MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Blake, PB at Sherwood
Sherwood HS Home TF Meets History
Hosted By: Sherwood
Sandy Spring, Maryland
2012-04-17

Licensed to Sherwood High School                HY-TEK's Meet Manager 4/17/2012
             Blake, Paint Branch, Sherwood - Div. 2012 - 4/17/2012             
                              JHB, PB, SHER 2012                               
                             Sherwood High School                              
                      Dual Meet Scores - Through Event 34                      
 
                                     Women                                     
      Paint Branch High School   73.00     60.00 James Hubert Blake HS         
          Sherwood High School   86.00     43.00 James Hubert Blake HS         
          Sherwood High School   80.00     56.00 Paint Branch High School      
 
                                      Men                                      
      Paint Branch High School  107.00     29.00 James Hubert Blake HS         
          Sherwood High School   83.00     54.00 James Hubert Blake HS         
      Paint Branch High School   83.00     54.00 Sherwood High School          




Licensed to Sherwood High School       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2012 08:53 PM
             Blake, Paint Branch, Sherwood - Div. 2012 - 4/17/2012             
                              JHB, PB, SHER 2012                               
                             Sherwood High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Joseph, Jordine              Paint Branch              16.3   1 
  2 Anderson, Casey              Sherwood                  17.7   1 
  3 Cudjoe, Gabrielle            Blake                     18.6   1 
  4 Scanlon, Elizabeth           Sherwood                  19.1   2 
  5 Irving, Amina                Blake                     19.3   1 
  6 Fetty, Hope                  Sherwood                  19.5   1 
  7 Hughes, Sarah                Sherwood                  19.6   2 
  8 Akarolo, Alexis              Paint Branch              20.1   1 
  9 Paese, Lauren                Sherwood                  21.7   2 
 10 Fajardo, Melissa             Sherwood                  22.1   2 
 11 Kane, Jordan                 Sherwood                  22.5   2 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           10:36.4  
  2 Paint Branch High School  'A'                       11:00.6  
  3 Sherwood High School  'B'                           11:01.6  
  4 Sherwood High School  'C'                           11:53.5  
  5 James Hubert Blake HS  'A'                          12:37.0  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                            8:26.9  
  2 Paint Branch High School  'A'                        8:42.9  
  3 James Hubert Blake HS  'A'                           8:51.8  
  4 Sherwood High School  'B'                            9:04.4  
  5 Sherwood High School  'C'                            9:49.6  
  6 Sherwood High School  'D'                           10:01.2  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gavett, William              Sherwood                  16.0   1 
  2 Wall, Shane                  Paint Branch              16.4   1 
  3 Sarver, Andrew               Sherwood                  16.5   1 
  4 Decolin, Dimitry             Paint Branch              16.6   1 
  5 Njem, Noel                   Paint Branch              19.1   2 
  6 Mazur, Matthew               Sherwood                  20.6   2 
  7 Addo, Emmanuel               Paint Branch              23.0   2 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Afinnih, Karimat             Sherwood                  12.7   1 
  2 Sam, Martha                  Blake                     12.8   1 
  3 Wurie, Rashida               Paint Branch              12.8   1 
  4 Tzamaras, Demetra            Sherwood                  12.9   1 
  5 Phillips, Adassa             Blake                     12.9   1 
  6 Adekoya, Kehinde             Paint Branch              13.1   2 
  7 Jones, Kaela                 Blake                     13.4   2 
  8 Odia, Stephanie              Paint Branch              13.4   1 
  9 Ampomah, Agnes               Paint Branch              13.7   2 
 10 Yoo, Amber B                 Sherwood                  14.0   3 
 10 Ikheloa, Omoaluse            Sherwood                  14.0   2 
 12 Campbell, Jorden             Blake                     14.0   2 
 13 Tzamaras, Haroula            Sherwood                  14.4   2 
 14 Olatunde, Ameerat            Sherwood                  14.5   3 
 15 Park, Youn Ji                Sherwood                  14.6   3 
 16 Fajardo, Melissa             Sherwood                  14.8   3 
 17 Maddineri, Reethika          Sherwood                  16.4   3 
 18 Diggs, Jasmine               Paint Branch              16.7   3 
 -- Jou, Catherine               Sherwood                    NT   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oduro, Marvin                Paint Branch              11.1   1 
  2 Brown, Demetrius             Blake                     11.6   1 
  3 Cook, Dominique              Paint Branch              11.7   1 
  4 Spottswood, Elijah           Sherwood                  11.7   1 
  5 Kalantary, Quemarse          Sherwood                  11.8   2 
  6 Oxley, Joseph                Blake                     11.8   2 
  7 Shoop, Alexander             Sherwood                  11.8   1 
  8 Herrera, Joshua              Sherwood                  11.9   2 
  9 Frimpong, Micheal            Blake                     12.0   2 
 10 Bamgbose, Sam                Paint Branch              12.1   3 
 11 Wall, Shane                  Paint Branch              12.2   2 
 12 Nickens, Jeremy              Blake                     12.2   1 
 13 Dang, Kyle                   Paint Branch              12.4   4 
 14 Assie, Erwin                 Paint Branch              12.4   2 
 15 Decolin, Dimitry             Paint Branch              12.6   4 
 15 Roberts, Alex                Blake                     12.6   5 
 17 Gwan, Jinor                  Paint Branch              12.7   3 
 18 Clark, Myles                 Blake                     12.8   3 
 19 Shaia, Jared                 Sherwood                  12.9   4 
 20 Antonio, Philip              Paint Branch              13.0   5 
 21 Song, Kevin                  Blake                     13.0   4 
 22 King, Jason                  Paint Branch              13.2   5 
 23 Satia, Malik                 Paint Branch              13.3   5 
 23 White, Samuel                Blake                     13.3   4 
 25 O'Brien, Brett               Sherwood                  13.3   3 
 26 Barry, Tidiane               Sherwood                  13.3   5 
 27 Boscolo, Stephen             Sherwood                  13.3   3 
 28 Melnick, Kyle                Sherwood                  13.5   4 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiss, Jacqueline            Sherwood                5:51.6  
  2 Mc Neace, Jessica            Sherwood                6:15.4  
  3 Shoemaker, Emma              Paint Branch            6:20.7  
  4 Harris, Elana                Blake                   6:26.6  
  5 Mc Cue, Caroline             Sherwood                6:30.7  
  6 Leissa, Sophia               Sherwood                6:34.3  
  7 Whaley, Danielle             Sherwood                6:43.7  
  8 Ben-Yosef, Maya              Sherwood                6:47.1  
  9 Rowe, Emily                  Sherwood                6:47.5  
 10 Moore, Sarah                 Blake                   6:58.1  
 11 Brenner, Alexa               Sherwood                6:59.6  
 12 Schweber, Kyla               Blake                   7:03.5  
 13 Golomb, Nikki                Sherwood                7:03.6  
 14 Stussman, Rebecca            Sherwood                7:27.0  
 15 Hamid, Abeer                 Paint Branch            7:48.1  
 16 Guevara, Sandra              Blake                   8:09.1  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Neil, Lorenzo                Paint Branch            4:45.9  
  2 Kebede, Robel                Sherwood                4:47.1  
  3 Dorsey, Harold               Paint Branch            4:50.4  
  4 Stitzlein, Matthew           Sherwood                4:53.1  
  5 Hussein, Irre                Paint Branch            4:55.7  
  6 Anderson, Ryun               Paint Branch            5:01.2  
  7 Wagner, Michael              Sherwood                5:01.7  
  8 Harman, Jarrett              Sherwood                5:07.7  
  9 Witczak, Christopher         Sherwood                5:16.3  
 10 Singh, Hartej                Paint Branch            5:21.4  
 11 Staub, Spencer               Sherwood                5:23.1  
 12 Miller, Owen                 Sherwood                5:24.5  
 13 Berger, Jeffrey              Sherwood                5:28.1  
 14 Boone, Grayson               Blake                   5:28.5  
 15 Jacobson, Stephen            Sherwood                5:28.7  
 16 Hanlon, Robert               Sherwood                5:33.9  
 17 Shoemaker, Brook             Paint Branch            5:37.4  
 18 Bell, Greg                   Blake                   5:43.6  
 19 Oxley, Joshua                Blake                   5:44.7  
 20 Weiss, Adam                  Sherwood                5:44.8  
 21 Amanuel, Philemon            Paint Branch            5:56.7  
 22 Calhoun, Tyler               Sherwood                6:01.9  
 23 Porter, Mitchell             Sherwood                6:09.4  
 24 Meherete, Nahum              Paint Branch            6:10.1  
 25 Siberry, Vinod               Sherwood                6:46.4  
 26 Chonai, Arnold               Blake                   6:56.5  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                            1:47.1  
  2 James Hubert Blake HS  'A'                           1:49.9  
  3 Paint Branch High School  'A'                        1:55.1  
  4 Sherwood High School  'B'                            2:06.2  
  5 Sherwood High School  'C'                            2:07.1  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch High School  'A'                        1:34.1  
  2 James Hubert Blake HS  'A'                           1:37.5  
  3 Sherwood High School  'A'                            1:42.7  
  4 Sherwood High School  'B'                            1:43.2  
  5 Paint Branch High School  'B'                        1:44.7  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ayodele, Bunmi               Paint Branch            1:02.0   1 
  2 Keys, Morgan                 Paint Branch            1:05.0   1 
  3 Addebayo, Yusrah             Paint Branch            1:05.1   2 
  4 Afinnih, Karimat             Sherwood                1:05.9   1 
  5 Jones, Kaela                 Blake                   1:06.8   1 
  6 Hierholzer, Molly            Sherwood                1:07.4   1 
  7 Campbell, Jorden             Blake                   1:09.9   2 
  8 Campbell, Kate               Blake                   1:11.5   2 
  9 Tzamaras, Haroula            Sherwood                1:12.2   2 
 10 Sam, Martha                  Blake                   1:13.3   1 
 11 Duvra, Patricia              Paint Branch            1:13.5   2 
 12 Allo, Shanille               Paint Branch            1:15.7   3 
 13 Basso-Luca, Melissa          Sherwood                1:16.0   2 
 14 Ben-Yosef, Maya              Sherwood                1:17.9   3 
 15 Weaver, Sheila               Sherwood                1:18.6   3 
 16 O'Neale, Stacey              Sherwood                1:18.9   3 
 17 Kahn, Kelsey                 Sherwood                1:21.2   3 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keels, Malik                 Paint Branch              51.1   1 
  2 Oxley, Darius                Blake                     53.7   1 
  3 Nelson, Tyler                Paint Branch              54.3   1 
  4 Kalantary, Quemarse          Sherwood                  55.8   1 
  5 Harris, Anthony              Blake                     56.1   1 
  6 Kebede, Robel                Sherwood                  56.5   2 
  7 Adekoya, Taiwo               Paint Branch              56.7   2 
  8 Leissa, Jesse                Sherwood                  56.8   1 
  9 Yahaya, Mustapha             Paint Branch              57.4   2 
 10 Lutschaunig, Nicholas        Sherwood                  57.9   2 
 11 Kang, Dustin                 Sherwood                  58.3   1 
 12 Negatu, Yonata               Blake                     58.4   2 
 13 Melnick, Kyle                Sherwood                1:00.7   1 
 14 Thomas, Donte                Sherwood                1:01.2   1 
 15 Taribo, Belema               Paint Branch            1:02.7   1 
 16 Carr, Kevin                  Sherwood                1:05.7   2 
 17 Miller, Owen                 Sherwood                1:07.0   2 
 18 Armstrong, Jack              Sherwood                1:12.2   2 
 19 Weiss, Adam                  Sherwood                1:13.6   2 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tomlinson, Amanda            Sherwood               13:00.9  
  2 Mc Donald, Grace             Sherwood               13:01.1  
  3 Whaley, Danielle             Sherwood               15:28.5  
  4 Schweber, Kyla               Blake                  15:46.1  
  5 Pokorny, Claire              Sherwood               15:50.8  
  6 Golomb, Nikki                Sherwood               15:52.1  
  7 Brenner, Alexa               Sherwood               16:49.4  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Nick                Sherwood               10:30.8  
  2 Dorsey, Harold               Paint Branch           10:37.7  
  3 Alemu, Dereje-Wondi          Sherwood               10:49.7  
  4 Hussein, Irre                Paint Branch           11:19.1  
  5 Neil, Lorenzo                Paint Branch           11:27.7  
  6 Anderson, Ryun               Paint Branch           11:28.7  
  7 Singh, Hartej                Paint Branch           11:49.4  
  8 Boone, Grayson               Blake                  12:22.1  
  9 Meherete, Nahum              Paint Branch           12:50.8  
 10 Bell, Greg                   Blake                  13:16.1  
 11 Shoemaker, Brook             Paint Branch           13:33.1  
 12 Amanuel, Philemon            Paint Branch           13:36.0  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joseph, Jordine              Paint Branch              49.2   1 
  2 Irving, Amina                Blake                     49.6   1 
  3 Fetty, Hope                  Sherwood                  49.8   1 
  4 Akarolo, Alexis              Paint Branch              53.6   1 
  5 Anderson, Casey              Sherwood                  55.9   1 
  6 Hughes, Sarah                Sherwood                  56.1   2 
  7 Paese, Lauren                Sherwood                  57.3   2 
  8 Kane, Jordan                 Sherwood                1:00.0   2 
  9 Scanlon, Elizabeth           Sherwood                1:00.1   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gavett, William              Sherwood                  44.0   1 
  2 Sarver, Andrew               Sherwood                  45.0   1 
  3 Wall, Shane                  Paint Branch              46.1   1 
  4 Decolin, Dimitry             Paint Branch              46.3   1 
  5 Njem, Noel                   Paint Branch              49.4   2 
  6 Awojoodu, Richard            Paint Branch              50.1   2 
  7 Addo, Emmanuel               Paint Branch              51.2   1 
  8 Mazur, Matthew               Sherwood                  55.7   1 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wurie, Rashida               Paint Branch              27.0   1 
  2 Phillips, Adassa             Blake                     27.1   1 
  3 Ayodele, Bunmi               Paint Branch              27.2   1 
  4 Odia, Stephanie              Paint Branch              28.1   2 
  5 Tzamaras, Demetra            Sherwood                  28.9   1 
  6 Addebayo, Yusrah             Paint Branch              29.0   2 
  7 Ampomah, Agnes               Paint Branch              29.4   3 
  8 Adekoya, Kehinde             Paint Branch              29.4   2 
  9 Diggs, Jasmine               Paint Branch              30.0   3 
 10 Campbell, Jorden             Blake                     30.0   2 
 11 Ikheloa, Omoaluse            Sherwood                  30.5   1 
 12 Campbell, Kate               Blake                     30.5   1 
 13 Tzamaras, Haroula            Sherwood                  30.7   2 
 14 Paese, Lauren                Sherwood                  30.8   3 
 15 Jou, Catherine               Sherwood                  34.1   2 
 16 Maddineri, Reethika          Sherwood                  35.6   3 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oduro, Marvin                Paint Branch              22.4   1 
  2 Keels, Malik                 Paint Branch              22.4   1 
  3 Cook, Dominique              Paint Branch              23.7   2 
  4 Oxley, Joseph                Blake                     23.9   1 
  5 Bowes, Gerard                Sherwood                  24.2   1 
  6 Thomas, Donte                Sherwood                  24.2   1 
  7 Brown, Demetrius             Blake                     24.3   1 
  8 Gavett, William              Sherwood                  24.4   3 
  9 Kalantary, Quemarse          Sherwood                  24.5   2 
 10 Bamgbose, Sam                Paint Branch              24.8   2 
 11 Yahaya, Mustapha             Paint Branch              25.3   3 
 12 Frimpong, Micheal            Blake                     25.4   2 
 13 Gwan, Jinor                  Paint Branch              25.8   3 
 14 Clark, Myles                 Blake                     25.8   2 
 14 Sarver, Andrew               Sherwood                  25.8   3 
 16 Justus, Anthony              Sherwood                  26.1   2 
 17 Dang, Kyle                   Paint Branch              26.3   4 
 18 Roberts, Alex                Blake                     26.3   3 
 19 Song, Kevin                  Blake                     27.3   4 
 20 Boscolo, Stephen             Sherwood                  27.4   3 
 21 O'Brien, Brett               Sherwood                  27.5   4 
 22 Shaia, Jared                 Sherwood                  27.5   5 
 23 Satia, Malik                 Paint Branch              27.9   4 
 24 Ahlers, Peter                Sherwood                  28.0   5 
 25 Carr, Kevin                  Sherwood                  28.1   5 
 25 King, Jason                  Paint Branch              28.1   4 
 27 Claver, Liam                 Sherwood                  28.5   4 
 28 Miller, Owen                 Sherwood                  28.8   5 
 29 Harris, Colin                Sherwood                  29.2   5 
 30 Mazur, Matthew               Sherwood                  29.4   5 
 31 Armstrong, Jack              Sherwood                  32.3   5 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiss, Jacqueline            Sherwood                2:37.8  
  2 Coleman, Breanna             Paint Branch            2:42.3  
  3 Mahlmann, Ariel              Sherwood                2:47.5  
  4 Mc Neace, Jessica            Sherwood                2:47.7  
  5 Sam, Mary                    Paint Branch            2:52.3  
  6 Harris, Elana                Blake                   2:54.7  
  7 Nakamura, Courtney           Sherwood                2:56.7  
  8 Leissa, Sophia               Sherwood                2:57.5  
  9 O'Neale, Stacey              Sherwood                3:00.9  
 10 Mc Cue, Caroline             Sherwood                3:02.5  
 11 Whaley, Danielle             Sherwood                3:05.6  
 12 Duvra, Patricia              Paint Branch            3:06.2  
 13 Moore, Sarah                 Blake                   3:06.4  
 14 Allo, Shanille               Paint Branch            3:07.8  
 15 Stussman, Rebecca            Sherwood                3:22.0  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel, Devan                Paint Branch            2:08.3  
  2 Kang, Dustin                 Sherwood                2:09.8  
  3 Desmond, Harris              Paint Branch            2:10.3  
  4 Neil, Lorenzo                Paint Branch            2:12.7  
  5 Constantine, Cameron         Blake                   2:13.4  
  6 Alemu, Dereje-Wondi          Sherwood                2:14.6  
  7 Wagner, Michael              Sherwood                2:16.7  
  8 Haamid, DeWayne              Paint Branch            2:17.4  
  9 Harman, Jarrett              Sherwood                2:20.1  
 10 Negatu, Yonata               Blake                   2:20.7  
 11 Kushner, Zach                Blake                   2:22.0  
 12 Adekoya, Taiwo               Paint Branch            2:23.0  
 13 Lloyd, Oliver                Paint Branch            2:23.9  
 14 Konefal, Zachary             Sherwood                2:26.6  
 15 Witczak, Christopher         Sherwood                2:27.5  
 16 Jacobson, Stephen            Sherwood                2:29.3  
 17 Berger, Jeffrey              Sherwood                2:31.1  
 18 Oxley, Joshua                Blake                   2:32.8  
 19 Taribo, Belema               Paint Branch            2:34.7  
 20 Hanlon, Robert               Sherwood                2:39.5  
 21 Melnick, Kyle                Sherwood                2:41.5  
 22 Staub, Spencer               Sherwood                2:42.0  
 23 Weiss, Adam                  Sherwood                2:45.5  
 24 Minor, Matthew               Sherwood                2:50.2  
 25 Calhoun, Tyler               Sherwood                2:52.2  
 26 Armstrong, Jack              Sherwood                3:05.9  
 27 Siberry, Vinod               Sherwood                3:26.0  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 James Hubert Blake HS  'A'                             52.0  
  2 Sherwood High School  'A'                              56.5  
 -- Paint Branch High School  'A'                            DQ  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch High School  'A'                          45.0  
  2 Sherwood High School  'A'                              47.4  
  3 James Hubert Blake HS  'A'                             48.5  
  4 Paint Branch High School  'B'                          49.9  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                            4:11.0  
  2 Paint Branch High School  'A'                        4:25.9  
  3 James Hubert Blake HS  'A'                           4:45.2  
  4 Sherwood High School  'B'                            4:56.6  
  5 Sherwood High School  'C'                            5:13.9  
  6 Sherwood High School  'D'                            5:15.6  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Paint Branch High School  'A'                        3:37.0  
  2 James Hubert Blake HS  'A'                           3:43.2  
  3 Sherwood High School  'A'                            3:46.5  
  4 Paint Branch High School  'B'                        3:46.6  
  5 Sherwood High School  'B'                            4:00.1  
  6 Sherwood High School  'C'                            4:05.7  
  7 Sherwood High School  'D'                            4:06.9  
  8 Sherwood High School  'E'                            4:10.9  
  9 Sherwood High School  'F'                            4:29.7  
 
Event 25  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smart, Janelle               Blake                    74-09  
  2 Olatunde, Ameerat            Sherwood              71-08.50  
  3 Corbett, Caroline            Sherwood                 68-09  
  4 Scanlon, Elizabeth           Sherwood                 66-00  
  5 Glasgow, Christina           Blake                 65-08.50  
  6 Nardone, Lisa                Sherwood                 47-03  
  7 McEwen, Laurie               Sherwood                 47-00  
  8 Omou, Ly                     Paint Branch             44-05  
  9 Johnson, Akaive              Paint Branch             43-08  
 10 Pokorny, Claire              Sherwood              41-03.50  
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Clemens, Dmitri              Paint Branch          37-10.00  
  2 Campbell, Tayahd             Blake                 33-05.00  
  3 Quigley, Johnathan           Paint Branch          33-01.00  
  4 Arevalo, Adrian              Sherwood              32-07.75  
  5 White, Samuel                Blake                 29-09.00  
  6 Zavala, David                Sherwood              28-11.75  
  7 Fanelli, Brian               Sherwood              26-07.00  
  8 Claver, Liam                 Sherwood              25-11.00  
  9 Antonio, Philip              Paint Branch          25-02.50  
 10 McGee, Jonathan              Sherwood              22-06.00  
 
Event 27  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cudjoe, Gabrielle            Blake                 31-11.00  
  2 Duvra, Patricia              Paint Branch          31-08.50  
  3 Coleman, Breanna             Paint Branch          28-08.00  
 
Event 28  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Assoua, Gaston               Blake                 21-05.25  
  2 Sarver, Andrew               Sherwood              18-11.00  
  3 Barry, Sytta                 Paint Branch          18-08.00  
  4 Nelson, Tyler                Paint Branch          18-04.25  
  5 Bowes, Gerard                Sherwood              17-05.00  
  6 Spottswood, Elijah           Sherwood              17-02.50  
  7 Kivitz, Scott                Sherwood              16-11.00  
  8 Douglas, Miles               Blake                 16-06.25  
  9 Justus, Anthony              Sherwood              15-02.50  
 -- Herrera, Joshua              Sherwood                    ND  
 
Event 29  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paese, Lauren                Sherwood               4-08.00  
  2 Joseph, Jordine              Paint Branch           4-06.00  
  3 Akarolo, Alexis              Paint Branch           4-02.00  
  3 Duvra, Patricia              Paint Branch           4-02.00  
 -- Turcios, Carolina R          Sherwood                    NH  
 -- Fetty, Hope                  Sherwood                    NH  
 
Event 30  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Assoua, Gaston               Blake                  5-08.00  
  2 Sarver, Andrew               Sherwood               5-06.00  
  3 Awojoodu, Richard            Paint Branch           5-04.00  
  4 Herrera, Joshua              Sherwood               5-02.00  
  5 Kivitz, Scott                Sherwood               5-00.00  
 
Event 31  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olatunde, Ameerat            Sherwood              34-06.25  
  2 Glasgow, Christina           Blake                 27-03.00  
  3 Smart, Janelle               Blake                 24-11.00  
  4 Johnson, Akaive              Paint Branch          22-01.50  
  5 Corbett, Caroline            Sherwood              19-08.75  
  6 Nardone, Lisa                Sherwood              18-07.50  
  7 Omou, Ly                     Paint Branch          15-08.00  
  8 Pokorny, Claire              Sherwood              15-06.25  
 
Event 32  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fanelli, Brian               Sherwood                 94-00  
  2 Campbell, Tayahd             Blake                    86-09  
  3 Clemens, Dmitri              Paint Branch             82-01  
  4 Antonio, Philip              Paint Branch             73-02  
  5 Arevalo, Adrian              Sherwood                 65-02  
  6 Zavala, David                Sherwood                 63-03  
  7 Claver, Liam                 Sherwood              60-05.50  
  8 McGee, Jonathan              Sherwood                 52-10  
  9 Justus, Anthony              Sherwood                 52-05  
 10 Bauer, Nathan                Sherwood                 38-06  
 
Event 33  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph, Jordine              Paint Branch          13-08.00  
  2 Woods, Tiffany               Sherwood              13-02.50  
  3 Campbell, Kate               Blake                 12-11.50  
  4 Woods, Lauren                Sherwood              12-09.00  
  5 Turcios, Carolina R          Sherwood              12-04.00  
  6 Coleman, Breanna             Paint Branch          11-09.00  
  7 Nickerson, Molly             Sherwood              11-06.00  
  7 Akarolo, Alexis              Paint Branch          11-06.00  
  9 Justus, Elizabeth            Sherwood               8-10.00  
 
Event 34  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Assoua, Gaston               Blake                 41-09.00  
  2 Nelson, Tyler                Paint Branch          41-03.00  
  3 Bowes, Gerard                Sherwood              38-10.50  
  4 Shoop, Alexander             Sherwood              35-09.50  
  5 Awojoodu, Richard            Paint Branch          34-00.00  
  6 Kivitz, Scott                Sherwood              32-02.50  
  7 Justus, Anthony              Sherwood              31-10.00  



Return to Top

Email | About