MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Magruder, QO @ SV
Seneca Valley HS Home TF Meets History
Hosted By: Seneca Valley
Germantown, Maryland
2005-03-22

results from mdrunners.com
3200 Meter Relay- Girls Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Magruder						10:21
2. Quince Orchard					10:39
3. Seneca Valley					12:08

3200 Meter Relay- Boys Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Quince Orchard					8:36
2. Magruder						8:55
3. Seneca Valley					9:24

100 Hurdles- Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Schaefer			MAGRUDER		20.3
2. Weiner			Seneca Valley		21.0
3. Stelling 			QO			22.0
4. McNickle			MAGRUDER		22.2
5. Giles			QO			24.4
6. Boudrye			MAGRUDER		26.3

110 High Hurdles- Boys Individual Results ==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. England			SV			15.0
2. Kuchinsky			MAGRUDER		16.7
3. Liang			MAGRUDER		17.7
4. Bosha			MAGRUDER		18.6
5. Conte			QO			18.6
6. Hohman			QO			19.4

100 Meter Dash- Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Akpandak			MAGRUDER		13.0
2. Collins			MAGRUDER		13.4
3. Villafana			SV			13.8
4. Harris			SV			13.9
5. Osere			MAGRUDER		14.0
6. Moran			QO			14.2




100 Meter Dash- Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. George			QO			11.1
2. McJimpsey			MAGRUDER		11.5
3. Omondi			QO			11.7
4. Cosby			SV			11.8
5. Rooths			MAGRUDER		12.0
6. Hobson			MAGRUDER		12.2

1600 Meter Run- Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Kennedy			QO			5:44
2. Harrison			QO			5:49
3. Hirschi			MAGRUDER		5:53
4. Do				QO			5:57
5. Shroyer			MAGRUDER		5:59
6. Whalen			MAGRUDER		5:59

1600 Meter Run - Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Bove				QO			4:45.4
2. Siemien			MAGRUDER		4:48.5
3. Joson			QO			4:49.1
4. Tile				MAGRUDER		4:49.7
5. Laratta			QO			4:58.3
6. Limpias			SV			5:02.9

800 Meter Relay ? Girls 
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Magruder						1:55.9
2. Quince Orchard					1:56.6
3. Seneca Valley					2:00.8

800 Meter Relay - Boys
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Magruder						1:39.9
2. Seneca Valley					1:41.7
3. Quince Orchard					DQ

400 Meter Dash- Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Gill				QO			63.8
2. Duncan 			QO			64.3
3. Eisig			MAGRUDER		64.8
4. Bell				SV			68.4
5. Obiri			QO			69.2
6. Kopanda			MAGRUDER		71.2

400 Meter Dash- Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Dakkouni			QO			54.4
2. Miller			MAGRUDER		55.5
3. Mcauley			QO			60.2
4. Malone			QO			61.1
5. Allen			QO			61.4

3200 Meter Run ? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Kennedy			QO			12:24
2. Harrison			QO			12:26
3. Do				QO			12:44
4. Albert			MAGRUDER		13:06.2
5. Whalen			MAGRUDER		13:06.4
6. Lagman			Seneca Valley		16:27

3200 Meter Run - Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Bove				QO			10:16.4
2. Triantos			MAGRUDER		10:33.5
3. Rosenblatt			MAGRUDER		10:40.3
4. Toson			QO			11:17.2
5. Albrecht			MAGRUDER		11:18.1
6. Rosenberg			QO			11:23.9

300-Intermediate Hurdles ? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Fry				QO			58.2
2. Blaine			MAGRUDER		58.9
3. Weiner			SV			59.0
4. McNickle			MAGRUDER		60.1
5. Schaefer			MAGRUDER		61.8
6. Stelling			QO			66.4

300-Intermediate Hurdles ? Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Kuchinsky			MAGRUDER		43.1
2. Conte			QO			44.8
3. Liang			MAGRUDER		47.5
4. Cook				QO			48.6
5. Makne			QO			49.3
6.Hohman			QO			49.7

200 Meter Dash ? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Gill				QO			27.0
2. Akpandak			MAGRUDER		27.0
3. Collins			MAGRUDER		27.6
4. Moran			QO			29.0
5. Osere			MAGRUDER		29.0
6. Obiri			QO			29.1

200 Meter Dash ? Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. McJimpsey			MAGRUDER		22.6
2. George			QO			23.3
3. Omondi			QO			23.9
4. Chung			MAGRUDER		24.3
5. Koffa			SV			24.7
6. Bonnie			QO			25.1


400 Meter Relay? Girls 
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Quince Orchard					55.1
2. Seneca Valley					56.4
3. Magruder						56.7

400 Meter Relay ? Boys
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Quince Orchard					45.4
2. Seneca Valley					45.8
3. Magruder						46.1

1600-Meter Relay- Girls
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Magruder						4:27
2. Quince Orchard					4:28
3. Seneca Valley					5:28

1600-Meter Relays- Boys
==============================================================
     Name                    Year Team              Time      
==============================================================
1. Magruder						3:50
2. Quince Orchard					3:51
3. Seneca Valley					4:27
Shot Put? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance      
==============================================================
1. Afkhami			QO			33?7
2. Crews-Noble			QO			29?6
3. Lloyd			SV			29?3/4
4. Chapman			SV			28?9
5. Cosby			SV			26?3
6. Akaleqbore			QO			11?5

Shot Put?Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance     
==============================================================
1. Bobby S.			QO			41?6 3/4
2. Weeramunda			SV			36?8 1/2
3. John D.			QO			35?7
4. Mitesh			QO			34?0
5. Patel			SV			33?6
6. Piecre			Magruder		32?4 1/4



Long Jump? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance      
==============================================================
1. Dovnia			QO			15?9
2. Williams			M			15?7
3. Gill 			QO			15? 1/2
4. Jones			QO			14?4
5. Crone			Magruder		13?
6. Tracey			SV			11?5

Long Jump ?Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance     
==============================================================
1. England			SV			20?9 1/2 
2. Marcelin			SV			19? 6 1/2
3. Barkilovna			QO			18? 5 1/2
4. Martin			SV			17? 8
5. Houstin			Magruder		17? 1/2
6. Brookes			Magruder		16?10 1/2


High Jump? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance     
==============================================================
1. Williams			Magruder		4?8
2. Purdy			QO			4?6
3. Palmer			QO			4?4 
4. Rust				QO			4?4
6. Weiner			SV			4?0

High Jump? Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance    
==============================================================
1. Mzycek			SV			5?6 
2. Koffa			SV			5?6
3. Allen			QO			5?4
4. Coffay			Magruder		5?2
5. Thompson			QO			5?0

Discus? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance      
==============================================================
1. Afkhami			QO			89-10
2. Lloyd			SV			88-1
3. Crews			QO			64-9
4. Chapman			SV			61-9
5. Akalegbere			QO			58-8
6. Johnson			SV			52-11

Discus?Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance      
==============================================================
1. Scriber			QO			125-5
2. Lyttle			QO			102-9
3. Dallomo			QO			100-10
4. Patel			SV			91-9
5. Weermunda			SV			86?4
6. ??				SV			84?3


Triple Jump ? Girls Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance     
==============================================================
1. Purdy			QO			29?1
2. Dakkouni			QO			29?0
3. Lloyd			SV			27?3
4. Stelling			QO			25?1


Triple Jump?Boys Individual Results
==============================================================
     Name                    Year Team              Distance     
==============================================================
1. England			SV			44?3
2. Dakkouwi			QO			40?8
3. Martin			SV			35?10
4. Bentacort			SV			34?11
5. Cook				QO			33?8
6. Schwinn			Magruder		28?11


Return to Top

Email | About