MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




IAC B Meet
IAC Championships Outdoors History
Hosted By: St. Stephen's and St. Agnes
Alexandria, Virginia
2012-05-08

RaceTab 3 by MileSplit  Registered to: Scott McLeod, St. Stephen's & St Agnes School

                        IAC Varsity B - 5/8/2012 5:57:38 PM
                  St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA

                        Varsity Boys 100 Meter Dash
=============================================================================
    Name                      Yr Team                          Time H#  Pts
=============================================================================
  1 Tristan Blarel              St Albans For Boys            12.04  3    10
  2 Johari Johnson              Landon School                12.08  4    8
  3 Rodrick Murray              St Albans For Boys            12.39  2    6
  4 Lucas Fonseca                Bullis                        12.45  3    4
  5 Rujun (james) Li            Bullis                        12.72  2    2
  6 Azaan Wilbon                St Albans For Boys            12.77  4    1
  7 Daniel Hernandez            St Albans For Boys            13.12  1
  8 Jerry Fan                    St Albans For Boys            13.14  2
  9 Devante Phillips          11 St Stephens and St Agnes      13.29  4
10 Aaron Brackett            10 St Stephens and St Agnes      13.33  1
11 Aaron Washington            Landon                        13.35  4
12 Anthony Graves              Georgetown Prep              13.39  2
13 Jamal Francois              Landon                        13.50  3
14 Aaron Hendrix                Georgetown Prep              13.65  4
15 Chino Agulanna              Episcopal                    13.72  3
16 Jackson Rumer                St Albans For Boys            13.79  2
17 Kameron Smith                St Albans For Boys            14.34  1

                        Varsity Boys 200 Meter Dash
=============================================================================
    Name                      Yr Team                          Time H#  Pts
=============================================================================
  1 Johari Johnson              Landon School                24.02  4    10
  2 Tristan Blarel              St Albans For Boys            24.52  4    8
  3 Nigel Bullard              9 St Stephens and St Agnes      25.55  3    6
  4 Miguel Arrate              9 St Stephens and St Agnes      26.90  3    4
  5 Daniel Hernandez            St Albans For Boys            27.30  2    2
  6 Anthony Graves              Georgetown Prep              27.42  2    1
  7 Aaron Hendrix                Georgetown Prep              27.52  3
  8 Clarence Clanton            Episcopal                    27.60  2
  9 Chino Agulanna              Episcopal                    28.15  2
10 Jackson Rumer                St Albans For Boys            28.67  1
11 Kameron Smith                St Albans For Boys            29.09  1

                        Varsity Boys 400 Meter Dash
=============================================================================
    Name                      Yr Team                          Time H#  Pts
=============================================================================
  1 William Moore                St Albans For Boys            53.76  3    10
  2 Mike Otoo                    Episcopal                    55.14  3    8
  3 Saadiq Garba                St Albans For Boys            56.23  3    6
  4 Miles Peele                  St Albans For Boys            57.53  2    4
  5 Alex Herbets                Bullis                        58.35  3    2
  6 Justin Jarvis                St Albans For Boys            58.82  3
  7 Will Coward                  St Stephens and St Agnes    1:02.10  2    1
  8 Ayinde Calhoun              Bullis                      1:03.71  3
  9 Micheal Akinkoye            Bullis                      1:04.50  1
10 Joshua Reed                  St Stephens and St Agnes    1:06.03  2
11 Raymond Martin              St Stephens and St Agnes    1:08.08  2
12 Matthew Mirliani            St Stephens and St Agnes    1:10.09  1
13 Justin Choi                  Episcopal                  1:10.47  2
14 Madison Hardaway            Episcopal                  1:22.61  1

                        Varsity Boys 800 Meter Run
=============================================================================
    Name                      Yr Team                          Time H#  Pts
=============================================================================
  1 Ephrem Rae                  St Albans For Boys          2:07.39  3    10
  2 Thomas Hopson                St Albans For Boys          2:12.07  3    8
  3 Josh Kerry                  St Albans For Boys          2:14.08  3    6
  4 Austin Campbell              St Albans For Boys          2:15.15  3
  5 Richard Figueroa            St Albans For Boys          2:16.89  3
  6 Iason Togias                St Albans For Boys          2:17.78  2
  7 Wish Carr                    St Albans For Boys          2:18.70  3
  8 Josh Carr                    St Albans For Boys          2:19.94  3
  9 Jonathan Ward                St Albans For Boys          2:20.45  3
10 Calvin Baker                St Albans For Boys          2:22.49  3
11 Tony Thumpasery              St Albans For Boys          2:23.41  3
12 Philip Hedden                St Albans For Boys          2:24.43  2
13 Robby Green                  Georgetown Prep            2:25.66  2    4
14 Archer Chapin                Georgetown Prep            2:25.69  2    2
15 Vasisht Sriram              St Albans For Boys          2:26.21  2
16 Alec Frydman                St Albans For Boys          2:26.71  2
17 Matthew Ray                  St Stephens and St Agnes    2:27.40  2    1
18 Osei Djan                    Episcopal                  2:28.23  2
19 Zach Wood                    Bullis                      2:29.36  3
20 Steve Maderas                Georgetown Prep            2:29.46  1
21 Humphrey Xu                  St Albans For Boys          2:29.86  1
22 Ben Donvan                  St Albans For Boys          2:30.26  2
23 Jacob Ruttenberg            Landon                      2:30.59  2
24 James Reston                St Albans For Boys          2:30.74  2
25 Jack Guenther                St Albans For Boys          2:31.12  2
26 Wick Waller                  Episcopal                  2:32.04  1
27 Thomas Pack                  St Albans For Boys          2:35.55  1
28 Alex Loukanov                St Albans For Boys          2:38.70  1
29 Jonathan Cathapermal        St Albans For Boys          2:44.41  1
30 James Truitt                St Albans For Boys          2:45.28  1
31 Dylan Leonard                Georgetown Prep            2:45.67  1
32 Sam Dennis                  Georgetown Prep            2:50.80  1
33 Jack Zhou                    Bullis                      3:14.58  1

                      Varsity Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Philip Abboud                St Albans For Boys          4:56.55    10
  2 Henry Lawson                Episcopal                  4:59.72    8
  3 Vince Cozza                  St Albans For Boys          5:03.06    6
  4 Grant McClure                St Albans For Boys          5:07.94    4
  5 Jess McKillop                St Albans For Boys          5:13.25
  6 Jeff Bass                    Bullis                      5:19.02    2
  7 James Patton                St Albans For Boys          5:21.07
  8 Archer Chapin                Georgetown Prep            5:21.21    1
  9 Marco Patzy                  Georgetown Prep            5:22.01
10 Robby Green                  Georgetown Prep            5:23.98
11 Joey Wood                    Georgetown Prep            5:24.52
12 Sandy Suh                    St Albans For Boys          5:28.39
13 Hunty Brown                  Bullis                      5:39.38
14 Sebastian Viscuso            St Albans For Boys          5:39.84
15 John Kadlick                Episcopal                  5:43.43
16 Steve Maderas                Georgetown Prep            5:44.95
17 Teddy Sullivan              Bullis                      5:50.08
18 Dylan Leonard                Georgetown Prep            5:57.74
19 Sam Dennis                  Georgetown Prep            6:04.55
20 Matt Peel                    Bullis                      6:09.19
21 Griffin Smith                Georgetown Prep            6:11.54
22 David Harrison              Bullis                      6:16.43
23 Connor Schultz              Bullis                      6:51.80
24 Arman Salmasi                Bullis                      8:29.01


              Varsity Boys 110 Meter Hurdles Prelims
====================================================================
    Name                      Yr Team                          Time
====================================================================
  1 Eric Kudiwu                  Georgetown Prep              20.44
  2 Steven Xue                  Bullis                        21.80

                      Varsity Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Mulindi Johnson              St Albans For Boys            44.19    10
  2 Andrew Stone                Bullis                        51.52    8
  3 Steven Xue                  Bullis                        52.30    6
  4 Alex Collins                St Stephens and St Agnes      52.35    4
  5 Eric Kudiwu                  Georgetown Prep              56.07    2

              Varsity Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 St Albans For Boys                          47.93    10
  2 St Stephens and St Agnes                    53.62    8
  3 Episcopal                                    57.82    6

              Varsity Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 St Albans For Boys                        3:51.20    10
  2 Episcopal                                  3:59.85    8
  3 St Stephens and St Agnes                  4:00.73    6
  4 Bullis                                    4:05.33    4

                        Varsity Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Pts
==========================================================================
  1 Kazuma Makihara              St Albans For Boys            94-09    10
  2 Brennan Mccann              Episcopal                    87-10    8
  3 Jonathan Holland          9 Landon School                87-06    6
  4 J.p Perry                    St Albans For Boys            85-01    4
  5 David Kinnaird              St Albans For Boys            81-11    2
  6 Daniel Marshall            9 St Stephens and St Agnes      79-08    1
  7 Patrick Byrnes            10 Episcopal                    78-06
  8 Ike Killis                  Episcopal                    73-02
  9 Paul Griffith            11 St Stephens and St Agnes      67-07
10 Mark O'Connell              St Albans For Boys            67-02
11 Jack Metrey                  Bullis                        65-10
12 Leonardo Wu                  Bullis                        62-04
13 William Clark              9 Landon School                57-09
14 Tre Allison              10 St Stephens and St Agnes      55-11

                          Varsity Boys High Jump
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Pts
==========================================================================
  1 Miguel Arrate              9 St Stephens and St Agnes    5-02.00    10
  2 Azaan Wilbon                St Albans For Boys          5-00.00    8

                          Varsity Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Pts
==========================================================================
  1 Jonathan Holland          9 Landon School              38-07.00    10
  2 Rodrick Murray              St Albans For Boys        37-04.50    8
  3 Martin Sharp                Episcopal                  33-02.00    6
  4 Mark O'Connell              St Albans For Boys        32-02.50    4
  5 Jd Abdullah                  St Albans For Boys        30-09.50    2
  6 Jake Bishop                  St Albans For Boys        30-03.00
  7 Nigel Bullard              9 St Stephens and St Agnes  29-09.50    1
  8 Trip Horan                  Episcopal                  29-05.50
  9 Kazuma Makihara              St Albans For Boys        28-03.00
10 Jack Metrey                  Bullis                      28-0.50
11 Shamir Campbell            9 St Stephens and St Agnes  26-07.00
11 Leonardo Wu                  Bullis                    26-07.00
13 Daniel Marshall            9 St Stephens and St Agnes  25-11.00
14 William Clark              9 Landon School              22-08.50
15 Aidan Gray                  St Albans For Boys        22-08.00
16 Torrae Scott              9 St Stephens and St Agnes  18-01.00

                            Varsity Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Steven Xue                  Bullis                    34-04.50  NWI    10
  2 Lucas Fonseca                Bullis                    33-02.00  NWI    8
  3 Robert Twyman                St Albans For Boys        33-00.00  NWI    6
  4 Matthew Days                St Albans For Boys        30-01.00  NWI    4

                            Varsity Boys Long Jump
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Miguel Arrate              9 St Stephens and St Agnes  17-05.75  NWI    10
  2 Steven Xue                  Bullis                    16-07.25  NWI    8
  3 Matthew Days                St Albans For Boys        16-04.50  NWI    6
  4 Andrew Stone                Bullis                    16-01.00  NWI    4
  5 Lucas Fonseca                Bullis                    15-11.50  NWI    2
  6 Robert Twyman                St Albans For Boys        15-07.00  NWI    1
  7 Aaron Brackett            10 St Stephens and St Agnes  15-03.75  NWI



                  Varsity Boys Team Scores (14 Events Scored)
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
=====================================================================
  1 St Albans For Boys          176    47  44  10  20  55    0
  2 Bullis                      60      8    2  14    4  32    0
  3 St Stephens and St Agnes    52    11    1    4  14  22    0
  4 Episcopal                  44      8    8    0  14  14    0
  5 Landon School              34    18    0    0    0  16    0
  6 Georgetown Prep            10      1    7    2    0    0    0


Return to Top

Email | About