MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Woodberry Forest Invitational
Woodberry Forest Invitational XC History
Hosted By: Woodberry Forest
Woodberry Forest, Virginia
2012-09-15

Results from Milestat.com
 Fork Union Military Academy                                HY-TEK's Meet Manager
                             37th Annual - 9/15/2012                             
                   Woodberry Forest Cross Country Invitational                   
                             Woodberry Forest School                             
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Women 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
241 Unknown                                            34:57.93                  
  1 Klimkiewicz, Allie           Oakton High School    19:14.40    1             
  2 Hunter, Madison              St. Anne's-B          20:13.40    2             
  3 Gyau, Mia-Irene              Bullis Prep           20:16.34                  
  4 Dougherty, Hailey            Oakton High School    20:26.44    3             
  5 Kendall, Kara                Oakton High School    20:27.98    4             
  6 Douma, Nicki                 Fluvanna              20:37.59    5             
  7 Carrigan, Kristi             Oakton High School    20:42.71    6             
  8 Bavin *, Chloe               Atlee                 20:45.66    7             
  9 Graeney, Rachel              Potomac School        20:47.01    8             
 10 Burger, Devon                Fluvanna              21:01.75    9             
 11 McCarty, Maryn               Oakton High School    21:04.54   10             
 12 Bossong, Stephanie           Fluvanna              21:06.62   11             
 13 Keller, Kiernan              Holy Cross            21:07.98   12             
 14 Armentrout, Haley            Kin George            21:18.15   13             
 15 Russell, Alexis              Wakefield School      21:21.13                  
 16 Necochea, Katie              Bishop Ireton         21:21.80   14             
 17 Stewart, Grace               Oakton High School    21:23.25   15             
 18 Lannen, Monica               South Lakes           21:26.55   16             
 19 Grasberger *, Katt           Atlee                 21:28.65   17             
 20 Giller, Nicole               Brentsville           21:33.89   18             
 21 Berry, Katie                 Madison               21:36.78   19             
 22 Morrow, Bailey               Brentsville           21:37.38   20             
 23 Lohrer, Maggie               Bishop Ireton         21:38.44   21             
 24 Spruill, Liz                 Saint Catherine s     21:38.76   22             
 25 Durham, Augusta              South Lakes           21:39.15   23             
 26 McGraw, Brittany             North Stafford        21:39.64   24             
 27 Pitts, Julia                 Holy Cross            21:41.83   25             
 28 Jackson, English             Spotswood             21:48.21   26             
 29 Harrar *, Paige              Atlee                 21:49.20   27             
 30 Pascucci, Shannon            Brentsville           21:50.68   28             
 31 Stack, Margaret              Oakton High School    21:53.10   29             
 32 O'Hagan, Rosemary            Saint Catherine s     21:56.73   30             
 33 Goodstein, Erin              Harrisonburg          21:57.07   31             
 34 Shortell, Destin             Spotswood             21:59.21   32             
 35 Gardner *, Katie             Atlee                 22:00.90   33             
 36 Reinhold, Abby               South Lakes           22:02.36   34             
 37 Bavin *, Scarlett            Atlee                 22:03.29   35             
 38 Capizzi, Anna                Holy Cross            22:04.84   36             
 39 Carney, Shannon              Oakton High School    22:05.13                  
 40 Turcol, Megan                Paul VI High School   22:08.39   37             
 41 Nicholson, Ann               Saint Catherine s     22:10.07   38             
 42 Pritchard, Megan             St. Anne's-B          22:10.33   39             
 43 Quinn, Erin                  North Stafford        22:12.17   40             
 44 Toner, Katie                 Holy Cross            22:17.42   41             
 45 Hinton, Ashley               Stafford              22:19.23   42             
 46 Abbatiello, Bridget          Stafford              22:22.05   43             
 47 Hornbaker, Kristen           Kin George            22:23.78   44             
 48 Patrick, Alaina              Paul VI High School   22:24.22   45             
 49 Watkins, Kelly Jean          South Lakes           22:27.61   46             
 50 Gilliam, Helen               Orange                22:30.44   47             
 51 Ackerly, Randall             Saint Catherine s     22:31.80   48             
 52 Neubig, Theresa              Paul VI High School   22:33.37   49             
 53 Cowardin, Brenna             Harrisonburg          22:33.63   50             
 54 Cunningham, Logan            Flint Hill School     22:34.60   51             
 55 Gallant, Denise              JP                    22:37.56   52             
 56 Egan, Nicole                 Brentsville           22:38.65   53             
 57 Stanley, Maddie              Brentsville           22:38.89   54             
 58 Lanoue, Allison              Spotswood             22:39.17   55             
 59 Johns, Kyle                  Saint Catherine s     22:39.46   56             
 60 Rosini, Caroline             Paul VI High School   22:40.02   57             
 61 Mast, Sylvia                 Eastern Mennonite     22:40.57   58             
 62 Smith, Katherine             James Monroe          22:41.44   59             
 63 Framstad, Catherine          Paul VI High School   22:43.29   60             
 64 Patrick, Ainsley             Massaponax            22:45.20   61             
 65 Sullivan, Jaedyn             Massaponax            22:45.58   62             
 66 Weisbeck, Jillian            Stafford              22:45.98   63             
 67 Wingo, Rachel                Kettle Run            22:48.20   64             
 68 Landy, Genna                 Flint Hill School     22:49.63   65             
 69 Green, Miranda               Kin George            22:50.39   66             
 70 Parkyn, Jillian              North Stafford        22:54.44   67             
 71 Field, Hannah                North Stafford        22:55.04   68             
 72 Gilbert, Naomi               Brentsville           22:57.89   69             
 73 McNair, Charly               Brooke Point          22:58.27   70             
 74 Williams, Jenna              Massaponax            23:00.84   71             
 75 Zulauf, Lizzie               Saint Stephen AG      23:03.10                  
 76 Schreiber, Samantha          Peaks View Pacers     23:04.11   72             
 77 Perkins, Ashley              Kin George            23:05.47   73             
 78 Ross, Danielle               Stafford              23:08.56   74             
 79 Nosal, Ana                   Stafford              23:15.58   75             
 80 Collins, Brianna             Brooke Point          23:16.97   76             
 81 Waga, Alexa                  Madison               23:17.97   77             
 82 Desmedt, Caroline            Brentsville           23:18.32   78             
 83 Shepard, Victoria            North Stafford        23:19.81   79             
 84 Cohen, Lauren                South Lakes           23:22.06   80             
 85 Byler, Dara                  Eastern Mennonite     23:22.50   81             
 86 Nieusma, Claire              South Lakes           23:22.99   82             
 87 Haislip, Brooke              Fluvanna              23:23.26   83             
 88 Devore, Rachel               Fluvanna              23:23.59   84             
 89 Smith, Shayna                Brooke Point          23:23.83   85             
 90 Irwin, Natalie               Bishop Ireton         23:24.26   86             
 91 McAuliff, Liz                James Monroe          23:24.74   87             
 92 Sartorius, Caroline          South Lakes           23:25.00   88             
 93 Gillen, Grace                South Lakes           23:25.93                  
 94 Packer, Rachel               Peaks View Pacers     23:26.49   89             
 95 Susco, Catey                 Paul VI High School   23:27.73   90             
 96 Luzik, Kaitlin               Bishop Ireton         23:27.96   91             
 97 Cherry, Alexis               South Lakes           23:29.04                  
 98 Brem, Nicole                 Kin George            23:36.44   92             
 99 Robinson, Victoria           Flint Hill School     23:37.14   93             
100 Dillon, Isabella             Massaponax            23:37.89   94             
101 Kim, Tabitha                 Kin George            23:38.47   95             
102 Pisk, Taylor                 Eastern Mennonite     23:38.83   96             
103 Ramsey, Lily                 Brooke Point          23:39.15   97             
104 Butler, Sarah                Brentsville           23:47.56                  
105 Denham, Erica                James Monroe          23:50.05   98             
106 Serrell, Laurie              Harrisonburg          23:50.71   99             
107 Sigloh, Courtney             William Monroe        23:52.88                  
108 Ehrenpreis, Celia            Harrisonburg          23:55.91  100             
109 Desmedt, Julia               Brentsville           23:57.36                  
110 Winslow, Ashley              Brentsville           23:58.08                  
111 Georgi, Alex                 Bishop Ireton         23:59.86  101             
112 Cyrus, Aaliyah               Culpeper              24:01.02  102             
113 Danisewicz, Julia            Paul VI High School   24:02.51  103             
114 Pryor, Jenna                 North Stafford        24:02.75  104             
115 O'Hagan, Annabel             Saint Catherine s     24:06.68  105             
116 Bossong, Bridget             Fluvanna              24:08.03  106             
117 Doran, Ali                   Brentsville           24:10.27                  
118 Kelley, Caitlin              Harrisonburg          24:11.52  107             
119 Doswell, Ali                 Saint Catherine s     24:12.29  108             
120 Jewell, Shannon              Brentsville           24:13.76                  
121 Fox, Alicia                  Covenant School       24:16.22  109             
122 Olinger, Peyton              Fluvanna              24:20.38  110             
123 Mason, Kaitlyn               Atlee                 24:20.89  111             
124 Passcucci, Shelby            Brentsville           24:24.26                  
125 Petersheim, Emma             Eastern Mennonite     24:25.09  112             
126 Thompson, Bridget            Saint Stephen AG      24:25.80                  
127 Berube, AM                   Orange                24:26.45  113             
128 Seoh, Fiona                  JP                    24:27.74  114             
129 Rysanek, Erin                North Stafford        24:28.87  115             
130 Lascano, Hannah              Fluvanna              24:30.99                  
131 Copeland, Mary               Fredericksbu          24:31.65                  
132 Ashby, Hanna                 Paul VI High School   24:32.24                  
133 Heckman, Morgan              Harrisonburg          24:32.63  116             
134 Wilcox, Isabelle             Bishop Ireton         24:33.66  117             
135 Raab, Julie                  Harrisonburg          24:36.58  118             
136 Hall, Julianne               Holy Cross            24:36.86  119             
137 Keller, Julia                Potomac School        24:37.16  120             
138 Ingalsbe, Ashlyn             North Stafford        24:37.80                  
139 Reilly, Megan                Bishop Ireton         24:38.26  121             
140 Dunkelberger, Sophie         Potomac School        24:39.03  122             
141 Haynes, Connor               Saint Catherine s     24:42.03                  
142 Little, Sydney               Harrisonburg          24:43.43                  
143 Grant, Kathryn               Covenant School       24:45.02  123             
144 Armentrout, Carley           Kin George            24:45.73  124             
145 Gardner, Rebecca             Holy Cross            24:46.91  125             
146 Harter, Sibylle              Peaks View Pacers     24:47.93  126             
147 Murray, Erykah               Potomac School        24:51.11  127             
148 Heishman, Lydia              Spotswood             24:51.75  128             
149 Gonzalez, Jessica            North Stafford        24:54.43                  
150 Hurt, Anna                   Peaks View Pacers     24:58.18  129             
151 Vick, Morgan                 William Monroe        24:59.34                  
152 Granuth, Emily               Wakefield School      24:59.64                  
153 Sullivan, Erica              St. Anne's-B          25:02.83  130             
154 Donovan *, Eryn              Atlee                 25:05.01  131             
155 Clemo, Annie                 James Monroe          25:06.24  132             
156 Johnston, Ann                Brooke Point          25:07.99  133             
157 Sorenson, Amanda             Stafford              25:08.26  134             
158 Anderson, Kathryn            Wakefield School      25:08.56                  
159 Philbin, Caroline            Holy Cross            25:08.87  135             
160 Wood, Andrea                 Harrisonburg          25:10.21                  
161 Snow, Josie                  William Monroe        25:10.95                  
162 Edgerton, Erin               Fluvanna              25:11.65                  
163 Rixey, Meghan                Holy Cross            25:14.56                  
164 Johnson, Jackie              Paul VI High School   25:14.97                  
165 Oliver, Madison              Flint Hill School     25:15.35  136             
166 Vandoren, Emily              Brentsville           25:15.95                  
167 Mook, Joelle                 Peaks View Pacers     25:21.62  137             
168 Rayder, Emma                 Bishop Ireton         25:23.02                  
169 Roda, Julia                  Kettle Run            25:23.62  138             
170 Sweet, Laura                 Brooke Point          25:26.08  139             
171 Carr, Taylor                 Orange                25:28.85  140             
172 Frustaci, Katarina           Bishop Ireton         25:35.12                  
173 Cochran, KY                  Orange                25:35.61  141             
174 Kissane, Sam                 James Monroe          25:37.22  142             
175 Munson, Breanna              Spotswood             25:37.53  143             
176 Hanley, Kathleen             Holy Cross            25:38.85                  
177 Satterwhite, Ainsley         Massaponax            25:40.29  144             
178 Cox, Nora                    Paul VI High School   25:43.02                  
179 Corinaldi, Michelle          Flint Hill School     25:44.19  145             
180 Kyle, Anneline               Culpeper              25:45.62  146             
181 Dynes, Kaur                  Orange                25:46.16  147             
182 Lewis, Sarah                 Kettle Run            25:48.96  148             
183 Lopez, Riley                 Bishop Ireton         25:49.33                  
184 Woods, Sha                   Orange                25:52.13  149             
185 Gutschick, Brooke            Bullis Prep           25:57.84                  
186 Piper, Liz                   Flint Hill School     26:00.54  150             
187 Barletta, Annie              Bishop Ireton         26:12.71                  
188 Morris, MACKENZIE            Kettle Run            26:16.39  151             
189 Gonzalez-Rodriguez, Amba     Harrisonburg          26:17.20                  
190 Schwien, Lizzie              Flint Hill School     26:18.62  152             
191 Oliver, Valerie              Stafford              26:21.32  153             
192 Cox, Ellie                   James Monroe          26:23.19  154             
193 Vance, Merritt               Potomac School        26:26.57  155             
194 Dolby, Emma                  James Monroe          26:29.99  156             
195 Walther, Anna                Kettle Run            26:32.59  157             
196 Hurt, Leah                   Peaks View Pacers     26:36.44  158             
197 Meador, Hannah               Fluvanna              26:38.09                  
198 Conner, Emily                JP                    26:38.39  159             
199 Murray, Madeline             North Stafford        26:38.83                  
200 Castro, Hannah               Peaks View Pacers     26:39.43  160             
201 Carroll, Emily               Madison               26:45.07  161             
202 Pilson, Maggie               Massaponax            26:45.38  162             
203 Dean, Kendall                Eastern Mennonite     26:49.63  163             
204 O'Brien, Kate                Potomac School        26:51.49  164             
205 Martin, Kaley                Madison               26:59.61  165             
206 Gant, Loren                  Bishop Ireton         27:07.76                  
207 McHugh, Daly                 St. Anne's-B          27:14.87  166             
208 Nelson, Ursula               Miller School         27:22.09                  
209 Kisiel, Hayley               Culpeper              27:32.95  167             
210 Ferenbach, Charlotte         Potomac School        27:38.34  168             
211 May, Carolina                Eastern Mennonite     27:40.26  169             
212 Cady, Maggie                 Saint Stephen AG      27:41.32                  
213 Grae, Danielle               Potomac School        27:47.63                  
214 Starrs, Clare                JP                    27:50.03  170             
215 Knott, Sarah                 Culpeper              27:50.33  171             
216 Chelak, Anna                 Bishop Ireton         27:50.68                  
217 Bennis, Melony               JP                    27:50.94  172             
218 Miranda, Noelle              Bishop Ireton         28:11.97                  
219 Deschambault, Emily          James Monroe          28:13.04                  
220 Birkett, Lauren              Madison               28:16.05  173             
221 Camunas, Eva                 Madison               28:17.85  174             
222 Borneman, Danielle           JP                    28:31.88  175             
223 Musso, Carmen                Culpeper              28:32.60  176             
224 Dobrowolski, Jessica         St. Anne's-B          28:34.60  177             
225 Andrews, Sydney              Brooke Point          28:35.92  178             
226 Huddleston, Claire           Covenant School       28:36.72  179             
227 Mea, Caroline                Bishop Ireton         28:37.91                  
228 Llera, Liz                   Covenant School       28:40.32  180             
229 Hogg, Alley                  Covenant School       28:55.24  181             
230 Thelin, Heidi                Culpeper              29:12.21  182             
231 Paramore, Brooke             Madison               29:20.61  183             
232 Carelli, Hannah              Orange                29:32.01  184             
233 Sullivan, Teagan             Brooke Point          29:36.52                  
234 Gorby, Katie                 Culpeper              29:45.92  185             
235 Sipes, Shelby                Wakefield School      29:51.07                  
236 Finks, Lauren                Madison               30:07.24                  
237 Brunk, Monica                Eastern Mennonite     30:09.24  186             
238 Raymond, Logan               Brooke Point          31:07.66                  
239 Bookter, Brieanna            Brooke Point          31:37.58                  
240 Kimes, Cecelia               Kettle Run            34:47.98  187             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oakton High School           24    1    3    4    6   10   15   29          
      Total Time:  1:41:56.07                                                    
         Average:    20:23.22                                                    
   2 Atlee                       119    7   17   27   33   35  111  131          
      Total Time:  1:48:07.70                                                    
         Average:    21:37.54                                                    
   3 Brentsville District        173   18   20   28   53   54   69   78          
      Total Time:  1:50:19.49                                                    
         Average:    22:03.90                                                    
   4 Fluvanna High School        192    5    9   11   83   84  106  110          
      Total Time:  1:49:32.81                                                    
         Average:    21:54.57                                                    
   5 Saint Catherine s           194   22   30   38   48   56  105  108          
      Total Time:  1:50:56.82                                                    
         Average:    22:11.37                                                    
   6 South Lakes                 199   16   23   34   46   80   82   88          
      Total Time:  1:50:57.73                                                    
         Average:    22:11.55                                                    
   7 Academy OF The Holy Cross   233   12   25   36   41  119  125  135          
      Total Time:  1:51:48.93                                                    
         Average:    22:21.79                                                    
   8 Paul VI High School         248   37   45   49   57   60   90  103          
      Total Time:  1:52:29.29                                                    
         Average:    22:29.86                                                    
   9 North Stafford High Schoo   278   24   40   67   68   79  104  115          
      Total Time:  1:53:01.10                                                    
         Average:    22:36.22                                                    
  10 King George High School     288   13   44   66   73   92   95  124          
      Total Time:  1:53:14.23                                                    
         Average:    22:38.85                                                    
  11 Stafford High School        297   42   43   63   74   75  134  153          
      Total Time:  1:53:51.40                                                    
         Average:    22:46.28                                                    
  12 Bishop Ireton               313   14   21   86   91  101  117  121          
      Total Time:  1:53:52.32                                                    
         Average:    22:46.47                                                    
  13 Spotswood                   384   26   32   55  128  143                    
      Total Time:  1:56:55.87                                                    
         Average:    23:23.18                                                    
  14 Harrisonburg High School    387   31   50   99  100  107  116  118          
      Total Time:  1:56:28.84                                                    
         Average:    23:17.77                                                    
  15 Massaponax High School      432   61   62   71   94  144  162               
      Total Time:  1:57:49.80                                                    
         Average:    23:33.96                                                    
  16 Brooke Point High School    461   70   76   85   97  133  139  178          
      Total Time:  1:58:26.21                                                    
         Average:    23:41.25                                                    
  17 Flint Hill School           490   51   65   93  136  145  150  152          
      Total Time:  2:00:00.91                                                    
         Average:    24:00.19                                                    
  18 Eastern Mennonite           510   58   81   96  112  163  169  186          
      Total Time:  2:00:56.62                                                    
         Average:    24:11.33                                                    
  19 St. Anne's-Belfield Schoo   514    2   39  130  166  177                    
      Total Time:  2:03:16.03                                                    
         Average:    24:39.21                                                    
  20 James Monroe High School    518   59   87   98  132  142  154  156          
      Total Time:  2:00:39.69                                                    
         Average:    24:07.94                                                    
  21 Potomac School              532    8  120  122  127  155  164  168          
      Total Time:  2:01:20.88                                                    
         Average:    24:16.18                                                    
  22 Peaks View Pacers           553   72   89  126  129  137  158  160          
      Total Time:  2:01:38.34                                                    
         Average:    24:19.67                                                    
  23 Orange County High School   588   47  113  140  141  147  149  184          
      Total Time:  2:03:47.51                                                    
         Average:    24:45.51                                                    
  24 Madison County High Schoo   595   19   77  161  165  173  174  183          
      Total Time:  2:06:55.48                                                    
         Average:    25:23.10                                                    
  25 Kettle Run High School      658   64  138  148  151  157  187               
      Total Time:  2:06:49.76                                                    
         Average:    25:21.96                                                    
  26 Pope John Paul the Great    667   52  114  159  170  172  175               
      Total Time:  2:09:24.66                                                    
         Average:    25:52.94                                                    
  27 Culpeper County High Scho   762  102  146  167  171  176  182  185          
      Total Time:  2:13:42.52                                                    
         Average:    26:44.51                                                    
  28 Covenant School             772  109  123  179  180  181                    
      Total Time:  2:15:13.52                                                    
         Average:    27:02.71                       
		 
 Fork Union Military Academy                                HY-TEK's Meet Manager
                             37th Annual - 9/15/2012                             
                   Woodberry Forest Cross Country Invitational                   
                             Woodberry Forest School                             
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
219 Unknown                                            41:46.38                  
  1 Wood, Erica                  Trinity Meadowview    22:08.21    1             
  2 Jantomaso, Sophia            Peaks View Pacers     22:39.92                  
  3 Stoney, Emma                 Oakton High School    22:44.58    2             
  4 Carroll, Bridgett            Oakton High School    22:49.01    3             
  5 Bracaglia, Jill              Oakton High School    22:49.45    4             
  6 McGrath, Molly               South Lakes           23:01.37    5             
  7 Marquis, CA                  Orange                23:03.63                  
  8 Brett, Hannah                Fredericksbu          23:07.49                  
  9 Gedzelman, Emily             Oakton High School    23:22.96    6             
 10 Fraser *, Julia              Atlee                 23:25.27    7             
 11 Saunders, Maya               Atlee                 23:30.75    8             
 12 Shearon, Logan               Atlee                 23:41.54    9             
 13 LeBey, Izzy                  Saint Catherine s     23:43.88   10             
 14 Mahony, Julia                Oakton High School    23:56.44   11             
 15 Vaughn, Haley                South Lakes           23:57.29   12             
 16 Hyde, Kellie                 Culpeper              23:59.10   13             
 17 Rooney, Caitlyn              Riverbend             24:00.41   14             
 18 Moens, Lily                  Oakton High School    24:03.49   15             
 19 Brubaker, Courtney           Riverbend             24:05.10   16             
 20 Cullinan, Kirsten            Riverbend             24:11.36   17             
 21 Loving, Emily                Atlee                 24:22.75   18             
 22 Timmons, BR                  Orange                24:24.39                  
 23 Chinaka, Ozioma              South Lakes           24:27.37   19             
 24 Frazier, Clara               Blessed Sacramen      24:29.46   20             
 25 McCreary, Ashley             Steward School        24:40.50                  
 26 Jordan, Anna                 Oakton High School    24:44.53   21             
 27 Butters, Christianne         Oakton High School    24:44.79                  
 28 Ostick, Jilly                Oakton High School    24:50.37                  
 29 McHugh, Fiona                South Lakes           24:53.27   22             
 30 Armentrout, Lindsey          Kin George            24:54.99   23             
 31 Stiegler, GR                 Orange                24:58.29                  
 32 Lloyd, Lindsay               Atlee                 24:59.17   24             
 33 Sheridan, Sarah              Oakton High School    25:02.03                  
 34 Rieden, Jenna                Oakton High School    25:02.37                  
 35 Scott, Anna                  Paul VI High School   25:03.23   25             
 36 Piescik, Mary                Trinity Meadowview    25:04.12   26             
 37 Kaczmarczyk, Rachel          Oakton High School    25:06.11                  
 38 Craig, Sarah                 Oakton High School    25:07.08                  
 39 Guthrie, Micaela             Washington Latin      25:07.90   27             
 40 Toler, Hannah                Blessed Sacramen      25:09.55   28             
 41 Clement, Molly               Trinity Meadowview    25:12.13   29             
 42 Bianca, Theresa              North Stafford        25:12.94   30             
 43 Sobus, Anna                  Riverbend             25:15.49   31             
 44 Martin, Katie                South Lakes           25:16.25   32             
 45 Mading, Madison              Kin George            25:19.75   33             
 46 McGehee, Mary                Fluvanna              25:25.11   34             
 47 Giannopoulos, Despina        North Stafford        25:25.51   35             
 48 Haynes, Ali                  Covenant School       25:26.09   36             
 49 Hannon, Julia                Brentsville           25:28.08   37             
 50 Dinger, Rachel               Paul VI High School   25:35.30   38             
 51 Hix, Sam                     Riverbend             25:35.98   39             
 52 Toner, Clare                 Holy Cross            25:39.55   40             
 53 Fuenfgeld, Tori              North Stafford        25:43.93   41             
 54 Kilgo, CJ                    Riverbend             25:44.38   42             
 55 Delcoco, Sarah               South Lakes           25:45.61   43             
 56 Leaman, Kayla                Harrisonburg          25:48.05   44             
 57 Hudgens, Kendall             Saint Catherine s     25:48.35   45             
 58 Gummer, Hayley               Kin George            25:48.91   46             
 59 McNichols, Caroline          Riverbend             25:50.81   47             
 60 Breden, Kaitlyn              Riverbend             25:53.57                  
 61 Acosta, Gabrielle            South Lakes           26:00.17   48             
 62 Vogel, Shantel               Paul VI High School   26:03.02   49             
 63 Cruz-Garcia, Kelin           Harrisonburg          26:03.70   50             
 64 McGuinness, Kyrsten          James Monroe          26:04.45   51             
 65 McCarthy, Mary               Saint Catherine s     26:11.77   52             
 66 Edgerton, Sarah              Fluvanna              26:12.76   53             
 67 Howton, Sylvie               Saint Stephen AG      26:15.78   54             
 68 Nette, Alexandra             Kin George            26:16.30   55             
 69 Bull, Emily                  South Lakes           26:16.98                  
 70 O'Hara, Larkin               Harrisonburg          26:17.73   56             
 71 Larme, Allison               James Monroe          26:21.77   57             
 72 Kamorski, Leah               Fluvanna              26:28.92   58             
 73 Realubit, Josephine          Blessed Sacramen      26:30.62   59             
 74 Realubit, Natalie            Blessed Sacramen      26:31.23   60             
 75 Williams, Brenna             Fluvanna              26:33.15   61             
 76 Wolfe, Katie                 South Lakes           26:35.73                  
 77 Bennett, Erin                Oakton High School    26:37.67                  
 78 Brooks, Ajai                 Washington Latin      26:42.21   62             
 79 Tracy, Alexa                 Trinity Meadowview    26:45.24   63             
 80 Schauer, Natalie             South Lakes           26:45.48                  
 81 Sawyer, Ellie                Covenant School       26:48.59   64             
 82 Wilkins, Haleigh             Atlee                 26:51.04   65             
 83 Craig, Candace               Wakefield School      26:53.94                  
 84 Gertenbach, Nicole           Paul VI High School   26:54.87   66             
 85 Cleland, Grace               Flint Hill School     26:55.14                  
 86 Franco, Sara                 Harrisonburg          27:04.83   67             
 87 McCool, Katherine            South Lakes           27:06.85                  
 88 Bende, Kate                  Holy Cross            27:07.48   68             
 89 Vogel, Kayla                 Paul VI High School   27:11.07   69             
 90 Gutierrez, Isis              Harrisonburg          27:15.38   70             
 91 Barsanti, Wynne              Saint Catherine s     27:20.37   71             
 92 Walker, Ashleigh             Brentsville           27:20.67   72             
 93 Garland, Bayley              Saint Stephen AG      27:22.42   73             
 94 Kasch, Allison               Harrisonburg          27:23.55   74             
 95 Cerretelli, Violet           Holy Cross            27:27.70   75             
 96 Blanco, Isabella             Bishop Ireton         27:30.01   76             
 97 Burnett, Katie               Brentsville           27:35.38   77             
 98 Talmadge, Kelsey             Blessed Sacramen      27:35.86   78             
 99 Neubert, Sarah               James Monroe          27:36.47   79             
100 Valentin, Mayah              Atlee                 27:38.53   80             
101 Chuska, Perri                Kin George            27:43.68   81             
102 Swientisky, Olivia           Paul VI High School   27:44.11   82             
103 Pace, Georgeanne             Saint Catherine s     27:54.17   83             
104 Morgan, Katie                Fluvanna              27:57.81   84             
105 Jones, Moriah                Washington Latin      28:00.55   85             
106 Westfall, Abby               Harrisonburg          28:02.80   86             
107 Hawkins, Rebecca             North Stafford        28:03.46   87             
108 Agudo, Julianne              Paul VI High School   28:04.37   88             
109 Aurora, Meredith             South Lakes           28:05.12                  
110 Lokrantz, Brenna             Riverbend             28:08.35                  
111 Eberly, Alexis               Harrisonburg          28:08.73                  
112 Heller, Frances              Saint Catherine s     28:11.58   89             
113 Spartin, Caroline            Potomac School        28:14.37   90             
114 Kijewski, Jordan             Paul VI High School   28:15.25                  
115 Altman, Josie                Kin George            28:16.11   91             
116 Anderson, Corrine            Blessed Sacramen      28:19.05   92             
117 McNally, Debbie              Brentsville           28:19.37   93             
118 Kennedy, Morgan              Fluvanna              28:28.02   94             
119 Bordeaux, Mary               Massaponax            28:28.29                  
120 Pultz, Molly                 Riverbend             28:28.57                  
121 Jones, Gabby                 Washington Latin      28:29.22   95             
122 Emerson, Gillian             Atlee                 28:37.79                  
123 Samee, Maha                  Saint Catherine s     28:42.69   96             
124 McKinney, Kelly              Spotswood             28:45.90                  
125 Russell, Danielle            Wakefield School      28:48.72                  
126 Olson, Abigail               Saint Catherine s     28:50.83                  
127 Meakem, Sara                 Covenant School       28:52.27   97             
128 Blank, Beth                  Bishop Ireton         28:59.49   98             
129 Van Opdorp, Emily            North Stafford        29:11.66   99             
130 Scalzo, Mia                  Fluvanna              29:12.83  100             
131 Jent, Anna                   Massaponax            29:13.58                  
132 Nguon, Britt                 Potomac School        29:17.52  101             
133 Brygadier, Mary Kate         Riverbend             29:18.91                  
134 Bongiovi, Becca              Kettle Run            29:26.58                  
135 Karlovich, Chloe             Stafford              29:27.45                  
136 Lewis, Emma                  James Monroe          29:31.26  102             
137 Everard, Zoe                 Brentsville           29:33.17  103             
138 Samora-Nixon, Gianna         James Monroe          29:35.17  104             
139 Swientisky, Gabriella        Paul VI High School   29:37.95                  
140 Winsor, Devon                Potomac School        29:38.22  105             
141 Roberts, LA                  Orange                29:42.19                  
142 Williams, Maddie             James Monroe          29:42.45  106             
143 Widerhold, Addy              Riverbend             29:43.03                  
144 Davis, Liz                   Riverbend             29:43.35                  
145 Manzek, Maria                Bishop Ireton         29:45.01  107             
146 Shelley, Rose                Holy Cross            29:48.18  108             
147 Sokolyuk, Katrina            Harrisonburg          29:50.72                  
148 Ruiz, Sabrina                Bishop Ireton         29:51.08  109             
149 Sherman, Brittney            Fluvanna              29:51.80                  
150 Benvenutti, Maggie           Fluvanna              29:58.93                  
151 Graham, Megan                Fluvanna              30:00.52                  
152 Clarke, Katie                Blessed Sacramen      30:04.09  110             
153 Kurth, Sam                   Massaponax            30:05.70                  
154 Phelps, Megan                Spotswood             30:11.20                  
155 Baldridge, Emmie             Saint Stephen AG      30:11.54  111             
156 Morrell, Margaret            Harrisonburg          30:11.89                  
157 Wardlaw, Leah                Fredericksbu          30:13.68                  
158 Chadab, Nina                 Flint Hill School     30:18.15                  
159 Ma, Carol                    St. Anne's-B          30:20.36                  
160 Cherouny, Grace              Potomac School        30:21.05  112             
161 Ludwig, Melissa              Fluvanna              30:34.80                  
162 Shifflett, Nicole            Spotswood             30:36.58                  
163 Pritchard, Logan             St. Anne's-B          30:38.14                  
164 Smith, Shaye                 Massaponax            30:52.49                  
165 Fredrick, Jordyn             Fluvanna              30:53.66                  
166 Hanson, Julie                Bishop Ireton         30:57.18  113             
167 Bucholz, Julia               Potomac School        30:57.85  114             
168 Schmidt, Jane                Covenant School       30:59.96  115             
169 Malley, Clara                Potomac School        31:00.28  116             
170 Becker, Grace                Potomac School        31:00.88  117             
171 Ward, Gwen                   Covenant School       31:02.43  118             
172 Rubertone, Cecelia           Holy Cross            31:03.93  119             
173 Orie, Nicole                 Paul VI High School   31:08.75                  
174 McMullin, Hannah             Fluvanna              31:17.13                  
175 Spratt, Tori                 Kettle Run            31:18.96                  
176 Klitenic, Amelia             Potomac School        31:24.34                  
177 Kuflom, Betty                Saint Stephen AG      31:28.05  120             
178 Gallagher, Sarah             Bishop Ireton         31:29.06  121             
179 Lian, Meredith               Saint Stephen AG      31:35.13  122             
180 Riegel, Carolyn              Bishop Ireton         31:43.38  123             
181 Fulton, Kyle                 Fluvanna              31:49.62                  
182 Cummings, Rebecca            JP                    31:57.59                  
183 Jorgensen, Bailey            Flint Hill School     32:05.38                  
184 Dean, Anna                   Fluvanna              32:09.88                  
185 Ogbomo, Hannah               Covenant School       32:10.95  124             
186 Eng, Lydia                   Trinity Meadowview    32:17.75  125             
187 Rielly, Meghan               Bishop Ireton         32:26.77                  
188 Claud, Erin                  Blessed Sacramen      32:49.99                  
189 Prentice, Emily              Culpeper              32:52.46  126             
190 Ward, Brianna                Washington Latin      32:53.73  127             
191 Harkness, Hannah             James Monroe          33:01.06  128             
192 Mwombela, Bethann            Washington Latin      33:07.74  129             
193 Williams, Taylor             Culpeper              33:18.63  130             
194 DeVos, Alexandra             Peaks View Pacers     33:23.07                  
195 Flynn, Riley                 Saint Stephen AG      33:28.80  131             
196 Battle, Emily                St. Anne's-B          33:37.83                  
197 Vicente, Natalie             Washington Latin      33:40.24  132             
198 Chance, Kelcy                Stafford              34:04.05                  
199 Leist, Julie                 JP                    34:11.98                  
200 Borst, Emily                 Kettle Run            34:18.30                  
201 Gabbert, Karen               Trinity Meadowview    34:19.12  133             
202 Evans, Darya                 Miller School         34:31.60                  
203 Cecil, Adia                  Washington Latin      34:49.07                  
204 Derry, Emma                  Fluvanna              34:55.66                  
205 Williams, Kenzie             Potomac School        35:16.09                  
206 Drury, Mary                  Culpeper              35:21.00  134             
207 Godek, Anna                  Saint Stephen AG      35:38.71  135             
208 Chittams, Alex               Washington Latin      35:42.29                  
209 Luehrs, Vanessa              Potomac School        35:56.49                  
210 Wilkerson, Sarah             Holy Cross            36:11.76  136             
211 Cutchin, Derowen             Miller School         36:35.94                  
212 Austin, Rachel               Culpeper              37:08.23  137             
213 Capizzi, Margaret            Holy Cross            37:20.95  138             
214 Gaye, Coumba                 Washington Latin      37:22.90                  
215 Cutshaw, Sarah               Fredericksbu          38:15.99                  
216 Rhodes, Stephanie            Kettle Run            38:32.26                  
217 Gruebele, Lauren             Bishop Ireton         40:16.00                  
218 Calix, Marissa               Bishop Ireton         41:44.96                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oakton High School           26    2    3    4    6   11   15   21          
      Total Time:  1:55:42.44                                                    
         Average:    23:08.49                                                    
   2 Atlee                        66    7    8    9   18   24   65   80          
      Total Time:  1:59:59.48                                                    
         Average:    23:59.90                                                    
   3 South Lakes                  90    5   12   19   22   32   43   48          
      Total Time:  2:01:35.55                                                    
         Average:    24:19.11                                                    
   4 Riverbend                   117   14   16   17   31   39   42   47          
      Total Time:  2:03:08.34                                                    
         Average:    24:37.67                                                    
   5 King George High School     238   23   33   46   55   81   91               
      Total Time:  2:10:03.63                                                    
         Average:    26:00.73                                                    
   6 Trinity Meadowview          244    1   26   29   63  125  133               
      Total Time:  2:11:27.45                                                    
         Average:    26:17.49                                                    
   7 Blessed Sacrament Hugueno   245   20   28   59   60   78   92  110          
      Total Time:  2:10:16.72                                                    
         Average:    26:03.35                                                    
   8 Paul VI High School         247   25   38   49   66   69   82   88          
      Total Time:  2:10:47.49                                                    
         Average:    26:09.50                                                    
   9 Saint Catherine s           261   10   45   52   71   83   89   96          
      Total Time:  2:10:58.54                                                    
         Average:    26:11.71                                                    
  10 Harrisonburg High School    287   44   50   56   67   70   74   86          
      Total Time:  2:12:29.69                                                    
         Average:    26:29.94                                                    
  11 Fluvanna High School        290   34   53   58   61   84   94  100          
      Total Time:  2:12:37.75                                                    
         Average:    26:31.55                                                    
  12 North Stafford High Schoo   292   30   35   41   87   99                    
      Total Time:  2:13:37.50                                                    
         Average:    26:43.50                                                    
  13 Brentsville District        382   37   72   77   93  103                    
      Total Time:  2:18:16.67                                                    
         Average:    27:39.34                                                    
  14 James Monroe High School    393   51   57   79  102  104  106  128          
      Total Time:  2:19:09.12                                                    
         Average:    27:49.83                                                    
  15 Washington Latin            396   27   62   85   95  127  129  132          
      Total Time:  2:21:13.61                                                    
         Average:    28:14.73                                                    
  16 Academy OF The Holy Cross   410   40   68   75  108  119  136  138          
      Total Time:  2:21:06.84                                                    
         Average:    28:13.37                                                    
  17 Covenant School             430   36   64   97  115  118  124               
      Total Time:  2:23:09.34                                                    
         Average:    28:37.87                                                    
  18 Saint Stephen's Saint Agn   480   54   73  111  120  122  131  135          
      Total Time:  2:26:52.92                                                    
         Average:    29:22.59                                                    
  19 Bishop Ireton               503   76   98  107  109  113  121  123          
      Total Time:  2:27:02.77                                                    
         Average:    29:24.56                                                    
  20 Potomac School              522   90  101  105  112  114  116  117          
      Total Time:  2:28:29.01                                                    
         Average:    29:41.81                                                    
  21 Culpeper County High Scho   540   13  126  130  134  137                    
      Total Time:  2:42:39.42                                                    
         Average:    32:31.89                 
		 
 Fork Union Military Academy                                HY-TEK's Meet Manager
                             37th Annual - 9/15/2012                             
                   Woodberry Forest Cross Country Invitational                   
                             Woodberry Forest School                             
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Men 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hall *, Nathaniel            Atlee                 16:36.14    1             
  2 MACLEOD, Ian                 Stafford              16:41.24    2             
  3 Abbatiello, Joey             Stafford              16:52.21    3             
  4 Stoney, Jack                 Oakton High School    17:05.59    4             
  5 Walker, Robert               Brooke Point          17:15.38    5             
  6 Tooke, Corey                 Brentsville           17:17.45    6             
  7 King, Kyle                   Brentsville           17:21.77    7             
  8 Lemons, Ben                  Brentsville           17:24.33    8             
  9 Blair, Mike                  Brentsville           17:25.63    9             
 10 Markham, Chris               Fluvanna              17:26.59   10             
 11 Batt, Zachary                North Stafford        17:27.45   11             
 12 Mohammadi, Ashkan            South Lakes           17:28.08   12             
 13 Atkinson, David              Oakton High School    17:43.02   13             
 14 Manoatl, Ricardo             Oakton High School    17:43.39   14             
 15 Fields, Tre                  Atlee                 17:44.17   15             
 16 McHugh, Michael              South Lakes           17:44.57   16             
 17 McCool, Andrew               South Lakes           17:45.18   17             
 18 Knab, Richard                Brentsville           17:47.62   18             
 19 Bryant, Jeffrey              North Stafford        17:48.18   19             
 20 Hosokawa, Isamu              Oakton High School    17:48.62   20             
 21 Hubbard, Elias               Miller School         17:53.98   21             
 22 Stepka, Andy                 Paul VI High School   17:57.03   22             
 23 Lopezgomez, Oliver           Oakton High School    18:00.65   23             
 24 Folger, Nate                 Flint Hill School     18:02.36   24             
 25 Hamilton, Max                Spotswood             18:02.97   25             
 26 Iyob, Simon                  Oakton High School    18:03.54   26             
 27 DeAtley, Nicholas            South Lakes           18:05.02   27             
 28 O'Neil, Matthew              JP                    18:06.25   28             
 29 Ramirez, Ben                 Stafford              18:06.86   29             
 30 Zimmermann, Jonas            Harrisonburg          18:09.80   30             
 31 Soraci, Kevin                Landon School         18:12.53   31             
 32 Moe, Travis                  Fluvanna              18:12.78   32             
 33 Sprague, Chris               Oakton High School    18:17.69   33             
 34 Lysher, Luke                 Stafford              18:19.76   34             
 35 Sellers, Elliott             Culpeper              18:22.69   35             
 36 Raymond, Justyn              Brooke Point          18:25.91   36             
 37 Shelton, Peter               Woodberry             18:26.14   37             
 38 Liles, Hines                 Woodberry             18:26.74   38             
 39 Totten, Neil                 Oakton High School    18:29.37                  
 40 Knaus, Michael               Brooke Point          18:30.43   39             
 41 Hess, Derek                  Spotswood             18:31.43   40             
 42 Alidost *, Bizz              Atlee                 18:31.94   41             
 43 Rivas, Luis                  South Lakes           18:32.97   42             
 44 Wendlant, Tanner             Stafford              18:33.28   43             
 45 Mott, James                  North Stafford        18:33.58   44             
 46 Watson, Jacob                Kin George            18:33.86   45             
 47 Leaman, Jordan               Harrisonburg          18:34.16   46             
 48 Peters, Griffin              Brentsville           18:36.16   47             
 49 Gannon, Richard              Brooke Point          18:37.93   48             
 50 Granato, Ryan                Oakton High School    18:38.38                  
 51 Bruner, Will                 Saint Chris           18:38.78   49             
 52 Collins, Danny               Liberty (Bealeton)    18:39.05   50             
 53 Singleton, Robert            Woodberry             18:39.28   51             
 54 Walker, Charles              Liberty (Bealeton)    18:41.24   52             
 55 Galanti, Stephen             South Lakes           18:43.21   53             
 56 McKew, Matt                  Oakton High School    18:43.52                  
 57 Logrande, Michael            Bishop Ireton         18:43.81   54             
 58 Heishman, Chris              South Lakes           18:44.06   55             
 59 Brill, Adam                  Landon School         18:45.77   56             
 60 Higgins, Ian                 Stafford              18:46.86   57             
 61 Garlington, Matt             Brooke Point          18:47.15   58             
 62 Spagnolo *, Michael          Atlee                 18:49.63   59             
 63 Richeson, Dylan              Atlee                 18:49.88   60             
 64 Broemmel, Daniel             Brentsville           18:51.45   61             
 65 Kocis, Matt                  Paul VI High School   18:52.70   62             
 66 Leyden, Jack                 Bishop Ireton         18:54.45   63             
 67 Skouby, Aaron                Paul VI High School   18:54.71   64             
 68 Kensinger, Nick              Potomac School        18:58.31   65             
 69 Duong, Ryan                  Oakton High School    18:59.38                  
 70 Walker, Adam                 Liberty (Bealeton)    19:01.38   66             
 71 Pearson, Connor              Bishop Ireton         19:02.39   67             
 72 Uhrig, Michael               South Lakes           19:05.80                  
 73 Flory, Averstt               Woodberry             19:06.20   68             
 74 McDaniel, Jake               Harrisonburg          19:06.92   69             
 75 Smith, Hunter                Peaks View Pacers     19:07.57   70             
 76 Ryan, John Paul              Bishop Ireton         19:09.17   71             
 77 Kraimeche, Amin              Harrisonburg          19:10.16   72             
 78 Peterson, Brett              Brooke Point          19:10.44   73             
 79 Gilliam, Adam                Paul VI High School   19:10.85   74             
 80 Ratway, Bobby                Brooke Point          19:11.33   75             
 81 O'Connor, P                  Orange                19:11.91   76             
 82 Bonney, Taylor               Stafford              19:13.28   77             
 83 Kenee, Parker                Spotswood             19:16.60   78             
 84 Bryant, Riley                North Stafford        19:17.30   79             
 85 Kopp, Chase                  Liberty (Bealeton)    19:19.44   80             
 86 Pryor, Jake                  North Stafford        19:20.71   81             
 87 McCain, Gavin                Stafford              19:21.96                  
 88 Ryon, Connery                Kettle Run            19:22.75   82             
 89 Thatcher, Blake              St. Anne's-B          19:23.58   83             
 90 Rehm, Josh                   James Monroe          19:24.25   84             
 91 Theimer, Robert              Brentsville           19:25.96                  
 92 Bush, Ben                    Potomac School        19:26.23   85             
 93 Lozano, Tom                  Brooke Point          19:27.33                  
 94 Burtle, James                Fredericksbu          19:27.91   86             
 95 Leist, James                 JP                    19:28.75   87             
 96 Lam, Andrew                  Spotswood             19:29.94   88             
 97 Ofori-Atta, Kwaku            Oakton High School    19:31.26                  
 98 Cooke, Dylan                 Kettle Run            19:32.45   89             
 99 Lott, Nye                    James Monroe          19:32.75   90             
100 Evans, Nick                  Woodberry             19:33.54   91             
101 Gottlieb, Steven             Bishop Ireton         19:34.17   92             
102 Comyn, Daniel                Madison               19:35.66   93             
103 Hammond, Perry               Woodberry             19:36.24   94             
104 Danisewicz, Matt             Paul VI High School   19:38.12   95             
105 Ellis, Logan                 Massaponax            19:38.89   96             
106 Velez, Brenden               Brentsville           19:39.65                  
107 Cumbia, Linzy                St. Anne's-B          19:40.38   97             
108 Fairfax, Michael             Liberty (Bealeton)    19:42.84   98             
109 McKay, Knick                 James Monroe          19:43.66   99             
110 Voslow, Harrison             Landon School         19:44.10  100             
111 Lightfoot, Colin             North Stafford        19:44.48  101             
112 Osterman, Billy              Woodberry             19:44.81  102             
113 Willis, Hugh                 James Monroe          19:45.14  103             
114 Terrones, Glanmarco          Potomac School        19:45.53  104             
115 Armstrong, Michael           Paul VI High School   19:45.85  105             
116 Sanok, Kyle                  Potomac School        19:46.13  106             
117 Burnett, Tucker              Saint Stephen AG      19:47.86  107             
118 Woods, David                 Orange                19:48.74  108             
119 Olson, Brian                 Brooke Point          19:49.16                  
120 Adizima, Marshall            Kettle Run            19:51.35  109             
121 Bolen, Jack                  Landon School         19:52.13  110             
122 Wilson, Andrew               Culpeper              19:52.91  111             
123 Michael, Joshua              Landon School         19:53.25  112             
124 Delaney, Kyle                Bishop Ireton         19:53.72  113             
125 Welch, Jacob                 Madison               19:54.11  114             
126 Jantomaso, Noah              Peaks View Pacers     19:54.52  115             
127 Peery *, Matthew             Atlee                 19:54.91  116             
128 Hazelgren, Ryan              Stafford              19:56.50                  
129 Watson, Jarod                Kin George            19:57.00  117             
130 Kvartunas, Michael           Paul VI High School   19:57.77  118             
131 Rhodes, Stephen              Kettle Run            19:58.75  119             
132 Schmitz, Ryan                North Stafford        20:00.01  120             
133 Adams, Daniel                Massaponax            20:02.38  121             
134 Marsh, Mike                  JP                    20:03.30  122             
135 Smallwood, Tyler             Potomac School        20:04.13  123             
136 Esparza, Javier              Brooke Point          20:04.63                  
137 Walker, Drew                 JP                    20:05.10  124             
138 Gibson, Tucker               Potomac School        20:05.42  125             
139 Houska, Brad                 Kettle Run            20:05.75  126             
140 Martin, Timothy              Eastern Mennonite     20:06.15  127             
141 Leigh, Christian             North Stafford        20:06.47                  
142 Snyder, Korey                Culpeper              20:06.79  128             
143 Kelliher, Drew               Madison               20:07.17  129             
144 Blackwell, Tommy             Flint Hill School     20:07.59  130             
145 King, Jake                   Miller School         20:08.07  131             
146 Mastaler, Trey               Paul VI High School   20:08.56                  
147 Cozzens, Cameron             North Stafford        20:09.31                  
148 Pili, Sean                   Bishop Ireton         20:10.37  132             
149 Jiranek, Jack                Saint Chris           20:10.93  133             
150 Allen, Sidney                Carlisle School       20:12.41                  
151 Falk, Isaac                  Harrisonburg          20:13.05  134             
152 Kirk, Ryan                   Culpeper              20:13.49  135             
153 Boland, Liam                 Saint Chris           20:13.89  136             
154 Holland, Carter              Saint Stephen AG      20:14.15  137             
155 Early, Austin                Fluvanna              20:14.63  138             
156 McManus, Daniel              James Monroe          20:14.95  139             
157 Tiblin, Cecil                Orange                20:15.34  140             
158 Chellman, Jack               Bullis Prep           20:16.20  141             
159 McCray, Charlie              Saint Chris           20:17.19  142             
160 Viere, Tim                   St. Anne's-B          20:17.59  143             
161 Fortenberry, Rawls           Miller School         20:20.29  144             
162 Donahue, Brandon             North Stafford        20:20.62                  
163 Wertzberger, Josh            Flint Hill School     20:21.04  145             
164 Knight, Deaven               North Stafford        20:22.05                  
165 Ciskanik, JU                 Orange                20:23.55  146             
166 Mullikin, Patrick            Kettle Run            20:24.52  147             
167 Van Orden, Will              Flint Hill School     20:25.41  148             
168 Ganniger, Gresh              Stafford              20:26.37                  
169 Webb, Michael                North Stafford        20:26.69                  
170 Christian *, Patrick         Atlee                 20:27.22  149             
171 Barpoulis, Nick              Bullis Prep           20:30.11  150             
172 Johnston, Hunter             Potomac School        20:30.76  151             
173 McCaffrey, Jack              Flint Hill School     20:31.54  152             
174 Dong, Kevin                  Culpeper              20:33.63  153             
175 Austin, Aaron                Culpeper              20:35.70  154             
176 Bransford, Cole              Potomac School        20:36.32                  
177 Lindsay, Brad                Spotswood             20:36.65  155             
178 Weimer, Benjamin             Wakefield School      20:36.91                  
179 Martin, Hunter               William Monroe        20:37.51  156             
180 Mattson, Michael             Fluvanna              20:37.82  157             
181 Phippen, Parker              Saint Stephen AG      20:40.39  158             
182 Lohman, Chris                Massaponax            20:41.87  159             
183 Dwyer, Dartagnan             Culpeper              20:44.57  160             
184 Colton, Michael              Saint Stephen AG      20:45.57  161             
185 Tully, Sean                  JP                    20:48.82  162             
186 Dameron, David               Woodberry             20:49.84                  
187 Biesecker, Kyle              William Monroe        20:50.52  163             
188 Duda, Mark                   Harrisonburg          20:51.04  164             
189 Shank, Morgan                Eastern Mennonite     20:52.27  165             
190 Brunson, Drew                James Monroe          20:52.62  166             
191 Harrington, Connor           Bullis Prep           20:53.10  167             
192 Fireman, David               Bullis Prep           20:54.17  168             
193 Colavincenzo, Evan           St. Anne's-B          20:54.88  169             
194 Herring-Cowan, Soloman       North Stafford        20:56.05                  
195 Crowther, Nathan             James Monroe          20:58.97  170             
196 Kensinger, Mark              Potomac School        21:00.07                  
197 Biesecker, Alex              William Monroe        21:01.87  171             
198 Brooks, Matthew              Culpeper              21:03.41                  
199 Brennan, Peter               Potomac School        21:04.04                  
200 Smith, Henry                 Landon School         21:05.44  172             
201 Phillips, Mitchell           Saint Chris           21:06.51  173             
202 Gallant, Andre               JP                    21:07.27  174             
203 Hall, Joe                    James Monroe          21:07.99                  
204 Welty, Peter                 Brooke Point          21:08.75                  
205 Collinson, John              Benedictine           21:10.31  175             
206 Jarvis, Jack                 Bishop Ireton         21:12.83                  
207 Hoffman, Henry               James Monroe          21:13.90                  
208 Cordoba, Josh                Bishop Ireton         21:14.27                  
209 Good, Darren                 Eastern Mennonite     21:14.71  176             
210 Corbin, Jonathan             Fluvanna              21:15.46  177             
211 Zook, Willem                 Saint Stephen AG      21:16.01  178             
212 Cashin, Ben                  Potomac School        21:16.57                  
213 Allen, Blake                 JP                    21:17.65  179             
214 Chen, Zach                   South Lakes           21:18.52                  
215 Landry, Jacob                Brentsville           21:19.13                  
216 Moravitz, Nathan             Kettle Run            21:20.29  180             
217 Signora, Blair               Bullis Prep           21:21.52  181             
218 Simmons, Jeremy              Saint Stephen AG      21:22.42  182             
219 Iman, Yesaya                 William Monroe        21:23.24  183             
220 Abbed, Kevin                 Bishop Ireton         21:23.78                  
221 Phelps, Logan                Spotswood             21:24.21  184             
222 Keegan, Kevin                JP                    21:24.72                  
223 Graham, Jonathan             Kin George            21:26.05  185             
224 Conner, Corey                Covenant School       21:26.51  186             
225 Helou, Justin                Kettle Run            21:26.93                  
226 Shapero, Max                 Saint Stephen AG      21:27.29  187             
227 Lutkehus, August             Kettle Run            21:28.48                  
228 Bousquet, AJ                 Massaponax            21:28.99  188             
229 Kraisser, Kyle               Kin George            21:29.41  189             
230 Beeler, Matthew              Madison               21:30.87  190             
231 Wisslead, Killian            Kin George            21:31.64  191             
232 Wroe, James                  Wakefield School      21:32.67                  
233 Sageman, Joe                 Bullis Prep           21:33.60  192             
234 Morrison, Ben                Brooke Point          21:37.73                  
235 Neath, Brandon               Woodberry             21:38.63                  
236 Brown, Matt                  Benedictine           21:39.23  193             
237 Cogan, Patrick               Miller School         21:39.75  194             
238 Difazio, Cosmo               Covenant School       21:41.68  195             
239 Brannen, William             Fredericksbu          21:42.38  196             
240 Schrepter, Ben               Madison               21:43.80  197             
241 Cole, Cameron                Culpeper              21:44.31                  
242 Dyke, John                   Covenant School       21:44.90  198             
243 Jones, Christopher           Fredericksbu          21:45.46  199             
244 Pierce, Devin                Madison               21:47.20  200             
245 Brown, Alex                  Bullis Prep           21:49.13  201             
246 Jantomaso, Justin            Peaks View Pacers     21:50.55  202             
247 Klein, Mike                  William Monroe        21:51.23  203             
248 Brown, Huntington            Bullis Prep           21:52.41                  
249 Micholas, Drew               Bullis Prep           21:54.08                  
250 Miles, Jason                 Massaponax            21:54.54  204             
251 Layman, Jonathan             Eastern Mennonite     21:54.87  205             
252 Mikosovic, W                 Orange                21:55.40  206             
253 Virtue, Spencer              Miller School         21:56.57  207             
254 Dreyer, Stone                Landon School         21:57.49  208             
255 McGhee, Conner               Madison               21:57.84  209             
256 Knopes, Henry                Bullis Prep           21:59.00                  
257 Raines, Jordan               Massaponax            22:00.48  210             
258 Azise, Mason                 Culpeper              22:02.03                  
259 Petitt, Aaron                Fredericksbu          22:02.63  211             
260 Wallace, Jeremiah            James Monroe          22:03.24                  
261 Douros, Pablo                Bishop Ireton         22:06.47                  
262 HU, Simon                    James Monroe          22:07.55                  
263 Corbalan DE Martino, Cri     Brooke Point          22:08.91                  
264 Kirtley, Brian               Landon School         22:10.60                  
265 Kalachi, Kourosh             Bullis Prep           22:11.06                  
266 Watkins, Dean                St. Anne's-B          22:12.39  212             
267 Smith, Anthony               Madison               22:14.04                  
268 Letowt, Ben                  Flint Hill School     22:17.22  213             
269 Singer, Alec                 Flint Hill School     22:19.77  214             
270 Pasold, Charles              Kin George            22:23.11  215             
271 Anderson, Scott              Massaponax            22:23.67  216             
272 Carter, Josiah               Covenant School       22:24.01  217             
273 Gilliam, Nick                William Monroe        22:25.15  218             
274 Camet, Wes                   Benedictine           22:26.54  219             
275 Hoffman, Christian           Fluvanna              22:26.96  220             
276 Musso, Roberto               Culpeper              22:27.72                  
277 Counts, David                Culpeper              22:32.88                  
278 Cleland, Adam                Flint Hill School     22:34.26                  
279 Good, Jacob                  Madison               22:44.36                  
280 Crowley, Tyler               Potomac School        22:51.10                  
281 Brinkman, Peter              Potomac School        22:54.98                  
282 Carson, Chase                Covenant School       22:55.98  221             
283 Smith, Jason                 William Monroe        23:01.90  222             
284 Lovelace, Niall              Miller School         23:03.44  223             
285 Coleman, Alton               Benedictine           23:04.15  224             
286 Cutchin, Damian              Miller School         23:06.04  225             
287 Mikosovic, Z                 Orange                23:12.46  226             
288 Browne, Jos                  Orange                23:15.26  227             
289 Burke, Connor                Bishop Ireton         23:22.41                  
290 Merithew, Gardner            Benedictine           23:26.11  228             
291 Sevart, JC                   Kin George            23:34.39  229             
292 Roberts, Thomas              Covenant School       23:39.82  230             
293 Eanes, Andre                 Eastern Mennonite     24:06.09  231             
294 DeVos, Joel                  Peaks View Pacers     24:06.61  232             
295 Roberts, Nathan              Peaks View Pacers     24:23.53  233             
296 Hightower, Oliver            Landon School         24:33.03                  
297 Landolt, Ben                 Madison               24:35.02                  
298 Martin, Curtis               Eastern Mennonite     24:35.63  234             
299 Manry, Josiah                Fredericksbu          24:43.78  235             
300 Robinson, Nathan             James Monroe          24:50.38                  
301 Hefele, Tommy                Benedictine           25:01.35  236             
302 Moody, Ricky                 Carlisle School       25:03.81                  
303 Toler, Garret                Benedictine           25:44.92  237             
304 Gottlieb, Matthew            Bishop Ireton         25:55.73                  
305 Smith, Tyler                 Benedictine           26:07.65                  
306 Snow, Aaron                  Madison               27:48.23                  
307 Kirby, Bryce                 Spotswood             27:49.25  238             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Brentsville District         48    6    7    8    9   18   47   61          
      Total Time:  1:27:16.80                                                    
         Average:    17:27.36                                                    
   2 Oakton High School           74    4   13   14   20   23   26   33          
      Total Time:  1:28:21.27                                                    
         Average:    17:40.26                                                    
   3 Stafford High School        111    2    3   29   34   43   57   77          
      Total Time:  1:28:33.36                                                    
         Average:    17:42.67                                                    
   4 South Lakes                 114   12   16   17   27   42   53   55          
      Total Time:  1:29:35.82                                                    
         Average:    17:55.17                                                    
   5 Atlee                       176    1   15   41   59   60  116  149          
      Total Time:  1:30:31.76                                                    
         Average:    18:06.36                                                    
   6 Brooke Point High School    186    5   36   39   48   58   73   75          
      Total Time:  1:31:36.80                                                    
         Average:    18:19.36                                                    
   7 North Stafford High Schoo   234   11   19   44   79   81  101  120          
      Total Time:  1:32:27.22                                                    
         Average:    18:29.45                                                    
   8 Woodberry Forest School     285   37   38   51   68   91   94  102          
      Total Time:  1:34:11.90                                                    
         Average:    18:50.38                                                    
   9 Paul VI High School         317   22   62   64   74   95  105  118          
      Total Time:  1:34:33.41                                                    
         Average:    18:54.69                                                    
  10 Liberty (Bealeton)          346   50   52   66   80   98                    
      Total Time:  1:35:23.95                                                    
         Average:    19:04.79                                                    
  11 Bishop Ireton               347   54   63   67   71   92  113  132          
      Total Time:  1:35:23.99                                                    
         Average:    19:04.80                                                    
  12 Harrisonburg High School    351   30   46   69   72  134  164               
      Total Time:  1:35:14.09                                                    
         Average:    19:02.82                                                    
  13 Spotswood                   386   25   40   78   88  155  184  238          
      Total Time:  1:35:57.59                                                    
         Average:    19:11.52                                                    
  14 Landon School               409   31   56  100  110  112  172  208          
      Total Time:  1:36:27.78                                                    
         Average:    19:17.56                                                    
  15 Potomac School              483   65   85  104  106  123  125  151          
      Total Time:  1:38:00.33                                                    
         Average:    19:36.07                                                    
  16 Fluvanna High School        514   10   32  138  157  177  220               
      Total Time:  1:37:47.28                                                    
         Average:    19:33.46                                                    
  17 James Monroe High School    515   84   90   99  103  139  166  170          
      Total Time:  1:38:40.75                                                    
         Average:    19:44.15                                                    
  18 Pope John Paul the Great    523   28   87  122  124  162  174  179          
      Total Time:  1:38:32.22                                                    
         Average:    19:42.45                                                    
  19 Kettle Run High School      525   82   89  109  119  126  147  180          
      Total Time:  1:38:51.05                                                    
         Average:    19:46.21                                                    
  20 Culpeper County High Scho   562   35  111  128  135  153  154  160          
      Total Time:  1:39:09.51                                                    
         Average:    19:49.91                                                    
  21 Flint Hill School           599   24  130  145  148  152  213  214          
      Total Time:  1:39:27.94                                                    
         Average:    19:53.59                                                    
  22 Saint Christopher's Schoo   633   49  133  136  142  173                    
      Total Time:  1:40:27.30                                                    
         Average:    20:05.46                                                    
  23 Orange County High School   676   76  108  140  146  206  226  227          
      Total Time:  1:41:34.94                                                    
         Average:    20:18.99                                                    
  24 Miller School               697   21  131  144  194  207  223  225          
      Total Time:  1:41:58.66                                                    
         Average:    20:23.74                                                    
  25 St. Anne's-Belfield Schoo   704   83   97  143  169  212                    
      Total Time:  1:42:28.82                                                    
         Average:    20:29.77                                                    
  26 Madison County High Schoo   723   93  114  129  190  197  200  209          
      Total Time:  1:42:51.61                                                    
         Average:    20:34.33                                                    
  27 King George High School     727   45  117  185  189  191  215  229          
      Total Time:  1:42:57.96                                                    
         Average:    20:35.60                                                    
  28 Saint Stephen's Saint Agn   741  107  137  158  161  178  182  187          
      Total Time:  1:42:43.98                                                    
         Average:    20:32.80                                                    
  29 Massaponax High School      768   96  121  159  188  204  210  216          
      Total Time:  1:43:46.67                                                    
         Average:    20:45.34                                                    
  30 Bullis Prep                 807  141  150  167  168  181  192  201          
      Total Time:  1:43:55.10                                                    
         Average:    20:47.02                                                    
  31 Peaks View Pacers           852   70  115  202  232  233                    
      Total Time:  1:49:22.78                                                    
         Average:    21:52.56                                                    
  32 William Monroe High Schoo   876  156  163  171  183  203  218  222          
      Total Time:  1:45:44.37                                                    
         Average:    21:08.88                                                    
  33 Eastern Mennonite           904  127  165  176  205  231  234               
      Total Time:  1:48:14.09                                                    
         Average:    21:38.82                                                    
  34 Fredericksburg Christian    927   86  196  199  211  235                    
      Total Time:  1:49:42.16                                                    
         Average:    21:56.44                                                    
  35 Covenant School            1017  186  195  198  217  221  230               
      Total Time:  1:50:13.08                                                    
         Average:    22:02.62                                                    
  36 Benedictine College Prep   1039  175  193  219  224  228  236  237          
      Total Time:  1:51:46.34                                                    
         Average:    22:21.27                
		 
		 
 Fork Union Military Academy                                HY-TEK's Meet Manager
                             37th Annual - 9/15/2012                             
                   Woodberry Forest Cross Country Invitational                   
                             Woodberry Forest School                             
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Boys 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
360 Unknown                                            36:26.24                  
361 Unknown                                            37:08.24                  
  1 Pratt, Micah                 Peaks View Pacers     18:41.10                  
  2 Runyon, Michael              Trinity Meadowview    18:47.19    1             
  3 Jones, Sam                   Oakton High School    18:56.79    2             
  4 Woodhouse, AJ                Oakton High School    18:57.93    3             
  5 Foltz, Chad                  Atlee                 18:58.68    4             
  6 Colturi, Matt                Oakton High School    19:05.70    5             
  7 Tuggle, Hunter               Riverbend             19:12.31    6             
  8 Rice, Daniel                 Trinity Meadowview    19:13.62    7             
  9 Toomey, Jack                 Blessed Sacramen      19:17.35    8             
 10 Polling, Noah                Steward School        19:21.61    9             
 11 Livingston, Matt             Oakton High School    19:23.46   10             
 12 Franco, Andrew               Atlee                 19:24.38   11             
 13 Luprete, Nate                Riverbend             19:25.74   12             
 14 Griffin, Vincent             Riverbend             19:37.15   13             
 15 Mills, Isaac                 Oakton High School    19:44.10   14             
 16 Bentley, Preston             Trinity Meadowview    19:44.45   15             
 17 Garrett, Brennan             Oakton High School    19:47.47   16             
 18 Landes, Thomas               Oakton High School    19:49.97   17             
 19 McManus, Sean                Riverbend             19:50.30   18             
 20 Sredle, Luke                 Riverbend             19:52.12   19             
 21 McNally, Jack                Brentsville           19:57.66   20             
 22 Pairet, Thomas               Fork Union            19:59.53   21             
 23 Warnke, John                 Washington Latin      20:00.46                  
 24 Walker, Dante                Fork Union            20:02.27   22             
 25 Broemmel, Nicholas           Brentsville           20:02.62   23             
 26 Hoffman, Charile             South Lakes           20:03.79   24             
 27 Koritko, Nicholas            Paul VI High School   20:06.02   25             
 28 Bright, Michael              Atlee                 20:07.11   26             
 29 Locke, Morgan                Riverbend             20:07.99   27             
 30 Carrigan, Nick               Oakton High School    20:08.59                  
 31 Willis, Jacob                Brentsville           20:09.06   28             
 32 Konishi, Miki                South Lakes           20:11.25   29             
 33 Sullivan, Kyle               Oakton High School    20:23.96                  
 34 Childs, Austin               Potomac School        20:28.17   30             
 35 Low, Griffin                 South Lakes           20:28.60   31             
 36 Higginbotham, Ben            Paul VI High School   20:28.91   32             
 37 Fusaro, Grayson              Riverbend             20:29.35   33             
 38 Arend, Clayton               Riverbend             20:32.45                  
 39 Lafever, Daniel              Kettle Run            20:32.70   34             
 40 Vasquez, Ferney              Oakton High School    20:32.95                  
 41 Harkin, Matthew              Oakton High School    20:36.63                  
 42 Sekelsky, Alec               Kettle Run            20:37.14   35             
 43 Ulisse, Paul                 Brentsville           20:37.92   36             
 44 Gerhart *, Coleman           Atlee                 20:42.48   37             
 45 Martin, Avery                Riverbend             20:42.73                  
 46 Yohe, Gabe                   Trinity Meadowview    20:45.03   38             
 47 Fraser, Kieran               Atlee                 20:47.84   39             
 48 Keating, Connor              Kettle Run            20:52.49   40             
 49 Poitras, Tanner              Riverbend             20:55.66                  
 50 LaPorte, Ryan                South Lakes           20:59.47   41             
 51 Keeley, Joshua               South Lakes           21:00.57   42             
 52 Inglasbe, Jordan             North Stafford        21:04.37   43             
 53 Frazier, Graham              Blessed Sacramen      21:05.14   44             
 54 Weiss, Paul                  Harrisonburg          21:06.24   45             
 55 Miller, Josh                 Brentsville           21:07.85   46             
 56 Donahue, Alan                North Stafford        21:09.15   47             
 57 Weizman, Jakob               South Lakes           21:09.53   48             
 58 Knepshield, Kyle             Kin George            21:10.17   49             
 59 Hrinko, Phillip              Oakton High School    21:10.99                  
 60 Miller, Sean                 South Lakes           21:11.80   50             
 61 Cheek, Rhett                 Trinity Meadowview    21:12.40   51             
 62 Villotta, Christopher        Oakton High School    21:12.76                  
 63 Miller, Jack                 James Monroe          21:13.28   52             
 64 Rionda, Nathan               Paul VI High School   21:13.72   53             
 65 Schieber, Brian              North Stafford        21:14.65   54             
 66 Brew, Deacon                 Landon School         21:18.11   55             
 67 Lamoureux, Jack              Brentsville           21:19.53   56             
 68 Bentley, Jonathan            Trinity Meadowview    21:19.81   57             
 69 Hawkins, Gabriel             Atlee                 21:25.80   58             
 70 Ruckle, Taylor               Brentsville           21:28.16   59             
 71 Armstrong, Paul              Paul VI High School   21:28.47   60             
 72 Falcone, Leo                 Landon School         21:30.99   61             
 73 Dunlap, Thomas               Fluvanna              21:31.27   62             
 74 Wohler, Nick                 Riverbend             21:31.53                  
 75 Thorburn, Caleb              Riverbend             21:33.45                  
 76 Keys, Andrew                 Brentsville           21:35.25                  
 77 Groves, Sean                 North Stafford        21:35.49   63             
 78 Andrews, Forrest             Steward School        21:36.52   64             
 79 Foley, Jacob                 North Stafford        21:37.57   65             
 80 Vicars, Harrison             Steward School        21:37.92   66             
 81 King, Sateh                  North Stafford        21:38.39   67             
 82 Jonkman, Mattheus            Fluvanna              21:38.89   68             
 83 Whepley, Colin               Trinity Meadowview    21:39.30   69             
 84 Braun, Marshall              Kettle Run            21:40.01   70             
 85 Mason, Matt                  South Lakes           21:42.02                  
 86 Thompson, Will               Fork Union            21:44.39   71             
 87 Ittar, Ethan                 Riverbend             21:45.15                  
 88 D'Ambrosio, Giovanni         Oakton High School    21:47.51                  
 89 Stevenson, Billy             Kin George            21:48.04   72             
 90 Winkert, Jack                Paul VI High School   21:49.65   73             
 91 Stancil *, Davin             Atlee                 21:50.34   74             
 92 Gehman, Christian            Harrisonburg          21:50.82   75             
 93 Ludlum, Tyler                Steward School        21:51.24   76             
 94 Eddleton, Preston            Atlee                 21:51.69                  
 95 Lione, Nick                  Paul VI High School   21:52.91   77             
 96 McTague, Riley               Landon School         21:53.64   78             
 97 Helkiny, Luke                Riverbend             21:54.06                  
 98 Noll, Zack                   Brentsville           21:54.50                  
 99 Willging, Chris              Riverbend             21:56.37                  
100 Fontenot, Dudley             Riverbend             21:56.93                  
101 Koch, Brandon                Riverbend             21:58.02                  
102 Walls, Drew                  Fluvanna              21:59.48   79             
103 Meyer, Nick                  Paul VI High School   21:59.74   80             
104 Keating, Eion                Kettle Run            22:00.12   81             
105 Wohler, Lucas                Riverbend             22:00.39                  
106 Newton, Nick                 North Stafford        22:00.66   82             
107 Renner, Will                 Steward School        22:01.50   83             
108 Anderson, Bradley            Culpeper              22:02.31   84             
109 Shelton, Rickey              Atlee                 22:03.00                  
110 Rice, Joseph                 Trinity Meadowview    22:03.66                  
111 Fritsche, Robert             Saint Stephen AG      22:05.39   85             
112 Stone, Jonathan              Fork Union            22:06.63   86             
113 Robinson, Will               Fork Union            22:07.14   87             
114 Espiritu, Trestan            North Stafford        22:07.50                  
115 Holland, Chris               Oakton High School    22:07.77                  
116 Paquette, Stephen            JP                    22:08.29   88             
117 Erdley, David                North Stafford        22:08.87                  
118 Napolitano, Owen             South Lakes           22:09.31                  
119 Quijano, Hector              North Stafford        22:09.74                  
120 Higdon, Tucker               Culpeper              22:10.23   89             
121 Curro, Richard               Culpeper              22:10.70   90             
122 Schaefer, Matthew            North Stafford        22:11.12                  
123 Simko, Joe                   Bishop Ireton         22:11.73   91             
124 Gehlsen, Marc                Brentsville           22:12.47                  
125 Witalec, Zach                Brooke Point          22:13.34                  
126 Cardwell, Ben                Steward School        22:13.74   92             
127 Steele *, Chase              Atlee                 22:14.21                  
128 Baker, Samuel                North Stafford        22:15.42                  
129 Johnson, Alex                Riverbend             22:15.80                  
130 Berry, Luke                  William Monroe        22:16.15   93             
131 Welles, Charlie              Atlee                 22:17.13                  
132 Beahn, Thomas                Paul VI High School   22:17.68                  
133 Wootten, Mitchell            Bishop Ireton         22:18.23   94             
134 Turney, Cullen               Kettle Run            22:19.11   95             
135 Renzi, Bryce                 Landon School         22:20.23   96             
136 Evans, Sean                  North Stafford        22:20.71                  
137 Mastri, Tommy                Riverbend             22:21.31                  
138 Whipple, Matt                Riverbend             22:21.88                  
139 Hawley, Alex                 JP                    22:22.41   97             
140 Daus, Jack                   Paul VI High School   22:23.59                  
141 Mends-Cole, William          Brooke Point          22:24.07                  
142 Mancuso, JT                  Paul VI High School   22:26.52                  
143 Heelen, Alexey               Culpeper              22:27.54   98             
144 Lafin, Kyle                  Culpeper              22:27.81   99             
145 O'Callaghan, Kevin           Paul VI High School   22:28.98                  
146 Willis, Ben                  Harrisonburg          22:30.26  100             
147 Tuggle, Jeremy               Riverbend             22:30.65                  
148 Overholt, Carson             Flint Hill School     22:32.91  101             
149 Tisdale, Caleb               Carlisle School       22:33.77                  
150 Jones, Brad                  Stafford              22:34.26                  
151 Jantomaso, Elijah            Peaks View Pacers     22:38.39                  
152 Nguyen, Evan                 Brentsville           22:39.22                  
153 Cody, Jayson                 Liberty (Bealeton)    22:40.02                  
154 Kruth, Thomas                Massaponax            22:40.94  102             
155 Scarbrough, Layton           Culpeper              22:41.64  103             
156 O'Niell, Spencer             Massaponax            22:42.56  104             
157 Burke, John                  James Monroe          22:43.71  105             
158 Gibson, Will                 James Monroe          22:44.72  106             
159 Clark, Tommy                 Oakton High School    22:45.39                  
160 Perez, Christian             Brooke Point          22:49.47                  
161 Duran, Jovani                Brentsville           22:50.26                  
162 Caruso, Jack                 Flint Hill School     22:51.53  107             
163 Daniel, John Mark            Carlisle School       22:52.71                  
164 Mohoney, Joshua              Wakefield School      22:53.26  108             
165 Erwin, Matthew               Riverbend             22:59.56                  
166 Wojytysiak, Matt             Brentsville           22:59.94                  
167 Nguyen, Alix                 Massaponax            23:01.47  109             
168 Cox, Michael                 North Stafford        23:01.91                  
169 Knowles, Trent               Massaponax            23:02.30  110             
170 Fredericks, Matthew          Culpeper              23:03.68  111             
171 Longi, Conner                JP                    23:04.10  112             
172 Bonesteel, Brett             Kettle Run            23:04.76  113             
173 Giles, Logan                 Landon School         23:05.11  114             
174 Wood, Nathan                 Harrisonburg          23:05.63  115             
175 Hasson, P.J.                 Trinity Meadowview    23:08.18                  
176 Waterman, Jacob              Atlee                 23:09.14                  
177 Armstrong, Colin             Paul VI High School   23:09.88                  
178 Nazzaro, Brandon             Culpeper              23:10.61                  
179 Tiblin, Ian                  Orange                23:11.28                  
180 Cohen, Warner                James Monroe          23:12.03  116             
181 Chireix, Nate                Paul VI High School   23:13.57                  
182 Meppen, Cameron              Massaponax            23:19.09  117             
183 Ward, Thomas                 Bishop Ireton         23:19.69  118             
184 Wiltsie, Jim                 Bishop Ireton         23:20.03  119             
185 Scherer, Jack                Kettle Run            23:22.67                  
186 Jones, Josh                  Washington Latin      23:24.76                  
187 Philabaum, Jacob             North Stafford        23:26.22                  
188 Callis, Will                 Covenant School       23:27.50                  
189 Anderson, Justin             South Lakes           23:29.71                  
190 Watrous, Jake                Kettle Run            23:32.30                  
191 Hunt, Stephen                Kin George            23:32.77  120             
192 Moxley, Stephen              Flint Hill School     23:33.77  121             
193 Falls, Jonathan              Culpeper              23:34.72                  
194 Lizarraga, Daniel            Wakefield School      23:35.56  122             
195 Rose, Ryan                   Landon School         23:36.57  123             
196 Yang, Andrew                 Massaponax            23:39.76  124             
197 Andrews, Robbie              Kin George            23:41.76  125             
198 Melton, Thomas               Kin George            23:42.52  126             
199 Hawkins, Mason               Oakton High School    23:44.38                  
200 Reynard, Lucas               Fluvanna              23:45.54  127             
201 Hutter, Chauncey             Covenant School       23:46.16                  
202 HU, Lennon                   James Monroe          23:47.44  128             
203 Wilson, Owen                 Washington Latin      23:48.16                  
204 Otten, Alex                  Paul VI High School   23:49.13                  
205 Rapp, Zac                    Kettle Run            23:51.06                  
206 McHugh, Chris                Paul VI High School   23:51.58                  
207 Edwards, Jonathan            Trinity Meadowview    23:54.01                  
208 Metz, Brendan                Flint Hill School     23:56.57  129             
209 Steinhobel, Nathan           Flint Hill School     23:56.85  130             
210 Parseghian, Alex             Potomac School        23:57.92  131             
211 Patishnock, Josh             Brooke Point          24:00.67                  
212 Olsen, Robert                Fork Union            24:02.91  132             
213 Finley, Cameron              Woodberry             24:06.39  133             
214 Kelly, John Paul             JP                    24:07.64  134             
215 Pugh, Evan                   Landon School         24:08.27  135             
216 Smith, Zachery               Culpeper              24:09.50                  
217 Kramer, Dennis               Riverbend             24:09.89                  
218 Griswold, Matthew            Saint Stephen AG      24:10.38  136             
219 Greiber, Zachary             Kin George            24:10.67  137             
220 Overman, William             Kettle Run            24:10.93                  
221 Johnson, Cayden              Riverbend             24:11.34                  
222 Hedlund, Ross                Culpeper              24:12.92                  
223 Bischoff, Jack               Bishop Ireton         24:13.72  138             
224 Beveridge, Connor            Bishop Ireton         24:14.10  139             
225 Rubinow, David               St. Anne's-B          24:14.44  140             
226 Powers, Robert               Fluvanna              24:14.73  141             
227 Shafer, Quinn                William Monroe        24:15.00  142             
228 Bradley, Robin               Potomac School        24:15.38  143             
229 Williams, Sean               Brentsville           24:15.80                  
230 Shedlock, Andrew             South Lakes           24:16.29                  
231 McAndrews, Ryan              Potomac School        24:16.67  144             
232 Lormil, Joas                 Fork Union            24:17.17  145             
233 Chapman, Michael             Culpeper              24:18.83                  
234 Velazquez, Adriel            North Stafford        24:19.33                  
235 Norman, Evan                 JP                    24:19.91  146             
236 O'Brien, Chuck               Saint Stephen AG      24:20.50  147             
237 Sansaver, Ben                Paul VI High School   24:21.97                  
238 Griffiths, Joey              Flint Hill School     24:22.46  148             
239 Olivares, Phillip            James Monroe          24:24.85  149             
240 Tilch, Zach                  Saint Stephen AG      24:26.04  150             
241 Good, Dylan                  Stafford              24:28.68                  
242 McManus, Patrick             Riverbend             24:32.96                  
243 Gerson, Bucky                Saint Stephen AG      24:33.82  151             
244 Woodson, J                   Orange                24:34.48                  
245 Wood, Blake                  Massaponax            24:35.57  152             
246 Grasberger, Jeffrey          Atlee                 24:36.73                  
247 Hoffman, Edward              James Monroe          24:37.31  153             
248 Kiester, Doug                Steward School        24:38.02  154             
249 Panayi, Sean                 Flint Hill School     24:38.36  155             
250 Ye, Tony                     St. Anne's-B          24:38.68  156             
251 Dewey, Baker                 Steward School        24:39.48                  
252 Fybel, Ben                   Flint Hill School     24:40.66                  
253 Bell, Austin                 Harrisonburg          24:41.49  157             
254 Mize, Kameron                Culpeper              24:42.08                  
255 McTague, Tyler               Landon School         24:42.45                  
256 Hilburger, Frank             Paul VI High School   24:46.50                  
257 Marshall, Daniel             Saint Stephen AG      24:49.64  158             
258 Hunt, Matthew                Kin George            24:50.62  159             
259 Fredericks, Mark             Culpeper              24:51.48                  
260 Minnici, Alex                Massaponax            24:52.38                  
261 Fickes, Matt                 William Monroe        24:52.66  160             
262 Hall, Jake                   Eastern Mennonite     24:52.92                  
263 Raftery, Sean                North Stafford        24:55.44                  
264 Abdow, Peter                 Potomac School        24:56.03  161             
265 Holtslander, Richard         Wakefield School      24:56.85  162             
266 Verado, Anthony              Culpeper              24:57.73                  
267 Hammond, Brian               Blessed Sacramen      24:58.31  163             
268 Cheseldine, Matt             Blessed Sacramen      24:58.80  164             
269 Murray, Liam                 Benedictine           24:59.14                  
270 Suter, Lachlan               Flint Hill School     24:59.48                  
271 McIlnay, John Carr           Fork Union            24:59.86                  
272 Zarzour, Daniel              Fork Union            25:03.52                  
273 Fernandez, David             Bishop Ireton         25:05.67  165             
274 Hollen, Sean                 Paul VI High School   25:07.06                  
275 Washington, Christian        William Monroe        25:07.83  166             
276 Kamau, Maini                 Potomac School        25:08.23  167             
277 Rachmat-Jones, Amir          Potomac School        25:09.45  168             
278 Laker, Kyle                  Culpeper              25:11.75                  
279 Reeb, Ryan                   Massaponax            25:13.63                  
280 Holbrook, John               Bishop Ireton         25:15.53                  
281 Stone, Joseph                Kin George            25:20.69                  
282 McKalip, Konrad              Potomac School        25:23.43                  
283 Tandel, Rajen                Harrisonburg          25:24.91  169             
284 McBride, Joel                William Monroe        25:25.42  170             
285 Vita, Brendan                Benedictine           25:25.95                  
286 Hawley, Garrett              JP                    25:27.61  171             
287 Naidorf, Adam                Saint Stephen AG      25:27.94  172             
288 Tate, Ethan                  Washington Latin      25:30.64                  
289 Lademan, David               JP                    25:31.01  173             
290 Clark, Brian                 Flint Hill School     25:34.84                  
291 Darron, Henry                Stafford              25:36.12                  
292 Flint, Zach                  Benedictine           25:38.57                  
293 Maestrello, Avery            Steward School        25:41.38                  
294 Del Rosso, Anthony           Wakefield School      25:46.31  174             
295 Ruby, Spencer                Atlee                 25:46.57                  
296 Lesiuk, Ian                  JP                    25:46.87                  
297 Dwyer, Dmitri                Culpeper              25:48.78                  
298 Dean, Patrick                Wakefield School      25:50.98  175             
299 Prater, Rob                  Woodberry             25:52.31  176             
300 Phothiboupha, Michael        Harrisonburg          26:00.65  177             
301 Huang, Alex                  Miller School         26:01.24  178             
302 Evans, Sanders               Miller School         26:10.87  179             
303 Moghtadery, Evan             Massaponax            26:11.41                  
304 Homsi, Zane                  Flint Hill School     26:12.05                  
305 Robinson, Toby               Potomac School        26:18.79                  
306 Lyster, Stuart               St. Anne's-B          26:20.52  180             
307 Morin, Wyatt                 William Monroe        26:22.35  181             
308 Kelley, Aidan                Eastern Mennonite     26:23.76                  
309 Fletcher, Jamie              Fluvanna              26:25.20  182             
310 Yang, Yichen                 Eastern Mennonite     26:30.77                  
311 Pace, Dyer                   Carlisle School       26:33.37                  
312 Barth, Pearce                Atlee                 26:35.42                  
313 Barrett, Micah               William Monroe        26:37.03  183             
314 Presley, Ethan               Culpeper              26:37.56                  
315 Adams, Wil                   JP                    26:41.10                  
316 Soraci, Michael              Landon School         26:42.61                  
317 Cook, Johnny                 Potomac School        26:47.24                  
318 Ellis, Luke                  Potomac School        26:48.43                  
319 Anderson, Cameron            Culpeper              27:04.71                  
320 Robinson, Ethan              James Monroe          27:11.06                  
321 Fisher, Ryan                 Blessed Sacramen      27:15.93  184             
322 Putman, Brandon              Liberty (Bealeton)    27:20.93                  
323 Smith, Nate                  Miller School         27:28.90  185             
324 Bonilla, Hugo                Bishop Ireton         27:38.22                  
325 Pentecost, Kobe              Culpeper              27:44.89                  
326 Moore, Alex                  Atlee                 28:02.28                  
327 Johnson, Colby               Blessed Sacramen      28:04.47  186             
328 Buchanan, Taylor             Eastern Mennonite     28:05.65                  
329 Hennessey, Conrad            Potomac School        28:30.91                  
330 Ferrara, Jake                Bishop Ireton         28:36.54                  
331 Smith, Ben                   Miller School         28:53.43  187             
332 Shipley, Adam                Potomac School        28:56.51                  
333 Bresnock, Nathaniel          Culpeper              28:56.93                  
334 Fedderson, Chadwick          Woodberry             28:57.42  188             
335 Pann, Ethan                  Potomac School        29:01.67                  
336 Purdy, Brian                 Miller School         29:19.56  189             
337 Cox, Eli                     Fredericksbu          29:19.85                  
338 Beals, Owen                  Bishop Ireton         29:25.74                  
339 Tarplin, Josh                Potomac School        29:36.97                  
340 Morsch, James                Blessed Sacramen      29:39.92  190             
341 McFarlane, Jared             Massaponax            29:45.21                  
342 Dickerson, Zack              Blessed Sacramen      29:59.58                  
343 Derby, Chris                 Miller School         30:06.34  191             
344 Miller, Dejuan               Miller School         30:12.87  192             
345 Prentice, Ethan              Culpeper              30:36.99                  
346 Hantzmon, John               St. Anne's-B          30:41.00  193             
347 Burke, Patrick               Woodberry             30:53.69  194             
348 Cornell, Jonathan            Kin George            31:31.37                  
349 Dickerson, Reilly            Blessed Sacramen      31:32.20                  
350 McKinney, Adam               James Monroe          31:38.04                  
351 Cabrera, Facundo             Harrisonburg          31:48.28                  
352 Izard, Bolling               Woodberry             31:48.54  195             
353 Dwyer, Jack                  Culpeper              32:02.94                  
354 Shifflett, Dylan             Miller School         33:41.82                  
355 Murry, Chris                 Culpeper              34:26.71                  
356 Mao, Michael                 St. Anne's-B          34:34.58  196             
357 Mulligan, Peyton             Blessed Sacramen      35:17.02                  
358 Gilliam, Hunter              Orange                35:30.60                  
359 Cutchin, Gavin               Miller School         35:37.42                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oakton High School           34    2    3    5   10   14   16   17          
      Total Time:  1:36:07.98                                                    
         Average:    19:13.60                                                    
   2 Riverbend                    68    6   12   13   18   19   27   33          
      Total Time:  1:37:57.62                                                    
         Average:    19:35.53                                                    
   3 Trinity Meadowview          112    1    7   15   38   51   57   69          
      Total Time:  1:39:42.69                                                    
         Average:    19:56.54                                                    
   4 Atlee                       117    4   11   26   37   39   58   74          
      Total Time:  1:40:00.49                                                    
         Average:    20:00.10                                                    
   5 Brentsville District        153   20   23   28   36   46   56   59          
      Total Time:  1:41:55.11                                                    
         Average:    20:23.03                                                    
   6 South Lakes                 167   24   29   31   41   42   48   50          
      Total Time:  1:42:43.68                                                    
         Average:    20:32.74                                                    
   7 Paul VI High School         243   25   32   53   60   73   77   80          
      Total Time:  1:45:06.77                                                    
         Average:    21:01.36                                                    
   8 Kettle Run High School      260   34   35   40   70   81   95  113          
      Total Time:  1:45:42.46                                                    
         Average:    21:08.50                                                    
   9 North Stafford High Schoo   272   43   47   54   63   65   67   82          
      Total Time:  1:46:41.23                                                    
         Average:    21:20.25                                                    
  10 Fork Union Military Acade   287   21   22   71   86   87  132  145          
      Total Time:  1:45:59.96                                                    
         Average:    21:12.00                                                    
  11 Steward School              298    9   64   66   76   83   92  154          
      Total Time:  1:46:28.79                                                    
         Average:    21:17.76                                                    
  12 Landon School               404   55   61   78   96  114  123  135          
      Total Time:  1:50:08.08                                                    
         Average:    22:01.62                                                    
  13 Culpeper County High Scho   460   84   89   90   98   99  103  111          
      Total Time:  1:51:18.59                                                    
         Average:    22:15.72                                                    
  14 Fluvanna High School        477   62   68   79  127  141  182               
      Total Time:  1:53:09.91                                                    
         Average:    22:37.99                                                    
  15 King George High School     492   49   72  120  125  126  137  159          
      Total Time:  1:53:55.26                                                    
         Average:    22:47.06                                                    
  16 Harrisonburg High School    492   45   75  100  115  157  169  177          
      Total Time:  1:53:14.44                                                    
         Average:    22:38.89                                                    
  17 James Monroe High School    507   52  105  106  116  128  149  153          
      Total Time:  1:53:41.18                                                    
         Average:    22:44.24                                                    
  18 Massaponax High School      542  102  104  109  110  117  124  152          
      Total Time:  1:54:46.36                                                    
         Average:    22:57.28                                                    
  19 Bishop Ireton               560   91   94  118  119  138  139  165          
      Total Time:  1:55:23.40                                                    
         Average:    23:04.68                                                    
  20 Blessed Sacrament Hugueno   563    8   44  163  164  184  186  190          
      Total Time:  1:57:35.53                                                    
         Average:    23:31.11                                                    
  21 Pope John Paul the Great    577   88   97  112  134  146  171  173          
      Total Time:  1:56:02.36                                                    
         Average:    23:12.47                                                    
  22 Flint Hill School           588  101  107  121  129  130  148  155          
      Total Time:  1:56:51.63                                                    
         Average:    23:22.33                                                    
  23 Potomac School              609   30  131  143  144  161  167  168          
      Total Time:  1:57:54.17                                                    
         Average:    23:34.84                                                    
  24 Saint Stephen's Saint Agn   669   85  136  147  150  151  158  172          
      Total Time:  1:59:36.13                                                    
         Average:    23:55.23                                                    
  25 William Monroe High Schoo   731   93  142  160  166  170  181  183          
      Total Time:  2:01:57.06                                                    
         Average:    24:23.42                                                    
  26 Wakefield School            741  108  122  162  174  175                    
      Total Time:  2:03:02.96                                                    
         Average:    24:36.60                                                    
  27 St. Anne's-Belfield Schoo   865  140  156  180  193  196                    
      Total Time:  2:20:29.23                                                    
         Average:    28:05.85                                                    
  28 Woodberry Forest School     886  133  176  188  194  195                    
      Total Time:  2:21:38.35                                                    
         Average:    28:19.67                                                    
  29 Miller School               918  178  179  185  187  189  191  192          
      Total Time:  2:17:54.00                                                    
         Average:    27:34.80       


Return to Top

Email | About