MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




RM and SpB at Sherwood
Sherwood HS Home TF Meets History
Hosted By: Sherwood
Sandy Spring, Maryland
2013-04-23

Licensed to Sherwood High School                HY-TEK's Meet Manager 4/23/2013
                   Sherwood, Richard Montgomery, Springbrook                   
                       Sherwood High School  - 4/23/2013                       
                      Dual Meet Scores - Through Event 34                      
 
                                     Women                                     
Richard Montgomery High School   70.00     67.00 Sherwood High School          
Richard Montgomery High School  111.00     26.00 Springbrook High School       
          Sherwood High School  107.00     25.00 Springbrook High School       
 
                                      Men                                      
          Sherwood High School   79.00     58.00 Richard Montgomery High School
Richard Montgomery High School   72.00     60.00 Springbrook High School       
          Sherwood High School   81.00     56.00 Springbrook High School       

Licensed to Sherwood High School       HY-TEK's Meet Manager 4/23/2013 10:02 PM
                   Sherwood, Richard Montgomery, Springbrook                   
                       Sherwood High School  - 4/23/2013                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Benjamin, Jasmine            RM                       16.1h   1 
  2 Rodriguez, Marilyn           RM                       16.6h   1 
  3 Fetty, Hope                  Sherwood                 17.0h   1 
  4 Mazur, Hayley                Sherwood                 18.1h   2 
  5 Paese, Lauren                Sherwood                 18.3h   1 
  6 Hughes, Sarah                Sherwood                 19.1h   2 
  7 Vos, Jessica                 RM                       19.8h   2 
  8 Dudrick, Robyn               Sherwood                 21.4h   2 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                          10:06.1h  
  2 Richard Montgomery High School  'A'                10:13.1h  
  3 Sherwood High School  'B'                          11:22.1h  
  4 Springbrook High School  'A'                       11:33.1h  
  5 Richard Montgomery High School  'B'                11:59.1h  
  6 Sherwood High School  'C'                          12:14.1h  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           8:25.4h  
  2 Richard Montgomery High School  'A'                 8:37.7h  
  3 Sherwood High School  'B'                           9:05.3h  
  4 Springbrook High School  'A'                        9:16.0h  
  5 Richard Montgomery High School  'B'                 9:36.6h  
  6 Sherwood High School  'C'                           9:38.0h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Diallo, Boubacar             Sprinbgrook              15.0h   1 
  2 Sarver, Andrew               Sherwood                 16.2h   1 
  3 Zelalem, Elshaday            Sherwood                 17.2h   1 
  4 Taylor, Omar                 Sprinbgrook              17.3h   1 
  5 Wright, Benjamin             RM                       17.9h   1 
  6 Charles, Geremiah            Sherwood                 18.2h   2 
  7 Carey, Ethan                 Sherwood                 18.2h   2 
  8 Zhang, Joshua                RM                       19.2h   1 
  9 Mazur, Matthew               Sherwood                 19.5h   2 
 10 Anderson, Kendall            Sherwood                 20.6h   2 
 11 Romeo, Antonio               Sherwood                 22.1h   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Woods, Lauren                Sherwood                 12.4h   1 
  2 Gentles, Alaina              Sprinbgrook              12.6h   1 
  3 Woods, Tiffany               Sherwood                 12.6h   2 
  4 Afinnih, Karimat             Sherwood                 12.8h   1 
  5 Christopher, Ashley          RM                       12.8h   1 
  6 D'Aguilar, Jeneil            Sprinbgrook              13.7h   1 
  7 Yore, Gabrielle              Sherwood                 14.1h   3 
  8 Fletcher, Brittany           RM                       14.3h   1 
  9 Kahe, Emmanuela              Sherwood                 14.5h   4 
 10 Brooks, Kristen              Sprinbgrook              14.5h   2 
 11 Paton, Katelyn               Sherwood                 14.9h   3 
 12 Schwartz, Samantha           Sherwood                 15.0h   3 
 13 Newstead, Syllia             RM                       15.2h   2 
 14 Goldberg, Michelle           Sherwood                 15.2h   2 
 15 Cunningham, Laura            Sherwood                 15.8h   3 
 16 M, Thulasi                   RM                       15.9h   2 
 17 Koo, Michelle                Sherwood                 16.4h   4 
 18 Nekam, Pacelli Gael          Sherwood                 16.4h   4 
 19 Kalantary, Laudan            Sherwood                 16.9h   3 
 20 Fisher, Katherine            Sherwood                 17.1h   4 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stewart, Tyrek               Sprinbgrook              11.3h   1 
  2 Fehlinger, Alex              RM                       11.5h   1 
  3 Shoop, Alexander             Sherwood                 11.5h   1 
  4 Grey, Norman                 RM                       11.5h   1 
  5 Settles, Rufus               Sherwood                 11.6h   1 
  6 Olamide, Olatoye             Sprinbgrook              11.6h   1 
  7 Smith, Khalil                Sprinbgrook              11.9h   3 
  8 Allen, Brian                 Sprinbgrook              11.9h   2 
  9 Pedowitz, Michael            RM                       12.0h   2 
 10 Blain, Neiman                Sprinbgrook              12.0h   2 
 11 Morgan, Mac                  RM                       12.1h   2 
 12 Kawiiso, Allan               Sprinbgrook              12.2h   4 
 13 Shaia, Jared                 Sherwood                 12.5h   3 
 14 D'Costa, Mukto               Sprinbgrook              12.5h   3 
 15 Barry, Tidiane               Sherwood                 12.6h   2 
 16 Willis, Isaiah               Sherwood                 12.6h   4 
 17 Jones, Tyler                 Sherwood                 12.8h   3 
 18 Jeffrey, Jian                Sherwood                 12.9h   5 
 19 Platero, Walter              Sherwood                 13.2h   5 
 20 Cadet, Lawrence              Sprinbgrook              13.2h   4 
 21 Chen, Daniel                 Sherwood                 13.4h   6 
 22 Mills, Xzayvier              Sherwood                 13.4h   5 
 23 Benjamin, Davien             RM                       13.5h   3 
 24 Choudhury, Hamza             Sprinbgrook              13.7h   4 
 25 Tung, Matthew                Sherwood                 13.7h   5 
 25 Nirgudkar, Ninad             RM                       13.7h   2 
 27 Thompson, Wyatt              Sherwood                 14.1h   4 
 28 Golomb, Jacob                Sherwood                 14.4h   5 
 29 Link, David                  Sherwood                 14.5h   4 
 29 Bajaj, Devin                 RM                       14.5h   3 
 31 Zhang, Harison               Sherwood                 14.8h   5 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Almeida, Sydney              Sprinbgrook            5:25.5h  
  2 El Masry, Sophie             RM                     5:37.4h  
  3 Tomlinson, Amanda            Sherwood               5:41.7h  
  4 Quiros, Daniela              RM                     5:45.7h  
  5 Peloff, Maddie               Sherwood               5:48.5h  
  6 Montiel, Isolda              Sprinbgrook            5:49.1h  
  7 Mc Neace, Jessica            Sherwood               5:51.5h  
  8 Kohler, Laura                RM                     6:00.8h  
  9 Tolerton, Emma               RM                     6:16.4h  
 10 Gold, Rachel                 RM                     6:19.1h  
 11 Ling, Audrey                 RM                     6:27.9h  
 12 Mahlmann, Ariel              Sherwood               6:29.6h  
 13 Newcombe, Emily              RM                     6:32.4h  
 14 Kipserem, Cynthia            RM                     6:34.2h  
 15 Taguchi, Yuka                Sprinbgrook            6:37.0h  
 16 Leissa, Sophia               Sherwood               6:41.0h  
 17 Whaley, Danielle             Sherwood               6:42.6h  
 18 Villasante, Camila           RM                     6:47.9h  
 19 Morella, Melissa             RM                     6:49.0h  
 20 Perry, Alexa                 RM                     6:49.4h  
 21 Golomb, Nikki                Sherwood               6:52.7h  
 22 Weaver, Sheila               Sherwood               6:53.2h  
 23 Ghaderi-Yeganeh, Maryam      RM                     6:54.2h  
 24 Tabora, Brittany             RM                     6:56.5h  
 25 Enright, Megan               Sherwood               6:56.7h  
 26 Armstrong, Shannon           Sherwood               6:59.1h  
 27 Rowe, Emily                  Sherwood               7:06.8h  
 28 O'Sullivan, Amber            Sherwood               9:00.5h  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Stephen           RM                     4:36.9h  
  2 Siberry, Vikram              Sherwood               4:39.8h  
  3 Porquin, Emmanuel            RM                     4:43.2h  
  4 Alemu, Dereje Wondima        Sherwood               4:48.3h  
  5 Washington, Ryan             Sprinbgrook            4:52.8h  
  6 Young, Corey                 Sprinbgrook            4:53.2h  
  7 Mutabazi, Delick             RM                     4:59.1h  
  8 Harman, Jarrett              Sherwood               5:00.5h  
  9 Harrington, Brian            RM                     5:02.4h  
 10 Mitchell, Andrew             RM                     5:02.8h  
 11 Iqbal, Samad                 RM                     5:04.8h  
 12 Johnston, Daniel             RM                     5:06.9h  
 13 Tegegn, Dawit                Sprinbgrook            5:08.0h  
 14 Miller, Owen                 Sherwood               5:10.6h  
 15 Staub, Spencer               Sherwood               5:11.8h  
 16 Kang, Dustin                 Sherwood               5:19.4h  
 17 Hanlon, Robert               Sherwood               5:30.9h  
 18 Mengistu, Kidus              RM                     5:31.1h  
 19 Stevens, Isaac               Sprinbgrook            5:37.0h  
 20 Mugabo, Shema                RM                     5:38.9h  
 21 Willis, Isaiah               Sherwood               5:44.3h  
 22 Samuelson, Eli               RM                     5:49.1h  
 23 Wheatley, Alec               Sherwood               6:00.7h  
 24 Confrey, Gary                Sherwood               6:11.0h  
 25 Bauer, Nathan                Sherwood               6:12.2h  
 26 Ansari, Hamza                Sprinbgrook            6:18.0h  
 27 Calhoun, Tyler               Sherwood               6:27.9h  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           1:54.5h  
  2 Richard Montgomery High School  'A'                 1:58.3h  
  3 Sherwood High School  'B'                           2:02.2h  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                        1:34.8h  
  2 Sherwood High School  'A'                           1:43.4h  
 -- Richard Montgomery High School  'A'                      DQ  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Woods, Lauren                Sherwood                 59.1h   1 
  2 Adams, Dasia                 RM                     1:00.0h   1 
  3 Taiwo, Tise                  RM                     1:00.3h   1 
  4 Afinnih, Karimat             Sherwood               1:03.6h   1 
  5 D'Aguilar, Jeneil            Sprinbgrook            1:08.1h   1 
  6 Yore, Gabrielle              Sherwood               1:09.5h   2 
  7 Reams, Maddie                Sherwood               1:10.0h   3 
  8 Hughes, Sarah                Sherwood               1:10.7h   2 
  9 Mazur, Hayley                Sherwood               1:12.4h   3 
 10 Gillman, Emily               Sherwood               1:13.9h   2 
 11 Park, Youn Ji                Sherwood               1:14.7h   2 
 12 Ajayi, Feyikemi              Sprinbgrook            1:15.5h   2 
 13 Ihrie, Eliana                Sprinbgrook            1:20.4h   1 
 14 Graves, Caroline             Sherwood               1:21.6h   3 
 15 Amara, Jeanie                Sprinbgrook            1:22.8h   2 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kebede, Robel                Sherwood                 53.7h   1 
  2 McCoy, Derek                 Sprinbgrook              54.3h   1 
  3 Konefal, Zachary             Sherwood                 55.1h   2 
  4 Shoop, Alexander             Sherwood                 55.2h   1 
  5 Kalantary, Quemarse          Sherwood                 55.6h   2 
  6 Settles, Rufus               Sherwood                 55.8h   3 
  7 Boscolo, Stephen             Sherwood                 56.3h   3 
  8 Leissa, Jesse                Sherwood                 56.6h   3 
  9 Lang, Alan                   RM                       57.3h   1 
 10 Melnick, Kyle                Sherwood                 57.7h   3 
 11 Pai, Tai                     RM                       57.9h   1 
 12 Payne, Jr., Gabriel          Sprinbgrook              58.7h   1 
 13 Eisendorf, Isaiah            Sprinbgrook            1:01.6h   2 
 14 Nirgudkar, Ninad             RM                     1:02.0h   2 
 15 Simon, Tobias                Sprinbgrook            1:06.0h   2 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Almeida, Sydney              Sprinbgrook           12:23.1h  
  2 El Masry, Sophie             RM                    12:29.3h  
  3 Tomlinson, Amanda            Sherwood              13:01.5h  
  4 Peloff, Maddie               Sherwood              13:06.2h  
  5 Lee-Shapiro, Elka            RM                    13:14.4h  
  6 McMahon, Heather             RM                    14:03.8h  
  7 Santi, Simona                RM                    14:31.7h  
  8 Mahlmann, Ariel              Sherwood              14:33.3h  
  9 Weaver, Sheila               Sherwood              15:21.2h  
 10 Armstrong, Shannon           Sherwood              16:25.9h  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Stephen           RM                    10:09.9h  
  2 Alemu, Dereje Wondima        Sherwood              10:17.6h  
  3 Siberry, Vikram              Sherwood              10:19.0h  
  4 Agboola, Matt                RM                    10:36.7h  
  5 Jacobson, Stephen            Sherwood              10:41.4h  
  6 Washington, Ryan             Sprinbgrook           11:06.1h  
  7 Mutabazi, Delick             RM                    11:10.3h  
  8 Stevens, Isaac               Sprinbgrook           11:51.2h  
  9 Ostrander, Camden            RM                    12:12.9h  
 10 Weiss, Adam                  Sherwood              12:58.4h  
 11 Niverth, Anthony             Sherwood              14:44.8h  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rodriguez, Marilyn           RM                       49.0h   1 
  2 Fetty, Hope                  Sherwood                 49.4h   1 
  3 Benjamin, Jasmine            RM                       51.3h   1 
  4 Sukri, Kayla                 RM                       52.6h   1 
  5 Stacy, Leilani               RM                       54.1h   2 
  6 Mazur, Hayley                Sherwood                 55.1h   1 
  7 Williams, Zoe                RM                       56.7h   2 
  8 Hughes, Sarah                Sherwood                 58.5h   1 
  9 Dudrick, Robyn               Sherwood               1:01.7h   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hakimi, Elhoussan            RM                       40.0h   1 
  2 Janssen, Elijah              Sprinbgrook              41.1h   1 
  3 Wright, Benjamin             RM                       45.2h   1 
  4 Taylor, Omar                 Sprinbgrook              45.2h   1 
  5 Zhang, Joshua                RM                       45.3h   2 
  6 Carey, Ethan                 Sherwood                 46.2h   1 
  7 Zelalem, Elshaday            Sherwood                 46.7h   1 
  8 Czerbniak, Igor              RM                       48.7h   2 
  9 Mazur, Matthew               Sherwood                 49.3h   2 
 10 Charles, Geremiah            Sherwood                 49.5h   2 
 11 Romeo, Antonio               Sherwood                 57.5h   2 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Woods, Lauren                Sherwood                 25.5h   1 
  2 Gentles, Alaina              Sprinbgrook              25.7h   1 
  3 Woods, Tiffany               Sherwood                 26.4h   1 
  4 Adams, Dasia                 RM                       26.6h   1 
  5 Christopher, Ashley          RM                       26.7h   1 
  6 D'Aguilar, Jeneil            Sprinbgrook              28.8h   1 
  7 Park, Youn Ji                Sherwood                 29.6h   2 
  8 Antoine, Asha                Sherwood                 30.7h   2 
  9 Zagami, Helena               Sherwood                 30.7h   3 
 10 Jordan, Kaila                Sherwood                 31.0h   4 
 11 Paton, Katelyn               Sherwood                 31.2h   2 
 12 Ihrie, Eliana                Sprinbgrook              31.3h   2 
 13 Newstead, Syllia             RM                       32.2h   2 
 14 Schwartz, Samantha           Sherwood                 32.6h   3 
 15 Cunningham, Laura            Sherwood                 32.7h   3 
 16 Ajayi, Feyikemi              Sprinbgrook              32.8h   3 
 17 Amara, Jeanie                Sprinbgrook              34.1h   2 
 18 Nekam, Pacelli Gael          Sherwood                 35.3h   3 
 19 Kalantary, Laudan            Sherwood                 35.5h   4 
 20 Boscolo, Elizabeth           Sherwood                 36.6h   4 
 21 Fisher, Katherine            Sherwood                 38.8h   3 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stewart, Tyrek               Sprinbgrook              23.3h   1 
  2 Fehlinger, Alex              RM                       23.9h   1 
  3 Kalantary, Quemarse          Sherwood                 23.9h   1 
  4 Shoop, Alexander             Sherwood                 24.0h   1 
  5 McCoy, Derek                 Sprinbgrook              24.0h   1 
  6 Settles, Rufus               Sherwood                 24.6h   2 
  7 Pedowitz, Michael            RM                       24.7h   1 
  8 Herrera, Joshua              Sherwood                 24.8h   3 
  9 Page, Alex                   RM                       25.0h   3 
 10 Cadet, JR, Louigene          Sprinbgrook              25.0h   2 
 11 Kawiiso, Allan               Sprinbgrook              25.0h   3 
 12 D'Costa, Mukto               Sprinbgrook              25.2h   3 
 13 Olamide, Olatoye             Sprinbgrook              25.2h   2 
 14 Shaia, Jared                 Sherwood                 25.6h   4 
 15 Boscolo, Stephen             Sherwood                 26.1h   2 
 16 Zavala, David                Sherwood                 26.2h   4 
 17 Jones, Tyler                 Sherwood                 26.5h   3 
 18 Jeffrey, Jian                Sherwood                 27.2h   4 
 19 Platero, Walter              Sherwood                 27.3h   5 
 20 Czerbniak, Igor              RM                       27.3h   3 
 21 Confrey, Gary                Sherwood                 28.0h   4 
 22 Pratt-Santos, Nicholas       Sherwood                 28.4h   4 
 23 Benjamin, Davien             RM                       28.4h   2 
 24 Nirgudkar, Ninad             RM                       28.5h   2 
 25 Mills, Xzayvier              Sherwood                 29.1h   5 
 26 Simon, Tobias                Sprinbgrook              29.3h   4 
 27 Tung, Matthew                Sherwood                 29.5h   5 
 28 Link, David                  Sherwood                 30.2h   5 
 29 Zhang, Harison               Sherwood                 31.0h   5 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 El Masry, Sophie             RM                     2:24.3h  
  2 Mc Donald, Grace             Sherwood               2:27.2h  
  3 Benjamin, Jasmine            RM                     2:30.5h  
  4 Quiros, Daniela              RM                     2:31.8h  
  5 Hierholzer, Molly            Sherwood               2:33.5h  
  6 Montiel, Isolda              Sprinbgrook            2:34.7h  
  7 Hayes-Putfarcke, Amanda      Sherwood               2:38.0h  
  8 Kohler, Laura                RM                     2:40.2h  
  9 Yore, Gabrielle              Sherwood               2:41.0h  
 10 Dulany, Brennis              RM                     2:41.2h  
 11 Gold, Rachel                 RM                     2:42.3h  
 12 Mc Neace, Jessica            Sherwood               2:43.4h  
 13 Lee-Shapiro, Elka            RM                     2:50.6h  
 14 Gillman, Emily               Sherwood               2:54.8h  
 15 Leissa, Sophia               Sherwood               2:58.1h  
 16 Whaley, Danielle             Sherwood               3:01.0h  
 17 Ghaderi-Yeganeh, Maryam      RM                     3:08.4h  
 18 Berkheimer, Shannon          Sherwood               3:09.6h  
 19 Rowe, Emily                  Sherwood               3:09.8h  
 20 Daley, Alejandra             Sprinbgrook            3:11.8h  
 21 Antoine, Asha                Sherwood               3:12.1h  
 22 Koo, Michelle                Sherwood               3:14.6h  
 23 Enright, Megan               Sherwood               3:17.7h  
 24 Armstrong, Shannon           Sherwood               3:18.8h  
 25 Yohannes, Helen              Sprinbgrook            3:22.6h  
 26 O'Sullivan, Amber            Sherwood               3:58.4h  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kebede, Robel                Sherwood               2:03.6h  
  2 Alexander, Stephen           RM                     2:06.2h  
  3 Porquin, Emmanuel            RM                     2:07.9h  
  4 Young, Corey                 Sprinbgrook            2:10.9h  
  5 Kang, Dustin                 Sherwood               2:11.8h  
  6 Alemu, Dereje Wondima        Sherwood               2:15.2h  
  7 Leissa, Jesse                Sherwood               2:15.7h  
  8 Mutabazi, Delick             RM                     2:19.0h  
  9 Mitchell, Andrew             RM                     2:20.0h  
 10 Iqbal, Samad                 RM                     2:21.7h  
 11 Burton, Aaron                Sprinbgrook            2:28.6h  
 12 Mengistu, Kidus              RM                     2:29.1h  
 13 Taylor, Omar                 Sprinbgrook            2:30.7h  
 14 Mugabo, Shema                RM                     2:34.5h  
 15 Tegegn, Dawit                Sprinbgrook            2:35.2h  
 16 Samuelson, Eli               RM                     2:36.5h  
 17 Sobalvarro, Kevin            Sprinbgrook            2:37.8h  
 18 Bauer, Nathan                Sherwood               2:38.5h  
 19 Sahilu, Leaynet              Sprinbgrook            2:42.7h  
 20 Ansari, Hamza                Sprinbgrook            3:01.0h  
 21 Conrad, James                Sprinbgrook            3:09.9h  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Richard Montgomery High School  'A'                   50.5h  
  2 Richard Montgomery High School  'B'                x1:01.2h  
  3 Sherwood High School  'B'                          x1:07.0h  
 -- Sherwood High School  'A'                                DQ  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                          46.0h  
  2 Richard Montgomery High School  'A'                   48.2h  
  3 Springbrook High School  'B'                         x48.6h  
  4 Sherwood High School  'A'                             49.2h  
  5 Sherwood High School  'B'                            x59.9h  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           4:09.9h  
  2 Richard Montgomery High School  'A'                 4:41.6h  
  3 Sherwood High School  'B'                          x4:54.0h  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           3:37.1h  
  2 Springbrook High School  'A'                        3:38.6h  
  3 Sherwood High School  'B'                          x3:48.8h  
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fetty, Hope                  Sherwood               4-08.00  
  2 Sukri, Kayla                 RM                     4-06.00  
  2 Paese, Lauren                Sherwood               4-06.00  
  4 Williams, Zoe                RM                     4-04.00  
  5 Tolerton, Emma               RM                     4-02.00  
  5 Jordan, Kaila                Sherwood               4-02.00  
  7 Goldberg, Michelle           Sherwood               4-00.00  
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarver, Andrew               Sherwood               5-08.00  
  2 Eisendorf, Isaiah            Sprinbgrook           J5-08.00  
  3 Herrera, Joshua              Sherwood               5-04.00  
  4 Coffie, Kevin                Sprinbgrook           J5-04.00  
  5 Lowenthal, Brandon           Sherwood               5-02.00  
  5 Zelalem, Elshaday            Sherwood               5-02.00  
 
Event 27  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Afolabi-Brown, Tiffany       RM                    37-05.00  
  2 Edokobi, Ozioma              RM                    35-03.00  
  3 Olatunde, Ameerat            Sherwood              33-06.00  
  4 Roundtree, Simmone           RM                    23-05.50  
  5 Goldberg, Rachel             Sherwood              22-10.50  
  6 Homer, Kaleigh               Sherwood              21-07.00  
  7 Parker, Shannan              Sprinbgrook           21-00.00  
  8 Mitch, Michelle              Sprinbgrook           20-10.50  
  9 Mc Donald, Meredith          Sherwood              19-03.00  
 10 Dudrick, Robyn               Sherwood              19-02.00  
 11 Mc Donough, Hailey           Sherwood              15-01.00  
 
Event 28  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Costello, Nick               RM                   122-02.50  
  2 Simpson, Artavius            RM                      112-05  
  3 Conteh, Khalid               Sprinbgrook             109-00  
  4 Maung, Brian                 Sherwood                101-01  
  5 Zavala, David                Sherwood              97-01.50  
  6 Mayer, Lukas                 RM                       85-08  
  7 Coutu, Mike                  RM                    85-04.50  
  8 Soto-Hernandez, Franklin     Sprinbgrook              82-11  
  9 Oseni-Adegbite, Dotun        Sherwood              79-00.50  
 10 Stubblefield, Zach           Sherwood              78-02.50  
 11 Schmid, Josh                 Sherwood                 77-05  
 12 Ikheloa, Oasjele             Sherwood                 76-00  
 13 Tamrat, Wouhib               Sherwood              71-09.50  
 14 Antoine, Rafiq               Sherwood                 70-09  
 15 Smith, Delonte               Sprinbgrook              70-02  
 16 Nguyen, Tho                  Sprinbgrook              68-01  
 17 Kirkland, Joshua             Sprinbgrook              61-07  
 18 Pratt-Santos, Nicholas       Sherwood                 61-05  
 19 Chen, Timothy                Sherwood              60-10.50  
 20 McGee, Jonathan              Sherwood              60-04.50  
 21 Roeum, Alex                  Sprinbgrook           35-04.50  
 
Event 29  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edokobi, Ozioma              RM                      125-00  
  2 Afolabi-Brown, Tiffany       RM                   120-11.50  
  3 Olatunde, Ameerat            Sherwood              94-06.50  
  4 Goldberg, Rachel             Sherwood                 68-11  
  5 Parker, Shannan              Sprinbgrook              63-02  
  6 Homer, Kaleigh               Sherwood                 57-09  
  7 Roundtree, Simmone           RM                    57-01.50  
  8 Mitch, Michelle              Sprinbgrook              55-07  
  9 Dudrick, Robyn               Sherwood              48-05.50  
 10 Mc Donough, Hailey           Sherwood                 41-06  
 10 Mc Donald, Meredith          Sherwood                 41-06  
 12 Rowe, Jessica L              Sherwood                 33-09  
 
Event 30  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Artavius            RM                    43-08.00  
  2 Soto-Hernandez, Franklin     Sprinbgrook           35-01.50  
  3 Zavala, David                Sherwood              33-01.50  
  4 Oseni-Adegbite, Dotun        Sherwood              33-01.25  
  5 Mayer, Lukas                 RM                    32-11.50  
  6 Conteh, Khalid               Sprinbgrook           32-11.00  
  7 Maung, Brian                 Sherwood              32-07.50  
  8 Costello, Nick               RM                    31-07.75  
  9 Antoine, Rafiq               Sherwood              30-05.50  
  9 Ikheloa, Oasjele             Sherwood              30-05.50  
 11 Roeum, Alex                  Sprinbgrook           29-04.50  
 12 Smith, Delonte               Sprinbgrook           28-07.50  
 13 Nguyen, Tho                  Sprinbgrook           27-05.50  
 14 Stubblefield, Zach           Sherwood              27-02.75  
 15 Schmid, Josh                 Sherwood              27-00.25  
 16 Coutu, Mike                  RM                    26-09.50  
 17 McGee, Jonathan              Sherwood              26-07.50  
 18 Chen, Timothy                Sherwood              25-06.50  
 19 Kirkland, Joshua             Sprinbgrook           22-09.50  
 20 Tamrat, Wouhib               Sherwood              22-07.50  
 21 Pratt-Santos, Nicholas       Sherwood              22-04.25  
 
Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rodriguez, Marilyn           RM                    32-06.00  
  2 Moran, Alyssa                Sherwood              30-05.00  
  3 Benjamin, Jasmine            RM                    29-06.50  
  4 Kahe, Emmanuela              Sherwood              28-09.00  
  5 Stacy, Leilani               RM                    28-07.00  
  6 Gentles, Alaina              Sprinbgrook           28-03.00  
  7 Sundell, Sydney              Sherwood              25-01.00  
 
Event 32  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarver, Andrew               Sherwood              17-10.00  
  2 Hakimi, Elhoussan            RM                    17-06.50  
  3 Eisendorf, Isaiah            Sprinbgrook           16-00.50  
  4 Szwerc, Peter                RM                    15-06.00  
  5 Zelalem, Elshaday            Sherwood              14-10.00  
  6 Coffie, Kevin                Sprinbgrook           12-05.50  
 
Event 33  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher, Ashley          RM                    15-01.00  
  2 Gentles, Alaina              Sprinbgrook           14-04.00  
  3 Moran, Alyssa                Sherwood              14-03.00  
  4 Kahe, Emmanuela              Sherwood              12-10.00  
  5 Vos, Jessica                 RM                    11-03.00  
  6 O'Donnell, Tara              Sherwood               9-09.00  
  7 Sundell, Sydney              Sherwood               8-11.50  
 
Event 34  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarver, Andrew               Sherwood              39-09.00  
  2 Boscolo, Stephen             Sherwood              36-00.50  
  3 Carey, Ethan                 Sherwood              35-09.00  
  4 Charles, Geremiah            Sherwood              35-03.00  
  5 Szwerc, Peter                RM                    34-01.00  



Return to Top

Email | About