MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Glory Days Invitational
Glory Days Invitational History
Hosted By:
Manassas, Virginia
2015-10-10

Results from Milestat.com

2015 Glory Days Seeded Boys

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1658  Tyler Cox-Philyaw     Millbrook                                 15:49  5:06/M        
    2      2   1779  Jack Wavering         Our Lady of Good Counsel                  15:52  5:07/M        
    3      3    511  Eric Walz             Dulaney High School                       15:59  5:09/M        
    4      4    359  Dan Horoho            Centreville                               16:05  5:11/M        
    5      5   1396  Conor Lyons           Lake Braddock                             16:07  5:12/M        
    6      6    186  Kevin Dannaher        Bishop O'Connell                          16:07  5:12/M        
    7      7   2763  Saurav Velleleth      Thomas Jefferson S&T                      16:08  5:12/M        
    8      8   2296  Andrew Forsyth        Severna Park                              16:09  5:12/M        
    9      9   1412  Colin Schaefer        Lake Braddock                             16:11  5:13/M        
   10     10    491  Elijah Hawkins        Dulaney High School                       16:13  5:14/M        
   11     11    507  Sean Smyth            Dulaney High School                       16:15  5:14/M        
   12     12    492  Andrew King           Dulaney High School                       16:15  5:14/M        
   13     13    339  Brent Bailey          Centreville                               16:15  5:14/M        
   14     14   1378  Ben Fogg              Lake Braddock                             16:16  5:15/M        
   15     15   2326  Joshua Tucker         Severna Park                              16:18  5:15/M        
   16     16   2887  Robert Lockwood       W.T. Woodson                              16:20  5:16/M        
   17  (< 5)    885  Abrham Amine          Harrisonburg                              16:22  5:16/M        
   18     17   1770  Matt Lopez            Our Lady of Good Counsel                  16:23  5:17/M        
   19     18   1673  Alec Schrank          Millbrook                                 16:23  5:17/M        
   20     19   1563  Colton Bogucki        Loudoun Valley                            16:24  5:17/M        
   21     20   1387  Spencer Jolley        Lake Braddock                             16:26  5:18/M        
   22  (< 5)    602  Jacob Taylor          Forest Park                               16:27  5:18/M        
   23     21   2732  Nate Foss             Thomas Jefferson S&T                      16:28  5:18/M        
   24     22   2297  Kasey Gelfand         Severna Park                              16:28  5:18/M        
   25     23   1126  Sean Grimm            James Madison                             16:29  5:19/M        
   26     24   1222  Hunter Jutras         James W. Robinson                         16:33  5:20/M        
   27     25   1041  Nicholas Deamer       Howard High School                        16:35  5:21/M        
   28     26   1778  Jimmy Vazzana         Our Lady of Good Counsel                  16:36  5:21/M        
   29     27   1771  Kevin McGivern        Our Lady of Good Counsel                  16:37  5:21/M        
   30     28   2101  Liam Walsh            Quince Orchard High School                16:40  5:22/M        
   31     29    733  Patrick Lynch         George C. Marshall                        16:42  5:23/M        
   32     30   1057  Gavin Reynolds        Howard High School                        16:44  5:24/M        
   33  (< 5)   1798  Grant Davis           Patrick Henry (Ashland)                   16:44  5:24/M        
   34     31   2293  Spencer Davis         Severna Park                              16:44  5:24/M        
   35     32   1130  Zachary Holden        James Madison                             16:45  5:24/M        
   36     33   1401  David Meskill         Lake Braddock                             16:46  5:24/M        
   37     34   1595  Peter Morris          Loudoun Valley                            16:47  5:25/M        
   38     35    652  Connor Wells          Freedom (South Riding)                    16:47  5:25/M        
   39     36    353  Ryan French           Centreville                               16:49  5:25/M        
   40     37   2755  Nathan Riopelle       Thomas Jefferson S&T                      16:49  5:25/M        
   41     38   2741  Dylan Klapper         Thomas Jefferson S&T                      16:51  5:26/M        
   42     39   1588  Noah Hunter           Loudoun Valley                            16:53  5:26/M        
   43     40   3149  Andrew Lackey         West Springfield                          16:53  5:26/M        
   44     41     83  Lucas Heinzerling     Bethesda-Chevy Chase High Scho            16:54  5:27/M        
   45     42    229  Brandon Dimitri       Briar Woods                               16:55  5:27/M        
   46     43   1148  Patrick Murphy        James Madison                             16:56  5:27/M        
   47     44    484  Austin Carey          Dulaney High School                       16:56  5:27/M        
   48     45   1575  Chase Dawson          Loudoun Valley                            16:57  5:28/M        
   49     46   1231  Corey Runkel          James W. Robinson                         16:58  5:28/M        
   50     47   1594  Nick Mercuro          Loudoun Valley                            16:58  5:28/M        
   51  (< 5)   2234  Andre Gallant         Saint John Paul the Great Cath            16:58  5:28/M        
   52     48    784  Tristan Colaizzi      Georgetown Day School                     16:58  5:28/M        
   53     49   1370  Evan Chase            Lake Braddock                             16:59  5:28/M        
   54     50   2373  Christian Roberts     Sidwell Friends  School                   16:59  5:28/M        
   55     51   3078  Zachary Lindsey       West Potomac                              17:00  5:29/M        
   56     52    809  Jackson Todd          Georgetown Day School                     17:00  5:29/M        
   57     53   3307  Mitchell Welter       Winston Churchill High School             17:00  5:29/M        
   58     54     85  Dylan Kannapell       Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:00  5:29/M        
   59     55   1762  George Drewyer        Our Lady of Good Counsel                  17:01  5:29/M        
   60     56   1772  Jeremiah Melton       Our Lady of Good Counsel                  17:02  5:29/M        
   61     57   2301  Christian Isham       Severna Park                              17:04  5:30/M        
   62     58   1990  Jacob Kloman          Potomac Falls                             17:05  5:30/M        
   63     59   1047  Ryan Gunderson        Howard High School                        17:06  5:31/M        
   64     60   1372  Andrew Delvecchio     Lake Braddock                             17:06  5:31/M        
   65     61     91  Adam Nakasaka         Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:06  5:31/M        
   66     62   1039  Dennis Danieli        Howard High School                        17:09  5:32/M        
   67     63   3035  Marco Viola           Washington-Lee High School                17:12  5:33/M        
   68     64   3394  Devin Geier           Woodgrove                                 17:12  5:33/M        
   69  (< 5)   3338  Kyle Misencik         Woodbridge                                17:12  5:33/M        
   70     65   2895  Brandon Niemann       W.T. Woodson                              17:13  5:33/M        
   71     66   3295  Jason Shefferman      Winston Churchill High School             17:13  5:33/M        
   72     67   2307  Jonah Lane            Severna Park                              17:13  5:33/M        
   73     68   1226  Jonah Matthew         James W. Robinson                         17:15  5:34/M        
   74     69   1600  Will Smagh            Loudoun Valley                            17:15  5:34/M        
   75     70   2370  Amal Mattoo           Sidwell Friends  School                   17:16  5:34/M        
   76     71   2350  Sam Blazes            Sidwell Friends  School                   17:18  5:35/M        
   77     72    640  Noah Howell           Freedom (South Riding)                    17:20  5:35/M        
   78     73   1640  Alex Pierce           McLean                                    17:21  5:35/M        
   79     74   2076  Christian McCann      Quince Orchard High School                17:22  5:36/M        
   80  (< 5)   2180  Harrison Autry        Rock Ridge High School                    17:23  5:36/M        
   81     75   2614  Tom Naatz             St. Albans School                         17:23  5:36/M        
   82     76    416  Thomas Allain         Chantilly                                 17:24  5:36/M        
   83     77   3157  Michael Rogers        West Springfield                          17:25  5:37/M        
   84     78   2746  Jeffrey Liu           Thomas Jefferson S&T                      17:25  5:37/M        
   85     79   1496  Daniel Eisert         Loudoun County                            17:26  5:37/M        
   86     80   3268  Michael Hughes        Winston Churchill High School             17:26  5:37/M        
   87     81     81  Josh Fry              Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:27  5:37/M        
   88     82   1259  Jacksen Costa         James Wood High School                    17:27  5:37/M        
   89     83   1119  Connor Castellaw      James Madison                             17:27  5:37/M        
   90     84   2736  Alex Hoganson         Thomas Jefferson S&T                      17:28  5:38/M        
   91     85   2745  Eli Lifland           Thomas Jefferson S&T                      17:28  5:38/M        
   92     86   1656  Tom Carty             Millbrook                                 17:28  5:38/M        
   93     87     93  Jacob Rains           Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:29  5:38/M        
   94     88   1174  Chamberlain Zulauf    James Madison                             17:29  5:38/M        
   95     89   1999  Nathan Smith          Potomac Falls                             17:29  5:38/M        
   96     90   3408  Aedan Pettit          Woodgrove                                 17:31  5:39/M        
   97     91   1053  Joseph Lapointe       Howard High School                        17:32  5:39/M        
   98     92     95  Jonah Rosenblum       Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:32  5:39/M        
   99     93   1233  Conner Siggins        James W. Robinson                         17:32  5:39/M        
  100     94   2378  Philip Wright         Sidwell Friends  School                   17:32  5:39/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     95    802  Noah Kravitz          Georgetown Day School                     17:32  5:39/M        
  102     96   1045  Brian Goulet          Howard High School                        17:32  5:39/M        
  103     97    502  Drew Persinger        Dulaney High School                       17:33  5:39/M        
  104     98    500  Matt Owens            Dulaney High School                       17:33  5:39/M        
  105     99   1773  Jeff Moxley           Our Lady of Good Counsel                  17:33  5:39/M        
  106    100   3151  Jacob Levine          West Springfield                          17:33  5:39/M        
  107    101   3018  Theo Nichols          Washington-Lee High School                17:35  5:40/M        
  108    102   1984  Charles Groscup       Potomac Falls                             17:35  5:40/M        
  109    103   1988  Michael D. Johnson    Potomac Falls                             17:35  5:40/M        
  110  (< 5)    592  Robert Koch           Forest Park                               17:35  5:40/M        
  111    104   1169  Trevor Weinstock      James Madison                             17:35  5:40/M        
  112    105   2566  Matt David            St. Albans School                         17:36  5:40/M        
  113    106   1270  Max Lindquist         James Wood High School                    17:36  5:40/M        
  114    107   2550  Jasper Arnold         St. Albans School                         17:36  5:40/M        
  115    108   1218  Nicholas Howell       James W. Robinson                         17:36  5:41/M        
  116    109    735  Justin McFaul         George C. Marshall                        17:37  5:41/M        
  117  (< 5)    457  Reuben Winston        Charles E Smith Jewish Day Sch            17:37  5:41/M        
  118    110    938  Kevin Fletcher        Hayfield Secondary School                 17:39  5:41/M        
  119    111    948  Orran Mandt           Hayfield Secondary School                 17:39  5:41/M        
  120    112   3064  Michael Bell          West Potomac                              17:39  5:41/M        
  121    113   1052  Erik Jenks            Howard High School                        17:40  5:42/M        
  122    114   1524  Nick Vaka             Loudoun County                            17:40  5:42/M        
  123    115   1134  Ross Kolko            James Madison                             17:40  5:42/M        
  124    116    345  Matthew Chorney       Centreville                               17:41  5:42/M        
  125  (< 5)   3324  Alazar Aklilu         Woodbridge                                17:41  5:42/M        
  126    117   3000  James Gusmer          Washington-Lee High School                17:42  5:42/M        
  127    118   1991  Andrew Lathrop        Potomac Falls                             17:43  5:43/M        
  128    119   3001  Donald Herndon        Washington-Lee High School                17:43  5:43/M        
  129    120   3071  Matthew Frame         West Potomac                              17:44  5:43/M        
  130  (< 5)   2188  Clark Edwards         Rock Ridge High School                    17:44  5:43/M        
  131    121   2484  Sean Casey            South Lakes                               17:44  5:43/M        
  132    122   3135  Andrew Bonavita       West Springfield                          17:45  5:43/M        
  133    123   2074  Ethan Mara            Quince Orchard High School                17:46  5:44/M        
  134    124   3259  Matthew Goldsmith     Winston Churchill High School             17:46  5:44/M        
  135    125   1217  Charles Hogeboom      James W. Robinson                         17:46  5:44/M        
  136    126   2367  Junho Kim-lee         Sidwell Friends  School                   17:46  5:44/M        
  137    127    641  Osman Humeida         Freedom (South Riding)                    17:47  5:44/M        
  138    128    636  Kiernan George        Freedom (South Riding)                    17:47  5:44/M        
  139    129    719  David Forney          George C. Marshall                        17:47  5:44/M        
  140    130   2917  Noah Winthrop         W.T. Woodson                              17:47  5:44/M        
  141    131   2621  Miki Rae              St. Albans School                         17:48  5:44/M        
  142    132   2311  Austin McAlexander    Severna Park                              17:49  5:45/M        
  143  (< 5)   2196  Sean Megens           Rock Ridge High School                    17:51  5:45/M        
  144    133   1262  Aaron Curd            James Wood High School                    17:51  5:45/M        
  145    134   2097  Chris Thoms           Quince Orchard High School                17:52  5:45/M        
  146    135   2487  Mitchell Drier        South Lakes                               17:53  5:46/M        
  147    136   2886  Donald Lobeda         W.T. Woodson                              17:53  5:46/M        
  148    137   2549  Matthew Andreoli      St. Albans School                         17:53  5:46/M        
  149    138   3089  Carter Sibley         West Potomac                              17:53  5:46/M        
  150    139   3025  Jon Siberstein        Washington-Lee High School                17:53  5:46/M        
  151    140   1522  Jack Staples          Loudoun County                            17:53  5:46/M        
  152    141     87  Philippe Masson       Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:55  5:46/M        
  153    142    450  Joseph Wray           Chantilly                                 17:55  5:46/M        
  154    143   3308  Thomas Winkert        Winston Churchill High School             17:57  5:47/M        
  155    144    445  Karim Shoorbajee      Chantilly                                 17:57  5:47/M        
  156    145    189  Alex Dudley           Bishop O'Connell                          17:58  5:47/M        
  157    146    642  Sam Koltisko          Freedom (South Riding)                    17:58  5:47/M        
  158    147    952  Matthew Saltus        Hayfield Secondary School                 17:58  5:47/M        
  159    148   2996  Thomas Dunlap         Washington-Lee High School                17:59  5:48/M        
  160    149   3092  Benjamin Weisel       West Potomac                              17:59  5:48/M        
  161    150   2573  Clayton Forman        St. Albans School                         17:59  5:48/M        
  162    151    725  Sean Gustafson        George C. Marshall                        18:00  5:48/M        
  163    152   3417  Collin Shipp          Woodgrove                                 18:00  5:48/M        
  164    153    710  Colby Bienkowski      George C. Marshall                        18:00  5:48/M        
  165    154    444  Thomas Sherrier       Chantilly                                 18:01  5:48/M        
  166    155   1493  Jesse Dineen          Loudoun County                            18:02  5:49/M        
  167    156    629  Carter Beardsley      Freedom (South Riding)                    18:02  5:49/M        
  168    157   2511  Owen Walker           South Lakes                               18:03  5:49/M        
  169    158   2002  Jacob Turner          Potomac Falls                             18:04  5:49/M        
  170    159   3137  Jackson Burke         West Springfield                          18:04  5:49/M        
  171    160    182  Luke Brinkmann        Bishop O'Connell                          18:05  5:50/M        
  172    161   3253  Grant Dong            Winston Churchill High School             18:05  5:50/M        
  173  (< 5)   3337  Josef Millner         Woodbridge                                18:06  5:50/M        
  174    162   2086  Matthew Owens         Quince Orchard High School                18:06  5:50/M        
  175    163    954  Craig Schichtel       Hayfield Secondary School                 18:06  5:50/M        
  176    164   3261  Jacob Grant           Winston Churchill High School             18:06  5:50/M        
  177    165   3150  Jacob Laudie          West Springfield                          18:08  5:51/M        
  178    166   1483  Siraj Ahmed           Loudoun County                            18:08  5:51/M        
  179    167   3075  Ryan Huck             West Potomac                              18:11  5:52/M        
  180    168   3031  Justin Szczerbinski   Washington-Lee High School                18:11  5:52/M        
  181    169   2354  Julian Dixon          Sidwell Friends  School                   18:12  5:52/M        
  182    170   1514  Bryan Rombach         Loudoun County                            18:12  5:52/M        
  183    171   2496  John LeBerre          South Lakes                               18:13  5:52/M        
  184    172    228  Andrew Crane          Briar Woods                               18:13  5:52/M        
  185    173   3070  Connor Foss           West Potomac                              18:14  5:53/M        
  186    174    810  Erkin Verbeek         Georgetown Day School                     18:15  5:53/M        
  187    175   2874  Mitchel Kern          W.T. Woodson                              18:15  5:53/M        
  188    176   1267  Kevin Konyar          James Wood High School                    18:15  5:53/M        
  189    177    448  Daniel Weagraff       Chantilly                                 18:15  5:53/M        
  190    178   1263  Josh Dansie           James Wood High School                    18:15  5:53/M        
  191    179   1523  Josh Stevic           Loudoun County                            18:16  5:53/M        
  192    180    225  Jared Carey           Briar Woods                               18:16  5:53/M        
  193    181   1232  Reid Sharkey          James W. Robinson                         18:16  5:53/M        
  194    182   2505  Peter Sepulveda       South Lakes                               18:17  5:54/M        
  195    183    942  Austin Jones          Hayfield Secondary School                 18:17  5:54/M        
  196    184   1261  Joseph Costello       James Wood High School                    18:18  5:54/M        
  197    185    235  Will Pompilio         Briar Woods                               18:21  5:55/M        
  198  (< 5)   3328  Philippe Demartin     Woodbridge                                18:21  5:55/M        
  199    186   1996  Aidan Mott            Potomac Falls                             18:24  5:56/M        
  200    187   2900  Dakota Patterson      W.T. Woodson                              18:25  5:56/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    188   2553  Timmy Bitsberger      St. Albans School                         18:28  5:57/M        
  202    189   3155  Javier Michael        West Springfield                          18:28  5:57/M        
  203    190   3383  Jack Bowen            Woodgrove                                 18:30  5:58/M        
  204    191   2368  Jack Knibb            Sidwell Friends  School                   18:31  5:58/M        
  205    192    956  Michael Sipes         Hayfield Secondary School                 18:33  5:59/M        
  206    193    789  Jacob Gaba            Georgetown Day School                     18:34  5:59/M        
  207    194    190  Miguel Escudero       Bishop O'Connell                          18:37  6:00/M        
  208    195   1274  Ethan Pierce          James Wood High School                    18:38  6:00/M        
  209    196   3382  Aidan Bergel          Woodgrove                                 18:39  6:01/M        
  210    197    383  Jack Moore            Centreville                               18:40  6:01/M        
  211    198   1664  Brad Hambrick         Millbrook                                 18:40  6:01/M        
  212    199    381  Ryan Mcllwee          Centreville                               18:46  6:03/M        
  213    200    945  Brandon Kremer        Hayfield Secondary School                 18:46  6:03/M        
  214    201    797  Matthew Ishimaru      Georgetown Day School                     18:49  6:04/M        
  215    202   2424  Kyle Engelhardt       South County High School                  18:49  6:04/M        
  216    203    191  Michael Hails         Bishop O'Connell                          18:49  6:04/M        
  217    204    243  Jacob Woody           Briar Woods                               18:50  6:05/M        
  218    205   3409  Rylan Pettit          Woodgrove                                 18:51  6:05/M        
  219    206   1636  Tristan Liu           McLean                                    18:54  6:05/M        
  220    207   1662  Gabriel Espinoza      Millbrook                                 18:54  6:05/M        
  221    208   2439  Jack Kuberski         South County High School                  18:54  6:05/M        
  222    209   2052  Yonatan Bobore        Quince Orchard High School                18:55  6:06/M        
  223    210    181  Will Becht            Bishop O'Connell                          18:57  6:06/M        
  224    211   3384  Alex Brown            Woodgrove                                 18:58  6:07/M        
  225    212    342  Stephen Bohenek       Centreville                               18:59  6:07/M        
  226    213    711  Quincy Bienkowski     George C. Marshall                        18:59  6:07/M        
  227    214   1672  John Pullen           Millbrook                                 19:02  6:08/M        
  228    215   2877  James LaCoste         W.T. Woodson                              19:03  6:08/M        
  229    216    237  Connor Pritchard      Briar Woods                               19:06  6:09/M        
  230    217   2513  Jack Watkins          South Lakes                               19:16  6:13/M        
  231    218    785  Frankie Decola        Georgetown Day School                     19:20  6:14/M        
  232    219   1629  Alex Brunner          McLean                                    19:20  6:14/M        
  233    220    715  Oliver Church         George C. Marshall                        19:36  6:19/M        
  234    221   2083  Christopher Nyborg    Quince Orchard High School                19:41  6:21/M        
  235    222   2507  Justin Shelby         South Lakes                               19:42  6:21/M        
  236    223   2428  Josh Glunz            South County High School                  19:43  6:21/M        
  237    224   2419  Austin Cooksey        South County High School                  19:44  6:22/M        
  238    225   1642  Nick Reutemann        McLean                                    19:45  6:22/M        
  239    226   1641  Jack Reed             McLean                                    19:46  6:22/M        
  240    227    197  Ian O'Connor          Bishop O'Connell                          20:03  6:28/M        
  241    228   2432  Andre Jacobs          South County High School                  20:03  6:28/M        
  242    229   1634  Duncan Green          McLean                                    20:16  6:32/M        
  243    230   1631  John Corvari          McLean                                    20:23  6:34/M        
  244    231   2443  Ethan McCloskey       South County High School                  20:58  6:45/M        
Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Dulaney High School                    80               3  10  11  12  44  97  98         
        Top  5 Times: 1:21:36
        Average Time: 16:19:21

    2 Lake Braddock                          81               5   9  14  20  33  49  60         
        Top  5 Times: 1:21:44
        Average Time: 16:21:11

    3 Our Lady of Good Counsel              127               2  17  26  27  55  56  99         
        Top  5 Times: 1:22:27
        Average Time: 16:29:32

    4 Severna Park                          133               8  15  22  31  57  67 132         
        Top  5 Times: 1:22:43
        Average Time: 16:32:48

    5 Thomas Jefferson S&T                  181               7  21  37  38  78  84  85         
        Top  5 Times: 1:23:38
        Average Time: 16:43:46

    6 Loudoun Valley                        184              19  34  39  45  47  69             
        Top  5 Times: 1:23:56
        Average Time: 16:47:20

    7 Howard High School                    267              25  30  59  62  91  96 113         
        Top  5 Times: 1:25:02
        Average Time: 17:00:32

    8 James Madison                         269              23  32  43  83  88 104 115         
        Top  5 Times: 1:25:05
        Average Time: 17:01:23

    9 Bethesda-Chevy Chase High Scho        324              41  54  61  81  87  92 141         
        Top  5 Times: 1:25:53
        Average Time: 17:11:00

   10 James W. Robinson                     339              24  46  68  93 108 125 181         
        Top  5 Times: 1:25:52
        Average Time: 17:10:29

   11 Centreville                           366               4  13  36 116 197 199 212         
        Top  5 Times: 1:25:27
        Average Time: 17:05:40

   12 Sidwell Friends  School               411              50  70  71  94 126 169 191         
        Top  5 Times: 1:26:49
        Average Time: 17:22:05

   13 Winston Churchill High School         466              53  66  80 124 143 161 164         
        Top  5 Times: 1:27:20
        Average Time: 17:28:22

   14 Potomac Falls                         470              58  89 102 103 118 158 186         
        Top  5 Times: 1:27:25
        Average Time: 17:29:25

   15 West Springfield                      498              40  77 100 122 159 165 189         
        Top  5 Times: 1:27:39
        Average Time: 17:32:07

   16 Freedom (South Riding)                508              35  72 127 128 146 156             
        Top  5 Times: 1:27:37
        Average Time: 17:31:36

   17 Millbrook                             510               1  18  86 198 207 214             
        Top  5 Times: 1:27:13
        Average Time: 17:26:53

   18 Quince Orchard High School            521              28  74 123 134 162 209 221         
        Top  5 Times: 1:27:45
        Average Time: 17:33:27

   19 W.T. Woodson                          522              16  65 130 136 175 187 215         
        Top  5 Times: 1:27:25
        Average Time: 17:29:36

   20 Washington-Lee High School            539              63 101 117 119 139 148 168         
        Top  5 Times: 1:28:02
        Average Time: 17:36:28

   21 St. Albans School                     555              75 105 107 131 137 150 188         
        Top  5 Times: 1:28:14
        Average Time: 17:39:19

   22 Georgetown Day School                 562              48  52  95 174 193 201 218         
        Top  5 Times: 1:28:17
        Average Time: 17:39:41

   23 West Potomac                          570              51 112 120 138 149 167 173         
        Top  5 Times: 1:28:13
        Average Time: 17:38:44

   24 George C. Marshall                    571              29 109 129 151 153 213 220         
        Top  5 Times: 1:28:03
        Average Time: 17:36:50

   25 Loudoun County                        654              79 114 140 155 166 170 179         
        Top  5 Times: 1:29:08
        Average Time: 17:49:46

   26 James Wood High School                675              82 106 133 176 178 184 195         
        Top  5 Times: 1:29:23
        Average Time: 17:52:47

   27 Woodgrove                             692              64  90 152 190 196 205 211         
        Top  5 Times: 1:29:50
        Average Time: 17:58:26

   28 Chantilly                             693              76 142 144 154 177                 
        Top  5 Times: 1:29:30
        Average Time: 17:54:35

   29 Bishop O'Connell                      708               6 145 160 194 203 210 227         
        Top  5 Times: 1:29:34
        Average Time: 17:55:02

   30 Hayfield Secondary School             714             110 111 147 163 183 192 200         
        Top  5 Times: 1:29:37
        Average Time: 17:55:25

   31 South Lakes                           766             121 135 157 171 182 217 222         
        Top  5 Times: 1:30:08
        Average Time: 18:01:48

   32 Briar Woods                           783              42 172 180 185 204 216             
        Top  5 Times: 1:30:33
        Average Time: 18:06:57

   33 McLean                                949              73 206 219 225 226 229 230         
        Top  5 Times: 1:35:04
        Average Time: 19:01:19

   34 South County High School             1085             202 208 223 224 228 231             
        Top  5 Times: 1:37:10
        Average Time: 19:26:39

 Inc. Charles E Smith Jewish Day Sch       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Forest Park                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Harrisonburg                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Patrick Henry (Ashland)              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Rock Ridge High School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Saint John Paul the Great Cath       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Woodbridge                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

2015 Glory Days Seeded Girls

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    965  Weini Kelati          Heritage (Leesburg)                       17:11  5:32/M        
    2      2   1341  Kate Murphy           Lake Braddock                             17:37  5:41/M        
    3      3    679  Heather Holt          George C. Marshall                        18:12  5:52/M        
    4      4   2338  Taylor Knibb          Sidwell Friends  School                   18:27  5:57/M        
    5      5   1732  Page Lester           National Cathedral                        18:41  6:01/M        
    6      6   1318  Sarah Daniels         Lake Braddock                             18:46  6:03/M        
    7      7   1102  Devon Williams        James Madison                             18:48  6:04/M        
    8      8   1104  Morgan Wittrock       James Madison                             18:57  6:06/M        
    9      9   1314  Sonya Butseva         Lake Braddock                             18:58  6:07/M        
   10     10    966  Georgie Mackenzie     Heritage (Leesburg)                       19:00  6:07/M        
   11     11   1352  Emily Schiesl         Lake Braddock                             19:10  6:11/M        
   12     12    472  Kristin Meek          Dulaney High School                       19:12  6:11/M        
   13     13     52  Virginia Brown        Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:14  6:12/M        
   14     14   3099  Reagan Bustamante     West Springfield                          19:19  6:14/M        
   15     15   1552  Natalie Morris        Loudoun Valley                            19:20  6:14/M        
   16     16     66  Zoe Nuechterlein      Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:20  6:14/M        
   17     17   1614  Caroline Howley       McLean                                    19:24  6:15/M        
   18     18   1064  Jeana Bogdon          James Madison                             19:28  6:16/M        
   19     19   1938  Deirdre Gilmore       Potomac Falls                             19:29  6:17/M        
   20     20    568  Jessica Sinclair      Forest Park                               19:35  6:19/M        
   21     21   1324  Daly Ferguson         Lake Braddock                             19:38  6:20/M        
   22     22   1099  Catherine Stone       James Madison                             19:39  6:20/M        
   23     23   1073  Katherine Fox         James Madison                             19:41  6:21/M        
   24     24    464  Dorrie Gaeng          Dulaney High School                       19:41  6:21/M        
   25     25   2976  Laura Ramirez         Washington-Lee High School                19:42  6:21/M        
   26  (< 5)   2158  Kathryn Harris        Rock Ridge High School                    19:42  6:21/M        
   27     26    559  Lisa Kripowicz        Forest Park                               19:43  6:21/M        
   28     27    769  May Robison           Georgetown Day School                     19:46  6:22/M        
   29     28    161  Isabell Baltimore     Bishop O'Connell                          19:48  6:23/M        
   30     29   1103  Amelia Wilson         James Madison                             19:48  6:23/M        
   31     30   1754  Megan Crilly          Our Lady of Good Counsel                  19:48  6:23/M        
   32     31   2398  Louisa McPherson      South County High School                  19:49  6:23/M        
   33     32    609  Sydney Browe          Freedom (South Riding)                    19:50  6:24/M        
   34     33   1182  Lia Hanus             James W. Robinson                         19:52  6:24/M        
   35     34   2340  Ellie Leape           Sidwell Friends  School                   19:53  6:25/M        
   36     35   1353  Samantha Schwers      Lake Braddock                             19:53  6:25/M        
   37     36   1333  Taylor Kitchen        Lake Braddock                             19:54  6:25/M        
   38     37    463  Kira Flemke           Dulaney High School                       19:55  6:25/M        
   39     38    840  Michaela Kirvan       Georgetown Visitation Preparat            19:58  6:26/M        
   40     39   1244  Sophia Dorsey         James Wood High School                    19:59  6:26/M        
   41     40    754  Abigail Doroshow      Georgetown Day School                     20:00  6:27/M        
   42     41    164  Briana Broccoli       Bishop O'Connell                          20:00  6:27/M        
   43     42   1175  Caroline Augelli      James W. Robinson                         20:02  6:27/M        
   44     43   1443  Izzy Bowman           Loudoun County                            20:02  6:27/M        
   45     44     69  Michaela Peterson     Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:03  6:28/M        
   46     45   3427  Julia Carroll         Yorktown                                  20:05  6:28/M        
   47     46   1018  Emily Hawkins         Howard High School                        20:05  6:28/M        
   48     47   2037  Maya Jacobson         Quince Orchard High School                20:05  6:28/M        
   49     48   1646  Nadia Dahimene        Millbrook                                 20:06  6:29/M        
   50     49   1026  Courtney Mann         Howard High School                        20:06  6:29/M        
   51     50    773  Katherine Treanor     Georgetown Day School                     20:11  6:30/M        
   52     51   3056  Lily Penn             West Potomac                              20:15  6:32/M        
   53     52   1188  Maggie Larkin         James W. Robinson                         20:17  6:32/M        
   54     53    468  Brynn Jones           Dulaney High School                       20:17  6:32/M        
   55  (< 5)   2160  Grace Holske          Rock Ridge High School                    20:17  6:32/M        
   56     54   1086  Marissa Marsh         James Madison                             20:19  6:33/M        
   57     55    751  A'Ishah Bakayoko      Georgetown Day School                     20:21  6:34/M        
   58     56     56  Katherine Ellis       Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:22  6:34/M        
   59     57    868  Cassia Torczon        Georgetown Visitation Preparat            20:25  6:35/M        
   60     58   1955  Erin Olia             Potomac Falls                             20:26  6:35/M        
   61     59    168  Madeleine Fleenor     Bishop O'Connell                          20:26  6:35/M        
   62     60   2397  Lindsay Malley        South County High School                  20:26  6:35/M        
   63     61   2467  Monica Lannen         South Lakes                               20:27  6:35/M        
   64     62    823  Brennan Dunne         Georgetown Visitation Preparat            20:29  6:36/M        
   65     63     65  Anaiah Little-diop    Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:31  6:37/M        
   66     64   1021  Taylor Jaranyi        Howard High School                        20:31  6:37/M        
   67     65   1708  Erin Bell             National Cathedral                        20:31  6:37/M        
   68     66    694  Jenna Robbins         George C. Marshall                        20:32  6:37/M        
   69     67   1492  Caroline Ponticelli   Loudoun County                            20:33  6:37/M        
   70     68    413  Kayla Wigle           Chantilly                                 20:34  6:38/M        
   71     69   2048  Isabelle Sajonia      Quince Orchard High School                20:34  6:38/M        
   72     70   3360  Shelby Kostal         Woodgrove                                 20:35  6:38/M        
   73     71   1930  Natalie Clemm         Potomac Falls                             20:36  6:38/M        
   74     72    607  Nicole Balog          Freedom (South Riding)                    20:36  6:38/M        
   75     73   2823  Jessica Lee           W.T. Woodson                              20:36  6:38/M        
   76     74   1248  Autumn Hottle         James Wood High School                    20:38  6:39/M        
   77     75   1951  Kelly Mogensen        Potomac Falls                             20:40  6:40/M        
   78  (< 5)   2013  Kayla Shifflett       Potomac Senior High School                20:40  6:40/M        
   79     76    961  Audrey Corbet         Heritage (Leesburg)                       20:42  6:40/M        
   80     77   1478  Olivia VanNuys        Loudoun County                            20:42  6:40/M        
   81     78   3453  Julia Sachs           Yorktown                                  20:44  6:41/M        
   82     79   2459  Katie Bidwell         South Lakes                               20:44  6:41/M        
   83     80   2346  Bryn Wilson           Sidwell Friends  School                   20:45  6:41/M        
   84     81   2468  Morgan LaRow          South Lakes                               20:45  6:41/M        
   85     82   1644  Kaycee Cox-Philyaw    Millbrook                                 20:46  6:42/M        
   86     83    160  Gabriella Baltimore   Bishop O'Connell                          20:46  6:42/M        
   87     84   3045  Charlotte Costantino  West Potomac                              20:47  6:42/M        
   88     85   1190  Mary Katherine MastaleJames W. Robinson                         20:48  6:42/M        
   89     86   3041  Claire Barber         West Potomac                              20:50  6:43/M        
   90     87   3058  Bowman Shaughnessy    West Potomac                              20:50  6:43/M        
   91     88   2716  Abigail Shoemaker     Thomas Jefferson S&T                      20:50  6:43/M        
   92     89   1547  Maeven Luedke         Loudoun Valley                            20:51  6:43/M        
   93     90   2039  Margaret Lilyestrom   Quince Orchard High School                20:51  6:43/M        
   94     91   1537  Rachel Campbell       Loudoun Valley                            20:51  6:43/M        
   95     92   2477  Anna Prater           South Lakes                               20:51  6:43/M        
   96     93   2475  Emily McGrath         South Lakes                               20:53  6:44/M        
   97     94   1533  Madilyn Abbe          Loudoun Valley                            20:53  6:44/M        
   98     95   1024  Emily Magoon          Howard High School                        20:55  6:45/M        
   99     96    820  Lauren Cormier        Georgetown Visitation Preparat            20:55  6:45/M        
  100     97   3043  Mary Bell             West Potomac                              20:59  6:46/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     98   1180  Brooke Hagen          James W. Robinson                         21:01  6:46/M        
  102     99   1724  Isabella Houle        National Cathedral                        21:02  6:47/M        
  103    100   2832  Ansley Pfeiffer       W.T. Woodson                              21:03  6:47/M        
  104    101   3124  Nana Sullivan         West Springfield                          21:03  6:47/M        
  105    102   3456  Cate Spirgel          Yorktown                                  21:04  6:47/M        
  106    103     54  Marie Caspard         Bethesda-Chevy Chase High Scho            21:04  6:47/M        
  107    104    752  Isabel Boyer          Georgetown Day School                     21:04  6:47/M        
  108    105    700  Sarah Smith           George C. Marshall                        21:04  6:47/M        
  109    106   1959  Alyssa Roberts        Potomac Falls                             21:04  6:47/M        
  110    107   2464  Devyn Jones           South Lakes                               21:05  6:48/M        
  111    108   1480  Natalie Villaflor     Loudoun County                            21:05  6:48/M        
  112    109   1441  Melat Anteneh         Loudoun County                            21:05  6:48/M        
  113    110   1758  Maggie Ralston        Our Lady of Good Counsel                  21:05  6:48/M        
  114    111   1756  Delia Launi           Our Lady of Good Counsel                  21:05  6:48/M        
  115    112    163  Allison Boboltz       Bishop O'Connell                          21:06  6:48/M        
  116    113   1012  Alexandra Barton      Howard High School                        21:06  6:48/M        
  117    114   1757  Erin Pocratsky        Our Lady of Good Counsel                  21:08  6:49/M        
  118    115   1927  Shea Brady            Potomac Falls                             21:08  6:49/M        
  119    116   3346  Mary Anna Adams       Woodgrove                                 21:08  6:49/M        
  120    117   2460  Naomi Brindley        South Lakes                               21:09  6:49/M        
  121    118   3042  Meredith Barber       West Potomac                              21:10  6:49/M        
  122    119   2812  Naomi DuCharme        W.T. Woodson                              21:10  6:49/M        
  123    120   3359  Emma-Jane Kimmett     Woodgrove                                 21:11  6:50/M        
  124    121    849  Ally McKenzie         Georgetown Visitation Preparat            21:11  6:50/M        
  125    122    615  Courtney Dineen       Freedom (South Riding)                    21:12  6:50/M        
  126    123    960  Megan Collins         Heritage (Leesburg)                       21:12  6:50/M        
  127    124   1750  Margaret Thoren       National Cathedral                        21:19  6:52/M        
  128    125   1648  Mellany Groll         Millbrook                                 21:20  6:53/M        
  129    126    775  Rhianna Vergeer       Georgetown Day School                     21:21  6:53/M        
  130    127   1195  Paige Rathburn        James W. Robinson                         21:21  6:53/M        
  131    128   1759  Ellen Tuttle          Our Lady of Good Counsel                  21:22  6:53/M        
  132    129   3380  Kelly Sullivan        Woodgrove                                 21:23  6:54/M        
  133    130   2979  Lucy Shoemaker        Washington-Lee High School                21:24  6:54/M        
  134    131   1546  Jessica Lu            Loudoun Valley                            21:25  6:54/M        
  135    132    678  Ashley Holt           George C. Marshall                        21:26  6:55/M        
  136    133    760  Abigail Howell        Georgetown Day School                     21:26  6:55/M        
  137    134   2834  Annie Schaefer        W.T. Woodson                              21:27  6:55/M        
  138    135   2415  Faith Zolper          South County High School                  21:28  6:55/M        
  139    136    962  Neal Fleming          Heritage (Leesburg)                       21:28  6:55/M        
  140  (< 5)   2017  Jasmine Villanueva    Potomac Senior High School                21:30  6:56/M        
  141    137    401  Julia Haug            Chantilly                                 21:32  6:56/M        
  142    138   1553  Sara Nelson           Loudoun Valley                            21:32  6:56/M        
  143    139   2335  Ella Harvey           Sidwell Friends  School                   21:33  6:57/M        
  144    140   3057  Laura Powell          West Potomac                              21:33  6:57/M        
  145    141    471  Jessica Meek          Dulaney High School                       21:33  6:57/M        
  146    142   2813  Olivia Ducharme       W.T. Woodson                              21:34  6:57/M        
  147    143   2347  Ellie Zimmerman       Sidwell Friends  School                   21:34  6:57/M        
  148    144    972  Sarah Smith           Heritage (Leesburg)                       21:34  6:57/M        
  149    145   3110  Leslie Lermo          West Springfield                          21:35  6:57/M        
  150    146   3127  Sara Waugh            West Springfield                          21:36  6:58/M        
  151    147    686  Rachel McFaul         George C. Marshall                        21:38  6:58/M        
  152    148   1027  Maura Mead            Howard High School                        21:39  6:59/M        
  153    149   2825  Katherine Lobeda      W.T. Woodson                              21:40  6:59/M        
  154    150   2392  Teresa Guzman         South County High School                  21:41  6:59/M        
  155    151    481  Molly Turlington      Dulaney High School                       21:42  7:00/M        
  156    152   3438  Leah Kappell          Yorktown                                  21:42  7:00/M        
  157    153   3366  Alivia McAtee         Woodgrove                                 21:43  7:00/M        
  158    154   1649  Maddie Lloyd          Millbrook                                 21:43  7:00/M        
  159    155   1725  Raphy Hupez           National Cathedral                        21:44  7:00/M        
  160    156    689  Logan Murtha          George C. Marshall                        21:45  7:01/M        
  161    157   1650  Emily Muldowney       Millbrook                                 21:45  7:01/M        
  162    158    404  Ana Morris            Chantilly                                 21:45  7:01/M        
  163    159   1616  Rosey Iames           McLean                                    21:49  7:02/M        
  164    160   1647  Sophie Edlich         Millbrook                                 21:51  7:03/M        
  165    161    549  Emily Burch           Forest Park                               21:52  7:03/M        
  166    162   2718  Jennifer Steele       Thomas Jefferson S&T                      21:53  7:03/M        
  167    163    544  Amanda Bean           Forest Park                               21:53  7:03/M        
  168    164   3436  Kathleen Hindman      Yorktown                                  21:58  7:05/M        
  169    165   1928  Inez Cabral           Potomac Falls                             21:59  7:05/M        
  170    166    968  Sarah Phillip         Heritage (Leesburg)                       22:01  7:06/M        
  171    167   1611  Sinead Eksteen        McLean                                    22:01  7:06/M        
  172    168   1014  Nhu Chau              Howard High School                        22:02  7:06/M        
  173    169     67  Lily O'Dowd           Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:03  7:06/M        
  174    170   1193  Marybeth Myers        James W. Robinson                         22:08  7:08/M        
  175    171   3357  Sophie Hudak          Woodgrove                                 22:08  7:08/M        
  176  (< 5)   2011  Jillian Pashneh-Tala  Potomac Senior High School                22:09  7:08/M        
  177    172   3365  Allison Marrs         Woodgrove                                 22:09  7:08/M        
  178    173   2715  Nikita Sawant         Thomas Jefferson S&T                      22:10  7:09/M        
  179    174   3452  Margaret Ryan         Yorktown                                  22:12  7:09/M        
  180    175   1240  Claire Bright         James Wood High School                    22:13  7:10/M        
  181    176   3434  Bridget Hart          Yorktown                                  22:13  7:10/M        
  182    177    405  Christie Murray       Chantilly                                 22:13  7:10/M        
  183    178   1457  Carly Hughes          Loudoun County                            22:15  7:10/M        
  184    179    479  Emma Samels           Dulaney High School                       22:15  7:10/M        
  185    180    818  Joanie Castiello      Georgetown Visitation Preparat            22:16  7:11/M        
  186    181   2970  Alice Naland          Washington-Lee High School                22:18  7:11/M        
  187    182   2382  Alicia Booher         South County High School                  22:20  7:12/M        
  188    183   1755  Jenny Jia             Our Lady of Good Counsel                  22:22  7:13/M        
  189    184   1253  Lydia Sunderlin       James Wood High School                    22:23  7:13/M        
  190    185    616  Rachel Fangyen        Freedom (South Riding)                    22:24  7:13/M        
  191    186    176  Grace Pulliam         Bishop O'Connell                          22:26  7:14/M        
  192    187    612  Shreya Chandramouli   Freedom (South Riding)                    22:29  7:15/M        
  193    188    566  Alison Poisson        Forest Park                               22:29  7:15/M        
  194    189   1623  Caitlin Pyne          McLean                                    22:32  7:16/M        
  195    190   3106  Isabel Hogg           West Springfield                          22:36  7:17/M        
  196    191   2720  Sherry Xie            Thomas Jefferson S&T                      22:39  7:18/M        
  197    192    407  Margaret O'Donnell    Chantilly                                 22:41  7:19/M        
  198    193    159  Madeline Arendt       Bishop O'Connell                          22:42  7:19/M        
  199    194    610  Emily Call            Freedom (South Riding)                    22:44  7:20/M        
  200    195   1462  Jamie Malloy          Loudoun County                            22:52  7:22/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    196    399  Tatjana Farjadi       Chantilly                                 22:53  7:23/M        
  202    197   2035  Katie Coulson         Quince Orchard High School                22:55  7:23/M        
  203    198    403  Genesis Montecino     Chantilly                                 22:55  7:23/M        
  204    199   2711  Rachel Martinka       Thomas Jefferson S&T                      22:58  7:24/M        
  205    200   2033  Elizabeth Cassell     Quince Orchard High School                22:59  7:25/M        
  206    201   1610  Paola Chiriboga       McLean                                    23:02  7:25/M        
  207    202   2389  Hannah Fuller         South County High School                  23:03  7:26/M        
  208    203    564  Dana O'Donnell        Forest Park                               23:05  7:26/M        
  209    204   1241  Jessie Clatterbuck    James Wood High School                    23:05  7:26/M        
  210    205   1252  Katie Sunderlin       James Wood High School                    23:10  7:28/M        
  211    206   2719  Nora Thompson         Thomas Jefferson S&T                      23:13  7:29/M        
  212    207   2042  Megan McDanald        Quince Orchard High School                23:18  7:31/M        
  213    208    626  Anna Stegmeier        Freedom (South Riding)                    23:21  7:32/M        
  214    209   2410  Kayla Stephens        South County High School                  23:22  7:32/M        
  215    210   1627  Lauren Wojcik         McLean                                    23:28  7:34/M        
  216    211   2978  Claire Sears          Washington-Lee High School                23:53  7:42/M        
  217  (< 5)   2004  Keagan Carroll        Potomac Senior High School                23:56  7:43/M        
  218    212    560  Hannah Langford       Forest Park                               24:02  7:45/M        
  219    213   2957  Grace Douthit         Washington-Lee High School                24:09  7:47/M        
  220    214   2704  Caroline Cox          Thomas Jefferson S&T                      24:19  7:50/M        
  221    215   2949  Grace Bennett         Washington-Lee High School                24:54  8:02/M        
Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Lake Braddock                          49               2   6   9  11  21  35  36         
        Top  5 Times: 1:34:07
        Average Time: 18:49:32

    2 James Madison                          78               7   8  18  22  23  29  54         
        Top  5 Times: 1:36:30
        Average Time: 19:18:26

    3 Bethesda-Chevy Chase High Scho        192              13  16  44  56  63 103 169         
        Top  5 Times: 1:39:28
        Average Time: 19:53:57

    4 Dulaney High School                   267              12  24  37  53 141 151 179         
        Top  5 Times: 1:40:36
        Average Time: 20:07:20

    5 Georgetown Day School                 276              27  40  50  55 104 126 133         
        Top  5 Times: 1:41:20
        Average Time: 20:16:36

    6 James W. Robinson                     310              33  42  52  85  98 127 170         
        Top  5 Times: 1:41:57
        Average Time: 20:23:35

    7 Bishop O'Connell                      323              28  41  59  83 112 186 193         
        Top  5 Times: 1:42:05
        Average Time: 20:25:33

    8 Potomac Falls                         329              19  58  71  75 106 115 165         
        Top  5 Times: 1:42:13
        Average Time: 20:26:43

    9 Heritage (Leesburg)                   346               1  10  76 123 136 144 166         
        Top  5 Times: 1:39:32
        Average Time: 19:54:24

   10 Howard High School                    367              46  49  64  95 113 148 168         
        Top  5 Times: 1:42:41
        Average Time: 20:32:14

   11 Georgetown Visitation Preparat        374              38  57  62  96 121 180             
        Top  5 Times: 1:42:56
        Average Time: 20:35:11

   12 Sidwell Friends  School               400               4  34  80 139 143                 
        Top  5 Times: 1:42:10
        Average Time: 20:26:24

   13 Loudoun County                        404              43  67  77 108 109 178 195         
        Top  5 Times: 1:43:24
        Average Time: 20:41:18

   14 West Potomac                          405              51  84  86  87  97 118 140         
        Top  5 Times: 1:43:39
        Average Time: 20:44:06

   15 South Lakes                           406              61  79  81  92  93 107 117         
        Top  5 Times: 1:43:38
        Average Time: 20:43:56

   16 Loudoun Valley                        420              15  89  91  94 131 138             
        Top  5 Times: 1:43:18
        Average Time: 20:39:46

   17 National Cathedral                    448               5  65  99 124 155                 
        Top  5 Times: 1:43:16
        Average Time: 20:39:06

   18 George C. Marshall                    453               3  66 105 132 147 156             
        Top  5 Times: 1:42:51
        Average Time: 20:34:09

   19 Our Lady of Good Counsel              493              30 110 111 114 128 183             
        Top  5 Times: 1:44:27
        Average Time: 20:53:38

   20 Yorktown                              541              45  78 102 152 164 174 176         
        Top  5 Times: 1:45:30
        Average Time: 21:06:39

   21 Forest Park                           558              20  26 161 163 188 203 212         
        Top  5 Times: 1:45:30
        Average Time: 21:06:39

   21 South County High School              558              31  60 135 150 182 202 209         
        Top  5 Times: 1:45:43
        Average Time: 21:08:50

   23 Millbrook                             566              48  82 125 154 157 160             
        Top  5 Times: 1:45:38
        Average Time: 21:07:52

   24 W.T. Woodson                          568              73 100 119 134 142 149             
        Top  5 Times: 1:45:48
        Average Time: 21:09:49

   25 Woodgrove                             588              70 116 120 129 153 171 172         
        Top  5 Times: 1:45:59
        Average Time: 21:12:10

   26 West Springfield                      596              14 101 145 146 190                 
        Top  5 Times: 1:46:07
        Average Time: 21:13:35

   27 Freedom (South Riding)                598              32  72 122 185 187 194 208         
        Top  5 Times: 1:46:29
        Average Time: 21:18:11

   28 Quince Orchard High School            603              47  69  90 197 200 207             
        Top  5 Times: 1:47:22
        Average Time: 21:28:22

   29 James Wood High School                676              39  74 175 184 204 205             
        Top  5 Times: 1:48:16
        Average Time: 21:39:13

   30 Chantilly                             732              68 137 158 177 192 196 198         
        Top  5 Times: 1:48:44
        Average Time: 21:45:02

   31 McLean                                733              17 159 167 189 201 210             
        Top  5 Times: 1:48:47
        Average Time: 21:45:35

   32 Washington-Lee High School            760              25 130 181 211 213 215             
        Top  5 Times: 1:51:22
        Average Time: 22:16:41

   33 Thomas Jefferson S&T                  813              88 162 173 191 199 206 214         
        Top  5 Times: 1:50:28
        Average Time: 22:05:51

 Inc. Potomac Senior High School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Rock Ridge High School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2015 Glory Days Grill Varsity B Boys

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1398  Cavanaugh McGaw       Lake Braddock                             16:48  5:25/M        
    2      2    891  Mekonin Berhe         Harrisonburg                              17:10  5:32/M        
    3      3   2792  Riley Fletcher        Trinity Christian School                  17:12  5:33/M        
    4      4   1400  Noah Meno             Lake Braddock                             17:17  5:34/M        
    5      5   2291  John Davids           Severna Park                              17:17  5:34/M        
    6      6   2126  Kyle Doyle            Riverbend High School                     17:18  5:35/M        
    7      7   2145  Luke Sidle            Riverbend High School                     17:18  5:35/M        
    8      8    990  Brendan Thompson      Heritage (Leesburg)                       17:22  5:36/M        
    9      9   2546  Danny Addison         St. Albans School                         17:23  5:36/M        
   10     10   2323  Ryan Schult           Severna Park                              17:24  5:36/M        
   11     11   1236  Nick Toenshoff        James W. Robinson                         17:25  5:37/M        
   12     12   1410  Michael Rivera        Lake Braddock                             17:25  5:37/M        
   13  (< 5)   2021  Edwin Carbajal        Potomac Senior High School                17:26  5:37/M        
   14     13   2315  Hugh O'Connor         Severna Park                              17:27  5:37/M        
   15     14   2136  Ryan Miller           Riverbend High School                     17:28  5:38/M        
   16     15    289  Colin Bushweller      C.D. Hylton                               17:29  5:38/M        
   17     16   1907  George Litman         Paul VI Catholic                          17:29  5:38/M        
   18     17   2320  William Reed          Severna Park                              17:30  5:38/M        
   19     18   2319  Kyle Reed             Severna Park                              17:31  5:39/M        
   20     19   1055  Rupam Mondal          Howard High School                        17:32  5:39/M        
   21     20   2133  Evan Leach            Riverbend High School                     17:34  5:40/M        
   22     21   1393  Tyler Lawson          Lake Braddock                             17:38  5:41/M        
   23     22    532  John Moxley           Flint Hill School                         17:39  5:41/M        
   24     23   1296  Devyn Heron           Kettle Run                                17:42  5:42/M        
   25     24   2635  Trevor Van Vleck      St. Albans School                         17:42  5:42/M        
   26  (< 5)     48  Dagim Tigabu          Annandale                                 17:43  5:43/M        
   27     25   1766  Tyler Goehrung        Our Lady of Good Counsel                  17:44  5:43/M        
   28     26    438  Andrew Raines         Chantilly                                 17:45  5:43/M        
   29     27    986  Evan Pendergast       Heritage (Leesburg)                       17:48  5:44/M        
   30     28   1776  Sam Redman            Our Lady of Good Counsel                  17:49  5:45/M        
   31     29   2583  Christian Hanway      St. Albans School                         17:50  5:45/M        
   32     30   1146  Robbie Moore          James Madison                             17:51  5:45/M        
   33     31   2299  Coner Harrington      Severna Park                              17:52  5:45/M        
   34     32    984  Owen Little           Heritage (Leesburg)                       17:54  5:46/M        
   35     33    901  Isaiah King           Harrisonburg                              17:54  5:46/M        
   36     34    650  Owen Weismiller       Freedom (South Riding)                    17:54  5:46/M        
   37     35     77  Robert Chance         Bethesda-Chevy Chase High Scho            17:56  5:47/M        
   38     36   2284  Matt Cambon           Severna Park                              17:57  5:47/M        
   39     37   1919  Nathan Revor          Paul VI Catholic                          17:57  5:47/M        
   40     38   2787  Connor Ames           Trinity Christian School                  17:57  5:47/M        
   41     39   1112  Clark Bowden          James Madison                             17:58  5:47/M        
   42     40    440  Tristan Robertson     Chantilly                                 17:58  5:47/M        
   43     41   1763  James Farrell         Our Lady of Good Counsel                  17:59  5:48/M        
   44     42   1761  Troy Closson          Our Lady of Good Counsel                  18:00  5:48/M        
   45     43   1403  Brendan Morgan        Lake Braddock                             18:00  5:48/M        
   46     44    900  Evan Jost             Harrisonburg                              18:00  5:48/M        
   47     45    156  Thomas Ward           Bishop Ireton                             18:00  5:48/M        
   48     46   2565  Chris Crafton         St. Albans School                         18:01  5:48/M        
   49     47     86  Alex Leipold          Bethesda-Chevy Chase High Scho            18:01  5:48/M        
   50     48    628  Jackson Allen         Freedom (South Riding)                    18:02  5:49/M        
   51     49   3138  Benjamin Cheng        West Springfield                          18:03  5:49/M        
   52     50    898  Christian Gehman      Harrisonburg                              18:04  5:49/M        
   53     51   2137  Skyler Moon           Riverbend High School                     18:04  5:49/M        
   54  (< 5)    454  Zev Katz              Charles E Smith Jewish Day Sch            18:05  5:50/M        
   55     52   1139  Fernando MacFarlane   James Madison                             18:05  5:50/M        
   56     53   1059  Stewy Slocum          Howard High School                        18:06  5:50/M        
   57     54   1204  Michael Altenburg     James W. Robinson                         18:08  5:51/M        
   58     55   1298  Daniel LaFever        Kettle Run                                18:08  5:51/M        
   59     56    579  Landon Black          Forest Park                               18:08  5:51/M        
   60     57   1293  Justyn Bush           Kettle Run                                18:08  5:51/M        
   61     58   2994  Beau DeKoninck        Washington-Lee High School                18:09  5:51/M        
   62     59    977  Ari Dashmyagmar       Heritage (Leesburg)                       18:10  5:51/M        
   63     60   1056  Zach Olivier          Howard High School                        18:10  5:51/M        
   64     61   2646  Aman Hardie           St. Anselm's Abbey School                 18:10  5:51/M        
   65     62    534  Alec Singer           Flint Hill School                         18:11  5:52/M        
   66     63    958  Seth Williams         Hayfield Secondary School                 18:11  5:52/M        
   67     64   1011  Kyle Nielsen          Herndon                                   18:12  5:52/M        
   68     65   3002  Matthew Herrity       Washington-Lee High School                18:12  5:52/M        
   69     66    133  Aaron Ault            Bishop Ireton                             18:13  5:52/M        
   70     67   1375  Ayman Farid           Lake Braddock                             18:13  5:52/M        
   71     68   2740  Max Judish            Thomas Jefferson S&T                      18:13  5:52/M        
   72     69    419  Connor Clendenin      Chantilly                                 18:13  5:52/M        
   73     70   1305  Alec Sekelsky         Kettle Run                                18:14  5:53/M        
   74     71   2786  Colin Ames            Trinity Christian School                  18:15  5:53/M        
   75     72   2760  Daniel Skeen          Thomas Jefferson S&T                      18:17  5:54/M        
   76     73   2791  Ryan Cranston         Trinity Christian School                  18:17  5:54/M        
   77     74   2793  Joshua Gilchrist      Trinity Christian School                  18:18  5:54/M        
   78     75   2547  Stefan Adebajo        St. Albans School                         18:18  5:54/M        
   79     76   2700  Matthew Zischkau      The Heights School                        18:19  5:54/M        
   80  (< 5)     30  Risky Alvarado        Annandale                                 18:19  5:54/M        
   81     77    631  Jayson Call           Freedom (South Riding)                    18:20  5:55/M        
   82     78   2861  John Dobrydney        W.T. Woodson                              18:20  5:55/M        
   83     79   1437  Wyatt Potter          Liberty (Bealeton) High School            18:20  5:55/M        
   84     80     79  Kai Elwood-dieu       Bethesda-Chevy Chase High Scho            18:20  5:55/M        
   85     81   2649  Matthew Laskowski     St. Anselm's Abbey School                 18:20  5:55/M        
   86     82   1503  Chris Lee             Loudoun County                            18:23  5:55/M        
   87     83   2142  Jake Phillips         Riverbend High School                     18:23  5:55/M        
   88     84    979  Jacob Holton          Heritage (Leesburg)                       18:24  5:56/M        
   89     85   2491  Ben Freeman           South Lakes                               18:25  5:56/M        
   90     86   2244  Thomas Small          Saint John Paul the Great Cath            18:25  5:56/M        
   91     87   1132  Joey Irwin            James Madison                             18:25  5:56/M        
   92     88   2685  Joseph Kilmer         The Heights School                        18:25  5:56/M        
   93     89   1114  Daniel Brewster       James Madison                             18:26  5:56/M        
   94     90   2620  Wesley Price          St. Albans School                         18:26  5:57/M        
   95     91    443  Harrison Shay         Chantilly                                 18:27  5:57/M        
   96     92   3490  Ryan Lesmez           Yorktown                                  18:29  5:57/M        
   97     93   1006  Sean Hagerup          Herndon                                   18:30  5:58/M        
   98     94   2680  Ian Denis             The Heights School                        18:30  5:58/M        
   99     95    957  James Tangco          Hayfield Secondary School                 18:30  5:58/M        
  100     96    931  David Brighton        Hayfield Secondary School                 18:31  5:58/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     97   2748  James McHugo          Thomas Jefferson S&T                      18:31  5:58/M        
  102     98   2998  Aidan Endo            Washington-Lee High School                18:31  5:58/M        
  103     99    154  Mike Sarisky          Bishop Ireton                             18:31  5:58/M        
  104    100   1485  Conrad Briles         Loudoun County                            18:31  5:58/M        
  105    101   1906  Nick Lione            Paul VI Catholic                          18:32  5:58/M        
  106    102   1111  Alec Biles            James Madison                             18:32  5:58/M        
  107    103   1037  Rory Costello         Howard High School                        18:32  5:58/M        
  108    104    487  Cody Davis            Dulaney High School                       18:32  5:58/M        
  109    105    158  Zach Wood             Bishop Ireton                             18:33  5:59/M        
  110    106   1044  Manny Garcia          Howard High School                        18:35  5:59/M        
  111    107   1769  Raul Largaespada      Our Lady of Good Counsel                  18:37  6:00/M        
  112    108   2731  Sean Clancy           Thomas Jefferson S&T                      18:37  6:00/M        
  113    109    889  Diego Avila           Harrisonburg                              18:38  6:00/M        
  114    110    935  Robert Dixon          Hayfield Secondary School                 18:38  6:00/M        
  115    111    638  Noah Gorman           Freedom (South Riding)                    18:38  6:00/M        
  116    112    983  Derrick Lemmon        Heritage (Leesburg)                       18:39  6:01/M        
  117    113   1049  Andrew Harris         Howard High School                        18:39  6:01/M        
  118    114   2508  Connor Smith          South Lakes                               18:40  6:01/M        
  119    115    806  Jack Rudnick          Georgetown Day School                     18:40  6:01/M        
  120    116    485  Henrique Carvalho     Dulaney High School                       18:41  6:01/M        
  121    117    489  Andrew Engel          Dulaney High School                       18:41  6:01/M        
  122    118   2571  Ethan Ehrenhaft       St. Albans School                         18:42  6:02/M        
  123  (< 5)    452  Alex Arking           Charles E Smith Jewish Day Sch            18:43  6:02/M        
  124    119    902  Ashton Landes         Harrisonburg                              18:43  6:02/M        
  125    120   3508  Samuel Wall           Yorktown                                  18:44  6:02/M        
  126    121    540  Will Van Orden        Flint Hill School                         18:48  6:04/M        
  127    122   2798  Jackson Miller        Trinity Christian School                  18:50  6:04/M        
  128    123   2147  Grant Stewart         Riverbend High School                     18:50  6:04/M        
  129    124   1122  Peter Faragasso       James Madison                             18:50  6:04/M        
  130    125   1508  Tanner Odegaard       Loudoun County                            18:52  6:05/M        
  131    126   2498  Alex Loukili          South Lakes                               18:52  6:05/M        
  132    127   2351  Jordan Chernof        Sidwell Friends  School                   18:52  6:05/M        
  133    128   2854  Matthew Bergthold     W.T. Woodson                              18:52  6:05/M        
  134    129   1918  Joe Paquette          Paul VI Catholic                          18:53  6:05/M        
  135    130    242  Chase Vestal          Briar Woods                               18:53  6:05/M        
  136    131   2883  John Lemieux          W.T. Woodson                              18:54  6:05/M        
  137    132   1048  Travis Harrington     Howard High School                        18:54  6:05/M        
  138    133   2366  Will Keto             Sidwell Friends  School                   18:55  6:06/M        
  139    134    590  Chris Kim             Forest Park                               18:55  6:06/M        
  140    135   1301  Max McManus           Kettle Run                                18:55  6:06/M        
  141    136   3511  Alec Whoriskey        Yorktown                                  18:55  6:06/M        
  142    137   2890  Jonah Marucchi        W.T. Woodson                              18:55  6:06/M        
  143  (< 5)   2022  Brendan Dunn          Potomac Senior High School                18:55  6:06/M        
  144    138   3152  Christian Locke       West Springfield                          18:55  6:06/M        
  145    139   3023  Michael Schwartz      Washington-Lee High School                18:56  6:06/M        
  146    140   2094  Nikolaos Stathes      Quince Orchard High School                18:58  6:07/M        
  147    141   3130  Jonathan Andres       West Springfield                          18:58  6:07/M        
  148    142    293  Hunter Godin          C.D. Hylton                               18:58  6:07/M        
  149    143    505  Daniel Sales          Dulaney High School                       18:58  6:07/M        
  150    144    955  Robert Silano         Hayfield Secondary School                 18:59  6:07/M        
  151    145   1002  Tommie Cecil          Herndon                                   19:00  6:07/M        
  152    146   2490  David Forsythe        South Lakes                               19:02  6:08/M        
  153    147    723  Jonathan Griggs       George C. Marshall                        19:03  6:08/M        
  154    148   2502  Ashton Reinhold       South Lakes                               19:05  6:09/M        
  155    149   1509  Michael Perry         Loudoun County                            19:05  6:09/M        
  156    150    630  Tobin Bell            Freedom (South Riding)                    19:05  6:09/M        
  157    151   2992  Jacob Cupp            Washington-Lee High School                19:05  6:09/M        
  158    152   2799  Sam Neff              Trinity Christian School                  19:06  6:09/M        
  159    153    645  Nicholas Ohri         Freedom (South Riding)                    19:06  6:09/M        
  160    154   3404  William Neeves        Woodgrove                                 19:06  6:09/M        
  161    155   1472  Stephen Cypher        Loudoun County                            19:06  6:09/M        
  162    156    295  Darwin Jensen         C.D. Hylton                               19:07  6:10/M        
  163    157   2761  Jayant Subramanian    Thomas Jefferson S&T                      19:09  6:10/M        
  164    158   1230  Devin Rohler          James W. Robinson                         19:12  6:11/M        
  165    159    506  Timothy Schaefer      Dulaney High School                       19:12  6:11/M        
  166    160   1813  Jeremy Roup           Patrick Henry (Ashland)                   19:13  6:12/M        
  167    161   1816  Neil Simpson          Patrick Henry (Ashland)                   19:13  6:12/M        
  168    162    987  Brady Price           Heritage (Leesburg)                       19:14  6:12/M        
  169    163   1304  Kris Schulte          Kettle Run                                19:16  6:13/M        
  170    164   2237  Sean Jones            Saint John Paul the Great Cath            19:16  6:13/M        
  171    165   1206  Tommy Anton           James W. Robinson                         19:17  6:13/M        
  172    166   1007  Eric Johns            Herndon                                   19:17  6:13/M        
  173    167   2509  Josh Umbrell          South Lakes                               19:17  6:13/M        
  174    168   3416  Will Saunders         Woodgrove                                 19:18  6:13/M        
  175    169    788  Levi Freedman         Georgetown Day School                     19:18  6:13/M        
  176    170   1521  Ben Solis             Loudoun County                            19:19  6:14/M        
  177    171    804  Harrison Pratt        Georgetown Day School                     19:20  6:14/M        
  178    172   2070  Daniel Lee            Quince Orchard High School                19:20  6:14/M        
  179    173   1811  Braham Raso           Patrick Henry (Ashland)                   19:21  6:14/M        
  180    174    533  Stephen Moxley        Flint Hill School                         19:21  6:14/M        
  181    175    509  Jacob Strauch         Dulaney High School                       19:21  6:14/M        
  182    176   1004  Matthew Gabbay        Herndon                                   19:22  6:15/M        
  183    177    736  Michael McLarty       George C. Marshall                        19:22  6:15/M        
  184    178    585  Ian Greene            Forest Park                               19:22  6:15/M        
  185    179   2054  Philippe Castillo     Quince Orchard High School                19:22  6:15/M        
  186    180   3406  Kevin Payne           Woodgrove                                 19:22  6:15/M        
  187    181   1434  Chris King            Liberty (Bealeton) High School            19:23  6:15/M        
  188    182   2510  Dimarcus Vilcheck     South Lakes                               19:23  6:15/M        
  189    183    494  Sean Lim              Dulaney High School                       19:23  6:15/M        
  190  (< 5)   2930  Kaleb Boswinkle       Wakefield High School                     19:23  6:15/M        
  191    184     74  Cooper Batchelder     Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:23  6:15/M        
  192    185   3395  Sean Good             Woodgrove                                 19:23  6:15/M        
  193    186   1512  Nick Rexroad          Loudoun County                            19:24  6:15/M        
  194    187   2884  Stephen Lengel        W.T. Woodson                              19:24  6:15/M        
  195    188    145  Sam Markle            Bishop Ireton                             19:25  6:15/M        
  196    189   1430  Scott Colleran        Liberty (Bealeton) High School            19:25  6:15/M        
  197    190   3505  Austin Stout          Yorktown                                  19:26  6:16/M        
  198    191   1910  Aidan McCarthy        Paul VI Catholic                          19:27  6:16/M        
  199    192   2374  Peter Siegel          Sidwell Friends  School                   19:27  6:16/M        
  200    193   3034  Jack VandeMeulebroeckeWashington-Lee High School                19:27  6:16/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    194   2248  Scott Stoessel        Saint John Paul the Great Cath            19:29  6:17/M        
  202    195    149  Will Olson            Bishop Ireton                             19:29  6:17/M        
  203    196   3425  Brennan Windemuth     Woodgrove                                 19:30  6:17/M        
  204  (< 5)     34  Youssef El Boukri     Annandale                                 19:30  6:17/M        
  205    197    422  Michael DeLeon        Chantilly                                 19:31  6:17/M        
  206    198   2896  Daniel Niemann        W.T. Woodson                              19:32  6:18/M        
  207    199   1901  William Dubuque       Paul VI Catholic                          19:33  6:18/M        
  208    200   2440  Brian Lopez           South County High School                  19:34  6:18/M        
  209    201    226  Anthony Chiado        Briar Woods                               19:35  6:19/M        
  210    202   3478  Harrison Gardner      Yorktown                                  19:35  6:19/M        
  211    203   3140  Dhietmar Cruz         West Springfield                          19:36  6:19/M        
  212    204    781  Noah Boorstin         Georgetown Day School                     19:36  6:19/M        
  213    205   3004  Eliott Ishak          Washington-Lee High School                19:36  6:19/M        
  214    206    906  Joel McNett           Harrisonburg                              19:38  6:20/M        
  215    207   3489  Michael Lesmez        Yorktown                                  19:39  6:20/M        
  216    208    101  Ari Weissfeld         Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:39  6:20/M        
  217    209   1439  Jessie Smith          Liberty (Bealeton) High School            19:42  6:21/M        
  218    210    744  Salim Roustom         George C. Marshall                        19:42  6:21/M        
  219    211   3410  Matthew Renner        Woodgrove                                 19:42  6:21/M        
  220    212   1436  Sergi Martinez        Liberty (Bealeton) High School            19:43  6:21/M        
  221    213    720  John B Gieseler       George C. Marshall                        19:44  6:22/M        
  222    214    538  Lachlan Suter         Flint Hill School                         19:44  6:22/M        
  223    215   3465  Rex Birgisson         Yorktown                                  19:45  6:22/M        
  224    216    790  Sahill Gogtay         Georgetown Day School                     19:45  6:22/M        
  225    217   2675  Danny Beatty          The Heights School                        19:47  6:23/M        
  226    218   3133  Sam Blesi             West Springfield                          19:47  6:23/M        
  227    219   1221  Christian Jenkins     James W. Robinson                         19:47  6:23/M        
  228    220   2075  Calvin Mayer          Quince Orchard High School                19:48  6:23/M        
  229    221    934  Connor Cole           Hayfield Secondary School                 19:48  6:23/M        
  230    222   1307  Cullen Turney         Kettle Run                                19:50  6:24/M        
  231    223   2090  Stefano Santini       Quince Orchard High School                19:50  6:24/M        
  232    224     94  Will Richardson       Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:50  6:24/M        
  233    225    793  Noah Gottdenker       Georgetown Day School                     19:51  6:24/M        
  234    226    944  Zachary Koons         Hayfield Secondary School                 19:54  6:25/M        
  235    227    292  Juan Dorado-Rojas     C.D. Hylton                               19:57  6:26/M        
  236    228   1429  Ryan Arey             Liberty (Bealeton) High School            19:58  6:26/M        
  237    229    297  Piero Morote          C.D. Hylton                               19:59  6:26/M        
  238    230   2678  Luke Cannon           The Heights School                        19:59  6:26/M        
  239    231   3144  Ryan Harper           West Springfield                          20:00  6:27/M        
  240    232    605  Isaiah Weaver         Forest Park                               20:01  6:27/M        
  241    233   2241  Connor Longi          Saint John Paul the Great Cath            20:03  6:28/M        
  242    234   2353  Nicky DeParle         Sidwell Friends  School                   20:03  6:28/M        
  243    235   2643  Peter Clark           St. Anselm's Abbey School                 20:06  6:29/M        
  244    236   2077  Jason Mcfadden        Quince Orchard High School                20:06  6:29/M        
  245    237    584  Antonio Gerena        Forest Park                               20:06  6:29/M        
  246  (< 5)   2933  Jaylan Fall           Wakefield High School                     20:08  6:29/M        
  247    238    224  Evan Anderson         Briar Woods                               20:10  6:30/M        
  248    239   2365  Spencer Kee           Sidwell Friends  School                   20:10  6:30/M        
  249    240    576  Daniel Amspoker       Forest Park                               20:12  6:31/M        
  250    241   2243  Nate Raffier          Saint John Paul the Great Cath            20:15  6:32/M        
  251    242   1001  John Ball             Herndon                                   20:17  6:32/M        
  252  (< 5)   2027  Yaman Shrestha        Potomac Senior High School                20:19  6:33/M        
  253    243   1924  Jack Winkert          Paul VI Catholic                          20:19  6:33/M        
  254  (< 5)   2938  Matea Mladenovic      Wakefield High School                     20:22  6:34/M        
  255    244    524  Ben Fybel             Flint Hill School                         20:24  6:35/M        
  256    245   2430  Cory Harding          South County High School                  20:27  6:35/M        
  257    246   1821  Brendan White         Patrick Henry (Ashland)                   20:28  6:36/M        
  258    247   1800  Gustavo Gomez         Patrick Henry (Ashland)                   20:28  6:36/M        
  259    248   2427  Stephen Gedra         South County High School                  20:29  6:36/M        
  260    249   2355  Ted Donilon           Sidwell Friends  School                   20:30  6:36/M        
  261    250   2691  Trey Mohler           The Heights School                        20:32  6:37/M        
  262    251   3388  Michael Dragon        Woodgrove                                 20:39  6:40/M        
  263    252   2914  Alejandro Williams    W.T. Woodson                              20:43  6:41/M        
  264    253   2422  Jonathan Eldredge     South County High School                  20:44  6:41/M        
  265    254   2416  Alex Anderson         South County High School                  20:44  6:41/M        
  266    255   1220  Mason Izadpanah       James W. Robinson                         20:46  6:42/M        
  267    256    236  Kyle Presler          Briar Woods                               20:47  6:42/M        
  268    257   1822  Rees Williams         Patrick Henry (Ashland)                   20:57  6:45/M        
  269    258    227  Tyler Chou            Briar Woods                               20:57  6:45/M        
  270    259    232  Stefan Lusk           Briar Woods                               21:02  6:47/M        
  271    260   2652  Alex Shipe            St. Anselm's Abbey School                 21:02  6:47/M        
  272    261    731  Michael Lavers        George C. Marshall                        21:04  6:47/M        
  273    262    741  David Randazzo        George C. Marshall                        21:08  6:49/M        
  274    263    233  Chris Maly            Briar Woods                               21:11  6:50/M        
  275    264   2423  Ahmed Elsayed         South County High School                  21:12  6:50/M        
  276    265    717  Ethan Epstein         George C. Marshall                        21:16  6:51/M        
  277    266   2426  Nathaniel Gautier     South County High School                  21:17  6:52/M        
  278    267    294  Tyrique Jackson       C.D. Hylton                               21:18  6:52/M        
  279  (< 5)     35  Natnal Endalkachew    Annandale                                 21:32  6:56/M        
  280    268   3131  Will Bailey           West Springfield                          21:35  6:57/M        
  281    269    783  Ben Burnett           Georgetown Day School                     21:44  7:00/M        
  282    270   1008  Noah Mckee            Herndon                                   21:48  7:02/M        
  283  (< 5)   2932  Joaquin Estrada       Wakefield High School                     21:49  7:02/M        
  284    271   2653  Gary Simms            St. Anselm's Abbey School                 21:49  7:02/M        
  285    272   1804  Blake Mason           Patrick Henry (Ashland)                   21:52  7:03/M        
  286    273    143  Mac MacIntyre         Bishop Ireton                             21:57  7:05/M        
Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Severna Park                           63               5  10  13  17  18  31  36         
        Top  5 Times: 1:27:07
        Average Time: 17:25:22

    2 Lake Braddock                          81               1   4  12  21  43  67             
        Top  5 Times: 1:27:06
        Average Time: 17:25:11

    3 Riverbend High School                  98               6   7  14  20  51  83 123         
        Top  5 Times: 1:27:39
        Average Time: 17:32:16

    4 St. Albans School                     183               9  24  29  46  75  90 118         
        Top  5 Times: 1:29:12
        Average Time: 17:50:30

    5 Heritage (Leesburg)                   210               8  27  32  59  84 112 162         
        Top  5 Times: 1:29:36
        Average Time: 17:55:00

    6 Harrisonburg                          238               2  33  44  50 109 119 206         
        Top  5 Times: 1:29:44
        Average Time: 17:57:06

    7 Our Lady of Good Counsel              243              25  28  41  42 107                 
        Top  5 Times: 1:30:07
        Average Time: 18:01:28

    8 Trinity Christian School              259               3  38  71  73  74 122 152         
        Top  5 Times: 1:29:58
        Average Time: 17:59:48

    9 James Madison                         297              30  39  52  87  89 102 124         
        Top  5 Times: 1:30:44
        Average Time: 18:09:02

   10 Kettle Run                            340              23  55  57  70 135 163 222         
        Top  5 Times: 1:31:05
        Average Time: 18:13:30

   11 Howard High School                    341              19  53  60 103 106 113 132         
        Top  5 Times: 1:30:52
        Average Time: 18:10:31

   12 Freedom (South Riding)                420              34  48  77 111 150 153             
        Top  5 Times: 1:31:57
        Average Time: 18:23:36

   13 Chantilly                             423              26  40  69  91 197                 
        Top  5 Times: 1:31:53
        Average Time: 18:22:52

   14 Paul VI Catholic                      474              16  37 101 129 191 199 243         
        Top  5 Times: 1:32:15
        Average Time: 18:27:00

   15 Thomas Jefferson S&T                  502              68  72  97 108 157                 
        Top  5 Times: 1:32:46
        Average Time: 18:33:06

   16 Bishop Ireton                         503              45  66  99 105 188 195 273         
        Top  5 Times: 1:32:40
        Average Time: 18:32:33

   17 Hayfield Secondary School             508              63  95  96 110 144 221 226         
        Top  5 Times: 1:32:47
        Average Time: 18:33:39

   18 Washington-Lee High School            511              58  65  98 139 151 193 205         
        Top  5 Times: 1:32:52
        Average Time: 18:34:22

   19 Bethesda-Chevy Chase High Scho        554              35  47  80 184 208 224             
        Top  5 Times: 1:33:18
        Average Time: 18:39:51

   20 Flint Hill School                     593              22  62 121 174 214 244             
        Top  5 Times: 1:33:41
        Average Time: 18:44:10

   21 James W. Robinson                     607              11  54 158 165 219 255             
        Top  5 Times: 1:33:46
        Average Time: 18:45:16

   22 Loudoun County                        611              82 100 125 149 155 170 186         
        Top  5 Times: 1:33:55
        Average Time: 18:47:21

   23 South Lakes                           619              85 114 126 146 148 167 182         
        Top  5 Times: 1:34:01
        Average Time: 18:48:19

   24 Dulaney High School                   639             104 116 117 143 159 175 183         
        Top  5 Times: 1:34:03
        Average Time: 18:48:54

   25 Herndon                               644              64  93 145 166 176 242 270         
        Top  5 Times: 1:34:19
        Average Time: 18:52:13

   26 W.T. Woodson                          661              78 128 131 137 187 198 252         
        Top  5 Times: 1:34:23
        Average Time: 18:52:54

   27 The Heights School                    705              76  88  94 217 230 250             
        Top  5 Times: 1:34:59
        Average Time: 19:00:02

   28 Yorktown                              740              92 120 136 190 202 207 215         
        Top  5 Times: 1:35:07
        Average Time: 19:01:32

   29 West Springfield                      749              49 138 141 203 218 231 268         
        Top  5 Times: 1:35:17
        Average Time: 19:03:25

   30 C.D. Hylton                           769              15 142 156 227 229 267             
        Top  5 Times: 1:35:28
        Average Time: 19:05:51

   31 Forest Park                           837              56 134 178 232 237 240             
        Top  5 Times: 1:36:30
        Average Time: 19:18:29

   32 Liberty (Bealeton) High School        870              79 181 189 209 212 228             
        Top  5 Times: 1:36:31
        Average Time: 19:18:04

   33 Georgetown Day School                 875             115 169 171 204 216 225 269         
        Top  5 Times: 1:36:37
        Average Time: 19:19:39

   34 Woodgrove                             883             154 168 180 185 196 211 251         
        Top  5 Times: 1:36:37
        Average Time: 19:19:36

   35 St. Anselm's Abbey School             908              61  81 235 260 271                 
        Top  5 Times: 1:39:26
        Average Time: 19:53:03

   36 Saint John Paul the Great Cath        918              86 164 194 233 241                 
        Top  5 Times: 1:37:25
        Average Time: 19:29:33

   37 Sidwell Friends  School               925             127 133 192 234 239 249             
        Top  5 Times: 1:37:25
        Average Time: 19:29:33

   38 Quince Orchard High School            934             140 172 179 220 223 236             
        Top  5 Times: 1:37:16
        Average Time: 19:27:15

   39 Patrick Henry (Ashland)               987             160 161 173 246 247 257 272         
        Top  5 Times: 1:38:40
        Average Time: 19:44:29

   40 George C. Marshall                   1008             147 177 210 213 261 262 265         
        Top  5 Times: 1:38:53
        Average Time: 19:46:49

   41 Briar Woods                          1083             130 201 238 256 258 259 263         
        Top  5 Times: 1:40:20
        Average Time: 20:04:28

   42 South County High School             1200             200 245 248 253 254 264 266         
        Top  5 Times: 1:41:55
        Average Time: 20:23:39

 Inc. Annandale                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Charles E Smith Jewish Day Sch       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potomac Senior High School           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Wakefield High School                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Glory Days Grill Varsity B Girls

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3232  Julia Reicin          Winston Churchill High School             19:35  6:19/M        
    2  (< 5)    881  Hannah Miller         Harrisonburg                              19:40  6:20/M        
    3      2   1347  Brielle Perry         Lake Braddock                             19:50  6:24/M        
    4      3   1325  Kylie Finnegan        Lake Braddock                             20:02  6:27/M        
    5      4   1310  Emma Ager             Lake Braddock                             20:07  6:29/M        
    6      5   1338  Madeline McAvoy       Lake Braddock                             20:12  6:31/M        
    7      6   1088  Anna Miller           James Madison                             20:14  6:31/M        
    8      7   2782  Kayla Shelkey         Trinity Christian School                  20:18  6:33/M        
    9      8   2661  Genevieve Dibari      Stone Ridge School of the Sacr            20:19  6:33/M        
   10  (< 5)   3317  Khalilah Hamer        Woodbridge                                20:19  6:33/M        
   11      9   1077  Sarah Hetherington    James Madison                             20:20  6:33/M        
   12     10    118  Maggie Lohrer         Bishop Ireton                             20:23  6:34/M        
   13     11    324  Brianna Nelson        Centreville                               20:24  6:35/M        
   14  (< 5)   2920  Lydia Dunbar          Wakefield High School                     20:37  6:39/M        
   15     12    218  Elise Romola          Briar Woods                               20:40  6:40/M        
   16     13   1355  Madison Tippet        Lake Braddock                             20:46  6:42/M        
   17  (< 5)    994  Lauren Butler         Herndon                                   20:51  6:43/M        
   18     14    922  Chase Kappeler        Hayfield Secondary School                 20:58  6:45/M        
   19     15   1106  Elizabeth Wu          James Madison                             20:59  6:46/M        
   20     16   1319  Rebecca Doran         Lake Braddock                             21:00  6:46/M        
   21     17   2120  Elizabeth Vaughn      Riverbend High School                     21:04  6:47/M        
   22     18   1312  Shannon Browning      Lake Braddock                             21:06  6:48/M        
   23  (< 5)    873  Molly Campillo        Harrisonburg                              21:07  6:48/M        
   24     19    132  Isabelle Wilcox       Bishop Ireton                             21:14  6:51/M        
   25     20   1097  Sarah Steffens        James Madison                             21:16  6:51/M        
   26  (< 5)   1000  Hannah Wolfe          Herndon                                   21:17  6:52/M        
   27     21   1288  Grace Stone           Kettle Run                                21:22  6:53/M        
   28     22    219  Julia Schopper        Briar Woods                               21:24  6:54/M        
   29     23    699  Hannah Smith          George C. Marshall                        21:27  6:55/M        
   30     24   3239  Julie Thomasian       Winston Churchill High School             21:30  6:56/M        
   31     25   3222  Victoria Haass        Winston Churchill High School             21:31  6:56/M        
   32     26   2656  Isabel Barnidge       Stone Ridge School of the Sacr            21:34  6:57/M        
   33     27   1085  Bella Maggio          James Madison                             21:34  6:57/M        
   34  (< 5)    282  Tiffany Burnett       C.D. Hylton                               21:35  6:57/M        
   35     28   2481  Reagan Tobias         South Lakes                               21:36  6:58/M        
   36  (< 5)     63  Lauren Kronheim       Bethesda-Chevy Chase High Scho            21:37  6:58/M        
   37     29   2473  Kata Major            South Lakes                               21:44  7:00/M        
   38     30   1065  Maria Bogdon          James Madison                             21:45  7:01/M        
   39  (< 5)     59  Jane Griffin          Bethesda-Chevy Chase High Scho            21:49  7:02/M        
   40     31    131  Anna Segar            Bishop Ireton                             21:50  7:02/M        
   41     32   2773  Sierra Chen           Trinity Christian School                  21:54  7:04/M        
   42     33   3109  Molly Kett            West Springfield                          21:56  7:04/M        
   43     34   2781  Lauren Proulx         Trinity Christian School                  21:57  7:05/M        
   44     35    215  Allyson Lynch         Briar Woods                               21:57  7:05/M        
   45     36    477  Meghan Robinson       Dulaney High School                       22:00  7:05/M        
   46     37   1090  Margaret O'Brien      James Madison                             22:01  7:06/M        
   47     38    514  Genna Landy           Flint Hill School                         22:03  7:06/M        
   48  (< 5)   3316  Caroline Finken       Woodbridge                                22:04  7:07/M        
   49     39   1780  Ashli Cole            Patrick Henry (Ashland)                   22:06  7:07/M        
   50     40    461  Destiny Clinton       Dulaney High School                       22:08  7:08/M        
   51     41    693  Layan Qasem           George C. Marshall                        22:08  7:08/M        
   52     42   1282  Adia Diaz             Kettle Run                                22:10  7:09/M        
   53     43   2110  Samantha Hix          Riverbend High School                     22:11  7:09/M        
   54  (< 5)   3319  Olivia Jordan         Woodbridge                                22:13  7:10/M        
   55     44    917  Ashley Campbell       Hayfield Secondary School                 22:14  7:10/M        
   56     45   1464  Shea McHenry          Loudoun County                            22:16  7:11/M        
   57     46    321  Evelyn Munsterman     Centreville                               22:17  7:11/M        
   58  (< 5)    288  Lauren Vigliano       C.D. Hylton                               22:18  7:11/M        
   59     47   2673  Gillian Tobias        Stone Ridge School of the Sacr            22:19  7:12/M        
   60     48   2102  Ashley Applegate      Riverbend High School                     22:23  7:13/M        
   61     49   3206  Caroline Adkins       Winston Churchill High School             22:24  7:13/M        
   62  (< 5)   1424  Nicole Berry          Liberty (Bealeton) High School            22:24  7:13/M        
   63     50    317  Lexi Kofman           Centreville                               22:25  7:14/M        
   64     51   3125  Maddie Thyer          West Springfield                          22:28  7:15/M        
   65     52   1786  Jennifer Macias       Patrick Henry (Ashland)                   22:30  7:15/M        
   66     53   3113  Anna Marcucci         West Springfield                          22:31  7:15/M        
   67     54   3367  Nikole McClure        Woodgrove                                 22:31  7:15/M        
   68  (< 5)    285  Tayler King           C.D. Hylton                               22:32  7:16/M        
   69     55    682  Katherine Kenny       George C. Marshall                        22:33  7:16/M        
   70     56   3104  Anya Hawkins          West Springfield                          22:34  7:16/M        
   71     57   2391  Meghan Guinee         South County High School                  22:35  7:17/M        
   72     58    328  Colette Rizzi         Centreville                               22:37  7:17/M        
   73     59    480  Leah Schwartz         Dulaney High School                       22:37  7:17/M        
   74  (< 5)     68  Devi Payne            Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:37  7:17/M        
   75     60    622  Rachel Osborne        Freedom (South Riding)                    22:39  7:18/M        
   76     61    767  Gillian Page          Georgetown Day School                     22:40  7:18/M        
   77     62    680  Jade James            George C. Marshall                        22:42  7:19/M        
   78     63    614  Baylie Delean         Freedom (South Riding)                    22:44  7:20/M        
   79     64    768  Sarah Pillard         Georgetown Day School                     22:50  7:22/M        
   80     65   1029  Courtney O'Neill      Howard High School                        22:52  7:22/M        
   81     66   1461  Chelsea Lynde         Loudoun County                            22:52  7:22/M        
   82     67   2472  Samantha Lowe         South Lakes                               22:53  7:23/M        
   83     68    928  Sarah Whiteside       Hayfield Secondary School                 22:58  7:24/M        
   84     69    672  Kelly Batsford        George C. Marshall                        23:00  7:25/M        
   85     70    696  Anastasia Schlechty   George C. Marshall                        23:00  7:25/M        
   86     71    212  Jenna Joyce           Briar Woods                               23:01  7:25/M        
   87     72    778  Sarah Zargham         Georgetown Day School                     23:03  7:26/M        
   88     73   2783  Annie Veldman         Trinity Christian School                  23:05  7:26/M        
   89     74    854  Sara O'Brien          Georgetown Visitation Preparat            23:05  7:26/M        
   90     75   1034  Katelyn Wolf          Howard High School                        23:05  7:26/M        
   91     76   2837  Bridget Severs        W.T. Woodson                              23:06  7:27/M        
   92     77   2807  Maameyaa Asiamah      W.T. Woodson                              23:07  7:27/M        
   93     78   2386  Erin Dittus           South County High School                  23:07  7:27/M        
   94     79   1019  Rebeccca Hayes        Howard High School                        23:07  7:27/M        
   95     80    627  Serena Thapa          Freedom (South Riding)                    23:08  7:27/M        
   96     81    620  Julia Morgado         Freedom (South Riding)                    23:08  7:27/M        
   97     82   2821  Christina Lee         W.T. Woodson                              23:08  7:27/M        
   98     83    697  Nicole Schmidt        George C. Marshall                        23:10  7:28/M        
   99     84   2109  Emma Hebertson        Riverbend High School                     23:10  7:28/M        
  100     85    920  Emily Compton         Hayfield Secondary School                 23:11  7:28/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     86    758  Ana Gunther           Georgetown Day School                     23:11  7:28/M        
  102     87    770  Maddi Salwen          Georgetown Day School                     23:12  7:29/M        
  103     88   2671  Maddie Rodgers        Stone Ridge School of the Sacr            23:14  7:29/M        
  104     89   1283  Erin Hogge            Kettle Run                                23:14  7:29/M        
  105     90   3354  Kasey Fairbanks       Woodgrove                                 23:14  7:29/M        
  106  (< 5)   2918  Enkhgerel Baasandorj  Wakefield High School                     23:16  7:30/M        
  107     91    624  Aarti Sakhuja         Freedom (South Riding)                    23:17  7:30/M        
  108     92     23  Emily Pope            Annandale                                 23:17  7:30/M        
  109     93   2385  Anna Cleary           South County High School                  23:18  7:31/M        
  110     94   1442  Danning Bisaga        Loudoun County                            23:19  7:31/M        
  111     95   1793  Alycia Richardson     Patrick Henry (Ashland)                   23:20  7:31/M        
  112     96   3364  Katie Lynham          Woodgrove                                 23:21  7:32/M        
  113     97    111  Kate Donnelly         Bishop Ireton                             23:21  7:32/M        
  114     98   1016  Abigail Copley        Howard High School                        23:21  7:32/M        
  115     99   1878  Maria Burgess         Paul VI Catholic                          23:24  7:33/M        
  116    100   2119  Grace VanDermeid      Riverbend High School                     23:26  7:33/M        
  117    101   3370  Darya Nouri           Woodgrove                                 23:26  7:33/M        
  118    102   3373  Michaela Rainey       Woodgrove                                 23:31  7:35/M        
  119  (< 5)     70  Annie Sharkey         Bethesda-Chevy Chase High Scho            23:32  7:35/M        
  120    103   1794  Ashley Tate           Patrick Henry (Ashland)                   23:33  7:35/M        
  121  (< 5)    998  Mariel Jardon         Herndon                                   23:34  7:36/M        
  122    104   1884  Raphaella Henson      Paul VI Catholic                          23:36  7:36/M        
  123    105    515  Macy Oliver           Flint Hill School                         23:36  7:36/M        
  124    106     26  Sasha Silva           Annandale                                 23:37  7:37/M        
  125    107   3111  Olivia Lozano         West Springfield                          23:38  7:37/M        
  126    108    870  Dana Walker           Georgetown Visitation Preparat            23:38  7:37/M        
  127    109    513  Laura Depasquale      Flint Hill School                         23:40  7:38/M        
  128    110   1020  Madeline Holda        Howard High School                        23:41  7:38/M        
  129    111   1017  Rachel Filar          Howard High School                        23:43  7:39/M        
  130    112   2117  Katie Sabo            Riverbend High School                     23:43  7:39/M        
  131    113    777  Mia Young             Georgetown Day School                     23:46  7:40/M        
  132    114   3229  Griffin Myers         Winston Churchill High School             23:46  7:40/M        
  133    115   1781  Temima DeLille        Patrick Henry (Ashland)                   23:46  7:40/M        
  134  (< 5)   3320  Katherine Pereira     Woodbridge                                23:48  7:40/M        
  135    116    864  Libby Rowe            Georgetown Visitation Preparat            23:49  7:41/M        
  136    117    473  Leah Mexis            Dulaney High School                       23:50  7:41/M        
  137    118   3376  Emma Renner           Woodgrove                                 23:50  7:41/M        
  138    119    211  Emma Jaeger           Briar Woods                               23:52  7:42/M        
  139    120    611  Hannah Capestany      Freedom (South Riding)                    23:53  7:42/M        
  140    121   2840  Ayla Sinclair         W.T. Woodson                              23:54  7:42/M        
  141    122   1028  Briana Murray         Howard High School                        23:54  7:42/M        
  142    123    621  Robab Newbury         Freedom (South Riding)                    23:55  7:43/M        
  143    124   1882  Maggie Gormley        Paul VI Catholic                          23:55  7:43/M        
  144    125    918  Casey Charbonneau     Hayfield Secondary School                 23:57  7:43/M        
  145    126   2405  Simran Rai            South County High School                  24:00  7:44/M        
  146    127   2414  Taylor Welfley        South County High School                  24:02  7:45/M        
  147    128   2104  Kaylee Browning       Riverbend High School                     24:04  7:45/M        
  148    129    115  Ann Johnson           Bishop Ireton                             24:05  7:46/M        
  149    130   3361  Arianna Larson        Woodgrove                                 24:08  7:47/M        
  150    131    207  Winnie Cargill        Briar Woods                               24:09  7:47/M        
  151    132   1289  Gretchen Thomas       Kettle Run                                24:10  7:47/M        
  152    133    460  Rachel Clark          Dulaney High School                       24:10  7:47/M        
  153    134    759  Julia Gunther         Georgetown Day School                     24:11  7:48/M        
  154    135    867  Hannah Thomas         Georgetown Visitation Preparat            24:12  7:48/M        
  155    136    925  Caroline Seybold      Hayfield Secondary School                 24:16  7:49/M        
  156    137   1440  Aemu Anteneh          Loudoun County                            24:21  7:51/M        
  157    138   2780  Lauren Kim            Trinity Christian School                  24:24  7:52/M        
  158    139   1783  Hailey Draper         Patrick Henry (Ashland)                   24:26  7:53/M        
  159    140   2828  Elizabeth Parker      W.T. Woodson                              24:26  7:53/M        
  160    141   2667  Joyce Liu             Stone Ridge School of the Sacr            24:26  7:53/M        
  161    142    126  Molly Nealon          Bishop Ireton                             24:27  7:53/M        
  162    143   2810  Emma Brahmey          W.T. Woodson                              24:29  7:54/M        
  163    144     22  Yenifer Osorio Lazaro Annandale                                 24:29  7:54/M        
  164    145    517  Kristen Springer      Flint Hill School                         24:29  7:54/M        
  165    146   1281  Kristin Delclos       Kettle Run                                24:30  7:54/M        
  166    147   1470  Maggie Paul           Loudoun County                            24:31  7:54/M        
  167    148   2406  Brianna Reynolds      South County High School                  24:32  7:55/M        
  168    149   2480  Arianna Spencer       South Lakes                               24:40  7:57/M        
  169    150    466  Grace Grogan          Dulaney High School                       24:41  7:57/M        
  170    151   2478  Tara Ravishankar      South Lakes                               24:42  7:58/M        
  171    152    919  Haley Cole            Hayfield Secondary School                 24:48  8:00/M        
  172    153    117  Lizzie Lohrer         Bishop Ireton                             25:01  8:04/M        
  173    154    845  Jane McAvoy           Georgetown Visitation Preparat            25:12  8:07/M        
  174    155    327  Savannah Polling      Centreville                               25:19  8:10/M        
  175    156    822  Elizabeth Dolson      Georgetown Visitation Preparat            25:26  8:12/M        
  176    157   1891  Eliana Uriona         Paul VI Catholic                          25:37  8:15/M        
  177    158   2674  Lauren Woodard        Stone Ridge School of the Sacr            25:40  8:16/M        
  178    159   2779  Ryanna Jensen         Trinity Christian School                  25:43  8:17/M        
  179    160   1889  Hannah O'Malley       Paul VI Catholic                          25:47  8:19/M        
  180    161    476  Alexis Ranjbar        Dulaney High School                       26:16  8:28/M        
  181    162   1885  Autumn Kane           Paul VI Catholic                          26:33  8:34/M        
  182    163    516  Mackenzie Sidor       Flint Hill School                         26:43  8:37/M        
  183    164   1890  Megan Revor           Paul VI Catholic                          26:51  8:39/M        
  184    165     15  Natalie Jones         Annandale                                 27:14  8:47/M        
  185    166     12  Casey Goettlicher     Annandale                                 27:43  8:56/M        
  186  (< 5)   2921  Hawase Jima           Wakefield High School                     27:56  9:00/M        
  187  (< 5)   2922  Yasmin Khanan         Wakefield High School                     28:06  9:04/M        
  188    167    210  Keely Cunnane         Briar Woods                               30:25  9:48/M        
Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Lake Braddock                          27               2   3   4   5  13  16  18         
        Top  5 Times: 1:40:55
        Average Time: 20:11:22

    2 James Madison                          77               6   9  15  20  27  30  37         
        Top  5 Times: 1:44:22
        Average Time: 20:52:22

    3 Winston Churchill High School         213               1  24  25  49 114                 
        Top  5 Times: 1:48:43
        Average Time: 21:44:50

    4 George C. Marshall                    250              23  41  55  62  69  70  83         
        Top  5 Times: 1:51:49
        Average Time: 22:22:17

    5 Briar Woods                           259              12  22  35  71 119 131 167         
        Top  5 Times: 1:50:52
        Average Time: 22:10:30

    6 Trinity Christian School              284               7  32  34  73 138 159             
        Top  5 Times: 1:51:36
        Average Time: 22:19:07

    7 Bishop Ireton                         286              10  19  31  97 129 142 153         
        Top  5 Times: 1:50:50
        Average Time: 22:10:39

    8 Riverbend High School                 292              17  43  48  84 100 112 128         
        Top  5 Times: 1:52:13
        Average Time: 22:26:49

    9 West Springfield                      300              33  51  53  56 107                 
        Top  5 Times: 1:53:05
        Average Time: 22:37:30

   10 Stone Ridge School of the Sacr        310               8  26  47  88 141 158             
        Top  5 Times: 1:51:49
        Average Time: 22:22:16

   11 Centreville                           320              11  46  50  58 155                 
        Top  5 Times: 1:52:59
        Average Time: 22:36:16

   12 Hayfield Secondary School             336              14  44  68  85 125 136 152         
        Top  5 Times: 1:53:16
        Average Time: 22:39:20

   13 Georgetown Day School                 370              61  64  72  86  87 113 134         
        Top  5 Times: 1:54:55
        Average Time: 22:59:27

   14 Freedom (South Riding)                375              60  63  80  81  91 120 123         
        Top  5 Times: 1:54:53
        Average Time: 22:58:50

   15 Dulaney High School                   385              36  40  59 117 133 150 161         
        Top  5 Times: 1:54:42
        Average Time: 22:56:32

   16 Patrick Henry (Ashland)               404              39  52  95 103 115 139             
        Top  5 Times: 1:55:13
        Average Time: 23:02:42

   17 South Lakes                           424              28  29  67 149 151                 
        Top  5 Times: 1:55:35
        Average Time: 23:07:22

   18 Howard High School                    427              65  75  79  98 110 111 122         
        Top  5 Times: 1:56:04
        Average Time: 23:13:18

   19 Kettle Run                            430              21  42  89 132 146                 
        Top  5 Times: 1:55:24
        Average Time: 23:05:14

   20 Woodgrove                             443              54  90  96 101 102 118 130         
        Top  5 Times: 1:56:02
        Average Time: 23:12:34

   21 South County High School              481              57  78  93 126 127 148             
        Top  5 Times: 1:57:00
        Average Time: 23:24:38

   22 Loudoun County                        489              45  66  94 137 147                 
        Top  5 Times: 1:57:17
        Average Time: 23:27:41

   23 W.T. Woodson                          496              76  77  82 121 140 143             
        Top  5 Times: 1:57:39
        Average Time: 23:32:11

   24 Flint Hill School                     560              38 105 109 145 163                 
        Top  5 Times: 2:00:30
        Average Time: 24:06:37

   25 Georgetown Visitation Preparat        587              74 108 116 135 154 156             
        Top  5 Times: 1:59:53
        Average Time: 23:58:55

   26 Paul VI Catholic                      644              99 104 124 157 160 162 164         
        Top  5 Times: 2:02:17
        Average Time: 24:27:39

   27 Annandale                             673              92 106 144 165 166                 
        Top  5 Times: 2:06:18
        Average Time: 25:15:56

 Inc. Bethesda-Chevy Chase High Scho       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. C.D. Hylton                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Harrisonburg                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Herndon                              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Liberty (Bealeton) High School       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Wakefield High School                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Woodbridge                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

2015 Glory Days Grill JV Boys I

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1589  Cade Kiely            Loudoun Valley                            17:52  5:45/M        
    2      2   1564  Ian Bogucki           Loudoun Valley                            17:58  5:47/M        
    3      3   1577  Falkon Ellis          Loudoun Valley                            18:10  5:51/M        
    4      4   1584  Scotty Hill           Loudoun Valley                            18:10  5:51/M        
    5      5   1981  Lucas Dillistin       Potomac Falls                             18:26  5:56/M        
    6      6    255  Ryan Braun            Bullis School                             18:30  5:58/M        
    7      7    254  Nicky Borden          Bullis School                             18:31  5:58/M        
    8      8   1035  Eric Accardi          Howard High School                        18:34  5:59/M        
    9      9   1060  Ethan Williamson      Howard High School                        18:38  6:00/M        
   10     10   1695  Doug McCreight        Mount Vernon                              18:38  6:00/M        
   11     11   1051  Sean Hewitt           Howard High School                        18:39  6:01/M        
   12     12   1602  Zach Stevenson        Loudoun Valley                            18:41  6:01/M        
   13  (< 5)    455  Max Stravitz          Charles E Smith Jewish Day Sch            18:42  6:02/M        
   14     13   2578  Thomas Garvey         St. Albans School                         18:47  6:03/M        
   15     14   1994  Jordan Mazza          Potomac Falls                             18:47  6:03/M        
   16     15   1774  Alex O'Neill          Our Lady of Good Counsel                  18:48  6:04/M        
   17     16   2580  William Gerber        St. Albans School                         18:49  6:04/M        
   18     17   1565  Adam Broshkevitch     Loudoun Valley                            18:52  6:05/M        
   19     18   1571  Jonathan Cawood       Loudoun Valley                            18:53  6:05/M        
   20     19   1043  Blake Foster          Howard High School                        18:54  6:05/M        
   21  (< 5)    453  Caleb Gershengorn     Charles E Smith Jewish Day Sch            18:58  6:07/M        
   22     20   2576  Nick Gaffney          St. Albans School                         18:58  6:07/M        
   23     21   1054  Kevin Ling            Howard High School                        18:58  6:07/M        
   24     22   2534  Ben Gentry            Spotswood                                 19:00  6:07/M        
   25     23   1050  Collin Hawkins        Howard High School                        19:00  6:07/M        
   26  (< 5)    456  Zev Stravitz          Charles E Smith Jewish Day Sch            19:00  6:07/M        
   27     24   1042  Tyler Denicola        Howard High School                        19:01  6:08/M        
   28  (> 7)   1038  Gavin Courtwright     Howard High School                        19:02  6:08/M        
   29  (> 7)   1058  Russell Schwartz      Howard High School                        19:04  6:09/M        
   30     25   2600  James Long            St. Albans School                         19:04  6:09/M        
   31     26   2623  Jonathan Rufino       St. Albans School                         19:04  6:09/M        
   32     27   1665  Colin Hood            Millbrook                                 19:04  6:09/M        
   33     28   1997  Denys Ovchynnikov     Potomac Falls                             19:06  6:09/M        
   34  (> 7)   1579  William Funkhauser    Loudoun Valley                            19:07  6:10/M        
   35  (> 7)   1573  Adam Conklin          Loudoun Valley                            19:08  6:10/M        
   36     29   1768  Alex Hall             Our Lady of Good Counsel                  19:08  6:10/M        
   37     30   2538  Bryce Kirby           Spotswood                                 19:09  6:10/M        
   38  (> 7)   1578  Jared Forero          Loudoun Valley                            19:11  6:11/M        
   39     31   1775  Max Redman            Our Lady of Good Counsel                  19:12  6:11/M        
   40  (> 7)   1604  Nathaniel Thompson    Loudoun Valley                            19:12  6:11/M        
   41     32    989  Ben Rouch             Heritage (Leesburg)                       19:13  6:12/M        
   42     33    985  Aiden O'Neil          Heritage (Leesburg)                       19:18  6:13/M        
   43     34   1655  Jack Blazek           Millbrook                                 19:23  6:15/M        
   44     35   1765  Andrew Gido           Our Lady of Good Counsel                  19:24  6:15/M        
   45     36    991  Tanner Vincent        Heritage (Leesburg)                       19:25  6:15/M        
   46     37   2796  David Jensen          Trinity Christian School                  19:26  6:16/M        
   47     38    194  Neil Lucas            Bishop O'Connell                          19:26  6:16/M        
   48     39    201  Seth Viani            Bishop O'Connell                          19:27  6:16/M        
   49     40   3483  Brennan Henning       Yorktown                                  19:27  6:16/M        
   50     41   2764  Joeseph Waddington    Thomas Jefferson S&T                      19:28  6:16/M        
   51  (> 7)   1036  Zach Allen            Howard High School                        19:28  6:16/M        
   52     42   1502  Brad Landicho         Loudoun County                            19:28  6:16/M        
   53     43   1300  Nick McCloskey        Kettle Run                                19:29  6:17/M        
   54     44    643  Duncan Maclean        Freedom (South Riding)                    19:29  6:17/M        
   55     45    637  Robert Glasgow        Freedom (South Riding)                    19:33  6:18/M        
   56     46   2742  John Krause-Steinrauf Thomas Jefferson S&T                      19:35  6:19/M        
   57     47   1674  Evan Schwartzmiller   Millbrook                                 19:35  6:19/M        
   58     48   1973  Jackson Blodgett      Potomac Falls                             19:40  6:20/M        
   59     49   1987  Max Jensen            Potomac Falls                             19:41  6:21/M        
   60     50    192  Mike Isacco           Bishop O'Connell                          19:41  6:21/M        
   61     51   2805  James Whitaker        Trinity Christian School                  19:41  6:21/M        
   62     52    200  William Sullivan      Bishop O'Connell                          19:43  6:21/M        
   63     53    982  Agustin Kruel         Heritage (Leesburg)                       19:44  6:22/M        
   64     54   2532  Kyle Eichlin          Spotswood                                 19:45  6:22/M        
   65     55    980  Tyler Judd            Heritage (Leesburg)                       19:47  6:23/M        
   66     56    273  Max Slaten            Bullis School                             19:50  6:24/M        
   67     57   1970  Youssef Amin          Potomac Falls                             19:51  6:24/M        
   68     58   2629  Griffin Shapiro       St. Albans School                         19:54  6:25/M        
   69     59   2537  Clay Hottinger        Spotswood                                 19:56  6:25/M        
   70     60   3485  Andrew Hudspeth       Yorktown                                  19:58  6:26/M        
   71     61    992  Liam Wallace          Heritage (Leesburg)                       19:59  6:26/M        
   72     62    634  Evan Fisher           Freedom (South Riding)                    20:00  6:27/M        
   73     63   2735  Aaron Ho              Thomas Jefferson S&T                      20:00  6:27/M        
   74     64    185  Tommy Cook            Bishop O'Connell                          20:02  6:27/M        
   75     65   1978  Christos Chen         Potomac Falls                             20:02  6:27/M        
   76  (> 7)   1061  Jon Wolf              Howard High School                        20:04  6:28/M        
   77     66   1923  Luke Wasikowski       Paul VI Catholic                          20:04  6:28/M        
   78     67   2725  Nick Begotka          Thomas Jefferson S&T                      20:05  6:28/M        
   79     68   1633  Ben Galdo             McLean                                    20:05  6:28/M        
   80  (> 7)   1585  David Huffman         Loudoun Valley                            20:05  6:29/M        
   81     69    202  Wake Wildman          Bishop O'Connell                          20:06  6:29/M        
   82     70   1490  Ethan Cravens         Loudoun County                            20:06  6:29/M        
   83     71    644  Vladislav McAndrew    Freedom (South Riding)                    20:09  6:30/M        
   84     72   3492  Mark Love             Yorktown                                  20:09  6:30/M        
   85     73    976  Austin Burns          Heritage (Leesburg)                       20:09  6:30/M        
   86     74   1499  Ben Gribbin           Loudoun County                            20:10  6:30/M        
   87     75   1903  Ben Fox               Paul VI Catholic                          20:11  6:30/M        
   88     76   1639  William Meara         McLean                                    20:11  6:30/M        
   89  (> 7)   1568  Daniel Carrier        Loudoun Valley                            20:12  6:31/M        
   90     77   1696  Christopher Payne     Mount Vernon                              20:12  6:31/M        
   91     78    647  Abdulla Saboorudin    Freedom (South Riding)                    20:12  6:31/M        
   92     79   1663  Christian Goldston-RumMillbrook                                 20:13  6:31/M        
   93     80   2801  Tim Park              Trinity Christian School                  20:13  6:31/M        
   94  (> 7)   1603  Kiran Sweatte         Loudoun Valley                            20:14  6:31/M        
   95     81   1609  Ben Manon             McLean                                    20:14  6:31/M        
   96     82   1915  Kevin O'Callaghan     Paul VI Catholic                          20:16  6:32/M        
   97     83   1895  Thomas Beahn          Paul VI Catholic                          20:17  6:32/M        
   98     84   3466  Jonathan Bohannon     Yorktown                                  20:20  6:33/M        
   99     85   2540  Mario Lara-Mogena     Spotswood                                 20:21  6:34/M        
  100  (> 7)   1985  Christian Hyde        Potomac Falls                             20:21  6:34/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     86   2594  John Klingler         St. Albans School                         20:21  6:34/M        
  102     87   2682  Jack Ferguson         The Heights School                        20:22  6:34/M        
  103     88   2722  Spencer Atkin         Thomas Jefferson S&T                      20:22  6:34/M        
  104     89   1294  Luke Delaglia         Kettle Run                                20:23  6:34/M        
  105     90   2528  Kyle Albertson        Spotswood                                 20:23  6:34/M        
  106     91   1308  Prestin Williamson    Kettle Run                                20:23  6:34/M        
  107  (> 7)   2618  Will Phelps           St. Albans School                         20:23  6:34/M        
  108     92   1767  Graham Haederle       Our Lady of Good Counsel                  20:24  6:35/M        
  109     93    648  Billy Shand           Freedom (South Riding)                    20:24  6:35/M        
  110     94    632  Ethan Curtiss         Freedom (South Riding)                    20:24  6:35/M        
  111     95   2737  Hayden Holdenbuck     Thomas Jefferson S&T                      20:25  6:35/M        
  112     96   2376  Giri Srinivasan       Sidwell Friends  School                   20:26  6:35/M        
  113  (> 7)   1583  Andy Herwig           Loudoun Valley                            20:27  6:35/M        
  114     97   3507  Christopher Wagner    Yorktown                                  20:27  6:35/M        
  115     98   2694  Peyton Petersen       The Heights School                        20:27  6:35/M        
  116     99   1531  Jared Williams        Loudoun County                            20:28  6:36/M        
  117  (> 7)    981  Christopher King      Heritage (Leesburg)                       20:28  6:36/M        
  118  (> 7)    988  Matthew Pulella       Heritage (Leesburg)                       20:28  6:36/M        
  119    100   3481  Owen Gorman           Yorktown                                  20:29  6:36/M        
  120    101   2361  Ned Herrington        Sidwell Friends  School                   20:29  6:36/M        
  121    102    792  Jared Goldstein       Georgetown Day School                     20:29  6:36/M        
  122    103    794  Christian Hall        Georgetown Day School                     20:31  6:37/M        
  123  (> 7)   2591  Matthew Kellenberg    St. Albans School                         20:31  6:37/M        
  124    104   2228  Mark Choe             Saint John Paul the Great Cath            20:32  6:37/M        
  125    105   1526  Donald Van Hook       Loudoun County                            20:33  6:37/M        
  126    106   2751  Tristen Oaks          Thomas Jefferson S&T                      20:35  6:38/M        
  127  (> 7)   2608  Hugh Meyer            St. Albans School                         20:36  6:38/M        
  128    107    240  Kyle Scott            Briar Woods                               20:36  6:38/M        
  129  (> 7)    975  John Bigalbal         Heritage (Leesburg)                       20:36  6:38/M        
  130    108    184  Peter Brough          Bishop O'Connell                          20:36  6:38/M        
  131  (> 7)    633  Brenden Eastman       Freedom (South Riding)                    20:38  6:39/M        
  132    109   3471  Sebastian Densley     Yorktown                                  20:38  6:39/M        
  133  (> 7)    978  Nate Gonzalez         Heritage (Leesburg)                       20:39  6:39/M        
  134    110    808  Gabriel Smith         Georgetown Day School                     20:39  6:39/M        
  135    111   2530  Reed Ayers            Spotswood                                 20:40  6:40/M        
  136  (> 7)   2561  George Cook           St. Albans School                         20:41  6:40/M        
  137  (> 7)   2624  Adam Schauer          St. Albans School                         20:42  6:40/M        
  138  (> 7)   2589  Fred Kardos           St. Albans School                         20:43  6:41/M        
  139    112   1795  Carter Burcham        Patrick Henry (Ashland)                   20:43  6:41/M        
  140  (> 7)   1989  Brandon Keefer        Potomac Falls                             20:44  6:41/M        
  141    113   1897  Peter Braun           Paul VI Catholic                          20:45  6:41/M        
  142    114   2789  Maxwell Bailey        Trinity Christian School                  20:48  6:42/M        
  143    115    743  Ryan Robinson         George C. Marshall                        20:48  6:42/M        
  144  (> 7)   1992  Marquis Lee           Potomac Falls                             20:49  6:43/M        
  145    116   1892  Colin Armstrong       Paul VI Catholic                          20:51  6:43/M        
  146    117   1637  Harrison Lloyd        McLean                                    20:52  6:44/M        
  147    118   1292  Conner Brocke         Kettle Run                                20:52  6:44/M        
  148    119    780  Matthew Bergreen      Georgetown Day School                     20:53  6:44/M        
  149    120   1701  Andres Warren         Mount Vernon                              20:55  6:45/M        
  150  (> 7)   3500  Andrew Oltorik        Yorktown                                  20:55  6:45/M        
  151  (> 7)   2602  Thomas Marsh          St. Albans School                         20:55  6:45/M        
  152  (> 7)   2730  Andy Charbonneau      Thomas Jefferson S&T                      20:56  6:45/M        
  153    121    157  Thomas Washington     Bishop Ireton                             20:56  6:45/M        
  154  (> 7)    198  Oliver Reing          Bishop O'Connell                          20:57  6:45/M        
  155    122   1495  Gates Dunham          Loudoun County                            20:57  6:45/M        
  156    123    543  Tyson Zhang           Flint Hill School                         20:59  6:46/M        
  157    124    241  Vincent Sturnilio     Briar Woods                               21:00  6:46/M        
  158  (> 7)   1998  John Phan             Potomac Falls                             21:01  6:46/M        
  159    125    740  Connor N Quin         George C. Marshall                        21:01  6:46/M        
  160  (> 7)   2542  Tristan Naftel        Spotswood                                 21:02  6:47/M        
  161  (> 7)   2557  Daniel De Castro      St. Albans School                         21:03  6:47/M        
  162    126   1687  Caelen Bourgeois      Mount Vernon                              21:03  6:47/M        
  163    127   1504  Anthony Lewis         Loudoun County                            21:03  6:47/M        
  164  (> 7)   1596  Vincent Nguyen        Loudoun Valley                            21:04  6:47/M        
  165    128    525  Alex Gupta            Flint Hill School                         21:04  6:47/M        
  166    129   1630  Grant Cormany         McLean                                    21:05  6:48/M        
  167  (> 7)   2638  Max Whisnant          St. Albans School                         21:07  6:48/M        
  168    130   1814  Christian Sanchez     Patrick Henry (Ashland)                   21:07  6:48/M        
  169  (> 7)   2003  Collin Williams       Potomac Falls                             21:11  6:50/M        
  170    131    153  Ignacio Sanchez-Reig  Bishop Ireton                             21:11  6:50/M        
  171    132    805  Aaron Rennert         Georgetown Day School                     21:12  6:50/M        
  172    133   1697  Victor Reyes          Mount Vernon                              21:12  6:50/M        
  173    134   1912  Charlie McGarry       Paul VI Catholic                          21:12  6:50/M        
  174    135    263  Steve Landry          Bullis School                             21:13  6:50/M        
  175  (> 7)   1601  Josh Stevenson        Loudoun Valley                            21:14  6:51/M        
  176  (> 7)   3493  Connor Lowden         Yorktown                                  21:14  6:51/M        
  177  (> 7)   2598  Jamie Large           St. Albans School                         21:14  6:51/M        
  178  (> 7)   1993  Miguel Martinez       Potomac Falls                             21:14  6:51/M        
  179  (> 7)   1513  James Risque          Loudoun County                            21:15  6:51/M        
  180  (> 7)   1517  Jason Sheridan        Loudoun County                            21:15  6:51/M        
  181  (> 7)    199  Will Spann            Bishop O'Connell                          21:15  6:51/M        
  182    136    750  Ethan Zack            George C. Marshall                        21:16  6:51/M        
  183  (> 7)   1979  Michael Chock         Potomac Falls                             21:16  6:51/M        
  184    137    239  Nathan Rogers         Briar Woods                               21:18  6:52/M        
  185  (> 7)   2544  Sykes Richardson      Spotswood                                 21:19  6:52/M        
  186  (> 7)   1518  Dhyllan Skiba         Loudoun County                            21:19  6:52/M        
  187  (> 7)   1570  David Castellanos     Loudoun Valley                            21:19  6:52/M        
  188  (> 7)   1593  Conor McLaughlin      Loudoun Valley                            21:20  6:53/M        
  189    138   2227  Nick Buckner          Saint John Paul the Great Cath            21:20  6:53/M        
  190    139    712  Blain M Buckley       George C. Marshall                        21:20  6:53/M        
  191    140    739  Pranav Pappala        George C. Marshall                        21:22  6:53/M        
  192    141   1802  Alex Longest          Patrick Henry (Ashland)                   21:23  6:54/M        
  193  (> 7)   2577  Zack Gardner          St. Albans School                         21:24  6:54/M        
  194  (> 7)   2634  Aktan Turdukulov      St. Albans School                         21:27  6:55/M        
  195  (> 7)   2766  Devon Wood-Thomas     Thomas Jefferson S&T                      21:27  6:55/M        
  196  (> 7)   2579  Clayton Gasho         St. Albans School                         21:28  6:55/M        
  197    142    746  Matthew Scopa         George C. Marshall                        21:30  6:56/M        
  198  (> 7)   3486  Sean Keeley           Yorktown                                  21:31  6:56/M        
  199    143    259  Chris Gutschick       Bullis School                             21:31  6:56/M        
  200    144   2379  Miles Zhang           Sidwell Friends  School                   21:32  6:56/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    145   1660  Aidan Davis           Millbrook                                 21:32  6:56/M        
  202  (> 7)   2724  Kieran Beaumont       Thomas Jefferson S&T                      21:34  6:57/M        
  203    146   2790  Paul Camerino         Trinity Christian School                  21:34  6:57/M        
  204    147   2221  Josh Abando           Saint John Paul the Great Cath            21:35  6:57/M        
  205    148    238  Jeremiah Robinson     Briar Woods                               21:36  6:58/M        
  206  (> 7)   1896  Nick Bocock           Paul VI Catholic                          21:36  6:58/M        
  207  (> 7)   3509  John Wehmeyer         Yorktown                                  21:37  6:58/M        
  208    149    147  James Miller          Bishop Ireton                             21:38  6:58/M        
  209    150   2648  Darrius Kuddow        St. Anselm's Abbey School                 21:38  6:58/M        
  210    151    141  Chris Gaietto         Bishop Ireton                             21:39  6:59/M        
  211    152    529  Hart Mankn            Flint Hill School                         21:40  6:59/M        
  212    153    262  David Kavteladze      Bullis School                             21:40  6:59/M        
  213  (> 7)   2543  Nick Rehkemper        Spotswood                                 21:41  6:59/M        
  214    154   1803  Michael Longest       Patrick Henry (Ashland)                   21:45  7:01/M        
  215  (> 7)   1488  Grant Buchen          Loudoun County                            21:45  7:01/M        
  216    155   1299  Justin Magill         Kettle Run                                21:45  7:01/M        
  217    156   1764  Tim Ge                Our Lady of Good Counsel                  21:45  7:01/M        
  218    157    530  Seth Marumoto         Flint Hill School                         21:45  7:01/M        
  219  (> 7)   1519  Connor Skillman       Loudoun County                            21:47  7:01/M        
  220  (> 7)   2574  Ryan Friberg          St. Albans School                         21:50  7:02/M        
  221    158   2692  Thomas Moynihan       The Heights School                        21:50  7:02/M        
  222  (> 7)   1510  Matt Peterson         Loudoun County                            21:52  7:03/M        
  223    159   2803  Jonathon Thomas       Trinity Christian School                  21:53  7:03/M        
  224  (> 7)    196  Robert Muratore       Bishop O'Connell                          21:53  7:03/M        
  225  (> 7)   1983  Kian Gheta            Potomac Falls                             21:54  7:04/M        
  226  (> 7)   1980  Nicholas Dao          Potomac Falls                             21:54  7:04/M        
  227    160    537  Harrison Stuart       Flint Hill School                         21:54  7:04/M        
  228  (> 7)   1976  Martin Campero        Potomac Falls                             21:57  7:05/M        
  229    161   2690  Matthew Mcdonald      The Heights School                        21:57  7:05/M        
  230    162    718  Erik Eskeland         George C. Marshall                        21:58  7:05/M        
  231  (> 7)   1489  Chad Carren           Loudoun County                            21:59  7:05/M        
  232  (> 7)    721  Austin R Gillmore     George C. Marshall                        21:59  7:05/M        
  233  (> 7)   2758  Anshu Sharma          Thomas Jefferson S&T                      22:01  7:06/M        
  234  (> 7)   1920  Christopher Susco     Paul VI Catholic                          22:02  7:06/M        
  235    163    799  Aidan Kelliher        Georgetown Day School                     22:02  7:06/M        
  236  (> 7)   2770  Charles Zhao          Thomas Jefferson S&T                      22:03  7:06/M        
  237    164   1638  Nick Maynard          McLean                                    22:05  7:07/M        
  238    165   1807  William Pimblett      Patrick Henry (Ashland)                   22:05  7:07/M        
  239  (> 7)   1498  Gregory Garnhart      Loudoun County                            22:05  7:07/M        
  240    166   1291  Mason Baughan         Kettle Run                                22:07  7:08/M        
  241  (> 7)   2729  Jonah Casebeer        Thomas Jefferson S&T                      22:08  7:08/M        
  242    167    234  Sam Patterson         Briar Woods                               22:09  7:08/M        
  243  (> 7)   2554  Jasper Boers          St. Albans School                         22:09  7:08/M        
  244  (> 7)   2539  Jonathan Krauss       Spotswood                                 22:10  7:09/M        
  245  (> 7)   2639  Rashaun Williams      St. Albans School                         22:12  7:10/M        
  246  (> 7)   2615  Max Niles             St. Albans School                         22:15  7:10/M        
  247  (> 7)    974  Haseeb Ali            Heritage (Leesburg)                       22:16  7:11/M        
  248  (> 7)   2596  Eliot Koch            St. Albans School                         22:18  7:11/M        
  249    168   2654  William Stubner       St. Anselm's Abbey School                 22:20  7:12/M        
  250    169   2795  Jinwook Hwang         Trinity Christian School                  22:20  7:12/M        
  251    170   2348  Harrison Blain        Sidwell Friends  School                   22:21  7:12/M        
  252  (> 7)   2597  Adam Langenbacher     St. Albans School                         22:21  7:13/M        
  253  (> 7)   3494  Aiden Lund            Yorktown                                  22:22  7:13/M        
  254  (> 7)   3484  Jeffrey Hesslink      Yorktown                                  22:24  7:13/M        
  255    171   1692  Angelo Kellum         Mount Vernon                              22:29  7:15/M        
  256    172   2372  Kenneth Mitchell      Sidwell Friends  School                   22:30  7:15/M        
  257  (< 5)   2939  Jacob Peterson        Wakefield High School                     22:31  7:15/M        
  258  (> 7)   2616  Alex Pack             St. Albans School                         22:32  7:16/M        
  259    173    139  David Fernandez       Bishop Ireton                             22:34  7:16/M        
  260    174   2681  Tony Falcone          The Heights School                        22:35  7:17/M        
  261    175   2363  Oliver Johnson        Sidwell Friends  School                   22:36  7:17/M        
  262  (> 7)   1592  Graham Martin         Loudoun Valley                            22:36  7:17/M        
  263  (> 7)   2625  Henry Schmandt        St. Albans School                         22:40  7:18/M        
  264  (> 7)   3469  Jacob Creskoff        Yorktown                                  22:41  7:19/M        
  265  (> 7)   3475  Adam Dunham           Yorktown                                  22:42  7:19/M        
  266  (> 7)   2562  James Cook            St. Albans School                         22:42  7:19/M        
  267  (> 7)    728  Jason Kehoe           George C. Marshall                        22:43  7:19/M        
  268  (> 7)   3495  Mark Mamon            Yorktown                                  22:43  7:19/M        
  269  (> 7)   2541  Justin Monger         Spotswood                                 22:44  7:20/M        
  270    176   2369  Nyusha Lin            Sidwell Friends  School                   22:46  7:20/M        
  271    177    798  Alex Jacoby           Georgetown Day School                     22:46  7:20/M        
  272    178   1801  Parker Leudtke        Patrick Henry (Ashland)                   22:46  7:20/M        
  273  (> 7)    812  Ethan Widra           Georgetown Day School                     22:46  7:20/M        
  274  (> 7)   3474  Jonathan Dronfield    Yorktown                                  22:48  7:21/M        
  275    179   2222  Jake Adams            Saint John Paul the Great Cath            22:48  7:21/M        
  276  (> 7)   2750  Alvand Moini          Thomas Jefferson S&T                      22:49  7:21/M        
  277  (> 7)   2794  Mason Harney          Trinity Christian School                  22:50  7:22/M        
  278    180    138  John Ferguson         Bishop Ireton                             22:51  7:22/M        
  279  (> 7)   1528  Charles Von Kleek     Loudoun County                            22:52  7:22/M        
  280  (> 7)   2552  Will Bausch           St. Albans School                         22:55  7:23/M        
  281    181   1805  Jack Muldowney        Patrick Henry (Ashland)                   22:56  7:24/M        
  282  (< 5)   2942  Scott Alex Whitford   Wakefield High School                     22:56  7:24/M        
  283  (> 7)   1486  Alexander Brun        Loudoun County                            23:02  7:25/M        
  284  (> 7)    742  Theodore V Roberts    George C. Marshall                        23:04  7:26/M        
  285    182   1698  Jack Schoolfield      Mount Vernon                              23:09  7:28/M        
  286  (> 7)   3467  Patrick Cantwell      Yorktown                                  23:13  7:29/M        
  287    183   2644  Daniel Fitzpatrick    St. Anselm's Abbey School                 23:23  7:32/M        
  288    184   2677  Joaquim Brooks        The Heights School                        23:25  7:33/M        
  289  (> 7)    722  Cagan Goldstein       George C. Marshall                        23:27  7:34/M        
  290  (> 7)   2800  Jacob Normann         Trinity Christian School                  23:28  7:34/M        
  291  (< 5)   2028  Odell Sidberry        Potomac Senior High School                23:29  7:34/M        
  292    185   2655  Adam Wasserman        St. Anselm's Abbey School                 23:29  7:34/M        
  293  (> 7)   2804  Nathan Troutman       Trinity Christian School                  23:30  7:35/M        
  294  (> 7)   1911  Frankie McCarthy      Paul VI Catholic                          23:33  7:35/M        
  295  (> 7)   1808  Josh Pomeroy          Patrick Henry (Ashland)                   23:34  7:36/M        
  296    186    535  Nathan Steinhobel     Flint Hill School                         23:36  7:36/M        
  297  (> 7)   2555  Alexander Burbelo     St. Albans School                         23:38  7:37/M        
  298  (> 7)   2529  Jacob Alderman        Spotswood                                 23:38  7:37/M        
  299    187   2697  Philip Spence         The Heights School                        23:41  7:38/M        
  300    188    522  Charlie Dalgleish     Flint Hill School                         23:41  7:38/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1812  Nolan Rohr            Patrick Henry (Ashland)                   23:42  7:38/M        
  302  (> 7)    782  Thomas Brooks         Georgetown Day School                     23:42  7:39/M        
  303    189   2236  Young-Ghee Hong       Saint John Paul the Great Cath            23:45  7:39/M        
  304  (> 7)   2601  Henry Mao             St. Albans School                         23:46  7:40/M        
  305  (> 7)   1799  Matt Gemmill          Patrick Henry (Ashland)                   23:47  7:40/M        
  306  (> 7)   1507  Alex Thein Nguyen     Loudoun County                            23:51  7:41/M        
  307  (> 7)   1904  Matthew Horstman      Paul VI Catholic                          23:54  7:42/M        
  308    190    148  Tommy Mintesnot       Bishop Ireton                             23:54  7:42/M        
  309    191   2235  John Hoctor           Saint John Paul the Great Cath            23:58  7:44/M        
  310  (> 7)   3496  Eli Mendelowitz       Yorktown                                  23:58  7:44/M        
  311  (> 7)   1590  Elijah Lambert        Loudoun Valley                            24:00  7:44/M        
  312  (> 7)   2352  Ben Cooper            Sidwell Friends  School                   24:01  7:45/M        
  313  (> 7)    738  Harrison Norwood      George C. Marshall                        24:05  7:46/M        
  314  (> 7)   1913  Chris McHugh          Paul VI Catholic                          24:14  7:49/M        
  315  (> 7)   2626  Gabe Schneider        St. Albans School                         24:15  7:49/M        
  316    192   2247  Wilson Stearns        Saint John Paul the Great Cath            24:18  7:50/M        
  317  (> 7)    150  Sam Paparo            Bishop Ireton                             24:22  7:51/M        
  318    193    257  Tony Cheng            Bullis School                             24:32  7:55/M        
  319  (> 7)   1530  Thomas Wetherell      Loudoun County                            24:32  7:55/M        
  320  (> 7)   2531  Colin Bryant          Spotswood                                 24:35  7:55/M        
  321  (> 7)    527  John Kallas           Flint Hill School                         24:35  7:55/M        
  322  (> 7)    521  Rohan Belani          Flint Hill School                         24:35  7:55/M        
  323  (> 7)   3497  Chandler Mouw         Yorktown                                  24:46  7:59/M        
  324  (> 7)    144  Michael Manero        Bishop Ireton                             24:58  8:03/M        
  325  (> 7)   2632  Zaki Thabet           St. Albans School                         24:59  8:03/M        
  326  (> 7)   1900  Nicholas DiMaria      Paul VI Catholic                          25:01  8:04/M        
  327  (> 7)   2556  Hugo Burbelo          St. Albans School                         25:02  8:04/M        
  328  (> 7)    779  Carl Aslund           Georgetown Day School                     25:11  8:07/M        
  329  (> 7)   2636  Stokley Voltmer       St. Albans School                         25:27  8:12/M        
  330  (< 5)   2026  Aaron Rubino          Potomac Senior High School                25:27  8:12/M        
  331  (> 7)    152  Jack Sabatini         Bishop Ireton                             25:30  8:13/M        
  332    194   1309  Kyle Yergey           Kettle Run                                25:30  8:13/M        
  333  (> 7)   2797  Joshua Kitts          Trinity Christian School                  25:31  8:14/M        
  334  (> 7)   2627  Zach Selassie         St. Albans School                         25:32  8:14/M        
  335  (> 7)   3477  Gabriel Freckmann     Yorktown                                  25:37  8:15/M        
  336  (> 7)   1917  Jack Paine            Paul VI Catholic                          25:38  8:16/M        
  337  (> 7)    813  Connor Yu             Georgetown Day School                     25:53  8:21/M        
  338    195   1668  Brandon Keesecker     Millbrook                                 25:55  8:21/M        
  339  (> 7)    786  Nathan Edelmann       Georgetown Day School                     25:57  8:22/M        
  340  (> 7)    749  Erik Viamont          George C. Marshall                        26:01  8:24/M        
  341  (> 7)   2679  John Paul Cipollone   The Heights School                        26:51  8:39/M        
  342  (> 7)   2744  Kevin Liang           Thomas Jefferson S&T                      26:59  8:42/M        
  343  (> 7)   2676  Alex Bonadio          The Heights School                        27:01  8:43/M        
  344  (> 7)   2595  Alex Knapper          St. Albans School                         27:08  8:45/M        
  345  (> 7)   1689  Joshua Danen          Mount Vernon                              27:18  8:48/M        
  346  (> 7)    265  Steven Lyu            Bullis School                             27:24  8:50/M        
  347  (> 7)   2699  Griffin Woofter       The Heights School                        27:32  8:53/M        
  348  (> 7)   2242  Ahmad Montague        Saint John Paul the Great Cath            27:50  8:58/M        
  349  (> 7)   1525  Derrick Vallejos      Loudoun County                            28:09  9:05/M        
  350    196   2645  Adam Good             St. Anselm's Abbey School                 28:29  9:11/M        
  351  (> 7)   2802  Daniel Seitz          Trinity Christian School                  28:43  9:15/M        
  352  (> 7)   2360  Abhishek Goel         Sidwell Friends  School                   29:30  9:31/M        
  353  (> 7)   2689  John Mcdonald         The Heights School                        29:54  9:38/M        
  354    197   2650  Will Lawrence         St. Anselm's Abbey School                 29:55  9:39/M        
  355  (> 7)    523  Patrck Frank          Flint Hill School                         31:14 10:04/M        
  356  (> 7)    795  William Heinsen       Georgetown Day School                     31:30 10:09/M        

2015 Glory Days Grill JV Boys II

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    495  Connor Martin         Dulaney High School                       17:38  5:41/M        
    2      2    499  Brendan O'Brien       Dulaney High School                       17:44  5:43/M        
    3      3    503  Jacob Plasse          Dulaney High School                       17:46  5:44/M        
    4      4   2316  Raymond O'Donnell     Severna Park                              17:51  5:45/M        
    5      5   2318  Nicholas Plummer      Severna Park                              17:51  5:45/M        
    6      6   2314  James Myers           Severna Park                              17:54  5:46/M        
    7      7   2283  Alex Brown            Severna Park                              17:56  5:47/M        
    8      8   1258  Jace Chipman          James Wood High School                    18:00  5:48/M        
    9      9   2306  Joseph LaFleche       Severna Park                              18:04  5:49/M        
   10     10   2290  Kevin Cooley          Severna Park                              18:08  5:51/M        
   11     11   3255  Kyle Emery            Winston Churchill High School             18:13  5:52/M        
   12     12   2304  Nicholas Kennedy      Severna Park                              18:14  5:53/M        
   13     13   3263  Matthew Halverson     Winston Churchill High School             18:14  5:53/M        
   14  (> 7)   2292  Scott Davis           Severna Park                              18:18  5:54/M        
   15     14    664  Omar Castro           Gar-Field                                 18:24  5:56/M        
   16     15   1853  Gavin Brown           Patriot High School                       18:31  5:58/M        
   17     16   2150  Hunter Wilfong        Riverbend High School                     18:31  5:58/M        
   18     17   1867  Christopher Santi     Patriot High School                       18:34  5:59/M        
   19     18    501  Alex Ozbolt           Dulaney High School                       18:35  5:59/M        
   20     19    482  Mark Bonner           Dulaney High School                       18:36  6:00/M        
   21  (> 7)   2295  Jack Finneran         Severna Park                              18:39  6:01/M        
   22     20   1386  Tyler Johnson         Lake Braddock                             18:42  6:02/M        
   23     21    665  Andy Herrera          Gar-Field                                 18:46  6:03/M        
   24     22   3094  John Whitney          West Potomac                              18:50  6:04/M        
   25     23   1121  Andrew Doran          James Madison                             18:51  6:05/M        
   26     24   1402  Curtis Metcalf        Lake Braddock                             18:52  6:05/M        
   27  (> 7)   2287  Thomas Chaisson       Severna Park                              18:52  6:05/M        
   28     25   1422  Idan Woodruff         Lake Braddock                             18:53  6:05/M        
   29     26   1421  Daniel Wood           Lake Braddock                             18:54  6:05/M        
   30     27   3340  Jonathan Romero       Woodbridge                                18:55  6:06/M        
   31     28   1873  Matthew Wilson        Patriot High School                       18:57  6:06/M        
   32  (> 7)   2313  Michael Moore         Severna Park                              18:58  6:07/M        
   33     29   1138  Joseph Leland         James Madison                             18:58  6:07/M        
   34     30   2128  Grayson Fusaro        Riverbend High School                     18:59  6:07/M        
   35     31    379  Michael Martis        Centreville                               18:59  6:07/M        
   36     32   3287  Varun Mishra          Winston Churchill High School             19:00  6:07/M        
   37     33   3257  Joshua Freilich       Winston Churchill High School             19:02  6:08/M        
   38     34   1376  Tyler Flesch          Lake Braddock                             19:02  6:08/M        
   39     35   2124  Peyton Cass           Riverbend High School                     19:03  6:08/M        
   40     36   3334  Anthony Mandina       Woodbridge                                19:04  6:09/M        
   41  (> 7)   2325  Chan Staples          Severna Park                              19:05  6:09/M        
   42  (> 7)   2324  Hunter Simon          Severna Park                              19:07  6:10/M        
   43     37   1419  Marcus Wilson         Lake Braddock                             19:08  6:10/M        
   44     38    903  Max McDaniel          Harrisonburg                              19:10  6:11/M        
   45  (> 7)   2312  Jacob Mcguire         Severna Park                              19:10  6:11/M        
   46     39   3028  Tyler Spicer          Washington-Lee High School                19:10  6:11/M        
   47     40   2184  Jackson Campolattaro  Rock Ridge High School                    19:11  6:11/M        
   48     41    913  Josh Wilson           Harrisonburg                              19:13  6:12/M        
   49     42   2915  Edmund Williams       W.T. Woodson                              19:13  6:12/M        
   50     43   1152  Ian Pedersen          James Madison                             19:13  6:12/M        
   51     44   1150  Aaron Palmer          James Madison                             19:14  6:12/M        
   52     45   1227  Austin Mccormick      James W. Robinson                         19:14  6:12/M        
   53  (> 7)   2327  Logan Vance           Severna Park                              19:15  6:12/M        
   54     46   2146  Dylan Sipler          Riverbend High School                     19:16  6:13/M        
   55     47    896  Nick Deutsch          Harrisonburg                              19:17  6:13/M        
   56     48   2148  Caleb Thorburn        Riverbend High School                     19:19  6:14/M        
   57     49   1379  Nicholas Ges          Lake Braddock                             19:20  6:14/M        
   58     50    417  Colton Applegate      Chantilly                                 19:22  6:15/M        
   59  (> 7)   2305  Alex Kulvivat         Severna Park                              19:22  6:15/M        
   60  (> 7)   1365  Declan Beaudoin       Lake Braddock                             19:24  6:15/M        
   61  (> 7)   2302  Sam Keeler            Severna Park                              19:24  6:15/M        
   62     51    380  Emmet Mckinstry       Centreville                               19:24  6:15/M        
   63     52     78  James Cobau           Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:24  6:15/M        
   64     53   2997  Charles Elmer         Washington-Lee High School                19:25  6:15/M        
   65     54    488  Patrick Dochat        Dulaney High School                       19:25  6:15/M        
   66     55   3332  Alexander Housaman    Woodbridge                                19:25  6:15/M        
   67     56   1869  Christopher Skibinski Patriot High School                       19:26  6:16/M        
   68     57   2506  Andrew Shedlock       South Lakes                               19:27  6:16/M        
   69  (> 7)   1385  Porter Johnson        Lake Braddock                             19:28  6:16/M        
   70  (> 7)   1392  Kevin Lanzas          Lake Braddock                             19:29  6:17/M        
   71  (> 7)   1405  Connor O'Neill        Lake Braddock                             19:29  6:17/M        
   72     58    386  Matthew Orlowsky      Centreville                               19:31  6:17/M        
   73  (> 7)   1371  Ryley Crow            Lake Braddock                             19:32  6:18/M        
   74     59   1237  Caelyn Wathen         James W. Robinson                         19:33  6:18/M        
   75     60    343  Jacob Bowman          Centreville                               19:33  6:18/M        
   76     61    389  Daniel Rhodes         Centreville                               19:33  6:18/M        
   77     62   1214  John Gonzalez         James W. Robinson                         19:34  6:18/M        
   78     63   3093  Austin Whitney        West Potomac                              19:35  6:19/M        
   79  (> 7)   1373  Brian Eaton           Lake Braddock                             19:37  6:19/M        
   80     64   3024  Avery Seip            Washington-Lee High School                19:37  6:19/M        
   81     65   3424  Josh Wilk             Woodgrove                                 19:38  6:20/M        
   82     66   2185  Brendan Cwalina       Rock Ridge High School                    19:41  6:21/M        
   83     67    899  Mehari Gidey          Harrisonburg                              19:43  6:21/M        
   84     68   3061  Joseph Africano       West Potomac                              19:44  6:22/M        
   85     69    486  Braeden Dahl          Dulaney High School                       19:44  6:22/M        
   86     70   1205  Brian Anderson        James W. Robinson                         19:44  6:22/M        
   87     71   3084  Ryan Powell           West Potomac                              19:45  6:22/M        
   88     72    666  Skyler Hopson         Gar-Field                                 19:47  6:23/M        
   89     73   2177  Daniel Alex           Rock Ridge High School                    19:48  6:23/M        
   90  (> 7)   1367  Andrew Bryant         Lake Braddock                             19:48  6:23/M        
   91     74   1234  James Smith           James W. Robinson                         19:50  6:24/M        
   92  (> 7)   1380  John Grabski          Lake Braddock                             19:52  6:24/M        
   93     75    893  Jacob Blagg           Harrisonburg                              19:52  6:24/M        
   94     76   3329  Elisha Dukes          Woodbridge                                19:52  6:24/M        
   95     77   3300  Adrian Tan-Fahed      Winston Churchill High School             19:53  6:25/M        
   96     78   3273  Noah Kim              Winston Churchill High School             19:54  6:25/M        
   97     79   2194  Rasvik Kudum          Rock Ridge High School                    19:56  6:25/M        
   98     80    894  John Breeden          Harrisonburg                              19:57  6:26/M        
   99     81   2494  Ian Kelly             South Lakes                               19:58  6:26/M        
  100     82   3129  Nicolas Ahumada       West Springfield                          19:58  6:26/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     83   1852  Elliot Brown          Patriot High School                       19:58  6:26/M        
  102     84   2492  Keita Heinrich        South Lakes                               19:59  6:26/M        
  103     85   1238  Benjamin Zagurski     James W. Robinson                         19:59  6:26/M        
  104     86   3021  Joseph Pappa          Washington-Lee High School                19:59  6:26/M        
  105     87   3326  Chris Baylor          Woodbridge                                20:00  6:27/M        
  106     88   2485  Brandon Crisp         South Lakes                               20:00  6:27/M        
  107     89   1113  Julio Bowles Carreon  James Madison                             20:01  6:27/M        
  108  (> 7)   1406  Quinn O'Neill         Lake Braddock                             20:02  6:27/M        
  109     90    437  Joshua Putney         Chantilly                                 20:02  6:27/M        
  110     91   3065  Joseph Bernardi       West Potomac                              20:03  6:28/M        
  111     92    946  John Larsen           Hayfield Secondary School                 20:03  6:28/M        
  112     93   2149  Zechariah Vigil       Riverbend High School                     20:04  6:28/M        
  113     94   2888  Sean Lockwood         W.T. Woodson                              20:06  6:29/M        
  114     95   3009  Ian Kelley            Washington-Lee High School                20:07  6:29/M        
  115     96   1858  Ryan Hord             Patriot High School                       20:07  6:29/M        
  116     97    396  David Wang            Centreville                               20:08  6:29/M        
  117     98    897  Austin Engle          Harrisonburg                              20:10  6:30/M        
  118     99   2514  Connor Wirth          South Lakes                               20:11  6:30/M        
  119    100   1859  Joshua Howard         Patriot High School                       20:11  6:30/M        
  120    101   3297  Benjamin Stanish      Winston Churchill High School             20:12  6:31/M        
  121    102   3090  Peter Skudlarek       West Potomac                              20:13  6:31/M        
  122    103   1277  Dawson Ray            James Wood High School                    20:13  6:31/M        
  123    104   2144  Parker Reese          Riverbend High School                     20:15  6:32/M        
  124  (> 7)    888  Yogesh Aradhey        Harrisonburg                              20:15  6:32/M        
  125    105   1235  Alex Toenshoff        James W. Robinson                         20:17  6:32/M        
  126    106    424  Kevin Euerle          Chantilly                                 20:18  6:33/M        
  127    107   1118  Jason Calem           James Madison                             20:18  6:33/M        
  128    108   1166  Noah Thompson         James Madison                             20:20  6:33/M        
  129    109    660  Kyle Bassett          Gar-Field                                 20:21  6:34/M        
  130    110   2486  Peter Delmolino       South Lakes                               20:21  6:34/M        
  131  (> 7)   1224  Alec Laundree         James W. Robinson                         20:21  6:34/M        
  132  (> 7)   1203  Mike Ackermann        James W. Robinson                         20:21  6:34/M        
  133    111   3074  Sam Herrington        West Potomac                              20:21  6:34/M        
  134    112   2204  Jack Twomey           Rock Ridge High School                    20:22  6:34/M        
  135    113    433  Christopher Moore     Chantilly                                 20:22  6:34/M        
  136    114   2079  Sajan Mistry          Quince Orchard High School                20:23  6:34/M        
  137    115   3415  Johnny Robic          Woodgrove                                 20:24  6:35/M        
  138  (> 7)   1366  Nicholas Blake        Lake Braddock                             20:25  6:35/M        
  139    116   2063  Jordan Gaskins        Quince Orchard High School                20:27  6:35/M        
  140  (> 7)   1414  Matthew Simmers       Lake Braddock                             20:27  6:35/M        
  141  (> 7)   3288  Ian Murren            Winston Churchill High School             20:28  6:36/M        
  142    117     75  Nicolas Berlinski     Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:29  6:36/M        
  143    118   2206  Dheeraj Yachamaneni   Rock Ridge High School                    20:29  6:36/M        
  144  (> 7)   1413  Alexander Serote      Lake Braddock                             20:29  6:36/M        
  145  (> 7)   3086  Jonathan Rimmington   West Potomac                              20:29  6:36/M        
  146    119    929  Ethan Baird           Hayfield Secondary School                 20:30  6:36/M        
  147    120    603  Jimmy Tran            Forest Park                               20:30  6:36/M        
  148    121    373  Andrew Lee            Centreville                               20:30  6:36/M        
  149    122   3420  Casey Sutara          Woodgrove                                 20:30  6:36/M        
  150  (< 5)    290  Louis Crimiel         C.D. Hylton                               20:32  6:37/M        
  151    123    668  Saulo Sanchez Ponce   Gar-Field                                 20:32  6:37/M        
  152  (> 7)    493  Hyun Ko               Dulaney High School                       20:34  6:38/M        
  153    124   3016  Jason Nguyen          Washington-Lee High School                20:35  6:38/M        
  154  (> 7)    346  Alex Clark            Centreville                               20:35  6:38/M        
  155    125   3145  Graham Hogg           West Springfield                          20:35  6:38/M        
  156    126   2852  Gordon Armstrong      W.T. Woodson                              20:36  6:38/M        
  157  (> 7)   2135  Thomas Mastri         Riverbend High School                     20:37  6:39/M        
  158  (> 7)   1411  Connor Roberts        Lake Braddock                             20:37  6:39/M        
  159    127   3345  Thomas Wheatley       Woodbridge                                20:42  6:40/M        
  160    128   2057  Jack Dacy             Quince Orchard High School                20:42  6:40/M        
  161    129   3197  Karun Rajesh          Westfield                                 20:44  6:41/M        
  162    130   3008  Daniel Jennings       Washington-Lee High School                20:44  6:41/M        
  163    131   2489  Ethan Evans           South Lakes                               20:45  6:41/M        
  164  (> 7)   2123  Zachary Branner       Riverbend High School                     20:47  6:42/M        
  165    132   2068  Preston Lane          Quince Orchard High School                20:47  6:42/M        
  166  (> 7)   1871  Samuel Tracy          Patriot High School                       20:48  6:42/M        
  167  (> 7)   1144  Thomas Miller         James Madison                             20:48  6:42/M        
  168  (> 7)   2134  Ryan Leaf             Riverbend High School                     20:48  6:42/M        
  169  (> 7)   3082  Jonathan Milam        West Potomac                              20:49  6:43/M        
  170  (> 7)   1171  Arthur Young          James Madison                             20:50  6:43/M        
  171  (> 7)    371  Dylan King            Centreville                               20:51  6:43/M        
  172    133     98  Brennan Spellmeyer    Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:51  6:43/M        
  173    134   1279  Daniel Woodrum        James Wood High School                    20:52  6:44/M        
  174  (> 7)   1864  Kendal Mitchell       Patriot High School                       20:53  6:44/M        
  175    135     96  Steve Sinoro          Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:54  6:44/M        
  176    136   2434  David Jung            South County High School                  20:55  6:45/M        
  177    137   2064  Sahil Goel            Quince Orchard High School                20:55  6:45/M        
  178  (> 7)   2503  Carlos Rodriguez      South Lakes                               20:57  6:45/M        
  179    138    662  Danny Bonilla         Gar-Field                                 20:58  6:45/M        
  180  (< 5)    299  Jacob Widener         C.D. Hylton                               20:59  6:46/M        
  181    139   2897  Arturo Norico         W.T. Woodson                              20:59  6:46/M        
  182    140   3195  Mitch Nelson          Westfield                                 20:59  6:46/M        
  183  (> 7)   1125  Wyatt Gormsen         James Madison                             20:59  6:46/M        
  184  (> 7)   2132  Davis Lang            Riverbend High School                     21:02  6:47/M        
  185  (> 7)   3095  Brennan Willmott-McMahWest Potomac                              21:03  6:47/M        
  186    141   2418  Ramir Cena            South County High School                  21:03  6:47/M        
  187    142   1276  Bryce Ratlief         James Wood High School                    21:04  6:47/M        
  188  (> 7)   1856  Clay Hardy            Patriot High School                       21:04  6:47/M        
  189    143   3401  Matt Lanzer           Woodgrove                                 21:04  6:47/M        
  190  (> 7)   3036  Zacha Wasserman       Washington-Lee High School                21:04  6:47/M        
  191    144    599  Zain Safavi           Forest Park                               21:05  6:48/M        
  192    145    435  Christopher Plummer   Chantilly                                 21:05  6:48/M        
  193  (> 7)   3073  Dominick Heratsch     West Potomac                              21:08  6:49/M        
  194    146   2903  Ian Rector            W.T. Woodson                              21:10  6:49/M        
  195  (> 7)   3017  Thie Nguyen-ngo       Washington-Lee High School                21:10  6:49/M        
  196    147   3198  Jimmy Richards        Westfield                                 21:11  6:50/M        
  197  (> 7)   2130  Richard Hibbs         Riverbend High School                     21:12  6:50/M        
  198  (> 7)    908  Tyler Rodriguez       Harrisonburg                              21:13  6:50/M        
  199  (> 7)   2995  Cory Dudka            Washington-Lee High School                21:13  6:50/M        
  200    148   1275  Will Pugh             James Wood High School                    21:15  6:51/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)   3022  Scott Ricker          Washington-Lee High School                21:15  6:51/M        
  202    149    601  Trevor Smith          Forest Park                               21:16  6:51/M        
  203  (> 7)   3272  John Kidney           Winston Churchill High School             21:16  6:51/M        
  204    150   3381  Jacob Bailey          Woodgrove                                 21:17  6:52/M        
  205    151   3387  Eric Dorsch           Woodgrove                                 21:17  6:52/M        
  206    152    936  Cuong Do              Hayfield Secondary School                 21:17  6:52/M        
  207    153   2199  Ayon Rabbani          Rock Ridge High School                    21:18  6:52/M        
  208    154     39  Beckman Hollis        Annandale                                 21:19  6:52/M        
  209  (> 7)    358  Spencer Horn          Centreville                               21:19  6:52/M        
  210    155    939  William Fricks        Hayfield Secondary School                 21:20  6:53/M        
  211    156   3385  Peter Bruton          Woodgrove                                 21:21  6:53/M        
  212  (> 7)   1395  Matt Lugo             Lake Braddock                             21:22  6:53/M        
  213  (> 7)   1415  Paul Marcelli         Lake Braddock                             21:23  6:54/M        
  214    157    595  Tim Martinez          Forest Park                               21:23  6:54/M        
  215    158   2908  Sean Stohlman         W.T. Woodson                              21:23  6:54/M        
  216    159   3335  Steven Martin         Woodbridge                                21:24  6:54/M        
  217    160     46  Nghia Nguyen          Annandale                                 21:25  6:54/M        
  218    161    667  Alex Lee              Gar-Field                                 21:26  6:55/M        
  219  (> 7)   2141  Jacob Peters          Riverbend High School                     21:26  6:55/M        
  220    162    591  Giovanni Kissea       Forest Park                               21:27  6:55/M        
  221  (> 7)    354  Isaac Garfield        Centreville                               21:29  6:55/M        
  222  (> 7)    907  Jack O'Brien          Harrisonburg                              21:29  6:55/M        
  223    163     92  Max Novak             Bethesda-Chevy Chase High Scho            21:29  6:55/M        
  224  (> 7)   3014  Hank Liu              Washington-Lee High School                21:30  6:56/M        
  225  (> 7)    670  Ryan Trotman          Gar-Field                                 21:30  6:56/M        
  226    164   2085  Nathan Olen           Quince Orchard High School                21:32  6:56/M        
  227  (> 7)   1394  Spencer Lin           Lake Braddock                             21:32  6:56/M        
  228  (> 7)    909  Kevin Sokolyuk        Harrisonburg                              21:32  6:56/M        
  229  (> 7)   1145  James Moore           James Madison                             21:32  6:56/M        
  230  (> 7)   2499  Connor Madden         South Lakes                               21:33  6:57/M        
  231    165    577  John Bacuyag          Forest Park                               21:34  6:57/M        
  232    166   2899  Timothy Parker        W.T. Woodson                              21:34  6:57/M        
  233  (> 7)    890  Martin Beck           Harrisonburg                              21:34  6:57/M        
  234    167   2450  Christian Rankin      South County High School                  21:35  6:57/M        
  235    168   1269  Jack Lever            James Wood High School                    21:37  6:58/M        
  236    169    429  Woohyun Kim           Chantilly                                 21:37  6:58/M        
  237  (> 7)   1142  Luke Mayo             James Madison                             21:38  6:58/M        
  238  (> 7)   1381  Charles Grass         Lake Braddock                             21:41  6:59/M        
  239  (> 7)    910  Joey Sun              Harrisonburg                              21:43  7:00/M        
  240  (> 7)   1397  John MacMichael       Lake Braddock                             21:43  7:00/M        
  241  (> 7)   2853  Jack Bennett          W.T. Woodson                              21:44  7:00/M        
  242  (> 7)   1157  Noah Rudisill         James Madison                             21:44  7:01/M        
  243    170   2058  Jared Ezrin           Quince Orchard High School                21:45  7:01/M        
  244  (> 7)   2093  Jackson Shawen        Quince Orchard High School                21:46  7:01/M        
  245  (> 7)   2904  Bailey Renner         W.T. Woodson                              21:47  7:01/M        
  246  (> 7)   3298  Matthew Suh           Winston Churchill High School             21:48  7:02/M        
  247  (> 7)   1868  Theodore Scheatzle    Patriot High School                       21:49  7:02/M        
  248  (> 7)   1861  Joseph Lavell         Patriot High School                       21:51  7:03/M        
  249    171   2435  Triston Karnes        South County High School                  21:52  7:03/M        
  250  (> 7)   2990  Tom Byron             Washington-Lee High School                21:52  7:03/M        
  251  (> 7)   3422  Collin Warner         Woodgrove                                 21:53  7:03/M        
  252  (> 7)   1163  Johnathan Sullivan    James Madison                             21:54  7:04/M        
  253    172   2433  Zach Jordan           South County High School                  21:54  7:04/M        
  254  (> 7)    887  Cedric Ansah          Harrisonburg                              21:57  7:05/M        
  255  (> 7)   3276  Matthew Kupferschmid  Winston Churchill High School             21:57  7:05/M        
  256  (> 7)   2143  Tanner Poitras        Riverbend High School                     21:59  7:05/M        
  257  (> 7)   1382  Tomas Guillen         Lake Braddock                             21:59  7:05/M        
  258  (> 7)    395  Justin Vu             Centreville                               22:00  7:05/M        
  259    173    582  Matthew Elpers        Forest Park                               22:00  7:05/M        
  260    174     42  Alexander Lind        Annandale                                 22:01  7:06/M        
  261  (> 7)   1377  Marc Fofi             Lake Braddock                             22:03  7:06/M        
  262    175   3158  Martin Salamone       West Springfield                          22:04  7:07/M        
  263  (> 7)   1417  Liam Twomey           Lake Braddock                             22:04  7:07/M        
  264  (> 7)   2190  Joshua Franks         Rock Ridge High School                    22:04  7:07/M        
  265    176    941  Dylan Hodges          Hayfield Secondary School                 22:06  7:07/M        
  266  (> 7)   2197  Tu-Nam Nguyen         Rock Ridge High School                    22:06  7:07/M        
  267  (> 7)   3083  Liam Orr              West Potomac                              22:07  7:08/M        
  268    177   2431  Gabriel Jacinto       South County High School                  22:09  7:08/M        
  269  (> 7)   2065  Sungmin Joo           Quince Orchard High School                22:09  7:08/M        
  270  (> 7)   2495  Dhruv Koulgi          South Lakes                               22:10  7:09/M        
  271  (> 7)   2189  Michael Farley        Rock Ridge High School                    22:11  7:09/M        
  272    178   2448  Naweed Pazhwak        South County High School                  22:13  7:10/M        
  273  (> 7)   1209  Adam Chutuape         James W. Robinson                         22:15  7:10/M        
  274    179   3147  Shahnewaz Khan        West Springfield                          22:16  7:11/M        
  275  (> 7)    384  Justin Nyugen         Centreville                               22:19  7:12/M        
  276  (> 7)   1860  Tyler Krochmalny      Patriot High School                       22:19  7:12/M        
  277  (> 7)    663  Gabriel Brown         Gar-Field                                 22:19  7:12/M        
  278  (> 7)   2999  James Fendley         Washington-Lee High School                22:20  7:12/M        
  279  (> 7)   1862  Cole Loveman          Patriot High School                       22:20  7:12/M        
  280  (> 7)   2071  Adam Levey            Quince Orchard High School                22:20  7:12/M        
  281    180   3134  Brenden Blevins       West Springfield                          22:21  7:12/M        
  282  (> 7)   2081  Rene Mugabo           Quince Orchard High School                22:22  7:13/M        
  283  (> 7)   3013  Will Lehardy          Washington-Lee High School                22:23  7:13/M        
  284  (> 7)   2084  Dylan Olen            Quince Orchard High School                22:23  7:13/M        
  285  (> 7)   2878  Justin Laiti          W.T. Woodson                              22:25  7:14/M        
  286    181   3139  Michael Cordoba       West Springfield                          22:28  7:15/M        
  287    182    427  Pablo Gutierrez       Chantilly                                 22:28  7:15/M        
  288  (> 7)   1407  Andrew Parker         Lake Braddock                             22:29  7:15/M        
  289  (< 5)   1431  Stuart Digges         Liberty (Bealeton) High School            22:30  7:15/M        
  290  (> 7)   1389  John Julich           Lake Braddock                             22:31  7:15/M        
  291  (> 7)    441  Deepro Sarkar         Chantilly                                 22:34  7:16/M        
  292  (> 7)   3419  Dominic Sullivan      Woodgrove                                 22:34  7:16/M        
  293    183    949  Riccardo Mauri        Hayfield Secondary School                 22:34  7:16/M        
  294    184    932  Michael Cherry        Hayfield Secondary School                 22:35  7:17/M        
  295  (> 7)   2088  Bradley Pasekoff      Quince Orchard High School                22:35  7:17/M        
  296  (> 7)   1128  Paxton Head           James Madison                             22:38  7:18/M        
  297    185   3200  Nathan Sears          Westfield                                 22:46  7:20/M        
  298  (> 7)   2139  Hunter O'Dell         Riverbend High School                     22:46  7:20/M        
  299  (> 7)   2912  Sean Whearty          W.T. Woodson                              22:49  7:21/M        
  300  (> 7)   3003  Brian Hughes          Washington-Lee High School                22:51  7:22/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   2203  Thomas Simmons        Rock Ridge High School                    22:52  7:22/M        
  302  (> 7)   2060  Jesse Galliani        Quince Orchard High School                22:52  7:22/M        
  303  (> 7)   2911  Carl Valdivielso      W.T. Woodson                              22:53  7:23/M        
  304  (> 7)   3418  Ryan Sorensen         Woodgrove                                 22:53  7:23/M        
  305  (> 7)   2082  Yuki Nagao            Quince Orchard High School                22:53  7:23/M        
  306  (> 7)   2870  Aiden Hull            W.T. Woodson                              22:53  7:23/M        
  307  (> 7)    933  Rafael Chopin         Hayfield Secondary School                 22:56  7:24/M        
  308    186   3178  Zach Adams            Westfield                                 22:58  7:24/M        
  309  (> 7)   3033  Kevin Vallejos        Washington-Lee High School                23:02  7:25/M        
  310    187   3146  Ethan Jennette        West Springfield                          23:02  7:25/M        
  311  (> 7)    600  Alex Seefeldt         Forest Park                               23:03  7:26/M        
  312  (> 7)    387  Jeff Pak              Centreville                               23:07  7:27/M        
  313  (> 7)   3343  Yonas Tareke          Woodbridge                                23:10  7:28/M        
  314  (> 7)   2436  Charlie Keeth         South County High School                  23:10  7:28/M        
  315  (> 7)   1391  Justin Kelling        Lake Braddock                             23:12  7:29/M        
  316  (> 7)   1364  Nathan Arnold         Lake Braddock                             23:13  7:29/M        
  317  (> 7)    363  Samuel Kebadu         Centreville                               23:18  7:31/M        
  318  (> 7)   2061  Angelo Garcia de la GaQuince Orchard High School                23:25  7:33/M        
  319  (< 5)   1432  Richard Dismuke       Liberty (Bealeton) High School            23:27  7:34/M        
  320  (> 7)   2200  Brandon Sams          Rock Ridge High School                    23:28  7:34/M        
  321  (> 7)   1408  Josh Koon             Lake Braddock                             23:31  7:35/M        
  322  (> 7)   1140  Anthony Maggio        James Madison                             23:31  7:35/M        
  323  (> 7)   2131  Matthew Higgans       Riverbend High School                     23:32  7:35/M        
  324  (> 7)   3397  Ben Hollar            Woodgrove                                 23:40  7:38/M        
  325  (> 7)   2425  Michael Fairbanks     South County High School                  23:43  7:39/M        
  326    188     45  Danny Nguyen          Annandale                                 23:43  7:39/M        
  327  (> 7)   2091  Trey Seminara         Quince Orchard High School                23:45  7:39/M        
  328  (> 7)    390  Max Schendell         Centreville                               23:50  7:41/M        
  329  (> 7)   2187  Oscar Dominguez       Rock Ridge High School                    23:50  7:41/M        
  330    189     44  Noah Nelson           Annandale                                 23:55  7:43/M        
  331  (> 7)   2869  Quinn Hoffman         W.T. Woodson                              23:56  7:43/M        
  332  (> 7)    368  Jeong Do Kim          Centreville                               24:01  7:45/M        
  333  (> 7)   3012  Ward Lehardy          Washington-Lee High School                24:04  7:45/M        
  334  (> 7)    366  Chris Kim             Centreville                               24:04  7:45/M        
  335  (> 7)    364  Alex Kim              Centreville                               24:06  7:46/M        
  336  (> 7)   3391  Josh Fisher           Woodgrove                                 24:06  7:46/M        
  337  (> 7)   2986  Cj Adams              Washington-Lee High School                24:10  7:47/M        
  338  (> 7)   2192  Jakob Jasin           Rock Ridge High School                    24:15  7:49/M        
  339  (> 7)    382  Jakin Moon            Centreville                               24:23  7:52/M        
  340  (> 7)    895  Urie Conis            Harrisonburg                              24:26  7:53/M        
  341  (> 7)    392  Mason Speaks          Centreville                               24:28  7:53/M        
  342  (> 7)   2451  Jackson Romero        South County High School                  24:45  7:59/M        
  343    190     38  Chris Han             Annandale                                 24:57  8:03/M        
  344    191   3190  Matthew Kehn          Westfield                                 25:05  8:05/M        
  345    192     33  Alexander Cromwell    Annandale                                 25:08  8:06/M        
  346    193   3205  Patrick Willey        Westfield                                 26:07  8:25/M        
  347  (> 7)    661  Christopher Bonilla   Gar-Field                                 26:13  8:27/M        
  348  (> 7)   1399  William McGee         Lake Braddock                             26:58  8:42/M        
  349  (> 7)    669  Mauricio Torrejon-BallGar-Field                                 27:59  9:01/M        
  350  (> 7)    347  Carson Cooper         Centreville                               29:39  9:34/M        

2015 Glory Days Grill JV Girls

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2517  English Jackson       Spotswood                                 20:46  6:42/M        
    2      2   1342  Sophia Murray         Lake Braddock                             21:31  6:56/M        
    3      3   3046  Catherine Fidd        West Potomac                              21:32  6:56/M        
    4      4   1832  Cicely Dunaway        Patriot High School                       21:38  6:58/M        
    5      5   1197  Kathryn Smith         James W. Robinson                         21:38  6:58/M        
    6      6    967  Gina Pallotta         Heritage (Leesburg)                       21:42  7:00/M        
    7      7   1101  Johanna Weech         James Madison                             21:48  7:02/M        
    8      8   3044  Audrey Boling         West Potomac                              21:53  7:03/M        
    9      9   1931  Pamela Cortez         Potomac Falls                             21:55  7:04/M        
   10     10   1183  Erika Heupel          James W. Robinson                         22:01  7:06/M        
   11     11   3224  Tess Horn             Winston Churchill High School             22:01  7:06/M        
   12     12   1953  Natalie Nelson        Potomac Falls                             22:15  7:10/M        
   13     13   1357  Grace Vandelac        Lake Braddock                             22:20  7:12/M        
   14     14   3039  Margarita Aleixo      West Potomac                              22:21  7:12/M        
   15     15   1074  Allison Gartner       James Madison                             22:21  7:12/M        
   16     16   3040  Charlotte Anderson    West Potomac                              22:25  7:14/M        
   17     17   1316  Sarah Christen        Lake Braddock                             22:29  7:15/M        
   18     18    162  Lex Blanton           Bishop O'Connell                          22:29  7:15/M        
   19     19   1937  Amelia Gay            Potomac Falls                             22:30  7:15/M        
   20     20   3059  Jennifer Thomson      West Potomac                              22:34  7:16/M        
   21     21   2518  Kayle Kirby           Spotswood                                 22:36  7:17/M        
   22     22   1557  Noelle Saine          Loudoun Valley                            22:36  7:17/M        
   23     23   1351  Alyssa Rucker         Lake Braddock                             22:36  7:17/M        
   24     24   2525  Hilda Rodriguez       Spotswood                                 22:38  7:18/M        
   25     25   1968  Courtney Wild         Potomac Falls                             22:39  7:18/M        
   26     26    619  Emily Lichtenberg     Freedom (South Riding)                    22:41  7:19/M        
   27     27   3449  Morgan Pugh           Yorktown                                  22:43  7:19/M        
   28     28   1969  Sidney Wollmuth       Potomac Falls                             22:46  7:20/M        
   29     29   3175  Katie McKenzie        Westfield                                 22:47  7:21/M        
   30     30   1946  Vivian Luu            Potomac Falls                             22:49  7:21/M        
   31     31   3052  Siena Joy             West Potomac                              22:49  7:21/M        
   32     32   1960  Josephine Roberts     Potomac Falls                             22:53  7:23/M        
   33     33   2815  Lydia Eidson          W.T. Woodson                              22:54  7:23/M        
   34     34   1541  Heather Feconda       Loudoun Valley                            22:56  7:24/M        
   35     35   3207  Gwenyth Asbury        Winston Churchill High School             22:57  7:24/M        
   36     36    973  Madison Wright        Heritage (Leesburg)                       22:59  7:25/M        
   37     37   3227  Lucy Lee              Winston Churchill High School             23:00  7:25/M        
   38     38   1290  Erika Wood            Kettle Run                                23:00  7:25/M        
   39     39    400  Lata Goudel           Chantilly                                 23:01  7:25/M        
   40     40   1753  Lizzie Wiggins        National Cathedral                        23:02  7:25/M        
   41     41   1285  Claire LaFleur        Kettle Run                                23:02  7:25/M        
   42     42   1551  Julia McNamara        Loudoun Valley                            23:03  7:26/M        
   43     43   1842  Nicole Peterson       Patriot High School                       23:04  7:26/M        
   44     44   2702  Mara Casebeer         Thomas Jefferson S&T                      23:08  7:27/M        
   45     45   1340  Grace Minesinger      Lake Braddock                             23:09  7:28/M        
   46  (> 7)   1961  Lisa Ryan             Potomac Falls                             23:10  7:28/M        
   47     46   1177  Emily Bryson          James W. Robinson                         23:10  7:28/M        
   48     47    302  Katherine Bennett     Centreville                               23:12  7:29/M        
   49     48   2334  Hannah Ford           Sidwell Friends  School                   23:12  7:29/M        
   50     49   3377  Brooke Rittner        Woodgrove                                 23:12  7:29/M        
   51     50   1066  Ashley Bourne         James Madison                             23:12  7:29/M        
   52     51    409  Rebecca Pierce        Chantilly                                 23:12  7:29/M        
   53     52   2709  Alyssa Lee            Thomas Jefferson S&T                      23:14  7:29/M        
   54  (< 5)    883  Tina Serrell          Harrisonburg                              23:15  7:30/M        
   55     53   1323  Brooke Engelbrektsson Lake Braddock                             23:16  7:30/M        
   56     54    926  Naima Sikandar        Hayfield Secondary School                 23:17  7:30/M        
   57     55   1245  Halle Esparza         James Wood High School                    23:18  7:31/M        
   58     56   1717  Sophie Dunn           National Cathedral                        23:18  7:31/M        
   59     57    178  Alex Simonson         Bishop O'Connell                          23:18  7:31/M        
   60     58    167  Serena Davis          Bishop O'Connell                          23:19  7:31/M        
   61  (> 7)   1934  Casandra Diegtel      Potomac Falls                             23:19  7:31/M        
   62     59   1705  Annabel Ashcom-ricks  National Cathedral                        23:19  7:31/M        
   63     60     27  Halley Thadeus        Annandale                                 23:21  7:32/M        
   64     61   2520  Rayelle Nelling       Spotswood                                 23:22  7:32/M        
   65     62   2213  Claire Garster        Saint John Paul the Great Cath            23:22  7:32/M        
   66     63   3048  Nicole Freewalt       West Potomac                              23:23  7:32/M        
   67     64    406  Harika Nathi          Chantilly                                 23:26  7:33/M        
   68     65   2171  Ashlyn Nolan          Rock Ridge High School                    23:26  7:33/M        
   69     66   3378  Grace Robinson        Woodgrove                                 23:26  7:33/M        
   70     67    173  Erin Nihill           Bishop O'Connell                          23:32  7:35/M        
   71     68   1200  Alexandra Waniel      James W. Robinson                         23:32  7:35/M        
   72  (> 7)   1929  Emily Clemm           Potomac Falls                             23:33  7:35/M        
   73     69   2519  Kelly McKinney        Spotswood                                 23:33  7:35/M        
   74     70   1317  Sarah Cook            Lake Braddock                             23:34  7:36/M        
   75     71   2811  Olivia Brennan        W.T. Woodson                              23:34  7:36/M        
   76     72   1718  Ebba Eriksson von AllmNational Cathedral                        23:35  7:36/M        
   77     73   1712  Mary Clare Mcmahon    National Cathedral                        23:37  7:37/M        
   78  (> 7)   1943  Caroline Koon         Potomac Falls                             23:38  7:37/M        
   79     74   1075  Ashley Gartner        James Madison                             23:38  7:37/M        
   80  (> 7)   3055  Kaycie O'Boyle        West Potomac                              23:38  7:37/M        
   81     75    690  Mayita Muvavarirwa    George C. Marshall                        23:39  7:37/M        
   82     76    412  Isabelle Turner       Chantilly                                 23:42  7:38/M        
   83  (< 5)   3323  Madeline Smith        Woodbridge                                23:46  7:40/M        
   84     77   3213  Rebecca Clem          Winston Churchill High School             23:47  7:40/M        
   85     78    959  Mia Berry             Heritage (Leesburg)                       23:47  7:40/M        
   86     79   1618  Megan Leimkuhler      McLean                                    23:49  7:41/M        
   87     80   2963  Julia Jones           Washington-Lee High School                23:50  7:41/M        
   88     81   2217  Madisen Koler         Saint John Paul the Great Cath            23:51  7:41/M        
   89     82   2714  Emily Quan            Thomas Jefferson S&T                      23:51  7:41/M        
   90     83    411  Hannah Skym           Chantilly                                 23:53  7:42/M        
   91     84   1251  Dy'Avean Sloane       James Wood High School                    23:53  7:42/M        
   92     85   1612  Piper Gaudet          McLean                                    23:54  7:42/M        
   93     86   2215  Rose Hartzell         Saint John Paul the Great Cath            23:54  7:42/M        
   94     87   2111  Alley Labossiere      Riverbend High School                     23:55  7:43/M        
   95     88   1187  Wesley Kittelberger   James W. Robinson                         23:56  7:43/M        
   96  (> 7)   1967  Bailey Turnicky       Potomac Falls                             23:58  7:44/M        
   97     89   1068  Kelly Briglia         James Madison                             23:59  7:44/M        
   98     90    971  Natalie Smith         Heritage (Leesburg)                       24:00  7:44/M        
   99  (> 7)   1939  Sarah Holz            Potomac Falls                             24:00  7:44/M        
  100     91   1072  Elizabeth Eachus      James Madison                             24:00  7:44/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     92   1626  Danae Smith           McLean                                    24:04  7:45/M        
  102     93    762  Isabel Kirsch         Georgetown Day School                     24:04  7:45/M        
  103     94    320  Madison Mendez        Centreville                               24:04  7:45/M        
  104     95   2710  Anna Lulushi          Thomas Jefferson S&T                      24:05  7:46/M        
  105     96   1824  Rachael Bailey        Patriot High School                       24:05  7:46/M        
  106     97   1089  Sidney Miralao        James Madison                             24:05  7:46/M        
  107     98   3372  Holly Peterson        Woodgrove                                 24:05  7:46/M        
  108     99   1447  Angela Dalesandro     Loudoun County                            24:07  7:46/M        
  109    100   1741  Eva Phelps            National Cathedral                        24:07  7:46/M        
  110    101   1737  Mallory Moore         National Cathedral                        24:07  7:46/M        
  111    102    165  Ginny Brough          Bishop O'Connell                          24:07  7:46/M        
  112    103   2108  Heather Dietz         Riverbend High School                     24:07  7:47/M        
  113  (> 7)   1738  Caroline Morin        National Cathedral                        24:09  7:47/M        
  114    104    963  Emily Jaster          Heritage (Leesburg)                       24:09  7:47/M        
  115    105   1022  Grace Kanja           Howard High School                        24:11  7:48/M        
  116    106   3172  Angela Lee            Westfield                                 24:12  7:48/M        
  117    107   1242  Katie Clatterbuck     James Wood High School                    24:13  7:48/M        
  118    108   2522  Courtney Pettit       Spotswood                                 24:14  7:49/M        
  119    109   2175  Caitlin Vera          Rock Ridge High School                    24:14  7:49/M        
  120    110    681  Tatiana A Kennedy     George C. Marshall                        24:16  7:49/M        
  121  (> 7)   1963  Caitlin Schlosberg    Potomac Falls                             24:16  7:49/M        
  122  (> 7)   1079  Lindsey Jiron         James Madison                             24:16  7:49/M        
  123    111    309  Hannah Huggins        Centreville                               24:16  7:50/M        
  124    112    613  Kayleigh Connors      Freedom (South Riding)                    24:17  7:50/M        
  125    113   3454  Anne Schiffer         Yorktown                                  24:17  7:50/M        
  126    114   2948  Catherine Ashley      Washington-Lee High School                24:18  7:50/M        
  127  (> 7)   1082  Alexandra Krieger     James Madison                             24:19  7:50/M        
  128    115    606  Lara Arif             Freedom (South Riding)                    24:21  7:51/M        
  129    116    625  Tiffany Shim          Freedom (South Riding)                    24:22  7:51/M        
  130    117   3112  Christina Manibusan   West Springfield                          24:22  7:51/M        
  131    118   1186  Alanna King           James W. Robinson                         24:22  7:51/M        
  132  (> 7)   1736  Veronica Merril       National Cathedral                        24:22  7:51/M        
  133  (> 7)   1328  Emma Greenwood        Lake Braddock                             24:23  7:52/M        
  134    119   1178  Mary Grace Currey     James W. Robinson                         24:24  7:52/M        
  135    120   1624  Sarah Raymond         McLean                                    24:25  7:52/M        
  136  (< 5)   1653  Ansleigh White        Millbrook                                 24:26  7:53/M        
  137  (> 7)   1962  Brittany Schlosberg   Potomac Falls                             24:27  7:53/M        
  138  (> 7)   1942  Jaclyn Kitcoff        Potomac Falls                             24:27  7:53/M        
  139  (> 7)   1348  Emily Potter          Lake Braddock                             24:27  7:53/M        
  140    121   2162  Nicole Hu             Rock Ridge High School                    24:27  7:53/M        
  141    122    608  Isha Bhatia           Freedom (South Riding)                    24:30  7:54/M        
  142    123   1625  Natalie Seppi         McLean                                    24:32  7:55/M        
  143    124   2165  Lauren Lightner       Rock Ridge High School                    24:33  7:55/M        
  144    125   3432  Beth Gentsch          Yorktown                                  24:33  7:55/M        
  145    126   3356  Jillian Haas          Woodgrove                                 24:33  7:55/M        
  146    127    222  Sarah Vestal          Briar Woods                               24:34  7:55/M        
  147  (> 7)   1925  Rashmi Bajaj          Potomac Falls                             24:35  7:55/M        
  148  (< 5)   3322  Lilly Seratte         Woodbridge                                24:35  7:55/M        
  149  (< 5)   2394  Taylor Jones          South County High School                  24:36  7:56/M        
  150  (> 7)   1189  Alyssa Mangahas       James W. Robinson                         24:36  7:56/M        
  151    128    552  Emma Dereberry        Forest Park                               24:37  7:56/M        
  152    129   2717  Irene Song            Thomas Jefferson S&T                      24:38  7:56/M        
  153    130   3208  Hannah Ashe           Winston Churchill High School             24:38  7:56/M        
  154    131   3115  Murwah Murad          West Springfield                          24:38  7:56/M        
  155  (< 5)    874  Faith Eberly          Harrisonburg                              24:39  7:57/M        
  156    132   3440  Dina Liacopoulous     Yorktown                                  24:40  7:57/M        
  157    133    756  Ilana Frey-Kim        Georgetown Day School                     24:40  7:57/M        
  158    134   2706  Hannah Han            Thomas Jefferson S&T                      24:41  7:57/M        
  159  (> 7)   1199  Greta Staton          James W. Robinson                         24:42  7:58/M        
  160    135   2527  Joohee Yang           Spotswood                                 24:42  7:58/M        
  161  (> 7)   2516  Hannah Frum           Spotswood                                 24:43  7:58/M        
  162    136    303  Megan Clem            Centreville                               24:44  7:58/M        
  163    137   3363  Amanda Loch           Woodgrove                                 24:44  7:58/M        
  164    138    623  Aayesha Poudel        Freedom (South Riding)                    24:44  7:58/M        
  165  (> 7)   1935  Mckenzie Dorsey       Potomac Falls                             24:46  7:59/M        
  166    139    397  Nicole Canedo         Chantilly                                 24:46  7:59/M        
  167    140   2211  Rebecca Cummings      Saint John Paul the Great Cath            24:46  7:59/M        
  168  (> 7)   1722  Elisa Gobbo           National Cathedral                        24:47  7:59/M        
  169    141    964  Brooke Johnson        Heritage (Leesburg)                       24:48  8:00/M        
  170  (< 5)    877  Allison Kasch         Harrisonburg                              24:48  8:00/M        
  171    142    969  Abigail Porter        Heritage (Leesburg)                       24:49  8:00/M        
  172    143    766  Michelle Nichols      Georgetown Day School                     24:49  8:00/M        
  173    144   1032  Caroline Wenstrand    Howard High School                        24:49  8:00/M        
  174  (< 5)   1651  Sydney Sharp          Millbrook                                 24:49  8:00/M        
  175  (> 7)   1957  Ayana Pearsall        Potomac Falls                             24:49  8:00/M        
  176    145   1559  Elvira Thomas         Loudoun Valley                            24:50  8:00/M        
  177    146    921  Jacqueline DeBruler   Hayfield Secondary School                 24:51  8:01/M        
  178    147    171  Annie Kissinger       Bishop O'Connell                          24:51  8:01/M        
  179  (< 5)   2040  Vicky Liu             Quince Orchard High School                24:51  8:01/M        
  180    148   2950  Belle Brown           Washington-Lee High School                24:53  8:01/M        
  181    149   2670  Nora Rhodes           Stone Ridge School of the Sacr            24:54  8:02/M        
  182    150   1617  Emily Kong            McLean                                    24:54  8:02/M        
  183    151   3163  Reese Arnold          Westfield                                 24:56  8:02/M        
  184    152   3355  Elise Haas            Woodgrove                                 24:59  8:03/M        
  185    153   1446  Molly Cullen          Loudoun County                            25:01  8:04/M        
  186    154    204  Lexi Blair            Briar Woods                               25:03  8:05/M        
  187    155   2984  Essi Wunderman        Washington-Lee High School                25:04  8:05/M        
  188    156    414  Priscilla Yun         Chantilly                                 25:05  8:05/M        
  189    157   3433  Amelia Johnston       Yorktown                                  25:05  8:05/M        
  190    158    618  Haley Krall           Freedom (South Riding)                    25:05  8:05/M        
  191    159   2955  Cecilia Czerewko      Washington-Lee High School                25:06  8:05/M        
  192  (> 7)   1326  Cailin Grant          Lake Braddock                             25:06  8:05/M        
  193    160   1561  Elena Vega            Loudoun Valley                            25:07  8:06/M        
  194    161   3102  Camilla Forte         West Springfield                          25:08  8:06/M        
  195    162   1829  Morgan Curington      Patriot High School                       25:08  8:06/M        
  196    163   2337  Anna Kim              Sidwell Friends  School                   25:08  8:06/M        
  197    164   2153  Grace Crehan          Rock Ridge High School                    25:09  8:06/M        
  198    165   3353  Megan Eiynck          Woodgrove                                 25:10  8:07/M        
  199    166   2707  Jeewoo Kim            Thomas Jefferson S&T                      25:11  8:07/M        
  200    167    687  Stefany Melgar        George C. Marshall                        25:11  8:07/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    168   2344  Emma Walsh-Alker      Sidwell Friends  School                   25:11  8:07/M        
  202    169   3170  Lyric Iglehart        Westfield                                 25:11  8:07/M        
  203    170   3238  Isabel Srour          Winston Churchill High School             25:11  8:07/M        
  204    171    166  Lauren Christenson    Bishop O'Connell                          25:13  8:08/M        
  205  (< 5)   2412  Hanna Vaughn          South County High School                  25:14  8:08/M        
  206    172   3451  Lauren Rutzen         Yorktown                                  25:14  8:08/M        
  207    173   1468  Genevieve Olsen       Loudoun County                            25:15  8:08/M        
  208  (> 7)   3371  Sydney Partin         Woodgrove                                 25:15  8:08/M        
  209  (> 7)   3358  Eunice Kim            Woodgrove                                 25:15  8:08/M        
  210    174     19  Janice Milian GuerreroAnnandale                                 25:18  8:09/M        
  211    175    573  Grace Vivirito        Forest Park                               25:19  8:10/M        
  212    176   1013  Richa Beher           Howard High School                        25:21  8:10/M        
  213  (> 7)   2521  Ella Peters           Spotswood                                 25:21  8:10/M        
  214  (> 7)   2523  Megan Phelps          Spotswood                                 25:21  8:10/M        
  215    177   1467  Rayna Odegaard        Loudoun County                            25:22  8:11/M        
  216    178   1545  Emma Lear             Loudoun Valley                            25:26  8:12/M        
  217    179   2207  Isabelle Bertram      Saint John Paul the Great Cath            25:29  8:13/M        
  218  (> 7)   2524  Madison Robertson     Spotswood                                 25:31  8:14/M        
  219  (> 7)   1358  Olivia Voekel         Lake Braddock                             25:31  8:14/M        
  220    180   1843  Caitlin Pinney        Patriot High School                       25:33  8:14/M        
  221  (> 7)   1744  Charlotte Scott       National Cathedral                        25:34  8:15/M        
  222  (> 7)   1730  Bofta Leakemariam     National Cathedral                        25:36  8:15/M        
  223    181   2982  Brooke Tannehil       Washington-Lee High School                25:38  8:16/M        
  224    182   3445  Jenna Morgan          Yorktown                                  25:43  8:17/M        
  225    183   1454  Caroline Gore         Loudoun County                            25:44  8:18/M        
  226    184    657  Samiah Clarke         Gar-Field                                 25:44  8:18/M        
  227    185   1254  Sophia Walker         James Wood High School                    25:46  8:18/M        
  228    186   1548  Keelyn McCabe         Loudoun Valley                            25:46  8:18/M        
  229  (> 7)   2701  Lynne Bai             Thomas Jefferson S&T                      25:46  8:18/M        
  230    187   2458  Gwyneth Berry         South Lakes                               25:47  8:19/M        
  231  (> 7)   1726  Alexandra Karppi      National Cathedral                        25:48  8:19/M        
  232  (> 7)   2705  Kristen Halper        Thomas Jefferson S&T                      25:48  8:19/M        
  233    188   1239  Sophia Addison        James Wood High School                    25:49  8:19/M        
  234    189   1845  Rebecca Rainey        Patriot High School                       25:49  8:19/M        
  235    190    206  Jessica Bryza         Briar Woods                               25:51  8:20/M        
  236    191   3176  Maggie Nguyen         Westfield                                 25:51  8:20/M        
  237    192   2967  Madeline Miller       Washington-Lee High School                25:51  8:20/M        
  238  (> 7)   1093  Ellie Ross            James Madison                             25:53  8:21/M        
  239  (> 7)   1948  Megan Marzacco        Potomac Falls                             25:54  8:21/M        
  240    193   2115  Caitlin Rooney        Riverbend High School                     25:54  8:21/M        
  241    194   2005  Amy Freeze            Potomac Senior High School                25:55  8:21/M        
  242    195    850  Juliette Montoya      Georgetown Visitation Preparat            25:55  8:22/M        
  243  (< 5)   2388  Savanah Ellison       South County High School                  25:56  8:22/M        
  244    196    310  Isabel Ibenaz         Centreville                               25:56  8:22/M        
  245    197   1613  Valerie Haviland      McLean                                    25:57  8:22/M        
  246  (> 7)   2964  Johanna Klein         Washington-Lee High School                25:57  8:22/M        
  247    198   3121  Cadence Shideler      West Springfield                          25:57  8:22/M        
  248  (> 7)   1716  Rebecca Davis         National Cathedral                        25:58  8:22/M        
  249    199   2122  Sarah Young           Riverbend High School                     25:58  8:22/M        
  250    200    814  Senam Adedze          Georgetown Visitation Preparat            25:58  8:22/M        
  251  (> 7)   2947  Isabel Arnade         Washington-Lee High School                25:58  8:22/M        
  252  (> 7)   1710  Nell Bowen            National Cathedral                        25:58  8:22/M        
  253    201    120  Maddy McDade          Bishop Ireton                             25:58  8:22/M        
  254    202   2016  Savannah Teutsch      Potomac Senior High School                25:58  8:22/M        
  255  (> 7)   1748  Sita Strother         National Cathedral                        25:59  8:23/M        
  256  (> 7)   2985  Katie Zetkulic        Washington-Lee High School                26:00  8:23/M        
  257    203   2833  Lauran Sawyer         W.T. Woodson                              26:00  8:23/M        
  258    204   1030  Ginny Titsworth       Howard High School                        26:01  8:23/M        
  259  (> 7)   1720  Alex Giannattasio     National Cathedral                        26:02  8:24/M        
  260    205    842  Allison LeHanka       Georgetown Visitation Preparat            26:03  8:24/M        
  261    206   1460  Hannah Lee            Loudoun County                            26:04  8:24/M        
  262  (> 7)   3050  Caroline Gardner      West Potomac                              26:04  8:24/M        
  263  (< 5)   1782  Caris Dennehy         Patrick Henry (Ashland)                   26:05  8:25/M        
  264  (< 5)   1425  Samantha Berry        Liberty (Bealeton) High School            26:05  8:25/M        
  265    207   2843  Jennifer Tieu         W.T. Woodson                              26:06  8:25/M        
  266  (< 5)    244  Julia Asher           Bullis School                             26:08  8:25/M        
  267  (> 7)   2703  Clare Connally        Thomas Jefferson S&T                      26:08  8:25/M        
  268  (> 7)    398  Megan Connell         Chantilly                                 26:08  8:25/M        
  269  (> 7)   1729  Maddy Kushan          National Cathedral                        26:09  8:26/M        
  270  (> 7)   1947  Julia Macgoy          Potomac Falls                             26:09  8:26/M        
  271    208   3234  Dana Ronin            Winston Churchill High School             26:09  8:26/M        
  272    209    755  Lulu Feldman          Georgetown Day School                     26:10  8:26/M        
  273    210    109  Megan Cunningham      Bishop Ireton                             26:10  8:26/M        
  274    211    105  Kate Carney           Bishop Ireton                             26:11  8:26/M        
  275    212   2015  Abigail Teutsch       Potomac Senior High School                26:11  8:26/M        
  276  (< 5)   2777  Grace Harlow          Trinity Christian School                  26:11  8:26/M        
  277  (> 7)   1094  Erica Schermerhorn    James Madison                             26:11  8:26/M        
  278    213   2174  Taytum Sperry         Rock Ridge High School                    26:11  8:26/M        
  279    214   3116  Ariana Porter         West Springfield                          26:12  8:27/M        
  280  (> 7)   1558  Claire Slook          Loudoun Valley                            26:14  8:27/M        
  281    215   3119  Abigail Sawtell       West Springfield                          26:15  8:28/M        
  282    216    223  Amber Zipfel          Briar Woods                               26:16  8:28/M        
  283    217   1033  Zaria Wetzel          Howard High School                        26:16  8:28/M        
  284    218   1452  Sabrina Fields        Loudoun County                            26:16  8:28/M        
  285  (> 7)   3457  Zoe Spirgel           Yorktown                                  26:21  8:30/M        
  286  (> 7)   1534  Julia Acampora        Loudoun Valley                            26:21  8:30/M        
  287  (> 7)   1964  Julia Thomas          Potomac Falls                             26:22  8:30/M        
  288    219   1833  Diana Emilian         Patriot High School                       26:23  8:30/M        
  289  (> 7)   1740  Alexa Perlmutter      National Cathedral                        26:23  8:30/M        
  290  (> 7)   1830  Sarah Delaney         Patriot High School                       26:26  8:31/M        
  291    220   1287  Natalie Scott         Kettle Run                                26:28  8:32/M        
  292  (< 5)   1652  Abby Topham           Millbrook                                 26:32  8:33/M        
  293  (> 7)   3231  Samantha Redlich      Winston Churchill High School             26:32  8:33/M        
  294    221    110  Isabella Diaz         Bishop Ireton                             26:33  8:34/M        
  295  (> 7)   1721  Caroline Gibson       National Cathedral                        26:34  8:34/M        
  296    222   2818  Trini Hong            W.T. Woodson                              26:37  8:35/M        
  297  (> 7)   1191  Haley Mcallister      James W. Robinson                         26:37  8:35/M        
  298    223   3168  Lauren Chu            Westfield                                 26:38  8:35/M        
  299    224    335  Margot Vanyan         Centreville                               26:38  8:35/M        
  300    225     25  Madison Schinstock    Annandale                                 26:39  8:35/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1334  Jordan Koontz         Lake Braddock                             26:40  8:36/M        
  302    226   1031  Mei Vadar             Howard High School                        26:41  8:36/M        
  303  (> 7)    172  Caitlen Mea           Bishop O'Connell                          26:41  8:36/M        
  304  (> 7)   1954  Lan O'Foran           Potomac Falls                             26:42  8:36/M        
  305  (> 7)   1746  Paulina Song          National Cathedral                        26:43  8:37/M        
  306    227   3164  Zoe Astroulakis       Westfield                                 26:44  8:37/M        
  307    228   2672  Reyna Scafide         Stone Ridge School of the Sacr            26:44  8:37/M        
  308    229    924  Erica Schipper        Hayfield Secondary School                 26:45  8:37/M        
  309    230    220  Sophie Shriever       Briar Woods                               26:47  8:38/M        
  310  (> 7)   1747  Isabel Stone          National Cathedral                        26:48  8:38/M        
  311  (< 5)    248  Maddy Parker          Bullis School                             26:49  8:39/M        
  312    231    336  Sarah Vinter          Centreville                               26:50  8:39/M        
  313  (> 7)   1458  Claire Kauffman       Loudoun County                            26:50  8:39/M        
  314    232    658  Gabriela Leon         Gar-Field                                 26:50  8:39/M        
  315    233   2106  Caroline Campbell     Riverbend High School                     26:50  8:39/M        
  316  (> 7)   1329  Chloe Harris          Lake Braddock                             26:50  8:39/M        
  317  (> 7)   1063  Elena Bertolini       James Madison                             26:52  8:40/M        
  318  (> 7)   2956  Holly Darnell         Washington-Lee High School                26:53  8:40/M        
  319    234   2112  Dylan Letellier       Riverbend High School                     26:54  8:40/M        
  320    235   2167  Katherine Miller      Rock Ridge High School                    26:54  8:40/M        
  321    236   2116  Amy Rouse             Riverbend High School                     26:55  8:41/M        
  322    237   2461  Campbell Brown        South Lakes                               26:55  8:41/M        
  323    238   3128  Lauren Woods          West Springfield                          26:57  8:41/M        
  324    239   2660  Jordan Covell         Stone Ridge School of the Sacr            26:58  8:42/M        
  325    240     18  Vicky Luu             Annandale                                 26:59  8:42/M        
  326    241    923  Kiley McLeroy         Hayfield Secondary School                 26:59  8:42/M        
  327  (< 5)    281  Emily Bean            C.D. Hylton                               27:00  8:42/M        
  328  (< 5)   2772  Christina Caston      Trinity Christian School                  27:00  8:42/M        
  329    242   2465  Alex Knopf            South Lakes                               27:01  8:43/M        
  330    243     17  Rebecca Kindling      Annandale                                 27:01  8:43/M        
  331  (> 7)   1445  Katrina Cokain        Loudoun County                            27:02  8:43/M        
  332    244   2839  Kalle Simpson         W.T. Woodson                              27:02  8:43/M        
  333    245   2341  Anna Lyons            Sidwell Friends  School                   27:03  8:43/M        
  334    246   2456  Puga Agnihotri        South Lakes                               27:03  8:43/M        
  335  (> 7)   1081  Christine Kim         James Madison                             27:04  8:44/M        
  336    247   2657  Meaghan Carey         Stone Ridge School of the Sacr            27:05  8:44/M        
  337    248    702  Emily Sorto-Argueta   George C. Marshall                        27:05  8:44/M        
  338  (> 7)    617  Katelyn Kennedy       Freedom (South Riding)                    27:05  8:44/M        
  339  (> 7)   3429  Misheel Enkhbaatar    Yorktown                                  27:06  8:44/M        
  340  (> 7)   1313  Mary Brox             Lake Braddock                             27:06  8:44/M        
  341    249   1246  Alina Hackney         James Wood High School                    27:06  8:44/M        
  342  (< 5)   2041  Daya Lu               Quince Orchard High School                27:09  8:45/M        
  343    250    112  Abigail Grillo        Bishop Ireton                             27:11  8:46/M        
  344    251   2664  Anna Jones            Stone Ridge School of the Sacr            27:14  8:47/M        
  345  (> 7)   1354  Carolyn Spector       Lake Braddock                             27:14  8:47/M        
  346    252    855  Kelly Owczarski       Georgetown Visitation Preparat            27:15  8:47/M        
  347    253    857  Cate Paxton           Georgetown Visitation Preparat            27:15  8:47/M        
  348  (> 7)   2708  Sarah Kim             Thomas Jefferson S&T                      27:15  8:47/M        
  349    254    859  Erin Pels             Georgetown Visitation Preparat            27:15  8:47/M        
  350    255   2663  Molly Hilliard        Stone Ridge School of the Sacr            27:16  8:47/M        
  351  (> 7)   3173  Suzi Lee              Westfield                                 27:17  8:48/M        
  352    256    554  Caroline Doolin       Forest Park                               27:18  8:48/M        
  353    257    824  Grace Ellsworth       Georgetown Visitation Preparat            27:18  8:48/M        
  354  (> 7)   1069  Sarah Brown           James Madison                             27:20  8:49/M        
  355  (> 7)    301  Tanan Bayarmagnai     Centreville                               27:20  8:49/M        
  356  (> 7)   1831  Nicole Dionne         Patriot High School                       27:20  8:49/M        
  357    258    556  Rose Gerena           Forest Park                               27:24  8:50/M        
  358  (> 7)    175  Sophia Price          Bishop O'Connell                          27:26  8:51/M        
  359  (> 7)    318  Tea Leitch            Centreville                               27:27  8:51/M        
  360    259   2669  Alexandra Pitts       Stone Ridge School of the Sacr            27:27  8:51/M        
  361  (> 7)   1936  Claire Gallihugh      Potomac Falls                             27:27  8:51/M        
  362  (> 7)    326  Rebecca Pioso         Centreville                               27:28  8:51/M        
  363  (> 7)   2155  Allison Fischel       Rock Ridge High School                    27:30  8:52/M        
  364  (> 7)    170  Julia Jones           Bishop O'Connell                          27:30  8:52/M        
  365    260    659  Alondra Lucio         Gar-Field                                 27:30  8:52/M        
  366    261    127  Natalie Nguyen        Bishop Ireton                             27:31  8:52/M        
  367  (> 7)   2953  Anna Canning          Washington-Lee High School                27:32  8:53/M        
  368  (> 7)   1706  Margaret Bader        National Cathedral                        27:34  8:53/M        
  369    262    771  Ellie Sapiro          Georgetown Day School                     27:37  8:54/M        
  370    263   2339  Sophie Laguarda       Sidwell Friends  School                   27:39  8:55/M        
  371  (> 7)   2658  Maggie Cavanaugh      Stone Ridge School of the Sacr            27:40  8:55/M        
  372  (> 7)   2662  Grace Fischler        Stone Ridge School of the Sacr            27:41  8:55/M        
  373  (> 7)   2173  Lauren Selb           Rock Ridge High School                    27:43  8:56/M        
  374  (< 5)   2393  Aubrey Hutson         South County High School                  27:44  8:56/M        
  375  (> 7)    834  Morgan Howley         Georgetown Visitation Preparat            27:45  8:57/M        
  376    264   2343  Ellen Stepanyan       Sidwell Friends  School                   27:47  8:57/M        
  377    265   2819  Grace Kim             W.T. Woodson                              27:47  8:57/M        
  378  (> 7)   1481  Kendra Wagner         Loudoun County                            27:50  8:58/M        
  379    266   1286  Kaelin Morris         Kettle Run                                27:50  8:58/M        
  380    267     13  Kimberly Gutierrez    Annandale                                 27:51  8:59/M        
  381    268   2470  Leila Boucher         South Lakes                               27:52  8:59/M        
  382    269     21  Josephine Ohene       Annandale                                 27:52  8:59/M        
  383  (> 7)   1745  Murphy Shorb          National Cathedral                        27:52  8:59/M        
  384  (> 7)   1449  Candice Duncan        Loudoun County                            27:53  8:59/M        
  385    270    214  Ellie Krueger         Briar Woods                               27:53  8:59/M        
  386    271    208  Bronté Caulfield     Briar Woods                               27:57  9:01/M        
  387  (< 5)   2776  Tess Green            Trinity Christian School                  27:57  9:01/M        
  388  (> 7)      5  BinQui Chen           Annandale                                 27:58  9:01/M        
  389  (< 5)   2034  Emily Chee            Quince Orchard High School                28:03  9:03/M        
  390  (> 7)   3455  Eva Reiling           Yorktown                                  28:04  9:03/M        
  391  (> 7)    306  Katherine French      Centreville                               28:05  9:03/M        
  392  (> 7)   1331  Anneliese Hughes      Lake Braddock                             28:06  9:04/M        
  393  (> 7)    311  Mira Jagtiani         Centreville                               28:11  9:05/M        
  394    272    915  Lydia Bennsky         Hayfield Secondary School                 28:14  9:06/M        
  395    273    125  Brigid Nealon         Bishop Ireton                             28:15  9:06/M        
  396  (> 7)    114  Rose Hersey           Bishop Ireton                             28:17  9:07/M        
  397    274   1280  Grace Baessler        Kettle Run                                28:17  9:07/M        
  398  (> 7)   3437  Maya Jacks            Yorktown                                  28:18  9:07/M        
  399  (> 7)   3428  Julia Driscoll        Yorktown                                  28:19  9:08/M        
  400  (> 7)    104  Alexis Calandra       Bishop Ireton                             28:19  9:08/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  401  (> 7)   1356  Katherine Tisler      Lake Braddock                             28:20  9:08/M        
  402  (> 7)   2974  Claudia Perez         Washington-Lee High School                28:20  9:08/M        
  403  (> 7)   2666  Julia Kushan          Stone Ridge School of the Sacr            28:20  9:08/M        
  404  (> 7)   3348  Katie Brantingham     Woodgrove                                 28:22  9:09/M        
  405  (> 7)   1715  Ra Davies-van Voorhis National Cathedral                        28:29  9:11/M        
  406  (> 7)      6  Amy Chung             Annandale                                 28:31  9:12/M        
  407  (> 7)    216  Sophia Regester       Briar Woods                               28:32  9:12/M        
  408    275    656  Rebecca Chergosky     Gar-Field                                 28:35  9:13/M        
  409  (> 7)   1330  Hannah Hirsh          Lake Braddock                             28:44  9:16/M        
  410  (> 7)   1709  Katherine Boggs       National Cathedral                        28:48  9:17/M        
  411  (> 7)   1337  Laura Little          Lake Braddock                             28:48  9:17/M        
  412    276    655  Nancey Calles Ortega  Gar-Field                                 28:48  9:17/M        
  413  (> 7)   2151  Lea Alcantara         Rock Ridge High School                    28:49  9:17/M        
  414  (> 7)   3096  Vanessa Altman        West Springfield                          28:51  9:18/M        
  415    277   2479  Lauren Spar           South Lakes                               28:56  9:20/M        
  416    278   2220  Kendal White          Saint John Paul the Great Cath            28:57  9:20/M        
  417  (> 7)   2668  Alicia Pane           Stone Ridge School of the Sacr            28:57  9:20/M        
  418  (> 7)   2983  Kate Welbes           Washington-Lee High School                28:59  9:21/M        
  419  (> 7)    817  Caroline Caraci       Georgetown Visitation Preparat            29:00  9:21/M        
  420  (< 5)   2923  Hannah Lederle-Ensign Wakefield High School                     29:02  9:22/M        
  421  (> 7)   1092  Eleanor Renshaw       James Madison                             29:02  9:22/M        
  422  (> 7)   2960  Abby Fry              Washington-Lee High School                29:02  9:22/M        
  423    279   1023  Mary Keagle           Howard High School                        29:03  9:22/M        
  424  (> 7)    863  Kerry Pullano         Georgetown Visitation Preparat            29:04  9:22/M        
  425    280    676  Madeleine Galura      George C. Marshall                        29:05  9:23/M        
  426    281    916  Carly Bishop          Hayfield Secondary School                 29:06  9:23/M        
  427  (> 7)    861  Arianna Penney        Georgetown Visitation Preparat            29:12  9:25/M        
  428    282    927  Diana Tangco          Hayfield Secondary School                 29:17  9:26/M        
  429  (> 7)     16  Mariatu Kamara        Annandale                                 29:27  9:30/M        
  430  (> 7)    841  Maggie Lavoie         Georgetown Visitation Preparat            29:30  9:31/M        
  431  (> 7)   2526  Rachel Tomei          Spotswood                                 29:32  9:31/M        
  432  (> 7)   1473  Roma Rao              Loudoun County                            29:40  9:34/M        
  433  (> 7)   3439  Haley Knowles         Yorktown                                  29:42  9:35/M        
  434    283    753  Nicole Chapman        Georgetown Day School                     29:42  9:35/M        
  435  (> 7)   1834  Sadgi Gill            Patriot High School                       29:43  9:35/M        
  436  (> 7)   1958  Elizabeth Potter      Potomac Falls                             29:46  9:36/M        
  437  (> 7)   1555  Alexis Randall-Kelly  Loudoun Valley                            29:47  9:36/M        
  438  (> 7)    825  Caitlin Fennelly      Georgetown Visitation Preparat            29:48  9:36/M        
  439  (> 7)    312  Pooja Karandikar      Centreville                               29:53  9:38/M        
  440    284   2006  Arline Gomez          Potomac Senior High School                29:56  9:39/M        
  441    285   2014  Helen Teklu           Potomac Senior High School                29:57  9:39/M        
  442  (> 7)   1453  Nicole Garnhart       Loudoun County                            30:06  9:42/M        
  443  (> 7)   3462  Valerie Yoder         Yorktown                                  30:06  9:42/M        
  444  (< 5)    283  Nicole Damanda        C.D. Hylton                               30:19  9:46/M        
  445  (> 7)   1362  Sarah Wolin           Lake Braddock                             30:24  9:48/M        
  446  (> 7)   2114  Mikaela Peters        Riverbend High School                     30:29  9:50/M        
  447    286    574  Rebekah Zachman       Forest Park                               30:39  9:53/M        
  448    287    757  Paula Gil-Ordonez GomeGeorgetown Day School                     30:42  9:54/M        
  449    288   2019  Crystal Yurenti       Potomac Senior High School                30:45  9:55/M        
  450  (> 7)   1731  Katie Faith Leonard   National Cathedral                        30:47  9:55/M        
  451  (> 7)   1711  Summers Bruce         National Cathedral                        30:49  9:56/M        
  452  (> 7)   2105  Meghan Burton         Riverbend High School                     31:04 10:01/M        
  453    289    677  Brenda Henriquez      George C. Marshall                        31:31 10:10/M        
  454  (> 7)   3448  Eleanor Pollard       Yorktown                                  31:45 10:14/M        
  455  (> 7)   3447  Adelaide Pollard      Yorktown                                  31:45 10:14/M        
  456  (> 7)   1346  Claudia Parker        Lake Braddock                             31:55 10:17/M        
  457  (> 7)   1723  Emma Greenfield       National Cathedral                        31:58 10:18/M        
  458  (> 7)    322  Metaxia Myseros       Centreville                               32:06 10:21/M        
  459  (> 7)   2981  Annabeth Stokely      Washington-Lee High School                32:32 10:29/M        
  460  (< 5)   2771  Brittany Bryant       Trinity Christian School                  32:51 10:35/M        
  461  (> 7)    831  Colleen Hathway       Georgetown Visitation Preparat            33:24 10:46/M        
  462  (> 7)   1343  Michelle Myelle       Lake Braddock                             33:39 10:51/M        
  463  (> 7)   1336  Elaine Little         Lake Braddock                             33:42 10:52/M        
  464  (> 7)   1749  Zahra Thabet          National Cathedral                        33:45 10:53/M        
  465  (< 5)    518  Varvara Toitski       Flint Hill School                         34:20 11:04/M        
  466  (> 7)   1739  Amy Park              National Cathedral                        34:26 11:06/M        



2015 Glory Days Grill Freshmen Boys

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3005  Jonny Jackson         Washington-Lee High School                17:40  5:42/M        
    2      2   1527  David Velasquez       Loudoun County                            17:48  5:44/M        
    3      3   2289  Garrison Clark        Severna Park                              17:50  5:45/M        
    4      4   1147  Kevin Murphy          James Madison                             17:53  5:46/M        
    5  (< 5)    575  Logan Abel            Forest Park                               18:02  5:49/M        
    6      5   2277  Jacob Skidmore        Seneca East                               18:06  5:50/M        
    7  (< 5)   2127  Dillon Fields         Riverbend High School                     18:06  5:50/M        
    8      6    496  Sam Merng             Dulaney High School                       18:07  5:50/M        
    9      7   2359  Caleb Freeman         Sidwell Friends  School                   18:14  5:53/M        
   10      8   2310  Samuel Martin         Severna Park                              18:15  5:53/M        
   11      9     50  Abbey Yared           Annandale                                 18:16  5:53/M        
   12     10   1591  Clayton Lundberg      Loudoun Valley                            18:16  5:53/M        
   13     11   1608  Jacob Windle          Loudoun Valley                            18:16  5:53/M        
   14     12     88  Kevin Mcauliffe       Bethesda-Chevy Chase High Scho            18:19  5:54/M        
   15  (< 5)   3076  James Inabinet        West Potomac                              18:22  5:55/M        
   16     13    432  James Monson          Chantilly                                 18:23  5:55/M        
   17     14   2329  Joshua Weist          Severna Park                              18:24  5:56/M        
   18  (< 5)   1691  Hunter Fowlie         Mount Vernon                              18:25  5:56/M        
   19     15    748  Benjamin S. Smith     George C. Marshall                        18:25  5:56/M        
   20     16   2195  Zane Larsen           Rock Ridge High School                    18:28  5:57/M        
   21     17   1256  Joshua Arce           James Wood High School                    18:29  5:57/M        
   22     18   2309  Jake Martin           Severna Park                              18:29  5:57/M        
   23     19   2592  Jack Kelly            St. Albans School                         18:29  5:57/M        
   24     20    512  Alex Whatley          Dulaney High School                       18:30  5:58/M        
   25     21   2512  Calvin Warstler       South Lakes                               18:31  5:58/M        
   26  (< 5)    886  Gebrehiwot Amine      Harrisonburg                              18:32  5:58/M        
   27     22    252  Scott Albertini       Bullis School                             18:33  5:59/M        
   28     23   3463  Taylor Beall          Yorktown                                  18:33  5:59/M        
   29     24   2268  Kyle Burgderfer       Seneca East                               18:36  6:00/M        
   30     25   2205  Daniel Umana          Rock Ridge High School                    18:36  6:00/M        
   31     26   2864  Tyler French          W.T. Woodson                              18:42  6:02/M        
   32     27    356  Nathan Her            Centreville                               18:42  6:02/M        
   33     28   2633  Jack Tongour          St. Albans School                         18:44  6:02/M        
   34     29   2321  Isaac Roe             Severna Park                              18:45  6:03/M        
   35     30   1172  Evan Zajkowski        James Madison                             18:45  6:03/M        
   36     31   1851  Garrett Brannon       Patriot High School                       18:46  6:03/M        
   37     32   2273  Timmy Johnson         Seneca East                               18:48  6:04/M        
   38     33   1659  Daniel Croyle         Millbrook                                 18:49  6:04/M        
   39     34   3310  Daniel Yi             Winston Churchill High School             18:50  6:04/M        
   40     35   2286  Alexander Chaisson    Severna Park                              18:51  6:05/M        
   41     36   2328  Nathan VandemeulebroecSeverna Park                              18:52  6:05/M        
   42     37    421  Wyatt Cyr             Chantilly                                 18:58  6:07/M        
   43     38   2893  Colin Moar            W.T. Woodson                              18:59  6:07/M        
   44     39   3136  Connor Brooks         West Springfield                          18:59  6:07/M        
   45     40   2270  Ben Cole              Seneca East                               19:00  6:07/M        
   46     41    344  Connor Canavan        Centreville                               19:01  6:08/M        
   47     42     99  Hermon Tesfatsion     Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:02  6:08/M        
   48     43   1576  Colin Donohue         Loudoun Valley                            19:02  6:08/M        
   49     44   3398  Dominic Jimeno        Woodgrove                                 19:03  6:08/M        
   50     45   1598  Noah Peterson         Loudoun Valley                            19:04  6:09/M        
   51     46   2269  Connor Caudill        Seneca East                               19:05  6:09/M        
   52     47   3256  Aaron Forest          Winston Churchill High School             19:06  6:09/M        
   53     48    269  Tony Patrinos         Bullis School                             19:06  6:09/M        
   54  (< 5)   1975  Isaac Cabral          Potomac Falls                             19:06  6:09/M        
   55     49   2563  Lincoln Cooper        St. Albans School                         19:09  6:10/M        
   56     50   1368  Joshua Buontempo      Lake Braddock                             19:09  6:10/M        
   57     51     73  Nick Bailey           Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:12  6:11/M        
   58     52   1207  Kieran Berigan        James W. Robinson                         19:15  6:12/M        
   59  (< 5)    593  Samuel Kristy         Forest Park                               19:16  6:13/M        
   60     53   3400  David Kratz           Woodgrove                                 19:16  6:13/M        
   61     54   3277  Jordan La             Winston Churchill High School             19:17  6:13/M        
   62     55    940  Quinten Hoagland      Hayfield Secondary School                 19:17  6:13/M        
   63     56   2364  Mitchell Jubeir       Sidwell Friends  School                   19:18  6:13/M        
   64     57   1418  Cade Tyler            Lake Braddock                             19:22  6:15/M        
   65     58   1863  Robert Massey         Patriot High School                       19:22  6:15/M        
   66     59   3313  Michael Zhang         Winston Churchill High School             19:23  6:15/M        
   67     60    508  Connor Stewart        Dulaney High School                       19:24  6:15/M        
   68     61   2280  Gunner Wilson         Seneca East                               19:25  6:15/M        
   69     62   1265  David Dorsey          James Wood High School                    19:25  6:15/M        
   70     63   2858  Ethan Callahan        W.T. Woodson                              19:25  6:15/M        
   71     64   3464  John Best             Yorktown                                  19:30  6:17/M        
   72     65   2588  Phillip Jordan        St. Albans School                         19:31  6:17/M        
   73     66   3251  William Chan          Winston Churchill High School             19:31  6:17/M        
   74     67    811  Alex Wellisch         Georgetown Day School                     19:32  6:18/M        
   75     68    714  Matthew Capuano-Rizzo George C. Marshall                        19:32  6:18/M        
   76     69   1272  Chris Pate            James Wood High School                    19:33  6:18/M        
   77     70   2179  Mason Askelson        Rock Ridge High School                    19:34  6:18/M        
   78     71    732  Declan Lynch          George C. Marshall                        19:34  6:18/M        
   79  (< 5)   1005  Peter George          Herndon                                   19:35  6:19/M        
   80  (< 5)   1914  Joshua Mix            Paul VI Catholic                          19:35  6:19/M        
   81     72   2281  Zach Young            Seneca East                               19:36  6:19/M        
   82     73    447  Brayton Tetz          Chantilly                                 19:40  6:20/M        
   83  (> 7)   2300  Matthew Haskell       Severna Park                              19:40  6:20/M        
   84     74    504  John Proefrock        Dulaney High School                       19:41  6:21/M        
   85     75   3386  Kevin Crandall        Woodgrove                                 19:42  6:21/M        
   86  (> 7)   2282  Troy Barlow           Severna Park                              19:42  6:21/M        
   87  (> 7)   2271  Collin Gibbs          Seneca East                               19:43  6:21/M        
   88  (> 7)   2317  Connor O'Neill        Severna Park                              19:43  6:21/M        
   89     76     31  Fares Ayoub           Annandale                                 19:45  6:22/M        
   90     77   1605  Jack Tracy            Loudoun Valley                            19:46  6:22/M        
   91     78   1260  Mason Costa           James Wood High School                    19:47  6:23/M        
   92     79   1580  Jack Garbe            Loudoun Valley                            19:49  6:23/M        
   93     80   2377  Miles Wilson          Sidwell Friends  School                   19:52  6:24/M        
   94     81   1667  Skylar Jackson        Millbrook                                 19:53  6:25/M        
   95  (< 5)    291  Kieran Delach         C.D. Hylton                               19:53  6:25/M        
   96     82   1155  Luc Rousseau          James Madison                             19:53  6:25/M        
   97     83   1529  Caleb Washington      Loudoun County                            19:54  6:25/M        
   98  (> 7)   2275  Noah Nichols          Seneca East                               19:54  6:25/M        
   99  (< 5)    587  Joseph Henriques      Forest Park                               19:55  6:25/M        
  100     84     89  James Mcgreivy        Bethesda-Chevy Chase High Scho            19:55  6:25/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (< 5)   1302  Anthony Moran         Kettle Run                                19:56  6:25/M        
  102     85   1273  Jacob Payne           James Wood High School                    19:57  6:26/M        
  103     86   2558  Liam Chalk            St. Albans School                         19:57  6:26/M        
  104  (< 5)    519  Sebastian Aguilar     Flint Hill School                         19:57  6:26/M        
  105     87   3473  Thomas Dickson        Yorktown                                  19:58  6:26/M        
  106     88     51  Ethan Zimmerman       Annandale                                 19:59  6:26/M        
  107     89   2193  Nate Jones            Rock Ridge High School                    20:00  6:27/M        
  108     90    446  Jake Slaughter        Chantilly                                 20:00  6:27/M        
  109     91   2882  Andrew Lefcourt       W.T. Woodson                              20:02  6:27/M        
  110     92   2225  Renzo Almelor         Saint John Paul the Great Cath            20:03  6:28/M        
  111  (> 7)   2308  Logan Lee             Severna Park                              20:03  6:28/M        
  112     93   2879  John Leal             W.T. Woodson                              20:04  6:28/M        
  113     94   1857  Sebastian Hersey      Patriot High School                       20:04  6:28/M        
  114     95     97  Justin Smith          Bethesda-Chevy Chase High Scho            20:06  6:29/M        
  115     96   3306  Simon Wang            Winston Churchill High School             20:06  6:29/M        
  116     97   1211  Logan Florence        James W. Robinson                         20:07  6:29/M        
  117     98    498  Jared Nathanson       Dulaney High School                       20:07  6:29/M        
  118     99   1865  Vaughn Morris         Patriot High School                       20:07  6:29/M        
  119    100   2483  Trevor Boatwright     South Lakes                               20:10  6:30/M        
  120    101   1388  Charles Josh Hodge    Lake Braddock                             20:11  6:30/M        
  121    102    423  Theodore Ellis        Chantilly                                 20:13  6:31/M        
  122    103   1675  Justin Sharp          Millbrook                                 20:13  6:31/M        
  123    104   2989  Isaac Bendon          Washington-Lee High School                20:13  6:31/M        
  124    105   1532  Robbie Zanetti        Loudoun County                            20:13  6:31/M        
  125    106   1266  Brian Hua             James Wood High School                    20:13  6:31/M        
  126    107   3141  Matthew Foote         West Springfield                          20:14  6:31/M        
  127    108   3482  Aidan Henning         Yorktown                                  20:15  6:32/M        
  128    109   1268  Killian Laschalt      James Wood High School                    20:15  6:32/M        
  129    110   2988  Peter Bardo           Washington-Lee High School                20:16  6:32/M        
  130  (< 5)   2928  Nahom Ayele           Wakefield High School                     20:16  6:32/M        
  131  (< 5)   1635  Sang Lee              McLean                                    20:17  6:32/M        
  132    111    497  Andrew Mulligan       Dulaney High School                       20:17  6:32/M        
  133    112   1657  Michael Chase         Millbrook                                 20:18  6:33/M        
  134    113   1228  Richard Myers         James W. Robinson                         20:19  6:33/M        
  135    114   2747  Rayaan Malhotra       Thomas Jefferson S&T                      20:20  6:33/M        
  136  (> 7)   2272  Elliot Hoepf          Seneca East                               20:20  6:33/M        
  137  (> 7)   2276  Evan Niedermier       Seneca East                               20:21  6:34/M        
  138    115   3160  Ben Steele            West Springfield                          20:21  6:34/M        
  139    116   2501  Webb Nims             South Lakes                               20:22  6:34/M        
  140    117   3414  Billy Robic           Woodgrove                                 20:25  6:35/M        
  141    118   1168  Alexander Vanderhart  James Madison                             20:25  6:35/M        
  142    119   1581  Ben Gleason           Loudoun Valley                            20:25  6:35/M        
  143    120   2881  Jack Leech            W.T. Woodson                              20:26  6:35/M        
  144  (< 5)    589  Patrick Kayne         Forest Park                               20:27  6:35/M        
  145  (< 5)    298  Christian Riethmiller C.D. Hylton                               20:29  6:36/M        
  146    121    349  Navid Davani          Centreville                               20:30  6:36/M        
  147    122   2375  Theo Solomon          Sidwell Friends  School                   20:30  6:36/M        
  148    123   2610  Kyle Morin            St. Albans School                         20:34  6:38/M        
  149  (< 5)   1986  Jake Jensen           Potomac Falls                             20:35  6:38/M        
  150    124   2916  Owen Williams         W.T. Woodson                              20:36  6:38/M        
  151  (< 5)   1982  Isaac Duke            Potomac Falls                             20:36  6:38/M        
  152    125    724  Jackson Gurdak        George C. Marshall                        20:39  6:39/M        
  153    126   1127  Yousif Hakeem         James Madison                             20:40  6:40/M        
  154    127   1511  Nate Rexroad          Loudoun County                            20:40  6:40/M        
  155    128   1159  Arman Saadat          James Madison                             20:41  6:40/M        
  156    129   2568  Barratt Dewey         St. Albans School                         20:41  6:40/M        
  157    130   2734  Cal Hartzell          Thomas Jefferson S&T                      20:41  6:40/M        
  158  (> 7)   2905  Tyler Roberts         W.T. Woodson                              20:42  6:40/M        
  159    131   2757  Ish Sethi             Thomas Jefferson S&T                      20:42  6:40/M        
  160    132   1129  Carson Hoffman        James Madison                             20:44  6:41/M        
  161    133   1670  Nate McRae            Millbrook                                 20:46  6:42/M        
  162  (< 5)    155  Chris Teipe           Bishop Ireton                             20:47  6:42/M        
  163    134   1383  Jack Harley           Lake Braddock                             20:47  6:42/M        
  164  (> 7)   2867  John Gilligan         W.T. Woodson                              20:47  6:42/M        
  165  (> 7)   2278  Nathan Snavely        Seneca East                               20:48  6:42/M        
  166  (> 7)   2617  Simon Palmore         St. Albans School                         20:53  6:44/M        
  167  (< 5)   1632  Ethan Frye            McLean                                    20:53  6:44/M        
  168    135    264  Kolin Lewis           Bullis School                             20:54  6:44/M        
  169    136   3487  Charles Kniseley      Yorktown                                  20:57  6:45/M        
  170    137   1212  Reid Florence         James W. Robinson                         20:59  6:46/M        
  171    138    428  Cameron Khan          Chantilly                                 21:00  6:46/M        
  172    139   3421  Patrick Swisher       Woodgrove                                 21:01  6:46/M        
  173    140    442  Brian Scurlock        Chantilly                                 21:05  6:48/M        
  174    141   2449  Logan Peterson        South County High School                  21:06  6:48/M        
  175    142    937  Alexander Edwards     Hayfield Secondary School                 21:06  6:48/M        
  176  (< 5)   1297  Miles Housley         Kettle Run                                21:06  6:48/M        
  177    143   2438  Samuel Klein          South County High School                  21:07  6:48/M        
  178  (< 5)   3087  James Schroeder       West Potomac                              21:07  6:48/M        
  179    144    953  Metkel Samuel         Hayfield Secondary School                 21:07  6:48/M        
  180  (> 7)   1173  Noah Zimmerman        James Madison                             21:08  6:49/M        
  181    145   3192  Justin McDermott      Westfield                                 21:08  6:49/M        
  182    146   1661  Angus Derrick         Millbrook                                 21:08  6:49/M        
  183  (> 7)   2640  Andrew Wu             St. Albans School                         21:09  6:49/M        
  184    147   2497  Julian Lockwood       South Lakes                               21:11  6:50/M        
  185  (> 7)   2848  Max Abduhalikov       W.T. Woodson                              21:12  6:50/M        
  186    148    362  Luke Katzen           Centreville                               21:12  6:50/M        
  187  (> 7)   2590  Lawson Karppi         St. Albans School                         21:13  6:50/M        
  188  (> 7)   1167  Samuel Thompson       James Madison                             21:13  6:50/M        
  189  (> 7)   2274  Justin Leis           Seneca East                               21:13  6:50/M        
  190  (> 7)    434  Connor Pennell        Chantilly                                 21:14  6:51/M        
  191    149   1225  Carl Lively           James W. Robinson                         21:16  6:51/M        
  192    150   3254  Benjamin Eisler       Winston Churchill High School             21:16  6:51/M        
  193    151     76  Henry Buron           Bethesda-Chevy Chase High Scho            21:19  6:52/M        
  194    152   1390  Brian Kearney         Lake Braddock                             21:20  6:53/M        
  195    153   1497  Asher Freese          Loudoun County                            21:21  6:53/M        
  196    154    708  Miles Atherton        George C. Marshall                        21:21  6:53/M        
  197    155   1491  John Cullen           Loudoun County                            21:21  6:53/M        
  198  (> 7)   2859  Jack Cameron          W.T. Woodson                              21:23  6:54/M        
  199    156   1409  Charles Pritz         Lake Braddock                             21:23  6:54/M        
  200  (> 7)    430  Bruce Lemasters       Chantilly                                 21:26  6:55/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    157   3020  Nicholas Palmer       Washington-Lee High School                21:26  6:55/M        
  202    158   1484  Thomas Aquilina       Loudoun County                            21:27  6:55/M        
  203  (> 7)   1143  Thomas McIntyre       James Madison                             21:28  6:55/M        
  204  (> 7)   1107  Omar Ahmed            James Madison                             21:28  6:55/M        
  205    159   3011  William Lawson        Washington-Lee High School                21:30  6:56/M        
  206    160   2765  Daniel Wisdom         Thomas Jefferson S&T                      21:31  6:56/M        
  207  (< 5)    183  Glenn Broderick       Bishop O'Connell                          21:32  6:56/M        
  208    161    351  Victor Del Carpio     Centreville                               21:32  6:56/M        
  209    162   3010  Jay La Piana          Washington-Lee High School                21:33  6:57/M        
  210  (> 7)   1505  Sean Mayer            Loudoun County                            21:35  6:57/M        
  211    163   2230  Lance Coleman         Saint John Paul the Great Cath            21:37  6:58/M        
  212    164   2178  Axel Arias            Rock Ridge High School                    21:38  6:58/M        
  213    165    510  Tyler Tufano          Dulaney High School                       21:40  6:59/M        
  214    166   2182  Zachary Bennett       Rock Ridge High School                    21:41  6:59/M        
  215  (< 5)   1699  Christoffer Snel      Mount Vernon                              21:41  6:59/M        
  216    167   1416  Nolan Tobin           Lake Braddock                             21:43  7:00/M        
  217    168   2239  George Korban         Saint John Paul the Great Cath            21:45  7:01/M        
  218    169   3006  Matthew Jaffe         Washington-Lee High School                21:46  7:01/M        
  219  (> 7)   1149  Bryce Nystrom         James Madison                             21:46  7:01/M        
  220    170   3153  Will Lowry            West Springfield                          21:46  7:01/M        
  221    171   2442  Zachary Martin        South County High School                  21:47  7:01/M        
  222    172   1875  Chad Wright           Patriot High School                       21:49  7:02/M        
  223  (< 5)   1977  Ethan Celsa           Potomac Falls                             21:49  7:02/M        
  224    173     84  Emerson Hemley        Bethesda-Chevy Chase High Scho            21:49  7:02/M        
  225    174    787  Jeff Elias            Georgetown Day School                     21:50  7:02/M        
  226    175     40  Cort Hollis           Annandale                                 21:50  7:02/M        
  227  (> 7)   2584  George Harrison       St. Albans School                         21:51  7:03/M        
  228  (> 7)   2857  Brendan Burns         W.T. Woodson                              21:53  7:03/M        
  229    176   3181  Joshua Bachman        Westfield                                 21:55  7:04/M        
  230    177    357  John Hess             Centreville                               21:55  7:04/M        
  231    178   1215  Ethan Grundvig        James W. Robinson                         21:58  7:05/M        
  232  (> 7)     82  Justin Gaffney        Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:00  7:05/M        
  233  (> 7)     80  Evan Fox              Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:01  7:06/M        
  234    179   3392  Carson Forsyth        Woodgrove                                 22:01  7:06/M        
  235    180   3132  John Beckman          West Springfield                          22:02  7:06/M        
  236  (< 5)    911  Jonathan Warner       Harrisonburg                              22:04  7:07/M        
  237  (> 7)   2279  James Williams        Seneca East                               22:04  7:07/M        
  238    181   3194  Justin Moses          Westfield                                 22:05  7:07/M        
  239  (> 7)   1500  Nathan Humphries      Loudoun County                            22:06  7:07/M        
  240  (> 7)   2581  Charlie Graf          St. Albans School                         22:08  7:08/M        
  241  (> 7)   2572  Julian Escoto         St. Albans School                         22:09  7:08/M        
  242  (> 7)    483  Geoff Bowerman        Dulaney High School                       22:09  7:08/M        
  243    182     36  Cameron Foti          Annandale                                 22:09  7:08/M        
  244    183   2420  Miki Cooper           South County High School                  22:11  7:09/M        
  245  (< 5)    536  Charles Stuart        Flint Hill School                         22:12  7:09/M        
  246  (> 7)   3038  Kelton Williams       Washington-Lee High School                22:12  7:09/M        
  247    184   2482  Zachary Bell          South Lakes                               22:14  7:10/M        
  248  (> 7)   2987  Joseph Bannon         Washington-Lee High School                22:14  7:10/M        
  249    185   3504  Reese Shuttleworth    Yorktown                                  22:15  7:10/M        
  250  (> 7)   2587  Mac Johnson           St. Albans School                         22:15  7:10/M        
  251    186   3412  Craig Robertson       Woodgrove                                 22:15  7:10/M        
  252    187   2421  Joshua Dittus         South County High School                  22:16  7:11/M        
  253    188    352  Hamza Elnaggar        Centreville                               22:17  7:11/M        
  254    189   2371  Thomas Mills          Sidwell Friends  School                   22:17  7:11/M        
  255  (< 5)   2138  Connor Morey          Riverbend High School                     22:18  7:11/M        
  256  (> 7)    388  Nate Pascoe           Centreville                               22:19  7:12/M        
  257    190   1866  Ian Rainey            Patriot High School                       22:20  7:12/M        
  258  (> 7)   1515  Jordan Ryan           Loudoun County                            22:21  7:12/M        
  259    191   2504  Paul Ruffle           South Lakes                               22:24  7:13/M        
  260    192   2756  Alex Sao-Kowa         Thomas Jefferson S&T                      22:24  7:13/M        
  261    193   3488  Ryan Kovarovics       Yorktown                                  22:24  7:13/M        
  262  (< 5)   1433  Isaac Fauber          Liberty (Bealeton) High School            22:27  7:14/M        
  263  (> 7)   3015  Zach Meiners          Washington-Lee High School                22:27  7:14/M        
  264  (> 7)   1420  Brian Wolf            Lake Braddock                             22:28  7:15/M        
  265    194    737  Jacob Miller          George C. Marshall                        22:29  7:15/M        
  266  (> 7)   3506  Jonathan Verry        Yorktown                                  22:29  7:15/M        
  267    195    947  Khalil Lyons          Hayfield Secondary School                 22:30  7:15/M        
  268  (> 7)   2609  Nick Meyer            St. Albans School                         22:32  7:16/M        
  269  (> 7)    377  Ben Martin            Centreville                               22:33  7:16/M        
  270    196   1671  Caleb Nielsen         Millbrook                                 22:34  7:16/M        
  271  (> 7)   2560  Jonah Chang           St. Albans School                         22:35  7:17/M        
  272  (> 7)    425  Alexander Farjadi     Chantilly                                 22:36  7:17/M        
  273  (< 5)   1921  Andrew Vu             Paul VI Catholic                          22:38  7:18/M        
  274  (> 7)   1572  Riley Coburn          Loudoun Valley                            22:39  7:18/M        
  275    197    801  Jake Klein            Georgetown Day School                     22:41  7:19/M        
  276    198   3148  Kelly Kruger          West Springfield                          22:42  7:19/M        
  277    199   3201  Tyler Silva           Westfield                                 22:47  7:21/M        
  278  (> 7)    418  Kanav Bhardwaj        Chantilly                                 22:49  7:21/M        
  279  (> 7)   1482  Zachary Abbott        Loudoun County                            22:50  7:22/M        
  280    200   2246  Liam Starrs           Saint John Paul the Great Cath            22:51  7:22/M        
  281  (> 7)   2642  Alan Yuan             St. Albans School                         22:53  7:23/M        
  282  (< 5)   1688  Lucas Bowden          Mount Vernon                              22:54  7:23/M        
  283  (> 7)   2559  Ian Chang             St. Albans School                         22:54  7:23/M        
  284  (< 5)    151  Radamis Pena          Bishop Ireton                             22:56  7:24/M        
  285    201   3154  Bruck Menberu         West Springfield                          22:58  7:24/M        
  286  (< 5)    203  Chris Williams        Bishop O'Connell                          22:59  7:25/M        
  287  (> 7)   3162  Brennan Zaleski       West Springfield                          23:01  7:25/M        
  288    202   3188  Marc Heffron          Westfield                                 23:01  7:25/M        
  289    203    747  Sabir Shamlal         George C. Marshall                        23:03  7:26/M        
  290  (> 7)   1404  Kevin Nguyen          Lake Braddock                             23:04  7:26/M        
  291  (> 7)   1162  Marko Stepniczka      James Madison                             23:05  7:26/M        
  292    204   2743  Max Lee               Thomas Jefferson S&T                      23:07  7:27/M        
  293  (> 7)   1599  Trevor Schoeny        Loudoun Valley                            23:08  7:27/M        
  294    205   2726  Christopher Bi        Thomas Jefferson S&T                      23:10  7:28/M        
  295  (> 7)   1115  Robert Brown          James Madison                             23:12  7:29/M        
  296    206   2232  Chris Escamilla       Saint John Paul the Great Cath            23:12  7:29/M        
  297  (> 7)   2902  Girffin Poole         W.T. Woodson                              23:12  7:29/M        
  298  (< 5)   1010  Joshua Nielsen        Herndon                                   23:14  7:29/M        
  299  (> 7)   3512  Thomas Zehe           Yorktown                                  23:14  7:29/M        
  300  (> 7)    709  Victor Bernstein      George C. Marshall                        23:15  7:30/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1110  Suyog Aryal           James Madison                             23:21  7:32/M        
  302  (> 7)   2548  Julio Alvarado        St. Albans School                         23:23  7:32/M        
  303  (> 7)   3510  Joseph Wehmeyer       Yorktown                                  23:24  7:33/M        
  304  (> 7)   3472  Michael Dettling      Yorktown                                  23:25  7:33/M        
  305  (> 7)   2613  Kevin Murphy          St. Albans School                         23:26  7:33/M        
  306  (< 5)    193  Paul Lewarne          Bishop O'Connell                          23:27  7:34/M        
  307  (> 7)   2752  Joshua Pan            Thomas Jefferson S&T                      23:28  7:34/M        
  308    207    791  William Goldberg      Georgetown Day School                     23:29  7:34/M        
  309  (> 7)    490  Colman Hallinan       Dulaney High School                       23:31  7:35/M        
  310    208    951  Robert Neff           Hayfield Secondary School                 23:37  7:37/M        
  311  (> 7)   1156  Dylan Rudisill        James Madison                             23:38  7:37/M        
  312    209   2181  Divjot Bawa           Rock Ridge High School                    23:46  7:40/M        
  313  (> 7)    391  David Schoshinski     Centreville                               23:52  7:42/M        
  314  (< 5)    914  Evan Wood             Harrisonburg                              23:56  7:43/M        
  315  (> 7)   2753  Suresh Patil          Thomas Jefferson S&T                      23:56  7:43/M        
  316  (> 7)   1278  Trevor Stevens        James Wood High School                    23:57  7:43/M        
  317  (> 7)   2767  Ben Xu                Thomas Jefferson S&T                      23:58  7:44/M        
  318  (< 5)   1435  Jason Leavitt         Liberty (Bealeton) High School            24:00  7:44/M        
  319  (> 7)   2630  Matthew Sheets        St. Albans School                         24:01  7:45/M        
  320  (> 7)   1582  Jordan Hekman         Loudoun Valley                            24:02  7:45/M        
  321  (< 5)    904  Ty McDaniel           Harrisonburg                              24:02  7:45/M        
  322  (< 5)   2536  William Hiranpat      Spotswood                                 24:03  7:45/M        
  323  (> 7)   3502  David Rehr            Yorktown                                  24:03  7:45/M        
  324  (> 7)   2637  Mead Walker           St. Albans School                         24:07  7:46/M        
  325  (> 7)   1123  Dylan Ford            James Madison                             24:07  7:47/M        
  326  (> 7)   2749  Mahesh Menon          Thomas Jefferson S&T                      24:09  7:47/M        
  327  (> 7)   3480  Jack Goodwin          Yorktown                                  24:09  7:47/M        
  328  (> 7)   1165  Alexander Tellis      James Madison                             24:12  7:48/M        
  329  (< 5)   2533  Dawit Fasika          Spotswood                                 24:12  7:48/M        
  330  (> 7)   2186  Emiliano Dominguez    Rock Ridge High School                    24:23  7:52/M        
  331  (> 7)    350  Ben Dawson            Centreville                               24:23  7:52/M        
  332  (< 5)   1690  Conner Evelyn         Mount Vernon                              24:25  7:52/M        
  333  (> 7)   1520  Evan Snodgrass        Loudoun County                            24:28  7:53/M        
  334  (> 7)   1151  Joshua Palmer         James Madison                             24:33  7:55/M        
  335  (> 7)   3143  Will Hardy            West Springfield                          24:35  7:55/M        
  336  (> 7)   3499  Cormac O'Harrow       Yorktown                                  24:36  7:56/M        
  337  (> 7)   3470  Michael Curran        Yorktown                                  24:40  7:57/M        
  338  (> 7)   2641  Danny Xu              St. Albans School                         24:41  7:57/M        
  339  (> 7)   2198  Michael Nolan         Rock Ridge High School                    24:51  8:01/M        
  340    210    275  Derrick Thomas        Bullis School                             25:02  8:04/M        
  341    211   2249  Nathan Vowinkel       Saint John Paul the Great Cath            25:04  8:05/M        
  342  (< 5)   1303  Ryan Schaefer         Kettle Run                                25:07  8:06/M        
  343  (> 7)   1567  Andrew Burks          Loudoun Valley                            25:07  8:06/M        
  344    212   2231  Alex Cummings         Saint John Paul the Great Cath            25:09  8:06/M        
  345    213    261  Charlie Jundanian     Bullis School                             25:11  8:07/M        
  346  (> 7)   2191  Alex Holske           Rock Ridge High School                    25:12  8:07/M        
  347    214   3177  Joe Adams             Westfield                                 25:12  8:07/M        
  348  (> 7)   2582  Harry Grigorian       St. Albans School                         25:18  8:09/M        
  349  (< 5)   2935  Cameron Garama        Wakefield High School                     25:21  8:10/M        
  350  (> 7)   3491  Edward Levin          Yorktown                                  25:21  8:10/M        
  351  (> 7)   3476  Nicholas Elsberg      Yorktown                                  25:35  8:15/M        
  352  (< 5)    531  Alex Moran            Flint Hill School                         25:36  8:15/M        
  353  (> 7)   3030  Ben Stokely           Washington-Lee High School                25:37  8:15/M        
  354  (> 7)   3468  Samuel Carlson        Yorktown                                  25:48  8:19/M        
  355  (> 7)    372  Robert Law            Centreville                               25:52  8:20/M        
  356  (> 7)   1516  Ricardo Saavedra      Loudoun County                            25:52  8:20/M        
  357  (> 7)   2762  Eric Sun              Thomas Jefferson S&T                      26:05  8:25/M        
  358  (> 7)    375  Riley Loveday         Centreville                               26:06  8:25/M        
  359  (> 7)   3019  Liam Ocasey           Washington-Lee High School                26:09  8:26/M        
  360  (> 7)   1108  Ryan Almquist         James Madison                             26:10  8:26/M        
  361  (> 7)    713  Cole Buckley          George C. Marshall                        26:11  8:26/M        
  362  (> 7)   1384  Joseph Hughes         Lake Braddock                             26:12  8:27/M        
  363  (> 7)   3501  Garrett Ferguson      Yorktown                                  26:38  8:35/M        
  364  (< 5)    539  Avery Townsend        Flint Hill School                         26:38  8:35/M        
  365  (> 7)   1141  Daniel Martell        James Madison                             26:47  8:38/M        
  366  (> 7)   2251  Brian Wolstenholm     Saint John Paul the Great Cath            26:49  8:39/M        
  367  (< 5)    142  Matthew Grillo        Bishop Ireton                             27:12  8:46/M        
  368    215   1229  Alex North            James W. Robinson                         27:42  8:56/M        
  369  (> 7)   2223  Ross Adams            Saint John Paul the Great Cath            28:42  9:15/M        
  370  (> 7)    374  Paul Lee              Centreville                               29:24  9:29/M        
  371  (> 7)   2759  Yash Shekar           Thomas Jefferson S&T                      29:28  9:30/M        
  372  (> 7)    341  Spencer Bartlett      Centreville                               29:46  9:36/M        
  373  (> 7)   2570  Andy Dunbar           St. Albans School                         29:49  9:37/M        
  374    216    796  Ben Ishimaru          Georgetown Day School                     30:18  9:46/M        
  375  (> 7)   2551  Cade Bartos           St. Albans School                         33:15 10:43/M        
Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Severna Park                           72               3   8  14  18  29  35  36         
        Top  5 Times: 1:31:41
        Average Time: 18:20:05

    2 Seneca East                           147               5  24  32  40  46  61  72         
        Top  5 Times: 1:33:33
        Average Time: 18:42:45

    3 Loudoun Valley                        186              10  11  43  45  77  79 119         
        Top  5 Times: 1:34:23
        Average Time: 18:52:46

    4 St. Albans School                     247              19  28  49  65  86 123 129         
        Top  5 Times: 1:35:48
        Average Time: 19:09:56

    5 Dulaney High School                   258               6  20  60  74  98 111 165         
        Top  5 Times: 1:35:47
        Average Time: 19:09:31

    6 Winston Churchill High School         260              34  47  54  59  66  96 150         
        Top  5 Times: 1:36:05
        Average Time: 19:13:26

    7 Bethesda-Chevy Chase High Scho        284              12  42  51  84  95 151 173         
        Top  5 Times: 1:36:31
        Average Time: 19:18:12

    8 James Wood High School                311              17  62  69  78  85 106 109         
        Top  5 Times: 1:37:10
        Average Time: 19:26:24

    8 W.T. Woodson                          311              26  38  63  91  93 120 124         
        Top  5 Times: 1:37:10
        Average Time: 19:26:27

   10 Chantilly                             315              13  37  73  90 102 138 140         
        Top  5 Times: 1:37:12
        Average Time: 19:26:26

   11 James Madison                         360               4  30  82 118 126 128 132         
        Top  5 Times: 1:37:35
        Average Time: 19:31:25

   12 Rock Ridge High School                364              16  25  70  89 164 166 209         
        Top  5 Times: 1:38:14
        Average Time: 19:39:12

   13 Yorktown                              418              23  64  87 108 136 185 193         
        Top  5 Times: 1:39:11
        Average Time: 19:50:21

   14 Woodgrove                             428              44  53  75 117 139 179 186         
        Top  5 Times: 1:39:26
        Average Time: 19:53:05

   15 George C. Marshall                    433              15  68  71 125 154 194 203         
        Top  5 Times: 1:39:29
        Average Time: 19:54:19

   16 Patriot High School                   454              31  58  94  99 172 190             
        Top  5 Times: 1:40:06
        Average Time: 20:01:14

   16 Sidwell Friends  School               454               7  56  80 122 189                 
        Top  5 Times: 1:40:09
        Average Time: 20:02:10

   18 Millbrook                             462              33  81 103 112 133 146 196         
        Top  5 Times: 1:39:56
        Average Time: 19:59:12

   19 Loudoun County                        470               2  83 105 127 153 155 158         
        Top  5 Times: 1:39:54
        Average Time: 19:59:09

   20 Lake Braddock                         494              50  57 101 134 152 156 167         
        Top  5 Times: 1:40:47
        Average Time: 20:09:25

   21 Centreville                           498              27  41 121 148 161 177 188         
        Top  5 Times: 1:40:55
        Average Time: 20:11:36

   22 Annandale                             530               9  76  88 175 182                 
        Top  5 Times: 1:41:57
        Average Time: 20:23:37

   23 Washington-Lee High School            531               1 104 110 157 159 162 169         
        Top  5 Times: 1:41:03
        Average Time: 20:12:52

   24 James W. Robinson                     548              52  97 113 137 149 178 215         
        Top  5 Times: 1:41:54
        Average Time: 20:23:02

   25 South Lakes                           568              21 100 116 147 184 191             
        Top  5 Times: 1:42:26
        Average Time: 20:29:09

   26 West Springfield                      611              39 107 115 170 180 198 201         
        Top  5 Times: 1:43:19
        Average Time: 20:40:17

   27 Bullis School                         628              22  48 135 210 213                 
        Top  5 Times: 1:48:44
        Average Time: 21:45:02

   28 Thomas Jefferson S&T                  727             114 130 131 160 192 204 205         
        Top  5 Times: 1:45:36
        Average Time: 21:07:02

   29 Hayfield Secondary School             744              55 142 144 195 208                 
        Top  5 Times: 1:47:36
        Average Time: 21:31:10

   30 South County High School              825             141 143 171 183 187                 
        Top  5 Times: 1:48:23
        Average Time: 21:40:55

   31 Saint John Paul the Great Cath        829              92 163 168 200 206 211 212         
        Top  5 Times: 1:49:25
        Average Time: 21:53:31

   32 Georgetown Day School                 861              67 174 197 207 216                 
        Top  5 Times: 1:57:47
        Average Time: 23:33:34

   33 Westfield                             903             145 176 181 199 202 214             
        Top  5 Times: 1:50:54
        Average Time: 22:11:10

 Inc. Bishop Ireton                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bishop O'Connell                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. C.D. Hylton                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Flint Hill School                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Forest Park                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Harrisonburg                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Herndon                              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Kettle Run                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Liberty (Bealeton) High School       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. McLean                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Mount Vernon                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Paul VI Catholic                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Potomac Falls                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Riverbend High School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Spotswood                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Wakefield High School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. West Potomac                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2015 Glory Days Grill Freshman Girls

October 10, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3460  Catherine Whitehouse  Yorktown                                  20:17  6:32/M        
    2      2   1083  Faith Lee             James Madison                             20:36  6:38/M        
    3      3   1202  Seneca Willen         James W. Robinson                         20:38  6:39/M        
    4  (< 5)   2212  Annie Dunlop          Saint John Paul the Great Cath            20:43  6:41/M        
    5      4    872  Abby Campillo         Harrisonburg                              20:53  6:44/M        
    6      5   1184  Audrey Hicks          James W. Robinson                         20:53  6:44/M        
    7      6   1477  Nicole Uehlinger      Loudoun County                            20:56  6:45/M        
    8      7   2980  Eva Smith-Perry       Washington-Lee High School                21:00  6:46/M        
    9  (< 5)   3210  Hannah Bush           Winston Churchill High School             21:02  6:47/M        
   10      8   1176  Carmen Booher         James W. Robinson                         21:06  6:48/M        
   11  (< 5)   1255  Haley Witt            James Wood High School                    21:06  6:48/M        
   12      9    671  Natalie Bardach       George C. Marshall                        21:09  6:49/M        
   13     10   2966  Maeve Marsh           Washington-Lee High School                21:11  6:50/M        
   14     11   2252  Marina Adachi         Seneca East                               21:12  6:50/M        
   15     12   2154  Emerson Davis         Rock Ridge High School                    21:12  6:50/M        
   16     13   2172  Antonia Pellegrini    Rock Ridge High School                    21:14  6:51/M        
   17     14   1848  Michelle Valcich      Patriot High School                       21:16  6:51/M        
   18     15   2946  Eva Arnade            Washington-Lee High School                21:24  6:54/M        
   19     16   1350  Grace Richardson      Lake Braddock                             21:29  6:55/M        
   20     17   1196  Caitlin Siggins       James W. Robinson                         21:29  6:55/M        
   21     18   1198  Rose Spahn            James W. Robinson                         21:45  7:01/M        
   22     19   2257  Morgan England        Seneca East                               21:46  7:01/M        
   23     20   3443  Lacey McCormack       Yorktown                                  21:53  7:03/M        
   24  (< 5)   3060  Grace Tringali        West Potomac                              21:58  7:05/M        
   25     21   1849  Ella Weaver           Patriot High School                       22:01  7:06/M        
   26     22   1949  Tyler Means           Potomac Falls                             22:09  7:08/M        
   27     23     61  Gabriela Jeliazkov    Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:14  7:10/M        
   28     24   1067  Kathleen Brewster     James Madison                             22:14  7:10/M        
   29     25     53  Gabriella Capizzi     Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:24  7:13/M        
   30     26   1080  Megan Keady           James Madison                             22:25  7:14/M        
   31     27    879  Samantha Little       Harrisonburg                              22:31  7:15/M        
   32     28   1560  Mariah Thompson       Loudoun Valley                            22:32  7:16/M        
   33     29   3101  Sarah Coleman         West Springfield                          22:34  7:16/M        
   34     30   1543  Sadie Grant           Loudoun Valley                            22:35  7:17/M        
   35     31   1836  Emily McArthur        Patriot High School                       22:37  7:17/M        
   36     32   1556  Erin Reynolds         Loudoun Valley                            22:43  7:19/M        
   37     33     60  Abby Haas             Bethesda-Chevy Chase High Scho            22:44  7:20/M        
   38     34   2952  Zoe Cachion           Washington-Lee High School                22:46  7:20/M        
   39     35   3105  Helen Heaton          West Springfield                          22:48  7:21/M        
   40     36   2159  Lauren Harrsion       Rock Ridge High School                    22:56  7:24/M        
   41     37   1450  Jessie Eck            Loudoun County                            22:59  7:25/M        
   42     38   1332  Mary Julich           Lake Braddock                             23:05  7:26/M        
   43  (< 5)   3054  Jenna Mulvihill       West Potomac                              23:05  7:26/M        
   44     39    474  Claire Molavi         Dulaney High School                       23:05  7:26/M        
   45     40   2827  Naylle Pando          W.T. Woodson                              23:07  7:27/M        
   46     41   1444  Morgan Brown          Loudoun County                            23:08  7:27/M        
   47     42   3097  Ellie Batson          West Springfield                          23:11  7:28/M        
   48  (< 5)   1619  Sidney Lloyd          McLean                                    23:11  7:28/M        
   49  (< 5)   2210  Leah Conrad           Saint John Paul the Great Cath            23:15  7:30/M        
   50     43   1826  Hayden Bissell        Patriot High School                       23:21  7:32/M        
   51     44   1846  Taylor Seay           Patriot High School                       23:24  7:33/M        
   52     45     11  Vitalina Futentes     Annandale                                 23:26  7:33/M        
   53     46   2831  Josie Peterson        W.T. Woodson                              23:26  7:33/M        
   54     47     62  Julie Kloner          Bethesda-Chevy Chase High Scho            23:26  7:33/M        
   55     48   2259  Emily Hughes          Seneca East                               23:27  7:34/M        
   56  (< 5)   2457  Jordan Anderson       South Lakes                               23:28  7:34/M        
   57     49   2161  Jade Hu               Rock Ridge High School                    23:29  7:34/M        
   58     50   2945  Arielle Angerthal     Washington-Lee High School                23:29  7:34/M        
   59     51   2255  Lydia Depinet         Seneca East                               23:30  7:35/M        
   60     52    458  Emily Bowerman        Dulaney High School                       23:30  7:35/M        
   61     53   2820  Jina Kim              W.T. Woodson                              23:32  7:35/M        
   62     54   1707  Ellie Bailey          National Cathedral                        23:38  7:37/M        
   63     55   1359  Madison Koontz        Lake Braddock                             23:40  7:38/M        
   64     56   2958  Bella Drake           Washington-Lee High School                23:48  7:40/M        
   65     57   1476  Sarah Stock           Loudoun County                            23:52  7:42/M        
   66     58   2263  Callie Rife           Seneca East                               23:52  7:42/M        
   67     59   2260  Hailey King           Seneca East                               23:52  7:42/M        
   68     60   1071  Elizabeth Dawes       James Madison                             23:55  7:43/M        
   69     61   1703  Izzy Allum            National Cathedral                        24:04  7:45/M        
   70  (< 5)   3049  Esther Fritz          West Potomac                              24:07  7:46/M        
   71  (< 5)   1243  Madelyn Cummins       James Wood High School                    24:08  7:47/M        
   72     62    884  Madison Varner        Harrisonburg                              24:13  7:48/M        
   73  (< 5)   1427  Cindy Garcia          Liberty (Bealeton) High School            24:14  7:49/M        
   74     63   1838  Madison Moseley       Patriot High School                       24:16  7:49/M        
   75  (< 5)   1249  Kayla Kraske          James Wood High School                    24:16  7:49/M        
   76  (< 5)   3369  Sarah Murtaugh        Woodgrove                                 24:18  7:50/M        
   77     64     57  Maya Elwood-dieu      Bethesda-Chevy Chase High Scho            24:26  7:53/M        
   78  (< 5)   3230  Alice Qiu             Winston Churchill High School             24:27  7:53/M        
   79     65   1194  Ariel Noble           James W. Robinson                         24:28  7:53/M        
   80     66      8  Nedezha Drojinsky     Annandale                                 24:28  7:53/M        
   81  (< 5)    772  Jenna Schulman        Georgetown Day School                     24:37  7:56/M        
   82     67   3122  Kyrsten Smith         West Springfield                          24:37  7:56/M        
   83  (< 5)   3362  Katarina Lass         Woodgrove                                 24:39  7:57/M        
   84     68   1078  Christina Hoehner     James Madison                             24:42  7:58/M        
   85     69   1535  Caroline Bolen        Loudoun Valley                            24:44  7:58/M        
   86     70   2969  Erin Naff             Washington-Lee High School                24:48  8:00/M        
   87     71   1100  Abigail Sullivan      James Madison                             24:50  8:00/M        
   88     72    683  Yasmina Khartami      George C. Marshall                        24:50  8:00/M        
   89     73   1554  Abby Parkinson        Loudoun Valley                            24:53  8:01/M        
   90  (> 7)   2968  Joselyn Miranda       Washington-Lee High School                24:54  8:02/M        
   91     74   3103  Rebecca Geiger        West Springfield                          24:54  8:02/M        
   92     75    691  Nina Orozco           George C. Marshall                        24:56  8:02/M        
   93     76   1940  Haley Huchler         Potomac Falls                             24:56  8:02/M        
   94     77   1933  Shelby Decorte        Potomac Falls                             24:57  8:03/M        
   95     78   2256  Michaela Drown        Seneca East                               24:57  8:03/M        
   96  (< 5)    174  Francesca Pirozzoli   Bishop O'Connell                          25:01  8:04/M        
   97  (< 5)   3349  Brianna Cantrall      Woodgrove                                 25:05  8:05/M        
   98     79   1549  Shannon McConnell     Loudoun Valley                            25:06  8:05/M        
   99  (< 5)   1680  Trisha Chia           Mount Vernon                              25:06  8:05/M        
  100     80   1448  Elena Dinman          Loudoun County                            25:09  8:06/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2267  Alexis Wise           Seneca East                               25:12  8:07/M        
  102  (> 7)   2254  Kaitlyn Cook          Seneca East                               25:13  8:08/M        
  103     81   3441  Kathleen Love         Yorktown                                  25:13  8:08/M        
  104  (< 5)    177  Maddie Ryan           Bishop O'Connell                          25:14  8:08/M        
  105     82    465  Anna Grace Farnum     Dulaney High School                       25:15  8:08/M        
  106     83   1877  Mackenzie Brennan     Paul VI Catholic                          25:16  8:09/M        
  107     84   1879  Erin Candy            Paul VI Catholic                          25:16  8:09/M        
  108     85    675  Skye Ehlert           George C. Marshall                        25:20  8:10/M        
  109     86    305  Libby Forrester       Centreville                               25:20  8:10/M        
  110     87    459  Emily Clark           Dulaney High School                       25:22  8:11/M        
  111     88   3446  Caroline Platt        Yorktown                                  25:26  8:12/M        
  112     89   1880  Kaleigh Curtin        Paul VI Catholic                          25:27  8:12/M        
  113  (< 5)   3169  Gabriella Hale        Westfield                                 25:28  8:13/M        
  114  (< 5)   1621  Paige Osguthorpe      McLean                                    25:28  8:13/M        
  115     90   1322  Sarah Engdahl         Lake Braddock                             25:32  8:14/M        
  116     91    323  Rhea Nechel           Centreville                               25:33  8:14/M        
  117     92   1945  Katherine Laurenson   Potomac Falls                             25:33  8:14/M        
  118     93   2836  Abby Schultz          W.T. Woodson                              25:35  8:15/M        
  119     94   2844  Margeaux Townley      W.T. Woodson                              25:36  8:15/M        
  120     95    329  Hannah Robertson      Centreville                               25:36  8:15/M        
  121     96   3461  Mary Withycombe       Yorktown                                  25:38  8:16/M        
  122     97   1752  Olivia Vella          National Cathedral                        25:40  8:16/M        
  123     98    703  Suchitra Sudarshan    George C. Marshall                        25:40  8:16/M        
  124     99   1098  Anna Stein            James Madison                             25:41  8:17/M        
  125    100   1542  Anna Garbe            Loudoun Valley                            25:42  8:17/M        
  126  (< 5)    122  Maggie McHugh         Bishop Ireton                             25:42  8:17/M        
  127    101   1932  Madelyn Decarli       Potomac Falls                             25:45  8:18/M        
  128    102    333  Laura Smith           Centreville                               25:47  8:19/M        
  129    103   3458  Drew Sullivan         Yorktown                                  25:47  8:19/M        
  130    104    695  Abigail Schlechty     George C. Marshall                        25:51  8:20/M        
  131    105    469  Mitzu Komizari        Dulaney High School                       25:53  8:21/M        
  132    106   1844  Grace Pippin          Patriot High School                       25:55  8:21/M        
  133    107   1714  Harper Darden         National Cathedral                        25:57  8:22/M        
  134    108   1733  Elizabeth Lombardo    National Cathedral                        25:58  8:22/M        
  135  (< 5)    776  Joyce Yang            Georgetown Day School                     25:58  8:22/M        
  136    109   3435  Rachel Heinemann      Yorktown                                  26:01  8:23/M        
  137    110    331  Kierra Sargent        Centreville                               26:02  8:24/M        
  138    111   3118  Tess Saadvandi        West Springfield                          26:02  8:24/M        
  139    112   1475  Sally Stimpson        Loudoun County                            26:03  8:24/M        
  140    113   1349  Lauren Potter         Lake Braddock                             26:06  8:25/M        
  141  (> 7)   2951  Alex Burnham          Washington-Lee High School                26:06  8:25/M        
  142    114    704  Sarah Tadlock         George C. Marshall                        26:08  8:25/M        
  143    115   1886  Grace Kane            Paul VI Catholic                          26:10  8:26/M        
  144    116   3107  Michelle Howard-HuttonWest Springfield                          26:13  8:27/M        
  145    117    337  Jensyn Volpe          Centreville                               26:15  8:28/M        
  146  (< 5)   2462  Robin Gimbert         South Lakes                               26:17  8:28/M        
  147  (> 7)   2965  Lucy Mangum           Washington-Lee High School                26:17  8:28/M        
  148    118   1719  Phoebe Ford           National Cathedral                        26:17  8:28/M        
  149    119   1474  Simran Singh          Loudoun County                            26:18  8:29/M        
  150    120    871  Kira Blagg            Harrisonburg                              26:20  8:29/M        
  151    121    837  Maddie Keating        Georgetown Visitation Preparat            26:24  8:31/M        
  152    122    827  Colleen Gilday        Georgetown Visitation Preparat            26:25  8:31/M        
  153    123   1926  Paige Bakatsias       Potomac Falls                             26:28  8:32/M        
  154  (> 7)   1847  Ava Siggia            Patriot High School                       26:28  8:32/M        
  155  (> 7)   1837  Emma Morgan           Patriot High School                       26:39  8:35/M        
  156  (> 7)   1465  Madeline Mills        Loudoun County                            26:40  8:36/M        
  157  (> 7)   1469  Catherine Parker      Loudoun County                            26:41  8:36/M        
  158    124   1881  Caroline Elszy        Paul VI Catholic                          26:42  8:36/M        
  159    125   1941  Lauren Hyde           Potomac Falls                             26:43  8:37/M        
  160    126   2396  Amira Loui            South County High School                  26:44  8:37/M        
  161  (< 5)   2463  Colette Jackson       South Lakes                               26:45  8:37/M        
  162    127   1327  Marlee Grant          Lake Braddock                             26:45  8:37/M        
  163  (< 5)   3368  Abigail McGovern      Woodgrove                                 26:47  8:38/M        
  164    128   2816  Isabela Gaskill       W.T. Woodson                              26:59  8:42/M        
  165  (> 7)   3430  Morgan Feist          Yorktown                                  27:00  8:42/M        
  166  (> 7)   1105  Vienna Wolff          James Madison                             27:10  8:45/M        
  167    129   2380  Naomi Abiyu           South County High School                  27:12  8:46/M        
  168    130    462  Syierra Debow         Dulaney High School                       27:16  8:47/M        
  169  (> 7)   2266  Karina Solis          Seneca East                               27:17  8:48/M        
  170  (> 7)   2265  Kelli Smith           Seneca East                               27:19  8:48/M        
  171    131   2156  Malina Frank          Rock Ridge High School                    27:29  8:52/M        
  172  (< 5)   2209  Gabriella Chellis     Saint John Paul the Great Cath            27:31  8:52/M        
  173    132   1201  Miriam Wanner         James W. Robinson                         27:36  8:54/M        
  174  (< 5)   2216  Alex Koler            Saint John Paul the Great Cath            27:38  8:55/M        
  175  (> 7)   1466  Anna Mitchum          Loudoun County                            27:41  8:55/M        
  176  (> 7)   3117  Julia Rondeau         West Springfield                          27:44  8:56/M        
  177    133   2170  Shreya Muju           Rock Ridge High School                    27:56  9:00/M        
  178    134    826  Madeline Filpi        Georgetown Visitation Preparat            27:56  9:00/M        
  179    135    833  Eirann Howard         Georgetown Visitation Preparat            27:56  9:00/M        
  180  (< 5)    113  Emma Hare             Bishop Ireton                             28:03  9:03/M        
  181    136    882  Julia Rodriguez       Harrisonburg                              28:06  9:04/M        
  182  (< 5)   1681  Kira DeVore           Mount Vernon                              28:06  9:04/M        
  183    137    878  Kayla Leaman          Harrisonburg                              28:07  9:04/M        
  184  (< 5)    179  Caroline Spann        Bishop O'Connell                          28:08  9:04/M        
  185    138   2407  Naomi Sirak           South County High School                  28:15  9:06/M        
  186  (< 5)   3165  Emily Bidinger        Westfield                                 28:16  9:07/M        
  187    139   1713  Katelyn Craven        National Cathedral                        28:16  9:07/M        
  188  (> 7)   1734  Luxmi Mathivannan     National Cathedral                        28:18  9:07/M        
  189    140   1888  Grace McCormick       Paul VI Catholic                          28:25  9:10/M        
  190    141    338  Hanna Whitaker        Centreville                               28:26  9:10/M        
  191  (> 7)   2258  Sydney Green          Seneca East                               28:26  9:10/M        
  192    142   1883  Lizzy Handy           Paul VI Catholic                          28:28  9:11/M        
  193    143   1345  Cristina Pani         Lake Braddock                             28:29  9:11/M        
  194  (> 7)   1315  Emily Carrion         Lake Braddock                             28:32  9:12/M        
  195  (< 5)   1426  Karla Castillo        Liberty (Bealeton) High School            28:35  9:13/M        
  196  (> 7)   1965  Casey Torres          Potomac Falls                             28:39  9:14/M        
  197  (< 5)    553  Kataline Diller       Forest Park                               28:46  9:16/M        
  198  (> 7)   2961  Mia Giacomo           Washington-Lee High School                28:55  9:19/M        
  199  (> 7)   2944  Kristina Alanko       Washington-Lee High School                28:55  9:19/M        
  200    144   2400  Julia Oshiba          South County High School                  28:57  9:20/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    145    821  Riley Devol           Georgetown Visitation Preparat            29:12  9:25/M        
  202    146   2390  Olivia Gedra          South County High School                  29:19  9:27/M        
  203  (< 5)    764  Kirsten Moyer         Georgetown Day School                     29:22  9:28/M        
  204  (> 7)   2253  Katie Brown           Seneca East                               29:23  9:28/M        
  205    147    847  Grace McCarthy        Georgetown Visitation Preparat            29:28  9:30/M        
  206  (> 7)    692  Kyla Poe              George C. Marshall                        29:28  9:30/M        
  207  (< 5)    561  Grace Lendhardt       Forest Park                               29:30  9:31/M        
  208  (> 7)   1339  Annelise Miller       Lake Braddock                             29:41  9:34/M        
  209    148    869  Hannah Tulip          Georgetown Visitation Preparat            29:42  9:35/M        
  210    149   2413  Rahwa Weldemichael    South County High School                  29:52  9:38/M        
  211  (> 7)    851  Fiona Moriarty        Georgetown Visitation Preparat            29:57  9:39/M        
  212  (> 7)    829  Kara Greene           Georgetown Visitation Preparat            29:59  9:40/M        
  213  (< 5)   1428  Rachel Rummel         Liberty (Bealeton) High School            30:03  9:41/M        
  214  (> 7)   3426  Bopha Bessire         Yorktown                                  30:06  9:42/M        
  215  (> 7)    830  Kylie Guelcher        Georgetown Visitation Preparat            30:07  9:43/M        
  216  (> 7)   3459  Ribka Tewelde         Yorktown                                  30:15  9:45/M        
  217  (> 7)   1360  Abbie Wathan          Lake Braddock                             30:16  9:45/M        
  218  (> 7)    340  Marissa Yee           Centreville                               30:19  9:46/M        
  219    150     29  Karen Vuong           Annandale                                 30:42  9:54/M        
  220  (< 5)    116  Lyndsey Lawrence      Bishop Ireton                             31:13 10:04/M        
  221  (> 7)   1181  Anna Hanus            James W. Robinson                         31:14 10:04/M        
  222  (> 7)   2972  Megan O'Casey         Washington-Lee High School                31:24 10:07/M        
  223  (> 7)   2264  Kristina Skidmor      Seneca East                               31:26 10:08/M        
  224  (< 5)    246  Qianyi Hu             Bullis School                             32:16 10:24/M        
  225  (> 7)   2262  Madison Owens         Seneca East                               32:16 10:24/M        
  226  (> 7)    698  Emma Smith            George C. Marshall                        32:23 10:26/M        
  227  (> 7)    815  Michelle Aukward      Georgetown Visitation Preparat            32:31 10:29/M        
  228    151     20  Nhut Vy Nguyen        Annandale                                 32:47 10:34/M        
  229  (< 5)    286  Evelyn Lindeman       C.D. Hylton                               33:17 10:44/M        
  230  (> 7)   1311  Emma Booth            Lake Braddock                             33:20 10:45/M        
  231  (> 7)    843  Catherine LeHanka     Georgetown Visitation Preparat            33:24 10:46/M        
  232  (< 5)   1679  Tara Bogart           Mount Vernon                              33:33 10:49/M        
  233    152     28  Neyda Villatoro       Annandale                                 34:04 10:59/M        
  234  (> 7)    858  Marie Clare Paxton    Georgetown Visitation Preparat            34:33 11:08/M        
  235  (< 5)    774  Sophie Tucker         Georgetown Day School                     38:40 12:28/M        
  236    153   2411  Angela Suwaneh        South County High School                  40:07 12:56/M        
Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 James W. Robinson                      51               3   5   8  17  18  65 132         
        Top  5 Times: 1:45:49
        Average Time: 21:10:10

    2 Washington-Lee High School            116               7  10  15  34  50  56  70         
        Top  5 Times: 1:49:48
        Average Time: 21:57:49

    3 Patriot High School                   153              14  21  31  43  44  63 106         
        Top  5 Times: 1:52:36
        Average Time: 22:31:20

    4 James Madison                         180               2  24  26  60  68  71  99         
        Top  5 Times: 1:53:49
        Average Time: 22:46:11

    5 Seneca East                           187              11  19  48  51  58  59  78         
        Top  5 Times: 1:53:45
        Average Time: 22:45:33

    6 Bethesda-Chevy Chase High Scho        192              23  25  33  47  64                 
        Top  5 Times: 1:55:12
        Average Time: 23:02:28

    7 Loudoun County                        221               6  37  41  57  80 112 119         
        Top  5 Times: 1:56:02
        Average Time: 23:12:40

    8 Loudoun Valley                        232              28  30  32  69  73  79 100         
        Top  5 Times: 1:57:24
        Average Time: 23:29:18

    9 Rock Ridge High School                241              12  13  36  49 131 133             
        Top  5 Times: 1:56:18
        Average Time: 23:15:45

   10 West Springfield                      247              29  35  42  67  74 111 116         
        Top  5 Times: 1:58:02
        Average Time: 23:36:23

   11 Yorktown                              286               1  20  81  88  96 103 109         
        Top  5 Times: 1:58:26
        Average Time: 23:41:02

   12 Lake Braddock                         312              16  38  55  90 113 127 143         
        Top  5 Times: 1:59:49
        Average Time: 23:58:15

   13 W.T. Woodson                          326              40  46  53  93  94 128             
        Top  5 Times: 2:01:14
        Average Time: 24:15:06

   14 George C. Marshall                    339               9  72  75  85  98 104 114         
        Top  5 Times: 2:01:53
        Average Time: 24:22:51

   15 Harrisonburg                          349               4  27  62 120 136 137             
        Top  5 Times: 2:02:00
        Average Time: 24:24:39

   16 Dulaney High School                   365              39  52  82  87 105 130             
        Top  5 Times: 2:03:04
        Average Time: 24:37:12

   17 Potomac Falls                         368              22  76  77  92 101 123 125         
        Top  5 Times: 2:03:17
        Average Time: 24:39:35

   18 National Cathedral                    427              54  61  97 107 108 118 139         
        Top  5 Times: 2:05:15
        Average Time: 25:03:39

   19 Centreville                           484              86  91  95 102 110 117 141         
        Top  5 Times: 2:08:15
        Average Time: 25:39:35

   20 Paul VI Catholic                      495              83  84  89 115 124 140 142         
        Top  5 Times: 2:08:50
        Average Time: 25:46:31

   21 Annandale                             564              45  66 150 151 152                 
        Top  5 Times: 2:25:25
        Average Time: 29:05:23

   22 Georgetown Visitation Preparat        657             121 122 134 135 145 147 148         
        Top  5 Times: 2:17:52
        Average Time: 27:34:26

   23 South County High School              683             126 129 138 144 146 149 153         
        Top  5 Times: 2:20:26
        Average Time: 28:05:08

 Inc. Bishop Ireton                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bishop O'Connell                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bullis School                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. C.D. Hylton                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Forest Park                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Georgetown Day School                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. James Wood High School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Liberty (Bealeton) High School       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. McLean                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Mount Vernon                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Saint John Paul the Great Cath       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. South Lakes                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. West Potomac                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Westfield                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Winston Churchill High School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Woodgrove                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Return to Top

Email | About