MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Saints Open
Saints Open History
Hosted By: St. Stephen's and St. Agnes
Alexandria, Virginia
2012-03-21

RaceTab 3 by MileSplit   Registered to: Scott McLeod, St. Stephen's & St Agnes School

                       Saints Open 2012 - 3/21/2012 9:25:06 PM                       
                  St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA                   

                           Boys Shot Put                            
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
====================================================================
  1 Lamonte Armstrong            Bullis                     39-02.25
  2 Joe Lindsay                  St Stephens and St Agnes   35-01.25
  3 Sam Thomas                   Bullis                     31-06.50
  4 Tariye George-Phillips       Edmund Burke               31-03.75
  5 Quentin Price                St Stephens and St Agnes   28-08.00
  6 Max Rosenstein               Edmund Burke               26-02.50
  7 Kali Wallace-Hoover          Edmund Burke               25-02.00
  8 Qasim Mahmood                St Stephens and St Agnes   24-06.75
  9 Daniel Marshall              St Stephens and St Agnes   23-06.25

                           Girls Shot Put                           
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
====================================================================
  1 Lynee Belton                 Bullis                     27-09.00
  2 Leila Malikyar               St Stephens and St Agnes   25-10.00
  3 Brianna Graham               Bullis                     24-01.50
  4 Jeannette Joly               Georgetown Visitation Pre  23-07.00
  5 Tess Burns                   Georgetown Visitation Pre  22-11.00
  6 Dominique Joe                Edmund Burke               22-09.25
  7 London Duckett               Bishop Ireton              21-06.00
  8 Weslie Young                 Bishop Ireton              21-04.75
  9 Perri Beach                  Bullis                     20-07.75
 10 Nia Joynes                   Bullis                     20-02.50
 11 Krista White                 Edmund Burke               19-05.75
 12 Frances Cambell              Edmund Burke               18-11.50
 13 Rosina Paz-Costillo          Edmund Burke               17-03.50
 14 Jasmine Armstrong            St Stephens and St Agnes         ND
 15 Shirley Tomdio               Georgetown Visitation Pre        ND

                              Boys Long Jump                              
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind
==========================================================================
  1 Justin Goldsborough          St Stephens and St Agnes   18-05.00   NWI
  2 Lamonte Armstrong            Bullis                     18-01.50   NWI
  3 Moses Webb                   Bishop Ireton              17-04.00   NWI
  4 Khaamal Whitaker             St Stephens and St Agnes   16-09.00   NWI
  5 Justin Paige                 Bishop Ireton              16-04.00   NWI
  6 Dylan Nunn                   Edmund Burke               16-02.00   NWI
  7 Khyree Robinson              Bishop Ireton              15-11.00   NWI
  8 Aaron Brackett               St Stephens and St Agnes   15-02.00   NWI
  9 John Holbrook                Bishop Ireton               15-0.50   NWI
 10 Andrew Stone                 Bullis                     14-09.00   NWI
 11 Bennie Smith                 St Stephens and St Agnes   14-06.00   NWI
 12 Lukas Andreasson             Edmund Burke               14-02.00   NWI
 13 Steven Xue                   Bullis                     13-07.00   NWI

                             Girls Long Jump                              
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind
==========================================================================
  1 Connor Bell                  Georgetown Visitation Pre  15-06.00   NWI
  2 Amala Nixon                  Bullis                     14-05.50   NWI
  3 Sarah Wyckoff                Georgetown Visitation Pre  14-01.50   NWI
  4 Sarah Hynds                  Georgetown Visitation Pre  13-05.00   NWI
  5 Kelsey Tillman               Georgetown Visitation Pre  13-04.00   NWI
  6 Taylor Jenkins               Bullis                      13-0.50   NWI
  7 Mylz Taylor                  Edmund Burke                12-0.50   NWI
  8 Madeline Freeman             Bishop Ireton              12-00.00   NWI
  9 Victoria Hernandez           Edmund Burke               10-06.50   NWI
 10 Alana Nunn                   Edmund Burke               10-06.00   NWI
 11 Nina Cotto                   St Stephens and St Agnes    9-09.00   NWI
 12 Bosede Ajiboye               Edmund Burke                8-08.50   NWI
 13 Jessica Corley               St Stephens and St Agnes    8-05.00   NWI
 14 Carmel Berhanu               St Stephens and St Agnes    8-03.00   NWI

                             Boys Triple Jump                             
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind
==========================================================================
  1 Justin Goldsborough          St Stephens and St Agnes   38-10.00   NWI
  2 Khyree Robinson              Bishop Ireton              34-11.50   NWI
  3 Christian Green              Bishop Ireton              34-05.00   NWI
  4 Steven Xue                   Bullis                     33-10.00   NWI
  5 Aaron Brackett               St Stephens and St Agnes   29-11.00   NWI

                            Girls Triple Jump                             
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind
==========================================================================
  1 Valerie Parker               Edmund Burke               30-04.50   NWI
  2 Dejah Stewart                Bullis                     24-08.50   NWI
  3 Nina Cotto                   St Stephens and St Agnes   23-00.00   NWI

                            Boys Discus                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
====================================================================
  1 Joe Lindsay                  St Stephens and St Agnes     125-08
  2 Matthew Westin               St Stephens and St Agnes     114-06
  3 Kayvan Fallah                Bullis                        96-03
  4 Tariye George-Phillips       Edmund Burke                  83-06
  5 Daniel Marshall              St Stephens and St Agnes      73-04
  6 Max Rosenstein               Edmund Burke                  70-01
  7 Lamonte Armstrong            Bullis                        69-01
  8 Paul Griffith                St Stephens and St Agnes      66-01
  9 Tre Allison                  St Stephens and St Agnes      65-01
 10 Kali Wallace-Hoover          Edmund Burke                  51-05

                            Girls Discus                            
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark
====================================================================
  1 Lynee Belton                 Bullis                        67-10
  2 Jeannette Joly               Georgetown Visitation Pre     63-06
  3 Lizzie Bennett               Edmund Burke                  56-07
  4 Nora Boles                   St Stephens and St Agnes      53-03
  5 Tess Burns                   Georgetown Visitation Pre     52-04
  6 Riley Flynn                  St Stephens and St Agnes      51-06
  7 Frances Cambell              Edmund Burke                  51-05
  8 Betty Kuflom                 St Stephens and St Agnes      50-08
  9 Krista White                 Edmund Burke                  48-06
 10 Perri Beach                  Bullis                        47-09
 11 Nia Joynes                   Bullis                        42-06

                            Boys 4x100m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 BI B                         Bishop Ireton                 45.70
  2 SSSAS A                      St Stephens and St Agnes      46.14
  3 BURKE A                      Edmund Burke                  48.05
  4 BULLIS A                     Bullis                        48.21
  5 BI A                         Bishop Ireton                 48.24
  6 SSSAS B                      St Stephens and St Agnes      49.50
  7 SSSAS C                      St Stephens and St Agnes      52.08
  8 BURKE B                      Edmund Burke                  52.94

                            Girls 4x100m                            
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 VISI A                       Georgetown Visitation Pre     51.62
  2 BULLIS A                     Bullis                        52.61
  3 VISI B                       Georgetown Visitation Pre     54.68
  4 SSSAS A                      St Stephens and St Agnes      55.19
  5 VISI C                       Georgetown Visitation Pre     56.08
  6 BURKE A                      Edmund Burke                  59.06
  7 SSSAS B                      St Stephens and St Agnes    1:00.54
  8 SSSAS C                      St Stephens and St Agnes    1:01.36
  9 BURKE B                      Edmund Burke                1:01.56
 10 BI B                         Bishop Ireton               1:02.43
 11 BI C                         Bishop Ireton               1:07.29

                             Boys 1600m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Matthew Kelley               St Stephens and St Agnes    4:43.89
  2 Marcelo Jauregui-Volpe       Edmund Burke                4:50.43
  3 Luke Frerichs                St Stephens and St Agnes    4:50.80
  4 Duke Roach                   Bishop Ireton               4:59.75
  5 Connor Pearson               Bishop Ireton               4:59.96
  6 Jacob Wellner                Edmund Burke                5:00.58
  7 Parr McQueen                 St Stephens and St Agnes    5:06.50
  8 Philip Sandstrom             Edmund Burke                5:07.37
  9 John Paul Ryan               Bishop Ireton               5:08.77
 10 Noah Brooksher               Bishop Ireton               5:14.85
 11 Jeff Bass                    Bullis                      5:26.06
 12 Nick Cannon                  Edmund Burke                5:50.74
 13 Teddy Sullivan               Bullis                      5:52.81
 14 David Harrison               Bullis                      6:21.24

                            Girls 1600m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Emily Kaplan                 Georgetown Visitation Pre   5:15.40
  2 Alison Lindsay               St Stephens and St Agnes    5:27.02
  3 Catherine Fonvielle          St Stephens and St Agnes    5:33.34
  4 Gabby Godette                Bishop Ireton               5:36.99
  5 Elle Lynott                  Georgetown Visitation Pre   5:37.88
  6 Katie Daniels                Georgetown Visitation Pre   5:39.85
  7 Marie Therese Kane           Georgetown Visitation Pre   5:41.69
  8 Alex Georgi                  Bishop Ireton               5:48.28
  9 Karen Gusmer                 Bishop Ireton               5:59.79
 10 Mathilde Arandia             Edmund Burke                6:00.43
 11 Megan Reilly                 Bishop Ireton               6:12.14
 12 Julia Okun                   Edmund Burke                6:31.73
 13 Lizzie Bennett               Edmund Burke                6:54.59
 14 Claire Malkie                St Stephens and St Agnes    7:15.31

                             Boys 110mH                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Alex Schneider               Edmund Burke                  17.21
  2 Daniel Hunt                  Edmund Burke                  20.60
  3 Jerry Lu                     Edmund Burke                  21.99
  4 Steven Xue                   Bullis                        22.20
  5 Sam Geoghegan                Edmund Burke                  24.01

                            Girls 100mH                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Taylor Jenkins               Bullis                        18.21
  2 Helen Nicholson              St Stephens and St Agnes      19.78
  3 Lindsey Donohue              St Stephens and St Agnes      20.03
  4 Loren Gant                   Bishop Ireton                 20.19
  5 Katarina Williams            St Stephens and St Agnes      20.38
  6 Sarah Hynds                  Georgetown Visitation Pre     21.03
  7 Harriet Fink                 Georgetown Visitation Pre     21.03
  8 Katilyn McNutt               Bishop Ireton                 21.07
  9 Maggie Eckerson              Edmund Burke                  21.15
 10 Kate Jentoft-Herr            Edmund Burke                  21.77
 11 Niki Morris                  Bishop Ireton                 21.98
 12 Katie Armstrong              St Stephens and St Agnes      23.24

                             Boys 400m                              
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Aires Reyes                  St Stephens and St Agnes      55.22
  2 Areke Walcott                St Stephens and St Agnes      56.29
  3 Carl Leacock                 Bullis                        57.02
  4 Ayinde Calhoun               Bullis                      1:06.65
  5 Yusef Muhammad               Bullis                      1:07.56
  6 Matthew Ray                  St Stephens and St Agnes    1:08.91
  7 Austin Bakke                 Bishop Ireton               1:09.72

                             Girls 400m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Idrienne Walker              Bullis                      1:00.73
  2 Jazana Goolsby               St Stephens and St Agnes    1:02.83
  3 Emily Waddell                Georgetown Visitation Pre   1:03.18
  4 Elizabeth Bahret             Georgetown Visitation Pre   1:03.96
  5 Moira Griffith               Georgetown Visitation Pre   1:04.19
  6 Meaghan Gilmartin            Georgetown Visitation Pre   1:09.32
  7 Chandler Bryant              Bullis                      1:10.93
  8 Katie Slacin                 St Stephens and St Agnes    1:12.96
  9 Amma Calhoun                 Bullis                      1:13.60
 10 Alana Nunn                   Edmund Burke                1:14.49
 11 Meredith Godfrey             St Stephens and St Agnes    1:15.48
 12 Josie Heck                   Bishop Ireton               1:15.79
 13 Olivia Kessler               Edmund Burke                1:16.72
 14 Madeline Freeman             Bishop Ireton               1:17.04
 15 Ginger Mandel                Edmund Burke                1:17.27
 16 Catherine Harvey             St Stephens and St Agnes    1:17.69
 17 Lizzie Spooner               Bishop Ireton               1:22.14
 18 Lucy Verheggen               St Stephens and St Agnes    1:22.25

                             Boys 100m                              
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Lamonte Armstrong            Bullis                        12.07
  2 Devonte Williams             Bullis                        12.37
  3 Darius Manora                St Stephens and St Agnes      12.48
  4 Jordan Waite                 St Stephens and St Agnes      12.51
  5 Sam Gallahan                 St Stephens and St Agnes      12.57
  6 Corey Hughes                 Edmund Burke                  12.61
  7 Jared Machlin                Edmund Burke                  12.74
  8 Joe Sardegna                 Bishop Ireton                 12.80
  9 Jonathan Dyer                Bullis                        13.16
 10 Anthony Mondragon            Bishop Ireton                 13.33
 11 Sina Pooresmaeil             Bishop Ireton                 13.55
 12 Owen Beals                   Bishop Ireton                 14.47
 13 Shamir Campbell              St Stephens and St Agnes      14.60

                             Girls 100m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Kyla Lewis                   Bullis                        12.67
  2 Kelsey Tillman               Georgetown Visitation Pre     13.24
  3 Destiny Allen                Georgetown Visitation Pre     13.30
  4 Brianna Davis                Bullis                        13.60
  5 Rachel Ansley                Georgetown Visitation Pre     13.60
  6 Amala Nixon                  Bullis                        13.64
  7 Sapphire Tubbs               St Stephens and St Agnes      13.81
  8 Gabrielle Tielman-Fenelus    Bullis                        13.86
  9 Valerie Parker               Edmund Burke                  13.98
 10 Connor Bell                  Georgetown Visitation Pre     14.46
 11 Andrea Barnes                St Stephens and St Agnes      14.87
 12 Mackenzie Sumner             Edmund Burke                  15.03
 13 Delaney Holden               Saints                        15.91
 14 Victoria Hernandez           Edmund Burke                  16.25
 15 Aimee Guidry                 St Stephens and St Agnes      16.45
 16 Bosede Ajiboye               Edmund Burke                  16.84
 17 Kelsey Stowers               St Stephens and St Agnes      16.98
 18 Alexis Maloney               St Stephens and St Agnes      17.03
 19 Natalia Spinetto             Bishop Ireton                 17.03
 20 Amanda Caballero             Bishop Ireton                 17.10
 21 Christina Spinetto           Bishop Ireton                 17.25

                             Boys 800m                              
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Tyamonee Johnson             Bullis                      2:05.73
  2 Luke Frerichs                St Stephens and St Agnes    2:14.50
  3 Daniel Burns                 Bishop Ireton               2:15.52
  4 Marcelo Jauregui-Volpe       Edmund Burke                2:17.13
  5 Dylan Nunn                   Edmund Burke                2:19.17
  6 Zach Fingerhut               Bullis                      2:21.68
  7 Stephen Washington           Bishop Ireton               2:22.42
  8 Zach Wood                    Bullis                      2:23.95
  9 Josh Movius                  St Stephens and St Agnes    2:26.00
 10 Matt Peel                    Bullis                      2:40.11
 11 Alex Collins                 St Stephens and St Agnes    2:42.77
 12 Chris Nakamura               Edmund Burke                3:09.41

                             Girls 800m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Sarah Wyckoff                Georgetown Visitation Pre   2:23.79
  2 Jillian Murray               Georgetown Visitation Pre   2:30.26
  3 Lauren Martin                St Stephens and St Agnes    2:32.35
  4 Jessie Foster                Georgetown Visitation Pre   2:33.67
  5 Molly McCabe                 Edmund Burke                2:39.02
  6 Stephanie Jones              Georgetown Visitation Pre   2:39.23
  7 Lizzie Zulauf                St Stephens and St Agnes    2:44.32
  8 Maddie Dahut                 Bullis                      2:48.12
  9 Cami Uechi                   Bullis                      2:52.71
 10 Isela Vasquez                Bishop Ireton               2:57.08
 11 Olivia Ades-lawlor           Edmund Burke                2:57.97
 12 Rebecca McClung              Edmund Burke                2:59.50
 13 Bridget Snystrup             Bishop Ireton               3:13.73

                             Boys 300mH                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Alex Schneider               Edmund Burke                  46.57
  2 Joe Sardegna                 Bishop Ireton                 47.60
  3 Philip Sandstrom             Edmund Burke                  49.91
  4 Sam Geoghegan                Edmund Burke                  51.39
  5 Daniel Hunt                  Edmund Burke                  51.40
  6 Andrew Stone                 Bullis                        51.52
  7 Steven Xue                   Bullis                        52.38

                            Girls 300mH                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Dhyamond Crenshaw            St Stephens and St Agnes      49.74
  2 Helen Nicholson              St Stephens and St Agnes      53.33
  3 Dejah Stewart                Bullis                        54.90
  4 Katilyn McNutt               Bishop Ireton                 58.21
  5 Kendall Donohue              St Stephens and St Agnes      59.73
  6 Loren Gant                   Bishop Ireton               1:00.12
  7 Kate Jentoft-Herr            Edmund Burke                1:04.84
  8 Lizzie Beane                 St Stephens and St Agnes    1:09.86

                             Boys 200m                              
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Brandon Williams-Price       Bishop Ireton                 24.51
  2 Dominic Steward              St Stephens and St Agnes      24.84
  3 Devonte Williams             Bullis                        24.85
  4 Carl Leacock                 Bullis                        24.89
  5 Jerry Lu                     Edmund Burke                  25.23
  6 John Holbrook                Bishop Ireton                 25.77
  7 Jonathan Dyer                Bullis                        26.88
  8 Haytham Hashem               Edmund Burke                  29.60
  9 Owen Beals                   Bishop Ireton                 30.29
 10 Matthew Mirliani             St Stephens and St Agnes      32.02

                             Girls 200m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Kyla Lewis                   Bullis                        27.04
  2 Kelsey Tillman               Georgetown Visitation Pre     27.49
  3 Emily Waddell                Georgetown Visitation Pre     28.34
  4 Sapphire Tubbs               St Stephens and St Agnes      28.81
  5 Elizabeth Bahret             Georgetown Visitation Pre     28.91
  6 Lynee Belton                 Bullis                        30.00
  7 Jana Martinez                Bullis                        30.47
  8 Camille Merai                Bishop Ireton                 30.64
  9 Kirby Porter                 Bullis                        31.47
 10 FLorence Donaldson           Edmund Burke                  32.86
 11 Josie Heck                   Bishop Ireton                 33.93
 12 Lolo Hoque                   Bishop Ireton                 35.87
 13 Dominique Joe                Edmund Burke              17:56:44.
 14 Mylz Taylor                  Edmund Burke              17:56:45.
 15 Madeline Freeman             Bishop Ireton             17:56:45.
 16 Ginger Mandel                Edmund Burke              17:56:46.

                            Boys 4x400m                             
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 BI A                         Bishop Ireton               3:39.90
  2 SSSAS A                      St Stephens and St Agnes    3:48.41
  3 BI B                         Bishop Ireton               3:49.30
  4 BULLIS A                     Bullis                      3:50.43
  5 BURKE A                      Edmund Burke                3:59.45
  6 SSSAS B                      St Stephens and St Agnes    4:13.04
  7 SSSAS C                      St Stephens and St Agnes    4:15.58

                            Girls 4x400m                            
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 SSSAS A                      St Stephens and St Agnes    4:19.02
  2 VISI A                       Georgetown Visitation Pre   4:26.39
  3 VISI B                       Georgetown Visitation Pre   4:40.52
  4 SSSAS B                      St Stephens and St Agnes    4:43.68
  5 SSSAS C                      St Stephens and St Agnes    4:44.13
  6 BULLIS A                     Bullis                      4:44.27
  7 BURKE A                      Edmund Burke                4:48.86
  8 BI A                         Bishop Ireton               4:52.00
  9 VISI C                       Georgetown Visitation Pre   5:05.81
 10 BI B                         Bishop Ireton               5:08.29
 11 BURKE B                      Edmund Burke                5:12.53


Return to Top

Email | About