MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




MoCo Developmental Meet
MCPS Indoor Meet #1 History
Hosted By: MCPS
Landover, Maryland
2005-12-28

RaceTab Lite by MileSplit.com                       12/28/2005
Results courtesy of Seann Pelkey, Reagan Lynch and QO volunteers
     Montgomery County Developmental Relays - 12/28/2005
                 PG Sportsplex, Landover, Md

6400 Relay Girls Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Northwest                                      23:58     
   2 Blair                                          24:10     
   3 Quince Orchard                                 24:21     
   4 Damascus                                       24:30     
   5 Magruder                                       24:37     
   6 Walt Whitman                                   24:44     
   7 Richard Montgomery                             24:57     
   8 Wootton                                        26:14     
   9 Damascus                                       27:36     

6400 Relay Boys Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Sherwood                                       19:49     
   2 Magruder                                       20:19     
   3 Damascus                                       20:20     
   4 Paint Branch                                   20:53     
   5 Quince Orchard                                 21:16     
   6 Blair                                          21:17     
   7 Magruder                                       21:28     
   8 Walter Johnson                                 21:44     
   9 Walt Whitman                                   22:00     
  10 Churchill                                      22:23     
  11 Northwest                                      22:28     
  12 Sherwood                                       23:04     
  13 Wheaton                                        23:07     
  14 Blake                                          23:08     
  15 Poolesville                                    23:28     
  16 Wootton                                        23:35     
  17 Walter Johnson                                 23:53     
  18 Walt Whitman                                   24:32     
  19 Northwest                                      24:46     

55 Shuttle Dash Girls Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Kennedy                                        30.3      
   2 Damascus                                       31.0      
   3 Quince Orchard                                 31.1      
   4 Magruder                                       31.5      
   5 Churchill                                      31.6      
   6 Blair                                          31.7      
   7 Northwest                                      32.1      
   8 BCC                                            32.3      
   9 Poolesville                                    32.6      
  10 BCC                                            32.7      
  11 Damascus                                       32.9      
  12 Walter Johnson                                 33.2      
  13 Walt Whitman                                   33.6      
  14 Einstein                                       33.7      
  15 Kennedy                                        33.7      
  16 Blake                                          34.1      
  17 Wootton                                        34.4      
  18 Wheaton                                        34.5      
  19 Walt Whitman                                   35.0      
  20 Churchill                                      35.1      
  21 Kennedy                                        35.5      
  22 Magruder                                       35.9      
  23 QO                                             36.3      
  24 NW                                             36.6      
  25 Magruder                                       36.8      
  26 Dam                                            37.6      
  27 Blair                                          35.       
  28 Rockville                                      DQ        

55 Shuttle Dash Boys Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Magruder                                       26.1      
   2 Quince Orchard                                 26.4      
   3 Kennedy                                        26.7      
   4 Blair                                          27.3      
   5 Walter Johnson                                 27.4      
   6 Watkins Mill                                   27.5      
   7 Kennedy                                        27.6      
   8 Churchill                                      27.6      
   9 Wootton                                        27.7      
  10 Paint Branch                                   28.1      
  11 Wheaton                                        28.2      
  12 Einstein                                       28.3      
  13 Northwest                                      28.3      
  14 Walt Whitman                                   28.3      
  15 Damascus                                       28.7      
  16 Sherwood                                       28.7      
  17 Kennedy                                        29.1      
  18 Rockville                                      29.3      
  19 Magruder                                       29.3      
  20 Northwood                                      29.4      
  21 Richard Montgomery                             29.5      
  22 Blair                                          29.8      
  23 Wootton                                        30.1      
  24 Blake                                          30.2      
  25 NW                                             30.3      
  26 BCC                                            30.4      
  27 Rockville                                      31.2      
  28 BCC                                            31.8      
  29 Kennedy                                        32.3      
  30 Dam                                            33.7      
  31 Mag                                            DQ        

55 Shuttle Hurdles Girls Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Northwest                                      42.4      
   2 Walt Whitman                                   44.0      
   3 Magruder                                       45.2      
   4                                                          
   5                                                          
   6                                                          

55 Shuttle Hurdles Boys Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Poolesville                                    36.1      
   2 Quince Orchard                                 37.4      
   3 Magruder                                       38.2      
   4 Northwest                                      38.6      

3200 Meter Relay Girls Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Walt Whitman                                   9:57      
   2 Quince Orchard                                 10:25     
   3 Damascus                                       10:31     
   4 Northwest                                      10:38     
   5 Walter Johnson                                 10:41     
   6 Poolesville                                    10:42     
   7 Walt Whitman                                   11:04     
   8 Kennedy                                        11:06     
   9 Quince Orchard                                 11:07     
  10 Sherwood                                       11:14     
  11 Richard Montgomery                             11:22     
  12 Blair                                          11:28     
  13 Magruder                                       11:43     
  14 Churchill                                      12:07     
  15 Northwest                                      12:21     
  16 Wootton                                        12:28     
  17 Damascus                                       12:29     
  18 BCC                                            12:39     
  19 Magruder                                       12:44     

3200 Meter Relay Boys Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Richard Montgomery                             8:37      
   2 Walt Whitman                                   8:49      
   3 Walter Johnson                                 8:55      
   4 Magruder                                       8:58      
   5 Blake                                          9:10      
   6 Northwest                                      9:12      
   7 Churchill                                      9:14      
   8 Quince Orchard                                 9:14      
   9 Damascus                                       9:15      
  10 Sherwood                                       9:26      
  11 Magruder                                       9:29      
  12 Kennedy                                        9:34      
  13 BCC                                            9:36      
  14 Paint Branch                                   9:53      
  15 Watkins Mill                                   10:15     
  16 Richard Montgomery                             10:18     
  17 Quince Orchard                                 10:21     
  18 Damascus                                       10:22     
  19 Richard Montgomery                             10:24     
  20 Blair                                          10:25     
  21 Northwood                                      10:34     
  22 Wooton                                         10:35     
  23 Magruder                                       10:39     
  24 Wheaton                                        10:50     
  25 Magruder                                       11:05     
  26 WW                                             11:06     
  27 Sherwood                                       11:16     
  28 WJ                                             11:21     
  29 NW                                             11:22     
  30 Blake                                          11:23     
  31 Springbrook                                    11:35     

Sprint Medley Relay Girls Results
4-2-2-8
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Paint Branch                                   4:39.7    
   2 Damascus                                       4:47.2    
   3 Richard Montgomery                             4:52.1    
   4 Northwest                                      4:55.4    
   5 BCC                                            4:55.9    
   6 Poolesville                                    4:56.0    
   7 Poolesville                                    4:56.2    
   8 Whitman                                        4:56.7    
   9 Magruder                                       4:57.3    
  10 Einstein                                       4:58.9    
  11 Blake                                          4:59.7    
  12 Rockville                                      5:01.2    
  13 Quince Orchard                                 5:01.4    
  14 Blair                                          5:09.5    
  15 Sherwood                                       5:13.8    
  16 Quince Orchard                                 5:17.8    
  17 WJ                                             5:18.9    
  18 Magruder                                       5:21.4    
  19 Wheaton                                        5:28.4    
  20 Northwest                                      5:29.4    
  21 BCC                                            5:31.8    
  22 Kennedy                                        5:32.2    
  23 Damascus                                       5:38.9    
  24 Walt Whitman                                   5:42.4    
  25 Churchill                                      5:43.2    
  26 Magruder                                       5:49.7    
  27 Springbrook                                    5:50.5    
  28 Magruder                                       5:54.8    
  29 Magruder                                       5:55.9    
  30 Wootton                                        6:07.3    
  31 Blair                                          6:07.5    

Sprint Medley Relay Boys Results
4-2-2-8
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Richard Montgomery                             3:51.6    
   2 Watkins Mill                                   3:59.2    
   3 Damascus                                       4:00.2    
   4 Quince Orchard                                 4:03.9    
   5 Paint Branch                                   4:06.7    
   6 Magruder                                       4:07.2    
   7 Sherwood                                       4:07.7    
   8 Blair                                          4:07.7    
   9 Damascus                                       4:07.9    
  10 Northwest                                      4:08.2    
  11 Northwood                                      4:08.9    
  12 Wootton                                        4:10.7    
  13 Poolesville                                    4:10.9    
  14 Quince Orchard                                 4:13.7    
  15 Whitman                                        4:14.4    
  16 Wheaton                                        4:14.7    
  17 BCC                                            4:15.7    
  18 Churchill                                      4:16.3    
  19 BCC					    4:20.7                                           
  20 Richard Montgomery                             4:24.5    
  21 Rockville                                      4:27.9    
  22 RM                                             4:28.5    
  23 Wheaton                                        4:29.3    
  24 Blair                                          4:31.4    
  25 Blake                                          4:36.3    
  26 Magruder                                       4:42.4    
  27 Magruder                                       4:42.8    
  28 Kennedy                                        DQ        
  29 PB                                             DQ        

Distance Medley Relay Girls Results
12-4-8-16
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Walt Whitman                                   13:05     
   2 Quince Orchard                                 13:47     
   3 Northwest                                      13:57     
   4 Walter Johnson                                 14:08     
   5 Churchill                                      14:22     
   6 Damascus                                       14:47     
   7 Quince Orchard                                 14:58     
   8 Richard Montgomery                             15:08     
   9 BCC                                            15:15     
  10 Magruder                                       15:25     
  11 Sherwood                                       16:11     
  12 BCC                                            16:16     
  13 Wootton                                        16:29     
  14 Northwest                                      17:40     

Distance Medley Relay Boys Results
12-4-8-16
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Walt Whitman                                   11:56     
   2 Walter Johnson                                 11:57     
   3 Richard Montgomery                             12:03     
   4 BCC					    12:07                                          
   5 Blake                                          12:11     
   6 Magruder                                       12:20     
   7 Northwest                                      12:22     
   8 Einstein                                       12:24     
   9 Quince Orchard                                 12:41     
  10 Sherwood                                       12:53     
  11 Rockville                                      13:04     
  12 Blair                                          13:10     
  13 Magruder                                       13:16     
  14 Damascus                                       13:21     
  15 Northwest                                      13:28     
  16 Paint Branch                                   13:43     
  17 Quince Orchard                                 13:49     
  18 Kennedy                                        13:52     
  19 Richard Montgomery                             13:53     
  20 Wheaton                                        14:00     
  21 Quince Orchard                                 14:08     
  22 Walter Johnson                                 14:25     
  23 Wootton                                        14:26     
  24 Watkins Mill                                   14:27     
  25 Northwest                                      14:39     
  26 BCC                                            14:52     
  27 Churchill                                      15:00     

800 Meter Relay Girls Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Northwest                                      1:49.9    
   2 Damascus                                       1:54.9    
   3 Paint Branch                                   1:56.1    
   4 Quince Orchard                                 1:57.5    
   5 Magruder                                       1:58.5    
   6 Walt Whitman                                   2:00.1    
   7 Kennedy                                        2:01.9    
   8 Blair                                          2:02.6    
   9 Rockville                                      2:02.6    
  10 Northwest                                      2:04.1    
  11 Sherwood                                       2:04.7    
  12 Quince Orchard                                 2:07.1    
  13 BCC                                            2:09.6    
  14 Wheaton                                        2:10.9    
  15 Churchill                                      2:11.0    
  16 Blair                                          2:11.4    
  17 Wootton                                        2:11.5    
  18 Magruder                                       2:12.1    
  19 Northwest                                      2:12.9    
  20 Blake                                          2:13.4    
  21 Magruder                                       2:13.8    
  22 Kennedy                                        2:16.2    
  23 Churchill                                      2:16.3    
  24 Magruder                                       2:16.9    
  25 Damascus                                       2:17.9    
  26 Walt Whitman                                   2:21.1    
  27 Walt Whitman                                   2:22.8    
  28 Northwest                                      2:23.1    
  29 Quince Orchard                                 2:24.7    
  30 Magruder                                       2:26.2    
  31 Magruder                                       2:26.7    

800 Meter Relay Boys Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Richard Montgomery                             1:35.1    
   2 Kennedy                                        1:36.1    
   3 Magruder                                       1:36.8    
   4 Quince Orchard                                 1:38.0    
   5 Damascus                                       1:38.5    
   6 Walter Johnson                                 1:39.6    
   7 Paint Branch                                   1:40.3    
   8 Churchill                                      1:41.1    
   9 Blair                                          1:41.3    
  10 Kennedy                                        1:41.3    
  11 Northwest                                      1:42.3    
  12 Northwest                                      1:42.5    
  13 Magruder                                       1:43.9    
  14 Quince Orchard                                 1:45.2    
  15 Watkins Mill                                   1:45.3    
  16 Walter Johnson                                 1:47.1    
  17 Kennedy                                        1:47.7    
  18 Magruder                                       1:49.4    
  19 Blair                                          1:50.4    
  20 Wheaton                                        1:50.5    
  21 Sherwood                                       1:50.8    
  22 Rockville                                      1:51.8    
  23 Richard Montgomery                             1:52.3    
  24 Richard Montgomery                             1:52.7    
  25 Walt Whitman                                   1:54.1    
  26 Northwest                                      1:55.1    
  27 Magruder                                       1:55.4    
  28 Wootton                                        1:55.5    
  29 Damascus                                       1:55.6    
  30 Blake                                          2:01.1    
  31 Quince Orchard                                 2:19.4    
  32 Northwest                                      DQ        

1600 Meter Relay Girls Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Walt Whitman                                   4:15.3    
   2 Kennedy                                        4:20.5    
   3 Damascus                                       4:28.4    
   4 Paint Branch                                   4:31.6    
   5 Sherwood                                       4:32.4    
   6 Walter Johnson                                 4:33.1    
   7 Northwest                                      4:40.6    
   8 Quince Orchard                                 4:43.5    
   9 Blair                                          4:44.0    
  10 Churchill                                      4:44.7    
  11 Walt Whitman                                   4:44.8    
  12 Damascus                                       4:59.9    
  13 Blake                                          5:03.3    
  14 Kennedy                                        5:11.3    
  15 Northwest                                      5:16.8    
  16 Wootton                                        5:18.1    
  17 Damascus                                       5:23.6    
  18 Northwest                                      6:07.9    

1600 Meter Relay Boys Results
==============================================================
     Team                                           Time      
==============================================================
   1 Kennedy                                        3:41.5    
   2 Walter Johnson                                 3:46.7    
   3 Quince Orchard                                 3:48.5    
   4 Magruder                                       3:49.1    
   5 Sherwood                                       3:51.1    
   6 Blair                                          3:52.2    
   7 Walt Whitman                                   3:53.2    
   8 Paint Branch                                   3:54.1    
   9 Watkins Mill                                   3:54.7    
  10 Blake                                          3:55.6    
  11 Churchill                                      3:56.7    
  12 Northwest                                      3:57.1    
  13 Damascus                                       3:59.4    
  14 Wheaton                                        3:59.7    
  15 Northwest                                      4:02.3    
  16 Wootton                                        4:05.5    
  17 Damascus                                       4:11.8    
  18 Kennedy                                        4:13.8    
  19 Quince Orchard                                 4:16.4    
  20 Paint Branch                                   4:20.7    
  21 Northwest                                      4:23.1    
  22 Walter Johsnon                                 4:30.1    
  23 Damascus                                       4:30.5    
  24 Wootton                                        4:37.5    
  25 Sherwood                                       4:37.7    
  26 Northwest                                      4:41.4    
  27 Damascus                                       5:00.0    

Long Jump Girls Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Walter Johnson                                 35'10.5   
   2 Quince Orchard                                 30'6.75   

Long Jump Boys Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Richard Montgomery                             56'9.75   
   2 Quince Orchard                                 54'6.25   
   3 Northwest                                      53'3.25   
   4 Walter Johnson                                 44'11     
   5 Magruder                                       37'6      
   6 Damascus                                       32'8.75   
   7 Wootton                                        32'6.5    
   8 Springbrook                                    18'1.25   
   9 Poolesville                                    17'11.5   
  10 Kennedy                                        17'10.5   
  11 Walt Whitman                                   17'6      
  12 Blair                                          16'10.25  

Triple Jump Girls Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Walter Johnson                                 91'1"     
   2 Damascus                                       89'3"     
   3 Northwest                                      85'10"    

Triple Jump Boys Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Quince Orchard                                 112'7     
   2 Walt Whitman                                   104'1.5   

High Jump Girls Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Damascus                                       13'       

High Jump Boys Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Quince Orchard                                 15'4"     

Shot Put Girls Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Poolesville                                    79'10     
   2 Damascus                                       71'10     
   3 Blake                                          65'3      
   4 Kennedy                                        64'4      
   5 Northwest                                      64'0      
   6 Richard Montgomery                             59'7      
   7 Magruder                                       47'3      

Shot Put Boys Results
==============================================================
     Team                                           Mark      
==============================================================
   1 Wheaton					    110'8.5                                 
   2 Kennedy                                        110'0     
   3 Richard Montgomery                             100'2.5   
   4 Northwest                                      98'9.75   
   5 Damascus                                       93'2.75   
   6 Quince Orchard                                 91'9      


girls Team Scores
==============================================================
  1. Damascus                       67
  2. Northwest                      52
  3. Quince Orchard                 40
  4. Walt Whitman                   40
  5. Walter Johnson                 27
  6. Kennedy                        22
  7. Paint Branch                   20
  8. Magruder                       14
  9. Poolesville                    12
 10. Blair                          9
 11. Richard Montgomery             7
 12. Blake                          6
 13. Churchill                      4
 14. BCC                            2
 15. Sherwood                       2

boys Team Scores
==============================================================
  1. Quince Orchard                 61
  2. Richard Montgomery             52
  3. Magruder                       42
  4. Kennedy                        32
  5. Walter Johnson                 29
  6. Walt Whitman                   26
  7. Damascus                       17
  8. Northwest                      15
  9. Sherwood                       12
 10. Poolesville                    10
 11. Wheaton			    10
 12. Watkins Mill                   9
 13. Paint Branch                   6
 14. Blair                          6
 15. Blake                          4
 16. BCC			    4





RaceTab Lite by MileSplit.com                       12/29/2005

     MCPS Developmental Relays Field Events - 12/28/2005
                 PG Sportsplex, Landover, MD

Girls Long Jump
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Okusaga                      Northwest         14-4.75   
   2 Price                        Walter Johnson    14-2.75   
   3 Miller                       Kennedy           13-11.5   
   4 Carter                       Poolesville       13-8.5    
   5 Parasuraman                  Whitman           13-3.75   
   6 Vargas                       Watkins Mill      13-3.75   
   7 Birke                        Whitman           13-1.25   
   8 Hettiarachchi                Churchill         12-11.75  
   9 Vontress                     Kennedy           12-8.25   
  10 Snodgrass                    Northwest         12-2      
  11 Aspiazu                      Walter Johnson    11-11.75  
  12 Pavlova                      Quince Orchard    10-11.75  
  13 Dulgerian                    Quince Orchard    9-10      
  14 Tesfahun                     Quince Orchard    9-9       
  15 Vemulkonda                   Walter Johnson    9-0       
  16 Offor                        Northwest         nd        
  17 Johnson                      Northwest         nd        

Boys Long Jump
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Robinson                     Magruder          19-5.75   
   2 Crutchfield                  Richard Montgomer 19-1.5    
   3 Etzel                        Richard Montgomer 19-0.25   
   4 Boateng                      Northwest         18-8.25   
   5 Currica                      Damascus          18-7      
   6 Cook                         Quince Orchard    18-6.75   
   7 Pace                         Richard Montgomer 18-2      
   8 Manson                       Springbrook       18-1.25   
   9 Dakkouni                     Quince Orchard    18-0.75   
  10 Karimi                       Magruder          18-0.5    
  11 Jordan                       Poolesville       17-11.5   
  12 Allen                        Quince Orchard    17-11.25  
  13 Ferguson                     Kennedy           17-10.5   
  14 Martin                       Whitman           17-6      
  15 Le                           Walter Johnson    17-5.75   
  16 Goley                        Northwest         17-5.25   
  17 Tunis                        Northwest         17-1.75   
  18 Haughton                     Blair             16-10.25  
  19 Wallace                      Wootton           16-7.75   
  20 Schulman                     Walter Johnson    16-6.5    
  21 Horiguchi                    Wootton           15-10.75  
  22 Marsh                        Damascus          15-1.75   
  23 Yeh                          Walter Johnson    14-1.25   
  24 Mani                         Walter Johnson    10-11     
  25 Khor                         Walter Johnson    10-7.5    
  26 Coleman                      Damascus          nd        

Girls Triple Jump
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Okusaga                      Northwest         33-0.5    
   2 Price                        Walter Johnson    32-8.5    
   3 Gariepy                      Churchill         32-8      
   4 Rienks                       Damascus          32-7      
   5 Aspiazu                      Walter Johnson    31-4.5    
   6 Vargas                       Watkins Mill      30-10     
   7 Parascraman                  Whitman           30-8.5    
   8 Tian                         Wootton           30-1.5    
   9 Bauchs                       Damascus          29-0      
  10 Kaczmarek                    Damascus          27-8      
  11 Delavigne                    Northwest         27-2.5    
  12 Martinez                     Walter Johnson    27-00     
  13 Lloyd                        Northwest         25-7      
  14 Young                        Magruder          25-1      
  15 Kruger                       Magruder          24-8      
  16 Dakkouni                     Quince Orchard    nd        

Boys Triple Jump
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Dakkouni                     Quince Orchard    40-11.5   
   2 Cook                         Quince Orchard    37-3      
   3 Goley                        Northwest         36-4.5    
   4 Horiguchi                    Wootton           36-0.5    
   5 Yin                          Wootton           36-0      
   6 Martin                       Whitman           35-8.5    
   7 Graham                       Whitman           35-0      
   8 MacCauley                    Quince Orchard    34-4.5    
   9 Thompson                     Whitman           33-5      
  10 Newby                        Northwest         29-2      
  11 Mani                         Walter Johnson    26-10.5   
  12 Jordan                       Poolesville       nd        

Girls Shot Put
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Soper                        Poolesville       28-10     
   2 McKeown                      Damascus          27-10     
   3 Clarke                       Poolesville       26-10     
   4 Mzengi                       Kennedy           26-9      
   5 Donoghue                     Blake             25-3      
   6 King                         Blake             24-11     
   7 Nessallt                     Poolesville       24-2      
   8 Scot                         Damascus          23-8      
   9 Gray                         BCC               23-5      
  10 Kumm                         Churchill         23-0      
  11 Hoover                       Northwest         22-9      
  12 Neville                      Poolesville       22-00     
  13 Moreland                     Richard Montgomer 21-7      
  14 Ferrutino                    Rockville         21-2      
  15 Heyl                         Northwest         20-9      
  16 Nwankwo                      Northwest         20-6      
  17 McHenry                      Damascus          20-4      
  18 Lopez                        Northwest         20-4      
  19 Bobenrienth                  Churchill         20-2      
  20 Ogoo                         Richard Montgomer 19-9      
  21 Nascimeto                    Kennedy           19-3      
  22 Choupa                       Quince Orchard    18-5      
  23 King                         Kennedy           18-4      
  24 W                            Richard Montgomer 18-3      
  25 Wing                         Rockville         18-1      
  26 Jafari                       Magruder          17-9      
  27 Kwak                         Walt Whitman      16-10     
  28 Aqil                         Walt Whitman      15-7      
  29 Knuth                        Magruder          15-7      
  30 Decolin                      Blake             15-1      
  31 Haslbeck                     Magruder          13-11     

Boys Shot Put
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Valasquez                    Wheaton           46-1.5    
   2 Miller                       Richard Montgomer 42-0.5    
   3 Furguson                     Kennedy           40-8      
   4 Okoji                        Kennedy           39-5.5    
   5 Iannuzzi                     Damascus          37-2.75   
   6 Lee                          Richard Montgomer 36-7      
   7 Justin                       Northwest         35-9.75   
   8 Bassick                      Sherwood          35-0      
   9 Cho                          Northwest         32-11     
  10 Britt                        Watkins Mill      31-8.5    
  11 Grimsley                     Walter Johnson    30-10.5   
  12 Levinson                     Quince Orchard    30-10.5   
  13 Kelly                        Quince Orchard    30-6.5    
  14 Bratwatte                    Wheaton           30-6      
  15 Hedges                       Poolesville       30-5      
  16 Darcan                       Quince Orchard    30-4      
  17 Kiru                         Northwest         30-1      
  18 Crawford                     Kennedy           29-10.5   
  19 Rine                         Northwood         28-3      
  20 Betts                        Damascus          28-0      
  21 McKeown                      Damascus          27-0      
  22 Uchenna                      Springbrook       26-2      
  23 Kruszewski                   Quince Orchard    26-1.5    
  24 Quintin                      Northwest         24-9.5    
  25 Karneski?                    Northwest         24-7.5    
  26 Patel                        Quince Orchard    24-5      
  27 Amoruso                      Damascus          24-3.25   
  28 Gorsa                        Rockville         24-0.5    
  29 Dossantos                    Wheaton           24-0      
  30 Kennady                      Richard Montgomer 21-7      
  31 Opinion                      Quince Orchard    20-00     
  32 Valle                        Watkins Mill      nd        

Girls High Jump
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Audrey Gariepy               Churchill         5-0       
   2 Chelsea Rinks                Damascus          4-10      
   3 Brooke Kaczmarek             Damascus          4-2       
   4 Elena Pavlova                Quince Orchard    4-2       
   5 Emily Bobenrieth             Churchill         4-2       
   6 Andrea Tian                  Wootton           4-0       
   7 Marian Rouse                 Damascus          4-0       
   8 Deena Dulgerian              Quince Orchard    nh        
   9 Juliane Birke                Wheaton           nh        

Boys High Jump
==============================================================
     Name                    Year Team              Mark      
==============================================================
   1 Cameron Pitt                 Springbrook       6-2       
   2 John Houston                 Magruder          6-0       
   3 Kalgeri Robinson             Magruder          6-0       
   4 Jamal Currica                Damascus          6-0       
   5 Ahaghotu Chidi               Springbrook       5-6       
   6 Dean Boateng                 Northwest         5-4       
   7 Chris Patterson              Northwest         5-4       
   8 Chimso Okoji                 Kennedy           5-4       
   9 Bryan Hoffman                Quince Orchard    5-2       
  10 Kunle Thomas                 Quince Orchard    5-2       
  11 Imani Allen                  Quince Orchard    5-2       
  12 Delano Ferguson              Kennedy           5-2       
  13 Ahmad Tunis                  Northwest         nh        
  14 Stephen Marsh                Damascus          nh        
  15 Quincy Jones                 Damascus          nh        


Girls Team Scores
==============================================================

Boys Team Scores
==============================================================




Return to Top

Email | About