MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




3a-4a West Regional
4A/3A West Regionals Indoors History
Hosted By:
Baltimore, Maryland
2004-02-12

Results from md.milesplit.com

Men - 4A-3A - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) WALTER JOHNSON              60        2) GAITHERSBURG               40   
    3) Walt Whitman                35        3) WINSTON CHURCHILL          35   
    5) Thomas Johnson              32        6) James Hubert Blake         26   
    7) RICHARD MONTGOMERY          24        7) Sherwood High School       24   
    9) WATKINS MILL                22       10) Paint Branch-L             20   
   11) QUINCE ORCHARD              14.50    12) COLONEL ZADOK MAGRUDER     14   
   12) Northwest-S                 14       12) Seneca Valley High School  14   
   15) Springbrook                 11.50    16) DAMASCUS                    6   
   17) THOMAS WOOTTON               5       18) Montgomery Blair            2

Event 503  Boys 300 Meter Dash 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 34.84  2002        Herbert Nicholls, Gwynn Park                
          4A: $ 34.84  2002        Paul Young, Oxon Hill                       
       State: % 34.14  2001                                                    
 Advancement: ^ 36.40                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Weinstein, David          10 Churchill                39.3h  12   10  
  2 Germany, Justin           12 Paint Branch             39.4h  13    8  
  3 Robinson, Drew            12 Watkins Mill             39.9h  12    6  
  4 Lewis, Andrew             12 Sherwood                 40.3h  11    4  
  5 Hendifar, Jason           12 Churchill                40.9h  10    2  
  6 Farrow, Willie            11 Quince Orchard           41.6h   4    0.5
  6 Adjei, Francis            11 Springbrook              41.6h   3    0.5
  8 Lu, Bobby                 12 Churchill                41.8h  10 
  9 Kironji, Anthony          10 Paint Branch             42.0h  12 
 10 Esema, Michael            12 Springbrook              42.0h  11 
 11 Hunter, Darryl            12 Seneca Valley            42.2h   8 
 12 Korotka, Tom              12 Sherwood                 42.2h   8 
 13 Le, Alex                  10 Walter Johnson           42.2h   5 
 14 Browne, Isaac             12 Blake                    42.3h   7 
 15 Awrah, Prince             12 Watkins Mill             42.4h   9 
 16 Loggia, Mike              11 Wootton                  42.5h   7 
 17 Ansah, Nana               11 Springbrook              42.5h   5 
 18 Olatunde, Jamal-deen       9 Sherwood                 42.6h  10 
 19 Cruz, Ricardo             11 Magruder                 42.6h   9 
 20 Chado, Sam                10 Thomas Johnson           42.9h   9 
 21 Owolabi, Israel           10 Gaithersburg             43.0h   3 
 22 Futrovsky, Sam             9 Wootton                  43.3h   6 
 23 Abdullah, Niam            12 R. Montgomery            43.3h   2 
 24 Wu, Jon                   10 Damascus                 43.4h   2 
 25 Pace, Anthony              9 R. Montgomery            43.7h   1 
 26 Phillips, Todd             9 Thomas Johnson           43.9h   7 
 27 Cruz, Henry               11 Quince Orchard           43.9h   4 
 28 Gurss, Jon                11 Whitman                  44.1h   4 
 29 Gomez, Henry              11 Damascus                 44.2h   5 
 30 McJimpsey, Darwin         11 Magruder                 44.3h  12 
 31 Yasmann, Anthony          12 Walter Johnson           44.9h  10 
 32 Tossounian, Anthony        9 Walter Johnson           45.1h   5 
 33 Dakkouni, Larbi           10 Quince Orchard           45.3h   6 
 34 Statham, Ghee             10 Paint Branch             45.9h   8 
 35 Weiss, Matt               10 R. Montgomery            46.0h   1 
 36 Goley, Alex                9 Northwest                46.5h   2 
 37 Nam, Henry                11 Wootton                  47.0h   3 
 -- Martin, Josh              10 Whitman                     NT   3 
 -- Ontiveros, Dan            12 Seneca Valley               NT   6 
 -- Borowski, John            12 Damascus                    NT  13 
 -- Wimbish, Glen             11 Blake                       NT  13 
 -- Joseph, Henry             12 Blake                       NT   9 
 -- Luluendala, Ezra          11 Magruder                    NT   8 
 -- Nelson, Mike              12 Watkins Mill                NT   2 
 -- Matamba, Mutombo          12 Gaithersburg                NT  11 
 -- Jackson-Mills, Brandon    11 Northwest                   NT   7 
 -- Korto, Dexter             11 Northwest                   NT   6 
 -- Ehrmann, Max              12 Whitman                     NT  13 
 -- Lynn, Jamal                9 Seneca Valley               NT   4 
 -- Richardson, Malcolm       12 Gaithersburg                NT  11 
 
Event 505  Boys 55 Meter Dash 4A-3A
===================================================================
          3A: #  6.44  1992        Jesse Franklin, DuVal                       
          4A: $  6.24  1991        James Cunningham, Crossland                 
       State: %  6.24  1991                                                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ehrmann, Max              12 Whitman                   6.6hQ  2 
  2 Lewis, Andrew             12 Sherwood                  6.6hQ  7 
  3 Germany, Justin           12 Paint Branch              6.7hQ  5 
  4 Johnson, Matt             11 Whitman                   6.8hQ  1 
  5 Parker, Matthew           11 Paint Branch              6.8hQ  4 
  6 Gatewood, Sean            12 Blake                     6.8hQ  9 
  7 Gratiko, Kevin            11 Watkins Mill              6.8hQ  8 
  8 Esema, Michael            12 Springbrook               6.8hQ  3 
  9 Abdullah, Niam            12 R. Montgomery             7.0hQ  6 
 10 Schroeder, Travis         11 Churchill                 6.7hq  2 
 11 Le, Alex                  10 Walter Johnson            6.8hq  1 
 12 Matamba, Mutombo          12 Gaithersburg              6.9hq  3 
 13 Spinella, Jeff            11 Damascus                  6.9hq  8 
 13 Nelson, Tony              11 Northwest                 6.9hq  5 
 15 Dantzler, Andre           11 Springbrook               7.0h   9 
 16 McCoy, Stephen            12 Springbrook               7.0h   5 
 16 Swearengen, Eric          12 Thomas Johnson            7.0h   1 
 18 Yansane, Mohamed          10 Churchill                 7.0h   1 
 19 Harris, Cliff             11 Thomas Johnson            7.0h   4 
 20 Olatunde, Jamal-deen       9 Sherwood                  7.0h   4 
 20 Farrow, Willie            11 Quince Orchard            7.0h   6 
 22 Kustov, Krill             11 Wootton                   7.1h   8 
 23 Borowski, John            12 Damascus                  7.1h   9 
 24 Ayeboua, Raymond          12 Einstein                  7.1h   7 
 25 Hendifar, Jason           12 Churchill                 7.2h   7 
 26 Korotka, Tom              12 Sherwood                  7.2h   1 
 26 Owolabi, Israel           10 Gaithersburg              7.2h   7 
 28 Shim, Brian               10 Whitman                   7.2h   3 
 29 Kourouma, Sekou           12 Blair                     7.2h   5 
 29 Awrah, Prince             12 Watkins Mill              7.2h   4 
 31 Crane-Flat, Ben           11 Einstein                  7.3h   4 
 32 Twigg, Michael             9 Paint Branch              7.3h   7 
 32 Loggia, Mike              11 Wootton                   7.3h   3 
 34 Luluendala, Ezra          11 Magruder                  7.3h   3 
 35 Schneider, Andrew          9 Damascus                  7.3h   1 
 35 Tossounian, Anthony        9 Walter Johnson            7.3h   9 
 35 Dwight, James             12 Blair                     7.3h   2 
 35 Ellis, Steven             10 Walter Johnson            7.3h   5 
 39 McJimpsey, Darwin         11 Magruder                  7.4h   2 
 40 Dakkouni, Larbi           10 Quince Orchard            7.5h   3 
 40 Nam, Henry                11 Wootton                   7.5h   9 
 42 Weiss, Matt               10 R. Montgomery             7.5h   7 
 43 Lagdon, Ricky             12 Thomas Johnson            7.5h   6 
 43 Pace, Anthony              9 R. Montgomery             7.5h   4 
 43 Cruz, Henry               11 Quince Orchard            7.5h   8 
 46 Cartagena, Alex            9 Seneca Valley             7.8h   6 
 47 Nguyen, Anthony           11 Northwest                 7.8h   2 
 48 Sheeley, Derek             9 Northwest                 8.0h   8 
 -- Wimbish, Glen             11 Blake                       NT   2 
 -- Nelson, Mike              12 Watkins Mill                NT   6 
 -- Lynn, Jamal                9 Seneca Valley               NT   8 
 -- Joseph, Henry             12 Blake                       NT   5 
 -- Richardson, Malcolm       12 Gaithersburg                NT   6 
 
Event 505  Boys 55 Meter Dash 4A-3A
===================================================================
          3A: #  6.44  1992        Jesse Franklin, DuVal                       
          4A: $  6.24  1991        James Cunningham, Crossland                 
       State: %  6.24  1991                                                    
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Lewis, Andrew             12 Sherwood                # 6.4hQ  1 
  2 Johnson, Matt             11 Whitman                   6.7hQ  2 
  3 Germany, Justin           12 Paint Branch              6.7hQ  1 
  4 Matamba, Mutombo          12 Gaithersburg              6.7hQ  2 
  5 Esema, Michael            12 Springbrook               6.9hQ  2 
  6 Schroeder, Travis         11 Churchill                 7.1hQ  1 
  7 Parker, Matthew           11 Paint Branch              6.9h   2 
  8 Nelson, Tony              11 Northwest                 6.9h   2 
  9 Gatewood, Sean            12 Blake                     7.1h   1 
 10 Spinella, Jeff            11 Damascus                  7.1h   1 
 11 Abdullah, Niam            12 R. Montgomery             7.1h   2 
 -- Le, Alex                  10 Walter Johnson              NT   1 
 -- Ehrmann, Max              12 Whitman                     NT   2 
 -- Gratiko, Kevin            11 Watkins Mill                NT   1 
 
Event 505  Boys 55 Meter Dash 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  6.44  1992        Jesse Franklin, DuVal                       
          4A: $  6.24  1991        James Cunningham, Crossland                 
       State: %  6.24  1991                                                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lewis, Andrew             12 Sherwood                  6.6h    10  
  2 Johnson, Matt             11 Whitman                   6.6h     8  
  3 Germany, Justin           12 Paint Branch              6.7h     6  
  4 Matamba, Mutombo          12 Gaithersburg              6.8h     4  
  5 Schroeder, Travis         11 Churchill                 6.8h     2  
  6 Esema, Michael            12 Springbrook               6.9h     1  
 
Event 508  Boys 800 Meter Run 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 1:57.28  2003        C.R. Thomas, Linganore                    
          4A: $ 1:57.50  1988        Thomas Bowman, Suitland                   
       State: % 1:57.28  2003                                                  
 Advancement: ^ 2:04.30                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jesien, Andrew            11 Walter Johnson         2:13.0h    10  
  2 Conerly, Aharon           12 Blake                  2:13.2h     8  
  3 Lathrop, Billy            12 Thomas Johnson         2:14.6h     6  
  4 Ware, Gavin               12 Walter Johnson         2:15.0h     4  
  5 Delaplaine, David         12 Whitman                2:15.2h     2  
  6 Simms, David              12 Walter Johnson         2:16.1h     1  
  7 Coleman, Brandon          11 Northwest              2:16.4h  
  8 Thomas, Joe               12 Thomas Johnson         2:16.4h  
  9 Sieman, David             11 Magruder               2:17.88  
 10 Martinez, Zachary         11 Gaithersburg           2:18.0h  
 11 Woods, Mike               12 Wootton                2:19.0h  
 12 Barnard, Chris             9 Sherwood               2:21.8h  
 13 Lawrence, Chase           11 Damascus               2:22.6h  
 14 Patel, Vishal             12 Seneca Valley          2:23.4h  
 15 Parikh, Manan             11 Sherwood               2:23.8h  
 16 Springerth, Brett         11 Watkins Mill           2:23.9h  
 17 Boston, Graham            12 Magruder               2:25.0h  
 18 Gentry, Mike              11 Wootton                2:25.5h  
 19 Koffie-Lart, Atu          11 Springbrook            2:26.1h  
 20 Zamostny, David            9 Einstein               2:26.5h  
 21 Carter, James             11 Watkins Mill           2:28.94  
 22 Wiens, Johnathan          11 Springbrook            2:31.1h  
 23 Kidane, Essey             12 Blair                  2:48.0h  
 -- Bleichner, Corey          11 Watkins Mill                NT  
 -- Chazelle, Raphael         10 Northwest                   NT  
 -- Aougab, Tarik             10 Churchill                   NT  
 -- Bronson, Vincent          12 Paint Branch                NT  
 -- Pong, Adam                12 Blake                       NT  
 -- Awojoodu, Anthony         12 Paint Branch                NT  
 -- Kemmer, Zach              11 Einstein                    NT  
 -- Seilenga, Francis         12 Einstein                    NT  
 -- Thomas, Bobby             10 Springbrook                 NT  
 -- Keune, Nash                9 Quince Orchard              NT  
 -- Gibney, Joseph             9 Quince Orchard              NT  
 -- Cha, James                12 Churchill                   NT  
 -- Marchica, Will            12 Paint Branch                NT  
 -- Eagen, Robert             12 Quince Orchard              NT  
 -- Sickles, Brian             9 R. Montgomery               NT  
 -- Kennedy, Brian            11 R. Montgomery               NT  
 -- Chen, Yin-Yu              12 Wootton                     NT  
 -- Crouse, Brandon           12 Thomas Johnson              NT  
 -- Oelschlaeger, Kurt        12 Sherwood                    NT  
 -- Raum, Logan               10 Damascus                    NT  
 -- Sanders, Jared             9 Damascus                    NT  
 -- Burnside, Matt            12 Magruder                    NT  
 -- Bilington, John           12 R. Montgomery               NT  
 -- Janes, Ryan               10 Gaithersburg                NT  
 -- Mamo, Robel               12 Gaithersburg                NT  
 -- Leef, Evan                11 Churchill                   NT  
 -- Glynn, Anthony            11 Blair                       NT  
 -- Booth, Richie             11 Northwest                   NT  
 -- Murthy, Vivek             12 Whitman                     NT  
 -- Koll, Peter               12 Whitman                     NT  
 -- Kemmer, Nick               9 Einstein                    NT  
 -- Montau, Vitaly            11 Seneca Valley               NT  
 
Event 510  Boys 55 Meter Hurdles 4A-3A
===================================================================
          3A: #  7.50  1998        Matt McGuire, Richard Montgomery            
          4A: $  7.40  2003        Ronnie Beard, Frederick                     
       State: %  7.40  2003                                                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 England, Bryant           11 Seneca Valley             8.0hQ  6 
  2 Good, Matt                12 Seneca Valley             8.1hQ  1 
  3 Sylla, Alpha              12 Blake                     8.1hQ  2 
  4 Begley, Matt              12 Sherwood                  8.2hQ  3 
  5 Robinson, Joseph          11 Gaithersburg              8.5hQ  4 
  6 Kustov, Krill             11 Wootton                   8.6hQ  5 
  7 Joo, Eddie                11 Wootton                   9.1hQ  7 
  8 Reed, Michael             12 Springbrook               8.2hq  1 
  9 Hudzik, Tom               12 Thomas Johnson            8.5hq  2 
 10 Brody, Jason              12 Magruder                  8.8hq  6 
 11 Hong, Sam                 12 Magruder                  9.0hq  3 
 12 Hartman, Billy            11 Churchill                 9.1hq  3 
 13 Hasan, Rayhan             11 Churchill                 9.3h   4 
 14 Lagdon, Ricky             12 Thomas Johnson            9.3h   7 
 15 Ogg, Matt                 12 Einstein                  9.4h   2 
 16 Diep, George              11 Springbrook               9.5h   2 
 17 White, Brad               12 Northwest                 9.7h   1 
 18 Peete, Terrence           11 Northwest                 9.7h   5 
 19 Godbout, David            12 Paint Branch             10.0h   6 
 19 Przytycki, Tomasz         11 Walter Johnson           10.0h   4 
 21 Conte, Greg                9 Quince Orchard           10.1h   6 
 22 Wu, Jon                   10 Damascus                 10.2h   3 
 23 Browne, Isaac             12 Blake                    10.3h   7 
 24 Stover, Bryan             10 Thomas Johnson           10.3h   1 
 25 Rathod, Ketan              9 Damascus                 10.6h   1 
 25 Bousselut, Francios       10 Walter Johnson           10.6h   5 
 27 Bowser, Cameron           11 Springbrook              10.7h   4 
 28 Buckingham, Drew          10 Sherwood                 10.9h   2 
 29 Hohman, Julien             9 Quince Orchard           10.9h   2 
 30 Penner, Evan              12 Quince Orchard           13.1h   3 
 -- Lankasky, Joe             12 Einstein                    NT   4 
 -- Maddox, Travon            11 Blake                       NT   1 
 -- Lugo, Alex                 9 Gaithersburg                NT   3 
 -- Brownlee, Darren          11 Northwest                   NT   7 
 -- Williams, Kirk            12 Gaithersburg                NT   7 
 -- Kuchinsky, Nicholas       12 Magruder                    NT   4 
 -- Scott, Jordan             12 Einstein                    NT   5 
 -- Cromwell, Geoff           12 Churchill                  DNF   6 
 -- Grundmann, Stefan         10 Whitman                     DQ   5 
 
Event 510  Boys 55 Meter Hurdles 4A-3A
===================================================================
          3A: #  7.50  1998        Matt McGuire, Richard Montgomery            
          4A: $  7.40  2003        Ronnie Beard, Frederick                     
       State: %  7.40  2003                                                    
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 England, Bryant           11 Seneca Valley             7.9hQ  2 
  2 Good, Matt                12 Seneca Valley             8.0hQ  1 
  3 Robinson, Joseph          11 Gaithersburg              8.1hQ  2 
  4 Sylla, Alpha              12 Blake                     8.2hQ  1 
  5 Reed, Michael             12 Springbrook               8.1hQ  2 
  6 Kustov, Krill             11 Wootton                   8.5hQ  1 
  7 Begley, Matt              12 Sherwood                  8.4h   2 
  8 Joo, Eddie                11 Wootton                   8.7h   1 
  9 Brody, Jason              12 Magruder                  8.8h   1 
 10 Hudzik, Tom               12 Thomas Johnson            8.8h   2 
 11 Hartman, Billy            11 Churchill                 8.9h   2 
 12 Hong, Sam                 12 Magruder                  9.2h   1 
 
Event 510  Boys 55 Meter Hurdles 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  7.50  1998        Matt McGuire, Richard Montgomery            
          4A: $  7.40  2003        Ronnie Beard, Frederick                     
       State: %  7.40  2003                                                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 England, Bryant           11 Seneca Valley             7.9h    10  
  2 Sylla, Alpha              12 Blake                     8.0h     8  
  3 Robinson, Joseph          11 Gaithersburg              8.1h     6  
  4 Good, Matt                12 Seneca Valley             8.2h     4  
  5 Reed, Michael             12 Springbrook               8.2h     2  
  6 Kustov, Krill             11 Wootton                   8.3h     1  
 
Event 516  Boys 1600 Meter Run 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 4:21.50  2001        Shane Stroup, River Hill                  
          4A: $ 4:19.62  2003        Awit Yohannes, Magruder                   
       State: % 4:19.62  2003                                                  
 Advancement: ^ 4:39.70                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jesien, Andrew            11 Walter Johnson         4:49.2h    10  
  2 Rasmussen, Derek          12 Northwest              4:49.8h     8  
  3 Janes, Ryan               10 Gaithersburg           4:52.2h     6  
  4 Lyon, Jeff                12 Whitman                4:52.4h     4  
  5 Sheldon, Matthew          12 Blair                  4:52.5h     2  
  6 Fikri, Omar               12 Churchill              4:55.2h     1  
  7 Oelschlaeger, Kurt        12 Sherwood               4:55.5h  
  8 Kennedy, Brian            11 R. Montgomery          5:03.5h  
  9 Barnard, Chris             9 Sherwood               5:13.0h  
 10 Awojoodu, Anthony         12 Paint Branch           5:16.0h  
 11 Patel, Vishal             12 Seneca Valley          5:19.0h  
 12 Lee, Albert               12 Northwest              5:26.0h  
 13 Salerno, Kris             11 Damascus               5:27.0h  
 13 Conte, Greg                9 Quince Orchard         5:27.0h  
 15 Hush, Chris                9 Northwest              5:34.0h  
 -- Uzzell, Joshua             9 Blair                       NT  
 -- Bateman, Alan             11 Blair                       NT  
 -- Lynch, Reagan              9 Quince Orchard              NT  
 -- Almandrez, Jason          11 Einstein                    NT  
 -- Mamo, Robel               12 Gaithersburg                NT  
 -- Martinez, Zachary         11 Gaithersburg                NT  
 -- Esser, Elmer              11 Einstein                    NT  
 -- Ewart, Josh               10 Paint Branch                NT  
 -- Aougab, Tarik             10 Churchill                   NT  
 -- Thomas, Bobby             10 Springbrook                 NT  
 -- Gibbs, Jared               9 Quince Orchard              NT  
 -- Van Dyke, John            12 Springbrook                 NT  
 -- Hoff, Jason                9 Blake                       NT  
 -- Terao, Michael            12 Springbrook                 NT  
 -- Leef, Evan                11 Churchill                   NT  
 -- Sieman, David             11 Magruder                    NT  
 -- Levin-Epstein, Madison    12 Wootton                     NT  
 -- Boston, Graham            12 Magruder                    NT  
 -- Mele, Daniel              11 Sherwood                    NT  
 -- Sickles, Brian             9 R. Montgomery               NT  
 -- Novakovich, Matt           9 Damascus                    NT  
 -- Burnside, Matt            12 Magruder                    NT  
 -- Johncox, Andy             11 Damascus                    NT  
 -- Gentry, Mike              11 Wootton                     NT  
 -- Dana, Cedric               9 Wootton                     NT  
 -- Fowler, Ben               11 Walter Johnson              NT  
 -- Stern, Julian             10 Walter Johnson              NT  
 -- Murata, Rikya             11 Einstein                    NT  
 -- Gayner, Adam               9 Watkins Mill                NT  
 -- Lopez, Francisco          12 Watkins Mill                NT  
 -- Snyder, Tim               12 Thomas Johnson              NT  
 -- Handelman, Mark           11 Whitman                     NT  
 -- Roche, Mike               12 Thomas Johnson              NT  
 -- Montau, Vitaly            11 Seneca Valley               NT  
 -- Snow, Chris               11 Whitman                     NT  
 
Event 525  Boys 500 Meter Run 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 1:06.70  2001        Shane Stroup, River Hill                  
          4A: $ 1:04.70  1986        Robert Bailey, Largo                      
       State: % 1:04.70  1986                                                  
 Advancement: ^ 1:08.40                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Conerly, Aharon           12 Blake                  1:09.6h  12   10  
  2 Ligon, Bret               10 R. Montgomery          1:11.9h  12    8  
  3 Lathrop, Billy            12 Thomas Johnson         1:12.0h  10    6  
  4 Simms, David              12 Walter Johnson         1:12.9h  12    4  
  5 Schafer, Phil             12 R. Montgomery          1:13.0h  12    2  
  6 Chow, Justin              12 Churchill              1:14.6h  10    1  
  7 Eagen, Robert             12 Quince Orchard         1:14.9h   9 
  8 Moreno, Mario             12 Watkins Mill           1:15.0h  10 
  9 Cha, James                12 Churchill              1:15.4h   9 
 10 Morris, Walter            12 Churchill              1:16.8h  11 
 11 Hillhouse, David          12 Sherwood               1:17.1h   7 
 12 Crouse, Brandon           12 Thomas Johnson         1:17.2h  11 
 13 Desobry, Joey             10 Whitman                1:17.3h   9 
 13 Goldstein, Adam           11 Wootton                1:17.3h   8 
 15 Brody, Jason              12 Magruder               1:18.0h  10 
 16 Jones, Quincy             10 Damascus               1:18.4h   6 
 17 Cruz, Ricardo             11 Magruder               1:18.7h   7 
 18 Zelaya, David             11 Gaithersburg           1:18.8h   8 
 19 Seo, Sang-Duk              9 Whitman                1:18.8h   4 
 20 Beaudoin, Blake           11 Damascus               1:19.0h   7 
 21 Coan, James               11 Walter Johnson         1:19.4h   8 
 22 Woods, Mike               12 Wootton                1:19.4h  11 
 23 McDonald, Dominic         12 Paint Branch           1:19.6h   8 
 24 Dieggelman, Jimmy         11 Northwest              1:19.8h   7 
 25 Bronson, Vincent          12 Paint Branch           1:19.9h   9 
 26 Lew, Leon                 10 Quince Orchard         1:20.0h   6 
 27 Heibein, Joshua           12 Sherwood               1:21.2h   4 
 28 Bauersfeld, Scott         12 Whitman                1:21.9h   6 
 29 Wilson, Nick              12 Wootton                1:22.4h   3 
 29 Parikh, Manan             11 Sherwood               1:22.4h   1 
 31 Ruiz, Anthony             11 Gaithersburg           1:22.8h   5 
 32 Seilenga, Francis         12 Einstein               1:22.9h  11 
 33 Vandy, Augustine           9 Springbrook            1:23.5h   3 
 34 Gomez, Ryan               11 Springbrook            1:24.4h   5 
 35 Braun, Joe                10 Northwest              1:25.0h   3 
 35 Serge, Armel              12 Gaithersburg           1:25.0h   6 
 37 Mead, Eddie               10 Quince Orchard         1:25.2h   2 
 38 Mcneil, Rob                9 Walter Johnson         1:25.7h   4 
 39 Sanders, Jared             9 Damascus               1:27.8h   4 
 40 Gardner, Michael           9 Watkins Mill           1:28.1h   2 
 41 Levy, Mike                10 Northwest              1:29.4h   2 
 42 Guerara, Edwin             9 Springbrook            1:29.9h   2 
 43 Thomas, Mike               9 Thomas Johnson         1:30.1h   5 
 44 Zucker, Ben                9 Einstein               1:33.0h   1 
 45 Rojas, Jorge               9 Watkins Mill           1:33.2h   1 
 -- Moore, David              12 R. Montgomery               NT   3 
 -- Cartagena, Alex            9 Seneca Valley               NT   1 
 -- Pong, Adam                12 Blake                       NT   5 
 
Event 532  Boys 3200 Meter Run 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  9:36.30  2001        William Christian, Great Mills           
          4A: $  9:36.00  1988        Jeff Campbell, Randallstown              
       State: %  9:36.00  1988                                                 
 Advancement: ^ 10:10.70                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jesien, Andrew            11 Walter Johnson        10:38.9h    10  
  2 Janes, Ryan               10 Gaithersburg          10:40.8h     8  
  3 Handelman, Mark           11 Whitman               10:41.0h     6  
  4 Logie, Matt               11 Northwest             10:41.8h     4  
  5 Bove, Jason               11 Quince Orchard        10:44.3h     2  
  6 Przytycki, Tomasz         11 Walter Johnson        10:44.5h     1  
  7 Fikri, Omar               12 Churchill             11:01.0h  
  8 Lisee, Joe                12 Magruder              11:06.0h  
  9 Terao, Michael            12 Springbrook           11:12.0h  
 10 Kidane, Essey             12 Blair                 11:27.0h  
 11 Romney, Ben               11 Northwest             11:30.0h  
 12 Uzzell, Joshua             9 Blair                 11:43.0h  
 13 Snyder, Tim               12 Thomas Johnson        11:58.0h  
 14 Kroeker, Travis           12 R. Montgomery         12:03.0h  
 15 Anderson, George          12 Paint Branch          12:06.0h  
 16 Kim, Richard              12 Churchill             12:07.0h  
 17 Judge, Patrick            11 Sherwood              12:23.0h  
 -- Martinez, Zachary         11 Gaithersburg                NT  
 -- Chettiar, Sundaram        12 Northwest                   NT  
 -- Rosenberg, Alex            9 Quince Orchard              NT  
 -- Tabisz, Chris             11 Paint Branch                NT  
 -- Esser, Elmer              11 Einstein                    NT  
 -- Van Dyke, John            12 Springbrook                 NT  
 -- Leef, Evan                11 Churchill                   NT  
 -- Sheldon, Matthew          12 Blair                       NT  
 -- Everett, Chris             9 Quince Orchard              NT  
 -- Bagin, Kyle               10 R. Montgomery               NT  
 -- Iacangelo, Seth           11 Sherwood                    NT  
 -- Levin-Epstein, Madison    12 Wootton                     NT  
 -- Nassof, Jason             11 Thomas Johnson              NT  
 -- Patel, Vishal             12 Seneca Valley               NT  
 -- Saad, Samir               12 Damascus                    NT  
 -- Novakovich, Matt           9 Damascus                    NT  
 -- Albrecht, Thomas          10 Magruder                    NT  
 -- Sibley, Michael           10 Magruder                    NT  
 -- Lopez, Francisco          12 Watkins Mill                NT  
 -- Fusi, Michael              9 Walter Johnson              NT  
 -- O'Toole, Jeffery          11 Gaithersburg                NT  
 -- Kidwell, Matt             11 Watkins Mill                NT  
 -- Lyon, Jeff                12 Whitman                     NT  
 -- Meyer, Ethan              11 Thomas Johnson              NT  
 -- Booth, Alex               11 Whitman                     NT  
 -- Murata, Rikya             11 Einstein                    NT  
 
Event 572  Boys 4x200 Meter Relay 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 1:32.22  2002        Paint Branch, Paint Branch                
                         A Aromine, J Germany, C Miller, E Campbell Jr.    
          4A: $ 1:30.19  2002        Eleanor Roosevelt, Eleanor Roosevelt      
                         S Sesay, J Cotton, J Allen, K Postell             
       State: % 1:30.19  2002                                                  
 Advancement: ^ 1:34.00                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walt Whitman                                        1:43.7h   4    9  
  1 Winston Churchill                                   1:43.7h   5    9  
  3 Thomas Johnson                                      1:44.9h   4    6  
  4 Colonel Zadok Magruder                              1:46.1h   2    4  
  5 Thomas Wootton                                      1:47.5h   2    2  
  6 Northwest-S                                         1:48.1h   2    1  
  7 Walter Johnson                                      1:48.5h   3 
  7 Seneca Valley High School                           1:48.5h   4 
  9 Quince Orchard                                      1:49.1h   2 
 10 Albert Einstein                                     1:49.3h   1 
 11 Gaithersburg                                        1:50.0h   5 
 12 Richard Montgomery                                  1:52.6h   1 
 13 Montgomery Blair                                    1:54.1h   1 
 -- James Hubert Blake                                       NT   3 
 -- Watkins Mill                                            DNF   5 
 -- Damascus                                                 DQ   3 
 -- Sherwood High School                                     DQ   3 
 -- Springbrook                                              DQ   4 
 -- Paint Branch-L                                           DQ   5 
 
Event 576  Boys 4x400 Meter Relay 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 3:29.69  2002        Paint Branch, Paint Branch                
                         A Aromine, J Germany, C Miller, E Campbell Jr.    
          4A: $ 3:25.32  2002        Oxon Hill, Oxon Hill                      
                         Q Daniels, A Felton, D Gray, P Young              
       State: % 3:25.32  2002                                                  
 Advancement: ^ 3:34.60                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richard Montgomery                                  3:47.8h   5   10  
  2 Winston Churchill                                   3:48.4h   5    8  
  3 Thomas Johnson                                      3:51.0h   5    6  
  4 Walter Johnson                                      3:52.4h   5    4  
  5 Watkins Mill                                        3:54.6h   3    2  
  6 Paint Branch-L                                      3:55.1h   4    1  
  7 Sherwood High School                                3:57.0h   3 
  8 Damascus                                            4:08.6h   2 
  9 Northwest-S                                         4:08.6h   2 
 10 Quince Orchard                                      4:18.0h   4 
 11 Thomas Wootton                                      4:25.0h   2 
 -- James Hubert Blake                                       NT   4 
 -- Seneca Valley High School                                NT   1 
 -- Gaithersburg                                             NT   4 
 -- Colonel Zadok Magruder                                   DQ   2 
 -- Springbrook                                              DQ   3 
 -- Walt Whitman                                             DQ   3 
 
Event 578  Boys 4x800 Meter Relay 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 8:11.70  2002        River Hill, River Hill                    
                         A Yew, K Lauenstein, H Nowack, S Stroup           
          4A: $ 8:04.50  2002        C.M. Wright, C.M. Wright                  
                         W Murdoch, A Smith, J Slowkowski, P Bailey        
       State: % 8:04.50  2002                                                  
 Advancement: ^ 8:26.70                                                        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Walter Johnson                                      8:55.0h    10  
  2 Thomas Johnson                                      8:57.4h     8  
  3 Walt Whitman                                        8:57.9h     6  
  4 Richard Montgomery                                  9:00.6h     4  
  5 Winston Churchill                                   9:25.0h     2  
  6 Damascus                                            9:26.0h     1  
  7 Northwest-S                                         9:30.0h  
  8 Quince Orchard                                      9:31.0h  
  9 Springbrook                                         9:32.0h  
 -- Paint Branch-L                                           NT  
 -- Albert Einstein                                          NT  
 -- Sherwood High School                                     NT  
 -- Colonel Zadok Magruder                                   NT  
 -- Thomas Wootton                                           NT  
 -- Watkins Mill                                             NT  
 -- Gaithersburg                                             NT  
 
Event 580  Boys Shot Put 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 60-05.75  1979        Jim Joyce, Gaithersburg                  
          4A: $ 60-11.50  1979        George Saah, Blair                       
       State: % 60-11.50  1979                                                 
 Advancement: ^    47-05                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bridgers, Paul            12 Gaithersburg          47-07.25^   10  
  2 McCoy, Stephen            12 Springbrook           44-11.75     8  
  3 Muganda, Julian           12 Watkins Mill          41-11.75     6  
  4 Tozer, Tigue              12 Gaithersburg          41-09.25     4  
  5 Dugan, Pat                10 Gaithersburg          41-02.00     2  
  6 Herbert, CJ               11 Northwest             38-07.00     1  
  7 Kruszewski, Matt          11 Quince Orchard        38-04.25  
  8 Leiman, Johnathan         12 Whitman               37-01.25  
  9 Hughs-Shepherd, Kristen   12 Springbrook           35-04.00  
 10 Hsieh, Tom                12 Whitman               34-08.75  
 10 Smithhisler, Justin       10 Thomas Johnson        34-08.75  
 12 Reid, William             12 Blake                 34-04.00  
 13 Hucke, Michael            11 Walter Johnson        33-11.75  
 14 Pierson, Ben              11 Thomas Johnson        33-11.00  
 15 Lee, Christopher          12 Magruder              33-05.50  
 16 Gatewood, Sean            12 Blake                 31-11.00  
 17 Esema, Moses              11 Springbrook           30-05.75  
 18 Kraekel, Sean             10 Damascus              30-05.50  
 19 Robbin, Kyle              11 Wootton               30-01.25  
 20 Newland, Sean             11 Einstein              29-11.25  
 21 Stanton, James            10 Churchill             29-10.25  
 22 Alwood, Jack              10 Damascus              29-08.25  
 23 Garfinkle, Nate           10 Churchill             29-02.50  
 24 Soloman, Mike             11 Wootton               28-06.50  
 25 Silverman, Steven         10 R. Montgomery         28-03.00  
 26 Williams, Wes             10 Northwest             27-09.50  
 27 Penner, Evan              12 Quince Orchard        27-08.25  
 28 Eastlack, Bryan           10 Magruder              27-05.50  
 29 Saad, Samir               12 Damascus              27-02.25  
 30 Almandrez, Jason          11 Einstein              26-11.50  
 31 Tuchman, Philip           12 Whitman               25-06.50  
 32 Solnick, David            12 Churchill             25-03.25  
 33 Kelly, Sean               10 Quince Orchard        24-01.75  
 34 Wallenstein, David         9 Sherwood              23-01.00  
 
Event 581  Boys High Jump 5'6" 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  7-00  1980        Scott Dunham, Central-PG                    
          4A: $  6-09  1980        Bob Smith, Westminster                      
       State: %  7-00  1980                                                    
 Advancement: ^  6-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Robert             12 Magruder               6-00.00^   10  
  2 Johnson, Terrell          12 Watkins Mill           5-10.00     8  
  3 Kironji, Anthony          10 Paint Branch           5-08.00     5  
  3 Martinez, Mike            11 Damascus               5-08.00     5  
  5 Bowman, John               9 Wootton                5-06.00     2  
 -- Dakkouni, Larbi           10 Quince Orchard              NH  
 -- Hasan, Rayhan             11 Churchill                   NH  
 -- Hartman, Billy            11 Churchill                   NH  
 -- Nwagbara, Tony            12 Blake                       NH  
 -- Ahaghotu, Chidi           10 Springbrook                 NH  
 -- Pitt, Cameron             10 Springbrook                 NH  
 -- Buckingham, Drew          10 Sherwood                    NH  
 -- Oelschlaeger, Kevin       11 Sherwood                    NH  
 -- Spinella, Jeff            11 Damascus                    NH  
 -- Howard, Benjamin          12 Magruder                    NH  
 -- Hucke, Michael            11 Walter Johnson              NH  
 -- Goldberg, Seth            11 Walter Johnson              NH  
 -- Hawley, Drew              10 Thomas Johnson              NH  
 
Event 582  Boys Pole Vault 10'6 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 14-04  2002        Rayn Gore, Leonardtown                      
          4A: $ 15-00  1987        Jim Yurwitz, Old Mill                       
       State: % 15-01  1996                                                    
 Advancement: ^ 11-02                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Begley, Matt              12 Sherwood              13-06.00^   10  
  2 Sauer, Robert             12 Quince Orchard        11-00.00     8  
  3 Hucke, Michael            11 Walter Johnson        10-06.00     6  
  4 Penner, Evan              12 Quince Orchard        10-00.00     4  
 -- Daar, Nick                10 Thomas Johnson              NH  
 -- Hawley, Drew              10 Thomas Johnson              NH  

 Women - 4A-3A - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) WALTER JOHNSON              64.50     2) Montgomery Blair           54   
    3) Paint Branch-L              44        4) Walt Whitman               40   
    4) GAITHERSBURG                40        6) Northwest-S                32   
    7) DAMASCUS                    26        8) WINSTON CHURCHILL          18.50
    9) Thomas Johnson              17       10) QUINCE ORCHARD             13   
   11) THOMAS WOOTTON               9       12) RICHARD MONTGOMERY          6   
   13) Sherwood High School         4       14) James Hubert Blake          2   
   15) Albert Einstein              1       15) COLONEL ZADOK MAGRUDER      1   

Event 603  Girls 300 Meter Dash 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 39.94  2003        Novia Brown, Milford Mill                   
          4A: $ 39.19  2003        Tiondra Ponteen, Eleanor Roosevelt          
       State: % 39.19  2003                                                    
 Advancement: ^ 41.60                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Warren, Nina              12 Gaithersburg             43.7h  11   10  
  2 Moen, Hilary              10 Walter Johnson           44.2h  12    8  
  3 Nelson, Shrde             11 Paint Branch             44.9h  12    6  
  4 Lopes-Ribeiro, Coreene    11 Sherwood                 45.2h  10    4  
  5 Dobbs, Liz                10 Churchill                46.0h  11    1.5
  5 Miller, Katie             11 Walter Johnson           46.0h  12    1.5
  7 Amon, Marthe              12 Damascus                 46.5h  10 
  8 Zoller, Erika             11 Damascus                 46.5h  12 
  9 Anderson, Candice         11 Gaithersburg             47.0h   8 
 10 Warlock, Calice           12 Paint Branch             47.1h  11 
 11 Gellman, Michelle          9 Churchill                47.5h   9 
 12 Weeks, Fiona              10 Northwest                47.6h  11 
 13 Morser, Mary              11 Churchill                48.0h   9 
 14 Davis, Shayla              9 Watkins Mill             48.0h   9 
 14 Silva, Shaina             12 Blake                    48.0h   7 
 16 Gibson, Liz                9 Whitman                  48.2h  10 
 17 Tsai, Aurora              11 Sherwood                 48.3h   8 
 18 Woods, Alisha             12 Quince Orchard           49.0h   9 
 19 Zaleski, Cassie           10 Thomas Johnson           49.3h   7 
 20 Yuoh, Tuanlay              9 Springbrook              49.8h  10 
 21 Kobus, Karen              12 Einstein                 50.7h   1 
 22 Yu, Pauline               12 Wootton                  50.8h   7 
 23 York, Jacque              10 R. Montgomery            50.9h   1 
 24 McQueen, Emily            11 Springbrook              50.9h   3 
 25 Murphy, Kathleen          10 Wootton                  51.4h   5 
 26 Drury, Allison            11 Watkins Mill             52.5h   8 
 27 Cooper, Aviana            10 Sherwood                 52.5h   2 
 28 Aquino, Arami              9 Blake                    52.8h   3 
 29 Alberico, Stephanie        9 Walter Johnson           52.9h   5 
 30 Obiri, Titilayo           10 Quince Orchard           52.9h   7 
 31 Wilson, Dionne             9 Springbrook              53.1h   1 
 32 Davidson, Alissa          10 Quince Orchard           53.4h   8 
 33 Dillingham, Deanna         9 Northwest                53.6h   6 
 34 Horn, Molly               10 Whitman                  54.7h   4 
 35 Moses, Marnika             9 Northwest                54.8h   6 
 36 Kula, Courtney             9 Thomas Johnson           55.6h   4 
 37 Bauer, Kate               10 Einstein                 56.7h   1 
 -- Blair, Anatola            11 Blake                       NT   4 
 -- Boston, Alison             9 Magruder                    NT   2 
 -- Podkovyrova, Anna          9 Wootton                     NT   5 
 -- Kim, Sabrina              10 Magruder                    NT   4 
 -- Ugorji, Amanda            12 Gaithersburg                NT   6 
 -- Reynolds, Laura           10 Whitman                     NT   6 
 -- Huynh, Cindy              10 Gaithersburg                NT   2 
 -- Patel, Annika              9 Seneca Valley               NT   3 
 -- Ryan, Brittany            10 R. Montgomery               NT   3 
 -- Hale, Margo                9 R. Montgomery               NT   2 
 
Event 605  Girls 55 Meter Dash 4A-3A
===================================================================
          3A: #  7.25  1996        Valerie Williams, Fredrick                  
          4A: $  7.08  2002        India Ransom, Largo                         
       State: %  7.08  2002                                                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Warren, Nina              12 Gaithersburg            # 7.2hQ  7 
  2 Weeks, Fiona              10 Northwest                 7.4hQ  6 
  3 Miller, Katie             11 Walter Johnson            7.5hQ  5 
  4 Zoller, Erika             11 Damascus                  7.6hQ  4 
  5 Attakumah, Virginia       11 Northwest                 7.6hQ  3 
  6 Ligon, Kate               12 R. Montgomery             7.6hQ  1 
  7 Rodney, Larissa            9 Springbrook               8.0hQ  2 
  8 Woods, Tiffany            12 Einstein                  7.6hq  4 
  9 Brooks, Melissa           11 Einstein                  7.8hq  5 
  9 Yuoh, Tuanlay              9 Springbrook               7.8hq  6 
 11 Silva, Shaina             12 Blake                     7.9hq  7 
 12 Gellman, Michelle          9 Churchill                 8.0hq  7 
 13 Peterson, Anne             9 Whitman                   8.0hq  1 
 14 Thompson, Delai            9 Gaithersburg              8.0hq  5 
 15 Dobbs, Liz                10 Churchill                 8.0hq  3 
 16 Woods, Alisha             12 Quince Orchard            8.0hq  4 
 17 Fauntleroy, Ashley        12 Paint Branch              8.1h   2 
 18 Coquillat, Sarah           9 Walter Johnson            8.1h   6 
 19 French, Katie              9 Sherwood                  8.2h   1 
 20 Guy, Julie                12 Quince Orchard            8.2h   3 
 21 Simon, Jamie              12 Wootton                   8.2h   5 
 21 Mahoney, Morgan            9 Whitman                   8.2h   7 
 21 McQueen, Emily            11 Springbrook               8.2h   5 
 24 Gama, Cesia               10 R. Montgomery             8.3h   4 
 25 Nottidge, Jackey          10 Damascus                  8.3h   1 
 26 Riley, Lauryn             12 Quince Orchard            8.4h   1 
 27 Bryan, Molly               9 Wootton                   8.4h   3 
 27 Gladston, Gillian         12 Churchill                 8.4h   4 
 29 Ramsey, Lida              10 Walter Johnson            8.5h   7 
 30 Clarke, Jasmin            10 Seneca Valley             8.5h   3 
 31 Yu, Pauline               12 Wootton                   8.6h   6 
 31 Bianchi, Jennifer         10 Magruder                  8.6h   1 
 33 Sambrano, Katy            10 Seneca Valley             8.7h   5 
 34 Tadmor, Sharon            11 Sherwood                  8.9h   6 
 35 Myers, Katy               10 Thomas Johnson            8.9h   6 
 36 Brunot, Rochelle          10 Thomas Johnson            9.1h   7 
 37 Chu, Grace                10 Magruder                  9.1h   4 
 38 Ford, Tiffany             10 Northwest                 9.3h   2 
 39 Harris, Lily               9 Whitman                   9.3h   2 
 -- Blair, Anatola            11 Blake                       NT   2 
 
Event 605  Girls 55 Meter Dash 4A-3A
===================================================================
          3A: #  7.25  1996        Valerie Williams, Fredrick                  
          4A: $  7.08  2002        India Ransom, Largo                         
       State: %  7.08  2002                                                    
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Warren, Nina              12 Gaithersburg            # 7.2hQ  2 
  2 Weeks, Fiona              10 Northwest                 7.4hQ  1 
  3 Miller, Katie             11 Walter Johnson            7.5hQ  1 
  4 Attakumah, Virginia       11 Northwest                 7.6hQ  2 
  5 Silva, Shaina             12 Blake                     7.7hQ  1 
  6 Woods, Tiffany            12 Einstein                  7.7hQ  2 
 -- Rodney, Larissa            9 Springbrook                 NT   1 
 -- Woods, Alisha             12 Quince Orchard              NT   2 
 -- Brooks, Melissa           11 Einstein                    NT   1 
 -- Yuoh, Tuanlay              9 Springbrook                 NT   2 
 -- Peterson, Anne             9 Whitman                     NT   2 
 -- Ligon, Kate               12 R. Montgomery               NT   1 
 -- Thompson, Delai            9 Gaithersburg                NT   1 
 -- Gellman, Michelle          9 Churchill                   NT   2 
 -- Dobbs, Liz                10 Churchill                   NT   1 
 -- Zoller, Erika             11 Damascus                    NT   2 
 
Event 605  Girls 55 Meter Dash 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  7.25  1996        Valerie Williams, Fredrick                  
          4A: $  7.08  2002        India Ransom, Largo                         
       State: %  7.08  2002                                                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Warren, Nina              12 Gaithersburg              7.1h#   10  
  2 Weeks, Fiona              10 Northwest                 7.5h     8  
  3 Miller, Katie             11 Walter Johnson            7.6h     6  
  4 Attakumah, Virginia       11 Northwest                 7.7h     4  
  5 Silva, Shaina             12 Blake                     7.8h     2  
  6 Woods, Tiffany            12 Einstein                  7.8h     1  
 
Event 608  Girls 800 Meter Run 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 2:17.00  1995        Sally Glynn, Walter Johnson               
          4A: $ 2:14.50  1995        Kristen Nicolini, Annapolis               
       State: % 2:14.50  1995                                                  
 Advancement: ^ 2:24.10                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sinclair, Halsey           9 Blair                  2:32.1h    10  
  2 Sinclair, Ashlyn           9 Blair                  2:32.2h     8  
  3 McFadden, Whitney         12 Whitman                2:32.6h     6  
  4 Aherne, Karen             12 Northwest              2:34.6h     4  
  5 Laco, Katherine           10 Whitman                2:37.2h     2  
  6 Morris, Michelle          12 Magruder               2:38.3h     1  
  7 Boers, Kami               12 R. Montgomery          2:40.0h  
  8 Montgomery, Lindsay       12 Blake                  2:41.0h  
  9 Shroyer, Natalie          11 Magruder               2:46.8h  
 10 Sushinsky, Katie          11 R. Montgomery          2:47.0h  
 11 Plevin, Julie             11 Whitman                2:47.0h  
 12 Solca, Meggy              12 Walter Johnson         2:48.1h  
 13 Phillips, Kim             12 Walter Johnson         2:48.6h  
 14 Scanlan, Leah             10 Quince Orchard         2:48.7h  
 15 Lin, Maggie               12 Churchill              2:50.0h  
 16 Johnson, Karin            12 Walter Johnson         2:50.0h  
 17 Himmelstein, Jennifer     12 Quince Orchard         2:51.1h  
 18 Furbay, Christina         12 Northwest              2:54.0h  
 19 Snerman, Christine        12 Gaithersburg           2:54.4h  
 20 Hughes, Kelly             12 Sherwood               2:54.7h  
 21 Bisceglie, Sarah          10 Sherwood               2:57.0h  
 22 Reinhalter, Grace          9 Einstein               2:59.0h  
 23 Bourne, Emily             10 Wootton                3:08.0h  
 24 Boddicker, Amanda         10 Thomas Johnson         3:16.0h  
 25 Follmer, Sarah            10 Thomas Johnson         3:16.6h  
 26 Weir, Casey               12 Watkins Mill           3:18.0h  
 27 Uza, Stephanie             9 Seneca Valley          3:18.7h  
 -- Thakore, Pratiksha        10 Springbrook                 NT  
 -- Lee, Esther               12 Churchill                   NT  
 -- Mhatre, Ashwati           11 Springbrook                 NT  
 -- Smith, Allison            10 Paint Branch                NT  
 -- Barrett, Shaun            10 Paint Branch                NT  
 -- Hong, Cassie              12 Blake                       NT  
 -- Yamahiro, Atsuko          12 Churchill                   NT  
 -- Walker, Angela            10 Paint Branch                NT  
 -- Fry, Julie                11 Quince Orchard              NT  
 -- Billington, Mary           9 R. Montgomery               NT  
 -- Petrum, Elizabeth         12 Wootton                     NT  
 -- Chen, Cathy               10 Wootton                     NT  
 -- Mastantuono, Tina         10 Thomas Johnson              NT  
 -- Brickley, Laura           10 Damascus                    NT  
 -- McDonald, Casey            9 Damascus                    NT  
 -- McNeil, Beth              12 Damascus                    NT  
 -- Dixon, Keianna             9 Blair                       NT  
 -- Pal, Nita                 11 Northwest                   NT  
 -- Stott, Stephanie          10 Watkins Mill                NT  
 -- Peterson, Emily           11 Gaithersburg                NT  
 -- Bird, Lindsey             12 Sherwood                    NT  
 -- Rojas, Gisele             10 Gaithersburg                NT  
 
Event 610  Girls 55 Meter Hurdles 4A-3A
===================================================================
          3A: #  7.73  1990        Tishonna Watson, Surrattsville              
          4A: $  8.15  2003        Tiffany Nesfield, C H Flowers               
       State: %  7.73  1990                                                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moen, Hilary              10 Walter Johnson            8.7hQ  4 
  2 Aluko, Toni               12 Paint Branch              8.8hQ  5 
  3 Zoller, Erika             11 Damascus                  9.0hQ  3 
  4 Smith, Elaina             12 Gaithersburg              9.2hQ  6 
  5 Brennan, Erin             12 Quince Orchard            9.4hQ  1 
  6 Simon, Jamie              12 Wootton                   9.6hQ  2 
  7 Wedderburn, Tricia        11 Gaithersburg              9.6hq  2 
  8 Boska, Nancy              12 Northwest                 9.7hq  4 
  9 McCullough, Jessica       12 Walter Johnson            9.9hq  6 
 10 Guy, Julie                12 Quince Orchard           10.0hq  5 
 11 Dobbs, Abby               12 Churchill                10.0hq  1 
 12 Lossing, Rebecca          12 Walter Johnson           10.1hq  3 
 13 Gladston, Gillian         12 Churchill                10.3h   6 
 14 Montgomery, Lindsay       12 Blake                    10.4h   1 
 15 O'Callaghnan, Berglind    10 Sherwood                 10.4h   6 
 16 Morrison, Meg             11 Whitman                  10.5h   1 
 17 Kaczmarek, Brooke         10 Damascus                 10.5h   5 
 18 Berg, Melissa             12 Whitman                  10.7h   3 
 19 Morris, Stacy             11 Wootton                  10.9h   4 
 20 Hare, Klade               11 Springbrook              11.2h   2 
 21 Palmer, Cassie            10 Damascus                 11.2h   1 
 22 Stelling, Emily           10 Quince Orchard           11.3h   2 
 22 York, Jacque              10 R. Montgomery            11.3h   1 
 24 Horn, Molly               10 Whitman                  11.30   5 
 25 Martin, Emily             12 Northwest                11.8h   2 
 26 Simbo, Janet              11 Northwest                11.9h   6 
 27 Tsai, Aurora              11 Sherwood                 12.0h   3 
 28 Gama, Cesia               10 R. Montgomery            12.3h   4 
 29 Ashworth, Elodie          11 Churchill                13.8h   2 
 30 Sager, Emily              10 Gaithersburg             15.2h   5 
 -- Scott, Aarika             11 Springbrook                 NT   4 
 -- Retterer, Caprice          9 Blake                       NT   3 
 -- Wright, Rancina           10 R. Montgomery               NT   3 
 
Event 610  Girls 55 Meter Hurdles 4A-3A
===================================================================
          3A: #  7.73  1990        Tishonna Watson, Surrattsville              
          4A: $  8.15  2003        Tiffany Nesfield, C H Flowers               
       State: %  7.73  1990                                                    
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Aluko, Toni               12 Paint Branch              8.7hQ  1 
  2 Smith, Elaina             12 Gaithersburg              8.8hQ  2 
  3 Zoller, Erika             11 Damascus                  8.9hQ  1 
  4 Moen, Hilary              10 Walter Johnson            9.1hQ  2 
  5 Brennan, Erin             12 Quince Orchard            9.5hQ  2 
  6 Simon, Jamie              12 Wootton                   9.8hQ  1 
  7 Boska, Nancy              12 Northwest                 9.71   2 
  8 Wedderburn, Tricia        11 Gaithersburg              9.9h   1 
  9 Lossing, Rebecca          12 Walter Johnson            9.9h   2 
 10 Guy, Julie                12 Quince Orchard           10.1h   1 
 11 McCullough, Jessica       12 Walter Johnson           10.2h   2 
 12 Dobbs, Abby               12 Churchill                10.2h   1 
 
Event 610  Girls 55 Meter Hurdles 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  7.73  1990        Tishonna Watson, Surrattsville              
          4A: $  8.15  2003        Tiffany Nesfield, C H Flowers               
       State: %  7.73  1990                                                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Aluko, Toni               12 Paint Branch              8.5h    10  
  2 Moen, Hilary              10 Walter Johnson            8.7h     8  
  3 Zoller, Erika             11 Damascus                  8.8h     6  
  4 Smith, Elaina             12 Gaithersburg              9.5h     4  
  5 Brennan, Erin             12 Quince Orchard            9.6h     2  
  6 Simon, Jamie              12 Wootton                   9.8h     1  
 
Event 616  Girls 1600 Meter Run 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 5:03.80  2002        Tenke Zoltani, Dulaney                    
          4A: $ 5:01.90  1995        Krissey Jost, Perry Hall                  
       State: % 5:01.90  1995                                                  
 Advancement: ^ 5:25.10                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sinclair, Halsey           9 Blair                  5:30.0h    10  
  2 Sinclair, Ashlyn           9 Blair                  5:31.7h     8  
  3 Aherne, Karen             12 Northwest              5:35.2h     6  
  4 O'Brien, Janet            11 Quince Orchard         5:55.0h     4  
  5 Chavis, Anna              12 Walter Johnson         5:59.0h     2  
  6 Lin, Maggie               12 Churchill              6:00.0h     1  
  7 Keefer, Ashley            11 Northwest              6:02.4h  
  8 Shroyer, Natalie          11 Magruder               6:03.4h  
  9 Wexler, Judy              12 R. Montgomery          6:05.0h  
 10 McFadden, Katie           10 Whitman                6:07.0h  
 11 Orrick, Becca             11 Whitman                6:08.0h  
 11 Kennedy, Caitlyn          11 Quince Orchard         6:08.0h  
 13 Harrison, Cara             9 Quince Orchard         6:08.4h  
 14 Lee, Esther               12 Churchill              6:19.0h  
 15 Yang, Lauren              10 Blake                  6:20.0h  
 16 Reinhalter, Grace          9 Einstein               6:28.0h  
 17 Bird, Lindsey             12 Sherwood               6:33.0h  
 -- Sampson, Julie             9 Einstein                    NT  
 -- Kilungya, Pauline         11 Watkins Mill                NT  
 -- Dixon, Keianna             9 Blair                       NT  
 -- Ulrich, Emily              9 Paint Branch                NT  
 -- Kramer, Jennifer          12 Paint Branch                NT  
 -- Cheng, Steffi              9 Springbrook                 NT  
 -- King, Allison             11 Churchill                   NT  
 -- Bowen, Kerry               9 Einstein                    NT  
 -- Smith, Allison            10 Paint Branch                NT  
 -- Pins, Maddie              10 R. Montgomery               NT  
 -- Cohen, Eve                10 Wootton                     NT  
 -- Billington, Mary           9 R. Montgomery               NT  
 -- Johnson, Megan            10 Sherwood                    NT  
 -- Lake, Liana               10 Sherwood                    NT  
 -- McNeil, Beth              12 Damascus                    NT  
 -- Brickley, Laura           10 Damascus                    NT  
 -- Allegra, Allison          12 Wootton                     NT  
 -- Reeves, Becca             10 Damascus                    NT  
 -- Saperstien, Rachael       11 Walter Johnson              NT  
 -- Peterson, Emily           11 Gaithersburg                NT  
 -- Snerman, Christine        12 Gaithersburg                NT  
 -- Bell, Hillary              9 Northwest                   NT  
 -- Rojas, Gisele             10 Gaithersburg                NT  
 -- Ashwal, Jackie            10 Thomas Johnson              NT  
 -- Follmer, Sarah            10 Thomas Johnson              NT  
 -- Sidransky, Karen          11 Walter Johnson              NT  
 -- Van Oudenaren, Laura      10 Whitman                     NT  
 
Event 625  Girls 500 Meter Run 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 1:17.10  2003        Novia Brown, Milford Mill                 
          4A: $ 1:14.30  1995        Suziann Reid, Elranor Roosevelt           
       State: % 1:14.30  1995                                                  
 Advancement: ^ 1:19.00                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grimes, Lauren            12 Thomas Johnson         1:25.5h  11   10  
  2 Sinclair, Ashlyn           9 Blair                  1:26.4h  11    8  
  3 McFadden, Whitney         12 Whitman                1:26.8h  12    6  
  4 Koenig, Sarah             12 Walter Johnson         1:28.2h  11    4  
  5 Devan, Priya              12 Churchill              1:28.8h  11    2  
  6 Warlock, Calice           12 Paint Branch           1:29.3h  12    1  
  7 Lopes-Ribeiro, Coreene    11 Sherwood               1:29.8h  10 
  8 Nelson, Shrde             11 Paint Branch           1:30.0h  12 
  9 Montgomery, Lindsay       12 Blake                  1:30.1h   9 
 10 Morris, Michelle          12 Magruder               1:33.0h  10 
 11 Silva, Shaina             12 Blake                  1:33.1h   8 
 12 Morser, Betsey             9 Churchill              1:33.2h   9 
 13 Ryan, Brittany            10 R. Montgomery          1:35.0h   7 
 14 Owusu, Renee              10 Damascus               1:35.7h   9 
 15 Petrum, Elizabeth         12 Wootton                1:36.0h   9 
 16 D'Italia, Sarah           10 Quince Orchard         1:37.9h   6 
 17 Yamahiro, Atsuko          12 Churchill              1:38.3h   8 
 18 Gregorski, Jennifer       11 Magruder               1:39.7h   4 
 19 Rose, Lauren              10 Quince Orchard         1:39.9h   6 
 19 Cercula, Stephanie        11 Magruder               1:39.9h   5 
 21 Roe, Jenny                11 Walter Johnson         1:40.7h   8 
 22 Ugorji, Amanda            12 Gaithersburg           1:41.81   3 
 22 Sushinsky, Katie          11 R. Montgomery          1:41.9h   5 
 24 Navarro, Michelle         10 Damascus               1:43.0h   6 
 25 Ramsey, Lida              10 Walter Johnson         1:44.0h   7 
 26 Brightman, Haley           9 Northwest              1:44.2h   5 
 27 Panara, Rossanna           9 Northwest              1:46.99   3 
 28 Stranieni, Gabby          10 Seneca Valley          1:48.77   3 
 29 Wedderburn, Tricia        11 Gaithersburg           1:49.7h   2 
 30 Stott, Stephanie          10 Watkins Mill           1:57.1h   1 
 31 Weir, Casey               12 Watkins Mill           1:59.0h   2 
 32 Mhatre, Ashwati           11 Springbrook            2:00.9h   1 
 33 Thakore, Pratiksha        10 Springbrook            2:01.0h   1 
 -- Beal, Brooke               9 Thomas Johnson              NT   7 
 -- Kim, Melissa              10 R. Montgomery               NT  10 
 -- Young, Rachel              9 Springbrook                 NT   2 
 -- Ceites, Rachel            10 Wootton                     NT   5 
 -- DeGeorge, Lindsey         10 Wootton                     NT   4 
 -- Anderson, Candice         11 Gaithersburg                NT   4 
 -- Reynolds, Laura           10 Whitman                     NT   7 
 -- Harris, Meghann            9 Northwest                   NT   2 
 -- Fry, Julie                11 Quince Orchard              NT  10 
 -- Laco, Katherine           10 Whitman                     NT  12 
 -- Quist, Sena               10 Seneca Valley               NT   3 
 
Event 632  Girls 3200 Meter Run 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 11:23.90  1994        Sally Glynn, Walter Johnson              
          4A: $ 10:30.70  1996        Christy Nichols, Arundel                 
       State: % 10:30.70  1996                                                 
 Advancement: ^ 12:04.00                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sinclair, Halsey           9 Blair                 12:32.0h    10  
  2 Plevin, Julie             11 Whitman               12:52.0h     8  
  3 Cimons, Barra             11 Walter Johnson        12:56.5h     6  
  4 Foster, Stephanie          9 Damascus              13:08.0h     4  
  5 Yu, Amy                   12 Northwest             13:10.0h     2  
  6 Moriarity, Julia          11 Walter Johnson        13:12.0h     1  
  7 Do, Linh-Yen              11 Quince Orchard        13:14.6h  
  8 Greene, Sara               9 Magruder              13:38.0h  
  9 Berge, Masha               9 Churchill             13:39.8h  
 10 Rafeedie, Jessica         11 Northwest             13:47.0h  
 11 Bryan, Ellen              12 Wootton               14:04.8h  
 12 Yen, Emily                11 R. Montgomery         14:11.2h  
 13 Marcus, Paige             10 Churchill             14:12.0h  
 14 Lake, Liana               10 Sherwood              14:22.0h  
 15 Packer, Rachel            10 Sherwood              14:23.0h  
 -- Duh, Erica                 9 Churchill                   NT  
 -- Forcino, Rachel           10 Northwest                   NT  
 -- Snyder, Dani              12 Paint Branch                NT  
 -- Kramer, Jennifer          12 Paint Branch                NT  
 -- Cheng, Steffi              9 Springbrook                 NT  
 -- Stelling, Elizabeth        9 Quince Orchard              NT  
 -- Harrison, Cara             9 Quince Orchard              NT  
 -- Craddock, Christine       12 Paint Branch                NT  
 -- Smith, Kelsey             11 Thomas Johnson              NT  
 -- Schafer, Rebecca          10 Magruder                    NT  
 -- Albertine, Kacey          10 Whitman                     NT  
 -- Hayes, Darcy               9 Damascus                    NT  
 -- Cavanaugh-Rouse, Marian   10 Damascus                    NT  
 -- Pins, Maddie              10 R. Montgomery               NT  
 -- Bridgett, Keri            12 Gaithersburg                NT  
 -- Pottern, Jamie            11 Walter Johnson              NT  
 -- Ikeda, Cheryl             11 Watkins Mill                NT  
 -- Mellor, Caroline          11 Whitman                     NT  
 -- Seneviratne, Andria        9 R. Montgomery               NT  
 
Event 672  Girls 4x200 Meter Relay 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 1:47.77  2002        Long Reach, Long Reach                    
                         D Parrish, D Lambert, E Tatum, A Watkins          
          4A: $ 1:40.79  2002        Eleanor Roosevelt, Eleanor Roosevelt      
                         K Williams, T Ponteen, R Modeste, R Clark         
       State: % 1:40.79  2002                                                  
 Advancement: ^ 1:48.40                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walter Johnson                                      1:55.5h   5   10  
  2 Gaithersburg                                        1:56.2h   5    8  
  3 Paint Branch-L                                      1:56.5h   5    6  
  4 Damascus                                            1:58.1h   4    4  
  5 Winston Churchill                                   1:58.2h   5    2  
  6 Northwest-S                                         2:00.8h   4    1  
  7 Walt Whitman                                        2:03.4h   4 
  8 Thomas Johnson                                      2:04.4h   2 
  9 Springbrook                                         2:04.5h   3 
 10 Sherwood High School                                2:05.50   4 
 11 Albert Einstein                                     2:06.9h   2 
 12 Watkins Mill                                        2:07.7h   3 
 13 Thomas Wootton                                      2:08.1h   3 
 14 Quince Orchard                                      2:08.2h   3 
 15 Richard Montgomery                                  2:13.8h   2 
 16 Seneca Valley High School                           2:18.2h   2 
 -- Colonel Zadok Magruder                                   DQ   1 
 
Event 676  Girls 4x400 Meter Relay 4A-3A
==========================================================================
          3A: # 4:05.80  2003        Richard Montgomery, Richard Montgomery    
                         K Boers, M Kim, S Rochester, S Love               
          4A: $ 3:55.05  2002        Largo, Largo                              
                         L Brooks, V Sessa, I Ransom, S Davis              
       State: % 3:55.05  2002                                                  
 Advancement: ^ 4:11.60                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walter Johnson                                      4:26.5h   4   10  
  2 Walt Whitman                                        4:30.8h   3    8  
  3 Winston Churchill                                   4:32.8h   4    6  
  4 Damascus                                            4:33.9h   4    4  
  5 Richard Montgomery                                  4:35.2h   3    2  
  6 Paint Branch-L                                      4:43.6h   4    1  
  7 Northwest-S                                         4:45.7h   2 
  8 Sherwood High School                                4:48.5h   1 
  9 Thomas Johnson                                      4:55.7h   2 
 10 Colonel Zadok Magruder                              4:59.83   1 
 11 Quince Orchard                                      5:04.8h   2 
 12 Watkins Mill                                        5:07.6h   2 
 13 Thomas Wootton                                      5:23.6h   1 
 14 Seneca Valley High School                           5:43.1h   1 
 -- Montgomery Blair                                         NT   3 
 -- Gaithersburg                                             NT   3 
 -- Springbrook                                              DQ   1 
 
Event 678  Girls 4x800 Meter Relay 4A-3A
=======================================================================
          3A: #  9:39.56  2003        Walter Johnson, Walter Johnson           
                          S Trulove, A Chavis, A St. Denis, L Rivlin        
          4A: $  9:30.90  2002        Western, Western                         
                          L Wallace, M Carter, M Gondo, A Williams          
       State: %  9:30.90  2002                                                 
 Advancement: ^ 10:08.20                                                       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Walt Whitman                                       10:31.0h    10  
  2 Walter Johnson                                     10:32.0h     8  
  3 Winston Churchill                                  10:40.0h     6  
  4 Richard Montgomery                                 10:46.0h     4  
  5 Quince Orchard                                     11:02.0h     2  
  6 Northwest-S                                        11:07.1h     1  
  7 Colonel Zadok Magruder                             11:08.9h  
 -- Paint Branch-L                                           NT  
 -- Springbrook                                              NT  
 -- Albert Einstein                                          NT  
 -- Thomas Wootton                                           NT  
 -- Damascus                                                 NT  
 -- Sherwood High School                                     NT  
 -- Seneca Valley High School                                NT  
 -- Thomas Johnson                                           NT  
 
Event 680  Girls Shot Put 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 41-01.50  2001        Candace Swann, Westlake                  
          4A: $ 41-10.75  1997        Kim Johnson, Friendly                    
       State: % 42-07.75  2003                                                 
 Advancement: ^    33-10                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fauntleroy, Ashley        12 Paint Branch          40-00.75^   10  
  2 Sachey, Janice            11 Gaithersburg          32-00.00     8  
  3 Spurrier, Brittany        12 Thomas Johnson        31-04.00     6  
  4 Lawrence, Aubrey          12 Damascus              29-09.25     4  
  5 Afkhami, Lili             11 Quince Orchard        29-09.00     2  
  6 Crews-Noble, Timara       11 Quince Orchard        29-07.75     1  
  7 Morales, Melissa          12 Whitman               29-05.75  
  8 Burns, Alexa              12 Watkins Mill          29-02.75  
  9 Applegate, Anna           11 Damascus              29-02.00  
 10 Brock, Erryn              11 Northwest             29-00.75  
 11 Dugan, Teresa             12 Gaithersburg          27-11.50  
 12 McKeown, Sarah            10 Damascus              27-03.00  
 13 Yankosky, Julie           12 Thomas Johnson        26-04.75  
 14 Romo, Jacky                9 Gaithersburg          26-04.25  
 15 Nonemaker, Ashley         12 Thomas Johnson        25-01.25  
 16 Gittens, Sharifa          11 Springbrook           23-08.75  
 17 Pottern, Jamie            11 Walter Johnson        23-05.75  
 18 Sambrano, Katy            10 Seneca Valley         22-11.25  
 19 Young, Matilda            12 Churchill             22-08.25  
 20 Thompson, Shayna          12 Watkins Mill          22-05.75  
 21 Campbell, Zynesia         11 Blake                 21-11.25  
 22 Metangmo, Harlette        10 Northwest             21-04.00  
 23 Clarke, Jasmin            10 Seneca Valley         20-06.25  
 24 Martins, Amanda           12 Blake                 20-03.75  
 25 Wilson, Dionne             9 Springbrook           20-01.00  
 26 Powell, Tracey            10 Springbrook           18-06.25  
 27 Uza, Stephanie             9 Seneca Valley         15-07.00  
 -- Darvish, Francesca        10 Whitman                     ND  
 -- Ferreira, Jennifer        12 Northwest                   ND  
 -- Mikulski, Megan           12 Churchill                   ND  
 -- Ash, Mary                 11 Wootton                     ND  
 
Event 681  Girls High Jump 4'6" 4A-3A
=======================================================================
          3A: # 5-08.25  2003        Toni Aluko, Paint Branch                  
          4A: $    5-08  1997        Vanessa Jones, Sherwood                   
       State: %    5-09  1998                                                  
 Advancement: ^    4-11                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aluko, Toni               12 Paint Branch           5-02.00^   10  
  2 Ash, Mary                 11 Wootton                5-00.00^    8  
  3 Boska, Nancy              12 Northwest              4-10.00     6  
  4 Hanson, Emma              10 Damascus               4-10.00     4  
  5 Collins, Erin             11 Quince Orchard         4-06.00     2  
  6 Lemon, Kendal             10 Thomas Johnson         4-06.00     1  
  7 Scott, Aarika             11 Springbrook            4-06.00  
  8 Palmer, Andrea            11 Quince Orchard         4-04.00  
  8 Taylor, Emily              9 Whitman                4-04.00  
  8 Peterson, Emily           11 Gaithersburg           4-04.00  
  8 Harrison, Britta          11 Churchill              4-04.00  
  8 Dirks, Katie               9 Damascus               4-04.00  
  8 McCarty, Julia             9 Sherwood               4-04.00  
 -- Benkowski, Justine        11 Churchill                   NH  
 -- Retterer, Caprice          9 Blake                       NH  
 -- Riley, Lauryn             12 Quince Orchard              NH  
 -- Krieger, Rachel           11 Blake                       NH  
 -- Dula, Kim                 12 Thomas Johnson              NH  
 -- Peterson, Anne             9 Whitman                     NH  
 -- Seeger, Shannon           11 Whitman                     NH  
 -- Rienks, Chelsea            9 Damascus                    NH  
 -- Grimes, Lauren            12 Thomas Johnson              NH  
 -- Price, Sara               10 Walter Johnson              NH  
 -- Calhoun, Ashley            9 Northwest                   NH  
 -- Ugorji, Amanda            12 Gaithersburg                NH  
 -- Smith, Judie              12 Gaithersburg                NH  


Return to Top

Email | About