MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Paint Branch at Gaithersburg
Gaithersburg HS Home TF Meets History
Hosted By: Gaithersburg
Gaithersburg, Maryland
2016-04-19

Girls

Paint Branch 91 
Gaithersburg 46

Boys 

Paint Branch 82 
Gaitherbsurg 49


results from athletic.net

Mens Results
100 Meters  Varsity - Finals x
1.	10	Solomon Lucas		11.52	Paint Branch	
2.	9	Justin Page		12.44	Paint Branch	
3.	-	Michael Amanfu		12.46	Gaithersburg	
4.	11	Terell Mensah		12.64	Gaithersburg	
5.	11	Kobi Asante		12.78	Gaithersburg	
6.	10	Andre Puddie		12.79	Paint Branch	
7.	11	Zaid Whitney-Wiles	12.89	Paint Branch	
7.	12	Brandon Kavandi		12.89	Gaithersburg	
 
200 Meters  Varsity - Finals x
1.	11	Eric Viera		23.76	Gaithersburg	
2.	10	Solomon Lucas		23.89	Paint Branch	
3.	9	Justin Page		23.99	Paint Branch	
4.	11	Zaid Whitney-Wiles	25.12	Paint Branch	
5.	11	Kobi Asante		26.13	Gaithersburg	
6.	12	Brandon Kavandi		27.11	Gaithersburg	
 
400 Meters  Varsity - Finals x
1.	10	Hussayn Coulibaly	52.25	Paint Branch	
2.	11	Eric Viera		52.95	Gaithersburg	
3.	10	Hassan Coulibaly	53.49	Paint Branch	
4.	11	Tyrek Goy		53.62	Paint Branch	
5.	10	Austin Stith		54.32	Gaithersburg	
6.	-	Alexander Edwards	57.71	Gaithersburg	
 
800 Meters  Varsity - Finals x
1.	12	Travis Armbruster	2:06.20	Paint Branch	
2.	12	Michael Belay		2:10.90	Gaithersburg	
3.	12	Lorenzo Wilson		2:12.20	Gaithersburg	
4.	12	Calvin Sempebwa		2:13.20	Paint Branch	
5.	-	Aaron Caneva		2:14.10	Gaithersburg	
6.	12	Shane McGovern		2:17.10	Paint Branch	
 
1600 Meters  Varsity - Finals x
1.	12	Michael Belay		4:51.00	Gaithersburg	
2.	9	Redeate Kidane		5:03.40	Gaithersburg	
3.	12	Shane McGovern		5:05.30	Paint Branch	
4.	11	Chris Nguyen		5:07.60	Paint Branch	
5.	12	Jacob Bhatti		5:13.10	Paint Branch	
6.	12	Yoseph Gebru		5:15.10	Paint Branch	
7.	9	Ezra Dessie		5:20.30	Paint Branch	
8.	10	James Tirrell		5:33.70	Gaithersburg	
 
3200 Meters  Varsity - Finals x
1.	9	Vincente Maltagliati	10:41.00	Paint Branch	
2.	11	Steven Anderson		10:56.00	Paint Branch	
3.	9	Redeate Kidane		11:04.00	Gaithersburg	
4.	10	Peter Antonetti		11:13.00	Gaithersburg	
5.	9	Newell Mulugeta		12:05.00	Paint Branch	
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals x
1.	11	Tyrek Goy		16.43	Paint Branch	
2.	11	Matthew O'Neil		17.22	Gaithersburg	
3.	11	Malick Ikourou		18.27	Gaithersburg	
4.	-	Caleb Blaise		18.53	Paint Branch	
5.	11	Glenn Jones		18.94	Paint Branch	
6.	9	Khalel Robinson		20.15	Paint Branch	
7.	-	Freddie Oke		20.54	Gaithersburg	
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals x
1.	11	Matthew O'Neil		43.41	Gaithersburg	
2.	11	Malick Ikourou		44.05	Gaithersburg	
3.	-	Caleb Blaise		44.11	Paint Branch	
4.	11	Glenn Jones		44.40	Paint Branch	
 
4x100 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		45.62	Paint Branch	
2.		Christopher Harris
Terell Mensah
Kendrick Norwood
Eric Viera 				46.27	Gaithersburg	
 
4x200 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		1:35.42	Paint Branch	
2.		Christopher Harris
Malick Ikourou
Kendrick Norwood
Austin Stith 				1:39.39	Gaithersburg	
3.		Relay Team 		1:45.35	Paint Branch	
 
4x400 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		3:33.60	Paint Branch	
2.		Relay Team 		3:41.18	Paint Branch	
2.		Relay Team 		3:41.18	Gaithersburg	
 
4x800 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		8:31.00	Paint Branch	
2.		Relay Team 		9:01.00	Gaithersburg	
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals x
1.	11	Ajani Grant		37-09.50	Paint Branch	
2.	-	Sidrick Ofori		35-10.00	Gaithersburg	
3.	-	Mitchell Haddad		34-08.00	Gaithersburg	
4.	12	Darius Jeter		34-05.50	Gaithersburg	
5.	-	Kojo Thompson		32-09.00	Paint Branch	
6.	11	Josh Santandrea		32-02.00	Gaithersburg	
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals x
1.	11	Ajani Grant		114-08	Paint Branch	
2.	-	Kojo Thompson		103-05.50	Paint Branch	
3.	12	Maxwell Walker		102-08.50	Gaithersburg	
4.	11	Josh Santandrea		101-08	Gaithersburg	
5.	-	Brendan Greene		100-01.50	Gaithersburg	
 
High Jump  Varsity - Finals x
1.	11	Matthew O'Neil		5-10.00	Gaithersburg	
2.	11	Tyrek Goy		5-10.00	Paint Branch	
3.	9	Anthony Frazier		5-02.00	Gaithersburg	
4.	12	Temitope Ayodele	5-02.00	Paint Branch	
 
Long Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Junior Armooh		19-02.50	Gaithersburg	
2.	-	Caleb Blaise		17-10.50	Paint Branch	
3.	10	Yasin Mohammed		17-09.75	Paint Branch	
3.	11	Matthew O'Neill		17-09.75	Gaithersburg	
5.	11	Kwame Frimpong		10-04.25	Paint Branch	
 
Triple Jump  Varsity - Finals x
1.	10	Yasin Mohammed		37-08.75	Paint Branch	
2.	-	Caleb Blaise		34-03.75	Paint Branch	
3.	11	James Cobb		33-04.50	Paint Branch	
 
Womens Results
100 Meters  Varsity - Finals x
1.	12	Rebecca Currica		12.98	Gaithersburg	
2.	11	Ayanna Lynn		13.01	Gaithersburg	
3.	11	Kaitland Desmangles	13.23	Paint Branch	
4.	10	Marlee Sawah		13.24	Gaithersburg	
5.	11	Nicole Osafo-Dedey	13.28	Paint Branch	
6.	9	Assata Phillips		13.64	Paint Branch	
 
200 Meters  Varsity - Finals x
1.	11	Kaitland Desmangles	26.05	Paint Branch	
2.	12	Rebecca Currica		26.28	Gaithersburg	
3.	11	Ayanna Lynn		26.42	Gaithersburg	
4.	10	Hannah Kamara		27.24	Paint Branch	
5.	11	Davina Anyawu		28.52	Paint Branch	
6.	9	Kaya James		29.14	Gaithersburg	
7.	10	Christobel Tsitsiwu	29.76	Paint Branch	
 
400 Meters  Varsity - Finals x
1.	9	Assata Phillips		1:03.85	Paint Branch	
2.	11	Davina Anyawu		1:05.17	Paint Branch	
3.	10	Richelle Adu		1:11.60	Paint Branch	
4.	10	Mfon Essien		1:12.26	Paint Branch	
5.	-	Kailin Johnson		1:16.11	Gaithersburg	
6.	-	Kiara Navarrette aguilar	1:17.30	Gaithersburg	
 
800 Meters  Varsity - Finals x
1.	11	Kyra Badrian		2:26.40	Paint Branch	
2.	10	Yasmine Kass		2:27.00	Paint Branch	
3.	10	Cassady Kutz		2:42.40	Paint Branch	
4.	-	Alexandra Lattner	2:45.90	Gaithersburg	
5.	10	Sofia Vallone		2:49.60	Gaithersburg	
6.	10	Jackie Kronen		2:52.80	Paint Branch	
 
1600 Meters  Varsity - Finals x
1.	10	Yasmine Kass		5:20.30	Paint Branch	
2.	9	Elise Durr		5:43.48	Gaithersburg	
3.	-	Alexandra Lattner	6:17.00	Gaithersburg	
4.	-	Lillian Fitta		6:36.80	Paint Branch	
5.	9	Alexandra Johnson	6:49.70	Gaithersburg	
6.	9	Fiorella Alvarez	7:07.10	Gaithersburg	
 
3200 Meters  Varsity - Finals x
1.	12	Bethlehem Taye		10:46.00	Paint Branch	
2.	9	Elise Durr		12:38.00	Gaithersburg	
3.	9	Rose Leeger		13:24.00	Paint Branch	
4.	-	Sonya Radichkova	13:27.00	Gaithersburg	
5.	10	Zuri Rashad		14:10.00	Paint Branch	
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals x
1.	11	Kailih Taylor		16.23	Gaithersburg	
2.	12	Nikki Nuama		16.62	Paint Branch	
3.	9	Lucrece Kengne-Tadem	19.94	Paint Branch	
4.	-	Ritika Hutchinson	20.46	Paint Branch	
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals x
1.	12	Nikki Nuama		49.82	Paint Branch	
2.	11	Kailih Taylor		52.09	Gaithersburg	
3.	9	Lucrece Kengne-Tadem	55.38	Paint Branch	
4.	11	Davina Anyawu		57.98	Paint Branch	
5.	-	Qelani Wilson		1:09.57	Gaithersburg	
6.	11	Kelly Reyes		1:10.83	Gaithersburg	
 
4x100 Relay  Varsity - Finals x
1.		Rebecca Currica
Ayanna Lynn
Marlee Sawah
Kailih Taylor 				49.62	Gaithersburg	
2.		Relay Team 		50.40	Paint Branch	
 
4x200 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		1:47.33	Paint Branch	
2.		Octavia Coleman
Rebecca Currica
Kaya James
Alexandra Johnson 			1:51.45	Gaithersburg	
 
4x400 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		4:14.10	Paint Branch	
2.		Relay Team 		4:25.33	Gaithersburg	
 
4x800 Relay  Varsity - Finals x
1.		Relay Team 		11:01.00	Paint Branch	
2.		Relay Team 		11:51.00	Gaithersburg	
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals x
1.	12	Anelle Tarke		35-07.00	Gaithersburg	
2.	-	Janise Bestman		31-04.00	Paint Branch	
3.	-	Sofilia Ngwafang	29-11.00	Paint Branch	
4.	12	Marie Yabou		28-07.00	Gaithersburg	
5.	12	Miranda Custer		27-01.00	Gaithersburg	
6.	-	Cindy Nwizu		25-06.00	Paint Branch	
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals x
1.	-	Janise Bestman		94-07.50	Paint Branch	
2.	-	Badi Kao		82-04.50	Gaithersburg	
3.	12	Miranda Custer		79-03.50	Gaithersburg	
4.	12	Anelle Tarke		77-10	Gaithersburg	
5.	-	Alexandra Makogon	68-11	Gaithersburg	
6.	-	Treshenna Bailey	66-03.50	Gaithersburg	
7.	-	Cindy Nwizu		65-00.50	Paint Branch	
8.	10	Dessy Epie		64-07	Paint Branch	
 
High Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Precious Igwebuike	4-10.00	Paint Branch	
2.	11	Octavia Coleman		4-08.00	Gaithersburg	
3.	11	Kailih Taylor		4-06.00	Gaithersburg	
 
Long Jump  Varsity - Finals x
1.	12	Nikki Nuama		15-07.00	Paint Branch	
2.	12	Precious Igwebuike	15-01.50	Paint Branch	
3.	11	Ayanna Lynn		14-05.75	Gaithersburg	
4.	9	Assata Phillips		13-06.00	Paint Branch	
5.	10	Marlee Sawah		12-06.00	Gaithersburg	
 
Triple Jump  Varsity - Finals x
1.	-	Janise Bestman		31-00.00	Paint Branch	
2.	-	Erin Hatcher		26-06.00	Paint Branch	
3.	11	Jasmine Brown		25-05.50	Paint Branch	


Return to Top

Email | About