MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Blake, Spring at Sher
Sherwood HS Home TF Meets History
Hosted By: Sherwood
Sandy Spring, Maryland
2016-04-19

Licensed to Sherwood High School       HY-TEK's Meet Manager 4/20/2016 12:21 PM
                 Sherwood, JH Blake, Springbrook - Divisional                  
                       Sherwood High School  - 4/19/2016                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Keileen Estrada              Springbrook              16.9h   1 
  2 Paige Munshell               Sherwood                 17.4h   1 
  3 Sekai Bonner-Flagg           Springbrook              18.1h   2 
  4 Samantha Bryant              Springbrook              18.2h   1 
  5 Deidra Clermont              Springbrook              19.1h   2 
  6 Samantha Nakamura            Sherwood                 19.7h   1 
  7 Isabella Pilot               Sherwood                 21.6h   2 
  8 Hailey Johnson               Sherwood                 21.6h   2 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                          10:16.0h  
     1) Amanda Hayes-Puttfarcken        2) Megan Kendall                  
     3) Leah Peloff                     4) Madeline Peloff                
  2 James Hubert Blake High School  'A'                10:39.8h  
  3 Springbrook High School  'A'                       11:14.5h  
  4 Sherwood High School  'B'                          11:26.2h  
     1) Rebecca Ginsburg                2) Amelia Guenterberg             
     3) Kristi Johnson                  4) Ava Phillips                   
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                        8:32.8h  
  2 James Hubert Blake High School  'A'                 8:33.3h  
  3 Sherwood High School  'A'                           9:06.9h  
     1) Joshua Bloomberg                2) Justin Bloomberg               
     3) Gary Confrey                    4) Ethan Tagliere                 
  4 Sherwood High School  'B'                           9:40.2h  
     1) Rhiem Allen                     2) Jared Anderson                 
     3) Sebastian Lambert               4) Nick Seganish                  
  5 Springbrook High School  'B'                       10:06.7h  
  6 Sherwood High School  'C'                          10:07.8h  
     1) Jake Ayres                      2) Jacob Greenblat                
     3) Luke Tomlinson                  4) Brian Whaley                   
  7 Sherwood High School  'D'                          11:13.0h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Dennis                 Blake                    15.2h   1 
  2 Elias Boussouf               Blake                    15.5h   1 
  3 Christian Willis             Sherwood                 16.1h   1 
  4 Paul Lee                     Sherwood                 17.1h   1 
  5 Al Thompson                  Springbrook              17.8h   1 
  6 Mamadou Kouyate              Springbrook              19.0h   1 
  7 Gideon Ndeh                  Springbrook              19.5h   2 
  8 charles Robinson             Springbrook              20.9h   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Beverly Val-Addo             Springbrook              12.7h   1 
  2 Deyana Counts                Springbrook              13.0h   1 
  3 Noelani Phillips             Blake                    13.1h   1 
  4 Kiana Robinson               Sherwood                 13.1h   1 
  5 Sydney Grey                  Blake                    13.4h   1 
  6 Tanyka Trotman               Sherwood                 13.4h   1 
  7 India Woodard                Blake                    13.7h   2 
  8 Alina Remond                 Sherwood                 13.9h   2 
  9 Nina Ross                    Springbrook              14.0h   2 
 10 Kyra Langbein                Sherwood                 14.1h   2 
 11 Halle Toler                  Sherwood                 14.1h   3 
 11 Sienna Bullock               Springbrook              14.1h   3 
 13 Josephine Prickett           Springbrook              14.2h   2 
 14 Paris Durham                 Blake                    14.2h   2 
 15 Andrea Golli                 Blake                    14.3h   3 
 16 Cecilia Doh                  Blake                    14.4h   3 
 17 Karima Holland               Blake                    14.7h   4 
 18 Ama Klassou                  Springbrook              14.8h   3 
 19 Courtney Broadnax            Blake                    15.3h   4 
 20 Olivia Hoxie                 Blake                    15.8h   3 
 21 Rolle Nogongang              Blake                    16.4h   4 
 22 Yolande Lentu                Blake                    16.7h   4 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Phillips              Blake                    10.8h   1 
  2 Alvin Mukisa                 Springbrook              10.9h   1 
  3 Minh Tu` Nguyen              Springbrook              11.1h   2 
  4 Ty Mason                     Blake                    11.1h   1 
  5 Jalen Poston                 Blake                    11.5h   2 
  6 DeVonte Doward               Sherwood                 11.5h   1 
  7 Iyanu Mehlek                 Sherwood                 11.6h   1 
  8 Caleb Benga                  Blake                    11.7h   3 
  9 Gideon Ndeh                  Springbrook              11.9h   3 
 10 Alexander Gouin              Springbrook              11.9h   5 
 11 Adiel Hernandez              Blake                    11.9h   3 
 12 Rabbouni Mertus              Springbrook              12.0h   4 
 13 Lionel Fonkou                Springbrook              12.0h   3 
 14 Khoi Hoang                   Blake                    12.1h   4 
 15 Keshav Kaul                  Blake                    12.2h   3 
 16 Garrin Petty                 Springbrook              12.2h   5 
 17 Carlton Thomas               Blake                    12.2h   2 
 18 Soleman Hawkins              Blake                    12.2h   4 
 19 Nnaemeka Enwereuzor          Springbrook              12.3h   5 
 19 Rashed Fogarty               Springbrook              12.3h   1 
 21 Justin Pyo                   Sherwood                 12.4h   2 
 22 Arthur Lloyd                 Springbrook              12.4h   4 
 23 Edwin Mayorga                Springbrook              12.7h   4 
 24 Manny Thomas                 Blake                    12.8h   5 
 25 Pedro Olivtro                Blake                    12.8h   5 
 26 Canaan Aklog                 Blake                    12.82   7 
 27 Steven Hollingston           Blake                    13.0h   7 
 28 Kevin Do                     Sherwood                 13.1h   2 
 29 Daniel Kessous               Blake                    13.2h   7 
 29 Michael Duong                Springbrook              13.2h   4 
 31 Richard Roath                Blake                    13.2h   7 
 32 Kevin Pereiva                Blake                    13.3h   7 
 33 Jabari Bennett               Blake                    13.3h   6 
 34 Oscar Cedillos               Blake                    13.3h   5 
 35 Sheldon Ellis                Blake                    13.5h   6 
 36 Matthew Levy                 Sherwood                 13.7h   3 
 37 Orbell Keshishi              Blake                    14.3h   6 
 38 Steven Luc                   Blake                    14.4h   6 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amanda Hayes-Puttfarcken     Sherwood               5:37.8h  
  2 Riani Carr                   Blake                  5:43.6h  
  3 Leah Peloff                  Sherwood               5:45.5h  
  4 Ashley Stewart               Blake                  6:10.3h  
  5 Sabrina Simpson              Blake                  6:11.6h  
  6 Tailor Mapp                  Blake                  6:12.3h  
  7 Genevieve Zillich            Sherwood               6:16.2h  
  8 Sydney Ruckdeschel           Blake                  6:19.5h  
  9 Cassandra Sanidad            Springbrook            6:23.5h  
 10 Christina Kilby              Springbrook            6:28.0h  
 11 Malika Ali                   Blake                  6:35.6h  
 12 Charlotte Houghton           Sherwood               6:41.4h  
 13 Vanessa Wong                 Blake                  6:46.7h  
 14 Claire Jacobs                Blake                  6:47.1h  
 15 Ava Phillips                 Sherwood               6:51.6h  
 16 Allison Wright               Sherwood               7:05.8h  
 17 Greta Leissa                 Sherwood               7:33.2h  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 James Newport                Blake                  4:50.3h  
  2 David Mejia                  Springbrook            5:00.8h  
  3 Joshua Bloomberg             Sherwood               5:03.4h  
  4 Jesse Stout                  Blake                  5:04.3h  
  5 Ian Wilson                   Blake                  5:06.1h  
  6 Colin Loiacono               Sherwood               5:07.3h  
  7 Noah Corman                  Sherwood               5:14.5h  
  8 Nathan Sayers                Sherwood               5:27.1h  
  9 Sammy Dickstein              Sherwood               5:28.0h  
 10 Chris Wilson                 Blake                  5:32.4h  
 11 Nick Hermosilla              Sherwood               5:35.9h  
 12 Robel Asfaw                  Springbrook            5:37.4h  
 13 Luke Tomlinson               Sherwood               5:40.5h  
 14 Daniel Gomes                 Springbrook            5:49.4h  
 15 Alexander Gouin              Springbrook            5:50.0h  
 16 Ryan Mbagna Nanko            Springbrook            5:51.1h  
 17 Liam Kennedy                 Sherwood               5:51.7h  
 18 Nick Casey                   Sherwood               5:52.6h  
 19 Matthew McVeigh              Blake                  5:56.8h  
 20 Cyrus Moore                  Blake                  6:00.0h  
 21 Ryan O'Neale                 Sherwood               6:00.9h  
 22 Aranya Banerjee              Sherwood               6:01.7h  
 23 Louis Altobelli IV           Sherwood               6:31.3h  
 24 Andy Otero                   Blake                  6:33.3h  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                        1:47.5h  
  2 James Hubert Blake High School  'A'                 1:57.3h  
  3 Sherwood High School  'A'                           1:58.1h  
  4 Sherwood High School  'B'                           2:13.2h  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                        1:31.4h  
  2 James Hubert Blake High School  'A'                 1:35.0h  
  3 Sherwood High School  'A'                           1:36.4h  
  4 Sherwood High School  'C'                           1:36.7h  
  5 Sherwood High School  'B'                           1:44.2h  
  6 Sherwood High School  'D'                           1:50.7h  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmine Chin                 Springbrook              59.2h   1 
  2 Kenya Allison                Blake                    59.6h   1 
  3 Foyinsolami Fapohunda        Springbrook            1:01.5h   1 
  4 Tahire Bakare                Blake                  1:02.2h   1 
  5 Sofia Grossman               Sherwood               1:07.4h   1 
  6 Tanyka Trotman               Sherwood               1:07.7h   1 
  7 Kelsey Laich                 Sherwood               1:08.0h   2 
  8 Alejandra Daley              Springbrook            1:09.7h   2 
  9 Talia Ben-Yosef              Sherwood               1:17.3h   2 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Phillips              Blake                    50.6h   1 
  2 Mayen McClain                Springbrook              51.6h   1 
  3 Brandon Coleman              Blake                    51.9h   1 
  4 Nnaemeka Enwereuzor          Springbrook              52.5h   1 
  5 Christian Willis             Sherwood                 53.8h   2 
  6 Cherif Dicko                 Sherwood                 54.8h   2 
  7 Lawrence Cadet               Springbrook              55.0h   2 
  8 Kwesi Owabah                 Blake                    55.7h   2 
  9 Gary Confrey                 Sherwood                 55.9h   1 
 10 David Singleton              Blake                    56.0h   2 
 11 Florent Dondjeu              Springbrook              56.5h   2 
 12 Caleb Benga                  Blake                    57.8h   3 
 13 Daniel Kessous               Blake                    58.0h   3 
 14 Elias Daniel                 Sherwood                 58.5h   1 
 15 Soleman Hawkins              Blake                    59.1h   3 
 16 Naim Matthews-Johnson        Blake                  1:00.9h   3 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megan Kendall                Sherwood              12:20.8h  
  2 Amelia Guenterberg           Sherwood              12:23.0h  
  3 Alexa Donaldson              Sherwood              12:24.0h  
  4 Catherine Oberfield          Blake                 12:36.4h  
  5 Eva Loewenstein              Springbrook           13:50.8h  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Evan Pollack                 Blake                 10:32.4h  
  2 Moti Heda                    Springbrook           10:45.0h  
  3 Ethan Tagliere               Sherwood              10:48.1h  
  4 Colin Loiacono               Sherwood              11:16.6h  
  5 John Sakhi                   Springbrook           11:26.9h  
  6 Jake Ayres                   Sherwood              11:41.2h  
  7 Ian Wilson                   Blake                 11:43.5h  
  8 Sammy Dickstein              Sherwood              11:48.5h  
  9 Aaron Liiva                  Blake                 12:00.0h  
 10 Chris Wilson                 Blake                 12:02.4h  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Keileen Estrada              Springbrook              49.7h   1 
  2 Paige Munshell               Sherwood                 51.7h   1 
  3 Amanda Hayes-Puttfarcken     Sherwood                 52.5h   1 
  4 Vene Richardson-Powell       Springbrook              52.9h   1 
  5 Leah Peloff                  Sherwood                 54.8h   2 
  6 Samantha Bryant              Springbrook              54.8h   2 
  7 Isabella Pilot               Sherwood                 59.9h   2 
  8 Samantha Nakamura            Sherwood               1:03.4h   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elias Boussouf               Blake                    41.1h   1 
  2 Paul Lee                     Sherwood                 42.7h   1 
  3 Christian Willis             Sherwood                 43.8h   2 
  4 Mamadou Kouyate              Springbrook              44.1h   1 
  5 Brian Dennis                 Blake                    44.5h   1 
  6 Elias Daniel                 Sherwood                 45.7h   1 
  7 Cameron Kane                 Springbrook              46.3h   1 
  8 charles Robinson             Springbrook              47.7h   2 
  9 Al Thompson                  Springbrook              48.2h   2 
 10 Cherif Dicko                 Sherwood                 48.7h   2 
 11 Ryan McDonald                Sherwood                 52.8h   2 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Foyinsolami Fapohunda        Springbrook              26.1h   1 
  2 Kenya Allison                Blake                    26.7h   1 
  3 Beverly Val-Addo             Springbrook              26.8h   1 
  4 Noelani Phillips             Blake                    26.9h   2 
  5 Sydney Grey                  Blake                    28.6h   1 
  6 Alejandra Daley              Springbrook              28.8h   2 
  7 Alina Remond                 Sherwood                 29.1h   1 
  8 Reagan Yates                 Sherwood                 29.5h   3 
  9 Nina Ross                    Springbrook              29.6h   2 
 10 Paris Durham                 Blake                    29.7h   3 
 11 India Woodard                Blake                    29.9h   3 
 12 Rachel Goldberg              Sherwood                 29.9h   2 
 13 Cecilia Doh                  Blake                    30.0h   2 
 14 Sienna Bullock               Springbrook              30.2h   3 
 15 Gabreilla Wooden             Sherwood                 30.2h   1 
 16 Josephine Prickett           Springbrook              30.9h   2 
 17 Andrea Golli                 Blake                    30.9h   4 
 18 Ama Klassou                  Springbrook              31.1h   3 
 19 Olivia Hoxie                 Blake                    33.9h   4 
 20 Yolande Lentu                Blake                    35.4h   4 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Phillips              Blake                    21.6h   1 
  2 Mayen McClain                Springbrook              22.0h   1 
  3 Jacari Ramsey                Springbrook              22.3h   1 
  4 Brandon Coleman              Blake                    23.0h   1 
  5 Travis Levy                  Sherwood                 23.3h   1 
  6 Kwesi Owabah                 Blake                    23.4h   2 
  7 Jalen Poston                 Blake                    23.4h   2 
  8 Iyanu Mehlek                 Sherwood                 23.6h   2 
  9 Rashed Fogarty               Springbrook              23.8h   2 
 10 Cole Leacock                 Sherwood                 24.0h   1 
 11 Lawrence Cadet               Springbrook              24.3h   2 
 12 Soleman Hawkins              Blake                    24.7h   4 
 13 Caleb Benga                  Blake                    24.7h   4 
 14 Keshav Kaul                  Blake                    25.2h   4 
 15 Emanuel Akins                Springbrook              25.3h   3 
 16 Anthony Jones                Sherwood                 25.3h   2 
 17 Arthur Lloyd                 Springbrook              25.5h   4 
 18 Nnaemeka Enwereuzor          Springbrook              25.6h   4 
 19 Garrin Petty                 Springbrook              25.9h   4 
 20 Alexander Gouin              Springbrook              26.0h   3 
 21 Khoi Hoang                   Blake                    26.2h   5 
 22 David Singleton              Blake                    26.3h   3 
 23 Carlton Thomas               Blake                    26.4h   3 
 24 Rabbouni Mertus              Springbrook              26.6h   3 
 25 Adiel Hernandez              Blake                    26.7h   3 
 26 Canaan Aklog                 Blake                    27.3h   5 
 27 Steven Hollingston           Blake                    27.3h   5 
 28 Kevin Pereiva                Blake                    28.0h   5 
 29 Richard Roath                Blake                    28.3h   5 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Abigail Hines                Blake                  2:26.8h  
  2 Jasmine Chin                 Springbrook            2:37.6h  
  3 Tailor Mapp                  Blake                  2:40.2h  
  4 Cassandra Sanidad            Springbrook            2:44.8h  
  5 Christina Kilby              Springbrook            2:45.2h  
  6 Kristi Johnson               Sherwood               2:45.4h  
  7 Alexa Donaldson              Sherwood               2:46.3h  
  8 Sydney Ruckdeschel           Blake                  2:49.9h  
  9 Mya Thomas                   Springbrook            2:51.5h  
 10 Claire Jacobs                Blake                  3:03.3h  
 11 Charlotte Houghton           Sherwood               3:06.1h  
 12 Dayanara Pallilla            Blake                  3:55.0h  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 John Stout                   Blake                  2:07.8h  
  2 Reynold Bascal               Springbrook            2:08.6h  
  3 Ebenezer Arunkumar           Springbrook            2:09.4h  
  4 Brian Hung                   Blake                  2:12.2h  
  5 Justin Turner                Sherwood               2:14.2h  
  6 Ethan Tagliere               Sherwood               2:14.9h  
  7 David Mejia                  Springbrook            2:15.9h  
  8 John Huddle                  Blake                  2:16.53  
  9 Rhiem Allen                  Sherwood               2:17.9h  
 10 Gary Confrey                 Sherwood               2:18.3h  
 11 Noah Corman                  Sherwood               2:19.8h  
 12 Sebastian Lambert            Sherwood               2:20.3h  
 13 Naim Matthews-Johnson        Blake                  2:22.5h  
 14 Justin Bloomberg             Sherwood               2:22.9h  
 15 Brian Whaley                 Sherwood               2:26.7h  
 16 Joshua Werfel                Blake                  2:28.0h  
 17 Ryan Mbagna Nanko            Springbrook            2:29.8h  
 18 Alex Morris                  Blake                  2:32.7h  
 19 Cyrus Moore                  Blake                  2:35.1h  
 20 Spencer Weisletten           Springbrook            2:35.5h  
 21 Eric Levy                    Sherwood               2:35.9h  
 22 Dinqissa Desta               Springbrook            2:38.2h  
 23 Anthony Jones                Sherwood               2:44.0h  
 24 Zachary Weisenthal           Sherwood               3:03.5h  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                          50.4h  
  2 James Hubert Blake High School  'A'                   50.7h  
  3 Sherwood High School  'A'                             56.4h  
  4 Sherwood High School  'B'                           1:03.4h  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 James Hubert Blake High School  'A'                   43.4h  
  2 Springbrook High School  'A'                          44.1h  
  3 Sherwood High School  'A'                             46.7h  
  4 Sherwood High School  'B'                             53.5h  
  5 Sherwood High School  'C'                             53.8h  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 James Hubert Blake High School  'A'                 4:15.1h  
  2 Springbrook High School  'A'                        4:25.2h  
  3 Sherwood High School  'A'                           4:31.9h  
  4 Sherwood High School  'B'                           5:00.9h  
  5 Sherwood High School  'C'                           5:03.0h  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                        3:31.2h  
  2 Sherwood High School  'A'                           3:40.3h  
  3 James Hubert Blake High School  'A'                 3:41.1h  
  4 James Hubert Blake High School  'B'                 3:53.8h  
  5 Sherwood High School  'B'                           3:54.1h  
  6 James Hubert Blake High School  'C'                 4:12.7h  
  7 Sherwood High School  'C'                           4:24.5h  
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sofia Grossman               Sherwood               4-10.00  
  2 Mya Thomas                   Springbrook            4-06.00  
  2 Crystal Jung                 Springbrook            4-06.00  
  4 Leah Peloff                  Sherwood               4-02.00  
  5 Tahire Bakare                Blake                  4-00.00  
  5 Christina Balanc             Springbrook            4-00.00  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Travis Levy                  Sherwood               5-10.00  
  2 Andrew Tagg                  Sherwood               5-08.00  
  3 Joseph Ogunbodede            Springbrook            5-06.00  
  4 Myles Jarman                 Springbrook            5-04.00  
  4 Moctar Tall                  Springbrook            5-04.00  
  6 Mamadou Kouyate              Springbrook            5-02.00  
  7 Khoi Hoang                   Blake                  5-00.00  
  7 Noah Hall                    Springbrook            5-00.00  
 -- Oscar Cedillos               Blake                       NH  
 -- Steven Hollingston           Blake                       NH  
 
Event 27  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Goldberg              Sherwood              31-05.00  
  2 Deidra Clermont              Springbrook           29-09.75  
  3 Emisi Bashonga               Springbrook           25-04.50  
  4 Courtney Broadnax            Blake                 25-04.00  
  5 Karima Holland               Blake                 24-01.50  
  6 Rylie Johnson                Sherwood              23-10.50  
  7 Makaila Brice                Springbrook           23-09.75  
  8 Asia Brown                   Springbrook           20-10.00  
  9 Rolle Nogongang              Blake                J20-10.00  
 10 Leandra Young-Williams       Springbrook           19-08.50  
 11 Crista Melendez              Sherwood              19-07.50  
 
Event 28  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Osajele Ikheloa              Sherwood                133-04  
  2 Jabari Bennett               Blake                   128-09  
  3 Sheldon Ellis                Blake                   125-05  
  4 Rafiq Antoine                Sherwood                108-00  
  5 Orbell Keshishi              Blake                102-01.50  
  6 David Mejia                  Springbrook             102-01  
  7 Jordan Dancy                 Springbrook              91-10  
  8 Jack Barnes                  Springbrook              81-10  
  9 Nico Agev                    Springbrook              81-00  
 10 Mikael Daniel                Sherwood                 73-08  
 11 Yohanes Zelalem              Sherwood                 69-07  
 12 Joseph Nazzaro               Sherwood                 68-09  
 13 Ozair Hussain                Springbrook              67-10  
 14 Steven Luc                   Blake                    64-03  
 15 Everett Stubblefield         Sherwood                 62-11  
 16 Evan Tarloff                 Sherwood                 48-03  
 
Event 29  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Goldberg              Sherwood                 97-09  
  2 Emisi Bashonga               Springbrook              79-04  
  3 Rylie Johnson                Sherwood                 68-02  
  4 Ndeye Dia                    Springbrook              66-03  
  5 Fatou Diaby                  Springbrook           64-04.50  
  6 Karima Holland               Blake                    61-03  
  7 Asia Brown                   Springbrook              53-03  
  8 Crista Melendez              Sherwood                 53-02  
  9 Rolle Nogongang              Blake                    49-02  
 10 Courtney Broadnax            Blake                 43-06.50  
 
Event 30  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jabari Bennett               Blake                 53-02.25  
  2 Osajele Ikheloa              Sherwood              43-00.00  
  3 Sheldon Ellis                Blake                 42-11.25  
  4 Everett Stubblefield         Sherwood              38-05.00  
  5 Orbell Keshishi              Blake                 37-03.00  
  6 Rafiq Antoine                Sherwood              36-01.00  
  7 Collins Takah                Springbrook           35-08.00  
  8 Gerald Lomoti                Springbrook           35-01.50  
  9 Nico Agev                    Springbrook           33-00.00  
 10 Marc Sanchez                 Springbrook           32-11.25  
 11 Al Thompson                  Springbrook           29-11.00  
 12 Joseph Nazzaro               Sherwood              29-07.00  
 13 Ozair Hussain                Springbrook           28-11.00  
 14 Mikael Daniel                Sherwood              28-02.00  
 15 Joshua Ofori                 Springbrook           27-05.50  
 16 Steven Luc                   Blake                 26-07.00  
 17 Yohanes Zelalem              Sherwood              26-06.00  
 18 Okole Bashonga               Springbrook           24-01.00  
 19 Evan Tarloff                 Sherwood              20-06.00  
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Keileen Estrada              Springbrook           33-02.50  
  2 Samantha Bryant              Springbrook           32-03.75  
  3 Kiana Robinson               Sherwood              32-00.00  
  4 Sekai Bonner-Flagg           Springbrook           30-09.00  
 
Event 32  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ty Mason                     Blake                 20-08.50  
  2 Minh Tu` Nguyen              Springbrook           19-05.50  
  3 Collins Takah                Springbrook           18-07.00  
  4 Renaldo Smith                Sherwood              18-06.00  
  5 Myles Jarman                 Springbrook           18-01.50  
  6 Moussa Sylla                 Blake                 17-11.25  
  7 Cameron Kane                 Springbrook           17-09.50  
  8 charles Robinson             Springbrook           16-07.25  
  9 Noah Hall                    Springbrook           16-06.25  
 10 Issac Choi                   Sherwood              16-06.00  
 11 Michael Jarvis               Blake                 16-04.00  
 12 Lionel Fonkou                Springbrook           16-03.50  
 13 Blake London                 Sherwood              15-07.25  
 
Event 33  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samantha Bryant              Springbrook           14-03.50  
  2 Sofia Grossman               Sherwood              14-03.25  
  3 Crystal Jung                 Springbrook           13-11.50  
  4 Sekai Bonner-Flagg           Springbrook           12-11.00  
 
Event 34  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Renaldo Smith                Sherwood              43-04.00  
  2 Ty Mason                     Blake                 41-08.75  
  3 Myles Jarman                 Springbrook           41-05.00  
  4 Cameron Kane                 Springbrook           40-02.00  
  5 Michael Jarvis               Blake                 38-00.00  
  6 Moussa Sylla                 Blake                 37-11.50  
  7 Divin Founga                 Sherwood              36-03.00  
  8 Daniel Chen                  Sherwood              35-10.00  
  9 Gideon Ndeh                  Springbrook           32-10.00  

Licensed to Sherwood High School                HY-TEK's Meet Manager 4/20/2016
                 Sherwood, JH Blake, Springbrook - Divisional                  
                       Sherwood High School  - 4/19/2016                       
                      Dual Meet Scores - Through Event 34                      
 
                                     Women                                     
          Sherwood High School   74.00     55.00 James Hubert Blake High School
       Springbrook High School   97.50     38.50 James Hubert Blake High School
       Springbrook High School   85.00     52.00 Sherwood High School          
 
                                      Men                                      
James Hubert Blake High School   93.00     44.00 Sherwood High School          
James Hubert Blake High School   79.00     58.00 Springbrook High School       
       Springbrook High School   78.00     59.00 Sherwood High School          


Return to Top

Email | About