MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Mid County Clash
Magruder HS Home TF Meets History
Hosted By: Magruder
Derwood, Maryland
2012-05-04

Licensed to Magruder High School        HY-TEK's Meet Manager 5/4/2012 07:58 PM
                          Mid County Clash - 5/4/2012                          
                            Gaithersburg @ Magruder                            
                             Magruder High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Mitchell, Alexia             Gaithersburg             12.4h   3   5   
  2 Hackett, Taylar              Gaithersburg             12.8h   3   3   
  3 Robertson, Jeida             Col. Zadok M             13.5h   3   1   
  4 Combs, Yvonne                Gaithersburg             13.9h   1 
  4 Desnoyers, Yancie            Col. Zadok M             13.9h   3 
  6 Pinkrah, Adjowa              Col. Zadok M             14.0h   3 
  7 Nwakibu, Solidad             Gaithersburg             14.3h   3 
  7 Tracey, Maya                 Gaithersburg             14.3h   3 
  9 George, Cairan               Col. Zadok M             14.7h   2 
 10 Mason, Brea                  Gaithersburg             14.8h   1 
 11 Thomas, Francisca            Col. Zadok M             15.3h   2 
 12 Ramirez, Stephanie           Col. Zadok M             16.5h   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White, Bethany               Col. Zadok M             25.6h   3   5   
  2 Mitchell, Alexia             Gaithersburg             25.7h   3   3   
  3 Hackett, Taylar              Gaithersburg             26.4h   3   1   
  4 Combs, Yvonne                Gaithersburg             29.1h   3 
  5 Nwakibu, Solidad             Gaithersburg             29.3h   2 
  6 Desnoyers, Yancie            Col. Zadok M             29.7h   2 
  7 Tracey, Maya                 Gaithersburg             30.0h   3 
  8 Pinkrah, Adjowa              Col. Zadok M             30.1h   2 
  9 Mason, Brea                  Gaithersburg             32.9h   3 
 10 George, Cairan               Col. Zadok M             33.5h   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Plybeah, Alsia               Gaithersburg           1:00.2h   2   5   
  2 Juarez, Anicia               Col. Zadok M           1:03.6h   2   3   
  3 Ajifack, Christelle          Gaithersburg           1:04.9h   2   1   
  4 Dudley, Dana                 Col. Zadok M           1:14.2h   1 
  5 Scott, Zionna                Col. Zadok M           1:22.1h   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Plybeah, Alsia               Gaithersburg           2:37.1h    5   
  2 Ajifack, Christelle          Gaithersburg           2:40.5h    3   
  3 Yeh, Susanna                 Col. Zadok M           2:48.6h    1   
  4 Levine, Heather              Col. Zadok M           3:11.3h  
  5 Stevenson, Florence          Col. Zadok M           3:17.8h  
  6 Bachernegg, Nora             Col. Zadok M           3:19.0h  
  7 Iqbal, Rasha                 Col. Zadok M           3:22.2h  
  8 Amaro, Maria                 Col. Zadok M           3:27.5h  
  9 Takacs, Gabriella            Col. Zadok M           3:33.6h  
 10 Sit, Rachel                  Col. Zadok M           3:40.3h  
 11 Tran, Vivian                 Col. Zadok M           3:43.5h  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erb, Mara                    Col. Zadok M           6:34.6h    5   
  2 Hultquist, Hailey            Col. Zadok M           6:46.0h    3   
  3 Sonnenberg, Rachel           Col. Zadok M           6:47.1h    1   
  4 Yeh, Susanna                 Col. Zadok M           6:48.2h  
  5 Lapham, Casey                Gaithersburg           7:18.4h  
  6 Amaro, Maria                 Col. Zadok M           7:22.1h  
  7 Stevenson, Florence          Col. Zadok M           7:40.1h  
  8 Sit, Rachel                  Col. Zadok M           7:51.0h  
  9 Tran, Vivian                 Col. Zadok M           7:59.2h  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Perez, Swati                 Col. Zadok M          15:01.5h    5   
  2 Perez, Ruhi                  Col. Zadok M          15:04.7h    3   
  3 Erb, Mara                    Col. Zadok M          15:05.2h    1   
  4 Refosco, Alexa               Col. Zadok M          17:00.9h  
  5 Amaro, Maria                 Col. Zadok M          17:05.5h  
  6 Lapham, Casey                Gaithersburg          18:02.4h  
  7 Ochoa, Beverly               Col. Zadok M          18:18.8h  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wellington-Brown, Deadra     Col. Zadok M             18.5h    5   
  2 Juarez, Anicia               Col. Zadok M             18.9h    3   
  3 Ha, Jenny                    Gaithersburg             19.1h    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wellington-Brown, Deadra     Col. Zadok M             51.3h    5   
  2 Rosario, Heather             Col. Zadok M           1:06.2h    3   
  3 Hultquist, Hailey            Col. Zadok M           1:16.3h    1   
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaithersburg  'A'                                   1:59.8h    5   
 -- Col. Zadok Magruder  'A'                                 DQ  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaithersburg  'A'                                   4:35.8h    5   
  2 Col. Zadok Magruder  'C'                            5:26.0h  
  3 Col. Zadok Magruder  'D'                            5:34.0h  
  4 Col. Zadok Magruder  'E'                            5:43.5h  
  4 Col. Zadok Magruder  'A'                            5:43.5h  
  6 Col. Zadok Magruder  'B'                            5:43.8h  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Col. Zadok Magruder  'A'                           12:45.7h    5   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ha, Jenny                    Gaithersburg           4-04.00    5   
  2 George, Cairan               Col. Zadok M           4-00.00    3   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ha, Jenny                    Gaithersburg          13-02.50    5   
  2 Rosario, Heather             Col. Zadok M          11-03.50    3   
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosario, Heather             Col. Zadok M          24-03.00    5   
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Janel                 Col. Zadok M          31-10.50    5   
  2 Kemp, Jordan                 Gaithersburg          30-08.50    3   
  3 Djoufack, Larissa            Gaithersburg          30-03.00    1   
  4 Jesperson, Alyssa            Gaithersburg          26-03.50  
  5 Sotoglo, Esi                 Gaithersburg          25-02.00  
  6 Driver, Donavan              Gaithersburg          19-03.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kemp, Jordan                 Gaithersburg          90-08.50    5   
  2 Brown, Janel                 Col. Zadok M          81-05.50    3   
  3 Djoufack, Larissa            Gaithersburg          65-07.50    1   
  4 Jesperson, Alyssa            Gaithersburg          63-11.50  
  5 Sotoglo, Esi                 Gaithersburg          62-03.50  
  6 Driver, Donavan              Gaithersburg             46-00  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nieto, Javier                Col. Zadok M             11.0h   3   5   
  2 Vault, Soloman               Gaithersburg             11.1h   3   3   
  3 Pinkrah, Ato                 Col. Zadok M             11.2h   3   1   
  4 Brown, Billy                 Gaithersburg             11.3h   3 
  5 Mosley, Xaviyer              Gaithersburg             11.5h   3 
  6 Martinez, Ariel              Gaithersburg             11.6h   2 
  6 Tearney, William             Gaithersburg             11.6h   3 
  8 Agyemang, Emmanuel           Col. Zadok M             11.9h   2 
  9 Tunkara, Umar                Gaithersburg             12.1h   3 
 10 Speight, Donte               Col. Zadok M             12.4h   2 
 11 Combs, Anthony               Gaithersburg             12.7h   2 
 12 Delemar, Amiri               Col. Zadok M             13.2h   2 
 13 Prebula, Andrew              Gaithersburg             14.4h   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wuya, Anthony                Col. Zadok M             23.3h   3   5   
  2 Tearney, William             Gaithersburg             23.8h   3   3   
  3 Brown, Billy                 Gaithersburg             23.9h   3   1   
  4 Vault, Soloman               Gaithersburg             24.5h   3 
  5 Agyemang, Emmanuel           Col. Zadok M             24.6h   3 
  6 Mosley, Xaviyer              Gaithersburg             24.9h   3 
  7 Martinez, Ariel              Gaithersburg             25.1h   2 
  7 Taylor, Aaron                Gaithersburg             25.1h   3 
  9 McKoy, Chris                 Col. Zadok M             25.9h   2 
 10 Weeks, Alberto               Col. Zadok M             26.7h   2 
 11 Combs, Anthony               Gaithersburg             28.4h   2 
 12 Delemar, Amiri               Col. Zadok M             28.6h   2 
 13 Keita, Mohamed               Gaithersburg             31.5h   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Massey, Madiba               Col. Zadok M             58.5h   2   5   
  2 Weeks, Alberto               Col. Zadok M           1:01.8h   2   3   
  3 Keita, Mohamed               Gaithersburg           1:09.9h   1   1   
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Escobar, Juan                Col. Zadok M           2:15.0h    5   
  2 Boyd, Jeremy                 Gaithersburg           2:20.5h    3   
  3 Rosenthal, Bernie            Gaithersburg           2:21.2h    1   
  4 Conn, Jared                  Gaithersburg           2:23.5h  
  5 Ahmad, Ramiz                 Gaithersburg           2:27.2h  
  6 Valone, Vito                 Gaithersburg           2:28.0h  
  7 Zhang, George                Col. Zadok M           2:28.7h  
  8 McBain, Roger                Col. Zadok M           2:29.3h  
  9 Nguyen, Michael              Col. Zadok M           2:30.8h  
 10 Hong, Steven                 Col. Zadok M           2:34.9h  
 11 Allan, Blaine                Gaithersburg           2:42.1h  
 12 Eisig, Josh                  Col. Zadok M           2:46.2h  
 13 Briggs, Daniel               Gaithersburg           2:48.5h  
 14 No, Ji-Min                   Gaithersburg           2:49.3h  
 15 Cifuentes, Frederico         Gaithersburg           2:51.6h  
 16 Piedramartel, Esteban        Col. Zadok M           2:54.4h  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Belay, Danniel               Gaithersburg           4:40.4h    5   
  2 Reed, Trever                 Gaithersburg           4:50.8h    3   
  3 Escobar, Juan                Col. Zadok M           5:00.2h    1   
  4 Ahmad, Ramiz                 Gaithersburg           5:04.3h  
  5 Piedramartel, Bryan          Col. Zadok M           5:07.7h  
  6 Almeida, Lucas               Col. Zadok M           5:20.0h  
  7 Adum, Eduardo                Col. Zadok M           5:22.5h  
  8 Allan, Blaine                Gaithersburg           5:23.8h  
  9 Valone, Vito                 Gaithersburg           5:24.7h  
 10 Boyd, Jeremy                 Gaithersburg           5:25.53  
 11 Nguyen, Michael              Col. Zadok M           5:26.2h  
 12 Palman, Reid                 Gaithersburg           5:27.4h  
 13 Conn, Jared                  Gaithersburg           5:28.9h  
 14 Hong, Steven                 Col. Zadok M           5:30.1h  
 15 Rosenthal, Bernie            Gaithersburg           5:40.9h  
 16 No, Ji-Min                   Gaithersburg           5:48.5h  
 17 Briggs, Daniel               Gaithersburg           5:49.8h  
 18 Utof, Ani                    Gaithersburg           6:04.7h  
 19 Eisig, Josh                  Col. Zadok M           6:12.8h  
 20 Cifuentes, Frederico         Gaithersburg           6:23.7h  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reed, Trever                 Gaithersburg          10:30.6h    5   
  2 Belay, Danniel               Gaithersburg          11:07.7h    3   
  3 Ahmad, Ramiz                 Gaithersburg          11:37.5h    1   
  4 Almeida, Lucas               Col. Zadok M          12:04.9h  
  5 Bowman, Christian            Col. Zadok M          12:18.1h  
  6 Zhang, George                Col. Zadok M          12:31.2h  
  7 Adum, Eduardo                Col. Zadok M          12:51.1h  
  8 Allan, Blaine                Gaithersburg          12:59.7h  
  9 No, Ji-Min                   Gaithersburg          13:35.5h  
 10 Pavan, Marc                  Col. Zadok M          13:36.4h  
 11 Paz, Alejandro               Col. Zadok M          13:59.6h  
 12 Li, Taylor                   Col. Zadok M          14:10.0h  
 13 Yeh, Malachi                 Col. Zadok M          14:16.5h  
 14 Neidhart, Chris              Col. Zadok M          14:46.5h  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boyce, Kaifa                 Gaithersburg             15.3h   2   5   
  2 Nieto, Javier                Col. Zadok M             15.4h   2   3   
  3 Doukoure, Mamadou            Gaithersburg             15.7h   2   1   
  4 Mensah, Mike                 Gaithersburg             17.6h   2 
  5 Choi, Hyun Jo                Col. Zadok M             18.3h   2 
  6 Martinez, Ariel              Gaithersburg             18.4h   1 
  7 McKoy, Chris                 Col. Zadok M             18.5h   2 
  8 Kephart, Dalton              Gaithersburg             20.2h   1 
  9 Tearney, William             Gaithersburg             20.3h   1 
 10 Ahishakiye, Teddy            Col. Zadok M             20.7h   1 
 11 Taby, Michael                Col. Zadok M             22.6h   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McKoy, Chris                 Col. Zadok M             44.3h   2   5   
  2 Choi, Hyun Jo                Col. Zadok M             44.9h   2   3   
  3 Martinez, Ariel              Gaithersburg             46.4h   2   1   
  4 Mensah, Mike                 Gaithersburg             47.3h   2 
  5 Southlea, Devon              Gaithersburg             50.0h   1 
  6 Tearney, William             Gaithersburg             50.1h   1 
  7 Kephart, Dalton              Gaithersburg             53.3h   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Col. Zadok Magruder  'B'                              51.0h    5   
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaithersburg  'A'                                   1:32.5h    5   
  2 Col. Zadok Magruder  'A'                            1:34.2h  
  3 Col. Zadok Magruder  'C'                            1:45.0h  
  4 Col. Zadok Magruder  'B'                            2:01.8h  
 
Boys 4x400 Yard Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Col. Zadok Magruder  'A'                            3:36.5h   2   5   
  2 Gaithersburg  'A'                                   3:37.0h   2 
  3 Col. Zadok Magruder  'B'                            4:00.0h   2 
  4 Gaithersburg  'C'                                   4:06.2h   1 
  5 Gaithersburg  'B'                                   4:28.4h   2 
  6 Col. Zadok Magruder  'C'                            4:28.8h   1 
  7 Col. Zadok Magruder  'D'                            4:29.8h   1 
  8 Col. Zadok Magruder  'E'                            4:30.4h   1 
  9 Gaithersburg  'D'                                   4:33.4h   1 
 10 Col. Zadok Magruder  'F'                            4:59.5h   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaithersburg  'A'                                   8:57.0h    5   
  2 Col. Zadok Magruder  'A'                            9:35.2h  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Doukoure, Mamadou            Gaithersburg           5-10.00    5   
  2 Mensah, Mike                 Gaithersburg           5-08.00    3   
  3 Onasanya, Jonathan           Col. Zadok M           5-04.00    1   
  4 Kephart, Dalton              Gaithersburg           5-02.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyce, Kaifa                 Gaithersburg          20-07.00    5   
  2 Nieto, Javier                Col. Zadok M          20-01.00    3   
  3 Gascoigne, DeCourcey         Gaithersburg          19-08.00    1   
  4 Onasanya, Jonathan           Col. Zadok M          19-07.00  
  5 Choi, Hyun Jo                Col. Zadok M          18-06.00  
  6 Pinkrah, Ato                 Col. Zadok M          17-11.00  
  7 Southlea, Devon              Gaithersburg          17-00.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyce, Kaifa                 Gaithersburg          43-02.00    5   
  2 Onasanya, Jonathan           Col. Zadok M          42-04.00    3   
  3 Pinkrah, Ato                 Col. Zadok M          39-04.50    1   
  4 Southlea, Devon              Gaithersburg          35-05.50  
  5 Ahishakiye, Teddy            Col. Zadok M          33-11.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Toula, Kevin                 Gaithersburg          36-06.50    5   
  2 Tunkara, Umar                Gaithersburg          35-09.00    3   
  3 Shaer, Griffin               Col. Zadok M          35-04.50    1   
  4 Combs, Anthony               Gaithersburg          35-03.00  
  5 Davis, Trever                Gaithersburg          33-05.50  
  6 Taylor, Avery                Gaithersburg          32-08.00  
  7 Adum, Naz                    Col. Zadok M          31-09.50  
  8 Gwashsavanhu, Tinashe        Gaithersburg          31-06.00  
  9 Chong, Timmy                 Col. Zadok M          30-11.00  
 10 Grewel, Andy                 Col. Zadok M          30-07.50  
 11 Goel, Aniket                 Col. Zadok M          30-02.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Toula, Kevin                 Gaithersburg         103-01.50    5   
  2 Grewel, Andy                 Col. Zadok M             87-02    3   
  3 Shaer, Griffin               Col. Zadok M          87-00.50    1   
  4 Tunkara, Umar                Gaithersburg             86-09  
  5 Davis, Trevor                Gaithersburg             82-08  
  6 Chong, Timmy                 Col. Zadok M             82-06  
  7 Prebula, Andrew              Gaithersburg          78-00.50  
  8 Adum, Naz                    Col. Zadok M             78-00  
  9 Goel, Aniket                 Col. Zadok M          71-06.50  
 10 Combs, Anthony               Gaithersburg             71-01  

 
 Licensed to Magruder High School                 HY-TEK's Meet Manager 5/4/2012
                          Mid County Clash - 5/4/2012                          
                            Gaithersburg @ Magruder                            
                             Magruder High School                              
                       Team Rankings - Through Event 34                        
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Col. Zadok Magruder                COMA             69  
                2 Gaithersburg                       GASR             57  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Gaithersburg                       GASR             78  
                2 Col. Zadok Magruder                COMA             59  





Return to Top

Email | About