MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Oatlands Invitational
Oatlands Invitational History
Hosted By:
Leesburg, Virginia
2015-09-19

results from milesplit.com

2015 Oatlands Varsity A Boys

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


Boys 5000m Run 
    Plc        Bib No Name               Team                                        Time    Pace       
    1      1   1516  Andrew Hunter         Loudoun Valley                            15:12  4:54/M        
    2      2    803  Jonathan Lomogda      Cox                                       15:38  5:03/M        
    3      3   2074  Jack Wavering         Our Lady of Good Counsel                  15:59  5:09/M        
    4  (< 5)   2245  Rohann Asfaw          Richard Montgomery High School            16:03  5:11/M        
    5  (< 5)   3036  Kyle Sanok            The Potomac School                        16:14  5:14/M        
    6      4   2929  Jackson Morton        Stone Bridge                              16:14  5:14/M        
    7      5   2532  Joshua Tucker         Severna Park                              16:15  5:15/M        
    8      6   1697  Tyler Cox-Philyaw     Millbrook                                 16:17  5:15/M        
    9      7   3141  Saurav Velleleth      Thomas Jefferson S&T                      16:17  5:15/M        
   10      8   1713  Alec Schrank          Millbrook                                 16:17  5:15/M        
   11      9   2926  Andrew Matson         Stone Bridge                              16:19  5:16/M        
   12     10   2517  Andrew Forsyth        Severna Park                              16:21  5:16/M        
   13     11    650  Dan Horoho            Centreville                               16:21  5:16/M        
   14     12   1755  Cameron Ponder        Mount Tabor                               16:23  5:17/M        
   15     13    927  Brandon Wells         Freedom                                   16:28  5:19/M        
   16     14   3119  Nate Foss             Thomas Jefferson S&T                      16:30  5:19/M        
   17  (< 5)   1912  Michael Abebe         Northwood High School                     16:33  5:20/M        
   18     15    352  Kevin Dannaher        Bishop O'Connell                          16:34  5:21/M        
   19     16    636  Brent Bailey          Centreville                               16:34  5:21/M        
   20     17    805  David Scherrer        Cox                                       16:37  5:22/M        
   21     18   3342  Robert Lockwood       W.T. Woodson                              16:37  5:22/M        
   22     19   2184  Harrison Martingayle  Princess Anne High School                 16:37  5:22/M        
   23     20   1756  Nelson Russ           Mount Tabor                               16:37  5:22/M        
   24     21   2576  Trevor Whiteside      Sherando                                  16:39  5:22/M        
   25     22   3416  Ben Gersch            Walt Whitman High School                  16:42  5:23/M        
   26     23   1526  Will Smagh            Loudoun Valley                            16:42  5:23/M        
   27     24    983  Tristan Colaizzi      Georgetown Day School                     16:46  5:25/M        
   28     25   2518  Kasey Gelfand         Severna Park                              16:49  5:25/M        
   29     26   2014  Bryce Catlett         Osbourn Park                              16:52  5:26/M        
   30     27   3325  Jackson Betts         W.T. Woodson                              16:52  5:26/M        
   31     28   3209  Derek Johnson         Tuscarora High School (Va)                16:53  5:27/M        
   32     29   1741  Ian Foley             Mount Tabor                               16:53  5:27/M        
   33     30   3134  Nathan Riopelle       Thomas Jefferson S&T                      16:54  5:27/M        
   34     31    449  Mason Bragg           Briar Woods                               16:56  5:28/M        
   35     32   2189  Joshua Spare          Princess Anne High School                 16:57  5:28/M        
   36     33   2657  Brian Cave            South Carroll High School                 16:57  5:28/M        
   37     34   2030  Bryce Ott             Osbourn Park                              16:57  5:28/M        
   38     35    646  Ryan French           Centreville                               16:58  5:28/M        
   39     36   2064  Matt Lopez            Our Lady of Good Counsel                  17:00  5:29/M        
   40  (< 5)   2206  Gavin Jenkins         Rappahannock County                       17:00  5:29/M        
   41     37   1498  Colton Bogucki        Loudoun Valley                            17:02  5:30/M        
   42     38   1745  Kenny Kneisel         Mount Tabor                               17:04  5:30/M        
   43     39   2936  Joe Valle             Stone Bridge                              17:04  5:30/M        
   44     40   1522  Nick Mercuro          Loudoun Valley                            17:05  5:31/M        
   45     41   1752  Charles Pace          Mount Tabor                               17:06  5:31/M        
   46     42   2073  Jimmy Vazzana         Our Lady of Good Counsel                  17:10  5:32/M        
   47     43   2973  Alex Heimberg         T.C. Williams High School                 17:13  5:33/M        
   48     44   3114  William Baxley        Thomas Jefferson S&T                      17:14  5:34/M        
   49     45   3286  Garrett Santis        Urbana High School                        17:14  5:34/M        
   50     46   1748  Michael Moerk         Mount Tabor                               17:16  5:34/M        
   51     47   3671  Brandon Arbaugh       Westminster High School                   17:16  5:34/M        
   52     48   3127  Dylan Klapper         Thomas Jefferson S&T                      17:17  5:35/M        
   53     49   3079  Yared Mekonnen        Thomas Edison                             17:17  5:35/M        
   54     50   2933  Matthew Sapsara       Stone Bridge                              17:22  5:36/M        
   55     51   3206  John Heberle          Tuscarora High School (Va)                17:22  5:36/M        
   56     52   3505  Carter May            Walter Johnson High School                17:22  5:36/M        
   57     53   2055  George Drewyer        Our Lady of Good Counsel                  17:23  5:36/M        
   58     54   3571  Jonny Jackson         Washington-Lee High School                17:24  5:37/M        
   59     55    514  Daniel Marks          Broad Run                                 17:25  5:37/M        
   60     56   3774  Devin Geier           Woodgrove                                 17:27  5:38/M        
   61     57   1444  Daniel Eisert         Loudoun County                            17:29  5:38/M        
   62     58    155  Connor Moses *        Atlee                                     17:29  5:38/M        
   63     59    246  Jonathan Robson       Battlefield                               17:29  5:38/M        
   64     60   1261  Colin Hayes           Jefferson                                 17:30  5:39/M        
   65     61   2509  Matt Cambon           Severna Park                              17:30  5:39/M        
   66     62    454  Brandon Dimitri       Briar Woods                               17:31  5:39/M        
   67     63   2403  William Escobar       Robert E. Lee                             17:31  5:39/M        
   68     64   2573  Thomas Shea           Sherando                                  17:31  5:39/M        
   69     65    245  Sean Robey            Battlefield                               17:33  5:40/M        
   70     66    844  Calvin Miller         Dominion                                  17:33  5:40/M        
   71     67   1651  Alex Pierce           McLean                                    17:33  5:40/M        
   72     68    928  Connor Wells          Freedom                                   17:34  5:40/M        
   73     69   2522  Jonah Lane            Severna Park                              17:35  5:40/M        
   74     70   1517  Jacob Hunter          Loudoun Valley                            17:35  5:40/M        
   75     71   1506  Chase Dawson          Loudoun Valley                            17:35  5:40/M        
   76     72     35  Henry Cohen           Albemarle                                 17:36  5:41/M        
   77     73    497  Ihab Benlamkaddem     Broad Run                                 17:38  5:41/M        
   78     74   2066  Jeremiah Melton       Our Lady of Good Counsel                  17:39  5:42/M        
   79     75    244  Alex Robey            Battlefield                               17:39  5:42/M        
   80     76    879  Carlos Mahuiztl       Falls Church                              17:39  5:42/M        
   81     77   2311  Kyle Doyle            Riverbend High School                     17:40  5:42/M        
   82     78   3086  Caleb Yonas           Thomas Edison                             17:41  5:42/M        
   83     79   2513  Spencer Davis         Severna Park                              17:41  5:42/M        
   84     80     51  Jonathan Muhler       Albemarle                                 17:42  5:43/M        
   85     81    138  Chad Foltz *          Atlee                                     17:42  5:43/M        
   86     82   3670  Bradley Arbaugh       Westminster High School                   17:43  5:43/M        
   87     83   2571  Thomas Powars         Sherando                                  17:43  5:43/M        
   88     84   3345  Brandon Niemann       W.T. Woodson                              17:46  5:44/M        
   89     85   3225  Ian Thornton          Tuscarora High School (Va)                17:48  5:45/M        
   90     86   1518  Noah Hunter           Loudoun Valley                            17:48  5:45/M        
   91     87   3785  Aedan Pettit          Woodgrove                                 17:49  5:45/M        
   92     88   1233  Max Lindquist         James Wood High School                    17:49  5:45/M        
   93     89    732  Jacob Spera           Century High School                       17:49  5:45/M        
   94     90   3515  Daniel Singer         Walter Johnson High School                17:50  5:45/M        
   95     91   3681  Sam DiPietro          Westminster High School                   17:50  5:45/M        
   96     92   3784  Brett Peterson        Woodgrove                                 17:50  5:45/M        
   97     93   3567  James Gusmer          Washington-Lee High School                17:51  5:45/M        
   98     94   3355  Noah Winthrop         W.T. Woodson                              17:51  5:45/M        
   99     95   3129  Eli Lifland           Thomas Jefferson S&T                      17:51  5:45/M        
  100     96    808  Jack Young            Cox                                       17:51  5:45/M        
  101  (< 5)   3729  Kyle Misencik         Woodbridge                                17:52  5:46/M        
  102     97   2712  John LeBerre          South Lakes                               17:52  5:46/M        
  103     98   1369  Devyn Heron           Kettle Run                                17:52  5:46/M        
  104     99    600  Paul Slotwinski       Catoctin High School                      17:53  5:46/M        
  105    100    240  Brandon Morrell       Battlefield                               17:54  5:46/M        
  106    101   1183  Natnael Asmelash      J.E.B. Stuart                             17:54  5:46/M        
  107    102   1970  Jake Hooper           Oakdale                                   17:55  5:47/M        
  108    103   3263  Nicholas Danner       Urbana High School                        17:55  5:47/M        
  109    104    639  Matthew Chorney       Centreville                               17:55  5:47/M        
  110    105    920  Noah Howell           Freedom                                   17:57  5:47/M        
  111    106   3773  William Fincher       Woodgrove                                 17:57  5:47/M        
  112    107   1222  Jacksen Costa         James Wood High School                    17:57  5:47/M        
  113    108   2038  Alfonso Torres        Osbourn Park                              17:58  5:48/M        
  114    109   2525  Hugh O'Connor         Severna Park                              17:58  5:48/M        
  115    110    802  Nick Elfelt           Cox                                       17:58  5:48/M        
  116    111   2577  Hayden Williams       Sherando                                  18:00  5:48/M        
  117    112   1100  Matthew Saltus        Hayfield Secondary School                 18:01  5:49/M        
  118    113   2444  Sean Megens           Rock Ridge High School                    18:01  5:49/M        
  119    114   3517  Patrick Winter        Walter Johnson High School                18:01  5:49/M        
  120    115   3078  Jack McManus          Thomas Edison                             18:01  5:49/M        
  121    116     46  Zach Mackenzie        Albemarle                                 18:01  5:49/M        
  122    117   2434  Harrison Autry        Rock Ridge High School                    18:03  5:49/M        
  123    118   1269  Dylan Stamper         Jefferson                                 18:04  5:50/M        
  124    119   2915  Curt Doescher         Stone Bridge                              18:04  5:50/M        
  125    120   1272  Mason Young           Jefferson                                 18:04  5:50/M        
  126    121   2568  James Kelly           Sherando                                  18:04  5:50/M        
  127    122    835  Harry Challis         Dominion                                  18:05  5:50/M        
  128    123   1599  Justus Morrett        Massaponax                                18:05  5:50/M        
  129    124   3070  Mario Henriques da SilThomas Edison                             18:06  5:50/M        
  130    125    406  Ben Hartings          Boonsboro High School                     18:06  5:50/M        
  131    126   1464  Nick Vaka             Loudoun County                            18:06  5:50/M        
  132    127    399  Michael Bair          Boonsboro High School                     18:07  5:51/M        
  133    128    360  Neil Lucas            Bishop O'Connell                          18:07  5:51/M        
  134    129   1054  Andrew Johnson        Greencastle-Antrim                        18:07  5:51/M        
  135    130   3229  Samuel Worley         Tuscarora High School (Va)                18:08  5:51/M        
  136    131   3274  Justin Le             Urbana High School                        18:09  5:51/M        
  137    132    916  Kiernan George        Freedom                                   18:10  5:52/M        
  138    133   2035  Nicholas Slater       Osbourn Park                              18:10  5:52/M        
  139    134   2319  Evan Leach            Riverbend High School                     18:10  5:52/M        
  140    135   2124  Edwin Carbajal        Potomac Senior High School                18:11  5:52/M        
  141    136   3574  Theo Nichols          Washington-Lee High School                18:12  5:52/M        
  142    137   3123  Alex Hoganson         Thomas Jefferson S&T                      18:12  5:52/M        
  143    138   1059  Daniel Salazar        Greencastle-Antrim                        18:12  5:52/M        
  144    139     39  Sam Forney            Albemarle                                 18:12  5:52/M        
  145    140   3220  Jarred Silverman      Tuscarora High School (Va)                18:13  5:53/M        
  146    141   3085  Theodore Wetzler      Thomas Edison                             18:13  5:53/M        
  147    142    658  Ryan Mcllwee          Centreville                               18:14  5:53/M        
  148    143    355  Alex Dudley           Bishop O'Connell                          18:14  5:53/M        
  149    144    348  Luke Brinkmann        Bishop O'Connell                          18:15  5:53/M        
  150    145   2982  Samuel Lally          T.C. Williams High School                 18:15  5:53/M        
  151    146    807  Ben Werve             Cox                                       18:16  5:54/M        
  152    147   3850  Ryan Lesmez           Yorktown                                  18:17  5:54/M        
  153    148   2325  Ryan Miller           Riverbend High School                     18:18  5:54/M        
  154    149   1097  Orran Mandt           Hayfield Secondary School                 18:19  5:55/M        
  155    150   2726  Owen Walker           South Lakes                               18:19  5:55/M        
  156    151   2924  Jack Lynch            Stone Bridge                              18:20  5:55/M        
  157  (< 5)   3715  Alazar Aklilu         Woodbridge                                18:20  5:55/M        
  158    152   1197  Matthew O'Cadiz       J.E.B. Stuart                             18:21  5:55/M        
  159  (< 5)   3728  Josef Millner         Woodbridge                                18:21  5:55/M        
  160    153   3427  Sebastian Nichols     Walt Whitman High School                  18:22  5:55/M        
  161    154     41  Ben Gersbach          Albemarle                                 18:24  5:56/M        
  162    155    460  Will Pompilio         Briar Woods                               18:24  5:56/M        
  163    156   3222  Miles Spence          Tuscarora High School (Va)                18:24  5:56/M        
  164    157   1010  Jackson Todd          Georgetown Day School                     18:25  5:56/M        
  165    158   1736  Heath Coty            Mount Tabor                               18:25  5:56/M        
  166    159   1462  Jack Staples          Loudoun County                            18:25  5:56/M        
  167    160   1442  Jesse Dineen          Loudoun County                            18:26  5:57/M        
  168    161   2838  Patrick McCormick     St. John's College High School            18:26  5:57/M        
  169    162    804  Nick Martin *         Cox                                       18:26  5:57/M        
  170    163   3585  Marco Viola           Washington-Lee High School                18:27  5:57/M        
  171    164   1145  Ari Dashmyagmar       Heritage                                  18:27  5:57/M        
  172    165    849  Daniel VanBelleghem   Dominion                                  18:28  5:57/M        
  173    166   1971  Evan Kowalk           Oakdale                                   18:29  5:58/M        
  174    167   1695  Tom Carty             Millbrook                                 18:29  5:58/M        
  175    168   3487  Saahr Edouard         Walter Johnson High School                18:29  5:58/M        
  176    169   2963  Grant Chamberlain     T.C. Williams High School                 18:29  5:58/M        
  177    170   3627  Mason Joiner          Westfield                                 18:30  5:58/M        
  178    171    648  Nathan Her            Centreville                               18:32  5:59/M        
  179    172    806  Reese Smith           Cox                                       18:32  5:59/M        
  180    173   2844  Reese Smith           St. John's College High School            18:33  5:59/M        
  181    174   1378  Alec Sekelsky         Kettle Run                                18:33  5:59/M        
  182    175    453  Andrew Crane          Briar Woods                               18:33  5:59/M        
  183    176   3579  Jon Siberstein        Washington-Lee High School                18:34  5:59/M        
  184    177    505  Brendan Gallagher     Broad Run                                 18:34  5:59/M        
  185    178    165  Nathan Welles         Atlee                                     18:34  5:59/M        
  186    179   1718  Justin Wiseman        Millbrook                                 18:34  5:59/M        
  187    180   1086  Kevin Fletcher        Hayfield Secondary School                 18:35  6:00/M        
  188    181   1552  Mario Sotelo          Manassas Park                             18:35  6:00/M        
  189    182   1270  Ethan Stead           Jefferson                                 18:35  6:00/M        
  190    183   3414  Joshua Engels         Walt Whitman High School                  18:36  6:00/M        
  191    184   3509  Shashank Narayan      Walter Johnson High School                18:36  6:00/M        
  192    185   1975  Matthew Schaefer      Oakdale                                   18:36  6:00/M        
  193    186   2031  Kenneth Petscavage    Osbourn Park                              18:36  6:00/M        
  194    187   2705  Mitchell Drier        South Lakes                               18:37  6:00/M        
  195    188    219  Daniel Christopher    Battlefield                               18:37  6:00/M        
  196    189   1968  Mark Fachler          Oakdale                                   18:37  6:00/M        
  197    190   2938  Keondre Willoughby    Stone Bridge                              18:38  6:01/M        
  198    191   1006  Josh Shelton          Georgetown Day School                     18:39  6:01/M        
  199    192   1966  Max Cantor            Oakdale                                   18:39  6:01/M        
  200    193   1002  Noah Kravitz          Georgetown Day School                     18:40  6:01/M        
  201    194   1639  Duncan Green          McLean                                    18:40  6:01/M        
  202    195    922  Sam Koltisko          Freedom                                   18:41  6:02/M        
  203    196   2452  Daniel Umana          Rock Ridge High School                    18:41  6:02/M        
  204    197    131  Josh Bowers           Atlee                                     18:41  6:02/M        
  205    198   2028  Gabriel Leggieri      Osbourn Park                              18:42  6:02/M        
  206    199   3794  Collin Shipp          Woodgrove                                 18:42  6:02/M        
  207    200    887  Kevin Warasilla       Falls Church                              18:43  6:02/M        
  208    201   2182  Nicholas Gonzalez-OrtePrincess Anne High School                 18:43  6:02/M        
  209    202    839  Agam Jain             Dominion                                  18:44  6:03/M        
  210    203   1102  Craig Schichtel       Hayfield Secondary School                 18:45  6:03/M        
  211    204   1271  Nick Witehair         Jefferson                                 18:45  6:03/M        
  212    205    885  Joshua Sims           Falls Church                              18:45  6:03/M        
  213    206     29  Jack Bailey           Albemarle                                 18:46  6:03/M        
  214    207   1366  Justyn Bush           Kettle Run                                18:47  6:04/M        
  215    208   3256  Julian Bandini        Urbana High School                        18:47  6:04/M        
  216    209   1656  Alex Weischedel       McLean                                    18:47  6:04/M        
  217    210    226  Jay Kennedy           Battlefield                               18:47  6:04/M        
  218    211   1454  Shane Osborne         Loudoun County                            18:48  6:04/M        
  219    212   2439  Clark Edwards         Rock Ridge High School                    18:48  6:04/M        
  220    213   3625  Ryan Heick            Westfield                                 18:48  6:04/M        
  221    214    524  Nathan Vigil          Broad Run                                 18:49  6:04/M        
  222    215   1459  Bryan Rombach         Loudoun County                            18:50  6:05/M        
  223    216   1311  Jared Blumen          John Champe High School                   18:51  6:05/M        
  224    217   2332  Luke Sidle            Riverbend High School                     18:51  6:05/M        
  225    218   3692  Bradley Moore         Westminster High School                   18:53  6:05/M        
  226    219   1371  Daniel LaFever        Kettle Run                                18:54  6:06/M        
  227    220   3348  Dakota Patterson      W.T. Woodson                              18:54  6:06/M        
  228    221   2565  Jacob Duncan          Sherando                                  18:55  6:06/M        
  229    222   3510  Kevin Oleary          Walter Johnson High School                18:55  6:06/M        
  230    223   3326  John Dobrydney        W.T. Woodson                              18:55  6:06/M        
  231    224    401  Ethan Connelly        Boonsboro High School                     18:56  6:06/M        
  232    225     42  Ayub Herman           Albemarle                                 18:56  6:06/M        
  233    226   1709  Kevin Kleinegger      Millbrook                                 18:56  6:06/M        
  234    227   1154  Owen Little           Heritage                                  18:56  6:06/M        
  235    228   1653  Jeremy Siegel         McLean                                    18:56  6:06/M        
  236    229   1226  Josh Dansie           James Wood High School                    18:57  6:07/M        
  237    230   1652  Jack Reed             McLean                                    18:57  6:07/M        
  238    231    842  Jason Kelly           Dominion                                  18:57  6:07/M        
  239    232   3583  Justin Szczerbinski   Washington-Lee High School                18:57  6:07/M        
  240    233    450  Jared Carey           Briar Woods                               18:58  6:07/M        
  241    234    515  Connor Melton         Broad Run                                 18:59  6:07/M        
  242    235   1230  Kevin Konyar          James Wood High School                    18:59  6:07/M        
  243    236   3678  Kyle Cotoia           Westminster High School                   18:59  6:07/M        
  244    237   2326  Skyler Moon           Riverbend High School                     19:00  6:08/M        
  245    238   3564  Thomas Dunlap         Washington-Lee High School                19:00  6:08/M        
  246    239   3500  Armaan Kolhi          Walter Johnson High School                19:01  6:08/M        
  247    240   3259  Kevin Cardenas        Urbana High School                        19:02  6:08/M        
  248    241    160  Spencer Ruby *        Atlee                                     19:02  6:08/M        
  249    242    717  Theo Johnson          Century High School                       19:02  6:08/M        
  250    243   2968  Eric Folkerts         T.C. Williams High School                 19:03  6:09/M        
  251    244    357  Michael Hails         Bishop O'Connell                          19:03  6:09/M        
  252    245   2330  Jake Phillips         Riverbend High School                     19:03  6:09/M        
  253    246   3268  Matthew Fairbanks     Urbana High School                        19:03  6:09/M        
  254    247   1544  Kevin Naddoni         Manassas Park                             19:05  6:09/M        
  255    248    539  Alec Moore            Brooke Point                              19:06  6:10/M        
  256    249   2312  Dillon Fields         Riverbend High School                     19:07  6:10/M        
  257    250   3675  Oliver Budd           Westminster High School                   19:07  6:10/M        
  258    251   1060  Billy Schemel         Greencastle-Antrim                        19:08  6:10/M        
  259    252   3632  William Mars          Westfield                                 19:08  6:10/M        
  260    253   3265  Anuk Dayaprema        Urbana High School                        19:08  6:10/M        
  261    254   1267  Asher Personett       Jefferson                                 19:08  6:10/M        
  262    255    129  Zach Berenson *       Atlee                                     19:09  6:11/M        
  263    256    660  Jack Moore            Centreville                               19:10  6:11/M        
  264    257   3630  Sam Lebahn            Westfield                                 19:10  6:11/M        
  265    258   1153  Derrick Lemmon        Heritage                                  19:10  6:11/M        
  266    259   2020  David Gutierrez       Osbourn Park                              19:10  6:11/M        
  267    260   1188  Garrison Grow         J.E.B. Stuart                             19:11  6:11/M        
  268    261   1259  Nico Feigo            Jefferson                                 19:11  6:11/M        
  269    262   2719  Peter Sepulveda       South Lakes                               19:11  6:11/M        
  270    263    884  Marcus Roussey        Falls Church                              19:11  6:11/M        
  271    264   1313  Justin Csehoski       John Champe High School                   19:11  6:11/M        
  272    265   1224  Joseph Costello       James Wood High School                    19:12  6:12/M        
  273    266    525  Ryan Voltz            Broad Run                                 19:12  6:12/M        
  274    267   1106  Seth Williams         Hayfield Secondary School                 19:13  6:12/M        
  275    268   1091  Austin Jones          Hayfield Secondary School                 19:14  6:12/M        
  276    269   1964  Evan Bourdeau         Oakdale                                   19:14  6:12/M        
  277    270   1148  Jacob Holton          Heritage                                  19:14  6:12/M        
  278    271    591  Andrew Douwes         Catoctin High School                      19:14  6:12/M        
  279    272   2836  Brandon Kinney        St. John's College High School            19:15  6:13/M        
  280    273    881  Daniel May            Falls Church                              19:15  6:13/M        
  281    274   3768  Aidan Bergel          Woodgrove                                 19:15  6:13/M        
  282    275    723  Justin Marlatt        Century High School                       19:15  6:13/M        
  283    276   2831  Arthur Fairclough     St. John's College High School            19:15  6:13/M        
  284    277   2401  Cameron Arthur        Robert E. Lee                             19:16  6:13/M        
  285    278    466  Chase Vestal          Briar Woods                               19:16  6:13/M        
  286    279    597  Jack Mccarthy         Catoctin High School                      19:16  6:13/M        
  287    280   1702  Gabriel Espinoza      Millbrook                                 19:16  6:13/M        
  288    281    910  Carter Beardsley      Freedom                                   19:17  6:13/M        
  289    282   1326  Jash Lal              John Champe High School                   19:18  6:14/M        
  290    283   3335  Joseph Kronlage       W.T. Woodson                              19:18  6:14/M        
  291    284   3629  Paul Kokulis          Westfield                                 19:18  6:14/M        
  292    285    850  Nicolas Vandenheede   Dominion                                  19:19  6:14/M        
  293    286    211  John Baker            Battlefield                               19:19  6:14/M        
  294    287   1225  Aaron Curd            James Wood High School                    19:19  6:14/M        
  295    288   1374  Max McManus           Kettle Run                                19:19  6:14/M        
  296  (< 5)   1780  Doug McCreight        Mount Vernon                              19:20  6:14/M        
  297    289   3864  Samuel Wall           Yorktown                                  19:20  6:14/M        
  298    290    420  Bryce Rogers          Boonsboro High School                     19:21  6:15/M        
  299    291    145  Casey Hall *          Atlee                                     19:23  6:15/M        
  300    292    909  Jackson Allen         Freedom                                   19:23  6:15/M        
  301    293   1963  Alex Bacon            Oakdale                                   19:25  6:16/M        
  302    294   1194  Antulio Martinez      J.E.B. Stuart                             19:26  6:16/M        
  303    295    410  Levi Mason            Boonsboro High School                     19:27  6:16/M        
  304  (< 5)   1787  Braden Walters        Mount Vernon                              19:27  6:16/M        
  305    296    984  Frankie Decola        Georgetown Day School                     19:28  6:17/M        
  306    297   1341  Tanner Walker         John Champe High School                   19:28  6:17/M        
  307    298   1237  Ethan Pierce          James Wood High School                    19:28  6:17/M        
  308    299    721  Nathan Lang           Century High School                       19:29  6:17/M        
  309    300    413  Donovan McClellan     Boonsboro High School                     19:29  6:17/M        
  310    301   3867  Alec Whoriskey        Yorktown                                  19:30  6:17/M        
  311    302   1315  Eric Fuller           John Champe High School                   19:32  6:18/M        
  312    303   3769  Jack Bowen            Woodgrove                                 19:33  6:18/M        
  313    304   3432  Aidan Pimentel        Walt Whitman High School                  19:34  6:19/M        
  314    305   1193  Sam Lavenson          J.E.B. Stuart                             19:35  6:19/M        
  315    306   2674  Remy Mezebish         South Carroll High School                 19:35  6:19/M        
  316    307   2661  Steven Duafala        South Carroll High School                 19:36  6:19/M        
  317    308   2681  Donald Shanabarger    South Carroll High School                 19:36  6:19/M        
  318    309   3614  Jake Abruzzo          Westfield                                 19:36  6:19/M        
  319  (< 5)    941  Andy Herrera          Gar-Field                                 19:37  6:20/M        
  320    310   1335  Grant Robinson        John Champe High School                   19:38  6:20/M        
  321    311   1636  Andrew Donelson       McLean                                    19:38  6:20/M        
  322    312   2126  Justin Free           Potomac Senior High School                19:41  6:21/M        
  323    313   2437  Jackson Campolattaro  Rock Ridge High School                    19:42  6:21/M        
  324    314   2407  Bret Lavilla          Robert E. Lee                             19:42  6:21/M        
  325    315   1094  Brandon Kremer        Hayfield Secondary School                 19:45  6:22/M        
  326    316   1325  Devyn Kreb            John Champe High School                   19:45  6:22/M        
  327    317   2717  Ashton Reinhold       South Lakes                               19:49  6:24/M        
  328    318   1704  Brad Hambrick         Millbrook                                 19:51  6:24/M        
  329    319    989  Levi Freedman         Georgetown Day School                     19:51  6:24/M        
  330    320   3859  Austin Stout          Yorktown                                  19:52  6:25/M        
  331    321    878  Douglas Lesage        Falls Church                              19:52  6:25/M        
  332    322   2846  Ryan Walsh            St. John's College High School            19:52  6:25/M        
  333    323   3633  Eli Mccleary          Westfield                                 19:53  6:25/M        
  334    324   2839  Riley Place           St. John's College High School            19:53  6:25/M        
  335    325   2431  Daniel Alex           Rock Ridge High School                    19:53  6:25/M        
  336    326    511  Matthew Kovalenko     Broad Run                                 19:53  6:25/M        
  337    327    718  Austin Johnston       Century High School                       19:54  6:25/M        
  338    328   2675  Evan Michaels         South Carroll High School                 19:54  6:25/M        
  339    329   2441  Nate Jones            Rock Ridge High School                    19:56  6:26/M        
  340    330    458  Cam McConagha         Briar Woods                               19:57  6:26/M        
  341    331   1199  Faraj Saud            J.E.B. Stuart                             19:58  6:26/M        
  342    332   1011  Erkin Verbeek         Georgetown Day School                     19:59  6:27/M        
  343    333   1192  Cody Kline            J.E.B. Stuart                             20:00  6:27/M        
  344    334    593  Keith Gasior          Catoctin High School                      20:01  6:27/M        
  345    335   1601  Cole Nelson           Massaponax                                20:01  6:27/M        
  346    336   2975  Konstantin Howard     T.C. Williams High School                 20:02  6:28/M        
  347    337    594  Edison Hatter         Catoctin High School                      20:06  6:29/M        
  348    338   1162  Ben Rouch             Heritage                                  20:07  6:29/M        
  349  (< 5)   1776  Hunter Fowlie         Mount Vernon                              20:08  6:30/M        
  350    339    713  Jacob Havins          Century High School                       20:08  6:30/M        
  351    340   2188  Aidan Pruiksma        Princess Anne High School                 20:11  6:31/M        
  352    341   2992  Kai Taylor-Deak       T.C. Williams High School                 20:12  6:31/M        
  353    342   1602  Spencer O'Neill       Massaponax                                20:13  6:31/M        
  354    343   2658  Jason Cave            South Carroll High School                 20:14  6:32/M        
  355  (< 5)    940  Omar Castro           Gar-Field                                 20:15  6:32/M        
  356    344   2125  Brendan Dunn          Potomac Senior High School                20:15  6:32/M        
  357    345   3421  Grant Joe             Walt Whitman High School                  20:17  6:33/M        
  358    346   3847  Andrew Hudspeth       Yorktown                                  20:19  6:33/M        
  359    347    540  David Munoz           Brooke Point                              20:19  6:33/M        
  360    348    595  Eamonn Law Knotts     Catoctin High School                      20:19  6:33/M        
  361    349   2683  Ryan Tunkel           South Carroll High School                 20:20  6:34/M        
  362    350   3441  Dalton Yu             Walt Whitman High School                  20:24  6:35/M        
  363    351   2976  Andrew Jones          T.C. Williams High School                 20:24  6:35/M        
  364    352   1160  Brady Price           Heritage                                  20:26  6:35/M        
  365    353    366  William Sullivan      Bishop O'Connell                          20:27  6:36/M        
  366    354   1603  Connor Pugh           Massaponax                                20:33  6:38/M        
  367    355    425  Jacob Zielinski       Boonsboro High School                     20:35  6:38/M        
  368    356    725  Sam Murril            Century High School                       20:36  6:39/M        
  369  (> 7)    455  Sam Krueger           Briar Woods                               20:36  6:39/M        
  370    357   3440  Sam Wasserman         Walt Whitman High School                  20:38  6:39/M        
  371    358   1606  Dalton Rowley         Massaponax                                20:38  6:39/M        
  372    359   1058  Luke Norris           Greencastle-Antrim                        20:38  6:39/M        
  373  (< 5)    936  Kyle Bassett          Gar-Field                                 20:39  6:40/M        
  374    360   1061  Spencer Swam          Greencastle-Antrim                        20:40  6:40/M        
  375    361   1062  Brock Widder          Greencastle-Antrim                        20:43  6:41/M        
  376    362    538  William Mends-cole    Brooke Point                              20:45  6:42/M        
  377    363   2127  Donnell Johns         Potomac Senior High School                20:46  6:42/M        
  378    364   1540  Kevin Escobar         Manassas Park                             20:52  6:44/M        
  379    365    598  Rj Mellor             Catoctin High School                      21:00  6:46/M        
  380    366   2181  Colin Barry           Princess Anne High School                 21:01  6:47/M        
  381    367    537  Jeremiah Haywood      Brooke Point                              21:02  6:47/M        
  382    368   1645  Tristan Liu           McLean                                    21:08  6:49/M        
  383    369    883  Damaso Reyes          Falls Church                              21:10  6:50/M        
  384    370   1604  Ryan Reeb             Massaponax                                21:12  6:50/M        
  385    371    542  Christian Perez       Brooke Point                              21:16  6:52/M        
  386    372   1543  Brian Lam             Manassas Park                             21:23  6:54/M        
  387    373   2186  Tyler Marx            Princess Anne High School                 21:34  6:57/M        
  388    374   2405  William Taylor        Robert E. Lee                             21:35  6:58/M        
  389    375   1055  Andrew Martin         Greencastle-Antrim                        21:37  6:58/M        
  390    376   3837  Jonathan Bohannon     Yorktown                                  21:39  6:59/M        
  391    377   2128  Armando Lahera        Potomac Senior High School                21:39  6:59/M        
  392    378   1597  Cameron Jent          Massaponax                                22:02  7:06/M        
  393    379   1548  Oscar Rivas           Manassas Park                             22:03  7:07/M        
  394  (< 5)    938  Danny Bonilla         Gar-Field                                 22:33  7:16/M        
  395    380   2410  Brian Hicks           Robert E. Lee                             22:52  7:23/M        
  396    381   1538  Josh Bradford         Manassas Park                             22:58  7:25/M        
  397    382   2408  Cole Riggins          Robert E. Lee                             23:32  7:35/M        
  398    383   1542  Abhishek Gupta        Manassas Park                             23:59  7:44/M        
  399  (< 5)   2763  Roman Clark           Southern High School                      25:47  8:19/M        
  400    384   2129  Yaman Shrestha        Potomac Senior High School                27:38  8:55/M        

Team Summary Report - Boys
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Mount Tabor                           140              12  20  29  38  41  46 158         
        Top  5 Times: 1:24:05

    2 Thomas Jefferson S&T                  143               7  14  30  44  48  95 137         
        Top  5 Times: 1:24:14

    3 Severna Park                          170               5  10  25  61  69  79 109         
        Top  5 Times: 1:24:32

    4 Loudoun Valley                        171               1  23  37  40  70  71  86         
        Top  5 Times: 1:23:38

    5 Our Lady of Good Counsel              208               3  36  42  53  74                 
        Top  5 Times: 1:25:13

    6 Stone Bridge                          221               4   9  39  50 119 151 190         
        Top  5 Times: 1:25:05

    7 Centreville                           308              11  16  35 104 142 171 256         
        Top  5 Times: 1:26:04

    8 Cox                                   371               2  17  96 110 146 162 172         
        Top  5 Times: 1:26:22

    9 Sherando                              400              21  64  83 111 121 221             
        Top  5 Times: 1:28:00

   10 Tuscarora High School (Va)            434              28  51  85 130 140 156             
        Top  5 Times: 1:28:25

   11 W.T. Woodson                          443              18  27  84  94 220 223 283         
        Top  5 Times: 1:28:02

   12 Battlefield                           487              59  65  75 100 188 210 286         
        Top  5 Times: 1:29:14

   12 Osbourn Park                          487              26  34 108 133 186 198 259         
        Top  5 Times: 1:28:35

   14 Thomas Edison                         507              49  78 115 124 141                 
        Top  5 Times: 1:29:20

   15 Freedom                               513              13  68 105 132 195 281 292         
        Top  5 Times: 1:28:51

   16 Woodgrove                             540              56  87  92 106 199 274 303         
        Top  5 Times: 1:29:48

   17 Albemarle                             561              72  80 116 139 154 206 225         
        Top  5 Times: 1:29:58

   18 Millbrook                             586               6   8 167 179 226 280 318         
        Top  5 Times: 1:28:35

   19 Walter Johnson High School            608              52  90 114 168 184 222 239         
        Top  5 Times: 1:30:20

   20 Washington-Lee High School            622              54  93 136 163 176 232 238         
        Top  5 Times: 1:30:28

   21 Briar Woods                           656              31  62 155 175 233 278 330         
        Top  5 Times: 1:30:24

   22 Bishop O'Connell                      674              15 128 143 144 244 353             
        Top  5 Times: 1:30:14

   22 Westminster High School               674              47  82  91 218 236 250             
        Top  5 Times: 1:30:43

   24 Jefferson                             684              60 118 120 182 204 254 261         
        Top  5 Times: 1:30:59

   25 Loudoun County                        713              57 126 159 160 211 215             
        Top  5 Times: 1:31:16

   26 Urbana High School                    727              45 103 131 208 240 246 253         
        Top  5 Times: 1:31:08

   27 Broad Run                             753              55  73 177 214 234 266 326         
        Top  5 Times: 1:31:27

   28 Atlee                                 755              58  81 178 197 241 255 291         
        Top  5 Times: 1:31:31

   29 Dominion                              786              66 122 165 202 231 285             
        Top  5 Times: 1:31:48

   30 Riverbend High School                 813              77 134 148 217 237 245 249         
        Top  5 Times: 1:32:00

   31 Oakdale                               834             102 166 185 189 192 269 293         
        Top  5 Times: 1:32:18

   32 Georgetown Day School                 861              24 157 191 193 296 319 332         
        Top  5 Times: 1:31:59

   33 Hayfield Secondary School             911             112 149 180 203 267 268 315         
        Top  5 Times: 1:32:54

   34 James Wood High School                924              88 107 229 235 265 287 298         
        Top  5 Times: 1:32:56

   35 McLean                                928              67 194 209 228 230 311 368         
        Top  5 Times: 1:32:55

   36 T.C. Williams High School             936              43 145 169 243 336 341 351         
        Top  5 Times: 1:33:04

   37 Rock Ridge High School                951             113 117 196 212 313 325 329         
        Top  5 Times: 1:33:17

   38 Princess Anne High School             958              19  32 201 340 366 373             
        Top  5 Times: 1:33:31

   39 Kettle Run                            986              98 174 207 219 288                 
        Top  5 Times: 1:33:27

   40 Walt Whitman High School             1007              22 153 183 304 345 350 357         
        Top  5 Times: 1:33:33

   41 South Lakes                          1013              97 150 187 262 317                 
        Top  5 Times: 1:33:49

   42 Falls Church                         1017              76 200 205 263 273 321 369         
        Top  5 Times: 1:33:35

   43 Boonsboro High School                1061             125 127 224 290 295 300 355         
        Top  5 Times: 1:33:59

   44 J.E.B. Stuart                        1112             101 152 260 294 305 331 333         
        Top  5 Times: 1:34:28

   45 Westfield                            1176             170 213 252 257 284 309 323         
        Top  5 Times: 1:34:56

   46 St. John's College High School       1204             161 173 272 276 322 324             
        Top  5 Times: 1:35:23

   47 Century High School                  1232              89 242 275 299 327 339 356         
        Top  5 Times: 1:35:32

   48 Greencastle-Antrim                   1237             129 138 251 359 360 361 375         
        Top  5 Times: 1:36:47

   49 Heritage                             1257             164 227 258 270 338 352             
        Top  5 Times: 1:35:56

   50 South Carroll High School            1282              33 306 307 308 328 343 349         
        Top  5 Times: 1:35:40

   51 Catoctin High School                 1320              99 271 279 334 337 348 365         
        Top  5 Times: 1:36:32

   52 John Champe High School              1361             216 264 282 297 302 310 316         
        Top  5 Times: 1:36:21

   53 Yorktown                             1403             147 289 301 320 346 376             
        Top  5 Times: 1:37:20

   54 Robert E. Lee                        1408              63 277 314 374 380 382             
        Top  5 Times: 1:40:57

   55 Massaponax                           1512             123 335 342 354 358 370 378         
        Top  5 Times: 1:39:32

   56 Potomac Senior High School           1531             135 312 344 363 377 384             
        Top  5 Times: 1:40:35

   57 Manassas Park                        1543             181 247 364 372 379 381 383         
        Top  5 Times: 1:42:00

   58 Brooke Point                         1695             248 347 362 367 371                 
        Top  5 Times: 1:42:31

 Inc. Gar-Field                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Vernon                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northwood High School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rappahannock County                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Richard Montgomery High School       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Southern High School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Potomac School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodbridge                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Boys

Mount Tabor    Finish Position -     1

  Team Score (places): 140  Team Score (times):      1:24:05   Average Time: 16:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1755  Cameron Ponder                 12           12          16:23        16:23        0:00
    2   1756  Nelson Russ                    20           32          16:37        33:01        0:14
    3   1741  Ian Foley                      29           61          16:53        49:54        0:30
    4   1745  Kenny Kneisel                  38           99          17:04      1:06:58        0:40
    5   1752  Charles Pace                   41          140          17:06      1:24:05        0:43

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -     2

  Team Score (places): 143  Team Score (times):      1:24:14   Average Time: 16:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3141  Saurav Velleleth                7            7          16:17        16:17        0:00
    2   3119  Nate Foss                      14           21          16:30        32:48        0:13
    3   3134  Nathan Riopelle                30           51          16:54        49:42        0:36
    4   3114  William Baxley                 44           95          17:14      1:06:56        0:56
    5   3127  Dylan Klapper                  48          143          17:17      1:24:14        0:59

Severna Park    Finish Position -     3

  Team Score (places): 170  Team Score (times):      1:24:32   Average Time: 16:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2532  Joshua Tucker                   5            5          16:15        16:15        0:00
    2   2517  Andrew Forsyth                 10           15          16:21        32:36        0:05
    3   2518  Kasey Gelfand                  25           40          16:49        49:25        0:34
    4   2509  Matt Cambon                    61          101          17:30      1:06:56        1:15
    5   2522  Jonah Lane                     69          170          17:35      1:24:32        1:20

Loudoun Valley    Finish Position -     4

  Team Score (places): 171  Team Score (times):      1:23:38   Average Time: 16:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1516  Andrew Hunter                   1            1          15:12        15:12        0:00
    2   1526  Will Smagh                     23           24          16:42        31:55        1:30
    3   1498  Colton Bogucki                 37           61          17:02        48:57        1:50
    4   1522  Nick Mercuro                   40          101          17:05      1:06:03        1:53
    5   1517  Jacob Hunter                   70          171          17:35      1:23:38        2:23

Our Lady of Good Counsel    Finish Position -     5

  Team Score (places): 208  Team Score (times):      1:25:13   Average Time: 17:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2074  Jack Wavering                   3            3          15:59        15:59        0:00
    2   2064  Matt Lopez                     36           39          17:00        32:59        1:00
    3   2073  Jimmy Vazzana                  42           81          17:10        50:10        1:11
    4   2055  George Drewyer                 53          134          17:23      1:07:34        1:24
    5   2066  Jeremiah Melton                74          208          17:39      1:25:13        1:40

Stone Bridge    Finish Position -     6

  Team Score (places): 221  Team Score (times):      1:25:05   Average Time: 17:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2929  Jackson Morton                  4            4          16:14        16:14        0:00
    2   2926  Andrew Matson                   9           13          16:19        32:34        0:04
    3   2936  Joe Valle                      39           52          17:04        49:38        0:49
    4   2933  Matthew Sapsara                50          102          17:22      1:07:01        1:07
    5   2915  Curt Doescher                 119          221          18:04      1:25:05        1:49

Centreville    Finish Position -     7

  Team Score (places): 308  Team Score (times):      1:26:04   Average Time: 17:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    650  Dan Horoho                     11           11          16:21        16:21        0:00
    2    636  Brent Bailey                   16           27          16:34        32:56        0:12
    3    646  Ryan French                    35           62          16:58        49:54        0:36
    4    639  Matthew Chorney               104          166          17:55      1:07:50        1:33
    5    658  Ryan Mcllwee                  142          308          18:14      1:26:04        1:52

Cox    Finish Position -     8

  Team Score (places): 371  Team Score (times):      1:26:22   Average Time: 17:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    803  Jonathan Lomogda                2            2          15:38        15:38        0:00
    2    805  David Scherrer                 17           19          16:37        32:15        0:58
    3    808  Jack Young                     96          115          17:51        50:07        2:13
    4    802  Nick Elfelt                   110          225          17:58      1:08:06        2:20
    5    807  Ben Werve                     146          371          18:16      1:26:22        2:37

Sherando    Finish Position -     9

  Team Score (places): 400  Team Score (times):      1:28:00   Average Time: 17:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2576  Trevor Whiteside               21           21          16:39        16:39        0:00
    2   2573  Thomas Shea                    64           85          17:31        34:11        0:51
    3   2571  Thomas Powars                  83          168          17:43        51:55        1:04
    4   2577  Hayden Williams               111          279          18:00      1:09:55        1:21
    5   2568  James Kelly                   121          400          18:04      1:28:00        1:24

Tuscarora High School (Va)    Finish Position -    10

  Team Score (places): 434  Team Score (times):      1:28:25   Average Time: 17:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3209  Derek Johnson                  28           28          16:53        16:53        0:00
    2   3206  John Heberle                   51           79          17:22        34:15        0:29
    3   3225  Ian Thornton                   85          164          17:48        52:03        0:55
    4   3229  Samuel Worley                 130          294          18:08      1:10:12        1:15
    5   3220  Jarred Silverman              140          434          18:13      1:28:25        1:20

W.T. Woodson    Finish Position -    11

  Team Score (places): 443  Team Score (times):      1:28:02   Average Time: 17:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3342  Robert Lockwood                18           18          16:37        16:37        0:00
    2   3325  Jackson Betts                  27           45          16:52        33:29        0:15
    3   3345  Brandon Niemann                84          129          17:46        51:16        1:09
    4   3355  Noah Winthrop                  94          223          17:51      1:09:07        1:14
    5   3348  Dakota Patterson              220          443          18:54      1:28:02        2:17

Battlefield    Finish Position -    12

  Team Score (places): 487  Team Score (times):      1:29:14   Average Time: 17:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    246  Jonathan Robson                59           59          17:29        17:29        0:00
    2    245  Sean Robey                     65          124          17:33        35:02        0:03
    3    244  Alex Robey                     75          199          17:39        52:42        0:09
    4    240  Brandon Morrell               100          299          17:54      1:10:36        0:24
    5    219  Daniel Christopher            188          487          18:37      1:29:14        1:07

Osbourn Park    Finish Position -    12

  Team Score (places): 487  Team Score (times):      1:28:35   Average Time: 17:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2014  Bryce Catlett                  26           26          16:52        16:52        0:00
    2   2030  Bryce Ott                      34           60          16:57        33:50        0:05
    3   2038  Alfonso Torres                108          168          17:58        51:48        1:05
    4   2035  Nicholas Slater               133          301          18:10      1:09:58        1:18
    5   2031  Kenneth Petscavage            186          487          18:36      1:28:35        1:44

Thomas Edison    Finish Position -    14

  Team Score (places): 507  Team Score (times):      1:29:20   Average Time: 17:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3079  Yared Mekonnen                 49           49          17:17        17:17        0:00
    2   3086  Caleb Yonas                    78          127          17:41        34:59        0:23
    3   3078  Jack McManus                  115          242          18:01        53:00        0:44
    4   3070  Mario Henriques da Silv       124          366          18:06      1:11:06        0:48
    5   3085  Theodore Wetzler              141          507          18:13      1:29:20        0:55

Freedom    Finish Position -    15

  Team Score (places): 513  Team Score (times):      1:28:51   Average Time: 17:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    927  Brandon Wells                  13           13          16:28        16:28        0:00
    2    928  Connor Wells                   68           81          17:34        34:02        1:06
    3    920  Noah Howell                   105          186          17:57        51:59        1:29
    4    916  Kiernan George                132          318          18:10      1:10:10        1:42
    5    922  Sam Koltisko                  195          513          18:41      1:28:51        2:13

Woodgrove    Finish Position -    16

  Team Score (places): 540  Team Score (times):      1:29:48   Average Time: 17:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3774  Devin Geier                    56           56          17:27        17:27        0:00
    2   3785  Aedan Pettit                   87          143          17:49        35:17        0:21
    3   3784  Brett Peterson                 92          235          17:50        53:07        0:22
    4   3773  William Fincher               106          341          17:57      1:11:05        0:29
    5   3794  Collin Shipp                  199          540          18:42      1:29:48        1:14

Albemarle    Finish Position -    17

  Team Score (places): 561  Team Score (times):      1:29:58   Average Time: 17:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     35  Henry Cohen                    72           72          17:36        17:36        0:00
    2     51  Jonathan Muhler                80          152          17:42        35:19        0:06
    3     46  Zach Mackenzie                116          268          18:01        53:20        0:25
    4     39  Sam Forney                    139          407          18:12      1:11:33        0:36
    5     41  Ben Gersbach                  154          561          18:24      1:29:58        0:48

Millbrook    Finish Position -    18

  Team Score (places): 586  Team Score (times):      1:28:35   Average Time: 17:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1697  Tyler Cox-Philyaw               6            6          16:17        16:17        0:00
    2   1713  Alec Schrank                    8           14          16:17        32:35        0:00
    3   1695  Tom Carty                     167          181          18:29        51:04        2:11
    4   1718  Justin Wiseman                179          360          18:34      1:09:38        2:17
    5   1709  Kevin Kleinegger              226          586          18:56      1:28:35        2:39

Walter Johnson High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 608  Team Score (times):      1:30:20   Average Time: 18:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3505  Carter May                     52           52          17:22        17:22        0:00
    2   3515  Daniel Singer                  90          142          17:50        35:13        0:27
    3   3517  Patrick Winter                114          256          18:01        53:15        0:39
    4   3487  Saahr Edouard                 168          424          18:29      1:11:44        1:06
    5   3509  Shashank Narayan              184          608          18:36      1:30:20        1:13

Washington-Lee High School    Finish Position -    20

  Team Score (places): 622  Team Score (times):      1:30:28   Average Time: 18:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3571  Jonny Jackson                  54           54          17:24        17:24        0:00
    2   3567  James Gusmer                   93          147          17:51        35:15        0:26
    3   3574  Theo Nichols                  136          283          18:12        53:27        0:48
    4   3585  Marco Viola                   163          446          18:27      1:11:54        1:02
    5   3579  Jon Siberstein                176          622          18:34      1:30:28        1:10

Briar Woods    Finish Position -    21

  Team Score (places): 656  Team Score (times):      1:30:24   Average Time: 18:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    449  Mason Bragg                    31           31          16:56        16:56        0:00
    2    454  Brandon Dimitri                62           93          17:31        34:27        0:34
    3    460  Will Pompilio                 155          248          18:24        52:51        1:28
    4    453  Andrew Crane                  175          423          18:33      1:11:25        1:37
    5    450  Jared Carey                   233          656          18:58      1:30:24        2:02

Bishop O'Connell    Finish Position -    22

  Team Score (places): 674  Team Score (times):      1:30:14   Average Time: 18:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    352  Kevin Dannaher                 15           15          16:34        16:34        0:00
    2    360  Neil Lucas                    128          143          18:07        34:41        1:33
    3    355  Alex Dudley                   143          286          18:14        52:56        1:40
    4    348  Luke Brinkmann                144          430          18:15      1:11:11        1:40
    5    357  Michael Hails                 244          674          19:03      1:30:14        2:28

Westminster High School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 674  Team Score (times):      1:30:43   Average Time: 18:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3671  Brandon Arbaugh                47           47          17:16        17:16        0:00
    2   3670  Bradley Arbaugh                82          129          17:43        35:00        0:26
    3   3681  Sam DiPietro                   91          220          17:50        52:50        0:34
    4   3692  Bradley Moore                 218          438          18:53      1:11:43        1:36
    5   3678  Kyle Cotoia                   236          674          18:59      1:30:43        1:43

Jefferson    Finish Position -    24

  Team Score (places): 684  Team Score (times):      1:30:59   Average Time: 18:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1261  Colin Hayes                    60           60          17:30        17:30        0:00
    2   1269  Dylan Stamper                 118          178          18:04        35:34        0:33
    3   1272  Mason Young                   120          298          18:04        53:38        0:33
    4   1270  Ethan Stead                   182          480          18:35      1:12:14        1:04
    5   1271  Nick Witehair                 204          684          18:45      1:30:59        1:14

Loudoun County    Finish Position -    25

  Team Score (places): 713  Team Score (times):      1:31:16   Average Time: 18:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1444  Daniel Eisert                  57           57          17:29        17:29        0:00
    2   1464  Nick Vaka                     126          183          18:06        35:35        0:37
    3   1462  Jack Staples                  159          342          18:25        54:01        0:56
    4   1442  Jesse Dineen                  160          502          18:26      1:12:28        0:56
    5   1454  Shane Osborne                 211          713          18:48      1:31:16        1:18

Urbana High School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 727  Team Score (times):      1:31:08   Average Time: 18:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3286  Garrett Santis                 45           45          17:14        17:14        0:00
    2   3263  Nicholas Danner               103          148          17:55        35:09        0:40
    3   3274  Justin Le                     131          279          18:09        53:18        0:54
    4   3256  Julian Bandini                208          487          18:47      1:12:06        1:32
    5   3259  Kevin Cardenas                240          727          19:02      1:31:08        1:48

Broad Run    Finish Position -    27

  Team Score (places): 753  Team Score (times):      1:31:27   Average Time: 18:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    514  Daniel Marks                   55           55          17:25        17:25        0:00
    2    497  Ihab Benlamkaddem              73          128          17:38        35:04        0:13
    3    505  Brendan Gallagher             177          305          18:34        53:38        1:08
    4    524  Nathan Vigil                  214          519          18:49      1:12:28        1:23
    5    515  Connor Melton                 234          753          18:59      1:31:27        1:34

Atlee    Finish Position -    28

  Team Score (places): 755  Team Score (times):      1:31:31   Average Time: 18:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    155  Connor Moses *                 58           58          17:29        17:29        0:00
    2    138  Chad Foltz *                   81          139          17:42        35:12        0:13
    3    165  Nathan Welles                 178          317          18:34        53:46        1:04
    4    131  Josh Bowers                   197          514          18:41      1:12:28        1:12
    5    160  Spencer Ruby *                241          755          19:02      1:31:31        1:33

Dominion    Finish Position -    29

  Team Score (places): 786  Team Score (times):      1:31:48   Average Time: 18:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    844  Calvin Miller                  66           66          17:33        17:33        0:00
    2    835  Harry Challis                 122          188          18:05        35:38        0:31
    3    849  Daniel VanBelleghem           165          353          18:28        54:06        0:54
    4    839  Agam Jain                     202          555          18:44      1:12:51        1:10
    5    842  Jason Kelly                   231          786          18:57      1:31:48        1:23

Riverbend High School    Finish Position -    30

  Team Score (places): 813  Team Score (times):      1:32:00   Average Time: 18:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2311  Kyle Doyle                     77           77          17:40        17:40        0:00
    2   2319  Evan Leach                    134          211          18:10        35:51        0:30
    3   2325  Ryan Miller                   148          359          18:18        54:09        0:37
    4   2332  Luke Sidle                    217          576          18:51      1:13:00        1:11
    5   2326  Skyler Moon                   237          813          19:00      1:32:00        1:19

Oakdale    Finish Position -    31

  Team Score (places): 834  Team Score (times):      1:32:18   Average Time: 18:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1970  Jake Hooper                   102          102          17:55        17:55        0:00
    2   1971  Evan Kowalk                   166          268          18:29        36:24        0:33
    3   1975  Matthew Schaefer              185          453          18:36        55:00        0:41
    4   1968  Mark Fachler                  189          642          18:37      1:13:38        0:42
    5   1966  Max Cantor                    192          834          18:39      1:32:18        0:44

Georgetown Day School    Finish Position -    32

  Team Score (places): 861  Team Score (times):      1:31:59   Average Time: 18:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    983  Tristan Colaizzi               24           24          16:46        16:46        0:00
    2   1010  Jackson Todd                  157          181          18:25        35:11        1:39
    3   1006  Josh Shelton                  191          372          18:39        53:50        1:52
    4   1002  Noah Kravitz                  193          565          18:40      1:12:31        1:54
    5    984  Frankie Decola                296          861          19:28      1:31:59        2:42

Hayfield Secondary School    Finish Position -    33

  Team Score (places): 911  Team Score (times):      1:32:54   Average Time: 18:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1100  Matthew Saltus                112          112          18:01        18:01        0:00
    2   1097  Orran Mandt                   149          261          18:19        36:20        0:17
    3   1086  Kevin Fletcher                180          441          18:35        54:56        0:33
    4   1102  Craig Schichtel               203          644          18:45      1:13:41        0:43
    5   1106  Seth Williams                 267          911          19:13      1:32:54        1:11

James Wood High School    Finish Position -    34

  Team Score (places): 924  Team Score (times):      1:32:56   Average Time: 18:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1233  Max Lindquist                  88           88          17:49        17:49        0:00
    2   1222  Jacksen Costa                 107          195          17:57        35:47        0:08
    3   1226  Josh Dansie                   229          424          18:57        54:44        1:07
    4   1230  Kevin Konyar                  235          659          18:59      1:13:44        1:09
    5   1224  Joseph Costello               265          924          19:12      1:32:56        1:22

McLean    Finish Position -    35

  Team Score (places): 928  Team Score (times):      1:32:55   Average Time: 18:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1651  Alex Pierce                    67           67          17:33        17:33        0:00
    2   1639  Duncan Green                  194          261          18:40        36:14        1:06
    3   1656  Alex Weischedel               209          470          18:47        55:01        1:13
    4   1653  Jeremy Siegel                 228          698          18:56      1:13:58        1:23
    5   1652  Jack Reed                     230          928          18:57      1:32:55        1:23

T.C. Williams High School    Finish Position -    36

  Team Score (places): 936  Team Score (times):      1:33:04   Average Time: 18:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2973  Alex Heimberg                  43           43          17:13        17:13        0:00
    2   2982  Samuel Lally                  145          188          18:15        35:28        1:01
    3   2963  Grant Chamberlain             169          357          18:29        53:58        1:16
    4   2968  Eric Folkerts                 243          600          19:03      1:13:01        1:49
    5   2975  Konstantin Howard             336          936          20:02      1:33:04        2:48

Rock Ridge High School    Finish Position -    37

  Team Score (places): 951  Team Score (times):      1:33:17   Average Time: 18:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2444  Sean Megens                   113          113          18:01        18:01        0:00
    2   2434  Harrison Autry                117          230          18:03        36:05        0:01
    3   2452  Daniel Umana                  196          426          18:41        54:46        0:39
    4   2439  Clark Edwards                 212          638          18:48      1:13:35        0:46
    5   2437  Jackson Campolattaro          313          951          19:42      1:33:17        1:40

Princess Anne High School    Finish Position -    38

  Team Score (places): 958  Team Score (times):      1:33:31   Average Time: 18:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2184  Harrison Martingayle           19           19          16:37        16:37        0:00
    2   2189  Joshua Spare                   32           51          16:57        33:34        0:19
    3   2182  Nicholas Gonzalez-Orteg       201          252          18:43        52:18        2:06
    4   2188  Aidan Pruiksma                340          592          20:11      1:12:29        3:34
    5   2181  Colin Barry                   366          958          21:01      1:33:31        4:24

Kettle Run    Finish Position -    39

  Team Score (places): 986  Team Score (times):      1:33:27   Average Time: 18:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1369  Devyn Heron                    98           98          17:52        17:52        0:00
    2   1378  Alec Sekelsky                 174          272          18:33        36:26        0:40
    3   1366  Justyn Bush                   207          479          18:47        55:13        0:54
    4   1371  Daniel LaFever                219          698          18:54      1:14:08        1:01
    5   1374  Max McManus                   288          986          19:19      1:33:27        1:27

Walt Whitman High School    Finish Position -    40

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:33:33   Average Time: 18:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3416  Ben Gersch                     22           22          16:42        16:42        0:00
    2   3427  Sebastian Nichols             153          175          18:22        35:05        1:40
    3   3414  Joshua Engels                 183          358          18:36        53:41        1:53
    4   3432  Aidan Pimentel                304          662          19:34      1:13:16        2:52
    5   3421  Grant Joe                     345         1007          20:17      1:33:33        3:35

South Lakes    Finish Position -    41

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:33:49   Average Time: 18:45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2712  John LeBerre                   97           97          17:52        17:52        0:00
    2   2726  Owen Walker                   150          247          18:19        36:11        0:27
    3   2705  Mitchell Drier                187          434          18:37        54:48        0:44
    4   2719  Peter Sepulveda               262          696          19:11      1:13:59        1:19
    5   2717  Ashton Reinhold               317         1013          19:49      1:33:49        1:57

Falls Church    Finish Position -    42

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:33:35   Average Time: 18:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    879  Carlos Mahuiztl                76           76          17:39        17:39        0:00
    2    887  Kevin Warasilla               200          276          18:43        36:22        1:03
    3    885  Joshua Sims                   205          481          18:45        55:08        1:05
    4    884  Marcus Roussey                263          744          19:11      1:14:20        1:31
    5    881  Daniel May                    273         1017          19:15      1:33:35        1:35

Boonsboro High School    Finish Position -    43

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:33:59   Average Time: 18:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    406  Ben Hartings                  125          125          18:06        18:06        0:00
    2    399  Michael Bair                  127          252          18:07        36:13        0:00
    3    401  Ethan Connelly                224          476          18:56        55:10        0:49
    4    420  Bryce Rogers                  290          766          19:21      1:14:31        1:15
    5    410  Levi Mason                    295         1061          19:27      1:33:59        1:20

J.E.B. Stuart    Finish Position -    44

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:34:28   Average Time: 18:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1183  Natnael Asmelash              101          101          17:54        17:54        0:00
    2   1197  Matthew O'Cadiz               152          253          18:21        36:16        0:26
    3   1188  Garrison Grow                 260          513          19:11        55:27        1:16
    4   1194  Antulio Martinez              294          807          19:26      1:14:53        1:31
    5   1193  Sam Lavenson                  305         1112          19:35      1:34:28        1:40

Westfield    Finish Position -    45

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:34:56   Average Time: 18:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3627  Mason Joiner                  170          170          18:30        18:30        0:00
    2   3625  Ryan Heick                    213          383          18:48        37:19        0:17
    3   3632  William Mars                  252          635          19:08        56:27        0:37
    4   3630  Sam Lebahn                    257          892          19:10      1:15:38        0:39
    5   3629  Paul Kokulis                  284         1176          19:18      1:34:56        0:47

St. John's College High School    Finish Position -    46

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:35:23   Average Time: 19:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2838  Patrick McCormick             161          161          18:26        18:26        0:00
    2   2844  Reese Smith                   173          334          18:33        36:59        0:06
    3   2836  Brandon Kinney                272          606          19:15        56:14        0:48
    4   2831  Arthur Fairclough             276          882          19:15      1:15:30        0:49
    5   2846  Ryan Walsh                    322         1204          19:52      1:35:23        1:26

Century High School    Finish Position -    47

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:35:32   Average Time: 19:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    732  Jacob Spera                    89           89          17:49        17:49        0:00
    2    717  Theo Johnson                  242          331          19:02        36:52        1:13
    3    723  Justin Marlatt                275          606          19:15        56:08        1:25
    4    721  Nathan Lang                   299          905          19:29      1:15:37        1:39
    5    718  Austin Johnston               327         1232          19:54      1:35:32        2:05

Greencastle-Antrim    Finish Position -    48

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:36:47   Average Time: 19:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1054  Andrew Johnson                129          129          18:07        18:07        0:00
    2   1059  Daniel Salazar                138          267          18:12        36:20        0:05
    3   1060  Billy Schemel                 251          518          19:08        55:28        1:00
    4   1058  Luke Norris                   359          877          20:38      1:16:06        2:30
    5   1061  Spencer Swam                  360         1237          20:40      1:36:47        2:33

Heritage    Finish Position -    49

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:35:56   Average Time: 19:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1145  Ari Dashmyagmar               164          164          18:27        18:27        0:00
    2   1154  Owen Little                   227          391          18:56        37:24        0:29
    3   1153  Derrick Lemmon                258          649          19:10        56:34        0:43
    4   1148  Jacob Holton                  270          919          19:14      1:15:49        0:47
    5   1162  Ben Rouch                     338         1257          20:07      1:35:56        1:39

South Carroll High School    Finish Position -    50

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:35:40   Average Time: 19:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2657  Brian Cave                     33           33          16:57        16:57        0:00
    2   2674  Remy Mezebish                 306          339          19:35        36:33        2:38
    3   2661  Steven Duafala                307          646          19:36        56:09        2:39
    4   2681  Donald Shanabarger            308          954          19:36      1:15:45        2:39
    5   2675  Evan Michaels                 328         1282          19:54      1:35:40        2:57

Catoctin High School    Finish Position -    51

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:36:32   Average Time: 19:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    600  Paul Slotwinski                99           99          17:53        17:53        0:00
    2    591  Andrew Douwes                 271          370          19:14        37:08        1:21
    3    597  Jack Mccarthy                 279          649          19:16        56:24        1:23
    4    593  Keith Gasior                  334          983          20:01      1:16:26        2:08
    5    594  Edison Hatter                 337         1320          20:06      1:36:32        2:12

John Champe High School    Finish Position -    52

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:36:21   Average Time: 19:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1311  Jared Blumen                  216          216          18:51        18:51        0:00
    2   1313  Justin Csehoski               264          480          19:11        38:02        0:20
    3   1326  Jash Lal                      282          762          19:18        57:20        0:27
    4   1341  Tanner Walker                 297         1059          19:28      1:16:49        0:37
    5   1315  Eric Fuller                   302         1361          19:32      1:36:21        0:40

Yorktown    Finish Position -    53

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:37:20   Average Time: 19:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3850  Ryan Lesmez                   147          147          18:17        18:17        0:00
    2   3864  Samuel Wall                   289          436          19:20        37:38        1:03
    3   3867  Alec Whoriskey                301          737          19:30        57:08        1:12
    4   3859  Austin Stout                  320         1057          19:52      1:17:01        1:34
    5   3847  Andrew Hudspeth               346         1403          20:19      1:37:20        2:01

Robert E. Lee    Finish Position -    54

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:40:57   Average Time: 20:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2403  William Escobar                63           63          17:31        17:31        0:00
    2   2401  Cameron Arthur                277          340          19:16        36:47        1:44
    3   2407  Bret Lavilla                  314          654          19:42        56:30        2:10
    4   2405  William Taylor                374         1028          21:35      1:18:05        4:03
    5   2410  Brian Hicks                   380         1408          22:52      1:40:57        5:20

Massaponax    Finish Position -    55

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:39:32   Average Time: 19:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1599  Justus Morrett                123          123          18:05        18:05        0:00
    2   1601  Cole Nelson                   335          458          20:01        38:07        1:55
    3   1602  Spencer O'Neill               342          800          20:13        58:20        2:07
    4   1603  Connor Pugh                   354         1154          20:33      1:18:54        2:27
    5   1606  Dalton Rowley                 358         1512          20:38      1:39:32        2:32

Potomac Senior High School    Finish Position -    56

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:40:35   Average Time: 20:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2124  Edwin Carbajal                135          135          18:11        18:11        0:00
    2   2126  Justin Free                   312          447          19:41        37:53        1:29
    3   2125  Brendan Dunn                  344          791          20:15        58:09        2:04
    4   2127  Donnell Johns                 363         1154          20:46      1:18:55        2:35
    5   2128  Armando Lahera                377         1531          21:39      1:40:35        3:27

Manassas Park    Finish Position -    57

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:42:00   Average Time: 20:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1552  Mario Sotelo                  181          181          18:35        18:35        0:00
    2   1544  Kevin Naddoni                 247          428          19:05        37:40        0:30
    3   1540  Kevin Escobar                 364          792          20:52        58:33        2:17
    4   1543  Brian Lam                     372         1164          21:23      1:19:56        2:48
    5   1548  Oscar Rivas                   379         1543          22:03      1:42:00        3:28

Brooke Point    Finish Position -    58

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:42:31   Average Time: 20:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    539  Alec Moore                    248          248          19:06        19:06        0:00
    2    540  David Munoz                   347          595          20:19        39:26        1:12
    3    538  William Mends-cole            362          957          20:45      1:00:11        1:38
    4    537  Jeremiah Haywood              367         1324          21:02      1:21:14        1:56
    5    542  Christian Perez               371         1695          21:16      1:42:31        2:09

Gar-Field    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    941  Andy Herrera                Less Than  5             19:37        19:37        0:00
    2    940  Omar Castro                 Less Than  5             20:15        39:53        0:37
    3    936  Kyle Bassett                Less Than  5             20:39      1:00:32        1:01
    4    938  Danny Bonilla               Less Than  5             22:33      1:23:05        2:55

Mount Vernon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1780  Doug McCreight              Less Than  5             19:20        19:20        0:00
    2   1787  Braden Walters              Less Than  5             19:27        38:47        0:07
    3   1776  Hunter Fowlie               Less Than  5             20:08        58:56        0:48

Northwood High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1912  Michael Abebe               Less Than  5             16:33        16:33        0:00

Rappahannock County    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2206  Gavin Jenkins               Less Than  5             17:00        17:00        0:00

Richard Montgomery High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2245  Rohann Asfaw                Less Than  5             16:03        16:03        0:00

Southern High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2763  Roman Clark                 Less Than  5             25:47        25:47        0:00

The Potomac School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3036  Kyle Sanok                  Less Than  5             16:14        16:14        0:00

Woodbridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3729  Kyle Misencik               Less Than  5             17:52        17:52        0:00
    2   3715  Alazar Aklilu               Less Than  5             18:20        36:12        0:28
    3   3728  Josef Millner               Less Than  5             18:21        54:34        0:29



  

2015 Oatlands Varsity A Girls

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


Girls 5000m Run 
    Plc         Bib No Name                 Team                                     Time    Pace       
    1      1   1124  Weini Kelati          Heritage                                  17:11  5:33/M        
    2      2   1244  Abby Colbert          Jefferson                                 18:33  5:59/M        
    3      3   1981  Danielle Bartholomew  Osbourn Park                              18:50  6:05/M        
    4      4   2053  Claudia Wendt         Our Lady of Good Counsel                  19:02  6:08/M        
    5      5   3449  Abigail Green         Walter Johnson High School                19:06  6:10/M        
    6  (< 5)   2200  Julia Wood            Rappahannock County                       19:08  6:10/M        
    7      6   1128  Georgie Mackenzie     Heritage                                  19:12  6:12/M        
    8      7   1487  Natalie Morris        Loudoun Valley                            19:20  6:14/M        
    9      8   2174  Doria Martingayle     Princess Anne High School                 19:20  6:14/M        
   10      9   3382  Sami King             Walt Whitman High School                  19:28  6:17/M        
   11  (< 5)   3000  Rachel Granovsky      The Potomac School                        19:30  6:17/M        
   12     10     11  Ryann Helmers         Albemarle                                 19:32  6:18/M        
   13     11   3598  Sara Freix            Westfield                                 19:32  6:18/M        
   14     12   1617  Caroline Howley       McLean                                    19:35  6:19/M        
   15     13    396  Haley Wright          Boonsboro High School                     19:35  6:19/M        
   16     14   1956  Charlotte Kowalk      Oakdale                                   19:50  6:24/M        
   17     15   2417  Kathryn Harris        Rock Ridge High School                    19:51  6:24/M        
   18     16   3179  Ava Hassebrock        Tuscarora High School (Va)                19:58  6:26/M        
   19     17   3408  Olivia Woods          Walt Whitman High School                  20:11  6:31/M        
   20     18   1413  Grace Howard          Loudoun County                            20:13  6:31/M        
   21     19    582  Bella Kreiner         Catoctin High School                      20:15  6:32/M        
   22     20    320  Isabell Baltimore     Bishop O'Connell                          20:17  6:33/M        
   23     21    177  Kyla Carte            Battlefield                               20:18  6:33/M        
   24     22   1730  Meredith Roberts      Mount Tabor                               20:19  6:33/M        
   25     23   2550  Camryn Ubert          Sherando                                  20:21  6:34/M        
   26     24   3447  Jasmine Garrett       Walter Johnson High School                20:23  6:35/M        
   27     25   2044  Megan Crilly          Our Lady of Good Counsel                  20:24  6:35/M        
   28     26     16  Kenzie Lloyd          Albemarle                                 20:26  6:35/M        
   29     27    323  Briana Broccoli       Bishop O'Connell                          20:27  6:36/M        
   30     28   3803  Julia Carroll         Yorktown                                  20:29  6:36/M        
   31  (< 5)    798  Gracen Samuel         Cox                                       20:36  6:39/M        
   32     29   2644  Erin Langille         South Carroll High School                 20:37  6:39/M        
   33     30   1207  Sophia Dorsey         James Wood High School                    20:37  6:39/M        
   34     31   2487  Kamryn Eveleth        Severna Park                              20:38  6:39/M        
   35     32   2416  Flora Grainger        Rock Ridge High School                    20:39  6:40/M        
   36  (< 5)   2806  Emily Carroll         St. John's College High School            20:39  6:40/M        
   37     33   3747  Emma-Jane Kimmett     Woodgrove                                 20:42  6:41/M        
   38     34    584  Lillie Perella        Catoctin High School                      20:43  6:41/M        
   39     35   1026  Michaela Kirvan       Georgetown Visitation Preparat            20:46  6:42/M        
   40     36    206  Emily Wall            Battlefield                               20:47  6:42/M        
   41     37   1685  Nadia Dahimene        Millbrook                                 20:48  6:43/M        
   42     38    967  May Robison           Georgetown Day School                     20:49  6:43/M        
   43     39    865  Sandy Kendall         Falls Church                              20:50  6:43/M        
   44     40      4  Gabriella Bock        Albemarle                                 20:54  6:45/M        
   45     41   1684  Hannah Croyle         Millbrook                                 20:54  6:45/M        
   46     42   1039  Cassia Torczon        Georgetown Visitation Preparat            20:59  6:46/M        
   47     43    119  Laney Owen *          Atlee                                     20:59  6:46/M        
   48     44   3392  Erin O'Connor         Walt Whitman High School                  21:00  6:46/M        
   49     45    951  Abigail Doroshow      Georgetown Day School                     21:02  6:47/M        
   50     46   1661  Reilly Caldwell       Middletown High School                    21:02  6:47/M        
   51  (< 5)   2123  Linei Woodson         Potomac Senior High School                21:02  6:47/M        
   52     47   1211  Autumn Hottle         James Wood High School                    21:03  6:47/M        
   53     48    327  Madeleine Fleenor     Bishop O'Connell                          21:04  6:48/M        
   54     49   2305  Elizabeth Vaughn      Riverbend High School                     21:04  6:48/M        
   55     50   3381  Julia Johnson         Walt Whitman High School                  21:05  6:48/M        
   56     51   2484  Catie Cambon          Severna Park                              21:06  6:48/M        
   57     52   1426  Caroline Ponticelli   Loudoun County                            21:06  6:48/M        
   58     53    812  Abigail Collins       Dominion                                  21:06  6:48/M        
   59     54   1136  Sarah Smith           Heritage                                  21:08  6:49/M        
   60     55   2419  Grace Holske          Rock Ridge High School                    21:09  6:49/M        
   61     56   2536  Paige Conner          Sherando                                  21:11  6:50/M        
   62     57   3168  Raiya (Ray) Alnsour   Tuscarora High School (Va)                21:13  6:51/M        
   63     58   2943  Lena Cromley          T.C. Williams High School                 21:15  6:51/M        
   64     59   1723  Jenna Lineberry       Mount Tabor                               21:15  6:51/M        
   65  (< 5)   3705  Khalilah Hamer        Woodbridge                                21:19  6:53/M        
   66  (< 5)   2120  Kayla Shifflett       Potomac Senior High School                21:19  6:53/M        
   67     60   1472  Rachel Campbell       Loudoun Valley                            21:19  6:53/M        
   68     61   2292  Kenady Horne          Riverbend High School                     21:19  6:53/M        
   69     62   1687  Mellany Groll         Millbrook                                 21:19  6:53/M        
   70     63   1592  Jenna Williams        Massaponax                                21:21  6:53/M        
   71     64   1114  Audrey Corbet         Heritage                                  21:22  6:54/M        
   72     65   2002  Hannah Naldrett       Osbourn Park                              21:22  6:54/M        
   73     66    892  Sydney Browe          Freedom                                   21:23  6:54/M        
   74  (< 5)   1046  Madison Hurley        Greencastle-Antrim                        21:23  6:54/M        
   75     67   3366  Lena Feldman          Walt Whitman High School                  21:23  6:54/M        
   76     68   1469  Madilyn Abbe          Loudoun Valley                            21:23  6:54/M        
   77     69   2483  Rebecca Bosanko       Severna Park                              21:24  6:54/M        
   78     70   3825  Julia Sachs           Yorktown                                  21:26  6:55/M        
   79     71   3182  Gillian King          Tuscarora High School (Va)                21:27  6:55/M        
   80     72     23  Jenn Wendelken        Albemarle                                 21:28  6:55/M        
   81     73   3185  Mariam Kolbai         Tuscarora High School (Va)                21:29  6:56/M        
   82     74   1431  Olivia VanNuys        Loudoun County                            21:29  6:56/M        
   83     75   1117  Neal Fleming          Heritage                                  21:29  6:56/M        
   84     76   3107  Abigail Shoemaker     Thomas Jefferson S&T                      21:30  6:56/M        
   85     77   2003  Ava Niknejad          Osbourn Park                              21:33  6:57/M        
   86     78   1725  Leah Messenkopf       Mount Tabor                               21:34  6:57/M        
   87     79   3303  Jessica Lee           W.T. Woodson                              21:34  6:57/M        
   88     80    188  Claire Graser         Battlefield                               21:34  6:57/M        
   89     81   1019  Lauren Cormier        Georgetown Visitation Preparat            21:35  6:58/M        
   90     82   2544  Victoria Reese        Sherando                                  21:37  6:58/M        
   91     83   1722  Brenna Kenney         Mount Tabor                               21:38  6:59/M        
   92     84   3754  Allison Marrs         Woodgrove                                 21:39  6:59/M        
   93     85   2049  Erin Pocratsky        Our Lady of Good Counsel                  21:39  6:59/M        
   94     86   2050  Maggie Ralston        Our Lady of Good Counsel                  21:40  6:59/M        
   95     87   2537  Olivia Couillard      Sherando                                  21:41  7:00/M        
   96  (< 5)   3706  Diana Hernandez       Woodbridge                                21:41  7:00/M        
   97     88   3247  Diana Narvaez         Urbana High School                        21:42  7:00/M        
   98     89   3171  Kmaljeet Athwal       Tuscarora High School (Va)                21:42  7:00/M        
   99     90   1249  Morgan May            Jefferson                                 21:44  7:01/M        
  100  (< 5)   2115  Kennedy Hall          Potomac Senior High School                21:45  7:01/M        
  101     91    328  Maggie Flood          Bishop O'Connell                          21:45  7:01/M        
  102     92   3296  Grace Eidson          W.T. Woodson                              21:46  7:01/M        
  103     93   3664  Kaylee Ryan           Westminster High School                   21:46  7:01/M        
  104     94   1985  Brooke Burroughs      Osbourn Park                              21:46  7:01/M        
  105     95   3190  Katherine Russell     Tuscarora High School (Va)                21:47  7:02/M        
  106     96   1346  Adia Diaz             Kettle Run                                21:48  7:02/M        
  107     97    477  Alexa Gomez           Broad Run                                 21:48  7:02/M        
  108     98      5  Halley Dillenbeck     Albemarle                                 21:48  7:02/M        
  109     99   1481  Jessica Lu            Loudoun Valley                            21:50  7:03/M        
  110    100   1724  Sarah Wells Luke      Mount Tabor                               21:50  7:03/M        
  111    101   1113  Megan Collins         Heritage                                  21:50  7:03/M        
  112    102     22  Emma Weaver           Albemarle                                 21:51  7:03/M        
  113    103   1619  Rosey Iames           McLean                                    21:51  7:03/M        
  114    104   3181  Caroline Johnson      Tuscarora High School (Va)                21:51  7:03/M        
  115    105    672  Colby Brodsky         Century High School                       21:52  7:03/M        
  116    106   2177  Kasey Sutryk          Princess Anne High School                 21:55  7:04/M        
  117    107   1433  Natalie Villaflor     Loudoun County                            21:55  7:04/M        
  118    108   2046  Elizabeth Kaniecki    Our Lady of Good Counsel                  21:56  7:05/M        
  119    109   1683  Kaycee Cox-Philyaw    Millbrook                                 21:57  7:05/M        
  120    110    898  Courtney Dineen       Freedom                                   21:57  7:05/M        
  121    111    319  Gabriella Baltimore   Bishop O'Connell                          22:00  7:06/M        
  122    112   3765  Kelly Sullivan        Woodgrove                                 22:00  7:06/M        
  123    113   3611  Grace Okoroafor       Westfield                                 22:00  7:06/M        
  124    114    626  Colette Rizzi         Centreville                               22:02  7:06/M        
  125    115   1361  Grace Stone           Kettle Run                                22:02  7:06/M        
  126    116   2047  Delia Launi           Our Lady of Good Counsel                  22:03  7:07/M        
  127    117   2427  Antonia Pellegrini    Rock Ridge High School                    22:04  7:07/M        
  128    118   1488  Sara Nelson           Loudoun Valley                            22:04  7:07/M        
  129    119   3588  Elizabeth Barron      Westfield                                 22:05  7:07/M        
  130    120   3309  Ansley Pfeiffer       W.T. Woodson                              22:05  7:07/M        
  131    121   1218  Haley Witt            James Wood High School                    22:06  7:08/M        
  132    122   3813  Leah Kappell          Yorktown                                  22:07  7:08/M        
  133    123   2414  Emerson Davis         Rock Ridge High School                    22:08  7:08/M        
  134    124   1988  Alexandria Christie   Osbourn Park                              22:08  7:08/M        
  135    125   1295  Evelyn Robinson       John Champe High School                   22:09  7:09/M        
  136    126   1300  Samantha Schuler      John Champe High School                   22:09  7:09/M        
  137    127   3363  Elisabeth Dehareng    Walt Whitman High School                  22:10  7:09/M        
  138    128    869  Emily Seracino        Falls Church                              22:12  7:10/M        
  139    129   3374  Flora Gobet           Walt Whitman High School                  22:12  7:10/M        
  140    130   1404  Izzy Bowman           Loudoun County                            22:15  7:11/M        
  141    131   3294  Naomi DuCharme        W.T. Woodson                              22:15  7:11/M        
  142    132    617  Lexi Kofman           Centreville                               22:16  7:11/M        
  143    133   2505  Maria Still           Severna Park                              22:17  7:11/M        
  144    134   1281  Callie Fernandez      John Champe High School                   22:18  7:12/M        
  145    135    605  Katherine Bennett     Centreville                               22:19  7:12/M        
  146    136   2539  Gillian Liedke        Sherando                                  22:19  7:12/M        
  147    137    467  Stephanie Barry       Broad Run                                 22:21  7:13/M        
  148  (< 5)   3702  Hannah Bergman        Woodbridge                                22:22  7:13/M        
  149    138    127  Mayah Valentin *      Atlee                                     22:23  7:13/M        
  150    139    620  Evelyn Munsterman     Centreville                               22:24  7:14/M        
  151    140    816  MacKenzie Garner      Dominion                                  22:24  7:14/M        
  152    141    390  Kaitlyn Rogers        Boonsboro High School                     22:25  7:14/M        
  153    142    868  Campbell Scheuerman   Falls Church                              22:26  7:14/M        
  154    143   1402  Melat Anteneh         Loudoun County                            22:26  7:14/M        
  155    144   3612  Didi Pace             Westfield                                 22:26  7:14/M        
  156    145    483  Megan Mazzatenta      Broad Run                                 22:26  7:14/M        
  157    146    973  Rhianna Vergeer       Georgetown Day School                     22:27  7:15/M        
  158    147    322  Allison Boboltz       Bishop O'Connell                          22:30  7:15/M        
  159    148   3473  Janet Scott           Walter Johnson High School                22:30  7:15/M        
  160    149   2503  Chloe Salkeld         Severna Park                              22:31  7:16/M        
  161    150   1998  Carly Karalus         Osbourn Park                              22:31  7:16/M        
  162    151   3555  Eva Smith-Perry       Washington-Lee High School                22:31  7:16/M        
  163    152   3532  Eva Arnade            Washington-Lee High School                22:33  7:16/M        
  164    153    949  Isabel Boyer          Georgetown Day School                     22:33  7:16/M        
  165    154   2491  Alex Herschelman      Severna Park                              22:33  7:16/M        
  166    155   1017  Joanie Castiello      Georgetown Visitation Preparat            22:34  7:17/M        
  167    156   3824  Margaret Ryan         Yorktown                                  22:35  7:17/M        
  168    157   3253  Caroline Sanford      Urbana High School                        22:35  7:17/M        
  169    158   2650  Casey Shattuck        South Carroll High School                 22:37  7:18/M        
  170    159    180  Saige Cisler          Battlefield                               22:37  7:18/M        
  171    160   3452  Sadie Keller          Walter Johnson High School                22:38  7:18/M        
  172    161    382  Molly Jones           Boonsboro High School                     22:40  7:19/M        
  173    162   1125  Yaiza Kinney          Heritage                                  22:41  7:19/M        
  174    163   3809  Bridget Hart          Yorktown                                  22:41  7:19/M        
  175    164   3546  Maeve Marsh           Washington-Lee High School                22:42  7:19/M        
  176    165   2293  Kelsey Jackson        Riverbend High School                     22:42  7:19/M        
  177    166   3295  Olivia Ducharme       W.T. Woodson                              22:43  7:20/M        
  178    167   1344  Julia Baines          Kettle Run                                22:43  7:20/M        
  179    168   3106  Nikita Sawant         Thomas Jefferson S&T                      22:44  7:20/M        
  180    169   3663  Chandra Reiff         Westminster High School                   22:45  7:20/M        
  181    170   1688  Maddie Lloyd          Millbrook                                 22:46  7:21/M        
  182    171   1274  Julia Cumins          John Champe High School                   22:46  7:21/M        
  183    172   1585  Madison Failor        Massaponax                                22:46  7:21/M        
  184    173    676  Lexi Ehrman           Century High School                       22:47  7:21/M        
  185    174   3109  Jennifer Steele       Thomas Jefferson S&T                      22:47  7:21/M        
  186    175   3248  Kara O'Neill          Urbana High School                        22:48  7:21/M        
  187    176    817  Meghan Hale           Dominion                                  22:48  7:21/M        
  188    177   2534  Emily Askew           Sherando                                  22:49  7:22/M        
  189    178    492  Alexis Tupman         Broad Run                                 22:50  7:22/M        
  190    179   1961  Alexa Tarzy           Oakdale                                   22:51  7:22/M        
  191    180   2052  Ellen Tuttle          Our Lady of Good Counsel                  22:51  7:22/M        
  192    181   1482  Maeven Luedke         Loudoun Valley                            22:52  7:23/M        
  193    182    864  Abigail Gagermeier    Falls Church                              22:52  7:23/M        
  194    183    469  Michelle Chen         Broad Run                                 22:52  7:23/M        
  195    184   3472  Sophia Scobell        Walter Johnson High School                22:52  7:23/M        
  196    185   3244  Anna Miller           Urbana High School                        22:53  7:23/M        
  197    186   3538  Isabella Corry        Washington-Lee High School                22:54  7:23/M        
  198    187    471  Stephanie Credno      Broad Run                                 22:55  7:24/M        
  199    188   1625  Caitlin Pyne          McLean                                    22:55  7:24/M        
  200    189   3554  Lucy Shoemaker        Washington-Lee High School                22:58  7:25/M          
  201    190   3604  Kelley Lazor          Westfield                                 22:59  7:25/M        
  202    191   3755  Alivia McAtee         Woodgrove                                 22:59  7:25/M        
  203    192    381  Abbie Jones           Boonsboro High School                     22:59  7:25/M        
  204    193   3737  Mary Anna Adams       Woodgrove                                 22:59  7:25/M        
  205    194   1210  Maria Harter          James Wood High School                    23:00  7:25/M        
  206    195    828  Lila Virtue           Dominion                                  23:00  7:25/M        
  207    196    378  Camryn Harper         Boonsboro High School                     23:01  7:25/M        
  208    197   1291  Isabella Nazari       John Champe High School                   23:01  7:25/M        
  209    198    123  Logan Shearon *       Atlee                                     23:01  7:25/M        
  210    199    822  Kyle Pritchard        Dominion                                  23:02  7:26/M        
  211    200   3474  Paige Sheehan         Walter Johnson High School                23:03  7:26/M        
  212    201   1180  Maya Verma            J.E.B. Stuart                             23:03  7:26/M        
  213    202   3465  Emma Pannullo         Walter Johnson High School                23:03  7:26/M        
  214    203   3651  Sarah Brown           Westminster High School                   23:04  7:26/M        
  215    204    202  McKenna Palmer        Battlefield                               23:05  7:27/M        
  216    205   1614  Sinead Eksteen        McLean                                    23:05  7:27/M        
  217    206   1203  Claire Bright         James Wood High School                    23:06  7:27/M        
  218    207   3810  Kathleen Hindman      Yorktown                                  23:07  7:27/M        
  219    208   2495  Emi Mcgeady           Severna Park                              23:08  7:28/M        
  220    209   2426  Ashlyn Nolan          Rock Ridge High School                    23:08  7:28/M        
  221    210    385  Makenna Luzier        Boonsboro High School                     23:09  7:28/M        
  222    211   3597  Becky Fitzgerald      Westfield                                 23:11  7:29/M        
  223    212   1360  Danielle Smith        Kettle Run                                23:11  7:29/M        
  224    213    889  Nicole Balog          Freedom                                   23:12  7:29/M        
  225    214   2171  Emma Jennings         Princess Anne High School                 23:16  7:30/M        
  226    215   2540  Hannah Lothrop        Sherando                                  23:16  7:30/M        
  227    216   2283  Ashley Applegate      Riverbend High School                     23:19  7:31/M        
  228    217    815  Katherine Danko       Dominion                                  23:20  7:32/M        
  229    218   3297  Lydia Eidson          W.T. Woodson                              23:23  7:33/M        
  230    219   1414  Carly Hughes          Loudoun County                            23:24  7:33/M        
  231    220   2939  Lucy Brinkman         T.C. Williams High School                 23:24  7:33/M        
  232    221    867  Olivia Rogers         Falls Church                              23:26  7:34/M        
  233    222   2649  Sydney Ruckel         South Carroll High School                 23:28  7:34/M        
  234    223   1948  Lilly Austin          Oakdale                                   23:29  7:35/M        
  235    224    112  Jessica Faulk         Atlee                                     23:30  7:35/M        
  236    225   1721  Megan Elmore          Mount Tabor                               23:30  7:35/M        
  237    226     26  Elizabeth Wombacher   Albemarle                                 23:31  7:35/M        
  238    227   1216  Lydia Sunderlin       James Wood High School                    23:32  7:35/M        
  239    228   3101  Rachel Martinka       Thomas Jefferson S&T                      23:34  7:36/M        
  240    229   1179  Christine Tran        J.E.B. Stuart                             23:34  7:36/M        
  241    230   1689  Emily Muldowny        Millbrook                                 23:37  7:37/M        
  242    231   2956  Sophia Vassallo       T.C. Williams High School                 23:37  7:37/M        
  243    232   1036  Grace Ryan            Georgetown Visitation Preparat            23:38  7:37/M        
  244  (< 5)    531  Olivia Leamon         Brooke Point                              23:38  7:37/M        
  245    233   2646  Marissa Lawson        South Carroll High School                 23:40  7:38/M        
  246    234   3094  Violet Felt           Thomas Jefferson S&T                      23:41  7:38/M        
  247    235   2291  Samantha Hix          Riverbend High School                     23:42  7:39/M        
  248    236   1686  Sophie Edlich         Millbrook                                 23:44  7:39/M        
  249    237    904  Rachel Osborne        Freedom                                   23:46  7:40/M        
  250    238   1954  Anna Hartman          Oakdale                                   23:47  7:40/M        
  251    239    902  Emily Lichtenberg     Freedom                                   23:49  7:41/M        
  252    240   3093  Caroline Cox          Thomas Jefferson S&T                      23:49  7:41/M        
  253    241    318  Madeline Arendt       Bishop O'Connell                          23:51  7:42/M        
  254    242   3589  Ameena Benselloum     Westfield                                 23:52  7:42/M        
  255    243   1177  Jessica Sharp         J.E.B. Stuart                             23:54  7:43/M        
  256    244    819  Kaitlyn Kutz          Dominion                                  23:56  7:43/M        
  257    245   3238  Abby Grabowski        Urbana High School                        23:57  7:44/M        
  258    246   1490  Alexis Randall-Kelly  Loudoun Valley                            23:57  7:44/M        
  259    247    896  Cara Curtin           Freedom                                   23:57  7:44/M        
  260    248    674  Jessica Conway        Century High School                       24:00  7:45/M        
  261    249    392  Grace Simonson        Boonsboro High School                     24:01  7:45/M        
  262    250    117  Ally Ledwith *        Atlee                                     24:01  7:45/M        
  263    251   1951  Madison Gamble        Oakdale                                   24:03  7:45/M        
  264    252   2941  Lily Clausen          T.C. Williams High School                 24:03  7:45/M        
  265    253   3756  Nikole McClure        Woodgrove                                 24:04  7:46/M        
  266    254    181  Kayla Cooke           Battlefield                               24:06  7:46/M        
  267    255   1590  Ainsley Patrick       Massaponax                                24:06  7:46/M        
  268    256   1613  Anna Duval            McLean                                    24:10  7:48/M        
  269    257   1609  Brooke Barlow         McLean                                    24:10  7:48/M        
  270    258   1251  Jordan Phillips       Jefferson                                 24:13  7:49/M        
  271    259    966  Sarah Pillard         Georgetown Day School                     24:14  7:49/M        
  272    260    692  Shaye Montgomery      Century High School                       24:14  7:49/M        
  273    261   1663  Marilyn Fisher        Middletown High School                    24:15  7:49/M        
  274  (< 5)   2811  Anne Hagerty          St. John's College High School            24:16  7:50/M        
  275  (< 5)   2112  Keagan Carroll        Potomac Senior High School                24:16  7:50/M        
  276    262   1591  Natalie Pietro        Massaponax                                24:19  7:51/M        
  277    263    610  Hannah Huggins        Centreville                               24:22  7:52/M        
  278    264   3742  Kasey Fairbanks       Woodgrove                                 24:25  7:53/M        
  279    265   1298  Alena Sanabria        John Champe High School                   24:29  7:54/M        
  280    266   2940  Celeste Claudio       T.C. Williams High School                 24:30  7:54/M        
  281    267    962  Morgan Mayer          Georgetown Day School                     24:30  7:54/M        
  282    268   1204  Jessie Clatterbuck    James Wood High School                    24:31  7:55/M        
  283    269   1950  Maegan Gabby          Oakdale                                   24:33  7:55/M        
  284    270    615  Allison Kim           Centreville                               24:36  7:56/M        
  285  (< 5)   1532  Alexandra Dodson      Manassas Park                             24:37  7:56/M        
  286    271   2304  Grace Vandermeid      Riverbend High School                     24:39  7:57/M        
  287    272   1304  Anne Young            John Champe High School                   24:40  7:57/M        
  288    273   2172  Louise Kraemmer       Princess Anne High School                 24:40  7:57/M        
  289  (< 5)   1534  Arielle Johnston      Manassas Park                             24:40  7:57/M        
  290  (< 5)   1536  Kira Wence            Manassas Park                             24:42  7:58/M        
  291    274   2392  Natalie Keenan        Robert E. Lee                             24:43  7:58/M        
  292    275    679  Shannon Everton       Century High School                       24:43  7:58/M        
  293    276    677  Marissa Ehrman        Century High School                       24:44  7:59/M        
  294  (< 5)   2818  Mary Claire Sheridan  St. John's College High School            24:45  7:59/M        
  295    277   2296  Alliyah Matthews      Riverbend High School                     24:46  7:59/M        
  296    278   3657  Kamilla Haldorsen     Westminster High School                   24:49  8:00/M        
  297    279    630  Sarah Kate Simmons    Centreville                               24:49  8:00/M        
  298    280   2390  Katie Gayhart         Robert E. Lee                             24:50  8:01/M        
  299    281   3662  Erin McGrath          Westminster High School                   24:52  8:01/M        
  300    282   1025  Eleanor Kinyon        Georgetown Visitation Preparat            24:55  8:02/M       
  301  (< 5)   2808  Maddie Deye           St. John's College High School            24:55  8:02/M        
  302    283   1587  Ana Haines            Massaponax                                25:03  8:05/M        
  303    284   1034  Sara O'Brien          Georgetown Visitation Preparat            25:03  8:05/M        
  304    285   1660  Lizzie Brown          Middletown High School                    25:08  8:06/M        
  305    286   1178  Maria Torregroso      J.E.B. Stuart                             25:15  8:09/M        
  306  (< 5)   1043  Coramina Cogan        Greencastle-Antrim                        25:21  8:11/M        
  307    287   1583  Kelli Anderson        Massaponax                                25:23  8:11/M        
  308    288   1362  Gretchen Thomas       Kettle Run                                25:26  8:12/M        
  309    289   2170  Kylie Hampton         Princess Anne High School                 25:28  8:13/M        
  310    290   1243  Madison Adams         Jefferson                                 25:30  8:14/M        
  311    291   3650  Lauren Brown          Westminster High School                   25:34  8:15/M        
  312    292    893  Emily Call            Freedom                                   25:40  8:17/M        
  313    293   1675  Abbe Pannucci         Middletown High School                    25:47  8:19/M        
  314    294   1680  Kristyn Staley        Middletown High School                    25:57  8:22/M        
  315    295   2178  Amanda Ward           Princess Anne High School                 26:00  8:23/M        
  316    296   1175  Tasneen Osman         J.E.B. Stuart                             26:05  8:25/M        
  317    297   1247  Tayah Hawley          Jefferson                                 26:07  8:25/M        
  318    298   1252  Madeleine Pitcher     Jefferson                                 26:10  8:26/M        
  319    299   2638  Hannah Kelley         South Carroll High School                 26:10  8:26/M        
  320    300   1665  Molly Greenblat       Middletown High School                    26:11  8:27/M        
  321    301    578  Kia Braithwaite       Catoctin High School                      26:13  8:27/M        
  322    302   1945  Julia Waldon          Oakcrest School                           26:15  8:28/M        
  323    303   1943  Bridgette Smith       Oakcrest School                           26:23  8:31/M        
  324    304   2400  Viola Zhao            Robert E. Lee                             26:25  8:31/M        
  325    305   1942  Jacqueline Pluta      Oakcrest School                           26:30  8:33/M        
  326    306   1588  Serena McGowan        Massaponax                                26:30  8:33/M        
  327    307   2954  Olivia Tardieu        T.C. Williams High School                 26:31  8:33/M        
  328    308   1679  Sophie Stafford       Middletown High School                    26:42  8:37/M        
  329    309   1952  Makenna Gudat         Oakdale                                   26:55  8:41/M        
  330    310   2651  Hallie Thomas         South Carroll High School                 26:58  8:42/M        
  331    311   2635  Amy Donna Bittler     South Carroll High School                 27:09  8:45/M        
  332    312    870  Katie Valases         Falls Church                              27:16  8:48/M        
  333    313    589  Marah Williams        Catoctin High School                      27:18  8:48/M        
  334    314   2169  Olya Daniels          Princess Anne High School                 27:29  8:52/M        
  335    315   1173  Bamlak Messay         J.E.B. Stuart                             27:32  8:53/M        
  336    316   2399  Mariana Velasquez     Robert E. Lee                             27:32  8:53/M        
  337    317   1944  Cecilia Smith         Oakcrest School                           27:33  8:53/M        
  338    318   2393  Alisha Sherren        Robert E. Lee                             28:26  9:10/M        
  339    319   1246  Samantha Gonzalez     Jefferson                                 28:40  9:15/M        
  340    320   1947  Regan Wilson          Oakcrest School                           29:13  9:25/M        
  341    321    585  Hanah Romsburg        Catoctin High School                      29:25  9:29/M        
  342    322    586  Payton Snyder         Catoctin High School                      29:43  9:35/M        
  343    323   1939  Chinenye Ezenwa       Oakcrest School                           31:48 10:15/M        


Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Walt Whitman High School              190               9  17  45  51  68 128 130         
        Top  5 Times: 1:43:10

    2 Heritage                              203               1   6  55  65  76 102 163         
        Top  5 Times: 1:40:24

    3 Albemarle                             249              10  26  41  73  99 103 227         
        Top  5 Times: 1:44:09

    4 Osbourn Park                          278               3  36  66  78  95 125 151         
        Top  5 Times: 1:44:20

    5 Bishop O'Connell                      300              20  27  49  92 112 148 242         
        Top  5 Times: 1:45:35

    6 Tuscarora High School (Va)            310              16  58  72  74  90  96 105         
        Top  5 Times: 1:45:50

    7 Our Lady of Good Counsel              311               4  25  86  87 109 117 181         
        Top  5 Times: 1:44:43

    8 Rock Ridge High School                345              15  32  56 118 124 210             
        Top  5 Times: 1:45:52

    9 Mount Tabor                           346              22  60  79  84 101 226             
        Top  5 Times: 1:46:38

   10 Loudoun Valley                        356               7  61  69 100 119 182 247         
        Top  5 Times: 1:45:59

   11 Loudoun County                        385              18  53  75 108 131 144 220         
        Top  5 Times: 1:47:01

   12 Sherando                              388              23  57  83  88 137 178 216         
        Top  5 Times: 1:47:12

   13 Millbrook                             424              38  42  63 110 171 231 237         
        Top  5 Times: 1:47:46

   14 Severna Park                          437              31  52  70 134 150 155 209         
        Top  5 Times: 1:47:58

   15 Battlefield                           504              21  37  81 160 205 255             
        Top  5 Times: 1:48:24

   16 Walter Johnson High School            524               5  24 149 161 185 201 203         
        Top  5 Times: 1:47:31

   17 Yorktown                              543              28  71 123 157 164 208             
        Top  5 Times: 1:49:20

   18 Georgetown Visitation Preparat        549              35  43  82 156 233 283 285         
        Top  5 Times: 1:49:34

   19 Westfield                             581              11 114 120 145 191 212 243         
        Top  5 Times: 1:49:04

   20 W.T. Woodson                          593              80  93 121 132 167 219             
        Top  5 Times: 1:50:26

   21 James Wood High School                602              30  48 122 195 207 228 269         
        Top  5 Times: 1:49:54

   22 Woodgrove                             617              33  85 113 192 194 254 265         
        Top  5 Times: 1:50:21

   23 Georgetown Day School                 646              39  46 147 154 260 268             
        Top  5 Times: 1:51:07

   24 Boonsboro High School                 707              13 142 162 193 197 211 250         
        Top  5 Times: 1:50:42

   25 Falls Church                          717              40 129 143 183 222 313             
        Top  5 Times: 1:51:47

   26 Riverbend High School                 731              50  62 166 217 236 272 278         
        Top  5 Times: 1:52:09

   27 Broad Run                             745              98 138 146 179 184 188             
        Top  5 Times: 1:52:19

   28 John Champe High School               758             126 127 135 172 198 266 273         
        Top  5 Times: 1:52:25

   29 Dominion                              768              54 141 177 196 200 218 245         
        Top  5 Times: 1:52:23

   29 McLean                                768              12 104 189 206 257 258             
        Top  5 Times: 1:51:37

   31 Centreville                           788             115 133 136 140 264 271 280         
        Top  5 Times: 1:53:24

   32 Washington-Lee High School            847             152 153 165 187 190                 
        Top  5 Times: 1:53:40

   33 Urbana High School                    855              89 158 176 186 246                 
        Top  5 Times: 1:53:57

   34 Atlee                                 858              44 139 199 225 251                 
        Top  5 Times: 1:53:56

   35 Freedom                               870              67 111 214 238 240 248 293         
        Top  5 Times: 1:54:09

   36 Kettle Run                            883              97 116 168 213 289                 
        Top  5 Times: 1:55:12

   37 Thomas Jefferson S&T                  885              77 169 175 229 235 241             
        Top  5 Times: 1:54:18

   38 Princess Anne High School             894               8 107 215 274 290 296 315         
        Top  5 Times: 1:54:42

   39 Oakdale                               909              14 180 224 239 252 270 310         
        Top  5 Times: 1:54:02

   40 Jefferson                             941               2  91 259 291 298 299 320         
        Top  5 Times: 1:56:10

   41 South Carroll High School             945              29 159 223 234 300 311 312         
        Top  5 Times: 1:56:34

   42 Catoctin High School                  991              19  34 302 314 322 323             
        Top  5 Times: 2:03:57

   43 Westminster High School              1029              94 170 204 279 282 292             
        Top  5 Times: 1:57:17

   44 T.C. Williams High School            1032              59 221 232 253 267 308             
        Top  5 Times: 1:56:51

   45 Massaponax                           1040              64 173 256 263 284 288 307         
        Top  5 Times: 1:57:36

   46 Century High School                  1066             106 174 249 261 276 277             
        Top  5 Times: 1:57:38

   47 Middletown High School               1184              47 262 286 294 295 301 309         
        Top  5 Times: 2:02:10

   48 J.E.B. Stuart                        1260             202 230 244 287 297 316             
        Top  5 Times: 2:01:53

   49 Robert E. Lee                        1497             275 281 305 317 319                 
        Top  5 Times: 2:11:59

   50 Oakcrest School                      1552             303 304 306 318 321 324             
        Top  5 Times: 2:15:56

 Inc. Brooke Point                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cox                                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Greencastle-Antrim                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Manassas Park                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Potomac Senior High School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rappahannock County                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John's College High School       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Potomac School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodbridge                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

Walt Whitman High School    Finish Position -     1

  Team Score (places): 190  Team Score (times):      1:43:10   Average Time: 20:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3382  Sami King                       9            9          19:28        19:28        0:00
    2   3408  Olivia Woods                   17           26          20:11        39:39        0:42
    3   3392  Erin O'Connor                  45           71          21:00      1:00:40        1:32
    4   3381  Julia Johnson                  51          122          21:05      1:21:46        1:36
    5   3366  Lena Feldman                   68          190          21:23      1:43:10        1:54
    6   3363  Elisabeth Dehareng            128          318          22:10      2:05:21        2:41
    7   3374  Flora Gobet                   130          448          22:12      2:27:33        2:43

Heritage    Finish Position -     2

  Team Score (places): 203  Team Score (times):      1:40:24   Average Time: 20:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1124  Weini Kelati                    1            1          17:11        17:11        0:00
    2   1128  Georgie Mackenzie               6            7          19:12        36:24        2:01
    3   1136  Sarah Smith                    55           62          21:08        57:32        3:56
    4   1114  Audrey Corbet                  65          127          21:22      1:18:55        4:11
    5   1117  Neal Fleming                   76          203          21:29      1:40:24        4:18
    6   1113  Megan Collins                 102          305          21:50      2:02:15        4:38
    7   1125  Yaiza Kinney                  163          468          22:41      2:24:56        5:29

Albemarle    Finish Position -     3

  Team Score (places): 249  Team Score (times):      1:44:09   Average Time: 20:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     11  Ryann Helmers                  10           10          19:32        19:32        0:00
    2     16  Kenzie Lloyd                   26           36          20:26        39:58        0:54
    3      4  Gabriella Bock                 41           77          20:54      1:00:52        1:21
    4     23  Jenn Wendelken                 73          150          21:28      1:22:20        1:56
    5      5  Halley Dillenbeck              99          249          21:48      1:44:09        2:16
    6     22  Emma Weaver                   103          352          21:51      2:06:00        2:18
    7     26  Elizabeth Wombacher           227          579          23:31      2:29:32        3:59

Osbourn Park    Finish Position -     4

  Team Score (places): 278  Team Score (times):      1:44:20   Average Time: 20:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1981  Danielle Bartholomew            3            3          18:50        18:50        0:00
    2   2006  Grace Sheehy                   36           39          20:47        39:37        1:56
    3   2002  Hannah Naldrett                66          105          21:22      1:01:00        2:32
    4   2003  Ava Niknejad                   78          183          21:33      1:22:33        2:43
    5   1985  Brooke Burroughs               95          278          21:46      1:44:20        2:56
    6   1988  Alexandria Christie           125          403          22:08      2:06:29        3:18
    7   1998  Carly Karalus                 151          554          22:31      2:29:00        3:41

Bishop O'Connell    Finish Position -     5

  Team Score (places): 300  Team Score (times):      1:45:35   Average Time: 21:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    320  Isabell Baltimore              20           20          20:17        20:17        0:00
    2    323  Briana Broccoli                27           47          20:27        40:45        0:10
    3    327  Madeleine Fleenor              49           96          21:04      1:01:49        0:46
    4    328  Maggie Flood                   92          188          21:45      1:23:35        1:28
    5    319  Gabriella Baltimore           112          300          22:00      1:45:35        1:43
    6    322  Allison Boboltz               148          448          22:30      2:08:05        2:12
    7    318  Madeline Arendt               242          690          23:51      2:31:57        3:34

Tuscarora High School (Va)    Finish Position -     6

  Team Score (places): 310  Team Score (times):      1:45:50   Average Time: 21:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3179  Ava Hassebrock                 16           16          19:58        19:58        0:00
    2   3168  Raiya (Ray) Alnsour            58           74          21:13        41:12        1:14
    3   3182  Gillian King                   72          146          21:27      1:02:39        1:28
    4   3185  Mariam Kolbai                  74          220          21:29      1:24:08        1:30
    5   3171  Kmaljeet Athwal                90          310          21:42      1:45:50        1:43
    6   3190  Katherine Russell              96          406          21:47      2:07:37        1:48
    7   3181  Caroline Johnson              105          511          21:51      2:29:29        1:53

Our Lady of Good Counsel    Finish Position -     7

  Team Score (places): 311  Team Score (times):      1:44:43   Average Time: 20:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2053  Claudia Wendt                   4            4          19:02        19:02        0:00
    2   2044  Megan Crilly                   25           29          20:24        39:27        1:22
    3   2049  Erin Pocratsky                 86          115          21:39      1:01:06        2:37
    4   2050  Maggie Ralston                 87          202          21:40      1:22:46        2:37
    5   2046  Elizabeth Kaniecki            109          311          21:56      1:44:43        2:54
    6   2047  Delia Launi                   117          428          22:03      2:06:47        3:01
    7   2052  Ellen Tuttle                  181          609          22:51      2:29:38        3:48

Rock Ridge High School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 345  Team Score (times):      1:45:52   Average Time: 21:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2417  Kathryn Harris                 15           15          19:51        19:51        0:00
    2   2416  Flora Grainger                 32           47          20:39        40:30        0:47
    3   2419  Grace Holske                   56          103          21:09      1:01:39        1:17
    4   2427  Antonia Pellegrini            118          221          22:04      1:23:44        2:12
    5   2414  Emerson Davis                 124          345          22:08      1:45:52        2:16
    6   2426  Ashlyn Nolan                  210          555          23:08      2:09:01        3:16

Mount Tabor    Finish Position -     9

  Team Score (places): 346  Team Score (times):      1:46:38   Average Time: 21:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1730  Meredith Roberts               22           22          20:19        20:19        0:00
    2   1723  Jenna Lineberry                60           82          21:15        41:35        0:56
    3   1725  Leah Messenkopf                79          161          21:34      1:03:09        1:14
    4   1722  Brenna Kenney                  84          245          21:38      1:24:47        1:18
    5   1724  Sarah Wells Luke              101          346          21:50      1:46:38        1:31
    6   1721  Megan Elmore                  226          572          23:30      2:10:09        3:11

Loudoun Valley    Finish Position -    10

  Team Score (places): 356  Team Score (times):      1:45:59   Average Time: 21:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1487  Natalie Morris                  7            7          19:20        19:20        0:00
    2   1472  Rachel Campbell                61           68          21:19        40:40        1:59
    3   1469  Madilyn Abbe                   69          137          21:23      1:02:04        2:03
    4   1481  Jessica Lu                    100          237          21:50      1:23:54        2:29
    5   1488  Sara Nelson                   119          356          22:04      1:45:59        2:44
    6   1482  Maeven Luedke                 182          538          22:52      2:08:51        3:31
    7   1490  Alexis Randall-Kelly          247          785          23:57      2:32:49        4:37

Loudoun County    Finish Position -    11

  Team Score (places): 385  Team Score (times):      1:47:01   Average Time: 21:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1413  Grace Howard                   18           18          20:13        20:13        0:00
    2   1426  Caroline Ponticelli            53           71          21:06        41:20        0:52
    3   1431  Olivia VanNuys                 75          146          21:29      1:02:49        1:15
    4   1433  Natalie Villaflor             108          254          21:55      1:24:45        1:42
    5   1404  Izzy Bowman                   131          385          22:15      1:47:01        2:01
    6   1402  Melat Anteneh                 144          529          22:26      2:09:27        2:12
    7   1414  Carly Hughes                  220          749          23:24      2:32:52        3:10

Sherando    Finish Position -    12

  Team Score (places): 388  Team Score (times):      1:47:12   Average Time: 21:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2550  Camryn Ubert                   23           23          20:21        20:21        0:00
    2   2536  Paige Conner                   57           80          21:11        41:33        0:49
    3   2544  Victoria Reese                 83          163          21:37      1:03:11        1:15
    4   2537  Olivia Couillard               88          251          21:41      1:24:52        1:19
    5   2539  Gillian Liedke                137          388          22:19      1:47:12        1:57
    6   2534  Emily Askew                   178          566          22:49      2:10:02        2:27
    7   2540  Hannah Lothrop                216          782          23:16      2:33:19        2:54

Millbrook    Finish Position -    13

  Team Score (places): 424  Team Score (times):      1:47:46   Average Time: 21:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1685  Nadia Dahimene                 38           38          20:48        20:48        0:00
    2   1684  Hannah Croyle                  42           80          20:54        41:43        0:06
    3   1687  Mellany Groll                  63          143          21:19      1:03:03        0:31
    4   1683  Kaycee Cox-Philyaw            110          253          21:57      1:25:00        1:08
    5   1688  Maddie Lloyd                  171          424          22:46      1:47:46        1:57
    6   1689  Emily Muldowny                231          655          23:37      2:11:24        2:48
    7   1686  Sophie Edlich                 237          892          23:44      2:35:08        2:55

Severna Park    Finish Position -    14

  Team Score (places): 437  Team Score (times):      1:47:58   Average Time: 21:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2487  Kamryn Eveleth                 31           31          20:38        20:38        0:00
    2   2484  Catie Cambon                   52           83          21:06        41:44        0:27
    3   2483  Rebecca Bosanko                70          153          21:24      1:03:09        0:45
    4   2505  Maria Still                   134          287          22:17      1:25:27        1:39
    5   2503  Chloe Salkeld                 150          437          22:31      1:47:58        1:52
    6   2491  Alex Herschelman              155          592          22:33      2:10:31        1:55
    7   2495  Emi Mcgeady                   209          801          23:08      2:33:40        2:29

Battlefield    Finish Position -    15

  Team Score (places): 504  Team Score (times):      1:48:24   Average Time: 21:40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    177  Kyla Carte                     21           21          20:18        20:18        0:00
    2    206  Emily Wall                     37           58          20:47        41:05        0:29
    3    188  Claire Graser                  81          139          21:34      1:02:40        1:16
    4    180  Saige Cisler                  160          299          22:37      1:25:18        2:19
    5    202  McKenna Palmer                205          504          23:05      1:48:24        2:47
    6    181  Kayla Cooke                   255          759          24:06      2:12:30        3:47

Walter Johnson High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 524  Team Score (times):      1:47:31   Average Time: 21:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3449  Abigail Green                   5            5          19:06        19:06        0:00
    2   3447  Jasmine Garrett                24           29          20:23        39:29        1:16
    3   3473  Janet Scott                   149          178          22:30      1:01:59        3:23
    4   3452  Sadie Keller                  161          339          22:38      1:24:38        3:32
    5   3472  Sophia Scobell                185          524          22:52      1:47:31        3:46
    6   3474  Paige Sheehan                 201          725          23:03      2:10:34        3:57
    7   3465  Emma Pannullo                 203          928          23:03      2:33:38        3:57

Yorktown    Finish Position -    17

  Team Score (places): 543  Team Score (times):      1:49:20   Average Time: 21:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3803  Julia Carroll                  28           28          20:29        20:29        0:00
    2   3825  Julia Sachs                    71           99          21:26        41:55        0:57
    3   3813  Leah Kappell                  123          222          22:07      1:04:03        1:38
    4   3824  Margaret Ryan                 157          379          22:35      1:26:38        2:05
    5   3809  Bridget Hart                  164          543          22:41      1:49:20        2:12
    6   3810  Kathleen Hindman              208          751          23:07      2:12:28        2:38

Georgetown Visitation Preparat    Finish Position -    18

  Team Score (places): 549  Team Score (times):      1:49:34   Average Time: 21:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1026  Michaela Kirvan                35           35          20:46        20:46        0:00
    2   1039  Cassia Torczon                 43           78          20:59        41:45        0:13
    3   1019  Lauren Cormier                 82          160          21:35      1:03:21        0:48
    4   1017  Joanie Castiello              156          316          22:34      1:25:56        1:48
    5   1036  Grace Ryan                    233          549          23:38      1:49:34        2:52
    6   1025  Eleanor Kinyon                283          832          24:55      2:14:30        4:09
    7   1034  Sara O'Brien                  285         1117          25:03      2:39:33        4:16

Westfield    Finish Position -    19

  Team Score (places): 581  Team Score (times):      1:49:04   Average Time: 21:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3598  Sara Freix                     11           11          19:32        19:32        0:00
    2   3611  Grace Okoroafor               114          125          22:00        41:33        2:27
    3   3588  Elizabeth Barron              120          245          22:05      1:03:38        2:32
    4   3612  Didi Pace                     145          390          22:26      1:26:05        2:53
    5   3604  Kelley Lazor                  191          581          22:59      1:49:04        3:26
    6   3597  Becky Fitzgerald              212          793          23:11      2:12:15        3:38
    7   3589  Ameena Benselloum             243         1036          23:52      2:36:08        4:19

W.T. Woodson    Finish Position -    20

  Team Score (places): 593  Team Score (times):      1:50:26   Average Time: 22:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3303  Jessica Lee                    80           80          21:34        21:34        0:00
    2   3296  Grace Eidson                   93          173          21:46        43:20        0:11
    3   3309  Ansley Pfeiffer               121          294          22:05      1:05:26        0:31
    4   3294  Naomi DuCharme                132          426          22:15      1:27:42        0:41
    5   3295  Olivia Ducharme               167          593          22:43      1:50:26        1:08
    6   3297  Lydia Eidson                  219          812          23:23      2:13:49        1:48

James Wood High School    Finish Position -    21

  Team Score (places): 602  Team Score (times):      1:49:54   Average Time: 21:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1207  Sophia Dorsey                  30           30          20:37        20:37        0:00
    2   1211  Autumn Hottle                  48           78          21:03        41:40        0:25
    3   1218  Haley Witt                    122          200          22:06      1:03:47        1:28
    4   1210  Maria Harter                  195          395          23:00      1:26:47        2:23
    5   1203  Claire Bright                 207          602          23:06      1:49:54        2:28
    6   1216  Lydia Sunderlin               228          830          23:32      2:13:26        2:54
    7   1204  Jessie Clatterbuck            269         1099          24:31      2:37:57        3:53

Woodgrove    Finish Position -    22

  Team Score (places): 617  Team Score (times):      1:50:21   Average Time: 22:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3747  Emma-Jane Kimmett              33           33          20:42        20:42        0:00
    2   3754  Allison Marrs                  85          118          21:39        42:21        0:56
    3   3765  Kelly Sullivan                113          231          22:00      1:04:22        1:18
    4   3755  Alivia McAtee                 192          423          22:59      1:27:21        2:17
    5   3737  Mary Anna Adams               194          617          22:59      1:50:21        2:17
    6   3756  Nikole McClure                254          871          24:04      2:14:25        3:21
    7   3742  Kasey Fairbanks               265         1136          24:25      2:38:51        3:42

Georgetown Day School    Finish Position -    23

  Team Score (places): 646  Team Score (times):      1:51:07   Average Time: 22:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    967  May Robison                    39           39          20:49        20:49        0:00
    2    951  Abigail Doroshow               46           85          21:02        41:51        0:12
    3    973  Rhianna Vergeer               147          232          22:27      1:04:19        1:37
    4    949  Isabel Boyer                  154          386          22:33      1:26:52        1:43
    5    966  Sarah Pillard                 260          646          24:14      1:51:07        3:24
    6    962  Morgan Mayer                  268          914          24:30      2:15:37        3:41

Boonsboro High School    Finish Position -    24

  Team Score (places): 707  Team Score (times):      1:50:42   Average Time: 22:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    396  Haley Wright                   13           13          19:35        19:35        0:00
    2    390  Kaitlyn Rogers                142          155          22:25        42:01        2:50
    3    382  Molly Jones                   162          317          22:40      1:04:41        3:04
    4    381  Abbie Jones                   193          510          22:59      1:27:41        3:24
    5    378  Camryn Harper                 197          707          23:01      1:50:42        3:25
    6    385  Makenna Luzier                211          918          23:09      2:13:51        3:33
    7    392  Grace Simonson                250         1168          24:01      2:37:52        4:25

Falls Church    Finish Position -    25

  Team Score (places): 717  Team Score (times):      1:51:47   Average Time: 22:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    865  Sandy Kendall                  40           40          20:50        20:50        0:00
    2    869  Emily Seracino                129          169          22:12        43:02        1:21
    3    868  Campbell Scheuerman           143          312          22:26      1:05:28        1:36
    4    864  Abigail Gagermeier            183          495          22:52      1:28:21        2:02
    5    867  Olivia Rogers                 222          717          23:26      1:51:47        2:36
    6    870  Katie Valases                 313         1030          27:16      2:19:04        6:26

Riverbend High School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 731  Team Score (times):      1:52:09   Average Time: 22:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2305  Elizabeth Vaughn               50           50          21:04        21:04        0:00
    2   2292  Kenady Horne                   62          112          21:19        42:24        0:15
    3   2293  Kelsey Jackson                166          278          22:42      1:05:07        1:37
    4   2283  Ashley Applegate              217          495          23:19      1:28:26        2:14
    5   2291  Samantha Hix                  236          731          23:42      1:52:09        2:38
    6   2304  Grace Vandermeid              272         1003          24:39      2:16:49        3:35
    7   2296  Alliyah Matthews              278         1281          24:46      2:41:35        3:42

Broad Run    Finish Position -    27

  Team Score (places): 745  Team Score (times):      1:52:19   Average Time: 22:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    477  Alexa Gomez                    98           98          21:48        21:48        0:00
    2    467  Stephanie Barry               138          236          22:21        44:09        0:33
    3    483  Megan Mazzatenta              146          382          22:26      1:06:36        0:38
    4    492  Alexis Tupman                 179          561          22:50      1:29:26        1:02
    5    469  Michelle Chen                 184          745          22:52      1:52:19        1:04
    6    471  Stephanie Credno              188          933          22:55      2:15:14        1:06

John Champe High School    Finish Position -    28

  Team Score (places): 758  Team Score (times):      1:52:25   Average Time: 22:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1295  Evelyn Robinson               126          126          22:09        22:09        0:00
    2   1300  Samantha Schuler              127          253          22:09        44:18        0:00
    3   1281  Callie Fernandez              135          388          22:18      1:06:37        0:09
    4   1274  Julia Cumins                  172          560          22:46      1:29:24        0:37
    5   1291  Isabella Nazari               198          758          23:01      1:52:25        0:52
    6   1298  Alena Sanabria                266         1024          24:29      2:16:54        2:19
    7   1304  Anne Young                    273         1297          24:40      2:41:34        2:30

Dominion    Finish Position -    29

  Team Score (places): 768  Team Score (times):      1:52:23   Average Time: 22:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    812  Abigail Collins                54           54          21:06        21:06        0:00
    2    816  MacKenzie Garner              141          195          22:24        43:31        1:17
    3    817  Meghan Hale                   177          372          22:48      1:06:19        1:42
    4    828  Lila Virtue                   196          568          23:00      1:29:20        1:54
    5    822  Kyle Pritchard                200          768          23:02      1:52:23        1:56
    6    815  Katherine Danko               218          986          23:20      2:15:43        2:13
    7    819  Kaitlyn Kutz                  245         1231          23:56      2:39:39        2:49

McLean    Finish Position -    29

  Team Score (places): 768  Team Score (times):      1:51:37   Average Time: 22:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1617  Caroline Howley                12           12          19:35        19:35        0:00
    2   1619  Rosey Iames                   104          116          21:51        41:26        2:16
    3   1625  Caitlin Pyne                  189          305          22:55      1:04:21        3:20
    4   1614  Sinead Eksteen                206          511          23:05      1:27:27        3:30
    5   1613  Anna Duval                    257          768          24:10      1:51:37        4:35
    6   1609  Brooke Barlow                 258         1026          24:10      2:15:48        4:35

Centreville    Finish Position -    31

  Team Score (places): 788  Team Score (times):      1:53:24   Average Time: 22:40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    626  Colette Rizzi                 115          115          22:02        22:02        0:00
    2    617  Lexi Kofman                   133          248          22:16        44:18        0:14
    3    605  Katherine Bennett             136          384          22:19      1:06:38        0:17
    4    620  Evelyn Munsterman             140          524          22:24      1:29:02        0:22
    5    610  Hannah Huggins                264          788          24:22      1:53:24        2:20
    6    615  Allison Kim                   271         1059          24:36      2:18:01        2:34
    7    630  Sarah Kate Simmons            280         1339          24:49      2:42:51        2:47

Washington-Lee High School    Finish Position -    32

  Team Score (places): 847  Team Score (times):      1:53:40   Average Time: 22:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3555  Eva Smith-Perry               152          152          22:31        22:31        0:00
    2   3532  Eva Arnade                    153          305          22:33        45:05        0:01
    3   3546  Maeve Marsh                   165          470          22:42      1:07:47        0:10
    4   3538  Isabella Corry                187          657          22:54      1:30:41        0:22
    5   3554  Lucy Shoemaker                190          847          22:58      1:53:40        0:26

Urbana High School    Finish Position -    33

  Team Score (places): 855  Team Score (times):      1:53:57   Average Time: 22:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3247  Diana Narvaez                  89           89          21:42        21:42        0:00
    2   3253  Caroline Sanford              158          247          22:35        44:17        0:53
    3   3248  Kara O'Neill                  176          423          22:48      1:07:06        1:06
    4   3244  Anna Miller                   186          609          22:53      1:29:59        1:11
    5   3238  Abby Grabowski                246          855          23:57      1:53:57        2:15

Atlee    Finish Position -    34

  Team Score (places): 858  Team Score (times):      1:53:56   Average Time: 22:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    119  Laney Owen *                   44           44          20:59        20:59        0:00
    2    127  Mayah Valentin *              139          183          22:23        43:23        1:23
    3    123  Logan Shearon *               199          382          23:01      1:06:25        2:01
    4    112  Jessica Faulk                 225          607          23:30      1:29:55        2:30
    5    117  Ally Ledwith *                251          858          24:01      1:53:56        3:01

Freedom    Finish Position -    35

  Team Score (places): 870  Team Score (times):      1:54:09   Average Time: 22:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    892  Sydney Browe                   67           67          21:23        21:23        0:00
    2    898  Courtney Dineen               111          178          21:57        43:21        0:33
    3    889  Nicole Balog                  214          392          23:12      1:06:33        1:49
    4    904  Rachel Osborne                238          630          23:46      1:30:20        2:22
    5    902  Emily Lichtenberg             240          870          23:49      1:54:09        2:25
    6    896  Cara Curtin                   248         1118          23:57      2:18:07        2:34
    7    893  Emily Call                    293         1411          25:40      2:43:47        4:16

Kettle Run    Finish Position -    36

  Team Score (places): 883  Team Score (times):      1:55:12   Average Time: 23:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1346  Adia Diaz                      97           97          21:48        21:48        0:00
    2   1361  Grace Stone                   116          213          22:02        43:50        0:13
    3   1344  Julia Baines                  168          381          22:43      1:06:34        0:55
    4   1360  Danielle Smith                213          594          23:11      1:29:45        1:23
    5   1362  Gretchen Thomas               289          883          25:26      1:55:12        3:38

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    37

  Team Score (places): 885  Team Score (times):      1:54:18   Average Time: 22:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3107  Abigail Shoemaker              77           77          21:30        21:30        0:00
    2   3106  Nikita Sawant                 169          246          22:44        44:14        1:14
    3   3109  Jennifer Steele               175          421          22:47      1:07:02        1:17
    4   3101  Rachel Martinka               229          650          23:34      1:30:37        2:04
    5   3094  Violet Felt                   235          885          23:41      1:54:18        2:11
    6   3093  Caroline Cox                  241         1126          23:49      2:18:08        2:19

Princess Anne High School    Finish Position -    38

  Team Score (places): 894  Team Score (times):      1:54:42   Average Time: 22:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2174  Doria Martingayle               8            8          19:20        19:20        0:00
    2   2177  Kasey Sutryk                  107          115          21:55        41:16        2:35
    3   2171  Emma Jennings                 215          330          23:16      1:04:32        3:55
    4   2172  Louise Kraemmer               274          604          24:40      1:29:13        5:19
    5   2170  Kylie Hampton                 290          894          25:28      1:54:42        6:08
    6   2178  Amanda Ward                   296         1190          26:00      2:20:42        6:39
    7   2169  Olya Daniels                  315         1505          27:29      2:48:11        8:09

Oakdale    Finish Position -    39

  Team Score (places): 909  Team Score (times):      1:54:02   Average Time: 22:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1956  Charlotte Kowalk               14           14          19:50        19:50        0:00
    2   1961  Alexa Tarzy                   180          194          22:51        42:41        3:00
    3   1948  Lilly Austin                  224          418          23:29      1:06:11        3:38
    4   1954  Anna Hartman                  239          657          23:47      1:29:58        3:56
    5   1951  Madison Gamble                252          909          24:03      1:54:02        4:12
    6   1950  Maegan Gabby                  270         1179          24:33      2:18:36        4:43
    7   1952  Makenna Gudat                 310         1489          26:55      2:45:31        7:04

Jefferson    Finish Position -    40

  Team Score (places): 941  Team Score (times):      1:56:10   Average Time: 23:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1244  Abby Colbert                    2            2          18:33        18:33        0:00
    2   1249  Morgan May                     91           93          21:44        40:18        3:11
    3   1251  Jordan Phillips               259          352          24:13      1:04:32        5:40
    4   1243  Madison Adams                 291          643          25:30      1:30:02        6:56
    5   1247  Tayah Hawley                  298          941          26:07      1:56:10        7:33
    6   1252  Madeleine Pitcher             299         1240          26:10      2:22:20        7:36
    7   1246  Samantha Gonzalez             320         1560          28:40      2:51:01       10:06

South Carroll High School    Finish Position -    41

  Team Score (places): 945  Team Score (times):      1:56:34   Average Time: 23:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2644  Erin Langille                  29           29          20:37        20:37        0:00
    2   2650  Casey Shattuck                159          188          22:37        43:14        2:00
    3   2649  Sydney Ruckel                 223          411          23:28      1:06:43        2:51
    4   2646  Marissa Lawson                234          645          23:40      1:30:23        3:02
    5   2638  Hannah Kelley                 300          945          26:10      1:56:34        5:33
    6   2651  Hallie Thomas                 311         1256          26:58      2:23:32        6:20
    7   2635  Amy Donna Bittler             312         1568          27:09      2:50:41        6:32

Catoctin High School    Finish Position -    42

  Team Score (places): 991  Team Score (times):      2:03:57   Average Time: 24:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    582  Bella Kreiner                  19           19          20:15        20:15        0:00
    2    584  Lillie Perella                 34           53          20:43        40:59        0:28
    3    578  Kia Braithwaite               302          355          26:13      1:07:13        5:58
    4    589  Marah Williams                314          669          27:18      1:34:31        7:03
    5    585  Hanah Romsburg                322          991          29:25      2:03:57        9:10
    6    586  Payton Snyder                 323         1314          29:43      2:33:41        9:28

Westminster High School    Finish Position -    43

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:17   Average Time: 23:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3664  Kaylee Ryan                    94           94          21:46        21:46        0:00
    2   3663  Chandra Reiff                 170          264          22:45        44:31        0:58
    3   3651  Sarah Brown                   204          468          23:04      1:07:35        1:17
    4   3657  Kamilla Haldorsen             279          747          24:49      1:32:25        3:02
    5   3662  Erin McGrath                  282         1029          24:52      1:57:17        3:06
    6   3650  Lauren Brown                  292         1321          25:34      2:22:52        3:47

T.C. Williams High School    Finish Position -    44

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:56:51   Average Time: 23:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2943  Lena Cromley                   59           59          21:15        21:15        0:00
    2   2939  Lucy Brinkman                 221          280          23:24        44:39        2:09
    3   2956  Sophia Vassallo               232          512          23:37      1:08:17        2:22
    4   2941  Lily Clausen                  253          765          24:03      1:32:20        2:48
    5   2940  Celeste Claudio               267         1032          24:30      1:56:51        3:15
    6   2954  Olivia Tardieu                308         1340          26:31      2:23:22        5:16

Massaponax    Finish Position -    45

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:36   Average Time: 23:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1592  Jenna Williams                 64           64          21:21        21:21        0:00
    2   1585  Madison Failor                173          237          22:46        44:08        1:25
    3   1590  Ainsley Patrick               256          493          24:06      1:08:14        2:44
    4   1591  Natalie Pietro                263          756          24:19      1:32:33        2:57
    5   1587  Ana Haines                    284         1040          25:03      1:57:36        3:41
    6   1583  Kelli Anderson                288         1328          25:23      2:23:00        4:01
    7   1588  Serena McGowan                307         1635          26:30      2:49:30        5:09

Century High School    Finish Position -    46

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:38   Average Time: 23:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    672  Colby Brodsky                 106          106          21:52        21:52        0:00
    2    676  Lexi Ehrman                   174          280          22:47        44:39        0:55
    3    674  Jessica Conway                249          529          24:00      1:08:40        2:08
    4    692  Shaye Montgomery              261          790          24:14      1:32:54        2:22
    5    679  Shannon Everton               276         1066          24:43      1:57:38        2:51
    6    677  Marissa Ehrman                277         1343          24:44      2:22:22        2:51

Middletown High School    Finish Position -    47

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:02:10   Average Time: 24:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1661  Reilly Caldwell                47           47          21:02        21:02        0:00
    2   1663  Marilyn Fisher                262          309          24:15        45:17        3:12
    3   1660  Lizzie Brown                  286          595          25:08      1:10:26        4:06
    4   1675  Abbe Pannucci                 294          889          25:47      1:36:13        4:44
    5   1680  Kristyn Staley                295         1184          25:57      2:02:10        4:54
    6   1665  Molly Greenblat               301         1485          26:11      2:28:22        5:09
    7   1679  Sophie Stafford               309         1794          26:42      2:55:04        5:39

J.E.B. Stuart    Finish Position -    48

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:01:53   Average Time: 24:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1180  Maya Verma                    202          202          23:03        23:03        0:00
    2   1179  Christine Tran                230          432          23:34        46:38        0:31
    3   1177  Jessica Sharp                 244          676          23:54      1:10:32        0:50
    4   1178  Maria Torregroso              287          963          25:15      1:35:48        2:11
    5   1175  Tasneen Osman                 297         1260          26:05      2:01:53        3:01
    6   1173  Bamlak Messay                 316         1576          27:32      2:29:25        4:28

Robert E. Lee    Finish Position -    49

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:11:59   Average Time: 26:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2392  Natalie Keenan                275          275          24:43        24:43        0:00
    2   2390  Katie Gayhart                 281          556          24:50        49:33        0:07
    3   2400  Viola Zhao                    305          861          26:25      1:15:59        1:42
    4   2399  Mariana Velasquez             317         1178          27:32      1:43:32        2:49
    5   2393  Alisha Sherren                319         1497          28:26      2:11:59        3:43

Oakcrest School    Finish Position -    50

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:15:56   Average Time: 27:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1945  Julia Waldon                  303          303          26:15        26:15        0:00
    2   1943  Bridgette Smith               304          607          26:23        52:38        0:08
    3   1942  Jacqueline Pluta              306          913          26:30      1:19:09        0:15
    4   1944  Cecilia Smith                 318         1231          27:33      1:46:42        1:18
    5   1947  Regan Wilson                  321         1552          29:13      2:15:56        2:58
    6   1939  Chinenye Ezenwa               324         1876          31:48      2:47:45        5:33

Brooke Point    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    531  Olivia Leamon               Less Than  5             23:38        23:38        0:00

Cox    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    798  Gracen Samuel               Less Than  5             20:36        20:36        0:00

Greencastle-Antrim    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1046  Madison Hurley              Less Than  5             21:23        21:23        0:00
    2   1043  Coramina Cogan              Less Than  5             25:21        46:44        3:57

Manassas Park    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1532  Alexandra Dodson            Less Than  5             24:37        24:37        0:00
    2   1534  Arielle Johnston            Less Than  5             24:40        49:18        0:03
    3   1536  Kira Wence                  Less Than  5             24:42      1:14:00        0:04

Potomac Senior High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2123  Linei Woodson               Less Than  5             21:02        21:02        0:00
    2   2120  Kayla Shifflett             Less Than  5             21:19        42:22        0:16
    3   2115  Kennedy Hall                Less Than  5             21:45      1:04:07        0:42
    4   2112  Keagan Carroll              Less Than  5             24:16      1:28:24        3:13

Rappahannock County    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2200  Julia Wood                  Less Than  5             19:08        19:08        0:00

St. John's College High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2806  Emily Carroll               Less Than  5             20:39        20:39        0:00
    2   2811  Anne Hagerty                Less Than  5             24:16        44:55        3:37
    3   2818  Mary Claire Sheridan        Less Than  5             24:45      1:09:40        4:06
    4   2808  Maddie Deye                 Less Than  5             24:55      1:34:36        4:16

The Potomac School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3000  Rachel Granovsky            Less Than  5             19:30        19:30        0:00

Woodbridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3705  Khalilah Hamer              Less Than  5             21:19        21:19        0:00
    2   3706  Diana Hernandez             Less Than  5             21:41        43:00        0:22
    3   3702  Hannah Bergman              Less Than  5             22:22      1:05:23        1:03

2015 Oatlands Varsity B Boys

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


Boys 5000m Run 
    Plc        Bib No Name                     Team                                     Time    Pace 
    1      1   1885  Branson Odoor         Northwest High School                     17:05  5:31/M        
    2      2   1864  Komlan Attiogbe       Northwest High School                     17:30  5:39/M        
    3      3   2738  Jason Putnam          Southeast Raleigh                         17:37  5:41/M        
    4      4   1886  Chase Osborne         Northwest High School                     17:49  5:45/M        
    5      5   3214  Benjamin Nibbelink    Tuscarora High School (Va)                17:56  5:47/M        
    6      6   2528  Kyle Reed             Severna Park                              18:01  5:49/M        
    7      7   1523  Peter Morris          Loudoun Valley                            18:02  5:49/M        
    8      8   2523  Austin McAlexander    Severna Park                              18:06  5:50/M        
    9      9   3130  Jeffrey Liu           Thomas Jefferson S&T                      18:08  5:51/M        
   10     10   2511  John Davids           Severna Park                              18:09  5:51/M        
   11     11   1884  Rory O'Neil           Northwest High School                     18:12  5:52/M        
   12     12   3210  Kevin Kostka          Tuscarora High School (Va)                18:12  5:52/M        
   13     13    101  Dagim Tigabu          Annandale                                 18:13  5:53/M        
   14     14   2529  William Reed          Severna Park                              18:13  5:53/M        
   15     15   2381  Luke Thomas           Riverside High School                     18:14  5:53/M        
   16     16   1888  Elton Quansah         Northwest High School                     18:15  5:53/M        
   17     17   2531  Ryan Schult           Severna Park                              18:15  5:53/M        
   18     18   1877  Jose Infante-rosale   Northwest High School                     18:15  5:53/M        
   19     19    102  Mahiteme Tigabu       Annandale                                 18:23  5:56/M        
   20     20   2508  Alex Brown            Severna Park                              18:24  5:56/M        
   21     21   1499  Ian Bogucki           Loudoun Valley                            18:25  5:56/M        
   22     22    147  Conor Helmick         Atlee                                     18:26  5:57/M        
   23     23   1757  William Scurry        Mount Tabor                               18:28  5:57/M        
   24     24    292  Aaron Ault            Bishop Ireton                             18:33  5:59/M        
   25     25    315  Thomas Ward           Bishop Ireton                             18:34  5:59/M        
   26     26   2011  Michael Blaes         Osbourn Park                              18:35  6:00/M        
   27     27   1750  Ian Nickel            Mount Tabor                               18:36  6:00/M        
   28     28   3020  Cal Hoffman           The Potomac School                        18:37  6:00/M        
   29     29   1737  Colin Dossell         Mount Tabor                               18:37  6:00/M        
   30     30    161  Rehan Saeed           Atlee                                     18:38  6:01/M        
   31     31   2373  Mason Ong             Riverside High School                     18:38  6:01/M        
   32     32   2514  Tj Demeroto           Severna Park                              18:40  6:01/M        
   33     33     80  Risky Alvarado        Annandale                                 18:41  6:02/M        
   34     34   3781  Josh Lassiter         Woodgrove                                 18:44  6:03/M        
   35     35   1897  Ngoy Yamitshi         Northwest High School                     18:45  6:03/M        
   36     36   2767  Griffin Hynes         Southern High School                      18:49  6:04/M        
   37     37   3126  Max Judish            Thomas Jefferson S&T                      18:51  6:05/M        
   38     38   2255  Samad Iqbal           Richard Montgomery High School            18:53  6:05/M        
   39     39   2759  Anthony Anastasi      Southern High School                      18:53  6:05/M        
   40     40   3223  Tucker Stuntz         Tuscarora High School (Va)                18:56  6:06/M        
   41     41   2620  Colin Loiacono        Sherwood High School                      18:57  6:07/M        
   42     42    234  Calvin Min            Battlefield                               18:57  6:07/M        
   43     43   3059  Ashenafi Ashenafi     Thomas Edison                             18:58  6:07/M        
   44     44   3084  Michael Taylor        Thomas Edison                             19:01  6:08/M        
   45     45   1463  Josh Stevic           Loudoun County                            19:03  6:09/M        
   46     46   1105  James Tangco          Hayfield Secondary School                 19:05  6:09/M        
   47     47   2273  Michael Riederer      Richard Montgomery High School            19:07  6:10/M        
   48     48   3506  Jackson May           Walter Johnson High School                19:08  6:10/M        
   49     49   3202  Benjamin Chapin       Tuscarora High School (Va)                19:08  6:10/M        
   50     50   1744  Samuel Kirse          Mount Tabor                               19:08  6:10/M        
   51     51   3065  Brandon Dakessian     Thomas Edison                             19:10  6:11/M        
   52     52   1104  Michael Sipes         Hayfield Secondary School                 19:10  6:11/M        
   53     53   3067  Jonathan Esteva       Thomas Edison                             19:10  6:11/M        
   54     54   2732  Khalil Gary           Southeast Raleigh                         19:11  6:11/M        
   55     55   3138  Daniel Skeen          Thomas Jefferson S&T                      19:11  6:11/M        
   56     56   1742  Adrian Jackson        Mount Tabor                               19:12  6:12/M        
   57     57    210  Tristan Baird         Battlefield                               19:13  6:12/M        
   58     58   2268  Mac Morgan            Richard Montgomery High School            19:13  6:12/M        
   59     59   3340  John Lemieux          W.T. Woodson                              19:13  6:12/M        
   60     60   1398  Wyatt Potter          Liberty High School                       19:15  6:13/M        
   61     61   3139  Jayant Subramanian    Thomas Jefferson S&T                      19:15  6:13/M        
   62     62   1457  Nick Rexroad          Loudoun County                            19:15  6:13/M        
   63     63   2378  Greyson Sequino       Riverside High School                     19:15  6:13/M        
   64     64   2742  Renaldo Waldron       Southeast Raleigh                         19:15  6:13/M        
   65     65   3698  Shane Wagner          Westminster High School                   19:15  6:13/M        
   66     66    508  Jonathan Hawes        Broad Run                                 19:16  6:13/M        
   67     67   2270  Connor Obrien         Richard Montgomery High School            19:17  6:13/M        
   68     68   1513  Scotty Hill           Loudoun Valley                            19:18  6:14/M        
   69     69   2630  Justin Turner         Sherwood High School                      19:18  6:14/M        
   70     70    419  Paul Rochford         Boonsboro High School                     19:19  6:14/M        
   71     71   3333  Mitchel Kern          W.T. Woodson                              19:20  6:14/M        
   72     72   3498  Lewis Kirwin          Walter Johnson High School                19:21  6:15/M        
   73     73   2606  Gary Confrey          Sherwood High School                      19:22  6:15/M        
   74     74   3336  James LaCoste         W.T. Woodson                              19:22  6:15/M        
   75     75    216  Jackson Burns         Battlefield                               19:23  6:15/M        
   76     76   3062  Dagnachew Bizuwerk    Thomas Edison                             19:23  6:15/M        
   77     77   3502  Stefan Lehman         Walter Johnson High School                19:24  6:15/M        
   78     78   2769  Will Lucas            Southern High School                      19:24  6:15/M        
   79     79   2377  Andreas Rousing       Riverside High School                     19:25  6:16/M        
   80     80   1079  David Brighton        Hayfield Secondary School                 19:26  6:16/M        
   81     81   1450  Chris Lee             Loudoun County                            19:26  6:16/M        
   82     82   1441  Stephen Cypher        Loudoun County                            19:27  6:16/M        
   83     83   2376  Justin Rocha          Riverside High School                     19:28  6:17/M        
   84     84   3494  Greenburg Jacob       Walter Johnson High School                19:29  6:17/M        
   85     85   1527  Zach Stevenson        Loudoun Valley                            19:29  6:17/M        
   86     86    151  David Martin          Atlee                                     19:32  6:18/M        
   87     87    768  Jonathan Cornely      Col. Zadok Magruder High Schoo            19:32  6:18/M        
   88     88   3686  Noah Griffin          Westminster High School                   19:33  6:18/M        
   89     89   3513  Robert Schmidt        Walter Johnson High School                19:33  6:18/M        
   90     90   1753  Brandon Penn          Mount Tabor                               19:33  6:18/M        
   91     91   1083  Robert Dixon          Hayfield Secondary School                 19:33  6:18/M        
   92     92   2624  Matthew Post          Sherwood High School                      19:34  6:19/M        
   93     93   2314  Grayson Fusaro        Riverbend High School                     19:35  6:19/M        
   94     94    104  Abbey Yared           Annandale                                 19:36  6:19/M        
   95     95   1103  Robert Silano         Hayfield Secondary School                 19:37  6:20/M        
   96     96    516  Evan Miles            Broad Run                                 19:38  6:20/M        
   97     97    990  Jacob Gaba            Georgetown Day School                     19:39  6:20/M        
   98     98   2266  Philip Miljanic       Richard Montgomery High School            19:39  6:20/M        
   99     99   2470  Giresse Achouakong    Seneca Valley High School                 19:40  6:21/M        
  100    100   1436  Siraj Ahmed           Loudoun County                            19:41  6:21/M        
  101    101   2317  Tyler Lacasse         Riverbend High School                     19:41  6:21/M        
  102    102   1219  Joshua Arce           James Wood High School                    19:42  6:21/M        
  103    103   2039  Connor Trexel         Osbourn Park                              19:42  6:21/M        
  104    104   2013  Stephen Cariello-NobliOsbourn Park                              19:44  6:22/M        
  105    105   3208  John Irvine           Tuscarora High School (Va)                19:45  6:22/M        
  106    106   2478  Bryan Midlam          Seneca Valley High School                 19:46  6:23/M        
  107    107   2021  Doron Gyamfi          Osbourn Park                              19:46  6:23/M        
  108    108   1500  Adam Broshkevitch     Loudoun Valley                            19:46  6:23/M        
  109    109   2203  Sam Barnes            Rappahannock County                       19:47  6:23/M        
  110    110    714  Trever Hebert         Century High School                       19:48  6:23/M        
  111    111   3118  Sean Clancy           Thomas Jefferson S&T                      19:48  6:23/M        
  112    112   3782  William Neeves        Woodgrove                                 19:48  6:23/M        
  113    113   2730  Isiah Fowler          Southeast Raleigh                         19:49  6:24/M        
  114    114   3328  Tyler French          W.T. Woodson                              19:50  6:24/M        
  115    115   1758  Jon Spaar             Mount Tabor                               19:50  6:24/M        
  116    116   3211  Jason Lang            Tuscarora High School (Va)                19:50  6:24/M        
  117    117   1338  Jack Sorensen         John Champe High School                   19:51  6:24/M        
  118    118   2773  Mark Westman          Southern High School                      19:51  6:24/M        
  119    119   1508  Falkon Ellis          Loudoun Valley                            19:52  6:25/M        
  120    120   3776  Matthew Herrity       Woodgrove                                 19:52  6:25/M        
  121    121   1157  Aiden O'Neil          Heritage                                  19:52  6:25/M        
  122    122   3142  Joeseph Waddington    Thomas Jefferson S&T                      19:53  6:25/M        
  123    123   2158  Alec Hillen           Powhatan High School                      19:54  6:25/M        
  124    124   3216  Sergio Saez           Tuscarora High School (Va)                19:55  6:25/M        
  125    125   2385  Alec Venable          Riverside High School                     19:55  6:25/M        
  126    126   2275  Nathaniel Stuckey     Richard Montgomery High School            19:55  6:25/M        
  127    127    792  Nhan-An Troung        Col. Zadok Magruder High Schoo            19:56  6:26/M        
  128    128   3631  Joseph Lim            Westfield                                 19:56  6:26/M        
  129    129   3783  Kevin Payne           Woodgrove                                 19:56  6:26/M        
  130    130   1447  Ben Gribbin           Loudoun County                            19:56  6:26/M        
  131    131   2250  Ethan Do              Richard Montgomery High School            19:56  6:26/M        
  132    132    785  Collin Riviello       Col. Zadok Magruder High Schoo            19:57  6:26/M        
  133    133   2339  Hunter Wilfong        Riverbend High School                     19:58  6:26/M        
  134    134   3499  Wolfgang Koch-Paiz    Walter Johnson High School                19:58  6:26/M        
  135    135    637  Stephen Bohenek       Centreville                               19:59  6:27/M        
  136    136   1310  Isaan Blose           John Champe High School                   20:00  6:27/M        
  137    137   2433  Mason Askelson        Rock Ridge High School                    20:01  6:27/M        
  138    138   3523  Ethan Eister          Washington                                20:01  6:27/M        
  139    139   3524  Kyle Eister           Washington                                20:01  6:27/M        
  140    140   1455  Michael Perry         Loudoun County                            20:03  6:28/M        
  141    141    259  Andrew Young          Battlefield                               20:04  6:28/M        
  142  (< 5)   2840  Benjamin Rurka        St. John's College High School            20:04  6:28/M        
  143    142    510  Jonathan Kerr         Broad Run                                 20:04  6:28/M        
  144    143   2335  Grant Stewart         Riverbend High School                     20:05  6:29/M        
  145    144   2336  Caleb Thorburn        Riverbend High School                     20:06  6:29/M        
  146    145    158  Adam Prousalis        Atlee                                     20:07  6:29/M        
  147    146   1917  Sam Friedman          Northwood High School                     20:08  6:30/M        
  148    147   3616  Colin Afferton        Westfield                                 20:08  6:30/M        
  149    148   3529  Nathan Walker         Washington                                20:08  6:30/M        
  150    149    638  Connor Canavan        Centreville                               20:09  6:30/M        
  151    150   3788  Frank Ricker          Woodgrove                                 20:09  6:30/M        
  152    151    307  Will Olson            Bishop Ireton                             20:11  6:31/M        
  153    152   1504  Adam Conklin          Loudoun Valley                            20:12  6:31/M        
  154    153   3324  Matthew Bergthold     W.T. Woodson                              20:12  6:31/M        
  155    154   2040  Colin Turner          Osbourn Park                              20:13  6:31/M        
  156    155   1141  Austin Burns          Heritage                                  20:14  6:32/M        
  157    156   3480  Grant Anderson        Walter Johnson High School                20:14  6:32/M        
  158    157   2324  Colton Messick        Riverbend High School                     20:15  6:32/M        
  159    158    998  Matthew Ishimaru      Georgetown Day School                     20:18  6:33/M        
  160    159   2448  Drew Scherer          Rock Ridge High School                    20:18  6:33/M        
  161    160   3016  William Duryea        The Potomac School                        20:20  6:34/M        
  162    161   1140  John Bigalbal         Heritage                                  20:20  6:34/M        
  163    162    301  Mac MacIntyre         Bishop Ireton                             20:20  6:34/M        
  164    163   1005  Jack Rudnick          Georgetown Day School                     20:22  6:34/M        
  165    164    312  Mike Sarisky          Bishop Ireton                             20:23  6:35/M        
  166    165    213  Andrew Boyd           Battlefield                               20:23  6:35/M        
  167    166   1391  Scott Colleran        Liberty High School                       20:23  6:35/M        
  168    167   3800  Brennan Windemuth     Woodgrove                                 20:24  6:35/M        
  169    168   2623  Ryan O'Neale          Sherwood High School                      20:26  6:35/M        
  170    169   3845  Brennan Henning       Yorktown                                  20:26  6:35/M        
  171    170    773  Shawn Fahey           Col. Zadok Magruder High Schoo            20:26  6:35/M        
  172    171    656  Michael Martis        Centreville                               20:27  6:36/M        
  173    172    643  Navid Davani          Centreville                               20:27  6:36/M        
  174    173   3787  Matthew Renner        Woodgrove                                 20:28  6:36/M        
  175    174   3626  David Johnson         Westfield                                 20:28  6:36/M        
  176    175   2023  Marcus House          Osbourn Park                              20:30  6:37/M        
  177    176    250  Zachary Schwem        Battlefield                               20:31  6:37/M        
  178    177   2913  Kevin Choo            Stone Bridge                              20:32  6:37/M        
  179    178    716  Matt Huber            Century High School                       20:32  6:37/M        
  180    179   1149  Tyler Judd            Heritage                                  20:33  6:38/M        
  181    180   1240  Dawson Ray            James Wood High School                    20:33  6:38/M        
  182    181   3351  David Shutler         W.T. Woodson                              20:33  6:38/M        
  183    182    501  Justen Crawford       Broad Run                                 20:34  6:38/M        
  184    183   1228  David Dorsey          James Wood High School                    20:34  6:38/M        
  185    184   1227  Nate Dansie           James Wood High School                    20:36  6:39/M        
  186    185   2682  Matthew Sturm         South Carroll High School                 20:36  6:39/M        
  187    186   3025  Elliot Kim            The Potomac School                        20:36  6:39/M        
  188    187   1395  Chris King            Liberty High School                       20:37  6:39/M        
  189    188   2438  Brendan Cwalina       Rock Ridge High School                    20:38  6:39/M        
  190    189   2310  Xzavier Darensbourg   Riverbend High School                     20:38  6:39/M        
  191    190    303  Sam Markle            Bishop Ireton                             20:39  6:40/M        
  192  (< 5)   2829  Liam de Beaufort      St. John's College High School            20:39  6:40/M        
  193    191   2740  Damien Simmonds       Southeast Raleigh                         20:42  6:41/M        
  194    192    512  Garrett Laxson        Broad Run                                 20:43  6:41/M        
  195    193    416  John Poling           Boonsboro High School                     20:43  6:41/M        
  196  (< 5)   2842  Matt Schneider        St. John's College High School            20:45  6:42/M        
  197    194   1926  Alec Musheno          Northwood High School                     20:46  6:42/M        
  198    195   1306  Eric Betsill          John Champe High School                   20:46  6:42/M        
  199    196   2386  Jason Viadero         Riverside High School                     20:48  6:43/M        
  200    197   3346  Daniel Niemann        W.T. Woodson                              20:48  6:43/M            
  201    198    991  Sahill Gogtay         Georgetown Day School                     20:49  6:43/M        
  202    199   2479  Sami Mullah           Seneca Valley High School                 20:49  6:43/M        
  203    200    403  Dillon Denig          Boonsboro High School                     20:53  6:44/M        
  204    201    720  Ryan Kane             Century High School                       20:54  6:45/M        
  205    202   2442  Rasvik Kudum          Rock Ridge High School                    20:55  6:45/M        
  206    203   3434  Ben Rumsfeld          Walt Whitman High School                  21:00  6:46/M        
  207    204    133  Cohen Call            Atlee                                     21:01  6:47/M        
  208    205   2921  Jack Hughes           Stone Bridge                              21:01  6:47/M        
  209    206    415  Austin Moore          Boonsboro High School                     21:01  6:47/M        
  210    207   1223  Mason Costa           James Wood High School                    21:04  6:48/M        
  211    208   3637  Mitch Nelson          Westfield                                 21:05  6:48/M        
  212    209    167  Matt Whitlock         Atlee                                     21:06  6:48/M        
  213    210   1390  Ryan Arey             Liberty High School                       21:07  6:49/M        
  214    211   1093  Zachary Koons         Hayfield Secondary School                 21:07  6:49/M        
  215    212   1236  Jacob Payne           James Wood High School                    21:08  6:49/M        
  216    213   3428  Obi Onwuamaegbu       Walt Whitman High School                  21:08  6:49/M        
  217    214    740  Noah Zabik            Century High School                       21:09  6:49/M        
  218    215   1305  Raphael Berina        John Champe High School                   21:10  6:50/M        
  219    216   2626  Nick Seganish         Sherwood High School                      21:10  6:50/M        
  220    217   3683  Austin Foote          Westminster High School                   21:11  6:50/M        
  221    218   3618  Steven Baca           Westfield                                 21:12  6:50/M        
  222    219   1003  Harrison Pratt        Georgetown Day School                     21:13  6:51/M        
  223    220   2680  Chris Shanabarger     South Carroll High School                 21:13  6:51/M        
  224    221    258  David Wonus           Battlefield                               21:13  6:51/M        
  225    222   3029  Nick McKalip          The Potomac School                        21:14  6:51/M        
  226    223   3522  Gabe Abreu-vigil      Washington                                21:15  6:51/M        
  227    224   2665  Jeffery Fleming       South Carroll High School                 21:16  6:52/M        
  228    225   3645  Kyle Talley           Westfield                                 21:16  6:52/M        
  229    226   1400  Jessie Smith          Liberty High School                       21:17  6:52/M        
  230    227    506  Joshua Garrett        Broad Run                                 21:19  6:53/M        
  231    228    980  Noah Boorstin         Georgetown Day School                     21:19  6:53/M        
  232    229   2156  Connor Fletcher       Powhatan High School                      21:21  6:53/M        
  233    230   2157  John Cavedo           Powhatan High School                      21:23  6:54/M        
  234    231   1168  Liam Wallace          Heritage                                  21:23  6:54/M        
  235    232   3701  Sam Weidman           Westminster High School                   21:23  6:54/M        
  236    233    733  Camden Stewert        Century High School                       21:25  6:55/M        
  237    234   1329  Manav Parekh          John Champe High School                   21:28  6:55/M        
  238    235   2615  Anthony Jones         Sherwood High School                      21:29  6:56/M        
  239    236   3426  Raphael Metz          Walt Whitman High School                  21:31  6:56/M        
  240    237   1150  Christopher King      Heritage                                  21:32  6:57/M        
  241    238   3617  Sam Alhussaini        Westfield                                 21:32  6:57/M        
  242    239   3412  Ben Caudron           Walt Whitman High School                  21:35  6:58/M        
  243    240    640  Alex Clark            Centreville                               21:35  6:58/M        
  244    241     81  Fares Ayoub           Annandale                                 21:36  6:58/M        
  245    242   3419  Kai Jacobs            Walt Whitman High School                  21:38  6:59/M        
  246    243    729  Timothy Riley         Century High School                       21:38  6:59/M        
  247    244   3024  David Kiernan         The Potomac School                        21:38  6:59/M        
  248    245   3038  Glanmarco Terrones    The Potomac School                        21:38  6:59/M        
  249    246   1156  Alexander Merriman    Heritage                                  21:39  6:59/M        
  250    247   3697  Garvin Steele         Westminster High School                   21:39  6:59/M        
  251    248   1229  Brian Hua             James Wood High School                    21:39  6:59/M        
  252    249   1914  Naman Dhingra         Northwood High School                     21:40  6:59/M        
  253    250   1933  Chris Tang            Northwood High School                     21:43  7:00/M        
  254    251    408  Gabe Juedemann        Boonsboro High School                     21:43  7:00/M        
  255    252    860  Timothy Kratz         Dominion Christian School                 21:43  7:00/M        
  256    253   2473  Colin Hrenko          Seneca Valley High School                 21:44  7:01/M        
  257    254   1397  Sergi Martinez        Liberty High School                       21:46  7:01/M        
  258    255   2671  Ryan Judge            South Carroll High School                 21:48  7:02/M        
  259    256    783  Byron Olsen           Col. Zadok Magruder High Schoo            21:51  7:03/M        
  260    257   2164  Colton Vosburg        Powhatan High School                      21:52  7:03/M        
  261    258   3848  Sean Keeley           Yorktown                                  21:55  7:04/M        
  262    259   3277  Adam Martin           Urbana High School                        21:56  7:05/M        
  263    260   2735  Marcus Mitchell       Southeast Raleigh                         21:58  7:05/M        
  264    261   2451  Jack Twomey           Rock Ridge High School                    21:59  7:05/M        
  265    262   3425  Tobias Matus-Bond     Walt Whitman High School                  22:00  7:06/M        
  266    263   1925  Evan Moore            Northwood High School                     22:00  7:06/M        
  267    264   3431  Adi Pillai            Walt Whitman High School                  22:03  7:07/M        
  268    265   3688  Andrew Howery         Westminster High School                   22:04  7:07/M        
  269    266    781  Farhan Nadeem         Col. Zadok Magruder High Schoo            22:07  7:08/M        
  270    267   2662  Caleb Enoff           South Carroll High School                 22:08  7:08/M        
  271    268    858  Daniel Balserak       Dominion Christian School                 22:09  7:09/M        
  272    269    859  Christian Doolittle   Dominion Christian School                 22:09  7:09/M        
  273    270   1929  David Quinteros       Northwood High School                     22:11  7:09/M        
  274    271   3267  John Doughtery        Urbana High School                        22:14  7:10/M        
  275    272   2475  Isaac McCabe          Seneca Valley High School                 22:17  7:11/M        
  276    273    421  Nicholas Sabatano     Boonsboro High School                     22:17  7:11/M        
  277    274    409  Liam Luzier           Boonsboro High School                     22:18  7:12/M        
  278    275   2663  Anthony Falletta      South Carroll High School                 22:18  7:12/M        
  279  (< 5)   2822  Daniel Beck           St. John's College High School            22:19  7:12/M        
  280    276    993  Jared Goldstein       Georgetown Day School                     22:19  7:12/M        
  281    277    764  Alex Alvarez          Col. Zadok Magruder High Schoo            22:22  7:13/M        
  282    278   3028  Konrad Mckalip        The Potomac School                        22:28  7:15/M        
  283    279   2432  Axel Arias            Rock Ridge High School                    22:29  7:15/M        
  284    280    651  Luke Katzen           Centreville                               22:32  7:16/M        
  285    281   2731  Dominic Foy           Southeast Raleigh                         22:34  7:17/M        
  286    282   3271  Nicholas Jackson      Urbana High School                        22:34  7:17/M        
  287    283    521  Cemanie Quetel        Broad Run                                 22:41  7:19/M        
  288    284   1918  Ryan Gunnison         Northwood High School                     22:42  7:19/M        
  289    285   2474  Jamus Jupin           Seneca Valley High School                 22:47  7:21/M        
  290    286   3691  Caleb Meyers          Westminster High School                   22:57  7:24/M        
  291    287   2446  Ayon Rabbani          Rock Ridge High School                    23:00  7:25/M        
  292    288   2204  Connor Culbertson     Rappahannock County                       23:01  7:25/M        
  293    289   2205  Jake Demory           Rappahannock County                       23:01  7:25/M        
  294    290    863  Sebastian Whittle     Dominion Christian School                 23:07  7:27/M        
  295    291   3841  Owen Gorman           Yorktown                                  23:19  7:31/M        
  296    292   2678  Alex Rosenberg        South Carroll High School                 23:27  7:34/M        
  297    293   2770  Vinson Povlitz        Southern High School                      23:43  7:39/M        
  298    294   3273  Sean Keller           Urbana High School                        24:01  7:45/M        
  299    295    299  Chris Gaietto         Bishop Ireton                             24:05  7:46/M        
  300    296   3525  Nick Evers            Washington                                24:10  7:48/M        
  301    297   3526  Austin Huff           Washington                                24:10  7:48/M        
  302    298    862  Mark Rockefeller      Dominion Christian School                 24:18  7:50/M        
  303    299   2764  Carson Dove           Southern High School                      24:23  7:52/M        
  304    300   3283  John O'Connor         Urbana High School                        24:30  7:54/M        
  305    301   2165  Sam Wentworth         Powhatan High School                      24:57  8:03/M        
  306    302   2917  Andrew Fryer          Stone Bridge                              25:06  8:06/M        
  307    303   2208  Evan Marcus           Rappahannock County                       25:09  8:07/M        
  308    304   3846  Jeffrey Hesslink      Yorktown                                  25:13  8:08/M        
  309    305   2167  Phillip Wilson        Powhatan High School                      25:21  8:11/M        
  310    306   2922  Ian Katz              Stone Bridge                              25:27  8:13/M        
  311    307   2916  Dominic Fornatora     Stone Bridge                              25:35  8:15/M        
  312    308   2920  Myles Green           Stone Bridge                              25:48  8:19/M        
  313    309   3838  Patrick Cantwell      Yorktown                                  26:10  8:26/M        
  314    310    861  Asa Nero              Dominion Christian School                 26:19  8:29/M        
  315    311   2210  Jordan Rector         Rappahannock County                       26:50  8:39/M        
  316    312   3860  Matthew Sullivan      Yorktown                                  27:45  8:57/M      



Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Northwest High School                  34               1   2   4  11  16  18  35         
        Top  5 Times: 1:28:52

    2 Severna Park                           55               6   8  10  14  17  20  32         
        Top  5 Times: 1:30:46

    3 Mount Tabor                           185              23  27  29  50  56  90 115         
        Top  5 Times: 1:34:04

    4 Tuscarora High School (Va)            211               5  12  40  49 105 116 124         
        Top  5 Times: 1:33:59

    5 Thomas Edison                         267              43  44  51  53  76                 
        Top  5 Times: 1:35:44

    6 Riverside High School                 271              15  31  63  79  83 125 196         
        Top  5 Times: 1:35:02

    7 Thomas Jefferson S&T                  273               9  37  55  61 111 122             
        Top  5 Times: 1:35:14

    8 Loudoun Valley                        289               7  21  68  85 108 119 152         
        Top  5 Times: 1:35:02

    9 Richard Montgomery High School        308              38  47  58  67  98 126 131         
        Top  5 Times: 1:36:11

   10 Hayfield Secondary School             364              46  52  80  91  95 211             
        Top  5 Times: 1:36:52

   11 Loudoun County                        370              45  62  81  82 100 130 140         
        Top  5 Times: 1:36:54

   11 Walter Johnson High School            370              48  72  77  84  89 134 156         
        Top  5 Times: 1:36:56

   13 Annandale                             400              13  19  33  94 241                 
        Top  5 Times: 1:36:30

   14 Southeast Raleigh                     425               3  54  64 113 191 260 281         
        Top  5 Times: 1:36:37

   15 Sherwood High School                  443              41  69  73  92 168 216 235         
        Top  5 Times: 1:37:39

   16 W.T. Woodson                          471              59  71  74 114 153 181 197         
        Top  5 Times: 1:37:59

   17 Battlefield                           480              42  57  75 141 165 176 221         
        Top  5 Times: 1:38:02

   18 Atlee                                 487              22  30  86 145 204 209             
        Top  5 Times: 1:37:46

   19 Osbourn Park                          494              26 103 104 107 154 175             
        Top  5 Times: 1:38:02

   20 Bishop Ireton                         526              24  25 151 162 164 190 295         
        Top  5 Times: 1:38:04

   21 Woodgrove                             545              34 112 120 129 150 167 173         
        Top  5 Times: 1:38:31

   22 Southern High School                  564              36  39  78 118 293 299             
        Top  5 Times: 1:40:42

   23 Riverbend High School                 614              93 101 133 143 144 157 189         
        Top  5 Times: 1:39:28

   24 Broad Run                             678              66  96 142 182 192 227 283         
        Top  5 Times: 1:40:17

   25 Col. Zadok Magruder High Schoo        772              87 127 132 170 256 266 277         
        Top  5 Times: 1:41:44

   26 Georgetown Day School                 835              97 158 163 198 219 228 276         
        Top  5 Times: 1:42:23

   27 The Potomac School                    840              28 160 186 222 244 245 278         
        Top  5 Times: 1:42:27

   28 Heritage                              847             121 155 161 179 231 237 246         
        Top  5 Times: 1:42:24

   29 Liberty High School                   849              60 166 187 210 226 254             
        Top  5 Times: 1:42:40

   29 Westminster High School               849              65  88 217 232 247 265 286         
        Top  5 Times: 1:43:04

   31 James Wood High School                856             102 180 183 184 207 212 248         
        Top  5 Times: 1:42:31

   32 Centreville                           867             135 149 171 172 240 280             
        Top  5 Times: 1:42:39

   33 Westfield                             875             128 147 174 208 218 225 238         
        Top  5 Times: 1:42:51

   34 John Champe High School               897             117 136 195 215 234                 
        Top  5 Times: 1:43:16

   35 Boonsboro High School                 920              70 193 200 206 251 273 274         
        Top  5 Times: 1:43:41

   36 Seneca Valley High School             929              99 106 199 253 272 285             
        Top  5 Times: 1:44:18

   37 Century High School                   936             110 178 201 214 233 243             
        Top  5 Times: 1:43:50

   38 Washington                            944             138 139 148 223 296 297             
        Top  5 Times: 1:45:38

   39 Rock Ridge High School                947             137 159 188 202 261 279 287         
        Top  5 Times: 1:43:53

   40 Northwood High School                1102             146 194 249 250 263 270 284         
        Top  5 Times: 1:46:18

   41 Walt Whitman High School             1133             203 213 236 239 242 262 264         
        Top  5 Times: 1:46:53

   42 Powhatan High School                 1140             123 229 230 257 301 305             
        Top  5 Times: 1:49:29

   43 South Carroll High School            1151             185 220 224 255 267 275 292         
        Top  5 Times: 1:47:03

   44 Stone Bridge                         1297             177 205 302 306 307 308             
        Top  5 Times: 1:57:42

   45 Rappahannock County                  1300             109 288 289 303 311                 
        Top  5 Times: 1:57:50

   46 Yorktown                             1331             169 258 291 304 309 312             
        Top  5 Times: 1:57:06

   47 Dominion Christian School            1377             252 268 269 290 298 310             
        Top  5 Times: 1:53:29

   48 Urbana High School                   1406             259 271 282 294 300                 
        Top  5 Times: 1:55:18

 Inc. St. John's College High School       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Boys

Northwest High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  34  Team Score (times):      1:28:52   Average Time: 17:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1885  Branson Odoor                   1            1          17:05        17:05        0:00
    2   1864  Komlan Attiogbe                 2            3          17:30        34:35        0:25
    3   1886  Chase Osborne                   4            7          17:49        52:25        0:44
    4   1884  Rory O'Neil                    11           18          18:12      1:10:37        1:06
    5   1888  Elton Quansah                  16           34          18:15      1:28:52        1:09

Severna Park    Finish Position -     2

  Team Score (places):  55  Team Score (times):      1:30:46   Average Time: 18:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2528  Kyle Reed                       6            6          18:01        18:01        0:00
    2   2523  Austin McAlexander              8           14          18:06        36:07        0:04
    3   2511  John Davids                    10           24          18:09        54:17        0:07
    4   2529  William Reed                   14           38          18:13      1:12:31        0:11
    5   2531  Ryan Schult                    17           55          18:15      1:30:46        0:13

Mount Tabor    Finish Position -     3

  Team Score (places): 185  Team Score (times):      1:34:04   Average Time: 18:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1757  William Scurry                 23           23          18:28        18:28        0:00
    2   1750  Ian Nickel                     27           50          18:36        37:05        0:08
    3   1737  Colin Dossell                  29           79          18:37        55:42        0:08
    4   1744  Samuel Kirse                   50          129          19:08      1:14:51        0:40
    5   1742  Adrian Jackson                 56          185          19:12      1:34:04        0:43

Tuscarora High School (Va)    Finish Position -     4

  Team Score (places): 211  Team Score (times):      1:33:59   Average Time: 18:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3214  Benjamin Nibbelink              5            5          17:56        17:56        0:00
    2   3210  Kevin Kostka                   12           17          18:12        36:08        0:16
    3   3223  Tucker Stuntz                  40           57          18:56        55:05        1:00
    4   3202  Benjamin Chapin                49          106          19:08      1:14:14        1:12
    5   3208  John Irvine                   105          211          19:45      1:33:59        1:49

Thomas Edison    Finish Position -     5

  Team Score (places): 267  Team Score (times):      1:35:44   Average Time: 19:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3059  Ashenafi Ashenafi              43           43          18:58        18:58        0:00
    2   3084  Michael Taylor                 44           87          19:01        37:59        0:03
    3   3065  Brandon Dakessian              51          138          19:10        57:09        0:12
    4   3067  Jonathan Esteva                53          191          19:10      1:16:20        0:12
    5   3062  Dagnachew Bizuwerk             76          267          19:23      1:35:44        0:25

Riverside High School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 271  Team Score (times):      1:35:02   Average Time: 19:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2381  Luke Thomas                    15           15          18:14        18:14        0:00
    2   2373  Mason Ong                      31           46          18:38        36:52        0:24
    3   2378  Greyson Sequino                63          109          19:15        56:08        1:01
    4   2377  Andreas Rousing                79          188          19:25      1:15:33        1:11
    5   2376  Justin Rocha                   83          271          19:28      1:35:02        1:14

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -     7

  Team Score (places): 273  Team Score (times):      1:35:14   Average Time: 19:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3130  Jeffrey Liu                     9            9          18:08        18:08        0:00
    2   3126  Max Judish                     37           46          18:51        36:59        0:43
    3   3138  Daniel Skeen                   55          101          19:11        56:10        1:03
    4   3139  Jayant Subramanian             61          162          19:15      1:15:25        1:07
    5   3118  Sean Clancy                   111          273          19:48      1:35:14        1:40

Loudoun Valley    Finish Position -     8

  Team Score (places): 289  Team Score (times):      1:35:02   Average Time: 19:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1523  Peter Morris                    7            7          18:02        18:02        0:00
    2   1499  Ian Bogucki                    21           28          18:25        36:28        0:23
    3   1513  Scotty Hill                    68           96          19:18        55:47        1:15
    4   1527  Zach Stevenson                 85          181          19:29      1:15:16        1:26
    5   1500  Adam Broshkevitch             108          289          19:46      1:35:02        1:43

Richard Montgomery High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 308  Team Score (times):      1:36:11   Average Time: 19:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2255  Samad Iqbal                    38           38          18:53        18:53        0:00
    2   2273  Michael Riederer               47           85          19:07        38:00        0:13
    3   2268  Mac Morgan                     58          143          19:13        57:14        0:20
    4   2270  Connor Obrien                  67          210          19:17      1:16:31        0:23
    5   2266  Philip Miljanic                98          308          19:39      1:36:11        0:45

Hayfield Secondary School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 364  Team Score (times):      1:36:52   Average Time: 19:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1105  James Tangco                   46           46          19:05        19:05        0:00
    2   1104  Michael Sipes                  52           98          19:10        38:15        0:05
    3   1079  David Brighton                 80          178          19:26        57:41        0:20
    4   1083  Robert Dixon                   91          269          19:33      1:17:15        0:28
    5   1103  Robert Silano                  95          364          19:37      1:36:52        0:32

Loudoun County    Finish Position -    11

  Team Score (places): 370  Team Score (times):      1:36:54   Average Time: 19:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1463  Josh Stevic                    45           45          19:03        19:03        0:00
    2   1457  Nick Rexroad                   62          107          19:15        38:18        0:12
    3   1450  Chris Lee                      81          188          19:26        57:45        0:23
    4   1441  Stephen Cypher                 82          270          19:27      1:17:12        0:24
    5   1436  Siraj Ahmed                   100          370          19:41      1:36:54        0:38

Walter Johnson High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 370  Team Score (times):      1:36:56   Average Time: 19:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3506  Jackson May                    48           48          19:08        19:08        0:00
    2   3498  Lewis Kirwin                   72          120          19:21        38:29        0:13
    3   3502  Stefan Lehman                  77          197          19:24        57:53        0:15
    4   3494  Greenburg Jacob                84          281          19:29      1:17:22        0:20
    5   3513  Robert Schmidt                 89          370          19:33      1:36:56        0:24

Annandale    Finish Position -    13

  Team Score (places): 400  Team Score (times):      1:36:30   Average Time: 19:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    101  Dagim Tigabu                   13           13          18:13        18:13        0:00
    2    102  Mahiteme Tigabu                19           32          18:23        36:36        0:09
    3     80  Risky Alvarado                 33           65          18:41        55:17        0:27
    4    104  Abbey Yared                    94          159          19:36      1:14:53        1:22
    5     81  Fares Ayoub                   241          400          21:36      1:36:30        3:23

Southeast Raleigh    Finish Position -    14

  Team Score (places): 425  Team Score (times):      1:36:37   Average Time: 19:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2738  Jason Putnam                    3            3          17:37        17:37        0:00
    2   2732  Khalil Gary                    54           57          19:11        36:49        1:33
    3   2742  Renaldo Waldron                64          121          19:15        56:04        1:37
    4   2730  Isiah Fowler                  113          234          19:49      1:15:54        2:11
    5   2740  Damien Simmonds               191          425          20:42      1:36:37        3:04

Sherwood High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 443  Team Score (times):      1:37:39   Average Time: 19:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2620  Colin Loiacono                 41           41          18:57        18:57        0:00
    2   2630  Justin Turner                  69          110          19:18        38:15        0:21
    3   2606  Gary Confrey                   73          183          19:22        57:38        0:25
    4   2624  Matthew Post                   92          275          19:34      1:17:13        0:37
    5   2623  Ryan O'Neale                  168          443          20:26      1:37:39        1:29

W.T. Woodson    Finish Position -    16

  Team Score (places): 471  Team Score (times):      1:37:59   Average Time: 19:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3340  John Lemieux                   59           59          19:13        19:13        0:00
    2   3333  Mitchel Kern                   71          130          19:20        38:33        0:06
    3   3336  James LaCoste                  74          204          19:22        57:56        0:09
    4   3328  Tyler French                  114          318          19:50      1:17:47        0:36
    5   3324  Matthew Bergthold             153          471          20:12      1:37:59        0:58

Battlefield    Finish Position -    17

  Team Score (places): 480  Team Score (times):      1:38:02   Average Time: 19:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    234  Calvin Min                     42           42          18:57        18:57        0:00
    2    210  Tristan Baird                  57           99          19:13        38:11        0:16
    3    216  Jackson Burns                  75          174          19:23        57:34        0:25
    4    259  Andrew Young                  141          315          20:04      1:17:38        1:06
    5    213  Andrew Boyd                   165          480          20:23      1:38:02        1:26

Atlee    Finish Position -    18

  Team Score (places): 487  Team Score (times):      1:37:46   Average Time: 19:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    147  Conor Helmick                  22           22          18:26        18:26        0:00
    2    161  Rehan Saeed                    30           52          18:38        37:04        0:11
    3    151  David Martin                   86          138          19:32        56:37        1:06
    4    158  Adam Prousalis                145          283          20:07      1:16:45        1:41
    5    133  Cohen Call                    204          487          21:01      1:37:46        2:34

Osbourn Park    Finish Position -    19

  Team Score (places): 494  Team Score (times):      1:38:02   Average Time: 19:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2011  Michael Blaes                  26           26          18:35        18:35        0:00
    2   2039  Connor Trexel                 103          129          19:42        38:17        1:06
    3   2013  Stephen Cariello-Noblit       104          233          19:44        58:02        1:09
    4   2021  Doron Gyamfi                  107          340          19:46      1:17:48        1:11
    5   2040  Colin Turner                  154          494          20:13      1:38:02        1:38

Bishop Ireton    Finish Position -    20

  Team Score (places): 526  Team Score (times):      1:38:04   Average Time: 19:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    292  Aaron Ault                     24           24          18:33        18:33        0:00
    2    315  Thomas Ward                    25           49          18:34        37:08        0:01
    3    307  Will Olson                    151          200          20:11        57:20        1:38
    4    301  Mac MacIntyre                 162          362          20:20      1:17:41        1:46
    5    312  Mike Sarisky                  164          526          20:23      1:38:04        1:49

Woodgrove    Finish Position -    21

  Team Score (places): 545  Team Score (times):      1:38:31   Average Time: 19:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3781  Josh Lassiter                  34           34          18:44        18:44        0:00
    2   3782  William Neeves                112          146          19:48        38:32        1:04
    3   3776  Matthew Herrity               120          266          19:52        58:25        1:08
    4   3783  Kevin Payne                   129          395          19:56      1:18:22        1:12
    5   3788  Frank Ricker                  150          545          20:09      1:38:31        1:25

Southern High School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 564  Team Score (times):      1:40:42   Average Time: 20:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2767  Griffin Hynes                  36           36          18:49        18:49        0:00
    2   2759  Anthony Anastasi               39           75          18:53        37:43        0:04
    3   2769  Will Lucas                     78          153          19:24        57:07        0:34
    4   2773  Mark Westman                  118          271          19:51      1:16:59        1:02
    5   2770  Vinson Povlitz                293          564          23:43      1:40:42        4:53

Riverbend High School    Finish Position -    23

  Team Score (places): 614  Team Score (times):      1:39:28   Average Time: 19:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2314  Grayson Fusaro                 93           93          19:35        19:35        0:00
    2   2317  Tyler Lacasse                 101          194          19:41        39:17        0:05
    3   2339  Hunter Wilfong                133          327          19:58        59:15        0:22
    4   2335  Grant Stewart                 143          470          20:05      1:19:21        0:29
    5   2336  Caleb Thorburn                144          614          20:06      1:39:28        0:31

Broad Run    Finish Position -    24

  Team Score (places): 678  Team Score (times):      1:40:17   Average Time: 20:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    508  Jonathan Hawes                 66           66          19:16        19:16        0:00
    2    516  Evan Miles                     96          162          19:38        38:55        0:22
    3    510  Jonathan Kerr                 142          304          20:04        59:00        0:48
    4    501  Justen Crawford               182          486          20:34      1:19:34        1:17
    5    512  Garrett Laxson                192          678          20:43      1:40:17        1:26

Col. Zadok Magruder High Schoo    Finish Position -    25

  Team Score (places): 772  Team Score (times):      1:41:44   Average Time: 20:20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    768  Jonathan Cornely               87           87          19:32        19:32        0:00
    2    792  Nhan-An Troung                127          214          19:56        39:28        0:23
    3    785  Collin Riviello               132          346          19:57        59:25        0:24
    4    773  Shawn Fahey                   170          516          20:26      1:19:52        0:54
    5    783  Byron Olsen                   256          772          21:51      1:41:44        2:19

Georgetown Day School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 835  Team Score (times):      1:42:23   Average Time: 20:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    990  Jacob Gaba                     97           97          19:39        19:39        0:00
    2    998  Matthew Ishimaru              158          255          20:18        39:58        0:39
    3   1005  Jack Rudnick                  163          418          20:22      1:00:20        0:43
    4    991  Sahill Gogtay                 198          616          20:49      1:21:10        1:10
    5   1003  Harrison Pratt                219          835          21:13      1:42:23        1:33

The Potomac School    Finish Position -    27

  Team Score (places): 840  Team Score (times):      1:42:27   Average Time: 20:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3020  Cal Hoffman                    28           28          18:37        18:37        0:00
    2   3016  William Duryea                160          188          20:20        38:57        1:42
    3   3025  Elliot Kim                    186          374          20:36        59:33        1:59
    4   3029  Nick McKalip                  222          596          21:14      1:20:48        2:37
    5   3024  David Kiernan                 244          840          21:38      1:42:27        3:01

Heritage    Finish Position -    28

  Team Score (places): 847  Team Score (times):      1:42:24   Average Time: 20:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1157  Aiden O'Neil                  121          121          19:52        19:52        0:00
    2   1141  Austin Burns                  155          276          20:14        40:07        0:22
    3   1140  John Bigalbal                 161          437          20:20      1:00:27        0:27
    4   1149  Tyler Judd                    179          616          20:33      1:21:00        0:40
    5   1168  Liam Wallace                  231          847          21:23      1:42:24        1:30

Liberty High School    Finish Position -    29

  Team Score (places): 849  Team Score (times):      1:42:40   Average Time: 20:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1398  Wyatt Potter                   60           60          19:15        19:15        0:00
    2   1391  Scott Colleran                166          226          20:23        39:39        1:08
    3   1395  Chris King                    187          413          20:37      1:00:16        1:22
    4   1390  Ryan Arey                     210          623          21:07      1:21:23        1:51
    5   1400  Jessie Smith                  226          849          21:17      1:42:40        2:02

Westminster High School    Finish Position -    29

  Team Score (places): 849  Team Score (times):      1:43:04   Average Time: 20:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3698  Shane Wagner                   65           65          19:15        19:15        0:00
    2   3686  Noah Griffin                   88          153          19:33        38:48        0:17
    3   3683  Austin Foote                  217          370          21:11      1:00:00        1:55
    4   3701  Sam Weidman                   232          602          21:23      1:21:24        2:08
    5   3697  Garvin Steele                 247          849          21:39      1:43:04        2:23

James Wood High School    Finish Position -    31

  Team Score (places): 856  Team Score (times):      1:42:31   Average Time: 20:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1219  Joshua Arce                   102          102          19:42        19:42        0:00
    2   1240  Dawson Ray                    180          282          20:33        40:15        0:51
    3   1228  David Dorsey                  183          465          20:34      1:00:50        0:52
    4   1227  Nate Dansie                   184          649          20:36      1:21:26        0:53
    5   1223  Mason Costa                   207          856          21:04      1:42:31        1:22

Centreville    Finish Position -    32

  Team Score (places): 867  Team Score (times):      1:42:39   Average Time: 20:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    637  Stephen Bohenek               135          135          19:59        19:59        0:00
    2    638  Connor Canavan                149          284          20:09        40:09        0:10
    3    656  Michael Martis                171          455          20:27      1:00:36        0:27
    4    643  Navid Davani                  172          627          20:27      1:21:04        0:27
    5    640  Alex Clark                    240          867          21:35      1:42:39        1:35

Westfield    Finish Position -    33

  Team Score (places): 875  Team Score (times):      1:42:51   Average Time: 20:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3631  Joseph Lim                    128          128          19:56        19:56        0:00
    2   3616  Colin Afferton                147          275          20:08        40:04        0:12
    3   3626  David Johnson                 174          449          20:28      1:00:33        0:32
    4   3637  Mitch Nelson                  208          657          21:05      1:21:39        1:08
    5   3618  Steven Baca                   218          875          21:12      1:42:51        1:16

John Champe High School    Finish Position -    34

  Team Score (places): 897  Team Score (times):      1:43:16   Average Time: 20:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1338  Jack Sorensen                 117          117          19:51        19:51        0:00
    2   1310  Isaan Blose                   136          253          20:00        39:51        0:09
    3   1306  Eric Betsill                  195          448          20:46      1:00:37        0:55
    4   1305  Raphael Berina                215          663          21:10      1:21:47        1:18
    5   1329  Manav Parekh                  234          897          21:28      1:43:16        1:36

Boonsboro High School    Finish Position -    35

  Team Score (places): 920  Team Score (times):      1:43:41   Average Time: 20:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    419  Paul Rochford                  70           70          19:19        19:19        0:00
    2    416  John Poling                   193          263          20:43        40:03        1:23
    3    403  Dillon Denig                  200          463          20:53      1:00:56        1:33
    4    415  Austin Moore                  206          669          21:01      1:21:57        1:41
    5    408  Gabe Juedemann                251          920          21:43      1:43:41        2:23

Seneca Valley High School    Finish Position -    36

  Team Score (places): 929  Team Score (times):      1:44:18   Average Time: 20:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2470  Giresse Achouakong             99           99          19:40        19:40        0:00
    2   2478  Bryan Midlam                  106          205          19:46        39:26        0:06
    3   2479  Sami Mullah                   199          404          20:49      1:00:16        1:09
    4   2473  Colin Hrenko                  253          657          21:44      1:22:00        2:04
    5   2475  Isaac McCabe                  272          929          22:17      1:44:18        2:37

Century High School    Finish Position -    37

  Team Score (places): 936  Team Score (times):      1:43:50   Average Time: 20:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    714  Trever Hebert                 110          110          19:48        19:48        0:00
    2    716  Matt Huber                    178          288          20:32        40:20        0:44
    3    720  Ryan Kane                     201          489          20:54      1:01:15        1:06
    4    740  Noah Zabik                    214          703          21:09      1:22:25        1:21
    5    733  Camden Stewert                233          936          21:25      1:43:50        1:36

Washington    Finish Position -    38

  Team Score (places): 944  Team Score (times):      1:45:38   Average Time: 21:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3523  Ethan Eister                  138          138          20:01        20:01        0:00
    2   3524  Kyle Eister                   139          277          20:01        40:03        0:00
    3   3529  Nathan Walker                 148          425          20:08      1:00:12        0:07
    4   3522  Gabe Abreu-vigil              223          648          21:15      1:21:27        1:14
    5   3525  Nick Evers                    296          944          24:10      1:45:38        4:08

Rock Ridge High School    Finish Position -    39

  Team Score (places): 947  Team Score (times):      1:43:53   Average Time: 20:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2433  Mason Askelson                137          137          20:01        20:01        0:00
    2   2448  Drew Scherer                  159          296          20:18        40:20        0:17
    3   2438  Brendan Cwalina               188          484          20:38      1:00:58        0:36
    4   2442  Rasvik Kudum                  202          686          20:55      1:21:54        0:54
    5   2451  Jack Twomey                   261          947          21:59      1:43:53        1:57

Northwood High School    Finish Position -    40

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:46:18   Average Time: 21:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1917  Sam Friedman                  146          146          20:08        20:08        0:00
    2   1926  Alec Musheno                  194          340          20:46        40:54        0:38
    3   1914  Naman Dhingra                 249          589          21:40      1:02:35        1:32
    4   1933  Chris Tang                    250          839          21:43      1:24:18        1:34
    5   1925  Evan Moore                    263         1102          22:00      1:46:18        1:52

Walt Whitman High School    Finish Position -    41

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:46:53   Average Time: 21:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3434  Ben Rumsfeld                  203          203          21:00        21:00        0:00
    2   3428  Obi Onwuamaegbu               213          416          21:08        42:08        0:08
    3   3426  Raphael Metz                  236          652          21:31      1:03:40        0:31
    4   3412  Ben Caudron                   239          891          21:35      1:25:15        0:35
    5   3419  Kai Jacobs                    242         1133          21:38      1:46:53        0:38

Powhatan High School    Finish Position -    42

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:49:29   Average Time: 21:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2158  Alec Hillen                   123          123          19:54        19:54        0:00
    2   2156  Connor Fletcher               229          352          21:21        41:15        1:27
    3   2157  John Cavedo                   230          582          21:23      1:02:39        1:29
    4   2164  Colton Vosburg                257          839          21:52      1:24:31        1:58
    5   2165  Sam Wentworth                 301         1140          24:57      1:49:29        5:03

South Carroll High School    Finish Position -    43

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:47:03   Average Time: 21:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2682  Matthew Sturm                 185          185          20:36        20:36        0:00
    2   2680  Chris Shanabarger             220          405          21:13        41:49        0:37
    3   2665  Jeffery Fleming               224          629          21:16      1:03:06        0:40
    4   2671  Ryan Judge                    255          884          21:48      1:24:55        1:12
    5   2662  Caleb Enoff                   267         1151          22:08      1:47:03        1:32

Stone Bridge    Finish Position -    44

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:42   Average Time: 23:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2913  Kevin Choo                    177          177          20:32        20:32        0:00
    2   2921  Jack Hughes                   205          382          21:01        41:33        0:29
    3   2917  Andrew Fryer                  302          684          25:06      1:06:39        4:34
    4   2922  Ian Katz                      306          990          25:27      1:32:06        4:55
    5   2916  Dominic Fornatora             307         1297          25:35      1:57:42        5:03

Rappahannock County    Finish Position -    45

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:50   Average Time: 23:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2203  Sam Barnes                    109          109          19:47        19:47        0:00
    2   2204  Connor Culbertson             288          397          23:01        42:49        3:13
    3   2205  Jake Demory                   289          686          23:01      1:05:50        3:13
    4   2208  Evan Marcus                   303          989          25:09      1:31:00        5:21
    5   2210  Jordan Rector                 311         1300          26:50      1:57:50        7:02

Yorktown    Finish Position -    46

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:06   Average Time: 23:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3845  Brennan Henning               169          169          20:26        20:26        0:00
    2   3848  Sean Keeley                   258          427          21:55        42:22        1:29
    3   3841  Owen Gorman                   291          718          23:19      1:05:41        2:53
    4   3846  Jeffrey Hesslink              304         1022          25:13      1:30:55        4:47
    5   3838  Patrick Cantwell              309         1331          26:10      1:57:06        5:44

Dominion Christian School    Finish Position -    47

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:53:29   Average Time: 22:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    860  Timothy Kratz                 252          252          21:43        21:43        0:00
    2    858  Daniel Balserak               268          520          22:09        43:53        0:25
    3    859  Christian Doolittle           269          789          22:09      1:06:03        0:26
    4    863  Sebastian Whittle             290         1079          23:07      1:29:10        1:23
    5    862  Mark Rockefeller              298         1377          24:18      1:53:29        2:35

Urbana High School    Finish Position -    48

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:55:18   Average Time: 23:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3277  Adam Martin                   259          259          21:56        21:56        0:00
    2   3267  John Doughtery                271          530          22:14        44:11        0:17
    3   3271  Nicholas Jackson              282          812          22:34      1:06:46        0:37
    4   3273  Sean Keller                   294         1106          24:01      1:30:47        2:04
    5   3283  John O'Connor                 300         1406          24:30      1:55:18        2:33

St. John's College High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2840  Benjamin Rurka              Less Than  5             20:04        20:04        0:00
    2   2829  Liam de Beaufort            Less Than  5             20:39        40:43        0:35
    3   2842  Matt Schneider              Less Than  5             20:45      1:01:29        0:41
    4   2822  Daniel Beck                 Less Than  5             22:19      1:23:48        2:14

2015 Oatlands Varsity B Girls

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


Girls 5000m Run 
    Plc        Bib No Name                 Team                                      Time    Pace     
    1      1   2221  Sophie El-Masry       Richard Montgomery High School            20:00  6:27/M        
    2      2   2587  Amanda Hayes-PuttfarckSherwood High School                      20:39  6:40/M        
    3      3   3748  Shelby Kostal         Woodgrove                                 21:07  6:49/M        
    4      4    278  Maggie Lohrer         Bishop Ireton                             21:12  6:50/M        
    5      5   2904  Meghan Preisman       Stone Bridge                              21:17  6:52/M        
    6      6   2231  Cynthia Kipserem      Richard Montgomery High School            21:24  6:54/M        
    7      7    428  Keagan Bragg          Briar Woods                               21:25  6:55/M        
    8      8   1861  Sofia Zarate          Northwest High School                     21:28  6:55/M        
    9      9   2908  Heather Stone         Stone Bridge                              21:32  6:57/M        
   10  (< 5)   3045  Angelica Gaughran     Thomas Edison                             21:37  6:58/M        
   11     10    623  Brianna Nelson        Centreville                               21:49  7:02/M        
   12     11   2594  Maddie Peloff         Sherwood High School                      21:53  7:04/M        
   13     12   2139  Lindsey Fanz          Powhatan High School                      21:57  7:05/M        
   14     13    442  Elise Romola          Briar Woods                               21:59  7:05/M        
   15     14   3310  Annie Schaefer        W.T. Woodson                              22:01  7:06/M        
   16     15   3187  Madelyn Lazorchak     Tuscarora High School (Va)                22:07  7:08/M        
   17     16   2232  Emily Newcombe        Richard Montgomery High School            22:09  7:09/M        
   18     17   3186  Rosemary Kostka       Tuscarora High School (Va)                22:17  7:11/M        
   19     18   3396  Ella Segal            Walt Whitman High School                  22:19  7:12/M        
   20     19   1862  Bianca Zeigler        Northwest High School                     22:24  7:14/M        
   21     20   2894  Stacey Dec            Stone Bridge                              22:26  7:14/M        
   22     21    291  Isabelle Wilcox       Bishop Ireton                             22:27  7:15/M        
   23     22   2745  Sophie Chance         Southern High School                      22:32  7:16/M        
   24     23   2500  rachel peters         Severna Park                              22:33  7:16/M        
   25  (< 5)   2000  Gabriela Layne        Osbourn Park                              22:36  7:17/M        
   26     24   3360  Courtney Cahil        Walt Whitman High School                  22:39  7:18/M        
   27     25   3378  Elizabeth Hepburn     Walt Whitman High School                  22:40  7:19/M        
   28     26   3761  Genovi Rattana-Jones  Woodgrove                                 22:41  7:19/M        
   29  (< 5)   1989  Reid Couch            Osbourn Park                              22:44  7:20/M        
   30     27   2486  Sophia Dutton         Severna Park                              22:45  7:20/M        
   31  (< 5)   3008  Eliza Smallwood       The Potomac School                        22:53  7:23/M        
   32     28    440  Allyson Lynch         Briar Woods                               22:58  7:25/M        
   33     29   1902  Alexis Doon           Northwood High School                     22:59  7:25/M        
   34     30   1846  Summer Jacobs         Northwest High School                     23:00  7:25/M        
   35  (< 5)   2005  Waverly Schnetzler    Osbourn Park                              23:01  7:25/M        
   36     31   2219  Jasmine De La Vega    Richard Montgomery High School            23:02  7:26/M        
   37     32   2494  Riley Leeds           Severna Park                              23:04  7:26/M        
   38     33   2465  Omolola Sanusi        Seneca Valley High School                 23:05  7:27/M        
   39     34   2907  Emily Snyder          Stone Bridge                              23:05  7:27/M        
   40     35   1847  Sara Jensen           Northwest High School                     23:05  7:27/M        
   41     36   2213  Emma Bassett          Richard Montgomery High School            23:11  7:29/M        
   42     37   3178  Molly Hackley         Tuscarora High School (Va)                23:12  7:29/M        
   43     38    759  Kathy Pena-Molina     Col. Zadok Magruder High Schoo            23:13  7:29/M        
   44     39   3387  Auriane Martin        Walt Whitman High School                  23:14  7:30/M        
   45     40   3613  Megan Vu              Westfield                                 23:15  7:30/M        
   46     41   3173  Courtland Blake       Tuscarora High School (Va)                23:15  7:30/M        
   47     42   2599  Genevieve Zillich     Sherwood High School                      23:21  7:32/M        
   48     43   3384  Sophie Lee            Walt Whitman High School                  23:22  7:32/M        
   49     44   2506  Anmol Walha           Severna Park                              23:26  7:34/M        
   50     45   2892  Amanda Banks          Stone Bridge                              23:30  7:35/M        
   51     46   2593  Leah Peloff           Sherwood High School                      23:32  7:35/M        
   52     47   3443  Helena Abbott         Walter Johnson High School                23:35  7:36/M        
   53     48   3388  Breanna Mcdonald      Walt Whitman High School                  23:35  7:36/M        
   54     49   3820  Morgan Pugh           Yorktown                                  23:35  7:36/M        
   55     50   2135  Ashley Cooper         Powhatan High School                      23:36  7:37/M        
   56     51   1280  Kayla Farabuagh       John Champe High School                   23:36  7:37/M        
   57     52   1837  Marisa Branham        Northwest High School                     23:42  7:39/M        
   58     53   3801  Ellyse Anderson       Yorktown                                  23:43  7:39/M        
   59     54   2497  Natalie Merkert       Severna Park                              23:46  7:40/M        
   60     55   3609  Katie McKenzie        Westfield                                 23:49  7:41/M        
   61     56    207  Amy Wikiera           Battlefield                               23:49  7:41/M        
   62     57   2597  Kiana Robinson        Sherwood High School                      23:50  7:41/M        
   63     58   2900  Julia Lynch           Stone Bridge                              23:53  7:42/M        
   64  (< 5)     73  Emily Pope            Annandale                                 23:54  7:43/M        
   65     59   3183  Haley King            Tuscarora High School (Va)                23:57  7:44/M        
   66     60    965  Gillian Page          Georgetown Day School                     23:59  7:44/M        
   67     61   2751  Mary Kasprzyk         Southern High School                      24:00  7:45/M        
   68     62   2903  Tori Preast           Stone Bridge                              24:03  7:45/M        
   69  (< 5)   2345  Shelby Haeff          Riverside High School                     24:08  7:47/M        
   70     63   3479  Jacq Zito             Walter Johnson High School                24:10  7:48/M        
   71     64   2499  jillian parisi        Severna Park                              24:12  7:48/M        
   72  (< 5)   3518  Megan Carr            Washington                                24:13  7:49/M        
   73  (< 5)   2357  Darby Watts           Riverside High School                     24:13  7:49/M        
   74     65   3476  Emma Walter           Walter Johnson High School                24:14  7:49/M        
   75     66   3458  Beatrice Mcdermott    Walter Johnson High School                24:14  7:49/M        
   76     67   3596  Megan Dennis          Westfield                                 24:16  7:50/M        
   77  (< 5)     76  Sasha Silva           Annandale                                 24:17  7:50/M        
   78     68   3608  Alexa McAnally        Westfield                                 24:17  7:50/M        
   79     69   1900  Samantha Brown        Northwood High School                     24:17  7:50/M        
   80  (< 5)   1385  Nicole Berry          Liberty High School                       24:20  7:51/M        
   81     70   3176  Sarah Gould           Tuscarora High School (Va)                24:23  7:52/M        
   82     71    960  Isabel Kirsch         Georgetown Day School                     24:31  7:55/M        
   83     72   1288  Jasmine Malik         John Champe High School                   24:33  7:55/M        
   84     73   1838  Julia Brock           Northwest High School                     24:35  7:56/M        
   85     74   3763  Brooke Rittner        Woodgrove                                 24:36  7:56/M        
   86     75   2581  Madeline Daugherty    Sherwood High School                      24:37  7:56/M        
   87     76    393  Ana Solberg           Boonsboro High School                     24:37  7:56/M        
   88     77   1273  Loretta Carothers     John Champe High School                   24:42  7:58/M        
   89     78   1898  Medalia Adhanom       Northwood High School                     24:43  7:58/M        
   90     79   1418  Jamie Malloy          Loudoun County                            24:46  7:59/M        
   91     80   2458  Amy Lai               Seneca Valley High School                 24:48  8:00/M        
   92  (< 5)   3001  Amelia Klitenic       The Potomac School                        24:49  8:00/M        
   93     81    494  Sachi Zavaleta        Broad Run                                 24:49  8:00/M        
   94     82   1403  Danning Bisaga        Loudoun County                            24:50  8:01/M        
   95     83   1285  Harper Kolenbrander   John Champe High School                   24:50  8:01/M        
   96     84    470  Alexandra Corley      Broad Run                                 24:51  8:01/M        
   97     85   2586  Amelia Guenterberg    Sherwood High School                      24:53  8:02/M        
   98     86   2149  Megan Remillard       Powhatan High School                      24:53  8:02/M        
   99     87   2464  Jordyn Pugh           Seneca Valley High School                 24:54  8:02/M        
  100     88    480  Crystal Jewett        Broad Run                                 24:55  8:02/M        
  101     89    179  Lexi Cercy            Battlefield                               24:56  8:03/M        
  102     90   3290  Maameyaa Asiamah      W.T. Woodson                              24:56  8:03/M        
  103     91    436  Jenna Joyce           Briar Woods                               24:57  8:03/M        
  104  (< 5)   1122  Emily Jaster          Heritage                                  24:59  8:04/M        
  105     92   2456  Abigail Guise         Seneca Valley High School                 25:00  8:04/M        
  106  (< 5)   1388  Cindy Garcia          Liberty High School                       25:02  8:05/M        
  107     93    269  Kate Donnelly         Bishop Ireton                             25:05  8:05/M        
  108  (< 5)   3009  Mistaya Smith         The Potomac School                        25:06  8:06/M        
  109     94   2137  Caileigh Dintino      Powhatan High School                      25:07  8:06/M        
  110     95   3454  Cara King             Walter Johnson High School                25:09  8:07/M        
  111     96   3306  Naylle Pando          W.T. Woodson                              25:09  8:07/M        
  112     97    968  Maddi Salwen          Georgetown Day School                     25:10  8:07/M        
  113     98   1478  Anna Klotsko          Loudoun Valley                            25:11  8:07/M        
  114     99   1419  Shea McHenry          Loudoun County                            25:14  8:08/M        
  115    100   2290  Emma Hebertson        Riverbend High School                     25:16  8:09/M        
  116    101    273  Ann Johnson           Bishop Ireton                             25:19  8:10/M        
  117    102    956  Ana Gunther           Georgetown Day School                     25:21  8:11/M        
  118  (< 5)   2004  Katie Petscavage      Osbourn Park                              25:22  8:11/M        
  119    103    487  Raquel Pine           Broad Run                                 25:23  8:11/M        
  120    104    432  Keely Cunnane         Briar Woods                               25:28  8:13/M        
  121    105    427  Lexi Blair            Briar Woods                               25:31  8:14/M        
  122    106   1901  Manpreet Dayal        Northwood High School                     25:33  8:15/M        
  123    107   2217  Madeline Cheng        Richard Montgomery High School            25:34  8:15/M        
  124    108    474  Micaela Elhafdi       Broad Run                                 25:35  8:15/M        
  125    109   3292  Emma Brahmey          W.T. Woodson                              25:36  8:15/M        
  126  (< 5)   1108  Mia Berry             Heritage                                  25:39  8:16/M        
  127    110   3315  Ayla Sinclair         W.T. Woodson                              25:40  8:17/M        
  128    111    757  Maiya Margolis        Col. Zadok Magruder High Schoo            25:43  8:18/M        
  129    112    490  Rebecca Stevenson     Broad Run                                 25:45  8:18/M        
  130    113   2287  Madeline Crouse       Riverbend High School                     25:46  8:19/M        
  131    114    438  Mikelle Kotter        Briar Woods                               25:48  8:19/M        
  132    115   3806  Beth Gentsch          Yorktown                                  25:49  8:20/M        
  133    116    760  Bailey Sanford        Col. Zadok Magruder High Schoo            25:51  8:20/M        
  134    117   3753  Lulu Lynham           Woodgrove                                 25:53  8:21/M        
  135    118   3304  Twyla Lee             W.T. Woodson                              25:57  8:22/M        
  136    119    285  Molly Nealon          Bishop Ireton                             26:00  8:23/M        
  137    120    172  Miranda Bartheld      Battlefield                               26:01  8:24/M        
  138    121    489  Jessica Stevenson     Broad Run                                 26:03  8:24/M        
  139    122   2303  Audrey Stultz         Riverbend High School                     26:07  8:25/M        
  140    123    957  Julia Gunther         Georgetown Day School                     26:07  8:25/M        
  141    124    976  Ilana Zeilinger       Georgetown Day School                     26:08  8:26/M        
  142    125   3308  Josie Peterson        W.T. Woodson                              26:09  8:26/M        
  143    126    190  Caroline Hackler      Battlefield                               26:12  8:27/M        
  144    127    625  Savannah Polling      Centreville                               26:13  8:27/M        
  145    128   3605  Angela Lee            Westfield                                 26:13  8:27/M        
  146    129   2288  Heather Dietz         Riverbend High School                     26:14  8:28/M        
  147  (< 5)   1138  Madison Wright        Heritage                                  26:16  8:28/M        
  148    130   2755  Margaret Petruzzo     Southern High School                      26:19  8:29/M        
  149    131   3445  Marina Anderson       Walter Johnson High School                26:22  8:30/M        
  150  (< 5)   1115  Hanna Custard         Heritage                                  26:27  8:32/M        
  151    132    758  Maria McCullough      Col. Zadok Magruder High Schoo            26:34  8:34/M        
  152    133   1417  Chelsea Lynde         Loudoun County                            26:35  8:35/M        
  153    134   3829  Zoe Spirgel           Yorktown                                  26:39  8:36/M        
  154    135    384  Maggie Luzier         Boonsboro High School                     26:41  8:36/M        
  155    136    267  Megan Cunningham      Bishop Ireton                             26:41  8:36/M        
  156    137   2294  Alley Labossiere      Riverbend High School                     26:42  8:37/M        
  157    138   2138  Noelle Dondero        Powhatan High School                      26:43  8:37/M        
  158    139   1416  Hannah Lee            Loudoun County                            26:47  8:38/M        
  159    140   1496  Elena Vega            Loudoun Valley                            26:47  8:38/M        
  160    141    678  Jane Evens            Century High School                       26:47  8:38/M        
  161    142   3743  Elise Haas            Woodgrove                                 26:49  8:39/M        
  162    143    195  Jaylin Kimble         Battlefield                               26:51  8:40/M        
  163    144   1292  Sarah Rackoski        John Champe High School                   26:54  8:41/M        
  164    145   2302  Ashley Smithson       Riverbend High School                     26:55  8:41/M        
  165    146    619  Madison Mendez        Centreville                               27:00  8:43/M        
  166    147   2748  Madeline Fitzgerald   Southern High School                      27:01  8:43/M        
  167  (< 5)     68  Natalie Jones         Annandale                                 27:02  8:43/M        
  168    148    395  Ashleigh Turnbaugh    Boonsboro High School                     27:04  8:44/M        
  169    149   1422  Genevieve Olsen       Loudoun County                            27:07  8:45/M        
  170    150    753  Caitlin Dan           Col. Zadok Magruder High Schoo            27:10  8:46/M        
  171    151    379  Camille Harrah        Boonsboro High School                     27:11  8:46/M        
  172    152    856  Krista Wichterman     Dominion Christian School                 27:12  8:46/M        
  173    153   3817  Jenna Morgan          Yorktown                                  27:14  8:47/M        
  174    154    289  Emma Rayder           Bishop Ireton                             27:15  8:47/M        
  175  (< 5)   3521  Elizabeth Stover      Washington                                27:17  8:48/M        
  176    155    685  Kacie Madron          Century High School                       27:17  8:48/M        
  177    156    749  Julienne Boyce        Col. Zadok Magruder High Schoo            27:19  8:49/M        
  178    157   1493  Claire Slook          Loudoun Valley                            27:21  8:49/M        
  179    158   1471  Caroline Bolen        Loudoun Valley                            27:23  8:50/M        
  180    159   1476  Anna Garbe            Loudoun Valley                            27:23  8:50/M        
  181    160    702  Haley Yetter          Century High School                       27:25  8:51/M        
  182    161   3746  Eunice Kim            Woodgrove                                 27:26  8:51/M        
  183    162   3826  Anne Schiffer         Yorktown                                  27:29  8:52/M        
  184    163   1903  Brody Harkless        Northwood High School                     27:33  8:53/M        
  185    164    624  Rebecca Pioso         Centreville                               27:33  8:53/M        
  186    165   1911  Lesly Rivera Flores   Northwood High School                     27:40  8:55/M        
  187    166    611  Isabel Ibenaz         Centreville                               27:43  8:56/M        
  188    167   2286  Caroline Campbell     Riverbend High School                     27:48  8:58/M        
  189    168    697  Katie Riley           Century High School                       27:56  9:01/M        
  190    169   1286  Vanessa Krytusa       John Champe High School                   28:12  9:06/M        
  191    170   3823  Lauren Rutzen         Yorktown                                  28:12  9:06/M        
  192    171   2468  Melanie Ugalde        Seneca Valley High School                 28:18  9:08/M        
  193    172   1480  Emma Lear             Loudoun Valley                            28:18  9:08/M        
  194    173   1277  Shawnda Dennis        John Champe High School                   28:20  9:08/M        
  195    174    377  Abby Gaver            Boonsboro High School                     28:23  9:09/M        
  196    175   1479  Danielle Land         Loudoun Valley                            28:24  9:10/M        
  197    176    855  Lydia Stoner          Dominion Christian School                 28:25  9:10/M        
  198    177   2757  Chloe VanCory         Southern High School                      28:57  9:20/M        
  199    178    700  Caitlin Sien          Century High School                       29:19  9:27/M        
  200  (< 5)   3042  Samantha Calderon     Thomas Edison                             29:20  9:28/M          
  201    179   2460  Shannon Mandalou      Seneca Valley High School                 29:22  9:28/M        
  202  (< 5)   3052  Courtnie Smith        Thomas Edison                             29:34  9:32/M        
  203    180    854  Cattie Purdy          Dominion Christian School                 29:36  9:33/M        
  204    181   2752  Cassandra Keenan      Southern High School                      30:07  9:43/M        
  205    182    372  Elizabeth Cofransesco Boonsboro High School                     30:40  9:54/M        
  206  (< 5)     65  Casey Goettlicher     Annandale                                 30:50  9:57/M        
  207    183    376  Jessica Doyle         Boonsboro High School                     31:31 10:10/M        
  208    184    851  Lauren Driggers       Dominion Christian School                 31:39 10:13/M        
  209    185    852  Ava Messenheimer      Dominion Christian School                 31:39 10:13/M        
  210  (< 5)   1940  Christina Kilmer      Oakcrest School                           32:38 10:32/M        
  211    186   2144  Beth Long             Powhatan High School                      33:05 10:40/M        
  212    187    853  Samantha Owen         Dominion Christian School                 33:17 10:44/M        
  213    188   2749  Maeve Fitzgerald      Southern High School                      34:16 11:03/M 

Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Richard Montgomery High School         90               1   6  16  31  36 107             
        Top  5 Times: 1:49:47

    2 Stone Bridge                          113               5   9  20  34  45  58  62         
        Top  5 Times: 1:51:52

    3 Northwest High School                 144               8  19  30  35  52  73             
        Top  5 Times: 1:53:42

    4 Walt Whitman High School              149              18  24  25  39  43  48             
        Top  5 Times: 1:54:15

    5 Sherwood High School                  158               2  11  42  46  57  75  85         
        Top  5 Times: 1:53:17

    6 Tuscarora High School (Va)            169              15  17  37  41  59  70             
        Top  5 Times: 1:54:50

    7 Severna Park                          180              23  27  32  44  54  64             
        Top  5 Times: 1:55:37

    8 Briar Woods                           243               7  13  28  91 104 105 114         
        Top  5 Times: 1:56:50

    9 Walter Johnson High School            336              47  63  65  66  95 131             
        Top  5 Times: 2:01:23

   10 Bishop Ireton                         338               4  21  93 101 119 136 154         
        Top  5 Times: 2:00:06

   11 Westfield                             358              40  55  67  68 128                 
        Top  5 Times: 2:01:52

   12 Woodgrove                             362               3  26  74 117 142 161             
        Top  5 Times: 2:01:08

   13 Powhatan High School                  380              12  50  86  94 138 186             
        Top  5 Times: 2:02:19

   14 W.T. Woodson                          419              14  90  96 109 110 118 125         
        Top  5 Times: 2:03:25

   15 John Champe High School               427              51  72  77  83 144 169 173         
        Top  5 Times: 2:04:38

   16 Northwood High School                 445              29  69  78 106 163 165             
        Top  5 Times: 2:05:07

   17 Georgetown Day School                 453              60  71  97 102 123 124             
        Top  5 Times: 2:05:10

   18 Seneca Valley High School             463              33  80  87  92 171 179             
        Top  5 Times: 2:06:07

   19 Broad Run                             464              81  84  88 103 108 112 121         
        Top  5 Times: 2:05:36

   20 Yorktown                              504              49  53 115 134 153 162 170         
        Top  5 Times: 2:07:01

   21 Loudoun County                        532              79  82  99 133 139 149             
        Top  5 Times: 2:08:14

   22 Battlefield                           534              56  89 120 126 143                 
        Top  5 Times: 2:07:51

   23 Southern High School                  537              22  61 130 147 177 181 188         
        Top  5 Times: 2:08:50

   24 Col. Zadok Magruder High Schoo        547              38 111 116 132 150 156             
        Top  5 Times: 2:08:33

   25 Riverbend High School                 601             100 113 122 129 137 145 167         
        Top  5 Times: 2:10:07

   26 Centreville                           613              10 127 146 164 166                 
        Top  5 Times: 2:10:20

   27 Boonsboro High School                 684              76 135 148 151 174 182 183         
        Top  5 Times: 2:13:58

   28 Loudoun Valley                        712              98 140 157 158 159 172 175         
        Top  5 Times: 2:14:07

   29 Century High School                   802             141 155 160 168 178                 
        Top  5 Times: 2:18:47

   30 Dominion Christian School             877             152 176 180 184 185 187             
        Top  5 Times: 2:28:33

 Inc. Annandale                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Liberty High School                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Osbourn Park                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Riverside High School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Potomac School                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Thomas Edison                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Washington                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oakcrest School                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

Richard Montgomery High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  90  Team Score (times):      1:49:47   Average Time: 21:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2221  Sophie El-Masry                 1            1          20:00        20:00        0:00
    2   2231  Cynthia Kipserem                6            7          21:24        41:24        1:23
    3   2232  Emily Newcombe                 16           23          22:09      1:03:33        2:08
    4   2219  Jasmine De La Vega             31           54          23:02      1:26:36        3:02
    5   2213  Emma Bassett                   36           90          23:11      1:49:47        3:10
    6   2217  Madeline Cheng                107          197          25:34      2:15:21        5:33

Stone Bridge    Finish Position -     2

  Team Score (places): 113  Team Score (times):      1:51:52   Average Time: 22:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2904  Meghan Preisman                 5            5          21:17        21:17        0:00
    2   2908  Heather Stone                   9           14          21:32        42:49        0:14
    3   2894  Stacey Dec                     20           34          22:26      1:05:16        1:08
    4   2907  Emily Snyder                   34           68          23:05      1:28:21        1:47
    5   2892  Amanda Banks                   45          113          23:30      1:51:52        2:13
    6   2900  Julia Lynch                    58          171          23:53      2:15:46        2:36
    7   2903  Tori Preast                    62          233          24:03      2:39:50        2:45

Northwest High School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 144  Team Score (times):      1:53:42   Average Time: 22:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1861  Sofia Zarate                    8            8          21:28        21:28        0:00
    2   1862  Bianca Zeigler                 19           27          22:24        43:53        0:56
    3   1846  Summer Jacobs                  30           57          23:00      1:06:54        1:32
    4   1847  Sara Jensen                    35           92          23:05      1:29:59        1:37
    5   1837  Marisa Branham                 52          144          23:42      1:53:42        2:14
    6   1838  Julia Brock                    73          217          24:35      2:18:17        3:06

Walt Whitman High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 149  Team Score (times):      1:54:15   Average Time: 22:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3396  Ella Segal                     18           18          22:19        22:19        0:00
    2   3360  Courtney Cahil                 24           42          22:39        44:58        0:20
    3   3378  Elizabeth Hepburn              25           67          22:40      1:07:39        0:21
    4   3387  Auriane Martin                 39          106          23:14      1:30:53        0:54
    5   3384  Sophie Lee                     43          149          23:22      1:54:15        1:02
    6   3388  Breanna Mcdonald               48          197          23:35      2:17:51        1:15

Sherwood High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 158  Team Score (times):      1:53:17   Average Time: 22:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2587  Amanda Hayes-Puttfarcke         2            2          20:39        20:39        0:00
    2   2594  Maddie Peloff                  11           13          21:53        42:32        1:13
    3   2599  Genevieve Zillich              42           55          23:21      1:05:54        2:42
    4   2593  Leah Peloff                    46          101          23:32      1:29:27        2:53
    5   2597  Kiana Robinson                 57          158          23:50      1:53:17        3:11
    6   2581  Madeline Daugherty             75          233          24:37      2:17:55        3:57
    7   2586  Amelia Guenterberg             85          318          24:53      2:42:48        4:13

Tuscarora High School (Va)    Finish Position -     6

  Team Score (places): 169  Team Score (times):      1:54:50   Average Time: 22:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3187  Madelyn Lazorchak              15           15          22:07        22:07        0:00
    2   3186  Rosemary Kostka                17           32          22:17        44:25        0:10
    3   3178  Molly Hackley                  37           69          23:12      1:07:38        1:04
    4   3173  Courtland Blake                41          110          23:15      1:30:53        1:08
    5   3183  Haley King                     59          169          23:57      1:54:50        1:49
    6   3176  Sarah Gould                    70          239          24:23      2:19:14        2:16

Severna Park    Finish Position -     7

  Team Score (places): 180  Team Score (times):      1:55:37   Average Time: 23:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2500  rachel peters                  23           23          22:33        22:33        0:00
    2   2486  Sophia Dutton                  27           50          22:45        45:19        0:11
    3   2494  Riley Leeds                    32           82          23:04      1:08:24        0:30
    4   2506  Anmol Walha                    44          126          23:26      1:31:51        0:52
    5   2497  Natalie Merkert                54          180          23:46      1:55:37        1:12
    6   2499  jillian parisi                 64          244          24:12      2:19:50        1:38

Briar Woods    Finish Position -     8

  Team Score (places): 243  Team Score (times):      1:56:50   Average Time: 23:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    428  Keagan Bragg                    7            7          21:25        21:25        0:00
    2    442  Elise Romola                   13           20          21:59        43:25        0:34
    3    440  Allyson Lynch                  28           48          22:58      1:06:24        1:33
    4    436  Jenna Joyce                    91          139          24:57      1:31:21        3:32
    5    432  Keely Cunnane                 104          243          25:28      1:56:50        4:03
    6    427  Lexi Blair                    105          348          25:31      2:22:21        4:05
    7    438  Mikelle Kotter                114          462          25:48      2:48:10        4:23

Walter Johnson High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 336  Team Score (times):      2:01:23   Average Time: 24:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3443  Helena Abbott                  47           47          23:35        23:35        0:00
    2   3479  Jacq Zito                      63          110          24:10        47:45        0:35
    3   3476  Emma Walter                    65          175          24:14      1:11:59        0:39
    4   3458  Beatrice Mcdermott             66          241          24:14      1:36:14        0:39
    5   3454  Cara King                      95          336          25:09      2:01:23        1:34
    6   3445  Marina Anderson               131          467          26:22      2:27:45        2:46

Bishop Ireton    Finish Position -    10

  Team Score (places): 338  Team Score (times):      2:00:06   Average Time: 24:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    278  Maggie Lohrer                   4            4          21:12        21:12        0:00
    2    291  Isabelle Wilcox                21           25          22:27        43:40        1:14
    3    269  Kate Donnelly                  93          118          25:05      1:08:46        3:52
    4    273  Ann Johnson                   101          219          25:19      1:34:05        4:06
    5    285  Molly Nealon                  119          338          26:00      2:00:06        4:47
    6    267  Megan Cunningham              136          474          26:41      2:26:48        5:28
    7    289  Emma Rayder                   154          628          27:15      2:54:03        6:02

Westfield    Finish Position -    11

  Team Score (places): 358  Team Score (times):      2:01:52   Average Time: 24:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3613  Megan Vu                       40           40          23:15        23:15        0:00
    2   3609  Katie McKenzie                 55           95          23:49        47:04        0:34
    3   3596  Megan Dennis                   67          162          24:16      1:11:20        1:01
    4   3608  Alexa McAnally                 68          230          24:17      1:35:38        1:02
    5   3605  Angela Lee                    128          358          26:13      2:01:52        2:58

Woodgrove    Finish Position -    12

  Team Score (places): 362  Team Score (times):      2:01:08   Average Time: 24:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3748  Shelby Kostal                   3            3          21:07        21:07        0:00
    2   3761  Genovi Rattana-Jones           26           29          22:41        43:49        1:34
    3   3763  Brooke Rittner                 74          103          24:36      1:08:25        3:29
    4   3753  Lulu Lynham                   117          220          25:53      1:34:19        4:46
    5   3743  Elise Haas                    142          362          26:49      2:01:08        5:41
    6   3746  Eunice Kim                    161          523          27:26      2:28:34        6:18

Powhatan High School    Finish Position -    13

  Team Score (places): 380  Team Score (times):      2:02:19   Average Time: 24:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2139  Lindsey Fanz                   12           12          21:57        21:57        0:00
    2   2135  Ashley Cooper                  50           62          23:36        45:33        1:38
    3   2149  Megan Remillard                86          148          24:53      1:10:27        2:55
    4   2137  Caileigh Dintino               94          242          25:07      1:35:35        3:10
    5   2138  Noelle Dondero                138          380          26:43      2:02:19        4:46
    6   2144  Beth Long                     186          566          33:05      2:35:24       11:07

W.T. Woodson    Finish Position -    14

  Team Score (places): 419  Team Score (times):      2:03:25   Average Time: 24:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3310  Annie Schaefer                 14           14          22:01        22:01        0:00
    2   3290  Maameyaa Asiamah               90          104          24:56        46:58        2:55
    3   3306  Naylle Pando                   96          200          25:09      1:12:08        3:08
    4   3292  Emma Brahmey                  109          309          25:36      1:37:45        3:35
    5   3315  Ayla Sinclair                 110          419          25:40      2:03:25        3:38
    6   3304  Twyla Lee                     118          537          25:57      2:29:23        3:55
    7   3308  Josie Peterson                125          662          26:09      2:55:32        4:07

John Champe High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 427  Team Score (times):      2:04:38   Average Time: 24:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1280  Kayla Farabuagh                51           51          23:36        23:36        0:00
    2   1288  Jasmine Malik                  72          123          24:33        48:10        0:56
    3   1273  Loretta Carothers              77          200          24:42      1:12:53        1:06
    4   1285  Harper Kolenbrander            83          283          24:50      1:37:44        1:14
    5   1292  Sarah Rackoski                144          427          26:54      2:04:38        3:17
    6   1286  Vanessa Krytusa               169          596          28:12      2:32:51        4:35
    7   1277  Shawnda Dennis                173          769          28:20      3:01:11        4:43

Northwood High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 445  Team Score (times):      2:05:07   Average Time: 25:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1902  Alexis Doon                    29           29          22:59        22:59        0:00
    2   1900  Samantha Brown                 69           98          24:17        47:17        1:18
    3   1898  Medalia Adhanom                78          176          24:43      1:12:00        1:43
    4   1901  Manpreet Dayal                106          282          25:33      1:37:34        2:33
    5   1903  Brody Harkless                163          445          27:33      2:05:07        4:33
    6   1911  Lesly Rivera Flores           165          610          27:40      2:32:48        4:41

Georgetown Day School    Finish Position -    17

  Team Score (places): 453  Team Score (times):      2:05:10   Average Time: 25:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    965  Gillian Page                   60           60          23:59        23:59        0:00
    2    960  Isabel Kirsch                  71          131          24:31        48:31        0:32
    3    968  Maddi Salwen                   97          228          25:10      1:13:41        1:11
    4    956  Ana Gunther                   102          330          25:21      1:39:02        1:21
    5    957  Julia Gunther                 123          453          26:07      2:05:10        2:08
    6    976  Ilana Zeilinger               124          577          26:08      2:31:18        2:08

Seneca Valley High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 463  Team Score (times):      2:06:07   Average Time: 25:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2465  Omolola Sanusi                 33           33          23:05        23:05        0:00
    2   2458  Amy Lai                        80          113          24:48        47:54        1:43
    3   2464  Jordyn Pugh                    87          200          24:54      1:12:48        1:49
    4   2456  Abigail Guise                  92          292          25:00      1:37:49        1:55
    5   2468  Melanie Ugalde                171          463          28:18      2:06:07        5:13
    6   2460  Shannon Mandalou              179          642          29:22      2:35:30        6:17

Broad Run    Finish Position -    19

  Team Score (places): 464  Team Score (times):      2:05:36   Average Time: 25:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    494  Sachi Zavaleta                 81           81          24:49        24:49        0:00
    2    470  Alexandra Corley               84          165          24:51        49:41        0:01
    3    480  Crystal Jewett                 88          253          24:55      1:14:37        0:05
    4    487  Raquel Pine                   103          356          25:23      1:40:00        0:33
    5    474  Micaela Elhafdi               108          464          25:35      2:05:36        0:45
    6    490  Rebecca Stevenson             112          576          25:45      2:31:21        0:55
    7    489  Jessica Stevenson             121          697          26:03      2:57:25        1:14

Yorktown    Finish Position -    20

  Team Score (places): 504  Team Score (times):      2:07:01   Average Time: 25:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3820  Morgan Pugh                    49           49          23:35        23:35        0:00
    2   3801  Ellyse Anderson                53          102          23:43        47:18        0:07
    3   3806  Beth Gentsch                  115          217          25:49      1:13:08        2:14
    4   3829  Zoe Spirgel                   134          351          26:39      1:39:47        3:03
    5   3817  Jenna Morgan                  153          504          27:14      2:07:01        3:38
    6   3826  Anne Schiffer                 162          666          27:29      2:34:30        3:53
    7   3823  Lauren Rutzen                 170          836          28:12      3:02:43        4:36

Loudoun County    Finish Position -    21

  Team Score (places): 532  Team Score (times):      2:08:14   Average Time: 25:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1418  Jamie Malloy                   79           79          24:46        24:46        0:00
    2   1403  Danning Bisaga                 82          161          24:50        49:36        0:03
    3   1419  Shea McHenry                   99          260          25:14      1:14:50        0:28
    4   1417  Chelsea Lynde                 133          393          26:35      1:41:26        1:49
    5   1416  Hannah Lee                    139          532          26:47      2:08:14        2:01
    6   1422  Genevieve Olsen               149          681          27:07      2:35:21        2:21

Battlefield    Finish Position -    22

  Team Score (places): 534  Team Score (times):      2:07:51   Average Time: 25:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    207  Amy Wikiera                    56           56          23:49        23:49        0:00
    2    179  Lexi Cercy                     89          145          24:56        48:45        1:06
    3    172  Miranda Bartheld              120          265          26:01      1:14:46        2:11
    4    190  Caroline Hackler              126          391          26:12      1:40:59        2:22
    5    195  Jaylin Kimble                 143          534          26:51      2:07:51        3:02

Southern High School    Finish Position -    23

  Team Score (places): 537  Team Score (times):      2:08:50   Average Time: 25:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2745  Sophie Chance                  22           22          22:32        22:32        0:00
    2   2751  Mary Kasprzyk                  61           83          24:00        46:32        1:27
    3   2755  Margaret Petruzzo             130          213          26:19      1:12:52        3:47
    4   2748  Madeline Fitzgerald           147          360          27:01      1:39:53        4:28
    5   2757  Chloe VanCory                 177          537          28:57      2:08:50        6:24
    6   2752  Cassandra Keenan              181          718          30:07      2:38:58        7:35
    7   2749  Maeve Fitzgerald              188          906          34:16      3:13:14       11:44

Col. Zadok Magruder High Schoo    Finish Position -    24

  Team Score (places): 547  Team Score (times):      2:08:33   Average Time: 25:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    759  Kathy Pena-Molina              38           38          23:13        23:13        0:00
    2    757  Maiya Margolis                111          149          25:43        48:57        2:30
    3    760  Bailey Sanford                116          265          25:51      1:14:48        2:37
    4    758  Maria McCullough              132          397          26:34      1:41:23        3:20
    5    753  Caitlin Dan                   150          547          27:10      2:08:33        3:56
    6    749  Julienne Boyce                156          703          27:19      2:35:53        4:05

Riverbend High School    Finish Position -    25

  Team Score (places): 601  Team Score (times):      2:10:07   Average Time: 26:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2290  Emma Hebertson                100          100          25:16        25:16        0:00
    2   2287  Madeline Crouse               113          213          25:46        51:03        0:29
    3   2303  Audrey Stultz                 122          335          26:07      1:17:10        0:50
    4   2288  Heather Dietz                 129          464          26:14      1:43:24        0:57
    5   2294  Alley Labossiere              137          601          26:42      2:10:07        1:25
    6   2302  Ashley Smithson               145          746          26:55      2:37:02        1:38
    7   2286  Caroline Campbell             167          913          27:48      3:04:51        2:32

Centreville    Finish Position -    26

  Team Score (places): 613  Team Score (times):      2:10:20   Average Time: 26:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    623  Brianna Nelson                 10           10          21:49        21:49        0:00
    2    625  Savannah Polling              127          137          26:13        48:02        4:23
    3    619  Madison Mendez                146          283          27:00      1:15:02        5:10
    4    624  Rebecca Pioso                 164          447          27:33      1:42:36        5:44
    5    611  Isabel Ibenaz                 166          613          27:43      2:10:20        5:54

Boonsboro High School    Finish Position -    27

  Team Score (places): 684  Team Score (times):      2:13:58   Average Time: 26:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    393  Ana Solberg                    76           76          24:37        24:37        0:00
    2    384  Maggie Luzier                 135          211          26:41        51:18        2:03
    3    395  Ashleigh Turnbaugh            148          359          27:04      1:18:23        2:26
    4    379  Camille Harrah                151          510          27:11      1:45:35        2:34
    5    377  Abby Gaver                    174          684          28:23      2:13:58        3:46
    6    372  Elizabeth Cofransesco         182          866          30:40      2:44:39        6:03
    7    376  Jessica Doyle                 183         1049          31:31      3:16:10        6:53

Loudoun Valley    Finish Position -    28

  Team Score (places): 712  Team Score (times):      2:14:07   Average Time: 26:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1478  Anna Klotsko                   98           98          25:11        25:11        0:00
    2   1496  Elena Vega                    140          238          26:47        51:58        1:36
    3   1493  Claire Slook                  157          395          27:21      1:19:20        2:10
    4   1471  Caroline Bolen                158          553          27:23      1:46:43        2:12
    5   1476  Anna Garbe                    159          712          27:23      2:14:07        2:12
    6   1480  Emma Lear                     172          884          28:18      2:42:26        3:07
    7   1479  Danielle Land                 175         1059          28:24      3:10:51        3:13

Century High School    Finish Position -    29

  Team Score (places): 802  Team Score (times):      2:18:47   Average Time: 27:45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    678  Jane Evens                    141          141          26:47        26:47        0:00
    2    685  Kacie Madron                  155          296          27:17        54:05        0:29
    3    702  Haley Yetter                  160          456          27:25      1:21:31        0:37
    4    697  Katie Riley                   168          624          27:56      1:49:28        1:08
    5    700  Caitlin Sien                  178          802          29:19      2:18:47        2:31

Dominion Christian School    Finish Position -    30

  Team Score (places): 877  Team Score (times):      2:28:33   Average Time: 29:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    856  Krista Wichterman             152          152          27:12        27:12        0:00
    2    855  Lydia Stoner                  176          328          28:25        55:38        1:12
    3    854  Cattie Purdy                  180          508          29:36      1:25:14        2:23
    4    851  Lauren Driggers               184          692          31:39      1:56:53        4:26
    5    852  Ava Messenheimer              185          877          31:39      2:28:33        4:26
    6    853  Samantha Owen                 187         1064          33:17      3:01:50        6:04

Annandale    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     73  Emily Pope                  Less Than  5             23:54        23:54        0:00
    2     76  Sasha Silva                 Less Than  5             24:17        48:12        0:22
    3     68  Natalie Jones               Less Than  5             27:02      1:15:14        3:07
    4     65  Casey Goettlicher           Less Than  5             30:50      1:46:05        6:55

Heritage    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1122  Emily Jaster                Less Than  5             24:59        24:59        0:00
    2   1108  Mia Berry                   Less Than  5             25:39        50:38        0:39
    3   1138  Madison Wright              Less Than  5             26:16      1:16:55        1:16
    4   1115  Hanna Custard               Less Than  5             26:27      1:43:22        1:27

Liberty High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1385  Nicole Berry                Less Than  5             24:20        24:20        0:00
    2   1388  Cindy Garcia                Less Than  5             25:02        49:23        0:42

Osbourn Park    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2000  Gabriela Layne              Less Than  5             22:36        22:36        0:00
    2   1989  Reid Couch                  Less Than  5             22:44        45:21        0:07
    3   2005  Waverly Schnetzler          Less Than  5             23:01      1:08:23        0:24
    4   2004  Katie Petscavage            Less Than  5             25:22      1:33:45        2:45

Riverside High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2345  Shelby Haeff                Less Than  5             24:08        24:08        0:00
    2   2357  Darby Watts                 Less Than  5             24:13        48:21        0:05

The Potomac School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3008  Eliza Smallwood             Less Than  5             22:53        22:53        0:00
    2   3001  Amelia Klitenic             Less Than  5             24:49        47:42        1:55
    3   3009  Mistaya Smith               Less Than  5             25:06      1:12:48        2:12

Thomas Edison    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3045  Angelica Gaughran           Less Than  5             21:37        21:37        0:00
    2   3042  Samantha Calderon           Less Than  5             29:20        50:58        7:43
    3   3052  Courtnie Smith              Less Than  5             29:34      1:20:32        7:56

Washington    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3518  Megan Carr                  Less Than  5             24:13        24:13        0:00
    2   3521  Elizabeth Stover            Less Than  5             27:17        51:30        3:04

Oakcrest School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1940  Christina Kilmer            Less Than  5             32:38        32:38        0:00

2015 Oatlands JV Underclass Boys

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


Boys 5000m Run 
    Plc         Bib No Name                     Team                                     Time    Pace   
    1      1   1816  Henrik Anderson       Mountain View                             16:51  5:26/M        
    2      2   2885  Philip Lambert        Stafford High School                      17:23  5:36/M        
    3      3   2520  Christian Isham       Severna Park                              17:35  5:40/M        
    4      4   2530  Daniel Saenz          Severna Park                              17:52  5:46/M        
    5      5   3289  Eli Wooden            Urbana High School                        18:02  5:49/M        
    6      6   3264  Nathan Davis          Urbana High School                        18:04  5:50/M        
    7      7   2703  Sean Casey            South Lakes                               18:14  5:53/M        
    8      8   2527  Nicholas Plummer      Severna Park                              18:16  5:54/M        
    9      9    502  Fionn Desmond         Broad Run                                 18:19  5:55/M        
   10     10   2890  Paul Sepulveda        Stafford High School                      18:26  5:57/M        
   11     11   1531  Jacob Windle          Loudoun Valley                            18:26  5:57/M        
   12     12   1159  Evan Pendergast       Heritage                                  18:27  5:57/M        
   13     13   3721  Carlos Guardado       Woodbridge                                18:30  5:58/M        
   14     14   2059  Tyler Goehrung        Our Lady of Good Counsel                  18:34  5:59/M        
   15     15   1466  David Velasquez       Loudoun County                            18:35  6:00/M        
   16     16   3226  Evin Tunador          Tuscarora High School (Va)                18:35  6:00/M        
   17     17   3730  Tyler Misencik        Woodbridge                                18:43  6:02/M        
   18     18   2516  Jack Finneran         Severna Park                              18:49  6:04/M        
   19     19   2512  Scott Davis           Severna Park                              18:49  6:04/M        
   20     20     38  Josh Fard             Albemarle                                 18:52  6:05/M        
   21     21   1895  Kolbey Woodard        Northwest High School                     18:56  6:06/M        
   22     22   3570  Matthew Herrity       Washington-Lee High School                19:05  6:09/M        
   23     23   3834  Taylor Beall          Yorktown                                  19:06  6:10/M        
   24     24     55  Alex Tan              Albemarle                                 19:10  6:11/M        
   25     25    929  Sam Wood              Freedom                                   19:11  6:11/M        
   26     26   2094  Dawson Ash            Park View                                 19:14  6:12/M        
   27     27    550  Scott Albertini       Bullis School                             19:14  6:12/M        
   28     28    103  Tyler Westfall        Annandale                                 19:17  6:13/M        
   29     29   3565  Aidan Endo            Washington-Lee High School                19:24  6:15/M        
   30     30   1520  Clayton Lundberg      Loudoun Valley                            19:26  6:16/M        
   31     31    347  Will Becht            Bishop O'Connell                          19:26  6:16/M        
   32     32   3786  Rylan Pettit          Woodgrove                                 19:27  6:16/M        
   33     33   2056  James Farrell         Our Lady of Good Counsel                  19:28  6:17/M        
   34     34   1698  Daniel Croyle         Millbrook                                 19:29  6:17/M        
   35     35   1515  Griffin Hunt          Loudoun Valley                            19:30  6:17/M        
   36     36   2043  Julien Xantus         Osbourn Park                              19:33  6:18/M        
   37     37    912  Jayson Call           Freedom                                   19:36  6:19/M        
   38     38   1969  Elijah Holman         Oakdale                                   19:42  6:21/M        
   39     39   1712  John Pullen           Millbrook                                 19:42  6:21/M        
   40     40   2925  Saarthak Masheshwari  Stone Bridge                              19:43  6:22/M        
   41     41   2979  Marcus Keum           T.C. Williams High School                 19:43  6:22/M        
   42     42     37  Justin Fabrizio       Albemarle                                 19:44  6:22/M        
   43     43    552  Nicky Borden          Bullis School                             19:45  6:22/M        
   44     44   2276  Nick Vafa             Richard Montgomery High School            19:46  6:23/M        
   45     45   1735  Hayden Coty           Mount Tabor                               19:47  6:23/M        
   46     46   3559  Luke Anzaldi          Washington-Lee High School                19:47  6:23/M        
   47     47     40  Nicholas Gardella     Albemarle                                 19:50  6:24/M        
   48     48   3205  Tysen Gotschi         Tuscarora High School (Va)                19:51  6:24/M        
   49     49   1525  Noah Peterson         Loudoun Valley                            19:52  6:25/M        
   50     50   1265  Logan Keyes           Jefferson                                 19:53  6:25/M        
   51     51   3347  Tadhg Owen            W.T. Woodson                              19:54  6:25/M        
   52     52    565  Tony Patrinos         Bullis School                             19:54  6:25/M        
   53     53   3725  Anthony Mandina       Woodbridge                                19:55  6:25/M        
   54     54    230  Turner Manning        Battlefield                               19:56  6:26/M        
   55     55    368  Seth Viani            Bishop O'Connell                          19:57  6:26/M        
   56     56     52  Kyler Ogden           Albemarle                                 19:57  6:26/M        
   57     57    918  Noah Gorman           Freedom                                   19:58  6:26/M        
   58     58   1880  Martin Lee            Northwest High School                     19:58  6:26/M        
   59     59   1869  Javel Coleman         Northwest High School                     20:00  6:27/M        
   60     60   2887  Dominick Oliver       Stafford High School                      20:02  6:28/M        
   61     61    926  Owen Weismiller       Freedom                                   20:03  6:28/M        
   62     62   3778  Dominic Jimeno        Woodgrove                                 20:03  6:28/M        
   63     63   2710  Alex Isaacs           South Lakes                               20:05  6:29/M        
   64     64    832  Gregory Barengolts    Dominion                                  20:05  6:29/M        
   65     65   1882  Darin Mcfadden        Northwest High School                     20:05  6:29/M        
   66     66   1763  William Turner        Mount Tabor                               20:06  6:29/M        
   67     67   3493  Chesley Hurdle        Walter Johnson High School                20:07  6:29/M        
   68     68   1818  Nolan Biddle          Mountain View                             20:07  6:29/M        
   69     69   3275  Richard Ma            Urbana High School                        20:07  6:29/M        
   70     70   2061  Alex Hall             Our Lady of Good Counsel                  20:08  6:30/M        
   71     71   2879  Cannan Bonney         Stafford High School                      20:11  6:31/M        
   72     72    833  Ryan Base             Dominion                                  20:12  6:31/M        
   73     73   1738  Alex Dunn             Mount Tabor                               20:13  6:31/M        
   74     74   1754  Samuel Pomper         Mount Tabor                               20:16  6:32/M        
   75     75   2603  Joshua Bloomberg      Sherwood High School                      20:16  6:32/M        
   76     76    229  Andrew Maggs          Battlefield                               20:17  6:33/M        
   77     77   1507  Colin Donohue         Loudoun Valley                            20:18  6:33/M        
   78     78   3115  Nick Begotka          Thomas Jefferson S&T                      20:24  6:35/M        
   79     79   2575  Jonathan VanAlsburg   Sherando                                  20:24  6:35/M        
   80     80   3717  Chris Baylor          Woodbridge                                20:26  6:35/M        
   81     81   1381  Prestin Williamson    Kettle Run                                20:26  6:35/M        
   82     82   1654  Jack Stenzel          McLean                                    20:26  6:35/M        
   83     83   2937  Collin Walsh          Stone Bridge                              20:26  6:35/M        
   84     84   2185  Jackson Martingayle   Princess Anne High School                 20:27  6:36/M        
   85     85   3072  Sebastian Jacobs      Thomas Edison                             20:28  6:36/M        
   86     86   3061  Emil Bissoondharry    Thomas Edison                             20:28  6:36/M        
   87     87   1631  John Boran            McLean                                    20:30  6:37/M        
   88  (< 5)    461  Kyle Presler          Briar Woods                               20:30  6:37/M        
   89     88   3276  Cole Madsen           Urbana High School                        20:30  6:37/M        
   90     89   3224  Andrew Thornton       Tuscarora High School (Va)                20:31  6:37/M        
   91     90   2561  Jacob Carr            Sherando                                  20:33  6:38/M        
   92     91   1832  Jorge Vargas          Mountain View                             20:33  6:38/M        
   93     92   3131  Rayaan Malhotra       Thomas Jefferson S&T                      20:34  6:38/M        
   94     93     47  John Mcdaniel         Albemarle                                 20:34  6:38/M        
   95     94   1747  John Madden           Mount Tabor                               20:34  6:38/M        
   96     95    523  Chirag Tiwari         Broad Run                                 20:35  6:38/M        
   97     96   2111  Bryan Zapata          Park View                                 20:35  6:38/M        
   98     97   1863  Mervyn Akumbe         Northwest High School                     20:35  6:38/M        
   99     98   2708  Keita Heinrich        South Lakes                               20:35  6:38/M        
  100     99   2914  Jackson Disilvestre   Stone Bridge                              20:35  6:38/M         
  101    100   3073  Juan Jasso            Thomas Edison                             20:35  6:38/M        
  102    101     44  Nathan Kaczka         Albemarle                                 20:36  6:39/M        
  103    102   2322  Christopher Mastri    Riverbend High School                     20:36  6:39/M        
  104    103   1264  Zach Kelly            Jefferson                                 20:37  6:39/M        
  105    104   2607  Noah Corman           Sherwood High School                      20:38  6:39/M        
  106    105   2183  Ethan Lundy           Princess Anne High School                 20:38  6:39/M        
  107    106   3795  Alec Stanmeyer        Woodgrove                                 20:38  6:39/M        
  108    107   1635  Kyle Creeser          McLean                                    20:38  6:39/M        
  109    108   3835  John Best             Yorktown                                  20:39  6:40/M        
  110    109   1876  Zach Goldman          Northwest High School                     20:39  6:40/M        
  111    110   1647  Ben Manon             McLean                                    20:39  6:40/M        
  112    111   1152  Agustin Kruel         Heritage                                  20:40  6:40/M        
  113    112   2559  Billy Brown           Sherando                                  20:42  6:41/M        
  114    113   2058  Andrew Gido           Our Lady of Good Counsel                  20:43  6:41/M        
  115    114   3577  Avery Seip            Washington-Lee High School                20:43  6:41/M        
  116    115   1258  Tighe Didden          Jefferson                                 20:43  6:41/M        
  117    116   1255  Ryan Barz             Jefferson                                 20:43  6:41/M        
  118    117   1319  Gavin Halbert         John Champe High School                   20:45  6:42/M        
  119    118   2711  Ian Kelly             South Lakes                               20:46  6:42/M        
  120    119   3573  Jason Nguyen          Washington-Lee High School                20:46  6:42/M        
  121    120   2604  Justin Bloomberg      Sherwood High School                      20:47  6:42/M        
  122    121   3840  Thomas Dickson        Yorktown                                  20:47  6:42/M        
  123    122   2191  Matthew Wright        Princess Anne High School                 20:49  6:43/M        
  124    123   2994  Victor Vassallo       T.C. Williams High School                 20:50  6:43/M        
  125    124   1714  Evan Schwartzmiller   Millbrook                                 20:50  6:43/M        
  126    125   2069  Max Redman            Our Lady of Good Counsel                  20:51  6:44/M        
  127    126   3338  Paulus Lee            W.T. Woodson                              20:51  6:44/M        
  128    127   3339  Andrew Lefcourt       W.T. Woodson                              20:52  6:44/M        
  129    128   2315  Timothy Hall          Riverbend High School                     20:54  6:45/M        
  130    129   2600  Jared Anderson        Sherwood High School                      20:54  6:45/M        
  131    130    921  Osman Humeida         Freedom                                   20:56  6:45/M        
  132    131   3798  Josh Wiles            Woodgrove                                 20:56  6:45/M        
  133    132   1890  Joshua Snyder         Northwest High School                     20:57  6:45/M        
  134    133   1220  Derek Burke           James Wood High School                    20:58  6:46/M        
  135    134    667  Dalton Stewart        Centreville                               20:58  6:46/M        
  136    135    369  Wake Wildman          Bishop O'Connell                          20:58  6:46/M        
  137    136   1324  Taranvir Kooner       John Champe High School                   20:59  6:46/M        
  138    137   2102  Jared Monseur         Park View                                 20:59  6:46/M        
  139    138   1834  Jared Yi              Mountain View                             21:00  6:46/M        
  140    139   1955  Nicholas Stokes       Oakdale                                   21:01  6:47/M        
  141    140   3723  Alexander Housaman    Woodbridge                                21:01  6:47/M        
  142    141   1161  Matthew Pulella       Heritage                                  21:01  6:47/M        
  143    142   2727  Calvin Warstler       South Lakes                               21:01  6:47/M        
  144    143   1235  Chris Pate            James Wood High School                    21:01  6:47/M        
  145    144   1977  Jacob Shemer          Oakdale                                   21:02  6:47/M        
  146    145   1307  Matthew Betsill       John Champe High School                   21:02  6:47/M        
  147    146   1146  Nate Gonzalez         Heritage                                  21:02  6:47/M        
  148    147   1370  Miles Housley         Kettle Run                                21:02  6:47/M        
  149    148    840  Jarod Johnson         Dominion                                  21:03  6:47/M        
  150    149   3797  Patrick Swisher       Woodgrove                                 21:06  6:48/M        
  151    150   1167  Tanner Vincent        Heritage                                  21:06  6:48/M        
  152    151   1761  Max Thomas            Mount Tabor                               21:07  6:49/M        
  153    152   2246  Nitin Bandi           Richard Montgomery High School            21:07  6:49/M        
  154    153    243  Wade Pisarich         Battlefield                               21:07  6:49/M        
  155    154   1820  Ryan Debish           Mountain View                             21:08  6:49/M        
  156    155   2060  Graham Haederle       Our Lady of Good Counsel                  21:08  6:49/M        
  157    156   1367  Luke Delaglia         Kettle Run                                21:08  6:49/M        
  158    157   1502  Brayden Cassidy       Loudoun Valley                            21:09  6:49/M        
  159  (< 5)    464  Kyle Scott            Briar Woods                               21:10  6:50/M        
  160    158    834  Noah Biegler          Dominion                                  21:10  6:50/M        
  161    159    351  Tommy Cook            Bishop O'Connell                          21:11  6:50/M        
  162    160   1262  Lydian Jannotta       Jefferson                                 21:11  6:50/M        
  163    161   3057  Silas Andrews         Thomas Edison                             21:11  6:50/M        
  164    162   1715  Justin Sharp          Millbrook                                 21:11  6:50/M        
  165    163   3635  Jack Metcalfe         Westfield                                 21:12  6:50/M        
  166    164   2724  Josh Umbrell          South Lakes                               21:12  6:50/M        
  167    165   2934  Brennan Speier        Stone Bridge                              21:12  6:50/M        
  168    166   3288  Harris Thompson       Urbana High School                        21:13  6:51/M        
  169    167   2104  Levi Rivera           Park View                                 21:13  6:51/M        
  170  (< 5)    459  Sam Patterson         Briar Woods                               21:14  6:51/M        
  171    168   2923  Ian Lips              Stone Bridge                              21:14  6:51/M        
  172    169   1641  Austin Jensen         McLean                                    21:14  6:51/M        
  173    170    915  Donovan Foley         Freedom                                   21:14  6:51/M        
  174    171   2627  Ethan Tagliere        Sherwood High School                      21:14  6:51/M        
  175    172   3780  David Kratz           Woodgrove                                 21:15  6:51/M        
  176    173   1468  Robbie Zanetti        Loudoun County                            21:15  6:51/M        
  177    174   2024  Chance Johnson        Osbourn Park                              21:15  6:51/M        
  178  (< 5)   1600  Adam Morrison         Massaponax                                21:16  6:52/M        
  179    175   2714  Alex Loukili          South Lakes                               21:16  6:52/M        
  180    176   2282  Andrew Yi             Richard Montgomery High School            21:16  6:52/M        
  181    177    495  Nyle Abedin           Broad Run                                 21:16  6:52/M        
  182    178    314  Chris Teipe           Bishop Ireton                             21:17  6:52/M        
  183  (> 7)   2716  Webb Nims             South Lakes                               21:17  6:52/M        
  184    179   2025  Stephen Jones         Osbourn Park                              21:17  6:52/M        
  185    180    247  Noel Robson           Battlefield                               21:18  6:52/M        
  186    181   1512  Andy Herwig           Loudoun Valley                            21:18  6:52/M        
  187    182   2891  Jacob Woolner         Stafford High School                      21:18  6:52/M        
  188    183   3121  Cal Hartzell          Thomas Jefferson S&T                      21:18  6:52/M        
  189    184   3128  John Krause-Steinrauf Thomas Jefferson S&T                      21:19  6:53/M        
  190    185   1928  Michael O'Neill       Northwood High School                     21:19  6:53/M        
  191    186   1268  Logan Rolfe           Jefferson                                 21:19  6:53/M        
  192    187   3278  Connor Metz           Urbana High School                        21:20  6:53/M        
  193  (> 7)   2704  Brandon Crisp         South Lakes                               21:20  6:53/M        
  194    188    134  Matthew Carswell      Atlee                                     21:20  6:53/M        
  195    189   1703  Christian Goldston-RumMillbrook                                 21:21  6:53/M        
  196    190   3512  Alexander Schmidt     Walter Johnson High School                21:22  6:54/M        
  197    191   1440  Ethan Cravens         Loudoun County                            21:23  6:54/M        
  198    192   1231  Killian Laschalt      James Wood High School                    21:23  6:54/M        
  199    193    503  Matthew Dumm          Broad Run                                 21:23  6:54/M        
  200    194   3212  Dawson Lazorchak      Tuscarora High School (Va)                21:23  6:54/M           
  201  (> 7)   1511  Jack Garbe            Loudoun Valley                            21:24  6:54/M        
  202    195    526  Samuel Vorimo         Broad Run                                 21:24  6:54/M        
  203  (> 7)   1878  Dylan Jaeger          Northwest High School                     21:24  6:54/M        
  204  (> 7)   1879  Corey Jones           Northwest High School                     21:24  6:54/M        
  205    196   2022  Malcolm House         Osbourn Park                              21:25  6:55/M        
  206    197   2931  Ryan Preisman         Stone Bridge                              21:26  6:55/M        
  207    198   3258  Cody Bridges          Urbana High School                        21:26  6:55/M        
  208    199   3227  Henry Twagirayezo     Tuscarora High School (Va)                21:26  6:55/M        
  209    200    257  Jacob Westerfield     Battlefield                               21:26  6:55/M        
  210    201   3724  Christopher Liberman  Woodbridge                                21:26  6:55/M        
  211    202   2578  Lucas Williams        Sherando                                  21:27  6:55/M        
  212  (< 5)   3165  Tomas Michael         Trinity School at Meadow View             21:27  6:55/M        
  213    203   1707  Skylar Jackson        Millbrook                                 21:27  6:55/M        
  214    204   2187  Connor McKechnie      Princess Anne High School                 21:27  6:55/M        
  215    205   1260  Vincent Harrell       Jefferson                                 21:28  6:55/M        
  216    206   3343  Sean Lockwood         W.T. Woodson                              21:28  6:55/M        
  217    207   3081  James Overton         Thomas Edison                             21:30  6:56/M        
  218    208   2562  Ian Delaughter        Sherando                                  21:31  6:56/M        
  219  (> 7)   1501  Daniel Carrier        Loudoun Valley                            21:32  6:57/M        
  220    209   1147  Sean Hillis           Heritage                                  21:32  6:57/M        
  221    210   1089  Quinten Hoagland      Hayfield Secondary School                 21:33  6:57/M        
  222    211   1717  Daniel VanAmberg      Millbrook                                 21:33  6:57/M        
  223    212   3865  Nicholas Warnement    Yorktown                                  21:34  6:57/M        
  224    213   1234  Gabe O'Neill          James Wood High School                    21:34  6:57/M        
  225    214   1309  Ryan Bierly           John Champe High School                   21:35  6:58/M        
  226    215   2190  Samuel Westmont       Princess Anne High School                 21:35  6:58/M        
  227  (< 5)    447  Evan Anderson         Briar Woods                               21:35  6:58/M        
  228    216   3560  Peter Bardo           Washington-Lee High School                21:36  6:58/M        
  229    217   3423  Thomas Krush          Walt Whitman High School                  21:37  6:58/M        
  230    218   1375  Anthony Moran         Kettle Run                                21:39  6:59/M        
  231    219    404  William Doub          Boonsboro High School                     21:39  6:59/M        
  232    220   1644  Bryce Liquerman       McLean                                    21:40  6:59/M        
  233    221    398  David Bair            Boonsboro High School                     21:40  6:59/M        
  234    222   1640  Bennet Hunter         McLean                                    21:41  7:00/M        
  235  (> 7)   1263  Owen Keel             Jefferson                                 21:41  7:00/M        
  236    223   2264  Ian Mcbain            Richard Montgomery High School            21:43  7:00/M        
  237    224   3789  Patton Robertson      Woodgrove                                 21:43  7:00/M        
  238    225    105  Ethan Zimmerman       Annandale                                 21:44  7:01/M        
  239    226    724  Hogan Mower           Century High School                       21:44  7:01/M        
  240    227   3354  Owen Williams         W.T. Woodson                              21:46  7:01/M        
  241    228   2308  Zachary Branner       Riverbend High School                     21:46  7:01/M        
  242    229   1379  Logan Shipe           Kettle Run                                21:47  7:02/M        
  243    230    522  Mason Stuck           Broad Run                                 21:47  7:02/M        
  244    231   1965  Chase Myers           Oakdale                                   21:48  7:02/M        
  245    232   1328  Curtis Murray         John Champe High School                   21:48  7:02/M        
  246    233    791  Andrew Tran           Col. Zadok Magruder High Schoo            21:48  7:02/M        
  247    234    253  Matt Tekampe          Battlefield                               21:49  7:02/M        
  248    235   2965  Liam Davis-Wallace    T.C. Williams High School                 21:50  7:03/M        
  249    236    518  Sumanth Nallamotu     Broad Run                                 21:50  7:03/M        
  250    237   1242  Daniel Woodrum        James Wood High School                    21:51  7:03/M        
  251    238   3511  Ethan Opdahl          Walter Johnson High School                21:52  7:03/M        
  252    239   2619  Eric Levy             Sherwood High School                      21:52  7:03/M        
  253    240   1972  Austin Vander Linden  Oakdale                                   21:52  7:03/M        
  254    241   1746  Ethan Kummer          Mount Tabor                               21:52  7:03/M        
  255  (> 7)   1637  Ethan Frye            McLean                                    21:53  7:04/M        
  256    242   3350  Bailey Renner         W.T. Woodson                              21:54  7:04/M        
  257    243   2248  Thomas Del Vecchio    Richard Montgomery High School            21:54  7:04/M        
  258    244   2601  Jake Ayres            Sherwood High School                      21:55  7:04/M        
  259  (> 7)   3261  Sean Chen             Urbana High School                        21:55  7:04/M        
  260    245     98  Nghia Nguyen          Annandale                                 21:55  7:04/M        
  261    246   3014  Doug Cobb             The Potomac School                        21:56  7:05/M        
  262    247   2327  Connor Morey          Riverbend High School                     21:56  7:05/M        
  263    248   1142  Shane Carrol          Heritage                                  21:56  7:05/M        
  264    249   1088  Edward Gaines         Hayfield Secondary School                 21:57  7:05/M        
  265    250   3849  Charles Kniseley      Yorktown                                  21:57  7:05/M        
  266    251   2935  Robert Stewart        Stone Bridge                              21:57  7:05/M        
  267  (> 7)   2612  Sammy Dickstein       Sherwood High School                      21:58  7:05/M        
  268    252    146  Matthew Heldmann      Atlee                                     21:58  7:05/M        
  269    253   1467  Jared Williams        Loudoun County                            21:58  7:05/M        
  270    254    358  Mike Isacco           Bishop O'Connell                          21:59  7:05/M        
  271  (> 7)   2613  Nick Hermosilla       Sherwood High School                      22:00  7:06/M        
  272    255   2010  Griffen Adams         Osbourn Park                              22:00  7:06/M        
  273    256    349  Glenn Broderick       Bishop O'Connell                          22:00  7:06/M        
  274  (> 7)   2927  William McGrail       Stone Bridge                              22:01  7:06/M        
  275    257    222  Garrett Ho            Battlefield                               22:02  7:06/M        
  276  (> 7)   1700  Angus Derrick         Millbrook                                 22:03  7:07/M        
  277  (> 7)   1696  Michael Chase         Millbrook                                 22:04  7:07/M        
  278    258   3330  John Gilligan         W.T. Woodson                              22:05  7:07/M        
  279  (< 5)    875  Jacob Gushue          Falls Church                              22:05  7:07/M        
  280    259    706  Ben Carroll           Century High School                       22:06  7:08/M        
  281    260    654  Dylan King            Centreville                               22:08  7:08/M        
  282    261   2257  Jeremy Jones          Richard Montgomery High School            22:08  7:08/M        
  283    262    663  Nate Pascoe           Centreville                               22:09  7:09/M        
  284  (> 7)   3772  Quinn Duggan          Woodgrove                                 22:09  7:09/M        
  285  (> 7)   3790  Billy Robic           Woodgrove                                 22:09  7:09/M        
  286  (> 7)   1514  David Huffman         Loudoun Valley                            22:09  7:09/M        
  287    263    662  Jeff Pak              Centreville                               22:12  7:10/M        
  288    264   3125  Sebastian Ibarraran   Thomas Jefferson S&T                      22:12  7:10/M        
  289    265   3736  Thomas Wheatley       Woodbridge                                22:15  7:11/M        
  290    266   3568  Noah Guzman           Washington-Lee High School                22:15  7:11/M        
  291  (> 7)   2728  Trevor Boatwright     South Lakes                               22:16  7:11/M        
  292  (> 7)   1740  Harrison Figan        Mount Tabor                               22:17  7:11/M        
  293    267   1456  Nate Rexroad          Loudoun County                            22:18  7:12/M        
  294  (> 7)   3767  Jacob Bailey          Woodgrove                                 22:18  7:12/M        
  295    268    142  Caleb Goodman         Atlee                                     22:18  7:12/M        
  296    269   3503  Leo Letourneau        Walter Johnson High School                22:18  7:12/M        
  297    270   3140  William Sun           Thomas Jefferson S&T                      22:19  7:12/M        
  298    271   3621  Max Diachenko         Westfield                                 22:19  7:12/M        
  299    272     85  Natnal Endalkachew    Annandale                                 22:20  7:12/M        
  300  (< 5)    871  Angel Arias           Falls Church                              22:20  7:12/M          
  301    273    774  Akhil Gupta           Col. Zadok Magruder High Schoo            22:21  7:13/M        
  302    274   3136  Ish Sethi             Thomas Jefferson S&T                      22:22  7:13/M        
  303    275   3844  Aidan Henning         Yorktown                                  22:23  7:13/M        
  304    276   1443  Gates Dunham          Loudoun County                            22:23  7:13/M        
  305  (> 7)    496  Panos Aubin           Broad Run                                 22:24  7:14/M        
  306  (> 7)   3113  Spencer Atkin         Thomas Jefferson S&T                      22:24  7:14/M        
  307    277   3514  Samson Seley          Walter Johnson High School                22:25  7:14/M        
  308    278   2027  Tyler Kunz            Osbourn Park                              22:28  7:15/M        
  309  (< 5)    747  Josh Wanderer         Christ Chapel Academy                     22:28  7:15/M        
  310    279    405  Jude Favata           Boonsboro High School                     22:28  7:15/M        
  311  (> 7)   1650  Jacob Parker          McLean                                    22:28  7:15/M        
  312    280   3066  Mitch Davenport       Thomas Edison                             22:28  7:15/M        
  313  (> 7)   1764  Andrew Vest           Mount Tabor                               22:29  7:15/M        
  314    281   3082  Kyle Pinkney          Thomas Edison                             22:30  7:15/M        
  315    282   1085  Alexander Edwards     Hayfield Secondary School                 22:30  7:15/M        
  316    283   1101  Metkel Samuel         Hayfield Secondary School                 22:30  7:15/M        
  317    284   3634  Justin McDermott      Westfield                                 22:30  7:15/M        
  318    285   3842  Benjamin Gross        Yorktown                                  22:30  7:15/M        
  319    286    353  John DeCelle          Bishop O'Connell                          22:30  7:15/M        
  320  (> 7)   2622  Peter Niverth         Sherwood High School                      22:31  7:16/M        
  321    287    765  Zeeshaun Anam         Col. Zadok Magruder High Schoo            22:31  7:16/M        
  322    288   2557  Jonathan Ames         Sherando                                  22:31  7:16/M        
  323    289   2320  Ryan Leaf             Riverbend High School                     22:31  7:16/M        
  324  (> 7)   3862  Jonathan Varry        Yorktown                                  22:32  7:16/M        
  325    290   1979  Matthew Gouzoulis     Oakdale                                   22:32  7:16/M        
  326    291    645  Hamza Elnaggar        Centreville                               22:32  7:16/M        
  327    292   3643  Tucker Bibb           Westfield                                 22:33  7:16/M        
  328    293    649  John Hess             Centreville                               22:34  7:17/M        
  329    294   2017  Steven Duvall         Osbourn Park                              22:36  7:17/M        
  330  (> 7)   3562  Tom Byron             Washington-Lee High School                22:36  7:17/M        
  331    295   2281  Del Wood              Richard Montgomery High School            22:36  7:17/M        
  332    296    156  Jack Palmer           Atlee                                     22:37  7:18/M        
  333    297    982  Ben Burnett           Georgetown Day School                     22:37  7:18/M        
  334    298    576  Thomas Yang           Bullis School                             22:37  7:18/M        
  335  (< 5)   2402  Abderraouf Deghdegh   Robert E. Lee                             22:37  7:18/M        
  336    299    738  Matt Wilcox           Century High School                       22:37  7:18/M        
  337  (> 7)   3337  John Leal             W.T. Woodson                              22:38  7:18/M        
  338    300   3647  Andrew Warrington     Westfield                                 22:38  7:18/M        
  339    301    560  David Kavteladze      Bullis School                             22:39  7:18/M        
  340  (> 7)   3578  Sam Sharp             Washington-Lee High School                22:39  7:18/M        
  341    302    712  Will Gounaris         Century High School                       22:39  7:18/M        
  342  (> 7)    215  Guy Brooks            Battlefield                               22:41  7:19/M        
  343  (> 7)   2713  Julian Lockwood       South Lakes                               22:42  7:19/M        
  344  (< 5)    872  Ryan Bailey           Falls Church                              22:42  7:19/M        
  345  (> 7)   3722  Yousef Hammad         Woodbridge                                22:43  7:20/M        
  346    303   1318  Samuel Goodwin        John Champe High School                   22:43  7:20/M        
  347  (< 5)    886  Carson Torok          Falls Church                              22:43  7:20/M        
  348    304   1439  Chad Carren           Loudoun County                            22:44  7:20/M        
  349    305   2830  Jack Downs            St. John's College High School            22:44  7:20/M        
  350    306   3215  Jacob Pond            Tuscarora High School (Va)                22:44  7:20/M        
  351    307   2099  Giacomo Macchiavello  Park View                                 22:44  7:20/M        
  352    308   2318  Davis Lang            Riverbend High School                     22:45  7:20/M        
  353    309   2668  Aidan Hayes           South Carroll High School                 22:46  7:21/M        
  354    310   2364  Justin Hampton        Riverside High School                     22:47  7:21/M        
  355    311   3619  Joshua Bachman        Westfield                                 22:47  7:21/M        
  356  (> 7)   3280  Devak Murali          Urbana High School                        22:47  7:21/M        
  357    312   3642  Charlie Setash        Westfield                                 22:47  7:21/M        
  358    313   2384  Cole Trautman         Riverside High School                     22:49  7:22/M        
  359  (> 7)   2037  Ethan Swahn           Osbourn Park                              22:49  7:22/M        
  360  (> 7)   1155  Sean Mcnair           Heritage                                  22:51  7:22/M        
  361  (> 7)    254  Johnathan Tschida     Battlefield                               22:52  7:23/M        
  362  (< 5)   1539  Michael Cruz          Manassas Park                             22:52  7:23/M        
  363    314   2334  Jordan Stack          Riverbend High School                     22:53  7:23/M        
  364  (> 7)   1874  William Flaig         Northwest High School                     22:55  7:24/M        
  365    315   3694  Tyler Seth            Westminster High School                   22:57  7:24/M        
  366  (> 7)   3075  Alexander Judge       Thomas Edison                             22:57  7:24/M        
  367  (> 7)   3636  Justin Moses          Westfield                                 22:58  7:25/M        
  368    316   2366  Alexander Kim         Riverside High School                     22:58  7:25/M        
  369    317   2436  Zachary Bennett       Rock Ridge High School                    22:59  7:25/M        
  370  (< 5)   3162  Joshua Maher          Trinity School at Meadow View             22:59  7:25/M        
  371    318   2440  Joshua Franks         Rock Ridge High School                    23:00  7:25/M        
  372    319   1364  Mason Baughan         Kettle Run                                23:01  7:25/M        
  373    320   2847  Spencer Wood          St. John's College High School            23:02  7:26/M        
  374  (> 7)    359  Paul Lewarne          Bishop O'Connell                          23:03  7:26/M        
  375    321   2834  William Heinle        St. John's College High School            23:03  7:26/M        
  376    322    767  David Caceres         Col. Zadok Magruder High Schoo            23:03  7:26/M        
  377    323   2360  Dishan Boakye         Riverside High School                     23:04  7:26/M        
  378    324   1973  Nicolas Manni         Oakdale                                   23:04  7:26/M        
  379    325   1821  Mark Denecke          Mountain View                             23:05  7:27/M        
  380    326   3422  William Kevorkian     Walt Whitman High School                  23:06  7:27/M        
  381    327   2380  Michael Taylor        Riverside High School                     23:06  7:27/M        
  382    328   1342  Gabriel Yirga         John Champe High School                   23:06  7:27/M        
  383    329   1922  Matthew Martin        Northwood High School                     23:07  7:27/M        
  384  (> 7)   2274  Andrew Spencer        Richard Montgomery High School            23:08  7:28/M        
  385    330   3672  Jay Boggs             Westminster High School                   23:09  7:28/M        
  386  (> 7)   3270  Bryan Harrell         Urbana High School                        23:09  7:28/M        
  387    331   3495  Jonah Jassie          Walter Johnson High School                23:12  7:29/M        
  388    332    424  Will Stann            Boonsboro High School                     23:17  7:31/M        
  389    333     86  Cameron Foti          Annandale                                 23:19  7:31/M        
  390    334    400  Nicholas Cofransesco  Boonsboro High School                     23:20  7:32/M        
  391  (> 7)   1451  Sean Mayer            Loudoun County                            23:20  7:32/M        
  392    335   2372  Sean Murphy           Riverside High School                     23:21  7:32/M        
  393    336   2574  Brenden Stoneberger   Sherando                                  23:21  7:32/M        
  394  (> 7)   1320  Vincent Horne         John Champe High School                   23:21  7:32/M        
  395    337    735  Ben Voigt             Century High School                       23:22  7:32/M        
  396    338   1096  Khalil Lyons          Hayfield Secondary School                 23:24  7:33/M        
  397    339   3437  Ali Shafii            Walt Whitman High School                  23:27  7:34/M        
  398  (> 7)   1435  Zachary Abbott        Loudoun County                            23:28  7:34/M        
  399  (> 7)    509  Brendan Huang         Broad Run                                 23:29  7:35/M        
  400    340   1001  Jake Klein            Georgetown Day School                     23:29  7:35/M         
  401    341    988  Daniel Ernst          Georgetown Day School                     23:31  7:35/M        
  402    342   3218  Zachary Shapero       Tuscarora High School (Va)                23:32  7:35/M        
  403  (> 7)   1445  Asher Freese          Loudoun County                            23:32  7:35/M        
  404    343   2656  Daniel Castle         South Carroll High School                 23:32  7:35/M        
  405  (< 5)   1572  Thomas Haffenreffer   Maret School                              23:36  7:37/M        
  406    344   2371  Ryan Meyer            Riverside High School                     23:38  7:37/M        
  407    345   2445  Tu-Nam Nguyen         Rock Ridge High School                    23:38  7:37/M        
  408    346    847  Joshua Ryan           Dominion                                  23:40  7:38/M        
  409    347   1008  Charlie Smith         Georgetown Day School                     23:40  7:38/M        
  410    348    139  Ethan Fraser          Atlee                                     23:41  7:38/M        
  411    349   1934  Matthew Williams      Northwood High School                     23:42  7:39/M        
  412    350   2057  Tim Ge                Our Lady of Good Counsel                  23:43  7:39/M        
  413    351    577  David Zhang           Bullis School                             23:43  7:39/M        
  414    352   2833  Nick Fitzgerald-ShaverSt. John's College High School            23:47  7:40/M        
  415    353   2888  Aidan Poteet          Stafford High School                      23:48  7:41/M        
  416  (> 7)    237  James Mitchell        Battlefield                               23:48  7:41/M        
  417    354    665  Mason Speaks          Centreville                               23:49  7:41/M        
  418    355    128  Jacob Barden          Atlee                                     23:51  7:42/M        
  419    356    417  Brian Pullaro         Boonsboro High School                     23:52  7:42/M        
  420    357   1924  Ian Moller            Northwood High School                     23:52  7:42/M        
  421    358   1009  Gabriel Smith         Georgetown Day School                     23:52  7:42/M        
  422  (< 5)   1546  Michael NhouyvanisvongManassas Park                             23:52  7:42/M        
  423    359   2962  Campbell Bright       T.C. Williams High School                 23:52  7:42/M        
  424    360   2843  Andrew Sheridan       St. John's College High School            23:53  7:42/M        
  425  (> 7)   3219  James Sheppard        Tuscarora High School (Va)                23:53  7:42/M        
  426  (> 7)   2566  Robert Eriksson       Sherando                                  23:54  7:43/M        
  427  (> 7)   1760  Matthew Taylor        Mount Tabor                               23:55  7:43/M        
  428  (> 7)   3204  Owen Fagerli          Tuscarora High School (Va)                23:55  7:43/M        
  429  (> 7)   1893  Maurice Whitselt      Northwest High School                     23:56  7:43/M        
  430    361    981  Thomas Brooks         Georgetown Day School                     23:57  7:44/M        
  431    362   3039  Alan Vo               The Potomac School                        23:58  7:44/M        
  432  (> 7)   3063  Patrick Brown         Thomas Edison                             23:59  7:44/M        
  433    363   2096  Nickifor Boci         Park View                                 24:00  7:45/M        
  434    364   2832  Jorge Familiar        St. John's College High School            24:03  7:45/M        
  435  (< 5)   2471  Tommy Dang            Seneca Valley High School                 24:04  7:46/M        
  436    365    987  Jeff Elias            Georgetown Day School                     24:04  7:46/M        
  437    366    789  Joey South            Col. Zadok Magruder High Schoo            24:05  7:46/M        
  438    367   3438  Matthew Van Bastelaer Walt Whitman High School                  24:05  7:46/M        
  439    368   2450  Thomas Simmons        Rock Ridge High School                    24:07  7:47/M        
  440    369    567  Jordan Roumell        Bullis School                             24:10  7:48/M        
  441    370   2837  Michael Long          St. John's College High School            24:11  7:48/M        
  442    371   2095  Kevin Benitez         Park View                                 24:17  7:50/M        
  443  (> 7)   1711  Caleb Nielsen         Millbrook                                 24:17  7:50/M        
  444  (> 7)   2098  Leenawat Kertsuk      Park View                                 24:19  7:51/M        
  445  (< 5)   1392  Stuart Digges         Liberty High School                       24:19  7:51/M        
  446  (> 7)   2567  Jarrett Hicks         Sherando                                  24:20  7:51/M        
  447  (> 7)   2564  Carter Disque         Sherando                                  24:20  7:51/M        
  448    372     92  Samir Hossain         Annandale                                 24:21  7:51/M        
  449    373   2884  Andrew LaFratta       Stafford High School                      24:26  7:53/M        
  450  (> 7)   1866  Jesse Bradle          Northwest High School                     24:26  7:53/M        
  451  (< 5)   2212  Jake Sadowski         Rappahannock County                       24:26  7:53/M        
  452  (> 7)   3638  Doug Ngo              Westfield                                 24:26  7:53/M        
  453  (> 7)   1013  Ethan Widra           Georgetown Day School                     24:27  7:53/M        
  454    374   3418  Robert Hedberg        Walt Whitman High School                  24:27  7:53/M        
  455    375    100  Everett Stenberg      Annandale                                 24:28  7:54/M        
  456    376   3486  Robo Davila           Walter Johnson High School                24:30  7:54/M        
  457    377   2161  Josh McLevain         Powhatan High School                      24:31  7:55/M        
  458    378   1241  Trevor Stevens        James Wood High School                    24:31  7:55/M        
  459  (> 7)   1892  Ankur Talwar          Northwest High School                     24:32  7:55/M        
  460    379   2960  John Anderson         T.C. Williams High School                 24:34  7:55/M        
  461    380   2447  Brandon Sams          Rock Ridge High School                    24:35  7:56/M        
  462    381   2672  Asa Kelly             South Carroll High School                 24:37  7:56/M        
  463  (> 7)    370  Chris Williams        Bishop O'Connell                          24:38  7:57/M        
  464  (> 7)   3851  Edward Levin          Yorktown                                  24:43  7:58/M        
  465    382   1829  Anthony Solorzado     Mountain View                             24:48  8:00/M        
  466    383   3031  Casey O'Leary         The Potomac School                        24:48  8:00/M        
  467  (> 7)   2824  Jack Carey            St. John's College High School            24:49  8:00/M        
  468  (> 7)   3727  Mason Matsuda         Woodbridge                                24:55  8:02/M        
  469  (< 5)   1576  Tyler Lyle            Maret School                              24:56  8:03/M        
  470    384   1099  Robert Neff           Hayfield Secondary School                 24:56  8:03/M        
  471    385   1931  Fabricio Rivera FloresNorthwood High School                     24:57  8:03/M        
  472  (> 7)   2563  Colin Dickerson       Sherando                                  24:58  8:03/M        
  473  (> 7)   1337  Alfonso Santiago      John Champe High School                   24:58  8:03/M        
  474  (> 7)   3064  Evan Charlton         Thomas Edison                             24:59  8:04/M        
  475  (> 7)    644  Ben Dawson            Centreville                               25:00  8:04/M        
  476  (> 7)   3624  Marc Heffron          Westfield                                 25:01  8:04/M        
  477    386   3017  Matt Giuliano         The Potomac School                        25:03  8:05/M        
  478    387   2985  Mussie Mehreteab      T.C. Williams High School                 25:04  8:05/M        
  479    388   2660  Matthew Dolecki       South Carroll High School                 25:05  8:05/M        
  480    389    296  John Ferguson         Bishop Ireton                             25:06  8:06/M        
  481    390    130  Ryan Bostaph          Atlee                                     25:13  8:08/M        
  482  (> 7)   2362  John Donovan          Riverside High School                     25:15  8:09/M        
  483  (> 7)   1872  Jordan Fernandes      Northwest High School                     25:16  8:09/M        
  484  (> 7)   2379  Prateek Sharma        Riverside High School                     25:17  8:09/M        
  485  (> 7)    992  William Goldberg      Georgetown Day School                     25:18  8:10/M        
  486    391   3684  Kyle Fronheiser       Westminster High School                   25:20  8:10/M        
  487    392   2995  Charles Wixson        T.C. Williams High School                 25:21  8:11/M        
  488    393   1383  Kyle Yergey           Kettle Run                                25:25  8:12/M        
  489  (> 7)   2316  Matthew Higgans       Riverbend High School                     25:27  8:13/M        
  490  (> 7)   1376  Ryan Schaefer         Kettle Run                                25:27  8:13/M        
  491  (> 7)   1958  Jason Holt            Oakdale                                   25:28  8:13/M        
  492    394    309  Radamis Pena          Bishop Ireton                             25:30  8:14/M        
  493    395    422  Trent Sampson         Boonsboro High School                     25:31  8:14/M        
  494  (> 7)   2072  Matt Spear            Our Lady of Good Counsel                  25:33  8:15/M        
  495    396   2654  Paul Biederman        South Carroll High School                 25:34  8:15/M        
  496  (> 7)   2101  Rayness Mollinedo-RodrPark View                                 25:34  8:15/M        
  497  (> 7)   2106  Cryus Shahidi         Park View                                 25:36  8:15/M        
  498    397   2155  Michael Corley        Powhatan High School                      25:38  8:16/M        
  499  (> 7)   2340  Andrew Willging       Riverbend High School                     25:39  8:16/M        
  500  (> 7)   3228  Nathan Weidenhamer    Tuscarora High School (Va)                25:39  8:16/M        
  501    398   2676  Brendan Moffitt       South Carroll High School                 25:41  8:17/M        
  502    399    771  Javier Diaz           Col. Zadok Magruder High Schoo            25:43  8:18/M        
  503    400   3018  Michael Grae          The Potomac School                        25:50  8:20/M        
  504    401   1932  Alexander Sporgitas   Northwood High School                     25:51  8:20/M        
  505    402   2435  Divjot Bawa           Rock Ridge High School                    25:54  8:21/M        
  506    403   2666  John Gagnon           South Carroll High School                 25:55  8:22/M        
  507    404    788  Sean Scott            Col. Zadok Magruder High Schoo            26:00  8:23/M        
  508  (< 5)   3528  Joe Schmitt           Washington                                26:02  8:24/M        
  509  (> 7)   3485  Albert Chu            Walter Johnson High School                26:08  8:26/M        
  510  (> 7)     83  Alexander Cromwell    Annandale                                 26:11  8:27/M        
  511    405   2163  Elliot Stocker        Powhatan High School                      26:12  8:27/M        
  512  (> 7)   2655  Dominick Caparotti    South Carroll High School                 26:19  8:29/M        
  513  (> 7)    164  Trevor Simonson       Atlee                                     26:20  8:30/M        
  514  (> 7)   3718  Kameron Bryant        Woodbridge                                26:22  8:30/M        
  515  (< 5)   3527  Trent May             Washington                                26:23  8:31/M        
  516    406    726  Niko Panagiotopoulos  Century High School                       26:29  8:33/M        
  517    407   2453  Dheeraj Yachamaneni   Rock Ridge High School                    26:29  8:33/M        
  518    408   3689  Dylan Jones           Westminster High School                   26:29  8:33/M        
  519  (> 7)   2558  Daniel Basham         Sherando                                  26:33  8:34/M        
  520  (> 7)   1266  Max Ober              Jefferson                                 26:34  8:34/M        
  521  (> 7)   1708  Brandon Keesecker     Millbrook                                 26:36  8:35/M        
  522  (< 5)   1545  Ryan Naddoni          Manassas Park                             26:37  8:35/M        
  523    409   2153  Tyler Brittain        Powhatan High School                      26:39  8:36/M        
  524  (> 7)   2673  Matthew McDonough     South Carroll High School                 26:40  8:36/M        
  525    410   1913  Nicholas Boboshko     Northwood High School                     26:41  8:36/M        
  526  (< 5)   1551  Matthew Smith         Manassas Park                             26:44  8:37/M        
  527  (> 7)   2449  Zeke Schmidt          Rock Ridge High School                    26:44  8:37/M        
  528  (< 5)   1394  Isaac Fauber          Liberty High School                       26:54  8:41/M        
  529  (> 7)   1915  Graham Dunn           Northwood High School                     26:57  8:42/M        
  530    411   3674  Mason Brown           Westminster High School                   27:10  8:46/M        
  531  (> 7)   2368  Alexander Kosolapov   Riverside High School                     27:12  8:46/M        
  532    412   3027  Simon McGraw          The Potomac School                        27:20  8:49/M        
  533  (> 7)   1930  Johnny Reyes          Northwood High School                     27:22  8:50/M        
  534  (< 5)   2209  Trusten Murrah        Rappahannock County                       27:26  8:51/M        
  535    413   3015  Jack Domagala         The Potomac School                        27:31  8:53/M        
  536  (> 7)    790  Gregory Thai          Col. Zadok Magruder High Schoo            27:37  8:55/M        
  537  (> 7)   1887  Aidan Palacios        Northwest High School                     27:38  8:55/M        
  538    414   2154  Jimmy Cocker          Powhatan High School                      27:41  8:56/M        
  539  (> 7)   2845  Brendan Vaughan       St. John's College High School            27:44  8:57/M        
  540  (> 7)   2100  Daniel Mohr           Park View                                 27:59  9:02/M        
  541    415    731  Devon Sikkenga        Century High School                       28:33  9:13/M        
  542  (< 5)   1399  Tyler Raymond         Liberty High School                       28:48  9:17/M        
  543  (> 7)   3035  Pj Samuels            The Potomac School                        28:48  9:17/M        
  544  (> 7)   2443  Zane Larsen           Rock Ridge High School                    28:48  9:17/M        
  545  (> 7)    154  Nick Miller           Atlee                                     29:24  9:29/M        
  546    416    300  Matthew Grillo        Bishop Ireton                             29:35  9:33/M        
  547  (> 7)   1873  Eduardo Figueroa      Northwest High School                     29:40  9:34/M        
  548    417   3699  Michael Wasicko       Westminster High School                   30:22  9:48/M        
  549    418    310  Jack Sabatini         Bishop Ireton                             30:44  9:55/M        
  550  (> 7)    709  Reed Eberly           Century High School                       30:47  9:56/M        
  551  (> 7)    741  Ayden Zuber           Century High School                       30:50  9:57/M        
  552  (< 5)   3167  Jimmy Winner          Trinity School at Meadow View             30:54  9:58/M        
  553  (> 7)   2679  Jacob Rosenburg       South Carroll High School                 31:28 10:09/M        
  554  (< 5)    743  Phinehas Betremussie  Christ Chapel Academy                     32:40 10:32/M        


Team Summary Report - Boys

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Severna Park                           52               3   4   8  18  19                 
        Top  5 Times: 1:31:22

    2 Albemarle                             189              20  24  42  47  56  93 101         
        Top  5 Times: 1:37:35

    3 Loudoun Valley                        202              11  30  35  49  77 157 181         
        Top  5 Times: 1:37:33

    4 Northwest High School                 300              21  58  59  65  97 109 132         
        Top  5 Times: 1:39:36

    5 Woodbridge                            303              13  17  53  80 140 201 265         
        Top  5 Times: 1:38:36

    6 Freedom                               310              25  37  57  61 130 170             
        Top  5 Times: 1:39:46

    7 Stafford High School                  325               2  10  60  71 182 353 373         
        Top  5 Times: 1:37:22

    8 Washington-Lee High School            330              22  29  46 114 119 216 266         
        Top  5 Times: 1:39:48

    9 Urbana High School                    334               5   6  69  88 166 187 198         
        Top  5 Times: 1:37:58

   10 Mount Tabor                           352              45  66  73  74  94 151 241         
        Top  5 Times: 1:40:59

   11 Our Lady of Good Counsel              355              14  33  70 113 125 155 350         
        Top  5 Times: 1:39:45

   12 South Lakes                           428               7  63  98 118 142 164 175         
        Top  5 Times: 1:40:43

   13 Mountain View                         452               1  68  91 138 154 325 382         
        Top  5 Times: 1:39:40

   14 Woodgrove                             480              32  62 106 131 149 172 224         
        Top  5 Times: 1:42:12

   15 Jefferson                             544              50 103 115 116 160 186 205         
        Top  5 Times: 1:43:10

   16 Tuscarora High School (Va)            546              16  48  89 194 199 306 342         
        Top  5 Times: 1:41:48

   17 Millbrook                             548              34  39 124 162 189 203 211         
        Top  5 Times: 1:42:36

   18 McLean                                555              82  87 107 110 169 220 222         
        Top  5 Times: 1:43:29

   18 Stone Bridge                          555              40  83  99 165 168 197 251         
        Top  5 Times: 1:43:13

   20 Heritage                              560              12 111 141 146 150 209 248         
        Top  5 Times: 1:42:18

   21 Sherwood High School                  599              75 104 120 129 171 239 244         
        Top  5 Times: 1:43:51

   22 Bishop O'Connell                      634              31  55 135 159 254 256 286         
        Top  5 Times: 1:43:33

   23 Thomas Edison                         639              85  86 100 161 207 280 281         
        Top  5 Times: 1:44:14

   24 Battlefield                           663              54  76 153 180 200 234 257         
        Top  5 Times: 1:44:06

   25 Broad Run                             669               9  95 177 193 195 230 236         
        Top  5 Times: 1:42:59

   26 Sherando                              691              79  90 112 202 208 288 336         
        Top  5 Times: 1:44:40

   27 Yorktown                              714              23 108 121 212 250 275 285         
        Top  5 Times: 1:44:05

   28 Bullis School                         721              27  43  52 298 301 351 369         
        Top  5 Times: 1:44:12

   29 Princess Anne High School             730              84 105 122 204 215                 
        Top  5 Times: 1:44:59

   30 Park View                             733              26  96 137 167 307 363 371         
        Top  5 Times: 1:44:47

   31 W.T. Woodson                          737              51 126 127 206 227 242 258         
        Top  5 Times: 1:44:53

   32 Dominion                              788              64  72 148 158 346                 
        Top  5 Times: 1:46:12

   33 Oakdale                               792              38 139 144 231 240 290 324         
        Top  5 Times: 1:45:26

   34 Thomas Jefferson S&T                  801              78  92 183 184 264 270 274         
        Top  5 Times: 1:45:48

   35 Kettle Run                            831              81 147 156 218 229 319 393         
        Top  5 Times: 1:46:04

   36 Richard Montgomery High School        838              44 152 176 223 243 261 295         
        Top  5 Times: 1:45:48

   37 Osbourn Park                          840              36 174 179 196 255 278 294         
        Top  5 Times: 1:45:33

   38 John Champe High School               844             117 136 145 214 232 303 328         
        Top  5 Times: 1:46:11

   39 Loudoun County                        899              15 173 191 253 267 276 304         
        Top  5 Times: 1:45:30

   40 James Wood High School                918             133 143 192 213 237 378             
        Top  5 Times: 1:46:48

   41 Riverbend High School                 994             102 128 228 247 289 308 314         
        Top  5 Times: 1:47:45

   42 Walter Johnson High School           1041              67 190 238 269 277 331 376         
        Top  5 Times: 1:48:06

   43 Annandale                            1103              28 225 245 272 333 372 375         
        Top  5 Times: 1:48:36

   44 T.C. Williams High School            1137              41 123 235 359 379 387 392         
        Top  5 Times: 1:50:52

   45 Centreville                          1210             134 260 262 263 291 293 354         
        Top  5 Times: 1:50:00

   46 Westfield                            1310             163 271 284 292 300 311 312         
        Top  5 Times: 1:51:14

   47 Atlee                                1352             188 252 268 296 348 355 390         
        Top  5 Times: 1:51:56

   48 Hayfield Secondary School            1362             210 249 282 283 338 384             
        Top  5 Times: 1:51:55

   49 Boonsboro High School                1385             219 221 279 332 334 356 395         
        Top  5 Times: 1:52:27

   50 Century High School                  1423             226 259 299 302 337 406 415         
        Top  5 Times: 1:52:31

   51 Col. Zadok Magruder High Schoo       1481             233 273 287 322 366 399 404         
        Top  5 Times: 1:53:50

   52 Riverside High School                1589             310 313 316 323 327 335 344         
        Top  5 Times: 1:54:45

   53 Northwood High School                1605             185 329 349 357 385 401 410         
        Top  5 Times: 1:56:58

   54 Walt Whitman High School             1623             217 326 339 367 374                 
        Top  5 Times: 1:56:44

   55 St. John's College High School       1658             305 320 321 352 360 364 370         
        Top  5 Times: 1:56:31

   56 Georgetown Day School                1683             297 340 341 347 358 361 365         
        Top  5 Times: 1:57:11

   57 Rock Ridge High School               1728             317 318 345 368 380 402 407         
        Top  5 Times: 1:58:21

   58 The Potomac School                   1777             246 362 383 386 400 412 413         
        Top  5 Times: 2:01:37

   59 Bishop Ireton                        1795             178 389 394 416 418                 
        Top  5 Times: 2:12:14

   60 South Carroll High School            1817             309 343 381 388 396 398 403         
        Top  5 Times: 2:01:35

   61 Westminster High School              1855             315 330 391 408 411 417             
        Top  5 Times: 2:05:07

   62 Powhatan High School                 2002             377 397 405 409 414                 
        Top  5 Times: 2:10:43


Detail Team Results - Boys

Severna Park    Finish Position -     1

  Team Score (places):  52  Team Score (times):      1:31:22   Average Time: 18:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2520  Christian Isham                 3            3          17:35        17:35        0:00
    2   2530  Daniel Saenz                    4            7          17:52        35:27        0:16
    3   2527  Nicholas Plummer                8           15          18:16        53:44        0:41
    4   2516  Jack Finneran                  18           33          18:49      1:12:33        1:14
    5   2512  Scott Davis                    19           52          18:49      1:31:22        1:14

Albemarle    Finish Position -     2

  Team Score (places): 189  Team Score (times):      1:37:35   Average Time: 19:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     38  Josh Fard                      20           20          18:52        18:52        0:00
    2     55  Alex Tan                       24           44          19:10        38:02        0:17
    3     37  Justin Fabrizio                42           86          19:44        57:47        0:51
    4     40  Nicholas Gardella              47          133          19:50      1:17:37        0:57
    5     52  Kyler Ogden                    56          189          19:57      1:37:35        1:05

Loudoun Valley    Finish Position -     3

  Team Score (places): 202  Team Score (times):      1:37:33   Average Time: 19:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1531  Jacob Windle                   11           11          18:26        18:26        0:00
    2   1520  Clayton Lundberg               30           41          19:26        37:52        0:59
    3   1515  Griffin Hunt                   35           76          19:30        57:22        1:04
    4   1525  Noah Peterson                  49          125          19:52      1:17:14        1:25
    5   1507  Colin Donohue                  77          202          20:18      1:37:33        1:52

Northwest High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 300  Team Score (times):      1:39:36   Average Time: 19:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1895  Kolbey Woodard                 21           21          18:56        18:56        0:00
    2   1880  Martin Lee                     58           79          19:58        38:55        1:02
    3   1869  Javel Coleman                  59          138          20:00        58:55        1:03
    4   1882  Darin Mcfadden                 65          203          20:05      1:19:01        1:09
    5   1863  Mervyn Akumbe                  97          300          20:35      1:39:36        1:38

Woodbridge    Finish Position -     5

  Team Score (places): 303  Team Score (times):      1:38:36   Average Time: 19:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3721  Carlos Guardado                13           13          18:30        18:30        0:00
    2   3730  Tyler Misencik                 17           30          18:43        37:13        0:13
    3   3725  Anthony Mandina                53           83          19:55        57:09        1:25
    4   3717  Chris Baylor                   80          163          20:26      1:17:35        1:55
    5   3723  Alexander Housaman            140          303          21:01      1:38:36        2:30

Freedom    Finish Position -     6

  Team Score (places): 310  Team Score (times):      1:39:46   Average Time: 19:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    929  Sam Wood                       25           25          19:11        19:11        0:00
    2    912  Jayson Call                    37           62          19:36        38:47        0:24
    3    918  Noah Gorman                    57          119          19:58        58:46        0:47
    4    926  Owen Weismiller                61          180          20:03      1:18:49        0:51
    5    921  Osman Humeida                 130          310          20:56      1:39:46        1:44

Stafford High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 325  Team Score (times):      1:37:22   Average Time: 19:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2885  Philip Lambert                  2            2          17:23        17:23        0:00
    2   2890  Paul Sepulveda                 10           12          18:26        35:49        1:02
    3   2887  Dominick Oliver                60           72          20:02        55:51        2:38
    4   2879  Cannan Bonney                  71          143          20:11      1:16:03        2:48
    5   2891  Jacob Woolner                 182          325          21:18      1:37:22        3:54

Washington-Lee High School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 330  Team Score (times):      1:39:48   Average Time: 19:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3570  Matthew Herrity                22           22          19:05        19:05        0:00
    2   3565  Aidan Endo                     29           51          19:24        38:30        0:19
    3   3559  Luke Anzaldi                   46           97          19:47        58:18        0:42
    4   3577  Avery Seip                    114          211          20:43      1:19:01        1:37
    5   3573  Jason Nguyen                  119          330          20:46      1:39:48        1:41

Urbana High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 334  Team Score (times):      1:37:58   Average Time: 19:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3289  Eli Wooden                      5            5          18:02        18:02        0:00
    2   3264  Nathan Davis                    6           11          18:04        36:07        0:01
    3   3275  Richard Ma                     69           80          20:07        56:14        2:04
    4   3276  Cole Madsen                    88          168          20:30      1:16:45        2:27
    5   3288  Harris Thompson               166          334          21:13      1:37:58        3:10

Mount Tabor    Finish Position -    10

  Team Score (places): 352  Team Score (times):      1:40:59   Average Time: 20:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1735  Hayden Coty                    45           45          19:47        19:47        0:00
    2   1763  William Turner                 66          111          20:06        39:54        0:18
    3   1738  Alex Dunn                      73          184          20:13      1:00:07        0:26
    4   1754  Samuel Pomper                  74          258          20:16      1:20:24        0:28
    5   1747  John Madden                    94          352          20:34      1:40:59        0:47

Our Lady of Good Counsel    Finish Position -    11

  Team Score (places): 355  Team Score (times):      1:39:45   Average Time: 19:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2059  Tyler Goehrung                 14           14          18:34        18:34        0:00
    2   2056  James Farrell                  33           47          19:28        38:02        0:54
    3   2061  Alex Hall                      70          117          20:08        58:11        1:34
    4   2058  Andrew Gido                   113          230          20:43      1:18:54        2:09
    5   2069  Max Redman                    125          355          20:51      1:39:45        2:16

South Lakes    Finish Position -    12

  Team Score (places): 428  Team Score (times):      1:40:43   Average Time: 20:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2703  Sean Casey                      7            7          18:14        18:14        0:00
    2   2710  Alex Isaacs                    63           70          20:05        38:19        1:51
    3   2708  Keita Heinrich                 98          168          20:35        58:55        2:21
    4   2711  Ian Kelly                     118          286          20:46      1:19:41        2:32
    5   2727  Calvin Warstler               142          428          21:01      1:40:43        2:47

Mountain View    Finish Position -    13

  Team Score (places): 452  Team Score (times):      1:39:40   Average Time: 19:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1816  Henrik Anderson                 1            1          16:51        16:51        0:00
    2   1818  Nolan Biddle                   68           69          20:07        36:58        3:15
    3   1832  Jorge Vargas                   91          160          20:33        57:32        3:42
    4   1834  Jared Yi                      138          298          21:00      1:18:32        4:08
    5   1820  Ryan Debish                   154          452          21:08      1:39:40        4:16

Woodgrove    Finish Position -    14

  Team Score (places): 480  Team Score (times):      1:42:12   Average Time: 20:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3786  Rylan Pettit                   32           32          19:27        19:27        0:00
    2   3778  Dominic Jimeno                 62           94          20:03        39:31        0:36
    3   3795  Alec Stanmeyer                106          200          20:38      1:00:10        1:10
    4   3798  Josh Wiles                    131          331          20:56      1:21:06        1:28
    5   3797  Patrick Swisher               149          480          21:06      1:42:12        1:38

Jefferson    Finish Position -    15

  Team Score (places): 544  Team Score (times):      1:43:10   Average Time: 20:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1265  Logan Keyes                    50           50          19:53        19:53        0:00
    2   1264  Zach Kelly                    103          153          20:37        40:31        0:44
    3   1258  Tighe Didden                  115          268          20:43      1:01:14        0:50
    4   1255  Ryan Barz                     116          384          20:43      1:21:58        0:50
    5   1262  Lydian Jannotta               160          544          21:11      1:43:10        1:17

Tuscarora High School (Va)    Finish Position -    16

  Team Score (places): 546  Team Score (times):      1:41:48   Average Time: 20:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3226  Evin Tunador                   16           16          18:35        18:35        0:00
    2   3205  Tysen Gotschi                  48           64          19:51        38:26        1:16
    3   3224  Andrew Thornton                89          153          20:31        58:58        1:56
    4   3212  Dawson Lazorchak              194          347          21:23      1:20:22        2:48
    5   3227  Henry Twagirayezo             199          546          21:26      1:41:48        2:51

Millbrook    Finish Position -    17

  Team Score (places): 548  Team Score (times):      1:42:36   Average Time: 20:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1698  Daniel Croyle                  34           34          19:29        19:29        0:00
    2   1712  John Pullen                    39           73          19:42        39:11        0:12
    3   1714  Evan Schwartzmiller           124          197          20:50      1:00:02        1:20
    4   1715  Justin Sharp                  162          359          21:11      1:21:14        1:42
    5   1703  Christian Goldston-Rump       189          548          21:21      1:42:36        1:52

McLean    Finish Position -    18

  Team Score (places): 555  Team Score (times):      1:43:29   Average Time: 20:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1654  Jack Stenzel                   82           82          20:26        20:26        0:00
    2   1631  John Boran                     87          169          20:30        40:56        0:03
    3   1635  Kyle Creeser                  107          276          20:38      1:01:35        0:12
    4   1647  Ben Manon                     110          386          20:39      1:22:15        0:13
    5   1641  Austin Jensen                 169          555          21:14      1:43:29        0:48

Stone Bridge    Finish Position -    18

  Team Score (places): 555  Team Score (times):      1:43:13   Average Time: 20:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2925  Saarthak Masheshwari           40           40          19:43        19:43        0:00
    2   2937  Collin Walsh                   83          123          20:26        40:10        0:43
    3   2914  Jackson Disilvestre            99          222          20:35      1:00:46        0:51
    4   2934  Brennan Speier                165          387          21:12      1:21:59        1:29
    5   2923  Ian Lips                      168          555          21:14      1:43:13        1:30

Heritage    Finish Position -    20

  Team Score (places): 560  Team Score (times):      1:42:18   Average Time: 20:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1159  Evan Pendergast                12           12          18:27        18:27        0:00
    2   1152  Agustin Kruel                 111          123          20:40        39:07        2:12
    3   1161  Matthew Pulella               141          264          21:01      1:00:09        2:33
    4   1146  Nate Gonzalez                 146          410          21:02      1:21:11        2:34
    5   1167  Tanner Vincent                150          560          21:06      1:42:18        2:39

Sherwood High School    Finish Position -    21

  Team Score (places): 599  Team Score (times):      1:43:51   Average Time: 20:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2603  Joshua Bloomberg               75           75          20:16        20:16        0:00
    2   2607  Noah Corman                   104          179          20:38        40:54        0:21
    3   2604  Justin Bloomberg              120          299          20:47      1:01:42        0:30
    4   2600  Jared Anderson                129          428          20:54      1:22:36        0:38
    5   2627  Ethan Tagliere                171          599          21:14      1:43:51        0:58

Bishop O'Connell    Finish Position -    22

  Team Score (places): 634  Team Score (times):      1:43:33   Average Time: 20:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    347  Will Becht                     31           31          19:26        19:26        0:00
    2    368  Seth Viani                     55           86          19:57        39:23        0:31
    3    369  Wake Wildman                  135          221          20:58      1:00:22        1:32
    4    351  Tommy Cook                    159          380          21:11      1:21:33        1:44
    5    358  Mike Isacco                   254          634          21:59      1:43:33        2:33

Thomas Edison    Finish Position -    23

  Team Score (places): 639  Team Score (times):      1:44:14   Average Time: 20:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3072  Sebastian Jacobs               85           85          20:28        20:28        0:00
    2   3061  Emil Bissoondharry             86          171          20:28        40:56        0:00
    3   3073  Juan Jasso                    100          271          20:35      1:01:32        0:07
    4   3057  Silas Andrews                 161          432          21:11      1:22:44        0:43
    5   3081  James Overton                 207          639          21:30      1:44:14        1:02

Battlefield    Finish Position -    24

  Team Score (places): 663  Team Score (times):      1:44:06   Average Time: 20:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    230  Turner Manning                 54           54          19:56        19:56        0:00
    2    229  Andrew Maggs                   76          130          20:17        40:14        0:21
    3    243  Wade Pisarich                 153          283          21:07      1:01:22        1:11
    4    247  Noel Robson                   180          463          21:18      1:22:40        1:21
    5    257  Jacob Westerfield             200          663          21:26      1:44:06        1:30

Broad Run    Finish Position -    25

  Team Score (places): 669  Team Score (times):      1:42:59   Average Time: 20:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    502  Fionn Desmond                   9            9          18:19        18:19        0:00
    2    523  Chirag Tiwari                  95          104          20:35        38:54        2:15
    3    495  Nyle Abedin                   177          281          21:16      1:00:11        2:57
    4    503  Matthew Dumm                  193          474          21:23      1:21:35        3:03
    5    526  Samuel Vorimo                 195          669          21:24      1:42:59        3:04

Sherando    Finish Position -    26

  Team Score (places): 691  Team Score (times):      1:44:40   Average Time: 20:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2575  Jonathan VanAlsburg            79           79          20:24        20:24        0:00
    2   2561  Jacob Carr                     90          169          20:33        40:57        0:09
    3   2559  Billy Brown                   112          281          20:42      1:01:40        0:18
    4   2578  Lucas Williams                202          483          21:27      1:23:08        1:03
    5   2562  Ian Delaughter                208          691          21:31      1:44:40        1:07

Yorktown    Finish Position -    27

  Team Score (places): 714  Team Score (times):      1:44:05   Average Time: 20:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3834  Taylor Beall                   23           23          19:06        19:06        0:00
    2   3835  John Best                     108          131          20:39        39:45        1:32
    3   3840  Thomas Dickson                121          252          20:47      1:00:33        1:41
    4   3865  Nicholas Warnement            212          464          21:34      1:22:07        2:27
    5   3849  Charles Kniseley              250          714          21:57      1:44:05        2:50

Bullis School    Finish Position -    28

  Team Score (places): 721  Team Score (times):      1:44:12   Average Time: 20:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    550  Scott Albertini                27           27          19:14        19:14        0:00
    2    552  Nicky Borden                   43           70          19:45        39:00        0:30
    3    565  Tony Patrinos                  52          122          19:54        58:55        0:40
    4    576  Thomas Yang                   298          420          22:37      1:21:32        3:22
    5    560  David Kavteladze              301          721          22:39      1:44:12        3:24

Princess Anne High School    Finish Position -    29

  Team Score (places): 730  Team Score (times):      1:44:59   Average Time: 20:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2185  Jackson Martingayle            84           84          20:27        20:27        0:00
    2   2183  Ethan Lundy                   105          189          20:38        41:06        0:10
    3   2191  Matthew Wright                122          311          20:49      1:01:55        0:21
    4   2187  Connor McKechnie              204          515          21:27      1:23:23        1:00
    5   2190  Samuel Westmont               215          730          21:35      1:44:59        1:07

Park View    Finish Position -    30

  Team Score (places): 733  Team Score (times):      1:44:47   Average Time: 20:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2094  Dawson Ash                     26           26          19:14        19:14        0:00
    2   2111  Bryan Zapata                   96          122          20:35        39:49        1:21
    3   2102  Jared Monseur                 137          259          20:59      1:00:49        1:45
    4   2104  Levi Rivera                   167          426          21:13      1:22:03        1:59
    5   2099  Giacomo Macchiavello          307          733          22:44      1:44:47        3:30

W.T. Woodson    Finish Position -    31

  Team Score (places): 737  Team Score (times):      1:44:53   Average Time: 20:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3347  Tadhg Owen                     51           51          19:54        19:54        0:00
    2   3338  Paulus Lee                    126          177          20:51        40:45        0:57
    3   3339  Andrew Lefcourt               127          304          20:52      1:01:38        0:58
    4   3343  Sean Lockwood                 206          510          21:28      1:23:07        1:34
    5   3354  Owen Williams                 227          737          21:46      1:44:53        1:51

Dominion    Finish Position -    32

  Team Score (places): 788  Team Score (times):      1:46:12   Average Time: 21:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    832  Gregory Barengolts             64           64          20:05        20:05        0:00
    2    833  Ryan Base                      72          136          20:12        40:17        0:06
    3    840  Jarod Johnson                 148          284          21:03      1:01:21        0:57
    4    834  Noah Biegler                  158          442          21:10      1:22:32        1:04
    5    847  Joshua Ryan                   346          788          23:40      1:46:12        3:34

Oakdale    Finish Position -    33

  Team Score (places): 792  Team Score (times):      1:45:26   Average Time: 21:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1969  Elijah Holman                  38           38          19:42        19:42        0:00
    2   1955  Nicholas Stokes               139          177          21:01        40:43        1:19
    3   1977  Jacob Shemer                  144          321          21:02      1:01:45        1:20
    4   1965  Chase Myers                   231          552          21:48      1:23:33        2:06
    5   1972  Austin Vander Linden          240          792          21:52      1:45:26        2:10

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    34

  Team Score (places): 801  Team Score (times):      1:45:48   Average Time: 21:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3115  Nick Begotka                   78           78          20:24        20:24        0:00
    2   3131  Rayaan Malhotra                92          170          20:34        40:58        0:09
    3   3121  Cal Hartzell                  183          353          21:18      1:02:16        0:54
    4   3128  John Krause-Steinrauf         184          537          21:19      1:23:36        0:55
    5   3125  Sebastian Ibarraran           264          801          22:12      1:45:48        1:48

Kettle Run    Finish Position -    35

  Team Score (places): 831  Team Score (times):      1:46:04   Average Time: 21:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1381  Prestin Williamson             81           81          20:26        20:26        0:00
    2   1370  Miles Housley                 147          228          21:02        41:28        0:36
    3   1367  Luke Delaglia                 156          384          21:08      1:02:37        0:42
    4   1375  Anthony Moran                 218          602          21:39      1:24:16        1:12
    5   1379  Logan Shipe                   229          831          21:47      1:46:04        1:21

Richard Montgomery High School    Finish Position -    36

  Team Score (places): 838  Team Score (times):      1:45:48   Average Time: 21:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2276  Nick Vafa                      44           44          19:46        19:46        0:00
    2   2246  Nitin Bandi                   152          196          21:07        40:53        1:21
    3   2282  Andrew Yi                     176          372          21:16      1:02:10        1:30
    4   2264  Ian Mcbain                    223          595          21:43      1:23:53        1:57
    5   2248  Thomas Del Vecchio            243          838          21:54      1:45:48        2:08

Osbourn Park    Finish Position -    37

  Team Score (places): 840  Team Score (times):      1:45:33   Average Time: 21:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2043  Julien Xantus                  36           36          19:33        19:33        0:00
    2   2024  Chance Johnson                174          210          21:15        40:49        1:42
    3   2025  Stephen Jones                 179          389          21:17      1:02:07        1:44
    4   2022  Malcolm House                 196          585          21:25      1:23:33        1:52
    5   2010  Griffen Adams                 255          840          22:00      1:45:33        2:26

John Champe High School    Finish Position -    38

  Team Score (places): 844  Team Score (times):      1:46:11   Average Time: 21:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1319  Gavin Halbert                 117          117          20:45        20:45        0:00
    2   1324  Taranvir Kooner               136          253          20:59        41:45        0:14
    3   1307  Matthew Betsill               145          398          21:02      1:02:47        0:16
    4   1309  Ryan Bierly                   214          612          21:35      1:24:22        0:49
    5   1328  Curtis Murray                 232          844          21:48      1:46:11        1:03

Loudoun County    Finish Position -    39

  Team Score (places): 899  Team Score (times):      1:45:30   Average Time: 21:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1466  David Velasquez                15           15          18:35        18:35        0:00
    2   1468  Robbie Zanetti                173          188          21:15        39:50        2:39
    3   1440  Ethan Cravens                 191          379          21:23      1:01:13        2:47
    4   1467  Jared Williams                253          632          21:58      1:23:12        3:23
    5   1456  Nate Rexroad                  267          899          22:18      1:45:30        3:42

James Wood High School    Finish Position -    40

  Team Score (places): 918  Team Score (times):      1:46:48   Average Time: 21:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1220  Derek Burke                   133          133          20:58        20:58        0:00
    2   1235  Chris Pate                    143          276          21:01        41:59        0:03
    3   1231  Killian Laschalt              192          468          21:23      1:03:22        0:25
    4   1234  Gabe O'Neill                  213          681          21:34      1:24:57        0:36
    5   1242  Daniel Woodrum                237          918          21:51      1:46:48        0:52

Riverbend High School    Finish Position -    41

  Team Score (places): 994  Team Score (times):      1:47:45   Average Time: 21:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2322  Christopher Mastri            102          102          20:36        20:36        0:00
    2   2315  Timothy Hall                  128          230          20:54        41:31        0:17
    3   2308  Zachary Branner               228          458          21:46      1:03:17        1:09
    4   2327  Connor Morey                  247          705          21:56      1:25:13        1:19
    5   2320  Ryan Leaf                     289          994          22:31      1:47:45        1:55

Walter Johnson High School    Finish Position -    42

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:48:06   Average Time: 21:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3493  Chesley Hurdle                 67           67          20:07        20:07        0:00
    2   3512  Alexander Schmidt             190          257          21:22        41:29        1:15
    3   3511  Ethan Opdahl                  238          495          21:52      1:03:21        1:44
    4   3503  Leo Letourneau                269          764          22:18      1:25:40        2:11
    5   3514  Samson Seley                  277         1041          22:25      1:48:06        2:18

Annandale    Finish Position -    43

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:48:36   Average Time: 21:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    103  Tyler Westfall                 28           28          19:17        19:17        0:00
    2    105  Ethan Zimmerman               225          253          21:44        41:01        2:27
    3     98  Nghia Nguyen                  245          498          21:55      1:02:56        2:38
    4     85  Natnal Endalkachew            272          770          22:20      1:25:17        3:03
    5     86  Cameron Foti                  333         1103          23:19      1:48:36        4:02

T.C. Williams High School    Finish Position -    44

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:50:52   Average Time: 22:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2979  Marcus Keum                    41           41          19:43        19:43        0:00
    2   2994  Victor Vassallo               123          164          20:50        40:34        1:06
    3   2965  Liam Davis-Wallace            235          399          21:50      1:02:24        2:06
    4   2962  Campbell Bright               359          758          23:52      1:26:17        4:09
    5   2960  John Anderson                 379         1137          24:34      1:50:52        4:50

Centreville    Finish Position -    45

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:50:00   Average Time: 22:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    667  Dalton Stewart                134          134          20:58        20:58        0:00
    2    654  Dylan King                    260          394          22:08        43:07        1:09
    3    663  Nate Pascoe                   262          656          22:09      1:05:16        1:10
    4    662  Jeff Pak                      263          919          22:12      1:27:28        1:13
    5    645  Hamza Elnaggar                291         1210          22:32      1:50:00        1:33

Westfield    Finish Position -    46

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:51:14   Average Time: 22:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3635  Jack Metcalfe                 163          163          21:12        21:12        0:00
    2   3621  Max Diachenko                 271          434          22:19        43:32        1:07
    3   3634  Justin McDermott              284          718          22:30      1:06:02        1:18
    4   3643  Tucker Bibb                   292         1010          22:33      1:28:35        1:20
    5   3647  Andrew Warrington             300         1310          22:38      1:51:14        1:26

Atlee    Finish Position -    47

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:51:56   Average Time: 22:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    134  Matthew Carswell              188          188          21:20        21:20        0:00
    2    146  Matthew Heldmann              252          440          21:58        43:19        0:37
    3    142  Caleb Goodman                 268          708          22:18      1:05:37        0:57
    4    156  Jack Palmer                   296         1004          22:37      1:28:14        1:16
    5    139  Ethan Fraser                  348         1352          23:41      1:51:56        2:21

Hayfield Secondary School    Finish Position -    48

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:51:55   Average Time: 22:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1089  Quinten Hoagland              210          210          21:33        21:33        0:00
    2   1088  Edward Gaines                 249          459          21:57        43:30        0:23
    3   1085  Alexander Edwards             282          741          22:30      1:06:00        0:56
    4   1101  Metkel Samuel                 283         1024          22:30      1:28:31        0:56
    5   1096  Khalil Lyons                  338         1362          23:24      1:51:55        1:50

Boonsboro High School    Finish Position -    49

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:52:27   Average Time: 22:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    404  William Doub                  219          219          21:39        21:39        0:00
    2    398  David Bair                    221          440          21:40        43:20        0:01
    3    405  Jude Favata                   279          719          22:28      1:05:48        0:49
    4    424  Will Stann                    332         1051          23:17      1:29:06        1:38
    5    400  Nicholas Cofransesco          334         1385          23:20      1:52:27        1:40

Century High School    Finish Position -    50

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:52:31   Average Time: 22:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    724  Hogan Mower                   226          226          21:44        21:44        0:00
    2    706  Ben Carroll                   259          485          22:06        43:51        0:22
    3    738  Matt Wilcox                   299          784          22:37      1:06:29        0:53
    4    712  Will Gounaris                 302         1086          22:39      1:29:09        0:55
    5    735  Ben Voigt                     337         1423          23:22      1:52:31        1:38

Col. Zadok Magruder High Schoo    Finish Position -    51

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:53:50   Average Time: 22:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    791  Andrew Tran                   233          233          21:48        21:48        0:00
    2    774  Akhil Gupta                   273          506          22:21        44:09        0:32
    3    765  Zeeshaun Anam                 287          793          22:31      1:06:41        0:42
    4    767  David Caceres                 322         1115          23:03      1:29:45        1:15
    5    789  Joey South                    366         1481          24:05      1:53:50        2:16

Riverside High School    Finish Position -    52

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:54:45   Average Time: 22:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2364  Justin Hampton                310          310          22:47        22:47        0:00
    2   2384  Cole Trautman                 313          623          22:49        45:36        0:02
    3   2366  Alexander Kim                 316          939          22:58      1:08:34        0:11
    4   2360  Dishan Boakye                 323         1262          23:04      1:31:39        0:17
    5   2380  Michael Taylor                327         1589          23:06      1:54:45        0:19

Northwood High School    Finish Position -    53

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:56:58   Average Time: 23:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1928  Michael O'Neill               185          185          21:19        21:19        0:00
    2   1922  Matthew Martin                329          514          23:07        44:26        1:48
    3   1934  Matthew Williams              349          863          23:42      1:08:09        2:23
    4   1924  Ian Moller                    357         1220          23:52      1:32:01        2:32
    5   1931  Fabricio Rivera Flores        385         1605          24:57      1:56:58        3:37

Walt Whitman High School    Finish Position -    54

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:56:44   Average Time: 23:20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3423  Thomas Krush                  217          217          21:37        21:37        0:00
    2   3422  William Kevorkian             326          543          23:06        44:43        1:28
    3   3437  Ali Shafii                    339          882          23:27      1:08:10        1:49
    4   3438  Matthew Van Bastelaer         367         1249          24:05      1:32:16        2:27
    5   3418  Robert Hedberg                374         1623          24:27      1:56:44        2:50

St. John's College High School    Finish Position -    55

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:56:31   Average Time: 23:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2830  Jack Downs                    305          305          22:44        22:44        0:00
    2   2847  Spencer Wood                  320          625          23:02        45:46        0:18
    3   2834  William Heinle                321          946          23:03      1:08:50        0:19
    4   2833  Nick Fitzgerald-Shavers       352         1298          23:47      1:32:37        1:03
    5   2843  Andrew Sheridan               360         1658          23:53      1:56:31        1:09

Georgetown Day School    Finish Position -    56

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:11   Average Time: 23:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    982  Ben Burnett                   297          297          22:37        22:37        0:00
    2   1001  Jake Klein                    340          637          23:29        46:06        0:52
    3    988  Daniel Ernst                  341          978          23:31      1:09:38        0:54
    4   1008  Charlie Smith                 347         1325          23:40      1:33:18        1:03
    5   1009  Gabriel Smith                 358         1683          23:52      1:57:11        1:15

Rock Ridge High School    Finish Position -    57

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:58:21   Average Time: 23:40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2436  Zachary Bennett               317          317          22:59        22:59        0:00
    2   2440  Joshua Franks                 318          635          23:00        45:59        0:00
    3   2445  Tu-Nam Nguyen                 345          980          23:38      1:09:38        0:39
    4   2450  Thomas Simmons                368         1348          24:07      1:33:46        1:07
    5   2447  Brandon Sams                  380         1728          24:35      1:58:21        1:36

The Potomac School    Finish Position -    58

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:01:37   Average Time: 24:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3014  Doug Cobb                     246          246          21:56        21:56        0:00
    2   3039  Alan Vo                       362          608          23:58        45:54        2:02
    3   3031  Casey O'Leary                 383          991          24:48      1:10:43        2:52
    4   3017  Matt Giuliano                 386         1377          25:03      1:35:46        3:07
    5   3018  Michael Grae                  400         1777          25:50      2:01:37        3:54

Bishop Ireton    Finish Position -    59

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:12:14   Average Time: 26:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    314  Chris Teipe                   178          178          21:17        21:17        0:00
    2    296  John Ferguson                 389          567          25:06        46:23        3:48
    3    309  Radamis Pena                  394          961          25:30      1:11:54        4:13
    4    300  Matthew Grillo                416         1377          29:35      1:41:30        8:17
    5    310  Jack Sabatini                 418         1795          30:44      2:12:14        9:26

South Carroll High School    Finish Position -    60

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:01:35   Average Time: 24:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2668  Aidan Hayes                   309          309          22:46        22:46        0:00
    2   2656  Daniel Castle                 343          652          23:32        46:19        0:45
    3   2672  Asa Kelly                     381         1033          24:37      1:10:56        1:50
    4   2660  Matthew Dolecki               388         1421          25:05      1:36:01        2:18
    5   2654  Paul Biederman                396         1817          25:34      2:01:35        2:47

Westminster High School    Finish Position -    61

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:05:07   Average Time: 25:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3694  Tyler Seth                    315          315          22:57        22:57        0:00
    2   3672  Jay Boggs                     330          645          23:09        46:07        0:12
    3   3684  Kyle Fronheiser               391         1036          25:20      1:11:27        2:22
    4   3689  Dylan Jones                   408         1444          26:29      1:37:57        3:32
    5   3674  Mason Brown                   411         1855          27:10      2:05:07        4:13

Powhatan High School    Finish Position -    62

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:10:43   Average Time: 26:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2161  Josh McLevain                 377          377          24:31        24:31        0:00
    2   2155  Michael Corley                397          774          25:38        50:09        1:07
    3   2163  Elliot Stocker                405         1179          26:12      1:16:22        1:40
    4   2153  Tyler Brittain                409         1588          26:39      1:43:01        2:08
    5   2154  Jimmy Cocker                  414         2002          27:41      2:10:43        3:10


2015 JV Underclass Girls

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


Girls 5000m Run 
    Plc         Bib No Name                 Team                                     Time    Pace     
    1      1   2686  Katie Bidwell         South Lakes                               21:03  6:47/M        
    2      2   1032  Ally McKenzie         Georgetown Visitation Preparat            21:16  6:52/M        
    3      3   2077  Allison Armstrong     Park View                                 21:36  6:58/M        
    4      4   1021  Brennan Dunne         Georgetown Visitation Preparat            21:39  6:59/M        
    5      5   3831  Catherine Whitehouse  Yorktown                                  22:00  7:06/M        
    6      6   1430  Nicole Uehlinger      Loudoun County                            22:01  7:06/M        
    7      7   2699  Anna Prater           South Lakes                               22:13  7:10/M        
    8      8   2871  Maria Lambert         Stafford High School                      22:16  7:11/M        
    9  (< 5)   1071  Chase Kappeler        Hayfield Secondary School                 22:24  7:14/M        
   10      9   2554  Stella Williams       Sherando                                  22:27  7:15/M        
   11     10   1131  Gina Pallotta         Heritage                                  22:37  7:18/M        
   12     11   3815  Lacey McCormack       Yorktown                                  22:45  7:20/M        
   13     12   1033  Eleanor Miskosky      Georgetown Visitation Preparat            22:48  7:21/M        
   14     13   2697  Emily McGrath         South Lakes                               22:48  7:21/M        
   15     14   3236  Sara Danner           Urbana High School                        22:53  7:23/M        
   16     15   2695  Kata Major            South Lakes                               22:56  7:24/M        
   17     16   3111  Sherry Xie            Thomas Jefferson S&T                      22:58  7:25/M        
   18     17   3704  Caroline Finken       Woodbridge                                23:04  7:26/M        
   19     18   3251  Kaylee Radford        Urbana High School                        23:06  7:27/M        
   20     19   1018  Lucy Cook             Georgetown Visitation Preparat            23:13  7:29/M        
   21     20   2873  Katerina Picadas      Stafford High School                      23:25  7:33/M        
   22  (< 5)   2045  Jenny Jia             Our Lady of Good Counsel                  23:28  7:34/M        
   23     21     15  Natalie Li            Albemarle                                 23:28  7:34/M        
   24     22   2501  Melanie Reynolds      Severna Park                              23:32  7:35/M        
   25     23   3246  Shaye Morrell         Urbana High School                        23:35  7:36/M        
   26     24   3708  Olivia Jordan         Woodbridge                                23:37  7:37/M        
   27     25    899  Rachel Fangyen        Freedom                                   23:38  7:37/M        
   28     26   3745  Sophie Hudak          Woodgrove                                 23:40  7:38/M        
   29     27   2503  Chloe Salkeld         Severna Park                              23:44  7:39/M        
   30     28    125  Emma Sudol            Atlee                                     23:44  7:39/M        
   31     29   2702  Reagan Tobias         South Lakes                               23:46  7:40/M        
   32     30   1611  Paola Chiriboga       McLean                                    23:46  7:40/M        
   33     31      7  Colleen Farabaugh     Albemarle                                 23:51  7:42/M        
   34     32   2418  Lauren Harrsion       Rock Ridge High School                    23:52  7:42/M        
   35     33   1475  Heather Feconda       Loudoun Valley                            23:54  7:43/M        
   36     34   2694  Samantha Lowe         South Lakes                               23:57  7:44/M        
   37     35   1348  Erin Hogge            Kettle Run                                23:57  7:44/M        
   38     36    907  Anna Stegmeier        Freedom                                   23:58  7:44/M        
   39     37   3808  Lillian Harp          Yorktown                                  24:03  7:45/M        
   40     38   1474  Emmy Donlon           Loudoun Valley                            24:06  7:46/M        
   41     39   3231  Susannah Auderset     Urbana High School                        24:06  7:46/M        
   42     40   1410  Jessie Eck            Loudoun County                            24:07  7:47/M        
   43     41   2490  Emma Hand             Severna Park                              24:11  7:48/M        
   44     42    126  Olivia Valentin       Atlee                                     24:11  7:48/M        
   45     43   2899  Emma Logue            Stone Bridge                              24:13  7:49/M        
   46     44   1477  Sadie Grant           Loudoun Valley                            24:13  7:49/M        
   47     45   1035  Libby Rowe            Georgetown Visitation Preparat            24:14  7:49/M        
   48     46   1497  Natalie Walker        Loudoun Valley                            24:14  7:49/M        
   49     47   1030  Jane McAvoy           Georgetown Visitation Preparat            24:16  7:50/M        
   50     48   1720  Virginia Burcham      Mount Tabor                               24:18  7:50/M        
   51     49   1491  Erin Reynolds         Loudoun Valley                            24:18  7:50/M        
   52  (< 5)    699  Kara Lang             Century High School                       24:18  7:50/M        
   53     50     64  Vitalina Futentes     Annandale                                 24:21  7:51/M        
   54     51   2504  Rose Singleton        Severna Park                              24:22  7:52/M        
   55  (< 5)   1983  Kendra Brown          Osbourn Park                              24:23  7:52/M        
   56     52   3534  Catherine Ashley      Washington-Lee High School                24:28  7:54/M        
   57     53   1729  Stephanie Reichert    Mount Tabor                               24:29  7:54/M        
   58     54   3760  Michaela Rainey       Woodgrove                                 24:30  7:54/M        
   59     55   2498  Sara Nolan            Severna Park                              24:31  7:55/M        
   60     56   2590  Megan Kendall         Sherwood High School                      24:32  7:55/M        
   61     57   1345  Kristin Delclos       Kettle Run                                24:33  7:55/M        
   62     58   1612  Paulina DeAnda        McLean                                    24:36  7:56/M        
   63     59   2582  Alexa Donaldson       Sherwood High School                      24:36  7:56/M        
   64     60   2420  Jade Hu               Rock Ridge High School                    24:37  7:56/M        
   65     61   1726  Madi Nommsen          Mount Tabor                               24:42  7:58/M        
   66     62   2234  Marlee San Sebastian  Richard Montgomery High School            24:42  7:58/M        
   67     63   2957  Emma Waldhoff         T.C. Williams High School                 24:43  7:58/M        
   68     64   1486  Julia McNamara        Loudoun Valley                            24:47  8:00/M        
   69     65    325  Lauren Christenson    Bishop O'Connell                          24:47  8:00/M        
   70     66   3710  Katherine Pereira     Woodbridge                                24:48  8:00/M        
   71     67   1135  Natalie Smith         Heritage                                  24:49  8:00/M        
   72     68   3232  Kaleigh Breisch       Urbana High School                        24:49  8:00/M        
   73     69    324  Ginny Brough          Bishop O'Connell                          24:52  8:01/M        
   74     70     27  Madelyn Zarzyski      Albemarle                                 24:52  8:01/M        
   75     71    903  Robab Newbury         Freedom                                   24:56  8:03/M        
   76     72   2901  Patrizia Manziano     Stone Bridge                              25:02  8:05/M        
   77     73   2346  Sophia James          Riverside High School                     25:03  8:05/M        
   78     74   3047  Alexis Guerrero       Thomas Edison                             25:03  8:05/M        
   79     75   2895  Elizabeth Emch        Stone Bridge                              25:04  8:05/M        
   80     76    890  Isha Bhatia           Freedom                                   25:08  8:06/M        
   81     77   3195  Megan Skirkanich      Tuscarora High School (Va)                25:10  8:07/M        
   82     78   3380  Claudia Holm          Walt Whitman High School                  25:11  8:07/M        
   83     79   2700  Tara Ravishankar      South Lakes                               25:11  8:07/M        
   84     80   3242  Stephanie Kim         Urbana High School                        25:12  8:08/M        
   85     81   2088  Kelly Schaefer        Park View                                 25:13  8:08/M        
   86     82   1352  Claire LaFleur        Kettle Run                                25:16  8:09/M        
   87     83   1622  Sidney Lloyd          McLean                                    25:19  8:10/M        
   88     84   3814  Kathleen Love         Yorktown                                  25:20  8:10/M        
   89     85   1405  Morgan Brown          Loudoun County                            25:21  8:11/M        
   90     86   1495  Mariah Thompson       Loudoun Valley                            25:22  8:11/M        
   91     87   3192  Deirdre Seling        Tuscarora High School (Va)                25:24  8:12/M        
   92     88   3090  Mara Casebeer         Thomas Jefferson S&T                      25:24  8:12/M        
   93     89   1134  Kaley Scherrer        Heritage                                  25:25  8:12/M        
   94  (< 5)    795  Cayla Katz            Cox                                       25:27  8:13/M        
   95  (< 5)    587  Rachel Waldron        Catoctin High School                      25:27  8:13/M        
   96     90    811  Sarah Blusiewicz      Dominion                                  25:31  8:14/M        
   97     91   3103  Roshni Puli           Thomas Jefferson S&T                      25:33  8:15/M        
   98  (> 7)   1485  Amanda McGroddy       Loudoun Valley                            25:34  8:15/M        
   99     92    901  Katelyn Kennedy       Freedom                                   25:36  8:15/M        
  100  (< 5)   2198  Jacklyn Humphries     Rappahannock County                       25:36  8:15/M        
  101     93    479  Cheryl Hwang          Broad Run                                 25:36  8:15/M        
  102     94   2507  Grace Williamson      Severna Park                              25:37  8:16/M        
  103     95   3194  Nicole Shea-Engratt   Tuscarora High School (Va)                25:39  8:16/M        
  104     96   3184  Tali Klaff            Tuscarora High School (Va)                25:40  8:17/M        
  105     97   3383  Sharon Lee            Walt Whitman High School                  25:41  8:17/M        
  106     98   2949  Maeve Naughton-RockwelT.C. Williams High School                 25:41  8:17/M        
  107     99   3376  Kendall Hall          Walt Whitman High School                  25:42  8:17/M        
  108    100     10  Katy Haden            Albemarle                                 25:43  8:18/M        
  109    101    326  Serena Davis          Bishop O'Connell                          25:43  8:18/M        
  110    102    485  Anh Nguyen            Broad Run                                 25:45  8:18/M        
  111    103   3237  Katie Desotell        Urbana High School                        25:45  8:18/M        
  112    104   3667  Julia Wawrzynski      Westminster High School                   25:47  8:19/M        
  113    105    336  Francesca Pirozzoli   Bishop O'Connell                          25:48  8:19/M        
  114    106   3744  Jillian Haas          Woodgrove                                 25:48  8:19/M        
  115  (< 5)   2009  Gabrielle White       Osbourn Park                              25:49  8:20/M        
  116    107   2421  Nicole Hu             Rock Ridge High School                    25:50  8:20/M        
  117    108   2588  Charlotte Houghton    Sherwood High School                      25:51  8:20/M        
  118    109   3537  Belle Brown           Washington-Lee High School                25:52  8:21/M        
  119    110   2089  Jordan Smith          Park View                                 25:53  8:21/M        
  120    111   2869  Rachel Good           Stafford High School                      25:54  8:21/M        
  121    112     59  Anissa Cheikh         Annandale                                 25:55  8:22/M        
  122    113   1037  Claire Sague          Georgetown Visitation Preparat            25:57  8:22/M        
  123    114   1719  Lacey Boss            Mount Tabor                               25:58  8:23/M        
  124    115   3766  Emma Szabo            Woodgrove                                 25:59  8:23/M        
  125    116    445  Sarah Vestal          Briar Woods                               26:03  8:24/M        
  126    117   1727  Carly Ponder          Mount Tabor                               26:04  8:25/M        
  127    118   1673  Nicole Muul           Middletown High School                    26:04  8:25/M        
  128    119   2902  Jillian Miranda       Stone Bridge                              26:05  8:25/M        
  129    120    900  Petra Jasper          Freedom                                   26:06  8:25/M        
  130    121   1806  Kimberley Sharp       Mountain View                             26:07  8:25/M        
  131    122   3542  Isabella Golden       Washington-Lee High School                26:07  8:25/M        
  132    123    895  Alina Collier         Freedom                                   26:08  8:26/M        
  133    124   3046  Adrianna Guerrero     Thomas Edison                             26:08  8:26/M        
  134    125   2240  Alena Spencer         Richard Montgomery High School            26:08  8:26/M        
  135    126   1623  Mckinley Murphy       McLean                                    26:08  8:26/M        
  136  (< 5)    796  Zhenja Lourenco       Cox                                       26:09  8:26/M        
  137    127     14  Annamarie Leach       Albemarle                                 26:09  8:26/M        
  138    128    823  Cynthia Rodriguez-GallDominion                                  26:09  8:26/M        
  139  (< 5)    800  Callie Searing-Niller Cox                                       26:10  8:26/M        
  140    129   2350  Diana Malachias       Riverside High School                     26:10  8:26/M        
  141    130    627  Hannah Robertson      Centreville                               26:11  8:27/M        
  142  (< 5)   1212  Kayla Kraske          James Wood High School                    26:11  8:27/M        
  143    131   2496  Holly Mcneilly        Severna Park                              26:12  8:27/M        
  144    132   3456  Anita Lonnberg        Walter Johnson High School                26:12  8:27/M        
  145    133    952  Lucia Driessen        Georgetown Day School                     26:13  8:27/M        
  146    134   3105  Emily Quan            Thomas Jefferson S&T                      26:15  8:28/M        
  147    135   3293  Olivia Brennan        W.T. Woodson                              26:15  8:28/M        
  148    136   3372  Yasmeen Gauri         Walt Whitman High School                  26:17  8:29/M        
  149    137   3311  Abby Schultz          W.T. Woodson                              26:17  8:29/M        
  150    138   1429  Sarah Stock           Loudoun County                            26:19  8:29/M        
  151  (> 7)   1031  Lauren McGovern       Georgetown Visitation Preparat            26:19  8:29/M        
  152  (< 5)   1584  Grace Everts          Massaponax                                26:19  8:29/M        
  153  (< 5)   1070  Jacqueline DeBruler   Hayfield Secondary School                 26:21  8:30/M        
  154    139   2552  Mikayla Weaver        Sherando                                  26:25  8:31/M        
  155    140    635  Jensyn Volpe          Centreville                               26:26  8:32/M        
  156    141    434  Ally Giliam           Briar Woods                               26:26  8:32/M        
  157  (< 5)   1250  Bailey Phillips       Jefferson                                 26:27  8:32/M        
  158    142   1624  Samantha Prestidge    McLean                                    26:28  8:32/M        
  159  (> 7)   2684  Jordan Anderson       South Lakes                               26:32  8:34/M        
  160    143   3599  Gabrielle Hale        Westfield                                 26:35  8:35/M        
  161    144   1610  Emily Black           McLean                                    26:35  8:35/M        
  162    145   2422  Lauren Lightner       Rock Ridge High School                    26:38  8:35/M        
  163    146   2151  Ashley Van Buskirk    Powhatan High School                      26:38  8:35/M        
  164    147   2592  Leah Packer           Sherwood High School                      26:41  8:36/M        
  165    148   2543  Emily Petsko          Sherando                                  26:41  8:36/M        
  166    149    810  Maria Andreu Zamora   Dominion                                  26:41  8:36/M        
  167    150   3557  Essi Wunderman        Washington-Lee High School                26:44  8:37/M        
  168    151    814  Mika Cutler           Dominion                                  26:44  8:37/M        
  169    152   3610  Maggie Nguyen         Westfield                                 26:44  8:37/M        
  170    153   2595  Ava Phillips          Sherwood High School                      26:45  8:38/M        
  171    154   3827  Anna Schneller        Yorktown                                  26:45  8:38/M        
  172    155   3475  Anisha Sullivan       Walter Johnson High School                26:46  8:38/M        
  173    156   3466  Victoria Pannullo     Walter Johnson High School                26:47  8:38/M        
  174    157   3830  Drew Sullivan         Yorktown                                  26:47  8:38/M        
  175    158    209  Ally Williams         Battlefield                               26:47  8:38/M        
  176    159   3368  Maddie Frank          Walt Whitman High School                  26:48  8:39/M        
  177    160    268  Isabella Diaz         Bishop Ireton                             26:48  8:39/M        
  178    161   2948  Phoebe LaMountain     T.C. Williams High School                 26:49  8:39/M        
  179    162     62  Nedezha Drojinsky     Annandale                                 26:50  8:39/M        
  180    163   2596  Isabella Pilot        Sherwood High School                      26:51  8:40/M        
  181    164   3088  Lynne Bai             Thomas Jefferson S&T                      26:51  8:40/M        
  182    165   2580  Sinead Claffey        Sherwood High School                      26:52  8:40/M        
  183    166   1627  Bootalary Romi        McLean                                    26:53  8:40/M        
  184    167    175  Allison Brown         Battlefield                               26:55  8:41/M        
  185    168      1  Claire Adams          Albemarle                                 26:55  8:41/M        
  186    169    830  Seneca Woods          Dominion                                  26:55  8:41/M        
  187    170    475  Eilis Gallagher       Broad Run                                 26:56  8:41/M        
  188    171   1813  Mackenzie West        Mountain View                             26:56  8:41/M        
  189  (< 5)   1857  Yaye Sy               Northwest High School                     26:58  8:42/M        
  190    172   2896  Emily Hinkle          Stone Bridge                              26:58  8:42/M        
  191    173   2533  Jateya Alsberry       Sherando                                  26:59  8:42/M        
  192    174    954  Ilana Frey-Kim        Georgetown Day School                     26:59  8:42/M        
  193    175   2942  Tori Cook             T.C. Williams High School                 26:59  8:42/M        
  194    176   3750  Katarina Lass         Woodgrove                                 26:59  8:42/M        
  195    177    429  Paige Broderick       Briar Woods                               26:59  8:42/M        
  196    178   2355  Taylor Rubino         Riverside High School                     26:59  8:42/M        
  197    179   1667  Ali Hauser            Middletown High School                    27:00  8:43/M        
  198    180    124  Allison Stanley       Atlee                                     27:00  8:43/M        
  199    181   3549  Erin Naff             Washington-Lee High School                27:02  8:43/M        
  200  (> 7)   3249  Erica Payne           Urbana High School                        27:02  8:43/M        
  201    182   2816  Megan Powell          St. John's College High School            27:02  8:43/M        
  202    183   2809  Emma Farrell          St. John's College High School            27:03  8:44/M        
  203    184   2555  Katherine Wolfrays    Sherando                                  27:03  8:44/M        
  204    185    970  Jenna Schulman        Georgetown Day School                     27:03  8:44/M        
  205    186    629  Kierra Sargent        Centreville                               27:05  8:44/M        
  206    187   3043  Sophia Calese         Thomas Edison                             27:06  8:45/M        
  207    188   3400  Eleanore Spies        Walt Whitman High School                  27:09  8:45/M        
  208    189   3467  Grace Park            Walter Johnson High School                27:10  8:46/M        
  209    190   2952  Savannah Ring         T.C. Williams High School                 27:10  8:46/M        
  210    191     13  Grace Kent            Albemarle                                 27:11  8:46/M        
  211    192   2877  Haley Stocks          Stafford High School                      27:11  8:46/M        
  212    193   3391  Annie O'Connell       Walt Whitman High School                  27:12  8:46/M        
  213    194   2413  Grace Crehan          Rock Ridge High School                    27:13  8:47/M        
  214    195   3552  Gemma Roberts         Washington-Lee High School                27:15  8:47/M        
  215    196   3757  Sarah Murtaugh        Woodgrove                                 27:15  8:47/M        
  216    197   3469  Emily Rabin           Walter Johnson High School                27:15  8:47/M        
  217    198    173  Rachel Bartheld       Battlefield                               27:16  8:48/M        
  218  (> 7)   1016  Michelle Aukward      Georgetown Visitation Preparat            27:16  8:48/M        
  219  (< 5)   1839  Alicia Canas          Northwest High School                     27:16  8:48/M        
  220    199   2341  Lilly Boswell         Riverside High School                     27:16  8:48/M        
  221    200    633  Margot Vanyan         Centreville                               27:16  8:48/M        
  222    201   3196  Shay Steinkirchner    Tuscarora High School (Va)                27:17  8:48/M        
  223    202    484  Lindsay Neff          Broad Run                                 27:19  8:49/M        
  224  (> 7)   3254  Emily Wells           Urbana High School                        27:19  8:49/M        
  225    203   2428  Caitlin Vera          Rock Ridge High School                    27:20  8:49/M        
  226    204   3319  Margeaux Townley      W.T. Woodson                              27:21  8:49/M        
  227  (< 5)   1986  Carleigh Calahan      Osbourn Park                              27:22  8:50/M        
  228  (< 5)   1556  Ella Chadwick         Maret School                              27:22  8:50/M        
  229    205   3740  Paisley Ashland       Woodgrove                                 27:23  8:50/M        
  230  (> 7)   1484  Shannon McConnell     Loudoun Valley                            27:24  8:50/M        
  231    206   1358  Emma Schirmer         Kettle Run                                27:25  8:51/M        
  232    207    107  Leah Bostaph          Atlee                                     27:28  8:52/M        
  233  (< 5)   3152  Paige Hazzard         Trinity School at Meadow View             27:29  8:52/M        
  234  (> 7)    891  Madison Boyer         Freedom                                   27:29  8:52/M        
  235    208   2905  Katie Pruden          Stone Bridge                              27:32  8:53/M        
  236    209    106  Delaney Baratka       Atlee                                     27:32  8:53/M        
  237    210   3547  Madeline Miller       Washington-Lee High School                27:32  8:53/M        
  238  (> 7)   1489  Abby Parkinson        Loudoun Valley                            27:33  8:53/M        
  239    211   2807  Anya Crawford         St. John's College High School            27:33  8:53/M        
  240    212   1293  Trisha Raviogpal      John Champe High School                   27:33  8:53/M        
  241    213   1294  Sienna Reyes          John Champe High School                   27:34  8:54/M        
  242  (> 7)   3739  Brianna Cantrall      Woodgrove                                 27:37  8:55/M        
  243    214    430  Jessica Bryza         Briar Woods                               27:38  8:55/M        
  244    215    439  Ellie Krueger         Briar Woods                               27:40  8:55/M        
  245  (> 7)   3233  Morgan Capone         Urbana High School                        27:41  8:56/M        
  246  (> 7)   3395  Regina Rudd           Walt Whitman High School                  27:42  8:56/M        
  247    216    199  Faith Manvell         Battlefield                               27:43  8:56/M        
  248    217    187  Brittany Forthey      Battlefield                               27:44  8:57/M        
  249  (> 7)   3758  Sydney Partin         Woodgrove                                 27:46  8:57/M        
  250    218   2893  Kiera Brice           Stone Bridge                              27:46  8:57/M        
  251    219   2225  Lydia Harouna         Richard Montgomery High School            27:47  8:58/M        
  252  (> 7)   2585  Sofia Grossman        Sherwood High School                      27:51  8:59/M        
  253    220   2148  Megan Perkins         Powhatan High School                      27:54  9:00/M        
  254  (< 5)   1586  Meghan Failor         Massaponax                                27:55  9:00/M        
  255  (< 5)   1852  Olivia Nwokoma        Northwest High School                     27:56  9:01/M        
  256    221   2546  Emma Sheetz           Sherando                                  27:56  9:01/M        
  257    222   3301  Jina Kim              W.T. Woodson                              27:57  9:01/M        
  258  (> 7)   3402  Hannah Voegler        Walt Whitman High School                  27:58  9:01/M        
  259    223   3709  Marcela Oliva-Rivera  Woodbridge                                27:59  9:02/M        
  260    224   2814  Caroline Peters       St. John's College High School            27:59  9:02/M        
  261  (< 5)   1851  Belen Mitchell        Northwest High School                     28:00  9:02/M        
  262    225    280  Maddy McDade          Bishop Ireton                             28:00  9:02/M        
  263  (> 7)   3751  Amanda Loch           Woodgrove                                 28:07  9:04/M        
  264  (> 7)     24  Grace Williams        Albemarle                                 28:08  9:05/M        
  265    226   1357  Katerina Rentzch      Kettle Run                                28:09  9:05/M        
  266  (< 5)   1984  Josephine Burke       Osbourn Park                              28:10  9:05/M        
  267  (< 5)   2195  Danielle Fryant       Rappahannock County                       28:10  9:05/M        
  268    227    333  Caitlen Mea           Bishop O'Connell                          28:11  9:05/M        
  269    228   2343  Kaitlin Chung         Riverside High School                     28:13  9:06/M        
  270    229    446  Amber Zipfel          Briar Woods                               28:15  9:07/M        
  271    230   3653  Emily Crew            Westminster High School                   28:16  9:07/M        
  272    231   3832  Mary Withycombe       Yorktown                                  28:21  9:09/M        
  273    232   2356  Leah Steiner          Riverside High School                     28:22  9:09/M        
  274  (< 5)   2306  Sarah Young           Riverbend High School                     28:23  9:09/M        
  275    233   3470  Kate Rarey            Walter Johnson High School                28:23  9:09/M        
  276    234   3448  Emery Grahill-Bland   Walter Johnson High School                28:23  9:09/M        
  277    235    631  Laura Smith           Centreville                               28:24  9:10/M        
  278  (> 7)   3548  Joselyn Miranda       Washington-Lee High School                28:26  9:10/M        
  279    236   2084  Jordan Landrum        Park View                                 28:27  9:11/M        
  280  (> 7)   2898  Shayna Hussain        Stone Bridge                              28:28  9:11/M        
  281    237   1297  Brianna Rogstad       John Champe High School                   28:28  9:11/M        
  282    238   1354  Kaelin Morris         Kettle Run                                28:29  9:11/M        
  283    239    935  Alondra Lucio         Gar-Field                                 28:30  9:12/M        
  284  (> 7)   2906  Carleigh Richey       Stone Bridge                              28:30  9:12/M        
  285    240   1681  Julia Twietmeyer      Middletown High School                    28:31  9:12/M        
  286  (< 5)   1217  Sophia Walker         James Wood High School                    28:32  9:12/M        
  287  (> 7)   2909  Elaine Wuerschmidteg  Stone Bridge                              28:33  9:13/M        
  288    241    974  Joyce Yang            Georgetown Day School                     28:35  9:13/M        
  289  (> 7)   3802  Sarah Bloomquist      Yorktown                                  28:37  9:14/M        
  290    242   3100  Anna Lulushi          Thomas Jefferson S&T                      28:37  9:14/M        
  291  (> 7)   3821  Eva Reiling           Yorktown                                  28:37  9:14/M        
  292    243   3172  Grace Barthel         Tuscarora High School (Va)                28:38  9:14/M        
  293    244   2424  Iona Molland          Rock Ridge High School                    28:41  9:15/M        
  294    245    383  Hannah Kirby          Boonsboro High School                     28:43  9:16/M        
  295  (> 7)      2  Diana Aleksieva       Albemarle                                 28:44  9:16/M        
  296    246   3649  Emily Bricca          Westminster High School                   28:45  9:16/M        
  297    247   2130  Alexis Atkinson       Powhatan High School                      28:46  9:17/M        
  298    248   3291  Abigail Bennett       W.T. Woodson                              28:46  9:17/M        
  299    249   3648  Abby Bollinger        Westminster High School                   28:47  9:17/M        
  300    250   1908  Katherine Moore       Northwood High School                     28:48  9:17/M            
  301    251    829  Emily Wesoky          Dominion                                  28:53  9:19/M        
  302    252    947  Hannah Avidon         Georgetown Day School                     28:54  9:19/M        
  303    253    343  Eavan Snellings       Bishop O'Connell                          28:54  9:19/M        
  304    254   1428  Sally Stimpson        Loudoun County                            28:55  9:20/M        
  305    255   1432  Morgan Velez          Loudoun County                            28:55  9:20/M        
  306  (> 7)   3362  Laura De Ravin        Walt Whitman High School                  28:56  9:20/M        
  307    256   1420  Madeline Mills        Loudoun County                            28:57  9:20/M        
  308    257   2872  Brooke Pataky         Stafford High School                      28:58  9:21/M        
  309    258    331  Julia Jones           Bishop O'Connell                          28:58  9:21/M        
  310  (> 7)   1425  Lauren Pittas         Loudoun County                            28:58  9:21/M        
  311  (> 7)   3403  Julia Warker          Walt Whitman High School                  28:59  9:21/M        
  312  (< 5)   1072  Kiley McLeroy         Hayfield Secondary School                 29:00  9:21/M        
  313    259   3321  Sidney Watters        W.T. Woodson                              29:00  9:21/M        
  314    260   2551  Corrine Watkins       Sherando                                  29:03  9:22/M        
  315  (> 7)   1029  Maggie Lyons          Georgetown Visitation Preparat            29:05  9:23/M        
  316    261    827  Paige Thimmesch       Dominion                                  29:07  9:24/M        
  317    262   2226  Natalie Hasemann      Richard Montgomery High School            29:08  9:24/M        
  318    263    930  Isabella Bah          Gar-Field                                 29:12  9:25/M        
  319    264    286  Natalie Nguyen        Bishop Ireton                             29:12  9:25/M        
  320    265   1299  Somanta Sarabi        John Champe High School                   29:13  9:25/M        
  321    266   3010  Camille Sommerfield   The Potomac School                        29:14  9:26/M        
  322    267    488  Aishwarya Pore        Broad Run                                 29:14  9:26/M        
  323    268   1907  Sophie McLeod         Northwood High School                     29:16  9:26/M        
  324    269   2087  Sara Rivera-Escalante Park View                                 29:17  9:27/M        
  325    270   2349  Kristen Lambert       Riverside High School                     29:18  9:27/M        
  326    271    389  Taylor Pinetti        Boonsboro High School                     29:18  9:27/M        
  327  (> 7)    820  Simran Mangat         Dominion                                  29:20  9:28/M        
  328    272   3659  Madi Heyman           Westminster High School                   29:23  9:29/M        
  329    273    933  Samiah Clarke         Gar-Field                                 29:25  9:29/M        
  330    274   1807  Riley Snitkin         Mountain View                             29:26  9:30/M        
  331    275   2145  Faith McNeel          Powhatan High School                      29:28  9:30/M        
  332  (> 7)   2689  Colette Jackson       South Lakes                               29:29  9:31/M        
  333    276   3602  Dayana Jeizan         Westfield                                 29:30  9:31/M        
  334    277   3322  Avery Whittle         W.T. Woodson                              29:32  9:32/M        
  335    278    431  Sophia Register       Briar Woods                               29:35  9:33/M        
  336    279    934  Gabriela Leon         Gar-Field                                 29:38  9:34/M        
  337    280    608  Katherine French      Centreville                               29:38  9:34/M        
  338    281   2947  Janelle Kupricka      T.C. Williams High School                 29:38  9:34/M        
  339    282   2955  Madeline Ulmer        T.C. Williams High School                 29:39  9:34/M        
  340  (> 7)   2429  Alayna Villalobos     Rock Ridge High School                    29:39  9:34/M        
  341    283    622  Rhea Nechel           Centreville                               29:46  9:36/M        
  342  (> 7)   2423  Katherine Miller      Rock Ridge High School                    29:48  9:37/M        
  343  (> 7)   2415  Allison Fischel       Rock Ridge High School                    29:49  9:37/M        
  344  (> 7)   3371  Elizabeth Garner      Walt Whitman High School                  29:51  9:38/M        
  345    284   1814  Megan Wiley           Mountain View                             29:52  9:38/M        
  346  (> 7)   2548  Haley Smoot           Sherando                                  29:54  9:39/M        
  347    285   3003  Sophia Mishurny-SantinThe Potomac School                        29:56  9:39/M        
  348    286    482  Haley Luft            Broad Run                                 29:58  9:40/M        
  349    287   1353  Karissa McDonald      Kettle Run                                29:58  9:40/M        
  350    288   3050  Caterina Lanfranconi  Thomas Edison                             30:05  9:42/M        
  351    289   2815  Emily Place           St. John's College High School            30:08  9:43/M        
  352    290   3053  Lindsey Smith         Thomas Edison                             30:11  9:44/M        
  353    291   2141  Caitlin Grell         Powhatan High School                      30:14  9:45/M        
  354  (< 5)   2391  Sarah Haile           Robert E. Lee                             30:14  9:45/M        
  355  (< 5)   2298  Mikaela Peters        Riverbend High School                     30:14  9:45/M        
  356  (< 5)   2300  Amy Rouse             Riverbend High School                     30:14  9:45/M        
  357    292    270  Abigail Grillo        Bishop Ireton                             30:19  9:47/M        
  358    293   3104  Cassie Quach          Thomas Jefferson S&T                      30:24  9:48/M        
  359    294   1112  Melody Champ          Heritage                                  30:25  9:49/M        
  360    295   2866  Emma Bathke           Stafford High School                      30:28  9:50/M        
  361  (> 7)   3298  Isabela Gaskill       W.T. Woodson                              30:32  9:51/M        
  362    296    373  Katie Collins         Boonsboro High School                     30:34  9:52/M        
  363    297   3606  Suzi Lee              Westfield                                 30:35  9:52/M        
  364    298   1682  Allie Watt            Middletown High School                    30:39  9:53/M        
  365  (< 5)   2643  Nadia Lagasse         South Carroll High School                 30:43  9:55/M        
  366    299    271  Emma Hare             Bishop Ireton                             30:45  9:55/M        
  367  (> 7)    613  Dahbura Kelly         Centreville                               30:46  9:55/M        
  368    300     61  Amy Chung             Annandale                                 30:47  9:56/M        
  369    301   3590  Emily Bidinger        Westfield                                 30:55  9:58/M        
  370  (< 5)   2192  Brooke Athelli        Rappahannock County                       31:07 10:02/M        
  371  (> 7)   1343  Grace Baessler        Kettle Run                                31:11 10:04/M        
  372    302   1129  Martha Miskanic       Heritage                                  31:11 10:04/M        
  373    303   1276  Randi Dennis          John Champe High School                   31:14 10:05/M        
  374  (> 7)   1349  Sara Hume             Kettle Run                                31:16 10:05/M        
  375    304   1668  Tessa Hauser          Middletown High School                    31:16 10:05/M        
  376  (> 7)   3358  Ella Atsavapranee     Walt Whitman High School                  31:17 10:05/M        
  377    305   2996  Layla Alexander       The Potomac School                        31:20 10:06/M        
  378    306   3011  Serena Vilasi         The Potomac School                        31:20 10:06/M        
  379    307   1793  Mary D'Lugos          Mountain View                             31:43 10:14/M        
  380    308    969  Ellie Sapiro          Georgetown Day School                     31:44 10:14/M        
  381  (> 7)    344  Caroline Spann        Bishop O'Connell                          31:54 10:17/M        
  382    309    275  Lyndsey Lawrence      Bishop Ireton                             31:57 10:18/M        
  383    310   2867  Elizabeth Garay       Stafford High School                      31:58 10:19/M        
  384  (< 5)   1565  Olivia Silsby         Maret School                              32:01 10:20/M        
  385    311   2235  Emely Santos Herrera  Richard Montgomery High School            32:02 10:20/M        
  386    312    931  Nancey Calles Ortega  Gar-Field                                 32:04 10:21/M        
  387    313    374  Maeve Devers          Boonsboro High School                     32:06 10:21/M        
  388  (< 5)   1387  Karla Castillo        Liberty High School                       32:06 10:21/M        
  389  (> 7)   1351  Daniela Kruppa        Kettle Run                                32:12 10:23/M        
  390    314   2078  Haley Fletcher        Park View                                 32:13 10:24/M        
  391  (< 5)    580  Chelsea Coss          Catoctin High School                      32:16 10:25/M        
  392    315   2146  Ariana Moyer          Powhatan High School                      32:18 10:25/M        
  393    316   3707  Karla Hernandez       Woodbridge                                32:18 10:25/M        
  394  (> 7)    433  Bethany Gatlin        Briar Woods                               32:19 10:25/M        
  395    317    266  Megan Corridon        Bishop Ireton                             32:21 10:26/M        
  396  (> 7)    818  Stefanie Kerenyi      Dominion                                  32:23 10:27/M        
  397    318   3868  Neyda Villatoro       Annandale                                 32:35 10:31/M        
  398    319    380  Emma Horne            Boonsboro High School                     32:35 10:31/M        
  399  (> 7)   3394  Mariana Pennybacker   Walt Whitman High School                  32:43 10:33/M        
  400    320   3006  Alison Sadler         The Potomac School                        32:45 10:34/M        
  401    321   3002  Helen Malley          The Potomac School                        32:45 10:34/M        
  402  (< 5)   2284  Bayley Brooks         Riverbend High School                     32:47 10:35/M        
  403    322   3048  Mary Rose Indelicato  Thomas Edison                             32:52 10:36/M        
  404  (< 5)    696  Madelyn Riccardi      Century High School                       32:53 10:36/M        
  405    323   1666  Lauren Harrington     Middletown High School                    32:54 10:37/M        
  406    324   1905  Jocelyn Lopez         Northwood High School                     33:05 10:40/M        
  407    325   1910  Sandra Olivas Fajardo Northwood High School                     33:19 10:45/M        
  408    326    375  Jenna Doak            Boonsboro High School                     33:20 10:45/M        
  409    327    932  Rebecca Chergosky     Gar-Field                                 33:22 10:46/M        
  410  (< 5)   1389  Rachel Rummel         Liberty High School                       33:32 10:49/M        
  411  (> 7)    264  Mavourneen Carr       Bishop Ireton                             33:33 10:49/M        
  412  (< 5)   2637  Erica Himmelberg      South Carroll High School                 33:43 10:53/M        
  413    328    394  Isabella Spires       Boonsboro High School                     33:45 10:53/M        
  414  (< 5)   2396  Adina Shretha         Robert E. Lee                             33:51 10:55/M        
  415    329   3656  Shannon Gibbons       Westminster High School                   33:53 10:56/M        
  416    330   1676  Rebecca Roeder        Middletown High School                    34:00 10:58/M        
  417    331    950  India Cox             Georgetown Day School                     34:04 10:59/M        
  418    332   2239  Katie Smith           Richard Montgomery High School            34:12 11:02/M        
  419  (> 7)   1678  Madison Spurrier      Middletown High School                    34:13 11:02/M        
  420  (> 7)   1658  Surabhi Bhat          Middletown High School                    34:15 11:03/M        
  421  (< 5)   1253  Alexis Reed           Jefferson                                 34:19 11:04/M        
  422  (< 5)   2642  Julie Lafond          South Carroll High School                 34:33 11:09/M        
  423    333   3607  Rebecca Matthews      Westfield                                 34:35 11:09/M        
  424    334   1904  Laura Heckel          Northwood High School                     34:58 11:17/M        
  425  (> 7)    388  Kelsey Moore          Boonsboro High School                     35:17 11:23/M        
  426  (< 5)   1248  Sarah Katherine Marrs Jefferson                                 35:18 11:23/M        
  427  (< 5)   2398  Debra Tariku          Robert E. Lee                             35:43 11:31/M        
  428  (> 7)    371  Lacey Bowers          Boonsboro High School                     36:59 11:56/M        

Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 South Lakes                            65               1   7  13  15  29  34  79         
        Top  5 Times: 1:52:47

    2 Georgetown Visitation Preparat         82               2   4  12  19  45  47 113         
        Top  5 Times: 1:53:11

    3 Urbana High School                    162              14  18  23  39  68  80 103         
        Top  5 Times: 1:58:32

    4 Severna Park                          196              22  27  41  51  55  94 131         
        Top  5 Times: 2:00:20

    5 Loudoun Valley                        210              33  38  44  46  49  64  86         
        Top  5 Times: 2:00:47

    6 Yorktown                              291               5  11  37  84 154 157 231         
        Top  5 Times: 2:00:56

    7 Freedom                               300              25  36  71  76  92 120 123         
        Top  5 Times: 2:03:18

    8 Albemarle                             349              21  31  70 100 127 168 191         
        Top  5 Times: 2:04:05

    9 Mount Tabor                           393              48  53  61 114 117                 
        Top  5 Times: 2:05:32

   10 McLean                                439              30  58  83 126 142 144 166         
        Top  5 Times: 2:06:18

   11 Woodgrove                             477              26  54 106 115 176 196 205         
        Top  5 Times: 2:06:59

   12 Stone Bridge                          481              43  72  75 119 172 208 218         
        Top  5 Times: 2:07:25

   13 Thomas Jefferson S&T                  493              16  88  91 134 164 242 293         
        Top  5 Times: 2:07:03

   14 Loudoun County                        523               6  40  85 138 254 255 256         
        Top  5 Times: 2:06:45

   14 Sherwood High School                  523              56  59 108 147 153 163 165         
        Top  5 Times: 2:08:27

   16 Rock Ridge High School                538              32  60 107 145 194 203 244         
        Top  5 Times: 2:08:13

   17 Tuscarora High School (Va)            556              77  87  95  96 201 243             
        Top  5 Times: 2:09:13

   18 Bishop O'Connell                      567              65  69 101 105 227 253 258         
        Top  5 Times: 2:09:23

   19 Walt Whitman High School              569              78  97  99 136 159 188 193         
        Top  5 Times: 2:09:41

   20 Stafford High School                  588               8  20 111 192 257 295 310         
        Top  5 Times: 2:07:46

   21 Kettle Run                            606              35  57  82 206 226 238 287         
        Top  5 Times: 2:09:23

   22 Washington-Lee High School            614              52 109 122 150 181 195 210         
        Top  5 Times: 2:10:15

   23 Woodbridge                            646              17  24  66 223 316                 
        Top  5 Times: 2:11:48

   24 Sherando                              653               9 139 148 173 184 221 260         
        Top  5 Times: 2:09:37

   25 Atlee                                 666              28  42 180 207 209                 
        Top  5 Times: 2:09:58

   26 Dominion                              687              90 128 149 151 169 251 261         
        Top  5 Times: 2:12:03

   26 T.C. Williams High School             687              63  98 161 175 190 281 282         
        Top  5 Times: 2:11:25

   28 Park View                             699               3  81 110 236 269 314             
        Top  5 Times: 2:10:28

   29 Heritage                              762              10  67  89 294 302                 
        Top  5 Times: 2:14:29

   30 Riverside High School                 807              73 129 178 199 228 232 270         
        Top  5 Times: 2:13:44

   31 Walter Johnson High School            829             132 155 156 189 197 233 234         
        Top  5 Times: 2:14:12

   32 Broad Run                             834              93 102 170 202 267 286             
        Top  5 Times: 2:14:51

   33 Briar Woods                           863             116 141 177 214 215 229 278         
        Top  5 Times: 2:14:49

   34 Centreville                           891             130 140 186 200 235 280 283         
        Top  5 Times: 2:15:23

   35 Annandale                             942              50 112 162 300 318                 
        Top  5 Times: 2:20:30

   36 W.T. Woodson                          946             135 137 204 222 248 259 277         
        Top  5 Times: 2:16:38

   37 Battlefield                           956             158 167 198 216 217                 
        Top  5 Times: 2:16:26

   38 Thomas Edison                         963              74 124 187 288 290 322             
        Top  5 Times: 2:18:35

   39 Richard Montgomery High School        979              62 125 219 262 311 332             
        Top  5 Times: 2:19:49

   40 Georgetown Day School                 985             133 174 185 241 252 308 331         
        Top  5 Times: 2:17:45

   41 St. John's College High School       1089             182 183 211 224 289                 
        Top  5 Times: 2:19:47

   42 Westminster High School              1101             104 230 246 249 272 329             
        Top  5 Times: 2:21:01

   43 Middletown High School               1139             118 179 240 298 304 323 330         
        Top  5 Times: 2:23:32

   44 Mountain View                        1157             121 171 274 284 307                 
        Top  5 Times: 2:24:05

   45 Westfield                            1169             143 152 276 297 301 333             
        Top  5 Times: 2:24:21

   46 Powhatan High School                 1179             146 220 247 275 291 315             
        Top  5 Times: 2:23:01

   47 John Champe High School              1230             212 213 237 265 303                 
        Top  5 Times: 2:24:03

   48 Bishop Ireton                        1240             160 225 264 292 299 309 317         
        Top  5 Times: 2:25:06

   49 Gar-Field                            1366             239 263 273 279 312 327             
        Top  5 Times: 2:28:51

   50 Boonsboro High School                1444             245 271 296 313 319 326 328         
        Top  5 Times: 2:33:18

   51 The Potomac School                   1482             266 285 305 306 320 321             
        Top  5 Times: 2:34:36

   52 Northwood High School                1501             250 268 324 325 334                 
        Top  5 Times: 2:39:27


Detail Team Results - Girls

South Lakes    Finish Position -     1

  Team Score (places):  65  Team Score (times):      1:52:47   Average Time: 22:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2686  Katie Bidwell                   1            1          21:03        21:03        0:00
    2   2699  Anna Prater                     7            8          22:13        43:16        1:09
    3   2697  Emily McGrath                  13           21          22:48      1:06:05        1:44
    4   2695  Kata Major                     15           36          22:56      1:29:01        1:52
    5   2702  Reagan Tobias                  29           65          23:46      1:52:47        2:42
    6   2694  Samantha Lowe                  34           99          23:57      2:16:45        2:53
    7   2700  Tara Ravishankar               79          178          25:11      2:41:56        4:08
    8   2684  Jordan Anderson             More Than  7             26:32      3:08:29        5:28
    9   2689  Colette Jackson             More Than  7             29:29      3:37:58        8:25

Georgetown Visitation Preparat    Finish Position -     2

  Team Score (places):  82  Team Score (times):      1:53:11   Average Time: 22:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1032  Ally McKenzie                   2            2          21:16        21:16        0:00
    2   1021  Brennan Dunne                   4            6          21:39        42:55        0:23
    3   1033  Eleanor Miskosky               12           18          22:48      1:05:43        1:31
    4   1018  Lucy Cook                      19           37          23:13      1:28:57        1:57
    5   1035  Libby Rowe                     45           82          24:14      1:53:11        2:57
    6   1030  Jane McAvoy                    47          129          24:16      2:17:28        3:00
    7   1037  Claire Sague                  113          242          25:57      2:43:25        4:40
    8   1031  Lauren McGovern             More Than  7             26:19      3:09:44        5:03
    9   1016  Michelle Aukward            More Than  7             27:16      3:37:01        6:00
   10   1029  Maggie Lyons                More Than  7             29:05      4:06:07        7:49

Urbana High School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 162  Team Score (times):      1:58:32   Average Time: 23:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3236  Sara Danner                    14           14          22:53        22:53        0:00
    2   3251  Kaylee Radford                 18           32          23:06        46:00        0:13
    3   3246  Shaye Morrell                  23           55          23:35      1:09:35        0:41
    4   3231  Susannah Auderset              39           94          24:06      1:33:42        1:13
    5   3232  Kaleigh Breisch                68          162          24:49      1:58:32        1:56
    6   3242  Stephanie Kim                  80          242          25:12      2:23:44        2:18
    7   3237  Katie Desotell                103          345          25:45      2:49:30        2:52
    8   3249  Erica Payne                 More Than  7             27:02      3:16:32        4:09
    9   3254  Emily Wells                 More Than  7             27:19      3:43:52        4:26
   10   3233  Morgan Capone               More Than  7             27:41      4:11:33        4:47

Severna Park    Finish Position -     4

  Team Score (places): 196  Team Score (times):      2:00:20   Average Time: 24:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2501  Melanie Reynolds               22           22          23:32        23:32        0:00
    2   2503  Chloe Salkeld                  27           49          23:44        47:16        0:11
    3   2490  Emma Hand                      41           90          24:11      1:11:27        0:38
    4   2504  Rose Singleton                 51          141          24:22      1:35:49        0:50
    5   2498  Sara Nolan                     55          196          24:31      2:00:20        0:59
    6   2507  Grace Williamson               94          290          25:37      2:25:58        2:05
    7   2496  Holly Mcneilly                131          421          26:12      2:52:10        2:39

Loudoun Valley    Finish Position -     5

  Team Score (places): 210  Team Score (times):      2:00:47   Average Time: 24:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1475  Heather Feconda                33           33          23:54        23:54        0:00
    2   1474  Emmy Donlon                    38           71          24:06        48:01        0:11
    3   1477  Sadie Grant                    44          115          24:13      1:12:14        0:18
    4   1497  Natalie Walker                 46          161          24:14      1:36:28        0:19
    5   1491  Erin Reynolds                  49          210          24:18      2:00:47        0:23
    6   1486  Julia McNamara                 64          274          24:47      2:25:35        0:52
    7   1495  Mariah Thompson                86          360          25:22      2:50:57        1:27
    8   1485  Amanda McGroddy             More Than  7             25:34      3:16:31        1:39
    9   1484  Shannon McConnell           More Than  7             27:24      3:43:56        3:30
   10   1489  Abby Parkinson              More Than  7             27:33      4:11:29        3:38

Yorktown    Finish Position -     6

  Team Score (places): 291  Team Score (times):      2:00:56   Average Time: 24:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3831  Catherine Whitehouse            5            5          22:00        22:00        0:00
    2   3815  Lacey McCormack                11           16          22:45        44:46        0:45
    3   3808  Lillian Harp                   37           53          24:03      1:08:49        2:03
    4   3814  Kathleen Love                  84          137          25:20      1:34:10        3:20
    5   3827  Anna Schneller                154          291          26:45      2:00:56        4:45
    6   3830  Drew Sullivan                 157          448          26:47      2:27:43        4:47
    7   3832  Mary Withycombe               231          679          28:21      2:56:05        6:21
    8   3802  Sarah Bloomquist            More Than  7             28:37      3:24:43        6:37
    9   3821  Eva Reiling                 More Than  7             28:37      3:53:20        6:37

Freedom    Finish Position -     7

  Team Score (places): 300  Team Score (times):      2:03:18   Average Time: 24:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    899  Rachel Fangyen                 25           25          23:38        23:38        0:00
    2    907  Anna Stegmeier                 36           61          23:58        47:37        0:20
    3    903  Robab Newbury                  71          132          24:56      1:12:34        1:18
    4    890  Isha Bhatia                    76          208          25:08      1:37:42        1:30
    5    901  Katelyn Kennedy                92          300          25:36      2:03:18        1:57
    6    900  Petra Jasper                  120          420          26:06      2:29:25        2:28
    7    895  Alina Collier                 123          543          26:08      2:55:33        2:29
    8    891  Madison Boyer               More Than  7             27:29      3:23:03        3:51

Albemarle    Finish Position -     8

  Team Score (places): 349  Team Score (times):      2:04:05   Average Time: 24:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     15  Natalie Li                     21           21          23:28        23:28        0:00
    2      7  Colleen Farabaugh              31           52          23:51        47:19        0:22
    3     27  Madelyn Zarzyski               70          122          24:52      1:12:12        1:24
    4     10  Katy Haden                    100          222          25:43      1:37:55        2:14
    5     14  Annamarie Leach               127          349          26:09      2:04:05        2:40
    6      1  Claire Adams                  168          517          26:55      2:31:00        3:26
    7     13  Grace Kent                    191          708          27:11      2:58:11        3:42
    8     24  Grace Williams              More Than  7             28:08      3:26:20        4:40
    9      2  Diana Aleksieva             More Than  7             28:44      3:55:04        5:15

Mount Tabor    Finish Position -     9

  Team Score (places): 393  Team Score (times):      2:05:32   Average Time: 25:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1720  Virginia Burcham               48           48          24:18        24:18        0:00
    2   1729  Stephanie Reichert             53          101          24:29        48:47        0:10
    3   1726  Madi Nommsen                   61          162          24:42      1:13:29        0:24
    4   1719  Lacey Boss                    114          276          25:58      1:39:27        1:40
    5   1727  Carly Ponder                  117          393          26:04      2:05:32        1:46

McLean    Finish Position -    10

  Team Score (places): 439  Team Score (times):      2:06:18   Average Time: 25:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1611  Paola Chiriboga                30           30          23:46        23:46        0:00
    2   1612  Paulina DeAnda                 58           88          24:36        48:22        0:49
    3   1622  Sidney Lloyd                   83          171          25:19      1:13:41        1:32
    4   1623  Mckinley Murphy               126          297          26:08      1:39:50        2:22
    5   1624  Samantha Prestidge            142          439          26:28      2:06:18        2:41
    6   1610  Emily Black                   144          583          26:35      2:32:54        2:49
    7   1627  Bootalary Romi                166          749          26:53      2:59:48        3:06

Woodgrove    Finish Position -    11

  Team Score (places): 477  Team Score (times):      2:06:59   Average Time: 25:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3745  Sophie Hudak                   26           26          23:40        23:40        0:00
    2   3760  Michaela Rainey                54           80          24:30        48:11        0:49
    3   3744  Jillian Haas                  106          186          25:48      1:14:00        2:08
    4   3766  Emma Szabo                    115          301          25:59      1:39:59        2:18
    5   3750  Katarina Lass                 176          477          26:59      2:06:59        3:19
    6   3757  Sarah Murtaugh                196          673          27:15      2:34:15        3:34
    7   3740  Paisley Ashland               205          878          27:23      3:01:38        3:42
    8   3739  Brianna Cantrall            More Than  7             27:37      3:29:15        3:56
    9   3758  Sydney Partin               More Than  7             27:46      3:57:01        4:05
   10   3751  Amanda Loch                 More Than  7             28:07      4:25:09        4:27

Stone Bridge    Finish Position -    12

  Team Score (places): 481  Team Score (times):      2:07:25   Average Time: 25:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2899  Emma Logue                     43           43          24:13        24:13        0:00
    2   2901  Patrizia Manziano              72          115          25:02        49:15        0:49
    3   2895  Elizabeth Emch                 75          190          25:04      1:14:20        0:51
    4   2902  Jillian Miranda               119          309          26:05      1:40:26        1:52
    5   2896  Emily Hinkle                  172          481          26:58      2:07:25        2:45
    6   2905  Katie Pruden                  208          689          27:32      2:34:57        3:19
    7   2893  Kiera Brice                   218          907          27:46      3:02:44        3:33
    8   2898  Shayna Hussain              More Than  7             28:28      3:31:12        4:14
    9   2906  Carleigh Richey             More Than  7             28:30      3:59:43        4:17
   10   2909  Elaine Wuerschmidteg        More Than  7             28:33      4:28:16        4:20

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    13

  Team Score (places): 493  Team Score (times):      2:07:03   Average Time: 25:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3111  Sherry Xie                     16           16          22:58        22:58        0:00
    2   3090  Mara Casebeer                  88          104          25:24        48:23        2:26
    3   3103  Roshni Puli                    91          195          25:33      1:13:56        2:35
    4   3105  Emily Quan                    134          329          26:15      1:40:12        3:16
    5   3088  Lynne Bai                     164          493          26:51      2:07:03        3:53
    6   3100  Anna Lulushi                  242          735          28:37      2:35:41        5:39
    7   3104  Cassie Quach                  293         1028          30:24      3:06:06        7:26

Loudoun County    Finish Position -    14

  Team Score (places): 523  Team Score (times):      2:06:45   Average Time: 25:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1430  Nicole Uehlinger                6            6          22:01        22:01        0:00
    2   1410  Jessie Eck                     40           46          24:07        46:09        2:06
    3   1405  Morgan Brown                   85          131          25:21      1:11:31        3:19
    4   1429  Sarah Stock                   138          269          26:19      1:37:50        4:17
    5   1428  Sally Stimpson                254          523          28:55      2:06:45        6:53
    6   1432  Morgan Velez                  255          778          28:55      2:35:40        6:53
    7   1420  Madeline Mills                256         1034          28:57      3:04:38        6:55
    8   1425  Lauren Pittas               More Than  7             28:58      3:33:37        6:57

Sherwood High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 523  Team Score (times):      2:08:27   Average Time: 25:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2590  Megan Kendall                  56           56          24:32        24:32        0:00
    2   2582  Alexa Donaldson                59          115          24:36        49:08        0:03
    3   2588  Charlotte Houghton            108          223          25:51      1:15:00        1:19
    4   2592  Leah Packer                   147          370          26:41      1:41:41        2:09
    5   2595  Ava Phillips                  153          523          26:45      2:08:27        2:13
    6   2596  Isabella Pilot                163          686          26:51      2:35:18        2:18
    7   2580  Sinead Claffey                165          851          26:52      3:02:10        2:19
    8   2585  Sofia Grossman              More Than  7             27:51      3:30:01        3:18

Rock Ridge High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 538  Team Score (times):      2:08:13   Average Time: 25:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2418  Lauren Harrsion                32           32          23:52        23:52        0:00
    2   2420  Jade Hu                        60           92          24:37        48:30        0:44
    3   2421  Nicole Hu                     107          199          25:50      1:14:20        1:58
    4   2422  Lauren Lightner               145          344          26:38      1:40:59        2:45
    5   2413  Grace Crehan                  194          538          27:13      2:08:13        3:21
    6   2428  Caitlin Vera                  203          741          27:20      2:35:33        3:27
    7   2424  Iona Molland                  244          985          28:41      3:04:15        4:48
    8   2429  Alayna Villalobos           More Than  7             29:39      3:33:54        5:46
    9   2423  Katherine Miller            More Than  7             29:48      4:03:43        5:55
   10   2415  Allison Fischel             More Than  7             29:49      4:33:33        5:57

Tuscarora High School (Va)    Finish Position -    17

  Team Score (places): 556  Team Score (times):      2:09:13   Average Time: 25:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3195  Megan Skirkanich               77           77          25:10        25:10        0:00
    2   3192  Deirdre Seling                 87          164          25:24        50:34        0:13
    3   3194  Nicole Shea-Engratt            95          259          25:39      1:16:14        0:29
    4   3184  Tali Klaff                     96          355          25:40      1:41:55        0:30
    5   3196  Shay Steinkirchner            201          556          27:17      2:09:13        2:07
    6   3172  Grace Barthel                 243          799          28:38      2:37:51        3:27

Bishop O'Connell    Finish Position -    18

  Team Score (places): 567  Team Score (times):      2:09:23   Average Time: 25:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    325  Lauren Christenson             65           65          24:47        24:47        0:00
    2    324  Ginny Brough                   69          134          24:52        49:40        0:04
    3    326  Serena Davis                  101          235          25:43      1:15:23        0:55
    4    336  Francesca Pirozzoli           105          340          25:48      1:41:11        1:00
    5    333  Caitlen Mea                   227          567          28:11      2:09:23        3:23
    6    343  Eavan Snellings               253          820          28:54      2:38:17        4:06
    7    331  Julia Jones                   258         1078          28:58      3:07:16        4:11
    8    344  Caroline Spann              More Than  7             31:54      3:39:11        7:07

Walt Whitman High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 569  Team Score (times):      2:09:41   Average Time: 25:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3380  Claudia Holm                   78           78          25:11        25:11        0:00
    2   3383  Sharon Lee                     97          175          25:41        50:53        0:29
    3   3376  Kendall Hall                   99          274          25:42      1:16:35        0:30
    4   3372  Yasmeen Gauri                 136          410          26:17      1:42:53        1:06
    5   3368  Maddie Frank                  159          569          26:48      2:09:41        1:36
    6   3400  Eleanore Spies                188          757          27:09      2:36:50        1:57
    7   3391  Annie O'Connell               193          950          27:12      3:04:03        2:00
    8   3395  Regina Rudd                 More Than  7             27:42      3:31:45        2:30
    9   3402  Hannah Voegler              More Than  7             27:58      3:59:44        2:46
   10   3362  Laura De Ravin              More Than  7             28:56      4:28:40        3:44
   11   3403  Julia Warker                More Than  7             28:59      4:57:39        3:47
   12   3371  Elizabeth Garner            More Than  7             29:51      5:27:31        4:40
   13   3358  Ella Atsavapranee           More Than  7             31:17      5:58:49        6:06
   14   3394  Mariana Pennybacker         More Than  7             32:43      6:31:32        7:31

Stafford High School    Finish Position -    20

  Team Score (places): 588  Team Score (times):      2:07:46   Average Time: 25:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2871  Maria Lambert                   8            8          22:16        22:16        0:00
    2   2873  Katerina Picadas               20           28          23:25        45:41        1:09
    3   2869  Rachel Good                   111          139          25:54      1:11:35        3:38
    4   2877  Haley Stocks                  192          331          27:11      1:38:47        4:55
    5   2872  Brooke Pataky                 257          588          28:58      2:07:46        6:42
    6   2866  Emma Bathke                   295          883          30:28      2:38:15        8:12
    7   2867  Elizabeth Garay               310         1193          31:58      3:10:13        9:42

Kettle Run    Finish Position -    21

  Team Score (places): 606  Team Score (times):      2:09:23   Average Time: 25:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1348  Erin Hogge                     35           35          23:57        23:57        0:00
    2   1345  Kristin Delclos                57           92          24:33        48:31        0:36
    3   1352  Claire LaFleur                 82          174          25:16      1:13:48        1:19
    4   1358  Emma Schirmer                 206          380          27:25      1:41:13        3:27
    5   1357  Katerina Rentzch              226          606          28:09      2:09:23        4:12
    6   1354  Kaelin Morris                 238          844          28:29      2:37:52        4:32
    7   1353  Karissa McDonald              287         1131          29:58      3:07:51        6:01
    8   1343  Grace Baessler              More Than  7             31:11      3:39:02        7:13
    9   1349  Sara Hume                   More Than  7             31:16      4:10:18        7:19
   10   1351  Daniela Kruppa              More Than  7             32:12      4:42:31        8:15

Washington-Lee High School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 614  Team Score (times):      2:10:15   Average Time: 26:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3534  Catherine Ashley               52           52          24:28        24:28        0:00
    2   3537  Belle Brown                   109          161          25:52        50:20        1:24
    3   3542  Isabella Golden               122          283          26:07      1:16:28        1:39
    4   3557  Essi Wunderman                150          433          26:44      1:43:12        2:16
    5   3549  Erin Naff                     181          614          27:02      2:10:15        2:34
    6   3552  Gemma Roberts                 195          809          27:15      2:37:30        2:47
    7   3547  Madeline Miller               210         1019          27:32      3:05:03        3:04
    8   3548  Joselyn Miranda             More Than  7             28:26      3:33:30        3:58

Woodbridge    Finish Position -    23

  Team Score (places): 646  Team Score (times):      2:11:48   Average Time: 26:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3704  Caroline Finken                17           17          23:04        23:04        0:00
    2   3708  Olivia Jordan                  24           41          23:37        46:41        0:32
    3   3710  Katherine Pereira              66          107          24:48      1:11:30        1:44
    4   3709  Marcela Oliva-Rivera          223          330          27:59      1:39:29        4:55
    5   3707  Karla Hernandez               316          646          32:18      2:11:48        9:14

Sherando    Finish Position -    24

  Team Score (places): 653  Team Score (times):      2:09:37   Average Time: 25:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2554  Stella Williams                 9            9          22:27        22:27        0:00
    2   2552  Mikayla Weaver                139          148          26:25        48:53        3:58
    3   2543  Emily Petsko                  148          296          26:41      1:15:34        4:14
    4   2533  Jateya Alsberry               173          469          26:59      1:42:34        4:31
    5   2555  Katherine Wolfrays            184          653          27:03      2:09:37        4:35
    6   2546  Emma Sheetz                   221          874          27:56      2:37:34        5:29
    7   2551  Corrine Watkins               260         1134          29:03      3:06:37        6:36
    8   2548  Haley Smoot                 More Than  7             29:54      3:36:31        7:26

Atlee    Finish Position -    25

  Team Score (places): 666  Team Score (times):      2:09:58   Average Time: 25:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    125  Emma Sudol                     28           28          23:44        23:44        0:00
    2    126  Olivia Valentin                42           70          24:11        47:56        0:26
    3    124  Allison Stanley               180          250          27:00      1:14:56        3:15
    4    107  Leah Bostaph                  207          457          27:28      1:42:25        3:43
    5    106  Delaney Baratka               209          666          27:32      2:09:58        3:47

Dominion    Finish Position -    26

  Team Score (places): 687  Team Score (times):      2:12:03   Average Time: 26:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    811  Sarah Blusiewicz               90           90          25:31        25:31        0:00
    2    823  Cynthia Rodriguez-Galle       128          218          26:09        51:40        0:38
    3    810  Maria Andreu Zamora           149          367          26:41      1:18:22        1:10
    4    814  Mika Cutler                   151          518          26:44      1:45:07        1:13
    5    830  Seneca Woods                  169          687          26:55      2:12:03        1:24
    6    829  Emily Wesoky                  251          938          28:53      2:40:56        3:22
    7    827  Paige Thimmesch               261         1199          29:07      3:10:04        3:36
    8    820  Simran Mangat               More Than  7             29:20      3:39:24        3:49
    9    818  Stefanie Kerenyi            More Than  7             32:23      4:11:48        6:52

T.C. Williams High School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 687  Team Score (times):      2:11:25   Average Time: 26:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2957  Emma Waldhoff                  63           63          24:43        24:43        0:00
    2   2949  Maeve Naughton-Rockwell        98          161          25:41        50:25        0:58
    3   2948  Phoebe LaMountain             161          322          26:49      1:17:15        2:05
    4   2942  Tori Cook                     175          497          26:59      1:44:14        2:15
    5   2952  Savannah Ring                 190          687          27:10      2:11:25        2:26
    6   2947  Janelle Kupricka              281          968          29:38      2:41:03        4:54
    7   2955  Madeline Ulmer                282         1250          29:39      3:10:43        4:55

Park View    Finish Position -    28

  Team Score (places): 699  Team Score (times):      2:10:28   Average Time: 26:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2077  Allison Armstrong               3            3          21:36        21:36        0:00
    2   2088  Kelly Schaefer                 81           84          25:13        46:50        3:36
    3   2089  Jordan Smith                  110          194          25:53      1:12:43        4:16
    4   2084  Jordan Landrum                236          430          28:27      1:41:10        6:50
    5   2087  Sara Rivera-Escalante         269          699          29:17      2:10:28        7:40
    6   2078  Haley Fletcher                314         1013          32:13      2:42:41       10:36

Heritage    Finish Position -    29

  Team Score (places): 762  Team Score (times):      2:14:29   Average Time: 26:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1131  Gina Pallotta                  10           10          22:37        22:37        0:00
    2   1135  Natalie Smith                  67           77          24:49        47:26        2:11
    3   1134  Kaley Scherrer                 89          166          25:25      1:12:52        2:48
    4   1112  Melody Champ                  294          460          30:25      1:43:17        7:48
    5   1129  Martha Miskanic               302          762          31:11      2:14:29        8:34

Riverside High School    Finish Position -    30

  Team Score (places): 807  Team Score (times):      2:13:44   Average Time: 26:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2346  Sophia James                   73           73          25:03        25:03        0:00
    2   2350  Diana Malachias               129          202          26:10        51:14        1:07
    3   2355  Taylor Rubino                 178          380          26:59      1:18:14        1:56
    4   2341  Lilly Boswell                 199          579          27:16      1:45:30        2:13
    5   2343  Kaitlin Chung                 228          807          28:13      2:13:44        3:09
    6   2356  Leah Steiner                  232         1039          28:22      2:42:06        3:18
    7   2349  Kristen Lambert               270         1309          29:18      3:11:24        4:14

Walter Johnson High School    Finish Position -    31

  Team Score (places): 829  Team Score (times):      2:14:12   Average Time: 26:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3456  Anita Lonnberg                132          132          26:12        26:12        0:00
    2   3475  Anisha Sullivan               155          287          26:46        52:59        0:33
    3   3466  Victoria Pannullo             156          443          26:47      1:19:46        0:34
    4   3467  Grace Park                    189          632          27:10      1:46:56        0:57
    5   3469  Emily Rabin                   197          829          27:15      2:14:12        1:03
    6   3470  Kate Rarey                    233         1062          28:23      2:42:35        2:10
    7   3448  Emery Grahill-Bland           234         1296          28:23      3:10:59        2:10

Broad Run    Finish Position -    32

  Team Score (places): 834  Team Score (times):      2:14:51   Average Time: 26:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    479  Cheryl Hwang                   93           93          25:36        25:36        0:00
    2    485  Anh Nguyen                    102          195          25:45        51:21        0:08
    3    475  Eilis Gallagher               170          365          26:56      1:18:18        1:19
    4    484  Lindsay Neff                  202          567          27:19      1:45:37        1:42
    5    488  Aishwarya Pore                267          834          29:14      2:14:51        3:37
    6    482  Haley Luft                    286         1120          29:58      2:44:49        4:21

Briar Woods    Finish Position -    33

  Team Score (places): 863  Team Score (times):      2:14:49   Average Time: 26:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    445  Sarah Vestal                  116          116          26:03        26:03        0:00
    2    434  Ally Giliam                   141          257          26:26        52:29        0:22
    3    429  Paige Broderick               177          434          26:59      1:19:29        0:56
    4    430  Jessica Bryza                 214          648          27:38      1:47:08        1:35
    5    439  Ellie Krueger                 215          863          27:40      2:14:49        1:36
    6    446  Amber Zipfel                  229         1092          28:15      2:43:04        2:12
    7    431  Sophia Register               278         1370          29:35      3:12:40        3:32
    8    433  Bethany Gatlin              More Than  7             32:19      3:44:59        6:15

Centreville    Finish Position -    34

  Team Score (places): 891  Team Score (times):      2:15:23   Average Time: 27:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    627  Hannah Robertson              130          130          26:11        26:11        0:00
    2    635  Jensyn Volpe                  140          270          26:26        52:37        0:15
    3    629  Kierra Sargent                186          456          27:05      1:19:42        0:54
    4    633  Margot Vanyan                 200          656          27:16      1:46:59        1:05
    5    631  Laura Smith                   235          891          28:24      2:15:23        2:13
    6    608  Katherine French              280         1171          29:38      2:45:02        3:27
    7    622  Rhea Nechel                   283         1454          29:46      3:14:48        3:35
    8    613  Dahbura Kelly               More Than  7             30:46      3:45:35        4:35

Annandale    Finish Position -    35

  Team Score (places): 942  Team Score (times):      2:20:30   Average Time: 28:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     64  Vitalina Futentes              50           50          24:21        24:21        0:00
    2     59  Anissa Cheikh                 112          162          25:55        50:16        1:34
    3     62  Nedezha Drojinsky             162          324          26:50      1:17:07        2:29
    4     61  Amy Chung                     300          624          30:47      1:47:55        6:26
    5   3868  Neyda Villatoro               318          942          32:35      2:20:30        8:14

W.T. Woodson    Finish Position -    36

  Team Score (places): 946  Team Score (times):      2:16:38   Average Time: 27:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3293  Olivia Brennan                135          135          26:15        26:15        0:00
    2   3311  Abby Schultz                  137          272          26:17        52:33        0:02
    3   3319  Margeaux Townley              204          476          27:21      1:19:55        1:05
    4   3301  Jina Kim                      222          698          27:57      1:47:52        1:41
    5   3291  Abigail Bennett               248          946          28:46      2:16:38        2:30
    6   3321  Sidney Watters                259         1205          29:00      2:45:39        2:45
    7   3322  Avery Whittle                 277         1482          29:32      3:15:12        3:16
    8   3298  Isabela Gaskill             More Than  7             30:32      3:45:44        4:16

Battlefield    Finish Position -    37

  Team Score (places): 956  Team Score (times):      2:16:26   Average Time: 27:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    209  Ally Williams                 158          158          26:47        26:47        0:00
    2    175  Allison Brown                 167          325          26:55        53:43        0:07
    3    173  Rachel Bartheld               198          523          27:16      1:20:59        0:28
    4    199  Faith Manvell                 216          739          27:43      1:48:42        0:55
    5    187  Brittany Forthey              217          956          27:44      2:16:26        0:56

Thomas Edison    Finish Position -    38

  Team Score (places): 963  Team Score (times):      2:18:35   Average Time: 27:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3047  Alexis Guerrero                74           74          25:03        25:03        0:00
    2   3046  Adrianna Guerrero             124          198          26:08        51:12        1:04
    3   3043  Sophia Calese                 187          385          27:06      1:18:18        2:03
    4   3050  Caterina Lanfranconi          288          673          30:05      1:48:23        5:01
    5   3053  Lindsey Smith                 290          963          30:11      2:18:35        5:08
    6   3048  Mary Rose Indelicato          322         1285          32:52      2:51:27        7:48

Richard Montgomery High School    Finish Position -    39

  Team Score (places): 979  Team Score (times):      2:19:49   Average Time: 27:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2234  Marlee San Sebastian           62           62          24:42        24:42        0:00
    2   2240  Alena Spencer                 125          187          26:08        50:51        1:25
    3   2225  Lydia Harouna                 219          406          27:47      1:18:38        3:04
    4   2226  Natalie Hasemann              262          668          29:08      1:47:46        4:25
    5   2235  Emely Santos Herrera          311          979          32:02      2:19:49        7:19
    6   2239  Katie Smith                   332         1311          34:12      2:54:01        9:30

Georgetown Day School    Finish Position -    40

  Team Score (places): 985  Team Score (times):      2:17:45   Average Time: 27:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    952  Lucia Driessen                133          133          26:13        26:13        0:00
    2    954  Ilana Frey-Kim                174          307          26:59        53:12        0:46
    3    970  Jenna Schulman                185          492          27:03      1:20:15        0:50
    4    974  Joyce Yang                    241          733          28:35      1:48:51        2:22
    5    947  Hannah Avidon                 252          985          28:54      2:17:45        2:41
    6    969  Ellie Sapiro                  308         1293          31:44      2:49:30        5:31
    7    950  India Cox                     331         1624          34:04      3:23:34        7:50

St. John's College High School    Finish Position -    41

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:19:47   Average Time: 27:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2816  Megan Powell                  182          182          27:02        27:02        0:00
    2   2809  Emma Farrell                  183          365          27:03        54:05        0:00
    3   2807  Anya Crawford                 211          576          27:33      1:21:39        0:31
    4   2814  Caroline Peters               224          800          27:59      1:49:39        0:56
    5   2815  Emily Place                   289         1089          30:08      2:19:47        3:05

Westminster High School    Finish Position -    42

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:21:01   Average Time: 28:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3667  Julia Wawrzynski              104          104          25:47        25:47        0:00
    2   3653  Emily Crew                    230          334          28:16        54:04        2:28
    3   3649  Emily Bricca                  246          580          28:45      1:22:50        2:57
    4   3648  Abby Bollinger                249          829          28:47      1:51:37        2:59
    5   3659  Madi Heyman                   272         1101          29:23      2:21:01        3:36
    6   3656  Shannon Gibbons               329         1430          33:53      2:54:54        8:05

Middletown High School    Finish Position -    43

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:23:32   Average Time: 28:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1673  Nicole Muul                   118          118          26:04        26:04        0:00
    2   1667  Ali Hauser                    179          297          27:00        53:04        0:55
    3   1681  Julia Twietmeyer              240          537          28:31      1:21:36        2:27
    4   1682  Allie Watt                    298          835          30:39      1:52:15        4:34
    5   1668  Tessa Hauser                  304         1139          31:16      2:23:32        5:12
    6   1666  Lauren Harrington             323         1462          32:54      2:56:26        6:49
    7   1676  Rebecca Roeder                330         1792          34:00      3:30:27        7:55
    8   1678  Madison Spurrier            More Than  7             34:13      4:04:40        8:08
    9   1658  Surabhi Bhat                More Than  7             34:15      4:38:55        8:10

Mountain View    Finish Position -    44

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:24:05   Average Time: 28:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1806  Kimberley Sharp               121          121          26:07        26:07        0:00
    2   1813  Mackenzie West                171          292          26:56        53:03        0:48
    3   1807  Riley Snitkin                 274          566          29:26      1:22:29        3:18
    4   1814  Megan Wiley                   284          850          29:52      1:52:21        3:44
    5   1793  Mary D'Lugos                  307         1157          31:43      2:24:05        5:35

Westfield    Finish Position -    45

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:24:21   Average Time: 28:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3599  Gabrielle Hale                143          143          26:35        26:35        0:00
    2   3610  Maggie Nguyen                 152          295          26:44        53:20        0:09
    3   3602  Dayana Jeizan                 276          571          29:30      1:22:50        2:54
    4   3606  Suzi Lee                      297          868          30:35      1:53:25        3:59
    5   3590  Emily Bidinger                301         1169          30:55      2:24:21        4:20
    6   3607  Rebecca Matthews              333         1502          34:35      2:58:56        7:59

Powhatan High School    Finish Position -    46

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:23:01   Average Time: 28:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2151  Ashley Van Buskirk            146          146          26:38        26:38        0:00
    2   2148  Megan Perkins                 220          366          27:54        54:32        1:16
    3   2130  Alexis Atkinson               247          613          28:46      1:23:19        2:07
    4   2145  Faith McNeel                  275          888          29:28      1:52:47        2:50
    5   2141  Caitlin Grell                 291         1179          30:14      2:23:01        3:35
    6   2146  Ariana Moyer                  315         1494          32:18      2:55:20        5:39

John Champe High School    Finish Position -    47

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:24:03   Average Time: 28:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1293  Trisha Raviogpal              212          212          27:33        27:33        0:00
    2   1294  Sienna Reyes                  213          425          27:34        55:07        0:00
    3   1297  Brianna Rogstad               237          662          28:28      1:23:36        0:54
    4   1299  Somanta Sarabi                265          927          29:13      1:52:49        1:39
    5   1276  Randi Dennis                  303         1230          31:14      2:24:03        3:40

Bishop Ireton    Finish Position -    48

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:25:06   Average Time: 29:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    268  Isabella Diaz                 160          160          26:48        26:48        0:00
    2    280  Maddy McDade                  225          385          28:00        54:49        1:12
    3    286  Natalie Nguyen                264          649          29:12      1:24:01        2:23
    4    270  Abigail Grillo                292          941          30:19      1:54:20        3:30
    5    271  Emma Hare                     299         1240          30:45      2:25:06        3:56
    6    275  Lyndsey Lawrence              309         1549          31:57      2:57:03        5:08
    7    266  Megan Corridon                317         1866          32:21      3:29:24        5:32
    8    264  Mavourneen Carr             More Than  7             33:33      4:02:58        6:44

Gar-Field    Finish Position -    49

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:28:51   Average Time: 29:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    935  Alondra Lucio                 239          239          28:30        28:30        0:00
    2    930  Isabella Bah                  263          502          29:12        57:42        0:41
    3    933  Samiah Clarke                 273          775          29:25      1:27:08        0:55
    4    934  Gabriela Leon                 279         1054          29:38      1:56:46        1:07
    5    931  Nancey Calles Ortega          312         1366          32:04      2:28:51        3:34
    6    932  Rebecca Chergosky             327         1693          33:22      3:02:13        4:51

Boonsboro High School    Finish Position -    50

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:33:18   Average Time: 30:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    383  Hannah Kirby                  245          245          28:43        28:43        0:00
    2    389  Taylor Pinetti                271          516          29:18        58:01        0:35
    3    373  Katie Collins                 296          812          30:34      1:28:36        1:51
    4    374  Maeve Devers                  313         1125          32:06      2:00:42        3:23
    5    380  Emma Horne                    319         1444          32:35      2:33:18        3:52
    6    375  Jenna Doak                    326         1770          33:20      3:06:39        4:37
    7    394  Isabella Spires               328         2098          33:45      3:40:24        5:02
    8    388  Kelsey Moore                More Than  7             35:17      4:15:41        6:34
    9    371  Lacey Bowers                More Than  7             36:59      4:52:40        8:16

The Potomac School    Finish Position -    51

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:34:36   Average Time: 30:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3010  Camille Sommerfield           266          266          29:14        29:14        0:00
    2   3003  Sophia Mishurny-Santini       285          551          29:56        59:10        0:41
    3   2996  Layla Alexander               305          856          31:20      1:30:30        2:05
    4   3011  Serena Vilasi                 306         1162          31:20      2:01:50        2:05
    5   3006  Alison Sadler                 320         1482          32:45      2:34:36        3:31
    6   3002  Helen Malley                  321         1803          32:45      3:07:22        3:31

Northwood High School    Finish Position -    52

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:39:27   Average Time: 31:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1908  Katherine Moore               250          250          28:48        28:48        0:00
    2   1907  Sophie McLeod                 268          518          29:16        58:04        0:28
    3   1905  Jocelyn Lopez                 324          842          33:05      1:31:09        4:16
    4   1910  Sandra Olivas Fajardo         325         1167          33:19      2:04:28        4:30
    5   1904  Laura Heckel                  334         1501          34:58      2:39:27        6:10

2015 Oatlands JV Upperclass Boys

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


Boys 5000m Run 
    Plc         Bib No Name                 Team                                     Time    Pace 
    1      1   2881  Duke DiEugenio        Stafford High School                      17:18  5:35/M        
    2      2   2526  Raymond O'Donnell     Severna Park                              17:40  5:42/M        
    3      3   2889  Kellen Reeves         Stafford High School                      17:45  5:44/M        
    4      4   1825  Jacob McCabe          Mountain View                             17:48  5:45/M        
    5      5   1828  Timmy Sharp           Mountain View                             17:58  5:48/M        
    6      6   2519  Coner Harrington      Severna Park                              18:07  5:51/M        
    7      7   2521  Joseph LaFleche       Severna Park                              18:11  5:52/M        
    8      8   1529  Josh Urban            Loudoun Valley                            18:20  5:55/M        
    9      9   1833  Connor Weed           Mountain View                             18:21  5:55/M        
   10     10   2510  Kevin Cooley          Severna Park                              18:21  5:55/M        
   11     11   2070  Sam Redman            Our Lady of Good Counsel                  18:23  5:56/M        
   12     12    136  Jake Dehetre *        Atlee                                     18:23  5:56/M        
   13     13   1519  Cade Kiely            Loudoun Valley                            18:25  5:56/M        
   14     14     49  Sean Mcgovern         Albemarle                                 18:26  5:57/M        
   15     15   3569  Donald Herndon        Washington-Lee High School                18:26  5:57/M        
   16     16   2071  Josh Rogers           Our Lady of Good Counsel                  18:31  5:58/M        
   17     17     32  David Calhoun         Albemarle                                 18:35  6:00/M        
   18     18   2524  James Myers           Severna Park                              18:38  6:01/M        
   19     19   2063  Raul Largaespada      Our Lady of Good Counsel                  18:48  6:04/M        
   20     20   3563  Beau DeKoninck        Washington-Lee High School                18:50  6:05/M        
   21     21    462  Connor Pritchard      Briar Woods                               18:51  6:05/M        
   22     22   2707  Ben Freeman           South Lakes                               18:53  6:05/M        
   23     23   1743  Jacob Kirse           Mount Tabor                               18:54  6:06/M        
   24     24   2054  Troy Closson          Our Lady of Good Counsel                  18:56  6:06/M        
   25     25   3344  Jonah Marucchi        W.T. Woodson                              19:02  6:08/M        
   26     26   3145  William Xu            Thomas Jefferson S&T                      19:03  6:09/M        
   27     27    924  Quintin Roper         Freedom                                   19:09  6:11/M        
   28     28     54  Tyler Petrell         Albemarle                                 19:09  6:11/M        
   29     29   3735  Stephen Wassenberg    Woodbridge                                19:10  6:11/M        
   30     30     43  Jacob Huschke         Albemarle                                 19:10  6:11/M        
   31     31     31  Matthew Bergstresser  Albemarle                                 19:11  6:11/M        
   32     32   2782  Richard Royle         St. Andrews Episcopal School              19:12  6:12/M        
   33  (< 5)   1967  Jack Carbaugh         Oakdale                                   19:13  6:12/M        
   34  (< 5)    558  Ryan Hyman            Bullis School                             19:14  6:12/M        
   35     33   1817  Blake Barnhill        Mountain View                             19:15  6:13/M        
   36     34   1751  William Orrell        Mount Tabor                               19:17  6:13/M        
   37     35     36  Colin Craig           Albemarle                                 19:19  6:14/M        
   38     36    143  Jeffrey Grasberger *  Atlee                                     19:20  6:14/M        
   39     37     33  Reid Campbell         Albemarle                                 19:20  6:14/M        
   40     38   1051  Rylan Hummer          Greencastle-Antrim                        19:21  6:15/M        
   41     39   2068  Alex O'Neill          Our Lady of Good Counsel                  19:22  6:15/M        
   42     40   3501  Sebastian Leal        Walter Johnson High School                19:23  6:15/M        
   43     41   2780  Bobby Radecki         St. Andrews Episcopal School              19:23  6:15/M        
   44  (< 5)   2572  David Restrepo        Sherando                                  19:24  6:15/M        
   45     42   2912  Eric Casamento        Stone Bridge                              19:25  6:16/M        
   46     43   3719  Philippe Demartin     Woodbridge                                19:27  6:16/M        
   47     44   1634  John Corvari          McLean                                    19:27  6:16/M        
   48     45   1503  Jonathan Cawood       Loudoun Valley                            19:28  6:17/M        
   49  (> 7)     48  Stephen McDaniel      Albemarle                                 19:29  6:17/M        
   50     46   1875  Robert Gicheru        Northwest High School                     19:32  6:18/M        
   51  (< 5)   1716  Andrew Smith          Millbrook                                 19:33  6:18/M        
   52     47    457  Chris Maly            Briar Woods                               19:34  6:19/M        
   53  (< 5)   3163  Thomas Maher          Trinity School at Meadow View             19:35  6:19/M        
   54     48   1868  Carlo Christmas       Northwest High School                     19:36  6:19/M        
   55     49   1782  Christopher Payne     Mount Vernon                              19:39  6:20/M        
   56     50   1632  Alex Brunner          McLean                                    19:40  6:21/M        
   57     51    140  Kieran Fraser *       Atlee                                     19:40  6:21/M        
   58     52   2990  Sam Schneider         T.C. Williams High School                 19:40  6:21/M        
   59     53    367  Matthew Tillson       Bishop O'Connell                          19:40  6:21/M        
   60  (< 5)   1256  Cole Bonbright        Jefferson                                 19:43  6:22/M        
   61     54   3731  Jonathan Romero       Woodbridge                                19:43  6:22/M        
   62  (< 5)   1221  Jace Chipman          James Wood High School                    19:43  6:22/M        
   63     55    451  Anthony Chiado        Briar Woods                               19:44  6:22/M        
   64     56    911  Tobin Bell            Freedom                                   19:45  6:22/M        
   65     57   3581  Tyler Spicer          Washington-Lee High School                19:45  6:22/M        
   66     58   1190  Omeed Hemmat          J.E.B. Stuart                             19:46  6:23/M        
   67     59   1184  Sifaw Bouylazane      J.E.B. Stuart                             19:46  6:23/M        
   68     60   3771  Michael Dragon        Woodgrove                                 19:47  6:23/M        
   69     61   1401  Aemu Anteneh          Loudoun County                            19:47  6:23/M        
   70     62    913  Brenden Eastman       Freedom                                   19:47  6:23/M        
   71  (< 5)   1694  Jack Blazek           Millbrook                                 19:49  6:24/M        
   72     63   3561  Ben Brooks            Washington-Lee High School                19:49  6:24/M        
   73     64   1185  Thomas Cluck          J.E.B. Stuart                             19:50  6:24/M        
   74     65   2725  Dimarcus Vilcheck     South Lakes                               19:52  6:25/M        
   75     66   1867  Phillip Chan          Northwest High School                     19:52  6:25/M        
   76     67    363  Ian O'Connor          Bishop O'Connell                          19:53  6:25/M        
   77  (< 5)   1978  Joseph Weller         Oakdale                                   19:53  6:25/M        
   78     68    231  Cody McClellan        Battlefield                               19:54  6:25/M        
   79  (< 5)   2560  Zachary Brown         Sherando                                  19:54  6:25/M        
   80     69   2253  Grant Gibson          Richard Montgomery High School            19:55  6:25/M        
   81     70   3792  Jake Rodal            Woodgrove                                 19:57  6:26/M        
   82     71    657  Emmet Mckinstry       Centreville                               19:57  6:26/M        
   83  (> 7)     56  Kevin Weber           Albemarle                                 19:59  6:27/M        
   84     72    923  Nicholas Ohri         Freedom                                   19:59  6:27/M        
   85     73   3775  Sean Good             Woodgrove                                 20:01  6:27/M        
   86     74    241  Brandon Moses         Battlefield                               20:01  6:27/M        
   87     75    224  Andrew Hutchenson     Battlefield                               20:02  6:28/M        
   88     76   3341  Stephen Lengel        W.T. Woodson                              20:03  6:28/M        
   89     77   1762  Jimmy Toole           Mount Tabor                               20:03  6:28/M        
   90     78    659  Jakin Moon            Centreville                               20:04  6:28/M        
   91     79   1453  Tanner Odegaard       Loudoun County                            20:04  6:28/M        
   92     80   1510  William Funkhauser    Loudoun Valley                            20:04  6:28/M        
   93     81    661  Matthew Orlowsky      Centreville                               20:04  6:28/M        
   94     82   2307  Robert Armstrong      Riverbend High School                     20:05  6:29/M        
   95  (< 5)   3200  Levi Banos            Tuscarora High School (Va)                20:06  6:29/M        
   96  (< 5)   1705  Colin Hood            Millbrook                                 20:07  6:29/M        
   97     83   2333  Dylan Sipler          Riverbend High School                     20:07  6:29/M        
   98     84   2041  Liam Turner           Osbourn Park                              20:08  6:30/M        
   99     85   2722  Connor Smith          South Lakes                               20:08  6:30/M        
  100     86   3779  Joshua Kim            Woodgrove                                 20:08  6:30/M        
  101     87   3584  Jack VandeMeulebroeckeWashington-Lee High School                20:09  6:30/M        
  102     88    135  Nathan Cundiff *      Atlee                                     20:10  6:30/M        
  103  (< 5)    836  Ian Cunningham        Dominion                                  20:10  6:30/M        
  104     89    917  Robert Glasgow        Freedom                                   20:11  6:31/M        
  105     90   2370  Matthew Marcusen      Riverside High School                     20:12  6:31/M        
  106  (< 5)   1380  Cullen Turney         Kettle Run                                20:12  6:31/M        
  107     91   2036  Gregory Suliga        Osbourn Park                              20:13  6:31/M        
  108  (< 5)    569  Max Slaten            Bullis School                             20:14  6:32/M        
  109     92   1082  Connor Cole           Hayfield Secondary School                 20:15  6:32/M        
  110     93   2918  Brendan Geary         Stone Bridge                              20:15  6:32/M        
  111  (> 7)     45  Johnny Kliewer        Albemarle                                 20:17  6:33/M        
  112  (< 5)    837  Henry Hall            Dominion                                  20:17  6:33/M        
  113     94   1187  Davey Finkenstaedt    J.E.B. Stuart                             20:18  6:33/M        
  114     95   3122  Aaron Ho              Thomas Jefferson S&T                      20:19  6:33/M        
  115     96    354  Eddie Donnellan       Bishop O'Connell                          20:20  6:34/M        
  116     97    452  Tyler Chou            Briar Woods                               20:20  6:34/M        
  117     98   2369  Justin Logan          Riverside High School                     20:21  6:34/M        
  118     99   1894  Justin Woodard        Northwest High School                     20:21  6:34/M        
  119    100   1053  David Jeu             Greencastle-Antrim                        20:22  6:34/M        
  120    101   1739  Nick Egnatz           Mount Tabor                               20:22  6:34/M        
  121    102   2280  William Wong          Richard Montgomery High School            20:25  6:35/M        
  122    103   2026  Samuel Kronlein       Osbourn Park                              20:26  6:35/M        
  123    104   2777  Quinn Dunigan         St. Andrews Episcopal School              20:26  6:35/M        
  124    105    500  Harrison Cheng        Broad Run                                 20:26  6:35/M        
  125    106   1333  Juan Quijano          John Champe High School                   20:26  6:35/M        
  126    107   1461  Ben Solis             Loudoun County                            20:27  6:36/M        
  127    108   1331  Ryan Peretin          John Champe High School                   20:27  6:36/M        
  128    109   1195  Glen Matzinger Lash   J.E.B. Stuart                             20:27  6:36/M        
  129    110   2361  Christopher Castro    Riverside High School                     20:28  6:36/M        
  130    111   1509  Jared Forero          Loudoun Valley                            20:29  6:36/M        
  131    112   2910  Nicholas Bowe         Stone Bridge                              20:30  6:37/M        
  132    113   3853  Connor Lowden         Yorktown                                  20:31  6:37/M        
  133    114   3639  Karun Rajesh          Westfield                                 20:31  6:37/M        
  134    115    463  Nathan Rogers         Briar Woods                               20:31  6:37/M        
  135    116    914  Evan Fisher           Freedom                                   20:31  6:37/M        
  136    117   2359  Xabier Bastarrica     Riverside High School                     20:33  6:38/M        
  137    118   1198  Ronnie Samara         J.E.B. Stuart                             20:34  6:38/M        
  138    119   1316  Gerson Galicia        John Champe High School                   20:34  6:38/M        
  139    120   1200  Zion VanDerSanden     J.E.B. Stuart                             20:35  6:38/M        
  140    121   2374  Roman Patrick         Riverside High School                     20:37  6:39/M        
  141    122    256  Michael Weir          Battlefield                               20:37  6:39/M        
  142    123   3117  Andy Charbonneau      Thomas Jefferson S&T                      20:38  6:39/M        
  143    124    925  Abdulla Saboorudin    Freedom                                   20:38  6:39/M        
  144    125   2883  Bryce Hogue           Stafford High School                      20:39  6:40/M        
  145    126   1649  William Meara         McLean                                    20:39  6:40/M        
  146    127   1734  Robert Claiborne      Mount Tabor                               20:40  6:40/M        
  147    128   2337  Zechariah Vigil       Riverbend High School                     20:40  6:40/M        
  148    129    668  David Wang            Centreville                               20:41  6:40/M        
  149    130   3720  Elisha Dukes          Woodbridge                                20:41  6:40/M        
  150    131    132  Michael Bright *      Atlee                                     20:42  6:41/M        
  151  (< 5)    602  Justin Warthen        Catoctin High School                      20:42  6:41/M        
  152    132   2729  Connor Wirth          South Lakes                               20:42  6:41/M        
  153    133   3484  Camilo Calvo Alcani   Walter Johnson High School                20:42  6:41/M        
  154    134   2375  Carter Redick         Riverside High School                     20:43  6:41/M        
  155    135   1827  Ethan Nechamkin       Mountain View                             20:44  6:41/M        
  156    136   1095  John Larsen           Hayfield Secondary School                 20:44  6:41/M        
  157    137   3852  Mark Love             Yorktown                                  20:47  6:42/M        
  158  (< 5)   3083  Joshua Routh          Thomas Edison                             20:47  6:42/M        
  159    138   3863  Christopher Wagner    Yorktown                                  20:47  6:42/M        
  160    139   2669  Killian Hayes         South Carroll High School                 20:48  6:43/M        
  161  (< 5)   1368  John Fuerlinger       Kettle Run                                20:48  6:43/M        
  162    140   1314  Andrew Foley          John Champe High School                   20:49  6:43/M        
  163    141    248  Casey Rosenthal       Battlefield                               20:50  6:43/M        
  164    142    520  Brendan O'Brien       Broad Run                                 20:51  6:44/M        
  165    143   2621  Anthony Niverth       Sherwood High School                      20:51  6:44/M        
  166    144   3622  Alex Granados         Westfield                                 20:52  6:44/M        
  167    145   2799  Seth Mcroberts        St. John's Catholic Prep                  20:52  6:44/M        
  168    146   3799  Josh Wilk             Woodgrove                                 20:53  6:44/M        
  169    147   1749  Braden Moon           Mount Tabor                               20:53  6:44/M        
  170    148   3793  Will Saunders         Woodgrove                                 20:54  6:45/M        
  171  (< 5)   3221  James Smtih           Tuscarora High School (Va)                20:56  6:45/M        
  172    149   1822  Michael Epperly       Mountain View                             20:57  6:45/M        
  173  (< 5)   2826  Rodrigo Conde Vivar   St. John's College High School            20:57  6:45/M        
  174    150    504  Scott Flint           Broad Run                                 20:57  6:45/M        
  175    151   1449  Brad Landicho         Loudoun County                            20:58  6:46/M        
  176    152   1530  Colin Vitkus          Loudoun Valley                            20:58  6:46/M        
  177    153   2783  Jack Tsintolas        St. Andrews Episcopal School              20:58  6:46/M        
  178    154   1733  Dillon Brown          Mount Tabor                               20:58  6:46/M        
  179    155   3124  Hayden Holdenbuck     Thomas Jefferson S&T                      20:58  6:46/M        
  180    156   3272  Yashwan Kalainesan    Urbana High School                        20:58  6:46/M        
  181  (< 5)    536  Tyler Forti           Brooke Point                              21:00  6:46/M        
  182    157   2779  Will Lucas            St. Andrews Episcopal School              21:00  6:46/M        
  183    158   1077  Ethan Baird           Hayfield Secondary School                 21:00  6:46/M        
  184    159   2741  Caleb Via             Southeast Raleigh                         21:01  6:47/M        
  185    160   3504  Connor Mahoney        Walter Johnson High School                21:02  6:47/M        
  186    161   2313  Duffy Fontenot        Riverbend High School                     21:02  6:47/M        
  187    162   2677  David Rivizzigno      South Carroll High School                 21:02  6:47/M        
  188  (< 5)   1974  Alexander Queiroz     Oakdale                                   21:03  6:47/M        
  189    163   3576  Michael Schwartz      Washington-Lee High School                21:03  6:47/M        
  190    164   2733  Ruben Jimenez-Leyva   Southeast Raleigh                         21:03  6:47/M        
  191  (> 7)    919  Josh Harrington       Freedom                                   21:04  6:48/M        
  192    165    782  Andrew Nguyen         Col. Zadok Magruder High Schoo            21:04  6:48/M        
  193    166   1334  Thomas Rackoski       John Champe High School                   21:06  6:48/M        
  194    167   2331  Parker Reese          Riverbend High School                     21:07  6:49/M        
  195  (< 5)   3430  Landon Perlman        Walt Whitman High School                  21:08  6:49/M        
  196    168   1633  Grant Cormany         McLean                                    21:09  6:49/M        
  197  (< 5)   2569  Jacob Lewis           Sherando                                  21:09  6:49/M        
  198    169   2720  Andrew Shedlock       South Lakes                               21:09  6:49/M        
  199    170    527  Christopher Whimpenny Broad Run                                 21:09  6:49/M        
  200    171    157  Mitch Palmer *        Atlee                                     21:10  6:50/M          
  201  (< 5)    843  David Lane            Dominion                                  21:10  6:50/M        
  202    172    150  Dylan Huffman *       Atlee                                     21:11  6:50/M        
  203    173   2033  Ian Scott             Osbourn Park                              21:11  6:50/M        
  204    174   1788  Andres Warren         Mount Vernon                              21:12  6:50/M        
  205  (> 7)   1196  Michael Nguyen        J.E.B. Stuart                             21:12  6:50/M        
  206    175   2930  Anthony Oyler         Stone Bridge                              21:13  6:51/M        
  207    176    994  Noah Gottdenker       Georgetown Day School                     21:13  6:51/M        
  208    177   1831  Carter Stucki         Mountain View                             21:14  6:51/M        
  209    178   3770  Peter Bruton          Woodgrove                                 21:14  6:51/M        
  210    179   2798  Trevor Hickman        St. John's Catholic Prep                  21:14  6:51/M        
  211    180   3669  Jacob Anderson        Westminster High School                   21:15  6:51/M        
  212    181   1169  Justin Wilson         Heritage                                  21:15  6:51/M        
  213    182   1865  Cedric Aze            Northwest High School                     21:16  6:52/M        
  214    183    730  Justin Roach          Century High School                       21:17  6:52/M        
  215  (> 7)   3777  Spencer Hutchinson    Woodgrove                                 21:18  6:52/M        
  216    184   3329  Alexander Gertz       W.T. Woodson                              21:18  6:52/M        
  217    185   2016  Johnathon Dronet      Osbourn Park                              21:18  6:52/M        
  218    186   3726  Steven Martin         Woodbridge                                21:19  6:53/M        
  219    187   2383  Nathan Todd           Riverside High School                     21:20  6:53/M        
  220    188   1448  Jared Koenig          Loudoun County                            21:20  6:53/M        
  221    189   3839  Sebastian Densley     Yorktown                                  21:20  6:53/M        
  222    190    719  Brandon Johnston      Century High School                       21:20  6:53/M        
  223    191   3575  Joseph Pappa          Washington-Lee High School                21:20  6:53/M        
  224    192   1460  Jason Sheridan        Loudoun County                            21:21  6:53/M        
  225    193   2258  Eric Lang             Richard Montgomery High School            21:22  6:54/M        
  226    194   1007  Sam Slater            Georgetown Day School                     21:22  6:54/M        
  227    195   2015  Evan Charboneau       Osbourn Park                              21:22  6:54/M        
  228  (> 7)   2363  Zachary Ferguson      Riverside High School                     21:23  6:54/M        
  229    196   3866  John Wehmeyer         Yorktown                                  21:23  6:54/M        
  230    197   2611  Adam Deutch           Sherwood High School                      21:23  6:54/M        
  231  (> 7)   2382  Matthew Thomas        Riverside High School                     21:24  6:54/M        
  232  (> 7)   1826  Damon McLeod          Mountain View                             21:25  6:55/M        
  233  (< 5)    748  Alex Weekes           Christ Chapel Academy                     21:26  6:55/M        
  234    198   1465  Donald Van Hook       Loudoun County                            21:27  6:55/M        
  235  (> 7)   3791  Johnny Robic          Woodgrove                                 21:29  6:56/M        
  236  (< 5)    535  Brandon Cruz          Brooke Point                              21:30  6:56/M        
  237  (< 5)    543  jack rock             Brooke Point                              21:31  6:56/M        
  238    199   2781  Gordon Reeves         St. Andrews Episcopal School              21:32  6:57/M        
  239    200    364  Oliver Reing          Bishop O'Connell                          21:32  6:57/M        
  240  (< 5)   1976  Michael Shaffner      Oakdale                                   21:33  6:57/M        
  241    201    456  Stefan Lusk           Briar Woods                               21:33  6:57/M        
  242    202    943  Alex Lee              Gar-Field                                 21:37  6:58/M        
  243    203   1332  Josiah Pittman        John Champe High School                   21:38  6:59/M        
  244    204   3133  Alvand Moini          Thomas Jefferson S&T                      21:39  6:59/M        
  245    205   2012  Christopher Brenner   Osbourn Park                              21:39  6:59/M        
  246    206   2776  Johnny Casasola       St. Andrews Episcopal School              21:39  6:59/M        
  247    207   3260  Brandon Caroti        Urbana High School                        21:39  6:59/M        
  248  (< 5)   1232  Jack Lever            James Wood High School                    21:40  6:59/M        
  249    208   3285  Ethan Salcedo         Urbana High School                        21:40  6:59/M        
  250    209   3646  Cody Volarich         Westfield                                 21:40  6:59/M        
  251    210   2323  Thomas Mastri         Riverbend High School                     21:41  7:00/M        
  252    211   2919  Jordan Grammo         Stone Bridge                              21:42  7:00/M        
  253    212    507  Emmanuel Garzo        Broad Run                                 21:42  7:00/M        
  254    213   3700  Jimmy Wawrzynski      Westminster High School                   21:42  7:00/M        
  255    214   2737  Dennis Peebles        Southeast Raleigh                         21:42  7:00/M        
  256    215    775  Wasique Iqbal         Col. Zadok Magruder High Schoo            21:42  7:00/M        
  257    216    513  Michael Lynch         Broad Run                                 21:45  7:01/M        
  258  (< 5)   1595  Daryl Farmer          Massaponax                                21:46  7:01/M        
  259  (< 5)   3164  Isaac Marr            Trinity School at Meadow View             21:46  7:01/M        
  260  (> 7)   2367  John Matt Kope        Riverside High School                     21:48  7:02/M        
  261  (> 7)   2019  Michael Goldwater     Osbourn Park                              21:48  7:02/M        
  262    217    737  Colton Wardle         Century High School                       21:49  7:02/M        
  263    218   1785  Christoffer Snel      Mount Vernon                              21:50  7:03/M        
  264    219   2718  Carlos Rodriguez      South Lakes                               21:50  7:03/M        
  265    220    316  Thomas Washington     Bishop Ireton                             21:50  7:03/M        
  266    221    305  James Miller          Bishop Ireton                             21:50  7:03/M        
  267    222   3496  Dillon Jobes          Walter Johnson High School                21:51  7:03/M        
  268  (< 5)    841  Kyle Johnson          Dominion                                  21:52  7:03/M        
  269    223   2277  Jefferson Van         Richard Montgomery High School            21:54  7:04/M        
  270    224   2329  Jacob Peters          Riverbend High School                     21:54  7:04/M        
  271  (> 7)   2775  Andy Carr             St. Andrews Episcopal School              21:54  7:04/M        
  272    225   3137  Anshu Sharma          Thomas Jefferson S&T                      21:55  7:04/M        
  273    226    448  Andrew Bouras         Briar Woods                               21:55  7:04/M        
  274    227    770  Eisley Del Rosario    Col. Zadok Magruder High Schoo            21:56  7:05/M        
  275    228    519  Charlie Neff          Broad Run                                 21:56  7:05/M        
  276    229   3620  Hayden Caldwell       Westfield                                 21:57  7:05/M        
  277    230   1889  John Sanchez          Northwest High School                     21:58  7:05/M        
  278  (< 5)   1607  William Thomas        Massaponax                                21:58  7:05/M        
  279    231   1323  Hammad Khan           John Champe High School                   21:58  7:05/M        
  280  (> 7)   1458  James Risque          Loudoun County                            21:59  7:05/M        
  281  (> 7)    499  Ansh Chaudhari        Broad Run                                 21:59  7:05/M        
  282    232   3732  Ivan Sorto            Woodbridge                                21:59  7:05/M        
  283    233   2664  Joshua Federici       South Carroll High School                 22:01  7:06/M        
  284    234    995  Christian Hall        Georgetown Day School                     22:01  7:06/M        
  285    235   2736  Kayode Oke-Bello      Southeast Raleigh                         22:01  7:06/M        
  286  (> 7)    528  Dennis Yang           Broad Run                                 22:02  7:06/M        
  287    236   3120  Kevin Geng            Thomas Jefferson S&T                      22:02  7:06/M        
  288  (> 7)   3796  Casey Sutara          Woodgrove                                 22:02  7:06/M        
  289    237   3623  Brice Harris          Westfield                                 22:02  7:06/M        
  290    238   3680  Anthony Della Ragione Westminster High School                   22:03  7:07/M        
  291    239   2967  Joey Feldman          T.C. Williams High School                 22:04  7:07/M        
  292    240   1773  Caelen Bourgeois      Mount Vernon                              22:05  7:07/M        
  293    241    362  Robert Muratore       Bishop O'Connell                          22:07  7:08/M        
  294  (> 7)   3582  Mike Stearman         Washington-Lee High School                22:08  7:08/M        
  295    242   1528  Nathaniel Thompson    Loudoun Valley                            22:08  7:08/M        
  296    243   1648  Nick Maynard          McLean                                    22:08  7:08/M        
  297    244   3673  Nick Boyle            Westminster High School                   22:10  7:09/M        
  298    245   3262  Joseph Danner         Urbana High School                        22:11  7:09/M        
  299    246   2618  Paul Lee              Sherwood High School                      22:11  7:09/M        
  300  (< 5)   3207  Jason Holder          Tuscarora High School (Va)                22:13  7:10/M        
  301  (> 7)    498  Justin Ceresa         Broad Run                                 22:13  7:10/M        
  302    247   3266  Thomas de la Vega     Urbana High School                        22:13  7:10/M        
  303  (< 5)   2827  Nolan Connolly        St. John's College High School            22:14  7:10/M        
  304    248   3349  Ian Rector            W.T. Woodson                              22:15  7:11/M        
  305    249    653  Jeong Do Kim          Centreville                               22:16  7:11/M        
  306  (< 5)   3055  Nathan Abiy           Thomas Edison                             22:16  7:11/M        
  307    250   2961  Liam Bowman           T.C. Williams High School                 22:17  7:11/M        
  308    251   2739  Oscar Salinas         Southeast Raleigh                         22:17  7:11/M        
  309  (> 7)   2321  Everett Loving        Riverbend High School                     22:18  7:12/M        
  310    252   1655  Christopher Stolze    McLean                                    22:20  7:12/M        
  311    253   3677  Jameson Carpenter     Westminster High School                   22:20  7:12/M        
  312  (< 5)    599  Jared Pawlus          Catoctin High School                      22:22  7:13/M        
  313  (< 5)   1238  Will Pugh             James Wood High School                    22:23  7:13/M        
  314  (< 5)   3213  James Mullen          Tuscarora High School (Va)                22:23  7:13/M        
  315    254   2980  Lars Kirchhoff        T.C. Williams High School                 22:23  7:13/M        
  316    255   3488  Jeremy Engel          Walter Johnson High School                22:24  7:14/M        
  317    256   2743  Brian Wortham         Southeast Raleigh                         22:24  7:14/M        
  318    257   3640  Jimmy Richards        Westfield                                 22:25  7:14/M        
  319  (> 7)   1438  Grant Buchen          Loudoun County                            22:25  7:14/M        
  320    258    778  Richard Kidder        Col. Zadok Magruder High Schoo            22:25  7:14/M        
  321    259   3682  Nick Edwards          Westminster High School                   22:25  7:14/M        
  322  (> 7)   2018  John Beatty           Osbourn Park                              22:27  7:15/M        
  323    260    350  Peter Brough          Bishop O'Connell                          22:28  7:15/M        
  324  (< 5)   3429  Harry Papaioannou     Walt Whitman High School                  22:29  7:15/M        
  325    261   1870  Rafael Da Silva       Northwest High School                     22:30  7:15/M        
  326    262   3733  Patrick Stead         Woodbridge                                22:30  7:15/M        
  327    263   1092  Joshua Keith          Hayfield Secondary School                 22:32  7:16/M        
  328    264   1000  Aidan Kelliher        Georgetown Day School                     22:32  7:16/M        
  329    265   1139  Haseeb Ali            Heritage                                  22:33  7:16/M        
  330    266   3491  Alec Greenfeld        Walter Johnson High School                22:35  7:17/M        
  331    267   1084  Cuong Do              Hayfield Secondary School                 22:36  7:17/M        
  332  (< 5)   1693  Eli Bell              Millbrook                                 22:36  7:17/M        
  333  (> 7)   1446  Gregory Garnhart      Loudoun County                            22:37  7:18/M        
  334    268    727  Jack Perdue           Century High School                       22:39  7:18/M        
  335    269   2260  John Lynch II         Richard Montgomery High School            22:39  7:18/M        
  336    270   1777  Angelo Kellum         Mount Vernon                              22:40  7:19/M        
  337    271   2110  Alfred Wilhelm        Park View                                 22:41  7:19/M        
  338    272   3644  Grayson Smith         Westfield                                 22:42  7:19/M        
  339  (< 5)   3069  Jhonie Geffa          Thomas Edison                             22:42  7:19/M        
  340    273   2279  Jeffery Wong          Richard Montgomery High School            22:43  7:20/M        
  341  (> 7)   3146  Charles Zhao          Thomas Jefferson S&T                      22:44  7:20/M        
  342    274   2261  Jeremy Lyons          Richard Montgomery High School            22:45  7:20/M        
  343    275   3356  Seung ho Yang         W.T. Woodson                              22:47  7:21/M        
  344    276   3281  Eric Musa             Urbana High School                        22:48  7:21/M        
  345    277   2987  Umer Mohammed         T.C. Williams High School                 22:48  7:21/M        
  346    278    407  Zach Hull             Boonsboro High School                     22:48  7:21/M        
  347    279   3855  Mark Mamon            Yorktown                                  22:48  7:21/M        
  348    280    297  David Fernandez       Bishop Ireton                             22:49  7:22/M        
  349    281   2803  Mike Wohlfarth        St. John's Catholic Prep                  22:50  7:22/M        
  350  (> 7)   1186  Jonathan Daniel       J.E.B. Stuart                             22:51  7:22/M        
  351    282   1087  William Fricks        Hayfield Secondary School                 22:51  7:22/M        
  352    283   2093  Wesley Anaya          Park View                                 22:52  7:23/M        
  353    284   3352  Austin Whittle        W.T. Woodson                              22:53  7:23/M        
  354  (> 7)   2029  Jon Milner            Osbourn Park                              22:53  7:23/M        
  355    285    944  Saulo Sanchez Ponce   Gar-Field                                 22:54  7:23/M        
  356  (< 5)   2841  Justin Ryan           St. John's College High School            22:54  7:23/M        
  357  (> 7)   2271  Christopher Parrish   Richard Montgomery High School            22:54  7:23/M        
  358  (< 5)   1365  Conner Brocke         Kettle Run                                22:54  7:23/M        
  359  (< 5)     94  Alexander Lind        Annandale                                 22:55  7:24/M        
  360    286   2794  Vincent Ceci          St. John's Catholic Prep                  22:57  7:24/M        
  361    287   3323  Jack Bennett          W.T. Woodson                              22:59  7:25/M        
  362    288   2974  Day'Quon Henderson    T.C. Williams High School                 23:00  7:25/M        
  363    289   3858  Richard Pepin-Woods   Yorktown                                  23:02  7:26/M        
  364    290   1080  Michael Cherry        Hayfield Secondary School                 23:02  7:26/M        
  365    291    946  Ryan Trotman          Gar-Field                                 23:04  7:26/M        
  366    292    777  Carter Junod          Col. Zadok Magruder High Schoo            23:05  7:27/M        
  367  (> 7)   3861  Jason Szatkowski      Yorktown                                  23:05  7:27/M        
  368  (> 7)   3327  Luke Eidson           W.T. Woodson                              23:07  7:27/M        
  369    293   2969  Conor Frymire         T.C. Williams High School                 23:08  7:28/M        
  370    294    978  Matthew Bergreen      Georgetown Day School                     23:08  7:28/M        
  371  (> 7)   3854  Aiden Lund            Yorktown                                  23:10  7:28/M        
  372    295   3279  Gianni Montello       Urbana High School                        23:11  7:29/M        
  373  (< 5)     93  Akrem Idris           Annandale                                 23:17  7:31/M        
  374    296   2659  Logan Daytner         South Carroll High School                 23:20  7:32/M        
  375  (> 7)   1521  Conor McLaughlin      Loudoun Valley                            23:22  7:32/M        
  376  (< 5)     97  Danny Nguyen          Annandale                                 23:23  7:33/M        
  377    297    766  Joseph Bird           Col. Zadok Magruder High Schoo            23:27  7:34/M        
  378  (> 7)   2328  Bryan Palmeri         Riverbend High School                     23:29  7:35/M        
  379    298   3012  Robin Bradley         The Potomac School                        23:30  7:35/M        
  380    299   2670  Braden Joyce          South Carroll High School                 23:34  7:36/M        
  381    300   3037  Eric Schertler        The Potomac School                        23:35  7:36/M        
  382    301   3040  Hans Wydler           The Potomac School                        23:35  7:36/M        
  383  (> 7)   3144  Arthur Wu             Thomas Jefferson S&T                      23:35  7:36/M        
  384    302   2097  Alex Burrell          Park View                                 23:39  7:38/M        
  385  (> 7)   3334  Jonathan Kovacev      W.T. Woodson                              23:39  7:38/M        
  386  (< 5)   3410  Shai Bernard          Walt Whitman High School                  23:39  7:38/M        
  387  (> 7)   1759  Davis Spivey          Mount Tabor                               23:42  7:39/M        
  388  (< 5)     96  Noah Nelson           Annandale                                 23:46  7:40/M        
  389  (> 7)   3641  Nathan Sears          Westfield                                 23:50  7:41/M        
  390    303   2880  Austin Chestnut       Stafford High School                      23:53  7:42/M        
  391    304   2667  Jeb Hamel             South Carroll High School                 23:54  7:43/M        
  392    305    728  Nathan Presley        Century High School                       23:57  7:44/M        
  393    306   2092  Matthew Anaya         Park View                                 24:02  7:45/M        
  394    307   2800  Reagan Mills          St. John's Catholic Prep                  24:02  7:45/M        
  395    308   1048  Darius Carter         Greencastle-Antrim                        24:02  7:45/M        
  396    309   2107  Ibad Shamim           Park View                                 24:03  7:45/M        
  397    310   3041  Elliot Yim            The Potomac School                        24:04  7:46/M        
  398    311    251  Gurlal Singh          Battlefield                               24:08  7:47/M        
  399  (> 7)   1317  Abram Ghalley         John Champe High School                   24:09  7:47/M        
  400    312    939  Gabriel Brown         Gar-Field                                 24:12  7:48/M          
  401    313    739  Ryan Yetter           Century High School                       24:12  7:48/M        
  402    314    412  Kevin May             Boonsboro High School                     24:14  7:49/M        
  403    315   1056  Kyle Mayhaugh         Greencastle-Antrim                        24:17  7:50/M        
  404  (> 7)   3734  Yonas Tareke          Woodbridge                                24:17  7:50/M        
  405  (> 7)   3287  Braden Smolko         Urbana High School                        24:22  7:52/M        
  406    316   1050  Brian Hansen          Greencastle-Antrim                        24:27  7:53/M        
  407  (> 7)   1081  Rafael Chopin         Hayfield Secondary School                 24:27  7:53/M        
  408    317    402  Bryce Davis           Boonsboro High School                     24:27  7:53/M        
  409  (> 7)   2252  Ephraim Gardner       Richard Montgomery High School            24:28  7:54/M        
  410    318    418  Connor Pullaro        Boonsboro High School                     24:28  7:54/M        
  411    319   3013  James Wes Clark       The Potomac School                        24:28  7:54/M        
  412  (> 7)   2981  Peter LaBoy           T.C. Williams High School                 24:35  7:56/M        
  413    320    294  Hugo Bonilla          Bishop Ireton                             24:37  7:56/M        
  414    321   1165  Benjamin Swartz       Heritage                                  24:38  7:57/M        
  415  (< 5)   2480  Jack Quiroga          Seneca Valley High School                 24:40  7:57/M        
  416    322    652  Alex Kim              Centreville                               24:40  7:57/M        
  417  (> 7)   1732  Jack Agnew            Mount Tabor                               24:43  7:58/M        
  418    323    346  Thomas Bascon         Bishop O'Connell                          24:47  8:00/M        
  419  (< 5)   1573  Connor Jelks          Maret School                              24:47  8:00/M        
  420  (> 7)   1078  William Blagogee      Hayfield Secondary School                 24:49  8:00/M        
  421    324    736  Brett Wardle          Century High School                       24:49  8:00/M        
  422  (> 7)   3282  Steven Neubauer       Urbana High School                        24:52  8:01/M        
  423  (< 5)    533  Owen Andrews          Brooke Point                              24:56  8:03/M        
  424    325   3019  Justin Hahn           The Potomac School                        24:56  8:03/M        
  425  (< 5)   3161  Joseph Kim            Trinity School at Meadow View             24:58  8:03/M        
  426  (< 5)   2411  Ryan Sosa             Robert E. Lee                             25:09  8:07/M        
  427  (> 7)   1327  Andy Liang            John Champe High School                   25:10  8:07/M        
  428  (< 5)   2409  Nebeyou Ali           Robert E. Lee                             25:18  8:10/M        
  429  (< 5)   2481  Spencer Regan         Seneca Valley High School                 25:21  8:11/M        
  430  (> 7)    166  Charlie Welles *      Atlee                                     25:23  8:11/M        
  431    326    411  Brian May             Boonsboro High School                     25:25  8:12/M        
  432    327   1143  Joseph Clisham        Heritage                                  25:26  8:12/M        
  433    328    664  Max Schendell         Centreville                               25:29  8:13/M        
  434  (> 7)   2338  Joshua Walter         Riverbend High School                     25:31  8:14/M        
  435  (< 5)   2472  Dylan Goonewardene    Seneca Valley High School                 25:37  8:16/M        
  436    329   1164  Reece Stone           Heritage                                  25:41  8:17/M        
  437  (> 7)   3615  Zach Adams            Westfield                                 25:44  8:18/M        
  438    330   1779  Nate Loos             Mount Vernon                              25:50  8:20/M        
  439    331    769  Ishaq Dasti           Col. Zadok Magruder High Schoo            26:00  8:23/M        
  440  (> 7)    707  Ethan Cortes          Century High School                       26:20  8:30/M        
  441    332    414  Michael Miles         Boonsboro High School                     26:20  8:30/M        
  442    333    308  Sam Paparo            Bishop Ireton                             26:23  8:31/M        
  443    334   2602  Aranya Banerjee       Sherwood High School                      26:25  8:31/M        
  444    335   2103  Steve Quinto          Park View                                 26:40  8:36/M        
  445    336   2886  Sam McFadden          Stafford High School                      26:43  8:37/M        
  446    337   2632  Issac Weaver          Sherwood High School                      26:44  8:37/M        
  447    338   1063  Austin Wilhelm        Greencastle-Antrim                        26:51  8:40/M        
  448    339    945  Mauricio Torrejon-BallGar-Field                                 26:52  8:40/M        
  449  (< 5)    555  Tony Cheng            Bullis School                             27:03  8:44/M        
  450  (< 5)   1596  Philipp Giese         Massaponax                                27:16  8:48/M        
  451  (< 5)    745  Nicholas Maksimowicz  Christ Chapel Academy                     27:16  8:48/M        
  452    340    977  Carl Aslund           Georgetown Day School                     27:26  8:51/M        
  453    341    302  Michael Manero        Bishop Ireton                             27:29  8:52/M        
  454  (> 7)    641  Carson Cooper         Centreville                               27:30  8:52/M        
  455    342    986  Nathan Edelmann       Georgetown Day School                     27:32  8:53/M        
  456    343   2105  Daulton Roach         Park View                                 27:36  8:54/M        
  457  (< 5)    746  Arvin Shao            Christ Chapel Academy                     27:37  8:55/M        
  458    344   3021  Andrew Hullman        The Potomac School                        27:46  8:57/M        
  459  (< 5)   1393  Richard Dismuke       Liberty High School                       28:05  9:04/M        
  460  (> 7)    793  Javier Zerpa          Col. Zadok Magruder High Schoo            28:21  9:09/M        
  461    345    293  Brendan Bewick        Bishop Ireton                             28:24  9:10/M        
  462    346   2631  Alexandros Tzamaras   Sherwood High School                      28:37  9:14/M        
  463    347   1778  Hakim Lahlou          Mount Vernon                              29:08  9:24/M        



Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Severna Park                           43               2   6   7  10  18                 
        Top  5 Times: 1:30:59

    2 Our Lady of Good Counsel              109              11  16  19  24  39                 
        Top  5 Times: 1:34:02

    3 Albemarle                             120              14  17  28  30  31  35  37         
        Top  5 Times: 1:34:34

    4 Mountain View                         186               4   5   9  33 135 149 177         
        Top  5 Times: 1:34:07

    5 Washington-Lee High School            242              15  20  57  63  87 163 191         
        Top  5 Times: 1:37:02

    6 Loudoun Valley                        257               8  13  45  80 111 152 242         
        Top  5 Times: 1:36:48

    7 Freedom                               306              27  56  62  72  89 116 124         
        Top  5 Times: 1:38:54

    8 Atlee                                 318              12  36  51  88 131 171 172         
        Top  5 Times: 1:38:18

    9 Briar Woods                           335              21  47  55  97 115 201 226         
        Top  5 Times: 1:39:03

   10 Mount Tabor                           362              23  34  77 101 127 147 154         
        Top  5 Times: 1:39:19

   11 J.E.B. Stuart                         384              58  59  64  94 109 118 120         
        Top  5 Times: 1:40:09

   12 Woodgrove                             435              60  70  73  86 146 148 178         
        Top  5 Times: 1:40:47

   13 Northwest High School                 441              46  48  66  99 182 230 261         
        Top  5 Times: 1:40:39

   14 Woodbridge                            442              29  43  54 130 186 232 262         
        Top  5 Times: 1:40:22

   15 South Lakes                           473              22  65  85 132 169 219             
        Top  5 Times: 1:40:46

   16 Battlefield                           480              68  74  75 122 141 311             
        Top  5 Times: 1:41:26

   17 St. Andrews Episcopal School          487              32  41 104 153 157 199 206         
        Top  5 Times: 1:41:02

   18 Riverside High School                 536              90  98 110 117 121 134 187         
        Top  5 Times: 1:42:12

   19 Loudoun County                        586              61  79 107 151 188 192 198         
        Top  5 Times: 1:42:37

   20 Thomas Jefferson S&T                  603              26  95 123 155 204 225 236         
        Top  5 Times: 1:42:38

   21 Centreville                           608              71  78  81 129 249 322 328         
        Top  5 Times: 1:43:04

   22 Riverbend High School                 621              82  83 128 161 167 210 224         
        Top  5 Times: 1:43:03

   23 McLean                                631              44  50 126 168 243 252             
        Top  5 Times: 1:43:06

   24 Stone Bridge                          633              42  93 112 175 211                 
        Top  5 Times: 1:43:06

   25 Osbourn Park                          636              84  91 103 173 185 195 205         
        Top  5 Times: 1:43:19

   26 John Champe High School               639             106 108 119 140 166 203 231         
        Top  5 Times: 1:43:25

   27 Bishop O'Connell                      657              53  67  96 200 241 260 323         
        Top  5 Times: 1:43:34

   28 Stafford High School                  768               1   3 125 303 336                 
        Top  5 Times: 1:46:19

   29 Yorktown                              773             113 137 138 189 196 279 289         
        Top  5 Times: 1:44:50

   30 Broad Run                             779             105 142 150 170 212 216 228         
        Top  5 Times: 1:45:07

   31 W.T. Woodson                          808              25  76 184 248 275 284 287         
        Top  5 Times: 1:45:27

   32 Walter Johnson High School            810              40 133 160 222 255 266             
        Top  5 Times: 1:45:23

   33 Richard Montgomery High School        856              69 102 193 223 269 273 274         
        Top  5 Times: 1:46:17

   34 Hayfield Secondary School             916              92 136 158 263 267 282 290         
        Top  5 Times: 1:47:09

   35 Westfield                             933             114 144 209 229 237 257 272         
        Top  5 Times: 1:47:04

   36 Mount Vernon                          951              49 174 218 240 270 330 347         
        Top  5 Times: 1:47:27

   37 Southeast Raleigh                    1023             159 164 214 235 251 256             
        Top  5 Times: 1:48:07

   38 Urbana High School                   1063             156 207 208 245 247 276 295         
        Top  5 Times: 1:48:43

   39 T.C. Williams High School            1072              52 239 250 254 277 288 293         
        Top  5 Times: 1:49:13

   40 Greencastle-Antrim                   1077              38 100 308 315 316 338             
        Top  5 Times: 1:52:31

   41 Westminster High School              1128             180 213 238 244 253 259             
        Top  5 Times: 1:49:32

   42 South Carroll High School            1129             139 162 233 296 299 304             
        Top  5 Times: 1:50:46

   43 Col. Zadok Magruder High Schoo       1157             165 215 227 258 292 297 331         
        Top  5 Times: 1:50:14

   44 Georgetown Day School                1162             176 194 234 264 294 340 342         
        Top  5 Times: 1:50:18

   45 Century High School                  1163             183 190 217 268 305 313 324         
        Top  5 Times: 1:51:04

   46 St. John's Catholic Prep             1198             145 179 281 286 307                 
        Top  5 Times: 1:51:57

   47 Sherwood High School                 1257             143 197 246 334 337 346             
        Top  5 Times: 1:57:36

   48 Bishop Ireton                        1374             220 221 280 320 333 341 345         
        Top  5 Times: 1:57:31

   49 Heritage                             1423             181 265 321 327 329                 
        Top  5 Times: 1:59:35

   50 Gar-Field                            1429             202 285 291 312 339                 
        Top  5 Times: 1:58:41

   51 Park View                            1471             271 283 302 306 309 335 343         
        Top  5 Times: 1:57:18

   52 The Potomac School                   1528             298 300 301 310 319 325 344         
        Top  5 Times: 1:59:14

   53 Boonsboro High School                1553             278 314 317 318 326 332             
        Top  5 Times: 2:01:25

 Inc. Annandale                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brooke Point                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bullis School                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Catoctin High School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Christ Chapel Academy                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dominion                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. James Wood High School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kettle Run                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Liberty High School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maret School                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Massaponax                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Millbrook                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oakdale                              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Robert E. Lee                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Seneca Valley High School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sherando                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John's College High School       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Thomas Edison                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Trinity School at Meadow View        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tuscarora High School (Va)           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Walt Whitman High School             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Boys

Severna Park    Finish Position -     1

  Team Score (places):  43  Team Score (times):      1:30:59   Average Time: 18:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2526  Raymond O'Donnell               2            2          17:40        17:40        0:00
    2   2519  Coner Harrington                6            8          18:07        35:47        0:26
    3   2521  Joseph LaFleche                 7           15          18:11        53:59        0:30
    4   2510  Kevin Cooley                   10           25          18:21      1:12:21        0:41
    5   2524  James Myers                    18           43          18:38      1:30:59        0:57

Our Lady of Good Counsel    Finish Position -     2

  Team Score (places): 109  Team Score (times):      1:34:02   Average Time: 18:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2070  Sam Redman                     11           11          18:23        18:23        0:00
    2   2071  Josh Rogers                    16           27          18:31        36:55        0:07
    3   2063  Raul Largaespada               19           46          18:48        55:43        0:24
    4   2054  Troy Closson                   24           70          18:56      1:14:39        0:32
    5   2068  Alex O'Neill                   39          109          19:22      1:34:02        0:59

Albemarle    Finish Position -     3

  Team Score (places): 120  Team Score (times):      1:34:34   Average Time: 18:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     49  Sean Mcgovern                  14           14          18:26        18:26        0:00
    2     32  David Calhoun                  17           31          18:35        37:02        0:09
    3     54  Tyler Petrell                  28           59          19:09        56:11        0:43
    4     43  Jacob Huschke                  30           89          19:10      1:15:22        0:44
    5     31  Matthew Bergstresser           31          120          19:11      1:34:34        0:44
    6     36  Colin Craig                    35          155          19:19      1:53:53        0:53
    7     33  Reid Campbell                  37          192          19:20      2:13:14        0:54
    8     48  Stephen McDaniel            More Than  7             19:29      2:32:44        1:03
    9     56  Kevin Weber                 More Than  7             19:59      2:52:43        1:33
   10     45  Johnny Kliewer              More Than  7             20:17      3:13:01        1:50

Mountain View    Finish Position -     4

  Team Score (places): 186  Team Score (times):      1:34:07   Average Time: 18:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1825  Jacob McCabe                    4            4          17:48        17:48        0:00
    2   1828  Timmy Sharp                     5            9          17:58        35:46        0:10
    3   1833  Connor Weed                     9           18          18:21        54:08        0:33
    4   1817  Blake Barnhill                 33           51          19:15      1:13:23        1:26
    5   1827  Ethan Nechamkin               135          186          20:44      1:34:07        2:55
    6   1822  Michael Epperly               149          335          20:57      1:55:04        3:08
    7   1831  Carter Stucki                 177          512          21:14      2:16:18        3:25
    8   1826  Damon McLeod                More Than  7             21:25      2:37:44        3:37

Washington-Lee High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 242  Team Score (times):      1:37:02   Average Time: 19:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3569  Donald Herndon                 15           15          18:26        18:26        0:00
    2   3563  Beau DeKoninck                 20           35          18:50        37:17        0:24
    3   3581  Tyler Spicer                   57           92          19:45        57:03        1:19
    4   3561  Ben Brooks                     63          155          19:49      1:16:53        1:22
    5   3584  Jack VandeMeulebroecke         87          242          20:09      1:37:02        1:42
    6   3576  Michael Schwartz              163          405          21:03      1:58:05        2:36
    7   3575  Joseph Pappa                  191          596          21:20      2:19:26        2:54
    8   3582  Mike Stearman               More Than  7             22:08      2:41:35        3:41

Loudoun Valley    Finish Position -     6

  Team Score (places): 257  Team Score (times):      1:36:48   Average Time: 19:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1529  Josh Urban                      8            8          18:20        18:20        0:00
    2   1519  Cade Kiely                     13           21          18:25        36:46        0:05
    3   1503  Jonathan Cawood                45           66          19:28        56:15        1:08
    4   1510  William Funkhauser             80          146          20:04      1:16:19        1:43
    5   1509  Jared Forero                  111          257          20:29      1:36:48        2:08
    6   1530  Colin Vitkus                  152          409          20:58      1:57:46        2:37
    7   1528  Nathaniel Thompson            242          651          22:08      2:19:55        3:48
    8   1521  Conor McLaughlin            More Than  7             23:22      2:43:17        5:01

Freedom    Finish Position -     7

  Team Score (places): 306  Team Score (times):      1:38:54   Average Time: 19:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    924  Quintin Roper                  27           27          19:09        19:09        0:00
    2    911  Tobin Bell                     56           83          19:45        38:54        0:36
    3    913  Brenden Eastman                62          145          19:47        58:42        0:38
    4    923  Nicholas Ohri                  72          217          19:59      1:18:42        0:50
    5    917  Robert Glasgow                 89          306          20:11      1:38:54        1:02
    6    914  Evan Fisher                   116          422          20:31      1:59:26        1:22
    7    925  Abdulla Saboorudin            124          546          20:38      2:20:05        1:29
    8    919  Josh Harrington             More Than  7             21:04      2:41:09        1:54

Atlee    Finish Position -     8

  Team Score (places): 318  Team Score (times):      1:38:18   Average Time: 19:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    136  Jake Dehetre *                 12           12          18:23        18:23        0:00
    2    143  Jeffrey Grasberger *           36           48          19:20        37:44        0:56
    3    140  Kieran Fraser *                51           99          19:40        57:25        1:16
    4    135  Nathan Cundiff *               88          187          20:10      1:17:36        1:47
    5    132  Michael Bright *              131          318          20:42      1:38:18        2:18
    6    157  Mitch Palmer *                171          489          21:10      1:59:28        2:46
    7    150  Dylan Huffman *               172          661          21:11      2:20:39        2:47
    8    166  Charlie Welles *            More Than  7             25:23      2:46:02        6:59

Briar Woods    Finish Position -     9

  Team Score (places): 335  Team Score (times):      1:39:03   Average Time: 19:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    462  Connor Pritchard               21           21          18:51        18:51        0:00
    2    457  Chris Maly                     47           68          19:34        38:26        0:42
    3    451  Anthony Chiado                 55          123          19:44        58:10        0:52
    4    452  Tyler Chou                     97          220          20:20      1:18:31        1:29
    5    463  Nathan Rogers                 115          335          20:31      1:39:03        1:39
    6    456  Stefan Lusk                   201          536          21:33      2:00:36        2:41
    7    448  Andrew Bouras                 226          762          21:55      2:22:31        3:03

Mount Tabor    Finish Position -    10

  Team Score (places): 362  Team Score (times):      1:39:19   Average Time: 19:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1743  Jacob Kirse                    23           23          18:54        18:54        0:00
    2   1751  William Orrell                 34           57          19:17        38:12        0:23
    3   1762  Jimmy Toole                    77          134          20:03        58:15        1:08
    4   1739  Nick Egnatz                   101          235          20:22      1:18:38        1:28
    5   1734  Robert Claiborne              127          362          20:40      1:39:19        1:45
    6   1749  Braden Moon                   147          509          20:53      2:00:13        1:59
    7   1733  Dillon Brown                  154          663          20:58      2:21:11        2:03
    8   1759  Davis Spivey                More Than  7             23:42      2:44:54        4:48
    9   1732  Jack Agnew                  More Than  7             24:43      3:09:37        5:48

J.E.B. Stuart    Finish Position -    11

  Team Score (places): 384  Team Score (times):      1:40:09   Average Time: 20:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1190  Omeed Hemmat                   58           58          19:46        19:46        0:00
    2   1184  Sifaw Bouylazane               59          117          19:46        39:32        0:00
    3   1185  Thomas Cluck                   64          181          19:50        59:23        0:04
    4   1187  Davey Finkenstaedt             94          275          20:18      1:19:41        0:32
    5   1195  Glen Matzinger Lash           109          384          20:27      1:40:09        0:41
    6   1198  Ronnie Samara                 118          502          20:34      2:00:43        0:48
    7   1200  Zion VanDerSanden             120          622          20:35      2:21:18        0:48
    8   1196  Michael Nguyen              More Than  7             21:12      2:42:31        1:26
    9   1186  Jonathan Daniel             More Than  7             22:51      3:05:22        3:05

Woodgrove    Finish Position -    12

  Team Score (places): 435  Team Score (times):      1:40:47   Average Time: 20:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3771  Michael Dragon                 60           60          19:47        19:47        0:00
    2   3792  Jake Rodal                     70          130          19:57        39:44        0:09
    3   3775  Sean Good                      73          203          20:01        59:45        0:13
    4   3779  Joshua Kim                     86          289          20:08      1:19:54        0:21
    5   3799  Josh Wilk                     146          435          20:53      1:40:47        1:05
    6   3793  Will Saunders                 148          583          20:54      2:01:42        1:07
    7   3770  Peter Bruton                  178          761          21:14      2:22:56        1:26
    8   3777  Spencer Hutchinson          More Than  7             21:18      2:44:15        1:31
    9   3791  Johnny Robic                More Than  7             21:29      3:05:44        1:42
   10   3796  Casey Sutara                More Than  7             22:02      3:27:47        2:15

Northwest High School    Finish Position -    13

  Team Score (places): 441  Team Score (times):      1:40:39   Average Time: 20:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1875  Robert Gicheru                 46           46          19:32        19:32        0:00
    2   1868  Carlo Christmas                48           94          19:36        39:09        0:04
    3   1867  Phillip Chan                   66          160          19:52        59:01        0:20
    4   1894  Justin Woodard                 99          259          20:21      1:19:23        0:48
    5   1865  Cedric Aze                    182          441          21:16      1:40:39        1:44
    6   1889  John Sanchez                  230          671          21:58      2:02:38        2:25
    7   1870  Rafael Da Silva               261          932          22:30      2:25:08        2:57

Woodbridge    Finish Position -    14

  Team Score (places): 442  Team Score (times):      1:40:22   Average Time: 20:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3735  Stephen Wassenberg             29           29          19:10        19:10        0:00
    2   3719  Philippe Demartin              43           72          19:27        38:37        0:17
    3   3731  Jonathan Romero                54          126          19:43        58:20        0:33
    4   3720  Elisha Dukes                  130          256          20:41      1:19:02        1:31
    5   3726  Steven Martin                 186          442          21:19      1:40:22        2:09
    6   3732  Ivan Sorto                    232          674          21:59      2:02:22        2:49
    7   3733  Patrick Stead                 262          936          22:30      2:24:52        3:20
    8   3734  Yonas Tareke                More Than  7             24:17      2:49:09        5:07

South Lakes    Finish Position -    15

  Team Score (places): 473  Team Score (times):      1:40:46   Average Time: 20:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2707  Ben Freeman                    22           22          18:53        18:53        0:00
    2   2725  Dimarcus Vilcheck              65           87          19:52        38:45        0:58
    3   2722  Connor Smith                   85          172          20:08        58:54        1:14
    4   2729  Connor Wirth                  132          304          20:42      1:19:36        1:48
    5   2720  Andrew Shedlock               169          473          21:09      1:40:46        2:16
    6   2718  Carlos Rodriguez              219          692          21:50      2:02:36        2:56

Battlefield    Finish Position -    16

  Team Score (places): 480  Team Score (times):      1:41:26   Average Time: 20:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    231  Cody McClellan                 68           68          19:54        19:54        0:00
    2    241  Brandon Moses                  74          142          20:01        39:55        0:06
    3    224  Andrew Hutchenson              75          217          20:02        59:58        0:08
    4    256  Michael Weir                  122          339          20:37      1:20:36        0:43
    5    248  Casey Rosenthal               141          480          20:50      1:41:26        0:55
    6    251  Gurlal Singh                  311          791          24:08      2:05:34        4:13

St. Andrews Episcopal School    Finish Position -    17

  Team Score (places): 487  Team Score (times):      1:41:02   Average Time: 20:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2782  Richard Royle                  32           32          19:12        19:12        0:00
    2   2780  Bobby Radecki                  41           73          19:23        38:36        0:10
    3   2777  Quinn Dunigan                 104          177          20:26        59:03        1:13
    4   2783  Jack Tsintolas                153          330          20:58      1:20:01        1:45
    5   2779  Will Lucas                    157          487          21:00      1:41:02        1:47
    6   2781  Gordon Reeves                 199          686          21:32      2:02:34        2:19
    7   2776  Johnny Casasola               206          892          21:39      2:24:13        2:26
    8   2775  Andy Carr                   More Than  7             21:54      2:46:08        2:41

Riverside High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 536  Team Score (times):      1:42:12   Average Time: 20:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2370  Matthew Marcusen               90           90          20:12        20:12        0:00
    2   2369  Justin Logan                   98          188          20:21        40:33        0:08
    3   2361  Christopher Castro            110          298          20:28      1:01:01        0:15
    4   2359  Xabier Bastarrica             117          415          20:33      1:21:34        0:21
    5   2374  Roman Patrick                 121          536          20:37      1:42:12        0:25
    6   2375  Carter Redick                 134          670          20:43      2:02:55        0:31
    7   2383  Nathan Todd                   187          857          21:20      2:24:15        1:07
    8   2363  Zachary Ferguson            More Than  7             21:23      2:45:39        1:11
    9   2382  Matthew Thomas              More Than  7             21:24      3:07:03        1:12
   10   2367  John Matt Kope              More Than  7             21:48      3:28:52        1:36

Loudoun County    Finish Position -    19

  Team Score (places): 586  Team Score (times):      1:42:37   Average Time: 20:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1401  Aemu Anteneh                   61           61          19:47        19:47        0:00
    2   1453  Tanner Odegaard                79          140          20:04        39:51        0:16
    3   1461  Ben Solis                     107          247          20:27      1:00:18        0:39
    4   1449  Brad Landicho                 151          398          20:58      1:21:16        1:10
    5   1448  Jared Koenig                  188          586          21:20      1:42:37        1:33
    6   1460  Jason Sheridan                192          778          21:21      2:03:59        1:33
    7   1465  Donald Van Hook               198          976          21:27      2:25:26        1:40
    8   1458  James Risque                More Than  7             21:59      2:47:26        2:11
    9   1438  Grant Buchen                More Than  7             22:25      3:09:51        2:37
   10   1446  Gregory Garnhart            More Than  7             22:37      3:32:29        2:49

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    20

  Team Score (places): 603  Team Score (times):      1:42:38   Average Time: 20:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3145  William Xu                     26           26          19:03        19:03        0:00
    2   3122  Aaron Ho                       95          121          20:19        39:22        1:15
    3   3117  Andy Charbonneau              123          244          20:38      1:00:01        1:34
    4   3124  Hayden Holdenbuck             155          399          20:58      1:20:59        1:55
    5   3133  Alvand Moini                  204          603          21:39      1:42:38        2:35
    6   3137  Anshu Sharma                  225          828          21:55      2:04:34        2:51
    7   3120  Kevin Geng                    236         1064          22:02      2:26:36        2:58
    8   3146  Charles Zhao                More Than  7             22:44      2:49:21        3:41
    9   3144  Arthur Wu                   More Than  7             23:35      3:12:57        4:31

Centreville    Finish Position -    21

  Team Score (places): 608  Team Score (times):      1:43:04   Average Time: 20:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    657  Emmet Mckinstry                71           71          19:57        19:57        0:00
    2    659  Jakin Moon                     78          149          20:04        40:01        0:06
    3    661  Matthew Orlowsky               81          230          20:04      1:00:06        0:07
    4    668  David Wang                    129          359          20:41      1:20:47        0:44
    5    653  Jeong Do Kim                  249          608          22:16      1:43:04        2:19
    6    652  Alex Kim                      322          930          24:40      2:07:44        4:43
    7    664  Max Schendell                 328         1258          25:29      2:33:14        5:32
    8    641  Carson Cooper               More Than  7             27:30      3:00:45        7:33

Riverbend High School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 621  Team Score (times):      1:43:03   Average Time: 20:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2307  Robert Armstrong               82           82          20:05        20:05        0:00
    2   2333  Dylan Sipler                   83          165          20:07        40:13        0:02
    3   2337  Zechariah Vigil               128          293          20:40      1:00:54        0:35
    4   2313  Duffy Fontenot                161          454          21:02      1:21:56        0:57
    5   2331  Parker Reese                  167          621          21:07      1:43:03        1:02
    6   2323  Thomas Mastri                 210          831          21:41      2:04:45        1:36
    7   2329  Jacob Peters                  224         1055          21:54      2:26:39        1:49
    8   2321  Everett Loving              More Than  7             22:18      2:48:58        2:13
    9   2328  Bryan Palmeri               More Than  7             23:29      3:12:27        3:24
   10   2338  Joshua Walter               More Than  7             25:31      3:37:59        5:26

McLean    Finish Position -    23

  Team Score (places): 631  Team Score (times):      1:43:06   Average Time: 20:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1634  John Corvari                   44           44          19:27        19:27        0:00
    2   1632  Alex Brunner                   50           94          19:40        39:08        0:12
    3   1649  William Meara                 126          220          20:39        59:48        1:11
    4   1633  Grant Cormany                 168          388          21:09      1:20:57        1:41
    5   1648  Nick Maynard                  243          631          22:08      1:43:06        2:40
    6   1655  Christopher Stolze            252          883          22:20      2:05:26        2:52

Stone Bridge    Finish Position -    24

  Team Score (places): 633  Team Score (times):      1:43:06   Average Time: 20:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2912  Eric Casamento                 42           42          19:25        19:25        0:00
    2   2918  Brendan Geary                  93          135          20:15        39:41        0:49
    3   2910  Nicholas Bowe                 112          247          20:30      1:00:11        1:04
    4   2930  Anthony Oyler                 175          422          21:13      1:21:24        1:47
    5   2919  Jordan Grammo                 211          633          21:42      1:43:06        2:16

Osbourn Park    Finish Position -    25

  Team Score (places): 636  Team Score (times):      1:43:19   Average Time: 20:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2041  Liam Turner                    84           84          20:08        20:08        0:00
    2   2036  Gregory Suliga                 91          175          20:13        40:22        0:05
    3   2026  Samuel Kronlein               103          278          20:26      1:00:48        0:17
    4   2033  Ian Scott                     173          451          21:11      1:22:00        1:03
    5   2016  Johnathon Dronet              185          636          21:18      1:43:19        1:10
    6   2015  Evan Charboneau               195          831          21:22      2:04:41        1:14
    7   2012  Christopher Brenner           205         1036          21:39      2:26:20        1:30
    8   2019  Michael Goldwater           More Than  7             21:48      2:48:09        1:40
    9   2018  John Beatty                 More Than  7             22:27      3:10:37        2:18
   10   2029  Jon Milner                  More Than  7             22:53      3:33:31        2:45

John Champe High School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 639  Team Score (times):      1:43:25   Average Time: 20:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1333  Juan Quijano                  106          106          20:26        20:26        0:00
    2   1331  Ryan Peretin                  108          214          20:27        40:54        0:00
    3   1316  Gerson Galicia                119          333          20:34      1:01:29        0:07
    4   1314  Andrew Foley                  140          473          20:49      1:22:18        0:22
    5   1334  Thomas Rackoski               166          639          21:06      1:43:25        0:40
    6   1332  Josiah Pittman                203          842          21:38      2:05:03        1:11
    7   1323  Hammad Khan                   231         1073          21:58      2:27:02        1:32
    8   1317  Abram Ghalley               More Than  7             24:09      2:51:12        3:42
    9   1327  Andy Liang                  More Than  7             25:10      3:16:22        4:43

Bishop O'Connell    Finish Position -    27

  Team Score (places): 657  Team Score (times):      1:43:34   Average Time: 20:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    367  Matthew Tillson                53           53          19:40        19:40        0:00
    2    363  Ian O'Connor                   67          120          19:53        39:34        0:12
    3    354  Eddie Donnellan                96          216          20:20        59:54        0:39
    4    364  Oliver Reing                  200          416          21:32      1:21:27        1:51
    5    362  Robert Muratore               241          657          22:07      1:43:34        2:26
    6    350  Peter Brough                  260          917          22:28      2:06:02        2:47
    7    346  Thomas Bascon                 323         1240          24:47      2:30:50        5:06

Stafford High School    Finish Position -    28

  Team Score (places): 768  Team Score (times):      1:46:19   Average Time: 21:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2881  Duke DiEugenio                  1            1          17:18        17:18        0:00
    2   2889  Kellen Reeves                   3            4          17:45        35:03        0:26
    3   2883  Bryce Hogue                   125          129          20:39        55:42        3:21
    4   2880  Austin Chestnut               303          432          23:53      1:19:36        6:34
    5   2886  Sam McFadden                  336          768          26:43      1:46:19        9:25

Yorktown    Finish Position -    29

  Team Score (places): 773  Team Score (times):      1:44:50   Average Time: 20:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3853  Connor Lowden                 113          113          20:31        20:31        0:00
    2   3852  Mark Love                     137          250          20:47        41:18        0:16
    3   3863  Christopher Wagner            138          388          20:47      1:02:06        0:16
    4   3839  Sebastian Densley             189          577          21:20      1:23:27        0:49
    5   3866  John Wehmeyer                 196          773          21:23      1:44:50        0:52
    6   3855  Mark Mamon                    279         1052          22:48      2:07:39        2:17
    7   3858  Richard Pepin-Woods           289         1341          23:02      2:30:41        2:30
    8   3861  Jason Szatkowski            More Than  7             23:05      2:53:47        2:34
    9   3854  Aiden Lund                  More Than  7             23:10      3:16:57        2:38

Broad Run    Finish Position -    30

  Team Score (places): 779  Team Score (times):      1:45:07   Average Time: 21:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    500  Harrison Cheng                105          105          20:26        20:26        0:00
    2    520  Brendan O'Brien               142          247          20:51        41:18        0:24
    3    504  Scott Flint                   150          397          20:57      1:02:15        0:30
    4    527  Christopher Whimpenny         170          567          21:09      1:23:25        0:43
    5    507  Emmanuel Garzo                212          779          21:42      1:45:07        1:15
    6    513  Michael Lynch                 216          995          21:45      2:06:53        1:18
    7    519  Charlie Neff                  228         1223          21:56      2:28:49        1:30
    8    499  Ansh Chaudhari              More Than  7             21:59      2:50:49        1:32
    9    528  Dennis Yang                 More Than  7             22:02      3:12:51        1:35
   10    498  Justin Ceresa               More Than  7             22:13      3:35:05        1:46

W.T. Woodson    Finish Position -    31

  Team Score (places): 808  Team Score (times):      1:45:27   Average Time: 21:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3344  Jonah Marucchi                 25           25          19:02        19:02        0:00
    2   3341  Stephen Lengel                 76          101          20:03        39:05        1:00
    3   3329  Alexander Gertz               184          285          21:18      1:00:24        2:16
    4   3349  Ian Rector                    248          533          22:15      1:22:40        3:13
    5   3356  Seung ho Yang                 275          808          22:47      1:45:27        3:45
    6   3352  Austin Whittle                284         1092          22:53      2:08:20        3:50
    7   3323  Jack Bennett                  287         1379          22:59      2:31:19        3:56
    8   3327  Luke Eidson                 More Than  7             23:07      2:54:27        4:04
    9   3334  Jonathan Kovacev            More Than  7             23:39      3:18:06        4:37

Walter Johnson High School    Finish Position -    32

  Team Score (places): 810  Team Score (times):      1:45:23   Average Time: 21:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3501  Sebastian Leal                 40           40          19:23        19:23        0:00
    2   3484  Camilo Calvo Alcani           133          173          20:42        40:05        1:19
    3   3504  Connor Mahoney                160          333          21:02      1:01:08        1:39
    4   3496  Dillon Jobes                  222          555          21:51      1:22:59        2:28
    5   3488  Jeremy Engel                  255          810          22:24      1:45:23        3:01
    6   3491  Alec Greenfeld                266         1076          22:35      2:07:58        3:11

Richard Montgomery High School    Finish Position -    33

  Team Score (places): 856  Team Score (times):      1:46:17   Average Time: 21:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2253  Grant Gibson                   69           69          19:55        19:55        0:00
    2   2280  William Wong                  102          171          20:25        40:20        0:30
    3   2258  Eric Lang                     193          364          21:22      1:01:43        1:26
    4   2277  Jefferson Van                 223          587          21:54      1:23:37        1:58
    5   2260  John Lynch II                 269          856          22:39      1:46:17        2:44
    6   2279  Jeffery Wong                  273         1129          22:43      2:09:00        2:48
    7   2261  Jeremy Lyons                  274         1403          22:45      2:31:46        2:50
    8   2271  Christopher Parrish         More Than  7             22:54      2:54:40        2:59
    9   2252  Ephraim Gardner             More Than  7             24:28      3:19:09        4:33

Hayfield Secondary School    Finish Position -    34

  Team Score (places): 916  Team Score (times):      1:47:09   Average Time: 21:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1082  Connor Cole                    92           92          20:15        20:15        0:00
    2   1095  John Larsen                   136          228          20:44        40:59        0:29
    3   1077  Ethan Baird                   158          386          21:00      1:02:00        0:45
    4   1092  Joshua Keith                  263          649          22:32      1:24:32        2:17
    5   1084  Cuong Do                      267          916          22:36      1:47:09        2:21
    6   1087  William Fricks                282         1198          22:51      2:10:00        2:36
    7   1080  Michael Cherry                290         1488          23:02      2:33:03        2:47
    8   1081  Rafael Chopin               More Than  7             24:27      2:57:31        4:12
    9   1078  William Blagogee            More Than  7             24:49      3:22:20        4:34

Westfield    Finish Position -    35

  Team Score (places): 933  Team Score (times):      1:47:04   Average Time: 21:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3639  Karun Rajesh                  114          114          20:31        20:31        0:00
    2   3622  Alex Granados                 144          258          20:52        41:23        0:20
    3   3646  Cody Volarich                 209          467          21:40      1:03:04        1:09
    4   3620  Hayden Caldwell               229          696          21:57      1:25:01        1:26
    5   3623  Brice Harris                  237          933          22:02      1:47:04        1:31
    6   3640  Jimmy Richards                257         1190          22:25      2:09:30        1:54
    7   3644  Grayson Smith                 272         1462          22:42      2:32:13        2:11
    8   3641  Nathan Sears                More Than  7             23:50      2:56:03        3:18
    9   3615  Zach Adams                  More Than  7             25:44      3:21:47        5:12

Mount Vernon    Finish Position -    36

  Team Score (places): 951  Team Score (times):      1:47:27   Average Time: 21:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1782  Christopher Payne              49           49          19:39        19:39        0:00
    2   1788  Andres Warren                 174          223          21:12        40:51        1:33
    3   1785  Christoffer Snel              218          441          21:50      1:02:41        2:11
    4   1773  Caelen Bourgeois              240          681          22:05      1:24:46        2:26
    5   1777  Angelo Kellum                 270          951          22:40      1:47:27        3:01
    6   1779  Nate Loos                     330         1281          25:50      2:13:18        6:11
    7   1778  Hakim Lahlou                  347         1628          29:08      2:42:26        9:29

Southeast Raleigh    Finish Position -    37

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:48:07   Average Time: 21:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2741  Caleb Via                     159          159          21:01        21:01        0:00
    2   2733  Ruben Jimenez-Leyva           164          323          21:03        42:05        0:02
    3   2737  Dennis Peebles                214          537          21:42      1:03:48        0:40
    4   2736  Kayode Oke-Bello              235          772          22:01      1:25:50        1:00
    5   2739  Oscar Salinas                 251         1023          22:17      1:48:07        1:16
    6   2743  Brian Wortham                 256         1279          22:24      2:10:32        1:22

Urbana High School    Finish Position -    38

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:48:43   Average Time: 21:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3272  Yashwan Kalainesan            156          156          20:58        20:58        0:00
    2   3260  Brandon Caroti                207          363          21:39        42:38        0:41
    3   3285  Ethan Salcedo                 208          571          21:40      1:04:18        0:41
    4   3262  Joseph Danner                 245          816          22:11      1:26:30        1:12
    5   3266  Thomas de la Vega             247         1063          22:13      1:48:43        1:14
    6   3281  Eric Musa                     276         1339          22:48      2:11:32        1:49
    7   3279  Gianni Montello               295         1634          23:11      2:34:43        2:12
    8   3287  Braden Smolko               More Than  7             24:22      2:59:05        3:23
    9   3282  Steven Neubauer             More Than  7             24:52      3:23:58        3:54

T.C. Williams High School    Finish Position -    39

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:49:13   Average Time: 21:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2990  Sam Schneider                  52           52          19:40        19:40        0:00
    2   2967  Joey Feldman                  239          291          22:04        41:44        2:23
    3   2961  Liam Bowman                   250          541          22:17      1:04:01        2:36
    4   2980  Lars Kirchhoff                254          795          22:23      1:26:25        2:42
    5   2987  Umer Mohammed                 277         1072          22:48      1:49:13        3:07
    6   2974  Day'Quon Henderson            288         1360          23:00      2:12:14        3:20
    7   2969  Conor Frymire                 293         1653          23:08      2:35:23        3:27
    8   2981  Peter LaBoy                 More Than  7             24:35      2:59:58        4:54

Greencastle-Antrim    Finish Position -    40

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:52:31   Average Time: 22:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1051  Rylan Hummer                   38           38          19:21        19:21        0:00
    2   1053  David Jeu                     100          138          20:22        39:43        1:01
    3   1048  Darius Carter                 308          446          24:02      1:03:46        4:41
    4   1056  Kyle Mayhaugh                 315          761          24:17      1:28:04        4:56
    5   1050  Brian Hansen                  316         1077          24:27      1:52:31        5:06
    6   1063  Austin Wilhelm                338         1415          26:51      2:19:23        7:30

Westminster High School    Finish Position -    41

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:49:32   Average Time: 21:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3669  Jacob Anderson                180          180          21:15        21:15        0:00
    2   3700  Jimmy Wawrzynski              213          393          21:42        42:57        0:26
    3   3680  Anthony Della Ragione         238          631          22:03      1:05:01        0:48
    4   3673  Nick Boyle                    244          875          22:10      1:27:11        0:54
    5   3677  Jameson Carpenter             253         1128          22:20      1:49:32        1:05
    6   3682  Nick Edwards                  259         1387          22:25      2:11:58        1:10

South Carroll High School    Finish Position -    42

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:50:46   Average Time: 22:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2669  Killian Hayes                 139          139          20:48        20:48        0:00
    2   2677  David Rivizzigno              162          301          21:02        41:50        0:14
    3   2664  Joshua Federici               233          534          22:01      1:03:52        1:13
    4   2659  Logan Daytner                 296          830          23:20      1:27:12        2:32
    5   2670  Braden Joyce                  299         1129          23:34      1:50:46        2:46
    6   2667  Jeb Hamel                     304         1433          23:54      2:14:41        3:06

Col. Zadok Magruder High Schoo    Finish Position -    43

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:50:14   Average Time: 22:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    782  Andrew Nguyen                 165          165          21:04        21:04        0:00
    2    775  Wasique Iqbal                 215          380          21:42        42:47        0:38
    3    770  Eisley Del Rosario            227          607          21:56      1:04:43        0:51
    4    778  Richard Kidder                258          865          22:25      1:27:09        1:21
    5    777  Carter Junod                  292         1157          23:05      1:50:14        2:01
    6    766  Joseph Bird                   297         1454          23:27      2:13:42        2:23
    7    769  Ishaq Dasti                   331         1785          26:00      2:39:42        4:55
    8    793  Javier Zerpa                More Than  7             28:21      3:08:04        7:16

Georgetown Day School    Finish Position -    44

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:50:18   Average Time: 22:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    994  Noah Gottdenker               176          176          21:13        21:13        0:00
    2   1007  Sam Slater                    194          370          21:22        42:36        0:08
    3    995  Christian Hall                234          604          22:01      1:04:37        0:47
    4   1000  Aidan Kelliher                264          868          22:32      1:27:10        1:18
    5    978  Matthew Bergreen              294         1162          23:08      1:50:18        1:54
    6    977  Carl Aslund                   340         1502          27:26      2:17:45        6:12
    7    986  Nathan Edelmann               342         1844          27:32      2:45:18        6:18

Century High School    Finish Position -    45

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:51:04   Average Time: 22:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    730  Justin Roach                  183          183          21:17        21:17        0:00
    2    719  Brandon Johnston              190          373          21:20        42:38        0:03
    3    737  Colton Wardle                 217          590          21:49      1:04:27        0:32
    4    727  Jack Perdue                   268          858          22:39      1:27:07        1:22
    5    728  Nathan Presley                305         1163          23:57      1:51:04        2:40
    6    739  Ryan Yetter                   313         1476          24:12      2:15:17        2:55
    7    736  Brett Wardle                  324         1800          24:49      2:40:07        3:32
    8    707  Ethan Cortes                More Than  7             26:20      3:06:27        5:02

St. John's Catholic Prep    Finish Position -    46

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:51:57   Average Time: 22:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2799  Seth Mcroberts                145          145          20:52        20:52        0:00
    2   2798  Trevor Hickman                179          324          21:14        42:07        0:21
    3   2803  Mike Wohlfarth                281          605          22:50      1:04:57        1:57
    4   2794  Vincent Ceci                  286          891          22:57      1:27:55        2:04
    5   2800  Reagan Mills                  307         1198          24:02      1:51:57        3:09

Sherwood High School    Finish Position -    47

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:36   Average Time: 23:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2621  Anthony Niverth               143          143          20:51        20:51        0:00
    2   2611  Adam Deutch                   197          340          21:23        42:15        0:32
    3   2618  Paul Lee                      246          586          22:11      1:04:26        1:20
    4   2602  Aranya Banerjee               334          920          26:25      1:30:52        5:33
    5   2632  Issac Weaver                  337         1257          26:44      1:57:36        5:53
    6   2631  Alexandros Tzamaras           346         1603          28:37      2:26:14        7:45

Bishop Ireton    Finish Position -    48

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:31   Average Time: 23:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    316  Thomas Washington             220          220          21:50        21:50        0:00
    2    305  James Miller                  221          441          21:50        43:41        0:00
    3    297  David Fernandez               280          721          22:49      1:06:30        0:58
    4    294  Hugo Bonilla                  320         1041          24:37      1:31:08        2:46
    5    308  Sam Paparo                    333         1374          26:23      1:57:31        4:32
    6    302  Michael Manero                341         1715          27:29      2:25:01        5:38
    7    293  Brendan Bewick                345         2060          28:24      2:53:26        6:33

Heritage    Finish Position -    49

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:59:35   Average Time: 23:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1169  Justin Wilson                 181          181          21:15        21:15        0:00
    2   1139  Haseeb Ali                    265          446          22:33        43:49        1:17
    3   1165  Benjamin Swartz               321          767          24:38      1:08:27        3:22
    4   1143  Joseph Clisham                327         1094          25:26      1:33:54        4:10
    5   1164  Reece Stone                   329         1423          25:41      1:59:35        4:25

Gar-Field    Finish Position -    50

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:58:41   Average Time: 23:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    943  Alex Lee                      202          202          21:37        21:37        0:00
    2    944  Saulo Sanchez Ponce           285          487          22:54        44:32        1:16
    3    946  Ryan Trotman                  291          778          23:04      1:07:36        1:26
    4    939  Gabriel Brown                 312         1090          24:12      1:31:48        2:34
    5    945  Mauricio Torrejon-Ballo       339         1429          26:52      1:58:41        5:14

Park View    Finish Position -    51

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:57:18   Average Time: 23:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2110  Alfred Wilhelm                271          271          22:41        22:41        0:00
    2   2093  Wesley Anaya                  283          554          22:52        45:33        0:10
    3   2097  Alex Burrell                  302          856          23:39      1:09:13        0:58
    4   2092  Matthew Anaya                 306         1162          24:02      1:33:15        1:20
    5   2107  Ibad Shamim                   309         1471          24:03      1:57:18        1:21
    6   2103  Steve Quinto                  335         1806          26:40      2:23:59        3:59
    7   2105  Daulton Roach                 343         2149          27:36      2:51:35        4:55

The Potomac School    Finish Position -    52

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      1:59:14   Average Time: 23:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3012  Robin Bradley                 298          298          23:30        23:30        0:00
    2   3037  Eric Schertler                300          598          23:35        47:05        0:04
    3   3040  Hans Wydler                   301          899          23:35      1:10:41        0:04
    4   3041  Elliot Yim                    310         1209          24:04      1:34:45        0:34
    5   3013  James Wes Clark               319         1528          24:28      1:59:14        0:58
    6   3019  Justin Hahn                   325         1853          24:56      2:24:11        1:25
    7   3021  Andrew Hullman                344         2197          27:46      2:51:57        4:15

Boonsboro High School    Finish Position -    53

  Team Score (places): ***  Team Score (times):      2:01:25   Average Time: 24:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    407  Zach Hull                     278          278          22:48        22:48        0:00
    2    412  Kevin May                     314          592          24:14        47:03        1:25
    3    402  Bryce Davis                   317          909          24:27      1:11:31        1:39
    4    418  Connor Pullaro                318         1227          24:28      1:35:59        1:39
    5    411  Brian May                     326         1553          25:25      2:01:25        2:37
    6    414  Michael Miles                 332         1885          26:20      2:27:45        3:31

Annandale    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     94  Alexander Lind              Less Than  5             22:55        22:55        0:00
    2     93  Akrem Idris                 Less Than  5             23:17        46:13        0:22
    3     97  Danny Nguyen                Less Than  5             23:23      1:09:36        0:27
    4     96  Noah Nelson                 Less Than  5             23:46      1:33:23        0:50

Brooke Point    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    536  Tyler Forti                 Less Than  5             21:00        21:00        0:00
    2    535  Brandon Cruz                Less Than  5             21:30        42:30        0:29
    3    543  jack rock                   Less Than  5             21:31      1:04:02        0:31
    4    533  Owen Andrews                Less Than  5             24:56      1:28:58        3:55

Bullis School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    558  Ryan Hyman                  Less Than  5             19:14        19:14        0:00
    2    569  Max Slaten                  Less Than  5             20:14        39:29        0:59
    3    555  Tony Cheng                  Less Than  5             27:03      1:06:32        7:48

Catoctin High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    602  Justin Warthen              Less Than  5             20:42        20:42        0:00
    2    599  Jared Pawlus                Less Than  5             22:22        43:04        1:40

Christ Chapel Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    748  Alex Weekes                 Less Than  5             21:26        21:26        0:00
    2    745  Nicholas Maksimowicz        Less Than  5             27:16        48:42        5:49
    3    746  Arvin Shao                  Less Than  5             27:37      1:16:20        6:11

Dominion    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    836  Ian Cunningham              Less Than  5             20:10        20:10        0:00
    2    837  Henry Hall                  Less Than  5             20:17        40:28        0:06
    3    843  David Lane                  Less Than  5             21:10      1:01:38        0:59
    4    841  Kyle Johnson                Less Than  5             21:52      1:23:31        1:41

James Wood High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1221  Jace Chipman                Less Than  5             19:43        19:43        0:00
    2   1232  Jack Lever                  Less Than  5             21:40        41:24        1:56
    3   1238  Will Pugh                   Less Than  5             22:23      1:03:47        2:39

Jefferson    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1256  Cole Bonbright              Less Than  5             19:43        19:43        0:00

Kettle Run    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1380  Cullen Turney               Less Than  5             20:12        20:12        0:00
    2   1368  John Fuerlinger             Less Than  5             20:48        41:00        0:35
    3   1365  Conner Brocke               Less Than  5             22:54      1:03:55        2:41

Liberty High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1393  Richard Dismuke             Less Than  5             28:05        28:05        0:00

Maret School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1573  Connor Jelks                Less Than  5             24:47        24:47        0:00

Massaponax    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1595  Daryl Farmer                Less Than  5             21:46        21:46        0:00
    2   1607  William Thomas              Less Than  5             21:58        43:44        0:12
    3   1596  Philipp Giese               Less Than  5             27:16      1:11:00        5:29

Millbrook    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1716  Andrew Smith                Less Than  5             19:33        19:33        0:00
    2   1694  Jack Blazek                 Less Than  5             19:49        39:23        0:15
    3   1705  Colin Hood                  Less Than  5             20:07        59:30        0:33
    4   1693  Eli Bell                    Less Than  5             22:36      1:22:07        3:02

Oakdale    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1967  Jack Carbaugh               Less Than  5             19:13        19:13        0:00
    2   1978  Joseph Weller               Less Than  5             19:53        39:07        0:40
    3   1974  Alexander Queiroz           Less Than  5             21:03      1:00:10        1:49
    4   1976  Michael Shaffner            Less Than  5             21:33      1:21:43        2:19

Robert E. Lee    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2411  Ryan Sosa                   Less Than  5             25:09        25:09        0:00
    2   2409  Nebeyou Ali                 Less Than  5             25:18        50:28        0:09

Seneca Valley High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2480  Jack Quiroga                Less Than  5             24:40        24:40        0:00
    2   2481  Spencer Regan               Less Than  5             25:21        50:02        0:41
    3   2472  Dylan Goonewardene          Less Than  5             25:37      1:15:39        0:57

Sherando    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2572  David Restrepo              Less Than  5             19:24        19:24        0:00
    2   2560  Zachary Brown               Less Than  5             19:54        39:19        0:29
    3   2569  Jacob Lewis                 Less Than  5             21:09      1:00:29        1:44

St. John's College High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2826  Rodrigo Conde Vivar         Less Than  5             20:57        20:57        0:00
    2   2827  Nolan Connolly              Less Than  5             22:14        43:12        1:17
    3   2841  Justin Ryan                 Less Than  5             22:54      1:06:06        1:57

Thomas Edison    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3083  Joshua Routh                Less Than  5             20:47        20:47        0:00
    2   3055  Nathan Abiy                 Less Than  5             22:16        43:04        1:29
    3   3069  Jhonie Geffa                Less Than  5             22:42      1:05:47        1:55

Trinity School at Meadow View    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3163  Thomas Maher                Less Than  5             19:35        19:35        0:00
    2   3164  Isaac Marr                  Less Than  5             21:46        41:21        2:11
    3   3161  Joseph Kim                  Less Than  5             24:58      1:06:20        5:23

Tuscarora High School (Va)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3200  Levi Banos                  Less Than  5             20:06        20:06        0:00
    2   3221  James Smtih                 Less Than  5             20:56        41:02        0:49
    3   3207  Jason Holder                Less Than  5             22:13      1:03:15        2:06
    4   3213  James Mullen                Less Than  5             22:23      1:25:39        2:16

Walt Whitman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3430  Landon Perlman              Less Than  5             21:08        21:08        0:00
    2   3429  Harry Papaioannou           Less Than  5             22:29        43:38        1:20
    3   3410  Shai Bernard                Less Than  5             23:39      1:07:18        2:31

2015 Oatlands JV Upperclass Girls

September 19, 2015

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


Girls 5000m Run 
    Plc         Bib No Name                 Team                                     Time    Pace 
    1  (< 5)   2874  Alexa Putka           Stafford High School                      20:44  6:41/M        
    2      1   2690  Monica Lannen         South Lakes                               21:30  6:56/M        
    3      2   2691  Morgan LaRow          South Lakes                               21:36  6:58/M        
    4      3     19  Gwen Pattison         Albemarle                                 22:19  7:12/M        
    5      4   2687  Naomi Brindley        South Lakes                               22:24  7:14/M        
    6      5   2696  Katie Martin          South Lakes                               22:28  7:15/M        
    7  (< 5)   2870  Caroline Jones        Stafford High School                      22:43  7:20/M        
    8      6      6  Stephanie Ellena      Albemarle                                 22:43  7:20/M        
    9      7    321  Lex Blanton           Bishop O'Connell                          22:43  7:20/M        
   10      8      8  Sheila Ford           Albemarle                                 22:46  7:21/M        
   11      9   2173  Maggie Marshall       Princess Anne High School                 22:48  7:21/M        
   12     10   3369  Rachel Friedman       Walt Whitman High School                  22:51  7:22/M        
   13     11   2179  Julia Wright          Princess Anne High School                 22:53  7:23/M        
   14  (< 5)   3703  Mackenzie Cocherell   Woodbridge                                22:59  7:25/M        
   15     12    338  Grace Pulliam         Bishop O'Connell                          23:14  7:30/M        
   16     13   1849  Mirian Martinez       Northwest High School                     23:19  7:31/M        
   17     14   2485  Meghan Cronin         Severna Park                              23:25  7:33/M        
   18     15   1993  Sarah Dierlam         Osbourn Park                              23:32  7:35/M        
   19     16   2489  Sydney Hamracek       Severna Park                              23:40  7:38/M        
   20     17   1848  Kendra Knopp          Northwest High School                     23:41  7:38/M        
   21     18   2542  Isabel O'Neill        Sherando                                  23:43  7:39/M        
   22     19   2693  Emily Lockwood        South Lakes                               23:44  7:39/M        
   23     20   3822  Elizabeth Romano      Yorktown                                  23:45  7:40/M        
   24     21    334  Erin Nihill           Bishop O'Connell                          23:47  7:40/M        
   25     22   2785  Shae Fitzgerald       St. John's Catholic Prep                  23:48  7:41/M        
   26     23   3550  Alice Naland          Washington-Lee High School                23:48  7:41/M        
   27     24   1075  Naima Sikandar        Hayfield Secondary School                 23:50  7:41/M        
   28     25   1066  Ashley Campbell       Hayfield Secondary School                 23:51  7:42/M        
   29     26   2175  Clare Posey           Princess Anne High School                 23:53  7:42/M        
   30  (< 5)    530  Delaney Gabraith      Brooke Point                              23:55  7:43/M        
   31     27   1949  Roxann Evans          Oakdale                                   23:55  7:43/M        
   32     28   2180  Taylor Wynne          Princess Anne High School                 23:57  7:44/M        
   33     29   3764  Kyra Smetana          Woodgrove                                 23:58  7:44/M        
   34     30   3099  Alyssa Lee            Thomas Jefferson S&T                      23:58  7:44/M        
   35     31   1796  Erika Hastings        Mountain View                             23:58  7:44/M        
   36     32     17  Camryn Lutz           Albemarle                                 24:04  7:46/M        
   37     33    606  Megan Clem            Centreville                               24:04  7:46/M        
   38     34   2535  Sarah Brewer          Sherando                                  24:05  7:46/M        
   39     35   1629  Danae Smith           McLean                                    24:06  7:46/M        
   40     36    342  Alex Simonson         Bishop O'Connell                          24:07  7:47/M        
   41  (< 5)   1215  Katie Sunderlin       James Wood High School                    24:09  7:47/M        
   42  (< 5)   1771  Cynthia Pena-Baker    Mount Vernon                              24:10  7:48/M        
   43     37    897  Baylie Delean         Freedom                                   24:13  7:49/M        
   44     38   1069  Emily Compton         Hayfield Secondary School                 24:13  7:49/M        
   45  (< 5)   2591  Jacqueline Noland     Sherwood High School                      24:14  7:49/M        
   46     39   3239  Heather Hardy         Urbana High School                        24:17  7:50/M        
   47     40   3147  Caroline Bryant       Trinity School at Meadow View             24:17  7:50/M        
   48     41   3752  Katie Lynham          Woodgrove                                 24:20  7:51/M        
   49  (< 5)   2199  Madison Stevens       Rappahannock County                       24:22  7:52/M        
   50     42   3385  Deanne Lewis          Walt Whitman High School                  24:22  7:52/M        
   51     43   2493  Elizabeth Keller      Severna Park                              24:24  7:52/M        
   52     44   3235  Megan Cicerone        Urbana High School                        24:25  7:53/M        
   53     45   2502  Riley Richardson      Severna Park                              24:28  7:54/M        
   54     46   2001  Hannah Moulen         Osbourn Park                              24:29  7:54/M        
   55     47   3390  Dorothy Neher         Walt Whitman High School                  24:30  7:54/M        
   56  (< 5)   2589  Kristi Johnson        Sherwood High School                      24:30  7:54/M        
   57     48   2787  Victoria Geitner      St. John's Catholic Prep                  24:31  7:55/M        
   58     49     25  Sydney Winterton      Albemarle                                 24:32  7:55/M        
   59     50   3749  Arianna Larson        Woodgrove                                 24:32  7:55/M        
   60     51   2545  Katelyn Shea          Sherando                                  24:32  7:55/M        
   61  (< 5)   3711  Nicole Radcliffe      Woodbridge                                24:33  7:55/M        
   62  (< 5)   1208  Halle Esparza         James Wood High School                    24:34  7:55/M        
   63  (< 5)    813  Hana Cutler           Dominion                                  24:35  7:56/M        
   64  (< 5)    113  Liana Favale *        Atlee                                     24:37  7:56/M        
   65     52   2216  Xochi Cartland        Richard Montgomery High School            24:39  7:57/M        
   66     53   2168  Megan Chambers        Princess Anne High School                 24:40  7:57/M        
   67     54   1023  Michele Horner        Georgetown Visitation Preparat            24:41  7:58/M        
   68     55   3243  Rainie Madsen         Urbana High School                        24:43  7:58/M        
   69     56   3553  Claire Sears          Washington-Lee High School                24:45  7:59/M        
   70  (< 5)    831  Cherie Zehner         Dominion                                  24:46  7:59/M        
   71     57    908  Serena Thapa          Freedom                                   24:51  8:01/M        
   72     58   2701  Arianna Spencer       South Lakes                               24:54  8:02/M        
   73     59   3240  Helen Hayes           Urbana High School                        24:55  8:02/M        
   74  (< 5)   1363  Erika Wood            Kettle Run                                24:59  8:04/M        
   75     60   2488  Hannah Flynn          Severna Park                              24:59  8:04/M        
   76     61   1620  Emily Kong            McLean                                    25:00  8:04/M        
   77  (< 5)    797  Lauren McGovern       Cox                                       25:01  8:04/M        
   78     62    888  Jessica Ammon         Freedom                                   25:03  8:05/M        
   79     63   2788  Deirdre McCormick     St. John's Catholic Prep                  25:05  8:05/M        
   80  (< 5)   1692  Ansleigh White        Millbrook                                 25:05  8:05/M        
   81     64   3762  Emma Renner           Woodgrove                                 25:07  8:06/M        
   82     65     18  Summer Maxwell        Albemarle                                 25:08  8:06/M        
   83     66   1015  Claire Anderson       Georgetown Visitation Preparat            25:09  8:07/M        
   84     67   1040  Dana Walker           Georgetown Visitation Preparat            25:11  8:07/M        
   85     68   1626  Sarah Raymond         McLean                                    25:12  8:08/M        
   86     69   3409  Olga Zeleznik         Walt Whitman High School                  25:14  8:08/M        
   87     70   1628  Natalie Seppi         McLean                                    25:17  8:09/M        
   88     71   3112  Shirley Zhan          Thomas Jefferson S&T                      25:18  8:10/M        
   89     72   3540  Grace Douthit         Washington-Lee High School                25:22  8:11/M        
   90     73   1068  Haley Cole            Hayfield Secondary School                 25:23  8:11/M        
   91     74   3404  Annie Waye            Walt Whitman High School                  25:23  8:11/M        
   92     75   1621  Megan Leimkuhler      McLean                                    25:25  8:12/M        
   93     76   1992  Brittney DeLauder     Osbourn Park                              25:28  8:13/M        
   94     77    894  Hannah Capestany      Freedom                                   25:29  8:13/M        
   95     78   3386  Emily MacDonald       Walt Whitman High School                  25:30  8:14/M        
   96     79   1835  Kristina Bartelt      Northwest High School                     25:32  8:14/M        
   97  (< 5)    121  Jessica Roberson *    Atlee                                     25:32  8:14/M        
   98     80   1067  Casey Charbonneau     Hayfield Secondary School                 25:33  8:15/M        
   99     81   1074  Caroline Seybold      Hayfield Secondary School                 25:33  8:15/M        
  100  (< 5)    437  Katelyn Kleinschmidt  Briar Woods                               25:34  8:15/M        
  101     82   1982  Daniela Bautista      Osbourn Park                              25:35  8:15/M        
  102     83   2791  Emily Tighe           St. John's Catholic Prep                  25:35  8:15/M        
  103     84   1859  Vivian Thai           Northwest High School                     25:36  8:15/M        
  104  (< 5)   3668  Julie Williams        Westminster High School                   25:37  8:16/M        
  105  (< 5)   1205  Katie Clatterbuck     James Wood High School                    25:37  8:16/M        
  106     85   3544  Julia Jones           Washington-Lee High School                25:40  8:17/M        
  107  (< 5)   1589  Erin Morrison         Massaponax                                25:40  8:17/M        
  108     86   3095  Kristen Halper        Thomas Jefferson S&T                      25:42  8:17/M        
  109     87    330  Claire Griffen        Bishop O'Connell                          25:43  8:18/M        
  110     88   3097  Jeewoo Kim            Thomas Jefferson S&T                      25:44  8:18/M        
  111     89     12  Sophie Heny           Albemarle                                 25:45  8:18/M        
  112  (< 5)    701  Emma Welch            Century High School                       25:46  8:19/M        
  113     90   1616  Valerie Haviland      McLean                                    25:47  8:19/M        
  114     91   3157  Gracie Slye           Trinity School at Meadow View             25:47  8:19/M        
  115  (< 5)   2425  Oriana Molland        Rock Ridge High School                    25:49  8:20/M        
  116     92    332  Annie Kissinger       Bishop O'Connell                          25:49  8:20/M        
  117  (< 5)    111  Alex Douglas          Atlee                                     25:50  8:20/M        
  118     93   1980  Celina Adams          Osbourn Park                              25:50  8:20/M        
  119     94   1790  Sierra Acheson        Mountain View                             25:50  8:20/M        
  120     95   1423  Maggie Paul           Loudoun County                            25:51  8:20/M        
  121  (< 5)    478  Alyce Hong            Broad Run                                 25:54  8:21/M        
  122     96   2238  Caroline Smith        Richard Montgomery High School            25:55  8:22/M        
  123     97   2492  Eliz Horgan           Severna Park                              25:56  8:22/M        
  124  (< 5)   3174  Delaney Casten        Tuscarora High School (Va)                25:57  8:22/M        
  125  (< 5)   3714  Madeline Smith        Woodbridge                                26:00  8:23/M        
  126  (< 5)   1172  Julia Clark           J.E.B. Stuart                             26:02  8:24/M        
  127     98   3738  Katie Brantingham     Woodgrove                                 26:03  8:24/M        
  128     99    174  Riley Beresford       Battlefield                               26:04  8:25/M        
  129    100   1020  Elizabeth Dolson      Georgetown Visitation Preparat            26:05  8:25/M        
  130  (< 5)   3189  Madelaina Matz        Tuscarora High School (Va)                26:07  8:25/M        
  131    101   2224  Madison Guthrie       Richard Montgomery High School            26:07  8:25/M        
  132    102   1995  Kourtney Gifford      Osbourn Park                              26:09  8:26/M        
  133  (< 5)    964  Michelle Nichols      Georgetown Day School                     26:13  8:27/M        
  134    103   3535  Grace Bennett         Washington-Lee High School                26:14  8:28/M        
  135    104   2786  Maggie Galloway       St. John's Catholic Prep                  26:17  8:29/M        
  136  (< 5)   1044  Hannah Goldback       Greencastle-Antrim                        26:17  8:29/M        
  137    105   3558  Katie Zetkulic        Washington-Lee High School                26:17  8:29/M        
  138    106   1860  Saniya Wadhwa         Northwest High School                     26:18  8:29/M        
  139  (< 5)   3713  Lilly Seratte         Woodbridge                                26:18  8:29/M        
  140    107   3250  Paulina Payne         Urbana High School                        26:19  8:29/M        
  141  (< 5)   1042  Abriana Cain          Greencastle-Antrim                        26:21  8:30/M        
  142    108   1038  Hannah Thomas         Georgetown Visitation Preparat            26:24  8:31/M        
  143  (< 5)   1202  Sophia Addison        James Wood High School                    26:24  8:31/M        
  144    109   3149  Karen Gabbert         Trinity School at Meadow View             26:25  8:31/M        
  145    110   3307  Elizabeth Parker      W.T. Woodson                              26:28  8:32/M        
  146  (< 5)    426  Ellie Baggett         Briar Woods                               26:28  8:32/M        
  147    111   1024  Catherine Isacco      Georgetown Visitation Preparat            26:29  8:33/M        
  148  (> 7)      9  Katherine Gillenwater Albemarle                                 26:30  8:33/M        
  149  (< 5)   1557  Lucy Dabadie          Maret School                              26:32  8:34/M        
  150  (< 5)    695  Maggie Regan          Century High School                       26:33  8:34/M        
  151    112   1803  Katherine Mulder      Mountain View                             26:33  8:34/M        
  152  (< 5)   2354  Kat Pospichel         Riverside High School                     26:34  8:34/M        
  153    113   1953  Ally Harding          Oakdale                                   26:35  8:35/M        
  154  (> 7)     20  Izzy Pfund            Albemarle                                 26:36  8:35/M        
  155    114   3462  Gaia Meiren           Walter Johnson High School                26:38  8:35/M        
  156  (< 5)   1483  Keelyn McCabe         Loudoun Valley                            26:38  8:35/M        
  157  (< 5)   1494  Elvira Thomas         Loudoun Valley                            26:39  8:36/M        
  158    115   2541  Madeline Martinez     Sherando                                  26:41  8:36/M        
  159  (< 5)    263  Kate Carney           Bishop Ireton                             26:43  8:37/M        
  160    116   2241  Kimberly Stamets      Richard Montgomery High School            26:44  8:37/M        
  161  (< 5)   2196  Savannah Hensley      Rappahannock County                       26:45  8:38/M        
  162    117    193  Elena High            Battlefield                               26:46  8:38/M        
  163  (< 5)    473  Maria Ditommaso       Broad Run                                 26:46  8:38/M        
  164    118   3586  Reese Arnold          Westfield                                 26:47  8:38/M        
  165    119   2228  Nicole Hulquist       Richard Montgomery High School            26:48  8:39/M        
  166    120   2685  Gwyneth Berry         South Lakes                               26:48  8:39/M        
  167    121   1424  Maddi Peyton          Loudoun County                            26:49  8:39/M        
  168    122   3812  Amelia Johnston       Yorktown                                  26:50  8:39/M        
  169  (< 5)   1386  Samantha Berry        Liberty High School                       26:50  8:39/M        
  170  (< 5)    953  Lulu Feldman          Georgetown Day School                     26:53  8:40/M        
  171    123   3595  Lauren Chu            Westfield                                 26:53  8:40/M        
  172    124   1792  Jessica Beacham       Mountain View                             26:54  8:41/M        
  173    125   3373  Madison Gestiehr      Walt Whitman High School                  26:54  8:41/M        
  174  (< 5)   1470  Julia Acampora        Loudoun Valley                            26:54  8:41/M        
  175  (> 7)   3359  Lauren Baker          Walt Whitman High School                  26:55  8:41/M        
  176    126    186  Holly Fisher          Battlefield                               26:57  8:42/M        
  177  (< 5)   1182  Sophia Zdanovich      J.E.B. Stuart                             26:58  8:42/M        
  178    127   3091  Clare Connally        Thomas Jefferson S&T                      26:59  8:42/M        
  179  (< 5)    809  Andrea Anderson       Dominion                                  26:59  8:42/M        
  180    128   1800  Olivia Mattson        Mountain View                             27:00  8:43/M        
  181    129   1855  Natasha Singh         Northwest High School                     27:01  8:43/M        
  182    130   1406  Molly Cullen          Loudoun County                            27:02  8:43/M        
  183    131   1795  Ashley Ellixson       Mountain View                             27:02  8:43/M        
  184  (< 5)   2299  Caitlin Rooney        Riverbend High School                     27:03  8:44/M        
  185  (< 5)    687  Alyssa Martinsen      Century High School                       27:03  8:44/M        
  186  (< 5)    493  Sydney Verhine        Broad Run                                 27:03  8:44/M        
  187    132   3098  Sarah Kim             Thomas Jefferson S&T                      27:03  8:44/M        
  188  (< 5)   2944  Leslie Diaz-Arellano  T.C. Williams High School                 27:05  8:44/M        
  189  (< 5)   1245  Ellie Didden          Jefferson                                 27:05  8:44/M        
  190    133   3556  Brooke Tannehil       Washington-Lee High School                27:07  8:45/M        
  191    134   1022  Emily Ervin           Georgetown Visitation Preparat            27:10  8:46/M        
  192    135   2086  Caitln Payne          Park View                                 27:10  8:46/M        
  193  (< 5)   1111  Kelsea Champ          Heritage                                  27:11  8:46/M        
  194  (< 5)   1119  Anna Gustavus         Heritage                                  27:11  8:46/M        
  195  (< 5)   1766  Trisha Chia           Mount Vernon                              27:12  8:46/M        
  196  (> 7)   3375  Hannah Greenwood      Walt Whitman High School                  27:14  8:47/M        
  197    136   3451  Camille Hoffman-DelettWalter Johnson High School                27:15  8:47/M        
  198    137   2007  Emily Sterling        Osbourn Park                              27:15  8:47/M        
  199    138    905  Aayesha Poudel        Freedom                                   27:16  8:48/M        
  200  (< 5)     75  Madison Schinstock    Annandale                                 27:16  8:48/M          
  201  (< 5)   2810  Kennedy Hagens        St. John's College High School            27:16  8:48/M        
  202  (< 5)    529  raegan flanagan       Brooke Point                              27:17  8:48/M        
  203  (< 5)   2820  Nell Trotter          St. John's College High School            27:17  8:48/M        
  204  (> 7)   3399  Charlotte Smith       Walt Whitman High School                  27:17  8:48/M        
  205    139   3252  Lauren Reilly         Urbana High School                        27:18  8:48/M        
  206    140   1421  Rayna Odegaard        Loudoun County                            27:22  8:50/M        
  207  (> 7)   3533  Isabel Arnade         Washington-Lee High School                27:22  8:50/M        
  208  (< 5)   1290  Ariana Nazari         John Champe High School                   27:24  8:50/M        
  209    141   3468  Natalie Porter        Walter Johnson High School                27:24  8:50/M        
  210    142   3148  Pauline DiLorenzo     Trinity School at Meadow View             27:25  8:51/M        
  211    143   1801  Katherine May         Mountain View                             27:26  8:51/M        
  212    144   1411  Sabrina Fields        Loudoun County                            27:26  8:51/M        
  213    145   3317  Heidi Soler           W.T. Woodson                              27:27  8:51/M        
  214  (< 5)    532  Merritt Peterson      Brooke Point                              27:27  8:51/M        
  215  (< 5)   2598  Allison Wright        Sherwood High School                      27:28  8:52/M        
  216    146   3594  Lydia Carey           Westfield                                 27:29  8:52/M        
  217    147   1962  Katelyn Trumble       Oakdale                                   27:30  8:52/M        
  218    148   3318  Jennifer Tieu         W.T. Woodson                              27:31  8:53/M        
  219  (> 7)   3393  Claire Payette        Walt Whitman High School                  27:32  8:53/M        
  220  (< 5)    262  Alexis Calandra       Bishop Ireton                             27:33  8:53/M        
  221    149   1659  Emily Blumenauer      Middletown High School                    27:33  8:53/M        
  222    150   3316  Shannon Smiga         W.T. Woodson                              27:33  8:53/M        
  223    151   1845  Naqiya Ghulamali      Northwest High School                     27:33  8:53/M        
  224    152   2223  Kathleen Frejoles     Richard Montgomery High School            27:36  8:54/M        
  225  (< 5)   1359  Natalie Scott         Kettle Run                                27:36  8:54/M        
  226  (< 5)   2817  Katherine Rangoussis  St. John's College High School            27:38  8:55/M        
  227  (< 5)   3175  Caitlyn Davis         Tuscarora High School (Va)                27:39  8:55/M        
  228    153   1664  Rachel Forbes         Middletown High School                    27:39  8:55/M        
  229  (< 5)   1171  Elise Carey           J.E.B. Stuart                             27:41  8:56/M        
  230  (< 5)   1137  Ally Thompson         Heritage                                  27:41  8:56/M        
  231  (> 7)   1858  Shelly Szanto         Northwest High School                     27:44  8:57/M        
  232  (< 5)    443  Sophie Shriever       Briar Woods                               27:46  8:57/M        
  233    154    609  Rebekah Gregg         Centreville                               27:46  8:57/M        
  234    155    604  Tanan Bayarmagnai     Centreville                               27:46  8:57/M        
  235  (< 5)    794  Michelle Jones        Cox                                       27:47  8:58/M        
  236  (> 7)   3377  Laura Heller          Walt Whitman High School                  27:49  8:58/M        
  237    156   2229  Emma Jensen           Richard Montgomery High School            27:50  8:59/M        
  238    157   2549  Katie Toomey          Sherando                                  27:51  8:59/M        
  239    158   3160  Katie Winner          Trinity School at Meadow View             27:51  8:59/M        
  240    159    192  Christina High        Battlefield                               27:52  8:59/M        
  241  (> 7)   3364  Oliva Doran           Walt Whitman High School                  27:53  9:00/M        
  242  (< 5)   2583  Megan Enright         Sherwood High School                      27:54  9:00/M        
  243    160   3587  Zoe Astroulakis       Westfield                                 27:55  9:00/M        
  244  (> 7)   3539  Holly Darnell         Washington-Lee High School                27:56  9:01/M        
  245    161   3313  Rachel Shim           W.T. Woodson                              27:57  9:01/M        
  246  (> 7)   1791  Sydney Altstaetter    Mountain View                             28:00  9:02/M        
  247    162   3464  Kennedy O'Connor      Walter Johnson High School                28:02  9:03/M        
  248  (> 7)   1844  Madeline Gerardi      Northwest High School                     28:04  9:03/M        
  249  (< 5)   1284  Megan Hiser           John Champe High School                   28:06  9:04/M        
  250  (< 5)   2344  Elizabeth Forcade     Riverside High School                     28:10  9:05/M        
  251    163   1674  Maria Olney           Middletown High School                    28:13  9:06/M        
  252    164   1960  Ashlen Scarzello      Oakdale                                   28:13  9:06/M        
  253    165   1957  Rachel Paroby         Oakdale                                   28:14  9:06/M        
  254  (< 5)   3188  Victoria Lim          Tuscarora High School (Va)                28:20  9:08/M        
  255    166   1415  Claire Kauffman       Loudoun County                            28:21  9:09/M        
  256  (> 7)   1843  Paige Gabitzer        Northwest High School                     28:24  9:10/M        
  257  (> 7)   1028  Margaret Lindsay      Georgetown Visitation Preparat            28:24  9:10/M        
  258  (< 5)   2819  Annie Tracey          St. John's College High School            28:26  9:10/M        
  259    167   2080  Tiffany Gomez         Park View                                 28:32  9:12/M        
  260  (< 5)    397  Sarah Zaccaria        Boonsboro High School                     28:33  9:13/M        
  261    168   1657  Megan Atkinson        Middletown High School                    28:34  9:13/M        
  262  (< 5)   1289  Tiana McDowell        John Champe High School                   28:36  9:14/M        
  263    169   2079  Hannah Ford           Park View                                 28:38  9:14/M        
  264    170   3460  Eli McKenniery        Walter Johnson High School                28:38  9:14/M        
  265    171   2085  Jasmin Nair           Park View                                 28:40  9:15/M        
  266  (> 7)   2222  Jennifer Fei          Richard Montgomery High School            28:42  9:15/M        
  267    172   3156  Dana Ross             Trinity School at Meadow View             28:43  9:16/M        
  268    173   3155  Bridget Purtill       Trinity School at Meadow View             28:44  9:16/M        
  269    174   3300  Trini Hong            W.T. Woodson                              28:49  9:18/M        
  270  (> 7)   1853  Shanilee Rahman       Northwest High School                     28:50  9:18/M        
  271    175   3299  Savannah Hall         W.T. Woodson                              28:51  9:18/M        
  272  (> 7)   3314  Kalle Simpson         W.T. Woodson                              28:52  9:19/M        
  273  (> 7)   1996  Emily Hilberer        Osbourn Park                              28:58  9:21/M        
  274  (< 5)   2454  Emmeline Blaner       Seneca Valley High School                 29:05  9:23/M        
  275  (< 5)    491  Antonina Thornton     Broad Run                                 29:05  9:23/M        
  276  (> 7)   3401  Margo Sweat           Walt Whitman High School                  29:08  9:24/M        
  277  (< 5)    109  Hannah Craft *        Atlee                                     29:18  9:27/M        
  278  (> 7)   2215  Margaret Brady        Richard Montgomery High School            29:18  9:27/M        
  279  (< 5)    801  Samantha Werve        Cox                                       29:23  9:29/M        
  280    176   1076  Diana Tangco          Hayfield Secondary School                 29:23  9:29/M        
  281    177    205  Madison Swearingen    Battlefield                               29:23  9:29/M        
  282    178   2784  Annette Bernier       St. John's Catholic Prep                  29:26  9:30/M        
  283  (< 5)   2639  Allie King            South Carroll High School                 29:32  9:32/M        
  284    179   3741  Audrey Dimitrew       Woodgrove                                 29:41  9:35/M        
  285  (< 5)     72  Josephine Ohene       Annandale                                 29:43  9:35/M        
  286    180    337  Sophia Price          Bishop O'Connell                          29:43  9:35/M        
  287    181    618  Tea Leitch            Centreville                               29:46  9:36/M        
  288    182   1672  Marissa Mirani        Middletown High School                    29:47  9:36/M        
  289    183   1434  Kendra Wagner         Loudoun County                            29:50  9:37/M        
  290  (> 7)   1794  Lexi Dahlke           Mountain View                             29:50  9:37/M        
  291  (< 5)    762  Annie Storck          Col. Zadok Magruder High Schoo            29:52  9:38/M        
  292    184    628  Khaki Ryan            Centreville                               30:01  9:41/M        
  293  (< 5)   3655  Taylor Gauss          Westminster High School                   30:15  9:45/M        
  294  (< 5)   1558  Rachel Geltman        Maret School                              30:18  9:46/M        
  295  (< 5)    287  Grace O'Grady         Bishop Ireton                             30:19  9:47/M        
  296    185   3592  Jessica Black         Westfield                                 30:22  9:48/M        
  297  (< 5)     66  Kimberly Gutierrez    Annandale                                 30:30  9:50/M        
  298  (< 5)   1767  Kira DeVore           Mount Vernon                              30:31  9:51/M        
  299  (> 7)   3159  Alexa Tracy           Trinity School at Meadow View             30:50  9:57/M        
  300    186   3833  Valerie Yoder         Yorktown                                  30:57  9:59/M        
  301  (< 5)   2301  Colleen Seidel        Riverbend High School                     30:59 10:00/M        
  302  (< 5)     69  Mariatu Kamara        Annandale                                 31:04 10:01/M        
  303  (< 5)   2463  Tania Otero-Martinez  Seneca Valley High School                 31:11 10:04/M        
  304    187   3811  Maya Jacks            Yorktown                                  31:24 10:08/M        
  305  (< 5)   2641  Rosie Klausmeyer      South Carroll High School                 31:25 10:08/M        
  306  (< 5)   2394  Diana Pena-moreno     Robert E. Lee                             31:54 10:17/M        
  307  (< 5)   1283  Celine Hamilton       John Champe High School                   32:05 10:21/M        
  308    188    169  Lauren Ainslie        Battlefield                               32:12 10:23/M        
  309  (< 5)   2285  Meghan Burton         Riverbend High School                     32:20 10:26/M        
  310  (< 5)   2640  McKenna King          South Carroll High School                 32:32 10:30/M        
  311    189   3819  Eleanor Pollard       Yorktown                                  32:42 10:33/M        
  312    190   3818  Adelaide Pollard      Yorktown                                  32:42 10:33/M        
  313  (< 5)    751  Nichelle Columba      Col. Zadok Magruder High Schoo            32:50 10:35/M        
  314    191    614  Sara Khorramshagol    Centreville                               33:03 10:40/M        
  315  (< 5)   2395  Sarah Runner          Robert E. Lee                             33:09 10:42/M        
  316    192    621  Metaxia Myseros       Centreville                               33:14 10:43/M        
  317  (< 5)   1041  Evelyn Bergquist      Greencastle-Antrim                        34:35 11:09/M        
  318    193   3471  Kendall Reed          Walter Johnson High School                36:33 11:47/M        
  319    194   2790  Julia Soares          St. John's Catholic Prep                  37:26 12:05/M        
  320    195   2082  Amina Husain          Park View                                 37:27 12:05/M       

Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 South Lakes                            31               1   2   4   5  19  58 120         
        Top  5 Times: 1:51:44

    2 Albemarle                              98               3   6   8  32  49  65  89         
        Top  5 Times: 1:56:25

    3 Princess Anne High School             127               9  11  26  28  53                 
        Top  5 Times: 1:58:12

    4 Bishop O'Connell                      163               7  12  21  36  87  92 180         
        Top  5 Times: 1:59:36

    5 Severna Park                          178              14  16  43  45  60  97             
        Top  5 Times: 2:00:59

    6 Hayfield Secondary School             240              24  25  38  73  80  81 176         
        Top  5 Times: 2:02:51

    7 Walt Whitman High School              242              10  42  47  69  74  78 125         
        Top  5 Times: 2:02:22

    8 Woodgrove                             282              29  41  50  64  98 179             
        Top  5 Times: 2:04:01

    9 Northwest High School                 299              13  17  79  84 106 129 151         
        Top  5 Times: 2:04:28

   10 Urbana High School                    304              39  44  55  59 107 139             
        Top  5 Times: 2:04:42

   11 McLean                                309              35  61  68  70  75  90             
        Top  5 Times: 2:05:02

   12 Osbourn Park                          312              15  46  76  82  93 102 137         
        Top  5 Times: 2:04:56

   13 St. John's Catholic Prep              320              22  48  63  83 104 178 194         
        Top  5 Times: 2:05:17

   14 Washington-Lee High School            339              23  56  72  85 103 105 133         
        Top  5 Times: 2:05:51

   15 Freedom                               371              37  57  62  77 138                 
        Top  5 Times: 2:06:53

   16 Sherando                              375              18  34  51 115 157                 
        Top  5 Times: 2:06:53

   17 Georgetown Visitation Preparat        395              54  66  67 100 108 111 134         
        Top  5 Times: 2:07:31

   18 Thomas Jefferson S&T                  402              30  71  86  88 127 132             
        Top  5 Times: 2:07:43

   19 Richard Montgomery High School        484              52  96 101 116 119 152 156         
        Top  5 Times: 2:10:15

   20 Mountain View                         489              31  94 112 124 128 131 143         
        Top  5 Times: 2:10:18

   21 Trinity School at Meadow View         540              40  91 109 142 158 172 173         
        Top  5 Times: 2:11:48

   22 Oakdale                               616              27 113 147 164 165                 
        Top  5 Times: 2:14:30

   23 Loudoun County                        630              95 121 130 140 144 166 183         
        Top  5 Times: 2:14:32

   24 Battlefield                           678              99 117 126 159 177 188             
        Top  5 Times: 2:17:04

   25 Yorktown                              704              20 122 186 187 189 190             
        Top  5 Times: 2:25:40

   26 Centreville                           707              33 154 155 181 184 191 192         
        Top  5 Times: 2:19:24

   27 W.T. Woodson                          714             110 145 148 150 161 174 175         
        Top  5 Times: 2:16:58

   28 Walter Johnson High School            723             114 136 141 162 170 193             
        Top  5 Times: 2:17:59

   29 Westfield                             732             118 123 146 160 185                 
        Top  5 Times: 2:19:28

   30 Middletown High School                815             149 153 163 168 182                 
        Top  5 Times: 2:21:48

   31 Park View                             837             135 167 169 171 195                 
        Top  5 Times: 2:30:28

 Inc. Annandale                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Atlee                                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bishop Ireton                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boonsboro High School                1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Briar Woods                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Broad Run                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Brooke Point                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Century High School                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Col. Zadok Magruder High Schoo       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Cox                                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dominion                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Georgetown Day School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Greencastle-Antrim                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage                             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. J.E.B. Stuart                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. James Wood High School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Jefferson                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. John Champe High School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kettle Run                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Liberty High School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Loudoun Valley                       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maret School                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Massaponax                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Millbrook                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mount Vernon                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rappahannock County                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Riverbend High School                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Riverside High School                2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Robert E. Lee                        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rock Ridge High School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Seneca Valley High School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sherwood High School                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Carroll High School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. John's College High School       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stafford High School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. T.C. Williams High School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Tuscarora High School (Va)           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Westminster High School              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Woodbridge                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

South Lakes    Finish Position -     1

  Team Score (places):  31  Team Score (times):      1:51:44   Average Time: 22:20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2690  Monica Lannen                   1            1          21:30        21:30        0:00
    2   2691  Morgan LaRow                    2            3          21:36        43:07        0:06
    3   2687  Naomi Brindley                  4            7          22:24      1:05:32        0:54
    4   2696  Katie Martin                    5           12          22:28      1:28:00        0:57
    5   2693  Emily Lockwood                 19           31          23:44      1:51:44        2:13
    6   2701  Arianna Spencer                58           89          24:54      2:16:39        3:24
    7   2685  Gwyneth Berry                 120          209          26:48      2:43:27        5:17

Albemarle    Finish Position -     2

  Team Score (places):  98  Team Score (times):      1:56:25   Average Time: 23:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     19  Gwen Pattison                   3            3          22:19        22:19        0:00
    2      6  Stephanie Ellena                6            9          22:43        45:02        0:24
    3      8  Sheila Ford                     8           17          22:46      1:07:49        0:27
    4     17  Camryn Lutz                    32           49          24:04      1:31:53        1:44
    5     25  Sydney Winterton               49           98          24:32      1:56:25        2:12
    6     18  Summer Maxwell                 65          163          25:08      2:21:34        2:49
    7     12  Sophie Heny                    89          252          25:45      2:47:19        3:26
    8      9  Katherine Gillenwater       More Than  7             26:30      3:13:50        4:11
    9     20  Izzy Pfund                  More Than  7             26:36      3:40:26        4:17

Princess Anne High School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 127  Team Score (times):      1:58:12   Average Time: 23:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2173  Maggie Marshall                 9            9          22:48        22:48        0:00
    2   2179  Julia Wright                   11           20          22:53        45:41        0:05
    3   2175  Clare Posey                    26           46          23:53      1:09:34        1:04
    4   2180  Taylor Wynne                   28           74          23:57      1:33:32        1:09
    5   2168  Megan Chambers                 53          127          24:40      1:58:12        1:51

Bishop O'Connell    Finish Position -     4

  Team Score (places): 163  Team Score (times):      1:59:36   Average Time: 23:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    321  Lex Blanton                     7            7          22:43        22:43        0:00
    2    338  Grace Pulliam                  12           19          23:14        45:58        0:31
    3    334  Erin Nihill                    21           40          23:47      1:09:45        1:03
    4    342  Alex Simonson                  36           76          24:07      1:33:52        1:23
    5    330  Claire Griffen                 87          163          25:43      1:59:36        3:00
    6    332  Annie Kissinger                92          255          25:49      2:25:25        3:05
    7    337  Sophia Price                  180          435          29:43      2:55:09        7:00

Severna Park    Finish Position -     5

  Team Score (places): 178  Team Score (times):      2:00:59   Average Time: 24:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2485  Meghan Cronin                  14           14          23:25        23:25        0:00
    2   2489  Sydney Hamracek                16           30          23:40        47:06        0:15
    3   2493  Elizabeth Keller               43           73          24:24      1:11:30        0:59
    4   2502  Riley Richardson               45          118          24:28      1:35:59        1:03
    5   2488  Hannah Flynn                   60          178          24:59      2:00:59        1:34
    6   2492  Eliz Horgan                    97          275          25:56      2:26:55        2:30

Hayfield Secondary School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 240  Team Score (times):      2:02:51   Average Time: 24:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1075  Naima Sikandar                 24           24          23:50        23:50        0:00
    2   1066  Ashley Campbell                25           49          23:51        47:41        0:00
    3   1069  Emily Compton                  38           87          24:13      1:11:55        0:23
    4   1068  Haley Cole                     73          160          25:23      1:37:18        1:32
    5   1067  Casey Charbonneau              80          240          25:33      2:02:51        1:43
    6   1074  Caroline Seybold               81          321          25:33      2:28:24        1:43
    7   1076  Diana Tangco                  176          497          29:23      2:57:48        5:33

Walt Whitman High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 242  Team Score (times):      2:02:22   Average Time: 24:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3369  Rachel Friedman                10           10          22:51        22:51        0:00
    2   3385  Deanne Lewis                   42           52          24:22        47:14        1:31
    3   3390  Dorothy Neher                  47           99          24:30      1:11:44        1:39
    4   3409  Olga Zeleznik                  69          168          25:14      1:36:59        2:23
    5   3404  Annie Waye                     74          242          25:23      2:02:22        2:32
    6   3386  Emily MacDonald                78          320          25:30      2:27:53        2:39
    7   3373  Madison Gestiehr              125          445          26:54      2:54:47        4:03
    8   3359  Lauren Baker                More Than  7             26:55      3:21:43        4:04
    9   3375  Hannah Greenwood            More Than  7             27:14      3:48:57        4:23
   10   3399  Charlotte Smith             More Than  7             27:17      4:16:15        4:26
   11   3393  Claire Payette              More Than  7             27:32      4:43:48        4:41
   12   3377  Laura Heller                More Than  7             27:49      5:11:37        4:58
   13   3364  Oliva Doran                 More Than  7             27:53      5:39:31        5:02
   14   3401  Margo Sweat                 More Than  7             29:08      6:08:39        6:17

Woodgrove    Finish Position -     8

  Team Score (places): 282  Team Score (times):      2:04:01   Average Time: 24:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3764  Kyra Smetana                   29           29          23:58        23:58        0:00
    2   3752  Katie Lynham                   41           70          24:20        48:19        0:22
    3   3749  Arianna Larson                 50          120          24:32      1:12:51        0:33
    4   3762  Emma Renner                    64          184          25:07      1:37:58        1:09
    5   3738  Katie Brantingham              98          282          26:03      2:04:01        2:04
    6   3741  Audrey Dimitrew               179          461          29:41      2:33:43        5:43

Northwest High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 299  Team Score (times):      2:04:28   Average Time: 24:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1849  Mirian Martinez                13           13          23:19        23:19        0:00
    2   1848  Kendra Knopp                   17           30          23:41        47:00        0:21
    3   1835  Kristina Bartelt               79          109          25:32      1:12:33        2:12
    4   1859  Vivian Thai                    84          193          25:36      1:38:09        2:16
    5   1860  Saniya Wadhwa                 106          299          26:18      2:04:28        2:59
    6   1855  Natasha Singh                 129          428          27:01      2:31:29        3:42
    7   1845  Naqiya Ghulamali              151          579          27:33      2:59:03        4:14
    8   1858  Shelly Szanto               More Than  7             27:44      3:26:47        4:24
    9   1844  Madeline Gerardi            More Than  7             28:04      3:54:51        4:44
   10   1843  Paige Gabitzer              More Than  7             28:24      4:23:16        5:05
   11   1853  Shanilee Rahman             More Than  7             28:50      4:52:07        5:31

Urbana High School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 304  Team Score (times):      2:04:42   Average Time: 24:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3239  Heather Hardy                  39           39          24:17        24:17        0:00
    2   3235  Megan Cicerone                 44           83          24:25        48:43        0:08
    3   3243  Rainie Madsen                  55          138          24:43      1:13:27        0:26
    4   3240  Helen Hayes                    59          197          24:55      1:38:22        0:38
    5   3250  Paulina Payne                 107          304          26:19      2:04:42        2:02
    6   3252  Lauren Reilly                 139          443          27:18      2:32:00        3:00

McLean    Finish Position -    11

  Team Score (places): 309  Team Score (times):      2:05:02   Average Time: 25:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1629  Danae Smith                    35           35          24:06        24:06        0:00
    2   1620  Emily Kong                     61           96          25:00        49:07        0:54
    3   1626  Sarah Raymond                  68          164          25:12      1:14:19        1:05
    4   1628  Natalie Seppi                  70          234          25:17      1:39:36        1:11
    5   1621  Megan Leimkuhler               75          309          25:25      2:05:02        1:19
    6   1616  Valerie Haviland               90          399          25:47      2:30:49        1:40

Osbourn Park    Finish Position -    12

  Team Score (places): 312  Team Score (times):      2:04:56   Average Time: 24:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1993  Sarah Dierlam                  15           15          23:32        23:32        0:00
    2   2001  Hannah Moulen                  46           61          24:29        48:02        0:56
    3   1992  Brittney DeLauder              76          137          25:28      1:13:30        1:55
    4   1982  Daniela Bautista               82          219          25:35      1:39:05        2:02
    5   1980  Celina Adams                   93          312          25:50      2:04:56        2:17
    6   1995  Kourtney Gifford              102          414          26:09      2:31:05        2:36
    7   2007  Emily Sterling                137          551          27:15      2:58:20        3:42
    8   1996  Emily Hilberer              More Than  7             28:58      3:27:19        5:25

St. John's Catholic Prep    Finish Position -    13

  Team Score (places): 320  Team Score (times):      2:05:17   Average Time: 25:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2785  Shae Fitzgerald                22           22          23:48        23:48        0:00
    2   2787  Victoria Geitner               48           70          24:31        48:19        0:42
    3   2788  Deirdre McCormick              63          133          25:05      1:13:24        1:16
    4   2791  Emily Tighe                    83          216          25:35      1:39:00        1:47
    5   2786  Maggie Galloway               104          320          26:17      2:05:17        2:29
    6   2784  Annette Bernier               178          498          29:26      2:34:43        5:37
    7   2790  Julia Soares                  194          692          37:26      3:12:09       13:37

Washington-Lee High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 339  Team Score (times):      2:05:51   Average Time: 25:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3550  Alice Naland                   23           23          23:48        23:48        0:00
    2   3553  Claire Sears                   56           79          24:45        48:34        0:56
    3   3540  Grace Douthit                  72          151          25:22      1:13:56        1:33
    4   3544  Julia Jones                    85          236          25:40      1:39:37        1:51
    5   3535  Grace Bennett                 103          339          26:14      2:05:51        2:25
    6   3558  Katie Zetkulic                105          444          26:17      2:32:09        2:28
    7   3556  Brooke Tannehil               133          577          27:07      2:59:16        3:18
    8   3533  Isabel Arnade               More Than  7             27:22      3:26:39        3:34
    9   3539  Holly Darnell               More Than  7             27:56      3:54:36        4:07

Freedom    Finish Position -    15

  Team Score (places): 371  Team Score (times):      2:06:53   Average Time: 25:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    897  Baylie Delean                  37           37          24:13        24:13        0:00
    2    908  Serena Thapa                   57           94          24:51        49:04        0:38
    3    888  Jessica Ammon                  62          156          25:03      1:14:08        0:50
    4    894  Hannah Capestany               77          233          25:29      1:39:37        1:16
    5    905  Aayesha Poudel                138          371          27:16      2:06:53        3:03

Sherando    Finish Position -    16

  Team Score (places): 375  Team Score (times):      2:06:53   Average Time: 25:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2542  Isabel O'Neill                 18           18          23:43        23:43        0:00
    2   2535  Sarah Brewer                   34           52          24:05        47:48        0:21
    3   2545  Katelyn Shea                   51          103          24:32      1:12:20        0:49
    4   2541  Madeline Martinez             115          218          26:41      1:39:02        2:57
    5   2549  Katie Toomey                  157          375          27:51      2:06:53        4:07

Georgetown Visitation Preparat    Finish Position -    17

  Team Score (places): 395  Team Score (times):      2:07:31   Average Time: 25:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1023  Michele Horner                 54           54          24:41        24:41        0:00
    2   1015  Claire Anderson                66          120          25:09        49:50        0:28
    3   1040  Dana Walker                    67          187          25:11      1:15:01        0:30
    4   1020  Elizabeth Dolson              100          287          26:05      1:41:07        1:24
    5   1038  Hannah Thomas                 108          395          26:24      2:07:31        1:43
    6   1024  Catherine Isacco              111          506          26:29      2:34:01        1:48
    7   1022  Emily Ervin                   134          640          27:10      3:01:11        2:29
    8   1028  Margaret Lindsay            More Than  7             28:24      3:29:36        3:43

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    18

  Team Score (places): 402  Team Score (times):      2:07:43   Average Time: 25:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3099  Alyssa Lee                     30           30          23:58        23:58        0:00
    2   3112  Shirley Zhan                   71          101          25:18        49:17        1:19
    3   3095  Kristen Halper                 86          187          25:42      1:14:59        1:44
    4   3097  Jeewoo Kim                     88          275          25:44      1:40:44        1:46
    5   3091  Clare Connally                127          402          26:59      2:07:43        3:00
    6   3098  Sarah Kim                     132          534          27:03      2:34:47        3:05

Richard Montgomery High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 484  Team Score (times):      2:10:15   Average Time: 26:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2216  Xochi Cartland                 52           52          24:39        24:39        0:00
    2   2238  Caroline Smith                 96          148          25:55        50:34        1:16
    3   2224  Madison Guthrie               101          249          26:07      1:16:42        1:28
    4   2241  Kimberly Stamets              116          365          26:44      1:43:27        2:05
    5   2228  Nicole Hulquist               119          484          26:48      2:10:15        2:08
    6   2223  Kathleen Frejoles             152          636          27:36      2:37:51        2:57
    7   2229  Emma Jensen                   156          792          27:50      3:05:42        3:11
    8   2222  Jennifer Fei                More Than  7             28:42      3:34:25        4:03
    9   2215  Margaret Brady              More Than  7             29:18      4:03:44        4:39

Mountain View    Finish Position -    20

  Team Score (places): 489  Team Score (times):      2:10:18   Average Time: 26:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1796  Erika Hastings                 31           31          23:58        23:58        0:00
    2   1790  Sierra Acheson                 94          125          25:50        49:49        1:52
    3   1803  Katherine Mulder              112          237          26:33      1:16:23        2:35
    4   1792  Jessica Beacham               124          361          26:54      1:43:17        2:55
    5   1800  Olivia Mattson                128          489          27:00      2:10:18        3:01
    6   1795  Ashley Ellixson               131          620          27:02      2:37:21        3:04
    7   1801  Katherine May                 143          763          27:26      3:04:47        3:27
    8   1791  Sydney Altstaetter          More Than  7             28:00      3:32:48        4:02
    9   1794  Lexi Dahlke                 More Than  7             29:50      4:02:39        5:52

Trinity School at Meadow View    Finish Position -    21

  Team Score (places): 540  Team Score (times):      2:11:48   Average Time: 26:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3147  Caroline Bryant                40           40          24:17        24:17        0:00
    2   3157  Gracie Slye                    91          131          25:47        50:05        1:30
    3   3149  Karen Gabbert                 109          240          26:25      1:16:31        2:07
    4   3148  Pauline DiLorenzo             142          382          27:25      1:43:57        3:07
    5   3160  Katie Winner                  158          540          27:51      2:11:48        3:33
    6   3156  Dana Ross                     172          712          28:43      2:40:31        4:25
    7   3155  Bridget Purtill               173          885          28:44      3:09:16        4:26
    8   3159  Alexa Tracy                 More Than  7             30:50      3:40:07        6:33

Oakdale    Finish Position -    22

  Team Score (places): 616  Team Score (times):      2:14:30   Average Time: 26:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1949  Roxann Evans                   27           27          23:55        23:55        0:00
    2   1953  Ally Harding                  113          140          26:35        50:31        2:40
    3   1962  Katelyn Trumble               147          287          27:30      1:18:01        3:35
    4   1960  Ashlen Scarzello              164          451          28:13      1:46:15        4:18
    5   1957  Rachel Paroby                 165          616          28:14      2:14:30        4:19

Loudoun County    Finish Position -    23

  Team Score (places): 630  Team Score (times):      2:14:32   Average Time: 26:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1423  Maggie Paul                    95           95          25:51        25:51        0:00
    2   1424  Maddi Peyton                  121          216          26:49        52:41        0:57
    3   1406  Molly Cullen                  130          346          27:02      1:19:43        1:10
    4   1421  Rayna Odegaard                140          486          27:22      1:47:06        1:30
    5   1411  Sabrina Fields                144          630          27:26      2:14:32        1:34
    6   1415  Claire Kauffman               166          796          28:21      2:42:54        2:29
    7   1434  Kendra Wagner                 183          979          29:50      3:12:44        3:58

Battlefield    Finish Position -    24

  Team Score (places): 678  Team Score (times):      2:17:04   Average Time: 27:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    174  Riley Beresford                99           99          26:04        26:04        0:00
    2    193  Elena High                    117          216          26:46        52:50        0:41
    3    186  Holly Fisher                  126          342          26:57      1:19:48        0:52
    4    192  Christina High                159          501          27:52      1:47:40        1:47
    5    205  Madison Swearingen            177          678          29:23      2:17:04        3:18
    6    169  Lauren Ainslie                188          866          32:12      2:49:16        6:07

Yorktown    Finish Position -    25

  Team Score (places): 704  Team Score (times):      2:25:40   Average Time: 29:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3822  Elizabeth Romano               20           20          23:45        23:45        0:00
    2   3812  Amelia Johnston               122          142          26:50        50:35        3:05
    3   3833  Valerie Yoder                 186          328          30:57      1:21:33        7:12
    4   3811  Maya Jacks                    187          515          31:24      1:52:57        7:39
    5   3819  Eleanor Pollard               189          704          32:42      2:25:40        8:57
    6   3818  Adelaide Pollard              190          894          32:42      2:58:23        8:57

Centreville    Finish Position -    26

  Team Score (places): 707  Team Score (times):      2:19:24   Average Time: 27:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    606  Megan Clem                     33           33          24:04        24:04        0:00
    2    609  Rebekah Gregg                 154          187          27:46        51:50        3:42
    3    604  Tanan Bayarmagnai             155          342          27:46      1:19:37        3:42
    4    618  Tea Leitch                    181          523          29:46      1:49:23        5:41
    5    628  Khaki Ryan                    184          707          30:01      2:19:24        5:57
    6    614  Sara Khorramshagol            191          898          33:03      2:52:28        8:59
    7    621  Metaxia Myseros               192         1090          33:14      3:25:43        9:10

W.T. Woodson    Finish Position -    27

  Team Score (places): 714  Team Score (times):      2:16:58   Average Time: 27:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3307  Elizabeth Parker              110          110          26:28        26:28        0:00
    2   3317  Heidi Soler                   145          255          27:27        53:55        0:59
    3   3318  Jennifer Tieu                 148          403          27:31      1:21:27        1:03
    4   3316  Shannon Smiga                 150          553          27:33      1:49:00        1:05
    5   3313  Rachel Shim                   161          714          27:57      2:16:58        1:29
    6   3300  Trini Hong                    174          888          28:49      2:45:48        2:21
    7   3299  Savannah Hall                 175         1063          28:51      3:14:39        2:23
    8   3314  Kalle Simpson               More Than  7             28:52      3:43:32        2:24

Walter Johnson High School    Finish Position -    28

  Team Score (places): 723  Team Score (times):      2:17:59   Average Time: 27:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3462  Gaia Meiren                   114          114          26:38        26:38        0:00
    2   3451  Camille Hoffman-Delett        136          250          27:15        53:53        0:37
    3   3468  Natalie Porter                141          391          27:24      1:21:17        0:46
    4   3464  Kennedy O'Connor              162          553          28:02      1:49:20        1:24
    5   3460  Eli McKenniery                170          723          28:38      2:17:59        2:00
    6   3471  Kendall Reed                  193          916          36:33      2:54:32        9:55

Westfield    Finish Position -    29

  Team Score (places): 732  Team Score (times):      2:19:28   Average Time: 27:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3586  Reese Arnold                  118          118          26:47        26:47        0:00
    2   3595  Lauren Chu                    123          241          26:53        53:40        0:06
    3   3594  Lydia Carey                   146          387          27:29      1:21:10        0:42
    4   3587  Zoe Astroulakis               160          547          27:55      1:49:05        1:08
    5   3592  Jessica Black                 185          732          30:22      2:19:28        3:35

Middletown High School    Finish Position -    30

  Team Score (places): 815  Team Score (times):      2:21:48   Average Time: 28:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1659  Emily Blumenauer              149          149          27:33        27:33        0:00
    2   1664  Rachel Forbes                 153          302          27:39        55:12        0:06
    3   1674  Maria Olney                   163          465          28:13      1:23:26        0:40
    4   1657  Megan Atkinson                168          633          28:34      1:52:01        1:01
    5   1672  Marissa Mirani                182          815          29:47      2:21:48        2:13

Park View    Finish Position -    31

  Team Score (places): 837  Team Score (times):      2:30:28   Average Time: 30:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2086  Caitln Payne                  135          135          27:10        27:10        0:00
    2   2080  Tiffany Gomez                 167          302          28:32        55:42        1:21
    3   2079  Hannah Ford                   169          471          28:38      1:24:21        1:28
    4   2085  Jasmin Nair                   171          642          28:40      1:53:01        1:29
    5   2082  Amina Husain                  195          837          37:27      2:30:28       10:16

Annandale    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     75  Madison Schinstock          Less Than  5             27:16        27:16        0:00
    2     72  Josephine Ohene             Less Than  5             29:43        56:59        2:26
    3     66  Kimberly Gutierrez          Less Than  5             30:30      1:27:29        3:13
    4     69  Mariatu Kamara              Less Than  5             31:04      1:58:34        3:47

Atlee    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    113  Liana Favale *              Less Than  5             24:37        24:37        0:00
    2    121  Jessica Roberson *          Less Than  5             25:32        50:10        0:55
    3    111  Alex Douglas                Less Than  5             25:50      1:16:01        1:13
    4    109  Hannah Craft *              Less Than  5             29:18      1:45:19        4:41

Bishop Ireton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    263  Kate Carney                 Less Than  5             26:43        26:43        0:00
    2    262  Alexis Calandra             Less Than  5             27:33        54:16        0:49
    3    287  Grace O'Grady               Less Than  5             30:19      1:24:36        3:36

Boonsboro High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    397  Sarah Zaccaria              Less Than  5             28:33        28:33        0:00

Briar Woods    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    437  Katelyn Kleinschmidt        Less Than  5             25:34        25:34        0:00
    2    426  Ellie Baggett               Less Than  5             26:28        52:02        0:54
    3    443  Sophie Shriever             Less Than  5             27:46      1:19:49        2:12

Broad Run    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    478  Alyce Hong                  Less Than  5             25:54        25:54        0:00
    2    473  Maria Ditommaso             Less Than  5             26:46        52:40        0:52
    3    493  Sydney Verhine              Less Than  5             27:03      1:19:44        1:09
    4    491  Antonina Thornton           Less Than  5             29:05      1:48:50        3:11

Brooke Point    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    530  Delaney Gabraith            Less Than  5             23:55        23:55        0:00
    2    529  raegan flanagan             Less Than  5             27:17        51:12        3:22
    3    532  Merritt Peterson            Less Than  5             27:27      1:18:40        3:32

Century High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    701  Emma Welch                  Less Than  5             25:46        25:46        0:00
    2    695  Maggie Regan                Less Than  5             26:33        52:20        0:46
    3    687  Alyssa Martinsen            Less Than  5             27:03      1:19:23        1:17

Col. Zadok Magruder High Schoo    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    762  Annie Storck                Less Than  5             29:52        29:52        0:00
    2    751  Nichelle Columba            Less Than  5             32:50      1:02:43        2:58

Cox    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    797  Lauren McGovern             Less Than  5             25:01        25:01        0:00
    2    794  Michelle Jones              Less Than  5             27:47        52:49        2:45
    3    801  Samantha Werve              Less Than  5             29:23      1:22:12        4:21

Dominion    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    813  Hana Cutler                 Less Than  5             24:35        24:35        0:00
    2    831  Cherie Zehner               Less Than  5             24:46        49:22        0:10
    3    809  Andrea Anderson             Less Than  5             26:59      1:16:21        2:24

Georgetown Day School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    964  Michelle Nichols            Less Than  5             26:13        26:13        0:00
    2    953  Lulu Feldman                Less Than  5             26:53        53:06        0:39

Greencastle-Antrim    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1044  Hannah Goldback             Less Than  5             26:17        26:17        0:00
    2   1042  Abriana Cain                Less Than  5             26:21        52:39        0:03
    3   1041  Evelyn Bergquist            Less Than  5             34:35      1:27:14        8:17

Heritage    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1111  Kelsea Champ                Less Than  5             27:11        27:11        0:00
    2   1119  Anna Gustavus               Less Than  5             27:11        54:23        0:00
    3   1137  Ally Thompson               Less Than  5             27:41      1:22:04        0:30

J.E.B. Stuart    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1172  Julia Clark                 Less Than  5             26:02        26:02        0:00
    2   1182  Sophia Zdanovich            Less Than  5             26:58        53:01        0:56
    3   1171  Elise Carey                 Less Than  5             27:41      1:20:42        1:38

James Wood High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1215  Katie Sunderlin             Less Than  5             24:09        24:09        0:00
    2   1208  Halle Esparza               Less Than  5             24:34        48:43        0:24
    3   1205  Katie Clatterbuck           Less Than  5             25:37      1:14:21        1:28
    4   1202  Sophia Addison              Less Than  5             26:24      1:40:46        2:15

Jefferson    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1245  Ellie Didden                Less Than  5             27:05        27:05        0:00

John Champe High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1290  Ariana Nazari               Less Than  5             27:24        27:24        0:00
    2   1284  Megan Hiser                 Less Than  5             28:06        55:30        0:42
    3   1289  Tiana McDowell              Less Than  5             28:36      1:24:07        1:12
    4   1283  Celine Hamilton             Less Than  5             32:05      1:56:13        4:41

Kettle Run    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1363  Erika Wood                  Less Than  5             24:59        24:59        0:00
    2   1359  Natalie Scott               Less Than  5             27:36        52:35        2:37

Liberty High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1386  Samantha Berry              Less Than  5             26:50        26:50        0:00

Loudoun Valley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1483  Keelyn McCabe               Less Than  5             26:38        26:38        0:00
    2   1494  Elvira Thomas               Less Than  5             26:39        53:17        0:00
    3   1470  Julia Acampora              Less Than  5             26:54      1:20:12        0:16

Maret School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1557  Lucy Dabadie                Less Than  5             26:32        26:32        0:00
    2   1558  Rachel Geltman              Less Than  5             30:18        56:50        3:46

Massaponax    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1589  Erin Morrison               Less Than  5             25:40        25:40        0:00

Millbrook    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1692  Ansleigh White              Less Than  5             25:05        25:05        0:00

Mount Vernon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1771  Cynthia Pena-Baker          Less Than  5             24:10        24:10        0:00
    2   1766  Trisha Chia                 Less Than  5             27:12        51:23        3:02
    3   1767  Kira DeVore                 Less Than  5             30:31      1:21:54        6:20

Rappahannock County    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2199  Madison Stevens             Less Than  5             24:22        24:22        0:00
    2   2196  Savannah Hensley            Less Than  5             26:45        51:08        2:22

Riverbend High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2299  Caitlin Rooney              Less Than  5             27:03        27:03        0:00
    2   2301  Colleen Seidel              Less Than  5             30:59        58:02        3:56
    3   2285  Meghan Burton               Less Than  5             32:20      1:30:23        5:17

Riverside High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2354  Kat Pospichel               Less Than  5             26:34        26:34        0:00
    2   2344  Elizabeth Forcade           Less Than  5             28:10        54:45        1:36

Robert E. Lee    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2394  Diana Pena-moreno           Less Than  5             31:54        31:54        0:00
    2   2395  Sarah Runner                Less Than  5             33:09      1:05:03        1:15

Rock Ridge High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2425  Oriana Molland              Less Than  5             25:49        25:49        0:00

Seneca Valley High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2454  Emmeline Blaner             Less Than  5             29:05        29:05        0:00
    2   2463  Tania Otero-Martinez        Less Than  5             31:11      1:00:16        2:06

Sherwood High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2591  Jacqueline Noland           Less Than  5             24:14        24:14        0:00
    2   2589  Kristi Johnson              Less Than  5             24:30        48:44        0:16
    3   2598  Allison Wright              Less Than  5             27:28      1:16:13        3:14
    4   2583  Megan Enright               Less Than  5             27:54      1:44:07        3:40

South Carroll High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2639  Allie King                  Less Than  5             29:32        29:32        0:00
    2   2641  Rosie Klausmeyer            Less Than  5             31:25      1:00:58        1:52
    3   2640  McKenna King                Less Than  5             32:32      1:33:30        2:59

St. John's College High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2810  Kennedy Hagens              Less Than  5             27:16        27:16        0:00
    2   2820  Nell Trotter                Less Than  5             27:17        54:33        0:00
    3   2817  Katherine Rangoussis        Less Than  5             27:38      1:22:12        0:22
    4   2819  Annie Tracey                Less Than  5             28:26      1:50:39        1:10

Stafford High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2874  Alexa Putka                 Less Than  5             20:44        20:44        0:00
    2   2870  Caroline Jones              Less Than  5             22:43        43:27        1:59

T.C. Williams High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2944  Leslie Diaz-Arellano        Less Than  5             27:05        27:05        0:00

Tuscarora High School (Va)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3174  Delaney Casten              Less Than  5             25:57        25:57        0:00
    2   3189  Madelaina Matz              Less Than  5             26:07        52:05        0:09
    3   3175  Caitlyn Davis               Less Than  5             27:39      1:19:44        1:41
    4   3188  Victoria Lim                Less Than  5             28:20      1:48:04        2:22

Westminster High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3668  Julie Williams              Less Than  5             25:37        25:37        0:00
    2   3655  Taylor Gauss                Less Than  5             30:15        55:53        4:38

Woodbridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3703  Mackenzie Cocherell         Less Than  5             22:59        22:59        0:00
    2   3711  Nicole Radcliffe            Less Than  5             24:33        47:32        1:33
    3   3714  Madeline Smith              Less Than  5             26:00      1:13:33        3:00
    4   3713  Lilly Seratte               Less Than  5             26:18      1:39:51        3:19


Return to Top

Email | About