|
Licensed to Sherwood High School HY-TEK's Meet Manager 4/9/2014 10:04 AM
Sherwood and Springbrook @ Blake - Div - 4/8/2014
James Hubert Blake High School
Results
Event 1 Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Hayley Mazur Sherwood 17.2h
2 Gabrielle Cudjoe Blake 17.6h
3 Hayli Johnson Springbrook 20.2h
4 Jenna Langbein Sherwood 20.8h
5 Jailen Johnson Springbrook 20.9h
Event 2 Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 James Hubert Blake High School 'A' 10:18.20
1) Sarah Moore 2) Martha Sam
3) Holyna Nhean 4) Abigail Hines
2 Springbrook High School 'A' 10:23.80
3 Sherwood High School 'A' 10:53.40
1) Grace Mc Donald 2) Gabrielle Yore
3) Molly Hierholzer 4) Amanda Hayes-Puttfarcken
4 Sherwood High School 'B' x11:45.00
1) Sophia Leissa 2) Courtney Nakamura
3) Madeline Peloff 4) Kristi Johnson
5 Sherwood High School 'C' x12:30.40
1) Brena Alewynse 2) Emily Gillman
3) Shannon Armstrong 4) Sheila Weaver
Event 3 Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sherwood High School 'A' 8:39.70
1) Kyle Melnick 2) Owen Miller
3) David Zavala 4) Jarrett Harman
2 Springbrook High School 'A' 8:41.60
3 James Hubert Blake High School 'A' 9:01.30
1) Miles Douglas 2) Greg Bell
3) Josh Oxley 4) Zach Kushner
4 Sherwood High School 'B' 9:53.10
1) Spencer Staub 2) Robert Hanlon
3) Leo Corman 4) Steve Suddath
5 Sherwood High School 'C' 10:23.30
1) Gary Confrey 2) Adam Weiss
3) Andrew Tagg 4) Justin Turner
Event 4 Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Omar Taylor Springbrook 17.20
2 Geremiah Charles Sherwood 17.30
3 Antonio Romeo Sherwood 19.80
4 Kendall Anderson Sherwood 20.20
Event 5 Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Elizabeth Adesanya Blake 13.10 1
2 Martha Sam Blake 13.20 1
3 Alyssa Moran Sherwood 13.30 1
4 Emmanuela Kahe Sherwood 14.10 2
5 Deidra Clermont Springbrook 14.40 1
6 Crystal Jung Springbrook 14.60 1
7 Alexis Prather Blake 14.80 3
8 Haroula Tzamaras Sherwood 15.10 2
9 Kaiya Heyliger-Powell Sherwood 15.20 3
10 Alexis Walker Blake 15.30 4
10 Chiara De Pascalis Blake 15.30 3
12 Gabrielle Bartolini Sherwood 15.50 2
13 Leah Hollingsworth Blake 15.70 4
14 Zaynah Brooks Blake 15.90 4
15 Erin Mc Cormick Sherwood 16.00 3
15 Priya Mittu Sherwood 16.00 3
17 Fowlkes Christiana Springbrook 16.20 2
18 Aniah Moore Blake 16.70 4
19 Mizpah Agyapong Springbrook 17.00 2
20 Desiree Abrokwa Sherwood 18.10 4
Event 6 Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Rufus Settles Sherwood 11.60 1
2 Joseph Oxley Blake 11.80 1
3 Adeola 'josh' Ashiru Blake 11.90 1
3 DeVonte Doward Sherwood 11.90 1
5 Collins Takah Springbrook 12.30 1
6 Rushaad Wright Springbrook 12.40 2
7 Jacob Shaia Sherwood 12.41 3
8 Jared Shaia Sherwood 12.50 2
8 Jacari Ramsey Springbrook 12.50 1
10 Appiah Derick Springbrook 12.60 2
11 Tyler Jones Sherwood 12.70 2
12 Soh Samuto Springbrook 12.72 3
13 Diego Munoz Blake 12.90 2
14 lafayette Jenkins Springbrook 13.91 3
15 Keshav Kaul Blake 14.00 4
16 Jalen Poston Blake 14.30 3
17 Adura Mehlek - Daweed Sherwood 14.50 4
18 Okole Bashonga Springbrook 14.90 4
-- Max Anderson Blake NT 3
-- Brandon Coleman Blake NT 3
Event 7 Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Karen Escobedo Springbrook 5:36.60
2 Abigail Hines Blake 5:44.50
3 Amanda Hayes-Puttfarcken Sherwood 5:44.70
4 Madeline Peloff Sherwood 5:49.20
5 Diamond Bruns Springbrook 5:52.70
6 Riani Carr Blake 5:58.95
7 Jessica Rowe Sherwood 6:07.50
8 Courtney Nakamura Sherwood 6:12.50
9 Holyna Nhean Blake 6:23.70
10 Kristi Johnson Sherwood 6:25.60
11 Yuka Taguchi Springbrook 6:31.40
12 Michelle Bloyd Blake 6:32.00
13 Grace Mc Donald Sherwood 6:32.70
14 Sophia Leissa Sherwood 6:33.00
15 Shannon Armstrong Sherwood 6:58.50
16 Alejandra Daley Springbrook 7:01.80
17 Kibrework Haile Springbrook 7:08.20
18 Megan Enright Sherwood 7:19.90
19 Maggie Tan Blake 7:21.50
20 Natalie Rubio Springbrook 7:24.40
21 Sara Jacob Sherwood 7:25.00
22 Angela Chang Sherwood 7:54.97
Event 8 Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jefferson-Christian Merc Sherwood 4:53.99
2 Ryan Washington Springbrook 4:55.94
3 Josh Oxley Blake 5:03.70
4 Robert Hanlon Sherwood 5:06.90
5 David Mejia Springbrook 5:08.40
6 Alexander Gutierrez Springbrook 5:11.90
7 Gary Confrey Sherwood 5:21.80
8 Reese Brenner Sherwood 5:22.20
9 Greg Bell Blake 5:24.60
10 Ebenezer Arunkumar Springbrook 5:31.91
11 Scott Camp Springbrook 5:33.10
12 Owen Miller Sherwood 5:33.94
13 Leo Corman Sherwood 5:34.80
14 Jesse Stout Blake 5:35.00
15 Ryan Mbagna Nanko Springbrook 5:42.70
16 Spencer Staub Sherwood 5:44.20
17 Adam Weiss Sherwood 5:45.50
18 Andrei Deleuth Blake 5:53.10
19 Mamadou Kouyate Springbrook 5:58.00
20 Cameron Kane Springbrook 5:58.30
21 Paul Kennedy Blake 5:59.90
22 Andrew Tagg Sherwood 6:04.30
23 Samuel Cosca Sherwood 6:06.50
24 Hamza Choudhury Springbrook 6:10.20
25 Gabriel Estrella Springbrook 6:12.00
26 Ryan O'Neale Sherwood 6:12.30
27 Job Diaz Springbrook 6:13.90
28 Christopher Majano Springbrook 6:15.40
29 Christopher Krienbuehl Springbrook 6:15.43
30 Alexander Noonan Shueh Blake 6:18.30
31 Nathan Bauer Sherwood 6:25.50
32 Andy Truong Springbrook 6:25.70
33 Dong 'james' Kang Blake 6:40.50
34 Issac Weaver Sherwood 7:17.70
Event 9 Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sherwood High School 'A' 1:54.60
1) Alyssa Moran 2) Helana Zagami
3) Lauren Woods 4) Kiana Robinson
2 Springbrook High School 'A' 1:57.90
3 Sherwood High School 'B' 2:08.50
1) Emily Gillman 2) Youn Ji Park
3) Agathonin Karavangelos 4) Priya Mittu
4 Sherwood High School 'C' 2:21.40
1) Desiree Abrokwa 2) Malkaiah Mehlek - Daweed
3) Mutiat Oladipupo 4) Taylor Nettleford
Event 10 Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Springbrook High School 'A' 1:37.90
2 Sherwood High School 'A' 1:39.40
1) DeVonte Doward 2) Jared Shaia
3) Rufus Settles 4) Tyler Jones
3 Sherwood High School 'D' 1:47.90
1) SeSung Oh 2) Matthew Tung
3) Tim Moon 4) Anthony Niverth
4 Sherwood High School 'C' 1:48.00
1) Xavier Rivera 2) Harison Zhang
3) Brian Whaley 4) Alexander Martinez
5 Sherwood High School 'B' 1:51.00
1) Geremiah Charles 2) Adura Mehlek - Daweed
3) Alex Le 4) Doron Tadmor
Event 11 Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Elizabeth Adesanya Blake 57.97 1
2 Tiffany Woods Sherwood 59.26 1
3 Sarah Moore Blake 59.90 1
4 Kaela Jones Blake 1:02.00 2
5 Molly Hierholzer Sherwood 1:02.90 1
6 Foyinsola Fapohunda Springbrook 1:04.02 1
7 Grace Mc Donald Sherwood 1:05.40 3
8 Emily Gillman Sherwood 1:12.40 2
9 Beverly Val Addo Springbrook 1:13.10 2
10 Gabrielle Bartolini Sherwood 1:14.60 3
11 Styliani Lappas Sherwood 1:20.50 3
12 Mizpah Agyapong Springbrook 1:21.50 3
13 Priya Mittu Sherwood 1:23.50 2
14 Fowlkes Christiana Springbrook 1:24.00 2
15 Jaylla Brown Springbrook 1:30.00 2
Event 12 Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Josh Oxley Blake 52.6h 1
2 Derek McCoy Springbrook 52.6h 1
3 Joseph Oxley Blake 53.0h 1
4 Zach Kushner Blake 54.6h 2
5 Mayen McClain Springbrook 54.8h 2
6 Corey Young Springbrook 58.0h 1
7 Soh Samuto Springbrook 1:00.3h 2
8 Cyrus Moore Blake 1:03.6h 2
9 George Dyer Sherwood 1:03.8h 1
10 Jack Rudman Sherwood 1:04.3h 1
10 Grant Lawrence Springbrook 1:04.3h 2
12 Ian Brolin Trumenta Springbrook 1:05.0h 2
13 Constanzo Green Dylan Springbrook 1:06.0h 2
Event 13 Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Karen Escobedo Springbrook 12:23.86
2 Madeline Peloff Sherwood 12:32.01
3 Riani Carr Blake 12:49.04
4 Jessica Rowe Sherwood 12:50.04
5 Catherine Oberfield Blake 13:19.42
6 Sheila Weaver Sherwood 14:32.67
7 Madeline Daughtery Sherwood 15:19.76
8 Shannon Armstrong Sherwood 15:30.75
Event 14 Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jefferson-Christian Merc Sherwood 10:54.31
2 Scott Camp Springbrook 11:45.97
3 Gary Confrey Sherwood 12:03.77
4 Joshua Chaimson Blake 12:12.75
5 Adam Weiss Sherwood 12:29.00
6 Justin Turner Sherwood 12:29.88
7 Andrei Deleuth Blake 12:57.39
8 Arnold Chonai Blake 13:26.66
9 Christopher Krienbuehl Springbrook 14:01.56
10 Wayne Carroll III Springbrook 14:21.66
11 Nathan Bauer Sherwood 14:22.63
12 Andy Truong Springbrook 14:28.49
Event 15 Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Tamir Jacobs Springbrook 49.15 1
2 Molly Hierholzer Sherwood 49.90 1
3 Hayley Mazur Sherwood 51.23 1
4 Helana Zagami Sherwood 54.15 2
5 Jeneil D'Aguilar Springbrook 54.49 1
6 Jenna Langbein Sherwood 57.90 2
7 Michelle Bloyd Blake 1:01.42 1
8 Jasmin Barrios Springbrook 1:01.84 2
9 Daja Page Springbrook 1:03.43 2
Event 16 Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Miles Douglas Blake 42.37 1
2 Omar Taylor Springbrook 42.39 1
3 Geremiah Charles Sherwood 45.06 1
4 Jarrett Harman Sherwood 46.08 1
5 Kendall Anderson Sherwood 46.18 2
6 Clinton Ngang Springbrook 49.03 2
7 Antonio Romeo Sherwood 50.34 2
Event 17 Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Martha Sam Blake 25.46 1
2 Elizabeth Adesanya Blake 26.39 1
3 Tiffany Woods Sherwood 26.61 1
4 Sarah Moore Blake 26.99 2
5 Foyinsola Fapohunda Springbrook 28.10 1
6 Onesty Peoples Blake 28.56 2
7 Deidra Clermont Springbrook 28.72 1
8 Kiana Robinson Sherwood 28.86 1
9 Beverly Val Addo Springbrook 30.46 2
10 Alexis Prather Blake 30.65 3
11 Rachel Goldberg Sherwood 30.67 2
12 Asha Antoine Sherwood 31.38 2
13 Kaiya Heyliger-Powell Sherwood 31.81 3
14 Alexis Walker Blake 32.08 4
15 Agathonin Karavangelos Sherwood 32.68 3
16 Chiara De Pascalis Blake 33.08 3
17 Leah Hollingsworth Blake 33.50 4
18 Alexandra Paidas Sherwood 33.78 3
19 Zaynah Brooks Blake 34.80 4
20 Mizpah Agyapong Springbrook 35.27 3
21 Aniah Moore Blake 35.51 4
22 Fowlkes Christiana Springbrook 35.98 2
23 Johnshai Slater Sherwood 37.89 4
24 Nicole Dando Sherwood 44.23 4
Event 18 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Rufus Settles Sherwood 23.54 1
2 DeVonte Doward Sherwood 24.18 1
3 Joseph Oxley Blake 24.27 1
4 Jacari Ramsey Springbrook 25.51 1
5 Rushaad Wright Springbrook 25.56 3
6 Jared Shaia Sherwood 25.76 2
7 Collins Takah Springbrook 26.29 1
8 Soh Samuto Springbrook 26.43 3
9 Jacob Shaia Sherwood 26.53 3
9 Grant Lawrence Springbrook 26.53 2
11 Diego Munoz Blake 26.96 3
12 Minh Tu` Nguyen Springbrook 27.12 2
13 Tyler Jones Sherwood 27.17 2
14 Ian Brolin Trumenta Springbrook 27.22 4
15 Lawrence Cadet Springbrook 27.35 4
16 Daquan Rice Blake 27.62 3
17 Daniel Chen Sherwood 27.83 4
18 Constanzo Green Dylan Springbrook 27.84 5
19 Samuel Cosca Sherwood 28.05 4
20 Adura Mehlek - Daweed Sherwood 28.14 5
21 Brandon Coleman Blake 28.30 2
22 Jalen Poston Blake 28.44 4
23 Max Anderson Blake 28.89 2
24 lafayette Jenkins Springbrook 28.91 5
25 Rafiq Antoine Sherwood 29.16 5
26 Doron Tadmor Sherwood 29.28 3
27 Keshav Kaul Blake 29.29 1
28 Okole Bashonga Springbrook 34.52 5
Event 19 Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Karen Escobedo Springbrook 2:28.67
2 Abigail Hines Blake 2:34.26
3 Diamond Bruns Springbrook 2:35.21
4 Amanda Hayes-Puttfarcken Sherwood 2:36.64
5 Holyna Nhean Blake 2:45.04
6 Sophia Leissa Sherwood 2:48.85
7 Courtney Nakamura Sherwood 2:50.29
8 Alejandra Daley Springbrook 3:00.25
9 Michelle Bloyd Blake 3:00.87
10 Feyikemi Ajayi Springbrook 3:01.13
11 Yuka Taguchi Springbrook 3:03.92
12 Jade Weisletten Springbrook 3:07.79
13 Maggie Tan Blake 3:08.52
14 Daja Page Springbrook 3:08.85
15 Emily Gillman Sherwood 3:09.09
16 Kibrework Haile Springbrook 3:15.72
17 Shannon Armstrong Sherwood 3:18.71
18 Sara Jacob Sherwood 3:24.26
Event 20 Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ryan Washington Springbrook 2:10.18
2 Corey Young Springbrook 2:10.61
3 David Zavala Sherwood 2:12.66
4 Jefferson-Christian Merc Sherwood 2:16.52
5 Alexander Gutierrez Springbrook 2:16.78
6 Greg Bell Blake 2:19.24
7 Robert Hanlon Sherwood 2:20.91
8 David Mejia Springbrook 2:21.97
9 Spencer Staub Sherwood 2:26.64
10 Ebenezer Arunkumar Springbrook 2:27.76
11 Reese Brenner Sherwood 2:29.12
12 Ryan Mbagna Nanko Springbrook 2:30.59
13 Mamadou Kouyate Springbrook 2:30.90
14 Steve Suddath Sherwood 2:33.68
15 Jesse Stout Blake 2:34.75
16 Justin Turner Sherwood 2:36.65
17 Christopher Majano Springbrook 2:43.73
18 Nathan Peake Blake 2:48.66
19 Edwin Claude Gomes Springbrook 2:53.13
20 Alexander Noonan Shueh Blake 2:54.21
21 Brian Whaley Sherwood 2:54.91
22 Matthew Kim Sherwood 2:55.22
23 Dong 'james' Kang Blake 2:55.62
24 Hamza Choudhury Springbrook 2:55.67
25 Alexander Martinez Sherwood 3:00.64
26 Wayne Carroll III Springbrook 3:01.02
27 Anthony Niverth Sherwood 3:01.26
Event 21 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 James Hubert Blake High School 'A' 51.31
1) Elizabeth Adesanya 2) Onesty Peoples
3) Martha Sam 4) Kaela Jones
2 Springbrook High School 'A' 52.94
3 Sherwood High School 'A' 55.31
1) Alyssa Moran 2) Emmanuela Kahe
3) Danielle Tobb 4) Johnshai Slater
4 Sherwood High School 'B' 1:00.46
1) Rachel Goldberg 2) Ameerat Olatunde
3) Olivia Hardy 4) Kaiya Heyliger-Powell
5 Sherwood High School 'C' 1:03.57
1) Asha Antoine 2) Laudan Kalantary
3) Gabrielle Bartolini 4) Nicole Dando
Event 22 Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Springbrook High School 'A' 48.94
2 Sherwood High School 'A' 52.00
3 Sherwood High School 'B' 55.00
1) Rafiq Antoine 2) Osajele Ikheloa
3) Josh Schmid 4) Zach Stubblefield
4 Sherwood High School 'C' 55.12
-- James Hubert Blake High School 'A' DQ
1) Miles Douglas 2) Samuel White
3) Joseph Oxley 4) Adeola 'josh' Ashiru
Event 23 Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sherwood High School 'A' 4:17.10
1) Molly Hierholzer 2) Grace Mc Donald
3) Tiffany Woods 4) Gabrielle Yore
2 Springbrook High School 'A' 4:58.20
3 Sherwood High School 'B' 5:06.00
Event 24 Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Sherwood High School 'A' 3:37.15
1) Jarrett Harman 2) Kyle Melnick
3) Rufus Settles 4) David Zavala
2 Springbrook High School 'A' 3:38.00
3 James Hubert Blake High School 'A' 3:45.60
1) Brandon Coleman 2) Josh Oxley
3) Paul Kennedy 4) Cyrus Moore
-- Sherwood High School 'B' DQ
Event 25 Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Diamond Bruns Springbrook 4-04.00
2 Crystal Jung Springbrook 4-02.00
3 Youn Ji Park Sherwood 4-00.00
-- Malika Ali Blake NH
-- Hailey Mc Donough Sherwood NH
Event 26 Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Samuel White Blake 5-08.00
2 Derek McCoy Springbrook 5-06.00
3 Geremiah Charles Sherwood 5-04.00
4 Joseph Ogunbodede Springbrook J5-04.00
4 Thomas Stanton Blake J5-04.00
-- Adekunle Falade Springbrook NH
-- Ebenezer Mesfin Sherwood NH
-- Paul Lee Sherwood NH
-- David Zavala Sherwood NH
-- Adura Mehlek - Daweed Sherwood NH
-- Minh Tu` Nguyen Springbrook NH
-- Mamadou Kouyate Springbrook NH
Event 27 Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ameerat Olatunde Sherwood 30-10.00
2 Rachel Goldberg Sherwood 27-06.00
3 Kaiya Heyliger-Powell Sherwood 25-00.50
4 Tatiana Sookdeo Springbrook 22-03.50
5 Jailen Johnson Springbrook 21-06.00
6 Hayli Johnson Springbrook 20-11.00
7 Mageb Mofor Sherwood 20-10.00
8 Shalonda Mitchell Blake 20-09.50
9 Courtney Broadnax Blake 20-06.50
10 Malika Ali Blake 19-03.50
11 Ozeyla Awundaga Blake 18-06.00
12 Olivia Hardy Sherwood 18-02.25
13 Ericka Njemi Blake 17-09.50
14 Natalie Rubio Springbrook 15-09.50
15 Hailey Mc Donough Sherwood 15-00.50
16 Jessica Rowe Sherwood 14-10.50
17 Dam Tammy Springbrook 13-09.50
Event 28 Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brian Maung Sherwood 124-02
2 Josh Schmid Sherwood 112-09
3 Osajele Ikheloa Sherwood 105-07
4 Clinton Ngang Springbrook 81-00
5 David Mejia Springbrook 79-07
6 Baldric Nguena Papdo Springbrook 79-06
7 Rafiq Antoine Sherwood 78-08
8 Adeola 'josh' Ashiru Blake 78-06
9 Tho Nguyen Springbrook 77-03
10 Zavier Bryant Blake 76-03
11 Frantz 'junior' Lumontas Blake 70-10
12 Zach Stubblefield Sherwood 66-06
13 Elon Kline Sherwood 64-05
14 Robert Conteh Springbrook 61-02
15 Kyle Washington Blake 55-08
16 Fasel Kassa Springbrook 53-05
17 Alexandros Tzamaras Sherwood 47-10
18 Jack Barnes Springbrook 47-04
19 Tai Bikamba Springbrook 46-04
20 Arthur Maylek Springbrook 42-03
Event 29 Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ameerat Olatunde Sherwood 73-04
2 Rachel Goldberg Sherwood 72-10
3 Malika Ali Blake 55-10
4 Kaiya Heyliger-Powell Sherwood 53-02
5 Tatiana Sookdeo Springbrook 48-06
6 Shalonda Mitchell Blake 46-09
6 Mageb Mofor Sherwood 46-09
8 Olivia Hardy Sherwood 44-11
9 Courtney Broadnax Blake 44-07
10 Madeline Daughtery Sherwood 43-07
11 Ericka Njemi Blake 42-05
12 Jailen Johnson Springbrook 41-04
12 Jessica Rowe Sherwood 41-04
14 Natalie Rubio Springbrook 38-03
15 Ozeyla Awundaga Blake 37-11
16 Hailey Mc Donough Sherwood 37-03
17 Dam Tammy Springbrook 36-06
Event 30 Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 David Zavala Sherwood 38-11.50
2 Zach Stubblefield Sherwood 36-02.50
3 Baldric Nguena Papdo Springbrook 34-07.25
4 Osajele Ikheloa Sherwood 34-06.00
5 Tho Nguyen Springbrook 30-02.00
6 Clinton Ngang Springbrook 29-06.00
7 Josh Schmid Sherwood 29-00.00
8 Rafiq Antoine Sherwood 28-00.50
9 Robert Conteh Springbrook 27-02.00
10 Zavier Bryant Blake 27-01.25
11 Frantz 'junior' Lumontas Blake 24-05.00
12 Jack Barnes Springbrook 24-01.50
13 Tai Bikamba Springbrook 24-01.00
14 Kyle Washington Blake 22-06.25
15 Elon Kline Sherwood 22-04.00
16 Arthur Maylek Springbrook 21-00.50
17 Fasel Kassa Springbrook 20-07.00
18 Alexandros Tzamaras Sherwood 18-04.00
-- Brian Maung Sherwood ND
Event 31 Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tamir Jacobs Springbrook 34-11.00
2 Alyssa Moran Sherwood 33-04.50
3 Gabrielle Cudjoe Blake 31-05.00
4 Hayli Johnson Springbrook 29-00.50
5 Emmanuela Kahe Sherwood 27-11.25
6 Kiana Robinson Sherwood 26-11.75
Event 32 Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Derek McCoy Springbrook 16-06.00
2 Jarrett Harman Sherwood 16-02.00
3 Cameron Kane Springbrook 16-00.00
4 Minh Tu` Nguyen Springbrook 15-10.00
5 David Zavala Sherwood 15-09.50
6 Adekunle Falade Springbrook 15-05.00
7 Kendall Anderson Sherwood 15-01.00
8 Adeola 'josh' Ashiru Blake 14-04.00
9 Mamadou Kouyate Springbrook 14-02.00
10 Max Anderson Blake 13-00.50
11 Adura Mehlek - Daweed Sherwood 12-04.00
12 Nathan Peake Blake 9-04.00
Event 33 Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gabrielle Cudjoe Blake 14-05.00
2 Tamir Jacobs Springbrook 13-05.00
3 Crystal Jung Springbrook 12-06.00
4 Onesty Peoples Blake 11-08.00
5 Chiara De Pascalis Blake 11-06.00
6 Kiana Robinson Sherwood 11-05.00
7 Jailen Johnson Springbrook 11-02.00
8 Allison Wright Sherwood 8-01.00
-- Jaylla Brown Springbrook ND
Event 34 Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Owen Miller Sherwood 36-06.00
2 Adekunle Falade Springbrook 33-06.50
3 Cameron Kane Springbrook 33-05.75
4 Dainel Laguna Sherwood 31-11.00
Licensed to Sherwood High School HY-TEK's Meet Manager 4/9/2014
Sherwood and Springbrook @ Blake - Div - 4/8/2014
James Hubert Blake High School
Dual Meet Scores - Through Event 34
Women
Sherwood High School 71.00 62.00 James Hubert Blake High School
Springbrook High School 70.00 66.00 James Hubert Blake High School
Sherwood High School 73.00 64.00 Springbrook High School
Men
Sherwood High School 106.50 29.50 James Hubert Blake High School
Springbrook High School 95.50 36.50 James Hubert Blake High School
Sherwood High School 75.00 62.00 Springbrook High School
Return to Top
|