MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Millbrook Last Chance
Hosted By: Millbrook
Winchester, Virginia
2014-05-09

Millbrook Last Chance Mens Results
Results from athletic.net
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.	11	Joshua Ojo		11.60a	Sherando	
2.	11	Jamal Parker		11.68a	Skyline	
3.	11	Kevin Hernandez		11.82a	Woodgrove	
4.	11	Elijah Cooper		12.02a	Loudoun Valley	
5.	11	Jack Pittas		12.06a	Loudoun County	
6.	12	Andrew Mathew		12.06a	Sherando	
7.	10	Micah Strother		12.14a	John Handley	
8.	12	Owen Bales		12.17a	James Wood	
9.	11	Justin Dulaney		12.22a	Clarke County	
10.	12	Jake Mihill		12.31a	Millbrook	
10.	11	Michael Felder		12.31a	John Handley	
12.	12	Sawyer Michelitch	12.33a	James Wood	
13.	11	Mason Koehler		12.33a	Loudoun Valley	
14.	11	Harold Wakeman		12.46a	Central (Woodstock)	
15.	12	Devon Sharp		12.50a	Millbrook	
16.	12	Dan Nguyen		12.66a	Park View (Sterling)	
17.	12	Micah Land		12.69a	Park View (Sterling)	
18.	10	David Shaltanis		12.74a	George C Marshall	
19.	11	Noah Danjou		12.79a	Woodgrove	
20.	12	Scott Aycock		12.96a	Clarke County	
21.	11	Cj Sharp		12.97a	Warren County	
22.	10	Caleb Lambert		13.08a	Warren County	
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.	12	Oliver Hightower	22.66a	Landon	
2.	10	Brandon Ruffin		23.17a	Dominion	
3.	11	Jamal Parker		23.30a	Skyline	
4.	12	Brandon McGurk		23.48a	Loudoun Valley	
5.	11	Kevin Hernandez		23.70a	Woodgrove	
6.	10	Trey Johnson		24.20a	Loudoun County	
7.	11	Jack Pittas		24.25a	Loudoun County	
8.	10	Derrick Kouame		24.33a	Dominion	
9.	11	Justin Dulaney		24.77a	Clarke County	
10.	11	Michael Felder		24.89a	John Handley	
11.	9	Chris Vitagliano	25.12a	James Wood	
12.	11	Ken Greenfield		25.13a	Park View (Sterling)	
13.	11	Gabe Quecedo		25.16a	Millbrook	
14.	11	Levi Parker		25.33a	Loudoun Valley	
15.	9	David Restrepo		25.34a	Sherando	
16.	12	Sawyer Michelitch	25.51a	James Wood	
17.	10	Gregory Shippa		25.77a	Clarke County	
18.	11	Quentin Watts		26.07a	Woodgrove	
19.	10	Caleb Lambert		26.62a	Warren County	
20.	12	Dan Nguyen		26.74a	Park View (Sterling)	
21.	10	Dolan Delany		26.80a	John Handley	
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Brandon Ruffin		51.85a	Dominion	
2.	10	Trey Johnson		53.17a	Loudoun County	
3.	11	Michael Durrer		53.21a	Loudoun County	
4.	9	Landon Holben		53.52a	Skyline	
5.	10	Trevor Whiteside	53.60a	Sherando	
6.	12	Jonathan Feaster	54.31a	Central (Woodstock)	
7.	9	Russell Blackwell	54.36a	Woodgrove	
8.	11	Michael Mallery		54.46a	Warren County	
9.	10	Rortanek Pen		55.13a	Dominion	
10.	9	KeSean Brown		55.23a	Millbrook	
11.	9	Josh Davis		55.38a	Millbrook	
12.	11	Jahlil Northover	55.41a	Sherando	
13.	9	Carston Shockey		55.93a	Central (Woodstock)	
14.	10	Nicholas Almond		56.34a	Clarke County	
15.	10	Josh Fox		56.59a	Loudoun Valley	
16.	9	Collin Shipp		56.70a	Woodgrove	
17.	10	Benjamin Butler		57.18a	Clarke County	
18.	10	Jonny Bohler		57.19a	James Wood	
19.	10	James Dimitris		57.55a	Loudoun Valley	
20.	11	Isaac Shanks		57.57a	Warren County	
21.	9	Nathan Mitter		58.34a	Park View (Sterling)	
22.	9	Eric Armstrong		58.89a	Park View (Sterling)	
23.	9	Mason Bean		1:06.94a	James Wood	
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Aedan Pettit		2:01.06a	Woodgrove	
2.	12	Josh Siegel		2:02.35a	Woodgrove	
3.	12	Matt Dietz		2:03.41a	Clarke County	
4.	11	Luke Cline		2:05.36a	Skyline	
5.	12	Ethan Gallagher		2:05.55a	Loudoun Valley	
6.	11	Jarett Cestaro		2:07.11a	John Handley	
7.	10	Tanner Steed		2:07.59a	Skyline	
8.	12	Brendan Dougherty	2:08.23a	Sherando	
9.	11	James Bowers		2:09.56a	John Handley	
10.	11	Eric Esposito		2:10.07a	Dominion	
11.	9	Joseph Pavich		2:10.86a	Dominion	
12.	11	David Clark		2:11.08a	Loudoun County	
13.	11	Max Bader		2:11.53a	Millbrook	
14.	10	Jarrett Wagner		2:11.74a	Clarke County	
15.	11	Alex Lanham		2:12.09a	Loudoun County	
16.	12	Mark Bohler		2:13.14a	James Wood	
17.	11	Eric Stafira		2:13.36a	Warren County	
18.	11	Miguel Aguilar		2:13.47a	Millbrook	
19.	12	Noel Weber		2:14.55a	Sherando	
20.	11	Johnathan Payne		2:16.07a	Loudoun Valley	
21.	12	Jesse Evans		2:19.65a	James Wood	
22.	9	Jose Chang-Rodriguez	2:21.34a	Park View (Sterling)	
23.	9	Wesley Anaya		2:32.77a	Park View (Sterling)	
24.	11	Taylor Pennel		2:50.11a	Central (Woodstock)	
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.	9	Alec Schrank	4:35.74a	Millbrook	
2.	11	Andrew Shade	4:37.44a	James Wood	
3.	11	Josh Cromwell	4:37.49a	Woodgrove	
4.	10	Tanner Steed	4:38.89a	Skyline	
5.	12	Kevin Soraci	4:42.69a	Landon	
6.	11	Max Bader	4:46.48a	Millbrook	
7.	12	Mark Bohler	4:52.17a	James Wood	
8.	9	Jesse Dineen	4:53.39a	Loudoun County	
9.	12	Grady Workman	4:53.46a	Woodgrove	
10.	10	Thomas Powars	4:54.95a	Sherando	
11.	10	Nick Mercuro	4:56.00a	Loudoun Valley	
12.	12	Zach Workman	4:57.33a	Warren County	
13.	10	Ian Bogucki	4:58.07a	Loudoun Valley	
14.	11	Conor Crotty	4:58.62a	Dominion	
15.	11	Sam Sharp	5:00.04a	Dominion	
16.	9	Nick Vaka	5:01.72a	Loudoun County	
17.	9	Casey Marchant	5:10.13a	John Handley	
18.	10	Demetry Arnold	5:14.65a	Skyline	
19.	12	Ryan Johnstone	5:16.48a	John Handley	
20.	12	Ajmal Alami	5:20.36a	Park View (Sterling)	
21.	10	Ryan Peretin	5:20.73a	John Champe	
22.	9	Sean Hubbard	5:27.14a	Clarke County	
23.	9	Martin Campero	5:44.80a	Park View (Sterling)	
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Aaron Arslan		10:03.53a	John Handley	
2.	10	Thomas Shea		10:13.10a	Sherando	
3.	11	Justin Hammer		10:24.33a	Sherando	
4.	12	Israel Lockhart		10:25.40a	Millbrook	
5.	10	Devin Geier		10:33.33a	Woodgrove	
6.	11	Bradley Zartman		10:41.76a	Loudoun County	
7.	12	Noah Vogler		10:43.63a	John Handley	
8.	9	Max Lindquist		10:43.80a	James Wood	
9.	9	Nick Vaka		10:50.63a	Loudoun County	
10.	11	Garrett Bloodworth	10:52.51a	Millbrook	
11.	11	Stephen Bath		10:57.53a	Woodgrove	
12.	9	David Ricks		11:18.57a	Skyline	
13.	10	Christian Madden	11:35.65a	Skyline	
14.	9	Joseph Costello		11:38.59a	James Wood	
15.	10	Alexander Galvan	12:00.01a	Loudoun Valley	
16.	12	Kyle Hanson		12:15.22a	Central (Woodstock)	
17.	10	Jack Dale		12:25.64a	Clarke County	
 	
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.	12	Oliver Hightower	15.24a	Landon	
2.	12	Owen Bales		15.95a	James Wood	
3.	12	Connor Faint		16.11a	Millbrook	
4.	12	Branden Litten		16.29a	Sherando	
5.	12	Danny Levay		16.73a	Loudoun County	
6.	10	David Shaltanis		16.74a	George C Marshall	
7.	11	Max Shaffer		17.15a	Central (Woodstock)	
8.	11	Zach Foote		17.57a	John Handley	
9.	12	Josh Kenyon		17.73a	Woodgrove	
10.	12	Killian McPartland	17.82a	Sherando	
11.	10	Austin Devart		17.83a	Millbrook	
12.	10	Nick Clarkson		17.97a	Loudoun County	
13.	11	Justin Shalap		21.15a	James Wood	
14.	11	Quentin Watts		22.11a	Woodgrove	
--	12	Alex Atwood		DQ	Warren County	
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.	12	Oliver Hightower	39.61a	Landon	
2.	12	Connor Faint		39.81a	Millbrook	
3.	12	Owen Bales		41.76a	James Wood	
4.	12	Juan Rivera		42.64a	Park View (Sterling)	
5.	10	David Shaltanis		42.74a	George C Marshall	
6.	11	Max Shaffer		43.06a	Central (Woodstock)	
7.	12	Danny Levay		43.36a	Loudoun County	
8.	12	Josh Kenyon		43.77a	Woodgrove	
9.	12	Sawyer Michelitch	43.85a	James Wood	
10.	10	Colin Vitkus		44.19a	Loudoun Valley	
11.	10	Austin Devart		44.60a	Millbrook	
12.	11	Zach Foote		44.82a	John Handley	
13.	10	David Bui		46.26a	John Handley	
14.	10	Nick Clarkson		46.64a	Loudoun County	
15.	11	Danny Mathews		47.22a	Sherando	
16.	9	Austin Lane		47.58a	Sherando	
17.	9	Paul Dorsch		48.22a	Woodgrove	
18.	12	Alex Atwood		49.49a	Warren County	
19.	10	Andrew Desantis		49.56a	Clarke County	
20.	12	Royce Lindengren	49.56a	Loudoun Valley	
21.	11	Eric Asan		50.55a	Clarke County	
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.		Elijah Cooper
Laban Musungu
Levi Parker
Brandon McGurk 	45.05a	Loudoun Valley	
2.		Nick Clarkson
Joe Jones
Jack Pittas
Adam Ripa 	45.71a	Loudoun County	
3.		Luke Thompson
Jamar Blake
Derrick Kouame
Brandon Ruffin 	45.89a	Dominion	
4.		Joshua Ojo
Branden Litten
Killian McPartland
Isiah Williams 	46.13a	Sherando	
5.		Nick Blackwell
Noah Danjou
Kevin Hernandez
Uzoma Kpaduwa 	46.23a	Woodgrove	
6.		Relay Team 	47.06a	Millbrook	
7.		David Bui
Dolan Delany
Michael Felder
Micah Strother 	47.49a	John Handley	
8.		Nicholas Almond
Scott Aycock
Benjamin Butler
Gregory Shippa 	47.69a	Clarke County	
9.		Zach Bokanyi
Jesse Cloyd
Aj Crider
James Horn 	48.77a	Central (Woodstock)	
10.		Relay Team 	49.26a	Park View (Sterling)	
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.		Trevor Whiteside
Andrew Mathew
Daniel Snapp
Ryan Hindle 	3:36.70a	Sherando	
2.		Max Bader
KeSean Brown
Josh Davis
Connor Faint 	3:42.22a	Millbrook	
3.		Nicholas Almond
Benjamin Butler
Andrew Desantis
Matt Dietz 	3:42.52a	Clarke County	
4.		James Bowers
Jude Aschenbrenner
Zach Foote
Jarett Cestaro 	3:42.59a	John Handley	
5.		Relay Team 	3:42.66a	Park View (Sterling)	
6.		Laban Musungu
Mason Koehler
James Dimitris
Ryan Malsch 	3:44.53a	Loudoun Valley	
7.		Justin Bauserman
Jesse Cloyd
Jonathan Feaster
James Horn 	3:51.60a	Central (Woodstock)	
8.		Matt Vitagliano
Jesse Evans
Jonny Bohler
Chris Vitagliano 	3:58.61a	James Wood	
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.		Trevor Whiteside
Daniel Snapp
Justin Hammer
Ryan Hindle 	8:19.15a	Sherando	
2.		David Clark
Alex Lanham
Trent Manni
Bradley Zartman 	8:31.05a	Loudoun County	
3.		Aidan Bergel
Russell Blackwell
Alex Brown
Colin Mullaly 	9:03.32a	Woodgrove	
4.		Mark Bohler
Jesse Evans
Jonny Bohler
Caleb Arce 	9:17.45a	James Wood	
5.		Relay Team 	9:36.34a	Park View (Sterling)	
6.		Nick Harpold
Matt Myers
Ryan Page
Geraldo Sierra 	9:38.18a	Skyline	
7.		Aj Crider
Kyle Hanson
Morgan Lucy-Speidel
Tristan Lucy-Speidel 	9:44.94a	Central (Woodstock)	
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.	12	Andrew Barnes		48-03.50	Loudoun County	
2.	12	Joshua Gum		45-07.50	Central (Woodstock)	
3.	12	Logan Shiffler		44-02.75	James Wood	
4.	10	Ben Avery		42-03.00	Sherando	
5.	11	Gerren Butler		41-03.00	Skyline	
6.	12	Mitchell Stevens	40-05.00	Loudoun County	
7.	12	Chris Coggins		40-04.00	Broad Run	
8.	11	Harold Wakeman		40-02.50	Central (Woodstock)	
9.	11	Juan Chavez		40-01.00	Sherando	
10.	10	Ben Stapleton		39-06.00	Loudoun Valley	
11.	10	Tyler Russell		38-09.00	Millbrook	
12.	12	Zach Messegee		38-04.00	Loudoun Valley	
13.	12	Brandon Haines		38-02.00	Millbrook	
14.	11	Bradley Carson		36-10.00	Skyline	
15.	10	Ethan Valverde		36-04.75	John Champe	
16.	10	Emmett Smith		34-11.00	James Wood	
17.	10	Christian Montana	34-00.00	Park View (Sterling)	
18.	10	Evan Whirley		33-05.00	Clarke County	
19.	11	Clint Lentile		32-04.00	Clarke County	
20.	11	Alexander Tobias	32-02.50	Woodgrove	
21.	10	Michael Fagan		31-06.50	Woodgrove	
22.	10	Perham Samipour		31-03.50	John Champe	
23.	11	Sean Mastrolembo	28-10.50	Dominion	
24.	10	Rortanek Pen		28-01.75	Dominion	
25.	9	Abdullah Naeem		28-01.00	Park View (Sterling)	
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.	12	Joshua Gum		140-06	Central (Woodstock)	
2.	12	Travis Cooper		137-06	Central (Woodstock)	
3.	12	Logan Shiffler		135-02	James Wood	
4.	12	Donovan Walton		128-03	Sherando	
5.	11	Trenton McCarty		127-11	Sherando	
6.	11	Ronnie Clifton		126-10	Skyline	
7.	12	Caleb Trump		115-11	Loudoun Valley	
8.	11	Berkley Addi		115-06	John Champe	
9.	11	Vincent Nappi		114-01	Clarke County	
10.	11	Manuel Griffin		112-01	Millbrook	
11.	12	Matt Vitagliano		110-09	James Wood	
12.	12	Mitchell Stevens	108-05	Loudoun County	
13.	9	Thomas Bushrod		106-07	John Champe	
14.	12	Josh Rzeszut		104-02	Warren County	
15.	11	Bradley Carson		103-10	Skyline	
16.	12	Adrian Washington	102-05	Woodgrove	
17.	11	Greg Burger		98-01	Millbrook	
18.	12	Chris Coggins		96-04	Broad Run	
19.	10	Evan Whirley		92-11	Clarke County	
20.	10	Ben French		92-05	Woodgrove	
21.	12	Andrew Barnes		91-08	Loudoun County	
22.	11	Raj Nair		87-08	Dominion	
23.	11	Noah Climer		85-03	John Handley	
24.	10	Christian Montana	82-03	Park View (Sterling)	
25.	11	Jonathan Membrano	75-04	Park View (Sterling)	
26.	11	Salman Hussain		61-06	Dominion	
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.	12	Antonio Jackson	6-00.00	Loudoun County	
2.	10	Samuel Mallon	6-00.00	Loudoun County	
3.	11	Jarett Cestaro	5-10.00	John Handley	
4.	11	Dakota Crim	5-08.00	Clarke County	
5.	11	Justin Dulaney	5-08.00	Clarke County	
6.	11	Jamar Blake	5-04.00	Dominion	
7.	9	Ben Chiatello	5-02.00	Loudoun Valley	
8.	9	August Muller	5-00.00	Park View (Sterling)	
8.	10	Aj Crider	5-00.00	Central (Woodstock)	
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.	11	Jamal Parker		20-02.00	Skyline	
2.	11	Kevin Hernandez		20-01.50	Woodgrove	
3.	11	Justin Mooney		19-10.25	Park View (Sterling)	
4.	12	Sawyer Michelitch	19-09.00	James Wood	
5.	11	Jack Pittas		19-05.00	Loudoun County	
6.	9	Chris Vitagliano	19-04.50	James Wood	
7.	12	Connor Faint		19-04.00	Millbrook	
8.	10	Jacquari Hayes		18-01.00	Sherando	
9.	11	Gabe Quecedo		18-01.00	Millbrook	
10.	11	Justin Dulaney		17-10.00	Clarke County	
11.	11	Bailey Moore		17-05.50	Dominion	
12.	11	Nick Blackwell		17-04.00	Woodgrove	
13.	10	Micah Strother		16-10.25	John Handley	
14.	11	Jamar Blake		16-09.00	Dominion	
15.	10	Dolan Delany		16-06.25	John Handley	
16.	10	Trey Johnson		16-06.00	Loudoun County	
17.	10	Benjamin Butler		16-01.00	Clarke County	
18.	9	Alex Burrell		16-00.50	Park View (Sterling)	
19.	10	Caleb Lambert		15-08.00	Warren County	
20.	10	Jake Stapleton		14-09.00	Loudoun Valley	
21.	10	Jacob Sullivan		13-00.25	Loudoun Valley	
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.	12	Matt Vitagliano		43-10.00	James Wood	
2.	11	Justin Mooney		41-03.50	Park View (Sterling)	
3.	12	Antonio Jackson		40-03.00	Loudoun County	
4.	11	Uzoma Kpaduwa		39-06.00	Woodgrove	
5.	12	Sawyer Michelitch	38-09.50	James Wood	
6.	12	Devon Sharp		37-07.50	Millbrook	
7.	10	Colin Vitkus		37-03.00	Loudoun Valley	
8.	10	Samuel Mallon		37-00.50	Loudoun County	
9.	10	Benjamin Butler		36-11.00	Clarke County	
10.	10	Jacquari Hayes		36-09.00	Sherando	
11.	10	Rortanek Pen		36-04.50	Dominion	
12.	11	Bailey Moore		35-01.00	Dominion	
13.	10	Micah Strother		34-08.00	John Handley	
14.	9	Carston Shockey		34-07.00	Central (Woodstock)	
15.	10	Gregory Shippa		34-05.00	Clarke County	
16.	10	Wil Elias		33-10.50	Loudoun Valley	
 
Womens Results
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Alysandra Worrell	13.35a	John Handley	
2.	10	Sidney Webb	13.42a	Dominion	
3.	10	Princess Sales	13.58a	James Wood	
4.	10	Leah Avery	13.71a	Sherando	
5.	12	Alex Davis	13.87a	Loudoun Valley	
6.	11	Brianna English	14.06a	Sherando	
7.	11	Penny Wedlock	14.12a	James Wood	
7.	9	Priscilla Gaffney	14.12a	Loudoun Valley	
9.	10	Hannah Long	14.20a	John Handley	
10.	9	Jade Payton	14.21a	Clarke County	
11.	11	Hannah Strosnyder	14.41a	Millbrook	
12.	9	Emma Jenkins	14.63a	Clarke County	
13.	10	Emily Knowles	14.65a	Park View (Sterling)	
14.	12	Hayleigh Sternberg	14.77a	Woodgrove	
15.	10	Belinda Addae	14.91a	Park View (Sterling)	
16.	9	Tiffany Hernandez	15.00a	Millbrook	
17.	12	Kayla Serratore	15.13a	Woodgrove	
18.	9	Danielle Williams	15.89a	Skyline	
19.	10	Leah Adams	16.04a	Central (Woodstock)	
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.	9	Davina Lane	26.98a	Sherando	
2.	10	Sidney Webb	27.61a	Dominion	
3.	10	Alysandra Worrell	27.75a	John Handley	
4.	10	Leah Avery	27.86a	Sherando	
5.	11	Kolby Parrott	28.23a	Clarke County	
6.	10	Princess Sales	28.33a	James Wood	
7.	12	Courtney Morgan	28.69a	Woodgrove	
8.	12	Elizabeth Schray	28.84a	Loudoun Valley	
9.	9	Olivia Dickens-Bowman	29.26a	John Handley	
10.	9	Kara Norman	29.29a	James Wood	
11.	9	Jordann Jenkins	29.76a	Millbrook	
12.	9	Emma Jenkins	30.79a	Clarke County	
13.	9	Amera Saber	31.14a	Park View (Sterling)	
14.	11	Sarah Quick	31.20a	Loudoun Valley	
15.	12	Jordyn Beckner	32.21a	Warren County	
16.	9	Amy Luu	32.91a	Park View (Sterling)	
17.	10	Leah Adams	33.33a	Central (Woodstock)	
18.	9	Danielle Williams	34.27a	Skyline	
19.	12	Hayleigh Sternberg	34.87a	Woodgrove	
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Alexis Randall-Kelly	1:00.82a	Loudoun Valley	
2.	11	Shanice Galvin	1:02.02a	Loudoun County	
3.	10	Maeven Luedke	1:03.82a	Loudoun Valley	
4.	10	Jeela Fesharaki	1:04.49a	Woodgrove	
5.	10	Becca Ferrulli	1:04.66a	James Wood	
6.	10	McKayla Jackson	1:04.77a	Skyline	
7.	12	Ashley Allen	1:05.88a	Dominion	
8.	11	Penny Wedlock	1:07.27a	James Wood	
9.	12	Jacklyn Rankin	1:07.55a	Warren County	
10.	9	Jayla Stephenson	1:07.82a	Clarke County	
11.	9	Delaney Caswell	1:08.47a	Millbrook	
12.	11	Brianna English	1:08.51a	Sherando	
13.	10	Dana Painter	1:08.95a	Central (Woodstock)	
14.	10	Tram Mac	1:10.23a	Park View (Sterling)	
15.	10	Hannah Ford	1:10.44a	Park View (Sterling)	
16.	9	Karley Shanks	1:11.06a	Warren County	
17.	11	Mackenzie Kibler	1:11.07a	Clarke County	
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.	9	Grace Howard	2:27.40a	Loudoun County	
2.	11	Katie Rogers	2:27.61a	Sherando	
3.	12	Carolyn Conley	2:28.98a	Loudoun Valley	
4.	11	Abby Swartz	2:30.82a	John Handley	
5.	11	Bethany Neri	2:31.55a	Central (Woodstock)	
6.	12	Candace Nelson	2:31.74a	John Handley	
7.	11	Miriam Thiess	2:35.38a	Woodgrove	
8.	10	Kelly Sullivan	2:39.39a	Woodgrove	
9.	9	Sophia Dorsey	2:40.30a	James Wood	
10.	12	Maddie O'Neill	2:40.85a	Dominion	
11.	10	Evelyn Gibson	2:42.64a	Sherando	
12.	12	Hayley Botts	2:43.92a	Clarke County	
13.	12	Jacklyn Rankin	2:44.25a	Warren County	
14.	12	Julie Keophila	2:46.51a	Park View (Sterling)	
15.	12	Summer Thompson	2:48.06a	Loudoun County	
16.	10	Ansleigh White	2:49.00a	Millbrook	
17.	12	Rachel Dors	2:49.15a	Clarke County	
18.	10	Halle Esparza	2:50.21a	James Wood	
19.	9	Karley Shanks	2:56.38a	Warren County	
20.	10	Maddie Ritenour	2:56.64a	Central (Woodstock)	
21.	11	Madeline Treiber	3:02.99a	Millbrook	
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Emma Gillies	5:29.84a	Woodgrove	
2.	11	Nicole Harrison	5:30.06a	Dominion	
3.	11	Rachel Snyder	5:39.63a	Loudoun Valley	
4.	9	Nicole King	5:47.97a	John Handley	
5.	9	Maria Harter	5:48.74a	James Wood	
6.	10	Mary Anna Adams	5:57.18a	Woodgrove	
7.	9	Sydney Lanham	6:00.69a	Loudoun County	
8.	10	Evelyn Gibson	6:01.21a	Sherando	
9.	9	Katelyn Shea	6:01.23a	Sherando	
10.	9	Alisa Dayo	6:10.11a	John Handley	
11.	10	Halle Esparza	6:12.06a	James Wood	
12.	12	Amy Legare	6:23.22a	Clarke County	
13.	9	Jamie Malloy	6:23.37a	Loudoun County	
14.	12	Ashley Long	6:26.50a	Park View (Sterling)	
15.	10	Kaitlyn Conklin	6:28.22a	Loudoun Valley	
16.	11	Madeline Treiber	6:38.31a	Millbrook	
17.	11	Diana Portillo	6:42.87a	Park View (Sterling)	
18.	9	Catherine Trejo	6:43.32a	Clarke County	
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.	10	Nadia Dahimene	11:41.34a	Millbrook	
2.	12	Ashden Personius	11:47.47a	John Handley	
3.	12	Molly Polizotto	12:21.31a	Loudoun Valley	
4.	10	Jenna Goode	12:29.74a	Woodgrove	
5.	9	Sophia Biddle-Snead	12:44.74a	Clarke County	
6.	12	Brittany Arnold	12:46.38a	James Wood	
7.	12	Mariah Quintero	12:46.46a	Woodgrove	
8.	11	Haley Powers	13:02.41a	Sherando	
9.	9	Claire Bright	13:04.66a	James Wood	
10.	12	Heather Landes	13:06.79a	Central (Woodstock)	
11.	11	Andi Crosby	13:10.90a	Sherando	
12.	9	Sydney Lanham	13:25.03a	Loudoun County	
13.	9	Olivia VanNuys	13:30.87a	Loudoun County	
14.	9	Piper Mettenburg	13:55.62a	Clarke County	
15.	11	Diana Portillo	14:13.27a	Park View (Sterling)	
16.	11	Anna Broshkevitch	14:17.03a	Loudoun Valley	
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.	9	Davina Lane	15.64a	Sherando	
2.	11	McKenzie Schrank	16.81a	Millbrook	
3.	11	Amanda Funk	17.52a	James Wood	
4.	11	Gella Johnson	18.21a	Loudoun County	
5.	9	Ashley Bigler	18.24a	Millbrook	
6.	9	Taryn Post	18.47a	Warren County	
7.	10	Genna Davis	18.53a	John Handley	
8.	11	Kayla Beale	18.55a	Park View (Sterling)	
9.	12	Anne Asai	18.67a	Loudoun County	
10.	9	Mya Mintsechenko	18.71a	John Handley	
11.	11	Alizah Robinson	19.00a	Woodgrove	
12.	11	Margarita Beyer	19.68a	Sherando	
13.	9	Kayla Shaffer	19.92a	James Wood	
14.	10	Madison Palmer	20.08a	Clarke County	
15.	12	Emily Walker	21.29a	Central (Woodstock)	
16.	9	Danielle Cieslewicz	21.48a	Central (Woodstock)	
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.	9	Davina Lane	45.64a	Sherando	
2.	11	McKenzie Schrank	46.64a	Millbrook	
3.	11	Miriah Smith	49.38a	John Handley	
4.	12	Courtney Morgan	49.91a	Woodgrove	
5.	9	Emily McKee	51.43a	Millbrook	
6.	11	Rose Ramey	52.25a	Loudoun County	
7.	9	Olivia Dickens-Bowman	53.33a	John Handley	
8.	9	Victoria Freiberg	53.79a	Loudoun Valley	
9.	11	Amanda Funk	54.24a	James Wood	
10.	9	Kayla Shaffer	54.60a	James Wood	
11.	11	Gella Johnson	56.17a	Loudoun County	
12.	12	Emily Walker	58.83a	Central (Woodstock)	
13.	11	Margarita Beyer	59.25a	Sherando	
14.	9	Danielle Cieslewicz	1:02.47a	Central (Woodstock)	
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.		Whitney Amo
Ashley Gregory
Maya Llewelyn
Shantania Moon 	51.20a	Heritage (LC)	
2.		Priscilla Gaffney
Alexis Randall-Kelly
Elizabeth Schray
Alex Davis 	52.11a	Loudoun Valley	
3.		Penny Wedlock
Princess Sales
Allie Groundwater
Becca Ferrulli 	53.62a	James Wood	
4.		Emma Jenkins
Eve Lettau
Kolby Parrott
Jade Payton 	53.94a	Clarke County	
5.		Destiny Dokes
Melanie Canfield
Amanda Zedeck
Hannah Long 	54.20a	John Handley	
6.		Relay Team 	56.21a	Park View (Sterling)	
7.		Relay Team 	56.77a	Millbrook	
8.		Shayne Clifton
Kelsey Holben
McKayla Jackson
Danielle Williams 	58.89a	Skyline	
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.		Miriah Smith
Abby Swartz
Olivia Dickens-Bowman
Alysandra Worrell 	4:12.22a	John Handley	
2.		Jeela Fesharaki
Emma Gillies
Jess Hornyak
Gaynor Houghton 	4:12.99a	Woodgrove	
3.		Anne Asai
Angela Dalesandro
Shanice Galvin
Rose Ramey 	4:19.50a	Loudoun County	
4.		Mackenzie Kibler
Eve Lettau
Kolby Parrott
Jade Payton 	4:34.19a	Clarke County	
5.		Maeven Luedke
Nakea Frye
Margaret McAnally
Amanda Miller 	4:37.25a	Loudoun Valley	
6.		Relay Team 	4:37.49a	Millbrook	
7.		Penny Wedlock
Adrianne Salvatore
Emma Hammond
Becca Ferrulli 	4:41.13a	James Wood	
8.		Relay Team 	4:57.80a	Park View (Sterling)	
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.		Megan Collins
Bridgett Lillard
Georgie Mackenzie
Mackenzie Scanlon 	10:11.39a	Heritage (LC)	
2.		Jeela Fesharaki
Mariah Quintero
Asiah Robinson
Miriam Thiess 	10:14.75a	Woodgrove	
3.		Katie Rogers
Catherine Price
Haley Powers
Andi Crosby 	10:24.16a	Sherando	
4.		Sydney Lanham
Jamie Malloy
Julia Massey
Hannah Pearson 	10:35.10a	Loudoun County	
5.		Sophia Dorsey
Brittany Arnold
Halle Esparza
Maria Harter 	10:41.31a	James Wood	
6.		Lexi Keller
Heather Landes
Bethany Neri
Maddie Ritenour 	10:45.04a	Central (Woodstock)	
7.		Sophia Biddle-Snead
Hayley Botts
Rachel Dors
Alex Harden 	10:57.50a	Clarke County	
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.	12	Michelle Yates	36-02.50	Clarke County	
2.	12	Alaina Combs	33-00.00	Sherando	
3.	10	Jessyln Manni	32-05.25	Loudoun County	
4.	12	Crystal Utter	31-06.25	Warren County	
5.	9	Kila Watson	30-03.50	Central (Woodstock)	
6.	12	Chyanna Jones	29-01.25	John Handley	
7.	12	Veronica Hamme	28-11.50	John Handley	
8.	10	Kelley Moser	28-11.00	Broad Run	
9.	-	A Clifton	28-08.75	Woodgrove	
10.	12	Alex Davis	28-08.25	Loudoun Valley	
11.	12	Shayne Clifton	28-07.50	Skyline	
12.	9	Ashanti Day	27-11.25	James Wood	
13.	9	Tamra Scott	27-06.75	Central (Woodstock)	
14.	10	Abby Wright	27-05.50	Loudoun County	
15.	10	Allison Combs	27-04.25	Sherando	
16.	9	Javonna Lansdown	26-09.50	Clarke County	
17.	9	Alize Elsea	26-07.25	James Wood	
18.	12	Sarah Villalobos	26-04.00	Park View (Sterling)	
19.	12	Elena Camp	25-09.50	Woodgrove	
20.	12	Ana Ramos	25-08.25	Skyline	
21.	12	Lauren Campbell	24-11.50	Millbrook	
22.	9	Octavia Sharp	24-08.50	Millbrook	
23.	9	Abi Diallo	23-09.25	Park View (Sterling)	
24.	10	Cameron Jay	21-10.75	Woodgrove	
25.	10	Sarah McAllister	21-07.00	Loudoun Valley	
26.	11	Stefany Martell	21-04.00	Dominion	
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.	10	Jessyln Manni	110-11	Loudoun County	
2.	12	Alaina Combs	104-09	Sherando	
3.	10	Lindsay Lockhart	97-03	Millbrook	
4.	10	Allison Combs	93-08	Sherando	
5.	10	Casey Rubenstein	93-05	Central (Woodstock)	
6.	11	Kelly Wyatt	92-04	Millbrook	
7.	12	Crystal Utter	91-11	Warren County	
8.	12	Sarah Villalobos	88-04	Park View (Sterling)	
9.	10	Kelley Moser	87-02	Broad Run	
10.	11	Asja Gomez	84-03	John Handley	
11.	9	Abi Diallo	81-08	Park View (Sterling)	
12.	11	Alexsis Thompson	80-10	John Handley	
13.	9	Alize Elsea	80-04	James Wood	
14.	9	Kila Watson	80-02	Central (Woodstock)	
15.	12	Grace Horvath	77-05	Loudoun County	
16.	12	Ana Ramos	72-06	Skyline	
17.	10	Sarah McAllister	72-04	Loudoun Valley	
18.	11	Mykah Smith	71-05	Skyline	
19.	9	Ashanti Day	69-00	James Wood	
20.	10	Cameron Jay	68-04	Woodgrove	
21.	12	Elena Camp	67-07	Woodgrove	
22.	11	Stefany Martell	64-04	Dominion	
23.	9	Cassidy Ramey	62-11	Clarke County	
24.	11	Gabriela Jemenez	54-08	Warren County	
25.	11	Lauren Beasley	46-03	Clarke County	
26.	10	Cindy Ramos	38-03	Dominion	
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.	10	Angelica Robinson	5-01.00	John Handley	
2.	9	Davina Lane	4-08.00	Sherando	
3.	9	Emma Hammond	4-08.00	James Wood	
4.	11	Tayler Tibbits	4-08.00	Loudoun County	
5.	12	Hayleigh Sternberg	4-06.00	Woodgrove	
5.	9	Lauryn Helstrom	4-06.00	Park View (Sterling)	
7.	10	Allegra Eyles	4-04.00	Clarke County	
7.	10	Lexi Keller	4-04.00	Central (Woodstock)	
9.	10	Becca Ferrulli	4-04.00	James Wood	
9.	11	Alizah Robinson	4-04.00	Woodgrove	
11.	12	Jordyn Beckner	4-04.00	Warren County	
12.	10	Caitlynn Poniter	4-04.00	Warren County	
13.	11	Kelsey Holben	4-04.00	Skyline	
14.	10	Madison Palmer	4-02.00	Clarke County	
14.	9	Emily Miller	4-02.00	Loudoun County	
14.	12	Tristan Holmes	4-02.00	Loudoun Valley	
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.	11	Shanice Galvin	16-05.50	Loudoun County	
2.	11	Hannah Strosnyder	15-10.00	Millbrook	
3.	10	Caitlynn Poniter	15-08.50	Warren County	
4.	11	Mia Vandertoorn	15-06.50	Millbrook	
5.	12	Shayne Clifton	15-01.50	Skyline	
6.	12	Ashley Allen	14-11.75	Dominion	
7.	10	Hannah Long	14-10.75	John Handley	
7.	9	Kara Norman	14-10.75	James Wood	
9.	11	Eve Lettau	14-10.00	Clarke County	
10.	11	Kayla Beale	14-08.50	Park View (Sterling)	
11.	10	Allegra Eyles	14-08.00	Clarke County	
12.	9	Haley Swartz	14-05.25	John Handley	
13.	12	Hayleigh Sternberg	14-05.00	Woodgrove	
14.	9	Victoria Freiberg	14-04.50	Loudoun Valley	
15.	12	Adrianne Salvatore	14-04.25	James Wood	
16.	10	Lexi Keller	13-09.75	Central (Woodstock)	
17.	11	Victoria Rudd	13-06.50	Loudoun Valley	
18.	11	Vanessa Oruma	13-02.75	Woodgrove	
19.	9	Davina Lane	13-00.50	Sherando	
20.	12	Andrea Hoover	12-10.50	Dominion	
21.	10	Felicity Caldwell	12-07.25	Warren County	
22.	10	Belinda Addae	12-07.00	Park View (Sterling)	
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.	9	Emma Hammond	34-09.75	James Wood	
2.	11	Mia Vandertoorn	33-04.50	Millbrook	
3.	11	Vanessa Oruma	33-02.00	Woodgrove	
4.	12	Anne Asai	32-03.00	Loudoun County	
5.	12	Shayne Clifton	32-02.75	Skyline	
6.	10	Becca Ferrulli	32-01.50	James Wood	
7.	11	Miriah Smith	31-11.00	John Handley	
8.	11	Alizah Robinson	31-03.00	Woodgrove	
9.	11	Hannah Strosnyder	30-11.00	Millbrook	
10.	10	Allegra Eyles	30-03.00	Clarke County	
11.	10	Hannah Long	30-02.25	John Handley	
12.	10	Caitln Payne	29-08.75	Park View (Sterling)	
13.	9	Jade Payton	29-07.75	Clarke County	
14.	12	Ashley Allen	29-06.75	Dominion	
15.	10	Celina Loving	27-07.75	Loudoun Valley	
16.	10	Emily Knowles	27-07.00	Park View (Sterling)	
17.	12	Jordyn Beckner	27-03.00	Warren County	
18.	12	Tristan Holmes	24-04.75	Loudoun Valley	
 


Return to Top

Email | About