MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Brunswick Invitational
Brunswick Invitational History
Hosted By: Brunswick
Frederick, Maryland
2014-09-06

Results from runningmaryland.com

Running Maryland, LLC - Contractor License      
2014 Brunswick XC Invitational - 9/6/2014      
Brunswick H. S.        
Results        
Event 1 Girls 5000 Meter Dash      
         
Results - Women Small School      
         
1 Katie Leisher Manchester Valley 06:30.50 20:13.09
2 Danielle Haynes Berkeley Springs 06:35.90 20:29.95
3 Leanne Sneeringer Delone Catholic 06:40.30 20:43.47
4 Julien Webster Catoctin  06:52.30 21:20.89
5 Kinsey Reed Berkeley Springs 06:52.70 21:22.23
6 Molly Janc Catoctin  07:07.70 22:08.76
7 Stephanie Golden Berkeley Springs 07:10.30 22:16.61
8 Maddie Foland Goretti  07:11.00 22:18.97
9 Claire Vietri Goretti  07:20.40 22:48.07
10 Bella Kreiner Catoctin  07:22.70 22:55.33
11 Haleigh Fields Berkeley Springs 07:23.00 22:56.36
12 Alyssa Alberghini Delone Catholic 07:33.80 23:29.68
13 Elly McGillivary Brunswick  07:34.00 23:30.44
14 Lily Foland Goretti  07:40.80 23:51.56
15 Ashley Griffin Berkeley Springs 07:43.30 23:59.17
16 Maya Shoup North Carroll 07:47.10 24:10.98
17 Hannah Ropp Brunswick  07:49.00 24:16.97
18 Hanna Manning Goretti  07:49.70 24:19.22
19 Keri Shetler Berkeley Springs 07:50.50 24:21.52
20 Abbey Sweeny Delone Catholic 08:00.60 24:53.07
21 Siyana Dottin Elizabeth Seton 08:03.80 25:02.95
22 Hannah Kurek Manchester Valley 08:07.60 25:14.78
23 Cassie Lavin Goretti  08:14.00 25:34.54
24 Sienna Caselle Catoctin  08:15.20 25:38.36
25 Anna Schlosnagle Elizabeth Seton 08:16.00 25:41.00
26 Natalie Buscemi Brunswick  08:18.80 25:49.54
26 Cerria McDaniel Berkeley Springs 08:18.80 25:49.54
28 Grace Wiggins Spring Mills 08:29.00 26:21.38
29 Melanie Bambrick Brunswick  08:30.60 26:26.16
30 Jasmine Herman Catoctin  08:32.20 26:31.27
31 Jackie Myers Francis Scott Key 08:35.40 26:41.10
32 Georgia Giannaris Goretti  08:37.60 26:47.84
33 Sabrina Field Elizabeth Seton 08:40.60 26:57.28
34 Kayla Nash Manchester Valley 08:41.40 26:59.72
35 Rachel Carver Brunswick  08:41.60 27:00.00
36 Erica Dobrochowski Manchester Valley 08:42.40 27:02.77
37 Courtney Orndorff Catoctin  08:42.90 27:04.47
38 Hannah Barberg Manchester Valley 08:48.90 27:23.05
39 Emily Routzahn Spring Mills 08:50.20 27:27.25
40 Rachel Wolinski Manchester Valley 08:56.00 27:45.26
41 Lydia Dickmyder Delone Catholic 08:56.30 27:46.17
42 Savannah Davis North Carroll 08:58.00 27:51.22
43 Lauren Irwin North Carroll 09:01.60 28:02.49
44 Chalys Caruth Elizabeth Seton 09:04.10 28:10.27
45 Stephanie Johnson Spring Mills 09:08.50 28:23.93
46 Tosin Lawal Elizabeth Seton 09:08.90 28:25.08
47 Alaina Hilditch Spring Mills 09:19.00 28:56.49
48 Claire Edwards Brunswick  09:20.60 29:01.64
49 Briana Whelan Goretti  09:35.40 29:47.52
50 Amanda Barrett North Carroll 09:43.20 30:11.94
51 Grace Santos Francis Scott Key 09:50.30 30:33.76
52 Jenna Salter Delone Catholic 09:51.10 30:36.39
53 Jenifer McLaren Spring Mills 09:55.50 30:50.15
54 Hunter Seldon Elizabeth Seton 09:56.20 30:52.29
55 Katie Holliday Spring Mills 10:08.40 31:30.12
56 Emily Gallagher North Carroll 10:11.70 31:40.25
57 Bailey Popkins Spring Mills 10:29.80 32:36.52
58 Anna Kalmus North Carroll 10:39.70 33:07.35
59 Olivia Sipes Delone Catholic 10:43.30 33:18.56
60 Bridget O'Sullivan Delone Catholic 10:48.30 33:33.97
61 Elena Rippeon Francis Scott Key 10:49.50 33:37.78
62 Aili Wade Francis Scott Key 11:17.70 35:05.54
         
Team Scores        
         
Results - Women Small School      
         
1 Berkeley Springs 40 2 5 7 11 15 19 27      
Total Time: 1:51:04.32      
Average: 22:12.87      
2 Goretti 72 8 9 14 18 23 31 48      
Total Time: 1:58:52.36      
Average: 23:46.48      
3 Catoctin 74 4 6 10 24 30 36      
Total Time: 1:58:34.61      
Average: 23:42.93      
4 Brunswick 119 13 17 26 29 34 47      
Total Time: 2:07:03.45      
Average: 25:24.69      
5 Delone Catholic 125 3 12 20 40 50 57 58      
Total Time: 2:07:28.78      
Average: 25:29.76      
6 Manchester Valley 128 1 22 33 35 37 39      
Total Time: 2:06:53.41      
Average: 25:22.69      
7 Elizabeth Seton 166 21 25 32 43 45 52      
Total Time: 2:14:16.58      
Average: 26:51.32      
8 North Carroll 202 16 41 42 49 54 56      
Total Time: 2:21:56.88      
Average: 28:23.38      
9 Spring Mills 207 28 38 44 46 51 53 55      
Total Time: 2:21:59.20      
Average: 28:23.84      
         
         
         
Running Maryland, LLC - Contractor License       
2014 Brunswick XC Invitational - 9/6/2014      
Brunswick H. S.        
Results        
Event 2 Women 5000 Meter Run      
         
Results - Women Large School      
         
1 Sarah Rinehart Liberty  06:27.40 20:03.54
2 Abby Pinto Thomas Johnson 06:27.70 20:04.51
3 Reilly Caldwell Middletown  06:37.40 20:34.39
4 Claire Beautz Poolesville  06:39.30 20:40.31
5 Gaby Go Northwest  06:49.60 21:12.31
6 Catrina Russell Washington  06:53.10 21:23.23
7 Mia Ford Frederick  06:53.50 21:24.58
8 Heidi Rinehart Liberty  07:02.00 21:50.93
9 Maeve Lyons Liberty  07:02.30 21:52.04
10 Denise Larson Poolesville  07:04.20 21:57.86
11 Fiona Whitefield Poolesville  07:05.50 22:01.85
12 Sofia Zarate Northwest  07:06.80 22:05.81
13 Erin Langille South Carroll 07:07.00 22:06.46
14 Paris Hunter Tuscarora  07:09.90 22:15.49
15 Jessie Hogbin Hedgestville  07:10.10 22:16.08
16 Olivia Lowman South Carroll 07:10.70 22:17.86
17 Dale Tassbihi Northwest  07:12.50 22:23.48
18 Caitlin Smith Liberty  07:18.80 22:43.28
19 Isabelle Pickett Liberty  07:20.10 22:47.34
20 Emma Kartalia Winters Mill 07:24.80 23:01.93
21 Sydney Ruckel South Carroll 07:28.30 23:12.56
22 Summer Jacobs Northwest  07:28.60 23:13.51
23 Briana DiNardo Northwest  07:29.20 23:15.50
24 Kendra Knopp Northwest  07:29.60 23:16.63
25 Erin Ashley Walkersville  07:30.70 23:20.00
26 Samantha Curry Winters Mill 07:31.20 23:21.75
27 Anna Lausch South Carroll 07:39.40 23:47.03
28 Ayress Stewart Frederick  07:39.60 23:47.64
29 Lilly Zenner Frederick  07:40.10 23:49.21
30 Erin O'Hagan Thomas Johnson 07:42.60 23:57.03
31 Becca Rhodes North Hagerstown 07:43.10 23:58.72
32 Jennifer Simmons Walkersville  07:46.00 24:07.74
33 Megan Carr Washington  07:46.40 24:08.77
34 Natalie Strassberger South Hagerstown 07:46.60 24:09.47
35 Cara Netzer Walkersville  07:49.30 24:18.00
36 Maddie Canning Thomas Johnson 07:52.10 24:26.49
37 Mikaela Vega Thomas Johnson 07:54.80 24:35.03
38 Arissa Bavari Thomas Johnson 07:56.60 24:40.61
39 Caroline McNary Liberty  07:58.30 24:45.82
40 Katie Clemons Winters Mill 08:01.10 24:54.53
41 Casey Shattuck South Carroll 08:04.20 25:04.33
42 Delali Azamati Poolesville  08:04.50 25:05.13
43 Emily Yin Poolesville  08:05.40 25:07.83
44 Karley Copperthite Winters Mill 08:06.00 25:09.68
45 Sophie Strafford Middletown  08:07.00 25:13.06
46 Angela Squillaro Liberty  08:13.50 25:33.25
47 Rachael Kelly Winters Mill 08:14.20 25:35.16
48 Emily Blumenauer Middletown  08:16.90 25:43.56
49 Madi Roche Middletown  08:18.10 25:47.46
50 Allison Zolkiewicz South Carroll 08:23.90 26:05.31
51 Kallilsta Matthews Winters Mill 08:26.40 26:13.04
52 Breigh Kalb Winters Mill 08:27.20 26:15.56
53 Jessica Miller South Hagerstown 08:27.40 26:16.34
54 Megan Palmer Frederick  08:31.50 26:29.15
55 Hannah Moore South Hagerstown 08:32.50 26:32.16
56 Suriya Kandaswamy Poolesville  08:32.60 26:32.51
57 Olivia Hogan Tuscarora  08:37.10 26:46.33
58 Abby Engle Walkersville  08:39.20 26:53.11
59 Calie Hemgen Thomas Johnson 08:41.00 26:58.60
60 Erica Dobrochowski Manchester Valley 08:42.40 27:02.77
61 Deanna Burke Tuscarora  08:42.90 27:04.47
62 Danielle Garth North Hagerstown 08:45.30 27:12.01
63 Haley Sherman Frederick  08:49.30 27:24.27
64 Taylor Whittington South Carroll 08:54.30 27:39.86
65 Hannah Ramcharan Tuscarora  08:54.60 27:40.91
66 Carmine Guynn Washington  08:59.10 27:54.87
67 Catie Lee Frederick  09:02.00 28:03.86
68 Emma Locarnini Washington  09:04.30 28:10.91
69 Marissa Siperko Manchester Valley 09:04.70 28:12.08
70 Autumn Gill South Hagerstown 09:08.00 28:22.50
71 Elizabeth Stover Washington  09:08.50 28:23.93
72 Kate Milford North Hagerstown 09:09.50 28:27.04
73 Hayley Barner Poolesville  09:16.00 28:47.14
74 Paige Kutzera North Hagerstown 09:18.10 28:53.83
75 Rachel Forbes Middletown  09:18.70 28:55.74
76 Elyse Kuria Hedgestville  09:21.30 29:03.75
77 Abbe Pannucci Middletown  09:31.10 29:34.17
78 Emily Bell Hedgestville  09:32.40 29:38.37
79 Peyton Brooks Martinsburg  09:37.50 29:54.22
80 Tiffany Ramcharan Tuscarora  09:40.50 30:03.36
81 Olivia Glazier Martinsburg  09:44.60 30:16.25
82 Madeline Ward North Hagerstown 09:46.20 30:21.25
83 Maureen Budka Hedgestville  09:54.20 30:45.89
84 Michaela Hepp South Hagerstown 10:06.90 31:25.32
85 Madison Jones Middletown  10:08.50 31:30.35
86 Adrianna Campher North Hagerstown 10:13.30 31:45.25
87 Breanna West Hedgestville  10:14.90 31:50.24
88 Alice Kane North Hagerstown 10:47.70 33:32.24
89 Therese Konopelski Tuscarora  11:02.20 34:17.25
90 Teliya Stevenson Hedgestville  11:06.20 34:29.66
91 Ashley Warner Washington  11:27.30 35:35.29
92 Katelyn West Hedgestville  11:34.90 35:58.78
         
Team Scores        
         
Results - Women Large School      
         
1 Liberty 55 1 8 9 18 19 36 43      
Total Time: 1:49:17.13      
Average: 21:51.43      
2 Northwest 79 5 12 17 22 23 24      
Total Time: 1:52:10.61      
Average: 22:26.13      
3 Poolesville 104 4 10 11 39 40 53 67      
Total Time: 1:54:52.98      
Average: 22:58.60      
4 South Carroll 114 13 16 21 26 38 47 59      
Total Time: 1:56:28.24      
Average: 23:17.65      
5 Thomas Johnson 133 2 29 33 34 35 55      
Total Time: 1:57:43.67      
Average: 23:32.74      
6 Winters Mill 167 20 25 37 41 44 48 49      
Total Time: 2:02:03.05      
Average: 24:24.61      
7 Frederick 171 7 27 28 51 58 62      
Total Time: 2:02:54.85      
Average: 24:34.97      
8 Middletown 205 3 42 45 46 69 71 77      
Total Time: 2:06:14.21      
Average: 25:14.85      
9 Washington 226 6 31 61 63 65 83      
Total Time: 2:10:01.71      
Average: 26:00.35      
10 Tuscarora 257 14 54 56 60 73 81      
Total Time: 2:13:50.56      
Average: 26:46.12      
11 South Hagerstown 274 32 50 52 64 76      
Total Time: 2:16:45.79      
Average: 27:21.16      
12 North Hagerstown 295 30 57 66 68 74 78 80    
Total Time: 2:18:52.85      
Average: 27:46.57      
13 Hedgestville 311 15 70 72 75 79 82 84      
Total Time: 2:23:34.33      
Average: 28:42.87      
         
         
         
Running Maryland, LLC - Contractor License       
2014 Brunswick XC Invitational - 9/6/2014      
Brunswick H. S.        
Results        
Event 3 Boys 5000 Meter Run      
         
Results - Men Small School      
         
1 Zach Gascho Catoctin  05:26.60 16:54.66
2 Patrick Van Der Cruyssen Catoctin  05:37.90 17:29.60
3 Steve Shetler Berkeley Springs 05:38.80 17:32.33
4 Brian Edwards Francis Scott Key 05:50.60 18:09.23
5 William Jones Goretti  05:51.30 18:11.38
6 Chris Jeletic Dematha Catholic 05:54.90 18:22.58
7 Will Greene Delone Catholic 05:55.50 18:24.44
8 Demetrius Patterson Catoctin  05:56.70 18:28.12
9 Joe Graham Dematha Catholic 06:01.10 18:41.91
10 Hampton Holmes Dematha Catholic 06:04.70 18:52.90
11 Ryan Rippeon Francis Scott Key 06:07.20 19:00.60
12 Eric Myers Catoctin  06:08.20 19:03.69
13 Paul Slotwinski Catoctin  06:08.40 19:04.49
14 Jack Doiron Dematha Catholic 06:12.20 19:16.18
15 Andrew Douwes Catoctin  06:19.00 19:37.30
16 Stephen Allen Dematha Catholic 06:19.80 19:39.91
17 Chuckie Welch Berkeley Springs 06:20.80 19:42.88
18 Jack Hagarman Delone Catholic 06:21.80 19:46.18
19 Logan Heronimus Berkeley Springs 06:25.40 19:57.41
20 Chris Kowlaski Berkeley Springs 06:26.80 20:01.69
21 Jimmy Spinnler Goretti  06:27.50 20:03.75
22 John Mall Delone Catholic 06:27.90 20:05.03
23 Josh Pike Spring Mills 06:28.70 20:07.63
24 Joshua Hardy Dematha Catholic 06:31.70 20:16.75
25 Patrick Sacchet Goretti  06:37.70 20:35.61
26 Andrew Robey Dematha Catholic 06:39.50 20:41.07
27 Matthew Gregory Manchester Valley 06:42.90 20:51.68
28 Luke Woolford Delone Catholic 06:46.40 21:02.64
29 Eric Johnson Spring Mills 06:47.00 21:04.44
30 Mack Tallant Goretti  06:47.80 21:06.87
31 Forest Potter Brunswick  06:51.40 21:17.99
32 Gunnar Eichlar North Carroll 06:51.60 21:18.68
33 Joel Galford North Carroll 06:53.10 21:23.37
34 Dylan Moss Spring Mills 06:53.20 21:23.62
35 Rob Newick Brunswick  06:53.50 21:24.58
36 Josh Artz Manchester Valley 06:53.80 21:25.41
37 Joe Intolubbe Brunswick  06:54.70 21:28.41
38 Ben Hughes Francis Scott Key 06:57.30 21:36.29
39 Evan Ruhl Francis Scott Key 06:58.40 21:39.87
40 Jesse Zito North Carroll 06:59.20 21:42.28
41 Ethan Waugh Manchester Valley 06:59.70 21:43.93
42 Skylar Johnston Brunswick  07:04.90 21:59.87
43 Nicholas Townsend Manchester Valley 07:06.20 22:03.96
44 Dalton Sponaugle Goretti  07:13.00 22:25.17
45 Josh Backer Delone Catholic 07:13.30 22:26.05
46 Joseph Zygmunt Catoctin  07:14.40 22:30.00
47 Mark Evich Delone Catholic 07:15.00 22:31.49
48 Jakob Garland Manchester Valley 07:15.70 22:33.47
49 Adam Moore Spring Mills 07:16.50 22:36.08
50 Sean Cooper Goretti  07:17.50 22:39.05
51 Edison Hatter Goretti  07:18.90 22:43.32
52 Wes Colyer Berkeley Springs 07:25.00 23:02.34
53 Jonathan Shuchmin North Carroll 07:25.30 23:03.35
54 Thoman Plummer Delone Catholic 07:29.10 23:15.07
55 Tyler D'Agati North Carroll 07:30.00 23:17.93
56 Andrew Jackson North Carroll 08:01.60 24:56.19
57 Spencer Shirley Spring Mills 08:06.80 25:12.16
58 Gabe LeVee Francis Scott Key 08:16.90 25:43.61
59 Brad Smink North Carroll 08:22.40 26:00.67
60 Bailey Premo Brunswick  08:38.70 26:51.30
61 Josh Rhodes Spring Mills 08:51.20 27:30.24
62 Anthony Crone Berkeley Springs 08:56.20 27:45.65
63 Andrew Demidenko Manchester Valley 09:11.30 28:32.65
64 Jered Holland Francis Scott Key 09:15.70 28:46.35
65 Thomas Mediary Manchester Valley 09:17.20 28:50.96
66 Justin Crouse Francis Scott Key 09:17.70 28:52.46
67 Ashton Dill Spring Mills 09:21.10 29:03.25
         
Team Scores        
         
Results - Men Small School      
         
1 Catoctin 36 1 2 8 12 13 15 46      
Total Time: 1:31:00.56      
Average: 18:12.12      
2 Dematha Catholic 55 6 9 10 14 16 24 26      
Total Time: 1:34:53.48      
Average: 18:58.70      
3 Berkeley Springs 111 3 17 19 20 52 62      
Total Time: 1:40:16.65      
Average: 20:03.33      
4 Delone Catholic 120 7 18 22 28 45 47 54      
Total Time: 1:41:44.34      
Average: 20:20.87      
5 Goretti 125 5 21 25 30 44 50 51      
Total Time: 1:42:22.78      
Average: 20:28.56      
6 Francis Scott Key 150 4 11 38 39 58 64 66      
Total Time: 1:46:09.60      
Average: 21:13.92      
7 Spring Mills 192 23 29 34 49 57 61 67      
Total Time: 1:50:23.93      
Average: 22:04.79      
8 Manchester Valley 195 27 36 41 43 48 63 65      
Total Time: 1:48:38.45      
Average: 21:43.69      
9 Brunswick 205 31 35 37 42 60      
Total Time: 1:53:02.15      
Average: 22:36.43      
10 North Carroll 213 32 33 40 53 55 56 59      
Total Time: 1:50:45.61      
Average: 22:09.13      
         
         
         
Running Maryland, LLC - Contractor License       
2014 Brunswick XC Invitational - 9/6/2014      
Brunswick H. S.        
Results        
Event 4 Men 5000 Meter Run      
         
Results - Men Large School      
         
1 Diego Zarate Northwest  05:23.00 16:43.94
2 Chad Sussman Liberty  05:31.10 17:08.45
3 Hal Reichard Walkersville  05:32.50 17:12.88
4 Ryan Lockett Poolesville  05:41.30 17:40.19
5 Matthew Psaltakis Poolesville  05:42.50 17:43.87
6 Rizwan Kureshi Northwest  05:42.70 17:44.51
7 Peter Milewski Liberty  05:44.10 17:49.07
8 Briana Cave South Carroll 05:44.30 17:49.65
9 Alex Paddison Tuscarora  05:44.40 17:49.85
10 Kieran White Liberty  05:44.90 17:51.33
11 Nico Johnson Thomas Johnson 05:45.10 17:51.95
12 Nick Tilson Liberty  05:49.80 18:06.58
13 Darren Harman South Hagerstown 05:50.20 18:07.94
14 Malcolm Rogers South Carroll 05:57.20 18:29.57
15 Taylor Russell Winters Mill 05:57.90 18:31.75
16 Brendan Burns Liberty  05:58.80 18:34.62
17 Brendan Rhoderick Northwest  05:59.00 18:35.22
18 Justin Buck South Carroll 05:59.40 18:36.50
19 Derek Wendel Thomas Johnson 06:02.10 18:44.94
20 Andrew Miner Liberty  06:02.30 18:45.58
21 Drew Johnson Liberty  06:02.50 18:46.25
22 Devon Caples Winters Mill 06:03.00 18:47.72
23 Andrew Lent Poolesville  06:03.60 18:49.67
24 Nick Whitehair Washington  06:04.30 18:51.75
25 Daniel Beavers Hedgestville  06:04.90 18:53.56
26 Tucker Ross Poolesville  06:05.20 18:54.35
27 Komlan Attiogbe Northwest  06:05.70 18:56.06
28 Kendall Coles Washington  06:07.50 19:01.75
29 Matt Joy Winters Mill 06:08.80 19:05.79
30 Juan Escobar Thomas Johnson 06:14.70 19:24.06
31 Reese Whitesell Middletown  06:15.10 19:25.40
32 Joey Moss Walkersville  06:15.70 19:27.18
33 Liam Moxley Winters Mill 06:17.10 19:31.52
34 Shawn Hogbin Hedgestville  06:17.30 19:32.14
35 Grant Rasband Walkersville  06:17.80 19:33.77
36 Jack Weaver Poolesville  06:20.10 19:40.79
37 Mitchell Monninger Tuscarora  06:21.00 19:43.57
38 Chris Burgenson Middletown  06:23.10 19:50.11
39 Ryan English Frederick  06:23.50 19:51.46
40 Adam Sims Walkersville  06:23.80 19:52.17
41 Blake Capella Walkersville  06:24.70 19:55.14
42 Tim Nicholson Winters Mill 06:24.90 19:55.78
43 Gavin Prather Tuscarora  06:25.20 19:56.55
44 Sean Kenny Thomas Johnson 06:26.50 20:00.75
45 Timmy Witmer South Hagerstown 06:27.10 20:02.40
46 Ethan May Washington  06:28.50 20:06.79
47 Thomas Suray Tuscarora  06:29.00 20:08.48
48 Alexander Merchlinsky Poolesville  06:30.00 20:11.52
49 Chase Hopkins Winters Mill 06:30.30 20:12.34
50 Matt Orr Thomas Johnson 06:30.50 20:12.95
51 Donald Shanabarger South Carroll 06:30.60 20:13.40
52 Evan Michaels South Carroll 06:32.10 20:18.03
53 Ross Carpenter Washington  06:32.50 20:19.17
54 Daniel Moriarty Thomas Johnson 06:33.70 20:23.17
55 Tomas Aker Tuscarora  06:34.40 20:25.08
56 Nick Leahy Winters Mill 06:35.60 20:28.96
57 Kelvin Ngo Middletown  06:38.50 20:37.97
58 Gabe Woods Washington  06:43.30 20:52.73
59 Eamon Maher Frederick  06:45.30 20:59.23
60 Riley McDermott Middletown  06:47.50 21:06.01
61 Brendon Burkholder North Hagerstown 06:48.40 21:08.75
62 Mark Brkovich Tuscarora  06:48.90 21:10.18
63 Jeremiah Griesemer Tuscarora  06:51.80 21:19.31
64 Josh Barnes Martinsburg  06:54.50 21:27.66
65 Carlos Morales Walkersville  06:56.40 21:33.61
66 Joey Athey Middletown  06:56.70 21:34.57
67 Remy Mezebish South Carroll 06:58.20 21:39.21
68 Sam Weingord Northwest  06:59.50 21:43.05
69 Nevel Van Richard Poolesville 07:00.20 21:45.24
70 Carson Izer North Hagerstown 07:01.70 21:50.19
71 #NAME? Cypres Hedgestville 07:02.30 21:51.89
72 Davey Mulvihill Martinsburg  07:02.60 21:52.98
73 Nick Winch Walkersville  07:04.20 21:57.81
74 Atharva Bhat Middletown  07:06.70 22:05.58
75 Nic Unger North Hagerstown 07:07.00 22:06.57
76 Grant Sturn South Carroll 07:08.00 22:09.72
77 Isaac Montgomery South Hagerstown 07:15.00 22:31.38
78 Nathan Walker Washington  07:17.10 22:37.98
79 Mitch Bartoldson Martinsburg  07:18.40 22:42.03
80 Luis Fuentes Frederick  07:19.90 22:46.50
81 Jacob Orlando Martinsburg  07:22.90 22:55.88
82 Chase LeClair Frederick  07:34.10 23:30.68
83 Evan Izer North Hagerstown 07:36.70 23:38.78
84 Jordan Champe Frederick  07:51.50 24:24.87
85 Kaleb Corbin North Hagerstown 08:05.30 25:07.51
86 Joe Pandolfi South Hagerstown 08:29.80 26:23.74
87 Adam Frampton Washington  08:40.60 26:57.38
88 Connor Sullivan Frederick  08:41.20 26:59.14
89 James Stell South Hagerstown 08:59.10 27:54.90
90 Connor Buckley South Hagerstown 08:59.40 27:55.86
91 Robert Anderson Martinsburg  09:01.20 28:01.25
92 Jordan Trejo Martinsburg  09:02.50 28:05.36
93 Justin Speirs Frederick  09:03.30 28:07.89
94 Daniel Culver North Hagerstown 09:20.80 29:02.35
95 Steven Powell North Hagerstown 09:25.00 29:15.23
96 Scott Pittman Hedgestville  09:34.80 29:45.85
         
Team Scores        
         
Results - Men Large School      
         
1 Liberty 47 2 7 10 12 16 20 21      
Total Time: 1:29:30.05      
Average: 17:54.01      
2 Poolesville 91 4 5 23 25 34 46 67      
Total Time: 1:32:48.87      
Average: 18:33.78      
3 Northwest 116 1 6 17 26 66      
Total Time: 1:33:42.78      
Average: 18:44.56      
4 Winters Mill 137 15 22 28 32 40 47 54      
Total Time: 1:35:52.57      
Average: 19:10.52      
5 South Carroll 139 8 14 18 49 50 65 73      
Total Time: 1:35:27.15      
Average: 19:05.43      
6 Walkersville 144 3 31 33 38 39 63 70      
Total Time: 1:36:01.14      
Average: 19:12.23      
7 Thomas Johnson 149 11 19 29 42 48 52      
Total Time: 1:36:14.65      
Average: 19:14.93      
8 Tuscarora 183 9 35 41 45 53 60 61      
Total Time: 1:38:03.53      
Average: 19:36.71      
9 Washington 202 24 27 44 51 56 75 84      
Total Time: 1:39:12.19      
Average: 19:50.44      
10 Middletown 243 30 36 55 58 64 71      
Total Time: 1:42:34.06      
Average: 20:30.82      
11 South Hagerstown 299 13 43 74 83 86 87      
Total Time: 1:55:00.36      
Average: 23:00.08      
12 Frederick 331 37 57 77 79 81 85 90      
Total Time: 1:51:32.74      
Average: 22:18.55      
13 North Hagerstown 361 59 68 72 80 82 91 92    
Total Time: 1:53:51.80      
Average: 22:46.36      
14 Martinsburg 373 62 69 76 78 88 89      
Total Time: 1:56:59.80      
Average: 23:23.96      

 

 



Return to Top

Email | About