MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Hoxton Invitational
Hoxton Invitational History
Hosted By: Episcopal
Alexandria, Virginia
2019-02-09

results from va.milesplit.com
Licensed to ISL/MAC Track Championship  HY-TEK's Meet Manager 2/9/2019 06:54 PM
                      Hoxton Invitational 2019 - 2/9/2019                      
                    Episcopal High School - Cathcart Track                     
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 1 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Marin, Addie                 Potomac                   7.43Q  1 
  2 Moore, Nina                  Episcopal                 7.53Q  5 
  3 Hyman, Catherine             Potomac                   7.69Q  2 
  4 Irlan, Erin                  Paul VI                   7.81Q  3 
  5 Panton, Caroline             Episcopal                 7.83Q  4 
  6 Yankey, Khaya                Potomac                   7.99q  1 
  7 Fairfax, Nadia               Georgetown D              8.00   4 
  8 Boston, Hadley               SSSAS                     8.03   1 
  9 Ezi, Ann-Audrey              Visitation                8.09   5 
 10 Lucas-Walker, Laela          Georgetown D              8.14   2 
 11 Grey, Racquell               SSSAS                     8.30   1 
 12 Sheth, Keya                  Flint Hill                8.39   3 
 13 Kocis, Julia                 Paul VI                   8.45   3 
 14 Vitovitsky, Carolina         St JP the Great           8.56   2 
 15 Radtke, Brigid               Flint Hill                8.67   2 
 16 Savidge, Karina              St JP the Great           8.75   4 
 17 Gallagher, Abby              Georgetown D              8.77   5 
 18 Gara, Maddie                 Ireton                    8.78   1 
 19 Picha, Elizabeth             St JP the Great           8.80   5 
 20 Campbell, Cassie             Flint Hill                8.87   4 
 
Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Marin, Addie                 Potomac                   7.37   10   
  2 Moore, Nina                  Episcopal                 7.50    8   
  3 Hyman, Catherine             Potomac                   7.59    6   
  4 Panton, Caroline             Episcopal                 7.70    4   
  5 Irlan, Erin                  Paul VI                   7.79    2   
  6 Yankey, Khaya                Potomac                  x7.83  
 
Girls 500 Meter Run
==========================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaplan, Ruby                 Georgetown D           1:24.87   1  10   
  2 Gillespie, Ella              Georgetown D           1:25.05   1   8   
  3 Burnett, Caroline            SSSAS                  1:25.95   1   6   
  4 Cooper, Jenna                Paul VI                1:26.13   1   4   
  5 Fairfax, Nadia               Georgetown D          x1:29.18   2 
  6 Iglesias, Alexa              Visitation             1:29.23   2   2   
  7 Hamandi, Deena               Flint Hill             1:30.41   3   1   
  8 Campbell, Ellie              Visitation             1:31.53   2 
  9 Lewis, Morgan                SSSAS                  1:32.66   2 
 10 Dickerson, Sarah             Flint Hill             1:34.55   2 
 11 Brown, Caroline              Potomac                1:45.42   3 
 12 Azmoudeh, Mia                Episcopal              1:56.10   3 
 
Girls 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stack, Catie                 Flint Hill             3:14.57   1  10   
  2 Thurneysen, Ellie            Paul VI                3:17.82   1   8   
  3 Cave, Louisa                 Visitation             3:24.50   1   6   
  4 Murphy, Abby                 Georgetown D           3:28.06   1   4   
  5 Myre, Annalise               Georgetown D           3:29.32   1   2   
  6 Wiederholt, Clara            St JP the Great        3:30.81   2   1   
  7 Atkinson, Lauren             St JP the Great        3:39.20   2 
  8 Salwen, Camilla              Georgetown D          x3:40.88   2 
  9 Campbell, Anna               Visitation             3:48.53   2 
 10 Cassidy, Madeline            St JP the Great       x3:53.64   2 
 
Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boehm, Claire                Episcopal              5:18.04   1  10   
  2 Harrington, Barrett          Flint Hill             5:52.26   1   8   
  3 Gunther, Ana                 Georgetown D           5:56.43   1   6   
  4 Rubio, Jaren                 Visitation             6:00.30   1   4   
  5 Myre, Amelia                 Georgetown D           6:12.81   1   2   
  6 Agolini, Olivia              Potomac                6:34.26   2   1   
  7 Harrigan, Abigail            St JP the Great        6:38.29   2 
  8 Campbell, Anna               Visitation             6:40.07   1 
  9 Gretschel, Isabel            Visitation            x6:48.60   1 
 10 Eichenauer, Martha           Potomac                6:53.14   2 
 11 Avidon, Hannah               Georgetown D          x7:10.13   2 
 12 Christopher, Dana            Potomac               x7:28.63   2 
 13 Smith, Emma                  Paul VI                7:41.04   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Eddy, Tamara                 St JP the Great           9.62Q  1 
  2 Kaplan, Ruby                 Georgetown D             10.28Q  2 
  3 Gillespie, Ella              Georgetown D             10.58q  1 
  4 Jenkins, Theo                Flint Hill               10.59q  2 
  5 Tynan, Beatrice              Paul VI                  10.78q  1 
  6 Aguilar, Bela                Flint Hill               10.82q  1 
  7 Gemmill-Nexon, Lyra          Georgetown D             10.86   2 
  8 Monye, Jessica               Paul VI                  10.98   2 
  9 Cade, Senia                  Ireton                   15.21   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Eddy, Tamara                 St JP the Great           9.50   10   
  2 Kaplan, Ruby                 Georgetown D             10.20    8   
  3 Jenkins, Theo                Flint Hill               10.36    6   
  4 Gillespie, Ella              Georgetown D             10.42    4   
  5 Aguilar, Bela                Flint Hill               10.50    2   
  6 Tynan, Beatrice              Paul VI                  10.70    1   
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      4:08.94   1  10   
  2 Georgetown Visitation  'A'                          4:29.43   1   8   
  3 Georgetown Day  'A'                                 4:34.60   1   6   
  4 Episcopal  'B'                                     x4:41.96   2 
  5 Episcopal  'C'                                     x4:50.25   2 
  6 Georgetown Visitation  'B'                         x4:50.36   2 
  7 Georgetown Day  'B'                                x4:52.14   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Saint John Paul the Great  'A'                     10:13.80   10   
  2 Georgetown Visitation  'A'                         10:15.60    8   
  3 Episcopal  'A'                                     11:05.31    6   
  4 St Stephens and St Agnes  'A'                      11:12.59    4   
  5 Georgetown Day  'A'                                13:45.67    2   
 
Girls 1600 Sprint Medley
==========================================================================
 Waterfall Start   (200-200-400-800)
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      4:14.15   1  10   
  2 Potomac  'A'                                        4:29.01   1   8   
  3 Georgetown Day  'A'                                 4:36.30   2   6   
  4 Georgetown Visitation  'A'                          4:38.23   2   4   
  5 Episcopal  'B'                                     x4:38.27   2 
  6 Saint John Paul the Great  'A'                      4:43.02   1   2   
  7 St Stephens and St Agnes  'A'                       4:58.83   3   1   
  8 Potomac  'B'                                       x5:00.64   3 
  9 Georgetown Visitation  'B'                         x5:07.60   4 
 10 Flint Hill  'A'                                     5:18.76   4 
 11 Georgetown Day  'B'                                x5:37.35   4 
 
Girls High Jump
=======================================================================
 4'0" Opening Height
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McEneney, Alex               SSSAS                  4-08.00    9   
  1 Panton, Caroline             Episcopal              4-08.00    9   
  3 Fisher, Dagny                Visitation             4-06.00    6   
  4 Ribadeneira, Carmela         Episcopal              4-04.00    3   
  4 Fairfax, Nadia               Georgetown D           4-04.00    3   
  6 Hipp, Camilla                Episcopal             x4-00.00  
 -- Murray, Maeve                Visitation                  NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
 OPEN PIT BOYS & GIRLS  12:00 - 1:15
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burke, Allison               Georgetown D          15-00.00   10   
  2 Monye, Jessica               Paul VI               14-06.00    7   
  2 Eddy, Tamara                 St JP the Great       14-06.00    7   
  4 Cade, Senia                  Ireton                14-01.50    4   
  5 Murray, Maeve                Visitation            14-01.00    2   
  6 Fan, Holly                   Flint Hill            13-10.75    1   
  7 Watson, Alexandra            Visitation            12-10.25  
  8 Tynan, Beatrice              Paul VI               12-07.25  
  9 Thompson, Charlotte          Potomac               12-00.75  
 10 Weinreich, Tess              Potomac               11-11.50  
 11 Savidge, Karina              St JP the Great       10-11.00  
 12 Tolson, Sophia               Potomac               x8-08.75  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
 OPEN PIT - BOYS & GIRLS   1:30 - 2:30
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Burke, Allison               Georgetown D          33-08.00   10   
  2 Ribadeneira, Carmela         Episcopal             31-02.25    8   
  3 Fan, Holly                   Flint Hill            28-07.00    6   
  4 Savidge, Karina              St JP the Great       23-05.50    4   
 
Girls Shot Put
=======================================================================
 4 Throws
 Minimum 23'
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuo, Jodie                   Potomac               31-00.50   10   
  2 Brodsky, Mira                Georgetown D          29-04.00    8   
  3 Watson, Alexandra            Visitation            28-07.00    6   
  4 Vitovitsky, Carolina         St JP the Great       27-06.00    4   
  5 Lucas-Walker, Laela          Georgetown D          26-00.50    2   
  6 Thomas, Cora                 Paul VI               24-01.00    1   
  7 Obiorah, Kamsi               Visitation            23-07.50  
  8 Geho, Alex                   Paul VI               20-11.00  
  9 Hawkins, Rachelle            SSSAS                 20-09.00  
 10 Treadway, Louisa             SSSAS                 17-05.50  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 0 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nweke, Odera                 G.Prep                    6.56Q  4 
  2 Johnson Jr, Malcolm          SSSAS                     6.60Q  6 
  3 Borden, Curtis               SSSAS                     6.62Q  5 
  4 Mensah, Jamall               Episcopal                 6.70Q  3 
  5 Mintzer, Matthew             Georgetown D              6.74Q  2 
  6 Kamara, Sam                  Episcopal                 6.78Q  1 
  7 Jackson, Eric                Potomac                   6.77   2 
  8 Stubbs, Collin               St JP the Great           6.78   3 
  9 Smith, Damon                 Gonzaga                   6.82   1 
 10 Yip, Ethan                   Episcopal                 6.83   5 
 11 Neves Cardoso, Joao          G.Prep                    6.93   2 
 12 Walker, Juanell              Episcopal                 6.97   6 
 13 Nader, Mitch                 Paul VI                   7.02   1 
 14 Wallace, Samuel              G.Prep                    7.05   6 
 15 Robertson, Bryson            Flint Hill                7.06   4 
 15 Saint Victor, Alexander      St JP the Great           7.06   5 
 17 Speight, Erick               Landon                    7.10   2 
 18 Fronda, Justin               Gonzaga                   7.11   6 
 19 Bond, Braxton                SSSAS                     7.14   3 
 20 Ozcan, Evrim                 Potomac                   7.18   4 
 21 Smith, Charlie               Georgetown D              7.19   5 
 22 Starks, Kaleb                Landon                    7.25   6 
 22 Castro, Nathaniel            Landon                    7.25   3 
 24 Dion, Nate                   Paul VI                   7.27   1 
 25 Norwood, Rahmin              St JP the Great           7.29   3 
 26 Gelin, Matthew               Potomac                   7.30   4 
 27 Trent, Gavin                 Flint Hill                7.31   5 
 28 Mariano, Nick                Gonzaga                   7.38   4 
 29 Nelson, Seth                 Flint Hill                7.43   1 
 30 Marshall, Chandler           Georgetown D              7.52   2 
 
Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nweke, Odera                 G.Prep                    6.39   10   
  2 Johnson Jr, Malcolm          SSSAS                     6.47    8   
  3 Mensah, Jamall               Episcopal                 6.54    6   
  4 Borden, Curtis               SSSAS                     6.61    4   
  5 Mintzer, Matthew             Georgetown D              6.63    2   
  6 Kamara, Sam                  Episcopal                 6.77    1   
 
Boys 500 Meter Run
==========================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rucker, Austin               Potomac                1:08.63   3  10   
  2 Wooten, Caleb                Potomac                1:10.67   3   8   
  3 Stackhouse, Marcus           Gonzaga                1:11.33   1   6   
  4 Dixon, James                 Episcopal              1:12.14   1   4   
  5 Bell, Ben                    G.Prep                 1:12.19   3   2   
  6 Magner, Jack                 Flint Hill             1:12.38   2   1   
  7 Schott, Richie               St JP the Great        1:12.75   1 
  8 Giannini, David              Gonzaga                1:12.95   1 
  9 Mikita, John                 G.Prep                 1:13.43   2 
 10 Cummings, Alex               St JP the Great        1:13.84   2 
 11 Harkness, Sebastian          Georgetown D           1:14.58   5 
 12 Forester, Mark               Paul VI                1:15.27   3 
 13 Jackson, Xzavier             Flint Hill             1:15.87   2 
 14 McCarthy, Damon              Paul VI                1:16.18   5 
 15 Scott, David                 St JP the Great       x1:18.91   4 
 16 McJunkins, Wali              G.Prep                x1:20.38   6 
 17 Savoy, Bryce                 Georgetown D           1:20.49   6 
 18 Imbroscio, Nino              Georgetown D          x1:20.94   5 
 19 Burdick, David               Ireton                 1:22.21   5 
 20 Bai, Kevin                   Landon                 1:24.51   4 
 21 Gibby, Mac                   Landon                 1:26.62   6 
 22 Williams, Justin             Gonzaga               x1:28.11   4 
 
Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McElhennon, Gavin            Gonzaga                2:36.04   1  10   
  2 Capuano, Cullen              Gonzaga                2:38.21   1   8   
  3 Fred, Jason                  St JP the Great        2:46.94   1   6   
  4 Olyear, Dalton               St JP the Great        2:47.41   1   4   
  5 Yu, Christopher              SSSAS                  2:54.82   1   2   
  6 Horan, Alex                  Paul VI                3:01.55   1   1   
  7 Cooper, Campbell             SSSAS                  3:07.33   1 
  8 Vowinkel, Nathan             St JP the Great       x3:10.38   2 
  9 Seegers, Cooper              Flint Hill             3:13.61   2 
 10 Dilmaghani, Dara             Landon                 3:14.10   2 
 11 Liu, Daniel                  G.Prep                 3:14.62   2 
 12 Tate, Akshay                 Georgetown D           3:16.09   2 
 13 Brennan, Liam                Potomac                3:24.54   2 
 14 Benjamin, Reid               Potomac                3:25.80   2 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Donnelly, Patrick            Gonzaga                4:36.52   1  10   
  2 Wall, Ryan                   St JP the Great        4:39.64   1   8   
  3 Baar, Charlie                Georgetown D           4:50.35   1   6   
  4 Baird, Colin                 Ireton                 4:51.86   1   4   
  5 Raza, Joe                    G.Prep                 4:52.03   1   2   
  6 Nation, Ayden                Paul VI                5:00.28   1   1   
  7 Cobb, Doug                   Potomac                5:06.15   2 
  8 Palazzo, Nick                G.Prep                 5:07.04   1 
  9 Deobald, Evan                G.Prep                x5:11.43   1 
 10 Escamilla, Chris             St JP the Great        5:16.60   2 
 11 Denning, Chris               Episcopal              5:23.63   2 
 12 Elias, Jeff                  Georgetown D           5:26.06   2 
 13 Stewart, Miles               Flint Hill             5:33.39   2 
 14 Witmore, Silas               SSSAS                  5:35.98   2 
 15 Yanowitch, Noah              Potomac                5:39.57   2 
 16 Deaton, Rob                  Episcopal              5:44.36   2 
 17 Kiernan, Patrick             Paul VI                5:44.91   2 
 18 Olsen, Will                  Georgetown D          x5:57.90   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fiorenza, Nicholas           Gonzaga                   8.20Q  2 
  2 Duren, Ryen                  Paul VI                   8.50Q  1 
  3 McGuire, Tre                 Gonzaga                   8.82q  2 
  4 Yoon, James                  Paul VI                   9.58q  1 
  5 Colvin, Ellis                G.Prep                   10.37q  1 
  6 Marshall, Chandler           Georgetown D             10.54q  2 
  7 Savoy, Bryce                 Georgetown D             10.87   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Fiorenza, Nicholas           Gonzaga                   8.16   10   
  2 McGuire, Tre                 Gonzaga                   8.74    8   
  3 Duren, Ryen                  Paul VI                   8.82    6   
  4 Yoon, James                  Paul VI                   9.79    4   
  5 Colvin, Ellis                G.Prep                   10.40    2   
  6 Marshall, Chandler           Georgetown D             10.54    1   
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Potomac  'A'                                        3:34.43   1  10   
  2 Georgetown Prep  'A'                                3:36.68   1   8   
  3 Gonzaga  'A'                                        3:40.11   1   6   
  4 Saint John Paul the Great  'A'                      3:46.13   2   4   
  5 Episcopal  'A'                                      3:47.54   1   2   
  6 Georgetown Day  'A'                                 3:48.17   2   1   
  7 Paul VI  'A'                                        3:49.82   2 
  8 Georgetown Prep  'B'                               x3:54.33   2 
  9 Georgetown Day  'B'                                x3:57.11   3 
 10 St Stephens and St Agnes  'A'                       3:58.19   1 
 11 Paul VI  'B'                                       x3:59.28   3 
 12 Episcopal  'B'                                     x4:07.01   2 
 13 Gonzaga  'B'                                       x4:56.00   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Saint John Paul the Great  'A'                      8:40.83   10   
  2 Gonzaga  'A'                                        8:40.95    8   
  3 Episcopal  'A'                                      8:54.41    6   
  4 Georgetown Prep  'A'                                9:05.80  
  5 Georgetown Day  'A'                                 9:39.79    4   
  6 Flint Hill  'A'                                    10:01.81    2   
  6 Saint John Paul the Great  'B'                    x10:01.81  
  8 Georgetown Day  'B'                               x11:33.79  
 
Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
 Waterfall Start  (200-200-400-800)
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Saint John Paul the Great  'A'                      3:53.65   1  10   
  2 Georgetown Prep  'A'                                3:57.25   2   8   
  3 Georgetown Day  'A'                                 3:58.13   2   6   
  4 Episcopal  'A'                                      3:59.73   1   4   
  5 Gonzaga  'A'                                        4:03.09   2   2   
  6 Georgetown Prep  'B'                               x4:09.12   4 
  7 Landon  'A'                                         4:09.19   5   1   
  8 Episcopal  'B'                                     x4:10.38   3 
  9 Paul VI  'A'                                        4:12.65   1 
 10 Potomac  'A'                                        4:21.10   3 
 11 Georgetown Day  'B'                                x4:24.18   4 
 12 Flint Hill  'A'                                     4:30.20   4 
 
Boys High Jump
=======================================================================
 4'10 Opening Height
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy-Redd, Logan           Ireton                 5-09.00   10   
  2 Fiorenza, Nicholas           Gonzaga                5-02.00    8   
  3 Cheeks, Malachi              Georgetown D           5-00.00    6   
 -- Buchwald, Corbin             Georgetown D                NH  
 -- Milton, Aaron                G.Prep                      NH  
 -- Harkness, Sebastian          Georgetown D                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
 OPEN PIT - BOYS & GIRLS   12:00 - 1:15
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nweke, Odera                 G.Prep                21-01.75   10   
  2 Borden, Christian            SSSAS                 21-00.75    8   
  3 Yip, Ethan                   Episcopal             20-00.25    6   
  4 McGuire, Tre                 Gonzaga               18-10.50    4   
  5 Aiello, Nick                 G.Prep                18-07.25    2   
  6 Murphy-Redd, Logan           Ireton                18-04.00    1   
  7 Walker, Juanell              Episcopal             18-02.00  
  8 Fronda, Justin               Gonzaga               17-11.50  
  9 Cheeks, Malachi              Georgetown D          17-09.25  
 10 Luscombe, Piers              Episcopal            x17-03.75  
 11 Dion, Nate                   Paul VI               17-02.50  
 12 Stubbs, Collin               St JP the Great       16-11.25  
 13 Bass-Hayden, Cayden          St JP the Great       16-07.00  
 14 Gillman, Robert              Paul VI               16-03.25  
 15 Alexander, Dan               Potomac               16-02.75  
 16 Turman, Miles                Potomac               16-01.00  
 17 Harkness, Sebastian          Georgetown D          15-06.50  
 18 Nation, Ayden                Paul VI              x14-06.50  
 19 Norwood, Rahmin              St JP the Great      x14-01.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
 OPEN PIT  BOYS & GIRLS  1:30 - 2:30
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fiorenza, Nicholas           Gonzaga               38-08.25   10   
  2 Dion, Nate                   Paul VI               34-08.00    8   
  3 Rooks, Patrick               Gonzaga               34-07.75    6   
  4 Williams, Justin             Gonzaga              x29-09.75  
  5 Gillman, Robert              Paul VI               29-04.00    4   
  6 Savoy, Bryce                 Georgetown D          28-03.00    2   
 
Boys Shot Put
=======================================================================
 4 Throws
 Minimum 33'
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Butler, Michael              G.Prep                42-04.00   10   
  2 Giuliani, Dennis             Flint Hill            38-11.00    8   
  3 Cross, Jelani                Landon                38-03.00    6   
  4 Williams, Joshua             Gonzaga               37-10.00    4   
  5 Zeng, David                  Episcopal             37-08.50    2   
  6 Jenkins, Parker              Episcopal             37-08.00    1   
  7 McGuire, Tre                 Gonzaga               37-06.00  
  8 Stallings, Jeff              Episcopal            x37-03.00  
  9 McCray, Leo                  Episcopal            x36-08.50  
 10 Madenga, Irvine              SSSAS                 36-06.00  
 11 Posey, Dylan                 Georgetown D          35-05.00  
 12 Schuham-Anders, Isaiah       Georgetown D          34-10.00  
 13 Grunau, Jon                  Episcopal            x34-09.00  
 14 Harris, Logan                Gonzaga              x33-11.50  
 15 Montgomery, Bryce            Potomac               33-01.00  
 16 Pollard, Aidan               Paul VI               32-00.00  
 17 Randle, Jonathan             SSSAS                 31-08.00  
 18 McGarry, Max                 Paul VI               26-07.50  
 19 Schott, Richie               St JP the Great       26-01.50  
 20 Brown, Tim                   Paul VI              x24-11.00  
 21 Saint Victor, Alexander      St JP the Great       21-02.00  
 22 Eddy, Ethan                  St JP the Great      x19-06.50  
 
Mixed 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bezuneh, Nathan            M SSSAS                 10:41.84   10   
  2 Escamilla, Chris           M St JP the Great       11:32.04    8   
  3 Satola, Oliver             M Georgetown D          11:32.70    6   
  4 Mullery, Sean              M G.Prep                11:39.68    4   
  5 Siff, Matthew              M Georgetown D          11:51.99    2   
  6 Singer, Felipe             M G.Prep                12:02.43    1   
  7 Kiernan, Patrick           M Paul VI               12:21.54  
  8 Yang, Joyce                W Georgetown D         x13:39.24  
  9 Driessen, Lucia            W Georgetown D         x14:36.08  
 10 Rosenberg, Nathaniel       M Georgetown D         x14:39.98  
 11 Axelrod, Sophie            W Georgetown D         x14:44.99  
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Georgetown Day              91        2) Episcopal                  68   
    3) Georgetown Visitation       46        4) Saint John Paul the Great  38   
    5) Potomac                     35        6) Flint Hill                 34   
    7) Paul VI                     23        8) St Stephens and St Agnes   20   
    9) Bishop Ireton                4                                           
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Gonzaga                    100        2) Georgetown Prep            54   
    3) Saint John Paul the Great   42        4) Episcopal                  32   
    5) Potomac                     28        5) Georgetown Day             28   
    7) Paul VI                     24        8) St Stephens and St Agnes   22   
    9) Bishop Ireton               15       10) Flint Hill                 11   
   11) Landon                       7                                       


Return to Top

Email | About