MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




4A West Regional
4A West Regional XC History
Hosted By:
Rockville, Maryland
2002-10-31
http://www.mocorunning.com/adobe/4awestxc2002.pdf

Download PDF at link above

Place Last First Grade Team Pace Time Points

1 Levy Michele 11 Wootton 06:34.0 20:24.11 1

2 Bower Beth 12 Quince Orchard 06:34.2 20:24.52 2

3 McHenry Suzie 12 Damascus 06:34.4 20:25.10 3

4 Albrecht Ashley 12 Magruder 06:36.6 20:32.05 4

5 Jefferson Laurel 12 Blair 06:40.2 20:43.20 5

6 Lee Esther 11 Churchill 06:43.6 20:53.91 6

7 Chung Jen 12 Whitman 06:46.3 21:02.10 7

8 Anchors Lindsay 12 Wootton 06:47.2 21:04.90 8

9 Duffin Amber 11 Magruder 06:53.1 21:23.43 9

10 Overby Rose 12 Quince Orchard 06:56.0 21:32.31 10

11 Hendricken Erin 9 Sherwood 06:56.4 21:33.65 11

12 Plevin Julie 10 Whitman 06:57.4 21:36.57 12

13 Jacobs Caroline 12 Gaithersburg 06:58.3 21:39.35 13

14 Fry Julie 10 Quince Orchard 06:58.3 21:39.58 14

15 Poropatich Kate 11 Whitman 07:00.1 21:45.05 15

16 McNeil Beth 11 Damascus 07:01.4 21:48.98 16

17 Brown Julia 12 Whitman 07:02.1 21:51.26 17

18 Bird Lindsey 11 Sherwood 07:05.4 22:01.42 18

19 Do Linh-Yen 10 Quince Orchard 07:06.5 22:04.94 19

20 Shroyer Natalie 10 Magruder 07:07.2 22:06.97 20

21 Mayer Karen 12 Churchill 07:07.6 22:08.34 21

22 Darwish Zaina 12 Gaithersburg 07:07.7 22:08.70 22

23 Stelling Laura 11 Quince Orchard 07:09.0 22:12.57 23

24 Beach-Kimball Kara 12 Churchill 07:10.9 22:18.56 24

25 Mellor Caroline 10 Whitman 07:11.4 22:20.09 25

26 Conroy Megan 10 Gaithersburg 07:15.6 22:33.13 26

27 Peterson Emily 10 Gaithersburg 07:18.6 22:42.40 27

28 Marcus Paige 9 Churchill 07:18.9 22:43.43 28

29 Cencula Stephanie 10 Magruder 07:19.0 22:43.82 29

30 Kanner Kim 11 Quince Orchard 07:19.6 22:45.64 30

31 Norwood Annie 12 Churchill 07:22.0 22:52.98 31

32 King Shannon 12 Gaithersburg 07:23.1 22:56.45 32

33 Haft Kaite 12 Churchill 07:26.0 23:05.64 33

34 Skrabut Maggie 11 Whitman 07:26.5 23:07.03 34

35 Eisenberg Vickey 11 Wootton 07:26.8 23:07.92 35

36 Srinivas Urmila 10 Magruder 07:29.0 23:14.75 36

37 Rivera Meaghan 11 Wootton 07:31.5 23:22.68 37

38 Scott Valerie 11 Quince Orchard 07:31.6 23:22.88 38

39 Greenspan Carolyn 12 Watkins Mill 07:32.7 23:26.40 39

40 Lotto-Rojas Gisele 9 Gaithersburg 07:35.3 23:34.47 40

41 Greene Samantha 11 Wootton 07:36.0 23:36.47 41

42 Maier Beth 11 Magruder 07:37.0 23:39.62 42

43 Colomeris Jeanette 11 Churchill 07:38.9 23:45.58 43

44 Rosetti Mary 12 Whitman 07:43.6 24:00.06 44

45 Bryan Ellen 11 Wootton 07:45.0 24:04.57 45

46 Cavanugh-Rouse Marian 9 Damascus 07:45.1 24:04.78 46

47 O'Callaghan Berglind 9 Sherwood 07:46.0 24:07.80 47

48 Jacobs Stephanie 11 Sherwood 07:46.4 24:09.00 48

49 Lyon Thersea 9 Sherwood 07:53.7 24:31.53 49

50 Quatch Jessica 9 Springbrook 07:53.8 24:31.89 50

51 Sadtler Rachael 11 Damascus 07:58.9 24:47.70 51

52 Amon Marthe 11 Damascus 08:05.1 25:06.94 52

53 Syrkin Valentina 12 Watkins Mill 08:06.6 25:11.81 53

54 Gan Sarah 10 Gaithersburg 08:07.4 25:14.20 54

55 Ku Yeelan 11 Blair 08:07.8 25:15.30 55

56 Frew Brittney 9 Sherwood 08:09.1 25:19.36 56

57 McHenry Elizabeth 12 Damascus 08:15.2 25:38.40 57

58 Silbererg Julie 12 Sherwood 08:16.4 25:41.97 58

59 Yousefnejad Sara 11 Blair 08:27.6 26:16.78 59

60 Greenberg Sara 12 Wootton 08:30.0 26:24.31 60

61 Hunter Rachel 9 Blair 08:34.7 26:38.97 61

62 Bertaut Julia 11 Blair 08:35.2 26:40.63 62

63 Chiplis Julia 11 Blair 08:42.5 27:03.20 63

64 Dickerson Andrea 12 Springbrook 08:48.2 27:21.04 64

65 Ralph Emily 10 Springbrook 08:48.3 27:21.25 65

66 Townsend Michelle 11 Springbrook 08:52.6 27:34.69 66

67 Callan Collen 11 Springbrook 09:01.3 28:01.73 67

68 Delisser Ashley 10 Watkins Mill 09:01.6 28:02.57 68

69 Kilungya Pauline 10 Watkins Mill 09:10.5 28:30.27 69

70 Madryzkowski Stephani 12 Damascus 09:11.4 28:33.11 70

71 Noel-Nossbaum Carrie 12 Blair 09:19.7 28:58.74 71

72 Tsang Ho-Wai 10 Watkins Mill 09:19.9 28:59.27 72

73 Webster Barbara 10 Springbrook 09:38.1 29:56.00 73

74 Matthew Julie 10 Springbrook 09:39.4 30:00.12 74

75 Weir Casey 11 Watkins Mill 09:47.4 30:24.77 75

Place Last First Grade Team Pace Time Points

1 Yohannes Awit 12 Magruder 05:17.5 16:26.45 1

2 Pauley Eric 12 Gaithersburg 05:26.2 16:53.36 2

3 Flynn Ricky 10 Damascus 05:29.6 17:03.99 3

4 Peterson Brenton 12 Watkins Mill 05:34.1 17:17.75 4

5 Martinez Zach 10 Gaithersburg 05:35.2 17:21.30 5

6 Burns Peter 12 Damascus 05:36.3 17:24.77 6

7 Gaske Kevin 12 Wootton 05:37.5 17:28.52 7

8 Lyons Jeff 11 Whitman 05:37.8 17:29.40 8

9 Lee Keith 12 Watkins Mill 05:39.3 17:33.92 9

10 Tyvela Joe 12 Damascus 05:39.4 17:34.26 10

11 Fikri Omar 11 Churchill 05:40.3 17:37.27 11

12 Handelman Mark 10 Whitman 05:42.1 17:42.73 12

13 Triantos Eliot 12 Magruder 05:43.2 17:46.28 13

14 Mathrani Kiran 12 Churchill 05:43.8 17:47.86 14

15 Yanus Scott 12 Damascus 05:46.8 17:57.24 15

16 Watson Andy 12 Damascus 05:47.4 17:59.31 16

17 Burke Matt 11 Magruder 05:48.0 18:01.05 17

18 Mele Brad 12 Quince Orchard 05:48.4 18:02.35 18

19 Kawaguchi Koichiro 11 Whitman 05:49.1 18:04.60 19

20 McDermitt Andrew 11 Sherwood 05:50.0 18:07.42 20

21 Skinner Zach 11 Magruder 05:50.1 18:07.70 21

22 Woods Mike 11 Wootton 05:50.4 18:08.43 22

23 Byrd Mark 11 Gaithersburg 05:52.2 18:13.99 23

24 Roenblatt Ethan 9 Magruder 05:54.0 18:19.80 24

25 Sheldon Matt 11 Blair 05:57.1 18:29.35 25

26 Nguyen Trung 12 Damascus 05:57.8 18:31.65 26

27 Baklar Matt 10 Wootton 05:58.4 18:33.52 27

28 Gentry Mike 10 Wootton 05:58.6 18:33.95 28

29 Marcus Ian 12 Churchill 05:58.8 18:34.59 29

30 Wade Sean 11 Sherwood 05:59.6 18:37.11 30

31 McNamara Kevin 12 Quince Orchard 06:00.3 18:39.14 31

32 Leef Evan 10 Churchill 06:00.6 18:40.32 32

33 Koll Peter 11 Whitman 06:01.7 18:43.58 33

34 O'Toole Jeff 10 Gaithersburg 06:01.8 18:43.88 34

35 Owalabi Bobby 12 Gaithersburg 06:01.9 18:44.14 35

36 Cho Andrew 11 Sherwood 06:02.0 18:44.56 36

37 Landau Mike 11 Whitman 06:02.1 18:44.98 37

38 Schron Marc 12 Churchill 06:02.8 18:46.92 38

39 Kidwell Matthew 10 Watkins Mill 06:03.5 18:49.10 39

40 Widmaier Kenneth 9 Sherwood 06:03.8 18:50.04 40

41 Waskewicz Michael 11 Sherwood 06:04.3 18:51.76 41

42 Delaplaine David 11 Whitman 06:05.6 18:55.82 42

43 Kim Richard 11 Churchill 06:06.0 18:57.02 43

44 Furgol James 11 Gaithersburg 06:07.7 19:02.35 44

45 Kidane Esey 11 Blair 06:08.2 19:03.93 45

46 Bean Kevin 12 Damascus 06:08.6 19:05.14 46

47 Morden-Snipper Gabe 12 Blair 06:08.9 19:05.95 47

48 Lugerner Andrew 11 Wootton 06:09.7 19:08.57 48

50 Lowe Andrew 11 Sherwood 06:11.2 19:13.26 50

51 Aohgab Tarik 9 Churchill 06:12.7 19:17.90 51

52 Van Oudenaren Dan 11 Whitman 06:14.5 19:23.29 52

53 Parker Andrew 12 Springbrook 06:15.4 19:26.11 53

54 Wilson Nick 11 Wootton 06:18.6 19:36.16 54

55 Anderson Sam 11 Quince Orchard 06:18.9 19:37.06 55

56 White Grady 11 Watkins Mill 06:19.1 19:37.58 56

57 Lisee Joseph 11 Magruder 06:19.2 19:37.88 57

58 Tile Chris 10 Magruder 06:22.5 19:48.31 58

59 Lowe Matt 9 Sherwood 06:25.1 19:56.44 59

60 Dudley Steve 11 Quince Orchard 06:29.7 20:10.58 60

61 Milstead Kevin 12 Gaithersburg 06:30.6 20:13.37 61

62 Bateman Alan 10 Blair 06:39.4 20:40.66 62

63 McCarroll Michael 12 Quince Orchard 06:44.5 20:56.61 63

64 Gutierrez Anthony 11 Blair 06:46.6 21:03.16 64

65 Ivey Xavier 11 Blair 06:47.3 21:05.37 65

66 Berardi Chris 11 Springbrook 06:47.5 21:06.04 66

67 Desai Sunny 12 Springbrook 06:49.2 21:11.18 67

68 Golosinskiy Sergey 9 Springbrook 06:49.4 21:11.90 68

69 Penner Evan 11 Quince Orchard 06:53.0 21:23.13 69

70 Eagen Robert 11 Quince Orchard 06:56.4 21:33.66 70

71 Weins Michael 10 Springbrook 07:12.2 22:22.68 71

72 Foley Tom 11 Blair 07:15.6 22:33.31 72

73 Murabito Mike 11 Watkins Mill 07:15.7 22:33.54 73

74 Van Duke John 11 Springbrook 07:17.3 22:38.58 74

75 Bloom Nick 9 Watkins Mill 08:13.3 25:32.55 75

76 Sasser Erik 9 Springbrook 27:36.4 25:46.13 76


Return to Top

Email | About