MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




SSSAS Meet
Hosted By: St. Stephen's and St. Agnes
Alexandria, Virginia
2012-04-18

RaceTab 3 by MileSplit   Registered to: Scott McLeod, St. Stephen's & St Agnes School

                      Saints Home Meet - 4/18/2012 10:08:49 PM                       
                  St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA                   

                         Varsity Boys 100 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Percy Martin              10 St. Stephen's & St. Agnes     11.74  3     5
  2 Darius Manora             11 St. Stephen's & St. Agnes     12.51  2     3
  3 Tristan Blarel               St. Albans School             12.56  3     2
  4 Jonathan Winbush          11 St. Stephen's & St. Agnes     12.77  3     1
  5 Jordan Waite              10 St. Stephen's & St. Agnes     12.87  2      
  6 Sam Gallahan              10 St. Stephen's & St. Agnes     12.90  2      
  7 Azaan Wilbon                 St. Albans School             13.09  1      
  8 Robert Twyman                St. Albans School             13.30  1      
  9 John Wells                   St. Albans School             13.45  2      
 10 Phillip Graden             9 St. Stephen's & St. Agnes     13.65  1      
 11 Jackson Rumer                St. Albans School             13.82  1      
 12 Daniel Hernandez             St. Albans School             13.83  2      
 13 Devante Phillips          11 St. Stephen's & St. Agnes     13.91  3      
 14 Shamir Campbell            9 St. Stephen's & St. Agnes     14.40  1      
 15 Kameron Smith                St. Albans School             14.66  1      

                         Varsity Boys 200 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Peter Jahnig                 St. Albans School             24.83  5     5
  2 Khaamal Whitaker          11 St. Stephen's & St. Agnes     25.03  5     3
  3 Andrew Simpson            11 Episcopal                     25.06  4     2
  4 Dominic Steward           10 St. Stephen's & St. Agnes     25.28  5     1
  5 Austin Hampton               St. Albans School             25.41  5      
  6 Michon Sobers              9 St. Stephen's & St. Agnes     25.77  4      
  7 Jordan Waite              10 St. Stephen's & St. Agnes     25.91  4      
  8 Christian Yungu              St. Albans School             26.38  5      
  9 Azaan Wilbon                 St. Albans School             26.51  4      
 10 Miles Peele                  St. Albans School             26.52  1      
 11 Miguel Arrate              9 St. Stephen's & St. Agnes     26.86  4      
 12 Jack Richardson           11 Episcopal                     27.04  1      
 13 Phillip Graden             9 St. Stephen's & St. Agnes     27.61  3      
 14 Matthew Days                 St. Albans School             27.88  2      
 15 Jerry Fan                    St. Albans School             28.12  3      
 16 Gregorio Sapia               Episcopal                     28.39  1      
 17 Chino Agulanna               Episcopal                     28.45  2      
 18 Daniel Hernandez             St. Albans School             28.95  1      
 19 Aaron Brackett            10 St. Stephen's & St. Agnes     29.11  3      
 20 Daniel Marshall            9 St. Stephen's & St. Agnes     30.54  2      
 21 Kameron Smith                St. Albans School             30.78  1      

                         Varsity Boys 400 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Aires Reyes                  St. Stephen's & St. Agnes     53.61  3     5
  2 Chris Fraser                 St. Albans School             53.80  3     3
  3 Areke Walcott                St. Stephen's & St. Agnes     55.47  3     2
  4 Mike Otoo                    Episcopal                     56.56  3     1
  5 Christian Yungu              St. Albans School             57.92  2      
  6 Doug Spencer                 St. Albans School             58.56  2      
  7 Liam Irion                   St. Albans School           1:00.11  2      
  8 Tom Coward                   St. Stephen's & St. Agnes   1:01.45  2      
  9 Chase Whitley                St. Stephen's & St. Agnes   1:01.50  2      
 10 Joshua Reed                  St. Stephen's & St. Agnes   1:04.64  1      
 11 Chris Shea                   Episcopal                   1:08.02  1      
 12 David Lu                   9 Episcopal                   1:09.34  1      
 13 Justin Choi                  Episcopal                   1:10.52  1      
 14 Madison Hardaway             Episcopal                   1:24.25  1      

                         Varsity Boys 800 Meter Run                          
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Saadiq Garba                 St. Albans School           2:14.37  2     5
  2 Grant McClure                St. Albans School           2:14.42  2     3
  3 Ephrem Rae                   St. Albans School           2:15.49  2     2
  4 Reed Srere                   St. Albans School           2:19.07  2      
  5 Josh Carr                    St. Albans School           2:19.83  2      
  6 Baker Calvin                 St. Albans School           2:20.60  2      
  7 Wish Carr                    St. Albans School           2:29.25  2      
  8 Jonathan Ward                St. Albans School           2:29.56  2      
  9 Alec Frydman                 St. Albans School           2:30.06  2      
 10 Vasisht Sriram               St. Albans School           2:32.34  2      
 11 Osei Djan                    Episcopal                   2:32.53  1     1
 12 Ben Donvan                   St. Albans School           2:34.78  2      
 13 Alex Collins                 St. Stephen's & St. Agnes   2:34.96  1      
 14 Humphrey Xu                  St. Albans School           2:37.51  1      
 15 James Reston                 St. Albans School           2:38.09  1      
 16 John Kadlick              10 Episcopal                   2:38.77  1      
 17 Sebastian Viscuso            St. Albans School           2:39.26  1      
 18 Matthew Ray                  St. Stephen's & St. Agnes   2:39.94  1      
 19 Alex Loukanov                St. Albans School           2:40.72  1      
 20 Thomas Pack                  St. Albans School           2:41.08  1      
 21 Wick Waller                  Episcopal                   2:41.59  1      
 22 Jonathan Cathapermal         St. Albans School           2:42.13  1      
 23 James Truitt                 St. Albans School           2:42.41  1      

                       Varsity Boys 1600 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Joey Gaines                  St. Albans School           4:54.80     5
  2 Philip Abboud                St. Albans School           4:55.56     3
  3 Vince Cozza                  St. Albans School           5:05.68     2
  4 Tony Thumpasery              St. Albans School           5:22.90      
  5 James Patton                 St. Albans School           5:23.73      
  6 Sandy Suh                    St. Albans School           5:38.07      
  7 Philip Hedden                St. Albans School           5:38.90      
  8 Jack Guenther                St. Albans School           6:00.96      

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St. Albans School                            45.51     5
  2 Episcopal                                    46.96     3

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St. Albans School                          3:45.83     5
  2 St. Stephen's & St. Agnes School           4:08.59     3
  3 Episcopal                                  4:22.53      
  4 St. Stephen's & St. Agnes School           4:24.56      
  5 St. Stephen's & St. Agnes School           4:37.71      

                      Varsity Boys 110 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Josh Harmon                  St. Albans School             17.40     5
  2 Austin Hampton               St. Albans School             20.05     3
  3 Matt Cho                     St. Albans School             20.89     2

                      Varsity Boys 300 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Matt Cho                     St. Albans School             46.09     5
  2 Joe Lindsay                  St. Stephen's & St. Agnes     50.68     3

                          Varsity Boys High Jump                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Austn Wiles               11 Episcopal                   5-10.00     5
  2 Lloyd Howell                 St. Albans School           5-04.00     3
  3 Philip Bader                 St. Albans School           5-04.00     2
  4 Miguel Arrate              9 St. Stephen's & St. Agnes   5-02.00     1
  5 Jourdan Tribue            11 Episcopal                   5-00.00      
  6 Liam Irion                   St. Albans School           4-10.00      

                        Varsity Boys Discus Throw                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Matthew Westin            11 St. Stephen's & St. Agnes    110-01     5
  2 Joe Lindsay               12 St. Stephen's & St. Agnes    108-01     3
  3 David Kinnaird               St. Albans School             89-09     2
  4 J.p Perry                    St. Albans School             84-10     1
  5 Luke Duffy                   St. Albans School             84-05      
  6 Morgan                     9 St. Albans School             84-03      
  7 Brennan McCann               Episcopal                     82-03      
  8 Kazuma Makihara              St. Albans School             76-05      
  9 Daniel Marshall            9 St. Stephen's & St. Agnes     75-02      
 10 Galloway                     St. Albans School             73-09      
 11 Patrick Byrnes            10 Episcopal                     70-02      
 12 Ike Killis                   Episcopal                     70-01      
 13 O'Connell                    St. Albans School             68-07      
 14 Paul Griffith             11 St. Stephen's & St. Agnes     62-10      
 15 Tre Allison               10 St. Stephen's & St. Agnes     62-02      
 16 Jake Bishop                  St. Albans School             58-09      

                          Varsity Boys Shot Put                           
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Marquis Johnson              St. Albans School          44-08.00     5
  2 Heein Choi                   St. Albans School          37-08.00     3
  3 Joe Lindsay               12 St. Stephen's & St. Agnes  35-05.00     2
  4 Joe Hatton                11 Episcopal                  34-09.50     1
  5 Murray                       St. Albans School          31-11.00      
  6 Jd Abdullah                  St. Albans School          31-06.00      
  7 Galloway                     St. Albans School          29-07.00      
  8 Quentin Price             11 St. Stephen's & St. Agnes  29-05.50      
  9 O'Connell                    St. Albans School          29-04.00      
 10 Bishop                       St. Albans School          28-11.00      
 11 J.p Perry                    St. Albans School          28-06.00      
 12 Kazuma Makihara              St. Albans School          26-11.00      
 13 Daniel Marshall            9 St. Stephen's & St. Agnes  26-10.00      

                            Varsity Boys Triple Jump                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Duncan Symington             St. Albans School          33-11.00   NWI     5
  2 Adam Bradley                 St. Albans School          33-07.00   NWI     3
  3 William Moore                St. Albans School          31-06.00   NWI     2
  4 Robert Twyman                St. Albans School          30-10.00   NWI      
  5 Aaron Brackett            10 St. Stephen's & St. Agnes  28-06.50   NWI     1

                             Varsity Boys Long Jump                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Christian Yungu              St. Albans School          17-06.00   NWI     5
  2 Peter Jahnig                 St. Albans School          17-00.00   NWI     3
  3 Terrance Barner           12 Episcopal                  16-06.50   NWI     2
  4 Duncan Symington             St. Albans School          16-06.00   NWI     1
  5 Miguel Arrate              9 St. Stephen's & St. Agnes   16-0.50   NWI      
  6 Adam Bradley                 St. Albans School          15-08.00   NWI      
  7 Matthew Days                 St. Albans School          15-07.50   NWI      
  8 Aaron Brackett            10 St. Stephen's & St. Agnes  14-02.50   NWI      
  9 William Moore                St. Albans School          14-02.00   NWI      

                        Varsity Girls 100 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Tori Hanway                  National Cathedral School     13.65  3     5
  2 Sapphire Tubbs               St. Stephen's & St. Agnes     13.95  3     3
  3 Raven Bolding                St. Stephen's & St. Agnes     14.75  3     2
  4 Jessica Alexis               St. Stephen's & St. Agnes     14.99  2     1
  5 Andrea Barnes                St. Stephen's & St. Agnes     15.26  2      
  6 Breanne Parker               National Cathedral School     15.27  3      
  7 Jesse Galloway               St. Stephen's & St. Agnes     15.76  1      
  8 Maggie Hughes                St. Stephen's & St. Agnes     15.85  1      
  9 Katie Armstrong              St. Stephen's & St. Agnes     16.01  1      
 10 Susan Clare Duncan           St. Stephen's & St. Agnes     16.71  1      
 11 Aimee Guidry                 St. Stephen's & St. Agnes     16.73  2      
 12 Mary Grace Killmer           St. Stephen's & St. Agnes     17.41  1      

                        Varsity Girls 200 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Haley Lyerly              11 Episcopal                     29.79  4     5
  2 Heyward Lathrop              Episcopal                     29.81  2     3
  3 Paula Dammann                St. Stephen's & St. Agnes     29.89  2     2
  4 Raven Bolding                St. Stephen's & St. Agnes     30.38  4     1
  5 Helen Nicholson              St. Stephen's & St. Agnes     30.75  4      
  6 Breanne Parker               National Cathedral School     31.59  4      
  7 Maria Faidas                 Episcopal                     31.67  1      
  8 Andrea Barnes                St. Stephen's & St. Agnes     32.20  1      
  9 Jessica Alexis               St. Stephen's & St. Agnes     32.26  2      
 10 Emelia Sliwinski             St. Stephen's & St. Agnes     32.52  3      
 11 Katie Armstrong              St. Stephen's & St. Agnes     33.45  1      
 12 Millicent Waller           9 Episcopal                     33.55  2      
 13 Nina Cotto                   St. Stephen's & St. Agnes     33.60  3      
 14 Emma Smith                   St. Stephen's & St. Agnes     33.68  1      
 15 Meredith Godfrey             St. Stephen's & St. Agnes     34.33  2      
 16 Aimee Guidry                 St. Stephen's & St. Agnes     34.60  3      
 17 Kelsey Stowers               St. Stephen's & St. Agnes     35.97  3      
 18 Caroline Secrest             St. Stephen's & St. Agnes     36.08  3      
 19 Yadell Deresse               St. Stephen's & St. Agnes     37.38  3      

                        Varsity Girls 400 Meter Dash                         
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Jazana Goolsby               St. Stephen's & St. Agnes   1:03.26  3     5
  2 Shirah Moffatt-Darko         National Cathedral School   1:05.42  3     3
  3 Cara Murphy                  National Cathedral School   1:06.35  3     2
  4 Kennedy Jones                National Cathedral School   1:06.82  3     1
  5 Erin Murphy                  National Cathedral School   1:11.65  3      
  6 Mary Parker                  National Cathedral School   1:11.67  2      
  7 Maria Faidas                 Episcopal                   1:14.46  1      
  8 Nadia Muhammad               National Cathedral School   1:14.78  2      
  9 Katie Coulter                St. Stephen's & St. Agnes   1:16.25  1      
 10 Meredith Godfrey             St. Stephen's & St. Agnes   1:18.88  2      

                       Varsity Girls 800 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Sararose Gaines              National Cathedral School   2:38.76     5
  2 Katherine Evans              National Cathedral School   2:42.57     3
  3 Sibet Partee                 St. Stephen's & St. Agnes   2:49.78     2
  4 Adelle Bortz              10 Episcopal                   2:50.93     1
  5 Teresa Kim                11 Episcopal                   2:53.11      
  6 Elinor Hanley                National Cathedral School   2:56.68      
  7 Charlotte Jeppsen            National Cathedral School   2:59.77      
  8 Kate Smart                   National Cathedral School   3:01.12      
  9 Caroline Hamil               St. Stephen's & St. Agnes   3:05.85      
 10 Claire Malkie                St. Stephen's & St. Agnes   3:12.10      
 11 Mary Charlotte Bruce         National Cathedral School   3:12.55      
 12 Anna Catalanotto             National Cathedral School   3:13.96      


                Varsity Girls 1600 Meter Run Prelims                
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Lizzie Zulauf                St. Stephen's & St. Agnes   5:53.64
  2 Annie Graham                 National Cathedral School   5:59.85
  3 Kelsey Friberg               National Cathedral School   6:14.99
  4 Ellie Forman              11 National Cathedral School   6:21.00
  5 Charlotte Farquhar           National Cathedral School   6:21.97
  6 Charlotte Sullivan           National Cathedral School   6:22.34
  7 Lily Bou                     National Cathedral School   6:26.74

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes School           4:23.36     5
  2 National Cathedral School                  4:30.48     3
  3 St. Stephen's & St. Agnes School           4:44.22      
  4 National Cathedral School                  4:46.64      
  5 St. Stephen's & St. Agnes School           4:48.92      
  6 St. Stephen's & St. Agnes School           5:09.56      
  7 St. Stephen's & St. Agnes School           5:20.86      

                       Varsity Girls 100 Meter Hurdles                       
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Jeryne Fish                  National Cathedral School     17.04  2     5
  2 Louise Dimarco               National Cathedral School     18.49  2     3
  3 Claire Alcus                 National Cathedral School     19.41  2     2
  4 Lindsey Donohue              St. Stephen's & St. Agnes     19.91  2     1
  5 Helen Nicholson              St. Stephen's & St. Agnes     20.42  1      
  6 Kendall Donohue              St. Stephen's & St. Agnes     21.85  1      

                       Varsity Girls 300 Meter Hurdles                       
=============================================================================
    Name                      Yr Team                           Time H#   Pts
=============================================================================
  1 Dhyamond Crenshaw            St. Stephen's & St. Agnes     49.55  2     5
  2 Louise Dimarco               National Cathedral School     51.68  2     3
  3 Claire Alcus                 National Cathedral School     54.61  2     2
  4 Sallie Taylor             11 Episcopal                     55.10  2     1
  5 Madison Hopkins              Episcopal                   1:04.42  1      
  6 Lizzie Beane                 St. Stephen's & St. Agnes   1:12.55  1      
  7 Marian Shaw                  St. Stephen's & St. Agnes   1:14.59  1      

                         Varsity Girls High Jump                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Dhyamond Crenshaw         11 St. Stephen's & St. Agnes   5-00.00     5
  2 Tory Hanway                  National Cathedral School   4-08.00     3
  3 Sapphire Tubbs            10 St. Stephen's & St. Agnes   4-04.00     2
  4 Madison Hopkins              Episcopal                   4-02.00     1
  5 Heyward Lathrop              Episcopal                   4-00.00      

                        Varsity Girls Discus Throw                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Jesse Galloway             9 St. Stephen's & St. Agnes     64-09     5
  2 Avri Parker                  National Cathedral School     62-09     3
  3 Betty Kuflom               9 St. Stephen's & St. Agnes     57-01     2
  4 Riley Flynn                9 St. Stephen's & St. Agnes     50-06     1
  5 Nora Boles                 9 St. Stephen's & St. Agnes     41-05      

                          Varsity Girls Shot Put                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Leila Malikyar            11 St. Stephen's & St. Agnes  25-02.00     5
  2 Avri Parker                  National Cathedral School  22-08.00     3

                           Varsity Girls Triple Jump                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Caroline Hansen              National Cathedral School  28-08.50   NWI     5

                            Varsity Girls Long Jump                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Jeryne Fish                  National Cathedral School  15-01.00   NWI     5
  2 Sapphire Tubbs            10 St. Stephen's & St. Agnes  13-01.50   NWI     3
  3 Heyward Lathrop              Episcopal                  12-02.00   NWI     2
  4 Andrea Barnes             10 St. Stephen's & St. Agnes  11-06.00   NWI     1
  5 Katarina Williams         11 St. Stephen's & St. Agnes  10-11.00   NWI      
  6 Caroline Hansen              National Cathedral School  10-08.00   NWI      
  7 Augusta Nau                  Episcopal                   9-11.00   NWI      



                  Varsity Girls Team Scores (13 Events Scored)                  
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 National Cathedral School   56     11    8   15    3   19    0  
  2 St. Stephen's & St. Agnes   51     14    2    6    5   24    0  
  3 Episcopal                   13      8    1    1    0    3    0  


                  Varsity Boys Team Scores (14 Events Scored)                   
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 St. Albans School           90     10   20   15   10   35    0  
  2 St. Stephen's & St. Agnes   38     20    0    3    3   12    0  
  3 Episcopal                   15      3    1    0    3    8    0


Return to Top

Email | About