MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Legard Relays
Carolyn Legard Relays History
Hosted By: WT Woodson
Fairfax, Virginia
2013-04-06

Results from tristaterunnur.com

Licensed to Thomas Jefferson High School - VA
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/6/2013 05:06 PM
                           Legard Relays - 4/6/2013                            
                      WT Woodson High School, Fairfax, VA                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women High Jump Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 10-04              Jefferson/Hayfield, Jefferson/Hayfield      
    Regional: !  5-00                                                          
       State: #  5-03                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
Finals
  1 Grier-Spratley, Jenell    SO Edison               5-02.00   J5-04.00#   3   
  2 Speranzo, Julia            9 Lake Braddoc         4-10.00   J5-00.00!   4   
  2 Wells, Madison            11 Tuscarora Hi         5-03.00   J5-00.00!   5   
  2 Nwaolu, Uloma             10 James W. Rob         5-04.00   J5-00.00!   2   
  5 Rodi, Kyra                12 Lake Braddoc         4-10.00   J4-10.00    4   
  5 Kostka, Lori              12 Tuscarora Hi         5-04.00   J4-10.00    5   
  5 Powell, Lauren            SR Chantilly            4-10.00   J4-10.00    2.50
  5 Lipka, Michelle           11 West Springf         5-02.00    4-10.00  
  9 Park, Natalia             12 Washington-L         4-10.00    4-08.00  
  9 Lull, Samantha            SR Chantilly            4-10.25   J4-08.00    2.50
  9 David, Megan              12 Bishop O\'Co         5-00.00   J4-08.00    1.50
 12 Nardacci, Becky           11 Bishop O\'Co         4-10.00   J4-06.00    1.50
 12 Freix, Katie              11 Westfield            5-02.00   J4-06.00    1   
 12 String, Emily                Lake Braddoc                    4-06.00  
 12 Eging, Melissa            11 Westfield            4-10.00   J4-06.00    1   
 12 Taylor, Aniya              9 West Potomac         4-04.00   J4-06.00    0.50
 12 Holmes, Tristan           11 Loudoun Vall         4-06.00    4-06.00  
 18 Slatery, Kelly            11 West Potomac         4-08.00   J4-04.00    0.50
 18 Davenport, Morgan         11 Freedom (Sou         4-06.00    4-04.00  
 18 Sanks, Rachel             FR Edison               4-04.00   J4-04.00    3   
 21 Keely, Hannah             11 Briar Woods          4-08.00    4-02.00  
 21 Denham, Erica              9 James W. Rob         4-08.00   J4-02.00    2   
 23 Jasper, Mila               9 Freedom (Sou                       0.25  
 -- Restrepo-Chavez, Andrea   10 Briar Woods          4-02.00       FAIL  
 -- Barlow, Paige             10 South Lakes          4-02.00       FAIL  
 -- Koehler, Savannah         11 Loudoun Vall         4-04.00       FAIL  
 -- Seals, Kela               11 Washington-L         4-10.00       FAIL  
 -- Lozama, Gabrielle         10 South Lakes          4-02.00       FAIL  
 -- Nnaji, Cassandra          12 Paul VI Cath         4-10.00        DNS  
 -- Lu, Natalie               12 Paul VI Cath         3-10.00        DNS  
 
Event 2  Men High Jump Relay Varsity
------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 12-06              Oakton High School, Oakton Hgh School       
    Regional: !  6-01                                                          
       State: #  6-03                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Gadsden, Darryll          12 Briar Woods          5-08.00   J6-00.00    3   
  2 Roach, Jordan             11 Tuscarora Hi         5-08.00   J6-00.00    2.50
  3 Johnson-Conley, Ashad     SR Edison               6-00.00   J5-10.00    1.50
  4 Moore, Donteiro           10 Westfield            5-10.00   J5-08.00    5   
  4 Chang, Andrew             12 W.T. Woodson         5-10.00   J5-08.00    4   
  5 Ullom, Nicholas           JR Chantilly            5-10.00   J5-08.00    2   
  6 Burns, Devon              11 Westfield            5-11.00   J5-08.00    5   
  7 Ayling, Kevin             12 W.T. Woodson         6-00.00   J5-08.00    4   
  9 Pereira, Edgar            10 Lake Braddoc         5-08.00    5-06.00  
  9 Chidambaram, Muthu        11 Thomas Jeffe         5-06.00   J5-06.00    1   
  9 Schaffler, Scott           8 John Champe          5-04.00    5-06.00  
  9 Anderson, Nick            12 Freedom (Sou         6-00.00    5-06.00  
  9 Sturans, Andris           JR Chantilly            5-10.00   J5-06.00    2   
 14 Buck, Owen                 9 West Springf         5-04.00   J5-04.00    0.50
 14 McCall, Marcus            11 West Springf         5-04.00   J5-04.00    0.50
 14 Chinnam, Vijay            10 Thomas Jeffe         5-04.00   J5-04.00    1   
 17 Stephenson, Reid          10 Bishop O\'Co         6-00.00    5-02.00  
 17 Bradley, Arie             10 Briar Woods          5-06.00   J5-02.00    3   
 17 Campbell, James           SR Edison               5-04.00   J5-02.00    1.50
 17 Beegan, Jake              12 Tuscarora Hi                   J5-02.00    2.50
 -- Mckinnon, Matt            12 Freedom (Sou                         NH  
 -- Robinson, Delano           9 John Champe          5-04.00         NH  
 -- Hawkins, George           10 Bishop O\'Co         5-08.00         NH  
 -- Goolsby, Lozie            10 West Potomac         6-00.00         NH  
 -- Opoku, Okrah               9 West Potomac                         NH  
 -- Vitkus, Colin              9 Loudoun Vall                         NH  
 -- Ford, Rusty               11 Lake Braddoc         5-04.00         NH  
 -- Fox, Josh                  9 Loudoun Vall                         NH  
 
Event 3  Women Pole Vault Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 21-00              Garfield High, Garfield High School         
    Regional: !  9-03                                                          
       State: # 10-03                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Crafton, Lauren           SR Chantilly           10-03.00    9-06.00!   5   
  2 Claunch, Valerie          SR Chantilly            9-03.00    9-00.00    5   
  3 Freix, Katie              11 Westfield           10-00.00    8-06.00  
  3 Vogel, Jamy               12 James W. Rob                    8-06.00    2.50
  4 Ruud, Maggie              11 Lake Braddoc         9-06.00   J8-06.00    3   
  6 Miranda, Lizzy            12 Thomas Jeffe         9-00.00    8-00.00    4   
  6 Mezher, Monique           10 Thomas Jeffe         8-09.00    8-00.00    4   
  8 Moody, Megan              12 Lake Braddoc         7-06.00    7-00.00    3   
  9 Gross, Sarah              10 James W. Rob         7-00.00    6-06.00    2.50
 -- Heinzen, Hallie           10 James W. Rob         7-06.00         NH  
 -- Marker, Hannah            10 Westfield            7-00.00         NH  
 
Event 4  Men Pole Vault Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 23-06              Lake Braddock, Lake Braddock High           
    Regional: ! 12-06                                                          
       State: # 13-03                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Nguyen, Eric              SR Chantilly           13-09.00   13-06.00#   5   
  2 Mcvicker, John            10 Lake Braddoc                   11-06.00    4   
  3 String, Andrew            10 Lake Braddoc                   11-00.00    4   
  4 Haukdal, Cy               10 Lake Braddoc        11-03.00  J11-00.00  
  5 Sung, Alexander           SR Chantilly           12-06.00   10-06.00    5   
  6 Johnson, Alec             10 Lake Braddoc        11-03.00  J10-06.00  
  7 Jabaley, Cal              12 W.T. Woodson         9-07.00  J10-06.00    3   
  8 Doran, Jacob              11 Thomas Jeffe        11-00.00   10-00.00    2.50
  9 Foster, Kyle              11 W.T. Woodson        10-01.00  J10-00.00    3   
 10 Davis, Drew               10 James W. Rob        10-09.00  J10-00.00    2   
 11 Anderson, Daniel          12 Thomas Jeffe        10-00.00    9-00.00    2.50
 12 Geremew, Sam              11 Westfield            8-00.00   J9-00.00  
 13 Moreira-Ibar, Eric         9 James W. Rob                    8-06.00    2   
 14 Hohenstein, Tyler         11 Annandale            9-00.00    8-00.00  
 -- Nugent, Adam              11 Westfield           11-00.00         NH  
 -- Bustamante, Chaunce       11 West Springf         8-06.00         NH  
 -- Schaefer, Brad             9 West Potomac         9-01.00        DNS  
 -- Gendron, Kristian         10 South Lakes          9-00.00        DNS  
 -- Dunn, Jonathan            12 West Springf         9-06.00        DNS  
 -- Musso, Ryan               12 James W. Rob        13-09.00        DNS  
 
Event 5  Women Long Jump Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: *    34-02              Thomas Jefferson, Thomas Jefferson       
    Regional: ! 16-08.50                                                       
       State: #    17-09                                                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Williams, Anna            SR Edison              17-06.00   17-01.25!   4   
  2 Seals, Kela               11 Washington-L        17-04.25   16-09.50! 
  3 Lipka, Michelle           11 West Springf        16-07.25   16-05.00    5   
  4 Peace, Winona             10 Albert Einst        15-09.00   15-07.50    3   
  4 Anderson, Destiny         11 Annandale           16-05.00   15-07.50    2   
  6 Freix, Katie              11 Westfield           16-00.25   15-06.00    2.50
  7 Fischer, Olivia           12 W.T. Woodson        15-06.25   14-11.50    0.50
  8 Sharpe, Kayla             12 Paul VI Cath        16-02.75   14-09.50    1   
  9 Brown, Arielle             9 Lake Braddoc        15-00.00   14-08.25  
 10 Brown, Courtney           10 Westfield                      14-07.50    2.50
 11 Covington, Payton         11 Albert Einst        15-00.00   14-06.75    3   
 12 Golden, Alivia            10 West Springf        15-04.00   14-06.00    5   
 13 Rivera, Cheyanne          11 Thomas Jeffe        15-04.50   14-05.25    1.50
 14 Harris, Alisha             9 James W. Rob        14-01.25   14-03.50  
 15 Chen, Stephanie           10 Thomas Jeffe        15-02.50   14-00.50    1.50
 16 Deveau, Ciana             JR Chantilly           14-06.25   13-11.00  
 17 Slatery, Kelly            11 West Potomac        13-07.25   13-09.50  
 18 Evans, Elexis             11 Annandale           14-05.00   13-08.50    2   
 19 Keely, Hannah             11 Briar Woods         14-09.50   13-08.00  
 19 Stoute, T'Andra           10 John Champe         15-00.00   13-08.00  
 21 Pantophlet, Chloe         FR Chantilly           13-04.75   13-07.00  
 22 Nwaolu, Uloma             10 James W. Rob        15-02.00   13-06.50  
 23 Rosengarten, Mariah       10 Freedom (Sou                   13-04.50  
 24 Sheppard, Tirzah          SO Edison              14-00.00   13-03.25    4   
 25 Pleta, Mary               11 Paul VI Cath        13-08.75   13-02.50    1   
 26 Restrepo-Chavez, Andrea   10 Briar Woods         12-11.00   13-01.50  
 27 Saldanha, Anna            12 Dominion            14-00.50   13-00.00  
 28 Knight, Jaha               9 Tuscarora Hi                   12-11.50  
 28 Im, Seo Hee               10 Centreville         14-03.00   12-11.50  
 30 Hannan, Molly             10 W.T. Woodson        14-07.00   12-11.00    0.50
 31 Leigh, Rachel             10 Loudoun Vall                   12-07.50  
 32 Wells, Madison            11 Tuscarora Hi        13-01.00   12-07.00  
 33 Thomas, Morgan            10 John Champe         13-06.00   12-03.75  
 34 Koslowski, Montana         9 Loudoun Vall                   12-01.50  
 35 Abusaif, Yasmin           10 Dominion            14-00.00   12-00.50  
 36 Hasty, Tori               12 Bishop O\'Co        12-06.00   12-00.00  
 37 Stotka, Sydney             9 Freedom (Sou                   11-09.75  
 38 Gyamfi, Mychelle          11 West Potomac        11-04.25   10-07.50  
 39 St. John, Nekeisha         9 Lake Braddoc        14-08.00   10-03.25  
 -- Seger, Katie              11 Bishop O\'Co        13-03.75        DNS  
 -- Park, Natalia             12 Washington-L        15-04.25        DNS  
 -- Collins, Abigail           9 Dominion                            SCR  
 -- Iraia, Jada               11 Tuscarora Hi                        SCR  
 -- Eging, Melissa            11 Westfield           13-09.50        SCR  
 
Event 6  Men Long Jump Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: *    43-03              Hayfield, Hayfield High School           
    Regional: ! 21-01.25                                                       
       State: #    22-04                                                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Burns, Devon              11 Westfield           20-10.00   21-03.75!   5   
  2 Naugles, Mikhail          JR Chantilly           18-11.75   20-00.25    4   
  3 West, Justin              SO Chantilly           19-01.50   19-09.00    4   
  4 Moore, Donteiro           10 Westfield           19-09.00   19-06.25    5   
  5 Brown, Jason              12 James W. Rob        19-07.00   19-05.50    1.50
  6 Jin, Young Bin            10 Centreville         19-04.25   19-03.75  
  7 Donnelly, Kienan          11 Tuscarora Hi        20-05.00   19-03.50    2.50
  8 Conquest, Nathan          12 West Springf        22-03.00   19-03.25  
  9 Ayling, Kevin             12 W.T. Woodson        19-01.00   19-00.75    3   
 10 Schaffler, Scott           8 John Champe         19-05.00   18-09.50    2   
 11 Ha, Yongjoo               12 West Springf        18-06.00   18-08.25  
 12 Kochhar, Anish            JR Edison              15-10.75   18-05.50  
 13 Hinders, Adam              9 W.T. Woodson                   18-05.25    3   
 14 Barte, Alan               12 Thomas Jeffe        19-06.00   18-03.25  
 15 Pereira, Edgar            10 Lake Braddoc        19-00.00   18-03.00    1   
 16 Terry, Brandon            10 South Lakes         18-09.50   18-02.50    0.50
 17 Dufresne, Nicholas        12 Tuscarora Hi        16-06.50   17-08.50    2.50
 18 Jung, Stephen             11 John Champe         19-09.00   17-06.50    2   
 19 Robinson, Garrett         12 Dominion            19-06.00   17-06.25  
 20 Ford, Rusty               11 Lake Braddoc        19-01.50   17-04.75    1   
 21 Dumais, Danny             10 Bishop O\'Co        17-09.00   17-04.00  
 22 Ingea, Elias              12 South Lakes         17-05.00   17-02.50    0.50
 23 Krisfalusi, Mitchell      11 Briar Woods         18-04.50   17-02.25  
 24 Kargbo, Alimamy           11 West Potomac        16-09.00   17-00.75  
 25 Goodwin, Ethan             9 Dominion            16-00.00   16-11.50  
 26 Carpenter, Colin           9 Briar Woods         16-09.00   16-11.00  
 27 Schaefer, Brad             9 West Potomac        17-07.00   16-05.75  
 28 Day, Denton               12 Freedom (Sou        15-08.00   16-05.50  
 29 Andoh, Bernard            10 Annandale           18-00.00   16-04.25  
 30 Jalloh, Sanusi            11 Annandale           17-05.00   16-04.00  
 31 Austin, Dan               12 James W. Rob        17-11.25   16-03.50    1.50
 32 Chidambaram, Muthu        11 Thomas Jeffe        19-01.50   15-06.50  
 33 Warajuntano, Suravut      10 Centreville         17-08.00   14-09.25  
 34 Fox, Josh                  9 Loudoun Vall                   14-02.50  
 35 Roman, Brian               9 Freedom (Sou                   13-05.50  
 36 Lindengren, Royce         11 Loudoun Vall                   12-09.50  
 37 Douglas, George           12 Bishop O\'Co        18-09.50    8-00.00  
 -- Martinez, Luis            SR Edison              16-06.00        DNS  
 
Event 7  Women Triple Jump Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 71-11.75              Garfield High School, Garfield High Schoo
    Regional: !    35-05                                                       
       State: #    37-00                                                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Williams, Anna            SR Edison              37-00.00   37-07.25#   4   
  2 Brown, Courtney           10 Westfield           31-07.75   34-02.50    5   
  3 Freix, Katie              11 Westfield           36-06.75   34-00.50    5   
  4 Brown, Arielle             9 Lake Braddoc        32-07.25   33-09.00  
  5 Sharpe, Kayla             12 Paul VI Cath                   32-07.00    3   
  6 Bruce, Alyssa             11 Thomas Jeffe        32-03.00   31-07.25    2.50
  7 Tran, Kristin             11 South Lakes         33-02.50   30-11.00    2   
  8 Claunch, Valerie          SR Chantilly           31-02.00   30-10.50    1.50
  8 Im, Seo Hee               10 Centreville         32-01.50   30-10.50  
 10 Dallman, Hannah           12 W.T. Woodson                   30-04.00    0.50
 10 Sheppard, Tirzah          SO Edison              33-00.00   30-04.00    4   
 12 Chen, Stephanie           10 Thomas Jeffe        31-01.00   30-01.00    2.50
 13 Kijewski, Jordan          10 Paul VI Cath        28-06.00   29-09.00    3   
 14 Deveau, Ciana             JR Chantilly           31-09.25   29-07.50    1.50
 14 Reed, Comfort             10 South Lakes         31-09.00   29-07.50    2   
 16 Soon, Evelyn              11 Freedom (Sou        31-11.50   29-07.25  
 17 Edmonds, Takiea           12 Tuscarora Hi        32-05.50   29-04.00    1   
 18 Kidane, Sara              12 Tuscarora Hi        26-04.50   28-08.50    1   
 19 Saldanha, Anna            12 Dominion            29-09.50   28-01.75  
 20 Hannan, Molly             10 W.T. Woodson        28-05.25   26-08.75    0.50
 21 Holmes, Tristan           11 Loudoun Vall        28-01.25   26-06.75  
 22 McClure, Hannah           10 Freedom (Sou                   26-01.25  
 23 Emerson, Sara             11 Loudoun Vall                   26-01.00  
 -- Abusaif, Yasmin           10 Dominion            26-00.00       FOUL  
 -- Emerson, Courtney          9 Lake Braddoc        28-00.00       FOUL  
 -- Restrepo-Chavez, Andrea   10 Briar Woods         22-05.00        DNS  
 -- Keely, Hannah             11 Briar Woods         28-10.50        DNS  
 -- Canty, Hannah             12 W.T. Woodson        29-09.50        SCR  
 -- Carson, Allie             12 Paul VI Cath        30-05.00        SCR  
 
Event 8  Men Triple Jump Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 87-04.50  3/27/2010   Owino/Jeter, Thomas Jefferson            
    Regional: !    43-01                                                       
       State: # 45-06.25                                                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Gibson, James             10 Westfield           43-02.50   42-07.00    5   
  2 Bradley, Arie             10 Briar Woods         34-06.00   40-10.50    3   
  3 Baker, Scott              11 Freedom (Sou        39-11.00   40-08.25    4   
  4 Ha, Yongjoo               12 West Springf        40-07.50   40-00.00  
  5 Almodiel, Darren          SO Chantilly           40-00.00   39-09.50    2.50
  6 Ballard, Skander           9 South Lakes         38-07.00   39-06.50    1   
  7 Chang, Andrew             12 W.T. Woodson        41-03.25   39-02.50  
  7 Gainey, Marquise          12 Westfield                      39-02.50    5   
  9 Chidambaram, Muthu        11 Thomas Jeffe        40-11.00   38-08.00    2   
 10 Naugles, Mikhail          JR Chantilly           35-07.50   38-06.50    2.50
 10 Moss, Kenny               12 Freedom (Sou        38-09.00   38-06.50    4   
 12 Lee, Andrew               11 Tuscarora Hi        36-09.00   38-00.00  
 13 Ford, Rusty               11 Lake Braddoc        39-06.00   37-11.00    0.50
 14 Waterton, Sean            11 Thomas Jeffe        41-00.00   37-09.50    2   
 15 Krisfalusi, Mitchell      11 Briar Woods         37-09.00   37-07.00    3   
 16 Campbell, James           SR Edison                         37-06.00    1.50
 17 Fontaine, Keron           FR Edison                         35-05.00    1.50
 18 String, Andrew            10 Lake Braddoc        36-04.50   34-07.75    0.50
 19 Demoss, Tyler             12 Tuscarora Hi                   34-00.00  
 20 Arriaza, Brandy           10 Dominion            30-00.00   33-10.00  
 21 Moore, Bailey             10 Dominion            30-00.00   33-09.00  
 22 Edemobi, Francis           9 West Potomac                   33-05.25  
 22 Vitkus, Colin              9 Loudoun Vall                   33-05.25  
 24 Gendron, Kristian         10 South Lakes         35-00.00   33-02.00    1   
 25 Knight, Jonathon          11 W.T. Woodson                   32-07.75  
 26 Fox, Josh                  9 Loudoun Vall                   31-11.00  
 27 Bustamante, Chaunce       11 West Springf        36-00.00   31-08.00  
 -- Schaefer, Brad             9 West Potomac        34-08.25       FOUL  
 -- Dumais, Danny             10 Bishop O\'Co        36-08.00        DNS  
 -- No, Justin                11 James W. Rob        37-00.00        DNS  
 -- Hawkins, George           10 Bishop O\'Co        35-02.00        DNS  
 -- Crenshaw, Nolan           11 James W. Rob        37-10.50        DNS  
 -- Burns, Devon              11 Westfield           42-07.00        SCR  
 -- Rogers, Branford          SR Edison              29-02.50        SCR  
 -- Kochhar, Anish            JR Edison              36-07.25        SCR  
 -- Kpaduwa, Uzuma            10 Loudoun Vall        35-11.75        SCR  
 
Event 9  Women Discus Throw Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 237-00              Brooke Point, Brooke Point                 
    Regional: !  99-09                                                         
       State: # 110-01                                                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Panagiotopolous, Elli     11 Washington-L          114-11     116-04#   5   
  2 Monique, Mitchell-Alexan  12 Dominion              111-02     102-10!   2   
  3 Menye, Jeanette           12 Lake Braddoc           91-05      94-10    4   
  4 Ziegler, Melissa          12 Westfield              88-11      91-11    3   
  5 Moody, Megan              12 Lake Braddoc           88-07      87-01    4   
  6 Yankson, Samantha         10 West Springf           81-01      85-08    1.50
  7 Bruce, Alyssa             11 Thomas Jeffe           81-06      83-10    1   
  8 Noteboom, Anna            10 Briar Woods            75-11      81-10  
  9 Rodi, Kyra                12 Lake Braddoc                      80-05  
 10 Wilson, D'Wannisha        11 Washington-L           90-02      78-09    5   
 11 Gill, Noelle              10 W.T. Woodson           89-07      77-08    2.50
 12 Hinton, Saliya            11 Westfield              70-03      75-08    3   
 13 McGowan, Makayla           9 John Champe            90-00      74-10  
 14 French, Zoe               12 W.T. Woodson                      72-11    2.50
 15 Aird, Jhade               10 Tuscarora Hi           49-11      69-00    0.50
 16 Neubig, Theresa           10 Paul VI Cath           59-04      68-03  
 17 Wells, Madison            11 Tuscarora Hi           62-06      66-03    0.50
 18 Njomo, Margaret           11 Annandale              70-04      65-11  
 19 McAllister, Sarah          9 Loudoun Vall                      64-03  
 20 Gibbs, Angel              11 Annandale              59-01      63-09  
 21 Danko, Afrakomah          11 West Potomac                      63-04  
 21 Weiss, Lindsay            10 Albert Einst           65-00      63-04  
 23 Fauntroy, Victoria        11 Centreville            60-05      61-06  
 24 Ramos, Sefora             JR Edison                            59-11  
 25 Tigani, Gabby              9 West Springf           62-08      59-08    1.50
 26 Forbes, Jennifer             Loudoun Vall                      58-06  
 27 Gautschi, Isabelle        FR Chantilly              51-03      57-06  
 28 Lozama, Jordan            10 South Lakes            56-00      57-05  
 29 Darang, Ashley            12 Bishop O\'Co           72-08      56-04  
 30 Campbell, Danielle        12 Freedom (Sou                      56-01  
 31 Meshulam, Ari             12 Albert Einst           55-00      55-11  
 32 Hadley, Melissa           10 South Lakes            56-07      54-09  
 33 Li, Anna                  12 Thomas Jeffe                      52-07    1   
 34 Folland, Miriam           12 Briar Woods            44-05      51-07  
 35 Tchou, Chirstelle         SO Edison                            47-06  
 36 Escobar, Kate             12 Bishop O\'Co           68-06      46-08  
 37 Ajjei, Gifty              11 West Potomac                      45-06  
 38 Collins, Abigail           9 Dominion               60-00      45-02    2   
 39 Escobar, Kelsy            10 Freedom (Sou                      35-01  
 -- Ononiwu, Hope             11 James W. Rob           85-04       FOUL  
 -- Wright, Kendra            11 Loudoun Vall                        DNS  
 -- Nnaji, Cassandra          12 Paul VI Cath           93-05        DNS  
 -- Bervell, Martha           11 West Potomac                        DNS  
 -- Basl, Hannah              12 W.T. Woodson           78-03        SCR  
 
Event 10  Men Discus Throw Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 287-00              Thomas Jefferson, Thomas Jefferson         
    Regional: ! 133-08                                                         
       State: # 148-01                                                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Chirinos, Brandon         12 Tuscarora Hi          141-04     143-09!   2   
  2 Robinson, Corey           12 Washington-L          127-09     136-10! 
  3 Gyamfi, Mychael           11 West Potomac          126-08     127-00    3   
  4 Trump, Caleb              11 Loudoun Vall          121-11     123-07    4   
  5 Borkowski, Matt           12 Briar Woods           130-03     122-09  
  6 Weatherbee, Garrett       10 James W. Rob          133-07     121-10    5   
  7 Mertan, Ben               10 John Champe           120-00     113-07    1   
  8 Dean, Douglas             11 West Springf          107-02     112-11    1.50
  9 Richardson, Anthony       12 Westfield             115-05     112-06    2.50
 10 Jackson, Shaquan          11 James W. Rob          113-00     110-10    5   
 11 Smith, Daniel             SR Edison                 87-04     104-11  
 12 Paska, Jeffrey            SO Chantilly             111-06     102-05  
 13 Messegee, Zach            11 Loudoun Vall                      99-07    4   
 14 Friendy, Garrett             Centreville                       99-04  
 15 Fradj, Haider             12 Westfield             120-00      98-06    2.50
 16 Zhang, Brandon            12 Thomas Jeffe          102-03      98-00  
 17 Yockey, Henry             10 Bishop O\'Co                      97-04  
 18 Bisyir, Hakeem            12 Dominion              101-00      96-11    0.50
 19 Fryer, Calvin             11 West Springf           93-11      90-09    1.50
 20 Norman, Jeremiah          10 South Lakes            80-00      88-08  
 21 Izzuddin, Ezzat           12 Lake Braddoc           90-07      88-07  
 22 Hahn, Timothy             11 W.T. Woodson                      88-03  
 23 Ransom, Josh              12 West Potomac                      87-08    3   
 24 Armstrong, Omar           11 Annandale              90-00      87-02  
 25 Addi, Berkley             10 John Champe           110-00      87-00    1   
 26 Scipioni, Joshua          12 Dominion              102-04      83-04    0.50
 27 Penrod, Jacob             12 Freedom (Sou                      82-09  
 28 Le, Dinhnam               11 W.T. Woodson           76-07      80-08  
 29 Baugh, Connor                Lake Braddoc                      79-10  
 30 Prater, Marcus            12 Thomas Jeffe           85-00      76-01  
 31 Dean, Brian               12 Bishop O\'Co                      70-10  
 32 Ramos, Alex               JR Edison                 82-06      70-05  
 33 Potter, Tim               11 Tuscarora Hi                      66-06    2   
 34 Logan, Timothy            10 South Lakes            80-00      61-09  
 -- Hinson, Byron             11 Briar Woods            90-00       FOUL  
 -- Dixon, Ryan               10 Freedom (Sou          101-01       FOUL  
 -- Arshad, Sharoon           10 Annandale              95-00       FOUL  
 -- Moron, Jose               SR Chantilly              99-09       FOUL  
 -- Villegas, Jose            12 Lake Braddoc           64-02        DNS  
 -- Skule, Justin             10 Centreville            75-08        DNS  
 -- Pratt, Sean               12 Washington-L          118-03        DNS  
 -- Boose, Taylor             11 Centreville                         DNS  
 
Event 11  Women Shot Put Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: *    70-10  3/25/2006   Hill/Burruss, Brooke Point               
    Regional: !    34-04                                                       
       State: # 37-03.50                                                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 McGowan, Makayla           9 John Champe         34-00.00   32-07.00  
  2 Menye, Jeanette           12 Lake Braddoc        33-04.00   31-08.25    5   
  3 Rodi, Kyra                12 Lake Braddoc        31-01.25   30-11.00    5   
  4 Gill, Noelle              10 W.T. Woodson        32-11.00   30-06.50    4   
  5 Njomo, Margaret           11 Annandale           35-02.00   30-06.25    2.50
  6 Wilson, D'Wannisha        11 Washington-L        32-07.50   29-11.00  
  7 Hinton, Saliya            11 Westfield           32-02.50   29-09.75    3   
  8 Ononiwu, Hope             11 James W. Rob        32-01.75   29-00.50  
  9 Hundley, Garmai           SR Chantilly           29-05.00   29-00.00    1   
 10 Weiss, Lindsay            10 Albert Einst        27-06.00   28-08.50    0.50
 11 Yankson, Samantha         10 West Springf        32-10.75   28-08.25    2   
 12 Bruce, Alyssa             11 Thomas Jeffe        29-03.00   27-09.50  
 13 Little, Danielle           9 Westfield           29-00.00   27-06.00    3   
 14 Darang, Ashley            12 Bishop O\'Co        32-01.00   27-04.75    1.50
 15 Basl, Hannah              12 W.T. Woodson        29-09.75   27-04.50    4   
 16 Fauntroy, Victoria        11 Centreville         25-10.00   27-02.00  
 17 Escobar, Kate             12 Bishop O\'Co        27-03.00   27-01.00    1.50
 18 Tigani, Tiara             12 West Springf        27-09.50   26-02.00    2   
 19 Gibbs, Angel              11 Annandale           27-07.00   25-07.25    2.50
 20 Monique, Mitchell-Alexan  12 Dominion            29-00.00   25-06.00  
 21 Neubig, Theresa           10 Paul VI Cath        26-10.50   25-03.00  
 22 Noteboom, Anna            10 Briar Woods         24-07.75   23-09.50  
 23 Abbott, Caroline          12 Tuscarora Hi        25-00.50   23-06.75  
 24 Woods, Avery               9 West Potomac                   22-11.00  
 25 Aird, Jhade               10 Tuscarora Hi                   22-09.75  
 26 Bonner, Ciara             FR Edison              21-06.50   22-03.50  
 27 Gautschi, Isabelle        FR Chantilly           22-02.00   22-02.50    1   
 28 Campbell, Danielle        12 Freedom (Sou                   22-00.00  
 29 Folland, Miriam           12 Briar Woods         22-05.00   21-11.00  
 30 Pierre, Blossom           10 West Potomac                   21-03.50  
 31 McAllister, Sarah          9 Loudoun Vall                   20-11.00  
 32 Ramos, Sefora             JR Edison              20-05.00   20-06.75  
 33 Collins, Abigail           9 Dominion            20-00.00   20-01.25  
 34 Li, Anna                  12 Thomas Jeffe                   19-03.50  
 34 Lozama, Gabrielle         10 South Lakes         20-00.00   19-03.50  
 36 Meshulam, Ari             12 Albert Einst        20-07.00   18-05.50    0.50
 37 Escobar, Kelsy            10 Freedom (Sou                   16-10.00  
 -- Lozama, Jordan            10 South Lakes         26-03.00         DQ  
 -- Danko, Afrakomah          11 West Potomac                        DNS  
 -- Panagiotopolous, Elli     11 Washington-L        34-09.00        DNS  
 -- Nnaji, Cassandra          12 Paul VI Cath        36-11.00        DNS  
 
Event 12  Men Shot Put Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: *   105-10              TC Williams, TC Williams Hgh School      
    Regional: !    47-02                                                       
       State: # 51-11.25                                                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Weatherbee, Garrett       10 James W. Rob        48-06.75   47-08.75!   5   
  2 Fradj, Haider             12 Westfield           51-09.50   47-04.00!   4   
  3 Kaplon, Luke              11 W.T. Woodson        43-03.50   44-01.75    2.50
  4 Rodriguez, Jonathan       11 James W. Rob        47-03.50   43-06.50    5   
  5 Paska, Jeffrey            SO Chantilly           42-01.00   42-02.00    3   
  6 Richardson, Anthony       12 Westfield           47-00.50   41-08.00    4   
  7 Moron, Jose               SR Chantilly           42-02.75   41-03.50    3   
  8 Ransom, Josh              12 West Potomac        33-05.75   39-09.00    1.50
  9 Mertan, Ben               10 John Champe         40-00.00   39-07.50    2   
 10 Messegee, Zach            11 Loudoun Vall                   38-04.50    1   
 11 Woods, Cameron            11 West Springf        40-04.00   38-02.75  
 12 Borkowski, Matt           12 Briar Woods         40-00.00   37-09.50  
 13 Addi, Berkley             10 John Champe         40-00.00   37-07.00    2   
 14 Zhang, Brandon            12 Thomas Jeffe        40-01.00   37-02.50  
 14 Izzuddin, Ezzat           12 Lake Braddoc        34-08.00   37-02.50  
 16 Haj-Assad, Khalil         10 Annandale           33-10.50   36-10.75    0.50
 17 Yockey, Henry             10 Bishop O\'Co                   36-05.50  
 18 Chirinos, Brandon         12 Tuscarora Hi        35-09.50   36-05.00  
 19 Smith, Daniel             SR Edison              38-00.25   36-03.00  
 20 Mangal, John              11 South Lakes         33-03.00   35-09.50  
 21 Velazquez, Jake           11 Annandale           34-00.00   35-08.25    0.50
 22 Smith, Joshua             11 Loudoun Vall                   35-03.50    1   
 23 Le, Dinhnam               11 W.T. Woodson        28-05.50   34-09.75    2.50
 24 Friendy, Garrett             Centreville                    34-09.00  
 25 Rotimi, Olubunni          12 West Potomac                   34-06.00    1.50
 25 Prater, Marcus            12 Thomas Jeffe        33-01.00   34-06.00  
 27 Atariwa, Yazeed           11 Dominion            32-00.00   33-09.00  
 28 Miller, Joe               11 Briar Woods         33-05.00   33-08.25  
 29 Dean, Douglas             11 West Springf        39-06.00   33-05.00  
 30 Dean, Brian               12 Bishop O\'Co        29-06.50   31-11.50  
 31 Ramos, Alex               JR Edison              33-01.50   31-04.50  
 32 Logan, Timothy            10 South Lakes         30-00.00   30-04.25  
 33 Gardner, Eric             11 Freedom (Sou                   30-02.50  
 34 Rafferty, Jordan          12 Freedom (Sou        30-00.50   29-03.50  
 35 Villegas, Jose            12 Lake Braddoc        29-00.25   29-03.00  
 36 Michel, Eli               11 Tuscarora Hi                   26-05.00  
 -- Robinson, Corey           12 Washington-L        46-11.25       FOUL  
 -- Scipioni, Joshua          12 Dominion            30-05.75       FOUL  
 -- Skule, Justin             10 Centreville         38-10.50        DNS  
 -- Pratt, Sean               12 Washington-L        46-11.50        DNS  
 -- Clements, Daniel          10 Centreville         32-05.00        DNS  
 
Event 13  Women Distance Medley Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 12:19.6h              Centreville High School, Centreville High
    School                                               Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Lake Braddock  'A'                               12:05.04   12:22.89   10   
  2 West Potomac  'A'                                13:20.00   13:00.90    8   
  3 Westfield  'A'                                   12:43.00   13:08.85    6   
  4 James W. Robinson  'A'                           13:10.00   13:12.93    5   
  5 Tuscarora High School (Va)  'A'                  13:50.00   13:28.22    4   
  6 Thomas Jefferson S&T  'A'                        12:40.00   13:31.32    3   
  7 Chantilly HS  'A'                                13:10.00   13:32.90    2   
  8 W.T. Woodson  'A'                                13:10.00   13:37.90    1   
  9 West Springfield  'A'                            13:40.24   13:48.73  
 10 Bishop O\'Connell  'A'                           14:18.64   13:49.53  
 11 Albert Einstein High School  'A'                 14:00.00   13:52.62  
 12 Freedom (South Riding)  'A'                                 14:09.68  
 13 Centreville  'A'                                 14:53.72   14:23.86  
 14 Briar Woods  'A'                                 14:56.00   14:31.52  
 15 Annandale  'A'                                   14:55.00   14:50.28  
 16 Loudoun Valley  'A'                                         15:25.53  
 
Event 14  Men Distance Medley Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 10:09.2h              West Springfield High Sch, West Springfie
    School                                               Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 James W. Robinson  'A'                           10:35.00   10:41.77   10   
  2 Westfield  'A'                                   10:41.00   10:43.39    8   
  3 West Potomac  'A'                                10:55.00   10:50.10    6   
  4 West Springfield  'A'                            10:45.24   11:03.66    5   
  5 Lake Braddock  'A'                               10:55.00   11:08.64    4   
  6 Tuscarora High School (Va)  'A'                  10:50.00   11:09.03    3   
  7 Briar Woods  'A'                                 12:15.00   11:10.93    2   
  8 Albert Einstein High School  'A'                 11:35.00   11:10.96    1   
  9 Thomas Jefferson S&T  'A'                        11:28.53   11:17.59  
 10 Chantilly HS  'A'                                11:20.00   11:17.63  
 11 Annandale  'A'                                   11:20.00   11:18.27  
 12 Bishop O\'Connell  'A'                           11:19.18   11:29.70  
 13 Freedom (South Riding)  'A'                      10:22.00   11:33.37  
 14 W.T. Woodson  'A'                                11:05.00   11:34.46  
 15 Paul VI Catholic  'A'                            12:27.25   11:42.56  
 16 South Lakes  'A'                                 11:40.00   11:51.35  
 17 Centreville  'A'                                 11:50.51   11:59.57  
 18 Loudoun Valley  'A'                                         12:10.22  
 
Event 15  Women 1600 Sprint Medley Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 4:13.54  3/29/2007   Osbourn Park, Osbourn Park                
                         B Hyter, A Nocera, K Trizna, A Karabinus          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 James W. Robinson  'A'                            4:19.00    4:12.50*  1  10   
  2 Chantilly HS  'A'                                 4:28.03    4:21.45   1   8   
  3 Westfield  'A'                                    4:28.50    4:27.54   1   6   
  4 South Lakes  'A'                                  4:33.00    4:31.30   2   5   
  5 Lake Braddock  'A'                                4:30.44    4:39.96   1   4   
  6 W.T. Woodson  'A'                                 4:47.00    4:40.42   2   3   
  7 Tuscarora High School (Va)  'A'                   4:30.00    4:44.26   1   2   
  8 Albert Einstein High School  'A'                  4:50.00    4:45.19   2   1   
  9 Bishop O\'Connell  'A'                                       4:49.07   3 
 10 West Springfield  'A'                             4:42.24    4:52.72   2 
 11 West Potomac  'A'                                 4:50.24    4:55.22   2 
 12 Dominion  'A'                                                4:59.79   3 
 13 Loudoun Valley  'A'                                          5:06.77   3 
 14 Briar Woods  'A'                                  2:08.00    5:10.68   1 
 15 Paul VI Catholic  'A'                             5:01.44    5:13.94   3 
 16 Freedom (South Riding)  'A'                                  5:37.96   3 
 
Event 16  Men 1600 Sprint Medley Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 3:32.6h              Oakton High School, Oakton High School    
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Westfield  'A'                                    3:36.00    3:36.75   1  10   
  2 James W. Robinson  'A'                            3:50.00    3:38.55   2   8   
  3 Annandale  'A'                                    3:37.00    3:42.94   1   6   
  4 Chantilly HS  'A'                                 3:45.00    3:44.35   1   5   
  5 West Springfield  'A'                             3:41.24    3:45.77   1   4   
  6 Briar Woods  'A'                                  1:45.00    3:50.64   1   3   
  7 W.T. Woodson  'A'                                 4:15.00    3:54.70   3   2   
  8 Thomas Edison HS  'A'                             3:51.00    3:54.78   2   1   
  9 Albert Einstein High School  'A'                  4:12.00    3:56.62   3 
 10 Thomas Jefferson S&T  'A'                         4:08.61    4:00.73   3 
 11 Lake Braddock  'A'                                3:54.00    4:01.32   2 
 12 John Champe High School  'A'                                 4:04.24   4 
 13 South Lakes  'A'                                  4:05.00    4:05.20   2 
 14 Paul VI Catholic  'A'                             3:52.82    4:07.23   2 
 15 West Potomac  'A'                                 4:03.00    4:08.02   2 
 15 Bishop O\'Connell  'A'                            3:44.02    4:08.02   1 
 17 Tuscarora High School (Va)  'A'                   4:41.00    4:09.56   3 
 18 Loudoun Valley  'A'                                          4:11.05   4 
 19 Dominion  'A'                                                4:16.06   4 
 20 Freedom (South Riding)  'A'                       4:50.00    4:23.38   4 
 
Event 17  Women 4x200 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 1:42.6h              Garfield High School, Garfield High School
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 James W. Robinson  'A'                            1:52.00    1:49.57   1  10   
  2 Annandale  'A'                                    1:50.00    1:50.25   1   8   
  3 Westfield  'A'                                    1:52.00    1:50.51   1   6   
  4 Centreville  'A'                                  2:00.12    1:52.90   3   5   
  5 W.T. Woodson  'A'                                 1:53.00    1:53.43   1   4   
  6 Freedom (South Riding)  'A'                       1:50.00    1:53.80   1   3   
  7 Paul VI Catholic  'A'                             2:01.97    1:55.45   4   2   
  8 Chantilly HS  'A'                                 1:58.00    1:57.02   2   1   
  9 Bishop O\'Connell  'A'                            1:57.47    1:57.82   2 
 10 Thomas Jefferson S&T  'A'                                    1:58.17   3 
 11 South Lakes  'A'                                  1:58.00    1:58.24   2 
 12 Tuscarora High School (Va)  'A'                   2:14.00    1:59.53   3 
 13 Dominion  'A'                                                1:59.99   4 
 14 West Potomac  'A'                                 1:55.00    2:00.24   1 
 15 Lake Braddock  'A'                                1:56.44    2:01.65   2 
 16 John Champe High School  'A'                                 2:02.59   3 
 17 Loudoun Valley  'A'                                          2:04.57   4 
 -- Briar Woods  'A'                                  1:59.00         DQ   2 
 -- West Springfield  'A'                             1:59.64         DQ   2 
 
Event 18  Men 4x200 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 1:27.5h              Oxon Hill High School, Oxon Hill High Scho
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 James W. Robinson  'A'                            1:32.00    1:32.01   1  10   
  2 Briar Woods  'A'                                  1:37.00    1:33.06   2   8   
  3 Westfield  'A'                                    1:33.00    1:34.21   1   6   
  4 South Lakes  'A'                                  1:37.00    1:34.57   2   5   
  5 W.T. Woodson  'A'                                 1:35.00    1:36.02   1   4   
  6 West Springfield  'A'                             1:38.64    1:36.07   2   3   
  7 Centreville  'A'                                  1:40.91    1:36.31   3   2   
  8 Thomas Edison HS  'A'                             1:38.50    1:36.55   2   1   
  9 John Champe High School  'A'                                 1:37.86   4 
 10 Chantilly HS  'A'                                 1:45.00    1:37.92   3 
 11 Freedom (South Riding)  'A'                       1:38.00    1:38.64   2 
 12 Lake Braddock  'A'                                1:38.00    1:38.69   2 
 13 Tuscarora High School (Va)  'A'                   1:50.00    1:39.02   4 
 14 Albert Einstein High School  'A'                  1:40.00    1:39.35   3 
 15 Bishop O\'Connell  'A'                            1:41.80    1:40.48   3 
 16 Thomas Jefferson S&T  'A'                         1:43.64    1:40.75   3 
 17 W.T. Woodson  'B'                                 1:50.00    1:46.27   4 
 18 Dominion  'A'                                     1:37.00    1:47.07   1 
 -- Loudoun Valley  'A'                                              DNF   4 
 -- Annandale  'A'                                    1:34.56         DQ   1 
 -- West Potomac  'A'                                 1:35.00         DQ   1 
 -- Paul VI Catholic  'A'                             1:43.12        DNS   3 
 
Event 19  Women 4x800 Meter Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 9:26.7h              Centreville High School, Centreville High 
    Regional: ! 9:42.06                                                        
       State: # 9:34.13                                                        
    School                                               Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 West Springfield  'A'                             9:30.24    9:33.02#  10   
  2 Washington-Lee High School  'A'                   9:48.02    9:50.53    8   
  3 West Potomac  'A'                                 9:43.00    9:53.34    6   
  4 Tuscarora High School (Va)  'A'                  10:30.00   10:20.94    5   
  5 W.T. Woodson  'A'                                10:30.00   10:23.67    4   
  6 Westfield  'A'                                   10:32.56   10:29.30    3   
  7 Bishop O\'Connell  'A'                           10:54.50   10:30.44    2   
  8 Albert Einstein High School  'A'                 10:30.00   10:31.44    1   
  9 Freedom (South Riding)  'A'                      10:31.84   10:38.69  
 10 Lake Braddock  'A'                                9:45.44   10:47.36  
 11 Centreville  'A'                                 10:35.00   10:50.17  
 12 Dominion  'A'                                    10:30.00   10:52.86  
 13 Chantilly HS  'A'                                10:50.00   10:59.44  
 14 James W. Robinson  'A'                           11:00.00   11:17.79  
 15 Paul VI Catholic  'A'                            11:05.23   11:21.34  
 16 Loudoun Valley  'A'                                         12:03.95  
 
Event 20  Men 4x800 Meter Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 8:00.64  3/27/2010   Gonzaga, Gonzaga                          
    Regional: ! 8:08.15                                                        
       State: # 8:03.35                                                        
    School                                               Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 West Springfield  'A'                             8:07.84    8:10.82   10   
  2 Washington-Lee High School  'A'                   8:31.18    8:14.89    8   
  3 Tuscarora High School (Va)  'A'                   8:26.00    8:20.99    6   
  4 Lake Braddock  'A'                                8:10.00    8:24.36    5   
  5 Dominion  'A'                                     8:35.00    8:24.43    4   
  6 Briar Woods  'A'                                  8:50.00    8:32.65    3   
  7 Thomas Jefferson S&T  'A'                         8:36.34    8:35.99    2   
  8 Freedom (South Riding)  'A'                       8:42.81    8:36.97    1   
  9 Paul VI Catholic  'A'                             9:03.90    8:37.84  
 10 Bishop O\'Connell  'A'                            8:39.00    8:43.46  
 11 Westfield  'A'                                    8:46.38    8:44.97  
 12 West Potomac  'A'                                 8:55.00    8:52.33  
 13 South Lakes  'A'                                  9:05.00    8:54.26  
 14 James W. Robinson  'A'                            9:15.00    8:54.79  
 15 W.T. Woodson  'A'                                 8:45.00    8:55.69  
 16 Chantilly HS  'A'                                 9:20.00    8:58.99  
 17 Centreville  'A'                                  8:50.00    9:03.58  
 18 Thomas Edison HS  'A'                             9:08.00    9:08.25  
 19 Loudoun Valley  'A'                                          9:09.29  
 20 Annandale  'A'                                    8:50.00    9:10.53  
 
Event 21  Women 100 Meter Hurdles Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 15.30  3/31/2007   Brittany Hyter, Osbourn Park                
    Regional: ! 16.18                                                          
       State: # 15.20                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Lipka, Michelle           11 West Springf           16.14      15.96!  1   5   
  2 Bowden, Hannah            10 West Springf           16.04      16.26   1   5   
  3 Hundley, Garmai           SR Chantilly              16.31      16.55   1   4   
  4 Troy, Emma                11 Washington-L           16.53      16.97   1 
  5 Hutson, Cali              12 Paul VI Cath           16.70      17.04   2   3   
  6 Edmonds, Takiea           12 Tuscarora Hi           16.29      17.35   1   2   
  7 Pratt, Melissa            11 Annandale              17.07      17.46   2   2.50
  8 Pleta, Mary               11 Paul VI Cath           17.64      17.60   2   3   
  9 Crafton, Lauren           SR Chantilly              17.94      17.86   3   4   
 10 Ligonde, Astrid           11 Annandale              18.25      17.96   3   2.50
 11 Vogel, Jamy               12 James W. Rob           16.82      18.00   2   1.50
 12 Keely, Hannah             11 Briar Woods            18.33      18.06   3 
 13 Slatery, Kelly            11 West Potomac           17.69      18.53   3 
 14 Fofi, Jennie              12 Lake Braddoc           16.54      18.63   2 
 15 Ellis, Elizabeth          12 Centreville            18.43      19.12   3   0.50
 16 Chen, Stephanie           10 Thomas Jeffe           19.15      19.20   4   1   
 17 Miranda, Lizzy            12 Thomas Jeffe           18.90      19.38   4   1   
 18 Im, Seo Hee               10 Centreville            19.26      19.48   4   0.50
 19 Wilkinson, Samantha       10 Westfield              19.02      19.51   4 
 20 Kidane, Sara              12 Tuscarora Hi           18.78      19.57   4   2   
 21 Crutcher, Sydney          10 South Lakes            20.56      19.93   5 
 22 Jasper, Mila               9 Freedom (Sou                      20.23   6 
 23 Landrum, Christina        10 James W. Rob                      20.39   6   1.50
 24 Freewalt, Nicole           9 West Potomac           21.35      20.41   5 
 25 Emerson, Michelle         12 Westfield              18.13      20.82   3 
 25 Emerson, Sara             11 Loudoun Vall                      20.82   6 
 27 Barlow, Paige             10 South Lakes            20.60      20.93   5 
 28 Gibbons, Helen            11 Lake Braddoc           16.24      20.95   1 
 29 Hardy, Valerie            11 Loudoun Vall           21.07      21.41   5 
 30 Garrison, Mallory         11 Briar Woods            19.00      21.51   4 
 31 Soon, Evelyn              11 Freedom (Sou                      21.70   6 
 -- Ramsey, Cailin            11 Washington-L           17.44        DNS   2 
 
Event 22  Men 110 Meter Hurdles Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 14.70  3/27/2010   Aaron Shepherd, Gonzaga                     
    Regional: ! 15.58                                                          
       State: # 15.13                                                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Johnson-Conley, Ashad     SR Edison                 15.59      15.22!  1 
  2 Chang, Andrew             12 W.T. Woodson           15.17      15.40!  1 
  3 Lee, Kyong                12 West Springf           16.14      15.72   1   3   
  4 Gadsden, Darryll          12 Briar Woods            15.68      16.48   1   2.50
  5 Nguyen, Eric              SR Chantilly              16.24      16.60   2   5   
  6 Bishop, Kevin             10 Centreville            20.07      16.74   5 
  7 McClintock, Peyton        SO Chantilly              16.44      16.77   2   5   
  8 Atkins, Brandon           12 Annandale              16.49      16.86   2 
  9 Saunders, Dylan           12 Tuscarora Hi           15.87      16.90   1   4   
 10 Roach, Jordan             11 Tuscarora Hi                      17.02   6   4   
 11 Falatko, Nick             11 Westfield              17.24      17.03   3   0.50
 12 Mcvicker, John            10 Lake Braddoc           18.00      17.11   3   2   
 13 Zeng, Kevin               12 Thomas Jeffe           17.29      17.35   3   1.50
 14 Sherrod, Phillip          12 Loudoun Vall           18.00      17.59   3   1   
 15 Bridges, Obadiah          11 Lake Braddoc           15.60      17.65   1   2   
 16 Carino, Anthony           10 Briar Woods            18.28      17.70   4   2.50
 17 Pan, Changen              12 Thomas Jeffe           17.77      17.84   3   1.50
 18 Gulding, Michael          12 James W. Rob           17.22      17.93   2 
 19 Anderson, Nick            12 Freedom (Sou                      17.94   6 
 20 O'Meara, Kelly            10 West Potomac           17.89      18.16   3 
 21 Doley, John               10 South Lakes            18.38      18.20   4 
 22 Brown, Connor             10 West Springf           18.04      18.41   4   3   
 23 Evans, Scott              11 Loudoun Vall           18.00      18.43   4   1   
 24 Davis, Drew               10 James W. Rob           18.73      18.54   4 
 25 Johnson, Isaiah           11 Westfield              19.00      19.01   5   0.50
 26 Gillum, Max               10 South Lakes            18.68      19.34   4 
 27 Saldanha, Nathan          11 Dominion               20.10      20.21   5 
 28 Napoli, Angelo            10 West Potomac                      20.23   6 
 29 Moore, Bailey             10 Dominion               19.50      20.57   5 
 30 Hohenstein, Tyler         11 Annandale              17.19      21.19   2 
 31 Cornell, Lance            10 Freedom (Sou                      24.04   6 
 -- Garrettson, Patrick       12 Paul VI Cath           16.24        DNS   2 
 -- Morrissey, John           12 Paul VI Cath           19.72        DNS   5 
 -- Roman, Brian               9 Freedom (Sou                        SCR     
 
Event 25  Women 4x100 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 48.7h              Central, Central High School                
    Regional: ! 50.87                                                          
       State: # 48.88                                                          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Annandale  'A'                                      52.00      51.45   1  10   
  2 West Springfield  'A'                               52.04      51.47   1   8   
  3 Washington-Lee High School  'A'                     51.03      51.50   1   6   
  4 South Lakes  'A'                                    51.10      51.59   1   5   
  5 Thomas Edison HS  'A'                               53.00      52.13   2   4   
  6 Chantilly HS  'A'                                   54.00      52.32   2   3   
  7 Lake Braddock  'A'                                  56.22      53.33   3   2   
  8 Westfield  'A'                                      52.43      53.53   1   1   
  9 Briar Woods  'A'                                  1:00.00      53.63   3 
 10 Paul VI Catholic  'A'                               54.72      54.02   2 
 11 Tuscarora High School (Va)  'A'                     53.00      54.15   1 
 12 Thomas Jefferson S&T  'A'                           55.44      54.85   3 
 13 W.T. Woodson  'A'                                   56.00      56.03   3 
 14 Dominion  'A'                                       57.00      56.15   3 
 15 Bishop O\'Connell  'A'                              53.82      56.30   2 
 16 West Potomac  'A'                                   53.00      57.34   2 
 17 Loudoun Valley  'A'                                            58.25   3 
 -- Freedom (South Riding)  'A'                         54.36         DQ   2 
 
Event 26  Men 4x100 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
Meet Records: * 41.3h              Brooke Point, Brooke Point High School      
    Regional: ! 43.94                                                          
       State: # 42.98                                                          
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Annandale  'A'                                      42.89      43.45!  1  10   
  2 Westfield  'A'                                      44.31      44.10   1   8   
  3 Briar Woods  'A'                                    45.00      44.35   1   6   
  4 Chantilly HS  'A'                                   46.00      45.20   2   5   
  5 Freedom (South Riding)  'A'                         45.00      46.17   1   4   
  6 Thomas Jefferson S&T  'A'                           45.88      46.46   2   3   
  7 James W. Robinson  'A'                              46.51      47.07   2   1.50
  7 Albert Einstein High School  'A'                    46.20      47.07   2   1.50
  9 South Lakes  'A'                                    46.50      47.11   2 
 10 W.T. Woodson  'A'                                   47.50      47.41   3 
 11 Dominion  'A'                                       46.70      47.57   2 
 12 Bishop O\'Connell  'A'                              45.03      47.79   1 
 13 Lake Braddock  'A'                                  49.57      47.84   3 
 14 West Potomac  'A'                                   47.60      48.22   3 
 15 Loudoun Valley  'A'                                            49.21   3 
 -- Tuscarora High School (Va)  'A'                     50.00         DQ   3 
 -- Thomas Edison HS  'A'                               45.44        DNS   1 
 -- Paul VI Catholic  'A'                               48.49        DNS   3 
 
Event 27  Mixed 4x100 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 South Lakes  'A'                                    50.30      52.05   1  10   
  2 Westfield  'A'                                      54.50      52.89   1   8   
  3 Thomas Jefferson S&T  'A'                           57.94      54.31   1   6   
  4 Lake Braddock  'A'                                  55.00      55.32   1   5   
  5 West Potomac  'A'                                              56.02   2   4   
  6 Thomas Edison HS  'A'                               55.00      57.27   1   3   
  7 Tuscarora High School (Va)  'A'                                57.46   2   2   
  8 Chantilly HS  'A'                                              58.22   2   1   
  9 W.T. Woodson  'A'                                              58.95   3 
 10 Freedom (South Riding)  'A'                                    59.60   3 
 11 Briar Woods  'A'                                             1:00.63   3 
 12 West Springfield  'A'                               59.94    1:00.71   1 
 13 Annandale  'A'                                               1:01.33   3 
 -- Loudoun Valley  'A'                                               DQ   2 
 
Event 29  Women 4x400 Meter Relay 9-10 9th/10th grade
-----------------------------------------------------------------------------------
    Regional: ! 4:07.10                                                        
       State: # 4:00.17                                                        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 West Springfield  'A'                             4:18.24    4:21.68   1 
  2 Lake Braddock  'A'                                4:30.44    4:22.57   1 
  3 James W. Robinson  'A'                            4:15.00    4:24.97   1 
  4 Thomas Jefferson S&T  'A'                         4:32.54    4:32.77   2 
  5 Tuscarora High School (Va)  'A'                   4:30.00    4:37.47   1 
  6 W.T. Woodson  'A'                                 4:50.00    4:37.90   2 
  7 South Lakes  'A'                                  4:34.00    4:40.55   2 
  8 Chantilly HS  'A'                                 5:00.00    4:42.27   2 
  9 Westfield  'A'                                    4:30.50    4:42.86   1 
 10 Freedom (South Riding)  'A'                       4:24.81    4:57.36   1 
 11 Dominion  'A'                                                5:04.73   2 
 12 Loudoun Valley  'A'                                          5:07.33   2 
 -- Paul VI Catholic  'A'                             4:49.50        SCR     
 -- West Potomac  'A'                                 4:42.63        SCR     
 
Event 30  Men 4x400 Meter Relay 9-10 9th/10th grade
-----------------------------------------------------------------------------------
    Regional: ! 3:27.85                                                        
       State: # 3:23.36                                                        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Chantilly HS  'A'                                 3:55.00    3:41.03   2  10   
  2 Centreville  'A'                                  3:41.40    3:43.05   1   8   
  3 West Springfield  'A'                             3:42.24    3:43.65   1   6   
  4 Lake Braddock  'A'                                3:48.56    3:45.48   1   5   
  5 Thomas Jefferson S&T  'A'                         3:42.94    3:45.97   1   4   
  6 South Lakes  'A'                                  3:56.00    3:48.71   2   3   
  7 James W. Robinson  'A'                            3:55.00    3:49.47   2   2   
  8 West Potomac  'A'                                 3:50.33    3:50.13   1   1   
  9 Thomas Edison HS  'A'                                        3:50.85   3 
 10 John Champe High School  'A'                                 3:57.78   3 
 11 Westfield  'A'                                    3:45.90    3:59.85   1 
 12 Tuscarora High School (Va)  'A'                   4:00.00    4:05.96   2 
 13 Loudoun Valley  'A'                                          4:06.70   3 
 14 Freedom (South Riding)  'A'                       4:10.50    4:11.42   3 
 15 Dominion  'A'                                                4:21.75   3 
 -- Paul VI Catholic  'A'                             3:54.25        DNS   2 
 -- W.T. Woodson  'A'                                 4:05.00        SCR     
 
Event 31  Women 1600 Meter Run 9-10 9th/10th grade
--------------------------------------------------------------------------------
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Lannen, Monica             9 South Lakes          5:24.02    5:28.67  
  2 Lull, Hannah              SO Chantilly            5:36.00    5:32.12  
  3 Eng, Kathryn              10 Washington-L         5:36.74    5:32.56  
  4 Grimaldi, Jordan           9 Washington-L         5:31.02    5:34.12  
  5 Suarez, Ana               10 West Springf         5:38.24    5:36.30  
  6 Snyder, Abby               9 West Springf         5:38.24    5:36.33  
  7 Busteva, Sonja               Lake Braddoc         6:05.00    5:40.33  
  8 Finn, Maura               10 West Potomac         5:42.44    5:41.55  
  9 Bomberg, Melanie          10 West Potomac         5:46.05    5:51.69  
 10 San, Bianca               SO Chantilly            5:50.00    5:52.16  
 11 Williams, Emily            9 Lake Braddoc         5:50.44    5:52.67  
 12 Barber, Meredith           9 West Potomac         5:48.00    5:52.74  
 13 Bauerle, Mahlet            9 Albert Einst         6:10.00    5:55.49  
 14 Martin, Katie              9 South Lakes          6:07.77    5:55.86  
 15 Ferguson, Daly             9 Lake Braddoc         5:42.88    5:56.66  
 16 Frank, Karina             10 Westfield            5:45.00    5:57.23  
 17 Framstad, Catherine       10 Paul VI Cath         5:55.06    5:57.35  
 18 Dobbins, Megan            10 Westfield            5:42.00    5:57.66  
 19 Collins, Monea            FR Edison               6:20.00    5:59.15  
 20 Nelson, Victoria          10 Centreville          5:45.64    5:59.44  
 21 Neubig, Theresa           10 Paul VI Cath         6:16.34    6:07.47  
 22 McMahon, Victoria         10 Centreville          5:45.21    6:11.47  
 23 Malhotra, Ana             10 Thomas Jeffe         5:50.44    6:16.33  
 24 Kan, Ellen                10 Thomas Jeffe         6:18.12    6:19.43  
 25 King, Gillian              9 Tuscarora Hi         6:25.00    6:20.87  
 26 Funk, Lauren              10 John Champe          6:30.00    6:24.84  
 27 Horne, Helen              10 Tuscarora Hi         6:50.00    6:30.28  
 28 Chun, Kirsten              9 Dominion             6:40.00    6:31.29  
 29 Dien, Tracy               10 W.T. Woodson         6:30.00    6:32.28  
 30 Wolfteich, Kathryn        FR Edison               6:23.00    6:35.56  
 31 Ki, Katherine             10 Dominion             6:33.00    6:36.66  
 32 Bodine, Victoria          10 John Champe          6:40.00    6:40.23  
 33 Chandramouli, Shreya       8 Freedom (Sou                    6:46.49  
 34 Johnson, Emily            SO Edison               7:05.00    6:59.60  
 35 Thode, Megan               8 Freedom (Sou                    7:09.64  
 36 Conklin, Kaitlyn           9 Loudoun Vall                    7:16.28  
 37 Botelho, Victoria         10 Loudoun Vall                    7:25.77  
 -- Christen, Sarah              Lake Braddoc         6:00.00        DNS  
 
Event 32  Men 1600 Meter Run 9-10 9th/10th grade
-------------------------------------------------------------------------
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Odlum, Patrick            10 Washington-L         4:38.51    4:41.70  
  2 Cucinotta, Nicholas       10 West Potomac         4:39.57    4:42.27  
  3 O'Boyle, Cullen           10 West Potomac         4:42.00    4:42.63  
  4 Deely, Kevin              10 Westfield            4:43.96    4:43.09  
  5 Mutty, Christopher        10 Washington-L         4:49.29    4:43.48  
  6 Blackburn, Matt           10 West Springf         4:49.24    4:44.01  
  7 Hunter, Andrew             9 Loudoun Vall                    4:44.83  
  8 Falcone, David            10 W.T. Woodson         4:50.43    4:45.76  
  9 Turner, Eric              10 West Potomac         4:43.00    4:47.26  
 10 Smith, Andrew             10 West Springf         4:47.24    4:47.63  
 11 DeLeon, Andrew            SO Chantilly            4:52.00    4:49.51  
 12 Mccool, Andrew            10 South Lakes          4:56.17    4:49.92  
 13 Blagg, Christopher        10 Thomas Jeffe         4:58.65    4:51.24  
 14 Lockwood, Robert           9 W.T. Woodson         4:59.00    4:52.28  
 15 Miller, Sean              10 South Lakes          5:06.11    4:54.03  
 16 Lichtenberg, Tyler        10 Freedom (Sou         4:50.00    4:54.10  
 17 Wigle, Christopher         9 Chantilly            5:00.00    4:55.22  
 18 Owens, Patrick            10 Westfield            4:57.33    4:55.26  
 19 Kocis, Matt               10 Paul VI Cath         4:58.65    4:55.57  
 20 Wells, Brandon             9 Freedom (Sou         4:59.80    4:57.17  
 21 Maloney, Seamus            9 W.T. Woodson         4:55.00    4:57.92  
 22 O'Hara, Jimmy             10 James W. Rob         4:58.00    4:58.02  
 23 Smith, Ian                10 Lake Braddoc         4:57.55    5:00.43  
 24 Meskill, David             9 Lake Braddoc         5:05.00    5:00.70  
 25 Becker, Michael           11 James W. Rob         5:05.00    5:00.74  
 26 Woodhouse, Mitch          10 Thomas Jeffe         5:09.55    5:06.37  
 27 Kreb, Devyn                9 John Champe          5:30.00    5:09.12  
 28 Madden, Brady             10 Centreville          5:15.23    5:16.92  
 29 Esposito, Eric            10 Dominion             5:27.46    5:18.63  
 30 Silverman, Jarred          9 Tuscarora Hi         4:55.00    5:19.97  
 31 Karandikar, Nakul         10 Centreville          5:15.44    5:26.56  
 32 Suraz, Adam               10 Dominion             5:35.00    5:28.19  
 33 Hernandez, Jurgen         10 Albert Einst         5:41.43    5:31.00  
 34 Boyaisky, Ivan               Tuscarora Hi                    5:38.12  
 35 Galvan, Alexander          9 Loudoun Vall                    5:42.88  
 36 McHugh, Chris              9 Paul VI Cath         6:22.54    6:22.32  
 -- Goldstein, Brennan        FR Edison               5:28.00        DNS  
 -- Charlton, Ryan            SO Edison               5:09.00        DNS  
 -- Martin, Eric              FR Edison               5:12.00        DNS  
 -- Rockers, Brandon          SO Edison               4:52.00        DNS  
 -- Bell, Michael              9 West Potomac         5:06.00        DNS  
 -- Compton, Evan             SO Chantilly            4:56.00        DNS  
 -- Dirlik, Greg              10 Albert Einst         5:30.00        DNS  
 -- Copeland, Kyle             9 Tuscarora Hi                        SCR  
 
Event 33  Women 4x400 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
    Regional: ! 4:07.10                                                        
       State: # 4:00.17                                                        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Lake Braddock  'A'                                4:05.44    4:09.73   1  10   
  2 Thomas Edison HS  'A'                             4:38.00    4:12.29   2   8   
  3 South Lakes  'A'                                  4:22.00    4:13.30   2   6   
  4 West Springfield  'A'                             4:13.24    4:15.37   1   5   
  5 Westfield  'A'                                    4:17.12    4:16.56   1   4   
  6 Tuscarora High School (Va)  'A'                   4:22.00    4:24.64   1   3   
  7 Albert Einstein High School  'A'                  4:30.00    4:25.54   3   2   
  8 Annandale  'A'                                    4:15.00    4:28.61   1   1   
  9 Freedom (South Riding)  'A'                       4:24.81    4:32.00   2 
 10 Centreville  'A'                                  4:20.19    4:36.44   1 
 11 Loudoun Valley  'A'                                          4:38.25   3 
 12 Dominion  'A'                                                4:42.63   3 
 13 West Potomac  'A'                                 4:53.63    4:44.72   3 
 14 Briar Woods  'A'                                  4:23.00    4:51.02   2 
 -- Thomas Jefferson S&T  'A'                         4:23.84        DNS   2 
 -- Paul VI Catholic  'A'                             4:25.25        SCR     
 -- W.T. Woodson  'A'                                 4:30.00        SCR     
 
Event 34  Men 4x400 Meter Relay Varsity
-----------------------------------------------------------------------------------
    Regional: ! 3:27.85                                                        
       State: # 3:23.36                                                        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Westfield  'A'                                    3:18.00    3:29.27   1  10   
  2 Dominion  'A'                                     3:30.50    3:31.60   1   8   
  3 W.T. Woodson  'A'                                 3:34.00    3:31.81   1   6   
  4 Thomas Jefferson S&T  'A'                         3:37.44    3:33.37   1   5   
  5 West Potomac  'A'                                 3:40.33    3:35.42   2   4   
  6 Albert Einstein High School  'A'                  3:45.00    3:36.11   3   3   
  7 Tuscarora High School (Va)  'A'                   3:34.00    3:37.08   1   2   
  8 Lake Braddock  'A'                                3:33.00    3:37.30   1   0.50
  8 Chantilly HS  'A'                                 3:40.00    3:37.30   2   0.50
 10 West Springfield  'A'                             3:42.24    3:37.78   3 
 11 Annandale  'A'                                               3:42.11   3 
 12 Loudoun Valley  'A'                                          3:43.35   3 
 13 James W. Robinson  'A'                            3:45.00    3:43.94   3 
 14 Briar Woods  'A'                                  3:58.00    3:45.08   3 
 15 Thomas Edison HS  'A'                             3:40.00    3:45.53   2 
 16 South Lakes  'A'                                  3:41.00    3:46.16   2 
 17 Freedom (South Riding)  'A'                       3:40.50    3:50.41   2 
 -- Paul VI Catholic  'A'                             3:41.97        DNS   2 
 
Event 35  Women 4x1600 Meter Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
    School                                               Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Chantilly HS  'A'                                21:20.00   22:02.59   10   
  2 Westfield  'A'                                   22:23.00   22:44.91    8   
  3 Thomas Jefferson S&T  'A'                        22:40.54   22:47.64    6   
  4 Lake Braddock  'A'                               22:00.04   23:18.05    5   
  5 West Potomac  'A'                                23:55.00   23:46.29    4   
  6 West Springfield  'A'                            23:35.24   24:01.45    3   
  7 Albert Einstein High School  'A'                 24:00.00   24:03.96    2   
  8 Bishop O\'Connell  'A'                           22:40.00   24:13.01    1   
  9 W.T. Woodson  'A'                                24:05.00   24:39.17  
 10 Freedom (South Riding)  'A'                                 26:17.31  
 11 Tuscarora High School (Va)  'A'                  26:50.00   26:59.13  
 12 Loudoun Valley  'A'                                         27:29.72  
 -- Dominion  'A'                                    25:00.00         DQ  
 
Event 36  Men 4x1600 Meter Relay Varsity
--------------------------------------------------------------------------------
    School                                               Seed     Finals  Points
--------------------------------------------------------------------------------
  1 Westfield  'A'                                   18:41.00   18:23.53   10   
  2 Chantilly HS  'A'                                19:00.00   19:06.71    8   
  3 Lake Braddock  'A'                               19:10.00   19:07.43    6   
  4 West Springfield  'A'                            19:10.24   19:12.30    5   
  5 James W. Robinson  'A'                           19:15.00   19:20.64    4   
  6 Thomas Jefferson S&T  'A'                        19:33.21   19:34.97    3   
  7 W.T. Woodson  'A'                                19:45.00   19:43.75    2   
  8 Albert Einstein High School  'A'                 19:50.00   19:50.65    1   
  9 Thomas Edison HS  'A'                            20:19.00   20:20.75  
 10 Briar Woods  'A'                                 20:35.00   20:28.38  
 11 Loudoun Valley  'A'                                         20:38.36  
 12 Dominion  'A'                                    21:30.00   20:43.86  
 13 Freedom (South Riding)  'A'                      20:10.00   20:59.48  
 14 Tuscarora High School (Va)  'A'                  22:10.00   21:40.25  
 -- Paul VI Catholic  'A'                            21:01.05        DNS  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 14 Events Scored
-------------------------------------------------------------------------------
    1) Westfield                   63        1) Lake Braddock              63   
    3) West Springfield            53        4) Chantilly HS               52   
    5) James W. Robinson           37        6) Thomas Edison HS           34   
    7) Annandale                   33        8) Tuscarora High School (VA  31   
    9) Thomas Jefferson S&T        29       10) W.T. Woodson               27   
   11) Washington-Lee High School  24       12) South Lakes                20   
   13) West Potomac                19       14) Paul VI Catholic           16   
   15) Albert Einstein High Schoo  13       16) Bishop O\'Connell           9   
   17) Centreville                  6       18) Dominion                    4   
   19) Freedom (South Riding)       3                                           
 
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 14 Events Scored
-------------------------------------------------------------------------------
    1) Westfield                   96        2) Chantilly HS               61.50
    3) James W. Robinson           60.50     4) W.T. Woodson               39   
    4) Briar Woods                 39        6) West Springfield           37   
    7) Tuscarora High School (VA)  33        8) Lake Braddock              30.50
    9) Thomas Jefferson S&T        27       10) West Potomac               19   
   11) Annandale                   17       12) Dominion                   13   
   12) Freedom (South Riding)      13       14) Loudoun Valley             12   
   15) John Champe High School     10       16) Thomas Edison HS            8   
   16) Washington-Lee High School   8       16) South Lakes                 8   
   19) Albert Einstein High Schoo   6.50    20) Centreville                 2 
 







Return to Top

Email | About