MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




QO Quad Meet
Quince Orchard HS Home TF Meets History
Hosted By: Quince Orchard
Gaithersburg, Maryland
2011-04-30

RaceTab 3 by MileSplit        Registered to: Seann Pelkey, Quince Orchard High School

                        Quince Orchard Quad Meet - 04/30/2011                       
                      Quince Orchard HS, Gaithersburg, MD, MD                     

                      Varsity Womens 100m Hurdles                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Jenaye Blackmon          12 Col. Zadok Magruder          18.6h    5
  2 Elizabeth Scanlon        11 Sherwood                      18.7h    3
  3 Hope Fetty                10 Sherwood                      19.0h    1
  4 Rungano Kaiyo            11 Albert Einstein              19.1h     
  5 Brenda Santana            11 Col. Zadok Magruder          19.9h     
  6 Asha Antoine              9 Sherwood                      20.3h     

                Varsity Womens 4x800 Relay               
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Sherwood                                  10:58.4h    5
  2 Col. Zadok Magruder                      11:02.7h    0
  3 Col. Zadok Magruder                      11:40.9h     
  4 Sherwood                                  12:22.9h     

                  Varsity Mens 4x800 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Albert Einstein                            8:33.6h    5
  2 Sherwood                                  8:59.7h    0
  3 Col. Zadok Magruder                        9:04.9h     

                        Varsity Mens 110m Hurdles                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Eric Kaczmarek-Addison    10 Quince Orchard                16.5h    5
  2 William Gavett            11 Sherwood                      17.3h    3
  3 Daniel Wang              10 Quince Orchard                18.9h    1
  4 Andrew Sarver            10 Sherwood                      19.0h     
  5 Eric Mazur                11 Sherwood                      19.6h     
  6 Pankaj Agarwal            12 Quince Orchard                20.9h     
  7 Lorenzo Andaya            9 Albert Einstein              22.3h     

                        Varsity Womens 100 Meters                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Zionna Scott              9 Col. Zadok Magruder          12.7h    5
  2 Bethany White              9 Col. Zadok Magruder          12.7h    3
  3 Rachel Watkins            11 Col. Zadok Magruder          12.9h    1
  4 Monique Hanniford          9 Col. Zadok Magruder          13.4h     
  5 Juanita Craig              9 Quince Orchard                14.1h     
  6 Yancie Desnoyers          10 Col. Zadok Magruder          14.3h     
  7 Caitlin Whiteis          10 Sherwood                      14.5h     
  8 Rungano Kaiyo            11 Albert Einstein              14.6h     
  9 Kellie Reid                9 Quince Orchard                14.6h     
10 Simone Brown              12 Sherwood                      14.6h     
11 Haroula Tzamaras          9 Sherwood                      15.0h     
12 Ameerat Olatunde          9 Sherwood                      15.2h     
13 Cara Sperbeck              9 Quince Orchard                15.3h     
14 Asha Antoine              9 Sherwood                      15.4h     
15 Nichelle Sumner          12 Sherwood                      15.5h     
16 Kristine Opoku-Arhin      9 Quince Orchard                15.6h     
17 Nakiso Mgodi              10 Albert Einstein              15.6h     
18 Nicole Tarloff            9 Sherwood                      15.8h     
19 Natalia Churchman          9 Quince Orchard                16.9h     

                        Varsity Mens 100 Meters                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Elijah Thomas            11 Albert Einstein              11.3h    5
  2 Anthony Wuya              11 Col. Zadok Magruder          11.5h    3
  3 Marcus Moore              11 Col. Zadok Magruder          11.6h    1
  4 Ato Pinkrah              11 Col. Zadok Magruder          11.7h     
  5 Stephen Ucheomumu        10 Albert Einstein              11.7h     
  6 Peter Ngoh                11 Albert Einstein              11.7h     
  7 Robert Ramey              12 Albert Einstein              12.0h     
  8 Marcus Townsend          10 Albert Einstein              12.0h     
  9 Kenny Oxman                9 Col. Zadok Magruder          12.2h     
10 Kieran Gregory            10 Quince Orchard                12.3h     
11 Keith Gaye                11 Albert Einstein              12.3h     
12 Mark Brewer              10 Quince Orchard                12.4h     
13 Jonathan Kim              9 Col. Zadok Magruder          12.5h     
14 Kyle Gregory              9 Quince Orchard                12.5h     
15 Seungjool Hong            10 Quince Orchard                12.5h     
16 Hyun Jo Choi              11 Col. Zadok Magruder          12.7h     
17 Alex Roomets              9 Quince Orchard                12.8h     
18 Bailey Avissar            10 Quince Orchard                12.8h     
19 Anthony Justus            10 Sherwood                      13.0h     
20 Evan Margelos            10 Quince Orchard                13.0h     
21 Bruno Frigerio            10 Albert Einstein              13.6h     
22 James Williams            10 Albert Einstein              13.7h     
23 Seungsoo Hong              9 Quince Orchard                13.9h     
24 Johnny Jung                9 Quince Orchard                14.0h     
25 Terry Oxedine              9 Col. Zadok Magruder          14.9h     

                      Varsity Girls 1600 Meter Run                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Lauren Logan              9 Albert Einstein              5:44.6    5
  2 Lindsey Andonian          10 Col. Zadok Magruder          6:06.5    3
  3 Ariel Mahlmann            10 Sherwood                    6:22.2    1
  4 Susana Molina            10 Albert Einstein              6:26.6     
  5 Hayley Fahey              11 Col. Zadok Magruder          6:30.1     
  6 Hailey Hultquist          9 Col. Zadok Magruder          6:30.5     
  7 Caroline Mc Cue          11 Sherwood                    6:31.1     
  8 Bianca Ruspi              9 Sherwood                    6:33.1     
  9 Nikki Golomb              10 Sherwood                    6:33.5     
10 Irene Fletemeyer          9 Quince Orchard              6:44.8     
11 Rebecca Murtha            11 Albert Einstein              6:46.4     
12 Florence Stevenson        9 Col. Zadok Magruder          6:52.0     
13 Jacqueline Price          11 Col. Zadok Magruder          6:56.6     
14 Jenna Meyer              12 Col. Zadok Magruder          7:10.0     
15 Nora Sands                10 Albert Einstein              7:19.5     
16 Beverly Ochoa            10 Col. Zadok Magruder          7:25.3     
17 Tyler Barnard            12 Sherwood                    7:26.0     
18 Molly Moses              11 Albert Einstein              7:30.0     
19 Sarah McCully            11 Albert Einstein              7:41.1     
20 Emma Poe-Yamagata        10 Sherwood                    10:24.8     

                      Varsity Boys 1600 Meter Run                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Dagmawi Abebe            12 Col. Zadok Magruder          4:49.2    5
  2 Michael Borten            11 Quince Orchard              4:51.1    3
  3 Bradley Shawen            9 Quince Orchard              4:53.3    1
  4 Patrick Ochoa            12 Col. Zadok Magruder          4:54.2     
  5 Jamie Ryan                11 Quince Orchard              4:55.2     
  6 Dereje Alemu - Wondima    10 Sherwood                    4:56.8     
  7 Ziv Dreyfuss              12 Albert Einstein              4:57.4     
  8 Roberto Andaya            10 Albert Einstein              5:03.5     
  9 Elijah Dejesus            11 Quince Orchard              5:08.4     
10 Jeffrey Berger            11 Sherwood                    5:09.1     
11 Jesse Leissa              10 Sherwood                    5:09.8     
12 Sebastian Arrazola        12 Col. Zadok Magruder          5:10.9     
13 Teddy Gelman              9 Quince Orchard              5:11.2     
14 Amit Vij                  11 Quince Orchard              5:12.9     
15 Sean Reidy                12 Quince Orchard              5:15.1     
16 Michael Wagner            11 Sherwood                    5:18.3     
17 John Weeks                9 Col. Zadok Magruder          5:19.6     
18 Tyler Dunmyer              9 Quince Orchard              5:25.4     
19 Alejandro Paz            11 Col. Zadok Magruder          5:30.7     
20 Julian Erville            10 Albert Einstein              5:35.0     
21 Joey Chan                12 Col. Zadok Magruder          5:35.7     
22 Michael Nguyen            9 Col. Zadok Magruder          5:37.0     
23 Taylor Montgomery        11 Quince Orchard              5:37.5     
24 Marcus Gordon            10 Albert Einstein              5:38.1     
25 Nicholas Lutschaunig      10 Sherwood                    5:39.4     
26 Lucas Almeida              9 Col. Zadok Magruder          5:39.7     
27 William Makabenta        12 Quince Orchard              5:41.4     
28 Cade McCormick            9 Albert Einstein              5:41.8     
29 Eduardo Adum              9 Col. Zadok Magruder          5:43.8     
30 Stephen Jacobson          9 Sherwood                    5:45.4     
31 Gabriel Perkins          10 Quince Orchard              5:50.0     
32 Jerry Gu                  12 Quince Orchard              5:58.6     
33 Teddy Ahishakiye          10 Col. Zadok Magruder          6:00.3     
34 Elmer Martinez            10 Albert Einstein              6:00.8     
35 Haitham Kuraishi          10 Col. Zadok Magruder          6:02.9     
36 Christian Bowman          10 Col. Zadok Magruder          6:19.2     
37 Malachi Yeh                9 Col. Zadok Magruder          6:20.5     

                Varsity Womens 4x200 Relay               
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Col. Zadok Magruder                        1:44.5h    5
  2 Col. Zadok Magruder                        1:51.6h     
  3 Col. Zadok Magruder                        1:56.3h     
  4 Sherwood                                  2:04.0h    0
  5 Quince Orchard                            2:05.9h     

                  Varsity Mens 4x200 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Col. Zadok Magruder                        1:34.9h    5
  2 Col. Zadok Magruder                        1:39.7h     
  3 Quince Orchard                            1:40.3h    0

                        Varsity Womens 400 Meters                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Celine Antwi              10 Col. Zadok Magruder        1:06.0h    5
  2 Cara Sperbeck              9 Quince Orchard              1:11.3h    3
  3 Tori Galliani            10 Quince Orchard              1:12.2h    1
  4 Kelly Whiteis            10 Quince Orchard              1:14.2h     
  5 Alexandra Jamison        11 Quince Orchard              1:15.4h     
  6 Laura Hayes              11 Quince Orchard              1:17.0h     
  7 Jayne Ritter              9 Quince Orchard              1:19.0h     
  8 Catherine Keenan          9 Quince Orchard              1:19.0h     

                        Varsity Mens 400 Meters                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Devin Haywood            11 Quince Orchard                53.0h    5
  2 Jakub Lizon              12 Col. Zadok Magruder          53.0h    3
  3 Sean Burke                10 Albert Einstein              54.1h    1
  4 Kieran Gregory            10 Quince Orchard                55.0h     
  5 Nicholas Parlanti        10 Quince Orchard                55.8h     
  6 Mark Brewer              10 Quince Orchard                56.1h     
  7 Matthew Minor            11 Sherwood                      56.3h     
  8 Daniel Kinman            10 Quince Orchard                58.7h     
  9 Alberto Weeks            10 Col. Zadok Magruder          59.9h     
10 Bruno Frigerio            10 Albert Einstein            1:01.0h     
11 Fares Hossein            10 Quince Orchard              1:01.8h     
12 Michael Wagner            11 Sherwood                    1:01.8h     
13 Evan Margelos            10 Quince Orchard              1:02.7h     
14 Johnny Jung                9 Quince Orchard              1:04.5h     
15 Terry Oxedine              9 Col. Zadok Magruder        1:05.7h     
16 Justin Vernick            10 Quince Orchard              1:06.9h     
17 Bryan Ortiz              10 Quince Orchard              1:08.9h     

                        Varsity Womens 3200 Meters                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Shannon Oleynik          11 Col. Zadok Magruder        13:26.5h    5
  2 Lauren Logan              9 Albert Einstein            13:31.0h    3
  3 Gabriela Arrazola        11 Col. Zadok Magruder        13:34.6h    1
  4 Amy Frieder              12 Quince Orchard            13:37.3h     
  5 Hallie Whalen            11 Col. Zadok Magruder        14:01.7h     
  6 Julia Abramova            11 Col. Zadok Magruder        14:07.4h     
  7 Caroline Mc Cue          11 Sherwood                  14:24.4h     
  8 Hailey Hultquist          9 Col. Zadok Magruder        14:30.8h     
  9 Florence Stevenson        9 Col. Zadok Magruder        14:58.7h     

                        Varsity Mens 3200 Meters                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Nick Simpson              10 Albert Einstein            10:03.8h    5
  2 Pawlose Ketema            12 Albert Einstein            10:51.9h    3
  3 Vikram Siberry            10 Sherwood                  10:52.8h    1
  4 Ryan Henderson            10 Albert Einstein            11:03.4h     
  5 Patrick Ochoa            12 Col. Zadok Magruder        11:10.4h     
  6 Jeffrey Berger            11 Sherwood                  11:13.1h     
  7 Elijah Dejesus            11 Quince Orchard            11:26.6h     
  8 Bryan Piedramartel        10 Col. Zadok Magruder        11:40.5h     
  9 Teddy Gelman              9 Quince Orchard            11:41.7h     
10 Andy Fleischer            10 Quince Orchard            11:47.4h     
11 Taylor Montgomery        11 Quince Orchard            12:25.3h     
12 Lucas Almeida              9 Col. Zadok Magruder        12:28.4h     
13 Theodore Meyers          10 Quince Orchard            12:45.6h     
14 John Weeks                9 Col. Zadok Magruder        13:05.0h     
15 Alejandro Paz            11 Col. Zadok Magruder        13:06.1h     

                    Varsity Girls 300 Meter Hurdles                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Brenda Santana            11 Col. Zadok Magruder            57.5    5
  2 Rungano Kaiyo            11 Albert Einstein              1:02.9    3

                      Varsity Boys 300 Meter Hurdles                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Eric Kaczmarek-Addison    10 Quince Orchard                43.0    5
  2 William Gavett            11 Sherwood                      46.2    3
  3 Andrew Sarver            10 Sherwood                      46.3    1
  4 Jakub Lizon              12 Col. Zadok Magruder            46.7     
  5 Pankaj Agarwal            12 Quince Orchard                47.5     
  6 Daniel Wang              10 Quince Orchard                48.1     
  7 Lorenzo Andaya            9 Albert Einstein                52.1     

                        Varsity Womens 200 Meters                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Rachel Watkins            11 Col. Zadok Magruder          26.5h    5
  2 Bethany White              9 Col. Zadok Magruder          27.0h    3
  3 Karen Lemus              11 Col. Zadok Magruder          28.2h    1
  4 Lindsey Andonian          10 Col. Zadok Magruder          28.9h     
  5 Juanita Craig              9 Quince Orchard                29.1h     
  6 Jeida Robertson          10 Col. Zadok Magruder          29.6h     
  7 Hope Zabronsky            11 Col. Zadok Magruder          30.9h     
  8 Florence Stevenson        9 Col. Zadok Magruder          31.0h     
  9 Haroula Tzamaras          9 Sherwood                      31.3h     
10 Cara Sperbeck              9 Quince Orchard                31.7h     
11 Nichelle Sumner          12 Sherwood                      32.3h     
12 Asha Antoine              9 Sherwood                      32.5h     
13 Nakiso Mgodi              10 Albert Einstein              33.2h     
14 Alexandra Jamison        11 Quince Orchard                33.5h     
15 Nicole Tarloff            9 Sherwood                      34.0h     
16 Natalia Churchman          9 Quince Orchard                37.4h     

                        Varsity Mens 200 Meters                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Devin Haywood            11 Quince Orchard                23.1h    5
  2 Elijah Thomas            11 Albert Einstein              23.2h    3
  3 Anthony Wuya              11 Col. Zadok Magruder          23.4h    1
  4 Marcus Moore              11 Col. Zadok Magruder          23.9h     
  5 Wesley Pulley            11 Col. Zadok Magruder          24.3h     
  6 Peter Ngoh                11 Albert Einstein              24.4h     
  7 Marcus Townsend          10 Albert Einstein              24.5h     
  8 Sean Burke                10 Albert Einstein              24.5h     
  9 Jakub Lizon              12 Col. Zadok Magruder          24.5h     
10 Robert Ramey              12 Albert Einstein              24.7h     
11 Matthew Minor            11 Sherwood                      25.4h     
12 Jonathan Kim              9 Col. Zadok Magruder          25.5h     
13 Kyle Gregory              9 Quince Orchard                25.6h     
14 Mark Brewer              10 Quince Orchard                25.7h     
15 Keith Gaye                11 Albert Einstein              25.8h     
16 Daniel Kinman            10 Quince Orchard                25.8h     
17 Alex Roomets              9 Quince Orchard                26.1h     
18 Alberto Weeks            10 Col. Zadok Magruder          26.4h     
19 Bruno Frigerio            10 Albert Einstein              26.6h     
20 Seungjool Hong            10 Quince Orchard                26.8h     
21 James Williams            10 Albert Einstein              27.7h     
22 Terry Oxedine              9 Col. Zadok Magruder          27.7h     

                        Varsity Womens 800 Meters                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Emma Poe-Yamagata        10 Sherwood                    2:44.0h    5
  2 Rachel Sonnenberg          9 Col. Zadok Magruder        2:48.5h    3
  3 Julia Abramova            11 Col. Zadok Magruder        2:56.3h    1
  4 Hayley Fahey              11 Col. Zadok Magruder        2:57.8h     
  5 Amy Frieder              12 Quince Orchard              3:01.6h     
  6 Laura Hayes              11 Quince Orchard              3:02.1h     
  7 Rebecca Murtha            11 Albert Einstein            3:03.4h     
  8 Hailey Hultquist          9 Col. Zadok Magruder        3:04.6h     
  9 Susana Molina            10 Albert Einstein            3:05.3h     
10 Kelly Whiteis            10 Quince Orchard              3:06.1h     
11 Jenna Meyer              12 Col. Zadok Magruder        3:06.4h     
12 Florence Stevenson        9 Col. Zadok Magruder        3:07.0h     
13 Irene Fletemeyer          9 Quince Orchard              3:08.0h     
14 Catherine Keenan          9 Quince Orchard              3:11.1h     
15 Jacqueline Price          11 Col. Zadok Magruder        3:17.6h     
16 Nora Sands                10 Albert Einstein            3:20.2h     
17 Hallie Whalen            11 Col. Zadok Magruder        3:22.4h     
18 Molly Moses              11 Albert Einstein            3:35.3h     

                        Varsity Mens 800 Meters                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Time  Pts
==========================================================================
  1 Daniel Abdool            12 Col. Zadok Magruder        2:06.0h    5
  2 Ryan Merrell              10 Albert Einstein            2:08.1h    3
  3 Andrew Ceruzzi            12 Albert Einstein            2:08.9h    1
  4 Dagmawi Abebe            12 Col. Zadok Magruder        2:09.9h     
  5 Roberto Andaya            10 Albert Einstein            2:15.4h     
  6 Tenji Tembo              12 Col. Zadok Magruder        2:15.6h     
  7 Barry Liang              10 Col. Zadok Magruder        2:16.1h     
  8 Dereje Alemu - Wondima    10 Sherwood                    2:16.5h     
  9 Amit Vij                  11 Quince Orchard              2:17.0h     
10 Michael Borten            11 Quince Orchard              2:17.4h     
11 Christian Larsen          12 Sherwood                    2:17.9h     
12 Bradley Shawen            9 Quince Orchard              2:18.7h     
13 Ziv Dreyfuss              12 Albert Einstein            2:21.4h     
14 Jamie Ryan                11 Quince Orchard              2:22.4h     
15 Sebastian Arrazola        12 Col. Zadok Magruder        2:25.5h     
16 Alejandro Paz            11 Col. Zadok Magruder        2:26.8h     
17 William Makabenta        12 Quince Orchard              2:28.1h     
18 Daniel Wang              10 Quince Orchard              2:28.5h     
19 Sean Reidy                12 Quince Orchard              2:29.7h     
20 Teddy Gelman              9 Quince Orchard              2:30.5h     
21 Joey Chan                12 Col. Zadok Magruder        2:31.7h     
22 Evan Margelos            10 Quince Orchard              2:34.4h     
23 Fares Hossein            10 Quince Orchard              2:35.3h     
24 Julian Erville            10 Albert Einstein            2:36.5h     
25 Stephen Jacobson          9 Sherwood                    2:37.5h     
26 Eduardo Adum              9 Col. Zadok Magruder        2:38.2h     
27 Tyler Dunmyer              9 Quince Orchard              2:38.4h     
28 Marcus Gordon            10 Albert Einstein            2:39.2h     
29 Justin Vernick            10 Quince Orchard              2:39.8h     
30 Cade McCormick            9 Albert Einstein            2:40.5h     
31 Gabriel Perkins          10 Quince Orchard              2:40.8h     
32 Jerry Gu                  12 Quince Orchard              2:41.3h     
33 Bryan Piedramartel        10 Col. Zadok Magruder        2:46.2h     
34 Lucas Almeida              9 Col. Zadok Magruder        2:47.5h     
35 Teddy Ahishakiye          10 Col. Zadok Magruder        2:49.0h     
36 Michael Nguyen            9 Col. Zadok Magruder        2:49.8h     
37 Elmer Martinez            10 Albert Einstein            2:51.2h     
38 Haitham Kuraishi          10 Col. Zadok Magruder        2:55.3h     
39 Bryan Ortiz              10 Quince Orchard              3:00.7h     
40 Christian Bowman          10 Col. Zadok Magruder        3:07.9h     

              Varsity Women 4x100 Meter Relay             
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Col. Zadok Magruder                          49.4h    5
  2 Quince Orchard                              59.8h    0

                  Varsity Mens 4x100 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Col. Zadok Magruder                          46.0h    5
  2 Quince Orchard                              50.2h    0

                Varsity Womens 4x400 Relay               
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Col. Zadok Magruder                        4:32.1h    5
  2 Quince Orchard                            5:02.9h    0

                  Varsity Mens 4x400 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
============================================================
  1 Quince Orchard                            3:40.3h    5
  2 Col. Zadok Magruder                        3:40.7h    0
  3 Quince Orchard                            3:58.6h     
  4 Sherwood                                  4:04.6h     
  5 Albert Einstein                            4:05.1h     
  6 Albert Einstein                            4:05.6h     
  7 Albert Einstein                            4:16.3h     
  8 Quince Orchard                            4:19.2h     
  9 Col. Zadok Magruder                        4:23.0h     

                        Varsity Womens High Jump                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Pts
==========================================================================
  1 Jeida Robertson          10 Col. Zadok Magruder        4-06.00    5
  2 Jenaye Blackmon          12 Col. Zadok Magruder        4-02.00    3
  3 Hope Fetty                10 Sherwood                    4-00.00    1
  4 Brenda Santana            11 Col. Zadok Magruder        4-00.00     

                          Varsity Mens High Jump                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Pts
==========================================================================
  1 Eric Kaczmarek-Addison    10 Quince Orchard              5-06.00    5
  2 Elliott Davis              9 Quince Orchard              5-04.00    3
  3 Wesley Pulley            11 Col. Zadok Magruder        5-04.00    1
  4 Zavae Johnson              9 Col. Zadok Magruder        5-00.00     

                          Varsity Women Discus Throw                         
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Sam Appleby              12 Col. Zadok Magruder          86-02  NWI    5
  2 Ameerat Olatunde          9 Sherwood                      83-06  NWI    3
  3 Anna Ucheomumu            11 Albert Einstein              80-00  NWI    1
  4 Adjowa Pinkrah            9 Col. Zadok Magruder          76-10  NWI     
  5 Melody Engel              12 Quince Orchard                66-01  NWI     
  6 Caroline Corbett          11 Sherwood                      65-08  NWI     
  7 Elizabeth Scanlon        11 Sherwood                      65-01  NWI     
  8 Irene Fletemeyer          9 Quince Orchard                58-11  NWI     
  9 Julie Ansorge            11 Sherwood                      55-00  NWI     

                            Varsity Men Discus Throw                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Alex Palescandolo        12 Col. Zadok Magruder          119-06  NWI    5
  2 Walter Gray              12 Quince Orchard              113-05  NWI    3
  3 Rene Molinari            11 Albert Einstein              111-06  NWI    1
  4 Donovan Tyler              9 Quince Orchard              101-02  NWI     
  5 Juyong Kim                12 Quince Orchard                91-02  NWI     
  6 Griffin Shaer            10 Col. Zadok Magruder          82-11  NWI     
  7 Wayne Henry              12 Quince Orchard                79-10  NWI     
  8 Bryan Angel                9 Albert Einstein              78-05  NWI     
  9 Bryan Velasco              9 Albert Einstein              77-02  NWI     
10 Andy Grewel              11 Col. Zadok Magruder          75-08  NWI     
11 Timmy Chong                9 Col. Zadok Magruder          71-11  NWI     
12 Graeson Cully            11 Albert Einstein              67-03  NWI     
13 Elijah Winborne          12 Quince Orchard                64-06  NWI     
14 Wes Castellanos            - Albert Einstein              60-01  NWI     

                            Varsity Womens Shot Put                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Anna Ucheomumu            11 Albert Einstein            32-06.00  NWI    5
  2 Ameerat Olatunde          9 Sherwood                  29-09.50  NWI    3
  3 Sam Appleby              12 Col. Zadok Magruder        27-03.50  NWI    1
  4 Adjowa Pinkrah            9 Col. Zadok Magruder        24-09.50  NWI     
  5 Julie Ansorge            11 Sherwood                  21-00.00  NWI     

                            Varsity Boys Shot Put                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Rene Molinari            11 Albert Einstein            42-03.00  NWI    5
  2 Alex Palescandolo        12 Col. Zadok Magruder        41-08.00  NWI    3
  3 Wayne Henry              12 Quince Orchard            36-00.00  NWI    1
  4 Graeson Cully            11 Albert Einstein            33-11.00  NWI     
  5 Donovan Tyler              9 Quince Orchard            33-10.00  NWI     
  6 Bryan Velasco              9 Albert Einstein            31-07.00  NWI     
  7 Bryan Angel                9 Albert Einstein            31-05.00  NWI     
  8 Andy Grewel              11 Col. Zadok Magruder        29-08.00  NWI     
  9 Griffin Shaer            10 Col. Zadok Magruder        28-10.00  NWI     
10 Juyong Kim                12 Quince Orchard            27-00.00  NWI     
11 Timmy Chong                9 Col. Zadok Magruder        26-05.00  NWI     
12 Elijah Winborne          12 Quince Orchard            26-02.00  NWI     
13 Wes Castellanos            - Albert Einstein            25-07.00  NWI     
14 Stephen Jacobson          9 Sherwood                  17-11.00  NWI     

                          Varsity Womens Triple Jump                         
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Anna Ucheomumu            11 Albert Einstein            33-05.00  NWI    5
  2 Yancie Desnoyers          10 Col. Zadok Magruder        29-04.00  NWI    3
  3 Simone Brown              12 Sherwood                  28-11.00  NWI    1
  4 Kathleen Russell          10 Sherwood                  28-04.00  NWI     
  5 Lindzzi Ngati            10 Col. Zadok Magruder        27-06.00  NWI     
  6 Tori Galliani            10 Quince Orchard            26-11.00  NWI     
  7 Abigail Iacangelo        12 Sherwood                  25-06.00  NWI     

                            Varsity Boys Triple Jump                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Elliott Davis              9 Quince Orchard            40-02.00  NWI    5
  2 Pankaj Agarwal            12 Quince Orchard            36-04.50  NWI    3
  3 Andrew Sarver            10 Sherwood                  35-07.00  NWI    1
  4 Barry Liang              10 Col. Zadok Magruder        35-00.00  NWI     
  5 Malcolm Brown              9 Quince Orchard            33-09.75  NWI     
  6 Hyun Jo Choi              11 Col. Zadok Magruder        33-09.00  NWI     
  7 Kenny Oxman                9 Col. Zadok Magruder        32-01.00  NWI     
  8 Alexander Shoop          10 Sherwood                  32-01.00  NWI     
  9 Eduardo Adum              9 Col. Zadok Magruder        26-00.00  NWI     

                            Varsity Mens Long Jump                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Elliott Davis              9 Quince Orchard            20-03.00  NWI    5
  2 Elijah Thomas            11 Albert Einstein            18-11.00  NWI    3
  3 Robert Ramey              12 Albert Einstein            17-09.00  NWI    1
  4 Hyun Jo Choi              11 Col. Zadok Magruder        17-03.00  NWI     
  5 William Gavett            11 Sherwood                  16-11.00  NWI     
  6 Andrew Sarver            10 Sherwood                  16-07.00  NWI     
  7 Eric Mazur                11 Sherwood                  16-06.00  NWI     
  8 Kenny Oxman                9 Col. Zadok Magruder        16-01.00  NWI     
  9 Anthony Justus            10 Sherwood                  15-11.00  NWI     
10 Alexander Shoop          10 Sherwood                  15-07.00  NWI     
11 Alberto Weeks            10 Col. Zadok Magruder        15-03.75  NWI     
12 Jonathan Kim              9 Col. Zadok Magruder        15-02.00  NWI     
13 Ryan Mercado              10 Sherwood                  12-11.00  NWI     

                            Varsity Womens Long Jump                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark  Wind  Pts
================================================================================
  1 Monique Hanniford          9 Col. Zadok Magruder        19-09.00  NWI    5
  2 Jeida Robertson          10 Col. Zadok Magruder        15-09.00  NWI    3
  3 Abigail Iacangelo        12 Sherwood                  13-03.00  NWI    1
  4 Yancie Desnoyers          10 Col. Zadok Magruder        12-11.00  NWI     
  5 Tori Galliani            10 Quince Orchard            12-10.50  NWI     
  6 Kathleen Russell          10 Sherwood                  11-11.00  NWI     
  7 Lindzzi Ngati            10 Col. Zadok Magruder        11-08.50  NWI     
  8 Julia Abramova            11 Col. Zadok Magruder        11-07.00  NWI     
  9 Hailey Hultquist          9 Col. Zadok Magruder        9-06.00  NWI     



                    Varsity  Team Scores (17 Events Scored)                   
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
=====================================================================
  1 Col. Zadok Magruder        86      0  36  10  15  25    0 
  2 Sherwood                    24      0    6    4    5    9    0 
  3 Albert Einstein            22      0    8    3    0  11    0 
  4 Quince Orchard              4      0    4    0    0    0    0 


                    Varsity  Team Scores (17 Events Scored)                   
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
=====================================================================
  1 Quince Orchard              55      0  14  11    5  25    0 
  2 Col. Zadok Magruder        37      0  18    0  10    9    0 
  3 Albert Einstein            36      0  21    0    5  10    0 
  4 Sherwood                    9      0    1    7    0    1    0


Return to Top

Email | About