MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Adidas XC Challenge
Adidas XC Challenge History
Hosted By:
Cary, North Carolina
2015-09-19

Results from flashresults.com


Event    
Boys 5k Run CC JV Red JV  
Athlete Results                          
Place   Athlete   Yr     Team   Time   Pace   Pts   TmPl
1   Daniel Vo   10     Green Hope   16:46.2   5:23   1   1
2   Sean Petersen   10     Green Hope   16:49.8   5:24   2   2
3   Jayquan Williams   12     Green Hope   16:57.2   5:27   3   3
4   Alex Huml   9     Green Hope   17:04.1   5:29   4   4
5   Bryce Korabik   12     Green Hope   17:10.4   5:31   5   5
6   Brendan Vasarhelyi   12     Green Hope   17:19.1   5:34   6   6
7   Kenny Derek   12     Green Hope   17:19.4   5:34   7   7
8   Silas Buckner   10     Chapel Hill   17:20.1   5:34   8   1
9   Luke Bakley   10     Green Hope   17:20.3   5:34       8
10   Micheal Rooney   9     Broughton   17:20.9   5:34   9   1
11   Owen Dreikosen   12     Green Hope   17:21.4   5:35       9
12   Michael Kolor   12     Green Hope   17:23.0   5:35       10
13   Jacob Rains   11     Bethesda-Chevy Chase   17:26.3   5:36   10   1
14   Andy Dawson   9     Green Hope   17:28.0   5:37       11
15   Jackson Bivens   12     Weddington   17:37.8   5:40   11   1
16   Ryan Wagner   11     Green Hope   17:39.3   5:40       12
17   Ryan Kemper   10     Green Hope   17:40.5   5:41       13
18   Jackson O'Hara   9     Weddington   17:43.7   5:42   12   2
19   Liam Norris   10     Broughton   17:43.8   5:42   13   2
20   Srikar Chedalavada   10     Green Hope   17:44.7   5:42       14
21   James Clabo   9     Chapel Hill   17:45.7   5:42   14   2
22   Reed Blackman   9     Green Hope   17:47.6   5:43       15
23   Matthew Spivey   12     Green Hope   17:51.6   5:44       16
24   Max Weintraub   12     Chapel Hill   17:52.0   5:45   15   3
25   Vance Johnson   9     East Chapel Hill   17:52.7   5:45   16   1
26   Jacob Bushey   10     Ocean Lakes   17:52.8   5:45   17   1
27   Kai Elwood-Dieu   11     Bethesda-Chevy Chase   17:53.1   5:45   18   2
28   Matthew Halverson   11     Winston Churchill   17:54.4   5:45   19   1
29   Carter Pehr   9     Green Hope   17:55.5   5:46       17
30   Leslie Boney   10     Broughton   17:57.3   5:46   20   3
31   Taylor Lacroix   12     Weddington   17:58.8   5:47   21   3
32   Ryan Tsolis   11     Green Hope   17:59.5   5:47       18
33   Graden Joseph   11     Chapel Hill   18:03.7   5:48   22   4
34   Will Spollen   9     Ocean Lakes   18:05.1   5:49   23   2
35   Joseph Rivenbark   11     Millbrook   18:05.3   5:49   24   1
36   Henry Tyndall   10     East Chapel Hill   18:05.9   5:49   25   2
37   Kyle Emery   10     Winston Churchill   18:07.7   5:49   26   2
38   James Balcazar   10     Green Hope   18:09.3   5:50       19
39   Jack Covington   11     Broughton   18:10.4   5:50   27   4
40   Ryan Bennison   10     Millbrook   18:12.6   5:51   28   2
41   Zachary Ohmann   10     Leesville Road   18:15.4   5:52   29   1
42   Sean Burtner   11     Ocean Lakes   18:15.5   5:52   30   3
43   Jack Moody   12     Broughton   18:16.2   5:52   31   5
44   Ryan Combs   10     Chapel Hill   18:18.1   5:53   32   5
45   Kevin McAuliffe   9     Bethesda-Chevy Chase   18:18.9   5:53   33   3
46   Yandrofski Tyler   10     Chapel Hill   18:19.1   5:53   34   6
47   Gerardo Bejarano   11     East Chapel Hill   18:19.7   5:53   35   3
48   Michael Zhang   9     Winston Churchill   18:27.1   5:56   36   3
49   Jacob Hujar   11     Cary   18:27.4   5:56   37   1
50   Dylan Blankenship   10     Chapel Hill   18:28.5   5:56   38   7
51   Nathan Bell   10     Chapel Hill   18:29.6   5:56       8
52   Jason Dadolf   9     Chapel Hill   18:29.9   5:56       9
53   Andrew Bennison   10     Millbrook   18:30.3   5:57   39   3
54   Brock Johnston   11     Leesville Road   18:32.2   5:57   40   2
55   Peyton Sickles   12     Apex   18:32.9   5:57   41   1
56   Yonatan Babore   11     Quince Orchard   18:33.0   5:58   42   1
57   Arthur Larin   11     Cary   18:33.7   5:58   43   2
58   Stephen Winiecki   12     Green Hope   18:34.2   5:58       20
59   Kyle Futterman   11     Green Hope   18:35.0   5:58       21
60   Will Mazur   9     Weddington   18:35.6   5:58   44   4
61   Spence Cowley   9     Green Hope   18:35.8   5:58       22
62   Davis Young   9     Ocean Lakes   18:36.5   5:59   45   4
63   Vicente Rudolph   11     Winston Churchill   18:36.8   5:59   46   4
64   Harrison Hurst   11     Ocean Lakes   18:37.6   5:59   47   5
65   Bobby Gunshefski   10     Apex   18:38.3   5:59   48   2
66   David Peery   12     Cary   18:38.7   5:59   49   3
67   Adam Thornton   10     Apex   18:39.8   6:00   50   3
68   Alex Tomasi   10     Green Hope   18:40.4   6:00       23
69   Hermon Tesfatsion   9     Bethesda-Chevy Chase   18:40.7   6:00   51   4
70   Carter Brouchard   9     Millbrook   18:40.8   6:00   52   4
71   Alexander Zarynow   12     Winston Churchill   18:43.3   6:01   53   5
72   Brian Picone   9     Cary   18:43.8   6:01   54   4
73   Ian Martin   11     Broughton   18:45.1   6:02   55   6
74   Dillon Schweers   11     Ocean Lakes   18:45.9   6:02   56   6
75   Nianza Nsiambote   9     Millbrook   18:47.2   6:02   57   5
76   Ari Weissfeld   11     Bethesda-Chevy Chase   18:47.9   6:02   58   5
77   david hadar   11     Chapel Hill   18:48.9   6:03       10
78   Tyler Trudeau   12     Millbrook   18:49.2   6:03   59   6
79   Alex Guckenburger   12     Weddington   18:49.6   6:03   60   5
80   Galen Hague   9     Weddington   18:50.2   6:03   61   6
81   Becket Leinenweber   11     Chapel Hill   18:50.3   6:03       11
82   Wilson Kuhn   9     Broughton   18:51.6   6:04   62   7
83   Isaac Tymann   10     Chapel Hill   18:52.3   6:04       12
84   Nevin Foster   10     Green Hope   18:52.8   6:04       24
85   Alexander Kuo   10     Winston Churchill   18:53.1   6:04   63   6
86   Daniel Lee   11     Quince Orchard   18:54.7   6:05   64   2
87   Philippe Castillo   11     Quince Orchard   18:55.1   6:05   65   3
88   Benjamin Hayes   9     Wake Forest   18:55.6   6:05   66   1
89   Brian Richardson   10     Chapel Hill   18:56.7   6:05       13
90   Harry Havles   12     Ocean Lakes   18:56.9   6:05   67   7
91   Daniel Yi   9     Winston Churchill   18:58.5   6:06   68   7
92   Caleb Rinderer   10     Millbrook   18:58.9   6:06   69   7
93   Aiken Carter   10     Broughton   19:02.0   6:07       8
94   Harry Kmiec   11     Chapel Hill   19:02.4   6:07       14
95   Jacob Nelson   12     Leesville Road   19:02.7   6:07   70   3
96   George Tong   10     Winston Churchill   19:03.6   6:07       8
97   Harrison Danner   10     Chapel Hill   19:04.2   6:08       15
98   Nick Scudder   9     Millbrook   19:06.5   6:08       8
99   Able Maasho   9     Research Triangle   19:07.3   6:09   71   1
100   Jacob Irving   10     Millbrook   19:07.5   6:09       9
101   Justin Sprink   10     Green Hope   19:07.6   6:09       25
102   Charlie Mascia   10     East Chapel Hill   19:08.6   6:09   72   4
103   Peter Sumner   9     Durham School of the Arts   19:09.0   6:09   73   1
104   Eric Li   11     East Chapel Hill   19:10.2   6:10   74   5
105   Jamie Torres   11     South View   19:11.9   6:10   75   1
106   Nick Barefoot   11     Leesville Road   19:12.1   6:10   76   4
107   Austin Dewey   9     Apex   19:13.6   6:11   77   4
108   Nathan McCloskey   9     South View   19:13.9   6:11   78   2
109   Liam Laughner   10     Apex   19:14.4   6:11   79   5
110   Caelan Burton   10     South View   19:14.9   6:11   80   3
111   Davis Peacock   12     Broughton   19:16.3   6:12       9
112   Benjamin Stanish   10     Winston Churchill   19:17.1   6:12       9
113   Keith Johnson   9     South View   19:17.8   6:12   81   4
114   Nick Dilorenzo   11     Ocean Lakes   19:18.1   6:12       8
115   Alexander Scarboro   12     Millbrook   19:18.6   6:12       10
116   Varun Mishra   11     Winston Churchill   19:19.6   6:13       10
117   Brandon Abraham   10     Oakland Mills   19:20.1   6:13   82   1
118   Aaron Forest   9     Winston Churchill   19:20.7   6:13       11
119   Luke Habegger   10     Weddington   19:22.1   6:14   83   7
120   Mitchell Piechocki   11     Wake Forest   19:22.9   6:14   84   2
121   William McClure   9     Chapel Hill   19:23.0   6:14       16
122   Jacob Meredith-Andrews   9     Chapel Hill   19:25.6   6:15       17
123   Samuel Tucker   11     Cary   19:27.2   6:15   85   5
124   Philipp Kratszch   12     Green Hope   19:27.3   6:15       26
125   Niko Stathes   11     Quince Orchard   19:27.8   6:15   86   4
126   Mark Reading   9     Cary   19:28.0   6:15   87   6
127   Monroe Clinton   10     Green Hope   19:29.1   6:16       27
128   Yosias Hailu   10     Oakton   19:29.9   6:16   88   1
129   Rankin D'souza   11     Oakland Mills   19:30.9   6:16   89   2
130   Douglas Heine   10     Chapel Hill   19:31.1   6:16       18
131   Kyle Organo   10     Apex   19:32.1   6:17   90   6
132   Jack Pazin   10     Oakland Mills   19:32.6   6:17   91   3
133   Gresham Parrish   9     East Chapel Hill   19:32.9   6:17   92   6
134   Eric Young   12     Research Triangle   19:34.4   6:17   93   2
135   Ben Sheridan   11     Oakton   19:35.3   6:18   94   2
136   Griffin Matsuo   12     Green Hope   19:36.0   6:18       28
137   Conrad McCoy   11     East Chapel Hill   19:36.2   6:18   95   7
137   Bobby Hoyle   9     Broughton   19:36.2   6:18       10
139   Owen Miller   11     Apex   19:36.6   6:18   96   7
140   Carter Jones   9     Green Hope   19:37.2   6:18       29
141   Thomas Quinn   11     Green Hope   19:38.1   6:19       30
142   Liam Bloom   9     Oakton   19:38.6   6:19   97   3
143   Kieran Bailey   10     Millbrook   19:40.4   6:19       11
144   Jace Larsen   10     Sanderson   19:40.7   6:19   98   1
145   Andrew Marshall   9     Green Hope   19:41.3   6:20       31
146   Ryan Grotheer   9     Apex   19:41.5   6:20       8
147   Nathan Boris   9     Leesville Road   19:42.3   6:20   99   5
148   Johnny Sprink   12     Green Hope   19:42.3   6:20       25
149   Cameron Davis   12     Apex   19:42.9   6:20       9
150   Sam Petersen   11     Green Hope   19:43.5   6:20       2
151   Quinn Conrad   9     Leesville Road   19:43.6   6:20   100   6
152   Julian Lobo   10     Green Hope   19:44.8   6:21       34
153   Mark Robinson   10     Green Hope   19:45.5   6:21       35
154   Guildaub Damien   11     Cary   19:45.9   6:21   101   7
155   Thomas Walsh   10     Green Hope   19:46.7   6:21       36
156   Donavin Smith   10     South View   19:46.9   6:21   102   5
157   Forrest Hurley   10     Durham School of the Arts   19:47.9   6:22   103   2
158   Sergio Capula   10     Broughton   19:48.1   6:22       11
159   William Lam   9     Broughton   19:48.3   6:22       12
160   Sam Harris   12     Grimsley   19:48.4   6:22   104   1
161   Banks Scudder   9     Millbrook   19:49.8   6:22       12
162   Ethan Walls   9     Oakton   19:52.3   6:23   105   4
163   Devin Jones   12     Richlands   19:52.6   6:23   106   1
164   Ben Grimes   10     Apex   19:56.4   6:24       10
165   David Poling   11     Green Hope   19:56.5   6:24       37
166   Daniel Morales   9     Oakton   19:57.8   6:25   107   5
167   Evan Cao   11     Oakton   19:58.4   6:25   108   6
168   Kyle Thomas   10     East Chapel Hill   19:59.7   6:25       8
169   Nathan Schwartz   11     Mallard Creek   20:00.8   6:26   109   1
170   Ethan Glass   9     Oakton   20:01.2   6:26   110   7
171   Jarod Johnson   12     Apex   20:02.3   6:26       11
172   Jack Applin   9     Handley   20:04.0   6:27   111   1
173   Tommy Craig   10     Oakton   20:04.3   6:27       8
174   Kyle Courtemanche   12     Green Hope   20:06.8   6:28       38
175   Jason Gann   12     Grimsley   20:07.3   6:28   112   2
176   Vince Figueroa   11     Wake Forest   20:07.6   6:28   113   3
177   Cameron Lyons   10     Green Hope   20:07.9   6:28       39
178   Azavier Frazier   10     East Chapel Hill   20:09.2   6:29       9
179   Daniel Borger   9     Apex   20:09.5   6:29       12
180   Hiromu Koyama   9     Green Hope   20:09.9   6:29       40
181   Jacob Gundry   10     Wake Forest   20:11.6   6:29   114   4
182   Andy Smith   12     Apex   20:12.1   6:30       13
183   Justin Polonio   9     Green Hope   20:12.6   6:30       41
184   Paul Griffin   12     Handley   20:12.8   6:30   115   2
185   Kyle Blue   12     Sanderson   20:13.3   6:30   116   2
186   Brokks Hudson   11     Mallard Creek   20:14.8   6:30   117   2
187   Caleb McNabb   11     Mallard Creek   20:15.1   6:31   118   3
188   Mark Killmeyer   9     Cary   20:17.0   6:31       8
189   Stephen Poupart   10     Wake Forest   20:17.6   6:31   119   5
190   Brian Odom   9     South View   20:19.3   6:32   120   6
191   Kenan Murray   9     Oakton   20:19.5   6:32       9
192   Suhail Seidi   10     South View   20:19.5   6:32   121   7
193   Jackson Astraikis   10     Durham School of the Arts   20:19.8   6:32   122   3
194   Enrico Giovanardi   11     Green Hope   20:25.8   6:34       42
195   Jason Jin   10     Green Hope   20:27.8   6:34       43
196   Caleb Lea   9     Chapel Hill   20:29.7   6:35       19
197   Kyle Deleon   9     South View   20:30.3   6:35       8
198   Zach Guan   11     Green Hope   20:30.6   6:35       44
199   Jason McFadden   10     Quince Orchard   20:30.9   6:35   123   5
200   Nicholas Kriz   10     Oakton   20:30.9   6:35       10
201   Ben Lenox   9     Chapel Hill   20:31.4   6:36       20
202   Daniel Hadar   9     Chapel Hill   20:31.7   6:36       21
203   Garrett Felix   10     Handley   20:32.4   6:36   124   3
204   Duffy Chris   11     Cary   20:34.1   6:37       9
205   Sam Moody   9     Broughton   20:36.4   6:37       13
206   Chandler Norris   10     Sanderson   20:37.3   6:38   125   3
207   Sammy Novick   10     Sanderson   20:37.7   6:38   126   4
208   Lance Dorman   10     Grimsley   20:38.0   6:38   127   3
209   Anthony Rader   11     Oakland Mills   20:39.5   6:38   128   4
210   Brycen Dalmon         Rolesville   20:40.5   6:39   129   1
211   Max Smith   11     Winston Churchill   20:41.4   6:39       12
212   John Hobson   11     Wake Forest   20:41.6   6:39   130   6
213   Tom Phillips   9     Grimsley   20:42.0   6:39   131   4
214   Shoji Moto   11     Chapel Hill   20:43.5   6:40       22
215   Andrew Bowers   10     Wake Forest   20:44.9   6:40   132   7
216   Terry Howell   11     Mallard Creek   20:45.8   6:40   133   4
217   Will Feddern   9     Green Hope   20:46.2   6:41       45
218   Ryan Lambert   9     Handley   20:46.3   6:41   134   4
219   Jake Torian   10     Handley   20:47.1   6:41   135   5
220   Lam Ngo   9     Cary   20:47.5   6:41       10
221   Simon Griggs   9     Apex   20:48.0   6:41       14
222   Evan Delvecchio   11     Green Hope   20:48.7   6:41       46
223   Thomas Reed   9     Wake Forest   20:49.0   6:41       8
224   Alec Pompeo   11     Apex   20:49.9   6:42       15
225   Brennen Oliver   10     Lake Norman   20:50.7   6:42   136   1
226   Matthew Einsmann   9     Green Hope   20:51.0   6:42       47
227   Kobe Jacobs   10     South View   20:51.0   6:42       9
228   Zach Carr   11     Oakland Mills   20:52.2   6:43   137   5
229   Connor Root   10     Millbrook   20:52.9   6:43       13
230   Avery Willis         Rolesville   20:56.0   6:43   138   2
231   Michael Nguyen   12     Green Hope   20:57.4   6:44       48
232   Nate Bechetti   12     Oakland Mills   20:58.4   6:44   139   6
233   Tristan Catropa   10     Lake Norman   20:58.4   6:44   140   2
234   Nate Olen         Quince Orchard   20:58.7   6:44   141   6
235   Mitchell Hedrick   12     Grimsley   20:59.8   6:45   142   5
236   Joshua Cannon   9     Chapel Hill   21:01.5   6:45       23
237   Joel Bernstein   10     Oakland Mills   21:02.2   6:46   143   7
238   Diwani Robinson   11     Research Triangle   21:03.0   6:46   144   3
239   Justin Olivas   10     South View   21:06.0   6:47       10
240   Luke Colwell   11     Apex   21:06.3   6:47       16
241   Dillon Patel   9     Green Hope   21:07.3   6:47       49
242   Patrick Dunn   9     Green Hope   21:08.2   6:48       50
243   Nathan Poupart   10     Wake Forest   21:09.1   6:48       9
244   Kendell Adson   10     Oakland Mills   21:10.8   6:48       8
245   Joel McKinney   9     Apex   21:11.5   6:49       17
246   Thomas Duke         SE Guilford   21:11.6   6:49   145   1
247   Michael Lee   10     Green Hope   21:12.1   6:49       51
248   Coleman Lemoine   9     Chapel Hill   21:12.2   6:49       24
249   Brian Wan   11     Green Hope   21:14.4   6:50       52
250   Joshua Harris   9     Green Hope   21:16.0   6:50       53
251   Logan Newell   12     SE Guilford   21:16.2   6:50   146   2
252   Nathan Bernacki   11     Durham School of the Arts   21:17.0   6:51   147   4
253   Azzel Almandarez   10     South View   21:17.5   6:51       11
254   Caleb Patel   11     Mallard Creek   21:17.6   6:51   148   5
255   Ryan Kleissler   12     Chapel Hill   21:18.9   6:51       25
256   Sean Jenkins   12     Apex   21:20.0   6:51       18
257   Rithik Sudhini   10     Green Hope   21:20.6   6:52       54
258   Ben Soderling   11     Chapel Hill   21:20.9   6:52       26
259   Jacob Jones   9     South View   21:21.0   6:52       12
260   Andrew Rand   9     Richlands   21:21.9   6:52   149   2
261   Fred Hrinko   10     Oakton   21:22.3   6:52       11
262   David Liu   9     Green Hope   21:22.4   6:52       55
263   Nicholas Jeffrey   10     Green Hope   21:23.1   6:53       56
264   Gus Wagner   10     Lake Norman   21:23.2   6:53   150   3
265   Orion Wynblatt   12     Lake Norman   21:23.3   6:53   151   4
266   michael nunn   12     SE Guilford   21:23.4   6:53   152   3
267   Nishant Starr   11     Green Hope   21:25.1   6:53       57
268   Bradley Dalton   9     Sanderson   21:26.6   6:53   153   5
269   Hayden Williford   9     Green Hope   21:27.7   6:54       58
270   Donnie Freeman   9     Grimsley   21:29.8   6:54   154   6
271   Ben Layko   10     Apex   21:30.8   6:55       19
272   Collin Townsend   10     Wake Forest   21:31.4   6:55       10
273   Bert Scott   12     Green Hope   21:33.2   6:56       59
274   Dhruv Atma   10     Mallard Creek   21:33.7   6:56   155   6
275   Blake Jones   11     Mallard Creek   21:34.5   6:56   156   7
276   Jamell Morehead   11     SE Guilford   21:37.0   6:57   157   4
277   Greyson Radcliffe   10     Oakton   21:39.0   6:58       12
278   Andrew Perciaccante   10     Sanderson   21:39.5   6:58   158   6
279   Anthony Rrie         Rolesville   21:39.8   6:58   159   3
280   Ismail Khan   9     Apex   21:40.0   6:58       20
281   Derek Sayadian   9     Oakton   21:40.6   6:58       13
282   Jared Lockhart   10     Wake Forest   21:41.6   6:58       11
283   Davis Felton   10     Sanderson   21:42.5   6:59   160   7
284   Alex Rodes   9     Green Hope   21:43.2   6:59       60
285   Preston Lalicker   9     Apex   21:43.6   6:59       21
286   Dhawal Bhatt   10     Green Hope   21:43.6   6:59       61
287   Matthew Snyder         Rolesville   21:43.7   6:59   161   4
288   Cooper Lohr   10     Green Hope   21:43.9   6:59       62
289   Aryan Anerao   9     Green Hope   21:44.9   6:59       63
290   Austin Simons   11     Grimsley   21:45.5   7:00   162   7
291   Arman Jahromi   9     Green Hope   21:47.1   7:00       64
292   Spencer White   9     Green Hope   21:48.6   7:01       65
293   Lawson Rudisill   12     Grimsley   21:52.8   7:02       8
294   Victor Yeh   9     Green Hope   21:56.3   7:03       66
295   Isaac Lanzon   10     Wake Forest   21:57.0   7:03       12
296   Zach Woodard   11     Richlands   21:57.7   7:03   163   3
297   Austin Panameno   12     Wake Forest   21:57.9   7:03       13
298   Andru Orr   12     Millbrook   21:59.4   7:04       14
299   Jason Easterling   10     Green Hope   22:01.1   7:05       67
300   Faltz Michael   9     Cary   22:02.4   7:05       11
301   Tim Brumbaugh   12     Oakland Mills   22:05.3   7:06       9
302   Adam Wenzel   10     Millbrook   22:11.7   7:08       15
303   Abhi Chandra   9     Green Hope   22:12.0   7:08       68
304   David Granger   10     Apex   22:15.8   7:09       22
305   James Muncy   10     South View   22:17.5   7:10       13
306   Ethan Mock   12     Durham School of the Arts   22:18.4   7:10   164   5
307   Austin Snyder   10     Green Hope   22:18.4   7:10       69
308   Brian Hebert   9     Oakland Mills   22:20.0   7:11       10
309   Tyrus Siegfried   10     Lake Norman   22:21.8   7:11   165   5
310   Hisham Masood   12     Green Hope   22:23.1   7:12       70
311   Daniel Lindsay   10     Green Hope   22:25.4   7:12       71
312   Cooper Van Ness   9     Wake Forest   22:26.4   7:13       14
313   Jason Koshnick   9     Richlands   22:27.3   7:13   166   4
314   Jack McLaughlin   9     Green Hope   22:27.4   7:13       72
315   Jonas Trepanier   9     Research Triangle   22:28.5   7:13   167   4
316   Jeff Jones   11     Millbrook   22:30.6   7:14       16
317   Aaron Rand   12     Richlands   22:31.8   7:14   168   5
318   Jackson Lynch   10     Millbrook   22:31.8   7:14       17
319   Kevin Bailey   9     Millbrook   22:33.4   7:15       11
320   Thaddeus McGill   10     Mallard Creek   22:34.2   7:15       8
321   Aaron Smotherman   9     Research Triangle   22:35.0   7:15   169   5
322   Christopher Harris   10     Durham School of the Arts   22:39.8   7:17   170   6
323   Samuel Spruill   12     Wake Forest   22:41.6   7:18       15
324   Beckles Tyshon   9     Cary   22:46.1   7:19       12
325   Enrico Degan   9     Research Triangle   22:53.1   7:21   171   6
326   Andrew Burgess   9     SE Guilford   22:55.0   7:22   172   5
327   Michael Kirby   12     Reynolds A.C.   22:56.1   7:22   173   1
328   Austin Beck   9     South View   23:00.0   7:23       14
329   Charlie Klappenbach   10     Research Triangle   23:00.1   7:24   174   7
330   Daniel Wascoe   9     Reynolds A.C.   23:02.0   7:24   175   2
331   Carlos Cifuentes   11     Oakland Mills   23:04.4   7:25       11
332   Carter Horstmann         Rolesville   23:09.2   7:27   176   5
333   Jason Holt   12     Millbrook   23:10.9   7:27       19
334   Jack Doganieri   10     Mallard Creek   23:17.6   7:29       9
335   Michael Brooks   9     South View   23:18.1   7:30       15
336   Jake Mittag   11     Sanderson   23:19.4   7:30       8
337   Marcus Boggs   9     Lee County   23:21.8   7:30   177   1
338   Tanner Burge   11     South View   23:27.4   7:32       16
339   Hayes Almond   10     Green Hope   23:34.3   7:35       73
340   Brandon Crews         Pine Forest   23:37.5   7:36       1
341   Jared Haggett   9     Mallard Creek   23:37.7   7:36       10
342   Logan Boeshore   9     Reynolds A.C.   23:44.1   7:38   178   3
343   Mico Edralin   9     Lee County   23:47.8   7:39   179   2
344   Avery Freeman   9     Richlands   23:48.1   7:39   180   6
345   Anthony Roman   10     Richlands   23:49.8   7:40   181   7
346   Giovanni Cavalotto         Rolesville   23:54.5   7:41   182   6
347   TJ Weiss   11     Green Hope   23:59.7   7:43       74
348   Jason McSweeney   10     Oakland Mills   24:04.3   7:44       12
349   Timothy Downs   9     Green Hope   24:09.0   7:46       75
350   Sam Hommel   11     Oakland Mills   24:15.9   7:48       13
351   Jamie West   9     Reynolds A.C.   24:17.7   7:49   183   4
352   Carter Voglesang   9     Lee County   24:21.6   7:50   184   3
353   Mustafa Syed   11     Oakland Mills   24:24.8   7:51       14
354   Kory Riemer   10     Oakland Mills   24:25.6   7:51       15
355   Cody Grenier   10     South View   24:31.4   7:53       17
356   Anthony Skinner   11     Mallard Creek   24:42.8   7:57       11
357   Ryan Coffelt   10     Handley   24:46.0   7:58   185   6
358   Alabi Orisadele         Rolesville   24:46.7   7:58   186   7
359   Christopher Colucci         Rolesville   25:01.8   8:03       8
360   Griffin Honea   9     Reynolds A.C.   25:06.3   8:04   187   5
361   Elias Weiss   10     Mallard Creek   25:09.4   8:05       12
362   Ethan Zovko   10     Oakland Mills   25:11.0   8:06       16
363   Fabria Ashley         Pine Forest   25:19.2   8:08       2
364   Jonathan Underkoffler   10     Millbrook   25:21.1   8:09       20
365   Eric Little   9     Millbrook   25:24.9   8:10       21
366   James Simmons   11     Richlands   25:25.2   8:10       8
367   Garrison Stewart   10     Mallard Creek   25:42.3   8:16       13
368   Noah Deppong   11     Cary   25:46.0   8:17       13
369   Thoams Mattaboni   11     Cary   26:17.2   8:27       14
370   Marcus Gibbs   11     Millbrook   26:27.0   8:30       22
371   Michael Holland   12     Mallard Creek   26:32.8   8:32       14
372   Christopher Holt   12     Millbrook   26:37.9   8:34       23
373   Vincent Parsons   11     Oakland Mills   26:58.5   8:40       17
374   Cooper Kimble   11     Cary   26:58.7   8:40       15
375   Ian Feely         Rolesville   27:07.0   8:43       9
376   Alejandro Torres   11     Mallard Creek   27:27.2   8:50       15
377   Grasse Oliver   11     Cary   27:34.5   8:52       16
378   Dominic Andrus   9     Richlands   27:46.1   8:56       9
379   Briggs Yoder   9     Reynolds A.C.   29:35.4   9:31   188   6
380   Michael Parsons   11     Oakland Mills   30:00.3   9:39       18
381   Brian Lopez   11     Lee County   30:02.6   9:40   189   4
382   Damien Gomez   9     Lee County   30:06.3   9:41   190   5
383   Hamzah Syed   9     Oakland Mills   32:15.8   1:22       19
Summary Team Scores          
Pl   Team   Pts     #In  
1   Green Hope   15     7  
2   Chapel Hill   91     7  
3   Broughton   100     7  
4   Weddington   148     7  
5   Ocean Lakes   162     7  
6   Bethesda-Chevy Chase   170     5  
7   Winston Churchill   180     7  
8   Millbrook   200     7  
9   East Chapel Hill   222     7  
10   Cary   268     7  
11   Apex   295     7  
12   Leesville Road   314     6  
13   Quince Orchard   380     6  
14   South View   416     7  
15   Oakton   491     7  
16   Wake Forest   496     7  
17   Oakland Mills   527     7  
18   Durham School of the Arts   609     6  
19   Grimsley   616     7  
20   Sanderson   618     7  
21   Handley   619     6  
22   Mallard Creek   625     7  
23   Research Triangle   644     7  
24   Lake Norman   742     5  
25   Richlands   752     7  
26   Rolesville   763     7  
27   SE Guilford   772     5  
28   Reynolds A.C.   896     6  
29   Lee County   919     5  
    Pine Forest   NTS     2  
Event    
Girls 5k Run CC JV Red JV  
Athlete Results                          
Place   Athlete   Yr     Team   Time   Pace   Pts   TmPl
1   Maggie Springer   9     Chapel Hill   20:09.8   6:29   1   1
2   Lilly Crook   9     Chapel Hill   20:15.4   6:31   2   2
3   Anaiah Little-Diop   10     Bethesda-Chevy Chase   20:20.7   6:32   3   1
4   Lauren Nery   10     Ocean Lakes   20:24.0   6:34   4   1
5   Scout Hayashi   10     Chapel Hill   20:30.8   6:35   5   3
6   Natalie Kubicki   10     Ocean Lakes   20:33.2   6:36   6   2
7   Laura Grabarczyk   10     Ocean Lakes   20:35.8   6:37   7   3
8   Emmy Trowell   10     Broughton   20:58.8   6:44   8   1
9   Mandy Odom   10     Oakton   21:01.5   6:45   9   1
10   EJ Fuller   9     Broughton   21:02.1   6:46   10   2
11   Raquel Ruiter   9     Chapel Hill   21:04.4   6:46   11   4
12   Anna Dillon   11     Broughton   21:06.0   6:47   12   3
13   Jane Griffin   10     Bethesda-Chevy Chase   21:10.1   6:48   13   2
14   Sarah Grimes   10     Broughton   21:16.8   6:50   14   4
15   Rachel Navarro   12     Millbrook   21:17.2   6:51   15   1
16   Madeleine Mount-Cors   10     Chapel Hill   21:17.5   6:51   16   5
17   Rebecca Woodhouse   10     Oakton   21:19.3   6:51   17   2
18   Bryna Loranger   12     Chapel Hill   21:26.7   6:53   18   6
19   Kelsey Charbeneau   10     Ocean Lakes   21:27.9   6:54   19   4
20   Molly Dillon   11     Broughton   21:28.8   6:54   20   5
21   Lena Cohen   10     Chapel Hill   21:29.6   6:54   21   7
22   Savannah Bowers   9     Ocean Lakes   21:34.4   6:56   22   5
23   Anne Marie Stonehouse   12     Broughton   21:35.4   6:56   23   6
24   Gedia Ahmed   11     Apex   21:39.0   6:58   24   1
25   Lauren Kronheim   12     Bethesda-Chevy Chase   21:41.4   6:58   25   3
26   Gabriela Jeliazkov   9     Bethesda-Chevy Chase   21:42.8   6:59   26   4
27   Mia Hoover   9     Chapel Hill   21:50.2   7:01       8
28   Madison Owings   11     Apex   21:51.4   7:02   27   2
29   julia perkins   12     Chapel Hill   21:57.5   7:03       9
30   Roxane Bolon   9     Chapel Hill   21:57.7   7:03       10
31   Gabriella Capizzi   9     Bethesda-Chevy Chase   22:02.0   7:05   28   5
32   Madigan Clossick   10     Chapel Hill   22:06.4   7:06       11
33   Lizzie Mabe   9     Chapel Hill   22:08.1   7:07       12
34   Krissy Piecynski   10     Ocean Lakes   22:11.5   7:08   29   6
35   Savannah Fraleigh   12     Leesville Road   22:15.0   7:09   30   1
36   Reilyn Gaglione   10     Cary   22:15.8   7:09   31   1
37   Audrey-Ann LeBron   9     Oakton   22:17.4   7:10   32   3
38   Brienna Kane   12     Broughton   22:17.5   7:10   33   7
39   Leah Behrends   11     Leesville Road   22:19.2   7:11   34   2
40   Emily Fang   9     Oakton   22:19.7   7:11   35   4
41   Grace Beeman   10     Oakton   22:22.4   7:11   36   5
42   Lindsay Hayden   9     Apex   22:32.3   7:15   37   3
43   Sienna Morgan   9     Grimsley   22:36.0   7:16   38   1
44   Lillie Moore   10     Broughton   22:36.0   7:16       8
45   Sarah Ferriter   11     Chapel Hill   22:37.7   7:16       13
46   Annie Sharkey   12     Bethesda-Chevy Chase   22:41.5   7:18   39   6
47   Sophie Kurowski   9     Sanderson   22:43.1   7:18   40   1
48   Gloria Lee   10     Oakton   22:44.1   7:19   41   6
49   Abby Hemming   9     Leesville Road   22:45.5   7:19   42   3
50   Ellie Maher   10     Weddington   22:48.0   7:20       1
51   Anna Viele   9     Weddington   22:48.2   7:20       2
52   Madison Purviance   9     Weddington   22:48.9   7:20       3
53   Madison Mitchell   11     Apex   22:50.0   7:21   43   4
54   Jenna Bateman   12     Chapel Hill   22:50.1   7:21       14
55   Megan Partridge   9     Apex   22:55.3   7:22   44   5
56   Justine Billings   12     Apex   23:02.4   7:24   45   6
57   Cindy Vo   12     Broughton   23:07.3   7:26       9
58   Tate Horman         Terry Sanford   23:09.8   7:27   46   1
59   Sarah Craig   12     Oakton   23:10.3   7:27   47   7
60   Angie Cherikos   11     Oakton   23:10.8   7:27       8
61   Gabrielle Fontenot   10     Leesville Road   23:11.2   7:27   48   4
62   Avery Andolina   10     Apex   23:11.8   7:27   49   7
63   Melissa Choi   10     Oakton   23:11.9   7:27       9
64   Jenna Devenouges   11     Apex   23:13.6   7:28       8
65   Sloan Gunter   9     Broughton   23:16.5   7:29       10
66   Caroline Tuttle   11     Apex   23:18.7   7:30       9
67   Allison Fagan   11     Winston Churchill   23:21.1   7:30   50   1
68   Lindsay Lehman   12     Leesville Road   23:24.6   7:31   51   5
69   Rhodes Neese   9     Grimsley   23:26.1   7:32   52   2
70   Erika Newman   9     Weddington   23:26.4   7:32       4
71   Susannah Lohmann   12     East Chapel Hill   23:29.4   7:33   53   1
72   Izzy Drake   10     East Chapel Hill   23:29.7   7:33   54   2
73   Ella Reifsnyder   12     East Chapel Hill   23:29.9   7:33   55   3
74   Claire Tracey   10     Oakton   23:30.9   7:33       10
75   Taylor Carswell   10     Apex   23:31.6   7:34       10
76   Isabel Srour   11     Winston Churchill   23:33.8   7:34   56   2
77   Cho-Lin Leung   9     Winston Churchill   23:33.8   7:34   57   3
78   Meghan Schmalzbauer   12     Apex   23:34.2   7:35       11
79   Netra Sivanandan   10     Oakton   23:34.9   7:35       11
80   Hannah Ashe   11     Winston Churchill   23:35.3   7:35   58   4
81   Katie Olson   11     Sanderson   23:37.9   7:36   59   2
82   Jesse Edwards   11     Apex   23:38.3   7:36       12
83   Natalie Hickerson   9     Chapel Hill   23:41.6   7:37       15
84   Olivia Fernandez   10     Durham School of the Arts   23:43.3   7:38   60   1
85   Olivia Parsons   11     Broughton   23:45.1   7:38       11
86   Alma Rostagni   9     Durham School of the Arts   23:46.8   7:39   61   2
87   Deanna Bucy-Anderson   10     Chapel Hill   23:47.9   7:39       16
88   Ashlyn Magee         Terry Sanford   23:51.9   7:40   62   2
89   Marin Bordinger   9     Grimsley   23:53.5   7:41   63   3
90   Sarah Weber   11     Wake Forest   23:53.9   7:41   64   1
91   Emmie Voelkel   10     Oakton   23:54.2   7:41       12
92   Madeleine Sherer   11     Wake Forest   23:55.8   7:41   65   2
93   Grace Boney   10     Broughton   23:57.4   7:42       12
94   Gwenyth Asbury   11     Winston Churchill   23:59.1   7:43   66   5
95   Shirley Garrett   12     Durham School of the Arts   24:04.8   7:44   67   3
96   Natalie Williford         Terry Sanford   24:06.0   7:45   68   3
97   Ashley Brown   11     Millbrook   24:06.4   7:45   69   2
98   Alice Qiu   9     Winston Churchill   24:09.8   7:46   70   6
99   Abi Conger         Leesville Road   24:11.3   7:47   71   6
100   Emma Phelps   9     Oakton   24:12.0   7:47       13
101   Reghan Flores   9     Wake Forest   24:12.3   7:47   72   3
102   Emma Cochrane   11     Reynolds A.C.   24:12.9   7:47   73   1
103   Kate Colores   11     Millbrook   24:13.0   7:47   74   3
104   Caitlin Allison   11     Leesville Road   24:13.5   7:47   75   7
105   Emily Yarborough         Terry Sanford   24:15.4   7:48   76   4
106   Andrea Mesa   10     Apex   24:15.8   7:48       13
107   Abbey Mitchell   9     Grimsley   24:18.1   7:49   77   4
108   Allyson Dewey   12     Apex   24:20.0   7:49       14
109   Gillie Weeks   10     Chapel Hill   24:21.9   7:50       17
110   Emma Kay Massey   10     Broughton   24:22.7   7:50       13
111   Paige Nease   10     Durham School of the Arts   24:25.9   7:51   78   4
112   Elena Geer   12     Reynolds A.C.   24:27.2   7:52   79   2
113   Caitlin Criner   11     Sanderson   24:27.2   7:52   80   3
114   Jane Cochrane   9     Reynolds A.C.   24:32.0   7:53   81   3
115   Audrey Tannous Taylor   9     Durham School of the Arts   24:32.7   7:53   82   5
116   Caroline Bernard   10     Sanderson   24:32.9   7:53   83   4
117   Bella Cude   9     Durham School of the Arts   24:33.5   7:54   84   6
118   Valerie Lucas   11     Sanderson   24:35.3   7:54   85   5
119   Miranda Wonsch   11     South View   24:35.9   7:54   86   1
120   Claire Wilson   9     Grimsley   24:36.0   7:55   87   5
121   Catriona Dick   11     Grimsley   24:36.2   7:55   88   6
122   Jessie Johnston   10     Cary   24:37.8   7:55   89   2
123   Kelly Dunlap   12     Oakton   24:39.3   7:56       14
124   Ellie Bromley   9     Apex   24:40.0   7:56       15
125   Jade Stauss   9     East Chapel Hill   24:40.4   7:56   90   4
126   Aurielle Witherspoon   11     South View   24:45.2   7:58   91   2
127   Anna Carlson   11     Durham School of the Arts   24:49.9   7:59   92   7
128   LuLu Van Hook   9     Chapel Hill   24:50.1   7:59       18
129   Elizabeth McSoley   12     Sanderson   24:50.1   7:59   93   6
130   Bailey White   12     Apex   24:51.8   7:59       16
131   Sarah Liebold   9     Cary   24:53.6   8:00   94   3
132   Dana Ronin   9     Winston Churchill   24:53.6   8:00   95   7
133   Abby Lewis   12     Apex   24:54.2   8:00       17
134   Kaylee Saaranen   12     Millbrook   24:54.5   8:00   96   4
135   Emma Kunkel   11     Chapel Hill   24:54.6   8:00       19
136   Aliza Tomkoski   12     Apex   24:56.0   8:01       18
137   Katie McKinnon   9     Chapel Hill   24:58.3   8:02       20
138   Talia Weaver   10     Winston Churchill   24:59.9   8:02       8
139   Ella Newman   9     Oakton   25:06.8   8:04       15
140   Maggie Hodge         Terry Sanford   25:07.9   8:05   97   5
141   Elizabeth Eberst   10     Chapel Hill   25:11.0   8:06       21
142   Aubeney Phillips   11     South View   25:13.4   8:07   98   3
143   Abby Moonga   12     South View   25:18.0   8:08   99   4
144   Madeline Baker         Terry Sanford   25:20.9   8:09   100   6
145   Hannah Yarborough         Terry Sanford   25:21.9   8:09   101   7
146   Emma McGrath   11     Millbrook   25:22.9   8:09   102   5
147   Tessa Mannell         Terry Sanford   25:24.2   8:10       8
148   Janelle Prsauro         Lake Norman   25:27.6   8:11   103   1
149   Ally Churchill   11     Grimsley   25:30.4   8:12   104   7
150   Becka McMorris   9     Rolesville   25:31.6   8:12       1
151   Sydney Mitchell   9     Apex   25:32.0   8:13       19
152   Nisha Hall   10     South View   25:32.9   8:13   105   5
153   Allison Farrell   12     Apex   25:34.5   8:13       20
154   Mikayla Massey   9     South View   25:35.5   8:14   106   6
155   Caitlin Muddiman   12     Apex   25:36.2   8:14       21
156   Rebecca Coletti   12     Sanderson   25:36.5   8:14   107   7
157   Mary Beth Sholtis   12     Apex   25:38.6   8:15       22
158   Maggie Duffy   9     Sanderson   25:38.9   8:15       8
159   Katie Gorman   11     Reynolds A.C.   25:41.2   8:16   108   4
160   Daisy Lawing   12     Reynolds A.C.   25:42.3   8:16   109   5
161   Ann Elkins   12     Sanderson   25:43.1   8:16       9
162   Christine Mirabal   12     Reynolds A.C.   25:45.1   8:17   110   6
163   Yiuwin Yin   10     Reynolds A.C.   25:46.4   8:17   111   7
164   Maddie Allred   10     Sanderson   25:50.3   8:18       10
165   Ciara Mayes   9     Reynolds A.C.   25:51.4   8:19       8
166   Kathryn Ellis   10     Lake Norman   26:00.7   8:22   112   2
167   Isabelle Kaufmann   11     Sanderson   26:01.4   8:22       11
168   Wallace Cameron         Terry Sanford   26:01.6   8:22       9
169   Kaleigh Needer   10     Reynolds A.C.   26:07.7   8:24       9
170   Rachel McKinney   12     Apex   26:08.0   8:24       23
171   Kara Barnes   11     Reynolds A.C.   26:08.2   8:24       10
172   Laney Kimble   10     Cary   26:11.1   8:25   113   4
173   Sabra Meyer         Terry Sanford   26:12.2   8:26       10
174   Isabelle Pasley   10     Sanderson   26:22.5   8:29       12
175   Justice Stewart   11     Mallard Creek   26:24.0   8:29   114   1
176   Danielle Drury   12     South View   26:25.2   8:30   115   7
177   Rachel Strawn   9     Sanderson   26:27.8   8:30       13
178   Michelle Strawn   12     Sanderson   26:33.5   8:32       14
179   Melissa Murry   10     Wake Forest   26:33.9   8:32   116   4
180   Megan Proudfoot   9     Millbrook   26:35.3   8:33   117   6
181   Carmen Hedrick   9     Grimsley   26:43.9   8:36       8
182   Melissa Guemple   10     Apex   26:45.1   8:36       24
183   Olatz Gonzalez   11     Wake Forest   26:45.9   8:36   118   5
184   Katie Krull   10     Millbrook   26:47.5   8:37   119   7
185   Ashleigh Shelton         Lake Norman   26:48.5   8:37   120   3
186   Jessica Wynblatt         Lake Norman   26:48.6   8:37   121   4
187   Lauren Ruckman         Lake Norman   26:50.4   8:38   122   5
188   Alessandra Lewis         Lake Norman   26:52.6   8:38   123   6
189   Annie Baker         Terry Sanford   26:56.6   8:40       11
190   Oluwaseun Sule   9     Oakland Mills   27:01.1   8:41       1
191   Enyele Goveo   10     South View   27:07.3   8:43       8
192   Mickale Murphy         Lake Norman   27:08.1   8:44   124   7
193   Elly Thompson   12     Mallard Creek   27:08.2   8:44   125   2
194   Delaney Skeen   9     Mallard Creek   27:26.8   8:49   126   3
195   Laura Hall   10     Cary   27:31.6   8:51   127   5
196   Alexa Schubert   11     SE Guilford   27:36.3   8:53   128   1
197   Ella Asebes   9     Sanderson   27:42.1   8:55       15
198   Paige Hammond   12     Mallard Creek   27:45.8   8:55   129   4
199   Jamie Cochran   12     SE Guilford   27:49.3   8:57   130   2
200   Megan Zalesky   9     Chapel Hill   27:49.7   8:57       22
201   McKenzie Gore         Terry Sanford   27:53.4   8:58       12
202   Grace Phelps   10     Rolesville   27:55.0   8:59       2
203   Sophia Rumford   11     Millbrook   27:56.2   8:59       8
204   Sophie Pippin   10     Reynolds A.C.   28:00.4   9:00       11
205   Juwariyah Sabr   10     SE Guilford   28:08.2   9:03   131   3
206   Abbey Griffin   9     SE Guilford   28:20.0   9:07   132   4
207   Bryanna Blackmon   10     SE Guilford   28:24.4   9:08   133   5
208   Tikayla Crawford   10     South View   28:34.7   9:11       9
209   Riley Harris   10     Reynolds A.C.   28:42.5   9:14       12
210   Jasmyne Ray   11     South View   28:50.4   9:16       10
211   Ara Gahan   11     Oakland Mills   28:52.4   9:17       2
212   Haley Knight   10     Reynolds A.C.   28:55.2   9:18       13
213   Samantha Donovan   11     Oakland Mills   29:01.2   9:20       3
214   Abby Ryan         Terry Sanford   29:24.3   9:27       13
215   Janessa Faison   10     South View   29:24.9   9:27       11
216   Hannah Cummings   9     Lee County   29:36.8   9:31   134   1
217   Sydney Harrington   9     Cary   29:39.8   9:32   135   6
218   Maggie McCray   12     Cary   29:40.9   9:32   136   7
219   Taylor Tedder   11     Sanderson   29:49.0   9:35       16
220   Samantha Dowdy   11     Lee County   30:10.4   9:42   137   2
221   Ashely Lewis   11     Millbrook   30:13.2   9:43       9
222   Alyssa Townsend   9     Apex   30:22.0   9:46       25
223   Erika Bell   11     Rolesville   30:29.5   9:48       3
224   Kristen Cummings   11     Lee County   30:38.1   9:51   138   3
225   Anu Frempong   11     Reynolds A.C.   30:39.2   9:51       14
226   Emily Gulden   9     Reynolds A.C.   30:45.0   9:53       15
227   Sarah Freitag   10     Sanderson   30:59.6   9:58       17
228   Madison Williams   11     Lee County   31:17.1   1:04   139   4
229   Jordan Coppedge   10     Sanderson   31:18.3   1:04       18
230   Madisen Peek   9     Lee County   31:26.2   1:07   140   5
231   Da Nija Quick   9     Lee County   31:28.0   1:07   141   6
232   Chidubum Nwakuche         Rolesville   31:34.5   1:09       4
233   Savannah Cabe   11     Lee County   31:58.9   1:17   142   7
234   Kate Rigsbee   9     Mallard Creek   32:18.2   1:23   143   5
235   Kathleen Hunnicutt   9     Cary   32:18.9   1:23       8
236   Mikayla Luke   11     Millbrook   32:25.5   1:26       10
237   Jill Daly   10     East Chapel Hill   33:00.2   1:37   144   5
238   Evelyn Alvarez   9     Lee County   33:39.4   1:49       8
239   MIkaelah Stanley   9     Mallard Creek   34:28.4   1:05   145   6
240   Karlie Kinney   9     Reynolds A.C.   34:48.7   1:12       16
241   Jasmyne Almond   11     Sanderson   36:40.0   1:47       19
242   Kayla Salcedo   11     Oakland Mills   37:51.4   1:11       4
Summary Team Scores          
Pl   Team   Pts     #In  
1   Chapel Hill   35     7  
2   Ocean Lakes   58     6  
3   Broughton   64     7  
4   Bethesda-Chevy Chase   95     6  
5   Oakton   129     7  
6   Apex   175     7  
7   Leesville Road   205     7  
8   Winston Churchill   287     7  
9   Grimsley   317     7  
10   Sanderson   347     7  
11   Durham School of the Arts   348     7  
12   Terry Sanford   349     7  
13   Millbrook   356     7  
14   East Chapel Hill   396     5  
15   Wake Forest   435     5  
16   Reynolds A.C.   450     7  
17   Cary   454     7  
18   South View   479     7  
19   Lake Norman   578     7  
20   Mallard Creek   637     6  
21   SE Guilford   654     5  
22   Lee County   688     7  
    Weddington   NTS     4  
    Rolesville   NTS     4  
    Oakland Mills   NTS     4  
Event    
Boys 5k Run CC Championship  
Athlete Results                          
Place   Athlete   Yr     Team   Time   Pace   Pts   TmPl
1   Connor Lane   11     Cardinal Gibbons   14:59.3   4:49   1   1
2   Jeremy Brown   12     Broughton   15:08.4   4:52   2   1
3   Matthew Conner   12     Weddington   15:24.4   4:57   3   1
4   Mitchell Resor   12     Weddington   15:27.7   4:58   4   2
5   Gable Dershem   11     Cleveland   15:28.8   4:58   5   1
6   Andrew Hally   12     Salesianum   15:32.6   5:00   6   1
7   Connor McDonald   12     East Chapel Hill   15:33.9   5:00   7   1
8   Ben Savino   11     Apex   15:35.5   5:00   8   1
9   David Melville   10     Northern Guilford   15:35.8   5:00   9   1
10   Carlos Torres   12     Marietta   15:37.7   5:01   10   1
11   Paul Arredondo   12     Cape Fear   15:38.9   5:01       1
12   Griffin Mackey   11     Sewickley Academy   15:39.6   5:02       1
13   Miles Clikeman   12     Veritas School   15:39.8   5:02       1
14   Connor Peeples   12     Cardinal Gibbons   15:42.0   5:02   11   2
15   Noah Charles   12     Science Hill   15:43.9   5:03   12   1
16   Robbie Simmons   12     Broughton   15:47.5   5:04   13   2
17   James Gildard   12     East Chapel Hill   15:48.1   5:05   14   2
18   Alex Crigger   11     Science Hill   15:48.3   5:05   15   2
19   Javier Alejandro   12     South View   15:48.5   5:05   16   1
20   Matt Thornton   12     Cary   15:49.2   5:05   17   1
21   Hayden Tullos   11     Marietta   15:50.0   5:05   18   2
22   Khayvonn Benson   12     Marietta   15:52.4   5:06   19   3
23   Ben Patterson   11     Marietta   15:54.9   5:07   20   4
24   Derek Duin   12     Apex   15:55.2   5:07   21   2
25   Lanier Derbyshire   11     Broughton   15:57.0   5:07   22   3
26   John Walker   12     Salesianum   15:58.9   5:08   23   2
27   Sam Grelck   11     Cardinal Gibbons   15:59.3   5:08   24   3
28   Zachary Marchinko   12     Carson Jesse   16:02.8   5:09   25   1
29   Liam Walsh   12     Quince Orchard   16:03.4   5:09   26   1
30   Alex Hazan   12     Weddington   16:03.9   5:09   27   3
31   Ethan Ready   12     East Chapel Hill   16:05.0   5:10   28   3
32   David Savic   12     Marietta   16:06.1   5:10   29   5
33   Ryan Brown   10     Broughton   16:06.2   5:10   30   4
34   Dylan Kannapell   12     Bethesda-Chevy Chase   16:06.7   5:10   31   1
35   Benjamin Baxter   10     Grimsley   16:07.9   5:11   32   1
36   Peyton Barish   10     Green Hope   16:10.6   5:12   33   1
37   Malick Gemechu   12     Science Hill   16:12.6   5:12   34   3
38   George Steinhoff   11     Salesianum   16:13.0   5:12   35   3
39   Tyler Robakiewicz   12     Northern Guilford   16:13.5   5:13   36   2
40   Andrew Brooks   11     Broughton   16:15.5   5:13   37   5
41   Nathan Gamble   11     Leesville Road   16:16.9   5:14   38   1
42   Wyatt Dershem   11     Cleveland   16:18.0   5:14   39   2
43   Finn McBride   10     Green Hope   16:19.0   5:15   40   2
44   Aaron Arslan   12     Handley   16:19.9   5:15   41   1
45   Colton Jordan   12     Weddington   16:20.4   5:15   42   4
46   Kyle Hinson   11     Weddington   16:21.6   5:15   43   5
47   Thomas Little   12     Durham School of the Arts   16:21.9   5:15   44   1
48   Ian Delgado   10     Green Hope   16:22.0   5:15   45   3
49   Lucas Heinzerling   12     Bethesda-Chevy Chase   16:22.1   5:16   46   2
50   Michal Swepson   12     Research Triangle   16:24.2   5:16       1
51   Henry Pehr   12     Green Hope   16:24.4   5:16   47   4
52   Jacob Wells   10     Broughton   16:24.9   5:16   48   6
53   Eric Artrip   12     Leesville Road   16:25.4   5:17   49   2
54   Jack Mastandrea   12     Lake Norman   16:26.4   5:17   50   1
55   Owen States   10     Northern Guilford   16:30.0   5:18   51   3
56   Teddy Frisk   12     Southern Alamance   16:30.2   5:18   52   1
57   Madison Daniel   12     Research Triangle   16:34.0   5:19       2
58   Nick Veilleux   11     Green Hope   16:34.1   5:19   53   5
59   Justin Dorner-Thomas   12     Broughton   16:34.2   5:19   54   7
60   Ben Kearsley   10     Durham School of the Arts   16:35.3   5:20   55   2
61   Andrew Ray   12     Cary   16:36.1   5:20   56   2
62   Kyle Fawzi   11     Panther Creek   16:37.4   5:20   57   1
63   Sawyer Keith   12     Sanderson   16:37.8   5:20   58   1
64   Alec Carlson   12     Panther Creek   16:38.4   5:21   59   2
65   Austin Slowin   12     Grimsley   16:38.5   5:21   60   2
66   Colin Parker   12     Salesianum   16:40.6   5:21   61   4
67   Adam Nakasaka   10     Bethesda-Chevy Chase   16:41.1   5:22   62   3
68   Nat Romaine   10     Chapel Hill   16:41.2   5:22   63   1
69   Sean Wolfe   12     Manchester   16:42.2   5:22   64   1
70   Garrett Ingold   12     Carson Jesse   16:43.4   5:22   65   2
71   Robinson Snider   12     Hoggard   16:44.1   5:23   66   1
72   Mitchell Welter   12     Winston Churchill   16:44.6   5:23   67   1
73   David Lucas   12     Manchester   16:45.6   5:23   68   2
74   Austin Atkinson   11     Mallard Creek   16:45.7   5:23   69   1
75   Grant Doby   11     Carson Jesse   16:46.8   5:23   70   3
76   Eric Vanderford   11     Chapel Hill   16:47.0   5:23   71   2
77   Bailey Autry   12     Wake Forest   16:47.0   5:24   72   1
78   Max Blackburn   12     Chapel Hill   16:47.5   5:24   73   3
79   David Cart   10     Apex   16:47.7   5:24   74   3
80   Matthew Kehn   10     Green Hope   16:48.0   5:24   75   6
81   Brian Huitt   12     Green Hope   16:48.8   5:24   76   7
82   Hayes Derbyshire   11     Broughton   16:49.4   5:24       8
83   Dan Kleissler   12     Chapel Hill   16:50.3   5:25   77   4
84   Jacob Grant   12     Winston Churchill   16:50.3   5:25   78   2
85   Zachary Allen   12     Chapel Hill   16:51.5   5:25   79   5
86   Drake Schwehm   11     Panther Creek   16:53.3   5:26   80   3
87   Cole Hagstrom   11     Green Hope   16:54.1   5:26       8
88   Asa Bloom   12     Salesianum   16:54.2   5:26   81   5
89   Trelek Jones   12     Wake Forest   16:55.6   5:26   82   2
90   Andrew Galamb   12     Leesville Road   16:55.9   5:26   83   3
91   Stuart Holmes   11     Broughton   16:56.3   5:27       9
92   Jason Shefferman   12     Winston Churchill   16:56.7   5:27   84   3
93   Aaron Sisk   12     Grimsley   16:57.9   5:27   85   3
94   Christian McCann   12     Quince Orchard   16:58.3   5:27   86   2
95   Kyle Joyce   11     Apex   16:58.4   5:27   87   4
96   Lawson Benfield   12     Apex   17:00.4   5:28   88   5
97   Harrison Barrett   12     Science Hill   17:01.6   5:28   89   4
98   Jonah Rosenblum   11     Bethesda-Chevy Chase   17:01.7   5:28   90   4
99   Sam Thornton   10     Cardinal Gibbons   17:03.3   5:29   91   4
100   John Delaney   10     Handley   17:04.4   5:29   92   2
101   Lowell Hensgen   9     Cardinal Gibbons   17:04.7   5:29   93   5
102   Michael Keehan   9     Salesianum   17:05.1   5:29   94   6
103   Chris Hassel   11     East Chapel Hill   17:05.4   5:29   95   4
104   Matthew Goldsmith   11     Winston Churchill   17:05.4   5:29   96   4
105   Carson Glatz   11     Weddington   17:05.7   5:29   97   6
106   Jackson Sullivan   12     Britt Jack   17:06.2   5:30   98   1
107   Jeb Phillips   12     Lake Norman   17:06.4   5:30   99   2
108   Javier Aguilar   11     Riverside (NC)   17:06.8   5:30       1
109   Ben Gordon   9     Marietta   17:07.2   5:30   100   6
110   Andrew Akright   11     Manchester   17:07.3   5:30   101   3
111   George Hotelling   9     East Chapel Hill   17:07.4   5:30   102   5
112   Jared Komyatti   10     Panther Creek   17:09.8   5:31   103   4
113   Dylan Koontz   12     Carson Jesse   17:10.5   5:31   104   4
114   Eli Turner   10     Chapel Hill   17:12.3   5:32   105   6
115   Chris Thoms   10     Quince Orchard   17:12.4   5:32   106   3
116   Brent Bailey   10     Ocean Lakes   17:12.8   5:32   107   1
117   Payton Goodwin   12     Southern Alamance   17:14.1   5:32   108   2
118   Ryan Mathes   11     Manchester   17:14.2   5:32   109   4
119   Tristan Isley   12     Southern Alamance   17:14.3   5:32   110   3
120   Sean Nicol   12     Leesville Road   17:15.4   5:33   111   4
121   Josh Simpson   12     Science Hill   17:16.0   5:33   112   5
122   Daniel McAdams   9     Riverside (NC)   17:16.2   5:33       2
123   Evan Owre   11     East Chapel Hill   17:17.9   5:33   113   6
124   Philippe Masson   12     Bethesda-Chevy Chase   17:18.1   5:34   114   5
125   Drew Park   12     Ocean Lakes   17:18.5   5:34   115   2
126   Josh Fry   10     Bethesda-Chevy Chase   17:19.4   5:34   116   6
127   Clayton Watters   12     East Chapel Hill   17:19.5   5:34   117   7
128   James Lundergan   11     Cary   17:20.1   5:34   118   3
129   Matthew Russell   11     Cary   17:20.5   5:34   119   4
130   Jamie Witmer   10     Hoggard   17:21.9   5:35   120   2
131   John Autry   10     Wake Forest   17:25.1   5:36   121   3
132   Devin Adas   11     Cardinal Gibbons   17:25.9   5:36   122   6
133   Christian Cortazar   12     South View   17:26.8   5:36   123   2
134   Jordan Anneheim   11     South View   17:26.8   5:36   124   3
135   Joseph Hewitt   12     Manchester   17:27.9   5:37   125   5
136   Collin Love   12     Weddington   17:28.6   5:37   126   7
137   Canoy Tyree   11     Mallard Creek   17:30.7   5:38   127   2
138   Austin Lalicker   11     Apex   17:30.7   5:38   128   6
139   Connor Stephens   11     Cardinal Gibbons   17:30.8   5:38   129   7
140   Thomas Seeley   9     Science Hill   17:30.9   5:38   130   6
141   Bennett Crow   11     Handley   17:31.0   5:38   131   3
142   Agustin Fiorito   10     Chapel Hill   17:31.3   5:38   132   7
143   Ethan Mara   10     Quince Orchard   17:31.3   5:38   133   4
144   Caleb Petty   11     Leesville Road   17:33.9   5:38   134   5
145   Michael Dudash   12     Green Hope   17:34.5   5:39       9
146   Hunter Gray   10     Chapel Hill   17:34.9   5:39       8
147   Nick Cox   12     Carson Jesse   17:36.1   5:39   135   5
148   Logan` Sawyer   12     Ocean Lakes   17:36.8   5:39   136   3
149   Logan Jennes   11     Weddington   17:37.1   5:40       8
150   Thomas Winkert   12     Winston Churchill   17:37.9   5:40   137   5
151   Joeseph Lawhorn   11     Wake Forest   17:38.1   5:40   138   4
152   Ethan Barber   10     Durham School of the Arts   17:39.1   5:40   139   3
153   Andrew Boland   12     Apex   17:39.2   5:40   140   7
154   Christian Alvarez   9     Panther Creek   17:39.9   5:40   141   5
155   Michael Hughes   12     Winston Churchill   17:40.9   5:41   142   6
156   Sebastian Jones   11     Bethesda-Chevy Chase   17:41.0   5:41   143   7
157   Shafer Beary   12     Cardinal Gibbons   17:41.1   5:41       8
158   Spencer Payne   12     Panther Creek   17:43.0   5:41   144   6
159   Alex Grajeda   12     Science Hill   17:43.4   5:42   145   7
160   Jared Hamby   11     Science Hill   17:43.6   5:42       8
161   Jacob Seeber   11     Grimsley   17:44.0   5:42   146   4
162   Jeremy Francis   11     Manchester   17:45.9   5:42   147   6
163   Jack Puryear   12     Research Triangle   17:46.3   5:43       3
164   Sydney Wiegman   12     Hoggard   17:46.9   5:43   148   3
165   Atkinson Stephen   9     Cary   17:47.5   5:43   149   5
166   Kaleb Howarth   11     Cardinal Gibbons   17:49.0   5:44       9
167   Ruben Sharp   10     East Chapel Hill   17:49.7   5:44       8
168   Ryan Schleicher   12     Ocean Lakes   17:50.0   5:44   150   4
169   Monquell Lesane   12     South View   17:53.9   5:45   151   4
170   Zack Forgrave   10     Panther Creek   17:55.1   5:46   152   7
171   Ben Wendt   12     Cardinal Gibbons   17:55.9   5:46       10
172   Anthony Lorenzo   12     North Meck   17:57.5   5:46       1
173   Grant Dong   11     Winston Churchill   17:57.8   5:46   153   7
174   Josh Quesenberry   12     Leesville Road   17:58.7   5:47   154   6
175   Brendan Tan-Fahed   10     Winston Churchill   17:59.0   5:47       8
176   Martrell Mosely   11     South View   17:59.3   5:47   155   5
177   Kethan Galloway   11     Chapel Hill   17:59.6   5:47       9
178   Joey Kreiling   11     Durham School of the Arts   18:01.6   5:47   156   4
179   Markian Kuropas   11     Wake Forest   18:01.7   5:47   157   5
180   Lizandro Marcial   12     Durham School of the Arts   18:04.0   5:48   158   5
181   Josh Lonon   12     Science Hill   18:04.7   5:48       9
182   Riley Redmon   10     Northern Guilford   18:05.7   5:49   159   4
183   Will Flanagan   11     Grimsley   18:05.9   5:49   160   5
184   Darian Torres   12     South View   18:05.9   5:49   161   6
185   Erik Dahlgren   10     Hoggard   18:06.0   5:49   162   4
186   Anthony Williams   10     Mallard Creek   18:06.2   5:49   163   3
187   Christian Talbert   10     Hoggard   18:06.7   5:49   164   5
188   Bailey Braswell   12     Apex   18:08.2   5:50       8
189   Britt Dolly   12     Hampshire   18:10.3   5:50   165   1
190   Casey Marchant   11     Handley   18:13.0   5:51   166   4
191   Jake French   11     Marietta   18:13.3   5:51   167   7
192   Carson Edwards   11     Hoggard   18:13.8   5:51   168   6
193   Brett Thomas   10     Northern Guilford   18:14.9   5:52   169   5
194   Nick Cresci   11     Lake Norman   18:15.0   5:52   170   3
195   Jalen Drayton   12     Durham School of the Arts   18:15.4   5:52   171   6
196   Jack Ridge   10     Sanderson   18:15.6   5:52   172   2
197   Carson Mays   11     Hoggard   18:15.9   5:52   173   7
198   Connor Donovan   12     Manchester   18:16.3   5:52   174   7
199   Cole Benedict   11     Science Hill   18:17.2   5:53       10
200   Jackson Martin   9     Cary   18:18.4   5:53   175   6
201   Benny Melville   9     Northern Guilford   18:18.5   5:53   176   6
202   Austin Baker   12     Ocean Lakes   18:18.7   5:53   177   5
203   Matthew Oertel   12     Leesville Road   18:19.4   5:53   178   7
204   Brian Tufts   9     Handley   18:20.2   5:54   179   5
205   Noah Weaver   10     Grimsley   18:20.2   5:54   180   6
206   Matthew Owens   11     Quince Orchard   18:20.6   5:54   181   5
207   Daquan Wallace   11     Mallard Creek   18:20.9   5:54   182   4
208   Manuel Pittman   10     Southern Alamance   18:21.8   5:54   183   4
209   Brett Parlier   11     Apex   18:22.4   5:54       9
210   Thomas Tew   10     Cleveland   18:22.9   5:54   184   3
211   Gustavo Panduro   12     South View   18:23.6   5:55   185   7
212   Jonathon Hughes   10     Wake Forest   18:24.2   5:55   186   6
213   Kevin McSoley   10     Sanderson   18:25.2   5:55   187   3
214   Andrew Insley   12     Salesianum   18:25.5   5:55   188   7
215   Sam Nash   12     Northern Guilford   18:25.9   5:55   189   7
216   ANton Idhammar   9     Cary   18:26.5   5:56   190   7
217   Matt Thompson   12     Southern Alamance   18:26.7   5:56   191   5
218   Lance Sheridan   12     Ocean Lakes   18:27.6   5:56   192   6
219   Ethan Blume   11     Sanderson   18:27.7   5:56   193   4
220   Mason Brown   11     Manchester   18:29.3   5:56       8
221   Jose Sampson   12     Cleveland   18:30.4   5:57   194   4
222   Nick Gavazzi   10     Apex   18:30.5   5:57       10
223   Peter Bevington   12     East Chapel Hill   18:31.3   5:57       9
224   Conner Lewis   12     Britt Jack   18:32.9   5:57   195   2
225   Neal Kordsmeier   11     Northern Guilford   18:33.8   5:58       8
226   Aidan Hayes   11     Wake Forest   18:36.6   5:59   196   7
227   Matt Simon   12     South View   18:37.6   5:59       8
228   Noah Johnstone   12     Handley   18:37.9   5:59   197   6
229   Calvin Flack   12     Panther Creek   18:38.6   5:59       8
230   Christopher Nyborg   12     Quince Orchard   18:40.5   6:00   198   6
231   Isaac Barnette   11     Northern Guilford   18:42.4   6:01       9
232   Hunter Comstock   10     Mallard Creek   18:42.4   6:01   199   5
233   Ben Campbell   11     Chapel Hill   18:43.2   6:01       10
234   Daniel Hammel   12     Manchester   18:48.0   6:02       9
235   Benjamin Skidmore   10     Grimsley   18:51.7   6:04   200   7
236   Greg Brown   SO     Riverside (NC)   18:52.2   6:04       3
237   Lance Blye   10     Hampshire   18:52.6   6:04   201   2
238   Jonah Evans   10     Carson Jesse   18:53.3   6:04   202   6
239   Cole Barnhill   12     Riverside (NC)   18:53.5   6:04       4
240   Cam Wilson   10     Hoggard   18:55.8   6:05       8
241   Arjun Swaminathan   12     Winston Churchill   18:55.8   6:05       9
242   Joshua Freilich   12     Winston Churchill   18:56.2   6:05       10
243   Drew Clancy   12     Lake Norman   18:56.3   6:05   203   4
244   Tyler Fowler   10     Cleveland   18:57.4   6:06   204   5
245   Ben Seeber   9     Grimsley   18:59.8   6:06       8
246   DJ Dyson   9     Manchester   19:01.2   6:07       10
247   Garrid Dixon   11     Mallard Creek   19:01.6   6:07   205   6
248   Noah Bale   12     Salesianum   19:01.7   6:07       8
249   Bryson Dolly   10     Hampshire   19:03.0   6:07   206   3
250   Chase Brozell   10     Sanderson   19:03.6   6:07   207   5
251   Pedro Silverio   9     Handley   19:05.7   6:08   208   7
252   Will Schneider   11     Hoggard   19:06.0   6:08       9
253   Harrison Doby   9     Carson Jesse   19:06.3   6:08   209   7
254   Tucker Soletsz   10     Sanderson   19:06.5   6:08   210   6
255   Michael Franklin   12     Cleveland   19:07.5   6:09   211   6
256   Cohl Sudduth   11     Hoggard   19:11.7   6:10       10
257   Blake Ursery   12     Southern Alamance   19:14.5   6:11   212   6
258   Michael Freeman   12     Wake Forest   19:15.4   6:11       8
259   George Hodgkins   12     Grimsley   19:16.4   6:12       9
260   Nick Loscalzo   11     Cleveland   19:22.3   6:14   213   7
261   Wyatt McCabe   11     Quince Orchard   19:26.4   6:15   214   7
262   Jeremiah Rhodes   12     Britt Jack   19:28.2   6:15   215   3
263   Alex Smith   11     Sanderson   19:30.0   6:16   216   7
264   Taylor Puckett   10     Sanderson   19:31.0   6:16       8
265   Travis Marple   9     Hampshire   19:31.1   6:16   217   4
266   Aidan Halpin   10     Durham School of the Arts   19:31.9   6:16   218   7
267   Jacob Ennis   11     Lake Norman   19:35.2   6:18   219   5
268   Jon London   11     Marietta   19:36.2   6:18       8
269   Cody Cochran   12     Hampshire   19:37.8   6:18   220   5
270   Ben Whitaker   11     Britt Jack   19:45.4   6:21   221   4
271   Mantryll Williams   10     South View   19:45.6   6:21       9
272   Trey VanNess   11     Wake Forest   19:46.2   6:21       9
273   Kevin Sabo   10     Mallard Creek   19:49.6   6:22   222   7
274   Isaac Fernandez   11     Grimsley   19:50.9   6:23       10
275   Samuel Gordner   12     Britt Jack   19:52.8   6:23   223   5
276   Adrian Walker   12     Southern Alamance   19:58.4   6:25   224   7
277   Tristan Erickson   11     Northern Guilford   20:01.6   6:26       10
278   Liam Corbin   10     Hampshire   20:12.5   6:30   225   6
279   Graham Purcell   12     Carson Jesse   20:22.5   6:33       8
280   Blake Goodman   12     Britt Jack   20:29.3   6:35   226   6
281   Daniel Jenkins   10     Mallard Creek   20:30.4   6:35       8
282   Lance Myskey   12     Britt Jack   20:43.3   6:40   227   7
283   Josh Bynum   12     Research Triangle   20:46.5   6:41       4
284   Jonah Fanuf   11     Wake Forest   20:49.9   6:42       10
285   Adam Clancy   11     Lake Norman   20:58.4   6:44   228   6
286   Logan Kauffman   9     Hampshire   21:39.0   6:58   229   7
Summary Team Scores          
Pl   Team   Pts     #In  
1   Marietta   96     7  
2   Broughton   104     7  
3   Weddington   119     7  
4   Salesianum   206     7  
5   Green Hope   218     7  
6   Cardinal Gibbons   220     7  
7   East Chapel Hill   246     7  
8   Science Hill   262     7  
9   Apex   278     7  
10   Bethesda-Chevy Chase   343     7  
11   Chapel Hill   363     7  
12   Carson Jesse   399     7  
13   Leesville Road   415     7  
14   Northern Guilford   424     7  
15   Panther Creek   440     7  
16   Cary   459     7  
17   Winston Churchill   462     7  
18   Manchester   467     7  
19   Grimsley   483     7  
20   Quince Orchard   532     7  
21   Durham School of the Arts   552     7  
22   South View   569     7  
23   Wake Forest   570     7  
24   Handley   609     7  
25   Cleveland   626     7  
26   Southern Alamance   644     7  
27   Hoggard   660     7  
28   Ocean Lakes   685     6  
29   Mallard Creek   740     7  
30   Lake Norman   741     6  
31   Sanderson   817     7  
32   Britt Jack   952     7  
33   Hampshire   1009     7  
    Research Triangle   NTS     4  
    Riverside (NC)   NTS     4  
    Cape Fear   NTS     1  
    Sewickley Academy   NTS     1  
    Veritas School   NTS     1  
    North Meck   NTS     1  
Event    
Girls 5k Run CC Championship  
Athlete Results                          
Place   Athlete   Yr     Team   Time   Pace   Pts   TmPl
1   Nevada Mareno   11     Leesville Road   17:44.7   5:42   1   1
2   Libby Davidson   11     EC Glass   17:59.3   5:47   2   1
3   Anna Vess   12     Reynolds A.C.   18:20.3   5:54   3   1
4   Casey Kendall   11     Oakton   18:20.4   5:54   4   1
5   Blair Ramsey   12     Grimsley   18:26.6   5:56   5   1
6   Jessie Crowley   8     Riverside (SC)   18:28.3   5:56   6   1
7   Rachel Northcutt   9     Cosby   18:28.5   5:56   7   1
8   Brit Lang   12     Oakland Mills   18:31.1   5:57   8   1
9   Emily Pettis   12     Leesville Road   18:33.8   5:58   9   2
10   Bridgette Sullivan   12     Panther Creek   18:37.2   5:59   10   1
11   Lexi King   11     Marvin Ridge   18:37.8   5:59   11   1
12   Noel Palmer   11     Liberty Christian   18:40.0   6:00       1
13   Morgan Lewis   11     Veritas School   18:41.3   6:00       1
14   Savannah Jones   11     Broughton   18:48.5   6:03   12   1
15   Kayla Holder   12     Wake Forest   18:49.7   6:03   13   1
16   Carter Marchbanks   10     Riverside (SC)   18:51.8   6:04   14   2
17   Erin Spreen   9     Wake Forest   18:56.3   6:05   15   2
18   Claire Strickler   12     Providence   18:57.5   6:06   16   1
19   Jordan Elam   11     Cosby   18:59.9   6:06   17   2
20   Katherine Dokholyan   10     Chapel Hill   19:00.5   6:06   18   1
21   Harper Henson   12     Cosby   19:01.1   6:07   19   3
22   Michaela Peterson   11     Bethesda-Chevy Chase   19:01.2   6:07   20   1
23   Halle Hausman   11     Science Hill   19:01.4   6:07   21   1
24   Kami DeCarmo   12     EC Glass   19:04.3   6:08   22   2
25   Marissa Bishop   10     Cardinal Gibbons   19:08.1   6:09   23   1
26   Clare McNamara   11     Chapel Hill   19:09.7   6:09   24   2
27   Marija Crook   12     Chapel Hill   19:10.7   6:10   25   3
28   Julia Reicin   11     Winston Churchill   19:13.1   6:11   26   1
29   Cate Ambrose   11     Riverside (SC)   19:14.2   6:11   27   3
30   Lydia Lee   12     Science Hill   19:14.3   6:11   28   2
31   Danielle Rinn   10     Weddington   19:14.4   6:11   29   1
32   Frances Massey   11     NC Science & Math   19:16.2   6:12   30   1
33   Dominique Shultz   10     Conestoga   19:17.6   6:12   31   1
34   Annie Pierce   11     Cardinal Gibbons   19:18.6   6:12   32   2
35   Emma Spencer   12     Riverside (SC)   19:20.1   6:13   33   4
36   Kiera Bothwell   11     West Springfield   19:21.0   6:13   34   1
37   Reagan Bustamante   12     West Springfield   19:25.4   6:15   35   2
38   Virginia Brown   9     Bethesda-Chevy Chase   19:27.5   6:15   36   2
39   Morgan Will   12     Ocean Lakes   19:27.9   6:15   37   1
40   Abby Doyle   12     Cardinal Gibbons   19:28.0   6:15   38   3
41   Lilly Price   12     East Chapel Hill   19:28.8   6:15   39   1
42   THI NGUYEN   11     Oakton   19:29.0   6:16   40   2
43   Hannah Lipps   10     Hampshire   19:31.3   6:16   41   1
44   Johanna Nasman   12     Conestoga   19:31.3   6:16   42   2
45   Sydney Winchel   12     Leesville Road   19:33.2   6:17   43   3
46   Rachel Boyce   12     Ocean Lakes   19:33.4   6:17   44   2
47   Anna Yang   8     Riverside (SC)   19:34.0   6:17   45   5
48   Sloan Walter   9     Cardinal Gibbons   19:34.9   6:17   46   4
49   Abigail Smith   11     Riverside (SC)   19:35.4   6:18   47   6
50   Noor Hasan   11     Leesville Road   19:37.1   6:18   48   4
51   Ashley Fallow   11     Riverside (SC)   19:39.3   6:19   49   7
52   Brooke Manion   11     EC Glass   19:39.9   6:19   50   3
53   Anna Passannate   12     Chapel Hill   19:40.2   6:19   51   4
54   Madi Marvin   10     Chapel Hill   19:40.6   6:19   52   5
55   Zoe Nuechterlein   11     Bethesda-Chevy Chase   19:40.6   6:19   53   3
56   Abigail Levine   12     Bethesda-Chevy Chase   19:43.1   6:20   54   4
57   Calli Parlier   10     Apex   19:43.7   6:20   55   1
58   Grace Tate   10     Chapel Hill   19:44.3   6:21   56   6
59   Regan Roeber   12     Chapel Hill   19:44.4   6:21   57   7
60   Caroline Todd   9     Cardinal Gibbons   19:45.7   6:21   58   5
61   Janay Hall   12     South View   19:46.1   6:21   59   1
62   Venable Sarah   12     Cary   19:46.4   6:21   60   1
63   Abby Snyder   12     West Springfield   19:50.7   6:23   61   3
64   Kira Buttrey   10     Oakton   19:50.9   6:23   62   3
65   Isabelle Oliver   11     Trinity Meadow View   19:51.7   6:23       1
66   Jillian Bracaglia   12     Oakton   19:52.4   6:23   63   4
67   Nicole Renwick   12     Marvin Ridge   19:54.7   6:24   64   2
68   Lindsey Lanier   11     Providence   19:54.9   6:24   65   2
69   Laura Habermeyer   12     Monticello   19:55.4   6:24   66   1
70   Samantha Boeshore   12     Reynolds A.C.   19:56.3   6:24   67   2
71   Kylie Hennessey   12     Marvin Ridge   19:57.0   6:24   68   3
72   Gabrielle Mardis   10     Science Hill   19:59.4   6:25   69   3
73   Margaret Chapman   12     Broughton   20:00.9   6:26   70   2
74   Allison Rosen   12     Apex   20:06.3   6:28   71   2
75   Jennae Jacob   11     Marvin Ridge   20:06.8   6:28   72   4
76   Joanna Moffitt   10     Oakton   20:07.7   6:28   73   5
77   Melanie Hussey   12     Marvin Ridge   20:07.8   6:28   74   5
78   Emma Himelein-Wachowiak   12     Reynolds A.C.   20:08.6   6:28   75   3
79   Hope Hatfield   11     Broughton   20:09.5   6:29   76   3
80   Maya Jacobson   11     Quince Orchard   20:10.8   6:29   77   1
81   Kelsey Mowery   10     Hampshire   20:11.1   6:29   78   2
82   Ashley Damron   12     South View   20:12.1   6:30   79   2
83   Lauren Ammons   10     Sanderson   20:12.1   6:30   80   1
84   Madeline King   11     Ocean Lakes   20:17.8   6:31   81   3
85   Olivia Romine   10     Grimsley   20:19.9   6:32   82   2
86   Taylor Hemming   12     Leesville Road   20:20.7   6:32   83   5
87   Kayla Glova   12     Providence   20:21.4   6:33   84   3
88   Katherine Ellis   11     Bethesda-Chevy Chase   20:21.5   6:33   85   5
89   Eliana Krakovsky   11     Quince Orchard   20:24.6   6:34   86   2
90   Lindsay Harrison   9     Marvin Ridge   20:25.4   6:34   87   6
91   Audrey Hemming   10     Leesville Road   20:25.6   6:34   88   6
92   Grace Chaverini   9     Oakland Mills   20:25.9   6:34   89   2
93   Gaby Katz   10     Oakton   20:27.5   6:34   90   6
94   Holly Carrington   12     EC Glass   20:28.2   6:35   91   4
95   Catherine Halley   10     Providence   20:29.1   6:35   92   4
96   Sarah Parrish   10     Providence   20:30.4   6:35   93   5
97   Alexis Hawbaker   10     Cosby   20:31.5   6:36   94   4
98   Ashley Cooper   12     Ocean Lakes   20:31.5   6:36   95   4
99   Sarah Hajnos   11     Apex   20:32.3   6:36   96   3
100   Isabelle Sajonia   10     Quince Orchard   20:32.8   6:36   97   3
101   Holly Bailey   11     Lake Norman   20:33.8   6:36   98   1
102   Madison Silver   11     Bethesda-Chevy Chase   20:35.0   6:37   99   6
103   Amelia Lennard   12     Providence   20:35.3   6:37   100   6
104   Milly Ames   12     Chapel Hill   20:37.7   6:38       8
105   Alex Wall   9     Weddington   20:37.7   6:38   101   2
106   Emma Simms   11     Cosby   20:41.4   6:39   102   5
107   Ceara Gannon   10     Riverside (NC)   20:42.6   6:39       1
108   Sarah Pellizzari   11     Hoggard   20:43.7   6:40   103   1
109   Gena Lewis   12     Monticello   20:44.7   6:40   104   2
110   Victoria Haass   12     Winston Churchill   20:44.8   6:40   105   2
111   Taylor Canfield   11     Science Hill   20:47.3   6:41   106   4
112   Maeve Gualtieri-Reed   11     Chapel Hill   20:47.6   6:41       9
113   Celeste Leon   12     Conestoga   20:48.0   6:41   107   3
114   Kylie Hofmeister   11     Apex   20:48.2   6:41   108   4
115   Boccella Mary Kate   11     Conestoga   20:49.6   6:42   109   4
116   Lily O'Dowd   12     Bethesda-Chevy Chase   20:49.6   6:42   110   7
117   Ashley Burleson   9     Cosby   20:50.0   6:42   111   6
118   Sydney Burke   9     Weddington   20:50.3   6:42   112   3
119   Meghan Noon   10     Providence   20:50.6   6:42   113   7
120   Nana Sullivan   11     West Springfield   20:51.6   6:42   114   4
121   Devi Payne   11     Bethesda-Chevy Chase   20:51.6   6:42       8
122   Kaylee Spencer   9     Marvin Ridge   20:51.7   6:42   115   7
123   Emma Kincaid   9     Grimsley   20:52.9   6:43   116   3
124   Kate Concannon   10     Conestoga   20:53.0   6:43   117   5
125   Aditi Yelne   10     Oakton   20:54.9   6:43   118   7
126   Destiny Stevons   11     Durham School of the Arts   20:55.0   6:43   119   1
127   Gabbie Morris   12     Mallard Creek   20:56.7   6:44   120   1
128   Rose Duffy   11     Conestoga   20:57.9   6:44   121   6
129   Hannah Bush   9     Winston Churchill   20:57.9   6:44   122   3
130   Renee Craft   11     Monticello   20:59.5   6:45   123   3
131   Cassidy Devenouges   12     Apex   20:59.7   6:45   124   5
132   Mikie Harris   11     Riverside (SC)   20:59.8   6:45       8
133   Casey Turro   11     Wake Forest   21:00.8   6:45   125   3
134   Sophia McKenzie   11     Weddington   21:01.1   6:45   126   4
135   Kate Walz   11     Monticello   21:03.4   6:46   127   4
136   Lila Holmes   12     Conestoga   21:04.8   6:46   128   7
137   Marie Caspard   12     Bethesda-Chevy Chase   21:05.0   6:46       9
138   Erica Skowron   12     Cardinal Gibbons   21:05.6   6:47   129   6
139   Casey Miller   11     Science Hill   21:06.4   6:47   130   5
140   Emily DeSantis   9     Conestoga   21:06.5   6:47       8
141   Annabelle Atkinson   9     Broughton   21:08.2   6:48   131   4
142   Madeline Hulbert   12     Hoggard   21:09.4   6:48   132   2
143   Amanda Watson   9     Providence   21:10.0   6:48       8
144   Courtney Sellig   11     Conestoga   21:11.3   6:49       9
145   Julia Simpson   10     Science Hill   21:11.6   6:49   133   6
146   Margaret Lilyestrom   9     Quince Orchard   21:13.5   6:49   134   4
147   Kylee Vaughn   12     Broughton   21:15.0   6:50   135   5
148   Lydia Connor   10     Panther Creek   21:18.4   6:51   136   2
149   Elly Hueker         Lake Norman   21:18.4   6:51   137   2
150   Rachel Green   10     Oakton   21:18.5   6:51       8
151   Rachel Hill   11     Panther Creek   21:19.5   6:51   138   3
152   Jenna Stevens   10     Apex   21:20.4   6:52   139   6
153   Sarah Bechtel   9     Weddington   21:22.4   6:52   140   5
154   Kelly Biladeau   11     Oakton   21:23.4   6:53       9
155   Catherine Thelen   11     Cardinal Gibbons   21:23.9   6:53   141   7
156   Katie Simpson   12     Science Hill   21:24.1   6:53   142   7
157   Abby Farrell   9     Apex   21:24.6   6:53   143   7
158   Leslie Lermo   10     West Springfield   21:25.0   6:53   144   5
159   Morgan Gaither   12     South View   21:26.3   6:53   145   3
160   Avery Wilson   12     Grimsley   21:28.0   6:54   146   4
161   Anna Simmons   9     Broughton   21:30.1   6:55   147   6
162   Catherine Allen   12     Sanderson   21:30.9   6:55   148   2
163   Corey Pahel-Short   12     East Chapel Hill   21:32.1   6:55   149   2
164   Fere Tallmadge   10     Durham School of the Arts   21:32.1   6:55   150   2
165   Margot Jones   10     Panther Creek   21:33.5   6:56   151   4
166   Clarece Krause   12     Panther Creek   21:34.5   6:56   152   5
167   Grace Ward   9     Cosby   21:37.3   6:57   153   7
168   Sydney Quate   10     Wake Forest   21:40.0   6:58   154   4
169   Elizabeth Farquhar   11     Weddington   21:41.3   6:58   155   6
170   Hailey Euler   11     South View   21:41.8   6:58   156   4
171   Maria Vizcaino   9     Monticello   21:42.8   6:59   157   5
172   Keri Mitchell   10     Oakton   21:43.2   6:59       10
173   Sara Waugh   11     West Springfield   21:44.8   6:59   158   6
174   Reagan Portelance   12     Lake Norman   21:44.8   6:59   159   3
175   Grace Rogers         Durham School of the Arts   21:47.0   7:00   160   3
176   Patricia Foucher   11     Providence   21:48.3   7:01       9
177   Corey McVay   10     Reynolds A.C.   21:48.5   7:01   161   4
178   Sarah Fleckenstein   12     Science Hill   21:48.8   7:01       8
179   Maddie Rennyson   11     EC Glass   21:50.4   7:01   162   5
180   Rebecca Clem   11     Winston Churchill   21:54.1   7:02   163   4
180   Jade Strauss         East Chapel Hill   21:54.1   7:02   164   3
182   Hannah Saunders   12     Ocean Lakes   21:54.5   7:02   165   5
183   Emma Verdi   12     Broughton   21:54.5   7:02   166   7
184   Tyler Bland   9     Wake Forest   21:57.7   7:03   167   5
185   Josie McGee   11     Apex   21:58.4   7:04       8
186   Mia Wiegmann   11     Apex   21:58.6   7:04       9
187   Catherine Wylie   10     Hampshire   21:59.9   7:04   168   3
188   Hannah Comstock   11     Mallard Creek   22:00.0   7:04   169   2
189   Megan Kelley   11     Ocean Lakes   22:01.8   7:05   170   6
190   Camden Luck   9     Monticello   22:02.1   7:05   171   6
191   Emily Juel   11     East Chapel Hill   22:02.5   7:05   172   4
192   Olivia Gregory   10     Durham School of the Arts   22:03.5   7:05   173   4
193   Lilly Buckley   10     Hampshire   22:04.8   7:06   174   4
194   Laura Gerlach   12     Sanderson   22:05.8   7:06   175   3
195   Hannah Willard   10     Leesville Road   22:08.8   7:07   176   7
196   Julie Scholes   12     Monticello   22:09.1   7:07   177   7
197   Sophia Uthe   11     Cary   22:09.6   7:07   178   2
198   Snejana Spinache   9     Reynolds A.C.   22:10.3   7:08   179   5
199   Lia Greengrass   10     Panther Creek   22:11.4   7:08   180   6
200   Della Moreland   9     Hampshire   22:12.2   7:08   181   5
201   Sarah Frazier   12     Southern Alamance   22:12.4   7:08       1
202   Sienna Zuco   11     East Chapel Hill   22:12.6   7:08   182   5
203   Haley Stern   12     Monticello   22:15.8   7:09       8
204   Jade Bouedo   9     Cary   22:16.6   7:10   183   3
205   Samantha Maness   12     Broughton   22:17.1   7:10       8
206   Cassidy McBane   11     Cosby   22:19.0   7:11       8
207   Anna Margaret Clyburn   11     NC Science & Math   22:19.5   7:11   184   2
208   Sadie Sandifer   12     Cosby   22:21.0   7:11       9
209   Caroline Adkins   10     Winston Churchill   22:21.2   7:11   185   5
210   Chandler Shelton-Swenson   11     Science Hill   22:21.3   7:11       9
211   Kate Danziger   10     Winston Churchill   22:21.6   7:11   186   6
212   Lilly Kays   11     Hoggard   22:21.8   7:11   187   3
213   Joia Hervey   11     South View   22:22.7   7:11   188   5
214   Rebecca Alderson   12     NC Science & Math   22:23.2   7:12   189   3
215   Kayla Hatley   11     South View   22:23.5   7:12   190   6
216   Kayla Bassett   11     Cardinal Gibbons   22:26.1   7:13       8
217   Tess Horn   11     Winston Churchill   22:26.9   7:13   191   7
218   Kaitlin Picone   11     Cary   22:29.4   7:14   192   4
219   Katie Coulson   12     Quince Orchard   22:30.3   7:14   193   5
220   Maggie McNamara   9     East Chapel Hill   22:34.6   7:15   194   6
221   Elizabeth Coletti   11     Sanderson   22:35.8   7:16   195   4
222   Caroline Price   12     Hoggard   22:37.5   7:16   196   4
223   Celia Snipes   11     Weddington   22:38.0   7:17   197   7
224   Catherine Cassell   12     Quince Orchard   22:40.9   7:17   198   6
225   Connie Mendoza   9     East Chapel Hill   22:41.4   7:18   199   7
226   Katy McNamara   12     East Chapel Hill   22:43.5   7:18       8
227   Erin Mares   12     Sanderson   22:43.8   7:18   200   5
228   Sophie Pruett   11     Reynolds A.C.   22:45.0   7:19   201   6
229   Haley Seaward   9     West Springfield   22:49.6   7:20   202   7
230   Anne McDonald   12     East Chapel Hill   22:50.9   7:21       9
231   Liesl Schlasener   12     Cary   22:51.2   7:21   203   5
232   Elizabeth Cassell   10     Quince Orchard   22:52.5   7:21   204   7
233   Skylar Burke   9     Hoggard   22:53.3   7:21   205   5
234   Julianna White   10     Sanderson   22:53.7   7:21   206   6
235   Allie Wilson         Lake Norman   22:55.4   7:22   207   4
236   Kimmie Baxter   11     NC Science & Math   22:55.4   7:22   208   4
237   Sophie Bradley   10     Durham School of the Arts   22:55.8   7:22   209   5
238   Maddie Blume   9     Sanderson   22:56.0   7:22   210   7
239   Arianna Treppel   10     Hoggard   22:56.6   7:22   211   6
240   Kieran Barry   12     Hoggard   22:56.9   7:22   212   7
241   Katy Johnson   10     Lake Norman   23:05.1   7:25   213   5
242   Carly Maas   12     Grimsley   23:05.8   7:25   214   5
243   Griffin Myers   12     Winston Churchill   23:08.0   7:26       8
244   Oriana Ovide   12     Oakland Mills   23:08.8   7:26   215   3
245   Sidney Perkinson   12     Reynolds A.C.   23:09.1   7:27   216   7
246   Murphy Credle   10     Durham School of the Arts   23:09.8   7:27   217   6
247   Jessica Ding   12     Winston Churchill   23:10.3   7:27       9
248   Abigail Sigfried         Lake Norman   23:14.4   7:28   218   6
249   Emma Gwynn   11     Grimsley   23:16.5   7:29   219   6
250   Sydney Thuman   11     Hoggard   23:21.7   7:30       8
251   Olivia Pistor   11     Reynolds A.C.   23:22.5   7:31       8
252   Megan McDanald   12     Quince Orchard   23:22.9   7:31       8
253   Ruth Alexander   12     NC Science & Math   23:25.7   7:32   220   5
254   Emily Pittman   12     Cary   23:26.8   7:32   221   6
255   Joy Harris   9     Mallard Creek   23:33.4   7:34   222   3
256   Gjyljeta Carro   12     South View   23:36.5   7:35   223   7
257   Clara Dawson   12     Grimsley   23:38.9   7:36   224   7
258   Bailey Hutchins   10     Durham School of the Arts   23:43.7   7:38   225   7
259   Julia Parr   10     Science Hill   23:45.3   7:38       10
260   Emma Dorrow   11     Mallard Creek   23:45.9   7:38   226   4
261   Diana Jasany   10     Lake Norman   23:47.5   7:39   227   7
262   Emma Anderson   11     Wake Forest   23:48.0   7:39   228   6
263   Ally Belicic   12     Apex   23:50.9   7:40       10
264   Meredith Davis   10     Weddington   23:57.1   7:42       8
265   Kennedy McCutchen   11     Mallard Creek   23:57.7   7:42   229   5
266   Jessica Tulloch   12     Quince Orchard   23:58.1   7:42       9
267   Milena Tecle   10     Cary   24:00.8   7:43   230   7
268   Sarah Bowman   12     Southern Alamance   24:02.4   7:44       2
269   Katy Chappell   11     Mallard Creek   24:20.7   7:49   231   6
270   Anna Roman   10     Wake Forest   24:21.2   7:50   232   7
271   Kate Redenbaugh   9     Hoggard   24:25.0   7:51       9
272   Claire Bloss   11     Grimsley   24:30.9   7:53       8
273   Sarah Brazil   12     Wake Forest   24:40.8   7:56       8
274   Sasha Periera   11     Mallard Creek   24:46.6   7:58   233   7
275   Emily Ives   11     NC Science & Math   24:48.6   7:58   234   6
276   Allison Saville   10     Hampshire   24:57.0   8:01   235   6
277   Morgan Mase   10     Hoggard   24:57.1   8:01       10
278   Yesle Hahn   11     NC Science & Math   25:04.7   8:04   236   7
279   Maddie Mullins   12     Grimsley   25:13.5   8:07       9
280   Rosa Kirk-Davidoff   11     Oakland Mills   25:14.7   8:07   237   4
281   Jessica Merrill   11     Reynolds A.C.   25:32.7   8:13       9
282   McKenna Sarac   11     Reynolds A.C.   25:35.4   8:14       10
283   Lizzie Dunphy   10     Cary   25:51.6   8:19       8
284   Emily Hebert   12     Oakland Mills   25:56.6   8:20   238   5
285   Erica Simmons   10     Mallard Creek   26:17.2   8:27       8
286   Angela Pina   9     Oakland Mills   26:42.9   8:35   239   6
287   Iris Wileman   10     Oakland Mills   26:43.0   8:36   240   7
Summary Team Scores          
Pl   Team   Pts     #In  
1   Riverside (SC)   125     7  
2   Chapel Hill   170     7  
3   Leesville Road   184     7  
4   Cardinal Gibbons   197     7  
5   Cosby   239     7  
6   Oakton   242     7  
7   Bethesda-Chevy Chase   248     7  
8   Marvin Ridge   289     7  
9   EC Glass   327     5  
10   Providence   350     7  
11   Science Hill   354     7  
12   West Springfield   388     7  
13   Conestoga   406     7  
14   Ocean Lakes   422     6  
15   Broughton   424     7  
16   Apex   454     7  
17   Wake Forest   474     7  
18   Reynolds A.C.   485     7  
19   Weddington   508     7  
20   Grimsley   563     7  
21   Monticello   577     7  
22   Quince Orchard   587     7  
23   Panther Creek   587     6  
24   Winston Churchill   601     7  
25   South View   627     7  
26   Hampshire   642     6  
27   East Chapel Hill   705     7  
28   Oakland Mills   787     7  
29   Sanderson   798     7  
30   Durham School of the Arts   811     7  
31   Lake Norman   814     7  
32   Cary   816     7  
33   Hoggard   823     7  
34   NC Science & Math   831     7  
35   Mallard Creek   966     7  
    Liberty Christian   NTS     1  
    Veritas School   NTS     1  
    Trinity Meadow View   NTS     1  
    Riverside (NC)   NTS     1  
    Southern Alamance   NTS     2  
Event    
Boys 5k Run CC Invitational  
Athlete Results                          
Place   Athlete   Yr     Team   Time   Pace   Pts   TmPl
1   Andrew Lackey   12     West Springfield   15:57.9   5:08   1   1
2   Grant Northcutt   10     Cosby   16:04.9   5:10   2   1
3   Jake Taylor   12     Forest Park   16:11.7   5:12   3   1
4   Tucker Cera   11     Millbrook   16:13.2   5:13   4   1
5   Hayden Blalock   11     Providence   16:13.9   5:13   5   1
6   Stephen Whitehead   12     Northern Nash   16:17.0   5:14   6   1
7   Luke Gostling   11     Millbrook   16:19.9   5:15   7   2
8   Ben Cignarale   11     Riverside (SC)   16:20.3   5:15   8   1
9   PJ Murray   12     Conestoga   16:28.5   5:18   9   1
10   tanner sutter   12     Providence   16:31.1   5:19   10   2
11   logan sutter   12     Providence   16:38.4   5:21   11   3
12   Joey Navarro   11     Oakland Mills   16:38.6   5:21   12   1
13   Marcelo Febus   12     Forest Park   16:41.8   5:22   13   2
14   Andrew Castano   10     Riverside (SC)   16:44.8   5:23   14   2
15   Andrew Kiss   10     Providence   16:45.6   5:23   15   4
16   Neil Mosca   9     Durham Academy   16:45.6   5:23   16   1
17   Jacob Lipsey   11     Marvin Ridge   16:46.2   5:23   17   1
18   Coleman Cherry   12     Northern Nash   16:46.5   5:23   18   2
19   Austin Carroll         Corinth Holders   16:50.3   5:25   19   1
20   Casey Thompson   11     Jordan   16:50.3   5:25   20   1
21   Trey Burleson   11     Cosby   16:56.3   5:27   21   2
22   Michael Griffith   12     Liberty Christian   16:57.1   5:27   22   1
23   Zachary Mercer   11     Mooresville   16:58.4   5:27   23   1
24   Trevor Deaton   12     Randleman   16:58.6   5:27   24   1
25   William Christian   11     Resevoir   16:59.2   5:28   25   1
26   Luke Bennett   11     Voyager Academy   17:00.1   5:28   26   1
27   Rufus Brown   12     West Johnson   17:00.8   5:28   27   1
28   Bryce Moore   11     Liberty Christian   17:03.5   5:29   28   2
29   Kai Muniz   10     Resevoir   17:03.8   5:29   29   2
30   Connor Doyle   9     Cosby   17:05.4   5:29   30   3
31   Nick Grubb   11     Lee County   17:07.2   5:30   31   1
32   Javier Michael   11     West Springfield   17:10.9   5:31   32   2
33   Michael Rogers   11     West Springfield   17:12.3   5:32   33   3
34   Matthew Staehle   11     Jordan   17:12.5   5:32   34   2
35   Neel Taber   11     Riverside (SC)   17:12.6   5:32   35   3
36   Frank Kenny   12     NC Science & Math   17:13.3   5:32   36   1
37   Justice Scott   12     Jordan   17:13.4   5:32   37   3
38   Alex Roy   12     Clayton   17:15.1   5:33   38   1
39   Wesley Provst   10     Apex Friendship   17:15.1   5:33   39   1
40   Dillon Young   9     Riverside (SC)   17:15.7   5:33   40   4
41   Theo Roberts   12     Conestoga   17:16.4   5:33   41   2
42   Will Hopkins   10     Durham Academy   17:17.2   5:33   42   2
43   Jacob Levine   12     West Springfield   17:17.3   5:33   43   4
44   Sam Cohen   11     Providence   17:19.7   5:34   44   5
45   Marc Lombard   10     Athens Drive   17:21.9   5:35   45   1
46   Alex Pheneger   12     Cosby   17:22.2   5:35   46   4
47   Jordan Richardson   9     Northern Nash   17:22.5   5:35   47   3
48   Ahmed Hassan   10     Oakton   17:22.9   5:35   48   1
49   Mason Bhatia   11     Marvin Ridge   17:23.0   5:35   49   2
50   Adam Blakney   12     Oakton   17:24.4   5:36   50   2
51   Antonio Domena         Pine Forest   17:25.7   5:36   51   1
52   James Crowley   11     Oakton   17:26.0   5:36   52   3
53   Robbie Koch   11     Forest Park   17:29.1   5:37   53   3
54   McKinney Brooks         Terry Sanford   17:31.0   5:38       1
55   Tyric Hill   9     Northern Nash   17:31.6   5:38   54   4
56   Zeke Trezise   11     Reynolds A.C.   17:32.5   5:38   55   1
57   Jackson Burke   11     West Springfield   17:33.0   5:38   56   5
58   Sam Page   9     Northern Nash   17:34.1   5:39   57   5
59   Samuel Terry-Edmunds   10     Jordan   17:34.5   5:39   58   4
60   Cameron Wright   10     Providence   17:35.9   5:39   59   6
61   Patrick Barley   11     Providence   17:35.9   5:39   60   7
62   Kyle Overton   9     Providence   17:36.2   5:39       8
63   Samuel Jones   11     Forest Park   17:36.9   5:39   61   4
64   Khalid Abdelraof   10     Oakton   17:37.9   5:40   62   4
65   Andrew Robey   12     DeMatha Catholic   17:38.9   5:40   63   1
66   Mack Despard   11     Marvin Ridge   17:39.5   5:40   64   3
67   Nathan Gonzalez   11     Randleman   17:40.0   5:40   65   2
68   Kobe Brown   9     SW Guilford   17:43.7   5:42   66   1
69   Will Kennedy   11     Riverside (SC)   17:44.2   5:42   67   5
70   Justin Molina   10     Mooresville   17:47.1   5:43   68   2
71   Kevin Page   12     Athens Drive   17:48.8   5:43   69   2
72   Branden Foy   11     Richlands   17:49.0   5:44   70   1
73   Will Ward   11     West Springfield   17:50.2   5:44   71   6
74   Zachary Lauster   10     Forest Park   17:50.3   5:44   72   5
75   Matthew Mims         Rolesville   17:51.0   5:44   73   1
76   Jake Robinson   10     Conestoga   17:51.1   5:44   74   3
77   Aaron Varela   12     Mooresville   17:53.3   5:45   75   3
78   Spencer Hoffman-Edminster   12     NC Science & Math   17:53.8   5:45   76   2
79   Andre Hichue         Corinth Holders   17:54.0   5:45   77   2
80   Joseph McPherson   10     Eastern Alamance   17:54.2   5:45   78   1
81   Jared Nguyen   10     Oakland Mills   17:54.9   5:45   79   2
82   Harper Harris   10     Riverside (SC)   17:55.1   5:46   80   6
83   Christian Averill   12     Cosby   17:56.5   5:46   81   5
84   Kelsey White   12     Oakland Mills   17:56.7   5:46   82   3
85   Hampton Holmes   11     DeMatha Catholic   17:57.2   5:46   83   2
86   Jack Doiron   12     DeMatha Catholic   17:57.3   5:46   84   3
87   Lawton Ives   11     NC Science & Math   17:57.4   5:46   85   3
88   Marcus Christensen   12     NC Science & Math   17:57.6   5:46   86   4
89   Andrew Jordan   10     Galax   17:58.1   5:47   87   1
90   Will Jones   11     Marvin Ridge   17:58.5   5:47   88   4
91   Josh Stead   12     Conestoga   17:58.7   5:47   89   4
92   Joe Hussey   10     Marvin Ridge   17:58.8   5:47   90   5
93   Wesley Ellis   12     Jordan   17:58.9   5:47   91   5
94   Jake Carson   11     Resevoir   17:59.2   5:47   92   3
95   Joe Wiswell   12     NC Science & Math   17:59.3   5:47   93   5
96   Chandelor Stamp   10     SW Guilford   18:00.3   5:47   94   2
97   Ares Epps   10     Clayton   18:00.5   5:47   95   2
98   Andrew Bonavita   11     West Springfield   18:00.6   5:47   96   7
99   Evans Harrison   12     Riverside (SC)   18:02.4   5:48   97   7
100   Quinton Meyer   11     Jordan   18:03.3   5:48   98   6
101   Evan Hendricks   12     Millbrook   18:04.4   5:48   99   3
102   Luke Wolaver   10     Marvin Ridge   18:04.9   5:48   100   6
103   Robert Winslow   11     NC Science & Math   18:06.8   5:49   101   6
104   Christian Locke   12     West Springfield   18:07.2   5:49       8
105   Cole Garris   11     Lee County   18:07.6   5:49   102   2
106   Frederick Eiland II   9     Oakland Mills   18:08.0   5:50   103   4
107   Devon Pratt         Terry Sanford   18:08.6   5:50       2
108   Henry Klesius   9     Reynolds A.C.   18:08.9   5:50   104   2
109   Bryan Culler   12     Providence   18:08.9   5:50       9
110   Roark Habegger   12     Marvin Ridge   18:10.2   5:50   105   7
111   Gavin Fournet   9     Resevoir   18:10.3   5:50   106   4
112   Matt Metz   10     DeMatha Catholic   18:10.8   5:50   107   4
113   Ruben Rosario   11     Resevoir   18:12.0   5:51   108   5
114   Andrew Smith   9     Riverside (SC)   18:12.2   5:51       8
115   David Thole   11     NC Science & Math   18:14.3   5:52   109   7
116   Chad Driscoll         Corinth Holders   18:17.9   5:53   110   3
117   Banks Evans   12     Clayton   18:18.2   5:53   111   3
118   Matthew Soderberg   11     Voyager Academy   18:19.0   5:53   112   2
119   Jack Anderson   9     Durham Academy   18:20.0   5:54   113   3
120   Landon Black   10     Forest Park   18:20.8   5:54   114   6
121   Cole Bouquin   9     Apex Friendship   18:21.2   5:54   115   2
122   Charles Ranson   11     Liberty Christian   18:21.2   5:54   116   3
123   Jackson Lavely   11     Rocky Mount   18:21.4   5:54   117   1
124   Gavin Kohn   11     Oakland Mills   18:22.5   5:54   118   5
125   Scott Sullivan   9     Oakton   18:23.3   5:55   119   5
126   Timmy McCarthy   12     Conestoga   18:23.5   5:55   120   5
127   Ian Overden   11     Voyager Academy   18:24.1   5:55   121   3
128   David Gregor   11     Oakton   18:24.3   5:55   122   6
129   James Kastelein   8     Veritas School   18:24.8   5:55       1
130   Logan Duffy   11     Oakton   18:27.5   5:56   123   7
131   Jarod Rambo   11     West Springfield   18:28.5   5:56       9
132   RJ Russell   12     Richlands   18:28.6   5:56   124   2
133   Chrishawn Richardson   11     Northern Nash   18:30.4   5:57   125   6
134   Marcus Dameron   11     Millbrook   18:31.1   5:57   126   4
135   David Olds   10     SW Guilford   18:31.6   5:57   127   3
136   Greyson Wooldridge   12     Liberty Christian   18:32.3   5:57   128   4
137   Nijel Hunt   11     Durham Academy   18:34.1   5:58   129   4
138   Adam Waite   10     Cosby   18:35.0   5:58   130   6
139   Nolan Patrick   12     SW Guilford   18:37.3   5:59   131   4
140   Alec Atteberry   10     Apex Friendship   18:37.4   5:59   132   3
141   Griffen Colucci         Rolesville   18:37.9   5:59   133   2
142   Carter Tacosik   9     Mooresville   18:38.2   5:59   134   4
143   Weston Clayton   11     Millbrook   18:41.1   6:00   135   5
144   Chandler Barnes         Rolesville   18:41.6   6:00   136   3
145   Austin Rooks   12     Jordan   18:41.7   6:00   137   7
146   Joel Shores   11     SE Guilford   18:44.5   6:01   138   1
147   Jack Banask   12     Millbrook   18:46.2   6:02   139   6
148   Jacob Carr   11     Resevoir   18:46.7   6:02   140   6
149   Ethan Goldman   10     Durham Academy   18:46.9   6:02   141   5
150   Ted Middleton   10     Durham Academy   18:47.1   6:02   142   6
151   Garrison Thornton   10     SW Guilford   18:47.8   6:02   143   5
152   Andrew Amaya         Clayton   18:48.6   6:03   144   4
153   Connor Ayers   11     SW Guilford   18:49.9   6:03   145   6
154   Michael Crumpton   11     Lee County   18:50.3   6:03   146   3
155   Stephen Strong         Rolesville   18:50.3   6:03   147   4
156   Nik Lord   10     SW Guilford   18:51.3   6:04   148   7
157   Xander Krahn   10     Athens Drive   18:52.0   6:04   149   3
158   Nicholas Pantlin   11     Athens Drive   18:53.5   6:04   150   4
159   Ethan Frey   9     Clayton   18:53.7   6:04   151   5
160   Grant Patrick   10     SW Guilford   18:53.7   6:04       8
161   Anders Chattin   10     Oakland Mills   18:55.2   6:05   152   6
162   Luis Acosta   10     Oakton   18:58.7   6:06       8
163   Josh Krutz   10     Resevoir   18:59.5   6:06   153   7
164   Noah Kennedy   9     Veritas School   19:00.1   6:06       2
165   Michael Ellison   10     Clayton   19:00.2   6:06   154   6
166   Townsend Lenihan         Rolesville   19:00.3   6:06   155   5
167   Maleik Small   10     Rocky Mount   19:00.4   6:06   156   2
168   Sean Smith   12     Oakland Mills   19:00.6   6:06   157   7
169   Neil Rogers   10     Reynolds A.C.   19:01.8   6:07   158   3
170   Aaron Morgan   10     Mooresville   19:03.8   6:07   159   5
171   Keith Miller   12     Richlands   19:04.0   6:08   160   3
172   Damian Moore   10     Northern Nash   19:04.7   6:08   161   7
173   Matt Lewis         Corinth Holders   19:04.9   6:08   162   4
174   Andrew Billings   12     Athens Drive   19:05.6   6:08   163   5
175   Lawson Robertson   9     Reynolds A.C.   19:05.7   6:08   164   4
176   Adam Jordan   10     Galax   19:06.2   6:08   165   2
177   Jake Erickson   12     Reynolds A.C.   19:06.5   6:08   166   5
178   Colton Strandburg   11     SE Guilford   19:06.7   6:08   167   2
179   Tucker Key   12     Mooresville   19:07.2   6:09   168   6
180   Jake Siddiqui   10     Apex Friendship   19:07.6   6:09   169   4
181   Nathan Canterbury   9     Monticello   19:08.1   6:09   170   1
182   Mateso Buluma   12     Monticello   19:08.2   6:09   171   2
183   Matthew Decker   10     SE Guilford   19:09.8   6:09   172   3
184   Thomas Voos   10     Mooresville   19:11.6   6:10   173   7
185   Josh Gatti   11     DeMatha Catholic   19:11.9   6:10   174   5
186   Robbie Gelsinger   9     Athens Drive   19:12.9   6:10   175   6
187   Matthew Blizzard   11     Marvin Ridge   19:14.1   6:11       8
188   Raymond Gao   11     NC Science & Math   19:14.6   6:11       8
189   Win Benko   9     Veritas School   19:14.8   6:11       3
190   Logan Neal   12     Cosby   19:14.9   6:11   176   7
191   Liam Luthardt   11     Oakland Mills   19:17.2   6:12       8
192   Joseph Santangelo         Terry Sanford   19:17.8   6:12       3
193   Robert Franck   9     Veritas School   19:18.3   6:12       4
194   Daniel Spiesman   9     Apex Friendship   19:18.7   6:12   177   5
195   Hector Sanchez         Terry Sanford   19:19.2   6:13       4
196   Michael Jaffe   9     Durham Academy   19:19.7   6:13   178   7
197   Stephen Allen   12     DeMatha Catholic   19:19.8   6:13   179   6
198   John Ahalt   10     DeMatha Catholic   19:19.8   6:13   180   7
199   Darius Trusty   11     Richlands   19:21.3   6:13   181   4
200   Coleman Deans   12     Jordan   19:21.9   6:13       8
201   Alvaro Hernandez   10     Resevoir   19:23.7   6:14       8
202   Clarke Julian   9     West Johnson   19:24.5   6:14   182   2
203   Bruce Lucas   10     Athens Drive   19:25.0   6:14   183   7
204   Eamon McKeever   10     Durham Academy   19:26.4   6:15       8
205   Kevin Pham   11     Rocky Mount   19:27.0   6:15   184   3
206   Steven Parson   11     Eastern Alamance   19:27.1   6:15   185   2
207   Michael Keriher   9     Voyager Academy   19:27.4   6:15   186   4
208   William Patton   10     Galax   19:29.9   6:16   187   3
209   Jackson Simpson   12     Clayton   19:30.8   6:16   188   7
210   Sullivan Stern   11     Monticello   19:32.8   6:17   189   3
211   Matthew Horton   12     Galax   19:33.5   6:17   190   4
212   LaKeith Mobley         Rolesville   19:33.9   6:17   191   6
213   Alex Holland   9     Oakton   19:34.3   6:17       9
214   Quinton Loy   10     Eastern Alamance   19:36.1   6:18   192   3
215   Jabril Terry   11     SE Guilford   19:37.5   6:18   193   4
216   Logan Salter   9     Clayton   19:38.2   6:19       8
217   Alexander Munn   10     Apex Friendship   19:38.6   6:19   194   6
218   Michael Hicks         Pine Forest   19:42.9   6:20   195   2
219   Jason Whitehead   10     Richlands   19:44.0   6:20   196   5
220   Grant OConnell   10     Cosby   19:44.5   6:21       8
221   Nick Highman   9     Oakton   19:45.8   6:21       10
222   Nate Kearney   10     Liberty Christian   19:47.6   6:22   197   5
223   Chase Blackwell         Pine Forest   19:47.9   6:22   198   3
224   Jose Medina   12     Randleman   19:49.2   6:22   199   3
225   Josh Quigg   9     Liberty Christian   19:49.3   6:22   200   6
226   James Christensen   11     Voyager Academy   19:49.4   6:22   201   5
227   Carryk Bhattal   10     Monticello   19:51.9   6:23   202   4
228   Sean Thomas         Pine Forest   19:56.4   6:24   203   4
229   Davis Morgan   12     Durham Academy   19:57.3   6:25       9
230   Cameron George         Corinth Holders   19:59.5   6:25   204   5
231   Skanda Sastry   11     NC Science & Math   20:02.5   6:26       9
232   Alex Dickhoff         Rolesville   20:04.1   6:27   205   7
233   Josh Lelito   12     Athens Drive   20:06.0   6:28       8
234   Ben Meshaw   12     West Johnson   20:07.5   6:28   206   3
235   Christian Quick   11     Voyager Academy   20:08.7   6:28   207   6
236   Keyonte Williams   10     Rocky Mount   20:11.2   6:29   208   4
237   Atticus Ferguson   12     Eastern Alamance   20:11.9   6:29   209   4
238   Andrew Canterbury   10     Monticello   20:13.1   6:30   210   5
239   James Burger   11     Monticello   20:13.2   6:30   211   6
240   Alex Dudash         Corinth Holders   20:14.5   6:30   212   6
241   Harrison Sochor   11     Monticello   20:15.1   6:31   213   7
242   Mason Eck   11     Monticello   20:16.0   6:31       8
243   Bradley Gelsinger   9     Athens Drive   20:16.2   6:31       9
244   David Griffith   9     Liberty Christian   20:18.0   6:31   214   7
245   Brad Cassidy   9     Randleman   20:18.1   6:32   215   4
246   Will Cooper   10     Lee County   20:18.7   6:32   216   4
247   Thomas Finley   12     Randleman   20:18.8   6:32   217   5
248   Alex Huguley         Pine Forest   20:20.9   6:32   218   5
249   Charlie Morgan   12     Clayton   20:21.0   6:33       9
250   Zachary Taylor   11     West Johnson   20:24.4   6:34   219   4
251   Tate Haga   12     Galax   20:27.0   6:34   220   5
252   Jackson Amigh   10     Clayton   20:29.8   6:35       10
253   David Hix   11     Galax   20:30.4   6:35   221   6
254   Emmanuel Spruill   12     Rocky Mount   20:30.8   6:35   222   5
255   Liam Wnorowski-Santos         Pine Forest   20:31.4   6:36   223   6
256   Hayes Corbin         Corinth Holders   20:31.5   6:36   224   7
257   Peter Fant   12     Galax   20:40.2   6:39   225   7
258   Garret Sallez   9     Lee County   20:48.1   6:41   226   5
259   John Mayle   9     Eastern Alamance   20:55.5   6:43   227   5
260   Dylan Thomas   10     Apex Friendship   20:56.1   6:44   228   7
261   Lance Anderson   12     Liberty Christian   20:58.1   6:44       8
262   Alexander Brown   9     SE Guilford   20:59.9   6:45   229   5
263   Naim Bell   9     Apex Friendship   21:00.1   6:45       8
264   Leo Garcia   11     Lee County   21:03.5   6:46   230   6
265   Dakota Staley   11     SE Guilford   21:04.2   6:46   231   6
266   Liam Bergeron   9     Richlands   21:13.6   6:49   232   6
267   Ronald Whitt         Voyager Academy   21:22.2   6:52   233   7
268   Mac Synder   10     Eastern Alamance   21:29.0   6:54   234   6
269   Aaron Meshaw   9     West Johnson   21:29.2   6:54   235   5
270   Chris Bridges   9     Reynolds A.C.   21:36.3   6:57   236   6
271   Thad McNeil   9     Reynolds A.C.   21:53.7   7:02   237   7
272   Evan Brinkley   10     West Johnson   21:55.8   7:03   238   6
273   Ethan Jones   12     Galax   21:58.8   7:04       8
274   Cameron Clark         Pine Forest   22:01.5   7:05   239   7
275   Sam Williamson         Voyager Academy   22:06.3   7:06       8
276   Seth Hoyle   11     Lee County   22:07.6   7:07   240   7
277   Will Erhnhardt   9     SE Guilford   22:07.6   7:07   241   7
278   Nick Barr   11     Galax   22:08.6   7:07       9
279   Kyle Coward         Voyager Academy   22:13.5   7:09       9
280   Samuel Yoder   10     Reynolds A.C.   22:14.4   7:09       8
281   Sylas Gonzalez   10     Reynolds A.C.   22:14.6   7:09       9
282   Rowan Crowley   12     Riverside (SC)   22:15.7   7:09       9
283   Grant Sullivan         Corinth Holders   22:19.1   7:11       8
284   Zion McCallum         Pine Forest   22:22.4   7:11       8
285   Thomas McMillan   10     Marvin Ridge   22:50.8   7:21       9
286   Zach Pearson         Corinth Holders   22:55.7   7:22       9
287   Dylan West         Corinth Holders   22:56.0   7:22       10
288   Owen White   11     Randleman   23:00.6   7:24   242   6
289   Mason Matthews   10     Randleman   23:06.4   7:26   243   7
290   Joseph Banko   9     Eastern Alamance   23:11.3   7:27   244   7
291   Cody McMillon   12     Galax   23:18.4   7:30       10
292   Zachary Baldwin   9     West Johnson   23:23.5   7:31   245   7
293   Jack Anderson   12     Eastern Alamance   23:32.2   7:34       8
294   Janson Lee   9     West Johnson   23:42.2   7:37       8
295   Chase Alfman   12     Eastern Alamance   23:52.5   7:40       9
296   Carson Mullens   9     Randleman   25:04.9   8:04       8
297   Nicholas Sekulich   10     West Johnson   26:16.1   8:27       9
298   Alessandro Garcia   9     West Johnson   26:22.7   8:29       10
299   Blain Prater         Pine Forest   29:48.8   9:35       9
Summary Team Scores          
Pl   Team   Pts     #In  
1   Providence   85     7  
2   Riverside (SC)   164     7  
3   West Springfield   165     7  
4   Cosby   180     7  
5   Northern Nash   182     7  
6   Forest Park   202     6  
7   Jordan   240     7  
8   Marvin Ridge   308     7  
9   Oakton   331     7  
10   Conestoga   333     5  
11   Resevoir   360     7  
12   Millbrook   371     6  
13   NC Science & Math   376     7  
14   Oakland Mills   394     7  
15   Durham Academy   441     7  
16   Mooresville   459     7  
17   Liberty Christian   491     7  
18   DeMatha Catholic   511     7  
19   Clayton   539     7  
20   SW Guilford   561     7  
21   Corinth Holders   572     7  
22   Athens Drive   576     7  
23   Apex Friendship   632     7  
24   Rolesville   644     7  
25   Voyager Academy   646     7  
26   Reynolds A.C.   647     7  
27   Randleman   720     7  
28   Lee County   721     7  
29   Richlands   731     6  
30   Galax   849     7  
31   Pine Forest   865     7  
32   West Johnson   869     7  
33   Rocky Mount   887     5  
34   Eastern Alamance   891     7  
35   SE Guilford   899     7  
36   Monticello   942     7  
    Terry Sanford   NTS     4  
    Veritas School   NTS     4  
Event    
Girls 5k Run CC Invitational  
Athlete Results                          
Place   Athlete   Yr     Team   Time   Pace   Pts   TmPl
1   Jessica Sinclair   10     Forest Park   20:22.3   6:33   1   1
2   Lisa Kripowicz   12     Forest Park   20:28.2   6:35   2   2
3   Olivia Bene   10     Northern Guilford   20:37.2   6:38   3   1
4   Jane Lucas   12     Manchester   20:42.4   6:39   4   1
5   Kayla Ste. Marie         Corinth Holders   20:44.6   6:40   5   1
6   Amber Gale   11     Northern Guilford   20:49.4   6:42   6   2
7   Emilie Buzitsky   9     Millbrook   20:50.2   6:42   7   1
8   Cameron Rutherford         Corinth Holders   21:07.2   6:47   8   2
9   Maya Celetti   11     Millbrook   21:10.8   6:48   9   2
10   Madeline Fitch   12     Veritas School   21:19.4   6:51       1
11   Heather Ailinger   11     Resevoir   21:22.6   6:52   10   1
12   Karenna Smith   12     Northern Guilford   21:29.2   6:54   11   3
13   Kayla Alznauer         Corinth Holders   21:33.8   6:56   12   3
14   Makena Bonheim   12     Liberty Christian   21:38.2   6:57       1
15   Mackenzie Proctor   9     Northern Nash   21:40.0   6:58   13   1
16   Anneke Dekker   9     Durham Academy   21:44.6   6:59   14   1
17   Jessie Nichols   10     Carson Jesse   21:44.8   6:59   15   1
18   Halie Huffman   11     Northern Nash   21:50.3   7:01   16   2
19   Taylor Wiggins   10     Carson Jesse   21:54.2   7:02   17   2
20   Mary McCall Leland   12     Rocky Mount   21:58.3   7:04       1
21   Rachel Strickland         Corinth Holders   21:59.2   7:04   18   4
22   Megan Ehrhardt   9     SE Guilford   21:59.3   7:04   19   1
23   Ananya Mathur   11     Resevoir   22:00.3   7:04   20   2
24   Sarah Staehle   10     Jordan   22:01.2   7:05   21   1
25   Caitlyn Cooke   10     Northern Nash   22:07.3   7:07   22   3
26   Grayson Tanner   10     Northern Nash   22:07.5   7:07   23   4
27   Micah Pierce   10     SE Guilford   22:08.2   7:07   24   2
28   Faith Raynor   9     Clayton   22:09.9   7:07   25   1
29   Kaelin Sanderford         Corinth Holders   22:11.9   7:08   26   5
30   Cece Wood   11     Resevoir   22:16.3   7:10   27   3
31   Mackenzie Boyd   10     Apex Friendship   22:16.4   7:10   28   1
32   Jade Martin   9     Apex Friendship   22:22.2   7:11   29   2
33   Mikayla Kantar   11     Resevoir   22:23.3   7:12   30   4
34   Hannah Quigg   12     Liberty Christian   22:23.7   7:12       2
35   Frankie Pupillo   9     Northern Guilford   22:25.6   7:12   31   4
36   Jessica Cullins   10     Cleveland   22:25.8   7:12   32   1
37   Jasmine Cullins   10     Cleveland   22:25.8   7:12   33   2
38   Katelyn Bourque   9     SE Guilford   22:27.2   7:13   34   3
39   Hayley Kaplan   10     Millbrook   22:28.1   7:13   35   3
40   Sydney Barker   10     Jordan   22:31.6   7:14   36   2
41   Charlotte Melville   12     Northern Guilford   22:32.2   7:15   37   5
42   Ellie Kastelein   10     Veritas School   22:36.8   7:16       2
43   Amanda Bean   9     Forest Park   22:39.3   7:17   38   3
44   Cami Simpson   10     Durham Academy   22:42.4   7:18   39   2
45   Gabrielle Dauntain         Pine Forest   22:44.9   7:19   40   1
46   Emily Peterson   10     Millbrook   22:45.2   7:19   41   4
47   Lani Foglesong   11     Voyager Academy   22:46.5   7:19   42   1
48   Margaret Hammel   10     Manchester   22:47.5   7:20   43   2
49   Lauren Harpole   10     Durham Academy   22:47.5   7:20   44   3
50   Katelin Dvorsack   11     SW Guilford   22:48.4   7:20   45   1
51   Catherine Johnson   10     Apex Friendship   22:48.6   7:20   46   3
52   Kayla Hugate   12     Manchester   22:53.6   7:21   47   3
53   Miranda Griffin   10     Northern Nash   22:58.1   7:23   48   5
54   Meghan Weigner   9     Liberty Christian   23:05.3   7:25       3
55   Caty Dillon   10     Manchester   23:08.1   7:26   49   4
56   Mallory Redmon   12     Northern Guilford   23:09.1   7:27   50   6
57   Mary Gates Pierce   12     Durham Academy   23:09.4   7:27   51   4
58   Natalie Bernat   10     Northern Nash   23:10.9   7:27   52   6
59   Caitlyn Bell   10     Rolesville   23:11.4   7:27   53   1
60   Katie Haven   11     Millbrook   23:11.6   7:27   54   5
61   Callie Blandford         Corinth Holders   23:13.7   7:28   55   6
62   Sujata Chhetri   11     SW Guilford   23:13.7   7:28   56   2
63   Maya Roberts   11     Forest Park   23:14.0   7:28   57   4
64   Grace Fleming   10     Apex Friendship   23:17.6   7:29   58   4
65   Haylea White   11     SE Guilford   23:17.9   7:29   59   4
66   Emily Burch   9     Forest Park   23:18.2   7:30   60   5
67   Kaylie Hinckley   12     Millbrook   23:18.2   7:30   61   6
68   Alyssa Deery   12     Mooresville   23:18.7   7:30   62   1
69   Ajallee Blue   10     SE Guilford   23:19.1   7:30   63   5
70   Natalie Galluzzo   10     Apex Friendship   23:19.5   7:30   64   5
71   Keylin Gamboa   11     Randleman   23:20.8   7:30   65   1
72   Kristina Dean   11     Britt Jack   23:20.9   7:30   66   1
73   Dana O'Donnel   11     Forest Park   23:21.6   7:30   67   6
74   Samantha Storey   10     Millbrook   23:22.1   7:31   68   7
75   Sarah Wyatt   10     Galax   23:23.0   7:31   69   1
76   Jymil Licorich   11     Britt Jack   23:23.4   7:31   70   2
77   Keala Harris   11     Britt Jack   23:24.0   7:31   71   3
78   Jackie Koger   12     West Johnson   23:27.3   7:32   72   1
79   Hunter Little   10     Resevoir   23:27.4   7:32   73   5
80   Emily Freed   9     Apex Friendship   23:28.6   7:33   74   6
81   Maria Beckert   9     Elizabeth Seton   23:29.2   7:33   75   1
82   Hannah Venable   10     Carson Jesse   23:32.8   7:34   76   3
83   Erin Martin   12     Northern Guilford   23:37.3   7:36   77   7
84   Abby Breitfeld   12     Durham Academy   23:38.7   7:36   78   5
85   Emma White   9     Mooresville   23:41.9   7:37   79   2
86   Annabel Cortez   9     Resevoir   23:43.8   7:38   80   6
87   Emily Hill   9     Liberty Christian   23:44.0   7:38       4
88   Caroline Sargent   11     Millbrook   23:44.7   7:38       8
89   Brianna Chan   10     Britt Jack   23:46.3   7:39   81   4
90   Jillian Bacon   11     Northern Guilford   23:46.4   7:39       8
91   Alison Poisson   9     Forest Park   23:47.4   7:39   82   7
92   Bryce Miller   10     Clayton   23:47.6   7:39   83   2
93   Emily Brinson   10     Richlands   23:51.3   7:40   84   1
94   Gretchen Evans         Pine Forest   23:51.4   7:40   85   2
95   Melina Toibero   10     Resevoir   23:53.7   7:41   86   7
96   Aubrey Wilder   11     Lee County   23:56.5   7:42   87   1
97   Katy Carney   10     Forest Park   23:57.3   7:42       8
98   Maria Pajak   11     Richlands   23:58.9   7:42   88   2
99   Amanda Craig         Corinth Holders   24:00.4   7:43   89   7
100   Meredith Cox   12     Durham Academy   24:01.0   7:43   90   6
101   Brianna Everett         Corinth Holders   24:01.2   7:43       8
102   Serena Palmer   10     Jordan   24:02.5   7:44   91   3
103   Hannah Woo   9     Voyager Academy   24:03.0   7:44   92   2
104   Marissa Lenze   10     Northern Guilford   24:07.1   7:45       9
105   Asmaa Bekare   9     Apex Friendship   24:12.6   7:47   93   7
106   Olivia Gabriel   10     Carson Jesse   24:16.0   7:48   94   4
107   Madison Bodmer   12     Forest Park   24:16.3   7:48       9
108   Lilly Sharples   9     Athens Drive   24:25.3   7:51   95   1
109   Kendra Ebach   10     Cleveland   24:26.9   7:51   96   3
110   Grace Sylvester         Pine Forest   24:29.4   7:52   97   3
111   Rebecca Dockendorf   10     Resevoir   24:30.1   7:53       8
112   Sophia Kerns   10     Veritas School   24:32.9   7:53       3
113   Shayna McKinnon   10     Athens Drive   24:33.3   7:54   98   2
114   Taylor Deaton   9     Randleman   24:34.1   7:54   99   2
115   Summer Blaise   10     Carson Jesse   24:35.8   7:54   100   5
116   Kelly Short   12     Carson Jesse   24:38.4   7:55   101   6
117   Rachel Homan   11     Rolesville   24:40.0   7:56   102   2
118   Jurnae McDowell   11     Mooresville   24:45.3   7:58   103   3
119   Braeley Nuckols   10     Manchester   24:45.5   7:58   104   5
120   Kelsey Fitzgerald   12     Forest Park   24:46.4   7:58       10
121   Anna Depollo   11     Millbrook   24:52.5   8:00       9
122   Cassidy McNierney         Cleveland   24:54.9   8:00   105   4
123   Kendall Powers   11     Manchester   24:58.0   8:02   106   6
124   Veronica Romero   12     Athens Drive   25:06.0   8:04   107   3
125   Sabrina Powell   12     Randleman   25:06.1   8:04   108   3
126   Sarah Johnson   12     Mooresville   25:06.8   8:04   109   4
127   Julia Kerns   11     Veritas School   25:06.9   8:04       4
128   Elizabeth Armacost   11     Jordan   25:07.9   8:05   110   4
129   Vienna Prendergrast   10     West Johnson   25:09.5   8:05   111   2
130   Kaylee Barton   9     Rolesville   25:13.3   8:07   112   3
131   Carlie Reo   12     Voyager Academy   25:17.2   8:08   113   3
132   Lexi Peterman   10     Athens Drive   25:17.9   8:08   114   4
133   Shaniah Newby   9     Richlands   25:19.8   8:08   115   3
134   Ashland Taylor   11     Galax   25:23.9   8:10   116   2
135   Lillia Larson   10     Durham Academy   25:25.1   8:10   117   7
136   Chloe Milliron   9     West Johnson   25:26.2   8:11   118   3
137   Lupe Vasquez   10     Lee County   25:28.9   8:11   119   2
138   Jackie Oates   9     Apex Friendship   25:32.5   8:13       8
139   Kate Huffman   9     Athens Drive   25:34.0   8:13   120   5
140   Sarah Adams   12     Randleman   25:36.4   8:14   121   4
141   Jordan Watts         Carson Jesse   25:36.7   8:14   122   7
142   Victoria Hill   11     SE Guilford   25:37.0   8:14   123   6
143   Mary Claire Foley         Pine Forest   25:39.2   8:15   124   4
144   Rachel Black   11     Rolesville   25:42.2   8:16   125   4
145   Aaliyah Rader   10     Rolesville   25:44.6   8:17   126   5
146   Cheyenne Hodge   10     Galax   25:47.9   8:17   127   3
147   Maddison Foley         Pine Forest   25:50.7   8:18   128   5
148   Grayson Averette         Rolesville   25:52.4   8:19   129   6
149   Olivia Hime         Corinth Holders   25:54.6   8:20       9
150   Julianne Cox   11     Carson Jesse   25:56.2   8:20       8
151   Hayley Preston   9     Clayton   25:56.9   8:20   130   3
152   Kristina Broome   12     Carson Jesse   26:01.2   8:22       9
153   Aryanna Wright   9     SW Guilford   26:01.4   8:22   131   3
154   Gracie Davis   9     Mooresville   26:05.4   8:23   132   5
155   Annie Koenig   12     Northern Guilford   26:06.3   8:24       10
156   Alana Edwards   12     Lee County   26:06.9   8:24   133   3
157   Charlotte Nixon   12     Athens Drive   26:07.6   8:24   134   6
158   Sophia Sweeney   9     Rolesville   26:19.2   8:28   135   7
159   Carsyn Bernhardt   12     Mooresville   26:19.3   8:28   136   6
160   Alyssa Hooker   10     Eastern Alamance   26:27.4   8:30   137   1
161   Cheyenne Pate         Pine Forest   26:30.6   8:31   138   6
162   Kori McCoy   11     Cleveland   26:31.8   8:32   139   5
163   McKenna Claffey   11     Lee County   26:35.6   8:33   140   4
164   Hannah Barringer   11     Carson Jesse   26:37.3   8:34       10
165   Madelyn Morgan   12     Randleman   26:48.0   8:37   141   5
166   Rachel Lowe   12     Randleman   26:54.1   8:39   142   6
167   Maddy Naleski   9     Elizabeth Seton   26:55.3   8:39   143   2
168   Mikayla Korol   10     SE Guilford   26:59.4   8:41   144   7
169   Michelle Cottle   10     Cleveland   27:03.3   8:42   145   6
170   Amanda Lee   10     Jordan   27:04.6   8:42   146   5
171   Libby Balog   9     Athens Drive   27:07.3   8:43   147   7
172   Ashley Tucker   11     West Johnson   27:11.1   8:45   148   4
173   Alyssa Powell   10     Richlands   27:13.1   8:45   149   4
174   Logan Seelman   12     Eastern Alamance   27:14.1   8:45   150   2
175   Kayleigh Ratashak   12     Athens Drive   27:23.1   8:48       8
176   Madelyn Rose   11     Lee County   27:26.2   8:49   151   5
177   Jordyn Moore   10     Lee County   27:28.4   8:50   152   6
178   Sara Crotts   10     Randleman   27:38.3   8:53   153   7
179   Rose Fitzpatrick         Corinth Holders   27:38.8   8:53       10
180   Morgan Powell   9     SW Guilford   27:44.1   8:55   154   4
181   Chalys Caruth   11     Elizabeth Seton   27:44.2   8:55   155   3
182   Kacey Broadus   10     Clayton   27:49.8   8:57   156   4
183   Tosin Lawal   11     Elizabeth Seton   28:12.7   9:04   157   4
184   Savanna Lumpkin   10     Galax   28:13.3   9:04   158   4
185   Caroline Buzzard   12     Britt Jack   28:19.3   9:06   159   5
186   Breanna Walls