MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Manhattan Invitational
Manhattan Invitational History
Hosted By:
New York, New York
2014-10-11

Results from tristaterunnur.com

 C.F.P.I. Timing & Data - Contractor License          Hy-Tek's MEET MANAGER
              Reebok- Manhattan Cross Country Invite - 10/11/2014
                  Results at www.cfpitiming.com
                  Van Cortlandt Park, Bronx, NY
                       Rankings

Event 5  Boys 1.25 Mile Run CC Frosh A.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Noah Tindale               8 Guilderland             6:03.1    1
  2 ray sellaro               09 North Hunterdon         6:14.8    2
  3 Luke Tanner               09 Guilderland             6:23.2    3
  4 Keegan Cochran            09 Guilderland             6:24.6    4
  5 joe gallo                 09 North Hunterdon         6:27.4    5
  6 Bennett Miller            09 West Morris Mendham     6:29.7    6
  7 matt chang                09 North Hunterdon         6:30.1    7
  8 Evan O'Neill              09 Chariho                 6:30.6    8
  9 Ben Hochheiser            09 Suffern                 6:33.7    9
 10 Val Figueira              09 West Morris Mendham     6:34.0   10
 11 Jackson Harris            09 Riverdale Countr        6:34.4   11
 12 Dylan Ambroise            09 Kellenberg              6:35.5   12
 13 ben bavaro                09 North Hunterdon         6:38.0   13
 14 Dan Vega                  09 Red Bank Regional       6:41.2   14
 15 Angus Cropley             09 Guilderland             6:41.7   15
 16 David Gilday              09 Red Bank Regional       6:42.4   16
 17 Jake Fowler               09 West Morris Mendham     6:42.9   17
 18 Nate Hubertus             09 Chariho                 6:43.5   18
 19 ethan blake               09 North Hunterdon         6:44.5   19
 20 Bobby Mahon               09 St. Rose                6:45.4   20
 21 Michael Hennelly          09 Suffern                 6:46.7   21
 22 Don Boccia                09 St. Peters              6:47.4   22
 23 Ryan LaPeruta             09 West Morris Mendham     6:49.8   23
 24 Killian McCole            09 Monsignor Farrell       6:50.2   24
 25 Garrett Miller            09 Chariho                 6:50.6   25
 26 Jeremy Giardina           09 Suffern                 6:51.0   26
 27 Alex Rogers               09 Sanford H. Calhoun      6:51.4   27
 28 will arnold               09 North Hunterdon         6:51.9   28
 29 Skyler Gardner            09 Suffern                 6:54.2   29
 30 Phillip Williams          09 St. Rose                6:55.3   30
 31 Sam Goldzweig             09 Red Bank Regional       6:57.4   31
 32 Griffin Snyder            09 Schenectady             6:58.0   32
 33 Jonah Goldstein           09 Guilderland             6:58.3   33
 34 Nicholas Soldevere         8 Guilderland             6:59.5   34
 35 Andrew Suarez             09 Kellenberg              7:00.2   35
 36 Paul Kemp                 09 West Morris Mendham     7:01.0   36
 37 steven ruggiero           09 North Hunterdon         7:01.5   37
 38 Dan Carberry              09 Chariho                 7:02.0   38
 39 Joe West                  09 ChristianBroAcad        7:03.5   39
 40 Joe Salaway               09 Bayport-Blue Point      7:04.2   40
 41 Justin Nhan               09 Guilderland             7:05.2   41
 42 Jeremy Erman              09 East Meadow             7:07.9   42
 43 Oscar Turpin              09 Schenectady             7:08.3   43
 44 Keegan Vannier            09 Schenectady             7:08.7   44
 45 Sean Crotty               09 Kellenberg              7:09.1   45
 46 Ryan Tierney              09 St. Peters              7:10.4   46
 47 Josh McGinnis             09 West Morris Mendham     7:11.1   47
 48 Kingsbury Sean            09 Schenectady             7:12.9   48
 49 Brendan Connelly          09 Kellenberg              7:14.9   49
 50 Anthony Suarez            09 Kellenberg              7:16.7   50
 51 Evan Cantlon              09 St. Rose                7:19.3   51
 52 Nagy Pat                  09 Shenendehowa            7:20.0   52
 53 Francis O'Brien           09 Kellenberg              7:20.4   53
 54 Rohan Kochar              09 Riverdale Countr        7:21.8   54
 55 Curran Lane               09 Red Bank Regional       7:22.2   55
 56 Dydro Prosper             09 Kellenberg              7:23.5   56
 57 Joe Jackowski              7 Shenendehowa            7:26.2   57
 58 Max Hoffman                8 Shenendehowa            7:26.6   58
 59 Connor Anderson           09 Suffern                 7:27.1   59
 60 Patrick Suchecki          09 St. Rose                7:27.5   60
 61 Ben Kingsland             09 Suffern                 7:27.9   61
 62 Sean Culley               09 St. Rose                7:28.5   62
 63 Kevin Johnson             09 ChristianBroAcad        7:28.9   63
 64 Eli Feder                 09 Syosset                 7:29.7   64
 65 Alex Hislop                8 Shenendehowa            7:30.4   65
 66 Matt Borenkoff            09 Suffern                 7:31.2   66
 67 Griffin Cooke              7 Shenendehowa            7:34.1   67
 68 Joseph Falcone            09 Monsignor Farrell       7:35.7   68
 69 Sean Wagner               09 St. Anthony's           7:37.0   69
 70 Andrew Costa              09 Red Bank Regional       7:37.7   70
 71 John Cusat                09 ChristianBroAcad        7:38.8   71
 72 Jack Buff                  7 Shenendehowa            7:39.7   72
 73 Russell Showalter         09 Warwick Valley          7:40.6   73
 74 Brian Testa               09 West Morris Mendham     7:41.2   74
 75 Brett Robbins             09 Syosset                 7:42.8   75
 76 Tucker Curtis             09 Chariho                 7:44.5   76
 77 russell parentela         09 ChristianBroAcad        7:45.3   77
 78 Nick Socci                09 Syosset                 7:45.8   78
 79 Patrick Gaudet            09 St. Peters              7:48.9   79
 80 Malcolm Chank             09 Schenectady             7:49.8   80
 81 duncan tucker             09 ChristianBroAcad        7:50.9   81
 82 Hunter Gautieri           09 Bishop Hendricken       7:52.1   82
 83 Jack Kornreich            09 Syosset                 7:52.5   83
 84 Oliver Goland             09 New Paltz               7:52.8   84
 85 Joe Orlando               09 Monsignor Farrell       7:53.2   85
 86 Connor Towers             09 St. Anthony's           7:53.6   86
 87 Matt Kulaka               09 Xaverian                7:55.4   87
 88 Matt Fertitta             09 East Meadow             7:56.7   88
 89 Jack Latham               09 Sanford H. Calhoun      7:58.9   89
 90 Keith Hernandez           09 East Meadow             7:59.9   90
 91 William Lang              09 St. Anthony's           8:00.7   91
 92 Teddy Hackett             09 Bishop Hendricken       8:02.2   92
 93 William DeVito            09 Monsignor Farrell       8:03.1   93
 94 Ricky Shawn               09 Chariho                 8:03.7   94
 95 Zack Markase              09 St. Peters              8:05.1   95
 96 Brendan Conneely          09 St. Anthony's           8:05.5   96
 97 Zachary Zimmer            09 Riverdale Countr        8:06.0   97
 98 John Carcaterra           09 Monsignor Farrell       8:06.8   98
 99 Jonathan Shearin          09 Monsignor Farrell       8:10.6   99
100 Tim Mattias               09 Bishop Hendricken       8:13.2  100
101 Mitchell Boyer            09 Bishop Hendricken       8:26.0  101
102 jake Siller               09 St. Peters              8:29.9  102
103 Chris Harrington          09 Chariho                 8:32.8  103
104 Kane Gautieri             09 Bishop Hendricken       8:40.9  104
105 Kyle Krumholz             09 Bayport-Blue Point      8:41.4  105
106 Nicholas Vlachos          09 Bayport-Blue Point      8:47.9  106
107 Jacob Sirof               09 New Paltz               8:52.4  107
108 Joseph Schindel           09 Syosset                 9:01.0  108
109 Collin Ahearn             09 Bishop Hendricken       9:07.4  109
110 Ben Resnick               09 Sanford H. Calhoun      9:17.6  110
111 Frederic Rupnarain        09 St. Anthony's           9:22.1  111
112 Michael Pokorny           09 Sanford H. Calhoun      9:22.7  112
113 Patrick Dashe             09 St. Peters              9:34.3  113
114 Joel Sambaria             09 St. Peters             10:22.7  114
115 Richard Gaksheteyn        09 East Meadow            10:35.4  115
116 Tyler Kalalo              09 St. Peters             10:58.3
117 Alex Korman               09 Riverdale Countr       11:00.2  116

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8*   *9
=================================================================================
   1 North Hunterdon              46    2    5    7   13   19   28   37
      Total Time:    32:34.80
         Average:     6:30.96
   2 Guilderland                  56    1    3    4   15   33   34   41
      Total Time:    32:30.90
         Average:     6:30.18
   3 West Morris Mendham          92    6   10   17   23   36   47   74
      Total Time:    33:37.40
         Average:     6:43.48
   4 Suffern                     144    9   21   26   29   59   61   66
      Total Time:    34:32.70
         Average:     6:54.54
   5 Chariho                     165    8   18   25   38   76   94  103
      Total Time:    34:51.20
         Average:     6:58.24
   6 Red Bank Regional           186   14   16   31   55   70
      Total Time:    35:20.90
         Average:     7:04.18
   7 Kellenberg                  191   12   35   45   49   50   53   56
      Total Time:    35:16.40
         Average:     7:03.28
   8 St. Rose                    223   20   30   51   60   62
      Total Time:    35:56.00
         Average:     7:11.20
   9 Schenectady                 247   32   43   44   48   80
      Total Time:    36:17.70
         Average:     7:15.54
  10 Shenendehowa                299   52   57   58   65   67   72
      Total Time:    37:17.30
         Average:     7:27.46
  11 Christian Brothers Academ   331   39   63   71   77   81
      Total Time:    37:47.40
         Average:     7:33.48
  12 St. Peters                  344   22   46   79   95  102  113  114
      Total Time:    38:21.70
         Average:     7:40.34
  13 Monsignor Farrell           368   24   68   85   93   98   99
      Total Time:    38:29.00
         Average:     7:41.80
  14 Syosset                     408   64   75   78   83  108
      Total Time:    39:51.80
         Average:     7:58.36
  15 St. Anthony's               453   69   86   91   96  111
      Total Time:    40:58.90
         Average:     8:11.78
  16 Bishop Hendricken           479   82   92  100  101  104  109
      Total Time:    41:14.40
         Average:     8:14.88


Event 6  Boys 1.25 Mile Run CC Frosh B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Gardiner              09 Warwick Valley          6:15.6    1
  2 Greg Fusco                09 Somers                  6:22.6    2
  3 Will O'Connell            09 Horace Greeley          6:24.0    3
  4 Justin Deckovics          09 Spotswood               6:25.5    4
  5 Nuriddin Wise             09 Highland Regional       6:26.1    5
  6 Joseph Guerrieri          09 Middletown North        6:28.7    6
  7 Aiden Smyth               09 Walt Whitman            6:30.7    7
  8 Sean Smith                09 Walt Whitman            6:32.2    8
  9 Frankie Marrone           09 Middletown North        6:32.5    9
 10 Dan Liu                   09 East Brunswick          6:33.1   10
 11 Kevin Domeseck            09 Warwick Valley          6:35.9   11
 12 Matt Fusco                09 Somers                  6:37.1   12
 13 Matt Park                 09 Horace Greeley          6:38.6   13
 14 Coleman Smith             09 Horace Greeley          6:40.1   14
 15 Alec Warnock              09 Warwick Valley          6:44.3   15
 16 Mike Minchak              09 Highland Regional       6:45.4   16
 17 Will Streissguth          09 Corcoran                6:48.5   17
 18 Raj Shah                  09 Walt Whitman            6:49.7   18
 19 Zach Hoffman              09 Rush-Henrietta          6:50.3   19
 20 Raymond Qian              09 East Brunswick          6:50.6   20
 21 Theo Riley                09 Goshen                  6:51.0   21
 22 John Byrnes               09 Warwick Valley          6:51.7   22
 23 Jake Zappala              09 Middletown North        6:52.9   23
 24 Louis Greco               09 Goshen                  6:54.2   24
 25 Jeremiah Naramore         09 St. Peters-JC           6:55.1   25
 26 Carmen DeCosmo            09 Cherry Hill East        6:56.4   26
 27 Nathan Williams           09 Corcoran                7:00.7   27
 28 Jeremy Helfand            09 Cherry Hill East        7:02.1   28
 29 Kevin Cox                 09 Warwick Valley          7:02.9   29
 30 Jack Leahey               09 Warwick Valley          7:03.9   30
 31 Dan Lumsden               09 Spotswood               7:04.2   31
 32 Scott Dessel              09 East Brunswick          7:04.5   32
 33 Paul Levine               09 East Brunswick          7:04.9   33
 34 Jack Lin                  09 Horace Greeley          7:05.2   34
 35 Jack Carty                09 Bronxville              7:05.5   35
 36 Marek Wlodarski           09 St. Peters-JC           7:05.9   36
 37 Matt Tarant               09 Spotswood               7:06.3   37
 38 Tim Murray                 7 Bronxville              7:07.3   38
 39 Edwin Gonzalez            09 Hudson Catholic         7:07.6   39
 40 John Sheridan             09 ChristianBroAcad        7:08.7   40
 41 Jack Schoonmaker          09 Xavier                  7:09.1   41
 42 Devin Kusmider            09 East Brunswick          7:09.6   42
 43 Cole Devereoux            09 Riverhead               7:09.9   43
 44 Chris Swack               09 Highland Regional       7:10.2   44
 45 Zach Lella                09 Walt Whitman            7:10.5   45
 46 Louis Frank               09 Kings Park              7:10.9   46
 47 Joe Buccheri              09 Xavier                  7:11.2   47
 48 Jack Torre                09 Somers                  7:11.6   48
 49 Chris Hannon              09 Somers                  7:11.9   49
 50 Alex MacKnight            09 Corcoran                7:12.5   50
 51 Rich Karcjewski           09 Spotswood               7:13.3   51
 52 Chris Trimble             09 Kings Park              7:13.6   52
 53 Jack Wrobel               09 Walt Whitman            7:13.9   53
 54 Daniel Rowe               09 St. Peters-JC           7:14.9   54
 55 mitchell bondschue        09 ChristianBroAcad        7:15.7   55
 56 Ryan Wairner              09 Somers                  7:16.2   56
 57 Will Samalonis            09 Highland Regional       7:16.5   57
 58 ryan alkin                09 ChristianBroAcad        7:16.8   58
 59 Sean MacNamara            09 Warwick Valley          7:17.1   59
 60 Michael Pavelchak         09 Nyack                   7:17.4   60
 61 Russell Zutell            09 Highland Regional       7:17.7   61
 62 andrew thompson           09 ChristianBroAcad        7:18.0   62
 63 Liam Keegan               09 St. Peters-JC           7:18.3   63
 64 Kyle Pelcak               09 Nyack                   7:19.3   64
 65 Eleeam Sanchez            09 Riverhead               7:19.5   65
 66 dan pennell               09 ChristianBroAcad        7:19.6   66
 67 Michael Naughton          09 Walt Whitman            7:20.0   67
 68 Dylan Tucker              09 ChristianBroAcad        7:20.9   68
 69 Troy Maider               09 ND-Bish Gibbons         7:21.2   69
 70 Justin Camelo             09 Niskayuna               7:21.5   70
 71 Fernando Villamil         09 Goshen                  7:21.9   71
 72 Christian McCarville      09 Highland Regional       7:22.6   72
 73 Ryan McQuade              09 Walt Whitman            7:23.0   73
 74 Kevin Keegan              09 St. Peters-JC           7:23.3   74
 75 Connor Yackle             09 Highland Regional       7:23.7   75
 76 Zak Konstantinidis        09 Goshen                  7:24.1   76
 77 robert halverson          09 Mercy                   7:24.4   77
 78 Nicholas Reyes             8 Niskayuna               7:24.7   78
 79 John Armonia              09 Kellenberg              7:25.5   79
 80 Justin Hay                 8 Niskayuna               7:27.9   80
 81 Raymond Valenzuela        09 East Brunswick          7:30.5   81
 82 James O'Donnell           09 Tappan Zee              7:31.5   82
 83 Kevin Valdes              09 Tappan Zee              7:32.7   83
 84 tom gana                  09 ChristianBroAcad        7:33.4   84
 85 Dan Dwyer                 09 Xavier                  7:34.9   85
 86 Brian Donahue             09 Cherry Hill East        7:37.0   86
 87 Charlie Preusse           10 Bronxville              7:37.5   87
 88 Tim McGrath               09 Bronxville              7:40.2   88
 89 Ian Vernooy                7 Niskayuna               7:40.8   89
 90 Chris Sacchi              09 Xavier                  7:41.4   90
 91 Andrew Yaroli             09 Middletown North        7:41.8   91
 92 Paul Poveromo             09 Riverhead               7:42.3   92
 93 Daniel Standage            7 Niskayuna               7:43.6   93
 94 Matthew Javier            09 Nyack                   7:44.5   94
 95 Devante Brown             09 Hudson Catholic         7:45.3   95
 96 Robby Guzzo               09 ND-Bish Gibbons         7:45.6   96
 97 Alex Baretz               09 Horace Greeley          7:46.2   97
 98 David Agosto-Ginsburg     09 Cherry Hill East        7:46.9   98
 99 Adam Benjamin             09 Rush-Henrietta          7:47.6   99
100 Thomas Welch              09 Middletown North        7:48.0  100
101 Patrick Greenfield        09 Kings Park              7:48.3  101
102 Jason Cox                 09 Cherry Hill East        7:49.0  102
103 Daniel Concannon          09 Riverhead               7:50.0  103
104 Jack McKenna              09 Xavier                  7:50.3  104
105 Mouloukuo Bangoura        09 Hudson Catholic         7:54.4  105
106 Conor Mahon               09 St. Peters-JC           7:57.1  106
107 Michael O'Mara            09 Kellenberg              7:57.9  107
108 Matthew Lovelace          09 Nyack                   7:58.5  108
109 Krystofer Smith           09 Suffern                 7:59.3  109
110 Eric Stillman             09 Horace Greeley          7:59.9  110
111 Jymere Vassell            09 Corcoran                8:03.9  111
112 Ari Alter                 09 East Brunswick          8:04.8  112
113 Jack Sestak               09 Nyack                   8:05.8  113
114 Patrick Beglane           09 Kellenberg              8:10.7  114
115 Mike O'Neill              09 Corcoran                8:11.1  115
116 Dave Addesso              09 Spotswood               8:12.0  116
117 Rodrigo Castillo          09 Riverhead               8:12.3  117
118 Jake Hindin               09 Nyack                   8:13.3  118
119 Leonte Jone               09 Highland Regional       8:15.4
120 Thomas Ludwig             09 Riverhead               8:17.0  119
121 Finn Cullen               09 Kellenberg              8:18.0  120
122 John Gontaryk             09 Tappan Zee              8:19.6  121
123 Joseph MacKenna           09 Kings Park              8:24.7  122
124 Alex Lederer              09 Tappan Zee              8:29.3  123
125 Justin McCarthy           09 Bronxville              8:39.4  124
126 Nicholas Dinizio          09 Riverhead               8:47.1  125
127 John Schreiber            09 Kings Park              9:00.0  126
128 Benjamin Schneck          09 Nyack                   9:03.8  127
129 Mike Grammatica           09 Tappan Zee              9:05.1  128
130 Will Salavantis           09 ND-Bish Gibbons         9:16.1  129
131 Brian O'Regan             09 Kellenberg              9:17.5  130
132 Brandon Platt             09 Spotswood               9:20.1  131
133 Joseph Darcy              09 Kellenberg              9:27.3  132
134 Jack Warren               09 Rush-Henrietta          9:29.5  133
135 Dan Fozard                09 Somers                  9:34.7  134
136 Clay Layton               09 Bronxville              9:55.4  135
137 Nick Shea                 09 Kings Park              9:59.5  136
138 Declan McLoughlin         09 Kellenberg             10:04.6  137
139 Peter Genna               09 Kings Park             10:53.6  138

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Warwick Valley               78    1   11   15   22   29   30   59
      Total Time:    33:30.40
         Average:     6:42.08
   2 Walt Whitman                131    7    8   18   45   53   67   73
      Total Time:    34:17.00
         Average:     6:51.40
   3 East Brunswick              137   10   20   32   33   42   81  112
      Total Time:    34:42.70
         Average:     6:56.54
   4 Horace Greeley              161    3   13   14   34   97  110
      Total Time:    34:34.10
         Average:     6:54.82
   5 Somers                      167    2   12   48   49   56  134
      Total Time:    34:39.40
         Average:     6:55.88
   6 Highland Regional           183    5   16   44   57   61   72   75
      Total Time:    34:55.90
         Average:     6:59.18
   7 Middletown North            229    6    9   23   91  100
      Total Time:    35:23.90
         Average:     7:04.78
   8 Spotswood                   239    4   31   37   51  116  131
      Total Time:    36:01.30
         Average:     7:12.26
   9 St. Peters Jersey City      252   25   36   54   63   74  106
      Total Time:    35:57.50
         Average:     7:11.50
  10 Christian Brothers Academ   281   40   55   58   62   66   68   84
      Total Time:    36:18.80
         Average:     7:15.76
  11 Corcoran                    320   17   27   50  111  115
      Total Time:    37:16.70
         Average:     7:27.34
  12 Cherry Hill East            340   26   28   86   98  102
      Total Time:    37:11.40
         Average:     7:26.28
  13 Xavier                      367   41   47   85   90  104
      Total Time:    37:26.90
         Average:     7:29.38
  14 Bronxville                  372   35   38   87   88  124  135
      Total Time:    38:09.90
         Average:     7:37.98
  15 Niskayuna                   410   70   78   80   89   93
      Total Time:    37:38.50
         Average:     7:31.70
  16 Riverhead                   420   43   65   92  103  117  119  125
      Total Time:    38:14.00
         Average:     7:38.80
  17 Nyack                       439   60   64   94  108  113  118  127
      Total Time:    38:25.50
         Average:     7:41.10
  18 Kings Park                  447   46   52  101  122  126  136  138
      Total Time:    39:37.50
         Average:     7:55.50
  19 Tappan Zee                  537   82   83  121  123  128
      Total Time:    40:58.20
         Average:     8:11.64
  20 Kellenberg                  550   79  107  114  120  130  132  137
      Total Time:    41:09.60
         Average:     8:13.92


Event 8  Boys 1.25 Mile Run CC Frosh C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tristan Shelgren          09 Saint John's Prep       6:06.8    1
  2 Jason Dolan               09 Westford Academy        6:16.5    2
  3 Steven Payne              09 St. Benedicts           6:17.4    3
  4 Alex Bianconni            09 Shenendehowa            6:20.7    4
  5 Kevin Bouyea              09 Queensbury              6:24.7    5
  6 Gavin Coughlin            09 Queensbury              6:28.5    6
  7 Matt Vigilante            09 Shenendehowa            6:28.9    7
  8 Cameron Gec               09 Wallkill Valley         6:34.6    8
  9 Brian Beyerbach           09 Queensbury              6:36.3    9
 10 Evan LaFleche              8 Shenendehowa            6:39.5   10
 11 Sthphen Kowalczyk         09 Queensbury              6:44.8   11
 12 Thomas Brock              09 Bellport                6:45.5   12
 13 Adam Mullen               09 Westford Academy        6:46.2   13
 14 Christopher Herndon       09 Saint John's Prep       6:46.5   14
 15 Liam Hickey               09 Shenendehowa            6:47.0   15
 16 Sahil Parikh              09 Monroe                  6:50.7   16
 17 Alexis Yepis              09 Reading                 6:52.3   17
 18 Erick Astacio             09 Reading                 6:52.9   18
 19 Eric Cordts               09 Regis                   6:53.2   19
 20 Eber Hernandez            09 Reading                 6:53.8   20
 21 Joseph Ionta              09 Wallkill Valley         6:54.1   21
 22 Thomas Hanisch            09 Wallkill Valley         6:54.5   22
 23 Christian McEnroe Cullat  09 Manhasset               6:54.9   23
 24 Jonathan Yepez            09 Reading                 6:55.9   24
 25 Anthony Bolic             09 Wellington C Mep        6:57.0   25
 26 Adam Hunt                 09 Saint John's Prep       6:57.8   26
 27 Ryan Watson               09 Manhasset               6:58.7   27
 28 Kyle Groneau               7 Shenendehowa            6:59.6   28
 29 Andrew Zabatta            09 Gen. Doug MacArt        6:59.9   29
 30 TJ Michalek               09 Shenendehowa            7:00.3   30
 31 Jose Zalapa               09 Reading                 7:01.5   31
 32 Stephen Maransky          09 Abington                7:06.3   32
 33 Tai Brown                 09 Midwood                 7:06.6   33
 34 chris fornarotto          09 North Hunterdon         7:06.9   34
 35 Stephen Townsend          09 Westford Academy        7:07.9   35
 36 Kyle Currtin              09 Syosset                 7:08.2   36
 37 Clayton Steyling          09 Wallkill Valley         7:09.6   37
 38 Nick Zarakis              09 Saint John's Prep       7:10.8   38
 39 John Panarella            09 Regis                   7:11.7   39
 40 Sean Connolly             09 Shaker                  7:12.1   40
 41 Simon Peterson            09 Saint John's Prep       7:13.7   41
 42 John Roach                09 Sachem East             7:14.0   42
 43 Peter Argerakis           09 Sachem East             7:14.9   43
 44 Jake Furnari              09 Gen. Doug MacArt        7:16.7   44
 45 Ryan Oakes                09 Eastchester             7:17.7   45
 46 Ryan Shanahan              7 Shenendehowa            7:18.1   46
 47 Matthew Chvasta           09 Syosset                 7:18.4   47
 48 Scott Sieger              09 Wellington C Mep        7:18.9   48
 49 Seamus Conlon             09 Saint John's Prep       7:20.4   49
 50 Liam McKenzie             09 Bishop Hendricken       7:21.0   50
 51 Tyler Stanton              7 Shaker                  7:22.1   51
 52 Emilio Antancio           09 Sachem East             7:22.9   52
 53 Nick DiTusa               09 Bishop Hendricken       7:23.4   53
 54 Joseph Rosowicz           09 Regis                   7:23.7   54
 55 Maxwell Van Sprang        09 Monroe                  7:24.5   55
 56 jonathan speck            09 North Hunterdon         7:24.8   56
 57 Sam Hines                 09 Bishop Hendricken       7:25.1   57
 58 Rich Lucadamo             09 Monroe                  7:26.5   58
 59 Sean Meehan               09 Bishop Hendricken       7:26.9   59
 60 jake panek                09 North Hunterdon         7:27.6   60
 61 Jonah Pfeffer             09 Eastchester             7:27.9   61
 62 Vivek Krishnam            09 Monroe                  7:29.2   62
 63 Nicholas Chihlas          09 Bishop Hendricken       7:29.9   63
 64 Steven Marino             09 Wellington C Mep        7:30.2   64
 65 Kevin Wang                09 Syosset                 7:30.5   65
 66 Felix Castillo            09 Reading                 7:30.8   66
 67 Simion Burlacu            09 Reading                 7:31.1   67
 68 Abhi Allu                 09 Syosset                 7:31.5   68
 69 Alec Levesque             09 Shaker                  7:32.4   69
 70 ben parente               09 North Hunterdon         7:33.8   70
 71 Sai Jonna                 09 Monroe                  7:34.1   71
 72 Jack Boyle                09 Manhasset               7:35.1   72
 73 Nick Farina               09 Saint John's Prep       7:35.5   73
 74 Steve Martino              7 Shaker                  7:37.5   74
 75 Thomas McGreal            09 Regis                   7:38.6   75
 76 raphael dante             09 North Hunterdon         7:39.0   76
 77 Rasaan Evans              09 St. Benedicts           7:41.2   77
 78 Tyler Dillon              09 Westford Academy        7:41.7   78
 79 pranav sharma             09 North Hunterdon         7:42.1   79
 80 Austin Cawley             09 Monroe                  7:43.5   80
 81 Anil Bradley              09 Wellington C Mep        7:45.0   81
 82 John Mancussi             09 Eastchester             7:45.8   82
 83 Daniel McNeary            09 Manhasset               7:47.3   83
 84 Justin Louie              09 Manhasset               7:47.6   84
 85 Danny Edlin               SO Grace Church School     7:48.3   85
 86 Nathaniel Winters         09 Regis                   7:49.6   86
 87 clayton jenson            09 North Hunterdon         7:50.2   87
 88 Lucas McBride             10 Regis                   7:51.2   88
 89 Ryan Cole                 09 Queensbury              7:52.8   89
 90 Kurnal Saini              09 Monroe                  7:54.2   90
 91 Steven Bilali             09 Eastchester             7:54.7   91
 92 Tshering Penjo            09 Eastchester             7:55.4   92
 93 Nicholas Dulock           09 Regis                   7:56.2   93
 94 Syncere Simon             09 St. Benedicts           7:56.9   94
 95 Dominick Valente          09 Gen. Doug MacArt        7:57.9   95
 96 Tobias Bieber             09 Midwood                 7:58.7   96
 97 David Sepulveda           FR Grace Church School     7:59.9   97
 98 Walter Stackler           09 Manhasset               8:00.9   98
 99 Noah Johnson               7 Shaker                  8:02.4   99
100 Brian Loja                09 St. Benedicts           8:08.3  100
101 Keegan Pardo              09 Bellport                8:15.4  101
102 Jake Kelly                09 Monsignor Farrell       8:16.6  102
103 Carl Jaccarino            09 Monsignor Farrell       8:19.3  103
104 Kaden Delihasani          09 Wallkill Valley         8:32.7  104
105 Jason McGlynn             09 Bellport                8:42.6  105
106 Thomas Woods              09 Albertus Magnus         8:50.3  106
107 Bryan Brown               09 Sachem East             8:55.9  107
108 Hans Harburg              09 Monsignor Farrell       8:57.9  108
109 Will Edwards              09 Monsignor Farrell       8:59.5  109
110 Jesse Sidor               09 Monsignor Farrell       9:00.6  110
111 Michael Gugliotta         09 Monsignor Farrell       9:01.1  111
112 Kevin Montalti            09 Wellington C Mep        9:17.5  112
113 Karan Patel               09 Wallkill Valley         9:41.7  113
114 Josef Khaimov             09 Glen Cove               9:55.1  114
115 Nicholas Lopez            09 St. Anthony's          10:39.8  115
116 Richard Taibi             09 St. Anthony's          10:48.9  116
117 Paolo Vista               09 St. Anthony's          11:07.0  117
118 Michael Cozzi             10 Manhasset              12:43.0  118

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Shenendehowa                 64    4    7   10   15   28   30   46
      Total Time:    33:15.70
         Average:     6:39.14
   2 Reading                     110   17   18   20   24   31   66   67
      Total Time:    34:36.40
         Average:     6:55.28
   3 Saint John's Prep           120    1   14   26   38   41   49   73
      Total Time:    34:15.60
         Average:     6:51.12
   4 Queensbury                  120    5    6    9   11   89
      Total Time:    34:07.10
         Average:     6:49.42
   5 Wallkill Valley             192    8   21   22   37  104  113
      Total Time:    36:05.50
         Average:     7:13.10
   6 Monroe                      262   16   55   58   62   71   80   90
      Total Time:    36:45.00
         Average:     7:21.00
   7 Regis                       273   19   39   54   75   86   88   93
      Total Time:    36:56.80
         Average:     7:23.36
   8 Bishop Hendricken           282   50   53   57   59   63
      Total Time:    37:06.30
         Average:     7:25.26
   9 Manhasset                   289   23   27   72   83   84   98  118
      Total Time:    37:03.60
         Average:     7:24.72
  10 North Hunterdon             296   34   56   60   70   76   79   87
      Total Time:    37:12.10
         Average:     7:26.42
  11 Wellington C. Mepham        330   25   48   64   81  112
      Total Time:    38:48.60
         Average:     7:45.72
  12 Shaker                      333   40   51   69   74   99
      Total Time:    37:46.50
         Average:     7:33.30
  13 Eastchester                 371   45   61   82   91   92
      Total Time:    38:21.50
         Average:     7:40.30
  14 Monsignor Farrell           532  102  103  108  109  110  111
      Total Time:    43:33.90
         Average:     8:42.78


Event 10  Boys 1.25 Mile Run CC Frosh D.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Evan Addison              09 La Salle College        6:08.2    1
  2 Nick Weider               09 Smithtown               6:33.4    2
  3 Owen Lally                09 Xavier                  6:34.7    3
  4 Owen Curran               09 Xavier                  6:36.4    4
  5 Garrett Pumillia          09 La Salle College        6:40.8    5
  6 William McDonnell         09 Catholic Memorial       6:42.3    6
  7 Nick Cipolla              09 Smithtown               6:43.1    7
  8 Michael Reilly            09 La Salle College        6:43.5    8
  9 John Taulane              09 La Salle College        6:44.0    9
 10 Matthew Maidhof           09 Smithtown               6:46.9   10
 11 Justin Nunez              09 Pascack Hills           6:48.6   11
 12 Eddie Rodd                09 Cornwall                6:49.0   12
 13 Trevor Christie           09 Xavier                  6:50.2   13
 14 Alex Martin               09 Smithtown               6:50.5   14
 15 Dennis Prendergast        09 Pascack Hills           6:51.0   15
 16 Mark Lavrentyev           09 Xavier                  6:51.6   16
 17 Jimmy Lombardi            09 La Salle College        6:52.1   17
 18 Shane Murphy              09 Catholic Memorial       6:54.0   18
 19 Mike Bienkowski           09 Islip                   6:54.3   19
 20 Sam Grimmke               09 Greenwich               6:54.7   20
 21 Sean Armington            09 Morristown              6:56.0   21
 22 Ellis Pemrick             09 Greenwich               6:58.0   22
 23 Liam Ward                 09 La Salle College        6:59.1   23
 24 Alex Bates                09 Xavier                  7:01.2   24
 25 Harrison Moss             09 Smithtown               7:01.8   25
 26 Jake Agunzo               09 Smithtown               7:02.3   26
 27 Patrick Mulligan          09 Haddon Township         7:03.5   27
 28 Patrick Vilda             09 Cornwall                7:04.5   28
 29 Brian Strachn             09 Bishop Loughlin         7:07.3   29
 30 Vincent Pugliano          09 Massapequa              7:08.3   30
 31 Michael Kraus             09 Pascack Hills           7:10.0   31
 32 David DiMarco             09 Massapequa              7:12.3   32
 33 Jon Downward              09 Archbishop Molloy       7:16.1   33
 34 Tyler Catapano            09 Massapequa              7:17.5   34
 35 Samuel Mueck              09 Massapequa              7:19.9   35
 36 Joe Tobin                 09 Catholic Memorial       7:20.5   36
 37 Sam LaRosa                09 BFA-St. Albans          7:20.9   37
 38 Beau Zawisza              09 BFA-St. Albans          7:21.8   38
 39 James Corbett             09 Wayne Valley            7:22.5   39
 40 Sean Coakley              09 Kellenberg              7:25.1   40
 41 Jake Pulis                09 Massapequa              7:26.1   41
 42 Hugh Grennan              09 Morristown              7:26.5   42
 43 Nick Pallotta             09 New Rochelle            7:27.0   43
 44 Ben Stoll                 09 BFA-St. Albans          7:28.5   44
 45 Keyshawn Cox              09 Bishop Loughlin         7:30.1   45
 46 Nick Parody               09 Pascack Hills           7:30.9   46
 47 Rich Sassine              09 Archbishop Molloy       7:31.3   47
 48 Dylan Chambers            09 Islip                   7:31.7   48
 49 Thomas McKenna            09 Kellenberg              7:32.3   49
 50 David Lozipone            09 Kellenberg              7:34.4   50
 51 Joe Godfrey               09 Shoreham-Wading         7:35.4   51
 52 Benard Blaise             09 Bishop Loughlin         7:38.1   52
 53 Colm Smith                09 Massapequa              7:38.7   53
 54 Ranay Yadav               09 Wayne Valley            7:39.8   54
 55 Matthew Klingman          09 Morristown              7:42.7   55
 56 Mason Falco                7 Islip                   7:45.0   56
 57 Joshua de Coteau          09 Bay Shore               7:45.8   57
 58 Justin Tarazona           09 Kellenberg              7:46.5   58
 59 Andrew Mdwey              09 Pascack Hills           7:47.5   59
 60 Anthony Mapuyan           09 Archbishop Molloy       7:48.4   60
 61 Mike Yogumyan             09 Archbishop Molloy       7:49.1   61
 62 Hizekiel Gombiner         09 New Rochelle            7:49.4   62
 63 Timothy Velden            09 Pascack Hills           7:49.9   63
 64 Thomas Catalanotto        09 Massapequa              7:50.4   64
 65 Corey Scheinfeld          09 New Rochelle            7:51.1   65
 66 John Martelli             09 Kellenberg              7:52.0   66
 67 Cole Parker               09 Wayne Valley            7:54.4   67
 68 Christian Coleman         09 Kellenberg              7:55.7   68
 69 James Dicarlo             09 Kellenberg              7:58.3   69
 70 Dan Dilluvio              09 Archbishop Molloy       7:59.0   70
 71 Tim Roberts               09 Bay Shore               8:01.9   71
 72 Jeremy Lawlor             09 Morristown              8:02.7   72
 73 Harry Mikros              09 Shoreham-Wading         8:03.5   73
 74 Mason Mashtare            09 BFA-St. Albans          8:04.7   74
 75 Thomas Caligiuri          09 Bay Shore               8:06.8   75
 76 Joseph Corrado            09 Bay Shore               8:08.0   76
 77 Christian Coolbaugh       09 Bay Shore               8:08.8   77
 78 Jegg Sperling                Bay Shore               8:09.6   78
 79 Kevin McAfee              09 Horace Greeley          8:09.8   79
 80 Joe Caffery               09 Morristown              8:14.0   80
 81 Randy St.Louis            09 New Rochelle            8:23.5   81
 82 Billy Blancato            09 New Rochelle            8:29.2   82
 83 Nathan Latsch             09 Morristown              8:33.2   83
 84 William Kleeman           09 Massapequa              8:35.6
 85 Mike Khan                 09 Archbishop Molloy       8:38.4   84
 86 Noah Osinski              09 Horace Greeley          8:40.4   85
 87 Kevin Tierney             09 Chariho                 8:41.2   86
 88 James O'Donnell           09 Morristown              8:46.2   87
 89 Justin Caspar             12 Horace Greeley          8:49.6   88
 90 Tyler Lobdell             09 BFA-St. Albans          8:58.5   89
 91 Daouda Elegbe             09 Bishop Loughlin         9:02.5   90
 92 Noah Edwards              09 Haddon Township         9:04.5   91
 93 Erik Schassberger         09 Islip                   9:11.9   92
 94 Matt Sclafani             09 Horace Greeley          9:23.4   93
 95 Kyle Nitzsche             09 Glen Cove               9:26.6   94
 96 Dan Gregory               09 BFA-St. Albans          9:27.9   95
 97 Josh Agee                 09 Horace Greeley          9:32.7   96
 98 Michael Johnson           09 Bishop Loughlin         9:49.8   97
 99 Elliot Stewart            09 Bishop Loughlin         9:50.9   98
100 Ethan Cunningham          11 Horace Greeley         10:03.7   99
101 Michael Doppelt           12 Horace Greeley         10:04.7  100
102 Andrew St.Vill            09 Bishop Loughlin        10:14.3  101
103 Akil Charles              09 Bishop Loughlin        10:19.5
104 Sebastian Jasinski        09 Glen Cove              11:17.2  102

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 La Salle College             40    1    5    8    9   17   23
      Total Time:    33:08.60
         Average:     6:37.72
   2 Smithtown                    58    2    7   10   14   25   26
      Total Time:    33:55.70
         Average:     6:47.14
   3 Xavier                       60    3    4   13   16   24
      Total Time:    33:54.10
         Average:     6:46.82
   4 Pascack Hills               162   11   15   31   46   59   63
      Total Time:    36:08.00
         Average:     7:13.60
   5 Massapequa                  172   30   32   34   35   41   53   64
      Total Time:    36:24.10
         Average:     7:16.82
   6 Kellenberg                  263   40   49   50   58   66   68   69
      Total Time:    38:10.30
         Average:     7:38.06
   7 Morristown                  270   21   42   55   72   80   83   87
      Total Time:    38:21.90
         Average:     7:40.38
   8 Archbishop Molloy           271   33   47   60   61   70   84
      Total Time:    38:23.90
         Average:     7:40.78
   9 BFA-St. Albans              282   37   38   44   74   89   95
      Total Time:    39:14.40
         Average:     7:50.88
  10 Bishop Loughlin             313   29   45   52   90   97   98  101
      Total Time:    41:07.80
         Average:     8:13.56
  11 New Rochelle                333   43   62   65   81   82
      Total Time:    40:00.20
         Average:     8:00.04
  12 Bay Shore                   356   57   71   75   76   77   78
      Total Time:    40:11.30
         Average:     8:02.26
  13 Horace Greeley              441   79   85   88   93   96   99  100
      Total Time:    44:35.90
         Average:     8:55.18


Event 12  Boys 1.25 Mile Run CC Frosh E.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ben Moran                 09 South Burlington        6:11.6    1
  2 brian hill                09 ChristianBroAcad        6:16.5    2
  3 Hauman Jackson            09 South Burlington        6:17.3    3
  4 ryan miele                09 ChristianBroAcad        6:18.4    4
  5 jack borenius             09 ChristianBroAcad        6:21.8    5
  6 Matt Carranza             09 La Salle Academy        6:22.8    6
  7 Harry Antone              09 Bishop Hendricken       6:24.0    7
  8 Matthew Simkulet          09 Shaker                  6:30.4    8
  9 June Omiya                09 Don Bosco Prep          6:31.3    9
 10 Edward Duncklee           09 Chaminade               6:34.8   10
 11 Pat Donnelly              09 Don Bosco Prep          6:36.6   11
 12 Christopher Garretson      7 Shaker                  6:37.4   12
 13 kent anzano               09 ChristianBroAcad        6:39.0   13
 14 Jack Hilton               09 La Salle Academy        6:40.7   14
 15 Patrick Healy             09 Shaker                  6:41.9   15
 16 Gian Pandolfini           09 Bishop Hendricken       6:42.3   16
 17 Alex Mansour              09 Bishop Hendricken       6:43.7   17
 18 jack distephano           09 ChristianBroAcad        6:44.0   18
 19 Jacob Grant               09 Chaminade               6:44.5   19
 20 Jack DeJordy              09 La Salle Academy        6:44.7   20
 21 Matthew Eaton             09 Chaminade               6:45.2   21
 22 TJ Randall                 7 Shaker                  6:45.5   22
 23 Ben Boyarsky              09 La Salle Academy        6:46.0   23
 24 Edward Daubel             09 Chaminade               6:46.3   24
 25 James Moran               09 Chaminade               6:46.7   25
 26 Chris Klemm               09 Don Bosco Prep          6:49.0   26
 27 Dylan DiSano              09 Bishop Hendricken       6:49.8   27
 28 John Phelan               09 Chaminade               6:52.2   28
 29 Lucas Lafferty            09 St. Joseph Sea          6:52.9   29
 30 Jack Hardy                09 Chaminade               6:53.4   30
 31 Kirk Steele               09 Bishop Hendricken       6:54.9   31
 32 Vincent Bordone           09 St. Anthony's           6:56.6   32
 33 Jason Foust                8 Averill Park            6:57.2   33
 34 Seamus Young              09 St. Anthony's           6:57.8   34
 35 Jeremy Gundrum            09 Averill Park            6:58.8   35
 36 Eric Carlson              09 Bishop Hendricken       7:00.0   36
 37 jack harrington           09 ChristianBroAcad        7:01.6   37
 38 Brendan Golding           09 Pine Bush               7:03.1   38
 39 Patrick Kutch             09 St. Anthony's           7:04.3   39
 40 Luke Della Pietra         09 Our Lady Of Lourdes     7:07.9   40
 41 Patrick Walters            7 Shaker                  7:09.3   41
 42 Ryan Nicholson            09 Don Bosco Prep          7:10.2   42
 43 Lucas Spiridilozzi        09 Chittenango             7:11.0   43
 44 mike demasi               09 ChristianBroAcad        7:11.9   44
 45 Jack Benford              09 La Salle Academy        7:13.6   45
 46 Luke Belardo              09 Our Lady Of Lourdes     7:15.4   46
 47 Alex Gartland             09 Bay Shore               7:16.7   47
 48 Alexander Chiu            09 Bronx HS of Science     7:18.2   48
 49 Jack McGorry              09 St. Anthony's           7:18.9   49
 50 Luke O'Neill              09 La Salle Academy        7:19.6   50
 51 Jackson Clark             09 Bronx HS of Science     7:20.2   51
 52 Garrett Walters           09 Shenendehowa            7:20.9   52
 53 Nicholas Avery            09 St. Anthony's           7:21.5   53
 54 Jonathan Adkins           09 Our Lady Of Lourdes     7:22.3   54
 55 Colin Langton             09 La Salle Academy        7:22.6   55
 56 Nicholas Jensen           09 St. Anthony's           7:23.5   56
 57 Christopher Mendoza       09 St. Anthony's           7:24.0   57
 58 Dan Manzella              09 Queensbury              7:25.1   58
 59 Leo George                09 Bishop Hendricken       7:27.9   59
 60 Christopher Kellar        09 Bay Shore               7:31.4   60
 61 James Lapinel             09 Our Lady Of Lourdes     7:31.8   61
 62 Cy Toriello               09 Bronx HS of Science     7:32.3   62
 63 Kenta Nakayama            09 Bronx HS of Science     7:32.7   63
 64 Vincent Marinelli         09 Shenendehowa            7:36.2   64
 65 Steven Stoddard            7 Shenendehowa            7:37.2   65
 66 Andrew Kareeparampil      09 Don Bosco Prep          7:42.9   66
 67 James Dale                09 Bronx HS of Science     7:43.4   67
 68 Jacob Pishkula            09 Shenendehowa            7:43.8   68
 69 Jordan Norris             09 Bay Shore               7:44.2   69
 70 Nathaniel Kushnirsky      09 Bronx HS of Science     7:46.5   70
 71 AD Pai                    09 Shenendehowa            7:47.5   71
 72 Christian Santiago        FR Faitch Christian        7:47.9   72
 73 John Merlino              09 St. Joseph Sea          7:48.4   73
 74 Alex Teeter               10 Chittenango             7:48.9   74
 75 Rudy Caligure             09 Bay Shore               7:49.5   75
 76 Lambert Huang             09 Bronx HS of Science     7:49.9   76
 77 Carlos Espinal            09 Bay Shore               7:51.1   77
 78 James Ferrone             09 East Meadow             7:53.2   78
 79 Grant Dollmann            09 Bay Shore               7:56.7   79
 80 Jonah Schneider           09 Pine Bush               7:57.1   80
 81 David Karp                09 Horace Greeley          8:01.1   81
 82 William Lefton            09 Queensbury              8:02.4   82
 83 Themistokles Bournias     09 Bronx HS of Science     8:04.0
 84 Michael James             09 Don Bosco Prep          8:05.1   83
 85 Chris Rauchet             09 Don Bosco Prep          8:05.5   84
 86 Chris Smith               09 Queensbury              8:05.9   85
 87 Garret Hughes             09 St. Joseph Sea          8:09.9   86
 88 Justin Giedra             09 Horace Greeley          8:12.4   87
 89 Tristan Gonzalez          09 Pine Bush               8:12.9   88
 90 Mujaba Raja               09 East Meadow             8:13.5   89
 91 Patrick Cruz              09 East Meadow             8:14.0   90
 92 jake russoniello          09 North Hunterdon         8:15.1   91
 93 Keanu Menezes             09 Our Lady Of Lourdes     8:31.6   92
 94 Michael DiSanto           09 St. Joseph Sea          8:37.5   93
 95 kyle alleborn             09 North Hunterdon         8:41.7   94
 96 david lazar               09 North Hunterdon         8:42.9   95
 97 Daniel Fusaro             09 Monsignor Farrell       8:44.5   96
 98 Michael Ferenezi          09 Monsignor Farrell       8:47.3   97
 99 Stephen Sasala            09 St. Joseph Sea          8:47.7   98
100 Drew Hoffman              09 Cherry Hill East        8:56.8   99
101 Andrew Abate              09 Cherry Hill East        8:57.5  100
102 John Pizzo                09 Sachem East             9:01.1  101
103 Meet Shah                 09 East Meadow             9:10.7  102
104 Pauly Howard              09 Shenendehowa            9:13.4  103
105 John Weiss                09 Sachem East             9:21.8  104
106 Ryan Hill                 09 Queensbury              9:22.4  105
107 Justin Gulino             09 Monsignor Farrell       9:26.7  106
108 Alex Leventhal            09 Horace Greeley          9:30.8  107
109 Abram Czarnecki           09 Chittenango             9:39.2  108
110 Tristan Kowalski          09 East Meadow             9:52.1  109
111 Joshua Gallo              09 East Meadow             9:57.4  110
112 Cole Carpenter            09 Queensbury             10:06.5  111
113 Jack Briggi               09 Hendrick Hudson        10:09.7  112
114 Andrew Goetz              09 East Meadow            10:12.3  113
115 Stanley Lupiniski         09 Pine Bush              11:00.3  114
116 Maddy Tipp                12 Horace Greeley         11:32.1  115
117 Anthony Celestino         09 Cherry Hill East       11:43.9  116
118 Robert Krawchuk           09 Sachem East            11:48.0  117
119 Chris Scholz              09 Kellenberg             14:10.9  118

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christian Brothers Academ    42    2    4    5   13   18   37   44
      Total Time:    32:19.70
         Average:     6:27.94
   2 Bishop Hendricken            98    7   16   17   27   31   36   59
      Total Time:    33:34.70
         Average:     6:42.94
   3 Shaker                       98    8   12   15   22   41
      Total Time:    33:44.50
         Average:     6:44.90
   4 Chaminade                    99   10   19   21   24   25   28   30
      Total Time:    33:37.50
         Average:     6:43.50
   5 La Salle Academy            108    6   14   20   23   45   50   55
      Total Time:    33:47.80
         Average:     6:45.56
   6 Don Bosco Prep              154    9   11   26   42   66   83   84
      Total Time:    34:50.00
         Average:     6:58.00
   7 St. Anthony's               207   32   34   39   49   53   56   57
      Total Time:    35:39.10
         Average:     7:07.82
   8 Bronx HS of Science         291   48   51   62   63   67   70   76
      Total Time:    37:26.80
         Average:     7:29.36
   9 Our Lady Of Lourdes         293   40   46   54   61   92
      Total Time:    37:49.00
         Average:     7:33.80
  10 Shenendehowa                320   52   64   65   68   71  103
      Total Time:    38:05.60
         Average:     7:37.12
  11 Bay Shore                   328   47   60   69   75   77   79
      Total Time:    38:12.90
         Average:     7:38.58
  12 St. Joseph by-the-Sea       379   29   73   86   93   98
      Total Time:    40:16.40
         Average:     8:03.28
  13 Queensbury                  441   58   82   85  105  111
      Total Time:    43:02.30
         Average:     8:36.46
  14 East Meadow                 468   78   89   90  102  109  110  113
      Total Time:    43:23.50
         Average:     8:40.70


Event 1  Boys 2.5 Mile Run CC Soph. A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Solomon Lawrence          10 Corcoran               14:01.5    1
  2 Dan Lindstrom             10 Warwick Valley         14:03.3    2
  3 seamus trzewik-quinn      10 New Paltz              14:04.9    3
  4 Sean Quinn                10 Warwick Valley         14:13.7    4
  5 Timothy Euler             10 East Meadow            14:14.6    5
  6 William Driscoll          10 Red Bank Regional      14:19.6    6
  7 Brandon George            10 Rush-Henrietta         14:24.1    7
  8 Alden Aspiras             10 Syosset                14:31.1    8
  9 Chris Loumeau             10 Chaminade              14:37.4    9
 10 Anthony Michielini        10 Pascack Hills          14:37.8   10
 11 Daniel Lee                10 Syosset                14:39.0   11
 12 Brendan McLoughlin        10 Chaminade              14:42.2   12
 13 Daniel Petruso            10 Manhasset              14:46.4   13
 14 Rory Grady                10 Warwick Valley         14:47.1   14
 15 Dan Guddemi               10 Warwick Valley         14:49.3   15
 16 Leo Houts                 10 Brooklyn Tech          14:51.7   16
 17 Keith Petrellese          10 Pascack Hills          14:52.9   17
 18 Ryan Abbott               10 Corcoran               14:58.1   18
 19 Ryan Moran                10 Chaminade              15:02.9   19
 20 Nolan Carey               10 East Meadow            15:03.3   20
 21 Jack Stamer               10 Red Bank Regional      15:04.7   21
 22 Ryan Thompson             10 East Meadow            15:05.6   22
 23 Samuel Dobkowski          10 St. Anthony's          15:06.6   23
 24 Matt Erman                10 East Meadow            15:10.8   24
 25 William Reich             10 Chaminade              15:13.9   25
 26 Max Chen                  10 Syosset                15:14.6   26
 27 John Sweeney              10 Chaminade              15:18.5   27
 28 Maximilian Kohlroser      10 St. Anthony's          15:19.9   28
 29 Sasha Shapiro             10 Brooklyn Tech          15:20.6   29
 30 Ted Michaels              10 Farmingdale            15:21.5   30
 31 Dakota Prokop             10 Rush-Henrietta         15:21.9   31
 32 Parker Swierzewski        10 La Salle               15:23.7   32
 33 Justin Blanche            10 Manhasset              15:27.0   33
 34 Robert Meyer              10 Rush-Henrietta         15:27.6   34
 35 Ottens Miles              10 Warwick Valley         15:28.2   35
 36 Cameron Sherry            10 Chaminade              15:29.9   36
 37 Oscar Sullivan            10 Brooklyn Tech          15:30.5   37
 38 Nick Beutel               10 Pascack Hills          15:30.9   38
 39 Nick Curcio               10 Pascack Hills          15:32.6   39
 40 Rei Ihsii                 10 Brooklyn Tech          15:35.3   40
 41 James Grant               10 Manhasset              15:36.1   41
 42 Yasu Wagoner-Oshima       10 Brooklyn Tech          15:37.0   42
 43 Sam Croes                 10 Farmingdale            15:42.1   43
 44 Isaac Heatley             10 Warwick Valley         15:42.5   44
 45 Eric Rennard              10 Farmingdale            15:44.3   45
 46 Nicholas Skelton          10 St. Anthony's          15:45.3   46
 47 Trevor Goldstein          10 Brooklyn Tech          15:47.0   47
 48 Thomas Harvey             10 Riverdale Countr       15:47.8   48
 49 Michael Lee               10 Manhasset              15:48.3   49
 50 Aiden Lynch               10 Red Bank Regional      15:48.9   50
 51 Aidan Schretzmayer        10 St. Anthony's          15:50.4   51
 52 Dan Blanco                10 East Meadow            15:51.9   52
 53 Connor Ring               10 East Meadow            15:52.8   53
 54 Guido Modano              10 Manhasset              15:54.2   54
 55 Milton Pirsos             10 Manhasset              15:55.9   55
 56 Brian Kline               10 Rush-Henrietta         15:56.4   56
 57 Jack Rossig               10 Pascack Hills          15:59.4   57
 58 Ryan Zanelotti            10 Farmingdale            15:59.8   58
 59 John Russo                09 Farmingdale            16:00.3   59
 60 Matt Diccianni            10 Pascack Hills          16:01.6   60
 61 John Creighton            10 St. Anthony's          16:02.1   61
 62 Jeremy Voigtschild        10 Rush-Henrietta         16:02.9   62
 63 Luke LaSpina              10 Manhasset              16:03.3   63
 64 William Wang              10 Bronx HS of Science    16:08.2   64
 65 Christian Capobianco      10 Farmingdale            16:09.1   65
 66 Mark Pham                 10 Rush-Henrietta         16:11.0   66
 67 Jamal Woods               10 Riverdale Countr       16:11.8   67
 68 James Lattimer            10 Red Bank Regional      16:18.8   68
 69 Sebastian Vanderbeck      10 La Salle               16:19.2   69
 70 Ezekiel Wigutow           10 St. Anthony's          16:19.7   70
 71 Brendan McShane           10 Warwick Valley         16:22.7   71
 72 Liam Meissner             10 Bronx HS of Science    16:25.6   72
 73 Loujack Morgiewicz        10 New Paltz              16:27.6   73
 74 Andy Chan                 10 Eastchester            16:28.2   74
 75 Andy Zhu                  10 Eastchester            16:28.5   75
 76 Niko Fotopolous           10 Red Bank Regional      16:34.8   76
 77 Christopher Borzo         09 Uniondale              16:42.4   77
 78 Jack McNally              10 Red Bank Regional      16:44.7   78
 79 Levon Narjarian           10 Pascack Hills          16:47.1   79
 80 Michael Sherman           10 Syosset                16:49.1   80
 81 Matt Kuziak               10 Xavier                 16:51.5   81
 82 Calvin Colby              10 Xavier                 16:54.9   82
 83 Cesar Herrera-Campos      10 Farmingdale            16:55.2   83
 84 elijah mckee              10 New Paltz              16:57.2   84
 85 Joseph Belmonte           10 Eastchester            16:58.6   85
 86 Jahmal Dennis             10 Uniondale              17:09.8   86
 87 Ben Cyran                 10 Syosset                17:11.9   87
 88 Will Miranda              10 East Meadow            17:17.6   88
 89 Jimmy Coughlin            10 Rush-Henrietta         17:23.2   89
 90 Alex Liang                10 Eastchester            17:27.8   90
 91 Daniel Eggers             10 Bronx HS of Science    17:32.6   91
 92 Conner Kniffin            10 Corcoran               17:34.0   92
 93 Noah Paige                10 Bronx HS of Science    17:36.6   93
 94 Griffin Coughlin          10 La Salle               17:52.8   94
 95 luc jacques               10 Uniondale              17:56.3   95
 96 nathan armstrong          10 Uniondale              17:56.7   96
 97 Chris Adikes              10 La Salle               18:01.8   97
 98 Anthony Perniciaro        10 La Salle               18:05.4   98
 99 nick marshall             10 New Paltz              18:09.1   99
100 David Preli               10 Xavier                 18:16.8  100
101 Nathaniel Goff            10 Xavier                 18:17.5  101
102 Zhixi Huang               10 Bronx HS of Science    18:24.3  102
103 Joseph D'Anna             10 Eastchester            18:29.9  103
104 Simon Lentz               10 Bronx HS of Science    18:30.5  104
105 Lawrence Huang            10 Riverdale Countr       18:56.1  105
106 Ross Dietrich             10 Somers                 18:58.2  106
107 Pierce Martin             10 Somers                 18:59.3  107
108 Robbie Rioux              10 Corcoran               19:01.1  108
109 Josh Adams                10 Somers                 19:05.8  109
110 Thelot Etienne            10 Uniondale              19:06.4  110
111 Marc Gorman               10 Somers                 19:42.8  111
112 richie ragnauth           10 Uniondale              20:09.8  112
113 Logan Davis               10 Somers                 20:10.2  113
114 Matthew Laiz              10 Eastchester            20:41.5  114
115 Daniel Mancussi           10 Eastchester            21:27.7  115
116 mike berger               10 New Paltz              23:23.0  116

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Warwick Valley               70    2    4   14   15   35   44   71
      Total Time:  1:13:21.60
         Average:    14:40.32
   2 Chaminade                    92    9   12   19   25   27   36
      Total Time:  1:14:54.90
         Average:    14:58.98
   3 East Meadow                 123    5   20   22   24   52   53   88
      Total Time:  1:15:26.20
         Average:    15:05.24
   4 Pascack Hills               161   10   17   38   39   57   60   79
      Total Time:  1:16:33.60
         Average:    15:18.72
   5 Brooklyn Tech               164   16   29   37   40   42   47
      Total Time:  1:16:55.10
         Average:    15:23.02
   6 Manhasset                   190   13   33   41   49   54   55   63
      Total Time:  1:17:32.00
         Average:    15:30.40
   7 Rush-Henrietta              190    7   31   34   56   62   66   89
      Total Time:  1:17:12.90
         Average:    15:26.58
   8 St. Anthony's               209   23   28   46   51   61   70
      Total Time:  1:18:04.30
         Average:    15:36.86
   9 Syosset                     212    8   11   26   80   87
      Total Time:  1:18:25.70
         Average:    15:41.14
  10 Red Bank Regional           221    6   21   50   68   76   78
      Total Time:  1:18:06.80
         Average:    15:37.36
  11 Farmingdale                 235   30   43   45   58   59   65   83
      Total Time:  1:18:48.00
         Average:    15:45.60
  12 New Paltz                   375    3   73   84   99  116
      Total Time:  1:29:01.80
         Average:    17:48.36
  13 La Salle                    390   32   69   94   97   98
      Total Time:  1:25:42.90
         Average:    17:08.58
  14 Bronx HS of Science         422   64   72   91   93  102  104
      Total Time:  1:26:07.30
         Average:    17:13.46
  15 Eastchester                 427   74   75   85   90  103  114  115
      Total Time:  1:25:53.00
         Average:    17:10.60
  16 Uniondale                   464   77   86   95   96  110  112
      Total Time:  1:28:51.60
         Average:    17:46.32
  17 Somers                      546  106  107  109  111  113
      Total Time:  1:36:56.30
         Average:    19:23.26


Event 2  Boys 2.5 Mile Run CC Soph. B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonah Allard              10 ND-Bish Gibbons        13:17.7    1
  2 Patrick Dye               10 Jamesville-Dewitt      13:24.7    2
  3 Kevin VanVorst            10 Massapequa             14:11.5    3
  4 Michael Giarrizzo         10 Walt Whitman           14:14.0    4
  5 Jack Ellwood              10 Regis                  14:17.7    5
  6 Kevin Le                  10 South Burlington       14:22.4    6
  7 Matthew Nieves            10 Bishop Loughlin        14:24.2    7
  8 Ethan Sheffield           10 South Burlington       14:31.5    8
  9 Zachary Goldberg          10 Westford Academy       14:40.4    9
 10 Harrison Hopper           10 South Burlington       14:41.6   10
 11 Joe Mendoza               10 Walt Whitman           14:44.3   11
 12 Matthew Downey            10 Westford Academy       14:49.0   12
 13 Tom Dustira               10 South Burlington       14:49.7   13
 14 Nathan Kakalec            10 South Burlington       14:50.2   14
 15 Christopher Love          10 Kellenberg             14:53.7   15
 16 Ryan Holland              10 St. Peters             14:59.9   16
 17 Christian Martinez        10 St. Peters             15:06.5   17
 18 Aidan King                10 Regis                  15:07.0   18
 19 Thomas Anderson           10 Massapequa             15:09.0   19
 20 Tim Lorenzen              10 Pine Bush              15:11.0   20
 21 Patrick McGarty           10 Xaverian               15:14.4   21
 22 Gage Cuomo                10 ND-Bish Gibbons        15:22.8   22
 23 Robert Schiller           10 Regis                  15:24.6   23
 24 Jonathan Juliano          10 Walt Whitman           15:28.6   24
 25 Steven Hoffman            10 Kellenberg             15:38.2   25
 26 Daniel Vargas             10 Gen. Doug MacArt       15:38.7   26
 27 John Creeron              10 Walt Whitman           15:39.2   27
 28 Allwin Stoudt             10 Reading                15:40.6   28
 29 John Eichner              10 Walt Whitman           15:41.3   29
 30 Brendan Mercado           10 Islip                  15:42.2   30
 31 Peter Dugan               10 Gen. Doug MacArt       15:42.7   31
 32 Brett Maier               10 Walt Whitman           15:43.0   32
 33 Tim Creagh                10 Pine Bush              15:45.5   33
 34 Talon Petrosino           10 South Burlington       15:47.1   34
 35 Nick Lopez                10 Pine Bush              15:47.7   35
 36 Connor MacDonald          10 South Burlington       15:50.7   36
 37 Christian Puleio          10 Massapequa             15:59.6   37
 38 Tyler Glowaki             10 Jamesville-Dewitt      16:02.6   38
 39 Nick Palin                10 Jamesville-Dewitt      16:05.8   39
 40 Gregory Montemurro        10 Westford Academy       16:10.7   40
 41 Irvin Garcia              10 Reading                16:11.9   41
 42 Paul Heyden               10 Regis                  16:12.7   42
 43 Zach Taylor               10 Xavier                 16:13.2   43
 44 Michael Morck             10 Walt Whitman           16:15.3   44
 45 Jack Dennehy              10 Regis                  16:16.6   45
 46 Kevin Kidney              10 St. Peters             16:22.0   46
 47 Patrick Hocking           10 Xavier                 16:23.6   47
 48 Trent Briggs              10 Westford Academy       16:24.3   48
 49 John Yevoli               10 Massapequa             16:29.7   49
 50 Kevin Hayes               10 Hendrick Hudson        16:30.8   50
 51 Charles Ross              10 ND-Bish Gibbons        16:33.0   51
 52 Dakota Shay               10 Islip                  16:36.6   52
 53 Matthew Ward              10 Westford Academy       16:40.4   53
 54 Jeremy Irzyk              10 Regis                  16:43.1   54
 55 Kyle Dikeman              10 ND-Bish Gibbons        16:45.8   55
 56 Philip Thomas             10 Xaverian               16:49.3   56
 57 Ryan Brandow              10 Massapequa             16:50.6   57
 58 Mark Dobres               10 Massapequa             16:51.7   58
 59 Kyle Mora                 10 Pine Bush              16:55.4   59
 60 Shamar Talbot             10 Bishop Loughlin        16:59.1   60
 61 Kyle Sapia                10 Islip                  17:02.4   61
 62 Christopher Coccodrilli   10 Xaverian               17:04.8   62
 63 Jeff Puriujejananon       10 Gen. Doug MacArt       17:05.6   63
 64 Matt Bruno                10 Kellenberg             17:07.1   64
 65 Jaylene Speight           10 Bishop Loughlin        17:10.6   65
 66 Chris Blust               10 Jamesville-Dewitt      17:13.1   66
 67 Noah Allard               10 ND-Bish Gibbons        17:15.9   67
 68 Jonathan Barragan         10 New Rochelle           17:16.4   68
 69 Ryan Dempsey              10 Kellenberg             17:18.6   69
 70 Ben MacCrindle            10 Jamesville-Dewitt      17:19.8   70
 71 Connor Brody              10 Islip                  17:28.9   71
 72 Steve Methe               10 ND-Bish Gibbons        17:31.0   72
 73 James O'Halloran          10 Islip                  17:32.2   73
 74 Ryan Catapano             10 Massapequa             17:34.9   74
 75 Ricky Kaufman             10 New Rochelle           17:39.5   75
 76 Anthony Zhu               09 Westford Academy       17:40.2   76
 77 Mahmadou Balka            10 Bishop Loughlin        17:41.0   77
 78 Troy Laurence             10 Horace Greeley         17:54.4   78
 79 Jacob Gruza               10 New Rochelle           17:58.9   79
 80 Eric Albiez               10 Horace Greeley         18:03.3   80
 81 Jean Ronald Bateau        10 Bishop Loughlin        18:05.2   81
 82 Joe Wallace               10 Gen. Doug MacArt       18:10.1   82
 83 Joey Fox                  SO Grace Church School    18:19.9   83
 84 Joseph Dimiceli           10 Kellenberg             18:30.1   84
 85 Mira Vanchiswar           12 Horace Greeley         18:33.5   85
 86 Nick Demore               10 Xavier                 18:55.2   86
 87 Larry Waterhouse          10 Horace Greeley         19:07.4   87
 88 Kyle Heneveld             10 Massapequa             19:32.7
 89 Dimitri Terrell           10 Bishop Loughlin        19:37.8   88
 90 Dominic Costa             10 Hendrick Hudson        20:00.8   89
 91 Rob Economou              10 New Rochelle           20:12.8   90
 92 Eric Hamm                 10 Hendrick Hudson        20:20.0   91
 93 Allen Wu                  09 Horace Greeley         20:21.5   92
 94 Anthony Fitzpatrick       10 Xaverian               21:03.1   93
 95 Cetshwayo Mars-D'Augusti  10 Bishop Loughlin        21:04.4   94
 96 Jeremy Layos              10 Kellenberg             21:05.5   95
 97 Nick Loud                 10 Xaverian               21:06.7   96
 98 Grant Robinson            10 Bishop Loughlin        21:13.7
 99 Daniel Palmieri           10 Xaverian               22:19.6   97
100 John Cashman              10 Xaverian               22:21.1   98
101 Jeremy Diaz               10 Bishop Loughlin        23:01.9
102 Ibrahim Barry             10 Bishop Loughlin        25:00.4

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South Burlington             51    6    8   10   13   14   34   36
      Total Time:  1:13:15.40
         Average:    14:39.08
   2 Walt Whitman                 95    4   11   24   27   29   32   44
      Total Time:  1:15:47.40
         Average:    15:09.48
   3 Regis                       133    5   18   23   42   45   54
      Total Time:  1:17:18.60
         Average:    15:27.72
   4 Westford Academy            162    9   12   40   48   53   76
      Total Time:  1:18:44.80
         Average:    15:44.96
   5 Massapequa                  165    3   19   37   49   57   58   74
      Total Time:  1:18:40.40
         Average:    15:44.08
   6 Notre Dame-Bishop Gibbons   196    1   22   51   55   67   72
      Total Time:  1:19:15.20
         Average:    15:51.04
   7 Jamesville-Dewitt           215    2   38   39   66   70
      Total Time:  1:20:06.00
         Average:    16:01.20
   8 Kellenberg                  257   15   25   64   69   84   95
      Total Time:  1:23:27.70
         Average:    16:41.54
   9 Islip                       287   30   52   61   71   73
      Total Time:  1:24:22.30
         Average:    16:52.46
  10 Bishop Loughlin             290    7   60   65   77   81   88   94
      Total Time:  1:24:20.10
         Average:    16:52.02
  11 Xaverian                    328   21   56   62   93   96   97   98
      Total Time:  1:31:18.30
         Average:    18:15.66
  12 Horace Greeley              422   78   80   85   87   92
      Total Time:  1:34:00.10
         Average:    18:48.02


Event 3  Boys 2.5 Mile Run CC Soph. C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 drake anzano              10 ChristianBroAcad       13:28.3    1
  2 Jenaro Anzalone           10 ChristianBroAcad       13:34.7    2
  3 yuro noah                 10 ChristianBroAcad       13:38.0    3
  4 colin trigani             10 ChristianBroAcad       13:45.8    4
  5 riley gardner             10 ChristianBroAcad       13:48.9    5
  6 jp stark                  10 ChristianBroAcad       13:57.3    6
  7 matt cavallaro            10 ChristianBroAcad       14:03.9    7
  8 Jeff Venter               10 Bishop Hendricken      14:04.9    8
  9 Kyle Keefe                10 Chariho                14:05.7    9
 10 Mark Worsley              10 Somers                 14:11.3   10
 11 Sean Vierling             10 St. Anthony's          14:14.6   11
 12 Dutch Schultz             10 St. Anthony's          14:16.4   12
 13 Thomas Hannon             10 Somers                 14:18.8   13
 14 Max Waite                 10 Bishop Hendricken      14:23.6   14
 15 Eric Cunha                10 Riverhead              14:30.2   15
 16 Christopher Martinez      10 St. Anthony's          14:36.0   16
 17 Daniel Baez               10 St. Anthony's          14:42.4   17
 18 Josh Clift                10 Bishop Hendricken      14:49.9   18
 19 Nicholas Schieda          10 St. Anthony's          14:50.8   19
 20 Matthew Ottomanelli       10 St. Anthony's          14:52.5   20
 21 Grant McElheny            10 Horace Greeley         14:54.3   21
 22 Bryan Murphy              10 St. Anthony's          14:57.8   22
 23 Ed Golas                  10 Chariho                14:59.8   23
 24 John Lara                 10 Catholic Memorial      15:00.5   24
 25 Dan Ruggiero              10 Bishop Hendricken      15:01.1   25
 26 Joe LaRosa                10 West Morris Mendham    15:01.7   26
 27 Arthur Gooden             10 Fordham Prep           15:04.2   27
 28 Aidan McHugh              10 Tri-Valley             15:09.0   28
 29 Dan Watson                10 Bishop Hendricken      15:09.9   29
 30 Brandon DeSilva           10 Catholic Memorial      15:10.7   30
 31 Nicolas Santos            10 Fordham Prep           15:11.1   31
 32 Jared Forrest             10 Bishop Hendricken      15:11.5   32
 33 Anthony Ciccone           10 Fordham Prep           15:16.3   33
 34 Shaun Gamelin             10 Chariho                15:16.7   34
 35 Bryan Casey               10 Our Lady Of Lourdes    15:19.1   35
 36 Sam Foster                10 West Morris Mendham    15:31.4   36
 37 Nick Edwards              10 Chariho                15:36.7   37
 38 Michael Hiebert           10 Horace Greeley         15:39.9   38
 39 Jason Karp                10 Sanford H. Calhoun     15:40.4   39
 40 Ben Feeney                10 Chariho                15:40.9   40
 41 Alex Scotto               10 Our Lady Of Lourdes    15:42.0   41
 42 Carlos Cabrera            10 East Meadow            15:49.8   42
 43 Christian Baron           10 Riverhead              15:50.7   43
 44 John McLaughlin           10 Catholic Memorial      15:52.6   44
 45 Frederick Mildenhall      10 Horace Greeley         15:53.3   45
 46 Michael Gordon            10 Somers                 15:57.1   46
 47 Benjamin Cruz             10 Fordham Prep           16:03.5   47
 48 Mariano Parubi            10 Fordham Prep           16:04.2   48
 49 Dan Smith                 10 West Morris Mendham    16:05.6   49
 50 Dan Wright                10 Warwick Valley         16:06.5   50
 51 Chris Walsh               10 Fordham Prep           16:06.9   51
 52 Anthony Cicileo           10 Fordham Prep           16:07.8   52
 53 Michael Villucci          10 Bishop Hendricken      16:10.6   53
 54 Eric Bilodeau             09 Horace Greeley         16:11.7   54
 55 Kojo Appiah               10 Xavier                 16:12.8   55
 56 James Donohue             10 Sanford H. Calhoun     16:16.3   56
 57 Evan Edwards              10 Tri-Valley             16:17.0   57
 58 Brendan Gold              10 Suffern                16:21.5   58
 59 Andrew Lam                10 Our Lady Of Lourdes    16:22.6   59
 60 Will Whelan               10 Our Lady Of Lourdes    16:26.2   60
 61 Matt Harrison             10 East Meadow            16:27.7   61
 62 Kyle Rebucci              10 West Morris Mendham    16:31.9   62
 63 Jack Kelly                10 Our Lady Of Lourdes    16:32.5   63
 64 Andrew Schembor           10 Red Bank Regional      16:34.3   64
 65 Nate Shimkus              10 Chariho                16:38.1   65
 66 Tommy Nunez               10 Brooklyn Tech          16:39.7   66
 67 Devin Kidde               10 Horace Greeley         16:43.0   67
 68 Stephen Baker             10 Our Lady Of Lourdes    16:44.0   68
 69 Max Wasserfall            10 Red Bank Regional      16:46.2   69
 70 Peter Roberts             10 Sanford H. Calhoun     16:50.2   70
 71 Max Delucia               10 Xavier                 16:51.8   71
 72 Ethan Curtis              10 West Morris Mendham    16:57.3   72
 73 William Goldstein         10 Brooklyn Tech          17:01.6   73
 74 Jose Tepos Rojas          10 Red Bank Regional      17:02.6   74
 75 Kyle Neary                10 Red Bank Regional      17:03.8   75
 76 Frank Perrotti            10 Xavier                 17:04.3   76
 77 James Nanchanatt          10 West Morris Mendham    17:12.4   77
 78 Samuel Park               10 Brooklyn Tech          17:14.7   78
 79 Justin Turner             10 Chariho                17:20.7   79
 80 Sean Mooney               10 Bronxville             17:27.1   80
 81 Nathan Reynolds           10 Somers                 17:40.3   81
 82 Mingjun Xaio              10 Horace Greeley         17:42.5   82
 83 Patrick Neary             10 Warwick Valley         17:50.8   83
 84 Robert Mercado            10 Tri-Valley             17:51.7   84
 85 Matthew Driscoll          10 Somers                 18:03.6   85
 86 Dylan McRae               10 Red Bank Regional      18:04.4   86
 87 Sean Bies                 10 East Meadow            18:19.0   87
 88 Joshua Kitaygorodsky      10 Brooklyn Tech          18:23.6   88
 89 Pat Ryan                  10 Warwick Valley         18:25.7   89
 90 Tyler VanDunk             10 Warwick Valley         19:54.5   90
 91 Brendan Reilly            10 West Morris Mendham    20:11.4   91
 92 Eric Cantar               10 East Meadow            20:16.1   92
 93 Bryan Currao              10 Warwick Valley         20:18.8   93
 94 Charles Weisman           10 Red Bank Regional      20:43.8   94
 95 Michael Hirsch            10 Somers                 20:48.7   95
 96 Faizan Raheel             10 Islip                  22:08.0   96
 97 Michael Formisano         10 Somers                 23:23.3   97

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christian Brothers Academ    15    1    2    3    4    5    6    7
      Total Time:  1:08:15.70
         Average:    13:39.14
   2 St. Anthony's                75   11   12   16   17   19   20   22
      Total Time:  1:12:40.20
         Average:    14:32.04
   3 Bishop Hendricken            94    8   14   18   25   29   32   53
      Total Time:  1:13:29.40
         Average:    14:41.88
   4 Chariho                     143    9   23   34   37   40   65   79
      Total Time:  1:15:39.80
         Average:    15:07.96
   5 Fordham Prep                186   27   31   33   47   48   51   52
      Total Time:  1:17:39.30
         Average:    15:31.86
   6 Horace Greeley              225   21   38   45   54   67   82
      Total Time:  1:19:22.20
         Average:    15:52.44
   7 Somers                      235   10   13   46   81   85   95   97
      Total Time:  1:20:11.10
         Average:    16:02.22
   8 West Morris Mendham         245   26   36   49   62   72   77   91
      Total Time:  1:20:07.90
         Average:    16:01.58
   9 Our Lady Of Lourdes         258   35   41   59   60   63   68
      Total Time:  1:20:22.40
         Average:    16:04.48
  10 Red Bank Regional           368   64   69   74   75   86   94
      Total Time:  1:25:31.30
         Average:    17:06.26
  11 Warwick Valley              405   50   83   89   90   93
      Total Time:  1:32:36.30
         Average:    18:31.26


Event 4  Girls 1.25 Mile Run CC Frosh A.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Clinton              09 Pearl River             7:15.4    1
  2 Elli Sol Stritch           8 Averill Park            7:23.1    2
  3 Victoria Padula           09 Niskayuna               7:24.2    3
  4 Liz Considine             09 Pearl River             7:27.6    4
  5 Hailey Walters             8 Niskayuna               7:30.0    5
  6 Samantha Padula           09 Niskayuna               7:32.0    6
  7 Colette Lichenstein       09 Middletown North        7:36.0    7
  8 Grace Papa                 7 Shaker                  7:36.6    8
  9 Ally Freifleld            09 Bronx HS of Science     7:40.0    9
 10 Sarah Hayes                8 Pearl River             7:40.9   10
 11 Maeve Kelly               09 Trinity Hall            7:41.6   11
 12 Olivia Pizzuto            09 Riverhead               7:41.9   12
 13 Olivia Miles               7 Shaker                  7:42.3   13
 14 Aimee Drexel              09 Riverhead               7:47.1   14
 15 Stephanie Magrino          8 Pearl River             7:47.5   15
 16 Kristen O'Neill           09 Pearl River             7:47.8   16
 17 Emma Kowalczyk             8 Shaker                  7:49.4   17
 18 Caitlin O'Dawd            09 Albertus Magnus         7:50.8   18
 19 Ainsley Filkins            8 Niskayuna               7:57.3   19
 20 Nicole Peterson            8 Shaker                  7:58.3   20
 21 Julia Slattery            09 St. Rose                8:00.4   21
 22 Kristina Koes              8 Niskayuna               8:00.8   22
 23 Mia Felicissimo            8 Nanuet                  8:01.8   23
 24 Madeline Malicki           8 Shaker                  8:03.3   24
 25 Kerrin Fitzgerald         09 Middletown North        8:04.4   25
 26 Amanda Gordon             09 Shaker                  8:07.5   26
 27 Natasha Stamler           09 Bronx HS of Science     8:08.9   27
 28 Elizabeth Kabalian        09 Shaker                  8:10.3   28
 29 Grace Dillingham          09 Riverhead               8:12.3   29
 30 Katie Dieteman            09 Villa Maria (Erie)      8:12.6   30
 31 Emma Falk                 09 Middletown North        8:13.6   31
 32 Gina Rienzo               09 Trinity Hall            8:18.4   32
 33 Nethra Vishwanathan       09 Nanuet                  8:20.6   33
 34 Kelli Molnar              09 Middletown North        8:22.0   34
 35 Lauren Prischak           09 Villa Maria (Erie)      8:23.3   35
 36 Emma Limoges              09 Averill Park            8:23.8   36
 37 Elece Herr                09 Villa Maria (Erie)      8:25.1   37
 38 Caitlin Mackay            09 Middletown North        8:27.9   38
 39 Jineleys Rodriguez        09 Reading                 8:29.1   39
 40 Kathryn Kwapniewski       09 Trinity Hall            8:30.6   40
 41 Mairead Mark              09 Trinity Hall            8:32.2   41
 42 Grace Armstrong           10 St. Rose                8:35.0   42
 43 Molly Wilde                8 Niskayuna               8:36.0   43
 44 Catherine Loder           09 Trinity Hall            8:36.7   44
 45 Joyce Santiago-Vidal      09 Reading                 8:41.1   45
 46 Alison Ziegler            09 Riverhead               8:43.3   46
 47 Grace Kearney             09 Trinity Hall            8:43.7   47
 48 lolo Rohner               09 Bronx HS of Science     8:47.5   48
 49 Samantha Bushey           09 BFA-St. Albans          8:52.0   49
 50 Madeleine Festin           8 Shenendehowa            8:52.6   50
 51 Maria Ivakhiv             09 Wayne Valley            8:53.8   51
 52 Sabrina Morales           09 Fox Lane                8:54.2   52
 53 Danielle Kearns           09 Middletown North        8:58.5   53
 54 Gabriella Rivera          09 Middletown North        8:58.9   54
 55 Katie Worden              09 Shenendehowa            9:00.2   55
 56 Madison Tabor             09 BFA-St. Albans          9:00.7   56
 57 Alice Walsh               09 Fox Lane                9:04.2   57
 58 Kia Cassano               09 Villa Maria (Erie)      9:05.8   58
 59 Emily Pingelski           09 Shenendehowa            9:09.0   59
 60 Natalie Grober            09 Shenendehowa            9:14.6   60
 61 Sohyun Park               09 Shenendehowa            9:15.3   61
 62 Alaina Martin             09 Shenendehowa            9:17.6   62
 63 Hanna Baldwin             09 Riverhead               9:19.5   63
 64 Erica Thompson            09 Bishop Kearney          9:22.4   64
 65 Rachel Markowitz          09 Bronx HS of Science     9:26.3   65
 66 Josie Manucha             09 Riverhead               9:27.5   66
 67 Kayla McArtor             09 BFA-St. Albans          9:36.3   67
 68 Nicole Tarasiuk           09 Riverhead               9:43.6   68
 69 Norianna Cooley           09 Reading                10:00.4   69
 70 Victoria Tabone           09 Bronx HS of Science    10:11.5   70
 71 Lillian McCray            09 BFA-St. Albans         10:16.4   71
 72 Kristin O'Grady           09 Bishop Kearney         10:22.4   72
 73 Kelly Wei                 09 Bronx HS of Science    10:25.4   73
 74 Destiny Turner            09 BFA-St. Albans         10:30.6   74
 75 Antonia Prestine          09 St. Joseph Sea         10:31.8   75
 76 Carmellamae Mendoza       09 St. Francis Prep       10:46.9   76
 77 Starr Raymond             09 St. Francis Prep       11:01.5   77
 78 Sara Gigliotti            09 St. Joseph Sea         11:05.6   78
 79 Brianna Oliva             09 St. Joseph Sea         11:19.3   79
 80 Dana Yarem                09 Trinity Hall           12:29.7   80
 81 Alexandra Petryczenko     09 St. Joseph Sea         13:27.7   81
 82 Nicole Wisniewski         09 Villa Maria (Erie)     14:03.3   82

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Pearl River                  46    1    4   10   15   16
      Total Time:    37:59.20
         Average:     7:35.84
   2 Niskayuna                    55    3    5    6   19   22   43
      Total Time:    38:24.30
         Average:     7:40.86
   3 Shaker                       82    8   13   17   20   24   26   28
      Total Time:    39:09.90
         Average:     7:49.98
   4 Middletown North            135    7   25   31   34   38   53   54
      Total Time:    40:43.90
         Average:     8:08.78
   5 Riverhead                   164   12   14   29   46   63   66   68
      Total Time:    41:44.10
         Average:     8:20.82
   6 Trinity Hall                168   11   32   40   41   44   47   80
      Total Time:    41:39.50
         Average:     8:19.90
   7 Bronx HS of Science         219    9   27   48   65   70   73
      Total Time:    44:14.20
         Average:     8:50.84
   8 Villa Maria (Erie)          242   30   35   37   58   82
      Total Time:    48:10.10
         Average:     9:38.02
   9 Shenendehowa                285   50   55   59   60   61   62
      Total Time:    45:31.70
         Average:     9:06.34
  10 BFA-St. Albans              317   49   56   67   71   74
      Total Time:    48:16.00
         Average:     9:39.20


Event 7  Girls 1.25 Mile Run CC Frosh B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Crystal Ortiz             09 Hudson Catholic         7:00.3    1
  2 Jordan Nagel              09 New Paltz               7:04.0    2
  3 Rachel Hall               09 Westford Academy        7:05.6    3
  4 Emily Kane                09 La Salle Academy        7:07.9    4
  5 Zoe Scileppi              09 Cornwall                7:12.1    5
  6 Julia Hoyt                09 Monroe Woodbury         7:18.4    6
  7 Erin Cytryn               09 Monroe Woodbury         7:22.8    7
  8 Emma Sicurella            09 Monroe Woodbury         7:28.5    8
  9 Syndey Decker             09 Cornwall                7:29.6    9
 10 Olivia Plansker           09 Manhasset               7:33.4   10
 11 Gabriella Celico          09 La Salle Academy        7:34.6   11
 12 BrookeLynn Forcier        09 La Salle Academy        7:37.5   12
 13 Emily Wilson              09 La Salle Academy        7:39.3   13
 14 Moira Mahoney             09 Sayville                7:39.9   14
 15 Alexa Keagan              09 Monroe Woodbury         7:41.5   15
 16 Angela Tsoumpas           09 Manhasset               7:43.2   16
 17 Kristina Boylan           09 Monroe Woodbury         7:45.8   17
 18 Eman Khalifa              09 New Paltz               7:46.4   18
 19 Emily Tsoumpas            09 Manhasset               7:47.2   19
 20 Bridget Higgins           09 Warwick Valley          7:47.9   20
 21 Mary Lavis                09 Kings Park              7:51.2   21
 22 Juliette Vallet           09 Cornwall                7:55.5   22
 23 Julianne Burns            09 Shenendehowa            7:58.0   23
 24 Grace Ross                 8 ND-Bish Gibbons         7:58.7   24
 25 Casey McGee               09 Monroe Woodbury         7:59.8   25
 26 Katie Mullady             09 Kings Park              8:00.7   26
 27 Lina Rohrer               09 Kings Park              8:01.7   27
 28 Mia Curtis                09 Abington                8:04.8   28
 29 Fernanda Frasier          09 Bronxville              8:07.6   29
 30 Katie West                09 Shenendehowa            8:10.1   30
 31 Emma Rowe                 09 Shenendehowa            8:17.9   31
 32 Grace Edmonds             09 Monroe Woodbury         8:20.4   32
 33 Danielle Andrews          09 Abington                8:21.1   33
 34 Sophia Noel               09 New Paltz               8:26.7   34
 35 Arianna Ober              09 La Salle Academy        8:27.4   35
 36 Maryanne Haynes           09 Warwick Valley          8:29.2   36
 37 Molly McCarthy            09 Shenendehowa            8:30.4   37
 38 Paroma Lahiri             09 Shenendehowa            8:32.2   38
 39 Sophia Shands             09 New Paltz               8:35.9   39
 40 Ashley De La Cruz         09 Maria Regina            8:36.8   40
 41 Haley Barr                09 Bronxville              8:37.8   41
 42 Jessica Liu               09 McKee/Staten Isl        8:39.4   42
 43 Deneisha Trowbridge       09 Hudson Catholic         8:40.2   43
 44 Shaylagh Devlin           09 Kings Park              8:41.1   44
 45 Carolyn Silipigni         12 Horace Greeley          8:42.9   45
 46 Tammy Yang                09 McKee/Staten Isl        8:44.2   46
 47 Claire Merkle             09 Shenendehowa            8:45.0   47
 48 Maeve Gleason             09 La Salle Academy        8:47.0   48
 49 Sarah Holland             09 New Paltz               8:47.5   49
 50 Brianna Langlois          09 Westford Academy        8:48.1   50
 51 Sarah Marini              09 Suffern                 8:48.7   51
 52 Kat Everhardt             09 ND-Bish Gibbons         8:51.1   52
 53 Jessica Cristino          09 Horace Greeley          8:55.9   53
 54 Cheryl Chau               09 Suffern                 8:57.2   54
 55 Ashira Thompson           09 Maria Regina            8:58.2   55
 56 Jennifer O'Reilly         09 Warwick Valley          9:00.1   56
 57 Van Burch Janae           09 Hudson Catholic         9:02.0   57
 58 Amanda Lauschus           09 Kings Park              9:02.7   58
 59 Abby Gandon               09 Suffern                 9:03.5   59
 60 Ning Ting Ni              09 McKee/Staten Isl        9:05.1   60
 61 Olivia O'Connor           09 Warwick Valley          9:09.4   61
 62 Rachel Emery              09 La Salle Academy        9:10.6   62
 63 Margaret Gruber           09 Hendrick Hudson         9:12.0   63
 64 Abigail Suzman            09 Scarsdale               9:12.9   64
 65 Pontiana Makoyi           09 Shaker                  9:16.7   65
 66 Norah McDonnell           09 Abington                9:18.6   66
 67 Brianna Hernandez         09 Hudson Catholic         9:20.6   67
 68 Melanie Holmes            09 Scarsdale               9:23.5   68
 69 Carly Koutouvidis         09 Kings Park              9:24.3   69
 70 Caraline O'Donnell        09 St. Joseph Hill         9:25.1   70
 71 Jessica Zand              09 Manhasset               9:27.9   71
 72 Michelle Maliborska       09 McKee/Staten Isl        9:29.1   72
 73 Emily Welling             09 Warwick Valley          9:38.2   73
 74 Violeta Sanders           09 Hudson Catholic         9:39.7   74
 75 Tess Fordham              09 Abington                9:40.5   75
 76 Ramona LoVerde            09 Greenwich               9:43.6   76
 77 Victoria Geraci           09 Sayville                9:49.5   77
 78 Julia Eisenberg           09 New Paltz               9:51.0   78
 79 Isabella Trinidad         09 St. Dominic             9:59.5   79
 80 Vicky Kalpaxis            09 Shaker                 10:00.7   80
 81 Rayna Sciarrotta          09 McKee/Staten Isl       10:06.7   81
 82 Kayla Barone              09 Sayville               10:09.9   82
 83 Pilar Layton              09 Bronxville             10:14.4   83
 84 Caroline Berg-Love        09 Shaker                 10:15.2   84
 85 Suzannah Stoneburner      09 Cornwall               10:15.9   85
 86 Miyu Tachibana            09 Scarsdale              10:16.9   86
 87 Tiffany Thai              09 McKee/Staten Isl       10:21.3   87
 88 Xin Yu Zhu                09 McKee/Staten Isl       10:26.3   88
 89 Chloe Dymek               09 Sayville               10:33.7   89
 90 Lauren Metviner           09 Scarsdale              10:41.1   90
 91 Jacqueline Nacipucha      09 Hudson Catholic        10:46.6   91
 92 Emma Hantgan              09 Scarsdale              12:19.4   92
 93 Mia Hick                  09 Warwick Valley         12:36.0   93

                                  Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Monroe Woodbury              53    6    7    8   15   17   25   32
      Total Time:    37:37.00
         Average:     7:31.40
   2 La Salle Academy             75    4   11   12   13   35   48   62
      Total Time:    38:26.70
         Average:     7:41.34
   3 New Paltz                   142    2   18   34   39   49   78
      Total Time:    40:40.50
         Average:     8:08.10
   4 Shenendehowa                159   23   30   31   37   38   47
      Total Time:    41:28.60
         Average:     8:17.72
   5 Kings Park                  176   21   26   27   44   58   69
      Total Time:    41:37.40
         Average:     8:19.48
   6 Hudson Catholic             242    1   43   57   67   74   91
      Total Time:    43:42.80
         Average:     8:44.56
   7 Warwick Valley              246   20   36   56   61   73   93
      Total Time:    44:04.80
         Average:     8:48.96
   8 McKee/Staten Island Tech    301   42   46   60   72   81   87   88
      Total Time:    46:04.50
         Average:     9:12.90
   9 Scarsdale                   400   64   68   86   90   92
      Total Time:    51:53.80
         Average:    10:22.76


Event 9  Girls 1.25 Mile Run CC Frosh C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexis Bartlett           09 Queensbury              7:04.0    1
  2 Shalah Means              09 Benjamin Cardozo        7:14.4    2
  3 Emily Atamanchuk          09 Queensbury              7:18.8    3
  4 Kayla Maas                09 Eldred                  7:24.6    4
  5 Anna Capuano               8 Guilderland             7:29.5    5
  6 Reilly Smith              09 Corcoran                7:30.6    6
  7 Emma Demboski             09 Queensbury              7:31.4    7
  8 Jacqueline Thompson       09 Notre Dame Academy      7:34.1    8
  9 Tori Sheldon              10 Immaculate Heart        7:36.6    9
 10 Paris Peoples             09 Benjamin Cardozo        7:37.9   10
 11 Kaitlyn Paul              09 Guilderland             7:44.8   11
 12 Daria Veselov             09 Guilderland             7:45.5   12
 13 Margot Tanner              7 Guilderland             7:50.6   13
 14 Margaret Borgos           09 Queensbury              7:51.4   14
 15 Alexa Thompson            09 Guilderland             7:52.9   15
 16 Hannah Gallagher          09 Guilderland             7:56.5   16
 17 Patricia Stecher          09 Wallkill Valley         7:59.1   17
 18 Cate Cappelmann           09 St. Anthony's           7:59.9   18
 19 Emily Prendergast         09 Pascack Hills           8:02.0   19
 20 Meghan Hund               09 St. Anthony's           8:03.1   20
 21 Nickie Maselli            09 Spotswood               8:05.6   21
 22 Emme Callender             8 Guilderland             8:10.7   22
 23 Victoria Natale           09 St. Anthony's           8:16.3   23
 24 Sophie Turner             09 Monroe Woodbury         8:17.8   24
 25 Jaclym Imhof               8 Monroe Woodbury         8:19.1   25
 26 Jackie Townsend           09 Immaculate Heart        8:22.0   26
 27 Emma Armstrong             8 Monroe Woodbury         8:22.6   27
 28 Emily Jaenicke            09 Notre Dame Academy      8:23.1   28
 29 Julia Mannix              09 Queensbury              8:24.0   29
 30 Rene'e Russo              09 Schenectady             8:24.5   30
 31 Danielle D'Alonzo         09 St. Anthony's           8:25.0   31
 32 Samantha Cohen            09 Pascack Hills           8:25.5   32
 33 Alex Mindich              09 Pascack Hills           8:25.9   33
 34 Maddie Fogarty            09 Immaculate Heart        8:26.7   34
 35 Rhiannon Tracey           09 Monroe Woodbury         8:27.6   35
 36 Kate Platzker             FR Grace Church School     8:30.6   36
 37 Sophia Kujawski           09 St. Anthony's           8:31.8   37
 38 Claire Fagan              09 Morristown              8:32.6   38
 39 Erin Fleck                09 Morristown              8:33.5   39
 40 Laura Barber              09 Morristown              8:34.2   40
 41 Millie Novak              FR Grace Church School     8:34.7   41
 42 Caroline Pearce           09 Red Bank Regional       8:35.1   42
 43 Adriena DeMarzo           09 St. Anthony's           8:36.0   43
 44 Encarma Knutson           09 St. Anthony's           8:38.9   44
 45 Liz Mattice               09 Schenectady             8:42.4   45
 46 Nina Anastasis            09 St. Francis Prep        8:46.0   46
 47 Emma Ahlstrom             09 Notre Dame Academy      8:50.2   47
 48 Cathleen Mahoney           7 Shaker                  8:53.0   48
 49 Ally Dovano               09 Morristown              8:54.0   49
 50 Catherine McCaffrey       09 Mercy                   8:57.1   50
 51 Angelika Rodriguez        FR Grace Church School     8:58.2   51
 52 Julia Daniels              8 Shaker                  8:59.0   52
 53 Taylor Viana              09 Monroe                  9:00.0   53
 54 Keiandra Mitchell         09 Notre Dame Academy      9:02.2   54
 55 Marissa Helmold           09 Monroe                  9:04.1   55
 56 Nicole Biancorosso         8 Monroe Woodbury         9:09.3   56
 57 Amanda Natt               09 Immaculate Heart        9:09.8   57
 58 Katelynn Prestipino        7 Shaker                  9:10.6   58
 59 Stephanie Kanellopoulos   09 St. Francis Prep        9:11.2   59
 60 Emily Dengler             09 Red Bank Regional       9:13.6   60
 61 Mary Mastodons            09 Notre Dame Academy      9:16.8   61
 62 Marcela Adiao             09 Spotswood               9:17.4   62
 63 Caroline Oteri            09 Pascack Hills           9:20.4   63
 64 Mikayla O'Neill           09 Immaculate Heart        9:28.9   64
 65 Melissa Herring           09 Monroe                  9:30.8   65
 66 Olivia Kamwela            FR Faitch Christian        9:31.4   66
 67 Alex Gazdik               09 Queensbury              9:32.3   67
 68 Eliza Fitzgibbon           7 Shaker                  9:33.4   68
 69 Brianna Kennedy           09 Shaker                  9:33.9   69
 70 Joanna Walesiwicz         09 Immaculate Heart        9:34.3   70
 71 Elizebeth Canavan         09 Schenectady             9:35.5   71
 72 Therese Biazon            09 Shaker                  9:39.1   72
 73 Fiyah Rivers              09 Bishop Loughlin         9:43.2   73
 74 Jade Reynolds             09 Monroe                  9:49.8   74
 75 Emanouela Pantelatos      09 St. Francis Prep        9:50.4   75
 76 Anna Craig                09 Shaker                  9:52.1   76
 77 Marissa Cronin            09 St. Francis Prep       10:03.0   77
 78 Lianne Sang               09 St. Francis Prep       10:07.7   78
 79 Nicole Celentano          09 St. Francis Prep       10:12.8   79
 80 Rebecca Bellick           09 Schenectady            10:16.8   80
 81 Keehner Kathleen          09 St. Francis Prep       10:24.2   81
 82 Megan Bommer              09 Immaculate Heart       10:38.3   82
 83 Anne McGoldrick           09 Mercy                  10:38.9   83
 84 Kayla Strych              09 Monroe                 10:51.0   84
 85 Haley Davis               09 St. Francis Prep       10:55.5
 86 Amya Gulati               09 Monroe                 11:01.7   85
 87 Sophie Blouin             09 BFA-St. Albans         11:03.1   86
 88 Lauren Clark              09 BFA-St. Albans         11:21.1   87
 89 Marissa Kaplan            09 Monroe                 11:30.8   88
 90 Amber Trottman            09 Bishop Loughlin        11:38.7   89
 91 Molly Marshall            09 BFA-St. Albans         11:53.4   90

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Queensbury                   54    1    3    7   14   29   67
      Total Time:    38:09.60
         Average:     7:37.92
   2 Guilderland                  56    5   11   12   13   15   16   22
      Total Time:    38:43.30
         Average:     7:44.66
   3 St. Anthony's               129   18   20   23   31   37   43   44
      Total Time:    41:16.10
         Average:     8:15.22
   4 Monroe Woodbury             167   24   25   27   35   56
      Total Time:    42:36.40
         Average:     8:31.28
   5 Immaculate Heart            190    9   26   34   57   64   70   82
      Total Time:    43:04.00
         Average:     8:36.80
   6 Notre Dame Academy          198    8   28   47   54   61
      Total Time:    43:06.40
         Average:     8:37.28
   7 Shaker                      295   48   52   58   68   69   72   76
      Total Time:    46:09.90
         Average:     9:13.98
   8 Monroe                      331   53   55   65   74   84   85   88
      Total Time:    48:15.70
         Average:     9:39.14
   9 St. Francis Prep            335   46   59   75   77   78   79   81
      Total Time:    47:58.30
         Average:     9:35.66


Event 11  Girls 1.25 Mile Run CC Frosh D.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Hennelly             09 Suffern                 6:46.7    1
  2 Madison McGill            09 Shenendehowa            7:02.6    2
  3 Hillary Halpern            8 Shenendehowa            7:18.5    3
  4 Elise Maddalone           09 Shenendehowa            7:23.6    4
  5 Olivia Lomoscolo          09 Shenendehowa            7:25.4    5
  6 Caroline Kirby            09 Bronxville              7:30.2    6
  7 Gigi Chrappa               8 Bronxville              7:40.0    7
  8 Marguerite Scotti          7 Bronxville              7:43.8    8
  9 Julianna LeNoir           09 Padua                   7:44.9    9
 10 Monal Detarao             09 Suffern                 7:45.5   10
 11 Isabella Debbini          10 Bronxville              7:46.4   11
 12 Thiziri Bouzidi            8 Shenendehowa            7:48.9   12
 13 Emma Mandanas              8 Bronxville              7:49.5   13
 14 Anna Schmitz              09 Immaculata Academy      7:53.0   14
 15 Isabela Lamadrid          09 Bronxville              7:54.5   15
 16 Kristen Ircha              8 Bronxville              8:00.0   16
 17 Emma Spadaccini           09 Padua                   8:02.1   17
 18 Allyson Arserio           09 Shenendehowa            8:04.2   18
 19 Kristen Trombetta         09 Suffern                 8:05.3   19
 20 Nikki Bezborokdo          09 Suffern                 8:07.0   20
 21 Alicia Golden             09 Shenendehowa            8:08.9   21
 22 Jacqueline Hilbert        09 Farmingdale             8:10.0   22
 23 Sarah Hantman             09 Padua                   8:11.8   23
 24 Keelyn Foley              09 Somers                  8:12.5   24
 25 Grace Taggart             09 Padua                   8:13.0   25
 26 Lindsay Marmor            09 Syosset                 8:14.7   26
 27 Kristen LaBianca          09 Syosset                 8:19.4   27
 28 Anna Hayes                09 Immaculata Academy      8:20.2   28
 29 Colleen Vann              09 Sachem North            8:22.1   29
 30 Cameron Lucey             09 Padua                   8:22.8   30
 31 Lauren Gaume              09 Immaculata Academy      8:23.4   31
 32 Stephanie Hyde            09 Rush-Henrietta          8:25.0   32
 33 Kelsea Tesauro            09 St. Anthony's           8:27.4   33
 34 Ashley Maisonet           09 Curtis                  8:27.9   34
 35 Audrey Aberg              09 Packer College          8:28.3   35
 36 Sadie Valente              7 Shaker                  8:28.9   36
 37 Kayla Donald              09 Farmingdale             8:29.4   37
 38 Sara Goldstein            09 Wellington C Mep        8:31.1   38
 39 Emily Reda                09 Suffern                 8:32.7   39
 40 Mya Dunning               09 Curtis                  8:33.7   40
 41 Rachel Skidmore           09 Wellington C Mep        8:34.5   41
 42 Molly Kreider             09 Suffern                 8:35.5   42
 43 Jenny Bartholomay         09 Rush-Henrietta          8:36.2   43
 44 Casey Wiles               09 Immaculata Academy      8:38.5   44
 45 Margaret Barbiero         09 Bay Shore               8:40.4   45
 46 Brianna Morris             8 Shaker                  8:41.6   46
 47 Leah Yanni                09 Shaker                  8:42.1   47
 48 Anna Hazelton             09 Shaker                  8:42.9   48
 49 Riley Allen               09 Shaker                  8:46.5   49
 50 Anjali Kapur              09 Somers                  8:47.0   50
 51 Gillian Mathews           09 Tri-Valley              8:54.7   51
 52 Grace Mittleman           09 Syosset                 8:57.7   52
 53 Anna Rydelek              09 Rush-Henrietta          8:58.9   53
 54 Monica Zielinski          09 Shaker                  9:02.4   54
 55 Grace Regan               09 St. Anthony's           9:05.0   55
 56 Taylor Cox                09 Tri-Valley              9:08.0   56
 57 Sara Cullen               09 St. Anthony's           9:08.9   57
 58 Tianna Bueford            09 St. Anthony's           9:12.2   58
 59 Esquisite Dunnigan        09 Immaculata Academy      9:12.9   59
 60 Jade DiSciullo            09 Immaculata Academy      9:14.5   60
 61 Sofia Khalek              09 Farmingdale             9:17.8   61
 62 Kayko Donald              09 Farmingdale             9:20.7   62
 63 Sayyidah Johnson          09 Curtis                  9:22.8   63
 64 Anastasia Casciani        09 Curtis                  9:29.3   64
 65 Kelsey Flynn              09 Sachem North            9:33.8   65
 66 Kayla Dudley              09 Curtis                  9:42.1   66
 67 Victoria Eger             09 St. Anthony's           9:48.1   67
 68 Joyce Kpfolo               F Curtis                  9:49.1   68
 69 Eva Camera                09 St. Anthony's           9:49.4   69
 70 Catherine Singletary      09 Curtis                  9:50.0   70
 71 Niyah Palmer              09 Curtis                  9:50.8
 72 Samantha Centeno          09 McKee/Staten Isl       10:12.2   71
 73 Victoria Morin            09 Syosset                10:23.2   72
 74 Brooke-Lynn Smith         09 Immaculata Academy     10:25.1   73
 75 Caroline Melia            09 Padua                  10:28.7   74
 76 Joanna Yang               09 McKee/Staten Isl       10:29.4   75
 77 Kayla Natalo              09 Somers                 11:08.8   76
 78 Mikaila Ayala             09 Glen Cove              11:18.9   77
 79 Sophia Slezak             09 Somers                 11:27.7   78
 80 Kate Williams             09 Somers                 11:49.5   79

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Shenendehowa                 26    2    3    4    5   12   18   21
      Total Time:    36:59.00
         Average:     7:23.80
   2 Bronxville                   45    6    7    8   11   13   15   16
      Total Time:    38:29.90
         Average:     7:41.98
   3 Suffern                      89    1   10   19   20   39   42
      Total Time:    39:17.20
         Average:     7:51.44
   4 Padua                       104    9   17   23   25   30   74
      Total Time:    40:34.60
         Average:     8:06.92
   5 Immaculata Academy          176   14   28   31   44   59   60   73
      Total Time:    42:28.00
         Average:     8:29.60
   6 Shaker                      226   36   46   47   48   49   54
      Total Time:    43:22.00
         Average:     8:40.40
   7 Curtis                      267   34   40   63   64   66   68   70
      Total Time:    45:35.80
         Average:     9:07.16
   8 St. Anthony's               270   33   55   57   58   67   69
      Total Time:    45:41.60
         Average:     9:08.32
   9 Somers                      307   24   50   76   78   79
      Total Time:    51:25.50
         Average:    10:17.10


Event 22  Girls 2.5 Mile Run CC Soph. A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 MaryKate Drennan          10 McKee/Staten Isl       16:15.0    1
  2 Claire Widmann            10 Westford Academy       16:44.1    2
  3 Laura Zopf                10 Kings Park             17:10.5    3
  4 Cecilia Winthrop          10 Our Lady of Mercy      17:11.2    4
  5 Alyssa Womack             10 Kings Park             17:36.3    5
  6 Michaela Forty            10 Westford Academy       17:38.1    6
  7 Willa Butler              10 New Paltz              17:43.1    7
  8 Erin Connolly             10 St. Anthony's          17:45.1    8
  9 Sandra Alemany            10 Tri-Valley             17:53.0    9
 10 Catherine Zamroz          10 Island Trees           17:58.3   10
 11 Annarose Wilkinson        10 Curtis                 18:14.5   11
 12 Julia Bernier             10 BFA-St. Albans         18:24.8   12
 13 Cynthia Brand             10 St. Anthony's          18:29.9   13
 14 PeiYi Mei                 10 Brooklyn Tech          18:30.5   14
 15 Stephanie Stewart-Hill    10 New Paltz              18:31.4   15
 16 Brianna DeLuca            10 Monroe                 18:39.0   16
 17 Dylan St.Lawrence         10 McKee/Staten Isl       18:40.2   17
 18 Roseanna Skidmore         10 Wellington C Mep       18:41.5   18
 19 Becky Jiang               10 Brooklyn Tech          18:42.2   19
 20 Emily Bates               10 BFA-St. Albans         18:42.5   20
 21 Emily Turcott             10 Westford Academy       18:43.6   21
 22 Natalie Williams          10 McKee/Staten Isl       18:47.1   22
 23 Rose Chen                 10 Brooklyn Tech          18:48.2   23
 24 Tiffany Hurtado           10 Kings Park             18:53.1   24
 25 Brianna Franzone          10 Kings Park             18:54.2   25
 26 Edith Torres              10 Red Bank Regional      19:06.6   26
 27 Meggan Munroe             10 Curtis                 19:10.6   27
 28 Hannah Russ               10 St. Anthony's          19:12.2   28
 29 Megan Melville            10 Monroe                 19:21.9   29
 30 Brittany Jenkofsky        10 Island Trees           19:25.2   30
 31 Nicky Keeler              10 Kings Park             19:29.3   31
 32 Amani Fawaz               10 Brooklyn Tech          19:30.5   32
 33 Gracie Woodward           10 BFA-St. Albans         19:33.3   33
 34 Sheryl Chen               10 McKee/Staten Isl       19:34.1   34
 35 Michaela Bartley          10 Kings Park             19:34.7   35
 36 Samantha Hydon            10 BFA-St. Albans         19:46.1   36
 37 Kaya Jordan               09 New Paltz              19:47.2   37
 38 Gianna Marchisella        10 McKee/Staten Isl       19:48.8   38
 39 Kaliya Hicks              10 Schenectady            19:52.1   39
 40 Vanessa Vilalva           10 Archbishop Molloy      19:54.3   40
 41 Madha Nawal               10 McKee/Staten Isl       19:56.0   41
 42 Daniellyn Ursua           10 Curtis                 20:01.6   42
 43 Katelyn Chang             10 Brooklyn Tech          20:02.2   43
 44 Sydney McDonald           10 Kings Park             20:02.9   44
 45 Maria Dougherty           10 Kings Park             20:04.0
 46 Karen Chen                10 Brooklyn Tech          20:05.4   45
 47 Mallory Edwards           10 BFA-St. Albans         20:15.6   46
 48 Helena Sanders            10 Our Lady of Mercy      20:23.2   47
 49 Maria Annink              10 Archbishop Molloy      20:26.8   48
 50 Georgia Babb              10 BFA-St. Albans         20:28.3   49
 51 Sophie Gonzalez           10 Kings Park             20:31.1
 52 Sam Warshauer             10 Kings Park             20:49.6
 53 Lauren Shavzin            10 Curtis                 20:57.0   50
 54 Carley Allyson            10 Kings Park             20:58.8
 55 Kaitlyn Radesca           09 St. Anthony's          21:01.3   51
 56 Mikayla Coddington        10 Tri-Valley             21:18.4   52
 57 Kristen Wimmer            10 Red Bank Regional      21:19.8   53
 58 Aisa Jackson              10 Curtis                 21:26.0   54
 59 Rachel Rapach             10 Monroe                 21:29.7   55
 60 Caroline Rizzuto          10 Red Bank Regional      21:31.8   56
 61 Rhianna Triolo            10 Kings Park             21:33.0
 62 Alice Menis               10 Schenectady            21:33.4   57
 63 Grace Rudnick             10 Monroe                 21:46.9   58
 64 Tessa Enes                10 Monroe                 21:49.6   59
 65 Marta Macias              10 Curtis                 21:54.7   60
 66 Mary Brady                10 Archbishop Molloy      22:16.9   61
 67 Claire McEvoy             10 Red Bank Regional      22:44.7   62
 68 Elena Rossi               10 Archbishop Molloy      22:51.7   63
 69 Jennifer McKenna          10 Tri-Valley             23:06.0   64
 70 Gillian Legrottaglie      10 Kings Park             23:06.7
 71 Emily Fitzgerald          10 Red Bank Regional      24:03.4   65
 72 Julia Nijnens             10 Red Bank Regional      24:31.4   66
 73 Laurel Hebert             10 BFA-St. Albans         24:32.1   67
 74 Jasmine Valeso            10 Monroe                 24:32.8   68
 75 Kaitlyn Moran             10 St. Anthony's          24:41.8   69
 76 Maggie Curley             10 St. Anthony's          25:38.4   70
 77 Kathryn Pender            10 St. Francis Prep       25:39.1   71
 78 Brown Lisa                10 Monroe                 26:10.3   72
 79 Jewel Chavis              10 St. Francis Prep       27:41.3   73
 80 Nadine Marzouka           10 Our Lady Of Lourdes    27:53.8   74
 81 Keilah Parada             10 Island Trees           28:00.0   75
 82 Lizabeth Singh            10 St. Francis Prep       28:14.7   76
 83 Samantha Brunie           10 Island Trees           29:00.3   77
 84 Danica Savarese           10 St. Francis Prep       29:38.3   78

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Kings Park                   88    3    5   24   25   31   35   44
      Total Time:  1:32:03.40
         Average:    18:24.68
   2 McKee/Staten Island Tech    112    1   17   22   34   38   41
      Total Time:  1:33:05.20
         Average:    18:37.04
   3 Brooklyn Tech               131   14   19   23   32   43   45
      Total Time:  1:35:33.60
         Average:    19:06.72
   4 BFA-St. Albans              147   12   20   33   36   46   49   67
      Total Time:  1:36:42.30
         Average:    19:20.46
   5 St. Anthony's               169    8   13   28   51   69   70
      Total Time:  1:41:10.30
         Average:    20:14.06
   6 Curtis                      184   11   27   42   50   54   60
      Total Time:  1:39:49.70
         Average:    19:57.94
   7 Monroe                      217   16   29   55   58   59   68   72
      Total Time:  1:43:07.10
         Average:    20:37.42
   8 Red Bank Regional           262   26   53   56   62   65   66
      Total Time:  1:48:46.30
         Average:    21:45.26
 

Event 23  Girls 2.5 Mile Run CC Soph. B
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Concannon       10 Lincoln-Sudbury        16:49.6    1
  2 Kelly Jawork              10 Abington               17:05.3    2
  3 Claire Hotchkin           10 Horace Greeley         17:08.3    3
  4 Ally Lame                 10 Wallkill Valley        17:30.3    4
  5 Ceci Barnes               10 Lincoln-Sudbury        17:39.5    5
  6 Katie Melly               10 Somers                 17:42.5    6
  7 Joia Canete               10 Shaker                 17:49.0    7
  8 Chole Fahey               10 Shaker                 17:50.7    8
  9 Alyssa Olivieri           10 St. Francis Prep       17:52.5    9
 10 Rachel Bunk               10 Smithtown              17:55.6   10
 11 Kayla Leo                 10 Immaculata Academy     18:00.7   11
 12 Sevi Travis               10 Shaker                 18:03.0   12
 13 Annalyse Sabia            10 Smithtown              18:04.7   13
 14 Lily Rezai                10 Somers                 18:08.3   14
 15 Lilianna Matala           10 ND-Bish Gibbons        18:16.3   15
 16 Amanda Hardardt           10 St. Francis Prep       18:22.9   16
 17 Morgan Bremer             10 Immaculata Academy     18:24.9   17
 18 Nia Joyner                10 Shaker                 18:27.3   18
 19 Sarah Kiehle              10 Shaker                 18:34.0   19
 20 Sarah Reilly              10 Lincoln-Sudbury        18:37.4   20
 21 Kaeli Rizzo               10 Mount St. Dominic      18:41.2   21
 22 Ashlyn Gec                10 Wallkill Valley        18:42.7   22
 23 Claire Pivarunas          10 Immaculata Academy     18:44.8   23
 24 Brielle Bustamante        10 Wallkill Valley        18:51.0   24
 25 Samantha Savickis         10 Smithtown              18:55.5   25
 26 Margaret Scavella         10 Smithtown              18:57.0   26
 27 Grace Modderman           10 Trinity Hall           18:59.6   27
 28 Hannah Chen               10 Lincoln-Sudbury        19:02.3   28
 29 Katherine Szeluga         10 Mount St. Dominic      19:04.1   29
 30 Meredith Ackley           10 Lincoln-Sudbury        19:13.4   30
 31 April Pierson             10 Shaker                 19:16.8   31
 32 Elizabeth Zhao            10 Bronx HS of Science    19:18.5   32
 33 Christina Macaluso        10 Smithtown              19:19.5   33
 34 Darcy Helsingius          10 Lincoln-Sudbury        19:23.6   34
 35 Gabby Giordano            10 ND-Bish Gibbons        19:29.3   35
 36 Dora Lombardozzi          10 St. Francis Prep       19:35.0   36
 37 Olivia Guan               10 Bronx HS of Science    19:38.7   37
 38 Kelsey Roberts            10 ND-Bish Gibbons        19:39.4   38
 39 Victoria Zhao             10 Brooklyn Tech          19:40.0   39
 40 Sofie Albers              10 Hendrick Hudson        19:40.6   40
 41 Jane Baker                10 Immaculata Academy     19:43.5   41
 42 Alexia Papavasilakis      10 Maria Regina           19:48.2   42
 43 Carolina Manedy           SO Grace Church School    19:53.3   43
 44 Nora Flores               10 St. Francis Prep       20:06.5   44
 45 Bing Chen                 10 Brooklyn Tech          20:07.0   45
 46 Cady Thomas               10 Maria Regina           20:09.2   46
 47 Lauren Giancobbe          10 Somers                 20:10.2   47
 48 Grace Barrett             10 Mount St. Dominic      20:10.9   48
 49 Nina Salvatore            10 Mount St. Dominic      20:13.3   49
 50 Jisun Reiner              10 Hendrick Hudson        20:19.7   50
 51 Julianna Pollicino        10 Shaker                 20:20.5   51
 52 Caitlin McEntire          10 Maria Regina           20:21.7   52
 53 Skyler Leveroni           10 Averill Park           20:26.0   53
 54 Faith Finan               10 Pearl River            20:27.5   54
 55 Susannah Lara=Grez        10 Bronx HS of Science    20:32.0   55
 56 Lyara Antoine             10 Mount St. Dominic      20:35.4   56
 57 Alexis Leftwich           10 Mount St. Dominic      20:42.8   57
 58 Grace Reid                10 Averill Park           20:58.5   58
 59 Margolit Katz             10 Bronx HS of Science    21:04.5   59
 60 Maya Singh                10 Bronx HS of Science    21:06.9   60
 61 Amaya Okogeri             10 St. Francis Prep       21:13.7   61
 62 Grace Hamilton            10 ND-Bish Gibbons        21:23.3   62
 63 Claire Koessler           10 Immaculata Academy     21:45.8   63
 64 Kerry Smallman            10 Mount St. Dominic      21:52.6   64
 65 Danielle Pulisic          10 St. Francis Prep       21:56.1   65
 66 Julia Marks               10 Lincoln-Sudbury        21:57.9   66
 67 Amanda Rosario               Walton                 22:31.8   67
 68 Sydney Helm               10 Abington               22:32.9   68
 69 Colleen Petrere           10 St. Francis Prep       22:34.0   69
 70 Hannah Reda               10 Maria Regina           22:52.3   70
 71 Regina Nicosia            10 Maria Regina           23:04.9   71
 72 Elizabeth High            10 Bishop Kearney         23:12.4   72
 73 Cerissa Pereira           10 Maria Regina           24:22.5   73
 74 Joyce Bowen               10 Maria Regina           26:26.7   74

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Shaker                       64    7    8   12   18   19   31   51
      Total Time:  1:30:44.00
         Average:    18:08.80
   2 Lincoln-Sudbury              84    1    5   20   28   30   34   66
      Total Time:  1:31:22.20
         Average:    18:16.44
   3 Smithtown                   107   10   13   25   26   33
      Total Time:  1:33:12.30
         Average:    18:38.46
   4 Immaculata Academy          155   11   17   23   41   63
      Total Time:  1:36:39.70
         Average:    19:19.94
   5 St. Francis Prep            166    9   16   36   44   61   65   69
      Total Time:  1:37:10.60
         Average:    19:26.12
   6 Mount St. Dominic           203   21   29   48   49   56   57   64
      Total Time:  1:38:44.90
         Average:    19:44.98
   7 Bronx HS of Science         243   32   37   55   59   60
      Total Time:  1:41:40.60
         Average:    20:20.12
   8 Maria Regina                281   42   46   52   70   71   73   74
      Total Time:  1:46:16.30
         Average:    21:15.26
 

Event 13  Boys 2.5 Mile Run CC Jr. Var. A.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole Parsons              11 Cherry Hill East                  1
  2 josh martinez             11 ChristianBroAcad                  2
  3 joe boyle                 10 ChristianBroAcad                  3
  4 Neil Cusat                12 ChristianBroAcad                  4
  5 Brandon Guerrera          10 Sachem East                       5
  6 RJ Wagner                 10 Cicero-North Syr                  6
  7 Patrick Hagerty           12 Bishop Hendricken                 7
  8 Max Lustig                10 Lincoln-Sudbury                   8
  9 Dan Dobbins               12 Sachem East                       9
 10 Brad DeMassa              10 Ridgefield                       10
 11 Kyle Phelan               10 Lincoln-Sudbury                  11
 12 Michael Kennedy           10 Lincoln-Sudbury                  12
 13 Brian Hempe               12 Bishop Hendricken                13
 14 Chris Donnelly            10 Shenendehowa                     14
 15 kevin kane                10 ChristianBroAcad                 15
 16 Chase Osborne             09 Northwest                        16
 17 Michael Onu               10 Cherry Hill East                 17
 18 Mark Hough                11 Shaker                           18
 19 Noah Preihs               10 Cherry Hill East                 19
 20 joe walsh                 11 ChristianBroAcad                 20
 21 York Bush                 12 Shaker                           21
 22 Vincent Cavalino          11 Sachem East                      22
 23 Chris Ferreira            12 Bishop Hendricken                23
 24 Utsav Deshpande           12 Sachem East                      24
 25 Jose Infante-Rosale       10 Northwest                        25
 26 Ngoy Yamitshi             10 Northwest                        26
 27 Danny Henry               10 Tappan Zee                       27
 28 Sam Barber                09 Cicero-North Syr                 28
 29 Jeff Alvarez              10 Shenendehowa                     29
 30 Jack Collins              09 Tappan Zee                       30
 31 Rob Becker                09 Kingston                         31
 32 Will Lineback             11 Shenendehowa                     32
 33 Ian Carroll               11 Sachem East                      33
 34 Nick Timbrouck            12 Kingston                         34
 35 Mike Kiely                11 Tappan Zee                       35
 36 Evan Tracey               11 Cicero-North Syr                 36
 37 Conor Madden              11 Haddon Township                  37
 38 Jason Hughes              09 Cicero-North Syr                 38
 39 Jeremy Marcy              11 Shaker                           39
 40 Ryan Federline            11 Cherry Hill East                 40
 41 Steve Wood                12 Shaker                           41
 42 John Parker               10 Lincoln-Sudbury                  42
 43 Anthony Dellutri          11 Syosset                          43
 44 Niall Glynn               10 Don Bosco Prep                   44
 45 Cameron Verrette          12 Cicero-North Syr                 45
 46 JP Perez                  10 Shenendehowa                     46
 47 Steven Cooley             10 Cicero-North Syr                 47
 48 Tyler Kenny               09 Tappan Zee                       48
 49 Miles Conforti            11 Syosset                          49
 50 Mike Shea                 10 Don Bosco Prep                   50
 51 Isaac Wecht               11 Tappan Zee                       51
 52 Bradley Stevenson         12 Lincoln-Sudbury                  52
 53 David Grimm               11 Haddon Township                  53
 54 Donnie Gaines             12 Northwest                        54
 55 Jeremeeh Dimailig         12 Shaker                           55
 56 Ben Feinberg              12 Lincoln-Sudbury                  56
 57 Noah Smith                12 Shaker                           57
 58 Trent Hamner              10 Hoover                           58
 59 Alex Kenny                12 Tappan Zee                       59
 60 John D'Ambrosio           12 Islip                            60
 61 Ryan Johnson              10 Ridgefield                       61
 62 Justin Caron              10 Shenendehowa                     62
 63 Ian McCormack             10 Don Bosco Prep                   63
 64 James Lark                12 Sachem East                      64
 65 Kolbey Woodard            09 Northwest                        65
 66 Jacob Rosen               12 Lincoln-Sudbury                  66
 67 Will Clark                11 Hoover                           67
 68 Chris Hibbard             10 St. Joseph's Col                 68
 69 Ryan Flansburgh           11 Queensbury                       69
 70 Andew Shaw                11 Queensbury                       70
 71 Dan Bolognino             12 Shaker                           71
 72 Jake Dinerman             11 Haddon Township                  72
 73 James Fay                 10 Darien                           73
 74 Griffin Xie               10 Darien                           74
 75 Paul Lineback             11 Shenendehowa                     75
 76 Allen Garnes              10 Cicero-North Syr                 76
 77 John Loughlin             10 Kingston                         77
 78 Tim Fleming               11 Don Bosco Prep                   78
 79 Michael Belloli           10 Darien                           79
 80 Ben Mack                  12 Queensbury                       80
 81 Brain Flatley             12 Don Bosco Prep                   81
 82 Matt Lanni                11 Bishop Hendricken                82
 83 Griffin Ott               09 Darien                           83
 84 Kenny Yamaguchi           11 Darien                           84
 85 Ben Giuliani              11 Islip                            85
 86 William O'Connor          11 St. Joseph's Col                 86
 87 Calvin Keller             10 Ridgefield                       87
 88 Cameron Markle            12 Kingston                         88
 89 Omri Bar                  10 Cherry Hill East                 89
 90 Mike Ceccarini            11 Sachem East                      90
 91 Tucker Hill               10 Hoover                           91
 92 Jonathon White            11 Syosset                          92
 93 Evan Lazarus              11 Scarsdale                        93
 94 Will Plate                10 Kings Park                       94
 95 Bill Heim                 10 Highland Regional                95
 96 Jake Gonzalez             09 Hoover                           96
 97 Dixon Atkins              11 St. Joseph's Col                 97
 98 Andrew Benz               10 Darien                           98
 99 Parick Salaway            11 Bayport-Blue Point               99
100 Christian Crandall        11 Queensbury                      100
101 Andrew DelZotto           12 Don Bosco Prep                  101
102 Bailey Burkland           09 Kingston                        102
103 Jesse Mingalone           10 Don Bosco Prep                  103
104 Ryan Dougherty            12 Haddon Township                 104
105 Brandon Kupinski          12 Haddon Township                 105
106 Josh Cameron              11 Queensbury                      106
107 Graham Hanchet            11 Horace Greeley                  107
108 Nathan Wall               11 Hoover                          108
109 Connor Pickford           10 Kings Park                      109
110 Walker Peoples            10 Hoover                          110
111 Jordan Gurian             12 Kings Park                      111
112 Aiden Canavan             10 Niskayuna                       112
113 Dan Golden                10 Niskayuna                       113
114 Anton Conto               10 Niskayuna                       114
115 Sahey Driggins            10 Highland Regional               115
116 Mike Espisito             09 Kingston                        116
117 Louis Lourenco            11 Bay Shore                       117
118 Steve Piesnikowski        12 Queensbury                      118
119 Zach Stelwagon            11 Horace Greeley                  119
120 Spencer Leonardi          11 Syosset                         120
121 Matthew Boyd              10 Bay Shore                       121
122 Trevor Metcalfe           11 Queensbury                      122
123 Sam Golembeski            10 Bay Shore                       123
124 John Krom                 11 Kingston                        124
125 Jonathan Bass             11 Horace Greeley                  125
126 Daniel Jubert             11 St. Joseph's Col                126
127 Ty Howley                 10 Ridgefield                      127
128 Jason Mueller             10 Bayport-Blue Point              128
129 Fabio Espinal             11 Bay Shore                       129
130 Avery Ellis               11 Niskayuna                       130
131 William Judy              11 Hoover                          131
132 Brian Lithen              11 Islip                           132
133 William Crainer            8 Hackley School                  133
134 Kyle McCrosson            12 Bayport-Blue Point              134
135 Daniel Quinn              11 Manhasset                       135
136 Dan Nable                 10 Highland Regional               136
137 Travis Hoffman            11 Bayport-Blue Point              137
138 Paul Dreyer               11 Bayport-Blue Point              138
139 Nate Pasquarello          10 Highland Regional               139
140 Ben Mayer                 10 Scarsdale                       140
141 Henry Gray                11 Scarsdale                       141
142 Jordan Obrochta           10 St. Joseph's Col                142
143 Peter Messner             11 Horace Greeley                  143
144 Stephen Balsamo           10 Bay Shore                       144
145 Stephen Chen              10 Manhasset                       145
146 Cedar Eagle Road          09 Delhi                           146
147 Jason Gaaserud            10 Darien                          147
148 Robert Petruso            12 Manhasset                       148
149 Sean Dineen               11 Islip                           149
150 Benjamin Renton           10 Hackley School                  150
151 Joe Murphy                10 Kings Park                      151
152 Roberty Hagerty           10 Bishop Hendricken               152
153 James Ficano              10 Manhasset                       153
154 Sebastiano Brion          11 Niskayuna                       154
155 Zach Williber             10 Highland Regional               155
156 Darren Plante             11 Bayport-Blue Point              156
157 Taylor Picciano           12 Kings Park                      157
158 Eric Doppelt              09 Horace Greeley                  158
159 Joseph DiLegge            11 Bay Shore                       159
160 Ben Susswein              09 Hackley School                  160
161 Ethan Meyn                10 Bay Shore                       161
162 Dan Croteau               11 Islip                           162
163 Seth Johnson              09 Delhi                           163
164 Joe Cosenza               09 Haddon Township                 164
165 Ben Edwards               10 Haddon Township                 165
166 Markus Walsh              11 Bayport-Blue Point              166
167 Andrew Polis              11 Manhasset                       167
168 Jordan Claman             09 Scarsdale                       168
169 Evan Goodspeed            12 Niskayuna                       169
170 Matt Aikens               10 Delhi                           170
171 Cameron Germano           10 Islip                           171
172 Sachin Shah               09 Hackley School                  172

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christian Brothers Academ    44    2    3    4   15   20
   2 Sachem East                  93    5    9   22   24   33   64   90
   3 Lincoln-Sudbury             125    8   11   12   42   52   56   66
   4 Cicero-North Syracuse       153    6   28   36   38   45   47   76
   5 Cherry Hill East            166    1   17   19   40   89
   6 Shaker                      174   18   21   39   41   55   57   71
   7 Shenendehowa                183   14   29   32   46   62   75
   8 Northwest                   186   16   25   26   54   65
   9 Tappan Zee                  191   27   30   35   48   51   59
  10 Bishop Hendricken           277    7   13   23   82  152
  11 Don Bosco Prep              316   44   50   63   78   81  101  103
  12 Kingston                    332   31   34   77   88  102  116  124
  13 Haddon Township             371   37   53   72  104  105  164  165
  14 Darien                      393   73   74   79   83   84   98  147
  15 Hoover                      420   58   67   91   96  108  110  131
  16 Queensbury                  425   69   70   80  100  106  118  122
  17 St. Joseph's Collegiate     519   68   86   97  126  142
  18 Islip                       588   60   85  132  149  162  171
  19 Kings Park                  622   94  109  111  151  157
  20 Niskayuna                   623  112  113  114  130  154  169
  21 Bay Shore                   634  117  121  123  129  144  159  161
  22 Bayport-Blue Point          636   99  128  134  137  138  156  166
  23 Highland Regional           640   95  115  136  139  155
  24 Horace Greeley              652  107  119  125  143  158
  25 Manhasset                   748  135  145  148  153  167
 

Event 15  Boys 2.5 Mile Run CC Jr. Var. B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Phayre            12 La Salle College       13:52.9    1
  2 David Kennedy             10 La Salle College       14:01.5    2
  3 Greg Galbreath            10 La Salle College       14:02.0    3
  4 Jack Galbreath            10 La Salle College       14:02.4    4
  5 Tommy Farrell             10 La Salle College       14:08.5    5
  6 Luke Coulter              11 Riverhead              14:22.2    6
  7 Nick Camusi               11 La Salle College       14:23.9    7
  8 Jake Pettoruto            09 Salesianum             14:35.2    8
  9 Benjamin Lahood           12 Sanford H. Calhoun     14:35.8    9
 10 Frank Livolsi             11 La Salle College       14:39.1   10
 11 David Moeller             09 Xavier                 14:41.1   11
 12 Connor Fitzpatrick        10 Chaminade              14:42.1   12
 13 Scott Kiley               11 Chaminade              14:43.8   13
 14 John Dignam               09 Chaminade              14:45.5   14
 15 Jacob Stuchlik            10 Salesianum             14:53.2   15
 16 Nicholas Flukey           11 Ocean City             14:54.1   16
 17 darian fasulo             11 Tolman                 14:59.1   17
 18 Will deBoer               11 Taylor Allderdice      15:00.2   18
 19 Connor Finn               12 Middletown North       15:01.2   19
 20 Dylan Gaus                09 Batavia                15:03.3   20
 21 Matt Scalerico            11 Middletown North       15:06.5   21
 22 kevin Fish                12 Wellington C Mep       15:07.3   22
 23 Mark Brown                12 West Morris Mendham    15:11.6   23
 24 Evan Monteith             10 Ocean City             15:12.3   24
 25 Ethan Hermann             09 Taylor Allderdice      15:13.9   25
 26 Andrew Perillo            11 Wellington C Mep       15:14.3   26
 27 Austin Bary               09 Salesianum             15:15.0   27
 28 Kyle Hanson               12 Salesianum             15:15.7   28
 29 Mike Erdenberger          11 West Morris Mendham    15:16.2   29
 30 Jack Rebucci              11 West Morris Mendham    15:18.3   30
 31 ryan barbeiro             12 Tolman                 15:19.4   31
 32 Nick Agoglia              11 West Morris Mendham    15:21.4   32
 33 Austin Carrara            11 West Morris Mendham    15:22.8   33
 34 Alex Langhorne            11 Tappan Zee             15:23.5   34
 35 Peter Ganovsky            11 Taylor Allderdice      15:24.0   35
 36 Robert Wiest              11 Salesianum             15:26.0   36
 37 Clay Heller               10 Middletown North       15:26.4   37
 38 Jens Nandal-White         09 Taylor Allderdice      15:27.1   38
 39 John Bognar               10 East Brunswick         15:27.8   39
 40 Tyler Letendre            11 Tolman                 15:29.9   40
 41 Will Joyner               09 Tappan Zee             15:31.2   41
 42 Matt Riss                 10 West Morris Mendham    15:33.3   42
 43 Mitch Stuchlik            12 Salesianum             15:34.2   43
 44 Alex Wyskiel              11 Xavier                 15:34.6   44
 45 Toby Corser               09 Tappan Zee             15:36.1   45
 46 Ian Steele                10 Ocean City             15:37.6   46
 47 Connor LoPresti           11 Xavier                 15:41.2   47
 48 Marcelino deBarros        12 Tolman                 15:42.2   48
 49 Alex Petrusso              7 Pawling                15:46.3   49
 50 Michael Faust             11 Ocean City             15:46.7   50
 51 Patrick Trivison          09 West Genesee           15:47.3   51
 52 Matthew Drake             10 Salesianum             15:47.9   52
 53 Jack Dougherty            11 Xavier                 15:48.9   53
 54 Jeremy Shaw               12 Queensbury             15:50.1   54
 55 Jonathan Townsend         11 Westford Academy       15:50.7   55
 56 Gavin Rizzo               11 Riverhead              15:51.1   56
 57 Campbell Andersen         10 Batavia                15:51.6   57
 58 James Edgar               10 Middletown North       15:52.1   58
 59 Postle Robert             11 Shea                   15:52.9   59
 60 Daniel Wu                 12 East Brunswick         15:55.5   60
 61 Chris Petosa              11 West Genesee           15:55.9   61
 62 Jackson Powell            12 West Genesee           15:56.7   62
 63 Xander Guzman             09 Brighton               15:57.2   63
 64 Matthew Oleynek           10 Queensbury             15:58.8   64
 65 Lucas Rooney              09 Ocean City             16:01.1   65
 66 Justin Dickenson          12 ChristianBro-Alb       16:01.6   66
 67 darren tsai               11 New Paltz              16:02.0   67
 68 Mike Algert               11 Tappan Zee             16:02.4   68
 69 Kyle Fuller               11 Tappan Zee             16:03.4   69
 70 Sam McSpiritt             11 East Brunswick         16:04.6   70
 71 Patrick Macko             11 West Genesee           16:07.7   71
 72 Rob Cassidy               10 ChristianBro-Alb       16:08.4   72
 73 Will Stone                10 Brighton               16:09.5   73
 74 Tom Dellinger             10 Brighton               16:10.5   74
 75 Michael Botzenhart        12 East Brunswick         16:11.1   75
 76 Eric Frankfort            11 Westford Academy       16:11.4   76
 77 Garrett Guillemette       12 Westford Academy       16:11.8   77
 78 Mason Minerva             11 Brighton               16:12.3   78
 79 Jeremy Schaffer           10 ChristianBro-Alb       16:14.6   79
 80 Luke Kiely                09 Tappan Zee             16:15.1   80
 81 Joel Reiter               10 East Brunswick         16:15.6   81
 82 Jack Mannion              10 Westhill               16:16.1   82
 83 Gabriel Hannon            11 Regis                  16:17.8   83
 84 Cody Ellis                09 Westhill               16:18.5   84
 85 Andrew LaFasciano         10 Queensbury             16:18.9   85
 86 Colin Smith               11 Queensbury             16:19.7   86
 87 Timmy DeLouchrey          12 Westford Academy       16:22.3   87
 88 Justin McCartney          11 Middletown North       16:23.5   88
 89 Muxing Zhao               10 Brighton               16:24.6   89
 90 Jonathon Pina             09 Pawling                16:25.9   90
 91 Joseph Messina            11 Riverhead              16:28.2   91
 92 Aman Virdi                10 East Brunswick         16:30.1   92
 93 Nick Johnson              11 Batavia                16:32.1   93
 94 Jared Ferris              11 Middletown North       16:32.7   94
 95 Alex Soto                 11 Hackensack             16:33.3   95
 96 Paul Stannard             09 West Genesee           16:33.9   96
 97 Liam Bethlendy            10 Brighton               16:34.4   97
 98 Yiqun Cui                 11 Brighton               16:35.9   98
 99 Vincent Mangogna          11 Kings Park             16:37.2   99
100 Joe Finkelstein           09 Taylor Allderdice      16:38.0  100
101 Eric Vogel                12 Queensbury             16:38.4  101
102 Matthew Gemma             10 Wellington C Mep       16:38.8  102
103 Joey Rykowski             10 Suffern                16:39.2  103
104 Evan Kernan               10 Middletown North       16:40.0  104
105 Ryan Nelson               10 East Islip             16:42.4  105
106 Zack Jantzi                8 Batavia                16:43.3  106
107 Jeffery Pena              09 Hackensack             16:44.3  107
108 Eric Oliva                12 Pawling                16:45.5  108
109 Jack Richards             09 West Genesee           16:48.4  109
110 Hawthorn Swan-Scott       11 Queensbury             16:50.8  110
111 Alex Rapp                 10 ChristianBro-Alb       16:51.5  111
112 Andres Fernandez          10 Hackensack             16:52.3  112
113 Justin Caprapo            12 Shea                   16:56.2  113
114 Stephen Tarantino         11 Kellenberg             16:58.0  114
115 Tate Keller               12 Sanford H. Calhoun     16:58.7  115
116 Donald Conan              09 Westhill               16:59.5  116
117 Daniel Hubbard            11 Riverhead              17:04.4  117
118 Andrew Maniace            12 Batavia                17:06.2  118
119 Fabian Mamalejo           10 Tolman                 17:06.6  119
120 Alexander Tyers           10 Kings Park             17:07.0  120
121 Jason Yeung               11 Pawling                17:08.4  121
122 Casey Meekins             11 Kellenberg             17:09.0  122
123 Tyler Stewart             09 Batavia                17:11.4  123
124 Alex Toth                 11 Spotswood              17:13.3  124
125 charles bason             11 New Paltz              17:16.5  125
126 Michael Silva             10 Tolman                 17:19.5  126
127 Cade Van Ornam            09 Westhill               17:23.0  127
128 Mike Corace               11 Spotswood              17:24.4  128
129 Xavier Wallace            12 Shea                   17:27.8  129
130 Jack Dwyer                09 Westhill               17:28.4  130
131 Mike Nanchanatt           12 West Morris Mendham    17:28.9  131
132 Tom Holtzman              10 ChristianBro-Alb       17:29.6  132
133 Chris Moore               11 Suffern                17:30.9  133
134 Jacub Kowalewski          10 Taylor Allderdice      17:35.4  134
135 Harrison Sweeney          10 Middletown North       17:37.7
136 Kerry Thomas              11 Riverhead              17:38.9  135
137 Tyler Sarkis              11 Regis                  17:41.1  136
138 tom rizza                 12 New Paltz              17:43.1  137
139 Paul Doyle                12 Eastchester            17:51.6  138
140 Frank Malone              11 Wellington C Mep       17:54.3  139
141 Derek Tucker              11 Hoover                 17:56.1  140
142 Jonathan Kennely          12 Sanford H. Calhoun     17:57.7  141
143 Nate Loria                09 Batavia                18:00.5  142
144 Christian Smith           11 Hoover                 18:01.8  143
145 louis navarro             12 New Paltz              18:02.5  144
146 Cole Cutlip               09 Scarsdale              18:03.9  145
147 Cyrus Behzadi             11 Suffern                18:10.1  146
148 Christian Castano         11 Sanford H. Calhoun     18:10.6  147
149 Dillon Fava Wiggins       11 Riverhead              18:11.3  148
150 Luke Molinelli            10 Regis                  18:13.2  149
151 Tim Boyle                 10 Kings Park             18:17.3  150
152 Nicholas Rampersaud       12 Eastchester            18:18.3  151
153 Brendan Callahan          11 Albertus Magnus        18:21.1  152
154 John Carbone              10 ChristianBro-Alb       18:23.9  153
155 Rawil Herrera             10 Albertus Magnus        18:24.7  154
156 Josh Santos               11 Shea                   18:26.6  155
157 Peter Cook                11 Riverhead              18:28.9  156
158 Rory Muldoon              10 Regis                  18:52.1  157
159 Peter Casola              11 Wellington C Mep       18:54.6  158
160 Ananad Bradley            12 Wellington C Mep       18:59.4  159
161 Benjamin Holmes           11 Scarsdale              19:00.3  160
162 Nick Willmart             11 Queensbury             19:02.5  161
163 Alan Ma                   12 Kings Park             19:04.0  162
164 Ryan Bieniek              10 Batavia                19:07.4
165 Nicholas Orosco           11 Bishop Loughlin        19:09.7  163
166 John Marks                12 Middletown North       19:14.4
167 Byron Arroyo              11 Hoover                 19:16.9  164
168 Nathan Jones              11 Hoover                 19:18.3  165
169 Jonathan Koenig           10 Scarsdale              19:21.4  166
170 Eric Homeyer              11 Kings Park             19:29.5  167
171 Zac Schurman              09 East Islip             19:43.6  168
172 Brandon Davis             11 Bishop Loughlin        19:49.7  169
173 mason hooper              12 New Paltz              19:50.4  170
174 Matt Dunn                 12 Sanford H. Calhoun     19:53.8  171
175 Alexander Fotiadis        12 Eastchester            19:54.8  172
176 Josh Rosenthal            11 Suffern                20:03.9  173
177 Ronald Zampolin           12 Regis                  20:04.6  174
178 Mathew Gomes              11 Shea                   20:05.4  175
179 Ramon Escolar             09 Shea                   20:15.7  176
180 Tim McKenna               11 Kellenberg             20:36.7  177
181 Sean Rice                 11 Spotswood              20:44.3  178
182 Bijan Tajmir              12 Hoover                 20:48.5  179
183 Cameron Walters           09 Pawling                20:57.1  180
184 William White             11 Regis                  21:25.7  181
185 Tim Brenner               12 Albertus Magnus        21:43.5  182
186 Jailon Simon              11 Shea                   21:58.1  183
187 Michael Kopua             10 Shea                   22:02.8
188 Hassler Chacon            12 Tolman                 22:14.3  184
189 Trevor Burwell            12 Sanford H. Calhoun     22:16.4  185
190 Alben Chingo              12 Tolman                 22:43.1
191 Dave Yakal                11 Albertus Magnus        24:12.9  186
192 Chris Smith               10 Spotswood              25:09.4  187

                                  Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 La Salle College             15    1    2    3    4    5    7   10
      Total Time:  1:10:07.30
         Average:    14:01.46
   2 Salesianum                  114    8   15   27   28   36   43   52
      Total Time:  1:15:25.10
         Average:    15:05.02
   3 West Morris Mendham         147   23   29   30   32   33   42  131
      Total Time:  1:16:30.30
         Average:    15:18.06
   4 Ocean City                  201   16   24   46   50   65
      Total Time:  1:17:31.80
         Average:    15:30.36
   5 Taylor Allderdice           216   18   25   35   38  100  134
      Total Time:  1:17:43.20
         Average:    15:32.64
   6 Middletown North            223   19   21   37   58   88   94  104
      Total Time:  1:17:49.70
         Average:    15:33.94
   7 Tolman                      255   17   31   40   48  119  126  184
      Total Time:  1:18:37.20
         Average:    15:43.44
   8 Tappan Zee                  257   34   41   45   68   69   80
      Total Time:  1:18:36.60
         Average:    15:43.32
   9 East Brunswick              325   39   60   70   75   81   92
      Total Time:  1:19:54.60
         Average:    15:58.92
  10 West Genesee                341   51   61   62   71   96  109
      Total Time:  1:20:21.50
         Average:    16:04.30
  11 Brighton                    377   63   73   74   78   89   97   98
      Total Time:  1:20:54.10
         Average:    16:10.82
  12 Queensbury                  390   54   64   85   86  101  110  161
      Total Time:  1:21:05.90
         Average:    16:13.18
  13 Batavia                     394   20   57   93  106  118  123  142
      Total Time:  1:21:16.50
         Average:    16:15.30
  14 Riverhead                   405    6   56   91  117  135  148  156
      Total Time:  1:21:24.80
         Average:    16:16.96
  15 Wellington C. Mepham        447   22   26  102  139  158  159
      Total Time:  1:23:49.30
         Average:    16:45.86
  16 Christian Brothers (Alb)    460   66   72   79  111  132  153
      Total Time:  1:22:45.70
         Average:    16:33.14
  17 Westhill                    539   82   84  116  127  130
      Total Time:  1:24:25.50
         Average:    16:53.10
  18 Pawling                     548   49   90  108  121  180
      Total Time:  1:27:03.20
         Average:    17:24.64
  19 Sanford H. Calhoun          583    9  115  141  147  171  185
      Total Time:  1:27:36.60
         Average:    17:31.32
  20 Shea                        631   59  113  129  155  175  176  183
      Total Time:  1:28:48.90
         Average:    17:45.78
  21 New Paltz                   643   67  125  137  144  170
      Total Time:  1:28:54.50
         Average:    17:46.90
  22 Kings Park                  698   99  120  150  162  167
      Total Time:  1:30:35.00
         Average:    18:07.00
  23 Regis                       699   83  136  149  157  174  181
      Total Time:  1:31:08.80
         Average:    18:13.76
  24 Hoover                      791  140  143  164  165  179
      Total Time:  1:35:21.60
         Average:    19:04.32


Event 17  Boys 2.5 Mile Run CC Jr. Var. C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 greg paugh                12 ChristianBroAcad       13:00.4    1
  2 jon dooling               11 ChristianBroAcad       13:09.4    2
  3 Christian McLaughlin      12 ChristianBroAcad       13:13.4    3
  4 josh kruppa               12 ChristianBroAcad       13:21.5    4
  5 Justin Fuhrman            11 Don Bosco Prep         13:22.6    5
  6 Tom McMahon               11 Bishop Hendricken      13:23.2    6
  7 matt roma                 11 ChristianBroAcad       13:24.1    7
  8 Alex Zeepvat              11 Don Bosco Prep         13:25.3    8
  9 Joesph Erskine            10 Don Bosco Prep         13:39.4    9
 10 Nick Roig                 11 Shenendehowa           13:40.6   10
 11 Mike Kiernan              11 Bishop Hendricken      13:42.4   11
 12 Alexander Garcia          12 St. Anthony's          13:43.4   12
 13 Henry Christopher         11 Shenendehowa           13:44.0   13
 14 William McNicholas        11 Don Bosco Prep         13:46.4   14
 15 Jack Rossi                12 Bishop Hendricken      13:48.6   15
 16 brian henderson           12 ChristianBroAcad       13:53.8   16
 17 Jake Cardello             11 Bishop Hendricken      13:54.6   17
 18 Mike Collins              11 Shenendehowa           13:55.1   18
 19 Jack Regan                11 St. Anthony's          13:56.0   19
 20 Ritesh Lahiri             12 Shenendehowa           13:56.4   20
 21 Brennan LaQue             12 Baldwinsville          13:57.3   21
 22 Eamonn Beers              12 St. Anthony's          13:57.8   22
 23 Alex Vega                 11 Cornwall               14:00.0   23
 24 Timothy Violino           11 St. Anthony's          14:00.6   24
 25 Caleb George              12 Bishop Hendricken      14:03.7   25
 26 Tim Andraka               12 Bishop Hendricken      14:04.7   26
 27 Andrew Olds               10 Baldwinsville          14:06.7   27
 28 Denis Keegan              11 Baldwinsville          14:12.2   28
 29 Joseph Keane              12 St. Anthony's          14:17.3   29
 30 Sukrut Sonty              11 Summit                 14:19.4   30
 31 Conor Lenahan             12 Don Bosco Prep         14:23.3   31
 32 Seamus McFadden           12 Summit                 14:23.7   32
 33 Matt Jacques              11 Shenendehowa           14:24.2   33
 34 Michael Fiola             12 St. Anthony's          14:24.7   34
 35 Joey Frink                11 Baldwinsville          14:25.8   35
 36 Kenny Stehle              10 Baldwinsville          14:26.4   36
 37 Matt Wilks                11 Bishop Hendricken      14:29.7   37
 38 Chris Milhanek            12 Don Bosco Prep         14:32.9   38
 39 Andreas Kinget            11 Summit                 14:33.5   39
 40 Matthew Moran             12 Cornwall               14:33.8   40
 41 Andrew VanSlyke           11 Baldwinsville          14:34.3   41
 42 Connor St.Germain         10 Cornwall               14:34.7   42
 43 Jamison Wells             11 Niskayuna              14:35.1   43
 44 Alec Bidwell              11 Fordham Prep           14:35.9   44
 45 Connor Terrell            12 Shenendehowa           14:36.3   45
 46 Marc Guberti              11 Fordham Prep           14:37.2   46
 47 Brett Olin                12 Cherry Hill East       14:37.9   47
 48 Ethan Craig               11 Baldwinsville          14:38.5   48
 49 paul knepple              11 ChristianBroAcad       14:38.8   49
 50 Max Hardin                10 Tatnall                14:39.7   50
 51 Brrian Halliday           11 Shenendehowa           14:41.3   51
 52 Gabe Thurau               11 Cornwall               14:42.5   52
 53 Connor Tomasello          12 Summit                 14:45.4   53
 54 Griffin Feeney            10 Summit                 14:47.8   54
 55 Yahvier Sanchez           11 Smithtown              14:48.2   55
 56 Matthew Blauvelt          10 Smithtown              14:48.9   56
 57 Sean McSweeney            11 Smithtown              14:49.7   57
 58 David Kaucic              11 Tatnall                14:51.7   58
 59 Alec Torio                11 Summit                 14:52.6   59
 60 Charle Dillon             09 Fordham Prep           14:53.2   60
 61 Dor Tillinger             12 Cherry Hill East       14:56.4   61
 62 Anthony McClintock        12 Orchard Park           14:58.6   62
 63 Cole Bottorff             10 Tatnall                15:00.1   63
 64 Nick Garrett              09 Tatnall                15:03.4   64
 65 Darius Irani              11 Niskayuna              15:05.9   65
 66 Alex Gokan                11 Summit                 15:07.1   66
 67 Kyle Guzman               12 Fordham Prep           15:10.8   67
 68 Zack Day                  11 Lincoln-Sudbury        15:11.6   68
 69 Spencer Amorosi            7 Niskayuna              15:13.0   69
 70 Dominick Favata           09 Niskayuna              15:15.1   70
 71 Anthony Criscione         12 Fordham Prep           15:16.9   71
 72 Carter Underwood          11 Rush-Henrietta         15:21.3   72
 73 Paul Goral                11 North Hunterdon        15:21.9   73
 74 Liam Ryder                10 Wantagh                15:23.1   74
 75 Joshua Liberti            11 Orchard Park           15:23.7   75
 76 James Bindert             11 Smithtown              15:24.5   76
 77 Sean Ryder                10 Wantagh                15:25.9   77
 78 Jack Tigani               09 Tatnall                15:28.2   78
 79 Bilal Nadeem              12 Brooklyn Tech          15:28.7   79
 80 Colin Reilly              11 Cornwall               15:29.3   80
 81 Noah Cone                 11 Sachem East            15:32.2   81
 82 Alexander Chong           12 Brooklyn Tech          15:32.6   82
 83 Aiden Dermady             10 Lincoln-Sudbury        15:33.8   83
 84 Michael Reyes             11 Niskayuna              15:35.2   84
 85 Joseph Kozuch             11 Sacred Heart CP        15:36.9   85
 86 John Gorman               11 Somers                 15:37.4   86
 87 Conor Farrell             11 Lincoln-Sudbury        15:37.7   87
 88 Michael Dawson            12 Lincoln-Sudbury        15:37.9   88
 89 Jack Bauckham             11 Somers                 15:38.2   89
 90 Mike Anderson             10 North Hunterdon        15:38.6   90
 91 Andrew Polakos            11 Sachem East            15:39.0   91
 92 Rahul Akkem               10 Shaker                 15:39.3   92
 93 Hayden Schaff             11 Orchard Park           15:39.6   93
 94 Wyatt Yustat              09 Wantagh                15:40.0   94
 95 Hayden Coyne              11 North Hunterdon        15:40.6   95
 96 John Musumeci             11 Smithtown              15:42.8   96
 97 Mike Krummenacker         10 North Hunterdon        15:44.0   97
 98 Sal Santaniello           10 Shaker                 15:44.6   98
 99 Krubell Mekonen           12 Rush-Henrietta         15:46.5   99
100 David Perez               12 Sachem East            15:47.3  100
101 Andrew Warkala            10 Cherry Hill East       15:50.0  101
102 Ken Bamba                 11 Brooklyn Tech          15:50.8  102
103 Maxwell Bramlett          11 Sacred Heart CP        15:53.5  103
104 Bryan Guan                11 Sachem East            15:54.1  104
105 Nicholas O'Keefe          11 Clarence               15:54.7  105
106 Joseph Even               10 Orchard Park           15:55.5  106
107 Matteo Velez              11 St. Joseph Sea         15:57.6  107
108 Ryan Azer                 12 Niskayuna              15:59.2  108
109 Ellie Exilas              11 Brooklyn Tech          16:00.2  109
110 Kevin Hazelton            10 Shaker                 16:01.2  110
111 Nathaniel Lara            10 Sacred Heart CP        16:01.6  111
112 Josh Martin               09 Clarence               16:02.1  112
113 Brian Tretter             10 Wantagh                16:02.5  113
114 Attri Neal                12 Syosset                16:03.0  114
115 Connor Price              11 Shaker                 16:04.3  115
116 John Nelson               11 Syosset                16:05.2  116
117 Sean Finias               11 Cherry Hill East       16:06.8  117
118 Nolan Galica               7 Niskayuna              16:07.6  118
119 Connor Aikens-Kinney      12 Lincoln-Sudbury        16:08.3  119
120 Nick Chakmakas            11 Shaker                 16:09.2  120
121 Brandon Brusehaber        10 Orchard Park           16:09.6  121
122 igor portnoi              12 Townsend Harris        16:12.2  122
123 Marcus Rockwell-Moore     09 Colts Neck             16:14.5  123
124 Frank Fondell             10 North Hunterdon        16:16.8  124
125 Alex Chen                 10 Townsend Harris        16:17.2  125
126 Jacob Tomsik              12 Orchard Park           16:20.7  126
127 ryan mulhall              11 North Hunterdon        16:21.2  127
128 Michael Sapienza          12 Syosset                16:22.3  128
129 Christian DiFranco        11 BFA-St. Albans         16:23.2  129
130 Matt Bagdat               12 Pascack Hills          16:26.1  130
131 Zach Sell                 10 Cherry Hill East       16:26.8  131
132 willian carver            11 North Hunterdon        16:27.1  132
133 Seth Joachim              11 Lincoln-Sudbury        16:27.6  133
134 Evan Driscoll             11 Lincoln-Sudbury        16:30.0  134
135 Matthew Hemsley           12 Fordham Prep           16:31.4  135
136 Brandon Shilling          11 Syosset                16:32.2  136
137 Bryan Bardes              10 Pascack Hills          16:35.0  137
138 Justin Saligumba          11 Sacred Heart CP        16:38.8  138
139 Seth Mauer                09 Clarence               16:40.7  139
140 Brian Anshen              10 Tatnall                16:42.5  140
141 Sam Rosenberg             10 North Hunterdon        16:43.2
142 Conner Russell            12 Cornwall               16:44.4  141
143 Matt Kusche               11 Shaker                 16:45.0  142
144 Brendan Robbins           10 Goshen                 16:46.5  143
145 Nicholas Natale           12 Fordham Prep           16:49.3  144
146 Victor Guan               10 Sachem East            16:51.3  145
147 Louis Catalano            11 Sachem East            16:52.4  146
148 Ronin Rockwell-Moore      09 Colts Neck             16:54.0  147
149 Jack Christophel          11 Wantagh                16:54.4  148
150 Liam Finn                 10 North Hunterdon        16:55.2
151 Ryan Hale                 10 Shaker                 16:55.8  149
152 Connor L'Epplantier       10 Wantagh                16:58.0  150
153 Sean Ramos                10 Sacred Heart CP        16:58.8  151
154 Ivan Torres               10 Goshen                 17:00.2  152
155 Rob Ruszkowski            11 St. Joseph Sea         17:02.7  153
156 Ryan McNamara             11 St. Joseph Sea         17:03.5  154
157 guaman holman             11 Townsend Harris        17:06.8  155
158 Jesse Shih                10 Goshen                 17:07.5  156
159 Evan McGlone              09 Patchogue-Medford      17:08.3  157
160 Eddy Zajac                09 Kingston               17:10.7  158
161 Giovanni Melchionne       09 Kingston               17:12.2  159
162 Calvin Wong               10 Sacred Heart CP        17:14.3  160
163 Kevin Schilling           11 Patchogue-Medford      17:14.9  161
164 williams justice          10 Townsend Harris        17:16.1  162
165 Luke Oconnor              10 Goshen                 17:19.8  163
166 Dominic Darlak            09 Clarence               17:20.2  164
167 Nick Wenstrom             11 St. Joseph Sea         17:20.6  165
168 Michael Bender            12 Clarence               17:23.8  166
169 Fahim Nousad              11 Townsend Harris        17:25.7  167
170 Stephen Donnell           11 Manhasset              17:26.9  168
171 sosnicki adam             10 Townsend Harris        17:28.0  169
172 Roman Haberli             12 Pascack Hills          17:29.2  170
173 Max Venuti                12 BFA-St. Albans         17:30.1  171
174 Rob Seaman                10 Wantagh                17:32.2  172
175 Lucas Peregoy             09 Patchogue-Medford      17:33.6  173
176 Matthew Miramon           10 Sacred Heart CP        17:34.1  174
177 Ben Johnson               09 Riverview              17:35.9  175
178 Andrew Young              11 BFA-St. Albans         17:38.4  176
179 Vaz Arutiynian            11 Brooklyn Tech          17:39.8  177
180 Mark Ng                   12 S.S. Seward            17:41.4  178
181 Sean Noonan               10 Goshen                 17:41.8  179
182 Andrew Wells              11 North Hunterdon        17:42.3
183 Rick Phillips             11 BFA-St. Albans         17:43.1  180
184 Sebastian Bonvissuto      10 Pascack Hills          17:46.0  181
185 Matt McAndrew             11 Townsend Harris        17:46.4  182
186 Matt Jagde                12 Patchogue-Medford      17:47.2  183
187 Brian Baccaglini          10 Nanuet                 17:47.5  184
188 sullivan matt             11 Townsend Harris        17:51.7
189 Tim Mathew                11 Bayport-Blue Point     17:53.5  185
190 Jared Stephan             11 Pascack Hills          17:54.0  186
191 Alex Palmer               09 Somers                 17:56.8  187
192 brendan gordon            11 North Hunterdon        18:00.0
193 Michaek Golden            11 Sachem East            18:00.9  188
194 Donovan Reilly            11 Bayport-Blue Point     18:02.0  189
195 Thomas Faxon              10 Kingston               18:06.8  190
196 Max Tadessco              09 Pierson                18:09.8  191
197 John Fruhauf              10 Manhasset              18:19.4  192
198 Noah Towne                11 Clarence               18:20.9  193
199 george grube              11 North Hunterdon        18:24.1
200 Maverick Koss             11 Cornwall               18:24.8  194
201 Ben Winston               11 Somers                 18:25.9  195
202 Christian Getty           10 BFA-St. Albans         18:27.1  196
203 Greg Catlett              11 Manhasset              18:31.6  197
204 Justin Li                 10 Manhasset              18:32.9  198
205 Mason Racicot             09 Riverview              18:35.5  199
206 andrew barringer          12 Kingston               18:39.5  200
207 purisic adem              10 Townsend Harris        18:50.1
208 Max Cheng                 11 Pierson                18:53.6  201
209 Nick Smith                 7 Kingston               18:55.0  202
210 Dev Jhaveri               12 Horace Greeley         19:18.3  203
211 Angelo Toscano            11 Pierson                19:19.0  204
212 Daniel Costa              10 Colts Neck             19:44.6  205
213 Maximus Rockwell-Moore    09 Colts Neck             19:46.0  206
214 vaidya agastya            10 Townsend Harris        19:47.5
215 Addem Sarki               12 S.S. Seward            19:50.3  207
216 Luke Redelek              10 Rush-Henrietta         19:57.1  208
217 Alex Mega                 11 Pierson                20:00.0  209
218 Malcolm McDermid          10 Nanuet                 20:07.0  210
219 Ian Campo                 10 Rush-Henrietta         20:35.2  211
220 Roy Midence               11 Pierson                20:57.7  212
221 Zach David                09 Horace Greeley         21:41.3  213
222 Nick Carlin               12 S.S. Seward            21:49.2  214
223 Alex Browngardt           11 Pierson                21:53.8  215
224 Charles Romano            10 S.S. Seward            22:15.3  216
225 david wells               11 North Hunterdon        22:22.4
226 Jonathan Severance        11 Pierson                22:41.3  217
227 Ricky Smith               09 Riverview              22:42.1  218

                                  Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christian Brothers Academ    17    1    2    3    4    7   16   49
      Total Time:  1:06:08.80
         Average:    13:13.76
   2 Don Bosco Prep               67    5    8    9   14   31   38
      Total Time:  1:08:37.00
         Average:    13:43.40
   3 Bishop Hendricken            74    6   11   15   17   25   26   37
      Total Time:  1:08:52.50
         Average:    13:46.50
   4 Shenendehowa                 94   10   13   18   20   33   45   51
      Total Time:  1:09:40.30
         Average:    13:56.06
   5 St. Anthony's               106   12   19   22   24   29   34
      Total Time:  1:09:55.10
         Average:    13:59.02
   6 Baldwinsville               147   21   27   28   35   36   41   48
      Total Time:  1:11:08.40
         Average:    14:13.68
   7 Summit                      208   30   32   39   53   54   59   66
      Total Time:  1:12:49.80
         Average:    14:33.96
   8 Cornwall                    237   23   40   42   52   80  141  194
      Total Time:  1:13:20.30
         Average:    14:40.06
   9 Fordham Prep                288   44   46   60   67   71  135  144
      Total Time:  1:14:34.00
         Average:    14:54.80
  10 Tatnall                     313   50   58   63   64   78  140
      Total Time:  1:15:03.10
         Average:    15:00.62
  11 Niskayuna                   331   43   65   69   70   84  108  118
      Total Time:  1:15:44.30
         Average:    15:08.86
  12 Smithtown                   340   55   56   57   76   96
      Total Time:  1:15:34.10
         Average:    15:06.82
  13 Lincoln-Sudbury             445   68   83   87   88  119  133  134
      Total Time:  1:18:09.30
         Average:    15:37.86
  14 Orchard Park                457   62   75   93  106  121  126
      Total Time:  1:18:07.00
         Average:    15:37.40
  15 Cherry Hill East            457   47   61  101  117  131
      Total Time:  1:17:57.90
         Average:    15:35.58
  16 North Hunterdon             479   73   90   95   97  124  127  132
      Total Time:  1:18:41.90
         Average:    15:44.38
  17 Wantagh                     506   74   77   94  113  148  150  172
      Total Time:  1:19:25.90
         Average:    15:53.18
  18 Sachem East                 521   81   91  100  104  145  146  188
      Total Time:  1:19:43.90
         Average:    15:56.78
  19 Shaker                      535   92   98  110  115  120  142  149
      Total Time:  1:19:38.60
         Average:    15:55.72
  20 Brooklyn Tech               549   79   82  102  109  177
      Total Time:  1:20:32.10
         Average:    16:06.42
  21 Sacred Heart Cathedral Pr   588   85  103  111  138  151  160  174
      Total Time:  1:21:09.60
         Average:    16:13.92
  22 Clarence                    686  105  112  139  164  166  193
      Total Time:  1:23:21.50
         Average:    16:40.30
  23 Townsend Harris             731  122  125  155  162  167  169  182
      Total Time:  1:24:18.00
         Average:    16:51.60
  24 Goshen                      793  143  152  156  163  179
      Total Time:  1:25:55.80
         Average:    17:11.16
  25 Pascack Hills               804  130  137  170  181  186
      Total Time:  1:26:10.30
         Average:    17:14.06
  26 BFA-St. Albans              852  129  171  176  180  196
      Total Time:  1:27:41.90
         Average:    17:32.38
  27 Kingston                    909  158  159  190  200  202
      Total Time:  1:30:04.20
         Average:    18:00.84
  28 Pierson                    1017  191  201  204  209  212  215  217
      Total Time:  1:37:20.10
         Average:    19:28.02


Event 19  Boys 2.5 Mile Run CC Jr. Var. D.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Billy Fitzpatrick         11 St. Peters-JC          13:53.6    1
  2 Dan Lilly                 12 Warwick Valley         13:54.3    2
  3 Dave Soto                 11 Warwick Valley         13:55.0    3
  4 Dan Singer                11 Walter Johnson         13:58.6    4
  5 Gavin Schmeck             11 Haddonfield            13:59.7    5
  6 Harken Spillane           10 Champlain Valley       14:04.2    6
  7 Christian Yorks           12 Warwick Valley         14:05.4    7
  8 Ryan Miele                11 Warwick Valley         14:08.9    8
  9 Blake Barr                12 Haddonfield            14:10.6    9
 10 Joe Nafash                12 Warwick Valley         14:28.6   10
 11 Aron Gross                12 Brighton               14:33.6   11
 12 Dempsey Mendryzki         11 Warwick Valley         14:35.2   12
 13 Andrew Fellin             10 Monroe                 14:36.8   13
 14 Matt Masison              12 Walter Johnson         14:40.8   14
 15 Ryan Ericson              10 Guilderland            14:41.8   15
 16 John Zisk                 12 Walter Johnson         14:45.8   16
 17 Evan Eshenaur             12 Brighton               14:47.4   17
 18 Kody Derhak               11 Brighton               14:47.9   18
 19 Oliver Rapp               10 Brighton               14:48.2   19
 20 Arman Kohli               11 Walter Johnson         14:48.7   20
 21 Jacob French              11 Monroe                 14:51.5   21
 22 Paul Trichilo             11 Guilderland            14:51.9   22
 23 Christian Tolfa           10 Guilderland            14:52.6   23
 24 Ryan Brennan              12 Guilderland            14:54.5   24
 25 Andy Wells                12 West Genesee           14:56.9   25
 26 Travis Davis              12 Pine Bush              14:57.7   26
 27 Dan Leo                   12 West Genesee           14:58.3   27
 28 Matt Honig                10 St. Peters-JC          14:59.9   28
 29 Stephan Leman             10 Walter Johnson         15:00.5   29
 30 Connor Galvin             12 Walt Whitman           15:01.7   30
 31 James Rafferty            12 Brighton               15:07.9   31
 32 Jack Wood                 12 Haddonfield            15:10.8   32
 33 Jacob Corti               11 Warwick Valley         15:13.9   33
 34 Russell Graziano          10 West Genesee           15:14.5   34
 35 Jon Vital                 12 Walt Whitman           15:17.0   35
 36 James Keegan              10 Brighton               15:17.6   36
 37 Peter Antonetti           09 Gaithersburg           15:18.2   37
 38 Kyle Hubbs                12 Walt Whitman           15:18.6   38
 39 Jason Chin                12 Eastchester            15:19.1   39
 40 Konrad Biederman          10 Lakeland               15:19.6   40
 41 Scott Martin              12 Guilderland            15:20.2   41
 42 Mick Flanagan             10 St. Peters-JC          15:21.7   42
 43 Paul Zwart                12 Pine Bush              15:23.5   43
 44 Brendan Bourque           11 Jordan-Elbridge        15:24.0   44
 45 Will Kraemer              11 Chatham                15:24.3   45
 46 Ian Harnett               10 St. Peters-JC          15:24.8   46
 47 Thomas Flynn              11 Chatham                15:25.2   47
 48 Thomas Mossotti           11 West Genesee           15:25.8   48
 49 James Gibson              12 Eastchester            15:26.4   49
 50 Andrew Ferrigno           12 Chariho                15:27.7   50
 51 Austin Philleo            12 Jamesville-Dewitt      15:28.7   51
 52 Tom Turner                12 Chariho                15:29.3   52
 53 Rauful Hossain            11 Midwood                15:29.9   53
 54 Mark Dellefave            11 West Genesee           15:30.9   54
 55 Zach Scharf               11 Lakeland               15:31.7   55
 56 Massimo DiMuzio           10 St. Peters-JC          15:32.7   56
 57 Sean O'Brien              10 West Genesee           15:33.4   57
 58 Chiaramonte Ryan          09 Jordan-Elbridge        15:34.9   58
 59 Tanner Pentony            11 Chatham                15:36.7   59
 60 Kieren Rudge              12 Mamaroneck             15:37.2   60
 61 Arthur Horan              10 Guilderland            15:38.5   61
 62 Jonah Swiatek             12 Brighton               15:41.9   62
 63 Kenny Farricker           12 Chatham                15:44.6   63
 64 Emile Beniflah            10 Midwood                15:47.3   64
 65 Riley Horton              10 St. Peters-JC          15:49.9   65
 66 Ryan North                11 West Genesee           15:52.4   66
 67 Nick Mead                 12 Chariho                15:52.8   67
 68 Bill Schneider            10 Chatham                15:53.1   68
 69 Jack O'Neill              11 Chatham                15:53.5   69
 70 Siddle Brett              09 Jordan-Elbridge        15:53.8   70
 71 Mark Coppa                12 Chariho                15:54.3   71
 72 Eric Lynch                11 Abington               15:54.8   72
 73 Bobby Chambers            10 St. Peters-JC          15:55.5   73
 74 Mark Hustedt              10 Walt Whitman           15:55.8   74
 75 Justin Sherman            11 Chatham                15:56.1   75
 76 Mac Tupper                09 Jamesville-Dewitt      15:56.5   76
 77 Tyler James               09 Ocean City             15:56.9   77
 78 Sam Glisson               09 Jamesville-Dewitt      15:58.3   78
 79 Gabriel Espinal           09 Gaithersburg           16:01.5   79
 80 Ethan Rodriguez           11 Pine Bush              16:01.9   80
 81 Ashwin Suresh             11 Monroe                 16:02.4   81
 82 Jake Spence               10 Suffern                16:03.0   82
 83 Quinn DeCarlo             10 Guilderland            16:03.6   83
 84 Joseph Delgrande          11 Ocean City             16:04.8   84
 85 Tyler Wright              10 Hoover                 16:06.4   85
 86 Ben Boston                11 Suffern                16:06.9   86
 87 James Wright              11 St. Peters-JC          16:07.4
 88 Mike Larkin               10 St. Peters-JC          16:12.3
 89 Noah Trungold             10 Lakeland               16:12.9   87
 90 Tim Caruso                11 Bronxville             16:13.7   88
 91 Walker McNeil             11 Newark                 16:14.3   89
 92 Nicholas Smith            09 Hoover                 16:15.0   90
 93 Jimmy Peterman            10 Haddonfield            16:15.5   91
 94 Dan Jorolemon             09 Jordan-Elbridge        16:16.4   92
 95 John Woodward             09 Gaithersburg           16:16.9   93
 96 Alex DeMartino            10 St. Peters-JC          16:17.5
 97 Justin Bonner             10 St. Peters-JC          16:18.4
 98 Tasha Ahmad               12 Midwood                16:19.2   94
 99 Skyler Daniello           10 Lakeland               16:24.1   95
100 Matthew Lehman            12 Mamaroneck             16:24.7   96
101 Paul Cichetti             12 Chariho                16:25.5   97
102 Ari Lachenauer            11 Suffern                16:25.9   98
103 Josh Cohen                09 New Providence         16:27.3   99
104 Ryan Smith                12 Hoover                 16:27.6  100
105 Taylor Doty               11 Pine Bush              16:29.0  101
106 John VanVleck             11 Averill Park           16:29.4  102
107 Matt Lattanzio            11 Wallkill Valley        16:30.6  103
108 Jordan Hawkins            12 Midwood                16:31.3  104
109 Ryder Miller              10 Walt Whitman           16:31.7  105
110 Ryotaro Gonad             11 Mamaroneck             16:32.0  106
111 John Hester               10 St. Peters-JC          16:32.4
112 Jack Karmen               11 Walt Whitman           16:32.8  107
113 Sean Halpin               10 Shoreham-Wading        16:35.0  108
114 Charles Christian         10 Suffern                16:36.7  109
115 Bryant Smith Butler       11 Midwood                16:38.1  110
116 Kevin Stinchcomb          12 New Providence         16:38.6  111
117 Brett Schankin            11 Walt Whitman           16:39.2  112
118 Anthony Reyes             10 St. Peters-JC          16:39.8
119 John Reall                11 Tolman                 16:40.9  113
120 Dominick Mastrodonato     11 St. Peters-JC          16:41.7
121 Gunnar Ferris             12 Jordan-Elbridge        16:44.4  114
122 Connor Peck               09 Haddonfield            16:45.5  115
123 spencer turner            10 North Hunterdon        16:48.8  116
124 Eric Wahl                 10 Mamaroneck             16:54.2  117
125 Thomas Slesinger          12 Mamaroneck             16:54.7  118
126 Waleed Sikander           11 Midwood                16:55.5  119
127 Ritchie Glennon           09 Haddonfield            16:56.6  120
128 Pat Fordyce               11 Jordan-Elbridge        16:58.1  121
129 Parker Gimbel             09 Ocean City             16:59.4  122
130 Jennings Nathan           09 Jordan-Elbridge        17:00.0  123
131 Silas Shaw                11 Averill Park           17:01.8  124
132 Brian Giddings            11 Averill Park           17:02.5  125
133 Tyler Cholankeril         10 St. Peters-JC          17:04.2
134 Patrick Flannery          10 Shoreham-Wading        17:05.6  126
135 Patrick Bednarski         11 Suffern                17:06.7  127
136 Jonathan Villada          10 Tolman                 17:08.8  128
137 Michael Rego              10 Tolman                 17:09.7  129
138 Jacob Lewis               11 Hoover                 17:13.1  130
139 Declan Intindola          10 St. Peters-JC          17:13.5
140 David Lewis               12 Wheatland-Chili        17:14.2  131
141 Jonah Ben-Dov             12 Wheatland-Chili        17:19.5  132
142 Alex Wedgburu             10 St. Peters-JC          17:20.4
143 Bassett Tyler             11 Suffern                17:22.5  133
144 Jonathan Romeo            10 New Providence         17:23.3  134
145 Dylan Martin              11 Newark                 17:24.6  135
146 Phil Johnson              10 New Providence         17:25.6  136
147 Brendan Turner            11 New Providence         17:26.2  137
148 Jacob Gladdis             11 North Hunterdon        17:30.0  138
149 Caleb Shine               10 Queensbury             17:30.6  139
150 Anthony Madalone          10 Mamaroneck             17:31.4  140
151 Andrew Turner             10 Tolman                 17:31.7  141
152 Collin Flannery           10 Shoreham-Wading        17:32.2  142
153 Mike Walsh                12 Pine Bush              17:32.9  143
154 Chris Apello              11 St. Peters-JC          17:34.2
155 Andrew Rittenhouse        11 Wallkill Valley        17:34.7  144
156 Gabe Cohen                12 Eastchester            17:35.4  145
157 Christopher Quinoy        11 Hendrick Hudson        17:36.0  146
158 Chris Preuster            10 Monroe                 17:36.7  147
159 Sean Ideozu               11 Mamaroneck             17:37.8  148
160 Ian Monroe                12 Hoover                 17:44.2  149
161 Gabe German               12 Tolman                 17:47.3  150
162 Ken Vieira                11 Tolman                 17:49.7  151
163 James Suarez              12 Shoreham-Wading        17:52.3  152
164 Jake Parker               12 Jamesville-Dewitt      17:55.3  153
165 William Lovejoy           11 Mamaroneck             18:00.3
166 Kevin Sullivan            11 Abington               18:05.8  154
167 Hazkel Brown              12 Midwood                18:07.8  155
168 Angelo Aldana             11 Tolman                 18:08.3  156
169 Milo Devore               09 Hoover                 18:09.9  157
170 Gabe Eberly               10 Ocean City             18:16.6  158
171 Ronit Shahi               11 Monroe                 18:18.9  159
172 Nate Kirschen             11 Eastchester            18:21.5  160
173 Cameron Davis             09 Wheatland-Chili        18:22.4  161
174 Ethan Samuel              11 Mamaroneck             18:25.0
175 Murphy Dichairo           11 Newark                 18:32.3  162
176 Andrew Rosowicz           11 Regis                  18:37.1  163
177 Alex Kim                  10 Monroe                 18:41.3  164
178 greg windeler             10 North Hunterdon        18:41.8  165
179 Ethan Martin              FR Grace Church School    18:43.2  166
180 Dylan Waddell             10 North Hunterdon        18:44.7  167
181 Hadrien Jacobe de Nauroi  12 Mamaroneck             18:47.3
182 Sam Zilker                11 Hendrick Hudson        18:48.9  168
183 Jordan Gunnip             10 Jordan-Elbridge        18:56.4
184 Spencer Lee               12 Hoover                 18:59.8  169
185 Andrew Lamadrid           11 Bronxville             19:11.7  170
186 Patrick Martinez          11 Wheatland-Chili        19:20.4  171
187 Eamon Mahoney             11 Abington               19:21.3  172
188 Malcolm O'Hare            12 Queensbury             19:29.0  173
189 Lennier Stynes            09 Jamesville-Dewitt      19:37.0  174
190 Matt Murphy               10 Queensbury             19:41.9  175
191 Will Dungey               10 Jordan-Elbridge        19:44.8
192 Alejandro Rojas           10 Wallkill Valley        19:47.4  176
193 Anthony Devita            11 Shoreham-Wading        19:57.9  177
194 Kevin Latwis              12 Monroe                 19:59.5  178
195 Brendan Thompson          09 Queensbury             20:09.9  179
196 Anthony Giumarra          10 Queensbury             20:22.9  180
197 Joey Amato                12 Monroe                 20:37.1
198 Calvin Nau                09 Wheatland-Chili        20:47.5  181
199 Michael Ronghi            10 Glen Cove              21:04.0  182
200 Peter Gasko               12 Monroe                 21:09.9
201 Sean Regan                12 Monroe                 21:10.2
202 Angel Vargas              10 Newark                 21:21.8  183
203 Tommy Snyder              10 Wheatland-Chili        21:22.9  184
204 Zach Wyllie               10 Tolman                 21:31.6
205 Darian Francki            11 North Hunterdon        21:59.4  185
206 Luke Ely                  10 Queensbury             22:03.8  186
207 Marco Bonnano             10 Chariho                22:17.6  187
208 djimon Gibson             JR Grace Church School    22:28.2  188
209 John Recine               11 Bronxville             22:37.5  189
210 Ryan Seth                 10 New Providence         23:02.3  190
211 David Hincapie            10 Glen Cove              24:51.7  191
212 Colin Maihofer            10 Wheatland-Chili        25:48.0  192
213 Melvin Lopez              10 Glen Cove              26:38.5  193

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Warwick Valley               30    2    3    7    8   10   12   33
      Total Time:  1:10:32.20
         Average:    14:06.44
   2 Walter Johnson               83    4   14   16   20   29
      Total Time:  1:13:14.40
         Average:    14:38.88
   3 Brighton                     96   11   17   18   19   31   36   62
      Total Time:  1:14:05.00
         Average:    14:49.00
   4 Guilderland                 125   15   22   23   24   41   61   83
      Total Time:  1:14:41.00
         Average:    14:56.20
   5 St. Peters Jersey City      173    1   28   42   46   56   65   73
      Total Time:  1:15:12.70
         Average:    15:02.54
   6 West Genesee                188   25   27   34   48   54   57   66
      Total Time:  1:16:06.40
         Average:    15:13.28
   7 Haddonfield                 252    5    9   32   91  115  120
      Total Time:  1:16:22.10
         Average:    15:16.42
   8 Chatham                     282   45   47   59   63   68   69   75
      Total Time:  1:18:03.90
         Average:    15:36.78
   9 Walt Whitman                282   30   35   38   74  105  107  112
      Total Time:  1:18:04.80
         Average:    15:36.96
  10 Chariho                     337   50   52   67   71   97  187
      Total Time:  1:19:09.60
         Average:    15:49.92
  11 Jordan-Elbridge             378   44   58   70   92  114  121  123
      Total Time:  1:19:53.50
         Average:    15:58.70
  12 Pine Bush                   393   26   43   80  101  143
      Total Time:  1:20:25.00
         Average:    16:05.00
  13 Monroe                      421   13   21   81  147  159  164  178
      Total Time:  1:21:26.30
         Average:    16:17.26
  14 Midwood                     425   53   64   94  104  110  119  155
      Total Time:  1:20:45.80
         Average:    16:09.16
  15 Mamaroneck                  497   60   96  106  117  118  140  148
      Total Time:  1:22:22.80
         Average:    16:28.56
  16 Suffern                     502   82   86   98  109  127  133
      Total Time:  1:22:19.20
         Average:    16:27.84
  17 Jamesville-Dewitt           532   51   76   78  153  174
      Total Time:  1:24:55.80
         Average:    16:59.16
  18 Hoover                      554   85   90  100  130  149  157  169
      Total Time:  1:23:46.30
         Average:    16:45.26
  19 New Providence              617   99  111  134  136  137  190
      Total Time:  1:25:21.00
         Average:    17:04.20
  20 Tolman                      661  113  128  129  141  150  151  156
      Total Time:  1:26:18.40
         Average:    17:15.68
  21 Shoreham-Wading River       705  108  126  142  152  177
      Total Time:  1:29:03.00
         Average:    17:48.60
  22 North Hunterdon             771  116  138  165  167  185
      Total Time:  1:33:44.70
         Average:    18:44.94
  23 Wheatland-Chili             776  131  132  161  171  181  184  192
      Total Time:  1:33:04.00
         Average:    18:36.80
  24 Queensbury                  846  139  173  175  179  180  186
      Total Time:  1:37:14.30
         Average:    19:26.86


Event 21  Boys 2.5 Mile Run CC Jr. Var. E.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Liam Hoagland             09 Colts Neck             14:07.4    1
  2 Thomas DeAngelis          11 North Hunterdon        14:11.0    2
  3 Joe Lopez                 11 Hackensack             14:13.5    3
  4 Jack Murray               11 Darien                 14:20.2    4
  5 Jackson Huffman           10 Darien                 14:23.3    5
  6 Anthony Dellutri          11 Syosset                14:24.7    6
  7 Braden Haris              11 North Hunterdon        14:27.9    7
  8 Matthew Becker            12 St. Joseph's Col       14:31.6    8
  9 Joseph Leventry           09 Hoover                 14:33.6    9
 10 Brian Bilecky             12 Hackensack             14:34.8   10
 11 Jimmy Conroy              10 Darien                 14:37.0   11
 12 Christopher Brady         11 Hoover                 14:38.3   12
 13 Turner Dirrgigl           10 St. Joseph's Col       14:39.1   13
 14 John McCrackin            09 Hoover                 14:41.3   14
 15 Daniel Newman             11 Syosset                14:42.7   15
 16 Austin Apel               11 Hoover                 14:43.5   16
 17 Thomas Aust               10 Hoover                 14:44.2   17
 18 Alberto Rodriguez         10 Colts Neck             14:48.6   18
 19 Kyle Conti                11 North Hunterdon        14:50.8   19
 20 Tim Grozier               12 Darien                 14:52.7   20
 21 Evan Garry                11 Syosset                14:54.3   21
 22 Nick sabia                12 Smithtown              14:54.9   22
 23 Christopher Florio        11 Syosset                14:55.4   23
 24 Jacob Brill               10 St. Joseph's Col       14:56.3   24
 25 Anthony Hernandez         10 Hackensack             14:56.7   25
 26 Brett Miller              10 Shenendehowa           14:57.1   26
 27 Jordan Nemery             12 Wayne Valley           14:58.3   27
 28 Charles Cilano            11 St. Joseph's Col       14:58.9   28
 29 Matt Harris               10 Shenendehowa           14:59.6   29
 30 Dylan Roper               11 Hoover                 15:00.3   30
 31 Steve Gassaway            11 North Hunterdon        15:02.2   31
 32 Harry Prevor              12 Syosset                15:02.6   32
 33 Michael Bertlesman        12 St. Anthony's          15:03.1   33
 34 Davis Hausman             10 Summit                 15:04.0   34
 35 Justin O'Rourke           12 St. Anthony's          15:04.2   35
 36 Matthew Tullow            11 Smithtown              15:04.7   36
 37 Jacob Willsey             11 North Hunterdon        15:04.9   37
 38 Will Robertson            10 Summit                 15:05.4   38
 39 Ousman Diallo             11 Hackensack             15:05.7   39
 40 Ryan Chmiel               10 St. Joseph's Col       15:06.1   40
 41 Ryan Anderson             12 Syosset                15:06.4   41
 42 Andrew Lucchesi           10 Wayne Valley           15:07.0   42
 43 Kyle Hall                 10 St. Joseph's Col       15:07.5   43
 44 Michael Borecki           10 Darien                 15:07.9   44
 45 John Reddington           12 Manhasset              15:08.5   45
 46 Jeff Eymer                12 Cicero-North Syr       15:09.3   46
 47 Ryan Assisi               12 Cicero-North Syr       15:09.8   47
 48 Wesley Sava               10 Hastings               15:10.4   48
 49 Kush Desai                10 Wayne Valley           15:10.8   49
 50 Pitcoff Hunter            10 Smithtown              15:11.3   50
 51 Nathaniel Kinkaid         11 Shenendehowa           15:11.7   51
 52 Charles Hetterich         11 West Islip             15:13.5   52
 53 Philip Martin             12 St. Joseph's Col       15:15.8   53
 54 Joseph Adler              11 Smithtown              15:20.1   54
 55 John Perperian            09 Cicero-North Syr       15:21.8   55
 56 Caleb Seale               09 Chittenango            15:22.3   56
 57 John Murtagh              11 St. Rose               15:23.0   57
 58 Kyle Thompson             10 West Islip             15:23.5   58
 59 George Yiachos            12 Manhasset              15:24.6   59
 60 Hunter Goodin             11 Riverdale Countr       15:25.0   60
 61 Aiden Gilpin              10 Shenendehowa           15:25.5   61
 62 Zach Panzarino            10 North Hunterdon        15:26.1   62
 63 Thomas Constantine        09 Niskayuna              15:26.8   63
 64 Patrick Carroll           12 St. Anthony's          15:27.1   64
 65 Stephen Iezzi             11 Hackensack             15:27.5   65
 66 Vinny Gettino             11 West Genesee           15:27.8   66
 67 Nick Gazzillo             10 Cicero-North Syr       15:28.1   67
 68 Marty Dolan                8 Niskayuna              15:28.4   68
 69 Matthew Healy             11 Smithtown              15:28.7   69
 70 Owen LaFlamme             09 Niskayuna              15:29.2   70
 71 Andrew Shelton            11 Hoover                 15:29.6   71
 72 Ryan Berlin               11 Syosset                15:30.8   72
 73 Noah Poirier              11 Cicero-North Syr       15:31.7   73
 74 Benjamin Tait             11 New Rochelle           15:32.1   74
 75 Nick Malloy               10 Wayne Valley           15:34.2   75
 76 Ryan Schiberg             11 Smithtown              15:35.3   76
 77 Brad Markowski            12 Chittenango            15:35.6   77
 78 Colin Ross                09 Niskayuna              15:36.1   78
 79 Rudy Masia                10 Colts Neck             15:36.7   79
 80 Harrison Barsky           11 Manhasset              15:37.1   80
 81 AJ Wells                  10 Cicero-North Syr       15:38.6   81
 82 David Naiman              10 Summit                 15:40.0   82
 83 Owen Ukleya               11 Cicero-North Syr       15:41.9   83
 84 Adam Chrzan               11 Shenendehowa           15:42.3   84
 85 Zion Bayewu               10 Hackensack             15:44.7   85
 86 Matthew Sears             12 Manhasset              15:45.9   86
 87 Joe Hale                  09 Niskayuna              15:47.7   87
 88 Micha Cronic              09 Niskayuna              15:51.6   88
 89 Peter Grosso              12 Warwick Valley         15:52.8   89
 90 Nick Demarco              10 Wayne Valley           15:56.4   90
 91 James Mundinger           10 Shenendehowa           15:56.9   91
 92 Kevin Murphy              10 Cherry Hill East       15:58.8   92
 93 Lalor Holden              11 Chittenango            16:00.3   93
 94 Vincent Ashton            11 St. Anthony's          16:00.8   94
 95 Tanner Quinn              11 Smithtown              16:01.4   95
 96 Phillip Abell             10 Chittenango            16:02.5   96
 97 Eli Gordon                09 Tappan Zee             16:05.4   97
 98 Domenic Rigoglioso        11 Wayne Valley           16:09.4   98
 99 Patrick Clobridge         12 Chittenango            16:09.8   99
100 Robert Proner             12 Riverdale Countr       16:10.5  100
101 Patrick Fagan             11 Morristown             16:11.2  101
102 Austin Plansker           12 Manhasset              16:12.0  102
103 Alex Amatteti             11 Warwick Valley         16:13.6  103
104 Jack Fogarty              11 Hastings               16:18.1  104
105 Jeffery Tyers             09 West Islip             16:19.1  105
106 Cristofer Sochacki        12 Red Bank Regional      16:20.3  106
107 Thomas Butcher            10 Manhasset              16:22.2  107
108 James O'Kane              10 Morristown             16:22.7  108
109 Nolan Lotter              11 West Islip             16:23.2  109
110 Matthew Doherty           11 Morristown             16:24.2  110
111 John Wallentine           10 Colts Neck             16:25.7  111
112 Thomas Nolan              10 St. Rose               16:27.9  112
113 Nick Nelson               11 North Hunterdon        16:29.1  113
114 Daniel Cizmarik           10 Manhasset              16:31.5  114
115 Stephen Nyarko            10 Stuyvesant             16:32.7  115
116 Luke Shannon              09 South Side             16:33.9  116
117 Patrick Finning           11 Tappan Zee             16:34.9  117
118 Ryan Connelly             12 St. Anthony's          16:36.2  118
119 Sam Schorno               11 Our Lady Of Lourdes    16:36.8  119
120 Andrew Beck               11 Westford Academy       16:40.3  120
121 Garrett Shin              10 Tappan Zee             16:40.9  121
122 Noah Ossanna              10 Morristown             16:42.7  122
123 Thomas Cantwell           11 Westford Academy       16:45.7  123
124 Evan McCrann              10 Lindenhurst            16:46.3  124
125 Nino Manzella             10 Queensbury             16:47.8  125
126 Oliver Schapiro           10 Hastings               16:48.5  126
127 Nathan Couse              09 West Genesee           16:49.3  127
128 Zachary Barnes            11 St. Rose               16:51.1  128
129 Patrick Gavigan           10 Orchard Park           16:51.6  129
130 Mike Boggedal             11 Warwick Valley         16:52.1  130
131 Ryan Loehr                12 Our Lady Of Lourdes    16:52.6  131
132 Matt Cusick               11 Cherry Hill East       16:53.0  132
133 Luis Chavez               10 Fordham Prep           16:53.6  133
134 Anthony Gettino           09 West Genesee           16:56.3  134
135 Derek He                  10 Morristown             16:59.7  135
136 Joseph Busching           11 South Side             17:00.7  136
137 George Duggins            11 New Rochelle           17:01.2  137
138 Polito Mike               11 Sachem East            17:01.7  138
139 Ian Roberts               10 Orchard Park           17:04.4  139
140 Patrick Stanistreet       09 West Genesee           17:05.7  140
141 Jack Sunko                09 New Rochelle           17:07.1  141
142 Eric Johnson              11 Clarence               17:12.2  142
143 William O'Neal            11 Westford Academy       17:13.4  143
144 James Sarfaty             10 Hastings               17:15.5  144
145 Colin Eddy                11 Westford Academy       17:22.2  145
146 Hunter Wiles              10 Fordham Prep           17:24.4  146
147 Jack Winkelried           10 Morristown             17:26.3  147
148 Liam Maliner              09 South Side             17:29.0  148
149 Berman Sam                10 Cherry Hill East       17:29.5  149
150 Brian Casper              10 Fordham Prep           17:29.9  150
151 Bryant Gowan              12 Fordham Prep           17:30.3  151
152 Matthew Woods             10 Clarence               17:30.8  152
153 Nicholas Giammarino       12 Morristown             17:34.0  153
154 Zach Goldstein            12 Cherry Hill East       17:35.1  154
155 Paquin Jean-Claude        12 Chittenango            17:36.1  155
156 Adam Dedrick              11 West Genesee           17:37.6  156
157 Rory Finnegan             10 Fordham Prep           17:40.7  157
158 Kevin Cassidy             09 West Islip             17:41.8  158
159 Sam Oaks-Leaf             10 Hastings               17:43.9  159
160 Chris Brown               12 West Genesee           17:46.1  160
161 Michael Peccatielo        12 Red Bank Regional      17:48.0  161
162 Zach Bornyasz             10 Cherry Hill East       17:48.6  162
163 Peter Moran               11 Lindenhurst            17:52.3  163
164 Giuseppe Bucciero         11 Shenendehowa           17:56.3  164
165 Paul Long                 11 Red Bank Regional      17:56.9  165
166 Mitchell Donofrio         12 South Side             17:58.9  166
167 Liam MacKay               11 St. Rose               18:05.4  167
168 Thomas McBride            09 Orchard Park           18:06.0  168
169 Brandon Stein             10 South Side             18:06.6  169
170 Lou Balascio              11 Warwick Valley         18:07.4  170
171 Christian Russell         11 Warwick Valley         18:11.5  171
172 Ryan McKeon               10 Lindenhurst            18:19.4  172
173 Alex Austin               10 Colts Neck             18:20.5  173
174 Connor McDonald           11 Warwick Valley         18:27.1  174
175 Asher Collins             12 Fordham Prep           18:29.9  175
176 Nathan Falkenberg         11 Chittenango            18:31.1  176
177 Donald Sperrazza          12 Clarence               18:42.5  177
178 Timothy Winterhalter      11 Orchard Park           18:52.9  178
179 Evan Bourgeois            12 BFA-St. Albans         19:00.1  179
180 Brad Corvi                11 Sachem East            19:01.2  180
181 Adam Fioretti             09 Red Bank Regional      19:06.1  181
182 William Keppel            12 Clarence               19:12.2  182
183 Monty Liu                 11 Queensbury             19:19.5  183
184 Aidan Pecorale            09 West Islip             19:23.9  184
185 Sean coppinger            12 Westford Academy       19:30.4  185
186 Josiah Abbadessa          12 New Hartford           19:33.0  186
187 Zach Cave                 11 BFA-St. Albans         19:34.8  187
188 David Fadden              12 Our Lady Of Lourdes    19:53.3  188
189 Marc Okon                 10 Clarence               19:55.3  189
190 Hunter Garland            12 BFA-St. Albans         20:37.1  190
191 Lacson AJ                 12 Bellport               20:53.7  191
192 Krishna Motta             12 New Hartford           21:12.5  192
193 Tyler Wist                11 Sachem East            21:15.6  193
194 Jacob DeBellis            10 BFA-St. Albans         21:45.5  194
195 Logan McCray              12 BFA-St. Albans         21:47.4  195
196 Tanner Lafarr             11 Queensbury             22:08.9  196
197 Chris DeStefano           12 St. Rose               23:12.9  197
198 Michael Morales           10 Tappan Zee             23:50.1  198
199 Zach Wally                09 Sachem East            24:34.4  199
200 Kwaku Ababi               11 Bellport               25:17.2  200
201 Landry Shannon            11 Queensbury             26:22.7  201
202 Bobby Wanamaker           11 Tappan Zee             26:27.7  202

                                  Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Hoover                       68    9   12   14   16   17   30   71
      Total Time:  1:13:20.90
         Average:    14:40.18
   2 Darien                       84    4    5   11   20   44
      Total Time:  1:13:21.10
         Average:    14:40.22
   3 North Hunterdon              96    2    7   19   31   37   62  113
      Total Time:  1:13:36.80
         Average:    14:43.36
   4 Syosset                      97    6   15   21   23   32   41   72
      Total Time:  1:13:59.70
         Average:    14:47.94
   5 St. Joseph's Collegiate     113    8   13   24   28   40   43   53
      Total Time:  1:14:12.00
         Average:    14:50.40
   6 Hackensack                  142    3   10   25   39   65   85
      Total Time:  1:14:18.20
         Average:    14:51.64
   7 Smithtown                   231   22   36   50   54   69   76   95
      Total Time:  1:15:59.70
         Average:    15:11.94
   8 Shenendehowa                251   26   29   51   61   84   91  164
      Total Time:  1:16:16.20
         Average:    15:15.24
   9 Wayne Valley                283   27   42   49   75   90   98
      Total Time:  1:16:46.70
         Average:    15:21.34
  10 Cicero-North Syracuse       288   46   47   55   67   73   81   83
      Total Time:  1:16:40.70
         Average:    15:20.14
  11 St. Anthony's               344   33   35   64   94  118
      Total Time:  1:18:11.40
         Average:    15:38.28
  12 Niskayuna                   366   63   68   70   78   87   88
      Total Time:  1:17:48.20
         Average:    15:33.64
  13 Manhasset                   372   45   59   80   86  102  107  114
      Total Time:  1:18:08.10
         Average:    15:37.62
  14 Colts Neck                  382    1   18   79  111  173
      Total Time:  1:19:18.90
         Average:    15:51.78
  15 Chittenango                 421   56   77   93   96   99  155  176
      Total Time:  1:19:10.50
         Average:    15:50.10
  16 West Islip                  482   52   58  105  109  158  184
      Total Time:  1:21:01.10
         Average:    16:12.22
  17 Morristown                  576  101  108  110  122  135  147  153
      Total Time:  1:22:40.50
         Average:    16:32.10
  18 Hastings                    581   48  104  126  144  159
      Total Time:  1:23:16.40
         Average:    16:39.28
  19 West Genesee                623   66  127  134  140  156  160
      Total Time:  1:23:56.70
         Average:    16:47.34
  20 St. Rose                    661   57  112  128  167  197
      Total Time:  1:30:00.30
         Average:    18:00.06
  21 Warwick Valley              663   89  103  130  170  171  174
      Total Time:  1:25:17.40
         Average:    17:03.48
  22 Cherry Hill East            689   92  132  149  154  162
      Total Time:  1:25:45.00
         Average:    17:09.00
  23 Westford Academy            716  120  123  143  145  185
      Total Time:  1:27:32.00
         Average:    17:30.40
  24 Tappan Zee                  735   97  117  121  198  202
      Total Time:  1:39:39.00
         Average:    19:55.80
  25 South Side                  735  116  136  148  166  169
      Total Time:  1:27:09.10
         Average:    17:25.82
  26 Fordham Prep                737  133  146  150  151  157  175
      Total Time:  1:26:58.90
         Average:    17:23.78
  27 Clarence                    842  142  152  177  182  189
      Total Time:  1:32:33.00
         Average:    18:30.60
  28 BFA-St. Albans              945  179  187  190  194  195
      Total Time:  1:42:44.90
         Average:    20:32.98


Event 14  Girls 2.5 Mile Run CC Jr. Var. A.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christine Fish            09 Guilderland            15:55.9    1
  2 Erin Miceli               09 Guilderland            16:18.5    2
  3 Caroline Hartman          11 Shenendehowa           16:26.5    3
  4 Kristina Watrobski        11 Shenendehowa           16:45.4    4
  5 Megan Dugan               10 Villa Maria (Erie)     16:52.2    5
  6 Elizabeth Voigt           12 Archbishop Spalding    16:55.7    6
  7 Olivia Messina            12 Villa Maria (Erie)     17:09.0    7
  8 Mia Ermolenko             10 Guilderland            17:11.5    8
  9 Ife Adelugba              12 Shenendehowa           17:17.0    9
 10 Cassidy Rowley            11 Villa Maria (Erie)     17:19.6   10
 11 Christine Myers           11 Guilderland            17:21.0   11
 12 Victoria Steinhoff        09 Padua                  17:22.3   12
 13 Amy Messina               10 Villa Maria (Erie)     17:23.6   13
 14 Hannah Ricci              09 Villa Maria (Erie)     17:26.9   14
 15 Shannon Lavender          11 Shaker                 17:28.0   15
 16 Lauren Singer             10 Warwick Valley         17:30.3   16
 17 Rachel Flynn              11 West Genesee           17:31.2   17
 18 Veronica Walsh            11 Bronxville             17:34.1   18
 19 Claire Brennan            11 Pearl River            17:36.4   19
 20 Sarah Knowles             12 Shenendehowa           17:38.6   20
 21 Claire Eckhardt           12 Archbishop Spalding    17:40.1   21
 22 Brenna O'Brien            11 Guilderland            17:44.6   22
 23 Nadine Dickter            10 Baldwinsville          17:45.4   23
 24 Lexi Bortell              11 Guilderland            17:48.0   24
 25 Emily Teeter              11 Shaker                 17:48.6   25
 26 Emily Balestrieri         10 Padua                  17:49.4   26
 27 Ally Draveck              11 West Genesee           17:50.1   27
 28 Nicola Phillips           11 Bronxville             17:51.7   28
 29 Megan Farmer              11 West Genesee           17:56.7   29
 30 Isabelle Bader            11 Shenendehowa           17:57.7   30
 31 Sarah Machina             11 Shenendehowa           17:58.1   31
 32 Natalia Romanzo           11 Niskayuna              17:59.3   32
 33 Katherine Marrinan        11 Bronxville             17:59.7   33
 34 Darby Deutsch             10 Padua                  18:00.6   34
 35 Sarah Rodman              09 Baldwinsville          18:01.7   35
 36 Colleen Hutzel            12 Villa Maria (Erie)     18:03.1   36
 37 Hanna Nichols             11 Shaker                 18:03.8   37
 38 Madison Bini              10 Guilderland            18:10.3   38
 39 Natalie Farnett           10 Baldwinsville          18:12.1   39
 40 Alexandra Street          10 Jamesville-Dewitt      18:15.0   40
 41 Shannon Reilly            11 Ward Melville          18:16.2   41
 42 Mary Steinbrecher         11 Shoreham-Wading        18:17.1   42
 43 Gabrielle Colandra        10 Warwick Valley         18:18.7   43
 44 Alicia Sakran             10 West Genesee           18:19.9   44
 45 Veronica Liu              11 Niskayuna              18:20.6   45
 46 Maddy Odenwald            12 Archbishop Spalding    18:22.1   46
 47 Bridgett Spiddle          11 West Genesee           18:22.9   47
 48 Kiera Mathews             11 Pearl River            18:24.7   48
 49 Anna McGovern             11 Villa Maria (Erie)     18:28.3   49
 50 Katherine Hesler           7 Niskayuna              18:29.0   50
 51 Michele Han               12 Middletown North       18:29.7   51
 52 Madeline Tullier          11 Padua                  18:32.3   52
 53 Carly Napoli              10 Sachem East            18:33.1   53
 54 Allison Hohreiter         12 Jamesville-Dewitt      18:33.9   54
 55 Kaitlyn Goodman           10 Sachem North           18:35.7   55
 56 Sophia Debbini             8 Bronxville             18:36.6   56
 57 Alisa Salbert             09 Jamesville-Dewitt      18:38.8   57
 58 Gabriella Massa           11 Shoreham-Wading        18:39.5   58
 59 Marianna McCarthy         11 Shoreham-Wading        18:40.3   59
 60 Brynna Gaffney            10 Padua                  18:41.0   60
 61 Bailey Apostolico         10 Padua                  18:41.7   61
 62 Julia Stewart-Wood        09 Hackley School         18:43.0   62
 63 Elizabeth Brockey         11 Ward Melville          18:43.8   63
 64 Laurel Evans              11 Ward Melville          18:48.3   64
 65 Caroline Lederman         10 Brighton               18:49.8   65
 66 Pinar Goktas              09 Sachem East            18:51.1   66
 67 Julia Reilly              11 Sachem North           18:54.9   67
 68 Alanna Laino              12 Sachem East            18:55.9   68
 69 Jazmin Bender             09 Immaculate Heart       18:58.6   69
 70 Natile Horton             12 Shaker                 19:04.2   70
 71 Roux Hannah               12 Baldwinsville          19:05.3   71
 72 Jessica Lioy              12 Baldwinsville          19:07.5   72
 73 Kalyana Duggal            10 Niskayuna              19:08.0   73
 74 Sarah Hildreth            10 Jamesville-Dewitt      19:09.4   74
 75 Megan Skarkas             11 Monroe Woodbury        19:11.6   75
 76 Carleigh Caulfield        12 Smithtown              19:13.5   76
 77 Rebecca Shen              11 Jamesville-Dewitt      19:14.4   77
 78 Julia Giardina            09 Jamesville-Dewitt      19:15.8   78
 79 Sarah Carway              10 Warwick Valley         19:16.3   79
 80 Julianne Delgrosso        11 Pearl River            19:17.2   80
 81 Giavanna Carr             09 Sachem North           19:18.0   81
 82 Adora Zhang               10 Ward Melville          19:19.9   82
 83 Nessa Murphy              10 Pearl River            19:20.7   83
 84 Virginia Forester         10 Baldwinsville          19:21.4   84
 85 Allaura Dashnaw           09 Sachem North           19:22.2   85
 86 Tina Bartelli             09 Baldwinsville          19:24.9   86
 87 Julianne Conroy           11 Pearl River            19:26.7   87
 88 Emily Leath               11 Sachem North           19:28.2   88
 89 Samahria Alpern           10 Shaker                 19:28.6   89
 90 Anna Manzella             10 Queensbury             19:29.0   90
 91 Gabby Mrozek              12 Archbishop Spalding    19:34.1   91
 92 Emma Lewis                11 Bronxville             19:36.4   92
 93 Sahnnon Dowd              10 Shoreham-Wading        19:43.7   93
 94 Chelsea Fox               10 Warwick Valley         19:45.7   94
 95 Veronica Lago             10 Scarsdale              19:47.3   95
 96 Alayna Griffiths          10 Niskayuna              19:47.8   96
 97 Emily Carty               12 Smithtown              19:48.5   97
 98 Nicole Batinsey           09 Sachem North           19:51.8   98
 99 Maggie Krasniewicz        10 Warwick Valley         19:52.3   99
100 Meagan Scotti             11 Bronxville             19:52.8  100
101 Angel Torres              09 Hackley School         19:53.8  101
102 Jillian Griesmer          10 Shaker                 19:54.7  102
103 Anne Bartlett             11 Brighton               19:55.8  103
104 Alaina Neubauer           11 Monroe Woodbury        19:56.5  104
105 Amanda Warokomski         12 Ward Melville          19:57.4  105
106 Caitlin Brown             11 Shaker                 19:57.8  106
107 Arianne Rogers            12 Smithtown              19:58.2  107
108 Emily Tucker              10 Queensbury             19:59.2  108
109 Zoe Robinson              11 Ward Melville          20:05.3  109
110 Allegra Alfano            10 Bronxville             20:06.6  110
111 Emma Gaenzle              09 Brighton               20:07.3  111
112 Corine Cucolo             10 Villa Walsh            20:08.5  112
113 Abby Leavitt              09 Jamesville-Dewitt      20:10.1  113
114 Cassi Zappala             11 Middletown North       20:12.2  114
115 Emily Rainwater           10 Queensbury             20:13.2  115
116 Brianna Mccabe            11 Immaculate Heart       20:13.9  116
117 Nicole Gazdik             10 Queensbury             20:15.9  117
118 Francis Volinsky          12 Brighton               20:17.4  118
119 Julia vanZwieten          12 Scarsdale              20:20.1  119
120 Arianna Cavallino         11 Sachem East            20:29.6  120
121 Sarah Geller              10 Brighton               20:32.1  121
122 Lauren Wysocki            10 Queensbury             20:35.3  122
123 Megan Leverich            12 Smithtown              20:39.8  123
124 Margaret McGurn           11 Villa Walsh            20:43.3  124
125 Kelly Costello            10 Immaculate Heart       20:46.6  125
126 Sarah Newlands            11 Brighton               20:53.4  126
127 Lena Seltzer              10 West Islip             21:00.4  127
128 Autumn Tamlyn             11 Queensbury             21:06.1  128
129 Blythe Whitman            10 Niskayuna              21:15.6  129
130 Stephanie Robertson       10 Sachem East            21:27.3  130
131 Faith-Olivia Brown        10 Mohonasen              21:27.7  131
132 Taylor Zupo               11 Ward Melville          21:32.5  132
133 Sarah Attanasio           12 Brighton               21:33.0  133
134 Alina Jan                 11 Pingry                 21:33.6  134
135 Josie Eldred              11 Monroe Woodbury        21:50.8  135
136 Grace Lattmann            10 Villa Walsh            21:51.7  136
137 Kaylie Felsberg           11 Bay Shore              21:54.6  137
138 Deanna Giardina           10 Monroe Woodbury        21:55.6  138
139 Kelly Klovensky           12 Archbishop Spalding    21:56.8  139
140 Lana Tager                11 Hackley School         21:58.7  140
141 Cat Malagon               11 Immaculate Heart       21:59.2  141
142 Alexis Thrope             09 Hackley School         22:00.4  142
143 Danni Hyman               12 Scarsdale              22:12.0  143
144 Harley Crowther           12 Mohonasen              22:13.9  144
145 Maria Andrew              10 Mohonasen              22:16.9  145
146 Megan Tanabe              12 Archbishop Spalding    22:39.8  146
147 Tatianna Myers            10 Mohonasen              23:00.4  147
148 Brianna Blesser           09 Mohonasen              23:32.6  148
149 Alexis Froio              10 Monroe Woodbury        23:33.5  149
150 Grace Mullery             11 Pingry                 23:33.9  150
151 Jenna Rappaport           11 Villa Walsh            23:40.8  151
152 Cristin Rodriquez         10 Sanford H. Calhoun     23:46.4  152
153 Sophie Loesberg           09 Pingry                 23:53.7  153
154 Maggie Sciabica           10 Immaculate Heart       24:10.5  154
155 Jacqueline Toback         11 Sanford H. Calhoun     24:23.2  155
156 Maya Dixon                12 Bay Shore              24:24.1  156
157 Claire Dougher            11 Monroe Woodbury        24:32.2  157
158 Gabby Fisher              12 Sanford H. Calhoun     24:35.0  158
159 Karrina Chiusa            09 West Islip             24:36.0  159
160 Madison O'Toole           12 New Hartford           24:37.7  160
161 Madi Schwartz             09 Hackley School         24:58.4  161
162 Santangelo Samantha       10 West Islip             25:25.1  162
163 Tara Cassidy              12 Immaculate Heart       25:51.9  163
164 Daisy Morocho             12 Pearl River            26:22.6  164
165 Kseniya Kornilova         11 Scarsdale              26:24.3  165
166 Shira Siegel              10 Niskayuna              26:36.9  166
167 Ashley Messmer            12 Brighton               26:50.5
168 Lauren Segal              10 Sanford H. Calhoun     27:27.6  167
169 Paige Restivo             12 New Hartford           28:01.7  168

                                  Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Guilderland                  44    1    2    8   11   22   24   38
      Total Time:  1:24:31.50
         Average:    16:54.30
   2 Villa Maria (Erie)           49    5    7   10   13   14   36   49
      Total Time:  1:26:11.30
         Average:    17:14.26
   3 Shenendehowa                 66    3    4    9   20   30   31
      Total Time:  1:26:05.20
         Average:    17:13.04
   4 West Genesee                164   17   27   29   44   47
      Total Time:  1:30:00.80
         Average:    18:00.16
   5 Padua                       184   12   26   34   52   60   61
      Total Time:  1:30:25.61
         Average:    18:05.12
   6 Bronxville                  227   18   28   33   56   92  100  110
      Total Time:  1:31:38.50
         Average:    18:19.70
   7 Shaker                      236   15   25   37   70   89  102  106
      Total Time:  1:31:53.20
         Average:    18:22.64
   8 Baldwinsville               240   23   35   39   71   72   84   86
      Total Time:  1:32:12.00
         Average:    18:26.40
   9 Niskayuna                   296   32   45   50   73   96  129  166
      Total Time:  1:33:44.70
         Average:    18:44.94
  10 Jamesville-Dewitt           302   40   54   57   74   77   78  113
      Total Time:  1:33:51.50
         Average:    18:46.30
  11 Archbishop Spalding         303    6   21   46   91  139  146
      Total Time:  1:34:28.80
         Average:    18:53.76
  12 Pearl River                 317   19   48   80   83   87  164
      Total Time:  1:34:05.70
         Average:    18:49.14
  13 Warwick Valley              331   16   43   79   94   99
      Total Time:  1:34:43.30
         Average:    18:56.66
  14 Ward Melville               355   41   63   64   82  105  109  132
      Total Time:  1:35:05.60
         Average:    19:01.12
  15 Sachem North                376   55   67   81   85   88   98
      Total Time:  1:35:39.00
         Average:    19:07.80
  16 Sachem East                 437   53   66   68  120  130
      Total Time:  1:38:17.00
         Average:    19:39.40
  17 Brighton                    518   65  103  111  118  121  126  133
      Total Time:  1:39:42.40
         Average:    19:56.48
  18 Queensbury                  552   90  108  115  117  122  128
      Total Time:  1:40:32.60
         Average:    20:06.52
  19 Monroe Woodbury             601   75  104  135  138  149  157
      Total Time:  1:46:28.00
         Average:    21:17.60
  20 Immaculate Heart            605   69  116  125  141  154  163
      Total Time:  1:46:08.80
         Average:    21:13.76
  21 Hackley School              606   62  101  140  142  161
      Total Time:  1:47:34.30
         Average:    21:30.86
  22 Mohonasen                   715  131  144  145  147  148
      Total Time:  1:52:31.50
         Average:    22:30.30


Event 16  Girls 2.5 Mile Run CC Jr. Var. B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelle Omalley          10 Red Bank Catholic      16:44.9    1
  2 Olivia Peifer             12 Haddonfield            16:51.0    2
  3 Lilly Minor               09 Haddonfield            16:51.9    3
  4 Shayne McNally            11 Red Bank Catholic      16:57.1    4
  5 Shayna Arrigo             09 Sachem East            17:06.3    5
  6 Louisa Gminski            11 Red Bank Catholic      17:08.4    6
  7 Maive O'Brien             11 Red Bank Catholic      17:11.4    7
  8 Kaitlin Veigl             11 Sachem East            17:12.6    8
  9 Jillian Manfredi          11 Sachem East            17:19.9    9
 10 Julia Brock               09 Northwest              17:22.0   10
 11 Julia Bryant              09 Kellenberg             17:25.3   11
 12 Rachel Semetsis           11 Sachem East            17:27.5   12
 13 Lauren Harris             10 Sachem East            17:30.1   13
 14 Mae Corrigan              10 Red Bank Catholic      17:33.4   14
 15 Nancy Lucier              11 Lincoln-Sudbury        17:36.3   15
 16 Olivia Vizzini            09 West Morris Mendham    17:37.8   16
 17 Emily Dolan               12 Cicero-North Syr       17:38.8   17
 18 Briana Wallace            09 Cornwall               17:40.8   18
 19 Anita Mikowski            09 Kellenberg             17:41.5   19
 20 Lesley Nicosia            11 Cornwall               17:42.3   20
 21 Marissa Marfurt           11 Clarence               17:48.0   21
 22 Brooke Howell             10 Sachem East            17:49.8   22
 23 Hannah Colson             12 Cornwall               17:51.1   23
 24 Aleena Zaidi              10 Syosset                17:52.9   24
 25 Cassidy Pieper            10 Padua                  17:53.8   25
 26 Emma Dougherty            09 Kellenberg             17:54.6   26
 27 Courtney Evola            12 Sachem East            17:55.1   27
 28 Elizabeth Hensley         11 Northport              17:58.9   28
 29 Gigi Pascarella           09 Cicero-North Syr       18:03.4   29
 30 Alicia Symons             11 Clarence               18:05.5   30
 31 Amanda Sargent            11 Hoover                 18:09.3   31
 32 Sophia Riveros            09 Padua                  18:12.1   32
 33 Mia Vigener               11 Lincoln-Sudbury        18:12.9   33
 34 Emily Dunn                09 Red Bank Catholic      18:14.9   34
 35 Ashley Irvine             10 Cicero-North Syr       18:15.3   35
 36 Kristina Bartelt          10 Northwest              18:16.3   36
 37 Tatum Naylor              11 Clarence               18:17.3   37
 38 Gillian Wadley            10 West Morris Mendham    18:17.9   38
 39 Anna Lawrence             12 Clarence               18:18.9   39
 40 Ashley Macha              11 Padua                  18:19.4   40
 41 Anna Kaiser               11 Queensbury             18:20.3   41
 42 Morgan VanDyke            09 Northport              18:20.9   42
 43 Andrea Meyers             12 Clarence               18:21.6   43
 44 Tori Pirro                11 Cicero-North Syr       18:22.2   44
 45 Molly Clark               12 Westhill               18:23.3   45
 46 Rachel Grosso             11 Lincoln-Sudbury        18:25.8   46
 47 Jillian Lees               8 Delhi                  18:27.7   47
 48 Jillian Bellows           12 West Morris Mendham    18:29.3   48
 49 Mary Grace Boylan         10 Cornwall               18:31.0   49
 50 Meghan Evans              10 Westhill               18:31.5   50
 51 Michelle Nkoudou          09 Hoover                 18:31.9   51
 52 Nina Rubenstein           10 Pascack Hills          18:33.2   52
 53 Haley Pestle              11 Cicero-North Syr       18:33.8   53
 54 Maura McAnaney            09 Westhill               18:35.3   54
 55 Reid Garner               12 Cicero-North Syr       18:36.1   55
 56 Birgitta Salvesen-Quinn   09 Lincoln-Sudbury        18:37.7   56
 57 Sydney Dennison           12 Queensbury             18:39.7   57
 58 Alicia Canas              09 Northwest              18:40.9   58
 59 Daphne Solomon            12 Syosset                18:41.3   59
 60 Avery Markus              10 Hoover                 18:42.5   60
 61 Bridget Lapham            09 Kellenberg             18:43.3   61
 62 Kate Davis                 8 Delhi                  18:45.2   62
 63 Mary Kate Magner          12 Queensbury             18:46.5   63
 64 Brianna Mantz             12 Monroe                 18:47.1   64
 65 Ako Matsumura             11 Pascack Hills          18:49.2   65
 66 Lynn Edwards              11 Queensbury             18:50.3   66
 67 Aislinn Keely             11 Kellenberg             18:55.9   67
 68 Sarah Durso               11 Padua                  18:57.7   68
 69 Kayla Murawski            11 Northport              19:00.8   69
 70 Sabrina Warner            11 Clarence               19:01.8   70
 71 Lisa Bogardus             10 Westhill               19:02.5   71
 72 Melanie Begel             11 Cicero-North Syr       19:03.3   72
 73 Amanda Scott              11 Morristown             19:03.9   73
 74 Allison Lawless           09 Kellenberg             19:04.2   74
 75 Sarah Baker               12 Queensbury             19:05.5   75
 76 Sydney Pryzwara           09 Padua                  19:05.9   76
 77 Saniya Wadhwa             10 Northwest              19:06.3   77
 78 Anna Hess                 10 Morristown             19:06.7   78
 79 Ellie Callaghan           11 Padua                  19:07.2   79
 80 Laura Giliforte           10 Clarence               19:07.8   80
 81 Autumn Dorr                8 Delhi                  19:08.4   81
 82 Lisa Bond                 12 West Morris Mendham    19:12.1   82
 83 Jen Lobody                12 Syosset                19:13.0   83
 84 Sydney Merrill            09 Lincoln-Sudbury        19:14.9   84
 85 Olivia Kaufman            11 Northport              19:15.8   85
 86 Olivia Christmann         11 West Morris Mendham    19:16.6   86
 87 Hope Colabrese            11 Hoover                 19:17.0   87
 88 Paige Gabitzer            10 Northwest              19:20.9   88
 89 Norah O'Neill             10 Haddonfield            19:21.2   89
 90 Emily Crotty              11 Queensbury             19:21.6   90
 91 Erin Torgersen            09 West Morris Mendham    19:22.2   91
 92 Samantha Lucas            10 Monroe                 19:23.5   92
 93 Alana Walters             11 Monroe                 19:23.9   93
 94 Caleigh Saturno           10 Northport              19:24.3   94
 95 Marnie Lipton             09 Northport              19:25.0   95
 96 Roxana Cardoza            09 Wantagh                19:28.0   96
 97 Bailey Price              11 Chittenango            19:30.4   97
 98 Diyaa Capil               11 Monroe                 19:30.9   98
 99 Jewel Pignetti            10 Cornwall               19:31.0   99
100 Juliana Marszalek         09 West Morris Mendham    19:32.2  100
101 Nicole Solomon            10 Syosset                19:39.1  101
102 Elizabeth Serrano         11 Kellenberg             19:41.1  102
103 Anastasia Bergeron        10 Morristown             19:42.2  103
104 Casey Zorn                11 Somers                 19:43.3  104
105 Claudia Reino             11 Fox Lane               19:44.4  105
106 Halimah Roberson          10 Newark                 19:45.4  106
107 Cara Kohlbrenner          11 Tappan Zee             19:46.7  107
108 Bridget Craig             11 Wantagh                19:49.2  108
109 Devin Gordon              09 Chittenango            19:50.2  109
110 Kelly Rolfe               09 Delhi                  19:53.4  110
111 Roma Katczmarkiewicz      11 Somers                 19:58.7  111
112 Noelle Coolican           09 Westhill               19:59.8  112
113 Amelie Legg               10 Delhi                  20:00.5  113
114 Vivian Thai               10 Northwest              20:02.0  114
115 Rebecca Gillespie         11 Hoover                 20:04.2  115
116 Marian Martinez           10 Northwest              20:12.9  116
117 Kristina Langston         12 Cornwall               20:13.9  117
118 Jessica Houston           12 Hoover                 20:14.5  118
119 Sarafina Mancuso          10 Eastchester            20:19.7  119
120 Helen Joyner              11 Tappan Zee             20:21.2  120
121 Rachel Klein              11 Cornwall               20:22.4  121
122 Natasha Singh             10 Northwest              20:24.4
123 Ava Green                  8 Delhi                  20:29.4  122
124 Hannah West               11 Westford Academy       20:34.4  123
125 Emma Vallon               10 Fox Lane               20:38.0  124
126 Alexius Reynolds          11 Monroe                 20:38.4  125
127 Sara Tarraran-Casella     11 Queensbury             20:46.6  126
128 Katie Ross                12 Westford Academy       20:47.0  127
129 Sierra Acosta             12 Northport              20:50.4  128
130 Nimat Maloney             11 Somers                 20:54.0  129
131 Amanda Wysota             11 Manhasset              20:58.6  130
132 Naomi Varder-Bloot        12 Shea                   20:59.8  131
133 Fatim Somassa             11 St. Dominic            21:01.5  132
134 Alexa Brancato            12 Syosset                21:02.5  133
135 Grace Falanga             10 Pascack Hills          21:05.0  134
136 Kayleigh O'Connor         10 Wantagh                21:05.9  135
137 Kat Menza                 11 Pascack Hills          21:07.6  136
138 Megan Shaver              11 Delhi                  21:10.3  137
139 Izzy Miller               09 Haddonfield            21:17.5  138
140 Victoria Prezioso         11 Eastchester            21:29.6  139
141 Claudia DeLorenzo         11 Eastchester            21:41.7  140
142 Jillian Michales          10 Pascack Hills          21:46.8  141
143 Natalie Salazar           10 Pine Bush              21:48.1  142
144 Olivia Zukowski           09 Wantagh                21:48.9  143
145 Julia Hunt                11 Westford Academy       21:57.1  144
146 Emma Gaffney              10 Eastchester            21:58.4  145
147 Marlena Koch              11 Newark                 22:01.6  146
148 Sabrina Geisler           11 Hoover                 22:03.8  147
149 Jen Rodriguez             11 Wantagh                22:04.2  148
150 Alyssa Crystal            11 Chittenango            22:12.6  149
151 Jen Ryan                  11 Tappan Zee             22:13.3  150
152 Willow Huppert            11 Lincoln-Sudbury        22:14.5  151
153 Allie Gluck               10 Pascack Hills          22:17.8  152
154 Kyra Wilkowski            10 Fox Lane               22:27.9  153
155 Meryl Skoog               11 Cornwall               22:37.6
156 Cristina Ras              11 Manhasset              22:40.7  154
157 Ahniyah Napper            10 Newark                 22:45.6  155
158 Sandra Granados           12 Gaithersburg           22:46.6  156
159 Alex Rheaume              10 Chittenango            22:48.5  157
160 Kristen Conti             10 Eastchester            22:49.3  158
161 Olivia Pease              11 St. Dominic            22:59.1  159
162 Katerina Groutkas         09 Pine Bush              22:59.6  160
163 Mieke McLaughlin          10 Manhasset              23:06.3  161
164 Natalie Tromer            10 Tappan Zee             23:07.9  162
165 Rachel Chevalier          11 Westford Academy       23:11.6  163
166 Gabrielle Rath            09 Pine Bush              23:15.9  164
167 Caitlin Jaeggli           09 Wantagh                23:17.0  165
168 Georgia Michalos          10 Manhasset              23:26.0  166
169 Finuala O'Shea            12 Tappan Zee             23:27.3  167
170 Zana Byer                 12 Corcoran               23:28.4  168
171 Michelle Abentroth        11 BFA-St. Albans         23:31.2  169
172 Asha Grossberndt          10 Fox Lane               23:33.3  170
173 Cecilia Root              10 Corcoran               23:52.5  171
174 Sophia Baptista           11 Shea                   24:07.3  172
175 Jessica Andrade           11 Shea                   24:11.4  173
176 Caitlyn Menard            11 Shea                   24:15.2  174
177 Robinson Jaaziel          12 Manhasset              24:15.9  175
178 Sabrina Sayed             10 Manhasset              24:16.9  176
179 Nora Luciano              11 St. Dominic            24:17.9  177
180 Libby Snyder              11 Wheatland-Chili        24:18.3  178
181 Claire Enos               11 Westford Academy       24:31.6  179
182 Kylie Curtis              11 BFA-St. Albans         24:33.6  180
183 Ernestina Rojas           11 Monroe                 24:34.9  181
184 Lauren Giammarella        10 Eastchester            24:36.2  182
185 Julia Capparelli          09 Eastchester            25:32.0  183
186 Brook Mordenga            12 Wheatland-Chili        25:36.0  184
187 Elena Brigham             11 BFA-St. Albans         25:39.0  185
188 Francesca Cauarreita      09 Pine Bush              25:43.2  186
189 Shelly Berghash           11 Wheatland-Chili        25:45.1  187
190 Emily Fenter              12 Wantagh                25:55.6  188
191 Quinitia McClain          12 Corcoran               26:04.4  189
192 Maria Budis               10 Manhasset              26:08.6  190
193 Julia Kelly               10 Corcoran               26:13.8  191
194 BethAnne Ray              10 Gaithersburg           26:44.5  192
195 Paige Bowie               12 Gaithersburg           27:07.9  193
196 Kelsey Lowe               12 Wheatland-Chili        27:17.4  194
197 Mara Nunez                10 Corcoran               27:34.2  195

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Red Bank Catholic            32    1    4    6    7   14   34
      Total Time:  1:25:35.20
         Average:    17:07.04
   2 Sachem East                  47    5    8    9   12   13   22   27
      Total Time:  1:26:36.40
         Average:    17:19.28
   3 Clarence                    170   21   30   37   39   43   70   80
      Total Time:  1:30:51.30
         Average:    18:10.26
   4 Cicero-North Syracuse       178   17   29   35   44   53   55   72
      Total Time:  1:30:53.50
         Average:    18:10.70
   5 Kellenberg                  184   11   19   26   61   67   74  102
      Total Time:  1:30:40.60
         Average:    18:08.12
   6 Cornwall                    209   18   20   23   49   99  117  121
      Total Time:  1:31:16.20
         Average:    18:15.24
   7 Lincoln-Sudbury             234   15   33   46   56   84  151
      Total Time:  1:32:07.60
         Average:    18:25.52
   8 Padua                       241   25   32   40   68   76   79
      Total Time:  1:32:28.90
         Average:    18:29.78
   9 Northwest                   269   10   36   58   77   88  114  116
      Total Time:  1:32:46.40
         Average:    18:33.28
  10 West Morris Mendham         270   16   38   48   82   86   91  100
      Total Time:  1:32:53.70
         Average:    18:34.74
  11 Queensbury                  302   41   57   63   66   75   90  126
      Total Time:  1:33:42.30
         Average:    18:44.46
  12 Northport                   318   28   42   69   85   94   95  128
      Total Time:  1:34:00.70
         Average:    18:48.14
  13 Westhill                    332   45   50   54   71  112
      Total Time:  1:34:32.40
         Average:    18:54.48
  14 Hoover                      344   31   51   60   87  115  118  147
      Total Time:  1:34:44.90
         Average:    18:56.98
  15 Syosset                     400   24   59   83  101  133
      Total Time:  1:36:28.80
         Average:    19:17.76
  16 Delhi                       413   47   62   81  110  113  122  137
      Total Time:  1:36:15.20
         Average:    19:15.04
  17 Monroe                      472   64   92   93   98  125  181
      Total Time:  1:37:43.80
         Average:    19:32.76
  18 Pascack Hills               528   52   65  134  136  141  152
      Total Time:  1:41:21.80
         Average:    20:16.36
  19 Wantagh                     630   96  108  135  143  148  165  188
      Total Time:  1:44:16.20
         Average:    20:51.24
  20 Eastchester                 701  119  139  140  145  158  182  183
      Total Time:  1:48:18.70
         Average:    21:39.74
  21 Tappan Zee                  706  107  120  150  162  167
      Total Time:  1:48:56.40
         Average:    21:47.28
  22 Westford Academy            736  123  127  144  163  179
      Total Time:  1:51:01.70
         Average:    22:12.34
  23 Manhasset                   786  130  154  161  166  175  176  190
      Total Time:  1:54:27.50
         Average:    22:53.50
  24 Corcoran                    914  168  171  189  191  195
      Total Time:  2:07:13.30
         Average:    25:26.66


Event 18  Girls 2.5 Mile Run CC Jr. Var. C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lauren O'Brien            11 Pearl River            16:17.6    1
  2 Jessica Cueva-Scarpelli   11 Monroe Woodbury        16:24.3    2
  3 Grace Raffa               10 Pearl River            16:35.4    3
  4 Nicole Winter             11 Monroe Woodbury        16:38.9    4
  5 Jessica McDermott          8 Pearl River            16:47.9    5
  6 Katie Parnow              11 Pearl River            16:57.6    6
  7 Tara Smyth                11 Pearl River            16:59.4    7
  8 Emma Schroh               11 Warwick Valley         17:00.0    8
  9 Noelle Feeney             09 North Rockland         17:04.3    9
 10 Caroline Bosch            11 Ward Melville          17:05.8   10
 11 Noelle Ladue              12 Monroe Woodbury        17:12.4   11
 12 Allison Moroney           11 Pearl River            17:15.2   12
 13 Christy Ann McCoy         12 Monroe Woodbury        17:15.8   13
 14 Kaitlyn Connor            11 Warwick Valley         17:17.7   14
 15 Haley Harder              11 Champlain Valley       17:21.7   15
 16 Emily Eder                11 Warwick Valley         17:30.9   16
 17 Allyson Gaedje            09 Ward Melville          17:33.6   17
 18 Madeline Hoey             12 Warwick Valley         17:35.3   18
 19 Madeline Stromberg        10 Monroe Woodbury        17:37.1   19
 20 Jen Hedin                 12 Archbishop Spalding    17:40.8   20
 21 Brittany Williams         11 Ward Melville          17:42.3   21
 22 Grace Rotar               12 Warwick Valley         17:44.3   22
 23 Molly Byrne               11 Warwick Valley         17:47.2   23
 24 Ellen Zammarchi           09 Tatnall                17:49.5   24
 25 Jamie Struhar             10 Monroe Woodbury        17:50.2   25
 26 Analise Kirby             12 Shenendehowa           17:51.2   26
 27 Katie Miale               12 Monroe Woodbury        17:53.8   27
 28 Kerry O'Connor            09 North Rockland         17:56.8   28
 29 Alexis Weikert            12 Archbishop Spalding    18:02.1   29
 30 Emily Abramczyk           12 Villa Maria (Erie)     18:06.6   30
 31 Sandra Wilson             12 Pearl River            18:07.7   31
 32 Sarah Sherman             12 Shenendehowa           18:08.8   32
 33 Sian Grosskopf            11 Ward Melville          18:11.4   33
 34 Kirsten Hatton            12 North Penn             18:11.9   34
 35 Bianca Stewart            11 Curtis                 18:13.3   35
 36 Cassidy Jacobus           10 Ward Melville          18:14.8   36
 37 Keira Albano              09 Red Bank Regional      18:15.7   37
 38 Caraline Gunther          12 Archbishop Spalding    18:16.5   38
 39 Amy Duclos                12 Shenendehowa           18:17.4   39
 40 Emily Jensen              10 Ward Melville          18:18.2   40
 41 Rachel Turturro           11 Smithtown              18:18.8   41
 42 Taylor Drost              12 Smithtown              18:19.3   42
 43 Siobhan Higgins           12 Warwick Valley         18:19.8   43
 44 Giovanella Stewart        11 Curtis                 18:20.4   44
 45 Kathryn Konopko           09 North Rockland         18:22.8   45
 46 Mackenzie Smith           12 Villa Maria (Erie)     18:23.2   46
 47 Jaclyn Waldron            10 North Rockland         18:23.5   47
 48 Victoria Kang             10 Tatnall                18:24.8   48
 49 Kristen Egan              10 Immaculate Heart       18:26.9   49
 50 Jessica Martin            11 Smithtown              18:27.3   50
 51 KÚla Gelling              12 Smithtown              18:28.2   51
 52 Erin Underhill            11 Shenendehowa           18:28.9   52
 53 Clare Dentner             09 North Penn             18:32.2   53
 54 Kirsten Fraas             12 Ward Melville          18:32.8   54
 55 Sara Li                   10 Tatnall                18:33.2   55
 56 Margot Cosgrove           12 Chatham                18:33.7   56
 57 Maddie Schroeder          11 Chatham                18:35.9   57
 58 Erin Tompkins             12 Shenendehowa           18:37.0   58
 59 Caroline Murray           11 Curtis                 18:37.9   59
 60 Cat Olson                 09 Wayne Valley           18:38.5   60
 61 Teresa Clark              10 Chatham                18:39.9   61
 62 Tara Sorman               12 North Penn             18:43.3   62
 63 Amanda Carson             12 Villa Maria (Erie)     18:46.5   63
 64 Tracy DeLade              11 Chatham                18:53.4   64
 65 Dylanne Nowik             11 Rush-Henrietta         18:54.4   65
 66 Abby Cashel               11 Chatham                18:54.8   66
 67 Grace Murphy              10 Queensbury             18:55.7   67
 68 Laura Orth                11 Padua                  18:56.1   68
 69 Valerie Kehoe             11 Smithtown              18:56.4   69
 70 Madeline Amzler           11 Smithtown              18:57.5   70
 71 Jill Perini               11 Immaculate Heart       18:57.9   71
 72 Hanna Bauman              10 Rush-Henrietta         18:58.3   72
 73 Mary Grace Rizzo          12 Shenendehowa           19:03.0   73
 74 Rebecca Coughlin          12 Rush-Henrietta         19:03.4   74
 75 Kaytlin Kelly             10 Shenendehowa           19:04.5   75
 76 Abbey Macha               11 Padua                  19:05.2   76
 77 Reagan Stroka             10 Immaculate Heart       19:09.3   77
 78 Sarah Cannon              11 Rush-Henrietta         19:12.5   78
 79 Emily Boylan              11 Villa Walsh            19:14.2   79
 80 Nassim Iusto              12 Kingston               19:20.6   80
 81 Alexis Metivier           10 Queensbury             19:20.9   81
 82 Julia DiSalvio            12 Chatham                19:22.0   82
 83 Veronika D'Aragona        12 Kingston               19:22.8   83
 84 Paige Stoessel            12 Smithtown              19:23.5   84
 85 Abby Cordaro              12 Immaculata Academy     19:24.1   85
 86 Monica Zukowski           12 Villa Maria (Erie)     19:24.4   86
 87 Rebecca Morel             10 Villa Walsh            19:24.8   87
 88 Lauren Murtagh            11 Kingston               19:26.7   88
 89 Gina Paige                11 Kingston               19:28.2   89
 90 Sara Allocco              11 Shaker                 19:28.8   90
 91 Marykate Higley           11 Padua                  19:29.8   91
 92 Anastasia Mavridis        10 Padua                  19:31.3   92
 93 Hannah Garty              12 West Genesee           19:33.9   93
 94 Haley McParthland         12 Wellington C Mep       19:34.6   94
 95 Betsy Baker               12 Queensbury             19:35.1   95
 96 Kerri Meehl               12 Queensbury             19:38.5   96
 97 Brynn Fielding            10 Queensbury             19:40.0   97
 98 Lara MacFadden            11 Archbishop Molloy      19:40.5   98
 99 Bridget Bartholomay       12 Rush-Henrietta         19:41.8   99
100 Dominique Mosley          11 North Penn             19:43.8  100
101 Shelby Kiteveles          10 West Genesee           19:55.1  101
102 Emilie Ginn               11 Tatnall                19:56.2  102
103 Ali Coppola               10 Padua                  19:57.2  103
104 Katarina Antonopoulos     12 Archbishop Molloy      20:00.3  104
105 Cleo Louis                12 Villa Maria (Erie)     20:01.3  105
106 karolina Mackiewicz       10 Tottenville            20:02.0  106
107 Carlee Hart               11 Wayne Valley           20:04.6  107
108 Kayla Rayder              12 Archbishop Molloy      20:10.5  108
109 Samantha Peel             11 North Penn             20:11.6  109
110 Siobhan Loftus            11 Archbishop Molloy      20:12.6  110
111 Rachel Maly               11 Villa Maria (Erie)     20:13.6  111
112 Shea Cody                 11 Red Bank Regional      20:17.2  112
113 Kara Matus                09 West Genesee           20:20.5  113
114 Reilly Gambelli           10 Villa Walsh            20:23.6  114
115 Bridget Scanlon           11 Immaculate Heart       20:25.0  115
116 Kayla Campanella          11 Immaculata Academy     20:25.8  116
117 Meghan McAlary            09 Acad Holy Names        20:26.6  117
118 Anna Brady                11 Immaculata Academy     20:28.7  118
119 Jessica NeJame            12 Chariho                20:29.1  119
120 Kristen Hoyt              11 Archbishop Molloy      20:32.7  120
121 Samantha Majuri           11 Queensbury             20:34.9  121
122 Mary Hennessy             11 Padua                  20:36.2  122
123 Kaleigh Gilroy            09 Archbishop Molloy      20:37.1  123
124 Lydia Selert              12 Shaker                 20:39.3  124
125 Anyssa Evelyn             12 North Rockland         20:43.0  125
126 April Rainey              10 Chariho                20:45.6  126
127 Kelly Gottstine           11 Kingston               20:51.2  127
128 Isabelle Lombardi         12 Acad Holy Names        20:53.6  128
129 Juliana Wyncoop           11 Kingston               20:54.6  129
130 Taylor O'Brien            11 Wellington C Mep       20:59.2  130
131 Alicia Lacourciere        11 Kings Park             21:01.5  131
132 Alena Piska               11 Shaker                 21:02.1  132
133 Lizzie Pavarunas          12 Immaculata Academy     21:02.7  133
134 Cindy Tran                12 Rush-Henrietta         21:03.5  134
135 Carly Browngardt           8 Pierson                21:04.7  135
136 Caroline Bradley          11 Tottenville            21:05.5  136
137 brianna ust               11 Tottenville            21:08.0  137
138 Brook Migdon              12 Red Bank Regional      21:11.5  138
139 Jamie Marvin              12 Wellington C Mep       21:13.1  139
140 Megan Hannahan            12 West Genesee           21:15.4  140
141 Lauren Twele              12 Archbishop Spalding    21:19.7  141
142 Rachel Mascolo            11 Villa Walsh            21:20.6  142
143 Alexis Bruno              11 Sachem North           21:21.7  143
144 Gina Corelli              12 Shaker                 21:22.4  144
145 Clare Cahir               11 Villa Walsh            21:24.6  145
146 Caitlin Massimi           11 Immaculata Academy     21:32.0  146
147 Elizabeth Martin          11 Tottenville            21:33.2  147
148 Alena Korins              09 Sanford H. Calhoun     21:34.2  148
149 Samantha Kaminski         11 Wayne Valley           21:42.3  149
150 Elena Suarez               8 Acad Holy Names        21:43.1  150
151 Lindsay Jordan            09 Sanford H. Calhoun     21:49.3  151
152 Juliann Horn              11 Kings Park             21:51.4  152
153 laura finnegan            10 Tottenville            21:58.5  153
154 Nicole Sinram             11 Sachem North           22:07.9  154
155 Caitlyn Sinram            09 Sachem North           22:10.1  155
156 Jess D'Ambrosi            12 Archbishop Spalding    22:14.9  156
157 Mikaylyn Holden           11 Chariho                22:22.5  157
158 Maribel Sabino            11 Sanford H. Calhoun     22:28.7  158
159 Clarina Lee               10 Chariho                22:29.4  159
160 Isabel Martins            10 Sachem North           22:42.1  160
161 Michele Mazza             12 Sanford H. Calhoun     22:47.9  161
162 Andra Sullivan            10 Pawling                22:49.9  162
163 Kelly Gerlak              11 Archbishop Molloy      22:57.1  163
164 Skylar Cunningham          8 Acad Holy Names        23:00.7  164
165 Marissa Rogers            12 Shaker                 23:13.2  165
166 Catheliya Reed            09 Pierson                23:25.3  166
167 Samantha Smith            11 Chariho                23:42.2  167
168 Alaina Goggin             11 Pierson                23:48.7  168
169 Meghan Tozza              11 Sachem North           24:28.8  169
170 Ellie Ramirez             11 Rush-Henrietta         24:53.8  170
171 Jennifer Nealis           11 Kings Park             25:18.7  171
172 Casey Diedrick            09 West Genesee           25:27.2  172
173 Zoe Gunning               11 Chariho                27:39.8  173
174 Olivia Daniels            11 Tatnall                29:03.1  174

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Pearl River                  22    1    3    5    6    7   12   31
      Total Time:  1:23:37.90
         Average:    16:43.58
   2 Monroe Woodbury              49    2    4   11   13   19   25   27
      Total Time:  1:25:08.50
         Average:    17:01.70
   3 Warwick Valley               78    8   14   16   18   22   23   43
      Total Time:  1:27:08.20
         Average:    17:25.64
   4 Ward Melville               117   10   17   21   33   36   40   54
      Total Time:  1:28:47.90
         Average:    17:45.58
   5 Shenendehowa                207   26   32   39   52   58   73   75
      Total Time:  1:31:23.30
         Average:    18:16.66
   6 Smithtown                   253   41   42   50   51   69   70   84
      Total Time:  1:32:30.00
         Average:    18:30.00
   7 North Rockland              254    9   28   45   47  125
      Total Time:  1:32:30.40
         Average:    18:30.08
   8 Chatham                     304   56   57   61   64   66   82
      Total Time:  1:33:37.70
         Average:    18:43.54
   9 Villa Maria (Erie)          330   30   46   63   86  105  111
      Total Time:  1:34:42.00
         Average:    18:56.40
  10 North Penn                  358   34   53   62  100  109
      Total Time:  1:35:22.80
         Average:    19:04.56
  11 Archbishop Spalding         384   20   29   38  141  156
      Total Time:  1:37:34.00
         Average:    19:30.80
  12 Rush-Henrietta              388   65   72   74   78   99  134  170
      Total Time:  1:35:50.40
         Average:    19:10.08
  13 Tatnall                     403   24   48   55  102  174
      Total Time:  1:43:46.80
         Average:    20:45.36
  14 Padua                       430   68   76   91   92  103  122
      Total Time:  1:36:59.60
         Average:    19:23.92
  15 Queensbury                  436   67   81   95   96   97  121
      Total Time:  1:37:10.20
         Average:    19:26.04
  16 Kingston                    467   80   83   88   89  127  129
      Total Time:  1:38:29.50
         Average:    19:41.90
  17 Archbishop Molloy           540   98  104  108  110  120  123  163
      Total Time:  1:40:36.60
         Average:    20:07.32
  18 Villa Walsh                 567   79   87  114  142  145
      Total Time:  1:41:47.80
         Average:    20:21.56
  19 Immaculata Academy          598   85  116  118  133  146
      Total Time:  1:42:53.30
         Average:    20:34.66
  20 West Genesee                619   93  101  113  140  172
      Total Time:  1:46:32.10
         Average:    21:18.42
  21 Shaker                      655   90  124  132  144  165
      Total Time:  1:45:45.80
         Average:    21:09.16
  22 Tottenville                 679  106  136  137  147  153
      Total Time:  1:45:47.20
         Average:    21:09.44
  23 Chariho                     728  119  126  157  159  167  173
      Total Time:  1:49:48.80
         Average:    21:57.76
  24 Sachem North                781  143  154  155  160  169
      Total Time:  1:52:50.61
         Average:    22:34.12


Event 20  Girls 2.5 Mile Run CC Jr. Var. D.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jillian Turner            11 New Providence         16:12.5    1
  2 Alyson Walsh              10 La Salle Academy       16:50.4    2
  3 Kelly Giffault            10 La Salle Academy       16:54.2    3
  4 Grace Feisthamel          12 La Salle Academy       17:01.9    4
  5 Nicole Malpeli            09 Tappan Zee             17:11.7    5
  6 Taylor Termine            11 Northport              17:16.7    6
  7 Janet Scott               09 Walter Johnson         17:25.2    7
  8 Paige Sheehan             11 Walter Johnson         17:26.2    8
  9 lisbeth valdez            10 Tolman                 17:27.8    9
 10 Hailee Kolakowski         09 Cicero-North Syr       17:28.2   10
 11 leinni valdez             10 Tolman                 17:28.6   11
 12 Daniela Pinzon            11 Bay Shore              17:32.6   12
 13 Caren Shin                10 Northport              17:35.8   13
 14 Sarah Schutzenbach        12 Northport              17:42.3   14
 15 Jesse Correale            11 Notre Dame Academy     17:43.2   15
 16 Audrey Cryan              11 La Salle Academy       17:44.3   16
 17 Sophie Scobell            09 Walter Johnson         17:46.8   17
 18 LauraMae Cocchi           12 Northport              17:47.7   18
 19 Sinead O'Hanlon           11 Monroe Woodbury        17:48.7   19
 20 Hana Soucie               11 La Salle Academy       17:50.1   20
 21 Lucy Knapp                11 Walter Johnson         17:55.0   21
 22 Olivia Sullivan           10 Tappan Zee             18:00.2   22
 23 Molly Camire              10 Cicero-North Syr       18:00.6   23
 24 Erin DiSanto              10 Tappan Zee             18:01.6   24
 25 Erin Harringtan           11 Notre Dame Academy     18:04.4   25
 26 Jacq Zito                 09 Walter Johnson         18:08.1   26
 27 Brielle Ehmsen            10 Tappan Zee             18:11.7   27
 28 Elizabeth Keach           11 Bay Shore              18:14.5   28
 29 Indra Glasergreen         09 North Hunterdon        18:14.8   29
 30 Taylor Giacopelli         10 Notre Dame Academy     18:15.1   30
 31 Catherine Quiroz          11 Abington               18:18.4   31
 32 Haylee Kuprianchik         8 Northport              18:21.0   32
 33 Grace Sacco               10 Bay Shore              18:21.6   33
 34 Kassidy Metzger            8 Bay Shore              18:22.6   34
 35 Julia Buben               11 La Salle Academy       18:23.8   35
 36 Alexa Castellano          11 Warwick Valley         18:25.5   36
 37 Taylor Fallacaro          11 Northport              18:26.4   37
 38 Rose Bauman               11 Monroe Woodbury        18:27.6   38
 39 Sara Wicks                10 Cicero-North Syr       18:33.4   39
 40 Leigha Tierney            09 Tappan Zee             18:35.9   40
 41 Paige Giffault            10 La Salle Academy       18:47.1   41
 42 Talia Cutrone             10 South Side             18:48.7   42
 43 Katie Negroni             11 South Side             18:49.7   43
 44 Jackie Sheridan           09 Tappan Zee             18:50.6   44
 45 Brooke Hynes              11 Tappan Zee             18:54.6   45
 46 Anna Lynch                10 Monroe Woodbury        18:55.4   46
 47 Jaclyn Staranka           11 Mount St. Dominic      18:57.8   47
 48 Meg Drew                  09 Villa Walsh            19:03.8   48
 49 Morgan Kraft              09 Clarence               19:04.7   49
 50 Xin Qiao Zhang            10 New Providence         19:10.3   50
 51 Maddy Little              11 North Penn             19:13.2   51
 52 Christine Bjorkman        09 Monroe Woodbury        19:15.8   52
 53 Shannon McMahon           11 South Side             19:16.3   53
 54 Keri McConnell            11 Monroe Woodbury        19:20.0   54
 55 Samantha Kelly            09 Bay Shore              19:20.8   55
 56 Elizabeth McCarthy        10 South Side             19:21.5   56
 57 Katie Tota                12 North Hunterdon        19:22.6   57
 58 Elizabeth Moran           09 West Morris Mendham    19:23.9   58
 59 Ellen Shelly              11 North Hunterdon        19:24.7   59
 60 Carolyn Fitzgerald        12 Clarence               19:26.6   60
 61 Kaitlin Martins           11 Sachem North           19:27.3   61
 62 Amanda Lerch              12 Cicero-North Syr       19:28.3   62
 63 Colleen Valentine         11 West Morris Mendham    19:29.0   63
 64 Marlee Lopez              10 Bay Shore              19:30.2   64
 65 Emily Mantz               10 Ward Melville          19:30.9   65
 66 Erika Spraker             11 Shenendehowa           19:31.7   66
 67 Maddie Penn               11 North Hunterdon        19:32.1   67
 68 Mica Pitcher              12 Batavia                19:37.8   68
 69 Amelia Brown              11 Lincoln-Sudbury        19:40.1   69
 70 Marina Gentilcore         10 Clarence               19:40.8   70
 71 Rani Kannon               10 Shenendehowa           19:41.7   71
 72 Kieran Travers            09 South Side             19:44.4   72
 73 Shyanne Rossi             09 Tolman                 19:47.9   73
 74 Chelsea Cramer            12 Shenendehowa           19:48.7   74
 75 Jordan Schmolka           11 Horace Greeley         19:49.3   75
 76 Hannah Jacobs             10 Padua                  19:53.9   76
 77 Julia Haig                10 Shenendehowa           19:54.8   77
 78 Hailey Lynch              10 Sachem North           19:55.6   78
 79 Isobel Hayes              11 Lincoln-Sudbury        19:57.9   79
 80 Nicole Fezza              11 Sachem North           19:58.7   80
 81 Danielle Savage           10 Padua                  20:00.2   81
 82 Bridget Fong              10 West Morris Mendham    20:00.8   82
 83 Christiane Weber          10 St. Anthony's          20:01.6   83
 84 Adrianna Tomasullo        09 Clarence               20:02.5   84
 85 Katherine Hyde            11 Hoover                 20:03.1   85
 86 Cassie Pixler             11 Sachem North           20:06.6   86
 87 Marissa D'Alonzo          12 St. Anthony's          20:11.0   87
 88 Caroline Korson           10 Hoover                 20:11.8   88
 89 Nancy Nkoudou             12 Hoover                 20:14.8   89
 90 Erin LeConey              10 North Penn             20:17.1   90
 91 Ximena Trejo-Mora         09 North Penn             20:18.0   91
 92 Emily Hampton             12 Shenendehowa           20:18.7   92
 93 Kristen Jaenicke          10 Notre Dame Academy     20:21.4   93
 94 Anna Shorb                09 Lincoln-Sudbury        20:22.0   94
 95 Kailey Strafford          10 Queensbury             20:25.4   95
 96 Jothi Ramaswamy            8 Lakeland               20:26.3   96
 97 Cassie Mack               10 Queensbury             20:27.1   97
 98 Lea Brown                 11 Batavia                20:27.8   98
 99 Tori Hughes               11 Clarence               20:28.5   99
100 Brooke Turner             11 West Morris Mendham    20:28.8  100
101 Kayla Spangenberg         10 Delhi                  20:29.2  101
102 Katherine Orlowski        12 Warwick Valley         20:29.5  102
103 Caranne Ingram            09 Delhi                  20:34.3  103
104 Juliet Panichella         12 St. Anthony's          20:35.0  104
105 Catherine Gallo           09 Villa Walsh            20:36.4  105
106 Josephine Gutowski        10 West Morris Mendham    20:36.8  106
107 Justine Sadt              10 Immaculate Heart       20:37.5  107
108 Nelisha Waas              10 Notre Dame Academy     20:41.8  108
109 Jenna Bernhardt           11 St. Anthony's          20:42.7  109
110 Kasey Golini              09 Ward Melville          20:43.6  110
111 Ellie Condelles           12 Shenendehowa           20:45.4  111
112 Victoria Jackson          11 Warwick Valley         20:46.3  112
113 Katherine Marzynski       10 New Providence         20:47.9  113
114 Sarah Breen               12 Horace Greeley         20:52.2  114
115 Maria DePinto             12 Sachem East            20:53.0  115
116 Mary Fon                  10 Lakeland               20:53.5  116
117 Maggie Paruta             11 Mount St. Dominic      20:56.4  117
118 Tina Walker               10 Padua                  20:58.4  118
119 Luisa Santos              10 Tolman                 21:00.8  119
120 Victoria Rodriguez        10 Sachem East            21:01.7  120
121 Emily Spitz               10 Bronxville             21:03.0  121
122 Abigail Long              09 Ward Melville          21:04.0  122
123 Cayci Hill                 8 Lakeland               21:05.4  123
124 Emily Lovering            12 Queensbury             21:06.2  124
125 Moriah Prosansky          11 Lincoln-Sudbury        21:08.5  125
126 Meg Cummings              11 Taylor Allderdice      21:10.4  126
127 Gabby Santacecilia        10 Padua                  21:16.6  127
128 Kyra Fryling              12 Lincoln-Sudbury        21:21.3  128
129 Mary Kathryn Savage       11 Hoover                 21:22.1  129
130 Kelly Feehan              11 Immaculate Heart       21:22.9  130
131 Lydia Freeman             09 Taylor Allderdice      21:23.3  131
132 Gabby Savoie              11 BFA-St. Albans         21:24.0  132
133 Molly Little              10 Warwick Valley         21:26.6  133
134 Rachel Miller             12 Sachem East            21:27.5  134
135 Ilka St.Denis             10 Ward Melville          21:28.9  135
136 Millie Lichtenwalner-Sea   7 Lakeland               21:29.4  136
137 Becca Rudden              11 BFA-St. Albans         21:30.0  137
138 Mia Camalleri             09 Orchard Park           21:30.4  138
139 Lindsay McCormick         11 Sachem North           21:39.7  139
140 Hannah Gamsby             11 BFA-St. Albans         21:40.1  140
141 Greta Ohanian             11 South Side             21:41.3  141
142 Janett Mora               11 Lakeland               21:43.5  142
143 Amanda Mason              10 Villa Walsh            21:44.2  143
144 Nicole Giangola           12 Bronxville             21:50.8  144
145 Hayley DiCarlo            09 Sachem East            21:54.9  145
146 Shaden Awad               10 New Providence         21:58.1  146
147 Vanessa Horseman          09 Batavia                22:01.7  147
148 Ashley McCormack          10 Queensbury             22:02.0  148
149 Alexa Kulp                10 North Penn             22:03.5  149
150 Amanda Daemer             11 Abington               22:09.5  150
151 Jordan Sobolesky          11 Padua                  22:10.4  151
152 Maria DeKoning            10 Sachem East            22:10.7  152
153 Casey Woodall             12 Batavia                22:19.8  153
154 Christina O'Brien         09 Ward Melville          22:24.3  154
155 Ann Descovich             11 Warwick Valley         22:26.3  155
156 Emily Maccabee            12 Horace Greeley         22:28.1  156
157 Holly Yandow              11 BFA-St. Albans         22:31.0  157
158 Sophia Carabba            11 Abington               22:32.1  158
159 Michelle Izzo             11 Our Lady of Mercy      22:34.0  159
160 Kathryn Zurka             09 Lincoln-Sudbury        22:37.7  160
161 Jessica Justinger         11 Orchard Park           22:38.6  161
162 Elizabeth Gregori         12 St. Anthony's          22:39.1  162
163 Noemi Esteves             11 Lakeland               22:40.0  163
164 Samantha DiBenedetto      11 Sachem East            22:41.2  164
165 Madeline Waring           11 Ward Melville          22:44.1  165
166 Samantha Wingate          12 Batavia                22:45.7  166
167 Sydney Frayne             12 Bronxville             22:48.4  167
168 Colleen Maher             12 Shenendehowa           22:51.1  168
169 Erin Leonard              10 Sachem East            22:57.1  169
170 Nora Jacobs               12 Shenendehowa           23:05.1
171 Nicole Valdez             09 Tolman                 23:15.6  170
172 Seahyun Lim               09 Villa Walsh            23:19.9  171
173 Alice Osiecki             11 BFA-St. Albans         23:26.7  172
174 Sonali George             10 Ward Melville          23:34.1  173
175 Alina Hood                12 Delhi                  23:40.5  174
176 Jaime Lee                 12 Lincoln-Sudbury        23:45.6  175
177 Lauren Scardigno          11 Our Lady of Mercy      23:48.0  176
178 Siobhan Kelly             10 Villa Walsh            23:51.9  177
179 Samantha DeVries          11 Bronxville             24:02.0  178
180 Ailine Baptista           09 Tolman                 24:17.5  179
181 Mary Crapet               12 Hoover                 24:18.7  180
182 Danielle Somerville       12 North Penn             24:25.3  181
183 Lauren Vilchinsky         12 West Morris Mendham    24:32.5  182
184 Kathleen Conaton          11 Bronxville             24:52.2  183
185 Micaela Murcar            11 Abington               24:54.0  184
186 Taylor Waugh              12 Hoover                 25:35.9  185
187 Alexis Gielskie           09 Delhi                  25:42.7  186
188 Mary-Grace Drwal          10 North Hunterdon        25:45.5  187
189 Joanna Olaoye             10 Tolman                 26:40.5  188
190 Colleen Senglaub          11 Queensbury             26:52.2  189
191 Cecilia Izydorczak        10 Orchard Park           27:15.7  190
192 Lydia Hood                12 Delhi                  30:00.0  191

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 La Salle Academy             45    2    3    4   16   20   35   41
      Total Time:  1:26:20.90
         Average:    17:16.18
   2 Walter Johnson               79    7    8   17   21   26
      Total Time:  1:28:41.30
         Average:    17:44.26
   3 Northport                    83    6   13   14   18   32   37
      Total Time:  1:28:43.50
         Average:    17:44.70
   4 Tappan Zee                  118    5   22   24   27   40   44   45
      Total Time:  1:30:01.10
         Average:    18:00.22
   5 Bay Shore                   162   12   28   33   34   55   64
      Total Time:  1:31:52.11
         Average:    18:22.42
   6 Monroe Woodbury             209   19   38   46   52   54
      Total Time:  1:33:47.50
         Average:    18:45.50
   7 South Side                  266   42   43   53   56   72  141
      Total Time:  1:36:00.60
         Average:    19:12.12
   8 Notre Dame Academy          271   15   25   30   93  108
      Total Time:  1:35:05.90
         Average:    19:01.18
   9 Clarence                    362   49   60   70   84   99
      Total Time:  1:38:43.10
         Average:    19:44.62
  10 Shenendehowa                380   66   71   74   77   92  111  168
      Total Time:  1:39:15.60
         Average:    19:51.12
  11 Tolman                      382    9   11   73  119  170  179  188
      Total Time:  1:39:00.70
         Average:    19:48.14
  12 North Hunterdon             399   29   57   59   67  187
      Total Time:  1:42:19.70
         Average:    20:27.94
  13 West Morris Mendham         409   58   63   82  100  106  182
      Total Time:  1:39:59.30
         Average:    19:59.86
  14 Sachem North                444   61   78   80   86  139
      Total Time:  1:41:07.90
         Average:    20:13.58
  15 Lincoln-Sudbury             495   69   79   94  125  128  160  175
      Total Time:  1:42:29.80
         Average:    20:29.96
  16 Warwick Valley              538   36  102  112  133  155
      Total Time:  1:43:34.20
         Average:    20:42.84
  17 St. Anthony's               545   83   87  104  109  162
      Total Time:  1:44:09.40
         Average:    20:49.88
  18 Padua                       553   76   81  118  127  151
      Total Time:  1:44:19.50
         Average:    20:51.90
  19 North Penn                  562   51   90   91  149  181
      Total Time:  1:46:17.10
         Average:    21:15.42
  20 Hoover                      571   85   88   89  129  180  185
      Total Time:  1:46:10.50
         Average:    21:14.10
  21 Ward Melville               586   65  110  122  135  154  165  173
      Total Time:  1:45:11.70
         Average:    21:02.34
  22 Lakeland                    613   96  116  123  136  142  163
      Total Time:  1:45:38.10
         Average:    21:07.62
  23 Batavia                     632   68   98  147  153  166
      Total Time:  1:47:12.80
         Average:    21:26.56
  24 Villa Walsh                 644   48  105  143  171  177
      Total Time:  1:48:36.20
         Average:    21:43.24
  25 Queensbury                  653   95   97  124  148  189
      Total Time:  1:50:52.90
         Average:    22:10.58
  26 Sachem East                 666  115  120  134  145  152  164  169
      Total Time:  1:47:27.80
         Average:    21:29.56
  27 BFA-St. Albans              738  132  137  140  157  172
      Total Time:  1:50:31.80
         Average:    22:06.36
  28 Delhi                       755  101  103  174  186  191
      Total Time:  2:00:26.70
         Average:    24:05.34
  29 Bronxville                  793  121  144  167  178  183
      Total Time:  1:54:36.40
         Average:    22:55.28


Event 34  Girls 2.5 Mile Run CC East States
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weini Kelati              09 Heritage (Lee)         14:20.6    1
  2 annika avery              12 Fayetteville           14:24.7    2
  3 Carly Benson              09 West Genesee           14:27.9    3
  4 Abby Green                09 Walter Johnson         14:32.6    4
  5 Karina Tavares            11 La Salle Academy       14:34.0    5
  6 Sheridan Wilbur           12 La Salle Academy       14:34.8    6
  7 Marin Warner              12 Holmdel                14:35.8    7
  8 Epiphany Grisbaum         12 Ocean City             14:42.5    8
  9 olivia ryan               12 Fayetteville           14:44.7    9
 10 Sam Levy                  11 Fayetteville           14:45.7   10
 11 jenna farrell             11 Fayetteville           14:52.2   11
 12 Sage Hurta                11 Hamilton               14:59.8   12
 13 Eliza Rego                11 La Salle Academy       15:01.6   13
 14 Alexandra DeCicco         11 Sachem East            15:02.1   14
 15 Danielle Jordan           11 Shenendehowa           15:06.9   15
 16 sophie ryan               09 Fayetteville           15:07.4   16
 17 Emily Murphy              11 Walter Johnson         15:11.8   17
 18 Reilly Siebert            09 Syosset                15:14.9   18
 19 MaryKate McNamara         12 Red Bank Catholic      15:15.8   19
 20 Julia Zachgo              10 Shenendehowa           15:16.9   20
 21 Sophia Gorman             10 Champlain Valley       15:17.2   21
 22 Audrey O'Neill            11 La Salle Academy       15:18.4   22
 23 Emily Crounse             11 Shenendehowa           15:19.0   23
 24 Caitlin Ohare             09 Red Bank Catholic      15:20.8   24
 25 Hannah Reale              09 Shenendehowa           15:22.1   25
 26 Charlotte Hartman         09 Shenendehowa           15:25.7   26
 27 Valerie Romero            11 Sachem East            15:28.6   27
 28 Corcoran Genny            11 Westhill               15:29.4   28
 29 Katy Kirsch               10 Walter Johnson         15:32.0   29
 30 Lauren Gruber             11 Syosset                15:33.4   30
 31 Carly Neeld               12 Champlain Valley       15:34.8   31
 32 Maddie Nowicki             8 Westhill               15:36.9   32
 33 Reilly Madsen             10 Fayetteville           15:38.3   33
 34 Jessica Howe              12 Fayetteville           15:39.1   34
 35 Cianna Lynch              11 La Salle Academy       15:39.9   35
 36 Elise Ramirez             12 Sachem North           15:40.7   36
 37 Kiernan Keller            12 Walter Johnson         15:45.9   37
 38 Alaina Kenny              09 Westhill               15:47.1   38
 39 Tiffany Ly                10 Sachem East            15:47.7   39
 40 Mackenzie Coleman         11 Sachem North           15:50.9   40
 41 Eryn Mills                12 Red Bank Catholic      15:51.9   41
 42 Rachel Ruggiero           09 Sachem East            15:52.5   42
 43 Claire Brown              11 Villa Maria (Erie)     15:53.0   43
 44 Meara Heininger           10 Champlain Valley       15:53.7   44
 45 Jennifer Ireland          09 Champlain Valley       15:54.7   45
 46 Emily Rienzo              12 Red Bank Catholic      15:55.6   46
 47 Gracie Eckstein           12 Red Bank Catholic      15:56.9   47
 48 Grace Craig               10 West Genesee           15:57.5   48
 49 Carlee Constable          10 Villa Maria (Erie)     15:58.1   49
 50 Paige Duca                12 Friends Academy        15:58.5   50
 51 Caroline Rusch            12 Shenendehowa           16:00.6   51
 52 Kayla Beovich             11 Syosset                16:04.3   52
 53 Michele Renzi             10 La Salle Academy       16:05.4   53
 54 Caitlin O'Hehir           09 Sachem East            16:07.2   54
 55 Samantha DeStefani        09 Syosset                16:08.0   55
 56 Megan Cronk               11 Red Bank Catholic      16:08.9   56
 57 Tracy Go                  11 Syosset                16:15.5   57
 58 Emma Putre                12 Champlain Valley       16:18.1   58
 59 Grace Brown               09 Villa Maria (Erie)     16:18.6   59
 60 Lindsay Weaver            12 West Genesee           16:19.0   60
 61 Sarah Duclos              12 Shenendehowa           16:19.4   61
 62 Melissa Ricci             11 Villa Maria (Erie)     16:24.3   62
 63 Catie Cacchione           12 Villa Maria (Erie)     16:28.4   63
 64 Coolican Annibel          11 Westhill               16:29.2   64
 65 Sadie Keller              09 Walter Johnson         16:29.5   65
 66 Elise Dunshee             12 West Genesee           16:30.4   66
 67 Karli Murphy              11 Sachem East            16:34.5   67
 68 Jasmine Garrett           11 Walter Johnson         16:35.5   68
 69 Gabriella Mott            09 Sachem North           16:37.2   69
 70 Kendall Dombroske          8 West Genesee           16:40.1   70
 71 Tierney Latham            10 Syosset                16:41.0   71
 72 Maria Matkoski            11 West Genesee           16:44.4   72
 73 Ciara Murphy              11 Sachem East            16:45.4   73
 74 Alison Carson             12 Villa Maria (Erie)     16:51.5   74
 75 Grace Trucilla            12 Villa Maria (Erie)     16:54.7   75
 76 Sydney Decesare           10 La Salle Academy       16:56.7   76
 77 Kaitlyn Licata            10 Sachem North           16:57.8   77
 78 Samantha Giambrone        11 Sachem North           16:58.8   78
 79 Maeve Higgins             11 Champlain Valley       17:00.2   79
 80 Melanie Cirrillo          12 Walter Johnson         17:04.2   80
 81 Julia Cangialosi          11 Red Bank Catholic      17:05.2   81
 82 Meghan Galvin             12 Syosset                17:09.6   82
 83 Krista Goodman            10 Sachem North           17:10.4   83
 84 Amanda Carlson            10 Sachem North           17:11.2   84
 85 Washburn Mary Kate        11 Westhill               17:12.3   85
 86 Genevieve Schwartz        09 Westhill               17:49.5   86
 87 Sara Ferranti             11 West Genesee           18:05.4   87
 88 Ciara Hoyne               12 Westhill               19:15.8   88

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fayetteville-Manlius         48    2    9   10   11   16   33   34
      Total Time:  1:13:54.70
         Average:    14:46.94
   2 La Salle Academy             81    5    6   13   22   35   53   76
      Total Time:  1:15:08.70
         Average:    15:01.74
   3 Shenendehowa                109   15   20   23   25   26   51   61
      Total Time:  1:16:30.60
         Average:    15:18.12
   4 Walter Johnson              152    4   17   29   37   65   68   80
      Total Time:  1:17:31.80
         Average:    15:30.36
   5 Sachem East                 176   14   27   39   42   54   67   73
      Total Time:  1:18:18.10
         Average:    15:39.62
   6 Red Bank Catholic           177   19   24   41   46   47   56   81
      Total Time:  1:18:21.00
         Average:    15:40.20
   7 Champlain Valley            199   21   31   44   45   58   79
      Total Time:  1:18:58.50
         Average:    15:47.70
   8 Syosset                     212   18   30   52   55   57   71   82
      Total Time:  1:19:16.10
         Average:    15:51.22
   9 West Genesee                247    3   48   60   66   70   72   87
      Total Time:  1:19:54.90
         Average:    15:58.98
  10 Westhill                    247   28   32   38   64   85   86   88
      Total Time:  1:20:34.90
         Average:    16:06.98
  11 Villa Maria (Erie)          276   43   49   59   62   63   74   75
      Total Time:  1:21:02.40
         Average:    16:12.48
  12 Sachem North                300   36   40   69   77   78   83   84
      Total Time:  1:22:05.40
         Average:    16:25.08
 

Event 31  Boys 2.5 Mile Run CC East States
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Ostberg              12 Darien                 11:57.2    1
  2 Bryce millar              12 Fayetteville           12:02.3    2
  3 Edwin Rutto               11 St. Benedicts          12:15.7    3
  4 Dan Dracup                12 Ithaca                 12:17.4    4
  5 blaise ferro              11 ChristianBroAcad       12:21.1    5
  6 Kyle Barber               12 Fayetteville           12:23.8    6
  7 Ben Petrella              11 Liverpool              12:25.7    7
  8 Tyler Italiano            12 Syosset                12:26.8    8
  9 Stephen Garrett           12 Tatnall                12:28.6    9
 10 Conor Lundy               11 Fordham Prep           12:29.0   10
 11 Groff Aaron               11 Cherry Hill East       12:29.7   11
 12 Patrick Tucker            12 St. Anthony's          12:31.0   12
 13 Sam Ritz                  12 Germantown Academy     12:31.4   13
 14 Armstrong Noonan          11 Darien                 12:31.9   14
 15 Craig Corti               12 Wallkill Valley        12:32.4   15
 16 Andrew Marston            12 Conestoga              12:33.4   16
 17 Austin Gilbert            12 Ridgefield             12:33.9   17
 18 Adam Hunt                 12 Fayetteville           12:38.3   18
 19 Peter Ryan                11 Fayetteville           12:39.4   19
 20 Keith Baird               12 Mount Academy          12:44.9   20
 21 Daniel Muldoon            12 Liverpool              12:46.7   21
 22 Connor Buck               12 Liverpool              12:47.5   22
 23 Joseph Tucker             12 St. Anthony's          12:50.0   23
 24 Collin Hahn*              12 Midlothian             12:50.5   24
 25 Tyler Schmidt             11 Shenendehowa           12:51.9   25
 26 Kevin Murray              11 Charter                12:52.8   26
 27 Dylan McCarthy            12 Liverpool              12:54.1   27
 28 Kristian Sogaard          12 Ridgefield             12:55.1   28
 29 Evan Benjamin             12 Midlothian             12:55.4   29
 30 Dan Helfand               12 Cherry Hill East       12:56.7   30
 31 Patrick Sullivan          11 Don Bosco Prep         12:58.6   31
 32 Mike Miano                12 Fordham Prep           12:59.0   32
 33 Frederick Buckholtz       11 St. Anthony's          12:59.3   33
 34 Michael Potter            12 Bishop Hendricken      12:59.7   34
 35 Riley Hughes              12 Fayetteville           13:00.0   35
 36 Ryan Kutch                11 St. Anthony's          13:01.0   36
 37 Dan Peterson              12 Warwick Valley         13:01.4   37
 38 David Rosas               10 Don Bosco Prep         13:02.2   38
 39 Randy Hahn                11 Midlothian             13:02.6   39
 40 Jack O'Hara               12 Xavier                 13:03.0   40
 41 Matt Adolph               11 Warwick Valley         13:03.7   41
 42 Joey Garrett              11 Tatnall                13:04.0   42
 43 Ryan Dearie               11 St. Anthony's          13:05.0   43
 44 Christian Mele            12 Cherry Hill East       13:05.7   44
 45 Nick LeClair              12 Liverpool              13:06.1   45
 46 Mitchell Halpern          11 Shenendehowa           13:06.5   46
 47 tom dangler               12 ChristianBroAcad       13:07.5   47
 48 Tom Grizzetti             12 Bishop Hendricken      13:08.5   48
 49 Thorr Trowbridge          11 Kingston               13:09.2   49
 50 Bobby Gonzalez            12 Don Bosco Prep         13:09.6   50
 51 nick trigani              11 ChristianBroAcad       13:10.4   51
 52 Conor Miller              11 Fordham Prep           13:11.2   52
 53 john morris               12 ChristianBroAcad       13:11.6   53
 54 Ty Brownlow               10 Liverpool              13:13.7   54
 55 Joseph Prunty             12 Fordham Prep           13:14.1   55
 56 Avery Ingegneri           11 Bishop Hendricken      13:14.5   56
 57 Dominic Parlato           11 Bishop Hendricken      13:15.2   57
 58 Patrick Grant             11 La Salle College       13:17.0   58
 59 brian dengler             11 ChristianBroAcad       13:17.8   59
 60 Michael Flanagan          11 Tatnall                13:18.4   60
 61 Baxter Wareham            11 Mount Academy          13:20.1   61
 62 William Anderson          12 Syosset                13:20.5   62
 63 Jack Vite                 12 Shenendehowa           13:20.9   63
 64 James Gregoire            12 South Burlington       13:21.3   64
 65 Sean MacDonald            12 South Burlington       13:21.7   65
 66 Benjamin Szuhaj           12 Willl Penn Chart       13:22.6   66
 67 Zachary Weland            12 Don Bosco Prep         13:23.3   67
 68 Hunter Hartshorne         11 Ithaca                 13:23.6   68
 69 Patrick Perry             10 Fayetteville           13:24.1   69
 70 Collin Rowe               12 Shenendehowa           13:24.5   70
 71 Edward Goebel             11 La Salle College       13:24.9   71
 72 Killian Nelson            12 Conestoga              13:25.2   72
 73 Marc Meltzer              10 Cherry Hill East       13:25.5   73
 74 Ryan Mitchell             12 La Salle College       13:25.8   74
 75 Alex Matson               10 Shenendehowa           13:26.1   75
 76 Joey Staples              12 South Burlington       13:26.5   76
 77 Isaiah Jean-Baptiste      11 Cherry Hill East       13:26.8   77
 78 Patrick Hiler             12 ChristianBroAcad       13:27.1   78
 79 Niall Hodges              12 Ithaca                 13:27.4   79
 80 Stephen Paul              10 La Salle College       13:27.8   80
 81 Daryl Blough              10 Mount Academy          13:28.2   81
 82 Jon Abbott                12 Fayetteville           13:28.5   82
 83 Chris Avila               10 Charter                13:28.9   83
 84 Josh Dillon               10 Cherry Hill East       13:29.2   84
 85 Sean Princivalle          12 La Salle College       13:29.6   85
 86 Christopher Langer        11 St. Anthony's          13:30.0   86
 87 Will Long                 11 Syosset                13:30.8   87
 88 Court Warfield            10 Midlothian             13:31.3   88
 89 Jake Avery                10 Ithaca                 13:32.5   89
 90 Brad Keen                 10 Tatnall                13:34.0   90
 91 PJ Murray                 11 Conestoga              13:34.7   91
 92 Jeff Braun                12 Cherry Hill East       13:35.5   92
 93 Luke Vanderhoff           11 Wallkill Valley        13:36.2   93
 94 Zach Wilson               11 Midlothian             13:36.8   94
 95 Brendan Baird             10 Mount Academy          13:37.3   95
 96 Arthur Cassidy            12 Darien                 13:37.6   96
 97 Alex Hogue                11 Wheatland-Chili        13:38.6   97
 98 Thomas Nafash             10 Warwick Valley         13:38.9   98
 99 Matthew Clarke            12 St. Anthony's          13:39.6   99
100 Lucas Canales             12 Ithaca                 13:40.3  100
101 Grant Gauthier            12 Bishop Hendricken      13:40.7  101
102 Neil Kolhatkar            10 Ithaca                 13:41.5  102
103 Blake Dellabough          11 Warwick Valley         13:41.9  103
104 Ben Eisenhut              12 Lansing                13:42.3  104
105 Jack Iffert               12 Conestoga              13:42.7  105
106 Matthew Dougherty         11 Fordham Prep           13:43.1  106
107 Connor Buhrmeister        12 Shenendehowa           13:43.6  107
108 Comstock Ryan             11 Liverpool              13:44.0  108
109 Rastafari Morgan          12 Kingston               13:44.4  109
110 Nick Boccella             12 Conestoga              13:44.8  110
111 Walter Fitzhugh           12 Bishop Hendricken      13:45.2  111
112 aidan durney              12 ChristianBroAcad       13:45.5  112
113 Jack Robbins              12 Syosset                13:46.5  113
114 Nick Paccelli             11 Warwick Valley         13:47.3  114
115 Ian Mickool               11 Ridgefield             13:47.8  115
116 Conor Hughes              10 Fordham Prep           13:48.3  116
117 Luke Novak                11 Don Bosco Prep         13:48.7  117
118 Sidney Mommsen            12 Mount Academy          13:49.1  118
119 Corey Driscoll            12 La Salle College       13:49.5  119
120 Dan Hergott               12 Xavier                 13:51.2  120
121 Brandon Moran             12 South Burlington       13:52.1  121
122 Jeremy Kipphut            12 Mount Academy          13:53.0  122
123 Glenn Lostritto           12 Friends Academy        13:53.8  123
124 Jimmy Cooper              12 Conestoga              13:54.2  124
125 Adam McFoy                11 Tatnall                13:54.6  125
126 jayson Hines              10 Kingston               13:55.0  126
127 Luke Skorka               11 Syosset                13:55.6  127
128 Tanner Senius             12 Warwick Valley         13:57.2  128
129 Charles Wilson            11 Charter                13:58.2  129
130 Carter Ashcraft           12 Darien                 13:58.8  130
131 Stephen Valvano           11 St. Benedicts          13:59.1  131
132 Brendan Price             10 La Salle College       14:03.6  132
133 Augie Carlozzi            11 Charter                14:07.4  133
134 Noah McFoy                11 Tatnall                14:08.1  134
135 Andy Tuttle               12 South Burlington       14:08.4  135
136 Michael Newman            11 Syosset                14:09.1  136
137 Gabe Nelson               11 South Burlington       14:10.5  137
138 Josh Shaw                 12 Midlothian             14:11.4  138
139 Timmy McCarthy            11 Conestoga              14:11.8  139
140 Coby Collins              11 Charter                14:12.4  140
141 Scott Bamberg             11 St. Benedicts          14:13.6  141
142 Mack Wilowski             11 Wallkill Valley        14:13.9  142
143 Billy Heberer             12 Syosset                14:14.5  143
144 Conor Nicholson           11 Don Bosco Prep         14:15.9  144
145 Jason Nafash              10 Warwick Valley         14:18.6  145
146 Aiden Lancer              10 Kingston               14:22.1  146
147 Jack Consolini            11 Darien                 14:24.0  147
148 Ben Boswell               12 Tatnall                14:26.2  148
149 Donovan Tucker            12 Don Bosco Prep         14:26.6  149
150 Steele Moran              11 Xavier                 14:30.6  150
151 Tommy Sipple              12 Ithaca                 14:31.6  151
152 Brendan Triano            12 Darien                 14:32.1  152
153 Trevor Anderson           11 Xavier                 14:32.4  153
154 Spencer Schindler         11 Kingston               14:32.8  154
155 Tom Blanchard             10 Xavier                 14:35.0  155
156 Ben Fickes                11 Charter                14:36.7  156
157 James Johnson             10 Darien                 14:44.7  157
158 James Perez               11 Wallkill Valley        14:45.7  158
159 Dan Hettrick              10 Xavier                 14:46.5  159
160 Eric Overby               10 Midlothian             14:46.9  160
161 Brandon Bogert            12 Kingston               14:53.2  161
162 Henry Loughlin            12 Kingston               14:53.6  162
163 Ethan Rodrigues           12 Xavier                 14:54.5  163
164 Owen Ritz                 10 Germantown Academy     15:00.8  164
165 Matt Royer                12 South Burlington       15:06.0  165
166 Nick Monroe               11 Charter                15:06.9  166
167 Nick Boyle                10 Wallkill Valley        15:18.6  167
168 Juan Rosa                 10 St. Benedicts          15:19.8  168
169 Dillon Whitley            10 Wallkill Valley        15:49.3  169
170 Peter Russo               11 Wallkill Valley        15:55.8  170
171 Byron Simmons             10 St. Benedicts          15:56.8  171
172 Jamal Kareem              10 St. Benedicts          16:12.4  172
173 Aaron Clark               11 Wheatland-Chili        16:16.4  173
174 Aaron Berghash            11 Wheatland-Chili        16:21.1  174
175 Levi Silvarole            10 Wheatland-Chili        16:23.6  175
176 Jake Stevens              12 Wheatland-Chili        16:47.1  176
177 Adrian Ceballo            10 St. Benedicts          17:13.6  177
178 Daniel Cook               11 Wheatland-Chili        17:36.8  178
179 Jarrett Wehle             11 Wheatland-Chili        18:18.6  179

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fayetteville-Manlius         80    2    6   18   19   35   69   82
      Total Time:  1:02:43.80
         Average:    12:32.76
   2 Liverpool                   122    7   21   22   27   45   54  108
      Total Time:  1:04:00.10
         Average:    12:48.02
   3 St. Anthony's               147   12   23   33   36   43   86   99
      Total Time:  1:04:26.30
         Average:    12:53.26
   4 Christian Brothers Academ   215    5   47   51   53   59   78  112
      Total Time:  1:05:08.40
         Average:    13:01.68
   5 Cherry Hill East            235   11   30   44   73   77   84   92
      Total Time:  1:05:24.40
         Average:    13:04.88
   6 Fordham Prep                255   10   32   52   55  106  116
      Total Time:  1:05:36.40
         Average:    13:07.28
   7 Midlothian                  274   24   29   39   88   94  138  160
      Total Time:  1:05:56.60
         Average:    13:11.32
   8 Shenendehowa                279   25   46   63   70   75  107
      Total Time:  1:06:09.90
         Average:    13:13.98
   9 Bishop Hendricken           296   34   48   56   57  101  111
      Total Time:  1:06:18.60
         Average:    13:15.72
  10 Don Bosco Prep              303   31   38   50   67  117  144  149
      Total Time:  1:06:22.40
         Average:    13:16.48
  11 Tatnall                     326    9   42   60   90  125  134  148
      Total Time:  1:06:19.60
         Average:    13:15.92
  12 Ithaca                      340    4   68   79   89  100  102  151
      Total Time:  1:06:21.20
         Average:    13:16.24
  13 La Salle College            368   58   71   74   80   85  119  132
      Total Time:  1:07:05.10
         Average:    13:25.02
  14 Mount Academy               375   20   61   81   95  118  122
      Total Time:  1:06:59.60
         Average:    13:23.92
  15 Darien                      388    1   14   96  130  147  152  157
      Total Time:  1:06:29.50
         Average:    13:17.90
  16 Warwick Valley              393   37   41   98  103  114  128  145
      Total Time:  1:07:13.20
         Average:    13:26.64
  17 Conestoga                   394   16   72   91  105  110  124  139
      Total Time:  1:07:00.80
         Average:    13:24.16
  18 Syosset                     397    8   62   87  113  127  136  143
      Total Time:  1:07:00.20
         Average:    13:24.04
  19 South Burlington            461   64   65   76  121  135  137  165
      Total Time:  1:08:10.00
         Average:    13:38.00
  20 Charter                     511   26   83  129  133  140  156  166
      Total Time:  1:08:39.70
         Average:    13:43.94
  21 Wallkill Valley             575   15   93  142  158  167  169  170
      Total Time:  1:10:26.80
         Average:    14:05.36
  22 Kingston                    584   49  109  126  146  154  161  162
      Total Time:  1:09:43.50
         Average:    13:56.70
  23 St. Benedicts               614    3  131  141  168  171  172  177
      Total Time:  1:11:45.00
         Average:    14:21.00
  24 Xavier                      618   40  120  150  153  155  159  163
      Total Time:  1:10:32.20
         Average:    14:06.44
  25 Wheatland-Chili             795   97  173  174  175  176  178  179
      Total Time:  1:19:26.80
         Average:    15:53.36
 
Event 33  Girls 1.25 Mile Run CC Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellie DiMarcello           8 Bethlehem Twp MS        6:55.5    1
  2 Jerika Lufrano             8 Renaissance             6:59.7    2
  3 Megan Kielbasa             7 Riverhead               7:08.8    3
  4 Lauren Anshen              8 The Independence        7:12.7    4
  5 Daniella Napoli            8 Monroe Woodbury         7:15.6    5
  6 Aoife Kenny                7 Bacc Sch for GE         7:22.0    6
  7 Bella Faber-Rico           8 Brooklyn MS             7:23.6    7
  8 Izzy Komaniak              8 Riverview               7:25.0    8
  9 Haley Riorden              8 Rush-Henrietta          7:27.9    9
 10 Sarah Kern                 8 Monroe Woodbury         7:28.5   10
 11 Hannah Hennessy            7 Warwick Valley          7:29.8   11
 12 Eve Pittman                8 Riverhead               7:30.3   12
 13 Sage Naimoli               8 Brooklyn MS             7:30.9   13
 14 Cara Duffy                 7 Island Trees            7:31.3   14
 15 Ella DePhiilips            7 Monroe Woodbury         7:31.8   15
 16 Rachel Hirschkind          8 Monroe Woodbury         7:32.6   16
 17 Abigail Perez              8 Brooklyn MS             7:33.4   17
 18 Jessica Pidgeon            8 Monroe Woodbury         7:34.2   18
 19 Aliana Rodriguez           7 Reading                 7:35.9   19
 20 Delu Rizzo                 7 Riverhead               7:39.2   20
 21 Aaliyah Perez             08 Tappan Zee              7:42.0   21
 22 Elyza Nieves              07 Brooklyn MS             7:44.2   22
 23 Skye James                 7 Brooklyn MS             7:45.3   23
 24 Savannah Kuhr              7 Cicero-North Syr        7:46.4   24
 25 Emily Dembowski            8 Cicero-North Syr        7:47.0   25
 26 Julianne Yotov             7 Brooklyn MS             7:47.5   26
 27 Sarah Bouthillier          8 Exeter W Greenwi        7:48.1   27
 28 Emma Panciocco             7 Riverhead               7:48.7   28
 29 Elaina Teklits             7 Tatnall                 7:49.2   29
 30 Meredith Mashtare          8 BFA-St. Albans          7:49.7   30
 31 Meredith Kocur             8 Riverview               7:50.6   31
 32 Amalia Sandine             8 Brooklyn MS             7:51.2   32
 33 Sierra Duffy               8 BFA-St. Albans          7:51.6   33
 34 Mia Roces                  7 Riverhead               7:52.1   34
 35 Haley McLean               7 Robert Wagner MS        7:52.7   35
 36 Sarah Benedict             8 Warwick Valley          7:53.2   36
 37 Breanna McDonald           8 Brooklyn MS             7:53.8
 38 Christine Thomas           7 Riverhead               7:54.6   37
 39 Berenice Ramadier          7 Robert Wagner MS        7:55.4   38
 40 Brenna Talamo              8 Union Twp               7:56.1   39
 41 Caitlin McLean             7 Robert Wagner MS        7:57.4   40
 42 Haylei Coolican            8 Westhill                7:59.8   41
 43 Miriangeliz Ramos          7 Reading                 8:02.2   42
 44 Shelby Lang                8 BFA-St. Albans          8:04.0   43
 45 Mairead Mullvihill         8 Warwick Valley          8:05.9   44
 46 Gia Flores                 8 Cornwall                8:06.3   45
 47 Angelica Ballard           8 Tri-Valley              8:06.8   46
 48 Breanna Guild              7 Cornwall                8:07.4   47
 49 Kathryn Quinn              8 Warwick Valley          8:07.7   48
 50 Caroline Chin              7 Robert Wagner MS        8:08.1   49
 51 Grace McKelvey             7 Tatnall                 8:08.4   50
 52 Chloe Isip                 7 Brooklyn MS             8:08.8
 53 Leah Bisgrove              8 Cicero-North Syr        8:09.1   51
 54 Katerina Plescia           8 Tri-Valley              8:09.6   52
 55 Jenna Santora              8 Monroe Woodbury         8:10.0   53
 56 Olivia Wissell             7 Robert Wagner MS        8:10.4   54
 57 Julia Rupp                 8 Cicero-North Syr        8:11.4   55
 58 Kendra McCaull             8 Westhill                8:15.4   56
 59 Kristina Dunn              8 Riverhead               8:15.8   57
 60 Sophia Perez               7 Cornwall                8:16.6   58
 61 Haeden Wilson              8 Cicero-North Syr        8:17.0   59
 62 Elizabeth Kessler          8 Westhill                8:17.5   60
 63 Danielle Lovelace          8 Pine Bush               8:19.6   61
 64 Gillian Dunsky             8 Brooklyn MS             8:20.0
 65 Madeline Mowbray           8 Islip                   8:20.5   62
 66 Andrea Nunez               7 Warwick Valley          8:21.7   63
 67 Meghan Conlon              7 Monroe Woodbury         8:23.0   64
 68 Victoria Valasiadis        7 Robert Wagner MS        8:24.0   65
 69 Kailee Loiodice            8 Pine Bush               8:26.4   66
 70 Sabrina Pavlin             8 Islip                   8:29.1   67
 71 Marie Collins              7 Brooklyn MS             8:29.5
 72 Susan Fernandez            8 Pine Bush               8:31.2   68
 73 Janelle Boss               8 Monroe Woodbury         8:32.4
 74 Abby Dilbone               7 Mohonasen               8:32.7   69
 75 Althea Tierney             7 Tatnall                 8:33.5   70
 76 Megan Buckley              7 BFA-St. Albans          8:33.9   71
 77 Allie Miele                7 Cornwall                8:34.4   72
 78 Talia Pavlin               8 Islip                   8:34.8   73
 79 Lauren Fox                 8 Warwick Valley          8:35.4   74
 80 Madison Travaglione        7 Monroe Woodbury         8:35.8
 81 Jenna DeVito               7 Rush-Henrietta          8:36.3   75
 82 Anjolie Riverso            7 Monroe Woodbury         8:36.7
 83 Jade McCutcheon           08 Pine Bush               8:37.1   76
 84 Claire Neary               8 Warwick Valley          8:37.5   77
 85 Kaitlyn Higgins            7 Warwick Valley          8:37.8
 86 Lacey Ashline              7 Schenectady             8:38.6   78
 87 Samantha Shaw              8 Cornwall                8:39.9   79
 88 Maya Brill                 8 Brooklyn MS             8:41.5
 89 Alexis Quivey              8 Mohonasen               8:43.9   80
 90 Lauren Magee               7 Tatnall                 8:44.3   81
 91 Corrine Crowley            7 Tatnall                 8:45.2   82
 92 Karin Wami                 7 Robert Wagner MS        8:48.0   83
 93 Victoria Albra             7 Beacon                  8:48.4   84
 94 Emma Cohen                 7 Monroe Woodbury         8:49.9
 95 Stephanie Wheeler          8 Westhill                8:50.2   85
 96 Abigail Howell             8 Monroe Woodbury         8:50.9
 97 Cecilia Paul               8 Mohonasen               8:51.2   86
 98 Lexi Maloy                 8 Tatnall                 8:53.8   87
 99 Ani Kollig                 7 Delhi                   8:55.2   88
100 Chailly Derecskey          7 Tatnall                 8:57.0   89
101 Kloe Petrin                7 Eldred                  8:58.2   90
102 Maureen Byrne              7 Warwick Valley          8:58.9
103 Kaylie Mazzetti            8 Warwick Valley          8:59.3
104 Julia Leary                8 Warwick Valley          9:00.0
105 Maddy Butchko              7 Warwick Valley          9:00.4
106 Shiann Federao             7 Kingston                9:02.5   91
107 Hunter Nixon               7 Tatnall                 9:03.9
108 Natalia Paraschiv          8 Warwick Valley          9:04.9
109 Kimmi Woods                7 Tatnall                 9:05.9
110 Valeria Cueva              7 Kingston                9:06.3   92
111 Emma Donahue               8 Tatnall                 9:06.8
112 Ashlin Wood                7 Tri-Valley              9:07.2   93
113 Kate Folger                8 Batavia                 9:08.8   94
114 Diana Ter Bush             7 Tri-Valley              9:10.8   95
115 Loundy Martes              7 Cornwall                9:13.9   96
116 Arielle Zsido              7 Cornwall                9:14.5   97
117 Laura Farkas               7 ND-Bish Gibbons         9:14.9   98
118 Lauren Thompson            8 Pine Bush               9:15.2   99
119 Sabrina Tutasi             7 Beacon                  9:15.9  100
120 Emily Williams             7 Monroe Woodbury         9:16.4
121 Sommerlad Jenna            7 Monroe Woodbury         9:19.4
122 Heather Rupp               7 Cornwall                9:28.1
123 Yena Lee                   8 Monroe Woodbury         9:28.6
124 Jenna Maffei               8 Beacon                  9:29.0  101
125 Larissa Rokeach            7 Warwick Valley          9:29.7
126 Alexis Kownack             7 ND-Bish Gibbons         9:30.1  102
127 Nina Lozana                7 Warwick Valley          9:31.1
128 Laura Colgan               8 Green Meadow            9:42.6  103
129 Jaden Victor Cadot         7 Robert Wagner MS        9:47.3
130 Sarah Carroll              7 Tatnall                 9:51.3
131 Regine Decossard           7 Warwick Valley          9:56.5
132 Lianna Cawthern            7 Cornwall                9:58.0
133 Barbara Ramirez            7 Robert Wagner MS        9:59.3
134 Smiley Huynh               7 Robert Wagner MS       10:00.0
135 Kerry Behringer            7 Monroe Woodbury        10:01.5
136 Caitlin Freeland           7 Cohoes                 10:03.1  104
137 Lydia Butler               7 Faitch Christian       10:09.5  105
138 Marielle Morley            8 Warwick Valley         10:10.1
139 Jaynie Sardos              8 ND-Bish Gibbons        10:10.6  106
140 Brooke Rogers              7 Tri-Valley             10:13.5  107
141 Anastasia Zaman            7 Schenectady            10:14.5  108
142 McKenna Barry              7 Tatnall                10:16.6
143 Kaitlynn Bradley           8 Cornwall               10:22.2
144 Kelsey Cosgrove            8 Warwick Valley         10:23.0
145 Mickayla Foed              8 Warwick Valley         10:23.5
146 Veronica Blatter           7 Kingston               10:24.2  109
147 Abigail Rutty              7 Faitch Christian       10:31.7  110
148 Alana Edmunds              7 Schenectady            10:32.4  111
149 Kaylee Oelefse             8 Warwick Valley         10:48.0
150 Amaris Washington          7 Cornwall               10:48.6
151 Gabriella Swode            8 St. Dominic            10:53.9  112
152 Angela Quezada             7 Kingston               10:54.6  113
153 Ani Rojas                  7 Kingston               11:01.9  114
154 Kiari Hameed               8 Corcoran               11:28.6  115
155 Liliana Leal               7 Kingston               11:34.5  116
156 Lilianna Horton            7 Schenectady            11:37.0  117
157 Jaelyn Howard              8 Corcoran               12:01.0  118
158 Yaret Isidoro              7 Kingston               12:25.9  119
159 Kailey Warden              8 Corcoran               12:30.7  120

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Monroe Woodbury              64    5   10   15   16   18   53   64
      Total Time:    37:22.70
         Average:     7:28.54
   2 Brooklyn MS                  82    7   13   17   22   23   26   32
      Total Time:    37:57.40
         Average:     7:35.48
   3 Riverhead                    97    3   12   20   28   34   37   57
      Total Time:    37:59.10
         Average:     7:35.82
   4 Warwick Valley              202   11   36   44   48   63   74   77
      Total Time:    39:58.30
         Average:     7:59.66
   5 Cicero-North Syracuse       214   24   25   51   55   59
      Total Time:    40:10.90
         Average:     8:02.18
   6 Robert Wagner Middle Scho   216   35   38   40   49   54   65   83
      Total Time:    40:04.00
         Average:     8:00.80
   7 Cornwall                    301   45   47   58   72   79   96   97
      Total Time:    41:44.60
         Average:     8:20.92
   8 Tatnall                     312   29   50   70   81   82   87   89
      Total Time:    42:00.60
         Average:     8:24.12
   9 Pine Bush                   370   61   66   68   76   99
      Total Time:    43:09.50
         Average:     8:37.90
  10 Tri-Valley                  393   46   52   93   95  107
      Total Time:    44:47.90
         Average:     8:57.58
  11 Kingston                    519   91   92  109  113  114  116  119
      Total Time:    50:29.50
         Average:    10:05.90
 
Event 32  Boys 1.25 Mile Run CC Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Derek Gess                 8 Haddonfield             6:10.2    1
  2 Luca Cortellese            8 Washington Episc        6:32.3    2
  3 Robert Straight            8 Brooklyn MS             6:33.9    3
  4 Tobias Zinner              8 Brooklyn MS             6:39.8    4
  5 Brandon Martin             8 Cicero-North Syr        6:41.1    5
  6 Demian Losfnes-Scott       8 Brooklyn MS             6:42.5    6
  7 Lucas Calcagni             8 BFA-St. Albans          6:43.6    7
  8 Ethan Rice                 7 Brooklyn MS             6:44.7    8
  9 Patrick McCann             8 Pearl River             6:47.1    9
 10 Nathan Poirier             8 Cicero-North Syr        6:47.7   10
 11 Dylan Bogdon               8 ND-Bish Gibbons         6:48.6   11
 12 Dan Washburn               8 Westhill                6:50.1   12
 13 Lucas Sharron              8 Cicero-North Syr        6:51.1   13
 14 Justin Smith               8 Pine Bush               6:51.7   14
 15 Michael Dua                8 Pearl River             6:52.2   15
 16 Baird Johnson              7 Robert Wagner MS        6:52.6   16
 17 Chris Giuliani             8 Islip                   6:53.0   17
 18 Ben Osborn                 7 Kingston                6:53.6   18
 19 Demere Kearney             8 St. Benedicts           6:55.6   19
 20 Tahje Flemming             7 Brooklyn MS             6:56.0   20
 21 Hugh Durcan                8 Pearl River             6:56.3   21
 22 Jeremy Plattstrack         8 Warwick Valley          6:57.0   22
 23 Jaelin Edwards             8 Pine Bush               6:57.6   23
 24 Owen Hassler               7 Brooklyn MS             6:57.8   24
 25 Jeremy Small-Hawks         8 Cornwall                6:58.1   25
 26 Owen Russell               8 Pearl River             6:58.7   26
 27 Andrew Coddington          8 Tri-Valley              6:59.1   27
 28 John Parsells              8 Pine Bush               6:59.8   28
 29 Matisse Barreira           7 O.L. Lourdes-QV         7:02.5   29
 30 Josh Turner                7 Kingston                7:03.6   30
 31 Brendan Harding            8 Pearl River             7:04.6   31
 32 Paul Ellis                 8 Westhill                7:05.7   32
 33 Nathan Slusser             8 Cicero-North Syr        7:06.0   33
 34 Oliver Branham-Upton       7 Brooklyn MS             7:06.7   34
 35 Jack Reynolds              8 Pearl River             7:07.5   35
 36 George Carr Smith          8 Robert Wagner MS        7:10.6   36
 37 Domenic Campagna           8 The Pennfield Sc        7:12.4   37
 38 Trey Poquette              8 BFA-St. Albans          7:14.1   38
 39 Miguel Rivera              8 Reading                 7:15.4   39
 40 Wil Lawson                 8 ND-Bish Gibbons         7:15.8   40
 41 Merlin Beaufils            8 Brooklyn MS             7:17.0
 42 Greg Walsh                 8 Auburn                  7:18.6   41
 43 Will Thornton              8 Westhill                7:19.8   42
 44 Maximo Turner              8 Warwick Valley          7:20.3   43
 45 Brett Darling              8 Cornwall                7:21.0   44
 46 Cook Shaw                  8 Brooklyn MS             7:22.4
 47 DeLaKwa Bernard            7 Brooklyn MS             7:23.1
 48 Karsem Chiamprasert        7 Pearl River             7:23.6   45
 49 Jayen Lare                 8 Beacon                  7:25.0   46
 50 John Meyer                 8 Pine Bush               7:25.7   47
 51 Dallas Pevny               8 Warwick Valley          7:27.6   48
 52 Michael Antonellis         7 The Pennfield Sc        7:30.2   49
 53 Ben Eagan                  8 Corcoran                7:30.8   50
 54 Nick Sturgis               8 Rush-Henrietta          7:31.1   51
 55 Andrew Reyes               7 St. Augustine           7:31.6   52
 56 Matt Krom                  7 Kingston                7:32.2   53
 57 Riley Nash                 7 Cicero-North Syr        7:32.5   54
 58 Amoni Moe-Wright           7 Kingston                7:33.8   55
 59 Connor Burke               8 Corcoran                7:34.6   56
 60 Ryan Windram               8 Pearl River             7:35.3
 61 Cole Stoudt                8 Reading                 7:36.2   57
 62 Damon Chatas               8 Corcoran                7:37.7   58
 63 Jeremy Mazzella            7 Warwick Valley          7:38.2   59
 64 Michael Babcock            7 Tri-Valley              7:38.7   60
 65 Andrew Esposito            7 Kingston                7:39.4   61
 66 Kaleb Istvan               7 Beacon                  7:40.4   62
 67 Sean Golding               8 Warwick Valley          7:40.8   63
 68 Seth Bywater               8 Cornwall                7:41.5   64
 69 Zac Hufcut                 8 Pine Bush               7:42.2   65
 70 Will Stoll                 8 BFA-St. Albans          7:43.1   66
 71 James Cowie                7 Pearl River             7:44.2
 72 Angel Gonzalez             7 Elizabeth               7:45.2   67
 73 Hayes Parrelli             7 Warwick Valley          7:46.1   68
 74 Matt Pentimone             7 Pearl River             7:47.9
 75 Luke Byman                 7 Pearl River             7:50.5
 76 Joey Matala                8 ND-Bish Gibbons         7:51.4   69
 77 Cameron Hennesey           8 St. Augustine           7:51.7   70
 78 Michael Sherwood           8 Eldred                  7:52.1   71
 79 Ty Saleman                 7 Delhi                   7:52.5   72
 80 Dan Rolfe                  7 Delhi                   7:52.9   73
 81 Wyatt Gaus                 7 Batavia                 7:53.2   74
 82 Elias Rodriguez            8 Robert Wagner MS        7:53.7   75
 83 Aiden Garabed              8 Warwick Valley          7:54.4   76
 84 Konstantin van Schendel    8 Brooklyn MS             7:54.8
 85 Brendan Eder               8 Warwick Valley          7:55.4
 86 Ronan Coughlin             8 La Salle                7:57.2   77
 87 Elijah Otto                8 Wheatland-Chili         7:57.6   78
 88 Cole Elemendorf            8 Kingston                7:58.4   79
 89 Jack Micahelson            7 Pearl River             8:00.9
 90 Matt Vilaboy               7 Pearl River             8:01.3
 91 Gabe LeBeau                7 St. Augustine           8:02.0   80
 92 Devin Boone                7 Warwick Valley          8:04.4
 93 Zoe Kahane                 7 St. Augustine           8:05.6   81
 94 Nicholas Rudy              7 Cornwall                8:06.5   82
 95 Mac Kennedy                8 BFA-St. Albans          8:07.4   83
 96 Brian Roberts              8 Pearl River             8:07.7
 97 Eric Swanson               8 Warwick Valley          8:08.1
 98 Ricky Peddle               8 Warwick Valley          8:08.7
 99 Bryant Berkowitz           8 Warwick Valley          8:12.3
100 Khalil Kamara              7 Beacon                  8:13.0   84
101 Brian McAleer              8 Pearl River             8:13.3
102 Ian Kidney                 8 Warwick Valley          8:13.8
103 Andrew Garcia              8 Elizabeth               8:16.2   85
104 Josh Abbott                7 Corcoran                8:16.8   86
105 Kyliee Robyn               8 Faitch Christian        8:17.1   87
106 Kyle Polomcean             8 Tri-Valley              8:20.2   88
107 Steven Acosta              8 Elizabeth               8:21.1   89
108 Logan Palson               7 Beacon                  8:22.1   90
109 Daniel Polanco             8 Cornwall                8:22.8   91
110 John Fogarty               8 Pearl River             8:23.1
111 Harsey Singh               8 Warwick Valley          8:24.5
112 Ethan Rodriguez            8 Elizabeth               8:28.0   92
113 Lorcan O'Connor            7 Pearl River             8:29.4
114 Colin Sullivan             8 Tatnall                 8:30.0   93
115 Daniel Baran               8 Cohoes                  8:30.9   94
116 Griffin Buck               8 Corcoran                8:31.7   95
117 Paul Dreizler              8 Warwick Valley          8:32.1
118 John Bruggman              8 Batavia                 8:33.2   96
119 Jacob Chenier              7 Kingston                8:35.0   97
120 Sean Conroy                7 Pearl River             8:37.7
121 Jimmy Byrne                7 Cornwall                8:39.7   98
122 Daniel Marques             7 Elizabeth               8:40.5   99
123 Dax Roy                    7 Robert Wagner MS        8:41.0  100
124 Phillip Reguinho           7 Elizabeth               8:43.1  101
125 Conor Hoban                7 Robert Wagner MS        8:44.6  102
126 Owen Miller                7 Kingston                8:45.4
127 Lucas Dingman              7 Robert Wagner MS        8:46.3  103
128 Jacob Smith                8 Elizabeth               8:47.3  104
129 Juan Barrientes            8 Elizabeth               8:47.7
130 Armando Chinno             8 Elizabeth               8:50.4
131 Nick Bogedal               7 Warwick Valley          8:51.3
132 Ryan Dorman                7 Pearl River             8:52.4
133 Steven Burns               7 Pearl River             8:55.0
134 Andrew Aeberli             8 Warwick Valley          8:55.5
135 Juan Malagon               8 Elizabeth               8:56.1
136 Elijah Flores              8 Wheatland-Chili         9:03.5  105
137 Mason Day                  7 Warwick Valley          9:15.5
138 Daniel Rodriguez           7 Beacon                  9:17.8  106
139 Matt Percival              7 Warwick Valley          9:18.4
140 Elias Chermak              7 Warwick Valley          9:20.6
141 Kenneth Eaton             12 Wheatland-Chili         9:25.5  107
142 Nick Berube                8 Mohonasen               9:31.1  108
143 Chris Eggelson             8 Kingston                9:46.2
144 Zakk Lecocq                7 Robert Wagner MS        9:48.2  109
145 Joe McGrane                7 Pearl River             9:51.0
146 Frankie McKiernan          7 Pearl River             9:53.1
147 Anthony Augello            7 Cohoes                  9:55.8  110
148 Rashad Taylor              7 Beacon                  9:58.0  111
149 Tristen Wenzel             7 Kingston               10:05.5
150 John Ward                  7 Cornwall               10:30.1  112
151 Andre Gutierrez            7 Kingston               10:32.8
152 Doug Krenzer               8 Wheatland-Chili        10:34.0  113
153 Alex Dua                   7 Pearl River            10:39.1
154 Mike Glynn                 8 Pearl River            10:56.2
155 John Bergin                7 Pearl River            11:18.4
156 Colin Hogue                8 Wheatland-Chili        13:28.6  114

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Brooklyn MS                  41    3    4    6    8   20   24   34
      Total Time:    33:36.90
         Average:     6:43.38
   2 Pearl River                 102    9   15   21   26   31   35   45
      Total Time:    34:38.90
         Average:     6:55.78
   3 Cicero-North Syracuse       115    5   10   13   33   54
      Total Time:    34:58.40
         Average:     6:59.68
   4 Pine Bush                   177   14   23   28   47   65
      Total Time:    35:57.00
         Average:     7:11.40
   5 Kingston                    217   18   30   53   55   61   79   97
      Total Time:    36:42.60
         Average:     7:20.52
   6 Warwick Valley              235   22   43   48   59   63   68   76
      Total Time:    37:03.90
         Average:     7:24.78
   7 Cornwall                    306   25   44   64   82   91   98  112
      Total Time:    38:29.90
         Average:     7:41.98
   8 Robert Wagner Middle Scho   329   16   36   75  100  102  103  109
      Total Time:    39:22.50
         Average:     7:52.50
   9 Corcoran                    345   50   56   58   86   95
      Total Time:    39:31.60
         Average:     7:54.32
  10 Beacon                      388   46   62   84   90  106  111
      Total Time:    40:58.30
         Average:     8:11.66
  11 Elizabeth                   432   67   85   89   92   99  101  104
      Total Time:    41:31.00
         Average:     8:18.20
  12 Wheatland-Chili             517   78  105  107  113  114
      Total Time:    50:29.20
         Average:    10:05.84
 

Event 24  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity A.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aiden Doyle               12 Cornwall               12:52.8    1
  2 Austin Stoner             11 Haddonfield            12:54.2    2
  3 David Leff                10 West Genesee           12:59.1    3
  4 Samuel Layding            12 North Hunterdon        13:00.3    4
  5 Will Randall              12 West Genesee           13:00.8    5
  6 Matt Grossman             10 Millburn               13:04.9    6
  7 Greg Pelose               11 Haddonfield            13:05.8    7
  8 Erik Engstrom             11 East Hampton           13:06.5    8
  9 Chad Evans                12 Haddonfield            13:07.7    9
 10 Sean Ryan                 11 Bronxville             13:09.6   10
 11 Matt Gladysz              12 Shoreham-Wading        13:12.0   11
 12 Paul Dellinger            10 Brighton               13:14.9   12
 13 Dan Brennan               12 Haddonfield            13:16.7   13
 14 Chris Stone               11 Millburn               13:18.0   14
 15 Colin Gallagher           11 Haddonfield            13:20.5   15
 16 Arden Kellner             12 Baldwinsville          13:22.0   16
 17 Patrick Hennelly          11 Suffern                13:22.8   17
 18 Drew Schmitt              11 Brighton               13:23.2   18
 19 Bryan Gonzalez            12 Hackensack             13:23.6   19
 20 Will Lacroix              12 Rice Memorial          13:24.0   20
 21 Jonah Simpson             10 Brighton               13:24.9   21
 22 Mitchell Carrier          12 Chariho                13:25.3   22
 23 Liam Oberst               12 Brighton               13:30.6   23
 24 Ryan DeLola               11 Baldwinsville          13:31.0   24
 25 Jeremy Soloman            12 Suffern                13:33.6   25
 26 Chris Goings              12 Haddonfield            13:33.9   26
 27 Mike Boyce                12 Baldwinsville          13:35.1   27
 28 Giacomo Taylor            12 Trinity School         13:39.5   28
 29 Michael Godfrey           11 Shoreham-Wading        13:41.5   29
 30 Francisco Rivera          11 Cornwall               13:42.5   30
 31 David Brubacher           11 Cornwall               13:43.2   31
 32 Owen McCarthy             11 Millburn               13:45.5   32
 33 Christian Scileppi        11 Cornwall               13:46.3   33
 34 Mason Vodacek             12 Brighton               13:47.3   34
 35 Nick Gristina             11 North Hunterdon        13:49.8   35
 36 Cameron Morrissey         10 Baldwinsville          13:50.5   36
 37 Tommy Stearns             12 Hackensack             13:51.2   37
 38 Brandon Quanci            10 Haddonfield            13:52.4   38
 39 Robert Spies              11 North Hunterdon        13:54.0   39
 40 Remillard Garnet          11 Westhill               13:54.4   40
 41 Bryce Jurkouich           12 North Hunterdon        13:54.9   41
 42 Marc Lugo                 11 Hackensack             13:55.4   42
 43 Logan McAnulty            12 West Genesee           13:56.2   43
 44 Austin Bolton              8 Baldwinsville          13:57.8   44
 45 Diego Santory             12 Suffern                13:58.6   45
 46 Liam Pearson              12 North Hunterdon        14:02.0   46
 47 Austin Frank              10 North Hunterdon        14:03.8   47
 48 Kevin Avila               12 Hackensack             14:04.4   48
 49 Dan Conlan                12 Baldwinsville          14:05.1   49
 50 Michael Miller            11 Cornwall               14:10.4   50
 51 JT Luckman                11 Chariho                14:11.2   51
 52 Jason Kauppila            09 Trinity School         14:12.8   52
 53 Thomas Paradise           11 East Hampton           14:14.7   53
 54 Ian Crowley-Perry         12 Brighton               14:15.0   54
 55 Josh Dempsey              10 East Hampton           14:16.5   55
 56 Nate Claire               12 Chariho                14:17.2   56
 57 DeMauro Dan               12 Westhill               14:17.6   57
 58 joe dougherty             10 Bronxville             14:18.1   58
 59 Daniel Bennett            12 Cornwall               14:19.8   59
 60 Harry Vollmer             10 Bronxville             14:20.2   60
 61 Thomas Caulfield          12 North Hunterdon        14:20.7   61
 62 Hiroshi Kawajatsu         11 Bronxville             14:21.3   62
 63 Josh Cerasuolo            10 Brighton               14:22.7   63
 64 Gideon Achirem            11 Hackensack             14:24.4   64
 65 Zach Borsina              11 Hackensack             14:25.2   65
 66 Alex Rizzo                10 Bronxville             14:25.9   66
 67 Griffin Cunningham        12 Rice Memorial          14:26.2   67
 68 Andreas Lujan             11 Cornwall               14:28.7   68
 69 Colin Spaulding           12 Baldwinsville          14:30.1   69
 70 Sam Sustache              12 Corcoran               14:33.2   70
 71 Ryan Dunning              10 West Genesee           14:36.7   71
 72 Ryan Grimsland            10 Hackensack             14:39.4   72
 73 Ryan Tso                  10 Suffern                14:40.7   73
 74 Daniel Shub               10 Trinity School         14:41.8   74
 75 Hunter Buza               11 West Genesee           14:43.3   75
 76 Emilio Espinoza           09 East Hampton           14:44.3   76
 77 King Bryan                11 Westhill               14:45.0   77
 78 Anthony Peraza            10 Shoreham-Wading        14:48.4   78
 79 Josh Maldonado            12 Bristol                14:49.7   79
 80 Dermot Coughlin           11 La Salle               14:50.7   80
 81 Mike Izzo                 10 Suffern                14:51.6   81
 82 Brendan McMahon           12 West Genesee           14:52.1   82
 83 Keshaun Javois            11 Medgar Evers           14:52.5   83
 84 Ethan Thomas              11 Millburn               14:53.1   84
 85 Danny Kornblum            11 Suffern                14:53.4   85
 86 Kyle Jenkins              09 West Genesee           14:53.8   86
 87 Vaughn McDonald           11 Trinity School         14:54.5   87
 88 Elliot Parlin             10 Trinity School         14:55.0   88
 89 Dennis Farley             11 St. Peters             14:58.3   89
 90 Matt Tierney              12 Chariho                14:59.1   90
 91 Henry Atkins              12 Rice Memorial          15:00.2   91
 92 Ryan Groskopf             12 Shoreham-Wading        15:01.8   92
 93 Hubertus Jake             12 Millburn               15:03.9   93
 94 Sean Mocha                12 East Hampton           15:05.6   94
 95 Anthony Lynch             10 Shoreham-Wading        15:06.7   95
 96 Stephen Zinelli           12 Bristol                15:10.7   96
 97 Sekowski Luke             11 Westhill               15:13.6   97
 98 Ballard Cain              12 Westhill               15:14.2   98
 99 Jack Bolster              12 Trinity School         15:17.4   99
100 Deven Markase             11 St. Peters             15:18.6  100
101 Kahekee Northup           12 Chariho                15:20.1  101
102 Noah Yadgaroff            10 Millburn               15:21.0  102
103 Lakota Northup            12 Chariho                15:25.1  103
104 Luis Santory              12 Suffern                15:27.5  104
105 Chris Pullano             12 Westhill               15:39.5  105
106 Alex Ladstatter           09 Westhill               15:43.0  106
107 Bailey Jung               11 Shoreham-Wading        15:49.4  107
108 Joe Chianese              10 Shoreham-Wading        16:01.5  108
109 Ethan Siegel              12 Millburn               16:11.8  109
110 Michael Landy             11 Bronxville             16:17.2  110
111 Logan Swierzewski         11 La Salle               16:19.3  111
112 John Crowther             10 Mohonasen              16:48.4  112
113 Ryder Rigby               11 Bristol                16:49.2  113
114 Brennan Reynolds          12 Chariho                16:50.1  114
115 Eric Perez                11 East Hampton           16:58.7  115
116 Sam Arcano                10 Bronxville             17:04.4  116
117 Dante Bogdon              11 ND-Bish Gibbons        17:14.5  117
118 Angel Rodriquez           11 Bristol                17:24.6  118
119 Charles Hickey            11 Corcoran               17:39.3  119
120 Dominic Serrao            11 Corcoran               17:53.3  120
121 Brian Ferrucci            11 ND-Bish Gibbons        18:01.0  121
122 Connor McDermott          12 Mohonasen              18:10.5  122
123 Matt O'Neill              11 Corcoran               18:25.8  123
124 Ali Bien-Aime             JR Grace Church School    18:28.3  124
125 Max Percent               11 ND-Bish Gibbons        18:39.9  125
126 Malik Warden              12 Corcoran               18:46.4  126
127 Phoenix Rodriquez         12 Bristol                20:40.4  127
128 Ruben McWilliams          10 Mohonasen              20:43.1  128
129 Ben Sinkora               11 ND-Bish Gibbons        21:30.5  129
130 Ryan Sommerman            10 Mohonasen              23:42.2  130

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Haddonfield                  46    2    7    9   13   15   26   38
      Total Time:  1:05:44.90
         Average:    13:08.98
   2 Brighton                    108   12   18   21   23   34   54   63
      Total Time:  1:07:20.90
         Average:    13:28.18
   3 Cornwall                    145    1   30   31   33   50   59   68
      Total Time:  1:08:15.20
         Average:    13:39.04
   4 Baldwinsville               147   16   24   27   36   44   49   69
      Total Time:  1:08:16.40
         Average:    13:39.28
   5 North Hunterdon             165    4   35   39   41   46   47   61
      Total Time:  1:08:41.00
         Average:    13:44.20
   6 West Genesee                197    3    5   43   71   75   82   86
      Total Time:  1:09:16.10
         Average:    13:51.22
   7 Hackensack                  210   19   37   42   48   64   65   72
      Total Time:  1:09:39.00
         Average:    13:55.80
   8 Millburn                    229    6   14   32   84   93  102  109
      Total Time:  1:10:05.40
         Average:    14:01.08
   9 Suffern                     241   17   25   45   73   81   85  104
      Total Time:  1:10:27.30
         Average:    14:05.46
  10 Bronxville                  256   10   58   60   62   66  110  116
      Total Time:  1:10:35.10
         Average:    14:07.02
  11 East Hampton                286    8   53   55   76   94  115
      Total Time:  1:11:27.60
         Average:    14:17.52
  12 Shoreham-Wading River       305   11   29   78   92   95  107  108
      Total Time:  1:11:50.40
         Average:    14:22.08
  13 Chariho                     320   22   51   56   90  101  103  114
      Total Time:  1:12:12.90
         Average:    14:26.58
  14 Trinity School              329   28   52   74   87   88   99
      Total Time:  1:12:23.60
         Average:    14:28.72
  15 Westhill                    369   40   57   77   97   98  105  106
      Total Time:  1:13:24.80
         Average:    14:40.96
  16 Bristol                     533   79   96  113  118  127
      Total Time:  1:24:54.60
         Average:    16:58.92
  17 Corcoran                    558   70  119  120  123  126
      Total Time:  1:27:18.00
         Average:    17:27.60
 

Event 25  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Grady             12 East Meadow            12:46.3    1
  2 Paul Ehmann               12 West Morris Mendham    12:49.4    2
  3 Tyler Marshall            10 Champlain Valley       13:05.9    3
  4 Charlie Skidmore          12 Wellington C Mep       13:12.7    4
  5 Sean Phillips             12 Regis                  13:13.6    5
  6 Jordan Earlywine          12 Delbarton              13:14.1    6
  7 Ben Schott                12 South Western          13:15.6    7
  8 Elliot Gindi              10 Ocean Township         13:17.8    8
  9 Pedro Millard             12 Brooklyn Tech          13:19.1    9
 10 Harry Branch-Shaw         11 Brooklyn Tech          13:20.4   10
 11 Thomas Fruhauf            12 Manhasset              13:22.6   11
 12 Chris Perillo             11 Wellington C Mep       13:25.3   12
 13 Will Reed                 11 East Islip             13:25.7   13
 14 Joey Defeo                10 Delbarton              13:26.4   14
 15 Will Berczuk              12 Brunswick School       13:27.0   15
 16 Rob Guidicipietro         11 St. Joseph Sea         13:30.0   16
 17 Calvin McClellan          10 Champlain Valley       13:34.1   17
 18 Victor Garifo             11 Bayport-Blue Point     13:37.0   18
 19 Andrew Pokorny            11 Brooklyn Tech          13:38.2   19
 20 Shawn Bofinger            12 Bayport-Blue Point     13:42.1   20
 21 Ryan Brennan              12 Nanuet                 13:42.9   21
 22 Carter Paterson           12 Manhasset              13:43.8   22
 23 Nick Velez                11 St. Joseph Sea         13:44.9   23
 24 Brian Robinson            12 West Morris Mendham    13:46.5   24
 25 Billy Nolan               12 Wellington C Mep       13:47.0   25
 26 Elliot Eastman            11 Champlain Valley       13:48.1   26
 27 Robert Vitale             12 Bayport-Blue Point     13:48.7   27
 28 Mitch Anderson            12 West Morris Mendham    13:49.2   28
 29 Ryan Haun                 12 Bayport-Blue Point     13:49.9   29
 30 Declan Kottmeier          11 Delhi                  13:50.7   30
 31 Nate Duvall               12 West Morris Mendham    13:54.6   31
 32 Kyle Wrynn                11 East Meadow            13:56.3   32
 33 Nathan Hollis             12 Jordan-Elbridge        13:57.0   33
 34 Brandon Eagle             12 East Meadow            13:57.6   34
 35 Christian Troemel         09 Abington               13:59.2   35
 36 Tyler Wong                11 Champlain Valley       14:00.1   36
 37 Timothy Courts            11 Manhasset              14:00.4   37
 38 Alex Legg                 12 Delhi                  14:01.1   38
 39 Baxter Bishop             09 Champlain Valley       14:01.8   39
 40 Justin McAuliffe          10 Champlain Valley       14:02.6   40
 41 Kurt Mummert              12 South Western          14:03.4   41
 42 Peter Kondrat             11 Abington               14:03.9   42
 43 Ryan Pence                12 North Babylon          14:04.5   43
 44 Burke Spillane            12 Champlain Valley       14:05.2   44
 45 Russell Silva             12 Manhasset              14:05.6   45
 46 Ammar Chisti              10 East Islip             14:06.9   46
 47 Samuel Greenberg          11 Stuyvesant             14:07.9   47
 48 Eamon Woods               12 Stuyvesant             14:08.4   48
 49 Matt Brodman              11 West Morris Mendham    14:09.2   49
 50 Brad Carrara              12 West Morris Mendham    14:10.0   50
 51 Brian Camillieri          10 Nanuet                 14:11.3   51
 52 Alex Yoo                  12 Ocean Township         14:13.4   52
 53 Steve Beyer               10 Bayport-Blue Point     14:14.0   53
 54 Bryan Powers              12 Xaverian               14:14.7   54
 55 Jack Alboher              12 Wellington C Mep       14:15.9   55
 56 Robert Bochart            12 Wellington C Mep       14:17.1   56
 57 Andrew Israel             11 Brunswick School       14:17.6   57
 58 Angelio Grullon           12 Cardinal Hayes         14:18.2   58
 59 Michael Yaccarino         11 Brooklyn Tech          14:18.7   59
 60 Jonah Eisman              12 Brooklyn Tech          14:20.1   60
 61 Bobby Tuzzio              11 St. Rose               14:20.9   61
 62 Matt D'Auria              09 Ocean Township         14:21.3   62
 63 Conner Dorony             12 Ocean Township         14:21.7   63
 64 Massimo Morreale          11 Regis                  14:22.7   64
 65 Deshawn Simms             12 Bishop Loughlin        14:23.2   65
 66 Andrew Sikowitz           12 Stuyvesant             14:23.5   66
 67 Gavin Thurlow             11 Xaverian               14:24.0   67
 68 Hunter Brunelle           09 Jordan-Elbridge        14:24.7   68
 69 Graham Rainsby            10 Packer College         14:25.0   69
 70 Kyle Dorony               12 Ocean Township         14:25.4   70
 71 Nick Stankes              12 East Meadow            14:26.2   71
 72 Owen Smith                12 Stuyvesant             14:27.0   72
 73 Alex Peckoff              12 Wellington C Mep       14:27.5   73
 74 Caeden Cloud              09 Abington               14:28.3   74
 75 Jonathan Timmons          10 South Western          14:31.0   75
 76 Matteo Bracco             11 Bayport-Blue Point     14:32.3   76
 77 Daniel Katz               12 Horace Greeley         14:32.7   77
 78 Troy Donnelly             11 East Islip             14:34.6   78
 79 Nick DiGiovanna           11 North Babylon          14:35.2   79
 80 Corey Case                11 Bayport-Blue Point     14:36.3   80
 81 Ian Feeley                11 Delbarton              14:36.7   81
 82 Austin Milton             12 Jordan-Elbridge        14:38.8   82
 83 James Smart               10 Delbarton              14:39.4   83
 84 Nicholas Harris           09 Manhasset              14:40.3   84
 85 Athan Anderson            11 Manhasset              14:45.3   85
 86 Dan Mahncke               12 Pascack Hills          14:45.6   86
 87 Tyler Norris              11 South Western          14:46.2   87
 88 Tyler Davidson            10 Delbarton              14:47.0   88
 89 Mike Dombrowiecki         12 Ocean Township         14:47.4   89
 90 Dalton Miles              09 South Western          14:48.0   90
 91 Wilson Zhong              12 Stuyvesant             14:48.4   91
 92 Lyle Paskowitz            11 Horace Greeley         14:48.8   92
 93 Charles DiPiazza          11 Pascack Hills          14:49.3   93
 94 Ryan Thorpe               09 Manhasset              14:50.4   94
 95 Alex Padovani             10 Delhi                  14:51.4   95
 96 Jacob Faber-Rico          11 Stuyvesant             14:51.7   96
 97 Robert Ruspantini         11 St. Joseph Sea         14:52.5   97
 98 Dan Julian                12 West Morris Mendham    14:52.9   98
 99 Ronald Romano             11 Regis                  14:53.3   99
100 Jeremy Pekoff             10 Wellington C Mep       14:54.4  100
101 James Mahoney             11 St. Joseph Sea         14:56.5  101
102 Michael Kieran            09 St. Joseph Sea         14:57.6  102
103 Clint Wright              12 South Western          15:01.2  103
104 Wesley Peisch             09 Brunswick School       15:01.7  104
105 Tyler Jackson             12 Jordan-Elbridge        15:02.5  105
106 Ethan Kinney              09 Jordan-Elbridge        15:02.8  106
107 Ben Levy                  11 East Meadow            15:03.2  107
108 Michael Cardona           11 St. Joseph Sea         15:04.4  108
109 James McKeever            12 North Babylon          15:04.9  109
110 Lucian D'Acchille         12 Greenwich              15:08.8  110
111 Rich Napolitano           12 Xaverian               15:09.8  111
112 Joe Tortora               11 Pascack Hills          15:11.7  112
113 Edward Mendez             12 Cardinal Hayes         15:14.1  113
114 Zeshan Gondal             12 Brooklyn Tech          15:14.6  114
115 Turner Williams           12 Horace Greeley         15:15.2  115
116 Christopher John          11 Cardinal Hayes         15:16.2  116
117 Jared Alpha               09 Jordan-Elbridge        15:16.7  117
118 Scott Dimmit              12 St. Rose               15:17.7  118
119 Ben Brodovosky            11 Abington               15:18.4  119
120 Jake Schnaak              11 St. Rose               15:19.5  120
121 Brian Allgeier            11 East Islip             15:23.4  121
122 Jonathan Damon            10 Horace Greeley         15:24.1  122
123 Jacob VanCampen           12 South Western          15:25.1  123
124 Jonah Fields              10 Nanuet                 15:25.7  124
125 Colin Macfaddin           10 Brunswick School       15:26.0  125
126 Cooper Robinson           12 Brunswick School       15:26.6  126
127 Brendan O'Donoghue        09 Nanuet                 15:28.2  127
128 Hans Hilson-Schneider     09 Delhi                  15:35.7  128
129 Xavier Yozwiak            11 Regis                  15:36.5  129
130 Ben Ornstein              12 Horace Greeley         15:38.0  130
131 Eli Eagle Road            11 Delhi                  15:40.2  131
132 Jeremy Cassamassino       10 St. Joseph Sea         15:41.9  132
133 Tom D'Auria               09 Ocean Township         15:43.0  133
134 Riley Steindl             12 Greenwich              15:47.8  134
135 Frank Lin                 12 Horace Greeley         15:48.6  135
136 Nicholas Bove             12 St. Rose               15:49.9  136
137 Cooper Maney              11 Delhi                  15:51.2  137
138 Alex Viruet               11 East Islip             15:56.0  138
139 Caleb Shulman             11 East Islip             15:56.9  139
140 Jaret Stillman            11 Horace Greeley         15:58.0  140
141 Carlos Ramos              11 Cardinal Hayes         16:02.7  141
142 Robert Reilly             12 St. Rose               16:03.4  142
143 John McGahay              12 Regis                  16:04.3  143
144 Joseph Woloszyn           11 Regis                  16:05.4  144
145 Justin Hurley             10 Packer College         16:06.4  145
146 Chris Peisch              11 Brunswick School       16:10.9  146
147 Schader Hugh              09 Jordan-Elbridge        16:23.1  147
148 Jamal Okere               10 Nanuet                 16:25.9  148
149 Pere Blaise               12 Bishop Loughlin        16:27.3  149
150 Timothy Theobald          10 St. Rose               16:32.4  150
151 Mike Bartoli              10 Pascack Hills          16:34.4  151
152 Emil Hottenroth           12 Packer College         16:35.4  152
153 Kyle Rucky                11 East Islip             16:35.9  153
154 Trey Davis                10 Packer College         16:37.4  154
155 Shane Bray                09 Delhi                  16:38.8  155
156 Christian DeLeo           11 Regis                  16:40.1  156
157 Jason Wu                  11 North Babylon          16:48.0  157
158 Stanley Varghese          11 Nanuet                 16:51.0  158
159 Jack Driscoll             09 Brunswick School       16:56.2  159
160 Eon John                  10 Packer College         16:58.0  160
161 Devon Sargent             12 Pascack Hills          17:01.5  161
162 Alan Swieca               10 Nanuet                 17:05.5  162
163 Nicholas Lawrence         11 Bishop Loughlin        17:06.2  163
164 Marcus Murray             11 North Babylon          17:08.0  164
165 Zach Knecht               12 North Babylon          17:08.8  165
166 Eric rizzo                12 Pascack Hills          17:10.5  166
167 Darien Jarvis             11 Bishop Loughlin        17:19.6  167
168 Terry Charles             11 Bishop Loughlin        17:47.6  168
169 conner McKeever            8 North Babylon          17:58.5  169
170 Johnard Reyes             11 Cardinal Hayes         18:18.3  170
171 Rayquawn Tillman          11 Bishop Loughlin        19:11.6  171
172 Serge Dominique           11 Bishop Loughlin        20:19.6  172

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Champlain Valley            121    3   17   26   36   39   40   44
      Total Time:  1:08:30.00
         Average:    13:42.00
   2 West Morris Mendham         134    2   24   28   31   49   50   98
      Total Time:  1:08:28.90
         Average:    13:41.78
   3 Bayport-Blue Point          147   18   20   27   29   53   76   80
      Total Time:  1:09:11.70
         Average:    13:50.34
   4 Wellington C. Mepham        152    4   12   25   55   56   73  100
      Total Time:  1:08:58.00
         Average:    13:47.60
   5 Brooklyn Tech               157    9   10   19   59   60  114
      Total Time:  1:08:56.50
         Average:    13:47.30
   6 Manhasset                   199   11   22   37   45   84   85   94
      Total Time:  1:09:52.70
         Average:    13:58.54
   7 East Meadow                 245    1   32   34   71  107
      Total Time:  1:10:09.60
         Average:    14:01.92
   8 Ocean Township              255    8   52   62   63   70   89  133
      Total Time:  1:10:39.60
         Average:    14:07.92
   9 Delbarton                   272    6   14   81   83   88
      Total Time:  1:10:43.60
         Average:    14:08.72
  10 South Western               300    7   41   75   87   90  103  123
      Total Time:  1:11:24.20
         Average:    14:16.84
  11 Stuyvesant                  324   47   48   66   72   91   96
      Total Time:  1:11:55.20
         Average:    14:23.04
  12 St. Joseph by-the-Sea       339   16   23   97  101  102  108  132
      Total Time:  1:12:01.50
         Average:    14:24.30
  13 Jordan-Elbridge             394   33   68   82  105  106  117  147
      Total Time:  1:13:05.80
         Average:    14:37.16
  14 East Islip                  396   13   46   78  121  138  139  153
      Total Time:  1:13:26.60
         Average:    14:41.32
  15 Delhi                       422   30   38   95  128  131  137  155
      Total Time:  1:13:59.10
         Average:    14:47.82
  16 Brunswick School            427   15   57  104  125  126  146  159
      Total Time:  1:13:38.90
         Average:    14:43.78
  17 Regis                       440    5   64   99  129  143  144  156
      Total Time:  1:14:10.40
         Average:    14:50.08
  18 Nanuet                      471   21   51  124  127  148  158  162
      Total Time:  1:15:14.00
         Average:    15:02.80
  19 Horace Greeley              536   77   92  115  122  130  135  140
      Total Time:  1:15:38.80
         Average:    15:07.76
  20 North Babylon               552   43   79  109  157  164  165  169
      Total Time:  1:17:40.60
         Average:    15:32.12
  21 St. Rose                    577   61  118  120  136  142  150
      Total Time:  1:16:51.40
         Average:    15:22.28
  22 Cardinal Hayes              598   58  113  116  141  170
      Total Time:  1:19:09.50
         Average:    15:49.90
  23 Pascack Hills               603   86   93  112  151  161  166
      Total Time:  1:18:22.50
         Average:    15:40.50
  24 Packer Collegiate Institu   680   69  145  152  154  160
      Total Time:  1:20:42.20
         Average:    16:08.44
  25 Bishop Loughlin             712   65  149  163  167  168  171  172
      Total Time:  1:23:03.90
         Average:    16:36.78
 

Event 27  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity D.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Diego Zarate              12 Northwest              12:37.7    1
  2 Noah Carey                10 Guilderland            12:47.1    2
  3 Paul Nichols              11 Shaker                 13:06.4    3
  4 Andrew Hally              11 Salesianum             13:09.8    4
  5 Thomas Higley             12 Salesianum             13:14.7    5
  6 Brendan Rhoderick         12 Northwest              13:17.2    6
  7 Tom Hale                  12 Shaker                 13:17.9    7
  8 Brandon Kureshi           12 Northwest              13:18.5    8
  9 Skyler Lattuca            10 Longwood               13:19.8    9
 10 Caleb Johnson             12 Orchard Park           13:22.8   10
 11 Jon Feil                  12 Guilderland            13:26.4   11
 12 Matthew Mercer            11 Orchard Park           13:27.6   12
 13 Will Delaney              11 St. Peters-JC          13:28.0   13
 14 Cabel McCandless          11 Lindenhurst            13:28.7   14
 15 Brandon Parrado           11 St. Peters-JC          13:31.4   15
 16 Jared Capuano             11 Guilderland            13:34.3   16
 17 Tim Monahan               11 Connetquot             13:34.9   17
 18 Colin Parker              11 Salesianum             13:41.7   18
 19 Nolan Vest                11 Longwood               13:42.4   19
 20 emanuel morales           11 Susan Wagner           13:43.6   20
 21 Chris Bouchard            12 Shaker                 13:48.4   21
 22 Ethan McDonald            11 Guilderland            13:50.4   22
 23 Matt Young                11 East Syracuse-Minoa    13:51.3   23
 24 Jeevan Vangala            11 Lindenhurst            13:52.5   24
 25 George Steinhoff          10 Salesianum             13:54.0   25
 26 Jared Henry               10 East Syracuse-Minoa    13:54.5   26
 27 Victor Warner             11 Guilderland            13:54.9   27
 28 Tristan Delvecchio        11 Longwood               13:55.8   28
 29 Brandon Rossi             10 St. Peters-JC          13:57.2   29
 30 Will Gonsowski            12 Riverview              13:58.4   30
 31 Alex Court                12 Somers                 13:58.9   31
 32 Komlan Attiogbe           10 Northwest              14:01.9   32
 33 Ben Matz                  11 Shaker                 14:02.5   33
 34 Cal Puskar                09 Orchard Park           14:03.9   34
 35 matthew morales           11 Susan Wagner           14:04.4   35
 36 Jonathan Gronke           11 Morristown             14:06.0   36
 37 Dakota Corney             11 Oneida                 14:07.4   37
 38 muhammed qadri            10 Susan Wagner           14:09.5   38
 39 Elijah Sullivan           11 Oneida                 14:10.3   39
 40 Matt Dolan                11 Gen. Doug MacArt       14:11.9   40
 41 Asa Bloom                 11 Salesianum             14:12.3   41
 42 Jake Russo                11 Connetquot             14:12.7   42
 43 Bennett Wong              12 St. Peters-JC          14:13.2   43
 44 Michael Totaro            10 Orchard Park           14:13.7   44
 45 Nicholas Studevant        11 William Penn           14:14.0   45
 46 Eric DiLaura              12 Batavia                14:14.4   46
 47 Rory O'Neil               10 Northwest              14:14.6   47
 48 Jack Fozard               12 Somers                 14:15.0   48
 49 Sam Weingord              12 Northwest              14:15.4   49
 50 Michael McCrone           12 Orchard Park           14:16.1   50
 51 Dan Medici                12 Shaker                 14:17.7   51
 52 couthbertson william      09 Susan Wagner           14:18.9   52
 53 Louie Leone               11 Batavia                14:19.9   53
 54 Elton Quansah             10 Northwest              14:20.7   54
 55 Jacob Kaczmarek           11 Orchard Park           14:24.2   55
 56 Cal Jantzi                11 Batavia                14:25.5   56
 57 Ryan Assini               12 Shaker                 14:30.0   57
 58 Mike Serrecchia           12 Lindenhurst            14:32.6   58
 59 Nick Callisher            11 Batavia                14:34.5   59
 60 Andrew Zentgraf           12 Riverview              14:36.7   60
 61 Liam Ward                 11 Connetquot             14:39.7   61
 62 Chris Fortmuller          10 Morristown             14:43.1   62
 63 Cesar Esteban             10 St. Peters-JC          14:44.0   63
 64 Jacob Swarttzendruber     11 Guilderland            14:44.9   64
 65 William Miller            11 Lindenhurst            14:47.0   65
 66 David Fielding            10 Salesianum             14:49.0   66
 67 James Finnegan            11 Kellenberg             14:49.5   67
 68 Riley Morgan              09 Columbia Gr & Pr       14:50.2   68
 69 Jason Filipski            12 Orchard Park           14:50.6   69
 70 Nick Raghubar             11 Shaker                 14:52.4   70
 71 Brandon McCormick         09 Connetquot             14:52.7   71
 72 Daniel Fawcett            11 Riverview              14:53.1   72
 73 Adam Shelby               11 Somers                 14:53.4   73
 74 Caleb Chiariello          10 Morristown             14:54.1   74
 75 Kevin Wallace             11 Gen. Doug MacArt       14:58.4   75
 76 Andrew Caverly            10 Salesianum             14:59.5   76
 77 denio micheal             11 Susan Wagner           15:01.3   77
 78 Eric Williamson           12 Oneida                 15:02.9   78
 79 Ben Lazor                 11 Riverview              15:03.7   79
 80 Jordan Fluker             12 Batavia                15:04.9   80
 81 Declan Wollard            12 St. Peters-JC          15:09.3   81
 82 Kobe Baker                12 William Penn           15:10.8   82
 83 Gus Murphy                11 Catholic Memorial      15:12.7   83
 84 Tom Demmer                12 Batavia                15:13.6   84
 85 Brian Kissmer             12 Connetquot             15:14.3   85
 86 Nick Mauro                10 Guilderland            15:16.5   86
 87 Rob Mullen                11 Catholic Memorial      15:21.8   87
 88 Eeron Elcock              12 Longwood               15:22.4   88
 89 Mick Agbisit              12 W. Tresper Clarke      15:22.7   89
 90 Matt Norton               11 Morristown             15:24.6   90
 91 Chris Baldwin             11 Kellenberg             15:25.6   91
 92 Joe Rosaschi              12 East Syracuse-Minoa    15:26.1   92
 93 Tyler Gaus                11 Batavia                15:26.8   93
 94 Sean Sliben               09 Riverview              15:29.6   94
 95 Murray Rosenbaum          11 Columbia Gr & Pr       15:31.0   95
 96 Ryan Cecil                09 Riverview              15:33.6   96
 97 Joe Pratt                 12 Connetquot             15:34.2   97
 98 Alex Eisert               09 Columbia Gr & Pr       15:35.7   98
 99 Jonathan Boc              11 Hudson Catholic        15:36.5   99
100 Skyler Rakowski           12 JFK-Bellmore           15:36.8  100
101 Chris Coakley             11 Kellenberg             15:37.2  101
102 Jacob Perrotta            10 East Syracuse-Minoa    15:38.3  102
103 Nick Manaseri             11 Oneida                 15:38.7  103
104 Alec Byrne                11 Kellenberg             15:39.1  104
105 David Samet               11 Gen. Doug MacArt       15:40.2  105
106 John Labianca             11 Lindenhurst            15:42.9  106
107 Joshua Newman             11 Kellenberg             15:45.5  107
108 Jack Ostrofsky            11 JFK-Bellmore           15:48.1  108
109 Arjun Khadse              10 Morristown             15:50.2  109
110 Matt Stehl                12 Kellenberg             15:50.6  110
111 Brayan Estrada            11 William Penn           15:51.6  111
112 Matt Monahan              10 Morristown             15:53.9  112
113 Michael Emanuele          11 Somers                 15:57.0  113
114 Max Bazil                 10 JFK-Bellmore           15:58.6  114
115 Jacob Roache              11 William Penn           16:02.3  115
116 Zack Johnson              11 Longwood               16:06.0  116
117 Andrew Crossman           12 William Penn           16:07.9  117
118 Matt Thompson             10 East Syracuse-Minoa    16:11.5  118
119 David Rivers              09 East Syracuse-Minoa    16:13.4  119
120 Joseph Gasparini          12 Kellenberg             16:14.9  120
121 Jake Jenkins              10 Morristown             16:16.9  121
122 Nestor Kissoon            12 Longwood               16:18.2  122
123 Dan Suchopar              10 Connetquot             16:22.9  123
124 Luis Rodriguez            10 William Penn           16:26.0  124
125 Erza Kohn                 11 Columbia Gr & Pr       16:27.9  125
126 Zane Crowell              12 Riverview              16:28.6  126
127 Mavin Giang               10 Lindenhurst            16:34.5  127
128 Jack Goldstein            09 JFK-Bellmore           16:38.5  128
129 Joe DiNatale              11 Gen. Doug MacArt       16:49.3  129
130 Nate Castor               10 East Syracuse-Minoa    16:53.0  130
131 Sigmund Agbisit           10 W. Tresper Clarke      16:55.6  131
132 Jacob Giller              10 JFK-Bellmore           16:56.8  132
133 Alex Haber                11 William Penn           17:00.9  133
134 Zachary Palmer            11 Somers                 17:03.3  134
135 Giovanni Thompson         11 Hudson Catholic        17:18.7  135
136 Sam Mosavarpour           09 W. Tresper Clarke      17:25.8  136
137 Justin Kersh              10 W. Tresper Clarke      17:27.1  137
138 William Sasson            10 JFK-Bellmore           17:40.3  138
139 Brendan Malin             10 JFK-Bellmore           17:50.6  139
140 Niko Sarris               12 W. Tresper Clarke      18:00.4  140
141 Adam Leadley              12 Oneida                 18:20.0  141
142 Cameron Garguilo          10 Longwood               18:20.8  142
143 Clark Theft               10 Columbia Gr & Pr       18:22.5  143
144 Brandan Rosenburger       11 Lindenhurst            18:52.8  144
145 Ben Mandel                09 Columbia Gr & Pr       18:57.3  145
146 Guzmen Kevin              10 W. Tresper Clarke      19:05.5  146
147 Bence Bukovec             10 Oneida                 19:08.6  147

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Guilderland                  78    2   11   16   22   27   64   86
      Total Time:  1:07:33.10
         Average:    13:30.62
   2 Salesianum                   93    4    5   18   25   41   66   76
      Total Time:  1:08:12.50
         Average:    13:38.50
   3 Northwest                    94    1    6    8   32   47   49   54
      Total Time:  1:07:29.90
         Average:    13:29.98
   4 Shaker                      115    3    7   21   33   51   57   70
      Total Time:  1:08:32.90
         Average:    13:42.58
   5 Orchard Park                150   10   12   34   44   50   55   69
      Total Time:  1:09:24.10
         Average:    13:52.82
   6 St. Peters Jersey City      163   13   15   29   43   63   81
      Total Time:  1:09:53.80
         Average:    13:58.76
   7 Susan Wagner                222   20   35   38   52   77
      Total Time:  1:11:17.70
         Average:    14:15.54
   8 Longwood                    260    9   19   28   88  116  122  142
      Total Time:  1:12:26.40
         Average:    14:29.28
   9 Lindenhurst                 267   14   24   58   65  106  127  144
      Total Time:  1:12:23.70
         Average:    14:28.74
  10 Connetquot                  276   17   42   61   71   85   97  123
      Total Time:  1:12:34.30
         Average:    14:30.86
  11 Batavia                     294   46   53   56   59   80   84   93
      Total Time:  1:12:39.20
         Average:    14:31.84
  12 Riverview                   335   30   60   72   79   94   96  126
      Total Time:  1:14:01.50
         Average:    14:48.30
  13 East Syracuse-Minoa         361   23   26   92  102  118  119  130
      Total Time:  1:15:01.70
         Average:    15:00.34
  14 Morristown                  371   36   62   74   90  109  112  121
      Total Time:  1:14:58.00
         Average:    14:59.60
  15 Oneida                      398   37   39   78  103  141  147
      Total Time:  1:17:19.30
         Average:    15:27.86
  16 Somers                      399   31   48   73  113  134
      Total Time:  1:16:07.60
         Average:    15:13.52
  17 Kellenberg                  470   67   91  101  104  107  110  120
      Total Time:  1:17:16.90
         Average:    15:27.38
  18 William Penn                470   45   82  111  115  117  124  133
      Total Time:  1:17:26.60
         Average:    15:29.32
  19 Columbia Grammar and Prep   529   68   95   98  125  143  145
      Total Time:  1:20:47.30
         Average:    16:09.46
  20 JFK-Bellmore                582  100  108  114  128  132  138  139
      Total Time:  1:20:58.80
         Average:    16:11.76
  21 W. Tresper Clarke           633   89  131  136  137  140  146
      Total Time:  1:25:11.60
         Average:    17:02.32
 

Event 28  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity E.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luciano Fiore             12 Bay Shore              13:08.4    1
  2 Anthony Cassullo          12 Clarence               13:10.1    2
  3 Andrew Bearkland          11 Cicero-North Syr       13:14.0    3
  4 Anthony Belfatto          11 St. Joseph's Col       13:18.6    4
  5 Jeffrey Reyes             11 Bay Shore              13:23.5    5
  6 William Young             10 Mamaroneck             13:26.4    6
  7 Jeremy Carter             11 Averill Park           13:32.7    7
  8 Josh Foust                12 Averill Park           13:33.5    8
  9 Chris Hannan              12 Cicero-North Syr       13:34.1    9
 10 Kieran McCarthy           12 South Side             13:34.7   10
 11 William Hilbert           11 St. Joseph's Col       13:40.0   11
 12 Tristan Jung              12 Hackley School         13:43.0   12
 13 Greg Blackburn            12 Clarence               13:45.1   13
 14 Ittai Rosales             11 Mamaroneck             13:46.1   14
 15 Kuloszewski Zachary       12 Clarence               13:51.2   15
 16 Marcus Brown              11 St. Joseph's Col       13:52.5   16
 17 Karthik Ravichandran      11 Westford Academy       13:53.7   17
 18 Matt Whitworth            11 Pawling                13:54.7   18
 19 Patrick Castro            11 Elizabeth              13:55.1   19
 20 Eric Bowen                10 Cicero-North Syr       13:55.5   20
 21 Jared George              12 Cicero-North Syr       13:56.7   21
 22 Sam Morton                10 Mamaroneck             13:57.7   22
 23 Joe Lauria                12 Monsignor Farrell      13:59.1   23
 24 Michael West              11 Bay Shore              14:00.6   24
 25 Brent Kavaler             12 Wantagh                14:02.8   25
 26 Sam Costich               11 Clarence               14:04.2   26
 27 Mike Russell              12 Elizabeth              14:04.7   27
 28 Brady Wing                12 Jamesville-Dewitt      14:05.3   28
 29 Ian Kurzrock              12 Tri-Valley             14:07.0   29
 30 Joe Ranni                 12 Deer Park              14:09.1   30
 31 Ross Hoch                 12 Hackley School         14:10.5   31
 32 Owen Forrester            12 Red Bank Regional      14:11.3   32
 33 Joe Tricarico             10 Cicero-North Syr       14:12.0   33
 34 Reed Bihary               11 St. Joseph's Col       14:12.8   34
 35 Liam Scott                11 Schenectady            14:13.4   35
 36 Facundo Techera           12 Elizabeth              14:14.1   36
 37 Rocco Piccirillo          10 Wantagh                14:16.1   37
 38 Sean Harrington           11 Averill Park           14:17.4   38
 39 Brennen Farrell           11 Pawling                14:17.7   39
 40 Liam Cadden               09 Mamaroneck             14:18.0   40
 41 Jake Dehm                 12 Cicero-North Syr       14:19.0   41
 42 Justin Garzione           12 Averill Park           14:20.6   42
 43 Jack Digesare             11 St. Joseph's Col       14:21.8   43
 44 Matthew Johnson           11 Clarence               14:22.2   44
 45 Parker Jensen             11 Westford Academy       14:25.4   45
 46 Zach Wagner               11 Cicero-North Syr       14:26.2   46
 47 Alexander Cambria         12 St. Joseph's Col       14:26.7   47
 48 Jared Molnar              11 Westford Academy       14:27.2   48
 49 James Pratt               10 Ardsley                14:29.3   49
 50 Max Moritz                11 Wantagh                14:30.6   50
 51 Spencer Jones             12 Scarsdale              14:31.3   51
 52 Ben Fasciano              10 Taconic Hills          14:31.9   52
 53 Jason Hake                12 Cohoes                 14:32.5   53
 54 Skylar Walker             10 Taconic Hills          14:34.2   54
 55 Felipe Puerto             10 Elizabeth              14:34.7   55
 56 Kilian Humpartzoomian     12 St. Joseph's Col       14:35.1   56
 57 Lukas Morgan              11 Averill Park           14:35.6   57
 58 Houston Migdon            12 Red Bank Regional      14:36.7   58
 59 James McVeigh             10 Wantagh                14:38.3   59
 60 Matt Murad                12 Jamesville-Dewitt      14:39.3   60
 61 Lorenzo Wilson            11 Gaithersburg           14:41.9   61
 62 Bruin Smith               12 Cohoes                 14:42.8   62
 63 Matt Salbert              11 Jamesville-Dewitt      14:43.4   63
 64 Alejandro Fernadez        10 Gaithersburg           14:45.1   64
 65 Miles Chandler            11 Jamesville-Dewitt      14:46.2   65
 66 Alvin Sime                11 Deer Park              14:46.9   66
 67 Dan O'Donovan             09 Bay Shore              14:47.3   67
 68 Brandon Cotto             11 Bay Shore              14:47.6   68
 69 Shyam Bhagat              11 Westford Academy       14:49.3   69
 70 Dan Oconnor               11 Monsignor Farrell      14:50.9   70
 71 Logan Molnar              11 Westford Academy       14:51.4   71
 72 Harry Silverman           11 Mamaroneck             14:52.0   72
 73 Ji-Ho No                  11 Gaithersburg           14:52.7   73
 74 Kyle Christian            11 Pawling                14:53.0   74
 75 Benji Quinones            11 Averill Park           14:53.4   75
 76 kyle macarski             10 Morris Knolls          14:54.4   76
 77 Steven Granados           11 Elizabeth              14:56.0   77
 78 Kevin Dray                12 Monsignor Farrell      14:57.7   78
 79 Emanuel Villanueva        11 Gaithersburg           14:58.2   79
 80 Dan DelBalzo              11 Pawling                14:58.6   80
 81 Chris Cox                 10 Deer Park              14:59.9   81
 82 Vince Cotrone             12 Deer Park              15:03.8   82
 83 Connor Kovacs             11 Mamaroneck             15:05.3   83
 84 Marco Paternoster         12 Scarsdale              15:07.0   84
 85 Nate Madison              10 Taconic Hills          15:07.5   85
 86 Ken Rubio                 09 Bay Shore              15:08.4   86
 87 Adam Peternell            12 Westford Academy       15:09.0   87
 88 David Powers              11 Eldred                 15:09.6   88
 89 Troy Kilian               12 Jamesville-Dewitt      15:11.0   89
 90 Rocco Palmero             11 Scarsdale              15:12.6   90
 91 Skylar Mantueffel         12 Gaithersburg           15:13.1   91
 92 Steven Travale            11 Clarence               15:16.5   92
 93 Jake Luca                 12 Red Bank Regional      15:17.9   93
 94 Ian Spens                 11 Pawling                15:20.7   94
 95 Keith McIntyre            12 Red Bank Regional      15:21.6   95
 96 Daniel Briggs             12 Gaithersburg           15:23.1   96
 97 James Pieri               11 Jamesville-Dewitt      15:28.0   97
 98 Anthony Siguenco          10 Elizabeth              15:30.2   98
 99 Justin Charbonneau        10 Cohoes                 15:31.2   99
100 Charlie Musoff            11 Scarsdale              15:32.2  100
101 mike whitmore             12 Morris Knolls          15:33.0  101
102 Jacob Gellert             10 Taconic Hills          15:33.8  102
103 Mike Sysak                11 Monsignor Farrell      15:35.8  103
104 Louis Rafter              11 Wantagh                15:36.8  104
105 John Liptack              11 Mamaroneck             15:42.4  105
106 Jared Rochez              10 Clarence               15:43.1  106
107 Kyle Kuchynsky            12 Wantagh                15:45.0  107
108 Michael Theiling          11 Deer Park              15:48.6  108
109 William Salazar           12 Schenectady            15:50.3  109
110 Alex Popov                10 Hackley School         15:50.9  110
111 Ryan Brown                10 Deer Park              15:52.4  111
112 Ryan Peattie              11 Bay Shore              15:55.9  112
113 Chris Collins             09 South Side             15:59.0  113
114 Ethan Kranick             11 Schenectady            16:02.3  114
115 Sean Robert               11 Averill Park           16:03.7  115
116 Tyler Dion                09 Cohoes                 16:04.7  116
117 Fajardo Brian             12 Elizabeth              16:07.2  117
118 chris zullig              11 Morris Knolls          16:13.9  118
119 Patrick Pearce            11 Red Bank Regional      16:15.1  119
120 Noah Pieratti             11 Pawling                16:16.1  120
121 Joshua Curtis             10 South Side             16:17.7  121
122 Pat Coleman               12 South Side             16:19.7  122
123 Lucas Malhotra            11 Scarsdale              16:24.7  123
124 chris santiago            09 Morris Knolls          16:25.9  124
125 Thomas Brady              12 Scarsdale              16:29.2  125
126 Jason Feibelman           10 Scarsdale              16:31.9  126
127 Michael Hughes            11 Schenectady            16:34.5  127
128 Harrison Kravis           11 South Side             16:36.1  128
129 Kyle Shutkind             11 South Side             16:36.5  129
130 Michael Luvin             09 South Side             16:39.9  130
131 Porto Anthony             10 Taconic Hills          16:42.1  131
132 ben covello               12 Morris Knolls          16:46.2  132
133 Chris Chon                11 Hackley School         16:50.6  133
134 dean reinhardt            10 Morris Knolls          17:00.9  134
135 Gary Robbins              10 Ardsley                17:09.2  135
136 Scott Henderson           11 Wantagh                17:12.3  136
137 Jonathan Biggs            12 Cohoes                 17:22.2  137
138 Andrew DeRose             11 Red Bank Regional      17:26.1  138
139 Marc Palij                12 Ardsley                17:28.7  139
140 ekwochi njeze             10 Morris Knolls          17:33.7  140
141 Prince Ramnarine          11 Schenectady            17:35.5  141
142 Zachary Gold              10 Ardsley                17:40.5  142
143 Rosenberg Jake            09 Ardsley                17:51.9  143
144 C.J. Warner               10 Cohoes                 18:10.2  144
145 Jonas Park                10 Ardsley                18:26.8  145
146 Kayri Green               12 Schenectady            18:31.3  146
147 Robert Anderson           12 Eldred                 18:49.9  147
148 Sutaria Jainil            09 Ardsley                19:31.6  148
149 Christian Kilmer          10 Cohoes                 20:45.2  149

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cicero-North Syracuse        86    3    9   20   21   33   41   46
      Total Time:  1:08:52.30
         Average:    13:46.46
   2 Clarence                    100    2   13   15   26   44   92  106
      Total Time:  1:09:12.80
         Average:    13:50.56
   3 St. Joseph's Collegiate     108    4   11   16   34   43   47   56
      Total Time:  1:09:25.70
         Average:    13:53.14
   4 Averill Park                152    7    8   38   42   57   75  115
      Total Time:  1:10:19.80
         Average:    14:03.96
   5 Mamaroneck                  154    6   14   22   40   72   83  105
      Total Time:  1:10:20.20
         Average:    14:04.04
   6 Bay Shore                   165    1    5   24   67   68   86  112
      Total Time:  1:10:07.40
         Average:    14:01.48
   7 Elizabeth                   214   19   27   36   55   77   98  117
      Total Time:  1:11:44.60
         Average:    14:20.92
   8 Westford Academy            250   17   45   48   69   71   87
      Total Time:  1:12:27.00
         Average:    14:29.40
   9 Wantagh                     275   25   37   50   59  104  107  136
      Total Time:  1:13:04.60
         Average:    14:36.92
  10 Jamesville-Dewitt           305   28   60   63   65   89   97
      Total Time:  1:13:25.20
         Average:    14:41.04
  11 Pawling                     305   18   39   74   80   94  120
      Total Time:  1:13:24.70
         Average:    14:40.94
  12 Deer Park                   367   30   66   81   82  108  111
      Total Time:  1:14:48.30
         Average:    14:57.66
  13 Gaithersburg                368   61   64   73   79   91   96
      Total Time:  1:14:31.00
         Average:    14:54.20
  14 Red Bank Regional           397   32   58   93   95  119  138
      Total Time:  1:15:42.60
         Average:    15:08.52
  15 Taconic Hills               424   52   54   85  102  131
      Total Time:  1:16:29.50
         Average:    15:17.90
  16 Scarsdale                   448   51   84   90  100  123  125  126
      Total Time:  1:16:47.80
         Average:    15:21.56
  17 Cohoes                      467   53   62   99  116  137  144  149
      Total Time:  1:18:13.40
         Average:    15:38.68
  18 South Side                  494   10  113  121  122  128  129  130
      Total Time:  1:18:47.20
         Average:    15:45.44
  19 Schenectady                 526   35  109  114  127  141  146
      Total Time:  1:20:16.00
         Average:    16:03.20
  20 Morris Knolls               551   76  101  118  124  132  134  140
      Total Time:  1:19:53.40
         Average:    15:58.68
  21 Ardsley                     608   49  135  139  142  143  145  148
      Total Time:  1:24:39.60
         Average:    16:55.92
 

Event 29  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity F.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Johnson              11 Colonie                12:48.3    1
  2 lorenzo mazzuca           12 New Paltz              12:53.9    2
  3 Aaron Barlev              12 Holmdel                12:54.5    3
  4 Mike Marano               12 Middletown North       13:09.8    4
  5 Itai Bezerahno            12 Walter Johnson         13:18.6    5
  6 Adam Herskovits           12 Wayne Valley           13:23.3    6
  7 Matthew Whalen            12 Smithtown              13:23.8    7
  8 JP Burklowe               12 Walter Johnson         13:26.6    8
  9 Martin Oconnell           12 Eastchester            13:27.2    9
 10 Nick DeMaio               12 Holmdel                13:28.1   10
 11 Jacob Kahrs               12 Walt Whitman           13:29.3   11
 12 Chad Maier                12 Walt Whitman           13:32.3   12
 13 Brian Michels             12 Patchogue-Medford      13:33.2   13
 14 Brandon Holveck           12 Newark                 13:33.7   14
 15 Ben Resnick               12 Walter Johnson         13:37.8   15
 16 Russell McGahren-Clemens  12 Eastchester            13:38.3   16
 17 Sam Hayden                12 Walter Johnson         13:39.0   17
 18 Tyler Lipina              10 Colonie                13:39.7   18
 19 Carter May                11 Walter Johnson         13:42.6   19
 20 Sidlauskus Marius         10 Smithtown              13:46.3   20
 21 Kenny Mohs                10 East Brunswick         13:46.8   21
 22 Brandon Hadtke            12 Ocean City             13:48.3   22
 23 Matthew Sayre             10 Lakeland               13:49.4   23
 24 Daniel Mwaniki            11 Newark                 13:51.3   24
 25 Brendan Thorp             12 Rumson-Fair Haven      13:55.4   25
 26 Matt Todaro               11 Middletown North       13:56.2   26
 27 Alek Zappala              10 Middletown North       13:57.2   27
 28 George Tammaro            10 Middletown North       13:57.7   28
 29 Cole Stevens              10 Rumson-Fair Haven      13:58.1   29
 30 Arthur Beyer              10 Rumson-Fair Haven      13:58.6   30
 31 Erick Bower               12 Colonie                13:59.2   31
 32 Jesse Schmeizer           09 Ocean City             14:02.7   32
 33 Brandon Smith             09 Newark                 14:03.7   33
 34 Kyle Bobash               11 East Brunswick         14:04.7   34
 35 Jon Coogan                12 Colonie                14:05.2   35
 36 Joseph Cioffi             11 Middletown North       14:06.2   36
 37 Boyzok John               11 Smithtown              14:07.0   37
 38 Josh Roiland              12 Walt Whitman           14:09.5   38
 39 Stephen Peterson          12 Sacred Heart CP        14:10.1   39
 40 Brett Johnson             11 Ocean City             14:10.6   40
 41 Danny Caputo              12 Middletown North       14:11.2   41
 42 Shashank Naryaan          11 Walter Johnson         14:12.3   42
 43 Michael Grabowski         10 Smithtown              14:12.8   43
 44 Bryce Barber              10 Colonie                14:13.2   44
 45 eric lawson               12 New Paltz              14:13.7   45
 46 Colin Logsdon             09 Chatham                14:14.7   46
 47 Gerard Connelly           12 Smithtown              14:15.7   47
 48 Victor Chae               11 Walt Whitman           14:17.1   48
 49 Patrick Cusack            11 Ocean City             14:19.1   49
 50 Jared Huang               11 East Brunswick         14:21.2   50
 51 Jaylyn Alvarez            11 Middletown North       14:21.7   51
 52 Charles Yun               12 Eastchester            14:22.1   52
 53 Bryan Talarico            12 East Brunswick         14:22.4   53
 54 Kemarni Mighty            11 Clara Barton           14:22.8   54
 55 brandon zapotoski         12 New Paltz              14:23.2   55
 56 Travis Dolcine            11 Somerville             14:23.6   56
 57 Patrick Winter            11 Walter Johnson         14:24.3   57
 58 james boyd                12 New Paltz              14:24.8   58
 59 Scott Dinger              10 Smithtown              14:25.3   59
 60 D'Andre Mighty            12 Clara Barton           14:26.6   60
 61 Jon Sparling              12 Walt Whitman           14:28.2   61
 62 Veeral Shah               12 Lakeland               14:29.2   62
 63 Dean Astarita             10 Wayne Valley           14:29.5   63
 64 Jack Byrd                 11 Chatham                14:29.9   64
 65 John Feldman              12 Lakeland               14:30.8   65
 66 Andrew Yager              11 East Brunswick         14:32.9   66
 67 Gregory Biddle            10 Newark                 14:36.0   67
 68 Branden McAuley           10 Colonie                14:37.0   68
 69 Alec Gonzalez             10 Chatham                14:38.5   69
 70 Gus Jurasinski            12 Ocean City             14:39.3   70
 71 Guy DeMarco               10 Lakeland               14:41.3   71
 72 Henry Hoffelt             11 Sacred Heart CP        14:44.9   72
 73 Christopher Funge         12 Wayne Valley           14:46.3   73
 74 Alec Gonzalez             11 Walt Whitman           14:47.8   74
 75 Jonathan Chan             12 Sacred Heart CP        14:48.7   75
 76 Ivan Zhirnov              10 East Brunswick         14:49.3   76
 77 Ryan Moon                 10 Colonie                14:49.8   77
 78 Chris Schneider           10 Chatham                14:50.5   78
 79 Reed Friel                10 Lakeland               14:52.5   79
 80 Ethan carpenter           12 Smithtown              14:53.5   80
 81 Harris Eisenhardt         12 Chatham                14:55.6   81
 82 Jeremy Bornstein          12 Riverhead              14:57.6   82
 83 Rene Shawn                12 Erasmus Hall           14:58.6   83
 84 Dan Bresnahan             11 Chatham                14:59.1   84
 85 Kyle Harris               10 Erasmus Hall           15:00.3   85
 86 David Flynn               11 Chatham                15:01.1   86
 87 Taylor Pagano             11 Ocean City             15:01.7   87
 88 Sebastian Mesa            10 Patchogue-Medford      15:01.9   88
 89 Kevin Gallagher           11 Rumson-Fair Haven      15:02.3   89
 90 Andrew McGahren           11 Eastchester            15:02.7   90
 91 Skyler Russo              10 Eastchester            15:03.2   91
 92 Paul Mallary              11 Newark                 15:06.6   92
 93 Thomas Astarita           10 Wayne Valley           15:09.4   93
 94 Tomas Aragon              12 Sacred Heart CP        15:10.5   94
 95 Louis DelCueto            12 Eastchester            15:11.6   95
 96 Josue Caidor              12 Clara Barton           15:12.3   96
 97 Matthew Nemery            10 Wayne Valley           15:16.4   97
 98 Charlie Krause            10 Rumson-Fair Haven      15:18.6   98
 99 Jakez Larzul              10 Sacred Heart CP        15:19.3   99
100 John Pratico              12 Lakeland               15:22.3  100
101 Louis Ihle                12 Wayne Valley           15:26.6  101
102 Matt Kanan                11 New Paltz              15:35.1  102
103 Nick Mussman              12 Sacred Heart CP        15:35.8  103
104 Gavin Hallisey            10 Rumson-Fair Haven      15:39.7  104
105 Edelbert Claudio          10 Sacred Heart CP        15:40.8  105
106 Benjamin James            10 Walton                 15:41.3  106
107 Michael Harris            11 Riverhead              15:42.5  107
108 John Shaughneesy          09 S.S. Seward            15:43.6  108
109 Patrick Astarita          12 Wayne Valley           15:46.2  109
110 Mawali Brown              12 Clara Barton           15:52.5  110
111 Brenden Faherty           12 Eastchester            15:56.3  111
112 Philip Cipollina          10 Albertus Magnus        16:03.0  112
113 Anthony Sciametta         12 Rumson-Fair Haven      16:08.0  113
114 Kareem Joseph             12 Clara Barton           16:08.7  114
115 Anthony Fazio             11 New Paltz              16:10.5  115
116 Matt McKee                11 Newark                 16:11.8  116
117 Griffin Eahrie            10 Albertus Magnus        16:13.1  117
118 Noah Schoettle            11 Riverhead              16:16.0  118
119 Dylan Winchell            11 Albertus Magnus        16:18.5  119
120 christian bravo           11 New Paltz              16:22.0  120
121 Trevor Okula              11 Patchogue-Medford      16:24.6  121
122 Chris Callejo             12 Patchogue-Medford      16:29.3  122
123 Jordan Carrasquillo       11 Reading                16:29.8  123
124 Andrew Meier              12 S.S. Seward            16:42.4  124
125 Josh Reyes                11 S.S. Seward            16:44.6  125
126 Jacob Bernocco            11 Patchogue-Medford      16:45.6  126
127 Jorge Hernandez           12 Newark                 16:47.5  127
128 David Jeffers             11 S.S. Seward            16:52.0  128
129 Christian Santos          11 Somerville             16:56.0  129
130 John Lauder               11 Albertus Magnus        17:03.4  130
131 Alex Evans -busnelli      10 S.S. Seward            17:03.8  131
132 Luke Cassar               09 S.S. Seward            17:04.3  132
133 Pie Kardgar               10 Albertus Magnus        17:20.0  133
134 Butler Solomon            11 Erasmus Hall           17:26.9  134
135 Joey Tavarez              11 Walton                 17:37.1  135
136 Michael Villegas          11 Reading                17:43.8  136
137 Jason Pappalardo          11 Albertus Magnus        18:14.3  137
138 Josh Guayo                11 Somerville             18:36.7  138
139 Michael Pozmantir         11 Riverhead              18:43.7  139
140 Andrew Boyd               11 Reading                18:52.1  140
141 Kyle Straub               11 S.S. Seward            19:50.1  141
142 Corey Burton              12 Walton                 24:24.3  142
143 Jonathan Maya             10 Walton                 24:25.3  143

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walter Johnson               64    5    8   15   17   19   42   57
      Total Time:  1:07:44.60
         Average:    13:32.92
   2 Middletown North            121    4   26   27   28   36   41   51
      Total Time:  1:09:07.10
         Average:    13:49.42
   3 Colonie                     129    1   18   31   35   44   68   77
      Total Time:  1:08:45.60
         Average:    13:45.12
   4 Smithtown                   154    7   20   37   43   47   59   80
      Total Time:  1:09:45.60
         Average:    13:57.12
   5 Walt Whitman                170   11   12   38   48   61   74
      Total Time:  1:09:56.40
         Average:    13:59.28
   6 Ocean City                  213   22   32   40   49   70   87
      Total Time:  1:11:00.00
         Average:    14:12.00
   7 East Brunswick              224   21   34   50   53   66   76
      Total Time:  1:11:08.00
         Average:    14:13.60
   8 Newark                      230   14   24   33   67   92  116  127
      Total Time:  1:11:11.30
         Average:    14:14.26
   9 Eastchester                 258    9   16   52   90   91   95  111
      Total Time:  1:11:33.50
         Average:    14:18.70
  10 New Paltz                   262    2   45   55   58  102  115  120
      Total Time:  1:11:30.70
         Average:    14:18.14
  11 Rumson-Fair Haven           271   25   29   30   89   98  104  113
      Total Time:  1:12:13.00
         Average:    14:26.60
  12 Lakeland                    300   23   62   65   71   79  100
      Total Time:  1:12:23.20
         Average:    14:28.64
  13 Wayne Valley                332    6   63   73   93   97  101  109
      Total Time:  1:13:04.90
         Average:    14:36.98
  14 Chatham                     338   46   64   69   78   81   84   86
      Total Time:  1:13:09.20
         Average:    14:37.84
  15 Sacred Heart Cathedral Pr   379   39   72   75   94   99  103  105
      Total Time:  1:14:13.50
         Average:    14:50.70
  16 Clara Barton                434   54   60   96  110  114
      Total Time:  1:16:02.90
         Average:    15:12.58
  17 Patchogue-Medford           470   13   88  121  122  126
      Total Time:  1:18:14.60
         Average:    15:38.92
  18 Albertus Magnus             611  112  117  119  130  133  137
      Total Time:  1:22:58.00
         Average:    16:35.60
  19 S.S. Seward                 616  108  124  125  128  131  132  141
      Total Time:  1:23:06.40
         Average:    16:37.28
 

Event 30  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity G.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luke Gavigan              12 Tappan Zee             12:38.3    1
  2 Liam Burke                12 Tappan Zee             12:49.5    2
  3 Owen Long                 11 Haddon Township        12:56.8    3
  4 Joshua Clark              11 Highland Regional      12:58.3    4
  5 Nohilly Eion              11 JJ-Cross River         13:05.1    5
  6 Liam Hackett              12 JJ-Cross River         13:12.1    6
  7 Ben Smith                 12 JJ-Cross River         13:20.5    7
  8 Ryan Carroll              12 Highland Regional      13:24.1    8
  9 Nick Pandolfo             11 Sachem East            13:27.0    9
 10 Patrick Hehir             12 Tappan Zee             13:28.1   10
 11 Jacob Zolotarevsky        11 Midwood                13:31.6   11
 12 Jose Figueroa             11 Highland Regional      13:34.7   12
 13 Mike Tanier               12 Haddon Township        13:35.4   13
 14 Randy Ladd                11 Haddon Township        13:40.8   14
 15 Zach Samalonis            11 Highland Regional      13:43.0   15
 16 Zach Patsy                12 Sachem East            13:43.8   16
 17 Elias Platanias           11 Sanford H. Calhoun     13:44.8   17
 18 Ryan Curran               11 Sanford H. Calhoun     13:45.9   18
 19 Jemar Oretega             10 Nyack                  13:47.3   19
 20 Mike Capeling             10 Chittenango            13:48.5   20
 21 Brandon Romero            10 Port Richmond          13:49.4   21
 22 Justin Pacifico           11 Flagler Palm Coast     13:49.8   22
 23 Alex Goldberg             11 Archbishop Molloy      13:50.2   23
 24 Liam O'Brien              12 ChristianBro-Alb       13:50.8   24
 25 Shane Dwyer               12 St. Francis Prep       13:51.5   25
 26 Floyd Nichols             12 Taylor Allderdice      13:52.1   26
 27 Edmund Carroll            11 Sachem East            13:55.8   27
 28 Raymond McCusker          11 Chaminade              13:57.9   28
 29 Ashton Garrett            12 Flagler Palm Coast     13:59.9   29
 30 John Hayes                11 Chaminade              14:00.3   30
 31 Amadou Diallo             10 Taylor Allderdice      14:01.0   31
 32 Dante Butterfield         12 Port Richmond          14:01.4   32
 33 Ellis Guzewich            11 Tappan Zee             14:01.8   33
 34 Gillan Faulkner           12 Sachem East            14:02.2   34
 35 Tavonne Davis             09 Taylor Allderdice      14:02.8   35
 36 Markell Peck              12 Flagler Palm Coast     14:03.4   36
 37 Elijah Maduro             11 Sanford H. Calhoun     14:04.2   37
 38 Ron Livchits              12 Midwood                14:04.9   38
 39 Jason Leonardo            11 Highland Regional      14:05.9   39
 40 Josh Zugnoni              11 Rush-Henrietta         14:06.3   40
 41 Nick Corbert              12 St. Francis Prep       14:06.8   41
 42 Carmine Boccellari        12 New Providence         14:07.0   42
 43 Daniel Saczyk             12 Archbishop Molloy      14:07.6   43
 44 Kevin LaFleche            11 ChristianBro-Alb       14:08.3   44
 45 Ryan Yuhas                12 Rush-Henrietta         14:10.4   45
 46 Michael Reddy             11 Archbishop Molloy      14:10.7   46
 47 Michael Athy              12 Sanford H. Calhoun     14:11.1   47
 48 Michael Flowers           10 ChristianBro-Alb       14:11.4   48
 49 Josh Somers               12 Taylor Allderdice      14:11.8   49
 50 James Forte               11 Sanford H. Calhoun     14:12.5   50
 51 Bart Taormina             11 Taylor Allderdice      14:12.9   51
 52 Jayron Calliste           11 Midwood                14:13.5   52
 53 Brian Tracy               12 Archbishop Molloy      14:14.0   53
 54 Nick Caruana              11 Sachem East            14:15.4   54
 55 Mike Filippo              10 Highland Regional      14:16.5   55
 56 Brendan Hehir             10 Tappan Zee             14:18.2   56
 57 Jacob Kotch               11 Tappan Zee             14:19.6   57
 58 Alexis Veliz              12 Midwood                14:20.5   58
 59 David McCarroll           12 Rush-Henrietta         14:20.8   59
 60 Brian Wunsch              11 Tappan Zee             14:21.2   60
 61 William Ulrich            12 Chaminade              14:21.9   61
 62 Mike Carnavos             11 ChristianBro-Alb       14:22.5   62
 63 Daniel Neuberger          11 JJ-Cross River         14:22.7   63
 64 Farber Karl               09 Chittenango            14:23.0   64
 65 Spencer Mellow            12 Flagler Palm Coast     14:23.4   65
 66 lucas Smallage            11 JJ-Cross River         14:25.0   66
 67 Paul Henry                12 Rush-Henrietta         14:25.7   67
 68 Michael Dobkowski         11 Sanford H. Calhoun     14:26.9   68
 69 Joseph Lipari             12 St. Francis Prep       14:27.3   69
 70 Andrew Garabitio          11 Archbishop Molloy      14:27.6   70
 71 Robbie Howard             11 Chittenango            14:27.9   71
 72 Justin Shaw               10 Haddon Township        14:28.4   72
 73 Samuel Chea               12 Port Richmond          14:28.8   73
 74 Josh Rubin                10 JJ-Cross River         14:29.8   74
 75 Rocco Corbisiero          12 Sachem East            14:30.7   75
 76 Mark Pasquariello         10 New Providence         14:31.1   76
 77 Joseph Hunt               11 Farmingdale            14:31.5   77
 78 Eric Schlosser            10 Parsippany             14:32.2   78
 79 Jonah Berger              10 Taylor Allderdice      14:32.5   79
 80 Kadeem Wynn               11 Flagler Palm Coast     14:32.9   80
 81 John Rogers               11 Chaminade              14:34.2   81
 82 Nick O'Brien              12 ChristianBro-Alb       14:35.7   82
 83 Jonathan Ling             11 Flagler Palm Coast     14:39.7   83
 84 Maximillian Osterberg     11 Sachem East            14:39.9   84
 85 Brent Hofmann             10 New Providence         14:40.6   85
 86 Robert Zeto               10 New Providence         14:42.0   86
 87 Eugene Lease              12 Island Trees           14:43.6   87
 88 David Gordon              12 JJ-Cross River         14:45.4   88
 89 Steven Patrocoulla        11 Parsippany             14:46.6   89
 90 Brandon Tingle            10 Midwood                14:47.1   90
 91 Hayden Ore                11 Flagler Palm Coast     14:48.3   91
 92 Nick Swancott             12 Rush-Henrietta         14:48.8   92
 93 Artie Stanwise            11 Massapequa             14:49.6   93
 94 Yoni Eglash               10 Taylor Allderdice      14:50.0   94
 95 Grant Czarnecki           10 Chittenango            14:51.1   95
 96 Kieran Rock               11 Archbishop Molloy      14:51.7   96
 97 Christopher Strezlinski   10 Chaminade              14:52.2   97
 98 Brian Murphy              11 Highland Regional      14:53.3   98
 99 Anthony Colangali         12 St. Francis Prep       14:55.7   99
100 Joe Boroda                11 Massapequa             14:57.8  100
101 Kaushik Pilar             12 ChristianBro-Alb       14:58.5  101
102 Austin Kassel             11 Rush-Henrietta         14:59.8  102
103 Willey Blanding           11 Chittenango            15:00.6  103
104 Brian Azevedo             10 New Providence         15:01.4  104
105 Francesco Wright          12 BFA-St. Albans         15:02.1  105
106 Brendan Hines             11 Chaminade              15:02.6  106
107 Michael Dougherty         11 Haddon Township        15:03.0  107
108 Robert Lipari             12 St. Francis Prep       15:03.8  108
109 David Adams               11 New Providence         15:04.4  109
110 Jonathan Long             12 Our Lady Of Lourdes    15:11.9  110
111 Jake Coleman              11 Massapequa             15:12.7  111
112 Joseph Cooney             11 Chaminade              15:13.1  112
113 Noah Brown                09 Rush-Henrietta         15:13.8  113
114 Liam Morton               11 BFA-St. Albans         15:15.5  114
115 Kyle Senn                 12 Massapequa             15:15.8  115
116 Austin Pizzella           11 Archbishop Molloy      15:16.2  116
117 Kaufman Jordan            12 FH LaGuardia           15:22.6  117
118 Ben Seale                 12 Chittenango            15:23.5  118
119 Michael WU                12 Midwood                15:24.0  119
120 Jesse Chain               12 Goshen                 15:25.2  120
121 Kyle Haller               11 Goshen                 15:27.9  121
122 Kevin Long                10 Goshen                 15:29.3  122
123 James Hardy               12 St. Francis Prep       15:32.5  123
124 Brennan Shuttle           12 BFA-St. Albans         15:34.6  124
125 Branden Mays              11 BFA-St. Albans         15:36.1  125
126 Chandler Shover           12 BFA-St. Albans         15:40.7  126
127 Daniel Bamert             11 Parsippany             15:42.0  127
128 Tyler Meluch              12 Our Lady Of Lourdes    15:44.0  128
129 Mark Colella              10 Goshen                 15:46.5  129
130 Isaac Czarnecki           12 Chittenango            15:52.2  130
131 Dawson Durant             10 St. Francis Prep       15:54.7  131
132 Brandon Diaz              11 Island Trees           15:56.5  132
133 Evan O'Connor                Trevor Day School      15:59.5  133
134 Matt Heitmann             12 Our Lady Of Lourdes    16:01.3  134
135 Jerry Dangler             10 Nyack                  16:07.5  135
136 Steven Schwartz           11 Parsippany             16:13.2  136
137 Miseal Lopez              12 Port Richmond          16:15.7  137
138 Jack Belardo              11 Our Lady Of Lourdes    16:17.0  138
139 Alex Blanco               10 Farmingdale            16:18.1  139
140 andrew roberts            11 Pierson                16:21.8  140
141 Prescott Woods            10 FH LaGuardia           16:26.5  141
142 Zachary Ropes             11 Our Lady Of Lourdes    16:27.3  142
143 Patrick McGill            10 Goshen                 16:29.9  143
144 Philip O'Connor           12 Our Lady Of Lourdes    16:32.1  144
145 Mike Buyaskas             12 ChristianBro-Alb       16:32.9  145
146 Nick DiGuigno             12 Goshen                 16:37.8  146
147 Anthony Pizzarelli        10 Farmingdale            16:50.4  147
148 Christopher Guevarra      12 Glen Cove              17:14.6  148
149 Wilson Guillen            09 Glen Cove              17:15.4  149
150 Sean Michael              12 Our Lady Of Lourdes    17:16.9  150
151 Niels Blumel              10 FH LaGuardia           17:18.5  151
152 Daniel Baboolal           10 Glen Cove              17:22.7  152
153 Khalid Alzubi             09 Parsippany             17:29.0  153
154 Mike Messina              10 Island Trees           17:30.0  154
155 Ahmad Simmons             11 FH LaGuardia           17:33.0  155
156 Andy Martinez             10 Port Richmond          17:42.6  156
157 Taylor Bachelis              Trevor Day School      17:55.2  157
158 Dan Malone                11 Massapequa             17:56.3  158
159 Patrick Angarola          10 Nyack                  18:00.3  159
160 Liam Stewart              10 FH LaGuardia           18:04.2  160
161 Andrew Firmes             09 Farmingdale            18:12.7  161
162 Henry Bost                   Trevor Day School      18:16.2  162
163 Nicky Potolsky               Trevor Day School      18:19.4  163
164 Scott Nass                   Trevor Day School      18:21.5  164
165 Sam Israel                10 Glen Cove              18:23.4  165
166 Harrison Israel           11 Glen Cove              18:24.5  166
167 Otis Eames                11 Pierson                18:29.5  167
168 Edgar Patterson              Trevor Day School      18:35.4  168
169 George Rancon             10 Island Trees           18:45.6  169
170 Harrison Yardley          11 Pierson                18:47.4  170
171 Mirage Pedru              11 Port Richmond          18:50.0  171
172 Andrew Banos              10 Glen Cove              19:28.3  172
173 Stephen Musnicki          11 Pierson                19:30.9  173
174 Anton Heilman             11 Farmingdale            20:59.3  174
175 Josh Warshauer            10 Farmingdale            21:21.2  175

                                  Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Highland Regional            78    4    8   12   15   39   55   98
      Total Time:  1:07:46.00
         Average:    13:33.20
   2 Tappan Zee                  102    1    2   10   33   56   57   60
      Total Time:  1:07:15.90
         Average:    13:27.18
   3 Sachem East                 140    9   16   27   34   54   75   84
      Total Time:  1:09:24.20
         Average:    13:52.84
   4 John Jay-Cross River        147    5    6    7   63   66   74   88
      Total Time:  1:08:25.40
         Average:    13:41.08
   5 Sanford H. Calhoun          169   17   18   37   47   50   68
      Total Time:  1:09:58.50
         Average:    13:59.70
   6 Taylor Allderdice           192   26   31   35   49   51   79   94
      Total Time:  1:10:20.60
         Average:    14:04.12
   7 Haddon Township             209    3   13   14   72  107
      Total Time:  1:09:44.40
         Average:    13:56.88
   8 Flagler Palm Coast          232   22   29   36   65   80   83   91
      Total Time:  1:10:49.40
         Average:    14:09.88
   9 Archbishop Molloy           235   23   43   46   53   70   96  116
      Total Time:  1:10:50.10
         Average:    14:10.02
  10 Midwood                     249   11   38   52   58   90  119
      Total Time:  1:10:57.60
         Average:    14:11.52
  11 Christian Brothers (Alb)    260   24   44   48   62   82  101  145
      Total Time:  1:11:08.70
         Average:    14:13.74
  12 Chaminade                   297   28   30   61   81   97  106  112
      Total Time:  1:11:46.50
         Average:    14:21.30
  13 Rush-Henrietta              303   40   45   59   67   92  102  113
      Total Time:  1:11:52.00
         Average:    14:22.40
  14 St. Francis Prep            342   25   41   69   99  108  123  131
      Total Time:  1:12:25.10
         Average:    14:29.02
  15 Chittenango                 353   20   64   71   95  103  118  130
      Total Time:  1:12:31.10
         Average:    14:30.22
  16 New Providence              393   42   76   85   86  104  109
      Total Time:  1:13:02.10
         Average:    14:36.42
  17 Port Richmond               419   21   32   73  137  156  171
      Total Time:  1:16:17.90
         Average:    15:15.58
  18 Massapequa                  577   93  100  111  115  158
      Total Time:  1:18:12.20
         Average:    15:38.44
  19 Parsippany                  583   78   89  127  136  153
      Total Time:  1:18:43.00
         Average:    15:44.60
  20 BFA-St. Albans              594  105  114  124  125  126
      Total Time:  1:17:09.00
         Average:    15:25.80
  21 Goshen                      635  120  121  122  129  143  146
      Total Time:  1:18:38.80
         Average:    15:43.76
  22 Our Lady Of Lourdes         652  110  128  134  138  142  144  150
      Total Time:  1:19:41.50
         Average:    15:56.30
  23 Farmingdale                 698   77  139  147  161  174  175
      Total Time:  1:26:52.00
         Average:    17:22.40
  24 Fiorello H. LaGuardia       724  117  141  151  155  160
      Total Time:  1:24:44.80
         Average:    16:56.96
  25 Trevor Day School           779  133  157  162  163  164  168
      Total Time:  1:28:51.80
         Average:    17:46.36
  26 Glen Cove                   780  148  149  152  165  166  172
      Total Time:  1:28:40.60
         Average:    17:44.12
 

Event 35  Girls 2.5 Mile Run CC Varsity A.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kate McCormack            12 St. John the Bap       15:07.7    1
  2 Carolina Beroutsos        10 Nightingale-Bamf       15:13.3    2
  3 Annamarie Shultz          11 Conestoga              15:24.0    3
  4 Abby Gugel                11 Jordan-Elbridge        15:27.6    4
  5 Ally Schlosser            11 Parsippany             15:31.7    5
  6 Victoria Spiezio          11 Greenwich              15:35.7    6
  7 Juliana Basla             11 Liverpool              15:36.8    7
  8 Johanna Nasman            11 Conestoga              15:37.9    8
  9 Caelyn Reilly             11 Bay Shore              15:43.7    9
 10 Jasmin Reyes              11 Bay Shore              15:47.7   10
 11 Morgan Chewning-Kulick    11 Liverpool              15:53.2   11
 12 Brooke Wright              7 Greenwich              15:54.2   12
 13 Bridget Kanaley           10 Bay Shore              15:56.9   13
 14 Abby McNamara             12 Liverpool              15:58.1   14
 15 Jillian Stagnitta         11 Liverpool              16:03.5   15
 16 Sarah Tung                10 North Penn             16:05.2   16
 17 Isabel Baker              12 Chariho                16:08.7   17
 18 Annabel Gregg              8 Greenwich              16:09.4   18
 19 Mikaela Vlasic            10 North Penn             16:11.2   19
 20 Erin Endres               11 St. John the Bap       16:11.8   20
 21 Olivia Dyer               09 North Penn             16:15.3   21
 22 Maia Henry                09 Liverpool              16:18.4   22
 23 Anna Warner               12 Notre Dame-Batav       16:20.1   23
 24 Emma Pettit               JR Trinity School         16:32.6   24
 25 Ashleigh Thurston         12 Morris Hills           16:38.7   25
 26 Brynne Wright              7 Greenwich              16:39.9   26
 27 Chloe Littell             09 Greenwich              16:42.7   27
 28 Molly Dowd                10 Bay Shore              16:43.5   28
 29 Sophia Clark              12 Flagler Palm Coast     16:44.3   29
 30 Duffy Rose                10 Conestoga              16:45.2   30
 31 Mackenzi Clark            10 St. Joseph Sea         16:46.4   31
 32 Emily Izydorczak          12 Orchard Park           16:48.5   32
 33 Emily Fiorillo            10 St. John the Bap       16:49.6   33
 34 Dominique Shultz          09 Conestoga              16:50.2   34
 35 Nia McCaslin              12 Bay Shore              16:52.5   35
 36 Ally Peck                 11 Bay Shore              16:56.8   36
 37 Sa'Da Rowley              11 Flagler Palm Coast     16:59.8   37
 38 Ariana Gardizy            09 North Penn             17:00.7   38
 39 Paige Baisley             11 Beacon                 17:06.4   39
 40 Kelly Fielder             11 St. John the Bap       17:10.1   40
 41 Caroline Duksta           12 Chariho                17:10.7   41
 42 Meredith Tipper           12 Taylor Allderdice      17:11.6   42
 43 Guilianna Vullo           10 St. John the Bap       17:14.3   43
 44 Lila Holmes               11 Conestoga              17:15.4   44
 45 Courtney Sellig           10 Conestoga              17:16.1   45
 46 Celeste Leon              11 Conestoga              17:17.8   46
 47 Emily Butler              11 Liverpool              17:21.0   47
 48 Natalie Keefe             10 Chariho                17:22.0   48
 49 Brooke Hart               12 New Paltz              17:23.1   49
 50 Allison Santorelli        11 Tottenville            17:24.6   50
 51 Mary Elizabeth Dristle    10 Jordan-Elbridge        17:25.3   51
 52 Morgan Flotteron          10 Bay Shore              17:26.2   52
 53 Lucia Ryan                SR Trinity School         17:28.2   53
 54 Maive Bellios-fees        11 Taylor Allderdice      17:29.0   54
 55 Meghan McCole             11 Auburn                 17:29.8   55
 56 Emma Eastridge            11 Batavia                17:31.1   56
 57 Darien Halliday           12 Flagler Palm Coast     17:32.4   57
 58 Anna Walls                10 Flagler Palm Coast     17:32.9   58
 59 Kaylee Cassidy            12 Batavia                17:34.1   59
 60 Brooke Stevens            11 Auburn                 17:36.7   60
 61 Kristina Moore            09 Liverpool              17:38.2   61
 62 Kelsey Wenger             10 Orchard Park           17:40.2   62
 63 Allison Schleier          11 St. John the Bap       17:47.4   63
 64 christine carney          09 Morris Knolls          17:49.8   64
 65 Annie Fiorillo            12 St. John the Bap       17:52.5   65
 66 Theresa Dristle           09 Jordan-Elbridge        17:56.0   66
 67 Autumn Bender             11 Tri-Valley             17:56.8   67
 68 Phoebe Clowser            11 North Penn             17:59.4   68
 69 Baylee Mills              10 Flagler Palm Coast     18:00.0   69
 70 Kristina Morel            12 St. Joseph Sea         18:02.0   70
 71 Jamie MacBain             11 Auburn                 18:03.9   71
 72 Emily Hill                11 Morris Hills           18:05.6   72
 73 Nichole Herrera           11 Parsippany             18:11.1   73
 74 Theresa Giardina          10 Tottenville            18:11.8   74
 75 Josie Davis               12 Flagler Palm Coast     18:13.0   75
 76 Allegra Migliaccio        11 Chariho                18:13.7   76
 77 nicole krysa              12 Morris Knolls          18:14.8   77
 78 Cari Himel                11 Horace Greeley         18:16.7   78
 79 Emily Wagner              12 Batavia                18:21.7   79
 80 rebecca cunningham        09 Morris Knolls          18:23.1   80
 81 Rebecca Fang              12 Morris Hills           18:24.5   81
 82 Abby Bleier               12 Notre Dame-Batav       18:25.7   82
 83 Julia May                 SO Trinity School         18:28.0   83
 84 Victoria Mann             12 Orchard Park           18:29.9   84
 85 Pam Lelli                 11 Chariho                18:32.4   85
 86 Elizabeth Smith           10 Taylor Allderdice      18:33.6   86
 87 Danielle Quinn            11 Batavia                18:34.4   87
 88 Shelby McGinnis           11 Notre Dame-Batav       18:36.2   88
 89 Michelle Herrera          11 Parsippany             18:37.7   89
 90 madelyn VanLiew           12 Auburn                 18:39.2   90
 91 Jessica Cohen             11 New Paltz              18:40.8   91
 92 Margot Putnam             12 Horace Greeley         18:44.5   92
 93 Grace Vargo-Willeford     11 Chariho                18:45.2   93
 94 Alexis Hoane              11 Horace Greeley         18:45.9   94
 95 Marissa Dispenza          12 Batavia                18:46.6   95
 96 Emily Kuehnle             11 Jordan-Elbridge        18:47.3   96
 97 Madelyn Markewich         09 Auburn                 18:47.7   97
 98 Bryanna Booth             09 Greenwich              18:48.4   98
 99 Sophia Diaz               11 Morris Hills           18:49.8   99
100 Jen Borowka               11 Horace Greeley         19:01.1  100
101 Hallie McManus            10 Horace Greeley         19:02.7  101
102 emily backes              10 Morris Knolls          19:03.4  102
103 Peyton Halliday           09 Flagler Palm Coast     19:05.9  103
104 Nicole Montague           10 Chariho                19:10.5  104
105 Merin Smith               10 Bellport               19:12.0  105
106 Dora Kolin                12 Orchard Park           19:13.0  106
107 Mary Conway               11 Tri-Valley             19:14.1  107
108 Emily McCracken           12 Notre Dame-Batav       19:14.8  108
109 Angela Bernabe            10 Tottenville            19:18.9  109
110 Madison Murray            09 Batavia                19:20.1  110
111 rosemarie smerina         10 Tottenville            19:20.8  111
112 emma kay                  10 Tottenville            19:22.7  112
113 alli goulden              12 Morris Knolls          19:23.6  113
114 Gabriela Sommer           SR Trinity School         19:25.6  114
115 Sue Park                  SO Trinity School         19:26.9  115
116 Angela Brocco             12 Island Trees           19:31.2  116
117 Kristina Wierzbowski      10 St. Joseph Sea         19:40.8  117
118 Meghan Dann               11 Auburn                 19:42.0  118
119 Hannah Finkney             8 Batavia                19:43.4  119
120 walsh kelly               12 Morris Knolls          19:45.7  120
121 Amanda Goulden            11 Morris Hills           19:55.0  121
122 Leanna Donahue            12 Island Trees           19:56.9  122
123 Kelly Vinett              11 New Paltz              20:01.3  123
124 Carly Olles               09 Notre Dame-Batav       20:10.4  124
125 Alexis Diaz               10 St. Joseph Sea         20:16.1  125
126 Maggie DeJohn             10 Jordan-Elbridge        20:20.9  126
127 julianna Mangano          11 Tottenville            20:26.0  127
128 HongChing Cheung          11 Taylor Allderdice      20:27.3  128
129 Faith Nichols             12 Taylor Allderdice      20:28.0  129
130 Bryona Johnson            09 Taylor Allderdice      20:28.7  130
131 Kate Lu                   09 Horace Greeley         20:45.0  131
132 Tristiana adragna         11 Tottenville            20:58.4  132
133 Rachel Goland             11 New Paltz              21:05.4  133
134 Marina Kern               11 Horace Greeley         21:05.8  134
135 Kerri Beck                11 Morris Hills           21:06.3  135
136 Celine Kuebler            11 Bellport               21:10.0  136
137 Olivia Welton             09 Orchard Park           21:11.1  137
138 Emilia Abar               09 Jordan-Elbridge        21:20.6  138
139 Serena Strollo-DiCenso    10 Notre Dame-Batav       21:32.8  139
140 Taylor Palmieri           11 St. Joseph Sea         21:38.8  140
141 Bailey Fanning            09 Auburn                 21:48.0  141
142 Jamilyah Reed             10 Beacon                 22:00.9  142
143 Tiara Boone               10 Beacon                 22:49.3  143
144 Alisha Tamarchenko        11 New Paltz              22:49.9  144
145 Serene Good               12 Beacon                 23:39.9  145
146 Brigid Damitz             11 St. Joseph Sea         23:57.7  146
147 Dera Boone                11 Beacon                 24:21.5  147
148 Butler Kayla              11 Tri-Valley             25:46.6  148
149 Maura Sullivan            11 St. Joseph Sea         25:52.3  149

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Liverpool                    69    7   11   14   15   22   47   61
      Total Time:  1:19:50.00
         Average:    15:58.00
   2 Greenwich                    89    6   12   18   26   27   98
      Total Time:  1:21:01.90
         Average:    16:12.38
   3 Bay Shore                    95    9   10   13   28   35   36   52
      Total Time:  1:21:04.30
         Average:    16:12.86
   4 Conestoga                   119    3    8   30   34   44   45   46
      Total Time:  1:21:52.70
         Average:    16:22.54
   5 St. John the Baptist        137    1   20   33   40   43   63   65
      Total Time:  1:22:33.50
         Average:    16:30.70
   6 North Penn                  162   16   19   21   38   68
      Total Time:  1:23:31.80
         Average:    16:42.36
   7 Flagler Palm Coast          250   29   37   57   58   69   75  103
      Total Time:  1:26:49.40
         Average:    17:21.88
   8 Chariho                     267   17   41   48   76   85   93  104
      Total Time:  1:27:27.50
         Average:    17:29.50
   9 Jordan-Elbridge             343    4   51   66   96  126  138
      Total Time:  1:29:57.10
         Average:    17:59.42
  10 Auburn                      373   55   60   71   90   97  118  141
      Total Time:  1:30:37.30
         Average:    18:07.46
  11 Batavia                     376   56   59   79   87   95  110  119
      Total Time:  1:30:47.90
         Average:    18:09.58
  12 Trinity School              389   24   53   83  114  115
      Total Time:  1:31:21.30
         Average:    18:16.26
  13 Morris Hills                398   25   72   81   99  121  135
      Total Time:  1:31:53.60
         Average:    18:22.72
  14 Orchard Park                421   32   62   84  106  137
      Total Time:  1:33:22.70
         Average:    18:40.54
  15 Notre Dame (Batavia)        425   23   82   88  108  124  139
      Total Time:  1:32:47.20
         Average:    18:33.44
  16 Morris Knolls               436   64   77   80  102  113  120
      Total Time:  1:32:54.70
         Average:    18:34.94
  17 Taylor Allderdice           439   42   54   86  128  129  130
      Total Time:  1:34:09.50
         Average:    18:49.90
  18 Tottenville                 456   50   74  109  111  112  127  132
      Total Time:  1:33:38.80
         Average:    18:43.76
  19 Horace Greeley              465   78   92   94  100  101  131  134
      Total Time:  1:33:50.90
         Average:    18:46.18
  20 St. Joseph by-the-Sea       483   31   70  117  125  140  146  149
      Total Time:  1:36:24.10
         Average:    19:16.82
  21 New Paltz                   540   49   91  123  133  144
      Total Time:  1:40:00.50
         Average:    20:00.10
  22 Beacon                      616   39  142  143  145  147
      Total Time:  1:49:58.00
         Average:    21:59.60
 

Event 36  Girls 2.5 Mile Run CC Varsity B.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Briana Gess               10 Haddonfield            14:25.6    1
  2 Lydia Olivere             09 Padua                  14:50.0    2
  3 Katherine Lee             09 Shoreham-Wading        15:08.1    3
  4 Abigail Spiers            09 Niskayuna              15:16.1    4
  5 Natalie Marra             11 East Syracuse-Minoa    15:19.1    5
  6 Emily Paolucci            12 Padua                  15:24.9    6
  7 Sarah Marvin              12 Pawling                15:27.1    7
  8 Sunjum Nagpaul            11 Lakeland               15:29.2    8
  9 Grace Bugara              10 Lakeland               15:30.1    9
 10 Erin Spadaccini           12 Padua                  15:30.8   10
 11 Allie Coghlan             11 Spotswood              15:31.3   11
 12 aaliyah wajid             11 Dewitt Clinton         15:32.0   12
 13 Hannah Anderson           12 Rumson-Fair Haven      15:35.7   13
 14 Marissa Lathrop           12 Baldwinsville          15:37.0   14
 15 Alexandra Hays            10 Shoreham-Wading        15:40.2   15
 16 Maizy Ludden              12 Baldwinsville          15:40.7   16
 17 andrea nardone            11 Albertus Magnus        15:43.5   17
 18 Kaitlyn Ohrtman           11 Shoreham-Wading        15:55.7   18
 19 Elizabeth Fawwaz          09 Baldwinsville          15:56.4   19
 20 Meg Schroeter             12 Haddonfield            15:59.7   20
 21 Lexi Sciortino            10 Niskayuna              16:01.1   21
 22 Molly Kennedy             11 Riverview              16:04.5   22
 23 Juliet Hull               11 New Hartford           16:05.7   23
 24 Jenna Pressman            10 Lakeland               16:15.9   24
 25 Cassandra Raia            10 Spotswood              16:16.7   25
 26 Bridget Poisel            11 Haddonfield            16:17.1   26
 27 Katie Showers             09 Niskayuna              16:17.7   27
 28 Amelia Kokernak           09 Niskayuna              16:18.9   28
 29 Emily Auld                11 Albertus Magnus        16:19.2   29
 30 Morgan Steinhacker        11 Rumson-Fair Haven      16:22.4   30
 31 Megan Gordon              10 Wantagh                16:22.8   31
 32 Lauren Lynch              10 Haddonfield            16:23.2   32
 33 Cindy Brownson            12 East Syracuse-Minoa    16:24.1   33
 34 Amber Owens               09 Padua                  16:24.5   34
 35 Katelyn Huggard           10 Pawling                16:25.0   35
 36 Charlotte Kokernak         8 Niskayuna              16:25.8   36
 37 Brooke Madry              12 Nanuet                 16:26.1   37
 38 Kristen Carbone           11 Nanuet                 16:26.5   38
 39 Emily Hellman             11 Rumson-Fair Haven      16:28.8   39
 40 Nicollette Agosinacchio   11 Gen. Doug MacArt       16:29.4   40
 41 Rebeccca Cropsey          10 Niskayuna              16:33.0   41
 42 Rachel Luczak             11 Immaculata Academy     16:33.4   42
 43 Sarah Nelson              11 Rumson-Fair Haven      16:34.3   43
 44 Sarah Carter              12 Cohoes                 16:36.3   44
 45 Allyson Tierney           12 Albertus Magnus        16:38.5   45
 46 Alexa Gostovich           10 Haddonfield            16:39.4   46
 47 Grace Sullivan            10 Wantagh                16:39.8   47
 48 Kelley Hull               11 Baldwinsville          16:40.4   48
 49 Brittany Hofferber        10 Rumson-Fair Haven      16:41.0   49
 50 Cameron Irvine            10 Rumson-Fair Haven      16:41.9   50
 51 derica pitters            11 Dewitt Clinton         16:45.0   51
 52 Katie Simon               12 Immaculata Academy     16:45.5   52
 53 Heather Caliendo          09 Eastchester            16:46.0   53
 54 Alyssa Suits              10 New Hartford           16:46.4   54
 55 Katherine Parlitsis       10 Spotswood              16:52.9   55
 56 Hannah Apostolico         10 Padua                  16:53.8   56
 57 Alyssa Soethout           12 Wantagh                16:56.8   57
 58 Lexie Smith                8 Shoreham-Wading        16:58.3   58
 59 Claire Smith              09 Lakeland               16:58.6   59
 60 Avery Wall                10 Rumson-Fair Haven      17:01.2   60
 61 Maggie McCarthy           10 Lakeland               17:04.6   61
 62 amber ayala               09 Dewitt Clinton         17:06.4   62
 63 Lizzie Haddad             09 New Hartford           17:07.8   63
 64 Mia Bolton                10 Baldwinsville          17:09.4   64
 65 Mia Lowery                09 Nanuet                 17:15.8   65
 66 Fonshell Julia            12 Haddonfield            17:16.3   66
 67 Rachel Sullivan           10 Niskayuna              17:16.9   67
 68 Grace Hogan               11 New Hartford           17:17.5   68
 69 Emily McComb              12 Baldwinsville          17:18.0   69
 70 Molly Langone             11 Pawling                17:19.6   70
 71 Tess Duignan              09 Wantagh                17:20.6   71
 72 Kelly Hider               12 Immaculata Academy     17:21.3   72
 73 Grace Attea               12 Immaculata Academy     17:23.5   73
 74 Lily Olson                12 Stuyvesant             17:24.6   74
 75 Olivia Nikac              10 Nanuet                 17:26.3   75
 76 Claire McMahon            12 Baldwinsville          17:28.2   76
 77 Anna Haley                10 Haddonfield            17:28.6   77
 78 Payton Capes              10 Shoreham-Wading        17:41.7   78
 79 Amanda Dwyer              10 Shoreham-Wading        17:56.1   79
 80 Julia Hou                 10 Stuyvesant             17:57.0   80
 81 Julia Tran                10 Nanuet                 17:58.9   81
 82 Kim Bonanno               10 Pawling                18:02.6   82
 83 Sarah Malzahn             11 Eldred                 18:05.0   83
 84 Jocelyn Ostrowski         12 Riverview              18:06.6   84
 85 Kyleigh Watson            09 Wantagh                18:14.2   85
 86 Ariella Kahan             11 Stuyvesant             18:16.1   86
 87 leah amponsah             11 Dewitt Clinton         18:18.3   87
 88 Mikaella Verblaauw        11 S.S. Seward            18:19.6   88
 89 Gracy Lin                 10 Stuyvesant             18:21.5   89
 90 Bridget Hughes            12 Padua                  18:24.6   90
 91 Megan Vandewarker         11 East Syracuse-Minoa    18:25.9   91
 92 Brianne Worden            11 Spotswood              18:27.4   92
 93 Nicole Falvo              12 New Hartford           18:28.7   93
 94 Rose Andrews              12 Shoreham-Wading        18:30.4   94
 95 Margaret Burkart          11 Stuyvesant             18:33.5   95
 96 Abby Fitzgerald           12 Nanuet                 18:34.5   96
 97 Annie Browne              09 Wantagh                18:37.6   97
 98 Ashley Lynch              12 Cohoes                 18:46.2   98
 99 Sara Aguilar              11 William Penn           18:46.8   99
100 Christina Yun             10 Eastchester            18:47.8  100
101 Arica Tehan               10 New Hartford           18:51.3  101
102 Brittany Masi             10 New Hartford           18:55.3  102
103 Lisa Iwagami              12 Eastchester            19:01.7  103
104 Vanessa Bueti             10 Lakeland               19:11.5  104
105 Rachel Bonacci            12 Spotswood              19:13.5  105
106 Gretchen Loeffler         11 Riverview              19:14.6  106
107 Dakota Browne             10 Eastchester            19:15.1  107
108 Mary Kate Smith           11 Immaculata Academy     19:23.1  108
109 Breanne Kovatch           11 S.S. Seward            19:23.6  109
110 Selia Chen                12 Nanuet                 19:25.0  110
111 Sabrina Spaanstra         11 Spotswood              19:25.7  111
112 Abby Fitzgerald           11 Cohoes                 19:26.2  112
113 Maureen McNabb            11 Somerville             19:27.0  113
114 Helen Zhang               09 Gen. Doug MacArt       19:29.4  114
115 Eleanor Watson            12 Eastchester            19:34.9  115
116 Shannon Cruz              12 Eastchester            19:36.6  116
117 Kelsey Collins            11 Eldred                 19:37.9  117
118 Savanna Taylor            11 East Syracuse-Minoa    19:39.4  118
119 Sara Jane Drewett         12 Eldred                 19:41.0  119
120 Tiffany Turvey            09 William Penn           19:42.5  120
121 Jessica Paoletti          11 William Penn           19:42.8  121
122 Diana Testa               10 Gen. Doug MacArt       19:46.3  122
123 Sarah Tingley             10 East Syracuse-Minoa    19:52.4  123
124 Carson McCulligan         12 Immaculata Academy     19:59.3  124
125 Makaila White             11 East Syracuse-Minoa    20:03.5  125
126 Amanda Powers             11 Fontbonne Hall         20:09.2  126
127 Maddie Vonglis            11 Wheatland-Chili        20:12.9  127
128 Megan Conroy              11 Gen. Doug MacArt       20:14.4  128
129 Emily Stryker             11 Wheatland-Chili        20:15.4  129
130 Elizabeth Jewett          09 Cohoes                 20:17.2  130
131 Mackenzie Smith           11 Cohoes                 20:25.8  131
132 Lauren Pecora             10 Pawling                20:39.6  132
133 Mary Allen                10 S.S. Seward            20:44.2  133
134 deandre goodwin           11 Dewitt Clinton         20:48.1  134
135 Debra Archer              12 Gen. Doug MacArt       20:52.6  135
136 Katie Gifford             09 Wantagh                20:53.3  136
137 Kelly Kresege             10 Spotswood              21:26.3  137
138 Abby Stryker              12 Wheatland-Chili        21:49.3  138
139 Kendra Aubin              12 Cohoes                 21:52.3  139
140 Maddie Hogue              10 Wheatland-Chili        22:01.7  140
141 Missy VanSeggen           12 Eldred                 22:18.7  141
142 Gabriella Kluger          12 Lakeland               22:31.5  142
143 Megan Kelly               10 S.S. Seward            22:35.8  143
144 Marie Gourdet             10 William Penn           22:42.2  144
145 Monika Rabjohn            12 Wheatland-Chili        23:00.4  145
146 Michaela Allen            12 Bishop Loughlin        23:03.1  146
147 Shannon McGhean           11 Gen. Doug MacArt       23:11.7  147
148 Syniah Percell            11 William Penn           23:19.2  148
149 Melissa Martinez          09 S.S. Seward            23:27.9  149
150 Alexis Hunter             11 Bishop Loughlin        23:35.4  150
151 Jenaye Stephenson         10 S.S. Seward            23:38.3  151
152 Kaylin Massar             11 Fontbonne Hall         23:49.5  152
153 Linda Duverene            11 Bishop Loughlin        23:49.9  153
154 Tyra Loken                12 Bishop Loughlin        23:57.4  154
155 Madie Ozminkowski          8 Wheatland-Chili        24:22.5  155
156 Cheyanne Owens            10 Bishop Loughlin        24:52.5  156
157 Brenda Reyes              10 William Penn           25:08.9  157
158 Ilana Morris              12 Eastchester            25:18.9  158
159 Samatha Powell            11 Bishop Loughlin        25:38.5  159
160 Mariya Kurochitskaya      10 S.S. Seward            25:54.1  160
161 Kaniya Hines              10 Bishop Loughlin        26:53.6  161
162 Sarai Widerman            10 William Penn           26:54.4  162
163 Serphie Laguerre          11 Bishop Loughlin        27:03.9
164 Jessy Davidson            12 Gen. Doug MacArt       30:30.3  163

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Padua                       108    2    6   10   34   56   90
      Total Time:  1:19:04.00
         Average:    15:48.80
   2 Niskayuna                   116    4   21   27   28   36   41   67
      Total Time:  1:20:19.60
         Average:    16:03.92
   3 Haddonfield                 125    1   20   26   32   46   66   77
      Total Time:  1:19:45.00
         Average:    15:57.00
   4 Baldwinsville               161   14   16   19   48   64   69   76
      Total Time:  1:21:03.90
         Average:    16:12.78
   5 Lakeland                    161    8    9   24   59   61  104  142
      Total Time:  1:21:18.40
         Average:    16:15.68
   6 Shoreham-Wading River       172    3   15   18   58   78   79   94
      Total Time:  1:21:24.00
         Average:    16:16.80
   7 Rumson-Fair Haven           174   13   30   39   43   49   50   60
      Total Time:  1:21:42.20
         Average:    16:20.44
   8 Spotswood                   288   11   25   55   92  105  111  137
      Total Time:  1:26:21.80
         Average:    17:16.36
   9 Wantagh                     291   31   47   57   71   85   97  136
      Total Time:  1:25:34.20
         Average:    17:06.84
  10 Nanuet                      296   37   38   65   75   81   96  110
      Total Time:  1:25:33.60
         Average:    17:06.72
  11 New Hartford                301   23   54   63   68   93  101  102
      Total Time:  1:25:46.10
         Average:    17:09.22
  12 Pawling                     326    7   35   70   82  132
      Total Time:  1:27:53.90
         Average:    17:34.78
  13 Dewitt Clinton              346   12   51   62   87  134
      Total Time:  1:28:29.80
         Average:    17:41.96
  14 Immaculata Academy          347   42   52   72   73  108  124
      Total Time:  1:27:26.80
         Average:    17:29.36
  15 East Syracuse-Minoa         370    5   33   91  118  123  125
      Total Time:  1:29:40.90
         Average:    17:56.18
  16 Stuyvesant                  424   74   80   86   89   95
      Total Time:  1:30:32.70
         Average:    18:06.54
  17 Eastchester                 478   53  100  103  107  115  116  158
      Total Time:  1:33:25.50
         Average:    18:41.10
  18 Cohoes                      515   44   98  112  130  131  139
      Total Time:  1:35:31.70
         Average:    19:06.34
  19 Gen. Douglas MacArthur      539   40  114  122  128  135  147  163
      Total Time:  1:36:52.10
         Average:    19:22.42
  20 S.S. Seward                 622   88  109  133  143  149  151  160
      Total Time:  1:44:31.10
         Average:    20:54.22
  21 William Penn                632   99  120  121  144  148  157  162
      Total Time:  1:44:13.50
         Average:    20:50.70
  22 Wheatland-Chili             679  127  129  138  140  145  155
      Total Time:  1:47:19.70
         Average:    21:27.94
  23 Bishop Loughlin             759  146  150  153  154  156  159  161
      Total Time:  1:59:18.30
         Average:    23:51.66
 
Event 26  Boys 2.5 Mile Run CC Varsity C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shawn Hutchison           12 Bishop Eustace         12:35.9    1
  2 Leland Jones              12 Summit                 12:36.8    2
  3 tim Josephs               12 Garden City            12:51.4    3
  4 Matthew McDermott         12 Niskayuna              13:02.2    4
  5 Brian Bates               11 Corning-PP East        13:04.1    5
  6 Peter Kane                11 Corning-PP East        13:10.9    6
  7 Mitchell Booth            12 Summit                 13:17.8    7
  8 Luke Holtzman             12 New Rochelle           13:19.8    8
  9 Kevin Moshier             10 Corning-PP East        13:20.5    9
 10 Tommy McDonough           10 Hoover                 13:21.7   10
 11 Zack Csipkay              11 Colts Neck             13:22.5   11
 12 Kyle Kelly                11 West Islip             13:23.1   12
 13 Chris Biondi              11 Pine Bush              13:23.9   13
 14 Jordan Brannen            10 Colts Neck             13:25.5   14
 15 Carson Tullo              12 Hoover                 13:26.3   15
 16 Brad D'Antuono            10 Colts Neck             13:26.8   16
 17 John Paul Rumore          10 Hoover                 13:30.7   17
 18 Joshua Evans              12 Hoover                 13:32.3   18
 19 Devon Fitzpatrick         12 Lincoln-Sudbury        13:34.7   19
 20 Rory Hannigan             12 St. John the Bap       13:39.6   20
 21 Ryan Blume                12 Summit                 13:40.5   21
 22 Chris Heckelman           10 Summit                 13:41.5   22
 23 Jared Kane                11 Londonderry            13:42.6   23
 24 Sean Kildare              12 St. John the Bap       13:44.1   24
 25 Peter Clark               12 Poly Prep CD           13:45.8   25
 26 Joe Costello              12 Auburn                 13:46.9   26
 27 Tim Seeberger             12 St. John the Bap       13:47.2   27
 28 Andrew Canavan            12 Niskayuna              13:49.0   28
 29 Noah Schrank              11 Londonderry            13:49.9   29
 30 Chris Tinti               11 St. John the Bap       13:51.0   30
 31 Ethan Carey               10 Queensbury             13:51.6   31
 32 dan valenti               10 Garden City            13:53.1   32
 33 Ilya Wilson               11 Islip                  13:54.5   33
 34 William Lindau            12 Pine Bush              13:55.1   34
 35 Anthony Santana           12 Bellport               13:56.8   35
 36 Ross Elkhort              11 Lincoln-Sudbury        13:57.8   36
 37 Charlie Ragone            11 Niskayuna              13:58.4   37
 38 Nick Achley               12 Lincoln-Sudbury        13:58.8   38
 39 Ethan Bellante            12 Bellport               13:59.6   39
 40 Alex Megerle              11 Colts Neck             14:00.7   40
 41 Praveen Vulimiri          12 Bishop Eustace         14:02.1   41
 42 Felix Roberge             12 Lincoln-Sudbury        14:02.8   42
 43 Evan MacMullin            12 Saint John's Prep      14:03.6   43
 44 Donovan Tucker            09 Niskayuna              14:04.5   44
 45 Cameron Dickson           11 Londonderry            14:05.3   45
 46 Kevin Murray              11 Summit                 14:05.8   46
 47 Andrew Imbesi             11 Colts Neck             14:06.1   47
 48 Yashsvi Sharma            12 Townsend Harris        14:06.6   48
 49 Josh Farmer                8 New Hartford           14:07.1   49
 50 Matt Reading              11 Lincoln-Sudbury        14:08.7   50
 51 Dan Cameron               11 West Islip             14:09.3   51
 52 Michael Warchol           12 New Hartford           14:09.8   52
 53 Tyler Hayes               11 Kings Park             14:11.7   53
 54 Evan Franklin             11 Hoover                 14:12.3   54
 55 Matt Sinunu               11 Summit                 14:12.9   55
 56 Josh Wasserman            11 Londonderry            14:13.9   56
 57 Antonio D'Arpino          12 Auburn                 14:15.0   57
 58 McGrath Bissaillon        11 Saint John's Prep      14:16.3   58
 59 Sean Burns                12 Islip                  14:17.8   59
 60 Nolan Durr                11 New Hartford           14:18.1   60
 61 Daniel Waugh              11 Hoover                 14:18.6   61
 62 Malik Alharaizeh          12 Pine Bush              14:19.3   62
 63 muhamed bicic             10 Townsend Harris        14:20.2   63
 64 Kiffle Murray             12 New Rochelle           14:22.2   64
 65 Bailey Hamilton           11 Londonderry            14:23.5   65
 66 Josh Turk                 10 Saint John's Prep      14:26.1   66
 67 Kevin Berry               10 Colts Neck             14:27.1   67
 68 Garrett Jones             09 New Hartford           14:28.0   68
 69 Nick Leach                12 Londonderry            14:28.5   69
 70 James O'Brian             11 St. John the Bap       14:28.9   70
 71 Jackson Skelley           11 Saint John's Prep      14:29.3   71
 72 Joseph Quinn              09 Niskayuna              14:30.3   72
 73 Sam Mertus                11 Corning-PP East        14:30.8   73
 74 Metin Ozisik              12 Niskayuna              14:31.6   74
 75 Owen Lucano               11 Garden City            14:33.7   75
 76 Doug Mullen               10 Kings Park             14:34.4   76
 77 Marc Scullin              11 Hoover                 14:34.7   77
 78 Marshall Passey           11 Summit                 14:35.5   78
 79 John Davignon             11 Kings Park             14:35.9   79
 80 Nick Hutchison            09 Bishop Eustace         14:36.4   80
 81 Camaron McCutcheon        12 Pine Bush              14:37.9   81
 82 Reilly Shew               12 Lincoln-Sudbury        14:38.2   82
 83 Branden LeHen             11 West Islip             14:39.6   83
 84 Aaron Messina             10 Queensbury             14:41.0   84
 85 James DeCunzo             12 Queensbury             14:41.6   85
 86 Tom DePaola               11 Islip                  14:42.3   86
 87 Liam Kelly                11 West Islip             14:43.9   87
 88 Paul Jacob                11 Bishop Eustace         14:46.6   88
 89 Mike Oleynek              12 Queensbury             14:47.6   89
 90 Christian Magliaro        10 Colts Neck             14:48.1   90
 91 Spenser Kutney            11 Londonderry            14:51.2   91
 92 Aidan Nowakowski          11 West Islip             14:51.9   92
 93 Tommy Walsh               11 Auburn                 14:52.5   93
 94 Michael Martiny           11 West Islip             14:54.2   94
 95 DeClan Coghlan            11 Spotswood              14:54.7   95
 96 Conor King                11 Saint John's Prep      14:56.2   96
 97 Matt Martinsen            11 Kings Park             14:56.7   97
 98 Thomas Rizzo              12 Queensbury             14:57.2   98
 99 Cedric Brownewell         11 Niskayuna              14:59.3   99
100 Dan Powers                11 Saint John's Prep      14:59.9  100
101 Andrew Rogers             11 Queensbury             15:00.4  101
102 Trevor Marchhart          11 Garden City            15:05.0  102
103 Mitchell Fanning          09 Auburn                 15:07.9  103
104 Nolan McDonald            10 Bishop Eustace         15:09.4  104
105 Cam Smith                 10 Saint John's Prep      15:11.8  105
106 Doug Gradel               10 Kings Park             15:12.2  106
107 Dennis Henneman           11 Poly Prep CD           15:15.1  107
108 Matt Krompier             10 Bellport               15:18.6  108
109 Devin Laudenschlager      11 St. John the Bap       15:19.4  109
110 Harold Rockwell           10 Poly Prep CD           15:20.5  110
111 diallo abdul              11 Townsend Harris        15:21.6  111
112 Anthony Bonacci           10 Spotswood              15:24.6  112
113 Ben Pelon                 11 Lincoln-Sudbury        15:25.5  113
114 chris trabulsi            11 Garden City            15:26.3  114
115 Brian Homeyer             11 Kings Park             15:26.6  115
116 John Fiffick              10 Spotswood              15:27.4  116
117 Derrick Simmons           09 Poly Prep CD           15:29.4  117
118 Josh Cuddy                09 Auburn                 15:30.7  118
119 Andrew Vavrika            10 Kings Park             15:31.3  119
120 Kenny Sargent             11 Auburn                 15:33.4  120
121 Darius Benton             11 West Islip             15:34.1  121
122 Dylan Fix                 12 Notre Dame-Batav       15:35.1  122
123 Ricardo Castello          12 New Rochelle           15:36.4  123
124 Matthew Severino          10 Yorktown               15:38.1  124
125 Nick Valenti              11 New Hartford           15:41.0  125
126 Brandon Chungata          11 Islip                  15:41.5  126
127 John Mullane              10 Townsend Harris        15:43.3  127
128 Seth Garrett              10 New Hartford           15:48.4  128
129 Daniel Dern               11 Mercy                  15:50.6  129
130 John Burns                12 New Rochelle           15:55.2  130
131 Joe Netti                 12 Auburn                 15:56.6  131
132 Trevor Martin             12 Islip                  15:58.6  132
133 Dan Clark                 10 Garden City            16:00.7  133
134 Chris Thorpe              12 Pine Bush              16:02.5  134
135 Alex Bernstein            11 Spotswood              16:05.8  135
136 Graham Laughlin           10 Bishop Eustace         16:08.8  136
137 Ryan Brooks               09 New Hartford           16:09.2  137
138 marc Carsquillo           12 Bellport               16:09.7  138
139 Justin Carlson            12 Notre Dame-Batav       16:12.0  139
140 Jason Chan                10 Spotswood              16:14.8  140
141 Devin Malanaphy           11 Poly Prep CD           16:15.8  141
142 Thomas Hynes              10 Yorktown               16:18.3  142
143 Richard Kish              10 Beacon                 16:20.9  143
144 Ben Chang                 11 Townsend Harris        16:25.1  144
145 Allan Farkash             11 Yorktown               16:26.7  145
146 Tim Daley                 11 Queensbury             16:27.4  146
147 Matthew Littleton         11 Poly Prep CD           16:27.9  147
148 Nick Fanizzi              12 Islip                  16:29.2  148
149 Joe herbert               10 Auburn                 16:51.7
150 Nick Toth                 10 Spotswood              16:54.6  149
151 Dennis Bleier             12 Notre Dame-Batav       16:58.6  150
152 Trevor Nellis             09 Notre Dame-Batav       17:07.7  151
153 Bryan Moscicki            11 Notre Dame-Batav       17:08.3  152
154 Elijah McRae              10 Beacon                 17:11.2  153
155 Julien Hinz               09 Poly Prep CD           17:38.0  154
156 Miguel Duarte             12 Bellport               17:39.1  155
157 moran aiden               11 Townsend Harris        17:57.3  156
158 Tim Rishel                10 Yorktown               18:02.2  157
159 Nick Palella              11 Spotswood              19:04.9  158
160 Ryan Horsford             11 Beacon                 19:59.5  159

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Summit                       98    2    7   21   22   46   55   78
      Total Time:  1:07:22.40
         Average:    13:28.48
   2 Hoover                      114   10   15   17   18   54   61   77
      Total Time:  1:08:03.30
         Average:    13:36.66
   3 Colts Neck                  128   11   14   16   40   47   67   90
      Total Time:  1:08:21.60
         Average:    13:40.32
   4 St. John the Baptist        171   20   24   27   30   70  109
      Total Time:  1:09:30.80
         Average:    13:54.16
   5 Niskayuna                   185    4   28   37   44   72   74   99
      Total Time:  1:09:24.40
         Average:    13:52.88
   6 Lincoln-Sudbury             185   19   36   38   42   50   82  113
      Total Time:  1:09:42.80
         Average:    13:56.56
   7 Londonderry                 218   23   29   45   56   65   69   91
      Total Time:  1:10:15.20
         Average:    14:03.04
   8 Bishop Eustace              314    1   41   80   88  104  136
      Total Time:  1:11:10.40
         Average:    14:14.08
   9 Pine Bush                   324   13   34   62   81  134
      Total Time:  1:12:18.70
         Average:    14:27.74
  10 West Islip                  325   12   51   83   87   92   94  121
      Total Time:  1:11:47.80
         Average:    14:21.56
  11 Garden City                 326    3   32   75  102  114  133
      Total Time:  1:11:49.50
         Average:    14:21.90
  12 Saint John's Prep           334   43   58   66   71   96  100  105
      Total Time:  1:12:11.50
         Average:    14:26.30
  13 New Hartford                354   49   52   60   68  125  128  137
      Total Time:  1:12:44.00
         Average:    14:32.80
  14 Queensbury                  387   31   84   85   89   98  101  146
      Total Time:  1:12:59.00
         Average:    14:35.80
  15 Auburn                      397   26   57   93  103  118  120  131
      Total Time:  1:13:33.00
         Average:    14:42.60
  16 Kings Park                  411   53   76   79   97  106  115  119
      Total Time:  1:13:30.90
         Average:    14:42.18
  17 Islip                       436   33   59   86  126  132  148
      Total Time:  1:14:34.70
         Average:    14:54.94
  18 Bellport                    475   35   39  108  138  155
      Total Time:  1:17:03.80
         Average:    15:24.76
  19 Townsend Harris             493   48   63  111  127  144  156
      Total Time:  1:15:56.80
         Average:    15:11.36
  20 Poly Prep Country Day       500   25  107  110  117  141  147  154
      Total Time:  1:16:06.60
         Average:    15:13.32
  21 Spotswood                   598   95  112  116  135  140  149  158
      Total Time:  1:18:07.30
         Average:    15:37.46
  22 Notre Dame (Batavia)        714  122  139  150  151  152
      Total Time:  1:23:01.70
         Average:    16:36.34
 

Event 37  Girls 2.5 Mile Run CC Varsity C.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Lawson            10 Corning-PP East        14:18.8    1
  2 Alex Cooper               12 Rush-Henrietta         14:58.5    2
  3 Ariel Keklak              11 Lincoln-Sudbury        15:07.1    3
  4 Alex Harris               10 North Rockland         15:07.8    4
  5 Delia Hayes               12 Bronxville             15:08.8    5
  6 Caroline Foley            10 Tatnall                15:10.3    6
  7 Kaitlin Ryan              10 Bronxville             15:19.7    7
  8 Julia Stevenson           11 Hackley School         15:25.3    8
  9 Christine O'Kane          12 Morristown             15:26.3    9
 10 Kassidy Ayres             12 Tappan Zee             15:31.4   10
 11 Anna Galbraith            12 Chittenango            15:32.8   11
 12 Kieran Hanrahan           12 Tatnall                15:37.0   12
 13 Claire Gomba              12 Hackley School         15:41.1   13
 14 Hannah Butler             10 Jamesville-Dewitt      15:44.2   14
 15 Emma Cary                 12 Morristown             15:45.9   15
 16 Megan Friscia             11 New Providence         15:47.8   16
 17 Anna Wood                 09 Pingry                 15:50.2   17
 18 Olivia Scotti             09 Bronxville             15:55.0   18
 19 Sofia Zarate              10 Northwest              15:56.5   19
 20 Claire Tantillo           11 North Rockland         16:01.3   20
 21 Jillian Norris            11 Cicero-North Syr       16:02.0   21
 22 Patterson Levitch         10 Midlothian             16:03.1   22
 23 Sammy Watson              10 Rush-Henrietta         16:04.8   23
 24 Morgane Butler            12 Lincoln-Sudbury        16:05.3   24
 25 Hillary Rizzo             11 Bronxville             16:05.9   25
 26 Carlie Hoffer             11 Bronxville             16:07.0   26
 27 Laura Walsh               12 Chatham                16:07.4   27
 28 Quinn Teklits             10 Tatnall                16:07.8   28
 29 Maeve Holman              10 Corning-PP East        16:08.2   29
 30 Gianna Tinto              12 Smithtown              16:09.4   30
 31 Olivia Curran              8 Hackley School         16:11.2   31
 32 Alice Babashak            12 Midlothian             16:17.7   32
 33 Daisy Hopper              10 Midlothian             16:18.7   33
 34 Kelsey Turner             11 New Providence         16:19.5   34
 35 Taylor Parry              12 Cicero-North Syr       16:20.8   35
 36 Megan Trubia              09 Cicero-North Syr       16:26.7   36
 37 Marian Cooper             10 Corning-PP East        16:27.3   37
 38 Olivia Hardin              8 Tatnall                16:28.3   38
 39 Eliza Nichols             11 Smithtown              16:29.2   39
 40 Caitlin Hartnett          11 Tappan Zee             16:29.6   40
 41 Olivia Shenkman           12 Smithtown              16:30.0   41
 42 Camyrn Adams              09 Midlothian             16:30.5   42
 43 Annina Marullo            09 Cicero-North Syr       16:35.6   43
 44 Gabby Runge               11 Midlothian             16:36.4   44
 45 Emily Yong                12 Brooklyn Tech          16:37.7   45
 46 Dori Lustig               12 Lincoln-Sudbury        16:38.5   46
 47 Rachel Fairbanks          12 Jamesville-Dewitt      16:41.1   47
 48 Ahmetra Davies            11 Islip                  16:42.3   48
 49 Kate Lawson               12 Lincoln-Sudbury        16:43.4   49
 50 Sarah Moon                12 Chittenango            16:44.3   50
 51 Lindsay Schechter         11 Hackley School         16:45.4   51
 52 Alexa Sayre               12 North Rockland         16:46.8   52
 53 Erin Callaghan            12 Wayne Valley           16:47.8   53
 54 Madison Carpenter         11 Midlothian             16:48.9   54
 55 Kim Walsh                 11 Jamesville-Dewitt      16:50.5   55
 56 Lindsay Nobles            10 Bronxville             16:51.1   56
 57 Mia Pestle                09 Cicero-North Syr       16:51.8   57
 58 Kayla Boswell             11 Tatnall                16:54.9   58
 59 Tara Sullivan             09 Tappan Zee             16:58.9   59
 60 Trinity Lundemo           09 Tappan Zee             16:59.6   60
 61 Maggie Schneider          10 Chatham                17:01.6   61
 62 Madison Gross             12 Cicero-North Syr       17:03.9   62
 63 Jaclyn Gallery            10 Smithtown              17:04.3   63
 64 Sydney Streicher          12 Pingry                 17:04.9   64
 65 Amanda Tullo              12 Smithtown              17:05.4   65
 66 Maria Garcia              11 North Rockland         17:06.4   66
 67 Lexi Pirro                11 Cicero-North Syr       17:10.8   67
 68 Megan Brown               09 Jamesville-Dewitt      17:11.6   68
 69 Isobel Harrison           10 Midlothian             17:13.4   69
 70 Camille Butterfield       10 Hackley School         17:13.9   70
 71 Laura Seebacher           11 Hackley School         17:14.4   71
 72 Julianna Barry             8 Tatnall                17:14.9   72
 73 Sarah Zeto                10 New Providence         17:15.7   73
 74 Jesse Gatti               10 Connetquot             17:16.7   74
 75 Erin Tencic               11 Chatham                17:17.7   75
 76 Grace Blinkoff            11 Glen Cove              17:19.1   76
 77 Katie Steffens            12 Chatham                17:20.6   77
 78 Saige Sunier              11 Bronxville             17:21.1   78
 79 Erin Von Dollen           12 Tappan Zee             17:21.9   79
 80 Meaghan McKiernan         11 Tappan Zee             17:22.9   80
 81 Katelyn Fuller            09 Tappan Zee             17:24.3   81
 82 Jessica Gover             12 Rush-Henrietta         17:25.6   82
 83 Foran Hayley              11 Chittenango            17:26.3   83
 84 Emma Palmer               12 Pingry                 17:26.9   84
 85 Carissa Kahn              10 Wellington C Mep       17:27.3   85
 86 Kailee Stephens           10 North Rockland         17:27.8   86
 87 Michelle Flesaker            Trevor Day School      17:30.3   87
 88 Hanna Melly               11 Connetquot             17:30.9   88
 89 Kylie O'Grady             10 North Rockland         17:33.7   89
 90 Lauren Hall               09 South Western          17:34.5   90
 91 Nicole Kerrigan           11 Lincoln-Sudbury        17:35.1   91
 92 Bailey Griffen            09 Hackley School         17:36.3   92
 93 Lynne Mooradian           11 South Western          17:37.0   93
 94 Ejiro Ojeni               12 Brooklyn Tech          17:38.1   94
 95 Kendra Riley              12 Tatnall                17:40.9   95
 96 Kendra Knopp              11 Northwest              17:41.8   96
 97 Swain Kaitlyn             11 Chittenango            17:42.1   97
 98 Nikki Scavone             12 Pingry                 17:42.6   98
 99 Anya Raadan               11 Chatham                17:43.7   99
100 Samantha Papadopoulos     10 Smithtown              17:44.3  100
101 Carson Brisk                 Trevor Day School      17:45.0  101
102 Aida Torpey               11 North Rockland         17:45.6  102
103 Taylor Held               12 Wellington C Mep       17:47.0  103
104 Tara DeRosa               12 Wellington C Mep       17:47.5  104
105 Bailey Pierce             09 Rush-Henrietta         17:48.3  105
106 Mary Powley               12 Wayne Valley           17:48.9  106
107 Jessica Gallery           12 Smithtown              17:49.7  107
108 Abby Baerwaldt            10 Rush-Henrietta         17:50.7  108
109 Grace Malanga             11 Chatham                17:52.0  109
110 Casey Keane               11 Jamesville-Dewitt      17:52.4  110
111 Cayleigh Ruais            11 Connetquot             17:52.8  111
112 Ayla Erwin                09 Jamesville-Dewitt      17:53.7  112
113 Allison Menendez          10 Rush-Henrietta         17:57.7  113
114 Karin Durels              12 Wellington C Mep       17:59.6  114
115 Serena Mancini            09 Wayne Valley           18:00.9  115
116 Maggie Servais            11 Morristown             18:01.7  116
117 Jannieree Davis-Wooten    11 Bristol                18:03.5  117
118 Julia Flores              11 Morristown             18:04.8  118
119 Margaret Harrigan         09 Chatham                18:06.8  119
120 Tyliyah Diaz-Cruz         11 Reading                18:09.8  120
121 Wendy Tully-Gustafson     11 Islip                  18:11.4  121
122 Brooke Busa               12 Chittenango            18:12.3  122
123 Christina Moreira         12 Wayne Valley           18:13.8  123
124 Holly Iafrate             10 Islip                  18:16.2  124
125 Emily Newton              09 South Western          18:20.9  125
126 Claire Eberle             12 New Providence         18:22.5  126
127 Gabriella Acoury          10 Wayne Valley           18:25.4  127
128 Thais Delima              10 Glen Cove              18:26.0  128
129 Liz Eisenberg             11 Wellington C Mep       18:28.4  129
130 Monika Farmer             12 Connetquot             18:37.3  130
131 Kristen Thomas            09 Islip                  18:38.2  131
132 Jade Feldbaum             11 Reading                18:43.1  132
133 Riley Blasiak             09 Brighton               18:45.7  133
134 Maya Huffman              09 Pingry                 18:48.9  134
135 Emma Hammes               09 Brighton               18:51.7  135
136 Jacquelyn Keating         11 New Providence         18:52.3  136
137 Juli Gomez                12 Morristown             18:54.8  137
138 Emily McGuire             12 Connetquot             18:59.2  138
139 Kelly DiCristina          10 Wayne Valley           19:02.0  139
140 Morgan Munger             11 Oakfield-Alabama       19:03.2  140
141 Allison Miller            11 Longwood               19:03.7  141
142 Haley Osiecki             11 Longwood               19:05.1  142
143 Gabie Loren               12 Rush-Henrietta         19:08.4  143
144 Eryn Thompson             09 Chittenango            19:11.1  144
145 Jennifer O'Connor         11 Longwood               19:19.7  145
146 Maddie Heller             09 Chittenango            19:22.0  146
147 Monique Lopez             10 Bristol                19:23.2  147
148 Abagail Lindenberg        10 Longwood               19:27.9  148
149 Theresa Ferrigno          10 Connetquot             19:38.4  149
150 Grace McCamant            09 South Western          19:49.7  150
151 Ellen Zwartkrius          11 New Providence         19:53.5  151
152 Carly Zornak              12 South Western          20:04.3  152
153 Husna Ellis               10 Brooklyn Tech          20:11.0  153
154 Moorganne Holtzman        11 South Western          20:13.6  154
155 Elisa Juan-Rodriguez      12 Reading                20:22.1  155
156 Heather McCormack         12 Connetquot             20:23.0  156
157 Katie Murray              12 Pingry                 20:30.5  157
158 Angeline Chen             11 Brooklyn Tech          20:31.8  158
159 Natale Walker             10 Bristol                20:32.9  159
160 Andrea Keppler            12 Wayne Valley           20:48.3  160
161 Sarah Beckmen             12 Pingry                 21:08.8  161
162 Kayleen Mesa              10 Glen Cove              21:23.0  162
163 Erin Chesney              09 Bristol                21:29.4  163
164 Anna Frazier              11 South Western          23:18.9  164
165 Uma Kantheti              12 Morristown             23:31.1  165
166 Haily Bigelow             10 Bristol                23:35.4  166

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bronxville                   81    5    7   18   25   26   56   78
      Total Time:  1:18:36.40
         Average:    15:43.28
   2 Tatnall                     142    6   12   28   38   58   72   95
      Total Time:  1:20:18.30
         Average:    16:03.66
   3 Midlothian                  173   22   32   33   42   44   54   69
      Total Time:  1:21:46.40
         Average:    16:21.28
   4 Hackley School              173    8   13   31   51   70   71   92
      Total Time:  1:21:16.90
         Average:    16:15.38
   5 Cicero-North Syracuse       192   21   35   36   43   57   62   67
      Total Time:  1:22:16.90
         Average:    16:27.38
   6 Lincoln-Sudbury             213    3   24   46   49   91
      Total Time:  1:22:09.40
         Average:    16:25.88
   7 North Rockland              228    4   20   52   66   86   89  102
      Total Time:  1:22:30.10
         Average:    16:30.02
   8 Smithtown                   238   30   39   41   63   65  100  107
      Total Time:  1:23:18.30
         Average:    16:39.66
   9 Tappan Zee                  248   10   40   59   60   79   80   81
      Total Time:  1:23:21.40
         Average:    16:40.28
  10 Jamesville-Dewitt           294   14   47   55   68  110  112
      Total Time:  1:24:19.80
         Average:    16:51.96
  11 Rush-Henrietta              320    2   23   82  105  108  113  143
      Total Time:  1:24:07.90
         Average:    16:49.58
  12 Chatham                     339   27   61   75   77   99  109  119
      Total Time:  1:25:31.00
         Average:    17:06.20
  13 Chittenango                 363   11   50   83   97  122  144  146
      Total Time:  1:25:37.80
         Average:    17:07.56
  14 New Providence              385   16   34   73  126  136  151
      Total Time:  1:26:37.80
         Average:    17:19.56
  15 Morristown                  395    9   15  116  118  137  165
      Total Time:  1:26:13.50
         Average:    17:14.70
  16 Pingry                      397   17   64   84   98  134  157  161
      Total Time:  1:26:53.50
         Average:    17:22.70
  17 Wayne Valley                524   53  106  115  123  127  139  160
      Total Time:  1:29:16.80
         Average:    17:51.36
  18 Wellington C. Mepham        535   85  103  104  114  129
      Total Time:  1:29:29.80
         Average:    17:53.96
  19 Connetquot                  541   74   88  111  130  138  149  156
      Total Time:  1:30:16.90
         Average:    18:03.38
  20 South Western               610   90   93  125  150  152  154  164
      Total Time:  1:33:26.40
         Average:    18:41.28
  21 Bristol                     752  117  147  159  163  166
      Total Time:  1:43:04.40
         Average:    20:36.88
 

Event 38  Girls 2.5 Mile Run CC Varsity D.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lauren Sapone             11 Red Bank Regional      14:58.8    1
  2 Lisa Fajardo              12 Bishop Kearney         15:03.0    2
  3 Kathryn Munks             11 Monroe Woodbury        15:16.3    3
  4 Kiersten Kral             10 Monroe Woodbury        15:17.1    4
  5 Grace Moore               11 Sanford H. Calhoun     15:17.6    5
  6 Annie Kurdziel            10 Monroe Woodbury        15:19.2    6
  7 Ella Ketchum              10 Poly Prep CD           15:21.1    7
  8 Rachel Beston             11 Newark                 15:29.7    8
  9 Jackie Thorne             11 Northport              15:36.3    9
 10 Erika Yamazaki            12 FH LaGuardia           15:38.9   10
 11 Mary Borkoski              8 Pearl River            15:41.0   11
 12 Kaitlyn Harding           10 Pearl River            15:45.3   12
 13 Maggie Kyle               12 Nyack                  15:51.2   13
 14 Sherri Metcalfe           11 Queensbury             15:51.7   14
 15 Samantha Hoagland         12 Colts Neck             15:52.2   15
 16 Rachel Molzon             10 Northport              15:54.4   16
 17 Shea Bohan                12 St. Anthony's          15:55.8   17
 18 Sara Rotundo              12 Pearl River            16:04.1   18
 19 Sydney Steely             09 Hoover                 16:04.8   19
 20 Ann McCormack             09 Pearl River            16:05.4   20
 21 Amelia Kuehn              11 Northport              16:06.5   21
 22 Marissa Albano            12 Red Bank Regional      16:10.9   22
 23 Emma Hayes                10 Queensbury             16:11.6   23
 24 Jacqueline Gallagher      11 Bishop Kearney         16:12.5   24
 25 Ailish Durcan             10 Pearl River            16:15.8   25
 26 Cochrane Charlotte        09 Red Bank Regional      16:16.6   26
 27 Catherine Rayward         12 Pearl River            16:17.0   27
 28 Caitlin Camper            12 Hoover                 16:17.4   28
 29 Alina Kasparsons          10 Monroe Woodbury        16:19.7   29
 30 Rachael Guinther          12 Queensbury             16:21.2   30
 31 Jessica McCarthy          10 Pearl River            16:22.7   31
 32 Katie Ackner              12 Queensbury             16:24.6   32
 33 Carlye Stella             12 Monroe Woodbury        16:26.8   33
 34 Katie Kern                12 Monroe Woodbury        16:29.4   34
 35 Victoria D'Amato          12 Northport              16:31.1   35
 36 Sydnee Goyer              10 Hoover                 16:31.6   36
 37 Gianna Mincone            11 St. Anthony's          16:32.1   37
 38 Presley Weems             11 Hoover                 16:33.1   38
 39 Nicole Plkulik            11 St. Anthony's          16:34.3   39
 40 Louise Jones              09 Nyack                  16:34.9   40
 41 Oberst Shannon            10 Brighton               16:35.4   41
 42 Gabrielle Doran           12 Poly Prep CD           16:35.9   42
 43 Rebecca Macleod           11 Northport              16:38.1   43
 44 Gracie Vaughan            11 Hoover                 16:38.4   44
 45 Emma Joseph               11 Sanford H. Calhoun     16:39.5   45
 46 Antonia Palazzolo         12 St. Anthony's          16:41.9   46
 47 Molly Quinn               11 South Side             16:44.7   47
 48 nicole parrella           10 Susan Wagner           16:45.5   48
 49 Lili Tobias               12 Bronx HS of Science    16:46.1   49
 50 Amanda Maughan            09 South Side             16:46.8   50
 51 Alexis Gomez              12 Monroe Woodbury        16:48.3   51
 52 Catherine Corrigan        12 Northport              16:54.0   52
 53 Victoria Arena            10 St. Anthony's          16:56.6   53
 54 Paige Leonard              8 Northport              16:59.6   54
 55 Bridget Kelly             11 Red Bank Regional      17:00.5   55
 56 Mandy Smith               11 Brighton               17:02.1   56
 57 Laura Nagle               09 Red Bank Regional      17:04.7   57
 58 Hannah Jungck             11 Pierson                17:06.2   58
 59 Madison Pegouske          12 Hoover                 17:07.4   59
 60 Anne Ryan                 12 ND-Bish Gibbons        17:07.8   60
 61 Kayleigh Hoagland         11 Colts Neck             17:08.7   61
 62 Alisson Rodriguez         12 Colts Neck             17:09.4   62
 63 Xia Howard                11 Newark                 17:10.3   63
 64 Anna Gerard               12 Hoover                 17:15.9   64
 65 kassidy eng               12 Susan Wagner           17:19.5   65
 66 Eliza Blood               10 Queensbury             17:20.0   66
 67 Emily McPeak              12 Red Bank Regional      17:20.9   67
 68 Sofia Tavella             11 South Side             17:24.1   68
 69 gianna bolusi             11 Susan Wagner           17:26.4   69
 70 Emily Cheng               12 Colts Neck             17:30.1   70
 71 amanda melian             11 Susan Wagner           17:30.5   71
 72 Caroline Jungck            8 Pierson                17:33.0   72
 73 Christina Garbarino       10 Sanford H. Calhoun     17:35.0   73
 74 Carolyn Scott             10 Sacred Heart CP        17:38.0   74
 75 Kate Costanza             11 Brighton               17:43.6   75
 76 Caitlin Tzimorotas        10 Mary Louis Academy     17:49.5   76
 77 Ella Draplin              11 Bronx HS of Science    17:50.1   77
 78 Nadia Tavella             09 South Side             17:53.9   78
 79 Brigit Kelly              10 South Side             17:54.3   79
 80 Maggie DeRosiers          11 Scarsdale              17:56.0   80
 81 christina yip             10 Susan Wagner           17:59.0   81
 82 Renee Carle               10 Immaculate Heart       17:59.7   82
 83 Katie Venier              12 Kings Park             18:00.2   83
 84 Julia Scherer             10 Immaculate Heart       18:01.3   84
 85 Amanda Crawford           11 Paul Robeson           18:03.2   85
 86 Samantha Sutton           11 Immaculate Heart       18:04.4   86
 87 Juliann Vizoso            11 Sanford H. Calhoun     18:05.0   87
 88 Sara Carney               11 St. Joseph Hill        18:05.4   88
 89 Phoebe Miller             09 Pierson                18:07.0   89
 90 Kathryn Smolensky         09 Brighton               18:07.6   90
 91 Colleen Gallagher         10 Bishop Kearney         18:08.0   91
 92 Shannon McMaugh           11 Kings Park             18:12.3   92
 93 Alyssa Sandy              11 Paul Robeson           18:15.1   93
 94 Joanna Orland             12 Bronx HS of Science    18:18.9   94
 95 Anna Piwowarczyk          11 Kings Park             18:19.7   95
 96 Alison Lemme              11 ND-Bish Gibbons        18:20.1   96
 97 lianna cohen              11 Susan Wagner           18:20.6   97
 98 Laura Kenyon              10 Queensbury             18:22.3   98
 99 Noelle Kovalevsky         12 Bronx HS of Science    18:23.2   99
100 Selam Hitscherich         11 Immaculate Heart       18:24.1  100
101 jane hagemann             11 Susan Wagner           18:25.1  101
102 Alyssa Rodriguez          12 South Side             18:25.5  102
103 Lauren Guilfoil           10 Queensbury             18:26.0  103
104 Sophia Rosset             09 Scarsdale              18:26.4  104
105 Emily Taveras             10 FH LaGuardia           18:27.6  105
106 Kaitlyn Kundmueller       09 Mary Louis Academy     18:28.8  106
107 Lauren Wood               12 Averill Park           18:33.6  107
108 Helena Elder              12 Newark                 18:34.2  108
109 Isobel McCrum             10 Packer College         18:35.8  109
110 Emily Marrkowitz          10 Scarsdale              18:37.4  110
111 Fiona Flanagan            10 Scarsdale              18:40.2  111
112 Ava O'Mara                10 Poly Prep CD           18:41.4  112
113 Sydney Julien             11 Averill Park           18:42.4  113
114 Virginia Milham           11 Newark                 18:43.6  114
115 Arlena Burns              11 Pierson                18:45.5  115
116 Kimberly Ira              11 Sacred Heart CP        18:46.2  116
117 Olivia Smelas             09 Red Bank Regional      18:47.7  117
118 Sophia Leon               12 Bronx HS of Science    18:48.2  118
119 Allison Delaney           12 Newark                 18:49.0  119
120 Sofia Vallone             09 Gaithersburg           18:50.9  120
121 Kaitlyn Palacios          11 Nyack                  18:51.4  121
122 Ayling Dominguez          12 Bronx HS of Science    18:53.5  122
123 Catriana Larson           10 Sacred Heart CP        18:55.7  123
124 Diana Devita              10 Immaculate Heart       18:56.7  124
125 Julia Larson              10 Brighton               18:58.7  125
126 Christina Goldstein       11 South Side             19:02.4  126
127 Jenelle Lee               11 Sacred Heart CP        19:03.3  127
128 Lauren Gallagher          11 Immaculate Heart       19:04.5  128
129 Sarah Sherr               12 Scarsdale              19:09.3  129
130 Caela Lunde               12 Sacred Heart CP        19:12.9  130
131 Kathryn Phelps            09 FH LaGuardia           19:17.7  131
132 Kiera Ahern               11 Kings Park             19:20.6  132
133 Blossom Wong              12 Sacred Heart CP        19:22.0  133
134 Natacha Kozmann           09 Scarsdale              19:26.9  134
135 Tabitha Rahman            11 Immaculate Heart       19:28.9  135
136 Dominique Masia           10 Colts Neck             19:37.5  136
137 Tiffany Huang             12 Bronx HS of Science    19:38.2  137
138 Celia Hutchins            11 Nyack                  19:40.2  138
139 Sonya Radichkova          10 Gaithersburg           19:43.3  139
140 ByAnn Sandy               10 Paul Robeson           19:46.7  140
141 Andrea Duran              11 Gaithersburg           19:55.8  141
142 Lailani Guzman            09 FH LaGuardia           20:14.8  142
143 Isabelle Kehrli           11 Sanford H. Calhoun     20:18.0  143
144 Allie Bennett             12 Kings Park             20:20.1  144
145 Alicia Feliciano          12 Newark                 20:20.9  145
146 Emily Joyce               12 Sanford H. Calhoun     20:24.1  146
147 Katherine Kowzlczyk       12 Averill Park           20:25.6  147
148 Lauren Mamay              11 Sanford H. Calhoun     20:32.5  148
149 Gabreila Banda            10 FH LaGuardia           20:33.2  149
150 Kendra Cutler             09 Newark                 20:34.1  150
151 Kailey O'Grady            11 Bishop Kearney         20:59.6  151
152 Sophia Bridon             10 Sacred Heart CP        21:06.4  152
153 Tejera Lawkin             12 Paul Robeson           21:09.4  153
154 Kaitlin Monahan           11 Bishop Kearney         21:14.2  154
155 Maya Buckner              12 Pierson                21:20.6  155
156 Samantha Stefko           10 Bishop Kearney         21:30.1  156
157 Melissa Shaprio           11 Gaithersburg           21:35.2  157
158 Samantha Yee              09 Gaithersburg           21:39.2  158
159 Rose O'Donoghue           11 Pierson                21:58.7  159
160 Christine Fernandes       10 St. Joseph Hill        22:02.8  160
161 Penelope Garcia           10 Paul Robeson           22:37.8  161
162 Alice Zheng               10 FH LaGuardia           23:14.8  162
163 Eleanor Ovalle            10 Packer College         23:52.8  163
164 Tara Strichman            11 ND-Bish Gibbons        24:10.9  164
165 Taylor White              10 Mary Louis Academy     24:38.6  165
166 Daniela Hugel             11 Glen Cove              24:47.1  166
167 Shudon Brown              11 Paul Robeson           24:53.6  167
168 Caylie Silveira           10 Longwood               25:30.5  168

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Monroe Woodbury              75    3    4    6   29   33   34   51
      Total Time:  1:18:39.10
         Average:    15:43.82
   2 Pearl River                  86   11   12   18   20   25   27   31
      Total Time:  1:19:51.60
         Average:    15:58.32
   3 Northport                   124    9   16   21   35   43   52   54
      Total Time:  1:20:46.40
         Average:    16:09.28
   4 Red Bank Regional           161    1   22   26   55   57   67  117
      Total Time:  1:21:31.50
         Average:    16:18.30
   5 Hoover                      165   19   28   36   38   44   59   64
      Total Time:  1:22:05.30
         Average:    16:25.06
   6 Queensbury                  165   14   23   30   32   66   98  103
      Total Time:  1:22:09.10
         Average:    16:25.82
   7 St. Anthony's               192   17   37   39   46   53
      Total Time:  1:22:40.70
         Average:    16:32.14
   8 South Side                  322   47   50   68   78   79  102  126
      Total Time:  1:26:43.80
         Average:    17:20.76
   9 Susan Wagner                334   48   65   69   71   81   97  101
      Total Time:  1:27:00.90
         Average:    17:24.18
  10 Colts Neck                  344   15   61   62   70  136
      Total Time:  1:27:17.90
         Average:    17:27.58
  11 Sanford H. Calhoun          353    5   45   73   87  143  146  148
      Total Time:  1:27:55.10
         Average:    17:35.02
  12 Brighton                    387   41   56   75   90  125
      Total Time:  1:28:27.40
         Average:    17:41.48
  13 Newark                      412    8   63  108  114  119  145  150
      Total Time:  1:28:46.80
         Average:    17:45.36
  14 Bishop Kearney              422    2   24   91  151  154  156
      Total Time:  1:31:37.30
         Average:    18:19.46
  15 Bronx HS of Science         437   49   77   94   99  118  122  137
      Total Time:  1:30:06.50
         Average:    18:01.30
  16 Immaculate Heart            476   82   84   86  100  124  128  135
      Total Time:  1:31:26.20
         Average:    18:17.24
  17 Pierson                     489   58   72   89  115  155  159
      Total Time:  1:32:52.30
         Average:    18:34.46
  18 Scarsdale                   534   80  104  110  111  129  134
      Total Time:  1:32:49.30
         Average:    18:33.86
  19 Fiorello H. LaGuardia       537   10  105  131  142  149  162
      Total Time:  1:34:12.20
         Average:    18:50.44
  20 Kings Park                  546   83   92   95  132  144
      Total Time:  1:34:12.90
         Average:    18:50.58
  21 Sacred Heart Cathedral Pr   570   74  116  123  127  130  133  152
      Total Time:  1:33:36.10
         Average:    18:43.22
  22 Paul Robeson                632   85   93  140  153  161  167
      Total Time:  1:39:52.20
         Average:    19:58.44
  23 Gaithersburg                715  120  139  141  157  158
      Total Time:  1:41:44.40
         Average:    20:20.88
 

Event 39  Girls 2.5 Mile Run CC Varsity E.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Burns               12 Guilderland            14:50.7    1
  2 Vicky Martinez            11 Fox Lane               15:11.4    2
  3 Emily Bini                 7 Guilderland            15:14.9    3
  4 Gemma Nutall              11 JJ-Cross River         15:25.9    4
  5 Courtney Breiner          12 Emma Willard           15:28.3    5
  6 kathryn nohilly           10 JJ-Cross River         15:30.9    6
  7 Defne Sement              11 West Morris Mendham    15:32.3    7
  8 Molly Dearie              12 Ward Melville          15:35.2    8
  9 Cara Sherman              12 Mohonasen              15:36.5    9
 10 Faith Reynolds            12 Ward Melville          15:38.6   10
 11 Jennie Prial              10 Warwick Valley         15:40.2   11
 12 Elizabeth Timoney         10 West Morris Mendham    15:41.0   12
 13 Hope Tiboni               09 West Morris Mendham    15:42.0   13
 14 Sarah Forman              12 Guilderland            15:43.7   14
 15 Olivia Fanshawe            8 Guilderland            15:47.1   15
 16 Mary Lynch                11 Villa Walsh            15:52.2   16
 17 Camille Bertholon         11 St. Dominic            15:55.2   17
 18 Lucy Jeffs                09 West Morris Mendham    16:02.8   18
 19 Kaylee Scott              12 Acad Holy Names        16:03.4   19
 20 Becca Miceli              12 Guilderland            16:05.7   20
 21 brooke nohilly            10 JJ-Cross River         16:06.8   21
 22 Calynn Cerniglia          09 Emma Willard           16:07.6   22
 23 Jen Hoffmann              12 Guilderland            16:08.4   23
 24 Madeline Mastriano        09 Ward Melville          16:09.6   24
 25 Nicole Murphy             11 Ward Melville          16:16.0   25
 26 Allyssa Jourdin           11 Guilderland            16:16.7   26
 27 Issabelle Page            12 JJ-Cross River         16:17.3   27
 28 Shannon Ryan               8 Ward Melville          16:18.8   28
 29 Kayleigh Caggiano         11 Manhasset              16:24.3   29
 30 Christine Mountain        12 West Morris Mendham    16:28.2   30
 31 Olivia Lane               10 Ward Melville          16:28.7   31
 32 Kerry Schwartz            12 Fox Lane               16:31.2   32
 33 Bridget Prial             12 Warwick Valley         16:33.0   33
 34 Luaren Rothstein          12 Warwick Valley         16:36.6   34
 35 Meg Tuthill               11 Mercy                  16:38.4   35
 36 Anya Schmitt              11 East Islip             16:40.1   36
 37 Danielle Bartolotta       10 Warwick Valley         16:42.3   37
 38 Katie Rundzieher          11 West Morris Mendham    16:45.5   38
 39 Ashley Warokomski         10 Ward Melville          16:47.2   39
 40 Riley Amalfitano          10 Villa Walsh            16:48.5   40
 41 Emily Cavanagh            11 Warwick Valley         16:55.4   41
 42 Julia Digirolamo          11 Villa Walsh            16:57.0   42
 43 Christina Trez            12 JJ-Cross River         16:57.9   43
 44 Maddie Brand              09 Middletown South       17:00.5   44
 45 Agnes Eigo                11 Warwick Valley         17:03.6   45
 46 Gabby Yablonski           11 JJ-Cross River         17:06.9   46
 47 Jackie Corbett            10 Pine Bush              17:08.6   47
 48 Tara Sweeney              12 Our Lady of Mercy      17:09.8   48
 49 Abigail Werwaiss          10 Emma Willard           17:10.5   49
 50 Emily Burns               11 Middletown South       17:11.1   50
 51 Katie Spencer             10 Middletown South       17:11.5   51
 52 Catherine Matteo          11 Manhasset              17:12.0   52
 53 Kaitlyn Butterfield       10 Mercy                  17:17.1   53
 54 Lexie Tillman             11 JFK-Bellmore           17:24.1   54
 55 Caroline Dolan            12 Westford Academy       17:27.0   55
 56 Theresa dePoortere        11 Villa Walsh            17:29.5   56
 57 Delia Tota                10 Middletown South       17:30.0   57
 58 MaryKate Himmelberg       12 Middletown South       17:35.0   58
 59 Roisin Ashe               10 East Islip             17:36.8   59
 60 McKenzie Burns            11 Mohonasen              17:37.7   60
 61 Julianne Clina            11 Westford Academy       17:38.8   61
 62 Mikaela Ruvolo            09 Our Lady of Mercy      17:39.3   62
 63 Macy Keegan               10 Emma Willard           17:39.8   63
 64 Brenna Reilly             10 Villa Walsh            17:40.3   64
 65 Amanda Engrassia          11 East Islip             17:42.0   65
 66 Caroline Kratka           11 Middletown South       17:43.0   66
 67 Erin McNamara             12 West Morris Mendham    17:45.7   67
 68 Mikayla Roberts           11 Archbishop Molloy      17:46.4   68
 69 Briana Periera            10 W. Tresper Clarke      17:47.2   69
 70 Hannah Gallo              12 JFK-Bellmore           17:47.9   70
 71 Alyssa Palumbo            12 Our Lady of Mercy      17:48.7   71
 72 Michelle Armogan          12 Archbishop Molloy      17:49.3   72
 73 Gianna Campanale          11 Middletown South       17:54.1   73
 74 Alison Weilep             11 Manhasset              17:54.6   74
 75 Emily Mernar              12 St. Dominic            17:58.8   75
 76 Lara Cunningham           10 Emma Willard           17:59.3   76
 77 Meredith Franchini        09 Acad Holy Names        18:00.4   77
 78 Daniela DiCapua           12 Fox Lane               18:01.3   78
 79 Megan Murphy              10 Villa Walsh            18:01.8   79
 80 Gabrielle Fata            12 Archbishop Molloy      18:02.2   80
 81 Jourdyn Nicholson         09 Mohonasen              18:02.7   81
 82 Paloma Valenta            12 BFA-St. Albans         18:03.8   82
 83 Julia McEleney            11 Fox Lane               18:04.2   83
 84 Teagan Cronin             10 JJ-Cross River         18:04.6   84
 85 Olivia Conlon             10 JFK-Bellmore           18:05.1   85
 86 Nicole Pugatch            12 Westford Academy       18:05.6   86
 87 Tori Saltz                09 Columbia Gr & Pr       18:09.2   87
 88 Mary Lally                11 Villa Walsh            18:12.0   88
 89 Elizabeth Harris          11 Manhasset              18:13.7   89
 90 Uchenna Umunna            11 Curtis                 18:19.3   90
 91 Jessica Saverese          11 Warwick Valley         18:20.1   91
 92 Erika Fuchs               12 JFK-Bellmore           18:20.7   92
 93 Claire DeBenedittis       11 Manhasset              18:22.8   93
 94 Rachel Tegiacchi          11 Mohonasen              18:23.1   94
 95 Arissa Spitalny           12 Acad Holy Names        18:23.6   95
 96 Seonah Kim                11 Fox Lane               18:24.1   96
 97 Carley Burdick            11 Mohonasen              18:25.4   97
 98 Juliana Graham            12 Westford Academy       18:27.5   98
 99 Anna-Sophia Boguraev      11 Fox Lane               18:29.9   99
100 Shannon Hester            12 St. Dominic            18:34.6  100
101 Jianna Bustamante         11 St. Dominic            18:36.2  101
102 Halle MacKnight           11 Corcoran               18:38.9  102
103 Tara Mandel               10 Farmingdale            18:40.6  103
104 Chamberlain Harris        10 Acad Holy Names        18:47.2  104
105 Mary Ellen Woods          12 Archbishop Molloy      18:47.9  105
106 Taylor Rocheleau          11 BFA-St. Albans         18:52.8  106
107 Amanda Tracey             11 Archbishop Molloy      18:55.2  107
108 Sarah Dern                09 Mercy                  18:56.3  108
109 Sarah Franchini            7 Acad Holy Names        19:04.2  109
110 Aliya Perry               10 St. Dominic            19:12.9  110
111 Lauren Lynch              11 Manhasset              19:15.3  111
112 Caroline Guthrie          11 Emma Willard           19:15.9  112
113 Caroline Baggeroer        11 Westford Academy       19:16.9  113
114 Maria Magnan              11 BFA-St. Albans         19:17.5  114
115 Kate Su                   09 W. Tresper Clarke      19:22.4  115
116 Katie Alderisio           11 Acad Holy Names        19:24.1  116
117 Jenna Palumbo             11 Our Lady of Mercy      19:27.4  117
118 Jillian Borgharett        11 Our Lady of Mercy      19:28.0  118
119 Alexus Williams           12 Curtis                 19:35.1  119
120 Tyler Jean-Mary           11 Curtis                 19:40.6  120
121 Ashley Wesolowski         10 Pine Bush              19:45.5  121
122 Marlene Da Cruz           11 St. Dominic            19:46.7  122
123 Nicole Dollar             12 Mohonasen              19:48.1  123
124 Erin Shuttle              11 BFA-St. Albans         19:59.1  124
125 Olivia Blouin             12 BFA-St. Albans         20:07.4  125
126 Sierra Sukay              11 Emma Willard           20:11.9  126
127 Grainne Ashe              12 East Islip             20:12.7  127
128 Alex Brinton              09 JFK-Bellmore           20:16.6  128
129 Natalie Brickman          09 Columbia Gr & Pr       20:18.0  129
130 Cate Streissguth          11 Corcoran               20:18.8  130
131 Grace Hayes                7 Mercy                  20:20.0  131
132 Zoe Zebersky              11 Farmingdale            20:21.2  132
133 Samantha Vargas           09 Pine Bush              20:22.4  133
134 Tian Colby                09 JFK-Bellmore           20:23.5  134
135 Mariana Giraldo           10 Pine Bush              20:37.7  135
136 Cassidy French            12 Corcoran               20:40.4  136
137 Isabella Kouns            12 Maria Regina           20:45.6  137
138 Olivia Valle              09 Mercy                  20:51.7  138
139 Annie Lin                 10 Corcoran               20:56.6  139
140 Brittany Paoli            10 Pine Bush              21:16.1  140
141 Rachael Franchini         12 Acad Holy Names        21:24.9  141
142 Carly Palermo             10 Farmingdale            21:31.1  142
143 Cialdella Juliana         11 East Islip             21:39.6  143
144 Abigail Gaston            10 Farmingdale            22:12.4  144
145 Julia Deziel              11 BFA-St. Albans         22:32.5  145
146 Krystal Bradatsch         11 Pine Bush              22:34.8  146
147 Amanda McCormack          12 Maria Regina           22:47.9  147
148 Emily Lehmann             12 Corcoran               22:59.5  148
149 Nicolena Spadalik         10 Farmingdale            23:08.1  149
150 Dana Ragone               11 Maria Regina           23:11.8  150
151 Rose Leen Syron           12 Maria Regina           23:24.9  151
152 Annalysse Meyer           12 Pine Bush              23:47.4  152
153 Alyssa Fanelli            12 Maria Regina           24:20.8  153

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Guilderland                  53    1    3   14   15   20   23   26
      Total Time:  1:17:42.10
         Average:    15:32.42
   2 West Morris Mendham          80    7   12   13   18   30   38   67
      Total Time:  1:19:26.30
         Average:    15:53.26
   3 Ward Melville                95    8   10   24   25   28   31   39
      Total Time:  1:19:58.20
         Average:    15:59.64
   4 John Jay-Cross River        101    4    6   21   27   43   46   84
      Total Time:  1:20:18.80
         Average:    16:03.76
   5 Warwick Valley              156   11   33   34   37   41   45   91
      Total Time:  1:22:27.50
         Average:    16:29.50
   6 Emma Willard                215    5   22   49   63   76  112  126
      Total Time:  1:24:25.50
         Average:    16:53.10
   7 Villa Walsh                 218   16   40   42   56   64   79   88
      Total Time:  1:24:47.50
         Average:    16:57.50
   8 Middletown South            260   44   50   51   57   58   66   73
      Total Time:  1:26:28.10
         Average:    17:17.62
   9 Fox Lane                    291    2   32   78   83   96   99
      Total Time:  1:26:12.20
         Average:    17:14.44
  10 Manhasset                   337   29   52   74   89   93  111
      Total Time:  1:28:07.40
         Average:    17:37.48
  11 Mohonasen                   341    9   60   81   94   97  123
      Total Time:  1:28:05.40
         Average:    17:37.08
  12 St. Dominic                 403   17   75  100  101  110  122
      Total Time:  1:30:17.70
         Average:    18:03.54
  13 Academy of Holy Names       404   19   77   95  104  109  116  141
      Total Time:  1:30:18.80
         Average:    18:03.76
  14 Westford Academy            413   55   61   86   98  113
      Total Time:  1:30:55.80
         Average:    18:11.16
  15 Our Lady of Mercy           416   48   62   71  117  118
      Total Time:  1:31:33.20
         Average:    18:18.64
  16 JFK-Bellmore                429   54   70   85   92  128  134
      Total Time:  1:31:54.40
         Average:    18:22.88
  17 East Islip                  430   36   59   65  127  143
      Total Time:  1:33:51.20
         Average:    18:46.24
  18 Archbishop Molloy           432   68   72   80  105  107
      Total Time:  1:31:21.00
         Average:    18:16.20
  19 Mercy                       465   35   53  108  131  138
      Total Time:  1:34:03.50
         Average:    18:48.70
  20 BFA-St. Albans              551   82  106  114  124  125  145
      Total Time:  1:36:20.60
         Average:    19:16.12
  21 Pine Bush                   576   47  121  133  135  140  146  152
      Total Time:  1:39:10.30
         Average:    19:50.06
  22 Corcoran                    655  102  130  136  139  148
      Total Time:  1:43:34.20
         Average:    20:42.84
  23 Farmingdale                 670  103  132  142  144  149
      Total Time:  1:45:53.40
         Average:    21:10.68
  24 Maria Regina                738  137  147  150  151  153
      Total Time:  1:54:31.00
         Average:    22:54.20
 

Event 40  Girls 2.5 Mile Run CC Varsity F.
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Ludwikowski        10 Suffern                14:41.8    1
  2 Stephanie Gerland         11 Garden City            14:49.3    2
  3 Beatrice Boylan           12 Cornwall               14:50.0    3
  4 Dara Cuffe                12 Cornwall               15:12.6    4
  5 Maryanna Lansing          11 Shaker                 15:17.3    5
  6 Lauren Trumble            12 Ithaca                 15:18.2    6
  7 Caroline Timm             09 Our Lady Of Lourdes    15:23.5    7
  8 Kathryn Tenney             8 Colonie                15:26.2    8
  9 Lauren Chabey             11 Mamaroneck             15:27.4    9
 10 Jennifer Gerland          12 Garden City            15:29.5   10
 11 Selena Colon              12 Ardsley                15:31.3   11
 12 Ashley Wallace            12 Cornwall               15:32.5   12
 13 Hannah Mellino            10 Cornwall               15:34.0   13
 14 Elizabeth Rott            10 Clarence               15:37.1   14
 15 Sylvia Frank              11 Ithaca                 15:38.0   15
 16 Elizabeth Perez           11 Benjamin Cardozo       15:38.4   16
 17 Keiana Mitchell           09 Notre Dame Academy     15:39.4   17
 18 Elina Breton              12 Suffern                15:40.1   18
 19 Anna Breton               12 Suffern                15:41.2   19
 20 Lizzy Rayle               09 Ithaca                 15:53.3   20
 21 Bellame Bower             11 Colonie                15:55.4   21
 22 Amanda Chambers           10 Colonie                15:56.6   22
 23 Payton Czupil             10 Shaker                 16:01.3   23
 24 Lauren Pitaressi          10 Notre Dame Academy     16:07.2   24
 25 Deidre Lewin              11 Kellenberg             16:08.0   25
 26 Carolyn Pellegrini        12 Colonie                16:08.8   26
 27 Brooke Catalano           12 West Islip             16:09.4   27
 28 Nicole Maliborska         12 McKee/Staten Isl       16:10.1   28
 29 Dana Warner               12 Clarence               16:10.9   29
 30 Shannen Kerin             11 Colonie                16:15.8   30
 31 Caroline Ferri            12 Garden City            16:17.4   31
 32 Jenna Borenkoff           11 Suffern                16:19.1   32
 33 Katrina Paterson          10 Clarence               16:20.2   33
 34 Jasmine Fray              12 Kellenberg             16:27.1   34
 35 Tiffany Merlinsky         12 McKee/Staten Isl       16:27.8   35
 36 Kamryn McIntosh           10 Suffern                16:28.5   36
 37 Grace McGrath             12 Our Lady Of Lourdes    16:29.1   37
 38 Alyssa Villielm           09 Kingston               16:30.6   38
 39 Sofia Alfieri             09 Charter                16:31.5   39
 40 Zoe Tomasik               09 Ithaca                 16:32.5   40
 41 Tara Kelly                11 Notre Dame Academy     16:33.5   41
 42 Sydney Rice               10 Notre Dame Academy     16:37.7   42
 43 Katie DeVore              11 Mamaroneck             16:39.1   43
 44 Anna Asch                  8 Shaker                 16:41.2   44
 45 Rachel Brown               8 Shaker                 16:43.8   45
 46 Erena Gaither             12 John Browne            16:45.1   46
 47 Meaghan Podlaski          12 Colonie                16:46.1   47
 48 Caitlin Guilfoyle          7 Hastings               16:48.0   48
 49 Casey Moore               12 Charter                16:49.1   49
 50 Abby Munterich            10 Cornwall               16:49.9   50
 51 Alana Williams            12 Benjamin Cardozo       16:50.7   51
 52 Samantha Pellegrini       09 Colonie                16:51.4   52
 53 Caroline Subramoney       11 Charter                16:56.5   53
 54 Liana Paradiso            09 East Hampton           16:57.3   54
 55 Charlotte Stevens         11 Mamaroneck             16:58.2   55
 56 Raquel Lopez              12 Kellenberg             16:59.1   56
 57 Krista O'Connor           10 West Islip             17:00.1   57
 58 Nia Lundy                 10 Benjamin Cardozo       17:00.6   58
 59 Grace Weidercrantz        09 Ithaca                 17:01.3   59
 60 Jenny Yakir               12 McKee/Staten Isl       17:01.9   60
 61 Gabriella Marcucci        10 Riverhead              17:02.5   61
 62 Eileen Shea               12 Our Lady Of Lourdes    17:03.1   62
 63 Kathryn Elnick            12 Kellenberg             17:03.9   63
 64 Sarah Hack                11 Kingston               17:05.8   64
 65 Amanda Iasparo            11 West Islip             17:07.8   65
 66 Laurel Fisher             12 Garden City            17:09.0   66
 67 Shannon Fitzpatrick       11 Shaker                 17:15.5   67
 68 Meghan Slinskey           12 Our Lady Of Lourdes    17:16.2   68
 69 Alyssa Bove               11 West Islip             17:16.5   69
 70 Tessa Beiter              10 Clarence               17:17.1   70
 71 Nora Klinowski            10 Shaker                 17:17.9   71
 72 Corinne Bernd             09 Clarence               17:18.2   72
 73 Silvana Alfieri           11 Charter                17:19.3   73
 74 Alaina Lynch              12 McKee/Staten Isl       17:19.8   74
 75 Megan Carrick             11 Riverhead              17:20.3   75
 76 Kelly Artini              10 Shaker                 17:20.6   76
 77 Rain Cinco                12 McKee/Staten Isl       17:20.9   77
 78 Jackie Becker             10 Suffern                17:30.6   78
 79 Sydney Kriner             09 Charter                17:32.9   79
 80 Jillian Decker            12 Cornwall               17:37.0   80
 81 Ariella Garcia            10 Notre Dame Academy     17:39.4   81
 82 Olivia Jaenicke           11 Notre Dame Academy     17:40.0   82
 83 Lauren Murphy             10 Kingston               17:40.5   83
 84 Sarah Newman              11 Kellenberg             17:40.8   84
 85 Eliana Safer              09 Mamaroneck             17:45.4   85
 86 Gillian Fedor             09 Clarence               17:45.9   86
 87 Valeria Quezada           11 Kingston               17:46.9   87
 88 Rebecca Marks             12 Kellenberg             17:50.1   88
 89 Phoebe Sander             09 Hastings               17:52.0   89
 90 Hannah Widercrantz        12 Ithaca                 17:52.6   90
 91 Nagahama Lisa             09 Ardsley                17:54.4   91
 92 Amanda Pfaff              11 Ithaca                 17:55.3   92
 93 Heather Donnelly          10 Yorktown               17:56.5   93
 94 Kate Long                 10 Charter                17:59.1   94
 95 Shannon Horan              8 West Islip             18:00.2   95
 96 Emily Martin              10 Charter                18:02.8   96
 97 Nina Acevedo              10 Our Lady Of Lourdes    18:08.8   97
 98 Kristen Brooks            11 Kingston               18:09.2   98
 99 Kristen Henry             10 Cornwall               18:10.4   99
100 Frances Dovell            10 Hastings               18:16.8  100
101 Jacqueline Roda           12 Notre Dame Academy     18:22.0  101
102 Lindsay Grippo            11 Garden City            18:24.4  102
103 Emily Daempfle            10 Garden City            18:25.7  103
104 Lily Ransom               09 Mamaroneck             18:27.6  104
105 Katie Clark               12 McKee/Staten Isl       18:28.5  105
106 Emily O'Hara              12 Kellenberg             18:29.8  106
107 Meghan VanBommel          11 Riverhead              18:39.6  107
108 Aveen Hallissey           09 East Hampton           18:40.5  108
109 Devon Brown               11 East Hampton           18:41.6  109
110 Ruth Segal                10 Ardsley                18:43.4  110
111 Erica Bavaro              11 West Islip             18:45.8  111
112 Camille Rand              10 Kingston               18:49.2  112
113 Isabella Clark            10 Our Lady Of Lourdes    18:57.1  113
114 Danielle Mistretta        10 Garden City            18:58.3  114
115 Carolyn Fon               10 Ardsley                19:02.4  115
116 Taylor Drysdale           12 Yorktown               19:21.6  116
117 Taylor Chambers           12 Kingston               19:27.4  117
118 Gabby Borodyansky         12 McKee/Staten Isl       19:31.7  118
119 Erin Lettieri             11 West Islip             19:37.0  119
120 Maia Rubin                10 Hastings               19:38.0  120
121 Dana Cebulski             12 East Hampton           19:39.8  121
122 Rebecca Novich            10 Mamaroneck             19:40.5  122
123 Jillian Czarnecki         10 East Hampton           19:41.3  123
124 Marin Goodstein           10 Yorktown               19:42.8  124
125 Ashlynn Beckwith          09 East Hampton           19:49.5  125
126 Julianna Wilbert          11 Sayville               20:06.4  126
127 Kayla Reilly              10 Yorktown               20:38.3  127
128 Jenna Green               11 Yorktown               20:40.7  128
129 Samantha Chong            10 Ardsley                21:07.7  129
130 Meredith Casey            09 Ardsley                21:08.8  130
131 Kayla Torres              10 Sayville               21:22.3  131
132 Annie Harris              10 Riverhead              22:20.9  132
133 Daniela Bencid-Santana    10 Ardsley                23:18.8  133
134 Merrisah Gilbert          12 East Hampton           24:49.6  134
135 Christina Card            SR Faitch Christian       24:59.3  135
136 Shania Daniel             11 Riverhead              25:05.4  136
137 Violetta Spinazzola       10 Hastings               26:03.4  137
138 Adriana Kane              10 Hastings               26:07.2  138

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cornwall                     82    3    4   12   13   50   80   99
      Total Time:  1:17:59.00
         Average:    15:35.80
   2 Suffern                     106    1   18   19   32   36   78
      Total Time:  1:18:50.70
         Average:    15:46.14
   3 Colonie                     107    8   21   22   26   30   47   52
      Total Time:  1:19:42.80
         Average:    15:56.56
   4 Ithaca                      140    6   15   20   40   59   90   92
      Total Time:  1:20:23.30
         Average:    16:04.66
   5 Shaker                      184    5   23   44   45   67   71   76
      Total Time:  1:21:59.10
         Average:    16:23.82
   6 Notre Dame Academy          205   17   24   41   42   81   82  101
      Total Time:  1:22:37.20
         Average:    16:31.44
   7 Garden City                 211    2   10   31   66  102  103  114
      Total Time:  1:22:09.60
         Average:    16:25.92
   8 Clarence                    218   14   29   33   70   72   86
      Total Time:  1:22:43.50
         Average:    16:32.70
   9 Kellenberg                  262   25   34   56   63   84   88  106
      Total Time:  1:24:18.90
         Average:    16:51.78
  10 Our Lady Of Lourdes         271    7   37   62   68   97  113
      Total Time:  1:24:20.70
         Average:    16:52.14
  11 McKee/Staten Island Tech    274   28   35   60   74   77  105  118
      Total Time:  1:24:20.50
         Average:    16:52.10
  12 Charter                     293   39   49   53   73   79   94   96
      Total Time:  1:25:09.30
         Average:    17:01.86
  13 Mamaroneck                  296    9   43   55   85  104  122
      Total Time:  1:25:17.70
         Average:    17:03.54
  14 West Islip                  313   27   57   65   69   95  111  119
      Total Time:  1:25:34.00
         Average:    17:06.80
  15 Kingston                    370   38   64   83   87   98  112  117
      Total Time:  1:27:13.00
         Average:    17:26.60
  16 Ardsley                     456   11   91  110  115  129  130  133
      Total Time:  1:32:19.20
         Average:    18:27.84
  17 Hastings                    494   48   89  100  120  137  138
      Total Time:  1:38:38.20
         Average:    19:43.64
  18 Riverhead                   511   61   75  107  132  136
      Total Time:  1:40:28.70
         Average:    20:05.74
  19 East Hampton                515   54  108  109  121  123  125  134
      Total Time:  1:33:40.50
         Average:    18:44.10
  20 Yorktown                    588   93  116  124  127  128
      Total Time:  1:38:19.90
         Average:    19:39.98



Return to Top

Email | About