MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Knights Invitational
North County Knights Invitational History
Hosted By: North County
2012-04-20

Results from tristaterunnur.com
   Licensed to North County High School - MD HY-TEK's Meet Manager 4/20/2012 11:15 PM
                    22nd Annual Knights Invite - 4/20/2012                     
                                April 20, 2012                                 
                           North County High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: ! 10:05.6h  2003        Broadneck HS, Broadneck HS               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hereford  'A'                                       9:58.81! 
  2 Atholton  'A'                                      10:20.03  
  3 South River  'A'                                   10:20.99  
  4 Meade  'A'                                         10:26.47  
  5 Bowie  'A'                                         10:27.78  
  6 Broadneck  'A'                                     10:29.01  
  7 Bryn Mawr  'A'                                     10:32.65  
  8 Arundel  'A'                                       10:35.93  
  9 Maryvale Prep  'A'                                 10:41.42  
 10 Towson  'A'                                        10:49.95  
 11 Oakland Mills  'A'                                 10:51.01  
 12 Old Mill  'A'                                      10:53.69  
 13 Clarksburg  'A'                                    11:00.19  
 14 Chesapeake-AA  'A'                                 11:08.49  
 15 Winters Mill  'A'                                  11:59.61  
 16 Northeast-AA  'A'                                  12:09.97  
 17 Glen Burnie  'A'                                   13:20.64  
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: ! 8:10.7h  4/11/2006   Meade HS, Meade HS                        
                         M Brinkley, J Everett, N Goffart, O Omotosho      
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Winters Mill  'A'                                   8:17.12  
  2 Hereford  'A'                                       8:24.87  
  3 Atholton  'A'                                       8:29.26  
  4 South River  'A'                                    8:32.67  
  5 Bowie  'A'                                          8:33.15  
  6 Broadneck  'A'                                      8:53.50  
  7 Towson  'A'                                         8:55.91  
  8 Arundel  'A'                                        9:00.65  
  9 Chesapeake-AA  'A'                                  9:03.05  
 10 Northeast-AA  'A'                                   9:15.57  
 11 Meade  'A'                                          9:24.46  
 12 Old Mill  'A'                                       9:25.59  
 13 Oakland Mills  'A'                                  9:33.75  
 14 Southern-AA  'A'                                    9:36.78  
 15 North County  'A'                                   9:41.04  
 16 Clarksburg  'A'                                     9:55.17  
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
 Meet Record: ! 14.07  4/15/2011   Alexis Franklin, Old Mill                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklin, Alexis             Old Mill                 14.45   8 
  2 Mcneil, Najatee              Franklin                 15.27   8 
  3 Pope, Cassandra              Oakland Mill             15.53   7 
  4 George, Janice               Bowie                    15.99   7 
  5 Diggs, Deonna                Meade                    16.14   8 
  6 Anyangwe, Noella             Clarksburg               16.43   8 
  7 McKinney, Tiffany            South River              16.97   7 
  8 Cook, Kayla                  Broadneck                17.04   7 
  9 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre             17.11   7 
 10 Brown, Markeya               Annapolis                17.47   6 
 11 Taylor, Justice              Annapolis                17.48   7 
 12 Morris, Sierra               Franklin                 17.51   6 
 13 Schulze, Jenna               Hereford                 17.71   5 
 14 Wagner, Reilly               South River              17.72   5 
 15 Thomas, Talia                North County             17.86   4 
 16 Smith, Ivy                   Hereford                 18.09   5 
 17 Powell, Robin                Chesapeake-A             18.12   1 
 18 Johnson, Ravyn               Broadneck                18.20   5 
 19 Sparks, Rebecca              Hereford                 18.51   4 
 20 Powell, Becky                Chesapeake-A             18.53   1 
 21 Stevens, Taylor              Glen Burnie              18.67   4 
 22 Martin, Innari               Arundel                  18.79   5 
 23 Brager, Ellie                North County             19.72   3 
 24 Curtis, Janel                Glen Burnie              20.04   2 
 24 Kelly, Maggie                Northeast-AA             20.04   3 
 26 Stallings, Alicca            Northeast-AA             20.06   4 
 27 Ruden, Taylor                Broadneck                20.07   4 
 28 Blount, Raven                Oakland Mill             20.38   3 
 29 Weiskoph, Maggie             Maryvale Pre             20.50   2 
 30 Baskerville, Debra           Glen Burnie              20.60   2 
 31 Walker, Amanda               Franklin                 20.61   3 
 32 McCoach, Annie               Maryvale Pre             20.77   3 
 33 Kennedy, Nora                Winters Mill             21.15   2 
 34 Prem, Hannah                 Towson                   21.67   2 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
 Meet Record: ! 14.2h  2000        Chris Scott, North County HS                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Childs, Tenard               Oakland Mill             14.84   6 
  2 Wall, Justin                 Meade                    15.39   6 
  3 Esanye, Ogbe                 Franklin                 15.50   6 
  4 Abrams, Ahmad                Meade                    15.87   5 
  5 Franklin, Donovan            Old Mill                 16.07   5 
  6 Ritterpusch, Mark            Chesapeake-A             16.12   1 
  7 Ellis, Reggie                Franklin                 16.20   5 
  8 Kumbelay, Aaron              Oakland Mill             16.36   5 
  9 Cody, Jamal                  Hereford                 16.84   3 
 10 Eze, Prince                  Hereford                 17.07   5 
 11 Gee, Tyler                   Hereford                 17.38   5 
 12 Bynum, Kurtis                Clarksburg               18.21   4 
 13 Kulick, Stephan              South River              18.30   2 
 14 Walker, Miles                Atholton                 18.67   6 
 15 Dean, Martias                Clarksburg               19.15   4 
 16 Jones, Tommy                 Broadneck                19.63   2 
 17 Traynor, Jack                Winters Mill             19.87   2 
 18 Karanja, Michael             Broadneck                19.99   3 
 19 Umali, Von                   Northeast-AA             20.40   3 
 20 Brooks, Michael              Winters Mill             20.81   2 
 21 Monday-Miller, Tyler         Northeast-AA             21.81   3 
 22 Painter, Jordan              Northeast-AA             21.89   1 
 23 Winder, Craig                Old Mill                 23.57   1 
 -- Random, Kevin                Meade                       DQ   6 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 12.11  4/15/2011   aneesha scott, Long Reach                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ramsey, Lexus                Bowie                    12.35   8 
  2 Moore, Brianna               Broadneck                12.68   8 
  3 Bratton, Elise               Arundel                  12.78   4 
  4 Chappell, Evelyn             Bowie                    12.79   8 
  5 McLean, Jaina                Glen Burnie              12.85   8 
  6 Anyangwe, Noella             Clarksburg               12.94   8 
  7 Watford, Eboni               Franklin                 13.05   8 
  8 Sharp, Aliya                 Franklin                 13.08   7 
  9 Gray, Leslie                 Meade                    13.12   7 
 10 Stewart, Kyle                Bryn Mawr                13.15   7 
 11 Proctor, Asya                Arundel                  13.18   7 
 11 Bandy, Jasmine               Meade                    13.18   6 
 13 France, Dominique            Arundel                  13.26   6 
 14 Jackson-garrett, Zahni       Bryn Mawr                13.28   7 
 15 Scott, Jazmine               North County             13.35   6 
 16 Cluster, Morgan              Chesapeake-A             13.43   2 
 17 Estep, Akeyla                Annapolis                13.47   8 
 18 Haughton, Kiara              Meade                    13.49   6 
 19 Brown, Lezia                 Bowie                    13.54   7 
 20 Jones, Tynia                 Annapolis                13.58   5 
 21 McKinney, Tiffany            South River              13.70   4 
 22 Janey, Khadijah              Annapolis                13.85   7 
 23 Bryant, Nyasa                North County             13.86   4 
 24 Howard, Daysia               Clarksburg               13.89   6 
 25 Miller, Breanna              Winters Mill             13.91   5 
 26 Colbert, Morgan              Franklin                 13.99   7 
 27 Stickler, Morgan             Clarksburg               14.02   6 
 28 Corley, Essence              Old Mill                 14.04   2 
 29 Dorsey, Camilla              Southern-AA              14.06   3 
 30 Butler, Tessa                Old Mill                 14.14   3 
 31 Preaster, Khadijah           Towson                   14.17   3 
 32 Histon, Stephanie            Bryn Mawr                14.30   5 
 33 Tullis, Kayla                Oakland Mill             14.37   5 
 34 Whitlock, Katie              Northeast-AA             14.40   3 
 35 Harrison, Jacinta            Northeast-AA             14.43   2 
 36 Craig, Lyric                 Broadneck                14.60   3 
 37 Moses, Amoni                 North County             14.65   1 
 38 Robinson, Imani              Old Mill                 14.70   4 
 39 Duncan, Tamoira              Glen Burnie              15.05   3 
 40 Cooper, Erin                 Southern-AA              15.26   1 
 41 Evans, Brittany              Southern-AA              15.30   2 
 42 Davis, Alyssia               North County             15.36   2 
 42 Stegall, Gabby               Atholton                 15.36   4 
 44 Wood, Darcy                  Maryvale Pre             15.44   3 
 45 Butts, Andryana              Northeast-AA             15.84   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 10.7h  2003        Tony Cole, Oakland Mills HS                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wagner, Torie                Old Mill                 11.07   8 
  2 Thornton, Blake              Arundel                  11.21   7 
  3 Jones, Calvinaugh            Meade                    11.25   8 
  4 Cromwell, Damian             Broadneck                11.26   7 
  5 George, Jonathan             Bowie                    11.29   8 
  6 Simmons, Donovan             Arundel                  11.30   6 
  7 Parson, Gabriel              Old Mill                 11.48   5 
  8 Holbrook, Seth               Old Mill                 11.49   7 
  9 Wilson, Sheldon              Clarksburg               11.51   8 
 10 Riley, Joshua                Bowie                    11.53   8 
 11 Amadi, Cedric                Franklin                 11.57   8 
 12 Shimek, Kyle                 Winters Mill             11.59   6 
 13 Decarlo, Zak                 Franklin                 11.60   8 
 14 Whittington, Orlando         Southern-AA              11.64   6 
 15 Brown, Marlon                Broadneck                11.65   6 
 16 Gilliam, Steven              Bowie                    11.69   8 
 17 Cropper, Garry               Arundel                  11.71   7 
 18 Talbott, Baruch              South River              11.79   5 
 19 Drosey, Devin                North County             11.82   5 
 20 Reed, Marcus                 Meade                    11.84   6 
 21 McCloskey, Jack              Clarksburg               11.86   7 
 22 Johnson, Quincy              North County             11.91   5 
 23 Getz, Taylor                 Winters Mill             11.96   3 
 24 Owens, Dyandre               North County             12.05   5 
 25 Washington, Jamal            Atholton                 12.07   6 
 26 Kerns, Erik                  Meade                    12.11   7 
 27 Jackson, Antoine             Glen Burnie              12.16   3 
 28 Jones, Kardell               Annapolis                12.19   5 
 29 Powell, Bakari               South River              12.24   4 
 30 Myles, Addison               Southern-AA              12.25   3 
 31 Belt, Jared                  Glen Burnie              12.26   3 
 32 Thompson, Lionel             Southern-AA              12.30   4 
 33 Majeed, Amry                 Towson                   12.31   2 
 33 Keyser, Matthew              Winters Mill             12.31   4 
 33 Watts, Malik                 Annapolis                12.31   5 
 36 Bergeron, Rodger             Northeast-AA             12.43   3 
 36 Beatty, James                Chesapeake-A             12.43   4 
 38 Kouamo, Hans                 Oakland Mill             12.50   1 
 39 Claggett, Kenny              Northeast-AA             12.54   2 
 40 Nguyen, Loi                  South River              12.57   2 
 41 Goodwill, Eric               Hereford                 12.68   1 
 42 Hoover, James                North County             12.69   2 
 43 Slocum, Khalid               Annapolis                12.70   4 
 44 Johnston, Malcolm            Hereford                 12.83   1 
 45 Burrus, Kyron                North County             12.85   2 
 46 Sierra, Christian            Northeast-AA             12.87   2 
 47 Hudgins, Matthew             Chesapeake-A             13.00   3 
 48 Lee, Corey                   North County             13.93   1 
 49 Gisualdi, Parker             North County             14.22   1 
 50 Jackson, Timothy             North County             14.58   1 
 -- Ford, Jarrel                 Broadneck                   DQ   7  Headphones in Bullpe
 
Event 7  Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 4:39.6h  2004        Lauren Centrowitz, Broadneck HS           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Causey, Erin                 Hereford               4:55.63  
  2 Oneda, Hannah                Winters Mill           4:55.67  
  3 Carter, Sara                 Hereford               4:56.49  
  4 Barnes, Charde               Bowie                  4:59.57  
  5 VandeWater, Emily            Hereford               5:00.88  
  6 Daley, Abigail               Clarksburg             5:07.36  
  7 Young, Jacqui                Clarksburg             5:09.64  
  8 Guenther, Sydney             Meade                  5:11.48  
  9 Vernon, Caitlyn              Old Mill               5:18.64  
 10 Gore, Hannah                 Winters Mill           5:19.54  
 11 Drooff, Else                 Broadneck              5:23.77  
 12 Neff, Kimberly               Clarksburg             5:24.44  
 13 Peper, Elizabeth             Towson                 5:26.10  
 14 Demetry, Sarah               Bowie                  5:28.02  
 15 Moritz, Jackie               Maryvale Pre           5:28.08  
 16 Bradley, Cora                North County           5:30.73  
 17 McNabney, Eva                Bryn Mawr              5:31.29  
 18 Lyons, Kiera                 Southern-AA            5:32.21  
 19 Snyder, Mackenzie            Oakland Mill           5:32.28  
 20 Voelker, Hannah              Towson                 5:33.69  
 21 Chase, Sarah                 Franklin               5:33.70  
 22 Mayhew, Jillian              South River            5:34.61  
 23 DiPino, Francesca            Maryvale Pre           5:35.99  
 24 Johnson, Chelsea             Arundel                5:36.99  
 25 Murphy, Stephanie            Bryn Mawr              5:37.77  
 26 Guarnera, Samantha           Chesapeake-A           5:40.08  
 27 Carter, Lea                  South River            5:42.57  
 28 Blevins, Clara               Chesapeake-A           5:43.17  
 29 Wood, Josie                  South River            5:44.03  
 30 Wade, Mary                   Broadneck              5:44.46  
 31 Rogers, Madison              Atholton               5:44.95  
 32 Eisenstein, Cara             Bryn Mawr              5:46.14  
 33 Skibniewska, Marisia         Atholton               5:49.07  
 34 McFarland, Sophie            Annapolis              5:50.04  
 35 Kuegler, Anna                Southern-AA            5:50.82  
 36 Tubene, Lydie                Old Mill               5:52.17  
 37 May-West, Danielle           Winters Mill           6:00.74  
 38 Merkle, Sarah                Franklin               6:00.96  
 39 Dukes, Amanda                Arundel                6:04.81  
 40 Garner, Layla                Northeast-AA           6:05.24  
 41 Jackson, Britany             Northeast-AA           6:11.01  
 42 Valletta, Anna               Maryvale Pre           6:17.42  
 43 Sealy, Brieana               Bowie                  6:17.66  
 44 Beckner, Mallorie            Arundel                6:30.16  
 45 Murray, Mekaila              Old Mill               6:30.99  
 46 Hammond, Bianca              Meade                  6:53.14  
 47 Grimm, Ally                  Northeast-AA           7:08.27  
 48 Elmoor, Zainab               North County           7:35.46  
 
Event 8  Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 4:03.35  4/15/2011   Ryan Spangler, Winters Mill               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bertrand, William            Clarksburg             4:08.28  
  2 Bullen, Harry                Annapolis              4:09.39  
  3 Lefavor, Nicholas            Old Mill               4:10.29  
  4 Wilkins, Joshua              Bowie                  4:11.62  
  5 Lehnert, Matt                Hereford               4:20.30  
  6 Musselman, Brent             South River            4:24.22  
  7 Smolyak, Gary                Atholton               4:24.23  
  8 Uthus, Evan                  Broadneck              4:24.91  
  9 Graves, Samuel               Glen Burnie            4:25.22  
 10 Carvalho, Weston             Winters Mill           4:25.61  
 11 Amaya, Gerardo               Bowie                  4:26.17  
 12 Walker, John                 Bowie                  4:28.36  
 13 Sadka, Tyler                 South River            4:31.50  
 14 Rivera, Gabriel              Hereford               4:32.20  
 15 Brumbaugh, Thomas            Oakland Mill           4:32.35  
 16 Kamdoum, Teddy               Clarksburg             4:33.63  
 17 Allen, Bo                    Old Mill               4:34.67  
 18 Bender, Matthew              Towson                 4:35.38  
 19 Thomas, Hudson               Towson                 4:37.50  
 20 Larkin, Jimmy                Clarksburg             4:37.82  
 21 Parker, Eric                 Broadneck              4:41.96  
 22 VandeWater, Tim              Hereford               4:43.48  
 23 Tenne, Alec                  Towson                 4:45.11  
 24 Meister, Ben                 Chesapeake-A           4:45.87  
 25 Skord, Charles               Broadneck              4:46.35  
 26 Johnson, Aaron               Arundel                4:48.02  
 27 Hopkins, Chase               Winters Mill           4:48.81  
 28 Lee, Jason                   Meade                  4:49.79  
 29 Schuman, Dylan               Franklin               4:50.33  
 30 Albee, Keenan                Franklin               4:50.60  
 31 Nandu, Rami                  Franklin               4:50.74  
 32 Frascarella, Joey            Atholton               4:51.42  
 33 Bevis, Cedric                North County           4:57.67  
 34 Heiser, Jeremy               Chesapeake-A           4:58.20  
 35 Obcamp, Zach                 Winters Mill           4:58.60  
 36 Wellens, Brady               North County           5:01.80  
 37 Kirk-Davidoff, Isaac         Oakland Mill           5:02.28  
 38 Vincent, Joshua              Arundel                5:03.01  
 39 Protin, Albert               Arundel                5:03.75  
 40 Wood, Derrick                Northeast-AA           5:14.96  
 41 Akbar, Ghayas                Meade                  5:25.03  
 42 Miller, Sidney               Meade                  5:27.39  
 43 Stubbs, Paul                 North County           5:28.19  
 44 Sadler, Nathan               Northeast-AA           5:54.16  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 1:45.90  4/16/2010   Old Mill, Old Mill                        
                         M Dell, A Johnson, T Parson, N Rucker             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meade  'A'                                          1:45.96   3 
  2 Bowie  'A'                                          1:47.99   3 
  3 Arundel  'A'                                        1:50.32   3 
  4 Glen Burnie  'A'                                    1:53.02   2 
  5 Hereford  'A'                                       1:53.92   2 
  6 Maryvale Prep  'A'                                  1:54.18   3 
  7 Oakland Mills  'A'                                  1:55.99   3 
  8 Annapolis  'A'                                      1:56.37   2 
  9 Atholton  'A'                                       1:57.00   1 
 10 Franklin  'A'                                       1:58.22   3 
 11 Chesapeake-AA  'A'                                  1:58.23   2 
 12 Broadneck  'A'                                      1:59.30   2 
 13 Clarksburg  'A'                                     1:59.37   2 
 14 South River  'A'                                    2:01.61   2 
 15 Northeast-AA  'A'                                   2:04.64   1 
 16 Towson  'A'                                         2:04.88   1 
 17 Winters Mill  'A'                                   2:05.88   2 
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 1:28.4h  2005        Old Mill HS, Old Mill HS                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arundel  'A'                                        1:30.88   3 
  2 Old Mill  'A'                                       1:31.08   3 
  3 Meade  'A'                                          1:32.82   3 
  4 Bowie  'A'                                          1:32.83   3 
  5 Clarksburg  'A'                                     1:33.66   3 
  6 South River  'A'                                    1:34.56   2 
  7 Glen Burnie  'A'                                    1:34.99   2 
  8 Winters Mill  'A'                                   1:35.31   2 
  9 Broadneck  'A'                                      1:35.44   3 
 10 Chesapeake-AA  'A'                                  1:35.57   2 
 11 North County  'A'                                   1:35.83   3 
 12 Annapolis  'A'                                      1:36.95   3 
 13 North County  'C'                                   1:37.40   1 
 14 North County  'B'                                   1:37.70   1 
 15 Oakland Mills  'A'                                  1:37.86   2 
 16 Atholton  'A'                                       1:37.99   1 
 17 Old Mill  'B'                                       1:38.07   1 
 18 Hereford  'A'                                       1:38.63   1 
 19 Franklin  'A'                                       1:38.67   2 
 20 Northeast-AA  'A'                                   1:39.15   1 
 21 Towson  'A'                                         1:41.39   2 
 22 Annapolis  'B'                                      1:43.90   1 
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 56.87  4/16/2010   Alexis Franklin, Old Mill                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklin, Alexis             Old Mill                 55.27!  7 
  2 Brannock, Ashley             Franklin                 57.89   7 
  3 George, Janice               Bowie                    58.90   7 
  4 Cannon, Eren                 Annapolis              1:00.21   7 
  5 Keer, Carley                 Arundel                1:00.52   7 
  6 Alper, Natale                Atholton               1:01.08   7 
  7 Wilson, Alexis               Annapolis              1:01.18   7 
  8 Terrell, Kelsey              Old Mill               1:01.33   7 
  9 Markovitz, Rebekah           Atholton               1:01.43   6 
 10 Jackson, Imani               Franklin               1:01.95   5 
 11 O, Jessica                   Clarksburg             1:02.25   6 
 12 Wilhelm, Bailey              Hereford               1:03.57   6 
 13 D ambra, Anna                South River            1:03.74   5 
 14 Johnson, Ravyn               Broadneck              1:03.84   4 
 15 Schmidt, Rebecca             Hereford               1:04.00   6 
 16 Surdick, Jenna               Arundel                1:04.04   5 
 17 Jones, Tesia                 North County           1:04.06   6 
 18 McMillian, Nichelle          Meade                  1:04.16   6 
 19 Penda, Diane                 Clarksburg             1:04.96   4 
 20 Travis, Maritza              Bowie                  1:05.07   3 
 21 Fetsko, Kimmy                South River            1:05.20   4 
 22 Duggan, Jessica              Atholton               1:05.29   5 
 23 Graves, Meko                 Bowie                  1:05.75   5 
 24 Brown, Erin                  Clarksburg             1:06.08   5 
 25 Hasty, Jonteal               Glen Burnie            1:06.28   3 
 26 Walker, Shelbie              Arundel                1:06.71   4 
 27 Cash, Alyx                   Chesapeake-A           1:06.81   1 
 28 McLean, Camille              Meade                  1:07.20   4 
 29 Knepprath, Lydia             Bryn Mawr              1:08.71   2 
 30 Pierson, Caitlin             South River            1:09.14   2 
 31 Collins, Jordan              Chesapeake-A           1:09.82   1 
 32 Glendenning, Erin            Franklin               1:09.89   2 
 33 Phillips, Caroline           Maryvale Pre           1:10.01   1 
 34 Generette, Le\\\'ona         Northeast-AA           1:10.91   4 
 35 Burchell, Lucy               Bryn Mawr              1:10.94   3 
 36 Burtis, elena                Maryvale Pre           1:11.29   2 
 37 Elmoor, Zainab               North County           1:11.49   1 
 38 Horner, Taylor               Maryvale Pre           1:11.79   3 
 39 Ford, Kaeshelle              Southern-AA            1:12.27   2 
 40 Strauss, Greta               Southern-AA            1:15.03   1 
 41 Omelia, Meghan               Towson                 1:16.05   1 
 42 Couvillion, Cameron          Southern-AA            1:16.45   1 
 43 Sierra, Francheska           Northeast-AA           1:17.52   4 
 44 Kawaley, Claudine            Northeast-AA           1:22.54   2 
 45 Burnett, Maggie              Winters Mill           1:34.79   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 48.5h  1995        Eddie Mackell, North County HS              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Petgrave, Jahlil             Arundel                  49.07   7 
  2 Spain, Brandon               Glen Burnie              49.55   7 
  3 Propst, Edgar                Old Mill                 49.62   7 
  4 Joseph, Paul                 Clarksburg               50.57   7 
  5 Marano, Kyle                 Atholton                 50.75   7 
  6 Wood, Ian                    Arundel                  50.97   7 
  7 Mundela, Laurent             Clarksburg               51.63   6 
  8 Holland, Tavis               Clarksburg               51.86   7 
  9 Royal, Martrell              Bowie                    52.78   6 
 10 Parker, William              Broadneck                52.92   6 
 11 Bowman, Thomas               Bowie                    52.95   6 
 12 Abrams, Ahmad                Meade                    53.40   5 
 13 Cassell, Andre               Meade                    53.41   5 
 14 Roman, Scott                 Franklin                 53.54   4 
 15 Cromwell, Damian             Broadneck                53.65   6 
 16 Paul, Anthony                Meade                    53.91   5 
 17 Weaver, Darius               Annapolis                54.07   4 
 18 Davis, Donnell               Bowie                    54.09   6 
 19 Jennings, Brendan            Hereford                 54.21   4 
 20 Geather, Camy                Arundel                  54.56   5 
 21 Proctor, Kevin               Northeast-AA             54.93   5 
 22 Keyser, Matthew              Winters Mill             54.94   2 
 23 Ritterpusch, Mark            Chesapeake-A             55.04   1 
 24 Beil, Zach                   Hereford                 55.80   5 
 25 Collins, Keith               Annapolis                55.97   3 
 26 Buss, Paul                   Chesapeake-A             56.10   2 
 27 Wood, Dylan                  Northeast-AA             56.11   4 
 28 Rudisill, Chase              South River              56.20   4 
 29 Witman, Mike                 Hereford                 56.32   3 
 30 Thorn, Geremy                Old Mill                 56.40   3 
 31 Lozano, Michael              South River              56.52   3 
 32 Esanye, Ogbe                 Franklin                 56.77   5 
 33 Siok, Dallas                 Broadneck                56.82   3 
 34 Mooring, Aqeel               Old Mill                 56.98   1 
 35 Hearn, Cedric                Glen Burnie              58.19   2 
 36 Simmons, Dominique           North County             58.32   1 
 37 Snead, Bernard               Glen Burnie              58.48   2 
 38 Shaw, Clifton                Chesapeake-A             59.59   1 
 39 Boyd, Mark                   Northeast-AA             59.66   2 
 40 Carrington, Dillon           Atholton               1:01.39   4 
 41 Hansen, Brandon              Winters Mill           1:02.14   1 
 42 Lewis, Jake                  Southern-AA            1:02.26   1 
 43 Dula, Benin                  Atholton               1:03.96   2 
 
Event 13  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 10:22.18  4/15/2011   Hannah Oneda, Winters Mill               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oneda, Hannah                Winters Mill          10:29.07  
  2 Carter, Sara                 Hereford              10:50.44  
  3 Causey, Erin                 Hereford              10:59.73  
  4 Daley, Abigail               Clarksburg            11:06.42  
  5 Young, Jacqui                Clarksburg            11:16.78  
  6 Webber, Kerin                South River           11:22.41  
  7 Corse, Alexa                 Bryn Mawr             11:27.64  
  8 Sykora, Sarah                Annapolis             11:32.01  
  9 Noall, Lucie                 Clarksburg            11:33.34  
 10 Bettinger, Shannon           Old Mill              11:42.17  
 11 Greenwald, Jill              Atholton              11:42.38  
 12 Lee, Uriel                   Hereford              11:52.87  
 13 Pownall, Katelyn             Old Mill              11:57.36  
 14 Sequeira, Chyna              Bowie                 11:59.80  
 15 Barnes-Horowitz, Nora        Broadneck             12:01.43  
 16 Bunting, Carly               South River           12:02.09  
 17 Bradley, Cora                North County          12:13.06  
 18 Fitzgerald, McKenzie         Southern-AA           12:25.70  
 19 Davidson, Rosemary           Atholton              12:26.26  
 20 Sill, Victoria               Maryvale Pre          12:28.35  
 21 Johnston, Maya               Annapolis             12:30.03  
 22 Moritz, Maddie               Maryvale Pre          12:33.83  
 23 Rama, Taylor                 Arundel               12:35.99  
 24 Meyers, Kim                  Winters Mill          12:36.53  
 25 Garbarino, Nicole            Bryn Mawr             12:39.40  
 26 White, Krystal               South River           12:56.08  
 27 Fioravante, Cara             Maryvale Pre          13:09.59  
 28 Scott, Rachel                Oakland Mill          13:10.54  
 29 Lancaster, Hannah            Broadneck             13:11.33  
 30 Easthom, Greta               Broadneck             13:45.27  
 31 Morgan, Megan                Chesapeake-A          13:59.83  
 32 Gotay, Jamilex               North County          14:03.49  
 33 Keating, Hannah              Atholton              14:13.05  
 34 Reed, Casii                  Northeast-AA          14:17.30  
 35 Sanderson, Julia             Northeast-AA          14:31.92  
 36 Mack, Johanna                Northeast-AA          15:24.50  
 
Event 14  Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 8:47.0h  2002        Chris Wright, Mt. St. Joseph HS           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carvalho, Weston             Winters Mill           8:57.93  
  2 Hopkins, Zach                Winters Mill           8:58.41  
  3 Simmons, Zachary             Towson                 9:01.85  
  4 Luckin, Jonathan             Hereford               9:02.10  
  5 Rivera, Julian               Hereford               9:19.33  
  6 Bertrand, William            Clarksburg             9:21.71  
  7 Jaross, Laurence             Broadneck              9:26.78  
  8 Zatyako, Zach                Arundel                9:28.61  
  9 Collins, Kevin               Hereford               9:30.16  
 10 Udell, Nathan                Annapolis              9:30.85  
 11 Graham, Chase                Broadneck              9:36.92  
 12 Shpuntoff, Martain           Annapolis              9:38.73  
 13 Walker, John                 Bowie                  9:44.37  
 14 Kirby, Dylan                 Towson                 9:46.74  
 15 Amaya, Gerardo               Bowie                  9:51.28  
 16 D ambra, Stephen             South River            9:51.86  
 17 Graves, Samuel               Glen Burnie            9:52.65  
 18 Jordan, Kyle                 Clarksburg             9:53.78  
 19 Sadka, Tyler                 South River            9:58.45  
 20 Holley, Connor               Oakland Mill           9:59.46  
 21 Hamill, Jackson              Broadneck             10:00.29  
 22 Larkin, Jimmy                Clarksburg            10:00.49  
 23 Merkle, Michael              Franklin              10:01.23  
 24 King, Kyle                   Towson                10:01.79  
 25 Kelly, Torrey                Winters Mill          10:08.60  
 26 Quinn, Eddie                 Atholton              10:09.73  
 27 Clulow, Wesley               Chesapeake-A          10:11.02  
 28 Kirk-Davidoff, Paul          Oakland Mill          10:19.43  
 29 Albee, Keenan                Franklin              10:25.01  
 30 Bickerstaff, Gordon          South River           10:26.20  
 31 Laye, Alexander              Arundel               10:28.07  
 32 Skiratko, David              Northeast-AA          10:34.74  
 33 Bernstein, Matthew           Oakland Mill          10:39.59  
 34 Hobson, John                 Northeast-AA          10:46.84  
 35 Cunningham, Ben              Annapolis             10:47.00  
 36 Hendrix, Daniel              Chesapeake-A          10:47.03  
 37 Robinson, Khaleed            Old Mill              10:56.60  
 38 Swann, Jonathan              Old Mill              10:57.41  
 39 Watts, Sam                   North County          10:57.42  
 40 Patton, Caleb                Southern-AA           11:09.37  
 41 Hamilton, Sean               Meade                 11:19.15  
 42 Lavenroth, Justin            North County          11:27.83  
 43 Felch, Zachary               Arundel               11:53.47  
 44 McCullough, Ronnie           Northeast-AA          12:17.29  
 45 Miller, Sidney               Meade                 12:20.82  
 46 Moniocha, Chirstopher        North County          12:26.69  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
 Meet Record: ! 43.22  4/15/2011   Alexis Franklin, Old Mill                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklin, Alexis             Old Mill                 42.46!  8 
  2 Cannon, Eren                 Annapolis                46.94   8 
  3 Wilson, Alexis               Annapolis                49.04   8 
  4 Wagner, Reilly               South River              49.85   7 
  5 Anyangwe, Noella             Clarksburg               50.15   8 
  6 Diggs, Deonna                Meade                    50.18   8 
  7 Cook, Kayla                  Broadneck                50.24   7 
  8 Pope, Cassandra              Oakland Mill             50.50   5 
  9 Dorsey, Raenell              North County             50.89   7 
 10 Penda, Diane                 Clarksburg               50.91   5 
 11 Schulze, Jenna               Hereford                 50.97   6 
 12 Tenberg, Susan               Hereford                 51.10   7 
 13 Drooff, Else                 Broadneck                52.35   7 
 14 Powell, Robin                Chesapeake-A             52.72   1 
 15 McKinney, Tiffany            South River              52.89   6 
 16 Washington, Kiona            Glen Burnie              53.42   4 
 17 Stevens, Taylor              Glen Burnie              53.52   6 
 18 Dawson, Kali                 South River              53.64   6 
 19 Bowen, Laura                 Atholton                 53.79   3 
 20 Morris, Sierra               Franklin                 54.40   4 
 21 Powell, Becky                Chesapeake-A             54.47   1 
 22 Oakley, Morgan               Hereford                 55.58   6 
 23 Williams, Kamil              Arundel                  55.82   3 
 24 Kennedy, Nora                Winters Mill             56.07   3 
 25 Bagby, Brianna               Arundel                  56.21   4 
 26 Sheets, Tess                 Bryn Mawr                56.64   2 
 27 Martin, Innari               Arundel                  56.70   3 
 28 Sessoms, Raven               Meade                    57.59   8 
 29 Weiskoph, Maggie             Maryvale Pre             57.66   6 
 30 Wade, Mary                   Broadneck                57.75   4 
 31 Baskerville, Debra           Glen Burnie              58.86   2 
 32 Harrison, Jacinta            Northeast-AA             59.72   1 
 33 Kelly, Maggie                Northeast-AA             59.77   4 
 34 Prem, Hannah                 Towson                 1:03.26   5 
 35 Walker, Amanda               Franklin               1:04.43   2 
 36 Morrison, Julia              Maryvale Pre           1:07.67   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
 Meet Record: ! 39.2h  2000        Chris Scott, North County HS                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Childs, Tenard               Oakland Mill             40.55   7 
  2 Wilson, Octavious            Meade                    41.22   7 
  3 Esanye, Ogbe                 Franklin                 41.79   6 
  4 Ellis, Reggie                Franklin                 42.06   5 
  5 Ritterpusch, Mark            Chesapeake-A             43.03   1 
  6 Wall, Justin                 Meade                    43.53   7 
  7 Bynum, Kurtis                Clarksburg               44.42   6 
  8 Kumbelay, Aaron              Oakland Mill             45.16   6 
  9 Pegg, Garrett                Chesapeake-A             45.30   1 
 10 Cody, Jamal                  Hereford                 45.69   5 
 11 Bullock, Nathaniel           Broadneck                45.84   5 
 12 Robinson, Tre\\\'Shawn       Northeast-AA             45.99   5 
 13 Eze, Prince                  Hereford                 46.21   6 
 14 King, Kelvin                 North County             46.32   4 
 15 Kulick, Stephan              South River              46.69   4 
 16 Richmond, Corey              South River              46.73   4 
 17 Bhalodia, Neil               Meade                    47.06   7 
 18 Carter, Alex                 Broadneck                47.20   3 
 19 Shriver, Andrew              Winters Mill             48.36   3 
 20 Asbury, Nicholas             Arundel                  48.82   3 
 21 Traynor, Jack                Winters Mill             49.10   3 
 22 Bolster, John                Towson                   49.16   3 
 23 Davis, Jahmel                Old Mill                 49.25   5 
 24 Brooks, Michael              Winters Mill             50.48   2 
 25 Eng, Johathan                Arundel                  50.54   1 
 26 McGahagan, Ryan              Northeast-AA             50.97   2 
 27 Lau, Ryan                    Atholton                 51.16   4 
 28 Fulcher, Tyler               Southern-AA              53.02   2 
 29 Monday-Miller, Tyler         Northeast-AA             53.36   2 
 30 Winder, Craig                Old Mill                 56.69   1 
 31 Crockett, David              Towson                 1:00.03   1 
 -- Dean, Martias                Clarksburg                 DNF   6 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 25.1h  2000        Michelle Smith, Oakland Mills HS            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ramsey, Lexus                Bowie                    25.74   8 
  2 Brannock, Ashley             Franklin                 25.83   8 
  3 George, Janice               Bowie                    25.86   8 
  4 Moore, Brianna               Broadneck                26.20   7 
  5 Salaam, Aharon               Meade                    26.39   8 
  6 Watford, Eboni               Franklin                 26.95   8 
  7 McLean, Jaina                Glen Burnie              27.00   7 
  8 Johnson, Ravyn               Broadneck                27.15   6 
  9 Bratton, Elise               Arundel                  27.29   8 
 10 Haughton, Kiara              Meade                    27.33   8 
 11 Stewart, Kyle                Bryn Mawr                27.35   7 
 12 Keer, Carley                 Arundel                  27.57   8 
 13 Jackson-garrett, Zahni       Bryn Mawr                27.69   6 
 14 Williams, Tori               Bowie                    28.13   6 
 15 O, Jessica                   Clarksburg               28.17   7 
 16 Brown, Erin                  Clarksburg               28.21   6 
 17 Ebinama, Glory               Atholton                 28.39   7 
 18 Lamson, Maya                 Bryn Mawr                28.67   5 
 19 Jones, Tynia                 Annapolis                29.13   5 
 20 Corley, Essence              Old Mill                 29.14   3 
 21 Colbert, Morgan              Franklin                 29.28   7 
 22 Hilliard, Toni               Oakland Mill             29.35   5 
 23 Butler, Tessa                Old Mill                 29.36   3 
 24 Strand, Kristin              Oakland Mill             29.51   4 
 25 Dorsey, Camilla              Southern-AA              29.66   4 
 26 Walters, Destiny             Glen Burnie              29.70   5 
 27 Preaster, Khadijah           Towson                   29.73   4 
 28 Young, Danielle              Clarksburg               29.86   5 
 29 Moore, Mykala                Annapolis                29.88   4 
 30 Kawaley, Claudine            Northeast-AA             30.02   3 
 31 Phillips, Caroline           Maryvale Pre             30.08   2 
 32 Battles, Dajanique           Towson                   30.35   4 
 33 France, Alexandrea           South River              30.42   3 
 34 Ford, Kaeshelle              Southern-AA              30.46   1 
 35 Brager, Ellie                North County             30.47   1 
 36 Thomas, Talia                North County             30.51   2 
 37 Cash, Aaliyah                Arundel                  30.54   4 
 38 Dick, Kristina               Chesapeake-A             30.68   1 
 39 Batts, Essence               Glen Burnie              30.80   3 
 40 Bickerstaff, Katie           South River              30.88   3 
 41 Porter, Saten                Northeast-AA             31.38   2 
 42 Cheatwood, Emily             Chesapeake-A             31.66   1 
 43 Moses, Amoni                 North County             31.87   1 
 44 Jimenez, Gabriella           North County             32.27   3 
 45 Evans, Brittany              Southern-AA              33.02   1 
 46 Guarnera, Samantha           Chesapeake-A             33.12   1 
 47 Stegall, Gabby               Atholton                 33.22   6 
 48 Davis, Alyssia               North County             33.50   2 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
 Meet Record: ! 21.7h  2005        Kevin Teel, Bowie HS                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Petgrave, Jahlil             Arundel                  22.34   7 
  2 Joseph, Paul                 Clarksburg               22.46   7 
  3 Wagner, Torie                Old Mill                 22.97   6 
  4 Decarlo, Zak                 Franklin                 23.13   7 
  5 Cromwell, Damian             Broadneck                23.23   6 
  6 Wilson, Sheldon              Clarksburg               23.39   7 
  7 Myers, Raymond               Meade                    23.42   7 
  8 Walker, Bryce                Oakland Mill             23.44   2 
  9 Ford, Jarrel                 Broadneck                23.45   6 
 10 Whittington, Orlando         Southern-AA              23.47   6 
 11 Thornton, Blake              Arundel                  23.62   7 
 12 Hicks, Marcus                Old Mill                 23.69   4 
 13 Collins, Keith               Annapolis                23.77   7 
 14 Amadi, Cedric                Franklin                 23.81   6 
 15 Pettiford, Camonte           Bowie                    23.86   6 
 16 Jones, Jalen                 Old Mill                 23.96   5 
 17 Ekanayake, Asanka            Clarksburg               23.99   6 
 18 Talbott, Baruch              South River              24.04   5 
 19 Wilson, Shakiir              Arundel                  24.36   5 
 20 Drosey, Devin                North County             24.37   4 
 21 Sharpe, Eric                 Meade                    24.40   4 
 22 Keithley, Zach               Hereford                 24.43   5 
 23 Cox, Liam                    South River              24.61   3 
 24 Proctor, Kevin               Northeast-AA             24.77   4 
 25 Thompson, Lionel             Southern-AA              24.82   4 
 26 Watts, Malik                 Annapolis                24.90   5 
 27 Jackson, Antoine             Glen Burnie              24.92   4 
 28 Craig, Devonte               Bowie                    24.96   5 
 29 Wilson, Sinatra              North County             25.16   2 
 30 Anusie, Steve                Meade                    25.19   3 
 31 Wood, Dylan                  Northeast-AA             25.32   3 
 32 Kramer, Shane                South River              25.37   2 
 33 James, Jermil                Atholton                 25.45   5 
 34 Armstrong, Devin             Annapolis                25.53   2 
 35 Davis, Mike                  Hereford                 25.60   3 
 36 Jones, Raquan                North County             25.67   2 
 37 Myles, Addison               Southern-AA              25.68   3 
 38 Sanders, Mike                Winters Mill             26.05   3 
 39 Hudgins, Matthew             Chesapeake-A             26.38   1 
 40 Boyd, Mark                   Northeast-AA             26.64   3 
 41 Lee, Connor                  North County             26.97   1 
 42 Jackson, Timothy             North County             29.54   1 
 43 Bath, James                  Winters Mill             30.61   1 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 2:16.8h  1992        Stephanie Morningstar, Westminster HS     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 VandeWater, Emily            Hereford               2:23.21  
  2 Barnes, Charde               Bowie                  2:23.28  
  3 Markovitz, Rebekah           Atholton               2:24.84  
  4 Alper, Natale                Atholton               2:26.05  
  5 Martello, Shannon            Hereford               2:27.79  
  6 Brooks, Kaila                Meade                  2:29.72  
  7 Keer, Kennedy                Arundel                2:30.07  
  8 Tenberg, Susan               Hereford               2:30.37  
  9 Cologer, Sophia              Broadneck              2:32.24  
 10 Armstrong, Rachel            Broadneck              2:32.44  
 11 Macechko, Madeline           Towson                 2:32.89  
 12 Reilly, Jennifer             Chesapeake-A           2:37.14  
 13 Peper, Elizabeth             Towson                 2:37.97  
 14 Tucker, Viki                 Franklin               2:38.23  
 15 Hill, Nicole                 Bowie                  2:39.38  
 16 Bettinger, Shannon           Old Mill               2:40.24  
 17 Frost, Becky                 Arundel                2:40.39  
 18 Lindie, Nicole               Bowie                  2:40.70  
 19 Gore, Hannah                 Winters Mill           2:40.89  
 20 Plitt, Carolyn               Arundel                2:41.67  
 21 Mayhew, Jillian              South River            2:41.92  
 22 Lampron, Jessica             Oakland Mill           2:42.03  
 23 Drigotas, Claire             Bryn Mawr              2:42.11  
 24 Horner, Taylor               Maryvale Pre           2:42.43  
 25 Lee, Danielle                Clarksburg             2:43.34  
 26 Pownall, Katelyn             Old Mill               2:43.80  
 27 Swingle, Samantha            Old Mill               2:43.84  
 28 Wagner, Reilly               South River            2:43.91  
 29 Wood, Josie                  South River            2:45.00  
 30 Snyder, Mackenzie            Oakland Mill           2:46.34  
 31 Sykora, Sarah                Annapolis              2:46.57  
 32 Bradley, Cora                North County           2:47.42  
 33 Lyons, Kiera                 Southern-AA            2:47.68  
 34 Seales, Taylor               Meade                  2:47.71  
 35 McFarland, Sophie            Annapolis              2:48.25  
 36 McWilliams, Allie            Maryvale Pre           2:48.39  
 37 Kuegler, Anna                Southern-AA            2:51.24  
 38 Elmoor, Zainab               North County           2:51.38  
 39 Flahive, Anna                Maryvale Pre           2:53.82  
 40 Chase, Sarah                 Franklin               2:54.13  
 41 Garner, Layla                Northeast-AA           2:54.98  
 42 Brosnan, Elena               Clarksburg             2:55.75  
 43 Matias, Kaitlyn              Bryn Mawr              2:57.56  
 44 Hommel, Mary Elizabeth       Oakland Mill           3:00.40  
 45 Kelly, Rachael               Winters Mill           3:00.76  
 46 Noall, Lucie                 Clarksburg             3:01.68  
 47 Strauss, Greta               Southern-AA            3:03.72  
 48 Jackson, Britany             Northeast-AA           3:05.70  
 49 Lare, Jazmin                 Winters Mill           3:14.26  
 50 Brown, Monica                Glen Burnie            3:26.91  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
 Meet Record: ! 1:58.13  4/15/2011   Ryan Spangler, Winters Mill               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wood, Ian                    Arundel                1:57.55! 
  2 Warfield, Alex               Winters Mill           1:58.43  
  3 Propst, Edgar                Old Mill               1:58.97  
  4 Mundela, Laurent             Clarksburg             2:01.62  
  5 Bullen, Harry                Annapolis              2:02.52  
  6 Lefavor, Nicholas            Old Mill               2:02.77  
  7 Lehnert, Matt                Hereford               2:03.29  
  8 Jaross, Laurence             Broadneck              2:04.15  
  9 Flagle, Alexander            Towson                 2:04.16  
 10 Johnson, Dewayne             Clarksburg             2:04.26  
 11 Berry, Darin                 Franklin               2:04.66  
 11 Anderson, Evan               Hereford               2:04.66  
 13 Weisgerber, Will             Winters Mill           2:06.58  
 14 Uthus, Evan                  Broadneck              2:07.43  
 15 Clayton, Sean                Bowie                  2:07.64  
 16 Cassell, Andre               Meade                  2:08.09  
 17 Rivera, Julian               Hereford               2:08.18  
 18 Ekanayake, Asanka            Clarksburg             2:08.23  
 19 Heron, Matt                  Atholton               2:08.83  
 20 Hutcheson, Thomas            South River            2:10.04  
 21 Lozano, Michael              South River            2:10.05  
 22 Deutschmann, Kyle            Atholton               2:10.45  
 23 Cash, Nathan                 Towson                 2:10.79  
 24 Smolyak, Gary                Atholton               2:10.91  
 25 Roman, Scott                 Franklin               2:11.62  
 26 Robinson, Tre\\\'Shawn       Northeast-AA           2:12.25  
 27 Beker, Max                   Towson                 2:12.50  
 28 Meister, Ben                 Chesapeake-A           2:12.84  
 29 Thomas, Dwaine               Bowie                  2:13.33  
 30 Favron, Lamario              Meade                  2:13.57  
 31 Say, Micheal                 Arundel                2:15.88  
 32 Andrews, Sam                 Oakland Mill           2:17.20  
 33 Macrory, Alec                Southern-AA            2:17.69  
 34 Hobson, John                 Northeast-AA           2:18.33  
 35 Kniesler, Christian          Winters Mill           2:18.34  
 36 Martin, Howard               Arundel                2:19.40  
 37 Heiser, Jeremy               Chesapeake-A           2:19.94  
 38 Ablonczy, Nate               Southern-AA            2:21.36  
 39 Burgee, Jonathan             Southern-AA            2:21.72  
 40 Keuper, Noah                 Meade                  2:21.74  
 41 Nandu, Rami                  Franklin               2:21.94  
 42 Henry, Roamel                Oakland Mill           2:25.86  
 43 Bevis, Cedric                North County           2:26.73  
 44 Bowling, Cameron             Oakland Mill           2:29.60  
 45 Taylor, Lenny                Glen Burnie            2:32.44  
 46 Stubbs, Paul                 North County           2:32.72  
 47 Flores, Chris                Annapolis              2:36.87  
 48 Wellens, Brady               North County           2:40.29  
 49 McCullough, Ronnie           Northeast-AA           2:43.95  
 50 Carter, Rasheed              Glen Burnie            3:07.79  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 50.03  4/13/2007   Annapolis HS, Annapolis HS                  
                       T Carpenter, A Cottrell, T Saunders, J Tongue     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowie  'A'                                            48.50!  3 
  2 Meade  'A'                                            50.36   3 
  3 Annapolis  'A'                                        50.84   3 
  4 Old Mill  'A'                                         51.11   2 
  5 Arundel  'A'                                          52.11   3 
  6 Bryn Mawr  'A'                                        52.55   3 
  7 Maryvale Prep  'A'                                    54.15   3 
  8 Glen Burnie  'A'                                      54.27   3 
  9 North County  'A'                                     54.52   2 
 10 Hereford  'A'                                         55.15   2 
 11 Clarksburg  'A'                                       55.31   3 
 12 Franklin  'A'                                         55.88   2 
 13 Oakland Mills  'A'                                    56.28   2 
 14 Chesapeake-AA  'A'                                    57.05   1 
 15 Winters Mill  'A'                                     57.25   2 
 16 Broadneck  'A'                                        57.66   2 
 17 Northeast-AA  'A'                                   1:01.26   2 
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
 Meet Record: ! 42.8h  2005        Old Mill HS, Old Mill HS                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Meade  'A'                                            43.44   3 
  2 Old Mill  'A'                                         43.80   3 
  3 South River  'A'                                      45.56   2 
  4 North County  'A'                                     45.97   2 
  5 Annapolis  'A'                                        46.02   3 
  6 Winters Mill  'A'                                     46.03   3 
  7 Clarksburg  'A'                                       46.11   3 
  8 Broadneck  'A'                                        46.15   2 
  9 Old Mill  'B'                                         46.30   1 
 10 Hereford  'A'                                         46.55   1 
 11 Arundel  'A'                                          46.90   3 
 12 Chesapeake-AA  'A'                                    47.05   2 
 13 Glen Burnie  'A'                                      47.24   2 
 14 Franklin  'A'                                         47.90   2 
 15 Northeast-AA  'A'                                     48.53   1 
 16 North County  'B'                                     48.82   1 
 17 Bowie  'A'                                            49.00   3 
 18 Towson  'A'                                           49.75   1 
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: ! 4:07.3h  2001        Mervo, Mervo                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hereford  'A'                                       4:12.98  
  2 Atholton  'A'                                       4:13.18  
  3 Clarksburg  'A'                                     4:15.93  
  4 Arundel  'A'                                        4:16.25  
  5 Maryvale Prep  'A'                                  4:20.07  
  6 Bowie  'A'                                          4:22.44  
  7 Meade  'A'                                          4:23.19  
  8 South River  'A'                                    4:32.26  
  9 Chesapeake-AA  'A'                                  4:35.02  
 10 Northeast-AA  'A'                                   4:42.71  
 11 Annapolis  'A'                                      4:48.59  
 12 Towson  'A'                                         4:49.41  
 13 Southern-AA  'A'                                    5:04.22  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
 Meet Record: ! 3:24.3h  2003        Mervo, Mervo                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Arundel  'A'                                        3:29.17  
  2 Meade  'A'                                          3:33.74  
  3 Bowie  'A'                                          3:34.41  
  4 Hereford  'A'                                       3:38.12  
  5 Oakland Mills  'A'                                  3:40.53  
  6 North County  'A'                                   3:41.02  
  7 Old Mill  'A'                                       3:43.00  
  8 Annapolis  'A'                                      3:46.02  
  9 Northeast-AA  'A'                                   3:46.67  
 10 South River  'A'                                    3:46.68  
 11 Broadneck  'A'                                      3:47.43  
 12 Chesapeake-AA  'A'                                  3:48.41  
 13 Towson  'A'                                         4:01.35  
 14 Winters Mill  'A'                                   4:04.37  
 15 Southern-AA  'A'                                    4:05.16  
 16 Clarksburg  'A'                                     4:10.69  
 

Event 25  Girls High Jump 4'4"
=======================================================================
 Meet Record: !  5-10  1998        Shanni Moore, McDonogh HS                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Stephanie            Maryvale Pre           5-00.00  
  2 Louis, Kenyetta              Bowie                 J5-00.00  
  3 Dawson, Kali                 South River           J5-00.00  
  4 McGowan, Megan               Arundel               J5-00.00  
  5 Pelikan, Katie               Atholton              J5-00.00  
  6 Ravenscroft, Kayla           North County          J5-00.00  
  6 Alper, Natale                Atholton              J5-00.00  
  8 Chappell, Evelyn             Bowie                  4-10.00  
  8 Brannock, Ashley             Franklin               4-10.00  
 10 Hasty, Jonteal               Glen Burnie           J4-10.00  
 11 McLaughlin, Julia            Hereford              J4-10.00  
 12 Davis, Megan                 Hereford               4-08.00  
 12 McAdam, Naja                 Clarksburg             4-08.00  
 14 Wagner, Reilly               South River            4-06.00  
 15 Kennelly, Liz Anne           Maryvale Pre          J4-06.00  
 16 Raines, Brooke               Hereford               4-04.00  
 16 Brumback, Casey              Bryn Mawr              4-04.00  
 16 Dick, Kristina               Chesapeake-A           4-04.00  
 19 Willis, Haley                North County          J4-04.00  
 19 Bostic, Alyssa               Northeast-AA          J4-04.00  
 19 Jay, Brandi                  Arundel               J4-04.00  
 21 Spears, Destiny              Broadneck             J4-04.00  
 -- McNulty, Kelsey              Northeast-AA                NH  
 -- Connor, Kendal               Northeast-AA                NH  
 -- Sheehan, Alice               Bryn Mawr                   NH  
 -- Prem, Hannah                 Towson                      NH  
 -- Mallory, Vanessa             Oakland Mill                NH  
 -- Makell, Chelsea              Southern-AA                 NH  
 -- Young, Danielle              Clarksburg                  NH  
 -- Perry, Janae                 Bowie                       NH  
 -- Jarboe, Rachel               Maryvale Pre                NH  
 -- Freeman, Bailee              Clarksburg                  NH  
 -- Gruver, Olivia               Franklin                    NH  
 -- Woodley, Deja                Meade                       NH  
 -- McKellery, Kierra            Arundel                     NH  
 -- Roland, Lucy                 Bryn Mawr                   NH  
 -- Evans, McKay                 Atholton                    NH  
 
Event 26  Boys High Jump 5'4"
=======================================================================
 Meet Record: !  6-07  1997        Mike Hughes, Bowie HS                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spain, Brandon               Glen Burnie            6-02.00  
  2 Thomas, David                Northeast-AA          J6-02.00  
  3 Clemson, Tom                 Chesapeake-A           5-06.00  
  4 Aldore, Kelvin               Clarksburg             5-04.00  
  4 Miaga, Adam                  Meade                  5-04.00  
  6 Musselman, Brent             South River           J5-04.00  
  6 Gee, Tyler                   Hereford              J5-04.00  
  6 Lemmon, Quinn                Broadneck             J5-04.00  
  9 Akognon, Didas               Bowie                 J5-04.00  
  9 Thomas, Devon                Arundel               J5-04.00  
 -- Dean, Hillory                South River                 NH  
 -- Denno, Trevor                South River                 NH  
 -- Hicks, LaRonjay              Northeast-AA                NH  
 -- Dentley, Marcus              Northeast-AA                NH  
 -- Olugbemi, Daniel             Arundel                     NH  
 -- Stuart, Jamael               Arundel                     NH  
 -- Gibbons, Matt                Winters Mill                NH  
 -- Chuk, Anya                   Clarksburg                  NH  
 -- Thompson, Lionel             Southern-AA                 NH  
 -- Wallis, Ken                  Southern-AA                 NH  
 -- Abbott, Cody                 Franklin                    NH  
 -- Adedeji, Matthew             Clarksburg                  NH  
 -- Eze, Prince                  Hereford                    NH  
 -- Bullock, Nathaniel           Broadneck                   NH  
 -- Brown, Marlon                Broadneck                   NH  
 -- Paul, Anthony                Meade                       NH  
 -- Favron, Lamario              Meade                       NH  
 -- Watson, Deandre              Bowie                       NH  
 -- Hayes, Gregory               Bowie                       NH  
 -- Fourie, Heinrich             Hereford                    NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault 6'6"
=======================================================================
 Meet Record: ! 10-06              K. Hiteshaw (OM) '01, S. Smallwood (PIK) '11
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rampolla, Maggie             Maryvale Pre          10-07.00! 
  2 Taylor, Sarah                Chesapeake-A           9-00.00  
  2 Terrell, Kelsey              Old Mill               9-00.00  
  4 Wenck, Abigail               Hereford              J9-00.00  
  5 Boliek, Hannah               Hereford               8-00.00  
  6 Guckert, Alicya              Maryvale Pre           7-06.00  
  7 Carter, Lea                  South River            7-00.00  
  8 Wells, Marissa               Hereford              J7-00.00  
  9 Marquess, Alexis             Broadneck             J7-00.00  
 10 Hinkleman, Ilana             Old Mill               6-06.00  
 10 Thompson, Caroline           South River            6-06.00  
 10 Whitlock, Katie              Northeast-AA           6-06.00  
 13 Johnson, Naomi               South River            6-00.00  
 13 Ford, Kaeshelle              Southern-AA            6-00.00  
 -- Gruver, Olivia               Franklin                    NH  
 -- Renes, Megan                 Glen Burnie                 NH  
 -- Roth, Naomi                  Franklin                    NH  
 -- Cannedy, Danae`              Glen Burnie                 NH  
 -- LaMarsh, Sydney              Chesapeake-A                NH  
 -- Batts, Essence               Glen Burnie                 NH  
 -- Anspach, Kiana               Oakland Mill                NH  
 -- Cummings, Kate               Maryvale Pre                NH  
 -- Snyder, Mackenzie            Oakland Mill                NH  
 -- Hayo, Alyssa                 Broadneck                   NH  
 -- Gozzo, Charis                Broadneck                   NH  
 
Event 28  Boys Pole Vault 9'0"
=======================================================================
 Meet Record: ! 14-01  2002        Rob Ludwig, Mt. St. Joseph HS               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Kevin                 Hereford              12-09.00  
  2 Schneider, Drew              Hereford              11-06.00  
  3 Benson, Cole                 Chesapeake-A          11-00.00  
  4 Gibbons, Matt                Winters Mill          10-06.00  
  5 Collins, Connor              Hereford               9-06.00  
  6 Fountain, William            South River            9-00.00  
  7 Vincent, Jacob               Arundel               J9-00.00  
  8 Baluyot, Jordan              Broadneck              8-06.00  
  9 Carter, Alex                 Broadneck             J8-06.00  
  9 Lee, Connor                  North County          J8-06.00  
 11 Culver, Ryan                 Broadneck             J8-06.00  
 12 Skiratko, David              Northeast-AA          J8-06.00  
 13 Lozano, Michael              South River            8-00.00  
 -- Mosquera, Jonathan           Clarksburg                  NH  
 -- Santosa, Timothy             Clarksburg                  NH  
 -- Sadler, Nathan               Northeast-AA                NH  
 -- McCullough, Ronnie           Northeast-AA                NH  
 -- Hudgins, Kevin               North County                NH  
 -- Buckley, Brett               Chesapeake-A                NH  
 -- Hardesty, Brennan            Chesapeake-A                NH  
 -- Caillouet, Paul              Old Mill                    NH  
 -- Kappes, Jacob                Winters Mill                NH  
 -- Hutcheson, Thomas            South River                 NH  
 -- Callen, Tyler                Old Mill                    NH  
 -- Watson, Gavin                Atholton                    NH  
 -- Jack-Monroe, Elias           Oakland Mill                NH  
 -- Nikiel, Ethan                Oakland Mill                NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 17-03  2003        Jerrie Kumula, Bowie HS                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Louis, Kenyetta              Bowie                 18-06.00! 
  2 Salaam, Aharon               Meade                 17-05.50! 
  3 McMillian, Nichelle          Meade                 16-07.50  
  4 Cluster, Morgan              Chesapeake-A          16-03.50  
  5 Chappell, Evelyn             Bowie                 16-03.00  
  6 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre          16-02.00  
  7 Brown, Lezia                 Bowie                J16-02.00  
  8 McLaughlin, Julia            Hereford             J16-02.00  
  9 McKinney, Tiffany            South River           15-07.50  
 10 Brown, Jasmine               Maryvale Pre          15-07.00  
 10 Taylor, Stephanie            Maryvale Pre          15-07.00  
 12 Dorsey, Raenell              North County          15-06.00  
 13 Davis, Megan                 Hereford              15-05.00  
 14 Stickler, Morgan             Clarksburg            15-04.00  
 15 Gerovasilis, Marilyn         Hereford              15-01.00  
 16 Arroyo, Kamila               Arundel               15-00.00  
 17 Garrett, Jessica             Old Mill              14-07.00  
 18 Brumback, Casey              Bryn Mawr             14-06.00  
 19 Dorsey, Kayla                North County          14-00.00  
 20 Sessoms, Raven               Meade                 13-09.50  
 20 McIver, Irelyn               Winters Mill          13-09.50  
 22 Chong, Amy                   Bryn Mawr             13-07.00  
 22 Tullis, Kayla                Oakland Mill          13-07.00  
 24 Stocksdale, Talya            Chesapeake-A          13-06.50  
 25 Stegall, Gabby               Atholton              13-05.00  
 26 Bostic, Alyssa               Northeast-AA          13-04.00  
 27 Connor, Kendal               Northeast-AA          13-00.00  
 28 Johnson, Ravyn               Broadneck             12-11.00  
 28 Hershman, Abby               Atholton              12-11.00  
 30 McNulty, Kelsey              Northeast-AA          12-02.00  
 31 Strevig, Brielle             Winters Mill          11-00.00  
 32 Estep, Akeyla                Annapolis              9-06.50  
 33 Smith, Willisia              Glen Burnie            9-01.00  
 34 Mcneil, Najatee              Franklin               5-11.00  
 -- Kishis, Kara                 Broadneck                   ND  
 -- Dawson, Kali                 South River                 ND  
 -- Colbert, Morgan              Franklin                    ND  
 -- McAdam, Naja                 Clarksburg                  ND  
 -- Freeman, Bailee              Clarksburg                  ND  
 -- Davis, Alyssia               North County                ND  
 -- Moore, Caisey                Arundel                     ND  
 -- Moore, Mykala                Annapolis                   ND  
 -- Privette, Raichele           Annapolis                   ND  
 -- Thomas, Ceaira               Oakland Mill                ND  
 -- Gruver, Olivia               Franklin                    ND  
 
Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 22-05.50  4/16/2010   Gage Ealey, Oakland Mills                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cropper, Garry               Arundel               21-08.50  
  2 Owens, Rakeem                Old Mill              20-11.50  
  3 Gee, Tyler                   Hereford              20-00.00  
  4 Powell, Bakari               South River           19-09.00  
  5 Kerns, Erik                  Meade                 19-07.00  
  6 Adedeji, Matthew             Clarksburg            19-03.00  
  7 Decarlo, Zak                 Franklin              19-01.50  
  8 Sheppard, Lonnie             Broadneck             19-01.00  
  8 Hart, Tyler                  Oakland Mill          19-01.00  
 10 Gonzalez, Joshua             South River           18-10.00  
 11 Amadi, Cedric                Franklin              18-09.00  
 11 Wilson, Shakiir              Arundel               18-09.00  
 11 Getz, Taylor                 Winters Mill          18-09.00  
 14 Frazier, Anthony             Arundel               18-08.00  
 15 Davis, Jahmel                Old Mill              18-04.50  
 16 Keithley, Zach               Hereford              17-11.50  
 17 Lusk, Brady                  Chesapeake-A          17-11.00  
 18 King, Kelvin                 North County          17-09.00  
 19 Thompson, Jared              Clarksburg            17-08.50  
 20 Hearn, Cedric                Glen Burnie           17-04.00  
 21 Kramer, Shane                South River           17-01.00  
 22 Harrell, Cameron             Broadneck             16-10.00  
 22 Gonzalez, Jed                Old Mill              16-10.00  
 24 Hayes, Gregory               Bowie                 16-09.00  
 25 Jones, Tommy                 Broadneck             15-07.50  
 26 Cooper, Max                  Hereford              15-01.00  
 27 Taylor, Lenny                Glen Burnie           14-02.00  
 28 Fenyo, Corey                 Glen Burnie           12-04.00  
 -- Clemson, Tom                 Chesapeake-A                ND  
 -- Cornish, Jalen               Annapolis                   ND  
 -- Wojciechowski, Matthew       Chesapeake-A                ND  
 -- Jacobs, Zach                 Winters Mill                ND  
 -- Bhalodia, Neil               Meade                       ND  
 -- Miaga, Adam                  Meade                       ND  
 -- Owens, Dyandre               North County                ND  
 -- Joseph, Paul                 Clarksburg                  ND  
 -- Bailey, Brandon              Bowie                       ND  
 -- Riley, Joshua                Bowie                       ND  
 -- Dentley, Marcus              Northeast-AA                ND  
 -- Thomas, David                Northeast-AA                ND  
 -- Drew, Dominic                Oakland Mill                ND  
 -- Wilson, Sinatra              North County                ND  
 -- Proctor, Kevin               Northeast-AA                ND  
 
Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 37-04.25  1993        Raina Domneys, Old Mills HS              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Louis, Kenyetta              Bowie                 36-06.00  
  2 McMillian, Nichelle          Meade                 35-07.00  
  3 Diggs, Deonna                Meade                 33-09.00  
  4 Garrett, Jessica             Old Mill              32-11.50  
  5 Mundey, Dajai                Bowie                 32-09.00  
  6 Brown, Markeya               Annapolis             32-03.00  
  7 Brumback, Casey              Bryn Mawr             31-04.00  
  7 Rampolla, Maggie             Maryvale Pre          31-04.00  
  9 Chong, Amy                   Bryn Mawr             31-03.00  
 10 Cluster, Morgan              Chesapeake-A          31-01.50  
 11 Tenberg, Susan               Hereford              30-04.50  
 12 McLaughlin, Julia            Hereford              29-10.50  
 13 Sierra, Francheska           Northeast-AA          29-04.50  
 14 Oakley, Morgan               Hereford              29-02.00  
 15 Weiskoph, Maggie             Maryvale Pre          28-04.00  
 16 Stocksdale, Talya            Chesapeake-A          28-01.00  
 17 Kennelly, Liz Anne           Maryvale Pre          28-00.00  
 18 Brown, Lezia                 Bowie                 27-11.00  
 19 Lampron, Jessica             Oakland Mill          27-09.00  
 20 Bostic, Alyssa               Northeast-AA          26-08.00  
 21 Hayo, Alyssa                 Broadneck             26-00.00  
 22 McNulty, Kelsey              Northeast-AA          25-11.00  
 -- Ravenscroft, Kayla           North County                ND  
 -- Arroyo, Kamila               Arundel                     ND  
 -- Freeman, Bailee              Clarksburg                  ND  
 -- Glendenning, Erin            Franklin                    ND  
 -- Penda, Diane                 Clarksburg                  ND  
 -- Morris, Sierra               Franklin                    ND  
 -- Gruver, Olivia               Franklin                    ND  
 -- McGrath, Savanah             Broadneck                   ND  
 -- Willis, Haley                North County                ND  
 -- Nicholas, Kyndall            Meade                       ND  
 -- Ababio, Claudia              Clarksburg                  ND  
 
Event 32  Boys Triple Jump
=======================================================================
 Meet Record: ! 46-02  4/11/2006   Damel Goddard, Bowie HS                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cropper, Garry               Arundel               41-11.00  
  2 Palmer, Jordan               Atholton              41-09.00  
  3 Owens, Rakeem                Old Mill              41-05.00  
  4 Dentley, Marcus              Northeast-AA          41-00.00  
  5 Adedeji, Matthew             Clarksburg            40-04.00  
  6 Thompson, Jared              Clarksburg            40-03.50  
  7 Cromwell, Damian             Broadneck             39-08.00  
  8 Frazier, Anthony             Arundel               39-03.00  
  9 Wilson, Octavious            Meade                 39-02.50  
 10 Hammond, Brian               Meade                 38-07.50  
 11 Decarlo, Zak                 Franklin              38-00.00  
 11 Shimek, Kyle                 Winters Mill          38-00.00  
 13 Thomas, David                Northeast-AA          37-11.00  
 14 Davis, Jahmel                Old Mill              37-10.00  
 15 Miaga, Adam                  Meade                 37-09.00  
 15 Dixon, Mckinley              Annapolis             37-09.00  
 17 Miller, Nicholas             Broadneck             37-02.00  
 17 Hearn, Cedric                Glen Burnie           37-02.00  
 19 Cooper, Max                  Hereford              36-07.50  
 20 Fourie, Heinrich             Hereford              36-05.50  
 20 Donovan, Devery              Bowie                 36-05.50  
 22 Payne, Kevin                 Hereford              36-01.00  
 23 Hart, Tyler                  Oakland Mill          36-00.00  
 24 Lusk, Brady                  Chesapeake-A          33-09.00  
 25 Carroll, _                   North County          33-03.00  
 26 Gibbons, Matt                Winters Mill          32-05.00  
 27 Veney, _                     Franklin              32-04.00  
 28 Quinn, Eddie                 Atholton              31-03.00  
 29 Fenyo, Corey                 Glen Burnie           28-11.00  
 -- Joseph, Paul                 Clarksburg                  ND  
 -- Loi, _                       South River                 ND  
 -- Akognon, Didas               Bowie                       ND  
 -- Dula, Benin                  Atholton                    ND  
 -- Kimbrue, Malik               Arundel                     ND  
 
Event 33  Girls Discus Throw 65'0"
=======================================================================
 Meet Record: ! 131-00  4/16/2010   Lauren Allam, Chesapeake-AA                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre            121-03  
  2 Taylor, Antonella            Bowie                112-03.50  
  3 Ababio, Claudia              Clarksburg              102-09  
  4 Cancel, Tiffany              Clarksburg           100-00.50  
  5 Graham, Angel                Clarksburg            99-02.75  
  6 Agoris, Christine            Franklin                 98-09  
  7 Taborn, Brianna              Atholton                 94-08  
  8 Lusk, Amanda                 Chesapeake-A          86-02.50  
  9 Ross, Blaire                 Franklin              83-03.50  
 10 Reid, Amanda                 Northeast-AA             82-07  
 11 Butler-Duncan, Marina        Bryn Mawr             80-03.50  
 12 Vance, Tess                  Hereford              79-03.25  
 13 Van Wright, Xiamara          Meade                 79-00.50  
 14 Viscuso, Nicole              Hereford              77-01.50  
 15 Kozlowski, Sam               Maryvale Pre             75-08  
 16 Gonzalez, Mayra              Winters Mill             73-03  
 17 Roth, Naomi                  Franklin                 72-11  
 18 Lewis, Tal'er                Meade                 72-01.50  
 19 Bibaud, Kaja                 Hereford                 71-08  
 20 Lew, Rorie                   Northeast-AA          70-08.50  
 21 Inman, Rya                   Towson                   70-00  
 22 Travis, Monita               Bryn Mawr             69-00.50  
 23 Aroh, Colette                Maryvale Pre          68-01.75  
 24 Davis, Julia                 Winters Mill             67-04  
 25 Newsome, Jeri                Arundel               66-07.50  
 26 Snead, Caroline              Chesapeake-A             61-02  
 27 Fraser, Maura                Broadneck             60-07.50  
 -- Coates, Rickia               Annapolis                   ND  
 -- Sommer, Michayla             South River                 ND  
 -- Zinkl, Madeline              South River                 ND  
 -- Viatkus, Katrina             South River                 ND  
 -- Merkle, Susan                Southern-AA                 ND  
 -- McKellery, Kierra            Arundel                     ND  
 -- Harmon, Caitlin              Chesapeake-A                ND  
 -- Jee, Yoonsun                 Old Mill                    ND  
 -- Jones, Alexis                Meade                       ND  
 -- Heschl, Anneliese            Winters Mill                ND  
 -- Nesbitt, Khadijah            Old Mill                    ND  
 -- Marquess, Alexis             Broadneck                   ND  
 -- Rivera, Christina            Glen Burnie                 ND  
 -- Ayuk, Stacey                 Bowie                       ND  
 -- Newbold, Alexis              Bowie                       ND  
 -- Barrios-Lopez, Christina     Glen Burnie                 ND  
 -- McIntyre, Cecily             Bryn Mawr                   ND  
 -- Torbert, Kaili               Glen Burnie                 ND  
 -- Celtnieks, Lara              Oakland Mill                ND  
 -- Mallory, Vanessa             Oakland Mill                ND  
 -- Harrison, Lydie              Old Mill                    ND  
 -- Scott, Hannah                Oakland Mill                ND  
 -- Smith, Tyteana               North County                ND  
 -- Anderson, May                North County                ND  
 -- Williams, Ali                Northeast-AA                ND  
 
Event 34  Boys Discus Throw 95'0"
=======================================================================
 Meet Record: ! 171-05  2003        Lief Cargo, Bowie HS                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Adedeji, Samuel              Clarksburg              149-00  
  2 Kurtz, Luke                  Hereford                129-04  
  3 Hensley, Graham              Hereford             128-05.50  
  4 Stokes, Daniel               Bowie                   124-00  
  5 Allam, Drew                  Chesapeake-A           J124-00  
  6 King, Kevin                  Clarksburg           120-00.25  
  7 Morrison, Jeffrey            Clarksburg              116-11  
  8 Moorhead, Nick               Northeast-AA            115-07  
  9 Mitchell, Emmanuel           Old Mill                109-11  
 10 Raddar, Nadim                Old Mill             109-05.25  
 11 Wallis, Ken                  Southern-AA          105-06.50  
 12 Kurtz, John                  Hereford             102-11.50  
 13 Derrick, Rucker              North County            102-00  
 14 Smith, Nate                  South River              99-06  
 15 Allen, Patrick               Franklin                 99-04  
 16 Skiratko, David              Northeast-AA          98-05.50  
 17 DuBeau, Daniel               South River           97-05.50  
 18 Lumpkin, Oliver              Bowie                    96-05  
 19 Costa, Travis                Northeast-AA             90-11  
 20 Hanley, Peter                South River              90-00  
 21 Brennan, Mason               Franklin              89-08.50  
 22 Conner, Evan                 Old Mill              89-06.50  
 -- Bartkowiak, Ryan             Chesapeake-A                ND  
 -- Stephan, Tyler               Winters Mill                ND  
 -- Hester, Charles              Oakland Mill                ND  
 -- Blankenship, Tyler           Chesapeake-A                ND  
 -- Holt, Brandon                Winters Mill                ND  
 -- Leete, Bradley               Winters Mill                ND  
 -- Kromsky, Jaryd               Towson                      ND  
 -- Fuller, Jeremiah             Southern-AA                 ND  
 -- Bell, John                   Southern-AA                 ND  
 -- Hawkins, Ellsworth           Broadneck                   ND  
 -- Watts, Randy                 Broadneck                   ND  
 -- Morton, Andre?اض             Broadneck                   ND  
 -- Howard, Kevin                Glen Burnie                 ND  
 -- Brady, Orem                  Franklin                    ND  
 -- Murphy, Joshua               Arundel                     ND  
 -- Say, Nicholas                Arundel                     ND  
 -- Donovan, Devin               Bowie                       ND  
 -- Vincent, Joshua              Arundel                     ND  
 -- Godwin, Gregory              North County                ND  
 -- Brooks, Javon                North County                ND  
 -- Woodson, Jelani              Oakland Mill                ND  
 -- Bacot, Matt                  North County                ND  
 -- Abraham, Alonzo              Meade                       ND  
 -- Spivey, Diquan               Meade                       ND  
 -- Maddox, Lorenzo              North County                ND  
 -- Owusu, Indrek                Meade                       ND  
 
Event 35  Girls Shot Put 25'0"
=======================================================================
 Meet Record: ! 42-04  4/16/2010   Lauren Allam, Chesapeake-AA                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Antonella            Bowie                 42-07.00! 
  2 Ababio, Claudia              Clarksburg            38-00.00  
  3 Butler-Duncan, Marina        Bryn Mawr             37-05.00  
  4 Taborn, Brianna              Atholton              36-05.50  
  5 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre          34-08.00  
  6 Graham, Angel                Clarksburg            33-11.00  
  7 Agoris, Christine            Franklin              32-02.00  
  8 McCants, Zana                Meade                 32-01.00  
  9 Vance, Tess                  Hereford              30-11.00  
 10 Lusk, Amanda                 Chesapeake-A          30-09.00  
 11 Reid, Amanda                 Northeast-AA          30-07.50  
 12 Arkward, Allana              Franklin              29-11.00  
 13 Kozlowski, Sam               Maryvale Pre          29-03.00  
 14 Smith, Tyteana               North County          28-03.00  
 15 Viscuso, Nicole              Hereford              27-06.50  
 16 Aroh, Colette                Maryvale Pre          27-02.00  
 17 Fraser, Maura                Broadneck             27-00.50  
 18 Inman, Rya                   Towson                26-08.75  
 19 Makell, Chelsea              Southern-AA           26-06.00  
 20 Travis, Monita               Bryn Mawr             26-04.00  
 20 Lew, Rorie                   Northeast-AA          26-04.00  
 22 Bartenfelder, Erin           Hereford              25-11.00  
 23 Harris- Bryant, Zipporah     Meade                 25-10.00  
 24 Stewart, Ahna                Towson                25-06.50  
 25 Tongue, Kierra               Clarksburg            25-05.00  
 26 Heschl, Anneliese            Winters Mill          25-04.50  
 27 Snider, Brittany             Arundel               25-03.00  
 27 Kotowski, Emily              Northeast-AA          25-03.00  
 -- Fetsko, Kelly                South River                 ND  
 -- Womack, Shaquanda            Annapolis                   ND  
 -- Davis, Julia                 Winters Mill                ND  
 -- Nesbitt, Khadijah            Old Mill                    ND  
 -- Harrison, Lydie              Old Mill                    ND  
 -- Merkle, Susan                Southern-AA                 ND  
 -- Coates, Rickia               Annapolis                   ND  
 -- Viatkus, Katrina             South River                 ND  
 -- Sommer, Michayla             South River                 ND  
 -- Means, Emily                 Winters Mill                ND  
 -- Ross, Blaire                 Franklin                    ND  
 -- Newsome, Jeri                Arundel                     ND  
 -- Barrios-Lopez, Christina     Glen Burnie                 ND  
 -- Gadson, Adeana               Glen Burnie                 ND  
 -- Ayuk, Stacey                 Bowie                       ND  
 -- Newbold, Alexis              Bowie                       ND  
 -- Scott, Kellsey               Broadneck                   ND  
 -- Patrick, Sherrie             Broadneck                   ND  
 -- Tullis, Kayla                Oakland Mill                ND  
 -- Anderson, May                North County                ND  
 -- Holland, Skylar              Old Mill                    ND  
 -- Scott, Hannah                Oakland Mill                ND  
 -- Walker, Shelbie              Arundel                     ND  
 -- Rivera, Christina            Glen Burnie                 ND  
 -- Chissolm, Jasmine            Meade                       ND  
 
Event 36  Boys Shot Put 35'0"
=======================================================================
 Meet Record: ! 55-01  1993        Jamal Dixon-Hawkins, Old Mill HS            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Allam, Drew                  Chesapeake-A          45-09.00  
  2 Hensley, Graham              Hereford              43-09.00  
  3 Adedeji, Samuel              Clarksburg            43-03.75  
  4 Stokes, Daniel               Bowie                 42-10.00  
  5 Kurtz, Luke                  Hereford              42-04.50  
  6 Lumpkin, Oliver              Bowie                 42-01.00  
  7 Morrison, Jeffrey            Clarksburg            41-06.50  
  8 Wallis, Ken                  Southern-AA           41-05.50  
  9 Holt, Brandon                Winters Mill          41-03.25  
 10 Lloyd, Steven                Meade                 41-02.00  
 11 Moorhead, Nick               Northeast-AA          41-01.50  
 12 Mitchell, Emmanuel           Old Mill              41-00.50  
 13 Raddar, Nadim                Old Mill              40-06.50  
 14 Abraham, Alonzo              Meade                 40-04.50  
 15 Shriver, Andrew              Winters Mill          40-00.50  
 16 Broussoul, Yves-Patrick      Clarksburg            39-09.00  
 17 Blankenship, Tyler           Chesapeake-A          39-01.00  
 18 Brady, Orem                  Franklin              38-09.00  
 19 Conner, Evan                 Old Mill              37-11.50  
 20 Costa, Travis                Northeast-AA          37-07.00  
 21 King, Danny                  Chesapeake-A          37-06.00  
 22 Allen, Patrick               Franklin              36-09.00  
 23 Johnson, Kevin               Meade                 36-07.00  
 24 Smith, Nate                  South River           36-04.00  
 25 Hester, Charles              Oakland Mill          35-11.00  
 -- Cox, Tyler                   Winters Mill                ND  
 -- Ukandu, Azubuike             Towson                      ND  
 -- Say, Nicholas                Arundel                     ND  
 -- Murphy, Joshua               Arundel                     ND  
 -- DuBeau, Daniel               South River                 ND  
 -- Sorrells, James              South River                 ND  
 -- Bell, John                   Southern-AA                 ND  
 -- Asbury, Nicholas             Arundel                     ND  
 -- Fuller, Jeremiah             Southern-AA                 ND  
 -- Belt, Jared                  Glen Burnie                 ND  
 -- Howard, Kevin                Glen Burnie                 ND  
 -- Jackson, Henry               Bowie                       ND  
 -- Kurtz, John                  Hereford                    ND  
 -- Reecher, Landon              Broadneck                   ND  
 -- Hawkins, Ellsworth           Broadneck                   ND  
 -- Brennan, Mason               Franklin                    ND  
 -- Watts, Randy                 Broadneck                   ND  
 -- Derrick, Rucker              North County                ND  
 -- Bacot, Matt                  North County                ND  
 -- Woodson, Jelani              Oakland Mill                ND  
 -- Schloer, Brady               Northeast-AA                ND  
 -- Harrison, Ryan               Atholton                    ND  
 -- Watson, Gavin                Atholton                    ND  
 -- Brooks, Javon                North County                ND  




Return to Top

Email | About