MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Clash of Titans Invitational
Hosted By: Newtown
Owings Mill, Maryland
2015-05-02

Results from athletic.net

Varsity - Mens
1. Baltimore Polytechni... 125 
2. Our Lady Of Good Cou... 96 
3. Fairmont Heights 93 
4. Forestville Military 75 
5. Western Tech 62 
6. New Town 61 
7. Bladensburg 33 
8. Silver Oak Academy 9 
9. Coppin Academy 2 


 Varsity - Womens
1. Our Lady Of Good Cou... 194.5 
2. Baltimore Polytechni... 119 
3. Randallstown 99 
4. Western Tech 67 
5. Bladensburg 48.5 
6. New Town 27 
7. Forestville Military 5 


 Mens Results 

 
X 100 Meters - Varsity - Finals 
1. 10 William Henderson 11.14a Baltimore Polytechni...  
2. 12 Mohammed Fofana 11.26a Bladensburg  
3. 11 James Green 11.26a Forestville Military  
4. 11 Ryquan Harris 11.27a Western Tech  
5. 12 Jordan Washington 11.50a Forestville Military  
6. 12 Demetrius Boyd 11.54a Fairmont Heights  
7. 10 Jonathan Imes 11.83a Our Lady Of Good Cou...  
8. 11 Eddie Hawkins 11.96a Baltimore Polytechni...  
  


 
X 100 Meters - Varsity - Prelims 
1. 10 William Henderson 11.15a Baltimore Polytechni...  
2. 12 Mohammed Fofana 11.24a Bladensburg  
3. 12 Jordan Washington 11.27a Forestville Military  
4. 12 Demetrius Boyd 11.37a Fairmont Heights  
5. 11 James Green 11.53a Forestville Military  
6. 11 Ryquan Harris 11.59a Western Tech  
7. 11 Eddie Hawkins 11.61a Baltimore Polytechni...  
8. 10 Jonathan Imes 11.62a Our Lady Of Good Cou...  
9. 12 Daryl Johnson 11.66a Baltimore Polytechni...  
10. 11 Donte Stevenson 11.75a Silver Oak Academy  
11. 12 Chris Batto 11.92a Our Lady Of Good Cou...  
12. 12 Kevin Taylor 11.94a Silver Oak Academy  
13. 11 Tyree Holmes 12.00a Silver Oak Academy  
14. 11 Kharie Lawrence 12.04a Forestville Military  
15. 10 Keshon Nowlin 12.08a New Town  
16. 11 Dennis Crosby 12.09a New Town  
17. 10 Bein Boudet 12.12a Bladensburg  
18. 11 Ihijahmah Yorker 12.23a Fairmont Heights  
19. 11 Justin Williams 12.34a New Town  
20. 11 Kevin Simms 12.53a Fairmont Heights  
21. 10 Asim Supio 12.62a Western Tech  
22. 12 Artu Roque-Torres 12.67a Bladensburg  
23. 12 Donovan Mack 13.02a Our Lady Of Good Cou...  
  


 
X 200 Meters - Varsity - Finals 
1. 11 Ryquan Harris 22.76a Western Tech  
2. 12 Regginald Smith 22.87a Forestville Military  
3. 10 Jonathan Imes 23.39a Our Lady Of Good Cou...  
4. 12 Daryl Johnson 23.72a Baltimore Polytechni...  
5. 11 Justin Sye 23.73a Western Tech  
6. 11 Eddie Hawkins 23.74a Baltimore Polytechni...  
7. 12 Ifeanyi Ike-Azubogu 23.89a Western Tech  
8. 11 Tyran Holmes 24.07a New Town  
9. 12 Chris Batto 24.32a Our Lady Of Good Cou...  
10. 10 Keshon Nowlin 24.52a New Town  
11. 11 Justin Williams 24.58a New Town  
12. 12 Artu Roque-Torres 25.24a Bladensburg  
13. 11 Ihijahmah Yorker 25.25a Fairmont Heights  
14. 10 Garston Banks 25.28a New Town  
15. 11 Raymond Johnson 25.55a Baltimore Polytechni...  
16. 10 Asim Supio 25.72a Western Tech  
  


 
X 400 Meters - Varsity - Finals 
1. 10 Jonathan Imes 51.19a Our Lady Of Good Cou...  
2. 12 Ifeanyi Ike-Azubogu 52.50a Western Tech  
3. 12 Albert Kazako 53.77a New Town  
4. 10 Abdulazeez Idowu 53.88a Fairmont Heights  
5. 11 Justin Sye 54.24a Western Tech  
6. 9 Stephon Mason 54.57a Baltimore Polytechni...  
7. 10 Rahman Oridedi 54.61a New Town  
8. 11 Darien Rich 54.80a Baltimore Polytechni...  
9. 11 Olamide Odujoke 54.98a Bladensburg  
10. 10 Brandon Briscoe 55.03a Western Tech  
11. 11 Tyran Holmes 55.59a New Town  
12. 11 Svave Scott 55.70a Silver Oak Academy  
13. 11 Marquise Williams 57.14a Coppin Academy  
14. 12 Treavon Ware 57.25a Forestville Military  
15. 9 Ethan Arias 57.45a Our Lady Of Good Cou...  
16. 12 Renford Richards 57.67a Western Tech  
17. 12 Daquan Hood 59.16a Silver Oak Academy  
18. 10 Anthony Rutherford 1:00.06a Forestville Military  
19. 9 D'Andre Matthais 1:04.02a Coppin Academy  
20. 12 Michael Adelekan 1:09.53a Forestville Military  
  


 
X 800 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 Trevon Wilkins 2:02.50a Western Tech  
2. 12 Treavon Ware 2:10.00a Forestville Military  
3. 10 Abdulazeez Idowu 2:15.89a Fairmont Heights  
4. 12 Malik Wilson 2:15.96a Baltimore Polytechni...  
5. 10 Tyreke Thompson 2:17.88a Fairmont Heights  
6. 11 Olamide Odujoke 2:19.46a Bladensburg  
7. 11 Marquise Williams 2:19.78a Coppin Academy  
8. 11 Zion Joseph 2:19.85a Western Tech  
9. 12 Renford Richards 2:20.69a Western Tech  
10. 10 Rahman Oridedi 2:22.71a New Town  
11. 12 Nytiace Powell 2:23.04a Baltimore Polytechni...  
12. 10 Anthony Rutherford 2:26.57a Forestville Military  
13. 10 Ryan Walker 2:28.57a Fairmont Heights  
14. 12 Marc Sketers 2:31.82a New Town  
15. 10 Tyler Haynes 2:33.32a New Town  
16. 10 Roberto Sanchez 2:39.99a Bladensburg  
17. 9 D'Andre Matthais 2:42.69a Coppin Academy  
  


 
X 1600 Meters - Varsity - Finals 
1. 11 Jack Wavering 4:48.02a Our Lady Of Good Cou...  
2. 10 Jimmy Vazzana 4:48.05a Our Lady Of Good Cou...  
3. 10 George Drewyer 4:52.68a Our Lady Of Good Cou...  
4. 12 Robert Lane 5:00.76a New Town  
5. 12 Malik Wilson 5:12.19a Baltimore Polytechni...  
6. 12 Nytiace Powell 5:23.65a Baltimore Polytechni...  
7. 10 Ryan Walker 5:28.04a Fairmont Heights  
8. 10 Roberto Sanchez 5:43.39a Bladensburg  
9. 10 Clifton Adams 5:43.53a Fairmont Heights  
10. 10 Tyler Haynes 5:47.06a New Town  
11. 10 Alex O'Neill 5:49.58a Our Lady Of Good Cou...  
12. 12 Michael Adelekan 7:25.33a Forestville Military  
  


 
X 3200 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 Robert Lane 11:37.03a New Town  
2. - Rishard Goodwin 12:04.58a Baltimore Polytechni...  
3. 9 Ivan Chem Van Dye 12:24.66a Baltimore Polytechni...  
  


 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals 
1. 11 Ian Davis 15.28a Our Lady Of Good Cou...  
2. 10 William Henderson 15.32a Baltimore Polytechni...  
3. 11 Michale Reyes 15.60a Fairmont Heights  
4. 12 Enyioha Ike-Amaechi 15.68a Baltimore Polytechni...  
5. 12 Decarlo Berry 20.66a Fairmont Heights  
  


 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims 
1. 11 Michale Reyes 15.30a Fairmont Heights  
2. 11 Ian Davis 15.39a Our Lady Of Good Cou...  
3. 12 Enyioha Ike-Amaechi 15.72a Baltimore Polytechni...  
4. 10 William Henderson 15.82a Baltimore Polytechni...  
5. 12 Decarlo Berry 20.39a Fairmont Heights  
6. 12 Demetrius Lee 24.68a Fairmont Heights  
  


 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals 
1. 12 Darius Howe 40.81a Western Tech  
2. 12 Enyioha Ike-Amaechi 42.50a Baltimore Polytechni...  
3. 11 Michale Reyes 44.58a Fairmont Heights  
4. 12 Tory Doby 44.63a Fairmont Heights  
5. 11 Ian Davis 45.28a Our Lady Of Good Cou...  
6. 12 Howard Coles 46.15a Bladensburg  
7. 11 Rual Torres 47.65a Silver Oak Academy  
8. 12 Demetrius Lee 47.67a Fairmont Heights  
9. 11 Ayyub Liggans 49.23a Fairmont Heights  
10. 12 Donovan Mack 53.99a Our Lady Of Good Cou...  
  


 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals 
1.  Eduardo Coney
Jordan Washington
Derrick Johnson
Regginald Smith  45.58a Forestville Military  
2.  Oluwadunrin Agboola
Howard Coles
J'Waun Gallman
Mohammed Fofana  46.69a Bladensburg  
3.  Demetrius Boyd
Christian Paylay
Ayyub Liggans
Ihijahmah Yorker  46.71a Fairmont Heights  
  


 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals 
1.  Oluwadunrin Agboola
Howard Coles
J'Waun Gallman
Mohammed Fofana  1:33.87a Bladensburg  
2.  Aaron Agnew
Shaughn Cooper
Derrick Johnson
Treavon Ware  1:34.20a Forestville Military  
3.  Demetrius Boyd
Clifton Adams
Demetrius Lee
Decarlo Berry  1:34.42a Fairmont Heights  
4.  Dennis Crosby
Garston Banks
Justin Williams
Keshon Nowlin  1:36.93a New Town  
5.  Chris Batto
Andrew Ashley
Uche Eke
Keon Paye  1:39.35a Our Lady Of Good Cou...  
6.  Relay Team  1:40.20a Silver Oak Academy  
  


 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals 
1.  Relay Team  4:04.75a Fairmont Heights  
  


 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals 
1.  Abdulazeez Idowu
Clifton Adams
Tyreke Thompson
Ryan Walker  9:03.00a Fairmont Heights  
2. - Relay Team  10:18.00a Our Lady Of Good Cou...  
3.  Terrance Pearson
Marc Sketers
Tyus Gaskins
Tyler Haynes  10:19.00a New Town  
  


 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals 
1. 12 Steven Thomas 47-01.00 Baltimore Polytechni...  
2. 12 Daryl Johnson 43-09.00 Baltimore Polytechni...  
3. 12 Aaron Agnew 42-00.00 Forestville Military  
4. 12 Tyler Nobles 32-10.00 New Town  
5. 12 Dehaven Jerry 31-10.00 Fairmont Heights  
6. 10 Emmanuel Chukwnma 30-00.00 New Town  
7. 10 Jason Scott 29-09.00 New Town  
8. 11 James Green 28-06.00 Forestville Military  
-- 12 David Gordon ND Fairmont Heights  
-- 10 Demetrius Pinkney ND Fairmont Heights  
-- 11 John Farrell ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 9 Michael Drolet ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 10 Nicholas Kokotakis ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 12 Ingram Scroggins ND New Town  
-- 10 Mike Berry ND St Frances  
-- 11 Myles Wright ND St Frances  
-- 12 Shaughn Cooper ND Forestville Military  
  


 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals 
-- 10 Demetrius Pinkney ND Fairmont Heights  
-- 9 Michael Drolet ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 10 Nicholas Kokotakis ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 11 Julius Scott ND St Frances  
-- 12 Shaughn Cooper ND Forestville Military  
-- 11 John Farrell ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 12 David Gordon ND Fairmont Heights  
1. 12 Steven Thomas 135.10m Baltimore Polytechni...  
2. 12 Aaron Agnew 107.80m Forestville Military  
3. 12 Daryl Johnson 107.00m Baltimore Polytechni...  
4. 10 Emmanuel Chukwnma 97.00m New Town  
5. 12 Ingram Scroggins 94.50m New Town  
6. 11 James Green 90.30m Forestville Military  
7. 12 Tyler Nobles 90.11m New Town  
8. 10 Jason Scott 85.30m New Town  
9. 12 Dehaven Jerry 84.10m Fairmont Heights  
  


 
X High Jump - Varsity - Finals 
1. 11 Ian Davis 5-08.00 Our Lady Of Good Cou...  
2. 12 Malik Wilson 5-08.00 Baltimore Polytechni...  
-- 11 Justin Williams NH New Town  
-- 12 Uche Eke NH Our Lady Of Good Cou...  
-- 11 Ihijahmah Yorker NH Fairmont Heights  
-- 11 Myles Wright NH St Frances  
-- 12 Kevin Taylor NH Silver Oak Academy  
-- 11 Michale Reyes NH Fairmont Heights  
  


 
X Long Jump - Varsity - Finals 
1. 10 William Henderson 20-04.50 Baltimore Polytechni...  
2. 12 Jordan Washington 18-04.50 Forestville Military  
3. 11 Ian Davis 18-00.00 Our Lady Of Good Cou...  
4. 11 Michale Reyes 17-04.00 Fairmont Heights  
5. 11 Tyree Holmes 17-03.00 Silver Oak Academy  
6. 9 Cullen Yankey 16'03.50 Our Lady Of Good Cou...  
7. 10 Anthony Rutherford 15-11.00 Forestville Military  
8. 11 Jahred Rice 15-10.00 New Town  
9. 9 Naeem Green 15'05.00 Our Lady Of Good Cou...  
10. 10 Bein Boudet 14-09.00 Bladensburg  
11. 10 Emmanuel Chukwnma 14-06.00 New Town  
12. 9 Zamarre Snowden 14-04.50 Our Lady Of Good Cou...  
13. 11 Kevin Simms 13-00.00 Fairmont Heights  
-- 10 Garston Banks ND New Town  
-- 12 Malik Christian ND St Frances  
-- 12 J'Waun Gallman ND Bladensburg  
-- 12 Kyree Henderson ND St Frances  
  


 
X Triple Jump - Varsity - Finals 
1. 10 William Henderson 44-04.50 Baltimore Polytechni...  
2. 12 Darius Howe 44-00.50 Western Tech  
3. 9 Naeem Green 35-04.00 Our Lady Of Good Cou...  
4. 11 Kevin Simms 35-00.00 Fairmont Heights  
5. 11 Ayyub Liggans 34-06.50 Fairmont Heights  
6. 9 Cullen Yankey 30-08.50 Our Lady Of Good Cou...  
-- 10 Demetrius Pinkney ND Fairmont Heights  
-- 9 Micah McNeil ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 9 Michael Hedges ND Our Lady Of Good Cou...  
  


 Womens Results 



 
X 100 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 Kevena Jones 12.39a Bladensburg  
2. 10 Taija McRae 12.55a Bladensburg  
3. 12 Frances Felix 12.68a Baltimore Polytechni...  
4. 12 Lena Fowler 13.00a Our Lady Of Good Cou...  
5. 10 Christin Hackney 13.20a Our Lady Of Good Cou...  
6. 11 Teriah Whitlock 13.55a Baltimore Polytechni...  
7. 10 Kevona Jones 13.57a Bladensburg  
  


 
X 100 Meters - Varsity - Prelims 
1. 12 Kevena Jones 12.69a Bladensburg  
2. 10 Taija McRae 12.77a Bladensburg  
3. 12 Lena Fowler 13.08a Our Lady Of Good Cou...  
4. 12 Frances Felix 13.38a Baltimore Polytechni...  
5. 10 Christin Hackney 13.44a Our Lady Of Good Cou...  
6. 10 Mary Hulede 13.57a Our Lady Of Good Cou...  
7. 10 Kevona Jones 13.72a Bladensburg  
8. 11 Teriah Whitlock 13.78a Baltimore Polytechni...  
9. 9 Makayla Pickens 13.81a Randallstown  
10. 9 Brittany Isokpunwu 13.83a Randallstown  
11. 12 Tena Steele 13.96a Forestville Military  
12. 10 Lacendria Pulley 13.98a Baltimore Polytechni...  
13. 11 Vondasia Forbes 14.23a Fairmont Heights  
14. 9 Erykah Esters 14.27a New Town  
15. 12 Essence Stinnette 14.42a Randallstown  
16. 10 Yewande Adisa 14.63a New Town  
17. 9 Jailyn Gibson 14.90a New Town  
18. 11 Najihay Von Hendricks 15.02a Coppin Academy  
19. 10 Mercedes Parker 16.04a Fairmont Heights  
20. 10 Nayaritte Saavedra 16.42a Fairmont Heights  
21. 9 Trinity Gray 17.23a Coppin Academy  
22. 9 Umu Jalloh 17.78a Bladensburg  
  


 
X 200 Meters - Varsity - Finals 
1. 9 Crystal Johnson 25.76a Western Tech  
2. 11 Tiffany Trinh 25.99a Western Tech  
3. 12 Lena Fowler 26.24a Our Lady Of Good Cou...  
4. 9 Milan Reed 27.70a Our Lady Of Good Cou...  
5. 11 Arianna Mayo 27.81a Baltimore Polytechni...  
6. 10 Lacendria Pulley 27.99a Baltimore Polytechni...  
7. 11 Teriah Whitlock 28.12a Baltimore Polytechni...  
8. 11 Erykah Leno 28.20a Western Tech  
9. 9 Erykah Esters 28.41a New Town  
10. 11 Arlizia James 28.88a Fairmont Heights  
11. 9 Makayla Pickens 29.07a Randallstown  
12. 12 Sade Nicholas 29.08a New Town  
13. 10 Ranya Brown 30.04a Our Lady Of Good Cou...  
14. 9 Sonarda Glenn 30.12a Coppin Academy  
15. 11 Danielle Hoban 32.27a Bladensburg  
16. 9 Paris Thompson 32.45a New Town  
17. 11 Abigail Dunston 33.28a Bladensburg  
18. 11 Najihay Von Hendricks 34.48a Coppin Academy  
19. 10 Nayaritte Saavedra 34.58a Fairmont Heights  
20. 9 Jajairi Rios 36.42a Bladensburg  
21. 9 Trinity Gray 39.75a Coppin Academy  
  


 
X 400 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 Rachel Pocratsky 59.25a Our Lady Of Good Cou...  
2. 12 Lena Fowler 59.80a Our Lady Of Good Cou...  
3. 10 Jessica Roney 1:01.43a Randallstown  
4. 10 Nadia Hackett 1:01.53a Baltimore Polytechni...  
5. 10 Erin Pocratsky 1:02.31a Our Lady Of Good Cou...  
6. 10 Aneesa Abdul-Rahim 1:03.38a Baltimore Polytechni...  
7. 12 Tena Steele 1:04.05a Forestville Military  
8. 11 Roxine Chambers 1:04.46a Western Tech  
9. 10 Mary Hulede 1:05.64a Our Lady Of Good Cou...  
10. 11 Arianna Mayo 1:06.18a Baltimore Polytechni...  
11. 11 Vondasia Forbes 1:06.89a Fairmont Heights  
12. 10 Morgan Key 1:08.58a New Town  
13. 9 Sonarda Glenn 1:09.28a Coppin Academy  
14. 9 Amina Anora 1:09.96a Randallstown  
15. 11 Arlizia James 1:11.04a Fairmont Heights  
16. 10 Yewande Adisa 1:11.60a New Town  
17. 10 Bisola Folarunsho 1:21.02a Bladensburg  
18. 9 Jajairi Rios 1:26.01a Bladensburg  
19. 9 Carolina Rubio 1:33.10a Bladensburg  
  


 
X 800 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 Rachel Pocratsky 2:23.78a Our Lady Of Good Cou...  
2. 10 Ijeoma Ike-Amaechi 2:27.14a Baltimore Polytechni...  
3. 12 Nichole Magana 2:35.91a Bladensburg  
4. 10 Aneesa Abdul-Rahim 2:38.02a Baltimore Polytechni...  
5. 10 Nadia Hackett 2:40.47a Baltimore Polytechni...  
6. 12 Tena Steele 2:40.73a Forestville Military  
7. 11 Roxine Chambers 2:43.12a Western Tech  
8. 10 Sabbira Betts 2:53.67a Randallstown  
9. 12 Jessica Spence 2:55.37a New Town  
10. 11 Tara Bland 3:01.76a Western Tech  
11. 11 Elsy Sanabria 3:02.70a Bladensburg  
12. 10 D'Amaie Davis 3:10.61a Baltimore Polytechni...  
13. 10 Yewande Adisa 3:11.76a New Town  
14. 10 Tonisha Byrd 3:17.08a Fairmont Heights  
15. 9 Tirea Waddy 3:34.42a Fairmont Heights  
16. 10 Karla Rojas 3:41.15a Bladensburg  
  


 
X 1600 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 Rachel Pocratsky 5:31.53a Our Lady Of Good Cou...  
2. 10 Ijeoma Ike-Amaechi 5:35.63a Baltimore Polytechni...  
3. 10 Ellen Tuttle 6:09.40a Our Lady Of Good Cou...  
4. 9 Rebecca Brody 6:10.96a Baltimore Polytechni...  
5. 12 Ruth Kachemov 6:13.36a Our Lady Of Good Cou...  
6. 12 Dunsin Akinyemi 6:25.13a Bladensburg  
7. 11 Tara Bland 6:46.66a Western Tech  
8. 11 Elsy Sanabria 7:25.36a Bladensburg  
  


 
X 3200 Meters - Varsity - Finals 
1. 9 Magdalena Ralston 13:31.25a Our Lady Of Good Cou...  
2. 11 Elizabeth Kaniecki 13:34.39a Our Lady Of Good Cou...  
3. 12 Ruth Kachemov 13:52.88a Our Lady Of Good Cou...  
4. 10 D'Amaie Davis 15:11.78a Baltimore Polytechni...  
5. 9 Rebecca Brody 15:16.45a Baltimore Polytechni...  
  


 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals 
1. 11 Deja Stevenson 15.00a Baltimore Polytechni...  
2. 12 Frances Felix 15.03a Baltimore Polytechni...  
3. 10 Jessica Roney 15.61a Randallstown  
4. 10 Nafisat Adeyemi 16.17a Bladensburg  
5. 12 Daijona Revell 16.33a Western Tech  
6. 9 Amina Anora 16.84a Randallstown  
  


 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims 
1. 10 Jessica Roney 15.35a Randallstown  
2. 11 Deja Stevenson 15.60a Baltimore Polytechni...  
3. 12 Frances Felix 16.36a Baltimore Polytechni...  
4. 10 Nafisat Adeyemi 16.39a Bladensburg  
5. 12 Daijona Revell 16.66a Western Tech  
6. 9 Amina Anora 16.88a Randallstown  
7. 10 Christin Hackney 17.20a Our Lady Of Good Cou...  
8. 10 Imani Jones 19.23a Our Lady Of Good Cou...  
9. 9 Monilola O. Salami 19.25a Randallstown  
10. 10 Shannon Blessing 19.86a Our Lady Of Good Cou...  
11. 10 Nayaritte Saavedra 28.88a Fairmont Heights  
  


 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals 
1. 11 Deja Stevenson 46.66a Baltimore Polytechni...  
2. 9 Amina Anora 48.92a Randallstown  
3. 12 Daijona Revell 49.79a Western Tech  
4. 10 Jessica Roney 53.54a Randallstown  
5. 9 Monilola O. Salami 54.82a Randallstown  
6. 10 Imani Jones 54.92a Our Lady Of Good Cou...  
7. 10 Shannon Blessing 59.06a Our Lady Of Good Cou...  
  


 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals 
1.  McCall Brown
Nicole Enabosi
Mary Hulede
Milan Reed  53.24a Our Lady Of Good Cou...  
2.  Relay Team  55.50a Randallstown  
3.  Erykah Esters
Paris Thompson
Sade Nicholas
Nia Bullock  57.41a New Town  
--  Taija McRae
Nichole Magana
Nafisat Adeyemi
Kevena Jones  DQ Bladensburg  
  


 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals 
1.  Daijona Revell
Crystal Johnson
Alexandria Willridge
Tiffany Trinh  1:44.06a Western Tech  
2.  Taija McRae
Nichole Magana
Nafisat Adeyemi
Kevena Jones  1:45.97a Bladensburg  
3.  Erykah Leno
Brooke Omotoso
Taylor Boykin
Tobiloba Owojuyigbe  1:51.47a Western Tech  
4.  McCall Brown
Shannon Blessing
Sheree Martin
Milan Reed  1:58.57a Our Lady Of Good Cou...  
5.  Relay Team  2:04.73a Randallstown  
  


 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals 
1.  Tobiloba Owojuyigbe
Tiffany Trinh
Brooke Omotoso
Alexandria Willridge  4:12.56a Western Tech  
2.  Relay Team  4:17.49a Randallstown  
  


 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals 
1.  Elizabeth Kaniecki
Ellen Tuttle
Magdalena Ralston
Alison McLure  11:30.94a Our Lady Of Good Cou...  
  


 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals 
1. 9 Paris Thompson 29-09.00 New Town  
2. 9 Jailyn Gibson 29-05.00 New Town  
3. 12 Nicole Enabosi 25-06.00 Our Lady Of Good Cou...  
4. 11 Keyera Jones 25-04.00 Western Tech  
5. 10 D'Amaie Davis 24-08.00 Baltimore Polytechni...  
6. 10 Stephanie Cator 21-10.00 Bladensburg  
6. 10 Angela Bowles 21-10.00 Our Lady Of Good Cou...  
8. 11 McCall Brown 21-09.00 Our Lady Of Good Cou...  
9. 11 Teriah Whitlock 21-05.00 Baltimore Polytechni...  
10. 10 Aisha Kebbay 21-01.00 Bladensburg  
11. 10 Kayla Miller 20-10.00 Our Lady Of Good Cou...  
12. 10 Jordan Davis 19-08.00 Randallstown  
-- 12 Kennedy Hunke ND Maryvale Prep  
-- 11 Lonnie Garrett ND Maryvale Prep  
-- 10 Kiarra Kelly ND Maryvale Prep  
-- 10 Cynthia Agu ND Randallstown  
-- 10 Yemi Bablade ND Bladensburg  
-- 10 Kevona Jones ND Bladensburg  
  


 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals 
9. 10 D'Amaie Davis 30.90m Baltimore Polytechni...  
-- 12 Kennedy Hunke ND Maryvale Prep  
-- 10 Yemi Bablade ND Bladensburg  
-- 10 Angela Bowles ND Our Lady Of Good Cou...  
-- 12 Sasha Magruder ND Maryvale Prep  
-- 10 Stephanie Cator ND Bladensburg  
-- 10 Cynthia Agu ND Randallstown  
-- 10 Tadajah Lofland ND Maryvale Prep  
1. 12 Nicole Enabosi 85.20m Our Lady Of Good Cou...  
2. 9 Sara Hailemichael 69.80m Our Lady Of Good Cou...  
3. 10 Kayla Miller 68.60m Our Lady Of Good Cou...  
4. - Kayla Brown-Collie 66.10m Our Lady Of Good Cou...  
5. 11 McCall Brown 64.90m Our Lady Of Good Cou...  
6. 10 Jordan Davis 61.00m Randallstown  
7. 11 Keyera Jones 57.20m Western Tech  
8. 10 Aisha Kebbay 55.60m Bladensburg  
  


 
X High Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Nicole Enabosi 5-02.00 Our Lady Of Good Cou...  
2. 10 Aneesa Abdul-Rahim 4-10.00 Baltimore Polytechni...  
2. 10 Erin Pocratsky 4-10.00 Our Lady Of Good Cou...  
4. 12 Essence Stinnette 4-06.00 Randallstown  
5. 10 Tianna Laryea 4-04.00 Randallstown  
-- 10 Autumn Allen NH New Town  
-- 10 Gracie Marzullo NH Maryvale Prep  
-- 12 Caroline Phillips NH Maryvale Prep  
-- 11 Kaitlynn Gregg NH Maryvale Prep  
  


 
X Long Jump - Varsity - Finals 
1. 11 Deja Stevenson 16-00.00 Baltimore Polytechni...  
2. 10 Christin Hackney 15-10.00 Our Lady Of Good Cou...  
3. 9 Brittany Isokpunwu 14-09.00 Randallstown  
4. 11 Teriah Whitlock 13-11.50 Baltimore Polytechni...  
5. 12 Essence Stinnette 13-10.50 Randallstown  
6. 10 Morgan Key 13-07.00 New Town  
7. 10 Willette Debrah 13-04.50 Bladensburg  
8. 10 Imani Jones 12-10.00 Our Lady Of Good Cou...  
9. 10 Ranya Brown 12-04.00 Our Lady Of Good Cou...  
10. 10 Marglucy Omwega 12-03.00 Bladensburg  
11. 12 Sade Nicholas 12-00.00 New Town  
11. 11 Abibat Amoz 12-00.00 Bladensburg  
13. 10 Sheree Martin 9-05.00 Our Lady Of Good Cou...  
-- 10 Gracie Marzullo ND Maryvale Prep  
-- 12 Khayla Branford ND Forestville Military  
-- 11 Tre'j M. Johnson ND Randallstown  
-- 12 Claire Robinson ND Maryvale Prep  
-- 9 LaDonna Wyatt ND New Town  
  


 
X Triple Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Essence Stinnette 31-03.00 Randallstown  
2. 9 Monilola O. Salami 30-04.50 Randallstown  
3. 10 Tianna Laryea 29-07.00 Randallstown  
-- 10 Marglucy Omwega ND Bladensburg  
-- 10 Willette Debrah ND Bladensburg  
-- 11 Abibat Amoz ND Bladensburg  
-- 10 Bryanna Chambers ND Maryvale Prep  
-- 12 Claire Robinson ND Maryvale Prep  
-- 11 Paris Clark ND Our Lady Of Good Cou... 


Return to Top

Email | About