MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Cougar Relays
Cougar Relays History
Hosted By: Quince Orchard @ Northwest
Germantown, Maryland
2012-03-31

Licensed to Quince Orchard High School HY-TEK's Meet Manager 3/31/2012 05:23 PM
                 2012 Quince Orchard Cougar Relays - 3/31/2012                 
                             Northwest High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 666 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Beakes, Caroline             B-C C                 J30:07.1   10   
  2 Koffler, Julie               Severna Park          J30:29.1    8   
  3 McUmber, Nora                B-C C                 J28:44.9    6   
  4 Noall, Lucie                 Clarksburg            J27:38.6    4   
  5 Baruch, Alison               Wootton               J25:50.9    2   
  6 Cohen, Karen                 Wootton               J24:09.9    1   
 -- Hamid, Abeer                 Paint Branch                NT  
 -- Fletemeyer, Irene            Quince Orchard              NT  
 -- Springer, Catherine          North Point                 NT  
 -- Shoemaker, Emma              Paint Branch                NT  
 -- Parent, Alyssa               Clarksburg                  NT  
 -- Goel, Mohini                 Quince Orchard              NT  
 -- Weingord, Molly              Northwest                   NT  
 -- Marcus, Sara                 Northwest                   NT  
 -- Widmayer, Alexis             Northwest                   NT  
 -- Mahlmann, Ariel              Sherwood                    NT  
 -- Mc Cue, Caroline             Sherwood                    NT  
 -- Marshall, Jubilee            GT Visitation               NT  
 -- Mulhern, Emily               Urbana                      NT  
 -- Aukward, Maria               GT Visitation               NT  
 -- Albert, Mayann               Walter Johnson              NT  
 -- DiNardo, Brianna             Northwest                   NT  
 -- Verner, Emma Rose            Walter Johnson              NT  
 -- Lee, Danielle                Clarksburg                  NT  
 -- Salinas, Karen               Clarksburg                  NT  
 -- Neff, Kimberly               Clarksburg                  NT  
 -- Stearn, Olivia               Walter Johnson              NT  
 -- Demetry, Sarah               Bowie                       NT  
 -- Frye, Micaela                Broadneck                   NT  
 -- Burkley, Bridget             Broadneck                   NT  
 -- Gawitt, Jana                 Severna Park                NT  
 -- Dunn, Annie                  Blair                       NT  
 -- Ullman, Kate                 Blair                       NT  
 -- Lancaster, Hannah            Broadneck                   NT  
 -- Hughes, Erica                Severna Park                NT  
 -- Keller, Madolin              Severna Park                NT  
 -- Simonton, Teghan             North Point                 NT  
 -- Downing, Julia               Severna Park                NT  
 -- Gannon, Alexa                North Point                 NT  
 -- Kirkham, Jessica             North Point                 NT  
 -- Kirkham, Brandi              North Point                 NT  
 -- Gelfond, Hilary              Wootton                     NT  
 -- Tassbihi, Dale               Northwest                   NT  
 -- McGrattan, Susan             Wootton                     NT  
 -- Souders, Maura               Liberty                     NT  
 -- Stoker, Michelle             Liberty                     NT  
 -- Sullivan, Casey              Liberty                     NT  
 -- Kaste, Kathleen              Liberty                     NT  
 -- Smith, Krissy                Liberty                     NT  
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
        Meet: R 5:09.9h  4/16/2005   Veronica Salcido, Wootton                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Charde               Bowie                   5:27.9   10   
  2 Smith, Ellie                 Broadneck               5:29.5    8   
  3 Corbett, Grace               Wootton                 5:32.1    6   
  4 Schreiber, Regina            Quince Orchard          5:32.3    4   
  5 DiNardo, Brianna             Northwest               5:36.8    2   
  6 Rinehart, Sarah              Liberty                 5:37.5    1   
  7 LaBatt, Rachel               Leonardtown             5:38.4  
  8 Nelson, Michelle             Severna Park            5:39.1  
  9 Winklbauer, Kelly            Urbana                  5:42.1  
 10 Ludwig, Nicole               Linganore               5:53.0  
 11 Kim, Juhee                   Churchill               5:56.3  
 12 Noall, Lucie                 Clarksburg              6:07.5  
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: R 43.9h  3/28/2009   Lorraine Graham, CH Flowers                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shaw, Gwen                   Wootton                   44.4   6  10   
  2 Deppen, Syliva               Wootton                   44.5   6   8   
  3 Kelly, Megan                 Middletown                47.8   5   6   
  4 Udo, Jean                    C.H. Flowers              48.2   6   4   
  5 Anyangwe, Noella             Clarksburg                48.6   5   2   
  6 Caggiano, Sarah              Leonardtown               48.9   3   1   
  7 Bailey, Briana               C.H. Flowers              49.4   6 
  8 Joseph, Jordine              Paint Branch              49.4   3 
  9 Isaac, Sierra                Quince Orchard            49.7   6 
 10 Skelly, Alyssa               Liberty                   49.9   4 
 11 Johnson, Ravyn               Broadneck                 50.0   3 
 12 Ruiz, Kayla                  Leonardtown               50.0   4 
 13 Wynn, Caasi                  North Point               50.1   3 
 14 Clark, Nia-Taylor            Bowie                     50.3   5 
 15 Cook, Kayla                  Broadneck                 50.3   5 
 16 Henyon, McKenna              Linganore                 51.1   5 
 17 Stillings, Taylor            Liberty                   51.2   5 
 18 Oladiran, Kafilat            Blair                     51.2   5 
 19 Bidle, Stephanie             Middletown                51.4   4 
 20 Daniels, Jasmin              Thomas Stone              51.9   6 
 21 Taylor, Brittany             Urbana                    52.3   5 
 22 Dorsu, Sisan                 B-C C                     52.5   4 
 23 Jonjo, Samantha              Quince Orchard            53.0   3 
 24 Folkes, Chelsea              B-C C                     54.4   2 
 25 Hartman, Laura               Linganore                 54.5   4 
 26 Stewart, Devany              North Point               54.7   6 
 27 Christmas, Andrea            Northwest                 54.9   1 
 28 Anderson, Casey              Sherwood                  55.1   2 
 29 Oliver, Genesis              Bowie                     55.4   4 
 30 Foster, Jessie               GT Visitation             56.5   3 
 31 Odonkor, Michelle            Good Counsel              56.5   3 
 32 Hunt, Meg                    GT Visitation             56.6   2 
 33 Johnson, Tyatianna           Seneca Valley             58.0   2 
 34 Kehnemouyi, Yasmine          Churchill                 58.0   1 
 35 Hendricks, Madeleine         Churchill                 58.3   1 
 36 Kretz, Hope                  Urbana                    58.3   2 
 37 Cruz, Amy                    Good Counsel            1:00.9   4 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: R 49.1h  4/5/2008    Wootton Patriots, Wootton                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northwest  'A'                                         48.6R  4  10   
  2 Bowie  'A'                                             49.4   4   8   
  3 C.H. Flowers  'A'                                      49.9   4   6   
  4 Liberty  'A'                                           50.4   4   4   
  5 Our Lady Of Good Counsel  'A'                          50.9   4   2   
  6 Georgetown Visitation Prep  'A'                        51.0   4   1   
  7 Middletown  'A'                                        52.5   3 
  7 Montgomery Blair  'A'                                  52.5   3 
  9 Quince Orchard  'A'                                    52.6   3 
 10 Gaithersburg  'A'                                      52.8   3 
 11 Linganore  'A'                                         52.9   3 
 12 North Point  'A'                                       53.1   4 
 13 Clarksburg  'A'                                        53.2   2 
 14 Leonardtown  'A'                                       53.5   2 
 15 Walter Johnson  'A'                                    53.8   3 
 16 Thomas Stone  'A'                                      53.9   2 
 17 Urbana  'A'                                            54.4   3 
 18 Seneca Valley  'A'                                     54.6   2 
 19 Bethesda-Chevy Chase  'A'                              54.7   3 
 20 Thomas S Wootton  'A'                                  55.2   2 
 21 Winston Churchill  'A'                                 55.4   1 
 22 Severna Park  'A'                                      56.9   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: R 1:45.1h  4/5/2008    Wootton Patriots, Wootton                 
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northwest  'A'                                       1:41.2R  4  10   
  2 Bowie  'A'                                           1:42.2R  4   8   
  3 North Point  'A'                                     1:44.8R  4   6   
  4 Liberty  'A'                                         1:46.3   4   4   
  5 Sherwood  'A'                                        1:48.0   3   2   
  6 Thomas Stone  'A'                                    1:48.3   4   1   
  7 Montgomery Blair  'A'                                1:49.2   3 
  8 Leonardtown  'A'                                     1:49.7   3 
  9 Georgetown Visitation Prep  'A'                      1:50.0   3 
 10 C.H. Flowers  'A'                                    1:50.1   4 
 11 Gaithersburg  'A'                                    1:50.7   2 
 12 Middletown  'A'                                      1:50.8   3 
 13 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            1:52.2   2 
 14 Linganore  'A'                                       1:52.3   3 
 15 Walter Johnson  'A'                                  1:52.5   3 
 16 Thomas S Wootton  'A'                                1:53.7   2 
 17 Urbana  'A'                                          1:53.9   1 
 18 Seneca Valley  'A'                                   1:54.3   2 
 19 Quince Orchard  'A'                                  1:54.3   3 
 20 Clarksburg  'A'                                      1:54.5   2 
 21 Broadneck  'A'                                       1:55.9   1 
 22 Winston Churchill  'A'                               1:57.8   2 
 -- Our Lady Of Good Counsel  'A'                            DQ   4 
 -- Severna Park  'A'                                        DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: R 4:02.37  3/27/2010   Northwest Jaguars, Northwest              
                         A Rule, O Ekpone, I Knight, B Eckerstrom          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas S Wootton  'A'                                3:53.8R  4  10   
  2 Northwest  'A'                                       3:55.7R  4   8   
  3 North Point  'A'                                     4:02.8   3   6   
  4 Thomas Stone  'A'                                    4:03.5   4   4   
  5 Middletown  'A'                                      4:11.5   4   2   
  6 Leonardtown  'A'                                     4:12.2   4   1   
  7 Sherwood  'A'                                        4:13.8   3 
  8 Liberty  'A'                                         4:14.4   4 
  9 Georgetown Visitation Prep  'A'                      4:22.4   2 
 10 Bowie  'A'                                           4:25.5   4 
 11 C.H. Flowers  'A'                                    4:26.1   4 
 12 Our Lady Of Good Counsel  'A'                        4:26.3   3 
 13 Broadneck  'A'                                       4:27.6   3 
 14 Walter Johnson  'A'                                  4:28.1   3 
 15 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            4:28.3   2 
 16 Paint Branch  'A'                                    4:28.8   3 
 17 Winston Churchill  'A'                               4:35.2   2 
 18 Seneca Valley  'A'                                   4:35.3   1 
 19 Severna Park  'A'                                    4:35.8   2 
 20 Clarksburg  'A'                                      4:40.0   2 
 21 Quince Orchard  'A'                                  4:59.2   1 
 22 Urbana  'A'                                          5:26.7   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 9:30.48  3/27/2010   Thomas S Wootton, Wootton                 
                         C Duvall, J Rubin, A Maxwell, G Corbett           
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northwest  'A'                                       9:28.6R  10   
  2 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            9:30.5R   8   
  3 Severna Park  'A'                                    9:40.8    6   
  4 Walter Johnson  'A'                                  9:49.9    4   
  5 Thomas Stone  'A'                                    9:50.4    2   
  6 Liberty  'A'                                         9:58.0    1   
  7 Middletown  'A'                                     10:03.2  
  8 Georgetown Visitation Prep  'A'                     10:05.6  
  9 C.H. Flowers  'A'                                   10:06.8  
 10 Thomas S Wootton  'A'                               10:09.8  
 11 North Point  'A'                                    10:10.8  
 12 Our Lady Of Good Counsel  'A'                       10:22.0  
 13 Linganore  'A'                                      10:23.5  
 14 Broadneck  'A'                                      10:28.1  
 15 Quince Orchard  'A'                                 10:31.4  
 16 Sherwood  'A'                                       10:32.6  
 17 Montgomery Blair  'A'                               10:35.8  
 18 Paint Branch  'A'                                   10:50.2  
 19 Winston Churchill  'A'                              11:01.6  
 20 Leonardtown  'A'                                    11:19.1  
 21 Urbana  'A'                                         11:19.6  
 22 Bowie  'A'                                          11:34.2  
 23 Clarksburg  'A'                                     11:36.2  
 
Girls 1600 Sprint Medley
==========================================================================
        Meet: R 4:17.3h  4/5/2008    Wootton Patriots, Wootton                 
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northwest  'A'                                       4:13.2R  3  10   
  2 Thomas Stone  'A'                                    4:27.6   3   8   
  3 Gaithersburg  'A'                                    4:28.9   2   6   
  4 Walter Johnson  'A'                                  4:31.6   2   4   
  5 Montgomery Blair  'A'                                4:35.3   3   2   
  6 Sherwood  'A'                                        4:37.5   3   1   
  7 Severna Park  'A'                                    4:38.2   3 
  8 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            4:39.1   2 
  9 Liberty  'A'                                         4:39.7   2 
 10 Broadneck  'A'                                       4:41.4   2 
 11 Georgetown Visitation Prep  'A'                      4:45.5   1 
 12 Middletown  'A'                                      4:45.5   3 
 13 Paint Branch  'A'                                    4:46.3   2 
 14 North Point  'A'                                     4:46.7   2 
 15 Our Lady Of Good Counsel  'A'                        4:48.1   1 
 16 Leonardtown  'A'                                     4:48.6   1 
 17 Clarksburg  'A'                                      4:51.3   1 
 18 Linganore  'A'                                       4:59.0   1 
 19 Quince Orchard  'A'                                  5:03.7   2 
 20 Winston Churchill  'A'                               5:04.4   1 
 21 Urbana  'A'                                          5:06.2   1 
 -- C.H. Flowers  'A'                                       DNF   1 
 -- Bowie  'A'                                               DQ   3 
 -- Thomas S Wootton  'A'                                    DQ   3 
 
Girls Distance Medley
=======================================================================
        Meet: R 12:44.9h  3/24/2007   Winston Churchill Bulldogs, Churchill    
                          M Fikri, K Wolf, E McManus, L Hannallah           
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Severna Park  'A'                                   12:48.5   10   
  2 Bethesda-Chevy Chase  'A'                           12:54.2    8   
  3 Northwest  'A'                                      13:08.0    6   
  4 North Point  'A'                                    13:16.1    4   
  5 Thomas S Wootton  'A'                               13:19.4    2   
  6 Liberty  'A'                                        13:20.1    1   
  7 Our Lady Of Good Counsel  'A'                       13:24.0  
  8 Georgetown Visitation Prep  'A'                     13:26.8  
  9 C.H. Flowers  'A'                                   13:38.7  
 10 Walter Johnson  'A'                                 13:51.7  
 11 Broadneck  'A'                                      14:00.2  
 12 Quince Orchard  'A'                                 14:06.4  
 13 Sherwood  'A'                                       14:13.0  
 14 Linganore  'A'                                      14:16.3  
 15 Middletown  'A'                                     14:17.9  
 16 Leonardtown  'A'                                    14:31.5  
 17 Urbana  'A'                                         15:18.6  
 18 Winston Churchill  'A'                              15:19.2  
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
        Meet: R 1:09.7h  4/16/2005   Walter Johnson High School, Walter Johnson
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowie  'A'                                           1:08.1R  4  10   
  2 Thomas S Wootton  'A'                                1:11.4   4   8   
  3 Middletown  'A'                                      1:13.0   3   6   
  4 Leonardtown  'A'                                     1:13.7   3   4   
  5 Clarksburg  'A'                                      1:14.8   4   2   
  6 Winston Churchill  'A'                               1:16.8   4   1   
  7 Sherwood  'A'                                        1:18.3   2 
  8 Thomas Stone  'A'                                    1:19.0   2 
  9 Linganore  'A'                                       1:19.9   3 
 10 Urbana  'A'                                          1:23.0   1 
 
Girls High Jump Relay
=======================================================================
        Meet: R  5-06  3/27/2004   Toni Aluko, Paint Branch                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keller, Michelle             Liberty                5-05.00    5   
  2 Loppatto, Erika              Liberty                5-00.00    5   
  2 Chappell, Evelyn             Bowie                  5-00.00    4   
  2 Superior, Taylor             Leonardtown           J5-00.00    3   
  2 Louis, Kenyetta              Bowie                  5-00.00    4   
  2 Baker, Danielle              North Point            5-00.00  
  2 Baumgarten, Nora             Urbana                 5-00.00    1   
  8 Sims, Kolbi                  Thomas Stone          J4-10.00    2   
  9 Batchelor, Carla             Northwest              4-08.00  
  9 Freeman, Bailee              Clarksburg             4-08.00  
  9 Johnson, Smanatha            Linganore              4-08.00  
  9 Silva, Gabriella             Churchill              4-08.00  
  9 Teal, Emma                   Walter Johnson         4-08.00    0.50
 14 Funke, Cara                  Walter Johnson         4-06.25    0.50
 15 Silas, C'Asia                Northwest              4-06.00  
 15 Fakult, Megan                Middletown             4-06.00  
 15 Conley, Brandi               Thomas Stone          J4-06.00    2   
 15 Jonjo, Samantha              Quince Orchard         4-06.00  
 15 Isaac, Sierra                Quince Orchard         4-06.00  
 20 Davis, Carolyn               Leonardtown           J4-04.25    3   
 21 Burrell, Jordan              Severna Park           4-04.00  
 21 Schroeder, Kirsten           Wootton                4-04.00  
 21 Silva, Sabrina               Churchill              4-04.00  
 21 Sledzik, Rachel              Middletown             4-04.00  
 21 Chen, Elaine                 Wootton                4-04.00  
 21 Thorpe, Alexia               B-C C                  4-04.00  
 27 Taylor, Brittany             Urbana                 4-02.50    1   
 28 Fuller, Kayla                B-C C                  4-02.00  
 28 Cannon, Gabrielle            Severna Park           4-02.00  
 28 Wyckoff, Sarah               GT Visitation          4-02.00  
 28 Carter, Brianna              Linganore              4-02.00  
 32 Jones, Myka                  North Point            4-00.00  
 32 Hynds, Sarah                 GT Visitation          4-00.00  
 -- McAdam, Naja                 Clarksburg                  NH  
 -- Henshaw, Hayley              Northwest                   NH  
 
Girls Long Jump Relay
=======================================================================
        Meet: R 17-04  4/5/2008    Asha Ruth, Bowie                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaac, Sierra                Quince Orchard        17-04.00R   1   
  2 Dowling, Casey               Wootton               17-03.00    5   
  3 Meredith, Kendra             Northwest             17-01.00    4   
  4 Louis, Kenyetta              Bowie                 17-00.50    3   
  5 Chen, Elaine                 Wootton               16-10.00    5   
  6 Johnson, Smanatha            Linganore             16-04.00  
  7 Henshaw, Hayley              Northwest             16-02.00    4   
  8 Chappell, Evelyn             Bowie                 16-00.00    3   
  9 Baker, Danielle              North Point           15-10.50    0.50
 10 Superior, Taylor             Leonardtown           15-10.00  
 11 Kelly, Megan                 Middletown            15-07.00    2   
 12 Warrenfeltz, Brianna         Middletown            15-03.00    2   
 13 Tillman, Kelsey              GT Visitation         15-01.00  
 14 Gomerez, Ana                 Walter Johnson        15-00.00  
 15 Wilson, Courtni              Thomas Stone          14-10.00  
 16 Wyckoff, Sarah               GT Visitation         14-09.00  
 17 Joseph, Jordine              Paint Branch          14-06.50  
 18 McDermott, Julia             Churchill             14-06.00  
 19 Burk, Emily                  Walter Johnson        14-04.50  
 20 Newlin, Hannah               Churchill             14-04.00  
 21 Etheredge, Indya             North Point           14-03.00    0.50
 22 Stickler, Morgan             Clarksburg            14-01.00  
 23 Jean-Philippe, McKenzie      Seneca Valley         13-10.00  
 24 Woods, Tiffany               Sherwood              13-08.00  
 25 Russell, Jamie               Liberty               13-07.00  
 26 Campbell, Karynne            Good Counsel          13-05.50  
 27 Coleman, Breanna             Paint Branch          13-05.00  
 28 Jonjo, Samantha              Quince Orchard        13-04.00    1   
 28 Pugh, Sydney                 Urbana                13-04.00  
 30 Riser, Rachel                Leonardtown           13-03.00  
 31 White, Nikki                 Thomas Stone          13-02.00  
 31 Woods, Lauren                Sherwood              13-02.00  
 33 Atkinson, Betsy              Liberty               13-01.00  
 34 Penda, Diane                 Clarksburg            12-10.00  
 35 Napela, McKenzie             Linganore             12-07.00  
 36 Wilkins, Aja                 Good Counsel          12-02.00  
 37 Johnson, Tyatianna           Seneca Valley         11-09.00  
 38 Guy, Maddie                  Severna Park          11-05.00  
 39 Gawitt, Valerie              Severna Park          11-03.50  
 40 Miller, Ali                  Broadneck             11-02.00  
 41 Kishis, Kara                 Broadneck              9-08.00  
 -- Kumazah, Edinam              Gaithersburg                ND  
 -- Freeman, Bailee              Clarksburg                  ND  
 
Girls Triple Jump Relay
=======================================================================
        Meet: R 37-04  3/28/2009   Thea LaFond, Kennedy                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meredith, Kendra             Northwest             36-02.00    5   
  2 Isaac, Sierra                Quince Orchard        35-05.25    4   
  3 Louis, Kenyetta              Bowie                 35-03.50  
  4 Baker, Danielle              North Point           34-00.75  
  5 Johnson, Smanatha            Linganore             33-06.00    1   
  6 Smith, Erin                  Middletown            33-05.75    0.50
  7 Keller, Michelle             Liberty               33-01.25    3   
  8 Chen, Elaine                 Wootton               32-10.50    2   
  8 Henshaw, Hayley              Northwest             32-10.50    5   
 10 Wilson, Courtni              Thomas Stone          32-03.75  
 10 Tillman, Kelsey              GT Visitation         32-03.75  
 12 Skelly, Alyssa               Liberty               32-03.25    3   
 13 Deppen, Syliva               Wootton               31-08.00    2   
 14 Burk, Emily                  Walter Johnson        31-07.50  
 15 Campbell, Karynne            Good Counsel          31-01.00  
 16 Jonjo, Samantha              Quince Orchard        30-10.50    4   
 17 Napela, McKenzie             Linganore             30-06.00    1   
 18 Miller, Jessica              Middletown            30-04.00    0.50
 19 Conley, Brandi               Thomas Stone          29-09.00  
 20 Senatore, Brooke             Leonardtown           29-06.75  
 21 Etheredge, Indya             North Point           28-06.75  
 22 Riser, Rachel                Leonardtown           28-04.25  
 23 Guy, Maddie                  Severna Park          27-11.00  
 24 Gawitt, Valerie              Severna Park          27-04.75  
 25 Brock, Jasmine               Good Counsel          26-07.00  
 -- Kim, Juhee                   Churchill                   ND  
 -- Newlin, Hannah               Churchill                   ND  
 -- Johnson, Kiara               Severna Park                ND  
 -- Gomerez, Ana                 Walter Johnson              ND  
 -- Freeman, Bailee              Clarksburg                  ND  
 -- Penda, Diane                 Clarksburg                FOUL  
 -- Mundey, Dajai                Bowie                     FOUL  
 
Girls Shot Put Relay
=======================================================================
        Meet: R 45-04.50  4/5/2008    Emily Vanoy, Thomas Johnson              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Antonella            Bowie                 42-00.00    4   
  2 Ababio, Claudia              Clarksburg            36-05.00    5   
  3 Owusu-Mainoo, Virginia       Seneca Valley         36-01.00  
  4 Keller, Michelle             Liberty               35-08.00    2   
  5 Graham, Angel                Clarksburg            34-03.50    5   
  6 Kemp, Jordan                 Gaithersburg          32-00.00    1   
  7 Jonjo, Jamillah              Quince Orchard        31-06.00  
  8 Brunner, Hannah              Middletown            30-02.50    3   
  9 Nwaba, Amanda                Good Counsel          29-09.50  
 10 Jenkins, Jaida               C.H. Flowers          28-09.00  
 11 Bussard, Paige               Middletown            28-05.50    3   
 12 Purtee, Miriah               Linganore             28-03.00    0.50
 13 Olatunde, Ameerat            Sherwood              27-11.00  
 14 Jennings, Mariah             Severna Park          27-10.00  
 15 Mensah, Hillaevi             Northwest             27-07.50  
 16 Landeck, Ericka              Broadneck             26-10.00  
 17 Miller, Damara               Linganore             26-04.00    0.50
 18 Tomdio, Shirley              GT Visitation         26-02.00  
 19 Orevba, Ruth                 B-C C                 25-08.00  
 20 Jesperson, Alyssa            Gaithersburg          24-11.50    1   
 21 Bauk, Christine              Leonardtown           24-10.50  
 22 Ingram, Kelley               North Point           24-04.00  
 23 Boulware, Maya               North Point           23-09.50  
 24 Miles, Imara                 Bowie                 23-09.00    4   
 25 Joly, Jeannette              GT Visitation         23-08.50  
 26 Lawson, Alyssa               Leonardtown           23-07.50  
 27 Burrell, Jerrikka            Severna Park          23-05.00  
 28 McKenzie, Ariana             Good Counsel          23-03.00  
 29 Beteta, Maria                Northwest             23-00.50  
 30 DeBrew, Braina               C.H. Flowers          22-10.00  
 31 Atkinson, Betsy              Liberty               22-05.00    2   
 32 Johnson, Akaive              Paint Branch          21-11.00  
 33 Hauri, Michaela              Quince Orchard        20-06.00  
 34 Scott, Kellsey               Broadneck             20-04.00  
 35 Scanlon, Elizabeth           Sherwood              19-00.00  
 36 Hageman, Cassidy             Urbana                16-11.50  
 37 Callicott, Haley             B-C C                 15-06.00  
 38 Donayre, Stephanie           Urbana                12-07.00  
 -- Lorenzo, Ana                 Walter Johnson              ND  
 -- Newbold, Alexis              Bowie                       ND  
 -- Djoufack, Larissa            Gaithersburg                ND  
 -- Faotusia, Pauline            Walter Johnson              ND  
 -- Conteh, M'Balu               C.H. Flowers                ND  
 
Girls Discus Throw Relay
=======================================================================
        Meet: R 109-01  3/29/2003   Erica Friday, Sherwood                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Antonella            Bowie                   115-02R   5   
  2 Owusu-Mainoo, Virginia       Seneca Valley           112-06R 
  3 Jonjo, Jamillah              Quince Orchard          106-04    1   
  4 Harley, Kayla                C.H. Flowers            100-01    2   
  5 Ababio, Claudia              Clarksburg               98-03    4   
  6 Lynott, Kaitlin              Middletown               92-03    3   
  7 Graham, Angel                Clarksburg               91-10    4   
  8 Kemp, Jordan                 Gaithersburg             89-05    0.50
  9 Bussard, Paige               Middletown               84-00    3   
 10 Bauk, Christine              Leonardtown              82-09  
 11 Batchelor, Carla             Northwest                82-01  
 12 Ayuk, Stacey                 Bowie                    78-06    5   
 13 Tomdio, Shirley              GT Visitation            76-05  
 14 Scott, Bria                  C.H. Flowers             75-07    2   
 15 Olatunde, Ameerat            Sherwood                 73-06  
 16 Landeck, Ericka              Broadneck                72-11  
 17 Lawson, Alyssa               Leonardtown              72-04  
 18 Sotoglo, Esi                 Gaithersburg             71-09    0.50
 19 Purtee, Miriah               Linganore                71-07  
 20 White, Nikki                 Thomas Stone             71-00  
 21 Nwaba, Amanda                Good Counsel             68-02  
 22 Jews, Adriana                Good Counsel             67-11  
 23 Orevba, Ruth                 B-C C                    67-04  
 24 Scanlon, Elizabeth           Sherwood                 65-06  
 25 Powell, Jasmyn               Urbana                   64-05  
 26 Beteta, Maria                Northwest                62-08  
 27 Storr, Kaelyn                Liberty                  62-04  
 28 Joly, Jeannette              GT Visitation            62-02  
 29 Hauri, Michaela              Quince Orchard           56-02    1   
 30 Atkinson, Betsy              Liberty                  54-04  
 31 Hageman, Cassidy             Urbana                   53-07  
 32 Rawls, Brea                  Thomas Stone             52-01  
 33 Miller, Damara               Linganore                51-03  
 34 Johnson, Akaive              Paint Branch             51-02  
 35 Lorenzo, Ana                 Walter Johnson           48-00  
 36 Marquess, Alexis             Broadneck                46-07  
 36 Holmvik, Katrina             B-C C                    46-07  
 -- Gibson, Kathryn              Severna Park                ND  
 -- Wimbush-Debow, Taylor        Seneca Valley               ND  
 -- Bollino, Anna                Severna Park                ND  
 -- Faotusia, Pauline            Walter Johnson              ND  
 -- Onwudiwe, Yasmine            Paint Branch                ND  
 
Boys 666 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Forsyth, Ryan                Severna Park          J36:40.4   10   
  2 Walker, John                 Bowie                 J37:02.8    8   
  3 Hawkins, Kyle                Liberty               J35:35.6    6   
  4 Levine, David                Wootton               J34:16.2    4   
  5 Cooley, Dillon               Severna Park          J33:10.4    2   
  6 Borten, Michael              Quince Orchard        J31:47.8    1   
 -- Vij, Amit                    Quince Orchard              NT  
 -- Gelman, Teddy                Quince Orchard              NT  
 -- Alemu, Dereje- Wondima       Sherwood                    NT  
 -- Siberry, Vikram              Sherwood                    NT  
 -- Fleischer, Andy              Quince Orchard              NT  
 -- Meyers, Theodore             Quince Orchard              NT  
 -- Kang, Dustin                 Sherwood                    NT  
 -- Berger, Jeffrey              Sherwood                    NT  
 -- Brock, Mickey                Northwest                   NT  
 -- Miller, Owen                 Sherwood                    NT  
 -- Rhoderick, Brendan           Northwest                   NT  
 -- Weingord, Sam                Northwest                   NT  
 -- Ser, Tanny                   Northwest                   NT  
 -- Boden, Matthew               B-C C                       NT  
 -- Baker, Sam                   B-C C                       NT  
 -- Barranco, Chris              Severna Park                NT  
 -- Staub, Spencer               Sherwood                    NT  
 -- Wagner, Michael              Sherwood                    NT  
 -- Utof, Ani                    Gaithersburg                NT  
 -- No, Ji-Min                   Gaithersburg                NT  
 -- Carter, Nick                 Middletown                  NT  
 -- Rosenthal, Bernie            Gaithersburg                NT  
 -- Ahmed, Ramiz                 Gaithersburg                NT  
 -- Valone, Vito                 Gaithersburg                NT  
 -- Pollard, Tyler               Liberty                     NT  
 -- Mekkelson, Alex              Middletown                  NT  
 -- Rinehart, Greg               Liberty                     NT  
 -- Grossnickle, Kenton          Middletown                  NT  
 -- Leber, Brent                 Middletown                  NT  
 -- Jordan, Kyle                 Clarksburg                  NT  
 -- Santosa, Tim                 Clarksburg                  NT  
 -- Kamdoum, Teddy               Clarksburg                  NT  
 -- Krylyuk, Alex                Quince Orchard              NT  
 -- Gaegler, Patrick             Clarksburg                  NT  
 -- Amelga, Kidus                Bowie                       NT  
 -- Ottenstein, Alan             Bowie                       NT  
 -- Dobbins, Marcus              Bowie                       NT  
 -- Larkin, Jimmy                Clarksburg                  NT  
 -- Amaya, Gerardo               Bowie                       NT  
 -- Weinstein, Julien            Churchill                   NT  
 -- Haskins, Andrew              Churchill                   NT  
 -- Haskins, Grant               Churchill                   NT  
 -- Thiyagarajan, Sushen         Churchill                   NT  
 -- Blum, Alexander              Churchill                   NT  
 -- Prince, Matthew              Broadneck                   NT  
 -- Vick, Duncan                 Broadneck                   NT  
 -- Grahm, Chase                 Broadneck                   NT  
 -- Hussey, J.P.                 Severna Park                NT  
 -- Burgett, Rhys                Severna Park                NT  
 -- Meherete, Nahum              Paint Branch                NT  
 -- Hussein, Irre                Paint Branch                NT  
 -- Anderson, Ryun               Paint Branch                NT  
 -- Singh, Hartej                Paint Branch                NT  
 -- Shoemaker, Brook             Paint Branch                NT  
 -- Brown, Devin                 North Point                 NT  
 -- Allston, Benjamin            North Point                 NT  
 -- Dinch, Justin                North Point                 NT  
 -- Golba, Justin                North Point                 NT  
 -- Gray, Aaron                  North Point                 NT  
 -- Milewski, Max                Liberty                     NT  
 -- Sussman, Chad                Liberty                     NT  
 -- Nadal, Nathan                Wootton                     NT  
 -- Haugrud, Samuel              Walter Johnson              NT  
 -- Zhang, Marvin                Walter Johnson              NT  
 -- Hennessey, Aidan             B-C C                       NT  
 -- Ting, Foster                 Wootton                     NT  
 -- Gulhar, Shivam               Northwest                   NT  
 -- Siu, Christopher             Wootton                     NT  
 -- Penn, Elliot                 Wootton                     NT  
 -- Eado, Urgy                   Blair                       NT  
 -- Murphy, Jack                 Blair                       NT  
 -- Wagner, Kenyon               Urbana                      NT  
 -- Gugerty, Dylan               Broadneck                   NT  
 -- Prewitt, Alex                Broadneck                   NT  
 -- Kosogof, Daniel              Walter Johnson              NT  
 -- Delay, Will                  Walter Johnson              NT  
 -- Rees, Nathaniel              Walter Johnson              NT  
 -- Updegrove, Trustin           Urbana                      NT  
 -- Michael, Paul                Urbana                      NT  
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
        Meet: R 4:21.41  3/27/2010   Andrew Palmer, Walt Whitman               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trzeciak, Josh               Wootton                 4:18.8R  10   
  2 Conway, William              Churchill               4:22.8    8   
  3 Bruning, Braden              Linganore               4:24.9    6   
  4 Duboyce, Patrick             Linganore               4:26.3    4   
  5 Laratta, Evan                Quince Orchard          4:27.2    2   
  6 Ertel, James                 Wootton                 4:30.6    1   
  7 Johnson, Brendan             Thomas Stone            4:31.0  
  8 Shipley, James               Severna Park            4:39.2  
  9 Ellis, Josh                  Walter Johnson          4:40.1  
 10 Strouse, Greyson             Urbana                  4:40.5  
 11 Jaross, Laurence             Broadneck               4:40.9  
 12 Johnson, Nick                Sherwood                4:41.3  
 13 Duncan, James                Walter Johnson          4:42.1  
 14 Meringolo, Allen             Good Counsel            4:42.6  
 15 Belkam, Kyle                 Good Counsel            4:44.3  
 16 Robinson-McCoy, Jalen        C.H. Flowers            4:47.5  
 17 Bentham, Justin              C.H. Flowers            4:50.5  
 18 Liebler, Will                Leonardtown             4:59.3  
 19 Lewis, Jeremy                Urbana                  5:01.9  
 20 Amaya, Gerardo               Bowie                   5:19.9  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: R 39.81  3/27/2010   Devin Moreno, Clarksburg                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Rakeem                Thomas Stone              38.8R  6  10   
  2 Covaliu, Elad                Walter Johnson            38.9R  6   8   
  3 Martin, Kyle                 Good Counsel              39.4R  6   6   
  4 Ankrah, Andrew               Quince Orchard            40.6   6   4   
  5 Joseph, Paul                 Clarksburg                40.7   5   2   
  6 Kaczmarek-Addison, Eric      Quince Orchard            41.1   6   1   
  7 Fanshawe, Garrett            Severna Park              41.6   6 
  8 Carroll, Josh                Liberty                   41.7   5 
  9 Philogene, Alex              Good Counsel              41.9   5 
 10 Tian, Aaron                  Wootton                   42.1   5 
 11 Boyce, Kaifa                 Gaithersburg              42.1   5 
 12 Elliott, Brelin              Thomas Stone              42.2   6 
 13 Banks, Alan                  Wootton                   42.6   4 
 14 Doukoure, Mamadou            Gaithersburg              42.9   4 
 15 Johnson, Darrian             Severna Park              43.0   6 
 16 Kelly, Malik                 Paint Branch              43.1   3 
 17 Woodward, Aaron              Northwest                 43.7   5 
 18 McCleskey, Max               Walter Johnson            43.9   4 
 19 Walker, Nick                 Leonardtown               44.5   4 
 20 Gavett, William              Sherwood                  44.9   4 
 21 Bynum, Kurtis                Clarksburg                45.2   5 
 22 Varella, Stephen             Blair                     45.4   3 
 23 Gutrick, Devin               North Point               45.5   1 
 24 Rowe, Gordon                 North Point               45.5   1 
 25 Michael, Karanja             Broadneck                 45.6   3 
 26 Ebner, Nolan                 B-C C                     46.1   3 
 27 Thomas, Donte                Sherwood                  46.4   5 
 28 Wall, Shane                  Paint Branch              46.5   3 
 29 Ahalt, Willie                Middletown                47.4   2 
 30 Anthony, Brenton             Urbana                    47.7   2 
 31 Carter, Alex                 Broadneck                 47.8   2 
 32 Omkar, Chankea               Blair                     47.9   3 
 33 Bessier, Adam                Linganore                 48.4   4 
 34 Sunkel, Cameron              Middletown                48.6   2 
 35 Colella, Michael             Linganore                 49.4   2 
 36 Bounds, Jason                Liberty                   51.3   3 
 37 Earl, Curtis                 Leonardtown               53.4   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: R 43.16  3/27/2010   Our Lady Of Good Counsel Falcons, Good Couns
                       S Sutton, M Jefferson, C Thompson, M Mayo         
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowie  'A'                                             44.0   3  10   
  2 Paint Branch  'A'                                      44.3   3   8   
  3 Linganore  'A'                                         44.6   3   6   
  4 Northwest  'A'                                         44.7   2   4   
  5 Gaithersburg  'A'                                      45.0   3   2   
  6 Quince Orchard  'A'                                    45.2   2   1   
  7 Broadneck  'A'                                         45.3   2 
  8 Our Lady Of Good Counsel  'A'                          45.5   3 
  9 Seneca Valley  'A'                                     45.7   2 
 10 Leonardtown  'A'                                       45.9   2 
 11 Walter Johnson  'A'                                    46.0   2 
 12 North Point  'A'                                       46.5   3 
 13 Montgomery Blair  'A'                                  46.6   1 
 14 Sherwood  'A'                                          46.6   1 
 15 Clarksburg  'A'                                        47.0   3 
 16 Severna Park  'A'                                      47.2   2 
 17 Urbana  'A'                                            47.5   3 
 18 Thomas Stone  'A'                                      48.4   1 
 19 Liberty  'A'                                           49.5   1 
 20 Middletown  'A'                                        51.9   1 
 21 Winston Churchill  'A'                                 55.3   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: R 1:30.2h  4/5/2008    Montgomery Blair Blazers, Blair           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Northwest  'A'                                       1:30.3   3  10   
  2 Clarksburg  'A'                                      1:31.9   2   8   
  3 Our Lady Of Good Counsel  'A'                        1:32.0   2   5   
  3 Bowie  'A'                                           1:32.0   3   5   
  5 Paint Branch  'A'                                    1:32.2   3   2   
  6 Linganore  'A'                                       1:32.5   3   1   
  7 Quince Orchard  'A'                                  1:33.4   3 
  8 Leonardtown  'A'                                     1:34.0   2 
  9 C.H. Flowers  'A'                                    1:34.6   1 
 10 Thomas S Wootton  'A'                                1:35.0   1 
 11 Gaithersburg  'A'                                    1:35.1   3 
 12 Walter Johnson  'A'                                  1:35.3   3 
 13 Broadneck  'A'                                       1:35.3   1 
 13 North Point  'A'                                     1:35.3   2 
 15 Severna Park  'A'                                    1:35.6   2 
 16 Seneca Valley  'A'                                   1:35.8   2 
 17 Sherwood  'A'                                        1:36.8   2 
 18 Montgomery Blair  'A'                                1:37.2   1 
 19 Urbana  'A'                                          1:37.4   2 
 20 Liberty  'A'                                         1:39.1   1 
 21 Middletown  'A'                                      1:45.7   1 
 22 Winston Churchill  'A'                               1:47.0   1 
 22 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            1:47.0   1 
 -- Thomas Stone  'A'                                        DQ   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: R 3:23.3h  4/5/2008    Montgomery Blair Blazers, Blair           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas Stone  'A'                                    3:22.9R  3  10   
  2 Northwest  'A'                                       3:23.3   3   8   
  3 Paint Branch  'A'                                    3:30.9   3   6   
  4 Clarksburg  'A'                                      3:32.8   3   4   
  5 Linganore  'A'                                       3:34.5   3   2   
  6 Bowie  'A'                                           3:35.5   3   1   
  7 Liberty  'A'                                         3:35.6   2 
  8 Gaithersburg  'A'                                    3:36.2   3 
  9 Middletown  'A'                                      3:36.4   2 
 10 C.H. Flowers  'A'                                    3:36.7   3 
 11 Thomas S Wootton  'A'                                3:37.9   2 
 12 Quince Orchard  'A'                                  3:38.5   2 
 13 Walter Johnson  'A'                                  3:39.8   2 
 14 North Point  'A'                                     3:40.7   2 
 15 Urbana  'A'                                          3:41.1   2 
 16 Sherwood  'A'                                        3:41.4   1 
 17 Broadneck  'A'                                       3:44.3   1 
 18 Seneca Valley  'A'                                   3:45.1   1 
 19 Winston Churchill  'A'                               3:47.0   1 
 20 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            4:08.3   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
        Meet: R 7:56.11  3/27/2010   Walter Johnson Wildcats, Walter Johnson   
                         M Dally, N Regan, J Ellis, S O'Leary              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Our Lady Of Good Counsel  'A'                        8:04.9   10   
  2 Thomas Stone  'A'                                    8:10.5    8   
  3 Clarksburg  'A'                                      8:11.2    6   
  4 North Point  'A'                                     8:17.8    4   
  5 Gaithersburg  'A'                                    8:24.8    2   
  6 Walter Johnson  'A'                                  8:25.1    1   
  7 Severna Park  'A'                                    8:28.9  
  8 Sherwood  'A'                                        8:31.7  
  9 C.H. Flowers  'A'                                    8:34.1  
 10 Paint Branch  'A'                                    8:35.2  
 11 Broadneck  'A'                                       8:38.3  
 12 Thomas S Wootton  'A'                                8:38.6  
 13 Bowie  'A'                                           8:39.2  
 14 Winston Churchill  'A'                               8:39.7  
 15 Northwest  'A'                                       8:40.0  
 16 Linganore  'A'                                       8:41.2  
 17 Leonardtown  'A'                                     9:01.3  
 18 Urbana  'A'                                          9:11.2  
 19 Quince Orchard  'A'                                  9:20.1  
 20 Middletown  'A'                                      9:27.7  
 
Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
        Meet: R 3:37.0h  4/5/2008    Gaithersburg Trojans, Gaithersburg        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paint Branch  'A'                                    3:42.6   3  10   
  2 Thomas Stone  'A'                                    3:43.4   3   8   
  3 Northwest  'A'                                       3:46.7   3   6   
  4 Clarksburg  'A'                                      3:47.1   2   4   
  5 Gaithersburg  'A'                                    3:51.3   3   2   
  6 Urbana  'A'                                          3:52.2   3   1   
  7 Liberty  'A'                                         3:53.5   2 
  8 Our Lady Of Good Counsel  'A'                        3:54.1   3 
  9 Walter Johnson  'A'                                  3:55.7   2 
 10 Broadneck  'A'                                       3:56.1   1 
 11 Thomas S Wootton  'A'                                3:56.6   1 
 12 Quince Orchard  'A'                                  3:56.9   2 
 13 Severna Park  'A'                                    3:58.4   2 
 14 Winston Churchill  'A'                               3:59.5   2 
 15 Linganore  'A'                                       3:59.7   3 
 16 Middletown  'A'                                      4:01.2   1 
 17 Sherwood  'A'                                        4:04.6   2 
 18 C.H. Flowers  'A'                                    4:04.9   1 
 19 Leonardtown  'A'                                     4:11.6   1 
 20 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            4:15.5   1 
 -- Bowie  'A'                                               DQ   3 
 -- North Point  'A'                                         DQ   1 
 
Boys Distance Medley
=======================================================================
        Meet: R 10:29.53  3/27/2010   Walter Johnson Wildcats, Walter Johnson  
                          M Segojane, D Smith, J Ellis, S O'Leary           
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas S Wootton  'A'                               10:36.1   10   
  2 Our Lady Of Good Counsel  'A'                       10:38.4    8   
  3 Quince Orchard  'A'                                 10:41.9    6   
  4 Thomas Stone  'A'                                   10:53.3    4   
  5 Winston Churchill  'A'                              10:57.7    2   
  6 Severna Park  'A'                                   10:58.5    1   
  7 North Point  'A'                                    11:00.3  
  8 Walter Johnson  'A'                                 11:22.3  
  9 Broadneck  'A'                                      11:34.3  
 10 Sherwood  'A'                                       11:36.3  
 11 Liberty  'A'                                        11:41.1  
 12 Paint Branch  'A'                                   11:44.4  
 13 Linganore  'A'                                      11:46.5  
 14 C.H. Flowers  'A'                                   11:48.3  
 15 Leonardtown  'A'                                    11:48.7  
 16 Middletown  'A'                                     11:49.5  
 17 Urbana  'A'                                         12:11.3  
 18 Northwest  'A'                                      12:25.7  
 19 Clarksburg  'A'                                     12:49.8  
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
        Meet: R 1:03.7h  3/28/2009   Gaithersburg Trojans, Gaithersburg        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gaithersburg  'A'                                    1:04.9   4  10   
  2 Walter Johnson  'A'                                  1:06.2   3   8   
  3 Thomas Stone  'A'                                    1:07.1   4   6   
  4 Quince Orchard  'A'                                  1:07.8   4   4   
  5 Severna Park  'A'                                    1:07.9   4   2   
  6 Sherwood  'A'                                        1:12.3   3   1   
  7 North Point  'A'                                     1:13.1   2 
  8 Paint Branch  'A'                                    1:13.9   3 
  9 Broadneck  'A'                                       1:20.4   1 
 10 Bethesda-Chevy Chase  'A'                            1:27.7   2 
 
Boys High Jump Relay
=======================================================================
        Meet: R  6-06  3/24/2007   Jamal Currica, Damascus                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coiner, Julian               Linganore              6-04.00    4   
  2 Abraham, Michael             North Point            6-00.00    3   
  2 Doukoure, Mamadou            Gaithersburg           6-00.00    5   
  4 Welch, Zachery               Middletown             5-10.00  
  4 Mensah, Mike                 Gaithersburg           5-10.00    5   
  6 Griffin, Kalaii              Walter Johnson         5-08.00  
  6 Johnson, Darrian             Severna Park          J5-08.00    1   
  8 Gillum, Jacoy                Northwest             J5-06.00    0.50
  8 Sarver, Andrew               Sherwood               5-06.00  
  8 Green, Clifton               Paint Branch           5-06.00  
  8 Adedeji, Matthew             Clarksburg             5-06.00    2   
  8 Howard, Derrell              Clarksburg             5-06.00    2   
 13 Gee, Jalen                   Linganore              5-04.00    4   
 13 Davis, Elliott               Quince Orchard         5-04.00  
 13 Davidson, Ramel              Northwest             J5-04.00    0.50
 13 Wynn, Myles                  North Point            5-04.00    3   
 17 Fanshawe, Garrett            Severna Park          J5-02.25    1   
 -- Awojoodu, Richard            Paint Branch                NH  
 -- Moon, Luke                   Wootton                     NH  
 -- Dorsu, Weyimni               B-C C                       NH  
 -- Ahalt, Willie                Middletown                  NH  
 -- Miller, Nick                 Broadneck                   NH  
 -- Jawarish, Ronny              Seneca Valley               NH  
 -- Kaczmarek-Addison, Eric      Quince Orchard              NH  
 -- Bullock, Nathaniel           Broadneck                   NH  
 -- Yockman, Matt                Urbana                      NH  
 -- Akognon, Didas               Bowie                       NH  
 -- Bailey, Brandon              Bowie                       NH  
 -- Gbolie, Colin                Seneca Valley               NH  
 -- Wells, Everett               Walter Johnson              NH  
 -- Herrera, Joshua              Sherwood                    NH  
 -- Keosomdet, Ithawat           Wootton                     NH  
 -- Lapcevich, Stefan            Urbana                      NH  
 -- McGreivy, Nicholas           B-C C                       NH  
 
Boys Long Jump Relay
=======================================================================
        Meet: R 21-06  3/28/2009   Dwayne Powell, CH Flowers                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyce, Kaifa                 Gaithersburg          21-05.50    5   
  2 Welch, Zachery               Middletown            20-11.00    4   
  3 Bailey, Brandon              Bowie                 19-00.50    1   
  3 Davis, Elliott               Quince Orchard        19-00.50    3   
  5 Snowdy, Dimitre              North Point           18-10.00  
  6 Moore, Kevin                 Good Counsel          18-09.00  
  7 Barry, Sytta                 Paint Branch          18-08.00    2   
  8 Caldwell, Courtney           Walter Johnson        18-07.00  
  8 Gascoigne, DeCourcey         Gaithersburg          18-07.00    5   
 10 Adedeji, Matthew             Clarksburg            18-06.00  
 10 Green, Clifton               Paint Branch          18-06.00    2   
 12 Brown, Malcolm               Quince Orchard        18-05.00    3   
 13 Sarver, Andrew               Sherwood              18-03.00    0.50
 13 Bowman, David                Broadneck             18-03.00  
 15 James, Tommy                 Linganore             18-02.00  
 16 Gillum, Jacoy                Northwest             17-10.00  
 16 Spottswood, Elijah           Sherwood              17-10.00    0.50
 18 Coiner, Julian               Linganore             17-08.50  
 19 Fink, Brandon                Wootton               17-08.00  
 20 Wolfe, Matt                  Leonardtown           17-07.50  
 21 Westen, Tyler                Middletown            17-06.00    4   
 22 Thompson, Jared              Clarksburg            17-05.00  
 22 Joaquin, Ephraim             Seneca Valley         17-05.00  
 24 Green, Calvin                Severna Park          17-04.50  
 25 Norris, Kenneth              B-C C                 17-04.00  
 26 Greenfield, Richard          Thomas Stone          17-03.00  
 27 Sheppard, Lonnie             Broadneck             17-02.50  
 27 Hayes, Gregory               Bowie                 17-02.50    1   
 29 Massey, Joshua               Thomas Stone          17-01.00  
 30 Braganza, Max                B-C C                 17-00.00  
 30 Bounds, Jason                Liberty               17-00.00  
 32 Lumbuku, Ekhe                Walter Johnson        16-11.00  
 33 Wolf, Jason                  Liberty               16-03.50  
 34 Braun, Tyler                 Severna Park          16-03.00  
 35 Dulleh, JB                   Northwest             15-05.50  
 36 Clements, Charles            Leonardtown           15-03.00  
 -- Wright, Maurice              C.H. Flowers                ND  
 -- Onyeador, Jerry              C.H. Flowers                ND  
 -- Wynn, Myles                  North Point                 ND  
 -- Gray, Raekwon                Urbana                      ND  
 -- Moon, Luke                   Wootton                     ND  
 
Boys Triple Jump Relay
=======================================================================
        Meet: R 44-00  4/5/2008    Ian Francis, Walter Johnson                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Anthony            Georgetown Day        45-05.25R   5   
  2 Rucker, Maurice              Thomas Stone          42-04.75    2   
  3 Boyce, Kaifa                 Gaithersburg          41-06.50    3   
  4 Davis, Elliott               Quince Orchard        41-05.25    4   
  5 Nelson, Tyler                Paint Branch          41-02.75    0.50
  6 Rust-Tierney, Erin           Georgetown Day        40-08.75    5   
  7 Joseph, Paul                 Clarksburg            40-07.00    1   
  8 Snowdy, Dimitre              North Point           39-11.00  
  9 Martin, Kyle                 Good Counsel          39-00.00  
 10 Cromwell, Damian             Broadneck             38-11.50  
 11 Walker, Jalen                Northwest             38-11.25  
 12 Lumbuku, Ekhe                Walter Johnson        38-08.00  
 13 Thompson, Jared              Clarksburg            38-03.25    1   
 13 Brown, Malcolm               Quince Orchard        38-03.25    4   
 15 Wolfe, Matt                  Leonardtown           37-11.00  
 16 Southlea, Devon              Gaithersburg          37-09.75    3   
 17 James, Tommy                 Linganore             37-09.50  
 17 Sarver, Andrew               Sherwood              37-09.50  
 19 Welch, Zachery               Middletown            37-08.25  
 20 Taylor, Brian                Severna Park          37-02.50  
 21 Covaliu, Elad                Walter Johnson        37-02.00  
 22 Fink, Brandon                Wootton               36-06.75  
 23 Greenfield, Richard          Thomas Stone          36-05.75    2   
 24 Davidson, Ramel              Northwest             36-05.50  
 25 Bounds, Jason                Liberty               36-04.00  
 25 Moore, Kevin                 Good Counsel          36-04.00  
 27 Norris, Kenneth              B-C C                 36-03.75  
 28 Green, Calvin                Severna Park          35-07.75  
 29 Awojoodu, Richard            Paint Branch          35-06.75    0.50
 30 Moon, Luke                   Wootton               35-05.50  
 31 Jones, Andrew                Leonardtown           34-11.00  
 32 Hand, Bryan                  Linganore             34-09.50  
 33 Miller, Nick                 Broadneck             34-09.00  
 34 Ahalt, Willie                Middletown            33-10.00  
 35 Henshaw, Hayley              Northwest             32-10.50  
 36 Ginther, Mike                Liberty               31-03.00  
 37 Tender, Orlando              B-C C                 29-09.00  
 -- Diaz, Christian              Urbana                      ND  
 -- Jawarish, Ronny              Seneca Valley               ND  
 -- Jackson, Chris               Urbana                      ND  
 -- Wilburn, Mark                North Point                 ND  
 -- Gbolie, Colin                Seneca Valley               ND  
 -- Braganza, Max                B-C C                       ND  
 
Boys Shot Put Relay
=======================================================================
        Meet: R 54-04.50  4/5/2008    Sean Stanley, Gaithersburg               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elhage, Nadim                Churchill             47-08.50    2   
  2 McDowell, Brandon            Quince Orchard        46-08.50  
  3 Earl, Daltyn                 Leonardtown           46-03.00    5   
  4 Adedeji, Samuel              Clarksburg            45-00.00    4   
  5 Shokunbi, Olushola           Good Counsel          44-09.00    0.50
  6 Morrison, Jeff               Clarksburg            44-00.00    4   
  7 Branch, Anthony              Leonardtown           43-11.00    5   
  8 Stokes, Daniel               Bowie                 43-07.00    3   
  9 Lumpkins, Oliver             Bowie                 43-02.00    3   
 10 Dodson, Ben                  Linganore             42-07.00  
 11 Kamara, Roland               Northwest             42-05.00  
 12 Graham, Jerrod               North Point           41-07.50  
 13 Heavner, Connor              Urbana                41-04.50    1   
 14 Sipe, Colin                  Urbana                40-04.00    1   
 15 Vallely, Tanner              Seneca Valley         39-06.50  
 16 Nyarko, Michael              B-C C                 39-05.00  
 17 Quigley, Adam                Seneca Valley         39-02.50  
 17 Kangha, Martin               C.H. Flowers          39-02.50  
 19 Barry, Charlie               Walter Johnson        37-07.00  
 20 Reecher, Landon              Broadneck             37-04.00  
 21 Bell, Jeffrey                North Point           37-02.50  
 22 Kale, Joseph                 Churchill             36-09.00    2   
 23 Mitchell, Bobby              Good Counsel          36-02.00    0.50
 24 Henniges, Bailey             Linganore             36-01.50  
 25 Xu, Richard                  Wootton               36-01.00  
 26 Rufty, TJ                    Middletown            35-05.50  
 27 Young, Brandon               Northwest             35-05.00  
 28 Higgs, Justin                Liberty               34-09.50  
 29 Gassaway, Troy               Severna Park          33-11.50  
 30 Newman-Latty, Romario        B-C C                 33-08.50  
 31 Reed, Dominique              Severna Park          33-05.00  
 32 Combs, Anthony               Gaithersburg          32-06.50  
 33 Osso, Emilio                 Liberty               32-06.00  
 34 Jalah, Tanue                 C.H. Flowers          31-05.00  
 35 Luke, Matthew                Quince Orchard        31-00.00  
 36 Brodsky, Jake                Wootton               30-06.00  
 37 Karama, Samih                Walter Johnson        29-11.00  
 38 Morris, Blake                Broadneck             29-09.00  
 39 Chain, Dash                  Middletown            28-06.50  
 40 Fanelli, Brian               Sherwood              24-08.50  
 41 McGee, Jonathan              Sherwood              20-11.00  
 -- Clemens, Dmitri              Paint Branch                ND  
 -- Gibsson, Curtis              North Point                 ND  
 -- McFaden, Kevin               Middletown                  ND  
 
Boys Discus Throw Relay
=======================================================================
        Meet: R 161-07  3/27/2010   Thor Serafenas, Good Counsel               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elhage, Nadim                Churchill               147-07    3   
  2 Adedeji, Samuel              Clarksburg              145-04    4   
  3 Earl, Daltyn                 Leonardtown             144-03    5   
  4 Bell, Jeffrey                North Point             133-00    0.50
  5 Branch, Anthony              Leonardtown             124-05    5   
  6 Sipe, Colin                  Urbana                  122-11    2   
  7 Stokes, Daniel               Bowie                   118-07  
  8 Tyler, Donovan               Quince Orchard          116-11    1   
  9 Heavner, Connor              Urbana                  116-00    2   
  9 McDowell, Brandon            Quince Orchard          116-00    1   
  9 King, Kevin                  Clarksburg              116-00    4   
 12 Kamara, Roland               Northwest               115-00  
 13 Mitchell, Bobby              Good Counsel            114-01  
 14 Xu, Richard                  Wootton                 113-08  
 15 Nyarko, Michael              B-C C                   111-10  
 16 Higgs, Justin                Liberty                 108-07  
 17 Karama, Samih                Walter Johnson          108-05  
 18 Gorham, Ian                  Linganore               105-03  
 19 Schnarrs, Eric               Middletown              104-05  
 20 Schiller, Andrew             Linganore               103-10  
 21 Vallely, Tanner              Seneca Valley           103-08  
 22 Contrey, Donte               C.H. Flowers             99-10  
 23 Kale, Joseph                 Churchill                99-08    3   
 24 Kangha, Martin               C.H. Flowers             99-04  
 25 Wright, Jamie                Middletown               98-08  
 26 Young, Brandon               Northwest                97-03  
 27 Gassaway, Troy               Severna Park             96-07  
 28 Osso, Emilio                 Liberty                  94-02  
 29 Lumpkins, Oliver             Bowie                    92-00  
 30 Fanelli, Brian               Sherwood                 91-11  
 31 Graham, Jerrod               North Point              88-07    0.50
 32 Quigley, Adam                Seneca Valley            87-11  
 33 Hawkins, Ellsworth           Broadneck                87-06  
 34 Barry, Charlie               Walter Johnson           83-02  
 35 Brodsky, Jake                Wootton                  81-02  
 36 Reed, Dominique              Severna Park             80-08  
 37 Coleman, Joe                 Good Counsel             74-00  
 38 Doherty, Devin               B-C C                    71-11  
 39 Reecher, Landon              Broadneck                71-00  
 40 McGee, Jonathan              Sherwood                 45-10  
 -- Awojoodu, Richard            Paint Branch                ND  
 -- Combs, Anthony               Gaithersburg                ND  
 -- Toula, Kevin                 Gaithersburg                ND  
 -- Clemens, Dmitri              Paint Branch                ND  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Northwest                   74        2) Bowie                      68   
    3) Thomas S Wootton            61        4) Bethesda-Chevy Chase       32   
    5) Middletown                  31        5) Liberty                    31   
    7) Clarksburg                  26        8) Severna Park               24   
    9) Thomas Stone                19       10) North Point                17   
   11) Quince Orchard              16       12) C.H. Flowers               14   
   13) Leonardtown                 12       14) Gaithersburg                9   
   14) Walter Johnson               9       16) Broadneck                   8   
   17) Linganore                    3       17) Sherwood                    3   
   19) Montgomery Blair             2       19) Our Lady Of Good Counsel    2   
   19) Urbana                       2       22) Georgetown Visitation Pre   1   
   22) Winston Churchill            1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Thomas Stone                50        2) Clarksburg                 46   
    3) Gaithersburg                42        4) Quince Orchard             35   
    5) Bowie                       32        6) Paint Branch               31   
    7) Our Lady Of Good Counsel    30        8) Northwest                  29   
    9) Linganore                   27       10) Thomas S Wootton           25   
   11) Winston Churchill           20       11) Leonardtown                20   
   13) Severna Park                17       13) Walter Johnson             17   
   15) North Point                 11       16) Georgetown Day             10   
   17) Middletown                   8       18) Urbana                      7   
   19) Liberty                      6       20) Sherwood                    2   



Return to Top

Email | About