MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Churchill at Richard Montgomery
R. Montgomery HS Home TF Meets History
Hosted By: Richard Montgomery
Rockville, Maryland
2014-04-22

Licensed to Winston Churchill High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/22/2014 10:28 PM
                  Churchill at Richard Montgomery - 4/22/2014           
                  Richard Montgomery High School (Rockville)            
                                    Results                             

Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
Finals
  1 Winston Churchill  'A'                             10:38.70
  2 Richard Montgomery  'A'                            10:41.50

Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              8:40.20
  2 Richard Montgomery  'A'                             9:27.70

Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Veator, Sydney               Winston Chur             16.3h   1
  2 Teramoto, Elaina             Winston Chur             16.9h   1
  3 Koytcheva, Maria             Winston Chur             18.5h   2
  4 Sudhir, Shreya               Richard Mont             18.8h   1
  5 Hollingsworth, Bryony        Richard Mont             19.4h   2
  6 Pourahmad, Lily              Winston Chur             19.6h   2

Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jankel, Noah                 Winston Chur             16.1h   1
  2 Wright, Benjamin             Richard Mont             17.2h   1
  3 Zhang, Joshua                Richard Mont             17.9h   2
  4 Liu, Ethan                   Winston Chur             18.4h   2
  5 Lyons, Jeremy                Richard Mont             18.6h   1
  6 Liu, Simon                   Richard Mont             20.3h   2
  7 Nirgudkar, Ninad             Richard Mont             21.0h   3
  8 Graovac, Izak                Winston Chur             21.3h   3
  9 Gillman, Nathaniel           Richard Mont             21.5h   3
 10 Miljanic, Philip             Richard Mont             22.5h   4

Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Coleman, Emma                Winston Chur             12.1h   1
  2 Padilla, Dahlia              Richard Mont             12.4h   1
  3 Grey, Naree                  Richard Mont             13.1h   4
  4 McDermott, Julia             Winston Chur             13.3h   2
  5 Scott, Gabrielle             Richard Mont             13.5h   1
  6 Hahn, Victoria               Winston Chur             13.6h   4
  7 Wright, Candace              Richard Mont             13.8h   2
  8 Wu, Isabella                 Winston Chur             13.9h   2
  8 Lee, Alison                  Winston Chur             13.9h   3
  8 Janis, Daryn                 Winston Chur             13.9h   1
  8 Lilienfield, Charli          Winston Chur             13.9h   1
 12 Atanasoff, Samantha          Winston Chur             14.2h   5
 12 Teixeira, Tatiana            Winston Chur             14.2h   2
 12 Sontan, Oluwadara            Richard Mont             14.2h   4
 12 Ajala, Omolayo               Richard Mont             14.2h   4
 16 Sickels, Danielle            Winston Chur             14.4h   3
 16 Rice, Taylor                 Richard Mont             14.4h   5
 18 Horn, Tess                   Winston Chur             14.7h   5
 18 Jones, Jayla                 Richard Mont             14.7h   1
 20 Bandak, Hanan                Winston Chur             14.8h   4
 21 Hassan, Esraa                Winston Chur             15.0h   5
 22 Khasin, Emma                 Winston Chur             15.3h   4
 23 Benjamin, Tatyana            Richard Mont             15.7h   5
 23 Heard, Morgan                Richard Mont             15.7h   3
 25 Llontop, Vanessa             Richard Mont             15.9h   2
 26 Zeufack, Cindy               Richard Mont             16.2h   3
 27 Kishore, Nivedhitha          Richard Mont             17.2h   3

Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Fehlinger, Alex              Richard Mont             11.1h   1
  2 Lewis, Marquette             Winston Chur             11.4h   1
  3 Hill, Jalen                  Winston Chur             11.5h   1
  4 Grey, Norman                 Richard Mont             11.6h   2
  5 Zhu, Wesley                  Winston Chur             11.9h   3
  5 Silber, Matthew              Winston Chur             11.9h   2
  5 Gaynor, Neville              Richard Mont             11.9h   4
  5 Leonard, Justin              Richard Mont             11.9h   4
  5 Albo, Tomer                  Richard Mont             11.9h   1
  5 Page, Alex                   Richard Mont             11.9h   2
  5 Mixon, Chaz                  Winston Chur             11.9h   1
  5 Leptoukh, Daniel             Winston Chur             11.9h   2
 13 Assimaidou, Oda              Winston Chur             12.0h   3
 13 Manzoor, Zeshawn             Winston Chur             12.0h   2
 13 Clark, Taevon                Winston Chur             12.0h   4
 16 Pedowitz, Michael            Richard Mont             12.1h   1
 17 Dennis, Jon-Michael          Winston Chur             12.2h   5
 17 Koppel, Amit                 Richard Mont             12.2h   3
 19 Vainqueur, Sebastian         Richard Mont             12.3h   2
 19 Kaplan, David                Winston Chur             12.3h   3
 21 Cobb, Kevin                  Richard Mont             12.4h   5
 22 Wong, Jeffrey                Richard Mont             12.5h   6
 23 Byrd, Drew                   Richard Mont             12.6h   6
 23 Zuniga, Enrique              Richard Mont             12.6h   4
 23 Bryant, Zawadi               Winston Chur             12.6h   7
 23 Gillman, Nathaniel           Richard Mont             12.6h   5
 27 Wang, Timothy                Richard Mont             12.7h   3
 27 Rodgers, Toussaint           Richard Mont             12.7h   3
 29 Mehdizadeh, Spencer          Winston Chur             12.8h   4
 29 Avenilla, Julian             Richard Mont             12.8h   5
 31 Penzes, Andre                Winston Chur             12.9h   5
 32 Mbeng, Caleb                 Winston Chur             13.1h   6
 33 Ramesh, Natarajan            Richard Mont             13.4h   7
 34 Thomasian, Robert            Winston Chur             13.7h   4
 35 Christy, Victor              Winston Chur             13.8h   5
 36 Senthil, Pranav              Richard Mont             14.6h   7
 36 Goldstein, Reed              Winston Chur             14.6h   6

Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Boggan, Breanna              Winston Chur           5:39.90
  2 Clem, Rebecca                Winston Chur           5:45.50
  3 Clem, Kathryn                Winston Chur           5:48.40
  4 Newcombe, Emily              Richard Mont           5:49.30
  5 Cowan, Amelia                Richard Mont           5:51.00
  6 Quiros, Daniela              Richard Mont           5:56.30
  7 Thomasian, Julie             Winston Chur           5:59.30
  8 Gold, Rachel                 Richard Mont           6:02.20
  9 Fagan, Allison               Winston Chur           6:02.70
 10 Kidney, Katherine            Winston Chur           6:05.40
 11 Rabade, Paula                Winston Chur           6:11.20
 12 Ding, Jessica                Winston Chur           6:16.20
 13 Quiros, Samantha             Richard Mont           6:18.80
 14 Lee, Samantha                Winston Chur           6:20.10
 15 Srour, Isabel                Winston Chur           6:20.70
 16 Raab, Emily                  Winston Chur           6:22.80
 17 Pierce, Samantha             Richard Mont           6:24.50
 18 Wolf, Renee                  Winston Chur           6:25.60
 19 Beckford, Charlotte          Richard Mont           6:40.20
 20 Smith, Caroline              Richard Mont           6:42.80
 21 Perry, Alexa                 Richard Mont           6:43.30
 22 Kipserem, Cynthia            Richard Mont           6:45.10
 23 Cartland, Xochi              Richard Mont           6:46.60
 24 Ashe, Hannah                 Winston Chur           6:49.60
 25 Wang, Cathelyn               Winston Chur           6:54.40
 26 Langbehn, Clara              Richard Mont           6:56.60
 27 Guthrie, Madison             Richard Mont           7:05.70
 28 Brady, Margaret              Richard Mont           7:08.00
 29 McMahon, Heather             Richard Mont           7:08.40
 30 Koppel, Erin                 Richard Mont           7:08.90
 31 Ghasemi-Faraji, Parmida      Richard Mont           7:18.50

Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Asfaw, Rohann                Richard Mont           4:44.10
  2 Iqbal, Samad                 Richard Mont           4:49.40
  3 Shefferman, Jason            Winston Chur           4:53.20
  4 Mitchell, Andrew             Richard Mont           4:54.70
  5 Maindidze, Henri             Richard Mont           5:02.50
  6 Harrington, Brian            Richard Mont           5:06.00
  7 Goldsmith, Matthew           Winston Chur           5:08.00
  8 Elmaani, Samuel              Richard Mont           5:10.10
  9 McDermott, Robert            Winston Chur           5:10.60
 10 Hyman, Jacob                 Winston Chur           5:13.00
 11 Johnston, Daniel             Richard Mont           5:15.80
 12 McNamara, Hank               Richard Mont           5:19.30
 13 Michael, Reiderer            Richard Mont           5:20.80
 14 Yi, Justin                   Winston Chur           5:23.10
 15 Mugabo, Shema                Richard Mont           5:24.70
 16 Donohue, Mark                Winston Chur           5:26.60
 17 Anderson, Adam               Winston Chur           5:28.30
 18 Botsko, Aaron                Richard Mont           5:40.90
 19 Murren, Ian                  Winston Chur           5:55.00
 20 Mata Centeno, Santiago       Richard Mont           5:57.50

Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              1:54.20

Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              1:35.90
  2 Richard Montgomery  'A'                             1:55.40

Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Reicin, Julia                Winston Chur           1:02.4h   1
  2 Kim, Juhee                   Winston Chur           1:03.5h   1
  3 El-Masry, Sophie             Richard Mont           1:05.1h   1
  4 Grey, Naree                  Richard Mont           1:05.3h   1
  5 Lewis, Morgen                Winston Chur           1:07.5h   1
  6 Bandak, Hanan                Winston Chur           1:08.2h   2
  7 Srour, Meredith              Winston Chur           1:08.7h   1
  8 Urbina, Dariana              Winston Chur           1:09.8h   2
  9 Weinstein, Sydney            Winston Chur           1:10.1h   2
 10 Boggan, Moraya               Winston Chur           1:10.7h   2
 11 Conway, Alexandra            Winston Chur           1:11.7h   2
 12 Silva, Gabriella             Winston Chur           1:12.1h   2
 13 Kabelac, Carly               Winston Chur           1:12.3h   2
 13 Yen, Ivy                     Winston Chur           1:12.3h   2
 15 Guthrie, Madison             Richard Mont           1:18.6h   1
 16 Langbehn, Clara              Richard Mont           1:20.4h   1

Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Claytor, Julian              Richard Mont             54.4h   1
  2 Fitzgerald, David            Winston Chur             54.8h   1
  3 Moone, James                 Richard Mont             54.9h   1
  4 Koppel, Amit                 Richard Mont             55.1h   1
  5 Giedd, Bryce                 Winston Chur             57.1h   1
  6 Bae, Steven                  Winston Chur             57.4h   1
  7 Szwerc, Peter                Richard Mont             57.5h   2
  8 Oppler, Zachary              Winston Chur             58.0h   2
  9 Silber, Matthew              Winston Chur             58.1h   1
 10 Hamilton, Corey              Richard Mont             58.7h   1
 11 Arnold, Ry                   Winston Chur             59.5h   2
 12 Dennis, Jon-Michael          Winston Chur           1:00.8h   3
 13 Dellafiora, Jack             Winston Chur           1:00.9h   2
 14 Eticha, Samuel               Winston Chur           1:01.1h   2
 15 Rudolph, Vicente             Winston Chur           1:02.3h   3
 16 Reges, Charles               Winston Chur           1:04.1h   3
 17 Reitzes, Andrew              Winston Chur           1:04.2h   3
 18 Li, Enoch                    Winston Chur           1:04.5h   2
 19 Hu, Jeremy                   Richard Mont           1:05.5h   2

Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Kleyman, Paula               Winston Chur          12:28.20
  2 Haass, Victoria              Winston Chur          12:46.70
  3 Myers, Griffin               Winston Chur          12:59.80
  4 Hill, Bailey                 Winston Chur          13:11.10
  5 Cheng, Madeline              Richard Mont          13:40.10
  6 Dosik, Jaclyn                Winston Chur          13:45.00
  7 Quiros, Daniela              Richard Mont          13:53.90
  8 Eppley, Sarah                Richard Mont          15:09.60

Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Grant, Jacob                 Winston Chur          10:21.50
  2 Woodward-Montes, Arturo      Winston Chur          10:58.90
  3 Winkert, Thomas              Winston Chur          11:41.40

Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Teramoto, Elaina             Winston Chur             50.1h   1
  2 Silva, Gabriella             Winston Chur             51.5h   2
  3 Hollingsworth, Bryony        Richard Mont             53.8h   1
  4 Koytcheva, Maria             Winston Chur             57.6h   2

Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Liu, Ethan                   Winston Chur             43.4h   1
  2 Wright, Benjamin             Richard Mont             44.0h   1
  3 Czerbniak, Igor              Richard Mont             45.1h   1
  4 Zhang, Joshua                Richard Mont             47.2h   2
  5 Graovac, Izak                Winston Chur             51.4h   2
  6 Liu, Simon                   Richard Mont             51.9h   3
  7 Lyons, Jeremy                Richard Mont             52.4h   3
  8 Nirgudkar, Ninad             Richard Mont             53.6h   2
  9 Miljanic, Philip             Richard Mont             54.3h   4
 10 Gillman, Nathaniel           Richard Mont             57.0h   4

Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Grey, Sephora                Richard Mont             27.3h   1
  2 Scott, Gabrielle             Richard Mont             27.8h   1
  3 Williams, Abeni              Richard Mont             28.1h   1
  4 Lilienfield, Charli          Winston Chur             28.6h   1
  5 Wu, Isabella                 Winston Chur             28.7h   1
  6 Matharu, Anisha              Winston Chur             29.4h   2
  7 Janis, Daryn                 Winston Chur             29.5h   1
  8 Atanasoff, Samantha          Winston Chur             29.6h   2
  9 Hassan, Esraa                Winston Chur             30.0h   4
 10 Teixeira, Tatiana            Winston Chur             30.1h   1
 10 Sontan, Oluwadara            Richard Mont             30.1h   2
 12 Sickels, Danielle            Winston Chur             30.2h   3
 12 Hahn, Victoria               Winston Chur             30.2h   3
 12 Horn, Tess                   Winston Chur             30.2h   4
 15 Srour, Meredith              Winston Chur             30.6h   2
 16 Bandak, Hanan                Winston Chur             30.7h   3
 17 Ajala, Omolayo               Richard Mont             30.9h   1
 18 Jones, Jayla                 Richard Mont             31.0h   2
 19 Kabelac, Carly               Winston Chur             31.2h   2
 20 Urbina, Dariana              Winston Chur             31.7h   4
 21 Newstead, Syllia             Richard Mont             32.0h   3
 22 Khasin, Emma                 Winston Chur             32.2h   4
 23 Wright, Candace              Richard Mont             32.5h   2
 24 Weinstein, Sydney            Winston Chur             32.6h   3
 25 Benjamin, Tatyana            Richard Mont             34.9h   2

Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Fehlinger, Alex              Richard Mont             23.0h   1
  2 Hamelin, Juwan               Winston Chur             23.1h   1
  3 Pedowitz, Michael            Richard Mont             23.8h   1
  4 Babers, Cameron              Winston Chur             23.9h   1
  5 Zuckerman, Andrew            Winston Chur             24.3h   1
  6 Leonard, Justin              Richard Mont             24.4h   2
  6 Manzoor, Zeshawn             Winston Chur             24.4h   1
  8 Clark, Taevon                Winston Chur             24.5h   2
  9 Hamilton, Corey              Richard Mont             24.6h   1
 10 Silber, Matthew              Winston Chur             24.8h   2
 11 Zhu, Wesley                  Winston Chur             24.9h   2
 11 Page, Alex                   Richard Mont             24.9h   2
 13 Perlman, Alex                Winston Chur             25.7h   4
 14 Cobb, Kevin                  Richard Mont             25.8h   2
 14 Arnold, Ry                   Winston Chur             25.8h   3
 16 Wong, Jeffrey                Richard Mont             26.2h   3
 17 Rodgers, Toussaint           Richard Mont             26.4h   1
 17 Penzes, Andre                Winston Chur             26.4h   2
 17 Giedd, Bryce                 Winston Chur             26.4h   4
 20 Gillman, Nathaniel           Richard Mont             27.0h   2
 21 Patel, Ashish                Richard Mont             27.1h   4
 22 Thomasian, Robert            Winston Chur             27.2h   3
 22 Byrd, Drew                   Richard Mont             27.2h   3
 22 Reitzes, Andrew              Winston Chur             27.2h   4
 22 Li, Enoch                    Winston Chur             27.2h   4
 26 Mbeng, Caleb                 Winston Chur             27.4h   3
 27 Silverstone, Ruben           Richard Mont             27.6h   3
 28 Eticha, Samuel               Winston Chur             27.7h   5
 29 Bryant, Zawadi               Winston Chur             28.4h   5
 30 Li, Joseph                   Richard Mont             28.5h   4
 30 Christy, Victor              Winston Chur             28.5h   3
 32 Dellafiora, Jack             Winston Chur             28.6h   5
 33 Papageorge, Nicholas         Winston Chur             29.1h   5
 33 Rudolph, Vicente             Winston Chur             29.1h   5
 35 Reges, Charles               Winston Chur             29.2h   5
 36 Miljanic, Philip             Richard Mont             29.6h   4
 37 Senthil, Pranav              Richard Mont             30.1h   3

Event 19  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Boggan, Breanna              Winston Chur           2:31.8h
  2 Clem, Rebecca                Winston Chur           2:33.30
  3 Newcombe, Emily              Richard Mont           2:35.00
  4 Clem, Kathryn                Winston Chur           2:39.30
  5 Cowan, Amelia                Richard Mont           2:39.90
  6 Kim, Juhee                   Winston Chur           2:41.70
  7 Quiros, Samantha             Richard Mont           2:43.30
  8 Kleyman, Paula               Winston Chur           2:43.70
  9 Gold, Rachel                 Richard Mont           2:45.20
 10 Myers, Griffin               Winston Chur           2:50.50
 11 Fagan, Allison               Winston Chur           2:51.00
 12 Boggan, Moraya               Winston Chur           2:51.40
 13 Srour, Isabel                Winston Chur           2:51.80
 14 Williams, Zoe                Richard Mont           2:53.80
 15 Kidney, Katherine            Winston Chur           2:54.50
 16 Pierce, Samantha             Richard Mont           2:56.10
 17 Raab, Emily                  Winston Chur           2:57.20
 18 Beckford, Charlotte          Richard Mont           2:58.60
 19 Perry, Alexa                 Richard Mont           2:58.90
 20 Lee, Samantha                Winston Chur           2:59.30
 21 Rabade, Paula                Winston Chur           3:00.00
 22 Ding, Jessica                Winston Chur           3:01.20
 23 Wolf, Renee                  Winston Chur           3:04.10
 24 Kipserem, Cynthia            Richard Mont           3:05.60
 25 Smith, Caroline              Richard Mont           3:06.10
 26 Koppel, Erin                 Richard Mont           3:06.90
 27 Ashe, Hannah                 Winston Chur           3:07.50
 28 Wang, Cathelyn               Winston Chur           3:08.40
 29 Cartland, Xochi              Richard Mont           3:09.60
 30 Dosik, Jaclyn                Winston Chur           3:09.90
 31 Brady, Margaret              Richard Mont           3:15.90
 32 Ghaderi-Yeganeh, Maryam      Richard Mont           3:16.20

Event 20  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Asfaw, Rohann                Richard Mont           2:08.30
  2 Iqbal, Samad                 Richard Mont           2:08.80
  3 Fagan, Brendan               Winston Chur           2:11.30
  4 Maindidze, Henri             Richard Mont           2:12.00
  5 Walker, Jackson              Richard Mont           2:12.40
  6 Oppler, Zachary              Winston Chur           2:14.40
  7 Mitchell, Andrew             Richard Mont           2:14.70
  8 McDermott, Robert            Winston Chur           2:15.10
  9 Haskins, Grant               Winston Chur           2:20.10
 10 Winkert, Thomas              Winston Chur           2:22.30
 11 Woodward-Montes, Arturo      Winston Chur           2:23.70
 12 Shefferman, Jason            Winston Chur           2:27.00
 13 Yi, Justin                   Winston Chur           2:29.00
 14 Samuelson, Eli               Richard Mont           2:29.80
 15 Michael, Reiderer            Richard Mont           2:30.60
 16 Donohue, Mark                Winston Chur           2:31.50
 17 Anderson, Adam               Winston Chur           2:38.10
 18 Botsko, Aaron                Richard Mont           2:39.50
 19 Murren, Ian                  Winston Chur           2:52.10

Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                                50.4h
  2 Richard Montgomery  'A'                               52.7h
  3 Richard Montgomery  'B'                               57.4h
  4 Richard Montgomery  'C'                             1:01.8h
  5 Richard Montgomery  'D'                             1:03.7h

Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                                43.5h
  2 Richard Montgomery  'A'                               47.7h
  3 Richard Montgomery  'B'                               48.5h
  4 Richard Montgomery  'C'                               49.4h
  5 Richard Montgomery  'D'                               52.3h

Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              4:26.00

Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Richard Montgomery  'A'                             3:54.40
  2 Richard Montgomery  'B'                             3:57.50

Event 25  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Edokobi, Ozioma              Richard Mont          41-09.00
  2 Hendricks, Shea              Winston Chur          31-03.00
  3 Vuong, Jenifer               Richard Mont          21-02.00
  4 Conway, Alexandra            Winston Chur          20-09.00
  5 Kaplan, Jessica              Winston Chur          17-10.00
  6 Mejia, Frances               Richard Mont          17-02.50
  7 Franceski, Sarah             Winston Chur          16-04.00
  8 Fuller, Elanore              Winston Chur          12-09.50
  9 Franceski, Catherine         Winston Chur          12-00.50

Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Kaplan, David                Winston Chur          39-11.50
  2 Bottenberg, David            Richard Mont          34-05.50
  3 Dunne, Matthew               Winston Chur          31-07.00
  4 Ahadpour, Shervin            Winston Chur          29-09.00
  5 Fox, Benjamin                Winston Chur          28-11.00
  6 Nguyen, Hoang                Richard Mont          28-06.50
  7 Coutu, Mike                  Richard Mont          26-11.50
  8 Goldstein, Reed              Winston Chur          20-02.00

Event 27  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Edokobi, Ozioma              Richard Mont            131-04
  2 Hendricks, Shea              Winston Chur             83-08
  3 Mejia, Frances               Richard Mont             54-01
  4 Vuong, Jenifer               Richard Mont             53-05
  5 Kaplan, Jessica              Winston Chur             52-00
  6 Franceski, Sarah             Winston Chur             43-10
  7 Franceski, Catherine         Winston Chur             34-09
  8 Fuller, Elanore              Winston Chur             30-03

Event 28  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Kaplan, David                Winston Chur            158-10
  2 Bottenberg, David            Richard Mont            117-09
  3 Fox, Benjamin                Winston Chur             89-04
  4 Dunne, Matthew               Winston Chur             87-01
  5 Ahadpour, Shervin            Winston Chur             82-06
  6 Nguyen, Hoang                Richard Mont             81-10
  7 Zarynow, Alexander           Winston Chur             67-03
  8 Goldstein, Reed              Winston Chur             45-08
 -- Coutu, Mike                  Richard Mont              FOUL

Event 29  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Teixeira, Tatiana            Winston Chur           4-06.00
  1 Conway, Alexandra            Winston Chur           4-06.00
  3 Hollingsworth, Bryony        Richard Mont           4-04.00
  4 Wu, Isabella                 Winston Chur           4-04.00
  5 Sudhir, Shreya               Richard Mont           4-02.00
  6 Stacy, Leilani               Richard Mont           4-02.00

Event 30  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Foster, Marcus               Richard Mont           5-00.00
 -- Grant, Jacob                 Winston Chur                NH

Event 33  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Chen, Fanny                  Winston Chur          16-09.00
  2 Williams, Abeni              Richard Mont          14-09.50
  3 Matharu, Anisha              Winston Chur          14-05.00
  4 Grey, Naree                  Richard Mont          13-11.00
 -- Newstead, Syllia             Richard Mont              FOUL
 -- Grey, Sephora                Richard Mont              FOUL

Event 34  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Liu, Ethan                   Winston Chur          19-04.00
  2 Foster, Marcus               Richard Mont          18-11.00
  3 Leonard, Justin              Richard Mont          18-03.50
  4 Avenilla, Julian             Richard Mont          16-11.50
  5 Leptoukh, Daniel             Winston Chur          16-11.00
  6 Aidoo, Daniel                Richard Mont          16-07.50
  7 Szwerc, Peter                Richard Mont          16-02.00
  8 Lu, Yu                       Richard Mont          16-01.00
  9 Benjamin, Davien             Richard Mont          15-05.50
 10 Ramesh, Natarajan            Richard Mont          14-08.00
 11 Mehdizadeh, Spencer          Winston Chur          14-07.00
 12 Gannon, Curtis               Richard Mont          14-01.50

Event 35  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 McDermott, Julia             Winston Chur          33-11.00
  2 Matharu, Anisha              Winston Chur          32-07.00
  3 Hollingsworth, Bryony        Richard Mont          31-01.00
  4 Lee, Alison                  Winston Chur          30-01.50
  5 Stacy, Leilani               Richard Mont          29-11.00
  6 Kabelac, Carly               Winston Chur          27-11.00

Event 36  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Foster, Marcus               Richard Mont          39-09.00
  2 Leptoukh, Daniel             Winston Chur          37-04.00
  3 Liu, Ethan                   Winston Chur          36-05.00
  4 Aidoo, Daniel                Richard Mont          34-10.00
  4 Avenilla, Julian             Richard Mont          34-10.00
  6 Czerbniak, Igor              Richard Mont          34-05.00
  7 Benjamin, Davien             Richard Mont          33-05.00
  8 Mehdizadeh, Spencer          Winston Chur          32-07.50
  9 Ramesh, Natarajan            Richard Mont          31-09.00

                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Winston Churchill          104        2) Richard Montgomery         33

                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Winston Churchill           67        2) Richard Montgomery         66


Return to Top

Email | About