MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Hoxton Invitational
Hoxton Invitational History
Hosted By: Episcopal
Alexandria, Virginia
2013-02-16

results from Milestat.com
Licensed to ISL/MAC Track Championship HY-TEK's Meet Manager 2/16/2013 10:48 PM
                     HOXTON Invitational 2013 - 2/16/2013                      
                    Episcopal High School - Cathcart Track                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Long Jump 4 JUMPS
=======================================================================
 12'0 Minimum Measurement
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Griswold, Olivia             Episcopal             15-08.50   10   
  2 Barrow, Lisa-Anne           Holton-Arms           15-08.00    7   
  2 Sharpe, Kayla                Paul VI               15-08.00    7   
  4 Wyckoff, Sarah               George Visi           15-00.25    4   
  5 Hynds, Sarah                 George Visi           13-08.75    2   
  6 Robinson, Sydney             Potomac Scho          13-02.50    1   
  7 Smith, Gabby                 Potomac Scho          12-06.00  
  8 Collette, Camryn             St Stephens           12-01.75  
  9 McNichols, Read              Episcopal             12-00.00  
 -- Bean, Harleigh               Episcopal                  DNF  
 -- Holden, Delaney              St Stephens                DNF  
 
Event 2  Boys Long Jump 4 JUMPS
=======================================================================
 17'0 Minimum Measurement
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grunewald, Nick              Georgetown P          20-02.00   10   
  2 St. Pierre, Patrick          Gonzaga               19-04.00    8   
  3 Howard, Josh                 Episcopal             18-09.25    6   
  4 Rust-Tierney, Erin           Georgetown D          18-08.00    4   
  5 Seagears, Dominique          Landon                18-05.25    2   
  6 Phillips, Ben                Georgetown D          18-04.50    1   
  7 Loughney, Matt               Potomac Scho          18-02.75  
  8 Dennis, Marcus               Gonzaga               18-01.00  
  9 Njinkeu, Armel               Georgetown P          18-00.00  
 10 White, Chidera               Episcopal             17-01.00  
 11 Jones, Malik                 Georgetown D         x17-00.00  
 -- Egan, Brendan                Georgetown P               DNF  
 -- Holmes, Maurice              Gonzaga                    DNF  
 
Event 3  Girls Shot Put 6 THROWS
=======================================================================
 23'0 Minimum Measurement
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tomdio, Shirley              George Visi           31-11.00   10   
  2 Isiaq, Aminah                Georgetown D          28-03.00    8   
  3 Asante, Akua                 Episcopal             24-07.00    6   
  4 Crider, Montana              Episcopal             20-06.00    4   
  5 Keating, Katie               George Visi           17-10.00    2   
  6 Esworthy, Sammy              St Stephens           17-01.00    1   
 
Event 4  Boys Shot Put
=======================================================================
 33'0 Minimum Measurement  Top 7 Advance to Finals
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Neville              Georgetown D          44-05.00   10   
  2 Stalling, Ben                Gonzaga               39-01.00    8   
  3 Layne, Bryce                 Gonzaga               37-10.00    6   
  4 Voeks, Grant                 Potomac Scho          37-09.00    4   
  5 Kirtley, Christopher         Landon                37-00.00    2   
  6 Roche, Tim                   Georgetown P          35-00.00    1   
  7 Williams, Darren             Georgetown P          26-04.50  
  8 Eustice, Scott               Georgetown D          25-02.50  
  9 Polun, Austin                Landon                24-05.00  
 10 Shalloway, George            Landon               x24-04.50  
 11 Bonfiglio, Matt              Georgetown P         x23-08.50  
 12 Shalloway, Eric              Landon               x23-02.00  
 
Event 5  Boys High Jump
=======================================================================
 4'10 Opening Height
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holmes, Maurice              Gonzaga                6-03.00   10   
  2 Fullum, Anthony              Landon                 5-08.00    8   
  3 Grunewald, Nick              Georgetown P          J5-08.00    6   
  4 Gage, Cooper                 Episcopal             J5-08.00    4   
  5 Bindley-Taylor, Stefan       Georgetown D           5-06.00    2   
  6 St. Pierre, Patrick          Gonzaga                5-04.00    1   
  7 Kirtley, Christopher         Landon                J5-04.00  
 -- Klain, Danny                 Georgetown D               DNF  
 
Event 6  Girls High Jump
=======================================================================
 3'10" Opening Height
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henderson, Caroline          Episcopal              4-10.00   10   
  2 Maves, Morgan                St Stephens            4-08.00    8   
  3 Murray, Jillian              George Visi           J4-08.00    6   
  4 Goode, Presley               Episcopal              4-06.00    4   
  5 Isiaq, Aminah                Georgetown D          J4-06.00    2   
  6 Zeiss, Morgan                George Visi            3-10.00    0.50
  6 Tangherlini, Cassie          St Stephens            3-10.00    0.50
 -- Hynds, Sarah                 George Visi                DNF  
 
Event 7  Girls Triple Jump 4 JUMPS
=======================================================================
 22'0 Minimum Measurement
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sharpe, Kayla                Paul VI               33-07.50   10   
  2 Pleta, Mary                  Paul VI               29-02.00    8   
  3 McNichols, Read              Episcopal             26-01.00    6   
 
Event 8  Boys Triple Jump 4 JUMPS
=======================================================================
 32'0 Minimum Measurement
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Holmes, Maurice              Gonzaga               43-00.00   10   
  2 Rust-Tierney, Erin           Georgetown D          42-09.25    8   
  3 Gray, Darien                 Gonzaga               41-02.75    6   
  4 Grunewald, Nick              Georgetown P          41-01.75    4   
  5 Franklin, Jordan             Gonzaga              x37-10.25  
  6 Njinkeu, Armel               Georgetown P          35-08.50    2   
  7 Klain, Danny                 Georgetown D          35-05.75    1   
  8 Loughney, Matt               Potomac Scho          35-03.75  
  9 Egan, Brendan                Georgetown P         x33-01.50  
 
Event 9  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Georgetown Visitation Prep  'A'                     9:42.03   10   
  2 Episcopal  'A'                                     10:28.76    8   
  3 Georgetown Visitation Prep  'B'                   x10:38.45  
  4 Paul VI  'A'                                       11:00.45    6   
  5 Episcopal  'B'                                    x11:18.28  
  6 Georgetown Day  'A'                                11:33.88    4   
 
Event 10  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Potomac School  'A'                                 8:31.10   10   
  2 Georgetown Day  'A'                                 8:31.17    8   
  3 Gonzaga College  'A'                                8:55.69    6   
  4 Landon  'A'                                         8:57.67    4   
  5 Paul VI  'A'                                        9:05.69    2   
  6 Episcopal  'A'                                      9:09.90    1   
  7 Episcopal  'B'                                     x9:36.01  
  8 Georgetown Day  'B'                                x9:58.53  
 
Event 11  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pleta, Mary                  Paul VI                   9.75Q  1 
  2 Chupka, Grace                St. Andrew's              9.94Q  2 
  3 Nicholson, Helen             St Stephens               9.86q  1 
  4 Hynds, Sarah                 George Visi              10.54q  2 
  5 Taylor, Sallie               Episcopal                10.85q  2 
  6 Fink, Harriet                George Visi              11.11q  2 
 
Event 11  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pleta, Mary                  Paul VI                   9.71   10   
  2 Chupka, Grace                St. Andrew's              9.96    8   
  3 Nicholson, Helen             St Stephens              10.47    6   
  4 Hynds, Sarah                 George Visi              10.57    4   
  5 Taylor, Sallie               Episcopal                11.13    2   
  6 Fink, Harriet                George Visi              11.19    1   
 
Event 12  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Holmes, Maurice              Gonzaga                   8.12Q  2 
  2 Gray, Darien                 Gonzaga                   8.17Q  1 
  3 Jones, Malik                 Georgetown D              8.52q  1 
  4 Hightower, Oliver            Landon                    8.60q  1 
  5 Robinson, Maxwell            Gonzaga                   8.89q  2 
  6 Kunst, Ben                   Georgetown D              9.28q  2 
  7 McGuire, Pat                 Georgetown P              9.44   2 
  8 Ward, Ian                    Georgetown D             10.43   1 
  9 Kelly, Alex                  Paul VI                  10.46   1 
 10 Liu, Michael                 Georgetown P             11.03   2 
 11 Power, Ryan                  Paul VI                  11.25   1 
 
Event 12  Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gray, Darien                 Gonzaga                   8.05   10   
  2 Holmes, Maurice              Gonzaga                   8.21    8   
  3 Jones, Malik                 Georgetown D              8.35    6   
  4 Hightower, Oliver            Landon                    8.49    4   
  5 Kunst, Ben                   Georgetown D              8.63    2   
  6 Robinson, Maxwell            Gonzaga                  x8.80  
 
Event 13  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
 DEVELOPMENTAL - TIMED FINALS
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kobayashi, Olivia            Potomac Scho              7.98   2 
  2 Clark, Courtney              George Visi               8.06   2 
  3 Kijewski, Jordan             Paul VI                   8.18   1 
  4 Omire-Mayor, Diane           George Visi               8.28   2 
  5 Robinson, Sydney             Potomac Scho              8.35   1 
  6 Fontana, Elizabeth           Paul VI                   8.61   2 
 
Event 14  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sharpe, Kayla                Paul VI                   7.63Q  2 
  2 McKeython, Aja               Georgetown D              7.74Q  1 
  3 Givens, Olivia               Potomac Scho              7.85q  1 
  4 Waddell, Emily               George Visi               7.92q  2 
  5 Griffith, Moira              George Visi               7.93q  1 
  6 Wilson, Kiamani              Episcopal                 8.13q  1 
  7 Smith, Gabby                 Potomac Scho              8.29   2 
  8 Anduze, Leila                Holton-Arms               8.32   1 
  9 Bean, Harleigh               Episcopal                 8.34   2 
 10 Ervin, Christine             Georgetown D              8.64   1 
 11 Ukor, Ima                    Paul VI                   8.74   2 
 
Event 14  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sharpe, Kayla                Paul VI                   7.53   10   
  2 McKeython, Aja               Georgetown D              7.62    8   
  3 Griffith, Moira              George Visi               7.83    6   
  4 Givens, Olivia               Potomac Scho              7.83    4   
  5 Waddell, Emily               George Visi               7.92    2   
  6 Wilson, Kiamani              Episcopal                 8.21    1   
 
Event 15  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
 DEVELOPMENTAL - TIMED FINALS
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johnson, Johari              Landon                    6.88   2 
  2 Franklin, Jordan             Gonzaga                   7.16   2 
  3 Pearce, Cal                  Episcopal                 7.18   2 
  4 Roberts, Ajani               Gonzaga                   7.27   1 
  5 Eustice, Scott               Georgetown D              7.27   1 
  6 Chatman, Joel                Georgetown P              7.28   1 
  7 Bindley-Taylor, Stefan       Georgetown D              7.32   2 
 
Event 16  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
6 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Coolidge, Blake              Georgetown P              6.69Q  2 
  2 Bostic-Wattley, Malachi      Landon                    6.73Q  3 
  3 Reyes, Aires                 St Stephens               6.80Q  1 
  4 Fullum, Anthony              Landon                    6.77q  2 
  5 Barefoot, Blake              Episcopal                 6.85q  1 
  6 Spence, Max                  St Stephens               6.91q  2 
  7 Phillips, Ben                Georgetown D              7.00   3 
  8 Jones, Ahmad                 Georgetown D              7.02   3 
  9 Dennis, Marcus               Gonzaga                   7.03   2 
 10 Banks, Bobby                 St. Andrew's              7.07   1 
 11 Page, Andrew                 Paul VI                   7.08   3 
 12 Bacon, Jeffery               Paul VI                   7.11   1 
 13 Samuto, Tene                 Georgetown P              7.23   1 
 14 Watson, Hunter               Gonzaga                   7.25   2 
 
Event 16  Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bostic-Wattley, Malachi      Landon                    6.59   10   
  2 Coolidge, Blake              Georgetown P              6.72    8   
  3 Spence, Max                  St Stephens               6.73    6   
  4 Fullum, Anthony              Landon                    6.81    4   
  5 Reyes, Aires                 St Stephens               6.83    2   
  6 Barefoot, Blake              Episcopal                 6.87    1   
 
Event 17  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Emily                George Visi            5:01.65   10   
  2 Foster, Jessie               George Visi            5:21.40    8   
  3 Lindsay, Margaret            George Visi           x5:28.32  
  4 Treanor, Katherine           Georgetown D           5:32.43    6   
  5 Kynoch, Mackenzie            St. Andrew's           5:50.90    4   
  6 Aukward, Maria               George Visi           x5:54.66  
  7 Framstad, Catherine          Paul VI                5:55.06    2   
  8 Chesson, Joslyn              Episcopal              5:56.95    1   
  9 Carter, Mary Robert          Episcopal              5:57.39  
 10 Keller, Julia                Potomac Scho           6:06.61  
 11 Kate, Linda                  Potomac Scho           6:06.81  
 12 Ashby, Hanna                 Paul VI                6:17.45  
 13 Specht, Clare                Holton-Arms            6:30.03  
 14 Rosenfeld, Calla             Georgetown D           6:56.32  
 15 Richards, Ali                Holton-Arms            6:56.79  
 16 Gunther, Julia               Georgetown D          x7:01.74  
 
Event 18  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Armbruster, Alex             St. Andrew's           4:32.98   10   
  2 Hoyle, Chris                 Gonzaga                4:33.72    8   
  3 Pulliam, Kevin               Gonzaga                4:35.58    6   
  4 Smith, Colin                 Sidwell Frie           4:38.75    4   
  5 Boardman, Sam                Georgetown D           4:46.47    2   
  6 Stepka, Andrew               Paul VI                4:46.74    1   
  7 Colaizzi, Tristan            Georgetown D           4:47.60  
  8 Bassett, Michael             Georgetown D          x4:47.73  
  9 Bush, Ben                    Potomac Scho           4:50.85  
 10 Kensinger, Nick              Potomac Scho           4:51.18  
 11 Morton, Alex                 Georgetown P           5:00.89  
 12 Wimbish, Will                Gonzaga               x5:03.09  
 13 Mastaler, Trey               Paul VI                5:03.40  
 14 Nealley, Harrison            St. Andrew's           5:05.93  
 15 Lawson, Henry                Episcopal              5:10.29  
 16 Michael, Joshua              Landon                 5:14.05  
 17 Kirtley, Brian               Landon                 5:22.70  
 18 Mullery, Patrick             Georgetown P           5:25.13  
 19 Chapin, Archer               Georgetown P          x5:29.76  
 20 Slater, Sam                  Georgetown D          x5:33.48  
 21 Leonard, Dylan               Georgetown P          x6:04.81  
 22 Kim, Elliot                  Potomac Scho          x6:07.32  
 
Event 19  Girls 500 Meter Dash
==========================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Murray, Jillian              George Visi            1:22.53   4  10   
  2 Griffith, Moira              George Visi            1:22.94   4   8   
  3 Brandon, Kelsey              Potomac Scho           1:24.12   4   6   
  4 Barrows, Lisa-Anne           Holton-Arms            1:25.67   4   4   
  5 Peace, Bria                  Potomac Scho           1:28.10   3   2   
  6 Kijewski, Jordan             Paul VI                1:29.05   2   1   
  7 Cunniff, Capri               Paul VI                1:30.56   2 
  8 Barringer, Sarah Merrill     Episcopal              1:30.58   3 
  9 Bortz, Adelle                Episcopal              1:32.35   2 
 10 Broughton, Mary Ann          Episcopal             x1:34.72   3 
 11 Driscoll, McRae              Episcopal             x1:36.24   2 
 12 Panzardi, Carolina           George Visi           x1:38.84   1 
 13 Perry, Hannah                Episcopal             x1:41.95   1 
 
Event 20  Boys 500 Meter Dash
==========================================================================
 Waterfall Start
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Posniewski, Luke             Georgetown P           1:11.26   6  10   
  2 Bransford, Cole              Potomac Scho           1:11.88   7   8   
  3 Reyes, Aires                 St Stephens            1:11.89   7   6   
  4 Klain, Danny                 Georgetown D           1:12.41   4   4   
  5 Otoo, Mike                   Episcopal              1:12.85   4   2   
  6 Walcott, Areke               St Stephens            1:13.44   4   1   
  7 Jones, Khalil                Georgetown D           1:13.55   5 
  8 Watson, Hunter               Gonzaga                1:13.59   6 
  9 Sawhny, Kebron               Landon                 1:13.69   7 
 10 Young, Gates                 Episcopal              1:14.53   5 
 11 Robinson, Maxwell            Gonzaga                1:18.07   4 
 12 Marumoto, Zack               Episcopal             x1:18.57   2 
 13 Eustice, Scott               Georgetown D          x1:19.70   3 
 14 McGuire, Pat                 Georgetown P           1:20.01   2 
 15 Peoples, Nick                Georgetown P          x1:20.57   2 
 16 Kensinger, Mark              Potomac Scho           1:22.36   3 
 17 Smith, Myles                 Georgetown D          x1:23.38   1 
 18 Chaowalit, Win               Episcopal             x1:24.10   1 
 19 Rogers, Louie                Episcopal             x1:27.40   1 
 20 Powell, Sean                 Paul VI                1:28.93   5 
 21 Shearin, Holden              Episcopal             x1:32.09   1 
 -- Sansaver, Ben                Paul VI                     DQ   3 
 
Event 21  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 2- Turn Stagger
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      1:50.82   4  10   
  2 Georgetown Visitation Prep  'A'                     1:54.61   3   8   
  3 Potomac School  'A'                                 1:58.26   4   6   
  4 Georgetown Day  'A'                                 1:58.56   3   4   
  5 Potomac School  'B'                                x1:58.64   3 
  6 Paul VI  'A'                                        1:59.15   4   2   
  7 Episcopal  'B'                                     x1:59.97   2 
  8 St Stephens and St Agnes  'A'                       2:01.79   1   1   
  9 Georgetown Visitation Prep  'B'                    x2:06.70   2 
 10 St Stephens and St Agnes  'B'                      x2:08.03   1 
 11 Paul VI  'B'                                       x2:08.58   2 
 12 Georgetown Day  'B'                                x2:08.88   1 
 
Event 22  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 2-Turn Stagger
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Georgetown Prep  'A'                                1:36.24   4  10   
  2 Georgetown Day  'A'                                 1:36.29   4   8   
  3 Landon  'A'                                         1:37.19   4   6   
  4 Episcopal  'A'                                      1:38.32   3   4   
  5 Gonzaga College  'A'                                1:38.46   3   2   
  6 Georgetown Day  'B'                                x1:41.04   1 
  7 St Stephens and St Agnes  'B'                      x1:42.60   1 
  8 Paul VI  'A'                                        1:44.52   3   1   
  9 Potomac School  'A'                                 1:44.97   2 
 10 Episcopal  'B'                                     x1:45.45   1 
 11 Georgetown Prep  'B'                               x1:49.67   2 
 
Event 23  Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaplan, Emily                George Visi            3:01.92   10   
  2 Lindsay, Alison              St Stephens            3:08.32    8   
  3 McGill, Grace                George Visi            3:13.58    6   
  4 Halm, Abby                   Episcopal              3:18.54    4   
  5 Daniels, Katie               George Visi           x3:31.01  
  6 Marshall, Jubilee            George Visi           x3:34.57  
  7 Hunt, Charlotte              Episcopal              3:38.63    2   
  8 Bucaro, Katie                Paul VI                3:39.29    1   
  9 Johnston, Courtney           Potomac Scho           3:42.11  
 10 Danisewicz, Julia            Paul VI                3:43.66  
 11 Potter, Mary-Ellen           Paul VI               x3:45.00  
 12 Shine, Sarah                 Georgetown D           3:50.44  
 13 Kim, Teresa                  Episcopal             x3:52.55  
 14 O'Brien, Kate                Potomac Scho           3:58.51  
 15 Nguon, Brittany              Potomac Scho          x3:59.72  
 16 Rosenfeld, Calla             Georgetown D           4:01.51  
 
Event 24  Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Armbruster, Alex             St. Andrew's           2:42.40   10   
  2 Yu, Junda                    Georgetown P           2:42.89    8   
  3 Pulliam, Kevin               Gonzaga                2:45.97    6   
  4 Hoyle, Chris                 Gonzaga                2:47.33    4   
  5 Danisewicz, Matt             Paul VI                2:50.42    2   
  6 Dock, Chris                  Sidwell Frie           2:52.45    1   
  7 McGowan, Greg                Episcopal              2:55.26  
  8 Mata, Fernando               Gonzaga               x2:57.00  
  9 Lansdale, Patrick            Sidwell Frie           2:57.21  
 10 Morgan, Greg                 Episcopal              2:58.87  
 11 Nealley, Harrison            St. Andrew's           3:00.05  
 12 Wimbish, Will                Gonzaga               x3:02.78  
 13 Lawton, James                Episcopal             x3:03.25  
 14 Djan, Osei                   Episcopal             x3:08.48  
 15 Kensinger, Mark              Potomac Scho           3:09.69  
 16 Ishimaru, Matthew            Georgetown D           3:10.46  
 17 Chapin, Archer               Georgetown P           3:12.65  
 18 Boorstin, Noah               Georgetown D           3:12.67  
 19 Kravitz, Noah                Georgetown D          x3:13.35  
 20 Rionda, Nathan               Paul VI                3:14.72  
 21 Tilch, Zach                  St Stephens            3:18.34  
 22 Smith, Myles                 Georgetown D          x3:21.91  
 23 Paravano, Jonathan           Georgetown P          x3:21.99  
 24 Robinson, Toby               Potomac Scho           3:22.17  
 25 Ray, Matthew                 St Stephens            3:29.12  
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Episcopal  'A'                                      4:11.13   2  10   
  2 Georgetown Visitation Prep  'A'                     4:11.16   2   8   
  3 Potomac School  'A'                                 4:20.71   2   6   
  4 Georgetown Visitation Prep  'B'                    x4:29.48   2 
  5 Potomac School  'B'                                x4:34.32   1 
  6 Episcopal  'B'                                     x4:36.53   1 
  7 Georgetown Day  'A'                                 4:46.31   1   4   
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
 Waterfall Start
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Georgetown Prep  'A'                                3:39.16   3  10   
  2 Georgetown Day  'A'                                 3:39.18   3   8   
  3 Paul VI  'A'                                        3:40.74   3   6   
  4 Potomac School  'A'                                 3:41.77   2   4   
  5 Gonzaga College  'A'                                3:44.54   2   2   
  6 Landon  'A'                                         3:45.69   1   1   
  7 Episcopal  'A'                                      3:49.61   3 
  8 Georgetown Day  'B'                                x3:50.47   2 
  9 Episcopal  'B'                                     x3:56.59   1 
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Georgetown Visitation Prep 115.50     2) Episcopal                  78   
    3) Paul VI                     57        4) Georgetown Day             36   
    5) Potomac School              25        6) St Stephens and St Agnes   24.50
    7) St. Andrew's Episcopal      12        8) Holton-Arms                11   
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Gonzaga College            101        2) Georgetown Prep            69   
    3) Georgetown Day              64        4) Landon                     41   
    5) Potomac School              26        6) St. Andrew's Episcopal     20   
    7) Episcopal                   18        8) St Stephens and St Agnes   15   
    9) Paul VI                     12       10) Sidwell Friends             5   


Return to Top

Email | About