MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Monroe Parker Invitational
Hosted By: West Springfield
Burke Lake, Virginia
2012-09-08

Results from Milestat.com

2012 Monroe Parker Varsity Girls

September 08, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    680  Hannah Christen       Lake Braddock Secondary                   17:40  5:56/M        
    2      2   1576  Caroline Alcorta      West Springfield                          17:46  5:58/M        
    3      3   1034  Macey Schweikert      Robinson                                  18:04  6:04/M        
    4      4    181  Alexa Cowne           Chantilly HS                              18:04  6:04/M        
    5      5    257  Jennifer Flack        Edison High School                        18:08  6:05/M        
    6      6   1017  Lauren Berman         Robinson                                  18:17  6:08/M        
    7  (< 5)    838  Bailey Kolonich       Lee High School                           18:18  6:08/M        
    8      7     61  Nicole Carter         Battlefield High School                   18:40  6:16/M        
    9      8   1613  Maddie Wittich        West Springfield                          18:40  6:16/M        
   10      9   1524  Katie Genuario        West Potomac                              18:41  6:16/M        
   11     10    954  Nihill Devin          O'Connell                                 18:48  6:19/M        
   12     11    703  Katie Roche           Lake Braddock Secondary                   18:49  6:19/M        
   13     12    577  Amanda Swaak          James Madison                             19:07  6:25/M        
   14     13    574  Anna Stone            James Madison                             19:14  6:27/M        
   15     14     62  Becca Howe            Battlefield High School                   19:24  6:31/M        
   16     15    178  Patricia Cason        Chantilly HS                              19:29  6:32/M        
   17     16   1018  Ruth Briggs           Robinson                                  19:40  6:36/M        
   18     17    139  Rebecca Vinter        Centreville                               19:46  6:38/M        
   19     18    692  Katie Kunc            Lake Braddock Secondary                   19:46  6:38/M        
   20     19    129  Isabela Medina        Centreville                               19:51  6:40/M        
   21     20     70  Georgia Matthews      Battlefield High School                   19:51  6:40/M        
   22     21   1337  Katrina Junta         Thomas Jefferson                          19:51  6:40/M        
   23     22   1532  Kathryn Murray        West Potomac                              20:02  6:43/M        
   24     23   1535  Sophia Passacantando  West Potomac                              20:04  6:44/M        
   25     24    688  Anne Johnson          Lake Braddock Secondary                   20:06  6:45/M        
   26     25    198  Nora Raher            Chantilly HS                              20:07  6:45/M        
   27     26    576  Laura Sullivan        James Madison                             20:10  6:46/M        
   28     27   1538  Lauren Price          West Potomac                              20:11  6:46/M        
   29     28     77  Hannah Schwennesen    Battlefield High School                   20:15  6:48/M        
   30     29    708  Misha Suresh          Lake Braddock Secondary                   20:16  6:48/M        
   31     30   1457  Donia Nichols         Washington-Lee                            20:19  6:49/M        
   32     31   1159  Augusta Durham        South Lakes                               20:20  6:49/M        
   33     32    551  Christina Galiano     James Madison                             20:20  6:49/M        
   34     33    339  Emily Grabauskas      Falls Church                              20:21  6:50/M        
   35  (< 5)    887  Megan McCormack       McLean                                    20:25  6:51/M        
   36     34   1349  Kate Salamide         Thomas Jefferson                          20:27  6:52/M        
   37     35   1756  Kersten Gates         Woodson                                   20:28  6:52/M        
   38     36   1591  Katie Kennedy         West Springfield                          20:28  6:52/M        
   39     37    575  Margaret Stonerock    James Madison                             20:29  6:52/M        
   40  (< 5)    888  Katie Montgomery      McLean                                    20:30  6:53/M        
   41     38   1440  Kathryn Eng           Washington-Lee                            20:32  6:53/M        
   42     39     60  Kyla Carte            Battlefield High School                   20:33  6:54/M        
   43     40     63  Nicole Huebner        Battlefield High School                   20:33  6:54/M        
   44     41   1521  Maura Finn            West Potomac                              20:37  6:55/M        
   45     42   1350  Charlotte Sheridan    Thomas Jefferson                          20:38  6:55/M        
   46     43   1216  Rachel Cronin         Stone Bridge Cross-country                20:39  6:56/M        
   47     44    191  Hannah Lull           Chantilly HS                              20:39  6:56/M        
   48     45    971  Matula Theresa        O'Connell                                 20:41  6:56/M        
   49  (< 5)    987  Denise Gallant        Pope John Paul the Great                  20:42  6:57/M        
   50     46   1463  Jordan Selby          Washington-Lee                            20:43  6:57/M        
   51     47   1171  Abby Reinhold         South Lakes                               20:43  6:57/M        
   52  (< 5)    875  Anna Buser            McLean                                    20:44  6:57/M        
   53     48     78  Emma Thornberg        Battlefield High School                   20:47  6:58/M        
   54     49   1530  Allison McNulla       West Potomac                              20:48  6:59/M        
   55     50   1669  Jenny Chau            Westfield                                 20:49  6:59/M        
   56     51   1755  Elizabeth Gasteiger   Woodson                                   20:51  7:00/M        
   57     52   1779  JaHyun Yang           Woodson                                   20:53  7:00/M        
   58     53   1069  Alexa Brooks          South County High School                  20:53  7:00/M        
   59     54    691  Grace Kristin         Lake Braddock Secondary                   20:56  7:01/M        
   60     55   1068  Tierra Allen          South County High School                  20:59  7:02/M        
   61  (< 5)    314  Claire Daniels        Fairfax High School                       20:59  7:02/M        
   62     56    395  Zoe Scopa             George C. Marshall High                   21:00  7:03/M        
   63     57   1683  Meghan Heick          Westfield                                 21:00  7:03/M        
   64     58   1751  Rachel Denneny        Woodson                                   21:01  7:03/M        
   65     59    136  McKinsey Smith        Centreville                               21:03  7:04/M        
   66     60    385  Yekaterina Gilbo      George C. Marshall High                   21:06  7:05/M        
   67     61    192  Samantha Lull         Chantilly HS                              21:07  7:05/M        
   68     62    949  Nardacci Becky        O'Connell                                 21:08  7:06/M        
   69     63    970  Chamness Taylor       O'Connell                                 21:08  7:06/M        
   70     64   1274  Eileen Nakahata       T. C. Williams High School                21:08  7:06/M        
   71     65    204  Megan Toole           Chantilly HS                              21:09  7:06/M        
   72     66    199  Megan Rhoads          Chantilly HS                              21:10  7:06/M        
   73     67    389  Olivia Martin         George C. Marshall High                   21:11  7:07/M        
   74     68   1214  Meghan Casey          Stone Bridge Cross-country                21:12  7:07/M        
   75     69    967  David Megan           O'Connell                                 21:13  7:07/M        
   76     70   1453  Annika Macewen        Washington-Lee                            21:13  7:07/M        
   77     71   1609  Abbie Walker          West Springfield                          21:15  7:08/M        
   78     72    342  Erin Nunan            Falls Church                              21:15  7:08/M        
   79     73   1702  Reagan Warrington     Westfield                                 21:16  7:08/M        
   80     74    340  Sandy Kendall         Falls Church                              21:18  7:09/M        
   81     75     19  Ayah Oweis            Annandale Atoms                           21:20  7:10/M        
   82     76   1212  Maite BelausteguigoitiStone Bridge Cross-country                21:21  7:10/M        
   83     77   1351  Haley Stumvoll        Thomas Jefferson                          21:22  7:10/M        
   84     78   1441  Perrin Falkner        Washington-Lee                            21:23  7:11/M        
   85     79    397  Lauren Sibley         George C. Marshall High                   21:23  7:11/M        
   86     80    104  Joanna Ahn            Centreville                               21:23  7:11/M        
   87     81   1160  Grace Gillen          South Lakes                               21:26  7:12/M        
   88     82    466  Melanie Trammell      Hayfield Secondary School                 21:28  7:12/M        
   89     83   1586  Erin Falk             West Springfield                          21:28  7:12/M        
   90  (> 7)    206  Virginia Walsh        Chantilly HS                              21:29  7:13/M        
   91     84   1673  Megan Dobbins         Westfield                                 21:33  7:14/M        
   92     85   1175  Kelly Jean Watkins    South Lakes                               21:34  7:14/M        
   93     86   1745  Katya Buoni           Woodson                                   21:37  7:15/M        
   94     87   1836  Catherine Freund      Yorktown                                  21:38  7:16/M        
   95     88    558  Hannah Henry          James Madison                             21:39  7:16/M        
   96     89   1518  Melanie Bomberg       West Potomac                              21:39  7:16/M        
   97     90   1073  Brooke Docherty       South County High School                  21:43  7:17/M        
   98     91    547  Ginger Collier        James Madison                             21:44  7:18/M        
   99     92   1771  Christine Sidhu       Woodson                                   21:45  7:18/M        
  100     93    709  Macy Trump            Lake Braddock Secondary                   21:47  7:19/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     94   1848  Madeline Pages        Yorktown                                  21:47  7:19/M        
  102  (> 7)    203  Sydney Strub          Chantilly HS                              21:49  7:19/M        
  103  (> 7)    197  Natalie Plummer       Chantilly HS                              21:50  7:20/M        
  104     95    775  Rebecca Powell        Langley HS XC                             21:51  7:20/M        
  105     96   1079  Emily Lamontagne      South County High School                  21:53  7:21/M        
  106     97    463  Chelsea Pixa          Hayfield Secondary School                 21:55  7:21/M        
  107     98   1341  Rachel Laveson        Thomas Jefferson                          21:56  7:22/M        
  108     99   1695  Megan Owens           Westfield                                 21:59  7:23/M        
  109    100    962  Smith Mackenzie       O'Connell                                 22:00  7:23/M        
  110    101   1603  Jessica Simmons       West Springfield                          22:01  7:23/M        
  111    102   1346  Emily Moschella       Thomas Jefferson                          22:01  7:23/M        
  112    103   1678  Karina Frank          Westfield                                 22:02  7:24/M        
  113    104   1840  Kristin Herbert       Yorktown                                  22:04  7:24/M        
  114    105    950  Rogers Belen          O'Connell                                 22:05  7:25/M        
  115    106   1334  Charlene Franke       Thomas Jefferson                          22:06  7:25/M        
  116  (> 7)    564  Allison Moody         James Madison                             22:08  7:26/M        
  117    107   1772  Tara Sidhu            Woodson                                   22:13  7:27/M        
  118  (> 7)   1352  Carrie Sun            Thomas Jefferson                          22:14  7:28/M        
  119    108    377  Caitlin Dickson       George C. Marshall High                   22:15  7:28/M        
  120    109   1169  Claire Nieusma        South Lakes                               22:17  7:29/M        
  121    110   1151  Erin Bidwell          South Lakes                               22:17  7:29/M        
  122  (> 7)    581  Karli Woods           James Madison                             22:17  7:29/M        
  123    111   1850  Sharon Platt          Yorktown                                  22:19  7:29/M        
  124  (> 7)    961  Nihill Mackenzie      O'Connell                                 22:19  7:29/M        
  125    112    758  Mara DeTrani          Langley HS XC                             22:19  7:29/M        
  126    113   1024  Amelia Jindra         Robinson                                  22:20  7:30/M        
  127    114   1087  Rachel McGill         South County High School                  22:24  7:31/M        
  128    115   1278  Ava Scott             T. C. Williams High School                22:26  7:32/M        
  129  (> 7)    701  Sarah Riley           Lake Braddock Secondary                   22:27  7:32/M        
  130    116   1909  Victoria Nelson       Centreville                               22:28  7:32/M        
  131    117   1078  Lindsey Klunder       South County High School                  22:30  7:33/M        
  132    118   1174  Haley Vaughn          South Lakes                               22:31  7:33/M        
  133    119   1222  Madison Jones         Stone Bridge Cross-country                22:35  7:35/M        
  134  (> 7)   1768  Kelsey Wagolu         Woodson                                   22:35  7:35/M        
  135  (> 7)    952  Arendt Catherine      O'Connell                                 22:35  7:35/M        
  136    120   1028  Aissa Martinez        Robinson                                  22:36  7:35/M        
  137    121   1610  Amelia Wheaton        West Springfield                          22:36  7:35/M        
  138    122    764  Jacquelyn Hulett      Langley HS XC                             22:37  7:35/M        
  139    123    773  Lauren Meyer          Langley HS XC                             22:37  7:35/M        
  140    124   1857  Katherine Spaeth      Yorktown                                  22:38  7:36/M        
  141    125   1074  Murrie Grimes         South County High School                  22:39  7:36/M        
  142  (> 7)   1343  Ana Malhotra          Thomas Jefferson                          22:42  7:37/M        
  143    126    401  Anna Thillairajah     George C. Marshall High                   22:42  7:37/M        
  144    127   1455  Caitlyn Mulcahy       Washington-Lee                            22:43  7:37/M        
  145  (> 7)    555  Abigail Head          James Madison                             22:51  7:40/M        
  146    128   1833  Madeleine Donovan     Yorktown                                  22:53  7:41/M        
  147  (< 5)    989  Fiona Seoh            Pope John Paul the Great                  22:55  7:41/M        
  148    129    262  Nicole Lyon           Edison High School                        22:55  7:41/M        
  149    130    256  Paige Collins         Edison High School                        23:02  7:44/M        
  150    131    130  maya Munoz            Centreville                               23:06  7:45/M        
  151    132   1676  Tess Edmonds          Westfield                                 23:14  7:48/M        
  152    133    776  Blair Purdy           Langley HS XC                             23:14  7:48/M        
  153  (> 7)    953  Lucas Corinne         O'Connell                                 23:15  7:48/M        
  154    134   1226  Kelly Miller          Stone Bridge Cross-country                23:18  7:49/M        
  155    135   1451  Taylor Leonard        Washington-Lee                            23:21  7:50/M        
  156    136   1270  Isabel Jones          T. C. Williams High School                23:22  7:50/M        
  157    137    372  Katherine Bock        George C. Marshall High                   23:25  7:51/M        
  158  (> 7)    374  Emily Casey           George C. Marshall High                   23:26  7:52/M        
  159    138    450  Anna Bishop           Hayfield Secondary School                 23:31  7:53/M        
  160    139    348  Emily Seracino        Falls Church                              23:34  7:54/M        
  161  (> 7)    378  Annika Dirkse         George C. Marshall High                   23:37  7:56/M        
  162    140    465  Diana Smith           Hayfield Secondary School                 23:37  7:56/M        
  163    141   1824  Amelia Blakeslee      Yorktown                                  23:43  7:58/M        
  164    142    113  Elizabeth Ellis       Centreville                               23:46  7:59/M        
  165    143     25  Cynthia Weiner        Annandale Atoms                           23:56  8:02/M        
  166    144     23  Kelly Ruiz            Annandale Atoms                           23:57  8:02/M        
  167    145    457  Hannah Fielder        Hayfield Secondary School                 23:59  8:03/M        
  168    146    467  Simone Walker         Hayfield Secondary School                 23:59  8:03/M        
  169  (< 5)    833  Kayla Escobar         Lee High School                           24:00  8:03/M        
  170  (< 5)    873  Kristina Bjorksten    McLean                                    24:03  8:04/M        
  171    147    252  Shannon Arnez         Edison High School                        24:03  8:04/M        
  172  (> 7)   1839  Kelly Hart            Yorktown                                  24:10  8:07/M        
  173  (> 7)   1837  Amanda Gaylord        Yorktown                                  24:13  8:08/M        
  174  (< 5)    312  Brooke Attkisson      Fairfax High School                       24:17  8:09/M        
  175  (> 7)    702  Alyson Robinson       Lake Braddock Secondary                   24:22  8:11/M        
  176    148     15  Tricia Liller         Annandale Atoms                           24:23  8:11/M        
  177    149    460  Tea Lanfranconi       Hayfield Secondary School                 24:23  8:11/M        
  178  (> 7)    399  Sydney Stenseth       George C. Marshall High                   24:26  8:12/M        
  179    150     20  Faith Paletti         Annandale Atoms                           24:31  8:14/M        
  180    151    772  Katherine Meiser      Langley HS XC                             24:36  8:15/M        
  181    152    349  Katie Valases         Falls Church                              24:37  8:16/M        
  182  (< 5)    319  Sydney Rice           Fairfax High School                       24:40  8:17/M        
  183    153    770  Olivia Lynch          Langley HS XC                             24:43  8:18/M        
  184    154     18  Kylee Nisker          Annandale Atoms                           24:43  8:18/M        
  185    155   1280  Jada Toote            T. C. Williams High School                24:48  8:19/M        
  186  (< 5)    313  Arielle Bryant        Fairfax High School                       24:49  8:20/M        
  187    156     10  Kelsey Jones          Annandale Atoms                           24:54  8:21/M        
  188    157   1268  Emmy Freedman         T. C. Williams High School                24:54  8:21/M        
  189  (< 5)    834  Amanda Hagy           Lee High School                           24:56  8:22/M        
  190  (> 7)   1611  Grace Wheaton         West Springfield                          24:58  8:23/M        
  191  (> 7)    787  Caroline Wilson       Langley HS XC                             25:09  8:26/M        
  192  (> 7)    114  Rebecca Ellis         Centreville                               25:12  8:27/M        
  193  (> 7)     24  Connie Tran           Annandale Atoms                           25:14  8:28/M        
  194  (> 7)   1696  Rachael Penaranda     Westfield                                 25:16  8:29/M        
  195  (> 7)    785  Candace von Hoffman   Langley HS XC                             25:17  8:29/M        
  196  (< 5)    931  Amanda Villatoro      Mount Vernon High School                  25:20  8:30/M        
  197    158    258  Callie Hagerman       Edison High School                        25:33  8:34/M        
  198  (> 7)     26  Ashley Whittle        Annandale Atoms                           25:33  8:34/M        
  199  (< 5)    840  Delaney Long          Lee High School                           26:12  8:48/M        
  200  (> 7)      2  Melanie Bennet        Annandale Atoms                           27:06  9:06/M        
Detail Team Results - Girls

Lake Braddock Secondary    Finish Position -     1

  Team Score (places):  83  Team Score (times):    1:36:39   Average Time: 19:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    680  Hannah Christen                 1            1       17:40      17:40        0:00
    2    703  Katie Roche                    11           12       18:49      36:29        1:09
    3    692  Katie Kunc                     18           30       19:46      56:16        2:06
    4    688  Anne Johnson                   24           54       20:06    1:16:23        2:26
    5    708  Misha Suresh                   29           83       20:16    1:36:39        2:35
    6    691  Grace Kristin                  54          137       20:56    1:57:35        3:15
    7    709  Macy Trump                     93          230       21:47    2:19:22        4:06
    8    701  Sarah Riley                 More Than  7             22:27    2:41:50        4:47
    9    702  Alyson Robinson             More Than  7             24:22    3:06:12        6:41

Battlefield High School    Finish Position -     2

  Team Score (places): 108  Team Score (times):    1:38:45   Average Time: 19:45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     61  Nicole Carter                   7            7       18:40      18:40        0:00
    2     62  Becca Howe                     14           21       19:24      38:04        0:44
    3     70  Georgia Matthews               20           41       19:51      57:56        1:11
    4     77  Hannah Schwennesen             28           69       20:15    1:18:12        1:35
    5     60  Kyla Carte                     39          108       20:33    1:38:45        1:53
    6     63  Nicole Huebner                 40          148       20:33    1:59:18        1:53
    7     78  Emma Thornberg                 48          196       20:47    2:20:05        2:07

James Madison    Finish Position -     3

  Team Score (places): 120  Team Score (times):    1:39:23   Average Time: 19:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    577  Amanda Swaak                   12           12       19:07      19:07        0:00
    2    574  Anna Stone                     13           25       19:14      38:22        0:06
    3    576  Laura Sullivan                 26           51       20:10      58:33        1:02
    4    551  Christina Galiano              32           83       20:20    1:18:54        1:12
    5    575  Margaret Stonerock             37          120       20:29    1:39:23        1:21
    6    558  Hannah Henry                   88          208       21:39    2:01:02        2:31
    7    547  Ginger Collier                 91          299       21:44    2:22:47        2:36
    8    564  Allison Moody               More Than  7             22:08    2:44:56        3:01
    9    581  Karli Woods                 More Than  7             22:17    3:07:14        3:09
   10    555  Abigail Head                More Than  7             22:51    3:30:05        3:43

West Potomac    Finish Position -     4

  Team Score (places): 122  Team Score (times):    1:39:36   Average Time: 19:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1524  Katie Genuario                  9            9       18:41      18:41        0:00
    2   1532  Kathryn Murray                 22           31       20:02      38:44        1:21
    3   1535  Sophia Passacantando           23           54       20:04      58:48        1:22
    4   1538  Lauren Price                   27           81       20:11    1:18:59        1:29
    5   1521  Maura Finn                     41          122       20:37    1:39:36        1:55
    6   1530  Allison McNulla                49          171       20:48    2:00:25        2:06
    7   1518  Melanie Bomberg                89          260       21:39    2:22:05        2:58

Chantilly HS    Finish Position -     5

  Team Score (places): 149  Team Score (times):    1:39:28   Average Time: 19:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    181  Alexa Cowne                     4            4       18:04      18:04        0:00
    2    178  Patricia Cason                 15           19       19:29      37:34        1:25
    3    198  Nora Raher                     25           44       20:07      57:41        2:02
    4    191  Hannah Lull                    44           88       20:39    1:18:21        2:35
    5    192  Samantha Lull                  61          149       21:07    1:39:28        3:03
    6    204  Megan Toole                    65          214       21:09    2:00:37        3:04
    7    199  Megan Rhoads                   66          280       21:10    2:21:48        3:05
    8    206  Virginia Walsh              More Than  7             21:29    2:43:17        3:25
    9    203  Sydney Strub                More Than  7             21:49    3:05:06        3:44
   10    197  Natalie Plummer             More Than  7             21:50    3:26:57        3:45

West Springfield    Finish Position -     6

  Team Score (places): 200  Team Score (times):    1:39:39   Average Time: 19:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1576  Caroline Alcorta                2            2       17:46      17:46        0:00
    2   1613  Maddie Wittich                  8           10       18:40      36:27        0:53
    3   1591  Katie Kennedy                  36           46       20:28      56:55        2:41
    4   1609  Abbie Walker                   71          117       21:15    1:18:11        3:28
    5   1586  Erin Falk                      83          200       21:28    1:39:39        3:41
    6   1603  Jessica Simmons               101          301       22:01    2:01:40        4:14
    7   1610  Amelia Wheaton                121          422       22:36    2:24:17        4:50
    8   1611  Grace Wheaton               More Than  7             24:58    2:49:15        7:11

O'Connell    Finish Position -     7

  Team Score (places): 249  Team Score (times):    1:42:59   Average Time: 20:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    954  Nihill Devin                   10           10       18:48      18:48        0:00
    2    971  Matula Theresa                 45           55       20:41      39:30        1:53
    3    949  Nardacci Becky                 62          117       21:08    1:00:38        2:19
    4    970  Chamness Taylor                63          180       21:08    1:21:46        2:19
    5    967  David Megan                    69          249       21:13    1:42:59        2:24
    6    962  Smith Mackenzie               100          349       22:00    2:05:00        3:12
    7    950  Rogers Belen                  105          454       22:05    2:27:05        3:16
    8    961  Nihill Mackenzie            More Than  7             22:19    2:49:24        3:30
    9    952  Arendt Catherine            More Than  7             22:35    3:12:00        3:47
   10    953  Lucas Corinne               More Than  7             23:15    3:35:15        4:26

Robinson    Finish Position -     8

  Team Score (places): 258  Team Score (times):    1:40:59   Average Time: 20:11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1034  Macey Schweikert                3            3       18:04      18:04        0:00
    2   1017  Lauren Berman                   6            9       18:17      36:21        0:13
    3   1018  Ruth Briggs                    16           25       19:40      56:02        1:36
    4   1024  Amelia Jindra                 113          138       22:20    1:18:22        4:16
    5   1028  Aissa Martinez                120          258       22:36    1:40:59        4:32

Washington-Lee    Finish Position -     9

  Team Score (places): 262  Team Score (times):    1:44:12   Average Time: 20:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1457  Donia Nichols                  30           30       20:19      20:19        0:00
    2   1440  Kathryn Eng                    38           68       20:32      40:51        0:13
    3   1463  Jordan Selby                   46          114       20:43    1:01:34        0:24
    4   1453  Annika Macewen                 70          184       21:13    1:22:48        0:54
    5   1441  Perrin Falkner                 78          262       21:23    1:44:12        1:04
    6   1455  Caitlyn Mulcahy               127          389       22:43    2:06:55        2:24
    7   1451  Taylor Leonard                135          524       23:21    2:30:17        3:02

Thomas Jefferson    Finish Position -    10

  Team Score (places): 272  Team Score (times):    1:44:17   Average Time: 20:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1337  Katrina Junta                  21           21       19:51      19:51        0:00
    2   1349  Kate Salamide                  34           55       20:27      40:19        0:36
    3   1350  Charlotte Sheridan             42           97       20:38    1:00:58        0:46
    4   1351  Haley Stumvoll                 77          174       21:22    1:22:21        1:30
    5   1341  Rachel Laveson                 98          272       21:56    1:44:17        2:04
    6   1346  Emily Moschella               102          374       22:01    2:06:19        2:09
    7   1334  Charlene Franke               106          480       22:06    2:28:25        2:14
    8   1352  Carrie Sun                  More Than  7             22:14    2:50:39        2:22
    9   1343  Ana Malhotra                More Than  7             22:42    3:13:22        2:51

Woodson    Finish Position -    11

  Team Score (places): 282  Team Score (times):    1:44:51   Average Time: 20:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1756  Kersten Gates                  35           35       20:28      20:28        0:00
    2   1755  Elizabeth Gasteiger            51           86       20:51      41:19        0:22
    3   1779  JaHyun Yang                    52          138       20:53    1:02:13        0:25
    4   1751  Rachel Denneny                 58          196       21:01    1:23:14        0:33
    5   1745  Katya Buoni                    86          282       21:37    1:44:51        1:08
    6   1771  Christine Sidhu                92          374       21:45    2:06:37        1:17
    7   1772  Tara Sidhu                    107          481       22:13    2:28:51        1:45
    8   1768  Kelsey Wagolu               More Than  7             22:35    2:51:27        2:07

Centreville    Finish Position -    12

  Team Score (places): 291  Team Score (times):    1:44:33   Average Time: 20:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    139  Rebecca Vinter                 17           17       19:46      19:46        0:00
    2    129  Isabela Medina                 19           36       19:51      39:37        0:05
    3    136  McKinsey Smith                 59           95       21:03    1:00:41        1:17
    4    104  Joanna Ahn                     80          175       21:23    1:22:05        1:37
    5   1909  Victoria Nelson               116          291       22:28    1:44:33        2:41
    6    130  maya Munoz                    131          422       23:06    2:07:39        3:20
    7    113  Elizabeth Ellis               142          564       23:46    2:31:26        3:59
    8    114  Rebecca Ellis               More Than  7             25:12    2:56:38        5:26

South Lakes    Finish Position -    13

  Team Score (places): 353  Team Score (times):    1:46:23   Average Time: 21:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1159  Augusta Durham                 31           31       20:20      20:20        0:00
    2   1171  Abby Reinhold                  47           78       20:43      41:04        0:22
    3   1160  Grace Gillen                   81          159       21:26    1:02:31        1:05
    4   1175  Kelly Jean Watkins             85          244       21:34    1:24:05        1:13
    5   1169  Claire Nieusma                109          353       22:17    1:46:23        1:56
    6   1151  Erin Bidwell                  110          463       22:17    2:08:40        1:56
    7   1174  Haley Vaughn                  118          581       22:31    2:31:12        2:10

Westfield    Finish Position -    14

  Team Score (places): 363  Team Score (times):    1:46:39   Average Time: 21:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1669  Jenny Chau                     50           50       20:49      20:49        0:00
    2   1683  Meghan Heick                   57          107       21:00      41:50        0:10
    3   1702  Reagan Warrington              73          180       21:16    1:03:06        0:26
    4   1673  Megan Dobbins                  84          264       21:33    1:24:40        0:43
    5   1695  Megan Owens                    99          363       21:59    1:46:39        1:09
    6   1678  Karina Frank                  103          466       22:02    2:08:41        1:12
    7   1676  Tess Edmonds                  132          598       23:14    2:31:56        2:24
    8   1696  Rachael Penaranda           More Than  7             25:16    2:57:13        4:26

George C. Marshall High    Finish Position -    15

  Team Score (places): 370  Team Score (times):    1:46:57   Average Time: 21:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    395  Zoe Scopa                      56           56       21:00      21:00        0:00
    2    385  Yekaterina Gilbo               60          116       21:06      42:06        0:06
    3    389  Olivia Martin                  67          183       21:11    1:03:18        0:11
    4    397  Lauren Sibley                  79          262       21:23    1:24:42        0:23
    5    377  Caitlin Dickson               108          370       22:15    1:46:57        1:15
    6    401  Anna Thillairajah             126          496       22:42    2:09:40        1:42
    7    372  Katherine Bock                137          633       23:25    2:33:06        2:25
    8    374  Emily Casey                 More Than  7             23:26    2:56:32        2:25
    9    378  Annika Dirkse               More Than  7             23:37    3:20:09        2:37
   10    399  Sydney Stenseth             More Than  7             24:26    3:44:35        3:26

South County High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 408  Team Score (times):    1:47:54   Average Time: 21:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1069  Alexa Brooks                   53           53       20:53      20:53        0:00
    2   1068  Tierra Allen                   55          108       20:59      41:53        0:05
    3   1073  Brooke Docherty                90          198       21:43    1:03:37        0:50
    4   1079  Emily Lamontagne               96          294       21:53    1:25:30        0:59
    5   1087  Rachel McGill                 114          408       22:24    1:47:54        1:30
    6   1078  Lindsey Klunder               117          525       22:30    2:10:25        1:36
    7   1074  Murrie Grimes                 125          650       22:39    2:33:05        1:45

Stone Bridge Cross-country    Finish Position -    17

  Team Score (places): 440  Team Score (times):    1:49:07   Average Time: 21:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1216  Rachel Cronin                  43           43       20:39      20:39        0:00
    2   1214  Meghan Casey                   68          111       21:12      41:52        0:33
    3   1212  Maite Belausteguigoitia        76          187       21:21    1:03:14        0:42
    4   1222  Madison Jones                 119          306       22:35    1:25:49        1:56
    5   1226  Kelly Miller                  134          440       23:18    1:49:07        2:38

Falls Church    Finish Position -    18

  Team Score (places): 470  Team Score (times):    1:51:06   Average Time: 22:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    339  Emily Grabauskas               33           33       20:21      20:21        0:00
    2    342  Erin Nunan                     72          105       21:15      41:36        0:54
    3    340  Sandy Kendall                  74          179       21:18    1:02:54        0:57
    4    348  Emily Seracino                139          318       23:34    1:26:28        3:13
    5    349  Katie Valases                 152          470       24:37    1:51:06        4:16

Yorktown    Finish Position -    19

  Team Score (places): 520  Team Score (times):    1:50:28   Average Time: 22:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1836  Catherine Freund               87           87       21:38      21:38        0:00
    2   1848  Madeline Pages                 94          181       21:47      43:26        0:09
    3   1840  Kristin Herbert               104          285       22:04    1:05:30        0:26
    4   1850  Sharon Platt                  111          396       22:19    1:27:49        0:40
    5   1857  Katherine Spaeth              124          520       22:38    1:50:28        1:00
    6   1833  Madeleine Donovan             128          648       22:53    2:13:21        1:15
    7   1824  Amelia Blakeslee              141          789       23:43    2:37:05        2:05
    8   1839  Kelly Hart                  More Than  7             24:10    3:01:16        2:32
    9   1837  Amanda Gaylord              More Than  7             24:13    3:25:30        2:35

Edison High School    Finish Position -    20

  Team Score (places): 569  Team Score (times):    1:53:44   Average Time: 22:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    257  Jennifer Flack                  5            5       18:08      18:08        0:00
    2    262  Nicole Lyon                   129          134       22:55      41:04        4:46
    3    256  Paige Collins                 130          264       23:02    1:04:07        4:53
    4    252  Shannon Arnez                 147          411       24:03    1:28:10        5:54
    5    258  Callie Hagerman               158          569       25:33    1:53:44        7:24

Langley HS XC    Finish Position -    21

  Team Score (places): 585  Team Score (times):    1:52:42   Average Time: 22:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    775  Rebecca Powell                 95           95       21:51      21:51        0:00
    2    758  Mara DeTrani                  112          207       22:19      44:11        0:28
    3    764  Jacquelyn Hulett              122          329       22:37    1:06:49        0:46
    4    773  Lauren Meyer                  123          452       22:37    1:29:27        0:46
    5    776  Blair Purdy                   133          585       23:14    1:52:42        1:23
    6    772  Katherine Meiser              151          736       24:36    2:17:18        2:44
    7    770  Olivia Lynch                  153          889       24:43    2:42:02        2:51
    8    787  Caroline Wilson             More Than  7             25:09    3:07:11        3:17
    9    785  Candace von Hoffman         More Than  7             25:17    3:32:29        3:26

Hayfield Secondary School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 602  Team Score (times):    1:54:33   Average Time: 22:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    466  Melanie Trammell               82           82       21:28      21:28        0:00
    2    463  Chelsea Pixa                   97          179       21:55      43:24        0:27
    3    450  Anna Bishop                   138          317       23:31    1:06:55        2:02
    4    465  Diana Smith                   140          457       23:37    1:30:33        2:08
    5    457  Hannah Fielder                145          602       23:59    1:54:33        2:31
    6    467  Simone Walker                 146          748       23:59    2:18:33        2:31
    7    460  Tea Lanfranconi               149          897       24:23    2:42:56        2:55

T. C. Williams High School    Finish Position -    23

  Team Score (places): 627  Team Score (times):    1:56:38   Average Time: 23:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1274  Eileen Nakahata                64           64       21:08      21:08        0:00
    2   1278  Ava Scott                     115          179       22:26      43:34        1:17
    3   1270  Isabel Jones                  136          315       23:22    1:06:56        2:14
    4   1280  Jada Toote                    155          470       24:48    1:31:44        3:39
    5   1268  Emmy Freedman                 157          627       24:54    1:56:38        3:46

Annandale Atoms    Finish Position -    24

  Team Score (places): 660  Team Score (times):    1:58:09   Average Time: 23:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     19  Ayah Oweis                     75           75       21:20      21:20        0:00
    2     25  Cynthia Weiner                143          218       23:56      45:17        2:36
    3     23  Kelly Ruiz                    144          362       23:57    1:09:14        2:36
    4     15  Tricia Liller                 148          510       24:23    1:33:38        3:03
    5     20  Faith Paletti                 150          660       24:31    1:58:09        3:10
    6     18  Kylee Nisker                  154          814       24:43    2:22:53        3:23
    7     10  Kelsey Jones                  156          970       24:54    2:47:47        3:33
    8     24  Connie Tran                 More Than  7             25:14    3:13:02        3:54
    9     26  Ashley Whittle              More Than  7             25:33    3:38:36        4:13
   10      2  Melanie Bennet              More Than  7             27:06    4:05:43        5:46

Fairfax High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    314  Claire Daniels              Less Than  5             20:59      20:59        0:00
    2    312  Brooke Attkisson            Less Than  5             24:17      45:17        3:18
    3    319  Sydney Rice                 Less Than  5             24:40    1:09:57        3:40
    4    313  Arielle Bryant              Less Than  5             24:49    1:34:46        3:49

Lee High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    838  Bailey Kolonich             Less Than  5             18:18      18:18        0:00
    2    833  Kayla Escobar               Less Than  5             24:00      42:18        5:42
    3    834  Amanda Hagy                 Less Than  5             24:56    1:07:14        6:38
    4    840  Delaney Long                Less Than  5             26:12    1:33:26        7:54

McLean    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    887  Megan McCormack             Less Than  5             20:25      20:25        0:00
    2    888  Katie Montgomery            Less Than  5             20:30      40:56        0:05
    3    875  Anna Buser                  Less Than  5             20:44    1:01:40        0:19
    4    873  Kristina Bjorksten          Less Than  5             24:03    1:25:44        3:38

Mount Vernon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    931  Amanda Villatoro            Less Than  5             25:20      25:20        0:00

Pope John Paul the Great    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    987  Denise Gallant              Less Than  5             20:42      20:42        0:00
    2    989  Fiona Seoh                  Less Than  5             22:55      43:38        2:12



Overall Finish List - Boys 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    234  Sean McGorty          Chantilly HS                              14:50  4:59/M        
    2      2    750  Nick Tuck             Lake Braddock Secondary                   15:16  5:07/M        
    3      3    274  Louis Colson          Edison High School                        15:18  5:08/M        
    4      4    103  Haben Zemichael       Battlefield High School                   15:54  5:20/M        
    5      5    230  Peter Malander        Chantilly HS                              15:55  5:20/M        
    6      6    586  Matthew Calem         James Madison                             15:56  5:21/M        
    7      7   1249  Brady Guertin         Stone Bridge Cross-country                15:56  5:21/M        
    8      8    243  Faris Sakallah        Chantilly HS                              15:57  5:21/M        
    9      9   1202  Ashkan Mohammadi      South Lakes                               15:58  5:21/M        
   10     10    425  MacKenzie Haight      George C. Marshall High                   16:05  5:24/M        
   11     11     86  Aaron Hill            Battlefield High School                   16:05  5:24/M        
   12  (< 5)    976  LaPointe J.J.         O'Connell                                 16:05  5:24/M        
   13     12   1881  Ryan Hart             Yorktown                                  16:07  5:24/M        
   14     13    716  Alex Corbett          Lake Braddock Secondary                   16:07  5:24/M        
   15     14   1309  Anteneh Girma         T. C. Williams High School                16:08  5:25/M        
   16     15    233  Ryan McGorty          Chantilly HS                              16:09  5:25/M        
   17     16     92  Ryan Miller           Battlefield High School                   16:10  5:26/M        
   18     17   1708  Max Chambers          Westfield                                 16:13  5:27/M        
   19     18   1062  Nathan Schulte        Robinson                                  16:15  5:27/M        
   20     19   1648  Billy Rabil           West Springfield                          16:16  5:28/M        
   21     20   1262  Robert Willis         Stone Bridge Cross-country                16:17  5:28/M        
   22     21   1479  Haileye Demsie        Washington-Lee                            16:18  5:28/M        
   23     22   1722  Nathan Kiley          Westfield                                 16:19  5:29/M        
   24     23   1391  Dan Matson            Thomas Jefferson                          16:19  5:29/M        
   25     24   1065  John Tolbert          Robinson                                  16:20  5:29/M        
   26     25    847  Biruk Amare           Lee High School                           16:20  5:29/M        
   27     26   1616  John Amann            West Springfield                          16:24  5:30/M        
   28     27   1120  Alec Jones            South County High School                  16:28  5:32/M        
   29     28    235  Logan Miller          Chantilly HS                              16:28  5:32/M        
   30     29   1050  Dustin Jutras         Robinson                                  16:29  5:32/M        
   31     30    219  Adam Huff             Chantilly HS                              16:36  5:34/M        
   32     31   1063  Luke Sharkey          Robinson                                  16:38  5:35/M        
   33     32   1067  Leif Van Acker        Robinson                                  16:38  5:35/M        
   34     33     89  Luke Mazzu            Battlefield High School                   16:39  5:35/M        
   35     34    145  Bobby Dunn            Centreville                               16:40  5:36/M        
   36     35    353  Dylan Freeman         Falls Church                              16:40  5:36/M        
   37     36    309  Eyasu Yirdaw          Edison High School                        16:41  5:36/M        
   38     37   1555  Luca Halladay         West Potomac                              16:42  5:36/M        
   39     38   1551  Nicolas Cucinotta     West Potomac                              16:44  5:37/M        
   40     39   1055  Patrick Myers         Robinson                                  16:44  5:37/M        
   41     40   1200  Michael McHugh        South Lakes                               16:47  5:38/M        
   42     41    337  Aaqib Syed            Fairfax High School                       16:47  5:38/M        
   43     42    654  Henry Lopez           Jeb Stuart HS Cross Country               16:47  5:38/M        
   44     43     40  Aviad Gebrehiwot      Annandale Atoms                           16:49  5:39/M        
   45     44   1385  Steven Kool           Thomas Jefferson                          16:49  5:39/M        
   46     45   1056  Brendan O’connell     Robinson                                  16:50  5:39/M        
   47     46   1252  Austin Lushinski      Stone Bridge Cross-country                16:52  5:40/M        
   48     47   1199  Andrew McCool         South Lakes                               16:52  5:40/M        
   49     48   1409  Matt Wattendorf       Thomas Jefferson                          16:53  5:40/M        
   50     49    245  Johanan Sowah         Chantilly HS                              16:54  5:40/M        
   51     50   1292  Nick Brown            T. C. Williams High School                16:54  5:40/M        
   52     51    588  Ian Court             James Madison                             16:55  5:41/M        
   53     52   1662  Bryce Wason           West Springfield                          16:56  5:41/M        
   54     53    725  Forrest Isenhour      Lake Braddock Secondary                   16:56  5:41/M        
   55     54   1573  Eric Turner           West Potomac                              16:56  5:41/M        
   56     55    488  Benjamin Pfaff        Hayfield Secondary School                 16:57  5:41/M        
   57     56    485  Connor Maguder        Hayfield Secondary School                 16:57  5:41/M        
   58     57    325  David Hollinger       Fairfax High School                       16:58  5:42/M        
   59     58     88  Connor Lee            Battlefield High School                   16:59  5:42/M        
   60     59   1705  James Blersch         Westfield                                 17:01  5:43/M        
   61     60   1642  Michael Muskett       West Springfield                          17:01  5:43/M        
   62     61   1711  Kevin Deely           Westfield                                 17:01  5:43/M        
   63     62   1179  Nicholas DeAtley      South Lakes                               17:03  5:43/M        
   64     63   1566  Corey Rosenberg       West Potomac                              17:04  5:44/M        
   65  (< 5)    977  Brough Joe            O'Connell                                 17:05  5:44/M        
   66     64    330  Alex Maguire          Fairfax High School                       17:06  5:44/M        
   67     65    497  Riaz Tyler            Hayfield Secondary School                 17:07  5:45/M        
   68     66    157  Chan Young Lee        Centreville                               17:10  5:46/M        
   69     67    899  Daniel Bachman        McLean                                    17:11  5:46/M        
   70     68    916  Lewis Millholland     McLean                                    17:11  5:46/M        
   71     69    846  Abenezer Amare        Lee High School                           17:12  5:46/M        
   72     70   1655  Joey Spaziani         West Springfield                          17:12  5:46/M        
   73     71   1402  Chandon Singh         Thomas Jefferson                          17:12  5:46/M        
   74     72   1783  Yonel Admasu          Woodson                                   17:13  5:47/M        
   75     73   1731  Nick O'Connell        Westfield                                 17:15  5:47/M        
   76     74     50  Draven Pike           Annandale Atoms                           17:18  5:48/M        
   77     75     87  Brandon Lee           Battlefield High School                   17:19  5:49/M        
   78  (> 7)    224  Miraj Khan            Chantilly HS                              17:19  5:49/M        
   79     76   1312  Brendan Kerwin        T. C. Williams High School                17:21  5:49/M        
   80     77    407  Brendan Baker         George C. Marshall High                   17:22  5:50/M        
   81     78   1306  Jonathan Forbes       T. C. Williams High School                17:23  5:50/M        
   82     79     84  Prayant Hanjra        Battlefield High School                   17:23  5:50/M        
   83     80    919  David Russell         McLean                                    17:23  5:50/M        
   84     81   1006  Matthew O'Neil        Pope John Paul the Great                  17:24  5:50/M        
   85  (> 7)     85  Cameron Henken        Battlefield High School                   17:24  5:50/M        
   86     82   1654  Andrew Smith          West Springfield                          17:24  5:50/M        
   87     83    171  Kip Talman            Centreville                               17:25  5:51/M        
   88     84    745  Mark Sohl             Lake Braddock Secondary                   17:25  5:51/M        
   89     85   1638  Paul Lampazzi         West Springfield                          17:27  5:51/M        
   90     86   1734  Johnny Pace           Westfield                                 17:28  5:52/M        
   91     87    280  Karim Gharbi          Edison High School                        17:29  5:52/M        
   92     88   1238  Tyler Brodie          Stone Bridge Cross-country                17:31  5:53/M        
   93     89   1138  Joshua Prosser        South County High School                  17:31  5:53/M        
   94  (> 7)    102  Justin Wilkens        Battlefield High School                   17:31  5:53/M        
   95     90   1113  Ben Gautier           South County High School                  17:32  5:53/M        
   96     91   1366  Chris Blagg           Thomas Jefferson                          17:32  5:53/M        
   97     92   1823  Brian Yudkin          Woodson                                   17:32  5:53/M        
   98     93    269  Kyle Brown            Edison High School                        17:33  5:53/M        
   99     94   1547  Crispin Bernier       West Potomac                              17:33  5:53/M        
  100     95    152  Calvin Jones          Centreville                               17:34  5:54/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     96   1362  Greg Anderson         Thomas Jefferson                          17:34  5:54/M        
  102  (> 7)   1053  Nicholas Marshall     Robinson                                  17:35  5:54/M        
  103     97   1562  James McNulla         West Potomac                              17:35  5:54/M        
  104     98   1723  Jaemin Kim            Westfield                                 17:35  5:54/M        
  105     99    281  Jeff Gibson           Edison High School                        17:35  5:54/M        
  106    100   1205  Luis Rivas            South Lakes                               17:37  5:55/M        
  107    101    739  JJ Pitrelli           Lake Braddock Secondary                   17:38  5:55/M        
  108    102    300  John Rangel           Edison High School                        17:38  5:55/M        
  109    103   1563  Cullen O'Boyle        West Potomac                              17:38  5:55/M        
  110  (> 7)    216  Andrew DeLeon         Chantilly HS                              17:39  5:55/M        
  111    104   1870  Steven Bock           Yorktown                                  17:39  5:55/M        
  112    105    736  Kevin Minogue         Lake Braddock Secondary                   17:40  5:56/M        
  113    106   1496  Chris Mutty           Washington-Lee                            17:41  5:56/M        
  114    107   1791  David Falcone         Woodson                                   17:41  5:56/M        
  115    108    642  Phillip Fennell       Jeb Stuart HS Cross Country               17:41  5:56/M        
  116  (> 7)   1657  Mike Stormo           West Springfield                          17:42  5:56/M        
  117  (> 7)   1625  Evan Fabish           West Springfield                          17:42  5:56/M        
  118    109   1890  Keegan McCurry        Yorktown                                  17:43  5:57/M        
  119    110   1807  Michael Niemann       Woodson                                   17:47  5:58/M        
  120    111   1804  Matthew Merz          Woodson                                   17:48  5:58/M        
  121    112   1242  Steve Casamento       Stone Bridge Cross-country                17:50  5:59/M        
  122    113   1377  Nick Hayes            Thomas Jefferson                          17:50  5:59/M        
  123    114    798  Jack Flatley          Langley HS XC                             17:51  5:59/M        
  124    115    324  Alexander Gomez       Fairfax High School                       17:51  5:59/M        
  125    116   1505  Will Sheahan          Washington-Lee                            17:51  5:59/M        
  126    117    607  Daniel Lerner         James Madison                             17:51  5:59/M        
  127    118   1255  Michael Perdos        Stone Bridge Cross-country                17:53  6:00/M        
  128  (> 7)   1367  Kyler Blodgett        Thomas Jefferson                          17:53  6:00/M        
  129  (> 7)   1707  Tim Boyles            Westfield                                 17:53  6:00/M        
  130    119    713  Bryan Bergan          Lake Braddock Secondary                   17:54  6:00/M        
  131  (> 7)   1042  Jordan Buzzell        Robinson                                  17:54  6:00/M        
  132    120   1186  Chris Heishman        South Lakes                               17:54  6:00/M        
  133    121   1182  Stephen Galanti       South Lakes                               17:54  6:00/M        
  134    122   1245  Jon Emch              Stone Bridge Cross-country                17:56  6:01/M        
  135    123   1498  Patrick Odlum         Washington-Lee                            17:56  6:01/M        
  136  (< 5)   1424  Jackson Boswinkle     Wakefield High School                     17:57  6:01/M        
  137  (> 7)   1661  Luke Toth             West Springfield                          17:58  6:02/M        
  138    124   1125  Daniel Leber          South County High School                  17:58  6:02/M        
  139  (> 7)     95  Stan Muckerman        Battlefield High School                   18:00  6:02/M        
  140    125    364  Matthew Rhodes        Falls Church                              18:01  6:03/M        
  141  (> 7)   1396  Peter Price           Thomas Jefferson                          18:02  6:03/M        
  142    126    909  Mac Howard            McLean                                    18:04  6:04/M        
  143    127    361  Christain Quezada     Falls Church                              18:05  6:04/M        
  144  (> 7)   1208  Michael Uhrig         South Lakes                               18:05  6:04/M        
  145    128   1320  Grant Raycroft        T. C. Williams High School                18:05  6:04/M        
  146    129   1307  Adugna G'Mariam       T. C. Williams High School                18:06  6:04/M        
  147    130    165  Michael Murray        Centreville                               18:07  6:05/M        
  148    131    656  Alexander Miles       Jeb Stuart HS Cross Country               18:08  6:05/M        
  149    132    606  William Krayer        James Madison                             18:09  6:05/M        
  150  (> 7)    239  Joshua Parshall       Chantilly HS                              18:10  6:06/M        
  151    133    302  Brandon Rockers       Edison High School                        18:10  6:06/M        
  152    134    491  Stephen Redmon        Hayfield Secondary School                 18:11  6:06/M        
  153    135    640  Tan Bui               Jeb Stuart HS Cross Country               18:12  6:06/M        
  154    136   1509  Matthew Tatum         Washington-Lee                            18:13  6:07/M        
  155    137    414  Keaton Cintorino      George C. Marshall High                   18:13  6:07/M        
  156    138   1143  Zach Stoner           South County High School                  18:14  6:07/M        
  157    139    809  Daniel Kostelancik    Langley HS XC                             18:15  6:07/M        
  158    140     41  Clark Girardin        Annandale Atoms                           18:15  6:07/M        
  159  (> 7)    748  Brian Thompson        Lake Braddock Secondary                   18:15  6:07/M        
  160  (> 7)    751  Joey Turmel           Lake Braddock Secondary                   18:15  6:07/M        
  161    141     51  Hung Truong           Annandale Atoms                           18:15  6:07/M        
  162    142     32  Salvattore Ames       Annandale Atoms                           18:17  6:08/M        
  163    143    162  Carson McEver         Centreville                               18:18  6:08/M        
  164    144    362  Leonardo Quiroga      Falls Church                              18:19  6:09/M        
  165    145   1145  Kyle Thompson         South County High School                  18:19  6:09/M        
  166    146   1781  Akram Abdou           Woodson                                   18:19  6:09/M        
  167    147   1504  Alex Seff             Washington-Lee                            18:20  6:09/M        
  168    148     44  Yohnes Jemere         Annandale Atoms                           18:20  6:09/M        
  169    149    161  Eric Mayer            Centreville                               18:21  6:09/M        
  170    150     35  Andrew Boyd           Annandale Atoms                           18:22  6:10/M        
  171    151    448  Nicholas Zirkle       George C. Marshall High                   18:22  6:10/M        
  172    152   1104  Ted Coffman           South County High School                  18:22  6:10/M        
  173    153   1480  Moussa Dia            Washington-Lee                            18:25  6:11/M        
  174  (> 7)   1475  Kyle Conway           Washington-Lee                            18:26  6:11/M        
  175    154   1803  Sean Maraia           Woodson                                   18:28  6:12/M        
  176  (> 7)    298  Alexander Pennie      Edison High School                        18:29  6:12/M        
  177  (> 7)   1369  Andreas Butler        Thomas Jefferson                          18:32  6:13/M        
  178  (< 5)    936  Alexander Kerr        Mount Vernon High School                  18:33  6:13/M        
  179  (< 5)   1432  Che Sheehan           Wakefield High School                     18:34  6:14/M        
  180  (> 7)    147  Kevin Grimm           Centreville                               18:35  6:14/M        
  181    155    357  Evan Massaro          Falls Church                              18:42  6:17/M        
  182    156    603  Derek Kennedy         James Madison                             18:44  6:17/M        
  183  (> 7)   1483  James Hughes          Washington-Lee                            18:45  6:18/M        
  184  (> 7)   1142  James Stapleton       South County High School                  18:47  6:18/M        
  185  (> 7)   1739  Troy Sevachko         Westfield                                 18:50  6:19/M        
  186    157   1000  James Leist           Pope John Paul the Great                  18:51  6:20/M        
  187    158    653  Theodore Lebryk       Jeb Stuart HS Cross Country               18:51  6:20/M        
  188    159    490  Ian Reddy             Hayfield Secondary School                 18:52  6:20/M        
  189    160   1897  Zachary Pollock       Yorktown                                  18:53  6:20/M        
  190  (> 7)   1134  Michael Murphy        South County High School                  18:54  6:21/M        
  191    161    646  Vincent Guevara       Jeb Stuart HS Cross Country               18:55  6:21/M        
  192    162    648  Brady Itkin           Jeb Stuart HS Cross Country               18:55  6:21/M        
  193  (> 7)   1812  Andrew Santaniello    Woodson                                   18:57  6:22/M        
  194  (> 7)    662  Ferris Samara         Jeb Stuart HS Cross Country               18:57  6:22/M        
  195  (> 7)     47  Eric Lien             Annandale Atoms                           18:57  6:22/M        
  196    163    872  Vincent Zhao          Lee High School                           18:57  6:22/M        
  197    164    793  Alex Cochran          Langley HS XC                             18:59  6:22/M        
  198    165   1285  Eyob Acheme           T. C. Williams High School                19:04  6:24/M        
  199    166   1893  Peter Morris          Yorktown                                  19:06  6:25/M        
  200  (> 7)     42  Nathan Hogye          Annandale Atoms                           19:06  6:25/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    167    410  Derek Boylan          George C. Marshall High                   19:07  6:25/M        
  202    168    369  Erik Vasquez          Falls Church                              19:10  6:26/M        
  203  (> 7)    667  Amit Verma            Jeb Stuart HS Cross Country               19:11  6:26/M        
  204  (> 7)   1321  Jack Rowden           T. C. Williams High School                19:14  6:27/M        
  205    169    828  Matthew Verghese      Langley HS XC                             19:14  6:27/M        
  206  (> 7)   1486  Noah Kennedy          Washington-Lee                            19:14  6:27/M        
  207  (< 5)   1423  Julian Barajas        Wakefield High School                     19:17  6:28/M        
  208    170    802  Paul Hefner           Langley HS XC                             19:17  6:28/M        
  209    171    470  Jarrett Ashby         Hayfield Secondary School                 19:19  6:29/M        
  210    172    813  Chris Maloney         Langley HS XC                             19:21  6:30/M        
  211    173    819  Michael Ryan          Langley HS XC                             19:23  6:30/M        
  212  (< 5)    933  Raymond Chaing        Mount Vernon High School                  19:24  6:31/M        
  213  (> 7)     52  Nick Warner           Annandale Atoms                           19:24  6:31/M        
  214    174   1012  Drew Walker           Pope John Paul the Great                  19:24  6:31/M        
  215    175    602  Kareem Kebaish        James Madison                             19:26  6:31/M        
  216    176    421  Noah Follin           George C. Marshall High                   19:29  6:32/M        
  217    177   1865  Timothy Aldinger      Yorktown                                  19:31  6:33/M        
  218  (> 7)    666  Anthony Torrelio      Jeb Stuart HS Cross Country               19:33  6:34/M        
  219    178   1896  Joseph Orttung        Yorktown                                  19:34  6:34/M        
  220  (< 5)    527  Jack Morris           Herndon                                   19:38  6:35/M        
  221  (< 5)   1426  Brandon Corts         Wakefield High School                     19:42  6:37/M        
  222  (> 7)   1117  Ryan Guinee           South County High School                  19:45  6:38/M        
  223    179    908  Alex Hedrick          McLean                                    19:47  6:38/M        
  224    180    427  Alex Handley          George C. Marshall High                   19:47  6:38/M        
  225  (> 7)   1874  Dane Dailey           Yorktown                                  19:49  6:39/M        
  226  (> 7)    160  Brady Madden          Centreville                               19:50  6:39/M        
  227    181    855  Dominick Gilbert      Lee High School                           19:51  6:40/M        
  228    182    354  Andrew Jackson        Falls Church                              19:51  6:40/M        
  229  (> 7)    824  Calvin Tang           Langley HS XC                             19:53  6:40/M        
  230  (> 7)    440  Peter Morrissey       George C. Marshall High                   19:53  6:40/M        
  231    183    478  John Hill             Hayfield Secondary School                 19:59  6:42/M        
  232    184    333  Devon Papanicolas     Fairfax High School                       20:01  6:43/M        
  233    185    331  Kendall Malsam        Fairfax High School                       20:02  6:43/M        
  234    186    329  Will Machen           Fairfax High School                       20:07  6:45/M        
  235  (> 7)    156  SungDo Kim            Centreville                               20:08  6:45/M        
  236    187   1011  Sean Tully            Pope John Paul the Great                  20:14  6:47/M        
  237    188    596  Andrew Hahne          James Madison                             20:16  6:48/M        
  238  (> 7)    608  Anthony Lupinacci     James Madison                             20:18  6:49/M        
  239  (> 7)   1319  Daniel Powers         T. C. Williams High School                20:19  6:49/M        
  240  (< 5)    540  Josh Ya               Herndon                                   20:21  6:50/M        
  241  (> 7)    613  Ryan Sierzega         James Madison                             20:24  6:51/M        
  242  (> 7)    432  Patrick Loynd         George C. Marshall High                   20:26  6:51/M        
  243  (> 7)    356  Levi Lara             Falls Church                              20:26  6:51/M        
  244  (> 7)    368  James Sturges         Falls Church                              20:31  6:53/M        
  245  (> 7)    582  Paul Ahnn             James Madison                             20:31  6:53/M        
  246    189    993  Blake Allen           Pope John Paul the Great                  20:41  6:56/M        
  247    190    848  Matthew Arthur        Lee High School                           20:44  6:57/M        
  248  (> 7)   1892  James Mohr            Yorktown                                  20:44  6:57/M        
  249  (> 7)   1872  Reagan Brown          Yorktown                                  20:45  6:58/M        
  250  (> 7)    420  William Ferrer        George C. Marshall High                   20:54  7:01/M        
  251  (> 7)    805  Kristian Hutchinson   Langley HS XC                             20:54  7:01/M        
  252  (< 5)    539  Nathan Woycke         Herndon                                   21:55  7:21/M        
  253  (< 5)    536  Marshall Wilkins      Herndon                                   22:29  7:33/M        
Detail Team Results - Boys

Chantilly HS    Finish Position -     1

  Team Score (places):  57  Team Score (times):    1:19:22   Average Time: 15:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    234  Sean McGorty                    1            1       14:50      14:50        0:00
    2    230  Peter Malander                  5            6       15:55      30:46        1:05
    3    243  Faris Sakallah                  8           14       15:57      46:43        1:07
    4    233  Ryan McGorty                   15           29       16:09    1:02:53        1:18
    5    235  Logan Miller                   28           57       16:28    1:19:22        1:38
    6    219  Adam Huff                      30           87       16:36    1:35:59        1:46
    7    245  Johanan Sowah                  49          136       16:54    1:52:53        2:03
    8    224  Miraj Khan                  More Than  7             17:19    2:10:12        2:29
    9    216  Andrew DeLeon               More Than  7             17:39    2:27:52        2:48
   10    239  Joshua Parshall             More Than  7             18:10    2:46:02        3:20

Battlefield High School    Finish Position -     2

  Team Score (places): 122  Team Score (times):    1:21:50   Average Time: 16:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    103  Haben Zemichael                 4            4       15:54      15:54        0:00
    2     86  Aaron Hill                     11           15       16:05      31:59        0:11
    3     92  Ryan Miller                    16           31       16:10      48:10        0:16
    4     89  Luke Mazzu                     33           64       16:39    1:04:50        0:45
    5     88  Connor Lee                     58          122       16:59    1:21:50        1:05
    6     87  Brandon Lee                    75          197       17:19    1:39:09        1:24
    7     84  Prayant Hanjra                 79          276       17:23    1:56:32        1:29
    8     85  Cameron Henken              More Than  7             17:24    2:13:56        1:30
    9    102  Justin Wilkens              More Than  7             17:31    2:31:28        1:37
   10     95  Stan Muckerman              More Than  7             18:00    2:49:29        2:06

Robinson    Finish Position -     3

  Team Score (places): 134  Team Score (times):    1:22:20   Average Time: 16:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1062  Nathan Schulte                 18           18       16:15      16:15        0:00
    2   1065  John Tolbert                   24           42       16:20      32:35        0:04
    3   1050  Dustin Jutras                  29           71       16:29      49:04        0:13
    4   1063  Luke Sharkey                   31          102       16:38    1:05:42        0:22
    5   1067  Leif Van Acker                 32          134       16:38    1:22:20        0:22
    6   1055  Patrick Myers                  39          173       16:44    1:39:05        0:29
    7   1056  Brendan O’connell              45          218       16:50    1:55:55        0:35
    8   1053  Nicholas Marshall           More Than  7             17:35    2:13:31        1:19
    9   1042  Jordan Buzzell              More Than  7             17:54    2:31:25        1:38

West Springfield    Finish Position -     4

  Team Score (places): 227  Team Score (times):    1:23:51   Average Time: 16:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1648  Billy Rabil                    19           19       16:16      16:16        0:00
    2   1616  John Amann                     26           45       16:24      32:41        0:07
    3   1662  Bryce Wason                    52           97       16:56      49:37        0:39
    4   1642  Michael Muskett                60          157       17:01    1:06:38        0:44
    5   1655  Joey Spaziani                  70          227       17:12    1:23:51        0:55
    6   1654  Andrew Smith                   82          309       17:24    1:41:16        1:07
    7   1638  Paul Lampazzi                  85          394       17:27    1:58:43        1:10
    8   1657  Mike Stormo                 More Than  7             17:42    2:16:26        1:26
    9   1625  Evan Fabish                 More Than  7             17:42    2:34:09        1:26
   10   1661  Luke Toth                   More Than  7             17:58    2:52:07        1:41

Westfield    Finish Position -     5

  Team Score (places): 232  Team Score (times):    1:23:51   Average Time: 16:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1708  Max Chambers                   17           17       16:13      16:13        0:00
    2   1722  Nathan Kiley                   22           39       16:19      32:32        0:06
    3   1705  James Blersch                  59           98       17:01      49:34        0:48
    4   1711  Kevin Deely                    61          159       17:01    1:06:35        0:48
    5   1731  Nick O'Connell                 73          232       17:15    1:23:51        1:02
    6   1734  Johnny Pace                    86          318       17:28    1:41:19        1:14
    7   1723  Jaemin Kim                     98          416       17:35    1:58:54        1:22
    8   1707  Tim Boyles                  More Than  7             17:53    2:16:48        1:40
    9   1739  Troy Sevachko               More Than  7             18:50    2:35:38        2:36

Lake Braddock Secondary    Finish Position -     6

  Team Score (places): 253  Team Score (times):    1:23:25   Average Time: 16:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    750  Nick Tuck                       2            2       15:16      15:16        0:00
    2    716  Alex Corbett                   13           15       16:07      31:24        0:51
    3    725  Forrest Isenhour               53           68       16:56      48:21        1:40
    4    745  Mark Sohl                      84          152       17:25    1:05:47        2:08
    5    739  JJ Pitrelli                   101          253       17:38    1:23:25        2:21
    6    736  Kevin Minogue                 105          358       17:40    1:41:06        2:24
    7    713  Bryan Bergan                  119          477       17:54    1:59:00        2:37
    8    748  Brian Thompson              More Than  7             18:15    2:17:16        2:58
    9    751  Joey Turmel                 More Than  7             18:15    2:35:31        2:58

South Lakes    Finish Position -     7

  Team Score (places): 258  Team Score (times):    1:24:19   Average Time: 16:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1202  Ashkan Mohammadi                9            9       15:58      15:58        0:00
    2   1200  Michael McHugh                 40           49       16:47      32:45        0:48
    3   1199  Andrew McCool                  47           96       16:52      49:38        0:54
    4   1179  Nicholas DeAtley               62          158       17:03    1:06:42        1:05
    5   1205  Luis Rivas                    100          258       17:37    1:24:19        1:38
    6   1186  Chris Heishman                120          378       17:54    1:42:14        1:55
    7   1182  Stephen Galanti               121          499       17:54    2:00:08        1:55
    8   1208  Michael Uhrig               More Than  7             18:05    2:18:14        2:06

Stone Bridge Cross-country    Finish Position -     8

  Team Score (places): 273  Team Score (times):    1:24:28   Average Time: 16:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1249  Brady Guertin                   7            7       15:56      15:56        0:00
    2   1262  Robert Willis                  20           27       16:17      32:14        0:21
    3   1252  Austin Lushinski               46           73       16:52      49:06        0:55
    4   1238  Tyler Brodie                   88          161       17:31    1:06:38        1:34
    5   1242  Steve Casamento               112          273       17:50    1:24:28        1:53
    6   1255  Michael Perdos                118          391       17:53    1:42:21        1:56
    7   1245  Jon Emch                      122          513       17:56    2:00:18        2:00

Thomas Jefferson    Finish Position -     9

  Team Score (places): 277  Team Score (times):    1:24:47   Average Time: 16:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1391  Dan Matson                     23           23       16:19      16:19        0:00
    2   1385  Steven Kool                    44           67       16:49      33:09        0:29
    3   1409  Matt Wattendorf                48          115       16:53      50:02        0:33
    4   1402  Chandon Singh                  71          186       17:12    1:07:15        0:52
    5   1366  Chris Blagg                    91          277       17:32    1:24:47        1:12
    6   1362  Greg Anderson                  96          373       17:34    1:42:22        1:14
    7   1377  Nick Hayes                    113          486       17:50    2:00:13        1:30
    8   1367  Kyler Blodgett              More Than  7             17:53    2:18:06        1:33
    9   1396  Peter Price                 More Than  7             18:02    2:36:08        1:42
   10   1369  Andreas Butler              More Than  7             18:32    2:54:41        2:12

West Potomac    Finish Position -    10

  Team Score (places): 286  Team Score (times):    1:25:01   Average Time: 17:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1555  Luca Halladay                  37           37       16:42      16:42        0:00
    2   1551  Nicolas Cucinotta              38           75       16:44      33:27        0:02
    3   1573  Eric Turner                    54          129       16:56      50:23        0:14
    4   1566  Corey Rosenberg                63          192       17:04    1:07:28        0:21
    5   1547  Crispin Bernier                94          286       17:33    1:25:01        0:51
    6   1562  James McNulla                  97          383       17:35    1:42:37        0:52
    7   1563  Cullen O'Boyle                103          486       17:38    2:00:16        0:56

Edison High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 318  Team Score (times):    1:24:38   Average Time: 16:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    274  Louis Colson                    3            3       15:18      15:18        0:00
    2    309  Eyasu Yirdaw                   36           39       16:41      32:00        1:23
    3    280  Karim Gharbi                   87          126       17:29      49:29        2:10
    4    269  Kyle Brown                     93          219       17:33    1:07:02        2:14
    5    281  Jeff Gibson                    99          318       17:35    1:24:38        2:17
    6    300  John Rangel                   102          420       17:38    1:42:17        2:20
    7    302  Brandon Rockers               133          553       18:10    2:00:28        2:52
    8    298  Alexander Pennie            More Than  7             18:29    2:18:57        3:11

T. C. Williams High School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 346  Team Score (times):    1:25:52   Average Time: 17:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1309  Anteneh Girma                  14           14       16:08      16:08        0:00
    2   1292  Nick Brown                     50           64       16:54      33:02        0:46
    3   1312  Brendan Kerwin                 76          140       17:21      50:23        1:13
    4   1306  Jonathan Forbes                78          218       17:23    1:07:47        1:15
    5   1320  Grant Raycroft                128          346       18:05    1:25:52        1:57
    6   1307  Adugna G'Mariam               129          475       18:06    1:43:58        1:58
    7   1285  Eyob Acheme                   165          640       19:04    2:03:03        2:56
    8   1321  Jack Rowden                 More Than  7             19:14    2:22:17        3:06
    9   1319  Daniel Powers               More Than  7             20:19    2:42:36        4:11

Centreville    Finish Position -    13

  Team Score (places): 408  Team Score (times):    1:26:57   Average Time: 17:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    145  Bobby Dunn                     34           34       16:40      16:40        0:00
    2    157  Chan Young Lee                 66          100       17:10      33:50        0:29
    3    171  Kip Talman                     83          183       17:25      51:16        0:44
    4    152  Calvin Jones                   95          278       17:34    1:08:50        0:53
    5    165  Michael Murray                130          408       18:07    1:26:57        1:26
    6    162  Carson McEver                 143          551       18:18    1:45:16        1:38
    7    161  Eric Mayer                    149          700       18:21    2:03:38        1:41
    8    147  Kevin Grimm                 More Than  7             18:35    2:22:13        1:54
    9    160  Brady Madden                More Than  7             19:50    2:42:04        3:10
   10    156  SungDo Kim                  More Than  7             20:08    3:02:13        3:28

Fairfax High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 461  Team Score (times):    1:28:45   Average Time: 17:45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    337  Aaqib Syed                     41           41       16:47      16:47        0:00
    2    325  David Hollinger                57           98       16:58      33:45        0:10
    3    330  Alex Maguire                   64          162       17:06      50:51        0:19
    4    324  Alexander Gomez               115          277       17:51    1:08:43        1:04
    5    333  Devon Papanicolas             184          461       20:01    1:28:45        3:14
    6    331  Kendall Malsam                185          646       20:02    1:48:47        3:14
    7    329  Will Machen                   186          832       20:07    2:08:55        3:20

James Madison    Finish Position -    15

  Team Score (places): 462  Team Score (times):    1:27:37   Average Time: 17:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    586  Matthew Calem                   6            6       15:56      15:56        0:00
    2    588  Ian Court                      51           57       16:55      32:51        0:58
    3    607  Daniel Lerner                 117          174       17:51      50:43        1:55
    4    606  William Krayer                132          306       18:09    1:08:52        2:12
    5    603  Derek Kennedy                 156          462       18:44    1:27:37        2:48
    6    602  Kareem Kebaish                175          637       19:26    1:47:04        3:30
    7    596  Andrew Hahne                  188          825       20:16    2:07:20        4:20
    8    608  Anthony Lupinacci           More Than  7             20:18    2:27:39        4:22
    9    613  Ryan Sierzega               More Than  7             20:24    2:48:04        4:28
   10    582  Paul Ahnn                   More Than  7             20:31    3:08:36        4:35

South County High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 468  Team Score (times):    1:27:46   Average Time: 17:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1120  Alec Jones                     27           27       16:28      16:28        0:00
    2   1138  Joshua Prosser                 89          116       17:31      34:00        1:02
    3   1113  Ben Gautier                    90          206       17:32      51:32        1:03
    4   1125  Daniel Leber                  124          330       17:58    1:09:31        1:30
    5   1143  Zach Stoner                   138          468       18:14    1:27:46        1:45
    6   1145  Kyle Thompson                 145          613       18:19    1:46:05        1:50
    7   1104  Ted Coffman                   152          765       18:22    2:04:28        1:53
    8   1142  James Stapleton             More Than  7             18:47    2:23:15        2:18
    9   1134  Michael Murphy              More Than  7             18:54    2:42:09        2:25
   10   1117  Ryan Guinee                 More Than  7             19:45    3:01:54        3:16

Hayfield Secondary School    Finish Position -    17

  Team Score (places): 469  Team Score (times):    1:28:05   Average Time: 17:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    488  Benjamin Pfaff                 55           55       16:57      16:57        0:00
    2    485  Connor Maguder                 56          111       16:57      33:54        0:00
    3    497  Riaz Tyler                     65          176       17:07      51:01        0:09
    4    491  Stephen Redmon                134          310       18:11    1:09:13        1:14
    5    490  Ian Reddy                     159          469       18:52    1:28:05        1:55
    6    470  Jarrett Ashby                 171          640       19:19    1:47:25        2:22
    7    478  John Hill                     183          823       19:59    2:07:24        3:02

Woodson    Finish Position -    18

  Team Score (places): 492  Team Score (times):    1:28:04   Average Time: 17:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1783  Yonel Admasu                   72           72       17:13      17:13        0:00
    2   1823  Brian Yudkin                   92          164       17:32      34:46        0:18
    3   1791  David Falcone                 107          271       17:41      52:28        0:27
    4   1807  Michael Niemann               110          381       17:47    1:10:16        0:33
    5   1804  Matthew Merz                  111          492       17:48    1:28:04        0:35
    6   1781  Akram Abdou                   146          638       18:19    1:46:24        1:06
    7   1803  Sean Maraia                   154          792       18:28    2:04:52        1:14
    8   1812  Andrew Santaniello          More Than  7             18:57    2:23:49        1:43

Washington-Lee    Finish Position -    19

  Team Score (places): 502  Team Score (times):    1:28:02   Average Time: 17:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1479  Haileye Demsie                 21           21       16:18      16:18        0:00
    2   1496  Chris Mutty                   106          127       17:41      34:00        1:22
    3   1505  Will Sheahan                  116          243       17:51      51:52        1:33
    4   1498  Patrick Odlum                 123          366       17:56    1:09:49        1:38
    5   1509  Matthew Tatum                 136          502       18:13    1:28:02        1:54
    6   1504  Alex Seff                     147          649       18:20    1:46:22        2:01
    7   1480  Moussa Dia                    153          802       18:25    2:04:48        2:06
    8   1475  Kyle Conway                 More Than  7             18:26    2:23:15        2:08
    9   1483  James Hughes                More Than  7             18:45    2:42:00        2:26
   10   1486  Noah Kennedy                More Than  7             19:14    3:01:15        2:56

McLean    Finish Position -    20

  Team Score (places): 520  Team Score (times):    1:29:38   Average Time: 17:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    899  Daniel Bachman                 67           67       17:11      17:11        0:00
    2    916  Lewis Millholland              68          135       17:11      34:23        0:00
    3    919  David Russell                  80          215       17:23      51:47        0:12
    4    909  Mac Howard                    126          341       18:04    1:09:51        0:52
    5    908  Alex Hedrick                  179          520       19:47    1:29:38        2:36

Annandale Atoms    Finish Position -    21

  Team Score (places): 540  Team Score (times):    1:28:56   Average Time: 17:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     40  Aviad Gebrehiwot               43           43       16:49      16:49        0:00
    2     50  Draven Pike                    74          117       17:18      34:07        0:29
    3     41  Clark Girardin                140          257       18:15      52:22        1:26
    4     51  Hung Truong                   141          398       18:15    1:10:38        1:26
    5     32  Salvattore Ames               142          540       18:17    1:28:56        1:28
    6     44  Yohnes Jemere                 148          688       18:20    1:47:16        1:31
    7     35  Andrew Boyd                   150          838       18:22    2:05:38        1:32
    8     47  Eric Lien                   More Than  7             18:57    2:24:36        2:08
    9     42  Nathan Hogye                More Than  7             19:06    2:43:43        2:17
   10     52  Nick Warner                 More Than  7             19:24    3:03:07        2:34

George C. Marshall High    Finish Position -    22

  Team Score (places): 542  Team Score (times):    1:29:10   Average Time: 17:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    425  MacKenzie Haight               10           10       16:05      16:05        0:00
    2    407  Brendan Baker                  77           87       17:22      33:27        1:17
    3    414  Keaton Cintorino              137          224       18:13      51:41        2:08
    4    448  Nicholas Zirkle               151          375       18:22    1:10:03        2:17
    5    410  Derek Boylan                  167          542       19:07    1:29:10        3:02
    6    421  Noah Follin                   176          718       19:29    1:48:40        3:24
    7    427  Alex Handley                  180          898       19:47    2:08:28        3:42
    8    440  Peter Morrissey             More Than  7             19:53    2:28:21        3:48
    9    432  Patrick Loynd               More Than  7             20:26    2:48:48        4:21
   10    420  William Ferrer              More Than  7             20:54    3:09:42        4:49

Yorktown    Finish Position -    23

  Team Score (places): 551  Team Score (times):    1:29:29   Average Time: 17:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1881  Ryan Hart                      12           12       16:07      16:07        0:00
    2   1870  Steven Bock                   104          116       17:39      33:46        1:32
    3   1890  Keegan McCurry                109          225       17:43      51:30        1:36
    4   1897  Zachary Pollock               160          385       18:53    1:10:23        2:46
    5   1893  Peter Morris                  166          551       19:06    1:29:29        2:59
    6   1865  Timothy Aldinger              177          728       19:31    1:49:00        3:24
    7   1896  Joseph Orttung                178          906       19:34    2:08:35        3:27
    8   1874  Dane Dailey                 More Than  7             19:49    2:28:25        3:42
    9   1892  James Mohr                  More Than  7             20:44    2:49:10        4:37
   10   1872  Reagan Brown                More Than  7             20:45    3:09:55        4:38

Jeb Stuart HS Cross Country    Finish Position -    24

  Team Score (places): 574  Team Score (times):    1:29:42   Average Time: 17:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    654  Henry Lopez                    42           42       16:47      16:47        0:00
    2    642  Phillip Fennell               108          150       17:41      34:29        0:54
    3    656  Alexander Miles               131          281       18:08      52:37        1:20
    4    640  Tan Bui                       135          416       18:12    1:10:50        1:24
    5    653  Theodore Lebryk               158          574       18:51    1:29:42        2:04
    6    646  Vincent Guevara               161          735       18:55    1:48:38        2:07
    7    648  Brady Itkin                   162          897       18:55    2:07:33        2:07
    8    662  Ferris Samara               More Than  7             18:57    2:26:31        2:09
    9    667  Amit Verma                  More Than  7             19:11    2:45:42        2:23
   10    666  Anthony Torrelio            More Than  7             19:33    3:05:16        2:46

Falls Church    Finish Position -    25

  Team Score (places): 586  Team Score (times):    1:29:48   Average Time: 17:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    353  Dylan Freeman                  35           35       16:40      16:40        0:00
    2    364  Matthew Rhodes                125          160       18:01      34:42        1:20
    3    361  Christain Quezada             127          287       18:05      52:47        1:24
    4    362  Leonardo Quiroga              144          431       18:19    1:11:06        1:38
    5    357  Evan Massaro                  155          586       18:42    1:29:48        2:01
    6    369  Erik Vasquez                  168          754       19:10    1:48:58        2:29
    7    354  Andrew Jackson                182          936       19:51    2:08:50        3:11
    8    356  Levi Lara                   More Than  7             20:26    2:29:17        3:45
    9    368  James Sturges               More Than  7             20:31    2:49:49        3:50

Lee High School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 628  Team Score (times):    1:33:06   Average Time: 18:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    847  Biruk Amare                    25           25       16:20      16:20        0:00
    2    846  Abenezer Amare                 69           94       17:12      33:32        0:52
    3    872  Vincent Zhao                  163          257       18:57      52:30        2:37
    4    855  Dominick Gilbert              181          438       19:51    1:12:21        3:31
    5    848  Matthew Arthur                190          628       20:44    1:33:06        4:24

Langley HS XC    Finish Position -    27

  Team Score (places): 756  Team Score (times):    1:33:37   Average Time: 18:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    798  Jack Flatley                  114          114       17:51      17:51        0:00
    2    809  Daniel Kostelancik            139          253       18:15      36:06        0:24
    3    793  Alex Cochran                  164          417       18:59      55:05        1:08
    4    828  Matthew Verghese              169          586       19:14    1:14:20        1:23
    5    802  Paul Hefner                   170          756       19:17    1:33:37        1:26
    6    813  Chris Maloney                 172          928       19:21    1:52:59        1:30
    7    819  Michael Ryan                  173         1101       19:23    2:12:22        1:32
    8    824  Calvin Tang                 More Than  7             19:53    2:32:15        2:02
    9    805  Kristian Hutchinson         More Than  7             20:54    2:53:10        3:03

Pope John Paul the Great    Finish Position -    28

  Team Score (places): 788  Team Score (times):    1:36:36   Average Time: 19:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1006  Matthew O'Neil                 81           81       17:24      17:24        0:00
    2   1000  James Leist                   157          238       18:51      36:15        1:26
    3   1012  Drew Walker                   174          412       19:24      55:40        2:00
    4   1011  Sean Tully                    187          599       20:14    1:15:54        2:50
    5    993  Blake Allen                   189          788       20:41    1:36:36        3:17

Herndon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    527  Jack Morris                 Less Than  5             19:38      19:38        0:00
    2    540  Josh Ya                     Less Than  5             20:21      40:00        0:43
    3    539  Nathan Woycke               Less Than  5             21:55    1:01:56        2:17
    4    536  Marshall Wilkins            Less Than  5             22:29    1:24:25        2:50

Mount Vernon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    936  Alexander Kerr              Less Than  5             18:33      18:33        0:00
    2    933  Raymond Chaing              Less Than  5             19:24      37:57        0:50

O'Connell    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    976  LaPointe J.J.               Less Than  5             16:05      16:05        0:00
    2    977  Brough Joe                  Less Than  5             17:05      33:11        0:59

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1424  Jackson Boswinkle           Less Than  5             17:57      17:57        0:00
    2   1432  Che Sheehan                 Less Than  5             18:34      36:31        0:36
    3   1423  Julian Barajas              Less Than  5             19:17      55:49        1:19
    4   1426  Brandon Corts               Less Than  5             19:42    1:15:31        1:44



Overall Finish List - Boys 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1386  Luke Kuprenas         Thomas Jefferson                          17:43  5:57/M        
    2      2    818  Brian Reilly          Langley HS XC                             17:51  5:59/M        
    3      3    862  Matthew Moore         Lee High School                           18:08  6:05/M        
    4      4   1408  Patrick Wang          Thomas Jefferson                          18:20  6:09/M        
    5      5   1247  Austin France         Stone Bridge Cross-country                18:24  6:10/M        
    6      6    932  Liam Bourgeois        Mount Vernon High School                  18:26  6:11/M        
    7      7   1239  Aidan Bruley          Stone Bridge Cross-country                18:27  6:11/M        
    8      8    472  Luke Blevins          Hayfield Secondary School                 18:28  6:12/M        
    9      9   1116  David Guinee          South County High School                  18:34  6:14/M        
   10     10   1261  Conner Warde          Stone Bridge Cross-country                18:35  6:14/M        
   11     11    304  Reese Shaw            Edison High School                        18:39  6:16/M        
   12     12   1375  Nick Haliday          Thomas Jefferson                          18:42  6:17/M        
   13     13   1111  Joe Frech             South County High School                  18:45  6:18/M        
   14     14    311  Wilfredo Zelaya       Edison High School                        18:45  6:18/M        
   15     15    663  Alex Simaitis         Jeb Stuart HS Cross Country               18:52  6:20/M        
   16     16   1257  Ty Preast             Stone Bridge Cross-country                19:00  6:23/M        
   17     17    816  Anthony Perotti       Langley HS XC                             19:01  6:23/M        
   18     18   1364  Ashwin Basana         Thomas Jefferson                          19:03  6:24/M        
   19     19   1107  Chandon Davis         South County High School                  19:05  6:24/M        
   20     20    273  Ryan Charlton         Edison High School                        19:06  6:25/M        
   21     21   1240  Tim Bushman           Stone Bridge Cross-country                19:14  6:27/M        
   22     22   1381  Arjun Iyer            Thomas Jefferson                          19:15  6:28/M        
   23     23   1380  Jeff Horrowitz        Thomas Jefferson                          19:17  6:28/M        
   24     24   1382  Alec Jessar           Thomas Jefferson                          19:19  6:29/M        
   25     25   1128  Justin Mancusi        South County High School                  19:22  6:30/M        
   26     26    641  Riley Clarke          Jeb Stuart HS Cross Country               19:22  6:30/M        
   27     27    480  Brent King            Hayfield Secondary School                 19:23  6:30/M        
   28     28    301  Corey Robinson        Edison High School                        19:26  6:31/M        
   29     29    271  Daniel Caplen         Edison High School                        19:28  6:32/M        
   30     30   1243  Ryan Cronin           Stone Bridge Cross-country                19:28  6:32/M        
   31     31    299  Caelan Pennie         Edison High School                        19:30  6:33/M        
   32     32    445  Spencer Tollo         George C. Marshall High                   19:32  6:33/M        
   33     33    484  Micah Lucas           Hayfield Secondary School                 19:34  6:34/M        
   34     34    474  Abraham Castillo      Hayfield Secondary School                 19:37  6:35/M        
   35     35    489  Rolang Piocuda        Hayfield Secondary School                 19:41  6:36/M        
   36     36   1129  Max Marosko           South County High School                  19:42  6:37/M        
   37     37    898  Santiago Alfonzo Meza McLean                                    19:42  6:37/M        
   38     38    493  Mark Selcik           Hayfield Secondary School                 19:48  6:39/M        
   39     39    901  Brandon Carraway      McLean                                    19:51  6:40/M        
   40     40   1103  Dean Coffman          South County High School                  19:51  6:40/M        
   41     41    972  Mallo Alex            O'Connell                                 19:52  6:40/M        
   42     42    483  Daniel Larios         Hayfield Secondary School                 19:54  6:41/M        
   43     43    366  Andrew Ross           Falls Church                              19:55  6:41/M        
   44     44   1121  Stephen Karwel        South County High School                  19:55  6:41/M        
   45     45   1250  Joe Haberlin          Stone Bridge Cross-country                19:56  6:41/M        
   46     46    792  Steven Byrne          Langley HS XC                             20:01  6:43/M        
   47     47    796  Benjamin Espey        Langley HS XC                             20:03  6:44/M        
   48  (> 7)   1376  Tom Hay               Thomas Jefferson                          20:04  6:44/M        
   49  (> 7)   1127  Brad Magnuson         South County High School                  20:08  6:45/M        
   50  (> 7)    473  Christopher Brink     Hayfield Secondary School                 20:10  6:46/M        
   51  (> 7)   1410  Derek Wu              Thomas Jefferson                          20:11  6:46/M        
   52     48    912  Jeff Kim              McLean                                    20:16  6:48/M        
   53     49    583  Jack Alvarez          James Madison                             20:16  6:48/M        
   54     50    902  Owen Comer            McLean                                    20:17  6:48/M        
   55  (> 7)   1389  Will Long             Thomas Jefferson                          20:18  6:49/M        
   56  (> 7)   1395  Connor Phillips       Thomas Jefferson                          20:21  6:50/M        
   57     51    610  Michael Pedersen      James Madison                             20:22  6:50/M        
   58     52    270  Nicholas Brown        Edison High School                        20:23  6:50/M        
   59  (> 7)   1363  Greg Anderson         Thomas Jefferson                          20:23  6:50/M        
   60     53    612  Jackson Schueler      James Madison                             20:24  6:51/M        
   61     54    419  Evan Fan              George C. Marshall High                   20:24  6:51/M        
   62     55    998  Kevin Keegan          Pope John Paul the Great                  20:25  6:51/M        
   63  (< 5)   1430  Alejandro Quinonez    Wakefield High School                     20:25  6:51/M        
   64     56    826  Aidan Toole           Langley HS XC                             20:26  6:51/M        
   65     57    810  Timothy Kostelancik   Langley HS XC                             20:26  6:51/M        
   66     58   1901  Zachary Silliman      Yorktown                                  20:27  6:52/M        
   67     59    868  Anson Smith           Lee High School                           20:28  6:52/M        
   68  (> 7)   1131  Alexander McGill      South County High School                  20:29  6:52/M        
   69  (> 7)    283  Collin Hayes          Edison High School                        20:29  6:52/M        
   70     60    597  Zachary Hamby         James Madison                             20:30  6:53/M        
   71     61    651  Kenny Le              Jeb Stuart HS Cross Country               20:34  6:54/M        
   72     62    979  Munera Justin         O'Connell                                 20:34  6:54/M        
   73     63    585  Samuel Baxter         James Madison                             20:37  6:55/M        
   74     64    428  Sean Hoffman          George C. Marshall High                   20:39  6:56/M        
   75     65    441  Andrew Ng             George C. Marshall High                   20:39  6:56/M        
   76  (> 7)   1400  Jamie Simon           Thomas Jefferson                          20:44  6:57/M        
   77     66   1868  Andrew Beam           Yorktown                                  20:45  6:58/M        
   78  (> 7)   1390  Peter Mahoney         Thomas Jefferson                          20:46  6:58/M        
   79  (> 7)    476  Christopher Fernandez Hayfield Secondary School                 20:46  6:58/M        
   80     67   1886  Paul Kren             Yorktown                                  20:50  6:59/M        
   81  (> 7)    479  Manfred Hueskes       Hayfield Secondary School                 20:52  7:00/M        
   82     68    940  Lane Renner           Mount Vernon High School                  20:53  7:00/M        
   83  (> 7)   1248  Michael Geary         Stone Bridge Cross-country                20:55  7:01/M        
   84     69    645  Matthew Guevara       Jeb Stuart HS Cross Country               20:55  7:01/M        
   85     70   1904  Andrew Walker         Yorktown                                  20:58  7:02/M        
   86     71   1867  Alexander Balser      Yorktown                                  20:59  7:02/M        
   87     72    351  Johnny Au             Falls Church                              21:02  7:03/M        
   88     73    350  Hakim Abdi            Falls Church                              21:04  7:04/M        
   89     74   1864  Griffin Adams         Yorktown                                  21:05  7:04/M        
   90  (> 7)    495  Andrew Strom          Hayfield Secondary School                 21:06  7:05/M        
   91     75    978  Patterson John        O'Connell                                 21:06  7:05/M        
   92     76    355  Ruben Jordan          Falls Church                              21:07  7:05/M        
   93     77    789  George Allen          Langley HS XC                             21:08  7:06/M        
   94     78   1889  Clark McCune          Yorktown                                  21:10  7:06/M        
   95  (> 7)    815  Kelvin Niu            Langley HS XC                             21:11  7:07/M        
   96  (> 7)    822  Stephen Sponseller    Langley HS XC                             21:12  7:07/M        
   97     79    426  Jackson Hales         George C. Marshall High                   21:12  7:07/M        
   98  (> 7)   1100  Michael Burns         South County High School                  21:16  7:08/M        
   99     80    863  Bryan Phouminh        Lee High School                           21:16  7:08/M        
  100     81    869  Madison Thammavong    Lee High School                           21:16  7:08/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     82    436  Stephen Mills         George C. Marshall High                   21:25  7:11/M        
  102     83    918  Theodore Porter       McLean                                    21:26  7:12/M        
  103  (> 7)    308  Jonathan Westendorff  Edison High School                        21:27  7:12/M        
  104  (> 7)   1256  Todd Pinney           Stone Bridge Cross-country                21:28  7:12/M        
  105     84    604  Phillip Kish          James Madison                             21:28  7:12/M        
  106     85    920  Steven Schram         McLean                                    21:29  7:13/M        
  107     86    438  Colin Morgan          George C. Marshall High                   21:29  7:13/M        
  108  (> 7)   1880  Michael Hanafin       Yorktown                                  21:30  7:13/M        
  109  (< 5)   1434  Denny Zelaya-Mina     Wakefield High School                     21:31  7:13/M        
  110  (> 7)    471  Stephen Berberich     Hayfield Secondary School                 21:34  7:14/M        
  111     87    637  Nabil Al-Shabooti     Jeb Stuart HS Cross Country               21:35  7:15/M        
  112  (> 7)   1099  Josh Baldera          South County High School                  21:35  7:15/M        
  113     88    996  Alex Hawley           Pope John Paul the Great                  21:36  7:15/M        
  114     89    587  Benjamin Campbell     James Madison                             21:36  7:15/M        
  115  (> 7)   1237  Apoorva Arunkumar     Stone Bridge Cross-country                21:37  7:15/M        
  116     90    999  John Paul Kelly       Pope John Paul the Great                  21:38  7:16/M        
  117     91    942  Kyle Sargent          Mount Vernon High School                  21:39  7:16/M        
  118  (> 7)   1108  Vincent DeLaurentis   South County High School                  21:39  7:16/M        
  119  (> 7)   1907  Peyton Wilson         Yorktown                                  21:41  7:17/M        
  120     92    907  Wolfe Glick           McLean                                    21:41  7:17/M        
  121     93    852  Michael Dunning       Lee High School                           21:42  7:17/M        
  122  (> 7)   1119  Patrick Hulse         South County High School                  21:44  7:18/M        
  123     94    367  Ian Stocking          Falls Church                              21:47  7:19/M        
  124  (> 7)   1883  Ryan Hindman          Yorktown                                  21:48  7:19/M        
  125  (> 7)    592  Ian Fisher            James Madison                             21:51  7:20/M        
  126  (> 7)    611  Nikolai Samokhvalov   James Madison                             21:52  7:20/M        
  127  (> 7)    286  Kyle Kilcoyne         Edison High School                        21:54  7:21/M        
  128     95   1007  Stephen Paquette      Pope John Paul the Great                  21:57  7:22/M        
  129  (> 7)   1888  Anders Madsen         Yorktown                                  22:03  7:24/M        
  130  (> 7)   1891  Kyle McGarry          Yorktown                                  22:06  7:25/M        
  131  (> 7)   1140  Nick Ross             South County High School                  22:07  7:25/M        
  132  (> 7)    443  Thomas Patterson      George C. Marshall High                   22:08  7:26/M        
  133     96    352  Brandon Beck          Falls Church                              22:08  7:26/M        
  134  (> 7)   1118  Ethan Howard          South County High School                  22:18  7:29/M        
  135     97    943  Quincy Smith          Mount Vernon High School                  22:19  7:29/M        
  136     98    850  Man Chieng            Lee High School                           22:27  7:32/M        
  137  (> 7)   1884  William Hubbert       Yorktown                                  22:39  7:36/M        
  138     99    644  Mark Guevara          Jeb Stuart HS Cross Country               22:48  7:39/M        
  139    100    647  Hamza Hussin          Jeb Stuart HS Cross Country               22:52  7:40/M        
  140  (> 7)   1894  James Mountain        Yorktown                                  22:54  7:41/M        
  141  (> 7)    422  Kasrah Ghobadi        George C. Marshall High                   22:55  7:41/M        
  142    101    982  Bean Shane            O'Connell                                 22:55  7:41/M        
  143  (> 7)    808  Alexander Kiess       Langley HS XC                             22:56  7:42/M        
  144  (> 7)    434  Ryan Mahach           George C. Marshall High                   22:58  7:42/M        
  145  (> 7)    812  Max Luo               Langley HS XC                             23:00  7:43/M        
  146    102    980  Salvadore Matt        O'Connell                                 23:02  7:44/M        
  147    103    981  Escudero Miguel       O'Connell                                 23:07  7:45/M        
  148    104    857  Asay Haile            Lee High School                           23:15  7:48/M        
  149    105    363  Calogero Ramirez      Falls Church                              23:16  7:48/M        
  150  (> 7)    446  Yousuf Wakilpoor      George C. Marshall High                   23:17  7:49/M        
  151    106   1005  Evan Norman           Pope John Paul the Great                  23:30  7:53/M        
  152  (> 7)    649  Jonathan Jimenez      Jeb Stuart HS Cross Country               23:34  7:54/M        
  153  (> 7)   1887  Adam Liroff           Yorktown                                  23:34  7:54/M        
  154    107    941  Ramon Rivera          Mount Vernon High School                  23:45  7:58/M        
  155  (> 7)    617  Paul Tudan            James Madison                             23:47  7:59/M        
  156  (> 7)    638  Milad Alibabaie       Jeb Stuart HS Cross Country               23:51  8:00/M        
  157  (> 7)    442  Patrick Nicholson     George C. Marshall High                   24:06  8:05/M        
  158  (> 7)    615  Daniel Spiwak         James Madison                             24:17  8:09/M        
  159  (> 7)    665  Jonathan Thomas       Jeb Stuart HS Cross Country               24:20  8:10/M        
  160  (> 7)    664  Adam Thomas           Jeb Stuart HS Cross Country               24:22  8:11/M        
  161  (> 7)    655  Matthew McManis       Jeb Stuart HS Cross Country               24:37  8:16/M        
  162  (> 7)    296  Mitchell Nici         Edison High School                        24:42  8:17/M        
  163  (> 7)    370  Harold Vasquez        Falls Church                              24:46  8:19/M        
  164  (> 7)    849  Russell Cestone       Lee High School                           24:47  8:19/M        
  165  (> 7)    359  Joseph Murphy         Falls Church                              25:08  8:26/M        
  166  (> 7)    429  Jay Khandpur          George C. Marshall High                   25:22  8:31/M        
  167  (> 7)    867  Brendon Scollard      Lee High School                           25:44  8:38/M        
  168  (> 7)    858  Matthew HowYewKin     Lee High School                           25:57  8:42/M        
  169  (> 7)    851  Timothy Dang          Lee High School                           26:15  8:49/M        
  170  (> 7)    416  Andrew Crone          George C. Marshall High                   27:17  9:09/M        
  171  (> 7)    668  Kevin Viray           Jeb Stuart HS Cross Country               27:19  9:10/M        
Detail Team Results - Boys

Thomas Jefferson    Finish Position -     1

  Team Score (places):  57  Team Score (times):    1:33:05   Average Time: 18:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1386  Luke Kuprenas                   1            1       17:43      17:43        0:00
    2   1408  Patrick Wang                    4            5       18:20      36:03        0:37
    3   1375  Nick Haliday                   12           17       18:42      54:46        0:59
    4   1364  Ashwin Basana                  18           35       19:03    1:13:49        1:20
    5   1381  Arjun Iyer                     22           57       19:15    1:33:05        1:32
    6   1380  Jeff Horrowitz                 23           80       19:17    1:52:22        1:34
    7   1382  Alec Jessar                    24          104       19:19    2:11:42        1:36
    8   1376  Tom Hay                     More Than  7             20:04    2:31:46        2:21
    9   1410  Derek Wu                    More Than  7             20:11    2:51:58        2:28
   10   1389  Will Long                   More Than  7             20:18    3:12:16        2:35
   11   1395  Connor Phillips             More Than  7             20:21    3:32:37        2:38
   12   1363  Greg Anderson               More Than  7             20:23    3:53:01        2:40
   13   1400  Jamie Simon                 More Than  7             20:44    4:13:46        3:01
   14   1390  Peter Mahoney               More Than  7             20:46    4:34:32        3:03

Stone Bridge Cross-country    Finish Position -     2

  Team Score (places):  59  Team Score (times):    1:33:42   Average Time: 18:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1247  Austin France                   5            5       18:24      18:24        0:00
    2   1239  Aidan Bruley                    7           12       18:27      36:52        0:03
    3   1261  Conner Warde                   10           22       18:35      55:27        0:11
    4   1257  Ty Preast                      16           38       19:00    1:14:28        0:36
    5   1240  Tim Bushman                    21           59       19:14    1:33:42        0:49
    6   1243  Ryan Cronin                    30           89       19:28    1:53:10        1:04
    7   1250  Joe Haberlin                   45          134       19:56    2:13:07        1:32
    8   1248  Michael Geary               More Than  7             20:55    2:34:02        2:30
    9   1256  Todd Pinney                 More Than  7             21:28    2:55:30        3:03
   10   1237  Apoorva Arunkumar           More Than  7             21:37    3:17:07        3:12

Edison High School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 102  Team Score (times):    1:35:26   Average Time: 19:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    304  Reese Shaw                     11           11       18:39      18:39        0:00
    2    311  Wilfredo Zelaya                14           25       18:45      37:24        0:06
    3    273  Ryan Charlton                  20           45       19:06      56:31        0:27
    4    301  Corey Robinson                 28           73       19:26    1:15:58        0:47
    5    271  Daniel Caplen                  29          102       19:28    1:35:26        0:49
    6    299  Caelan Pennie                  31          133       19:30    1:54:57        0:51
    7    270  Nicholas Brown                 52          185       20:23    2:15:21        1:44
    8    283  Collin Hayes                More Than  7             20:29    2:35:50        1:50
    9    308  Jonathan Westendorff        More Than  7             21:27    2:57:18        2:48
   10    286  Kyle Kilcoyne               More Than  7             21:54    3:19:13        3:15
   11    296  Mitchell Nici               More Than  7             24:42    3:43:56        6:03

South County High School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 102  Team Score (times):    1:35:30   Average Time: 19:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1116  David Guinee                    9            9       18:34      18:34        0:00
    2   1111  Joe Frech                      13           22       18:45      37:19        0:11
    3   1107  Chandon Davis                  19           41       19:05      56:24        0:30
    4   1128  Justin Mancusi                 25           66       19:22    1:15:47        0:48
    5   1129  Max Marosko                    36          102       19:42    1:35:30        1:08
    6   1103  Dean Coffman                   40          142       19:51    1:55:21        1:17
    7   1121  Stephen Karwel                 44          186       19:55    2:15:17        1:21
    8   1127  Brad Magnuson               More Than  7             20:08    2:35:25        1:33
    9   1131  Alexander McGill            More Than  7             20:29    2:55:54        1:54
   10   1100  Michael Burns               More Than  7             21:16    3:17:11        2:42
   11   1099  Josh Baldera                More Than  7             21:35    3:38:47        3:01
   12   1108  Vincent DeLaurentis         More Than  7             21:39    4:00:27        3:05
   13   1119  Patrick Hulse               More Than  7             21:44    4:22:11        3:10
   14   1140  Nick Ross                   More Than  7             22:07    4:44:19        3:33
   15   1118  Ethan Howard                More Than  7             22:18    5:06:37        3:44

Hayfield Secondary School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 137  Team Score (times):    1:36:46   Average Time: 19:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    472  Luke Blevins                    8            8       18:28      18:28        0:00
    2    480  Brent King                     27           35       19:23      37:52        0:55
    3    484  Micah Lucas                    33           68       19:34      57:27        1:06
    4    474  Abraham Castillo               34          102       19:37    1:17:04        1:09
    5    489  Rolang Piocuda                 35          137       19:41    1:36:46        1:13
    6    493  Mark Selcik                    38          175       19:48    1:56:34        1:19
    7    483  Daniel Larios                  42          217       19:54    2:16:28        1:25
    8    473  Christopher Brink           More Than  7             20:10    2:36:39        1:42
    9    476  Christopher Fernandez       More Than  7             20:46    2:57:26        2:18
   10    479  Manfred Hueskes             More Than  7             20:52    3:18:18        2:24
   11    495  Andrew Strom                More Than  7             21:06    3:39:25        2:38
   12    471  Stephen Berberich           More Than  7             21:34    4:00:59        3:06

Langley HS XC    Finish Position -     6

  Team Score (places): 168  Team Score (times):    1:37:24   Average Time: 19:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    818  Brian Reilly                    2            2       17:51      17:51        0:00
    2    816  Anthony Perotti                17           19       19:01      36:53        1:10
    3    792  Steven Byrne                   46           65       20:01      56:55        2:10
    4    796  Benjamin Espey                 47          112       20:03    1:16:58        2:11
    5    826  Aidan Toole                    56          168       20:26    1:37:24        2:35
    6    810  Timothy Kostelancik            57          225       20:26    1:57:51        2:35
    7    789  George Allen                   77          302       21:08    2:18:59        3:16
    8    815  Kelvin Niu                  More Than  7             21:11    2:40:11        3:20
    9    822  Stephen Sponseller          More Than  7             21:12    3:01:23        3:21
   10    808  Alexander Kiess             More Than  7             22:56    3:24:20        5:04
   11    812  Max Luo                     More Than  7             23:00    3:47:21        5:09

McLean    Finish Position -     7

  Team Score (places): 257  Team Score (times):    1:41:34   Average Time: 20:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    898  Santiago Alfonzo Meza          37           37       19:42      19:42        0:00
    2    901  Brandon Carraway               39           76       19:51      39:34        0:08
    3    912  Jeff Kim                       48          124       20:16      59:50        0:33
    4    902  Owen Comer                     50          174       20:17    1:20:08        0:35
    5    918  Theodore Porter                83          257       21:26    1:41:34        1:43
    6    920  Steven Schram                  85          342       21:29    2:03:03        1:46
    7    907  Wolfe Glick                    92          434       21:41    2:24:45        1:58

Jeb Stuart HS Cross Country    Finish Position -     8

  Team Score (places): 258  Team Score (times):    1:41:20   Average Time: 20:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    663  Alex Simaitis                  15           15       18:52      18:52        0:00
    2    641  Riley Clarke                   26           41       19:22      38:15        0:30
    3    651  Kenny Le                       61          102       20:34      58:50        1:41
    4    645  Matthew Guevara                69          171       20:55    1:19:45        2:02
    5    637  Nabil Al-Shabooti              87          258       21:35    1:41:20        2:42
    6    644  Mark Guevara                   99          357       22:48    2:04:09        3:55
    7    647  Hamza Hussin                  100          457       22:52    2:27:01        3:59
    8    649  Jonathan Jimenez            More Than  7             23:34    2:50:35        4:41
    9    638  Milad Alibabaie             More Than  7             23:51    3:14:27        4:58
   10    665  Jonathan Thomas             More Than  7             24:20    3:38:48        5:27
   11    664  Adam Thomas                 More Than  7             24:22    4:03:10        5:29
   12    655  Matthew McManis             More Than  7             24:37    4:27:47        5:44
   13    668  Kevin Viray                 More Than  7             27:19    4:55:06        8:26

James Madison    Finish Position -     9

  Team Score (places): 276  Team Score (times):    1:42:11   Average Time: 20:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    583  Jack Alvarez                   49           49       20:16      20:16        0:00
    2    610  Michael Pedersen               51          100       20:22      40:39        0:06
    3    612  Jackson Schueler               53          153       20:24    1:01:04        0:07
    4    597  Zachary Hamby                  60          213       20:30    1:21:34        0:13
    5    585  Samuel Baxter                  63          276       20:37    1:42:11        0:20
    6    604  Phillip Kish                   84          360       21:28    2:03:40        1:11
    7    587  Benjamin Campbell              89          449       21:36    2:25:17        1:19
    8    592  Ian Fisher                  More Than  7             21:51    2:47:08        1:34
    9    611  Nikolai Samokhvalov         More Than  7             21:52    3:09:01        1:36
   10    617  Paul Tudan                  More Than  7             23:47    3:32:48        3:30
   11    615  Daniel Spiwak               More Than  7             24:17    3:57:06        4:01

George C. Marshall High    Finish Position -    10

  Team Score (places): 294  Team Score (times):    1:42:29   Average Time: 20:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    445  Spencer Tollo                  32           32       19:32      19:32        0:00
    2    419  Evan Fan                       54           86       20:24      39:57        0:51
    3    428  Sean Hoffman                   64          150       20:39    1:00:36        1:06
    4    441  Andrew Ng                      65          215       20:39    1:21:16        1:06
    5    426  Jackson Hales                  79          294       21:12    1:42:29        1:39
    6    436  Stephen Mills                  82          376       21:25    2:03:55        1:52
    7    438  Colin Morgan                   86          462       21:29    2:25:24        1:56
    8    443  Thomas Patterson            More Than  7             22:08    2:47:33        2:35
    9    422  Kasrah Ghobadi              More Than  7             22:55    3:10:28        3:22
   10    434  Ryan Mahach                 More Than  7             22:58    3:33:26        3:25
   11    446  Yousuf Wakilpoor            More Than  7             23:17    3:56:44        3:44
   12    442  Patrick Nicholson           More Than  7             24:06    4:20:51        4:33
   13    429  Jay Khandpur                More Than  7             25:22    4:46:13        5:49
   14    416  Andrew Crone                More Than  7             27:17    5:13:30        7:44

Lee High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 316  Team Score (times):    1:42:53   Average Time: 20:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    862  Matthew Moore                   3            3       18:08      18:08        0:00
    2    868  Anson Smith                    59           62       20:28      38:37        2:19
    3    863  Bryan Phouminh                 80          142       21:16      59:54        3:07
    4    869  Madison Thammavong             81          223       21:16    1:21:11        3:07
    5    852  Michael Dunning                93          316       21:42    1:42:53        3:33
    6    850  Man Chieng                     98          414       22:27    2:05:21        4:18
    7    857  Asay Haile                    104          518       23:15    2:28:37        5:07
    8    849  Russell Cestone             More Than  7             24:47    2:53:24        6:38
    9    867  Brendon Scollard            More Than  7             25:44    3:19:08        7:35
   10    858  Matthew HowYewKin           More Than  7             25:57    3:45:06        7:48
   11    851  Timothy Dang                More Than  7             26:15    4:11:22        8:06

Yorktown    Finish Position -    12

  Team Score (places): 332  Team Score (times):    1:44:01   Average Time: 20:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1901  Zachary Silliman               58           58       20:27      20:27        0:00
    2   1868  Andrew Beam                    66          124       20:45      41:12        0:17
    3   1886  Paul Kren                      67          191       20:50    1:02:03        0:23
    4   1904  Andrew Walker                  70          261       20:58    1:23:02        0:31
    5   1867  Alexander Balser               71          332       20:59    1:44:01        0:31
    6   1864  Griffin Adams                  74          406       21:05    2:05:06        0:37
    7   1889  Clark McCune                   78          484       21:10    2:26:17        0:42
    8   1880  Michael Hanafin             More Than  7             21:30    2:47:48        1:03
    9   1907  Peyton Wilson               More Than  7             21:41    3:09:29        1:13
   10   1883  Ryan Hindman                More Than  7             21:48    3:31:17        1:20
   11   1888  Anders Madsen               More Than  7             22:03    3:53:20        1:35
   12   1891  Kyle McGarry                More Than  7             22:06    4:15:27        1:38
   13   1884  William Hubbert             More Than  7             22:39    4:38:07        2:12
   14   1894  James Mountain              More Than  7             22:54    5:01:02        2:27
   15   1887  Adam Liroff                 More Than  7             23:34    5:24:36        3:06

Falls Church    Finish Position -    13

  Team Score (places): 358  Team Score (times):    1:44:56   Average Time: 20:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    366  Andrew Ross                    43           43       19:55      19:55        0:00
    2    351  Johnny Au                      72          115       21:02      40:57        1:07
    3    350  Hakim Abdi                     73          188       21:04    1:02:01        1:08
    4    355  Ruben Jordan                   76          264       21:07    1:23:09        1:12
    5    367  Ian Stocking                   94          358       21:47    1:44:56        1:51
    6    352  Brandon Beck                   96          454       22:08    2:07:04        2:13
    7    363  Calogero Ramirez              105          559       23:16    2:30:21        3:21
    8    370  Harold Vasquez              More Than  7             24:46    2:55:07        4:51
    9    359  Joseph Murphy               More Than  7             25:08    3:20:16        5:13

Mount Vernon High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 369  Team Score (times):    1:47:04   Average Time: 21:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    932  Liam Bourgeois                  6            6       18:26      18:26        0:00
    2    940  Lane Renner                    68           74       20:53      39:19        2:26
    3    942  Kyle Sargent                   91          165       21:39    1:00:59        3:13
    4    943  Quincy Smith                   97          262       22:19    1:23:19        3:53
    5    941  Ramon Rivera                  107          369       23:45    1:47:04        5:18

O'Connell    Finish Position -    15

  Team Score (places): 381  Team Score (times):    1:47:31   Average Time: 21:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    972  Mallo Alex                     41           41       19:52      19:52        0:00
    2    979  Munera Justin                  62          103       20:34      40:26        0:42
    3    978  Patterson John                 75          178       21:06    1:01:33        1:14
    4    982  Bean Shane                    101          279       22:55    1:24:28        3:03
    5    980  Salvadore Matt                102          381       23:02    1:47:31        3:10
    6    981  Escudero Miguel               103          484       23:07    2:10:38        3:15

Pope John Paul the Great    Finish Position -    16

  Team Score (places): 434  Team Score (times):    1:49:08   Average Time: 21:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    998  Kevin Keegan                   55           55       20:25      20:25        0:00
    2    996  Alex Hawley                    88          143       21:36      42:01        1:10
    3    999  John Paul Kelly                90          233       21:38    1:03:40        1:12
    4   1007  Stephen Paquette               95          328       21:57    1:25:37        1:31
    5   1005  Evan Norman                   106          434       23:30    1:49:08        3:05

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1430  Alejandro Quinonez          Less Than  5             20:25      20:25        0:00
    2   1434  Denny Zelaya-Mina           Less Than  5             21:31      41:57        1:05

Overall Finish List - Boys 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    101  Mike Villagomez       Battlefield High School                   17:23  5:50/M        
    2      2   1040  Mark Kozy             Robinson                                  17:30  5:52/M        
    3      3    227  Patrick Linehan       Chantilly HS                              17:30  5:52/M        
    4      4   1619  Matt Blackburn        West Springfield                          17:32  5:53/M        
    5      5   1049  Nicholas Hite         Robinson                                  17:36  5:54/M        
    6      6     97  Jordan Robey          Battlefield High School                   17:37  5:55/M        
    7      7   1043  Brendan Cevasco       Robinson                                  17:46  5:58/M        
    8      8    213  Evan Compton          Chantilly HS                              17:46  5:58/M        
    9      9   1054  Alexander Min         Robinson                                  17:54  6:00/M        
   10     10     93  Joseph Monfort        Battlefield High School                   17:55  6:01/M        
   11     11     79  Matt Asper            Battlefield High School                   18:04  6:04/M        
   12     12    237  Daniel Murray         Chantilly HS                              18:06  6:04/M        
   13     13    231  Nicholas Marotta      Chantilly HS                              18:06  6:04/M        
   14     14   1047  Seth Hein             Robinson                                  18:07  6:05/M        
   15     15     96  Matt Perlow           Battlefield High School                   18:14  6:07/M        
   16     16     91  Billy Mees            Battlefield High School                   18:14  6:07/M        
   17     17   1733  Patrick Owens         Westfield                                 18:21  6:09/M        
   18     18    727  Kevin Jones           Lake Braddock Secondary                   18:25  6:11/M        
   19     19    714  Ryan Boyles           Lake Braddock Secondary                   18:25  6:11/M        
   20     20    250  Austin Zhou           Chantilly HS                              18:26  6:11/M        
   21     21   1786  Christopher Chandler  Woodson                                   18:30  6:12/M        
   22     22     82  Robert Drummond       Battlefield High School                   18:30  6:12/M        
   23     23   1658  Wilson Sullivan       West Springfield                          18:33  6:13/M        
   24  (> 7)    100  Matthew Tschida       Battlefield High School                   18:35  6:14/M        
   25     24   1789  Michael Colette       Woodson                                   18:36  6:14/M        
   26     25   1052  James Mangahas        Robinson                                  18:36  6:14/M        
   27     26    208  Joseph Brueneman      Chantilly HS                              18:38  6:15/M        
   28     27   1571  Brian Spitnale        West Potomac                              18:40  6:16/M        
   29     28   1206  Joey Rugari           South Lakes                               18:40  6:16/M        
   30     29   1719  Sean Keane            Westfield                                 18:41  6:16/M        
   31     30   1798  George Kronlage       Woodson                                   18:43  6:17/M        
   32     31   1044  Drew Davis            Robinson                                  18:43  6:17/M        
   33  (> 7)     98  Jack Schnorbus        Battlefield High School                   18:44  6:17/M        
   34     32    158  Marco Lim             Centreville                               18:49  6:19/M        
   35     33    173  Steven Yu             Centreville                               18:49  6:19/M        
   36  (> 7)   1058  James O’hara          Robinson                                  18:52  6:20/M        
   37     34   1615  Ishrar Ahmed          West Springfield                          18:54  6:21/M        
   38     35   1632  Chris Holland         West Springfield                          18:54  6:21/M        
   39     36    328  Alex Loomis           Fairfax High School                       18:55  6:21/M        
   40     37   1559  Joseph Leonard        West Potomac                              18:58  6:22/M        
   41     38   1649  Jake Reece            West Springfield                          18:58  6:22/M        
   42     39   1820  Austin Wesley         Woodson                                   19:00  6:23/M        
   43     40   1644  Matt Pastino          West Springfield                          19:01  6:23/M        
   44     41    744  Ian Smith             Lake Braddock Secondary                   19:02  6:23/M        
   45     42   1659  Nahom Teshome         West Springfield                          19:02  6:23/M        
   46     43     45  Gabriel Lajnef        Annandale Atoms                           19:05  6:24/M        
   47  (> 7)     81  Nick Dalesandro       Battlefield High School                   19:09  6:26/M        
   48     44   1192  Miki Konishi          South Lakes                               19:09  6:26/M        
   49     45    168  Will Rimer            Centreville                               19:10  6:26/M        
   50     46    221  Andres Izquierdo      Chantilly HS                              19:11  6:26/M        
   51     47   1550  David Cate            West Potomac                              19:11  6:26/M        
   52  (> 7)   1060  Mike Prodo            Robinson                                  19:12  6:27/M        
   53     48   1561  Alex McDonald         West Potomac                              19:12  6:27/M        
   54     49   1493  Adam Michalak         Washington-Lee                            19:13  6:27/M        
   55     50   1288  Salim Ajarrag         T. C. Williams High School                19:14  6:27/M        
   56  (> 7)   1635  Josh Knight           West Springfield                          19:18  6:29/M        
   57     51   1732  Michael Overby        Westfield                                 19:20  6:29/M        
   58  (> 7)    246  Austin Stahle         Chantilly HS                              19:20  6:29/M        
   59  (> 7)   1636  Connor Knowles        West Springfield                          19:20  6:29/M        
   60     52   1787  Tyler Chandler        Woodson                                   19:24  6:31/M        
   61     53     43  Mauricio Iriarte      Annandale Atoms                           19:25  6:31/M        
   62  (> 7)   1059  Caleb Peck            Robinson                                  19:25  6:31/M        
   63     54   1814  Joshua Smoot          Woodson                                   19:27  6:32/M        
   64  (> 7)   1045  Thomas Friestad       Robinson                                  19:29  6:32/M        
   65     55   1815  Seth Spero            Woodson                                   19:30  6:33/M        
   66     56   1325  Tyler Souza           T. C. Williams High School                19:32  6:33/M        
   67     57   1735  Matthew Penaranda     Westfield                                 19:33  6:34/M        
   68     58    723  Cy Haukdal            Lake Braddock Secondary                   19:34  6:34/M        
   69     59   1487  Noah King             Washington-Lee                            19:35  6:34/M        
   70     60    146  Landon Egbers         Centreville                               19:36  6:35/M        
   71     61     49  Bemnet Molla          Annandale Atoms                           19:37  6:35/M        
   72     62   1713  Noah Fletcher         Westfield                                 19:38  6:35/M        
   73  (> 7)   1061  Austin Riggs          Robinson                                  19:38  6:35/M        
   74     63   1494  Oscar Montano         Washington-Lee                            19:39  6:36/M        
   75  (> 7)   1797  Michael (Cal) Jabaley Woodson                                   19:40  6:36/M        
   76  (> 7)   1813  Mike Severs           Woodson                                   19:40  6:36/M        
   77     64     38  Matthew Del Signore   Annandale Atoms                           19:42  6:37/M        
   78  (> 7)   1792  Garrett Farmerie      Woodson                                   19:43  6:37/M        
   79     65    321  Stephen Albert        Fairfax High School                       19:44  6:37/M        
   80     66   1715  Owen Glowacki         Westfield                                 19:46  6:38/M        
   81     67   1557  Shreyak Khanal        West Potomac                              19:48  6:39/M        
   82     68    722  Thomas Haliday        Lake Braddock Secondary                   19:48  6:39/M        
   83  (> 7)    212  Samuel Cohen          Chantilly HS                              19:49  6:39/M        
   84  (> 7)   1041  Eric Bellinghaven     Robinson                                  19:49  6:39/M        
   85  (> 7)    217  Evan Horil            Chantilly HS                              19:50  6:39/M        
   86     69     36  Erick Callao          Annandale Atoms                           19:51  6:40/M        
   87     70   1193  Ryan LaPorte          South Lakes                               19:52  6:40/M        
   88     71   1567  Jeff Ryscavage        West Potomac                              19:53  6:40/M        
   89     72   1313  Mohamed Khaled        T. C. Williams High School                19:54  6:41/M        
   90     73   1554  Noah Greene           West Potomac                              19:55  6:41/M        
   91  (> 7)    226  Lucas Kinsey          Chantilly HS                              19:56  6:41/M        
   92     74   1311  Kia Jensen            T. C. Williams High School                19:58  6:42/M        
   93     75    142  Joe Cottone           Centreville                               19:59  6:42/M        
   94     76   1729  Alex Moses            Westfield                                 19:59  6:42/M        
   95  (> 7)   1809  Basel Alchaar         Woodson                                   19:59  6:42/M        
   96     77    148  Ian Hargreaves        Centreville                               20:00  6:43/M        
   97     78   1482  Nathan Heinzman       Washington-Lee                            20:00  6:43/M        
   98     79   1911  Bobby Eaton           Lake Braddock Secondary                   20:00  6:43/M        
   99  (> 7)   1645  Bradley Peterson      West Springfield                          20:01  6:43/M        
  100     80     30  Edgar Alvarado        Annandale Atoms                           20:01  6:43/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     81   1196  John Low              South Lakes                               20:01  6:43/M        
  102  (> 7)    218  Ian Horil             Chantilly HS                              20:03  6:44/M        
  103  (> 7)   1704  Jonathan Bidinger     Westfield                                 20:04  6:44/M        
  104     82   1201  Sean Miller           South Lakes                               20:04  6:44/M        
  105  (> 7)   1706  Ian Booe              Westfield                                 20:05  6:44/M        
  106     83   1191  Joshua Keeley         South Lakes                               20:07  6:45/M        
  107  (> 7)   1788  Sam Cluff             Woodson                                   20:07  6:45/M        
  108  (> 7)    211  Ethan Cohen           Chantilly HS                              20:08  6:45/M        
  109  (> 7)     80  Spencer Chrisman      Battlefield High School                   20:12  6:47/M        
  110  (> 7)   1721  Matt Keim             Westfield                                 20:13  6:47/M        
  111  (> 7)   1810  Andrew Pregnall       Woodson                                   20:13  6:47/M        
  112     84   1315  Madison Muldrow       T. C. Williams High School                20:13  6:47/M        
  113     85   1289  Tim Bender            T. C. Williams High School                20:14  6:47/M        
  114     86    720  Eric Ford             Lake Braddock Secondary                   20:15  6:48/M        
  115  (> 7)   1560  Phillip Lincoln       West Potomac                              20:15  6:48/M        
  116  (> 7)   1703  Sean Alphin           Westfield                                 20:17  6:48/M        
  117  (> 7)    738  Branden Pincince      Lake Braddock Secondary                   20:19  6:49/M        
  118  (> 7)   1621  Chris Butters         West Springfield                          20:19  6:49/M        
  119     87     33  Yonatan Ayele         Annandale Atoms                           20:22  6:50/M        
  120  (> 7)   1724  Josh Lesser           Westfield                                 20:22  6:50/M        
  121     88    163  Esteban Molina        Centreville                               20:23  6:50/M        
  122     89   1177  Justin Anderson       South Lakes                               20:23  6:50/M        
  123  (> 7)   1183  Max Gillum            South Lakes                               20:24  6:51/M        
  124  (> 7)    143  Presley Day           Centreville                               20:25  6:51/M        
  125  (> 7)   1633  Peter Houtz           West Springfield                          20:28  6:52/M        
  126  (> 7)   1064  Cory Staton           Robinson                                  20:28  6:52/M        
  127     90    338  Nathan Watson         Fairfax High School                       20:29  6:52/M        
  128  (> 7)    742  Max Rowshandel        Lake Braddock Secondary                   20:30  6:53/M        
  129  (> 7)   1197  Matt Mason            South Lakes                               20:31  6:53/M        
  130  (> 7)    166  Stephen Norod         Centreville                               20:32  6:53/M        
  131  (> 7)    220  Jacob Ivers           Chantilly HS                              20:33  6:54/M        
  132  (> 7)   1618  Aaron Barraclough     West Springfield                          20:34  6:54/M        
  133  (> 7)   1805  Quinn Monette         Woodson                                   20:34  6:54/M        
  134  (> 7)   1553  Matt Dearborn         West Potomac                              20:35  6:54/M        
  135  (> 7)   1564  Lucas Pinney          West Potomac                              20:36  6:55/M        
  136     91    511  Logan Burns           Herndon                                   20:36  6:55/M        
  137  (> 7)   1821  Adam Buchholz         Woodson                                   20:37  6:55/M        
  138  (> 7)    153  Peter Kaczmarek       Centreville                               20:38  6:55/M        
  139  (> 7)    155  Brandon Kim           Centreville                               20:39  6:56/M        
  140     92    326  Tommy Kaelin          Fairfax High School                       20:40  6:56/M        
  141  (> 7)    214  Graham Connors        Chantilly HS                              20:40  6:56/M        
  142     93   1497  Geoffrey Odlum        Washington-Lee                            20:42  6:57/M        
  143  (> 7)   1727  Andrew Meredith       Westfield                                 20:42  6:57/M        
  144  (> 7)   1718  Tyler Jepson          Westfield                                 20:44  6:57/M        
  145     94   1300  Daniel Crowley        T. C. Williams High School                20:44  6:57/M        
  146     95   1489  Jeremy Lokke          Washington-Lee                            20:47  6:58/M        
  147  (> 7)    733  Thomas McArdle        Lake Braddock Secondary                   20:48  6:59/M        
  148     96    322  Jo Coenen             Fairfax High School                       20:50  6:59/M        
  149  (> 7)    141  Michael Cateriano     Centreville                               20:51  7:00/M        
  150  (> 7)    715  Michael Buontempo     Lake Braddock Secondary                   20:52  7:00/M        
  151  (> 7)     48  Jack McDermott        Annandale Atoms                           20:53  7:00/M        
  152  (> 7)   1048  Steve Hiles           Robinson                                  20:58  7:02/M        
  153  (> 7)   1558  Bernard Kluskens      West Potomac                              20:59  7:02/M        
  154  (> 7)   1637  John Lakwijk          West Springfield                          21:03  7:04/M        
  155     97   1474  Jens Byer             Washington-Lee                            21:04  7:04/M        
  156  (> 7)    731  Todd Lincoln          Lake Braddock Secondary                   21:08  7:06/M        
  157  (> 7)   1476  Connor Corcoran       Washington-Lee                            21:08  7:06/M        
  158  (> 7)   1572  Peter Stamos          West Potomac                              21:08  7:06/M        
  159     98    537  Matt Williams         Herndon                                   21:11  7:07/M        
  160  (> 7)     83  Patrick Falk          Battlefield High School                   21:11  7:07/M        
  161     99    529  Antonio Rodriguez     Herndon                                   21:17  7:09/M        
  162  (> 7)    159  Aleksey Ermolaev      Centreville                               21:18  7:09/M        
  163    100    327  Kevin Kelly           Fairfax High School                       21:19  7:09/M        
  164  (> 7)   1709  Drew Van Rinteln      Westfield                                 21:21  7:10/M        
  165  (> 7)     90  Michael McCormack     Battlefield High School                   21:30  7:13/M        
  166    101    323  Alex Dale             Fairfax High School                       21:31  7:13/M        
  167  (> 7)   1622  Jung Choi             West Springfield                          21:54  7:21/M        
  168  (> 7)    732  Mitch Lawhorn         Lake Braddock Secondary                   21:58  7:22/M        
  169  (> 7)   1327  George Waskowicz      T. C. Williams High School                22:01  7:23/M        
  170  (> 7)     99  Gurlan Singh          Battlefield High School                   22:09  7:26/M        
  171  (> 7)   1910  Matt Kafami           Lake Braddock Secondary                   22:10  7:26/M        
  172  (> 7)   1472  Chris Bardo           Washington-Lee                            22:13  7:27/M        
  173  (> 7)    336  Dylan Shriver         Fairfax High School                       22:25  7:31/M        
  174  (> 7)   1491  Tuck McFarlane        Washington-Lee                            22:28  7:32/M        
  175  (> 7)   1294  Alex Castellanos      T. C. Williams High School                22:32  7:34/M        
  176  (> 7)   1316  Robert Muldrow        T. C. Williams High School                22:39  7:36/M        
  177  (> 7)   1308  Basleal Gessesse      T. C. Williams High School                22:42  7:37/M        
  178  (> 7)   1485  Ben Hyde              Washington-Lee                            22:57  7:42/M        
  179  (> 7)   1317  Spencer Murphy        T. C. Williams High School                22:58  7:42/M        
  180    102    533  James Tourtelotte     Herndon                                   23:09  7:46/M        
  181    103    512  John Carlson          Herndon                                   24:01  8:04/M        
  182  (> 7)     94  Alex Moyer            Battlefield High School                   25:13  8:28/M        
  183  (> 7)   1552  Andrew Dahik          West Potomac                              25:18  8:29/M        
  184    104    525  John Lin              Herndon                                   25:34  8:35/M        
  185    105    534  Tyler Urban           Herndon                                   26:38  8:56/M        
  186  (> 7)    521  Matt La Rosa          Herndon                                   27:08  9:06/M        
  187  (> 7)   1512  Austin Zveare         Washington-Lee                            29:38  9:57/M        
Detail Team Results - Boys

Robinson    Finish Position -     1

  Team Score (places):  37  Team Score (times):    1:28:55   Average Time: 17:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1040  Mark Kozy                       2            2       17:30      17:30        0:00
    2   1049  Nicholas Hite                   5            7       17:36      35:06        0:06
    3   1043  Brendan Cevasco                 7           14       17:46      52:52        0:15
    4   1054  Alexander Min                   9           23       17:54    1:10:47        0:24
    5   1047  Seth Hein                      14           37       18:07    1:28:55        0:36
    6   1052  James Mangahas                 25           62       18:36    1:47:31        1:06
    7   1044  Drew Davis                     31           93       18:43    2:06:15        1:13
    8   1058  James O’hara                More Than  7             18:52    2:25:08        1:22
    9   1060  Mike Prodo                  More Than  7             19:12    2:44:20        1:41
   10   1059  Caleb Peck                  More Than  7             19:25    3:03:45        1:55
   11   1045  Thomas Friestad             More Than  7             19:29    3:23:15        1:59
   12   1061  Austin Riggs                More Than  7             19:38    3:42:54        2:08
   13   1041  Eric Bellinghaven           More Than  7             19:49    4:02:43        2:19
   14   1064  Cory Staton                 More Than  7             20:28    4:23:12        2:58
   15   1048  Steve Hiles                 More Than  7             20:58    4:44:10        3:27

Battlefield High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  43  Team Score (times):    1:29:15   Average Time: 17:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    101  Mike Villagomez                 1            1       17:23      17:23        0:00
    2     97  Jordan Robey                    6            7       17:37      35:01        0:13
    3     93  Joseph Monfort                 10           17       17:55      52:56        0:31
    4     79  Matt Asper                     11           28       18:04    1:11:01        0:40
    5     96  Matt Perlow                    15           43       18:14    1:29:15        0:50
    6     91  Billy Mees                     16           59       18:14    1:47:29        0:50
    7     82  Robert Drummond                22           81       18:30    2:05:59        1:06
    8    100  Matthew Tschida             More Than  7             18:35    2:24:34        1:11
    9     98  Jack Schnorbus              More Than  7             18:44    2:43:19        1:20
   10     81  Nick Dalesandro             More Than  7             19:09    3:02:28        1:45
   11     80  Spencer Chrisman            More Than  7             20:12    3:22:41        2:48
   12     83  Patrick Falk                More Than  7             21:11    3:43:52        3:47
   13     90  Michael McCormack           More Than  7             21:30    4:05:23        4:06
   14     99  Gurlan Singh                More Than  7             22:09    4:27:32        4:45
   15     94  Alex Moyer                  More Than  7             25:13    4:52:46        7:49

Chantilly HS    Finish Position -     3

  Team Score (places):  56  Team Score (times):    1:29:56   Average Time: 17:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    227  Patrick Linehan                 3            3       17:30      17:30        0:00
    2    213  Evan Compton                    8           11       17:46      35:17        0:15
    3    237  Daniel Murray                  12           23       18:06      53:23        0:35
    4    231  Nicholas Marotta               13           36       18:06    1:11:29        0:35
    5    250  Austin Zhou                    20           56       18:26    1:29:56        0:55
    6    208  Joseph Brueneman               26           82       18:38    1:48:34        1:07
    7    221  Andres Izquierdo               46          128       19:11    2:07:45        1:40
    8    246  Austin Stahle               More Than  7             19:20    2:27:05        1:49
    9    212  Samuel Cohen                More Than  7             19:49    2:46:55        2:18
   10    217  Evan Horil                  More Than  7             19:50    3:06:45        2:19
   11    226  Lucas Kinsey                More Than  7             19:56    3:26:42        2:25
   12    218  Ian Horil                   More Than  7             20:03    3:46:45        2:32
   13    211  Ethan Cohen                 More Than  7             20:08    4:06:53        2:37
   14    220  Jacob Ivers                 More Than  7             20:33    4:27:27        3:02
   15    214  Graham Connors              More Than  7             20:40    4:48:07        3:09

West Springfield    Finish Position -     4

  Team Score (places): 134  Team Score (times):    1:32:53   Average Time: 18:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1619  Matt Blackburn                  4            4       17:32      17:32        0:00
    2   1658  Wilson Sullivan                23           27       18:33      36:05        1:01
    3   1615  Ishrar Ahmed                   34           61       18:54      55:00        1:21
    4   1632  Chris Holland                  35           96       18:54    1:13:54        1:22
    5   1649  Jake Reece                     38          134       18:58    1:32:53        1:26
    6   1644  Matt Pastino                   40          174       19:01    1:51:54        1:29
    7   1659  Nahom Teshome                  42          216       19:02    2:10:57        1:30
    8   1635  Josh Knight                 More Than  7             19:18    2:30:15        1:46
    9   1636  Connor Knowles              More Than  7             19:20    2:49:36        1:48
   10   1645  Bradley Peterson            More Than  7             20:01    3:09:38        2:29
   11   1621  Chris Butters               More Than  7             20:19    3:29:57        2:47
   12   1633  Peter Houtz                 More Than  7             20:28    3:50:26        2:56
   13   1618  Aaron Barraclough           More Than  7             20:34    4:11:01        3:02
   14   1637  John Lakwijk                More Than  7             21:03    4:32:04        3:31
   15   1622  Jung Choi                   More Than  7             21:54    4:53:59        4:22

Woodson    Finish Position -     5

  Team Score (places): 166  Team Score (times):    1:34:13   Average Time: 18:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1786  Christopher Chandler           21           21       18:30      18:30        0:00
    2   1789  Michael Colette                24           45       18:36      37:06        0:06
    3   1798  George Kronlage                30           75       18:43      55:49        0:12
    4   1820  Austin Wesley                  39          114       19:00    1:14:49        0:29
    5   1787  Tyler Chandler                 52          166       19:24    1:34:13        0:54
    6   1814  Joshua Smoot                   54          220       19:27    1:53:41        0:57
    7   1815  Seth Spero                     55          275       19:30    2:13:11        0:59
    8   1797  Michael (Cal) Jabaley       More Than  7             19:40    2:32:51        1:10
    9   1813  Mike Severs                 More Than  7             19:40    2:52:32        1:10
   10   1792  Garrett Farmerie            More Than  7             19:43    3:12:16        1:13
   11   1809  Basel Alchaar               More Than  7             19:59    3:32:15        1:29
   12   1788  Sam Cluff                   More Than  7             20:07    3:52:23        1:37
   13   1810  Andrew Pregnall             More Than  7             20:13    4:12:37        1:43
   14   1805  Quinn Monette               More Than  7             20:34    4:33:11        2:04
   15   1821  Adam Buchholz               More Than  7             20:37    4:53:49        2:07

Lake Braddock Secondary    Finish Position -     6

  Team Score (places): 204  Team Score (times):    1:35:16   Average Time: 19:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    727  Kevin Jones                    18           18       18:25      18:25        0:00
    2    714  Ryan Boyles                    19           37       18:25      36:50        0:00
    3    744  Ian Smith                      41           78       19:02      55:53        0:37
    4    723  Cy Haukdal                     58          136       19:34    1:15:27        1:08
    5    722  Thomas Haliday                 68          204       19:48    1:35:16        1:23
    6   1911  Bobby Eaton                    79          283       20:00    1:55:17        1:35
    7    720  Eric Ford                      86          369       20:15    2:15:32        1:49
    8    738  Branden Pincince            More Than  7             20:19    2:35:51        1:54
    9    742  Max Rowshandel              More Than  7             20:30    2:56:22        2:05
   10    733  Thomas McArdle              More Than  7             20:48    3:17:11        2:23
   11    715  Michael Buontempo           More Than  7             20:52    3:38:03        2:27
   12    731  Todd Lincoln                More Than  7             21:08    3:59:11        2:42
   13    732  Mitch Lawhorn               More Than  7             21:58    4:21:09        3:32
   14   1910  Matt Kafami                 More Than  7             22:10    4:43:20        3:45

Westfield    Finish Position -     7

  Team Score (places): 216  Team Score (times):    1:35:34   Average Time: 19:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1733  Patrick Owens                  17           17       18:21      18:21        0:00
    2   1719  Sean Keane                     29           46       18:41      37:02        0:19
    3   1732  Michael Overby                 51           97       19:20      56:22        0:58
    4   1735  Matthew Penaranda              57          154       19:33    1:15:55        1:11
    5   1713  Noah Fletcher                  62          216       19:38    1:35:34        1:16
    6   1715  Owen Glowacki                  66          282       19:46    1:55:20        1:24
    7   1729  Alex Moses                     76          358       19:59    2:15:19        1:37
    8   1704  Jonathan Bidinger           More Than  7             20:04    2:35:24        1:42
    9   1706  Ian Booe                    More Than  7             20:05    2:55:29        1:43
   10   1721  Matt Keim                   More Than  7             20:13    3:15:42        1:51
   11   1703  Sean Alphin                 More Than  7             20:17    3:36:00        1:55
   12   1724  Josh Lesser                 More Than  7             20:22    3:56:22        2:00
   13   1727  Andrew Meredith             More Than  7             20:42    4:17:04        2:20
   14   1718  Tyler Jepson                More Than  7             20:44    4:37:49        2:22
   15   1709  Drew Van Rinteln            More Than  7             21:21    4:59:10        2:59

West Potomac    Finish Position -     8

  Team Score (places): 226  Team Score (times):    1:35:51   Average Time: 19:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1571  Brian Spitnale                 27           27       18:40      18:40        0:00
    2   1559  Joseph Leonard                 37           64       18:58      37:38        0:18
    3   1550  David Cate                     47          111       19:11      56:50        0:31
    4   1561  Alex McDonald                  48          159       19:12    1:16:03        0:32
    5   1557  Shreyak Khanal                 67          226       19:48    1:35:51        1:07
    6   1567  Jeff Ryscavage                 71          297       19:53    1:55:44        1:12
    7   1554  Noah Greene                    73          370       19:55    2:15:39        1:15
    8   1560  Phillip Lincoln             More Than  7             20:15    2:35:55        1:35
    9   1553  Matt Dearborn               More Than  7             20:35    2:56:30        1:55
   10   1564  Lucas Pinney                More Than  7             20:36    3:17:06        1:55
   11   1558  Bernard Kluskens            More Than  7             20:59    3:38:05        2:18
   12   1572  Peter Stamos                More Than  7             21:08    3:59:14        2:28
   13   1552  Andrew Dahik                More Than  7             25:18    4:24:32        6:37

Centreville    Finish Position -     9

  Team Score (places): 245  Team Score (times):    1:36:25   Average Time: 19:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    158  Marco Lim                      32           32       18:49      18:49        0:00
    2    173  Steven Yu                      33           65       18:49      37:39        0:00
    3    168  Will Rimer                     45          110       19:10      56:49        0:21
    4    146  Landon Egbers                  60          170       19:36    1:16:25        0:47
    5    142  Joe Cottone                    75          245       19:59    1:36:25        1:09
    6    148  Ian Hargreaves                 77          322       20:00    1:56:25        1:10
    7    163  Esteban Molina                 88          410       20:23    2:16:48        1:34
    8    143  Presley Day                 More Than  7             20:25    2:37:14        1:36
    9    166  Stephen Norod               More Than  7             20:32    2:57:47        1:43
   10    153  Peter Kaczmarek             More Than  7             20:38    3:18:25        1:49
   11    155  Brandon Kim                 More Than  7             20:39    3:39:05        1:50
   12    141  Michael Cateriano           More Than  7             20:51    3:59:56        2:01
   13    159  Aleksey Ermolaev            More Than  7             21:18    4:21:15        2:29

Annandale Atoms    Finish Position -    10

  Team Score (places): 290  Team Score (times):    1:37:41   Average Time: 19:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     45  Gabriel Lajnef                 43           43       19:05      19:05        0:00
    2     43  Mauricio Iriarte               53           96       19:25      38:30        0:20
    3     49  Bemnet Molla                   61          157       19:37      58:07        0:32
    4     38  Matthew Del Signore            64          221       19:42    1:17:49        0:36
    5     36  Erick Callao                   69          290       19:51    1:37:41        0:46
    6     30  Edgar Alvarado                 80          370       20:01    1:57:42        0:56
    7     33  Yonatan Ayele                  87          457       20:22    2:18:04        1:16
    8     48  Jack McDermott              More Than  7             20:53    2:38:58        1:48

South Lakes    Finish Position -    11

  Team Score (places): 305  Team Score (times):    1:37:49   Average Time: 19:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1206  Joey Rugari                    28           28       18:40      18:40        0:00
    2   1192  Miki Konishi                   44           72       19:09      37:50        0:28
    3   1193  Ryan LaPorte                   70          142       19:52      57:42        1:11
    4   1196  John Low                       81          223       20:01    1:17:44        1:20
    5   1201  Sean Miller                    82          305       20:04    1:37:49        1:24
    6   1191  Joshua Keeley                  83          388       20:07    1:57:56        1:26
    7   1177  Justin Anderson                89          477       20:23    2:18:20        1:42
    8   1183  Max Gillum                  More Than  7             20:24    2:38:44        1:43
    9   1197  Matt Mason                  More Than  7             20:31    2:59:16        1:50

T. C. Williams High School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 336  Team Score (times):    1:38:53   Average Time: 19:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1288  Salim Ajarrag                  50           50       19:14      19:14        0:00
    2   1325  Tyler Souza                    56          106       19:32      38:47        0:18
    3   1313  Mohamed Khaled                 72          178       19:54      58:41        0:39
    4   1311  Kia Jensen                     74          252       19:58    1:18:40        0:44
    5   1315  Madison Muldrow                84          336       20:13    1:38:53        0:59
    6   1289  Tim Bender                     85          421       20:14    1:59:08        1:00
    7   1300  Daniel Crowley                 94          515       20:44    2:19:53        1:30
    8   1327  George Waskowicz            More Than  7             22:01    2:41:54        2:47
    9   1294  Alex Castellanos            More Than  7             22:32    3:04:27        3:18
   10   1316  Robert Muldrow              More Than  7             22:39    3:27:07        3:25
   11   1308  Basleal Gessesse            More Than  7             22:42    3:49:49        3:28
   12   1317  Spencer Murphy              More Than  7             22:58    4:12:48        3:43

Washington-Lee    Finish Position -    13

  Team Score (places): 342  Team Score (times):    1:39:11   Average Time: 19:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1493  Adam Michalak                  49           49       19:13      19:13        0:00
    2   1487  Noah King                      59          108       19:35      38:49        0:22
    3   1494  Oscar Montano                  63          171       19:39      58:29        0:26
    4   1482  Nathan Heinzman                78          249       20:00    1:18:29        0:46
    5   1497  Geoffrey Odlum                 93          342       20:42    1:39:11        1:28
    6   1489  Jeremy Lokke                   95          437       20:47    1:59:58        1:33
    7   1474  Jens Byer                      97          534       21:04    2:21:03        1:51
    8   1476  Connor Corcoran             More Than  7             21:08    2:42:12        1:54
    9   1472  Chris Bardo                 More Than  7             22:13    3:04:25        2:59
   10   1491  Tuck McFarlane              More Than  7             22:28    3:26:54        3:15
   11   1485  Ben Hyde                    More Than  7             22:57    3:49:51        3:43
   12   1512  Austin Zveare               More Than  7             29:38    4:19:30       10:24

Fairfax High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 379  Team Score (times):    1:40:39   Average Time: 20:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    328  Alex Loomis                    36           36       18:55      18:55        0:00
    2    321  Stephen Albert                 65          101       19:44      38:39        0:49
    3    338  Nathan Watson                  90          191       20:29      59:08        1:33
    4    326  Tommy Kaelin                   92          283       20:40    1:19:49        1:45
    5    322  Jo Coenen                      96          379       20:50    1:40:39        1:55
    6    327  Kevin Kelly                   100          479       21:19    2:01:59        2:24
    7    323  Alex Dale                     101          580       21:31    2:23:31        2:36
    8    336  Dylan Shriver               More Than  7             22:25    2:45:57        3:30

Herndon    Finish Position -    15

  Team Score (places): 493  Team Score (times):    1:50:16   Average Time: 22:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    511  Logan Burns                    91           91       20:36      20:36        0:00
    2    537  Matt Williams                  98          189       21:11      41:47        0:34
    3    529  Antonio Rodriguez              99          288       21:17    1:03:05        0:41
    4    533  James Tourtelotte             102          390       23:09    1:26:14        2:32
    5    512  John Carlson                  103          493       24:01    1:50:16        3:24
    6    525  John Lin                      104          597       25:34    2:15:50        4:57
    7    534  Tyler Urban                   105          702       26:38    2:42:29        6:02
    8    521  Matt La Rosa                More Than  7             27:08    3:09:38        6:32

Overall Finish List - Boys 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    719  Ben Fogg              Lake Braddock Secondary                   17:07  5:45/M        
    2      2    845  Nebeyou Ali           Lee High School                           17:29  5:52/M        
    3      3    593  Elias Galiano         James Madison                             17:41  5:56/M        
    4      4   1253  Andrew Matson         Stone Bridge Cross-country                17:47  5:58/M        
    5      5   1181  Mitchell Drier        South Lakes                               17:55  6:01/M        
    6      6    249  Christopher Wigle     Chantilly HS                              17:56  6:01/M        
    7      7    424  Alexander Haight      George C. Marshall High                   17:58  6:02/M        
    8      8   1877  Jacob Dormuth         Yorktown                                  18:04  6:04/M        
    9      9    487  Alex McDonald         Hayfield Secondary School                 18:15  6:07/M        
   10     10   1802  Seamus Maloney        Woodson                                   18:15  6:07/M        
   11     11    830  Felix Whipple         Langley HS XC                             18:17  6:08/M        
   12     12    601  Joey Irwin            James Madison                             18:18  6:08/M        
   13     13   1254  Jackson Morton        Stone Bridge Cross-country                18:20  6:09/M        
   14     14   1546  Michael Bell          West Potomac                              18:23  6:10/M        
   15     15   1817  Jack Swofford         Woodson                                   18:34  6:14/M        
   16     16    215  Joey Cronin           Chantilly HS                              18:37  6:15/M        
   17     17    409  Andrew Blackwell      George C. Marshall High                   18:37  6:15/M        
   18     18   1110  Kyle Engelhardt       South County High School                  18:37  6:15/M        
   19     19    600  Jake Hughes           James Madison                             18:37  6:15/M        
   20     20    734  Cavanaugh McGraw      Lake Braddock Secondary                   18:39  6:16/M        
   21     21    724  Bradford Isenhour     Lake Braddock Secondary                   18:44  6:17/M        
   22     22   1387  Eli Lifland           Thomas Jefferson                          18:45  6:18/M        
   23     23   1799  Joseph Kronlage       Woodson                                   18:47  6:18/M        
   24     24   1873  Samuel Crow           Yorktown                                  18:51  6:20/M        
   25     25    747  Austin Thompson       Lake Braddock Secondary                   18:52  6:20/M        
   26     26    526  Ryan Mahoney          Herndon                                   18:58  6:22/M        
   27     27    513  Tommie Cecil          Herndon                                   19:00  6:23/M        
   28     28    292  Jack McManus          Edison High School                        19:01  6:23/M        
   29     29     31  Risky Alvarado        Annandale Atoms                           19:05  6:24/M        
   30     30   1570  Ben Slobodin          West Potomac                              19:07  6:25/M        
   31     31    614  Connor Smith          James Madison                             19:07  6:25/M        
   32     32   1305  Eric Folkers          T. C. Williams High School                19:07  6:25/M        
   33     33   1808  Nathan Orrick         Woodson                                   19:09  6:26/M        
   34     34    616  Phillip Sullivan      James Madison                             19:11  6:26/M        
   35     35    413  Maxwell Carpenter     George C. Marshall High                   19:11  6:26/M        
   36     36   1374  Nate Foss             Thomas Jefferson                          19:12  6:27/M        
   37     37    599  Nozomu Honda          James Madison                             19:12  6:27/M        
   38     38    248  Tanner Walker         Chantilly HS                              19:13  6:27/M        
   39     39   1188  Charile Hoffman       South Lakes                               19:16  6:28/M        
   40     40    229  Justin Loh            Chantilly HS                              19:24  6:31/M        
   41     41   1569  Carter Sibley         West Potomac                              19:24  6:31/M        
   42     42    210  Connor Clendenin      Chantilly HS                              19:26  6:31/M        
   43     43    524  Jeremy Levine         Herndon                                   19:28  6:32/M        
   44     44   1575  John Whitney          West Potomac                              19:28  6:32/M        
   45     45   1822  Connor Yager          Woodson                                   19:30  6:33/M        
   46     46   1195  Griffin Low           South Lakes                               19:30  6:33/M        
   47     47   1906  Alec Whoriskey        Yorktown                                  19:31  6:33/M        
   48     48   1639  Christian Locke       West Springfield                          19:32  6:33/M        
   49     49   1066  Alexander Tuenshoff   Robinson                                  19:34  6:34/M        
   50     50   1365  Aubishek Bhargava     Thomas Jefferson                          19:36  6:35/M        
   51     51   1794  Robert Gates          Woodson                                   19:37  6:35/M        
   52     52    288  Cameron Lee           Edison High School                        19:43  6:37/M        
   53     53   1806  Brandon Niemann       Woodson                                   19:44  6:37/M        
   54  (> 7)   1790  John (Jack) Denneny   Woodson                                   19:45  6:38/M        
   55     54    923  John Wehner           McLean                                    19:45  6:38/M        
   56     55    903  John Corvari          McLean                                    19:46  6:38/M        
   57     56   1299  Immanuel Cromley      T. C. Williams High School                19:49  6:39/M        
   58     57   1295  Grant Chamberlain     T. C. Williams High School                19:50  6:39/M        
   59     58   1716  Ryan Heick            Westfield                                 19:51  6:40/M        
   60     59    477  William Fricks        Hayfield Secondary School                 19:53  6:40/M        
   61     60   1379  Alex Hoganson         Thomas Jefferson                          19:55  6:41/M        
   62     61    605  Ross Kolko            James Madison                             19:55  6:41/M        
   63     62   1726  Eli McCleary          Westfield                                 19:55  6:41/M        
   64     63   1717  Jake Hernandez        Westfield                                 19:57  6:42/M        
   65     64   1714  Byron Gilbreath       Westfield                                 19:57  6:42/M        
   66  (> 7)    609  Robert Moore          James Madison                             19:58  6:42/M        
   67     65   1051  Hunter Jutras         Robinson                                  19:58  6:42/M        
   68     66   1574  Austin Whitney        West Potomac                              20:00  6:43/M        
   69     67    496  James Tangco          Hayfield Secondary School                 20:01  6:43/M        
   70     68   1370  Jesse Cai             Thomas Jefferson                          20:03  6:44/M        
   71     69    282  Brennan Goldstein     Edison High School                        20:06  6:45/M        
   72     70   1189  Conner Hutson         South Lakes                               20:07  6:45/M        
   73     71    904  Jackson Ferguson      McLean                                    20:08  6:45/M        
   74     72   1038  Mike Ackerman         Robinson                                  20:10  6:46/M        
   75     73    469  Alazar Aklilu         Hayfield Secondary School                 20:11  6:46/M        
   76     74   1146  Tyson Tran            South County High School                  20:12  6:47/M        
   77     75   1244  Curt Doescher         Stone Bridge Cross-country                20:13  6:47/M        
   78     76   1260  Joe Valle             Stone Bridge Cross-country                20:15  6:48/M        
   79     77    244  Drew Smith            Chantilly HS                              20:15  6:48/M        
   80     78    728  Tyler King            Lake Braddock Secondary                   20:17  6:48/M        
   81  (> 7)   1793  Patrick Fruchterman   Woodson                                   20:18  6:49/M        
   82     79    290  Eric Martin           Edison High School                        20:20  6:49/M        
   83     80    718  Tyler Flesch          Lake Braddock Secondary                   20:21  6:50/M        
   84  (< 5)    994  Andre Gallant         Pope John Paul the Great                  20:22  6:50/M        
   85     81     29  Gerson Aguilar        Annandale Atoms                           20:24  6:51/M        
   86  (> 7)    598  Paxton Head           James Madison                             20:24  6:51/M        
   87  (> 7)    619  Trevor Weinstock      James Madison                             20:25  6:51/M        
   88     82   1046  Iman Garzan           Robinson                                  20:27  6:52/M        
   89     83   1203  Owen Napolitano       South Lakes                               20:27  6:52/M        
   90     84    806  Devan Jones           Langley HS XC                             20:27  6:52/M        
   91     85    921  Christopher Stolze    McLean                                    20:29  6:52/M        
   92     86    435  Justin McFaul         George C. Marshall High                   20:29  6:52/M        
   93     87   1736  Trent Pilcher         Westfield                                 20:30  6:53/M        
   94     88   1135  Griffin Myers         South County High School                  20:31  6:53/M        
   95     89    670  Justin Woodrum        Jeb Stuart HS Cross Country               20:33  6:54/M        
   96     90    922  Tanner Theisen        McLean                                    20:36  6:55/M        
   97     91    515  Sean Hagerup          Herndon                                   20:36  6:55/M        
   98     92    914  Harrison Lloyd        McLean                                    20:38  6:55/M        
   99     93   1501  Scott Ricker          Washington-Lee                            20:39  6:56/M        
  100     94   1371  Jonah Casebeer        Thomas Jefferson                          20:45  6:58/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     95    164  Patrick Muradaz       Centreville                               20:45  6:58/M        
  102     96    408  John Balch            George C. Marshall High                   20:46  6:58/M        
  103  (> 7)   1800  Ian Lefcourt          Woodson                                   20:49  6:59/M        
  104     97    791  Patrick Byrne         Langley HS XC                             20:51  7:00/M        
  105     98    823  Sergei Stratos        Langley HS XC                             20:52  7:00/M        
  106     99    167  Patrick Pankratz      Centreville                               20:53  7:00/M        
  107    100   1378  Aaron Ho              Thomas Jefferson                          20:53  7:00/M        
  108    101   1508  Justin Szczerbinski   Washington-Lee                            20:54  7:01/M        
  109  (> 7)   1406  Animesh Tripathy      Thomas Jefferson                          20:54  7:01/M        
  110    102    486  Orran Mandt           Hayfield Secondary School                 20:55  7:01/M        
  111    103    520  Jack Kohler           Herndon                                   20:57  7:02/M        
  112  (< 5)    365  Wesley Rogers         Falls Church                              20:58  7:02/M        
  113    104    737  John Phillips         Lake Braddock Secondary                   20:58  7:02/M        
  114    105    795  Brendan Coffey        Langley HS XC                             21:01  7:03/M        
  115    106    170  Noah Rushin           Centreville                               21:02  7:03/M        
  116    107   1259  Seth Sobek            Stone Bridge Cross-country                21:02  7:03/M        
  117    108   1549  Brian Cash            West Potomac                              21:03  7:04/M        
  118    109     37  Joseph Cleary         Annandale Atoms                           21:03  7:04/M        
  119  (< 5)    944  Broden Walters        Mount Vernon High School                  21:05  7:04/M        
  120    110   1510  Jeremy Thacker        Washington-Lee                            21:07  7:05/M        
  121    111   1184  Charlie Guan          South Lakes                               21:08  7:06/M        
  122    112    150  Erik Hoffman          Centreville                               21:08  7:06/M        
  123    113    423  John Gieseler         George C. Marshall High                   21:17  7:09/M        
  124    114    284  Justin Hess           Edison High School                        21:21  7:10/M        
  125    115   1878  Michael Finn          Yorktown                                  21:21  7:10/M        
  126    116    804  Edward Hutchinson     Langley HS XC                             21:24  7:11/M        
  127    117   1879  Samuel Gonson         Yorktown                                  21:24  7:11/M        
  128    118   1900  Jonathan Silberstein  Yorktown                                  21:27  7:12/M        
  129    119    517  Eric Johns            Herndon                                   21:30  7:13/M        
  130  (> 7)   1393  Rishab Negi           Thomas Jefferson                          21:30  7:13/M        
  131    120    870  John Wheeler          Lee High School                           21:32  7:14/M        
  132  (> 7)   1403  Pranay Singh          Thomas Jefferson                          21:36  7:15/M        
  133    121    415  Andrew Cowen          George C. Marshall High                   21:37  7:15/M        
  134    122   1651  Kevin Seaward         West Springfield                          21:37  7:15/M        
  135    123   1105  Austin Cooksey        South County High School                  21:39  7:16/M        
  136  (> 7)    730  Spencer Lin           Lake Braddock Secondary                   21:42  7:17/M        
  137    124    910  Cannon Johnson        McLean                                    21:44  7:18/M        
  138  (> 7)    749  Andrew Thorpe         Lake Braddock Secondary                   21:45  7:18/M        
  139    125   1287  Alejandro Aguilar     T. C. Williams High School                21:57  7:22/M        
  140    126    482  Brandon Kremer        Hayfield Secondary School                 21:57  7:22/M        
  141    127   1114  Stephen Gedra         South County High School                  22:02  7:24/M        
  142    128     53  Hezekiel Yonas        Annandale Atoms                           22:03  7:24/M        
  143  (< 5)   1002  Conner Longi          Pope John Paul the Great                  22:07  7:25/M        
  144    129     39  Jhonny Fuentes        Annandale Atoms                           22:10  7:26/M        
  145  (< 5)   1433  Joseph Zapata-EricssonWakefield High School                     22:10  7:26/M        
  146    130   1898  Martin Romero         Yorktown                                  22:13  7:27/M        
  147  (> 7)   1404  Sunlee Stechek        Thomas Jefferson                          22:14  7:28/M        
  148  (> 7)    595  Lewis Hagen           James Madison                             22:15  7:28/M        
  149  (> 7)   1394  Jay Pan               Thomas Jefferson                          22:17  7:29/M        
  150    131   1507  Mike Stearman         Washington-Lee                            22:18  7:29/M        
  151    132    481  Zachary Koons         Hayfield Secondary School                 22:18  7:29/M        
  152  (> 7)   1905  Samuel Wall           Yorktown                                  22:19  7:29/M        
  153    133   1258  Patrick Sanderson     Stone Bridge Cross-country                22:19  7:29/M        
  154  (> 7)   1899  Charles Scarborough   Yorktown                                  22:20  7:30/M        
  155    134    800  David Fouladi         Langley HS XC                             22:22  7:30/M        
  156    135    169  Joshua Roller         Centreville                               22:22  7:30/M        
  157    136   1039  Brian Anderson        Robinson                                  22:26  7:32/M        
  158    137    151  William Holincheck    Centreville                               22:27  7:32/M        
  159    138    860  Connor McCrory        Lee High School                           22:31  7:33/M        
  160  (> 7)   1882  Brennan Henning       Yorktown                                  22:34  7:34/M        
  161  (< 5)    934  Richard Dobson        Mount Vernon High School                  22:34  7:34/M        
  162    139    277  Jonathan Fields       Edison High School                        22:48  7:39/M        
  163    140    278  Dagmawi Gezahegn      Edison High School                        22:49  7:39/M        
  164  (> 7)    721  Chris Ganey           Lake Braddock Secondary                   22:51  7:40/M        
  165  (> 7)    735  Tyler Mills           Lake Braddock Secondary                   22:52  7:40/M        
  166  (< 5)    992  Wil Adams             Pope John Paul the Great                  22:52  7:40/M        
  167  (> 7)   1398  Tiahrvi Ren           Thomas Jefferson                          22:53  7:41/M        
  168  (> 7)   1885  Johannes Johnson      Yorktown                                  22:56  7:42/M        
  169    141   1725  William Mars          Westfield                                 22:57  7:42/M        
  170    142    519  Chris Knoll           Herndon                                   23:04  7:44/M        
  171    143   1122  Andrew King           South County High School                  23:06  7:45/M        
  172  (> 7)   1372  Andy Charbonnea       Thomas Jefferson                          23:06  7:45/M        
  173  (> 7)    439  Andrew Morrissey      George C. Marshall High                   23:07  7:45/M        
  174  (> 7)    811  Kevin Le              Langley HS XC                             23:07  7:45/M        
  175    144    643  Garrison Grow         Jeb Stuart HS Cross Country               23:12  7:47/M        
  176  (< 5)    997  Garrett Hawley        Pope John Paul the Great                  23:15  7:48/M        
  177  (> 7)    535  Daniel Walter         Herndon                                   23:15  7:48/M        
  178    145   1664  Joel Whittier         West Springfield                          23:16  7:48/M        
  179    146   1291  Liam Bowman           T. C. Williams High School                23:16  7:48/M        
  180  (> 7)    817  Matthew Reichenback   Langley HS XC                             23:19  7:49/M        
  181    147   1710  Nate Cruley           Westfield                                 23:22  7:50/M        
  182    148    658  Michael Nguyen        Jeb Stuart HS Cross Country               23:23  7:51/M        
  183    149   1631  Graham Hogg           West Springfield                          23:25  7:51/M        
  184    150   1241  Kyle Carter           Stone Bridge Cross-country                23:29  7:53/M        
  185    151    172  Christopher Wilson    Centreville                               23:33  7:54/M        
  186  (> 7)   1869  David Blakeslee       Yorktown                                  23:39  7:56/M        
  187  (> 7)    752  Idan Woodruff         Lake Braddock Secondary                   23:47  7:59/M        
  188  (> 7)   1795  Theodore Hunter HartunWoodson                                   23:56  8:02/M        
  189  (> 7)   1251  Garrett Hall          Stone Bridge Cross-country                23:57  8:02/M        
  190  (> 7)    717  Sean Duffy            Lake Braddock Secondary                   24:06  8:05/M        
  191    152   1626  Jason Ferrence        West Springfield                          24:07  8:06/M        
  192    153   1207  Andrew Shedlock       South Lakes                               24:09  8:06/M        
  193  (> 7)    799  Richard Follin        Langley HS XC                             24:11  8:07/M        
  194  (> 7)    118  Spencer Horn          Centreville                               24:14  8:08/M        
  195  (> 7)   1784  Gordon Armstrong      Woodson                                   24:22  8:11/M        
  196  (> 7)   1738  Karun Rajesh          Westfield                                 24:29  8:13/M        
  197  (> 7)    743  Zach Sauter           Lake Braddock Secondary                   24:34  8:15/M        
  198  (> 7)    444  Varun Scarlett        George C. Marshall High                   24:45  8:18/M        
  199  (> 7)    475  Michael Cherry        Hayfield Secondary School                 24:46  8:19/M        
  200  (> 7)    590  Andrew Doran          James Madison                             24:50  8:20/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (< 5)    358  Daniel May            Falls Church                              24:50  8:20/M        
  202  (> 7)   1871  Kevin Brewer          Yorktown                                  24:58  8:23/M        
  203  (> 7)    275  Andrew Dempsey        Edison High School                        25:00  8:23/M        
  204  (> 7)    594  Michael Groome        James Madison                             25:08  8:26/M        
  205    154   1478  Jacob Cupp            Washington-Lee                            25:14  8:28/M        
  206  (> 7)    814  Bo Miles              Langley HS XC                             25:27  8:32/M        
  207    155   1106  Alexander Coppeans    South County High School                  25:31  8:34/M        
  208  (> 7)   1876  Sebastian Densley     Yorktown                                  25:32  8:34/M        
  209  (> 7)   1875  John DeGarmo          Yorktown                                  25:33  8:34/M        
  210  (> 7)    530  Xander Schaaf         Herndon                                   25:37  8:36/M        
  211    156   1473  Miles Burnside-Clapp  Washington-Lee                            26:06  8:46/M        
  212  (> 7)   1737  Jackson Polizzi       Westfield                                 26:17  8:49/M        
  213  (> 7)   1730  Nicholas Nevarez      Westfield                                 26:17  8:49/M        
  214  (> 7)   1399  Charles Ruiter        Thomas Jefferson                          26:19  8:50/M        
  215  (> 7)    532  Rylie Sullivan        Herndon                                   26:19  8:50/M        
  216  (> 7)   1728  Leo Mitolo            Westfield                                 27:13  9:08/M        
  217    157   1556  Sam Janssen           West Potomac                              27:43  9:18/M        
  218    158    650  Sam Lavenson          Jeb Stuart HS Cross Country               27:43  9:18/M        
  219  (> 7)   1740  Patrick Willey        Westfield                                 27:49  9:20/M        
  220  (> 7)    584  Avery Bates           James Madison                             28:18  9:30/M        
  221  (> 7)    801  Matthew Grim          Langley HS XC                             28:42  9:38/M        
  222    159    856  Scott Gilbert         Lee High School                           29:44  9:59/M        
  223  (> 7)    740  Connor Reardon        Lake Braddock Secondary                   30:24 10:12/M        
  224    160   1490  James Markert         Washington-Lee                            30:31 10:14/M        
  225    161    669  Christopher Vo        Jeb Stuart HS Cross Country               31:20 10:31/M        
  226  (> 7)   1720  Matthew Kehn          Westfield                                 31:32 10:35/M        
  227    162    661  Ahkar Plyo            Jeb Stuart HS Cross Country               31:35 10:36/M        
  228    163    861  Abraham Mekonnen      Lee High School                           33:17 11:10/M        
Detail Team Results - Boys

James Madison    Finish Position -     1

  Team Score (places):  99  Team Score (times):    1:32:56   Average Time: 18:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    593  Elias Galiano                   3            3       17:41      17:41        0:00
    2    601  Joey Irwin                     12           15       18:18      36:00        0:36
    3    600  Jake Hughes                    19           34       18:37      54:37        0:55
    4    614  Connor Smith                   31           65       19:07    1:13:45        1:25
    5    616  Phillip Sullivan               34           99       19:11    1:32:56        1:29
    6    599  Nozomu Honda                   37          136       19:12    1:52:09        1:30
    7    605  Ross Kolko                     61          197       19:55    2:12:04        2:13
    8    609  Robert Moore                More Than  7             19:58    2:32:02        2:16
    9    598  Paxton Head                 More Than  7             20:24    2:52:27        2:43
   10    619  Trevor Weinstock            More Than  7             20:25    3:12:52        2:43
   11    595  Lewis Hagen                 More Than  7             22:15    3:35:08        4:33
   12    590  Andrew Doran                More Than  7             24:50    3:59:58        7:08
   13    594  Michael Groome              More Than  7             25:08    4:25:06        7:26
   14    584  Avery Bates                 More Than  7             28:18    4:53:24       10:36

Woodson    Finish Position -     2

  Team Score (places): 126  Team Score (times):    1:34:18   Average Time: 18:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1802  Seamus Maloney                 10           10       18:15      18:15        0:00
    2   1817  Jack Swofford                  15           25       18:34      36:50        0:19
    3   1799  Joseph Kronlage                23           48       18:47      55:38        0:32
    4   1808  Nathan Orrick                  33           81       19:09    1:14:48        0:53
    5   1822  Connor Yager                   45          126       19:30    1:34:18        1:14
    6   1794  Robert Gates                   51          177       19:37    1:53:55        1:21
    7   1806  Brandon Niemann                53          230       19:44    2:13:40        1:28
    8   1790  John (Jack) Denneny         More Than  7             19:45    2:33:25        1:29
    9   1793  Patrick Fruchterman         More Than  7             20:18    2:53:44        2:02
   10   1800  Ian Lefcourt                More Than  7             20:49    3:14:33        2:33
   11   1795  Theodore Hunter Hartung     More Than  7             23:56    3:38:30        5:41
   12   1784  Gordon Armstrong            More Than  7             24:22    4:02:52        6:06

Chantilly HS    Finish Position -     3

  Team Score (places): 142  Team Score (times):    1:34:39   Average Time: 18:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    249  Christopher Wigle               6            6       17:56      17:56        0:00
    2    215  Joey Cronin                    16           22       18:37      36:33        0:40
    3    248  Tanner Walker                  38           60       19:13      55:47        1:17
    4    229  Justin Loh                     40          100       19:24    1:15:12        1:28
    5    210  Connor Clendenin               42          142       19:26    1:34:39        1:30
    6    244  Drew Smith                     77          219       20:15    1:54:54        2:19

Lake Braddock Secondary    Finish Position -     4

  Team Score (places): 145  Team Score (times):    1:33:41   Average Time: 18:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    719  Ben Fogg                        1            1       17:07      17:07        0:00
    2    734  Cavanaugh McGraw               20           21       18:39      35:47        1:31
    3    724  Bradford Isenhour              21           42       18:44      54:32        1:36
    4    747  Austin Thompson                25           67       18:52    1:13:24        1:44
    5    728  Tyler King                     78          145       20:17    1:33:41        3:09
    6    718  Tyler Flesch                   80          225       20:21    1:54:03        3:13
    7    737  John Phillips                 104          329       20:58    2:15:01        3:50
    8    730  Spencer Lin                 More Than  7             21:42    2:36:44        4:35
    9    749  Andrew Thorpe               More Than  7             21:45    2:58:29        4:37
   10    721  Chris Ganey                 More Than  7             22:51    3:21:21        5:43
   11    735  Tyler Mills                 More Than  7             22:52    3:44:13        5:44
   12    752  Idan Woodruff               More Than  7             23:47    4:08:00        6:39
   13    717  Sean Duffy                  More Than  7             24:06    4:32:07        6:59
   14    743  Zach Sauter                 More Than  7             24:34    4:56:42        7:26
   15    740  Connor Reardon              More Than  7             30:24    5:27:06       13:16

West Potomac    Finish Position -     5

  Team Score (places): 195  Team Score (times):    1:36:25   Average Time: 19:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1546  Michael Bell                   14           14       18:23      18:23        0:00
    2   1570  Ben Slobodin                   30           44       19:07      37:31        0:43
    3   1569  Carter Sibley                  41           85       19:24      56:56        1:01
    4   1575  John Whitney                   44          129       19:28    1:16:25        1:05
    5   1574  Austin Whitney                 66          195       20:00    1:36:25        1:36
    6   1549  Brian Cash                    108          303       21:03    1:57:29        2:39
    7   1556  Sam Janssen                   157          460       27:43    2:25:12        9:19

Thomas Jefferson    Finish Position -     6

  Team Score (places): 236  Team Score (times):    1:37:32   Average Time: 19:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1387  Eli Lifland                    22           22       18:45      18:45        0:00
    2   1374  Nate Foss                      36           58       19:12      37:57        0:26
    3   1365  Aubishek Bhargava              50          108       19:36      57:34        0:50
    4   1379  Alex Hoganson                  60          168       19:55    1:17:29        1:09
    5   1370  Jesse Cai                      68          236       20:03    1:37:32        1:17
    6   1371  Jonah Casebeer                 94          330       20:45    1:58:17        1:59
    7   1378  Aaron Ho                      100          430       20:53    2:19:11        2:07
    8   1406  Animesh Tripathy            More Than  7             20:54    2:40:05        2:08
    9   1393  Rishab Negi                 More Than  7             21:30    3:01:36        2:44
   10   1403  Pranay Singh                More Than  7             21:36    3:23:13        2:51
   11   1404  Sunlee Stechek              More Than  7             22:14    3:45:27        3:28
   12   1394  Jay Pan                     More Than  7             22:17    4:07:45        3:31
   13   1398  Tiahrvi Ren                 More Than  7             22:53    4:30:38        4:08
   14   1372  Andy Charbonnea             More Than  7             23:06    4:53:45        4:21
   15   1399  Charles Ruiter              More Than  7             26:19    5:20:04        7:33

George C. Marshall High    Finish Position -     7

  Team Score (places): 241  Team Score (times):    1:37:03   Average Time: 19:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    424  Alexander Haight                7            7       17:58      17:58        0:00
    2    409  Andrew Blackwell               17           24       18:37      36:35        0:39
    3    413  Maxwell Carpenter              35           59       19:11      55:47        1:13
    4    435  Justin McFaul                  86          145       20:29    1:16:17        2:31
    5    408  John Balch                     96          241       20:46    1:37:03        2:47
    6    423  John Gieseler                 113          354       21:17    1:58:20        3:18
    7    415  Andrew Cowen                  121          475       21:37    2:19:57        3:38
    8    439  Andrew Morrissey            More Than  7             23:07    2:43:04        5:08
    9    444  Varun Scarlett              More Than  7             24:45    3:07:50        6:47

South Lakes    Finish Position -     8

  Team Score (places): 243  Team Score (times):    1:37:17   Average Time: 19:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1181  Mitchell Drier                  5            5       17:55      17:55        0:00
    2   1188  Charile Hoffman                39           44       19:16      37:12        1:21
    3   1195  Griffin Low                    46           90       19:30      56:42        1:35
    4   1189  Conner Hutson                  70          160       20:07    1:16:50        2:11
    5   1203  Owen Napolitano                83          243       20:27    1:37:17        2:32
    6   1184  Charlie Guan                  111          354       21:08    1:58:25        3:12
    7   1207  Andrew Shedlock               153          507       24:09    2:22:35        6:13

Stone Bridge Cross-country    Finish Position -     9

  Team Score (places): 275  Team Score (times):    1:37:39   Average Time: 19:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1253  Andrew Matson                   4            4       17:47      17:47        0:00
    2   1254  Jackson Morton                 13           17       18:20      36:07        0:32
    3   1244  Curt Doescher                  75           92       20:13      56:21        2:26
    4   1260  Joe Valle                      76          168       20:15    1:16:37        2:27
    5   1259  Seth Sobek                    107          275       21:02    1:37:39        3:15
    6   1258  Patrick Sanderson             133          408       22:19    1:59:59        4:32
    7   1241  Kyle Carter                   150          558       23:29    2:23:29        5:42
    8   1251  Garrett Hall                More Than  7             23:57    2:47:27        6:10

Herndon    Finish Position -    10

  Team Score (places): 290  Team Score (times):    1:39:01   Average Time: 19:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    526  Ryan Mahoney                   26           26       18:58      18:58        0:00
    2    513  Tommie Cecil                   27           53       19:00      37:59        0:02
    3    524  Jeremy Levine                  43           96       19:28      57:27        0:30
    4    515  Sean Hagerup                   91          187       20:36    1:18:04        1:38
    5    520  Jack Kohler                   103          290       20:57    1:39:01        1:59
    6    517  Eric Johns                    119          409       21:30    2:00:31        2:31
    7    519  Chris Knoll                   142          551       23:04    2:23:36        4:06
    8    535  Daniel Walter               More Than  7             23:15    2:46:52        4:17
    9    530  Xander Schaaf               More Than  7             25:37    3:12:29        6:38
   10    532  Rylie Sullivan              More Than  7             26:19    3:38:48        7:21

Hayfield Secondary School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 310  Team Score (times):    1:39:17   Average Time: 19:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    487  Alex McDonald                   9            9       18:15      18:15        0:00
    2    477  William Fricks                 59           68       19:53      38:09        1:37
    3    496  James Tangco                   67          135       20:01      58:10        1:46
    4    469  Alazar Aklilu                  73          208       20:11    1:18:21        1:55
    5    486  Orran Mandt                   102          310       20:55    1:39:17        2:39
    6    482  Brandon Kremer                126          436       21:57    2:01:15        3:42
    7    481  Zachary Koons                 132          568       22:18    2:23:33        4:02
    8    475  Michael Cherry              More Than  7             24:46    2:48:20        6:30

Yorktown    Finish Position -    12

  Team Score (places): 311  Team Score (times):    1:39:13   Average Time: 19:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1877  Jacob Dormuth                   8            8       18:04      18:04        0:00
    2   1873  Samuel Crow                    24           32       18:51      36:56        0:47
    3   1906  Alec Whoriskey                 47           79       19:31      56:27        1:27
    4   1878  Michael Finn                  115          194       21:21    1:17:48        3:17
    5   1879  Samuel Gonson                 117          311       21:24    1:39:13        3:20
    6   1900  Jonathan Silberstein          118          429       21:27    2:00:41        3:23
    7   1898  Martin Romero                 130          559       22:13    2:22:54        4:09
    8   1905  Samuel Wall                 More Than  7             22:19    2:45:13        4:14
    9   1899  Charles Scarborough         More Than  7             22:20    3:07:34        4:16
   10   1882  Brennan Henning             More Than  7             22:34    3:30:08        4:30
   11   1885  Johannes Johnson            More Than  7             22:56    3:53:04        4:51
   12   1869  David Blakeslee             More Than  7             23:39    4:16:44        5:35
   13   1871  Kevin Brewer                More Than  7             24:58    4:41:43        6:54
   14   1876  Sebastian Densley           More Than  7             25:32    5:07:15        7:27
   15   1875  John DeGarmo                More Than  7             25:33    5:32:49        7:29

Westfield    Finish Position -    13

  Team Score (places): 334  Team Score (times):    1:40:13   Average Time: 20:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1716  Ryan Heick                     58           58       19:51      19:51        0:00
    2   1726  Eli McCleary                   62          120       19:55      39:47        0:03
    3   1717  Jake Hernandez                 63          183       19:57      59:44        0:05
    4   1714  Byron Gilbreath                64          247       19:57    1:19:42        0:06
    5   1736  Trent Pilcher                  87          334       20:30    1:40:13        0:39
    6   1725  William Mars                  141          475       22:57    2:03:11        3:06
    7   1710  Nate Cruley                   147          622       23:22    2:26:33        3:30
    8   1738  Karun Rajesh                More Than  7             24:29    2:51:02        4:37
    9   1737  Jackson Polizzi             More Than  7             26:17    3:17:19        6:25
   10   1730  Nicholas Nevarez            More Than  7             26:17    3:43:37        6:26
   11   1728  Leo Mitolo                  More Than  7             27:13    4:10:51        7:21
   12   1740  Patrick Willey              More Than  7             27:49    4:38:40        7:58
   13   1720  Matthew Kehn                More Than  7             31:32    5:10:13       11:40

Edison High School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 342  Team Score (times):    1:40:33   Average Time: 20:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    292  Jack McManus                   28           28       19:01      19:01        0:00
    2    288  Cameron Lee                    52           80       19:43      38:44        0:41
    3    282  Brennan Goldstein              69          149       20:06      58:51        1:05
    4    290  Eric Martin                    79          228       20:20    1:19:11        1:19
    5    284  Justin Hess                   114          342       21:21    1:40:33        2:19
    6    277  Jonathan Fields               139          481       22:48    2:03:21        3:46
    7    278  Dagmawi Gezahegn              140          621       22:49    2:26:11        3:48
    8    275  Andrew Dempsey              More Than  7             25:00    2:51:11        5:59

McLean    Finish Position -    15

  Team Score (places): 355  Team Score (times):    1:40:46   Average Time: 20:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    923  John Wehner                    54           54       19:45      19:45        0:00
    2    903  John Corvari                   55          109       19:46      39:32        0:00
    3    904  Jackson Ferguson               71          180       20:08      59:40        0:22
    4    921  Christopher Stolze             85          265       20:29    1:20:10        0:43
    5    922  Tanner Theisen                 90          355       20:36    1:40:46        0:50
    6    914  Harrison Lloyd                 92          447       20:38    2:01:25        0:52
    7    910  Cannon Johnson                124          571       21:44    2:23:09        1:58

Langley HS XC    Finish Position -    16

  Team Score (places): 395  Team Score (times):    1:41:31   Average Time: 20:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    830  Felix Whipple                  11           11       18:17      18:17        0:00
    2    806  Devan Jones                    84           95       20:27      38:45        2:10
    3    791  Patrick Byrne                  97          192       20:51      59:37        2:34
    4    823  Sergei Stratos                 98          290       20:52    1:20:29        2:34
    5    795  Brendan Coffey                105          395       21:01    1:41:31        2:44
    6    804  Edward Hutchinson             116          511       21:24    2:02:55        3:06
    7    800  David Fouladi                 134          645       22:22    2:25:17        4:04
    8    811  Kevin Le                    More Than  7             23:07    2:48:25        4:50
    9    817  Matthew Reichenback         More Than  7             23:19    3:11:44        5:01
   10    799  Richard Follin              More Than  7             24:11    3:35:55        5:53
   11    814  Bo Miles                    More Than  7             25:27    4:01:23        7:10
   12    801  Matthew Grim                More Than  7             28:42    4:30:06       10:25

Robinson    Finish Position -    17

  Team Score (places): 404  Team Score (times):    1:42:37   Average Time: 20:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1066  Alexander Tuenshoff            49           49       19:34      19:34        0:00
    2   1051  Hunter Jutras                  65          114       19:58      39:33        0:23
    3   1038  Mike Ackerman                  72          186       20:10      59:43        0:35
    4   1046  Iman Garzan                    82          268       20:27    1:20:11        0:52
    5   1039  Brian Anderson                136          404       22:26    1:42:37        2:51

T. C. Williams High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 416  Team Score (times):    1:44:01   Average Time: 20:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1305  Eric Folkers                   32           32       19:07      19:07        0:00
    2   1299  Immanuel Cromley               56           88       19:49      38:56        0:41
    3   1295  Grant Chamberlain              57          145       19:50      58:47        0:43
    4   1287  Alejandro Aguilar             125          270       21:57    1:20:45        2:49
    5   1291  Liam Bowman                   146          416       23:16    1:44:01        4:08

South County High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 430  Team Score (times):    1:43:03   Average Time: 20:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1110  Kyle Engelhardt                18           18       18:37      18:37        0:00
    2   1146  Tyson Tran                     74           92       20:12      38:50        1:34
    3   1135  Griffin Myers                  88          180       20:31      59:22        1:54
    4   1105  Austin Cooksey                123          303       21:39    1:21:01        3:01
    5   1114  Stephen Gedra                 127          430       22:02    1:43:03        3:24
    6   1122  Andrew King                   143          573       23:06    2:06:10        4:28
    7   1106  Alexander Coppeans            155          728       25:31    2:31:41        6:53

Annandale Atoms    Finish Position -    20

  Team Score (places): 476  Team Score (times):    1:44:47   Average Time: 20:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     31  Risky Alvarado                 29           29       19:05      19:05        0:00
    2     29  Gerson Aguilar                 81          110       20:24      39:29        1:18
    3     37  Joseph Cleary                 109          219       21:03    1:00:33        1:58
    4     53  Hezekiel Yonas                128          347       22:03    1:22:37        2:57
    5     39  Jhonny Fuentes                129          476       22:10    1:44:47        3:04

Centreville    Finish Position -    21

  Team Score (places): 547  Team Score (times):    1:46:12   Average Time: 21:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    164  Patrick Muradaz                95           95       20:45      20:45        0:00
    2    167  Patrick Pankratz               99          194       20:53      41:39        0:07
    3    170  Noah Rushin                   106          300       21:02    1:02:41        0:16
    4    150  Erik Hoffman                  112          412       21:08    1:23:49        0:22
    5    169  Joshua Roller                 135          547       22:22    1:46:12        1:36
    6    151  William Holincheck            137          684       22:27    2:08:39        1:41
    7    172  Christopher Wilson            151          835       23:33    2:32:13        2:47
    8    118  Spencer Horn                More Than  7             24:14    2:56:27        3:28

Lee High School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 582  Team Score (times):    2:04:34   Average Time: 24:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    845  Nebeyou Ali                     2            2       17:29      17:29        0:00
    2    870  John Wheeler                  120          122       21:32      39:01        4:02
    3    860  Connor McCrory                138          260       22:31    1:01:32        5:01
    4    856  Scott Gilbert                 159          419       29:44    1:31:16       12:14
    5    861  Abraham Mekonnen              163          582       33:17    2:04:34       15:47

Washington-Lee    Finish Position -    23

  Team Score (places): 589  Team Score (times):    1:50:13   Average Time: 22:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1501  Scott Ricker                   93           93       20:39      20:39        0:00
    2   1508  Justin Szczerbinski           101          194       20:54      41:33        0:14
    3   1510  Jeremy Thacker                110          304       21:07    1:02:40        0:27
    4   1507  Mike Stearman                 131          435       22:18    1:24:58        1:38
    5   1478  Jacob Cupp                    154          589       25:14    1:50:13        4:34
    6   1473  Miles Burnside-Clapp          156          745       26:06    2:16:19        5:26
    7   1490  James Markert                 160          905       30:31    2:46:50        9:52

West Springfield    Finish Position -    24

  Team Score (places): 616  Team Score (times):    1:51:58   Average Time: 22:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1639  Christian Locke                48           48       19:32      19:32        0:00
    2   1651  Kevin Seaward                 122          170       21:37      41:09        2:04
    3   1664  Joel Whittier                 145          315       23:16    1:04:25        3:43
    4   1631  Graham Hogg                   149          464       23:25    1:27:51        3:53
    5   1626  Jason Ferrence                152          616       24:07    1:51:58        4:34

Jeb Stuart HS Cross Country    Finish Position -    25

  Team Score (places): 700  Team Score (times):    2:06:13   Average Time: 25:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    670  Justin Woodrum                 89           89       20:33      20:33        0:00
    2    643  Garrison Grow                 144          233       23:12      43:45        2:39
    3    658  Michael Nguyen                148          381       23:23    1:07:09        2:50
    4    650  Sam Lavenson                  158          539       27:43    1:34:52        7:10
    5    669  Christopher Vo                161          700       31:20    2:06:13       10:47
    6    661  Ahkar Plyo                    162          862       31:35    2:37:49       11:02

Falls Church    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    365  Wesley Rogers               Less Than  5             20:58      20:58        0:00
    2    358  Daniel May                  Less Than  5             24:50      45:48        3:52

Mount Vernon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    944  Broden Walters              Less Than  5             21:05      21:05        0:00
    2    934  Richard Dobson              Less Than  5             22:34      43:40        1:29

Pope John Paul the Great    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    994  Andre Gallant               Less Than  5             20:22      20:22        0:00
    2   1002  Conner Longi                Less Than  5             22:07      42:29        1:45
    3    992  Wil Adams                   Less Than  5             22:52    1:05:22        2:30
    4    997  Garrett Hawley              Less Than  5             23:15    1:28:38        2:53

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1433  Joseph Zapata-Ericsson      Less Than  5             22:10      22:10        0:00

Overall Finish List - Girls 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1344  Christine Mayuga      Thomas Jefferson                          21:39  7:16/M        
    2      2   1220  Madison Fox           Stone Bridge Cross-country                22:10  7:26/M        
    3      3   1832  Molly Crum            Yorktown                                  22:11  7:27/M        
    4      4    951  Broccoli Briana       O'Connell                                 22:34  7:34/M        
    5      5   1859  Emma Tayloe           Yorktown                                  22:36  7:35/M        
    6      6   1092  Bailey Rolander       South County High School                  22:38  7:36/M        
    7      7   1089  Riley Neary           South County High School                  22:54  7:41/M        
    8      8   1329  Emily Barrett         Thomas Jefferson                          23:01  7:43/M        
    9      9   1075  Lindsay Grooms        South County High School                  23:15  7:48/M        
   10     10   1333  Audrey Fifer          Thomas Jefferson                          23:15  7:48/M        
   11     11    546  Kaitlyn Bryan         James Madison                             23:18  7:49/M        
   12  (< 5)    930  Lindsay Sopko         Mount Vernon High School                  23:27  7:52/M        
   13     12    886  Addie Lloyd           McLean                                    23:33  7:54/M        
   14     13    553  Amanda Gormsen        James Madison                             23:36  7:55/M        
   15     14    566  Madison Renshaw       James Madison                             23:39  7:56/M        
   16     15   1231  Avneet Sohi           Stone Bridge Cross-country                23:40  7:57/M        
   17     16    567  Madison Roberts       James Madison                             23:40  7:57/M        
   18     17    544  Anna Beucler          James Madison                             23:42  7:57/M        
   19     18    569  Mimi Shang            James Madison                             23:44  7:58/M        
   20     19    556  Emily Head            James Madison                             23:48  7:59/M        
   21     20    874  Marielle Burt         McLean                                    23:56  8:02/M        
   22     21    763  Haley Hamilton        Langley HS XC                             23:58  8:03/M        
   23     22    946  Mescaros Amanda       O'Connell                                 23:58  8:03/M        
   24     23    766  Catherine Kiess       Langley HS XC                             24:00  8:03/M        
   25  (> 7)    571  Ashley Sienicki       James Madison                             24:00  8:03/M        
   26     24    966  Husk Mary             O'Connell                                 24:00  8:03/M        
   27     25   1218  Megan Dailey          Stone Bridge Cross-country                24:03  8:04/M        
   28     26    894  Kat Tierney           McLean                                    24:04  8:05/M        
   29     27    778  Ava Shomaker          Langley HS XC                             24:05  8:05/M        
   30  (> 7)    554  Cynthia Guo           James Madison                             24:06  8:05/M        
   31  (> 7)    545  Emily Bradner         James Madison                             24:07  8:06/M        
   32     28   1353  Wendy Sun             Thomas Jefferson                          24:07  8:06/M        
   33     29    881  Elena Ifarraguerri    McLean                                    24:10  8:07/M        
   34  (> 7)    550  Emma Francois         James Madison                             24:11  8:07/M        
   35     30    963  Arendt Madeline       O'Connell                                 24:13  8:08/M        
   36  (< 5)    343  Annabelle Olson       Falls Church                              24:18  8:09/M        
   37     31   1852  Hannah Purvis         Yorktown                                  24:21  8:10/M        
   38     32   1229  Caroline Ratliff      Stone Bridge Cross-country                24:21  8:10/M        
   39     33    390  Samantha Newman       George C. Marshall High                   24:27  8:12/M        
   40     34    449  Abigail Bennsky       Hayfield Secondary School                 24:29  8:13/M        
   41  (> 7)    557  Anna Hendricks        James Madison                             24:31  8:14/M        
   42     35   1077  Rachel Kim            South County High School                  24:31  8:14/M        
   43  (> 7)    563  Meghan Marsh          James Madison                             24:33  8:14/M        
   44     36   1070  Michelle Brown        South County High School                  24:35  8:15/M        
   45     37   1342  Amanda Lim            Thomas Jefferson                          24:37  8:16/M        
   46     38   1842  Madeline MacLaughlin  Yorktown                                  24:37  8:16/M        
   47     39   1831  Dierdre Conroy        Yorktown                                  24:43  8:18/M        
   48     40   1861  Christine Vincent     Yorktown                                  24:43  8:18/M        
   49     41   1330  Crystal Calderon      Thomas Jefferson                          24:44  8:18/M        
   50     42    896  Isabel Zapata         McLean                                    24:46  8:19/M        
   51     43   1847  Emily McGarry         Yorktown                                  24:48  8:19/M        
   52     44    985  Emily Conner          Pope John Paul the Great                  24:51  8:20/M        
   53     45    964  O'Neill Maria         O'Connell                                 24:52  8:21/M        
   54     46   1215  Claire Chadwick       Stone Bridge Cross-country                24:53  8:21/M        
   55  (< 5)    929  Samantha Snow         Mount Vernon High School                  24:53  8:21/M        
   56  (> 7)   1863  Allegra Wham          Yorktown                                  24:54  8:21/M        
   57     47   1090  Marissa Resmini       South County High School                  24:55  8:22/M        
   58  (> 7)    541  Claudia Atwood        James Madison                             25:00  8:23/M        
   59     48   1227  Hannah Miracle        Stone Bridge Cross-country                25:02  8:24/M        
   60     49    458  Alexandra Girgenti    Hayfield Secondary School                 25:13  8:28/M        
   61     50   1223  Hadley Killen         Stone Bridge Cross-country                25:17  8:29/M        
   62  (> 7)   1235  Kelsie Weyer          Stone Bridge Cross-country                25:17  8:29/M        
   63     51    960  Husk Jane             O'Connell                                 25:23  8:31/M        
   64     52    983  Melony Bennis         Pope John Paul the Great                  25:33  8:34/M        
   65     53    456  Victoria Dewey        Hayfield Secondary School                 25:34  8:35/M        
   66     54   1086  Carly Martin          South County High School                  25:34  8:35/M        
   67  (> 7)   1233  Kate Tkach            Stone Bridge Cross-country                25:35  8:35/M        
   68     55    990  Clare Starrs          Pope John Paul the Great                  25:38  8:36/M        
   69     56    461  Elizabeth Mekonnen    Hayfield Secondary School                 25:40  8:37/M        
   70  (> 7)   1234  Emily Vazquez         Stone Bridge Cross-country                25:56  8:42/M        
   71     57   1354  Asparajita Sur        Thomas Jefferson                          26:01  8:44/M        
   72     58    965  Donnelly Mary         O'Connell                                 26:02  8:44/M        
   73  (> 7)    552  Amy Gelb              James Madison                             26:03  8:44/M        
   74  (< 5)    345  Emily Parker          Falls Church                              26:07  8:46/M        
   75     59    468  Zoe Wilkerson         Hayfield Secondary School                 26:08  8:46/M        
   76  (> 7)   1846  Norah McDonald        Yorktown                                  26:13  8:48/M        
   77  (> 7)   1834  Zoe Dormuth           Yorktown                                  26:17  8:49/M        
   78  (> 7)    947  Stella Ana Maria      O'Connell                                 26:18  8:50/M        
   79     60    761  Emily Flessas         Langley HS XC                             26:22  8:51/M        
   80     61    392  Virginia Price        George C. Marshall High                   26:25  8:52/M        
   81  (> 7)   1356  Wendy Wu              Thomas Jefferson                          26:27  8:53/M        
   82  (< 5)    341  Batres Maku           Falls Church                              26:28  8:53/M        
   83     62    396  Haruka Shiomi         George C. Marshall High                   26:33  8:55/M        
   84     63    391  Mariame Pierce        George C. Marshall High                   26:37  8:56/M        
   85  (> 7)   1210  Ana Aramburu          Stone Bridge Cross-country                26:41  8:57/M        
   86  (< 5)    633  Jennifer Smith        Jeb Stuart HS Cross Country               27:01  9:04/M        
   87     64    988  Caetlin McFadden      Pope John Paul the Great                  27:16  9:09/M        
   88     65    984  Danielle Borneman     Pope John Paul the Great                  27:17  9:09/M        
   89     66    452  Katelyn Burke         Hayfield Secondary School                 27:21  9:11/M        
   90  (< 5)    926  Tayloe Hales          Mount Vernon High School                  27:34  9:15/M        
   91  (< 5)    634  Isabel Snee           Jeb Stuart HS Cross Country               27:50  9:20/M        
   92     67    777  Maddie Seymour        Langley HS XC                             27:54  9:22/M        
   93  (< 5)    344  Chanmee Pak           Falls Church                              27:56  9:22/M        
   94  (> 7)   1849  Allison Pinson        Yorktown                                  28:02  9:24/M        
   95  (> 7)   1091  Swenja Rohde          South County High School                  28:05  9:25/M        
   96  (> 7)   1825  Rachel Branman        Yorktown                                  28:06  9:26/M        
   97  (< 5)    625  Kylie Grow            Jeb Stuart HS Cross Country               28:14  9:28/M        
   98     68    388  Caroline Marney       George C. Marshall High                   28:24  9:32/M        
   99  (> 7)   1843  Caroline McCune       Yorktown                                  28:59  9:44/M        
  100  (> 7)    956  Darrow Elizabeth      O'Connell                                 29:26  9:53/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)    968  St. George Megan      O'Connell                                 29:26  9:53/M        
  102  (> 7)    945  Speier Aly            O'Connell                                 29:36  9:56/M        
  103  (> 7)    948  Darang Ashley         O'Connell                                 29:52 10:01/M        
  104  (< 5)    836  Hannah Hidle          Lee High School                           30:05 10:06/M        
  105  (< 5)    621  Elise Brosnan         Jeb Stuart HS Cross Country               43:48 14:42/M        
Detail Team Results - Girls

James Madison    Finish Position -     1

  Team Score (places):  71  Team Score (times):    1:57:56   Average Time: 23:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    546  Kaitlyn Bryan                  11           11       23:18      23:18        0:00
    2    553  Amanda Gormsen                 13           24       23:36      46:54        0:18
    3    566  Madison Renshaw                14           38       23:39    1:10:33        0:21
    4    567  Madison Roberts                16           54       23:40    1:34:14        0:22
    5    544  Anna Beucler                   17           71       23:42    1:57:56        0:24
    6    569  Mimi Shang                     18           89       23:44    2:21:41        0:26
    7    556  Emily Head                     19          108       23:48    2:45:29        0:30
    8    571  Ashley Sienicki             More Than  7             24:00    3:09:29        0:42
    9    554  Cynthia Guo                 More Than  7             24:06    3:33:36        0:48
   10    545  Emily Bradner               More Than  7             24:07    3:57:43        0:49
   11    550  Emma Francois               More Than  7             24:11    4:21:54        0:52
   12    557  Anna Hendricks              More Than  7             24:31    4:46:25        1:13
   13    563  Meghan Marsh                More Than  7             24:33    5:10:58        1:15
   14    541  Claudia Atwood              More Than  7             25:00    5:35:59        1:42
   15    552  Amy Gelb                    More Than  7             26:03    6:02:03        2:45

Thomas Jefferson    Finish Position -     2

  Team Score (places):  84  Team Score (times):    1:56:41   Average Time: 23:20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1344  Christine Mayuga                1            1       21:39      21:39        0:00
    2   1329  Emily Barrett                   8            9       23:01      44:40        1:22
    3   1333  Audrey Fifer                   10           19       23:15    1:07:56        1:36
    4   1353  Wendy Sun                      28           47       24:07    1:32:04        2:28
    5   1342  Amanda Lim                     37           84       24:37    1:56:41        2:58
    6   1330  Crystal Calderon               41          125       24:44    2:21:25        3:05
    7   1354  Asparajita Sur                 57          182       26:01    2:47:27        4:22
    8   1356  Wendy Wu                    More Than  7             26:27    3:13:54        4:48

South County High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  93  Team Score (times):    1:57:55   Average Time: 23:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1092  Bailey Rolander                 6            6       22:38      22:38        0:00
    2   1089  Riley Neary                     7           13       22:54      45:33        0:16
    3   1075  Lindsay Grooms                  9           22       23:15    1:08:48        0:36
    4   1077  Rachel Kim                     35           57       24:31    1:33:19        1:52
    5   1070  Michelle Brown                 36           93       24:35    1:57:55        1:56
    6   1090  Marissa Resmini                47          140       24:55    2:22:50        2:17
    7   1086  Carly Martin                   54          194       25:34    2:48:25        2:56
    8   1091  Swenja Rohde                More Than  7             28:05    3:16:31        5:27

Yorktown    Finish Position -     4

  Team Score (places): 116  Team Score (times):    1:58:30   Average Time: 23:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1832  Molly Crum                      3            3       22:11      22:11        0:00
    2   1859  Emma Tayloe                     5            8       22:36      44:48        0:25
    3   1852  Hannah Purvis                  31           39       24:21    1:09:09        2:09
    4   1842  Madeline MacLaughlin           38           77       24:37    1:33:46        2:25
    5   1831  Dierdre Conroy                 39          116       24:43    1:58:30        2:31
    6   1861  Christine Vincent              40          156       24:43    2:23:14        2:31
    7   1847  Emily McGarry                  43          199       24:48    2:48:02        2:36
    8   1863  Allegra Wham                More Than  7             24:54    3:12:56        2:43
    9   1846  Norah McDonald              More Than  7             26:13    3:39:10        4:01
   10   1834  Zoe Dormuth                 More Than  7             26:17    4:05:28        4:06
   11   1849  Allison Pinson              More Than  7             28:02    4:33:31        5:51
   12   1825  Rachel Branman              More Than  7             28:06    5:01:38        5:55
   13   1843  Caroline McCune             More Than  7             28:59    5:30:37        6:47

Stone Bridge Cross-country    Finish Position -     5

  Team Score (places): 120  Team Score (times):    1:59:08   Average Time: 23:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1220  Madison Fox                     2            2       22:10      22:10        0:00
    2   1231  Avneet Sohi                    15           17       23:40      45:50        1:30
    3   1218  Megan Dailey                   25           42       24:03    1:09:53        1:53
    4   1229  Caroline Ratliff               32           74       24:21    1:34:15        2:11
    5   1215  Claire Chadwick                46          120       24:53    1:59:08        2:43
    6   1227  Hannah Miracle                 48          168       25:02    2:24:10        2:52
    7   1223  Hadley Killen                  50          218       25:17    2:49:28        3:07
    8   1235  Kelsie Weyer                More Than  7             25:17    3:14:46        3:07
    9   1233  Kate Tkach                  More Than  7             25:35    3:40:22        3:25
   10   1234  Emily Vazquez               More Than  7             25:56    4:06:18        3:46
   11   1210  Ana Aramburu                More Than  7             26:41    4:33:00        4:31

O'Connell    Finish Position -     6

  Team Score (places): 125  Team Score (times):    1:59:39   Average Time: 23:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    951  Broccoli Briana                 4            4       22:34      22:34        0:00
    2    946  Mescaros Amanda                22           26       23:58      46:33        1:23
    3    966  Husk Mary                      24           50       24:00    1:10:34        1:25
    4    963  Arendt Madeline                30           80       24:13    1:34:47        1:38
    5    964  O'Neill Maria                  45          125       24:52    1:59:39        2:17
    6    960  Husk Jane                      51          176       25:23    2:25:03        2:49
    7    965  Donnelly Mary                  58          234       26:02    2:51:05        3:27
    8    947  Stella Ana Maria            More Than  7             26:18    3:17:23        3:43
    9    956  Darrow Elizabeth            More Than  7             29:26    3:46:50        6:51
   10    968  St. George Megan            More Than  7             29:26    4:16:16        6:51
   11    945  Speier Aly                  More Than  7             29:36    4:45:53        7:02
   12    948  Darang Ashley               More Than  7             29:52    5:15:46        7:17

McLean    Finish Position -     7

  Team Score (places): 129  Team Score (times):    2:00:30   Average Time: 24:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    886  Addie Lloyd                    12           12       23:33      23:33        0:00
    2    874  Marielle Burt                  20           32       23:56      47:29        0:23
    3    894  Kat Tierney                    26           58       24:04    1:11:33        0:30
    4    881  Elena Ifarraguerri             29           87       24:10    1:35:43        0:37
    5    896  Isabel Zapata                  42          129       24:46    2:00:30        1:12

Langley HS XC    Finish Position -     8

  Team Score (places): 198  Team Score (times):    2:06:21   Average Time: 25:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    763  Haley Hamilton                 21           21       23:58      23:58        0:00
    2    766  Catherine Kiess                23           44       24:00      47:58        0:01
    3    778  Ava Shomaker                   27           71       24:05    1:12:03        0:06
    4    761  Emily Flessas                  60          131       26:22    1:38:26        2:24
    5    777  Maddie Seymour                 67          198       27:54    2:06:21        3:56

Hayfield Secondary School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 251  Team Score (times):    2:07:07   Average Time: 25:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    449  Abigail Bennsky                34           34       24:29      24:29        0:00
    2    458  Alexandra Girgenti             49           83       25:13      49:43        0:44
    3    456  Victoria Dewey                 53          136       25:34    1:15:17        1:04
    4    461  Elizabeth Mekonnen             56          192       25:40    1:40:58        1:10
    5    468  Zoe Wilkerson                  59          251       26:08    2:07:07        1:39
    6    452  Katelyn Burke                  66          317       27:21    2:34:28        2:51

Pope John Paul the Great    Finish Position -    10

  Team Score (places): 280  Team Score (times):    2:10:36   Average Time: 26:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    985  Emily Conner                   44           44       24:51      24:51        0:00
    2    983  Melony Bennis                  52           96       25:33      50:24        0:41
    3    990  Clare Starrs                   55          151       25:38    1:16:02        0:46
    4    988  Caetlin McFadden               64          215       27:16    1:43:18        2:24
    5    984  Danielle Borneman              65          280       27:17    2:10:36        2:26

George C. Marshall High    Finish Position -    11

  Team Score (places): 287  Team Score (times):    2:12:28   Average Time: 26:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    390  Samantha Newman                33           33       24:27      24:27        0:00
    2    392  Virginia Price                 61           94       26:25      50:52        1:57
    3    396  Haruka Shiomi                  62          156       26:33    1:17:26        2:06
    4    391  Mariame Pierce                 63          219       26:37    1:44:04        2:10
    5    388  Caroline Marney                68          287       28:24    2:12:28        3:56

Falls Church    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    343  Annabelle Olson             Less Than  5             24:18      24:18        0:00
    2    345  Emily Parker                Less Than  5             26:07      50:26        1:49
    3    341  Batres Maku                 Less Than  5             26:28    1:16:54        2:09
    4    344  Chanmee Pak                 Less Than  5             27:56    1:44:51        3:38

Jeb Stuart HS Cross Country    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    633  Jennifer Smith              Less Than  5             27:01      27:01        0:00
    2    634  Isabel Snee                 Less Than  5             27:50      54:52        0:48
    3    625  Kylie Grow                  Less Than  5             28:14    1:23:06        1:12
    4    621  Elise Brosnan               Less Than  5             43:48    2:06:54       16:46

Lee High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    836  Hannah Hidle                Less Than  5             30:05      30:05        0:00

Mount Vernon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    930  Lindsay Sopko               Less Than  5             23:27      23:27        0:00
    2    929  Samantha Snow               Less Than  5             24:53      48:21        1:25
    3    926  Tayloe Hales                Less Than  5             27:34    1:15:56        4:06


Overall Finish List - Girls 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    131  Jackie O'Shea         Centreville                               20:14  6:47/M        
    2      2    202  Alexandra Sieder      Chantilly HS                              20:56  7:01/M        
    3      3    711  Megan Wells           Lake Braddock Secondary                   21:45  7:18/M        
    4      4   1543  Kristi Snow           West Potomac                              21:46  7:18/M        
    5      5   1517  Gabby Bomberg         West Potomac                              21:49  7:19/M        
    6      6   1514  Nikki Amico           West Potomac                              21:53  7:21/M        
    7      7   1172  Caroline Sartorius    South Lakes                               22:02  7:24/M        
    8      8    189  Danielle LeFrancois   Chantilly HS                              22:03  7:24/M        
    9      9   1587  Jordan Farquhar       West Springfield                          22:04  7:24/M        
   10     10   1606  Ana Suarez            West Springfield                          22:05  7:25/M        
   11     11    182  Mackenzie Cowne       Chantilly HS                              22:08  7:26/M        
   12     12   1155  Alexis Cherry         South Lakes                               22:10  7:26/M        
   13     13    205  Diana Tsoy            Chantilly HS                              22:12  7:27/M        
   14     14   1775  Ellery Thomas         Woodson                                   22:24  7:31/M        
   15     15   1765  Megan McCoy           Woodson                                   22:27  7:32/M        
   16     16   1699  Colleen Saunders      Westfield                                 22:48  7:39/M        
   17     17   1605  Kerry Stevens         West Springfield                          22:50  7:40/M        
   18     18    187  Kathryn Herbert       Chantilly HS                              22:53  7:41/M        
   19     19   1156  Ozioma Chinaka        South Lakes                               22:54  7:41/M        
   20     20   1515  Natalie Babiuch       West Potomac                              22:54  7:41/M        
   21     21    177  Katelyn Birchfield    Chantilly HS                              22:55  7:41/M        
   22     22   1529  Camille McMullen      West Potomac                              22:57  7:42/M        
   23     23    200  Bianca San            Chantilly HS                              23:00  7:43/M        
   24     24    695  Kristen Monheim       Lake Braddock Secondary                   23:01  7:43/M        
   25     25   1612  Christine Wittich     West Springfield                          23:04  7:44/M        
   26     26   1014  Elizabeth Banks       Robinson                                  23:05  7:45/M        
   27     27    671  Hasini Bandara        Lake Braddock Secondary                   23:06  7:45/M        
   28     28     67  Kristin Lee           Battlefield High School                   23:08  7:46/M        
   29     29   1595  Sam McAnallen         West Springfield                          23:10  7:46/M        
   30     30    687  Madeline Hunter       Lake Braddock Secondary                   23:16  7:48/M        
   31     31    707  Emily String          Lake Braddock Secondary                   23:18  7:49/M        
   32     32   1527  Anna Lorentzen        West Potomac                              23:21  7:50/M        
   33  (> 7)    193  Catherine Meyer       Chantilly HS                              23:23  7:51/M        
   34     33     59  Whitney Burns         Battlefield High School                   23:26  7:52/M        
   35  (> 7)    184  Ciana Deveau          Chantilly HS                              23:28  7:52/M        
   36     34   1614  Emma Zettlemoyer      West Springfield                          23:29  7:53/M        
   37     35    108  Phoebe Cooper         Centreville                               23:30  7:53/M        
   38  (> 7)    180  Justine Clougherty    Chantilly HS                              23:31  7:53/M        
   39  (> 7)    190  Jennifer Loh          Chantilly HS                              23:32  7:54/M        
   40     36    700  Taylor Reardon        Lake Braddock Secondary                   23:33  7:54/M        
   41     37   1701  Kate Venuto           Westfield                                 23:33  7:54/M        
   42     38   1533  Kelsey O'Hern         West Potomac                              23:33  7:54/M        
   43     39    705  Kaitlin Roddy         Lake Braddock Secondary                   23:34  7:54/M        
   44     40   1761  Caroline Howes        Woodson                                   23:36  7:55/M        
   45     41   1589  Peyton Haynes         West Springfield                          23:38  7:56/M        
   46     42   1675  Danielle Dumas        Westfield                                 23:42  7:57/M        
   47  (> 7)    704  Bekka Biersak         Lake Braddock Secondary                   23:46  7:59/M        
   48     43   1025  Danielle Kats         Robinson                                  23:47  7:59/M        
   49     44      4  Alana Buto            Annandale Atoms                           23:49  8:00/M        
   50     45   1743  Cameron Bissen        Woodson                                   23:51  8:00/M        
   51  (> 7)    684  Sara Gregg            Lake Braddock Secondary                   23:52  8:01/M        
   52  (> 7)   1542  Zoe Smith             West Potomac                              23:55  8:02/M        
   53  (> 7)    693  Kayleen Lynch         Lake Braddock Secondary                   23:57  8:02/M        
   54     46   1681  Roshni Gill           Westfield                                 24:01  8:04/M        
   55  (> 7)   1525  Juliette Lash         West Potomac                              24:03  8:04/M        
   56     47   1753  Kate Felsberg         Woodson                                   24:04  8:05/M        
   57  (> 7)    175  Amanda Balcells       Chantilly HS                              24:04  8:05/M        
   58     48   1692  Katie O'Brien         Westfield                                 24:08  8:06/M        
   59     49   1152  Emily Bull            South Lakes                               24:10  8:07/M        
   60  (> 7)    201  Kate Scott            Chantilly HS                              24:17  8:09/M        
   61  (> 7)   1590  Lydia Heaton          West Springfield                          24:19  8:10/M        
   62  (> 7)   1607  Alix Sward            West Springfield                          24:22  8:11/M        
   63     50   1176  Katie Wolfe           South Lakes                               24:27  8:12/M        
   64  (> 7)   1577  Nina Browning         West Springfield                          24:27  8:12/M        
   65  (> 7)   1583  Stephanie Chong       West Springfield                          24:28  8:13/M        
   66  (> 7)    675  Lizzie Callahan       Lake Braddock Secondary                   24:28  8:13/M        
   67     51   1687  Camie Joiner          Westfield                                 24:30  8:13/M        
   68  (> 7)    689  Erika Koeniger        Lake Braddock Secondary                   24:33  8:14/M        
   69     52     55  Morgan Albertson      Battlefield High School                   24:40  8:17/M        
   70     53   1015  Ava Benham            Robinson                                  24:41  8:17/M        
   71     54     71  Claire Mohatt         Battlefield High School                   24:41  8:17/M        
   72     55   1435  Mackenzie Anderson    Washington-Lee                            24:41  8:17/M        
   73  (> 7)    183  Shannon Darroch       Chantilly HS                              24:47  8:19/M        
   74  (> 7)   1597  Megan Milonovich      West Springfield                          24:55  8:22/M        
   75     56   1449  Isabel Larocca        Washington-Lee                            24:56  8:22/M        
   76     57   1470  Dakota Wenberg        Washington-Lee                            24:56  8:22/M        
   77     58   1466  Maya Sterett          Washington-Lee                            24:57  8:22/M        
   78     59     57  Afua Asenso           Battlefield High School                   24:57  8:22/M        
   79     60     64  Katherine Iskander    Battlefield High School                   24:58  8:23/M        
   80     61   1147  Gabrielle Acosta      South Lakes                               25:06  8:25/M        
   81     62   1762  Christina Kim         Woodson                                   25:06  8:25/M        
   82  (> 7)   1594  Michelle Lipka        West Springfield                          25:07  8:26/M        
   83     63   1165  Katherine McCool      South Lakes                               25:08  8:26/M        
   84  (> 7)   1584  Lyndsey Curnutte      West Springfield                          25:12  8:27/M        
   85     64   1464  Ilana Shapiro         Washington-Lee                            25:13  8:28/M        
   86  (> 7)   1539  Claire Questad        West Potomac                              25:21  8:30/M        
   87     65   1037  Olivia Spage          Robinson                                  25:33  8:34/M        
   88     66   1035  Camille Sides         Robinson                                  25:34  8:35/M        
   89  (> 7)    676  Gillian Cannon        Lake Braddock Secondary                   25:36  8:35/M        
   90     67    132  Rachel Orlowsky       Centreville                               25:38  8:36/M        
   91     68   1022  Hanna Hatfield        Robinson                                  25:40  8:37/M        
   92     69   1021  Anna Gaskill          Robinson                                  25:42  8:37/M        
   93  (> 7)   1173  Natalie Schauer       South Lakes                               25:43  8:38/M        
   94  (> 7)   1531  Carolyn Murphy        West Potomac                              25:47  8:39/M        
   95  (> 7)   1536  Kristine Pinter       West Potomac                              25:50  8:40/M        
   96  (> 7)   1016  Rachel Bennett        Robinson                                  25:51  8:40/M        
   97     70   1773  Robyn Smith           Woodson                                   26:00  8:43/M        
   98  (> 7)   1161  Melissa Hadley        South Lakes                               26:00  8:43/M        
   99  (> 7)    706  Emily Steele          Lake Braddock Secondary                   26:03  8:44/M        
  100  (> 7)   1023  Camille Helmick       Robinson                                  26:04  8:45/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     71      7  Alexa Hines           Annandale Atoms                           26:06  8:46/M        
  102  (> 7)   1747  Hannah Canty          Woodson                                   26:11  8:47/M        
  103     72      6  Annika Hackfeld       Annandale Atoms                           26:23  8:51/M        
  104     73      9  Kessarin Horvath      Annandale Atoms                           26:26  8:52/M        
  105     74   1674  Elizabeth Doherty     Westfield                                 26:27  8:53/M        
  106     75    116  Katie Hannah          Centreville                               26:33  8:55/M        
  107     76    112  Vanessa Doerpinghaus  Centreville                               26:38  8:56/M        
  108  (> 7)   1759  Maureen Hannan        Woodson                                   26:39  8:57/M        
  109     77     27  Hayat Yusuf           Annandale Atoms                           26:41  8:57/M        
  110     78    124  Ashley Lawrence       Centreville                               26:43  8:58/M        
  111     79    135  Sabhi Singh           Centreville                               26:47  8:59/M        
  112     80     66  McKenzie Krochmainy   Battlefield High School                   26:52  9:01/M        
  113  (> 7)   1680  Tatyana German        Westfield                                 27:01  9:04/M        
  114     81     22  Celina Reyes          Annandale Atoms                           27:07  9:06/M        
  115  (> 7)    110  Kara Waddell          Centreville                               27:09  9:07/M        
  116  (> 7)   1686  Chunbo Huang          Westfield                                 27:11  9:07/M        
  117  (> 7)   1026  Grace Lazarte         Robinson                                  27:12  9:08/M        
  118  (> 7)    120  Sydney Hyland         Centreville                               27:14  9:08/M        
  119  (> 7)   1776  Emma Grace Trollinger Woodson                                   27:18  9:10/M        
  120  (> 7)   1667  Destiny Ayres         Westfield                                 27:23  9:11/M        
  121  (> 7)    121  Chrissy Jacksta       Centreville                               27:27  9:13/M        
  122  (> 7)   1149  Melanie Anderson      South Lakes                               27:33  9:15/M        
  123  (> 7)   1671  Elizabeth Coo         Westfield                                 27:39  9:17/M        
  124  (> 7)   1528  Andrea Martinez       West Potomac                              27:39  9:17/M        
  125     82     16  Yasmin Naldo          Annandale Atoms                           27:41  9:17/M        
  126  (> 7)   1688  Kerri Lawlor          Westfield                                 27:45  9:19/M        
  127  (> 7)     17  Julia Nguyen          Annandale Atoms                           27:49  9:20/M        
  128     83   1452  Giana Lum             Washington-Lee                            27:49  9:20/M        
  129  (> 7)    123  Natalie King          Centreville                               27:52  9:21/M        
  130  (> 7)    138  Rebecca Spencer       Centreville                               27:52  9:21/M        
  131  (> 7)    111  alex delarosa         Centreville                               27:54  9:22/M        
  132  (> 7)   1700  Sarah Worthington     Westfield                                 28:03  9:25/M        
  133  (> 7)   1672  Ameyali Salazar       Westfield                                 28:14  9:28/M        
  134     84   1446  Holli Helm            Washington-Lee                            28:14  9:28/M        
  135  (> 7)   1454  Anna Mendelson        Washington-Lee                            28:19  9:30/M        
  136  (> 7)   1443  Madison Gallant       Washington-Lee                            28:20  9:30/M        
  137  (> 7)   1540  Tehmeena Salahin      West Potomac                              28:25  9:32/M        
  138  (> 7)   1456  Adeline Murphy        Washington-Lee                            28:31  9:34/M        
  139  (> 7)     65  Victoria Krivvo       Battlefield High School                   28:38  9:37/M        
  140  (> 7)   1154  Kelly Carney          South Lakes                               28:44  9:39/M        
  141  (> 7)    125  Annie Le              Centreville                               28:46  9:39/M        
  142  (> 7)   1545  Rosemary Vita         West Potomac                              28:56  9:43/M        
  143  (> 7)   1690  Mia Lenotti           Westfield                                 28:57  9:43/M        
  144  (> 7)     12  Lynn Kha              Annandale Atoms                           29:01  9:44/M        
  145  (> 7)      5  Soriya de Lopez       Annandale Atoms                           29:02  9:45/M        
  146  (> 7)     54  Lauren Ainslie        Battlefield High School                   29:16  9:49/M        
  147  (> 7)     28  Yemisrach Zewdu       Annandale Atoms                           29:30  9:54/M        
  148  (> 7)     14  Sandra Lara           Annandale Atoms                           29:32  9:55/M        
  149  (> 7)   1448  Anna Karaglina        Washington-Lee                            29:34  9:55/M        
  150  (> 7)     21  Kelly Pratt           Annandale Atoms                           29:40  9:57/M        
  151  (> 7)    107  Cassie Cottone        Centreville                               30:12 10:08/M        
  152  (> 7)     69  Keara Mackey          Battlefield High School                   30:37 10:16/M        
  153  (> 7)      8  Amber Hines           Annandale Atoms                           30:42 10:18/M        
  154  (> 7)   1467  Lecia Stock           Washington-Lee                            31:06 10:26/M        
  155  (> 7)   1468  Deanna Thurman        Washington-Lee                            31:51 10:41/M        
  156  (> 7)   1604  Natalie Steinberg     West Springfield                          33:47 11:20/M        
  157  (> 7)     76  McKenna Roper         Battlefield High School                   35:49 12:01/M        
Detail Team Results - Girls

Chantilly HS    Finish Position -     1

  Team Score (places):  52  Team Score (times):    1:50:14   Average Time: 22:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    202  Alexandra Sieder                2            2       20:56      20:56        0:00
    2    189  Danielle LeFrancois             8           10       22:03      42:59        1:07
    3    182  Mackenzie Cowne                11           21       22:08    1:05:08        1:12
    4    205  Diana Tsoy                     13           34       22:12    1:27:20        1:16
    5    187  Kathryn Herbert                18           52       22:53    1:50:14        1:57
    6    177  Katelyn Birchfield             21           73       22:55    2:13:10        1:59
    7    200  Bianca San                     23           96       23:00    2:36:10        2:04
    8    193  Catherine Meyer             More Than  7             23:23    2:59:34        2:27
    9    184  Ciana Deveau                More Than  7             23:28    3:23:02        2:32
   10    180  Justine Clougherty          More Than  7             23:31    3:46:33        2:35
   11    190  Jennifer Loh                More Than  7             23:32    4:10:06        2:36
   12    175  Amanda Balcells             More Than  7             24:04    4:34:10        3:08
   13    201  Kate Scott                  More Than  7             24:17    4:58:27        3:21
   14    183  Shannon Darroch             More Than  7             24:47    5:23:15        3:51

West Potomac    Finish Position -     2

  Team Score (places):  57  Team Score (times):    1:51:21   Average Time: 22:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1543  Kristi Snow                     4            4       21:46      21:46        0:00
    2   1517  Gabby Bomberg                   5            9       21:49      43:35        0:02
    3   1514  Nikki Amico                     6           15       21:53    1:05:28        0:06
    4   1515  Natalie Babiuch                20           35       22:54    1:28:23        1:08
    5   1529  Camille McMullen               22           57       22:57    1:51:21        1:11
    6   1527  Anna Lorentzen                 32           89       23:21    2:14:42        1:35
    7   1533  Kelsey O'Hern                  38          127       23:33    2:38:16        1:47
    8   1542  Zoe Smith                   More Than  7             23:55    3:02:12        2:09
    9   1525  Juliette Lash               More Than  7             24:03    3:26:15        2:16
   10   1539  Claire Questad              More Than  7             25:21    3:51:36        3:35
   11   1531  Carolyn Murphy              More Than  7             25:47    4:17:24        4:00
   12   1536  Kristine Pinter             More Than  7             25:50    4:43:14        4:04
   13   1528  Andrea Martinez             More Than  7             27:39    5:10:54        5:53
   14   1540  Tehmeena Salahin            More Than  7             28:25    5:39:19        6:38
   15   1545  Rosemary Vita               More Than  7             28:56    6:08:16        7:10

West Springfield    Finish Position -     3

  Team Score (places):  90  Team Score (times):    1:53:15   Average Time: 22:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1587  Jordan Farquhar                 9            9       22:04      22:04        0:00
    2   1606  Ana Suarez                     10           19       22:05      44:10        0:01
    3   1605  Kerry Stevens                  17           36       22:50    1:07:00        0:45
    4   1612  Christine Wittich              25           61       23:04    1:30:05        1:00
    5   1595  Sam McAnallen                  29           90       23:10    1:53:15        1:05
    6   1614  Emma Zettlemoyer               34          124       23:29    2:16:45        1:25
    7   1589  Peyton Haynes                  41          165       23:38    2:40:23        1:33
    8   1590  Lydia Heaton                More Than  7             24:19    3:04:42        2:14
    9   1607  Alix Sward                  More Than  7             24:22    3:29:04        2:17
   10   1577  Nina Browning               More Than  7             24:27    3:53:32        2:23
   11   1583  Stephanie Chong             More Than  7             24:28    4:18:01        2:23
   12   1597  Megan Milonovich            More Than  7             24:55    4:42:56        2:50
   13   1594  Michelle Lipka              More Than  7             25:07    5:08:03        3:02
   14   1584  Lyndsey Curnutte            More Than  7             25:12    5:33:15        3:07
   15   1604  Natalie Steinberg           More Than  7             33:47    6:07:03       11:42

Lake Braddock Secondary    Finish Position -     4

  Team Score (places): 115  Team Score (times):    1:54:28   Average Time: 22:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    711  Megan Wells                     3            3       21:45      21:45        0:00
    2    695  Kristen Monheim                24           27       23:01      44:46        1:15
    3    671  Hasini Bandara                 27           54       23:06    1:07:53        1:20
    4    687  Madeline Hunter                30           84       23:16    1:31:09        1:30
    5    707  Emily String                   31          115       23:18    1:54:28        1:33
    6    700  Taylor Reardon                 36          151       23:33    2:18:01        1:47
    7    705  Kaitlin Roddy                  39          190       23:34    2:41:35        1:48
    8    704  Bekka Biersak               More Than  7             23:46    3:05:22        2:01
    9    684  Sara Gregg                  More Than  7             23:52    3:29:14        2:06
   10    693  Kayleen Lynch               More Than  7             23:57    3:53:12        2:11
   11    675  Lizzie Callahan             More Than  7             24:28    4:17:40        2:42
   12    689  Erika Koeniger              More Than  7             24:33    4:42:14        2:48
   13    676  Gillian Cannon              More Than  7             25:36    5:07:51        3:51
   14    706  Emily Steele                More Than  7             26:03    5:33:54        4:18

South Lakes    Finish Position -     5

  Team Score (places): 137  Team Score (times):    1:55:45   Average Time: 23:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1172  Caroline Sartorius              7            7       22:02      22:02        0:00
    2   1155  Alexis Cherry                  12           19       22:10      44:13        0:07
    3   1156  Ozioma Chinaka                 19           38       22:54    1:07:07        0:51
    4   1152  Emily Bull                     49           87       24:10    1:31:18        2:07
    5   1176  Katie Wolfe                    50          137       24:27    1:55:45        2:24
    6   1147  Gabrielle Acosta               61          198       25:06    2:20:51        3:03
    7   1165  Katherine McCool               63          261       25:08    2:46:00        3:05
    8   1173  Natalie Schauer             More Than  7             25:43    3:11:43        3:40
    9   1161  Melissa Hadley              More Than  7             26:00    3:37:44        3:57
   10   1149  Melanie Anderson            More Than  7             27:33    4:05:17        5:30
   11   1154  Kelly Carney                More Than  7             28:44    4:34:01        6:41

Woodson    Finish Position -     6

  Team Score (places): 161  Team Score (times):    1:56:24   Average Time: 23:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1775  Ellery Thomas                  14           14       22:24      22:24        0:00
    2   1765  Megan McCoy                    15           29       22:27      44:52        0:02
    3   1761  Caroline Howes                 40           69       23:36    1:08:29        1:12
    4   1743  Cameron Bissen                 45          114       23:51    1:32:20        1:26
    5   1753  Kate Felsberg                  47          161       24:04    1:56:24        1:39
    6   1762  Christina Kim                  62          223       25:06    2:21:31        2:42
    7   1773  Robyn Smith                    70          293       26:00    2:47:32        3:35
    8   1747  Hannah Canty                More Than  7             26:11    3:13:44        3:46
    9   1759  Maureen Hannan              More Than  7             26:39    3:40:23        4:15
   10   1776  Emma Grace Trollinger       More Than  7             27:18    4:07:42        4:53

Westfield    Finish Position -     7

  Team Score (places): 189  Team Score (times):    1:58:14   Average Time: 23:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1699  Colleen Saunders               16           16       22:48      22:48        0:00
    2   1701  Kate Venuto                    37           53       23:33      46:21        0:44
    3   1675  Danielle Dumas                 42           95       23:42    1:10:04        0:53
    4   1681  Roshni Gill                    46          141       24:01    1:34:05        1:13
    5   1692  Katie O'Brien                  48          189       24:08    1:58:14        1:20
    6   1687  Camie Joiner                   51          240       24:30    2:22:45        1:41
    7   1674  Elizabeth Doherty              74          314       26:27    2:49:13        3:39
    8   1680  Tatyana German              More Than  7             27:01    3:16:14        4:12
    9   1686  Chunbo Huang                More Than  7             27:11    3:43:25        4:22
   10   1667  Destiny Ayres               More Than  7             27:23    4:10:49        4:35
   11   1671  Elizabeth Coo               More Than  7             27:39    4:38:28        4:50
   12   1688  Kerri Lawlor                More Than  7             27:45    5:06:13        4:56
   13   1700  Sarah Worthington           More Than  7             28:03    5:34:17        5:14
   14   1672  Ameyali Salazar             More Than  7             28:14    6:02:31        5:25
   15   1690  Mia Lenotti                 More Than  7             28:57    6:31:29        6:09

Battlefield High School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 226  Team Score (times):    2:00:53   Average Time: 24:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     67  Kristin Lee                    28           28       23:08      23:08        0:00
    2     59  Whitney Burns                  33           61       23:26      46:34        0:17
    3     55  Morgan Albertson               52          113       24:40    1:11:14        1:31
    4     71  Claire Mohatt                  54          167       24:41    1:35:56        1:32
    5     57  Afua Asenso                    59          226       24:57    2:00:53        1:48
    6     64  Katherine Iskander             60          286       24:58    2:25:52        1:50
    7     66  McKenzie Krochmainy            80          366       26:52    2:52:45        3:44
    8     65  Victoria Krivvo             More Than  7             28:38    3:21:23        5:29
    9     54  Lauren Ainslie              More Than  7             29:16    3:50:39        6:08
   10     69  Keara Mackey                More Than  7             30:37    4:21:17        7:28
   11     76  McKenna Roper               More Than  7             35:49    4:57:06       12:40

Robinson    Finish Position -     9

  Team Score (places): 253  Team Score (times):    2:02:41   Average Time: 24:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1014  Elizabeth Banks                26           26       23:05      23:05        0:00
    2   1025  Danielle Kats                  43           69       23:47      46:52        0:42
    3   1015  Ava Benham                     53          122       24:41    1:11:33        1:35
    4   1037  Olivia Spage                   65          187       25:33    1:37:06        2:28
    5   1035  Camille Sides                  66          253       25:34    2:02:41        2:29
    6   1022  Hanna Hatfield                 68          321       25:40    2:28:22        2:35
    7   1021  Anna Gaskill                   69          390       25:42    2:54:04        2:37
    8   1016  Rachel Bennett              More Than  7             25:51    3:19:55        2:45
    9   1023  Camille Helmick             More Than  7             26:04    3:46:00        2:59
   10   1026  Grace Lazarte               More Than  7             27:12    4:13:13        4:07

Centreville    Finish Position -    10

  Team Score (places): 254  Team Score (times):    2:02:34   Average Time: 24:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    131  Jackie O'Shea                   1            1       20:14      20:14        0:00
    2    108  Phoebe Cooper                  35           36       23:30      43:45        3:15
    3    132  Rachel Orlowsky                67          103       25:38    1:09:23        5:23
    4    116  Katie Hannah                   75          178       26:33    1:35:56        6:18
    5    112  Vanessa Doerpinghaus           76          254       26:38    2:02:34        6:23
    6    124  Ashley Lawrence                78          332       26:43    2:29:18        6:28
    7    135  Sabhi Singh                    79          411       26:47    2:56:05        6:32
    8    110  Kara Waddell                More Than  7             27:09    3:23:15        6:55
    9    120  Sydney Hyland               More Than  7             27:14    3:50:30        7:00
   10    121  Chrissy Jacksta             More Than  7             27:27    4:17:58        7:13
   11    123  Natalie King                More Than  7             27:52    4:45:50        7:37
   12    138  Rebecca Spencer             More Than  7             27:52    5:13:42        7:37
   13    111  alex delarosa               More Than  7             27:54    5:41:37        7:40
   14    125  Annie Le                    More Than  7             28:46    6:10:24        8:32
   15    107  Cassie Cottone              More Than  7             30:12    6:40:36        9:57

Washington-Lee    Finish Position -    11

  Team Score (places): 290  Team Score (times):    2:04:45   Average Time: 24:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1435  Mackenzie Anderson             55           55       24:41      24:41        0:00
    2   1449  Isabel Larocca                 56          111       24:56      49:37        0:14
    3   1470  Dakota Wenberg                 57          168       24:56    1:14:34        0:15
    4   1466  Maya Sterett                   58          226       24:57    1:39:32        0:15
    5   1464  Ilana Shapiro                  64          290       25:13    2:04:45        0:31
    6   1452  Giana Lum                      83          373       27:49    2:32:35        3:07
    7   1446  Holli Helm                     84          457       28:14    3:00:50        3:33
    8   1454  Anna Mendelson              More Than  7             28:19    3:29:09        3:37
    9   1443  Madison Gallant             More Than  7             28:20    3:57:29        3:38
   10   1456  Adeline Murphy              More Than  7             28:31    4:26:00        3:49
   11   1448  Anna Karaglina              More Than  7             29:34    4:55:35        4:53
   12   1467  Lecia Stock                 More Than  7             31:06    5:26:42        6:24
   13   1468  Deanna Thurman              More Than  7             31:51    5:58:33        7:09

Annandale Atoms    Finish Position -    12

  Team Score (places): 337  Team Score (times):    2:09:28   Average Time: 25:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      4  Alana Buto                     44           44       23:49      23:49        0:00
    2      7  Alexa Hines                    71          115       26:06      49:56        2:16
    3      6  Annika Hackfeld                72          187       26:23    1:16:20        2:33
    4      9  Kessarin Horvath               73          260       26:26    1:42:46        2:37
    5     27  Hayat Yusuf                    77          337       26:41    2:09:28        2:51
    6     22  Celina Reyes                   81          418       27:07    2:36:35        3:17
    7     16  Yasmin Naldo                   82          500       27:41    3:04:16        3:51
    8     17  Julia Nguyen                More Than  7             27:49    3:32:05        3:59
    9     12  Lynn Kha                    More Than  7             29:01    4:01:07        5:11
   10      5  Soriya de Lopez             More Than  7             29:02    4:30:09        5:12
   11     28  Yemisrach Zewdu             More Than  7             29:30    4:59:39        5:40
   12     14  Sandra Lara                 More Than  7             29:32    5:29:12        5:42
   13     21  Kelly Pratt                 More Than  7             29:40    5:58:52        5:50
   14      8  Amber Hines                 More Than  7             30:42    6:29:35        6:52


Overall Finish List - Girls 3 Mile Run


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1679  Sara Freix            Westfield                                 19:47  6:38/M        
    2  (< 5)   1029  Mary Katherine MasteleRobinson                                  19:52  6:40/M        
    3      2    580  Morgan Wittrock       James Madison                             20:10  6:46/M        
    4  (< 5)   1444  Jordan Grimaldi       Washington-Lee                            20:18  6:49/M        
    5      3   1162  Monica Lannen         South Lakes                               20:39  6:56/M        
    6  (< 5)    499  Lauren Butler         Herndon                                   20:57  7:02/M        
    7      4    753  Mikayla Allen         Langley HS XC                             20:59  7:02/M        
    8      5   1693  Grace Okoraafor       Westfield                                 21:11  7:07/M        
    9  (< 5)    267  Kathryn Wolfteich     Edison High School                        21:11  7:07/M        
   10      6   1157  Lauren Cohen          South Lakes                               21:11  7:07/M        
   11      7    194  Christie Murray       Chantilly HS                              21:12  7:07/M        
   12  (< 5)   1076  Meghan Guinee         South County High School                  21:17  7:09/M        
   13  (< 5)   1414  Lydia Dunbar          Wakefield High School                     21:19  7:09/M        
   14      8    790  Devin Bennett         Langley HS XC                             21:20  7:10/M        
   15      9    375  Olivia Dabich         George C. Marshall High                   21:29  7:13/M        
   16     10    674  Sofia Busteva         Lake Braddock Secondary                   21:30  7:13/M        
   17     11   1213  Mackayla Brodie       Stone Bridge Cross-country                21:32  7:14/M        
   18     12    386  Jade James            George C. Marshall High                   21:38  7:16/M        
   19     13   1336  Isabella Jiminez      Thomas Jefferson                          21:39  7:16/M        
   20     14    398  Sarah Smith           George C. Marshall High                   21:41  7:17/M        
   21  (< 5)      3  Ashley Britton        Annandale Atoms                           21:45  7:18/M        
   22     15    690  Katherine Koprowski   Lake Braddock Secondary                   21:54  7:21/M        
   23     16    889  Caitlin Pyne          McLean                                    21:55  7:21/M        
   24     17    562  Marissa Marsh         James Madison                             21:55  7:21/M        
   25     18   1219  Stacey Dec            Stone Bridge Cross-country                21:57  7:22/M        
   26     19   1513  Lauren Airey          West Potomac                              21:58  7:22/M        
   27  (< 5)   1276  Hannah Bates          T. C. Williams High School                22:01  7:23/M        
   28     20    195  Margaret O'Donnell    Chantilly HS                              22:12  7:27/M        
   29     21   1691  Alexa McAnally        Westfield                                 22:12  7:27/M        
   30     22   1838  Bridget Hart          Yorktown                                  22:14  7:28/M        
   31     23   1742  Margaret Anderson     Woodson                                   22:16  7:28/M        
   32     24    207  Grace Warne           Chantilly HS                              22:18  7:29/M        
   33     25    686  Kyra Hayden           Lake Braddock Secondary                   22:20  7:30/M        
   34     26   1230  Emily Snyder          Stone Bridge Cross-country                22:24  7:31/M        
   35  (< 5)    255  Monea Collins         Edison High School                        22:26  7:32/M        
   36     27    133  Colette Rizzi         Centreville                               22:28  7:32/M        
   37  (< 5)   1266  Zoe Boocock           T. C. Williams High School                22:33  7:34/M        
   38     28    882  Madeline Kelleher     McLean                                    22:35  7:35/M        
   39     29   1764  Jessica Lee           Woodson                                   22:35  7:35/M        
   40     30   1544  Jennifer Thomson      West Potomac                              22:35  7:35/M        
   41  (< 5)    504  Carey Rice            Herndon                                   22:36  7:35/M        
   42  (< 5)    316  Ashley Fleming        Fairfax High School                       22:46  7:38/M        
   43     31    119  Hannah Huggins        Centreville                               22:52  7:40/M        
   44     32    880  Kathryn Howley        McLean                                    22:53  7:41/M        
   45     33    673  Natalie Bruhn         Lake Braddock Secondary                   23:03  7:44/M        
   46     34   1752  Lydia Eidson          Woodson                                   23:03  7:44/M        
   47     35   1774  Claire Swanson        Woodson                                   23:04  7:44/M        
   48     36    185  Victoria Hagy         Chantilly HS                              23:18  7:49/M        
   49     37   1228  Shelby Miracle        Stone Bridge Cross-country                23:19  7:49/M        
   50     38    710  Cydney Uzzell         Lake Braddock Secondary                   23:21  7:50/M        
   51     39   1866  Ellyse Anderson       Yorktown                                  23:22  7:50/M        
   52     40   1668  Elizabeth Barron      Westfield                                 23:24  7:51/M        
   53     41    106  Kayley Bogemann       Centreville                               23:26  7:52/M        
   54     42    755  Grace Chambers        Langley HS XC                             23:29  7:53/M        
   55     43    885  Greta Liebeler        McLean                                    23:34  7:54/M        
   56     44    371  Dominique Billett     George C. Marshall High                   23:34  7:54/M        
   57     45    884  Megan Leimkuhler      McLean                                    23:35  7:55/M        
   58     46    754  Katherine Carris      Langley HS XC                             23:45  7:58/M        
   59     47   1158  Sarah Delcoco         South Lakes                               23:46  7:59/M        
   60     48   1221  Kate Haberlin         Stone Bridge Cross-country                23:50  8:00/M        
   61     49   1855  Chandler Sensibaugh   Yorktown                                  23:52  8:01/M        
   62  (< 5)    315  Trisha Deshmukh       Fairfax High School                       23:54  8:01/M        
   63  (< 5)   1267  Lucy Brinkman         T. C. Williams High School                24:00  8:03/M        
   64     50    682  Brooke Engelbrektsson Lake Braddock Secondary                   24:00  8:03/M        
   65  (< 5)    320  Ashley Scurlock       Fairfax High School                       24:04  8:05/M        
   66     51   1826  Julia Carroll         Yorktown                                  24:07  8:06/M        
   67  (< 5)   1020  Leah Ely              Robinson                                  24:09  8:06/M        
   68     52   1854  Anne Schiffer         Yorktown                                  24:13  8:08/M        
   69     53    105  Sam Belso             Centreville                               24:16  8:09/M        
   70     54    573  Kiara Sprowls         James Madison                             24:17  8:09/M        
   71     55    767  Julia Knepper         Langley HS XC                             24:21  8:10/M        
   72  (< 5)   1592  Anna King             West Springfield                          24:27  8:12/M        
   73     56   1516  Meredith Barber       West Potomac                              24:28  8:13/M        
   74     57    451  Carly Bishop          Hayfield Secondary School                 24:28  8:13/M        
   75     58    455  Emily Compton         Hayfield Secondary School                 24:33  8:14/M        
   76     59   1167  Fiona McHugh          South Lakes                               24:35  8:15/M        
   77  (< 5)   1032  Paige Rathburn        Robinson                                  24:37  8:16/M        
   78  (< 5)   1019  Erin Brockman         Robinson                                  24:37  8:16/M        
   79     60   1777  Meredith Wesley       Woodson                                   24:40  8:17/M        
   80     61    771  Sarah Maloney         Langley HS XC                             24:41  8:17/M        
   81     62   1537  Laura Powell          West Potomac                              24:42  8:17/M        
   82  (< 5)    635  Christine Tran        Jeb Stuart HS Cross Country               24:43  8:18/M        
   83     63   1164  Katie Martin          South Lakes                               24:43  8:18/M        
   84     64   1677  Becky Fitzgerald      Westfield                                 24:45  8:18/M        
   85     65    127  Tea Leitch            Centreville                               24:50  8:20/M        
   86     66   1682  Sarah Gregory         Westfield                                 24:53  8:21/M        
   87     67    679  Sarah Christen        Lake Braddock Secondary                   24:54  8:21/M        
   88     68   1689  Angela Lee            Westfield                                 24:55  8:22/M        
   89     69   1358  Stella Yang           Thomas Jefferson                          25:01  8:24/M        
   90  (> 7)   1697  Kelsie Reinaltt       Westfield                                 25:02  8:24/M        
   91  (< 5)    925  Sarah Donnelly        Mount Vernon High School                  25:03  8:24/M        
   92     70    462  Victoria Munevar      Hayfield Secondary School                 25:07  8:26/M        
   93  (> 7)    697  Sarah Paquette        Lake Braddock Secondary                   25:09  8:26/M        
   94     71    780  Jessica Smith         Langley HS XC                             25:12  8:27/M        
   95     72   1830  Clare Connally        Yorktown                                  25:13  8:28/M        
   96  (> 7)    694  Casey Manya           Lake Braddock Secondary                   25:14  8:28/M        
   97  (> 7)    712  Emily Williams        Lake Braddock Secondary                   25:14  8:28/M        
   98     73   1519  Abigail Copley        West Potomac                              25:16  8:29/M        
   99     74   1345  Katie Mclaughlin      Thomas Jefferson                          25:17  8:29/M        
  100     75    565  Allison Morehouse     James Madison                             25:20  8:30/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (< 5)   1412  Caroline Cox          Wakefield High School                     25:20  8:30/M        
  102  (> 7)    769  Jackie Litschewski    Langley HS XC                             25:22  8:31/M        
  103     76    117  Laura Hannah          Centreville                               25:22  8:31/M        
  104     77    174  Nancy Awad            Chantilly HS                              25:25  8:32/M        
  105     78    579  Jennifer Ware         James Madison                             25:28  8:33/M        
  106  (< 5)     11  Natalie Jones         Annandale Atoms                           25:36  8:35/M        
  107  (< 5)   1415  Ingrid Joacobsen      Wakefield High School                     25:39  8:36/M        
  108     79   1338  Jeewoo Kim            Thomas Jefferson                          25:40  8:37/M        
  109  (> 7)    759  Elena Fergusson       Langley HS XC                             25:41  8:37/M        
  110  (> 7)   1670  Lauren Chu            Westfield                                 25:43  8:38/M        
  111     80   1827  Sara Chamma           Yorktown                                  25:45  8:38/M        
  112  (> 7)    784  Lindsay Van Houten    Langley HS XC                             25:46  8:39/M        
  113     81   1757  Sara Hahn             Woodson                                   25:51  8:40/M        
  114     82   1150  Meredith Aurora       South Lakes                               25:52  8:41/M        
  115     83    176  Cynthia Biggar        Chantilly HS                              25:54  8:41/M        
  116     84    376  Beverly Daniel        George C. Marshall High                   26:07  8:46/M        
  117     85    383  Elizabeth Gardner     George C. Marshall High                   26:08  8:46/M        
  118  (< 5)    317  Viktoria Nagudi       Fairfax High School                       26:22  8:51/M        
  119     86    559  Daniela Hidalgo       James Madison                             26:24  8:52/M        
  120  (> 7)   1835  Gabrielle Economos    Yorktown                                  26:28  8:53/M        
  121     87   1340  Sruthi Kodali         Thomas Jefferson                          26:40  8:57/M        
  122  (< 5)     13  Esther Kim            Annandale Atoms                           26:41  8:57/M        
  123     88    464  Caroline Seybold      Hayfield Secondary School                 26:42  8:58/M        
  124  (> 7)   1858  Zoe Spirgel           Yorktown                                  26:43  8:58/M        
  125  (> 7)    788  Audrey Womack         Langley HS XC                             26:55  9:02/M        
  126  (> 7)    677  Nicolette Caswell     Lake Braddock Secondary                   26:58  9:03/M        
  127     89   1407  Nate Vollbrecht       Thomas Jefferson                          27:01  9:04/M        
  128  (> 7)    685  Chloe Harris          Lake Braddock Secondary                   27:06  9:06/M        
  129     90    384  Elnaz Ghajar-Rahimi   George C. Marshall High                   27:10  9:07/M        
  130  (> 7)    699  Emily Potter          Lake Braddock Secondary                   27:12  9:08/M        
  131  (> 7)    683  Daly Ferguson         Lake Braddock Secondary                   27:14  9:08/M        
  132  (> 7)   1828  Yara Chamma           Yorktown                                  27:21  9:11/M        
  133  (> 7)   1851  Eleanor Pollard       Yorktown                                  27:35  9:15/M        
  134     91    126  Esther Lee            Centreville                               27:54  9:22/M        
  135     92    453  Casey Charbonnearu    Hayfield Secondary School                 27:57  9:23/M        
  136  (< 5)    506  Melanie Simpson       Herndon                                   28:03  9:25/M        
  137     93   1168  Madeline Miles        South Lakes                               28:05  9:25/M        
  138     94    459  Aliyah Harrison       Hayfield Secondary School                 28:10  9:27/M        
  139  (< 5)    263  Megan Shearer         Edison High School                        28:30  9:34/M        
  140  (> 7)    765  Rumika Imdad          Langley HS XC                             28:40  9:37/M        
  141  (< 5)   1269  Harper Jensen         T. C. Williams High School                28:51  9:41/M        
  142  (< 5)    636  Sophia Zdanovich      Jeb Stuart HS Cross Country               29:12  9:48/M        
  143     95   1746  Magaly Cabrera-Ortiz  Woodson                                   29:27  9:53/M        
  144  (> 7)    134  Katharine Ryan        Centreville                               29:41  9:58/M        
  145  (< 5)    629  Kimberly Nguyen       Jeb Stuart HS Cross Country               29:49 10:00/M        
  146  (> 7)    122  Sara Khorramshagol    Centreville                               30:01 10:04/M        
  147  (> 7)   1744  Rita Bodrog           Woodson                                   30:30 10:14/M        
  148  (< 5)    502  Jessica Nielson       Herndon                                   30:36 10:16/M        
  149  (< 5)    835  Emily Hidle           Lee High School                           30:40 10:17/M        
  150  (< 5)    632  Stephanie Shand       Jeb Stuart HS Cross Country               30:50 10:21/M        
  151  (> 7)   1841  Ella MacLaughlin      Yorktown                                  31:06 10:26/M        
  152  (< 5)   1436  Casey Andrade         Washington-Lee                            31:10 10:28/M        
  153  (> 7)    373  Avani Casey           George C. Marshall High                   31:27 10:33/M        
  154  (< 5)    264  Gemma Spicka-Proffit  Edison High School                        32:20 10:51/M        
  155  (< 5)    837  Ji Hyuen Kim          Lee High School                           33:31 11:15/M        
  156  (< 5)    839  Cindy Le              Lee High School                           33:42 11:19/M        
Detail Team Results - Girls

Lake Braddock Secondary    Finish Position -     1

  Team Score (places): 121  Team Score (times):    1:52:10   Average Time: 22:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    674  Sofia Busteva                  10           10       21:30      21:30        0:00
    2    690  Katherine Koprowski            15           25       21:54      43:25        0:24
    3    686  Kyra Hayden                    25           50       22:20    1:05:45        0:49
    4    673  Natalie Bruhn                  33           83       23:03    1:28:49        1:32
    5    710  Cydney Uzzell                  38          121       23:21    1:52:10        1:51
    6    682  Brooke Engelbrektsson          50          171       24:00    2:16:11        2:29
    7    679  Sarah Christen                 67          238       24:54    2:41:05        3:23
    8    697  Sarah Paquette              More Than  7             25:09    3:06:14        3:38
    9    694  Casey Manya                 More Than  7             25:14    3:31:29        3:43
   10    712  Emily Williams              More Than  7             25:14    3:56:44        3:43
   11    677  Nicolette Caswell           More Than  7             26:58    4:23:42        5:27
   12    685  Chloe Harris                More Than  7             27:06    4:50:48        5:35
   13    699  Emily Potter                More Than  7             27:12    5:18:01        5:41
   14    683  Daly Ferguson               More Than  7             27:14    5:45:15        5:44

Westfield    Finish Position -     2

  Team Score (places): 131  Team Score (times):    1:51:22   Average Time: 22:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1679  Sara Freix                      1            1       19:47      19:47        0:00
    2   1693  Grace Okoraafor                 5            6       21:11      40:58        1:24
    3   1691  Alexa McAnally                 21           27       22:12    1:03:11        2:25
    4   1668  Elizabeth Barron               40           67       23:24    1:26:36        3:37
    5   1677  Becky Fitzgerald               64          131       24:45    1:51:22        4:58
    6   1682  Sarah Gregory                  66          197       24:53    2:16:15        5:06
    7   1689  Angela Lee                     68          265       24:55    2:41:10        5:07
    8   1697  Kelsie Reinaltt             More Than  7             25:02    3:06:13        5:15
    9   1670  Lauren Chu                  More Than  7             25:43    3:31:56        5:56

Stone Bridge Cross-country    Finish Position -     3

  Team Score (places): 140  Team Score (times):    1:53:04   Average Time: 22:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1213  Mackayla Brodie                11           11       21:32      21:32        0:00
    2   1219  Stacey Dec                     18           29       21:57      43:30        0:24
    3   1230  Emily Snyder                   26           55       22:24    1:05:54        0:51
    4   1228  Shelby Miracle                 37           92       23:19    1:29:13        1:46
    5   1221  Kate Haberlin                  48          140       23:50    1:53:04        2:18

Langley HS XC    Finish Position -     4

  Team Score (places): 155  Team Score (times):    1:53:54   Average Time: 22:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    753  Mikayla Allen                   4            4       20:59      20:59        0:00
    2    790  Devin Bennett                   8           12       21:20      42:19        0:20
    3    755  Grace Chambers                 42           54       23:29    1:05:48        2:29
    4    754  Katherine Carris               46          100       23:45    1:29:33        2:46
    5    767  Julia Knepper                  55          155       24:21    1:53:54        3:21
    6    771  Sarah Maloney                  61          216       24:41    2:18:36        3:42
    7    780  Jessica Smith                  71          287       25:12    2:43:48        4:13
    8    769  Jackie Litschewski          More Than  7             25:22    3:09:10        4:22
    9    759  Elena Fergusson             More Than  7             25:41    3:34:52        4:42
   10    784  Lindsay Van Houten          More Than  7             25:46    4:00:38        4:47
   11    788  Audrey Womack               More Than  7             26:55    4:27:34        5:55
   12    765  Rumika Imdad                More Than  7             28:40    4:56:15        7:41

George C. Marshall High    Finish Position -     5

  Team Score (places): 163  Team Score (times):    1:54:31   Average Time: 22:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    375  Olivia Dabich                   9            9       21:29      21:29        0:00
    2    386  Jade James                     12           21       21:38      43:07        0:09
    3    398  Sarah Smith                    14           35       21:41    1:04:49        0:12
    4    371  Dominique Billett              44           79       23:34    1:28:23        2:05
    5    376  Beverly Daniel                 84          163       26:07    1:54:31        4:38
    6    383  Elizabeth Gardner              85          248       26:08    2:20:40        4:39
    7    384  Elnaz Ghajar-Rahimi            90          338       27:10    2:47:50        5:41
    8    373  Avani Casey                 More Than  7             31:27    3:19:18        9:58

Chantilly HS    Finish Position -     6

  Team Score (places): 164  Team Score (times):    1:54:27   Average Time: 22:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    194  Christie Murray                 7            7       21:12      21:12        0:00
    2    195  Margaret O'Donnell             20           27       22:12      43:25        1:00
    3    207  Grace Warne                    24           51       22:18    1:05:43        1:05
    4    185  Victoria Hagy                  36           87       23:18    1:29:01        2:05
    5    174  Nancy Awad                     77          164       25:25    1:54:27        4:12
    6    176  Cynthia Biggar                 83          247       25:54    2:20:22        4:42

McLean    Finish Position -     6

  Team Score (places): 164  Team Score (times):    1:54:33   Average Time: 22:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    889  Caitlin Pyne                   16           16       21:55      21:55        0:00
    2    882  Madeline Kelleher              28           44       22:35      44:30        0:39
    3    880  Kathryn Howley                 32           76       22:53    1:07:24        0:58
    4    885  Greta Liebeler                 43          119       23:34    1:30:58        1:38
    5    884  Megan Leimkuhler               45          164       23:35    1:54:33        1:40

South Lakes    Finish Position -     8

  Team Score (places): 178  Team Score (times):    1:54:56   Average Time: 22:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1162  Monica Lannen                   3            3       20:39      20:39        0:00
    2   1157  Lauren Cohen                    6            9       21:11      41:51        0:32
    3   1158  Sarah Delcoco                  47           56       23:46    1:05:38        3:06
    4   1167  Fiona McHugh                   59          115       24:35    1:30:13        3:55
    5   1164  Katie Martin                   63          178       24:43    1:54:56        4:04
    6   1150  Meredith Aurora                82          260       25:52    2:20:49        5:12
    7   1168  Madeline Miles                 93          353       28:05    2:48:54        7:25

Woodson    Finish Position -     9

  Team Score (places): 181  Team Score (times):    1:55:41   Average Time: 23:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1742  Margaret Anderson              23           23       22:16      22:16        0:00
    2   1764  Jessica Lee                    29           52       22:35      44:51        0:18
    3   1752  Lydia Eidson                   34           86       23:03    1:07:55        0:47
    4   1774  Claire Swanson                 35          121       23:04    1:31:00        0:48
    5   1777  Meredith Wesley                60          181       24:40    1:55:41        2:24
    6   1757  Sara Hahn                      81          262       25:51    2:21:33        3:34
    7   1746  Magaly Cabrera-Ortiz           95          357       29:27    2:51:00        7:10
    8   1744  Rita Bodrog                 More Than  7             30:30    3:21:31        8:13

Yorktown    Finish Position -    10

  Team Score (places): 213  Team Score (times):    1:57:51   Average Time: 23:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1838  Bridget Hart                   22           22       22:14      22:14        0:00
    2   1866  Ellyse Anderson                39           61       23:22      45:37        1:08
    3   1855  Chandler Sensibaugh            49          110       23:52    1:09:30        1:38
    4   1826  Julia Carroll                  51          161       24:07    1:33:37        1:53
    5   1854  Anne Schiffer                  52          213       24:13    1:57:51        1:59
    6   1830  Clare Connally                 72          285       25:13    2:23:04        2:58
    7   1827  Sara Chamma                    80          365       25:45    2:48:50        3:31
    8   1835  Gabrielle Economos          More Than  7             26:28    3:15:18        4:14
    9   1858  Zoe Spirgel                 More Than  7             26:43    3:42:02        4:28
   10   1828  Yara Chamma                 More Than  7             27:21    4:09:23        5:07
   11   1851  Eleanor Pollard             More Than  7             27:35    4:36:58        5:21
   12   1841  Ella MacLaughlin            More Than  7             31:06    5:08:05        8:52

Centreville    Finish Position -    11

  Team Score (places): 217  Team Score (times):    1:57:53   Average Time: 23:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    133  Colette Rizzi                  27           27       22:28      22:28        0:00
    2    119  Hannah Huggins                 31           58       22:52      45:20        0:23
    3    106  Kayley Bogemann                41           99       23:26    1:08:46        0:58
    4    105  Sam Belso                      53          152       24:16    1:33:02        1:48
    5    127  Tea Leitch                     65          217       24:50    1:57:53        2:22
    6    117  Laura Hannah                   76          293       25:22    2:23:16        2:54
    7    126  Esther Lee                     91          384       27:54    2:51:11        5:26
    8    134  Katharine Ryan              More Than  7             29:41    3:20:53        7:13
    9    122  Sara Khorramshagol          More Than  7             30:01    3:50:54        7:32

James Madison    Finish Position -    12

  Team Score (places): 226  Team Score (times):    1:57:12   Average Time: 23:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    580  Morgan Wittrock                 2            2       20:10      20:10        0:00
    2    562  Marissa Marsh                  17           19       21:55      42:05        1:45
    3    573  Kiara Sprowls                  54           73       24:17    1:06:23        4:07
    4    565  Allison Morehouse              75          148       25:20    1:31:44        5:10
    5    579  Jennifer Ware                  78          226       25:28    1:57:12        5:18
    6    559  Daniela Hidalgo                86          312       26:24    2:23:36        6:13

West Potomac    Finish Position -    13

  Team Score (places): 240  Team Score (times):    1:59:00   Average Time: 23:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1513  Lauren Airey                   19           19       21:58      21:58        0:00
    2   1544  Jennifer Thomson               30           49       22:35      44:33        0:36
    3   1516  Meredith Barber                56          105       24:28    1:09:01        2:29
    4   1537  Laura Powell                   62          167       24:42    1:33:44        2:43
    5   1519  Abigail Copley                 73          240       25:16    1:59:00        3:18

Thomas Jefferson    Finish Position -    14

  Team Score (places): 322  Team Score (times):    2:04:19   Average Time: 24:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1336  Isabella Jiminez               13           13       21:39      21:39        0:00
    2   1358  Stella Yang                    69           82       25:01      46:41        3:21
    3   1345  Katie Mclaughlin               74          156       25:17    1:11:58        3:37
    4   1338  Jeewoo Kim                     79          235       25:40    1:37:39        4:00
    5   1340  Sruthi Kodali                  87          322       26:40    2:04:19        5:00
    6   1407  Nate Vollbrecht                89          411       27:01    2:31:21        5:21

Hayfield Secondary School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 365  Team Score (times):    2:08:50   Average Time: 25:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    451  Carly Bishop                   57           57       24:28      24:28        0:00
    2    455  Emily Compton                  58          115       24:33      49:02        0:04
    3    462  Victoria Munevar               70          185       25:07    1:14:09        0:38
    4    464  Caroline Seybold               88          273       26:42    1:40:52        2:14
    5    453  Casey Charbonnearu             92          365       27:57    2:08:50        3:28
    6    459  Aliyah Harrison                94          459       28:10    2:37:00        3:41

Annandale Atoms    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      3  Ashley Britton              Less Than  5             21:45      21:45        0:00
    2     11  Natalie Jones               Less Than  5             25:36      47:21        3:50
    3     13  Esther Kim                  Less Than  5             26:41    1:14:03        4:55

Edison High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    267  Kathryn Wolfteich           Less Than  5             21:11      21:11        0:00
    2    255  Monea Collins               Less Than  5             22:26      43:37        1:14
    3    263  Megan Shearer               Less Than  5             28:30    1:12:07        7:18
    4    264  Gemma Spicka-Proffit        Less Than  5             32:20    1:44:28       11:08

Fairfax High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    316  Ashley Fleming              Less Than  5             22:46      22:46        0:00
    2    315  Trisha Deshmukh             Less Than  5             23:54      46:41        1:08
    3    320  Ashley Scurlock             Less Than  5             24:04    1:10:45        1:18
    4    317  Viktoria Nagudi             Less Than  5             26:22    1:37:08        3:36

Herndon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    499  Lauren Butler               Less Than  5             20:57      20:57        0:00
    2    504  Carey Rice                  Less Than  5             22:36      43:34        1:39
    3    506  Melanie Simpson             Less Than  5             28:03    1:11:37        7:05
    4    502  Jessica Nielson             Less Than  5             30:36    1:42:14        9:38

Jeb Stuart HS Cross Country    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    635  Christine Tran              Less Than  5             24:43      24:43        0:00
    2    636  Sophia Zdanovich            Less Than  5             29:12      53:55        4:29
    3    629  Kimberly Nguyen             Less Than  5             29:49    1:23:45        5:05
    4    632  Stephanie Shand             Less Than  5             30:50    1:54:36        6:07

Lee High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    835  Emily Hidle                 Less Than  5             30:40      30:40        0:00
    2    837  Ji Hyuen Kim                Less Than  5             33:31    1:04:11        2:51
    3    839  Cindy Le                    Less Than  5             33:42    1:37:54        3:02

Mount Vernon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    925  Sarah Donnelly              Less Than  5             25:03      25:03        0:00

Robinson    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1029  Mary Katherine Masteler     Less Than  5             19:52      19:52        0:00
    2   1020  Leah Ely                    Less Than  5             24:09      44:01        4:17
    3   1032  Paige Rathburn              Less Than  5             24:37    1:08:38        4:45
    4   1019  Erin Brockman               Less Than  5             24:37    1:33:16        4:45

South County High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1076  Meghan Guinee               Less Than  5             21:17      21:17        0:00

T. C. Williams High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1276  Hannah Bates                Less Than  5             22:01      22:01        0:00
    2   1266  Zoe Boocock                 Less Than  5             22:33      44:34        0:32
    3   1267  Lucy Brinkman               Less Than  5             24:00    1:08:34        1:59
    4   1269  Harper Jensen               Less Than  5             28:51    1:37:25        6:50

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1414  Lydia Dunbar                Less Than  5             21:19      21:19        0:00
    2   1412  Caroline Cox                Less Than  5             25:20      46:40        4:00
    3   1415  Ingrid Joacobsen            Less Than  5             25:39    1:12:19        4:19

Washington-Lee    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1444  Jordan Grimaldi             Less Than  5             20:18      20:18        0:00
    2   1436  Casey Andrade               Less Than  5             31:10      51:28       10:52

West Springfield    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1592  Anna King                   Less Than  5             24:27      24:27        0:00



Return to Top

Email | About