MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Cougar Relays
Cougar Relays History
Hosted By: Quince Orchard
Gaithersburg, Maryland
2005-04-16

results from md.milesplit.com

Boys 666 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jesien, Andrew               Walter Johnson                J22:27.00    10  
  2 Romney, Ben                  Northwest                     J23:00.00     8  
  3 Triantos, Alec               Magruder                      J23:00.00     6  
  4 Panasenkov, Artem            Quince Orchard                J23:00.00     4  
  5 Leef, Evan                   Churchill                     J23:00.00     2  
  6 Gentry, Mike                 Wootton                       J23:00.00     1  
  7 Linnoila, Robbie             Churchill                     J23:00.00  
  8 Stelzig, Tyle                B-Cc                          J23:00.00  
 10 Pike, Dan                    Churchill                     J23:00.00  
 11 Tekle, Zelalem               Wheaton                       J23:00.00  
 12 Chazelle, Raphael            Northwest                     J23:00.00  
 14 Mattes, Peter                Poolesville                   J23:00.00  
 15 Keech, Austin                Poolesville                   J23:00.00  
 16 Speiden, Russell             Sherwood                      J23:00.00  
 17 Weiss, Matt                  Richard Montgome              J23:00.00  
 18 Simon, Ben                   Churchill                     J23:00.00  
 20 Bagin, Kyle                  Richard Montgome              J23:00.00  
 21 Rosenberg, Alex              Quince Orchard                J23:00.00  
 24 Lasko, Kristofer             Quince Orchard                J23:00.00  
 25 Rosenthal, Josh              B-Cc                          J23:00.00  
 26 Schoefler, Eric              Richard Montgome              J23:00.00  
 26 Valentine, I                 Blake                         J23:00.00  
 26 Mamo, Robel                  Gaithersburg                  J23:00.00  
 26 Gaynor, Adam                 Watkins Mill                  J23:00.00  
 26 Galis, Emio                  Magruder                      J23:00.00  
 26 Stone, David                 Richard Montgome              J23:00.00  
 26 Dresser, Brian               Poolesville                   J23:00.00  
 28 To, Ka-Nam                   Quince Orchard                J23:00.00  
 29 Lopez, Alfredo               Magruder                      J23:00.00  
 30 Schulzinger, Matt            Poolesville                   J23:00.00  
 32 Albrecht, Tommy              Magruder                      J23:00.00  
 33 Rohan, Adam                  Wheaton                       J23:00.00  
 34 Montua, Vitaly               Seneca Valley                 J23:00.00  
 35 Segovia, Abner               Wheaton                       J23:00.00  
 36 Buc, Greg                    Seneca Valley                 J23:00.00  
 38 King, Ryan                   Watkins Mill                  J23:00.00  
 39 Babicki, Dan                 Poolesville                   J23:00.00  
 40 Lee, Tony                    Richard Montgome              J23:00.00  
 41 Gibney, Joseph               Quince Orchard                J23:00.00  
 42 George, Brendan              Seneca Valley                 J23:00.00  
 43 Dutton, Michael              Seneca Valley                 J23:00.00  
 43 Mornini, Jonathan            Seneca Valley                 J23:00.00  
 43 Hoff, J                      Blake                         J23:00.00  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 4:26.06  3/29/2003   Awit Yohannes, Magruder                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aougab, Tarik                Churchill            4:27.00    4:29.28    10  
  2 Logie, Matt                  Northwest            4:29.00    4:32.56     8  
  3 Barnard, Chris               Sherwood             4:33.29    4:34.28     6  
  4 Gaffney, K                   Blake                4:45.00    4:35.69     4  
  5 Booth, Richie                Northwest            4:33.00    4:36.29     2  
  6 Kennedy, Brian               Richard Montgome     4:40.00    4:36.53     1  
  7 Whetsell, Evan               Churchill            4:48.70    4:39.54  
  8 Bove, Jason                  Quince Orchard       4:39.00    4:41.24  
  9 Long, Pat                    Richard Montgome     5:15.00    4:42.60  
 10 Laratta, David               Quince Orchard       4:50.00    4:47.83  
 11 Boyd, Chris                  Wootton              4:53.00    4:48.96  
 12 Gray, A.                     Albert Einstein      4:58.00    4:51.27  
 13 Asima, Ghislai               Kennedy              5:30.00    4:53.29  
 14 Limpias, Roy                 Seneca Valley        4:59.00    4:53.80  
 15 Delcid, J.                   Albert Einstein      5:00.00    4:55.43  
 16 Bowie, Chris                 B-Cc                 4:57.00    4:57.76  
 17 Tranamil, Rodrigo            Magruder             4:53.00    4:58.17  
 18 Dana, Cerdic                 Wootton              4:59.00    5:01.73  
 19 Chasler, Ian                 Magruder             4:49.00    5:09.12  
 20 Rodriguez-Nunez, Anthony     Kennedy              5:45.00    5:11.43  
 21 Sood, Tanuj                  Gaithersburg                    5:11.76  
 22 Boimon, Sam                  Gaithersburg                    5:11.85  
 23 Buc, Greg                    Seneca Valley        5:15.00    5:13.33  
 24 Stathem, S                   Blake                5:35.00    5:19.28  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 41.15  3/27/2004   Jason Brody, Magruder                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Robinson, Joey               Gaithersburg           39.90      41.5h   6   10  
  2 Yansane, Sekou               Churchill              41.10      42.3h   6    8  
  3 Stein, M                     Blake                  42.00      43.2h   6    6  
  4 Gray, Alex                   B-Cc                   42.10      43.2h   5    4  
  5 Pradel, Louis                Kennedy                41.75      43.4h   6    2  
  6 Higley, Jamie                Poolesville            43.00      43.5h   5    1  
  7 Tunis, Ahmad                 Northwest              42.70      43.5h   5 
  8 Puckett, Travis              Gaithersburg                      43.9h   4 
  9 Conte, Gregory               Quince Orchard         44.80      44.4h   4 
 10 Akalegbere, Ibeawuchi        Quince Orchard         45.00      45.9h   4 
 11 Conner, Gregg                Walter Johnson                    45.9h   3 
 12 Balde, Momoudou              Watkins Mill           46.30      46.6h   3 
 13 Valle, WM                    Watkins Mill           48.00      47.5h   2 
 14 Liang, Justin                Magruder               45.80      47.8h   4 
 15 Gugrain, Edwin               Magruder                          47.8h   6 
 16 Levitus, Steven              Richard Montgome       47.35      47.8h   2 
 17 Gomez, Luis                  Sherwood               46.80      48.0h   3 
 18 Sanders, Auggie              B-Cc                              48.6h   1 
 19 Mallett, Michael             Wheaton                47.90      48.7h   2 
 20 Osman, O                     Blake                  56.00      49.1h   2 
 21 Hobson, Charles              Seneca Valley                     49.3h   1 
 22 Alcidor, Joffrey             Springbrook High                  50.0h   3 
 23 Tran, Khoa                   Albert Einstein                   54.6h   5 
 24 Mugisa, Joel                 Kennedy                43.00      55.8h   5 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 44.29  4/16/2005   Gaithersburg HighSchool, Gaithersburg       
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                        44.00      44.3h!  3   10  
  2 Northwest High School  \'A\'                          43.70      44.4h   3    8  
  3 Quince Orchard High School  \'A\'                     45.00      44.7h   3    6  
  4 Magruder High School  \'A\'                           44.80      45.2h   3    4  
  5 Springbrook High School  \'A\'                        45.20      45.7h   2    2  
  6 Seneca Valley High School  \'A\'                      45.10      46.0h   3    0.5
  6 Winston Churchill High School  \'A\'                  45.90      46.0h   2    0.5
  8 Watkins Mill High School  \'A\'                       45.50      46.1h   2 
  9 James Blake High School  \'A\'                        45.00      46.8h   3 
 10 Richard Montgomery High School  \'A\'                 46.01      46.9h   1 
 11 Albert Einstein High School  \'A\'                    46.00      47.7h   2 
 12 Sherwood High School  \'A\'                           46.00      48.2h   2 
 13 Walter Johnson High School  \'A\'                     47.50      48.6h   1 
 14 Wootton High School  \'A\'                            49.88      48.6h   1 
 15 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                       48.20      48.7h   1 
 16 Wheaton High School  \'A\'                            55.00      51.4h   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:32.11  4/16/2005   Northwest High School, Northwest          
                         B Jackson-Mills, D Korto, C Perry, A Griffin      
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northwest High School  \'A\'                        1:31.50    1:32.2h!  3   10  
  2 Quince Orchard High School  \'A\'                   1:35.00    1:33.1h   3    8  
  3 James Blake High School  \'A\'                      1:40.00    1:34.3h   1    6  
  4 Richard Montgomery High School  \'A\'               1:42.00    1:35.3h   1    4  
  5 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      1:34.00    1:35.5h   3    2  
  6 Walter Johnson High School  \'A\'                   1:37.50    1:35.7h   2    1  
  7 Winston Churchill High School  \'A\'                1:36.70    1:35.8h   2 
  8 Watkins Mill High School  \'A\'                     1:36.00    1:36.3h   3 
  9 Seneca Valley High School  \'A\'                    1:35.30    1:37.4h   3 
 10 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     1:41.60    1:37.5h   1 
 11 Springbrook High School  \'A\'                      1:34.70    1:37.7h   3 
 12 Albert Einstein High School  \'A\'                  1:37.00    1:39.1h   2 
 13 Sherwood High School  \'A\'                         1:43.00    1:40.9h   1 
 14 Magruder High School  \'A\'                                    1:41.3h   1 
 15 Wootton High School  \'A\'                          1:39.88    1:43.8h   2 
 16 Wheaton High School  \'A\'                          1:46.00    1:45.2h   1 
 17 Poolesville High School  \'A\'                      1:36.00    1:48.9h   2 
 -- John F. Kennedy High School  \'A\'                  1:38.00         NT   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 3:30.70  3/27/2004   Richard Montgomery High School, Richard Mo
                         B Ligon, V Brown, J Ryan, P Schafer               
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northwest High School  \'A\'                        3:30.00    3:32.1h   3   10  
  2 Winston Churchill High School  \'A\'                3:33.00    3:34.4h   3    8  
  3 Magruder High School  \'A\'                         3:34.00    3:36.8h   3    6  
  4 Quince Orchard High School  \'A\'                   3:38.00    3:37.4h   2    4  
  5 Walter Johnson High School  \'A\'                   3:35.00    3:38.0h   3    2  
  6 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      3:40.00    3:38.4h   2    1  
  7 James Blake High School  \'A\'                      3:38.00    3:41.4h   3 
  8 Springbrook High School  \'A\'                      3:50.00    3:50.9h   1 
  9 Sherwood High School  \'A\'                         3:50.00    3:52.6h   1 
 10 Albert Einstein High School  \'A\'                  3:45.00    3:53.1h   2 
 11 Wheaton High School  \'A\'                          3:44.00    3:57.6h   2 
 12 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     4:16.00    3:59.8h   1 
 13 Watkins Mill High School  \'A\'                     3:52.00    4:02.2h   1 
 14 Wootton High School  \'A\'                          3:49.00    4:11.3h   1 
 -- Seneca Valley High School  \'A\'                    3:39.50         NT   2 
 -- John F. Kennedy High School  \'A\'                  3:44.00         NT   2 
 -- Richard Montgomery High School  \'A\'               3:27.00         NT   3 
 -- Poolesville High School  \'A\'                      3:50.00         NT   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 8:06.92  4/16/2005   Gaithersburg HighSchool, Gaithersburg     
                         Z Martinez, R Janes, R Mamo, A Buis               
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      8:20.00    8:06.92!   10  
  2 Winston Churchill High School  \'A\'                8:12.00    8:08.84     8  
  3 Northwest High School  \'A\'                        8:18.00    8:15.57     6  
  4 Walter Johnson High School  \'A\'                   8:12.00    8:23.78     4  
  5 Albert Einstein High School  \'A\'                  8:40.00    8:38.43     2  
  6 Watkins Mill High School  \'A\'                     8:30.00    8:40.73     1  
  7 Sherwood High School  \'A\'                         8:47.00    8:45.50  
  8 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     8:47.00    8:48.33  
  9 John F. Kennedy High School  \'A\'                  8:42.00    9:15.86  
 10 Magruder High School  \'A\'                         8:40.00    9:24.35  
 11 Richard Montgomery High School  \'A\'               8:16.05    9:26.68  
 12 Quince Orchard High School  \'A\'                   9:00.00    9:28.73  
 13 James Blake High School  \'A\'                     10:40.00    9:38.43  
 14 Wheaton High School  \'A\'                          9:20.00    9:42.62  
 15 Poolesville High School  \'A\'                      9:00.00   10:37.62  
 16 Seneca Valley High School  \'A\'                    9:00.00   10:41.67  
 -- Wootton High School  \'A\'                          9:25.00         NT  
 
Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
 Meet Record: ! 3:37.42  4/16/2005   Walter Johnson High School, Walter Johnson
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walter Johnson High School  \'A\'                   3:37.00    3:37.5h!  3   10  
  2 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      3:37.00    3:38.7h   3    8  
  3 Northwest High School  \'A\'                        3:44.00    3:44.3h   2    6  
  4 Quince Orchard High School  \'A\'                   3:42.00    3:45.4h   3    4  
  5 Winston Churchill High School  \'A\'                3:50.00    3:48.5h   2    2  
  6 Seneca Valley High School  \'A\'                    3:50.00    3:50.3h   2    1  
  7 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     4:24.00    3:59.7h   1 
  8 Magruder High School  \'A\'                         3:40.00    4:01.7h   3 
  9 Watkins Mill High School  \'A\'                     4:15.00    4:08.4h   1 
 10 Sherwood High School  \'A\'                         4:03.00    4:11.5h   1 
 11 James Blake High School  \'A\'                      3:53.00    4:13.8h   2 
 12 Springbrook High School  \'A\'                      3:58.20    4:14.3h   1 
 13 Albert Einstein High School  \'A\'                  3:43.00    4:18.2h   3 
 14 John F. Kennedy High School  \'A\'                             4:20.6h   2 
 15 Wheaton High School  \'A\'                          3:55.00    4:29.2h   1 
 -- Richard Montgomery High School  \'A\'               3:36.00         NT   3 
 
Boys Distance Medley
================================================================================
 Meet Record: ! 10:35.88  4/16/2005   Walter Johnson High School, Walter Johnso
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walter Johnson High School  \'A\'                  10:40.00   10:35.88!   10  
  2 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                     10:40.00   10:37.88     8  
  3 Winston Churchill High School  \'A\'               10:40.00   11:10.01     6  
  4 Sherwood High School  \'A\'                        11:07.00   11:21.58     4  
  5 Northwest High School  \'A\'                       10:50.00   11:26.76     2  
  6 Richard Montgomery High School  \'A\'              11:34.00   11:35.04     1  
  7 Quince Orchard High School  \'A\'                  11:10.00   11:36.80  
  8 Watkins Mill High School  \'A\'                    11:30.00   11:46.03  
  9 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                    12:14.00   11:50.35  
 10 Wootton High School  \'A\'                         12:10.00   12:01.48  
 11 John F. Kennedy High School  \'A\'                 11:44.00   12:19.70  
 12 Magruder High School  \'A\'                        11:00.00   12:44.80  
 13 James Blake High School  \'A\'                     12:40.00   13:09.14  
 14 Seneca Valley High School  \'A\'                   12:45.00   13:14.36  
 15 Albert Einstein High School  \'A\'                 11:00.00   13:39.07  
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:05.17  4/16/2005   Northwest High School, Northwest          
                         D Brownlee, A Tunis, J Diegelman, T Peete         
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northwest High School  \'A\'                        1:03.00    1:05.2h!  2   10  
  2 Winston Churchill High School  \'A\'                1:09.00    1:06.4h   2    8  
  3 Quince Orchard High School  \'A\'                   1:19.00    1:15.9h   1    6  
  4 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     1:20.00    1:17.4h   1    4  
  5 Albert Einstein High School  \'A\'                  1:16.00    1:23.2h   2    2  
 
Boys High Jump Relay
================================================================================
 Meet Record: !  6-02  3/27/2004   Godson Akinnawa, High Point                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ahaghotu, Chiti              Springbrook High               J5-04.00     5  
  1 Pitt, Cameron                Springbrook High               J6-00.00     5  
  1 Powers, Ross                 Wootton                         6-00.00  
  2 White, WM                    Watkins Mill                   J5-06.00     4  
  2 Aubin, WM                    Watkins Mill                   J5-10.00     4  
  3 Goetzl, Reuben               Poolesville                    J5-02.00     3  
  3 Brooks, Greg                 Poolesville                    J6-00.00     3  
  4 Marshall, J.                 Gaithersburg                   J5-04.00     2  
  4 Lewis, Jeremiah              Gaithersburg                   J5-10.00     2  
  5 Morlai, Abu                  Northwest                      J5-02.00     1  
  5 Brownlee, Darren             Northwest                      J5-10.00     1  
  6 Allen, Imani                 Quince Orchard                 J5-02.00     0.5
  6 Conte, Gregory               Quince Orchard                 J5-04.00     0.5
  7 Osman, O                     Blake                          J5-00.00  
  7 McCoy, B                     Blake                          J5-04.00  
 15 Eduful, Ray                  B-Cc                            5-00.00  
 15 Schwinn, Paul                Magruder                        5-00.00  
 15 Yansane, Sekou               Churchill                       5-00.00  
 -- Morales, Iuri                Albert Einstein                      NH  
 -- Klein, S.                    Albert Einstein                      NH  
 -- Paunin, Alan                 Wootton                              NH  
 -- Hasan, Rayhan                Churchill                            NH  
 -- Grosfeld-Katz, Isaac         B-Cc                                 NH  
 -- Coffay, Edmund               Magruder                             NH  
 
Boys Long Jump Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 20-07  4/16/2005   Nanna Ansa, Springbrook High                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ansa, Nanna                  Springbrook High               20-07.00!    4  
  2 Robinson, Joey               Gaithersburg                   20-01.00     5  
  3 Brooks, Greg                 Poolesville                    19-02.00     3  
  4 Marcelline, Brannon          Seneca Valley                  19-00.50     0.5
  5 Blaser, R.                   Albert Einstein                18-10.00     1  
  6 Frazier, Gary                Richard Montgome               18-04.50  
  7 Yansane, Sekou               Churchill                      18-04.00  
  7 Dakkouni, Larbi              Quince Orchard                 18-04.00     2  
  7 Griffin, Alphonzo            Northwest                      18-04.00  
 10 Huya, F                      Blake                          18-03.00  
 10 Omondi, George               Quince Orchard                 18-03.00     2  
 12 Puckett, Travis              Gaithersburg                   18-02.00     5  
 13 Mason, Gerald                Sherwood                       18-01.00  
 14 White, WM                    Watkins Mill                   18-00.50  
 15 Zentz, Tyler                 Sherwood                       18-00.00  
 16 Trotman, Sam                 Magruder                       17-09.50  
 17 Gray, Jonathan               Poolesville                    17-09.00     3  
 18 Tsaurous, A.                 Albert Einstein                17-08.00     1  
 18 Gray, Alex                   B-Cc                           17-08.00  
 20 McCoy, B                     Blake                          17-07.00  
 21 Jackson-Mills, Brandon       Northwest                      17-03.00  
 22 Devan, Avi                   Churchill                      17-02.00  
 23 England, Bryant              Seneca Valley                  17-01.00     0.5
 23 Houston, John                Magruder                       17-01.00  
 25 Adjei, Frances               Springbrook High               16-11.50     4  
 26 Chase, Alonzo                Richard Montgome               16-02.00  
 27 Welch, J.                    Walter Johnson                 15-06.50  
 28 Francis, Kahlil              Walter Johnson                 14-10.00  
 29 Rohan, Michael               Wheaton                        14-03.00  
 30 Hernandez, Will              Wheaton                        13-11.50  
 
Boys Triple Jump Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 42-08.50  3/27/2004   Stephen Johnson, Gaithersburg            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Joey               Gaithersburg                   41-11.50     5  
  2 Brownlee, Darren             Northwest                      40-00.00     4  
  3 Ansa, Nanna                  Springbrook High               39-11.00     3  
  4 McCoy, B                     Blake                          39-02.00  
  5 Johnson, Stephon             Gaithersburg                   38-08.00     5  
  6 Pinchinat, Patrick           Richard Montgome               38-01.00     2  
  7 Diegelman, Jimmy             Northwest                      37-10.00     4  
  8 Zentz, Tyler                 Sherwood                       37-07.00  
  9 Coffay, Edmund               Magruder                       37-03.50  
 10 Hasan, Rayhan                Churchill                      37-01.00     1  
 11 Tsaurous, A.                 Albert Einstein                35-05.00     0.5
 12 Devan, Avi                   Churchill                      35-00.50     1  
 12 Almandez, J.                 Albert Einstein                35-00.50     0.5
 14 Bowser, Cameron              Springbrook High               34-09.00     3  
 15 Ligon, Bret                  Richard Montgome               34-03.50     2  
 16 Wilson, WM                   Watkins Mill                   34-00.50  
 17 Cook, Mark                   Quince Orchard                 33-09.00  
 18 Francis, I.                  Walter Johnson                 33-05.00  
 19 Howard, Jon                  Wheaton                        32-07.00  
 20 Yeboah, WM                   Watkins Mill                   31-08.50  
 21 Tossounian, A.               Walter Johnson                 31-05.00  
 22 Ederer, M                    Blake                          31-01.00  
 23 Buckingham, Drew             Sherwood                       30-10.50  
 24 Schwinn, Paul                Magruder                       29-07.50  
 25 Mallett, Michael             Wheaton                        29-04.50  
 26 Nagappan, Arjun              Quince Orchard                 29-03.50  
 
Boys Shot Put Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 53-08.50  3/29/2003   TJ Foley, Patuxent                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dugan, Robert                Gaithersburg                   46-01.75     5  
  2 Voigtman, Robbie             Churchill                      45-10.75     2  
  3 Miller, Matt                 Richard Montgome               45-01.00     4  
  4 Velasquez, Michael           Wheaton                        43-10.25     1  
  5 Goldsby, James               Gaithersburg                   41-05.75     5  
  6 Scribner, Robert             Quince Orchard                 40-05.75     3  
  7 Kruszewski, Matthew          Quince Orchard                 40-00.50     3  
  8 Derricott, WM                Watkins Mill                   39-11.00     0.5
  9 Clifford, Collin             Richard Montgome               39-05.00     4  
 10 Weerimunda, Melinda          Seneca Valley                  37-03.50  
 11 Wilson, WM                   Watkins Mill                   36-08.50     0.5
 12 Woodland, Louis              Springbrook High               36-07.75  
 13 Licud, S                     Blake                          36-04.75  
 14 Esema, Moses                 Springbrook High               35-04.00  
 15 Houston, John                Magruder                       35-02.25  
 16 Laurie, Tyler                Sherwood                       34-09.25  
 17 Bursaw, Keegan               Sherwood                       34-03.50  
 17 Rabkin, Alex                 Churchill                      34-03.50     2  
 19 Johnson, Monte               Northwest                      34-00.25  
 20 Robbins, Kyle                Wootton                        33-06.75  
 21 Shumaker, J                  Blake                          33-03.25  
 22 Mangual, Luis                Wheaton                        33-02.50     1  
 23 Patel, Chirag                Seneca Valley                  32-06.50  
 24 Smith, D.                    Walter Johnson                 31-11.25  
 25 Murray, Jonathan             Poolesville                    31-08.25  
 26 Pierre, John                 Magruder                       30-07.75  
 27 Witt, Andrew                 Poolesville                    30-06.00  
 28 Cacase, A.                   Walter Johnson                 29-08.25  
 29 Goldstein, Eli               Wootton                        19-04.75  
 -- Streeter, Charle             B-Cc                               FOUL  
 -- Smallwood, Kelvin            B-Cc                               FOUL  
 
Boys Discus Throw Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 146-04  3/29/2003   Matt Stein, Quince Orchard                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scribner, Robert             Quince Orchard                   141-05     5  
  2 Velasquez, Michael           Wheaton                          122-07     4  
  3 Woodland, Louis              Springbrook High                 121-11  
  4 Miller, Matt                 Richard Montgome                 120-02     3  
  5 Peete, Terrence              Northwest                        115-11     1  
  6 Mangual, Luis                Wheaton                          114-03     4  
  7 Wilson, WM                   Watkins Mill                     114-01     0.5
  8 Dugan, Robert                Gaithersburg                     113-01     2  
  9 Pinchinat, Patrick           Richard Montgome                 111-06     3  
 10 Goldsby, James               Gaithersburg                     110-09     2  
 11 Dellomo, John                Quince Orchard                   109-00     5  
 12 Jenkins, James               Northwest                        106-09     1  
 13 Luensman, WM                 Watkins Mill                     103-08     0.5
 14 Rabkin, Alex                 Churchill                        102-01  
 15 Patel, Chirag                Seneca Valley                     97-01  
 16 Voigtman, Robbie             Churchill                         95-11  
 17 Esema, Moses                 Springbrook High                  95-03  
 18 Weerimunda, Melinda          Seneca Valley                     89-11  
 19 Pierre, John                 Magruder                          89-03  
 20 Licud, S                     Blake                             83-06  
 21 Smith, D.                    Walter Johnson                    82-01  
 22 Way, Gavin                   Sherwood                          81-06  
 22 Feily, Steven                Sherwood                          81-06  
 24 Meyer, Kody                  Poolesville                       79-09  
 25 Shumaker, J                  Blake                             78-06  
 26 Hedges, James                Poolesville                       77-06  
 27 Houston, John                Magruder                          62-06  
 28 Cacase, A.                   Walter Johnson                    57-04  
 -- Robbins, Kyle                Wootton                            FOUL  
 -- Joo, Eddie                   Wootton                            FOUL  

Licensed to MCPS Athletics - Organization License
                                       Hy-Tek\'s Meet Manager 4/16/2005 05:46 PM
                 2005 Quince Orchard Cougar Relays - 4/16/2005                 
                          Quince Orchard High School                           
                                    Results                                    
 
Girls 666 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Levy, Michelle               Wootton                        31:24.8h    10  
  2 Unger, Rachel                Poolesville                    32:00.00     8  
  3 Harrison, Cara               Quince Orchard                J32:00.00     6  
  4 Melnik, Nicole               Churchill                     J32:00.00     4  
  5 Moriarty, Julia              Walter Johnson                J32:00.00     2  
  6 Do, Linh-Yen                 Quince Orchard                J32:00.00     1  
  7 Oleynik, Anya                Quince Orchard                J32:00.00  
  8 Hirschi, Megan               Magruder                      J32:00.00  
  9 Marcus, Paige                Churchill                     J32:00.00  
 10 Vaudin, P                    Blake                         J32:00.00  
 11 Liu, L                       Blake                         J32:00.00  
 12 Shpak, Sarah                 Walter Johnson                J32:00.00  
 13 Do, Anh-Chi                  Quince Orchard                J32:00.00  
 14 Pinzon, Amanda               Richard Montgome              J32:00.00  
 15 Albert, Samantha             Magruder                      J32:00.00  
 16 Weiss, Tara                  Gaithersburg                  J32:00.00  
 17 Fry, Julie                   Quince Orchard                J32:00.00  
 18 Howcroft, Liz                Walter Johnson                J32:00.00  
 19 Duh, Erica                   Churchill                     J32:00.00  
 20 Gratton, Liz                 Walter Johnson                J32:00.00  
 21 Aherne, Kathy                Northwest                     J32:00.00  
 22 Miller, Natalie              Poolesville                   J32:00.00  
 23 Corker, Georgia              Walter Johnson                J32:00.00  
 24 Shelley, J                   Richard Montgome              J32:00.00  
 25 Seneviratne, Andria          Richard Montgome              J32:00.00  
 26 Billington, Mary             Richard Montgome              J32:00.00  
 27 Chen, V                      Blake                         J32:00.00  
 28 Wells, S                     Blake                         J32:00.00  
 29 Revenis, Chrissy             B-Cc                          J32:00.00  
 30 Whalen, Courtney             Magruder                      J32:00.00  
 31 Wolford, Laura               Poolesville                   J32:00.00  
 32 Bentam, B                    Blake                         J32:00.00  
 33 Ohles, A                     Blake                         J32:00.00  
 34 Fennell, B                   Blake                         J32:00.00  
 35 Kiligwa, WM                  Watkins Mill                  J32:00.00  
 36 Plante, S                    Blake                         J32:00.00  
 37 Uza, Stephanie               Seneca Valley                 J32:00.00  
 38 D\'Alessio, Jen               Seneca Valley                 J32:00.00  
 39 Cook, Jance                  Magruder                      J32:00.00  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: ! 5:09.89  4/16/2005   Veronica Salcido, Wootton                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Salcido, Veronica            Wootton              5:05.89    5:09.89!   10  
  2 Andrews, Megan               B-Cc                 5:22.32    5:27.49     8  
  3 Kennedy, Caitlyn             Quince Orchard       5:38.80    5:34.59     6  
  4 Larson, Mary                 Northwest            5:35.00    5:37.90     4  
  5 O\'Brien, Janet               Quince Orchard                  5:41.42     2  
  6 Bartlett, Emily              B-Cc                 5:22.00    5:44.65     1  
  7 Hanallah, Louise             Churchill            5:47.25    5:46.48  
  8 Preusch, Jessica             Richard Montgome     6:10.00    5:48.88  
  9 Yen, Emily                   Richard Montgome     5:48.00    5:56.48  
 10 Ford, Maureen                Holy Cross           5:25.00    5:56.49  
 11 Daly, Ann-Marie              Holy Cross                      5:58.93  
 12 Ahalt, A                     Middletown                      6:02.83  
 13 Cohen, M                     Blake                6:27.00    6:04.87  
 14 McCary, Laura                Magruder             5:40.00    6:06.11  
 15 Shroyer, Natalie             Magruder             5:36.00    6:09.97  
 16 Amerise, A                   Middletown                      6:19.99  
 17 Cotton, WM                   Watkins Mill         6:25.00    6:24.01  
 18 Ahn, C                       Blake                6:29.00    6:26.04  
 19 Weiss, Tara                  Gaithersburg         6:00.00    6:33.54  
 20 Montgomery, Madeline         Gaithersburg                    6:37.04  
 20 Bayu, Helen                  Kennedy              7:30.00    6:37.04  
 22 Byars, A.                    Albert Einstein      7:00.00    6:47.55  
 23 Uza, Stephanie               Seneca Valley        6:50.00    6:49.66  
 24 Eiser, Emily                 Kennedy              6:40.00    7:01.34  
 25 D\'Alessio, Jen               Seneca Valley        7:00.00    7:01.83  
 -- DeSheilds, Lysette           Holy Cross           5:19.00         NT  
 -- Unger, Rachel                Poolesville          5:27.00         NT  
 -- Miller, Natalie              Poolesville          6:09.00         NT  
 -- Kessler, Lindsey             Middletown           6:01.00         NT  
 -- Coconis, Ally                Middletown           5:50.00         NT  
 -- Gordon, A.                   Albert Einstein      7:05.00         NT  
 -- Stott, WM                    Watkins Mill         6:24.00         NT  
 -- Winant, Hannah               Gaithersburg         5:30.00         NT  
 -- King, Allison                Churchill            5:22.49         NT  
 -- Levy, Michelle               Wootton              5:18.99         NT  
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: ! 45.21  4/16/2005   Hilary Moen, Walter Johnson                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Moen, Hilary                 Walter Johnson         45.30      45.3h!  6   10  
  2 Spickler, Amanda             Middletown             46.50      45.8h   6    8  
  3 Weddrerburn, Tricia          Gaithersburg           47.50      46.6h   6    6  
  4 Evans, Caitlin               Poolesville            49.00      49.0h   6    4  
  5 Waters, Sasha                Sherwood               49.80      49.0h   6    2  
  6 Wright, Dominique            Kennedy                51.00      49.6h   5    1  
  7 Okusaga, Tara                Northwest              50.50      51.6h   5 
  8 McCarrrick, Colleen          Middletown             52.50      51.7h   5 
  9 Guarin, Tricia               Holy Cross             52.00      53.6h   5 
 10 Weaver, Jessie               Richard Montgome       53.08      53.8h   4 
 11 Bouque, Genevieve            Churchill              54.97      54.0h   3 
 12 Theide, Jenny                Holy Cross             53.00      54.8h   4 
 13 Gerald, M                    Blake                1:06.00      55.5h   1 
 14 Achiri/Mofor, Bei            Kennedy                54.00      55.6h   4 
 15 Weiner, Elizabeth            Seneca Valley          58.00      56.4h   2 
 16 Fry, Julie                   Quince Orchard         55.00      57.2h   3 
 17 Silva, N                     Blake                1:05.00      58.1h   1 
 18 Hall, Lindsay                Quince Orchard         59.00      58.2h   2 
 19 Schaefer, Rebecca            Magruder               56.00      58.7h   3 
 20 Blaine, Kelsey               Magruder               53.00      58.7h   4 
 21 O\'Callaghan, Berglind        Sherwood               54.20      59.1h   4 
 22 Sager, Emily                 Gaithersburg           55.00      59.5h   3 
 23 McNickle, Colleen            Magruder               57.00      59.5h   3 
 24 Porter, Chalisa              Seneca Valley        1:02.00    1:05.3h   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 49.71  4/16/2005   John F. Kennedy High School, Kennedy        
                       A Nettles, M Miller, J Jenkins, P Kuto-Akoi       
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 John F. Kennedy High School  \'A\'                    49.50      49.8h!  4   10  
  2 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                        49.00      50.2h   4    8  
  3 Middletown High School  \'A\'                         53.10      52.1h   3    6  
  4 Northwest High School  \'A\'                          51.00      52.5h   4    4  
  5 Winston Churchill High School  \'A\'                  50.50      52.8h   4    2  
  6 Sherwood High School  \'A\'                           53.70      53.0h   3    1  
  7 Springbrook High School  \'A\'                        52.00      53.7h   4 
  8 Albert Einstein High School  \'A\'                    53.00      53.9h   3 
  9 Quince Orchard High School  \'A\'                     54.50      54.2h   2 
 10 Walter Johnson High School  \'A\'                     53.00      54.6h   4 
 11 Wootton High School  \'A\'                            55.00      55.1h   2 
 12 James Blake High School  \'A\'                        54.00      55.7h   3 
 13 Poolesville High School  \'A\'                        54.00      56.0h   3 
 14 Magruder High School  \'A\'                           55.50      56.2h   2 
 15 Seneca Valley High School  \'A\'                      55.90      56.8h   2 
 16 Wheaton High School  \'A\'                          1:00.00      58.1h   1 
 17 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     1:01.00      58.7h   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:45.47  4/16/2005   John F. Kennedy High School, Kennedy      
                         A Nettles, M Miller, D Wright, P Kuto-Akoi        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 John F. Kennedy High School  \'A\'                  1:46.00    1:45.5h!  4   10  
  2 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      1:48.00    1:46.7h   4    8  
  3 Middletown High School  \'A\'                       1:47.00    1:47.5h   4    6  
  4 Walter Johnson High School  \'A\'                   1:48.00    1:47.9h   4    4  
  5 Sherwood High School  \'A\'                         1:50.00    1:48.5h   3    2  
  6 Northwest High School  \'A\'                        1:52.00    1:49.5h   3    1  
  7 Magruder High School  \'A\'                         1:48.00    1:50.4h   4 
  8 Winston Churchill High School  \'A\'                1:49.70    1:50.5h   4 
  9 Richard Montgomery High School  \'A\'               1:54.00    1:51.8h   3 
 10 Albert Einstein High School  \'A\'                  1:56.00    1:53.7h   2 
 11 Quince Orchard High School  \'A\'                   1:55.00    1:54.4h   2 
 12 Poolesville High School  \'A\'                      1:55.00    1:55.7h   3 
 13 Seneca Valley High School  \'A\'                    1:56.00    1:58.5h   2 
 14 Wootton High School  \'A\'                          1:55.00    1:59.2h   3 
 15 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     2:09.20    2:02.1h   1 
 16 Wheaton High School  \'A\'                          2:02.00    2:04.9h   1 
 -- Watkins Mill High School  \'A\'                     1:56.00         NT   2 
 -- The Academy of the Holy Cross  \'A\'                1:50.00         NT   3 
 -- Springbrook High School  \'A\'                      2:06.00         DQ   1 
 -- James Blake High School  \'A\'                      2:00.00         DQ   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: ! 4:03.56  4/16/2005   John F. Kennedy High School, Kennedy      
                         A Nettles, M Miller, A Payne, P Kuto-Akoi         
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 John F. Kennedy High School  \'A\'                  4:06.00    4:03.6h!  4   10  
  2 Middletown High School  \'A\'                       4:11.00    4:07.6h   4    8  
  3 Richard Montgomery High School  \'A\'               4:09.00    4:07.9h   4    6  
  4 Walter Johnson High School  \'A\'                   4:12.00    4:11.6h   4    4  
  5 Sherwood High School  \'A\'                         4:14.00    4:13.0h   4    2  
  6 Winston Churchill High School  \'A\'                4:15.00    4:14.4h   3    1  
  7 Northwest High School  \'A\'                        4:17.00    4:15.5h   3 
  8 Magruder High School  \'A\'                         4:22.00    4:16.9h   3 
  9 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      4:12.00    4:19.8h   4 
 10 Quince Orchard High School  \'A\'                   4:28.00    4:26.6h   3 
 11 The Academy of the Holy Cross  \'A\'                           4:28.0h   1 
 12 Albert Einstein High School  \'A\'                  4:30.00    4:39.8h   3 
 13 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     5:00.00    4:48.6h   1 
 14 Wheaton High School  \'A\'                                     4:50.0h   1 
 -- James Blake High School  \'A\'                      4:25.00         DQ   3 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 9:53.50  3/29/2003   Walter Johnson High School, Walter Johnson
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Winston Churchill High School  \'A\'               10:10.00   10:06.07    10  
  2 Magruder High School  \'A\'                        10:21.20   10:13.67     8  
  3 Walter Johnson High School  \'A\'                  10:12.00   10:18.68     6  
  4 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                    10:30.00   10:19.96     4  
  5 Northwest High School  \'A\'                       10:45.00   10:34.72     2  
  6 Richard Montgomery High School  \'A\'              10:53.01   10:43.63     1  
  7 Quince Orchard High School  \'A\'                  10:45.00   10:44.65  
  8 The Academy of the Holy Cross  \'A\'               10:23.00   10:51.49  
  9 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                     10:30.00   10:56.97  
 10 Middletown High School  \'A\'                      10:25.00   10:57.24  
 11 James Blake High School  \'A\'                     11:10.00   11:16.60  
 12 John F. Kennedy High School  \'A\'                 11:15.00   11:17.80  
 13 Wheaton High School  \'A\'                         12:21.00   11:52.20  
 14 Watkins Mill High School  \'A\'                    13:00.00   12:01.24  
 15 Sherwood High School  \'A\'                        12:10.50   12:06.94  
 16 Wootton High School  \'A\'                         10:40.33   12:08.05  
 17 Poolesville High School  \'A\'                     11:30.00   12:27.87  
 -- Seneca Valley High School  \'A\'                   12:05.00         NT  
 
Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================================
 Meet Record: ! 4:22.06  3/29/2003   Richard Montgomery High School, R. Montgom
                         S. Love, S. Mordi, K. Ligon, S. Rochester         
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walter Johnson High School  \'A\'                   4:28.00    4:23.10   3   10  
  2 Wootton High School  \'A\'                          4:20.22    4:23.35   3    8  
  3 Middletown High School  \'A\'                       4:40.00    4:25.54   2    6  
  4 Winston Churchill High School  \'A\'                4:30.00    4:32.32   2    4  
  5 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                      4:25.00    4:33.50   3    2  
  6 John F. Kennedy High School  \'A\'                  4:30.00    4:34.27   2    1  
  7 Richard Montgomery High School  \'A\'               4:18.00    4:41.25   3 
  8 Quince Orchard High School  \'A\'                   4:45.00    4:44.66   2 
  9 Magruder High School  \'A\'                         4:27.00    4:46.67   3 
 10 Seneca Valley High School  \'A\'                    5:00.00    4:47.10   1 
 11 James Blake High School  \'A\'                      5:14.00    4:48.73   1 
 12 Northwest High School  \'A\'                        4:50.00    4:52.25   1 
 13 Sherwood High School  \'A\'                         4:40.64    4:56.80   2 
 14 The Academy of the Holy Cross  \'A\'                4:28.00    5:03.08   3 
 15 Albert Einstein High School  \'A\'                  4:50.00    5:10.33   1 
 16 Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     4:46.00    5:12.66   1 
 17 Wheaton High School  \'A\'                          4:59.00    5:13.43   1 
 18 Poolesville High School  \'A\'                      4:40.00    5:25.89   2 
 19 Springbrook High School  \'A\'                      5:00.00    5:29.74   1 
 
Girls Distance Medley
================================================================================
 Meet Record: ! 13:15.43  3/29/2003   Walter Johnson High School, Walter Johnso
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walter Johnson High School  \'A\'                  13:40.00   13:26.79    10  
  2 Quince Orchard High School  \'A\'                  13:37.75   13:33.94     8  
  3 Northwest High School  \'A\'                       13:40.00   13:44.54     6  
  4 Winston Churchill High School  \'A\'               13:35.00   13:44.78     4  
  5 Magruder High School  \'A\'                        13:48.00   13:59.32     2  
  6 Richard Montgomery High School  \'A\'              13:58.00   14:04.69     1  
  7 The Academy of the Holy Cross  \'A\'               14:50.00   14:06.62  
  8 Middletown High School  \'A\'                      14:10.00   14:12.92  
  9 Watkins Mill High School  \'A\'                    16:10.00   14:44.39  
 10 Gaithersburg HighSchool  \'A\'                     13:40.00   15:09.88  
 11 Poolesville High School  \'A\'                     14:00.00   15:14.97  
 12 James Blake High School  \'A\'                     14:00.00   15:21.11  
 13 Wootton High School  \'A\'                         15:04.00   15:24.18  
 14 Sherwood High School  \'A\'                                   16:00.00  
 -- Wheaton High School  \'A\'                         15:09.00         NT  
 -- Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                    14:30.00         NT  
 -- Albert Einstein High School  \'A\'                                  NT  
 -- John F. Kennedy High School  \'A\'                 17:00.00         DQ  
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
 Meet Record: ! 1:09.70  4/16/2005   Walter Johnson High School, Walter Johnson
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walter Johnson High School  \'A\'                   1:10.00    1:09.7h!  4   10  
  2 The Academy of the Holy Cross  \'A\'                1:18.00    1:14.2h   3    8  
  3 Sherwood High School  \'A\'                         1:14.00    1:15.2h   3    6  
  4 Quince Orchard High School  \'A\'                   1:25.00    1:18.0h   2    4  
  5 Poolesville High School  \'A\'                      1:15.00    1:18.0h   3    2  
  6 Middletown High School  \'A\'                       1:25.00    1:20.0h   2    1  
  7 Magruder High School  \'A\'                                    1:25.6h   1 
  8 Winston Churchill High School  \'A\'                1:11.00    1:25.7h   4 
  9 Albert Einstein High School  \'A\'                  1:20.00    1:29.9h   2 
 -- Richard Montgomery High School  \'A\'               1:12.00         NT   4 
 -- Bethesda- Chevy Chase HS  \'A\'                     1:25.00         DQ   1 
 
Girls High Jump Relay
================================================================================
 Meet Record: !  5-06  3/27/2004   Toni Aluko, Paint Branch                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gouker, Rachel               Middletown                     J4-08.00     5  
  1 Koznarsky, Carolynn          Middletown                     J4-10.00     5  
  1 Degeorge, Lindsey            Wootton                         4-10.00  
  2 Sambrana, Katy               Seneca Valley                  J4-04.00     4  
  2 Weiner, Elizabeth            Seneca Valley                  J4-06.00     4  
  3 Rust, Laura                  Quince Orchard                 J4-02.00     3  
  3 Purdy, Katie                 Quince Orchard                 J4-04.00     3  
  4 Edward, Heather              Churchill                      J4-02.00     2  
  4 Harrison, Britta             Churchill                      J4-04.00     2  
  5 Beros, Kate                  B-Cc                           J4-00.00     1  
  5 Haveric, Senka               B-Cc                           J4-04.00     1  
  6 Wilkinson, Gennieve          Kennedy                        J4-02.00     0.5
  6 Mbinack, Maxi                Kennedy                        J4-02.00     0.5
  9 Johnson, Ashley              Northwest                       4-02.00  
  9 Washington, Christina        Springbrook High                4-02.00  
  9 Salou, Rukayat               Gaithersburg                    4-02.00  
  9 Fomengia, A.                 Albert Einstein                 4-02.00  
 17 Jallow, Yami                 Springbrook High                4-00.00  
 17 Peterson, Emily              Gaithersburg                    4-00.00  
 
Girls Long Jump Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 16-07  3/27/2004   Toni Aluko, Paint Branch                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pumphrey, Jessica            Sherwood                      J13-08.00     5  
  1 Putman, Leah                 Sherwood                      J14-06.00     5  
  2 Minor, Stefani               Richard Montgome              J14-00.50     4  
  2 Kugler, Sara                 Richard Montgome              J14-01.50     4  
  3 Okusaga, Tara                Northwest                     J13-04.50     3  
  3 Weeks, Fiona                 Northwest                     J14-03.50     3  
  4 Crone, Devin                 Magruder                      J12-11.50     2  
  4 Williams, Taleetha           Magruder                      J13-10.50     2  
  5 Dakkouni, Dounia             Quince Orchard                J13-03.00     1  
  5 Jones, Shawnta               Quince Orchard                J13-06.00     1  
  6 Aspiaz, A.                   Walter Johnson                J12-09.00     0.5
  6 Price, S.                    Walter Johnson                J13-07.00     0.5
  7 Vargus, WM                   Watkins Mill                  J12-07.50  
  7 Thomas, WM                   Watkins Mill                  J13-08.00  
  8 Poss, Katelyn                Poolesville                   J11-00.00  
  8 Furr, Emily                  Poolesville                   J15-00.50  
  9 Frushour, Virginia           Middletown                    J12-04.00  
  9 McCarrrick, Colleen          Middletown                    J13-06.50  
 10 Smart, Heather               Wootton                       J11-08.00  
 10 Falk, Suzzane                Wootton                       J14-01.00  
 11 Thomas, Leelai               Wheaton                       J12-07.00  
 11 Jeffrey-Idun, Loretta        Wheaton                       J13-02.00  
 12 Mbinack, Maxi                Kennedy                       J12-02.50  
 12 Malloy, Kim                  Kennedy                       J13-01.00  
 13 Wynn, M.                     Albert Einstein               J11-02.50  
 13 Gordon, A.                   Albert Einstein               J13-00.50  
 14 Hale, A                      Blake                         J11-04.50  
 14 Ababio, E                    Blake                         J12-08.00  
 15 Benkowski, Justine           Churchill                     J11-02.00  
 15 Harrison, Britta             Churchill                     J11-10.00  
 16 Mahtre, Ashwati              Springbrook High              J10-00.50  
 16 Jallow, Yami                 Springbrook High              J12-04.00  
 17 Tracey, Natasha              Seneca Valley                  J7-09.00  
 17 Crawford, Keyanna            Seneca Valley                 J13-00.00  
 20 Fital, Eleanor               B-Cc                           12-10.00  
 
Girls Triple Jump Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 36-04  3/27/2004   Toni Aluko, Paint Branch                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jenkins, Jessica             Kennedy                        33-07.00     5  
  2 Spickler, Amanda             Middletown                     33-02.00     4  
  3 Price, S.                    Walter Johnson                 31-09.50     2  
  4 Furr, Emily                  Poolesville                    31-05.00     3  
  5 Dakkouni, Dounia             Quince Orchard                 29-08.50     1  
  6 Vargus, WM                   Watkins Mill                   29-07.50  
  7 Malloy, Kim                  Kennedy                        29-02.75     5  
  8 Hancock, Jackie              Poolesville                    29-02.00     3  
  9 Rodnan, Margo                Richard Montgome               29-01.00  
 10 Jeffrey-Idun, Loretta        Wheaton                        28-09.00     0.5
 11 Ababio, E                    Blake                          28-04.50  
 12 McCarrrick, Colleen          Middletown                     28-04.00     4  
 12 Thomas, Leelai               Wheaton                        28-04.00     0.5
 12 Putman, Leah                 Sherwood                       28-04.00  
 15 Adams, Anastasia             B-Cc                           27-08.00  
 15 Purdy, Katie                 Quince Orchard                 27-08.00     1  
 17 Wong, Katie                  Northwest                      27-06.50  
 18 Aspiaz, A.                   Walter Johnson                 27-03.00     2  
 19 Benkowski, Justine           Churchill                      27-02.00  
 20 Gariepy, Audrey              Churchill                      27-00.50  
 21 Crone, Devin                 Magruder                       26-08.00  
 22 Caphart, Feet                Richard Montgome               25-08.00  
 23 Hale, A                      Blake                          24-10.50  
 24 Gregg, Vicky                 B-Cc                           24-04.00  
 25 McNickle, Colleen            Magruder                       24-03.50  
 26 Salou, Rukayat               Gaithersburg                   24-02.50  
 27 Mahtre, Ashwati              Springbrook High               23-10.00  
 28 Jallow, Yami                 Springbrook High               22-02.50  
 
Girls Shot Put Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 39-09.25  3/27/2004   A Fauntleroy, Paint Branch               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Garcia, Stephanie            Kennedy                        32-04.75     5  
  2 Afkhami, Lili                Quince Orchard                 31-11.25     4  
  3 Chapman, Danielle            Seneca Valley                  30-02.50     3  
  4 Moreland, Brittany           Northwest                      29-03.00     2  
  5 Rezvani, Alicia              Gaithersburg                   28-02.75     0.5
  6 Lloyd, Erica                 Seneca Valley                  27-07.00     3  
  7 Mbinack, Maxi                Kennedy                        27-02.25     5  
  7 Soper, Dana                  Poolesville                    27-02.25  
  9 Hudson, A.                   Walter Johnson                 27-01.25  
 10 Crews-Noble, Timara          Quince Orchard                 27-00.00     4  
 11 Lattimer, T                  Blake                          26-09.75     1  
 12 Offutt, WM                   Watkins Mill                   26-09.50  
 13 Wong, Katie                  Northwest                      26-07.25     2  
 14 Campbell, Z                  Blake                          26-06.75     1  
 15 Moncrieffe, Shanna           Middletown                     25-05.75  
 16 Walston, Erika               Churchill                      25-05.50  
 17 Chiles, Nancy                Springbrook High               25-04.50  
 18 Wudneh, Mary                 Wheaton                        24-10.25  
 19 Russel, Nori                 Richard Montgome               24-10.00  
 20 Baker, Kim                   Richard Montgome               24-08.75  
 21 Haas, WM                     Watkins Mill                   24-05.50  
 22 Gittens, Shariffa            Springbrook High               24-02.00  
 23 Kona, Teresa                 Gaithersburg                   24-01.00     0.5
 24 Samuels, K.                  Albert Einstein                23-09.75  
 25 Guarin, Lauren               Holy Cross                     23-06.00  
 26 Gray, Sara                   B-Cc                           23-04.50  
 27 Ennist, C.                   Walter Johnson                 22-11.00  
 28 Frazer, Shanell              Magruder                       22-08.75  
 29 Black, Angela                Holy Cross                     22-01.00  
 30 Hancock, Jackie              Poolesville                    22-00.00  
 31 Tabaro, Agasha               Magruder                       21-10.50  
 32 Baggette, Natalie            Middletown                     21-09.50  
 33 Foster, Christine            Wootton                        21-05.25  
 34 Mazo, Gysell                 Wheaton                        20-03.50  
 35 Dagalakis, Rania             Churchill                      19-09.50  
 36 Revenis, Chrissy             B-Cc                           19-01.75  
 37 Rebello, Kim                 Wootton                        18-07.25  
 
Girls Discus Throw Relay
================================================================================
 Meet Record: ! 109-01  3/29/2003   Erica Friday, Sherwood                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Afkhami, Lili                Quince Orchard                    93-00     4  
  2 Pottern, Jamie               Walter Johnson                    84-07     3  
  3 Gaines, Terry                Gaithersburg                      83-05     5  
  4 Soper, Dana                  Poolesville                       82-01     1  
  5 Gittens, Shariffa            Springbrook High                  81-07     0.5
  5 Garcia, Stephanie            Kennedy                           81-07     2  
  7 Rezvani, Alicia              Gaithersburg                      79-09     5  
  8 Walston, Erika               Churchill                         77-11  
  9 Lloyd, Erica                 Seneca Valley                     76-07  
 10 Wong, Katie                  Northwest                         71-01  
 11 Mbinack, Maxi                Kennedy                           69-04     2  
 12 McLeod, Brittany             Quince Orchard                    68-07     4  
 13 Hudson, A.                   Walter Johnson                    68-02     3  
 14 Lattimer, T                  Blake                             68-01  
 15 Moreland, Brittany           Northwest                         66-08  
 16 Black, Angela                Holy Cross                        66-05  
 17 Gray, Sara                   B-Cc                              64-07  
 18 Chen, Kathy                  Wootton                           63-04  
 19 Haas, WM                     Watkins Mill                      63-02  
 20 Wallenstein, Kathryn         Sherwood                          63-00  
 21 Poss, Katelyn                Poolesville                       62-09     1  
 22 Trejo, Ana                   Springbrook High                  62-08     0.5
 23 Chapman, Danielle            Seneca Valley                     62-05  
 24 Vargus, WM                   Watkins Mill                      61-05  
 25 Benkowski, Justine           Churchill                         60-10  
 26 Ciperson, Kelly              Sherwood                          60-04  
 27 Campbell, Z                  Blake                             60-03  
 28 Russel, Nori                 Richard Montgome                  60-01  
 29 Wudneh, Mary                 Wheaton                           59-04  
 30 Frazer, Shanell              Magruder                          58-00  
 31 Moncrieffe, Shanna           Middletown                        56-00  
 32 Asfaw, Adis                  Magruder                          55-09  
 33 Wagner, Heather              Middletown                        54-07  
 34 Baker, Kate                  Richard Montgome                  54-04  
 35 Smart, Heather               Wootton                           53-00  
 36 Guarin, Lauren               Holy Cross                        52-02  
 37 Gallegher, Bridget           Wheaton                           51-01  
 38 Samuels, K.                  Albert Einstein                   47-09  
 39 Revenis, Chrissy             B-Cc                              44-09  
 -- Geisemeyer, S.               Albert Einstein                      ND  

                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Walter Johnson High School  67        2) John F. Kennedy High Scho  57   
    3) Quince Orchard High School  53        3) Middletown High School     53   
    5) Gaithersburg HighSchool     35        6) Winston Churchill High Sc  29   
    7) Wootton High School         28        8) Northwest High School      27   
    9) Sherwood High School        23       10) Poolesville High School    22   
   11) Richard Montgomery High Sc  16       12) Bethesda- Chevy Chase HS   15   
   13) Seneca Valley High School   14       13) Magruder High School       14   
   15) The Academy of the Holy Cr   8       16) James Blake High School     2   
   17) Wheaton High School          1       17) Springbrook High School     1   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Gaithersburg HighSchool     87        2) Northwest High School      82   
    3) Winston Churchill High Sch  58.50     4) Quince Orchard High Schoo  53   
    5) Walter Johnson High School  37        6) Springbrook High School    26   
    7) Richard Montgomery High Sc  24        8) James Blake High School    16   
    8) Magruder High School        16       10) Poolesville High School    13   
   11) Watkins Mill High School    11       12) Sherwood High School       10   
   12) Wheaton High School         10       14) Bethesda- Chevy Chase HS    8   
   15) Albert Einstein High Schoo   7       16) Seneca Valley High School   2.50
   17) John F. Kennedy High Schoo   2       18) Wootton High School         1 


Return to Top

Email | About