MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Kinney XC Championship
Footlocker CC Championships History
Hosted By:
San Diego, California
1991-12-14

Results from md.milesplit.com

Boys 5000 Meter Run


Place	Time	Name	Grade	Region	School	Hometown	State
1	15:03.6	Corey Ihmels	12	MW	Williston	Williston	

ND
2	15:18.7	Jeffery Wilson	12	W	Newbury Park	Newbury Park	

CA
3	15:21.9	Brian Hesson	11	MW	Caldwell	Elba	OH
4	15:29.3	Angel Martinez	11	W	San Gabriel	Rosemead	

CA
5	15:30.6	Margarito Casillas	11	W	Hoover	Glendale	

CA
6	15:32.6	Marc Davis	12	SO	Spartanburg	Spartanburg	

SC
7	15:33.1	Daniel Das Neves	11	W	Helix	La Mesa	CA
8	15:33.7	Josh Ritchie	11	MW	Walsh Jesuit	Tallmadge	

OH
9	15:35.2	Luiz Prestes	10	SO	Miami Beach	Miami Beach	

FL
10	15:35.5	Brendan Heffernan	11	NE	North Hunterdon	Glen 

Gardner	NJ
11	15:39.0	Darin Shearer	12	NE	Hamilton Wenham	So. Hamilton	

MA
12	15:39.9	Jason Uhlman	12	W	Lewiston	Lewiston	

ID
13	15:41.9	Adam Goucher	10	MW	Doherty	Colorado Springs	

CO
14	15:43.7	Tony Cosey	12	SO	Knoxville Central	Knoxville	

TN
15	15:44.1	Theodore Martin	11	W	Page	Page	AZ
16	15:53.0	Raffeg Ayyad	12	SO	Poteet	Mesquite	TX
17	15:53.4	Theodore Molla	12	W	University	Tucson	AZ
18	15:53.8	Christopher Gonzalez	11	NE	Bishop Ford	Brooklyn	

NY
19	15:55.1	Derek Seiling	12	NE	Hampton	Alison Park	PA
20	15:55.6	Patrick Joyce	11	MW	Stevenson	Buffalo Grove	

IL
21	15:56.8	Jeremy White	11	MW	Dublin	Dublin	OH
22	15:58.6	Phil Downs	12	MW	Madison Memorial	Madison	

wI
23	16:00.6	Jama Bile	12	SO	Fork Union Mil.Aca.	Fairfax	

VA
24	16:02.9	Andrew Burns	12	SO	Pope	Marietta	GA
25	16:05.5	Rob Reeder	12	NE	Northern Highlands	Allendale	

NJ
26	16:10.7	Pascal Dobert	12	NE	Walt Whitman	Bethesda	

MD
27	16:12.0	Jack Dwyer	12	NE	Walpole	Walpole	MA
28	16:20.7	Ryan Wilson	11	W	Agoura	Agoura	CA
29	16:29.4	Matthew Wilkins	12	NE	Pittsfrd Sutherlnd	Pittsfrd 

Sutherlnd	NY
30	16:36.3	James Sellers	12	SO	Leto	Tampa	FL
31	16:44.4	Michael Johnson	12	SO	Eastside	Travellers Rest	

SC
32	16:47.2	Brian Young	10	MW	Jenks	Tulsa	OK

Girls 5000 Meter Run

Place	Time	Name	Grade	Region	School	Hometown	State
1	17:21.0	Liz Mueller	11	NE	Waterford	Waterford	

CT
2	17:43.3	Amanda White	11	NE	Dulaney	Cockeysville	MD
3	17:54.0	Kate Landau	10	NE	Tri-Valley Central	Neversink	

NY
4	17:55.8	Heidi van Borkulo	12	W	Blanchet	Seattle	

WA
5	17:59.1	Jennifer Rhines	12	NE	Liverpool	Liverpool	

NY
6	18:02.2	Carrie Garritson	10	W	Sunny Hills	Fullerton	

CA
7	18:02.8	Maribella Aparicio	11	W	Fillmore	Fillmore	

CA
8	18:12.3	Lisa Brown	12	MW	West Plains	West Plains	

MO
9	18:18.3	Molly Lori	12	MW	East Kentwood	Kentwood	

MI
10	18:19.2	Katie White	10	NE	Corinth Central	Corinth	NY
11	18.20.5	Karen Godlock	11	SO	Polk County	Mill Springs	

NC
12	18:24.3	Christina Blackmer	11	W	Upland	Upland	CA
13	18:25.5	Kathi Ward	11	SO	Lincoln	Tallahassee	FL
14	18:29.8	Becki Wells	11	MW	Dickinson	Dickinson	

ND
15	18:32.5	Megan Flowers	12	SO	Trinity Valley	Ft.Worth	

TX
16	18:34.5	Avrie Walters	10	MW	Logan	La Crosse	WI
17	18:36.1	Heather Hollis	12	MW	Petersburg-Porta	

Petersburg	IL
18	18:39.2	Gretchen Klein	12	W	Ketchikan	Ketchikan	

AK
19	18:41.9	Susanna Matsen	11	W	Lakeside	Seattle	WA
20	18:43.4	Kimberly Goode	12	SO	Clover Hill	Moseley	VA
21	18:48.6	Shelley Taylor	12	W	Edison	Fountain Valley	CA
22	18:49.6	Kelly Cook	12	SO	Pace Academy	Atlanta	GA
23	18:50.5	Meghan McCarthy	12	SO	Robinson Secondary	Burke	

VA
24	19:00.8	Monal Chokshi	11	NE	Bridgewater-Raritan	

Bridgewater	NJ
25	19:03.9	Erin St. John	11	NE	Bethel	Bethel	CT
26	19:15.1	Christy Goodison	10	MW	Stevenson	Sterling 

Hts.	MI
27	19:15.5	Faith Harvel	12	MW	Boulder	Boulder	CO
28	19:18.4	Noea Shepherd	10	MW	York	York	NE
29	19:28.7	Lis Shell	10	SO	Tom Ball	Houston	TX
30	19:53.6	Milena Glusac	11	W	Fallbrook	Fallbrook	

CA
31	20:02.9	Stacy Swank	12	SO	Texas Military Inst.	McQueeney	

TX
32	20:09.2	Krissy Haacke	11	NE	Shaker	Latham	NY


Return to Top

Email | About