MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Ireton @ SSSAS
Hosted By: St. Stephens & St. Agnes
Alexandria, Virginia
2011-04-13

RaceTab 3 by MileSplit   

                          Bishop Ireton @ SSSAS (Varsity)                 
                  St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA                   

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Bishop Ireton A                               47.2     3

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Bishop Ireton A                             3:51.3     3

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St Stephens and St Agnes A                    56.3     3

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St Stephens and St Agnes A                  4:30.3     3
  2 Bishop Ireton A                             4:31.8     1

                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Nicole Bond               10 Bishop Ireton                  13.1     5
  2 Ileana Gutierrez          10 Bishop Ireton                  14.6     3

                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Nicole Bond               10 Bishop Ireton                  27.2     5
  2 Ricca Graham                 Bishop Ireton                  28.7     3
  3 Tatiana Bull              12 St Stephens and St Agnes       29.0     1
  4 Lauren Horton             12 St Stephens and St Agnes       29.5      
  5 Ileana Gutierrez          10 Bishop Ireton                  30.6      

                       Varsity Girls 400 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Jazana Goolsby            11 St Stephens and St Agnes     1:02.2     5
  2 Lauren Martin             11 St Stephens and St Agnes     1:04.4     3
  3 Ricca Graham                 Bishop Ireton                1:07.1     1
  4 Anna Wissler                 Bishop Ireton                1:10.0      
  5 Katilyn McNutt             9 Bishop Ireton                1:10.5      

                       Varsity Girls 800 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Joanna Faletti            12 Bishop Ireton                2:34.1     5
  2 Anna Wissler                 Bishop Ireton                2:37.6     3
  3 Megan Reilly                 Bishop Ireton                2:45.9     1

                       Varsity Girls 1600 Meter Run                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Gabby Godette             11 Bishop Ireton                5:55.6     5
  2 Megan Reilly                 Bishop Ireton                6:00.1     3
  3 Lyndsay Martini              Bishop Ireton                6:03.9     1
  4 Caroline Hamil            11 St Stephens and St Agnes     6:57.2      

                     Varsity Girls 100 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Anne Washington            9 Bishop Ireton                  21.7     5

                     Varsity Girls 300 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Anne Washington            9 Bishop Ireton                  59.2     5

                             Varsity Girls Shot Put                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Lauren Mizzell            12 St Stephens and St Agnes   27-11.00   NWI     5
  2 Jasmine Armstrong         11 St Stephens and St Agnes   22-07.00   NWI     3
  3 Katie Caler               12 Bishop Ireton              15-09.00   NWI     1

                           Varsity Girls Discus Throw                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Lauren Mizzell            12 St Stephens and St Agnes      82-08   NWI     5
  2 Dora Cottrol              12 St Stephens and St Agnes      68-05   NWI     3
  3 Lindsay Crabill           12 St Stephens and St Agnes      59-11   NWI     1
  4 Katie Caler               12 Bishop Ireton                 49-05   NWI      

                            Varsity Girls Long Jump                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Tatiana Bull              12 St Stephens and St Agnes   14-07.00   NWI     5
  2 Ricca Graham                 Bishop Ireton              13-06.00   NWI     3
  3 Lauren Horton             12 St Stephens and St Agnes   10-05.00   NWI     1

                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Moses Webb                11 Bishop Ireton                  11.4     5
  2 Brandon Price                Bishop Ireton                  11.7     3
  3 Julius Bradley            11 St Stephens and St Agnes       11.9     1
  4 Andrew Baehre             11 Bishop Ireton                  13.4      

                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Moses Webb                11 Bishop Ireton                  23.7     4
  1 Bj Townley                11 Bishop Ireton                  23.7     4
  3 Khyree Robinson            9 Bishop Ireton                  25.4     1

                       Varsity Boys 400 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Michael Andersen          12 Bishop Ireton                  54.3     5
  2 Khyree Robinson            9 Bishop Ireton                  56.9     3
  3 Bj Townley                11 Bishop Ireton                  59.6     1

                        Varsity Boys 800 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Michael Andersen          12 Bishop Ireton                2:11.1     5
  2 Kevin Corcoran            11 Bishop Ireton                2:13.8     3
  3 Luke Frerichs             11 St Stephens and St Agnes     2:19.7     1
  4 Daniel Cummins            10 Bishop Ireton                2:29.8      

                       Varsity Boys 1600 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Daniel Burns              11 Bishop Ireton                4:56.9     5
  2 Luke Frerichs             11 St Stephens and St Agnes     4:58.5     3
  3 Michael Logrande           - Bishop Ireton                5:13.1     1
  4 Ed Nguyen                 11 Bishop Ireton                5:24.9      

                      Varsity Boys 110 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Spencer Amarantides        9 Bishop Ireton                  20.6     5
  2 Joey Sardegna             10 Bishop Ireton                  21.5     3
  3 Richie Kamtchoum          10 Bishop Ireton                  21.8     1

                      Varsity Boys 300 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Richie Kamtchoum          10 Bishop Ireton                  51.8     5
  2 Spencer Amarantides        9 Bishop Ireton                  54.1     2
  2 Joey Sardegna             10 Bishop Ireton                  54.1     2

                             Varsity Boys Shot Put                              
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Ryan Thermil              12 St Stephens and St Agnes   42-11.00   NWI     5
  2 Jimmy Keegan              10 Bishop Ireton              33-03.00   NWI     3
  3 Greg Oldland              11 Bishop Ireton              25-10.00   NWI     1
  4 Andrew Busker             12 St Stephens and St Agnes   25-05.00   NWI      
  5 Darcy Gomez               11 Bishop Ireton              24-11.00   NWI      

                           Varsity Boys Discus Throw                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Joe Lindsay               11 St Stephens and St Agnes     112-09   NWI     5
  2 Jimmy Keegan              10 Bishop Ireton                 88-10   NWI     3
  3 Travis Jones              12 St Stephens and St Agnes      77-08   NWI     1
  4 Greg Oldland              11 Bishop Ireton                 68-02   NWI      
  5 Darcy Gomez               11 Bishop Ireton                 55-10   NWI      

                             Varsity Boys Long Jump                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Bj Townley                11 Bishop Ireton              18-10.00   NWI     5
  2 Julius Bradley            11 St Stephens and St Agnes   17-03.50   NWI     3
  3 Andrew Baehre             11 Bishop Ireton              17-02.00   NWI     1
  4 Donte Allison             12 St Stephens and St Agnes   14-09.00   NWI      
  5 Matt Bocchi                9 Bishop Ireton               14-0.50   NWI      



                  Varsity Girls Team Scores (12 Events Scored)                  
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 Bishop Ireton               50     17   18   10    1    4    0  
  2 St Stephens and St Agnes    38      9    0    0    6   23    0  


                  Varsity Boys Team Scores (12 Events Scored)                   
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 Bishop Ireton               77     26   14   18    6   13    0  
  2 St Stephens and St Agnes    19      1    4    0    0   14    0
  
  
 RaceTab 3 by MileSplit   

                      Bishop Ireton @ SSSAS (Frosh/Soph)               
                  St. Stephen's & St. Agnes School, Alexandria, VA                   

             Frosh/Soph Boys 4x100 Meter Relay              
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St Stephens and St Agnes A                    48.4     3
  2 Bishop Ireton A                               56.1     1

             Frosh/Soph Boys 4x400 Meter Relay              
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St Stephens and St Agnes A                  4:08.4     3
  2 Bishop Ireton A                             4:08.8     1

             Frosh/Soph Girls 4x100 Meter Relay             
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St Stephens and St Agnes A                  1:00.2     3
  2 St Stephens and St Agnes B                  1:02.8      

             Frosh/Soph Girls 4x400 Meter Relay             
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 St Stephens and St Agnes A                  4:27.1     3
  2 Bishop Ireton A                             5:05.6     1

                     Frosh/Soph Girls 100 Meter Dash                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Maggie Hughes              9 St Stephens and St Agnes       13.4     5
  2 Raven Bolding             10 St Stephens and St Agnes       14.1     3
  3 Tori Van Horne             9 St Stephens and St Agnes       15.7     1

                     Frosh/Soph Girls 200 Meter Dash                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Sophie Reardon             9 St Stephens and St Agnes       33.6     5
  2 Heather Hartzell           9 St Stephens and St Agnes       36.3     3
  3 Pille Snydstrup           10 Bishop Ireton                  36.6     1
  4 Yadell Deresse             9 St Stephens and St Agnes       38.9      

                     Frosh/Soph Girls 400 Meter Dash                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Maggie Romanin            10 St Stephens and St Agnes     1:08.6     5

                      Frosh/Soph Girls 800 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Alison Lindsay             9 St Stephens and St Agnes     2:31.0     5
  2 Lizzie Zulauf             10 St Stephens and St Agnes     2:45.4     3
  3 Katilyn McNutt             9 Bishop Ireton                2:53.6     1
  4 Katarina Frustaci         10 Bishop Ireton                2:53.9      
  5 Beth Blank                10 Bishop Ireton                2:54.9      

                     Frosh/Soph Girls 1600 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Alex Georgi               10 Bishop Ireton                6:16.3     5
  2 Katarina Frustaci         10 Bishop Ireton                6:27.0     3
  3 Loren Gant                 9 Bishop Ireton                6:46.0     1
  4 Alexis Maloney            10 St Stephens and St Agnes     6:49.5      
  5 Claire Malkie             10 St Stephens and St Agnes     7:01.7      

                    Frosh/Soph Girls 100 Meter Hurdles                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Katarina Williams         10 St Stephens and St Agnes       20.6     4
  1 Lindsey Donohue           10 St Stephens and St Agnes       20.6     4

                    Frosh/Soph Girls 300 Meter Hurdles                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Lindsey Donohue           10 St Stephens and St Agnes       58.8     5
  2 Katarina Williams         10 St Stephens and St Agnes     1:00.1     3

                           Frosh/Soph Girls Shot Put                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Leila Malikyar            10 St Stephens and St Agnes   26-05.00   NWI     5
  2 Shante Kidd               10 St Stephens and St Agnes   19-01.00   NWI     3

                         Frosh/Soph Girls Discus Throw                          
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Leila Malikyar            10 St Stephens and St Agnes      58-02   NWI     5

                           Frosh/Soph Girls Long Jump                           
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Adhana Reid               10 St Stephens and St Agnes   13-09.00   NWI     5
  2 Lizzie Beane              10 St Stephens and St Agnes   10-09.00   NWI     3

                      Frosh/Soph Boys 100 Meter Dash                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Devin Williams             9 St Stephens and St Agnes       12.4     5
  2 Jonathan Winbush          10 St Stephens and St Agnes       12.7     3
  3 Tavon Smith                9 Bishop Ireton                  13.1     1
  4 Matt Bocchi                9 Bishop Ireton                  14.8      
  5 Connor Beveridge           9 Bishop Ireton                  14.9      

                      Frosh/Soph Boys 200 Meter Dash                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Max Spence                10 St Stephens and St Agnes       25.1     5
  2 Tavon Smith                9 Bishop Ireton                  27.3     3
  3 Benito Felice             11 Bishop Ireton                  27.4     1
  4 Connor Beveridge           9 Bishop Ireton                  30.4      

                      Frosh/Soph Boys 400 Meter Dash                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Aires Reyes               10 St Stephens and St Agnes       55.9     5
  2 Andrew Baehre             11 Bishop Ireton                  58.2     3
  3 Areke Walcott             10 St Stephens and St Agnes       59.0     1
  4 Daniel Burns              11 Bishop Ireton                  59.6      
  5 Benito Felice             11 Bishop Ireton                1:06.5      
  6 Connor Gribbon            10 St Stephens and St Agnes     1:10.8      

                      Frosh/Soph Boys 800 Meter Run                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Chase Whitley             10 St Stephens and St Agnes     2:30.9     5
  2 Stephen Washington        11 Bishop Ireton                2:32.8     3
  3 Tom Coward                 9 St Stephens and St Agnes     2:37.1     1
  4 Gillian Gavino            10 Bishop Ireton                2:37.8      
  5 Matt Sherman               9 St Stephens and St Agnes     2:38.8      
  6 John Paul Ryan             9 Bishop Ireton                2:45.7      

                      Frosh/Soph Boys 1600 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Sean Pili                 10 Bishop Ireton                5:30.5     5
  2 Daniel Cummins            10 Bishop Ireton                5:36.9     3
  3 Noah Brooksher            11 Bishop Ireton                6:02.5     1

                            Frosh/Soph Boys Shot Put                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Matthew Westin            10 St Stephens and St Agnes   33-07.00   NWI     5
  2 Devin Williams             9 St Stephens and St Agnes   33-02.00   NWI     3
  3 Tyler Williams            10 St Stephens and St Agnes   29-06.00   NWI     1

                          Frosh/Soph Boys Discus Throw                          
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Matthew Westin            10 St Stephens and St Agnes      93-07   NWI     5
  2 Paul Griffith             10 St Stephens and St Agnes      55-09   NWI     3
  3 Tre Allison                9 St Stephens and St Agnes      53-06   NWI     1

                           Frosh/Soph Boys Long Jump                            
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Aaron Brackett             9 St Stephens and St Agnes   15-05.00   NWI     5



                Frosh/Soph Girls Team Scores (12 Events Scored)                 
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 St Stephens and St Agnes    73     22    8   16    6   21    0  
  2 Bishop Ireton               12      1   10    0    1    0    0  


                 Frosh/Soph Boys Team Scores (10 Events Scored)                 
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 St Stephens and St Agnes    54     19    6    0    6   23    0  
  2 Bishop Ireton               22      8   12    0    2    0    0


Return to Top

Email | About