MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Nike Spring Invitational
Nike Spring Invitational History
Hosted By: South Lakes
Reston, Virginia
2015-05-02

Results from milesplit.com

F 100 Meter Hurdles Under 16 - Finals

1 1 Bowden, Hannah 12  West Springfield 14.89 5  
2 2 Jones, Devyn 10  South Lakes 15.32 5  
3 3 Stevens, Alliyah 12  Mount Vernon 15.65 5  
4 4 Hoffman, Lauren 10  Battlefield 15.73 5  
5 5 Gloss, Claire 12  Battlefield 16.34 5  
6 6 Rodriguez, Maya 12  South Lakes 16.84 5  
7 7 Sutherland, Juliann 11  Westfield 16.86 4  
8 8 Dong, Claire 11  Thomas Jefferson S&T 17.33 4  
9 9 Chaillo Lizarraga, Martha D 12  George C. Marshall 17.54 4  
10 10 Walters, Alison 10  West Springfield 17.59 3  
11 11 Chen, Stephannie 12  Thomas Jefferson S&T 17.61 3  
12 12 Johnson, Gella 12  Loudoun County 17.64 4  
13 13 Gomez, Emily 12  Battlefield 17.96 3  
14 14 Minor, Abigail 12  Chantilly 18.05 3  
15 15 Ren, Elizabeth 11  Chantilly 18.12 3  
16 16 Elmore, Madison 12  Loudoun County 18.13 4  
17 17 Bailey, Claire 9  James W. Robinson 18.28 1  
18 18 Schlier, Inga J 10  George C. Marshall 19.58 3  
19 19 Veit, Bethany 10  Loudoun County 19.61 2  
20 20 Mcgrath, Shannon 11  James W. Robinson 19.73 1  
21 21 Corradino, Catherine 10  Westfield 19.98 1  
22 22 Bullard, Sophie 10  West Springfield 20.46 2  
23 23 Zukergood, Ariana J 12  George C. Marshall 21.01 2  
24 24 Le, Johanna 12  Chantilly 23.36 4  
25 25 Dieng, Aida 9  Westfield 24.30 1  


F 100 Meter Dash Under 16 - Finals


1 1 Little, Sarah 9  Westfield 12.49 6  
2 1 Lott, Natalie 10  Westfield 12.74 6  
3 2 Han, Alice 9  Chantilly 13.35 6  
4 2 Lozama, Jordan 12  South Lakes 12.99 6  
5 3 Chinyavong, Allison 9  Lake Braddock 13.41 6  
6 3 Raymond, Seye 12  James W. Robinson 12.99 6  
7 4 Allen, Jencia 12  James W. Robinson 13.11 5  
8 4 Brown, Kelsey 9  Battlefield 13.58 6  
9 5 Chinaka, Ozioma 12  South Lakes 13.14 6  
10 5 Kellum, Indigo 9  Mount Vernon 13.63 6  
11 6 Bacon, Cecelia 9  Chantilly 13.64 5  
12 6 Williams, Dalecia 10  Battlefield 13.15 6  
13 7 Knowles, Grace 10  Lake Braddock 13.20 4  
14 7 Robertson, Hannah 9  West Springfield 13.73 5  
15 8 Galvin, Shanice 12  Loudoun County 13.23 6  
16 8 Matus, Kimberly 9  West Springfield 13.91 4  
17 9 Brennan, Danielle 10  Chantilly 13.34 3  
18 9 Martin, Kayla 9  Quince Orchard High School 14.06 5  
19 10 Gibbs, Brittany 9  Battlefield 14.10 5  
20 10 Lee, Hannah 9  Loudoun County 14.10 4  
21 10 Nyarko-Brentuo, Boatemaa 10  Battlefield 13.35 5  
22 11 Harris, Kyla 10  West Springfield 13.43 4  
23 12 Beard, Danielle 11  Chantilly 13.49 3  
24 12 Sanchez, Nora 11  South Lakes 13.49 5  
25 12 Worrell, Michaela 9  James W. Robinson 14.11 5  
26 13 Reyes, Andrea 9  Loudoun County 14.14 5  
27 14 Dalesandro, Angela 11  Loudoun County 13.52 5  
28 14 Martin, Saki 9  James W. Robinson 14.16 4  
29 15 Lozano, Gabriella 9  West Springfield 14.19 4  
30 15 Washington, Nyla 10  Loudoun County 13.66 5  
31 16 Iglehart, Lyric 10  Westfield 13.67 4  
32 16 Thompson, Lindsey 9  Loudoun County 14.31 3  
33 17 Hinkston, Toni 9  Lake Braddock 13.70 2  
34 17 Ma, Rachel 9  Thomas Jefferson S&T 14.75 3  
35 18 Ahmed, Ubaida 9  West Potomac 14.76 1  
36 18 Coward, Montana 10  Battlefield 13.71 4  
37 19 Minocha, Ambika 9  South Lakes 14.83 4  
38 19 Uher, Katrina E 12  George C. Marshall 13.74 3  
39 20 Boehlert, Hannah 11  Chantilly 13.77 3  
40 20 Lee, Seuel 9  Westfield 14.88 3  
41 21 Jacobs, Raquel 11  South Lakes 13.79 4  
42 21 Simons, Bianca 9  James W. Robinson 15.00 3  
43 22 Pham, My Tam 9  Chantilly 15.02 3  
44 22 Weimerskirch, Lena 11  South Lakes 13.86 5  
45 23 Herbert, Ajenae 12  West Potomac 13.88 3  
46 23 Schmidt, Nicole 9  George C. Marshall 15.75 1  
47 24 Finn, Kathyrn 9  Westfield 15.80 1  
48 24 Peterson, Shelby 12  West Springfield 14.07 2  
49 25 Daus, Sara M 9  George C. Marshall 15.90 1  
50 25 Foushee, Imani 10  South Lakes 14.11 4  
51 26 Mohammed, Zahraa 9  South Lakes 16.35 3  
52 26 Powell, Madeline 12  Westfield 14.17 2  
53 27 Oh, Christina 10  Thomas Jefferson S&T 14.60 1  
54 28 Hu, Elizabeth 10  Thomas Jefferson S&T 14.61 1  
55 29 Carrens, Madison 11  South Lakes 14.67 3  
56 30 Marcucci, Anna 9  West Springfield 14.68 2  
57 31 Barazia, Cara F 12  George C. Marshall 14.82 2  
58 32 Eriksen-Brottet, Natasha 12  George C. Marshall 17.04 1  


F 1,600 Meter Run Under 16 - Finals

1 1 Bustamante, Reagan 11  West Springfield 5:02.54 2  
2 2 Riley, Sarah 12  Lake Braddock 5:11.14 2  
3 3 Freix, Sara 11  Westfield 5:14.22 2  
4 4 Eng, Kathryn 12  Washington-Lee High School 5:15.65 2  
5 5 Lull, Hannah 12  Chantilly 5:17.74 2  
6 6 Schiesl, Emily 10  Lake Braddock 5:18.99 2  
7 7 Keast, Emily 10  West Springfield 5:19.43 2  
8 8 Daniels, Sarah 9  Lake Braddock 5:20.69 2  
9 9 Howard, Grace 10  Loudoun County 5:22.64 2  
10 10 Stumvoll, Haley 12  Thomas Jefferson S&T 5:23.28 2  
11 11 Smith, McKinsey 12  Westfield 5:24.03 2  
12 12 Butseva, Sonya 11  Lake Braddock 5:26.16 2  
13 13 Robbins, Jenna 10  George C. Marshall 5:29.86 2  
14 14 Ferguson, Daly 11  Lake Braddock 5:33.61 2  
15 15 Snyder, Abby 11  West Springfield 5:35.89 2  
16 16 Seff, Ellie 12  Washington-Lee High School 5:38.88 1  
17 17 Cowne, Mackenzie 12  Chantilly 5:45.43 1  
18 18 Lazor, Kelley 11  Westfield 5:45.93 1  
19 19 Bidwell, Erin 12  South Lakes 5:47.42 1  
20 20 Centineo, Allison 12  James W. Robinson 5:48.07 1  
21 21 Rathburn, Paige 11  James W. Robinson 5:49.22 1  
22 22 Hanus, Lia 10  James W. Robinson 5:50.42 2  
23 23 Powell, Laura 11  West Potomac 5:51.76 1  
24 24 Robson, Jordan 12  Battlefield 5:56.23 1  
25 25 Murtha, Logan 10  George C. Marshall 5:57.90 1  
26 26 Connally, Clare 10  Thomas Jefferson S&T 5:58.29 1  
27 27 Lanham, Sydney 10  Loudoun County 6:01.10 1  
28 28 Malloy, Jamie 10  Loudoun County 6:09.37 1  
29 29 Sargsyan, Mariam 11  George C. Marshall 6:21.09 1  
30 30 Litscher, Rachel 10  Battlefield 6:28.11 1  


F 200 Meter Dash Under 16 - Finals


1 1 Spence, Zariyah 11  Mount Vernon 25.78 7  
2 2 Little, Sarah 9  Westfield 25.78 7  
3 3 Lott, Natalie 10  Westfield 26.06 7  
4 4 Brunson, Jennifer 11  Lake Braddock 26.62 7  
5 5 Holbrook, Madeline 12  Battlefield 26.70 7  
6 6 Webb, Samantha 12  South Lakes 26.76 6  
7 7 Allen, Jencia 12  James W. Robinson 27.05 6  
8 8 Galvin, Shanice 12  Loudoun County 27.21 6  
9 9 Nyarko-Brentuo, Boatemaa 10  Battlefield 27.37 5  
10 10 Dalesandro, Angela 11  Loudoun County 27.41 6  
11 11 Han, Alice 9  Chantilly 27.47 4  
12 12 Jeffries, Simone 10  Chantilly 27.48 3  
13 13 Reed, Comfort 12  South Lakes 27.54 6  
14 14 George, Talaya 12  James W. Robinson 27.60 5  
15 15 Robertson, Hannah 9  West Springfield 27.65 4  
16 16 Knowles, Grace 10  Lake Braddock 27.86 5  
17 17 Stevens, Alliyah 12  Mount Vernon 27.88 7  
18 18 Chinyavong, Allison 9  Lake Braddock 27.96 5  
19 19 Sanchez, Nora 11  South Lakes 28.08 4  
20 20 Kellum, Indigo 9  Mount Vernon 28.39 3  
21 21 Jones, Yasmeen 12  South Lakes 28.44 4  
22 22 Jacobs, Raquel 11  South Lakes 28.46 4  
23 23 Lister, Jessica 10  South Lakes 28.67 4  
24 24 Herbert, Ajenae 12  West Potomac 28.85 2  
25 25 Uher, Katrina E 12  George C. Marshall 28.89 3  
26 26 Bingham, Jordyn 10  Westfield 28.95 3  
27 27 Peterson, Shelby 12  West Springfield 28.99 2  
28 28 Weimerskirch, Lena 11  South Lakes 29.14 3  
29 29 Herrera, Morgan 11  James W. Robinson 29.29 2  
30 30 Matus, Kimberly 9  West Springfield 29.58 3  
31 31 Miller, Rachel L 9  George C. Marshall 29.88 2  
32 32 Oh, Christina 10  Thomas Jefferson S&T 30.48 1  
33 33 Spencer, Arianna 10  South Lakes 30.53 2  
34 34 Hu, Elizabeth 10  Thomas Jefferson S&T 30.87 1  
35 35 Ma, Rachel 9  Thomas Jefferson S&T 30.93 1  
36 36 Patterson, Charlotte 10  James W. Robinson 31.15 2  
37 37 Cusack, Grace E 9  George C. Marshall 31.40 1  


F 300 Meter Hurdles Under 16 - Finals


1 1 Hoffman, Lauren 10  Battlefield 46.49 5  
2 2 Bowden, Hannah 12  West Springfield 47.04 5  
3 3 Nieusma, Claire 12  South Lakes 47.50 5  
4 4 Jones, Devyn 10  South Lakes 48.00 5  
5 5 Gomez, Emily 12  Battlefield 48.87 5  
6 6 Nwaolu, Uloma 12  James W. Robinson 49.09 4  
7 7 Chaillo Lizarraga, Martha D 12  George C. Marshall 49.32 5  
8 8 Lin, Ashley 9  Thomas Jefferson S&T 50.82 4  
9 9 Ramey, Rose 12  Loudoun County 51.32 3  
10 10 Walters, Alison 10  West Springfield 51.67 4  
11 11 O'Donnell, Margaret 11  Chantilly 51.68 2  
12 12 Sutherland, Juliann 11  Westfield 51.79 3  
13 13 Speranzo, Julia 11  Lake Braddock 52.07 4  
14 14 Bailey, Claire 9  James W. Robinson 52.23 3  
15 15 Calvin, Lauren 12  Quince Orchard High School 52.37 3  
16 16 Le, Johanna 12  Chantilly 52.74 2  
17 17 Dong, Claire 11  Thomas Jefferson S&T 53.60 4  
18 18 Barrett, Sydney 11  James W. Robinson 53.67 4  
19 19 Corradino, Catherine 10  Westfield 54.12 2  
20 20 Nelson, Mya 9  Battlefield 54.25 3  
21 21 Mcgrath, Shannon 11  James W. Robinson 55.11 2  
22 22 Zukergood, Ariana J 12  George C. Marshall 57.64 1  
23 23 Dieng, Aida 9  Westfield 1:06.92 1  


F 3,200 Meter Run Under 16 - Finals


1 1 Mastaler, Mary Katherine 11  James W. Robinson 11:23.79 2  
2 2 Grimaldi, Jordan 11  Washington-Lee High School 11:24.56 2  
3 3 Finn, Maura 12  West Potomac 11:29.99 2  
4 4 Beckner, Olivia 9  South Lakes 11:49.87 2  
5 5 Suarez, Ana 12  West Springfield 11:51.25 2  
6 6 McGrath, Emily 9  South Lakes 11:51.43 2  
7 7 Augelli, Caroline 11  James W. Robinson 11:53.47 2  
8 8 Wigle, Kayla 9  Chantilly 12:04.86 1  
9 9 LaRow, Morgan 10  South Lakes 12:05.87 2  
10 10 Anteneh, Melat 11  Loudoun County 12:06.51 1  
11 11 Doran, Rebecca 9  Lake Braddock 12:07.31 2  
12 12 Ramirez, Laura 10  Washington-Lee High School 12:09.16 2  
13 13 Shoemaker, Abigail 10  Thomas Jefferson S&T 12:11.57 1  
14 14 Larkin, Maggie 10  James W. Robinson 12:14.00 2  
15 15 Sullivan, Nana 10  West Springfield 12:20.41 2  
16 16 Sajonia, Isabelle 9  Quince Orchard High School 12:21.61 1  
17 17 Finn, Maddie 10  West Potomac 12:27.16 1  
18 18 Haug, Julia 9  Chantilly 12:28.07 1  
19 19 Barron, Elizabeth 11  Westfield 12:33.50 1  
20 20 Frank, Karina 12  Westfield 12:34.47 1  
21 21 Lermo, Leslie 9  West Springfield 12:40.82 1  
22 22 Steele, Jennifer 10  Thomas Jefferson S&T 12:41.25 1  
23 23 Hughes, Carly 10  Loudoun County 12:44.78 1  
24 24 Dickenson, Rachel 9  Westfield 12:50.03 1  


F 400 Meter Dash Under 16 - Finals


1 1 Brunson, Jennifer 11  Lake Braddock 1:00.65 6  
2 2 Nyarko-Brentuo, Boatemaa 10  Battlefield 1:01.32 6  
3 3 Bacon, Cecelia 9  Chantilly 1:01.39 6  
4 4 Turner, Jalah 9  Battlefield 1:01.47 5  
5 5 Ager, Emma 10  Lake Braddock 1:01.96 6  
6 6 Galvin, Shanice 12  Loudoun County 1:02.75 5  
7 7 Schuster, Sarah 11  Chantilly 1:02.77 4  
8 8 Dickerson, Jessika 12  West Potomac 1:02.82 3  
9 9 Jeffries, Simone 10  Chantilly 1:03.24 6  
10 10 Lister, Jessica 10  South Lakes 1:03.57 3  
11 11 Tippet, Madison 10  Lake Braddock 1:03.64 5  
12 12 Pollin, Mary 12  Thomas Jefferson S&T 1:03.65 4  
13 13 Browning, Shannon 10  Lake Braddock 1:03.67 4  
14 14 Riggs, Kimbyl 12  James W. Robinson 1:03.76 4  
15 15 Lozano, Gabriella 9  West Springfield 1:03.97 3  
16 16 Dalesandro, Angela 11  Loudoun County 1:04.23 4  
17 17 Fitzgerald, Becky 11  Westfield 1:04.49 3  
18 18 Thillairajah, Anna 12  George C. Marshall 1:04.60 4  
19 19 Farmer, Gabrielle 9  West Potomac 1:04.62 2  
20 20 George, Talaya 12  James W. Robinson 1:04.64 5  
21 20 Webb, Samantha 12  South Lakes 1:04.64 5  
22 22 McAnally, Alexa 11  Westfield 1:04.88 3  
23 23 Lee, Hannah 9  Loudoun County 1:05.69 2  
24 24 Jones, Yasmeen 12  South Lakes 1:06.07 3  
25 25 McCormick, Erin 10  Westfield 1:06.97 1  
26 26 Ermias, Metasebia 10  West Springfield 1:07.35 2  
27 27 Marcucci, Anna 9  West Springfield 1:07.94 2  
28 28 Muvavarirwa, Mayita 9  George C. Marshall 1:09.08 1  


F 4x100 Meter Relay Under 16 - Finals


1 1 Mount Vernon 49.36 2  
2 2 Westfield 49.88 2  
3 3 South Lakes 49.90 2  
4 4 Battlefield 50.33 2  
5 5 Chantilly 51.01 2  
6 6 West Springfield 52.28 1  
7 7 Loudoun County 53.02 1  
8 8 Lake Braddock 53.46 1  
9 9 Thomas Jefferson S&T 54.63 1  


F 4x400 Meter Relay Under 16 - Finals

1 1 South Lakes 4:01.94 2  
2 2 Battlefield 4:03.53 2  
3 3 Mount Vernon 4:08.32 2  
4 4 Chantilly 4:09.40 2  
5 5 Westfield 4:10.66 1  
6 6 Lake Braddock 4:17.52 1  
7 7 Thomas Jefferson S&T 4:21.88 1  
8 8 West Potomac 4:25.83 1  
9 9 West Springfield 4:26.16 1  


F 4x800 Meter Relay Under 16 - Finals


1 1 Westfield 9:39.43 1  
2 2 South Lakes 10:30.34 1  
3 3 James W. Robinson 11:00.35 1  
4 4 Lake Braddock 11:22.14 1  


F 800 Meter Run Under 16 - Finals


1 1 Beckner, Olivia 9  South Lakes 2:24.19 2  
2 1 Holt, Heather 9  George C. Marshall 2:14.78 3  
3 2 Holt, Ashley 9  George C. Marshall 2:26.27 2  
4 2 Kumi-Darfour, Golden 11  South Lakes 2:16.57 3  
5 3 Okoroafor, Grace 11  Westfield 2:17.30 3  
6 3 Wittich, Caroline 9  West Springfield 2:32.80 2  
7 4 Carte, Kyla 11  Battlefield 2:17.45 3  
8 4 McGrath, Emily 9  South Lakes 2:32.93 2  
9 5 Berman, Lauren 12  James W. Robinson 2:17.62 3  
10 5 Finnegan, Kylie 9  Lake Braddock 2:33.30 2  
11 6 Lee, Shannon 10  Battlefield 2:17.75 3  
12 6 Wigle, Kayla 9  Chantilly 2:34.46 2  
13 7 Bothwell, Kiera 10  West Springfield 2:18.14 3  
14 7 Sajonia, Isabelle 9  Quince Orchard High School 2:34.68 2  
15 8 Benselloum, Ameena 10  Westfield 2:20.64 3  
16 8 Palmer, McKenna 9  Battlefield 2:36.97 2  
17 9 McAvoy, Madeline 9  Lake Braddock 2:24.42 3  
18 9 O'Boyle, Kaycie 10  West Potomac 2:38.47 2  
19 10 Barber, Meredith 11  West Potomac 2:26.75 2  
20 10 Lermo, Leslie 9  West Springfield 2:39.37 2  
21 11 Bidwell, Katie 9  South Lakes 2:39.56 2  
22 11 Moschella, Emily 12  Thomas Jefferson S&T 2:27.86 2  
23 12 Beard, Sarah 9  James W. Robinson 2:39.59 1  
24 12 Paterniti, Madison 10  Battlefield 2:28.53 2  
25 13 Lannen, Monica 11  South Lakes 2:29.55 3  
26 13 Tobias, Reagan 9  South Lakes 2:40.17 2  
27 14 Haskell, Imani 9  Battlefield 2:41.47 1  
28 14 Murray, Sophia 11  Lake Braddock 2:30.23 2  
29 15 Brindley, Naomi 10  South Lakes 2:30.62 2  
30 15 Haug, Julia 9  Chantilly 2:41.67 2  
31 16 McHugh, Seretha 10  South Lakes 2:30.73 2  
32 16 Mermagen, Zoe 9  Lake Braddock 2:42.86 2  
33 17 Ravishankar, Tara 9  South Lakes 2:45.40 2  
34 17 Smith, Zoe 12  West Potomac 2:31.21 2  
35 18 Anderson, Charlotte 9  West Potomac 2:46.69 1  
36 18 Zhang, Nancy 12  James W. Robinson 2:31.35 2  
37 19 Currey, Mary Grace 9  James W. Robinson 2:48.86 1  
38 19 Gill, Roshni 12  Westfield 2:32.06 2  
39 20 Casebeer, Mara 9  Thomas Jefferson S&T 2:50.00 1  
40 20 Murray, Christie 11  Chantilly 2:33.78 2  
41 21 Bomberg, Melanie 12  West Potomac 2:35.11 2  
42 21 Hogg, Isabel 9  West Springfield 2:50.04 1  
43 22 Mangahas, Alyssa 9  James W. Robinson 2:50.31 1  
44 22 Myers, Marybeth 10  James W. Robinson 2:36.85 1  
45 23 Fidd, Catherine 9  West Potomac 2:51.70 1  
46 23 Waugh, Sara 10  West Springfield 2:36.91 1  
47 24 Benedetto, Meghan 9  South Lakes 2:53.10 1  
48 24 Cox, Caroline 10  Thomas Jefferson S&T 2:38.30 1  
49 25 Demyanovich, Julie 11  West Springfield 2:38.66 2  
50 25 Wardinski, Cate 9  Lake Braddock 2:56.10 2  
51 26 Boucher, Kassandra 9  Chantilly 2:57.23 1  
52 26 VanNuys, Olivia 10  Loudoun County 2:38.96 1  
53 27 Bai, Lynne 9  Thomas Jefferson S&T 2:57.57 1  
54 27 Martin, Katie 11  South Lakes 2:39.51 1  
55 28 Bedford, Morgan 12  Chantilly 2:39.78 1  
56 28 Thornton, Mikayla 9  Battlefield 2:58.10 1  
57 29 Feeback, Haylee 9  Chantilly 2:59.31 1  
58 29 James, Jade 11  George C. Marshall 2:44.43 1  
59 30 Dinh, Kaitlyn 9  Westfield 3:03.91 1  
60 30 Muvavarirwa, Mayita 9  George C. Marshall 2:45.26 1  
61 31 Nguyen, Maggie 9  Westfield 3:05.11 1  
62 31 Salahin, Tehmeena 12  South Lakes 2:45.59 1  
63 32 Dlott, Zoey 10  South Lakes 2:47.11 1  
64 33 Farjadi, Tatjana 10  Chantilly 2:48.80 1  


F Discus Under 16 - Finals


1 1 Manni, Jesslyn 11  Loudoun County 112-11.00 1  
2 2 Tuck, Rachel 12  Lake Braddock 108-02.00 1  
3 3 Yankson, Samantha 12  West Springfield 96-05.00 1  
4 4 Beck, Mariae 12  Lake Braddock 94-10.00 1  
5 5 Griggs, Dannie C 10  George C. Marshall 94-07.00 1  
6 6 Reese, Lauryn 12  West Springfield 92-10.00 1  
7 7 Muirhead, Natasha 11  Lake Braddock 89-05.00 1  
8 8 Wade, Annaliese 9  Lake Braddock 87-02.00 1  
9 9 Abassi, Mahtab 10  Lake Braddock 86-08.00 1  
10 10 Bronfman, Sheina S 12  George C. Marshall 86-04.00 1  
11 11 Szymanski, Rachel 10  Westfield 85-04.00 1  
12 12 Igbokwe, Julianne 11  Chantilly 83-02.00 1  
13 13 Lin, Ashley 9  Thomas Jefferson S&T 79-03.00 1  
14 14 Little, Danielle 11  Westfield 77-01.00 1  
15 15 Prayor, Nia 11  Westfield 74-05.00 1  
16 16 Ball, Destiny 9  Battlefield 73-11.00 1  
17 17 Miller, Emily 10  Loudoun County 73-08.00 1  
18 18 Lozama, Gabrielle 12  South Lakes 73-04.00 1  
19 19 Nichols, Zoey 9  Battlefield 71-08.00 1  
20 19 Takieddin, Leena 9  Chantilly 71-08.00 1  
21 21 Gautschi, Isabelle 11  Chantilly 69-11.00 1  
22 22 Willar, Caroline E 12  George C. Marshall 67-07.00 1  
23 23 Calvin, Heather 10  Quince Orchard High School 66-06.00 1  
24 24 Kowalski, Jalisa 9  Loudoun County 65-05.00 1  
25 25 Settles, Holly 10  West Springfield 61-07.00 1  
26 26 Connally, Clare 10  Thomas Jefferson S&T 59-09.00 1  
27 27 Key, Sydnie 10  Battlefield 59-03.00 1  
28 28 Dobrescue, Tanie  Washington-Lee High School 56-02.00 1  
29 29 Wickman, Abby 10  South Lakes 48-02.00 1  
30 30 Osei, Safiya 10  West Potomac 38-01.00 1  


F High Jump Under 16 - Finals


1 1 Speranzo, Julia 11  Lake Braddock 5-02.00 1  
2 2 Morton, Laurel 12  Loudoun County 5-00.00 1  
3 3 Turner, Jalah 9  Battlefield 5-00.00 1  
4 4 Holbrook, Madeline 12  Battlefield 5-00.00 1  
5 5 Boehlert, Hannah 11  Chantilly 4-10.00 1  
6 6 Chanthyasak-White, Victoria 10  James W. Robinson 4-08.00 1  
7 6 Emordi, Tyler 12  Washington-Lee High School 4-08.00 1  
8 6 Engelbrektsson, Brooke 11  Lake Braddock 4-08.00 1  
9 6 Jeffries, Simone 10  Chantilly 4-08.00 1  
10 9 Helstrom, Lauryn 10  Park View (Sterling) 4-08.00 1  
11 10 Kamali, Yekta 9  Quince Orchard High School 4-08.00 1  
12 12 Bailey, Claire 9  James W. Robinson 4-06.00 1  
13 12 Elmore, Madison 12  Loudoun County 4-06.00 1  
14 12 Iannetti, Giorgia 12  George C. Marshall 4-06.00 1  
15 12 Kellum, Indigo 9  Mount Vernon 4-06.00 1  
16 12 Mcgrath, Shannon 11  James W. Robinson 4-06.00 1  


F Long Jump Under 16 - Finals


1 1 Stevens, Alliyah 12  Mount Vernon 17-03.00 1  
2 2 Bowden, Hannah 12  West Springfield 16-11.00 1  
3 3 Brown, Kelsey 9  Battlefield 15-10.00 1  
4 4 Brown, Courtney 12  Westfield 15-09.50 1  
5 5 Han, Alice 9  Chantilly 15-09.25 1  
6 6 Williams, Dalecia 10  Battlefield 15-08.75 1  
7 7 Chen, Stephannie 12  Thomas Jefferson S&T 15-03.75 1  
8 8 Uher, Katrina E 12  George C. Marshall 14-03.75 1  
9 9 Emordi, Tyler 12  Washington-Lee High School 14-02.25 1  
10 10 Harris, Kyla 10  West Springfield 14-02.00 1  
11 11 Hsu, Alexia 11  James W. Robinson 14-00.50 1  
12 12 Hinkston, Toni 9  Lake Braddock 14-00.00 1  
13 13 Little, Sarah 9  Westfield 13-11.50 1  
14 14 Harrison, Emily 10  Battlefield 13-09.25 1  
15 15 Hu, Elizabeth 10  Thomas Jefferson S&T 13-08.00 1  
16 16 Robertson, Hannah 9  West Springfield 13-06.00 1  
17 17 Martin, Saki 9  James W. Robinson 13-04.00 1  
18 18 Wainwright, Sofia 10  Chantilly 13-01.50 1  
19 19 Florjancic, Grace 12  Chantilly 12-10.00 1  
20 20 Tibbits, Tayler 12  Loudoun County 12-07.25 1  
21 21 Manley, Ash Lee T 11  George C. Marshall 12-02.25 1  
22 22 Herbert, Ajenae 12  West Potomac 12-01.50 1  
23 23 Hopper, Haliegh 9  West Potomac 11-10.25 1  


F Pole Vault Under 16 - Finals



1 1 Harrison, Emily 10  Battlefield 10-00.00 1  
2 2 Zelkin, Annina 11  Lake Braddock 9-06.00 1  
3 3 Gloss, Claire 12  Battlefield 9-00.00 1  
4 4 Barrett, Sydney 11  James W. Robinson 9-00.00 1  
5 5 Hsu, Alexia 11  James W. Robinson 8-06.00 1  
6 6 Thibodeaux, Anna-Marie 10  Lake Braddock 8-06.00 1  
7 7 Chinaka, Ozioma 12  South Lakes 8-00.00 1  
8 8 Florjancic, Grace 12  Chantilly 8-00.00 1  
9 9 Anderson, Lauren 9  Westfield 8-00.00 1  
10 10 Settles, Holly 10  West Springfield 7-06.00 1  
11 10 Wiedeman, Caralyn 10  Lake Braddock 7-06.00 1  
12 12 Chu, Cece 9  Thomas Jefferson S&T 7-00.00 1  
13 12 Goudel, Lata 10  Chantilly 7-00.00 1  
14 12 Van Wert, Keegan 12  Quince Orchard High School 7-00.00 1  
15 12 Wickman, Abby 10  South Lakes 7-00.00 1  


F Shot Put Under 16 - Finals

1 1 Reese, Lauryn 12  West Springfield 36-07.00 1  
2 2 Watts, Shardae 12  Mount Vernon 36-04.00 1  
3 3 Little, Danielle 11  Westfield 35-07.50 1  
4 4 Igbokwe, Julianne 11  Chantilly 34-00.00 1  
5 5 Manni, Jesslyn 11  Loudoun County 33-05.00 1  
6 6 Yankson, Samantha 12  West Springfield 32-05.50 1  
7 7 Raymond, Seye 12  James W. Robinson 31-10.50 1  
8 8 Hopper, Haliegh 9  West Potomac 29-04.50 1  
9 9 Thrasher, Tayelor 9  Westfield 29-01.75 1  
10 10 Miller, Emily 10  Loudoun County 28-11.50 1  
11 11 Anwah, Ophelia 12  Battlefield 28-10.50 1  
12 12 Lozama, Jordan 12  South Lakes 28-10.00 1  
13 13 Miller, Ariana 11  Westfield 28-08.25 1  
14 14 Beck, Mariae 12  Lake Braddock 28-06.50 1  
15 15 Key, Sydnie 10  Battlefield 28-03.50 1  
16 16 Osei, Safiya 10  West Potomac 27-09.75 1  
17 17 Abassi, Mahtab 10  Lake Braddock 27-05.00 1  
18 18 Ball, Destiny 9  Battlefield 26-07.75 1  
19 19 Schauer, Natalie 12  South Lakes 26-05.00 1  
20 20 Wade, Annaliese 9  Lake Braddock 26-01.00 1  
21 21 Bronfman, Sheina S 12  George C. Marshall 25-10.50 1  
22 22 Calvin, Heather 10  Quince Orchard High School 25-10.00 1  
23 23 Stahl, Morgan K 12  George C. Marshall 25-07.75 1  
24 24 Griggs, Dannie C 10  George C. Marshall 24-00.50 1  
25 25 Gautschi, Isabelle 11  Chantilly 23-10.00 1  
26 26 Nuri, Shahd 10  West Springfield 23-09.50 1  
27 27 Lozama, Gabrielle 12  South Lakes 23-07.00 1  
28 28 Worrell, Michaela 9  James W. Robinson 23-00.00 1  
29 29 Takieddin, Leena 9  Chantilly 22-06.25 1  
30 30 Kowalski, Jalisa 9  Loudoun County 21-08.00 1  
31 31 Dobrescue, Tanie  Washington-Lee High School 19-02.00 1  


F Triple Jump Under 16 - Finals


1 1 Nwaolu, Uloma 12  James W. Robinson 36-04.50 1  
2 2 Vanderpuye, Karen 12  Lake Braddock 35-04.00 1  
3 3 Morton, Laurel 12  Loudoun County 35-01.00 1  
4 4 Reed, Comfort 12  South Lakes 34-10.25 1  
5 5 Brown, Courtney 12  Westfield 34-08.50 1  
6 6 Harris, Kyla 10  West Springfield 34-04.00 1  
7 7 Coward, Montana 10  Battlefield 32-01.00 1  
8 7 Jones, Devyn 10  South Lakes 32-01.00 1  
9 9 Hoffman, Lauren 10  Battlefield 31-11.00 1  
10 10 Chen, Stephannie 12  Thomas Jefferson S&T 31-09.50 1  
11 11 Ermias, Metasebia 10  West Springfield 31-03.00 1  
12 12 Turner, Jalah 9  Battlefield 30-11.00 1  
13 13 Chanthyasak-White, Victoria 10  James W. Robinson 30-09.00 1  
14 14 Vanderpuye, Krista 9  Lake Braddock 30-07.00 1  
15 15 Hu, Elizabeth 10  Thomas Jefferson S&T 30-05.50 1  
16 16 Little, Sarah 9  Westfield 29-00.00 1  
17 17 Dickerson, Jessika 12  West Potomac 28-09.00 1  
18 17 Sanchez, Nora 11  South Lakes 28-09.00 1  
19 19 Elmore, Madison 12  Loudoun County 28-08.75 1  
20 20 Matus, Kimberly 9  West Springfield 28-06.25 1  
21 21 Manley, Ash Lee T 11  George C. Marshall 27-05.50 1  
22 22 Florjancic, Grace 12  Chantilly 27-02.25 1  


M 100 Meter Dash Under 16 - Finals



1 1 McGrigg, Joshua 11  Mount Vernon 11.21 6  
2 1 Walker, Trevor 9  Battlefield 11.59 4  
3 2 Briscoe, Evan 10  Loudoun County 11.79 4  
4 2 Hobson, Matthew 11  Battlefield 11.34 6  
5 3 Baah, Dominic 9  Loudoun County 11.82 4  
6 3 Jackson, John 11  Loudoun County 11.35 6  
7 4 Atkins, Lamont 10  Lake Braddock 11.38 5  
8 4 Nguyen, Vinh 9  Chantilly 11.97 4  
9 5 Casey, Aman 9  Battlefield 12.28 4  
10 5 Parker, Corey 12  Battlefield 11.40 5  
11 5 Shadkhoo, Alexander 9  Westfield 12.28 3  
12 6 Robertson, Darean 11  West Springfield 11.49 5  
13 7 Pittas, Jack 12  Loudoun County 11.50 6  
14 7 Tsai, Eric 9  Chantilly 12.34 3  
15 8 Duran-diaz, Jonathan 9  Chantilly 12.37 2  
16 8 Masih, Anthony 12  West Springfield 11.55 4  
17 9 Kellum, Angelo 9  Mount Vernon 12.39 3  
18 9 Robinson, Malik 11  Westfield 11.56 4  
19 10 Coleman, Cameron 10  Mount Vernon 11.57 3  
20 10 Seventko, Josh 9  Loudoun County 12.48 4  
21 11 Buckley, Casey 9  Westfield 12.57 2  
22 11 Quin, Connor N 9  George C. Marshall 12.57 3  
23 11 West, Justin 12  Chantilly 11.58 6  
24 12 Murphy, Marquise 10  Westfield 11.65 3  
25 13 Mohler, Edison 9  South Lakes 12.58 2  
26 13 Schaefer, Brad 11  West Potomac 11.79 4  
27 14 Durrer, Michael 12  Loudoun County 11.80 6  
28 14 McClusky, Kenny 12  West Potomac 11.80 3  
29 14 Norcini, Jake 12  Chantilly 11.80 3  
30 14 Parks, Kelcey E 9  George C. Marshall 12.64 1  
31 15 Nevarez, Bobby 9  Westfield 12.72 1  
32 16 Kang, Ian 9  Thomas Jefferson S&T 12.73 1  
33 17 McClain, Caleb 12  Westfield 11.85 5  
34 17 Ofosu, Josh 9  Quince Orchard High School 12.77 3  
35 18 Irvin, Julien 9  Battlefield 12.78 1  
36 18 Logan, Timothy 12  South Lakes 11.88 2  
37 19 Byrdsong, Demarcus 12  James W. Robinson 11.94 4  
38 19 Gillmore, Austin R 9  George C. Marshall 12.87 2  
39 20 Mansaray, ibrahim 10  Lake Braddock 11.98 3  
40 20 Stepniczka, Mike 9  Thomas Jefferson S&T 12.99 1  
41 21 Lawson, Kai 10  Mount Vernon 12.04 2  
42 21 Younge, Ravell 9  James W. Robinson 13.15 2  
43 22 French, William J 12  George C. Marshall 12.05 1  
44 22 Han, Timothy 9  Thomas Jefferson S&T 13.40 2  
45 23 Villegas, Zach 12  West Springfield 12.12 3  
46 24 Adolphe, Jacob 10  Thomas Jefferson S&T 12.16 2  
47 25 Liu, Samuel 10  Thomas Jefferson S&T 12.33 1  
48 25 Lowery, Roman 10  James W. Robinson 12.33 2  
49 27 Vaughan, Brennan 12  West Potomac 12.43 2  
50 28 Rodriguez, Michael 11  Thomas Jefferson S&T 12.47 1  
51 29 Coates, Zach R 12  George C. Marshall 12.51 1  
52 30 Boinay, Nicholas 12  George C. Marshall 12.59 1  
53 30 Crosby, James 10  South Lakes 12.59 2  


M 110 Meter Hurdles Under 16 - Finals


1 1 Stone, Nathan 12  South Lakes 15.02 5  
2 2 Fain, Anas 11  South Lakes 15.05 5  
3 3 Guan, Charlie 11  Thomas Jefferson S&T 15.51 5  
4 4 Johnson, Alec 12  Lake Braddock 15.85 5  
5 5 Bridges, Obadiah 12  Lake Braddock 16.10 5  
6 6 Shaltanis, David S 11  George C. Marshall 16.42 5  
7 7 Gieseler, John B 11  George C. Marshall 16.49 4  
8 8 Jones, Chad 10  Battlefield 16.81 3  
9 9 Mallon, Samuel 11  Loudoun County 16.89 4  
10 10 Lim, Philip 12  James W. Robinson 17.04 4  
11 11 McCobb, Nick 12  West Potomac 17.27 4  
12 12 Almodiel, Jose Diego 11  Chantilly 17.34 4  
13 13 Thomas, Ryan 9  Loudoun County 17.36 3  
14 14 Freebairn, Thomas R 11  George C. Marshall 17.54 2  
15 15 Gary, Michael 10  Westfield 17.58 2  
16 16 Park, Sejin 10  Chantilly 17.69 3  
17 17 Beyene, Berket 11  South Lakes 17.87 2  
18 18 Li, Andrew 11  Thomas Jefferson S&T 17.96 1  
19 19 Odegaard, Tanner 11  Loudoun County 18.01 3  
20 20 Shanks, Tariq 11  Westfield 18.02 1  
21 21 Jackson, Brian 10  Lake Braddock 18.13 4  
22 22 Delgado, Matthew 11  Battlefield 18.15 2  
23 23 Tsai, Alexander 12  Chantilly 18.15 2  
24 24 Davis, Drew 12  James W. Robinson 18.16 3  
25 25 Mosley, Nile 11  Battlefield 18.72 3  
26 26 Branch, Joseph 9  West Springfield 18.83 1  
27 27 Campos, Dalton 10  West Springfield 19.21 2  
28 28 Wahba, Rany 11  James W. Robinson 19.25 1  
29 29 Skudlarek, Peter 10  West Potomac 19.85 1  


M 1,600 Meter Run Under 16 - Finals



1 1 Pace, Johnny 12  Westfield 4:18.10 3  
2 2 Mutty, Christopher 12  Washington-Lee High School 4:21.16 3  
3 3 Ward, Timothy 12  West Springfield 4:22.87 3  
4 4 Walsh, Liam 11  Quince Orchard High School 4:24.49 3  
5 5 Velleleth, Saurav 10  Thomas Jefferson S&T 4:25.58 3  
6 6 Foss, Nate 11  Thomas Jefferson S&T 4:25.92 3  
7 7 Jutras, Hunter 11  James W. Robinson 4:28.16 3  
8 8 Fabish, Evan 12  West Springfield 4:33.55 3  
9 9 Camby, Gavin 10  James W. Robinson 4:34.01 3  
10 10 Shaffer, Brett 10  Westfield 4:34.60 2  
11 11 Meade, Bryan 12  Washington-Lee High School 4:35.58 2  
12 12 Teshome, Nahom 12  West Springfield 4:37.26 3  
13 13 Riopelle, Nathan 11  Thomas Jefferson S&T 4:37.89 2  
14 14 Meskill, David 11  Lake Braddock 4:38.10 3  
15 15 Mortimer-Lotke, Isaac 12  Washington-Lee High School 4:38.37 2  
16 16 LeBerre, John 11  South Lakes 4:39.71 2  
17 17 Haight, Alexander 11  George C. Marshall 4:39.79 2  
18 18 Baxley, William 10  Thomas Jefferson S&T 4:40.14 2  
19 19 Mccool, Andrew 12  South Lakes 4:43.70 3  
20 20 Sharkey, Reid 11  James W. Robinson 4:45.40 2  
21 21 Compton, Evan 12  Chantilly 4:49.88 2  
22 22 Robey, Alex 11  Battlefield 4:50.55 2  
23 23 Chase, Evan 10  Lake Braddock 4:51.34 1  
24 24 Clark, David 12  Loudoun County 4:51.65 2  
25 25 Lawson, Tyler 9  Lake Braddock 4:52.20 1  
26 26 Monfort, Joseph 12  Battlefield 4:52.56 1  
27 27 Vaka, Nick 10  Loudoun County 4:52.76 1  
28 28 Rivera, Michael 11  Lake Braddock 4:53.49 1  
29 29 Bell, Michael 11  West Potomac 4:53.87 1  
30 30 Kokulis, Paul 11  Westfield 4:54.42 1  
31 31 Cowen, Andrew 12  George C. Marshall 4:55.54 1  
32 32 Huck, Ryan 10  West Potomac 4:55.58 1  
33 33 Mara, Ethan 9  Quince Orchard High School 4:56.07 2  
34 34 Weagraff, Daniel 10  Chantilly 4:57.11 1  
35 35 Smith, Isaiah 10  West Potomac 4:58.70 1  
36 36 Robey, Sean 11  Battlefield 4:59.13 1  
37 37 Staples, Jack 10  Loudoun County 4:59.23 1  
38 38 Hassett, Samuel B 10  George C. Marshall 5:04.89 1  
39 39 Shelby, Justin 10  South Lakes 5:33.54 1  


M 200 Meter Dash Under 16 - Finals



1 1 Denham, Marcus 12  James W. Robinson 22.36 8  
2 2 Berry, Brandon 10  Battlefield 22.62 8  
3 3 West, Justin 12  Chantilly 22.85 8  
4 4 Goolsby, Lozie 12  West Potomac 22.90 8  
5 5 Scott, Zavier 10  Mount Vernon 23.03 8  
6 6 Allen, Emmanuel 10  West Springfield 23.09 6  
7 7 Pereira, Edgar 12  Lake Braddock 23.10 8  
8 8 Clarke, Christopher Cj 10  James W. Robinson 23.14 6  
9 8 Lim, John 12  Westfield 23.14 7  
10 10 Jackson, John 11  Loudoun County 23.31 7  
11 11 Bogyah, Tracy 12  West Potomac 23.38 6  
12 12 Arpee, Sam 12  South Lakes 23.39 6  
13 13 Lucius, Genesis 11  Battlefield 23.44 7  
14 14 Adu, Daniel 10  West Springfield 23.46 7  
15 15 Atkins, Lamont 10  Lake Braddock 23.62 5  
16 16 Hicks, Davante 12  James W. Robinson 23.69 5  
17 17 Powell, Davian 10  Westfield 23.75 4  
18 18 Madhugiri, Akhil 10  Thomas Jefferson S&T 23.87 5  
19 19 Richter, Sammy 12  James W. Robinson 24.01 5  
20 20 Walker, Trevor 9  Battlefield 24.03 6  
21 21 Chong, Geson 12  Westfield 24.05 5  
22 22 Casebeer, Jonah 11  Thomas Jefferson S&T 24.12 2  
23 23 McClusky, Kenny 12  West Potomac 24.21 4  
24 24 Cai, Jesse 11  Thomas Jefferson S&T 24.21 4  
25 25 Quist, Desire 12  Mount Vernon 24.21 3  
26 26 Briscoe, Evan 10  Loudoun County 24.30 5  
27 27 Logan, Timothy 12  South Lakes 24.32 4  
28 28 Lawson, Kai 10  Mount Vernon 24.36 3  
29 29 Ward, Asa 10  Lake Braddock 24.90 3  
30 30 Muskett, Peter 10  West Springfield 24.99 4  
31 31 Shutika, John 12  James W. Robinson 25.12 2  
32 32 Mansaray, ibrahim 10  Lake Braddock 25.22 2  
33 32 Taylor, Darius 12  Loudoun County 25.22 2  
34 34 LaPorte, Ryan 12  South Lakes 25.32 3  
35 35 Coates, Zach R 12  George C. Marshall 25.33 1  
36 36 Purihella, Jishnu 12  George C. Marshall 25.79 1  
37 37 Gillmore, Austin R 9  George C. Marshall 26.33 1  


M 300 Meter Hurdles Under 16 - Finals


1 1 Fain, Anas 11  South Lakes 40.39 6  
2 2 Johnson, Alec 12  Lake Braddock 41.31 6  
3 3 Bridges, Obadiah 12  Lake Braddock 41.48 6  
4 4 Gieseler, John B 11  George C. Marshall 41.86 6  
5 5 McCobb, Nick 12  West Potomac 42.02 6  
6 6 Shaltanis, David S 11  George C. Marshall 42.10 6  
7 7 Guan, Charlie 11  Thomas Jefferson S&T 42.46 5  
8 8 Mosley, Nile 11  Battlefield 43.31 5  
9 9 Almodiel, Jose Diego 11  Chantilly 43.84 4  
10 10 Jones, Chad 10  Battlefield 44.58 4  
11 11 Campos, Dalton 10  West Springfield 44.61 4  
12 12 Beyene, Berket 11  South Lakes 44.70 3  
13 13 Delgado, Matthew 11  Battlefield 45.00 4  
14 14 D'Elia, Gregory 11  Quince Orchard High School 45.04 5  
15 14 Pereira, Conrad 10  Chantilly 45.04 2  
16 16 Park, Sejin 10  Chantilly 45.19 3  
17 17 Freebairn, Thomas R 11  George C. Marshall 45.42 3  
18 18 Odegaard, Tanner 11  Loudoun County 46.09 4  
19 19 Sarkaria, Manav 12  Westfield 46.14 3  
20 20 Gillum, Max 12  South Lakes 46.19 4  
21 21 Mirajkar, Yash 11  Westfield 46.24 2  
22 22 Ofosu, Bright 12  Quince Orchard High School 46.32 5  
23 23 Gary, Michael 10  Westfield 46.49 3  
24 24 Branch, Joseph 9  West Springfield 46.93 2  
25 25 Vaughan, Brennan 12  West Potomac 47.57 1  
26 26 Skudlarek, Peter 10  West Potomac 48.10 1  
27 27 Thomas, Ryan 9  Loudoun County 48.30 1  
28 28 Jackson, Brian 10  Lake Braddock 49.34 3  


M 3,200 Meter Run Under 16 - Finals



1 1 Pace, Johnny 12  Westfield 9:23.86 2  
2 2 Blagg, Christopher 12  Thomas Jefferson S&T 9:37.37 2  
3 3 Hite, Nicholas 12  James W. Robinson 9:50.93 2  
4 4 Lynch, Patrick 10  George C. Marshall 9:52.41 2  
5 5 Thoms, Ben 12  Quince Orchard High School 9:52.92 2  
6 6 Miller, Sean 12  South Lakes 9:53.28 2  
7 7 Holland, Chris 12  West Springfield 9:54.54 2  
8 8 Lindsey, Zachary 10  West Potomac 9:56.85 2  
9 9 Mims, Cameron 12  Battlefield 9:59.68 2  
10 10 Walsh, Liam 11  Quince Orchard High School 9:59.92 2  
11 11 Mcfaul, Justin 11  George C. Marshall 10:05.80 2  
12 12 Myers, Patrick 12  James W. Robinson 10:08.76 2  
13 13 Gusmer, James 10  Washington-Lee High School 10:17.25 1  
14 14 Runkel, Corey 12  James W. Robinson 10:18.75 2  
15 15 Woodhouse, Mitch 12  Thomas Jefferson S&T 10:21.84 1  
16 16 McCann, Christian 11  Quince Orchard High School 10:22.32 1  
17 17 Freire, Remy 12  Thomas Jefferson S&T 10:23.51 1  
18 18 Sridhar, Anirwin 12  Westfield 10:27.52 1  
19 19 Sepulveda, Peter 10  South Lakes 10:27.95 1  
20 20 Zartman, Bradley 12  Loudoun County 10:28.73 2  
21 21 Walker, Owen 9  South Lakes 10:36.90 1  
22 22 O'hara, Jimmy 12  James W. Robinson 10:49.55 2  
23 23 Gilbreath, Byron 11  Westfield 10:54.37 1  
24 24 Clendenin, Connor 11  Chantilly 10:57.62 1  
25 25 Baker, John 10  Battlefield 11:00.21 1  
26 26 Church, Oliver 9  George C. Marshall 11:19.24 1  


M 400 Meter Dash Under 16 - Finals



1 1 Jeffries, Titus 11  Chantilly 48.96 7  
2 2 Waller, Kurt 12  Battlefield 49.61 7  
3 3 Pereira, Edgar 12  Lake Braddock 49.75 7  
4 4 Ballard, Skander 11  South Lakes 49.93 7  
5 5 Goolsby, Lozie 12  West Potomac 50.33 7  
6 6 Arpee, Sam 12  South Lakes 50.62 7  
7 7 Rushing, Glenn 12  West Potomac 51.21 6  
8 8 Durrer, Michael 12  Loudoun County 51.31 6  
9 9 Waithe, Nikolai 11  South Lakes 51.61 6  
10 10 Pittas, Jack 12  Loudoun County 51.84 5  
11 11 Roof, Jonathan 12  James W. Robinson 51.99 6  
12 12 Cukor, Gunnar 11  West Potomac 52.15 6  
13 13 Casebeer, Jonah 11  Thomas Jefferson S&T 52.25 4  
14 14 Cai, Jesse 11  Thomas Jefferson S&T 52.74 5  
15 15 Chapman, Nathaniel 12  Battlefield 52.90 4  
16 16 Taylor, Ben 11  West Springfield 52.91 6  
17 17 Banks, Alan 12  Westfield 52.95 4  
18 18 Harrison, Rj 12  Battlefield 53.11 5  
19 19 Garzan, Iman 11  James W. Robinson 53.27 4  
20 20 Weirick, Collin 12  South Lakes 53.42 3  
21 21 Madhugiri, Akhil 10  Thomas Jefferson S&T 53.52 5  
22 22 Grady, Matthew 12  West Springfield 53.61 5  
23 23 Leap, Robert J 11  George C. Marshall 54.41 3  
24 24 Latour, Jacob 12  Quince Orchard High School 54.55 3  
25 25 Ryan, Jet 12  Lake Braddock 54.66 3  
26 26 Howard, Cameron 10  Westfield 54.93 1  
27 27 LaPorte, Ryan 12  South Lakes 55.06 3  
28 28 Dupont, Conor 12  Westfield 55.75 2  
29 29 McCabe, Cole 12  Quince Orchard High School 55.83 3  
30 30 Corkill, Ryan E 11  George C. Marshall 55.85 2  
31 31 Muskett, Peter 10  West Springfield 55.91 1  
32 32 Lim, Philip 12  James W. Robinson 55.99 4  
33 33 Pham, Eric 11  South Lakes 56.24 2  
34 34 Billington, Angus K 11  George C. Marshall 57.12 1  
35 35 Tett, Adam 12  Loudoun County 57.15 2  
36 36 Kellum, Angelo 9  Mount Vernon 57.55 2  


M 4x100 Meter Relay Under 16 - Finals


1 1 Battlefield 43.05 2  
2 2 West Springfield 43.06 2  
3 3 Chantilly 43.42 2  
4 4 James W. Robinson 43.80 2  
5 5 Mount Vernon 44.11 1  
6 6 Westfield 44.88 1  
7 7 West Potomac 44.98 1  
8 8 Loudoun County 45.65 1  
9 9 George C. Marshall 46.83 1  
10 10 Thomas Jefferson S&T 48.14 1  


M 4x400 Meter Relay Under 16 - Finals


1 1 Battlefield 3:25.04 2  
2 2 Chantilly 3:26.36 2  
3 3 West Springfield 3:26.59 2  
4 4 Mount Vernon 3:27.08 1  
5 5 Westfield 3:27.65 1  
6 6 West Potomac 3:27.96 2  
7 7 Lake Braddock 3:28.17 2  
8 8 James W. Robinson 3:35.32 1  
9 9 South Lakes 3:36.22 2  
10 10 Thomas Jefferson S&T 3:38.01 1  
11 11 George C. Marshall 3:42.02 1  


M 4x800 Meter Relay Under 16 - Finals

1 1 Lake Braddock 8:05.51 1  
2 2 Westfield 8:14.91 1  
3 3 Thomas Jefferson S&T 8:32.53 1  
4 4 South Lakes 8:33.09 1  
5 5 Chantilly 9:03.80 1  
6 6 George C. Marshall 9:20.98 1  
7 7 James W. Robinson 9:37.66 1  


M 800 Meter Run Under 16 - Finals


1 1 Klapper, Dylan 9  Thomas Jefferson S&T 2:08.59 2  
2 1 Mutty, Christopher 12  Washington-Lee High School 1:58.16 3  
3 2 Judish, Max 9  Thomas Jefferson S&T 2:09.54 2  
4 2 Odlum, Patrick 12  Washington-Lee High School 1:58.55 3  
5 3 O'Leary, Aiden 10  George C. Marshall 2:00.17 3  
6 3 Robertson, Tristan 9  Chantilly 2:10.65 2  
7 4 Begotka, Nick 9  Thomas Jefferson S&T 2:12.97 2  
8 4 Mitchell, Daniel 10  Chantilly 2:01.92 3  
9 5 Brooks, Colin 12  James W. Robinson 2:02.00 2  
10 5 Mara, Ethan 9  Quince Orchard High School 2:13.66 2  
11 6 Forney, David 9  George C. Marshall 2:14.53 2  
12 6 Villagomez, Mike 12  Battlefield 2:02.12 3  
13 7 Amos, Tyler 9  Chantilly 2:15.03 1  
14 7 Palmer, Bryer 12  Battlefield 2:02.64 3  
15 8 Baird, Tristan 9  Battlefield 2:16.02 1  
16 8 Delvecchio, Andrew 9  Lake Braddock 2:03.40 3  
17 9 Makinen, William 9  West Potomac 2:16.43 1  
18 9 Mccleary, Eli 11  Westfield 2:04.07 2  
19 10 Lao, Arnold 12  Westfield 2:04.10 2  
20 10 Smith, Mason 9  George C. Marshall 2:16.87 1  
21 11 Foss, Connor 9  West Potomac 2:16.92 2  
22 11 Tippet, Jordan 12  Lake Braddock 2:04.39 2  
23 12 Howell, Nicholas 9  James W. Robinson 2:17.14 2  
24 12 O'Boyle, Cullen 12  West Potomac 2:04.53 3  
25 13 Graziani, Justin 9  West Springfield 2:17.76 1  
26 13 Mitchell, Grant 11  Battlefield 2:04.84 2  
27 14 Clancy, Sean 9  Thomas Jefferson S&T 2:18.37 2  
28 14 LeBerre, John 11  South Lakes 2:05.19 3  
29 15 Cheng, Benjamin 9  West Springfield 2:18.74 2  
30 15 Smith, Andrew 12  West Springfield 2:05.46 2  
31 16 Latour, Jacob 12  Quince Orchard High School 2:05.94 2  
32 16 Lim, Joseph 9  Westfield 2:21.59 2  
33 17 Dineen, Jesse 10  Loudoun County 2:06.01 2  
34 17 Wood, Daniel 9  Lake Braddock 2:22.01 1  
35 18 Levine, Jacob 11  West Springfield 2:06.03 2  
36 18 Walker, Owen 9  South Lakes 2:22.53 2  
37 19 Rambo, Jarod 10  West Springfield 2:06.06 3  
38 19 Thoms, Chris 9  Quince Orchard High School 2:25.07 1  
39 20 Majdi, Mouaz 9  Chantilly 2:28.25 1  
40 20 Mccool, Andrew 12  South Lakes 2:06.08 2  
41 21 Liu, Jeffrey 11  Thomas Jefferson S&T 2:06.23 1  
42 21 Russo, Anthony 9  Westfield 2:28.61 1  
43 22 Dillaplain, Jack 9  West Potomac 2:29.12 1  
44 22 Eisert, Daniel 10  Loudoun County 2:08.78 1  
45 23 Cambetes, Troy 10  Loudoun County 2:09.13 1  
46 23 Smith, Killian 9  Westfield 2:30.03 1  
47 24 Lavers, Michael 9  George C. Marshall 2:31.14 1  
48 24 McCabe, Cole 12  Quince Orchard High School 2:09.84 2  
49 25 Allain, Thomas 10  Chantilly 2:10.09 2  
50 25 Heinrich, Keita 9  South Lakes 2:32.02 1  
51 26 Siggins, Conner 10  James W. Robinson 2:10.52 1  
52 27 Keane, Sean 12  Westfield 2:10.88 1  
53 28 Hogeboom, Charles 10  James W. Robinson 2:11.78 1  
54 29 Thornton, Michael 11  Chantilly 2:12.65 1  
55 30 Reinhold, Ashton 10  South Lakes 2:12.79 2  
56 31 Lifland, Eli 11  Thomas Jefferson S&T 2:12.97 1  
57 32 Poplin, Riley 10  Chantilly 2:13.61 1  
58 33 Griggs, Jonathan 10  George C. Marshall 2:15.43 1  
59 34 Wirth, Connor 10  South Lakes 2:18.23 1  
60 35 Epstein, Ethan 10  George C. Marshall 2:20.36 1  
61 36 Skeen, Daniel 10  Thomas Jefferson S&T 2:22.20 1  


M Discus Under 16 - Finals


1 1 Shumate, Jordan 12  George C. Marshall 143-04.00 1  
2 2 Norman, Jeremiah 12  South Lakes 135-04.00 1  
3 3 Dalton, Dakota 11  Battlefield 133-09.00 1  
4 4 Rodriguez, Isaac 12  Westfield 133-06.00 1  
5 5 Draghi, Benedict 10  Washington-Lee High School 132-05.00 1  
6 6 Matteo, Jason 12  Mount Vernon 129-01.00 1  
7 7 Johnson, Alec 12  Lake Braddock 128-04.00 1  
8 8 Yap, Sydney 11  Battlefield 125-03.00 1  
9 9 Fradj, Ryan 12  Westfield 122-00.00 1  
10 10 Auguste, Tony 10  Washington-Lee High School 121-09.00 1  
11 11 Gabireault, John 11  Lake Braddock 119-00.00 1  
12 12 Sadler, Zach 12  West Potomac 115-07.00 1  
13 13 Han, Timothy 9  Lake Braddock 113-01.00 1  
14 14 Walter, Eric P 12  George C. Marshall 111-08.00 1  
15 15 Pike, Daniel 12  West Potomac 107-09.00 1  
16 16 Macdonald, Peter 12  West Springfield 104-01.00 1  
17 17 Smith, Daquan 10  Loudoun County 100-08.00 1  
18 18 McCloskey, Jacob 11  Loudoun County 100-07.00 1  
19 19 Vercellone, Eric 10  West Springfield 99-10.00 1  
20 20 Roomets, Justin 11  Quince Orchard High School 98-08.00 1  
21 21 Enceneat, Tyler 11  Quince Orchard High School 98-05.00 1  
22 22 Learn, Joshua 11  Thomas Jefferson S&T 98-04.00 1  
23 23 Eshleman, Michael 12  Chantilly 96-07.00 1  
24 24 Henn, Danny 11  Quince Orchard High School 95-08.00 1  
25 25 Pederson, Kyle 12  Battlefield 94-09.00 1  
26 26 Matteson, Gabrie 10  Washington-Lee High School 93-09.00 1  
27 27 Mitchell, Nathan 10  Chantilly 93-07.00 1  
28 28 Flores, Brandon 12  Westfield 93-03.00 1  
29 29 VonKleek, John 12  Loudoun County 88-06.00 1  
30 30 Egbulem, Clayton 12  West Potomac 88-00.00 1  
31 31 Robertson, Luke 11  West Springfield 86-03.00 1  
32 32 Paripati, Anshul 10  South Lakes 84-03.00 1  
33 33 Heiman, James 10  South Lakes 84-02.00 1  
34 34 Bizon, Christopher 10  South Lakes 83-08.00 1  
35 35 Sandlin, Kyle T 11  George C. Marshall 82-00.00 1  
36 36 Von Holtz, Josh 12  James W. Robinson 76-10.00 1  
37 37 Ji, Sean 9  Thomas Jefferson S&T 66-00.00 1  
38 38 Damelas, Nicholas  Thomas Jefferson S&T 58-09.00 1  


M High Jump Under 16 - Finals


1 1 Gieseler, John B 11  George C. Marshall 6-02.00 1  
2 2 Xrichardson, Xyan 10  Battlefield 6-02.00 1  
3 3 Adu, Daniel 10  West Springfield 6-00.00 1  
4 4 Mallon, Samuel 11  Loudoun County 6-00.00 1  
5 5 Sivels, Andre 11  Battlefield 6-00.00 1  
6 6 Cole, Nathaniel 10  Battlefield 5-10.00 1  
7 7 Pereira, Conrad 10  Chantilly 5-10.00 1  
8 8 Fain, Anas 11  South Lakes 5-08.00 1  
9 9 Stone, Nathan 12  South Lakes 5-08.00 1  
10 10 Nas, Andor 12  Chantilly 5-08.00 1  
11 11 Hicks, Davante 12  James W. Robinson 5-06.00 1  
12 12 Chinnam, Vijay 12  Thomas Jefferson S&T 5-06.00 1  
13 13 Hu, David 12  Thomas Jefferson S&T 5-06.00 1  


M Long Jump Under 16 - Finals


1 1 Denham, Marcus 12  James W. Robinson 20-08.75 1  
2 2 Franklin, Brailyn 10  Battlefield 20-08.50 1  
3 3 Atkins, Lamont 10  Lake Braddock 20-07.75 1  
4 4 McClain, Caleb 12  Westfield 20-06.50 1  
5 5 Murphy, Marquise 10  Westfield 20-03.75 1  
6 6 Ward, Asa 10  Lake Braddock 20-03.50 1  
7 7 Hobson, Matthew 11  Battlefield 19-10.50 1  
8 7 Whitfield, Ollon 10  West Springfield 19-10.50 1  
9 9 Schaefer, Brad 11  West Potomac 19-09.00 1  
10 10 Pittas, Jack 12  Loudoun County 19-08.25 1  
11 11 Lee, Brandon 11  Westfield 19-08.00 1  
12 12 Ballard, Skander 11  South Lakes 19-06.00 1  
13 13 Walker, Trevor 9  Battlefield 19-05.75 1  
14 14 Moreira-Ibar, Eric 11  James W. Robinson 19-04.25 1  
15 15 Goolsby, Lozie 12  West Potomac 19-03.00 1  
16 15 Guan, Charlie 11  Thomas Jefferson S&T 19-03.00 1  
17 17 Norcini, Jake 12  Chantilly 19-01.75 1  
18 18 Taylor, Ben 11  West Springfield 18-10.50 1  
19 19 Masih, Anthony 12  West Springfield 18-10.25 1  
20 20 French, William J 12  George C. Marshall 18-10.00 1  
21 21 McClusky, Kenny 12  West Potomac 18-07.75 1  
22 22 Baah, Dominic 9  Loudoun County 18-07.50 1  
23 23 Villegas, Zach 12  West Springfield 18-04.75 1  
24 24 Morrad, Umar 11  Chantilly 18-03.50 1  
25 25 Chinnam, Vijay 12  Thomas Jefferson S&T 18-01.50 1  
26 26 Li, Andrew 11  Thomas Jefferson S&T 18-00.75 1  
27 27 Jackson, Brian 10  Lake Braddock 17-02.75 1  
28 28 Pribadi, Joshua 10  Chantilly 17-02.50 1  
29 29 Ofosu, Bright 12  Quince Orchard High School 17-00.00 1  
30 30 Billington, Angus K 11  George C. Marshall 16-07.50 1  
31 31 Cessna, Alexander E 10  George C. Marshall 15-03.50 1  


M Pole Vault Under 16 - Finals


1 1 Arlint, Andrew 12  Battlefield 14-00.00 1  
2 2 Almodiel, Jose Diego 11  Chantilly 11-06.00 1  
3 3 Rudison, Alex 11  South Lakes 11-06.00 1  
4 4 He, Arthur 12  Thomas Jefferson S&T 11-06.00 1  
5 5 Ballard, Skander 11  South Lakes 11-00.00 1  
6 5 Beaudoin, Declan 10  Lake Braddock 11-00.00 1  
7 5 Nguyen, Duy 11  Westfield 11-00.00 1  
8 5 Snyder, Will 12  Lake Braddock 11-00.00 1  
9 9 Mcvicker, Jonny 12  Lake Braddock 11-00.00 1  
10 10 Price, Joseph 10  West Springfield 10-06.00 1  
11 11 Gendron, Kristian 12  South Lakes 10-00.00 1  
12 11 Johnson, Chase 10  Westfield 10-00.00 1  
13 13 Albert, Kyle 12  Battlefield 9-06.00 1  
14 13 Goetz, Joel 11  Thomas Jefferson S&T 9-06.00 1  
15 13 Scopellite, Michael 11  Chantilly 9-06.00 1  
16 16 Macaluso, Tyler 12  South Lakes 9-00.00 1  
17 17 Benedetto, Ryan 11  South Lakes 8-06.00 1  


M Shot Put Under 16 - Finals


1 1 Oghagbon, Osawaru 12  Battlefield 47-10.75 1  
2 2 Hill, Dominic 11  Mount Vernon 46-02.00 1  
3 3 Sadler, Zach 12  West Potomac 45-07.00 1  
4 4 Skorija, Mark 11  Battlefield 42-04.25 1  
5 5 Frimpong, Daniel 12  Mount Vernon 42-04.00 1  
6 6 Auguste, Tony 10  Washington-Lee High School 41-08.25 1  
7 7 Fradj, Ryan 12  Westfield 41-03.75 1  
8 8 Rodriguez, Isaac 12  Westfield 40-08.00 1  
9 9 Cordova Dominquez, Rodrigo 11  Westfield 40-06.50 1  
10 10 Han, Timothy 9  Lake Braddock 40-04.00 1  
11 11 Shumate, Jordan 12  George C. Marshall 40-01.00 1  
12 12 Ngo, Tristian 12  Chantilly 40-00.50 1  
13 13 Gabireault, John 11  Lake Braddock 39-03.25 1  
14 14 Norman, Jeremiah 12  South Lakes 39-00.00 1  
15 15 Smith, Daquan 10  Loudoun County 38-03.25 1  
16 16 Tufirua, Kalili 12  Mount Vernon 38-00.50 1  
17 17 Eshleman, Michael 12  Chantilly 37-11.75 1  
18 18 Lykes, Jacquez 11  West Springfield 37-07.50 1  
19 19 Mitchual, Chris 12  West Potomac 37-07.00 1  
20 20 Robertson, Luke 11  West Springfield 37-02.25 1  
21 21 Swecker, Kevin 11  South Lakes 36-04.50 1  
22 22 Enceneat, Tyler 11  Quince Orchard High School 36-04.00 1  
23 23 Bizon, Christopher 10  South Lakes 35-05.75 1  
24 24 Jorden, Noah 9  Chantilly 34-11.00 1  
25 25 Koby, Ben 10  South Lakes 34-10.25 1  
26 26 Roomets, Justin 11  Quince Orchard High School 34-08.00 1  
27 27 Egbulem, Clayton 12  West Potomac 33-11.00 1  
28 28 Nguyen, Taylor 12  Loudoun County 33-02.50 1  
29 29 Henn, Danny 11  Quince Orchard High School 32-06.75 1  
30 30 Von Holtz, Josh 12  James W. Robinson 32-06.25 1  
31 31 VonKleek, John 12  Loudoun County 31-07.50 1  
32 32 Learn, Joshua 11  Thomas Jefferson S&T 31-04.00 1  
33 33 Vercellone, Eric 10  West Springfield 29-11.50 1  
34 34 Cintorino, Lucas E 9  George C. Marshall 29-03.00 1  
35 35 Ji, Sean 9  Thomas Jefferson S&T 28-11.00 1  
36 36 Camillo, Khrystan A 11  George C. Marshall 28-09.00 1  
37 37 Anderson, Elliot 9  Washington-Lee High School 23-10.00 1  
38 38 Redman, Justin 11  Thomas Jefferson S&T 21-03.50 1  
39 39 Draghi, Benedict 10  Washington-Lee High School 4-03.00 1  


M Triple Jump Under 16 - Finals

1 1 Lim, John 12  Westfield 43-06.00 1  
2 2 Ward, Asa 10  Lake Braddock 41-11.00 1  
3 3 Fain, Anas 11  South Lakes 41-05.00 1  
4 4 Jackson, Brian 10  Lake Braddock 40-10.00 1  
5 5 Gendron, Kristian 12  South Lakes 39-09.50 1  
6 6 Shorten, Quinn 10  Chantilly 38-09.25 1  
7 7 Mallon, Samuel 11  Loudoun County 38-08.00 1  
8 8 Hu, David 12  Thomas Jefferson S&T 38-06.25 1  
9 9 Li, Andrew 11  Thomas Jefferson S&T 38-01.50 1  
10 10 Hicks, Davante 12  James W. Robinson 38-00.00 1  
11 10 Rudison, Alex 11  South Lakes 38-00.00 1  
12 12 Hobson, Matthew 11  Battlefield 37-11.00 1  
13 13 Chinnam, Vijay 12  Thomas Jefferson S&T 37-08.50 1  
14 14 Goolsby, Lozie 12  West Potomac 37-07.00 1  
15 15 Almodiel, Jose Diego 11  Chantilly 37-03.25 1  
16 16 Sandberg, Todd 11  Loudoun County 37-01.50 1  
17 16 Whitfield, Ollon 10  West Springfield 37-01.50 1  
18 18 Delgado, Matthew 11  Battlefield 36-01.50 1  
19 19 Sivels, Andre 11  Battlefield 36-01.00 1  
20 20 Pribadi, Joshua 10  Chantilly 35-03.75 1  
21 21 Elshowaya, Khalid 10  South Lakes 34-10.00 1  
22 22 Khan, Aimal 10  George C. Marshall 34-09.00 1  
23 22 Nelson, Taylor 11  Loudoun County 34-09.00 1  
24 24 Cessna, Alexander E 10  George C. Marshall 32-05.00 1  
25 25 Parks, Kelcey E 9  George C. Marshall 31-11.00 1 


Return to Top

Email | About