MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Glory Days Invitational
Glory Days Invitational History
Hosted By:
Manassas, Virginia
2012-10-13

Results from Milestat.com
2012 Glory Days Grill Seeded Boys

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    336  Sean McGorty          Chantilly                                 14:45  4:45/M        
    2  (< 5)   2195  Thomas Madden         Skyline                                   15:03  4:51/M        
    3      2   1370  Patrick Joseph        Loudoun County                            15:26  4:59/M        
    4      3    363  Will Bertrand         Clarksburg High School                    15:27  4:59/M        
    5      4    337  Logan Miller          Chantilly                                 15:42  5:04/M        
    6  (< 5)   2358  Sam Dodge             St. Albans School                         15:43  5:04/M        
    7  (< 5)   2357  Tai Dinger            St. Albans School                         15:44  5:05/M        
    8  (< 5)    104  J.j. LaPointe         Bishop O'Connell                         15:49  5:06/M        
    9      5    841  Chris Hoyle           Gonzaga College High School               15:49  5:06/M        
   10      6    344  Faris Sakallah        Chantilly                                 15:51  5:07/M        
   11      7    332  Peter Malander        Chantilly                                 15:52  5:07/M        
   12      8    736  Griffin Colaizzi      Georgetown Day School                     15:53  5:07/M        
   13      9     54  Nathaniel Hall *      Atlee                                     15:55  5:08/M        
   14     10    610  Mackenzie Haight      George C. Marshall                        15:56  5:08/M        
   15     11   2928  Haileye Demsie        Washington-Lee High School                15:57  5:09/M        
   16     12   2169  Ryan Forsyth          Severna Park                              16:01  5:10/M        
   17     13    322  Adam Huff             Chantilly                                 16:07  5:12/M        
   18     14   2180  Jimmy Shipley         Severna Park                              16:07  5:12/M        
   19     15   2245  Alec Jones            South County High School                  16:07  5:12/M        
   20     16    335  Ryan McGorty          Chantilly                                 16:10  5:13/M        
   21     17   2736  John Dooney           Tuscarora High School (VA)                16:12  5:14/M        
   22     18   2163  Ben Cambon            Severna Park                              16:14  5:14/M        
   23     19   1149  John Tolbert          James W. Robinson                         16:19  5:16/M        
   24     20    866  Kevin Pulliam         Gonzaga College High School               16:22  5:17/M        
   25     21   2179  Sam Pershall          Severna Park                              16:24  5:17/M        
   26     22   3091  William Rabil         West Springfield                          16:25  5:18/M        
   27     23   3244  David Fitzgerald      Winston Churchill High School             16:27  5:18/M        
   28     24   3010  Corey Rosenberg       West Potomac                              16:27  5:18/M        
   29     25   3000  Luca Halladay         West Potomac                              16:28  5:19/M        
   30     26   2165  Dillon Cooley         Severna Park                              16:29  5:19/M        
   31     27    733  Sam Boardman          Georgetown Day School                     16:30  5:19/M        
   32     28    748  Liam Monheim          Georgetown Day School                     16:31  5:20/M        
   33     29   1146  Luke Sharkey          James W. Robinson                         16:31  5:20/M        
   34     30    481  Aaqib Syed            Fairfax                                   16:32  5:20/M        
   35     31   1130  Dustin Jutras         James W. Robinson                         16:32  5:20/M        
   36  (< 5)    958  Zach Ward             Herndon                                   16:33  5:20/M        
   37     32   3355  Ryan Hart             Yorktown                                  16:34  5:21/M        
   38     33     47  Tre Fields            Atlee                                     16:34  5:21/M        
   39     34   1924  Sai Kurra             Potomac Falls                             16:34  5:21/M        
   40     35   2739  Logan Feierbach       Tuscarora High School (VA)                16:34  5:21/M        
   41     36   2043  Ryan McCann           Quince Orchard High School                16:34  5:21/M        
   42     37   2731  Sam Brazer            Tuscarora High School (VA)                16:34  5:21/M        
   43     38   2162  Rhys Burgett          Severna Park                              16:35  5:21/M        
   44     39   1754  Josh Small            Patriot High School                       16:36  5:21/M        
   45     40   2996  Nicholas Cucinotta    West Potomac                              16:37  5:22/M        
   46     41   2321  Ashkan Mohammadi      South Lakes                               16:38  5:22/M        
   47     42     14  Draven Pike           Annandale                                 16:38  5:22/M        
   48  (< 5)    948  Bradley Heuer         Herndon                                   16:38  5:22/M        
   49     43    750  Aidan Pillard         Georgetown Day School                     16:39  5:22/M        
   50     44   1755  Ryan Small            Patriot High School                       16:39  5:22/M        
   51     45   1902  Matt Celsa            Potomac Falls                             16:40  5:23/M        
   52     46   3085  Michael Muskett       West Springfield                          16:43  5:24/M        
   53  (< 5)    946  Andrew Goldman        Herndon                                   16:43  5:24/M        
   54     47   2614  Daniel Matson         Thomas Jefferson S&T                      16:44  5:24/M        
   55     48   1910  Jordan Ferbrache      Potomac Falls                             16:44  5:24/M        
   56     49   2576  Christopher Blagg     Thomas Jefferson S&T                      16:44  5:24/M        
   57     50   1934  Ethan Pacifico        Potomac Falls                             16:45  5:24/M        
   58     51     10  Aviad Gebrehiwot      Annandale                                 16:45  5:24/M        
   59     52   2183  Clayton Whitney       Severna Park                              16:45  5:24/M        
   60     53   3098  Joey Spaziani         West Springfield                          16:46  5:25/M        
   61     54   3059  John Amann            West Springfield                          16:46  5:25/M        
   62     55   1139  Brendan O'connell     James W. Robinson                         16:46  5:25/M        
   63     56   1556  Kevin Watts           Mountain View                             16:46  5:25/M        
   64     57    738  Billy Cox             Georgetown Day School                     16:47  5:25/M        
   65     58   3017  Eric Turner           West Potomac                              16:47  5:25/M        
   66     59   3062  Matt Blackburn        West Springfield                          16:48  5:25/M        
   67     60   1721  Andrew Derstine       Patriot High School                       16:49  5:25/M        
   68     61   2809  Yonel Admasu          W.T. Woodson                              16:50  5:26/M        
   69     62   3105  Bryce Wason           West Springfield                          16:50  5:26/M        
   70     63   1738  Brendan Lavell        Patriot High School                       16:50  5:26/M        
   71     64   1908  John Deker            Potomac Falls                             16:51  5:26/M        
   72     65    346  Johanan Sowah         Chantilly                                 16:53  5:27/M        
   73     66   1138  Patrick Myers         James W. Robinson                         16:53  5:27/M        
   74     67   3100  Michael Stormo        West Springfield                          16:53  5:27/M        
   75     68   1530  Alex Burlingame       Mountain View                             16:53  5:27/M        
   76     69   1151  Leif Van Acker        James W. Robinson                         16:54  5:27/M        
   77     70   2318  Andrew Mccool         South Lakes                               16:54  5:27/M        
   78     71    936  Riaz Tyler            Hayfield                                  16:54  5:27/M        
   79     72   2822  David Falcone         W.T. Woodson                              16:56  5:28/M        
   80     73   1317  Alessandro Shapiro    Langley                                   16:56  5:28/M        
   81     74    729  Michael Bassett       Georgetown Day School                     16:57  5:28/M        
   82     75   1361  Austin Gilbert        Loudoun County                            16:58  5:28/M        
   83     76   2325  Luis Rivas            South Lakes                               16:59  5:29/M        
   84     77   2319  Michael Mchugh        South Lakes                               16:59  5:29/M        
   85     78   2572  Greg Anderson         Thomas Jefferson S&T                      17:00  5:29/M        
   86     79    927  Benjamin Pfaff        Hayfield                                  17:00  5:29/M        
   87     80   1554  Ben Sorensen          Mountain View                             17:01  5:29/M        
   88     81     66  Michael Spagnolo *    Atlee                                     17:02  5:30/M        
   89     82    692  Jesse Schaffer        George Mason                              17:02  5:30/M        
   90     83   2058  Joseph Sonken         Quince Orchard High School                17:03  5:30/M        
   91     84   2238  Ben Gautier           South County High School                  17:03  5:30/M        
   92     85    844  Michael Jarosz        Gonzaga College High School               17:03  5:30/M        
   93     86   2947  Patrick Odlum         Washington-Lee High School                17:05  5:31/M        
   94     87    365  Kyle Jordan           Clarksburg High School                    17:06  5:31/M        
   95     88   1807  Trey Mastaler         Paul VI Catholic                          17:08  5:32/M        
   96     89   1455  Daniel Bachman        McLean                                    17:08  5:32/M        
   97     90   1941  Kevin Ryan            Potomac Falls                             17:08  5:32/M        
   98     91   2263  Josh Prosser          South County High School                  17:09  5:32/M        
   99     92     37  Bizz Alidost *        Atlee                                     17:09  5:32/M        
  100     93   1541  Ryan Glavy            Mountain View                             17:10  5:32/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     94   3343  Jackson Cochran       Yorktown                                  17:11  5:33/M        
  102     95    675  Truman Custer         George Mason                              17:11  5:33/M        
  103     96   3367  Keegan Mccurry        Yorktown                                  17:12  5:33/M        
  104     97   2840  Matthew Merz          W.T. Woodson                              17:12  5:33/M        
  105     98   2057  Bradley Shawen        Quince Orchard High School                17:12  5:33/M        
  106     99    477  David Hollinger       Fairfax                                   17:13  5:33/M        
  107    100   3007  Cullen O'Boyle        West Potomac                              17:16  5:34/M        
  108    101    425  Dan Fordyce           Dulaney High School                       17:17  5:35/M        
  109    102   2944  Christopher Mutty     Washington-Lee High School                17:17  5:35/M        
  110    103   2606  Stephen Kool          Thomas Jefferson S&T                      17:18  5:35/M        
  111    104    668  Jeremy K. Brown       George Mason                              17:18  5:35/M        
  112    105    417  Jon Anderson          Dulaney High School                       17:18  5:35/M        
  113    106    594  Brendan Baker         George C. Marshall                        17:18  5:35/M        
  114    107    684  Jackson Jost          George Mason                              17:20  5:35/M        
  115    108   2626  James Simon           Thomas Jefferson S&T                      17:21  5:36/M        
  116    109    924  Connor Maguder        Hayfield                                  17:21  5:36/M        
  117    110   1816  Andrew Stepka         Paul VI Catholic                          17:22  5:36/M        
  118    111   2308  Chris Heishman        South Lakes                               17:22  5:36/M        
  119    112    366  Jimmy Larkin          Clarksburg High School                    17:24  5:37/M        
  120    113   1371  Alex Lanham           Loudoun County                            17:24  5:37/M        
  121    114     49  Andrew Franco         Atlee                                     17:25  5:37/M        
  122  (< 5)    101  Joseph Brough         Bishop O'Connell                         17:25  5:37/M        
  123    115    933  Justin Stewart        Hayfield                                  17:25  5:37/M        
  124    116    691  Paul Sanders          George Mason                              17:26  5:37/M        
  125    117      9  Salvattore Ames       Annandale                                 17:26  5:37/M        
  126    118   1903  Nick Clem             Potomac Falls                             17:27  5:38/M        
  127    119    728  Timmy Balton          Georgetown Day School                     17:27  5:38/M        
  128    120   1802  Matt Kocis            Paul VI Catholic                          17:28  5:38/M        
  129    121    476  Alexander Gomez       Fairfax                                   17:28  5:38/M        
  130    122     62  Dylan Richeson        Atlee                                     17:29  5:38/M        
  131    123    479  Alex Maguire          Fairfax                                   17:29  5:38/M        
  132    124    369  Youri St. Jean        Clarksburg High School                    17:29  5:38/M        
  133    125   1726  Alex Gellios          Patriot High School                       17:30  5:39/M        
  134    126   1462  Mac Howard            McLean                                    17:30  5:39/M        
  135    127   2259  Michael Murphy        South County High School                  17:32  5:39/M        
  136    128    930  Stephen Redmon        Hayfield                                  17:32  5:39/M        
  137    129   2577  Kyler Blodgett        Thomas Jefferson S&T                      17:32  5:39/M        
  138    130   1815  Aaron Skouby          Paul VI Catholic                          17:33  5:40/M        
  139    131   2242  Ryan Guinee           South County High School                  17:33  5:40/M        
  140    132    876  Peter Sikorsky        Gonzaga College High School               17:33  5:40/M        
  141    133   1546  Curtis Mussen         Mountain View                             17:33  5:40/M        
  142    134    421  Adolfo Carvahlo       Dulaney High School                       17:34  5:40/M        
  143    135   2843  Michael Niemann       W.T. Woodson                              17:34  5:40/M        
  144    136    362  Raquon Alli           Clarksburg High School                    17:35  5:40/M        
  145    137   1737  Chris Lafayelle       Patriot High School                       17:35  5:40/M        
  146    138     12  Yohnes Jemere         Annandale                                 17:35  5:40/M        
  147    139   1794  Jack Danisewicz       Paul VI Catholic                          17:36  5:41/M        
  148    140   1366  Caleb Hoehner         Loudoun County                            17:36  5:41/M        
  149    141   2992  Crispin Bernier       West Potomac                              17:38  5:41/M        
  150    142    364  Dewayne Johnson       Clarksburg High School                    17:38  5:41/M        
  151    143   2956  Matthew Tatum         Washington-Lee High School                17:38  5:41/M        
  152    144   2044  Kevin Mejia-Saba      Quince Orchard High School                17:38  5:41/M        
  153    145    426  Ethan Griffin         Dulaney High School                       17:39  5:42/M        
  154    146   2763  Jarred Silverman      Tuscarora High School (VA)                17:41  5:42/M        
  155    147   2301  Nicholas Deatley      South Lakes                               17:41  5:42/M        
  156    148    918  Kaelan Holic          Hayfield                                  17:41  5:42/M        
  157  (< 5)    116  Kidus Amelga          Bowie High School                         17:43  5:43/M        
  158    149     11  Clark Girardin        Annandale                                 17:43  5:43/M        
  159    150   2250  Daniel Leber          South County High School                  17:45  5:44/M        
  160    151   1463  Dylan Johnson         McLean                                    17:46  5:44/M        
  161    152   1136  Nick Marshall         James W. Robinson                         17:46  5:44/M        
  162    153   2929  Moussa Dia            Washington-Lee High School                17:46  5:44/M        
  163    154    831  Patrick Doolin        Gonzaga College High School               17:47  5:44/M        
  164    155   1315  Brian Reilly          Langley                                   17:47  5:44/M        
  165    156   1405  Bradley Zartman       Loudoun County                            17:47  5:44/M        
  166    157    683  Nate Jones            George Mason                              17:48  5:45/M        
  167    158   2303  Stephen Galanti       South Lakes                               17:48  5:45/M        
  168    159   1551  Vince Sanicolas       Mountain View                             17:49  5:45/M        
  169    160   2634  Matt Wattendorf       Thomas Jefferson S&T                      17:50  5:45/M        
  170    161   2229  Ted Coffman           South County High School                  17:51  5:45/M        
  171    162     13  Robert Lamb           Annandale                                 17:51  5:45/M        
  172    163   1355  David Clark           Loudoun County                            17:52  5:46/M        
  173    164   3265  Jake Smith            Winston Churchill High School             17:52  5:46/M        
  174    165   2027  Andrew Fleischer      Quince Orchard High School                17:53  5:46/M        
  175    166    601  Keaton Cintorino      George C. Marshall                        17:54  5:46/M        
  176    167   2738  Forrest Doss          Tuscarora High School (VA)                17:54  5:46/M        
  177    168   3002  Shreyak Khanal        West Potomac                              17:55  5:47/M        
  178    169     15  Hung Troung           Annandale                                 17:55  5:47/M        
  179    170    881  Andy Truong           Gonzaga College High School               17:56  5:47/M        
  180    171   2952  Alex Seff             Washington-Lee High School                17:58  5:48/M        
  181    172   2807  Akrom Abdou           W.T. Woodson                              17:59  5:48/M        
  182    173   3256  Zachary Lippman       Winston Churchill High School             17:59  5:48/M        
  183    174    606  Noah Follin           George C. Marshall                        18:00  5:48/M        
  184    175    633  Nicholas Zirkle       George C. Marshall                        18:00  5:48/M        
  185    176    434  Lucas Myers           Dulaney High School                       18:01  5:49/M        
  186    177   1468  David Russell         McLean                                    18:03  5:49/M        
  187    178    478  Alex Loomis           Fairfax                                   18:03  5:49/M        
  188    179    929  Ian Reddy             Hayfield                                  18:04  5:50/M        
  189    180     61  Matthew Peery *       Atlee                                     18:04  5:50/M        
  190    181    676  David Drawbaugh       George Mason                              18:07  5:51/M        
  191    182   2808  Justin Adamson        W.T. Woodson                              18:10  5:52/M        
  192    183   3369  Peter Morris          Yorktown                                  18:11  5:52/M        
  193    184   3346  Dane Dailey           Yorktown                                  18:12  5:52/M        
  194    185   3259  Cameron Nasseri       Winston Churchill High School             18:14  5:53/M        
  195    186    368  Frederick Schellhase  Clarksburg High School                    18:15  5:53/M        
  196    187   1804  Michael Kvartunas     Paul VI Catholic                          18:16  5:54/M        
  197  (< 5)    118  Donnell Davis         Bowie High School                         18:19  5:55/M        
  198    188   3254  Jacob Hyman           Winston Churchill High School             18:24  5:56/M        
  199    189   2755  Michael Nerantzis     Tuscarora High School (VA)                18:25  5:56/M        
  200    190   2019  Kyle Bollinger        Quince Orchard High School                18:25  5:56/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    191    475  Stephen Albert        Fairfax                                   18:27  5:57/M        
  202  (< 5)    956  Jack Morris           Herndon                                   18:28  5:57/M        
  203    192   3241  Simon Chona           Winston Churchill High School             18:30  5:58/M        
  204    193   1300  Ryan Anger            Langley                                   18:33  5:59/M        
  205    194    612  Alex Handley          George C. Marshall                        18:34  5:59/M        
  206    195   2837  Sean Maraia           W.T. Woodson                              18:34  5:59/M        
  207    196    597  Derek Boylan          George C. Marshall                        18:38  6:01/M        
  208    197   3249  Andrew Haskins        Winston Churchill High School             18:43  6:02/M        
  209    198   1803  Nick Koritko          Paul VI Catholic                          18:47  6:04/M        
  210    199   1467  Wisher Paudel         McLean                                    18:49  6:04/M        
  211    200   1308  Kristian Hutchinson   Langley                                   18:51  6:05/M        
  212    201   3371  Benjamin Paddock      Yorktown                                  18:51  6:05/M        
  213    202   1466  Bikal Paudel          McLean                                    18:52  6:05/M        
  214    203   3370  Joseph Orttung        Yorktown                                  19:00  6:08/M        
  215    204   2734  Logan Carrington      Tuscarora High School (VA)                19:02  6:08/M        
  216    205    480  Devon Papanicolas     Fairfax                                   19:05  6:09/M        
  217    206   1312  Chris Maloney         Langley                                   19:14  6:12/M        
  218    207    837  Connor Griffin        Gonzaga College High School               19:17  6:13/M        
  219  (< 5)    119  Eric Dong             Bowie High School                         21:52  7:03/M        
Detail Team Results - Boys

Chantilly    Finish Position -     1

  Team Score (places):  31  Team Score (times):    1:18:19   Average Time: 15:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    336  Sean McGorty                    1            1       14:45      14:45        0:00
    2    337  Logan Miller                    4            5       15:42      30:28        0:57
    3    344  Faris Sakallah                  6           11       15:51      46:19        1:05
    4    332  Peter Malander                  7           18       15:52    1:02:12        1:06
    5    322  Adam Huff                      13           31       16:07    1:18:19        1:21
    6    335  Ryan McGorty                   16           47       16:10    1:34:30        1:25
    7    346  Johanan Sowah                  65          112       16:53    1:51:23        2:07

Severna Park    Finish Position -     2

  Team Score (places):  91  Team Score (times):    1:21:16   Average Time: 16:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2169  Ryan Forsyth                   12           12       16:01      16:01        0:00
    2   2180  Jimmy Shipley                  14           26       16:07      32:08        0:06
    3   2163  Ben Cambon                     18           44       16:14      48:22        0:12
    4   2179  Sam Pershall                   21           65       16:24    1:04:47        0:23
    5   2165  Dillon Cooley                  26           91       16:29    1:21:16        0:28
    6   2162  Rhys Burgett                   38          129       16:35    1:37:51        0:33
    7   2183  Clayton Whitney                52          181       16:45    1:54:37        0:44

Georgetown Day School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 163  Team Score (times):    1:22:22   Average Time: 16:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    736  Griffin Colaizzi                8            8       15:53      15:53        0:00
    2    733  Sam Boardman                   27           35       16:30      32:24        0:37
    3    748  Liam Monheim                   28           63       16:31      48:55        0:37
    4    750  Aidan Pillard                  43          106       16:39    1:05:34        0:45
    5    738  Billy Cox                      57          163       16:47    1:22:22        0:53
    6    729  Michael Bassett                74          237       16:57    1:39:19        1:03
    7    728  Timmy Balton                  119          356       17:27    1:56:47        1:33

James W. Robinson    Finish Position -     4

  Team Score (places): 200  Team Score (times):    1:23:03   Average Time: 16:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1149  John Tolbert                   19           19       16:19      16:19        0:00
    2   1146  Luke Sharkey                   29           48       16:31      32:51        0:12
    3   1130  Dustin Jutras                  31           79       16:32      49:24        0:13
    4   1139  Brendan O'connell              55          134       16:46    1:06:10        0:27
    5   1138  Patrick Myers                  66          200       16:53    1:23:03        0:33
    6   1151  Leif Van Acker                 69          269       16:54    1:39:58        0:34
    7   1136  Nick Marshall                 152          421       17:46    1:57:44        1:27

West Springfield    Finish Position -     5

  Team Score (places): 234  Team Score (times):    1:23:29   Average Time: 16:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3091  William Rabil                  22           22       16:25      16:25        0:00
    2   3085  Michael Muskett                46           68       16:43      33:08        0:18
    3   3098  Joey Spaziani                  53          121       16:46      49:55        0:21
    4   3059  John Amann                     54          175       16:46    1:06:41        0:21
    5   3062  Matt Blackburn                 59          234       16:48    1:23:29        0:23
    6   3105  Bryce Wason                    62          296       16:50    1:40:19        0:24
    7   3100  Michael Stormo                 67          363       16:53    1:57:13        0:28

Potomac Falls    Finish Position -     6

  Team Score (places): 241  Team Score (times):    1:23:37   Average Time: 16:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1924  Sai Kurra                      34           34       16:34      16:34        0:00
    2   1902  Matt Celsa                     45           79       16:40      33:15        0:06
    3   1910  Jordan Ferbrache               48          127       16:44      50:00        0:10
    4   1934  Ethan Pacifico                 50          177       16:45    1:06:45        0:10
    5   1908  John Deker                     64          241       16:51    1:23:37        0:17
    6   1941  Kevin Ryan                     90          331       17:08    1:40:45        0:34
    7   1903  Nick Clem                     118          449       17:27    1:58:13        0:53

West Potomac    Finish Position -     7

  Team Score (places): 247  Team Score (times):    1:23:37   Average Time: 16:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3010  Corey Rosenberg                24           24       16:27      16:27        0:00
    2   3000  Luca Halladay                  25           49       16:28      32:55        0:01
    3   2996  Nicholas Cucinotta             40           89       16:37      49:33        0:10
    4   3017  Eric Turner                    58          147       16:47    1:06:21        0:20
    5   3007  Cullen O'Boyle                100          247       17:16    1:23:37        0:48
    6   2992  Crispin Bernier               141          388       17:38    1:41:15        1:10
    7   3002  Shreyak Khanal                168          556       17:55    1:59:10        1:27

Atlee    Finish Position -     8

  Team Score (places): 329  Team Score (times):    1:24:07   Average Time: 16:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     54  Nathaniel Hall *                9            9       15:55      15:55        0:00
    2     47  Tre Fields                     33           42       16:34      32:29        0:38
    3     66  Michael Spagnolo *             81          123       17:02      49:32        1:06
    4     37  Bizz Alidost *                 92          215       17:09    1:06:42        1:14
    5     49  Andrew Franco                 114          329       17:25    1:24:07        1:29
    6     62  Dylan Richeson                122          451       17:29    1:41:36        1:33
    7     61  Matthew Peery *               180          631       18:04    1:59:41        2:09

Patriot High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 331  Team Score (times):    1:24:26   Average Time: 16:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1754  Josh Small                     39           39       16:36      16:36        0:00
    2   1755  Ryan Small                     44           83       16:39      33:15        0:03
    3   1721  Andrew Derstine                60          143       16:49      50:05        0:13
    4   1738  Brendan Lavell                 63          206       16:50    1:06:55        0:14
    5   1726  Alex Gellios                  125          331       17:30    1:24:26        0:54
    6   1737  Chris Lafayelle               137          468       17:35    1:42:01        0:59

South Lakes    Finish Position -    10

  Team Score (places): 375  Team Score (times):    1:24:54   Average Time: 16:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2321  Ashkan Mohammadi               41           41       16:38      16:38        0:00
    2   2318  Andrew Mccool                  70          111       16:54      33:33        0:16
    3   2325  Luis Rivas                     76          187       16:59      50:32        0:20
    4   2319  Michael Mchugh                 77          264       16:59    1:07:31        0:20
    5   2308  Chris Heishman                111          375       17:22    1:24:54        0:44
    6   2301  Nicholas Deatley              147          522       17:41    1:42:35        1:02
    7   2303  Stephen Galanti               158          680       17:48    2:00:24        1:10

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    11

  Team Score (places): 385  Team Score (times):    1:25:09   Average Time: 17:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2614  Daniel Matson                  47           47       16:44      16:44        0:00
    2   2576  Christopher Blagg              49           96       16:44      33:29        0:00
    3   2572  Greg Anderson                  78          174       17:00      50:29        0:15
    4   2606  Stephen Kool                  103          277       17:18    1:07:47        0:33
    5   2626  James Simon                   108          385       17:21    1:25:09        0:37
    6   2577  Kyler Blodgett                129          514       17:32    1:42:41        0:48
    7   2634  Matt Wattendorf               160          674       17:50    2:00:32        1:06

Gonzaga College High School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 396  Team Score (times):    1:24:36   Average Time: 16:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    841  Chris Hoyle                     5            5       15:49      15:49        0:00
    2    866  Kevin Pulliam                  20           25       16:22      32:11        0:32
    3    844  Michael Jarosz                 85          110       17:03      49:15        1:14
    4    876  Peter Sikorsky                132          242       17:33    1:06:49        1:43
    5    831  Patrick Doolin                154          396       17:47    1:24:36        1:57
    6    881  Andy Truong                   170          566       17:56    1:42:32        2:06
    7    837  Connor Griffin                207          773       19:17    2:01:50        3:27

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -    13

  Team Score (places): 402  Team Score (times):    1:24:58   Average Time: 16:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2736  John Dooney                    17           17       16:12      16:12        0:00
    2   2739  Logan Feierbach                35           52       16:34      32:47        0:21
    3   2731  Sam Brazer                     37           89       16:34      49:22        0:22
    4   2763  Jarred Silverman              146          235       17:41    1:07:03        1:28
    5   2738  Forrest Doss                  167          402       17:54    1:24:58        1:42
    6   2755  Michael Nerantzis             189          591       18:25    1:43:23        2:12
    7   2734  Logan Carrington              204          795       19:02    2:02:25        2:49

Mountain View    Finish Position -    14

  Team Score (places): 430  Team Score (times):    1:25:27   Average Time: 17:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1556  Kevin Watts                    56           56       16:46      16:46        0:00
    2   1530  Alex Burlingame                68          124       16:53      33:40        0:06
    3   1554  Ben Sorensen                   80          204       17:01      50:42        0:15
    4   1541  Ryan Glavy                     93          297       17:10    1:07:53        0:23
    5   1546  Curtis Mussen                 133          430       17:33    1:25:27        0:47
    6   1551  Vince Sanicolas               159          589       17:49    1:43:16        1:02

South County High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 448  Team Score (times):    1:25:25   Average Time: 17:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2245  Alec Jones                     15           15       16:07      16:07        0:00
    2   2238  Ben Gautier                    84           99       17:03      33:11        0:55
    3   2263  Josh Prosser                   91          190       17:09      50:20        1:01
    4   2259  Michael Murphy                127          317       17:32    1:07:52        1:24
    5   2242  Ryan Guinee                   131          448       17:33    1:25:25        1:25
    6   2250  Daniel Leber                  150          598       17:45    1:43:10        1:37
    7   2229  Ted Coffman                   161          759       17:51    2:01:02        1:43

Clarksburg High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 462  Team Score (times):    1:25:03   Average Time: 17:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    363  Will Bertrand                   3            3       15:27      15:27        0:00
    2    365  Kyle Jordan                    87           90       17:06      32:34        1:39
    3    366  Jimmy Larkin                  112          202       17:24      49:58        1:56
    4    369  Youri St. Jean                124          326       17:29    1:07:27        2:02
    5    362  Raquon Alli                   136          462       17:35    1:25:03        2:07
    6    364  Dewayne Johnson               142          604       17:38    1:42:41        2:10
    7    368  Frederick Schellhase          186          790       18:15    2:00:57        2:48

Loudoun County    Finish Position -    17

  Team Score (places): 486  Team Score (times):    1:25:13   Average Time: 17:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1370  Patrick Joseph                  2            2       15:26      15:26        0:00
    2   1361  Austin Gilbert                 75           77       16:58      32:24        1:31
    3   1371  Alex Lanham                   113          190       17:24      49:48        1:57
    4   1366  Caleb Hoehner                 140          330       17:36    1:07:25        2:10
    5   1405  Bradley Zartman               156          486       17:47    1:25:13        2:21
    6   1355  David Clark                   163          649       17:52    1:43:05        2:25

Washington-Lee High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 495  Team Score (times):    1:25:46   Average Time: 17:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2928  Haileye Demsie                 11           11       15:57      15:57        0:00
    2   2947  Patrick Odlum                  86           97       17:05      33:03        1:07
    3   2944  Christopher Mutty             102          199       17:17      50:20        1:19
    4   2956  Matthew Tatum                 143          342       17:38    1:07:59        1:40
    5   2929  Moussa Dia                    153          495       17:46    1:25:46        1:48
    6   2952  Alex Seff                     171          666       17:58    1:43:44        2:00

Annandale    Finish Position -    19

  Team Score (places): 497  Team Score (times):    1:26:10   Average Time: 17:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     14  Draven Pike                    42           42       16:38      16:38        0:00
    2     10  Aviad Gebrehiwot               51           93       16:45      33:24        0:07
    3      9  Salvattore Ames               117          210       17:26      50:50        0:48
    4     12  Yohnes Jemere                 138          348       17:35    1:08:26        0:57
    5     11  Clark Girardin                149          497       17:43    1:26:10        1:05
    6     13  Robert Lamb                   162          659       17:51    1:44:01        1:13
    7     15  Hung Troung                   169          828       17:55    2:01:57        1:17

Hayfield    Finish Position -    20

  Team Score (places): 502  Team Score (times):    1:26:15   Average Time: 17:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    936  Riaz Tyler                     71           71       16:54      16:54        0:00
    2    927  Benjamin Pfaff                 79          150       17:00      33:55        0:05
    3    924  Connor Maguder                109          259       17:21      51:17        0:27
    4    933  Justin Stewart                115          374       17:25    1:08:43        0:31
    5    930  Stephen Redmon                128          502       17:32    1:26:15        0:37
    6    918  Kaelan Holic                  148          650       17:41    1:43:57        0:46
    7    929  Ian Reddy                     179          829       18:04    2:02:01        1:09

George Mason    Finish Position -    21

  Team Score (places): 504  Team Score (times):    1:26:18   Average Time: 17:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    692  Jesse Schaffer                 82           82       17:02      17:02        0:00
    2    675  Truman Custer                  95          177       17:11      34:13        0:08
    3    668  Jeremy K. Brown               104          281       17:18      51:32        0:15
    4    684  Jackson Jost                  107          388       17:20    1:08:52        0:17
    5    691  Paul Sanders                  116          504       17:26    1:26:18        0:23
    6    683  Nate Jones                    157          661       17:48    1:44:06        0:45
    7    676  David Drawbaugh               181          842       18:07    2:02:14        1:04

Quince Orchard High School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 526  Team Score (times):    1:26:22   Average Time: 17:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2043  Ryan McCann                    36           36       16:34      16:34        0:00
    2   2058  Joseph Sonken                  83          119       17:03      33:37        0:28
    3   2057  Bradley Shawen                 98          217       17:12      50:50        0:37
    4   2044  Kevin Mejia-Saba              144          361       17:38    1:08:29        1:04
    5   2027  Andrew Fleischer              165          526       17:53    1:26:22        1:18
    6   2019  Kyle Bollinger                190          716       18:25    1:44:48        1:51

W.T. Woodson    Finish Position -    23

  Team Score (places): 537  Team Score (times):    1:26:31   Average Time: 17:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2809  Yonel Admasu                   61           61       16:50      16:50        0:00
    2   2822  David Falcone                  72          133       16:56      33:46        0:06
    3   2840  Matthew Merz                   97          230       17:12      50:58        0:22
    4   2843  Michael Niemann               135          365       17:34    1:08:32        0:44
    5   2807  Akrom Abdou                   172          537       17:59    1:26:31        1:09
    6   2808  Justin Adamson                182          719       18:10    1:44:42        1:20
    7   2837  Sean Maraia                   195          914       18:34    2:03:16        1:44

Fairfax    Finish Position -    24

  Team Score (places): 551  Team Score (times):    1:26:48   Average Time: 17:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    481  Aaqib Syed                     30           30       16:32      16:32        0:00
    2    477  David Hollinger                99          129       17:13      33:46        0:41
    3    476  Alexander Gomez               121          250       17:28      51:15        0:56
    4    479  Alex Maguire                  123          373       17:29    1:08:45        0:56
    5    478  Alex Loomis                   178          551       18:03    1:26:48        1:31
    6    475  Stephen Albert                191          742       18:27    1:45:16        1:54
    7    480  Devon Papanicolas             205          947       19:05    2:04:21        2:32

Paul VI Catholic    Finish Position -    25

  Team Score (places): 587  Team Score (times):    1:27:08   Average Time: 17:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1807  Trey Mastaler                  88           88       17:08      17:08        0:00
    2   1816  Andrew Stepka                 110          198       17:22      34:30        0:13
    3   1802  Matt Kocis                    120          318       17:28      51:58        0:19
    4   1815  Aaron Skouby                  130          448       17:33    1:09:31        0:24
    5   1794  Jack Danisewicz               139          587       17:36    1:27:08        0:28
    6   1804  Michael Kvartunas             187          774       18:16    1:45:25        1:08
    7   1803  Nick Koritko                  198          972       18:47    2:04:12        1:38

Yorktown    Finish Position -    26

  Team Score (places): 589  Team Score (times):    1:27:20   Average Time: 17:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3355  Ryan Hart                      32           32       16:34      16:34        0:00
    2   3343  Jackson Cochran                94          126       17:11      33:45        0:36
    3   3367  Keegan Mccurry                 96          222       17:12      50:57        0:37
    4   3369  Peter Morris                  183          405       18:11    1:09:08        1:36
    5   3346  Dane Dailey                   184          589       18:12    1:27:20        1:38
    6   3371  Benjamin Paddock              201          790       18:51    1:46:12        2:17
    7   3370  Joseph Orttung                203          993       19:00    2:05:13        2:26

George C. Marshall    Finish Position -    27

  Team Score (places): 631  Team Score (times):    1:27:11   Average Time: 17:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    610  Mackenzie Haight               10           10       15:56      15:56        0:00
    2    594  Brendan Baker                 106          116       17:18      33:15        1:22
    3    601  Keaton Cintorino              166          282       17:54      51:09        1:58
    4    606  Noah Follin                   174          456       18:00    1:09:10        2:04
    5    633  Nicholas Zirkle               175          631       18:00    1:27:11        2:04
    6    612  Alex Handley                  194          825       18:34    1:45:45        2:37
    7    597  Derek Boylan                  196         1021       18:38    2:04:23        2:41

Dulaney High School    Finish Position -    28

  Team Score (places): 661  Team Score (times):    1:27:51   Average Time: 17:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    425  Dan Fordyce                   101          101       17:17      17:17        0:00
    2    417  Jon Anderson                  105          206       17:18      34:36        0:01
    3    421  Adolfo Carvahlo               134          340       17:34      52:10        0:16
    4    426  Ethan Griffin                 145          485       17:39    1:09:50        0:22
    5    434  Lucas Myers                   176          661       18:01    1:27:51        0:44

Winston Churchill High School    Finish Position -    29

  Team Score (places): 733  Team Score (times):    1:28:57   Average Time: 17:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3244  David Fitzgerald               23           23       16:27      16:27        0:00
    2   3265  Jake Smith                    164          187       17:52      34:19        1:25
    3   3256  Zachary Lippman               173          360       17:59      52:18        1:32
    4   3259  Cameron Nasseri               185          545       18:14    1:10:33        1:47
    5   3254  Jacob Hyman                   188          733       18:24    1:28:57        1:57
    6   3241  Simon Chona                   192          925       18:30    1:47:28        2:03
    7   3249  Andrew Haskins                197         1122       18:43    2:06:12        2:16

McLean    Finish Position -    30

  Team Score (places): 742  Team Score (times):    1:29:19   Average Time: 17:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1455  Daniel Bachman                 89           89       17:08      17:08        0:00
    2   1462  Mac Howard                    126          215       17:30      34:39        0:22
    3   1463  Dylan Johnson                 151          366       17:46      52:25        0:38
    4   1468  David Russell                 177          543       18:03    1:10:29        0:54
    5   1467  Wisher Paudel                 199          742       18:49    1:29:19        1:41
    6   1466  Bikal Paudel                  202          944       18:52    1:48:11        1:44

Langley    Finish Position -    31

  Team Score (places): 827  Team Score (times):    1:31:24   Average Time: 18:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1317  Alessandro Shapiro             73           73       16:56      16:56        0:00
    2   1315  Brian Reilly                  155          228       17:47      34:44        0:50
    3   1300  Ryan Anger                    193          421       18:33      53:18        1:36
    4   1308  Kristian Hutchinson           200          621       18:51    1:12:09        1:54
    5   1312  Chris Maloney                 206          827       19:14    1:31:24        2:17

Bishop O'Connell    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    104  J.j. LaPointe               Less Than  5             15:49      15:49        0:00
    2    101  Joseph Brough               Less Than  5             17:25      33:15        1:36

Bowie High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    116  Kidus Amelga                Less Than  5             17:43      17:43        0:00
    2    118  Donnell Davis               Less Than  5             18:19      36:02        0:36
    3    119  Eric Dong                   Less Than  5             21:52      57:54        4:09

Herndon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    958  Zach Ward                   Less Than  5             16:33      16:33        0:00
    2    948  Bradley Heuer               Less Than  5             16:38      33:12        0:05
    3    946  Andrew Goldman              Less Than  5             16:43      49:55        0:10
    4    956  Jack Morris                 Less Than  5             18:28    1:08:24        1:55

St. Albans School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2358  Sam Dodge                   Less Than  5             15:43      15:43        0:00
    2   2357  Tai Dinger                  Less Than  5             15:44      31:27        0:01

Skyline    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2195  Thomas Madden               Less Than  5             15:03      15:03        0:00
	

2012 Glory Days Grill Seeded Girls

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls

Girls 5000 Meter Run

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3020  Caroline Alcorta      West Springfield                          17:42  5:43/M        
    2      2    783  Emily Kaplan          Georgetown Visitation Preparatory S       18:04  5:50/M        
    3  (< 5)   2067  Bailey Kolonich       Robert E. Lee (Springfield)               18:15  5:53/M        
    4      3   1103  Lauren Berman         James W. Robinson                         18:18  5:54/M        
    5      4    286  Kendall Cowne         Chantilly                                 18:20  5:55/M        
    6      5   1115  Macey Schweikert      James W. Robinson                         18:21  5:55/M        
    7      6   3056  Maddie Wittich        West Springfield                          18:33  5:59/M        
    8      7   2886  Sarah Angell          Washington-Lee High School                18:45  6:03/M        
    9      8    402  Isabel Griffith       Dulaney High School                       18:49  6:04/M        
   10      9   2970  Katie Genuario        West Potomac                              18:51  6:05/M        
   11     10   2913  Jordan Selby          Washington-Lee High School                18:57  6:07/M        
   12     11   3229  Lucy Srour            Winston Churchill High School             19:02  6:08/M        
   13     12     90  Devin Nihill          Bishop O'Connell                         19:06  6:10/M        
   14  (< 5)   1595  Polly Terzian         National Cathedral                        19:08  6:10/M        
   15     13     16  Chloe Bavin *         Atlee                                     19:09  6:11/M        
   16  (< 5)    357  Abbey Daley           Clarksburg High School                    19:11  6:11/M        
   17     14   3035  Katie Kennedy         West Springfield                          19:12  6:12/M        
   18  (< 5)    360  Lucie Noall           Clarksburg High School                    19:12  6:12/M        
   19     15   2912  Sarah Sears           Washington-Lee High School                19:15  6:13/M        
   20     16    296  Samantha Lull         Chantilly                                 19:15  6:13/M        
   21     17   2003  Isabelle Latour       Quince Orchard High School                19:17  6:13/M        
   22     18   1104  Ruth Briggs           James W. Robinson                         19:18  6:14/M        
   23     19   2016  Cierra Wells          Quince Orchard High School                19:24  6:15/M        
   24     20   1450  Katie Montgomery      McLean                                    19:27  6:16/M        
   25     21   2728  Anna Wasko            Tuscarora High School (VA)                19:28  6:17/M        
   26     22    284  Patricia Cason        Chantilly                                 19:30  6:17/M        
   27     23   1502  Jordan Angers         Mountain View                             19:32  6:18/M        
   28     24   1705  Kristin Schnurr       Patriot High School                       19:33  6:18/M        
   29  (< 5)    131  Jackie Deffer         Briar Woods                               19:34  6:19/M        
   30     25   2895  Jordan Grimaldi       Washington-Lee High School                19:35  6:19/M        
   31     26   1688  Candace Jones         Patriot High School                       19:35  6:19/M        
   32  (< 5)   1577  Satowa Kinoshita      National Cathedral                        19:36  6:19/M        
   33     27   1347  Ana Valdez            Loudoun County                            19:40  6:21/M        
   34  (< 5)    109  Charde Barnes         Bowie High School                         19:41  6:21/M        
   35     28   1674  Kenzie Fennell        Patriot High School                       19:42  6:21/M        
   36     29     17  Scarlett Bavin *      Atlee                                     19:44  6:22/M        
   37     30   2207  Emily Lamontagne      South County High School                  19:45  6:22/M        
   38     31   2724  Natalie Rosas         Tuscarora High School (VA)                19:46  6:23/M        
   39     32   3236  Kathryn Wright        Winston Churchill High School             19:48  6:23/M        
   40     33   2011  Regina Schreiber      Quince Orchard High School                19:48  6:23/M        
   41     34   1292  Jessica Miles         Langley                                   19:48  6:23/M        
   42     35   3030  Erin Falk             West Springfield                          19:49  6:24/M        
   43     36   2778  Rachel Denneny        W.T. Woodson                              19:49  6:24/M        
   44     37   2221  Mary Cate Scully      South County High School                  19:52  6:25/M        
   45     38   2981  Sophia Passacantando  West Potomac                              19:58  6:26/M        
   46     39   2782  Elizabeth Gasteiger   W.T. Woodson                              20:01  6:27/M        
   47     40    307  Megan Toole           Chantilly                                 20:04  6:28/M        
   48     41   2701  Colleen Heberle       Tuscarora High School (VA)                20:04  6:28/M        
   49     42    301  Nora Raher            Chantilly                                 20:07  6:29/M        
   50     43   1677  Carina Garcia         Patriot High School                       20:08  6:30/M        
   51     44     87  Theresa Matula        Bishop O'Connell                         20:08  6:30/M        
   52     45     80  Megan David           Bishop O'Connell                         20:09  6:30/M        
   53     46   2216  Katy Morgan           South County High School                  20:10  6:30/M        
   54     47     25  Paige Harrar *        Atlee                                     20:12  6:31/M        
   55     48    782  Marie Therese Kane    Georgetown Visitation Preparatory S       20:12  6:31/M        
   56     49   2691  Raiya Al-Nsour        Tuscarora High School (VA)                20:13  6:31/M        
   57     50   2984  Lauren Price          West Potomac                              20:14  6:32/M        
   58     51    578  Olivia Martin         George C. Marshall                        20:14  6:32/M        
   59     52    409  Kita Robinson         Dulaney High School                       20:14  6:32/M        
   60     53   2976  Allison Mcnulla       West Potomac                              20:15  6:32/M        
   61     54    295  Hannah Lull           Chantilly                                 20:15  6:32/M        
   62     55   2196  Tierra Allen          South County High School                  20:16  6:32/M        
   63     56   3049  Ana Suarez            West Springfield                          20:18  6:33/M        
   64     57   2281  Augusta Durham        South Lakes                               20:18  6:33/M        
   65     58   2547  Katrina Junta         Thomas Jefferson S&T                      20:19  6:33/M        
   66     59   1335  Caitlin McNichol      Loudoun County                            20:19  6:33/M        
   67     60   1449  Megan McCormack       McLean                                    20:22  6:34/M        
   68     61     74  Catherine Arendt      Bishop O'Connell                         20:22  6:34/M        
   69     62   2908  Donia Nichols         Washington-Lee High School                20:23  6:35/M        
   70     63     24  Katt Grasberger *     Atlee                                     20:23  6:35/M        
   71     64     92  Belen Rogers          Bishop O'Connell                         20:24  6:35/M        
   72     65    771  Katie Daniels         Georgetown Visitation Preparatory S       20:25  6:35/M        
   73     66   2771  Kat Anderson          W.T. Woodson                              20:25  6:35/M        
   74     67   2560  Haley Stumvoll        Thomas Jefferson S&T                      20:26  6:35/M        
   75     68   3046  Jessica Simmons       West Springfield                          20:27  6:36/M        
   76     69     78  Taylor Chamness       Bishop O'Connell                         20:27  6:36/M        
   77     70   2890  Kathryn Eng           Washington-Lee High School                20:28  6:36/M        
   78     71   2290  Devin Nieusma         South Lakes                               20:28  6:36/M        
   79     72   2008  Catherine Panasenkov  Quince Orchard High School                20:29  6:36/M        
   80     73    470  Claire Daniels        Fairfax                                   20:29  6:36/M        
   81     74   1780  Alaina Patrick        Paul VI Catholic                          20:31  6:37/M        
   82     75   1505  Megan Brady           Mountain View                             20:33  6:38/M        
   83     76   3208  Breanna Boggan        Winston Churchill High School             20:34  6:38/M        
   84     77   2783  Kersten Gates         W.T. Woodson                              20:34  6:38/M        
   85     78   2295  Kelly Jean Watkins    South Lakes                               20:36  6:39/M        
   86     79    406  Lily Klein            Dulaney High School                       20:36  6:39/M        
   87     80    777  Jessie Foster         Georgetown Visitation Preparatory S       20:37  6:39/M        
   88     81   1999  Elizabeth Hobbs       Quince Orchard High School                20:38  6:39/M        
   89     82    795  Jubilee Marshall      Georgetown Visitation Preparatory S       20:39  6:40/M        
   90     83     22  Julia Fraser *        Atlee                                     20:44  6:41/M        
   91     84   1522  Brittney Mumma        Mountain View                             20:45  6:42/M        
   92     85   2558  Kate Salamido         Thomas Jefferson S&T                      20:46  6:42/M        
   93     86   3211  Jaclyn Dosik          Winston Churchill High School             20:47  6:42/M        
   94     87   2966  Melanie Bomberg       West Potomac                              20:48  6:43/M        
   95     88   2274  Erin Bidwell          South Lakes                               20:49  6:43/M        
   96     89   1676  Kerianne Gallagher    Patriot High School                       20:49  6:43/M        
   97     90   1323  Emily Balser          Loudoun County                            20:51  6:44/M        
   98     91   1295  Elissa Purdy          Langley                                   20:52  6:44/M        
   99     92   2978  Katie Murray          West Potomac                              20:52  6:44/M        
  100     93     23  Katie Gardner *       Atlee                                     20:53  6:44/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     94   1441  Anna Buser            McLean                                    20:54  6:45/M        
  102     95    760  Maria Aukward         Georgetown Visitation Preparatory S       20:54  6:45/M        
  103     96   2727  Courtney Walker       Tuscarora High School (VA)                20:55  6:45/M        
  104     97   1451  Caitlin Pyne          McLean                                    20:56  6:45/M        
  105     98   1776  Theresa Neubig        Paul VI Catholic                          20:56  6:45/M        
  106     99   2291  Abigail Reinhold      South Lakes                               20:58  6:46/M        
  107    100   1768  Catherine Framstad    Paul VI Catholic                          20:59  6:46/M        
  108    101   1503  Maddie Biddle         Mountain View                             20:59  6:46/M        
  109    102   3209  Moraya Boggan         Winston Churchill High School             21:01  6:47/M        
  110    103   1509  Annie Davis           Mountain View                             21:01  6:47/M        
  111    104   1333  Lauren Littell        Loudoun County                            21:01  6:47/M        
  112    105   2774  Katya Buoni           W.T. Woodson                              21:04  6:48/M        
  113    106   3207  Fiona Asbury          Winston Churchill High School             21:04  6:48/M        
  114    107   1685  Rileigh Huntzinger    Patriot High School                       21:05  6:48/M        
  115    108    397  Christa Carey         Dulaney High School                       21:06  6:48/M        
  116    109   2286  Molly Mcgrath         South Lakes                               21:07  6:49/M        
  117    110   1442  Nancy Eveleigh        McLean                                    21:08  6:49/M        
  118    111   2014  Keegan Van Wert       Quince Orchard High School                21:11  6:50/M        
  119    112    302  Megan Rhoads          Chantilly                                 21:11  6:50/M        
  120    113   2790  Lindsay Laiks         W.T. Woodson                              21:13  6:51/M        
  121    114   2550  Rachel Laveson        Thomas Jefferson S&T                      21:13  6:51/M        
  122    115   1337  Anna Nordseth         Loudoun County                            21:15  6:51/M        
  123    116   3052  Abbie Walker          West Springfield                          21:15  6:51/M        
  124    117   2544  Charlene Franke       Thomas Jefferson S&T                      21:16  6:52/M        
  125    118   1693  Miranda Mazur         Patriot High School                       21:17  6:52/M        
  126    119   2799  Tara Sidhu            W.T. Woodson                              21:17  6:52/M        
  127    120   2201  Brooke Docherty       South County High School                  21:18  6:52/M        
  128    121    407  Krissy Link           Dulaney High School                       21:18  6:52/M        
  129    122    411  Alison Schwartz       Dulaney High School                       21:20  6:53/M        
  130    123   1330  Lian Joseph           Loudoun County                            21:21  6:53/M        
  131    124    472  Ashley Fleming        Fairfax                                   21:22  6:54/M        
  132    125   1781  Caroline Rosini       Paul VI Catholic                          21:24  6:54/M        
  133    126   1298  Courteney West        Langley                                   21:25  6:55/M        
  134    127   1766  Julia Danisewicz      Paul VI Catholic                          21:26  6:55/M        
  135    128   2715  Jeanna Mazaris        Tuscarora High School (VA)                21:26  6:55/M        
  136    129   2561  Carrie Sun            Thomas Jefferson S&T                      21:27  6:55/M        
  137    130   2217  Riley Neary           South County High School                  21:29  6:56/M        
  138    131   2559  Charlotte Sheridan    Thomas Jefferson S&T                      21:32  6:57/M        
  139    132   2215  Rachel McGill         South County High School                  21:33  6:57/M        
  140    133    574  Yekaterina Gilbo      George C. Marshall                        21:34  6:57/M        
  141    134     89  Becky Nardacci        Bishop O'Connell                         21:36  6:58/M        
  142    135   1511  Christina Dittmer     Mountain View                             21:37  6:58/M        
  143    136   1763  Katie Bucaro          Paul VI Catholic                          21:37  6:58/M        
  144    137   1339  Hannah Pearson        Loudoun County                            21:39  6:59/M        
  145    138   3220  Juhee Kim             Winston Churchill High School             21:40  6:59/M        
  146    139   2965  Gabrielle Bomberg     West Potomac                              21:40  6:59/M        
  147    140   2891  Perrin Falkner        Washington-Lee High School                21:43  7:00/M        
  148    141   2012  Rebecca Torvik        Quince Orchard High School                21:51  7:03/M        
  149    142    789  Nora Leibold          Georgetown Visitation Preparatory S       21:58  7:05/M        
  150    143     30  Kaitlyn Mason         Atlee                                     21:59  7:05/M        
  151    144   1293  Rebecca Powell        Langley                                   22:01  7:06/M        
  152    145    403  Sarang Hentz          Dulaney High School                       22:18  7:12/M        
  153    146    566  Caitlin Dickson       George C. Marshall                        22:23  7:13/M        
  154    147   2277  Alexis Cherry         South Lakes                               22:26  7:14/M        
  155    148   1294  Blair Purdy           Langley                                   22:31  7:16/M        
  156    149    561  Katherine Bock        George C. Marshall                        22:36  7:17/M        
  157    150   1512  Amy Hastings          Mountain View                             22:42  7:19/M        
  158    151   1118  Nancy Zhang           James W. Robinson                         22:50  7:22/M        
  159  (< 5)    115  Chyna Sequeira        Bowie High School                         22:50  7:22/M        
  160    152    468  Brooke Attkisson      Fairfax                                   22:51  7:22/M        
  161    153    567  Annika Dirkse         George C. Marshall                        22:53  7:23/M        
  162    154   1101  Lizzie Banks          James W. Robinson                         23:06  7:27/M        
  163    155    473  Sydney Rice           Fairfax                                   23:17  7:31/M        
  164    156    582  Katherine Randazzo    George C. Marshall                        23:20  7:32/M        
  165    157   1285  Mara Detrani          Langley                                   23:29  7:35/M        
  166    158    563  Emily Casey           George C. Marshall                        23:49  7:41/M        
  167    159   1109  Aissa Martinez        James W. Robinson                         23:53  7:42/M        
  168    160    471  Trisha Deshmukh       Fairfax                                   24:14  7:49/M        
  169    161    469  Arielle Bryant        Fairfax                                   24:36  7:56/M        
  170    162    474  Ashley Scurlock       Fairfax                                   24:44  7:59/M        
  171  (< 5)    112  Taylor Mckinney       Bowie High School                         25:03  8:05/M        
  172  (< 5)    114  Brieana Sealy         Bowie High School                         25:19  8:10/M        
Detail Team Results - Girls

West Springfield    Finish Position -     1

  Team Score (places): 112  Team Score (times):    1:35:36   Average Time: 19:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3020  Caroline Alcorta                1            1       17:42      17:42        0:00
    2   3056  Maddie Wittich                  6            7       18:33      36:15        0:51
    3   3035  Katie Kennedy                  14           21       19:12      55:28        1:30
    4   3030  Erin Falk                      35           56       19:49    1:15:17        2:06
    5   3049  Ana Suarez                     56          112       20:18    1:35:36        2:36
    6   3046  Jessica Simmons                68          180       20:27    1:56:03        2:45
    7   3052  Abbie Walker                  116          296       21:15    2:17:18        3:33

Washington-Lee High School    Finish Position -     2

  Team Score (places): 119  Team Score (times):    1:36:56   Average Time: 19:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2886  Sarah Angell                    7            7       18:45      18:45        0:00
    2   2913  Jordan Selby                   10           17       18:57      37:42        0:12
    3   2912  Sarah Sears                    15           32       19:15      56:58        0:30
    4   2895  Jordan Grimaldi                25           57       19:35    1:16:33        0:49
    5   2908  Donia Nichols                  62          119       20:23    1:36:56        1:37
    6   2890  Kathryn Eng                    70          189       20:28    1:57:24        1:42
    7   2891  Perrin Falkner                140          329       21:43    2:19:08        2:58

Chantilly    Finish Position -     3

  Team Score (places): 124  Team Score (times):    1:37:19   Average Time: 19:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    286  Kendall Cowne                   4            4       18:20      18:20        0:00
    2    296  Samantha Lull                  16           20       19:15      37:36        0:55
    3    284  Patricia Cason                 22           42       19:30      57:07        1:10
    4    307  Megan Toole                    40           82       20:04    1:17:11        1:43
    5    301  Nora Raher                     42          124       20:07    1:37:19        1:47
    6    295  Hannah Lull                    54          178       20:15    1:57:34        1:55
    7    302  Megan Rhoads                  112          290       21:11    2:18:46        2:51

Patriot High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 210  Team Score (times):    1:39:50   Average Time: 19:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1705  Kristin Schnurr                24           24       19:33      19:33        0:00
    2   1688  Candace Jones                  26           50       19:35      39:09        0:02
    3   1674  Kenzie Fennell                 28           78       19:42      58:52        0:09
    4   1677  Carina Garcia                  43          121       20:08    1:19:00        0:34
    5   1676  Kerianne Gallagher             89          210       20:49    1:39:50        1:16
    6   1685  Rileigh Huntzinger            107          317       21:05    2:00:55        1:31
    7   1693  Miranda Mazur                 118          435       21:17    2:22:13        1:43

Quince Orchard High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 222  Team Score (times):    1:39:38   Average Time: 19:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2003  Isabelle Latour                17           17       19:17      19:17        0:00
    2   2016  Cierra Wells                   19           36       19:24      38:42        0:07
    3   2011  Regina Schreiber               33           69       19:48      58:30        0:31
    4   2008  Catherine Panasenkov           72          141       20:29    1:19:00        1:11
    5   1999  Elizabeth Hobbs                81          222       20:38    1:39:38        1:20
    6   2014  Keegan Van Wert               111          333       21:11    2:00:49        1:54
    7   2012  Rebecca Torvik                141          474       21:51    2:22:41        2:34

Bishop O'Connell    Finish Position -     6

  Team Score (places): 226  Team Score (times):    1:40:12   Average Time: 20:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     90  Devin Nihill                   12           12       19:06      19:06        0:00
    2     87  Theresa Matula                 44           56       20:08      39:15        1:02
    3     80  Megan David                    45          101       20:09      59:25        1:03
    4     74  Catherine Arendt               61          162       20:22    1:19:47        1:16
    5     92  Belen Rogers                   64          226       20:24    1:40:12        1:17
    6     78  Taylor Chamness                69          295       20:27    2:00:40        1:21
    7     89  Becky Nardacci                134          429       21:36    2:22:17        2:30

Atlee    Finish Position -     7

  Team Score (places): 235  Team Score (times):    1:40:14   Average Time: 20:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     16  Chloe Bavin *                  13           13       19:09      19:09        0:00
    2     17  Scarlett Bavin *               29           42       19:44      38:53        0:34
    3     25  Paige Harrar *                 47           89       20:12      59:06        1:03
    4     24  Katt Grasberger *              63          152       20:23    1:19:30        1:14
    5     22  Julia Fraser *                 83          235       20:44    1:40:14        1:34
    6     23  Katie Gardner *                93          328       20:53    2:01:07        1:43
    7     30  Kaitlyn Mason                 143          471       21:59    2:23:07        2:50

West Potomac    Finish Position -     8

  Team Score (places): 237  Team Score (times):    1:40:08   Average Time: 20:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2970  Katie Genuario                  9            9       18:51      18:51        0:00
    2   2981  Sophia Passacantando           38           47       19:58      38:50        1:06
    3   2984  Lauren Price                   50           97       20:14      59:04        1:22
    4   2976  Allison Mcnulla                53          150       20:15    1:19:20        1:23
    5   2966  Melanie Bomberg                87          237       20:48    1:40:08        1:56
    6   2978  Katie Murray                   92          329       20:52    2:01:01        2:01
    7   2965  Gabrielle Bomberg             139          468       21:40    2:22:41        2:48

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -     9

  Team Score (places): 238  Team Score (times):    1:40:27   Average Time: 20:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2728  Anna Wasko                     21           21       19:28      19:28        0:00
    2   2724  Natalie Rosas                  31           52       19:46      39:14        0:17
    3   2701  Colleen Heberle                41           93       20:04      59:19        0:36
    4   2691  Raiya Al-Nsour                 49          142       20:13    1:19:32        0:44
    5   2727  Courtney Walker                96          238       20:55    1:40:27        1:26
    6   2715  Jeanna Mazaris                128          366       21:26    2:01:54        1:58

Georgetown Visitation Preparatory School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 277  Team Score (times):    1:40:00   Average Time: 20:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    783  Emily Kaplan                    2            2       18:04      18:04        0:00
    2    782  Marie Therese Kane             48           50       20:12      38:17        2:07
    3    771  Katie Daniels                  65          115       20:25      58:42        2:20
    4    777  Jessie Foster                  80          195       20:37    1:19:20        2:33
    5    795  Jubilee Marshall               82          277       20:39    1:40:00        2:35
    6    760  Maria Aukward                  95          372       20:54    2:00:54        2:49
    7    789  Nora Leibold                  142          514       21:58    2:22:53        3:53

South County High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 288  Team Score (times):    1:41:22   Average Time: 20:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2207  Emily Lamontagne               30           30       19:45      19:45        0:00
    2   2221  Mary Cate Scully               37           67       19:52      39:37        0:06
    3   2216  Katy Morgan                    46          113       20:10      59:47        0:24
    4   2196  Tierra Allen                   55          168       20:16    1:20:03        0:30
    5   2201  Brooke Docherty               120          288       21:18    1:41:22        1:32
    6   2217  Riley Neary                   130          418       21:29    2:02:51        1:43
    7   2215  Rachel McGill                 132          550       21:33    2:24:24        1:47

Winston Churchill High School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 307  Team Score (times):    1:41:13   Average Time: 20:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3229  Lucy Srour                     11           11       19:02      19:02        0:00
    2   3236  Kathryn Wright                 32           43       19:48      38:50        0:46
    3   3208  Breanna Boggan                 76          119       20:34      59:25        1:31
    4   3211  Jaclyn Dosik                   86          205       20:47    1:20:12        1:45
    5   3209  Moraya Boggan                 102          307       21:01    1:41:13        1:58
    6   3207  Fiona Asbury                  106          413       21:04    2:02:18        2:02
    7   3220  Juhee Kim                     138          551       21:40    2:23:58        2:37

W.T. Woodson    Finish Position -    13

  Team Score (places): 323  Team Score (times):    1:41:56   Average Time: 20:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2778  Rachel Denneny                 36           36       19:49      19:49        0:00
    2   2782  Elizabeth Gasteiger            39           75       20:01      39:50        0:11
    3   2771  Kat Anderson                   66          141       20:25    1:00:16        0:36
    4   2783  Kersten Gates                  77          218       20:34    1:20:51        0:45
    5   2774  Katya Buoni                   105          323       21:04    1:41:56        1:15
    6   2790  Lindsay Laiks                 113          436       21:13    2:03:09        1:23
    7   2799  Tara Sidhu                    119          555       21:17    2:24:26        1:28

James W. Robinson    Finish Position -    14

  Team Score (places): 331  Team Score (times):    1:41:54   Average Time: 20:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1103  Lauren Berman                   3            3       18:18      18:18        0:00
    2   1115  Macey Schweikert                5            8       18:21      36:39        0:02
    3   1104  Ruth Briggs                    18           26       19:18      55:57        1:00
    4   1118  Nancy Zhang                   151          177       22:50    1:18:47        4:32
    5   1101  Lizzie Banks                  154          331       23:06    1:41:54        4:48
    6   1109  Aissa Martinez                159          490       23:53    2:05:48        5:35

Dulaney High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 368  Team Score (times):    1:42:06   Average Time: 20:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    402  Isabel Griffith                 8            8       18:49      18:49        0:00
    2    409  Kita Robinson                  52           60       20:14      39:04        1:24
    3    406  Lily Klein                     79          139       20:36      59:40        1:47
    4    397  Christa Carey                 108          247       21:06    1:20:47        2:17
    5    407  Krissy Link                   121          368       21:18    1:42:06        2:29
    6    411  Alison Schwartz               122          490       21:20    2:03:26        2:30
    7    403  Sarang Hentz                  145          635       22:18    2:25:45        3:29

McLean    Finish Position -    16

  Team Score (places): 381  Team Score (times):    1:42:49   Average Time: 20:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1450  Katie Montgomery               20           20       19:27      19:27        0:00
    2   1449  Megan McCormack                60           80       20:22      39:49        0:55
    3   1441  Anna Buser                     94          174       20:54    1:00:43        1:26
    4   1451  Caitlin Pyne                   97          271       20:56    1:21:40        1:29
    5   1442  Nancy Eveleigh                110          381       21:08    1:42:49        1:41

Mountain View    Finish Position -    17

  Team Score (places): 386  Team Score (times):    1:42:52   Average Time: 20:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1502  Jordan Angers                  23           23       19:32      19:32        0:00
    2   1505  Megan Brady                    75           98       20:33      40:06        1:01
    3   1522  Brittney Mumma                 84          182       20:45    1:00:51        1:12
    4   1503  Maddie Biddle                 101          283       20:59    1:21:51        1:26
    5   1509  Annie Davis                   103          386       21:01    1:42:52        1:29
    6   1511  Christina Dittmer             135          521       21:37    2:04:30        2:04
    7   1512  Amy Hastings                  150          671       22:42    2:27:12        3:09

South Lakes    Finish Position -    18

  Team Score (places): 393  Team Score (times):    1:43:11   Average Time: 20:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2281  Augusta Durham                 57           57       20:18      20:18        0:00
    2   2290  Devin Nieusma                  71          128       20:28      40:47        0:10
    3   2295  Kelly Jean Watkins             78          206       20:36    1:01:23        0:17
    4   2274  Erin Bidwell                   88          294       20:49    1:22:12        0:30
    5   2291  Abigail Reinhold               99          393       20:58    1:43:11        0:40
    6   2286  Molly Mcgrath                 109          502       21:07    2:04:18        0:48
    7   2277  Alexis Cherry                 147          649       22:26    2:26:45        2:08

Loudoun County    Finish Position -    19

  Team Score (places): 395  Team Score (times):    1:43:08   Average Time: 20:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1347  Ana Valdez                     27           27       19:40      19:40        0:00
    2   1335  Caitlin McNichol               59           86       20:19      39:59        0:39
    3   1323  Emily Balser                   90          176       20:51    1:00:51        1:11
    4   1333  Lauren Littell                104          280       21:01    1:21:53        1:21
    5   1337  Anna Nordseth                 115          395       21:15    1:43:08        1:35
    6   1330  Lian Joseph                   123          518       21:21    2:04:29        1:41
    7   1339  Hannah Pearson                137          655       21:39    2:26:09        1:59

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    20

  Team Score (places): 441  Team Score (times):    1:44:02   Average Time: 20:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2547  Katrina Junta                  58           58       20:19      20:19        0:00
    2   2560  Haley Stumvoll                 67          125       20:26      40:46        0:06
    3   2558  Kate Salamido                  85          210       20:46    1:01:32        0:26
    4   2550  Rachel Laveson                114          324       21:13    1:22:45        0:53
    5   2544  Charlene Franke               117          441       21:16    1:44:02        0:57
    6   2561  Carrie Sun                    129          570       21:27    2:05:29        1:07
    7   2559  Charlotte Sheridan            131          701       21:32    2:27:01        1:12

Paul VI Catholic    Finish Position -    21

  Team Score (places): 524  Team Score (times):    1:45:17   Average Time: 21:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1780  Alaina Patrick                 74           74       20:31      20:31        0:00
    2   1776  Theresa Neubig                 98          172       20:56      41:28        0:25
    3   1768  Catherine Framstad            100          272       20:59    1:02:27        0:27
    4   1781  Caroline Rosini               125          397       21:24    1:23:51        0:53
    5   1766  Julia Danisewicz              127          524       21:26    1:45:17        0:54
    6   1763  Katie Bucaro                  136          660       21:37    2:06:55        1:06

Langley    Finish Position -    22

  Team Score (places): 543  Team Score (times):    1:46:39   Average Time: 21:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1292  Jessica Miles                  34           34       19:48      19:48        0:00
    2   1295  Elissa Purdy                   91          125       20:52      40:41        1:03
    3   1298  Courteney West                126          251       21:25    1:02:07        1:36
    4   1293  Rebecca Powell                144          395       22:01    1:24:08        2:12
    5   1294  Blair Purdy                   148          543       22:31    1:46:39        2:42
    6   1285  Mara Detrani                  157          700       23:29    2:10:09        3:40

George C. Marshall    Finish Position -    23

  Team Score (places): 632  Team Score (times):    1:49:42   Average Time: 21:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    578  Olivia Martin                  51           51       20:14      20:14        0:00
    2    574  Yekaterina Gilbo              133          184       21:34      41:48        1:19
    3    566  Caitlin Dickson               146          330       22:23    1:04:12        2:09
    4    561  Katherine Bock                149          479       22:36    1:26:49        2:22
    5    567  Annika Dirkse                 153          632       22:53    1:49:42        2:39
    6    582  Katherine Randazzo            156          788       23:20    2:13:03        3:06
    7    563  Emily Casey                   158          946       23:49    2:36:53        3:35

Fairfax    Finish Position -    24

  Team Score (places): 664  Team Score (times):    1:52:16   Average Time: 22:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    470  Claire Daniels                 73           73       20:29      20:29        0:00
    2    472  Ashley Fleming                124          197       21:22      41:52        0:52
    3    468  Brooke Attkisson              152          349       22:51    1:04:44        2:21
    4    473  Sydney Rice                   155          504       23:17    1:28:02        2:47
    5    471  Trisha Deshmukh               160          664       24:14    1:52:16        3:44
    6    469  Arielle Bryant                161          825       24:36    2:16:53        4:06
    7    474  Ashley Scurlock               162          987       24:44    2:41:38        4:14

Bowie High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    109  Charde Barnes               Less Than  5             19:41      19:41        0:00
    2    115  Chyna Sequeira              Less Than  5             22:50      42:31        3:08
    3    112  Taylor Mckinney             Less Than  5             25:03    1:07:35        5:21
    4    114  Brieana Sealy               Less Than  5             25:19    1:32:54        5:37

National Cathedral    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1595  Polly Terzian               Less Than  5             19:08      19:08        0:00
    2   1577  Satowa Kinoshita            Less Than  5             19:36      38:44        0:28

Briar Woods    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    131  Jackie Deffer               Less Than  5             19:34      19:34        0:00

Clarksburg High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    357  Abbey Daley                 Less Than  5             19:11      19:11        0:00
    2    360  Lucie Noall                 Less Than  5             19:12      38:23        0:01

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2067  Bailey Kolonich             Less Than  5             18:15      18:15        0:00
	
	
2012 Glory Days Grill Varsity B Boys

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2534  Hale Ross             The Potomac School                        16:19  5:16/M        
    2      2    238  Bobby Dunn            Centreville                               16:30  5:19/M        
    3  (< 5)   1654  Wyatt Campbell        Patrick Henry (Ashland)                   16:34  5:21/M        
    4      3   2174  Hussey J.p            Severna Park                              16:34  5:21/M        
    5      4   2073  Biruk Amare           Robert E. Lee (Springfield)               16:35  5:21/M        
    6      5    340  Joshua Parshall       Chantilly                                 16:41  5:23/M        
    7      6     40  Griffin Carmichael *  Atlee                                     16:41  5:23/M        
    8      7   2484  Chad Flood            Tallwood                                  16:44  5:24/M        
    9      8   3194  Nick O'Connell        Westfield                                 16:44  5:24/M        
   10      9   1844  Matthew O'Neil        Pope John Paul the Great Catholic H       16:46  5:25/M        
   11     10   1244  Ben Fogg              Lake Braddock                             16:51  5:26/M        
   12     11   2175  Jack Kiely            Severna Park                              16:55  5:27/M        
   13     12    465  Jacob Wellner         Edmund Burke School                       16:59  5:29/M        
   14     13    737  Tristan Colaizzi      Georgetown Day School                     17:01  5:29/M        
   15     14   2687  Michael Runyon        Trinity School at Meadow View             17:02  5:30/M        
   16     15   3183  Thomas Lazor          Westfield                                 17:05  5:31/M        
   17     16   2431  Jared Allen           St. Anselm's Abbey School                 17:06  5:31/M        
   18     17   2369  Joey Gaines           St. Albans School                         17:07  5:31/M        
   19     18   3283  Kyle Hetrick          Woodbridge                                17:08  5:32/M        
   20     19    498  Nate Folger           Flint Hill School                         17:09  5:32/M        
   21     20   3080  Paul Lampazzi         West Springfield                          17:10  5:32/M        
   22     21    274  Kip Talman            Centreville                               17:11  5:33/M        
   23     22   1128  Nicolas Hite          James W. Robinson                         17:13  5:33/M        
   24     23    989  Phillip Fennell       J.E.B. Stuart                             17:14  5:34/M        
   25     24    319  Andrew DeLeon         Chantilly                                 17:14  5:34/M        
   26     25    326  Miraj Khan            Chantilly                                 17:17  5:35/M        
   27  (< 5)   3006  James Mcnulla         West Potomac                              17:20  5:35/M        
   28     26   2483  Stefvon Ellington     Tallwood                                  17:21  5:36/M        
   29     27   3166  Kevin Deely           Westfield                                 17:21  5:36/M        
   30     28   3284  Ashenafi Kidanu       Woodbridge                                17:22  5:36/M        
   31     29    513  Josh Wertzberger      Flint Hill School                         17:22  5:36/M        
   32     30   1123  Brendan Cevasco       James W. Robinson                         17:24  5:37/M        
   33     31   2072  Abenezer Amare        Robert E. Lee (Springfield)               17:24  5:37/M        
   34     32   1122  Jordan Buzzell        James W. Robinson                         17:26  5:37/M        
   35     33    746  Ben Kunst             Georgetown Day School                     17:26  5:37/M        
   36     34   3104  Luke Toth             West Springfield                          17:26  5:37/M        
   37     35   1986  Humberto Zarco        Potomac Senior High School                17:26  5:37/M        
   38     36   2444  Michael Laskowski     St. Anselm's Abbey School                 17:28  5:38/M        
   39     37   2173  Kevin Hines           Severna Park                              17:29  5:38/M        
   40     38    987  Tan Bui               J.E.B. Stuart                             17:29  5:38/M        
   41     39   2166  Sean Cooley           Severna Park                              17:29  5:38/M        
   42     40   3159  Tim Boyles            Westfield                                 17:30  5:39/M        
   43     41   2432  Jack Anninos          St. Anselm's Abbey School                 17:32  5:39/M        
   44     42    333  Nicholas Marotta      Chantilly                                 17:32  5:39/M        
   45     43   2177  William O'connor      Severna Park                              17:33  5:40/M        
   46     44    689  Ned Quill             George Mason                              17:34  5:40/M        
   47     45    247  Calvin Jones          Centreville                               17:35  5:40/M        
   48     46   1234  Bryan Bergan          Lake Braddock                             17:35  5:40/M        
   49     47   1132  Cameron Keith         James W. Robinson                         17:37  5:41/M        
   50     48   1387  Jack Perales          Loudoun County                            17:37  5:41/M        
   51     49   3291  Nate Smith            Woodbridge                                17:38  5:41/M        
   52     50    464  Justin Taft-morales   Edmund Burke School                       17:40  5:42/M        
   53     51   3068  Evan Fabish           West Springfield                          17:40  5:42/M        
   54     52    311  Joseph Brueneman      Chantilly                                 17:40  5:42/M        
   55     53   2269  Kyle Thompson         South County High School                  17:40  5:42/M        
   56     54   1133  Mark Kozy             James W. Robinson                         17:41  5:42/M        
   57     55   2685  Daniel Rice           Trinity School at Meadow View             17:41  5:42/M        
   58     56   1235  Ryan Boyles           Lake Braddock                             17:42  5:43/M        
   59     57   2131  Stephen Shaw          Seton School                              17:42  5:43/M        
   60     58   2123  Tim Jackson           Seton School                              17:42  5:43/M        
   61     59   2525  Nick Kensinger        The Potomac School                        17:42  5:43/M        
   62     60   2088  Matthew Moore         Robert E. Lee (Springfield)               17:43  5:43/M        
   63     61   1839  Jim Leist             Pope John Paul the Great Catholic H       17:44  5:43/M        
   64     62    829  Alex Don              Gonzaga College High School               17:44  5:43/M        
   65     63   3097  Andrew Smith          West Springfield                          17:45  5:44/M        
   66     64   2394  Grant Mcclure         St. Albans School                         17:46  5:44/M        
   67     65   2176  Dunavan Knight        Severna Park                              17:46  5:44/M        
   68     66   2335  Philip Abboud         St. Albans School                         17:47  5:44/M        
   69     67   2082  El Mehdi El Guennouni Robert E. Lee (Springfield)               17:48  5:45/M        
   70     68    685  John Marshall         George Mason                              17:49  5:45/M        
   71     69    726  Liam Albrittain       Georgetown Day School                     17:49  5:45/M        
   72     70   3281  Jonah Clark           Woodbridge                                17:52  5:46/M        
   73     71   2341  Woody Atwood          St. Albans School                         17:52  5:46/M        
   74     72    259  Carson Mcever         Centreville                               17:53  5:46/M        
   75     73   2351  Vince Cozza           St. Albans School                         17:53  5:46/M        
   76     74   2764  Clayton Smith         Tuscarora High School (VA)                17:53  5:46/M        
   77     75   1137  Alex Min              James W. Robinson                         17:54  5:46/M        
   78     76   1795  Matt Danisewicz       Paul VI Catholic                          17:55  5:47/M        
   79     77   2268  Zachery Stoner        South County High School                  17:55  5:47/M        
   80     78    263  Sean Nguyen           Centreville                               17:55  5:47/M        
   81     79    735  Zeke Cohen            Georgetown Day School                     17:55  5:47/M        
   82     80   3102  Nahom Teshome         West Springfield                          17:55  5:47/M        
   83     81   2385  Josh Kerry            St. Albans School                         17:55  5:47/M        
   84  (< 5)   2874  Jackson Boswinkle     Wakefield High School                     18:01  5:49/M        
   85     82   2329  Michael Uhrig         South Lakes                               18:01  5:49/M        
   86     83   1126  Seth Hein             James W. Robinson                         18:01  5:49/M        
   87     84    865  Thomas Pullano        Gonzaga College High School               18:02  5:49/M        
   88     85   2539  Glanmarco Terrones    The Potomac School                        18:03  5:49/M        
   89     86   2535  Kyle Sanok            The Potomac School                        18:04  5:50/M        
   90     87   1983  Andrew Vraa           Potomac Senior High School                18:04  5:50/M        
   91     88   1421  Logan Ellis           Massaponax                                18:05  5:50/M        
   92     89   3182  Jaemin Kim            Westfield                                 18:05  5:50/M        
   93     90    329  Patrick Linehan       Chantilly                                 18:06  5:50/M        
   94     91   1003  Alexander Miles       J.E.B. Stuart                             18:06  5:50/M        
   95     92    885  Stefan Weston         Gonzaga College High School               18:06  5:50/M        
   96     93   1790  Michael Armstrong     Paul VI Catholic                          18:07  5:51/M        
   97     94   1394  Nick Sanders          Loudoun County                            18:07  5:51/M        
   98     95   1250  Kevin Jones           Lake Braddock                             18:09  5:51/M        
   99     96   2171  Dan Giles             Severna Park                              18:09  5:51/M        
  100     97   2236  Joe Frech             South County High School                  18:09  5:51/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     98    669  Jeremy M. Brown       George Mason                              18:11  5:52/M        
  102     99   2080  Dominick Gilbert      Robert E. Lee (Springfield)               18:12  5:52/M        
  103    100    886  Will Wimbish          Gonzaga College High School               18:12  5:52/M        
  104    101    688  James Pala            George Mason                              18:13  5:53/M        
  105    102   2515  Austin Childs         The Potomac School                        18:14  5:53/M        
  106    103   1075  Gavin Hoffman         James Madison                             18:14  5:53/M        
  107    104   3280  Zack Boone            Woodbridge                                18:14  5:53/M        
  108    105   2342  Philip Bader          St. Albans School                         18:14  5:53/M        
  109    106   1397  Ben Spencer           Loudoun County                            18:15  5:53/M        
  110    107    873  Dan Russell           Gonzaga College High School               18:16  5:54/M        
  111  (< 5)   2882  Che Sheehan           Wakefield High School                     18:17  5:54/M        
  112    108   2039  Jerry Lin             Quince Orchard High School                18:18  5:54/M        
  113    109    512  Will Van Orden        Flint Hill School                         18:22  5:55/M        
  114    110    821  Paul Campion          Gonzaga College High School               18:22  5:55/M        
  115  (< 5)   2873  Julian Barajas        Wakefield High School                     18:23  5:56/M        
  116    111   1067  Mark Fertal           James Madison                             18:23  5:56/M        
  117    112    995  Brady Itkin           J.E.B. Stuart                             18:24  5:56/M        
  118    113   1550  Hunter Renard         Mountain View                             18:24  5:56/M        
  119    114   2667  Jonathan Snider       Trinity Christian School                  18:24  5:56/M        
  120    115   2053  Gabriel Perkins       Quince Orchard High School                18:25  5:56/M        
  121    116   3101  Wilson Sullivan       West Springfield                          18:25  5:56/M        
  122    117    256  Kyle Lyons            Centreville                               18:26  5:57/M        
  123    118   2689  Collin Whelpley       Trinity School at Meadow View             18:26  5:57/M        
  124    119   2099  Vincent Zhao          Robert E. Lee (Springfield)               18:27  5:57/M        
  125    120   2320  Sean Miller           South Lakes                               18:27  5:57/M        
  126    121   1061  Wyatt Bodmer          James Madison                             18:29  5:58/M        
  127  (< 5)   3004  Joseph Leonard        West Potomac                              18:29  5:58/M        
  128  (< 5)   2995  David Cate            West Potomac                              18:29  5:58/M        
  129    122    338  Daniel Murray         Chantilly                                 18:29  5:58/M        
  130    123   1010  Anthony Torrelio      J.E.B. Stuart                             18:33  5:59/M        
  131    124   2031  Teddy Gelman          Quince Orchard High School                18:33  5:59/M        
  132    125    494  Tommy Blackwell       Flint Hill School                         18:34  5:59/M        
  133    126   3243  Brendan Fagan         Winston Churchill High School             18:34  5:59/M        
  134    127   2021  Devin Cain            Quince Orchard High School                18:34  5:59/M        
  135    128   1354  Ryan Chapman          Loudoun County                            18:34  5:59/M        
  136    129   2485  La'Darrius Morgan     Tallwood                                  18:35  6:00/M        
  137    130   2733  Ryan Cambetes         Tuscarora High School (VA)                18:35  6:00/M        
  138    131   1469  John Wehner           McLean                                    18:35  6:00/M        
  139    132   2513  Ben Bush              The Potomac School                        18:36  6:00/M        
  140    133   2253  Justin Mancusi        South County High School                  18:36  6:00/M        
  141    134     45  Brian Elliott         Atlee                                     18:37  6:00/M        
  142    135   3087  Matt Pastino          West Springfield                          18:37  6:00/M        
  143    136    992  Vincent Guevara       J.E.B. Stuart                             18:38  6:01/M        
  144    137   1842  Michael Marsh         Pope John Paul the Great Catholic H       18:39  6:01/M        
  145    138   1403  Blake Weber           Loudoun County                            18:39  6:01/M        
  146    139   1850  Drew Walker           Pope John Paul the Great Catholic H       18:40  6:01/M        
  147    140    630  Spencer Tollo         George C. Marshall                        18:41  6:02/M        
  148    141   2313  Miki Konishi          South Lakes                               18:41  6:02/M        
  149    142   1084  Tony Lupinacci        James Madison                             18:42  6:02/M        
  150    143   3238  Adam Anderson         Winston Churchill High School             18:42  6:02/M        
  151    144   1092  Jackson Schueler      James Madison                             18:42  6:02/M        
  152    145   2481  Marco Davila          Tallwood                                  18:43  6:02/M        
  153    146   1271  Michael Romans        Lake Braddock                             18:43  6:02/M        
  154    147   1316  Michael Ryan          Langley                                   18:43  6:02/M        
  155    148   2760  Kobe Robinson         Tuscarora High School (VA)                18:44  6:03/M        
  156    149   2223  William Bachmann      South County High School                  18:44  6:03/M        
  157    150   1306  Paul Hefner           Langley                                   18:45  6:03/M        
  158    151   1536  Matthew Denecke       Mountain View                             18:46  6:03/M        
  159    152    504  Jack Mccaffrey        Flint Hill School                         18:46  6:03/M        
  160  (< 5)    438  Michael Sack          Dulaney High School                       18:48  6:04/M        
  161    153   2252  Bradley Magnuson      South County High School                  18:49  6:04/M        
  162    154    462  Philip Sandstrom      Edmund Burke School                       18:50  6:05/M        
  163    155   2765  Alexander Strathdee   Tuscarora High School (VA)                18:50  6:05/M        
  164    156   1971  Matt Boward           Potomac Senior High School                18:50  6:05/M        
  165    157   1849  Sean Tully            Pope John Paul the Great Catholic H       18:51  6:05/M        
  166    158   1552  Julian Scoffield      Mountain View                             18:51  6:05/M        
  167    159   1973  Ryan Davidson         Potomac Senior High School                18:51  6:05/M        
  168    160   2729  Evan Barnard          Tuscarora High School (VA)                18:52  6:05/M        
  169    161    611  Jackson Hales         George C. Marshall                        18:53  6:05/M        
  170    162   3250  John Hein             Winston Churchill High School             18:54  6:06/M        
  171    163   1549  Lee Penninger         Mountain View                             18:55  6:06/M        
  172  (< 5)    435  Sebastian Pavoni      Dulaney High School                       18:56  6:06/M        
  173  (< 5)   2876  Brandon Corts         Wakefield High School                     18:56  6:06/M        
  174    164   2487  Kadeem Rayford        Tallwood                                  18:56  6:06/M        
  175    165   2450  Sam Sherman           St. Anselm's Abbey School                 18:59  6:07/M        
  176    166    625  Peter Morrissey       George C. Marshall                        18:59  6:07/M        
  177    167   1375  Dylan Livesay         Loudoun County                            18:59  6:07/M        
  178    168   3245  John Franceski        Winston Churchill High School             18:59  6:07/M        
  179    169   2537  Tyler Smallwood       The Potomac School                        18:59  6:07/M        
  180    170   2241  David Guinee          South County High School                  19:00  6:08/M        
  181    171    743  Matthew Ishimaru      Georgetown Day School                     19:00  6:08/M        
  182    172   2441  Cuatro Johnston       St. Anselm's Abbey School                 19:00  6:08/M        
  183    173     41  Patrick Christian *   Atlee                                     19:00  6:08/M        
  184    174   1378  Robbie Masters        Loudoun County                            19:00  6:08/M        
  185    175   1458  John Corvari          McLean                                    19:03  6:09/M        
  186    176   1465  Lewis Millholland     McLean                                    19:04  6:09/M        
  187    177     51  Coleman Gerhart *     Atlee                                     19:05  6:09/M        
  188    178   1555  James Stemple         Mountain View                             19:05  6:09/M        
  189    179   1457  Brandon Carraway      McLean                                    19:05  6:09/M        
  190    180    616  Willem G Lensink      George C. Marshall                        19:05  6:09/M        
  191    181   2752  Matthew Mettenheimer  Tuscarora High School (VA)                19:07  6:10/M        
  192    182   2033  Brent Greenberg       Quince Orchard High School                19:09  6:11/M        
  193    183   1798  Adam Gilman           Paul VI Catholic                          19:10  6:11/M        
  194    184   2314  Ryan LaPorte          South Lakes                               19:11  6:11/M        
  195    185   3261  Evan Rheingold        Winston Churchill High School             19:12  6:12/M        
  196    186   2657  Ryan Cranston         Trinity Christian School                  19:12  6:12/M        
  197    187   2029  Tommy Flynn           Quince Orchard High School                19:14  6:12/M        
  198    188   2654  Michael Bagnoli       Trinity Christian School                  19:14  6:12/M        
  199  (< 5)   1657  Johnathan Hancock     Patrick Henry (Ashland)                   19:15  6:13/M        
  200    189   1799  Ben Higginbotham      Paul VI Catholic                          19:17  6:13/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    190   3269  Matthew Weston-Dawkes Winston Churchill High School             19:18  6:14/M        
  202    191   1972  Aaron Brooks          Potomac Senior High School                19:18  6:14/M        
  203    192   1976  Tyler Frazier         Potomac Senior High School                19:19  6:14/M        
  204    193   2479  Derrick Bradford      Tallwood                                  19:19  6:14/M        
  205    194   1427  Chris Lohman          Massaponax                                19:19  6:14/M        
  206    195   1259  Ted Lorence           Lake Braddock                             19:21  6:15/M        
  207    196   3271  Justin Yi             Winston Churchill High School             19:22  6:15/M        
  208    197   1079  Kareem Kebaish        James Madison                             19:23  6:15/M        
  209    198   1320  Anthon Verghese       Langley                                   19:25  6:16/M        
  210    199   2681  Rhett Cheek           Trinity School at Meadow View             19:27  6:16/M        
  211  (< 5)    423  Thomas Coard          Dulaney High School                       19:27  6:16/M        
  212    200    742  Gorka Fraeters        Georgetown Day School                     19:29  6:17/M        
  213    201    455  Nick Cannon           Edmund Burke School                       19:29  6:17/M        
  214    202   1813  Nathan Rionda         Paul VI Catholic                          19:30  6:17/M        
  215    203   2034  Andrew Gresh          Quince Orchard High School                19:31  6:18/M        
  216    204   1072  Andrew Hahne          James Madison                             19:32  6:18/M        
  217    205    605  William Ferrer        George C. Marshall                        19:32  6:18/M        
  218    206   1314  Anthony Perotti       Langley                                   19:34  6:19/M        
  219    207   1548  Shawn Orban           Mountain View                             19:34  6:19/M        
  220    208    674  Preston Custer        George Mason                              19:36  6:19/M        
  221    209   1836  Kevin Keegan          Pope John Paul the Great Catholic H       19:38  6:20/M        
  222    210   1791  Paul Armstrong        Paul VI Catholic                          19:39  6:20/M        
  223    211   2118  Tim Costello          Seton School                              19:41  6:21/M        
  224    212   2306  Stephen Gurley        South Lakes                               19:41  6:21/M        
  225    213   2486  Vinzenz Rau           Tallwood                                  19:43  6:22/M        
  226    214    507  Carson Overholt       Flint Hill School                         19:44  6:22/M        
  227    215     65  Rickey Shelton        Atlee                                     19:46  6:23/M        
  228    216   1830  Blake Allen           Pope John Paul the Great Catholic H       19:47  6:23/M        
  229  (< 5)    439  Cameron Snow          Dulaney High School                       19:48  6:23/M        
  230    217    497  Adam Cleland          Flint Hill School                         19:50  6:24/M        
  231    218   2097  Madison Thammavong    Robert E. Lee (Springfield)               19:55  6:25/M        
  232    219   1420  Adam Bousquet         Massaponax                                19:55  6:25/M        
  233    220   2683  Jonathan Edwards      Trinity School at Meadow View             19:55  6:25/M        
  234    221    749  David Mould           Georgetown Day School                     19:56  6:26/M        
  235    222    622  Kyle S Moore          George C. Marshall                        19:58  6:26/M        
  236    223     64  David Segovia *       Atlee                                     19:58  6:26/M        
  237    224   1454  Santiago Alfanzo      McLean                                    20:02  6:28/M        
  238    225   1460  Ben Galdo             McLean                                    20:07  6:29/M        
  239    226   2132  Matt Triggs           Seton School                              20:07  6:29/M        
  240    227    604  Evan Fan              George C. Marshall                        20:08  6:30/M        
  241    228   2666  Sam Neff              Trinity Christian School                  20:08  6:30/M        
  242    229   1430  Jason Miles           Massaponax                                20:10  6:30/M        
  243    230   2456  Daniel Winston        St. Anselm's Abbey School                 20:10  6:30/M        
  244    231    697  Joseph Warren         George Mason                              20:13  6:31/M        
  245    232   2457  Mark Yde              St. Anselm's Abbey School                 20:15  6:32/M        
  246    233   1321  Matthe Verghese       Langley                                   20:20  6:34/M        
  247    234   2680  Preston Bentley       Trinity School at Meadow View             20:23  6:35/M        
  248    235   1974  Andrew Easterwood     Potomac Senior High School                20:23  6:35/M        
  249  (< 5)   1658  Ben Humphries         Patrick Henry (Ashland)                   20:29  6:36/M        
  250    236   1810  Nick Meyer            Paul VI Catholic                          20:35  6:38/M        
  251    237   2317  Matt Mason            South Lakes                               20:36  6:39/M        
  252    238   1426  Thomas Kurth          Massaponax                                20:38  6:39/M        
  253    239   2122  Xavier Holl           Seton School                              20:49  6:43/M        
  254    240   1423  Noah Frazier          Massaponax                                20:50  6:43/M        
  255    241     67  Davin Stancil *       Atlee                                     21:08  6:49/M        
  256    242   2652  Michael Amico         Trinity Christian School                  21:11  6:50/M        
  257    243   2671  Austin Wise           Trinity Christian School                  21:12  6:50/M        
  258    244    467  Tommy Wiltshire       Edmund Burke School                       21:12  6:50/M        
Detail Team Results - Boys

Severna Park    Finish Position -     1

  Team Score (places): 133  Team Score (times):    1:26:02   Average Time: 17:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2174  Hussey J.p                      3            3       16:34      16:34        0:00
    2   2175  Jack Kiely                     11           14       16:55      33:30        0:20
    3   2173  Kevin Hines                    37           51       17:29      50:59        0:54
    4   2166  Sean Cooley                    39           90       17:29    1:08:29        0:54
    5   2177  William O'connor               43          133       17:33    1:26:02        0:58
    6   2176  Dunavan Knight                 65          198       17:46    1:43:49        1:11
    7   2171  Dan Giles                      96          294       18:09    2:01:58        1:34

Chantilly    Finish Position -     2

  Team Score (places): 148  Team Score (times):    1:26:26   Average Time: 17:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    340  Joshua Parshall                 5            5       16:41      16:41        0:00
    2    319  Andrew DeLeon                  24           29       17:14      33:56        0:33
    3    326  Miraj Khan                     25           54       17:17      51:13        0:35
    4    333  Nicholas Marotta               42           96       17:32    1:08:46        0:51
    5    311  Joseph Brueneman               52          148       17:40    1:26:26        0:58
    6    329  Patrick Linehan                90          238       18:06    1:44:32        1:24
    7    338  Daniel Murray                 122          360       18:29    2:03:02        1:48

Westfield    Finish Position -     3

  Team Score (places): 179  Team Score (times):    1:26:47   Average Time: 17:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3194  Nick O'Connell                  8            8       16:44      16:44        0:00
    2   3183  Thomas Lazor                   15           23       17:05      33:49        0:21
    3   3166  Kevin Deely                    27           50       17:21      51:11        0:37
    4   3159  Tim Boyles                     40           90       17:30    1:08:41        0:46
    5   3182  Jaemin Kim                     89          179       18:05    1:26:47        1:21

James W. Robinson    Finish Position -     4

  Team Score (places): 185  Team Score (times):    1:27:23   Average Time: 17:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1128  Nicolas Hite                   22           22       17:13      17:13        0:00
    2   1123  Brendan Cevasco                30           52       17:24      34:38        0:11
    3   1122  Jordan Buzzell                 32           84       17:26      52:04        0:12
    4   1132  Cameron Keith                  47          131       17:37    1:09:41        0:23
    5   1133  Mark Kozy                      54          185       17:41    1:27:23        0:27
    6   1137  Alex Min                       75          260       17:54    1:45:17        0:41
    7   1126  Seth Hein                      83          343       18:01    2:03:19        0:48

Centreville    Finish Position -     5

  Team Score (places): 218  Team Score (times):    1:27:06   Average Time: 17:25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    238  Bobby Dunn                      2            2       16:30      16:30        0:00
    2    274  Kip Talman                     21           23       17:11      33:42        0:41
    3    247  Calvin Jones                   45           68       17:35      51:17        1:04
    4    259  Carson Mcever                  72          140       17:53    1:09:10        1:22
    5    263  Sean Nguyen                    78          218       17:55    1:27:06        1:24
    6    256  Kyle Lyons                    117          335       18:26    1:45:32        1:55

West Springfield    Finish Position -     6

  Team Score (places): 248  Team Score (times):    1:27:58   Average Time: 17:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3080  Paul Lampazzi                  20           20       17:10      17:10        0:00
    2   3104  Luke Toth                      34           54       17:26      34:37        0:16
    3   3068  Evan Fabish                    51          105       17:40      52:17        0:29
    4   3097  Andrew Smith                   63          168       17:45    1:10:03        0:34
    5   3102  Nahom Teshome                  80          248       17:55    1:27:58        0:45
    6   3101  Wilson Sullivan               116          364       18:25    1:46:24        1:15
    7   3087  Matt Pastino                  135          499       18:37    2:05:02        1:27

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position -     7

  Team Score (places): 261  Team Score (times):    1:27:44   Average Time: 17:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2073  Biruk Amare                     4            4       16:35      16:35        0:00
    2   2072  Abenezer Amare                 31           35       17:24      34:00        0:49
    3   2088  Matthew Moore                  60           95       17:43      51:43        1:08
    4   2082  El Mehdi El Guennouni          67          162       17:48    1:09:32        1:13
    5   2080  Dominick Gilbert               99          261       18:12    1:27:44        1:37
    6   2099  Vincent Zhao                  119          380       18:27    1:46:11        1:51
    7   2097  Madison Thammavong            218          598       19:55    2:06:07        3:20

Woodbridge    Finish Position -     8

  Team Score (places): 269  Team Score (times):    1:28:16   Average Time: 17:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3283  Kyle Hetrick                   18           18       17:08      17:08        0:00
    2   3284  Ashenafi Kidanu                28           46       17:22      34:30        0:13
    3   3291  Nate Smith                     49           95       17:38      52:09        0:29
    4   3281  Jonah Clark                    70          165       17:52    1:10:01        0:43
    5   3280  Zack Boone                    104          269       18:14    1:28:16        1:06

St. Albans School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 291  Team Score (times):    1:28:27   Average Time: 17:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2369  Joey Gaines                    17           17       17:07      17:07        0:00
    2   2394  Grant Mcclure                  64           81       17:46      34:53        0:38
    3   2335  Philip Abboud                  66          147       17:47      52:41        0:39
    4   2341  Woody Atwood                   71          218       17:52    1:10:34        0:45
    5   2351  Vince Cozza                    73          291       17:53    1:28:27        0:45
    6   2385  Josh Kerry                     81          372       17:55    1:46:23        0:48
    7   2342  Philip Bader                  105          477       18:14    2:04:38        1:07

The Potomac School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 333  Team Score (times):    1:28:25   Average Time: 17:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2534  Hale Ross                       1            1       16:19      16:19        0:00
    2   2525  Nick Kensinger                 59           60       17:42      34:02        1:23
    3   2539  Glanmarco Terrones             85          145       18:03      52:06        1:44
    4   2535  Kyle Sanok                     86          231       18:04    1:10:11        1:44
    5   2515  Austin Childs                 102          333       18:14    1:28:25        1:54
    6   2513  Ben Bush                      132          465       18:36    1:47:01        2:16
    7   2537  Tyler Smallwood               169          634       18:59    2:06:01        2:40

Lake Braddock    Finish Position -    11

  Team Score (places): 353  Team Score (times):    1:29:02   Average Time: 17:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1244  Ben Fogg                       10           10       16:51      16:51        0:00
    2   1234  Bryan Bergan                   46           56       17:35      34:27        0:44
    3   1235  Ryan Boyles                    56          112       17:42      52:09        0:50
    4   1250  Kevin Jones                    95          207       18:09    1:10:18        1:17
    5   1271  Michael Romans                146          353       18:43    1:29:02        1:51
    6   1259  Ted Lorence                   195          548       19:21    1:48:23        2:29

Georgetown Day School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 365  Team Score (times):    1:29:14   Average Time: 17:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    737  Tristan Colaizzi               13           13       17:01      17:01        0:00
    2    746  Ben Kunst                      33           46       17:26      34:28        0:25
    3    726  Liam Albrittain                69          115       17:49      52:18        0:48
    4    735  Zeke Cohen                     79          194       17:55    1:10:13        0:54
    5    743  Matthew Ishimaru              171          365       19:00    1:29:14        1:59
    6    742  Gorka Fraeters                200          565       19:29    1:48:44        2:27
    7    749  David Mould                   221          786       19:56    2:08:40        2:55

J.E.B. Stuart    Finish Position -    13

  Team Score (places): 387  Team Score (times):    1:29:47   Average Time: 17:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    989  Phillip Fennell                23           23       17:14      17:14        0:00
    2    987  Tan Bui                        38           61       17:29      34:43        0:14
    3   1003  Alexander Miles                91          152       18:06      52:50        0:51
    4    995  Brady Itkin                   112          264       18:24    1:11:14        1:09
    5   1010  Anthony Torrelio              123          387       18:33    1:29:47        1:18
    6    992  Vincent Guevara               136          523       18:38    1:48:26        1:24

St. Anselm's Abbey School    Finish Position -    14

  Team Score (places): 430  Team Score (times):    1:30:06   Average Time: 18:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2431  Jared Allen                    16           16       17:06      17:06        0:00
    2   2444  Michael Laskowski              36           52       17:28      34:34        0:21
    3   2432  Jack Anninos                   41           93       17:32      52:06        0:25
    4   2450  Sam Sherman                   165          258       18:59    1:11:05        1:52
    5   2441  Cuatro Johnston               172          430       19:00    1:30:06        1:54
    6   2456  Daniel Winston                230          660       20:10    1:50:16        3:03
    7   2457  Mark Yde                      232          892       20:15    2:10:32        3:09

Flint Hill School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 434  Team Score (times):    1:30:15   Average Time: 18:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    498  Nate Folger                    19           19       17:09      17:09        0:00
    2    513  Josh Wertzberger               29           48       17:22      34:32        0:13
    3    512  Will Van Orden                109          157       18:22      52:54        1:12
    4    494  Tommy Blackwell               125          282       18:34    1:11:28        1:24
    5    504  Jack Mccaffrey                152          434       18:46    1:30:15        1:37
    6    507  Carson Overholt               214          648       19:44    1:49:59        2:34
    7    497  Adam Cleland                  217          865       19:50    2:09:49        2:40

Gonzaga College High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 445  Team Score (times):    1:30:22   Average Time: 18:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    829  Alex Don                       62           62       17:44      17:44        0:00
    2    865  Thomas Pullano                 84          146       18:02      35:46        0:18
    3    885  Stefan Weston                  92          238       18:06      53:53        0:22
    4    886  Will Wimbish                  100          338       18:12    1:12:06        0:28
    5    873  Dan Russell                   107          445       18:16    1:30:22        0:31
    6    821  Paul Campion                  110          555       18:22    1:48:45        0:38

Tallwood    Finish Position -    17

  Team Score (places): 471  Team Score (times):    1:30:20   Average Time: 18:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2484  Chad Flood                      7            7       16:44      16:44        0:00
    2   2483  Stefvon Ellington              26           33       17:21      34:05        0:37
    3   2485  La'Darrius Morgan             129          162       18:35      52:40        1:50
    4   2481  Marco Davila                  145          307       18:43    1:11:23        1:59
    5   2487  Kadeem Rayford                164          471       18:56    1:30:20        2:12
    6   2479  Derrick Bradford              193          664       19:19    1:49:39        2:35
    7   2486  Vinzenz Rau                   213          877       19:43    2:09:23        2:59

Pope John Paul the Great Catholic High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 503  Team Score (times):    1:30:43   Average Time: 18:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1844  Matthew O'Neil                  9            9       16:46      16:46        0:00
    2   1839  Jim Leist                      61           70       17:44      34:31        0:57
    3   1842  Michael Marsh                 137          207       18:39      53:10        1:52
    4   1850  Drew Walker                   139          346       18:40    1:11:51        1:53
    5   1849  Sean Tully                    157          503       18:51    1:30:43        2:04
    6   1836  Kevin Keegan                  209          712       19:38    1:50:21        2:51
    7   1830  Blake Allen                   216          928       19:47    2:10:09        3:00

South County High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 509  Team Score (times):    1:31:06   Average Time: 18:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2269  Kyle Thompson                  53           53       17:40      17:40        0:00
    2   2268  Zachery Stoner                 77          130       17:55      35:35        0:14
    3   2236  Joe Frech                      97          227       18:09      53:45        0:29
    4   2253  Justin Mancusi                133          360       18:36    1:12:22        0:55
    5   2223  William Bachmann              149          509       18:44    1:31:06        1:04
    6   2252  Bradley Magnuson              153          662       18:49    1:49:56        1:08
    7   2241  David Guinee                  170          832       19:00    2:08:56        1:19

Loudoun County    Finish Position -    20

  Team Score (places): 514  Team Score (times):    1:31:15   Average Time: 18:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1387  Jack Perales                   48           48       17:37      17:37        0:00
    2   1394  Nick Sanders                   94          142       18:07      35:45        0:30
    3   1397  Ben Spencer                   106          248       18:15      54:00        0:37
    4   1354  Ryan Chapman                  128          376       18:34    1:12:35        0:57
    5   1403  Blake Weber                   138          514       18:39    1:31:15        1:02
    6   1375  Dylan Livesay                 167          681       18:59    1:50:14        1:21
    7   1378  Robbie Masters                174          855       19:00    2:09:15        1:23

George Mason    Finish Position -    21

  Team Score (places): 519  Team Score (times):    1:31:25   Average Time: 18:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    689  Ned Quill                      44           44       17:34      17:34        0:00
    2    685  John Marshall                  68          112       17:49      35:24        0:15
    3    669  Jeremy M. Brown                98          210       18:11      53:35        0:36
    4    688  James Pala                    101          311       18:13    1:11:48        0:39
    5    674  Preston Custer                208          519       19:36    1:31:25        2:01
    6    697  Joseph Warren                 231          750       20:13    1:51:38        2:38

Trinity School at Meadow View    Finish Position -    22

  Team Score (places): 606  Team Score (times):    1:32:33   Average Time: 18:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2687  Michael Runyon                 14           14       17:02      17:02        0:00
    2   2685  Daniel Rice                    55           69       17:41      34:43        0:38
    3   2689  Collin Whelpley               118          187       18:26      53:10        1:24
    4   2681  Rhett Cheek                   199          386       19:27    1:12:37        2:24
    5   2683  Jonathan Edwards              220          606       19:55    1:32:33        2:53
    6   2680  Preston Bentley               234          840       20:23    1:52:56        3:20

James Madison    Finish Position -    23

  Team Score (places): 621  Team Score (times):    1:32:32   Average Time: 18:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1075  Gavin Hoffman                 103          103       18:14      18:14        0:00
    2   1067  Mark Fertal                   111          214       18:23      36:38        0:08
    3   1061  Wyatt Bodmer                  121          335       18:29      55:07        0:14
    4   1084  Tony Lupinacci                142          477       18:42    1:13:49        0:27
    5   1092  Jackson Schueler              144          621       18:42    1:32:32        0:27
    6   1079  Kareem Kebaish                197          818       19:23    1:51:55        1:08
    7   1072  Andrew Hahne                  204         1022       19:32    2:11:27        1:17

Potomac Senior High School    Finish Position -    24

  Team Score (places): 628  Team Score (times):    1:32:32   Average Time: 18:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1986  Humberto Zarco                 35           35       17:26      17:26        0:00
    2   1983  Andrew Vraa                    87          122       18:04      35:31        0:37
    3   1971  Matt Boward                   156          278       18:50      54:22        1:23
    4   1973  Ryan Davidson                 159          437       18:51    1:13:14        1:25
    5   1972  Aaron Brooks                  191          628       19:18    1:32:32        1:51
    6   1976  Tyler Frazier                 192          820       19:19    1:51:52        1:52
    7   1974  Andrew Easterwood             235         1055       20:23    2:12:16        2:56

Quince Orchard High School    Finish Position -    25

  Team Score (places): 656  Team Score (times):    1:33:01   Average Time: 18:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2039  Jerry Lin                     108          108       18:18      18:18        0:00
    2   2053  Gabriel Perkins               115          223       18:25      36:44        0:06
    3   2031  Teddy Gelman                  124          347       18:33      55:17        0:14
    4   2021  Devin Cain                    127          474       18:34    1:13:52        0:15
    5   2033  Brent Greenberg               182          656       19:09    1:33:01        0:50
    6   2029  Tommy Flynn                   187          843       19:14    1:52:16        0:55
    7   2034  Andrew Gresh                  203         1046       19:31    2:11:47        1:13

Edmund Burke School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 661  Team Score (times):    1:34:12   Average Time: 18:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    465  Jacob Wellner                  12           12       16:59      16:59        0:00
    2    464  Justin Taft-morales            50           62       17:40      34:39        0:40
    3    462  Philip Sandstrom              154          216       18:50      53:30        1:50
    4    455  Nick Cannon                   201          417       19:29    1:13:00        2:30
    5    467  Tommy Wiltshire               244          661       21:12    1:34:12        4:12

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -    27

  Team Score (places): 667  Team Score (times):    1:32:56   Average Time: 18:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2764  Clayton Smith                  74           74       17:53      17:53        0:00
    2   2733  Ryan Cambetes                 130          204       18:35      36:29        0:41
    3   2760  Kobe Robinson                 148          352       18:44      55:13        0:50
    4   2765  Alexander Strathdee           155          507       18:50    1:14:04        0:56
    5   2729  Evan Barnard                  160          667       18:52    1:32:56        0:59
    6   2752  Matthew Mettenheimer          181          848       19:07    1:52:04        1:13

Atlee    Finish Position -    28

  Team Score (places): 705  Team Score (times):    1:33:12   Average Time: 18:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     40  Griffin Carmichael *            6            6       16:41      16:41        0:00
    2     45  Brian Elliott                 134          140       18:37      35:19        1:55
    3     41  Patrick Christian *           173          313       19:00      54:20        2:19
    4     51  Coleman Gerhart *             177          490       19:05    1:13:25        2:24
    5     65  Rickey Shelton                215          705       19:46    1:33:12        3:05
    6     64  David Segovia *               223          928       19:58    1:53:11        3:16
    7     67  Davin Stancil *               241         1169       21:08    2:14:20        4:27

South Lakes    Finish Position -    29

  Team Score (places): 739  Team Score (times):    1:34:04   Average Time: 18:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2329  Michael Uhrig                  82           82       18:01      18:01        0:00
    2   2320  Sean Miller                   120          202       18:27      36:29        0:25
    3   2313  Miki Konishi                  141          343       18:41      55:11        0:39
    4   2314  Ryan LaPorte                  184          527       19:11    1:14:22        1:09
    5   2306  Stephen Gurley                212          739       19:41    1:34:04        1:39
    6   2317  Matt Mason                    237          976       20:36    1:54:40        2:34

Paul VI Catholic    Finish Position -    30

  Team Score (places): 743  Team Score (times):    1:34:01   Average Time: 18:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1795  Matt Danisewicz                76           76       17:55      17:55        0:00
    2   1790  Michael Armstrong              93          169       18:07      36:02        0:12
    3   1798  Adam Gilman                   183          352       19:10      55:13        1:15
    4   1799  Ben Higginbotham              189          541       19:17    1:14:31        1:21
    5   1813  Nathan Rionda                 202          743       19:30    1:34:01        1:34
    6   1791  Paul Armstrong                210          953       19:39    1:53:41        1:44
    7   1810  Nick Meyer                    236         1189       20:35    2:14:16        2:39

Mountain View    Finish Position -    31

  Team Score (places): 763  Team Score (times):    1:34:03   Average Time: 18:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1550  Hunter Renard                 113          113       18:24      18:24        0:00
    2   1536  Matthew Denecke               151          264       18:46      37:11        0:22
    3   1552  Julian Scoffield              158          422       18:51      56:02        0:27
    4   1549  Lee Penninger                 163          585       18:55    1:14:57        0:30
    5   1555  James Stemple                 178          763       19:05    1:34:03        0:41
    6   1548  Shawn Orban                   207          970       19:34    1:53:38        1:10

Winston Churchill High School    Finish Position -    32

  Team Score (places): 784  Team Score (times):    1:34:23   Average Time: 18:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3243  Brendan Fagan                 126          126       18:34      18:34        0:00
    2   3238  Adam Anderson                 143          269       18:42      37:17        0:07
    3   3250  John Hein                     162          431       18:54      56:11        0:19
    4   3245  John Franceski                168          599       18:59    1:15:11        0:25
    5   3261  Evan Rheingold                185          784       19:12    1:34:23        0:37
    6   3269  Matthew Weston-Dawkes         190          974       19:18    1:53:41        0:43
    7   3271  Justin Yi                     196         1170       19:22    2:13:03        0:47

Seton School    Finish Position -    33

  Team Score (places): 791  Team Score (times):    1:36:03   Average Time: 19:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2131  Stephen Shaw                   57           57       17:42      17:42        0:00
    2   2123  Tim Jackson                    58          115       17:42      35:24        0:00
    3   2118  Tim Costello                  211          326       19:41      55:06        1:59
    4   2132  Matt Triggs                   226          552       20:07    1:15:14        2:25
    5   2122  Xavier Holl                   239          791       20:49    1:36:03        3:07

George C. Marshall    Finish Position -    34

  Team Score (places): 852  Team Score (times):    1:35:12   Average Time: 19:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    630  Spencer Tollo                 140          140       18:41      18:41        0:00
    2    611  Jackson Hales                 161          301       18:53      37:34        0:12
    3    625  Peter Morrissey               166          467       18:59      56:34        0:18
    4    616  Willem G Lensink              180          647       19:05    1:15:39        0:24
    5    605  William Ferrer                205          852       19:32    1:35:12        0:51
    6    622  Kyle S Moore                  222         1074       19:58    1:55:11        1:17
    7    604  Evan Fan                      227         1301       20:08    2:15:19        1:26

McLean    Finish Position -    35

  Team Score (places): 885  Team Score (times):    1:35:52   Average Time: 19:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1469  John Wehner                   131          131       18:35      18:35        0:00
    2   1458  John Corvari                  175          306       19:03      37:39        0:27
    3   1465  Lewis Millholland             176          482       19:04      56:43        0:28
    4   1457  Brandon Carraway              179          661       19:05    1:15:49        0:29
    5   1454  Santiago Alfanzo              224          885       20:02    1:35:52        1:26
    6   1460  Ben Galdo                     225         1110       20:07    1:55:59        1:31

Langley    Finish Position -    36

  Team Score (places): 934  Team Score (times):    1:36:50   Average Time: 19:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1316  Michael Ryan                  147          147       18:43      18:43        0:00
    2   1306  Paul Hefner                   150          297       18:45      37:29        0:01
    3   1320  Anthon Verghese               198          495       19:25      56:55        0:41
    4   1314  Anthony Perotti               206          701       19:34    1:16:29        0:50
    5   1321  Matthe Verghese               233          934       20:20    1:36:50        1:36

Trinity Christian School    Finish Position -    37

  Team Score (places): 958  Team Score (times):    1:38:13   Average Time: 19:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2667  Jonathan Snider               114          114       18:24      18:24        0:00
    2   2657  Ryan Cranston                 186          300       19:12      37:37        0:48
    3   2654  Michael Bagnoli               188          488       19:14      56:52        0:49
    4   2666  Sam Neff                      228          716       20:08    1:17:01        1:43
    5   2652  Michael Amico                 242          958       21:11    1:38:13        2:46
    6   2671  Austin Wise                   243         1201       21:12    1:59:25        2:47

Massaponax    Finish Position -    38

  Team Score (places): 968  Team Score (times):    1:38:09   Average Time: 19:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1421  Logan Ellis                    88           88       18:05      18:05        0:00
    2   1427  Chris Lohman                  194          282       19:19      37:25        1:14
    3   1420  Adam Bousquet                 219          501       19:55      57:20        1:49
    4   1430  Jason Miles                   229          730       20:10    1:17:30        2:04
    5   1426  Thomas Kurth                  238          968       20:38    1:38:09        2:33
    6   1423  Noah Frazier                  240         1208       20:50    1:58:59        2:44

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2874  Jackson Boswinkle           Less Than  5             18:01      18:01        0:00
    2   2882  Che Sheehan                 Less Than  5             18:17      36:18        0:16
    3   2873  Julian Barajas              Less Than  5             18:23      54:41        0:21
    4   2876  Brandon Corts               Less Than  5             18:56    1:13:38        0:55

West Potomac    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3006  James Mcnulla               Less Than  5             17:20      17:20        0:00
    2   3004  Joseph Leonard              Less Than  5             18:29      35:49        1:09
    3   2995  David Cate                  Less Than  5             18:29      54:19        1:09

Dulaney High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    438  Michael Sack                Less Than  5             18:48      18:48        0:00
    2    435  Sebastian Pavoni            Less Than  5             18:56      37:44        0:07
    3    423  Thomas Coard                Less Than  5             19:27      57:11        0:39
    4    439  Cameron Snow                Less Than  5             19:48    1:17:00        1:00

Patrick Henry (Ashland)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1654  Wyatt Campbell              Less Than  5             16:34      16:34        0:00
    2   1657  Johnathan Hancock           Less Than  5             19:15      35:49        2:40
    3   1658  Ben Humphries               Less Than  5             20:29      56:18        3:55
	
	
2012 Glory Days Grill Varsity B Girls

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls

Girls 5000 Meter Run

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1559  Erin Bell             National Cathedral                        19:19  6:14/M        
    2      2   1644  Amy Dunham*           Patrick Henry (Ashland)                   19:25  6:16/M        
    3      3   2497  Rachel Graeney        The Potomac School                        19:27  6:16/M        
    4      4    215  Isabela Medina        Centreville                               19:31  6:18/M        
    5  (< 5)    352  Shira Winston         Charles E Smith Jewish Day School         19:33  6:18/M        
    6      5    224  Rebecca Vinter        Centreville                               19:37  6:20/M        
    7      6   1651  Malina Richardson*    Patrick Henry (Ashland)                   19:38  6:20/M        
    8      7    219  Jackie O'Shea         Centreville                               19:39  6:20/M        
    9      8   2194  Megan Wilson          Sidwell Friends  School                   19:43  6:22/M        
   10      9   2147  Julie Koffler         Severna Park                              19:55  6:25/M        
   11     10   1598  Katherine Edwards     Oakdale                                   19:58  6:26/M        
   12     11    717  Naomi Miller          Georgetown Day School                     20:01  6:27/M        
   13     12   1603  Charlotte Kowalk      Oakdale                                   20:05  6:29/M        
   14     13    705  Julia Ernst           Georgetown Day School                     20:06  6:29/M        
   15     14   1853  Mackenzie Barclay     Potomac Falls                             20:12  6:31/M        
   16     15   1203  Katherine Koprowski   Lake Braddock                             20:14  6:32/M        
   17     16   1608  Sydney Ryan           Oakdale                                   20:16  6:32/M        
   18     17    721  Katherine Treanor     Georgetown Day School                     20:24  6:35/M        
   19     18   2155  Hannah Schoener       Severna Park                              20:26  6:35/M        
   20     19   2968  Maura Finn            West Potomac                              20:31  6:37/M        
   21  (< 5)   2678  Erica Wood            Trinity School at Meadow View             20:32  6:37/M        
   22     20    487  Genna Landy           Flint Hill School                         20:33  6:38/M        
   23     21   1646  Logan Harrington *    Patrick Henry (Ashland)                   20:34  6:38/M        
   24     22   1597  Claire Di Bella       Oakdale                                   20:34  6:38/M        
   25  (< 5)    143  Liz Mittan            Briar Woods                               20:36  6:39/M        
   26     23   3277  Elise Rasmussen       Woodbridge                                20:39  6:40/M        
   27     24   1573  Rosalie Hunter        National Cathedral                        20:39  6:40/M        
   28     25   1181  Sofia Butseva         Lake Braddock                             20:42  6:41/M        
   29     26    222  Mckinsey Smith        Centreville                               20:44  6:41/M        
   30     27   1034  Hannah Henry          James Madison                             20:45  6:42/M        
   31  (< 5)   1417  Jenna Williams        Massaponax                                20:46  6:42/M        
   32     28     95  Mackenzie Smith       Bishop O'Connell                         20:48  6:43/M        
   33     29    309  Virginia Walsh        Chantilly                                 20:49  6:43/M        
   34     30   1568  Sararose Gaines       National Cathedral                        20:51  6:44/M        
   35     31   3119  Megan Dobbins         Westfield                                 20:51  6:44/M        
   36     32   2137  Erica Brown           Severna Park                              20:52  6:44/M        
   37     33   2141  Julia Downing         Severna Park                              20:53  6:44/M        
   38     34   3115  Jenny Chau            Westfield                                 20:53  6:44/M        
   39     35   1567  Kelsey Friberg        National Cathedral                        20:54  6:45/M        
   40     36   2644  Emily Rector          Trinity Christian School                  20:54  6:45/M        
   41     37   2292  Caroline Sartorius    South Lakes                               20:55  6:45/M        
   42     38   1444  Kathryn Howley        McLean                                    20:55  6:45/M        
   43     39   1443  Madalyn Harper        McLean                                    20:55  6:45/M        
   44     40    657  Lauren Meinhart       George Mason                              20:57  6:45/M        
   45     41   1604  Jessica Lane          Oakdale                                   20:59  6:46/M        
   46     42    300  Natalie Plummer       Chantilly                                 20:59  6:46/M        
   47     43    906  Melanie Trammell      Hayfield                                  20:59  6:46/M        
   48     44   3219  Katie Kidney          Winston Churchill High School             21:01  6:47/M        
   49     45    642  Alicia Devereaux      George Mason                              21:04  6:48/M        
   50     46   2145  Madolin Keller        Severna Park                              21:04  6:48/M        
   51     47    490  Victoria Robinson     Flint Hill School                         21:06  6:48/M        
   52     48   3224  Morgen Lewis          Winston Churchill High School             21:06  6:48/M        
   53     49    410  Beebe Rose            Dulaney High School                       21:07  6:49/M        
   54     50    305  Alexandra Sieder      Chantilly                                 21:07  6:49/M        
   55     51   3218  Neha Kalla            Winston Churchill High School             21:09  6:49/M        
   56     52   3129  Meghan Heick          Westfield                                 21:11  6:50/M        
   57     53    889  Anna Bishop           Hayfield                                  21:12  6:50/M        
   58     54   2198  Alexa Brooks          South County High School                  21:13  6:51/M        
   59     55   3311  Kristin Herbert       Yorktown                                  21:15  6:51/M        
   60  (< 5)   1412  Ainsley Patrick       Massaponax                                21:16  6:52/M        
   61     56    723  Emily Vogt            Georgetown Day School                     21:17  6:52/M        
   62     57    217  Victoria Nelson       Centreville                               21:19  6:53/M        
   63     58   2153  Eliza Mott            Severna Park                              21:19  6:53/M        
   64     59   1961  Kayla Mcdonald        Potomac Senior High School                21:20  6:53/M        
   65     60    635  Kate Atkeson          George Mason                              21:20  6:53/M        
   66     61    719  Gillian Page          Georgetown Day School                     21:21  6:53/M        
   67     62   3151  Taylor Schwenke       Westfield                                 21:23  6:54/M        
   68     63    306  Sydney Strub          Chantilly                                 21:24  6:54/M        
   69     64   1877  Whitney Mullen        Potomac Falls                             21:25  6:55/M        
   70     65   2144  Kensey Katz           Severna Park                              21:26  6:55/M        
   71     66   1198  Kyra Hayden           Lake Braddock                             21:27  6:55/M        
   72     67   3124  Karina Frank          Westfield                                 21:28  6:55/M        
   73     68   2963  Natalie Babiuch       West Potomac                              21:28  6:55/M        
   74  (< 5)   1416  Jaedyn Sullivan       Massaponax                                21:28  6:55/M        
   75     69   2962  Nikki Amico           West Potomac                              21:28  6:55/M        
   76     70   1642  Kanani Collins        Patrick Henry (Ashland)                   21:30  6:56/M        
   77     71    485  Logan Cunningham      Flint Hill School                         21:31  6:56/M        
   78     72   3228  Paula Rabade          Winston Churchill High School             21:33  6:57/M        
   79     73   3279  Rachael Zrimm         Woodbridge                                21:33  6:57/M        
   80     74    293  Danielle LeFrancois   Chantilly                                 21:33  6:57/M        
   81     75   1578  Linda Krasniewski     National Cathedral                        21:34  6:57/M        
   82     76   3275  Tamyka Mason          Woodbridge                                21:34  6:57/M        
   83     77   2186  Amalia Gomez-Rexrode  Sidwell Friends  School                   21:37  6:58/M        
   84     78   3329  Emma Tayloe           Yorktown                                  21:37  6:58/M        
   85     79   2703  Helen Horne           Tuscarora High School (VA)                21:37  6:58/M        
   86     80   2988  Kristi Snow           West Potomac                              21:38  6:59/M        
   87     81   2289  Claire Nieusma        South Lakes                               21:39  6:59/M        
   88     82   2193  Claire Thompson       Sidwell Friends  School                   21:40  6:59/M        
   89     83   1022  Ginger Collier        James Madison                             21:40  6:59/M        
   90     84   1055  Karli Woods           James Madison                             21:41  7:00/M        
   91     85   2202  Murrie Grimes         South County High School                  21:42  7:00/M        
   92     86   1570  Annie Graham          National Cathedral                        21:42  7:00/M        
   93     87    186  Joanna Ahn            Centreville                               21:44  7:01/M        
   94     88   2987  Zoe Smith             West Potomac                              21:46  7:01/M        
   95     89     85  Corinne Lucas         Bishop O'Connell                         21:47  7:02/M        
   96     90   3221  Paula Kleyman         Winston Churchill High School             21:47  7:02/M        
   97     91   2187  Ella Harvey           Sidwell Friends  School                   21:48  7:02/M        
   98     92   2979  Kelsey O'Hern         West Potomac                              21:49  7:02/M        
   99     93     91  Mackenzie Nihill      Bishop O'Connell                         21:49  7:02/M        
  100     94   1882  Caroline Ritchey      Potomac Falls                             21:49  7:02/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     95   1031  Abigail Head          James Madison                             21:49  7:02/M        
  102     96    303  Bianca San            Chantilly                                 21:51  7:03/M        
  103     97   3122  Tess Edmonds          Westfield                                 21:52  7:03/M        
  104     98   1445  Madeline Kelleher     McLean                                    21:53  7:04/M        
  105     99   2206  Lindsay Klunder       South County High School                  21:54  7:04/M        
  106    100   1565  Katherine Evans       National Cathedral                        21:54  7:04/M        
  107    101   2203  Lindsay Grooms        South County High School                  21:54  7:04/M        
  108    102    401  Natalie Giordana      Dulaney High School                       21:54  7:04/M        
  109    103   1783  Catey Susco           Paul VI Catholic                          21:55  7:04/M        
  110    104   1867  Kendyl Fahmy          Potomac Falls                             21:55  7:04/M        
  111    105   3146  Megan Owens           Westfield                                 21:55  7:04/M        
  112    106   1177  Hasini Bandara        Lake Braddock                             21:56  7:05/M        
  113    107   2192  Eva Martin            Sidwell Friends  School                   21:58  7:05/M        
  114    108    413  Samantha Smyth        Dulaney High School                       21:58  7:05/M        
  115    109   2477  Kelsie Rohler         Tallwood                                  22:00  7:06/M        
  116    110   1963  Catlin Miller         Potomac Senior High School                22:01  7:06/M        
  117    111   1020  Emily Bradner         James Madison                             22:04  7:07/M        
  118    112   2712  Madelyn Lazorchak     Tuscarora High School (VA)                22:04  7:07/M        
  119    113   2214  Carly Martin          South County High School                  22:05  7:07/M        
  120    114   3327  Katherine Spaeth      Yorktown                                  22:05  7:07/M        
  121    115   2494  Sophie Dunkelberger   The Potomac School                        22:06  7:08/M        
  122    116    589  Anna Thillairajah     George C. Marshall                        22:06  7:08/M        
  123    117    294  Jennifer Loh          Chantilly                                 22:07  7:08/M        
  124    118    812  Morgan Zeiss          Georgetown Visitation Preparatory S       22:08  7:08/M        
  125    119   3235  Jessie Weinreich      Winston Churchill High School             22:10  7:09/M        
  126    120   3227  Grace Pereles         Winston Churchill High School             22:10  7:09/M        
  127    121      6  Aya Oweis             Annandale                                 22:11  7:09/M        
  128    122   2282  Grace Gillen          South Lakes                               22:11  7:09/M        
  129    123    654  Eleanor Langford      George Mason                              22:12  7:10/M        
  130    124      2  Ashley Britton        Annandale                                 22:12  7:10/M        
  131    125   1871  Emily Holz            Potomac Falls                             22:12  7:10/M        
  132    126   1762  Hanna Ashby           Paul VI Catholic                          22:13  7:10/M        
  133    127     75  Madeline Arendt       Bishop O'Connell                         22:13  7:10/M        
  134    128   2720  Abby Oster            Tuscarora High School (VA)                22:13  7:10/M        
  135    129   1212  Kristen Monheim       Lake Braddock                             22:14  7:10/M        
  136    130    585  Lauren Sibley         George C. Marshall                        22:16  7:11/M        
  137    131    660  Kelly Ready           George Mason                              22:19  7:12/M        
  138    132   3276  Katherine Petway      Woodbridge                                22:19  7:12/M        
  139    133    488  Madison Oliver        Flint Hill School                         22:23  7:13/M        
  140    134    715  Morgan Mayer          Georgetown Day School                     22:23  7:13/M        
  141    135   1447  Greta Liebeler        McLean                                    22:24  7:14/M        
  142    136   1989  Zoey Cain             Quince Orchard High School                22:25  7:14/M        
  143    137   2641  Alexis Curcio         Trinity Christian School                  22:25  7:14/M        
  144    138      7  Kelly Ruiz            Annandale                                 22:25  7:14/M        
  145    139    396  Abby Cahalan          Dulaney High School                       22:26  7:14/M        
  146    140    415  Gaby Toombs           Dulaney High School                       22:30  7:15/M        
  147    141   2707  Jenny Klug            Tuscarora High School (VA)                22:30  7:15/M        
  148    142   1869  Maria Gibney          Potomac Falls                             22:33  7:16/M        
  149    143   1997  Mohini Goel           Quince Orchard High School                22:34  7:17/M        
  150    144   3310  Kelly Hart            Yorktown                                  22:34  7:17/M        
  151    145    655  Tallulah Lewis        George Mason                              22:35  7:17/M        
  152    146   1602  Karen Kilner          Oakdale                                   22:37  7:18/M        
  153    147    810  Meg Troxell           Georgetown Visitation Preparatory S       22:37  7:18/M        
  154    148   2005  Emily Maxwell         Quince Orchard High School                22:38  7:18/M        
  155    149   1765  Nora Cox              Paul VI Catholic                          22:38  7:18/M        
  156    150    214  Victoria McMahon      Centreville                               22:39  7:18/M        
  157    151   2706  Gillian King          Tuscarora High School (VA)                22:39  7:18/M        
  158    152   1995  Tori Galliani         Quince Orchard High School                22:40  7:19/M        
  159    153   2646  Katrina Schwien       Trinity Christian School                  22:42  7:19/M        
  160  (< 5)   2063  Kayla Escobar         Robert E. Lee (Springfield)               22:42  7:19/M        
  161  (< 5)    145  Erin Nielsen          Briar Woods                               22:43  7:20/M        
  162    154    759  Claire Anderson       Georgetown Visitation Preparatory S       22:45  7:20/M        
  163  (< 5)   2676  Mary Piescik          Trinity School at Meadow View             22:45  7:20/M        
  164    155   2476  Nina Ragle            Tallwood                                  22:46  7:21/M        
  165    156    762  Maddie Brightbill     Georgetown Visitation Preparatory S       22:47  7:21/M        
  166    157   1043  Madison Renshaw       James Madison                             22:47  7:21/M        
  167    158   2271  Gabrielle Acosta      South Lakes                               22:48  7:21/M        
  168    159    489  Liz Piper             Flint Hill School                         22:50  7:22/M        
  169    160   2478  Taylor Szeligowski    Tallwood                                  22:51  7:22/M        
  170  (< 5)    975  Dimple Mozhi          J.E.B. Stuart                             22:52  7:23/M        
  171    161    400  Djenne Davis          Dulaney High School                       22:53  7:23/M        
  172    162   1025  Emma Francois         James Madison                             22:54  7:23/M        
  173    163     82  Ria Duffy             Bishop O'Connell                         22:55  7:24/M        
  174    164   1208  Kayleen Lynch         Lake Braddock                             22:56  7:24/M        
  175    165    701  Katherine Bronstein   Georgetown Day School                     22:58  7:25/M        
  176    166     94  India Seldin          Bishop O'Connell                         22:59  7:25/M        
  177    167   1966  Renee Richardson      Potomac Senior High School                23:01  7:25/M        
  178    168   2472  Chloe Fanelty         Tallwood                                  23:01  7:25/M        
  179    169    900  Tea Lanfranconi       Hayfield                                  23:03  7:26/M        
  180    170    901  Maiar Mahmoud         Hayfield                                  23:03  7:26/M        
  181    171   1962  Mary McDonald         Potomac Senior High School                23:04  7:26/M        
  182    172   1993  Irene Fletemeyer      Quince Orchard High School                23:07  7:27/M        
  183    173    774  Adriana Dropulic      Georgetown Visitation Preparatory S       23:07  7:27/M        
  184    174   1957  Allie Craul           Potomac Senior High School                23:11  7:29/M        
  185    175    653  Kaitlin Kutchma       George Mason                              23:12  7:29/M        
  186    176   2495  Charlotte Ferenbach   The Potomac School                        23:15  7:30/M        
  187    177    587  Sydney Stenseth       George C. Marshall                        23:16  7:30/M        
  188    178   1994  Alaina Froh           Quince Orchard High School                23:16  7:30/M        
  189    179   2502  Erykah Murray         The Potomac School                        23:20  7:32/M        
  190    180      3  Alana Buto            Annandale                                 23:22  7:32/M        
  191    181   1453  Kat Tierney           McLean                                    23:22  7:32/M        
  192    182      4  Kelsey Jones          Annandale                                 23:24  7:33/M        
  193    183   2642  Abby Fahnestock       Trinity Christian School                  23:25  7:33/M        
  194    184   3296  Amelia Blakeslee      Yorktown                                  23:28  7:34/M        
  195    185   2710  Rosemary Kostka       Tuscarora High School (VA)                23:30  7:35/M        
  196    186    491  Lizzie Schwein        Flint Hill School                         23:32  7:35/M        
  197    187   1788  Shantel Vogel         Paul VI Catholic                          23:32  7:35/M        
  198    188   2190  Julie Lessin          Sidwell Friends  School                   23:33  7:36/M        
  199    189   2220  Bailey Rolander       South County High School                  23:34  7:36/M        
  200    190   3323  Hannah Purvis         Yorktown                                  23:35  7:36/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    191   2505  Merritt Vance         The Potomac School                        23:37  7:37/M        
  202    192    896  Alexandra Girgenti    Hayfield                                  23:38  7:37/M        
  203    193   1299  Caroline Wilson       Langley                                   23:39  7:38/M        
  204    194   1287  Emily Flessas         Langley                                   23:40  7:38/M        
  205    195   3306  Amanda Gaylord        Yorktown                                  23:41  7:38/M        
  206    196   1446  Megan Leimkuhler      McLean                                    23:42  7:39/M        
  207    197     86  O'neill Maria         Bishop O'Connell                         23:42  7:39/M        
  208    198   1645  Laura Fisher*         Patrick Henry (Ashland)                   23:44  7:39/M        
  209    199   2723  Kylie Ritz            Tuscarora High School (VA)                23:50  7:41/M        
  210    200   2278  Ozioma Chinaka        South Lakes                               23:54  7:43/M        
  211    201   1297  Candace von Hoffman   Langley                                   23:56  7:43/M        
  212    202   1290  Olivia Lynch          Langley                                   23:57  7:44/M        
  213    203    887  Abigail Bennsky       Hayfield                                  23:58  7:44/M        
  214    204   1289  Catherine Kiess       Langley                                   23:58  7:44/M        
  215  (< 5)   1408  LeAnne Bousquet       Massaponax                                24:08  7:47/M        
  216    205    571  Veronica Garcia       George C. Marshall                        24:09  7:47/M        
  217    206   1770  Jacqueline Johnson    Paul VI Catholic                          24:13  7:49/M        
  218    207   1607  Rachel Paroby         Oakdale                                   24:14  7:49/M        
  219    208   2649  Lexie Ulmer           Trinity Christian School                  24:19  7:51/M        
  220    209   2473  Jada Gundran          Tallwood                                  24:20  7:51/M        
  221    210   3274  Kailey Kite           Woodbridge                                24:23  7:52/M        
  222    211   2640  Carissa Coy           Trinity Christian School                  24:25  7:53/M        
  223    212    579  Samantha Newman       George C. Marshall                        24:26  7:53/M        
  224    213   1968  Monica Woosley        Potomac Senior High School                24:27  7:53/M        
  225    214   1964  Alexandra Oatman      Potomac Senior High School                24:32  7:55/M        
  226    215   1643  Danielle Cook         Patrick Henry (Ashland)                   24:35  7:56/M        
  227    216    581  Virginia Price        George C. Marshall                        24:41  7:58/M        
  228    217   1288  Haley Hamilton        Langley                                   24:45  7:59/M        
  229    218   2650  Shelby Walker         Trinity Christian School                  24:52  8:01/M        
  230  (< 5)   2677  Alexa Tracy           Trinity School at Meadow View             25:13  8:08/M        
  231    219   2475  Corde Pierson         Tallwood                                  25:14  8:08/M        
  232    220   2504  Kate O'Brien          The Potomac School                        25:19  8:10/M        
  233  (< 5)    980  Jennifer Smith        J.E.B. Stuart                             25:22  8:11/M        
  234  (< 5)    981  Isabel Snee           J.E.B. Stuart                             26:47  8:38/M        
  235  (< 5)   2675  Karen Gabbert         Trinity School at Meadow View             28:16  9:07/M        
Detail Team Results - Girls

Centreville    Finish Position -     1

  Team Score (places):  99  Team Score (times):    1:40:52   Average Time: 20:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    215  Isabela Medina                  4            4       19:31      19:31        0:00
    2    224  Rebecca Vinter                  5            9       19:37      39:08        0:05
    3    219  Jackie O'Shea                   7           16       19:39      58:47        0:07
    4    222  Mckinsey Smith                 26           42       20:44    1:19:32        1:13
    5    217  Victoria Nelson                57           99       21:19    1:40:52        1:47
    6    186  Joanna Ahn                     87          186       21:44    2:02:36        2:13
    7    214  Victoria McMahon              150          336       22:39    2:25:16        3:08

Oakdale    Finish Position -     2

  Team Score (places): 101  Team Score (times):    1:41:54   Average Time: 20:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1598  Katherine Edwards              10           10       19:58      19:58        0:00
    2   1603  Charlotte Kowalk               12           22       20:05      40:04        0:06
    3   1608  Sydney Ryan                    16           38       20:16    1:00:20        0:17
    4   1597  Claire Di Bella                22           60       20:34    1:20:55        0:35
    5   1604  Jessica Lane                   41          101       20:59    1:41:54        1:00
    6   1602  Karen Kilner                  146          247       22:37    2:04:31        2:38
    7   1607  Rachel Paroby                 207          454       24:14    2:28:46        4:15

Severna Park    Finish Position -     3

  Team Score (places): 138  Team Score (times):    1:43:12   Average Time: 20:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2147  Julie Koffler                   9            9       19:55      19:55        0:00
    2   2155  Hannah Schoener                18           27       20:26      40:22        0:30
    3   2137  Erica Brown                    32           59       20:52    1:01:14        0:56
    4   2141  Julia Downing                  33           92       20:53    1:22:07        0:57
    5   2145  Madolin Keller                 46          138       21:04    1:43:12        1:09
    6   2153  Eliza Mott                     58          196       21:19    2:04:32        1:24
    7   2144  Kensey Katz                    65          261       21:26    2:25:59        1:31

Georgetown Day School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 158  Team Score (times):    1:43:11   Average Time: 20:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    717  Naomi Miller                   11           11       20:01      20:01        0:00
    2    705  Julia Ernst                    13           24       20:06      40:08        0:05
    3    721  Katherine Treanor              17           41       20:24    1:00:32        0:23
    4    723  Emily Vogt                     56           97       21:17    1:21:50        1:16
    5    719  Gillian Page                   61          158       21:21    1:43:11        1:19
    6    715  Morgan Mayer                  134          292       22:23    2:05:35        2:22
    7    701  Katherine Bronstein           165          457       22:58    2:28:33        2:56

National Cathedral    Finish Position -     5

  Team Score (places): 165  Team Score (times):    1:43:18   Average Time: 20:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1559  Erin Bell                       1            1       19:19      19:19        0:00
    2   1573  Rosalie Hunter                 24           25       20:39      39:58        1:20
    3   1568  Sararose Gaines                30           55       20:51    1:00:50        1:31
    4   1567  Kelsey Friberg                 35           90       20:54    1:21:44        1:35
    5   1578  Linda Krasniewski              75          165       21:34    1:43:18        2:15
    6   1570  Annie Graham                   86          251       21:42    2:05:01        2:23
    7   1565  Katherine Evans               100          351       21:54    2:26:55        2:34

Westfield    Finish Position -     6

  Team Score (places): 246  Team Score (times):    1:45:48   Average Time: 21:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3119  Megan Dobbins                  31           31       20:51      20:51        0:00
    2   3115  Jenny Chau                     34           65       20:53      41:45        0:02
    3   3129  Meghan Heick                   52          117       21:11    1:02:57        0:19
    4   3151  Taylor Schwenke                62          179       21:23    1:24:20        0:31
    5   3124  Karina Frank                   67          246       21:28    1:45:48        0:36
    6   3122  Tess Edmonds                   97          343       21:52    2:07:41        1:00
    7   3146  Megan Owens                   105          448       21:55    2:29:36        1:04

Chantilly    Finish Position -     7

  Team Score (places): 258  Team Score (times):    1:45:54   Average Time: 21:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    309  Virginia Walsh                 29           29       20:49      20:49        0:00
    2    300  Natalie Plummer                42           71       20:59      41:48        0:09
    3    305  Alexandra Sieder               50          121       21:07    1:02:56        0:17
    4    306  Sydney Strub                   63          184       21:24    1:24:20        0:35
    5    293  Danielle LeFrancois            74          258       21:33    1:45:54        0:44
    6    303  Bianca San                     96          354       21:51    2:07:45        1:01
    7    294  Jennifer Loh                  117          471       22:07    2:29:53        1:18

Patrick Henry (Ashland)    Finish Position -     8

  Team Score (places): 297  Team Score (times):    1:44:53   Average Time: 20:58

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1644  Amy Dunham*                     2            2       19:25      19:25        0:00
    2   1651  Malina Richardson*              6            8       19:38      39:04        0:12
    3   1646  Logan Harrington *             21           29       20:34      59:38        1:08
    4   1642  Kanani Collins                 70           99       21:30    1:21:08        2:04
    5   1645  Laura Fisher*                 198          297       23:44    1:44:53        4:18
    6   1643  Danielle Cook                 215          512       24:35    2:09:29        5:09

Winston Churchill High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 305  Team Score (times):    1:46:38   Average Time: 21:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3219  Katie Kidney                   44           44       21:01      21:01        0:00
    2   3224  Morgen Lewis                   48           92       21:06      42:08        0:05
    3   3218  Neha Kalla                     51          143       21:09    1:03:17        0:07
    4   3228  Paula Rabade                   72          215       21:33    1:24:50        0:32
    5   3221  Paula Kleyman                  90          305       21:47    1:46:38        0:46
    6   3235  Jessie Weinreich              119          424       22:10    2:08:48        1:09
    7   3227  Grace Pereles                 120          544       22:10    2:30:59        1:09

West Potomac    Finish Position -    10

  Team Score (places): 324  Team Score (times):    1:46:54   Average Time: 21:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2968  Maura Finn                     19           19       20:31      20:31        0:00
    2   2963  Natalie Babiuch                68           87       21:28      41:59        0:56
    3   2962  Nikki Amico                    69          156       21:28    1:03:28        0:57
    4   2988  Kristi Snow                    80          236       21:38    1:25:07        1:07
    5   2987  Zoe Smith                      88          324       21:46    1:46:54        1:14
    6   2979  Kelsey O'Hern                  92          416       21:49    2:08:43        1:17

Lake Braddock    Finish Position -    11

  Team Score (places): 341  Team Score (times):    1:46:36   Average Time: 21:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1203  Katherine Koprowski            15           15       20:14      20:14        0:00
    2   1181  Sofia Butseva                  25           40       20:42      40:57        0:27
    3   1198  Kyra Hayden                    66          106       21:27    1:02:25        1:12
    4   1177  Hasini Bandara                106          212       21:56    1:24:22        1:41
    5   1212  Kristen Monheim               129          341       22:14    1:46:36        1:59
    6   1208  Kayleen Lynch                 164          505       22:56    2:09:33        2:41

Sidwell Friends  School    Finish Position -    12

  Team Score (places): 365  Team Score (times):    1:46:47   Average Time: 21:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2194  Megan Wilson                    8            8       19:43      19:43        0:00
    2   2186  Amalia Gomez-Rexrode           77           85       21:37      41:20        1:54
    3   2193  Claire Thompson                82          167       21:40    1:03:00        1:57
    4   2187  Ella Harvey                    91          258       21:48    1:24:48        2:05
    5   2192  Eva Martin                    107          365       21:58    1:46:47        2:15
    6   2190  Julie Lessin                  188          553       23:33    2:10:20        3:50

George Mason    Finish Position -    13

  Team Score (places): 399  Team Score (times):    1:47:54   Average Time: 21:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    657  Lauren Meinhart                40           40       20:57      20:57        0:00
    2    642  Alicia Devereaux               45           85       21:04      42:02        0:06
    3    635  Kate Atkeson                   60          145       21:20    1:03:23        0:22
    4    654  Eleanor Langford              123          268       22:12    1:25:35        1:14
    5    660  Kelly Ready                   131          399       22:19    1:47:54        1:21
    6    655  Tallulah Lewis                145          544       22:35    2:10:29        1:37
    7    653  Kaitlin Kutchma               175          719       23:12    2:33:42        2:14

James Madison    Finish Position -    14

  Team Score (places): 400  Team Score (times):    1:48:01   Average Time: 21:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1034  Hannah Henry                   27           27       20:45      20:45        0:00
    2   1022  Ginger Collier                 83          110       21:40      42:26        0:54
    3   1055  Karli Woods                    84          194       21:41    1:04:07        0:55
    4   1031  Abigail Head                   95          289       21:49    1:25:57        1:03
    5   1020  Emily Bradner                 111          400       22:04    1:48:01        1:18
    6   1043  Madison Renshaw               157          557       22:47    2:10:49        2:02
    7   1025  Emma Francois                 162          719       22:54    2:33:44        2:09

Potomac Falls    Finish Position -    15

  Team Score (places): 401  Team Score (times):    1:47:36   Average Time: 21:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1853  Mackenzie Barclay              14           14       20:12      20:12        0:00
    2   1877  Whitney Mullen                 64           78       21:25      41:38        1:12
    3   1882  Caroline Ritchey               94          172       21:49    1:03:27        1:36
    4   1867  Kendyl Fahmy                  104          276       21:55    1:25:23        1:42
    5   1871  Emily Holz                    125          401       22:12    1:47:36        1:59
    6   1869  Maria Gibney                  142          543       22:33    2:10:09        2:20

Flint Hill School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 430  Team Score (times):    1:48:26   Average Time: 21:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    487  Genna Landy                    20           20       20:33      20:33        0:00
    2    490  Victoria Robinson              47           67       21:06      41:40        0:32
    3    485  Logan Cunningham               71          138       21:31    1:03:11        0:58
    4    488  Madison Oliver                133          271       22:23    1:25:35        1:50
    5    489  Liz Piper                     159          430       22:50    1:48:26        2:17
    6    491  Lizzie Schwein                186          616       23:32    2:11:58        2:58

South County High School    Finish Position -    17

  Team Score (places): 452  Team Score (times):    1:48:49   Average Time: 21:45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2198  Alexa Brooks                   54           54       21:13      21:13        0:00
    2   2202  Murrie Grimes                  85          139       21:42      42:55        0:28
    3   2206  Lindsay Klunder                99          238       21:54    1:04:50        0:40
    4   2203  Lindsay Grooms                101          339       21:54    1:26:44        0:40
    5   2214  Carly Martin                  113          452       22:05    1:48:49        0:51
    6   2220  Bailey Rolander               189          641       23:34    2:12:24        2:21

McLean    Finish Position -    18

  Team Score (places): 491  Team Score (times):    1:49:32   Average Time: 21:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1444  Kathryn Howley                 38           38       20:55      20:55        0:00
    2   1443  Madalyn Harper                 39           77       20:55      41:51        0:00
    3   1445  Madeline Kelleher              98          175       21:53    1:03:44        0:58
    4   1447  Greta Liebeler                135          310       22:24    1:26:09        1:29
    5   1453  Kat Tierney                   181          491       23:22    1:49:32        2:27
    6   1446  Megan Leimkuhler              196          687       23:42    2:13:15        2:47

Bishop O'Connell    Finish Position -    19

  Team Score (places): 500  Team Score (times):    1:49:34   Average Time: 21:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     95  Mackenzie Smith                28           28       20:48      20:48        0:00
    2     85  Corinne Lucas                  89          117       21:47      42:35        0:58
    3     91  Mackenzie Nihill               93          210       21:49    1:04:25        1:00
    4     75  Madeline Arendt               127          337       22:13    1:26:38        1:24
    5     82  Ria Duffy                     163          500       22:55    1:49:34        2:06
    6     94  India Seldin                  166          666       22:59    2:12:33        2:10
    7     86  O'neill Maria                 197          863       23:42    2:36:15        2:54

Woodbridge    Finish Position -    20

  Team Score (places): 514  Team Score (times):    1:50:30   Average Time: 22:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3277  Elise Rasmussen                23           23       20:39      20:39        0:00
    2   3279  Rachael Zrimm                  73           96       21:33      42:12        0:54
    3   3275  Tamyka Mason                   76          172       21:34    1:03:47        0:55
    4   3276  Katherine Petway              132          304       22:19    1:26:06        1:40
    5   3274  Kailey Kite                   210          514       24:23    1:50:30        3:44

Dulaney High School    Finish Position -    21

  Team Score (places): 538  Team Score (times):    1:49:57   Average Time: 21:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    410  Beebe Rose                     49           49       21:07      21:07        0:00
    2    401  Natalie Giordana              102          151       21:54      43:01        0:47
    3    413  Samantha Smyth                108          259       21:58    1:05:00        0:51
    4    396  Abby Cahalan                  139          398       22:26    1:27:27        1:19
    5    415  Gaby Toombs                   140          538       22:30    1:49:57        1:23
    6    400  Djenne Davis                  161          699       22:53    2:12:50        1:46

Yorktown    Finish Position -    22

  Team Score (places): 575  Team Score (times):    1:51:02   Average Time: 22:12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3311  Kristin Herbert                55           55       21:15      21:15        0:00
    2   3329  Emma Tayloe                    78          133       21:37      42:53        0:21
    3   3327  Katherine Spaeth              114          247       22:05    1:04:58        0:49
    4   3310  Kelly Hart                    144          391       22:34    1:27:33        1:18
    5   3296  Amelia Blakeslee              184          575       23:28    1:51:02        2:12
    6   3323  Hannah Purvis                 190          765       23:35    2:14:37        2:19
    7   3306  Amanda Gaylord                195          960       23:41    2:38:18        2:25

South Lakes    Finish Position -    23

  Team Score (places): 598  Team Score (times):    1:51:28   Average Time: 22:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2292  Caroline Sartorius             37           37       20:55      20:55        0:00
    2   2289  Claire Nieusma                 81          118       21:39      42:34        0:44
    3   2282  Grace Gillen                  122          240       22:11    1:04:45        1:16
    4   2271  Gabrielle Acosta              158          398       22:48    1:27:33        1:53
    5   2278  Ozioma Chinaka                200          598       23:54    1:51:28        2:59

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -    24

  Team Score (places): 611  Team Score (times):    1:51:06   Average Time: 22:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2703  Helen Horne                    79           79       21:37      21:37        0:00
    2   2712  Madelyn Lazorchak             112          191       22:04      43:42        0:26
    3   2720  Abby Oster                    128          319       22:13    1:05:56        0:35
    4   2707  Jenny Klug                    141          460       22:30    1:28:26        0:52
    5   2706  Gillian King                  151          611       22:39    1:51:06        1:01
    6   2710  Rosemary Kostka               185          796       23:30    2:14:37        1:53
    7   2723  Kylie Ritz                    199          995       23:50    2:38:28        2:12

Hayfield    Finish Position -    25

  Team Score (places): 627  Team Score (times):    1:51:56   Average Time: 22:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    906  Melanie Trammell               43           43       20:59      20:59        0:00
    2    889  Anna Bishop                    53           96       21:12      42:11        0:12
    3    900  Tea Lanfranconi               169          265       23:03    1:05:15        2:03
    4    901  Maiar Mahmoud                 170          435       23:03    1:28:18        2:03
    5    896  Alexandra Girgenti            192          627       23:38    1:51:56        2:38
    6    887  Abigail Bennsky               203          830       23:58    2:15:54        2:58

The Potomac School    Finish Position -    26

  Team Score (places): 664  Team Score (times):    1:51:46   Average Time: 22:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2497  Rachel Graeney                  3            3       19:27      19:27        0:00
    2   2494  Sophie Dunkelberger           115          118       22:06      41:33        2:38
    3   2495  Charlotte Ferenbach           176          294       23:15    1:04:49        3:47
    4   2502  Erykah Murray                 179          473       23:20    1:28:09        3:52
    5   2505  Merritt Vance                 191          664       23:37    1:51:46        4:09
    6   2504  Kate O'Brien                  220          884       25:19    2:17:05        5:51

Potomac Senior High School    Finish Position -    27

  Team Score (places): 681  Team Score (times):    1:52:39   Average Time: 22:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1961  Kayla Mcdonald                 59           59       21:20      21:20        0:00
    2   1963  Catlin Miller                 110          169       22:01      43:22        0:40
    3   1966  Renee Richardson              167          336       23:01    1:06:23        1:40
    4   1962  Mary McDonald                 171          507       23:04    1:29:28        1:44
    5   1957  Allie Craul                   174          681       23:11    1:52:39        1:50
    6   1968  Monica Woosley                213          894       24:27    2:17:07        3:06
    7   1964  Alexandra Oatman              214         1108       24:32    2:41:39        3:11

Trinity Christian School    Finish Position -    28

  Team Score (places): 717  Team Score (times):    1:53:47   Average Time: 22:45

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2644  Emily Rector                   36           36       20:54      20:54        0:00
    2   2641  Alexis Curcio                 137          173       22:25      43:20        1:30
    3   2646  Katrina Schwien               153          326       22:42    1:06:02        1:47
    4   2642  Abby Fahnestock               183          509       23:25    1:29:28        2:30
    5   2649  Lexie Ulmer                   208          717       24:19    1:53:47        3:24
    6   2640  Carissa Coy                   211          928       24:25    2:18:12        3:30
    7   2650  Shelby Walker                 218         1146       24:52    2:43:05        3:58

Annandale    Finish Position -    29

  Team Score (places): 745  Team Score (times):    1:53:36   Average Time: 22:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      6  Aya Oweis                     121          121       22:11      22:11        0:00
    2      2  Ashley Britton                124          245       22:12      44:23        0:01
    3      7  Kelly Ruiz                    138          383       22:25    1:06:49        0:14
    4      3  Alana Buto                    180          563       23:22    1:30:11        1:11
    5      4  Kelsey Jones                  182          745       23:24    1:53:36        1:13

Georgetown Visitation Preparatory School    Finish Position -    30

  Team Score (places): 748  Team Score (times):    1:53:26   Average Time: 22:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    812  Morgan Zeiss                  118          118       22:08      22:08        0:00
    2    810  Meg Troxell                   147          265       22:37      44:46        0:29
    3    759  Claire Anderson               154          419       22:45    1:07:31        0:36
    4    762  Maddie Brightbill             156          575       22:47    1:30:19        0:38
    5    774  Adriana Dropulic              173          748       23:07    1:53:26        0:58

Quince Orchard High School    Finish Position -    31

  Team Score (places): 751  Team Score (times):    1:53:25   Average Time: 22:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1989  Zoey Cain                     136          136       22:25      22:25        0:00
    2   1997  Mohini Goel                   143          279       22:34      44:59        0:08
    3   2005  Emily Maxwell                 148          427       22:38    1:07:38        0:13
    4   1995  Tori Galliani                 152          579       22:40    1:30:18        0:15
    5   1993  Irene Fletemeyer              172          751       23:07    1:53:25        0:41
    6   1994  Alaina Froh                   178          929       23:16    2:16:42        0:51

Paul VI Catholic    Finish Position -    32

  Team Score (places): 771  Team Score (times):    1:54:32   Average Time: 22:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1783  Catey Susco                   103          103       21:55      21:55        0:00
    2   1762  Hanna Ashby                   126          229       22:13      44:08        0:17
    3   1765  Nora Cox                      149          378       22:38    1:06:47        0:43
    4   1788  Shantel Vogel                 187          565       23:32    1:30:19        1:37
    5   1770  Jacqueline Johnson            206          771       24:13    1:54:32        2:17

Tallwood    Finish Position -    33

  Team Score (places): 801  Team Score (times):    1:55:01   Average Time: 23:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2477  Kelsie Rohler                 109          109       22:00      22:00        0:00
    2   2476  Nina Ragle                    155          264       22:46      44:46        0:45
    3   2478  Taylor Szeligowski            160          424       22:51    1:07:38        0:51
    4   2472  Chloe Fanelty                 168          592       23:01    1:30:40        1:01
    5   2473  Jada Gundran                  209          801       24:20    1:55:01        2:19
    6   2475  Corde Pierson                 219         1020       25:14    2:20:15        3:14

George C. Marshall    Finish Position -    34

  Team Score (places): 840  Team Score (times):    1:56:14   Average Time: 23:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    589  Anna Thillairajah             116          116       22:06      22:06        0:00
    2    585  Lauren Sibley                 130          246       22:16      44:22        0:09
    3    587  Sydney Stenseth               177          423       23:16    1:07:38        1:10
    4    571  Veronica Garcia               205          628       24:09    1:31:48        2:02
    5    579  Samantha Newman               212          840       24:26    1:56:14        2:19
    6    581  Virginia Price                216         1056       24:41    2:20:55        2:35

Langley    Finish Position -    35

  Team Score (places): 994  Team Score (times):    1:59:11   Average Time: 23:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1299  Caroline Wilson               193          193       23:39      23:39        0:00
    2   1287  Emily Flessas                 194          387       23:40      47:19        0:01
    3   1297  Candace von Hoffman           201          588       23:56    1:11:15        0:17
    4   1290  Olivia Lynch                  202          790       23:57    1:35:13        0:18
    5   1289  Catherine Kiess               204          994       23:58    1:59:11        0:19
    6   1288  Haley Hamilton                217         1211       24:45    2:23:57        1:06

J.E.B. Stuart    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    975  Dimple Mozhi                Less Than  5             22:52      22:52        0:00
    2    980  Jennifer Smith              Less Than  5             25:22      48:15        2:30
    3    981  Isabel Snee                 Less Than  5             26:47    1:15:02        3:54

Briar Woods    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    143  Liz Mittan                  Less Than  5             20:36      20:36        0:00
    2    145  Erin Nielsen                Less Than  5             22:43      43:19        2:06

Charles E Smith Jewish Day School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    352  Shira Winston               Less Than  5             19:33      19:33        0:00

Massaponax    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1417  Jenna Williams              Less Than  5             20:46      20:46        0:00
    2   1412  Ainsley Patrick             Less Than  5             21:16      42:02        0:30
    3   1416  Jaedyn Sullivan             Less Than  5             21:28    1:03:31        0:42
    4   1408  LeAnne Bousquet             Less Than  5             24:08    1:27:39        3:21

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2063  Kayla Escobar               Less Than  5             22:42      22:42        0:00

Trinity School at Meadow View    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2678  Erica Wood                  Less Than  5             20:32      20:32        0:00
    2   2676  Mary Piescik                Less Than  5             22:45      43:17        2:12
    3   2677  Alexa Tracy                 Less Than  5             25:13    1:08:30        4:41
    4   2675  Karen Gabbert               Less Than  5             28:16    1:36:47        7:44
	
	

2012 Glory Days Grill Frosh Boys

October 08, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    420  Austin Carey          Dulaney High School                       17:19  5:35/M        
    2      2   3350  Jacob Dormuth         Yorktown                                  17:24  5:37/M        
    3  (< 5)   1322  Felix Whipple         Langley                                   17:28  5:38/M        
    4      3   1925  Andrew Lathrop        Potomac Falls                             17:31  5:39/M        
    5      4   3361  Ryan Lesmez           Yorktown                                  17:33  5:40/M        
    6      5    349  Christopher Wigle     Chantilly                                 17:35  5:40/M        
    7      6   1249  Bradford Isenhour     Lake Braddock                             17:38  5:41/M        
    8      7    609  Alexander Haight      George C. Marshall                        17:38  5:41/M        
    9      8    945  Colby Gardiner        Herndon                                   17:39  5:42/M        
   10      9   2835  Seamus Maloney        W.T. Woodson                              17:41  5:42/M        
   11     10   2071  Nebeyou Ali           Robert E. Lee (Springfield)               17:41  5:42/M        
   12     11   1923  Jacob Kloman          Potomac Falls                             17:49  5:45/M        
   13     12    173  Sam Krueger           Briar Woods                               17:51  5:45/M        
   14     13   2853  Jack Swofford         W.T. Woodson                              17:55  5:47/M        
   15     14   3019  John Whitney          West Potomac                              17:56  5:47/M        
   16     15   2164  Matt Cambon           Severna Park                              17:57  5:47/M        
   17     16   2857  Connor Yager          W.T. Woodson                              17:59  5:48/M        
   18     17   2302  Mitchell Drier        South Lakes                               18:01  5:49/M        
   19     18    348  Tanner Walker         Chantilly                                 18:01  5:49/M        
   20     19   2825  Robbie Gates          W.T. Woodson                              18:02  5:49/M        
   21     20   1277  Austin Thompson       Lake Braddock                             18:03  5:49/M        
   22     21   1921  Michael Johnson       Potomac Falls                             18:03  5:49/M        
   23     22   1734  Aaron Howard          Patriot High School                       18:03  5:49/M        
   24     23   2181  Stephen Shivery       Severna Park                              18:05  5:50/M        
   25     24    442  Eric Walz             Dulaney High School                       18:05  5:50/M        
   26     25   1373  Chris Lee             Loudoun County                            18:05  5:50/M        
   27     26   2844  Nathan Orrick         W.T. Woodson                              18:05  5:50/M        
   28     27   1730  Damian Grant          Patriot High School                       18:09  5:51/M        
   29     28   3246  Jacob Grant           Winston Churchill High School             18:09  5:51/M        
   30     29   2161  Joseph Brown          Severna Park                              18:09  5:51/M        
   31     30    596  Andrew Blackwell      George C. Marshall                        18:10  5:52/M        
   32     31   2373  Christian Hanway      St. Albans School                         18:12  5:52/M        
   33     32   2178  Raymond O'donnell     Severna Park                              18:12  5:52/M        
   34     33    318  Joey Cronin           Chantilly                                 18:13  5:53/M        
   35     34   2168  Andrew Forsyth        Severna Park                              18:13  5:53/M        
   36     35   2371  Thomas Garvey         St. Albans School                         18:13  5:53/M        
   37     36   3014  Ben Slobodin          West Potomac                              18:15  5:53/M        
   38     37    834  Jacob Floam           Gonzaga College High School               18:19  5:55/M        
   39     38   2354  Matt David            St. Albans School                         18:19  5:55/M        
   40     39   2588  Nate Foss             Thomas Jefferson S&T                      18:20  5:55/M        
   41     40    430  Andrew King           Dulaney High School                       18:22  5:55/M        
   42     41   1077  Jake Hughes           James Madison                             18:22  5:55/M        
   43     42   1096  Phillip Sullivan      James Madison                             18:24  5:56/M        
   44     43   3344  Samuel Crow           Yorktown                                  18:25  5:56/M        
   45     44    427  Elijah Hawkins        Dulaney High School                       18:25  5:56/M        
   46     45    944  Tommie Cecil          Herndon                                   18:25  5:56/M        
   47     46   2838  Matt Mcdonald         W.T. Woodson                              18:26  5:57/M        
   48     47   3013  Carter Sibley         West Potomac                              18:28  5:57/M        
   49     48    161  Mason Bragg           Briar Woods                               18:28  5:57/M        
   50     49   2609  Eli Lifland           Thomas Jefferson S&T                      18:29  5:58/M        
   51     50   2049  Christopher Nyborg    Quince Orchard High School                18:31  5:58/M        
   52     51   1094  Connor Smith          James Madison                             18:31  5:58/M        
   53     52    955  Ryan Mahoney          Herndon                                   18:31  5:58/M        
   54     53   2362  Ethan Ehrenhaft       St. Albans School                         18:34  5:59/M        
   55     54   1542  Miles Gordon          Mountain View                             18:34  5:59/M        
   56     55   3248  Peter Harich          Winston Churchill High School             18:35  6:00/M        
   57     56    331  Justin Loh            Chantilly                                 18:37  6:00/M        
   58     57   1162  Eric Fuller           John Champe High School                   18:38  6:01/M        
   59     58   2991  Michael Bell          West Potomac                              18:39  6:01/M        
   60     59   1943  Nathan Smith          Potomac Falls                             18:40  6:01/M        
   61     60   1931  Mark Mogensen         Potomac Falls                             18:40  6:01/M        
   62     61   2833  Joseph Kronlage       W.T. Woodson                              18:40  6:01/M        
   63     62   2334  Jakob Weizman         South Lakes                               18:41  6:02/M        
   64     63   2310  Charile Hoffman       South Lakes                               18:41  6:02/M        
   65     64   2337  Stefan Adebajo        St. Albans School                         18:43  6:02/M        
   66     65    952  Jack Kohler           Herndon                                   18:43  6:02/M        
   67     66   2170  Eric Fritz            Severna Park                              18:47  6:04/M        
   68     67    266  Patrick Pankratz      Centreville                               18:48  6:04/M        
   69     68    180  Joey Potter           Briar Woods                               18:49  6:04/M        
   70     69    600  Maxwell Carpenter     George C. Marshall                        18:49  6:04/M        
   71     70   2182  Chan Staples          Severna Park                              18:50  6:05/M        
   72  (< 5)    354  Reuben Winston        Charles E Smith Jewish Day School         18:50  6:05/M        
   73     71    947  Sean Hagerup          Herndon                                   18:50  6:05/M        
   74     72    673  Chris Comstock        George Mason                              18:54  6:06/M        
   75     73   2409  Miki Rae              St. Albans School                         18:55  6:06/M        
   76     74   2042  Christian McCann      Quince Orchard High School                18:57  6:07/M        
   77  (> 7)   2842  Brandon Niemann       W.T. Woodson                              18:58  6:07/M        
   78     75   3289  Zachary Perkins       Woodbridge                                18:58  6:07/M        
   79     76   3384  Alec Whoriskey        Yorktown                                  18:59  6:07/M        
   80     77    693  James Scheinder       George Mason                              18:59  6:07/M        
   81     78   2582  Jonah Casebeer        Thomas Jefferson S&T                      18:59  6:07/M        
   82     79   2315  Griffin Low           South Lakes                               19:02  6:08/M        
   83     80   1537  Matthew Dittmer       Mountain View                             19:03  6:09/M        
   84     81    313  Connor Clendenin      Chantilly                                 19:05  6:09/M        
   85  (> 7)   2820  Will Deatherage       W.T. Woodson                              19:05  6:09/M        
   86     82    954  Jeremy Levine         Herndon                                   19:06  6:10/M        
   87     83   3294  Andrew Yost           Woodbridge                                19:06  6:10/M        
   88     84   3292  Cole Trullender       Woodbridge                                19:07  6:10/M        
   89     85    163  Andrew Crane          Briar Woods                               19:10  6:11/M        
   90     86     50  Kieran Fraser         Atlee                                     19:11  6:11/M        
   91     87    429  Paul Junkin           Dulaney High School                       19:13  6:12/M        
   92     88   1076  Noz Honda             James Madison                             19:13  6:12/M        
   93     89    620  Justin Mcfaul         George C. Marshall                        19:14  6:12/M        
   94     90   1159  Eric Betsill          John Champe High School                   19:14  6:12/M        
   95     91    870  Michael Ribich        Gonzaga College High School               19:14  6:12/M        
   96     92   1391  Bryan Rombach         Loudoun County                            19:16  6:13/M        
   97     93   1167  Manav Parekh          John Champe High School                   19:17  6:13/M        
   98     94   3082  Christian Locke       West Springfield                          19:17  6:13/M        
   99     95   1085  Robbie Moore          James Madison                             19:18  6:14/M        
  100     96   3293  Stephen Wassenberg    Woodbridge                                19:18  6:14/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (< 5)    353  Daniel Levy           Charles E Smith Jewish Day School         19:18  6:14/M        
  102     97   1172  Jordan Spellar        John Champe High School                   19:19  6:14/M        
  103     98   3252  Michael Hughes        Winston Churchill High School             19:20  6:14/M        
  104     99    672  George Castillo       George Mason                              19:21  6:15/M        
  105    100   3264  Jason Shefferman      Winston Churchill High School             19:21  6:15/M        
  106    101   1914  Matthew Griffiths     Potomac Falls                             19:21  6:15/M        
  107    102   1082  Ross Kolko            James Madison                             19:22  6:15/M        
  108  (> 7)   2839  Michael Mcnamara      W.T. Woodson                              19:25  6:16/M        
  109    103   2575  Abhishek Bhargava     Thomas Jefferson S&T                      19:25  6:16/M        
  110    104    345  Drew Smith            Chantilly                                 19:26  6:16/M        
  111    105   3338  Rex Birgisson         Yorktown                                  19:28  6:17/M        
  112    106   2311  Conner Hutson         South Lakes                               19:29  6:17/M        
  113    107    176  Chris Maly            Briar Woods                               19:29  6:17/M        
  114    108   3187  Eli Mccleary          Westfield                                 19:30  6:17/M        
  115    109   1948  Jacob Turner          Potomac Falls                             19:33  6:18/M        
  116    110   2400  Tom Naatz             St. Albans School                         19:33  6:18/M        
  117  (> 7)   2338  Andreol Matthew       St. Albans School                         19:36  6:19/M        
  118    111   1243  Tyler Flesch          Lake Braddock                             19:37  6:20/M        
  119  (< 5)   1501  Broden Walters        Mount Vernon                              19:38  6:20/M        
  120    112    608  John Gieseler         George C. Marshall                        19:38  6:20/M        
  121    113   1819  Jack Winkert          Paul VI Catholic                          19:38  6:20/M        
  122    114   3177  Jake Hernandez        Westfield                                 19:39  6:20/M        
  123    115   3176  Ryan Heick            Westfield                                 19:39  6:20/M        
  124    116   1362  Ben Gribbin           Loudoun County                            19:39  6:20/M        
  125  (> 7)   1929  Jordan Mazza          Potomac Falls                             19:40  6:21/M        
  126    117   2618  Rishab Negi           Thomas Jefferson S&T                      19:40  6:21/M        
  127    118    542  Robert Glasgow        Freedom (South Riding)                    19:41  6:21/M        
  128    119    847  Joe King              Gonzaga College High School               19:42  6:21/M        
  129  (> 7)   2393  Thomas Marsh          St. Albans School                         19:42  6:21/M        
  130    120   1367  Ryan Horner           Loudoun County                            19:43  6:22/M        
  131    121    752  Harrison Pratt        Georgetown Day School                     19:43  6:22/M        
  132  (> 7)   2425  Trevor Van Vleck      St. Albans School                         19:44  6:22/M        
  133  (> 7)   2340  Jasper Arnold         St. Albans School                         19:45  6:22/M        
  134    122   2098  John Wheeler          Robert E. Lee (Springfield)               19:45  6:22/M        
  135    123   2948  Scott Ricker          Washington-Lee High School                19:45  6:22/M        
  136    124    552  Nicholas Ohri         Freedom (South Riding)                    19:46  6:23/M        
  137  (< 5)   1485  Richard Dobson        Mount Vernon                              19:47  6:23/M        
  138  (< 5)   2488  Connor Thieman        Tallwood                                  19:48  6:23/M        
  139    125    162  Anthony Chiado        Briar Woods                               19:50  6:24/M        
  140    126   1099  Trevor Weinstock      James Madison                             19:50  6:24/M        
  141  (> 7)   1090  Noah Rudisill         James Madison                             19:50  6:24/M        
  142    127    745  Noah Kravitz          Georgetown Day School                     19:50  6:24/M        
  143  (> 7)   1060  Alec Biles            James Madison                             19:53  6:25/M        
  144    128   2732  Aidan Bretzel         Tuscarora High School (VA)                19:54  6:25/M        
  145  (< 5)   1435  Jordan Raines         Massaponax                                19:54  6:25/M        
  146  (> 7)   1074  Paxton Head           James Madison                             19:55  6:25/M        
  147    129   3268  Mitchell Welter       Winston Churchill High School             19:56  6:26/M        
  148    130   1733  Ryan Hord             Patriot High School                       19:56  6:26/M        
  149    131   3260  Anthony Ratinov       Winston Churchill High School             19:56  6:26/M        
  150    132   2322  Owen Napolitano       South Lakes                               19:57  6:26/M        
  151    133   2766  Ian Thornton          Tuscarora High School (VA)                20:00  6:27/M        
  152    134   2593  Aaron Ho              Thomas Jefferson S&T                      20:00  6:27/M        
  153    135   2028  Scott Fletcher        Quince Orchard High School                20:03  6:28/M        
  154    136    541  Kiernan George        Freedom (South Riding)                    20:04  6:28/M        
  155    137   3263  Agustin Scriven       Winston Churchill High School             20:06  6:29/M        
  156    138    422  Chris Caudill         Dulaney High School                       20:06  6:29/M        
  157    139    680  Tyler Gogal           George Mason                              20:06  6:29/M        
  158    140   1385  Tanner Odegaard       Loudoun County                            20:07  6:29/M        
  159    141    820  Philip Caldwell       Gonzaga College High School               20:08  6:30/M        
  160    142   2957  Jeremy Thacker        Washington-Lee High School                20:08  6:30/M        
  161  (> 7)   1063  Tim Copeland          James Madison                             20:09  6:30/M        
  162    143   1792  Thomas Beahn          Paul VI Catholic                          20:09  6:30/M        
  163    144   2020  Colin Bradley         Quince Orchard High School                20:10  6:30/M        
  164    145    624  Andrew Morrissey      George C. Marshall                        20:11  6:31/M        
  165  (> 7)   3262  Ryan Richards         Winston Churchill High School             20:12  6:31/M        
  166    146   3094  Kevin Seaward         West Springfield                          20:12  6:31/M        
  167    147   2954  Mike Stearman         Washington-Lee High School                20:13  6:31/M        
  168    148   3172  Byron Gilbreath       Westfield                                 20:14  6:32/M        
  169    149    539  Evan Fisher           Freedom (South Riding)                    20:15  6:32/M        
  170    150   1253  Tyler King            Lake Braddock                             20:16  6:32/M        
  171  (> 7)   3240  Steven Bae            Winston Churchill High School             20:17  6:33/M        
  172    151    602  Andrew Cowen          George C. Marshall                        20:17  6:33/M        
  173    152   1356  Zachary Clark         Loudoun County                            20:18  6:33/M        
  174  (< 5)   1425  Trent Knowles         Massaponax                                20:19  6:33/M        
  175    153   2594  Alex Hoganson         Thomas Jefferson S&T                      20:19  6:33/M        
  176  (< 5)   2883  Joseph Zapata-EricssonWakefield High School                     20:20  6:34/M        
  177    154    184  Zach Tarble           Briar Woods                               20:20  6:34/M        
  178    155    538  Andrew Fernandez      Freedom (South Riding)                    20:21  6:34/M        
  179    156    269  Joshua Roller         Centreville                               20:21  6:34/M        
  180    157   2994  Brian Cash            West Potomac                              20:21  6:34/M        
  181    158    261  Patrick Muradaz       Centreville                               20:22  6:34/M        
  182  (> 7)   1955  Ryan Wilson           Potomac Falls                             20:22  6:34/M        
  183    159    424  Andrew Engel          Dulaney High School                       20:22  6:34/M        
  184    160   1351  Connor Anderson       Loudoun County                            20:25  6:35/M        
  185  (< 5)   2489  Quinten Williams      Tallwood                                  20:25  6:35/M        
  186  (> 7)   3270  Thomas Winkert        Winston Churchill High School             20:27  6:36/M        
  187  (> 7)   1086  Scott Mosher          James Madison                             20:31  6:37/M        
  188    161   1257  Spencer Lin           Lake Braddock                             20:32  6:37/M        
  189    162    690  Holden Saberhagen     George Mason                              20:32  6:37/M        
  190    163   1279  Andrew Thorpe         Lake Braddock                             20:32  6:37/M        
  191    164    957  Alexander Schaaf      Herndon                                   20:34  6:38/M        
  192  (> 7)   2581  Jesse Cai             Thomas Jefferson S&T                      20:34  6:38/M        
  193    165    828  David DiBari          Gonzaga College High School               20:36  6:39/M        
  194    166   2770  Jack Williams         Tuscarora High School (VA)                20:36  6:39/M        
  195    167   3339  David Blakeslee       Yorktown                                  20:38  6:39/M        
  196    168   1805  George Litman         Paul VI Catholic                          20:38  6:39/M        
  197    169     71  Charlie Welles        Atlee                                     20:39  6:40/M        
  198    170   1534  Jackson Davis         Mountain View                             20:39  6:40/M        
  199    171   2230  Austin Cooksey        South County High School                  20:39  6:40/M        
  200    172   1811  Kevin O'Callaghan     Paul VI Catholic                          20:40  6:40/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)   2611  Jeffrey Liu           Thomas Jefferson S&T                      20:41  6:40/M        
  202    173    863  Jack Posluszny        Gonzaga College High School               20:43  6:41/M        
  203  (> 7)    595  John Balch            George C. Marshall                        20:44  6:41/M        
  204    174   2955  Justin Szczerbinski   Washington-Lee High School                20:45  6:42/M        
  205  (> 7)   2352  Noah Dakaud           St. Albans School                         20:46  6:42/M        
  206    175   2305  Charlie Guan          South Lakes                               20:47  6:42/M        
  207  (> 7)   2377  Coby Haynes           St. Albans School                         20:48  6:43/M        
  208  (> 7)    432  Lloyd Martin          Dulaney High School                       20:52  6:44/M        
  209    176   2025  Gregory D'Elia        Quince Orchard High School                20:53  6:44/M        
  210    177   2086  Connor McCrory        Robert E. Lee (Springfield)               20:54  6:45/M        
  211  (> 7)   2424  John Van den Anker    St. Albans School                         20:54  6:45/M        
  212    178     52  Jeff Grasberger       Atlee                                     20:55  6:45/M        
  213    179   2249  Matthew Lazar         South County High School                  20:55  6:45/M        
  214    180   1246  Chris Ganey           Lake Braddock                             20:56  6:45/M        
  215  (> 7)    169  Alex Hardy            Briar Woods                               20:57  6:45/M        
  216  (> 7)   1360  Gregory Garnhart      Loudoun County                            20:57  6:45/M        
  217  (> 7)   2414  Adam Schauer          St. Albans School                         20:59  6:46/M        
  218    181   1736  Tyler Krochmalny      Patriot High School                       21:03  6:47/M        
  219    182    245  William Holincheck    Centreville                               21:04  6:48/M        
  220    183   1161  Andrew Foley          John Champe High School                   21:06  6:48/M        
  221    184   1739  Bruce Lee             Patriot High School                       21:06  6:48/M        
  222  (> 7)   2356  Daniel Decastro       St. Albans School                         21:06  6:48/M        
  223  (> 7)   1071  Lewis Hagen           James Madison                             21:07  6:49/M        
  224    185   2518  Tyler Crowley         The Potomac School                        21:07  6:49/M        
  225    186    270  Noah Rushin           Centreville                               21:07  6:49/M        
  226    187   2247  Andrew King           South County High School                  21:07  6:49/M        
  227    188   2260  Griffin Myers         South County High School                  21:08  6:49/M        
  228  (> 7)   2327  Andrew Shedlock       South Lakes                               21:09  6:49/M        
  229    189   2239  Stephen Gedra         South County High School                  21:10  6:50/M        
  230    190   2085  Bret Lavilla          Robert E. Lee (Springfield)               21:11  6:50/M        
  231  (> 7)    950  Eric Johns            Herndon                                   21:12  6:50/M        
  232  (> 7)    167  Will Gorick           Briar Woods                               21:12  6:50/M        
  233    191   3070  Nathan Gillespie      West Springfield                          21:14  6:51/M        
  234  (> 7)   1912  Spencer Garrett       Potomac Falls                             21:14  6:51/M        
  235    192   1806  Jt Mancuso            Paul VI Catholic                          21:18  6:52/M        
  236  (> 7)   1393  Todd Sandburg         Loudoun County                            21:19  6:53/M        
  237    193    836  Michael Gold          Gonzaga College High School               21:19  6:53/M        
  238  (> 7)   1382  Taylor Nelson         Loudoun County                            21:20  6:53/M        
  239    194    228  Joseph Bellamy        Centreville                               21:22  6:54/M        
  240  (> 7)   2405  Will Phelps           St. Albans School                         21:23  6:54/M        
  241    195   1789  Colin Armstrong       Paul VI Catholic                          21:24  6:54/M        
  242    196   3352  Michael Finn          Yorktown                                  21:25  6:55/M        
  243    197   1747  Alex Pereira          Patriot High School                       21:27  6:55/M        
  244    198    327  Woohyun Kim           Chantilly                                 21:27  6:55/M        
  245  (< 5)   2480  Andrew Clark          Tallwood                                  21:32  6:57/M        
  246  (< 5)   1434  Spencer O'neill       Massaponax                                21:35  6:58/M        
  247  (> 7)    816  Joe Beck              Gonzaga College High School               21:35  6:58/M        
  248    199   1538  Michael Epperly       Mountain View                             21:37  6:58/M        
  249  (> 7)   3375  Charles Scarborough   Yorktown                                  21:39  6:59/M        
  250  (> 7)    436  Tj Rhode              Dulaney High School                       21:39  6:59/M        
  251  (> 7)   2622  Akash Raju            Thomas Jefferson S&T                      21:40  6:59/M        
  252  (> 7)    814  Luke Allen            Gonzaga College High School               21:41  7:00/M        
  253  (> 7)   1066  Andrew Doran          James Madison                             21:41  7:00/M        
  254  (> 7)   2390  Jamie Large           St. Albans School                         21:41  7:00/M        
  255  (> 7)   3353  Samuel Gonson         Yorktown                                  21:42  7:00/M        
  256    200   1553  Ben Simmons           Mountain View                             21:43  7:00/M        
  257    201   3107  Joel Whittier         West Springfield                          21:44  7:01/M        
  258  (> 7)   1280  Idan Woodruff         Lake Braddock                             21:45  7:01/M        
  259  (> 7)    875  Henry Seiler          Gonzaga College High School               21:45  7:01/M        
  260  (> 7)    599  Logan Canann          George C. Marshall                        21:46  7:01/M        
  261  (> 7)   3383  Samuel Wall           Yorktown                                  21:48  7:02/M        
  262    202   3081  Jacob Levine          West Springfield                          21:50  7:03/M        
  263    203   2508  Peter Abdow           The Potomac School                        21:52  7:03/M        
  264    204   2509  Robin Bradley         The Potomac School                        21:52  7:03/M        
  265    205   2742  John Irvine           Tuscarora High School (VA)                21:52  7:03/M        
  266    206   2927  Jacob Cupp            Washington-Lee High School                21:54  7:04/M        
  267    207   3106  Frank Wheaton         West Springfield                          21:54  7:04/M        
  268  (> 7)    822  Andy Carluccio        Gonzaga College High School               21:54  7:04/M        
  269    208    246  Spencer Horn          Centreville                               21:55  7:04/M        
  270    209   2052  Dawson Penneypacker   Quince Orchard High School                21:55  7:04/M        
  271  (> 7)   2389  Adam Langenbacher     St. Albans School                         21:56  7:05/M        
  272  (> 7)   2583  Andy Charbonnea       Thomas Jefferson S&T                      21:58  7:05/M        
  273  (< 5)   2121  Patrick Hassan        Seton School                              21:59  7:05/M        
  274  (> 7)    878  Andrew Smith          Gonzaga College High School               22:04  7:07/M        
  275  (> 7)    838  Will Guarini          Gonzaga College High School               22:04  7:07/M        
  276    210   1808  Chris McHugh          Paul VI Catholic                          22:06  7:08/M        
  277  (> 7)    867  Yili Quinlan          Gonzaga College High School               22:08  7:08/M        
  278  (> 7)   2595  Hayden Hollenback     Thomas Jefferson S&T                      22:09  7:09/M        
  279  (> 7)   1263  Neville Mendoca       Lake Braddock                             22:12  7:10/M        
  280    211   1741  Mike Manning          Patriot High School                       22:12  7:10/M        
  281    212   2055  Connor Quinn          Quince Orchard High School                22:13  7:10/M        
  282  (> 7)   1944  Ragu Srinivasan       Potomac Falls                             22:14  7:10/M        
  283  (> 7)   3341  Kevin Brewer          Yorktown                                  22:14  7:10/M        
  284  (> 7)   2372  Nick Gigot            St. Albans School                         22:15  7:11/M        
  285    213   2951  Michael Schwartz      Washington-Lee High School                22:15  7:11/M        
  286    214    550  Justin Monohan        Freedom (South Riding)                    22:17  7:11/M        
  287    215   2264  Jackson Romero        South County High School                  22:17  7:11/M        
  288    216   2758  Nelson Pearsall       Tuscarora High School (VA)                22:17  7:11/M        
  289    217   3202  Karun Rajesh          Westfield                                 22:17  7:11/M        
  290    218   2730  Jacob Blycher         Tuscarora High School (VA)                22:18  7:12/M        
  291  (> 7)   2024  Patrick Cho           Quince Orchard High School                22:19  7:12/M        
  292  (> 7)   1395  Jason Sheridan        Loudoun County                            22:20  7:12/M        
  293    219   1531  Kieran Cannon         Mountain View                             22:22  7:13/M        
  294  (> 7)   2380  Will Holt             St. Albans School                         22:29  7:15/M        
  295  (> 7)   2407  Wesley Price          St. Albans School                         22:31  7:16/M        
  296    220   3186  William Mars          Westfield                                 22:32  7:16/M        
  297    221   2533  Toby Robinson         The Potomac School                        22:33  7:16/M        
  298    222    734  Noah Boorstin         Georgetown Day School                     22:35  7:17/M        
  299    223   3282  Matthew Haas          Woodbridge                                22:36  7:17/M        
  300  (> 7)   2030  Benjamin Freedman     Quince Orchard High School                22:37  7:18/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1720  Nathan deBeauclair    Patriot High School                       22:39  7:18/M        
  302  (> 7)    277  Christopher Wilson    Centreville                               22:40  7:19/M        
  303  (> 7)   1897  Jackson Blodgett      Potomac Falls                             22:40  7:19/M        
  304    224   3073  Graham Hogg           West Springfield                          22:42  7:19/M        
  305  (> 7)   3364  Alexander Young-WilliaYorktown                                  22:43  7:20/M        
  306  (> 7)   3373  Martin Romero         Yorktown                                  22:48  7:21/M        
  307  (< 5)   1436  Ryan Reeb             Massaponax                                22:51  7:22/M        
  308    225   2528  Konrad Mckalip        The Potomac School                        22:54  7:23/M        
  309  (> 7)   1728  Josh Gillespie        Patriot High School                       22:56  7:24/M        
  310  (> 7)   2383  Fred Kardos           St. Albans School                         22:58  7:25/M        
  311  (> 7)   2022  sam kirsch            Quince Orchard High School                22:58  7:25/M        
  312  (> 7)   1273  Zach Sauter           Lake Braddock                             23:05  7:27/M        
  313  (> 7)   3356  Brennan Henning       Yorktown                                  23:07  7:27/M        
  314    226   2231  Alexander Coppeans    South County High School                  23:09  7:28/M        
  315    227     60  Mitch Palmer          Atlee                                     23:12  7:29/M        
  316  (> 7)   1383  Alexander Nguyen      Loudoun County                            23:15  7:30/M        
  317    228    755  Dara Shahriari        Georgetown Day School                     23:16  7:30/M        
  318  (> 7)   3069  Jason Ferrence        West Springfield                          23:22  7:32/M        
  319  (< 5)   1493  Hakim Lahlou          Mount Vernon                              23:24  7:33/M        
  320  (< 5)   2482  Khalil Driggers       Tallwood                                  23:27  7:34/M        
  321    229   2517  Johnny Cook           The Potomac School                        23:28  7:34/M        
  322  (> 7)   2036  Kyle Jameson          Quince Orchard High School                23:29  7:35/M        
  323  (> 7)   2040  Nicholas Markoff      Quince Orchard High School                23:30  7:35/M        
  324    230   2530  Alex Parseghian       The Potomac School                        23:34  7:36/M        
  325    231     63  Spencer Ruby          Atlee                                     23:35  7:36/M        
  326  (> 7)   3348  Sebastian Densley     Yorktown                                  23:36  7:37/M        
  327  (> 7)   2415  Henry Schmandt        St. Albans School                         23:41  7:38/M        
  328  (> 7)   2402  Alex Pack             St. Albans School                         23:42  7:39/M        
  329    232   2923  Miles Burnside-clapp  Washington-Lee High School                23:50  7:41/M        
  330  (> 7)   2399  Declan Murphy         St. Albans School                         23:52  7:42/M        
  331  (> 7)    823  Woods Connell         Gonzaga College High School               23:52  7:42/M        
  332  (> 7)   2023  Sean Chaikin          Quince Orchard High School                23:58  7:44/M        
  333    233    682  Chance Johnson        George Mason                              23:58  7:44/M        
  334  (> 7)   3380  Matthew Sullivan      Yorktown                                  24:00  7:45/M        
  335  (< 5)   2130  Ryan Pugh             Seton School                              24:00  7:45/M        
  336  (> 7)   2624  Charles Ruiter        Thomas Jefferson S&T                      24:01  7:45/M        
  337    234   1168  Ryan Peretin          John Champe High School                   24:06  7:46/M        
  338  (> 7)   3342  Henry Burneson        Yorktown                                  24:10  7:48/M        
  339  (> 7)   2363  Nick Gaffney          St. Albans School                         24:12  7:48/M        
  340  (> 7)    856  Dominic Morris        Gonzaga College High School               24:12  7:48/M        
  341  (> 7)   1918  Tripp Hjort           Potomac Falls                             24:12  7:48/M        
  342    235    732  Matthew Bergreen      Georgetown Day School                     24:13  7:49/M        
  343  (> 7)   1920  Christian Hyde        Potomac Falls                             24:15  7:49/M        
  344  (> 7)    629  Varun Scarlett        George C. Marshall                        24:19  7:51/M        
  345    236    727  Carl Aslund           Georgetown Day School                     24:25  7:53/M        
  346  (< 5)   2117  Stephen Byers         Seton School                              24:35  7:56/M        
  347    237   3163  Nate Cruley           Westfield                                 24:35  7:56/M        
  348  (> 7)   3340  Aleksander Blumberg   Yorktown                                  24:35  7:56/M        
  349  (> 7)   1058  Avery Bates           James Madison                             24:49  8:00/M        
  350  (> 7)   3193  Nicholas Nevarez      Westfield                                 24:50  8:01/M        
  351  (> 7)   1270  Connor Reardon        Lake Braddock                             25:07  8:06/M        
  352  (> 7)   3206  Patrick Willey        Westfield                                 25:19  8:10/M        
  353  (> 7)   2526  Justin Kuo            The Potomac School                        25:28  8:13/M        
  354  (> 7)   2516  Will Close            The Potomac School                        25:31  8:14/M        
  355    238   3001  Sam Janssen           West Potomac                              25:47  8:19/M        
  356  (> 7)   2050  Nathan Olen           Quince Orchard High School                25:54  8:21/M        
  357  (> 7)   2529  Ethan Pann            The Potomac School                        26:01  8:24/M        
  358  (< 5)    454  Nico Alexander        Edmund Burke School                       26:10  8:26/M        
  359  (> 7)   3201  Jackson Polizzi       Westfield                                 26:29  8:33/M        
  360  (> 7)   1935  John Phan             Potomac Falls                             26:32  8:34/M        
  361  (> 7)   2519  Luke Ellis            The Potomac School                        27:17  8:48/M        
  362    239   2081  Scott Gilbert         Robert E. Lee (Springfield)               27:42  8:56/M        
  363    240   1166  Felipe Montes         John Champe High School                   27:44  8:57/M        
  364    241     53  Casey Hall            Atlee                                     28:35  9:13/M        
  365  (> 7)   3198  Eddie Park            Westfield                                 29:04  9:23/M        
  366  (< 5)   2120  Daniel Hall           Seton School                              30:28  9:50/M        
  367    242   2087  Abraham Mekonnen      Robert E. Lee (Springfield)               30:58  9:59/M        
  368  (> 7)   2237  Robert Frizzelle      South County High School                  33:40 10:52/M        
Detail Team Results - Boys

W.T. Woodson    Finish Position -     1

  Team Score (places):  83  Team Score (times):    1:29:45   Average Time: 17:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2835  Seamus Maloney                  9            9       17:41      17:41        0:00
    2   2853  Jack Swofford                  13           22       17:55      35:36        0:14
    3   2857  Connor Yager                   16           38       17:59      53:36        0:18
    4   2825  Robbie Gates                   19           57       18:02    1:11:39        0:21
    5   2844  Nathan Orrick                  26           83       18:05    1:29:45        0:24
    6   2838  Matt Mcdonald                  46          129       18:26    1:48:12        0:45
    7   2833  Joseph Kronlage                61          190       18:40    2:06:53        0:59
    8   2842  Brandon Niemann             More Than  7             18:58    2:25:51        1:17
    9   2820  Will Deatherage             More Than  7             19:05    2:44:57        1:24
   10   2839  Michael Mcnamara            More Than  7             19:25    3:04:22        1:44

Severna Park    Finish Position -     2

  Team Score (places): 133  Team Score (times):    1:30:38   Average Time: 18:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2164  Matt Cambon                    15           15       17:57      17:57        0:00
    2   2181  Stephen Shivery                23           38       18:05      36:02        0:08
    3   2161  Joseph Brown                   29           67       18:09      54:12        0:12
    4   2178  Raymond O'donnell              32           99       18:12    1:12:25        0:15
    5   2168  Andrew Forsyth                 34          133       18:13    1:30:38        0:16
    6   2170  Eric Fritz                     66          199       18:47    1:49:26        0:50
    7   2182  Chan Staples                   70          269       18:50    2:08:16        0:52

Potomac Falls    Finish Position -     3

  Team Score (places): 154  Team Score (times):    1:30:45   Average Time: 18:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1925  Andrew Lathrop                  3            3       17:31      17:31        0:00
    2   1923  Jacob Kloman                   11           14       17:49      35:20        0:17
    3   1921  Michael Johnson                21           35       18:03      53:24        0:32
    4   1943  Nathan Smith                   59           94       18:40    1:12:04        1:08
    5   1931  Mark Mogensen                  60          154       18:40    1:30:45        1:09
    6   1914  Matthew Griffiths             101          255       19:21    1:50:07        1:50
    7   1948  Jacob Turner                  109          364       19:33    2:09:40        2:01
    8   1929  Jordan Mazza                More Than  7             19:40    2:29:20        2:09
    9   1955  Ryan Wilson                 More Than  7             20:22    2:49:43        2:50
   10   1912  Spencer Garrett             More Than  7             21:14    3:10:57        3:42
   11   1944  Ragu Srinivasan             More Than  7             22:14    3:33:11        4:42
   12   1897  Jackson Blodgett            More Than  7             22:40    3:55:52        5:09
   13   1918  Tripp Hjort                 More Than  7             24:12    4:20:05        6:41
   14   1920  Christian Hyde              More Than  7             24:15    4:44:21        6:44
   15   1935  John Phan                   More Than  7             26:32    5:10:53        9:01

Chantilly    Finish Position -     4

  Team Score (places): 193  Team Score (times):    1:31:34   Average Time: 18:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    349  Christopher Wigle               5            5       17:35      17:35        0:00
    2    348  Tanner Walker                  18           23       18:01      35:37        0:26
    3    318  Joey Cronin                    33           56       18:13      53:50        0:37
    4    331  Justin Loh                     56          112       18:37    1:12:28        1:02
    5    313  Connor Clendenin               81          193       19:05    1:31:34        1:29
    6    345  Drew Smith                    104          297       19:26    1:51:00        1:50
    7    327  Woohyun Kim                   198          495       21:27    2:12:28        3:52

Dulaney High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 196  Team Score (times):    1:31:26   Average Time: 18:17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    420  Austin Carey                    1            1       17:19      17:19        0:00
    2    442  Eric Walz                      24           25       18:05      35:25        0:45
    3    430  Andrew King                    40           65       18:22      53:47        1:02
    4    427  Elijah Hawkins                 44          109       18:25    1:12:12        1:05
    5    429  Paul Junkin                    87          196       19:13    1:31:26        1:53
    6    422  Chris Caudill                 138          334       20:06    1:51:32        2:47
    7    424  Andrew Engel                  159          493       20:22    2:11:55        3:02
    8    432  Lloyd Martin                More Than  7             20:52    2:32:48        3:33
    9    436  Tj Rhode                    More Than  7             21:39    2:54:27        4:19

St. Albans School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 221  Team Score (times):    1:32:03   Average Time: 18:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2373  Christian Hanway               31           31       18:12      18:12        0:00
    2   2371  Thomas Garvey                  35           66       18:13      36:26        0:00
    3   2354  Matt David                     38          104       18:19      54:46        0:06
    4   2362  Ethan Ehrenhaft                53          157       18:34    1:13:20        0:21
    5   2337  Stefan Adebajo                 64          221       18:43    1:32:03        0:30
    6   2409  Miki Rae                       73          294       18:55    1:50:59        0:42
    7   2400  Tom Naatz                     110          404       19:33    2:10:32        1:20
    8   2338  Andreol Matthew             More Than  7             19:36    2:30:09        1:23
    9   2393  Thomas Marsh                More Than  7             19:42    2:49:51        1:29
   10   2425  Trevor Van Vleck            More Than  7             19:44    3:09:36        1:31
   11   2340  Jasper Arnold               More Than  7             19:45    3:29:21        1:32
   12   2352  Noah Dakaud                 More Than  7             20:46    3:50:07        2:33
   13   2377  Coby Haynes                 More Than  7             20:48    4:10:56        2:35
   14   2424  John Van den Anker          More Than  7             20:54    4:31:50        2:41
   15   2414  Adam Schauer                More Than  7             20:59    4:52:50        2:46
   16   2356  Daniel Decastro             More Than  7             21:06    5:13:57        2:53
   17   2405  Will Phelps                 More Than  7             21:23    5:35:21        3:10
   18   2390  Jamie Large                 More Than  7             21:41    5:57:02        3:28
   19   2389  Adam Langenbacher           More Than  7             21:56    6:18:59        3:44
   20   2372  Nick Gigot                  More Than  7             22:15    6:41:15        4:02
   21   2380  Will Holt                   More Than  7             22:29    7:03:44        4:16
   22   2407  Wesley Price                More Than  7             22:31    7:26:16        4:18
   23   2383  Fred Kardos                 More Than  7             22:58    7:49:14        4:45
   24   2415  Henry Schmandt              More Than  7             23:41    8:12:56        5:28
   25   2402  Alex Pack                   More Than  7             23:42    8:36:39        5:29
   26   2399  Declan Murphy               More Than  7             23:52    9:00:31        5:39
   27   2363  Nick Gaffney                More Than  7             24:12    9:24:43        5:59

Yorktown    Finish Position -     7

  Team Score (places): 230  Team Score (times):    1:31:50   Average Time: 18:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3350  Jacob Dormuth                   2            2       17:24      17:24        0:00
    2   3361  Ryan Lesmez                     4            6       17:33      34:58        0:08
    3   3344  Samuel Crow                    43           49       18:25      53:23        1:00
    4   3384  Alec Whoriskey                 76          125       18:59    1:12:22        1:34
    5   3338  Rex Birgisson                 105          230       19:28    1:31:50        2:03
    6   3339  David Blakeslee               167          397       20:38    1:52:29        3:13
    7   3352  Michael Finn                  196          593       21:25    2:13:54        4:00
    8   3375  Charles Scarborough         More Than  7             21:39    2:35:34        4:14
    9   3353  Samuel Gonson               More Than  7             21:42    2:57:16        4:17
   10   3383  Samuel Wall                 More Than  7             21:48    3:19:04        4:23
   11   3341  Kevin Brewer                More Than  7             22:14    3:41:19        4:49
   12   3364  Alexander Young-William     More Than  7             22:43    4:04:02        5:18
   13   3373  Martin Romero               More Than  7             22:48    4:26:51        5:23
   14   3356  Brennan Henning             More Than  7             23:07    4:49:59        5:42
   15   3348  Sebastian Densley           More Than  7             23:36    5:13:35        6:11
   16   3380  Matthew Sullivan            More Than  7             24:00    5:37:36        6:35
   17   3342  Henry Burneson              More Than  7             24:10    6:01:47        6:45
   18   3340  Aleksander Blumberg         More Than  7             24:35    6:26:23        7:10

Herndon    Finish Position -     8

  Team Score (places): 241  Team Score (times):    1:32:11   Average Time: 18:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    945  Colby Gardiner                  8            8       17:39      17:39        0:00
    2    944  Tommie Cecil                   45           53       18:25      36:05        0:45
    3    955  Ryan Mahoney                   52          105       18:31      54:37        0:52
    4    952  Jack Kohler                    65          170       18:43    1:13:20        1:03
    5    947  Sean Hagerup                   71          241       18:50    1:32:11        1:11
    6    954  Jeremy Levine                  82          323       19:06    1:51:17        1:26
    7    957  Alexander Schaaf              164          487       20:34    2:11:51        2:54
    8    950  Eric Johns                  More Than  7             21:12    2:33:04        3:32

George C. Marshall    Finish Position -     9

  Team Score (places): 307  Team Score (times):    1:33:31   Average Time: 18:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    609  Alexander Haight                7            7       17:38      17:38        0:00
    2    596  Andrew Blackwell               30           37       18:10      35:49        0:32
    3    600  Maxwell Carpenter              69          106       18:49      54:38        1:11
    4    620  Justin Mcfaul                  89          195       19:14    1:13:52        1:36
    5    608  John Gieseler                 112          307       19:38    1:33:31        2:00
    6    624  Andrew Morrissey              145          452       20:11    1:53:42        2:32
    7    602  Andrew Cowen                  151          603       20:17    2:13:59        2:38
    8    595  John Balch                  More Than  7             20:44    2:34:43        3:05
    9    599  Logan Canann                More Than  7             21:46    2:56:30        4:07
   10    629  Varun Scarlett              More Than  7             24:19    3:20:49        6:41

West Potomac    Finish Position -    10

  Team Score (places): 312  Team Score (times):    1:33:42   Average Time: 18:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3019  John Whitney                   14           14       17:56      17:56        0:00
    2   3014  Ben Slobodin                   36           50       18:15      36:11        0:19
    3   3013  Carter Sibley                  47           97       18:28      54:40        0:32
    4   2991  Michael Bell                   58          155       18:39    1:13:20        0:43
    5   2994  Brian Cash                    157          312       20:21    1:33:42        2:25
    6   3001  Sam Janssen                   238          550       25:47    1:59:29        7:51

James Madison    Finish Position -    11

  Team Score (places): 317  Team Score (times):    1:33:50   Average Time: 18:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1077  Jake Hughes                    41           41       18:22      18:22        0:00
    2   1096  Phillip Sullivan               42           83       18:24      36:46        0:01
    3   1094  Connor Smith                   51          134       18:31      55:18        0:09
    4   1076  Noz Honda                      88          222       19:13    1:14:32        0:51
    5   1085  Robbie Moore                   95          317       19:18    1:33:50        0:55
    6   1082  Ross Kolko                    102          419       19:22    1:53:13        1:00
    7   1099  Trevor Weinstock              126          545       19:50    2:13:03        1:27
    8   1090  Noah Rudisill               More Than  7             19:50    2:32:54        1:28
    9   1060  Alec Biles                  More Than  7             19:53    2:52:47        1:30
   10   1074  Paxton Head                 More Than  7             19:55    3:12:43        1:33
   11   1063  Tim Copeland                More Than  7             20:09    3:32:52        1:47
   12   1086  Scott Mosher                More Than  7             20:31    3:53:24        2:08
   13   1071  Lewis Hagen                 More Than  7             21:07    4:14:31        2:44
   14   1066  Andrew Doran                More Than  7             21:41    4:36:12        3:18
   15   1058  Avery Bates                 More Than  7             24:49    5:01:02        6:27

Briar Woods    Finish Position -    12

  Team Score (places): 320  Team Score (times):    1:33:50   Average Time: 18:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    173  Sam Krueger                    12           12       17:51      17:51        0:00
    2    161  Mason Bragg                    48           60       18:28      36:20        0:37
    3    180  Joey Potter                    68          128       18:49      55:09        0:57
    4    163  Andrew Crane                   85          213       19:10    1:14:20        1:19
    5    176  Chris Maly                    107          320       19:29    1:33:50        1:38
    6    162  Anthony Chiado                125          445       19:50    1:53:40        1:58
    7    184  Zach Tarble                   154          599       20:20    2:14:01        2:29
    8    169  Alex Hardy                  More Than  7             20:57    2:34:58        3:05
    9    167  Will Gorick                 More Than  7             21:12    2:56:11        3:20

South Lakes    Finish Position -    13

  Team Score (places): 327  Team Score (times):    1:33:56   Average Time: 18:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2302  Mitchell Drier                 17           17       18:01      18:01        0:00
    2   2334  Jakob Weizman                  62           79       18:41      36:42        0:39
    3   2310  Charile Hoffman                63          142       18:41      55:23        0:40
    4   2315  Griffin Low                    79          221       19:02    1:14:26        1:01
    5   2311  Conner Hutson                 106          327       19:29    1:33:56        1:28
    6   2322  Owen Napolitano               132          459       19:57    1:53:53        1:56
    7   2305  Charlie Guan                  175          634       20:47    2:14:41        2:46
    8   2327  Andrew Shedlock             More Than  7             21:09    2:35:51        3:08

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    14

  Team Score (places): 386  Team Score (times):    1:34:55   Average Time: 18:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2588  Nate Foss                      39           39       18:20      18:20        0:00
    2   2609  Eli Lifland                    49           88       18:29      36:49        0:08
    3   2582  Jonah Casebeer                 78          166       18:59      55:49        0:39
    4   2575  Abhishek Bhargava             103          269       19:25    1:15:14        1:05
    5   2618  Rishab Negi                   117          386       19:40    1:34:55        1:20
    6   2593  Aaron Ho                      134          520       20:00    1:54:56        1:40
    7   2594  Alex Hoganson                 153          673       20:19    2:15:16        1:59
    8   2581  Jesse Cai                   More Than  7             20:34    2:35:50        2:13
    9   2611  Jeffrey Liu                 More Than  7             20:41    2:56:31        2:21
   10   2622  Akash Raju                  More Than  7             21:40    3:18:12        3:20
   11   2583  Andy Charbonnea             More Than  7             21:58    3:40:11        3:37
   12   2595  Hayden Hollenback           More Than  7             22:09    4:02:20        3:48
   13   2624  Charles Ruiter              More Than  7             24:01    4:26:21        5:41

Winston Churchill High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 410  Team Score (times):    1:35:22   Average Time: 19:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3246  Jacob Grant                    28           28       18:09      18:09        0:00
    2   3248  Peter Harich                   55           83       18:35      36:44        0:26
    3   3252  Michael Hughes                 98          181       19:20      56:05        1:10
    4   3264  Jason Shefferman              100          281       19:21    1:15:26        1:12
    5   3268  Mitchell Welter               129          410       19:56    1:35:22        1:46
    6   3260  Anthony Ratinov               131          541       19:56    1:55:19        1:47
    7   3263  Agustin Scriven               137          678       20:06    2:15:25        1:57
    8   3262  Ryan Richards               More Than  7             20:12    2:35:38        2:03
    9   3240  Steven Bae                  More Than  7             20:17    2:55:55        2:07
   10   3270  Thomas Winkert              More Than  7             20:27    3:16:22        2:18

Lake Braddock    Finish Position -    16

  Team Score (places): 448  Team Score (times):    1:36:07   Average Time: 19:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1249  Bradford Isenhour               6            6       17:38      17:38        0:00
    2   1277  Austin Thompson                20           26       18:03      35:41        0:25
    3   1243  Tyler Flesch                  111          137       19:37      55:18        1:58
    4   1253  Tyler King                    150          287       20:16    1:15:35        2:38
    5   1257  Spencer Lin                   161          448       20:32    1:36:07        2:53
    6   1279  Andrew Thorpe                 163          611       20:32    1:56:40        2:54
    7   1246  Chris Ganey                   180          791       20:56    2:17:36        3:18
    8   1280  Idan Woodruff               More Than  7             21:45    2:39:22        4:07
    9   1263  Neville Mendoca             More Than  7             22:12    3:01:34        4:33
   10   1273  Zach Sauter                 More Than  7             23:05    3:24:39        5:27
   11   1270  Connor Reardon              More Than  7             25:07    3:49:46        7:28

Loudoun County    Finish Position -    17

  Team Score (places): 493  Team Score (times):    1:36:52   Average Time: 19:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1373  Chris Lee                      25           25       18:05      18:05        0:00
    2   1391  Bryan Rombach                  92          117       19:16      37:22        1:11
    3   1362  Ben Gribbin                   116          233       19:39      57:01        1:33
    4   1367  Ryan Horner                   120          353       19:43    1:16:45        1:37
    5   1385  Tanner Odegaard               140          493       20:07    1:36:52        2:01
    6   1356  Zachary Clark                 152          645       20:18    1:57:11        2:13
    7   1351  Connor Anderson               160          805       20:25    2:17:36        2:19
    8   1360  Gregory Garnhart            More Than  7             20:57    2:38:33        2:51
    9   1393  Todd Sandburg               More Than  7             21:19    2:59:52        3:13
   10   1382  Taylor Nelson               More Than  7             21:20    3:21:13        3:15
   11   1395  Jason Sheridan              More Than  7             22:20    3:43:34        4:15
   12   1383  Alexander Nguyen            More Than  7             23:15    4:06:49        5:09

John Champe High School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 520  Team Score (times):    1:37:35   Average Time: 19:31

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1162  Eric Fuller                    57           57       18:38      18:38        0:00
    2   1159  Eric Betsill                   90          147       19:14      37:53        0:36
    3   1167  Manav Parekh                   93          240       19:17      57:10        0:38
    4   1172  Jordan Spellar                 97          337       19:19    1:16:29        0:41
    5   1161  Andrew Foley                  183          520       21:06    1:37:35        2:27
    6   1168  Ryan Peretin                  234          754       24:06    2:01:42        5:28
    7   1166  Felipe Montes                 240          994       27:44    2:29:27        9:06

Patriot High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 544  Team Score (times):    1:38:19   Average Time: 19:39

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1734  Aaron Howard                   22           22       18:03      18:03        0:00
    2   1730  Damian Grant                   27           49       18:09      36:13        0:05
    3   1733  Ryan Hord                     130          179       19:56      56:09        1:52
    4   1736  Tyler Krochmalny              181          360       21:03    1:17:13        2:59
    5   1739  Bruce Lee                     184          544       21:06    1:38:19        3:02
    6   1747  Alex Pereira                  197          741       21:27    1:59:46        3:23
    7   1741  Mike Manning                  211          952       22:12    2:21:58        4:08
    8   1720  Nathan deBeauclair          More Than  7             22:39    2:44:38        4:35
    9   1728  Josh Gillespie              More Than  7             22:56    3:07:34        4:52

George Mason    Finish Position -    20

  Team Score (places): 549  Team Score (times):    1:37:54   Average Time: 19:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    673  Chris Comstock                 72           72       18:54      18:54        0:00
    2    693  James Scheinder                77          149       18:59      37:53        0:05
    3    672  George Castillo                99          248       19:21      57:14        0:27
    4    680  Tyler Gogal                   139          387       20:06    1:17:21        1:12
    5    690  Holden Saberhagen             162          549       20:32    1:37:54        1:38
    6    682  Chance Johnson                233          782       23:58    2:01:53        5:04

Gonzaga College High School    Finish Position -    21

  Team Score (places): 553  Team Score (times):    1:38:01   Average Time: 19:36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    834  Jacob Floam                    37           37       18:19      18:19        0:00
    2    870  Michael Ribich                 91          128       19:14      37:34        0:55
    3    847  Joe King                      119          247       19:42      57:17        1:22
    4    820  Philip Caldwell               141          388       20:08    1:17:25        1:48
    5    828  David DiBari                  165          553       20:36    1:38:01        2:16
    6    863  Jack Posluszny                173          726       20:43    1:58:45        2:23
    7    836  Michael Gold                  193          919       21:19    2:20:04        2:59
    8    816  Joe Beck                    More Than  7             21:35    2:41:40        3:15
    9    814  Luke Allen                  More Than  7             21:41    3:03:21        3:21
   10    875  Henry Seiler                More Than  7             21:45    3:25:07        3:25
   11    822  Andy Carluccio              More Than  7             21:54    3:47:01        3:34
   12    878  Andrew Smith                More Than  7             22:04    4:09:06        3:44
   13    838  Will Guarini                More Than  7             22:04    4:31:11        3:44
   14    867  Yili Quinlan                More Than  7             22:08    4:53:19        3:48
   15    823  Woods Connell               More Than  7             23:52    5:17:12        5:33
   16    856  Dominic Morris              More Than  7             24:12    5:41:24        5:52

Woodbridge    Finish Position -    22

  Team Score (places): 561  Team Score (times):    1:39:07   Average Time: 19:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3289  Zachary Perkins                75           75       18:58      18:58        0:00
    2   3294  Andrew Yost                    83          158       19:06      38:05        0:08
    3   3292  Cole Trullender                84          242       19:07      57:12        0:09
    4   3293  Stephen Wassenberg             96          338       19:18    1:16:30        0:20
    5   3282  Matthew Haas                  223          561       22:36    1:39:07        3:38

Quince Orchard High School    Finish Position -    23

  Team Score (places): 579  Team Score (times):    1:38:36   Average Time: 19:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2049  Christopher Nyborg             50           50       18:31      18:31        0:00
    2   2042  Christian McCann               74          124       18:57      37:28        0:25
    3   2028  Scott Fletcher                135          259       20:03      57:32        1:32
    4   2020  Colin Bradley                 144          403       20:10    1:17:42        1:39
    5   2025  Gregory D'Elia                176          579       20:53    1:38:36        2:22
    6   2052  Dawson Penneypacker           209          788       21:55    2:00:32        3:24
    7   2055  Connor Quinn                  212         1000       22:13    2:22:46        3:42
    8   2024  Patrick Cho                 More Than  7             22:19    2:45:06        3:48
    9   2030  Benjamin Freedman           More Than  7             22:37    3:07:43        4:05
   10   2022  sam kirsch                  More Than  7             22:58    3:30:42        4:27
   11   2036  Kyle Jameson                More Than  7             23:29    3:54:12        4:58
   12   2040  Nicholas Markoff            More Than  7             23:30    4:17:42        4:58
   13   2023  Sean Chaikin                More Than  7             23:58    4:41:40        5:26
   14   2050  Nathan Olen                 More Than  7             25:54    5:07:34        7:22

Freedom (South Riding)    Finish Position -    24

  Team Score (places): 682  Team Score (times):    1:40:09   Average Time: 20:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    542  Robert Glasgow                118          118       19:41      19:41        0:00
    2    552  Nicholas Ohri                 124          242       19:46      39:27        0:05
    3    541  Kiernan George                136          378       20:04      59:32        0:23
    4    539  Evan Fisher                   149          527       20:15    1:19:47        0:34
    5    538  Andrew Fernandez              155          682       20:21    1:40:09        0:40
    6    550  Justin Monohan                214          896       22:17    2:02:26        2:35

Westfield    Finish Position -    25

  Team Score (places): 702  Team Score (times):    1:41:22   Average Time: 20:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3187  Eli Mccleary                  108          108       19:30      19:30        0:00
    2   3177  Jake Hernandez                114          222       19:39      39:10        0:08
    3   3176  Ryan Heick                    115          337       19:39      58:49        0:08
    4   3172  Byron Gilbreath               148          485       20:14    1:19:04        0:44
    5   3202  Karun Rajesh                  217          702       22:17    1:41:22        2:47
    6   3186  William Mars                  220          922       22:32    2:03:55        3:02
    7   3163  Nate Cruley                   237         1159       24:35    2:28:30        5:04
    8   3193  Nicholas Nevarez            More Than  7             24:50    2:53:21        5:19
    9   3206  Patrick Willey              More Than  7             25:19    3:18:40        5:48
   10   3201  Jackson Polizzi             More Than  7             26:29    3:45:10        6:58
   11   3198  Eddie Park                  More Than  7             29:04    4:14:14        9:33

Mountain View    Finish Position -    26

  Team Score (places): 703  Team Score (times):    1:41:38   Average Time: 20:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1542  Miles Gordon                   54           54       18:34      18:34        0:00
    2   1537  Matthew Dittmer                80          134       19:03      37:38        0:28
    3   1534  Jackson Davis                 170          304       20:39      58:17        2:04
    4   1538  Michael Epperly               199          503       21:37    1:19:54        3:02
    5   1553  Ben Simmons                   200          703       21:43    1:41:38        3:09
    6   1531  Kieran Cannon                 219          922       22:22    2:04:01        3:48

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position -    27

  Team Score (places): 738  Team Score (times):    1:47:15   Average Time: 21:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2071  Nebeyou Ali                    10           10       17:41      17:41        0:00
    2   2098  John Wheeler                  122          132       19:45      37:27        2:04
    3   2086  Connor McCrory                177          309       20:54      58:21        3:12
    4   2085  Bret Lavilla                  190          499       21:11    1:19:33        3:30
    5   2081  Scott Gilbert                 239          738       27:42    1:47:15       10:00
    6   2087  Abraham Mekonnen              242          980       30:58    2:18:14       13:17

Centreville    Finish Position -    28

  Team Score (places): 749  Team Score (times):    1:41:45   Average Time: 20:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    266  Patrick Pankratz               67           67       18:48      18:48        0:00
    2    269  Joshua Roller                 156          223       20:21      39:10        1:32
    3    261  Patrick Muradaz               158          381       20:22      59:32        1:33
    4    245  William Holincheck            182          563       21:04    1:20:37        2:16
    5    270  Noah Rushin                   186          749       21:07    1:41:45        2:18
    6    228  Joseph Bellamy                194          943       21:22    2:03:07        2:33
    7    246  Spencer Horn                  208         1151       21:55    2:25:02        3:06
    8    277  Christopher Wilson          More Than  7             22:40    2:47:42        3:51

Paul VI Catholic    Finish Position -    29

  Team Score (places): 788  Team Score (times):    1:42:26   Average Time: 20:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1819  Jack Winkert                  113          113       19:38      19:38        0:00
    2   1792  Thomas Beahn                  143          256       20:09      39:48        0:31
    3   1805  George Litman                 168          424       20:38    1:00:26        1:00
    4   1811  Kevin O'Callaghan             172          596       20:40    1:21:07        1:02
    5   1806  Jt Mancuso                    192          788       21:18    1:42:26        1:39
    6   1789  Colin Armstrong               195          983       21:24    2:03:50        1:45
    7   1808  Chris McHugh                  210         1193       22:06    2:25:56        2:27

Washington-Lee High School    Finish Position -    30

  Team Score (places): 792  Team Score (times):    1:42:47   Average Time: 20:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2948  Scott Ricker                  123          123       19:45      19:45        0:00
    2   2957  Jeremy Thacker                142          265       20:08      39:54        0:22
    3   2954  Mike Stearman                 147          412       20:13    1:00:07        0:27
    4   2955  Justin Szczerbinski           174          586       20:45    1:20:53        0:59
    5   2927  Jacob Cupp                    206          792       21:54    1:42:47        2:08
    6   2951  Michael Schwartz              213         1005       22:15    2:05:03        2:29
    7   2923  Miles Burnside-clapp          232         1237       23:50    2:28:53        4:04

West Springfield    Finish Position -    31

  Team Score (places): 834  Team Score (times):    1:44:18   Average Time: 20:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3082  Christian Locke                94           94       19:17      19:17        0:00
    2   3094  Kevin Seaward                 146          240       20:12      39:30        0:55
    3   3070  Nathan Gillespie              191          431       21:14    1:00:44        1:56
    4   3107  Joel Whittier                 201          632       21:44    1:22:28        2:26
    5   3081  Jacob Levine                  202          834       21:50    1:44:18        2:32
    6   3106  Frank Wheaton                 207         1041       21:54    2:06:13        2:36
    7   3073  Graham Hogg                   224         1265       22:42    2:28:55        3:24
    8   3069  Jason Ferrence              More Than  7             23:22    2:52:17        4:04

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -    32

  Team Score (places): 848  Team Score (times):    1:44:42   Average Time: 20:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2732  Aidan Bretzel                 128          128       19:54      19:54        0:00
    2   2766  Ian Thornton                  133          261       20:00      39:55        0:06
    3   2770  Jack Williams                 166          427       20:36    1:00:32        0:42
    4   2742  John Irvine                   205          632       21:52    1:22:24        1:58
    5   2758  Nelson Pearsall               216          848       22:17    1:44:42        2:23
    6   2730  Jacob Blycher                 218         1066       22:18    2:07:01        2:24

Atlee    Finish Position -    33

  Team Score (places): 891  Team Score (times):    1:47:34   Average Time: 21:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     50  Kieran Fraser                  86           86       19:11      19:11        0:00
    2     71  Charlie Welles                169          255       20:39      39:51        1:27
    3     52  Jeff Grasberger               178          433       20:55    1:00:46        1:43
    4     60  Mitch Palmer                  227          660       23:12    1:23:59        4:00
    5     63  Spencer Ruby                  231          891       23:35    1:47:34        4:23
    6     53  Casey Hall                    241         1132       28:35    2:16:09        9:23

South County High School    Finish Position -    34

  Team Score (places): 914  Team Score (times):    1:45:02   Average Time: 21:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2230  Austin Cooksey                171          171       20:39      20:39        0:00
    2   2249  Matthew Lazar                 179          350       20:55      41:35        0:16
    3   2247  Andrew King                   187          537       21:07    1:02:43        0:28
    4   2260  Griffin Myers                 188          725       21:08    1:23:52        0:28
    5   2239  Stephen Gedra                 189          914       21:10    1:45:02        0:30
    6   2264  Jackson Romero                215         1129       22:17    2:07:19        1:37
    7   2231  Alexander Coppeans            226         1355       23:09    2:30:29        2:29
    8   2237  Robert Frizzelle            More Than  7             33:40    3:04:09       13:00

Georgetown Day School    Finish Position -    35

  Team Score (places): 933  Team Score (times):    1:49:38   Average Time: 21:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    752  Harrison Pratt                121          121       19:43      19:43        0:00
    2    745  Noah Kravitz                  127          248       19:50      39:34        0:07
    3    734  Noah Boorstin                 222          470       22:35    1:02:09        2:51
    4    755  Dara Shahriari                228          698       23:16    1:25:25        3:32
    5    732  Matthew Bergreen              235          933       24:13    1:49:38        4:29
    6    727  Carl Aslund                   236         1169       24:25    2:14:04        4:42

The Potomac School    Finish Position -    36

  Team Score (places): ***  Team Score (times):    1:50:20   Average Time: 22:04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2518  Tyler Crowley                 185          185       21:07      21:07        0:00
    2   2508  Peter Abdow                   203          388       21:52      42:59        0:44
    3   2509  Robin Bradley                 204          592       21:52    1:04:52        0:45
    4   2533  Toby Robinson                 221          813       22:33    1:27:26        1:26
    5   2528  Konrad Mckalip                225         1038       22:54    1:50:20        1:47
    6   2517  Johnny Cook                   229         1267       23:28    2:13:48        2:20
    7   2530  Alex Parseghian               230         1497       23:34    2:37:23        2:26
    8   2526  Justin Kuo                  More Than  7             25:28    3:02:52        4:21
    9   2516  Will Close                  More Than  7             25:31    3:28:23        4:24
   10   2529  Ethan Pann                  More Than  7             26:01    3:54:25        4:54
   11   2519  Luke Ellis                  More Than  7             27:17    4:21:42        6:09

Langley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1322  Felix Whipple               Less Than  5             17:28      17:28        0:00

Mount Vernon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1501  Broden Walters              Less Than  5             19:38      19:38        0:00
    2   1485  Richard Dobson              Less Than  5             19:47      39:25        0:09
    3   1493  Hakim Lahlou                Less Than  5             23:24    1:02:50        3:46

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2883  Joseph Zapata-Ericsson      Less Than  5             20:20      20:20        0:00

Charles E Smith Jewish Day School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    354  Reuben Winston              Less Than  5             18:50      18:50        0:00
    2    353  Daniel Levy                 Less Than  5             19:18      38:09        0:27

Edmund Burke School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    454  Nico Alexander              Less Than  5             26:10      26:10        0:00

Massaponax    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1435  Jordan Raines               Less Than  5             19:54      19:54        0:00
    2   1425  Trent Knowles               Less Than  5             20:19      40:14        0:24
    3   1434  Spencer O'neill             Less Than  5             21:35    1:01:49        1:41
    4   1436  Ryan Reeb                   Less Than  5             22:51    1:24:41        2:56

Seton School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2121  Patrick Hassan              Less Than  5             21:59      21:59        0:00
    2   2130  Ryan Pugh                   Less Than  5             24:00      45:59        2:01
    3   2117  Stephen Byers               Less Than  5             24:35    1:10:35        2:36
    4   2120  Daniel Hall                 Less Than  5             30:28    1:41:03        8:29

Tallwood    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2488  Connor Thieman              Less Than  5             19:48      19:48        0:00
    2   2489  Quinten Williams            Less Than  5             20:25      40:13        0:37
    3   2480  Andrew Clark                Less Than  5             21:32    1:01:46        1:44
    4   2482  Khalil Driggers             Less Than  5             23:27    1:25:14        3:39
	
	

2012 Glory Days Grill Frosh Girls

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls

Girls 5000 Meter Run

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   3125  Sara Freix            Westfield                                 19:17  6:13/M        
    2      2   1110  Mary Katherine MasteleJames W. Robinson                         19:30  6:17/M        
    3  (< 5)   2470  Margaret Aydlett      Tallwood                                  19:49  6:24/M        
    4  (< 5)   3273  Eliana Harnage        Woodbridge                                19:54  6:25/M        
    5      3    937  Lauren Butler         Herndon                                   20:11  6:31/M        
    6  (< 5)   1157  Samantha Schuler      John Champe High School                   20:22  6:34/M        
    7      4    575  Jade James            George C. Marshall                        20:25  6:35/M        
    8      5   2279  Lauren Cohen          South Lakes                               20:25  6:35/M        
    9  (< 5)   2204  Meghan Guinee         South County High School                  20:25  6:35/M        
   10      6   3145  Grace Okoraafor       Westfield                                 20:28  6:36/M        
   11      7    220  Colette Rizzi         Centreville                               20:29  6:36/M        
   12      8    299  Margaret O'Donnell    Chantilly                                 20:29  6:36/M        
   13      9   2283  Monica Lannen         South Lakes                               20:30  6:37/M        
   14     10   3139  Alexa Mcanally        Westfield                                 20:31  6:37/M        
   15  (< 5)   2006  Megan McDanald        Quince Orchard High School                20:32  6:37/M        
   16     11   1694  Maggie Mccarty        Patriot High School                       20:32  6:37/M        
   17     12    586  Sarah Smith           George C. Marshall                        20:39  6:40/M        
   18     13     34  Logan Shearon         Atlee                                     20:39  6:40/M        
   19  (< 5)   2110  Geni Lucas            Seton School                              20:40  6:40/M        
   20  (< 5)   1282  Mikayla Allen         Langley                                   20:42  6:41/M        
   21     14    638  Corinne Carson        George Mason                              20:43  6:41/M        
   22     15   1860  Natalie Clemm         Potomac Falls                             20:43  6:41/M        
   23     16    187  Kayley Bogemann       Centreville                               20:44  6:41/M        
   24     17    298  Christie Murray       Chantilly                                 20:45  6:42/M        
   25     18   2779  Lydia Eidson          W.T. Woodson                              20:51  6:44/M        
   26  (< 5)    405  Brynn Jones           Dulaney High School                       20:55  6:45/M        
   27     19     32  Maya Saunders         Atlee                                     20:57  6:45/M        
   28  (< 5)   3272  Khalilah Hamer        Woodbridge                                20:58  6:46/M        
   29     20   1861  Pamela Cortez         Potomac Falls                             21:01  6:47/M        
   30  (< 5)    351  Alex Hannah           Charles E Smith Jewish Day School         21:04  6:48/M        
   31     21   1027  Kate Gibson           James Madison                             21:09  6:49/M        
   32     22   1678  Carla Garcia          Patriot High School                       21:11  6:50/M        
   33     23    564  Olivia Dabich         George C. Marshall                        21:11  6:50/M        
   34     24    644  Clara Frost           George Mason                              21:11  6:50/M        
   35  (< 5)   1286  Sarah Flatley         Langley                                   21:16  6:52/M        
   36     25   1671  Morgan Currington     Patriot High School                       21:16  6:52/M        
   37     26   1664  Myah Bassett          Patriot High School                       21:17  6:52/M        
   38     27   1039  Marissa Marsh         James Madison                             21:21  6:53/M        
   39     28   2138  Becca Collings        Severna Park                              21:29  6:56/M        
   40     29   2772  Margaret Anderson     W.T. Woodson                              21:34  6:57/M        
   41     30   2140  Sarah Davis           Severna Park                              21:37  6:58/M        
   42     31   2546  Isabella Jiminez      Thomas Jefferson S&T                      21:37  6:58/M        
   43     32   3112  Elizabeth Barron      Westfield                                 21:37  6:58/M        
   44     33   2139  Meghan Cronin         Severna Park                              21:41  7:00/M        
   45     34    940  Carey Rice            Herndon                                   21:45  7:01/M        
   46     35    201  Hannah Huggins        Centreville                               21:45  7:01/M        
   47     36   2961  Lauren Airey          West Potomac                              21:47  7:02/M        
   48     37    144  Oriana Molland        Briar Woods                               21:48  7:02/M        
   49     38   3226  Griffin Myers         Winston Churchill High School             21:48  7:02/M        
   50     39   1190  Brooke Engelbrektsson Lake Braddock                             21:49  7:02/M        
   51     40   2801  Claire Swanson        W.T. Woodson                              21:50  7:03/M        
   52     41    310  Grace Warne           Chantilly                                 21:50  7:03/M        
   53     42   1180  Natalie Bruhn         Lake Braddock                             21:53  7:04/M        
   54     43    659  Kate Mills            George Mason                              21:55  7:04/M        
   55     44   2791  Jessica Lee           W.T. Woodson                              22:01  7:06/M        
   56     45    150  Elle Taylor           Briar Woods                               22:02  7:06/M        
   57     46   2287  Fiona Mchugh          South Lakes                               22:03  7:07/M        
   58     47   1708  Hailey Smith          Patriot High School                       22:05  7:07/M        
   59  (< 5)   1992  Katie Coulson         Quince Orchard High School                22:05  7:07/M        
   60     48    139  Grace Holske          Briar Woods                               22:06  7:08/M        
   61     49    890  Carly Bishop          Hayfield                                  22:10  7:09/M        
   62     50   3309  Bridget Hart          Yorktown                                  22:11  7:09/M        
   63     51    531  Jessica Tan           Freedom (South Riding)                    22:16  7:11/M        
   64     52   1050  Victoria Spina        James Madison                             22:21  7:13/M        
   65     53    667  Maria Turner          George Mason                              22:22  7:13/M        
   66     54   3123  Becky Fitzgerald      Westfield                                 22:24  7:14/M        
   67  (< 5)   1525  Alexis Viola          Mountain View                             22:26  7:14/M        
   68     55   1696  Emily Miller          Patriot High School                       22:26  7:14/M        
   69     56   2989  Jennifer Thomson      West Potomac                              22:26  7:14/M        
   70     57    651  Ella Howard           George Mason                              22:27  7:15/M        
   71     58   1019  Ashley Bourne         James Madison                             22:31  7:16/M        
   72     59   2964  Meredith Barber       West Potomac                              22:33  7:16/M        
   73     60   1684  Megan Howard          Patriot High School                       22:36  7:17/M        
   74     61   1856  Inez Cabral           Potomac Falls                             22:37  7:18/M        
   75  (> 7)   1713  Sarah Wright          Patriot High School                       22:38  7:18/M        
   76     62   2566  Stella Yang           Thomas Jefferson S&T                      22:40  7:19/M        
   77  (< 5)    416  Brooke Towle          Dulaney High School                       22:43  7:20/M        
   78     63   2151  Keller Maddy          Severna Park                              22:43  7:20/M        
   79     64   2136  Rebecca Bosanko       Severna Park                              22:43  7:20/M        
   80     65    290  Victoria Hagy         Chantilly                                 22:44  7:20/M        
   81  (< 5)   2862  Lydia Dunbar          Wakefield High School                     22:46  7:21/M        
   82  (< 5)   1470  Sarah Donnelly        Mount Vernon                              22:47  7:21/M        
   83     66    808  Cassia Torczon        Georgetown Visitation Preparatory S       22:47  7:21/M        
   84     67   1326  Angela Dalesandro     Loudoun County                            22:48  7:21/M        
   85     68    943  Hannah Wolfe          Herndon                                   22:49  7:22/M        
   86     69    515  Sydney Browe          Freedom (South Riding)                    22:51  7:22/M        
   87     70   2284  Katie Martin          South Lakes                               22:51  7:22/M        
   88     71    532  Megan Thode           Freedom (South Riding)                    22:51  7:22/M        
   89  (< 5)   2696  Delaney Casten        Tuscarora High School (VA)                22:52  7:23/M        
   90     72   3231  Michelle Su           Winston Churchill High School             22:53  7:23/M        
   91     73    560  Dominique Billett     George C. Marshall                        22:58  7:25/M        
   92     74   1191  Daly Ferguson         Lake Braddock                             23:02  7:26/M        
   93     75    213  Tea Leitch            Centreville                               23:04  7:26/M        
   94  (< 5)   1767  Rachel Dinger         Paul VI Catholic                          23:06  7:27/M        
   95     76   3210  Jessica Ding          Winston Churchill High School             23:09  7:28/M        
   96     77    588  Emily Sullivan        George C. Marshall                        23:13  7:29/M        
   97     78   2983  Laura Powell          West Potomac                              23:14  7:30/M        
   98     79    982  Christine Tran        J.E.B. Stuart                             23:14  7:30/M        
   99     80   1892  Casey Torres          Potomac Falls                             23:17  7:31/M        
  100     81   1105  Erin Brockman         James W. Robinson                         23:18  7:31/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     82   1575  Alexandra Karppi      National Cathedral                        23:18  7:31/M        
  102     83   3136  Angela Lee            Westfield                                 23:20  7:32/M        
  103     84   1233  Emily Williams        Lake Braddock                             23:22  7:32/M        
  104     85   2143  Lauren Herschelman    Severna Park                              23:23  7:33/M        
  105     86   1114  Paige Rathburn        James W. Robinson                         23:24  7:33/M        
  106     87   1893  Bailey Turnicky       Potomac Falls                             23:25  7:33/M        
  107     88   2280  Sarah Delcoco         South Lakes                               23:25  7:33/M        
  108     89   1878  Natalie Nelson        Potomac Falls                             23:27  7:34/M        
  109     90     31  Mary Kate Roberson    Atlee                                     23:29  7:35/M        
  110     91   1872  Prabhjot Kaur         Potomac Falls                             23:37  7:37/M        
  111     92    130  Emma Deal             Briar Woods                               23:37  7:37/M        
  112     93    126  Mckayla Beal          Briar Woods                               23:37  7:37/M        
  113  (< 5)   3036  Anna King             West Springfield                          23:37  7:37/M        
  114     94     35  Mayah Valentin        Atlee                                     23:38  7:37/M        
  115  (> 7)   1888  Atlantis Sligh        Potomac Falls                             23:39  7:38/M        
  116  (< 5)   1782  Anna Scott            Paul VI Catholic                          23:44  7:39/M        
  117     95     27  Keeley Lawlor         Atlee                                     23:44  7:39/M        
  118     96   3217  Yidong Hu             Winston Churchill High School             23:44  7:39/M        
  119     97   2154  Louisa Palmer         Severna Park                              23:45  7:40/M        
  120     98    781  Cecila Kane           Georgetown Visitation Preparatory S       23:47  7:40/M        
  121     99    641  Sarah Coppock         George Mason                              23:49  7:41/M        
  122    100   1331  Claire Kauffman       Loudoun County                            23:49  7:41/M        
  123    101   1051  Kiara Sprowls         James Madison                             23:50  7:41/M        
  124    102   3297  Sara Chamma           Yorktown                                  23:50  7:41/M        
  125    103   3213  Elanore Fuller        Winston Churchill High School             23:51  7:42/M        
  126    104    796  Theresa McAndrews     Georgetown Visitation Preparatory S       23:52  7:42/M        
  127    105    527  Isabella Maddiex      Freedom (South Riding)                    23:52  7:42/M        
  128    106    643  Julia Ferris          George Mason                              23:54  7:43/M        
  129  (> 7)   1854  Mikayla Basil         Potomac Falls                             23:54  7:43/M        
  130    107   2554  Katie Mclaughlin      Thomas Jefferson S&T                      23:55  7:43/M        
  131    108   3324  Anne Schiffer         Yorktown                                  23:55  7:43/M        
  132  (< 5)   3278  Delaney Skinner       Woodbridge                                23:55  7:43/M        
  133    109   3330  Jessica Thurman       Yorktown                                  23:56  7:43/M        
  134    110   3128  Sarah Gregory         Westfield                                 24:00  7:45/M        
  135  (> 7)   1889  Kristen Springer      Potomac Falls                             24:01  7:45/M        
  136    111   1209  Casey Manya           Lake Braddock                             24:02  7:45/M        
  137    112   1106  Leah Ely              James W. Robinson                         24:04  7:46/M        
  138  (> 7)   1701  Lauren Radicic        Patriot High School                       24:08  7:47/M        
  139    113    801  Emily Pohl            Georgetown Visitation Preparatory S       24:10  7:48/M        
  140  (< 5)   2197  Aubrey Bates          South County High School                  24:15  7:49/M        
  141    114   2568  Shirley Zhan          Thomas Jefferson S&T                      24:17  7:50/M        
  142    115   1345  Lauren Thompson       Loudoun County                            24:17  7:50/M        
  143    116    280  Nancy Awad            Chantilly                                 24:18  7:50/M        
  144    117   3299  Clare Connally        Yorktown                                  24:20  7:51/M        
  145    118   1041  Allie Morehouse       James Madison                             24:21  7:51/M        
  146  (< 5)   3045  Lindsay Serres        West Springfield                          24:24  7:52/M        
  147    119   2549  Jeewoo Kim            Thomas Jefferson S&T                      24:24  7:52/M        
  148    120   1593  Sita Strother         National Cathedral                        24:26  7:53/M        
  149  (> 7)   1873  Vivian Luu            Potomac Falls                             24:26  7:53/M        
  150    121   1349  Grace Wu              Loudoun County                            24:28  7:54/M        
  151    122   1569  Elisa Gobbo           National Cathedral                        24:33  7:55/M        
  152    123   2967  Abigail Copley        West Potomac                              24:34  7:55/M        
  153    124   1338  Maggie Paul           Loudoun County                            24:38  7:57/M        
  154    125   1231  Cydney Uzzell         Lake Braddock                             24:39  7:57/M        
  155    126    904  Caroline Seybold      Hayfield                                  24:41  7:58/M        
  156  (> 7)   1709  Evette Sosa           Patriot High School                       24:42  7:58/M        
  157    127    517  Shreya Chandramouli   Freedom (South Riding)                    24:42  7:58/M        
  158    128    151  Nancy Umana           Briar Woods                               24:44  7:59/M        
  159    129    892  Casey Charbonneau     Hayfield                                  24:51  8:01/M        
  160    130   3298  Yara Chamma           Yorktown                                  24:53  8:02/M        
  161    131   1327  Sabrina Fields        Loudoun County                            24:55  8:02/M        
  162    132    519  Kayleigh Connors      Freedom (South Riding)                    24:57  8:03/M        
  163    133   1185  Sarah Christen        Lake Braddock                             24:58  8:03/M        
  164    134    780  Jeanne Marie Hathway  Georgetown Visitation Preparatory S       25:01  8:04/M        
  165  (< 5)   1518  Olivia Mattson        Mountain View                             25:03  8:05/M        
  166    135   1048  Jordan Shroeder       James Madison                             25:06  8:06/M        
  167  (< 5)    399  Rachel Clark          Dulaney High School                       25:08  8:06/M        
  168    136    778  Grace Francese        Georgetown Visitation Preparatory S       25:08  8:06/M        
  169  (< 5)   3022  Audrey Burr           West Springfield                          25:09  8:07/M        
  170    137   1588  Charlotte Scott       National Cathedral                        25:12  8:08/M        
  171    138   1563  Mary Clare Mcmahon    National Cathedral                        25:13  8:08/M        
  172    139    572  Elizabeth Gardner     George C. Marshall                        25:13  8:08/M        
  173  (> 7)   1692  Sophie Liga           Patriot High School                       25:14  8:08/M        
  174  (> 7)   1054  Jennifer Ware         James Madison                             25:16  8:09/M        
  175    140    903  Victoria Munevar      Hayfield                                  25:19  8:10/M        
  176    141   2273  Meredith Aurora       South Lakes                               25:19  8:10/M        
  177    142   2784  Sara Hahn             W.T. Woodson                              25:20  8:10/M        
  178  (< 5)   1787  Kayla Vogel           Paul VI Catholic                          25:24  8:12/M        
  179  (> 7)   1874  Megan Marzacco        Potomac Falls                             25:26  8:12/M        
  180  (> 7)   1214  Sarah Paquette        Lake Braddock                             25:27  8:13/M        
  181    143    775  Grace Eder            Georgetown Visitation Preparatory S       25:27  8:13/M        
  182    144    897  Aliyah Harrison       Hayfield                                  25:28  8:13/M        
  183    145    939  Kelsey Patelunas      Herndon                                   25:33  8:15/M        
  184  (< 5)   2699  Emma Greene           Tuscarora High School (VA)                25:35  8:15/M        
  185    146   2288  Madeline Miles        South Lakes                               25:36  8:15/M        
  186  (> 7)   1852  Caroline Bahun        Potomac Falls                             25:37  8:16/M        
  187  (> 7)   1880  Corinne Pacifico      Potomac Falls                             25:38  8:16/M        
  188  (> 7)   1217  Emily Potter          Lake Braddock                             25:39  8:16/M        
  189  (> 7)   1858  Jennelle Cimbura      Potomac Falls                             25:46  8:19/M        
  190    147   3234  Julia Wang            Winston Churchill High School             25:51  8:20/M        
  191  (< 5)   1155  Daphne Nguyen         John Champe High School                   25:51  8:20/M        
  192    148   3322  Eleanor Pollard       Yorktown                                  25:53  8:21/M        
  193  (> 7)   3316  Noelle Mcdonald       Yorktown                                  25:57  8:22/M        
  194  (> 7)   3148  Kelsie Reinaltt       Westfield                                 26:01  8:24/M        
  195  (> 7)   1689  Gabrielle Katuin      Patriot High School                       26:04  8:25/M        
  196  (> 7)   1681  Kaleigh Hansen        Patriot High School                       26:04  8:25/M        
  197  (> 7)   1866  Abigail Ertel         Potomac Falls                             26:08  8:26/M        
  198  (< 5)   1153  Jennifer Lidwin       John Champe High School                   26:12  8:27/M        
  199    149    565  Beverly Daniel        George C. Marshall                        26:19  8:29/M        
  200  (> 7)   1896  Courtney Wild         Potomac Falls                             26:21  8:30/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)   3113  Sara Berrios          Westfield                                 26:23  8:31/M        
  202  (> 7)    803  Emma Scheibel         Georgetown Visitation Preparatory S       26:25  8:31/M        
  203    150     21  Liana Favale          Atlee                                     26:29  8:33/M        
  204    151   1562  Mary Charlotte Bruce  National Cathedral                        26:30  8:33/M        
  205  (> 7)    568  Paulina Farley-KuzminaGeorge C. Marshall                        26:32  8:34/M        
  206  (> 7)   1184  Nicolette Caswell     Lake Braddock                             26:34  8:34/M        
  207    152    983  Sophia Zdanovich      J.E.B. Stuart                             26:34  8:34/M        
  208    153    977  Kimberly Nguyen       J.E.B. Stuart                             26:34  8:34/M        
  209  (> 7)    791  Carrie Mahoney        Georgetown Visitation Preparatory S       26:35  8:35/M        
  210    154   1113  Mikayla Peloquin      James W. Robinson                         26:36  8:35/M        
  211  (< 5)   2921  Katie Zetkulic        Washington-Lee High School                26:38  8:35/M        
  212    155     20  Gillian Emerson       Atlee                                     26:38  8:35/M        
  213    156    942  Melanie Simpson       Herndon                                   26:40  8:36/M        
  214    157    938  Jessica Nielson       Herndon                                   26:41  8:36/M        
  215  (> 7)    590  Hannah Treichler      George C. Marshall                        26:54  8:41/M        
  216  (> 7)   1891  Julia Thomas          Potomac Falls                             26:56  8:41/M        
  217  (> 7)    576  Taylor Lane           George C. Marshall                        27:03  8:44/M        
  218  (< 5)   2885  Casey Andrade         Washington-Lee High School                27:06  8:45/M        
  219  (< 5)   2200  Lindsay Builta        South County High School                  27:09  8:45/M        
  220  (< 5)   1152  Ashmita Grewal        John Champe High School                   27:22  8:50/M        
  221  (> 7)    806  Soraya Sotudeh        Georgetown Visitation Preparatory S       27:26  8:51/M        
  222  (< 5)   2004  Alice Li              Quince Orchard High School                27:28  8:52/M        
  223    158    976  Hind Nabet            J.E.B. Stuart                             27:30  8:52/M        
  224    159    221  Katharine Ryan        Centreville                               27:31  8:53/M        
  225  (> 7)     18  Hannah Craft          Atlee                                     27:42  8:56/M        
  226  (> 7)    569  Taylor Freeman        George C. Marshall                        27:48  8:58/M        
  227  (< 5)   3040  Aijan McHale          West Springfield                          27:49  8:58/M        
  228  (< 5)   2865  Yasmin Khanan         Wakefield High School                     27:56  9:01/M        
  229  (> 7)   3312  Ella Maclaughlin      Yorktown                                  27:58  9:01/M        
  230  (< 5)    451  Astrid Self           Edmund Burke School                       28:02  9:03/M        
  231    160    205  Sara Khorramshagol    Centreville                               28:18  9:08/M        
  232  (> 7)   1875  Colleen McNickle      Potomac Falls                             28:22  9:09/M        
  233    161   1558  Margaret Bader        National Cathedral                        28:26  9:10/M        
  234  (> 7)    761  Leah Brickman         Georgetown Visitation Preparatory S       28:53  9:19/M        
  235    162   1340  Millicent Phillips    Loudoun County                            28:57  9:20/M        
  236  (< 5)   2065  Emily Hidle           Robert E. Lee (Springfield)               29:07  9:24/M        
  237  (> 7)    562  Avani Casey           George C. Marshall                        29:12  9:25/M        
  238  (< 5)   2704  Reston James          Tuscarora High School (VA)                29:46  9:36/M        
  239  (< 5)   2100  Madeleine Atkinson    Seton School                              29:57  9:40/M        
  240  (> 7)   1886  Andrea Sanabria       Potomac Falls                             30:23  9:48/M        
  241    163    528  Gabby McMillion       Freedom (South Riding)                    30:46  9:55/M        
  242    164    973  Elise Brosnan         J.E.B. Stuart                             30:54  9:58/M        
  243    165    979  Stephanie Shand       J.E.B. Stuart                             31:04 10:01/M        
  244  (> 7)    802  Sarah Riley           Georgetown Visitation Preparatory S       31:21 10:07/M        
  245  (> 7)    768  Katja Cresanti        Georgetown Visitation Preparatory S       31:47 10:15/M        
  246  (> 7)    779  Laine Grygo           Georgetown Visitation Preparatory S       31:49 10:16/M        
  247  (> 7)    787  Madison Lee           Georgetown Visitation Preparatory S       38:32 12:26/M        
Detail Team Results - Girls

Westfield    Finish Position -     1

  Team Score (places): 103  Team Score (times):    1:44:19   Average Time: 20:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3125  Sara Freix                      1            1       19:17      19:17        0:00
    2   3145  Grace Okoraafor                 6            7       20:28      39:46        1:11
    3   3139  Alexa Mcanally                 10           17       20:31    1:00:17        1:13
    4   3112  Elizabeth Barron               32           49       21:37    1:21:55        2:20
    5   3123  Becky Fitzgerald               54          103       22:24    1:44:19        3:06
    6   3136  Angela Lee                     83          186       23:20    2:07:40        4:03
    7   3128  Sarah Gregory                 110          296       24:00    2:31:40        4:42
    8   3148  Kelsie Reinaltt             More Than  7             26:01    2:57:42        6:44
    9   3113  Sara Berrios                More Than  7             26:23    3:24:06        7:06

Patriot High School    Finish Position -     2

  Team Score (places): 131  Team Score (times):    1:46:22   Average Time: 21:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1694  Maggie Mccarty                 11           11       20:32      20:32        0:00
    2   1678  Carla Garcia                   22           33       21:11      41:43        0:38
    3   1671  Morgan Currington              25           58       21:16    1:03:00        0:44
    4   1664  Myah Bassett                   26           84       21:17    1:24:17        0:44
    5   1708  Hailey Smith                   47          131       22:05    1:46:22        1:32
    6   1696  Emily Miller                   55          186       22:26    2:08:48        1:53
    7   1684  Megan Howard                   60          246       22:36    2:31:25        2:04
    8   1713  Sarah Wright                More Than  7             22:38    2:54:04        2:06
    9   1701  Lauren Radicic              More Than  7             24:08    3:18:13        3:36
   10   1709  Evette Sosa                 More Than  7             24:42    3:42:55        4:09
   11   1692  Sophie Liga                 More Than  7             25:14    4:08:10        4:42
   12   1689  Gabrielle Katuin            More Than  7             26:04    4:34:14        5:32
   13   1681  Kaleigh Hansen              More Than  7             26:04    5:00:19        5:32

George C. Marshall    Finish Position -     3

  Team Score (places): 189  Team Score (times):    1:48:28   Average Time: 21:41

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    575  Jade James                      4            4       20:25      20:25        0:00
    2    586  Sarah Smith                    12           16       20:39      41:04        0:14
    3    564  Olivia Dabich                  23           39       21:11    1:02:16        0:46
    4    560  Dominique Billett              73          112       22:58    1:25:14        2:33
    5    588  Emily Sullivan                 77          189       23:13    1:48:28        2:48
    6    572  Elizabeth Gardner             139          328       25:13    2:13:41        4:48
    7    565  Beverly Daniel                149          477       26:19    2:40:00        5:53
    8    568  Paulina Farley-Kuzmina      More Than  7             26:32    3:06:32        6:06
    9    590  Hannah Treichler            More Than  7             26:54    3:33:27        6:29
   10    576  Taylor Lane                 More Than  7             27:03    4:00:31        6:38
   11    569  Taylor Freeman              More Than  7             27:48    4:28:19        7:22
   12    562  Avani Casey                 More Than  7             29:12    4:57:31        8:47

George Mason    Finish Position -     4

  Team Score (places): 191  Team Score (times):    1:48:40   Average Time: 21:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    638  Corinne Carson                 14           14       20:43      20:43        0:00
    2    644  Clara Frost                    24           38       21:11      41:54        0:28
    3    659  Kate Mills                     43           81       21:55    1:03:50        1:12
    4    667  Maria Turner                   53          134       22:22    1:26:13        1:38
    5    651  Ella Howard                    57          191       22:27    1:48:40        1:43
    6    641  Sarah Coppock                  99          290       23:49    2:12:30        3:06
    7    643  Julia Ferris                  106          396       23:54    2:36:24        3:10

South Lakes    Finish Position -     5

  Team Score (places): 218  Team Score (times):    1:49:16   Average Time: 21:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2279  Lauren Cohen                    5            5       20:25      20:25        0:00
    2   2283  Monica Lannen                   9           14       20:30      40:56        0:05
    3   2287  Fiona Mchugh                   46           60       22:03    1:02:59        1:37
    4   2284  Katie Martin                   70          130       22:51    1:25:51        2:25
    5   2280  Sarah Delcoco                  88          218       23:25    1:49:16        2:59
    6   2273  Meredith Aurora               141          359       25:19    2:14:36        4:54
    7   2288  Madeline Miles                146          505       25:36    2:40:12        5:10

Severna Park    Finish Position -     5

  Team Score (places): 218  Team Score (times):    1:50:15   Average Time: 22:03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2138  Becca Collings                 28           28       21:29      21:29        0:00
    2   2140  Sarah Davis                    30           58       21:37      43:06        0:07
    3   2139  Meghan Cronin                  33           91       21:41    1:04:47        0:11
    4   2151  Keller Maddy                   63          154       22:43    1:27:31        1:14
    5   2136  Rebecca Bosanko                64          218       22:43    1:50:15        1:14
    6   2143  Lauren Herschelman             85          303       23:23    2:13:38        1:53
    7   2154  Louisa Palmer                  97          400       23:45    2:37:24        2:15

Chantilly    Finish Position -     7

  Team Score (places): 247  Team Score (times):    1:50:08   Average Time: 22:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    299  Margaret O'Donnell              8            8       20:29      20:29        0:00
    2    298  Christie Murray                17           25       20:45      41:14        0:15
    3    310  Grace Warne                    41           66       21:50    1:03:05        1:21
    4    290  Victoria Hagy                  65          131       22:44    1:25:50        2:15
    5    280  Nancy Awad                    116          247       24:18    1:50:08        3:48

James Madison    Finish Position -     8

  Team Score (places): 259  Team Score (times):    1:51:14   Average Time: 22:14

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1027  Kate Gibson                    21           21       21:09      21:09        0:00
    2   1039  Marissa Marsh                  27           48       21:21      42:31        0:12
    3   1050  Victoria Spina                 52          100       22:21    1:04:52        1:12
    4   1019  Ashley Bourne                  58          158       22:31    1:27:24        1:22
    5   1051  Kiara Sprowls                 101          259       23:50    1:51:14        2:40
    6   1041  Allie Morehouse               118          377       24:21    2:15:35        3:12
    7   1048  Jordan Shroeder               135          512       25:06    2:40:41        3:56
    8   1054  Jennifer Ware               More Than  7             25:16    3:05:57        4:07

Potomac Falls    Finish Position -     9

  Team Score (places): 263  Team Score (times):    1:51:05   Average Time: 22:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1860  Natalie Clemm                  15           15       20:43      20:43        0:00
    2   1861  Pamela Cortez                  20           35       21:01      41:44        0:17
    3   1856  Inez Cabral                    61           96       22:37    1:04:22        1:54
    4   1892  Casey Torres                   80          176       23:17    1:27:40        2:34
    5   1893  Bailey Turnicky                87          263       23:25    1:51:05        2:41
    6   1878  Natalie Nelson                 89          352       23:27    2:14:32        2:43
    7   1872  Prabhjot Kaur                  91          443       23:37    2:38:09        2:53
    8   1888  Atlantis Sligh              More Than  7             23:39    3:01:49        2:56
    9   1854  Mikayla Basil               More Than  7             23:54    3:25:44        3:10
   10   1889  Kristen Springer            More Than  7             24:01    3:49:45        3:17
   11   1873  Vivian Luu                  More Than  7             24:26    4:14:12        3:43
   12   1874  Megan Marzacco              More Than  7             25:26    4:39:39        4:43
   13   1852  Caroline Bahun              More Than  7             25:37    5:05:16        4:53
   14   1880  Corinne Pacifico            More Than  7             25:38    5:30:54        4:54
   15   1858  Jennelle Cimbura            More Than  7             25:46    5:56:40        5:02
   16   1866  Abigail Ertel               More Than  7             26:08    6:22:49        5:24
   17   1896  Courtney Wild               More Than  7             26:21    6:49:10        5:37
   18   1891  Julia Thomas                More Than  7             26:56    7:16:06        6:12
   19   1875  Colleen McNickle            More Than  7             28:22    7:44:29        7:39
   20   1886  Andrea Sanabria             More Than  7             30:23    8:14:53        9:40

W.T. Woodson    Finish Position -    10

  Team Score (places): 273  Team Score (times):    1:51:39   Average Time: 22:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2779  Lydia Eidson                   18           18       20:51      20:51        0:00
    2   2772  Margaret Anderson              29           47       21:34      42:26        0:42
    3   2801  Claire Swanson                 40           87       21:50    1:04:16        0:58
    4   2791  Jessica Lee                    44          131       22:01    1:26:18        1:09
    5   2784  Sara Hahn                     142          273       25:20    1:51:39        4:29

Centreville    Finish Position -    11

  Team Score (places): 292  Team Score (times):    1:53:35   Average Time: 22:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    220  Colette Rizzi                   7            7       20:29      20:29        0:00
    2    187  Kayley Bogemann                16           23       20:44      41:13        0:14
    3    201  Hannah Huggins                 35           58       21:45    1:02:58        1:15
    4    213  Tea Leitch                     75          133       23:04    1:26:03        2:35
    5    221  Katharine Ryan                159          292       27:31    1:53:35        7:02
    6    205  Sara Khorramshagol            160          452       28:18    2:21:53        7:48

Atlee    Finish Position -    12

  Team Score (places): 311  Team Score (times):    1:52:28   Average Time: 22:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     34  Logan Shearon                  13           13       20:39      20:39        0:00
    2     32  Maya Saunders                  19           32       20:57      41:36        0:17
    3     31  Mary Kate Roberson             90          122       23:29    1:05:05        2:49
    4     35  Mayah Valentin                 94          216       23:38    1:28:44        2:58
    5     27  Keeley Lawlor                  95          311       23:44    1:52:28        3:04
    6     21  Liana Favale                  150          461       26:29    2:18:57        5:49
    7     20  Gillian Emerson               155          616       26:38    2:45:36        5:59
    8     18  Hannah Craft                More Than  7             27:42    3:13:19        7:03

Briar Woods    Finish Position -    13

  Team Score (places): 315  Team Score (times):    1:53:12   Average Time: 22:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    144  Oriana Molland                 37           37       21:48      21:48        0:00
    2    150  Elle Taylor                    45           82       22:02      43:50        0:14
    3    139  Grace Holske                   48          130       22:06    1:05:57        0:18
    4    130  Emma Deal                      92          222       23:37    1:29:35        1:49
    5    126  Mckayla Beal                   93          315       23:37    1:53:12        1:49
    6    151  Nancy Umana                   128          443       24:44    2:17:57        2:56

Lake Braddock    Finish Position -    14

  Team Score (places): 350  Team Score (times):    1:54:10   Average Time: 22:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1190  Brooke Engelbrektsson          39           39       21:49      21:49        0:00
    2   1180  Natalie Bruhn                  42           81       21:53      43:42        0:04
    3   1191  Daly Ferguson                  74          155       23:02    1:06:45        1:13
    4   1233  Emily Williams                 84          239       23:22    1:30:08        1:33
    5   1209  Casey Manya                   111          350       24:02    1:54:10        2:13
    6   1231  Cydney Uzzell                 125          475       24:39    2:18:49        2:50
    7   1185  Sarah Christen                133          608       24:58    2:43:48        3:09
    8   1214  Sarah Paquette              More Than  7             25:27    3:09:15        3:37
    9   1217  Emily Potter                More Than  7             25:39    3:34:54        3:49
   10   1184  Nicolette Caswell           More Than  7             26:34    4:01:28        4:44

West Potomac    Finish Position -    15

  Team Score (places): 352  Team Score (times):    1:54:35   Average Time: 22:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2961  Lauren Airey                   36           36       21:47      21:47        0:00
    2   2989  Jennifer Thomson               56           92       22:26      44:14        0:39
    3   2964  Meredith Barber                59          151       22:33    1:06:47        0:45
    4   2983  Laura Powell                   78          229       23:14    1:30:01        1:26
    5   2967  Abigail Copley                123          352       24:34    1:54:35        2:46

Winston Churchill High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 385  Team Score (times):    1:55:26   Average Time: 23:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3226  Griffin Myers                  38           38       21:48      21:48        0:00
    2   3231  Michelle Su                    72          110       22:53      44:41        1:04
    3   3210  Jessica Ding                   76          186       23:09    1:07:51        1:21
    4   3217  Yidong Hu                      96          282       23:44    1:31:35        1:56
    5   3213  Elanore Fuller                103          385       23:51    1:55:26        2:02
    6   3234  Julia Wang                    147          532       25:51    2:21:18        4:03

Herndon    Finish Position -    17

  Team Score (places): 406  Team Score (times):    1:57:00   Average Time: 23:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    937  Lauren Butler                   3            3       20:11      20:11        0:00
    2    940  Carey Rice                     34           37       21:45      41:56        1:33
    3    943  Hannah Wolfe                   68          105       22:49    1:04:46        2:37
    4    939  Kelsey Patelunas              145          250       25:33    1:30:19        5:21
    5    942  Melanie Simpson               156          406       26:40    1:57:00        6:28
    6    938  Jessica Nielson               157          563       26:41    2:23:41        6:29

Freedom (South Riding)    Finish Position -    18

  Team Score (places): 423  Team Score (times):    1:56:34   Average Time: 23:18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    531  Jessica Tan                    51           51       22:16      22:16        0:00
    2    515  Sydney Browe                   69          120       22:51      45:07        0:34
    3    532  Megan Thode                    71          191       22:51    1:07:59        0:35
    4    527  Isabella Maddiex              105          296       23:52    1:31:52        1:36
    5    517  Shreya Chandramouli           127          423       24:42    1:56:34        2:25
    6    519  Kayleigh Connors              132          555       24:57    2:21:32        2:40
    7    528  Gabby McMillion               163          718       30:46    2:52:18        8:29

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -    19

  Team Score (places): 433  Team Score (times):    1:56:55   Average Time: 23:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2546  Isabella Jiminez               31           31       21:37      21:37        0:00
    2   2566  Stella Yang                    62           93       22:40      44:18        1:02
    3   2554  Katie Mclaughlin              107          200       23:55    1:08:13        2:17
    4   2568  Shirley Zhan                  114          314       24:17    1:32:30        2:39
    5   2549  Jeewoo Kim                    119          433       24:24    1:56:55        2:47

James W. Robinson    Finish Position -    20

  Team Score (places): 435  Team Score (times):    1:56:54   Average Time: 23:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1110  Mary Katherine Masteler         2            2       19:30      19:30        0:00
    2   1105  Erin Brockman                  81           83       23:18      42:48        3:47
    3   1114  Paige Rathburn                 86          169       23:24    1:06:13        3:54
    4   1106  Leah Ely                      112          281       24:04    1:30:18        4:34
    5   1113  Mikayla Peloquin              154          435       26:36    1:56:54        7:06

Yorktown    Finish Position -    21

  Team Score (places): 486  Team Score (times):    1:58:14   Average Time: 23:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3309  Bridget Hart                   50           50       22:11      22:11        0:00
    2   3297  Sara Chamma                   102          152       23:50      46:02        1:38
    3   3324  Anne Schiffer                 108          260       23:55    1:09:57        1:43
    4   3330  Jessica Thurman               109          369       23:56    1:33:54        1:44
    5   3299  Clare Connally                117          486       24:20    1:58:14        2:08
    6   3298  Yara Chamma                   130          616       24:53    2:23:07        2:41
    7   3322  Eleanor Pollard               148          764       25:53    2:49:01        3:42
    8   3316  Noelle Mcdonald             More Than  7             25:57    3:14:59        3:45
    9   3312  Ella Maclaughlin            More Than  7             27:58    3:42:57        5:46

Georgetown Visitation Preparatory School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 515  Team Score (times):    1:59:39   Average Time: 23:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    808  Cassia Torczon                 66           66       22:47      22:47        0:00
    2    781  Cecila Kane                    98          164       23:47      46:35        0:59
    3    796  Theresa McAndrews             104          268       23:52    1:10:27        1:04
    4    801  Emily Pohl                    113          381       24:10    1:34:38        1:22
    5    780  Jeanne Marie Hathway          134          515       25:01    1:59:39        2:14
    6    778  Grace Francese                136          651       25:08    2:24:48        2:20
    7    775  Grace Eder                    143          794       25:27    2:50:15        2:39
    8    803  Emma Scheibel               More Than  7             26:25    3:16:41        3:37
    9    791  Carrie Mahoney              More Than  7             26:35    3:43:16        3:47
   10    806  Soraya Sotudeh              More Than  7             27:26    4:10:43        4:38
   11    761  Leah Brickman               More Than  7             28:53    4:39:37        6:06
   12    802  Sarah Riley                 More Than  7             31:21    5:10:58        8:33
   13    768  Katja Cresanti              More Than  7             31:47    5:42:45        8:59
   14    779  Laine Grygo                 More Than  7             31:49    6:14:35        9:02
   15    787  Madison Lee                 More Than  7             38:32    6:53:07       15:44

Loudoun County    Finish Position -    23

  Team Score (places): 527  Team Score (times):    2:00:03   Average Time: 24:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1326  Angela Dalesandro              67           67       22:48      22:48        0:00
    2   1331  Claire Kauffman               100          167       23:49      46:38        1:01
    3   1345  Lauren Thompson               115          282       24:17    1:10:56        1:28
    4   1349  Grace Wu                      121          403       24:28    1:35:24        1:39
    5   1338  Maggie Paul                   124          527       24:38    2:00:03        1:49
    6   1327  Sabrina Fields                131          658       24:55    2:24:58        2:06
    7   1340  Millicent Phillips            162          820       28:57    2:53:56        6:09

Hayfield    Finish Position -    24

  Team Score (places): 588  Team Score (times):    2:02:31   Average Time: 24:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    890  Carly Bishop                   49           49       22:10      22:10        0:00
    2    904  Caroline Seybold              126          175       24:41      46:51        2:31
    3    892  Casey Charbonneau             129          304       24:51    1:11:43        2:41
    4    903  Victoria Munevar              140          444       25:19    1:37:02        3:09
    5    897  Aliyah Harrison               144          588       25:28    2:02:31        3:18

National Cathedral    Finish Position -    25

  Team Score (places): 599  Team Score (times):    2:02:44   Average Time: 24:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1575  Alexandra Karppi               82           82       23:18      23:18        0:00
    2   1593  Sita Strother                 120          202       24:26      47:45        1:07
    3   1569  Elisa Gobbo                   122          324       24:33    1:12:18        1:14
    4   1588  Charlotte Scott               137          461       25:12    1:37:30        1:53
    5   1563  Mary Clare Mcmahon            138          599       25:13    2:02:44        1:54
    6   1562  Mary Charlotte Bruce          151          750       26:30    2:29:14        3:11
    7   1558  Margaret Bader                161          911       28:26    2:57:41        5:07

J.E.B. Stuart    Finish Position -    26

  Team Score (places): 706  Team Score (times):    2:14:49   Average Time: 26:57

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    982  Christine Tran                 79           79       23:14      23:14        0:00
    2    983  Sophia Zdanovich              152          231       26:34      49:49        3:19
    3    977  Kimberly Nguyen               153          384       26:34    1:16:24        3:19
    4    976  Hind Nabet                    158          542       27:30    1:43:54        4:15
    5    973  Elise Brosnan                 164          706       30:54    2:14:49        7:40
    6    979  Stephanie Shand               165          871       31:04    2:45:54        7:49

Langley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1282  Mikayla Allen               Less Than  5             20:42      20:42        0:00
    2   1286  Sarah Flatley               Less Than  5             21:16      41:59        0:33

Mount Vernon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1470  Sarah Donnelly              Less Than  5             22:47      22:47        0:00

Paul VI Catholic    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1767  Rachel Dinger               Less Than  5             23:06      23:06        0:00
    2   1782  Anna Scott                  Less Than  5             23:44      46:51        0:37
    3   1787  Kayla Vogel                 Less Than  5             25:24    1:12:15        2:17

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2862  Lydia Dunbar                Less Than  5             22:46      22:46        0:00
    2   2865  Yasmin Khanan               Less Than  5             27:56      50:42        5:10

West Springfield    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3036  Anna King                   Less Than  5             23:37      23:37        0:00
    2   3045  Lindsay Serres              Less Than  5             24:24      48:01        0:46
    3   3022  Audrey Burr                 Less Than  5             25:09    1:13:11        1:31
    4   3040  Aijan McHale                Less Than  5             27:49    1:41:00        4:11

Charles E Smith Jewish Day School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    351  Alex Hannah                 Less Than  5             21:04      21:04        0:00

Dulaney High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    405  Brynn Jones                 Less Than  5             20:55      20:55        0:00
    2    416  Brooke Towle                Less Than  5             22:43      43:38        1:47
    3    399  Rachel Clark                Less Than  5             25:08    1:08:46        4:13

Edmund Burke School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    451  Astrid Self                 Less Than  5             28:02      28:02        0:00

John Champe High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1157  Samantha Schuler            Less Than  5             20:22      20:22        0:00
    2   1155  Daphne Nguyen               Less Than  5             25:51      46:14        5:28
    3   1153  Jennifer Lidwin             Less Than  5             26:12    1:12:27        5:49
    4   1152  Ashmita Grewal              Less Than  5             27:22    1:39:49        6:59

Mountain View    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1525  Alexis Viola                Less Than  5             22:26      22:26        0:00
    2   1518  Olivia Mattson              Less Than  5             25:03      47:29        2:36

Quince Orchard High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2006  Megan McDanald              Less Than  5             20:32      20:32        0:00
    2   1992  Katie Coulson               Less Than  5             22:05      42:37        1:32
    3   2004  Alice Li                    Less Than  5             27:28    1:10:05        6:55

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2065  Emily Hidle                 Less Than  5             29:07      29:07        0:00

Seton School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2110  Geni Lucas                  Less Than  5             20:40      20:40        0:00
    2   2100  Madeleine Atkinson          Less Than  5             29:57      50:37        9:16

South County High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2204  Meghan Guinee               Less Than  5             20:25      20:25        0:00
    2   2197  Aubrey Bates                Less Than  5             24:15      44:41        3:49
    3   2200  Lindsay Builta              Less Than  5             27:09    1:11:51        6:43

Tallwood    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2470  Margaret Aydlett            Less Than  5             19:49      19:49        0:00

Tuscarora High School (VA)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2696  Delaney Casten              Less Than  5             22:52      22:52        0:00
    2   2699  Emma Greene                 Less Than  5             25:35      48:27        2:43
    3   2704  Reston James                Less Than  5             29:46    1:18:14        6:54

Washington-Lee High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2921  Katie Zetkulic              Less Than  5             26:38      26:38        0:00
    2   2885  Casey Andrade               Less Than  5             27:06      53:45        0:28

Woodbridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3273  Eliana Harnage              Less Than  5             19:54      19:54        0:00
    2   3272  Khalilah Hamer              Less Than  5             20:58      40:52        1:04
    3   3278  Delaney Skinner             Less Than  5             23:55    1:04:48        4:01
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   3108  Ryan Wieder           West Springfield                          25:09  8:07/M        
Detail Team Results - Boys

West Springfield    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3108  Ryan Wieder                 Less Than  5             25:09      25:09        0:00
	
	

2012 Glory Days Grill JV Boys I

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   3295  Amy Andrukonis        Yorktown                                  21:44  7:01/M        
Detail Team Results - Girls

Yorktown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3295  Amy Andrukonis              Less Than  5             21:44      21:44        0:00
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1480  Tyler Antal           Mount Vernon                              17:27  5:38/M        
    2      2    316  Evan Compton          Chantilly                                 17:37  5:41/M        
    3      3   2360  Evan Drake            St. Albans School                         17:44  5:43/M        
    4      4    158  Ellis Bennett         Briar Woods                               17:48  5:45/M        
    5      5   1171  Donald Roessler       John Champe High School                   17:51  5:45/M        
    6      6    926  Alex Mcdonald         Hayfield                                  17:57  5:47/M        
    7      7    157  Hunter Bailey         Briar Woods                               17:59  5:48/M        
    8      8   1481  Liam Bourgeois        Mount Vernon                              18:00  5:48/M        
    9      9   2339  Devoe Arnold          St. Albans School                         18:05  5:50/M        
   10     10    908  Jarrett Ashby         Hayfield                                  18:05  5:50/M        
   11     11    166  Adam Fischel          Briar Woods                               18:08  5:51/M        
   12     12    350  Austin Zhou           Chantilly                                 18:11  5:52/M        
   13     13   2408  Ephrem Rae            St. Albans School                         18:14  5:53/M        
   14     14   2420  Jackson Sylvester     St. Albans School                         18:15  5:53/M        
   15     15   1160  Connor Day            John Champe High School                   18:20  5:55/M        
   16     16   1492  Adel Lah Lou          Mount Vernon                              18:20  5:55/M        
   17     17   1169  Sean Pickering        John Champe High School                   18:21  5:55/M        
   18     18    548  Matt Mckinnon         Freedom (South Riding)                    18:22  5:55/M        
   19     19   2343  Calvin Baker          St. Albans School                         18:25  5:56/M        
   20     20   1639  Andres Torres         Park View (Sterling)                      18:27  5:57/M        
   21     21   1479  Muse Alemayehu        Mount Vernon                              18:27  5:57/M        
   22     22   2382  Marcel Jauregui-volpe St. Albans School                         18:28  5:57/M        
   23     23   2379  Landon Henderson      St. Albans School                         18:31  5:58/M        
   24     24    556  Alexander Schmidt     Freedom (South Riding)                    18:36  6:00/M        
   25  (> 7)   2366  Will Ford             St. Albans School                         18:40  6:01/M        
   26  (> 7)   2396  Nikolai Medish        St. Albans School                         18:42  6:02/M        
   27  (> 7)   2404  James Patton          St. Albans School                         18:44  6:03/M        
   28  (> 7)   2348  Max Bryski            St. Albans School                         18:45  6:03/M        
   29     25    928  Rolang Piocuda        Hayfield                                  18:48  6:04/M        
   30     26    907  Alazar Aklilu         Hayfield                                  18:49  6:04/M        
   31     27    174  Jordan Lapointe       Briar Woods                               18:50  6:05/M        
   32     28    341  James Penman          Chantilly                                 18:50  6:05/M        
   33     29   1390  Connor Phipps         Loudoun County                            18:51  6:05/M        
   34     30    917  John Hill             Hayfield                                  18:53  6:05/M        
   35     31    618  John Lynch            George C. Marshall                        18:54  6:06/M        
   36  (> 7)   2364  John Feest            St. Albans School                         18:56  6:06/M        
   37     32    932  Mark Selcik           Hayfield                                  18:57  6:07/M        
   38     33     55  Gabriel Hawkins       Atlee                                     18:57  6:07/M        
   39     34    347  Austin Stahle         Chantilly                                 18:58  6:07/M        
   40     35   1630  Carlos Herrera        Park View (Sterling)                      19:00  6:08/M        
   41     36    551  John O'Brien          Freedom (South Riding)                    19:03  6:09/M        
   42     37    312  Chancellor Clem       Chantilly                                 19:04  6:09/M        
   43     38    681  Julian Grippo         George Mason                              19:04  6:09/M        
   44     39    160  Peter Bouras          Briar Woods                               19:05  6:09/M        
   45     40   1483  Greg Clark            Mount Vernon                              19:05  6:09/M        
   46     41    321  Ian Horil             Chantilly                                 19:06  6:10/M        
   47     42    549  Brendan Monohan       Freedom (South Riding)                    19:12  6:12/M        
   48     43   3337  Andrew Beam           Yorktown                                  19:13  6:12/M        
   49     44    170  James Heck            Briar Woods                               19:14  6:12/M        
   50  (> 7)   2346  Thomas Boley          St. Albans School                         19:15  6:13/M        
   51     45   2520  Tucker Gibson         The Potomac School                        19:15  6:13/M        
   52     46   3368  James Mohr            Yorktown                                  19:16  6:13/M        
   53     47   2510  Cole Bransford        The Potomac School                        19:16  6:13/M        
   54     48    910  Luke Blevins          Hayfield                                  19:17  6:13/M        
   55  (> 7)    916  William Fricks        Hayfield                                  19:17  6:13/M        
   56  (> 7)    935  James Tangco          Hayfield                                  19:17  6:13/M        
   57     49    320  Evan Horil            Chantilly                                 19:19  6:14/M        
   58     50    168  Oscar Grainger        Briar Woods                               19:19  6:14/M        
   59     51   1379  Patrick McGrath       Loudoun County                            19:20  6:14/M        
   60     52   1302  Steven Byrne          Langley                                   19:21  6:15/M        
   61     53   2522  Hunter Johnston       The Potomac School                        19:21  6:15/M        
   62     54   3354  Ian Hardman           Yorktown                                  19:21  6:15/M        
   63     55    543  Will Hunt             Freedom (South Riding)                    19:22  6:15/M        
   64  (> 7)    911  Christopher Brink     Hayfield                                  19:23  6:15/M        
   65     56   3376  John Schneider        Yorktown                                  19:25  6:16/M        
   66     57    988  Riley Clark           J.E.B. Stuart                             19:26  6:16/M        
   67     58    509  Alec Singer           Flint Hill School                         19:26  6:16/M        
   68  (> 7)    314  Ethan Cohen           Chantilly                                 19:27  6:16/M        
   69  (> 7)    922  Daniel Larios         Hayfield                                  19:27  6:16/M        
   70     59   1975  Kaleb Franklin        Potomac Senior High School                19:27  6:16/M        
   71  (> 7)    324  Andres Izquierdo      Chantilly                                 19:27  6:16/M        
   72  (> 7)   2344  Jackson Biddle        St. Albans School                         19:29  6:17/M        
   73  (> 7)    919  Brent King            Hayfield                                  19:29  6:17/M        
   74  (> 7)    155  Jordan Anderson       Briar Woods                               19:29  6:17/M        
   75     60    997  Kenny Le              J.E.B. Stuart                             19:30  6:17/M        
   76  (> 7)   2412  Brandon Richardson    St. Albans School                         19:32  6:18/M        
   77  (> 7)    912  Abraham Castillo      Hayfield                                  19:33  6:18/M        
   78  (> 7)   2376  John Hassett          St. Albans School                         19:34  6:19/M        
   79  (> 7)    317  Graham Connors        Chantilly                                 19:34  6:19/M        
   80     61    670  Ryan Calabrese        George Mason                              19:37  6:20/M        
   81  (> 7)   2421  Tony Thumpasery       St. Albans School                         19:37  6:20/M        
   82  (> 7)    323  Jacob Ivers           Chantilly                                 19:37  6:20/M        
   83     62     72  Ben Whisnant          Atlee                                     19:38  6:20/M        
   84     63   1381  Patrick McWilliams    Loudoun County                            19:39  6:20/M        
   85     64   1386  Sean O'Neil           Loudoun County                            19:39  6:20/M        
   86  (> 7)    925  Orran Mandt           Hayfield                                  19:39  6:20/M        
   87     65   2524  Mark Kensinger        The Potomac School                        19:40  6:21/M        
   88     66    553  Eric Olson            Freedom (South Riding)                    19:40  6:21/M        
   89     67   1500  John Villatoro        Mount Vernon                              19:41  6:21/M        
   90  (> 7)   2388  Fred La Violette      St. Albans School                         19:41  6:21/M        
   91     68   3372  Brandon Peck          Yorktown                                  19:41  6:21/M        
   92  (> 7)   2336  Jack Abeel            St. Albans School                         19:41  6:21/M        
   93     69   1402  Zachary Twigg         Loudoun County                            19:43  6:22/M        
   94     70    999  Sam Lebryk            J.E.B. Stuart                             19:44  6:22/M        
   95     71   2514  Benjamin Cashin       The Potomac School                        19:44  6:22/M        
   96  (> 7)   2365  Richard Figueroa      St. Albans School                         19:44  6:22/M        
   97  (> 7)    154  Jed Alcantara         Briar Woods                               19:45  6:22/M        
   98     72   1401  Jason Thomas          Loudoun County                            19:46  6:23/M        
   99  (> 7)   2345  Matt Boe              St. Albans School                         19:46  6:23/M        
  100  (> 7)    909  Stephen Berberich     Hayfield                                  19:47  6:23/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2381  Jim Hurson            St. Albans School                         19:47  6:23/M        
  102     73   1389  Finn Petrides         Loudoun County                            19:47  6:23/M        
  103     74    593  Daniel Apol           George C. Marshall                        19:48  6:23/M        
  104     75   1497  Kyle Sargent          Mount Vernon                              19:50  6:24/M        
  105  (> 7)   2427  Sebastian Viscuso     St. Albans School                         19:50  6:24/M        
  106  (> 7)   1363  Matthew Gribbin       Loudoun County                            19:50  6:24/M        
  107     76   3360  Paul Kren             Yorktown                                  19:50  6:24/M        
  108  (> 7)   1398  Mitchell Stevens      Loudoun County                            19:54  6:25/M        
  109  (> 7)   1482  Raymond Chaing        Mount Vernon                              19:54  6:25/M        
  110     77   1163  Ryan Fuller           John Champe High School                   19:55  6:25/M        
  111     78   3382  Theodore Van Dyke     Yorktown                                  19:56  6:26/M        
  112  (> 7)   1376  Zachary Lynde         Loudoun County                            19:56  6:26/M        
  113     79   1164  Anush Karnati         John Champe High School                   19:59  6:27/M        
  114     80    626  Andrew Ng             George C. Marshall                        20:00  6:27/M        
  115  (> 7)   3336  Griffin Adams         Yorktown                                  20:02  6:28/M        
  116  (> 7)   2375  Seth Harrison         St. Albans School                         20:02  6:28/M        
  117  (> 7)    178  Zackary Pardue        Briar Woods                               20:03  6:28/M        
  118     81   1977  Victor Hinton         Potomac Senior High School                20:04  6:28/M        
  119  (> 7)   3363  Andrew Loranger       Yorktown                                  20:05  6:29/M        
  120     82   1165  Michael Lidwin        John Champe High School                   20:05  6:29/M        
  121     83    617  Patrick Loynd         George C. Marshall                        20:06  6:29/M        
  122  (> 7)    156  Connor Autry          Briar Woods                               20:07  6:29/M        
  123     84    621  Stephen Mills         George C. Marshall                        20:07  6:29/M        
  124     85    744  Sam Klein             Georgetown Day School                     20:08  6:30/M        
  125  (> 7)   3378  Zachary Silliman      Yorktown                                  20:09  6:30/M        
  126  (> 7)   1380  Brandon McKay         Loudoun County                            20:10  6:30/M        
  127     86    740  Scott Eustice         Georgetown Day School                     20:10  6:30/M        
  128     87    540  Emmett George         Freedom (South Riding)                    20:11  6:31/M        
  129  (> 7)   2403  Chris Parrino         St. Albans School                         20:11  6:31/M        
  130  (> 7)    334  Jason Martin          Chantilly                                 20:14  6:32/M        
  131     88    505  Brenden Metz          Flint Hill School                         20:19  6:33/M        
  132  (> 7)    921  Brandon Kremer        Hayfield                                  20:20  6:34/M        
  133  (> 7)   1352  Nathan Anderson       Loudoun County                            20:21  6:34/M        
  134  (> 7)   2374  Josh Harmon           St. Albans School                         20:22  6:34/M        
  135     89    499  Ben Fybel             Flint Hill School                         20:22  6:34/M        
  136  (> 7)   2429  Humphrey Xu           St. Albans School                         20:23  6:35/M        
  137     90     70  Jacob Waterman        Atlee                                     20:24  6:35/M        
  138  (> 7)   2411  Peter Richards        St. Albans School                         20:25  6:35/M        
  139     91   1981  Steve Rubino          Potomac Senior High School                20:26  6:35/M        
  140  (> 7)    915  Christopher Fernandez Hayfield                                  20:28  6:36/M        
  141  (> 7)   1495  Lane Renner           Mount Vernon                              20:28  6:36/M        
  142     92    598  Liam J Brailey        George C. Marshall                        20:28  6:36/M        
  143  (> 7)   1404  Jack Weber            Loudoun County                            20:30  6:37/M        
  144     93    695  Nathan Sese           George Mason                              20:31  6:37/M        
  145  (> 7)    328  Lucas Kinsey          Chantilly                                 20:32  6:37/M        
  146     94    607  Kasrah Ghobadi        George C. Marshall                        20:32  6:37/M        
  147  (> 7)    628  Thomas Patterson      George C. Marshall                        20:33  6:38/M        
  148  (> 7)   2359  Ben Donvan            St. Albans School                         20:35  6:38/M        
  149  (> 7)   2417  Will Stockton         St. Albans School                         20:38  6:39/M        
  150  (> 7)   2422  James Truitt          St. Albans School                         20:39  6:40/M        
  151  (> 7)   1364  Ben Heberling         Loudoun County                            20:40  6:40/M        
  152  (> 7)   2406  Hundley Poulson       St. Albans School                         20:41  6:40/M        
  153     95   2662  David Jensen          Trinity Christian School                  20:42  6:41/M        
  154     96     56  Faucel Inocencio      Atlee                                     20:42  6:41/M        
  155     97   1834  Alex Hawley           Pope John Paul the Great Catholic H       20:44  6:41/M        
  156     98   1008  Adam Thomas           J.E.B. Stuart                             20:44  6:41/M        
  157     99   1311  Tim Kostelancik       Langley                                   20:44  6:41/M        
  158  (> 7)    558  Rahul Warrier         Freedom (South Riding)                    20:45  6:42/M        
  159    100   1014  Justin Woodrum        J.E.B. Stuart                             20:46  6:42/M        
  160    101   2512  Peter Brinkman        The Potomac School                        20:46  6:42/M        
  161    102   1636  Rortanak Pen          Park View (Sterling)                      20:46  6:42/M        
  162  (> 7)   1358  Michael Durrer        Loudoun County                            20:46  6:42/M        
  163  (> 7)   2419  Sandy Suh             St. Albans School                         20:48  6:43/M        
  164    103   1980  Ryan Parker           Potomac Senior High School                20:49  6:43/M        
  165    104    495  Jack Caruso           Flint Hill School                         20:49  6:43/M        
  166    105    757  Jens Verbeek          Georgetown Day School                     20:50  6:43/M        
  167    106   2451  Gary Simms            St. Anselm's Abbey School                 20:50  6:43/M        
  168  (> 7)    185  Jonathan Townsend     Briar Woods                               20:51  6:44/M        
  169  (> 7)    914  Connor England        Hayfield                                  20:53  6:44/M        
  170    107   1982  Richard Shaw          Potomac Senior High School                20:54  6:45/M        
  171  (< 5)   1659  Hugh McLaughlin       Patrick Henry (Ashland)                   20:55  6:45/M        
  172  (> 7)    545  Joseph Kim            Freedom (South Riding)                    20:57  6:45/M        
  173  (> 7)   1384  Taylor Nguyen         Loudoun County                            20:57  6:45/M        
  174    108   1812  Alex Otten            Paul VI Catholic                          20:58  6:46/M        
  175  (> 7)    537  Chris Cote            Freedom (South Riding)                    20:58  6:46/M        
  176  (> 7)   2384  Will Kelley           St. Albans School                         20:59  6:46/M        
  177  (> 7)   2347  Nico Boyajian         St. Albans School                         21:00  6:46/M        
  178  (> 7)   2391  Alex Loukanov         St. Albans School                         21:01  6:47/M        
  179    109   1009  Jonathan Thomas       J.E.B. Stuart                             21:01  6:47/M        
  180    110     38  Pearce Barth          Atlee                                     21:05  6:48/M        
  181    111   1796  Jack Daus             Paul VI Catholic                          21:06  6:48/M        
  182  (> 7)   1374  Alejandro Leon        Loudoun County                            21:06  6:48/M        
  183    112    751  Eli Pozez             Georgetown Day School                     21:07  6:49/M        
  184  (> 7)    934  Andrew Strom          Hayfield                                  21:07  6:49/M        
  185    113    747  Jacob Maibach         Georgetown Day School                     21:07  6:49/M        
  186  (> 7)   2397  Lane Miles            St. Albans School                         21:08  6:49/M        
  187    114   2442  Matt Jones            St. Anselm's Abbey School                 21:08  6:49/M        
  188  (> 7)   3357  Ryan Hindman          Yorktown                                  21:10  6:50/M        
  189    115   1005  Daniel Perez          J.E.B. Stuart                             21:12  6:50/M        
  190    116    753  Alexander Samaha      Georgetown Day School                     21:13  6:51/M        
  191  (> 7)    990  Garrison Grow         J.E.B. Stuart                             21:16  6:52/M        
  192  (> 7)    615  Colin Krafft          George C. Marshall                        21:19  6:53/M        
  193  (> 7)    181  Brian Presler         Briar Woods                               21:19  6:53/M        
  194  (> 7)    920  Zachary Koons         Hayfield                                  21:19  6:53/M        
  195    117   1626  Kent Allanson         Park View (Sterling)                      21:24  6:54/M        
  196    118    506  Stephen Moxley        Flint Hill School                         21:24  6:54/M        
  197    119   1841  Conner Longi          Pope John Paul the Great Catholic H       21:25  6:55/M        
  198    120    694  Adam Sese             George Mason                              21:25  6:55/M        
  199  (> 7)   1369  Harrison Huggins      Loudoun County                            21:29  6:56/M        
  200  (> 7)    554  Rishabh Patel         Freedom (South Riding)                    21:30  6:56/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    121   1814  Ben Sansaver          Paul VI Catholic                          21:30  6:56/M        
  202  (> 7)   3381  Chinguun Vaahjilnorov Yorktown                                  21:31  6:56/M        
  203    122    466  Zack Werb             Edmund Burke School                       21:32  6:57/M        
  204  (> 7)    325  Clayton Keating       Chantilly                                 21:32  6:57/M        
  205  (> 7)   1396  Matthew Simmons       Loudoun County                            21:33  6:57/M        
  206  (> 7)   2355  Thomas Davidsen       St. Albans School                         21:34  6:57/M        
  207  (> 7)   3365  Anders Madsen         Yorktown                                  21:35  6:58/M        
  208  (> 7)   2395  Ethan McGinnis        St. Albans School                         21:35  6:58/M        
  209    123   1985  Quinton Woodhouse     Potomac Senior High School                21:36  6:58/M        
  210    124   2663  Joshua Jensen         Trinity Christian School                  21:36  6:58/M        
  211    125   2653  Nathan Andrukonis     Trinity Christian School                  21:36  6:58/M        
  212  (> 7)    171  Trey Howard           Briar Woods                               21:38  6:59/M        
  213    126    731  David Bergreen        Georgetown Day School                     21:38  6:59/M        
  214  (> 7)    632  Jacob Walters         George C. Marshall                        21:38  6:59/M        
  215    127   1304  Benjamin Espey        Langley                                   21:39  6:59/M        
  216  (< 5)   2877  Victor Gomez          Wakefield High School                     21:42  7:00/M        
  217  (< 5)   2125  Drew Maresseault      Seton School                              21:43  7:00/M        
  218  (> 7)    623  Colin Morgan          George C. Marshall                        21:43  7:00/M        
  219    128     69  Brandon Tsay          Atlee                                     21:44  7:01/M        
  220  (> 7)   3351  Kevin Finn            Yorktown                                  21:44  7:01/M        
  221  (> 7)   3366  Clark Mccune          Yorktown                                  21:45  7:01/M        
  222  (> 7)   1377  Carter Marten         Loudoun County                            21:46  7:01/M        
  223    129   2659  Robert Fisher         Trinity Christian School                  21:48  7:02/M        
  224  (> 7)   2361  Reynolds Dziobek-GarreSt. Albans School                         21:52  7:03/M        
  225    130    493  Arman Azad            Flint Hill School                         21:54  7:04/M        
  226    131    510  Nathan Steinhobel     Flint Hill School                         21:55  7:04/M        
  227  (> 7)   1372  Josh Larson           Loudoun County                            21:57  7:05/M        
  228  (> 7)   1399  James Stowell         Loudoun County                            21:58  7:05/M        
  229    132   2443  John Korzan           St. Anselm's Abbey School                 22:04  7:07/M        
  230  (> 7)    631  Yousuf Wakilpoor      George C. Marshall                        22:05  7:07/M        
  231  (> 7)    994  Hamza Hussin          J.E.B. Stuart                             22:07  7:08/M        
  232    133    699  Jarret Wood           George Mason                              22:08  7:08/M        
  233  (> 7)    739  Alex Edelmann         Georgetown Day School                     22:09  7:09/M        
  234    134    686  Neal Marshall         George Mason                              22:09  7:09/M        
  235    135    687  Rj Martinez           George Mason                              22:09  7:09/M        
  236  (> 7)    986  Jason Bacherman       J.E.B. Stuart                             22:12  7:10/M        
  237    136   2661  David Jaquish         Trinity Christian School                  22:12  7:10/M        
  238  (< 5)   2129  Mark O'donahue        Seton School                              22:13  7:10/M        
  239  (> 7)   1357  Jacob Collins         Loudoun County                            22:14  7:10/M        
  240    137   1817  Connor Toole          Paul VI Catholic                          22:14  7:10/M        
  241  (> 7)    671  Caelin Campbell       George Mason                              22:15  7:11/M        
  242    138   2660  Stephen Horton        Trinity Christian School                  22:15  7:11/M        
  243    139   2439  Alexander Grimaldi    St. Anselm's Abbey School                 22:17  7:11/M        
  244    140   1305  Jack Flatley          Langley                                   22:18  7:12/M        
  245  (> 7)   2410  James Reston          St. Albans School                         22:18  7:12/M        
  246  (> 7)   2428  Alec Ward             St. Albans School                         22:18  7:12/M        
  247    141   1627  Tyler Bowers          Park View (Sterling)                      22:18  7:12/M        
  248  (> 7)    998  James Lebahn          J.E.B. Stuart                             22:19  7:12/M        
  249    142   1818  Ryan Toole            Paul VI Catholic                          22:21  7:13/M        
  250  (> 7)   2416  Alex Soltany          St. Albans School                         22:22  7:13/M        
  251  (> 7)   1388  Cole Peterson         Loudoun County                            22:24  7:14/M        
  252  (> 7)   1487  Riley Holt            Mount Vernon                              22:25  7:14/M        
  253  (> 7)   3374  Nicholas Saunders     Yorktown                                  22:25  7:14/M        
  254    143   1635  Dennis Monorry        Park View (Sterling)                      22:25  7:14/M        
  255  (> 7)   1498  Dillion Smith         Mount Vernon                              22:28  7:15/M        
  256    144   2531  Grant Pemberton       The Potomac School                        22:29  7:15/M        
  257    145   1970  Reggie Anderson       Potomac Senior High School                22:30  7:15/M        
  258  (> 7)   3359  Johannes Johnson      Yorktown                                  22:30  7:15/M        
  259    146   2668  Jonathon Thomas       Trinity Christian School                  22:33  7:16/M        
  260  (> 7)    500  Joey Griffiths        Flint Hill School                         22:34  7:17/M        
  261  (> 7)   2664  Bahram Khamnei        Trinity Christian School                  22:34  7:17/M        
  262    147   2440  Matthew Huerta        St. Anselm's Abbey School                 22:35  7:17/M        
  263  (> 7)   2392  Kazuma Makihara       St. Albans School                         22:37  7:18/M        
  264  (> 7)   3345  Connor Currie         Yorktown                                  22:37  7:18/M        
  265  (> 7)   1004  Michael Nguyen        J.E.B. Stuart                             22:39  7:18/M        
  266    148    457  Gary Li               Edmund Burke School                       22:40  7:19/M        
  267    149    463  Chris Nakamura        Edmund Burke School                       22:41  7:19/M        
  268    150   2447  Phoenix Morrison      St. Anselm's Abbey School                 22:42  7:19/M        
  269  (> 7)    913  Michael Cherry        Hayfield                                  22:43  7:20/M        
  270    151   1170  Domenic Ricciardi     John Champe High School                   22:45  7:20/M        
  271  (> 7)   3349  Daniel Donahue        Yorktown                                  22:46  7:21/M        
  272    152    389  Derrick Robinson      Don Bosco Cristo Rey High School          22:47  7:21/M        
  273  (> 7)   2655  Paul Camerino         Trinity Christian School                  22:49  7:22/M        
  274    153    391  Julio Solis-Reyes     Don Bosco Cristo Rey High School          22:50  7:22/M        
  275    154   1831  Mark Choe             Pope John Paul the Great Catholic H       22:52  7:23/M        
  276  (> 7)   2386  Chris Kiernan         St. Albans School                         22:54  7:23/M        
  277  (> 7)    496  Brian Clark           Flint Hill School                         22:59  7:25/M        
  278    155   2436  Eli Cohen             St. Anselm's Abbey School                 23:01  7:25/M        
  279  (> 7)   2423  Andrew Vallaster      St. Albans School                         23:03  7:26/M        
  280  (> 7)    754  Neeraj Shah           Georgetown Day School                     23:04  7:26/M        
  281  (> 7)   2532  Amir Rachmat-Jones    The Potomac School                        23:04  7:26/M        
  282  (> 7)    501  Zane Homsi            Flint Hill School                         23:09  7:28/M        
  283    156   1800  Frank Hilburger       Paul VI Catholic                          23:09  7:28/M        
  284  (< 5)   2128  John O'donahue        Seton School                              23:13  7:29/M        
  285  (> 7)    614  Jay Khandpur          George C. Marshall                        23:17  7:31/M        
  286  (> 7)   2378  Philip Hedden         St. Albans School                         23:19  7:31/M        
  287  (> 7)    627  Patrick Nicholson     George C. Marshall                        23:22  7:32/M        
  288    157     58  Alex Moore            Atlee                                     23:23  7:33/M        
  289  (> 7)   2433  John Biffl            St. Anselm's Abbey School                 23:29  7:35/M        
  290    158   1835  Garrett Hawley        Pope John Paul the Great Catholic H       23:31  7:35/M        
  291  (> 7)   2448  Max Novack            St. Anselm's Abbey School                 23:32  7:35/M        
  292    159   1301  Devin Bennett         Langley                                   23:37  7:37/M        
  293  (> 7)    339  Robert Murray         Chantilly                                 23:37  7:37/M        
  294  (> 7)   2434  Evan Binkley          St. Anselm's Abbey School                 23:39  7:38/M        
  295  (> 7)   2523  Maina Kamau           The Potomac School                        23:43  7:39/M        
  296  (> 7)   2418  Grant Strudwick       St. Albans School                         23:56  7:43/M        
  297  (> 7)    996  Sam Lavenson          J.E.B. Stuart                             23:57  7:44/M        
  298    160    388  Paul Renn             Don Bosco Cristo Rey High School          24:01  7:45/M        
  299    161    384  Jason Fuentes         Don Bosco Cristo Rey High School          24:03  7:45/M        
  300    162   1638  Michael Slobodnjak    Park View (Sterling)                      24:12  7:48/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301    163   1847  Jack Shofi            Pope John Paul the Great Catholic H       24:18  7:50/M        
  302  (> 7)    993  Michael Hua           J.E.B. Stuart                             24:27  7:53/M        
  303  (< 5)   2875  Daniel Brown          Wakefield High School                     24:30  7:54/M        
  304  (> 7)    613  Sean Hoffman          George C. Marshall                        24:44  7:59/M        
  305    164    383  Cesar Benitez         Don Bosco Cristo Rey High School          24:47  8:00/M        
  306  (> 7)   1631  David Hessler         Park View (Sterling)                      24:47  8:00/M        
  307  (> 7)     43  John Dietrick         Atlee                                     24:58  8:03/M        
  308  (> 7)   3362  Adam Liroff           Yorktown                                  24:59  8:04/M        
  309  (> 7)   1002  Matthew Mcmanis       J.E.B. Stuart                             25:09  8:07/M        
  310  (> 7)   2350  Noah Clark            St. Albans School                         25:28  8:13/M        
  311  (> 7)   1013  Christopher Vo        J.E.B. Stuart                             25:37  8:16/M        
  312    165   1838  David Lademan         Pope John Paul the Great Catholic H       25:50  8:20/M        
  313  (> 7)   2437  Avram Connerly        St. Anselm's Abbey School                 25:52  8:21/M        
  314    166    456  Paco He               Edmund Burke School                       26:19  8:29/M        
  315  (> 7)   1012  Kevin Viray           J.E.B. Stuart                             26:50  8:39/M        
  316  (> 7)   2453  Robert Verstrate      St. Anselm's Abbey School                 27:16  8:48/M        
  317    167    387  Devon O'Niel          Don Bosco Cristo Rey High School          27:33  8:53/M        
  318    168    390  Malik Smith           Don Bosco Cristo Rey High School          27:44  8:57/M        
  319  (> 7)   2672  Cameron Woo           Trinity Christian School                  27:58  9:01/M        
  320    169    458  Sam Li                Edmund Burke School                       28:02  9:03/M        
  321  (> 7)   2538  Josh Tarplin          The Potomac School                        28:40  9:15/M        
  322  (> 7)   1640  Thanh Truong          Park View (Sterling)                      29:55  9:39/M        
  323  (> 7)   1629  Peter Hackett         Park View (Sterling)                      30:15  9:45/M        
  324  (> 7)    386  Eric Morales          Don Bosco Cristo Rey High School          31:04 10:01/M        
  325  (> 7)   2669  Nathan Troutman       Trinity Christian School                  31:04 10:01/M        
Detail Team Results - Boys

St. Albans School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  58  Team Score (times):    1:30:45   Average Time: 18:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2360  Evan Drake                      3            3       17:44      17:44        0:00
    2   2339  Devoe Arnold                    9           12       18:05      35:50        0:20
    3   2408  Ephrem Rae                     13           25       18:14      54:04        0:29
    4   2420  Jackson Sylvester              14           39       18:15    1:12:19        0:30
    5   2343  Calvin Baker                   19           58       18:25    1:30:45        0:40
    6   2382  Marcel Jauregui-volpe          22           80       18:28    1:49:14        0:44
    7   2379  Landon Henderson               23          103       18:31    2:07:45        0:46
    8   2366  Will Ford                   More Than  7             18:40    2:26:26        0:56
    9   2396  Nikolai Medish              More Than  7             18:42    2:45:08        0:57
   10   2404  James Patton                More Than  7             18:44    3:03:53        0:59
   11   2348  Max Bryski                  More Than  7             18:45    3:22:38        1:00
   12   2364  John Feest                  More Than  7             18:56    3:41:34        1:11
   13   2346  Thomas Boley                More Than  7             19:15    4:00:49        1:30
   14   2344  Jackson Biddle              More Than  7             19:29    4:20:19        1:44
   15   2412  Brandon Richardson          More Than  7             19:32    4:39:51        1:47
   16   2376  John Hassett                More Than  7             19:34    4:59:26        1:49
   17   2421  Tony Thumpasery             More Than  7             19:37    5:19:03        1:52
   18   2388  Fred La Violette            More Than  7             19:41    5:38:44        1:56
   19   2336  Jack Abeel                  More Than  7             19:41    5:58:26        1:57
   20   2365  Richard Figueroa            More Than  7             19:44    6:18:11        1:59
   21   2345  Matt Boe                    More Than  7             19:46    6:37:57        2:01
   22   2381  Jim Hurson                  More Than  7             19:47    6:57:45        2:02
   23   2427  Sebastian Viscuso           More Than  7             19:50    7:17:35        2:05
   24   2375  Seth Harrison               More Than  7             20:02    7:37:37        2:17
   25   2403  Chris Parrino               More Than  7             20:11    7:57:49        2:27
   26   2374  Josh Harmon                 More Than  7             20:22    8:18:12        2:38
   27   2429  Humphrey Xu                 More Than  7             20:23    8:38:35        2:38
   28   2411  Peter Richards              More Than  7             20:25    8:59:00        2:40
   29   2359  Ben Donvan                  More Than  7             20:35    9:19:36        2:51
   30   2417  Will Stockton               More Than  7             20:38    9:40:15        2:54
   31   2422  James Truitt                More Than  7             20:39    10:00:54        2:54
   32   2406  Hundley Poulson             More Than  7             20:41    10:21:36        2:57
   33   2419  Sandy Suh                   More Than  7             20:48    10:42:24        3:03
   34   2384  Will Kelley                 More Than  7             20:59    11:03:24        3:15
   35   2347  Nico Boyajian               More Than  7             21:00    11:24:25        3:16
   36   2391  Alex Loukanov               More Than  7             21:01    11:45:26        3:16
   37   2397  Lane Miles                  More Than  7             21:08    12:06:35        3:23
   38   2355  Thomas Davidsen             More Than  7             21:34    12:28:10        3:49
   39   2395  Ethan McGinnis              More Than  7             21:35    12:49:45        3:51
   40   2361  Reynolds Dziobek-Garret     More Than  7             21:52    13:11:37        4:07
   41   2410  James Reston                More Than  7             22:18    13:33:55        4:33
   42   2428  Alec Ward                   More Than  7             22:18    13:56:14        4:33
   43   2416  Alex Soltany                More Than  7             22:22    14:18:36        4:37
   44   2392  Kazuma Makihara             More Than  7             22:37    14:41:13        4:52
   45   2386  Chris Kiernan               More Than  7             22:54    15:04:08        5:09
   46   2423  Andrew Vallaster            More Than  7             23:03    15:27:11        5:18
   47   2378  Philip Hedden               More Than  7             23:19    15:50:31        5:35
   48   2418  Grant Strudwick             More Than  7             23:56    16:14:28        6:12
   49   2350  Noah Clark                  More Than  7             25:28    16:39:57        7:44

Mount Vernon    Finish Position -     2

  Team Score (places):  86  Team Score (times):    1:31:22   Average Time: 18:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1480  Tyler Antal                     1            1       17:27      17:27        0:00
    2   1481  Liam Bourgeois                  8            9       18:00      35:28        0:32
    3   1492  Adel Lah Lou                   16           25       18:20      53:49        0:52
    4   1479  Muse Alemayehu                 21           46       18:27    1:12:17        1:00
    5   1483  Greg Clark                     40           86       19:05    1:31:22        1:37
    6   1500  John Villatoro                 67          153       19:41    1:51:04        2:13
    7   1497  Kyle Sargent                   75          228       19:50    2:10:54        2:22
    8   1482  Raymond Chaing              More Than  7             19:54    2:30:48        2:26
    9   1495  Lane Renner                 More Than  7             20:28    2:51:17        3:00
   10   1487  Riley Holt                  More Than  7             22:25    3:13:42        4:57
   11   1498  Dillion Smith               More Than  7             22:28    3:36:11        5:00

Briar Woods    Finish Position -     3

  Team Score (places):  88  Team Score (times):    1:31:51   Average Time: 18:22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    158  Ellis Bennett                   4            4       17:48      17:48        0:00
    2    157  Hunter Bailey                   7           11       17:59      35:47        0:10
    3    166  Adam Fischel                   11           22       18:08      53:55        0:20
    4    174  Jordan Lapointe                27           49       18:50    1:12:46        1:02
    5    160  Peter Bouras                   39           88       19:05    1:31:51        1:16
    6    170  James Heck                     44          132       19:14    1:51:05        1:26
    7    168  Oscar Grainger                 50          182       19:19    2:10:25        1:31
    8    155  Jordan Anderson             More Than  7             19:29    2:29:55        1:41
    9    154  Jed Alcantara               More Than  7             19:45    2:49:40        1:56
   10    178  Zackary Pardue              More Than  7             20:03    3:09:44        2:15
   11    156  Connor Autry                More Than  7             20:07    3:29:52        2:19
   12    185  Jonathan Townsend           More Than  7             20:51    3:50:43        3:02
   13    181  Brian Presler               More Than  7             21:19    4:12:02        3:30
   14    171  Trey Howard                 More Than  7             21:38    4:33:40        3:50

Hayfield    Finish Position -     4

  Team Score (places):  97  Team Score (times):    1:32:34   Average Time: 18:30

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    926  Alex Mcdonald                   6            6       17:57      17:57        0:00
    2    908  Jarrett Ashby                  10           16       18:05      36:03        0:07
    3    928  Rolang Piocuda                 25           41       18:48      54:51        0:50
    4    907  Alazar Aklilu                  26           67       18:49    1:13:40        0:52
    5    917  John Hill                      30           97       18:53    1:32:34        0:55
    6    932  Mark Selcik                    32          129       18:57    1:51:31        0:59
    7    910  Luke Blevins                   48          177       19:17    2:10:48        1:19
    8    916  William Fricks              More Than  7             19:17    2:30:05        1:19
    9    935  James Tangco                More Than  7             19:17    2:49:23        1:19
   10    911  Christopher Brink           More Than  7             19:23    3:08:46        1:25
   11    922  Daniel Larios               More Than  7             19:27    3:28:13        1:29
   12    919  Brent King                  More Than  7             19:29    3:47:43        1:31
   13    912  Abraham Castillo            More Than  7             19:33    4:07:17        1:36
   14    925  Orran Mandt                 More Than  7             19:39    4:26:57        1:42
   15    909  Stephen Berberich           More Than  7             19:47    4:46:44        1:49
   16    921  Brandon Kremer              More Than  7             20:20    5:07:04        2:22
   17    915  Christopher Fernandez       More Than  7             20:28    5:27:32        2:30
   18    914  Connor England              More Than  7             20:53    5:48:26        2:55
   19    934  Andrew Strom                More Than  7             21:07    6:09:33        3:09
   20    920  Zachary Koons               More Than  7             21:19    6:30:53        3:21
   21    913  Michael Cherry              More Than  7             22:43    6:53:36        4:45

Chantilly    Finish Position -     5

  Team Score (places): 113  Team Score (times):    1:32:43   Average Time: 18:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    316  Evan Compton                    2            2       17:37      17:37        0:00
    2    350  Austin Zhou                    12           14       18:11      35:49        0:34
    3    341  James Penman                   28           42       18:50      54:39        1:12
    4    347  Austin Stahle                  34           76       18:58    1:13:38        1:20
    5    312  Chancellor Clem                37          113       19:04    1:32:43        1:26
    6    321  Ian Horil                      41          154       19:06    1:51:49        1:28
    7    320  Evan Horil                     49          203       19:19    2:11:08        1:41
    8    314  Ethan Cohen                 More Than  7             19:27    2:30:35        1:49
    9    324  Andres Izquierdo            More Than  7             19:27    2:50:03        1:50
   10    317  Graham Connors              More Than  7             19:34    3:09:38        1:57
   11    323  Jacob Ivers                 More Than  7             19:37    3:29:16        1:59
   12    334  Jason Martin                More Than  7             20:14    3:49:30        2:36
   13    328  Lucas Kinsey                More Than  7             20:32    4:10:03        2:54
   14    325  Clayton Keating             More Than  7             21:32    4:31:35        3:55
   15    339  Robert Murray               More Than  7             23:37    4:55:13        6:00

Freedom (South Riding)    Finish Position -     6

  Team Score (places): 175  Team Score (times):    1:34:37   Average Time: 18:55

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    548  Matt Mckinnon                  18           18       18:22      18:22        0:00
    2    556  Alexander Schmidt              24           42       18:36      36:59        0:13
    3    551  John O'Brien                   36           78       19:03      56:02        0:40
    4    549  Brendan Monohan                42          120       19:12    1:15:14        0:49
    5    543  Will Hunt                      55          175       19:22    1:34:37        0:59
    6    553  Eric Olson                     66          241       19:40    1:54:17        1:17
    7    540  Emmett George                  87          328       20:11    2:14:29        1:48
    8    558  Rahul Warrier               More Than  7             20:45    2:35:14        2:22
    9    545  Joseph Kim                  More Than  7             20:57    2:56:11        2:34
   10    537  Chris Cote                  More Than  7             20:58    3:17:10        2:35
   11    554  Rishabh Patel               More Than  7             21:30    3:38:40        3:07

John Champe High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 193  Team Score (times):    1:34:28   Average Time: 18:53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1171  Donald Roessler                 5            5       17:51      17:51        0:00
    2   1160  Connor Day                     15           20       18:20      36:11        0:28
    3   1169  Sean Pickering                 17           37       18:21      54:32        0:29
    4   1163  Ryan Fuller                    77          114       19:55    1:14:28        2:03
    5   1164  Anush Karnati                  79          193       19:59    1:34:28        2:08
    6   1165  Michael Lidwin                 82          275       20:05    1:54:34        2:14
    7   1170  Domenic Ricciardi             151          426       22:45    2:17:19        4:53

Yorktown    Finish Position -     8

  Team Score (places): 267  Team Score (times):    1:36:59   Average Time: 19:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3337  Andrew Beam                    43           43       19:13      19:13        0:00
    2   3368  James Mohr                     46           89       19:16      38:30        0:02
    3   3354  Ian Hardman                    54          143       19:21      57:52        0:07
    4   3376  John Schneider                 56          199       19:25    1:17:18        0:11
    5   3372  Brandon Peck                   68          267       19:41    1:36:59        0:27
    6   3360  Paul Kren                      76          343       19:50    1:56:50        0:36
    7   3382  Theodore Van Dyke              78          421       19:56    2:16:47        0:42
    8   3336  Griffin Adams               More Than  7             20:02    2:36:49        0:48
    9   3363  Andrew Loranger             More Than  7             20:05    2:56:54        0:51
   10   3378  Zachary Silliman            More Than  7             20:09    3:17:03        0:55
   11   3357  Ryan Hindman                More Than  7             21:10    3:38:14        1:56
   12   3381  Chinguun Vaahjilnorov       More Than  7             21:31    3:59:45        2:17
   13   3365  Anders Madsen               More Than  7             21:35    4:21:20        2:21
   14   3351  Kevin Finn                  More Than  7             21:44    4:43:04        2:30
   15   3366  Clark Mccune                More Than  7             21:45    5:04:50        2:31
   16   3374  Nicholas Saunders           More Than  7             22:25    5:27:16        3:11
   17   3359  Johannes Johnson            More Than  7             22:30    5:49:46        3:16
   18   3345  Connor Currie               More Than  7             22:37    6:12:23        3:23
   19   3349  Daniel Donahue              More Than  7             22:46    6:35:09        3:32
   20   3362  Adam Liroff                 More Than  7             24:59    7:00:09        5:45

Loudoun County    Finish Position -     9

  Team Score (places): 276  Team Score (times):    1:37:13   Average Time: 19:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1390  Connor Phipps                  29           29       18:51      18:51        0:00
    2   1379  Patrick McGrath                51           80       19:20      38:11        0:28
    3   1381  Patrick McWilliams             63          143       19:39      57:50        0:47
    4   1386  Sean O'Neil                    64          207       19:39    1:17:30        0:47
    5   1402  Zachary Twigg                  69          276       19:43    1:37:13        0:52
    6   1401  Jason Thomas                   72          348       19:46    1:57:00        0:54
    7   1389  Finn Petrides                  73          421       19:47    2:16:48        0:56
    8   1363  Matthew Gribbin             More Than  7             19:50    2:36:38        0:58
    9   1398  Mitchell Stevens            More Than  7             19:54    2:56:32        1:02
   10   1376  Zachary Lynde               More Than  7             19:56    3:16:29        1:05
   11   1380  Brandon McKay               More Than  7             20:10    3:36:39        1:18
   12   1352  Nathan Anderson             More Than  7             20:21    3:57:00        1:30
   13   1404  Jack Weber                  More Than  7             20:30    4:17:31        1:38
   14   1364  Ben Heberling               More Than  7             20:40    4:38:12        1:49
   15   1358  Michael Durrer              More Than  7             20:46    4:58:59        1:55
   16   1384  Taylor Nguyen               More Than  7             20:57    5:19:56        2:06
   17   1374  Alejandro Leon              More Than  7             21:06    5:41:03        2:15
   18   1369  Harrison Huggins            More Than  7             21:29    6:02:33        2:38
   19   1396  Matthew Simmons             More Than  7             21:33    6:24:06        2:41
   20   1377  Carter Marten               More Than  7             21:46    6:45:53        2:55
   21   1372  Josh Larson                 More Than  7             21:57    7:07:51        3:05
   22   1399  James Stowell               More Than  7             21:58    7:29:49        3:06
   23   1357  Jacob Collins               More Than  7             22:14    7:52:03        3:22
   24   1388  Cole Peterson               More Than  7             22:24    8:14:28        3:33

The Potomac School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 281  Team Score (times):    1:37:18   Average Time: 19:27

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2520  Tucker Gibson                  45           45       19:15      19:15        0:00
    2   2510  Cole Bransford                 47           92       19:16      38:32        0:01
    3   2522  Hunter Johnston                53          145       19:21      57:53        0:06
    4   2524  Mark Kensinger                 65          210       19:40    1:17:33        0:24
    5   2514  Benjamin Cashin                71          281       19:44    1:37:18        0:29
    6   2512  Peter Brinkman                101          382       20:46    1:58:04        1:31
    7   2531  Grant Pemberton               144          526       22:29    2:20:34        3:14
    8   2532  Amir Rachmat-Jones          More Than  7             23:04    2:43:39        3:49
    9   2523  Maina Kamau                 More Than  7             23:43    3:07:22        4:28
   10   2538  Josh Tarplin                More Than  7             28:40    3:36:02        9:24

George C. Marshall    Finish Position -    11

  Team Score (places): 352  Team Score (times):    1:38:57   Average Time: 19:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    618  John Lynch                     31           31       18:54      18:54        0:00
    2    593  Daniel Apol                    74          105       19:48      38:42        0:53
    3    626  Andrew Ng                      80          185       20:00      58:42        1:05
    4    617  Patrick Loynd                  83          268       20:06    1:18:49        1:12
    5    621  Stephen Mills                  84          352       20:07    1:38:57        1:13
    6    598  Liam J Brailey                 92          444       20:28    1:59:26        1:34
    7    607  Kasrah Ghobadi                 94          538       20:32    2:19:58        1:37
    8    628  Thomas Patterson            More Than  7             20:33    2:40:32        1:39
    9    615  Colin Krafft                More Than  7             21:19    3:01:51        2:24
   10    632  Jacob Walters               More Than  7             21:38    3:23:30        2:44
   11    623  Colin Morgan                More Than  7             21:43    3:45:13        2:48
   12    631  Yousuf Wakilpoor            More Than  7             22:05    4:07:19        3:10
   13    614  Jay Khandpur                More Than  7             23:17    4:30:36        4:22
   14    627  Patrick Nicholson           More Than  7             23:22    4:53:58        4:27
   15    613  Sean Hoffman                More Than  7             24:44    5:18:42        5:49

J.E.B. Stuart    Finish Position -    12

  Team Score (places): 385  Team Score (times):    1:40:11   Average Time: 20:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    988  Riley Clark                    57           57       19:26      19:26        0:00
    2    997  Kenny Le                       60          117       19:30      38:56        0:04
    3    999  Sam Lebryk                     70          187       19:44      58:40        0:17
    4   1008  Adam Thomas                    98          285       20:44    1:19:24        1:17
    5   1014  Justin Woodrum                100          385       20:46    1:40:11        1:20
    6   1009  Jonathan Thomas               109          494       21:01    2:01:13        1:35
    7   1005  Daniel Perez                  115          609       21:12    2:22:25        1:46
    8    990  Garrison Grow               More Than  7             21:16    2:43:42        1:50
    9    994  Hamza Hussin                More Than  7             22:07    3:05:49        2:40
   10    986  Jason Bacherman             More Than  7             22:12    3:28:01        2:45
   11    998  James Lebahn                More Than  7             22:19    3:50:20        2:52
   12   1004  Michael Nguyen              More Than  7             22:39    4:13:00        3:13
   13    996  Sam Lavenson                More Than  7             23:57    4:36:57        4:30
   14    993  Michael Hua                 More Than  7             24:27    5:01:25        5:01
   15   1002  Matthew Mcmanis             More Than  7             25:09    5:26:34        5:42
   16   1013  Christopher Vo              More Than  7             25:37    5:52:11        6:10
   17   1012  Kevin Viray                 More Than  7             26:50    6:19:01        7:23

Atlee    Finish Position -    13

  Team Score (places): 391  Team Score (times):    1:40:48   Average Time: 20:09

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     55  Gabriel Hawkins                33           33       18:57      18:57        0:00
    2     72  Ben Whisnant                   62           95       19:38      38:36        0:40
    3     70  Jacob Waterman                 90          185       20:24      59:00        1:26
    4     56  Faucel Inocencio               96          281       20:42    1:19:43        1:44
    5     38  Pearce Barth                  110          391       21:05    1:40:48        2:07
    6     69  Brandon Tsay                  128          519       21:44    2:02:32        2:46
    7     58  Alex Moore                    157          676       23:23    2:25:55        4:25
    8     43  John Dietrick               More Than  7             24:58    2:50:54        6:00

Park View (Sterling)    Finish Position -    14

  Team Score (places): 415  Team Score (times):    1:41:57   Average Time: 20:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1639  Andres Torres                  20           20       18:27      18:27        0:00
    2   1630  Carlos Herrera                 35           55       19:00      37:28        0:33
    3   1636  Rortanak Pen                  102          157       20:46      58:14        2:19
    4   1626  Kent Allanson                 117          274       21:24    1:19:38        2:57
    5   1627  Tyler Bowers                  141          415       22:18    1:41:57        3:50
    6   1635  Dennis Monorry                143          558       22:25    2:04:22        3:58
    7   1638  Michael Slobodnjak            162          720       24:12    2:28:35        5:45
    8   1631  David Hessler               More Than  7             24:47    2:53:23        6:20
    9   1640  Thanh Truong                More Than  7             29:55    3:23:19       11:28
   10   1629  Peter Hackett               More Than  7             30:15    3:53:35       11:48

Potomac Senior High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 441  Team Score (times):    1:41:42   Average Time: 20:20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1975  Kaleb Franklin                 59           59       19:27      19:27        0:00
    2   1977  Victor Hinton                  81          140       20:04      39:31        0:36
    3   1981  Steve Rubino                   91          231       20:26      59:58        0:58
    4   1980  Ryan Parker                   103          334       20:49    1:20:47        1:21
    5   1982  Richard Shaw                  107          441       20:54    1:41:42        1:27
    6   1985  Quinton Woodhouse             123          564       21:36    2:03:18        2:09
    7   1970  Reggie Anderson               145          709       22:30    2:25:49        3:02

George Mason    Finish Position -    16

  Team Score (places): 445  Team Score (times):    1:42:48   Average Time: 20:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    681  Julian Grippo                  38           38       19:04      19:04        0:00
    2    670  Ryan Calabrese                 61           99       19:37      38:42        0:32
    3    695  Nathan Sese                    93          192       20:31      59:13        1:26
    4    694  Adam Sese                     120          312       21:25    1:20:39        2:21
    5    699  Jarret Wood                   133          445       22:08    1:42:48        3:03
    6    686  Neal Marshall                 134          579       22:09    2:04:57        3:04
    7    687  Rj Martinez                   135          714       22:09    2:27:07        3:04
    8    671  Caelin Campbell             More Than  7             22:15    2:49:23        3:10

Flint Hill School    Finish Position -    17

  Team Score (places): 457  Team Score (times):    1:42:23   Average Time: 20:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    509  Alec Singer                    58           58       19:26      19:26        0:00
    2    505  Brenden Metz                   88          146       20:19      39:46        0:52
    3    499  Ben Fybel                      89          235       20:22    1:00:09        0:55
    4    495  Jack Caruso                   104          339       20:49    1:20:59        1:22
    5    506  Stephen Moxley                118          457       21:24    1:42:23        1:57
    6    493  Arman Azad                    130          587       21:54    2:04:18        2:27
    7    510  Nathan Steinhobel             131          718       21:55    2:26:13        2:28
    8    500  Joey Griffiths              More Than  7             22:34    2:48:48        3:07
    9    496  Brian Clark                 More Than  7             22:59    3:11:47        3:32
   10    501  Zane Homsi                  More Than  7             23:09    3:34:57        3:42

Georgetown Day School    Finish Position -    18

  Team Score (places): 501  Team Score (times):    1:43:23   Average Time: 20:40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    744  Sam Klein                      85           85       20:08      20:08        0:00
    2    740  Scott Eustice                  86          171       20:10      40:18        0:02
    3    757  Jens Verbeek                  105          276       20:50    1:01:08        0:41
    4    751  Eli Pozez                     112          388       21:07    1:22:16        0:59
    5    747  Jacob Maibach                 113          501       21:07    1:43:23        0:59
    6    753  Alexander Samaha              116          617       21:13    2:04:37        1:05
    7    731  David Bergreen                126          743       21:38    2:26:16        1:30
    8    739  Alex Edelmann               More Than  7             22:09    2:48:25        2:00
    9    754  Neeraj Shah                 More Than  7             23:04    3:11:29        2:55

Langley    Finish Position -    19

  Team Score (places): 577  Team Score (times):    1:47:40   Average Time: 21:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1302  Steven Byrne                   52           52       19:21      19:21        0:00
    2   1311  Tim Kostelancik                99          151       20:44      40:06        1:23
    3   1304  Benjamin Espey                127          278       21:39    1:01:45        2:18
    4   1305  Jack Flatley                  140          418       22:18    1:24:03        2:56
    5   1301  Devin Bennett                 159          577       23:37    1:47:40        4:15

Trinity Christian School    Finish Position -    20

  Team Score (places): 609  Team Score (times):    1:47:57   Average Time: 21:35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2662  David Jensen                   95           95       20:42      20:42        0:00
    2   2663  Joshua Jensen                 124          219       21:36      42:19        0:54
    3   2653  Nathan Andrukonis             125          344       21:36    1:03:56        0:54
    4   2659  Robert Fisher                 129          473       21:48    1:25:44        1:05
    5   2661  David Jaquish                 136          609       22:12    1:47:57        1:30
    6   2660  Stephen Horton                138          747       22:15    2:10:12        1:33
    7   2668  Jonathon Thomas               146          893       22:33    2:32:46        1:50
    8   2664  Bahram Khamnei              More Than  7             22:34    2:55:20        1:52
    9   2655  Paul Camerino               More Than  7             22:49    3:18:10        2:06
   10   2672  Cameron Woo                 More Than  7             27:58    3:46:08        7:15
   11   2669  Nathan Troutman             More Than  7             31:04    4:17:12       10:21

Paul VI Catholic    Finish Position -    21

  Team Score (places): 619  Team Score (times):    1:48:10   Average Time: 21:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1812  Alex Otten                    108          108       20:58      20:58        0:00
    2   1796  Jack Daus                     111          219       21:06      42:04        0:08
    3   1814  Ben Sansaver                  121          340       21:30    1:03:35        0:32
    4   1817  Connor Toole                  137          477       22:14    1:25:49        1:16
    5   1818  Ryan Toole                    142          619       22:21    1:48:10        1:23
    6   1800  Frank Hilburger               156          775       23:09    2:11:20        2:11

St. Anselm's Abbey School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 638  Team Score (times):    1:48:57   Average Time: 21:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2451  Gary Simms                    106          106       20:50      20:50        0:00
    2   2442  Matt Jones                    114          220       21:08      41:59        0:18
    3   2443  John Korzan                   132          352       22:04    1:04:04        1:13
    4   2439  Alexander Grimaldi            139          491       22:17    1:26:21        1:26
    5   2440  Matthew Huerta                147          638       22:35    1:48:57        1:44
    6   2447  Phoenix Morrison              150          788       22:42    2:11:39        1:51
    7   2436  Eli Cohen                     155          943       23:01    2:34:40        2:10
    8   2433  John Biffl                  More Than  7             23:29    2:58:10        2:38
    9   2448  Max Novack                  More Than  7             23:32    3:21:43        2:41
   10   2434  Evan Binkley                More Than  7             23:39    3:45:23        2:49
   11   2437  Avram Connerly              More Than  7             25:52    4:11:15        5:01
   12   2453  Robert Verstrate            More Than  7             27:16    4:38:32        6:25

Pope John Paul the Great Catholic High School    Finish Position -    23

  Team Score (places): 691  Team Score (times):    1:52:51   Average Time: 22:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1834  Alex Hawley                    97           97       20:44      20:44        0:00
    2   1841  Conner Longi                  119          216       21:25      42:09        0:41
    3   1831  Mark Choe                     154          370       22:52    1:05:01        2:07
    4   1835  Garrett Hawley                158          528       23:31    1:28:33        2:47
    5   1847  Jack Shofi                    163          691       24:18    1:52:51        3:33
    6   1838  David Lademan                 165          856       25:50    2:18:41        5:05

Edmund Burke School    Finish Position -    24

  Team Score (places): 754  Team Score (times):    2:01:16   Average Time: 24:15

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    466  Zack Werb                     122          122       21:32      21:32        0:00
    2    457  Gary Li                       148          270       22:40      44:12        1:08
    3    463  Chris Nakamura                149          419       22:41    1:06:53        1:09
    4    456  Paco He                       166          585       26:19    1:33:13        4:47
    5    458  Sam Li                        169          754       28:02    2:01:16        6:30

Don Bosco Cristo Rey High School    Finish Position -    25

  Team Score (places): 790  Team Score (times):    1:58:31   Average Time: 23:42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    389  Derrick Robinson              152          152       22:47      22:47        0:00
    2    391  Julio Solis-Reyes             153          305       22:50      45:38        0:03
    3    388  Paul Renn                     160          465       24:01    1:09:40        1:14
    4    384  Jason Fuentes                 161          626       24:03    1:33:43        1:15
    5    383  Cesar Benitez                 164          790       24:47    1:58:31        2:00
    6    387  Devon O'Niel                  167          957       27:33    2:26:04        4:45
    7    390  Malik Smith                   168         1125       27:44    2:53:48        4:56
    8    386  Eric Morales                More Than  7             31:04    3:24:52        8:16

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2877  Victor Gomez                Less Than  5             21:42      21:42        0:00
    2   2875  Daniel Brown                Less Than  5             24:30      46:13        2:47

Patrick Henry (Ashland)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1659  Hugh McLaughlin             Less Than  5             20:55      20:55        0:00

Seton School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2125  Drew Maresseault            Less Than  5             21:43      21:43        0:00
    2   2129  Mark O'donahue              Less Than  5             22:13      43:56        0:30
    3   2128  John O'donahue              Less Than  5             23:13    1:07:09        1:30
	
	

2012 Glory Days Grill JV Boys II

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2858  Brian Yudkin          W.T. Woodson                              17:13  5:33/M        
    2      2   1904  Brendan Connelly      Potomac Falls                             17:18  5:35/M        
    3      3   1926  Brandon Lathrop       Potomac Falls                             17:21  5:36/M        
    4      4   3157  James Blersch         Westfield                                 17:24  5:37/M        
    5      5   2848  Andrew Santaniello    W.T. Woodson                              17:26  5:37/M        
    6      6   1911  Chris Galloway        Potomac Falls                             17:30  5:39/M        
    7      7   1750  Logan Ray             Patriot High School                       17:34  5:40/M        
    8      8   2621  Peter Price           Thomas Jefferson S&T                      17:35  5:40/M        
    9      9   1758  Sean Whittmer         Patriot High School                       17:44  5:43/M        
   10     10   2607  Luke Kuprenas         Thomas Jefferson S&T                      17:49  5:45/M        
   11  (< 5)   2167  Jacob Derlink         Severna Park                              17:50  5:45/M        
   12     11   1729  Roberto Gorjon        Patriot High School                       17:53  5:46/M        
   13     12    441  Noah Trapp            Dulaney High School                       17:54  5:46/M        
   14     13   1932  Austin Moore          Potomac Falls                             17:57  5:47/M        
   15     14   3197  Johnny Pace           Westfield                                 17:58  5:48/M        
   16     15   3162  Daniel Coo            Westfield                                 17:58  5:48/M        
   17     16   3196  Patrick Owens         Westfield                                 17:59  5:48/M        
   18     17   2831  Zach Kilby            W.T. Woodson                              18:00  5:48/M        
   19     18   1724  Tyler Estrada         Patriot High School                       18:01  5:49/M        
   20     19   1909  Austin Enriquez       Potomac Falls                             18:02  5:49/M        
   21     20   2925  Kyle Conway           Washington-Lee High School                18:04  5:50/M        
   22     21   2633  Patrick Wang          Thomas Jefferson S&T                      18:04  5:50/M        
   23     22    431  Rex Ledesma           Dulaney High School                       18:08  5:51/M        
   24     23   1735  Nick Katuin           Patriot High School                       18:09  5:51/M        
   25     24   3074  Chris Holland         West Springfield                          18:12  5:52/M        
   26     25   2580  Andreas Butler        Thomas Jefferson S&T                      18:13  5:53/M        
   27     26    242  Kevin Grimm           Centreville                               18:14  5:53/M        
   28     27    279  Steven Yu             Centreville                               18:15  5:53/M        
   29     28   1933  Tristan O'Shea        Potomac Falls                             18:16  5:54/M        
   30     29   2590  Nichola Haliday       Thomas Jefferson S&T                      18:17  5:54/M        
   31  (< 5)   2172  Hollis Glick          Severna Park                              18:17  5:54/M        
   32     30    232  Joseph Cottone        Centreville                               18:18  5:54/M        
   33     31   2940  Adam Michalak         Washington-Lee High School                18:18  5:54/M        
   34     32   2856  Austin Wesley         W.T. Woodson                              18:19  5:55/M        
   35     33   2931  James Hughes          Washington-Lee High School                18:22  5:55/M        
   36  (< 5)   2160  Chris Barranco        Severna Park                              18:25  5:56/M        
   37     34   3015  Brian Spitnale        West Potomac                              18:27  5:57/M        
   38     35   2817  Michael Collett       W.T. Woodson                              18:29  5:58/M        
   39     36   1124  Drew Davis            James W. Robinson                         18:30  5:58/M        
   40     37   2832  George Kronlage       W.T. Woodson                              18:34  5:59/M        
   41     38    239  Landon Egbers         Centreville                               18:35  6:00/M        
   42     39   1746  Alex Orellana         Patriot High School                       18:35  6:00/M        
   43     40   2815  Tyler Chandler        W.T. Woodson                              18:35  6:00/M        
   44  (> 7)   2823  Garrett Farmerie      W.T. Woodson                              18:36  6:00/M        
   45     41    815  Mckay Allen           Gonzaga College High School               18:37  6:00/M        
   46     42    255  Marco Lim             Centreville                               18:39  6:01/M        
   47  (< 5)   3285  Jack McLain           Woodbridge                                18:39  6:01/M        
   48  (< 5)   3288  Merrill Murphy        Woodbridge                                18:39  6:01/M        
   49     43    850  Fernando Mata         Gonzaga College High School               18:40  6:01/M        
   50     44   3204  Troy Sevachko         Westfield                                 18:40  6:01/M        
   51     45   2246  Stephen Karwel        South County High School                  18:40  6:01/M        
   52     46   3005  Alex Mcdonald         West Potomac                              18:41  6:02/M        
   53     47   3199  Matthew Penaranda     Westfield                                 18:42  6:02/M        
   54     48    257  Brady Madden          Centreville                               18:43  6:02/M        
   55     49   2573  Ashwin Basana         Thomas Jefferson S&T                      18:45  6:03/M        
   56     50    250  Nakul Karandikar      Centreville                               18:46  6:03/M        
   57     51    846  Ryan Kiernan          Gonzaga College High School               18:47  6:04/M        
   58     52   2612  William Long          Thomas Jefferson S&T                      18:47  6:04/M        
   59     53    858  Riley O'Halloran      Gonzaga College High School               18:48  6:04/M        
   60     54   3058  Ishrar Ahmad          West Springfield                          18:48  6:04/M        
   61  (> 7)    236  Dean Dickinson        Centreville                               18:48  6:04/M        
   62     55   3067  Sean Durfey           West Springfield                          18:49  6:04/M        
   63     56   1134  James Mangahas        James W. Robinson                         18:49  6:04/M        
   64     57    105  alex mallo            Bishop O'Connell                         18:50  6:05/M        
   65     58   2935  Noah King             Washington-Lee High School                18:50  6:05/M        
   66     59   3011  Jeff Ryscavage        West Potomac                              18:51  6:05/M        
   67     60   3253  Kyle Hwang            Winston Churchill High School             18:51  6:05/M        
   68     61   1087  Michael Pedersen      James Madison                             18:52  6:05/M        
   69     62   2930  Nathan Heinzman       Washington-Lee High School                18:53  6:05/M        
   70     63   3077  Josh Knight           West Springfield                          18:53  6:05/M        
   71  (> 7)    262  Michael Murray        Centreville                               18:53  6:05/M        
   72     64   1744  William Mccarty       Patriot High School                       18:54  6:06/M        
   73  (> 7)   2851  Josh Smoot            W.T. Woodson                              18:55  6:06/M        
   74     65   1951  Scott Waters          Potomac Falls                             18:55  6:06/M        
   75     66   3088  Bradley Peterson      West Springfield                          18:56  6:06/M        
   76  (> 7)    268  Will Rimer            Centreville                               18:56  6:06/M        
   77     67   3171  Noah Fletcher         Westfield                                 18:57  6:07/M        
   78     68   2254  Max Marosko           South County High School                  18:57  6:07/M        
   79     69   2993  James Bigler          West Potomac                              18:58  6:07/M        
   80     70   2759  Ian Ritz              Tuscarora High School (VA)                18:58  6:07/M        
   81     71   1272  Max Rowshandel        Lake Braddock                             18:58  6:07/M        
   82     72   3242  Mark Donohue          Winston Churchill High School             18:58  6:07/M        
   83  (> 7)   2813  Adam Buchholz         W.T. Woodson                              18:58  6:07/M        
   84  (> 7)   3158  Ian Booe              Westfield                                 18:59  6:07/M        
   85  (> 7)   1732  Sid Hallem            Patriot High School                       18:59  6:07/M        
   86     73   2751  Alexander McKenna     Tuscarora High School (VA)                19:00  6:08/M        
   87  (> 7)   2608  Sebastian Lerner      Thomas Jefferson S&T                      19:00  6:08/M        
   88     74    418  Daniel Andrew         Dulaney High School                       19:01  6:08/M        
   89  (> 7)   2615  Daniel Mckinney       Thomas Jefferson S&T                      19:01  6:08/M        
   90     75   2769  Brian Williams        Tuscarora High School (VA)                19:02  6:08/M        
   91  (> 7)   1937  Arthur Rodriguez      Potomac Falls                             19:03  6:09/M        
   92     76    872  Jack Ross             Gonzaga College High School               19:04  6:09/M        
   93  (> 7)   2591  Thomas Hay            Thomas Jefferson S&T                      19:04  6:09/M        
   94     77   2256  Alex McGill           South County High School                  19:04  6:09/M        
   95  (> 7)   3195  Michael Overby        Westfield                                 19:05  6:09/M        
   96     78   2240  Seth Glover           South County High School                  19:07  6:10/M        
   97     79   1131  Hunter Jutras         James W. Robinson                         19:07  6:10/M        
   98  (> 7)   1742  Nick Manning          Patriot High School                       19:07  6:10/M        
   99  (> 7)   1907  Justin Deckelbaum     Potomac Falls                             19:10  6:11/M        
  100  (> 7)   1901  Sean Carney           Potomac Falls                             19:10  6:11/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   2597  Arjun Iyer            Thomas Jefferson S&T                      19:10  6:11/M        
  102  (> 7)   1906  Connor Cucchiaro      Potomac Falls                             19:11  6:11/M        
  103     80   1150  Alexander Tuenshoff   James W. Robinson                         19:11  6:11/M        
  104     81   2999  Noah Greene           West Potomac                              19:11  6:11/M        
  105  (> 7)   1751  Chris Ringham         Patriot High School                       19:12  6:12/M        
  106  (> 7)   2586  Sohail Farhangi       Thomas Jefferson S&T                      19:12  6:12/M        
  107     82    868  Nick Recka            Gonzaga College High School               19:12  6:12/M        
  108     83   2941  Oscar Montano         Washington-Lee High School                19:12  6:12/M        
  109  (> 7)   3189  Andrew Meredith       Westfield                                 19:13  6:12/M        
  110     84   2959  Owen Walker           Washington-Lee High School                19:13  6:12/M        
  111  (> 7)   2571  Daniel Anderson       Thomas Jefferson S&T                      19:13  6:12/M        
  112  (> 7)   2636  Mitch Woodhouse       Thomas Jefferson S&T                      19:13  6:12/M        
  113     85   2747  Garrett Lazorchak     Tuscarora High School (VA)                19:15  6:13/M        
  114     86   2750  Jeffery Mangold       Tuscarora High School (VA)                19:15  6:13/M        
  115     87   2228  Dean Coffman          South County High School                  19:15  6:13/M        
  116  (> 7)   2816  Daniel Chung          W.T. Woodson                              19:15  6:13/M        
  117     88   1260  Tommy McArdle         Lake Braddock                             19:16  6:13/M        
  118     89   2333  Collin Weirick        South Lakes                               19:16  6:13/M        
  119     90   3016  Peter Stamos          West Potomac                              19:16  6:13/M        
  120     91   3071  Spencer Grewe         West Springfield                          19:16  6:13/M        
  121     92   1093  Ryan Sierzega         James Madison                             19:17  6:13/M        
  122     93   1120  Eric Bellinghaven     James W. Robinson                         19:18  6:14/M        
  123  (> 7)   3173  Owen Glowacki         Westfield                                 19:18  6:14/M        
  124  (> 7)   2596  Jeff Horowitz         Thomas Jefferson S&T                      19:19  6:14/M        
  125     94   1143  Danny Reed            James W. Robinson                         19:19  6:14/M        
  126     95   1121  Liam Berigan          James W. Robinson                         19:19  6:14/M        
  127     96   1059  Samuel Baxter         James Madison                             19:20  6:14/M        
  128  (> 7)    243  Ian Hargreaves        Centreville                               19:21  6:15/M        
  129  (> 7)   1945  Nick Staton           Potomac Falls                             19:22  6:15/M        
  130     97    102  Eddie Donnellan       Bishop O'Connell                         19:23  6:15/M        
  131     98   3247  Mikael Hammer         Winston Churchill High School             19:23  6:15/M        
  132     99    419  Mark Benzinge         Dulaney High School                       19:23  6:15/M        
  133    100    860  Patrick Penny         Gonzaga College High School               19:23  6:15/M        
  134    101   2061  Justin Vernick        Quince Orchard High School                19:24  6:15/M        
  135  (> 7)    853  Patrick Miskovsky     Gonzaga College High School               19:24  6:15/M        
  136  (> 7)   1718  Collin Coyne          Patriot High School                       19:25  6:16/M        
  137  (> 7)   1952  Keegan Wieland        Potomac Falls                             19:26  6:16/M        
  138  (> 7)   2579  Jacob Bulir           Thomas Jefferson S&T                      19:26  6:16/M        
  139  (> 7)   2578  Will Bradbury         Thomas Jefferson S&T                      19:27  6:16/M        
  140    102   3090  Gabrie Ponce-martinez West Springfield                          19:27  6:16/M        
  141    103   1248  Thomas Haliday        Lake Braddock                             19:28  6:17/M        
  142    104   2748  Nicholas Logan        Tuscarora High School (VA)                19:28  6:17/M        
  143  (> 7)   2600  Alec Jessar           Thomas Jefferson S&T                      19:28  6:17/M        
  144  (> 7)    833  Julian Duggan         Gonzaga College High School               19:29  6:17/M        
  145  (> 7)   2830  Michael Jabaley       W.T. Woodson                              19:30  6:17/M        
  146  (> 7)   1757  Nolan Uribe           Patriot High School                       19:30  6:17/M        
  147    105   2255  Alex Mataloni         South County High School                  19:31  6:18/M        
  148  (> 7)   2810  Basel Alchaar         W.T. Woodson                              19:32  6:18/M        
  149  (> 7)   3156  Jonathan Bidinger     Westfield                                 19:33  6:18/M        
  150  (> 7)   3205  Drew Von Rinteln      Westfield                                 19:33  6:18/M        
  151  (> 7)   3063  Victor Bunch          West Springfield                          19:36  6:19/M        
  152  (> 7)   1942  Peter Scharf          Potomac Falls                             19:36  6:19/M        
  153    106   2045  Teddy Meyers          Quince Orchard High School                19:37  6:20/M        
  154  (> 7)   3180  Matt Keim             Westfield                                 19:38  6:20/M        
  155  (> 7)   2616  Jack Morris           Thomas Jefferson S&T                      19:40  6:21/M        
  156  (> 7)    230  Jack Broadus          Centreville                               19:41  6:21/M        
  157  (> 7)   2926  Marco Cruz            Washington-Lee High School                19:41  6:21/M        
  158    107   3003  Bernard Kluskens      West Potomac                              19:43  6:22/M        
  159    108   2074  Matthew Arthur        Robert E. Lee (Springfield)               19:45  6:22/M        
  160  (> 7)   1125  Thomas Friestad       James W. Robinson                         19:46  6:23/M        
  161  (> 7)   3191  Alex Moses            Westfield                                 19:46  6:23/M        
  162    109    428  Benjamin Huang        Dulaney High School                       19:46  6:23/M        
  163    110   1073  Zach Hamby            James Madison                             19:47  6:23/M        
  164  (> 7)   2632  Nathan Volbrecht      Thomas Jefferson S&T                      19:47  6:23/M        
  165    111   2090  Bryan Phouminh        Robert E. Lee (Springfield)               19:48  6:23/M        
  166  (< 5)   2490  Aidan Wood            Tallwood                                  19:48  6:23/M        
  167  (> 7)   2946  Geoffrey Odlum        Washington-Lee High School                19:48  6:23/M        
  168  (> 7)   3008  Lucas Pinney          West Potomac                              19:49  6:24/M        
  169  (> 7)   1127  Steve Hiles           James W. Robinson                         19:49  6:24/M        
  170  (> 7)   1928  Ray Massey            Potomac Falls                             19:49  6:24/M        
  171    112   3257  Robert Mcdermott      Winston Churchill High School             19:50  6:24/M        
  172  (> 7)   1725  Patrick Fall          Patriot High School                       19:50  6:24/M        
  173    113   2224  Josh Baldera          South County High School                  19:50  6:24/M        
  174  (> 7)    862  Tommy Pitts           Gonzaga College High School               19:50  6:24/M        
  175  (> 7)   3064  Chris Butters         West Springfield                          19:50  6:24/M        
  176    114   3255  Jose Lamas            Winston Churchill High School             19:51  6:24/M        
  177    115   2312  Joshua Keeley         South Lakes                               19:51  6:24/M        
  178  (> 7)   1953  Josh Williams         Potomac Falls                             19:52  6:25/M        
  179  (> 7)   1922  Daniel Kim            Potomac Falls                             19:52  6:25/M        
  180  (> 7)   2613  Peter Mahoney         Thomas Jefferson S&T                      19:52  6:25/M        
  181    116   2745  Alexander Klevenhagen Tuscarora High School (VA)                19:53  6:25/M        
  182    117    107  John Patterson        Bishop O'Connell                         19:53  6:25/M        
  183    118   3239  Ry Arnold             Winston Churchill High School             19:54  6:25/M        
  184  (> 7)    235  Presley Day           Centreville                               19:55  6:25/M        
  185  (> 7)   3078  Connor Knowles        West Springfield                          19:55  6:25/M        
  186  (> 7)   2637  Derek Wu              Thomas Jefferson S&T                      19:56  6:26/M        
  187  (> 7)   1717  Ryan Carpenter        Patriot High School                       19:56  6:26/M        
  188  (> 7)   2998  Matthew Dearborn      West Potomac                              19:57  6:26/M        
  189  (> 7)   1905  Phillip Connor        Potomac Falls                             19:57  6:26/M        
  190  (> 7)   3155  Sean Alphin           Westfield                                 19:58  6:26/M        
  191  (> 7)   1913  Aayush Ghimire        Potomac Falls                             19:58  6:26/M        
  192  (> 7)   2627  Connor Simpson        Thomas Jefferson S&T                      19:59  6:27/M        
  193    119   3258  Eric Murray           Winston Churchill High School             19:59  6:27/M        
  194  (> 7)   2746  Forest Langhorne      Tuscarora High School (VA)                20:00  6:27/M        
  195    120   1267  Brandon Pinince       Lake Braddock                             20:00  6:27/M        
  196    121   2096  Anson Smith           Robert E. Lee (Springfield)               20:00  6:27/M        
  197  (> 7)    258  Eric Mayer            Centreville                               20:00  6:27/M        
  198  (> 7)   2818  Spenser Copp          W.T. Woodson                              20:01  6:27/M        
  199  (> 7)   1147  Connell Smith         James W. Robinson                         20:01  6:27/M        
  200  (> 7)   1954  Logan Williams        Potomac Falls                             20:02  6:28/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201    122   1062  Benjamin Campbell     James Madison                             20:02  6:28/M        
  202    123   1056  Paul Ahnn             James Madison                             20:02  6:28/M        
  203  (> 7)   3065  Jung Choi             West Springfield                          20:02  6:28/M        
  204    124   2054  Andrew Poulson        Quince Orchard High School                20:02  6:28/M        
  205    125    106  Justin Munera         Bishop O'Connell                         20:03  6:28/M        
  206  (> 7)   1939  Geovanni Rodriguez    Potomac Falls                             20:03  6:28/M        
  207  (> 7)   1140  Brendan O'conner      James W. Robinson                         20:03  6:28/M        
  208    126   2330  Jason Valenzuela      South Lakes                               20:04  6:28/M        
  209  (> 7)   2819  Robert Cuyjet         W.T. Woodson                              20:04  6:28/M        
  210  (> 7)    265  Stephen Norod         Centreville                               20:05  6:29/M        
  211  (> 7)    839  Conor Hannon          Gonzaga College High School               20:05  6:29/M        
  212  (> 7)   3178  Tyler Jepson          Westfield                                 20:05  6:29/M        
  213  (> 7)    260  Esteban Molina        Centreville                               20:06  6:29/M        
  214  (> 7)   2949  Josh Robson           Washington-Lee High School                20:06  6:29/M        
  215  (< 5)   1528  Josh Brunson          Mountain View                             20:06  6:29/M        
  216  (> 7)   2943  Isaac Mortimer        Washington-Lee High School                20:06  6:29/M        
  217  (> 7)    864  Christian Prince      Gonzaga College High School               20:07  6:29/M        
  218  (> 7)   1148  Cory Staton           James W. Robinson                         20:07  6:29/M        
  219  (> 7)    818  Keyon Bridges         Gonzaga College High School               20:07  6:29/M        
  220  (> 7)   3096  Eric Simpson          West Springfield                          20:07  6:29/M        
  221  (> 7)   3084  Jacob Moffatt         West Springfield                          20:08  6:30/M        
  222  (> 7)    231  Michael Cateriano     Centreville                               20:08  6:30/M        
  223  (> 7)    854  Keenan Moore          Gonzaga College High School               20:08  6:30/M        
  224  (> 7)   1141  Jimmy O'hara          James W. Robinson                         20:09  6:30/M        
  225  (> 7)    879  Stephen Smith         Gonzaga College High School               20:09  6:30/M        
  226  (> 7)   3060  Wesley Barnes         West Springfield                          20:09  6:30/M        
  227  (> 7)   2950  Wally Schutz          Washington-Lee High School                20:10  6:30/M        
  228  (> 7)    861  Nick Pettey           Gonzaga College High School               20:10  6:30/M        
  229  (> 7)   2587  Bobby Fontana         Thomas Jefferson S&T                      20:10  6:30/M        
  230  (> 7)   1719  Dillon Creswell       Patriot High School                       20:10  6:30/M        
  231  (> 7)   2610  Lucas Lin             Thomas Jefferson S&T                      20:11  6:31/M        
  232  (< 5)   1527  Brannon Angers        Mountain View                             20:13  6:31/M        
  233  (> 7)   2749  Ryan Lowe             Tuscarora High School (VA)                20:13  6:31/M        
  234  (> 7)    843  Kieran Hutson         Gonzaga College High School               20:13  6:31/M        
  235  (> 7)   2933  Benjamin Hyde         Washington-Lee High School                20:15  6:32/M        
  236  (> 7)   2753  Trevor Moore          Tuscarora High School (VA)                20:15  6:32/M        
  237  (> 7)   2244  Patrick Hulse         South County High School                  20:16  6:32/M        
  238  (> 7)   2620  Connor Phillips       Thomas Jefferson S&T                      20:16  6:32/M        
  239  (> 7)   3192  Raj Nabar             Westfield                                 20:17  6:33/M        
  240  (> 7)   2829  Thomas Holtslander    W.T. Woodson                              20:17  6:33/M        
  241  (> 7)    813  Brian Abod            Gonzaga College High School               20:18  6:33/M        
  242    127   2309  Connor Herron         South Lakes                               20:19  6:33/M        
  243  (> 7)   2924  Jens Byer             Washington-Lee High School                20:20  6:34/M        
  244  (< 5)   1532  Andrew Carranza       Mountain View                             20:20  6:34/M        
  245    128   1057  Jack Alvarez          James Madison                             20:21  6:34/M        
  246  (> 7)   1760  Anthony Van Zandt     Patriot High School                       20:21  6:34/M        
  247    129   2062  Jason Yohanan         Quince Orchard High School                20:23  6:35/M        
  248  (> 7)   1740  Austin Lopez          Patriot High School                       20:24  6:35/M        
  249    130   1245  Eric Ford             Lake Braddock                             20:25  6:35/M        
  250  (> 7)    253  Sung Do Kim           Centreville                               20:26  6:35/M        
  251    131   1237  Michael Buontempo     Lake Braddock                             20:27  6:36/M        
  252    132    437  Pierce Robson         Dulaney High School                       20:28  6:36/M        
  253  (> 7)   2932  Michael Hughes        Washington-Lee High School                20:29  6:36/M        
  254  (> 7)    882  John Valeiras         Gonzaga College High School               20:30  6:37/M        
  255  (> 7)   2225  Michael Burns         South County High School                  20:30  6:37/M        
  256  (> 7)   2602  Ryan Jian             Thomas Jefferson S&T                      20:31  6:37/M        
  257    133    108  Matt Salvadore        Bishop O'Connell                         20:31  6:37/M        
  258  (> 7)    237  Sean Doyle            Centreville                               20:31  6:37/M        
  259  (> 7)   2743  Antonio James         Tuscarora High School (VA)                20:32  6:37/M        
  260    134   1429  Cameron Meppen        Massaponax                                20:34  6:38/M        
  261    135   2056  Bradley Rainbolt      Quince Orchard High School                20:35  6:38/M        
  262  (> 7)   1081  Phillip Kish          James Madison                             20:36  6:39/M        
  263  (> 7)    884  Matthew Weintraub     Gonzaga College High School               20:36  6:39/M        
  264    136   2463  Miguel Hernandez      Stonewall Jackson (Manassas)              20:38  6:39/M        
  265    137   2079  Michael Dunning       Robert E. Lee (Springfield)               20:39  6:40/M        
  266    138   2298  Justin Anderson       South Lakes                               20:40  6:40/M        
  267  (> 7)   1900  Daniel Buenafe        Potomac Falls                             20:41  6:40/M        
  268  (> 7)   1940  Anthony Rodriguez-BoniPotomac Falls                             20:43  6:41/M        
  269    139   2465  Gregory Missar        Stonewall Jackson (Manassas)              20:45  6:42/M        
  270  (> 7)   3079  John Lakwijk          West Springfield                          20:45  6:42/M        
  271  (> 7)    874  Steven Scherping      Gonzaga College High School               20:46  6:42/M        
  272  (> 7)   1749  Josh Radicic          Patriot High School                       20:46  6:42/M        
  273  (> 7)    871  Maxwell Robinson      Gonzaga College High School               20:46  6:42/M        
  274    140   1437  Blake Wood            Massaponax                                20:47  6:42/M        
  275  (> 7)   2744  Johnathan Janes       Tuscarora High School (VA)                20:47  6:42/M        
  276  (> 7)   2234  Alexander Dumas       South County High School                  20:48  6:43/M        
  277    141   1433  Alix Nguyen           Massaponax                                20:48  6:43/M        
  278  (> 7)   1936  Nick Roberson         Potomac Falls                             20:49  6:43/M        
  279  (> 7)   3061  Aaron Barraclough     West Springfield                          20:49  6:43/M        
  280  (> 7)   2938  Tuck Mcfarlane        Washington-Lee High School                20:49  6:43/M        
  281    142   1258  Todd Lincoln          Lake Braddock                             20:50  6:43/M        
  282  (> 7)   2265  Nick Ross             South County High School                  20:50  6:43/M        
  283  (> 7)   3165  Nathan Daly           Westfield                                 20:51  6:44/M        
  284  (> 7)   3184  Josh Lesser           Westfield                                 20:51  6:44/M        
  285  (> 7)   2604  Justin Kim            Thomas Jefferson S&T                      20:52  6:44/M        
  286  (> 7)   1065  Neal Deore            James Madison                             20:52  6:44/M        
  287  (> 7)   2922  Christopher Bardo     Washington-Lee High School                20:52  6:44/M        
  288  (> 7)   1930  Sam McLean            Potomac Falls                             20:52  6:44/M        
  289  (> 7)   2757  William Patton        Tuscarora High School (VA)                20:53  6:44/M        
  290  (> 7)   2233  Vincent Delaurentis   South County High School                  20:53  6:44/M        
  291  (> 7)   1068  Ian Fisher            James Madison                             20:54  6:45/M        
  292  (> 7)   2629  Erik Song             Thomas Jefferson S&T                      20:55  6:45/M        
  293    143   2094  Colton Schmid         Robert E. Lee (Springfield)               20:55  6:45/M        
  294  (> 7)   1242  Bobby Eaton           Lake Braddock                             20:55  6:45/M        
  295  (> 7)   3251  Dilan Hettiarachchi   Winston Churchill High School             20:55  6:45/M        
  296  (> 7)   1255  Tristan Leflore       Lake Braddock                             20:55  6:45/M        
  297  (> 7)   1727  Nathan George         Patriot High School                       20:56  6:45/M        
  298  (> 7)    241  Jon Galdames          Centreville                               20:56  6:45/M        
  299  (> 7)   3188  Mitch McDonald        Westfield                                 20:58  6:46/M        
  300  (> 7)   1745  William Olsen         Patriot High School                       20:58  6:46/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1752  Chris Salentine       Patriot High School                       21:00  6:46/M        
  302    144   2048  Michael Nolan         Quince Orchard High School                21:01  6:47/M        
  303  (> 7)   1899  Kevin Buehler         Potomac Falls                             21:03  6:47/M        
  304  (> 7)   3075  Peter Houtz           West Springfield                          21:05  6:48/M        
  305    145   2464  Sam Keltz             Stonewall Jackson (Manassas)              21:06  6:48/M        
  306  (> 7)   2257  Matthew Mercado       South County High School                  21:06  6:48/M        
  307    146   2051  Shota Ono             Quince Orchard High School                21:06  6:48/M        
  308  (> 7)    840  Ryan Howell           Gonzaga College High School               21:07  6:49/M        
  309  (> 7)   1715  Jeff Brown            Patriot High School                       21:09  6:49/M        
  310  (> 7)    249  Peter Kang            Centreville                               21:11  6:50/M        
  311  (> 7)   2584  James Eagle           Thomas Jefferson S&T                      21:13  6:51/M        
  312  (> 7)    827  Nick Demarco          Gonzaga College High School               21:14  6:51/M        
  313  (> 7)   1089  Lawrence Root         James Madison                             21:15  6:51/M        
  314  (> 7)   1731  Thomas (tj) Hall      Patriot High School                       21:15  6:51/M        
  315  (> 7)   2251  Patrick LeMay         South County High School                  21:16  6:52/M        
  316    147    100  Shane Bean            Bishop O'Connell                         21:16  6:52/M        
  317  (> 7)   1268  James Porzio          Lake Braddock                             21:19  6:53/M        
  318  (> 7)   1927  Kevin Lim             Potomac Falls                             21:20  6:53/M        
  319  (< 5)   1545  William McGovern      Mountain View                             21:20  6:53/M        
  320  (> 7)   2266  Jason Sciacca         South County High School                  21:22  6:54/M        
  321  (> 7)   1714  Zachary Alvardo       Patriot High School                       21:24  6:54/M        
  322  (> 7)   2756  Kyle O'connor         Tuscarora High School (VA)                21:26  6:55/M        
  323    148   2089  Julio Moreno          Robert E. Lee (Springfield)               21:26  6:55/M        
  324  (> 7)   3103  Derek Torstenson      West Springfield                          21:28  6:55/M        
  325  (> 7)   3266  Benjamin Spielman     Winston Churchill High School             21:29  6:56/M        
  326  (> 7)   2032  Deion Gipson          Quince Orchard High School                21:32  6:57/M        
  327  (> 7)   1091  Nikolai Samokhvalov   James Madison                             21:32  6:57/M        
  328  (> 7)   1247  Jordan Gooch          Lake Braddock                             21:32  6:57/M        
  329  (> 7)   1236  James Bruniany        Lake Braddock                             21:33  6:57/M        
  330  (> 7)   3012  Cristopher Serrano    West Potomac                              21:33  6:57/M        
  331  (> 7)   1238  Frank Carber          Lake Braddock                             21:33  6:57/M        
  332    149   2083  Asay Haile            Robert E. Lee (Springfield)               21:34  6:57/M        
  333    150   1438  Andrew Yang           Massaponax                                21:35  6:58/M        
  334  (> 7)    842  Chandler Hughes       Gonzaga College High School               21:37  6:58/M        
  335  (> 7)   1956  Xavier Zakaria        Potomac Falls                             21:39  6:59/M        
  336  (> 7)    883  Dylan Volanth         Gonzaga College High School               21:39  6:59/M        
  337  (> 7)   2091  Andy Quach            Robert E. Lee (Springfield)               21:40  6:59/M        
  338  (> 7)   2047  Juan Newlands         Quince Orchard High School                21:42  7:00/M        
  339  (> 7)   1722  Nick Egan             Patriot High School                       21:42  7:00/M        
  340  (> 7)   3164  Zac Czekalski         Westfield                                 21:43  7:00/M        
  341  (> 7)   1254  Mitchel Lawhorn       Lake Braddock                             21:43  7:00/M        
  342  (> 7)   1938  Edgar Rodriguez       Potomac Falls                             21:43  7:00/M        
  343  (> 7)   1915  Brian Harber          Potomac Falls                             21:45  7:01/M        
  344  (> 7)   2076  Russell Cestone       Robert E. Lee (Springfield)               21:46  7:01/M        
  345    151    103  Miguel Escudero       Bishop O'Connell                         21:46  7:01/M        
  346  (> 7)    264  Minh Nguyenlu         Centreville                               21:47  7:02/M        
  347  (> 7)   2574  Collin Berman         Thomas Jefferson S&T                      21:48  7:02/M        
  348  (< 5)   3290  Waulker Sandman       Woodbridge                                21:48  7:02/M        
  349  (> 7)    825  Mark Creamer          Gonzaga College High School               21:49  7:02/M        
  350  (> 7)   2617  Billy Moses           Thomas Jefferson S&T                      21:49  7:02/M        
  351  (> 7)    278  Brian Worley          Centreville                               21:50  7:03/M        
  352  (> 7)   2997  Andrew Dahik          West Potomac                              21:51  7:03/M        
  353  (> 7)   1129  Patrick Johnson       James W. Robinson                         21:51  7:03/M        
  354  (> 7)   2243  Ethan Howard          South County High School                  21:53  7:04/M        
  355    152   2324  Raj Pilaka            South Lakes                               21:54  7:04/M        
  356  (> 7)   2936  Reese Lewis           Washington-Lee High School                21:54  7:04/M        
  357  (> 7)   2038  Alex Krylyuk          Quince Orchard High School                21:55  7:04/M        
  358  (> 7)   1949  Ivan Ventura          Potomac Falls                             21:55  7:04/M        
  359  (> 7)   2077  Man Chieng            Robert E. Lee (Springfield)               21:58  7:05/M        
  360  (> 7)   1743  Tom Marianos          Patriot High School                       21:58  7:05/M        
  361  (> 7)   1898  Jordan Brown          Potomac Falls                             21:59  7:05/M        
  362  (> 7)   2768  Jacob Walakovits      Tuscarora High School (VA)                22:03  7:07/M        
  363  (> 7)   1064  Nicholas Delis        James Madison                             22:03  7:07/M        
  364  (> 7)   1256  Jimmy Liang           Lake Braddock                             22:03  7:07/M        
  365  (> 7)   2226  Brandon Celentano     South County High School                  22:04  7:07/M        
  366  (> 7)   2261  Andrew Oshiba         South County High School                  22:06  7:08/M        
  367  (> 7)   2635  Alex Wendt            Thomas Jefferson S&T                      22:07  7:08/M        
  368  (> 7)   2599  Arlan Jaska           Thomas Jefferson S&T                      22:21  7:13/M        
  369  (> 7)   1095  Daniel Spiwak         James Madison                             22:22  7:13/M        
  370  (> 7)   1281  Noah Woodruff         Lake Braddock                             22:24  7:14/M        
  371  (> 7)   3185  Hasmeed Machuca       Westfield                                 22:31  7:16/M        
  372  (> 7)   1946  Jason Thomas          Potomac Falls                             22:33  7:16/M        
  373    153   2466  Cole Newcome          Stonewall Jackson (Manassas)              22:34  7:17/M        
  374  (> 7)   1916  William Heckman       Potomac Falls                             22:34  7:17/M        
  375  (> 7)    819  Jonathan Butturini    Gonzaga College High School               22:36  7:17/M        
  376  (> 7)    276  Daniel Weisz          Centreville                               22:38  7:18/M        
  377  (> 7)   3169  William Finn          Westfield                                 22:40  7:19/M        
  378  (> 7)   3167  Mitch Edmonds         Westfield                                 22:48  7:21/M        
  379    154   1422  Logan Everts          Massaponax                                22:49  7:22/M        
  380  (> 7)   3170  Chris Fisne           Westfield                                 22:57  7:24/M        
  381  (> 7)   2598  Aseem Jain            Thomas Jefferson S&T                      22:57  7:24/M        
  382  (> 7)   2227  Brad Chester          South County High School                  23:06  7:27/M        
  383  (> 7)    233  Braden Crilly         Centreville                               23:16  7:30/M        
  384  (> 7)   1276  Adam Spector          Lake Braddock                             23:19  7:31/M        
  385  (> 7)   2095  Brendan Scollard      Robert E. Lee (Springfield)               23:33  7:36/M        
  386  (> 7)   2078  Timothy Dang          Robert E. Lee (Springfield)               23:43  7:39/M        
  387  (> 7)   2625  Tim Ruiter            Thomas Jefferson S&T                      23:49  7:41/M        
  388  (> 7)   3175  Ryan Harpe            Westfield                                 24:17  7:50/M        
  389  (> 7)    855  Timmy Moran           Gonzaga College High School               24:17  7:50/M        
  390  (> 7)   2046  Noah Minkoff          Quince Orchard High School                24:19  7:51/M        
  391    155   2460  Christian Ferrante    Stonewall Jackson (Manassas)              25:37  8:16/M        
  392    156   2467  David Ortega          Stonewall Jackson (Manassas)              25:54  8:21/M        
  393  (> 7)   2041  Rob Marrow            Quince Orchard High School                25:59  8:23/M        
  394  (> 7)   2035  Adam Huber            Quince Orchard High School                26:06  8:25/M        
  395  (> 7)   2960  Austin Zveare         Washington-Lee High School                26:38  8:35/M        
  396  (> 7)   3200  Trent Pilcher         Westfield                                 26:51  8:40/M        
  397  (> 7)    267  Ashkay Rajendran      Centreville                               26:52  8:40/M        
  398  (> 7)    229  Michael Bollman       Centreville                               27:35  8:54/M        
  399  (> 7)   3203  Christian Reinaltt    Westfield                                 27:37  8:55/M        
Detail Team Results - Boys

Potomac Falls    Finish Position -     1

  Team Score (places):  43  Team Score (times):    1:28:10   Average Time: 17:38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1904  Brendan Connelly                2            2       17:18      17:18        0:00
    2   1926  Brandon Lathrop                 3            5       17:21      34:40        0:03
    3   1911  Chris Galloway                  6           11       17:30      52:10        0:11
    4   1932  Austin Moore                   13           24       17:57    1:10:07        0:39
    5   1909  Austin Enriquez                19           43       18:02    1:28:10        0:44
    6   1933  Tristan O'Shea                 28           71       18:16    1:46:26        0:58
    7   1951  Scott Waters                   65          136       18:55    2:05:22        1:37
    8   1937  Arthur Rodriguez            More Than  7             19:03    2:24:26        1:45
    9   1907  Justin Deckelbaum           More Than  7             19:10    2:43:36        1:51
   10   1901  Sean Carney                 More Than  7             19:10    3:02:46        1:51
   11   1906  Connor Cucchiaro            More Than  7             19:11    3:21:57        1:53
   12   1945  Nick Staton                 More Than  7             19:22    3:41:19        2:03
   13   1952  Keegan Wieland              More Than  7             19:26    4:00:46        2:07
   14   1942  Peter Scharf                More Than  7             19:36    4:20:23        2:18
   15   1928  Ray Massey                  More Than  7             19:49    4:40:12        2:31
   16   1953  Josh Williams               More Than  7             19:52    5:00:04        2:33
   17   1922  Daniel Kim                  More Than  7             19:52    5:19:57        2:34
   18   1905  Phillip Connor              More Than  7             19:57    5:39:54        2:39
   19   1913  Aayush Ghimire              More Than  7             19:58    5:59:53        2:40
   20   1954  Logan Williams              More Than  7             20:02    6:19:55        2:43
   21   1939  Geovanni Rodriguez          More Than  7             20:03    6:39:59        2:45
   22   1900  Daniel Buenafe              More Than  7             20:41    7:00:40        3:23
   23   1940  Anthony Rodriguez-Bonil     More Than  7             20:43    7:21:24        3:25
   24   1936  Nick Roberson               More Than  7             20:49    7:42:13        3:30
   25   1930  Sam McLean                  More Than  7             20:52    8:03:06        3:34
   26   1899  Kevin Buehler               More Than  7             21:03    8:24:10        3:45
   27   1927  Kevin Lim                   More Than  7             21:20    8:45:30        4:02
   28   1956  Xavier Zakaria              More Than  7             21:39    9:07:09        4:20
   29   1938  Edgar Rodriguez             More Than  7             21:43    9:28:53        4:25
   30   1915  Brian Harber                More Than  7             21:45    9:50:39        4:27
   31   1949  Ivan Ventura                More Than  7             21:55    10:12:34        4:37
   32   1898  Jordan Brown                More Than  7             21:59    10:34:34        4:40
   33   1946  Jason Thomas                More Than  7             22:33    10:57:07        5:15
   34   1916  William Heckman             More Than  7             22:34    11:19:41        5:16

Patriot High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  68  Team Score (times):    1:29:23   Average Time: 17:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1750  Logan Ray                       7            7       17:34      17:34        0:00
    2   1758  Sean Whittmer                   9           16       17:44      35:18        0:09
    3   1729  Roberto Gorjon                 11           27       17:53      53:12        0:19
    4   1724  Tyler Estrada                  18           45       18:01    1:11:13        0:26
    5   1735  Nick Katuin                    23           68       18:09    1:29:23        0:35
    6   1746  Alex Orellana                  39          107       18:35    1:47:59        1:01
    7   1744  William Mccarty                64          171       18:54    2:06:53        1:19
    8   1732  Sid Hallem                  More Than  7             18:59    2:25:52        1:24
    9   1742  Nick Manning                More Than  7             19:07    2:45:00        1:33
   10   1751  Chris Ringham               More Than  7             19:12    3:04:12        1:37
   11   1718  Collin Coyne                More Than  7             19:25    3:23:38        1:51
   12   1757  Nolan Uribe                 More Than  7             19:30    3:43:08        1:56
   13   1725  Patrick Fall                More Than  7             19:50    4:02:59        2:15
   14   1717  Ryan Carpenter              More Than  7             19:56    4:22:56        2:22
   15   1719  Dillon Creswell             More Than  7             20:10    4:43:07        2:36
   16   1760  Anthony Van Zandt           More Than  7             20:21    5:03:28        2:47
   17   1740  Austin Lopez                More Than  7             20:24    5:23:53        2:50
   18   1749  Josh Radicic                More Than  7             20:46    5:44:40        3:12
   19   1727  Nathan George               More Than  7             20:56    6:05:36        3:21
   20   1745  William Olsen               More Than  7             20:58    6:26:35        3:23
   21   1752  Chris Salentine             More Than  7             21:00    6:47:35        3:26
   22   1715  Jeff Brown                  More Than  7             21:09    7:08:45        3:35
   23   1731  Thomas (tj) Hall            More Than  7             21:15    7:30:00        3:40
   24   1714  Zachary Alvardo             More Than  7             21:24    7:51:25        3:49
   25   1722  Nick Egan                   More Than  7             21:42    8:13:07        4:08
   26   1743  Tom Marianos                More Than  7             21:58    8:35:06        4:24

W.T. Woodson    Finish Position -     3

  Team Score (places):  90  Team Score (times):    1:29:30   Average Time: 17:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2858  Brian Yudkin                    1            1       17:13      17:13        0:00
    2   2848  Andrew Santaniello              5            6       17:26      34:40        0:13
    3   2831  Zach Kilby                     17           23       18:00      52:40        0:47
    4   2856  Austin Wesley                  32           55       18:19    1:11:00        1:06
    5   2817  Michael Collett                35           90       18:29    1:29:30        1:16
    6   2832  George Kronlage                37          127       18:34    1:48:04        1:20
    7   2815  Tyler Chandler                 40          167       18:35    2:06:40        1:22
    8   2823  Garrett Farmerie            More Than  7             18:36    2:25:16        1:23
    9   2851  Josh Smoot                  More Than  7             18:55    2:44:11        1:41
   10   2813  Adam Buchholz               More Than  7             18:58    3:03:10        1:45
   11   2816  Daniel Chung                More Than  7             19:15    3:22:26        2:02
   12   2830  Michael Jabaley             More Than  7             19:30    3:41:56        2:16
   13   2810  Basel Alchaar               More Than  7             19:32    4:01:29        2:19
   14   2818  Spenser Copp                More Than  7             20:01    4:21:30        2:47
   15   2819  Robert Cuyjet               More Than  7             20:04    4:41:35        2:51
   16   2829  Thomas Holtslander          More Than  7             20:17    5:01:52        3:03

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -     4

  Team Score (places):  93  Team Score (times):    1:30:00   Average Time: 18:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2621  Peter Price                     8            8       17:35      17:35        0:00
    2   2607  Luke Kuprenas                  10           18       17:49      35:25        0:13
    3   2633  Patrick Wang                   21           39       18:04      53:29        0:28
    4   2580  Andreas Butler                 25           64       18:13    1:11:43        0:38
    5   2590  Nichola Haliday                29           93       18:17    1:30:00        0:41
    6   2573  Ashwin Basana                  49          142       18:45    1:48:46        1:10
    7   2612  William Long                   52          194       18:47    2:07:34        1:11
    8   2608  Sebastian Lerner            More Than  7             19:00    2:26:35        1:24
    9   2615  Daniel Mckinney             More Than  7             19:01    2:45:37        1:25
   10   2591  Thomas Hay                  More Than  7             19:04    3:04:41        1:28
   11   2597  Arjun Iyer                  More Than  7             19:10    3:23:52        1:34
   12   2586  Sohail Farhangi             More Than  7             19:12    3:43:05        1:37
   13   2571  Daniel Anderson             More Than  7             19:13    4:02:19        1:37
   14   2636  Mitch Woodhouse             More Than  7             19:13    4:21:33        1:38
   15   2596  Jeff Horowitz               More Than  7             19:19    4:40:52        1:43
   16   2579  Jacob Bulir                 More Than  7             19:26    5:00:19        1:50
   17   2578  Will Bradbury               More Than  7             19:27    5:19:46        1:51
   18   2600  Alec Jessar                 More Than  7             19:28    5:39:15        1:53
   19   2616  Jack Morris                 More Than  7             19:40    5:58:55        2:04
   20   2632  Nathan Volbrecht            More Than  7             19:47    6:18:42        2:11
   21   2613  Peter Mahoney               More Than  7             19:52    6:38:35        2:16
   22   2637  Derek Wu                    More Than  7             19:56    6:58:31        2:20
   23   2627  Connor Simpson              More Than  7             19:59    7:18:31        2:23
   24   2587  Bobby Fontana               More Than  7             20:10    7:38:42        2:34
   25   2610  Lucas Lin                   More Than  7             20:11    7:58:53        2:35
   26   2620  Connor Phillips             More Than  7             20:16    8:19:10        2:41
   27   2602  Ryan Jian                   More Than  7             20:31    8:39:41        2:55
   28   2604  Justin Kim                  More Than  7             20:52    9:00:33        3:16
   29   2629  Erik Song                   More Than  7             20:55    9:21:29        3:19
   30   2584  James Eagle                 More Than  7             21:13    9:42:42        3:37
   31   2574  Collin Berman               More Than  7             21:48    10:04:30        4:12
   32   2617  Billy Moses                 More Than  7             21:49    10:26:20        4:13
   33   2635  Alex Wendt                  More Than  7             22:07    10:48:28        4:31
   34   2599  Arlan Jaska                 More Than  7             22:21    11:10:49        4:45
   35   2598  Aseem Jain                  More Than  7             22:57    11:33:46        5:21
   36   2625  Tim Ruiter                  More Than  7             23:49    11:57:36        6:13

Westfield    Finish Position -     4

  Team Score (places):  93  Team Score (times):    1:30:01   Average Time: 18:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3157  James Blersch                   4            4       17:24      17:24        0:00
    2   3197  Johnny Pace                    14           18       17:58      35:23        0:33
    3   3162  Daniel Coo                     15           33       17:58      53:21        0:33
    4   3196  Patrick Owens                  16           49       17:59    1:11:21        0:34
    5   3204  Troy Sevachko                  44           93       18:40    1:30:01        1:15
    6   3199  Matthew Penaranda              47          140       18:42    1:48:44        1:18
    7   3171  Noah Fletcher                  67          207       18:57    2:07:41        1:32
    8   3158  Ian Booe                    More Than  7             18:59    2:26:40        1:34
    9   3195  Michael Overby              More Than  7             19:05    2:45:46        1:40
   10   3189  Andrew Meredith             More Than  7             19:13    3:04:59        1:48
   11   3173  Owen Glowacki               More Than  7             19:18    3:24:18        1:53
   12   3156  Jonathan Bidinger           More Than  7             19:33    3:43:51        2:08
   13   3205  Drew Von Rinteln            More Than  7             19:33    4:03:25        2:08
   14   3180  Matt Keim                   More Than  7             19:38    4:23:03        2:13
   15   3191  Alex Moses                  More Than  7             19:46    4:42:49        2:21
   16   3155  Sean Alphin                 More Than  7             19:58    5:02:48        2:33
   17   3178  Tyler Jepson                More Than  7             20:05    5:22:53        2:40
   18   3192  Raj Nabar                   More Than  7             20:17    5:43:11        2:52
   19   3165  Nathan Daly                 More Than  7             20:51    6:04:02        3:26
   20   3184  Josh Lesser                 More Than  7             20:51    6:24:53        3:26
   21   3188  Mitch McDonald              More Than  7             20:58    6:45:51        3:33
   22   3164  Zac Czekalski               More Than  7             21:43    7:07:35        4:18
   23   3185  Hasmeed Machuca             More Than  7             22:31    7:30:06        5:06
   24   3169  William Finn                More Than  7             22:40    7:52:47        5:15
   25   3167  Mitch Edmonds               More Than  7             22:48    8:15:35        5:23
   26   3170  Chris Fisne                 More Than  7             22:57    8:38:32        5:32
   27   3175  Ryan Harpe                  More Than  7             24:17    9:02:49        6:52
   28   3200  Trent Pilcher               More Than  7             26:51    9:29:41        9:26
   29   3203  Christian Reinaltt          More Than  7             27:37    9:57:18       10:12

Centreville    Finish Position -     6

  Team Score (places): 163  Team Score (times):    1:32:03   Average Time: 18:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    242  Kevin Grimm                    26           26       18:14      18:14        0:00
    2    279  Steven Yu                      27           53       18:15      36:30        0:01
    3    232  Joseph Cottone                 30           83       18:18      54:48        0:03
    4    239  Landon Egbers                  38          121       18:35    1:13:24        0:21
    5    255  Marco Lim                      42          163       18:39    1:32:03        0:24
    6    257  Brady Madden                   48          211       18:43    1:50:46        0:29
    7    250  Nakul Karandikar               50          261       18:46    2:09:33        0:32
    8    236  Dean Dickinson              More Than  7             18:48    2:28:22        0:34
    9    262  Michael Murray              More Than  7             18:53    2:47:15        0:38
   10    268  Will Rimer                  More Than  7             18:56    3:06:12        0:42
   11    243  Ian Hargreaves              More Than  7             19:21    3:25:34        1:07
   12    230  Jack Broadus                More Than  7             19:41    3:45:15        1:26
   13    235  Presley Day                 More Than  7             19:55    4:05:10        1:40
   14    258  Eric Mayer                  More Than  7             20:00    4:25:11        1:46
   15    265  Stephen Norod               More Than  7             20:05    4:45:16        1:50
   16    260  Esteban Molina              More Than  7             20:06    5:05:22        1:51
   17    231  Michael Cateriano           More Than  7             20:08    5:25:31        1:54
   18    253  Sung Do Kim                 More Than  7             20:26    5:45:58        2:12
   19    237  Sean Doyle                  More Than  7             20:31    6:06:29        2:17
   20    241  Jon Galdames                More Than  7             20:56    6:27:26        2:42
   21    249  Peter Kang                  More Than  7             21:11    6:48:37        2:56
   22    264  Minh Nguyenlu               More Than  7             21:47    7:10:24        3:32
   23    278  Brian Worley                More Than  7             21:50    7:32:15        3:36
   24    276  Daniel Weisz                More Than  7             22:38    7:54:53        4:23
   25    233  Braden Crilly               More Than  7             23:16    8:18:09        5:02
   26    267  Ashkay Rajendran            More Than  7             26:52    8:45:02        8:37
   27    229  Michael Bollman             More Than  7             27:35    9:12:37        9:21

Washington-Lee High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 204  Team Score (times):    1:32:29   Average Time: 18:29

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2925  Kyle Conway                    20           20       18:04      18:04        0:00
    2   2940  Adam Michalak                  31           51       18:18      36:23        0:14
    3   2931  James Hughes                   33           84       18:22      54:45        0:17
    4   2935  Noah King                      58          142       18:50    1:13:36        0:46
    5   2930  Nathan Heinzman                62          204       18:53    1:32:29        0:48
    6   2941  Oscar Montano                  83          287       19:12    1:51:42        1:08
    7   2959  Owen Walker                    84          371       19:13    2:10:56        1:09
    8   2926  Marco Cruz                  More Than  7             19:41    2:30:37        1:37
    9   2946  Geoffrey Odlum              More Than  7             19:48    2:50:26        1:44
   10   2949  Josh Robson                 More Than  7             20:06    3:10:32        2:02
   11   2943  Isaac Mortimer              More Than  7             20:06    3:30:39        2:02
   12   2950  Wally Schutz                More Than  7             20:10    3:50:50        2:05
   13   2933  Benjamin Hyde               More Than  7             20:15    4:11:05        2:10
   14   2924  Jens Byer                   More Than  7             20:20    4:31:25        2:16
   15   2932  Michael Hughes              More Than  7             20:29    4:51:55        2:24
   16   2938  Tuck Mcfarlane              More Than  7             20:49    5:12:44        2:45
   17   2922  Christopher Bardo           More Than  7             20:52    5:33:37        2:48
   18   2936  Reese Lewis                 More Than  7             21:54    5:55:31        3:49
   19   2960  Austin Zveare               More Than  7             26:38    6:22:09        8:33

West Springfield    Finish Position -     8

  Team Score (places): 262  Team Score (times):    1:33:39   Average Time: 18:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3074  Chris Holland                  24           24       18:12      18:12        0:00
    2   3058  Ishrar Ahmad                   54           78       18:48      37:00        0:36
    3   3067  Sean Durfey                    55          133       18:49      55:50        0:37
    4   3077  Josh Knight                    63          196       18:53    1:14:43        0:41
    5   3088  Bradley Peterson               66          262       18:56    1:33:39        0:43
    6   3071  Spencer Grewe                  91          353       19:16    1:52:56        1:04
    7   3090  Gabrie Ponce-martinez         102          455       19:27    2:12:24        1:15
    8   3063  Victor Bunch                More Than  7             19:36    2:32:01        1:24
    9   3064  Chris Butters               More Than  7             19:50    2:51:51        1:38
   10   3078  Connor Knowles              More Than  7             19:55    3:11:47        1:43
   11   3065  Jung Choi                   More Than  7             20:02    3:31:50        1:50
   12   3096  Eric Simpson                More Than  7             20:07    3:51:58        1:55
   13   3084  Jacob Moffatt               More Than  7             20:08    4:12:06        1:56
   14   3060  Wesley Barnes               More Than  7             20:09    4:32:16        1:57
   15   3079  John Lakwijk                More Than  7             20:45    4:53:02        2:33
   16   3061  Aaron Barraclough           More Than  7             20:49    5:13:51        2:37
   17   3075  Peter Houtz                 More Than  7             21:05    5:34:56        2:52
   18   3103  Derek Torstenson            More Than  7             21:28    5:56:25        3:16

Gonzaga College High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 264  Team Score (times):    1:33:57   Average Time: 18:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    815  Mckay Allen                    41           41       18:37      18:37        0:00
    2    850  Fernando Mata                  43           84       18:40      37:17        0:02
    3    846  Ryan Kiernan                   51          135       18:47      56:05        0:10
    4    858  Riley O'Halloran               53          188       18:48    1:14:53        0:10
    5    872  Jack Ross                      76          264       19:04    1:33:57        0:26
    6    868  Nick Recka                     82          346       19:12    1:53:10        0:35
    7    860  Patrick Penny                 100          446       19:23    2:12:33        0:46
    8    853  Patrick Miskovsky           More Than  7             19:24    2:31:58        0:47
    9    833  Julian Duggan               More Than  7             19:29    2:51:28        0:52
   10    862  Tommy Pitts                 More Than  7             19:50    3:11:19        1:13
   11    839  Conor Hannon                More Than  7             20:05    3:31:24        1:28
   12    864  Christian Prince            More Than  7             20:07    3:51:31        1:29
   13    818  Keyon Bridges               More Than  7             20:07    4:11:39        1:30
   14    854  Keenan Moore                More Than  7             20:08    4:31:47        1:31
   15    879  Stephen Smith               More Than  7             20:09    4:51:57        1:32
   16    861  Nick Pettey                 More Than  7             20:10    5:12:08        1:33
   17    843  Kieran Hutson               More Than  7             20:13    5:32:22        1:36
   18    813  Brian Abod                  More Than  7             20:18    5:52:40        1:41
   19    882  John Valeiras               More Than  7             20:30    6:13:10        1:52
   20    884  Matthew Weintraub           More Than  7             20:36    6:33:46        1:59
   21    874  Steven Scherping            More Than  7             20:46    6:54:33        2:09
   22    871  Maxwell Robinson            More Than  7             20:46    7:15:20        2:09
   23    840  Ryan Howell                 More Than  7             21:07    7:36:27        2:30
   24    827  Nick Demarco                More Than  7             21:14    7:57:42        2:36
   25    842  Chandler Hughes             More Than  7             21:37    8:19:19        2:59
   26    883  Dylan Volanth               More Than  7             21:39    8:40:58        3:01
   27    825  Mark Creamer                More Than  7             21:49    9:02:47        3:12
   28    819  Jonathan Butturini          More Than  7             22:36    9:25:23        3:58
   29    855  Timmy Moran                 More Than  7             24:17    9:49:41        5:40

West Potomac    Finish Position -    10

  Team Score (places): 289  Team Score (times):    1:34:10   Average Time: 18:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3015  Brian Spitnale                 34           34       18:27      18:27        0:00
    2   3005  Alex Mcdonald                  46           80       18:41      37:09        0:14
    3   3011  Jeff Ryscavage                 59          139       18:51      56:00        0:24
    4   2993  James Bigler                   69          208       18:58    1:14:58        0:30
    5   2999  Noah Greene                    81          289       19:11    1:34:10        0:44
    6   3016  Peter Stamos                   90          379       19:16    1:53:27        0:49
    7   3003  Bernard Kluskens              107          486       19:43    2:13:11        1:16
    8   3008  Lucas Pinney                More Than  7             19:49    2:33:00        1:21
    9   2998  Matthew Dearborn            More Than  7             19:57    2:52:57        1:29
   10   3012  Cristopher Serrano          More Than  7             21:33    3:14:30        3:06
   11   2997  Andrew Dahik                More Than  7             21:51    3:36:22        3:24

Dulaney High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 316  Team Score (times):    1:34:14   Average Time: 18:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    441  Noah Trapp                     12           12       17:54      17:54        0:00
    2    431  Rex Ledesma                    22           34       18:08      36:02        0:14
    3    418  Daniel Andrew                  74          108       19:01      55:04        1:07
    4    419  Mark Benzinge                  99          207       19:23    1:14:27        1:29
    5    428  Benjamin Huang                109          316       19:46    1:34:14        1:52
    6    437  Pierce Robson                 132          448       20:28    1:54:43        2:34

James W. Robinson    Finish Position -    12

  Team Score (places): 344  Team Score (times):    1:34:58   Average Time: 18:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1124  Drew Davis                     36           36       18:30      18:30        0:00
    2   1134  James Mangahas                 56           92       18:49      37:20        0:18
    3   1131  Hunter Jutras                  79          171       19:07      56:28        0:36
    4   1150  Alexander Tuenshoff            80          251       19:11    1:15:40        0:40
    5   1120  Eric Bellinghaven              93          344       19:18    1:34:58        0:47
    6   1143  Danny Reed                     94          438       19:19    1:54:17        0:48
    7   1121  Liam Berigan                   95          533       19:19    2:13:37        0:48
    8   1125  Thomas Friestad             More Than  7             19:46    2:33:23        1:15
    9   1127  Steve Hiles                 More Than  7             19:49    2:53:12        1:18
   10   1147  Connell Smith               More Than  7             20:01    3:13:14        1:30
   11   1140  Brendan O'conner            More Than  7             20:03    3:33:18        1:32
   12   1148  Cory Staton                 More Than  7             20:07    3:53:25        1:36
   13   1141  Jimmy O'hara                More Than  7             20:09    4:13:34        1:38
   14   1129  Patrick Johnson             More Than  7             21:51    4:35:26        3:20

South County High School    Finish Position -    13

  Team Score (places): 355  Team Score (times):    1:35:06   Average Time: 19:01

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2246  Stephen Karwel                 45           45       18:40      18:40        0:00
    2   2254  Max Marosko                    68          113       18:57      37:38        0:16
    3   2256  Alex McGill                    77          190       19:04      56:43        0:24
    4   2240  Seth Glover                    78          268       19:07    1:15:50        0:26
    5   2228  Dean Coffman                   87          355       19:15    1:35:06        0:34
    6   2255  Alex Mataloni                 105          460       19:31    1:54:38        0:50
    7   2224  Josh Baldera                  113          573       19:50    2:14:28        1:09
    8   2244  Patrick Hulse               More Than  7             20:16    2:34:45        1:35
    9   2225  Michael Burns               More Than  7             20:30    2:55:16        1:50
   10   2234  Alexander Dumas             More Than  7             20:48    3:16:04        2:07
   11   2265  Nick Ross                   More Than  7             20:50    3:36:55        2:09
   12   2233  Vincent Delaurentis         More Than  7             20:53    3:57:48        2:13
   13   2257  Matthew Mercado             More Than  7             21:06    4:18:55        2:25
   14   2251  Patrick LeMay               More Than  7             21:16    4:40:11        2:35
   15   2266  Jason Sciacca               More Than  7             21:22    5:01:34        2:41
   16   2243  Ethan Howard                More Than  7             21:53    5:23:27        3:12
   17   2226  Brandon Celentano           More Than  7             22:04    5:45:32        3:23
   18   2261  Andrew Oshiba               More Than  7             22:06    6:07:39        3:25
   19   2227  Brad Chester                More Than  7             23:06    6:30:45        4:25

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -    14

  Team Score (places): 389  Team Score (times):    1:35:32   Average Time: 19:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2759  Ian Ritz                       70           70       18:58      18:58        0:00
    2   2751  Alexander McKenna              73          143       19:00      37:58        0:01
    3   2769  Brian Williams                 75          218       19:02      57:01        0:04
    4   2747  Garrett Lazorchak              85          303       19:15    1:16:16        0:17
    5   2750  Jeffery Mangold                86          389       19:15    1:35:32        0:17
    6   2748  Nicholas Logan                104          493       19:28    1:55:01        0:30
    7   2745  Alexander Klevenhagen         116          609       19:53    2:14:55        0:55
    8   2746  Forest Langhorne            More Than  7             20:00    2:34:55        1:01
    9   2749  Ryan Lowe                   More Than  7             20:13    2:55:08        1:15
   10   2753  Trevor Moore                More Than  7             20:15    3:15:23        1:16
   11   2743  Antonio James               More Than  7             20:32    3:35:56        1:34
   12   2744  Johnathan Janes             More Than  7             20:47    3:56:44        1:49
   13   2757  William Patton              More Than  7             20:53    4:17:37        1:54
   14   2756  Kyle O'connor               More Than  7             21:26    4:39:03        2:27
   15   2768  Jacob Walakovits            More Than  7             22:03    5:01:06        3:04

Winston Churchill High School    Finish Position -    15

  Team Score (places): 456  Team Score (times):    1:36:55   Average Time: 19:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3253  Kyle Hwang                     60           60       18:51      18:51        0:00
    2   3242  Mark Donohue                   72          132       18:58      37:50        0:07
    3   3247  Mikael Hammer                  98          230       19:23      57:13        0:31
    4   3257  Robert Mcdermott              112          342       19:50    1:17:03        0:58
    5   3255  Jose Lamas                    114          456       19:51    1:36:55        0:59
    6   3239  Ry Arnold                     118          574       19:54    1:56:50        1:03
    7   3258  Eric Murray                   119          693       19:59    2:16:49        1:08
    8   3251  Dilan Hettiarachchi         More Than  7             20:55    2:37:45        2:04
    9   3266  Benjamin Spielman           More Than  7             21:29    2:59:15        2:38

James Madison    Finish Position -    16

  Team Score (places): 481  Team Score (times):    1:37:20   Average Time: 19:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1087  Michael Pedersen               61           61       18:52      18:52        0:00
    2   1093  Ryan Sierzega                  92          153       19:17      38:10        0:25
    3   1059  Samuel Baxter                  96          249       19:20      57:30        0:28
    4   1073  Zach Hamby                    110          359       19:47    1:17:18        0:54
    5   1062  Benjamin Campbell             122          481       20:02    1:37:20        1:09
    6   1056  Paul Ahnn                     123          604       20:02    1:57:22        1:10
    7   1057  Jack Alvarez                  128          732       20:21    2:17:44        1:29
    8   1081  Phillip Kish                More Than  7             20:36    2:38:20        1:43
    9   1065  Neal Deore                  More Than  7             20:52    2:59:12        2:00
   10   1068  Ian Fisher                  More Than  7             20:54    3:20:07        2:02
   11   1089  Lawrence Root               More Than  7             21:15    3:41:23        2:22
   12   1091  Nikolai Samokhvalov         More Than  7             21:32    4:02:55        2:39
   13   1064  Nicholas Delis              More Than  7             22:03    4:24:58        3:11
   14   1095  Daniel Spiwak               More Than  7             22:22    4:47:21        3:29

Lake Braddock    Finish Position -    17

  Team Score (places): 512  Team Score (times):    1:38:09   Average Time: 19:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1272  Max Rowshandel                 71           71       18:58      18:58        0:00
    2   1260  Tommy McArdle                  88          159       19:16      38:14        0:18
    3   1248  Thomas Haliday                103          262       19:28      57:43        0:29
    4   1267  Brandon Pinince               120          382       20:00    1:17:43        1:01
    5   1245  Eric Ford                     130          512       20:25    1:38:09        1:27
    6   1237  Michael Buontempo             131          643       20:27    1:58:36        1:28
    7   1258  Todd Lincoln                  142          785       20:50    2:19:26        1:52
    8   1242  Bobby Eaton                 More Than  7             20:55    2:40:22        1:57
    9   1255  Tristan Leflore             More Than  7             20:55    3:01:18        1:57
   10   1268  James Porzio                More Than  7             21:19    3:22:37        2:20
   11   1247  Jordan Gooch                More Than  7             21:32    3:44:10        2:34
   12   1236  James Bruniany              More Than  7             21:33    4:05:44        2:34
   13   1238  Frank Carber                More Than  7             21:33    4:27:17        2:35
   14   1254  Mitchel Lawhorn             More Than  7             21:43    4:49:01        2:45
   15   1256  Jimmy Liang                 More Than  7             22:03    5:11:05        3:05
   16   1281  Noah Woodruff               More Than  7             22:24    5:33:29        3:26
   17   1276  Adam Spector                More Than  7             23:19    5:56:49        4:21

Bishop O'Connell    Finish Position -    18

  Team Score (places): 529  Team Score (times):    1:38:41   Average Time: 19:44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    105  alex mallo                     57           57       18:50      18:50        0:00
    2    102  Eddie Donnellan                97          154       19:23      38:13        0:32
    3    107  John Patterson                117          271       19:53      58:07        1:03
    4    106  Justin Munera                 125          396       20:03    1:18:10        1:12
    5    108  Matt Salvadore                133          529       20:31    1:38:41        1:40
    6    100  Shane Bean                    147          676       21:16    1:59:58        2:25
    7    103  Miguel Escudero               151          827       21:46    2:21:45        2:56

South Lakes    Finish Position -    19

  Team Score (places): 595  Team Score (times):    1:40:13   Average Time: 20:02

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2333  Collin Weirick                 89           89       19:16      19:16        0:00
    2   2312  Joshua Keeley                 115          204       19:51      39:08        0:34
    3   2330  Jason Valenzuela              126          330       20:04      59:12        0:47
    4   2309  Connor Herron                 127          457       20:19    1:19:32        1:03
    5   2298  Justin Anderson               138          595       20:40    1:40:13        1:24
    6   2324  Raj Pilaka                    152          747       21:54    2:02:07        2:37

Quince Orchard High School    Finish Position -    19

  Team Score (places): 595  Team Score (times):    1:40:03   Average Time: 20:00

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2061  Justin Vernick                101          101       19:24      19:24        0:00
    2   2045  Teddy Meyers                  106          207       19:37      39:02        0:12
    3   2054  Andrew Poulson                124          331       20:02      59:04        0:38
    4   2062  Jason Yohanan                 129          460       20:23    1:19:28        0:59
    5   2056  Bradley Rainbolt              135          595       20:35    1:40:03        1:10
    6   2048  Michael Nolan                 144          739       21:01    2:01:04        1:36
    7   2051  Shota Ono                     146          885       21:06    2:22:11        1:41
    8   2032  Deion Gipson                More Than  7             21:32    2:43:43        2:07
    9   2047  Juan Newlands               More Than  7             21:42    3:05:25        2:17
   10   2038  Alex Krylyuk                More Than  7             21:55    3:27:20        2:30
   11   2046  Noah Minkoff                More Than  7             24:19    3:51:40        4:55
   12   2041  Rob Marrow                  More Than  7             25:59    4:17:40        6:34
   13   2035  Adam Huber                  More Than  7             26:06    4:43:47        6:42

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position -    21

  Team Score (places): 620  Team Score (times):    1:41:09   Average Time: 20:13

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2074  Matthew Arthur                108          108       19:45      19:45        0:00
    2   2090  Bryan Phouminh                111          219       19:48      39:33        0:02
    3   2096  Anson Smith                   121          340       20:00      59:34        0:14
    4   2079  Michael Dunning               137          477       20:39    1:20:13        0:53
    5   2094  Colton Schmid                 143          620       20:55    1:41:09        1:10
    6   2089  Julio Moreno                  148          768       21:26    2:02:36        1:40
    7   2083  Asay Haile                    149          917       21:34    2:24:11        1:49
    8   2091  Andy Quach                  More Than  7             21:40    2:45:51        1:55
    9   2076  Russell Cestone             More Than  7             21:46    3:07:38        2:00
   10   2077  Man Chieng                  More Than  7             21:58    3:29:36        2:13
   11   2095  Brendan Scollard            More Than  7             23:33    3:53:10        3:48
   12   2078  Timothy Dang                More Than  7             23:43    4:16:54        3:58

Massaponax    Finish Position -    22

  Team Score (places): 719  Team Score (times):    1:46:35   Average Time: 21:19

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1429  Cameron Meppen                134          134       20:34      20:34        0:00
    2   1437  Blake Wood                    140          274       20:47      41:22        0:12
    3   1433  Alix Nguyen                   141          415       20:48    1:02:11        0:14
    4   1438  Andrew Yang                   150          565       21:35    1:23:46        1:00
    5   1422  Logan Everts                  154          719       22:49    1:46:35        2:14

Stonewall Jackson (Manassas)    Finish Position -    23

  Team Score (places): 728  Team Score (times):    1:50:42   Average Time: 22:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2463  Miguel Hernandez              136          136       20:38      20:38        0:00
    2   2465  Gregory Missar                139          275       20:45      41:23        0:06
    3   2464  Sam Keltz                     145          420       21:06    1:02:30        0:28
    4   2466  Cole Newcome                  153          573       22:34    1:25:04        1:55
    5   2460  Christian Ferrante            155          728       25:37    1:50:42        4:59
    6   2467  David Ortega                  156          884       25:54    2:16:36        5:15

Mountain View    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1528  Josh Brunson                Less Than  5             20:06      20:06        0:00
    2   1527  Brannon Angers              Less Than  5             20:13      40:19        0:06
    3   1532  Andrew Carranza             Less Than  5             20:20    1:00:40        0:14
    4   1545  William McGovern            Less Than  5             21:20    1:22:01        1:14

Severna Park    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2167  Jacob Derlink               Less Than  5             17:50      17:50        0:00
    2   2172  Hollis Glick                Less Than  5             18:17      36:08        0:26
    3   2160  Chris Barranco              Less Than  5             18:25      54:34        0:34

Tallwood    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2490  Aidan Wood                  Less Than  5             19:48      19:48        0:00

Woodbridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3285  Jack McLain                 Less Than  5             18:39      18:39        0:00
    2   3288  Merrill Murphy              Less Than  5             18:39      37:19        0:00
    3   3290  Waulker Sandman             Less Than  5             21:48      59:08        3:08
	
	
2012 Glory Days Grill JV Girls

October 13, 2012

Results By Commonwealth Race Management
Overall Finish List - Girls


Girls 5000 Meter Run

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1473  Elizabeth Sagar       Mount Vernon                              20:09  6:30/M        
    2      2   2709  Lori Kostka           Tuscarora High School (VA)                20:11  6:31/M        
    3      3   3131  Amanda Holt           Westfield                                 20:38  6:39/M        
    4      4    208  Natalie King          Centreville                               20:48  6:43/M        
    5      5   1683  Meredith Holland      Patriot High School                       20:57  6:45/M        
    6      6   2802  Ellery Thomas         W.T. Woodson                              20:59  6:46/M        
    7      7    646  Coral Gillette        George Mason                              21:00  6:46/M        
    8      8    790  Elle Lynott           Georgetown Visitation Preparatory S       21:03  6:47/M        
    9      9    656  Brooke Meinhart       George Mason                              21:03  6:47/M        
   10     10   2776  Katie Cooke           W.T. Woodson                              21:03  6:47/M        
   11     11    216  Maya Munoz            Centreville                               21:04  6:48/M        
   12     12   2156  Taylor Simmons        Severna Park                              21:08  6:49/M        
   13     13   1695  Shannon Meyer         Patriot High School                       21:11  6:50/M        
   14     14   1704  Lauren Rudder         Patriot High School                       21:12  6:50/M        
   15     15   2804  Kelsey Yaglou         W.T. Woodson                              21:15  6:51/M        
   16     16   2906  Caitlyn Mulcahy       Washington-Lee High School                21:17  6:52/M        
   17     17   2788  Caroline Howes        W.T. Woodson                              21:25  6:55/M        
   18     18   2135  Ryan Bathras          Severna Park                              21:25  6:55/M        
   19     19   2159  Gabrielle Vance       Severna Park                              21:29  6:56/M        
   20     20   1675  Shelby File           Patriot High School                       21:30  6:56/M        
   21     21   2543  Audrey Fifer          Thomas Jefferson S&T                      21:31  6:56/M        
   22     22   1610  Breanna Ullrich       Oakdale                                   21:32  6:57/M        
   23     23   3153  Reagan Warrington     Westfield                                 21:36  6:58/M        
   24     24   3048  Kerry Stevens         West Springfield                          21:38  6:59/M        
   25     25   2158  Laura Stock           Severna Park                              21:39  6:59/M        
   26     26   3214  Genevieve Garland     Winston Churchill High School             21:41  7:00/M        
   27     27   2555  Emily Moschella       Thomas Jefferson S&T                      21:42  7:00/M        
   28     28   1334  Julia Massey          Loudoun County                            21:44  7:01/M        
   29     29    639  Alice Castillo        George Mason                              21:45  7:01/M        
   30     30   1117  Kylie Smith           James W. Robinson                         21:45  7:01/M        
   31     31    297  Catherine Meyer       Chantilly                                 21:45  7:01/M        
   32     32    138  Cassie Heck           Briar Woods                               21:51  7:03/M        
   33     33   1698  Claire Passero        Patriot High School                       21:52  7:03/M        
   34     34   3039  Sam McAnallen         West Springfield                          21:55  7:04/M        
   35     35    664  Mia Sawyer            George Mason                              21:56  7:05/M        
   36     36   3300  Molly Crum            Yorktown                                  21:56  7:05/M        
   37  (< 5)   1291  Lauren Meyer          Langley                                   21:57  7:05/M        
   38     37    147  Sydney Patterson      Briar Woods                               21:58  7:05/M        
   39     38   3037  Beth Lindenblad       West Springfield                          21:58  7:05/M        
   40     39   3237  Ivy Yen               Winston Churchill High School             21:58  7:05/M        
   41     40   3216  Bailey Hill           Winston Churchill High School             21:59  7:05/M        
   42     41   1504  Millie Biddle         Mountain View                             22:00  7:06/M        
   43     42   2142  Sarah Henke           Severna Park                              22:05  7:07/M        
   44     43    192  Kylie Cuomo           Centreville                               22:06  7:08/M        
   45     44    283  Katelyn Birchfield    Chantilly                                 22:06  7:08/M        
   46     45   3029  Kate Donovan          West Springfield                          22:06  7:08/M        
   47     46   1851  Sarah Adam            Potomac Falls                             22:07  7:08/M        
   48     47   2898  Allison Jaffe         Washington-Lee High School                22:07  7:08/M        
   49     48    640  Marion Clark          George Mason                              22:08  7:08/M        
   50     49   1665  Shannon Blackstone    Patriot High School                       22:09  7:09/M        
   51     50   2148  Katie Laird           Severna Park                              22:11  7:09/M        
   52     51   1591  Tess Speranza         National Cathedral                        22:11  7:09/M        
   53     52   3118  Erin Dempsey          Westfield                                 22:11  7:09/M        
   54     53     99  Grace Taneyhill       Bishop O'Connell                         22:12  7:10/M        
   55     54   2152  Elizabeth Montagnino  Severna Park                              22:16  7:11/M        
   56     55   2552  Ana Malhotra          Thomas Jefferson S&T                      22:16  7:11/M        
   57     56   3031  Jordan Farquhar       West Springfield                          22:17  7:11/M        
   58     57     84  Mary Husk             Bishop O'Connell                         22:20  7:12/M        
   59     58    287  Mackenzie Cowne       Chantilly                                 22:20  7:12/M        
   60     59   1592  Maddie Starr          National Cathedral                        22:21  7:13/M        
   61     60   2540  Emily Barret          Thomas Jefferson S&T                      22:23  7:13/M        
   62     61   1018  Anna Beucler          James Madison                             22:23  7:13/M        
   63     62    404  Vivian Hyde           Dulaney High School                       22:25  7:14/M        
   64     63   1202  Erika Koeniger        Lake Braddock                             22:26  7:14/M        
   65     64   1524  Emily Reinwald        Mountain View                             22:26  7:14/M        
   66     65   1336  Tessa Nester          Loudoun County                            22:27  7:15/M        
   67     66    398  Julie Ciociola        Dulaney High School                       22:28  7:15/M        
   68     67   1341  Jessica Potter        Loudoun County                            22:28  7:15/M        
   69     68   1343  Adrienne Rivera       Loudoun County                            22:28  7:15/M        
   70     69    190  Phoebe Cooper         Centreville                               22:29  7:15/M        
   71     70   1596  Madison Davis         Oakdale                                   22:32  7:16/M        
   72  (> 7)   2157  Caroline Smith        Severna Park                              22:32  7:16/M        
   73  (< 5)    966  Catherine Lyon        Holy Family Academy                       22:34  7:17/M        
   74     71   1032  Emily Head            James Madison                             22:34  7:17/M        
   75     72   3057  Emma Zettlemoyer      West Springfield                          22:35  7:17/M        
   76  (< 5)     28  Lindsay Lloyd         Atlee                                     22:36  7:17/M        
   77     73   2792  Megan McCoy           W.T. Woodson                              22:37  7:18/M        
   78     74    636  Hannah Beaman         George Mason                              22:40  7:19/M        
   79  (> 7)   2149  Anna Linthicum        Severna Park                              22:43  7:20/M        
   80     75     77  Briana Broccoli       Bishop O'Connell                         22:43  7:20/M        
   81     76   3042  Sam Perlstein         West Springfield                          22:43  7:20/M        
   82     77    645  Mary Kate Gelzer      George Mason                              22:44  7:20/M        
   83  (< 5)     29  Emily Loving          Atlee                                     22:46  7:21/M        
   84     78   2900  Isabel Larroca        Washington-Lee High School                22:47  7:21/M        
   85     79   1581  Maria Messick         National Cathedral                        22:47  7:21/M        
   86  (> 7)   3041  Megan Milonovich      West Springfield                          22:47  7:21/M        
   87     80   2556  Carrie Murton         Thomas Jefferson S&T                      22:47  7:21/M        
   88  (< 5)    526  Emma Kirwan           Freedom (South Riding)                    22:49  7:22/M        
   89     81   2773  Cameron Bissen        W.T. Woodson                              22:49  7:22/M        
   90     82   2901  Taylor Leonard        Washington-Lee High School                22:49  7:22/M        
   91     83   1868  Talitha Flowers       Potomac Falls                             22:51  7:22/M        
   92  (< 5)   2104  Julia Guyant          Seton School                              22:52  7:23/M        
   93     84   1828  Clare Starrs          Pope John Paul the Great Catholic H       22:52  7:23/M        
   94     85   3222  Sam Lee               Winston Churchill High School             22:52  7:23/M        
   95     86    127  Crystal Brent         Briar Woods                               22:53  7:23/M        
   96     87   1594  Abigail Summerville   National Cathedral                        22:54  7:23/M        
   97  (> 7)   2146  Lauren Key            Severna Park                              22:54  7:23/M        
   98  (> 7)    650  Lucy Hoak             George Mason                              22:55  7:24/M        
   99     88    725  Julia Winkler         Georgetown Day School                     22:55  7:24/M        
  100     89   2919  Dakota Wenberg        Washington-Lee High School                22:56  7:24/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     90    408  Kristin Newman        Dulaney High School                       22:57  7:24/M        
  102  (> 7)    663  Anna Sawyer           George Mason                              22:57  7:24/M        
  103     91    414  Carly Sniffen         Dulaney High School                       22:57  7:24/M        
  104     92   1183  Gillian Cannon        Lake Braddock                             22:59  7:25/M        
  105     93   1024  Juliette Degraff      James Madison                             23:00  7:25/M        
  106  (< 5)    484  Michelle Corinaldi    Flint Hill School                         23:00  7:25/M        
  107     94   1342  Rose Ramey            Loudoun County                            23:02  7:26/M        
  108     95   3134  Camie Joiner          Westfield                                 23:03  7:26/M        
  109     96   1827  Fiona Seoh            Pope John Paul the Great Catholic H       23:03  7:26/M        
  110     97    128  Taylor Busick         Briar Woods                               23:04  7:26/M        
  111     98   1702  Kathleen Ross         Patriot High School                       23:04  7:26/M        
  112     99   2780  Kate Felsberg         W.T. Woodson                              23:04  7:26/M        
  113    100    281  Amanda Balcells       Chantilly                                 23:04  7:26/M        
  114    101    200  Grace Hinton          Centreville                               23:05  7:27/M        
  115    102   1213  Emily Mudd            Lake Braddock                             23:05  7:27/M        
  116    103   3144  Katie O'Brien         Westfield                                 23:06  7:27/M        
  117  (> 7)   1679  Molli Garifo          Patriot High School                       23:06  7:27/M        
  118    104   1346  Summer Thompson       Loudoun County                            23:06  7:27/M        
  119    105   1472  Cathrine Perryman     Mount Vernon                              23:06  7:27/M        
  120  (> 7)   3034  Lydia Heaton          West Springfield                          23:07  7:27/M        
  121    106   1028  Amanda Gormsen        James Madison                             23:09  7:28/M        
  122    107    722  Rhianna Vergeer       Georgetown Day School                     23:10  7:28/M        
  123  (> 7)   1680  Kirsten Golinski      Patriot High School                       23:11  7:29/M        
  124    108   1049  Ashley Sienicki       James Madison                             23:13  7:29/M        
  125    109   3223  Caren Levin           Winston Churchill High School             23:14  7:30/M        
  126    110   1200  Madeline Hunter       Lake Braddock                             23:14  7:30/M        
  127  (> 7)   1673  Michaela Farris       Patriot High School                       23:16  7:30/M        
  128    111   3232  Regan Taylor          Winston Churchill High School             23:17  7:31/M        
  129  (< 5)   2870  Olivia Taylor         Wakefield High School                     23:17  7:31/M        
  130    112   1030  Cynthia Guo           James Madison                             23:18  7:31/M        
  131    113   1859  Elizabeth Clemm       Potomac Falls                             23:18  7:31/M        
  132    114    137  Carolyn Gorick        Briar Woods                               23:18  7:31/M        
  133    115    142  Lana Miller           Briar Woods                               23:19  7:31/M        
  134  (> 7)   1667  Hope Boyd             Patriot High School                       23:21  7:32/M        
  135    116   1611  Cori Walters          Oakdale                                   23:21  7:32/M        
  136    117    196  Rebecca Ellis         Centreville                               23:22  7:32/M        
  137    118    195  Elizabeth Ellis       Centreville                               23:22  7:32/M        
  138    119    720  Ariana Reichert       Georgetown Day School                     23:22  7:32/M        
  139    120   1566  Sophie Evans          National Cathedral                        23:23  7:33/M        
  140    121   1040  Meghan Marsh          James Madison                             23:24  7:33/M        
  141    122   2971  Juliette Lash         West Potomac                              23:24  7:33/M        
  142    123    285  Justine Clougherty    Chantilly                                 23:25  7:33/M        
  143  (> 7)   1666  Haylee Boyd           Patriot High School                       23:25  7:33/M        
  144  (> 7)   1015  Claudia Atwood        James Madison                             23:26  7:34/M        
  145    124   2911  Anna Santiago         Washington-Lee High School                23:27  7:34/M        
  146    125   2915  Maya Sterrett         Washington-Lee High School                23:27  7:34/M        
  147  (< 5)     19  Eryn Donovan *        Atlee                                     23:27  7:34/M        
  148    126   1601  Rhiannon Hodge        Oakdale                                   23:29  7:35/M        
  149  (> 7)   2914  Ilana Shapiro         Washington-Lee High School                23:29  7:35/M        
  150    127    292  Kathryn Herbert       Chantilly                                 23:32  7:35/M        
  151    128   1572  Meredith Hilton       National Cathedral                        23:34  7:36/M        
  152    129   1870  Theresa Gibney        Potomac Falls                             23:35  7:36/M        
  153    130   3150  Colleen Saunders      Westfield                                 23:37  7:37/M        
  154    131   3127  Roshni Gill           Westfield                                 23:37  7:37/M        
  155    132   2698  Kim Farfan            Tuscarora High School (VA)                23:39  7:38/M        
  156  (> 7)   2777  Carolyn Davis         W.T. Woodson                              23:40  7:38/M        
  157  (> 7)   1663  Brittany Barker       Patriot High School                       23:40  7:38/M        
  158    133     88  Amanda Mescaros       Bishop O'Connell                         23:40  7:38/M        
  159    134    704  Sophie Emery          Georgetown Day School                     23:41  7:38/M        
  160  (> 7)   3147  Rachel Penaranda      Westfield                                 23:41  7:38/M        
  161  (> 7)   1052  Julia Tani            James Madison                             23:45  7:40/M        
  162    135   1876  Megan Middlebrooks    Potomac Falls                             23:45  7:40/M        
  163  (> 7)   3047  Natalie Steinberg     West Springfield                          23:46  7:40/M        
  164  (< 5)    447  Daijun He             Edmund Burke School                       23:47  7:40/M        
  165    136   1600  Sarah Heiland         Oakdale                                   23:47  7:40/M        
  166    137   3212  Danielle Fisher       Winston Churchill High School             23:48  7:41/M        
  167    138   1218  Taylor Reardon        Lake Braddock                             23:48  7:41/M        
  168    139    152  Nidhi Vantair         Briar Woods                               23:49  7:41/M        
  169  (> 7)   3215  Toby Heller           Winston Churchill High School             23:49  7:41/M        
  170  (> 7)   2806  Cynthia Yoon          W.T. Woodson                              23:50  7:41/M        
  171  (> 7)   1712  Jasmyn Vickery        Patriot High School                       23:51  7:42/M        
  172  (> 7)   3038  Michelle Lipka        West Springfield                          23:52  7:42/M        
  173  (< 5)   2651  Emma Whitaker         Trinity Christian School                  23:52  7:42/M        
  174    140    393  Maria Andrade         Dulaney High School                       23:53  7:42/M        
  175  (> 7)   2893  Julia Franchi         Washington-Lee High School                23:56  7:43/M        
  176  (> 7)    207  Yoonah Kim            Centreville                               23:57  7:44/M        
  177  (> 7)   1042  Mary Nielson          James Madison                             23:57  7:44/M        
  178    141   1571  Elinor Hanley         National Cathedral                        23:58  7:44/M        
  179  (< 5)    450  Alana Nunn            Edmund Burke School                       23:58  7:44/M        
  180    142   3318  Emily McGarry         Yorktown                                  23:58  7:44/M        
  181  (< 5)    449  Rebecca Mcclung       Edmund Burke School                       23:59  7:44/M        
  182  (> 7)   3152  Carolina Sosa         Westfield                                 23:59  7:44/M        
  183  (> 7)   3027  Stephanie Chong       West Springfield                          24:01  7:45/M        
  184    143   2545  Olivia Hsu            Thomas Jefferson S&T                      24:03  7:45/M        
  185  (< 5)    584  Haruka Shiomi         George C. Marshall                        24:07  7:47/M        
  186    144   1477  Amanda Villatoro      Mount Vernon                              24:07  7:47/M        
  187    145   1623  Diana Portillo        Park View (Sterling)                      24:08  7:47/M        
  188  (> 7)   1585  Catherine Patton      National Cathedral                        24:08  7:47/M        
  189  (> 7)   1587  Aidana Saudabayeva    National Cathedral                        24:09  7:47/M        
  190  (> 7)   1574  Charlotte Jeppsen     National Cathedral                        24:09  7:47/M        
  191    146   1864  Gabriella Durgin      Potomac Falls                             24:11  7:48/M        
  192  (< 5)    483  Grace Cleland         Flint Hill School                         24:11  7:48/M        
  193  (< 5)   2458  Kristina Johnson      Stonewall Jackson (Manassas)              24:12  7:48/M        
  194    147   1111  Carolina Myers        James W. Robinson                         24:16  7:50/M        
  195    148   3313  Madeline Maclaughlin  Yorktown                                  24:16  7:50/M        
  196    149   1325  Anna Bultrowicz       Loudoun County                            24:16  7:50/M        
  197    150   3334  Allegra Wham          Yorktown                                  24:18  7:50/M        
  198    151    784  Katie Keating         Georgetown Visitation Preparatory S       24:18  7:50/M        
  199  (> 7)   3026  Gina Chong            West Springfield                          24:19  7:51/M        
  200    152    786  Sophie LaViolette     Georgetown Visitation Preparatory S       24:19  7:51/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  201  (> 7)    135  Jennifer Fuhrer       Briar Woods                               24:20  7:51/M        
  202  (> 7)   1690  Septembre Koelling    Patriot High School                       24:20  7:51/M        
  203  (< 5)   2285  Katherine Mccool      South Lakes                               24:20  7:51/M        
  204    153   2563  Lucia Tian            Thomas Jefferson S&T                      24:21  7:51/M        
  205  (> 7)   3050  Alix Sward            West Springfield                          24:21  7:51/M        
  206  (< 5)    525  Katie Johnson         Freedom (South Riding)                    24:26  7:53/M        
  207  (> 7)   2562  Wendy Sun             Thomas Jefferson S&T                      24:26  7:53/M        
  208    154     98  Anne Maria Stella     Bishop O'Connell                         24:27  7:53/M        
  209  (> 7)    194  Vanessa Doerpinhaus   Centreville                               24:27  7:53/M        
  210    155   2975  Camille McMullen      West Potomac                              24:28  7:54/M        
  211    156    772  Lilly Deerin          Georgetown Visitation Preparatory S       24:29  7:54/M        
  212    157   3333  Christine Vincent     Yorktown                                  24:30  7:54/M        
  213    158    905  Diana Smith           Hayfield                                  24:30  7:54/M        
  214  (> 7)   1016  Kelly Ayers           James Madison                             24:30  7:54/M        
  215  (> 7)   3032  Jessica Goeringer     West Springfield                          24:30  7:54/M        
  216    159   1227  Emily Steele          Lake Braddock                             24:31  7:55/M        
  217  (> 7)   2785  Melissa Halbrook      W.T. Woodson                              24:31  7:55/M        
  218    160     83  Jane Husk             Bishop O'Connell                         24:33  7:55/M        
  219    161   1514  Jessica Johnson       Mountain View                             24:34  7:55/M        
  220  (> 7)   2910  Rebecca Rhinehart     Washington-Lee High School                24:35  7:56/M        
  221    162   1182  Lizzie Callahan       Lake Braddock                             24:36  7:56/M        
  222    163    709  Eve Jones             Georgetown Day School                     24:37  7:56/M        
  223    164   1884  Jailene Rodriguez     Potomac Falls                             24:37  7:56/M        
  224  (> 7)   2794  Ciera Merritt         W.T. Woodson                              24:38  7:57/M        
  225  (> 7)   3024  Kathleen Cao          West Springfield                          24:39  7:57/M        
  226    165   1102  Rachel Bennett        James W. Robinson                         24:39  7:57/M        
  227    166    894  Victoria Dewey        Hayfield                                  24:40  7:57/M        
  228  (> 7)   1710  Lynna Sosa            Patriot High School                       24:40  7:57/M        
  229  (> 7)   3120  Elizabeth Doherty     Westfield                                 24:41  7:58/M        
  230  (> 7)   1189  Erika Dunn            Lake Braddock                             24:41  7:58/M        
  231  (> 7)   3021  Nina Browning         West Springfield                          24:41  7:58/M        
  232  (> 7)   1188  Emily Donley          Lake Braddock                             24:42  7:58/M        
  233  (> 7)   1670  Claudia Conrad        Patriot High School                       24:42  7:58/M        
  234  (< 5)   1965  Jocelyn Quispe        Potomac Senior High School                24:44  7:59/M        
  235    167   1510  Emma Davis            Mountain View                             24:45  7:59/M        
  236  (< 5)   1296  Ava Shomaker          Langley                                   24:47  8:00/M        
  237    168   2210  Luisa Lu              South County High School                  24:48  8:00/M        
  238  (< 5)   2293  Natalie Schauer       South Lakes                               24:49  8:00/M        
  239  (> 7)   3111  Melanie Baron         Westfield                                 24:50  8:01/M        
  240    169    712  Alessa Karam          Georgetown Day School                     24:51  8:01/M        
  241    170   2209  HaNuel Lee            South County High School                  24:51  8:01/M        
  242  (> 7)   2569  Edith Zheng           Thomas Jefferson S&T                      24:52  8:01/M        
  243    171    700  Emma Benson-xu        Georgetown Day School                     24:53  8:02/M        
  244  (> 7)    649  Emma Hannan           George Mason                              24:53  8:02/M        
  245  (> 7)   3025  Lisa Chen             West Springfield                          24:55  8:02/M        
  246  (> 7)   1036  Sara Inglis           James Madison                             24:58  8:03/M        
  247  (> 7)    188  Valerie Cateriano     Centreville                               24:59  8:04/M        
  248  (> 7)    198  Katie Hannah          Centreville                               24:59  8:04/M        
  249    172    797  Kathryn McCarthy      Georgetown Visitation Preparatory S       25:00  8:04/M        
  250    173    288  Shannon Darroch       Chantilly                                 25:00  8:04/M        
  251    174   1116  Camille Sides         James W. Robinson                         25:03  8:05/M        
  252  (> 7)    209  Norine King           Centreville                               25:03  8:05/M        
  253    175   1516  Logan Luzier          Mountain View                             25:05  8:05/M        
  254    176   2985  Claire Questad        West Potomac                              25:06  8:06/M        
  255    177    898  Kirsten Hodge         Hayfield                                  25:06  8:06/M        
  256  (> 7)   1579  Caroline Lempres      National Cathedral                        25:06  8:06/M        
  257  (> 7)   1703  Sarah Ruckle          Patriot High School                       25:07  8:06/M        
  258    178   2977  Carolyn Murphy        West Potomac                              25:07  8:06/M        
  259    179   3295  Amy Andrukonis        Yorktown                                  25:07  8:06/M        
  260    180    893  Meghan Coyle          Hayfield                                  25:07  8:06/M        
  261  (> 7)   1706  Heena Shah            Patriot High School                       25:08  8:06/M        
  262  (> 7)   2800  Robyn Smith           W.T. Woodson                              25:08  8:06/M        
  263  (> 7)    658  Sarah Miller          George Mason                              25:08  8:06/M        
  264  (> 7)   1682  Ashley Holder         Patriot High School                       25:09  8:07/M        
  265    181   1107  Camille Helmick       James W. Robinson                         25:09  8:07/M        
  266  (> 7)    634  Ana Abel              George Mason                              25:10  8:07/M        
  267  (> 7)   1026  Amy Gelb              James Madison                             25:11  8:07/M        
  268    182    395  Amanda Bostwick       Dulaney High School                       25:11  8:07/M        
  269  (> 7)    661  Anna Rice             George Mason                              25:11  8:07/M        
  270    183   2725  Jessica Thoppil       Tuscarora High School (VA)                25:14  8:08/M        
  271  (> 7)   2542  Patricia Cheng        Thomas Jefferson S&T                      25:17  8:09/M        
  272    184   1764  Courtney Colahan      Paul VI Catholic                          25:19  8:10/M        
  273  (> 7)   1029  Julia Goyer           James Madison                             25:19  8:10/M        
  274    185     81  Mary Donnelly         Bishop O'Connell                         25:20  8:10/M        
  275    186   1771  Jordan Kijewski       Paul VI Catholic                          25:20  8:10/M        
  276    187   3317  Norah McDonald        Yorktown                                  25:21  8:11/M        
  277  (< 5)    523  Ellie Fink            Freedom (South Riding)                    25:22  8:11/M        
  278  (> 7)     93  Page Scallion         Bishop O'Connell                         25:23  8:11/M        
  279  (> 7)   2905  Anna Mendelson        Washington-Lee High School                25:24  8:12/M        
  280  (> 7)   3315  Elizabeth McDonald    Yorktown                                  25:24  8:12/M        
  281  (> 7)   1691  Mary Larsen           Patriot High School                       25:25  8:12/M        
  282    188   1761  Julianne Agudo        Paul VI Catholic                          25:25  8:12/M        
  283  (> 7)   3028  Lyndsey Curnutte      West Springfield                          25:27  8:13/M        
  284  (> 7)   1561  Anna Catalanotto      National Cathedral                        25:27  8:13/M        
  285    189   2219  Swenja Rohde          South County High School                  25:28  8:13/M        
  286  (> 7)   2888  Mareike Dubbel        Washington-Lee High School                25:28  8:13/M        
  287    190   1478  Paola Villatoro       Mount Vernon                              25:29  8:13/M        
  288  (> 7)   1590  Kate Smart            National Cathedral                        25:29  8:13/M        
  289  (< 5)   2191  Emma Marshall         Sidwell Friends  School                   25:30  8:14/M        
  290    191   1609  Miranda Sly           Oakdale                                   25:30  8:14/M        
  291    192    902  Elizabeth Mekonnen    Hayfield                                  25:32  8:14/M        
  292    193   1772  Sydney Kristek        Paul VI Catholic                          25:34  8:15/M        
  293  (< 5)   2189  Sophia Laguarda       Sidwell Friends  School                   25:34  8:15/M        
  294  (< 5)   2272  Melanie Anderson      South Lakes                               25:36  8:15/M        
  295  (> 7)    133  Maddie Ettrich        Briar Woods                               25:38  8:16/M        
  296  (> 7)   2897  Holli Helm            Washington-Lee High School                25:39  8:16/M        
  297  (> 7)   1557  Ellie Durling         National Cathedral                        25:40  8:17/M        
  298  (> 7)   1324  Hannah Bowman         Loudoun County                            25:42  8:17/M        
  299    194    767  Cecilia Covert        Georgetown Visitation Preparatory S       25:43  8:18/M        
  300  (> 7)   1053  Marie Tummarello      James Madison                             25:43  8:18/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  301  (> 7)   1580  Catherine Malloy      National Cathedral                        25:44  8:18/M        
  302    195   1622  Caitln Payne          Park View (Sterling)                      25:45  8:18/M        
  303    196   2695  Jacqueline Callejas   Tuscarora High School (VA)                25:46  8:19/M        
  304  (> 7)   1686  Sunmi Hwang           Patriot High School                       25:46  8:19/M        
  305    197    811  Sarah Wolf            Georgetown Visitation Preparatory S       25:49  8:20/M        
  306  (> 7)   2907  Adeline Murphy        Washington-Lee High School                25:56  8:22/M        
  307  (> 7)   2775  Hannah Canty          W.T. Woodson                              25:58  8:23/M        
  308  (> 7)   2781  Olivia Fischer        W.T. Woodson                              25:58  8:23/M        
  309  (> 7)   2548  Ellen Kan             Thomas Jefferson S&T                      25:59  8:23/M        
  310    198   2211  Molly MacDonald       South County High School                  26:00  8:23/M        
  311  (> 7)    203  Chrissy Jacksta       Centreville                               26:00  8:23/M        
  312    199   1112  Nicole Myers          James W. Robinson                         26:03  8:24/M        
  313  (< 5)    452  Mylz Taylor           Edmund Burke School                       26:03  8:24/M        
  314  (> 7)    702  Tessa Cafritz         Georgetown Day School                     26:03  8:24/M        
  315  (< 5)   2102  Theresa Bliss         Seton School                              26:05  8:25/M        
  316  (> 7)    648  Ada Haensel           George Mason                              26:05  8:25/M        
  317  (> 7)   2564  Wendy Wu              Thomas Jefferson S&T                      26:06  8:25/M        
  318  (> 7)   3126  Tatyana German        Westfield                                 26:08  8:26/M        
  319    200   1820  Danielle Borneman     Pope John Paul the Great Catholic H       26:08  8:26/M        
  320    201   2503  Britt Nguon           The Potomac School                        26:08  8:26/M        
  321  (> 7)   1711  Caitlin Steen         Patriot High School                       26:10  8:26/M        
  322  (> 7)   2887  Ariana Chaivaranon    Washington-Lee High School                26:11  8:27/M        
  323    202   1471  Kayla Maya            Mount Vernon                              26:12  8:27/M        
  324  (> 7)   1586  Amina Rahill-Marier   National Cathedral                        26:13  8:27/M        
  325  (> 7)    706  Erin Ford             Georgetown Day School                     26:13  8:27/M        
  326  (> 7)    765  Molly Caulfield       Georgetown Visitation Preparatory S       26:14  8:28/M        
  327  (> 7)   3132  Chunbo Huang          Westfield                                 26:14  8:28/M        
  328  (> 7)    202  Sydney Hyland         Centreville                               26:15  8:28/M        
  329  (> 7)   1194  Lydia Grabski         Lake Braddock                             26:16  8:28/M        
  330  (> 7)    223  Rebecca Spencer       Centreville                               26:16  8:28/M        
  331  (> 7)   1560  Mary Charlotte Bruce  National Cathedral                        26:18  8:29/M        
  332  (> 7)    763  Claire Butler         Georgetown Visitation Preparatory S       26:22  8:30/M        
  333  (> 7)   1687  Ashley Jarvis         Patriot High School                       26:23  8:31/M        
  334  (< 5)   2296  Brienne Welch         South Lakes                               26:24  8:31/M        
  335  (> 7)   1700  Lauren Passero        Patriot High School                       26:25  8:31/M        
  336  (< 5)   1958  Victoria Galvan       Potomac Senior High School                26:26  8:32/M        
  337  (> 7)    785  Frances King          Georgetown Visitation Preparatory S       26:27  8:32/M        
  338    203    888  Ariana Bhambhani      Hayfield                                  26:27  8:32/M        
  339    204   2974  Andrea Martinez       West Potomac                              26:28  8:32/M        
  340  (> 7)     96  Aly Speier            Bishop O'Connell                         26:28  8:32/M        
  341  (< 5)    577  Caroline J Marney     George C. Marshall                        26:28  8:32/M        
  342  (> 7)   3314  Kelley Mark           Yorktown                                  26:28  8:32/M        
  343    205   2708  Megan Kolcum          Tuscarora High School (VA)                26:29  8:33/M        
  344    206   2990  Rosemary Vita         West Potomac                              26:30  8:33/M        
  345  (< 5)    372  Juliet Chukwu         Don Bosco Cristo Rey High School          26:32  8:34/M        
  346  (> 7)   3149  Ameyali Salazar       Westfield                                 26:33  8:34/M        
  347  (> 7)   3110  Destiny Ayers         Westfield                                 26:35  8:35/M        
  348    207   1613  Aden Ahmed            Park View (Sterling)                      26:38  8:35/M        
  349  (> 7)   1186  Kristen Cugini        Lake Braddock                             26:40  8:36/M        
  350  (> 7)   1668  Ellen Brown           Patriot High School                       26:43  8:37/M        
  351  (> 7)   2917  Deanna Thurman        Washington-Lee High School                26:47  8:38/M        
  352    208   2716  Danielle McCoy        Tuscarora High School (VA)                26:49  8:39/M        
  353  (> 7)   3117  Elizabeth Coo         Westfield                                 26:49  8:39/M        
  354  (> 7)   3301  Zoe Dormuth           Yorktown                                  26:51  8:40/M        
  355  (> 7)    652  Madison Irwin         George Mason                              26:51  8:40/M        
  356  (> 7)     79  Ashley Darang         Bishop O'Connell                         26:54  8:41/M        
  357  (> 7)   3305  Jennifer Frey         Yorktown                                  26:55  8:41/M        
  358  (> 7)    794  Kelly Mann            Georgetown Visitation Preparatory S       26:55  8:41/M        
  359    209   1779  Nicole Orie           Paul VI Catholic                          26:57  8:42/M        
  360    210   2982  Kristine Pinter       West Potomac                              26:59  8:42/M        
  361  (> 7)   3331  Jasmine Towner        Yorktown                                  27:01  8:43/M        
  362    211   2500  Amelia Klitenic       The Potomac School                        27:02  8:43/M        
  363  (> 7)   1894  Erin Ujueta           Potomac Falls                             27:04  8:44/M        
  364  (< 5)   2459  Bethany Wheaton       Stonewall Jackson (Manassas)              27:05  8:44/M        
  365    212   1476  Marissa Taylor        Mount Vernon                              27:06  8:45/M        
  366  (< 5)    970  Bridget Stine         Holy Family Academy                       27:06  8:45/M        
  367    213   1773  Mary Krolicki         Paul VI Catholic                          27:07  8:45/M        
  368  (> 7)   1329  Grace Horvath         Loudoun County                            27:08  8:45/M        
  369  (> 7)   1707  Courtney Smith        Patriot High School                       27:09  8:45/M        
  370  (> 7)   3308  Margaret Grattan      Yorktown                                  27:09  8:45/M        
  371  (> 7)   1229  Emily Troutman        Lake Braddock                             27:10  8:46/M        
  372  (< 5)   1410  Anna Jent             Massaponax                                27:10  8:46/M        
  373  (< 5)   1415  Shaye Smith           Massaponax                                27:11  8:46/M        
  374  (> 7)    766  Mary Cole             Georgetown Visitation Preparatory S       27:12  8:46/M        
  375  (> 7)    211  Annie Le              Centreville                               27:13  8:47/M        
  376  (> 7)    647  Lydia Gompper         George Mason                              27:13  8:47/M        
  377    214   2693  Sophia Bessa          Tuscarora High School (VA)                27:17  8:48/M        
  378  (> 7)    788  Lauren LeHanka        Georgetown Visitation Preparatory S       27:21  8:49/M        
  379  (> 7)   3321  Allison Pinson        Yorktown                                  27:21  8:49/M        
  380  (> 7)   1173  Liya Abseno           Lake Braddock                             27:22  8:50/M        
  381  (> 7)   3325  Julie Schroeder       Yorktown                                  27:22  8:50/M        
  382  (< 5)   2188  Cecilia Laguarda      Sidwell Friends  School                   27:24  8:50/M        
  383  (< 5)   2106  Brigid Kelly          Seton School                              27:25  8:51/M        
  384  (> 7)   1199  Emma Holzer           Lake Braddock                             27:29  8:52/M        
  385    215   2493  Grace Cherouny        The Potomac School                        27:31  8:53/M        
  386  (> 7)   3114  Ashleigh Bielen       Westfield                                 27:31  8:53/M        
  387    216   1615  Julia Birch           Park View (Sterling)                      27:34  8:54/M        
  388  (> 7)   3154  Sarah Worthington     Westfield                                 27:38  8:55/M        
  389  (> 7)    718  Julia Novey           Georgetown Day School                     27:38  8:55/M        
  390  (> 7)     97  Megan St. George      Bishop O'Connell                         27:39  8:55/M        
  391  (> 7)   2986  Tehmeena Salahin      West Potomac                              27:44  8:57/M        
  392    217   1475  Lindsay Sopko         Mount Vernon                              27:47  8:58/M        
  393  (> 7)    714  Jessica Mason         Georgetown Day School                     27:48  8:58/M        
  394    218   1605  Nadya Lee             Oakdale                                   27:48  8:58/M        
  395    219   1617  Christine Figliozzi   Park View (Sterling)                      27:54  9:00/M        
  396    220   1621  Emily Monseur         Park View (Sterling)                      27:56  9:01/M        
  397  (> 7)    713  Julia Katz            Georgetown Day School                     27:56  9:01/M        
  398    221    891  Katelyn Burke         Hayfield                                  27:58  9:01/M        
  399    222   2212  Kalle Mace            South County High School                  28:08  9:05/M        
  400  (> 7)   3137  Mia Lenotti           Westfield                                 28:09  9:05/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  401  (> 7)   3319  Hannah Morris         Yorktown                                  28:10  9:05/M        
  402  (> 7)   1584  Lesley Mould          National Cathedral                        28:11  9:05/M        
  403  (> 7)   1193  Christa Fox           Lake Braddock                             28:12  9:06/M        
  404  (> 7)   3326  Chandler Sensibaugh   Yorktown                                  28:15  9:07/M        
  405  (> 7)   3143  Kaylyn Nguyen         Westfield                                 28:17  9:07/M        
  406  (> 7)    899  Preksha JayamaruthyramHayfield                                  28:17  9:07/M        
  407  (> 7)    708  Aminah Isiaq          Georgetown Day School                     28:18  9:08/M        
  408  (< 5)    964  Veronica Hays         Holy Family Academy                       28:19  9:08/M        
  409  (> 7)    792  Kelly Mahoney         Georgetown Visitation Preparatory S       28:23  9:09/M        
  410  (> 7)   1589  Jina Shin             National Cathedral                        28:24  9:10/M        
  411  (> 7)   2896  Mora Hav              Washington-Lee High School                28:30  9:12/M        
  412  (< 5)    486  Bailey Jorgensen      Flint Hill School                         28:33  9:13/M        
  413  (< 5)   2868  Kendall Michos        Wakefield High School                     28:43  9:16/M        
  414  (< 5)    570  Victoria French       George C. Marshall                        28:44  9:16/M        
  415  (> 7)   1697  Gina Owens            Patriot High School                       28:44  9:16/M        
  416  (> 7)   1211  Emily Migdal          Lake Braddock                             28:47  9:17/M        
  417    223   2501  Clara Malley          The Potomac School                        28:48  9:17/M        
  418  (> 7)   2972  Mattie Leibowitz      West Potomac                              28:49  9:18/M        
  419    224   2491  Grace Becker          The Potomac School                        28:51  9:18/M        
  420  (> 7)   3051  Cathryne Szczepanik   West Springfield                          28:51  9:18/M        
  421  (> 7)   1583  Sloane Meyer          National Cathedral                        28:53  9:19/M        
  422  (> 7)   3335  Julianne Witiw        Yorktown                                  28:56  9:20/M        
  423    225   2492  Julia Bucholz         The Potomac School                        29:04  9:23/M        
  424  (> 7)   2916  Lecia Stock           Washington-Lee High School                29:09  9:24/M        
  425  (> 7)    770  Mary Dalton           Georgetown Visitation Preparatory S       29:13  9:25/M        
  426  (> 7)    710  Soraya Kamali-nafar   Georgetown Day School                     29:22  9:28/M        
  427  (> 7)   1576  Camille Kellogg       National Cathedral                        29:43  9:35/M        
  428  (> 7)   1582  Blaise Meyer          National Cathedral                        30:00  9:41/M        
  429  (> 7)   3140  Anna Moon             Westfield                                 30:22  9:48/M        
  430  (< 5)   1959  Shannon Johnson       Potomac Senior High School                30:32  9:51/M        
  431    226   1624  Stephanie Vongphakdy  Park View (Sterling)                      30:40  9:54/M        
  432    227   1774  Amanda Malloy         Paul VI Catholic                          30:41  9:54/M        
  433  (> 7)   1564  Mattie Clark          National Cathedral                        30:46  9:55/M        
  434  (< 5)    374  Britanny Etienne      Don Bosco Cristo Rey High School          31:11 10:04/M        
  435  (> 7)   3133  Nikhitha Indukuri     Westfield                                 31:42 10:14/M        
  436    228   1823  Julie Leist           Pope John Paul the Great Catholic H       31:47 10:15/M        
  437  (< 5)    375  Arden Higginbotham    Don Bosco Cristo Rey High School          33:02 10:39/M        
  438    229   2506  Kenzie Williams       The Potomac School                        33:22 10:46/M        
  439  (< 5)   2113  Sydney Urban          Seton School                              34:16 11:03/M        
  440    230   1826  Veronica Mullen       Pope John Paul the Great Catholic H       35:06 11:19/M        
  441  (> 7)   2892  Zaira Flores          Washington-Lee High School                35:46 11:32/M        
  442  (< 5)   2069  Tiyobista Maereg      Robert E. Lee (Springfield)               38:04 12:17/M        
  443  (> 7)   1174  Asrar Aljubori        Lake Braddock                             39:53 12:52/M        
Detail Team Results - Girls

Patriot High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  85  Team Score (times):    1:46:44   Average Time: 21:20

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1683  Meredith Holland                5            5       20:57      20:57        0:00
    2   1695  Shannon Meyer                  13           18       21:11      42:09        0:14
    3   1704  Lauren Rudder                  14           32       21:12    1:03:21        0:14
    4   1675  Shelby File                    20           52       21:30    1:24:52        0:32
    5   1698  Claire Passero                 33           85       21:52    1:46:44        0:54
    6   1665  Shannon Blackstone             49          134       22:09    2:08:53        1:11
    7   1702  Kathleen Ross                  98          232       23:04    2:31:58        2:06
    8   1679  Molli Garifo                More Than  7             23:06    2:55:04        2:08
    9   1680  Kirsten Golinski            More Than  7             23:11    3:18:16        2:13
   10   1673  Michaela Farris             More Than  7             23:16    3:41:32        2:18
   11   1667  Hope Boyd                   More Than  7             23:21    4:04:54        2:23
   12   1666  Haylee Boyd                 More Than  7             23:25    4:28:20        2:28
   13   1663  Brittany Barker             More Than  7             23:40    4:52:00        2:42
   14   1712  Jasmyn Vickery              More Than  7             23:51    5:15:51        2:53
   15   1690  Septembre Koelling          More Than  7             24:20    5:40:12        3:22
   16   1710  Lynna Sosa                  More Than  7             24:40    6:04:53        3:43
   17   1670  Claudia Conrad              More Than  7             24:42    6:29:36        3:44
   18   1703  Sarah Ruckle                More Than  7             25:07    6:54:43        4:09
   19   1706  Heena Shah                  More Than  7             25:08    7:19:51        4:10
   20   1682  Ashley Holder               More Than  7             25:09    7:45:00        4:11
   21   1691  Mary Larsen                 More Than  7             25:25    8:10:25        4:27
   22   1686  Sunmi Hwang                 More Than  7             25:46    8:36:12        4:48
   23   1711  Caitlin Steen               More Than  7             26:10    9:02:22        5:12
   24   1687  Ashley Jarvis               More Than  7             26:23    9:28:45        5:25
   25   1700  Lauren Passero              More Than  7             26:25    9:55:10        5:27
   26   1668  Ellen Brown                 More Than  7             26:43    10:21:53        5:45
   27   1707  Courtney Smith              More Than  7             27:09    10:49:02        6:11
   28   1697  Gina Owens                  More Than  7             28:44    11:17:47        7:46

Severna Park    Finish Position -     2

  Team Score (places): 116  Team Score (times):    1:47:48   Average Time: 21:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2156  Taylor Simmons                 12           12       21:08      21:08        0:00
    2   2135  Ryan Bathras                   18           30       21:25      42:34        0:17
    3   2159  Gabrielle Vance                19           49       21:29    1:04:03        0:20
    4   2158  Laura Stock                    25           74       21:39    1:25:42        0:31
    5   2142  Sarah Henke                    42          116       22:05    1:47:48        0:56
    6   2148  Katie Laird                    50          166       22:11    2:09:59        1:02
    7   2152  Elizabeth Montagnino           54          220       22:16    2:32:15        1:07
    8   2157  Caroline Smith              More Than  7             22:32    2:54:48        1:24
    9   2149  Anna Linthicum              More Than  7             22:43    3:17:31        1:34
   10   2146  Lauren Key                  More Than  7             22:54    3:40:26        1:46

W.T. Woodson    Finish Position -     3

  Team Score (places): 121  Team Score (times):    1:47:21   Average Time: 21:28

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2802  Ellery Thomas                   6            6       20:59      20:59        0:00
    2   2776  Katie Cooke                    10           16       21:03      42:02        0:03
    3   2804  Kelsey Yaglou                  15           31       21:15    1:03:18        0:16
    4   2788  Caroline Howes                 17           48       21:25    1:24:44        0:25
    5   2792  Megan McCoy                    73          121       22:37    1:47:21        1:37
    6   2773  Cameron Bissen                 81          202       22:49    2:10:11        1:49
    7   2780  Kate Felsberg                  99          301       23:04    2:33:15        2:04
    8   2777  Carolyn Davis               More Than  7             23:40    2:56:56        2:40
    9   2806  Cynthia Yoon                More Than  7             23:50    3:20:46        2:50
   10   2785  Melissa Halbrook            More Than  7             24:31    3:45:17        3:31
   11   2794  Ciera Merritt               More Than  7             24:38    4:09:56        3:38
   12   2800  Robyn Smith                 More Than  7             25:08    4:35:04        4:08
   13   2775  Hannah Canty                More Than  7             25:58    5:01:03        4:58
   14   2781  Olivia Fischer              More Than  7             25:58    5:27:02        4:59

George Mason    Finish Position -     4

  Team Score (places): 128  Team Score (times):    1:47:53   Average Time: 21:34

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    646  Coral Gillette                  7            7       21:00      21:00        0:00
    2    656  Brooke Meinhart                 9           16       21:03      42:03        0:03
    3    639  Alice Castillo                 29           45       21:45    1:03:48        0:45
    4    664  Mia Sawyer                     35           80       21:56    1:25:44        0:56
    5    640  Marion Clark                   48          128       22:08    1:47:53        1:08
    6    636  Hannah Beaman                  74          202       22:40    2:10:34        1:40
    7    645  Mary Kate Gelzer               77          279       22:44    2:33:19        1:44
    8    650  Lucy Hoak                   More Than  7             22:55    2:56:15        1:55
    9    663  Anna Sawyer                 More Than  7             22:57    3:19:12        1:57
   10    649  Emma Hannan                 More Than  7             24:53    3:44:05        3:53
   11    658  Sarah Miller                More Than  7             25:08    4:09:14        4:08
   12    634  Ana Abel                    More Than  7             25:10    4:34:24        4:10
   13    661  Anna Rice                   More Than  7             25:11    4:59:36        4:11
   14    648  Ada Haensel                 More Than  7             26:05    5:25:41        5:05
   15    652  Madison Irwin               More Than  7             26:51    5:52:32        5:51
   16    647  Lydia Gompper               More Than  7             27:13    6:19:46        6:13

West Springfield    Finish Position -     5

  Team Score (places): 197  Team Score (times):    1:49:55   Average Time: 21:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3048  Kerry Stevens                  24           24       21:38      21:38        0:00
    2   3039  Sam McAnallen                  34           58       21:55      43:33        0:17
    3   3037  Beth Lindenblad                38           96       21:58    1:05:31        0:19
    4   3029  Kate Donovan                   45          141       22:06    1:27:38        0:28
    5   3031  Jordan Farquhar                56          197       22:17    1:49:55        0:38
    6   3057  Emma Zettlemoyer               72          269       22:35    2:12:30        0:57
    7   3042  Sam Perlstein                  76          345       22:43    2:35:14        1:05
    8   3041  Megan Milonovich            More Than  7             22:47    2:58:02        1:09
    9   3034  Lydia Heaton                More Than  7             23:07    3:21:09        1:29
   10   3047  Natalie Steinberg           More Than  7             23:46    3:44:56        2:08
   11   3038  Michelle Lipka              More Than  7             23:52    4:08:48        2:14
   12   3027  Stephanie Chong             More Than  7             24:01    4:32:50        2:23
   13   3026  Gina Chong                  More Than  7             24:19    4:57:10        2:41
   14   3050  Alix Sward                  More Than  7             24:21    5:21:31        2:43
   15   3032  Jessica Goeringer           More Than  7             24:30    5:46:02        2:52
   16   3024  Kathleen Cao                More Than  7             24:39    6:10:41        3:01
   17   3021  Nina Browning               More Than  7             24:41    6:35:23        3:03
   18   3025  Lisa Chen                   More Than  7             24:55    7:00:18        3:17
   19   3028  Lyndsey Curnutte            More Than  7             25:27    7:25:46        3:49
   20   3051  Cathryne Szczepanik         More Than  7             28:51    7:54:37        7:13

Centreville    Finish Position -     6

  Team Score (places): 228  Team Score (times):    1:49:34   Average Time: 21:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    208  Natalie King                    4            4       20:48      20:48        0:00
    2    216  Maya Munoz                     11           15       21:04      41:53        0:15
    3    192  Kylie Cuomo                    43           58       22:06    1:03:59        1:17
    4    190  Phoebe Cooper                  69          127       22:29    1:26:28        1:40
    5    200  Grace Hinton                  101          228       23:05    1:49:34        2:16
    6    196  Rebecca Ellis                 117          345       23:22    2:12:56        2:33
    7    195  Elizabeth Ellis               118          463       23:22    2:36:18        2:33
    8    207  Yoonah Kim                  More Than  7             23:57    3:00:15        3:08
    9    194  Vanessa Doerpinhaus         More Than  7             24:27    3:24:43        3:38
   10    188  Valerie Cateriano           More Than  7             24:59    3:49:42        4:10
   11    198  Katie Hannah                More Than  7             24:59    4:14:42        4:10
   12    209  Norine King                 More Than  7             25:03    4:39:45        4:14
   13    203  Chrissy Jacksta             More Than  7             26:00    5:05:46        5:12
   14    202  Sydney Hyland               More Than  7             26:15    5:32:02        5:27
   15    223  Rebecca Spencer             More Than  7             26:16    5:58:19        5:27
   16    211  Annie Le                    More Than  7             27:13    6:25:32        6:24

Thomas Jefferson S&T    Finish Position -     7

  Team Score (places): 243  Team Score (times):    1:50:41   Average Time: 22:08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2543  Audrey Fifer                   21           21       21:31      21:31        0:00
    2   2555  Emily Moschella                27           48       21:42      43:14        0:11
    3   2552  Ana Malhotra                   55          103       22:16    1:05:30        0:44
    4   2540  Emily Barret                   60          163       22:23    1:27:53        0:51
    5   2556  Carrie Murton                  80          243       22:47    1:50:41        1:16
    6   2545  Olivia Hsu                    143          386       24:03    2:14:44        2:31
    7   2563  Lucia Tian                    153          539       24:21    2:39:05        2:49
    8   2562  Wendy Sun                   More Than  7             24:26    3:03:32        2:55
    9   2569  Edith Zheng                 More Than  7             24:52    3:28:25        3:21
   10   2542  Patricia Cheng              More Than  7             25:17    3:53:42        3:45
   11   2548  Ellen Kan                   More Than  7             25:59    4:19:42        4:28
   12   2564  Wendy Wu                    More Than  7             26:06    4:45:49        4:35

Westfield    Finish Position -     8

  Team Score (places): 276  Team Score (times):    1:50:36   Average Time: 22:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3131  Amanda Holt                     3            3       20:38      20:38        0:00
    2   3153  Reagan Warrington              23           26       21:36      42:15        0:57
    3   3118  Erin Dempsey                   52           78       22:11    1:04:26        1:32
    4   3134  Camie Joiner                   95          173       23:03    1:27:29        2:24
    5   3144  Katie O'Brien                 103          276       23:06    1:50:36        2:27
    6   3150  Colleen Saunders              130          406       23:37    2:14:13        2:58
    7   3127  Roshni Gill                   131          537       23:37    2:37:50        2:58
    8   3147  Rachel Penaranda            More Than  7             23:41    3:01:32        3:02
    9   3152  Carolina Sosa               More Than  7             23:59    3:25:32        3:20
   10   3120  Elizabeth Doherty           More Than  7             24:41    3:50:13        4:02
   11   3111  Melanie Baron               More Than  7             24:50    4:15:03        4:11
   12   3126  Tatyana German              More Than  7             26:08    4:41:12        5:29
   13   3132  Chunbo Huang                More Than  7             26:14    5:07:26        5:35
   14   3149  Ameyali Salazar             More Than  7             26:33    5:33:59        5:54
   15   3110  Destiny Ayers               More Than  7             26:35    6:00:34        5:56
   16   3117  Elizabeth Coo               More Than  7             26:49    6:27:24        6:10
   17   3114  Ashleigh Bielen             More Than  7             27:31    6:54:56        6:53
   18   3154  Sarah Worthington           More Than  7             27:38    7:22:34        6:59
   19   3137  Mia Lenotti                 More Than  7             28:09    7:50:43        7:30
   20   3143  Kaylyn Nguyen               More Than  7             28:17    8:19:00        7:38
   21   3140  Anna Moon                   More Than  7             30:22    8:49:23        9:43
   22   3133  Nikhitha Indukuri           More Than  7             31:42    9:21:05       11:03

Winston Churchill High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 299  Team Score (times):    1:51:47   Average Time: 22:21

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3214  Genevieve Garland              26           26       21:41      21:41        0:00
    2   3237  Ivy Yen                        39           65       21:58      43:40        0:16
    3   3216  Bailey Hill                    40          105       21:59    1:05:40        0:18
    4   3222  Sam Lee                        85          190       22:52    1:28:32        1:11
    5   3223  Caren Levin                   109          299       23:14    1:51:47        1:32
    6   3232  Regan Taylor                  111          410       23:17    2:15:04        1:35
    7   3212  Danielle Fisher               137          547       23:48    2:38:52        2:06
    8   3215  Toby Heller                 More Than  7             23:49    3:02:42        2:07

Washington-Lee High School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 312  Team Score (times):    1:51:59   Average Time: 22:23

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2906  Caitlyn Mulcahy                16           16       21:17      21:17        0:00
    2   2898  Allison Jaffe                  47           63       22:07      43:25        0:49
    3   2900  Isabel Larroca                 78          141       22:47    1:06:12        1:29
    4   2901  Taylor Leonard                 82          223       22:49    1:29:02        1:32
    5   2919  Dakota Wenberg                 89          312       22:56    1:51:59        1:38
    6   2911  Anna Santiago                 124          436       23:27    2:15:26        2:09
    7   2915  Maya Sterrett                 125          561       23:27    2:38:53        2:09
    8   2914  Ilana Shapiro               More Than  7             23:29    3:02:23        2:11
    9   2893  Julia Franchi               More Than  7             23:56    3:26:19        2:38
   10   2910  Rebecca Rhinehart           More Than  7             24:35    3:50:54        3:17
   11   2905  Anna Mendelson              More Than  7             25:24    4:16:19        4:06
   12   2888  Mareike Dubbel              More Than  7             25:28    4:41:48        4:10
   13   2897  Holli Helm                  More Than  7             25:39    5:07:27        4:21
   14   2907  Adeline Murphy              More Than  7             25:56    5:33:24        4:38
   15   2887  Ariana Chaivaranon          More Than  7             26:11    5:59:35        4:53
   16   2917  Deanna Thurman              More Than  7             26:47    6:26:23        5:30
   17   2896  Mora Hav                    More Than  7             28:30    6:54:54        7:12
   18   2916  Lecia Stock                 More Than  7             29:09    7:24:03        7:51
   19   2892  Zaira Flores                More Than  7             35:46    7:59:49       14:28

Loudoun County    Finish Position -    11

  Team Score (places): 322  Team Score (times):    1:52:10   Average Time: 22:26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1334  Julia Massey                   28           28       21:44      21:44        0:00
    2   1336  Tessa Nester                   65           93       22:27      44:11        0:42
    3   1341  Jessica Potter                 67          160       22:28    1:06:39        0:43
    4   1343  Adrienne Rivera                68          228       22:28    1:29:08        0:44
    5   1342  Rose Ramey                     94          322       23:02    1:52:10        1:17
    6   1346  Summer Thompson               104          426       23:06    2:15:17        1:22
    7   1325  Anna Bultrowicz               149          575       24:16    2:39:34        2:32
    8   1324  Hannah Bowman               More Than  7             25:42    3:05:16        3:58
    9   1329  Grace Horvath               More Than  7             27:08    3:32:25        5:24

Chantilly    Finish Position -    12

  Team Score (places): 356  Team Score (times):    1:52:43   Average Time: 22:32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    297  Catherine Meyer                31           31       21:45      21:45        0:00
    2    283  Katelyn Birchfield             44           75       22:06      43:52        0:20
    3    287  Mackenzie Cowne                58          133       22:20    1:06:12        0:34
    4    281  Amanda Balcells               100          233       23:04    1:29:17        1:19
    5    285  Justine Clougherty            123          356       23:25    1:52:43        1:40
    6    292  Kathryn Herbert               127          483       23:32    2:16:15        1:46
    7    288  Shannon Darroch               173          656       25:00    2:41:15        3:14

Briar Woods    Finish Position -    13

  Team Score (places): 366  Team Score (times):    1:53:05   Average Time: 22:37

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    138  Cassie Heck                    32           32       21:51      21:51        0:00
    2    147  Sydney Patterson               37           69       21:58      43:49        0:06
    3    127  Crystal Brent                  86          155       22:53    1:06:42        1:01
    4    128  Taylor Busick                  97          252       23:04    1:29:46        1:12
    5    137  Carolyn Gorick                114          366       23:18    1:53:05        1:27
    6    142  Lana Miller                   115          481       23:19    2:16:25        1:28
    7    152  Nidhi Vantair                 139          620       23:49    2:40:14        1:57
    8    135  Jennifer Fuhrer             More Than  7             24:20    3:04:34        2:29
    9    133  Maddie Ettrich              More Than  7             25:38    3:30:13        3:47

National Cathedral    Finish Position -    14

  Team Score (places): 396  Team Score (times):    1:53:38   Average Time: 22:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1591  Tess Speranza                  51           51       22:11      22:11        0:00
    2   1592  Maddie Starr                   59          110       22:21      44:33        0:10
    3   1581  Maria Messick                  79          189       22:47    1:07:20        0:36
    4   1594  Abigail Summerville            87          276       22:54    1:30:15        0:42
    5   1566  Sophie Evans                  120          396       23:23    1:53:38        1:12
    6   1572  Meredith Hilton               128          524       23:34    2:17:13        1:22
    7   1571  Elinor Hanley                 141          665       23:58    2:41:11        1:47
    8   1585  Catherine Patton            More Than  7             24:08    3:05:20        1:57
    9   1587  Aidana Saudabayeva          More Than  7             24:09    3:29:30        1:58
   10   1574  Charlotte Jeppsen           More Than  7             24:09    3:53:39        1:58
   11   1579  Caroline Lempres            More Than  7             25:06    4:18:46        2:55
   12   1561  Anna Catalanotto            More Than  7             25:27    4:44:13        3:16
   13   1590  Kate Smart                  More Than  7             25:29    5:09:43        3:18
   14   1557  Ellie Durling               More Than  7             25:40    5:35:24        3:29
   15   1580  Catherine Malloy            More Than  7             25:44    6:01:08        3:32
   16   1586  Amina Rahill-Marier         More Than  7             26:13    6:27:21        4:01
   17   1560  Mary Charlotte Bruce        More Than  7             26:18    6:53:39        4:06
   18   1584  Lesley Mould                More Than  7             28:11    7:21:51        5:59
   19   1589  Jina Shin                   More Than  7             28:24    7:50:16        6:13
   20   1583  Sloane Meyer                More Than  7             28:53    8:19:09        6:42
   21   1576  Camille Kellogg             More Than  7             29:43    8:48:53        7:31
   22   1582  Blaise Meyer                More Than  7             30:00    9:18:53        7:49
   23   1564  Mattie Clark                More Than  7             30:46    9:49:40        8:34

James Madison    Finish Position -    15

  Team Score (places): 439  Team Score (times):    1:54:21   Average Time: 22:52

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1018  Anna Beucler                   61           61       22:23      22:23        0:00
    2   1032  Emily Head                     71          132       22:34      44:58        0:11
    3   1024  Juliette Degraff               93          225       23:00    1:07:58        0:36
    4   1028  Amanda Gormsen                106          331       23:09    1:31:08        0:46
    5   1049  Ashley Sienicki               108          439       23:13    1:54:21        0:49
    6   1030  Cynthia Guo                   112          551       23:18    2:17:39        0:54
    7   1040  Meghan Marsh                  121          672       23:24    2:41:04        1:00
    8   1015  Claudia Atwood              More Than  7             23:26    3:04:30        1:03
    9   1052  Julia Tani                  More Than  7             23:45    3:28:15        1:21
   10   1042  Mary Nielson                More Than  7             23:57    3:52:13        1:34
   11   1016  Kelly Ayers                 More Than  7             24:30    4:16:43        2:06
   12   1036  Sara Inglis                 More Than  7             24:58    4:41:42        2:35
   13   1026  Amy Gelb                    More Than  7             25:11    5:06:53        2:47
   14   1029  Julia Goyer                 More Than  7             25:19    5:32:13        2:55
   15   1053  Marie Tummarello            More Than  7             25:43    5:57:57        3:20

Dulaney High School    Finish Position -    16

  Team Score (places): 449  Team Score (times):    1:54:40   Average Time: 22:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    404  Vivian Hyde                    62           62       22:25      22:25        0:00
    2    398  Julie Ciociola                 66          128       22:28      44:53        0:02
    3    408  Kristin Newman                 90          218       22:57    1:07:50        0:31
    4    414  Carly Sniffen                  91          309       22:57    1:30:47        0:32
    5    393  Maria Andrade                 140          449       23:53    1:54:40        1:28
    6    395  Amanda Bostwick               182          631       25:11    2:19:52        2:46

Oakdale    Finish Position -    17

  Team Score (places): 470  Team Score (times):    1:54:42   Average Time: 22:56

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1610  Breanna Ullrich                22           22       21:32      21:32        0:00
    2   1596  Madison Davis                  70           92       22:32      44:04        0:59
    3   1611  Cori Walters                  116          208       23:21    1:07:26        1:49
    4   1601  Rhiannon Hodge                126          334       23:29    1:30:55        1:56
    5   1600  Sarah Heiland                 136          470       23:47    1:54:42        2:14
    6   1609  Miranda Sly                   191          661       25:30    2:20:13        3:57
    7   1605  Nadya Lee                     218          879       27:48    2:48:02        6:16

Bishop O'Connell    Finish Position -    18

  Team Score (places): 472  Team Score (times):    1:55:25   Average Time: 23:05

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     99  Grace Taneyhill                53           53       22:12      22:12        0:00
    2     84  Mary Husk                      57          110       22:20      44:33        0:07
    3     77  Briana Broccoli                75          185       22:43    1:07:16        0:30
    4     88  Amanda Mescaros               133          318       23:40    1:30:57        1:28
    5     98  Anne Maria Stella             154          472       24:27    1:55:25        2:14
    6     83  Jane Husk                     160          632       24:33    2:19:58        2:20
    7     81  Mary Donnelly                 185          817       25:20    2:45:19        3:07
    8     93  Page Scallion               More Than  7             25:23    3:10:42        3:10
    9     96  Aly Speier                  More Than  7             26:28    3:37:11        4:15
   10     79  Ashley Darang               More Than  7             26:54    4:04:05        4:41
   11     97  Megan St. George            More Than  7             27:39    4:31:45        5:26

Lake Braddock    Finish Position -    19

  Team Score (places): 505  Team Score (times):    1:55:34   Average Time: 23:06

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1202  Erika Koeniger                 63           63       22:26      22:26        0:00
    2   1183  Gillian Cannon                 92          155       22:59      45:26        0:33
    3   1213  Emily Mudd                    102          257       23:05    1:08:31        0:39
    4   1200  Madeline Hunter               110          367       23:14    1:31:46        0:47
    5   1218  Taylor Reardon                138          505       23:48    1:55:34        1:22
    6   1227  Emily Steele                  159          664       24:31    2:20:06        2:04
    7   1182  Lizzie Callahan               162          826       24:36    2:44:42        2:09
    8   1189  Erika Dunn                  More Than  7             24:41    3:09:24        2:15
    9   1188  Emily Donley                More Than  7             24:42    3:34:06        2:15
   10   1194  Lydia Grabski               More Than  7             26:16    4:00:22        3:50
   11   1186  Kristen Cugini              More Than  7             26:40    4:27:03        4:13
   12   1229  Emily Troutman              More Than  7             27:10    4:54:13        4:43
   13   1173  Liya Abseno                 More Than  7             27:22    5:21:35        4:55
   14   1199  Emma Holzer                 More Than  7             27:29    5:49:04        5:03
   15   1193  Christa Fox                 More Than  7             28:12    6:17:16        5:45
   16   1211  Emily Migdal                More Than  7             28:47    6:46:04        6:21
   17   1174  Asrar Aljubori              More Than  7             39:53    7:25:57       17:26

Potomac Falls    Finish Position -    20

  Team Score (places): 506  Team Score (times):    1:55:38   Average Time: 23:07

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1851  Sarah Adam                     46           46       22:07      22:07        0:00
    2   1868  Talitha Flowers                83          129       22:51      44:58        0:43
    3   1859  Elizabeth Clemm               113          242       23:18    1:08:17        1:10
    4   1870  Theresa Gibney                129          371       23:35    1:31:52        1:28
    5   1876  Megan Middlebrooks            135          506       23:45    1:55:38        1:37
    6   1864  Gabriella Durgin              146          652       24:11    2:19:49        2:04
    7   1884  Jailene Rodriguez             164          816       24:37    2:44:27        2:30
    8   1894  Erin Ujueta                 More Than  7             27:04    3:11:32        4:57

Mountain View    Finish Position -    21

  Team Score (places): 608  Team Score (times):    1:58:53   Average Time: 23:46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1504  Millie Biddle                  41           41       22:00      22:00        0:00
    2   1524  Emily Reinwald                 64          105       22:26      44:27        0:26
    3   1514  Jessica Johnson               161          266       24:34    1:09:02        2:33
    4   1510  Emma Davis                    167          433       24:45    1:33:48        2:44
    5   1516  Logan Luzier                  175          608       25:05    1:58:53        3:04

Georgetown Day School    Finish Position -    22

  Team Score (places): 611  Team Score (times):    1:57:47   Average Time: 23:33

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    725  Julia Winkler                  88           88       22:55      22:55        0:00
    2    722  Rhianna Vergeer               107          195       23:10      46:06        0:14
    3    720  Ariana Reichert               119          314       23:22    1:09:29        0:26
    4    704  Sophie Emery                  134          448       23:41    1:33:10        0:45
    5    709  Eve Jones                     163          611       24:37    1:57:47        1:41
    6    712  Alessa Karam                  169          780       24:51    2:22:39        1:55
    7    700  Emma Benson-xu                171          951       24:53    2:47:32        1:57
    8    702  Tessa Cafritz               More Than  7             26:03    3:13:35        3:07
    9    706  Erin Ford                   More Than  7             26:13    3:39:49        3:18
   10    718  Julia Novey                 More Than  7             27:38    4:07:28        4:43
   11    714  Jessica Mason               More Than  7             27:48    4:35:17        4:52
   12    713  Julia Katz                  More Than  7             27:56    5:03:14        5:00
   13    708  Aminah Isiaq                More Than  7             28:18    5:31:32        5:22
   14    710  Soraya Kamali-nafar         More Than  7             29:22    6:00:55        6:26

Yorktown    Finish Position -    23

  Team Score (places): 633  Team Score (times):    1:59:00   Average Time: 23:48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   3300  Molly Crum                     36           36       21:56      21:56        0:00
    2   3318  Emily McGarry                 142          178       23:58      45:55        2:01
    3   3313  Madeline Maclaughlin          148          326       24:16    1:10:12        2:19
    4   3334  Allegra Wham                  150          476       24:18    1:34:30        2:21
    5   3333  Christine Vincent             157          633       24:30    1:59:00        2:33
    6   3295  Amy Andrukonis                179          812       25:07    2:24:08        3:11
    7   3317  Norah McDonald                187          999       25:21    2:49:29        3:24
    8   3315  Elizabeth McDonald          More Than  7             25:24    3:14:54        3:27
    9   3314  Kelley Mark                 More Than  7             26:28    3:41:23        4:31
   10   3301  Zoe Dormuth                 More Than  7             26:51    4:08:14        4:54
   11   3305  Jennifer Frey               More Than  7             26:55    4:35:09        4:58
   12   3331  Jasmine Towner              More Than  7             27:01    5:02:11        5:04
   13   3308  Margaret Grattan            More Than  7             27:09    5:29:20        5:12
   14   3321  Allison Pinson              More Than  7             27:21    5:56:42        5:24
   15   3325  Julie Schroeder             More Than  7             27:22    6:24:05        5:26
   16   3319  Hannah Morris               More Than  7             28:10    6:52:16        6:13
   17   3326  Chandler Sensibaugh         More Than  7             28:15    7:20:32        6:18
   18   3335  Julianne Witiw              More Than  7             28:56    7:49:28        6:59

Georgetown Visitation Preparatory School    Finish Position -    24

  Team Score (places): 639  Team Score (times):    1:59:10   Average Time: 23:50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    790  Elle Lynott                     8            8       21:03      21:03        0:00
    2    784  Katie Keating                 151          159       24:18      45:21        3:15
    3    786  Sophie LaViolette             152          311       24:19    1:09:41        3:16
    4    772  Lilly Deerin                  156          467       24:29    1:34:10        3:26
    5    797  Kathryn McCarthy              172          639       25:00    1:59:10        3:57
    6    767  Cecilia Covert                194          833       25:43    2:24:54        4:40
    7    811  Sarah Wolf                    197         1030       25:49    2:50:43        4:46
    8    765  Molly Caulfield             More Than  7             26:14    3:16:58        5:11
    9    763  Claire Butler               More Than  7             26:22    3:43:21        5:19
   10    785  Frances King                More Than  7             26:27    4:09:48        5:23
   11    794  Kelly Mann                  More Than  7             26:55    4:36:44        5:52
   12    766  Mary Cole                   More Than  7             27:12    5:03:56        6:09
   13    788  Lauren LeHanka              More Than  7             27:21    5:31:18        6:18
   14    792  Kelly Mahoney               More Than  7             28:23    5:59:41        7:20
   15    770  Mary Dalton                 More Than  7             29:13    6:28:55        8:10

Mount Vernon    Finish Position -    25

  Team Score (places): 642  Team Score (times):    1:59:05   Average Time: 23:49

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1473  Elizabeth Sagar                 1            1       20:09      20:09        0:00
    2   1472  Cathrine Perryman             105          106       23:06      43:16        2:57
    3   1477  Amanda Villatoro              144          250       24:07    1:07:23        3:58
    4   1478  Paola Villatoro               190          440       25:29    1:32:53        5:20
    5   1471  Kayla Maya                    202          642       26:12    1:59:05        6:03
    6   1476  Marissa Taylor                212          854       27:06    2:26:11        6:57
    7   1475  Lindsay Sopko                 217         1071       27:47    2:53:59        7:38

James W. Robinson    Finish Position -    26

  Team Score (places): 697  Team Score (times):    2:00:53   Average Time: 24:10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1117  Kylie Smith                    30           30       21:45      21:45        0:00
    2   1111  Carolina Myers                147          177       24:16      46:01        2:31
    3   1102  Rachel Bennett                165          342       24:39    1:10:40        2:54
    4   1116  Camille Sides                 174          516       25:03    1:35:44        3:18
    5   1107  Camille Helmick               181          697       25:09    2:00:53        3:24
    6   1112  Nicole Myers                  199          896       26:03    2:26:56        4:18

Tuscarora High School (VA)    Finish Position -    27

  Team Score (places): 718  Team Score (times):    2:01:21   Average Time: 24:16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2709  Lori Kostka                     2            2       20:11      20:11        0:00
    2   2698  Kim Farfan                    132          134       23:39      43:50        3:27
    3   2725  Jessica Thoppil               183          317       25:14    1:09:05        5:02
    4   2695  Jacqueline Callejas           196          513       25:46    1:34:51        5:34
    5   2708  Megan Kolcum                  205          718       26:29    2:01:21        6:17
    6   2716  Danielle McCoy                208          926       26:49    2:28:10        6:37
    7   2693  Sophia Bessa                  214         1140       27:17    2:55:27        7:06

West Potomac    Finish Position -    28

  Team Score (places): 835  Team Score (times):    2:04:34   Average Time: 24:54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2971  Juliette Lash                 122          122       23:24      23:24        0:00
    2   2975  Camille McMullen              155          277       24:28      47:53        1:04
    3   2985  Claire Questad                176          453       25:06    1:12:59        1:41
    4   2977  Carolyn Murphy                178          631       25:07    1:38:06        1:42
    5   2974  Andrea Martinez               204          835       26:28    2:04:34        3:03
    6   2990  Rosemary Vita                 206         1041       26:30    2:31:05        3:06
    7   2982  Kristine Pinter               210         1251       26:59    2:58:05        3:35
    8   2986  Tehmeena Salahin            More Than  7             27:44    3:25:49        4:19
    9   2972  Mattie Leibowitz            More Than  7             28:49    3:54:39        5:25

Pope John Paul the Great Catholic High School    Finish Position -    29

  Team Score (places): 838  Team Score (times):    2:18:58   Average Time: 27:47

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1828  Clare Starrs                   84           84       22:52      22:52        0:00
    2   1827  Fiona Seoh                     96          180       23:03      45:56        0:10
    3   1820  Danielle Borneman             200          380       26:08    1:12:04        3:15
    4   1823  Julie Leist                   228          608       31:47    1:43:51        8:54
    5   1826  Veronica Mullen               230          838       35:06    2:18:58       12:13

Hayfield    Finish Position -    30

  Team Score (places): 873  Team Score (times):    2:04:56   Average Time: 24:59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    905  Diana Smith                   158          158       24:30      24:30        0:00
    2    894  Victoria Dewey                166          324       24:40      49:10        0:09
    3    898  Kirsten Hodge                 177          501       25:06    1:14:16        0:36
    4    893  Meghan Coyle                  180          681       25:07    1:39:24        0:37
    5    902  Elizabeth Mekonnen            192          873       25:32    2:04:56        1:01
    6    888  Ariana Bhambhani              203         1076       26:27    2:31:24        1:57
    7    891  Katelyn Burke                 221         1297       27:58    2:59:22        3:28
    8    899  Preksha Jayamaruthyram      More Than  7             28:17    3:27:40        3:47

South County High School    Finish Position -    31

  Team Score (places): 947  Team Score (times):    2:09:17   Average Time: 25:51

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2210  Luisa Lu                      168          168       24:48      24:48        0:00
    2   2209  HaNuel Lee                    170          338       24:51      49:40        0:02
    3   2219  Swenja Rohde                  189          527       25:28    1:15:08        0:39
    4   2211  Molly MacDonald               198          725       26:00    1:41:08        1:11
    5   2212  Kalle Mace                    222          947       28:08    2:09:17        3:19

Paul VI Catholic    Finish Position -    32

  Team Score (places): 960  Team Score (times):    2:08:36   Average Time: 25:43

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1764  Courtney Colahan              184          184       25:19      25:19        0:00
    2   1771  Jordan Kijewski               186          370       25:20      50:40        0:01
    3   1761  Julianne Agudo                188          558       25:25    1:16:05        0:05
    4   1772  Sydney Kristek                193          751       25:34    1:41:39        0:14
    5   1779  Nicole Orie                   209          960       26:57    2:08:36        1:37
    6   1773  Mary Krolicki                 213         1173       27:07    2:35:44        1:48
    7   1774  Amanda Malloy                 227         1400       30:41    3:06:25        5:21

Park View (Sterling)    Finish Position -    33

  Team Score (places): 982  Team Score (times):    2:12:01   Average Time: 26:24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1623  Diana Portillo                145          145       24:08      24:08        0:00
    2   1622  Caitln Payne                  195          340       25:45      49:54        1:37
    3   1613  Aden Ahmed                    207          547       26:38    1:16:32        2:30
    4   1615  Julia Birch                   216          763       27:34    1:44:07        3:26
    5   1617  Christine Figliozzi           219          982       27:54    2:12:01        3:45
    6   1621  Emily Monseur                 220         1202       27:56    2:39:57        3:48
    7   1624  Stephanie Vongphakdy          226         1428       30:40    3:10:38        6:32

The Potomac School    Finish Position -    34

  Team Score (places): ***  Team Score (times):    2:18:21   Average Time: 27:40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2503  Britt Nguon                   201          201       26:08      26:08        0:00
    2   2500  Amelia Klitenic               211          412       27:02      53:10        0:53
    3   2493  Grace Cherouny                215          627       27:31    1:20:42        1:22
    4   2501  Clara Malley                  223          850       28:48    1:49:30        2:40
    5   2491  Grace Becker                  224         1074       28:51    2:18:21        2:42
    6   2492  Julia Bucholz                 225         1299       29:04    2:47:26        2:55
    7   2506  Kenzie Williams               229         1528       33:22    3:20:48        7:13

Atlee    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     28  Lindsay Lloyd               Less Than  5             22:36      22:36        0:00
    2     29  Emily Loving                Less Than  5             22:46      45:22        0:10
    3     19  Eryn Donovan *              Less Than  5             23:27    1:08:50        0:51

Don Bosco Cristo Rey High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    372  Juliet Chukwu               Less Than  5             26:32      26:32        0:00
    2    374  Britanny Etienne            Less Than  5             31:11      57:43        4:39
    3    375  Arden Higginbotham          Less Than  5             33:02    1:30:46        6:29

Flint Hill School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    484  Michelle Corinaldi          Less Than  5             23:00      23:00        0:00
    2    483  Grace Cleland               Less Than  5             24:11      47:12        1:11
    3    486  Bailey Jorgensen            Less Than  5             28:33    1:15:45        5:32

Holy Family Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    966  Catherine Lyon              Less Than  5             22:34      22:34        0:00
    2    970  Bridget Stine               Less Than  5             27:06      49:41        4:32
    3    964  Veronica Hays               Less Than  5             28:19    1:18:01        5:45

Langley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1291  Lauren Meyer                Less Than  5             21:57      21:57        0:00
    2   1296  Ava Shomaker                Less Than  5             24:47      46:44        2:49

Sidwell Friends  School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2191  Emma Marshall               Less Than  5             25:30      25:30        0:00
    2   2189  Sophia Laguarda             Less Than  5             25:34      51:04        0:04
    3   2188  Cecilia Laguarda            Less Than  5             27:24    1:18:29        1:54

South Lakes    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2285  Katherine Mccool            Less Than  5             24:20      24:20        0:00
    2   2293  Natalie Schauer             Less Than  5             24:49      49:10        0:28
    3   2272  Melanie Anderson            Less Than  5             25:36    1:14:47        1:16
    4   2296  Brienne Welch               Less Than  5             26:24    1:41:11        2:03

Trinity Christian School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2651  Emma Whitaker               Less Than  5             23:52      23:52        0:00

Wakefield High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2870  Olivia Taylor               Less Than  5             23:17      23:17        0:00
    2   2868  Kendall Michos              Less Than  5             28:43      52:01        5:26

Edmund Burke School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    447  Daijun He                   Less Than  5             23:47      23:47        0:00
    2    450  Alana Nunn                  Less Than  5             23:58      47:45        0:11
    3    449  Rebecca Mcclung             Less Than  5             23:59    1:11:44        0:12
    4    452  Mylz Taylor                 Less Than  5             26:03    1:37:48        2:16

Freedom (South Riding)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    526  Emma Kirwan                 Less Than  5             22:49      22:49        0:00
    2    525  Katie Johnson               Less Than  5             24:26      47:15        1:36
    3    523  Ellie Fink                  Less Than  5             25:22    1:12:38        2:33

George C. Marshall    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    584  Haruka Shiomi               Less Than  5             24:07      24:07        0:00
    2    577  Caroline J Marney           Less Than  5             26:28      50:35        2:21
    3    570  Victoria French             Less Than  5             28:44    1:19:20        4:37

Massaponax    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1410  Anna Jent                   Less Than  5             27:10      27:10        0:00
    2   1415  Shaye Smith                 Less Than  5             27:11      54:21        0:00

Potomac Senior High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1965  Jocelyn Quispe              Less Than  5             24:44      24:44        0:00
    2   1958  Victoria Galvan             Less Than  5             26:26      51:11        1:41
    3   1959  Shannon Johnson             Less Than  5             30:32    1:21:44        5:47

Robert E. Lee (Springfield)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2069  Tiyobista Maereg            Less Than  5             38:04      38:04        0:00

Seton School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2104  Julia Guyant                Less Than  5             22:52      22:52        0:00
    2   2102  Theresa Bliss               Less Than  5             26:05      48:57        3:12
    3   2106  Brigid Kelly                Less Than  5             27:25    1:16:22        4:33
    4   2113  Sydney Urban                Less Than  5             34:16    1:50:39       11:24

Stonewall Jackson (Manassas)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   2458  Kristina Johnson            Less Than  5             24:12      24:12        0:00
    2   2459  Bethany Wheaton             Less Than  5             27:05      51:18        2:53
		


Return to Top

Email | About