MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Northwood @ Churchill
Churchill HS Home TF Meets History
Hosted By: Winston Churchill
Potomac, Maryland
2011-04-13

Licensed to Winston Churchill High School       Hy-Tek's Meet Manager 4/14/2011
              Northwood and St. Andrew's at Churchill - 4/13/2011              
                 Winston Churchill High School (Potomac, Md.)                  
                      Dual Meet Scores - Through Event 34                      
 
                                     Women                                     
                     Northwood  119.00      7.00 St. Andrew's Episcopal        
             Winston Churchill   89.00     48.00 Northwood                     
             Winston Churchill  134.00      2.00 St. Andrew's Episcopal        
 
                                      Men                                      
                     Northwood   69.00     58.00 St. Andrew's Episcopal        
             Winston Churchill   84.00     38.00 Northwood                     
             Winston Churchill   92.00     35.00 St. Andrew's Episcopal        



Licensed to Winston Churchill High School
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/14/2011 12:20 AM
              Northwood and St. Andrew's at Churchill - 4/13/2011              
                 Winston Churchill High School (Potomac, Md.)                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Polite, Serenah              Churchill                16.1h   1 
  2 Mouafo, Jacky                Churchill                18.1h   1 
  3 Thomas, Shaniel              Northwood                19.1h   1 
  3 White, Chanelle              Northwood                19.1h   1 
  5 Belikove, Tasha              St. Andrew's             19.2h   1 
  6 Bowman, Tashae               Northwood                20.3h   2 
  7 Koytcheva, Maria             Churchill                21.0h   2 
  8 Chen, Fanny                  Churchill                21.1h   2 
  9 Trowell, Eden                Northwood                21.8h   2 
 
Event 2  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                             11:24.80  
 
Event 3  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              8:45.00  
  2 Northwood  'A'                                      9:47.10  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rhee, John                   Churchill                15.8h   1 
  2 Grimm, Andres                St. Andrew's             16.6h   1 
  3 Hardy, Kyle                  St. Andrew's             16.7h   2 
  3 Coleman, Ben                 St. Andrew's             16.7h   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Parker, Le'Quisha            Northwood                12.7h   1 
  2 Sarr, Yamundow               Northwood                13.2h   1 
  3 Coleman, Emma                Churchill                13.3h   1 
  4 Hildreth, Christine          Churchill                13.5h   1 
  5 Morales, Blair               Northwood                13.9h   1 
  6 Liang, Peggy                 Churchill                14.3h   2 
  6 Namude, Maliza               Churchill                14.3h   2 
  8 Ettinger, Sophie             Churchill                14.5h   1 
  9 Peabody, Megan               Churchill                14.8h   3 
 10 Hill, Bailey                 Churchill                15.0h   2 
 11 Newlin, Hannah               Churchill                15.1h   3 
 12 Song, Jasmine                Churchill                15.3h   2 
 12 Fuller, Maia                 Northwood                15.3h   2 
 14 Boggan, Breanna              Churchill                15.4h   3 
 14 Wolfe, Rebecca               Churchill                15.4h   3 
 16 Obayomi, Aderonke            Churchill                15.5h   2 
 17 Bowis, Bridget               Churchill                15.7h   3 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Peatross, John               St. Andrew's             11.0h   1 
  2 Phillips-Spencer, Micah      Churchill               J11.0h   1 
  3 Ange, Gadji                  Northwood                11.5h   1 
  4 Phillips-Spencer, Jemuel     Churchill                11.6h   1 
  5 Hammer, Mikael               Churchill                12.0h   2 
  6 Musa, Eddie                  Northwood                12.2h   1 
  7 Bratschi, Adam               Churchill                12.4h   2 
  8 Hardy, Kyle                  St. Andrew's             12.5h   3 
  8 Veator, Kyle                 Churchill                12.5h   3 
  8 Bedi, Kabir                  Churchill                12.5h   4 
  8 Akinsanya, James             St. Andrew's             12.5h   1 
 12 Pratt, Michael               Churchill                12.6h   3 
 12 Traversa, Julian             Churchill                12.6h   3 
 12 Emakoua, Cindell             Northwood                12.6h   2 
 15 Langley, Zephaniah           Northwood                12.7h   2 
 16 Fordyce, Andrew              Churchill                12.8h   4 
 17 Pugrant, Justin              St. Andrew's             13.2h   2 
 18 Cromwell, Erol               Churchill                13.3h   4 
 19 Miotti, Alessandro           St. Andrew's             13.4h   4 
 19 Alikhani, Ashkhan            St. Andrew's             13.4h   2 
 21 Taboh, David                 St. Andrew's             13.5h   6 
 22 Sennett, Josh                St. Andrew's             13.6h   6 
 23 Walcott, Ariel               Churchill                14.3h   3 
 24 Blume, Bobby                 St. Andrew's             14.4h   5 
 25 Page, Robert                 St. Andrew's             14.8h   3 
 25 Mitterhoff, Matt             St. Andrew's             14.8h   6 
 27 Bies, Brian                  St. Andrew's             14.9h   5 
 28 Naughton, Chris              St. Andrew's             15.3h   5 
 29 Schepis, Robert              St. Andrew's             15.7h   5 
 30 McShane, Michael             St. Andrew's             15.9h   4 
 30 Weber, Billy                 St. Andrew's             15.9h   6 
 32 Coran, Sam                   Churchill                18.5h   4 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weinreich, Jessica           Churchill              5:43.20  
  2 Kim, Juhee                   Churchill              5:50.00  
  3 Bourg, Charlotte             Churchill              5:50.70  
  4 Su, Caroline                 Churchill              5:56.50  
  5 Kershner, Morgan             Northwood              6:04.90  
  6 Shapiro, Emily               Churchill              6:11.00  
  7 McAlister, Amy               Churchill              6:16.20  
  8 Rowley, Corey                Northwood              6:17.50  
  9 Wear, Valerie                Churchill              6:24.10  
 10 Kitt, Elizabeth              Churchill              6:25.10  
 11 Srebnick, Taylor             Churchill              6:29.30  
 12 Bell, Caroline               St. Andrew's           6:31.20  
 13 Perthel, Jeanette            Churchill              6:32.50  
 14 Bell, Julia                  Churchill              6:35.40  
 15 Levin, Caren                 Churchill              6:37.40  
 16 DeMayo, Jessica              Churchill              6:39.20  
 17 Dosik, Jaclyn                Churchill              6:45.10  
 18 Etessami, Ariana             Churchill              6:49.80  
 19 O'Connell, Erin              Churchill              6:58.20  
 20 Reitzes, Sarah               Churchill              6:58.40  
 21 Berger, Ilana                Churchill              7:00.80  
 22 Dmitriev, Dora               Churchill              7:08.00  
 23 Kosmaoglou, Joanna           Churchill              7:16.50  
 24 Spott, Amanda                Churchill              7:41.80  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kim, Alexander               Churchill              4:38.20  
  2 Bies, Brian                  St. Andrew's           4:49.10  
  3 Rheingold, Justin            Churchill              4:49.80  
  4 Douglass, EJ                 St. Andrew's           4:58.10  
  5 Simpson, Ben                 St. Andrew's           4:59.10  
  6 Boliek, West                 Northwood              5:00.60  
  7 Tashayyod, Rustin            Churchill              5:04.80  
  8 Fisher, Brandon              Churchill              5:05.90  
  9 Silber, Samuel               Churchill              5:06.40  
 10 Clark, Mark                  Churchill              5:06.90  
 11 Horowitz, Zack               St. Andrew's           5:09.50  
 12 Ibrahim-Hassan, Ahmed        St. Andrew's           5:11.70  
 13 Beatty, Kyle                 Churchill              5:14.00  
 14 Robbins, Eli                 St. Andrew's           5:15.30  
 15 Hein, John                   Churchill              5:15.40  
 16 Kahn, Gabe                   St. Andrew's           5:18.40  
 17 Giavotto, Peter              Churchill              5:20.00  
 18 Blooston, Leo                Churchill              5:20.40  
 19 Haskins, Andrew              Churchill              5:22.10  
 20 Spielman, Benjamin           Churchill              5:24.60  
 21 Pejman, Andisheh             Churchill              5:26.50  
 22 Hall, Nick                   Northwood              5:28.30  
 23 Chona, Simon                 Churchill              5:29.40  
 24 Amare, Abel                  Northwood              5:30.00  
 25 Hettiarachchi, Dilan         Churchill              5:30.20  
 26 Oppler, Zachary              Churchill              5:30.50  
 27 Stoker, Geoffrey             Churchill              5:31.90  
 28 Bachrach, Kevin              Churchill              5:32.30  
 29 Lippman, Zachary             Churchill              5:32.90  
 30 Weston-Dawkes, Matthew       Churchill              5:33.30  
 31 Ishikawa, Andrew             Churchill              5:35.10  
 32 Palmer, Oliver               Churchill              5:35.80  
 33 Kee, Andrew                  Churchill              5:36.60  
 34 Plaisance, Luc               Churchill              5:37.20  
 35 Nealley, Harrison            St. Andrew's           5:38.90  
 36 Lamas, Jose                  Churchill              5:39.20  
 37 Gura, Colin                  Churchill              5:40.10  
 38 Bourg, Garrett               Churchill              5:43.80  
 39 Crutchfield, Andrew          Churchill              5:45.80  
 40 Fasano, Franklin             Churchill              5:46.20  
 41 Atkinson, James              Churchill              5:46.50  
 42 Stern, Brendon               Churchill              5:49.00  
 43 Richards, Aaron              Northwood              5:49.30  
 44 Dunne, Matthew               Churchill              5:52.00  
 45 McDermott, Robert            Churchill              5:52.40  
 46 Plazas, Andres               Churchill              5:53.10  
 47 Saussy, John                 Churchill              5:54.00  
 48 James, Peter                 St. Andrew's           5:55.20  
 49 Roberts, Erik                Churchill              5:56.20  
 50 Maibach, Jacob               St. Andrew's           6:03.00  
 51 Machlis, Daniel              Churchill              6:13.30  
 52 Brown, Chris                 St. Andrew's           6:15.40  
 53 Gilman, Samuel               Churchill              6:26.10  
 54 Mizell, Sheldon              Northwood              6:35.10  
 55 Schaaf, Ian                  Northwood              7:04.60  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              1:53.80  
  2 Northwood  'A'                                      1:54.00  
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
 -- Winston Churchill  'A'                                   DQ  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sarr, Yamundow               Northwood              1:03.7h  
  2 Parker, Le'Quisha            Northwood              1:04.5h  
  3 Sohl, Meili                  Churchill              1:08.4h  
  4 Bojanova, Diana              Churchill              1:09.0h  
  5 Akibo-Betts, Danielle        Northwood              1:12.7h  
  6 Chernow, Quinn               St. Andrew's           1:13.5h  
  7 Yen, Ivy                     Churchill              1:15.1h  
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bowis, Robert                Churchill                50.1h   1 
  2 Shelton, Nick                Northwood                52.7h   1 
  3 Russo, Andrew                Northwood                53.6h   1 
  4 Akinsanya, James             St. Andrew's             56.3h   1 
  5 Nolan, James                 Churchill                56.6h   1 
  6 Goldstein, Forrest           St. Andrew's             57.2h   1 
  7 Mainwaring, Christopher      Churchill                58.1h   2 
  7 Agbaniyaka, Boni             St. Andrew's             58.1h   2 
  9 Kim, Eugene                  Churchill                58.7h   2 
 10 Giaquinta, Tavon             Northwood                59.3h   3 
 11 Ibrahim-Hassan, Ahmed        St. Andrew's             59.7h   3 
 12 Horowitz, Zack               St. Andrew's           1:00.2h   3 
 13 Kahn, Gabe                   St. Andrew's           1:01.4h   2 
 14 Izadpanah, Arman             St. Andrew's           1:03.7h   2 
 15 Singleton, Drew              St. Andrew's           1:04.1h   2 
 16 Blume, Bobby                 St. Andrew's           1:15.2h   3 
 17 Douglass, EJ                 St. Andrew's           1:15.5h   2 
 18 Bies, Brian                  St. Andrew's           1:18.6h   3 
 19 McShane, Michael             St. Andrew's           1:18.7h   3 
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maslen, Zoe                  Churchill             12:24.20  
  2 Rabade, Paula                Churchill             12:49.50  
  3 Hill, Bailey                 Churchill             12:53.00  
  4 Garland, Genevieve           Churchill             13:06.50  
  5 Kershner, Morgan             Northwood             13:28.80  
  6 Rowley, Corey                Northwood             13:51.10  
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weinstein, Zachary           Churchill              9:58.80  
  2 Thiyagarajan, Sushen         Churchill             10:28.30  
  3 Valero, Daniel               Churchill             10:49.00  
  4 Douglass, EJ                 St. Andrew's          10:55.40  
  5 Rheingold, Justin            Churchill             11:12.50  
  6 Blum, Alexander              Churchill             11:19.50  
  7 Boliek, West                 Northwood             11:29.90  
  8 Hall, Nick                   Northwood             11:36.50  
  9 Amare, Abel                  Northwood             11:38.30  
 10 Richards, Aaron              Northwood             12:37.00  
 11 Schaaf, Ian                  Northwood             15:21.80  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Polite, Serenah              Churchill                50.4h   1 
  2 Thomas, Shaniel              Northwood                51.8h   1 
  3 Scretchen, Vanessa           Northwood                54.1h   1 
  4 Chen, Fanny                  Churchill                55.1h   2 
  5 Mouafo, Jacky                Churchill                55.9h   2 
  6 Belikove, Tasha              St. Andrew's             56.1h   1 
  7 Koytcheva, Maria             Churchill                56.7h   1 
  8 White, Chanelle              Northwood                59.3h   2 
  9 Trowell, Eden                Northwood              1:01.9h   2 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rhee, John                   Churchill                42.9h  
  2 Coleman, Ben                 St. Andrew's             43.1h  
  3 Grimm, Andres                St. Andrew's             43.6h  
  4 Hardy, Kyle                  St. Andrew's             44.9h  
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Parker, Le'Quisha            Northwood                26.3h   1 
  2 Sarr, Yamundow               Northwood                26.8h   1 
  3 Coleman, Emma                Churchill                27.8h   1 
  4 Caulk, Taylor                Churchill                28.0h   1 
  4 Hildreth, Christine          Churchill                28.0h   2 
  6 Morales, Blair               Northwood                29.0h   2 
  7 Ettinger, Sophie             Churchill                30.3h   2 
  7 Liang, Peggy                 Churchill                30.3h   3 
  9 Namude, Maliza               Churchill                30.4h   2 
 10 Peabody, Megan               Churchill                31.1h   3 
 11 Katouzian, Sarvadad          Churchill                31.4h   3 
 12 Belikove, Tasha              St. Andrew's             31.5h   1 
 12 Song, Jasmine                Churchill                31.5h   3 
 14 Boggan, Breanna              Churchill                31.7h   4 
 15 Bowis, Bridget               Churchill                32.2h   4 
 15 Wolfe, Rebecca               Churchill                32.2h   4 
 17 Ambrose, Elisa               Churchill                34.0h   3 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Phillips-Spencer, Micah      Churchill                22.6h   1 
  2 Peatross, John               St. Andrew's             23.1h   1 
  3 Phillips-Spencer, Jemuel     Churchill                23.8h   1 
  4 Ange, Gadji                  Northwood                23.9h   1 
  5 Hammer, Mikael               Churchill                24.0h   2 
  6 Musa, Eddie                  Northwood                24.9h   1 
  7 Bratschi, Adam               Churchill                25.1h   2 
  8 Akinsanya, James             St. Andrew's             25.3h   1 
  9 Traversa, Julian             Churchill                25.6h   3 
 10 Pratt, Michael               Churchill                25.9h   3 
 11 Bedi, Kabir                  Churchill                26.1h   3 
 12 Giaquinta, Tavon             Northwood                26.2h   2 
 13 Mainwaring, Christopher      Churchill                26.3h   4 
 14 Langley, Zephaniah           Northwood                26.4h   2 
 15 Fordyce, Andrew              Churchill                26.5h   4 
 16 Emakoua, Cindell             Northwood                26.7h   3 
 17 Alikhani, Ashkhan            St. Andrew's             27.6h   2 
 18 Pugrant, Justin              St. Andrew's             27.7h   2 
 19 Cromwell, Erol               Churchill                28.6h   4 
 20 Walcott, Ariel               Churchill                29.3h   2 
 21 Bies, Brian                  St. Andrew's             31.8h   3 
 22 Naughton, Chris              St. Andrew's             32.8h   3 
 23 Schepis, Robert              St. Andrew's             33.1h   3 
 24 Coran, Sam                   Churchill                41.0h   4 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weinreich, Jessica           Churchill              2:37.60  
  2 Kim, Juhee                   Churchill              2:38.80  
  3 Bojanova, Diana              Churchill              2:40.40  
  4 Bourg, Charlotte             Churchill              2:44.60  
  5 Kershner, Morgan             Northwood              2:51.30  
  6 McAlister, Amy               Churchill              2:55.00  
  7 Srebnick, Taylor             Churchill              2:55.70  
  8 Chernow, Quinn               St. Andrew's           2:56.30  
  9 Yen, Ivy                     Churchill              2:57.80  
 10 Shapiro, Emily               Churchill              3:02.50  
 11 Wear, Valerie                Churchill              3:04.50  
 12 Kitt, Elizabeth              Churchill              3:05.90  
 13 Bell, Caroline               St. Andrew's           3:07.50  
 14 Bell, Julia                  Churchill              3:08.60  
 15 Levin, Caren                 Churchill              3:09.40  
 16 DeMayo, Jessica              Churchill              3:09.90  
 17 Perthel, Jeanette            Churchill              3:10.80  
 18 Kosmaoglou, Joanna           Churchill              3:12.00  
 19 Dosik, Jaclyn                Churchill              3:12.60  
 20 Dmitriev, Dora               Churchill              3:13.10  
 21 O'Connell, Erin              Churchill              3:13.60  
 22 Berger, Ilana                Churchill              3:13.90  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Russo, Andrew                Northwood              2:06.80  
  2 Shelton, Nick                Northwood              2:07.00  
  3 Nolan, James                 Churchill              2:10.40  
  4 Shannon, Luke                Churchill              2:11.10  
  5 Weinstein, Zachary           Churchill              2:11.60  
  6 Ross, Seth                   Churchill              2:13.50  
  7 Causey, Chris                Northwood              2:14.60  
  8 Thiyagarajan, Sushen         Churchill              2:17.40  
  9 Valero, Daniel               Churchill              2:17.50  
 10 Pejman, Andisheh             Churchill              2:19.60  
 11 Tashayyod, Rustin            Churchill              2:19.80  
 12 Hein, John                   Churchill              2:20.50  
 13 Clark, Mark                  Churchill              2:21.30  
 14 Womer, Scott                 St. Andrew's           2:22.30  
 15 Silber, Samuel               Churchill              2:22.90  
 16 Fisher, Brandon              Churchill              2:25.10  
 17 Plazas, Andres               Churchill              2:25.80  
 18 Spielman, Benjamin           Churchill              2:27.70  
 19 Nealley, Harrison            St. Andrew's           2:29.10  
 20 Giavotto, Peter              Churchill              2:30.30  
 21 Blum, Alexander              Churchill              2:30.90  
 22 Oppler, Zachary              Churchill              2:31.20  
 23 Kim, Eugene                  Churchill              2:31.50  
 24 Stoker, Geoffrey             Churchill              2:31.70  
 25 Chona, Simon                 Churchill              2:32.20  
 26 Fasano, Franklin             Churchill              2:32.40  
 27 Plaisance, Luc               Churchill              2:32.60  
 28 Blooston, Leo                Churchill              2:33.00  
 29 Haskins, Andrew              Churchill              2:33.50  
 30 Bourg, Garrett               Churchill              2:33.90  
 31 Hettiarachchi, Dilan         Churchill              2:34.40  
 32 Lamas, Jose                  Churchill              2:34.80  
 33 Saussy, John                 Churchill              2:36.10  
 34 Dunne, Matthew               Churchill              2:36.40  
 35 Kee, Andrew                  Churchill              2:36.70  
 36 Ishikawa, Andrew             Churchill              2:37.30  
 37 Weston-Dawkes, Matthew       Churchill              2:37.90  
 38 Palmer, Oliver               Churchill              2:38.70  
 39 Stern, Brendon               Churchill              2:39.90  
 40 McDermott, Robert            Churchill              2:40.20  
 41 Richards, Aaron              Northwood              2:40.90  
 42 Bachrach, Kevin              Churchill              2:41.70  
 43 Lippman, Zachary             Churchill              2:42.50  
 44 James, Peter                 St. Andrew's           2:43.00  
 45 Atkinson, James              Churchill              2:43.10  
 46 Gilman, Samuel               Churchill              2:51.50  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Northwood  'A'                                        53.8h  
  2 Winston Churchill  'A'                                54.9h  
  3 Winston Churchill  'C'                              1:01.9h  
 -- Winston Churchill  'B'                                   DQ  
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                                45.3h  
  2 Winston Churchill  'B'                                49.9h  
  3 Northwood  'A'                                        51.3h  
  4 Winston Churchill  'C'                                53.2h  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              4:35.80  
  2 Northwood  'A'                                      5:08.80  
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Winston Churchill  'A'                              3:39.20  
  2 Northwood  'A'                                      3:46.40  
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Parker, Le'Quisha            Northwood              4-06.00  
  2 Namude, Maliza               Churchill              4-04.00  
  3 Ettinger, Sophie             Churchill              4-02.00  
  4 Su, Caroline                 Churchill              4-00.00  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Vaughn, Gary                 Northwood              5-02.00  
  1 Albers, Tyler                Churchill              5-02.00  
 -- Causey, Chris                Northwood                   DQ  
 
Event 27  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caulk, Taylor                Churchill             17-02.00  
  2 Chen, Fanny                  Churchill             14-03.00  
  3 Thomas, Shaniel              Northwood             13-08.25  
  4 Trowell, Eden                Northwood             12-11.75  
  5 Roberts, Sierra              Northwood             12-10.00  
  6 Boggan, Breanna              Churchill             12-07.00  
  6 Koytcheva, Maria             Churchill             12-07.00  
  8 Liang, Peggy                 Churchill             11-04.00  
 
Event 28  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Peatross, John               St. Andrew's          21-02.50  
  2 Grimm, Andres                St. Andrew's          19-04.00  
  3 Vaughn, Gary                 Northwood             17-04.00  
  4 Kane, Calvin                 Northwood             16-06.00  
  5 Emakoua, Cindell             Northwood             15-04.50  
  6 Fordyce, Andrew              Churchill             14-11.00  
 
Event 29  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caulk, Taylor                Churchill             33-08.00  
  2 Polite, Serenah              Churchill             32-06.50  
  3 Scretchen, Vanessa           Northwood             32-04.50  
  4 Trowell, Eden                Northwood             26-04.00  
 
Event 30  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Peatross, John               St. Andrew's          38-09.50  
  2 Causey, Chris                Northwood             34-10.00  
  3 Masha, Abdul-Fatah           Churchill             31-07.75  
 
Event 31  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Obayomi, Aderonke            Churchill             25-07.00  
  2 Roberts, Sierra              Northwood             25-02.00  
  3 Adonis, Solana               Northwood             23-06.00  
  4 Austin, Nzinga               Northwood             22-07.00  
  5 Koenick, Lori                Churchill             22-06.00  
  6 Dagalakis, Maria             Churchill             20-11.00  
  7 Roberts, Erica               Churchill             17-06.00  
  8 Ambrose, Elisa               Churchill             15-04.00  
 
Event 32  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elhage, Nadim                Churchill             45-09.00  
  2 Olney, Martin                Northwood             41-08.00  
  3 Kale, Joseph                 Churchill             38-11.00  
  4 Kane, Calvin                 Northwood             35-09.00  
  5 Soevik, Odin                 Churchill             31-10.00  
  6 Kaplan, David                Churchill             30-00.00  
  7 Lehnhard, Andrew             St. Andrew's          29-09.00  
  8 Sump, Jackson                St. Andrew's          29-04.00  
  9 Emakoua, Cindell             Northwood             29-03.00  
 10 Sennett, Josh                St. Andrew's          28-06.00  
 11 Cowan, Travis                St. Andrew's          28-04.00  
 12 Hsu, Wesley                  Churchill             28-03.00  
 13 Putchsi, Will                Northwood             27-09.00  
 14 Guinyard, Juwan              Northwood             27-04.00  
 15 Sullivan, Scott              Northwood             24-10.00  
 16 Mitterhoff, Matt             St. Andrew's          22-07.00  
 17 Allen, John                  St. Andrew's          21-02.00  
 18 Taboh, David                 St. Andrew's          20-09.00  
 19 Weber, Billy                 St. Andrew's          20-06.00  
 
Event 33  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Roberts, Erica               Churchill                70-03  
  2 Roberts, Sierra              Northwood                62-11  
  3 Ambrose, Elisa               Churchill                58-11  
  4 Dagalakis, Maria             Churchill                58-01  
  5 Koenick, Lori                Churchill                57-05  
  6 Austin, Nzinga               Northwood                53-10  
  7 Adonis, Solana               Northwood                53-02  
  8 Cooper, Hannah               Churchill                38-01  
 
Event 34  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elhage, Nadim                Churchill               141-07  
  2 Kaplan, David                Churchill               115-08  
  3 Kale, Joseph                 Churchill               105-07  
  4 Olney, Martin                Northwood               104-01  
  5 Soevik, Odin                 Churchill                97-01  
  6 Kane, Calvin                 Northwood                80-11  
  7 Sump, Jackson                St. Andrew's             78-11  
  8 Hsu, Wesley                  Churchill                76-04  
  9 Cowan, Travis                St. Andrew's             75-01  
 10 Putchsi, Will                Northwood                74-00  
 11 Lehnhard, Andrew             St. Andrew's             71-08  
 12 Sennett, Josh                St. Andrew's             69-07  
 13 Agbaniyaka, Boni             St. Andrew's             61-07  
 14 Taboh, David                 St. Andrew's             60-07  
 15 Guinyard, Juwan              Northwood                57-10  
 16 Weber, Billy                 St. Andrew's             51-02  
 17 Allen, John                  St. Andrew's             45-08  
 18 Mitterhoff, Matt             St. Andrew's             43-05  



Return to Top

Email | About