MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Mustang Invitational
McNamara Mustang Invitational History
Hosted By: Bishop McNamara
Forestville, Maryland
2016-04-23

results from md.milesplit.com
2016  McNamara Mustangs Invitational                      
                     Hosted by Bishop McNamara High School                     
                      Forestville, Maryland  - 4/23/2016                       
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Top 12 Advance by Time
 Meet Record: ! 12.17  4/20/2013   Kiana Hairston, Osbourn Park                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Magwood, Latrease         12 BOWIE HIGH S           12.74      12.54q  5 
  2 Akobundu, Madeleine       12 DUVAL HIGH S           12.40      12.64q 11 
  3 Spence, Zariyah           12 MOUNT VERNON           12.28      12.65q 13 
  4 Marshall, Taylor          11 BISHOP MCNAM           12.54      12.69q  8 
  5 Johnson, Keashia          11 QUEEN ANNE'S           12.70      12.74q  6 
  6 Rogers, Johnae            11 ELIZABETH SE           13.18      12.83q  8 
  7 Rauf, Indira              10 GWYNN PARK H           12.92      12.90q  2 
  8 Coach, Tyra               12 SUITLAND HIG           12.42      12.92q 10 
  9 Ward, Nyla                 9 T.C. WILLIAM           12.52      12.96q  9 
 10 Edwards, Camryn           11 ST. JOHN'S C           12.91      13.04q  3 
 11 Boston, Brianna           10 ELIZABETH SE           13.04      13.07q  4 
 12 Jackson, Armani           10 BALTIMORE PO           13.70      13.14q  3 
 13 Morris, Jailyn            11 ST. JOHN'S C           13.05      13.17   5 
 14 Nepomuceno, Erika         12 URBANA HIGH            13.18      13.20   7 
 15 Jones, Kevona             11 BLADENSBURG            12.79      13.24   4 
 16 Perry, Breanna            10 MAURICE J. M           13.44      13.27  13 
 17 Weber, Holly               9 BISHOP IRETO           13.10      13.32   6 
 18 Kindred, Dakota           10 T.C. WILLIAM           12.95      13.39   1 
 19 Manley, Isis              11 MCKINLEY TEC           12.70      13.42   7 
 20 Oguamena, Kendra           9 T.C. WILLIAM           13.74      13.43   2 
 21 Palacio, Temple           11 ST. JOHN'S C           13.19      13.43   9 
 22 Bennett, Chloe            12 ELIZABETH SE           13.61      13.45   6 
 23 battle, janiya            12 LARGO HIGH S           13.50      13.50  10 
 24 Washington, Tahmi          9 GWYNN PARK H           13.85      13.67   5 
 25 Crowner, Taniya           10 BALTIMORE PO           13.53      13.70   9 
 26 Sutton, Iyonna            10 MOUNT VERNON           13.71      13.74   2 
 27 Parks, Lauren             10 OUR LADY OF            13.90      13.77   7 
 28 Desalvo, Cassie           11 JOHN GLENN             13.42      13.82  13 
 29 Garner, Victoria          12 GRACE BRETHR           13.56      13.90   8 
 30 Long, Tierra              12 GWYNN PARK H           13.72      13.90   1 
 31 Rose, Gabrielle           11 BISHOP MCNAM           14.20      13.95  13 
 32 Breisch, Kiersten         11 URBANA HIGH            13.65      13.99   4 
 33 Edmonds, Jala             12 POTOMAC HIGH           14.74      14.01   4 
 34 Nixon, Brianna            10 MOUNT VERNON           14.35      14.03  11 
 35 Strong, Myanna            12 LARGO HIGH S           13.00      14.05   3 
 36 Yamoah, Marilyn           11 ST. VINCENT            13.90      14.05   8 
 37 Hajzus, Sarah             11 URBANA HIGH            13.35      14.06  10 
 38 Brown, Ciera               8 T.C. WILLIAM           13.94      14.17  10 
 39 Newsome, Danielle         10 BISHOP IRETO           14.32      14.17  12 
 40 Gaskins, Marqia           10 DUNBAR HIGH            14.81      14.18   3 
 41 Ware, Lacie               12 SUITLAND HIG           13.40      14.35  12 
 42 Cahill, Marin              9 BISHOP IRETO           14.94      14.52   1 
 43 Smith-Harper, Breyana      8 T.C. WILLIAM           13.64      14.53   5 
 44 Evans, Rylee              12 JOHN GLENN             13.92      14.62   9 
 45 Watts, Ayana               9 POTOMAC HIGH           14.37      14.63  10 
 46 Garner, Janai             10 DUNBAR HIGH            15.31      14.67   2 
 47 Dubose, Amirah            10 SUITLAND HIG           12.98      14.72   1 
 48 Yancey, Kourtni           11 PARKDALE HIG           14.50      14.82   5 
 49 Iginila, Doyinsola        10 PARKDALE HIG           14.00      14.99  13 
 50 Dunston, Abigail          12 BLADENSBURG            15.73      15.60   3 
 51 King, Gabrielle           11 FRIENDSHIP C           13.40      15.91  11 
 52 Harris, Kayla             12 BISHOP MCNAM           16.35      17.08   4 
 
Girls 100 Meter Dash FRESHMAN
============================================================================
Top 6 Advance by Time
 Meet Record: ! 12.66  4/23/2016   Eileen Bartlett, Our Lady of                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Nash, Destiny              9 MCKINLEY TEC           12.21      12.74q  6 
  2 Logan, Illyana             9 ELIZABETH SE           13.18      12.79q  3 
  3 Bartlett, Eileen           9 OUR LADY OF            12.81      12.95q  4 
  4 Ettienne, Caitlyn          9 OUR LADY OF            12.74      13.00q  5 
  5 Brown, Nile                9 ST. JOHN'S C           13.48      13.13q  3 
  6 Morrell, Lily              9 URBANA HIGH            13.67      13.28q  5 
  7 Ottley, Alliayah           9 MAURICE J. M           13.54      13.41   4 
  8 Haynes, Sydney             9 BISHOP MCNAM           13.58      13.42   6 
  9 Cooper, Nadia              9 ELIZABETH SE           14.16      13.74   4 
 10 Mckeever, Jobee            9 URBANA HIGH                       13.75   1 
 11 Walker, Gennelle           9 SUITLAND HIG           13.40      13.77   2 
 12 Jones, Samara              9 BALTIMORE PO           13.30      14.03   1 
 13 Temoney, Symone            9 DUVAL HIGH S           13.20      14.16   2 
 14 Logan, Brittney            9 BISHOP MCNAM           14.33      14.20   3 
 15 Jenifer, Diamond           9 ELIZABETH SE           14.00      14.21   2 
 16 LaFrance, Maia             9 ST. JOHN'S C           14.41      14.28   5 
 17 Smith, Aniya               9 BALTIMORE PO           15.54      14.40   5 
 18 Bolden, Kareen             9 LARGO HIGH S           13.60      14.48   6 
 19 Black, Kayla               9 LARGO HIGH S           13.90      14.54   2 
 20 Chambers, Kendra           9 LARGO HIGH S           13.20      14.75   1 
 21 Organ, Nakiyah             9 MCKINLEY TEC           13.97      14.96   1 
 22 Custer, Rachel             9 URBANA HIGH                       15.13   2 
 23 Adenaiya, Simi             9 OUR LADY OF            15.10      15.37   6 
 24 Huerta, Alex               9 JOHN GLENN             16.23      15.79   3 
 
Girls 100 Meter Dash FRESHMAN
================================================================================
 Meet Record: ! 12.66  4/23/2016   Eileen Bartlett, Our Lady of                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Bartlett, Eileen           9 OUR LADY OF            12.95      12.66!   10  
  2 Logan, Illyana             9 ELIZABETH SE           12.79      12.71     8  
  3 Nash, Destiny              9 MCKINLEY TEC           12.74      12.73     6  
  4 Ettienne, Caitlyn          9 OUR LADY OF            13.00      13.06     5  
  5 Brown, Nile                9 ST. JOHN'S C           13.13      13.09     4  
  6 Morrell, Lily              9 URBANA HIGH            13.28      13.31     3  
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 12.17  4/20/2013   Kiana Hairston, Osbourn Park                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Spence, Zariyah           12 MOUNT VERNON           12.65      12.37   2   10  
  2 Akobundu, Madeleine       12 DUVAL HIGH S           12.64      12.41   2    8  
  3 Ward, Nyla                 9 T.C. WILLIAM           12.96      12.45   1    6  
  4 Magwood, Latrease         12 BOWIE HIGH S           12.54      12.45   2    5  
  5 Marshall, Taylor          11 BISHOP MCNAM           12.69      12.60   2    4  
  6 Coach, Tyra               12 SUITLAND HIG           12.92      12.73   1    3  
  7 Johnson, Keashia          11 QUEEN ANNE'S           12.74      12.73   2    2  
  8 Rauf, Indira              10 GWYNN PARK H           12.90      12.82   1    1  
  9 Rogers, Johnae            11 ELIZABETH SE           12.83      12.88   2 
 10 Jackson, Armani           10 BALTIMORE PO           13.14      13.02   1 
 11 Boston, Brianna           10 ELIZABETH SE           13.07      13.09   1 
 12 Edwards, Camryn           11 ST. JOHN'S C           13.04      13.13   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 24.03  4/23/2016   Destiny Ward, Oscar Smith                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ward, Destiny             11 OSCAR SMITH            24.10      24.03! 14   10  
  2 Lester, Kiara             12 DEPTFORD HS            24.32      24.44  14    8  
  3 Yeargin, Nicole           12 BISHOP MCNAM           25.26      25.28  14    6  
  4 Williams, Ashoya          11 BOWIE HIGH S           25.99      25.39  13    5  
  5 Spence, Zariyah           12 MOUNT VERNON           25.37      25.43  14    4  
  6 Ebb, Kasey                10 ST. JOHN'S C           25.70      25.52  13    3  
  7 Haidara, Felicia          12 BOWIE HIGH S           25.31      25.78  14    2  
  8 Stevenson, Deja           12 BALTIMORE PO           26.52      25.88  12    1  
  9 Seaman, Jada               9 MCDONOGH SCH           25.40      25.96  14 
 10 Johnson, Keashia          11 QUEEN ANNE'S           26.11      25.99  13 
 11 Hackett, Nadia            11 BALTIMORE PO           26.30      26.05  12 
 12 Hammond, Eryn             11 ST. VINCENT            26.23      26.11  12 
 13 Joyner, Ja'Tae            10 BOWIE HIGH S           26.94      26.35  11 
 14 Duke, Kaylah              10 OSCAR SMITH            26.29      26.36  12 
 15 Moore, Sheqoya             9 QUEEN ANNE'S           26.70      26.42  11 
 16 Hines, Asia               10 GWYNN PARK H           26.80      26.55  11 
 17 Rauf, Indira              10 GWYNN PARK H           27.09      26.56  10 
 18 Bowie, Sydney             10 BISHOP MCNAM           26.98      26.57  11 
 19 Hill, Jalyn                9 BISHOP MCNAM           27.78      26.65   8 
 20 Cheatham, Janelle         12 OSCAR SMITH            25.63      26.66  13 
 21 Ettienne, Caitlyn          9 OUR LADY OF            26.99      26.69  10 
 22 Nepomuceno, Erika         12 URBANA HIGH            27.06      26.71  10 
 23 Morris, Jailyn            11 ST. JOHN'S C           27.05      26.72  10 
 24 Pulley, Lacendria         10 BALTIMORE PO           27.38      26.86   9 
 25 Zumbro, Karlie            10 JOHN GLENN             26.60      26.94  12 
 26 Blackman, Jelaya          11 SUITLAND HIG           27.63      26.99   8 
 27 Mabrey, Shakeria          12 LARGO HIGH S           27.21      27.25   9 
 28 Ottley, Alliayah           9 MAURICE J. M           28.14      27.83   7 
 29 Perry, Breanna            10 MAURICE J. M           28.84      27.88   6 
 30 Banawoye, Evyn             9 URBANA HIGH            29.69      27.88   5 
 31 Sutton, Iyonna            10 MOUNT VERNON           28.85      27.97   6 
 32 Taylor, Denay              9 T.C. WILLIAM           27.34      27.98   9 
 33 rowe, deja                11 DUVAL HIGH S           27.00      27.98  10 
 34 Fajemisin, Demi           11 BLADENSBURG            31.00      28.01   4 
 35 Fulton, Keona             10 MOUNT VERNON                      28.01   1 
 36 Palacio, Temple           11 ST. JOHN'S C           27.89      28.07   8 
 37 Lenhardt, Camice          10 MCKINLEY TEC           28.00      28.15   7 
 38 Shelton, Nisa             12 DUNBAR HIGH            26.33      28.44  12 
 39 Olivier, Jordan            9 MCDONOGH SCH           27.80      28.54   8 
 40 Willis, Tasia             12 ELIZABETH SE           28.69      28.68   7 
 41 O'Gilvie, Delaney         10 ELIZABETH SE           29.35      28.93   5 
 42 Bartlett, Eileen           9 OUR LADY OF            27.56      28.94   8 
 43 Newsome, Danielle         10 BISHOP IRETO           30.03      28.96   4 
 44 Blanco, Justina            9 PARKDALE HIG           28.00      29.00   8 
 45 Roggerson, Alexis         10 ST. VINCENT            28.70      29.05   6 
 46 Wells, Leah                9 OUR LADY OF            28.31      29.53   7 
 47 Strong, Myanna            12 LARGO HIGH S           28.90      29.63   6 
 48 Harewood, Misty           10 POTOMAC HIGH                      29.68   2 
 49 Matthew, Quinn            10 SUITLAND HIG           29.86      29.88   5 
 50 Daniels, Jordan           10 ELIZABETH SE           31.00      29.96   4 
 51 Cahill, Marin              9 BISHOP IRETO           30.78      30.22   4 
 52 Yancey, Kourtni           11 PARKDALE HIG           32.88      30.50   3 
 53 Watts, Ayana               9 POTOMAC HIGH           28.90      30.58   6 
 54 Iginila, Doyinsola        10 PARKDALE HIG           29.50      30.69   5 
 55 Organ, Nakiyah             9 MCKINLEY TEC                      30.72   1 
 56 Conner, Aysia              9 GRACE BRETHR           32.15      31.09   3 
 57 Dunston, Abigail          12 BLADENSBURG            34.19      32.24   2 
 58 King, Gabrielle           11 FRIENDSHIP C                      33.32   2 
 59 Hoban, Danielle           12 BLADENSBURG            33.35      33.43   2 
 60 Gee, Lilly                 9 STONE RIDGE            31.24      35.47   3 
 
Girls 300 Meter Dash Invitational
===================================================================================
 Meet Record: ! 40.42  4/18/2015   Lakin Hatcher, McDonogh Sch                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Yeargin, Nicole           12 BISHOP MCNAM           47.00      40.71   3   10  
  2 Hammond, Eryn             11 ST. VINCENT            42.10      41.44   6    8  
  3 Minor, Sydnee             12 BISHOP MCNAM           44.24      42.15   5    6  
  4 Duke, Kaylah              10 OSCAR SMITH            42.00      42.34   6    5  
  5 Harrison, Karryngton      11 POTOMAC HIGH           44.57      45.19   5    4  
  6 Shelton, Nisa             12 DUNBAR HIGH            43.36      45.62   6    3  
  7 Lagman, Jalyn              9 BISHOP MCNAM           51.00      45.66   2    2  
  8 Chapman, Makayla          12 ELIZABETH SE           45.50      46.05   4    1  
  9 Palacio, Temple           11 ST. JOHN'S C                      46.10   1 
 10 De Souza, Milagros        11 EASTERN HIGH           46.28      46.75   3 
 11 Tolentino, Giselle        12 ST. JOHN'S C                      46.75   1 
 12 Tyson, Joyann             11 PARKDALE HIG           43.00      46.77   6 
 13 Nixon, Brianna            10 MOUNT VERNON                      46.97   1 
 14 Sarro, Maddie             12 URBANA HIGH            48.00      47.08   3 
 15 Williams- Pearson, Cierr  12 POTOMAC HIGH           45.00      47.40   5 
 16 Mcmillian, Terry          10 PARKDALE HIG           45.00      48.19   5 
 17 Hardy, Heather            11 URBANA HIGH            52.00      49.03   2 
 18 Francis, Ida              10 URBANA HIGH            51.00      49.45   2 
 19 White, Nya                 9 BOWIE HIGH S           42.00      49.52   6 
 20 McLean, Tynara             9 MOUNT VERNON                      50.07   1 
 21 Ransom, Kyara              9 BOWIE HIGH S           44.00      50.18   6 
 22 Miller, Demeshia          10 PARKDALE HIG           45.00      50.52   4 
 23 Mitchall, D'Mirah          9 SUITLAND HIG           49.70      50.90   2 
 24 Mbaye, Adji               10 BOWIE HIGH S           48.00      52.86   3 
 25 McNeil, Noel              12 POTOMAC HIGH           45.00      53.33   5 
 26 Fisher, Collette          10 MOUNT VERNON                      55.43   1 
 
Girls 400 Meter Dash FRESHMAN
===================================================================================
 Meet Record: ! 59.01  4/23/2016   Caliyah McKeithan, McKinley Tec             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McKeithan, Caliyah         9 MCKINLEY TEC           59.43      59.01!  6   10  
  2 Hill, Jalyn                9 BISHOP MCNAM           59.78      59.83   6    8  
  3 Moore, Sheqoya             9 QUEEN ANNE'S         1:02.00      59.95   6    6  
  4 Auderset, Susannah         9 URBANA HIGH          1:01.33    1:01.05   6    5  
  5 Ettienne, Caitlyn          9 OUR LADY OF          1:04.00    1:01.22   5    4  
  6 Harris, Syparia            9 SUITLAND HIG         1:02.02    1:01.53   5    3  
  7 Morrell, Lily              9 URBANA HIGH          1:01.08    1:02.69   6    2  
  8 Banawoye, Evyn             9 URBANA HIGH          1:04.00    1:04.23   5    1  
  9 Drammeh, Bintu            10 DUVAL HIGH S         1:04.31    1:04.25   5 
 10 Jones, Samara              9 BALTIMORE PO         1:06.00    1:05.94   4 
 11 Haynes, Sydney             9 BISHOP MCNAM         1:07.27    1:06.01   3 
 12 LaFrance, Maia             9 ST. JOHN'S C         1:05.88    1:07.01   4 
 13 Smith, Alyse               9 ELIZABETH SE         1:06.54    1:07.28   4 
 14 Wiley, TaMira              9 BISHOP MCNAM         1:12.00    1:07.53   2 
 15 Bartlett, Eileen           9 OUR LADY OF          1:05.70    1:07.87   4 
 16 Frierson, Tiana            9 SUITLAND HIG         1:07.05    1:08.43   3 
 17 Jenifer, Diamond           9 ELIZABETH SE         1:10.00    1:08.61   2 
 18 Thompson, Aaylah           9 LARGO HIGH S         1:12.00    1:13.19   2 
 19 Samuel, Jean               9 BALTIMORE PO         1:10.00    1:13.21   2 
 20 Organ, Nakiyah             9 MCKINLEY TEC         1:14.29    1:13.85   2 
 21 Jean, Cyndie               9 ELIZABETH SE         1:15.00    1:14.92   1 
 22 Chambers, Kendra           9 LARGO HIGH S         1:09.16    1:16.02   3 
 23 Ibenana, Nnenna            9 SUITLAND HIG         1:10.00    1:16.34   3 
 24 Cassinelli, Carley         9 QUEEN ANNE'S         1:24.14    1:18.76   1 
 25 Sanko, Saffiatu            9 BLADENSBURG          1:16.00    1:19.05   1 
 26 Johnson, Jasmine           9 BLADENSBURG          1:26.23    1:29.33   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 55.22  4/18/2015   Taylor Williams, Bowie High S               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ward, Destiny             11 OSCAR SMITH            53.97      55.44  13   10  
  2 Haidara, Felicia          12 BOWIE HIGH S           56.88      57.76  13    8  
  3 Hinton, Cameron           10 MARYVALE PRE           57.32      57.80  13    6  
  4 Sabbakhan, Sahna          12 ST. JOHN'S C           59.23      58.30  12    5  
  5 Shaw, Thea                10 EASTERN HIGH           58.49      59.15  12    4  
  6 Ubah, Cynthia             12 DUVAL HIGH S           58.00      59.28  13    3  
  7 Goodman, Alexis           12 LARGO HIGH S         1:00.15      59.39  11    2  
  8 Hines, Asia               10 GWYNN PARK H         1:00.74    1:00.21  11    1  
  9 Williams, Ashoya          11 BOWIE HIGH S           59.59    1:00.62  12 
 10 Reed, Milan               10 OUR LADY OF          1:04.90    1:00.87   7 
 11 Grabowski, Abby           11 URBANA HIGH            59.99    1:01.07  11 
 12 Brisco, Jessica           11 T.C. WILLIAM         1:00.19    1:01.30  11 
 13 Wiggs, Jazmine            12 BOWIE HIGH S         1:00.91    1:01.45  11 
 14 Parker, Kyra              12 T.C. WILLIAM           57.66    1:01.88  13 
 15 Pocratsky, Erin           11 OUR LADY OF          1:01.08    1:02.29  10 
 16 Meade, Tenaya             12 LARGO HIGH S         1:04.10    1:02.66   9 
 17 Pulley, Lacendria         10 BALTIMORE PO         1:05.00    1:02.67   7 
 18 Nelson, London            11 LARGO HIGH S         1:03.33    1:03.34   9 
 19 Osei, Awura               12 PARKDALE HIG         1:07.00    1:04.16   6 
 20 Cooke, Paris              10 ELIZABETH SE         1:08.67    1:04.23   5 
 21 Seaman, Jada               9 MCDONOGH SCH           59.40    1:04.35  12 
 22 Alawusa, Olayinka         12 DUVAL HIGH S         1:02.78    1:04.37  10 
 23 Olivier, Jordan            9 MCDONOGH SCH         1:03.20    1:05.45   9 
 24 Davis, Erica              10 OSCAR SMITH          1:04.07    1:05.73   9 
 25 Hulede, Mary              11 OUR LADY OF          1:04.51    1:05.92   8 
 26 Radford, Kaylee           10 URBANA HIGH          1:04.84    1:05.98   8 
 27 Williams- Pearson, Cierr  12 POTOMAC HIGH         1:06.42    1:06.13   6 
 28 Johnson, Natalie          10 BLADENSBURG          1:04.56    1:06.18   8 
 29 Rogers, Johnae            11 ELIZABETH SE         1:08.97    1:06.43   4 
 30 Washington, Tahmi          9 GWYNN PARK H                    1:07.59   2 
 31 Abdul, Fatima             11 BLADENSBURG          1:07.69    1:07.65   5 
 32 Haley, Elizabeth          10 STONE RIDGE          1:09.34    1:07.88   4 
 33 Jones, Pinay              10 OSCAR SMITH          1:06.26    1:07.93   7 
 34 Patnett, Jade             12 MOUNT VERNON         1:08.39    1:08.28   5 
 35 Hill, Ali                 10 JOHN GLENN           1:07.17    1:09.03   6 
 36 Cordon, Jennifer          11 PARKDALE HIG         1:09.03    1:09.21   4 
 37 Matthew, Quinn            10 SUITLAND HIG         1:07.99    1:10.15   5 
 38 Wilson, Regan             12 JOHN GLENN           1:10.45    1:11.23   4 
 39 Bucknor, Misha            12 BISHOP MCNAM         1:10.46    1:12.06   3 
 40 Campana, Sophia           10 BISHOP IRETO         1:13.58    1:12.59   3 
 41 Burns, Julia               9 STONE RIDGE          1:15.09    1:14.80   3 
 42 Castro, Iris               8 T.C. WILLIAM         1:08.94    1:15.50   5 
 43 Corcoran, Savannah        11 QUEEN ANNE'S         1:16.94    1:16.01   2 
 44 Richardson, Megan         10 MCKINLEY TEC                    1:25.54   2 
 45 Coleman, Serenit          10 GWYNN PARK H         1:27.96    1:29.64   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 2:13.42  4/18/2015   Rachel Pocratsky, Our Lady of             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burgess, Jordan           12 MCDONOGH SCH         2:22.26    2:22.55    10  
  2 Williams, Aliya           10 ST. JOHN'S C         2:25.00    2:22.60     8  
  3 Johnson, Shakeria         10 OSCAR SMITH          2:22.94    2:23.30     6  
  4 Ike-Amaechi, Ijeoma       11 BALTIMORE PO         2:25.00    2:24.98     5  
  5 Carberry, Maria           12 URBANA HIGH          2:28.00    2:25.00     4  
  6 Dibari, Genevieve         10 STONE RIDGE          2:26.36    2:25.76     3  
  7 Gilliam, Maddie           10 URBANA HIGH          2:31.97    2:25.78     2  
  8 Pocratsky, Erin           11 OUR LADY OF                     2:33.64     1  
  9 Butler, J'Niya            12 MCKINLEY TEC         2:38.57    2:35.36  
 10 Clausen, Lily              9 T.C. WILLIAM         2:42.89    2:36.03  
 11 Sarro, Maddie             12 URBANA HIGH          2:31.98    2:36.96  
 12 Rodgers, Maddie           10 STONE RIDGE          2:39.50    2:38.08  
 13 Davis, Erica              10 OSCAR SMITH          2:44.49    2:42.96  
 14 Jubinski, Ashleigh        12 QUEEN ANNE'S         2:40.58    2:43.02  
 15 Peck, Taylor              10 QUEEN ANNE'S         2:27.88    2:43.35  
 16 Beaumont, Carolyn          9 THE POTOMAC          2:39.00    2:43.74  
 17 Drammeh, Bintu            10 DUVAL HIGH S         2:38.41    2:44.09  
 18 Abdul, Fatima             11 BLADENSBURG          2:43.37    2:45.67  
 19 Brody, Rebecca            10 BALTIMORE PO         2:45.00    2:45.85  
 20 DiBiase, Sophie           10 ST. JOHN'S C         2:47.38    2:46.31  
 21 Jordan, Tenia             12 BISHOP MCNAM         2:59.11    2:46.82  
 22 Barber, Jasmine           12 BOWIE HIGH S         2:47.87    2:54.30  
 23 Johnston, Julia           10 THE POTOMAC          2:55.00    2:54.96  
 24 Trotter, Nell             11 ST. JOHN'S C         2:56.97    2:57.33  
 25 Blalock, Rebecca          12 SUITLAND HIG         2:49.85    2:57.50  
 26 Wiley, TaMira              9 BISHOP MCNAM                    2:58.31  
 27 Hamilton, Aminah          10 SUITLAND HIG         2:34.99    2:58.85  
 28 Harshbarger, Alexa        10 JOHN GLENN           2:50.00    3:00.70  
 29 Jordan, Ahmari             9 SUITLAND HIG         3:15.04    3:01.62  
 30 Salas, Yesenia            11 BLADENSBURG          2:59.78    3:01.98  
 31 Peters, Kate              12 THE POTOMAC          2:59.00    3:02.99  
 32 Samuel, Jean               9 BALTIMORE PO         3:11.00    3:05.63  
 33 Trammell, Zeda             9 DUVAL HIGH S                    3:09.23  
 34 Diaz-Arellano, Leslie     12 T.C. WILLIAM         3:07.69    3:12.21  
 35 Cavanaugh, Maggie          9 STONE RIDGE          3:24.00    3:15.97  
 36 Jordan, Kayla             11 EASTERN HIGH         3:04.80    3:32.88  
 37 Coleman, Serenit          10 GWYNN PARK H         3:21.33    3:36.75  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 5:05.61  4/18/2015   Maggie Seybold, McDonogh Sch              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carberry, Maria           12 URBANA HIGH          5:05.27    5:13.43    10  
  2 Treanor, Katherine        12 GEORGETOWN D         5:09.60    5:13.48     8  
  3 Wendt, Claudia            10 OUR LADY OF          5:19.99    5:23.68     6  
  4 Gilliam, Maddie           10 URBANA HIGH          5:30.34    5:26.65     5  
  5 Vassallo, Sophia          11 T.C. WILLIAM         5:35.79    5:32.93     4  
  6 Narvaez, Diana            12 URBANA HIGH          5:43.66    5:35.03     3  
  7 Ike-Amaechi, Ijeoma       11 BALTIMORE PO         5:37.63    5:40.80     2  
  8 Donnelly, Kate             9 BISHOP IRETO         5:55.60    5:49.83     1  
  9 Gates, Emily              11 QUEEN ANNE'S         5:36.80    5:51.58  
 10 Naughton-Rockwell, Tessa   9 T.C. WILLIAM         6:13.74    5:52.06  
 11 Ralston, Maggie           10 OUR LADY OF          5:58.91    6:02.57  
 12 Meehan, Maisie             9 QUEEN ANNE'S         6:00.00    6:09.98  
 13 Brody, Rebecca            10 BALTIMORE PO         6:03.53    6:12.14  
 14 Pena-Baker, Cynthia       11 MOUNT VERNON         6:36.00    6:24.69  
 15 Pethtel, Jenna            10 JOHN GLENN           6:17.00    6:27.51  
 16 Blaha, Hannah              9 BISHOP IRETO         6:47.09    6:30.32  
 17 Klitenic, Amelia          12 THE POTOMAC          6:49.10    6:35.26  
 18 Salas, Yesenia            11 BLADENSBURG          6:47.10    6:36.93  
 19 Harshbarger, Alexa        10 JOHN GLENN           6:38.00    6:39.67  
 20 Nelson, Hailey            10 JOHN GLENN           6:48.00    6:41.86  
 21 Jordan, Tenia             12 BISHOP MCNAM         6:40.96    6:47.09  
 22 Davis, D'Amaie            11 BALTIMORE PO         6:52.02    6:56.42  
 23 Sadler, Alison            10 THE POTOMAC          7:10.00    6:57.51  
 24 Veney, Rachael            11 SUITLAND HIG         7:15.00    6:59.72  
 25 Selig, Jessica            12 THE POTOMAC          7:20.00    7:06.65  
 26 Peters, Caroline           9 ST. JOHN'S C         7:03.07    7:13.45  
 27 Barber, Jasmine           12 BOWIE HIGH S         6:45.50    7:19.99  
 28 Escomilla, Rosie           9 BLADENSBURG          8:00.00    7:59.83  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 11:01.19  4/18/2015   Bethlehem Taye, Paint Branch             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tesfai, Ruth              10 MCKINLEY TEC        12:42.82   12:18.11    10  
  2 Tuttle, Ellen             11 OUR LADY OF         12:19.74   12:20.01     8  
  3 Garza, Nicole             10 ST. VINCENT                    12:49.88     6  
  4 Jia, Jenny                 9 OUR LADY OF         13:40.00   12:59.11     5  
  5 Sanford, Caroline         10 URBANA HIGH         12:51.85   13:01.01     4  
  6 Danner, Sara               9 URBANA HIGH         13:02.67   13:15.74     3  
  7 Veney, Rachael            11 SUITLAND HIG                   14:06.18     2  
  8 Nelson, Hailey            10 JOHN GLENN          14:41.52   14:25.76     1  
  9 Davis, D'Amaie            11 BALTIMORE PO        15:13.92   15:34.14  
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Top 12 Advance by Time
 Meet Record: ! 14.28  4/23/2016   Alexis Woodley, Oscar Smith                 
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
 -- Stewart, Kayla             9 EASTERN HIGH           17.89        SCR   3 
  1 Akobundu, Madeleine       12 DUVAL HIGH S           14.20      14.79q  8 
  2 Woodley, Alexis           12 OSCAR SMITH            14.21      14.80q  7 
  3 Reese, Lillian            12 LA PLATA HIG           14.61      15.48q  6 
  4 Adeyemi, Nafisat          11 BLADENSBURG            15.83      15.61q  3 
  5 Labat, Ariana             12 OSCAR SMITH            15.85      15.92q  4 
  6 Zumbro, Karlie            10 JOHN GLENN             15.22      16.06q  4 
  7 Grabowski, Abby           11 URBANA HIGH            15.72      16.08q  1 
  8 Parker, Taylor            12 LARGO HIGH S           15.53      16.14q  2 
  9 Swilley, Kenya            12 EASTERN HIGH           15.89      16.18q  3 
 10 Tyson, Joyann             11 PARKDALE HIG           16.93      17.94q  7 
 11 Jones, Imani              11 OUR LADY OF            17.97      18.27q  3 
 12 Breisch, Kiersten         11 URBANA HIGH            18.73      18.29q  6 
 13 Hackney, Christin         11 OUR LADY OF            17.00      18.36   5 
 14 Omomah, Naomi              9 ELIZABETH SE           18.07      18.45   1 
 15 Nixon, Khadijah           11 MCKINLEY TEC           18.42      18.50   1 
 16 Foxworth, Maya            12 ELIZABETH SE           18.21      18.62   3 
 17 Medeus, Shania            11 PARKDALE HIG                      18.71   6 
 18 Hajzus, Sarah             11 URBANA HIGH            18.33      18.87   2 
 19 Evans, Shelby             11 JOHN GLENN             17.00      18.92   6 
 20 Harmon, Jordan            11 MCKINLEY TEC           18.69      19.05   5 
 21 Omwega, Marglucy          11 BLADENSBURG            18.36      19.19   4 
 22 Walker, Gennelle           9 SUITLAND HIG           18.77      19.21   7 
 23 Fahey, Karley             11 JOHN GLENN             19.10      20.28   8 
 24 Agunloye, Olukunbi        10 BOWIE HIGH S           21.13      20.44   1 
 25 Higginbotham, Merry       12 QUEEN ANNE'S           21.54      20.60   1 
 26 Clinton, Sierra           12 ST. VINCENT            19.80      20.71   5 
 27 Barnes, K'Shai            10 BOWIE HIGH S           19.66      20.93   6 
 28 Frierson, Tiana            9 SUITLAND HIG           18.90      21.90   8 
 29 Tarr, Jessica              9 QUEEN ANNE'S                      22.15   5 
 -- Duke, Kaylah              10 OSCAR SMITH            16.57         FS   8 
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 14.28  4/23/2016   Alexis Woodley, Oscar Smith                 
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Woodley, Alexis           12 OSCAR SMITH            14.80      14.28!  2   10  
  2 Akobundu, Madeleine       12 DUVAL HIGH S           14.79      14.69   2    8  
  3 Swilley, Kenya            12 EASTERN HIGH           16.18      15.36   1    6  
  4 Adeyemi, Nafisat          11 BLADENSBURG            15.61      15.65   2    5  
  5 Parker, Taylor            12 LARGO HIGH S           16.14      15.70   1    4  
  6 Zumbro, Karlie            10 JOHN GLENN             16.06      15.95   2    3  
  7 Grabowski, Abby           11 URBANA HIGH            16.08      16.00   1    2  
  8 Labat, Ariana             12 OSCAR SMITH            15.92      16.09   2    1  
  9 Tyson, Joyann             11 PARKDALE HIG           17.94      17.67   1 
 10 Jones, Imani              11 OUR LADY OF            18.27      17.68   1 
 11 Breisch, Kiersten         11 URBANA HIGH            18.29      18.08   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 45.09  4/20/2013   Farrah Suber, Woodbridge                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Woodley, Alexis           12 OSCAR SMITH            45.79      45.61   8   10  
  2 Zumbro, Karlie            10 JOHN GLENN                        46.30   3    8  
  3 Price, Zoe                10 T.C. WILLIAM           47.28      46.52   8    6  
  4 Crenshaw, Bhrandi         11 T.C. WILLIAM           49.51      47.28   6    5  
  5 Brown, Nile                9 ST. JOHN'S C           50.67      47.54   6    4  
  6 Grabowski, Abby           11 URBANA HIGH            47.32      47.71   8    3  
  7 Moore, Aneisha            10 ST. JOHN'S C           49.38      47.94   6    2  
  8 Adeyemi, Nafisat          11 BLADENSBURG            48.33      48.84   7    1  
  9 Sabbakhan, Sahna          12 ST. JOHN'S C           48.49      48.99   7 
 10 Abdul-Rahim, Aneesa       11 BALTIMORE PO           52.14      49.03   4 
 11 Weber, Holly               9 BISHOP IRETO           53.08      49.34   3 
 12 Bowie, Sydney             10 BISHOP MCNAM           48.05      49.47   7 
 13 Labat, Ariana             12 OSCAR SMITH            51.17      49.49   5 
 14 Lagman, Jalyn              9 BISHOP MCNAM           52.66      51.40   4 
 15 Evans, Shelby             11 JOHN GLENN             52.11      51.44   5 
 16 Medeus, Shania            11 PARKDALE HIG           52.81      51.94   4 
 17 Taliaferro, Samia         10 MCKINLEY TEC           52.82      52.20   4 
 18 Breisch, Kiersten         11 URBANA HIGH            50.74      52.45   5 
 19 Jones, Imani              11 OUR LADY OF            53.05      52.88   3 
 20 Omomah, Naomi              9 ELIZABETH SE           55.37      53.25   2 
 21 Lenhardt, Camice          10 MCKINLEY TEC                      53.32   1 
 22 Clinton, Sierra           12 ST. VINCENT            54.80      55.02   3 
 23 Nixon, Khadijah           11 MCKINLEY TEC           56.12      55.94   2 
 24 Foxworth, Maya            12 ELIZABETH SE           56.19      56.52   2 
 25 Barnes, K'Shai            10 BOWIE HIGH S           59.47      56.66   2 
 26 Frierson, Tiana            9 SUITLAND HIG           52.66      58.26   4 
 27 Higginbotham, Merry       12 QUEEN ANNE'S         1:01.44    1:01.72   2 
 28 Tarr, Jessica              9 QUEEN ANNE'S                    1:02.28   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: ! 1:02.42  4/21/2012   Racquel Moses, Milford Mill               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hackett, Nadia            11 BALTIMORE PO         1:04.00    1:06.34    10  
  2 Zumbro, Karlie            10 JOHN GLENN           1:03.00    1:06.40     8  
  3 Stevenson, Deja           12 BALTIMORE PO         1:05.47    1:06.71     6  
  4 Trussell, Kameryn         12 SUITLAND HIG         1:06.74    1:08.78     5  
  5 Abdul-Rahim, Aneesa       11 BALTIMORE PO         1:10.00    1:11.53     4  
  6 Berry, Eula               12 JOHN GLENN           1:06.00    1:13.75     3  
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 47.54  4/19/2014   Elizabeth Seton High School, Elizabeth Se   
                       G Johnson, L Morgan, J Robinson, J Simmons        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 OSCAR SMITH HIGH SCHOOL  'A'                        48.29      48.61   6   10  
  2 DEPTFORD HS  'A'                                    49.00      48.90   6    8  
  3 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                      49.45      49.15   6    6  
  4 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                    53.53      49.97   4    5  
  5 LARGO HIGH SCHOOL  'A'                              49.50      50.10   6    4  
  6 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                           50.19      50.12   5    3  
  7 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'                 48.50      50.30   6    2  
  8 DUVAL HIGH SCHOOL  'A'                              51.65      50.46   5    1  
  9 OUR LADY OF GOOD COUNSEL  'A'                       52.00      51.02   4 
 10 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                              49.20      51.40   6 
 11 EASTERN HIGH SCHOOL  'A'                            50.34      51.51   5 
 12 ELIZABETH SETON HIGH SCHOOL  'A'                    52.00      52.08   4 
 13 BALTIMORE POLY HIGH SCHOOL  'A'                     51.36      52.63   5 
 14 MOUNT VERNON  'A'                                   53.78      52.92   4 
 15 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                             53.00      52.93   4 
 16 LARGO HIGH SCHOOL  'B'                              55.00      53.19   3 
 17 POTOMAC HIGH SCHOOL  'A'                                       53.80   2 
 18 ST. VINCENT PALLOTTI  'A'                           54.40      53.85   3 
 19 JOHN GLENN  'A'                                     54.48      54.26   3 
 20 SUITLAND HIGH SCHOOL  'B'                           55.99      55.23   2 
 21 ELIZABETH SETON HIGH SCHOOL  'B'                    58.00      55.35   1 
 22 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'B'                  1:04.58      55.48   1 
 23 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'B'                 52.00      55.74   4 
 24 MOUNT VERNON  'B'                                              55.89   1 
 25 MCKINLEY TECH HIGH SCHOOL  'B'                      55.20      55.90   3 
 26 BLADENSBURG HIGH SCHOOL  'A'                        51.70      55.91   5 
 27 OUR LADY OF GOOD COUNSEL  'B'                       56.00      56.51   2 
 28 PARKDALE HIGH SCHOOL  'A'                           56.46      57.28   2 
 29 URBANA HIGH SCHOOL  'B'                           1:00.00      58.63   1 
 30 BOWIE HIGH SCHOOL  'B'                              55.07      58.74   3 
 -- MCKINLEY TECH HIGH SCHOOL  'A'                      50.02        DNF   5 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:41.65  4/23/2016   Bishop McNamara High School, Bishop McNam 
                         S Minor, N Yeargin, T Blount, L Fowlkes           
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                  1:47.00    1:41.65!  5   10  
  2 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'               1:43.00    1:42.41   6    8  
  3 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            1:42.10    1:43.07   6    6  
  4 LARGO HIGH SCHOOL  'A'                            1:45.58    1:44.50   6    5  
  5 MCKINLEY TECH HIGH SCHOOL  'A'                    1:45.96    1:45.98   6    4  
  6 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           1:48.03    1:46.41   5    3  
  7 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'B'               1:48.00    1:46.71   5    2  
  8 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         1:51.09    1:46.77   4    1  
  9 BOWIE HIGH SCHOOL  'B'                            1:52.10    1:46.99   4 
 10 BALTIMORE POLY HIGH SCHOOL  'A'                   1:50.13    1:47.97   5 
 11 EASTERN HIGH SCHOOL  'A'                          1:46.28    1:49.50   6 
 12 GWYNN PARK HIGH SCHOOL  'A'                       1:52.28    1:49.76   4 
 13 OUR LADY OF GOOD COUNSEL  'A'                     1:51.52    1:50.52   4 
 14 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'               1:57.65    1:51.91   3 
 15 PARKDALE HIGH SCHOOL  'A'                         1:50.00    1:51.94   5 
 16 LARGO HIGH SCHOOL  'B'                            1:56.00    1:53.36   3 
 17 ELIZABETH SETON HIGH SCHOOL  'B'                  1:56.00    1:53.70   3 
 18 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    1:48.27    1:54.20   5 
 19 JOHN GLENN  'A'                                   1:55.06    1:54.50   3 
 20 ELIZABETH SETON HIGH SCHOOL  'A'                  1:52.51    1:54.69   4 
 21 ST. VINCENT PALLOTTI  'A'                         1:53.16    1:56.65   4 
 22 SUITLAND HIGH SCHOOL  'B'                         1:58.09    1:57.82   2 
 23 EASTERN HIGH SCHOOL  'B'                          1:55.23    1:57.89   3 
 24 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'B'                             1:58.07   1 
 25 PARKDALE HIGH SCHOOL  'B'                         2:00.60    1:58.20   2 
 26 MOUNT VERNON  'A'                                            1:58.33   1 
 27 OUR LADY OF GOOD COUNSEL  'B'                     2:01.00    1:59.84   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 3:55.33  4/21/2012   Largo High School, Largo High S           
                         S Nickerson, D Farrar, C Boyles, C Coleman        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 OSCAR SMITH HIGH SCHOOL  'A'                      3:54.00    3:55.53   2   10  
  2 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            3:59.61    3:55.83   2    8  
  3 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    4:03.33    3:59.32   2    6  
  4 DEPTFORD HS  'A'                                  3:57.00    4:00.22   2    5  
  5 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         4:00.48    4:03.76   2    4  
  6 EASTERN HIGH SCHOOL  'A'                          4:08.21    4:13.06   2    3  
  7 MCKINLEY TECH HIGH SCHOOL  'A'                    4:09.32    4:14.08   2    2  
  8 LARGO HIGH SCHOOL  'A'                            4:00.75    4:16.73   2    1  
  9 DUVAL HIGH SCHOOL  'A'                            4:16.85    4:23.26   1 
 10 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           4:24.00    4:25.17   1 
 11 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'               4:27.40    4:29.04   1 
 12 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                  4:50.99    4:31.62   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 9:37.02  4/18/2015   Atholton High School, Atholton Hig        
                         Vanvranken, Yayi-bondje, Markovitz, Bleakney      
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 OSCAR SMITH HIGH SCHOOL  'A'                     10:28.76   10:26.92    10  
  2 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'              10:50.00   10:27.97     8  
  3 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                          11:00.00   10:29.55     6  
  4 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                 11:40.99   10:36.00     5  
  5 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                        10:25.02   10:45.14     4  
  6 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                          10:50.00   11:12.18     3  
 -- LARGO HIGH SCHOOL  'A'                           12:10.00         DQ  
 
Girls 800 Sprint Medley
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:47.30  4/23/2016   St. John's College High School, St. John's
                         J Morris, K Ebb, A Moore, A Sabbakhan             
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'               1:26.00    1:47.30!  4   10  
  2 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                  1:56.99    1:49.67   3    8  
  3 EASTERN HIGH SCHOOL  'A'                          1:48.50    1:50.98   4    6  
  4 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         1:49.50    1:51.36   4    5  
  5 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            1:48.00    2:01.15   4    4  
  6 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                           2:00.00    2:01.98   3    3  
  7 PARKDALE HIGH SCHOOL  'A'                                    2:02.28   1    2  
  8 LARGO HIGH SCHOOL  'A'                            1:50.00    2:05.13   3    1  
  9 ST. VINCENT PALLOTTI  'A'                         1:58.00    2:07.19   3 
 10 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           2:06.00    2:08.99   2 
 11 GWYNN PARK HIGH SCHOOL  'A'                                  2:25.78   1 
 
Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================================
 Meet Record: ! 4:11.20  4/21/2012   Paul Laurence Dunbar High Scho, Paul Laure
                         L Freeland, M Epps, D Johnson, M Brown            
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'               4:08.00    4:12.88   2   10  
  2 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         4:14.86    4:21.53   2    8  
  3 DEPTFORD HS  'A'                                             4:30.15   1    6  
  4 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                           4:32.00    4:31.25   2    5  
  5 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    4:32.83    4:40.86   2    4  
  6 JOHN GLENN  'A'                                              4:45.79   1    3  
  7 EASTERN HIGH SCHOOL  'A'                          4:36.28    4:54.00   2    2  
  8 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           4:58.58    4:58.52   1    1  
  9 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            4:29.88    5:09.18   2 
 10 LARGO HIGH SCHOOL  'A'                                       5:10.26   1 
 
Girls Distance Medley
================================================================================
 Meet Record: ! 12:56.25  4/20/2013   Atholton High School, Atholton Hig       
                          J Bleakney, N Alper, R Markovitz, J Greenwald     
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                          12:55.00   13:47.25    10  
  2 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'                         14:13.92     8  
  3 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                          14:56.01   14:34.53     6  
  4 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                        15:00.89   14:53.66     5  
 
Girls High Jump
================================================================================
 Meet Record: !  5-06  4/23/2016   Bhrandi Crenshaw, T.C. William              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crenshaw, Bhrandi         11 T.C. WILLIAM         5-04.00    5-06.00!   10  
  2 Woodley, Alexis           12 OSCAR SMITH          5-02.00    5-04.00     8  
  3 Rose, Gabrielle           11 BISHOP MCNAM         4-08.00    5-00.00     5.5
  3 Parker, Taylor            12 LARGO HIGH S         5-04.00    5-00.00     5.5
  6 Shaw, Thea                10 EASTERN HIGH         5-04.00   J4-10.00     3.5
  6 Swilley, Kenya            12 EASTERN HIGH         5-02.00   J4-10.00     3.5
  7 Abdul-Rahim, Aneesa       11 BALTIMORE PO         4-10.00   J4-10.00     1.5
  7 Nolan, Taylor             11 BISHOP MCNAM         5-01.00   J4-10.00     1.5
  9 Johnson, Maria            11 JOHN GLENN           5-00.00    4-08.00  
 10 Nelson, Dyonna            12 LARGO HIGH S         4-08.00    4-06.00  
 10 Barnes, Raven             10 EASTERN HIGH         4-08.00    4-06.00  
 10 Milor, Kayley             10 URBANA HIGH          4-01.00    4-06.00  
 13 Lukehart, Meagan          11 QUEEN ANNE'S         4-06.00    4-04.00  
 13 Mcquillen, Chloe           9 URBANA HIGH          4-07.00    4-04.00  
 15 Bennett, Sarah             9 JOHN GLENN           4-04.00    4-02.00  
 16 Clement, Leilani          10 BOWIE HIGH S         4-04.00       0.25  
 -- Holson, Mallory           10 URBANA HIGH          4-03.00         NH  
 -- Jackson, Armani           10 BALTIMORE PO         4-06.00         NH  
 -- Jones, Imani              11 OUR LADY OF          4-00.00         NH  
 -- Edwards, Amara            12 T.C. WILLIAM         5-00.00         NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
 Meet Record: ! 19-00  4/21/2012   Mobolaji Adeokun, DuVal High S              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Akobundu, Madeleine       12 DUVAL HIGH S        19-07.00   17-08.00    10  
  2 Burks, Candus             11 BOWIE HIGH S        18-05.00   17-04.00     8  
  3 Ward, Nyla                 9 T.C. WILLIAM        18-01.50   17-02.00     6  
  4 Wiggs, Jazmine            12 BOWIE HIGH S        17-08.00   16-10.50     5  
  5 Reese, Lillian            12 LA PLATA HIG        18-07.00   16-08.50     4  
  6 Taylor, Nia               10 ELIZABETH SE        15-06.50   16-08.00     3  
  7 Hackett, Nadia            11 BALTIMORE PO        15-06.00   15-08.25     2  
  8 Brown, Nile                9 ST. JOHN'S C        16-03.00   15-06.75     1  
  9 Duggins, Amel             12 LARGO HIGH S        17-00.75   15-06.50  
 10 Crenshaw, Bhrandi         11 T.C. WILLIAM        16-11.00   15-05.50  
 11 Nepomuceno, Erika         12 URBANA HIGH         16-05.00   15-05.00  
 12 Cheatham, Janelle         12 OSCAR SMITH         17-01.00   15-03.50  
 13 Ubah, Michelle            11 DUVAL HIGH S        16-07.00   15-03.00  
 14 Morris, Jailyn            11 ST. JOHN'S C        15-06.00   15-01.50  
 15 Labat, Ariana             12 OSCAR SMITH         15-05.00   14-11.00  
 16 Hajzus, Sarah             11 URBANA HIGH         14-07.25   14-10.50  
 17 Moore, Maya               12 STONE RIDGE         16-00.00   14-09.50  
 18 Hammond, Eryn             11 ST. VINCENT         14-04.00   14-09.00  
 19 Johnson, Maria            11 JOHN GLENN          15-08.25   14-07.50  
 20 Bucknor, Misha            12 BISHOP MCNAM        16-02.50   14-06.00  
 21 Brisco, Jessica           11 T.C. WILLIAM        14-08.00   14-04.00  
 22 Weber, Holly               9 BISHOP IRETO        13-08.00   14-03.00  
 23 Spence, Zariyah           12 MOUNT VERNON        16-00.00   14-02.50  
 24 rowe, deja                11 DUVAL HIGH S        14-07.50   14-02.00  
 24 Rose, Gabrielle           11 BISHOP MCNAM        14-06.50   14-02.00  
 26 Crowner, Taniya           10 BALTIMORE PO                   14-01.00  
 27 Bennett, Sarah             9 JOHN GLENN          14-07.50   14-00.00  
 28 Baker, Krishna            10 LARGO HIGH S        13-08.00   13-10.50  
 29 Barnes, Raven             10 EASTERN HIGH        15-05.00   13-07.50  
 30 Breisch, Kiersten         11 URBANA HIGH         13-07.00   13-04.25  
 31 Long, Tierra              12 GWYNN PARK H        14-00.00   13-03.75  
 32 Lukehart, Meagan          11 QUEEN ANNE'S        15-05.00   13-03.50  
 33 Bonner, Tyler             12 JOHN GLENN          14-07.00   12-11.75  
 33 Omwega, Marglucy          11 BLADENSBURG         13-03.00   12-11.75  
 35 Schuler, Grace             9 OUR LADY OF         13-02.00   12-09.00  
 36 Strong, Zada               9 BOWIE HIGH S        14-06.00   12-06.50  
 37 Higginbotham, Merry       12 QUEEN ANNE'S                   12-05.75  
 38 Jatto, Olufunmilayo       11 PARKDALE HIG        12-07.50   11-10.00  
 39 Brevard, Destiny           9 GRACE BRETHR        12-02.25   11-08.00  
 40 Awang, Sarah               9 PARKDALE HIG                   11-01.25  
 41 Newsome, Danielle         10 BISHOP IRETO        11-00.25   11-00.00  
 42 Nolan, Taylor             11 BISHOP MCNAM        15-10.50   10-11.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: ! 39-06.50  4/23/2016   Deja Stevenson, Baltimore Po             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stevenson, Deja           12 BALTIMORE PO        37-08.75   39-06.50!   10  
  2 Joyner, Ja'Tae            10 BOWIE HIGH S        38-00.25   36-07.00     8  
  3 Duggins, Amel             12 LARGO HIGH S        37-09.75   36-02.50     6  
  4 Ward, Destiny             11 OSCAR SMITH         39-04.75   35-11.50     5  
  5 Bucknor, Misha            12 BISHOP MCNAM        35-00.00   34-01.50     4  
  6 Labat, Ariana             12 OSCAR SMITH         33-07.00   34-01.00     3  
  7 Nolan, Taylor             11 BISHOP MCNAM        33-00.00   33-11.50     2  
  8 Thomas, Dominique         12 EASTERN HIGH        35-05.00   33-08.00     1  
  9 Clement, Leilani          10 BOWIE HIGH S        31-04.50  J33-08.00  
 10 Cheatham, Janelle         12 OSCAR SMITH         33-03.00   33-05.50  
 11 Rose, Gabrielle           11 BISHOP MCNAM        32-06.00   32-11.50  
 12 Ubah, Michelle            11 DUVAL HIGH S        34-10.00   32-10.50  
 13 rowe, deja                11 DUVAL HIGH S        32-02.00   32-00.00  
 14 Taylor, Denay              9 T.C. WILLIAM        30-01.00   30-11.00  
 15 Brisco, Jessica           11 T.C. WILLIAM        31-08.75   30-02.50  
 16 Omwega, Marglucy          11 BLADENSBURG         29-10.25   30-02.00  
 17 Tolentino, Giselle        12 ST. JOHN'S C        31-11.25   30-00.00  
 18 Barnes, Raven             10 EASTERN HIGH        31-07.00   29-09.50  
 19 Harmon, Jordan            11 MCKINLEY TEC        31-01.50   29-09.00  
 20 Radford, Kaylee           10 URBANA HIGH         27-04.00   29-02.00  
 21 Williams, Jaunice         12 EASTERN HIGH        31-05.00   29-00.00  
 22 Nixon, Khadijah           11 MCKINLEY TEC                   28-11.00  
 23 Xu, Joy                    9 URBANA HIGH         26-09.00   28-06.00  
 24 Amos, Amber               11 ST. JOHN'S C        30-11.50   28-00.00  
 -- Lukehart, Meagan          11 QUEEN ANNE'S        29-08.25         ND  
 -- Nelson, Dyonna            12 LARGO HIGH S        30-01.50         ND  
 
Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Record: ! 42-10.50  4/23/2016   Alexus Foreman, T.C. William             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Foreman, Alexus           12 T.C. WILLIAM        43-08.75   42-10.50!   10  
  2 Usual, Seasons            11 FREDERICK DO        43-01.50   41-00.00     8  
  3 Parker, Taylor            12 LARGO HIGH S        42-01.00   39-00.00     6  
  4 Sipe, Delia               11 URBANA HIGH         38-07.25   36-00.00     5  
  5 Williams, Shardae          9 LARGO HIGH S        36-07.00   33-06.00     4  
  6 Bangura, Lorinda           9 BOWIE HIGH S        29-04.00   32-07.00     3  
  7 Harrison, Kayla           12 LA PLATA HIG        34-07.50   29-07.00     2  
  8 Bernett, Darrien          11 GRACE BRETHR        29-02.00   29-04.00     1  
  9 Stallard, Jacklyn         12 JOHN GLENN          31-03.00   28-08.50  
  9 Townsend, Autumn          12 LA PLATA HIG        30-07.00   28-08.50  
 11 Akintoba, Morenike        12 ELIZABETH SE        25-04.00   28-06.50  
 12 Richardson, Savannah      11 T.C. WILLIAM        29-11.00   27-10.50  
 13 Magee, Joyah              10 MAURICE J. M        26-07.00   27-02.00  
 14 Dantignac, Eve            10 BOWIE HIGH S        27-03.50   26-10.00  
 15 Goodman, Faith             9 ELIZABETH SE        28-04.00   26-08.00  
 16 Mcgee, Maddie             11 JOHN GLENN          30-01.25   26-06.00  
 17 Hunter, Jada              10 ELIZABETH SE        26-00.00   26-04.00  
 18 Williams, Shataya         12 MOUNT VERNON        28-02.00   26-02.00  
 19 Ashwood-Hayes, Kendall    11 BOWIE HIGH S        32-07.00   26-00.00  
 20 Miles, Arylee              9 QUEEN ANNE'S        26-00.00   25-09.50  
 21 Nahra, Heave              12 T.C. WILLIAM        26-03.75   25-04.50  
 22 Beach, Katlyn              9 JOHN GLENN          26-09.00   25-00.00  
 22 Davis, Ashley             11 MOUNT VERNON        22-07.00   25-00.00  
 24 Blake, Savazyea           10 QUEEN ANNE'S        25-00.00   24-07.00  
 24 Campbell-Gross, Takyah    11 EASTERN HIGH        27-08.00   24-07.00  
 26 Brown, Ariana             10 QUEEN ANNE'S        29-00.00   24-02.00  
 27 Amos, Alexis              12 ST. JOHN'S C        23-05.00   22-01.50  
 28 Jatto, Olufunmilayo       11 PARKDALE HIG        26-00.00   21-10.00  
 29 Barber, Destiny           11 POTOMAC HIGH        19-07.00   21-08.00  
 30 francis, diamond          10 DUVAL HIGH S        25-07.00   21-07.00  
 31 Hall, Victoria            11 BISHOP MCNAM        21-04.50   21-01.00  
 32 Clark, Catherine           9 GRACE BRETHR        23-02.00   20-10.50  
 33 Lemon, Hannah              9 GRACE BRETHR        20-00.00   20-06.50  
 34 Bablade, Yemi             11 BLADENSBURG         22-00.00   20-02.00  
 35 McKenzie, Sydney          10 BISHOP MCNAM        20-04.00   19-04.50  
 36 Harris, Kayla             12 BISHOP MCNAM        20-11.50   18-05.50  
 37 Bell, Dajinae              9 BALTIMORE PO        20-06.50   17-10.00  
 38 Smith, Aniya               9 BALTIMORE PO        23-00.00   17-04.00  
 39 Woody, Shonda              9 SUITLAND HIG        18-08.00   15-02.00  
 -- Seka, Sam                 10 URBANA HIGH         27-00.00         ND  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: ! 138-04  4/23/2016   Seasons Usual, Frederick Do                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Usual, Seasons            11 FREDERICK DO          132-04     138-04!   10  
  2 Foreman, Alexus           12 T.C. WILLIAM           97-02     130-08     8  
  3 Townsend, Autumn          12 LA PLATA HIG          113-11     115-01     6  
  4 Sipe, Delia               11 URBANA HIGH         30-10.50     104-02     5  
  5 Williams, Shardae          9 LARGO HIGH S          100-07     103-04     4  
  6 Conner, Imani             12 LARGO HIGH S           97-04      93-00     3  
  7 Dantignac, Eve            10 BOWIE HIGH S           86-00      85-04     2  
  8 Cook, Jessica             12 BOWIE HIGH S           89-09      78-04     1  
  9 Mcgee, Maddie             11 JOHN GLENN          90-08.50      78-00  
 10 Seka, Sam                 10 URBANA HIGH            82-00      76-06  
 11 Stallard, Jacklyn         12 JOHN GLENN             83-09      76-00  
 12 Harrison, Kayla           12 LA PLATA HIG           87-03      75-11  
 13 Neff, Maddie               9 JOHN GLENN             69-06      74-10  
 14 Edwards, Amara            12 T.C. WILLIAM           77-02      73-01  
 15 Bias, Kaylah              11 MCKINLEY TEC           62-08      68-07  
 16 Goodman, Faith             9 ELIZABETH SE           56-05      67-06  
 17 Magee, Joyah              10 MAURICE J. M           75-00      67-04  
 18 Bablade, Yemi             11 BLADENSBURG            72-02      67-00  
 19 Richardson, Savannah      11 T.C. WILLIAM           72-09      64-08  
 20 Patnett, Jade             12 MOUNT VERNON           65-01      64-00  
 21 Hill, Monique             11 BOWIE HIGH S           81-00      63-08  
 22 Bernett, Darrien          11 GRACE BRETHR           57-00      63-00  
 23 Johnson, Diamond          12 EASTERN HIGH           57-07      62-05  
 24 Watkins-Harvey, Kayla      9 LARGO HIGH S           75-00      60-09  
 25 Davis, Ashley             11 MOUNT VERNON           48-04      60-07  
 26 Campbell-Gross, Takyah    11 EASTERN HIGH           67-03      60-04  
 27 Miles, Arylee              9 QUEEN ANNE'S           67-00      59-04  
 28 Hailemichael, Sara        11 OUR LADY OF            50-00      57-00  
 29 francis, diamond          10 DUVAL HIGH S           71-06      54-08  
 30 Clark, Catherine           9 GRACE BRETHR           55-02      52-01  
 31 Amos, Alexis              12 ST. JOHN'S C           40-06      50-06  
 32 Bullard, Kennedi          10 ELIZABETH SE        44-05.50      49-09  
 33 Smith, Aniya               9 BALTIMORE PO           38-07      48-05  
 34 Tyson-Chassagne, Ajhene   10 DUNBAR HIGH                       48-01  
 35 Brown, Ariana             10 QUEEN ANNE'S           44-10      47-00  
 36 Blake, Savazyea           10 QUEEN ANNE'S           47-09      42-08  
 37 Woody, Shonda              9 SUITLAND HIG           65-00      38-02  
 38 Hall, Victoria            11 BISHOP MCNAM        49-02.50      38-00  
 39 Lemon, Hannah              9 GRACE BRETHR           38-07      35-04  
 40 Bell, Dajinae              9 BALTIMORE PO           13-08      20-00  
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Top 12 Advance by Time
 Meet Record: ! 10.46  4/19/2014   Darryl Haraway, DeMatha Cath                
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Harrison, Eric            11 ST. JOHN'S C           10.82      10.73q 14 
  2 Henderson, William        11 BALTIMORE PO           11.03      10.98q  7 
  3 Pratt, Darnell            11 OUR LADY OF            11.00      11.08q  9 
  4 Butler, Devin             12 FREDERICK DO           11.20      11.13q  2 
  5 Patterson, Manny          12 MOUNT ST. JO           10.44      11.13q 16 
  6 Williams, Xavier          11 BISHOP MCNAM           10.93      11.19q 11 
  7 Okeke, Arinze             10 BISHOP MCNAM           11.80      11.30q  1 
  8 Bangura, Ibrahim           9 T.C. WILLIAM           11.17      11.31q  1 
  9 Ballah, Timothy           11 BOWIE HIGH S           11.51      11.33q  7 
 10 Bellan, Maurice           10 ST. JOHN'S C           11.39      11.41q 15 
 11 Obi, Ikenna               11 MOUNT ST. JO           11.04      11.44q  6 
 12 Mendoza, Juan             10 MOUNT ST. JO           11.14      11.49q  1 
 13 Imes, Jonathan            11 OUR LADY OF            11.30      11.54   5 
 14 Madison, Brandon          10 GILMAN SCHOO           11.40      11.55  16 
 15 Cole, Kai                 10 T.C. WILLIAM           11.46      11.56  12 
 16 Trice, Khari              11 ANNAPOLIS AR           11.30      11.58   6 
 17 Carr, Jordan              12 GRACE BRETHR           11.12      11.59   2 
 18 Bass, Najee               11 NEW ROCHELLE           11.24      11.60   4 
 19 Collins, Diondre          11 QUEEN ANNE'S           11.64      11.66   4 
 20 Edwards, Max              12 GEORGETOWN P           11.37      11.67  13 
 21 Johnson, Quinten           9 ST. JOHN'S C           11.98      11.71   7 
 22 Jones, Perris             11 BISHOP IRETO           11.70      11.74   2 
 23 Campbell, Xavier          11 URBANA HIGH            11.50      11.76   9 
 24 Ayoh, Timi                12 GEORGETOWN P           11.38      11.77  14 
 25 Delaney, Tre'zhon         12 DUNBAR HIGH                       11.81   6 
 26 Lawson, Kai               11 MOUNT VERNON           11.99      11.83   8 
 27 Barnes, Chris              9 ST. VINCENT            11.96      11.85   6 
 28 Brown, Anton              12 MCKINLEY TEC           11.21      11.90   3 
 29 Hurd, Sean                12 BISHOP IRETO           11.83      11.91   3 
 30 Brown, James              11 ST. VINCENT            11.54      11.91   5 
 31 Oliver, Devin             11 DUNBAR HIGH                       11.96   5 
 32 Jackson, Brian            12 GRACE BRETHR           11.40      11.97  15 
 33 Klomegah, Hope            11 CARDOZO HIGH           11.96      12.00   5 
 34 Hines, K'Ron              10 BALTIMORE PO           12.24      12.03  14 
 35 Coleman, Cameron          11 MOUNT VERNON           11.37      12.05  12 
 36 Forrest, Jordan            9 NEW ROCHELLE           12.00      12.11  10 
 37 Carter, David             10 QUEEN ANNE'S           12.04      12.17  12 
 38 Marshall, Jordan          11 FRIENDSHIP C           11.37      12.18  11 
 39 Oliva, Ricardo            11 MAURICE J. M           12.44      12.25  12 
 40 Byrd, Ky                  11 URBANA HIGH            12.00      12.25  11 
 41 Adams, Tyree              10 GWYNN PARK H           11.50      12.26  11 
 42 Gibson, Brian             11 SUITLAND HIG           11.00      12.30   8 
 43 Brown, Tyrique            11 GRACE BRETHR           11.50      12.35   8 
 44 Jackson, Sekou            11 DUNBAR HIGH                       12.37  11 
 45 Asamoah, Kwabena          10 GWYNN PARK H           12.10      12.37  13 
 46 Ndaye, Christian          10 CARDOZO HIGH           12.47      12.42   9 
 47 Covin, Jay                10 DUVAL HIGH S           12.21      12.49  16 
 48 Moore, Bernard            12 SUITLAND HIG           12.17      12.53  15 
 49 Radcliffe, Jake           10 JOHN GLENN             12.00      12.53   9 
 50 Stewart, Deion             9 BISHOP MCNAM           12.99      12.54   2 
 51 Akinsowon, Saheed         12 PARKDALE HIG           11.42      12.56  13 
 52 Kenyatta, Jared           10 URBANA HIGH            12.29      12.57  13 
 53 St. Clair, Noah           10 JOHN GLENN                        12.66  10 
 54 Betts, Mark               12 THE POTOMAC            13.60      12.95   3 
 55 Gavino, Nico              10 BISHOP IRETO           13.38      13.09   1 
 56 Prado-Alipui, Andrew      10 NEW ROCHELLE           13.10      13.28   1 
 57 Garcia, Saul              10 BLADENSBURG            12.89      13.38   5 
 58 Lewis, Cedric             10 ST. JOHN'S C                      13.42   9 
 -- Hawkins, Eddie            12 BALTIMORE PO           11.35         FS  10 
 
Boys 100 Meter Dash FRESHMAN
============================================================================
Top 6 Advance by Time
 Meet Record: ! 11.39  4/23/2016   Logic Hudgens, Archbishop S                 
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Easton, Brevin             9 ARCHBISHOP S           11.90      11.65q  2 
  2 Hudgens, Logic             9 ARCHBISHOP S           11.50      11.72q  6 
  3 Brown, Tyrece              9 DEPTFORD HS            11.80      11.89q  1 
  4 Powell, RayShawn           9 MOUNT VERNON           11.74      12.04q  4 
  5 Cook, Ron                  9 ST. JOHN'S C           11.93      12.10q  4 
  6 Phillips, Zach             9 MOUNT ST. JO           12.20      12.12q  5 
  7 Wooten, Josh               9 THE POTOMAC            13.00      12.17   2 
  8 Jackson, Da'shawn          9 BALTIMORE PO           12.64      12.19   1 
  9 Carter, Aaron              9 ST. VINCENT            11.80      12.23   3 
 10 Middleton, Weston          9 ST. JOHN'S C           12.30      12.49   5 
 11 Dawkins, Juston            9 MOUNT ST. JO           12.40      12.55   3 
 12 Mansfield, Charles         9 OUR LADY OF            12.44      12.58   2 
 13 Matlock Iii, George        9 URBANA HIGH            12.30      12.79   4 
 14 Brown, Colin               9 QUEEN ANNE'S           13.04      12.82   3 
 15 Gayle-Taylor, Jordan       9 BISHOP MCNAM           15.02      12.85   6 
 16 Woodbury Jr., Johnny       9 BISHOP MCNAM           14.52      12.96   4 
 17 Allen, Rashaan             9 SUITLAND HIG                      13.09   3 
 18 Marine, Tristin            8 NEW ROCHELLE                      13.15   2 
 19 Talley, Parker             9 URBANA HIGH            13.42      13.69   6 
 20 Hayes, Kendall             9 URBANA HIGH            13.48      13.70   5 
 21 Prado-Alipui, Matthew      9 NEW ROCHELLE                      13.76   1 
 22 Griffith, Kaseim           9 NEW ROCHELLE                      15.20   5 
 23 Trotman, Ellik             9 BISHOP MCNAM                      15.93   5 
 24 Johnson, David             9 JOHN GLENN                        16.21   1 
 
Boys 100 Meter Dash FRESHMAN
================================================================================
 Meet Record: ! 11.39  4/23/2016   Logic Hudgens, Archbishop S                 
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Hudgens, Logic             9 ARCHBISHOP S           11.72      11.39!   10  
  2 Easton, Brevin             9 ARCHBISHOP S           11.65      11.48     8  
  3 Powell, RayShawn           9 MOUNT VERNON           12.04      11.74     6  
  4 Phillips, Zach             9 MOUNT ST. JO           12.12      11.96     5  
  5 Cook, Ron                  9 ST. JOHN'S C           12.10      12.21     4  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 10.46  4/19/2014   Darryl Haraway, DeMatha Cath                
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harrison, Eric            11 ST. JOHN'S C           10.73      10.65   2   10  
  2 Patterson, Manny          12 MOUNT ST. JO           11.13      10.78   2    8  
  3 Henderson, William        11 BALTIMORE PO           10.98      10.82   2    6  
  4 Butler, Devin             12 FREDERICK DO           11.13      11.01   2    5  
  5 Williams, Xavier          11 BISHOP MCNAM           11.19      11.05   2    4  
  6 Okeke, Arinze             10 BISHOP MCNAM           11.30      11.26   1    3  
  7 Bangura, Ibrahim           9 T.C. WILLIAM           11.31      11.27   1    2  
  8 Ballah, Timothy           11 BOWIE HIGH S           11.33      11.31   1    1  
  9 Bellan, Maurice           10 ST. JOHN'S C           11.41      11.33   1 
 10 Mendoza, Juan             10 MOUNT ST. JO           11.49      11.37   1 
 11 Obi, Ikenna               11 MOUNT ST. JO           11.44      11.42   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 20.73  4/23/2016   Josephus Lyles, T.C. William                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lyles, Josephus           12 T.C. WILLIAM           20.74      20.73! 14   10  
  2 Williams, Xavier          11 BISHOP MCNAM           22.21      22.18  13    8  
  3 Butler, Devin             12 FREDERICK DO           22.50      22.19  13    6  
  4 Eggleston, Nicholas       10 ST. JOHN'S C           22.79      22.28  12    5  
  5 Lockett, Tre'kel          12 T.C. WILLIAM           22.86      22.31  11    4  
  6 Buchannan, Terric         10 SUITLAND HIG           22.47      22.60  13    3  
  7 Fields, Antoine           12 POTOMAC HIGH           23.29      22.61  10    2  
  8 Thomas, Keelan            12 NEW ROCHELLE           22.39      22.61  13    1  
  9 Harrison, Eric            11 ST. JOHN'S C           21.62      22.62  14 
 10 Agoro, Temitope           12 PARKDALE HIG           22.75      22.84  12 
 11 Smith, Kollin             11 FREDERICK DO           22.20      22.88  14 
 12 Hawkins, Eddie            12 BALTIMORE PO           22.84      22.93  11 
 13 Thomas, Nikolas           12 SUITLAND HIG           22.80      22.96  12 
 14 Imes, Jonathan            11 OUR LADY OF            23.17      22.96  11 
 15 Cole, Kai                 10 T.C. WILLIAM           23.63      22.99   9 
 16 Bellan, Maurice           10 ST. JOHN'S C           23.44      23.00   9 
 17 Thrower, Matthew          12 ST. ANDREWS            23.37      23.02  10 
 18 Bulla, David              11 BOWIE HIGH S           23.32      23.14  10 
 19 Odujoke, Olamide          12 BLADENSBURG            23.95      23.21   7 
 20 Mellott, Parker           12 URBANA HIGH            23.18      23.36  11 
 21 Brown, James              11 ST. VINCENT            23.44      23.38   9 
 22 Carr, Jordan              12 GRACE BRETHR           23.75      23.40   8 
 23 Campbell, Xavier          11 URBANA HIGH            23.71      23.44   8 
 24 Lawson, Kai               11 MOUNT VERNON           23.96      23.44   7 
 25 Bulla, Samuel             11 BOWIE HIGH S           24.30      23.46   6 
 26 Haywood, Rashaad          12 BALTIMORE PO           23.94      23.50   8 
 27 Yamba-Mamba, Nico         11 FRIENDSHIP C           23.90      23.76   8 
 28 Harris, Evan              10 MCKINLEY TEC           23.11      23.76  11 
 29 Collins, Diondre          11 QUEEN ANNE'S           25.56      23.92   3 
 30 Jones, Perris             11 BISHOP IRETO           24.11      23.95   7 
 31 Adams, Tyree              10 GWYNN PARK H           24.73      24.26   4 
 32 Kellum, Angelo            10 MOUNT VERNON           24.56      24.38   5 
 33 Thomas, Miles             11 ST. VINCENT            26.36      24.69   3 
 34 Covin, Jay                10 DUVAL HIGH S                      24.69   1 
 35 Hurst, Lonnie             12 CARDOZO HIGH           25.13      24.69   4 
 36 Byrd, Ky                  11 URBANA HIGH            24.20      24.78   6 
 37 Asamoah, Kwabena          10 GWYNN PARK H                      24.82   2 
 38 Saba, Alex                11 THE POTOMAC            24.20      24.83   6 
 39 Jackson, Da'shawn          9 BALTIMORE PO                      24.89   1 
 40 Stewart, Deion             9 BISHOP MCNAM           28.25      25.04   2 
 41 Carter, David             10 QUEEN ANNE'S           25.84      25.22   3 
 42 Klomegah, Hope            11 CARDOZO HIGH           24.64      25.25   5 
 43 Betts, Mark               12 THE POTOMAC            26.50      26.08   3 
 44 Simmons, Sean              9 POTOMAC HIGH           24.70      26.50   5 
 45 Isaac, Jabril              9 GWYNN PARK H                      26.63   1 
 46 Mchale, Riley             10 BISHOP IRETO           27.07      27.39   2 
 47 Zhao, Aaron               10 OUR LADY OF            28.00      27.76   2 
 48 Perez, Ramon              10 NEW ROCHELLE           26.80      28.33   3 
 49 Williams, Jordan          10 NEW ROCHELLE           25.24      28.38   4 
 
Boys 300 Meter Dash Invitational
===================================================================================
 Meet Record: ! 35.07  4/19/2014   James Oakley, La Plata Hig                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Boone, Taivion            12 BISHOP MCNAM           40.28      36.55   3   10  
  2 Gauthney, Damian          12 BOWIE HIGH S           34.50      36.82   4    8  
  3 Harris, Jamel             12 POTOMAC HIGH           38.00      37.35   4    6  
  4 Davis, Dereck             11 BOWIE HIGH S           36.20      38.33   4    5  
  5 Okeke, Arinze             10 BISHOP MCNAM           41.99      38.41   2    4  
  6 Knight, Nate              11 ST. VINCENT            39.30      38.57   3    3  
  7 Arnold, Michael           10 ST. JOHN'S C           44.00      38.70   1    2  
  8 Spencer, Julian           10 URBANA HIGH            39.00      39.35   3    1  
  9 Hunter, Jordan            10 POTOMAC HIGH           40.00      39.50   3 
 10 Murphy, Drake              9 BISHOP MCNAM           43.69      39.55   2 
 11 Duggins, George           12 NEW ROCHELLE           43.80      40.13   2 
 12 Neubauer, Steven          12 URBANA HIGH            41.30      40.46   3 
 13 Cowles, Chris             10 NEW ROCHELLE           41.50      40.53   2 
 14 Middleton, Weston          9 ST. JOHN'S C           43.00      40.65   2 
 15 Cocca, Mark               11 JOHN GLENN             45.00      41.71   1 
 16 Abraham, Ayooluw          10 URBANA HIGH            41.30      41.90   3 
 17 Hessel, Jack              11 NEW ROCHELLE           41.70      42.78   2 
 18 Comisford, Luke           10 JOHN GLENN             46.00      42.83   1 
 19 Lewis, Cedric             10 ST. JOHN'S C           45.00      44.28   1 
 20 Baskins, Dante            10 GWYNN PARK H                      45.27   1 
 
Boys 400 Meter Dash FRESHMAN
===================================================================================
 Meet Record: ! 50.52  4/23/2016   Aaron Shirley, Oscar Smith                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shirley, Aaron               OSCAR SMITH                       50.52!  1   10  
  2 Powdar, Kurt               9 OSCAR SMITH            52.31      52.62   6    8  
  3 Shin, Steve                9 ARCHBISHOP S           53.20      53.00   6    6  
  4 Brown, Tyrece              9 DEPTFORD HS            51.50      53.57   6    5  
  5 Wilson, Sterling           9 BOWIE HIGH S           53.78      54.57   6    4  
  6 Murphy, Drake              9 BISHOP MCNAM           54.16      54.64   5    3  
  7 Easton, Brevin             9 ARCHBISHOP S           56.80      55.77   5    2  
  8 Carter, Aaron              9 ST. VINCENT            57.87      56.67   4    1  
  9 Kelly, Ian                 9 MOUNT ST. JO           57.00      58.13   5 
 10 Franks, Davon              9 MCKINLEY TEC         1:00.77      58.23   3 
 11 Gayle-Taylor, Julius       9 BISHOP MCNAM         1:01.20      58.84   3 
 12 Kuta, Joseph               9 ST. JOHN'S C                      59.01   1 
 13 Powell, RayShawn           9 MOUNT VERNON           57.53      59.11   4 
 14 Gayle-Taylor, Jordan       9 BISHOP MCNAM         1:02.39      59.36   3 
 15 Dawkins, Juston            9 MOUNT ST. JO           58.00      59.46   4 
 16 Castro, Jorge              9 BALTIMORE PO                      59.66   1 
 17 Jackson, Eric              9 THE POTOMAC            58.00      59.77   4 
 18 Hayes, Kendall             9 URBANA HIGH                       59.96   1 
 19 Eubanks, Mitch             9 JOHN GLENN           1:00.00    1:03.54   4 
 20 Mansfield, Charles         9 OUR LADY OF          1:05.00    1:03.54   2 
 21 Trivedi, Devin             9 URBANA HIGH          1:05.43    1:04.10   2 
 22 Rajani-Bangser, Amar       8 NEW ROCHELLE                    1:05.70   2 
 23 Odom, Thomas               9 ST. JOHN'S C                    1:09.42   1 
 24 Trotta, Avery              8 NEW ROCHELLE                    1:12.49   1 
 25 Vergara, Gavin             9 NEW ROCHELLE                    1:14.95   2 
 -- Adebe, Kidus               9 ST. JOHN'S C                        DNF   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: ! 47.04  4/23/2016   Noah Lyles, T.C. William                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lyles, Noah               12 T.C. WILLIAM           47.50      47.04! 16   10  
  2 Young, Tory               11 GILMAN SCHOO           48.80      48.53  16    8  
  3 Imes, Jonathan            11 OUR LADY OF            49.35      49.04  16    6  
  4 Gilchrist, Tajh           12 BOWIE HIGH S           47.90      49.98  16    5  
  5 Closson, Mekhi            11 BALTIMORE PO           49.63      50.62  15    4  
  6 Amobi, Gerald             12 DUVAL HIGH S           49.89      50.63  15    3  
  7 Eggleston, Nicholas       10 ST. JOHN'S C           51.29      50.79  14    2  
  8 Trotman, Ellion           11 BISHOP MCNAM           52.33      51.12  12    1  
  9 Booth, Mahlique           12 T.C. WILLIAM           50.24      51.43  15 
 10 Thrower, Matthew          12 ST. ANDREWS            51.50      51.45  13 
 11 Andjalepou, Christy       12 CARDOZO HIGH           51.00      51.47  14 
 12 Mellott, Parker           12 URBANA HIGH            50.48      51.58  15 
 13 Robertson, Johnathan      12 EASTERN HIGH           50.40      51.60  15 
 14 Harris, Kelvin            10 T.C. WILLIAM           52.79      51.88  11 
 15 Bulla, David              11 BOWIE HIGH S           52.74      52.20  11 
 16 Agoro, Temitope           12 PARKDALE HIG           50.75      52.20  14 
 17 Odujoke, Olamide          12 BLADENSBURG            52.20      52.34  12 
 18 Trice, Khari              11 ANNAPOLIS AR           52.80      52.47  10 
 19 Harris, Evan              10 MCKINLEY TEC           52.26      52.82  12 
 20 Patterson, Nohl           10 ST. JOHN'S C           52.00      52.88  12 
 21 White, Gage               11 LA PLATA HIG           53.04      52.88  10 
 22 McDaniel, Darryl          11 ST. JOHN'S C           52.78      52.93  11 
 23 Oloyede, Adewunmi         10 DUVAL HIGH S           53.22      53.15  10 
 24 Holder, Jordan            11 BISHOP MCNAM           54.77      53.18   8 
 25 Berkel, Marcus            12 PARKDALE HIG           52.65      53.39  11 
 26 Eaton, Anthony             8 T.C. WILLIAM           52.24      53.46  12 
 27 Bulla, Samuel             11 BOWIE HIGH S           53.34      53.48  10 
 28 Fennel, Kory              11 GWYNN PARK H           54.73      53.82   9 
 29 Menefee, Lawson           11 GILMAN SCHOO           51.32      54.14  14 
 30 Blatt, Austin             12 JOHN GLENN             55.63      54.18   7 
 31 Oliver, Miles             11 GEORGETOWN P           52.60      54.31  11 
 32 Harley, james             12 DUVAL HIGH S           52.10      54.61  12 
 33 Parker, Calvin            12 MOUNT ST. JO           52.00      54.84  13 
 34 Van-Dyk, Iven Chen        11 BALTIMORE PO                      55.02   1 
 35 Jens, Colin               10 QUEEN ANNE'S           57.64      55.34   5 
 36 Walker, Darren            12 SUITLAND HIG           51.61      55.35  13 
 37 Barclay, Christopher      10 GEORGETOWN P           53.70      55.41   9 
 38 Harris, Isaiah            11 GWYNN PARK H           55.32      55.42   8 
 39 Oliva, Ricardo            11 MAURICE J. M           56.00      55.51   6 
 40 Evans, Rudolph            12 JOHN GLENN             56.41      55.55   6 
 41 Boretti, Chris            12 ARCHBISHOP S           53.80      55.82   9 
 42 Mathewson, Luca           10 NEW ROCHELLE           55.52      56.20   7 
 43 Holson, Mitch             12 URBANA HIGH            55.10      56.32   8 
 44 Anderson, Hopeton         11 BLADENSBURG            56.97      56.78   6 
 45 Pugh, Jay                 10 URBANA HIGH            58.00      57.91   4 
 46 Hamlet, Ulric             10 NEW ROCHELLE           58.14      58.23   4 
 47 Kazzembe, Esperant        11 CARDOZO HIGH           58.00      58.60   5 
 48 Kanik, Marcus             11 ARCHBISHOP S           55.86      58.78   7 
 49 Sunderland, Eric          11 ARCHBISHOP S           58.60      59.01   4 
 50 Bernard, Corey            10 MAURICE J. M         1:04.64    1:00.08   3 
 51 Oliver, Isaac             12 GRACE BRETHR           51.81    1:00.23  13 
 52 Meinert, Nick             10 JOHN GLENN             57.20    1:02.89   5 
 53 Fagbenjo, Peter           11 BLADENSBURG            57.00    1:03.30   6 
 54 Pregner, Bradley          10 MAURICE J. M         1:07.34    1:03.55   2 
 55 Williams, Joshua-Paul      9 BISHOP MCNAM                    1:03.87   2 
 56 Reilly, Thomas             9 BISHOP IRETO         1:04.86    1:04.10   3 
 57 Baskins, Dante            10 GWYNN PARK H                    1:06.43   1 
 58 Blount, Joshua            11 POTOMAC HIGH           59.00    1:08.13   4 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 1:53.68  4/18/2015   Jordan Leon, Milford Mill                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hengst, Dalton            10 MCDONOGH SCH         1:55.88    1:54.75    10  
  2 Smith, Miles              12 LA PLATA HIG         1:55.74    1:56.07     8  
  3 Amobi, Gerald             12 DUVAL HIGH S         1:57.16    1:57.35     6  
  4 Wright, Lucas             11 MCDONOGH SCH         1:58.20    1:58.12     5  
  5 Diehl, Tommy              12 GILMAN SCHOO         1:59.00    1:59.03     4  
  6 Drake, Wolfgang           12 GILMAN SCHOO         1:59.70    1:59.47     3  
  7 Danner, Nicholas          12 URBANA HIGH          2:00.01    1:59.59     2  
  8 Huff, Tyreece             12 UNATTACHED           1:58.90    1:59.70     1  
  9 White, Gage               11 LA PLATA HIG         2:03.76    2:00.01  
 10 Andjalepou, Christy       12 CARDOZO HIGH         1:59.35    2:00.23  
 11 Russell, Justin           12 MOUNT ST. JO         2:01.83    2:00.32  
 12 Whittaker, Alex           11 MOUNT ST. JO         2:01.00    2:00.34  
 13 Vazzana, Jimmy            11 OUR LADY OF          2:02.80    2:00.56  
 14 Berkel, Marcus            12 PARKDALE HIG         2:07.53    2:05.48  
 15 Patterson, Nohl           10 ST. JOHN'S C         2:03.97    2:06.14  
 16 Martinez, Carlos          10 URBANA HIGH          2:09.00    2:07.97  
 17 Tucker, Cameron           12 SUITLAND HIG         2:09.10    2:07.99  
 18 Barragan, jonathan        11 NEW ROCHELLE         2:03.25    2:09.19  
 19 Brock, Kyler              11 JOHN GLENN           2:07.61    2:10.01  
 20 Oriala, Jonathan          11 PARKDALE HIG         2:15.00    2:11.21  
 21 McCain, Jeremiah          10 BISHOP MCNAM         2:15.91    2:11.76  
 22 Economou, Rob             11 NEW ROCHELLE         2:07.54    2:12.34  
 23 Harris, Isaiah            11 GWYNN PARK H                    2:12.35  
 24 Gigliotti, Gabriel        10 ARCHBISHOP S         2:14.92    2:13.43  
 25 Baffer, Baylon            10 MCKINLEY TEC         2:28.76    2:15.02  
 26 Clark III, Daniel         11 EASTERN HIGH         2:14.35    2:15.25  
 27 Abdur-rahim, D'Jembe      12 SUITLAND HIG         2:17.67    2:15.77  
 28 Wood, Zach                12 BISHOP IRETO         2:07.76    2:15.80  
 29 Estok, Sawyer             10 URBANA HIGH          2:07.00    2:16.94  
 30 Oliva, Ricardo            11 MAURICE J. M         2:18.93    2:17.12  
 31 Kassaye, Matthew          10 THE POTOMAC          2:17.50    2:17.18  
 32 Boone, Taivion            12 BISHOP MCNAM         2:13.99    2:17.27  
 33 Rogers, Josh              11 OUR LADY OF          2:17.15    2:18.68  
 34 Veres, Aidan              11 ARCHBISHOP S         2:18.99    2:18.80  
 35 Beck, Daniel               9 ST. JOHN'S C         2:17.96    2:19.12  
 36 Cassinelli, Kevin         11 QUEEN ANNE'S         2:15.00    2:19.72  
 37 Kazzembe, Esperant        11 CARDOZO HIGH         2:20.00    2:20.09  
 38 Jones, Dylan              11 QUEEN ANNE'S         2:26.30    2:20.14  
 39 Kane, Lincoln             12 QUEEN ANNE'S         2:24.90    2:20.18  
 40 Sanchez, Roberto Carlo    11 BLADENSBURG          2:17.32    2:20.46  
 41 Hussain, Sohbhan           8 DUVAL HIGH S         2:13.96    2:21.08  
 42 Stewart, Mikias            9 BOWIE HIGH S         2:12.16    2:22.56  
 43 Fagbenjo, Peter           11 BLADENSBURG          2:25.83    2:22.99  
 44 Franks, Davon              9 MCKINLEY TEC         2:26.36    2:23.33  
 45 Farrell, James            10 OUR LADY OF          2:22.87    2:23.35  
 46 Cobb, Doug                 9 THE POTOMAC          2:25.00    2:27.56  
 47 Alvarez, Bryan            11 MOUNT VERNON         2:33.82    2:28.94  
 48 McIntyre, Mac              9 BISHOP IRETO         2:26.38    2:29.03  
 49 Washington, Thomas        12 BISHOP IRETO         2:24.45    2:29.83  
 50 Whitaker, Noah             9 BISHOP MCNAM         2:38.70    2:35.86  
 51 Carter, Joshua            10 DUVAL HIGH S                    2:38.99  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 4:17.21  4/20/2013   Nick Causey, Osbourn Park                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McGivern, Kevin           12 OUR LADY OF          4:25.58    4:21.84    10  
  2 Smith, Miles              12 LA PLATA HIG         4:30.92    4:25.25     8  
  3 Russell, Justin           12 MOUNT ST. JO         4:31.00    4:25.64     6  
  4 Vazzana, Jimmy            11 OUR LADY OF          4:31.21    4:26.25     5  
  5 Petrik, Hunter            10 MOUNT ST. JO         4:28.00    4:28.76     4  
  6 Whittaker, Alex           11 MOUNT ST. JO         4:25.00    4:28.97     3  
  7 Santis, Garrett           12 URBANA HIGH          4:33.04    4:29.34     2  
  8 Mackey, John              11 T.C. WILLIAM         4:28.48    4:31.06     1  
  9 Danner, Nicholas          12 URBANA HIGH          4:27.68    4:31.53  
 10 Davies, Luke              11 ARCHBISHOP S         4:25.50    4:32.12  
 11 Lopez, Matt               12 OUR LADY OF          4:38.52    4:35.45  
 12 Zischkau, Matthew         11 THE HEIGHTS          4:56.79    4:44.34  
 13 Le, Justin                11 URBANA HIGH          4:48.42    4:44.43  
 14 Gibson, Eric              10 GILMAN SCHOO         4:54.78    4:45.81  
 15 Holman, Ben               11 GEORGETOWN P         4:50.50    4:48.70  
 16 Ault, Aaron               12 BISHOP IRETO         4:49.25    4:49.06  
 17 Burgess, Charlie           9 MCDONOGH SCH         4:48.20    4:49.90  
 18 Howley, Patrick           10 GEORGETOWN P         4:45.00    4:50.30  
 19 Curtis, Dylan             10 JOHN GLENN           4:48.82    4:51.09  
 20 Fitzgerald, Grayson        9 ARCHBISHOP S         4:52.10    4:53.47  
 21 Sarisky, Mike              9 BISHOP IRETO         5:01.28    4:54.56  
 22 McCain, Jeremiah          10 BISHOP MCNAM         5:12.54    4:55.70  
 23 Denis, Ian                11 THE HEIGHTS          5:06.41    4:55.71  
 24 Gigliotti, Gabriel        10 ARCHBISHOP S         5:00.00    4:56.15  
 25 Sanchez, Roberto Carlo    11 BLADENSBURG          5:01.90    5:03.12  
 26 Johnson, Jonathan            UNATTACHED                      5:05.67  
 27 de Beaufort, Liam          9 ST. JOHN'S C         5:30.00    5:06.35  
 28 Robinson, Dashawn         10 BALTIMORE PO         5:08.40    5:07.23  
 29 Olmsted, Ethan             9 LA PLATA HIG         5:16.08    5:07.29  
 30 Kim, Elliot               12 THE POTOMAC          5:14.81    5:10.28  
 31 Hussain, Sohbhan           8 DUVAL HIGH S         5:18.78    5:13.14  
 32 Place, Riley              10 ST. JOHN'S C         5:33.87    5:17.98  
 33 Young, Billy              10 JOHN GLENN           5:16.18    5:19.61  
 34 Olmsted, Frankie          12 MAURICE J. M         5:19.79    5:23.41  
 35 Olson, Will               10 BISHOP IRETO         5:24.92    5:26.25  
 36 Diallo, Djibiri            9 BLADENSBURG          5:37.41    5:30.96  
 37 Davis, Jadon               9 BALTIMORE PO         5:27.17    5:31.92  
 38 Miller, Robert            12 QUEEN ANNE'S         5:12.59    5:33.53  
 39 Beatty, Danny             12 THE HEIGHTS          5:35.84    5:33.97  
 40 Van Buren, Matthew         9 MOUNT VERNON         6:01.14    5:40.12  
 41 Abdur-rahim, D'Jembe      12 SUITLAND HIG         5:15.20    5:40.17  
 42 Whitaker, Noah             9 BISHOP MCNAM                    5:44.76  
 43 Carter, Joshua            10 DUVAL HIGH S         5:59.45    5:52.41  
 44 Brewer, Andrew            10 QUEEN ANNE'S         5:37.20    5:53.50  
 45 Macal, Alan                9 BLADENSBURG          6:16.27    5:57.80  
 46 Blount, Jeremiah           9 POTOMAC HIGH         6:41.79    6:41.25  
 -- Allen, Rashaan             9 SUITLAND HIG         5:26.57        DNF  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 9:40.09  4/18/2015   Dalton Hengst, McDonogh Sch               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Drewyer, George           11 OUR LADY OF         10:31.38   10:12.47    10  
  2 Fowlie, Hunter             9 MOUNT VERNON        10:36.91   10:15.74     8  
  3 Obrien, Matt              12 MOUNT ST. JO        10:50.00   10:50.35     6  
  4 Fitzgerald, Grayson        9 ARCHBISHOP S        10:32.00   10:50.36     5  
  5 Redman, Sam               11 OUR LADY OF         10:53.00   10:53.78     4  
  6 McCreight, Doug           10 MOUNT VERNON        11:06.40   10:56.51     3  
  7 Bandini, Julian           12 URBANA HIGH         10:36.66   11:01.08     2  
  8 Fairbanks, Matthew        11 URBANA HIGH         11:07.74   11:01.81     1  
  9 Hall, Alex                10 OUR LADY OF         11:25.00   11:20.47  
 10 Castro, Jorge              9 BALTIMORE PO                   11:39.16  
 11 Walsh, Ryan               10 ST. JOHN'S C        11:50.00   11:44.19  
 12 Blancato, Billy           10 NEW ROCHELLE        11:42.46   11:49.89  
 13 Davis, Jadon               9 BALTIMORE PO        12:45.50   11:53.43  
 14 Brewer, Andrew            10 QUEEN ANNE'S        11:58.43   11:59.19  
 15 Alphonse, Andrew          10 NEW ROCHELLE        12:02.00   12:02.57  
 16 Whitaker, Noah             9 BISHOP MCNAM                   12:02.73  
 17 Miller, Robert            12 QUEEN ANNE'S        12:27.55   12:18.50  
 18 Heinle, William            9 ST. JOHN'S C        12:40.00   12:34.01  
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Top 12 Advance by Time
 Meet Record: ! 13.79  4/21/2012   Dondre Echols, Potomac High                 
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Garland, Tyler            12 DEPTFORD HS            14.50      14.81q  5 
  2 Smith, Kollin             11 FREDERICK DO           14.65      14.95q  4 
  3 Henderson, William        11 BALTIMORE PO           14.77      15.04q  3 
  4 Powdar, Kurt               9 OSCAR SMITH            15.02      15.14q  1 
  5 Kelley, Joshua            12 T.C. WILLIAM           15.40      15.18q  2 
  6 Sankoh, Hamid             12 T.C. WILLIAM           15.57      15.39q  3 
  7 Beard, Dylan              12 ARCHBISHOP S           14.82      15.42q  2 
  8 Somerville, Kasey         11 ST. VINCENT            16.90      15.91q  2 
  9 McGuire, Raymond          11 T.C. WILLIAM           16.24      15.93q  5 
 10 Jackson, Nicholas         10 URBANA HIGH            15.98      16.32q  5 
 11 Johnson, Aaron            11 MOUNT ST. JO           15.84      16.35q  4 
 12 Valdez, Trevin            10 NEW ROCHELLE           15.82      16.86q  3 
 13 Olabanji, Emanuel         11 BLADENSBURG            17.61      17.31   1 
 14 Mcdonald, Matthew         10 MOUNT ST. JO           17.00      17.55   2 
 15 Hu, Chris                  9 URBANA HIGH            17.83      18.08   3 
 16 Paul, Calixte             12 ST. JOHN'S C           18.20      18.24   5 
 17 Bonner, Shane             10 JOHN GLENN             19.15      19.28   4 
 18 Benjamin, Craig            9 GEORGETOWN P           20.00      20.76   2 
 19 Brooks, Michael            9 GRACE BRETHR           21.62      21.42   1 
 20 Long, Tavon               11 SUITLAND HIG           17.54      23.54   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 13.79  4/21/2012   Dondre Echols, Potomac High                 
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Smith, Kollin             11 FREDERICK DO           14.95      14.45   2   10  
  2 Garland, Tyler            12 DEPTFORD HS            14.81      14.50   2    8  
  3 Henderson, William        11 BALTIMORE PO           15.04      15.01   2    6  
  4 Kelley, Joshua            12 T.C. WILLIAM           15.18      15.22   2    5  
  5 Powdar, Kurt               9 OSCAR SMITH            15.14      15.29   2    4  
  6 Beard, Dylan              12 ARCHBISHOP S           15.42      15.38   1    3  
  7 McGuire, Raymond          11 T.C. WILLIAM           15.93      15.73   1    2  
  8 Sankoh, Hamid             12 T.C. WILLIAM           15.39      15.76   2    1  
  9 Johnson, Aaron            11 MOUNT ST. JO           16.35      15.93   1 
 10 Somerville, Kasey         11 ST. VINCENT            15.91      16.20   1 
 11 Jackson, Nicholas         10 URBANA HIGH            16.32      17.10   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 37.81  4/19/2014   Kordell Williams, DeMatha Cath              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Kollin             11 FREDERICK DO           39.00      39.86   8   10  
  2 Sankoh, Hamid             12 T.C. WILLIAM           41.04      40.55   8    8  
  3 Frimpong, Jesse           12 BOWIE HIGH S           40.57      40.62   8    6  
  4 Shirley, Aaron               OSCAR SMITH                       40.89   2    5  
  5 Kelley, Joshua            12 T.C. WILLIAM           41.87      41.46   7    4  
  6 Frimpong, Sean            10 BOWIE HIGH S           42.12      41.48   7    3  
  7 Olabanji, Emanuel         11 BLADENSBURG            45.00      41.72   5    2  
  8 Grant, Saybion            10 EASTERN HIGH           44.10      41.89   5    1  
  9 Beard, Dylan              12 ARCHBISHOP S           40.61      42.10   8 
 10 Johnson, Raymond          12 DUVAL HIGH S           42.42      42.37   7 
 11 Jackson, Nicholas         10 URBANA HIGH            42.56      42.61   6 
 12 Powdar, Kurt               9 OSCAR SMITH            42.00      42.68   7 
 13 Mcdonald, Matthew         10 MOUNT ST. JO           43.00      42.88   6 
 14 Johnson, Aaron            11 MOUNT ST. JO           41.85      43.12   7 
 15 McGuire, Raymond          11 T.C. WILLIAM           43.95      43.46   6 
 16 Murphy, Drake              9 BISHOP MCNAM           45.65      43.97   4 
 17 Long, Tavon               11 SUITLAND HIG           43.39      44.29   6 
 18 Desmit, Dan               12 GILMAN SCHOO           43.72      44.64   6 
 19 Boretti, Chris            12 ARCHBISHOP S           43.87      46.39   6 
 20 Poling, Paul              12 BISHOP IRETO           46.12      46.47   4 
 21 Bonner, Shane             10 JOHN GLENN             50.90      47.51   3 
 22 Hu, Chris                  9 URBANA HIGH            49.34      47.66   3 
 23 Broussard, Perkins         9 MCKINLEY TEC           48.65      48.87   3 
 24 Paul, Calixte             12 ST. JOHN'S C           45.00      49.17   5 
 25 Benjamin, Craig            9 GEORGETOWN P           52.70      50.03   1 
 26 Walker, Tyler             10 JOHN GLENN             52.58      50.34   1 
 27 McCormick, Michael         9 BISHOP IRETO           52.75      51.42   1 
 28 Otto, Stephen             11 ARCHBISHOP S           52.08      52.88   2 
 29 Matthews, Darius           9 GRACE BRETHR           54.24      53.67   1 
 30 Gadson, Justin            10 GRACE BRETHR           52.52      53.83   2 
 31 Venable, Walker           11 BISHOP IRETO           48.42      55.15   4 
 32 Alvarez, Bryan            11 MOUNT VERNON           56.00      55.70   1 
 -- Strong, Alex              10 LA PLATA HIG           45.44        DNF   5 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 53.96  4/18/2015   Mykele Young-Sanders, Dover High S          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cleaver, Justin (tyler)   12 OUR LADY OF            57.00      57.07   2   10  
  2 Davis, Ian                12 OUR LADY OF            57.71      57.25   2    8  
  3 Garland, Tyler            12 DEPTFORD HS            57.29      57.53   2    6  
  4 Somerville, Kasey         11 ST. VINCENT          1:01.00    1:02.03   1    5  
  5 Valdez, Trevin            10 NEW ROCHELLE         1:00.34    1:05.16   2    4  
  6 Ferebee, Quinton          11 SUITLAND HIG         1:10.20    1:08.19   1    3  
 -- Djalo, Mohamed            12 NEW ROCHELLE         1:01.61        DNF   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 41.10  4/23/2016   T.C. Williams High School, T.C. William     
                       K Cole, T Lockett, J Lyles, N Lyles               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                      41.19      41.10!  7   10  
  2 DEPTFORD HS  'A'                                    42.30      42.53   7    8  
  3 MOUNT ST. JOSEPH  'A'                               43.50      42.73   7    6  
  4 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'                 42.50      43.01   7    5  
  5 GILMAN SCHOOL  'A'                                  43.21      43.08   7    4  
  6 NEW ROCHELLE  'A'                                   44.04      43.61   6    3  
  7 BALTIMORE POLY HIGH SCHOOL  'A'                     44.55      44.10   5    2  
  8 DUVAL HIGH SCHOOL  'A'                              46.00      44.57   3    0.5
  8 POTOMAC HIGH SCHOOL  'A'                            44.14      44.57   6    0.5
 10 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                    47.03      44.63   2 
 11 ST. VINCENT PALLOTTI  'A'                           45.06      44.98   5 
 12 FRIENDSHIP COLLEGIATE ACADEMY  'A'                  45.25      45.40   5 
 13 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                             45.71      45.63   4 
 14 NEW ROCHELLE  'B'                                   45.46      45.92   4 
 15 BOWIE HIGH SCHOOL  'B'                              48.59      46.19   2 
 16 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                           42.50      47.30   7 
 17 MOUNT ST. JOSEPH  'B'                               47.00      47.57   2 
 18 BALTIMORE POLY HIGH SCHOOL  'B'                     47.55      47.67   2 
 19 MOUNT VERNON  'B'                                   46.71      48.02   3 
 20 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'                 48.14      48.03   2 
 21 JOHN GLENN  'A'                                     48.71      49.11   1 
 22 MCKINLEY TECH HIGH SCHOOL  'A'                      46.34      51.96   3 
 23 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'B'                               52.30   1 
 -- MOUNT VERNON  'A'                                   45.71        DNF   4 
 -- ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOO  'A'                 45.35         DQ   5 
 -- DUNBAR HIGH SCHOOL  'A'                                           DQ   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:26.75  4/18/2015   St. John's College High School, St. John's
                         M Kabi, A Ruffin, W Garcia, E Harrison            
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 OUR LADY OF GOOD COUNSEL  'A'                     1:28.00    1:29.34   7   10  
  2 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            1:29.20    1:30.17   7    8  
  3 MOUNT ST. JOSEPH  'A'                             1:31.00    1:31.07   5    6  
  4 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'               1:30.00    1:31.35   7    5  
  5 NEW ROCHELLE  'A'                                 1:30.50    1:31.51   7    4  
  6 GILMAN SCHOOL  'A'                                1:32.79    1:31.67   5    3  
  7 PARKDALE HIGH SCHOOL  'A'                         1:33.00    1:33.21   6    2  
  8 MCKINLEY TECH HIGH SCHOOL  'A'                    1:34.03    1:33.71   6    1  
  9 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         1:30.02    1:33.82   7 
 10 ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOO  'A'               1:34.40    1:33.97   6 
 11 POTOMAC HIGH SCHOOL  'A'                          1:33.93    1:34.16   6 
 12 BALTIMORE POLY HIGH SCHOOL  'A'                   1:34.90    1:35.38   4 
 13 NEW ROCHELLE  'B'                                 1:32.12    1:35.58   5 
 14 FRIENDSHIP COLLEGIATE ACADEMY  'A'                1:40.42    1:36.86   2 
 15 GWYNN PARK HIGH SCHOOL  'A'                       1:37.00    1:37.37   4 
 16 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    1:32.74    1:37.38   5 
 17 MOUNT ST. JOSEPH  'B'                             1:38.00    1:37.61   3 
 18 JOHN GLENN  'A'                                   1:42.96    1:38.34   2 
 19 ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'B'               1:36.00    1:38.83   4 
 20 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'               1:38.82    1:38.94   3 
 21 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                           1:38.00    1:39.00   3 
 22 DUNBAR HIGH SCHOOL  'A'                                      1:40.44   1 
 23 SUITLAND HIGH SCHOOL  'B'                         1:35.40    1:44.74   4 
 24 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           1:39.00    1:45.48   3 
 25 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                             1:46.97   1 
 -- GEORGETOWN PREPARATORY SCHOOL  'A'                1:34.40        DNF   6 
 -- DEPTFORD HS  'A'                                  1:28.00         DQ   7 
 -- ST. VINCENT PALLOTTI  'A'                         1:36.57         DQ   4 
 -- BOWIE HIGH SCHOOL  'B'                            1:32.37         DQ   5 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 3:16.61  4/19/2014   Bowie High School, Bowie High S           
                         J Beatty, M Willis, M Roberts, A Coleman          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    3:18.41    3:19.27   3   10  
  2 DUVAL HIGH SCHOOL  'A'                            3:28.00    3:26.61   3    8  
  3 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            3:24.54    3:29.04   3    6  
  4 DEPTFORD HS  'A'                                  3:27.00    3:30.16   3    5  
  5 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         3:20.36    3:30.19   3    4  
  6 LA PLATA HIGH SCHOOL  'A'                         3:43.20    3:39.54   2    3  
  7 EASTERN HIGH SCHOOL  'A'                          3:36.30    3:39.65   2    2  
  8 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'               4:02.00    3:56.67   1    1  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 8:04.94  4/21/2012   Gilman School, Gilman Schoo               
                         P Merritt, M Schlerf, J Mclean, K Chen            
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MOUNT ST. JOSEPH  'A'                             8:25.60    8:28.56    10  
  2 PARKDALE HIGH SCHOOL  'A'                         8:33.00    8:36.69     8  
  3 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         8:11.20    8:36.90     6  
  4 GEORGETOWN PREPARATORY SCHOOL  'A'                8:35.00    8:42.13     5  
  5 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                  9:42.80    8:44.28     4  
  6 DEPTFORD HS  'A'                                             8:49.32     3  
  7 GWYNN PARK HIGH SCHOOL  'A'                       9:08.21    9:08.59     2  
  8 OUR LADY OF GOOD COUNSEL  'A'                     8:53.00    9:08.97     1  
  9 NEW ROCHELLE  'A'                                 8:31.20    9:12.34  
 10 DUVAL HIGH SCHOOL  'A'                            9:11.20    9:17.69  
 11 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           9:00.00    9:44.40  
 12 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'               8:50.00    9:55.31  
 13 GRACE BRETHREN CHRISTIAN SCHOO  'A'              10:19.16   11:06.85  
 
Boys 800 Sprint Medley
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:34.40  4/21/2012   Gwynn Park High School, Gwynn Park H      
                         J Hayman, B Banks, J Savoy, T Sullivan            
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         1:33.30    1:35.20   4   10  
  2 BISHOP MCNAMARA HIGH SCHOOL  'A'                  1:40.99    1:35.63   3    8  
  3 NEW ROCHELLE  'A'                                 1:35.12    1:35.77   4    6  
  4 DEPTFORD HS  'A'                                             1:39.60   1    5  
  5 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                           1:40.00    1:39.88   3    4  
  6 MOUNT VERNON  'A'                                            1:41.00   1    3  
  7 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            1:37.00    1:46.63   4    2  
  8 FRIENDSHIP COLLEGIATE ACADEMY  'A'                           1:49.62   1    1  
  9 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    1:42.84    1:50.72   3 
 10 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                                      1:51.18   1 
 11 ST. VINCENT PALLOTTI  'A'                                    1:56.54   2 
 -- ST. JOHN'S COLLEGE HIGH SCHOOL  'A'               1:31.00         DQ   4 
 
Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
 Meet Record: ! 3:37.67  4/19/2014   Riverdale Baptist, Riverdale Ba           
                         I Akil, A Gordon, M Harris, D Phelps              
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                         3:32.53    3:38.10   3   10  
  2 T.C. WILLIAMS HIGH SCHOOL  'A'                    3:43.75    3:40.20   3    8  
  3 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                           3:42.00    3:42.53   3    6  
  4 MOUNT ST. JOSEPH  'A'                             3:48.00    3:51.96   3    5  
  5 JOHN GLENN  'A'                                              3:53.43   1    4  
  6 GILMAN SCHOOL  'A'                                3:41.00    3:55.81   3    3  
  7 ARCHBISHOP SPALDING HIGH SCHOO  'A'               3:53.00    4:00.76   2    2  
  8 BOWIE HIGH SCHOOL  'A'                            3:46.69    4:00.88   3    1  
  9 DUVAL HIGH SCHOOL  'A'                            3:58.88    4:01.66   2 
 10 GWYNN PARK HIGH SCHOOL  'A'                                  4:02.34   1 
 11 NEW ROCHELLE  'A'                                 3:55.78    4:03.08   2 
 12 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                           4:08.33    4:22.95   1 
 
Boys Distance Medley
================================================================================
 Meet Record: ! 10:52.27  4/20/2013   Forest Park, Forest Park                 
                          D Brandt, A Gaiser, T Rabago, A Shotwell          
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 THE POTOMAC SCHOOL  'A'                          10:50.00   11:12.13    10  
  2 DEPTFORD HS  'A'                                 11:15.00   11:18.58     8  
  3 MOUNT ST. JOSEPH  'A'                            11:30.00   11:32.85     6  
  4 BISHOP IRETON  'A'                               11:17.00   11:35.33     5  
  5 SUITLAND HIGH SCHOOL  'A'                        11:36.54   11:54.69     4  
  6 MOUNT VERNON  'A'                                12:20.00   12:05.02     3  
  7 GEORGETOWN PREPARATORY SCHOOL  'A'               12:30.00   12:16.38     2  
  8 GILMAN SCHOOL  'A'                               10:45.30   12:41.68     1  
  9 URBANA HIGH SCHOOL  'A'                          12:12.04   13:05.56  
 10 QUEEN ANNE'S COUNTY HIGH SCHOO  'A'                         13:44.61  
 
Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: !  6-07  4/21/2012   DeVauntay Brown, Hodgson Vo-T               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slack, Tanner             12 JOHN GLENN           6-04.00    6-02.00    10  
  2 Sankoh, Hamid             12 T.C. WILLIAM         6-00.00    6-00.00     8  
  3 Coe, Quinton              12 MOUNT ST. JO         6-02.00    5-10.00     5.5
  3 Sakyi, Terrence           10 T.C. WILLIAM         6-04.00    5-10.00     5.5
  5 Ivey, Darnell             12 BISHOP MCNAM         6-02.00   J5-10.00     4  
  6 Beard, Dylan              12 ARCHBISHOP S         5-08.00   J5-10.00     3  
  7 Strong, Alex              10 LA PLATA HIG         5-10.00    5-08.00     2  
  8 Gibson, Brian             11 SUITLAND HIG         5-06.00    5-06.00     1  
  9 Joyner, Jaedon             9 BOWIE HIGH S         5-08.00   J5-06.00  
 10 Hathaway, Khyre           12 MOUNT VERNON         5-10.00   J5-06.00  
 11 Burke, Damien             11 MOUNT VERNON         5-06.00    5-04.00  
 12 Collins, Kenny            10 NEW ROCHELLE         5-06.00    5-02.00  
 12 Harrington, Marquese      11 ST. VINCENT          5-02.00    5-02.00  
 14 Sanders, Bj               12 GEORGETOWN P                    3-04.00  
 -- Fox-Ballard, Tavon        11 DEPTFORD HS          5-10.00         NH  
 -- Taylor, Calvin            11 BOWIE HIGH S         5-06.00         NH  
 -- Pugh, Jay                 10 URBANA HIGH          5-06.00         NH  
 -- Salcedo, Ethan            11 URBANA HIGH                          NH  
 -- Powdar, Kurt               9 OSCAR SMITH          6-04.00         NH  
 -- Holson, Mitch             12 URBANA HIGH          5-10.00         NH  
 -- St. Clair, Noah           10 JOHN GLENN                           NH  
 -- Henry, Joshua             11 MOUNT VERNON         5-06.00         NH  
 -- Broussard, Perkins         9 MCKINLEY TEC                         NH  
 -- Obi, Ikenna               11 MOUNT ST. JO         5-10.00         NH  
 -- Sunko, Jack               10 NEW ROCHELLE         5-03.00         NH  
 -- Diaz, Patrick             11 OUR LADY OF          5-02.00         NH  
 -- Hamlet, Ulric             10 NEW ROCHELLE         5-02.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Record: ! 22-05  4/23/2016   William Henderson, Baltimore Po             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, William        11 BALTIMORE PO        24-04.00   22-05.00!   10  
  2 Booth, Mahlique           12 T.C. WILLIAM        22-04.00   22-04.50     8  
  3 Smith, Kollin             11 FREDERICK DO        22-07.25   21-11.00     6  
  4 Butler, Devin             12 FREDERICK DO        22-01.00   21-02.50     5  
  5 Blue, Jadan               12 MOUNT ST. JO        22-00.00   21-02.00     4  
  6 Mendoza, Juan             10 MOUNT ST. JO        20-07.00   20-07.50     3  
  7 Watson, Ayende            11 GILMAN SCHOO        21-02.50   20-07.00     2  
  8 Blatt, Austin             12 JOHN GLENN          20-01.50   20-06.00     1  
  9 Ballah, Timothy           11 BOWIE HIGH S        20-03.00   20-05.00  
 10 Johnson, Jacob            10 ST. VINCENT         19-10.50   20-04.00  
 11 Byrd, Kevin               10 BISHOP MCNAM        21-00.00   20-02.00  
 12 Maddox, Dorian            12 GILMAN SCHOO        20-00.00   19-07.75  
 13 Holson, Mitch             12 URBANA HIGH         21-01.50   19-05.00  
 14 Ivey, Darnell             12 BISHOP MCNAM        19-00.00   19-04.50  
 15 Hollis-Ragin, Billy       11 NEW ROCHELLE        18-07.75   18-09.00  
 16 Coston, Tyrique           12 MOUNT ST. JO        20-08.00   18-08.00  
 17 Jones, Perris             11 BISHOP IRETO        19-09.50   18-07.50  
 18 Winston, DaeSean          10 ARCHBISHOP S        18-07.00   18-07.25  
 19 Harrington, Marquese      11 ST. VINCENT         18-06.00   18-03.50  
 20 Taylor, Calvin            11 BOWIE HIGH S        18-11.00   17-07.75  
 21 Arrington, Julian         10 GILMAN SCHOO        19-06.00   17-06.00  
 22 Booker, Brandon           10 ST. JOHN'S C                   17-04.00  
 23 Smellie, Nordaine         12 PARKDALE HIG        19-03.50   16-11.00  
 24 Leonard, Matt             10 JOHN GLENN          17-05.00   16-09.50  
 25 St.Louis, Randy           10 NEW ROCHELLE        18-05.00   16-05.50  
 26 Mejia, Jose               12 PARKDALE HIG        17-06.50   16-01.50  
 27 Wallace, Jarren           10 ST. VINCENT         15-06.00   15-10.50  
 28 Strange, Elijah           12 GRACE BRETHR        16-00.00   15-07.00  
 29 Hurd, Sean                12 BISHOP IRETO                   15-02.00  
 29 Gadson, Justin            10 GRACE BRETHR        16-06.75   15-02.00  
 31 Burroughs, Jordan          9 GRACE BRETHR        14-06.50   13-02.75  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: ! 45-09.50  4/19/2014   Michael Francis, Digital Harb            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Butler, Devin             12 FREDERICK DO        47-05.00   45-01.00    10  
  2 Watson, Ayende            11 GILMAN SCHOO        44-01.00   43-04.00     8  
  3 Taylor, Calvin            11 BOWIE HIGH S        42-07.75   42-11.00     6  
  4 Pettus, Marcellus         11 SUITLAND HIG        44-09.00   42-07.00     5  
  5 Blatt, Austin             12 JOHN GLENN          37-01.00   40-11.00     4  
  6 Dunmoodie, Darren         11 MOUNT ST. JO        42-08.00   40-08.50     3  
  7 Strong, Alex              10 LA PLATA HIG        40-04.50   39-02.00     2  
  8 Desmit, Dan               12 GILMAN SCHOO        38-11.00   38-07.50     1  
  9 Smellie, Nordaine         12 PARKDALE HIG                   38-06.50  
 10 Jackson, Nicholas         10 URBANA HIGH         38-02.75   37-06.50  
 11 Nunely, Keyshawn          10 URBANA HIGH         36-06.00   36-10.50  
 12 Joyner, Jaedon             9 BOWIE HIGH S        37-10.25   36-09.50  
 13 Koroma, Joseph            10 DUVAL HIGH S        37-08.50   36-06.50  
 14 St.Louis, Randy           10 NEW ROCHELLE        36-07.00   36-03.25  
 15 Leonard, Matt             10 JOHN GLENN          33-06.50   34-09.25  
 16 Booker, Brandon           10 ST. JOHN'S C                   34-05.50  
 17 Collins, Kenny            10 NEW ROCHELLE        34-06.00   34-05.00  
 18 Diaz, Patrick             11 OUR LADY OF         35-00.50   34-01.50  
 19 Dawkins, Juston            9 MOUNT ST. JO        34-00.00   34-00.00  
 20 Mejia, Jose               12 PARKDALE HIG        34-07.00   33-06.00  
 21 Preston, Jamin             9 GRACE BRETHR        32-00.00   33-05.00  
 22 Gadson, Justin            10 GRACE BRETHR        29-04.00   31-08.00  
 23 Wissman, Mike             11 ARCHBISHOP S        32-09.00   31-05.00  
 24 Mccoy, Donovan            10 GRACE BRETHR        31-07.00   30-11.75  
 
Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: ! 57-02  4/19/2014   Rashad Manning, Riverdale Ba                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devine, Alexander         12 LA PLATA HIG        56-02.00   50-06.00    10  
  2 Belayneh, Ebenezer        11 T.C. WILLIAM        53-01.00   48-04.00     8  
  3 Mehl, Wes                 12 GILMAN SCHOO        46-10.00   46-08.50     6  
  4 Carter, Christian         11 MOUNT ST. JO        47-00.00   44-10.50     5  
  5 Forrest, Jordan            9 NEW ROCHELLE        41-11.25   41-11.00     4  
  6 Udeogu, Chinedu           12 GEORGETOWN P        46-07.50   41-08.00     3  
  7 Reicher, Louie            11 JOHN GLENN          44-00.50   41-06.00     2  
  8 Parran, Dallas            12 BISHOP MCNAM        44-04.00   40-09.50     1  
  9 Maddox, Dorian            12 GILMAN SCHOO        46-02.00   40-09.00  
 10 Sarkodie, Samuel          12 T.C. WILLIAM        43-06.00   40-03.00  
 11 Mkandawire, Jeremiah      12 LA PLATA HIG        38-08.00   39-10.00  
 12 Nichols, Dalton           10 UNATTACHED          33-01.00   39-08.00  
 13 Ruffin, Anthony           11 MOUNT ST. JO        42-00.00   39-05.50  
 14 Green, Carlos             12 T.C. WILLIAM        41-01.50   39-04.00  
 15 Spanellis, Stephen        12 GILMAN SCHOO        42-04.00   38-07.00  
 16 Snyder, John              10 MOUNT ST. JO        38-00.00   38-04.00  
 17 Jones, Brandon            10 BALTIMORE PO        40-04.00   38-03.00  
 18 Moore, Bernard            12 SUITLAND HIG        41-05.00   37-10.00  
 19 Lachir, Mohammed          10 URBANA HIGH         39-05.00   36-05.50  
 20 Saunders, Juwan           11 BLADENSBURG         33-09.50   36-03.00  
 21 Fuentez, Kenny            11 BLADENSBURG         40-00.00   35-11.00  
 22 Beamer, Joewan            11 ST. VINCENT         39-02.00   35-09.50  
 23 Thompson, Jonathan        10 MAURICE J. M        36-05.50   35-03.00  
 24 Elias, Joe                10 URBANA HIGH         34-10.00   33-07.00  
 25 Epps, Jeremiah            12 EASTERN HIGH        32-06.00   32-07.00  
 26 Lynch, Domnick            11 JOHN GLENN          38-06.00   32-00.00  
 27 Bethel, Tyree             10 BALTIMORE PO        33-00.00   31-08.00  
 28 Umbro, Christian          10 NEW ROCHELLE        32-01.00   31-02.00  
 29 Andresol, Derrick         11 THE POTOMAC         32-02.00   30-07.00  
 30 Hagy, Jake                10 GEORGETOWN P        35-09.75   30-05.00  
 30 brooks, daniel            11 DUVAL HIGH S        35-08.00   30-05.00  
 30 Jones, Andrew             12 MAURICE J. M        33-07.00   30-05.00  
 33 Bazilio, Jamal            12 BOWIE HIGH S        34-10.00   30-01.00  
 33 Raymond, Garry            10 BISHOP IRETO        35-11.25   30-01.00  
 35 Antao, Matthew            10 QUEEN ANNE'S        31-06.00   29-10.00  
 36 Siedlarz, Joe             12 BISHOP IRETO        34-06.00   29-09.00  
 37 Jones, Lloyd              10 OUR LADY OF         31-08.00   29-06.00  
 38 Thompson, Wheeler         12 GRACE BRETHR        32-08.50   29-02.00  
 39 Smith, Hudson              9 URBANA HIGH         30-05.00   28-03.50  
 40 Carraway, Maleek          12 GRACE BRETHR        29-06.50   28-01.00  
 41 Houle, Hunter             10 GEORGETOWN P        31-01.00   23-03.00  
 42 Ewing, Donovan            10 ARCHBISHOP S        30-01.00   22-04.00  
 43 Marcello, Alfredo         10 BOWIE HIGH S        27-08.00   21-05.00  
 44 Trotman, Ellik             9 BISHOP MCNAM        19-06.50   20-07.00  
 45 Smith, Darren              9 JOHN GLENN          20-01.50   19-10.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: ! 161-11  4/19/2014   Rashad Manning, Riverdale Ba               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devine, Alexander         12 LA PLATA HIG          156-00     137-04    10  
  2 Belayneh, Ebenezer        11 T.C. WILLIAM        47-07.50     135-05     8  
  3 Udeogu, Chinedu           12 GEORGETOWN P          166-09     128-08     6  
  4 Nichols, Dalton           10 UNATTACHED            131-03     128-06     5  
  5 Reicher, Louie            11 JOHN GLENN            154-00     127-10     4  
  6 Carter, Christian         11 MOUNT ST. JO          135-07     113-04     3  
  7 Sarkodie, Samuel          12 T.C. WILLIAM          135-05     113-02     2  
  8 DiCaerbo, Antonio         10 GILMAN SCHOO          114-02     112-06     1  
  9 Spanellis, Stephen        12 GILMAN SCHOO          128-00     110-00  
 10 Kartalian, Derek          11 THE POTOMAC           127-06     108-11  
 11 Fuentez, Kenny            11 BLADENSBURG            87-08     108-00  
 12 Parran, Dallas            12 BISHOP MCNAM          129-09     106-00  
 13 Lee, Shane                 9 GILMAN SCHOO          107-05     102-10  
 14 Jaani, Mouaad             12 T.C. WILLIAM        31-08.50     101-08  
 15 Saunders, Juwan           11 BLADENSBURG            88-01      99-01  
 16 Forrest, Jordan            9 NEW ROCHELLE          115-06      99-00  
 17 Moore, Bernard            12 SUITLAND HIG        03-10.50      98-11  
 18 Fofanah, Mohamed          12 BOWIE HIGH S           78-00      97-04  
 19 Renfro, Nate              12 MOUNT VERNON          125-01      97-03  
 20 Raymond, Garry            10 BISHOP IRETO           89-09      97-02  
 21 Schifano, Anthony         10 URBANA HIGH           103-00      96-07  
 22 Mkandawire, Jeremiah      12 LA PLATA HIG        38-00.50      95-03  
 23 Benton, Michael           10 MOUNT ST. JO          104-06      94-02  
 24 Andresol, Derrick         11 THE POTOMAC           109-10      93-03  
 25 Lynch, Domnick            11 JOHN GLENN            103-03      92-06  
 26 Cronic, Henry             11 THE POTOMAC           115-02      92-04  
 27 Elias, Joe                10 URBANA HIGH            81-05      92-00  
 28 Siedlarz, Joe             12 BISHOP IRETO          110-10      89-05  
 29 Ballinger, Will              MOUNT ST. JO           95-00      88-04  
 30 Antao, Matthew            10 QUEEN ANNE'S           90-06      88-01  
 31 Jones, Brandon            10 BALTIMORE PO                      86-05  
 32 brooks, daniel            11 DUVAL HIGH S           80-06      86-04  
 33 Epps, Jeremiah            12 EASTERN HIGH           85-06      85-10  
 34 Jones, Lloyd              10 OUR LADY OF            74-08      83-06  
 35 Lipetzky, Nicholas        10 URBANA HIGH            91-02      81-06  
 36 Thompson, Jonathan        10 MAURICE J. M          103-10      80-10  
 37 Wilfong, Blake            10 JOHN GLENN             79-09      79-07  
 38 Allen, D'Andre             9 GRACE BRETHR           84-02      78-11  
 39 Houle, Hunter             10 GEORGETOWN P           80-00      78-07  
 40 Umbro, Christian          10 NEW ROCHELLE           83-00      78-02  
 41 Harper, Justin            10 SUITLAND HIG           70-05      73-00  
 42 Brito, Jason              12 GEORGETOWN P           81-09      72-03  
 43 Marcello, Alfredo         10 BOWIE HIGH S           77-07      63-09  
 44 Paul, Calixte             12 ST. JOHN'S C           73-00      63-00  
 45 Smith-Darden, Rondell     11 BOWIE HIGH S           60-10      60-06  
 46 Ewing, Donovan            10 ARCHBISHOP S          100-04      59-00  
 47 Bethel, Tyree             10 BALTIMORE PO           54-06      58-10  
 48 Trotman, Ellik             9 BISHOP MCNAM                      52-10  
 -- Jones, Andrew             12 MAURICE J. M          103-02         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 24 Events Scored
===============================================================================
    1) Oscar Smith High School     98        2) Bishop McNamara High Scho  77   
    3) Urbana High School          73        4) T.C. Williams High School  71   
    5) Bowie High School           65        6) St. John's College High S  59   
    7) Largo High School           45.50     8) Suitland High School       43   
    9) Baltimore Poly High School  41.50    10) Our Lady of Good Counsel   39   
   11) McKinley Tech High School   32       12) DuVal High School          30   
   13) Eastern High School         29       14) Deptford HS                27   
   15) John Glenn                  26       16) Queen Anne's County High   24   
   17) The Potomac School          21       18) Frederick Douglass-PG      18   
   19) Mount Vernon                14       19) St. Vincent Pallotti       14   
   21) Elizabeth Seton High Schoo  12       21) La Plata High School       12   
   23) McDonogh School             10       24) Georgetown Day School       8   
   25) Maryvale Prep School         6       25) Bladensburg High School     6   
   27) Potomac High School          4       28) Stone Ridge School of the   3   
   28) Dunbar High School           3       30) Gwynn Park High School      2   
   30) Parkdale High School         2       32) Grace Brethren Christian    1   
   32) Bishop Ireton                1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 24 Events Scored
===============================================================================
    1) T.C. Williams High School  114.50     2) Mount St. Joseph           88.50
    3) Our Lady of Good Counsel    64        4) Bowie High School          55   
    5) Frederick Douglass-PG       52        6) Bishop McNamara High Scho  50   
    7) Deptford HS                 48        8) Suitland High School       46   
    9) Gilman School               44       10) La Plata High School       43   
   11) Archbishop Spalding High S  39       12) St. John's College High S  33   
   13) Baltimore Poly High School  28       14) Oscar Smith High School    27   
   15) John Glenn                  25       16) Mount Vernon               23   
   17) New Rochelle                22       18) The Potomac School         20   
   19) DuVal High School           17.50    20) Georgetown Preparatory Sc  16   
   21) McDonogh School             15       22) Parkdale High School       10   
   23) St. Vincent Pallotti         9       24) Potomac High School         8.50
   25) Urbana High School           8       26) Bishop Ireton               5   
   27) Eastern High School          3       28) Bladensburg High School     2   
   28) Gwynn Park High School       2       30) Queen Anne's County High    1   
   30) McKinley Tech High School    1       30) Friendship Collegiate Aca   1 


Return to Top

Email | About