MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Gaithersburg Magruder at PB
Paint Branch HS Home TF Meets History
Hosted By: Paint Branch
Burtonsville, Maryland
2015-04-21

Girls

MAG- 52 vs GHS-66
MAG-27 vs PBHS- 105
GHS 23 vs PBHS 108


Boys

MAG- 34.5  vs GHS-102.5
MAG-25.67  vs PBHS- 111.33
GHS 45.5 vs PBHS 91.5

RaceTab 3 by MileSplit                                              Registered to: , 

                   Paint Branch High School - 4/21/2015 9:10:18 AM                   
                     Paint Branch High School , Burtonsville, MD                     

              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                   10:07.0     5
  2 Gaithersburg High School                   11:45.0     0
  3 Col. Zadok Magruder High School            12:00.0      

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                    8:49.0     5
  2 Gaithersburg High School                    9:08.0     0
  3 Col. Zadok Magruder High School             9:21.0      

                    Varsity Girls 100 Meter Hurdles                    
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Nikki Nuama           11 Paint Branch High Sc      16.7   NWI     5
  2 Kailih Taylor         10 Gaithersburg High Sc      17.5   NWI     3
  3 Shelby Trout          11 Col. Zadok Magruder       19.2   NWI     1
  4 Johanna Trait         12 Col. Zadok Magruder       19.6   NWI      
  5 Jasmine Diggs         12 Paint Branch High Sc      20.6   NWI      
  6 Melanie Depampolis     9 Col. Zadok Magruder       23.5   NWI      

                    Varsity Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tyrek Goy             10 Paint Branch High Sc      15.4   NWI     5
  2 Jerome White          12 Gaithersburg High Sc      15.8   NWI     3
  3 Quinton Small         12 Gaithersburg High Sc      16.4   NWI     1
  4 Robert Okran          10 Paint Branch High Sc      18.7   NWI      
  5 Collin Riviello       11 Col. Zadok Magruder       19.0   NWI      
  6 Glen Jones            10 Paint Branch High Sc      19.2   NWI      
  7 Emanuel Villanueva    11 Gaithersburg High Sc      20.0   NWI      
  8 Zach Stango            9 Paint Branch High Sc      21.5   NWI      

                     Varsity Girls 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Adassa Phillips       12 Paint Branch High Sc      12.4   NWI     5 .340
  2 Precious Igwebuike    11 Paint Branch High Sc      12.4   NWI     3 .400
  3 Rebecca Currica       11 Gaithersburg High Sc      13.0   NWI     1
  4 Kaitland Desmangles   10 Paint Branch High Sc      13.3   NWI      
  5 Ayanna Lynn           10 Col. Zadok Magruder       13.4   NWI      
  6 Joy Coates             9 Paint Branch High Sc      13.7   NWI      
  7 Octavia Coleman       10 Gaithersburg High Sc      14.1   NWI      
  8 Trina Johnson         11 Gaithersburg High Sc      14.4   NWI       .370
  9 Marielle Alvero       10 Gaithersburg High Sc      14.4   NWI       .400
 10 Mareine Mbengang         Gaithersburg High Sc      14.5   NWI      
 11 Prudence Kao             Gaithersburg High Sc      14.6   NWI      

                      Varsity Boys 100 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Uche Osuji            11 Paint Branch High Sc      11.1   NWI     5
  2 Hafis Adegun          11 Paint Branch High Sc      11.4   NWI     3
  3 Jaylen Leonard        11 Gaithersburg High Sc      11.5   NWI     1
  4 Zavae Johnson         12 Gaithersburg High Sc      11.6   NWI      
  5 Wesley Mccormack      10 Col. Zadok Magruder       11.7   NWI       .650
  6 Emmanuel Agyemang     12 Col. Zadok Magruder       11.7   NWI       .651
  7 Jamal Dues            10 Gaithersburg High Sc      11.7   NWI       .660
  8 Jonathan Lyles           Gaithersburg High Sc      12.1   NWI      
  9 Christopher Harris    10 Gaithersburg High Sc      12.2   NWI       .110
 10 Damon Farrell         10 Paint Branch High Sc      12.2   NWI       .140
 11 Zaid Whitney-wiles    10 Paint Branch High Sc      12.2   NWI       .200
 12 Junior Nyandjo        12 Col. Zadok Magruder       12.3   NWI       .210
 13 Emmanuel Manuelo      11 Paint Branch High Sc      12.3   NWI       .220
 14 Solomon Lucas          9 Paint Branch High Sc      12.4   NWI      
 15 Nathan Adotey         10 Paint Branch High Sc      12.7   NWI      
 16 Robert Okran          10 Paint Branch High Sc      12.8   NWI      
 17 Rashid Walker            Paint Branch High Sc      12.9   NWI      
 18 Calab Blaise             Paint Branch High Sc      13.1   NWI      
 19 Kwame From Pong       10 Paint Branch High Sc      13.4   NWI      
 20 David Obagena         11 Col. Zadok Magruder       13.5   NWI      
 21 Garvin St. Vilmillier    Paint Branch High Sc      14.1   NWI      

                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lorenzo Neil          12 Paint Branch High Sc    4:41.9     5
  2 Mieron Tewelde        12 Paint Branch High Sc    4:49.5     3
  3 Michael Belay         11 Gaithersburg High Sc    5:05.7     1
  4 Lorenzo Wilson        11 Gaithersburg High Sc    5:06.5      
  5 Chris Nguyen          10 Paint Branch High Sc    5:08.9      
  6 Temesyen Samson       11 Paint Branch High Sc    5:09.7      
  7 Daniel Briggs         12 Gaithersburg High Sc    5:13.1      
  8 Peter Antonetti        9 Gaithersburg High Sc    5:27.4      
  9 Ji-Ho No              10 Gaithersburg High Sc    5:44.2      
 10 Aissa Ouldbrahim      11 Col. Zadok Magruder     5:51.5      
 11 Skylar Manteuffel     11 Gaithersburg High Sc    6:01.2      
 12 Jacob Bhatti          12 Paint Branch High Sc    6:13.1      
 13 Aaron Kidone          12 Paint Branch High Sc    6:17.6       .590
 13 Jacob Hughes          10 Col. Zadok Magruder     6:17.6       .590
 15 Byrum Olson              Col. Zadok Magruder     6:27.3      
 16 David Caceres          9 Col. Zadok Magruder     6:29.3      
 17 Andrew Tran            9 Col. Zadok Magruder     6:33.1       .80
 17 Armando Umanzor       10 Paint Branch High Sc    6:33.1       .80
 19 Grant Tamekau         11 Col. Zadok Magruder     6:49.4      
 20 Gregory Thai           9 Col. Zadok Magruder     7:21.3      
 21 Ishau Dasti            9 Col. Zadok Magruder     7:22.5      
 22 S Reed                   Paint Branch High Sc    7:29.1      

                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Bethlehem Taye        11 Paint Branch High Sc    5:43.5     5
  2 Zuri Rashad            9 Paint Branch High Sc    6:14.8     3
  3 Alexandra Lattner      9 Gaithersburg High Sc    6:22.4     1
  4 Sofia Vallone         12 Gaithersburg High Sc    6:25.9      
  5 Sonya Radichkova      10 Gaithersburg High Sc    6:34.0      
  6 Ann Jones             10 Gaithersburg High Sc    6:38.8      
  7 Andrea Duran           9 Gaithersburg High Sc    6:41.8      
  8 Caitlin Dan            9 Col. Zadok Magruder     6:43.8      
  9 Maria McCullough      10 Col. Zadok Magruder     7:14.4      
 10 Samantha Perez        12 Col. Zadok Magruder     7:39.1      
 11 Nichelle Columbia     12 Col. Zadok Magruder     8:31.0      

              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                   1:44.97     5
  2 Col. Zadok Magruder High School            1:48.90     0
  3 Gaithersburg High School                   1:53.41      

               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                   1:33.69     5
  2 Col. Zadok Magruder High School            1:34.43     0
dnf Gaithersburg High School                        NT      

                  Varsity Girls 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyra Badrian          10 Paint Branch High Sc    1:02.3     5
  2 Yusrah Adebayo        12 Paint Branch High Sc    1:02.9     3
  3 Stephanie Davis       11 Col. Zadok Magruder     1:05.2     1
  4 Davina Anyawu         10 Paint Branch High Sc    1:06.0      
  5 Christobel Tsitsiwu    9 Paint Branch High Sc    1:09.4      
  6 Richelle Adu           9 Paint Branch High Sc    1:11.0       .940
  7 Marielle Alvero       10 Gaithersburg High Sc    1:11.0       .980
  8 Trina Johnson         11 Gaithersburg High Sc    1:11.6      
  9 Heather Rosario       12 Col. Zadok Magruder     1:13.1      
 10 Delight Danzi         10 Col. Zadok Magruder     1:18.7      
 11 Keara Nathan          10 Col. Zadok Magruder     1:20.1      

                   Varsity Boys 400 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Oliver Lloyd          12 Paint Branch High Sc      51.2     5
  2 Zach Smith            11 Gaithersburg High Sc      52.5     3
  3 James Ryan Anderson   12 Paint Branch High Sc      53.1     1
  4 Damon Farrell         10 Paint Branch High Sc      54.8      
  5 Eric Viera            10 Gaithersburg High Sc      55.6      
  6 Calvin Sempebwa       11 Paint Branch High Sc      56.3      
  7 Madiba Massey         12 Col. Zadok Magruder       56.9      
  8 Jamal Dues            10 Gaithersburg High Sc      58.4      
  9 Jordan Greene         10 Paint Branch High Sc    1:00.0      
 10 Jared Grizzle          9 Paint Branch High Sc    1:00.3      
 11 M George                 Paint Branch High Sc    1:01.2      
 12 Jorge Alvarez         11 Paint Branch High Sc    1:02.1      
 13 Alvin Do                 Paint Branch High Sc    1:02.7      
 14 Yoseph Gebru          11 Paint Branch High Sc    1:03.9      
 15 Andrew Kear              Paint Branch High Sc    1:07.2      

                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shane McGovern        11 Paint Branch High Sc   11:04.5     5
  2 Peter Antonetti        9 Gaithersburg High Sc   11:06.7     3
  3 Kaleb Berhanu         12 Paint Branch High Sc   11:15.0     1
  4 Daniel Briggs         12 Gaithersburg High Sc   11:52.1      
  5 Skylar Manteuffel     11 Gaithersburg High Sc   11:58.2      
  6 Collin Riviello       11 Col. Zadok Magruder    12:10.1      
  7 Nhan-An Troung        10 Col. Zadok Magruder    12:11.0      
  8 Wasique Iqbal         11 Col. Zadok Magruder    13:24.6      
  9 Carter Junod          10 Col. Zadok Magruder    13:42.6      

                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Yasmine Kass           9 Paint Branch High Sc   12:08.1     5
  2 Kathy Pena-Molina      9 Col. Zadok Magruder    13:58.8     3
  3 Cassady Kutz           9 Paint Branch High Sc   14:18.3     1
  4 Sonya Radichkova      10 Gaithersburg High Sc   14:31.1      
  5 Alexandra Lattner      9 Gaithersburg High Sc   14:56.1      
  6 Andrea Duran           9 Gaithersburg High Sc   15:02.1      
  7 Caitlin Dan            9 Col. Zadok Magruder    15:10.5      

                 Varsity Girls 300 Meter Hurdles                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shelby Trout          11 Col. Zadok Magruder       48.7     5
  2 Yusrah Adebayo        12 Paint Branch High Sc      49.5     3
  3 Kailih Taylor         10 Gaithersburg High Sc      50.2     1
  4 Nikki Nuama           11 Paint Branch High Sc      50.6      
  5 Johanna Trait         12 Col. Zadok Magruder       54.1      
  6 Keara Nathan          10 Col. Zadok Magruder     1:03.9      

                 Varsity Boys 300 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jerome White          12 Gaithersburg High Sc      42.4     5
  2 Tyrek Goy             10 Paint Branch High Sc      43.3     3
  3 Glen Jones            10 Paint Branch High Sc      44.8     1
  4 Emanuel Villanueva    11 Gaithersburg High Sc      47.1      
  5 Calab Blaise             Paint Branch High Sc      50.1      
  6 Collin Riviello       11 Col. Zadok Magruder       53.5      
  7 Zach Stango            9 Paint Branch High Sc      54.0      

                     Varsity Girls 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Stephanie Davis       11 Col. Zadok Magruder       25.4   NWI     5
  2 Adassa Phillips       12 Paint Branch High Sc      25.6   NWI     3
  3 Rebecca Currica       11 Gaithersburg High Sc      26.7   NWI     1
  4 Kaitland Desmangles   10 Paint Branch High Sc      27.1   NWI      
  5 Keila Robertson       11 Col. Zadok Magruder       27.4   NWI      
  6 Kyra Badrian          10 Paint Branch High Sc      27.5   NWI      
  7 Ayanna Lynn           10 Col. Zadok Magruder       27.7   NWI      
  8 Delight Danzi         10 Col. Zadok Magruder       28.2   NWI      
  9 Davina Anyawu         10 Paint Branch High Sc      28.5   NWI      
 10 Mareine Mbengang         Gaithersburg High Sc      29.9   NWI      
 11 Afi Djissenou         11 Gaithersburg High Sc      30.1   NWI      
 12 Christobel Tsitsiwu    9 Paint Branch High Sc      30.3   NWI      
 13 Marielle Alvero       10 Gaithersburg High Sc      30.4   NWI       .330
 14 Michelle Espinoza Mej 10 Paint Branch High Sc      30.4   NWI       .400
 15 Prudence Kao             Gaithersburg High Sc      32.6   NWI      
 16 Ajia Mcdowell         11 Paint Branch High Sc      33.2   NWI      
 17 Anna Hoy               9 Col. Zadok Magruder       34.3   NWI      
 18 Aminat Hassan         10 Paint Branch High Sc      35.0   NWI      

                      Varsity Boys 200 Meter Dash                      
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jaylen Leonard        11 Gaithersburg High Sc      23.4   NWI     5 .310
  2 Hafis Adegun          11 Paint Branch High Sc      23.4   NWI     3 .340
  3 Jamal Leonard         12 Gaithersburg High Sc      23.5   NWI   0.5 .430
  3 Uche Osuji            11 Paint Branch High Sc      23.5   NWI   0.5 .430
  5 Abdul Akibu           11 Col. Zadok Magruder       23.8   NWI       .720
  5 Zavae Johnson         12 Gaithersburg High Sc      23.8   NWI       .720
  7 Oliver Lloyd          12 Paint Branch High Sc      24.1   NWI      
  8 Jordan Johnson        10 Paint Branch High Sc      24.3   NWI      
  9 Damon Farrell         10 Paint Branch High Sc      24.4   NWI       .340
  9 Calvin Sempebwa       11 Paint Branch High Sc      24.4   NWI       .340
 11 Christopher Harris    10 Gaithersburg High Sc      24.6   NWI       .520
 12 Junior Nyandjo        12 Col. Zadok Magruder       24.6   NWI       .590
 13 Juvet Ebai            10 Paint Branch High Sc      24.7   NWI      
 14 Solomon Lucas          9 Paint Branch High Sc      24.8   NWI      
 15 Dwayne Donerson          Col. Zadok Magruder       25.6   NWI      
 16 Calab Blaise             Paint Branch High Sc      26.6   NWI      
 17 Kwame From Pong       10 Paint Branch High Sc      27.4   NWI      
 18 Andrew Kear              Paint Branch High Sc      27.5   NWI       .500
 18 Garoody Volcr            Paint Branch High Sc      27.5   NWI       .500
 20 Momodou Singhateh        Paint Branch High Sc      28.3   NWI       .240
 21 Garvin St. Vilmillier    Paint Branch High Sc      28.3   NWI       .280
 22 Rashid Walker            Paint Branch High Sc      35.6   NWI      

                   Varsity Boys 800 Meter Run                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lorenzo Neil          12 Paint Branch High Sc    1:58.6     5
  2 Juan Escobar          12 Col. Zadok Magruder     2:00.3     3
  3 James Ryan Anderson   12 Paint Branch High Sc    2:02.2     1
  4 Mieron Tewelde        12 Paint Branch High Sc    2:07.1      
  5 Zach Smith            11 Gaithersburg High Sc    2:10.2      
  6 Lorenzo Wilson        11 Gaithersburg High Sc    2:16.2      
  7 Ji-Ho No              10 Gaithersburg High Sc    2:20.2      
  8 Temesyen Samson       11 Paint Branch High Sc    2:20.3      
  9 Chris Nguyen          10 Paint Branch High Sc    2:21.1      
 10 Yoseph Gebru          11 Paint Branch High Sc    2:21.7      
 11 Daniel Briggs         12 Gaithersburg High Sc    2:22.3      
 12 Nhan-An Troung        10 Col. Zadok Magruder     2:25.3      
 13 Andrew Nguyen         10 Col. Zadok Magruder     2:28.5      
 14 Jacob Bhatti          12 Paint Branch High Sc    2:29.2      
 15 Preston Bullava          Paint Branch High Sc    2:29.7      
 16 Emyd Elanim           11 Col. Zadok Magruder     2:36.6      
 17 Peter Antonetti        9 Gaithersburg High Sc    2:38.2      
 18 Skylar Manteuffel     11 Gaithersburg High Sc    2:38.7      
 19 Aaron Kidone          12 Paint Branch High Sc    2:39.6      
 20 Byrum Olson              Col. Zadok Magruder     2:42.5      
 21 Jacob Hughes          10 Col. Zadok Magruder     2:48.0      
 22 Vanoyopadhyay            Paint Branch High Sc    2:48.8      
 23 Grant Tamekau         11 Col. Zadok Magruder     2:49.7      
 24 Taaha Mahdi              Paint Branch High Sc    2:51.4      
 25 Armando Umanzor       10 Paint Branch High Sc    2:54.7      
 26 Carter Junod          10 Col. Zadok Magruder     2:58.1      
 27 Gregory Thai           9 Col. Zadok Magruder     3:11.1      

                   Varsity Girls 800 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Bethlehem Taye        11 Paint Branch High Sc    2:28.2     5
  2 Mary Sam              12 Paint Branch High Sc    2:36.3     3
  3 Yasmine Kass           9 Paint Branch High Sc    2:37.3     1
  4 Kathy Pena-Molina      9 Col. Zadok Magruder     2:46.7      
  5 Sofia Vallone         12 Gaithersburg High Sc    2:48.4      
  6 Zuri Rashad            9 Paint Branch High Sc    2:49.1      
  7 Ann Jones             10 Gaithersburg High Sc    2:53.7      
  8 Jackie Kronen          9 Paint Branch High Sc    2:59.7      
  9 Kendall Weber          9 Col. Zadok Magruder     3:01.5      
 10 Elisa Letts            9 Paint Branch High Sc    3:16.1      

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                      44.4     5
  2 Gaithersburg High School                      44.8     0
  3 Col. Zadok Magruder High School               45.6      

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                      49.6     5
  2 Col. Zadok Magruder High School               51.8     0
  3 Gaithersburg High School                      52.6      

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School                    4:27.1     5

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Gaithersburg High School                    3:42.0     5
  2 Paint Branch High School                    3:44.6     0

                    Varsity Boys Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Blake Toomer          12 Gaithersburg High Sc    100-10     5
  2 Carlos Flores         12 Col. Zadok Magruder     100-03     3
  3 Ajani Grant           10 Paint Branch High Sc     98-06     1
  4 Aniket Goel           12 Col. Zadok Magruder      95-09      
  5 Darius Jeter           9 Gaithersburg High Sc     95-05      
  6 Clarence Gaskins      11 Gaithersburg High Sc     89-01      
  7 Roger White           12 Paint Branch High Sc     83-02      
  8 Maxwell Walker           Gaithersburg High Sc     80-01      
  9 I Mbami                  Paint Branch High Sc     75-11      
 10 W Sharp                  Col. Zadok Magruder      69-07      
 11 Jeremiah Miana        11 Paint Branch High Sc     66-08      
 12 O Alabiga                Paint Branch High Sc     65-04      
 13 Eric Lowe              9 Col. Zadok Magruder      63-03      
 14 Nathniel Eshetu       12 Col. Zadok Magruder      62-03      
 15 Mohammed Hamid        11 Paint Branch High Sc     56-09      
 16 Owen Hochuli           9 Col. Zadok Magruder      54-03      
 17 Neil Dilawar             Col. Zadok Magruder      33-11      

                   Varsity Girls Discus Throw                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jada Thomas           11 Paint Branch High Sc     64-04     5
  2 Jasmine Brown         10 Paint Branch High Sc     62-04     3
  3 Serena Kok-sey-tjong  10 Paint Branch High Sc     61-10     1
  4 Prudence Kao             Gaithersburg High Sc     60-08      
  5 Treseheena Bailey     12 Gaithersburg High Sc     59-05      
  6 Marie Yohovc             Gaithersburg High Sc     56-11      
  7 Khadija Tonkara       10 Paint Branch High Sc     51-07      
  8 Anne Albrecht            Col. Zadok Magruder      35-05      

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ajani Grant           10 Paint Branch High Sc  39-11.00     5
  2 Sidrick Ofori          9 Gaithersburg High Sc  38-00.00     3
  3 Carlos Flores         12 Col. Zadok Magruder   37-10.00     1
  4 Roger White           12 Paint Branch High Sc  36-10.00      
  5 Darius Jeter          10 Gaithersburg High Sc  36-00.00      
  6 Clarence Gaskins      11 Gaithersburg High Sc  33-08.50      
  7 Blake Toomer          12 Gaithersburg High Sc  33-01.50      
  8 Aniket Goel           12 Col. Zadok Magruder   32-11.00      
  9 Maxwell Walker           Gaithersburg High Sc  31-03.00      
 10 Oswald Alabi-ga          Paint Branch High Sc  31-00.00      
 11 Eric Lowe              9 Col. Zadok Magruder   29-06.50      
 12 Ivan Moami               Paint Branch High Sc  28-11.50      
 13 Owen Hochuli           9 Col. Zadok Magruder   28-00.00      
 14 Jeremiah Miana        11 Paint Branch High Sc  27-11.75      
 15 Nathniel Eshetu       12 Col. Zadok Magruder   27-08.00      
 16 Mohammed Hamid        11 Paint Branch High Sc  25-00.50      
 17 Will Shard               Col. Zadok Magruder   24-07.25      
 18 Neil Dilawar             Col. Zadok Magruder   18-04.50      

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Vanessa Carillo       12 Gaithersburg High Sc  27-05.00     5
  2 Marie Yabou           11 Gaithersburg High Sc  26-11.00     3
  3 Dazha Austin          12 Paint Branch High Sc  25-08.50     1
  4 Jada Thomas           11 Paint Branch High Sc  24-00.00      
  5 Serena Kok-sey-tjong  10 Paint Branch High Sc  23-10.00      
  5 N ameyeh                 Gaithersburg High Sc  23-10.00      
  7 Jasmine Brown         10 Paint Branch High Sc  22-03.00      
  8 Khadija Tonkara       10 Paint Branch High Sc  21-11.50      
  9 Anne Albrecht            Col. Zadok Magruder   15-07.00      

                       Varsity Boys Triple Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tyrek Goy             10 Paint Branch High Sc  40-06.00   NWI     5
  2 Quinton Small         12 Gaithersburg High Sc  40-04.00   NWI     3
  3 Jayven Sneed          10 Col. Zadok Magruder   40-01.00   NWI     1
  4 Juvet Ebai            10 Paint Branch High Sc  38-02.50   NWI      
  5 Jerome White          12 Gaithersburg High Sc  37-04.50   NWI      
  6 Robert Okran          10 Paint Branch High Sc  36-09.50   NWI      
  7 Junior Armooh         11 Gaithersburg High Sc  34-00.00   NWI      

                       Varsity Girls Triple Jump                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Joy Coates             9 Paint Branch High Sc  28-05.50   NWI     5
scr Jasmine Diggs         12 Paint Branch High Sc        ND            
scr Keila Robertson       11 Col. Zadok Magruder         ND            

                        Varsity Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Quinton Small         12 Gaithersburg High Sc  19-00.50   NWI     4
  1 Uche Osuji            11 Paint Branch High Sc  19-00.50   NWI     4
  3 Junior Armooh         11 Gaithersburg High Sc  18-08.00   NWI   0.5
  3 Michael Obajemu       12 Col. Zadok Magruder   18-08.00   NWI   0.5
  5 Jayven Sneed          10 Col. Zadok Magruder   18-02.50   NWI      
  6 Emanuel Villanueva    11 Gaithersburg High Sc  17-04.00   NWI      
  7 Dasti Talah           10 Col. Zadok Magruder   15-10.00   NWI      
  8 Nathniel Eshetu       12 Col. Zadok Magruder   14-04.50   NWI      

                        Varsity Girls Long Jump                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Keila Robertson       11 Col. Zadok Magruder   16-03.50   NWI     5
  2 Nikki Nuama           11 Paint Branch High Sc  15-02.00   NWI     3
  3 Hannah Kamara          9 Paint Branch High Sc  13-00.00   NWI     1

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tyrek Goy             10 Paint Branch High Sc   5-06.00     5
  2 Amiri D                  Col. Zadok Magruder    5-02.00 1.333
  2 Robert Okran          10 Paint Branch High Sc   5-02.00 1.333
  2 Jayvon Sneed          12 Col. Zadok Magruder    5-02.00 1.333
  5 Quinton Small         12 Gaithersburg High Sc   5-00.00      

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Precious Igwebuike    11 Paint Branch High Sc   4-08.00     5
  2 Octavia Coleman       10 Gaithersburg High Sc   4-06.00     3
  3 Melanie Depampolis     9 Col. Zadok Magruder    4-04.00     1



           Varsity Boys Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School   82.83  17.5  20    9   15    6   16    0  
  2 Gaithersburg High School    43     10    4    9    5    8    9    0  
  3 Col. Zadok Magruder High   11.17    0    3    0    0    4  5.83   0  


          Varsity Girls Team Scores (17 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Paint Branch High School    94     19   23    8   20   10   14    0  
  2 Col. Zadok Magruder High    21      6    3    6    0    0    6    0  
  3 Gaithersburg High School    18      2    1    4    0    8    3    0


Return to Top

Email | About