:59.34  
 40   392 Luehrs, Jimmy          Herndon                2:59.34  
 41   352 Bozek, John         10 Hayfield               2:59.53  
 42   714 Leggett, Austin     SO South Lakes            2:59.72  
 43   280 Hagopian, Sam       12 George Marshall        3:00.50  
 44   860 Corum, Brady           West Potomac           3:00.75  
 45  1018 Allen, Rashard      11 Woodson High           3:01.46  
 46   119 Dockins, Harold     JR Chantilly              3:01.48  
 47   363 Larious, Gabriel     9 Hayfield               3:01.84  
 48   590 Natour, Matthew      9 Osbourn Park           3:02.28  
 49   962 Pfluger, Mark       JR Westfield              3:02.71  
 50   211 Creaven, Kevin      JR Edison                 3:03.15  
 51   603 Moulton, Meji       12 Paint Branch           3:03.51  
 52   618 Higginbotham, Gran  12 Paul VI Cath           3:03.70  
 53   284 Ritter, Nicholas     9 George Marshall        3:05.34  
 54   562 Nicholas, Michael   12 Mount Vernon           3:05.38  
 55   262 Reynoso, Jaime      12 Gar-Field              3:05.80  
 56   129 Polandick, Ben      SR Chantilly              3:08.35  
 57  1049 Oakes, John            South Lakes            3:13.89  
 58   719 Strait, Justin      FR South Lakes            3:17.09  
 59    62 Jones, Ryan         12 Archbishop C           3:27.92  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 4:21.96  1/29/2002   Bobby Lockhart, Handley High School       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   212 Degfae, Tihut       SR Edison                 4:24.27   10   
  2   401 Van Luling, Todd    12 Herndon                4:33.36    8   
  3   527 Escobar, Nicolas    11 CZM                    4:33.88    6   
  4   817 Miller, Alex        12 W.T. Woodson           4:34.73    5   
  5   421 Berman, Jared       12 James Robinson         4:34.74    4   
  6   735 Oliver, Tyler       10 Stafford               4:37.85    3   
  7   673 Kuhns, Ryan         10 Riverbend              4:38.41    2   
  8   389 Jasper, Jack        11 Herndon                4:39.02    1   
  9   810 Chartier, Joshua    11 W.T. Woodson           4:42.71  
 10   581 Compton, Nolan      12 Osbourn Park           4:43.45  
 11   877 Stebbins, Peter     11 West Potomac           4:44.54  
 12   671 Fisher, Gabe        10 Riverbend              4:44.85  
 13   856 Bernier, Khoki      10 West Potomac           4:45.80  
 14   120 Harsh, David        SR Chantilly              4:46.07  
 15   223 Munevar, Gerardo    SO Edison                 4:47.03  
 16   786 Phillips, Jonathan  10 Thomas Jefferson       4:48.12  
 17   285 Rooney, Lucas       12 George Marshall        4:50.72  
 18   422 Brooks, Austin      11 James Robinson         4:51.61  
 19   751 Murphy, Patrick      9 T.C. Williams          4:52.22  
 20  1040 Papavizas, John     12 Yorktown               4:52.91  
 21    27 Calcuttawalla, Yoh  11 Annandale              4:53.07  
 22   832 San Miguel, Steve   11 Washington-Lee         4:53.10  
 23   959 Mitchell, Eric      JR Westfield              4:53.55  
 24   948 DeRobertis, Nick    JR Westfield              4:53.57  
 25   491 Ambrosini, Tommy    -- Langley                4:53.74  
 26  1001 Rosenberg, Adam     11 Winston Chur           4:55.05  
 27   898 Erbe, Ryan          12 West Springfield       4:56.15  
 28   862 Hanak, Mark            West Potomac           4:56.79  
 29   336 Tallerico, Thoma    -- Good Counsel           4:56.94  
 30   117 Cumpian, Matthew    JR Chantilly              4:57.47  
 31   470 Klein, Matt         12 Lake Braddoc           4:58.13  
 32   987 Aougab, Samir       11 Winston Chur           4:59.42  
 33   725 Williams, Sean      JR South Lakes            4:59.77  
 34   591 Rimkus, Daniel       9 Osbourn Park           4:59.99  
 35   365 Meyer, Stephen      11 Hayfield               5:01.33  
 36   600 Cherinet, Hayder    10 Paint Branch           5:03.79  
 37   784 Manaker, Will       11 Thomas Jefferson       5:03.81  
 38   625 Stohlman, James     11 Paul VI Cath           5:04.08  
 39   715 Muir, Kevin         SO South Lakes            5:04.33  
 40    61 Edgerton, Milan     10 Archbishop C           5:04.81  
 41   210 Creaven, Jimmy      SO Edison                 5:05.42  
 42    26 Brown, Dakota       12 Annandale              5:05.89  
 43   702 Boone, Sam          SO South Lakes            5:06.45  
 44   710 Grundhal, Morten    FR South Lakes            5:06.62  
 45   495 Colvard, Alex       11 Langley                5:07.51  
 46    88 Harrison, Christia  10 Bishop McNam           5:09.07  
 47  1018 Allen, Rashard      11 Woodson High           5:09.08  
 48   471 Mattimoe, Ryan      10 Lake Braddoc           5:09.89  
 49   302 Boyle, Tim          10 Gonzaga Coll           5:09.94  
 50   700 Allen, Matthew      SO South Lakes            5:10.45  
 50  1041 Steis, Timur        11 Yorktown               5:10.45  
 52   900 Faulkner, Scooter   10 West Springfield       5:11.10  
 53   282 Rangel-Lafuente, R  12 George Marshall        5:11.82  
 54   653 Danoff, Corey       11 Quince Orcha           5:12.12  
 55   256 DeAnna, Mark        11 Gar-Field              5:12.93  
 56   183 Green, Keith        12 Dunbar High            5:14.76  
 57   654 Habel, Drew         10 Quince Orcha           5:15.77  
 58   525 Arrazola, Sebastia  10 CZM                    5:16.34  
 59   196 Wheeler, Charles    12 Dunbar High            5:25.01  
 60   301 Attardi, Luke       10 Gonzaga Coll           5:45.42  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 9:18.54  1/29/2002   Bobby Lockhart, Handley High School       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   465 Cruz, John          12 Lake Braddoc           9:52.86   10   
  2    39 Plunkett, Scott     12 Annandale              9:54.76    8   
  3   679 Wilkins, Shaquon     9 Riverbend              9:57.79    6   
  4   988 Bernstein, Matthew  12 Winston Chur          10:04.75    5   
  5   621 McGinn, Ian         12 Paul VI Cath          10:05.18    4   
  6   858 Coffey, Peter       11 West Potomac          10:05.54    3   
  7   814 Katz, Ethan         12 W.T. Woodson          10:06.88    2   
  8   789 Wu, James           11 Thomas Jefferson      10:14.84    1   
  9   477 Rubenking, Sam      10 Lake Braddoc          10:19.14  
 10   830 McGrail, Brian      11 Washington-Lee        10:20.11  
 11   872 Murphy, Brendan     12 West Potomac          10:21.14  
 12   815 Keys, Cameron       12 W.T. Woodson          10:21.93  
 13   908 Taylor, Colin       10 West Springfield      10:22.78  
 14   328 Graves, Kyle        11 Good Counsel          10:24.59  
 15   959 Mitchell, Eric      JR Westfield             10:30.94  
 16   619 Horne, Charles      12 Paul VI Cath          10:32.35  
 17   778 Dreo, Max           12 Thomas Jefferson      10:33.11  
 18   657 Spaulding, Conor    10 Quince Orcha          10:34.70  
 19   993 Elhage, Tarek       11 Winston Chur          10:35.74  
 20    27 Calcuttawalla, Yoh  11 Annandale             10:37.83  
 21   781 Jachowski, Joey     11 Thomas Jefferson      10:39.50  
 22   585 Hoak, Alex          11 Osbourn Park          10:40.78  
 23   733 Heflin, Aubrey      11 Stafford              10:42.76  
 24   672 Goyal, Abhi         12 Riverbend             10:48.35  
 25   115 Bever, Wilson       SR Chantilly             10:48.79  
 26   533 Mechak, Mark        11 CZM                   10:49.35  
 27   588 Naldrett, Dean      11 Osbourn Park          10:51.39  
 28   503 Peker, Jake         10 Langley               10:54.30  
 29   727 Zajobi, Steven      JR South Lakes           10:54.52  
 30   967 Valverde, David     SO Westfield             10:55.00  
 31   134 Tucker, Samuel      SO Chantilly             10:57.26  
 32   350 Berberich, Sean     12 Hayfield              10:58.97  
 33   524 Abebe, Dagmawi      10 CZM                   10:59.32  
 34   225 Rangel, Alex        JR Edison                11:05.20  
 35    85 Devane, Jonathon    10 Bishop McNam          11:05.95  
 36    86 Feather, Matthew    10 Bishop McNam          11:05.97  
 37   386 Belo, Jack          10 Herndon               11:06.84  
 38   658 Zerby, Andrew       11 Quince Orcha          11:17.28  
 39   898 Erbe, Ryan          12 West Springfield      11:17.97  
 40  1041 Steis, Timur        11 Yorktown              11:18.28  
 41   220 Knopp, Michael      FR Edison                11:26.96  
 42   283 Ritter, Gabriel     10 George Marshall       11:41.32  
 43   213 Gordon, Vlad        SO Edison                11:54.21  
 44   221 Mcalister, Jack     FR Edison                12:11.76  
 45   359 Hoyt, John           9 Hayfield              12:18.74  
 46   184 Jackson, Erick      10 Dunbar High           12:26.94  
 47   288 Werking, James      10 George Marshall       12:34.17  
 
Boys 55 Meter Hurdles
==========================================================================
 Meet Record: !  7.66  1/29/2002   Craig Gallimore, Lake Braddock High Schoo   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   703 Brown, Vincent      SR South Lakes               7.61!  1  10   
  2   314 Shepperd, Aaron     11 Gonzaga Coll              7.79   1   8   
  3   254 Burrell, Clinton    12 Gar-Field                 7.86   1   6   
  4   711 Harrell, Michael    SR South Lakes               7.95   1   5   
  5   313 Robinson, Stacey    11 Gonzaga Coll              7.98   1   4   
  6   370 Williams, Anthony   10 Hayfield                  7.98   1   3   
  7   219 Jeter, Justin       JR Edison                    8.18   3   2   
  8   557 Clive, Cameron      11 Mount Vernon              8.24   2   1   
  9   160 Roberson, Andrea    11 DeMatha Cath              8.32   3 
 10   351 Bishop, Christophe  12 Hayfield                  8.34   2 
 11   606 Wyche, Malcolm      12 Paint Branch              8.39   2 
 12   258 Knight, Derrick     12 Gar-Field                 8.42   3 
 13    84 Crawley, Nigel      10 Bishop McNam              8.46   4 
 14   276 Anderson, Aaron     12 George Marshall           8.49   3 
 15   502 Maybury, Alex       11 Langley                   8.52   6 
 16   536 Talbert, Kendall    11 CZM                       8.57   4 
 17   498 Friel, Joe          11 Langley                   8.57   3 
 18   312 Pittman, Eric       10 Gonzaga Coll              8.61   2 
 19   132 Sun, Wesley         SR Chantilly                 8.61   2 
 20   433 Seo, JW             11 James Robinson            8.63   2 
 21    31 Griffin, Jack       11 Annandale                 8.72   5 
 22   622 Naber, Frederick    12 Paul VI Cath              8.74   4 
 23    24 Bah, Alihaji        11 Annandale                 8.91   3 
 24   468 Gai, Tony           12 Lake Braddoc              8.92   5 
 25   674 Morgan, Travis      11 Riverbend                 8.94   2 
 26   998 Leung, Cho-hsien    11 Winston Chur              9.02   4 
 27   774 Chan, Matt          11 Thomas Jefferson          9.03   5 
 28   820 Seus, Joel          12 W.T. Woodson              9.05   7 
 29   188 Pingshaw, Ikeem     11 Dunbar High               9.10   1 
 30   216 Hart, Harrison      SR Edison                    9.19   5 
 31   426 Kim, Logan          12 James Robinson            9.24   5 
 32   812 Echard, Dalton      11 W.T. Woodson              9.32   8 
 33   126 Menzel, Chris       JR Chantilly                 9.33   4 
 34   940 Bonadies, Anthony   SR Westfield                 9.42   4 
 35    87 Greer, Jimmy        -- Bishop McNam              9.43   7 
 36   278 Farhood, Daniel     12 George Marshall           9.47   5 
 37   185 Johnson, Craig      12 Dunbar High               9.50   2 
 38   528 Flores, Pablo       SR CZM                       9.50   3 
 39   773 Aparicio, Herman    SR Thomas Jefferson          9.52   6 
 40   655 Lewis, Darius        9 Quince Orcha              9.58   6 
 41   997 Lee, Jonathan       11 Winston Chur              9.58   6 
 41   874 Owusu, Robert       11 West Potomac              9.58   7 
 43   782 Kolker, Eric        12 Thomas Jefferson          9.59   6 
 44   583 DeVito, Brian       10 Osbourn Park              9.66   5 
 45   646 Bishop, Eric        10 Quince Orcha              9.70   6 
 46   731 Cummings, Eugene    -- Stafford                  9.89   7 
 47   903 Ma, Andrew          -- West Springfield          9.90   6 
 48   399 Sequeira, Sancho    12 Herndon                   9.95   4 
 49   475 Prohaska, Jeremy     9 Lake Braddoc             10.07   6 
 50   586 Jackson, Tyller     10 Osbourn Park             10.19   4 
 51   879 Stephens, Wesley    11 West Potomac             10.20   8 
 52    67 Williams, Isaiah    12 Archbishop C             10.48   8 
 53   397 Nawaz, Maaz         10 Herndon                  10.56   5 
 54   863 Hicks, Andrew          West Potomac             10.76   7 
 55   944 Collins, Michael    JR Westfield                10.81   7 
 56   353 Elghoul, Mohammed      Hayfield                 11.65   3 
 --   746 Cameron, Malcom     11 T.C. Williams              DNF   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 1:30.41  12/27/2002  , Deep Creek High School                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Archbishop Carroll High School  'A'                 1:32.72   1  10   
     1) 52 Awosika, DaSilva 12          2) 59 Butler, Jr., Karrie 11      
     3) 57 Britt, Cyrus 10              4)                                
  2 Dunbar High School  'A'                             1:33.62   1   8   
     1)                                 2) 187 Long, Deon 12              
     3) 186 Johnson, Javarie 11         4) 182 Boomer, Deangelo 11        
  3 Deep Creek High School  'A'                         1:35.18   1   6   
  4 Good Counsel High School  'A'                       1:35.67   2   5   
     1) 332 Outland, David --           2) 329 Jefferson, Mike --         
     3) 335 Sutton, Sean --             4)                                
  5 James Robinson Secondary  'A'                       1:35.70   2   4   
     1) 434 Shim, Jae Son --            2)                                
     3) 433 Seo, JW 11                  4) 430 Ro, John 11                
  6 Riverbend  'A'                                      1:35.82   3   3   
     1) 675 Morrison, Jacob 10          2) 678 Tucker, Devante 11         
     3) 670 Blackman, Alex 12           4)                                
  7 DeMatha Catholic High School  'A'                   1:36.01   2   2   
     1)                                 2) 156 Massey, Travis 12          
  8 Hayfield High School  'A'                           1:36.06   2   1   
     1) 358 Figaro, Luis 12             2) 361 Joyce, Nathan 12           
     3) 364 McCallum, Anton 11          4) 360 Jefferson, Justin 12       
  9 Langley High School  'A'                            1:36.89   4 
     1) 502 Maybury, Alex 11            2) 497 Evans, Matthew 12          
     3) 506 Yi, Daniel --               4) 499 Jaffe, Matt 12             
 10 Chantilly High School  'A'                          1:36.97   5 
     1) 133 Trikakis, Joshua SR         2) 132 Sun, Wesley SR             
     3) 122 Labor-Koroma, Mohammed SO   4) 130 Salas, Efraem SR           
 11 Edison High School  'A'                             1:37.24   3 
     1) 228 Tucker, Domincio SR         2) 222 Mitchell, Julian SR        
     3) 215 Harper, Angus JR            4) 217 Hart, Jamison SO           
 12 Bishop McNamara High School  'A'                    1:37.25   6 
     1) 90 Law, Nicholas 10             2) 84 Crawley, Nigel 10           
     3) 95 Wise, Quaashie 9             4)                                
 13 Quince Orchard High School  'A'                     1:37.35   4 
     1) 649 Brantley, Pernell 11        2)                                
     3) 652 Dakkouni, Amine 12          4) 643 Adedeji, Jacob 12          
 14 South Lakes High School  'A'                        1:37.53   1 
     1) 713 Jones, Ja'Juan SO           2) 711 Harrell, Michael SR        
     3) 712 Hauter, Seth SO             4) 703 Brown, Vincent SR          
 15 Gonzaga College High School  'A'                    1:37.97   4 
 16 Washington-Lee  'A'                                 1:38.01   5 
 17 Magruder Colonels  'A'                              1:38.14   3 
     1) 535 Silva, Maurice 12           2) 528 Flores, Pablo SR           
     3) 529 Foster, Keith 10            4) 536 Talbert, Kendall 11        
 18 Winston Churchill High School  'A'                  1:38.26   4 
     1) 1000 Phillips-Spencer, Micah 9  2)                                
     3)                                 4) 1004 Swepson, Brandon 11       
 19 Paint Branch High School  'A'                       1:38.28   2 
     1) 599 Asare, Curtis 12            2)                                
     3) 602 Logan, Shawn 12             4) 604 Steele, Reginald 11        
 20 Thomas Jefferson S&T  'A'                           1:38.46   4 
     1) 773 Aparicio, Herman SR         2) 775 Council, Jerold 11         
     3) 776 Diao, Lawrence 11           4) 787 Rachamadugu, Arvind 12     
 21 Lake Braddock Secondary School  'A'                 1:39.43   5 
     1) 464 Clark, Anthony 12           2)                                
     3) 478 Santano, Michael 12         4) 468 Gai, Tony 12               
 22 Osbourn Park  'A'                                   1:39.47   1 
     1) 579 Black, Rashard 11           2) 583 DeVito, Brian 10           
     3) 578 Akannie, Jairus 9           4) 584 Harris, Dante 12           
 23 Annandale High School  'A'                          1:39.69   5 
     1) 36 Lin, Yu 12                   2) 29 Gokturk, Adem 12            
     3)                                 4) 33 Kargbo, Alusine 12          
 24 Woodson High School  'A'                            1:39.74   3 
     1) 1026 Jackson, Jonatha --        2) 1029 Russell, Alonzo 11        
     3) 1019 Bartee, Mario 9            4)                                
 25 Paul VI Catholic  'A'                               1:39.77   3 
     1) 623 Naylor, James 11            2) 624 Powell, Joe 11             
     3) 617 Augustus, Idreis 11         4) 626 Wright, Eric               
 26 Mount Vernon Majors  'A'                            1:40.00   4 
     1) 561 McMillon, Jonath 12         2) 563 Thomas, Shaquille 12       
     3) 559 Grayson, Gabe 10            4) 557 Clive, Cameron 11          
 27 Herndon High School  'A'                            1:40.29   2 
     1) 393 Martin, Ian 11              2) 388 Hernandez, Jesus --        
     3) 402 Webster, Jason --           4) 400 Sullivan, Peter 10         
 28 W.T. Woodson High School  'A'                       1:40.41   5 
     1) 808 Bosh, Alex 10               2) 813 Hooks, Jon 12              
     3) 807 Basil, Charles 11           4) 816 Lewis, Kirk 12             
 29 Westfield High School  'A'                          1:41.48   6 
     1) 969 Yang, Seungmo JR            2) 945 Crossett, James JR         
     3) 946 Davis, Jordan FR            4) 958 McGough, Taylor JR         
 30 West Potomac High School  'A'                       1:41.86   1 
     1) 871 Montgomery, Christopher 12  2) 864 Holden, Julian 12          
     3) 859 Comfort, Brandon            4) 870 McCants, Johnathan 12      
 31 South Lakes High School  'B'                        1:44.42   5 
     1) 706 Drain, Armando FR           2) 701 Angara, Ian FR             
     3) 716 Price, Sean SO              4) 709 Gilmore, Corey FR          
 32 Westfield High School  'B'                          1:45.22   6 
     1) 961 Monticue, Brian JR          2) 956 Little, Justin FR          
     3) 942 Celasaric, Matthew JR       4) 954 Krall, Alex FR             
 33 Westfield High School  'C'                          1:47.53   6 
     1) 952 Hall, Matthew SO            2) 963 Robinson, Antonio FR       
     3) 947 Dennis, Troy SO             4)                                
 34 West Springfield High School  'A'                   1:49.98   6 
     1) 906 Phelan, Sean 12             2) 902 Kim, KwanWoo --            
     3) 905 Miller, Robert 10           4) 904 McCartin, Daniel 11        
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 3:23.94  12/27/2002  , Deep Creek High School                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Potomac High School  'A'                       3:31.29   1  10   
  2 DeMatha Catholic High School  'A'                   3:32.65   1   8   
  3 Hayfield High School  'A'                           3:32.74   2   6   
  4 DeMatha Catholic High School  'B'                   3:33.06   2   5   
  5 Archbishop Carroll High School  'A'                 3:36.19   1   4   
  6 Edison High School  'A'                             3:36.23   1   3   
     1) 214 Grooms, Robert SR           2) 222 Mitchell, Julian SR        
     3) 212 Degfae, Tihut SR            4) 219 Jeter, Justin JR           
  7 Gonzaga College High School  'A'                    3:38.28   3   2   
  8 Annandale High School  'A'                          3:38.32   2   1   
  9 Thomas Jefferson S&T  'A'                           3:38.34   3 
 10 T.C. Williams High School  'A'                      3:39.32   4 
 11 Riverbend  'A'                                      3:39.49   2 
 12 Stafford  'A'                                       3:39.85   1 
 13 W.T. Woodson High School  'A'                       3:41.03   3 
 14 James Robinson Secondary  'A'                       3:41.69   2 
 15 Winston Churchill High School  'A'                  3:42.13   4 
 16 Quince Orchard High School  'A'                     3:42.38   3 
 17 Dunbar High School  'A'                             3:42.91   5 
 18 Osbourn Park  'A'                                   3:44.38   3 
 19 Chantilly High School  'A'                          3:44.50   4 
     1) 117 Cumpian, Matthew JR         2) 125 McDuffy, Arthur FR         
     3)                                 4) 116 Cantrell, Kyle SR          
 20 Westfield High School  'A'                          3:48.49   5 
 21 Herndon High School  'A'                            3:48.58   4 
 22 Magruder Colonels  'A'                              3:48.71   3 
     1) 537 Ukwuani, Tim 12             2) 535 Silva, Maurice 12          
     3) 529 Foster, Keith 10            4) 532 Lizon, Jakub SO            
 23 George C. Marshall High School  'A'                 3:49.36   4 
 24 Lake Braddock Secondary School  'A'                 3:49.85   5 
 25 Woodson High School  'A'                            3:54.47   5 
 26 West Springfield High School  'A'                   3:59.93   4 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: ! 8:14.04  1/29/2002   , Wakefield High School                   
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Winston Churchill High School  'A'                  8:20.1h   10   
  2 Thomas Jefferson S&T  'A'                           8:25.8h    8   
  3 James Robinson Secondary  'A'                       8:32.7h    6   
  4 Paul VI Catholic  'A'                               8:32.8h    5   
  5 Magruder Colonels  'A'                              8:36.9h    4   
     1) 530 Gregorski, Chris 12         2) 527 Escobar, Nicolas 11        
     3) 523 Abdool, Daniel 10           4) 525 Arrazola, Sebastian 10     
  6 Good Counsel High School  'A'                       8:41.3h    3   
     1) 334 Shokunbi, Afolab --         2)                                
     3)                                 4) 327 Czujko, Stephen 12         
  7 Riverbend  'A'                                      8:47.9h    2   
     1) 679 Wilkins, Shaquon 9          2) 673 Kuhns, Ryan 10             
     3) 672 Goyal, Abhi 12              4) 671 Fisher, Gabe 10            
  8 Paint Branch High School  'A'                       8:51.9h    1   
     1) 603 Moulton, Meji 12            2) 602 Logan, Shawn 12            
     3) 604 Steele, Reginald 11         4) 600 Cherinet, Hayder 10        
  9 Annandale High School  'A'                          8:53.79  
     1) 28 Ejigu, Michael 11            2) 38 Goodman, Patrick 10         
     3) 26 Brown, Dakota 12             4)                                
 10 Langley High School  'A'                            8:56.3h  
     3) 504 Raffman, David 12           4)                                
 11 Archbishop Carroll High School  'A'                 9:04.0h  
     1) 63 Landry, Jr., Mark --         2)                                
     3) 61 Edgerton, Milan 10           4) 65 Shorter, Matthew 12         
 12 Westfield High School  'A'                          9:05.05  
     1) 941 Canatsey, Jack SR           2) 948 DeRobertis, Nick JR        
     3) 953 Hartman, Bo FR              4) 960 Mitchell, Steven FR        
 13 Edison High School  'A'                             9:05.30  
     1) 208 Anderson, Issac SR          2) 1042 Rodriguez, Spencer        
     3) 227 Tran, David JR              4) 224 Porneso, Dante JR          
 14 Hayfield High School  'A'                           9:07.7h  
     1) 365 Meyer, Stephen 11           2) 363 Larious, Gabriel 9         
     3) 367 Struble, Brandon 12         4) 352 Bozek, John 10             
 15 Dunbar High School  'A'                             9:09.61  
 16 Herndon High School  'A'                            9:09.7h  
 17 George C. Marshall High School  'A'                 9:09.66  
 18 W.T. Woodson High School  'A'                       9:12.53  
 19 Lake Braddock Secondary School  'A'                 9:16.47  
 20 Westfield High School  'B'                          9:25.34  
     1) 939 Bielen, Matthew SO          2) 951 Frejo, Morgan SO           
     3) 967 Valverde, David SO          4) 955 Lawlor, Brandon SR         
 21 Osbourn Park  'A'                                   9:26.00  
 22 Quince Orchard High School  'A'                     9:26.15  
     1) 651 Burnham, Evan 9             2)                                
     3) 658 Zerby, Andrew 11            4) 654 Habel, Drew 10             
 23 Chantilly High School  'A'                          9:29.13  
     1) 123 Lenski, Craig SO            2) 131 Smith, Ryan SO             
     3) 121 Keagy, James SO             4) 119 Dockins, Harold JR         
 
Boys High Jump
=======================================================================
 Meet Record: !  6-00  1/29/2002   Jeff Shepley, Oakton High School            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   427 Muzzio, Joey        10 James Robinson         6-02.00!  10   
  2   478 Santano, Michael    12 Lake Braddoc           6-00.00!   8   
  3   750 Grosser, Marc       12 T.C. Williams          5-10.00    5.50
  3   258 Knight, Derrick     12 Gar-Field              5-10.00    5.50
  5   259 Miller, Bryce       11 Gar-Field              5-08.00    3   
  5   643 Adedeji, Jacob      12 Quince Orcha           5-08.00    3   
  5   711 Harrell, Michael    SR South Lakes            5-08.00    3   
  8   604 Steele, Reginald    11 Paint Branch          J5-08.00    1   
  9   812 Echard, Dalton      11 W.T. Woodson           5-06.00  
  9   563 Thomas, Shaquille   12 Mount Vernon           5-06.00  
  9   878 Stephens, Malcolm   12 West Potomac           5-06.00  
  9    36 Lin, Yu             12 Annandale              5-06.00  
  9   436 Veale, Thomas          James Robinson         5-06.00  
 13   534 Moultrie, Josh      12 CZM                   J5-06.00  
 14   122 Labor-Koroma, Moha  SO Chantilly             J5-06.00  
 14   816 Lewis, Kirk         12 W.T. Woodson          J5-06.00  
 14   578 Akannie, Jairus      9 Osbourn Park          J5-06.00  
 --   716 Price, Sean         SO South Lakes                 NH  
 --   369 Townsend, Sean      10 Hayfield                    NH  
 --   646 Bishop, Eric        10 Quince Orcha                NH  
 --   193 Stevens, Maxie       9 Dunbar High                 NH  
 --  1029 Russell, Alonzo     11 Woodson High                NH  
 --   127 Mazeloum, Sean      FR Chantilly                   NH  
 --   870 McCants, Johnathan  12 West Potomac                NH  
 --   880 Triplett, Alex      12 West Potomac                NH  
 --   493 Browne, Stephen     -- Langley                     NH  
 --   501 Matzke, Andrew      11 Langley                     NH  
 --   475 Prohaska, Jeremy     9 Lake Braddoc                NH  
 --   419 Allen, Jeff         12 James Robinson              NH  
 --   279 Gentile, Ben        10 George Marshall             NH  
 --   278 Farhood, Daniel     12 George Marshall             NH  
 --   364 McCallum, Anton     11 Hayfield                    NH  
 --   355 Ersidr, Zelek       12 Hayfield                    NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
 Meet Record: ! 13-00  1/29/2002   Joel Alvarenga, Thomas Edison High Schoo    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   438 Kelly, Alan            King's Fork HS        15-00.00!  10   
  2   132 Sun, Wesley         SR Chantilly             14-07.00!   8   
  3   732 Hazelgren, Matt     11 Stafford              13-06.00!   6   
  4   466 Fishman, David      12 Lake Braddoc          13-00.00!   5   
  5   469 Hoogland, Matt      11 Lake Braddoc          12-06.00    4   
  6   133 Trikakis, Joshua    SR Chantilly             12-00.00    3   
  7   785 Markwalter, Dan     12 Thomas Jefferson     J12-00.00    2   
  8  1050 McVicker, Matt         Lake Braddoc          11-00.00    1   
  9   790 Zukowsky, Andrew    12 Thomas Jefferson      10-06.00  
 10   493 Browne, Stephen     -- Langley              J10-06.00  
 11  1002 Schorer, Ryan       12 Winston Chur         J10-06.00  
 12   496 Dobbs, Robert       -- Langley               10-00.00  
 13   430 Ro, John            11 James Robinson         9-06.00  
 14   428 Pisner, Noah        SR James Robinson         9-00.00  
 --   868 Kubach, Matt           West Potomac                NH  
 --   865 Hrin, Matt           9 West Potomac                NH  
 --   968 Wever, Corey        SR Westfield                   NH  
 --   867 Kreis, Max          12 West Potomac                NH  
 --   116 Cantrell, Kyle      SR Chantilly                   NH  
 --   257 Ho, Andy            -- Gar-Field                   NH  
 --   263 Strayhorn, Angus    11 Gar-Field                   NH  
 --   943 Chilton, Keenan     SO Westfield                   NH  
 --   730 Brown, Jacob        10 Stafford                    NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 21-04.25  1/29/2002   Ogie Obioha, Oakton High School          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   143 Bridgers, Tyrone    -- Deep Creek            22-00.50!  10   
  2   141 Bell, Josh          -- Deep Creek            20-06.50    8   
  3   703 Brown, Vincent      SR South Lakes           20-03.50    6   
  4   787 Rachamadugu, Arvin  12 Thomas Jefferson     J20-03.50    5   
  5   214 Grooms, Robert      SR Edison                20-03.00    4   
  6   531 Ha, Steven          12 CZM                   20-01.50    3   
  7   423 Cha, Enoch          11 James Robinson        19-10.00    2   
  8   420 Bailey, Fabian      12 James Robinson       J19-10.00    1   
  9   133 Trikakis, Joshua    SR Chantilly             19-07.00  
 10   561 McMillon, Jonath    12 Mount Vernon          19-04.00  
 10    36 Lin, Yu             12 Annandale             19-04.00  
 12   601 Desmangles, Jean    12 Paint Branch          19-02.00  
 13   219 Jeter, Justin       JR Edison                19-01.50  
 14   502 Maybury, Alex       11 Langley               19-00.00  
 15    33 Kargbo, Alusine     12 Annandale             18-11.00  
 16   878 Stephens, Malcolm   12 West Potomac          18-10.00  
 17   331 Martin, Terrance    12 Good Counsel          18-09.00  
 17   466 Fishman, David      12 Lake Braddoc          18-09.00  
 19   394 Mazlan, Shariff     10 Herndon               18-08.00  
 20   501 Matzke, Andrew      11 Langley               18-06.00  
 21   351 Bishop, Christophe  12 Hayfield              18-05.50  
 22    58 Buckner, Chad       12 Archbishop C          18-05.00  
 23   563 Thomas, Shaquille   12 Mount Vernon          18-03.00  
 23   623 Naylor, James       11 Paul VI Cath          18-03.00  
 25   871 Montgomery, Christ  12 West Potomac          18-02.50  
 26   435 Sindhusake, JJ         James Robinson        18-01.50  
 27   712 Hauter, Seth        SO South Lakes           18-01.00  
 27   731 Cummings, Eugene    -- Stafford              18-01.00  
 29   357 Figaro, Jonathan    10 Hayfield              18-00.00  
 30   775 Council, Jerold     11 Thomas Jefferson      17-11.50  
 31   599 Asare, Curtis       12 Paint Branch          17-09.50  
 31   907 Saint-Preux, Natha  12 West Springfield      17-09.50  
 33   535 Silva, Maurice      12 CZM                   17-09.00  
 34   130 Salas, Efraem       SR Chantilly             17-08.50  
 35   364 McCallum, Anton     11 Hayfield              17-07.75  
 36   808 Bosh, Alex          10 W.T. Woodson          17-07.50  
 37   309 Mitchell, Randle    10 Gonzaga Coll          17-06.50  
 38    84 Crawley, Nigel      10 Bishop McNam          17-06.00  
 39   807 Basil, Charles      11 W.T. Woodson          17-05.50  
 40   187 Long, Deon          12 Dunbar High           17-05.00  
 41   643 Adedeji, Jacob      12 Quince Orcha          17-04.00  
 41   216 Hart, Harrison      SR Edison                17-04.00  
 43   158 Piper, Edmund       -- DeMatha Cath          17-02.75  
 44   996 Kreisman, Howie     12 Winston Chur          17-02.00  
 45   707 Ehrhardt, Joshua    SO South Lakes           17-01.00  
 46   397 Nawaz, Maaz         10 Herndon               16-11.50  
 47    82 Blades, Jaylen      10 Bishop McNam          16-09.00  
 48   647 Bishop, Jason       12 Quince Orcha          16-08.00  
 49   278 Farhood, Daniel     12 George Marshall       16-06.00  
 50   954 Krall, Alex         FR Westfield             16-04.00  
 51   956 Little, Justin      FR Westfield             16-01.00  
 52  1024 Hall, Ronald         9 Woodson High          16-00.00  
 53   279 Gentile, Ben        10 George Marshall       15-03.00  
 54   713 Jones, Ja'Juan      SO South Lakes           14-11.00  
 55   332 Outland, David      -- Good Counsel          14-07.50  
 56    67 Williams, Isaiah    12 Archbishop C          13-11.00  
 --   259 Miller, Bryce       11 Gar-Field                 FOUL  
 --   478 Santano, Michael    12 Lake Braddoc              FOUL  
 --   721 Thompson, Frank     SR South Lakes               FOUL  
 --   870 McCants, Johnathan  12 West Potomac              FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 45-03.25  12/27/2002  Brandon Mise, Bethel High School         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   502 Maybury, Alex       11 Langley               43-05.00   10   
  2   531 Ha, Steven          12 CZM                   42-06.00    8   
  3   313 Robinson, Stacey    11 Gonzaga Coll          42-04.00    6   
  4   214 Grooms, Robert      SR Edison                42-01.00    5   
  5   219 Jeter, Justin       JR Edison                41-10.00    4   
  6   351 Bishop, Christophe  12 Hayfield              41-08.50    3   
  7   259 Miller, Bryce       11 Gar-Field             41-07.00    2   
  8   420 Bailey, Fabian      12 James Robinson        41-02.50    1   
  9   603 Moulton, Meji       12 Paint Branch          41-01.50  
 10    58 Buckner, Chad       12 Archbishop C          40-04.00  
 11   156 Massey, Travis      12 DeMatha Cath          39-08.00  
 12   870 McCants, Johnathan  12 West Potomac          39-07.50  
 13   423 Cha, Enoch          11 James Robinson        39-02.50  
 14   787 Rachamadugu, Arvin  12 Thomas Jefferson      39-00.00  
 15   563 Thomas, Shaquille   12 Mount Vernon          38-11.00  
 16   132 Sun, Wesley         SR Chantilly             38-10.00  
 17   394 Mazlan, Shariff     10 Herndon               38-06.00  
 18    34 Lee, Desmond        11 Annandale             38-04.50  
 19   747 Coker, Ayoolesi     11 T.C. Williams         38-01.50  
 20   312 Pittman, Eric       10 Gonzaga Coll          38-01.00  
 21   369 Townsend, Sean      10 Hayfield              38-00.00  
 22   158 Piper, Edmund       -- DeMatha Cath          37-11.00  
 23   535 Silva, Maurice      12 CZM                   37-10.50  
 24   878 Stephens, Malcolm   12 West Potomac          37-10.00  
 25    82 Blades, Jaylen      10 Bishop McNam          37-09.00  
 26   216 Hart, Harrison      SR Edison                37-08.00  
 27   775 Council, Jerold     11 Thomas Jefferson      37-06.50  
 28    84 Crawley, Nigel      10 Bishop McNam          37-05.00  
 29   125 McDuffy, Arthur     FR Chantilly             37-02.50  
 30   907 Saint-Preux, Natha  12 West Springfield      37-02.00  
 31   435 Sindhusake, JJ         James Robinson        37-00.50  
 32   823 Sues, Joel          12 W.T. Woodson          36-11.50  
 33   354 Ersado, Zeke           Hayfield              36-10.50  
 34   309 Mitchell, Randle    10 Gonzaga Coll          36-10.00  
 35   278 Farhood, Daniel     12 George Marshall       36-09.50  
 35   871 Montgomery, Christ  12 West Potomac          36-09.50  
 37   475 Prohaska, Jeremy     9 Lake Braddoc          36-06.00  
 38   469 Hoogland, Matt      11 Lake Braddoc          36-03.00  
 39   646 Bishop, Eric        10 Quince Orcha          35-09.00  
 40    33 Kargbo, Alusine     12 Annandale             35-04.50  
 41   501 Matzke, Andrew      11 Langley               35-04.00  
 42   397 Nawaz, Maaz         10 Herndon               35-01.50  
 --   357 Figaro, Jonathan    10 Hayfield                  FOUL  
 --   561 McMillon, Jonath    12 Mount Vernon              FOUL  
 --   186 Johnson, Javarie    11 Dunbar High               FOUL  
 --   721 Thompson, Frank     SR South Lakes               FOUL  
 --   968 Wever, Corey        SR Westfield                 FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
 Meet Record: ! 58-06  1/29/2002   Steve Huntzinger, Robinson High School      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   650 Brown, Marcus       12 Quince Orcha          55-03.00   10   
  2   736 Repass, Todd        12 Stafford              48-02.00    8   
  3   424 Esposito, Joey      -- James Robinson        45-09.00    6   
  4   311 Oyekoya, Sam        12 Gonzaga Coll          45-03.00    5   
  5    32 Islam, Safwaan      12 Annandale             44-08.00    4   
  6   286 Saures, Alexander   12 George Marshall       44-05.00    3   
  7   368 Sturgill, Tyler     12 Hayfield              44-04.00    2   
  8   749 Espinoza, Pierre    12 T.C. Williams         44-03.00    1   
  9   398 Nguyen, Kirk        11 Herndon               42-05.00  
 10   330 Knowles, Daniel     11 Good Counsel          41-04.00  
 10   873 O'Hagan, Grady         West Potomac          41-04.00  
 12   333 Serafenas, Thor     -- Good Counsel          40-09.00  
 13   150 Cooper, Darian      10 DeMatha Cath          40-02.00  
 14   587 Leppert, Markes     12 Osbourn Park          40-01.00  
 15   964 Stickles, Zachary   JR Westfield             39-11.00  
 16   876 Peterson, Wade      12 West Potomac          39-07.00  
 17   226 Spencer, Kyle       SR Edison                39-05.00  
 18   818 Mueller, Todd       10 W.T. Woodson          39-03.00  
 19   648 Borten, Jeremy      12 Quince Orcha          38-10.00  
 20    92 Pugh, Vann          11 Bishop McNam          38-09.00  
 21   966 Ulickas, Evan       JR Westfield             38-06.00  
 22    83 Burnett, Richard     9 Bishop McNam          37-11.00  
 22   563 Thomas, Shaquille   12 Mount Vernon          37-11.00  
 24   151 Cuthbert, Justin    12 DeMatha Cath          37-00.00  
 25   356 Fells, Fabian          Hayfield              36-01.00  
 26   474 Phillips, Jackson   11 Lake Braddoc          36-00.00  
 27   195 Walker, Christophe  12 Dunbar High           35-11.00  
 28   748 Dorris, Luke        11 T.C. Williams         35-07.00  
 29   310 Moore, Chris        12 Gonzaga Coll          35-06.00  
 30    30 Griffin, Evan       11 Annandale             35-05.00  
 31   396 Moore, Austin       11 Herndon               35-04.00  
 32   362 Knudson, Garrett    11 Hayfield              34-08.00  
 33   996 Kreisman, Howie     12 Winston Chur          34-07.00  
 34   992 Elhage, Nadim        9 Winston Chur          33-08.00  
 35   209 Carter, Prince      SR Edison                33-04.00  
 36   717 Standerfer, Bradle  SR South Lakes           33-02.00  
 37  1047 Capell, Adam           Osbourn Park          32-08.00  
 37   500 Lillie, Mike        11 Langley               32-08.00  
 39   875 Peterson, Danny      9 West Potomac          31-10.00  
 40   462 Brionez, Javier     10 Lake Braddoc          31-09.00  
 41   287 Tortella, John      10 George Marshall       31-03.00  
 42   901 Fish, T.J.          10 West Springfield      30-04.00  
 43   538 Villegas, Edgar     12 CZM                   30-01.00  
 44   965 Sumner, Robert      SR Westfield             29-06.00  
 45   128 Nwosu, Zu           FR Chantilly             29-02.00  
 46   492 Anderson, Matt      11 Langley               27-09.00  
 47    60 Dean, Brandon       11 Archbishop C          27-08.00  
 48   124 Mahan, Ryan         FR Chantilly             27-01.00  
 49   905 Miller, Robert      10 West Springfield      26-01.00  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Bishop McNamara High Schoo  71        2) Lake Braddock Secondary S  44   
    3) Elizabeth Seton High Schoo  42        4) McDonogh School            38   
    5) James Robinson Secondary    37        6) Winston Churchill High Sc  32   
    7) Paint Branch High School    28        8) West Potomac High School   26   
    9) Edison High School          23       10) Thomas Jefferson S&T       22   
   11) T.C. Williams High School   21       12) Gar-Field High School      20   
   13) Langley High School         19       14) Deep Creek High School     17   
   14) Chantilly High School       17       16) Archbishop Carroll High S  16   
   17) Osbourn Park                15       18) Westfield High School      14   
   19) Dunbar High School          12.50    20) W.T. Woodson High School   11   
   21) Annandale High School       10       22) West Springfield High Sch   9   
   22) George C. Marshall High Sc   9       24) Washington-Lee              7   
   25) Georgetown Visitation Prep   6       26) South Lakes High School     5   
   26) Riverbend                    5       28) Woodson High School         3   
   28) MOUNT VERNON MAJORS          3       30) Clover Hill School          1   
   30) Quince Orchard High School   1       32) Paul VI Catholic            0.50
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) South Lakes High School     46        2) Deep Creek High School     38   
    3) James Robinson Secondary    35        4) Edison High School         30   
    5) Lake Braddock Secondary Sc  29        5) Archbishop Carroll High S  29   
    5) Magruder Colonels           29        8) Quince Orchard High Schoo  27   
    8) DeMatha Catholic High Scho  27       10) Gonzaga College High Scho  25   
   10) Stafford                    25       12) Winston Churchill High Sc  23   
   13) Thomas Jefferson S&T        21       14) Dunbar High School         19   
   15) Riverbend                   18       15) West Potomac High School   18   
   17) Chantilly High School       17       17) Hayfield High School       17   
   19) Gar-Field High School       16.50    20) Paul VI Catholic           16   
   21) Annandale High School       14       22) Langley High School        10   
   22) King's Fork High School     10       24) Herndon High School         9   
   25) Good Counsel High School     8       26) MOUNT VERNON MAJORS         7   
   26) W.T. Woodson High School     7       28) T.C. Williams High School   6.50
   29) Washington-Lee               3       29) George C. Marshall High S   3   
   31) Paint Branch High School     2                                           




Return to Top

Email | About