MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Blair at Kennedy
Kennedy HS Home TF Meets History
Hosted By: John F. Kennedy
Silver Spring, Maryland
2016-04-19

Licensed to M & D Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/19/2016 07:03 PM
                  Northwood, Wheaton, and Kennedy - 4/12/2016                  
                          John F. Kennedy High School                          
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Stewartson, Alexis         9 Montgomery B           13.54      13.77   6 
  2 Jeffries, Nina            10 Montgomery B           14.04      13.85   6 
  3 Rucker, Kinjal            11 Montgomery B           13.74      14.28   6 
  4 Turay, Blossom             9 John F Kenne           14.42      14.32   5 
  5 Blassingame, Jasmine      11 Montgomery B           14.54      14.34   4 
  6 Merrill, Madeline          9 Montgomery B           14.24      14.39   5 
  7 Adedeji, Nimotaliahi      12 John F Kenne           14.12      14.53   6 
  8 Taylor, Neva               9 Montgomery B           14.94      14.61   4 
  9 Young, Claudia             9 Montgomery B           14.24      14.64   5 
 10 Falade, Adenike            9 Montgomery B           14.24      15.00   6 
 11 McDougal, Jaelyn          10 John F Kenne           15.63      15.08   2 
 12 Wong, Alyssa              11 John F Kenne           15.84      15.10   2 
 13 Vasquez, Kisairy          10 John F Kenne           15.44      15.13   3 
 14 Brandon, Sasha            11 John F Kenne           15.44      15.29   3 
 15 Rice, Alia                10 Montgomery B                      15.43   1 
 16 Tekie, Senait             10 Montgomery B           14.74      15.50   4 
 17 Zhou, Sabrina             12 Montgomery B           14.24      15.54   5 
 18 Thach, Vickhickha          9 Montgomery B           14.54      15.64   5  15.631
 19 Lin, Helen                 9 Montgomery B           14.74      15.64   4  15.632
 20 Yeboah, Deborah            9 Montgomery B           14.24      15.67   6 
 21 Walsh, Campbell            9 Montgomery B           15.74      16.09   2 
 22 Conjure, Cristy            9 Montgomery B           15.24      16.20   3 
 23 Rogers, Kennedy            9 John F Kenne                      16.43   1 
 24 Neal, Leah                10 John F Kenne                      17.53   1 
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cook, Eleanor             11 Montgomery B           27.74      27.90   6 
  2 Ubadiniru, Kimberly       12 John F Kenne                      28.02   1 
  3 Jeffries, Nina            10 Montgomery B           28.34      28.15   6 
  4 Blassingame, Jasmine      11 Montgomery B           28.94      29.07   6 
  5 Hawkins, Akosua           11 Montgomery B           29.24      29.17   5 
  6 Taylor, Neva               9 Montgomery B           28.84      29.54   6 
  7 Merrill, Madeline          9 Montgomery B           29.24      29.62   5 
  8 Alhasan, Fatimah          11 John F Kenne           29.47      29.74   5 
  9 Ayuk, Aida                10 Montgomery B           30.64      29.81   4 
 10 James, Racquelina         10 John F Kenne           29.49      29.95   5 
 11 Gaskin, Chosyn            11 John F Kenne           32.64      30.15   3 
 12 Ekpo, Blessing            10 John F Kenne           30.24      30.50   5 
 13 Gonzalez, Cecilia          9 Montgomery B           30.24      30.62   4 
 14 Zina, Assita               9 John F Kenne                      30.68   2 
 15 Bazzie, Ilene              9 John F Kenne           30.57      30.83   4 
 16 Vasquez, Kisairy          10 John F Kenne           31.36      31.20   3 
 17 Wilson, Jillian           10 Montgomery B           30.24      31.30   5 
 18 Rice, Alia                10 Montgomery B           30.24      31.80   4 
 19 Zhou, Sabrina             12 Montgomery B           32.24      32.00   3 
 20 McDougal, Jaelyn          10 John F Kenne           33.23      32.23   3 
 21 Tekie, Senait             10 Montgomery B           33.24      32.41   3 
 22 Lin, Helen                 9 Montgomery B           33.24      32.90   2 
 23 Conjure, Cristy            9 Montgomery B           35.24      33.23   2 
 24 Walsh, Campbell            9 Montgomery B           33.24      33.91   2 
 25 Neal, Leah                10 John F Kenne                      35.99   1 
 
Girls 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Maisto, Susanna           12 Montgomery B           58.54    1:00.16   6 
  2 Ubadiniru, Kimberly       12 John F Kenne                    1:02.39   1 
  3 Casey, Morgan             10 Montgomery B                    1:03.24   1 
  4 Stewartson, Alexis         9 Montgomery B         1:42.64    1:03.78   2 
  5 Howard, Tamia              9 John F Kenne         1:05.14    1:04.03   6 
  6 Cook, Eleanor             11 Montgomery B         1:43.34    1:04.32   2 
  7 Hawkins, Akosua           11 Montgomery B         1:46.64    1:05.23   2 
  8 James, Racquelina         10 John F Kenne         1:11.04    1:05.38   6 
  9 Doukoure, Adama           10 John F Kenne         1:11.14    1:08.14   5 
 10 Wilson, Jillian           10 Montgomery B         1:47.44    1:08.17   2 
 11 Gaskin, Chosyn            11 John F Kenne                    1:08.90   2 
 12 Ayuk, Aida                10 Montgomery B         1:47.94    1:08.98   2 
 13 Nono, Ollie-Angel          9 Montgomery B         1:12.14    1:09.99   5 
 14 Gonzalez, Cecilia          9 Montgomery B         1:10.14    1:10.59   6 
 15 Rice, Alia                10 Montgomery B         1:12.14    1:11.91   5 
 16 Alhasan, Fatimah          11 John F Kenne         1:12.74    1:12.21   5 
 17 Yeboah, Deborah            9 Montgomery B         1:15.14    1:12.47   4 
 18 Zhou, Sabrina             12 Montgomery B         1:12.14    1:12.63   5 
 19 Adedeji, Nimotaliahi      12 John F Kenne                    1:12.92   1 
 20 Tekie, Senait             10 Montgomery B         1:15.14    1:13.21   4 
 21 Bazzie, Ilene              9 John F Kenne         1:24.14    1:13.44   3 
 22 Bazzie, Alexis             9 John F Kenne         1:20.94    1:16.30   3 
 23 Lin, Helen                 9 Montgomery B         1:15.14    1:16.82   5 
 24 Brandon, Sasha            11 John F Kenne                    1:18.16   1 
 25 Thiam, Khoudia            11 John F Kenne         1:27.74    1:18.40   3 
 26 Falade, Adenike            9 Montgomery B         1:08.14    1:18.56   6 
 27 Walsh, Campbell            9 Montgomery B         1:15.14    1:18.77   4 
 28 Zina, Assita               9 John F Kenne         1:29.14    1:20.51   3 
 29 Sanchez, Miriam            9 John F Kenne         1:30.54    1:21.43   3 
 
Girls 800 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Casey, Morgan             10 Montgomery B         2:27.90    2:30.35   2 
  2 Krimm, Audrey             12 Montgomery B         2:40.00    2:35.07   2 
  3 Gretschel, Regina         12 Montgomery B         2:30.00    2:36.05   2 
  4 O'Driscoll, Emma           9 Montgomery B         2:32.00    2:36.90   2 
  5 Shonkwiler, Lara             Montgomery B                    2:41.91   1 
  6 Howard, Tamia              9 John F Kenne                    2:42.60   1 
  7 Bloch, Margot             10 Montgomery B         2:50.00    2:52.08   1 
  8 Germain, Isadora          10 Montgomery B         2:40.00    2:55.21   2 
  9 Henderson, Julia          10 Montgomery B         2:45.00    2:55.87   2 
 10 Park, Alice               11 Montgomery B         2:45.00    2:57.88   2 
 11 Fan, Olivia                9 Montgomery B         2:50.00    2:57.97   1 
 12 Tilley, Isabella          10 Montgomery B         2:45.00    3:00.35   1 
 13 Baremore, Mary            11 Montgomery B         2:50.00    3:14.87   1 
 14 Forsbecker, Amy              Montgomery B                    3:20.33   1 
 15 Friedman, Zoë            10 Montgomery B         2:38.00    3:50.09   2 
 
Girls 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Friedman, Zoë            10 Montgomery B         6:43.60    5:51.22  
  2 Shonkwiler, Lara             Montgomery B                    5:53.72  
  3 Germain, Isadora          10 Montgomery B         6:30.00    6:03.85  
  4 Wessel, Rebecca            9 Montgomery B         7:00.00    6:16.83  
  5 Emsfeld, Isabel           11 Montgomery B         5:52.20    6:26.06  
  6 Brane-Wright, Josephine   10 Montgomery B         6:40.00    6:27.44  
  7 Park, Alice               11 Montgomery B         7:00.00    6:35.73  
  8 Fan, Olivia                9 Montgomery B         6:26.40    6:40.50  
  9 Tilley, Isabella          10 Montgomery B         7:00.00    6:51.89  
 10 Forsbecker, Amy              Montgomery B                    6:55.01  
 11 Baremore, Mary            11 Montgomery B         7:30.00    7:05.03  
 
Girls 3200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Friedman, Zoë            10 Montgomery B        12:26.00   13:39.64  
  2 Sebbti, Yasmine           11 John F Kenne                   14:18.39  
  3 Wessel, Rebecca            9 Montgomery B        13:00.00   14:47.14  
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ubadiniru, Kim            12 John F Kenne           16.23      16.50   2 
  2 Gaskin, Chosyn            11 John F Kenne           20.60      20.13   3 
  3 Tubera, Marlene           12 John F Kenne           20.24      20.16   2 
  4 Doukoure, Adama           10 John F Kenne           20.44      20.20   3 
  5 Wong, Alyssa              11 John F Kenne           20.61      20.42   1 
  6 Brandon, Sasha            11 John F Kenne           19.74      20.97   2 
  7 Espinoza, Laura           10 Montgomery B           23.94      21.79   1 
  8 Debesai, Serena           10 Montgomery B           23.84      21.81   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Doukoure, Adama           10 John F Kenne           58.04      55.30  
  2 Espinoza, Laura           10 Montgomery B           56.94      56.42  
  3 Debesai, Serena           10 Montgomery B           58.84      59.92  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                               52.14      53.49  
  2 Montgomery Blair  'B'                               57.14      55.74  
 
Girls 4x200 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                             1:52.00    1:55.09  
  2 Montgomery Blair  'B'                             1:59.00    1:59.93  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                             4:15.00    4:29.39  
  2 Montgomery Blair  'B'                             4:30.00    4:54.31  
  3 Montgomery Blair  'C'                                        5:45.31  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                             9:53.00   11:51.30  
  2 Montgomery Blair  'B'                                       12:39.91  
 
Girls High Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Krimm, Audrey             12 Montgomery B         4-02.00    4-02.00  
  1 Zhou, Sabrina             12 Montgomery B                    4-02.00  
 -- Sims, Katie               12 Montgomery B         4-00.00         NH  
 
Girls Long Jump
=========================================================================
 Minimum measurement 15-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ubadiniru, Kimberly       12 John F Kenne                   16-02.50  
  2 Sims, Katie               12 Montgomery B        14-00.00   14-08.50  
  3 Doukoure, Adama           10 John F Kenne        13-05.00   14-02.25  
  4 Gaskin, Chosyn            11 John F Kenne        14-11.00   13-08.00  
  5 Ramos, Charamine          11 John F Kenne        11-01.00   11-02.50  
  6 Walsh, Campbell            9 Montgomery B                   10-04.00  
  7 Schwartz, Hannah          10 Montgomery B        10-02.50    9-10.00  
 
Girls Shot Put
=========================================================================
 Minimum measurement 28-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Battle, Precious           9 John F Kenne                   36-08.50  
  2 Bazzie, Ilene              9 John F Kenne        28-07.00   32-08.00  
  3 Tubera, Marlene           12 John F Kenne        29-04.00   31-00.00  
  4 Dokoum, Isatone           10 Montgomery B        25-09.50   27-03.00  
  5 Rogers, Kennedy            9 John F Kenne        25-08.50   27-01.25  
  6 Moreno, Zoe               11 Montgomery B        22-00.00   26-03.50  
  7 Niare, Kadidjatou         10 Montgomery B        24-00.00   25-09.00  
  8 Hunter, Elicia               John F Kenne                   23-03.50  
  9 Ituka, Molondo            10 Montgomery B                   23-02.50  
 
Girls Discus Throw
=========================================================================
 Minimum measurement 70-00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tubera, Marlene           12 John F Kenne        79-05.50      72-07  
  2 Bazzie, Alexis             9 John F Kenne        56-05.50      62-09  
  3 Rogers, Kennedy            9 John F Kenne           56-10      58-00  
  4 Neal, Leah                10 John F Kenne                      57-01  
  5 Dokoum, Isatone           10 Montgomery B           35-00      56-04  
  6 Niare, Kadidjatou         10 Montgomery B           33-00      54-05  
  7 Ituka, Molondo            10 Montgomery B                   54-02.25  
  8 Ramos, Charamine          11 John F Kenne        48-02.25   51-08.50  
  9 Hunter, Elicia               John F Kenne                   51-08.25  
 10 Moreno, Zoe               11 Montgomery B           34-08      37-11  
 -- Sims, Katie               12 Montgomery B                       FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Owumi, Enoch              11 John F Kenne           11.57      11.39   5 
  2 Butler, Christopher       11 Montgomery B           11.54      11.49   5 
  3 Zokouri, Erick            10 Montgomery B           12.04      11.74   4 
  4 DeLeon, Ponce             12 Montgomery B           11.84      11.92   5 
  5 Vauls, Kamal                 John F Kenne           11.94      12.04   5 
  6 Taylor, Nasier            10 John F Kenne           12.04      12.06   5 
  7 Francois, Caleb           10 Montgomery B           13.14      12.09   2 
  8 Glimer-Hack, Greyson      10 Montgomery B           12.14      12.23   4 
  9 Shepherd, Javid           11 John F Kenne           12.24      12.28   4 
 10 Seals, J'Den              12 Montgomery B           12.74      12.34   3 
 11 Samba, Latyr              10 Montgomery B           12.14      12.41   4 
 12 Johnson, Kendall          12 John F Kenne           12.24      12.44   4 
 13 Pouamon, Sery             10 John F Kenne                      12.51   1 
 14 Kposowa, Maada             9 Montgomery B           12.34      12.77   3 
 15 Baldwin, Julien           11 John F Kenne           12.74      12.86   3  12.857
 16 Datis, Naston             10 Montgomery B           13.14      12.88   2 
 17 Robinson, Zamon           10 Montgomery B           13.04      12.89   3 
 18 Quattara, Christ           9 John F Kenne           13.44      13.25   2 
 19 Desnoes, Alexander         9 Montgomery B           13.34      13.29   2 
 20 Taylor, Travis            10 Montgomery B           13.74      13.39   1 
 21 Callahan, Brady           10 Montgomery B           13.74      13.56   2 
 22 Huynh, Bryan              10 Montgomery B           12.74      13.69   3 
 23 Maduako, Chris             9 Montgomery B           13.74      13.99   2 
 24 Nguyen, Chinh             10 Montgomery B                      15.00   1 
 25 Siff, Matthew             10 Montgomery B           13.84      15.83   4 
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bell, Raynard             11 John F Kenne           22.71      23.38   4 
  2 DeLeon, Ponce             12 Montgomery B           23.84      24.07   4 
  3 Gresser, Evan             12 Montgomery B           23.64      24.32   4 
  4 Francois, Caleb           10 Montgomery B           27.24      24.57   2 
  5 Sobgo, Alex               10 John F Kenne           24.74      24.72   3 
  6 Shepherd, Javid           11 John F Kenne           24.79      24.83   3 
  7 Seals, J'Den              12 Montgomery B           25.94      24.90   3 
  8 Lorame, Ansky             11 John F Kenne           24.83      25.10   3 
  9 Pouamon, Sery             10 John F Kenne                      25.26   1 
 10 Samba, Latyr              10 Montgomery B           24.24      25.60   4 
 11 Baldwin, Julien           11 John F Kenne           26.34      25.82   2 
 12 Kposowa, Maada             9 Montgomery B           27.74      25.83   2 
 13 Glimer-Hack, Greyson      10 Montgomery B           25.54      27.29   3 
 14 Callahan, Brady           10 Montgomery B           28.24      28.77   1 
 15 Maduako, Chris             9 Montgomery B           30.24      30.03   1 
 16 Siff, Matthew             10 Montgomery B           29.24      34.46   1 
 
Boys 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Samba, Latyr              10 Montgomery B           57.14      50.85   3 
  2 Gresser, Evan             12 Montgomery B           53.74      53.37   3 
  3 Something, Nathan            Montgomery B                      54.89   4 
  4 Owumi, Enoch              11 John F Kenne                      55.15   1 
  5 Bell, Raynard             11 John F Kenne                      55.27   1 
  6 Sobgo, Alex               10 John F Kenne           55.85      55.81   3 
  7 Patel, Hari               12 Montgomery B           56.54      56.63   3 
  8 Baldwin, Julien           11 John F Kenne           58.38      57.32   2 
  9 Lorame', Ansky            11 John F Kenne           57.05      57.66   3 
 10 Datis, Naston             10 Montgomery B           58.14      58.81   2 
 11 Beamer, Perry             10 Montgomery B           57.34      59.31   3 
 12 Desnoes, Alexander         9 Montgomery B           59.14      59.64   2 
 13 Segni, Simera                Montgomery B                    1:00.17   4 
 14 Akinpelu, Pelumi             Montgomery B                    1:00.72   4 
 15 Callahan, Brady           10 Montgomery B         1:05.14    1:03.09   2 
 16 Kposowa, Maada             9 Montgomery B           59.14    1:03.10   2 
 17 Maduako, Chris             9 Montgomery B         1:03.14    1:03.14   2 
 18 Koch-Gallue, Jacob           Montgomery B                    1:05.27   4 
 19 Lott, Ethan                  Montgomery B                    1:05.32   4 
 20 Brinson, Anshanti            Montgomery B                    1:05.71   4 
 21 Yu, Jason                    Montgomery B                    1:07.90   1 
 22 Siff, Matthew             10 Montgomery B         1:06.14    1:13.48   1 
 
Boys 800 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Massimino, Dominic        11 Montgomery B         2:04.30    2:01.06   1 
  2 Siewe Yanga, Thierry      11 Montgomery B         1:56.30    2:12.13   1 
  3 Mangiafico, Alexander     11 Montgomery B         2:05.50    2:12.53   1 
  4 Kern, Garret              11 Montgomery B         2:15.00    2:13.45   1 
  5 Hufford, Brian             9 Montgomery B         2:12.40    2:14.14   1 
  6 Geertseema, Ben           12 Montgomery B         2:15.00    2:19.50   1 
  7 Uzoma, Victory            11 John F Kenne                    2:22.57   2 
  8 Kifle, Ethiopis           12 Montgomery B         2:18.00    2:23.81   1 
  9 Cinada, Nathan            11 John F Kenne                    2:30.51   2 
 10 Taylor, Nasier            10 John F Kenne                    2:35.25   2 
 11 Lorame', Ansky            11 John F Kenne                    2:44.86   2 
 
Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miller, Emerson              John F Kenne         4:48.24    4:50.17  
  2 Villatoro-Santos, Aristi     John F Kenne         4:55.49    4:51.36  
 
Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Villatoro Santos, Aristi  11 John F Kenne        11:11.00   10:57.66  
  2 Miller, Emerson              John F Kenne        10:41.66   11:01.31  
  3 Eshete, Yosefe            12 Montgomery B        11:30.10   11:15.07  
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cinada, Nathan            11 John F Kenne           17.48      17.70   1 
  2 Uzoma, Victory            11 John F Kenne           18.11      19.00   2 
  3 Shepherd, Javid           11 John F Kenne                      19.74   2 
  4 Taylor, Nasier            10 John F Kenne           18.72      20.20   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cao, Hoang-Thien          12 Montgomery B           46.14      46.47  
 
Boys 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                               44.44      45.14  
  2 John F Kennedy  'A'                                 44.84      46.50  
 -- Montgomery Blair  'B'                               47.14        DNF  
 
Boys 4x200 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                             1:33.50    1:36.05  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                             3:34.00    3:40.96  
  2 Montgomery Blair  'B'                             3:45.00    3:54.34  
  3 Montgomery Blair  'C'                                        4:06.03  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Montgomery Blair  'A'                             8:12.87    9:49.32  
  2 Montgomery Blair  'B'                                        9:50.92  
  3 Montgomery Blair  'C'                                       10:55.76  
 
Boys High Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patel, Hari               12 Montgomery B         5-06.00    5-06.00  
  2 Beamer, Perry             10 Montgomery B         5-06.00    5-02.00  
  3 Butler, Christopher       11 Montgomery B                    5-00.00  
 -- Lott, Ethan                  Montgomery B                         NH  
 
Boys Long Jump
=========================================================================
 Minimum measurement 19-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glimer-Hack, Greyson      10 Montgomery B        17-11.50   17-06.00  
  2 Datis, Naston             10 Montgomery B                   17-04.00  
  3 Pouamon, Sery             10 John F Kenne                   16-11.50  
  4 Hill, Malik                  Montgomery B                   16-05.50  
  5 Huynh, Bryan              10 Montgomery B        14-00.00   16-01.00  
  6 Robinson, Zamon           10 Montgomery B                   15-03.75  
  7 West, Leo                 10 Montgomery B        14-06.25   13-07.00  
 -- Brinson, Anshanti            Montgomery B                       FOUL  
 
Boys Triple Jump
=========================================================================
 Minimum measurement 38-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huynh, Bryan              10 Montgomery B        25-00.00   30-04.00  
  2 West, Leo                 10 Montgomery B        25-00.00   30-02.00  
  3 Glimer-Hack, Greyson      10 Montgomery B        27-00.00   26-04.00  
 
Boys Shot Put
=========================================================================
 Minimum measurement 38-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Kendall          12 John F Kenne        34-03.00   35-00.00  
  2 Zokouri, Erick            10 Montgomery B        31-01.00   33-04.00  
  3 Taylor, Travis            10 Montgomery B        28-00.00   32-07.25  
  4 Owusu Koram-Ten, Kofi     11 John F Kenne        30-10.00   28-05.50  
  5 Grimes, Ezra              10 Montgomery B        24-06.50   27-06.00  
  6 Zina, Muhammad            10 John F Kenne        26-00.00   24-02.25  
 
Boys Discus Throw
=========================================================================
 Minimum measurement 100-00
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grimes, Ezra              10 Montgomery B                      81-10  
  2 Zokouri, Erick            10 Montgomery B           80-00   76-03.50  
  3 Zina, Muhammad            10 John F Kenne                      72-03  
  4 Johnson, Kendall          12 John F Kenne                      67-10  
  5 Taylor, Travis            10 Montgomery B           70-00      60-04  
  6 Quattara, Christ           9 John F Kenne                      53-01  
  7 Owusu Koram-Ten, Kofi     11 John F Kenne                      52-05  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery Blair            80        2) John F Kennedy             47   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Montgomery Blair            90        2) John F Kennedy             42   


Return to Top

Email | About