MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Winter Track Festival
Hosted By: James Robinson
Landover, Maryland
2014-12-22

Results from tristaterunnur.com
Winter Track Festival
December 22, 2014  @ Prince George's Sports & Learning Center in Landover, MD 
Hosted by James W. Robinson     Timing/Results: PMV Timing


Boys 55 Meter Dash
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  6.55                                                          
 VA 5A State: &  6.56                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Sorra, Justin             12 Quince Orcha              6.67   1 
  2 Lee, Dejoun               12 Lake Braddoc              6.69   1 
  3 Tay, Joseph               12 Patriot High              6.72   1 
  4 Robertson, Darean         11 West Springf              6.75   1 
  5 Kirlew, Eric              11 South Lakes               6.78   4 
  6 Williams, Xavier          10 Bishop McNam              6.79   1 
  7 West, Justin              SR Chantilly                 6.82   1 
  8 McGrigg, Joshua           11 Mount Vernon              6.83   1 
  9 Kamara, Moses             11 Thomas Ediso              6.85   4 
  9 Ogobri, Timiebi           10 South Lakes               6.85   2 
 11 Almodiel, Darren          SR Chantilly                 6.89   2 
 12 Nwaolu, Azunna            11 James W. Rob              6.90   8 
 12 Norcini, Jake             SR Chantilly                 6.90   4 
 14 Moon, China               12 W.T. Woodson              6.91   4 
 15 Thompson, Brian           11 Bishop McNam              6.92   3 
 16 Hinders, Adam             11 W.T. Woodson              6.93   2 
 17 Tum, Perra                12 South County              6.94   2 
 18 Bridges, Obadiah          12 Lake Braddoc              6.96   4 
 19 Heyward, Chauncey            Mount Vernon              6.97   3 
 20 Donkor, Perry             11 South County              6.99   3 
 21 Schaefer, Brad            11 West Potomac              7.00   2 
 21 Villegas, Zach            12 West Springf              7.00   4 
 23 Atkins, Lamont            10 Lake Braddoc              7.02   3 
 24 Quist, Desire             12 Mount Vernon              7.03   2 
 25 Stewart, Trevor           11 South County              7.08   1 
 26 Jitpaisarnsook, Phoenix   12 Thomas Ediso              7.10   5 
 27 Allen, Emmanuel           10 West Springf              7.11   3 
 27 Dye, Tristan              10 Quince Orcha              7.11   5 
 29 Marbury, Rodney           10 South Lakes               7.12   5 
 30 Edwards, Robert            9 Bishop McNam              7.13   5 
 30 Flores, Francisco A       12 George C. Ma              7.13   2 
 32 Clarke, Christopher Cj    10 James W. Rob              7.14   6 
 32 Hicks, Davante            12 James W. Rob              7.14   8 
 34 Nguyen, Vinh              FR Chantilly                 7.15   6 
 35 Eschenburg, Evan          12 Lake Braddoc              7.18   3 
 36 Tay, Derek                10 Patriot High              7.19   3 
 37 Logan, Timothy            12 South Lakes               7.22   6 
 38 Wilkins, Cartier          10 Bishop McNam              7.23   5 
 38 Howard, Anthony           11 Patriot High              7.23   6 
 40 Leap, Robert J             9 George C. Ma              7.32   5 
 40 Gracia, Jason              9 George C. Ma              7.32   4 
 42 Cross, Justin             11 James W. Rob              7.33   6 
 43 Wolford, Brian            12 Quince Orcha              7.35   6 
 44 Luo, Oliver                9 W.T. Woodson              7.38   3 
 44 Gardner, Davante          11 South County              7.38   8 
 46 McKillips, Oliver            Mount Vernon              7.52   6 
 46 Quin, Connor N             9 George C. Ma              7.52   6 
 48 Stowell, Tyler             9 Paul VI Cath              7.55   7 
 49 Adjani-aldrin, Andrew     10 Quince Orcha              7.58   5 
 50 Towles, Kevin             10 Gonzaga Coll              7.62   4 
 51 Esteva, Jonathan          11 Thomas Ediso              7.65   7 
 52 Harizi, Niki              10 W.T. Woodson              7.69   2 
 53 Abando, Josh               9 Pope John Pa              7.78   7 
 54 Bradd, Will               12 Paul VI Cath              7.80   7 
 55 Adams, Jake                9 Pope John Pa              8.02   8 
 56 Montague, Ahmad            9 Pope John Pa              8.33   7 
 
Boys 300 Meter Dash
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 36.17                                                          
 VA 5A State: & 36.14                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
------------------------------------------------------------------------
  1 McCullough, Jonathan      11 Bishop McNam             36.88   1 
  2 West, Justin              SR Chantilly                37.47   1 
  2 Rushing, Glenn            12 West Potomac             37.47   1 
  4 Kamara, Moses             11 Thomas Ediso             37.57   4 
  5 McGrigg, Jordan           12 Mount Vernon             38.05   3 
  6 Tum, Perra                12 South County             38.11   3 
  7 Fantaye, Tomas            12 Thomas Ediso             38.13   1 
  8 Duren, James              10 Paul VI Cath             38.42   4 
  9 Almodiel, Darren          SR Chantilly                38.58   6 
 10 Johnson, Alec             12 Lake Braddoc             38.63   4 
 11 Loh, Justin               JR Chantilly                38.79   5 
 12 Sharpe, Kenny             10 Paul VI Cath             38.88   3 
 13 Ogobri, Timiebi           10 South Lakes              38.93   7 
 14 Clarke, Christopher Cj    10 James W. Rob             39.19   7 
 15 Donkor, Perry             11 South County             39.25   3 
 16 Houston, Paul             11 Patriot High             39.31   3 
 17 Dorr, Bishop              12 South County             39.32   7 
 18 Allen, Emmanuel           10 West Springf             39.34   4 
 18 Atkins, Lamont            10 Lake Braddoc             39.34   5 
 20 McClusky, Kenny           12 West Potomac             39.39   3 
 21 Caldwell, James           11 W.T. Woodson             39.47   8 
 22 Garzan, Iman              11 James W. Rob             39.55   6 
 23 Cukor, Gunnar             11 West Potomac             39.69   7 
 24 Kelson, Spencer           11 Bishop McNam             39.81   1 
 25 Youngblood, Tylor         10 W.T. Woodson             39.97   9 
 26 Villegas, Zach            12 West Springf             40.07   7 
 27 Cross, Justin             11 James W. Rob             40.14   9 
 28 Stockero, Alexander J     12 George C. Ma             40.24   9 
 29 McGrigg, Joshua           11 Mount Vernon             40.33   2 
 30 Towles, Kevin             10 Gonzaga Coll             40.38   5 
 31 Low, Devin                10 Patriot High             40.44   6 
 31 Williams, Xavier          10 Bishop McNam             40.44   2 
 33 Gardner, Davante          11 South County             40.55  12 
 33 Fontaine, Keiron          11 Thomas Ediso             40.55   7 
 35 Cruz Tapia, Jose          12 Quince Orcha             40.58   4 
 36 Whitfield, Ollon          10 West Springf             40.65   6 
 37 Njovens, Shaun            11 W.T. Woodson             40.75   9 
 38 Bridges, Obadiah          12 Lake Braddoc             40.77   5 
 39 Roof, Jonathan            12 James W. Rob             40.78   2 
 40 Agbara, Victor C          12 George C. Ma             41.03   6 
 41 Napolitano, Owen          11 South Lakes              41.10   8 
 42 Etcheu, Amael             10 Quince Orcha             41.20  10 
 43 Beyene, Berket            11 South Lakes              41.23   8 
 44 Jitpaisarnsook, Phoenix   12 Thomas Ediso             41.46  10 
 45 Matthew, Jonah            11 James W. Rob             41.54  10 
 46 Gelbach, Max              12 Pope John Pa             41.70   8 
 47 Richardson, Sean          11 Bishop McNam             41.72  11 
 48 Hampton, Kendall          11 Quince Orcha             41.89   8 
 49 Brawner, Michael          12 Quince Orcha             42.16   9 
 50 Esteva, Jonathan          11 Thomas Ediso             42.20  10 
 51 Manilli, Matt             10 Patriot High             42.34   2 
 52 Gonzalez, Diego           11 James W. Rob             42.57   8 
 53 Gracia, Jason              9 George C. Ma             42.75   4 
 54 Leap, Robert J             9 George C. Ma             42.79   2 
 55 Fronda, Matt              10 Gonzaga Coll             43.08  10 
 56 Tay, Joseph               12 Patriot High             43.78   2 
 57 Lawrence, Hunter          10 Thomas Ediso             44.09  11 
 58 Gantt, Micah               9 Pope John Pa             44.41  11 
 59 Demeke, Mikael             9 Pope John Pa             53.30  12 
 
Boys 500 Meter Dash
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 1:07.04                                                        
 VA 5A State: & 1:07.88                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Jeffries, Titus           JR Chantilly              1:06.48*  1 
  2 Murray, Camari            11 Bishop McNam           1:06.53*  1 
  3 Stewart, Trevor           11 South County           1:07.17&  1 
  4 Pereira, Edgar            12 Lake Braddoc           1:07.59&  1 
  5 Sorra, Justin             12 Quince Orcha           1:08.55   2 
  6 Boone, Taivion            11 Bishop McNam           1:09.23   1 
  7 Arpee, Sam                12 South Lakes            1:09.49   1 
  8 Branch, Shareek           11 Gonzaga Coll           1:09.53   2 
  9 Tippet, Jordan            12 Lake Braddoc           1:09.95   4 
 10 Mitchell, Daniel          SO Chantilly              1:10.25   4 
 11 Wilson, Marcus            10 Lake Braddoc           1:10.58   3 
 11 Waithe, Nikolai           11 South Lakes            1:10.58   4 
 13 Majors, Ernest            12 South County           1:10.74   2 
 14 Rambo, Jarod              10 West Springf           1:10.93   2 
 15 Sargent, Kyle             12 Mount Vernon           1:11.36   2 
 16 Crabb, Ty                 10 Lake Braddoc           1:11.52   3 
 17 Grady, Matthew            12 West Springf           1:11.94   2 
 18 Loh, Justin               JR Chantilly              1:13.12   5 
 19 Craig, Spenser            10 W.T. Woodson           1:13.58   8 
 20 Kress, Tim                10 Quince Orcha           1:13.65   5 
 21 Shutika, John             12 James W. Rob           1:13.76   4 
 22 Lengel, Stephen           10 W.T. Woodson           1:13.77   5 
 23 Martin, Will               9 Patriot High           1:13.83   6 
 23 James, Sam                12 West Potomac           1:13.83   4 
 25 Schetselaar, Jacob        10 Patriot High           1:14.20   6 
 26 Richter, Sammy            12 James W. Rob           1:14.32   3 
 27 Csicsmann, Nicholas       SR Chantilly              1:14.54   4 
 28 Smith, Connor             11 South Lakes            1:14.74   5 
 29 Taylor, Ben               11 West Springf           1:14.92   3 
 30 McCabe, Cole              12 Quince Orcha           1:15.09   7 
 31 LaPorte, Ryan             12 South Lakes            1:15.50   6 
 32 Trotman, Ellion           10 Bishop McNam           1:15.61   7 
 33 Bogyah, Tracy             12 West Potomac           1:15.94   3 
 34 Routh, Joshua             11 Thomas Ediso           1:16.41   7 
 35 Gieseler, John B          11 George C. Ma           1:16.61   6 
 36 Koldys, Nicholas          10 W.T. Woodson           1:16.77   8 
 37 Biendl, Cameron            9 Patriot High           1:16.84   7 
 38 Roberts, Ajani            12 Gonzaga Coll           1:16.89   5 
 39 Fay, Andrew               12 James W. Rob           1:17.82   6 
 40 Metzler, Brandon           9 W.T. Woodson           1:17.93   8 
 41 Agyeman, Michael          12 South County           1:18.51   3 
 42 Billington, Angus K        9 George C. Ma           1:18.58   9 
 43 Rimmington, Jonathan      10 West Potomac           1:18.68   9 
 44 Dunn, Samuel P            10 George C. Ma           1:18.70   8 
 45 LaVille, Xander              Pope John Pa           1:18.75   8 
 46 Grant, Damian             11 Patriot High           1:18.77   6 
 47 Tosi, Piero S             10 George C. Ma           1:18.92   7 
 48 Lawrence, Hunter          10 Thomas Ediso           1:23.20   9 
 49 Adjani-aldrin, Andrew     10 Quince Orcha           1:24.15   7 
 50 Wall, Evan                12 South County           1:26.01   9 
 51 Adams, Jake                9 Pope John Pa           1:26.36   9 
 52 Kubler, Will              11 Pope John Pa           1:26.99   9 
 
Boys 1000 Meter Run
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 2:34.96                                                        
 VA 5A State: & 2:37.75                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 O'Leary, Aiden            10 George C. Ma           2:39.48  
  2 Ransing, Nicholas         12 Quince Orcha           2:40.98  
  3 O'Boyle, Cullen           12 West Potomac           2:42.52  
  4 Walsh, Liam               11 Quince Orcha           2:43.61  
  5 Kern, Mitchel             10 W.T. Woodson           2:45.70  
  6 Hoog, Kit                 12 Bishop McNam           2:46.09  
  7 Floam, Jacob              11 Gonzaga Coll           2:47.38  
  8 Weirick, Collin           12 South Lakes            2:48.03  
  9 Camby, Gavin              10 James W. Rob           2:49.55  
 10 Johnson, Justin           12 Bishop McNam           2:49.73  
 11 Sullivan, Wilson          12 West Springf           2:53.54  
 12 Hubler, Jonathan          11 Patriot High           2:55.53  
 13 Jolley, Spencer           11 Lake Braddoc           2:55.82  
 14 Brooks, Colin             12 James W. Rob           2:56.20  
 15 Reinhold, Ashton          10 South Lakes            2:56.34  
 16 Siggins, Conner           10 James W. Rob           2:57.32  
 17 Rivera, Michael           11 Lake Braddoc           2:57.38  
 18 Becker, Michael           12 James W. Rob           2:57.41  
 19 Thornton, Michael         JR Chantilly              2:58.23  
 20 Shutler, David            10 W.T. Woodson           2:58.40  
 21 Latour, Jacob             12 Quince Orcha           2:58.66  
 22 Estrada, Tyler            12 Patriot High           2:58.88  
 23 Caldwell, Philip          11 Gonzaga Coll           2:58.89  
 24 Armstrong, Michael        12 Paul VI Cath           2:59.24  
 25 Sepulveda, Peter          10 South Lakes            3:00.68  
 26 Hawley, Alex              12 Pope John Pa           3:00.96  
 27 Curry-Johnson, William    11 Lake Braddoc           3:01.41  
 28 Watson, Josh              11 Pope John Pa           3:02.56  
 29 Smith, Aiden               9 South Lakes            3:02.70  
 30 Canada, Ty                10 South County           3:03.03  
 31 Lawson, Tyler              9 Lake Braddoc           3:04.35  
 32 Allain, Thomas            SO Chantilly              3:04.58  
 33 Owens, Matthew            10 Quince Orcha           3:04.92  
 34 Griggs, Jonathan          10 George C. Ma           3:05.59  
 35 Kluskens, Bernard         12 West Potomac           3:05.82  
 36 Barron, Tyler             11 Gonzaga Coll           3:05.97  
 37 Lione, Nick               11 Paul VI Cath           3:06.21  
 38 Dahik, Andrew             12 West Potomac           3:06.29  
 39 Cohen, Ethan              SR Chantilly              3:07.12  
 40 Brailey, Liam J           12 George C. Ma           3:07.68  
 41 Lavell, Joseph             9 Patriot High           3:07.89  
 42 Clendenin, Connor         JR Chantilly              3:09.72  
 43 Glunz, Josh                9 South County           3:12.94  
 44 Revor, Nathan             11 Paul VI Cath           3:13.10  
 45 Jacobs, Sebastian          9 Thomas Ediso           3:15.90  
 46 Grundvig, Evan            10 James W. Rob           3:18.31  
 47 Paquette, Joe              9 Paul VI Cath           3:19.14  
 48 Jasso, Juan                9 Thomas Ediso           3:20.19  
 49 Overton, James               Thomas Ediso           3:24.28  
 
Boys 1600 Meter Run
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 4:25.76                                                        
 VA 5A State: & 4:29.90                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 McGorty, Brandon          SO Chantilly              4:22.89* 
  2 Teshome, Nahom            12 West Springf           4:33.72  
  3 Walsh, Liam               11 Quince Orcha           4:34.16  
  4 Fabish, Evan              12 West Springf           4:34.75  
  5 Lockwood, Robert          11 W.T. Woodson           4:35.02  
  6 Mccool, Andrew            12 South Lakes            4:38.70  
  7 Speeney, Eric             10 Patriot High           4:41.50  
  8 Thoms, Ben                12 Quince Orcha           4:45.91  
  9 Lindsey, Zachary          10 West Potomac           4:48.32  
 10 Holmstead, Eli            10 Quince Orcha           4:51.36  
 11 Monroe, Harry             10 Gonzaga Coll           4:51.53  
 12 Johnson, Porter           10 Lake Braddoc           4:51.73  
 13 Colucci, John              9 Gonzaga Coll           4:54.54  
 14 Bell, Michael             11 West Potomac           4:55.08  
 15 Lavell, Brendan           12 Patriot High           4:59.08  
 16 Johnson, Tyler            10 Lake Braddoc           4:59.42  
 17 Mcginley, Thomas          12 Bishop McNam           5:00.04  
 18 Walker, Owen               9 South Lakes            5:04.17  
 19 Toenshoff, Nick              James W. Rob           5:04.68  
 20 Henriques da Silva, Mari  10 Thomas Ediso           5:04.76  
 21 Canada, Ty                10 South County           5:04.83  
 22 Isaacs, Alex               9 South Lakes            5:06.15  
 23 Letai, Christopher        10 West Potomac           5:06.35  
 24 Lobeda, Donald            11 W.T. Woodson           5:06.65  
 25 Ashenafi, Ashenafi        10 Thomas Ediso           5:07.81  
 26 Robertson, Tristan        FR Chantilly              5:08.45  
 27 DeLeon, Michael           SO Chantilly              5:09.07  
 28 Mara, Ethan                9 Quince Orcha           5:12.58  
 29 Weisel, Benjamin           9 West Potomac           5:13.43  
 30 Forney, David              9 George C. Ma           5:13.95  
 31 Smith, Drew               JR Chantilly              5:15.09  
 32 Gustafson, Sean           10 George C. Ma           5:16.14  
 33 Longenecker, Kristopher   10 Patriot High           5:16.15  
 34 Ward, William             10 West Springf           5:16.47  
 35 Gallant, Gabe              9 Pope John Pa           5:19.26  
 36 Revor, Nathan             11 Paul VI Cath           5:20.47  
 37 Lione, Nick               11 Paul VI Cath           5:23.47  
 38 Adams, Wil                11 Pope John Pa           5:25.78  
 39 Gonzalez, John            10 James W. Rob           5:26.22  
 40 Taylor, Michael            9 Thomas Ediso           5:31.48  
 41 Carty, Chris                 Thomas Ediso           5:32.22  
 42 Dakessian, Brandon         9 Thomas Ediso           5:32.40  
 43 Paquette, Joe              9 Paul VI Cath           5:34.15  
 44 Horstman, Matthew          9 Paul VI Cath           6:42.57  
 
Boys 3200 Meter Run
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 9:39.29                                                        
 VA 5A State: & 9:43.28                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Compton, Evan             SR Chantilly              9:55.98  
  2 Thoms, Ben                12 Quince Orcha           9:56.41  
  3 Small, Ryan               12 Patriot High           9:58.38  
  4 Small, Josh               12 Patriot High          10:07.50  
  5 Ward, Timothy             12 West Springf          10:10.95  
  6 Mcfaul, Justin            11 George C. Ma          10:13.64  
  7 Lackey, Andrew            11 West Springf          10:18.53  
  8 Gallant, Andre            11 Pope John Pa          10:19.17  
  9 Wigle, Christopher        JR Chantilly             10:19.40  
 10 Niemann, Brandon          11 W.T. Woodson          10:28.90  
 11 Haight, Alexander         11 George C. Ma          10:30.15  
 12 McCann, Christian         11 Quince Orcha          10:32.78  
 13 Holland, Chris            12 West Springf          10:34.78  
 14 McManus, Jack             11 Thomas Ediso          10:35.99  
 15 Mekonnen, Yared            9 Thomas Ediso          10:44.40  
 16 Miller, Sean              12 South Lakes           10:46.70  
 17 Cronin, Joey              JR Chantilly             10:49.75  
 18 Goldstein, Brennan        11 Thomas Ediso          10:57.80  
 19 Travis, John               9 Gonzaga Coll          10:59.50  
 20 Raines, Andrew            JR Chantilly             11:00.50  
 21 Burke, Jackson            10 West Springf          11:00.70  
 22 Glass, David              10 James W. Rob          11:01.10  
 23 Jung, David               11 South County          11:07.40  
 24 Thoms, Chris               9 Quince Orcha          11:10.00  
 25 Epstein, Ethan            10 George C. Ma          11:11.60  
 26 Hassett, Samuel B         10 George C. Ma          11:19.70  
 27 Spartin, Will              9 Gonzaga Coll          11:21.70  
 28 Skeen, Zachary            12 South Lakes           11:27.30  
 29 Tully, Sean               12 Pope John Pa          11:31.96  
 30 Simon, Sam                 9 South Lakes           11:38.20  
 31 Huck, Ryan                10 West Potomac          11:59.40  
 32 Wirth, Connor             10 South Lakes           12:17.00  
 33 Poulson, Andrew           12 Quince Orcha          12:41.30  
 34 Cena, Ramir               10 South County          13:15.20  
 35 Winters, Patrick          10 South County          13:19.40  
 
Boys 55 Meter Hurdles
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  7.93                                                          
 VA 5A State: &  7.89                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Marcelle, Jahvante        11 Patriot High              7.93*  1 
  2 Andrews, Caleb            11 James W. Rob             J7.93*  1 
  3 Fain, Anas                11 South Lakes               8.12   1 
  4 Bridges, Obadiah          12 Lake Braddoc              8.19   1 
  5 Ofosu, Bright             12 Quince Orcha              8.36   2 
  6 Johnson, Alec             12 Lake Braddoc              8.39   1 
  6 Dorr, Bishop              12 South County              8.39   1 
  8 Lim, Philip               12 James W. Rob              8.45   2 
  9 Gieseler, John B          11 George C. Ma              8.50   2 
  9 Amoateng, Grant           12 Patriot High              8.50   2 
 11 Caldwell, James           11 W.T. Woodson              8.91   2 
 12 Almodiel, Jose Diego      JR Chantilly                 9.03   3 
 13 Schetselaar, Jacob        10 Patriot High              9.21   2 
 14 Lieb, Michael             11 W.T. Woodson              9.33   2 
 15 Park, Sejin               SO Chantilly                 9.34   3 
 16 Beyene, Berket            11 South Lakes               9.41   3 
 17 Pham, Tai                 SR Chantilly                 9.72   3 
 18 Gillum, Max               12 South Lakes              10.10   2 
 19 Routh, Joshua             11 Thomas Ediso             10.45   4 
 20 Pucci, Kevin              12 Pope John Pa             10.51   3 
 21 Gonzalez, Diego           11 James W. Rob             10.53   3 
 22 Thomas, Liam A            10 George C. Ma             11.81   4 
 23 Takedai, Yuto             11 Patriot High             12.08   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 1:32.84                                                        
 VA 5A State: & 1:34.11                                                        
    School                                               Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mount Vernon  'A'                                   1:35.56   2 
     1) Coleman, Cameron 10             2) McGrigg, Jordan 12             
     3) McGrigg, Joshua 11              4) Quist, Desire 12               
  2 Chantilly HS  'A'                                   1:35.69   1 
     1) West, Justin SR                 2) McClintock, Peyton SR          
     3) Jeffries, Titus JR              4) Almodiel, Darren SR            
  3 South County High School  'A'                       1:35.77   1 
     1) Donkor, Perry 11                2) Majors, Ernest 12              
     3) Tum, Perra 12                   4) Agyeman, Michael 12            
  4 Lake Braddock  'A'                                  1:35.85   2 
     1) Atkins, Lamont 10               2) Bridges, Obadiah 12            
     3) Eschenburg, Evan 12             4) Lee, Dejoun 12                 
  5 Patriot High School  'A'                            1:36.87   1 
     1) Amoateng, Grant 12              2) Manilli, Matt 10               
     3) Schetselaar, Jacob 10           4) Tay, Joseph 12                 
  6 West Potomac  'A'                                   1:36.88   1 
     1) McClusky, Kenny 12              2) Rushing, Glenn 12              
     3) Schaefer, Brad 11               4) Koomson, Degraft 11            
  7 Thomas Edison  'A'                                  1:37.31   2 
     1) Esteva, Jonathan 11             2) Jitpaisarnsook, Phoenix 12     
     3) Kamara, Moses 11                4) Lucas-Roscoe, Gregory 10       
  8 W.T. Woodson  'A'                                   1:37.69   2 
     1) Craig, Spenser 10               2) Luo, Oliver 9                  
     3) Vasquez, Anthony 12             4) Youngblood, Tylor 10           
  9 West Springfield  'A'                               1:37.70   1 
     1) Allen, Emmanuel 10              2) Robertson, Darean 11           
     3) Whitfield, Ollon 10             4) Taylor, Ben 11                 
 10 Quince Orchard High School  'A'                     1:39.14   1 
     1) Cruz Tapia, Jose 12             2) Dye, Tristan 10                
     3) Psallidas, Peter 11             4) Sorra, Justin 12               
 11 James W. Robinson  'A'                              1:39.17   2 
     1) Andrews, Caleb 11               2) Lim, Philip 12                 
     3) Cross, Justin 11                4) Clarke, Christopher Cj 10      
 12 South Lakes  'A'                                    1:40.82   2 
     1) Logan, Timothy 12               2) Marbury, Rodney 10             
     3) Napolitano, Owen 11             4) Rudison, Alex 11               
 13 George C. Marshall  'A'                             1:42.18   3 
     1) Agbara, Victor C 12             2) Flores, Francisco A 12         
     3) Gracia, Jason 9                 4) Leap, Robert J 9               
 14 Paul VI Catholic  'A'                               1:42.95   3 
     1) Duren, James 10                 2) Sharpe, Kenny 10               
     3) Stowell, Tyler 9                4) Wiggins, Marcellus 10          
 15 Pope John Paul the Great Catho  'A'                 1:47.58   3 
     1) Abando, Josh 9                  2) Bigbee, Ethan 9                
     3) Gelbach, Max 12                 4) Montague, Ahmad 9              
 16 Bishop McNamara High School  'A'                    1:47.67   3 
     1) Smith, Alex 10                  2) Edwards, Robert 9              
     3) Byrd, Kevin 9                   4) Wilkins, Cartier 10            
 
Boys 4x400 Meter Relay
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 3:30.27                                                        
 VA 5A State: & 3:33.13                                                        
    School                                               Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Chantilly HS  'A'                                   3:28.75*  1 
     1) McGorty, Brandon SO             2) Jeffries, Titus JR             
     3) Loh, Justin JR                  4) Mitchell, Daniel SO            
  2 Lake Braddock  'A'                                  3:31.48&  1 
     1) Crabb, Ty 10                    2) Johnson, Alec 12               
     3) Pereira, Edgar 12               4) Tippet, Jordan 12              
  3 West Springfield  'A'                               3:41.29   2 
     1) Rambo, Jarod 10                 2) Grady, Matthew 12              
     3) Taylor, Ben 11                  4) Teshome, Nahom 12              
  4 South Lakes  'A'                                    3:42.33   1 
     1) Arpee, Sam 12                   2) Fain, Anas 11                  
     3) Waithe, Nikolai 11              4) Weirick, Collin 12             
  5 James W. Robinson  'A'                              3:44.22   1 
     1) Garzan, Iman 11                 2) Richter, Sammy 12              
     3) Roof, Jonathan 12               4) Shutika, John 12               
  6 Gonzaga College High School  'A'                    3:44.65   2 
     1) Branch, Shareek 11              2) Caldwell, Philip 11            
     3) Floam, Jacob 11                 4) Fronda, Matt 10                
  7 W.T. Woodson  'A'                                   3:45.01   2 
     1) Youngblood, Tylor 10            2) Zuber, Karl 10                 
     3) Njovens, Shaun 11               4) Kern, Mitchel 10               
  8 Quince Orchard High School  'A'                     3:45.81   1 
     1) Cruz Tapia, Jose 12             2) Dye, Tristan 10                
     3) Kress, Tim 10                   4) Psallidas, Peter 11            
  9 George C. Marshall  'A'                             3:46.51   2 
     1) Flores, Francisco A 12          2) Gieseler, John B 11            
     3) Haight, Alexander 11            4) Leap, Robert J 9               
 10 Mount Vernon  'A'                                   3:49.26   3 
     1) Coleman, Cameron 10             2) McGrigg, Jordan 12             
     3) Quist, Desire 12                4) Sargent, Kyle 12               
 11 West Potomac  'A'                                   3:49.38   1 
     1) Dahik, Andrew 12                2) James, Sam 12                  
     3) Bogyah, Tracy 12                4) Cukor, Gunnar 11               
 12 Paul VI Catholic  'A'                               3:56.23   2 
 13 Bishop McNamara High School  'A'                    4:07.56   3 
     1) Kelson, Spencer 11              2) Holder, Jordan 10              
     3) Trotman, Ellion 10              4) Davis  III, Rodenard 9         
 
Boys 4x800 Meter Relay
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 8:11.69                                                        
 VA 5A State: & 8:20.41                                                        
    School                                               Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Lake Braddock  'A'                                  8:06.36* 
     1) Bergan, Bryan 12                2) Fogg, Ben 11                   
     3) McArdle, Tommy 12               4) Schaefer, Colin 11             
  2 Lake Braddock  'B'                                  8:31.82  
  3 Quince Orchard High School  'A'                     8:43.49  
     1) Holmstead, Eli 10               2) Latour, Jacob 12               
     3) McCabe, Cole 12                 4) Ransing, Nicholas 12           
  4 West Potomac  'A'                                   8:44.05  
     1) Bell, Michael 11                2) Goolsby, Lozie 12              
     3) Huck, Ryan 10                   4) Lindsey, Zachary 10            
  5 Bishop McNamara High School  'A'                    9:07.97  
     1) Johnson, Justin 12              2) Boone, Taivion 11              
     3) Hoog, Kit 12                    4) Mcginley, Thomas 12            
  6 Chantilly HS  'B'                                   9:10.60  
  7 South Lakes  'A'                                    9:15.70  
     1) LeBerre, John 11                2) Mccool, Andrew 12              
     3) Miller, Sean 12                 4) Swecker, John 10               
  8 Thomas Edison  'A'                                  9:23.73  
     1) Fantaye, Tomas 12               2) McManus, Jack 11               
     3) Rosenberg, Bryce 12             4) Thorne, Joshua 12              
  9 West Springfield  'A'                               9:33.11  
     1) DeLoatche, Sean 11              2) Goodwin, William 12            
     3) Locke, Christian 11             4) Laudie, Jacob 10               
 10 South County High School  'A'                       9:54.31  
     1) Canada, Ty 10                   2) Glunz, Josh 9                  
     3) Marafino, Francesco 12          4) Schneider, Perry 9             
 11 George C. Marshall  'A'                             9:56.05  
     1) Billington, Angus K 9           2) Crawford, Joseph 9             
     3) Forney, David 9                 4) Griggs, Jonathan 10            
 
Boys High Jump
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  6-02                                                          
 VA 5A State: &  6-01                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Gieseler, John B          11 George C. Ma           6-00.00  
  2 Hicks, Davante            12 James W. Rob           5-10.00  
  3 Dorr, Bishop              12 South County          J5-10.00  
  4 Manilli, Matt             10 Patriot High          J5-10.00  
  5 Vasquez, Anthony          12 W.T. Woodson          J5-10.00  
  6 Pereira, Conrad           SO Chantilly              5-08.00  
  6 Majors, Ernest            12 South County           5-08.00  
  8 Nwaolu, Azunna            11 James W. Rob           5-06.00  
 -- Turgut, Alper             12 W.T. Woodson                NH  
 -- Cohen, Ethan              SR Chantilly                   NH  
 -- Goolsby, Lozie            12 West Potomac                NH  
 -- Shumate, Jordan           12 George C. Ma                NH  
 -- Tosi, Piero S             10 George C. Ma                NH  
 -- Gardner, Davante          11 South County                NH  
 -- Morrad, Umar              JR Chantilly                   NH  
 
Boys Pole Vault
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 12-06                                                          
 VA 5A State: & 12-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 String, Andrew            12 Lake Braddoc          12-00.00& 
  2 Ahn, Edwin                11 South County          11-06.00  
  2 Almodiel, Jose Diego      JR Chantilly             11-06.00  
  2 Rudison, Alex             11 South Lakes           11-06.00  
  5 Mcvicker, Jonny           12 Lake Braddoc          11-00.00  
  5 Snyder, Will              12 Lake Braddoc          11-00.00  
  5 Johnson, Alec             12 Lake Braddoc          11-00.00  
  8 Zuber, Karl               10 W.T. Woodson          10-00.00  
  8 Moss, John                12 W.T. Woodson          10-00.00  
 10 Moreira-Ibar, Eric        11 James W. Rob           9-06.00  
 10 Gendron, Kristian         12 South Lakes            9-06.00  
 10 Fairbanks, Michael        10 South County           9-06.00  
 13 Hutzler, Jacob            11 South Lakes            9-00.00  
 13 Fontaine, Keiron          11 Thomas Ediso           9-00.00  
 -- Castro, Isaiah               Lake Braddoc                NH  
 -- Beaudoin, Declan             Lake Braddoc                NH  
 -- Harris, Will              12 James W. Rob                NH  
 -- Scopellite, Michael       JR Chantilly                   NH  
 -- Byron, Christopher        11 South Lakes                 NH  
 -- Cho, Jason                11 South County                NH  
 
Boys Long Jump
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 21-08                                                          
 VA 5A State: & 21-04                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 McCullough, Jonathan      11 Bishop McNam          20-02.50  
  2 Amoateng, Grant           12 Patriot High          20-01.25  
  3 Lee, Dejoun               12 Lake Braddoc          20-00.50  
  4 Donkor, Perry             11 South County          20-00.00  
  5 Hinders, Adam             11 W.T. Woodson          19-09.25  
  6 Whitfield, Ollon          10 West Springf          19-06.00  
  6 Dorr, Bishop              12 South County          19-06.00  
  8 Kirlew, Eric              11 South Lakes           19-04.00  
  9 Byrd, Kevin                9 Bishop McNam          18-10.00  
  9 Schaefer, Brad            11 West Potomac          18-10.00  
 11 Jitpaisarnsook, Phoenix   12 Thomas Ediso          18-09.25  
 12 Fain, Anas                11 South Lakes           18-09.00  
 12 Thompson, Brian           11 Bishop McNam          18-09.00  
 14 Kamara, Moses             11 Thomas Ediso          18-08.50  
 14 Jeffries, Titus           JR Chantilly             18-08.50  
 14 Eschenburg, Evan          12 Lake Braddoc          18-08.50  
 17 Vasquez, Anthony          12 W.T. Woodson          18-07.50  
 18 Andrews, Caleb            11 James W. Rob          18-06.75  
 19 Nwaolu, Azunna            11 James W. Rob          18-05.75  
 20 Villegas, Zach            12 West Springf          18-04.50  
 21 Majors, Ernest            12 South County          18-04.00  
 22 Kisailus, Cameron         11 Gonzaga Coll          18-03.00  
 23 Atkins, Lamont            10 Lake Braddoc          18-02.75  
 24 Agyeman, Michael          12 South County          18-02.50  
 25 Cruz Tapia, Jose          12 Quince Orcha          17-11.50  
 26 Ogobri, Timiebi           10 South Lakes           17-11.00  
 27 Manilli, Matt             10 Patriot High          17-09.50  
 27 Hicks, Davante            12 James W. Rob          17-09.50  
 29 Almodiel, Darren          SR Chantilly             17-08.00  
 29 Zuber, Karl               10 W.T. Woodson          17-08.00  
 31 Stowell, Tyler             9 Paul VI Cath          17-07.25  
 32 Tay, Joseph               12 Patriot High          17-05.25  
 33 Leap, Robert J             9 George C. Ma          17-05.00  
 34 Taylor, Ben               11 West Springf          17-01.75  
 35 Nguyen, Khoa              12 South Lakes           17-00.50  
 36 Norcini, Jake             SR Chantilly             16-10.25  
 37 Shumate, Jordan           12 George C. Ma          16-07.00  
 38 Etcheu, Amael             10 Quince Orcha          16-05.75  
 39 Allen, Emmanuel           10 West Springf          16-01.75  
 40 Shorten, Quinn            SO Chantilly             15-03.75  
 41 Gracia, Jason              9 George C. Ma          15-00.00  
 42 Lawrence, Hunter          10 Thomas Ediso          14-04.25  
 43 Peng, David                9 Quince Orcha          14-01.75  
 44 Baiden, Nathaniel         11 Quince Orcha          13-08.25  
 -- Gieseler, John B          11 George C. Ma                ND  
 
Boys Triple Jump
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 43-11.75                                                       
 VA 5A State: & 43-07.50                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kirlew, Eric              11 South Lakes           44-00.00* 
  2 Nwaolu, Azunna            11 James W. Rob          42-02.00  
  3 Amoateng, Grant           12 Patriot High          42-00.50  
  4 Dorr, Bishop              12 South County          41-09.50  
  5 Donkor, Perry             11 South County          40-10.00  
  6 Goolsby, Lozie            12 West Potomac          40-09.00  
  7 Ofosu, Bright             12 Quince Orcha          40-03.25  
  8 Agyeman, Michael          12 South County          40-02.75  
  9 Almodiel, Darren          SR Chantilly             40-02.00  
 10 Fontaine, Keiron          11 Thomas Ediso          39-10.50  
 11 Nguyen, Khoa              12 South Lakes           38-08.00  
 12 Cetto, Anthony            12 Thomas Ediso          38-02.50  
 13 Marcelle, Jahvante        11 Patriot High          38-00.50  
 14 Eschenburg, Evan          12 Lake Braddoc          37-08.00  
 15 Vasquez, Anthony          12 W.T. Woodson          37-06.50  
 16 Kisailus, Cameron         11 Gonzaga Coll          37-05.00  
 17 Majors, Ernest            12 South County          37-01.00  
 18 Almodiel, Jose Diego      JR Chantilly             36-07.00  
 19 Hicks, Davante            12 James W. Rob          36-05.25  
 20 Manilli, Matt             10 Patriot High          36-03.50  
 21 Etcheu, Amael             10 Quince Orcha          36-02.75  
 22 Shorten, Quinn            SO Chantilly             35-11.50  
 23 Lieb, Michael             11 W.T. Woodson          35-07.50  
 24 Valenzuela, Chris         12 South Lakes           35-07.00  
 25 Villegas, Zach            12 West Springf          35-06.50  
 26 Gendron, Kristian         12 South Lakes           34-10.50  
 -- Abando, Josh               9 Pope John Pa                ND  
 -- String, Andrew            12 Lake Braddoc                ND  
 
Boys Shot Put
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 48-01.50                                                       
 VA 5A State: &    57-05                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Vernick, Noah             12 Quince Orcha          50-01.25* 
  2 Hill, Dominic             11 Mount Vernon          45-00.50  
  3 Frimpong, Daniel          12 Mount Vernon          44-09.50  
  4 Shumate, Jordan           12 George C. Ma          42-05.50  
  5 Ngo, Tristian             SR Chantilly             42-01.00  
  6 Mitchual, Chris           11 West Potomac          40-07.00  
  7 Gabireault, John          11 Lake Braddoc          40-02.00  
  8 Jewett, Austin            12 Patriot High          39-08.50  
  9 Elder, Aaron              12 Gonzaga Coll          39-06.75  
 10 Thompson-Williams, Bisho  11 Patriot High          39-01.00  
 11 Swecker, Kevin            11 South Lakes           38-11.75  
 12 Wolford, Brian            12 Quince Orcha          38-02.00  
 13 Sadler, Zach              12 West Potomac          38-00.75  
 14 Mensah, Isaac             11 South Lakes           37-03.75  
 15 Eshleman, Michael         SR Chantilly             37-03.25  
 16 Newman, Justin            12 Lake Braddoc          36-06.50  
 17 Harper, Mark                 Chantilly             36-03.00  
 18 Glover, Seth              12 South County          36-03.00  
 19 Gupta, Rishi              12 Thomas Ediso          34-06.25  
 20 Christian, Jonathon       11 Patriot High          34-04.00  
 21 Moin-Amin, Dara           11 South Lakes           33-00.00  
 22 Kim, Hyo Sun              12 W.T. Woodson          32-09.50  
 23 Rafter, Harrison          12 Quince Orcha          32-07.00  
 24 Cuthill, Ronak             9 South Lakes           32-05.25  
 25 Day, John                 12 West Potomac          31-11.50  
 26 Black, Jesse              11 Patriot High          31-02.00  
 27 Madsen, Jack              10 West Springf          30-02.00  
 27 Macdonald, Peter          12 West Springf          30-02.00  
 29 Royston, John             10 West Springf          28-02.00  
 30 Adams, Connor             12 Paul VI Cath          26-03.00  
 31 Tully, Matt               10 Pope John Pa          26-02.50  
 32 Cruz, Dhietmar            10 West Springf          25-02.00  
 33 Dsilva, Jason             10 Pope John Pa          22-06.50  
 -- Oh, Nathan                10 W.T. Woodson                ND  
 -- Abisogun, Akinwunmi       SR Chantilly                   ND


Girls 55 Meter Dash
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  7.29                                                          
 VA 5A State: &  7.39                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Minor, Sydnee             11 Bishop McNam              7.36&  1 
  2 Seymour, Ashley           10 Quince Orcha              7.51   1 
  3 Grier-Spratley, Miranda   10 Thomas Ediso              7.54   1 
  4 Davidson, Skyla           10 Lake Braddoc              7.61   1 
  5 Bowie, Sydney              9 Bishop McNam              7.64   3 
  6 Raymond, Seye             12 James W. Rob              7.67   1 
  7 Scott, Ariana             11 Mount Vernon              7.70   7 
  8 Chinaka, Ozioma           12 South Lakes               7.75   2 
  9 Spence, Zariyah           12 Mount Vernon              7.78   2 
 10 Golden, Alivia            12 West Springf              7.79   1 
 11 Webb, Samantha            12 South Lakes               7.80   2 
 12 Allen, Jencia             12 James W. Rob              7.82   2 
 13 Hoyte, Nikayla            10 South Lakes               7.87   1 
 14 Devin, Sofia               9 George C. Ma              7.91   4 
 14 Morgan, Jasmine           10 Thomas Ediso              7.91   3 
 16 Buhrow, Josie             10 South County              7.95   3 
 16 Paulk, Monalisa           12 West Potomac              7.95   3 
 16 Wright, M'Priss              Mount Vernon              7.95   2 
 19 Pantophlet, Chloe         JR Chantilly                 7.98   3 
 20 Duquiatan, Katherine      12 Pope John Pa              8.01   3 
 21 Conteh, Macutah           11 Mount Vernon              8.02   2 
 22 Chinyavong, Allison        9 Lake Braddoc              8.09   5 
 23 Minor, Elizabeth          SO Chantilly                 8.10   1 
 24 Hopkins, Haley            10 Lake Braddoc              8.11   3 
 25 Lee, Twyla                11 W.T. Woodson              8.12   2 
 26 Jacobs, Raquel            11 South Lakes               8.16   4 
 27 Worrell, Michaela          9 James W. Rob              8.17   4 
 28 Nwana, Tema               10 W.T. Woodson              8.20   4 
 28 Tobias, Abby              10 West Springf              8.20   5 
 30 Jones, Taylor             10 South County              8.21   7 
 31 Irwin, Kelsey             JR Chantilly                 8.24   5 
 32 Zeigler, Aaliyah          11 South County              8.25   4 
 33 Rodrigo, Nimna R          11 George C. Ma              8.26   6 
 34 Gardner, Arial            12 Patriot High              8.27   3 
 35 Joeringer, Skye            9 Quince Orcha              8.32   7 
 35 Lewis, Elizabeth          11 Pope John Pa              8.32   6 
 37 Phillips, Genevi          11 Thomas Ediso              8.33   4 
 38 Asmorom, Adiam            10 South County              8.34   5 
 39 Dirkse, Elise S           11 George C. Ma              8.38   6 
 40 Neal, Bronwyn             12 Lake Braddoc              8.41   6 
 41 Owens, Keiyonna            9 Quince Orcha              8.42   5 
 42 Deconcilis, Alexis        10 Paul VI Cath              8.45   5 
 43 Laws, Lauren              12 Pope John Pa              8.49   6 
 44 Sandiford, Jalyn           9 Bishop McNam              8.61   6 
 44 Kijewski, Jordan          12 Paul VI Cath              8.61   4 
 46 Kubisch, Hannah E          9 George C. Ma              8.84   6 
 47 Farmer, Kelly             10 Paul VI Cath              8.94   6 
 47 Cassell, Catherine        11 Quince Orcha              8.94   7 
 49 Harris, Kayla             11 Bishop McNam              9.23   7 
 50 Baum, Julia               10 Paul VI Cath              9.61   5 
 
Girls 300 Meter Dash
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 40.99                                                          
 VA 5A State: & 42.30                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Winner, Kaleigh           12 Mount Vernon             43.44   1 
  2 Hoyte, Nikayla            10 South Lakes              43.78   2 
  3 Brunson, Jennifer         11 Lake Braddoc             43.97   2 
  4 Andrewlevich, Erin        11 Patriot High             44.07   1 
  5 Sheppard, Tirzah          12 Thomas Ediso             44.12   2 
  6 Grier-Spratley, Miranda   10 Thomas Ediso             44.36   3 
  7 Davidson, Skyla           10 Lake Braddoc             44.55   2 
  8 Stephens, Kristen         12 South County             44.69   3 
  9 Davidson, Colleen         SR Chantilly                44.83   1 
 10 Chinaka, Ozioma           12 South Lakes              44.91   2 
 11 Raymond, Seye             12 James W. Rob             44.93   1 
 12 Blount, Tyler             11 Bishop McNam             44.95   3 
 13 Allen, Jencia             12 James W. Rob             44.96   5 
 14 Pagliaro, Alaina          10 South County             45.10   2 
 15 Bowden, Hannah            12 West Springf             45.26   4 
 16 Gardner, Arial            12 Patriot High             45.58   4 
 17 Duquiatan, Katherine      12 Pope John Pa             45.66   4 
 18 Morgan, Jasmine           10 Thomas Ediso             45.71   7 
 19 Hampton, Karley           11 Quince Orcha             45.75   5 
 20 Forster, Ashley           10 Paul VI Cath             45.85   5 
 21 Harrison, Imani            9 Bishop McNam             45.91   6 
 22 Barnes, Grace             10 W.T. Woodson             46.03   1 
 23 Simon, Tashana            12 Pope John Pa             46.16   7 
 24 Webb, Samantha            12 South Lakes              46.63   3 
 25 Jones, Yasmeen            12 South Lakes              46.66   5 
 26 Golden, Alivia            12 West Springf             46.98   4 
 27 Dickerson, Jessika        12 West Potomac             47.23   5 
 28 Irwin, Kelsey             JR Chantilly                47.36   7 
 29 Chinyavong, Allison        9 Lake Braddoc             47.37   6 
 30 Golden, Julia             SR Chantilly                47.59   6 
 31 Zeigler, Aaliyah          11 South County             47.61   7 
 32 Samarov, Sasha             9 Pope John Pa             47.73   4 
 33 Paulk, Monalisa           12 West Potomac             47.80   4 
 34 Neal, Bronwyn             12 Lake Braddoc             47.87   8 
 35 Sanchez, Nora             11 South Lakes              47.93   6 
 36 Almeida, Ria              10 Thomas Ediso             48.11   9 
 37 Minor, Abigail            SR Chantilly                48.37   6 
 38 Dirkse, Elise S           11 George C. Ma             48.58   8 
 39 Roper, Mikaelka              Mount Vernon             49.13   8 
 40 Deconcilis, Alexis        10 Paul VI Cath             49.79   5 
 41 Ermias, Metasebia         10 West Springf             49.83   7 
 42 Bright, Zipporah          10 Quince Orcha             50.01   9 
 43 Schlier, Inga J           10 George C. Ma             50.09   6 
 44 Cunniff, Capri            12 Paul VI Cath             50.16   3 
 45 Stenseth, Alexandra       10 George C. Ma             50.19   9 
 46 Herbert, Ajenae           12 West Potomac             50.52   8 
 47 Harris, Kayla             11 Bishop McNam             52.61   9 
 48 Ting, Michelle             9 Quince Orcha             54.96   8 
 
Girls 500 Meter Dash
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 1:17.38                                                        
 VA 5A State: & 1:20.32                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Dantzler, Jasmine          9 Bishop McNam           1:18.74&  2 
  2 Fowlkes, Leah             11 Bishop McNam           1:19.03&  1 
  3 Minor, Sydnee             11 Bishop McNam           1:20.64   3 
  4 Buhrow, Josie             10 South County           1:21.08   3 
  5 Jones, Devyn              10 South Lakes            1:21.98   2 
  6 Davidson, Colleen         SR Chantilly              1:22.12   1 
  7 Hagen, Brooke             10 James W. Rob           1:22.93   1 
  8 Stephens, Kristen         12 South County           1:23.12   2 
  9 Ager, Emma                10 Lake Braddoc           1:23.14   1 
 10 Quigley, Christina        11 South County           1:23.78   1 
 11 McConkie, Anna            10 W.T. Woodson           1:24.31   1 
 12 Durham, Augusta           12 South Lakes            1:24.42   2 
 13 Dirkse, Michelle G         9 George C. Ma           1:25.69   4 
 14 Gary, TreShauna           11 Patriot High           1:25.77   5 
 15 Williams, Abigail         10 Thomas Ediso           1:26.13   3 
 16 Riggs, Kimbyl             12 James W. Rob           1:26.56   4 
 17 Bain, Julia               11 Patriot High           1:26.74   2 
 18 Wright, Torian            12 Quince Orcha           1:26.86   5 
 19 Sloan, Julia               9 Quince Orcha           1:27.29   6 
 20 Wolfe, Sarah               9 South Lakes            1:27.30   2 
 21 Smith, Hannah             10 George C. Ma           1:27.39   3 
 22 Maltbie, Jessica           9 Patriot High           1:27.72   6 
 23 Lister, Jessica           10 South Lakes            1:27.77   3 
 24 Browning, Shannon         10 Lake Braddoc           1:27.85   6 
 25 Robinson, Ally            12 Lake Braddoc           1:27.92   3 
 26 Cowne, Mackenzie          SR Chantilly              1:28.68   5 
 27 Heinzman, Kaylee           9 Mount Vernon           1:29.34   7 
 28 Manibusan, Christina       9 West Springf           1:29.47   5 
 29 Henley, Grace              9 West Potomac           1:29.76   7 
 30 Muchemenyi, Thando P      10 George C. Ma           1:29.92   4 
 31 Roper, Mikaelka              Mount Vernon           1:30.91   5 
 32 Mack, Elise                9 Bishop McNam           1:31.05   8 
 33 Stephenson, Maya          10 W.T. Woodson           1:31.09   7 
 34 Frost, Katie              12 West Springf           1:31.85   7 
 35 Barrie, Elizabeth          1 Paul VI Cath           1:32.33   5 
 36 Clarke, Kameron            9 West Potomac           1:32.48   4 
 37 Matus, Kimberly            9 West Springf           1:33.37   4 
 38 Clautice, Gabby            9 West Potomac           1:33.69   8 
 39 Johnson, Jasmine          11 South County           1:40.32   8 
 40 Zukergood, Ariana J       12 George C. Ma           1:41.42   6 
 
Girls 1000 Meter Run
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 3:02.37                                                        
 VA 5A State: & 3:08.13                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Bothwell, Kiera           10 West Springf           3:11.33  
  2 Zolper, Faith             10 South County           3:14.59  
  2 Bir, Ava D                 9 George C. Ma           3:14.59  
  4 Bowie, Samantha           12 Bishop McNam           3:15.48  
  5 McAvoy, Madeline           9 Lake Braddoc           3:16.85  
  6 Thillairajah, Anna        12 George C. Ma           3:16.99  
  7 Barnard, Jillian          12 W.T. Woodson           3:18.13  
  8 Acosta, Gabrielle         12 South Lakes            3:23.02  
  9 Zhang, Nancy              12 James W. Rob           3:23.71  
 10 Bassett, Myah             11 Patriot High           3:24.46  
 11 Demyanovich, Julie        11 West Springf           3:24.73  
 12 Schwers, Samantha          9 Lake Braddoc           3:24.78  
 13 St. Amour, Caitlin        12 Pope John Pa           3:25.09  
 14 McHugh, Seretha           10 South Lakes            3:25.45  
 15 Barber, Claire             9 West Potomac           3:25.66  
 16 Sajonia, Isabelle          9 Quince Orcha           3:26.81  
 17 Brindley, Naomi           10 South Lakes            3:27.49  
 18 Framstad, Catherine       12 Paul VI Cath           3:27.66  
 19 Thibodeaux, Anna-Marie    10 Lake Braddoc           3:27.75  
 20 Finnegan, Kylie            9 Lake Braddoc           3:28.04  
 21 Barnes, Mia               11 Bishop McNam           3:28.14  
 22 Heupel, Erika              9 James W. Rob           3:29.71  
 23 Ducharme, Olivia          11 W.T. Woodson           3:30.86  
 24 Perez, Aly                10 South County           3:32.17  
 25 Centineo, Allison         12 James W. Rob           3:33.51  
 26 Curington, Morgan         11 Patriot High           3:34.19  
 27 O'Boyle, Kaycie           10 West Potomac           3:34.23  
 28 Bidwell, Katie             9 South Lakes            3:36.65  
 29 Smith, Natalia             9 Patriot High           3:37.94  
 30 Gallant, Denise           12 Pope John Pa           3:39.58  
 31 Anderson, Charlotte        9 West Potomac           3:41.59  
 32 Jordan, Tenia             11 Bishop McNam           3:42.95  
 33 Sexton, Isabelle F        10 George C. Ma           3:43.77  
 34 Sloan, Julia               9 Quince Orcha           3:43.96  
 35 Riggs, Ashton             10 James W. Rob           3:45.03  
 36 Keefe, Chloe              10 South County           3:45.58  
 37 Parker, Elizabeth         10 W.T. Woodson           3:55.59  
 38 Salisbury, Gabrielle      10 South County           3:56.23  
 39 Wheeler-Lafuente, Ariana  11 George C. Ma           4:01.81  
 40 Cummings, Rebecca         11 Pope John Pa           4:15.94  
 
Girls 1600 Meter Run
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 5:10.24                                                        
 VA 5A State: & 5:21.64                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 McArthur, Rachel          10 Patriot High           5:13.52& 
  2 Zolper, Faith             10 South County           5:20.88& 
  3 Jones, Candace            12 Patriot High           5:22.63  
  4 Bustamante, Reagan        11 West Springf           5:28.56  
  5 DuCharme, Naomi            9 W.T. Woodson           5:30.29  
  6 Wied, Abigail             10 Patriot High           5:34.14  
  7 Lannen, Monica            11 South Lakes            5:34.57  
  8 Smith, Sarah              11 George C. Ma           5:34.80  
  9 Lull, Hannah              SR Chantilly              5:36.52  
 10 Costantino, Charlotte     10 West Potomac           5:37.01  
 11 Suarez, Ana               12 West Springf           5:37.81  
 12 Murray, Sophia            11 Lake Braddoc           5:38.47  
 13 Gaughran, Angelica        10 Thomas Ediso           5:42.86  
 14 Waugh, Sara               10 West Springf           5:44.12  
 15 Smith, Zoe                12 West Potomac           5:46.95  
 16 Sajonia, Isabelle          9 Quince Orcha           5:47.41  
 17 Bidwell, Erin             12 South Lakes            5:49.46  
 18 Miller, Emily             11 Patriot High           5:50.22  
 19 Wells, Cierra             12 Quince Orcha           5:52.24  
 20 Williams, Sabina          10 W.T. Woodson           5:52.70  
 21 LaRow, Morgan             10 South Lakes            5:53.89  
 22 Waniel, Alexandra         10 James W. Rob           5:54.07  
 23 Pfeiffer, Ansley           9 W.T. Woodson           5:58.49  
 24 Day, Ava                  10 South County           6:00.29  
 25 Docherty, Brooke          12 South County           6:01.92  
 26 Murtha, Logan             10 George C. Ma           6:03.33  
 27 Sargsyan, Mariam          11 George C. Ma           6:05.31  
 28 Hartzell, Rose            10 Pope John Pa           6:08.07  
 29 Haug, Julia               FR Chantilly              6:08.13  
 30 Engelbrektsson, Brooke    11 Lake Braddoc           6:08.89  
 31 Martin, Katie             11 South Lakes            6:09.38  
 32 Lermo, Leslie              9 West Springf           6:09.65  
 33 Basnet, Puja              10 South Lakes            6:10.53  
 34 Bryson, Emily             10 James W. Rob           6:10.99  
 35 Keefe, Chloe              10 South County           6:11.17  
 36 Jamsa, Maddie              9 Quince Orcha           6:14.43  
 37 Pierce, Rebecca           FR Chantilly              6:22.71  
 38 Smrz, Alexandra           10 Thomas Ediso           6:32.20  
 39 Garster, Claire            9 Pope John Pa           6:39.26  
 40 Eidson, Lydia             11 W.T. Woodson           6:40.01  
 41 Savage, Mary Kate          9 West Potomac           6:40.17  
 42 Gray, Olivia               9 Bishop McNam           6:45.98  
 43 Goddard, Demia               Bishop McNam           6:53.26  
 44 Prater, Jada               9 Bishop McNam           7:32.25  
 
Girls 3200 Meter Run
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 11:12.05                                                       
 VA 5A State: & 11:38.69                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Holt, Heather              9 George C. Ma          11:42.07  
  2 Keast, Emily              10 West Springf          12:08.41  
  3 Howard, Megan             11 Patriot High          12:22.63  
  4 Snyder, Abby              11 West Springf          12:30.17  
  5 McGrath, Emily             9 South Lakes           12:38.14  
  6 Morris, Ana               SO Chantilly             12:41.11  
  7 Yentz, Lindsay             9 Patriot High          12:42.39  
  8 Sullivan, Nana            10 West Springf          12:44.04  
  9 Carter, Cali              10 Patriot High          12:52.20  
 10 Dunaway, Cecily            9 Patriot High          12:55.55  
 11 Finn, Maura               12 West Potomac          12:56.48  
 12 Powell, Laura             11 West Potomac          13:10.09  
 13 Hogg, Isabel               9 West Springf          13:12.87  
 14 Wigle, Kayla              FR Chantilly             13:15.23  
 15 Halverson, Lauren         12 South County          13:24.58  
 16 Jamsa, Maddie              9 Quince Orcha          13:32.24  
 17 Tobias, Reagan             9 South Lakes           13:44.15  
 18 Cain, Zoey                12 Quince Orcha          13:55.99  
 19 Abbamonte, Tatiana        11 South Lakes           14:02.49  
 20 Melgar, Stefany           10 George C. Ma          14:55.21  
 21 Corigliano, Isabella      12 South County          16:34.58  
 
Girls 55 Meter Hurdles
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  8.59                                                          
 VA 5A State: &  8.94                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Stevens, Alliyah          12 Mount Vernon              8.73&  1 
  2 Bowden, Hannah            12 West Springf              8.79&  1 
  3 Stephens, Kristen         12 South County              8.93&  1 
  4 Pagliaro, Alaina          10 South County              9.30   1 
  5 Harrison, Imani            9 Bishop McNam              9.55   1 
  6 Duquiatan, Katherine      12 Pope John Pa              9.56   2 
  7 Quigley, Christina        11 South County              9.62   1 
  8 Davidson, Skyla           10 Lake Braddoc              9.64   1 
  9 Grier-spratley, Nicie     12 Thomas Ediso              9.69   2 
 10 Grant, Karina             10 Patriot High              9.71   1 
 11 Andrewlevich, Erin        11 Patriot High              9.75   3 
 12 Simon, Tashana            12 Pope John Pa              9.92   2 
 13 Barrett, Sydney           11 James W. Rob             10.19   4 
 14 Seuferer, Nicole           9 Patriot High             10.28   2 
 15 Schlier, Inga J           10 George C. Ma             10.29   2 
 15 Vanderpuye, Karen         12 Lake Braddoc             10.29   2 
 17 Le, Johanna               SR Chantilly                10.40   2 
 18 Minor, Abigail            SR Chantilly                10.48   2 
 19 Bain, Julia               11 Patriot High             10.55   3 
 20 Zukergood, Ariana J       12 George C. Ma             10.58   3 
 21 Golden, Julia             SR Chantilly                10.59   4 
 22 Dickerson, Jessika        12 West Potomac             10.94   4 
 23 Jones, Taylor             10 South County             10.97   3 
 24 Hopkins, Haley            10 Lake Braddoc             11.05   4 
 25 Hayes, Zoe                10 Bishop McNam             11.08   3 
 26 Price, Kelly              JR Chantilly                11.13   3 
 26 Rodriguez, Liana          12 Paul VI Cath             11.13   4 
 28 Almeida, Ria              10 Thomas Ediso             11.19   3 
 29 Holbert, Riley            12 Bishop McNam             11.40   3 
 30 Rabelo, Desiree           12 Mount Vernon             11.48   4 
 31 Baugh, Kira               10 South Lakes              11.57   4 
 32 Haitz, Nina               11 South Lakes              11.75   4 
 33 Bullock-Riley, Danielle   11 Thomas Ediso             12.02   5 
 34 Bright, Zipporah          10 Quince Orcha             12.14   5 
 
Girls 4x200 Meter Relay
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 1:47.29                                                        
 VA 5A State: & 1:49.04                                                        
    School                                               Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mount Vernon  'A'                                   1:48.85&  1 
     1) Conteh, Macutah 11              2) Scott, Ariana 11               
     3) Spence, Zariyah 12              4) Stevens, Alliyah 12            
  2 South County High School  'A'                       1:49.28   1 
     1) Buhrow, Josie 10                2) Jones, Taylor 10               
     3) Pagliaro, Alaina 10             4) Quigley, Christina 11          
  3 Quince Orchard High School  'A'                     1:52.54   1 
     1) Calvin, Heather 10              2) Calvin, Lauren 12              
     3) Hampton, Karley 11              4) Seymour, Ashley 10             
  4 James W. Robinson  'A'                              1:53.45   1 
  5 Bishop McNamara High School  'A'                    1:53.87   2 
     1) Bowie, Sydney 9                 2) Harley, Melayna 10             
     3) Harrison, Imani 9               4) Cooper, Raina 10               
  6 Patriot High School  'A'                            1:54.47   3 
     1) Craig, Sarah 11                 2) Bain, Julia 11                 
     3) Gardner, Arial 12               4) Andrewlevich, Erin 11          
  7 W.T. Woodson  'A'                                   1:54.72   2 
     1) Barnes, Grace 10                2) Lee, Twyla 11                  
     3) McConkie, Anna 10               4) Nwana, Tema 10                 
  8 Lake Braddock  'A'                                  1:56.54   3 
     1) Chinyavong, Allison 9           2) Hopkins, Haley 10              
     3) Neal, Bronwyn 12                4) Vanderpuye, Karen 12           
  9 Chantilly HS  'A'                                   1:56.69   2 
     1) Pantophlet, Chloe JR            2) Minor, Elizabeth SO            
     3) Irwin, Kelsey JR                4) Beard, Danielle JR             
 10 West Springfield  'A'                               1:57.34   1 
     1) Bowden, Hannah 12               2) Golden, Alivia 12              
     3) Tobias, Abby 10                 4) Ermias, Metasebia 10           
 11 George C. Marshall  'A'                             1:57.82   2 
     1) Crockett, Hamilton T 11         2) Devin, Sofia 9                 
     3) Dirkse, Elise S 11              4) Gharib, Alivia 12              
 12 Paul VI Catholic  'A'                               1:59.60   1 
     1) Cunniff, Capri 12               2) Deconcilis, Alexis 10          
     3) Forster, Ashley 10              4) Kijewski, Jordan 12            
 13 Pope John Paul the Great Catho  'A'                 2:00.44   3 
     1) Laws, Lauren 12                 2) Lewis, Elizabeth 11            
     3) Samarov, Sasha 9                4) St. Amour, Caitlin 12          
 14 West Potomac  'A'                                   2:01.84   2 
     1) Ahmed, Ubaeda 9                 2) Dickerson, Jessika 12          
     3) Herbert, Ajenae 12              4) Paulk, Monalisa 12             
 
Girls 4x400 Meter Relay
--------------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 4:04.99                                                        
 VA 5A State: & 4:14.00                                                        
    School                                               Finals  H# Points
--------------------------------------------------------------------------
  1 Mount Vernon  'A'                                   4:11.04&  1 
     1) Bell, Keanu 9                   2) Conteh, Macutah 11             
     3) Scott, Ariana 11                4) Spence, Zariyah 12             
  2 Bishop McNamara High School  'A'                    4:12.27&  2 
     1) Fowlkes, Leah 11                2) Minor, Sydnee 11               
     3) Bowie, Sydney 9                 4) Barnes, Mia 11                 
  3 George C. Marshall  'A'                             4:17.25   1 
     1) Bir, Ava D 9                    2) Devin, Sofia 9                 
     3) Dirkse, Michelle G 9            4) Holt, Ashley 9                 
  4 Thomas Edison  'A'                                  4:17.58   1 
     1) Allen, Natalia 10               2) Grier-spratley, Nicie 12       
     3) Sheppard, Tirzah 12             4) Williams, Abigail 10           
  5 Lake Braddock  'A'                                  4:18.80   1 
     1) Ager, Emma 10                   2) Brunson, Jennifer 11           
     3) Schwers, Samantha 9             4) Speranzo, Julia 11             
  6 South Lakes  'A'                                    4:27.31   1 
     1) Durham, Augusta 12              2) Lannen, Monica 11              
     3) Lister, Jessica 10              4) Wolfe, Sarah 9                 
  7 Chantilly HS  'A'                                   4:31.42   1 
     1) Davidson, Colleen SR            2) Golden, Julia SR               
     3) Beard, Danielle JR              4) Cowne, Mackenzie SR            
  8 W.T. Woodson  'A'                                   4:31.56   2 
     1) Barnard, Jillian 12             2) DuCharme, Naomi 9              
     3) McConkie, Anna 10               4) Ducharme, Olivia 11            
  9 West Springfield  'A'                               4:31.95   2 
     1) Bothwell, Kiera 10              2) Bustamante, Reagan 11          
     3) Matus, Kimberly 9               4) Ermias, Metasebia 10           
 10 Quince Orchard High School  'A'                     4:33.45   2 
     1) Calvin, Lauren 12               2) Hampton, Karley 11             
     3) Sloan, Julia 9                  4) Wright, Torian 12              
 11 Paul VI Catholic  'A'                               4:44.07   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  9:40.55                                                       
 VA 5A State: & 10:09.37                                                       
    School                                               Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Patriot High School  'A'                            9:40.03* 
     1) Bassett, Myah 11                2) Howard, Megan 11               
     3) Wied, Abigail 10                4) Dunaway, Cecily 9              
  2 Lake Braddock  'B'                                  9:45.88& 
  3 Lake Braddock  'A'                                 10:19.22  
     1) Butseva, Sonya 11               2) Ferguson, Daly 11              
     3) Murphy, Kate 10                 4) Tippet, Madison 10             
  4 West Potomac  'A'                                  10:25.77  
     1) Barber, Claire 9                2) Barber, Meredith 11            
     3) Costantino, Charlotte 10        4) Finn, Maura 12                 
  5 James W. Robinson  'A'                             10:31.87  
     1) Centineo, Allison 12            2) Hagen, Brooke 10               
     3) Heupel, Erika 9                 4) Zhang, Nancy 12                
  6 South Lakes  'A'                                   10:39.15  
     1) Basnet, Puja 10                 2) Beckner, Olivia 9              
     3) Bidwell, Erin 12                4) LaRow, Morgan 10               
  7 Chantilly HS  'A'                                  10:52.37  
  8 Bishop McNamara High School  'A'                   11:12.80  
     1) Bowie, Samantha 12              2) Jordan, Tenia 11               
     3) Dantzler, Jasmine 9             4)                                
  9 South County High School  'A'                      11:13.46  
     1) Day, Ava 10                     2) Perez, Aly 10                  
     3) Zolper, Faith 10                4) Salisbury, Gabrielle 10        
 10 George C. Marshall  'A'                            11:42.94  
     1) Herbolsheimer, Katherine K 10   2) Melgar, Stefany 10             
     3) Murtha, Logan 10                4) Sargsyan, Mariam 11            
 
Girls High Jump
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  5-02                                                          
 VA 5A State: &  5-01                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Grier-spratley, Nicie     12 Thomas Ediso           5-06.00* 
  2 Muzzio, Maria             11 James W. Rob           5-00.00  
  2 Dotson, Taylor            12 Bishop McNam           5-00.00  
  2 Speranzo, Julia           11 Lake Braddoc           5-00.00  
  5 Grant, Karina             10 Patriot High           4-10.00  
  5 Worrall, Jessica          12 Paul VI Cath           4-10.00  
  7 Stephens, Kristen         12 South County           4-08.00  
  7 Wellinghoff, Madison      10 Quince Orcha           4-08.00  
  7 Nolan, Taylor             10 Bishop McNam           4-08.00  
  7 Sheppard, Tirzah          12 Thomas Ediso           4-08.00  
 11 Allen, Natalia            10 Thomas Ediso           4-06.00  
 11 Pagliaro, Alaina          10 South County           4-06.00  
 11 Engelbrektsson, Brooke    11 Lake Braddoc           4-06.00  
 11 Barnes, Grace             10 W.T. Woodson           4-06.00  
 11 O'Donnell, Margaret       JR Chantilly              4-06.00  
 -- Cowne, Mackenzie          SR Chantilly                   NH  
 -- Florjancic, Grace         SR Chantilly                   NH  
 -- Nwaolu, Uloma             12 James W. Rob                NH  
 -- Schlier, Inga J           10 George C. Ma                NH  
 -- Duquiatan, Katherine      12 Pope John Pa                NH  
 -- Jones, Taylor             10 South County                NH  
 -- Abriola, Skyler           12 George C. Ma                NH  
 
Girls Pole Vault
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *  9-03                                                          
 VA 5A State: &  9-03                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Zelkin, Annina            12 Lake Braddoc           9-00.00  
  2 Queen, Lisa               11 James W. Rob          J9-00.00  
  3 Barrett, Sydney           11 James W. Rob           8-06.00  
  4 Jones, Taylor             10 South County          J8-06.00  
  5 Florjancic, Grace         SR Chantilly             J8-06.00  
  6 Chinaka, Ozioma           12 South Lakes            8-00.00  
  7 McConkie, Anna            10 W.T. Woodson           7-06.00  
  8 Grier-spratley, Nicie     12 Thomas Ediso           7-00.00  
  8 Wickman, Abby             10 South Lakes            7-00.00  
  8 Tho, Cindy                SO Chantilly              7-00.00  
  8 Speranzo, Julia           11 Lake Braddoc           7-00.00  
  8 Goudel, Lata              SO Chantilly              7-00.00  
  8 Thibodeaux, Anna-Marie    10 Lake Braddoc           7-00.00  
 -- Ducharme, Olivia          11 W.T. Woodson                NH  
 -- Morgan, Jasmine           10 Thomas Ediso                NH  
 -- Van Wert, Keegan          12 Quince Orcha                NH  
 -- Quigley, Kelli            11 South County                NH  
 -- Garcia, Jasmine           10 Lake Braddoc                NH  
 -- Walsh, Mckenzie           11 South Lakes                 NH  
 -- Florentino, Estefania     10 South Lakes                 NH  
 
Girls Long Jump
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 17-06.50                                                       
 VA 5A State: & 17-01.50                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Pantophlet, Chloe         JR Chantilly             14-10.25  
  2 Bowden, Hannah            12 West Springf          14-09.50  
  3 Devin, Sofia               9 George C. Ma          14-09.00  
  4 Nolan, Taylor             10 Bishop McNam          14-08.50  
  5 Buhrow, Josie             10 South County          14-06.50  
  6 Harrison, Imani            9 Bishop McNam          14-05.75  
  7 Nwana, Tema               10 W.T. Woodson          14-04.25  
  8 Simon, Tashana            12 Pope John Pa          14-03.50  
  9 Jones, Taylor             10 South County          14-02.75  
 10 Zuber, Emma               10 W.T. Woodson          14-01.50  
 11 Dotson, Taylor            12 Bishop McNam          14-00.00  
 12 Bain, Julia               11 Patriot High          13-09.25  
 13 Quigley, Christina        11 South County          13-08.75  
 14 Ermias, Metasebia         10 West Springf          13-07.75  
 15 Hannan, Molly             12 W.T. Woodson          13-05.75  
 16 Almeida, Ria              10 Thomas Ediso          13-04.75  
 17 Tobias, Abby              10 West Springf          13-01.75  
 17 Maltbie, Jessica           9 Patriot High          13-01.75  
 19 Pagliaro, Alaina          10 South County          13-01.50  
 20 Tchong, Madeline           9 W.T. Woodson          13-00.25  
 21 Craig, Sarah              11 Patriot High          13-00.00  
 22 Huntzinger, Kyndal        10 Patriot High          12-10.75  
 23 Dickerson, Jessika        12 West Potomac          12-10.50  
 24 Ahmed, Ubaeda              9 West Potomac          12-08.25  
 25 Muchemenyi, Thando P      10 George C. Ma          12-07.50  
 26 Deconcilis, Alexis        10 Paul VI Cath          12-06.50  
 27 Mychajliw, Meghan         10 Quince Orcha          12-06.00  
 28 Cowne, Mackenzie          SR Chantilly             11-09.25  
 29 Laws, Lauren              12 Pope John Pa          11-04.00  
 30 Lewis, Elizabeth          11 Pope John Pa          11-01.00  
 31 Phillips, Genevi          11 Thomas Ediso          10-01.25  
 32 Kubisch, Hannah E          9 George C. Ma           9-11.75  
 33 Schlier, Inga J           10 George C. Ma           9-11.50  
 -- Paulk, Monalisa           12 West Potomac                ND  
 
Girls Triple Jump
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: *    36-01                                                       
 VA 5A State: & 35-08.50                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Stephens, Kristen         12 South County          36-04.00* 
  2 Davidson, Skyla           10 Lake Braddoc          36-03.50* 
  3 Vanderpuye, Karen         12 Lake Braddoc          35-08.00  
  4 Allen, Natalia            10 Thomas Ediso          33-03.25  
  5 Sheppard, Tirzah          12 Thomas Ediso          32-09.50  
  6 Simon, Tashana            12 Pope John Pa          32-01.50  
  7 Grier-spratley, Nicie     12 Thomas Ediso          31-05.00  
  8 Pagliaro, Alaina          10 South County          31-04.50  
  9 Quigley, Christina        11 South County          31-03.00  
 10 Muchemenyi, Thando P      10 George C. Ma          30-11.00  
 11 Ermias, Metasebia         10 West Springf          30-04.50  
 12 Grant, Karina             10 Patriot High          30-03.50  
 13 Grimes, Taylor             9 Bishop McNam          30-02.75  
 14 Bain, Julia               11 Patriot High          29-10.50  
 15 Asmorom, Adiam            10 South County          29-08.50  
 16 Craig, Sarah              11 Patriot High          29-06.50  
 17 Dickerson, Jessika        12 West Potomac          29-05.25  
 18 Hayes, Zoe                10 Bishop McNam          29-04.25  
 19 Hannan, Molly             12 W.T. Woodson          29-00.75  
 20 Rodrigo, Nimna R          11 George C. Ma          29-00.50  
 21 Wellinghoff, Madison      10 Quince Orcha          28-10.50  
 22 Mychajliw, Meghan         10 Quince Orcha          28-03.50  
 23 Seuferer, Nicole           9 Patriot High          26-09.00  
 24 Cowne, Mackenzie          SR Chantilly             26-00.50  
 -- Nwaolu, Uloma             12 James W. Rob                ND  
 
Girls Shot Put
-----------------------------------------------------------------------
 VA 6A State: * 35-10.50                                                       
 VA 5A State: & 34-02.50                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
-----------------------------------------------------------------------
  1 Muzzio, Maria             11 James W. Rob          42-06.50* 
  2 Gill, Noelle              12 W.T. Woodson          35-10.50* 
  3 Watts, Shardae            12 Mount Vernon          35-03.50& 
  4 Berlin, Jessica           10 Lake Braddoc          34-11.75& 
  5 Yankson, Samantha         12 West Springf          33-01.25  
  6 Igbokwe, Julianne         JR Chantilly             32-09.00  
  7 Reese, Lauryn             12 West Springf          32-04.50  
  8 White, Jorden             10 Bishop McNam          31-09.75  
  9 Raymond, Seye             12 James W. Rob          31-08.00  
 10 Kirk, Emily               12 Patriot High          29-03.50  
 11 Muirhead, Natasha         11 Lake Braddoc          27-07.75  
 12 Chinaka, Ozioma           12 South Lakes           27-06.00  
 13 Wied, Hannah              12 Patriot High          27-04.00  
 13 Gautschi, Isabelle        JR Chantilly             27-04.00  
 15 Williams, Shataya         11 Mount Vernon          27-01.00  
 16 Schauer, Natalie          12 South Lakes           26-09.00  
 17 Bronfman, Sheina S        12 George C. Ma          25-11.50  
 18 Boyes, Cassidy            10 Patriot High          25-01.00  
 19 Keith, Lexi               12 Patriot High          24-05.50  
 20 Brunk, Erin               12 Paul VI Cath          24-00.75  
 21 Grier-Spratley, Miranda   10 Thomas Ediso          23-07.00  
 22 Cameron, Jasmine          10 Bishop McNam          23-04.00  
 23 Ali, Lama                 12 George C. Ma          23-03.00  
 24 Takieddin, Leena          SO Chantilly             23-00.00  
 25 Stenseth, Alexandra       10 George C. Ma          22-03.00  
 26 Shircliff, Maggie         JR Chantilly             22-01.00  
 27 Oglesby, Gabrielle        10 Bishop McNam          22-00.00  
 28 Willar, Caroline E        12 George C. Ma          20-10.00  
 29 Howser, Maribeth          11 Pope John Pa          20-00.00  
 -- Lagman, Jada               9 Bishop McNam                ND  
 -- Beck, Mariae              12 Lake Braddoc                ND  
 -- Osei, Safiya              10 West Potomac                ND  



Return to Top

Email | About