MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Rebel Relays
Hosted By: Lanham
Lanham, Maryland
2017-04-21

results from md.milesplit.com
Licensed to Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/23/2017 10:42 AM
                     37th Lanham Rebel Relays - 4/21/2017                      
                      Live Results @ www.tumeytiming.com                       
                              South Hagerstown HS                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Damascus  'A'                                      13:26.46  
     1) Whitehorn-Coriz, Alexis         2) Parker, Anna                   
     3) Elliot, Anne                    4) Delaplaine, Heather            
  2 South Hagerstown  'A'                              13:50.47  
     1) Metz, Erica                     2) Jiles, Taylor                  
     3) Carroll, Taylor                 4) Alexander, Emily               
  3 Seneca Valley  'A'                                 14:13.16  
     1) Guise, Abigail                  2) Barros, Carmen                 
     3) Staskal, Elizabeth              4) Pugh, Jordyn                   
  4 Clarksburg  'A'                                    14:14.74  
     1) Jackson, Avery                  2) Schwartz, Karalyn              
  5 Smithsburg  'A'                                    14:16.79  
     1) 8 Moholt, Mallory               2) 9 Wandalowski, Quinn           
     3) 10 Wynkoop, Andi                4) 11 Vidal, Ally                 
  6 North Hagerstown  'A'                              14:16.93  
     1) Myers, Skylar                   2) Bascom, Adria                  
     3) Mertz, Madison                  4) Betancur, Geraldine            
  7 Brunswick  'A'                                     14:51.62  
     1) Gaynor, Amanda                  2) Jeffers, Sveta                 
     3) McGillivray, Elly               4) Stepoulos, Emilee              
  8 Williamsport  'A'                                  15:18.02  
     1) Brawner, Samantha               2) Sprout, Mikaela                
     3) Atha, Stephanie                 4) Gladhill, Riley                
  9 Governor Thomas Johnson  'A'                       15:39.07  
     1) Poppert, Zoe                    2) Jack, Josie                    
     3) Bossaller, Clara                4) Bavari, Arissa                 
 
Event 2  Boys Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Hagerstown  'A'                              11:20.54  
     1) Gazzola, Ben                    2) Scott, Zahir                   
     3) Vipond, Saige                   4) Neely, Nathaniel               
  2 Damascus  'A'                                      11:20.58  
     1) Shapiro, Cole                   2) Sauceda, Iversson              
     3) Raymond, Benjamin               4) Rivas, Luis                    
  3 Governor Thomas Johnson  'A'                       11:43.06  
     1) Goodrich, Josh                  2) Myers, Isaiah                  
     3) Poppert, Dylan                  4) Bavari, Daveen                 
  4 Clarksburg  'A'                                    11:49.11  
     1) Dyal, Nick                      2) Eig, Sam                       
     3) Chen, Alwin                     4) Chunga, Fomujang               
  5 South Hagerstown  'A'                              11:49.54  
     1) Mkamba, Salim                   2) Carbaugh, Ben                  
     3) Williams, Dajuan                4) Womack, Judah                  
  6 Williamsport  'A'                                  12:00.86  
     1) Miller, AJ                      2) Hudson, Patrick                
     3) Weschler, Jordan                4) Chalker, Zane                  
  7 Seneca Valley  'A'                                 12:36.31  
     1) Sanchez, Sergio                 2) Roach, Jeffrey                 
     3) Kamdem, Joseph                  4) Achouakong, Giresse            
  8 Smithsburg  'A'                                    12:54.66  
     1) 19 Coleman, Noah                2) 2 Shifflett, Cole              
     3) 3 McIntyre, Logan               4) 4 Kalons, John                 
  9 Brunswick  'A'                                     12:55.12  
     1) Fox, Justin                     2) Noonan, Connor                 
     3) Walsh, Ryan                     4) Watkins, Jacob                 
 
Event 3  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Watkins Mill  'A'                                   1:44.79   2 
     1) Miller, Rhoda                   2) Tutu, Nana                     
     3) Lyles, Legaci                   4) Sobratti, Jada                 
  2 Damascus  'A'                                       1:49.40   2 
     1) Del Borrello, Mina              2) Kameka, Melissa                
     3) Kameka, Samantha                4) Govan, Taeviana                
  3 Clarksburg  'A'                                     1:49.44   2 
     1) Jackson, Avery                  2) Forrest, Brynn                 
     3) Elliott, Grace                  4) Alvaringa, Giulia              
  4 North Hagerstown  'A'                               1:51.66   2 
     1) Bascom, Adria                   2) Nkwonta, Ginika                
     3) Pitsnogle, Carly                4) Scallion, Natalie              
  5 South Hagerstown  'A'                               1:55.12   2 
     1) Hughes, Alexis                  2) Smith, Jaya                    
     3) Spencer, Caryn                  4) Sheriff, Sitta                 
  6 Brunswick  'A'                                      1:56.34   2 
     1) Donoghue, Loretta               2) Lee, Audrey                    
     3) Martin, Brittney                4) Stepler, Isabelle              
  7 Smithsburg  'A'                                     1:58.25   1 
     1) 12 Patterson, Lee               2) 13 Djampa, Ines                
     3) 14 Daniels, Lauryn              4) 18 Whitt, Olivia               
  8 Seneca Valley  'A'                                  1:58.39   1 
     1) Gesse, Corine                   2) Smith, Rashwana                
     3) Okoye, Nonyelum                 4) Bailey, Samantha               
  9 Williamsport  'A'                                   1:58.44   1 
     1) Sprout, Mikaela                 2) Gaines, Madison                
     3) Dobranski, Portia               4) Fluharty, Emily                
 
Event 4  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Damascus  'A'                                       1:31.54   2 
     1) Ayo-durojaiye, Tikristi         2) Vinson, Markus                 
     3) McNeill III, John               4) Smith, Javier                  
  2 North Hagerstown  'A'                               1:33.11   2 
     1) Whitehurst, Treymon             2) Scott, Zahir                   
     3) White, Jiar                     4) Keating, Dominick              
  3 Watkins Mill  'A'                                   1:35.44   2 
     1) Vault, Nathaniel                2) Sayeh, Salekri                 
     3) Adjapong, Nicholas              4) Okoli, Vincent-David           
  4 Clarksburg  'A'                                     1:36.02   2 
     1) Dave, Yash                      2) Dyal, Nick                     
     3) Cunha, Fomu                     4) Burgaletta, Matthew            
  5 Governor Thomas Johnson  'A'                        1:37.89   2 
     1) Haga, Paul                      2) Green, Aidan                   
     3) Gibson, Tyler                   4) Berenschot, Max                
  6 Smithsburg  'A'                                     1:41.67   1 
     1) 5 McCuin, Connor                2) Bevis, Dashiell                
     3) 6 Johnson, Aaron                4) 7 Taylor, Brady                
  7 Seneca Valley  'A'                                  1:42.01   1 
     1) Pierson, Jayden                 2) Roach, Jeffrey                 
     3) Hernandez, Edwin                4) Simpson, Sevaun                
  8 Williamsport  'A'                                   1:46.02   2 
     1) Ansah, Shawn                    2) Murray, Rion                   
     3) Yost, Caleb                     4) Morris, Casey                  
  9 Brunswick  'A'                                      1:54.37   1 
     1) Caceres, Alejandro              2) Garcia, Santiago               
     3) Varner, Alex                    4) Alfano, Alex                   
 
Event 5  Girls Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 South Hagerstown  'A'                               1:12.09   3 
  2 North Hagerstown  'A'                               1:12.49   2 
  3 Clarksburg  'A'                                     1:13.80   1 
  4 Smithsburg  'A'                                     1:15.62   2 
  5 Seneca Valley  'A'                                  1:15.88   1 
  6 Brunswick  'A'                                      1:17.18   3 
  7 Williamsport  'A'                                   1:18.58   1 
 
Event 6  Boys Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Governor Thomas Johnson  'A'                        1:07.34   2 
  2 North Hagerstown  'A'                               1:09.56   1 
  3 Seneca Valley  'A'                                  1:11.14   3 
  4 South Hagerstown  'A'                               1:13.99   1 
  5 Williamsport  'A'                                   1:14.31   3 
  6 Clarksburg  'A'                                     1:14.60   1 
  7 Smithsburg  'A'                                     1:22.62   2 
  8 Brunswick  'A'                                      1:24.26   2 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       McCloskey, Alyssa      Clarksburg             2:23.69  
  2       Ancalmo, Juliana       Damascus               2:24.02  
  3    23 Lindsay, Erica         Smithsburg             2:28.17  
  4       Alexander, Emily       South Hagers           2:30.09  
  5       Jeffers, Sveta         Brunswick              2:34.98  
  6       Gladhill, Riley        Williamsport           2:37.44  
  7       Myers, Skylar          North Hagers           2:39.52  
  8       Staskal, Elizabeth     Seneca Valle           3:01.95  
  9       Sequeira, Adilia       Watkins Mill           3:09.77  
 
Event 8  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Johnson, Cheyenne      Governor Tho           2:00.61  
  2       Winslow, Kamren        Smithsburg             2:03.68  
  3       Hammond, Jared         Damascus               2:04.50  
  4       Williams, Dajuan       South Hagers           2:06.49  
  5       Neely, Nathaniel       North Hagers           2:08.61  
  6       Lee, Jared             Clarksburg             2:08.90  
  7       Hibbert, Tyrese        Watkins Mill           2:09.02  
  8       Delilly, Zion          Seneca Valle           2:31.08  
 
Event 9  Girls 800 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Clarksburg  'A'                                     1:55.52   2 
     1) Mitchell, Ryan                  2) Forrest, Brynn                 
     3) Limber, Xanthi                  4) Asjid, Rabia                   
  2 Watkins Mill  'A'                                   1:57.05   2 
     1) Harper, Dajia                   2) Williams, Rosie                
     3) Sobratti, Jada                  4) Secke, Theresa                 
  3 South Hagerstown  'A'                               1:58.16   2 
     1) Sivera, Adaneika                2) Hughes, Alexis                 
     3) Sheriff, Sitta                  4) Carroll, Taylor                
  4 Smithsburg  'A'                                     2:00.56   2 
     1) 15 Baker, Carleigh              2) 12 Patterson, Lee              
     3) 18 Whitt, Olivia                4) 14 Daniels, Lauryn             
  5 Damascus  'A'                                       2:01.79   2 
     1) Crigger, Makenzie               2) Parks, Paige                   
     3) Venkataraman, Nishedhya         4) Smith, Gabrielle               
  6 Seneca Valley  'A'                                  2:03.32   2 
     1) Burgess, Sahirra                2) Smith, Rashwana                
     3) Gesse, Corine                   4) Okoye, Nonyelum                
  7 Williamsport  'A'                                   2:15.16   2 
     1) Wooster, Haley                  2) Koopman, Breanna               
     3) Sprout, Mikaela                 4) Fluharty, Emily                
  8 Brunswick  'A'                                      2:22.87   1 
     1) Adam, Kayleigh                  2) Cicmanec, Rosie                
     3) Edwards, Caroline               4) Madsen, Trine                  
 
Event 10  Boys 800 Sprint Medley
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Watkins Mill  'A'                                   1:38.39   2 
     1) Branch, Jorden                  2) Okoli, Vincent-David           
     3) Sayeh, Salekri                  4) Adjapong, Nicholas             
  2 South Hagerstown  'A'                               1:41.61   2 
     1) Gonzalez-King, Francisco        2) McDonald, Eric                 
     3) Coulibaly, Gaoussou             4) Williams, Dajuan               
  3 Seneca Valley  'A'                                  1:43.72   2 
     1) Simpson, Sevaun                 2) Minnick, Zachary               
     3) Roach, Jeffrey                  4) Rivera, Christopher            
  4 North Hagerstown  'A'                               1:43.80   2 
     1) Whitehurst, Treymon             2) Davis, Ralphiel                
     3) Keating, Dominick               4) Smith, Dyujay                  
  5 Smithsburg  'A'                                     1:44.30   2 
     1) 19 Coleman, Noah                2) 20 Mbugua, Christian           
     3) 7 Taylor, Brady                 4) Little, Aaron                  
  6 Williamsport  'A'                                   1:44.36   2 
     1) Ansah, Shawn                    2) Hann, Zachary                  
     3) Murray, Rion                    4) Weschler, Jordan               
  7 Governor Thomas Johnson  'A'                        1:53.04   2 
     1) Mills, Donavin                  2) Bason, Ivan                    
     3) Green, Aidan                    4) Maheu, Jonathan                
  8 Brunswick  'A'                                      2:05.77   1 
     1) McKnew, Nathan                  2) Strange, Dawson                
     3) Jordan, Mark                    4) Struss, John                   
 
Event 11  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Damascus  'A'                                       9:51.03  
     1) Kameka, Samantha                2) Whitehorn-Coriz, Alexis        
     3) Delaplaine, Heather             4) Kameka, Melissa                
  2 Smithsburg  'A'                                    10:26.73  
     1) 8 Moholt, Mallory               2) 16 Jerwick, Mikaela            
     3) 9 Wandalowski, Quinn            4) Lindsay, Leah                  
  3 Clarksburg  'A'                                    10:43.55  
     1) Allen, Catherine                2) Arensmeyer, Bridget            
     3) Cypriano, Leah                  4) Hoke, Lakyiah                  
  4 South Hagerstown  'A'                              11:13.22  
     1) Armstrong, Lauren               2) Welsh, Mady                    
     3) Baker, Katelyn                  4) Bedard, Kelly                  
  5 North Hagerstown  'A'                              11:26.05  
     1) Myers, Skylar                   2) Mertz, Madison                 
     3) Betancur, Geraldine             4) Fleetwood, Micaela             
  6 Seneca Valley  'A'                                 11:44.99  
     1) Barros, Carmen                  2) Mandalou, Shannon              
     3) Staskal, Elizabeth              4) Guise, Abigail                 
  7 Brunswick  'A'                                     11:56.47  
     1) Gaynor, Amanda                  2) Jeffers, Sveta                 
     3) Stepoulos, Emilee               4) McGillivray, Elly              
  8 Governor Thomas Johnson  'A'                       12:08.10  
     1) Bavari, Arissa                  2) Poppert, Zoe                   
     3) Bossaller, Clara                4) Jack, Josie                    
  9 Williamsport  'A'                                  12:57.03  
     1) Campbell, Megan                 2) Bollinger, Madison             
     3) Foltz, Kayleigh                 4) Atha, Stephanie                
 
Event 12  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Hagerstown  'A'                               8:51.31  
     1) Butts, David                    2) Sebrosky, Daniel               
     3) Stine, Andrew                   4) Owusu Ayim, Bossman            
  2 Smithsburg  'A'                                     8:54.46  
     1) Little, Aaron                   2) 2 Shifflett, Cole              
     3) 21 Ortega, Michael              4) 22 Merritt, Will               
  3 Clarksburg  'A'                                     8:56.69  
     1) Botello, Jonathan               2) Eig, Sam                       
     3) Escobar, Samuel                 4) Cunha, Fomu                    
  4 Watkins Mill  'A'                                   9:21.69  
     1) Gaal, Rasheed                   2) Borja, Virgilio                
     3) Borja, Eugenio                  4) Hibbert, Tyrese                
  5 Damascus  'A'                                       9:24.53  
     1) Hammond, Jared                  2) Sauceda, Iversson              
     3) Rivas, Luis                     4) Raymond, Benjamin              
  6 Governor Thomas Johnson  'A'                        9:29.88  
     1) Orland, Jacob                   2) Poppert, Dylan                 
     3) Goodrich, Josh                  4) Bavari, Daveen                 
  7 South Hagerstown  'A'                               9:40.67  
     1) Womack, Judah                   2) Bagwell-Cook, Malik            
     3) Jones, Kobe                     4) Witmer, Timothy                
  8 Williamsport  'A'                                   9:56.81  
     1) Shah, Aaryan                    2) Yun, Pisey                     
     3) Werder, Alex                    4) Reed, Seth                     
  9 Brunswick  'A'                                     10:33.14  
     1) Fox, Justin                     2) Noonan, Connor                 
     3) Walsh, Ryan                     4) Watkins, Jacob                 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Watkins Mill  'A'                                     49.33   2 
     1) Tutu, Nana                      2) Miller, Rhoda                  
     3) Harper, Dajia                   4) Sobratti, Jada                 
  2 Clarksburg  'A'                                       51.70   2 
     1) Alvaringa, Giulia               2) Asjid, Rabia                   
     3) Choi, Regina                    4) Evans, Paige                   
  3 South Hagerstown  'A'                                 51.88   2 
     1) Sivera, Adaneika                2) Hughes, Alexis                 
     3) Carson, Jaziria                 4) Sheriff, Sitta                 
  4 Damascus  'A'                                         53.32   2 
     1) Crigger, Makenzie               2) Steele, Darien                 
     3) Venkataraman, Nishedhya         4) Del Borrello, Mina             
  5 Brunswick  'A'                                        53.85   2 
     1) Donoghue, Loretta               2) Lee, Audrey                    
     3) Martin, Brittney                4) Stepler, Isabelle              
  6 Seneca Valley  'A'                                    53.87   2 
     1) Burgess, Sahirra                2) Elegon, Ever                   
     3) Godonou, Sharon                 4) Gnoumou, Deborah               
  7 Governor Thomas Johnson  'A'                          56.14   1 
     1) Hoult, Jessica                  2) Robinson, Tiara                
     3) Grant, Jaydra                   4) Drummond, Deja                 
  8 Smithsburg  'A'                                       58.14   1 
     1) 13 Djampa, Ines                 2) 17 Wallace, Jenna              
     3) Sagoe, Jane                     4) 14 Daniels, Lauryn             
  9 Williamsport  'A'                                   1:00.21   1 
     1) Wooster, Haley                  2) Koopman, Breanna               
     3) Koons, Abby                     4) Kitchen, Abi                   
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Damascus  'A'                                         43.34   2 
     1) Ayo-durojaiye, Tikristi         2) Vinson, Markus                 
     3) McNeill III, John               4) Smith, Javier                  
  2 Seneca Valley  'A'                                    44.59   2 
     1) Powell-Graves, Rickey           2) Rivera, Christopher            
     3) Wilson, Lance                   4) Williams, J'Sean               
  3 Watkins Mill  'A'                                     45.65   2 
     1) Vault, Nathaniel                2) Sayeh, Salekri                 
     3) Branch, Jorden                  4) Okoli, Vincent-David           
  4 South Hagerstown  'A'                                 46.21   2 
     1) Gonzalez-King, Francisco        2) McDonald, Eric                 
     3) Barnes, Larry                   4) Booker, Khalil                 
  5 Clarksburg  'A'                                       48.10   2 
     1) Aberin, Deric                   2) Burgaletta, Matthew            
     3) Cunha, Fomu                     4) Cupples, Andrew                
  6 Governor Thomas Johnson  'A'                          48.31   1 
     1) Jimenez, Nick                   2) Kersey, Marcus                 
     3) Heath, Khalil                   4) Stepney, Nicholas              
  7 Smithsburg  'A'                                       48.40   1 
     1) 19 Coleman, Noah                2) Chinn, Ryan                    
     3) 7 Taylor, Brady                 4) 5 McCuin, Connor               
  8 Williamsport  'A'                                     50.04   1 
     1) Ansah, Shawn                    2) Morris, Casey                  
     3) Espiritu, Willy                 4) Werder, Joe                    
  9 Brunswick  'A'                                        52.29   1 
     1) Alfano, Alex                    2) Caceres, Alejandro             
     3) Strange, Dawson                 4) Varner, Alex                   
 
Event 15  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Damascus  'A'                                       4:05.09   2 
     1) Del Borrello, Mina              2) Kameka, Melissa                
     3) Ancalmo, Juliana                4) Kameka, Samantha               
  2 Seneca Valley  'A'                                  4:16.17   2 
     1) Pugh, Jordyn                    2) Godonou, Sharon                
     3) Gnoumou, Deborah                4) Elegon, Ever                   
  3 Clarksburg  'A'                                     4:16.75   2 
     1) Clayton, Michelle               2) Asjid, Rabia                   
     3) Giwa, Aminat                    4) Limber, Xanthi                 
  4 Watkins Mill  'A'                                   4:18.52   2 
     1) Tutu, Nana                      2) Miller, Rhoda                  
     3) Lyles, Legaci                   4) Burton, Amelia                 
  5 South Hagerstown  'A'                               4:27.29   2 
     1) Jiles, Taylor                   2) Carroll, Taylor                
     3) Armstrong, Lauren               4) Smith, Jaya                    
  6 North Hagerstown  'A'                               4:28.04   2 
     1) Bascom, Adria                   2) Scallion, Natalie              
     3) Pitsnogle, Carly                4) Fleetwood, Micaela             
  7 Smithsburg  'A'                                     4:31.25   1 
     1) Beck-Schmieder, Quinn           2) Gillespie, Katheryn            
     3) 10 Wynkoop, Andi                4) 14 Daniels, Lauryn             
  8 Brunswick  'A'                                      4:36.34   1 
     1) Donoghue, Loretta               2) Jeffers, Sveta                 
     3) Madsen, Trine                   4) McGillivray, Elly              
  9 Williamsport  'A'                                   4:42.53   1 
     1) Sprout, Mikaela                 2) Gladhill, Riley                
     3) Dobranski, Portia               4) Fluharty, Emily                
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Governor Thomas Johnson  'A'                        3:23.97   2 
     1) Johnson, Cheyenne               2) Berenschot, Max                
     3) Burrus, Sean                    4) Myers, Isaiah                  
  2 Seneca Valley  'A'                                  3:29.13   2 
     1) Wilson, Lance                   2) Williams, J'Sean               
     3) Powell-Graves, Rickey           4) Kamdem, Joseph                 
  3 Damascus  'A'                                       3:30.45   2 
     1) Ayo-durojaiye, Tikristi         2) Vinson, Markus                 
     3) McNeill III, John               4) Smith, Javier                  
  4 North Hagerstown  'A'                               3:33.92   2 
     1) Berg, Zachary                   2) Scott, Zahir                   
     3) Vipond, Saige                   4) Keating, Dominick              
  5 Clarksburg  'A'                                     3:43.28   2 
     1) Chan, Joseph                    2) Chen, Alwin                    
     3) Dave, Yash                      4) Dyal, Nick                     
  6 Watkins Mill  'A'                                   3:46.31   2 
     1) Gaal, Rasheed                   2) Vault, Nathaniel               
     3) Hibbert, Tyrese                 4) Adjapong, Nicholas             
  7 Smithsburg  'A'                                     3:49.69   1 
     1) Winslow, Kamren                 2) 2 Shifflett, Cole              
     3) 6 Johnson, Aaron                4) Bevis, Dashiell                
  8 Brunswick  'A'                                      3:54.02   1 
     1) Fox, Justin                     2) McKnew, Nathan                 
     3) Garcia, Santiago                4) Walsh, Ryan                    
  9 South Hagerstown  'A'                               3:55.30   2 
     1) Mkamba, Salim                   2) Coulibaly, Gaoussou            
     3) Bedregall, Zayne                4) Armstrong, Tristan             
 10 Williamsport  'A'                                   3:56.12   1 
     1) Murray, Rion                    2) Ramiriz, Carlos                
     3) Hudson, Patrick                 4) Weschler, Jordan               
 
Event 17  Girls High Jump Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Brooks, Ceara          Brunswick              5-02.00  
  1       McCloskey, Alyssa      Clarksburg             5-02.00  
  1       Cicmanec, Rosie        Brunswick              5-02.00  
  4       Chance, LeNisha        South Hagers           4-10.00  
  4       Leisinger, Sadie       South Hagers           4-10.00  
  6       Anthony, Asia          Smithsburg             4-08.00  
  7       Torres, Melanie        Watkins Mill           4-06.00  
  7       Gnoumou, Deborah       Seneca Valle           4-06.00  
  7       Ballengee, Jaedyn      North Hagers           4-06.00  
  7       McAdam, Brianna        Clarksburg             4-06.00  
 11       Grant, Jaydra          Governor Tho           4-04.00  
 11       Gaines, Madison        Williamsport           4-04.00  
 11       Dupre, Renee           Smithsburg             4-04.00  
 
Event 18  Boys High Jump Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       McDonald, Kaithon      South Hagers           6-00.00  
  2       Dillard, Ravaughn      North Hagers           5-10.00  
  2       Mccarly, Seth          Watkins Mill           5-10.00  
  2       Harrison-Moore, Na     South Hagers           5-10.00  
  2       White, Jiar            North Hagers           5-10.00  
  6       Spiess, Ben            Clarksburg             5-04.00  
  6       Varner, Alex           Brunswick              5-04.00  
  6       Huffer, Andrew         Williamsport           5-04.00  
  9       Gibson, Tyler          Governor Tho           5-02.00  
  9       Werder, Joe            Williamsport           5-02.00  
  9       Bason, Ivan            Governor Tho           5-02.00  
 12       Werre, Matthew         Watkins Mill           5-00.00  
 
Event 19  Girls Pole Vault Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Evans, Paige           Clarksburg             9-01.00  
  2       Riss, Devin            North Hagers           7-07.00  
  2       Fogle, Madison         Governor Tho           7-07.00  
  2       Koons, Abby            Williamsport           7-07.00  
  2       Alvarez, Maggie        Smithsburg             7-07.00  
  6       Schwartz, Karalyn      Clarksburg             7-01.00  
  7       Drummond, Deja         Governor Tho           6-07.00  
  7       Martin, Brittney       Brunswick              6-07.00  
  7       Barnes, Asha           North Hagers           6-07.00  
 10       Kitchen, Abi           Williamsport           6-01.00  
 10       Madsen, Trine          Brunswick              6-01.00  
 10       Koopman, Breanna       Williamsport           6-01.00  
 
Event 20  Boys Pole Vault Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Ferguson, Bryce        Governor Tho          13-01.00  
  2       Walters, Justin        Williamsport          12-01.00  
  3       O'Ney, Kyle            Williamsport          11-07.00  
  4       Little, Aaron          Smithsburg             9-07.00  
  5       Milihram, Frank        Smithsburg             8-07.00  
  6       Kerley, Tanner         North Hagers           7-01.00  
 
Event 21  Girls Long Jump Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Morris, Jordyn         North Hagers          16-08.75  
  2       Hoult, Jessica         Governor Tho          15-04.00  
  3       Elegon, Ever           Seneca Valle          15-02.00  
  4       Bailey, Samantha       Seneca Valle          15-01.00  
  5       Shields, Brooke        Clarksburg            14-09.75  
  6       Govan, Taeviana        Damascus              14-06.00  
  7       Grant, Jaydra          Governor Tho          14-02.50  
  8       McCarthy, Sarah        North Hagers          13-08.75  
  9       Sivera, Adaneika       South Hagers          12-07.75  
 10       Olave Sumpter, Gis     Smithsburg            12-06.75  
 11       Racine, Bailey         Williamsport          12-05.50  
 12       Wooster, Haley         Williamsport          12-03.50  
 13       Edwards, Claire        Brunswick             11-02.50  
 14       Campbell, Regine       Clarksburg             1-10.00  
 
Event 22  Boys Long Jump Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       McDonald, Kaithon      South Hagers          21-02.00  
  2       Wilson, Lance          Seneca Valle          20-06.00  
  2       Dillard, Ravaughn      North Hagers          20-06.00  
  4       White, Jiar            North Hagers          20-03.50  
  5       Mccarly, Seth          Watkins Mill          19-09.50  
  6    31 Ikwubuo, Lincoln       South Hagers          18-11.50  
  7       Varner, Alex           Brunswick             17-11.00  
  8       McKnew, Nathan         Brunswick             17-08.50  
  9       Werder, Joe            Williamsport          17-07.00  
 10       Shirey, Nick           Smithsburg            17-06.50  
 11       Thorpe, Kameron        Watkins Mill          17-03.75  
 12       Pierson, Jayden        Seneca Valle          17-03.00  
 13       Walthour, Joseph       Clarksburg            17-01.00  
 14       Hudson, Patrick        Williamsport          16-09.50  
 15    30 sasao, chris           Clarksburg            16-07.00  
 16       Winslow, Kamren        Smithsburg            15-07.00  
 17       Kersey, Marcus         Governor Tho          14-07.75  
 
Event 23  Girls Triple Jump Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Shields, Brooke        Clarksburg            32-01.00  
  2       Hoult, Jessica         Governor Tho          31-05.50  
  3       Bailey, Samantha       Seneca Valle          30-10.00  
  4       Scallion, Natalie      North Hagers          30-06.50  
  5       Carson, Jaziria        South Hagers          29-11.00  
  6       Cypriano, Leah         Clarksburg            29-05.50  
  7       Fluharty, Emily        Williamsport          29-05.25  
  8       Gaines, Madison        Williamsport          28-02.00  
  9       Lee, Audrey            Brunswick             27-09.00  
 10       Olave Sumpter, Gis     Smithsburg            27-03.75  
 11       Muakat, Qamar          Seneca Valle          26-01.50  
 12    17 Wallace, Jenna         Smithsburg            25-00.50  
 
Event 24  Boys Triple Jump Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Dillard, Ravaughn      North Hagers          44-04.50  
  2       Harrison-Moore, Na     South Hagers          41-05.75  
  3       Huffer, Andrew         Williamsport          39-09.50  
  4    31 Ikwubuo, Lincoln       South Hagers          39-05.50  
  5       Spiess, Ben            Clarksburg            39-03.50  
  6       Senghore, Matharr      North Hagers          38-06.75  
  7       Shirey, Nick           Smithsburg            36-09.75  
  8       Sosoo, Chris           Governor Tho          36-08.50  
  9       McKnew, Nathan         Brunswick             36-06.75  
 10       Chinn, Ryan            Smithsburg            36-04.00  
 11       Stepney, Nicholas      Governor Tho          34-06.00  
 12       Toure, Ibrahim         Clarksburg            32-00.00  
 13       Garcia, Santiago       Brunswick             30-09.00  
 14       Berhanu, Samuel        Watkins Mill          29-08.25  
 
Event 25  Girls Discus Throw Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Limber, Xanthi         Clarksburg              104-07  
  2       Cline, Mikayla         Williamsport            103-05  
  3       Jarrett, Alexia        South Hagers             84-00  
  4       Giwa, Aminat           Clarksburg               83-00  
  5       Henning, Tara          Damascus                 70-05  
  6       Ewane, Raberta         Watkins Mill             65-09  
  7       Sevon, Emefa           Seneca Valle             65-03  
  8       Dean, Kerryann         South Hagers             64-09  
  9       Lindsay, Leah          Smithsburg               63-05  
 10       Michaels, Lakin        Williamsport             60-06  
 11       Cicmanec, Rosie        Brunswick                60-02  
 12       Goodman, Catherine     Brunswick                59-08  
 13       Siryon, Cienneh        Watkins Mill             59-03  
 14    15 Baker, Carleigh        Smithsburg               57-06  
 15       Amalfitano, Sarah      North Hagers             56-11  
 16       Nkwonta, Kosie         North Hagers             55-04  
 17       Adeoye, Oreoluwa       Governor Tho             54-05  
 18       Basemera, Stacy        Seneca Valle             54-03  
 19       Mondo, Lenzy           Governor Tho             49-09  
 20       Gruber, Sara           Damascus                 39-04  
 
Event 26  Boys Discus Throw Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Hott, Kurt             Smithsburg              114-00  
  2       Leach, Jonah           Smithsburg              106-02  
  3       George, Connor         Watkins Mill            102-07  
  4       Guglielmone, Jon       Clarksburg               99-07  
  5       Smith, Alexander       Clarksburg               95-06  
  6       McKoy, Nikolas         North Hagers             89-04  
  7    28 Dillard, d             North Hagers             85-11  
  8       Shapiro, Cole          Damascus                 80-09  
  9       Carroll, Janari        Williamsport             70-06  
 10       Merlos, Aaron          Watkins Mill             68-02  
 11    27 Staley, C              South Hagers             65-08  
 12       Gambill, Troy          Governor Tho             55-04  
 13    29 Chung, C               Damascus                 50-11  
 14    26 Morrison, Sam          South Hagers             43-09  
 15       Miller, Dustin         Governor Tho              1-08  
 
Event 27  Girls Shot Put Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Limber, Xanthi         Clarksburg            32-05.00  
  2       Cline, Mikayla         Williamsport          31-06.00  
  3       Dorm, Taylor           South Hagers          31-03.00  
  4       Giwa, Aminat           Clarksburg            29-07.75  
  5       Basemera, Stacy        Seneca Valle          28-04.00  
  6       Dean, Kerryann         South Hagers          27-11.25  
  7       Gruber, Sara           Damascus              25-03.00  
  8       Cabatit, Katelin-L     North Hagers          24-09.50  
  8       Michaels, Lakin        Williamsport          24-09.50  
 10       Sevon, Emefa           Seneca Valle          24-06.50  
 11       Edwards, Caroline      Brunswick             24-04.00  
 12       Rowe, Brianna          Smithsburg            24-00.00  
 13       Ewane, Raberta         Watkins Mill          23-09.25  
 14       Siryon, Cienneh        Watkins Mill          23-01.50  
 15       Mondo, Lenzy           Governor Tho          22-09.00  
 16       Adeoye, Oreoluwa       Governor Tho          21-11.75  
 17       Henning, Tara          Damascus              21-03.75  
 18    24 kittel, abby           Smithsburg            20-05.25  
 19       Goodman, Catherine     Brunswick             19-04.50  
 20       Aleshire, Maegan       North Hagers          18-09.25  
 
Event 28  Boys Shot Put Relay
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Leach, Jonah           Smithsburg            41-07.00  
  2       Miller, Dustin         Governor Tho          40-01.25  
  3       Hott, Kurt             Smithsburg            39-10.00  
  4       Petti, Andrew          Clarksburg            35-08.25  
  5       Carroll, Janari        Williamsport          34-10.50  
  6       George, Connor         Watkins Mill          34-00.25  
  7       Guglielmone, Jon       Clarksburg            33-01.25  
  8       Merlos, Aaron          Watkins Mill          32-09.00  
  9       Pierson, Jayden        Seneca Valle          32-08.00  
 10       Simpson, Sevaun        Seneca Valle          32-03.75  
 11       Staley, Christian      South Hagers          28-11.25  
 12       Gambill, Troy          Governor Tho          26-00.50  
 13       Strange, Dawson        Brunswick             25-09.00  
 14       Bedregall, Zayne       South Hagers          25-06.00  
 15       Struss, John           Brunswick             23-10.00  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Clarksburg                 105        2) South Hagerstown           63   
    3) Damascus                    53        4) Watkins Mill               38   
    5) Seneca Valley               37        6) Smithsburg                 34   
    7) North Hagerstown            33        8) Williamsport               31   
    9) Brunswick                   19       10) Governor Thomas Johnson    13   
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) North Hagerstown            80        2) Smithsburg                 53   
    3) Governor Thomas Johnson     48        4) Watkins Mill               47   
    5) South Hagerstown            45.50     6) Damascus                   44   
    7) Clarksburg                  43.50     8) Seneca Valley              37   
    9) Williamsport                19       10) Brunswick                   3   


Return to Top

Email | About