MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




3A West Regional Boys
3A West Regional XC History
Hosted By: Watkins Mill
Gaithersburg, Maryland
1997-10-30
http://www.mocorunning.com/adobe/1997_3awestboys.pdf

Results from carrollcountyrunning.com

Boys
=======================================================================  
    Name                          School                Finals 
=======================================================================
1   David Glynn                   Walter Johnson          16:31
2   Steve McClearn                South Carroll           16:41
3   Davy Rogers                   Richard Montgomery      16:45
4   Erik Necciai                  Linganore               16:48
5   Shawn Day                     Thomas Johnson          16:53 
6   Matt Adami                    South Carroll           17:01
7   Scott Herrick                 Linganore               17:03  
8   Craig Samoviski               Linganore               17:05
9   Peter Glynn                   Walter Johnson          17:16
10  Chris Autry                   Damascus                17:18     
11  Steve Hammel                  South Carroll           17:21
12  Dan Tompkins                  South Carroll           17:23	
13  Jimmy McDonald                Linganore               17:27
14  Shep Nickel                   Richard Montgomery      17:37
15  Bobby Ward                    Liberty                 17:39
16  Rajan Mohan                   Kennedy                 17:42
17  Bobby Mead                    South Carroll           17:44
18  Doug Harmer                   South Carroll           17:48
19  Gary Heflin                   Damascus                17:52
20  Nate Lockard                  Walter Johnson          17:54
21  Zach Thomas                   Thomas Johnson          17:54
22  Jim Kafchinski                Liberty                 17:54
23  Tommy Stack                   Damascus                17:55
24  Tony Niagro                   Damascus                17:56
25  Derek Wireman                 Linganore               17:59
26  Justus Getty                  North Carroll           18:02
27  Patrick Gargan                Thomas Johnson          18:06
28  Shawn Hanley                  Liberty                 18:10
29  Sean Graves                   Walter Johnson          18:12
30  Greg Hildstrom                Linganore               18:15
31  Adrain Nelson                 Walter Johnson          18:17
32  Kevin Fonger                  Walter Johnson          18:20
33  Matt Lowe                     Richard Montgomery      18:23
34  John Budge                    Damascus                18:24
35  Nathan Gilmore                Liberty                 18:26
36  Mikhail Deviatov              Thomas Johnson          18:29
37  Ken Tresselt                  Thomas Johnson          18:30
38  Bobby Farmer                  Wheaton                 18:33   
39  Jeremy Cuno                   North Carroll           18:34
40  Steve Varney                  Walter Johnson          18:35
41  Aaron Kurman                  Richard Montgomery      18:40 
42  Chris McDonald                South Carroll           18:42 
43  Jason Airing                  Linganore               18:45
44  Justin Prajzner               North Carroll           18:47
45  Kevin Rose                    Liberty                 18:48
46  Daniel Prager                 Richard Montgomery      18:55
47  Mike Spera                    Damascus                18:58
48  Andy Burnham                  Liberty                 19:00
49  Adam Banks                    Richard Montgomery      19:03
50  Robert DeSanto                Wheaton                 19:05
51  James Reed                    Richard Montgomery      19:07 
52  Lane Jefferson                Kennedy                 19:10
53  Mike Veise                    Liberty                 19:13
54  KeFim-St. Hilaire             Kennedy                 19:17
55  Max Andrade                   Wheaton                 19:19
56  Amin Sahrai                   Damascus                19:24
57  Ken LynChurchill              North Carroll              NA
58  Matt Nachtshaim               Kennedy                    NA
59  Peabo Exeter                  Kennedy                    NA
60  Mike Guss                     Thomas Johnson             NA
61  Jorge Mejia-Maetinez          Wheaton                 19:56 
62  Jeff Lee                      Thomas Johnson          20:00
63  Lynville Wyse                 Kennedy                    NA
64  Andy Haines                   North Carroll              NA
65  Chris Gibbons                 North Carroll              NA
66  Jason Costa                   Kennedy                    NA
67  Chris Mason                   Wheaton                 21:39
68  Nick Marfizo                  Wheaton                 22:41
                                                                 
                                   Team Scores                        
=========================================================================
Rank Team                   Total 
=========================================================================
1    South Carroll            48
2    Linganore                57
3    Walter Johnson           90
4    Damascus                110
5    Thomas Johnson          126
6    Richard Montgomery      137
7    Liberty                 145
8    North Carroll           230
9    Kennedy                 239
10   Wheaton                 271


Return to Top

Email | About