MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




4A West Regional Boys
4A West Regional XC History
Hosted By: Watkins Mill
Gaithersburg, Maryland
1997-10-30
http://www.mocorunning.com/adobe/1997_4awestboys.pdf

Download PDF at link above for complete results

1997 Region 4A West
Boys Championship
10/30 @ Watkins Mill High School
Hilly 3 miles

    Name 			School
 1. Andrew Roynestad 		GAITHERSBURG	16:41.84
 2. Paul Tufaro 		WHITMAN		16:46.94
 3. Matias Palavecino 		WATKINS MILL	16:47.44
 4. Mike Murray 		GAITHERSBURG	16:55.29
 5. Jason Belinkie 		WHITMAN		16:56.89
 6. Phillip Knowlton 		WHITMAN		16:58.70
 7. Hugh Strange 		WHITMAN		17:03.31
 8. Jamie Albertine 		WHITMAN 	17:06.28
 9. Chris Dwyer 		QUINCE ORCHARD	17:06.66
10. Tom Anderson 		GAITHERSBURG	17:11.94
11. Scott Allen 		WHITMAN 	17:14.41
12. Edwyn Carias 		PAINT BRANCH	17:19.79
13. Sean Smiley 		MAGRUDER	17:21.93
14. Chris Graber 		QUINCE ORCHARD	17:23.36
15. Ryan Cheney 		WHITMAN		17:25.39
16. Thomas Stott 		WATKINS MILL	17:26.71
17. Justin Ward 		FREDERICK	17:27.75
18. Chad Paavola 		MAGRUDER	17:33.19
19. Stephen Hayes 		CHURCHILL	17:35.50
20. Stanton Byrd 		GAITHERSBURG	17:38.25
21. Victor Llorens 		GAITHERSBURG	17:39.23
22. Vikram Mathrani 		CHURCHILL	17:44.12
23. David Alexander 		FREDERICK	17:44.51
24. David BurKennedy 		FREDERICK 	17:46.76
25. Adam Young 			CHURCHILL 	17:50.49
26. Ryan Hevner 		FREDERICK 	17:51.10
27. Steve Rozenblat 		QUINCE ORCHARD 	17:54.67
28. Keller Glass 		GAITHERSBURG 	17:58.95
29. Eric Crumpler	 	MAGRUDER 	18:00.22
30. Danny Chirlin 		MAGRUDER 	18:01.15
31. Jonah Berger 		BLAIR 		18:06.20
32. Richard Magomu-Wacha 	SHERWOOD 	18:06.53
33. Matt Seymour 		MAGRUDER 	18:07.08
34. Aaron Martinez 		SHERWOOD 	18:08.40
35. Drew Frumkin 		SHERWOOD 	18:11.04
36. Chris Ingram 		SHERWOOD 	18:14.33
37. Ellins Thomas 		GAITHERSBURG 	18:14.94
38. Ben Johnson 		MAGRUDER 	18:17.24
39. Bryan Goodluck 		SPRINGBROOK 	18:17.63
40. Josh Memenga 		SHERWOOD 	18:18.07
41. Koy Albert 			CHURCHILL 	18:19.71
42. Ben Hayes 			CHURCHILL 	18:22.63
43. Brad Petit 			WATKINS MILL 	18:24.00
44. Tim Brown 			SENECA VALLEY 	18:26.96
45. Chris Sloan 		QUINCE ORCHARD 	18:27.51
46. Andy Clark 			QUINCE ORCHARD 	18:30.64
47. Jon Goldklang 		WOOTTON 	18:31.69
48. Ralph Rogers 		WATKINS MILL 	18:34.16
49. Sean Andersen 		WATKINS MILL 	18:35.09
50. David Warren 		PAINT BRANCH 	18:36.41

1. Whitman		28
2. Gaithersburg		56
3. Magruder		123
4. Quince Orchard	141
5. Churchill		149
6. Frederick		153
7. Watkins Mill		159
8. Sherwood		177
9. Paint Branch		235
10. Springbrook		277
11. Seneca Valley	323
12. Wootton		330
13. Blair		339



Return to Top

Email | About