MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Gojekian Twilight Classic
Hosted By: Woodbridge
Woodbridge, Virginia
2012-04-13

results from va.milesplit.com
Licensed to Osbourn Park High School            HY-TEK's Meet Manager 4/14/2012
                     Gojekian Twilight Classic - 4/13/2012                     
                            Woodbridge High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Meet Records: * 12.17  4/13/2012   Breanna Walker, Osbourn Park                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Walker, Breanna              Osbourn Park             12.17*  1  10   
  2 Hairston, Kiana              Osbourn Park             12.47   1   8   
  3 Badham, Kady                 Woodbridge               12.64   1   6   
  4 Rountree, Kierra             South County             12.72   1   4   
  5 Korkoya, Harrisa             Forest Park              12.77   2   2   
  6 Rolle, Jessica               Battlefield              12.81   2   1   
  7 Hill, Jasmine                Battlefield              12.84   1 
  8 Salami, Amanda               Freedom (Sou             13.19   2 
  9 Nvodjo, Naomi                Patriot High             13.21   3 
 10 Calhoun, HeleneAngel         Forest Park              13.23   2 
 11 Fletcher, Toni               Freedom (Sou             13.32   1 
 12 Hill, Briana                 Fauquier                 13.36   3 
 13 Grinkley, Heather            C.D. Hylton              13.45   3 
 14 Cox, Anna                    Langley                  13.48   3 
 15 Coleman, Brianna             Mount Vernon             13.52   2 
 16 Wright, M'Priss              Mount Vernon             13.55   3 
 17 Riat, Raminder               Heritage (Le             13.57   4 
 18 Owusu-Sampah, Ebony          C.D. Hylton              13.64   4 
 19 Foxhall, Zoe                 Heritage (Le             13.67   3 
 20 Lee-Elliott, Tashona         Gar-Field                13.69   2 
 20 Usher, Taje                  James Wood H             13.69   5 
 22 Taylor, Jeonna               South County             13.74   4 
 23 Robinson, Diamond            Fauquier                 13.79   5 
 24 Hoffman, Jacqueline          Loudoun Vall             13.82   7 
 25 Davis, Alex                  Loudoun Vall             13.87   6 
 26 Boukhira, Miriam             Potomac Fall             13.92   5 
 27 Savage, Zya                  Patriot High             13.96   6 
 28 Fischer, Olivia              W.T. Woodson             14.01   4 
 29 Lombardo, Maggie             W.T. Woodson             14.28   4 
 30 Randall, Cierra              Woodbridge               14.32   6 
 31 Bolding, Raven               St. Stephen'             14.42   5 
 32 Jarvi, Danielle              Woodgrove                14.49   7 
 32 Shaffer, Megan               James Wood H             14.49   5 
 34 Von Seggern, Analea          Langley                  14.55   5 
 35 Goodrick, Ashley             Potomac Fall             14.57   4 
 36 White, Alize                 Gar-Field                14.92   6 
 37 Thomas, Hannah               Woodgrove                15.03   7 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Meet Records: * 25.23  2011        Breanna Walker, Osbourn Park                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walker, Breanna              Osbourn Park             25.31   7  10   
  2 Hairston, Kiana              Osbourn Park             25.77   7   8   
  3 Rountree, Kierra             South County             26.06   7   6   
  4 Hill, Jasmine                Battlefield              26.09   7   4   
  5 Hill, Virginia               Battlefield              26.17   6   2   
  6 Suber, Farrah                Woodbridge               26.68   6   1   
  7 Hill, Briana                 Fauquier                 27.00   6 
  8 Walker, Kiara                Patriot High             27.18   5 
  9 Jones, Shantel               Fauquier                 27.28   5 
 10 Calhoun, HeleneAngel         Forest Park              27.38   7 
 11 Cooper, Quayshona            Forest Park              27.77   7 
 12 Cox, Anna                    Langley                  27.78   5 
 13 O'Connell, Cortney           Freedom (Sou             27.80   6 
 14 Galeas, Caitlin              South County             28.02   6 
 15 Grinkley, Heather            C.D. Hylton              28.08   5 
 16 Usher, Taje                  James Wood H             28.11   3 
 17 Brown, Asia                  Freedom (Sou             28.15   4 
 18 Foxhall, Zoe                 Heritage (Le             28.16   3 
 19 Coleman, Brianna             Mount Vernon             28.41   5 
 20 Crenshaw, Dhyamond           St. Stephen'             28.48   4 
 21 Hoffman, Jacqueline          Loudoun Vall             28.59   2 
 22 Wright, M'Priss              Mount Vernon             28.67   6 
 23 Owusu-Sampah, Ebony          C.D. Hylton              28.70   3 
 24 Amo, Whitney                 Heritage (Le             28.74   2 
 25 Ahlers, Ashley               Woodgrove                28.91   1 
 26 Hannan, Maureen              W.T. Woodson             28.97   4 
 27 Tubbs, Sapphire              St. Stephen'             29.30   4 
 28 Von Seggern, Analea          Langley                  29.47   4 
 29 Orsted, Jasmine              Gar-Field                29.51   5 
 29 Bryant, Jamesha              Potomac Fall             29.51   1 
 31 Corrado, Kaela               Woodgrove                29.52   2 
 32 Hanckock, Khanner            Gar-Field                29.53   3 
 33 DiNofrio, Allison            Patriot High             29.58   3 
 34 Shaffer, Megan               James Wood H             30.96   2 
 35 Spillane, Chloe              Loudoun Vall             31.91   1 
 36 Schmitt, Julianna            Woodbridge               31.98   2 
 37 Heigh, Jessey                W.T. Woodson             33.15   3 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Meet Records: * 57.64  4/13/2012   Felecia Majors, South County                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Majors, Felecia              South County             57.64*  6  10   
  2 Cooper, Quayshona            Forest Park            1:00.28   6   8   
  3 Calhoun, HeleneAngel         Forest Park            1:01.26   4   6   
  4 Parker, Nichole              Mount Vernon           1:01.33   6   4   
  5 Winner, Kaleigh              Mount Vernon           1:01.45   6   2   
  6 Suber, Farrah                Woodbridge             1:02.28   6   1   
  7 Dent, Natalie                Osbourn Park           1:02.51   5 
  8 Simmons, Kalyn               Osbourn Park           1:02.69   6 
  9 McDaniel, Danyelle           Fauquier               1:03.12   5 
 10 Kramer, Liana                Langley                1:03.63   4 
 11 Joe-Cobblah, Jessica         Gar-Field              1:04.44   3 
 12 Taylor, Jeonna               South County           1:04.85   5 
 13 Burke, Claire                Fauquier               1:05.06   4 
 14 Abboud, Maddison             Langley                1:05.09   4 
 15 O'Connell, Callie            Freedom (Sou           1:05.73   3 
 16 Johnson, Sophia              W.T. Woodson           1:06.34   3 
 17 Ralston, Julia-marie         Woodgrove              1:06.62   5 
 18 Matthews, Emoni              Woodbridge             1:06.96   2 
 19 Lee, Jessica                 Potomac Fall           1:07.03   3 
 20 Gomez, Emily                 Battlefield            1:07.05   4 
 21 White, dominique             Potomac Fall           1:07.60   5 
 22 File, Shelby                 Patriot High           1:07.91   3 
 23 Rosengarten, Kaleig          Freedom (Sou           1:08.18   2 
 24 Solano, Megan                Loudoun Vall           1:09.48   1 
 25 Rivers, Jayla                Heritage (Le           1:09.82   1 
 26 Hart, Tori                   Loudoun Vall           1:09.95   1 
 27 Bates, Mackenzie             C.D. Hylton            1:10.19   1 
 28 Davis, Kayla                 C.D. Hylton            1:19.24   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Meet Records: * 2:21.10  2011        Marina Capalbo, Batttlefield              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grove, Ellison               Battlefield            2:22.90   10   
  2 Pallotta, Lisa               Heritage (Le           2:26.84    8   
  3 Buyck, Elizabeth             Episcopal              2:27.44    6   
  4 Mulder, Helena               Osbourn Park           2:27.54    4   
  5 Fouse, Mary                  Langley                2:29.05    2   
  6 Hawkins, Amber               James Wood H           2:29.96    1   
  7 Ohngemach, Marisa            Heritage (Le           2:31.89  
  8 Burke, Claire                Fauquier               2:32.13  
  9 Sagar, Elizabeth             Mount Vernon           2:32.44  
 10 Wojcik, Helena               Fauquier               2:35.05  
 11 Holt, Mandy                  Episcopal              2:36.43  
 12 Tabarez, Maria               Osbourn Park           2:38.14  
 13 Mullen, Whitney              Potomac Fall           2:38.47  
 14 Cademartori, Abbey           Freedom (Sou           2:40.41  
 15 Cole, Terran                 Woodbridge             2:40.44  
 16 Butler, Kristina             Forest Park            2:40.75  
 17 Cooke, Katie                 W.T. Woodson           2:41.14  
 18 Buoni, Katerina              W.T. Woodson           2:41.19  
 19 Beato, Jenna                 C.D. Hylton            2:42.35  
 20 Bruton, Katherine            Woodgrove              2:42.45  
 21 Passero, Kristin             Patriot High           2:42.51  
 22 Chaet, Alexis                Freedom (Sou           2:42.80  
 23 Schwennesen, Hannah          Battlefield            2:43.61  
 24 Scharf, Emilee               Potomac Fall           2:44.05  
 25 Rogers, Maya                 Woodbridge             2:44.64  
 26 Klunder, Lindsay             South County           2:46.00  
 27 Ross, Kathleen               Patriot High           2:46.94  
 28 McGill, Rachel               South County           2:47.39  
 29 Moore, Julia                 Forest Park            2:48.76  
 30 Quintero, Mariah             Woodgrove              2:51.16  
 31 Nolasco, Kimberly            Gar-Field              2:53.20  
 -- Patnett, Bria                Mount Vernon               DNF  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Meet Records: * 5:17.76  2011        Allison Bodmer, Forest Park               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Nicole               Battlefield            5:17.91   10   
  2 Young, Natalie               Forest Park            5:21.51    8   
  3 Miles, Jessica               Langley                5:23.90    6   
  4 Russell, Kelly               Osbourn Park           5:32.32    4   
  5 Gray, Jessica                Osbourn Park           5:36.19    2   
  6 Fouse, Mary                  Langley                5:36.20    1   
  7 Dillistin, Sarah             Potomac Fall           5:39.85  
  8 Rasmussen, Elise             Woodbridge             5:40.12  
  9 Bullard, Erin                Forest Park            5:40.83  
 10 Hawkins, Amber               James Wood H           5:42.60  
 11 Thompson, Rachel             Battlefield            5:44.34  
 12 Ritchey, Kristin             Potomac Fall           5:46.59  
 13 Wright, Virginia             Episcopal              5:48.43  
 14 Kouame, Veronique            Heritage (Le           5:50.08  
 15 Gates, Kersten               W.T. Woodson           5:50.13  
 16 Allen, Tierra                South County           5:50.84  
 17 Conley, Carolyn              Loudoun Vall           5:51.48  
 18 Long, Madeline               James Wood H           5:51.76  
 19 Agnew, Stuart                Episcopal              5:53.16  
 20 Monzon, Elizabeth            Gar-Field              5:55.55  
 21 French, Kendall              Woodgrove              5:58.07  
 22 Bruton, Katherine            Woodgrove              6:04.25  
 23 Coughlin, Victoria           Woodbridge             6:04.32  
 24 Cox, Cindy                   Fauquier               6:06.46  
 25 Rudder, Lauren               Patriot High           6:11.62  
 26 Vukasovich, Sophia           South County           6:18.50  
 27 Passero, Claire              Patriot High           6:18.70  
 28 Barrett, Miceile             Fauquier               6:26.43  
 29 Dann, Madeline               Heritage (Le           6:28.33  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Meet Records: * 10:54.84  4/13/2012   Mary Cate Scully, South County           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scully, Mary Cate            South County          10:54.84*  10   
  2 Wybersky, Brandy             Osbourn Park          11:44.06    8   
  3 Palmer, Katie                Potomac Fall          11:59.17    6   
  4 Everly, Jillian              Osbourn Park          12:05.16    4   
  5 Brady, Allison               Langley               12:11.94    2   
  6 Peach, Abby                  Battlefield           12:12.93    1   
  7 Denneny, Rachel              W.T. Woodson          12:17.96  
  8 Bodmer, Allyson              Forest Park           12:22.47  
  9 Halm, Abby                   Episcopal             12:26.09  
 10 Gavin, Alessandra            Episcopal             12:29.01  
 11 Fennell, Kenzie              Patriot High          12:31.33  
 12 Ritchey, Caroline            Potomac Fall          12:37.15  
 13 Long, Madeline               James Wood H          12:37.24  
 14 Morgan, Katy                 South County          12:44.43  
 15 Zrimm, Rachel                Woodbridge            12:45.97  
 16 Polizotto, Molly             Loudoun Vall          12:50.58  
 17 Quintero, Mariah             Woodgrove             12:53.95  
 18 Cabrey, Ally                 Heritage (Le          12:59.95  
 19 Thornberg, Emma              Battlefield           13:00.47  
 20 Yang, Jahyun                 W.T. Woodson          13:00.51  
 21 Bigalbal, Alayna             Heritage (Le          13:02.96  
 22 Burkart, Delaney             Langley               13:14.89  
 23 Arnold, Brittany             James Wood H          13:17.87  
 24 Mensh, Kelsea                Forest Park           13:19.72  
 25 Crowley, Michelle            Woodgrove             13:23.84  
 26 Farris, Michaela             Patriot High          13:26.41  
 27 Lubowsky, Cassie             Fauquier              13:36.82  
 28 Sierzega, Ainsley            Loudoun Vall          16:38.22  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Meet Records: * 14.99  4/13/2012   Hali Mcfadgen, C.D. Hylton                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mcfadgen, Hali               C.D. Hylton              14.99*  1  10   
  2 Knight, Morgan               South County             15.27   1   8   
  3 Coopwood, Olivia             Woodbridge               15.56   1   6   
  4 Ross, Adriana                Gar-Field                15.64   1   4   
  5 Ramdeen, Simone              South County             15.85   2   2   
  6 Jones, Shantel               Fauquier                 16.34   1   1   
  7 Agyepong-Wiafe, Yaa          Forest Park              16.71   2 
  8 Gloss, Claire                Battlefield              16.89   2 
  9 Stevens, Alliyah             Mount Vernon             17.03   2 
 10 Lawrence, Crystal            Gar-Field                17.29   1 
 11 Thorton, Sarah               Fauquier                 17.83   3 
 12 Stewart, Jessica             Langley                  17.93   2 
 13 Carter, Katie                Woodbridge               17.96   3 
 14 Canby, Adriana               Woodgrove                18.27   3 
 15 Ayling, Natalie              W.T. Woodson             19.00   3 
 16 Martin, Lauren               Potomac Fall             19.34   4 
 17 Morgan, Grace                Potomac Fall             19.47   4 
 18 Craig, Morgan                James Wood H             19.64   2 
 19 Jackson, Leah                Heritage (Le             19.69   6 
 20 White, Rachael               James Wood H             19.72   4 
 21 Rozzi, Taylor                Osbourn Park             19.93   6 
 22 Llewelyn, Maya               Heritage (Le             20.03   5 
 23 Franklin, Taylor             Battlefield              20.12   3 
 23 Nicholson, Helen             St. Stephen'             20.12   4 
 25 Edwards, Brooke              Patriot High             20.13   6 
 26 Heigh, Jessey                W.T. Woodson             20.21   3 
 27 Schnetzler, Oliva            Osbourn Park             20.22   5 
 28 Dupont, Amanda               C.D. Hylton              21.30   5 
 29 Mazur, Miranda               Patriot High             21.57   5 
 30 Hardy, Valerie               Loudoun Vall             22.46   5 
 31 Allen, Danielle              Mount Vernon             23.83   5 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Meet Records: * 45.29  4/13/2012   Hali Mcfadgen, C.D. Hylton                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mcfadgen, Hali               C.D. Hylton              45.29*  6  10   
  2 Coopwood, Olivia             Woodbridge               47.47   6   8   
  3 Fauteux, Eileen              Potomac Fall             47.64   6   6   
  4 Harpster, Anna               Woodgrove                48.91   6   4   
  5 Crenshaw, Dhyamond           St. Stephen'             49.62   5   2   
  6 Stevens, Alliyah             Mount Vernon             50.27   5   1   
  7 Yaglou, Kelsey               W.T. Woodson             50.52   4 
  8 Gloss, Claire                Battlefield              50.68   4 
  9 Majors, EnNijah              South County             50.72   6 
 10 Thorton, Sarah               Fauquier                 50.74   5 
 11 Shaw, Katana                 South County             51.16   5 
 12 Daczkowski, Tori             Potomac Fall             52.04   4 
 13 Holbrook, Madeline           Battlefield              52.44   4 
 14 Stewart, Maddie              W.T. Woodson             53.22   5 
 15 Canby, Adriana               Woodgrove                53.31   3 
 16 Craig, Morgan                James Wood H             53.41   5 
 17 Iverson, Mirelle             Langley                  54.71   3 
 18 Carter, Katie                Woodbridge               55.07   4 
 19 Taylor, Sallie               Episcopal                55.67   2 
 20 Nicholson, Helen             St. Stephen'             55.99   3 
 21 Agyepong-Wiafe, Yaa          Forest Park              57.23   6 
 22 Dupont, Amanda               C.D. Hylton              57.74   1 
 23 Edwards, Brooke              Patriot High             58.04   1 
 24 Donohue, Samantha            Fauquier                 58.81   3 
 25 White, Rachael               James Wood H             58.97   3 
 26 Smith, Jasmine               Heritage (Le             59.65   1 
 27 Mazur, Miranda               Patriot High           1:00.81   2 
 28 McClure, Hannah              Freedom (Sou           1:01.10   3 
 29 Hardy, Valerie               Loudoun Vall           1:04.98   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Meet Records: * 48.64  1996        , Woodbridge                                
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Osbourn Park  'A'                                     49.26   3  10   
  2 Freedom (South Riding)  'A'                           51.06   3   8   
     1) Brown, Asia                     2) O'Connell, Callie              
     3) Fletcher, Toni                  4) Salami, Amanda                 
  3 Gar-Field  'A'                                        51.55   2   6   
     1) Flowers, Jacqueline             2) Ross, Adriana                  
     3) Orsted, Jasmine                 4) Lawrence, Crystal              
  4 C.D. Hylton  'A'                                      51.69   3   4   
     1) Grinkley, Heather               2) Mcfadgen, Hali                 
     3) Owusu-Sampah, Ebony             4) Howell, Aliyah                 
  5 Battlefield  'A'                                      51.93   3   2   
  6 Forest Park  'A'                                      52.38   2   1   
     1) Krumholz, Brianna               2) Lee, Erin                      
     3) Korkoya, Harrisa                4) Thomas, Brenae                 
  7 Potomac Falls  'A'                                    52.80   2 
  8 Heritage (Leesburg)  'A'                              52.88   1 
     1) Amo, Whitney                    2) Rich, Anna                     
     3) Llewelyn, Maya                  4) Riat, Raminder                 
  9 Woodgrove  'A'                                        53.32   2 
     1) Parker, Kate                    2) Houghton, Gaynor               
     3) Ahlers, Ashley                  4) Corrado, Kaela                 
 10 Patriot High School  'A'                              53.67   2 
 11 Mount Vernon  'A'                                     53.81   3 
     1) Mackey, Dominique               2) Smith, Jayla                   
     3) Coleman, Brianna                4) Wright, M'Priss                
 12 Fauquier  'A'                                         53.94   2 
     1) Jones, Shantel                  2) Thorton, Sarah                 
     3) Hill, Briana                    4) Robinson, Diamond              
 13 W.T. Woodson  'A'                                     54.91   1 
     1) Stewart, Maddie                 2) Lombardo, Maggie               
     3) Hannan, Maureen                 4) Ayling, Natalie                
 14 South County  'A'                                     55.55   3 
     1) Knight, Morgan                  2) Majors, EnNijah                
     3) Rountree, Kierra                4) Galeas, Caitlin                
 15 St. Stephen's & St. Agnes Scho  'A'                   56.38   1 
     1) Bolding, Raven                  2) Tubbs, Sapphire                
     3) Alexis, Jessica                 4) Crenshaw, Dhyamond             
 16 Loudoun Valley  'A'                                   57.00   1 
     1) Hoffman, Jackie                 2) Davis, Alex                    
     3) Anderson, Rachel                4) Solano, Megan                  
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
Meet Records: * 3:59.58  2011        , Battlefield                             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Osbourn Park  'A'                                   4:11.81   3  10   
  2 Woodbridge  'A'                                     4:12.99   3   8   
     1) Matthews, Emoni                 2) Coopwood, Olivia               
     3) Skinner, Brynn                  4) Suber, Farrah                  
  3 Heritage (Leesburg)  'A'                            4:13.66   3   6   
     1) Ohngemach, Marisa               2) Pallotta, Lisa                 
     3) Rich, Anna                      4) Foxhall, Zoe                   
  4 Gar-Field  'A'                                      4:16.21   2   4   
     1) Flowers, Jacqueline             2) Ross, Adriana                  
     3) Lawrence, Crystal               4) Joe-Cobblah, Jessica           
  5 Patriot High School  'A'                            4:19.48   2   2   
  6 Woodgrove  'A'                                      4:20.59   3   1   
     1) Parker, Kate                    2) Houghton, Gaynor               
     3) Corrado, Kaela                  4) Ralston, Julia-marie           
  7 South County  'A'                                   4:21.46   3 
     1) Shaw, Katana                    2) Jalloh, Aminata                
     3) Rodriguez, Emily                4) Woods, Taylor                  
  8 Episcopal  'A'                                      4:22.88   2 
     1) Griswold, Olivia                2) Stephens, Jazz                 
     3) Griffith, Zariah                4) Russell, Camille               
  9 Forest Park  'A'                                    4:23.73   2 
     1) Lee, Erin                       2) West, Aphrodite                
     3) Johnson, Artesha                4) Burnette, Brooke               
 10 Battlefield  'A'                                    4:24.02   3 
 11 Freedom (South Riding)  'A'                         4:24.37   2 
     1) Rosengarten, Kaleig             2) Cademartori, Abbey             
     3) Brown, Asia                     4) O'Connell, Callie              
 12 James Wood High School  'A'                         4:24.91   1 
     1) Craig, Morgan                   2) Hawkins, Amber                 
     3) Seymour, Laura                  4) Usher, Taje                    
 13 C.D. Hylton  'A'                                    4:35.01   1 
     1) Howell, Aliyah                  2) Beato, Jenna                   
     3) Davis, Kayla                    4) Hughes, Alysha                 
 14 Mount Vernon  'A'                                   4:40.46   1 
     1) Miller, Rachel                  2) Peters, Tatiyana               
     3) Kuhns, Morgan                   4) Wiggins, Renisha               
 15 Loudoun Valley  'A'                                 4:57.32   1 
     1) Herwig, Cara                    2) Kyte, Megan                    
     3) Solano, Megan                   4) Hart, Tori                     
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Meet Records: * 9:43.38  4/13/2012   Woodgrove, Woodgrove                      
                         A Houghton, L Cromwell, A Juzbasich, F Thompson   
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodgrove  'A'                                      9:43.38*  10   
     1) Houghton, Audrey                2) Cromwell, Lydia                
     3) Juzbasich, Alex                 4) Thompson, Florence             
  2 St. Stephen's & St. Agnes Scho  'A'                10:00.18    8   
     1) Goolsby, Jazana                 2) Zulauf, Lizzie                 
     3) Fonvielle, Catherine            4) Lindsay, Alison                
  3 Osbourn Park  'A'                                  10:09.03    6   
  4 South County  'A'                                  10:10.35    4   
     1) Scully, Mary Cate               2) Majors, Felecia                
     3) Brooks, Alexa                   4) Woods, Taylor                  
  5 Heritage (Leesburg)  'A'                           10:22.14    2   
     1) Ohngemach, Marisa               2) Pallotta, Lisa                 
     3) Bigalbal, Alayna                4) Cabrey, Ally                   
  6 Episcopal  'A'                                     10:41.42    1   
     1) Halm, Abby                      2) Carter, Mary Robert            
     3) Merten, Elizabeth               4) Chesson, Joslyn                
  7 Battlefield  'A'                                   10:50.49  
  8 Woodbridge  'A'                                    11:08.72  
     1) Coopwood, Kimberly              2) Skinner, Brynn                 
     3) Cole, Terran                    4) Rogers, Maya                   
  9 W.T. Woodson  'A'                                  11:16.97  
     1) Shiff, Maddie                   2) Glasscock, Carly               
     3) Cox, Emily                      4) Wecker, Molly                  
 10 Loudoun Valley  'A'                                11:26.45  
     1) Spillane, Chloe                 2) Polizotto, Molly               
     3) Conley, Carolyn                 4) Roberts, Sophie                
 11 Forest Park  'A'                                   11:33.12  
     1) Johnson, Artesha                2) Moore, Julia                   
     3) Fuller, Madison                 4) Butler, Kristina               
 12 Fauquier  'A'                                      11:38.09  
     1) Wojcik, Helena                  2) Cox, Cindy                     
     3) Lubowsky, Cassie                4) Barrett, Miceile               
 13 Patriot High School  'A'                           11:45.52  
 
Girls 1600 Sprint Medley
==========================================================================
Meet Records: * 4:08.61  4/13/2012   Battlefield, Battlefield                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Battlefield  'A'                                    4:08.61*  1  10   
  2 Forest Park  'A'                                    4:10.99   1   8   
     1) Cooper, Quayshona               2) Krumholz, Brianna              
     3) Agyepong-Wiafe, Yaa             4) Korkoya, Harrisa               
  3 W.T. Woodson  'A'                                   4:30.44   2   6   
     1) Fischer, Olivia                 2) Stewart, Maddie                
     3) Hannan, Maureen                 4) Johnson, Sophia                
  4 Woodbridge  'A'                                     4:35.46   2   4   
  5 Freedom (South Riding)  'A'                         4:36.44   2   2   
     1) Rosengarten, Kaleig             2) Brown, Asia                    
     3) O'Connell, Callie               4) Porter, Madison                
  6 Fauquier  'A'                                       4:40.27   1   1   
     1) Donohue, Samantha               2) Wojcik, Helena                 
     3) Burke, Claire                   4) Robinson, Diamond              
  7 Mount Vernon  'A'                                   4:41.12   1 
     1) Mertens, Kimberly               2) Mackey, Dominique              
     3) Patnett, Bria                   4) Smith, Jayla                   
  8 Heritage (Leesburg)  'A'                            4:41.14   3 
     1) Kouame, Veronique               2) Amo, Whitney                   
     3) Gregory, Ashley                 4) Riat, Raminder                 
  9 Loudoun Valley  'A'                                 4:50.75   2 
     1) Hoffman, Jackie                 2) Spillane, Chloe                
     3) Conley, Carolyn                 4) Hart, Tori                     
 10 South County  'A'                                   4:52.50   3 
     1) Harper, Allison                 2) Sands, Monique                 
     3) Rolander, Bailey                4) Fazio, Valerie                 
 11 Osbourn Park  'A'                                   4:55.29   1 
 12 Woodgrove  'A'                                      5:01.34   1 
     1) Parker, Kate                    2) Demarco, Julie                 
     3) Houghton, Gaynor                4) Ahlers, Ashley                 
 13 C.D. Hylton  'A'                                    5:08.81   3 
     1) Gore, Ke'Essence                2) Beato, Jenna                   
     3) Prince, Imani                   4) Darden, Nakia                  
 
Girls Distance Medley
=======================================================================
Meet Records: * 12:45.85  4/13/2012   Forest Park, Forest Park                 
                          B Krumholz, A Bodmer, N Young, E Bullard          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Forest Park  'A'                                   12:45.85*  10   
     1) Krumholz, Brianna               2) Bodmer, Allyson                
     3) Young, Natalie                  4) Bullard, Erin                  
  2 Battlefield  'A'                                   13:22.18    8   
  3 Freedom (South Riding)  'A'                        13:43.42    6   
     1) Rosengarten, Kaleig             2) O'Connell, Callie              
     3) Porter, Madison                 4) Rosengarten, Mariah            
  4 South County  'A'                                  13:50.71    4   
     1) Bradsher, Meredith              2) Schultz, Lindsey               
     3) Zolper, Caroline                4) Schultz, Kelsey                
  5 Episcopal  'A'                                     14:06.90    2   
     1) Carter, Mary Robert             2) Kim, Teresa                    
     3) Merten, Elizabeth               4) Chesson, Joslyn                
  6 Patriot High School  'A'                           14:28.20    1   
  7 Osbourn Park  'A'                                  14:28.93  
  8 Woodgrove  'A'                                     14:32.70  
     1) Crowley, Michelle               2) French, Kendall                
     3) Demarco, Julie                  4) Quintero, Mariah               
  9 W.T. Woodson  'A'                                  14:43.53  
     1) Maloney, Bridget                2) McCoy, Megan                   
     3) Shiff, Maddie                   4) Bissen, Cammi                  
 10 Woodbridge  'A'                                    15:05.93  
 11 Heritage (Leesburg)  'A'                           15:13.26  
     1) Glover, Courtney                2) Dann, Madeline                 
     3) Stovall, Katie                  4) Grecco, Allison                
 
Girls High Jump
=======================================================================
Meet Records: *  5-06  2011        Jennifer Nelms, Spotsyvania                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Crenshaw, Dhyamond           St. Stephen'           5-02.00   10   
  2 Carter, Alexis               Osbourn Park           4-10.00    5   
  2 Stewart, Jessica             Langley                4-10.00    5   
  2 Cowthran, Amber              Patriot High           4-10.00    5   
  2 Simmons, Kalyn               Osbourn Park           4-10.00    5   
  4 Ross, Adriana                Gar-Field             J4-10.00    0.50
  4 Houser, Katie                James Wood H          J4-10.00    0.50
  6 Knight, Morgan               South County          J4-10.00  
  9 Matthews, Emoni              Woodbridge             4-08.00  
  9 Seymour, Laura               James Wood H           4-08.00  
 11 Stevens, Alliyah             Mount Vernon           4-06.00  
 11 Twetten, Sandy               Loudoun Vall           4-06.00  
 11 Daczkowski, Tori             Potomac Fall           4-06.00  
 11 Stark, Suzannah              Battlefield            4-06.00  
 11 Foxhall, Zoe                 Heritage (Le           4-06.00  
 11 Agyepong-Wiafe, Yaa          Forest Park            4-06.00  
 11 Coopwood, Olivia             Woodbridge             4-06.00  
 11 Holmes, Tristan              Loudoun Vall           4-06.00  
 19 Tubbs, Sapphire              St. Stephen'           4-04.00  
 19 Gomez, Emily                 Battlefield            4-04.00  
 19 Hutton, Liv                  Woodgrove              4-04.00  
 19 McDaniel, Danyelle           Fauquier               4-04.00  
 -- Heigh, Jessey                W.T. Woodson                NH  
 -- Davenport, Morgan            Freedom (Sou                NH  
 -- Soon, Evelyn                 Freedom (Sou                NH  
 -- Shumacher, Callie            Fauquier                    NH  
 -- Goodrick, Ashley             Potomac Fall                NH  
 -- Taylor, Jeonna               South County                NH  
 -- Mackey, Dominique            Mount Vernon                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
Meet Records: * 12-00  4/13/2012   Felecia Majors, South County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Majors, Felecia              South County          12-00.00*  10   
  2 Knight, Morgan               South County          10-00.00    8   
  3 Fairbanks, Alexis            Battlefield            9-06.00    6   
  4 Shumacher, Callie            Fauquier               9-00.00    4   
  5 Nicolai, Elsbeth             Forest Park            8-06.00    2   
  6 McManus, Meigan              Langley               J8-06.00    1   
  7 Skinner, Brynn               Woodbridge             8-00.00  
  8 White, Alize                 Gar-Field              7-00.00  
  8 Farnsworth, Maggie           Langley                7-00.00  
 10 Dent, Natalie                Osbourn Park           6-06.00  
 10 Heinzer, Allison             Battlefield            6-06.00  
 12 Creed, Caroline              Woodbridge             6-00.00  
 12 Schnetzler, Oliva            Osbourn Park           6-00.00  
 12 Haight, Heather              Forest Park            6-00.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
Meet Records: * 19-00  4/13/2012   Felecia Majors, South County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Majors, Felecia              South County          19-00.00*  10   
  2 Hill, Briana                 Fauquier              16-06.50    8   
  3 Harpster, Anna               Woodgrove             16-06.00    6   
  4 Fletcher, Toni               Freedom (Sou          16-05.50    4   
  5 Mcfadgen, Hali               C.D. Hylton           16-04.50    2   
  6 Banks, Jordan                Osbourn Park          15-10.00    1   
  7 Flowers, Jacqueline          Gar-Field             15-09.50  
  8 Jones, Shantel               Fauquier              15-07.00  
  9 Goodrick, Ashley             Potomac Fall          15-06.00  
 10 Andrejev, Alexandra          Langley               15-05.00  
 11 Suber, Farrah                Woodbridge            15-02.00  
 12 Mackey, Dominique            Mount Vernon          15-01.00  
 13 Galeas, Caitlin              South County          14-11.50  
 14 Thomas, Brenae               Forest Park           14-10.00  
 15 Amo, Whitney                 Heritage (Le          14-09.50  
 16 Williams, Karyne             Forest Park           14-08.00  
 17 Houser, Katie                James Wood H          14-06.00  
 18 Bonenberger, Taylor          Woodgrove             14-05.50  
 19 Franklin, Taylor             Battlefield           14-03.50  
 20 Stewart, Maddie              W.T. Woodson          14-03.00  
 21 Stewart, Jessica             Langley               14-01.50  
 22 White, dominique             Potomac Fall          14-00.50  
 23 Foxhall, Zoe                 Heritage (Le          13-10.00  
 24 Brisco, Samantha             Osbourn Park          13-09.00  
 25 Seymour, Laura               James Wood H          13-07.00  
 26 Grinkley, Heather            C.D. Hylton           13-06.50  
 27 Tubbs, Sapphire              St. Stephen'          13-05.50  
 28 Gilmore, Brianna             Battlefield           13-03.00  
 29 Orsted, Jasmine              Gar-Field             13-01.50  
 30 Schmitt, Julianna            Woodbridge            12-09.50  
 31 Reid, Adhana                 St. Stephen'          11-11.00  
 32 Holmes, Tristan              Loudoun Vall          11-05.50  
 33 Salami, Amanda               Freedom (Sou          10-06.50  
 34 Gutierrez, Katharine         Loudoun Vall          10-05.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
Meet Records: * 39-01  4/13/2012   Felecia Majors, South County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Majors, Felecia              South County          39-01.00*  10   
  2 Harpster, Anna               Woodgrove             36-02.00    8   
  3 Fletcher, Toni               Freedom (Sou          33-10.00    6   
  4 Owusu-Sampah, Ebony          C.D. Hylton           33-03.50    4   
  5 Williams, Karyne             Forest Park           33-01.00    2   
  6 Orsted, Jasmine              Gar-Field             32-06.50    1   
  7 Banks, Jordan                Osbourn Park          32-05.50  
  8 Bonenberger, Taylor          Woodgrove             32-00.00  
  8 Houser, Katie                James Wood H          32-00.00  
 10 Krumholz, Brianna            Forest Park           31-11.00  
 11 Stewart, Maddie              W.T. Woodson          31-10.50  
 12 Goodrick, Ashley             Potomac Fall          31-02.00  
 12 Flowers, Jacqueline          Gar-Field             31-02.00  
 14 Shaw, Katana                 South County          31-00.00  
 15 White, dominique             Potomac Fall          30-05.00  
 16 Shumacher, Callie            Fauquier              30-00.50  
 17 Seymour, Laura               James Wood H          29-06.00  
 18 Grinkley, Heather            C.D. Hylton           29-04.00  
 19 Soon, Evelyn                 Freedom (Sou          29-03.00  
 20 Andrejev, Alexandra          Langley               29-01.50  
 21 Brisco, Samantha             Osbourn Park          28-08.00  
 22 Llewelyn, Maya               Heritage (Le          26-05.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
Meet Records: * 42-09.50  4/13/2012   Galissia Cause, Battlefield              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cause, Galissia              Battlefield           42-09.50*  10   
  2 Rose-Delia, Naihla           Gar-Field             37-02.00    8   
  3 Byrnes, Alexis               Fauquier              35-09.00    6   
  4 Gill, Noelle                 W.T. Woodson          32-06.00    4   
  5 Foy- Coplin, Treesy          C.D. Hylton           30-10.00    2   
  6 Jones, Raven                 Gar-Field             30-09.00    1   
  7 Klink, Kathleen              Osbourn Park          29-10.00  
  8 Majors, Felecia              South County          29-07.00  
  9 Akinduro, Omotayo            Potomac Fall          29-05.50  
 10 Johnson, Sarah               James Wood H          29-03.50  
 11 Watts, Shardae               Mount Vernon          29-01.00  
 12 Davis, Alex                  Loudoun Vall          29-00.50  
 13 Thornberg, Emma              Battlefield           28-08.00  
 13 Banks, Ashleigh              Osbourn Park          28-08.00  
 15 Powell, Rebecca              Langley               28-00.50  
 15 Finley, Grace                Forest Park           28-00.50  
 17 Rickard, Megan               Potomac Fall          27-11.00  
 18 Malone, Jamisha              Freedom (Sou          27-10.00  
 18 Putprush, Julia              James Wood H          27-10.00  
 20 Edwards, MaryKate            Woodgrove             27-06.00  
 21 Newton, Amariana             Mount Vernon          27-03.00  
 22 Adams, Imani                 Forest Park           27-00.00  
 23 Kirk, Emily                  Patriot High          26-10.00  
 23 Lee, Vanessa                 Patriot High          26-10.00  
 25 Basl, Hannah                 W.T. Woodson          26-07.00  
 26 Taylor, Jeniece              South County          26-04.00  
 27 Fuller, Paryse               Woodbridge            25-05.00  
 28 Johnson, Alia                Heritage (Le          25-04.00  
 29 Miller, Michaela             Fauquier              25-02.00  
 30 Carter, Katie                Woodbridge            24-11.00  
 31 Wallace, Jasmine             C.D. Hylton           23-02.00  
 32 Amundson, Lexie              Woodgrove             22-08.00  
 33 McManus, Meigan              Langley               21-11.00  
 34 Wright, Kendra               Loudoun Vall          20-01.00  
 35 Richardson, Lyntoria         Heritage (Le          18-10.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
Meet Records: * 122-02  2001        Jamie Mushatt-Valrie, Brooke Point         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cause, Galissia              Battlefield             107-09   10   
  2 Byrnes, Alexis               Fauquier                 98-09    8   
  3 Rose-Delia, Naihla           Gar-Field             94-01.50    6   
  4 Cameron, Karissa             Mount Vernon             91-08    4   
  5 Tyler, Loralee               James Wood H          88-06.50    2   
  6 Edwards, MaryKate            Woodgrove                88-02    1   
  7 Foy- Coplin, Treesy          C.D. Hylton              86-03  
  8 Rickard, Megan               Potomac Fall          85-03.50  
  9 Kirk, Emily                  Patriot High             85-03  
 10 Finley, Grace                Forest Park              84-05  
 11 Matthews, Emoni              Woodbridge               82-01  
 12 Howe, Catrina                Potomac Fall          80-00.50  
 13 Stewart, Jessica             Langley                  78-02  
 14 Lambert, Isabella            James Wood H             76-08  
 15 Jones, Raven                 Gar-Field             76-07.50  
 16 Malone, Jamisha              Freedom (Sou             75-03  
 17 Wallace, Jasmine             C.D. Hylton              74-05  
 18 Gill, Noelle                 W.T. Woodson             73-10  
 19 Adams, Imani                 Forest Park              72-07  
 20 Powell, Rebecca              Langley                  71-07  
 21 Banks, Ashleigh              Osbourn Park             70-03  
 21 Klink, Kathleen              Osbourn Park             70-03  
 23 French, Zoe                  W.T. Woodson             69-03  
 24 Porter, Anaya                Fauquier                 69-02  
 25 Newton, Amariana             Mount Vernon             67-03  
 26 Amundson, Lexie              Woodgrove                66-06  
 27 Mitchell, Alicia             Battlefield              59-10  
 28 Steen, Caitlin               Patriot High          58-11.50  
 29 Johnson, Alia                Heritage (Le             57-00  
 30 Kitti, Tiia                  Woodbridge               56-04  
 31 Aleandre, Mya                South County          52-05.50  
 32 Curcci, Joanna               South County             52-04  
 33 Badura, Alexia               Loudoun Vall          46-07.50  
 34 Homan, Arielle               Heritage (Le             34-08  
 35 Drake, Serena                Loudoun Vall             34-01  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Meet Records: * 10.99  4/13/2012   Michael Thomas-Brown, Mount Vernon          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas-Brown, Michael        Mount Vernon             10.99*  1  10   
  2 Polk, Brandon                Freedom (Sou             11.13   1   8   
  3 Henderson, Greg              Woodbridge               11.34   1   6   
  4 Dove, Brian                  Forest Park              11.36   1   4   
  5 Downs, Kendrik               Battlefield              11.38   3   2   
  6 Butler, Jacob                South County             11.43   2   1   
  7 Fitzroy, Josiah              Osbourn Park             11.61   2 
  8 Carolina, Justin             Osbourn Park             11.62   2 
  9 Baah, Joseph                 South County             11.63   1 
 10 Ntantang, Atem               Woodgrove                11.72   3 
 11 Mcgurk, Brandon              Loudoun Vall             11.73   5 
 12 Thompson, Cameron            Langley                  11.74   5 
 13 Ronan, Joshua                C.D. Hylton              11.76   3 
 14 Conley, Myles                Freedom (Sou             11.77   1 
 14 Taye, Joseph                 Patriot High             11.77   5 
 16 Williams, Bashan             Mount Vernon             11.84   2 
 17 Ogoe, George                 C.D. Hylton              11.86   3 
 18 Jones-Williams, Deaundre     Woodbridge               11.92   2 
 19 Jones, Teiras                Forest Park              11.95   4 
 19 Sherrod, Stephen             Loudoun Vall             11.95   3 
 21 Seminoro, John               Fauquier                 11.97   4 
 21 Vasquez, Luis                Fauquier                 11.97   2 
 21 Monks, Sean                  Battlefield              11.97   3 
 24 Amoateng, Grant              Patriot High             12.06   6 
 25 Urie, Braedon                Woodgrove                12.09   5 
 26 Ayling, Kevin                W.T. Woodson             12.11   5 
 27 Yu, Robert                   Langley                  12.22   4 
 28 Channer, Akeel               Heritage (Le             12.24   6 
 29 Meadows, Tyron               Gar-Field                12.45   5 
 30 Carranza-Sadiarin, Ethan     Gar-Field                12.52   4 
 31 Copp, Spenser                W.T. Woodson             12.74   6 
 32 Clark, Aaron                 James Wood H             12.76   6 
 33 Leonard, Victor              Heritage (Le             12.88   6 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Meet Records: * 21.93  2011        Mustaqueem Williams, Forest Park            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Polk, Brandon                Freedom (Sou             22.24   6  10   
  2 Morgan, Ricky                Forest Park              22.32   6   8   
  3 Washington, Joshua           Forest Park              22.77   6   6   
  4 Butler, Jacob                South County             22.95   5   4   
  5 Bowen, Shawn                 Woodbridge               23.02   5   2   
  6 Burns, Devon                 Freedom (Sou             23.20   5   1   
  7 Henderson, Greg              Woodbridge               23.26   6 
  8 Williams, Bashan             Mount Vernon             23.39   5 
  9 Downs, Kendrik               Battlefield              23.46   5 
 10 Harvey, Marcus               Langley                  23.56   6 
 11 Smith, Jamal                 Mount Vernon             23.65   6 
 12 Dunaway, Darion              Gar-Field                23.78   3 
 13 Mcgurk, Brandon              Loudoun Vall             23.88   3 
 14 Boyd, Joseph                 South County             24.02   4 
 15 Vasquez, Luis                Fauquier                 24.20   4 
 16 Ronan, Joshua                C.D. Hylton              24.30   2 
 17 Casey III, William           Osbourn Park             24.32   5 
 17 Arriola, Gabriel             Osbourn Park             24.32   4 
 19 Berger, Robert               W.T. Woodson             24.33   2 
 20 Robinson, Tyrone             Gar-Field                24.45   3 
 21 Craver, William              Langley                  24.69   1 
 22 Peterson, Zach               Patriot High             24.97   3 
 23 Ogoe, Michael                C.D. Hylton              25.34   2 
 24 Reid, Makenzie               Fauquier                 25.55   4 
 25 Galvan, Michael              Heritage (Le             25.58   1 
 26 Albert, Kyle                 Battlefield              25.68   4 
 27 Ober, William                Loudoun Vall             25.72   2 
 28 Copp, Spenser                W.T. Woodson             25.83   2 
 29 Clark, Aaron                 James Wood H             25.84   1 
 30 Jester, Jalan                Woodgrove                26.45   2 
 31 Carter, Joshua               Patriot High             26.62   4 
 32 Cowne, Luke                  Woodgrove                26.70   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Meet Records: * 49.17  4/13/2012   Thomas White, Fauquier                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White, Thomas                Fauquier                 49.17*  7  10   
  2 Morgan, Ricky                Forest Park              50.98   7   8   
  3 Conley, Myles                Freedom (Sou             51.36   7   6   
  4 Butler, Jacob                South County             51.75   7   4   
  5 Burke, Joey                  Fauquier                 52.13   7   2   
  6 Peck, Teague                 Osbourn Park             52.21   6   1   
  7 Smith, Cameron               Osbourn Park             52.24   5 
  8 West, Ricky                  Mount Vernon             52.40   7 
  9 Go, Christian                Battlefield              52.79   6 
 10 Reyes, Aires                 St. Stephen'             53.17   4 
 11 Nguetta, Yannis              C.D. Hylton              53.33   6 
 12 Orellana, Alex               Patriot High             53.37   6 
 13 Mazza, Salvatore             Forest Park              53.50   4 
 14 Jackson, Quentin             Freedom (Sou             54.01   6 
 15 Scharf, Peter                Potomac Fall             54.29   4 
 16 Satterwhite, Matthew         Battlefield              54.38   5 
 17 Sherrod, Phillip             Loudoun Vall             54.63   3 
 18 Dailey, Zachary              Langley                  54.73   5 
 19 Gonzalez, Jacob              Gar-Field                55.11   4 
 20 Dicardi Nelson, Robert       Mount Vernon             55.19   5 
 21 Darko, Sam                   Heritage (Le             55.22   2 
 22 Thompson, Cameron            Langley                  55.38   3 
 22 Patnode, Ryan                Gar-Field                55.38   5 
 24 Mason, Thomas                Woodbridge               55.44   5 
 25 Walcott, Areke               St. Stephen'             56.45   3 
 26 Enriques, Brandon            Potomac Fall             56.78   2 
 27 Somuah, Shaquille            C.D. Hylton              56.86   6 
 28 Ewell, Tommy                 Woodbridge               57.19   4 
 29 Schifalacqua, Andrew         Patriot High             57.29   2 
 30 Herold, Dan                  Woodgrove                57.41   1 
 31 Jabaley, Cal                 W.T. Woodson             57.58   3 
 32 Reece, Terrance              James Wood H             59.97   2 
 33 Holmes, Johnathan            Loudoun Vall           1:00.27   1 
 34 Miller, Chad                 James Wood H           1:01.28   1 
 35 Packer, Gregory              South County           1:02.77   3 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Meet Records: * 1:55.80  2011        David Klimek, Colonial Forge              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deker, Grant                 Potomac Fall           1:59.79   10   
  2 Wright, Cody                 James Wood H           2:00.87    8   
  3 Bannan, Alex                 Osbourn Park           2:01.80    6   
  4 Laubinger, Miles             Langley                2:02.92    4   
  5 Ryan, Kevin                  Potomac Fall           2:04.85    2   
  6 Hetrick, Kyle                Woodbridge             2:04.91    1   
  7 Pelenda, Christian           Heritage (Le           2:06.21  
  8 Natour, Matthew              Osbourn Park           2:06.61  
  9 Donaldson, David             Battlefield            2:06.75  
 10 Lah Lou, Adel                Mount Vernon           2:06.98  
 11 Grady, Curtis                Fauquier               2:07.45  
 12 Hawkins, Josh                Forest Park            2:08.07  
 13 Driscoll, Chris              Episcopal              2:08.47  
 13 Morales, Quentin             Woodbridge             2:08.47  
 15 Dailey, Zachary              Langley                2:10.13  
 16 Reusche, Walter              Freedom (Sou           2:10.14  
 17 Teklemariam, Ashenafi        Gar-Field              2:11.28  
 18 Mccann, Sean                 Loudoun Vall           2:11.72  
 19 Lee, Brandon                 Battlefield            2:12.70  
 20 Bohler, Mark                 James Wood H           2:13.68  
 21 Siegel, Josh                 Woodgrove              2:14.10  
 22 Kramer, Robert               Woodgrove              2:15.01  
 23 Sobers, Michon               St. Stephen'           2:15.35  
 24 Mull, Ryan                   W.T. Woodson           2:15.46  
 25 Thompson, Kyle               South County           2:15.66  
 26 Mancusi, Justin              South County           2:16.07  
 27 Katuin, Nick                 Patriot High           2:16.52  
 28 Nolasco, Jason               Gar-Field              2:19.35  
 29 Smarr, John                  C.D. Hylton            2:20.57  
 30 Holcomb, Zander              Heritage (Le           2:20.67  
 31 Lavell, Brendan              Patriot High           2:20.87  
 32 Munford, Brandyn             C.D. Hylton            2:20.97  
 33 Atkins, Ferrel               St. Stephen'           2:21.49  
 34 Griffith, Wright             Episcopal              2:27.98  
 35 Casserino, Ethan             Loudoun Vall           2:31.10  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Meet Records: * 4:23.98  4/13/2012   Paul Gates, W.T. Woodson                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates, Paul                  W.T. Woodson           4:23.98*  10   
  2 Eghtesaad, Nick              Woodbridge             4:27.31    8   
  3 Rimkus, Daniel               Osbourn Park           4:31.75    6   
  4 Mazzu, Luke                  Battlefield            4:34.66    4   
  5 Causey, Nick                 Osbourn Park           4:36.88    2   
  6 Rabago, Thomas               Forest Park            4:38.68    1   
  7 Kurra, Sai                   Potomac Fall           4:40.14  
  8 Buenafe, George              Potomac Fall           4:45.87  
  9 Grady, Curtis                Fauquier               4:45.88  
 10 Davet, Joe                   James Wood H           4:46.95  
 11 Henken, Cameron              Battlefield            4:47.29  
 12 Peretin, Andrew              Freedom (Sou           4:48.07  
 13 Morgan, Dylan                South County           4:48.68  
 14 Smith, Nate                  Woodbridge             4:48.80  
 15 Frerichs, Luke               St. Stephen'           4:51.08  
 16 Wilson, Patrick              James Wood H           4:51.75  
 17 Reilly, Brian                Langley                4:52.26  
 18 Yudkin, Brian                W.T. Woodson           4:53.46  
 19 Gorjon, Roberto              Patriot High           4:53.55  
 20 Belachew, Andulem            Mount Vernon           4:54.50  
 21 Ray, Ryan                    Forest Park            4:57.58  
 22 Jones, Alec                  South County           4:57.90  
 23 Smith, Worth                 Episcopal              5:01.08  
 24 Morgan, Greg                 Episcopal              5:01.93  
 25 Workman, Grady               Woodgrove              5:02.00  
 26 Torraca, Daniel              Heritage (Le           5:02.65  
 27 Nerantzis, Greg              Woodgrove              5:03.91  
 28 Stump, Patrick               Heritage (Le           5:05.13  
 29 Gilb, Scott                  Fauquier               5:09.14  
 30 Schmidt, Alexander           Freedom (Sou           5:09.44  
 31 Gallagher, Ethan             Loudoun Vall           5:11.34  
 32 Alemayehu, Muse              Mount Vernon           5:11.54  
 33 Rastatter, Brett             Gar-Field              5:22.20  
 34 Sigley, Dawson               C.D. Hylton            5:26.57  
 35 Smarr, John                  C.D. Hylton            5:35.00  
 36 Casserino, Ethan             Loudoun Vall           5:45.94  
 37 Rivers, Eric                 Gar-Field              5:49.42  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Meet Records: * 9:46.16  4/13/2012   Haben Zemichael, Battlefield              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zemichael, Haben             Battlefield            9:46.16*  10   
  2 McCarthy, Evan               Woodgrove              9:55.60    8   
  3 Bussian, Nick                Patriot High          10:06.82    6   
  4 Kelley, Matthew              St. Stephen'          10:12.05    4   
  5 Green, Jordan                Forest Park           10:13.87    2   
  6 Kidanu, Ashenafi             Woodbridge            10:14.17    1   
  7 Miller, Ryan                 Battlefield           10:19.10  
  8 Morgan, Dylan                South County          10:19.90  
  9 Davet, Joe                   James Wood H          10:22.73  
 10 Geleta, Nicholas             Osbourn Park          10:25.44  
 11 Pacifico, Ethan              Potomac Fall          10:25.99  
 12 Celsa, Matt                  Potomac Fall          10:26.43  
 13 Natour, Andrew               Osbourn Park          10:31.67  
 14 Volpone, Peter               Woodgrove             10:33.14  
 15 Stevenson, Adam              Loudoun Vall          10:42.20  
 16 Abdou, Akrom                 W.T. Woodson          10:49.04  
 17 Small, Josh                  Patriot High          10:49.74  
 18 Lichtenberg, Tyler           Freedom (Sou          10:50.20  
 19 Gilb, Scott                  Fauquier              10:53.05  
 20 Gordon, Aidan                Heritage (Le          10:54.19  
 21 Santaniello, Andrew          W.T. Woodson          10:54.66  
 22 Brandt, Drew                 Forest Park           10:56.67  
 23 Constantino, Dustin          Fauquier              10:59.54  
 24 Meza, Albert                 Woodbridge            11:00.68  
 25 Gallagher, Ethan             Loudoun Vall          11:05.59  
 26 Katirai, Ashkan              South County          11:11.05  
 27 Matias, Nicholas             C.D. Hylton           11:46.58  
 28 Stroud, Caleb                Heritage (Le          11:54.32  
 29 Maiden, Jalen                C.D. Hylton           13:15.38  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Meet Records: * 14.43  2011        Anthony Williams, Potomac                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Finney, Marcus               Heritage (Le             14.90   1  10   
  2 Baah, Joseph                 South County             15.87   1   8   
  3 Merritt, Alex                Battlefield              16.10   4   6   
  4 Idris, Bashir                C.D. Hylton              16.29   2   4   
  5 Fitzroy, Josiah              Osbourn Park             16.35   1   2   
  6 Meyers, D.J.                 Forest Park              16.46   3   1   
  7 Masud, Navid                 Gar-Field                16.64   2 
  8 Newton, Daryl                Mount Vernon             16.80   2 
  9 Houk, Wesley                 Fauquier                 16.87   2 
 10 Anderson, Trevor             Loudoun Vall             16.91   1 
 11 Scott, Keyvon                C.D. Hylton              16.97   1 
 12 Heitzel, Leif                Fauquier                 16.98   3 
 13 Blaylock, Christopher        Battlefield              16.99   1 
 14 Agyemang, Isaac              Woodbridge               17.04   3 
 15 Hayes, Josh                  Woodbridge               17.05   2 
 16 Jacobsen, Alex               Langley                  17.87   2 
 17 Day, Jonathan                Langley                  18.21   3 
 18 Cirillo, Andrew              Freedom (Sou             18.33   3 
 19 Rosick, Aaron                Woodgrove                18.43   5 
 20 Miller, Dayquan              Osbourn Park             18.85   4 
 21 Bales, Owen                  James Wood H             19.09   4 
 22 Linsay, Jabrie               Forest Park              19.26   3 
 23 Savic, Bryan                 James Wood H             19.48   4 
 24 Fuller, Garrison             Freedom (Sou             19.60   4 
 25 Pena, Andy                   Patriot High             19.69   4 
 26 Michie, Stevie               Woodgrove                19.71   5 
 27 Rosene, Aaron                Patriot High             19.83   5 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Meet Records: * 38.64  4/13/2012   Marcus Finney, Heritage (Le                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Finney, Marcus               Heritage (Le             38.64*  6  10   
  2 Blaylock, Christopher        Battlefield              39.48   6   8   
  3 Akanni, Jairus               Osbourn Park             40.54   6   6   
  4 Meyers, D.J.                 Forest Park              41.02   5   4   
  5 Rodriguez, Jp                Fauquier                 41.85   6   2   
  6 Houk, Wesley                 Fauquier                 42.34   5   1   
  7 Masud, Navid                 Gar-Field                42.52   4 
  8 Fort, Tommy                  Potomac Fall             42.72   5 
  9 Linsay, Jabrie               Forest Park              43.09   3 
 10 Baah, Joseph                 South County             43.16   6 
 11 Newton, Daryl                Mount Vernon             43.19   5 
 12 Cirillo, Andrew              Freedom (Sou             43.32   3 
 13 Idris, Bashir                C.D. Hylton              43.37   4 
 14 Calderwood, Kaden            Langley                  43.51   5 
 15 Scott, Keyvon                C.D. Hylton              43.90   5 
 15 Sherrod, Phillip             Loudoun Vall             43.90   1 
 17 Williams, Brandon            Battlefield              44.57   6 
 18 Anderson, Trevor             Loudoun Vall             44.58   4 
 19 Chaabane, Nour               Woodbridge               44.90   4 
 20 Day, Jonathan                Langley                  45.40   4 
 21 Bangura, Edward              Potomac Fall             45.62   3 
 22 Bales, Owen                  James Wood H             45.68   2 
 23 LaRochelle, Morgan           Osbourn Park             45.83   3 
 24 Yurkovic, Daniel             South County             45.94   4 
 25 Rosick, Aaron                Woodgrove                46.89   1 
 26 Crosswait, Will              W.T. Woodson             47.35   2 
 27 Augustus, Christopher        Woodbridge               47.63   3 
 28 Savic, Bryan                 James Wood H             47.75   2 
 29 Michie, Stevie               Woodgrove                49.21   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Meet Records: * 52.55  4/13/2012   South County, South County                  
                       B Chester, T Switzer                              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 South County  'A'                                     52.55*  1 
     1) Chester, Brad                   2) Switzer, Tom                   
  2 Forest Park  'A'                                      54.67   1 
     1) Vawter, James                   2) Zimitis, Scott                 
     3) Baytan, Sebastian               4) Feemster, Chance               
  3 C.D. Hylton  'A'                                      54.81   1 
     1) Horne, Jared                    2) Lee, Christoper                
     3) Carter, Dennis                  4) Purnell, Jenkins               
  4 Battlefield  'A'                                      55.20   1 
  5 Gar-Field  'A'                                        55.33   2 
     1) Whitfield, Joseph               2) Onuoma, Philip                 
  6 Woodbridge  'A'                                       56.37   2 
  7 Potomac Falls  'A'                                    57.23   2 
  8 Patriot High School  'A'                              57.36   1 
  9 Woodgrove  'A'                                        57.72   2 
     1) Feijoo, Josh                    2) Hale, Merritt                  
     3) Charmo, Daniel                  4) Moskal, John                   
 10 Loudoun Valley  'A'                                   59.52   1 
     1) Lehr, Michael                   2) Trump, Caleb                   
     3) Castelli, Maximilian            4) Hickey, Dylan                  
 11 Heritage (Leesburg)  'A'                            1:03.03   2 
     1) Channer, Akeel                  2) Taylor, Ryan                   
     3) Dwyer, Corey                    4) Davis, Ricky                   
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Meet Records: * 42.54  2011        , Forest Park                               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Forest Park  'A'                                      43.62   3  10   
     1) Washington, Joshua              2) Dove, Brian                    
     3) Michie, Calvin                  4) Jones, Teiras                  
  2 Freedom (South Riding)  'A'                           43.79   3   8   
     1) Burns, Derek                    2) Jackson, Quentin               
     3) Conley, Myles                   4) Fuller, Garrison               
  3 Woodbridge  'A'                                       44.05   3   6   
     1) Johnson, Darion                 2) Bowen, Shawn                   
     3) Henderson, Greg                 4) Jones-Williams, Deaundre       
  4 Battlefield  'A'                                      44.45   3   4   
  5 Osbourn Park  'A'                                     44.93   2   2   
  6 Gar-Field  'A'                                        45.25   2   1   
     1) Onuoma, Philip                  2) Wright, Isaiah                 
     3) Robinson, Tyrone                4) Carranza-Sadiarin, Ethan       
  7 C.D. Hylton  'A'                                      45.75   3 
     1) Ogoe, Michael                   2) Ronan, Joshua                  
     3) Flemming, Wesley                4) Fernandez, Santino             
  8 Loudoun Valley  'A'                                   46.22   2 
     1) Mcgurk, Brandon                 2) Sherrod, Stephen               
     3) Keane, Atticus                  4) Wince, Bryce                   
  9 Fauquier  'A'                                         46.71   2 
     1) Vasquez, Luis                   2) Reid, Makenzie                 
     3) Houk, Wesley                    4) Seminoro, John                 
 10 Langley  'A'                                          47.19   2 
     1) Calderwood, Kaden               2) Day, Jonathan                  
     3) Yu, Robert                      4) Craver, William                
 11 Patriot High School  'A'                              47.46   1 
 12 Woodgrove  'A'                                        47.67   2 
     1) Cowne, Luke                     2) Feijoo, Josh                   
     3) Urie, Braedon                   4) Jester, Jalan                  
 13 South County  'A'                                     49.01   1 
     1) Yurkovic, Daniel                2) Hietanen, Nicholas             
     3) Agyeman, Michael                4) Packer, Matt                   
 14 Heritage (Leesburg)  'A'                              49.03   1 
     1) Channer, Akeel                  2) Leonard, Victor                
     3) Darko, Sam                      4) Santo, John                    
 15 W.T. Woodson  'A'                                     49.07   1 
     1) Ayling, Kevin                   2) Cumby, Matt                    
     3) Copp, Spenser                   4) Berger, Robert                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
Meet Records: * 2:25.21  2003        , Woodbridge                              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Osbourn Park  'A'                                   3:27.68   3  10   
  2 Battlefield  'A'                                    3:29.32   3   8   
  3 C.D. Hylton  'A'                                    3:31.01   3   6   
     1) Flemming, Wesley                2) Fernandez, Santino             
     3) Somuah, Shaquille               4) Scott, Keyvon                  
  4 Fauquier  'A'                                       3:31.38   3   4   
     1) Burke, Joey                     2) Delavergne, Ed                 
     3) Delavergne, Frank               4) White, Thomas                  
  5 Mount Vernon  'A'                                   3:35.24   2   2   
     1) Smith, Jamal                    2) Williams, Bashan               
     3) Thomas-Brown, Michael           4) Beckoe, Joshua                 
  6 Woodbridge  'A'                                     3:40.48   2   1   
     1) Ewell, Tommy                    2) Jewett, Isaiah                 
     3) Agyemang, Isaac                 4)                                
  7 Patriot High School  'A'                            3:40.74   2 
  8 James Wood High School  'A'                         3:41.46   2 
     1) Wright, Cody                    2) Wilson, Patrick                
     3) Vitagliano, Matt                4) Bohler, Mark                   
  9 Forest Park  'A'                                    3:41.55   3 
     1) Newsom, Elijah                  2) Brown, Christian               
     3) Lee, Terry                      4) Hawkins, Josh                  
 10 St. Stephen's & St. Agnes Scho  'A'                 3:42.39   1 
     1) Walcott, Areke                  2) Reyes, Aires                   
     3) Sobers, Michon                  4) Steward, Dominic               
 11 Loudoun Valley  'A'                                 3:42.73   1 
     1) Mccann, Sean                    2) Anderson, Trevor               
     3) Sherrod, Phillip                4) Weinstein, Matthew             
 12 South County  'A'                                   3:42.86   3 
     1) Eller, Stephen                  2) Rodriguez, Ryan                
     3) Leber, Daniel                   4) Stoner, Zachery                
 13 Gar-Field  'A'                                      3:44.68   2 
     1) Patnode, Ryan                   2) Gonzalez, Jacob                
     3) Nolasco, Jason                  4) Johnson, Gwentin               
 14 Freedom (South Riding)  'A'                         3:46.65   1 
     1) Stephens, Peter                 2) Anderson, Nick                 
     3) Baker, Scott                    4) Jackson, Quentin               
 15 W.T. Woodson  'A'                                   3:49.90   2 
     1) Jabaley, Cal                    2) Crowley, Jacob                 
     3) Foster, Kyle                    4) Severs, Mike                   
 16 Episcopal  'A'                                      3:54.69   1 
     1) Barner, Terrance                2) Simpson, Andrew                
     3) Sandor, Logan                   4) Otoo, Mike                     
 17 Woodgrove  'A'                                      3:57.23   1 
     1) Washington, Stephen             2) Gies, Pierre                   
     3) Safiani, Omar                   4) Young, Byron                   
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
Meet Records: * 8:14.24  1999        , C.D. Hylton                             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Forest Park  'A'                                    8:25.07   10   
     1) Camacho, Daniel                 2) Foresster, Aaron               
     3) Swanson, Patrick                4) Green, Jordan                  
  2 Osbourn Park  'A'                                   8:28.06    8   
  3 Potomac Falls  'A'                                  8:32.85    6   
  4 Freedom (South Riding)  'A'                         8:36.35    4   
     1) Sibalik, Joseph-Paul            2) Stephens, Peter                
     3) Anderson, Nick                  4) Peretin, Andrew                
  5 South County  'A'                                   8:45.05    2   
     1) Eller, Stephen                  2) Rodriguez, Ryan                
     3) Leber, Daniel                   4) Stoner, Zachery                
  6 Woodbridge  'A'                                     8:45.93    1   
     1) Mason, Marlon                   2) Hetrick, Kyle                  
     3) Clark, Jonah                    4) Morales, Quentin               
  7 Battlefield  'A'                                    8:55.84  
  8 Woodgrove  'A'                                      8:59.89  
     1) McCarthy, Evan                  2) Kirk, Devon                    
     3) Volpone, Peter                  4) Cromwell, Josh                 
  9 W.T. Woodson  'A'                                   9:07.80  
     1) Chung, Daniel                   2) Adamson, Justin                
     3) Tang, David                     4) Farmerie, Garrett              
 10 Loudoun Valley  'A'                                 9:26.79  
     1) Stevenson, Adam                 2) Mccann, Sean                   
     3) Weinstein, Matthew              4) Carter, Robert                 
 11 Episcopal  'A'                                      9:33.64  
     1) Driscoll, Chris                 2) Lawson, Henry                  
     3) Faris, Philip                   4) Leonard, Evan                  
 12 Fauquier  'A'                                       9:38.39  
     1) Martin, Nick                    2) George, Noah                   
     3) Dorman, Conner                  4) Delavergne, Ed                 
 13 Patriot High School  'A'                            9:39.61  
 14 C.D. Hylton  'A'                                    9:43.96  
     1) Cole, Brandon                   2) McDonald, Mattaw               
     3) Sigley, Dawson                  4) Munford, Brandyn               
 15 Heritage (Leesburg)  'A'                           10:06.61  
     1) Cook, Nick                      2) Crew, Taylor                   
     3) Aycock, Nick                    4) Betancurth, Andres             
 
Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
Meet Records: * 3:33.44  2003        , Thomas Dale                             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Forest Park  'A'                                    3:38.55   1  10   
     1) Camacho, Daniel                 2) Washington, Joshua             
     3) Morgan, Ricky                   4) Michie, Calvin                 
  2 Woodbridge  'A'                                     3:39.54   1   8   
     1) Johnson, Darion                 2) Eghtesaad, Nick                
     3) Mason, Thomas                   4) Knorr, Andrew                  
  3 Battlefield  'A'                                    3:51.93   1   6   
  4 Loudoun Valley  'A'                                 3:54.09   2   4   
     1) Weinstein, Matthew              2) Ober, William                  
     3) Keane, Atticus                  4) Wince, Bryce                   
  5 Woodgrove  'A'                                      3:56.95   2   2   
     1) Siegel, Josh                    2) Kramer, Robert                 
     3) Washington, Stephen             4) Young, Byron                   
  6 W.T. Woodson  'A'                                   3:57.00   2   1   
     1) Yudkin, Brian                   2) Morais, Alexander              
     3) Crowley, Jacob                  4) Berger, Robert                 
  7 Fauquier  'A'                                       4:01.96   1 
     1) Rodriguez, Jp                   2) Delavergne, Ed                 
     3) Reid, Makenzie                  4) Thompson, Donavin              
  8 Osbourn Park  'A'                                   4:04.04   1 
  9 C.D. Hylton  'A'                                    4:05.88   2 
     1) Willis, Renardo                 2) Smarr, John                    
     3) Clark, Andre                    4) Thomas, Samual                 
 10 Mount Vernon  'A'                                   4:07.17   1 
     1) McGrigg, Jordan                 2) Beckoe, Joshua                 
     3) Coleman, DeAndre                4) Wilson, Darius                 
 11 Freedom (South Riding)  'A'                         4:19.57   2 
     1) Kennedy, Matthew                2) Anderson, Nick                 
     3) Mckinnon, Matt                  4) Peretin, Andrew                
 12 South County  'A'                                   4:31.12   2 
     1) Tum, Perra                      2) Agyeman, Michael               
     3) Martin, John                    4) Packer, Matt                   
 
Boys Distance Medley
=======================================================================
Meet Records: * 10:37.09  2011        , Colonial Forge                         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Battlefield  'A'                                   11:07.95   10   
  2 Forest Park  'A'                                   11:13.00    8   
     1) Green, Jordan                   2) Amiker, Jared                  
     3) Rabago, Thomas                  4) Garcia, Joaquin                
  3 W.T. Woodson  'A'                                  11:22.47    6   
     1) Maraia, Sean                    2) Farmerie, Garrett              
     3) Admasu, Yonel                   4) Falcone, David                 
  4 Osbourn Park  'A'                                  11:23.28    4   
  5 Potomac Falls  'A'                                 11:38.32    2   
  6 Woodbridge  'A'                                    11:46.79    1   
     1) Mason, Marlon                   2) Clark, Jonah                   
     3) Morrissey, Matthew              4) Hayes, Josh                    
  7 South County  'A'                                  11:48.61  
     1) Puhek, Jeff                     2) Lazar, Jacob                   
     3) Murphy, Michael                 4) Gautier, Ben                   
  8 Woodgrove  'A'                                     11:54.64  
     1) Kirk, Devon                     2) Lenhart, Adam                  
     3) Cromwell, Josh                  4) Danjou, Noah                   
  9 Freedom (South Riding)  'A'                        12:07.19  
     1) Kennedy, Matthew                2) Lieberman, David               
     3) Peretin, Andrew                 4) Lichtenberg, Tyler             
 10 Fauquier  'A'                                      12:07.21  
     1) George, Noah                    2) Dorman, Conner                 
     3) Delavergne, Frank               4) Heitzel, Leif                  
 11 Episcopal  'A'                                     12:08.58  
     1) Lawson, Henry                   2) Faris, Philip                  
     3) Leonard, Evan                   4) Hyman, Joe                     
 12 Heritage (Leesburg)  'A'                           13:08.51  
     1) Stroud, Caleb                   2) Gordon, Aidan                  
     3) Aycock, Nick                    4) Betancurth, Andres             
 13 Loudoun Valley  'A'                                13:38.20  
     1) Gugliotta, Peter                2) Holmes, Johnathan              
     3) Carter, Robert                  4) Payne, Johnathan               
 -- C.D. Hylton  'A'                                         DQ  
     1) Cole, Brandon                   2) Pulley, Cameron                
     3) McDonald, Mattaw                4) Matias, Nicholas               
 
Boys High Jump
=======================================================================
Meet Records: *  6-08  2004        Jerome Miller, Colonial Forge               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyd, Joseph                 South County           6-03.00   10   
  2 Williams, Mustaqeem          Forest Park            6-02.00    8   
  3 Nguetta, Yannis              C.D. Hylton           J6-02.00    6   
  4 Amenyah, Kingsford           Heritage (Le           6-00.00    4   
  5 Hopson, Romere               Battlefield           J6-00.00    2   
  6 Safiani, Omar                Woodgrove             J6-00.00    1   
  7 Agyemong, Ebenzer            Forest Park           J6-00.00  
  8 Finney, Marcus               Heritage (Le           5-10.00  
  8 Bundu, Ishmail               Gar-Field              5-10.00  
  8 Mahony, John                 Potomac Fall           5-10.00  
  8 Akanni, Jairus               Osbourn Park           5-10.00  
 12 Ayling, Kevin                W.T. Woodson           5-08.00  
 12 Miller, Dayquan              Osbourn Park           5-08.00  
 12 Mccormack, Michael           Battlefield            5-08.00  
 12 Agyemang, Isaac              Woodbridge             5-08.00  
 12 Jacobsen, Alex               Langley                5-08.00  
 12 Burns, Devon                 Freedom (Sou           5-08.00  
 18 Lamb, Ben                    C.D. Hylton            5-06.00  
 18 Rodriguez, Ryan              South County           5-06.00  
 18 Holmes, Grant                Fauquier               5-06.00  
 21 Fuller, Garrison             Freedom (Sou           5-04.00  
 21 Tenkorang, Agyakwa           Gar-Field              5-04.00  
 21 Robinson, Wesley             Loudoun Vall           5-04.00  
 21 Anderson, Trevor             Loudoun Vall           5-04.00  
 21 Roberts, Joshua              Potomac Fall           5-04.00  
 21 Wiles, Austn                 Episcopal              5-04.00  
 -- Mason, Marlon                Woodbridge                  NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
Meet Records: * 14-00  4/13/2012   Logan Besougloff, Langley                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Besougloff, Logan            Langley               14-00.00*  10   
  2 Holmes, Grant                Fauquier             J14-00.00*   8   
  3 Shotwell, Alexander          Forest Park           13-00.00    6   
  4 Enos, Ryan                   Fauquier              12-00.00    3   
  4 Yu, Robert                   Langley               12-00.00    3   
  6 Monks, Sean                  Battlefield          J12-00.00    1   
  7 Robinson, Tyrone             Gar-Field             11-06.00  
  7 Paquin, Joshua               Battlefield           11-06.00  
  9 Jackson, Khalil              South County          10-06.00  
  9 Zimitis, Scott               Forest Park           10-06.00  
 11 Packer, Gregory              South County          10-00.00  
 12 Passos, Gabe                 Woodbridge             9-06.00  
 12 Knorr, Andrew                Woodbridge             9-06.00  
 14 Tansey, Patrick              Osbourn Park           8-00.00  
 -- Carranza-Sadiarin, Ethan     Gar-Field                   NH  
 -- Pangilinan, Jacob            Osbourn Park                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
Meet Records: * 23-05.50  4/13/2012   Michael Thomas-Brown, Mount Vernon       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas-Brown, Michael        Mount Vernon          23-05.50*  10   
  2 Smith, Garrett               Osbourn Park          21-10.00    8   
  3 Butler, Jacob                South County          21-01.50    6   
  4 Meyers, D.J.                 Forest Park           20-11.00    4   
  5 Bowen, Shawn                 Woodbridge            20-10.50    2   
  6 Allen, Terrin                C.D. Hylton          J20-10.50    1   
  7 Daye, Tamarus                Forest Park           20-03.50  
  8 Burns, Devon                 Freedom (Sou          20-02.00  
  9 Ingle, Anthony               James Wood H          20-01.00  
 10 Cirillo, Andrew              Freedom (Sou          19-10.00  
 11 Craver, William              Langley               19-07.50  
 12 Jacobsen, Alex               Langley               19-06.00  
 13 Mason, Thomas                Woodbridge            19-04.50  
 14 Wright, Isaiah               Gar-Field             19-03.50  
 15 Ronan, Joshua                C.D. Hylton           19-01.50  
 16 Amenyah, Kingsford           Heritage (Le          18-11.50  
 17 Amoateng, Grant              Patriot High          18-11.00  
 18 Boyd, Joseph                 South County          18-10.00  
 19 Lokie, Michael               Woodgrove             18-09.00  
 20 Goram, Amir                  Battlefield           18-07.00  
 21 Robinson, Wesley             Loudoun Vall          18-04.00  
 21 Ayling, Kevin                W.T. Woodson          18-04.00  
 23 Onuoma, Philip               Gar-Field             18-03.50  
 24 Steele, Michael              Potomac Fall          18-02.50  
 25 Beckoe, Joshua               Mount Vernon          18-01.00  
 26 Vitagliano, Matt             James Wood H          17-10.00  
 27 Taylor, Joe                  Patriot High          17-09.50  
 27 Anderson, Trevor             Loudoun Vall          17-09.50  
 29 Urie, Braedon                Woodgrove             17-09.00  
 30 Reid, Makenzie               Fauquier              17-04.00  
 31 Yang, Aaron                  Battlefield           15-11.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
Meet Records: * 49-00.25  2004        Jerome Miller, Colonial Forge            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ingle, Anthony               James Wood H          45-00.50   10   
  2 Daye, Tamarus                Forest Park           43-02.00    8   
  3 Jacobsen, Alex               Langley               42-05.00    6   
  4 Newton, Daryl                Mount Vernon          42-00.50    4   
  5 Bowen, Shawn                 Woodbridge            41-04.50    2   
  6 Cropp, Marc                  Fauquier              41-04.00    1   
  7 Miller, Dayquan              Osbourn Park          41-03.50  
  8 Akanni, Jairus               Osbourn Park          40-08.00  
  9 Vitagliano, Matt             James Wood H          40-04.50  
 10 Allen, Terrin                C.D. Hylton           40-01.25  
 11 Boyd, Joseph                 South County          39-05.50  
 11 Baker, Scott                 Freedom (Sou          39-05.50  
 13 Baah, Joseph                 South County          39-02.00  
 14 Moss, Kenny                  Freedom (Sou          38-08.50  
 15 Flemming, Wesley             C.D. Hylton           38-04.00  
 15 Roberts, Joshua              Potomac Fall          38-04.00  
 17 Robinson, Wesley             Loudoun Vall          38-02.50  
 18 Hopson, Romere               Battlefield           38-00.25  
 19 Wright, Isaiah               Gar-Field             37-09.50  
 20 Steele, Michael              Potomac Fall          37-08.50  
 21 Anderson, Trevor             Loudoun Vall          34-09.75  
 22 Urie, Braedon                Woodgrove             34-07.00  
 23 Blackwell, Nick              Woodgrove             34-06.50  
 24 Henson, Shawn                Gar-Field             34-04.25  
 25 Lancaster, Andrew            Woodbridge            34-03.00  
 -- Riley, Colby                 Battlefield               FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
Meet Records: * 52-00  2004        David Leonard, Riverdale Baptist            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carrillo, Luca               Fauquier              51-02.00   10   
  2 Purnell, Jenkins             C.D. Hylton           50-10.50    8   
  3 Thomas, Austen               Freedom (Sou          49-08.00    6   
  4 Lee, Christoper              C.D. Hylton           47-00.00    4   
  5 Flowers, Kenneth             Gar-Field             45-02.50    2   
  6 Bass, Sean                   W.T. Woodson          44-08.00    1   
  7 Dukeman, Brandon             Battlefield           44-00.00  
  8 Wilkins, Ivan                Gar-Field             43-06.00  
  8 Daye, Tamarus                Forest Park           43-06.00  
 10 Wilhide, Brady               Woodbridge            43-04.00  
 11 Koshuta, Mike                Langley               42-08.00  
 11 Michael, Eric                Battlefield           42-08.00  
 13 Herman, Kevin                Langley               41-10.00  
 14 Gardner, Chris               James Wood H          41-08.00  
 15 Dwyer, Corey                 Heritage (Le          40-11.00  
 16 Ochoa, Daniel                Osbourn Park          40-09.00  
 17 Maddox, Andrew               Woodbridge            40-03.00  
 18 Charmo, Daniel               Woodgrove             40-00.00  
 19 Feijoo, Josh                 Woodgrove             39-09.00  
 20 Bynog, Joey                  James Wood H          39-08.00  
 21 Feemster, Chance             Forest Park           39-07.00  
 22 Davis, Ricky                 Heritage (Le          39-04.00  
 23 Steele, Michael              Potomac Fall          38-11.50  
 24 Ortiz, Max                   Patriot High          38-01.00  
 25 Mottl, Christian             Osbourn Park          37-11.00  
 26 Ko, Peter                    W.T. Woodson          37-08.00  
 27 Bonilla, Charlie             Patriot High          37-01.00  
 28 Kott, David                  Potomac Fall          36-08.50  
 29 Switzer, Tom                 South County          36-03.50  
 30 Lehr, Michael                Loudoun Vall          34-10.00  
 31 Farmer, Garret               Mount Vernon          34-08.00  
 32 Dushman, Calvin              Fauquier              34-02.50  
 33 Chester, Brad                South County          34-01.00  
 34 Addi, Richard                Freedom (Sou          32-06.00  
 35 Castelli, Maximilian         Loudoun Vall          29-03.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
Meet Records: * 192-07  2011        Isaiah Simmons, Woodbridge                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carrillo, Luca               Fauquier             143-05.50   10   
  2 Thomas, Joe                  Potomac Fall            138-03    8   
  3 Bynog, Joey                  James Wood H         135-07.50    6   
  4 Whitfield, Joseph            Gar-Field               134-08    4   
  5 Michael, Eric                Battlefield             132-02    2   
  6 Steele, Michael              Potomac Fall            132-01    1   
  7 Bass, Sean                   W.T. Woodson         130-09.50  
  8 Mottl, Christian             Osbourn Park            127-10  
  9 Koshuta, Mike                Langley                 126-01  
 10 Thomas, Austen               Freedom (Sou         125-05.50  
 11 Weatherly, Max               W.T. Woodson            122-03  
 12 Purnell, Jenkins             C.D. Hylton             120-10  
 13 Trump, Caleb                 Loudoun Vall            120-07  
 14 Wilhide, Brady               Woodbridge           119-02.50  
 15 Maddox, Andrew               Woodbridge              114-11  
 16 Shiffler, Logan              James Wood H            114-07  
 17 Farmer, Garret               Mount Vernon         111-07.50  
 18 Taylor, Ryan                 Heritage (Le            111-04  
 19 Leaky, Josh                  Battlefield             110-11  
 20 Williams, Cody               C.D. Hylton             107-10  
 21 Endean, Thomas               Langley                 105-09  
 22 Moskal, John                 Woodgrove               103-05  
 23 Davis, Ricky                 Heritage (Le            102-00  
 24 Onuoma, Philip               Gar-Field                99-01  
 25 Hale, Merritt                Woodgrove                97-05  
 26 Chester, Brad                South County             96-11  
 27 Vawter, James                Forest Park              96-07  
 28 Hickey, Dylan                Loudoun Vall             95-05  
 29 Huffman, Corey               Fauquier                 91-05  
 30 Ripper, Anthony              Osbourn Park             90-06  
 31 Kile, Brian                  South County             88-00  
 32 Dixon, Ryan                  Freedom (Sou             87-08  
 33 Kelly, Trent                 Patriot High          87-05.50  
 34 Zimitis, Scott               Forest Park              85-04  
 35 Jewett, Austin               Patriot High             80-05  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Osbourn Park                95        2) South County               86   
    3) Battlefield                 74        4) Forest Park                47   
    5) Woodbridge                  34        6) C.D. Hylton                32   
    7) Gar-Field                   30.50     8) Woodgrove                  30   
    9) Fauquier                    28       10) Freedom (South Riding)     26   
   11) St. Stephen's & St. Agnes   20       12) Langley                    17   
   13) Heritage (Leesburg)         16       14) Potomac Falls              12   
   15) Mount Vernon                11       16) W.T. Woodson               10   
   17) Episcopal                    9       18) Patriot High School         8   
   19) James Wood High School       3.50                                        
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Forest Park                 98        2) Battlefield                63   
    3) Osbourn Park                55        4) Fauquier                   51   
    5) Freedom (South Riding)      43        6) Woodbridge                 39   
    7) South County                35        8) C.D. Hylton                29   
    8) Potomac Falls               29       10) Mount Vernon               26   
   11) James Wood High School      24       11) Heritage (Leesburg)        24   
   13) Langley                     23       14) W.T. Woodson               18   
   15) Woodgrove                   11       16) Gar-Field                   7   
   17) Patriot High School          6       18) Loudoun Valley              4   
   18) St. Stephen's & St. Agnes    4     


Return to Top

Email | About