MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Sherwood at Springbrook
Springbrook HS Home TF Meets History
Hosted By: Springbrook
Silver Spring, Maryland
2012-03-27

Licensed to Sherwood High School       HY-TEK's Meet Manager 3/27/2012 06:35 PM
                     Sherwood vs. Springbrook Div. III T&F                     
                       Sherwood High School  - 3/27/2012                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Anderson, Casey           12 Sherwood                 17.9h   1 
  2 Fetty, Hope               11 Sherwood                 18.2h   1 
  3 Paese, Lauren             11 Sherwood                 19.1h   1 
  4 Ross, Nadia                9 Springbrook              20.6h   1 
  5 Parker, Shannan           11 Springbrook              21.7h   1 
  6 Sika, Bestar                 Springbrook              22.7h   1 
  7 Scanlon, Elizabeth        12 Sherwood                 24.8h   2 
  8 Hughes, Sarah              9 Sherwood                 26.7h   2 
  9 Tam, Stephanie            10 Springbrook              30.0h   2 
 10 Dudley, Ruth              11 Springbrook              31.3h   2 
 11 Beehler, Kayla            11 Sherwood                 31.8h   3 
 12 Fajardo, Melissa           9 Sherwood                 33.0h   3 
 13 Kane, Jordan                 Sherwood                 33.2h   3 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                          11:07.1h  
  2 Springbrook High School  'A'                       11:34.1h  
  3 Sherwood High School  'B'                          12:41.1h  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           8:57.1h  
  2 Springbrook High School  'A'                        9:19.1h  
  3 Sherwood High School  'B'                           9:51.1h  
  4 Sherwood High School  'C'                          10:03.1h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gavett, William           12 Sherwood                 15.8h   1 
  2 Sarver, Andrew            11 Sherwood                 18.5h   2 
  3 Mazur, Eric               12 Sherwood                 18.7h   1 
  4 Abrams, Matthew           12 Sherwood                 18.7h   1 
  5 Janssen, Elijah              Springbrook              18.8h   1 
  6 Fotso, Romeo              11 Springbrook              22.0h   1 
  7 Mazur, Matthew            11 Sherwood                 22.1h   2 
  8 McMillan, Dhyron          12 Springbrook              22.6h   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Afinnih, Karimat          11 Sherwood                 13.0h   1 
  2 Woods, Tiffany             9 Sherwood                 13.1h   1 
  3 Jacobs, Taylor            11 Springbrook              13.5h   1 
  4 Charles, Gabrianna        11 Springbrook              13.7h   1 
  5 Hierholzer, Molly          9 Sherwood                 14.1h   2 
  6 Tzamaras, Demetra         12 Sherwood                 14.2h   2 
  7 Ikheloa, Omoaluse         11 Sherwood                 14.5h   1 
  8 Tzamaras, Haroula         10 Sherwood                 14.6h   2 
  9 Ihenyen, Ehinome          12 Springbrook              15.0h   1 
 10 Olopade, Brittany         11 Springbrook              15.2h   2 
 11 Magoba, Zawedde           12 Springbrook              15.3h   2 
 12 Olatunde, Ameerat         10 Sherwood                 15.5h   3 
 13 Fajardo, Melissa           9 Sherwood                 15.8h   3 
 14 Nardone, Lisa             12 Sherwood                 15.9h   4 
 15 Kahn, Kelsey              11 Sherwood                 16.1h   3 
 16 Jou, Catherine             9 Sherwood                 16.4h   4 
 17 Gantz, Stacy              11 Springbrook              16.8h   2 
 18 Maddineri, Reethika       10 Sherwood                 17.8h   4 
 19 Yoo, Amber                10 Sherwood                 18.2h   3 
 20 Tivade, Sarah             11 Sherwood                 18.4h   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stewart, Tyrek            11 Springbrook              11.7h   1 
  2 Bowes, Gerard             11 Sherwood                 11.8h   2 
  3 Spottswood, Elijah        10 Sherwood                 11.9h   1 
  4 Thomas, Donte             11 Sherwood                 11.9h   1 
  5 Anderson, Tomazye         11 Springbrook              12.0h   1 
  6 Kalantary, Quemarse       11 Sherwood                 12.2h   1 
  7 Abrams, Matthew           12 Sherwood                 12.3h   3 
  8 Smith, Fernando           12 Sherwood                 12.4h   2 
  9 Herrera, Joshua           11 Sherwood                 12.5h   4 
 10 Justus, Anthony           11 Sherwood                 12.6h   3 
 11 Armand, Mitchell          11 Springbrook              12.6h   2 
 12 Burch, Burt               11 Springbrook              12.6h   2 
 13 Blain, Neiman              9 Springbrook              12.7h   3 
 14 Mahabare, Darshan         11 Sherwood                 12.7h   2 
 15 Cadet, Louigene           11 Springbrook              12.8h   2 
 16 caudle, terrence             Springbrook              13.0h   1 
 17 Kivitz, Scott             11 Sherwood                 13.1h   4 
 18 Claver, Liam              11 Sherwood                 13.3h   4 
 19 Park, Jungwhon            11 Sherwood                 13.4h   4 
 20 Shaia, Jared               9 Sherwood                 13.5h   3 
 21 Ibanez, Patrick           11 Sherwood                 13.8h   4 
 22 Harris, Colin              9 Sherwood                 14.6h   3 
 23 Armstrong, Jack            9 Sherwood                 15.9h   3 
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           1:53.1h  
  2 Springbrook High School  'A'                        2:03.9h  
  3 Sherwood High School  'B'                           2:18.2h  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                        1:35.7h  
  2 Sherwood High School  'A'                           1:39.1h  
  3 Sherwood High School  'B'                           1:45.7h  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Afinnih, Karimat          11 Sherwood               1:02.1h  
  2 Yore, Gabrielle           10 Sherwood               1:02.6h  
  3 Hierholzer, Molly          9 Sherwood               1:03.8h  
  4 D'Aguilar, Jeneil          9 Springbrook            1:04.4h  
  5 Dancy, Jasmin             11 Springbrook            1:08.6h  
  6 Basso Luca, Melissa          Sherwood               1:10.2h  
  7 O'Neale, Stacey            9 Sherwood               1:13.0h  
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Leissa, Jesse             11 Sherwood                 52.0h   1 
  2 Kebede, Robel             11 Sherwood                 53.0h   2 
  3 McCoy, Derek              10 Springbrook              53.3h   1 
  4 Lutschaunig, Nicholas     11 Sherwood                 54.2h   1 
  5 Johnson, Nick             12 Sherwood                 54.9h   1 
  6 Coffie, Kevin             11 Springbrook              56.3h   2 
  7 Ukaegbu, Jermaine            Springbrook              56.6h   2 
  8 Claver, Liam              11 Sherwood                 56.9h   3 
  9 Eller, Joshua              9 Springbrook              57.0h   1 
 10 Johnson, Cameron          12 Springbrook              58.9h   2 
 11 Olabosipo, Joshua         11 Springbrook            1:00.4h   3 
 12 Glaudemans, Ethan          9 Sherwood               1:00.9h   2 
 13 Park, Jungwhon            11 Sherwood               1:01.5h   3 
 14 Harris, Colin              9 Sherwood               1:01.8h   3 
 14 Melnick, Kyle             10 Sherwood               1:01.8h   2 
 16 McMillan, Dhyron          12 Springbrook            1:02.2h   1 
 17 Ibanez, Patrick           11 Sherwood               1:04.5h   3 
 18 Ihenyen, Emmanuel            Springbrook            1:11.3h   3 
 19 Ahlers, Peter             11 Sherwood               1:14.9h   3 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Montiel, Isolda           11 Springbrook           12:17.5h  
  2 Tomlinson, Amanda         11 Sherwood              12:41.7h  
  3 Weiss, Jacqueline         12 Sherwood              12:54.5h  
  4 Mahlmann, Ariel           11 Sherwood              13:19.6h  
  5 Tosatto, Gillian          11 Sherwood              14:27.7h  
  6 Mc Cue, Caroline          12 Sherwood              14:48.3h  
  7 Golomb, Nikki             11 Sherwood              16:00.5h  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Siberry, Vikram           11 Sherwood              10:51.1h  
  2 Alemu, Dereje-Wondima     11 Sherwood              10:58.0h  
  3 Kang, Dustin              11 Sherwood              11:23.1h  
  4 Wagner, Michael           12 Sherwood              11:48.1h  
  5 Stevens, Issac            10 Springbrook           11:50.6h  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Fetty, Hope               11 Sherwood                 50.6h   1 
  2 Paese, Lauren             11 Sherwood                 55.4h   1 
  3 Hughes, Sarah              9 Sherwood                 56.6h   1 
  4 Anderson, Casey           12 Sherwood                 57.3h   2 
  5 Sika, Bestar                 Springbrook              58.6h   1 
  6 Ross, Nadia                9 Springbrook              59.9h   1 
  7 Scanlon, Elizabeth        12 Sherwood               1:00.9h   2 
  8 Tam, Stephanie            10 Springbrook            1:03.3h   2 
  9 Kane, Jordan                 Sherwood               1:04.1h   2 
 10 Fajardo, Melissa           9 Sherwood               1:07.2h   2 
 11 Dudley, Ruth              11 Springbrook            1:08.3h   1 
 12 Parker, Shannan           11 Springbrook            1:17.1h   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Thomas, Donte             11 Sherwood                 43.4h   1 
  2 Gavett, William           12 Sherwood                 43.6h   1 
  3 Janssen, Elijah              Springbrook              43.9h   1 
  4 Sarver, Andrew            11 Sherwood                 46.7h   2 
  5 Abrams, Matthew           12 Sherwood                 49.5h   1 
  6 Fotso, Romeo              11 Springbrook              53.9h   1 
  7 Mazur, Matthew            11 Sherwood                 58.9h   2 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Woods, Lauren              9 Sherwood                 26.4h   1 
  2 Afinnih, Karimat          11 Sherwood                 27.3h   1 
  3 Dancy, Jasmin             11 Springbrook              29.7h   1 
  4 Tzamaras, Demetra         12 Sherwood                 30.0h   1 
  4 Ikheloa, Omoaluse         11 Sherwood                 30.0h   2 
  6 Basso Luca, Melissa          Sherwood                 30.5h   3 
  7 Tzamaras, Haroula         10 Sherwood                 30.7h   2 
  8 Olopade, Brittany         11 Springbrook              30.9h   2 
  9 Park, Youn Ji             SO Sherwood                 31.2h   2 
 10 Ihenyen, Ehinome          12 Springbrook              31.8h   2 
 11 Gantz, Stacy              11 Springbrook              33.4h   1 
 12 Olopade, Taniola          12 Springbrook              34.2h   2 
 12 Kahn, Kelsey              11 Sherwood                 34.2h   3 
 14 Nardone, Lisa             12 Sherwood                 34.3h   3 
 15 Maddineri, Reethika       10 Sherwood                 37.0h   3 
 16 Gentles, Alaina           10 Springbrook              37.2h   1 
 17 Tivade, Sarah             11 Sherwood                 39.0h   3 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anderson, Tomazye         11 Springbrook              23.7h   1 
  2 Bell, Tyrone              12 Springbrook              23.8h   1 
  3 Minor, Matthew            12 Sherwood                 24.1h   2 
  4 Johnson, Nick             12 Sherwood                 24.4h   1 
  5 Coffie, Christopher       12 Springbrook              24.7h   2 
  6 Spottswood, Elijah        10 Sherwood                 24.8h   1 
  7 Kalantary, Quemarse       11 Sherwood                 24.9h   1 
  8 Herrera, Joshua           11 Sherwood                 25.6h   2 
  9 Johnson, Cameron          12 Springbrook              26.0h   2 
  9 Mahabare, Darshan         11 Sherwood                 26.0h   3 
 11 Armand, Mitchell          11 Springbrook              26.2h   1 
 11 Brewer, Nicholas          11 Springbrook              26.2h   2 
 13 caudle, terrence             Springbrook              26.6h   3 
 14 Justus, Anthony           11 Sherwood                 27.0h   5 
 15 Eisendorf, Isaih          10 Springbrook              27.1h   3 
 16 Smith, Giovanni           11 Sherwood                 27.6h   3 
 17 Quinones, Edgar           11 Springbrook              28.2h   3 
 18 Glaudemans, Ethan          9 Sherwood                 28.4h   4 
 19 Olabosipo, Joshua         11 Springbrook              28.5h   4 
 19 Shaia, Jared               9 Sherwood                 28.5h   5 
 21 Ahlers, Peter             11 Sherwood                 29.0h   5 
 22 Park, Jungwhon            11 Sherwood                 29.5h   3 
 23 Harris, Colin              9 Sherwood                 31.2h   4 
 24 Ibanez, Patrick           11 Sherwood                 32.0h   2 
 25 Armstrong, Jack            9 Sherwood                 32.7h   4 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Almeida, Sydney           11 Springbrook            2:36.7h  
  2 Mc Neace, Jessica         11 Sherwood               2:44.0h  
  3 O'Neale, Stacey            9 Sherwood               2:57.9h  
  4 Leissa, Sophia             9 Sherwood               3:00.8h  
  5 Whaley, Danielle          11 Sherwood               3:02.4h  
  6 Harmon, Sydney            12 Springbrook            3:04.4h  
  7 Tosatto, Gillian          11 Sherwood               3:07.5h  
  8 Mc Cue, Caroline          12 Sherwood               3:08.1h  
  9 Stussman, Rebecca         12 Sherwood               3:24.7h  
 10 Haile, Kibrework          10 Springbrook            3:29.9h  
 11 Yohannes, Helen            9 Springbrook            3:37.4h  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kebede, Robel             11 Sherwood               2:15.7h  
  2 Leissa, Jesse             11 Sherwood               2:15.9h  
  3 Lutschaunig, Nicholas     11 Sherwood               2:16.9h  
  4 Stitzlein, Matthew        12 Sherwood               2:18.2h  
  5 Alemu, Dereje-Wondima     11 Sherwood               2:18.7h  
  6 Siberry, Vikram           11 Sherwood               2:19.9h  
  7 Washington, Ryan          10 Springbrook            2:20.6h  
  8 Wagner, Michael           12 Sherwood               2:24.6h  
  9 Young, Corey               9 Springbrook            2:25.4h  
 10 Harman, Jarrett           10 Sherwood               2:26.1h  
 11 Miller, Owen               9 Sherwood               2:30.2h  
 12 Witczak, Christopher      12 Sherwood               2:32.9h  
 13 Jacobson, Stephen         10 Sherwood               2:35.1h  
 14 Gutierrez, Alexander      10 Springbrook            2:37.1h  
 15 Hanlon, Robert             9 Sherwood               2:37.5h  
 16 Berger, Jeffrey           12 Sherwood               2:37.7h  
 17 Melnick, Kyle             10 Sherwood               2:38.6h  
 18 Weiss, Adam                9 Sherwood               2:38.8h  
 19 Porter, Mitchell          10 Sherwood               2:40.4h  
 20 Feleke, Yohannes          11 Springbrook            2:42.3h  
 21 Nitzbert, Harry           11 Springbrook            2:53.1h  
 22 Calhoun, Tyler            11 Sherwood                2:54.4  
 23 Kamus, Hamdi               9 Springbrook            3:01.2h  
 24 Siberry, Vinod             9 Sherwood                3:10.6  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                          54.1h  
  2 Springbrook High School  'B'                          56.3h  
  3 Sherwood High School  'A'                             56.9h  
  4 Springbrook High School  'C'                        1:02.2h  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Springbrook High School  'A'                          45.9h  
  2 Sherwood High School  'A'                             47.0h  
  3 Springbrook High School  'B'                          58.0h  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           4:18.9h  
  2 Sherwood High School  'B'                           4:42.0h  
  3 Springbrook High School  'A'                        4:49.5h  
  4 Sherwood High School  'C'                           4:57.5h  
  5 Sherwood High School  'D'                           5:25.7h  
  6 Sherwood High School  'E'                           5:35.9h  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood High School  'A'                           3:46.9h  
  2 Springbrook High School  'A'                        3:49.8h  
  3 Sherwood High School  'B'                           3:59.7h  
  4 Sherwood High School  'C'                           4:01.2h  
  5 Sherwood High School  'D'                           4:12.0h  
  6 Sherwood High School  'E'                           4:13.8h  
 
Event 25  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pinckney, Lindsay         12 Springbrook           27-03.25  
 -- Gentles, Alaina           10 Springbrook                 ND  
 -- Croom, Crystal            12 Springbrook                 ND  
 
Event 26  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sarver, Andrew            11 Sherwood              18-02.00  
  2 Eisendorf, Isaih          10 Springbrook           17-07.25  
  3 Bowes, Gerard             11 Sherwood              17-07.00  
  4 Spottswood, Elijah        10 Sherwood              16-09.00  
  5 Mazur, Eric               12 Sherwood              16-05.75  
  6 Justus, Anthony           11 Sherwood              15-10.00  
  7 Kivitz, Scott             11 Sherwood              15-08.50  
  8 Harman, Jarrett           10 Sherwood              15-07.75  
  9 Armand, Mitchell          11 Springbrook           15-06.75  
 10 Quinones, Edgar           11 Springbrook           14-08.50  
 11 Granby, Julian             9 Springbrook           13-11.00  
 12 Park, Jungwhon            11 Sherwood              13-03.50  
 13 Herrera, Joshua           11 Sherwood              12-09.25  
 14 Mazur, Matthew            11 Sherwood              11-06.00  
 
Event 27  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olatunde, Ameerat         10 Sherwood                 87-10  
  2 Scanlon, Elizabeth        12 Sherwood                 70-10  
  3 Corbett, Caroline         12 Sherwood                 68-08  
  4 Parker, Shannan           11 Springbrook              64-10  
  5 Mitch, Michelle           10 Springbrook              59-05  
  6 Magoba, Zawedde           12 Springbrook              52-08  
  7 McEwen, Laurie             9 Sherwood                 47-05  
  8 Sandoval, Genesis         10 Springbrook              44-04  
  9 Nardone, Lisa             12 Sherwood                 40-00  
 10 Gantz, Stacy              11 Springbrook              38-05  
 11 Holmes, Rhaven            12 Springbrook              35-03  
 
Event 28  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Arevalo, Adrian           10 Sherwood              32-07.50  
  2 Hampton, Craig            11 Springbrook           31-10.50  
  3 Fanelli, Brian            12 Sherwood              26-02.00  
  4 Claver, Liam              11 Sherwood              24-06.00  
  5 McGee, Jonathan           11 Sherwood              22-07.50  
  6 Roeum, Alex               10 Springbrook           16-00.50  
 
Event 29  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Paese, Lauren             11 Sherwood               4-06.00  
  2 Charles, Gabrianna        11 Springbrook            4-04.00  
  3 Turcios, Carolina          9 Sherwood               4-00.00  
 -- Chery, Joanna             10 Springbrook                 NH  
 -- Yohannes, Helen            9 Springbrook                 NH  
 -- Joehar, Saud              10 Springbrook                 NH  
 -- Dudley, Ruth              11 Springbrook                 NH  
 
Event 30  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brewer, Nicholas          11 Springbrook            5-04.00  
  2 Sarver, Andrew            11 Sherwood              J5-04.00  
  3 Kivitz, Scott             11 Sherwood              J5-04.00  
  4 Herrera, Joshua           11 Sherwood               5-02.00  
  5 Eisendorf, Isaih          10 Springbrook            5-00.00  
  5 Coffie, Kevin             11 Springbrook            5-00.00  
  5 Coffie, Christopher       12 Springbrook            5-00.00  
 -- Olabosipo, Joshua         11 Springbrook                 NH  
 -- Acolatse, Seyram             Springbrook                 NH  
 
Event 31  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olatunde, Ameerat         10 Sherwood              32-10.00  
  2 Jacobs, Taylor            11 Springbrook           27-03.00  
  3 Magoba, Zawedde           12 Springbrook           26-07.50  
  4 Mitch, Michelle           10 Springbrook           21-06.50  
  5 Parker, Shannan           11 Springbrook           21-04.00  
  6 Beehler, Kayla            11 Sherwood              19-06.00  
  7 Corbett, Caroline         12 Sherwood              18-11.00  
  8 Sandoval, Genesis         10 Springbrook           18-10.00  
  9 Gantz, Stacy              11 Springbrook           17-06.00  
 10 Scanlon, Elizabeth        12 Sherwood              17-05.00  
 11 Nardone, Lisa             12 Sherwood              16-01.00  
 12 Holmes, Rhaven            12 Springbrook           15-05.00  
 13 McEwen, Laurie             9 Sherwood              14-11.00  
 
Event 32  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fanelli, Brian            12 Sherwood                 96-04  
  2 Hampton, Craig            11 Springbrook              87-05  
  3 Arevalo, Adrian           10 Sherwood                 78-02  
  4 Claver, Liam              11 Sherwood                 70-10  
  5 McGee, Jonathan           11 Sherwood                 51-08  
  6 Roeum, Alex               10 Springbrook              45-09  
  7 Bauer, Nathan              9 Sherwood                 43-03  
 
Event 33  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pinckney, Lindsay         12 Springbrook           15-04.75  
  2 Woods, Tiffany             9 Sherwood              14-05.50  
  3 Woods, Lauren              9 Sherwood              14-00.00  
  4 Gentles, Alaina           10 Springbrook           13-05.00  
  5 Anderson, Casey           12 Sherwood              13-02.25  
  6 Croom, Crystal            12 Springbrook           12-11.25  
  7 Turcios, Carolina          9 Sherwood              12-07.00  
  8 Nickerson, Molly          11 Sherwood              11-08.50  
 
Event 34  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sarver, Andrew            11 Sherwood              38-05.25  
  2 Bowes, Gerard             11 Sherwood              37-05.25  
  3 Kivitz, Scott             11 Sherwood              33-04.25  
  4 Coffie, Christopher       12 Springbrook           33-01.25  
  5 Justus, Anthony           11 Sherwood              32-03.00  
  6 Coffie, Kevin             11 Springbrook           30-02.00  
 
Event 35  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tomlinson, Amanda         11 Sherwood               5:42.1h  
  2 Montiel, Isolda           11 Springbrook            5:43.1h  
  3 Weiss, Jacqueline         12 Sherwood               5:50.4h  
  4 Almeida, Sydney           11 Springbrook            5:55.5h  
  5 Mc Donald, Grace          10 Sherwood               6:02.4h  
  6 Mc Neace, Jessica         11 Sherwood               6:09.4h  
  7 Weaver, Sheila            10 Sherwood               6:34.2h  
  8 Mc Cue, Caroline          12 Sherwood               6:39.6h  
  9 Whaley, Danielle          11 Sherwood               6:46.0h  
 10 Golomb, Nikki             11 Sherwood               7:10.9h  
 11 Haile, Kibrework          10 Springbrook            7:23.2h  
 12 Brenner, Alexa             9 Sherwood               7:23.9h  
 13 Stussman, Rebecca         12 Sherwood               7:45.0h  
 
Event 36  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Nick             12 Sherwood               4:39.4h  
  2 Siberry, Vikram           11 Sherwood               4:52.4h  
  3 Alemu, Dereje-Wondima     11 Sherwood               4:55.2h  
  4 Kang, Dustin              11 Sherwood               4:57.5h  
  5 Stitzlein, Matthew        12 Sherwood               4:59.4h  
  6 Wagner, Michael           12 Sherwood               5:13.3h  
  7 Soriano, David            11 Springbrook            5:14.1h  
  8 Young, Corey               9 Springbrook            5:22.6h  
  9 Witczak, Christopher      12 Sherwood               5:23.2h  
 10 Berger, Jeffrey           12 Sherwood               5:28.9h  
 11 Staub, Spencer            10 Sherwood               5:33.3h  
 12 Hanlon, Robert             9 Sherwood               5:33.6h  
 13 Jacobson, Stephen         10 Sherwood               5:38.5h  
 14 Stevens, Issac            10 Springbrook            5:42.0h  
 15 Gutierrez, Alexander      10 Springbrook            5:48.5h  
 16 Feleke, Yohannes          11 Springbrook            5:51.2h  
 17 Gomes, Aaron              11 Springbrook            5:56.1h  
 18 Porter, Mitchell          10 Sherwood               6:02.7h  
 19 Hollander, Ezra           10 Springbrook            6:04.7h  
 20 Calhoun, Tyler            11 Sherwood               6:05.8h  
 21 Nitzbert, Harry           11 Springbrook            6:19.2h  
 22 Siberry, Vinod             9 Sherwood               6:42.3h  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Sherwood High School        96        2) Springbrook High School    37   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Sherwood High School        98        2) Springbrook High School    39   



Return to Top

Email | About