MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Lanham Rebel Relays
Hosted By: South Hagerstown HS
Hagerstown, Maryland
2013-04-12

Results from athletic.net

 Varsity - Mens
1. Northwest 108 
2. Williamsport 81 
3. Clarksburg 77.5 
4. South Hagerstown 54 
5. Francis Scott Key 50 
6. Seneca Valley 27 
7. North Hagerstown 24 
8. Silver Oak Academy 7.5 
9. Northern Garrett Cou... 2 


 Varsity - Womens
1. South Hagerstown 88 
2. Northwest 75 
3. Clarksburg 69 
4. Williamsport 65 
5. North Hagerstown 49 
6. Francis Scott Key 36 
7. Northern Garrett Cou... 24 
8. Seneca Valley 21 


 Mens Results 

X 800 Meters - Varsity - Finals 
1. 12 William Bertrand 2:00.82a Clarksburg  
2. 12 Josh McDonald 2:01.59a Northwest  
3. 12 Cody Grams 2:05.65a Williamsport  
4. 12 Daniel Hockensmith 2:05.80a South Hagerstown  
5. 10 Tommy Mullings 2:11.15a Seneca Valley  
6. 10 Dee Chibayere 2:14.15a Francis Scott Key  
7. 11 Emmanuel Foucha 2:14.37a North Hagerstown  
8. 10 Levi Cameron 2:22.43a Northern Garrett Cou...  
9. 12 Nate Zumbach 2:24.08a Brunswick  
  
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals 
1. - Dan Stokes
Emmanuel Morris
Jordan Douglas
Isiah Smith  45.12a South Hagerstown  
2. - Relay Team  45.15a Northwest  
3. - Relay Team  46.78a Clarksburg  
4. - Relay Team  46.87a Williamsport  
5. - Relay Team  47.29a Francis Scott Key  
6. - Relay Team  47.68a Silver Oak Academy  
7. - Relay Team  47.70a Seneca Valley  
7. - Rey Genovez
Adrien Feliz-Platt
Ephraim Joaquin
Anthony Bell  47.70a Seneca Valley  
8. - Relay Team  47.95a North Hagerstown  
9. - Relay Team  49.30a Northern Garrett Cou...  
-- - Relay Team  DQ Brunswick  
  
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  1:31.65a Northwest  
2. - Relay Team  1:34.59a Williamsport  
3. - Emmanuel Morris
Tajamon Thrower
Jordan Douglas
Isiah Smith  1:35.66a South Hagerstown  
4. - Relay Team  1:36.30a Clarksburg  
5. - Zachery Richardson-Jackson
Damion Rowe
Ephraim Joaquin
Anthony Bell  1:38.24a Seneca Valley  
5. - Relay Team  1:38.24a Seneca Valley  
6. - Relay Team  1:39.80a Silver Oak Academy  
7. - Relay Team  1:40.13a Francis Scott Key  
8. - Relay Team  1:43.56a Northern Garrett Cou...  
9. - Relay Team  1:50.78a Brunswick  
-- - Relay Team  DQ North Hagerstown  
  
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  3:33.80a Northwest  
2. - Zachery Richardson-Jackson
Korey Platt
Damion Rowe
Shyheim Council  3:38.69a Seneca Valley  
2. - Relay Team  3:38.69a Seneca Valley  
3. - Relay Team  3:38.71a Clarksburg  
4. - Relay Team  3:41.22a Williamsport  
5. - Relay Team  3:44.41a Francis Scott Key  
6. - Chagall Coburn
Daniel Hockensmith
Aaron Lighter
Tony Rostek  3:48.48a South Hagerstown  
7. - Relay Team  3:58.96a North Hagerstown  
8. - Relay Team  4:08.13a Brunswick  
9. - Relay Team  4:08.94a Northern Garrett Cou...  
  
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  8:27.70a Clarksburg  
2. - Relay Team  8:36.34a Northwest  
3. - Relay Team  8:41.32a Williamsport  
4. - Chagall Coburn
Aaron Lighter
Tony Rostek
Daniel Hockensmith  9:05.19a South Hagerstown  
5. - Tommy Mullings
Troy Takemori
Matthew Hyde
Shyheim Council  9:30.38a Seneca Valley  
5. - Relay Team  9:30.38a Seneca Valley  
6. - Relay Team  9:33.44a Francis Scott Key  
7. - Relay Team  9:53.16a Northern Garrett Cou...  
8. - Relay Team  10:23.71a Brunswick  
9. - Relay Team  11:22.57a North Hagerstown  
  

 
X SMR 100-100-200-400m - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  1:38.34a Northwest  
2. - Relay Team  1:39.58a Williamsport  
3. - Relay Team  1:42.17a Francis Scott Key  
4. - Relay Team  1:44.16a Seneca Valley  
5. - Relay Team  1:45.06a Silver Oak Academy  
6. - Relay Team  1:45.76a Clarksburg  
7. - Relay Team  1:51.38a Northern Garrett Cou...  
8. - Emmanuel Morris
Jordan Douglas
Isiah Smith
Keon Kissoon  1:51.58a South Hagerstown  
9. - Relay Team  1:59.17a Brunswick  
10. - Relay Team  2:02.09a North Hagerstown  
  

 
X DMR 1200-400-800-1600m - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  11:03.27a Northwest  
2. - Relay Team  11:28.16a Williamsport  
3. - Relay Team  11:43.55a Clarksburg  
4. - Relay Team  11:55.65a Francis Scott Key  
5. - Chagall Coburn
Tony Rostek
Aaron Lighter
Joe Pandolfi  12:15.13a South Hagerstown  
6. - Troy Takemori
Jerome White III
Shyheim Council
Matthew Hyde  12:34.80a Seneca Valley  
6. - Relay Team  12:34.80a Seneca Valley  
7. - Relay Team  12:40.27a Northern Garrett Cou...  
8. - Relay Team  12:41.51a North Hagerstown  
9. - Relay Team  12:49.35a Brunswick  
  

 
X 4x110 Shuttle Hurdles - 30" - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  1:02.87a Northwest  
2. - Relay Team  1:04.28a Francis Scott Key  
3. - Relay Team  1:04.79a Williamsport  
4. - Relay Team  1:09.46a North Hagerstown  
5. - Relay Team  1:11.06a Clarksburg  
6. - Dan Stokes
Isiah Smith
Darion Williams
Josh Mason  1:13.12a South Hagerstown  
7. - Relay Team  1:13.49a Brunswick  
8. - Relay Team  1:13.98a Northern Garrett Cou...  
9. - Relay Team  1:16.24a Seneca Valley  
9. - Kenji Matthew
Jerome White III
Onaje Robinson II
Andrew Gibbs  1:16.24a Seneca Valley  
  

 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals 
1. 12 Andrew Volz 47-07.50 South Hagerstown  
2. 10 Jonathan Smith-Holmes 42-10.50 Northwest  
3. 12 Daniel Stokes 42-09.75 South Hagerstown  
4. 12 Cordell Boggs 41-06.00 Francis Scott Key  
5. 12 Reid Keplinger 40-11.00 Williamsport  
5. 12 Anthony Bell 40-11.00 Seneca Valley  
7. 10 Abraham Kinguelewa 40-07.00 Clarksburg  
8. 12 Trey King 40-05.50 North Hagerstown  
3. 11 Pacom Tsague 40'5.25 Seneca Valley  
9. 10 Onaje Robinson II 40-05.25 Seneca Valley  
10. 12 Luis Beteta 39-06.25 Northwest  
11. 11 Mark Mullens 38-09.50 Silver Oak Academy  
12. 12 David Colbert 38-09.00 Francis Scott Key  
13. 12 Brent Moyers 37-09.75 Williamsport  
14. 12 Patrick Broussoul 35-07.50 Clarksburg  
16. 12 Tre Jenerette 32-09.00 Brunswick  
17. 12 Khalil Williams 30-04.50 North Hagerstown  
18. 11 Tristen DeValk 29-10.50 Northern Garrett Cou...  
19. 10 Tyler Resh 26-01.75 Northern Garrett Cou...  
20. 9 Luca Riitano 25-02.25 Brunswick  
  
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals 
1. 10 Jonathan Smith-Holmes 133-08 Northwest  
2. 12 Andrew Volz 131-09 South Hagerstown  
3. 12 Cordell Boggs 127-00 Francis Scott Key  
4. 12 Anthony Bell 122-05 Seneca Valley  
5. 12 Daniel Stokes 121-02 South Hagerstown  
6. 10 Abraham Kinguelewa 115-05 Clarksburg  
7. 12 Trey King 111-06 North Hagerstown  
8. 12 Patrick Broussoul 110-06 Clarksburg  
9. 11 Brandon Hungerford 102-05 Northwest  
10. 12 Billy Healey 99-02 Francis Scott Key  
11. 11 Marcus Cole 96-07 Silver Oak Academy  
12. 12 Tre Jenerette 92-10 Brunswick  
13. 12 Reid Keplinger 90-09 Williamsport  
14. 12 Brent Moyers 87-05 Williamsport  
15. 12 Mike Leone 80-06 North Hagerstown  
16. 11 Chris McCann 79-03 Northern Garrett Cou...  
17. 11 Jarae Gillispee 77-00 Silver Oak Academy  
18. 11 Tyler Lee 72-08 Seneca Valley  
19. 11 Tristen DeValk 69-08 Northern Garrett Cou...  
20. 11 Cooper Diehl 52-05 Brunswick  
  
 
X High Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Kaos Williams 6-04.00 Clarksburg  
2. 12 Nick Johnson 6-02.00 Williamsport  
3. 12 Justin Daigle 5-10.00 Francis Scott Key  
4. 12 Jesse Zeger 5-08.00 Williamsport  
4. 12 Joe Williams 5-08.00 Northwest  
6. 11 Matthew Adedeji 5-06.00 Clarksburg  
6. 11 D Mwiseneza 5-06.00 Francis Scott Key  
6. 11 Mark Quinn 5-06.00 Silver Oak Academy  
9. 11 Austin Castleberry 5-04.00 Northwest  
10. 12 Charles Hanek 5-02.00 Northern Garrett Cou...  
10. 12 Sharief Grant 5-02.00 Silver Oak Academy  
12. 11 Alex Anderson 5-00.00 Northern Garrett Cou...  
12. 11 Brendon Williams 5-00.00 North Hagerstown  
12. 12 Bryan Sloper 5-00.00 Brunswick  
12. - Dayrus Reynolds 5-00.00 North Hagerstown  
-- 12 James VanKueren NH Brunswick  
  
 
X Pole Vault - Varsity - Finals 
1. 11 Brandon Kline 11-06.00 Williamsport  
2. 11 Austin Paul 8-06.00 Williamsport  
3. 10 Patrick Gaegler 7-00.00 Clarksburg  
3. 11 Oshea Taft 7-00.00 North Hagerstown  
5. 9 Brandon Hughes 6-06.00 South Hagerstown  
-- 10 Tim Santosa NH Clarksburg  
-- 11 Devin Mallory NH Brunswick  
-- 12 Bryan Sloper NH Brunswick  
-- 12 Jason White NH North Hagerstown  
  
 
X Long Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Joe Williams 21-07.00 Northwest  
2. 12 Nick Johnson 20-10.75 Williamsport  
3. 12 Nobert Bayelle 20-01.75 Francis Scott Key  
4. 11 Mark Quinn 19-09.50 Silver Oak Academy  
5. 12 Kevin Zeger 19-01.50 Williamsport  
6. 12 Reggie Moody 19-01.00 North Hagerstown  
7. 11 Zachery Richardson-Jackson 18-08.25 Seneca Valley  
8. 12 Kaos Williams 18-04.75 Clarksburg  
8. 11 Isaiah Saunders 18-04.75 North Hagerstown  
10. 10 Aaron Beidleman 18-02.25 Northwest  
11. 11 Jack McCloskey 18-01.00 Clarksburg  
12. 10 Jonathan Thomas 17-08.25 Francis Scott Key  
13. 12 Josh Mason 17-08.00 South Hagerstown  
14. 11 Tajamon Thrower 17-05.25 South Hagerstown  
15. 11 Darrieon Owens 16-08.25 Silver Oak Academy  
 9 Adrian Feliz-Platt 16'08 Seneca Valley  
16. 11 Edward Maxwell 16-08.00 Seneca Valley  
16. 11 Jacob Williams 16-08.00 Northern Garrett Cou...  
18. 12 Charles Hanek 16-04.75 Northern Garrett Cou...  
19. 12 Aaron Cash 11-11.50 Brunswick  
20. 11 Logan Hathcock 10-07.75 Brunswick  
  
 
X Triple Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Reggie Moody 43-04.00 North Hagerstown  
2. 12 Joe Williams 42-07.75 Northwest  
3. 11 Matthew Adedeji 42-04.25 Clarksburg  
4. 11 Carlos Vanzego 41-08.50 Clarksburg  
5. 10 Jonathan Thomas 40-11.00 Francis Scott Key  
6. 12 Kevin Zeger 39-10.25 Williamsport  
7. 12 Charles Hanek 39-10.00 Northern Garrett Cou...  
8. 12 Diamond Campbell 39-02.25 North Hagerstown  
9. 12 Nobert Bayelle 38-07.25 Francis Scott Key  
10. 10 Aaron Beidleman 38-01.50 Northwest  
11. 11 Tajamon Thrower 37-10.25 South Hagerstown  
12. 11 Pacom Tsague 36-10.00 Seneca Valley  
13. 12 Josh Mason 35-06.75 South Hagerstown  
14. 10 Levi Cameron 32-11.50 Northern Garrett Cou...  
15. 12 Dalton Beaver 32-07.25 Williamsport  
  


 Womens Results 

 
X 800 Meters - Varsity - Finals 
1. 11 Emily Ward 2:23.35a North Hagerstown  
2. 11 Naomi Sheppard 2:23.64a Northwest  
3. 10 Meggan Grams 2:24.27a Williamsport  
4. 12 Abbey Daley 2:36.33a Clarksburg  
5. 10 Autumn Gill 2:46.53a South Hagerstown  
6. 12 Shelby Fair 2:51.95a Francis Scott Key  
7. 11 Brooke Fink 3:06.16a Northern Garrett Cou...  
8. 9 Melanie Bambrick 3:07.14a Brunswick  
9. 11 Bryn Blanchard 3:07.92a Seneca Valley  
9. 9 Audrey May 3:07.92a Seneca Valley  
  
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals 
1. - Elizsha Streeter
Milan Fields
Whitney Jarrett
Kiona Mency  51.47a South Hagerstown  
2. - Relay Team  52.01a North Hagerstown  
3. - Relay Team  52.01a Northwest  
4. - Relay Team  53.09a Seneca Valley  
5. - Relay Team  54.50a Francis Scott Key  
6. - Relay Team  54.74a Northern Garrett Cou...  
7. - Relay Team  56.05a Clarksburg  
8. - Relay Team  56.23a Williamsport  
-- - Relay Team  DQ Brunswick  
  
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals 
1. - Elizsha Streeter
Milan Fields
Kiona Mency
Hayley Freeman  1:44.94a South Hagerstown  
2. - Relay Team  1:45.55a Northwest  
3. - Relay Team  1:49.99a North Hagerstown  
4. - Relay Team  1:52.65a Clarksburg  
5. - Relay Team  1:55.34a Francis Scott Key  
6. - Relay Team  1:56.96a Williamsport  
7. - Relay Team  2:03.63a Northern Garrett Cou...  
-- - Relay Team  DQ Seneca Valley  
  
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  4:07.24a Northwest  
2. - Relay Team  4:18.77a Seneca Valley  
3. - Relay Team  4:22.45a Francis Scott Key  
4. - Hayley Freeman
Laiaunya Coe
Awa Senghore
Elizsha Streeter  4:23.13a South Hagerstown  
5. - Relay Team  4:26.14a Clarksburg  
6. - Relay Team  4:32.18a Williamsport  
7. - Relay Team  4:33.31a Northern Garrett Cou...  
8. - Relay Team  4:53.58a North Hagerstown  
  
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  10:23.11a Northwest  
2. - Relay Team  10:27.65a Clarksburg  
3. - Relay Team  10:52.73a Williamsport  
4. - Relay Team  11:10.55a Northern Garrett Cou...  
5. - Autumn Gill
Kelsey Winters
Sage Brewer
Natalie Strassberger  11:46.86a South Hagerstown  
6. - Relay Team  13:00.53a North Hagerstown  
  
 
X SMR 100-100-200-400m - Varsity - Finals 
1. - Milan Fields
Kiona Mency
Elizsha Streeter
Hayley Freeman  1:53.42a South Hagerstown  
2. - Relay Team  1:55.93a Northwest  
3. - Relay Team  2:01.13a Francis Scott Key  
4. - Relay Team  2:05.94a Williamsport  
5. - Relay Team  2:06.35a Northern Garrett Cou...  
6. - Relay Team  2:13.04a Clarksburg  
7. - Relay Team  2:15.53a Brunswick  
8. - Relay Team  2:24.34a North Hagerstown  
-- - Relay Team  DQ Seneca Valley  
  
 
X DMR 1200-400-800-1600m - Varsity - Finals 
1. - Relay Team  13:29.71a Northwest  
2. - Relay Team  13:49.31a Clarksburg  
3. - Relay Team  14:38.38a South Hagerstown  
4. - Relay Team  14:39.72a Williamsport  
5. - Relay Team  15:29.02a North Hagerstown  
6. - Relay Team  15:42.15a Francis Scott Key  
7. - Relay Team  18:16.16a Northern Garrett Cou...  
  
 
X 4x100 Shuttle Hurdles - 30" - Varsity - Finals 
1. - Awa Senghore
Milan Fields
Bryhanna Masser
Hayley Freeman  1:09.99a South Hagerstown  
2. - Relay Team  1:11.67a Williamsport  
3. - Relay Team  1:11.91a Francis Scott Key  
4. - Relay Team  1:16.49a Seneca Valley  
5. - Relay Team  1:20.12a Clarksburg  
6. - Relay Team  1:30.31a North Hagerstown  
  
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals 
1. 11 Claudia Ababio 41-01.75 Clarksburg  
2. 10 Danika Ani 32-00.25 Francis Scott Key  
3. 10 Bryhanna Masser 30-03.00 South Hagerstown  
4. 10 Morgan Oyster 29-09.50 Williamsport  
5. 12 Hamzato King 29-04.00 Northwest  
6. 10 Kayla Lopez 29-01.75 Northwest  
7. 12 Diane Branham 26-05.00 South Hagerstown  
8. 12 Michelle Moll 26-04.50 Northern Garrett Cou...  
9. 10 Heather Ramlal 25-01.50 Clarksburg  
10. 10 Alyssa Larco 24-10.00 Brunswick  
11. 11 Brittney Benson 24-09.50 North Hagerstown  
12. 10 Lakya Mills 24-08.75 Williamsport  
13. 9 Kori Payne 24-08.25 Brunswick  
14. 10 Bri-anna Snyder 24-03.50 Northern Garrett Cou...  
15. 11 Caroline Butler 22-09.75 Francis Scott Key  
16. 10 Mirriam Carranza 17-01.00 North Hagerstown  
  
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals 
1. 11 Claudia Ababio 105-02 Clarksburg  
2. 12 Tiffany Cancel 101-06 Clarksburg  
3. 10 Morgan Oyster 92-01 Williamsport  
4. 10 Danika Ani 81-11 Francis Scott Key  
5. 11 Morgan Brenneman 78-07 Northern Garrett Cou...  
6. 10 Bryhanna Masser 77-11 South Hagerstown  
7. 12 Diane Branham 66-03 South Hagerstown  
8. 10 Kaneena Felicia 66-01 Northern Garrett Cou...  
9. 10 Courtney Haberman 64-05 Northwest  
10. 9 Kori Payne 63-04 Brunswick  
11. 10 Lakya Mills 61-00 Williamsport  
12. 10 Reham Solieman 58-08 North Hagerstown  
13. 12 Erin Brothers 53-03 Francis Scott Key  
14. 10 Mirriam Carranza 35-01 North Hagerstown  
  


X High Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Stacey Christy 5-00.00 Williamsport  
1. 10 Naja McAdam 5-00.00 Clarksburg  
3. 11 Christine Randall 4-04.00 North Hagerstown  
3. 12 Erin Brothers 4-04.00 Francis Scott Key  
3. 11 Sydney Bennett 4-04.00 Northern Garrett Cou...  
3. 11 Whitney Jarrett 4-04.00 South Hagerstown  
7. 11 Jenna Hammond 4-02.00 South Hagerstown  
7. 10 Mariah McLane 4-02.00 Seneca Valley  
7. 9 HelnSarah Penda 4-02.00 Seneca Valley  
10. 11 Laura Brown 4-00.00 Francis Scott Key  
10. 10 Dana Eckerstrom 4-00.00 Northwest  
10. 10 Laura Manspeaker 4-00.00 North Hagerstown  
10. 11 Danielle Young 4-00.00 Clarksburg  
-- 9 Emily Werner NH Northern Garrett Cou...  
-- 9 Leondra Correia NH Northwest  
-- 12 Andrea Nunnally NH Williamsport  
  
 
X Pole Vault - Varsity - Finals 
1. 10 Sarah Mason 6-06.00 North Hagerstown  
1. 12 Natalie Rudisill 6-06.00 Williamsport  
1. 9 Blerina Ruqi 6-06.00 Williamsport  
4. 9 Michaela Hepp 5-06.00 South Hagerstown  
-- 11 Sydney Bennett NH Northern Garrett Cou...  
  
 
X Long Jump - Varsity - Finals 
1. 12 Awa Senghore 15-03.00 South Hagerstown  
2. 9 Leondra Correia 15-01.00 Northwest  
3. 10 Larryl Jackson 14-11.00 North Hagerstown  
 10 Tyatianna Johnson 14'10.75 Seneca Valley  
4. 10 Danielle Mouellet 14-10.75 Seneca Valley  
5. 12 Stacey Christy 14-09.00 Williamsport  
6. 10 Izzy Price 14-06.50 Brunswick  
6. 11 Rhiannon Dodge 14-06.50 Northern Garrett Cou...  
8. 11 Courtney Malott 14-01.75 Williamsport  
9. 11 Madilyn Riesco 14-01.50 Northern Garrett Cou...  
10. 11 Christine Randall 13-10.25 North Hagerstown  
11. 9 Sara Cadenhead 13-07.50 Northwest  
12. 10 Stephanie Pernell 13-00.50 Francis Scott Key  
13. 10 Kristina Fowler 12-08.50 Francis Scott Key  
14. 11 Whitney Jarrett 12-06.75 South Hagerstown  
15. 9 Taliah Hardie 12-04.25 Clarksburg  
16. 10 Sydney Spencer 12-03.00 Clarksburg  
17. 9 Taylor Phifer 12-00.50 Seneca Valley  
  
 
X Triple Jump - Varsity - Finals 
1. 9 Alexus Pyles 34-04.75 Clarksburg  
2. 12 Awa Senghore 33-04.50 South Hagerstown  
3. 12 Stacey Christy 31-11.25 Williamsport  
4. 11 Ashley Murphy 31-07.25 Northern Garrett Cou...  
5. 11 Andrea Christmas 30-08.50 Northwest  
6. 11 Claudia Ababio 30-05.75 Clarksburg  
7. 10 Tyatianna Johnson 29-03.25 Seneca Valley  
8. 11 Jenna Hammond 29-00.75 South Hagerstown  
9. 10 Gabrielle Fox 28-09.25 Francis Scott Key  
10. 11 Maria Ganoe 28-06.50 Northern Garrett Cou...  
11. 10 Izzy Price 28-03.75 Brunswick  
12. 10 Alexis Cline 27-04.25 Williamsport  
13. 12 Erin Brothers 27-00.50 Francis Scott Key 


Return to Top

Email | About