MoCoRunning



MoCoRunning


Articles


Calendar


Results


history


Schools


Leaderboard


Fun Stuff


Links




Howard County Winter Festival
Howard County Invitational Indoors History
Hosted By: HoCo
Landover, Maryland
2010-12-11
http://hocorunning.com/view_meet.php?mid=345

Licensed to Howard Co Public School System Champs - Organization License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/11/2010 05:59 PM
                   2010 Howard County Winter Track Festival                    
                      Results - from hocorunning.com                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: !  7.00  12/18/2004  Phobay Kutu-Akoi, KENNEDY                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Mercedes            Huntingtown               7.17q  2 
  2 Scott, Aneesha               Long Reach                7.35q  5 
  3 Smalls, Jasmine              Sherwood Hig              7.37q  7 
  3 Parson, Taylor               Old Mill Hig              7.37q  2 
  5 Kelly, Manazia               Dunbar HS                 7.42q  1 
  5 corley, sharvey              suitland hig              7.42q  3 
  7 Idris, Amira                 C.D. Hylton               7.47q  1 
  7 Tillman, Mercedes            North Point               7.47q  7 
  9 Oden, Titi                   Hammond                   7.56   4 
 10 Sherman, Breanna             North Point               7.63   2 
 11 Robinson, Alana              McDonogh Sch              7.64   3 
 12 Moore, Kiara                 River Hill                7.66   5 
 13 Smith, Jasmine               Patuxent                  7.68   6 
 13 Jackson, Malika              Paint Branch              7.68   5 
 15 Bullock, Terri               Georgetown V              7.70   1 
 15 Williams, Anna               Edison                    7.70   6 
 17 Fawole, Kristen              Long Reach                7.76   4 
 18 Williams, Patience           Hammond                   7.79   7 
 19 Brannock, Ashley             Franklin                  7.82   4 
 20 Dean, Aliyah                 Kennedy                   7.89   1 
 21 Prendergast, Taylor          Good Counsel              7.92   5 
 22 Allen, Destiny               Georgetown V              7.96   3 
 23 Ajayin, Toyin                Reservoir                 7.99   2 
 24 Mobley, Milan                Friendly                  8.03   2 
 24 Thomas, MyKaila              North Point               8.03   4 
 26 N\'Gambwa, Nicole            Kennedy                   8.10   6 
 27 Fowlkes, Asianai             Baltimore Po              8.12   1 
 27 Thomas, Ceaira               Oakland Mill              8.12   6 
 29 Ashiru, Sheyi                Parkdale Hig              8.13   1 
 30 Wood, Amber                  Paint Branch              8.20   7 
 31 Jamison, Jaraina             Friendship C              8.21   5 
 32 Grinkley, Heather            C.D. Hylton               8.25   5 
 33 Cherish, Hannah              Reservoir                 8.29   6 
 33 Saylor, ShaLeigh             Catoctin                  8.29   4 
 35 Thomas, Deborah              Friendship C              8.32   2 
 36 McClendon, Kerry             Howard                    8.33   6 
 37 Bucsynski, Amanda            Long Reach                8.35   1 
 37 jefferson, meia              suitland hig              8.35   4 
 39 Miller, Jackilyn             Woodrow Wils              8.46   6 
 40 Ukwu, Tochi                  Parkdale Hig              8.48   2 
 41 Pettiford, Jeeica            Baltimore Po              8.58   3 
 42 Wooten, Alicia               Oakland Mill              8.66   4 
 43 Roque, Angelica              Northern                  8.67   2 
 44 Galo, Kellyn                 Watkins Mill              8.74   3 
 45 Green, Raven                 Riverdale Ba              8.96   3 
 46 Stith, Danitia               Watkins Mill              9.72   5 
 
Girls 55 Meter Dash
================================================================
 Meet Record: !  7.00  12/18/2004  Phobay Kutu-Akoi, KENNEDY                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Mercedes            Huntingtown               7.24  
  2 Parson, Taylor               Old Mill Hig              7.38  
  3 Kelly, Manazia               Dunbar HS                 7.44  
  4 Idris, Amira                 C.D. Hylton               7.45  
  5 Smalls, Jasmine              Sherwood Hig              7.51  
  6 Tillman, Mercedes            North Point               7.52  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: ! 25.49  12/18/2004  Michaylin Golladay, Largo                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Robinson, Jasmine            McDonogh Sch             25.75  14 
  2 Jackson, Mercedes            Huntingtown              25.94  14 
  3 Franklin, Alexis             Old Mill Hig             26.12  14 
  4 DeLoach, Jordan              Queen Anne S             26.50  12 
  5 Parson, Taylor               Old Mill Hig             26.58  14 
  6 Grizzle, Felicia             Paint Branch             26.60  13 
  7 Jackson, Imani               Franklin                 26.64  13 
  8 Bullock, Terri               Georgetown V             26.93  13 
  9 Adewole, Tejumade            Good Counsel             27.18  13 
 10 Wright, Danielle             Oxon Hill Hi             27.20  12 
 11 Johnson, Nailah              Friendly                 27.33  14 
 12 Tape, Jacqueline             Long Reach               27.43  12 
 13 Brannock, Ashley             Franklin                 27.51  11 
 14 Wiggins, Kendra              Baltimore Po             27.56  13 
 15 Togun, Adeola                Marriotts Ri             27.74   5 
 16 Smith, Jasmine               Patuxent                 27.80   7 
 17 Tabor, Treasure              Hammond                  27.91  10 
 18 Wilkins, Michaela            Mount Hebron             27.95  11 
 19 Allen, Destiny               Georgetown V             28.00   6 
 20 Ramos, Emilia                Catonsville              28.06  11 
 21 campbell, maria              suitland hig             28.20  12 
 22 Kelly, Erin                  Leonardtown              28.29   8 
 23 Woodridge, Jade              Archbishop C             28.30   8 
 24 Prendergast, Taylor          Good Counsel             28.39  10 
 25 Dean, Aliyah                 Kennedy                  28.61  11 
 26 Stewart, Asia                Glasgow                  28.83   7 
 27 Thomas, Ceaira               Oakland Mill             28.93   5 
 28 Seale, Tessa                 Centennial               28.99   3 
 29 Burton, Chanquel             Oxon Hill Hi             29.03  10 
 30 Ranly, Anna                  Northern                 29.07  10 
 31 Okoya, Tamarra               Hammond                  29.13   9 
 32 Fon, Anyen                   Laurel                   29.23   7 
 33 Conway, Hannah               Chesapeake H             29.26   4 
 34 Callison, Kim                Patuxent                 29.29   5 
 35 Kaminsky, Erin               Glenelg                  29.33   5 
 36 Link, Khyla                  Woodrow Wils             29.43   8 
 37 Maggio, Kaitlyn              Howard                   29.50   7 
 38 Shaner, Laura                Leonardtown              29.62   4 
 39 Reese, Aliyah                Aberdeen                 29.72  13 
 40 Pope, Kanisha                Seton Keough             29.84   9 
 41 McGuigan, Samantha           Patuxent                 29.96   3 
 42 Scott, Asha                  Archbishop C             30.02   6 
 43 Thomas, Deborah              Friendship C             30.07   1 
 44 Burch, Candance              Friendly                 30.15  12 
 45 Bulluck, Kayla               Friendship C             30.16   1 
 46 Gault, Savanna               Leonardtown              30.18   3 
 47 Malone, Sonya                Aberdeen                 30.22   1 
 48 Tzamaras, Dema               Sherwood Hig             30.25   4 
 49 Saylor, ShaLeigh             Catoctin                 30.27   6 
 50 Jones, Brittany              Oxon Hill Hi             30.39  12 
 51 Washington, Dominique        Friendship C             30.43   2 
 51 Mantrangolo, Ashley          owings Mills             30.43   9 
 53 Galo, Kellyn                 Watkins Mill             30.53   3 
 54 Dawson, Jackie               Mount Hebron             30.55   8 
 55 w, marin                     suitland hig             30.59   1 
 56 Bonham, Rachel               Woodrow Wils             30.65  10 
 57 Jamison, Jaraina             Friendship C             30.67   2 
 58 Caprietta, Jasmine           Oxon Hill Hi             30.91   9 
 58 Perry, Jenae                 Riverdale Ba             30.91   7 
 60 Allen, Rachael               owings Mills             31.08   3 
 61 Palmer, Parris               Friendly                 31.42   9 
 62 Kaminsky, Christina          Glenelg                  31.44   5 
 63 Wooten, Alicia               Oakland Mill             31.69   2 
 63 Williams, Courtney           Laurel                   31.69   6 
 65 Burton, Victoria             AI DuPont                31.80   4 
 66 Pecku, Pamela                Parkdale Hig             32.21   6 
 67 Nava, Jackie                 Patuxent                 32.29   2 
 68 McLeod, Naomi                Archbishop C             32.49   4 
 69 Ragland, Tatiana             Archbishop C             32.50   6 
 70 Sterner, Melissa             AI DuPont                32.80   2 
 71 Jones, Raven                 Marriotts Ri             33.77   5 
 72 Jachman, Taylor              owings Mills             36.50   4 
 73 Naya, Sheila                 Watkins Mill             36.99   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: ! 57.75  12/6/2008   Xauddina Whittington, Catonsville           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Franklin, Alexis             Old Mill Hig             58.20   6 
  2 Scott, Aneesha               Long Reach               59.21   6 
  3 Hayes, Sidney                McDonogh Sch           1:00.82   6 
  4 mercer, shakia               suitland hig           1:01.60   6 
  5 Wilkins, Michaela            Mount Hebron           1:02.33   6 
  6 Williams, Bryana             Riverdale Ba           1:02.54   6 
  7 Davis, China                 Seton Keough           1:03.28   4 
  8 Ball, Kayla                  Aberdeen               1:03.44   4 
  9 Broady, Kayla                Hammond                1:03.89   5 
 10 butler, tongalia             suitland hig           1:04.13   6 
 11 Kaiser, Alyssa               Atholton               1:04.57   5 
 12 Pitney, Brielle              Glenelg                1:04.58   4 
 13 Randlett-Tydings, Maria      Catonsville            1:04.84   4 
 14 Egbert, Lindsay              Leonardtown            1:04.86   3 
 15 Lyons, Amanda                Glenelg                1:05.24   4 
 16 Bennet, Oshin                Laurel                 1:05.75   3 
 17 Greenberg, Adrienne          Glenelg                1:06.19   4 
 18 Carr, Leah                   Dunbar HS              1:06.44   6 
 19 Wolo, Beatrice               Hammond                1:06.48   5 
 20 Freeman, Jordan              Old Mill Hig           1:06.72   5 
 21 Phillips, Colleen            Good Counsel           1:06.76   5 
 22 Jones, Stephanie             Georgetown V           1:07.02   5 
 23 Whitney, Sheina              Reservoir              1:07.48   1 
 24 Short, Barbaretta            Dunbar HS              1:07.61   3 
 25 McLeod, Natovian             Marriotts Ri           1:07.92   5 
 26 Fauntroy, Nalo               Dunbar HS              1:08.05   3 
 27 Jones, Brittany              Oxon Hill Hi           1:08.17   5 
 28 Wright, Briana               Riverdale Ba           1:08.31   3 
 29 Reese, Aliyah                Aberdeen               1:08.65   4 
 30 Jefferson, Maya              Queen Anne S           1:08.66   3 
 31 Daramola, Funmi              Paint Branch           1:08.87   2 
 32 Hodak, Lara                  Old Mill Hig           1:08.88   3 
 33 Fon, Anyen                   Laurel                 1:09.43   2 
 34 Blanchard, Jasmine           Northern               1:09.67   3 
 35 Duhaney, Kim                 owings Mills           1:10.94   3 
 36 Russell, Aja                 Friendly               1:11.02   3 
 37 Dewitt, Jennifer             Laurel                 1:11.23   2 
 38 Kirkland, Shannon            Oxon Hill Hi           1:12.36   4 
 39 Olojo, Oluwaseun             Laurel                 1:12.55   2 
 40 Wiggins, Kendra              Baltimore Po           1:12.57   2 
 41 Cordon, Jamilet              Parkdale Hig           1:12.66   4 
 42 Grejda, Emily                Marriotts Ri           1:12.99   2 
 43 Barnwell, Courtney           Howard                 1:13.16   1 
 44 Mento, Lillian               AI DuPont              1:14.22   1 
 45 Dingle, Katie                Seton Keough           1:14.34   1 
 46 Nava, Jackie                 Patuxent               1:16.04   1 
 47 Tracey, Meghan               owings Mills           1:16.77   2 
 48 Stewart, Dejah               Queen Anne S           1:17.33   1 
 49 Bulluck, Kayla               Friendship C           1:21.05   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
 Meet Record: ! 2:24.63  12/18/2004  Kate Nicholson, Atholton                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Seymour, Kiah                Archbishop C           2:27.11  
  2 Demaree, Anna                River Hill             2:28.79  
  3 Oliver, Amy                  Reservoir              2:31.37  
  4 Griffith, Keyawna            North Point            2:32.70  
  5 Beale, Miranda               McDonogh Sch           2:33.08  
  6 Myers, Kristen               Catoctin               2:33.54  
  7 Tawa, Liz                    Mount Hebron           2:34.45  
  8 Vaughan, Hannah              Mount Hebron           2:35.40  
  9 Underwood, Naomi             Northern               2:35.60  
 10 Macdonald, Tara              Catonsville            2:35.61  
 11 Omolola, Esther              Parkdale Hig           2:35.72  
 12 Mbowe, Isatou                Kennedy                2:36.55  
 13 Miller, Samara               Aberdeen               2:38.10  
 14 Guilds, Mckenia              Watkins Mill           2:38.44  
 15 Connelly, Bridget            Georgetown V           2:39.56  
 16 Davis, China                 Seton Keough           2:41.11  
 17 Martello, Shannon            Hereford               2:41.17  
 18 Hulit, Sarah                 Wilde Lake             2:42.14  
 19 Wilhelm, Bailey              Hereford               2:42.40  
 20 Reilly, Jennifer             Chesapeake H           2:43.53  
 21 Rohde, Jenna                 Franklin               2:44.06  
 22 Greene, Jaimie               North Point            2:44.21  
 23 Randall, Emily               Hereford               2:44.30  
 24 Warman, Emma                 Marriotts Ri           2:44.58  
 25 Laamanen, Alice              Catoctin               2:45.14  
 26 Jones, Stephanie             Georgetown V           2:45.31  
 27 Sattler, Maddie              Catonsville            2:45.46  
 28 McClelland, Sadie            Long Reach             2:46.33  
 29 Allston, Bryn                North Point            2:46.50  
 30 Glasser, Heather             Long Reach             2:47.73  
 31 Chase, Becca                 Franklin               2:48.25  
 32 spears, aisha                suitland hig           2:48.91  
 33 Kuegler, Mary Catherine      Southern Bul           2:49.13  
 34 Gegelski, Erica              Seton Keough           2:50.07  
 35 Marshall, Lauren             Wilde Lake             2:50.51  
 36 Laureno, Maria               Marriotts Ri           2:51.44  
 37 Lingg, Jen                   Centennial             2:52.38  
 38 Block, Hannah                owings Mills           2:56.26  
 39 Haynes, Charisma             owings Mills           3:06.69  
 40 Abdallah, Naqiyah            Baltimore Po           3:07.57  
 41 Nwanhwoala, Kate             Laurel                 3:16.81  
 42 Sumner, Mackenzie            Queen Anne S           3:16.99  
 43 Conover, Madeleine           Woodrow Wils           3:21.00  
 
Girls 1 Mile Run
================================================================
 Meet Record: ! 5:05.65  12/12/2009  Stephanie Frenchik, Landstown             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dulac, Madeline              McDonogh Sch           5:14.41  
  2 Buescher, Karli              Mount Hebron           5:37.83  
  3 Mantelli, Sophie             Catonsville            5:38.98  
  4 Johnson, Zuwena              Riverdale Ba           5:39.95  
  5 Carr, Grace                  Georgetown V           5:40.09  
  6 Tinsley, Tara                Edison                 5:41.22  
  7 Vane, Paige                  Mount Hebron           5:43.11  
  8 Daly, Shannen                C.D. Hylton            5:44.77  
  9 Gibson, Alyse                Reservoir              5:46.93  
 10 Nellis, Amy                  Atholton               5:47.68  
 11 Zellman, Rachel              Northern               5:48.20  
 12 McLaughlin, Cara             Leonardtown            5:48.41  
 13 Connelly, Bridget            Georgetown V           5:48.75  
 14 Schmidt, Hallie              Catonsville            5:50.09  
 15 Davis, Jordan                Friendly               5:50.64  
 16 Barber, Cimone               C.D. Hylton            5:52.81  
 17 Valentine, Kelsey            Catoctin               5:53.53  
 18 Hulit, Sarah                 Wilde Lake             5:54.99  
 19 Basso-Luca, Melissa          Good Counsel           5:59.98  
 20 Weston, Ashley               Leonardtown            6:01.64  
 21 Lorenson, Lydia              Patuxent               6:03.65  
 22 Hemler, Alyssa               Oakland Mill           6:04.51  
 23 Omolola, Esther              Parkdale Hig           6:05.08  
 24 Vernon, Caitlyn              Old Mill Hig           6:06.06  
 25 Ogden, Katelyn               Marriotts Ri           6:08.87  
 26 Hastings, Alex               Edison                 6:10.72  
 27 Gresham, Alasia              Friendly               6:11.27  
 28 Spruill, Kendra              Friendship C           6:14.40  
 29 Mills, Tiara                 Friendship C           6:14.70  
 30 Stasiowski, Caroline         Seton Keough           6:15.29  
 31 Kuegler, Mary Catherine      Southern Bul           6:16.41  
 32 Greenwald, Jill              Atholton               6:19.40  
 33 Cash, Alyx                   Chesapeake H           6:19.61  
 34 Taylor, Alyssa               owings Mills           6:20.72  
 35 Vanagas, Michelle            Long Reach             6:20.84  
 36 Hamid, Abeer                 Paint Branch           6:20.87  
 37 Guilds, Kariah               Watkins Mill           6:27.22  
 38 Jones, Bailey                Howard                 6:29.81  
 39 Cockrell, Megan              Southern Bul           6:31.26  
 40 Schofield, Kelly             Centennial             6:32.75  
 41 Lavelle, Jessica             Catoctin               6:34.23  
 42 Furtow, Paige                Marriotts Ri           6:36.15  
 43 Ford, Gabrielle              Baltimore Po           6:54.71  
 44 Aley, Cassidy                Huntingtown            6:55.53  
 -- Bucknam, Kate                Woodrow Wils               DNF  
 -- Smith, Anya                  Woodrow Wils               DNF  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
 Meet Record: ! 11:07.18  12/18/2004  Halsey Sinclair, Montgomery Blair        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Causey, Erin                 Hereford              12:00.50  
  2 Yep, Rachel                  Mount Hebron          12:02.38  
  3 VandeWater, Emily            Hereford              12:10.56  
  4 Bonaro, Katy                 North Point           12:11.85  
  5 Mantelli, Sophie             Catonsville           12:12.56  
  6 Auth, Kendall                River Hill            12:18.09  
  7 Weiss, Jacqueline            Sherwood Hig          12:21.86  
  8 Vane, Chelsea                Mount Hebron          12:30.68  
  9 Schecklehoff, Tessa          Atholton              12:46.76  
 10 Alms, Cindy                  Reservoir             12:51.47  
 11 Barkley, Rachel              Hereford              12:55.24  
 12 Davis, Datra                 North Point           13:01.36  
 13 Nenno, Jessica               North Point           13:02.48  
 14 Tate, Cassandra              Good Counsel          13:11.33  
 15 Staver, Erin                 Northern              13:24.35  
 16 Guilds, Kariah               Watkins Mill          13:31.16  
 17 Lyon, Nicole                 Edison                13:31.64  
 18 Weis, Hannah                 Huntingtown           13:36.84  
 19 Taylor, Alyssa               Centennial            13:45.23  
 20 Dermer, Merritt              Franklin              13:45.24  
 21 Dvornicky, Rachel            Centennial            13:46.12  
 22 McHale, Kate                 Wilde Lake            13:59.21  
 23 Penn, Emily                  Howard                14:14.12  
 24 Bazelle, Alicia              Atholton              14:14.52  
 25 Miller, Jacinda              Woodrow Wils          14:30.12  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record: !  8.04  12/6/2008   Kristen Brown, McDonogh Sch                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Alexis             Old Mill Hig              8.54q  5 
  2 LaFond, Thea                 Kennedy                   8.57q  4 
  3 Franklin, Autumne            McDonogh Sch              8.71q  2 
  4 Adewole, Tejumade            Good Counsel              8.78q  3 
  5 London, Christine            Howard                    8.95q  1 
  6 McNeil, Najatee              Baltimore Po              9.07q  2 
  7 DeLoach, Jordan              Queen Anne S              9.09q  4 
  8 McFadgen, Hali               C.D. Hylton               9.17q  5 
  9 Reilly, Ashley               Chesapeake H              9.42   3 
 10 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre              9.75   5 
 11 Frazier, Ellie               Huntingtown               9.77   5 
 12 Aley, Linsey                 Huntingtown               9.80   3 
 13 Wright, Danielle             Oxon Hill Hi              9.85   3 
 14 Rhodes, Victoria             Sherwood Hig              9.89   2 
 15 Jones, Angelica              Queen Anne S             10.08   2 
 16 Kent, Taylor                 Oakland Mill             10.10   4 
 16 Pyatt, Tabitha               Baltimore Po             10.10   1 
 18 Evans, Jennifer              River Hill               10.19   3 
 19 Hall, Rosemary               Hereford                 10.20   4 
 20 Anderson, Casey              Sherwood Hig             10.22   1 
 21 Morris, Sierra               Franklin                 10.32   5 
 22 Lockard, Marie               Glenelg                  10.42   4 
 23 Edwards, Tiesha              Dunbar HS                10.53   4 
 24 Athens, Stephanie            Huntingtown              10.62   1 
 25 Powell, Robin                Chesapeake H             10.74   5 
 26 Anderson, Kerry              Riverdale Ba             10.89   1 
 27 Omolana, Olwatayo            Reservoir                10.98   3 
 28 Drake, Amber                 Patuxent                 11.07   2 
 29 Stewart, Taylor              Howard                   11.17   2 
 30 Pascale, Maria               Wilde Lake               11.33   1 
 31 Ledden, Rebecca              AI DuPont                11.62   2 
 32 Davis, Cassidy               River Hill               11.67   4 
 33 Windham, Aleah               Riverdale Ba             11.88   3 
 34 McMillon, Mignon             Paint Branch             12.18   2 
 35 Pizano, Lucero               AI DuPont                12.41   3 
 36 Barnes, Amoy                 Paint Branch             12.50   5 
 
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
 Meet Record: !  8.04  12/6/2008   Kristen Brown, McDonogh Sch                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Franklin, Alexis             Old Mill Hig              8.39  
  2 Franklin, Autumne            McDonogh Sch              8.40  
  3 Adewole, Tejumade            Good Counsel              8.42  
  4 LaFond, Thea                 Kennedy                   8.45  
  5 McNeil, Najatee              Baltimore Po              9.02  
  6 London, Christine            Howard                    9.04  
  7 McFadgen, Hali               C.D. Hylton               9.05  
 
Girls 4x200 Meter Relay Development
===================================================================
 Meet Record: ! 1:52.48  12/16/2006  C.H. Flowers High School, C.H. Flowers    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hammond  'A'                                        1:54.30   6 
  2 Long Reach  'A'                                     1:55.89   2 
  3 North Point  'A'                                    1:56.88   2 
  4 McDonogh School  'A'                                1:58.06   6 
  5 Maryvale Prep  'A'                                  1:58.57   5 
  6 Dunbar  'A'                                         1:59.77   6 
  7 Reservoir  'A'                                      2:00.36   5 
  8 Huntingtown  'A'                                    2:01.27   3 
  9 Good Counsel  'A'                                   2:01.54   6 
 10 Leonardtown  'A'                                    2:01.63   4 
 11 Chesapeake  'A'                                     2:01.66   4 
 12 Glenelg  'A'                                        2:02.43   6 
 13 Archbishop Carroll (Dc)  'A'                        2:04.44   3 
 14 Edison  'A'                                         2:04.51   4 
 15 Parkdale  'A'                                       2:06.05   5 
 16 Howard  'A'                                         2:07.20   2 
 17 Wilde Lake  'A'                                     2:08.10   3 
 18 Mount Hebron  'A'                                   2:08.41   5 
 19 Kennedy  'A'                                        2:09.20   5 
 20 Marriotts Ridge  'A'                                2:09.68   3 
 21 Riverdale Baptist  'A'                              2:10.02   4 
 22 Sherwood  'A'                                       2:11.41   1 
 23 Watkins Mills  'B'                                 x2:12.63   5 
 24 Patuxent  'A'                                       2:17.58   2 
 25 Paint Branch  'A'                                   2:18.34   4 
 26 AI DuPont  'B'                                     x2:18.83   4 
 27 Catoctin  'A'                                       2:22.17   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay Invite
===================================================================
 Meet Record: ! 1:43.46  12/18/2004  Largo, Largo                              
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McDonogh School  'A'                                1:45.04   8 
  2 Dunbar  'A'                                         1:47.04   8 
  3 Hammond  'A'                                        1:50.08   8 
  4 Paint Branch  'A'                                   1:50.26   7 
  5 North Point  'A'                                    1:50.50   3 
  6 Kennedy  'A'                                        1:51.62   6 
  7 Good Counsel  'A'                                   1:51.80   8 
  8 Huntingtown  'A'                                    1:52.68   4 
  9 Baltimore Poly  'A'                                 1:53.42   6 
 10 Suitland High  'A'                                  1:53.48   8 
 11 Old Mill  'A'                                       1:53.69   6 
 12 Reservoir  'A'                                      1:54.20   5 
 13 Franklin  'A'                                       1:54.61   6 
 14 Catonsville  'A'                                    1:55.01   5 
 15 Leonardtown  'A'                                    1:55.30   4 
 16 Sherwood  'A'                                       1:55.50   6 
 17 Queen Anne School  'A'                              1:56.74   5 
 18 Riverdale Baptist  'A'                              1:57.03   7 
 19 Chesapeake  'A'                                     1:57.14   5 
 20 River Hill  'A'                                     1:57.65   3 
 21 Marriotts Ridge  'A'                                1:58.16   3 
 22 Oakland Mills  'A'                                  1:58.24   3 
 23 Catoctin  'A'                                       1:58.30   3 
 24 Hereford  'A'                                       1:58.47   6 
 25 Glenelg  'A'                                        1:58.62   5 
 26 Laurel  'A'                                         1:58.65   7 
 27 Patuxent  'A'                                       1:59.59   4 
 28 Howard  'A'                                         1:59.62   2 
 29 Centennial  'A'                                     2:01.17   1 
 30 Owings Mills  'A'                                   2:01.60   1 
 31 Oxon Hill  'A'                                      2:02.16   8 
 32 Mount Hebron  'A'                                   2:02.74   7 
 33 Wilde Lake  'A'                                     2:04.81   2 
 34 AI DuPont  'A'                                      2:05.14   4 
 35 Woodrow Wilson.  'A'                                2:05.31   3 
 36 Northern  'A'                                       2:12.68   2 
 37 Atholton  'A'                                       2:19.30   1 
 -- Edison  'A'                                              DQ   5 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: ! 4:00.91  12/6/2008   Oxon Hill, Oxon Hill Hi                   
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McDonogh School  'A'                                4:09.30   6 
  2 Dunbar  'A'                                         4:13.44   6 
  3 Hammond  'A'                                        4:18.55   5 
  4 Sherwood  'A'                                       4:21.13   4 
  5 Old Mill  'A'                                       4:22.59   6 
  6 Edison  'A'                                         4:23.97   5 
  7 Friendly  'A'                                       4:24.24   6 
  8 Huntingtown  'A'                                    4:24.63   3 
  9 Catonsville  'A'                                    4:24.87   4 
 10 Glenelg  'A'                                        4:28.02   5 
 11 Riverdale Baptist  'A'                              4:29.52   6 
 12 Long Reach  'A'                                     4:30.69   2 
 13 Paint Branch  'A'                                   4:30.89   5 
 14 North Point  'A'                                    4:32.26   3 
 15 Chesapeake  'A'                                     4:35.32   3 
 16 River Hill  'A'                                     4:37.69   2 
 17 Hereford  'A'                                       4:38.22   5 
 18 Good Counsel  'A'                                   4:38.48   6 
 19 Catoctin  'A'                                       4:39.52   2 
 20 Marriotts Ridge  'A'                                4:42.20   3 
 21 Kennedy  'A'                                        4:42.72   4 
 22 Northern  'A'                                       4:43.39   3 
 23 Mount Hebron  'A'                                   4:43.95   5 
 24 Oxon Hill  'A'                                      4:45.25   1 
 25 Reservoir  'A'                                      4:49.28   2 
 26 Wilde Lake  'A'                                     4:54.22   2 
 27 Patuxent  'A'                                       5:06.09   1 
 28 Woodrow Wilson.  'A'                                5:22.78   6 
 29 AI DuPont  'A'                                      5:25.08   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
 Meet Record: ! 9:46.25  12/18/2004  Atholton, Atholton                        
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mount Hebron  'A'                                  10:19.88  
  2 C.D. Hylton  'A'                                   10:22.68  
  3 Atholton  'A'                                      10:31.04  
  4 Edison  'A'                                        10:33.00  
  5 Hereford  'A'                                      10:37.89  
  6 North Point  'A'                                   10:40.92  
  7 River Hill  'A'                                    10:43.57  
  8 Potomac School  'A'                                10:46.48  
  9 Catoctin  'A'                                      10:49.62  
 10 Catonsville  'A'                                   10:50.57  
 11 Good Counsel  'A'                                  10:54.50  
 12 Reservoir  'A'                                     10:54.98  
 13 Huntingtown  'A'                                   10:58.81  
 14 Chesapeake  'A'                                    11:05.14  
 15 Maryvale Prep  'A'                                 11:06.62  
 16 Kennedy  'A'                                       11:07.00  
 17 Marriotts Ridge  'A'                               11:10.50  
 18 Franklin  'A'                                      11:13.01  
 19 Wilde Lake  'A'                                    11:23.06  
 20 Northern  'A'                                      11:34.62  
 21 Seton Keough  'A'                                  11:37.42  
 22 Centennial  'A'                                    11:40.32  
 23 Patuxent  'A'                                      11:59.02  
 24 Owings Mills  'A'                                  12:00.20  
 25 Leonardtown  'A'                                   12:06.15  
 26 Woodrow Wilson.  'A'                               12:13.82  
 27 Howard  'A'                                        12:25.09  
 28 Paint Branch  'A'                                  12:25.41  
 29 AI DuPont  'A'                                     12:43.94  
 
Girls High Jump
================================================================
 Meet Record: !  5-10  12/12/2009  Lacey Shuman, Maryvale Pre                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stone, Hannah                Catoctin               5-06.00  
  2 LaFond, Thea                 Kennedy                5-04.00  
  3 Frazier, Deniesha            Dunbar HS              5-02.00  
  4 Holt, Nancy                  McDonogh Sch           4-10.00  
  5 Zwolinski, Monica            Leonardtown            4-10.00  
  6 Pelikan, Katie               Atholton               4-10.00  
  7 Butler, Diarra               Huntingtown            4-10.00  
  8 Gee, Jess                    Hereford               4-08.00  
  9 Pyatt, Tabitha               Baltimore Po           4-08.00  
 10 Tate, Michal                 Catonsville            4-08.00  
 11 Alper, Natalie               Atholton               4-06.00  
 12 Lenz, Marcy                  Chesapeake H           4-06.00  
 13 Oehrig, Carolyn              Glenelg                4-06.00  
 14 Wright, Danielle             Oxon Hill Hi           4-04.00  
 -- Whitney, Sheina              Reservoir                   NH  
 -- Best, Emma                   Catoctin                    NH  
 -- McFadgen, Miaisha            C.D. Hylton                DNF  
 
Girls Pole Vault
================================================================
 Meet Record: ! 10-00  12/18/2004  Heather Millford, Chesapeake -AA            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reilly, Ashley               Chesapeake H           8-06.00  
  2 Davis, Caitlin               River Hill             8-06.00  
  3 Lingenfelter, Kara           Chesapeake H           8-00.00  
  4 Davis, Kelly                 River Hill             7-06.00  
  5 Pfieffer, Taylor             Maryvale Pre           7-00.00  
  6 Shoemaker, Adrianna          Wilde Lake             7-00.00  
  7 DeAlmeida, Lisa              Maryvale Pre           7-00.00  
  8 Wenck, Abby                  Hereford               7-00.00  
 -- Burnett, Mackenzie           Wilde Lake                  NH  
 -- Reynolds, Breana             Southern Bul               DNF  
 
Girls Long Jump
================================================================
 Meet Record: ! 18-10  12/15/2007  Christina Manning, Westlake                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kelly, Erin                  Leonardtown           16-04.00  
  2 Fawole, Kristen              Long Reach            16-03.75  
  3 Williams, Anna               Edison                15-07.25  
  4 Burnett, Mackenzie           Wilde Lake            15-06.25  
  5 campbell, maria              suitland hig          15-06.25  
  6 Mercer, Amanda               Hammond               15-06.00  
  7 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre          14-10.00  
  8 Oehrig, Carolyn              Glenelg               14-05.75  
  9 Rampolla, Maggie             Maryvale Pre          14-03.25  
 10 Mantrangolo, Ashley          owings Mills          14-02.50  
 11 Woodridge, Jade              Archbishop C          14-00.75  
 12 Ausby, Winter                Seton Keough          13-02.25  
 13 Alsol, Dana Lei              Aberdeen              11-11.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================
 Meet Record: ! 37-04  12/6/2008   Geranda Williams, North Point               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LaFond, Thea                 Kennedy               39-07.25! 
  2 Caldwell, Jessica            McDonogh Sch          38-02.00! 
  3 Idris, Amira                 C.D. Hylton           37-03.50  
  4 Brown, Kristina              Edison                36-00.75  
  5 Davis, Caitlin               River Hill            34-05.50  
  6 Garrett, Jessie              Old Mill Hig          33-07.50  
  7 Hughell, Cynthia             Edison                32-06.00  
  8 Williams, Djnab              Hammond               30-00.75  
  9 Davis, Kelly                 River Hill            30-00.50  
 10 Williams, Patience           Hammond               28-09.25  
 11 Pfieffer, Taylor             Maryvale Pre          28-05.50  
 12 Goddard, Nikki               Leonardtown           27-09.00  
 13 Blanchard, Jasmine           Northern              27-06.50  
 -- Ausby, Winter                Seton Keough              FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
 Meet Record: ! 41-03  12/18/2004  Rachelle Wright, Potomac                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Casey                 Chesapeake H          34-05.50  
  2 Johnson, Erica               McDonogh Sch          33-08.25  
  3 Taylor, Shelby               Huntingtown           32-11.00  
  4 Stallings, Ashleigh          Maryvale Pre          32-10.00  
  5 hall, jasmine                suitland hig          32-08.25  
  6 Garry, Jessica               Catonsville           30-02.75  
  7 Minto, Stefanie              Paint Branch          30-00.50  
  8 Agoris, Christine            Franklin              29-07.00  
  9 Servance, Kayla              Reservoir             28-05.00  
 10 Ukwu, Tochi                  Parkdale Hig          28-03.50  
 11 Bikoy, Rose                  Friendly              27-10.75  
 12 Heuitt-Shaw, Serena          Aberdeen              26-10.25  
 13 Baird, Emma                  Maryvale Pre          26-09.25  
 14 Yancey, Jazimine             Glasgow               22-08.75  
 15 Anderson, Kori               Riverdale Ba          22-02.75  
 15 Onwudiwe, Yasmine            Paint Branch          22-02.75  
 17 Davis, Biz                   Catoctin              21-08.75  
 18 Connell, Katie               Northern              21-08.50  
 19 Dickerson, Allana            Glasgow               16-07.75  
 20 Obi, Denice                  Glasgow               16-04.75  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: !  6.40  12/18/2004  Tremaine Crayton, Glenelg                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Leshon              Glasgow                   6.51q  5 
  2 allen, ryan                  suitland hig              6.62q  2 
  3 Thomas, Kenneth              Atholton                  6.66q  7 
  3 Sosoo, Alwyn                 Reservoir                 6.66q  2 
  5 Wagner, Torie                Old Mill Hig              6.68q  6 
  6 Osborne, Colin               Glenelg                   6.72q  2 
  7 Uwandi, N. Reggie            Parkdale Hig              6.76q  6 
  8 Childs, Terrence             Oakland Mill              6.83q  4 
  9 Soetje, Erick                River Hill                6.84   3 
  9 Cheathem, Chavez             Aberdeen                  6.84   5 
  9 Thorpe, Kurtis               Edison                    6.84   4 
 12 Chatmon, Brandon             North Point               6.86   5 
 13 Carr, Charles                C.D. Hylton               6.87   6 
 14 Youngnia, Wylliam            Watkins Mill              6.89   1 
 15 alexander, Chris             Hammond                   6.90   7 
 16 Garrahan, Sean               Leonardtown               6.91   6 
 17 Izegwire, Olu                Dunbar HS                 6.96   3 
 18 Decarlo, Zach                Franklin                  6.97   4 
 19 Offutt, Michael              Watkins Mill              6.99   6 
 20 Gorrick, Nelson              Leonardtown               7.00   3 
 20 Cross, Allen                 Long Reach                7.00   2 
 22 Smith, Markel                Baltimore Po              7.01   7 
 22 Hall, Chris                  Hammond                   7.01   4 
 24 Zhu, Brian                   River Hill                7.02   5 
 24 Lewis, Shaquille             Glasgow                   7.02   1 
 24 Lawson, Harlan               Catoctin                  7.02   3 
 27 Adams, Vadal                 Oxon Hill Hi              7.03   4 
 28 Oduro, Marvin                Paint Branch              7.04   7 
 29 Adams, Jared                 Huntingtown               7.15   5 
 30 Jones, Darius                Patuxent                  7.16   1 
 31 Coley, Jovian                Kennedy                   7.17   7 
 32 Davis, Donte                 Friendship C              7.19   4 
 33 Cook, Dominique              Paint Branch              7.22   3 
 33 Young, Aaron                 Archbishop C              7.22   6 
 33 Davis, Dexter                Baltimore Po              7.22   2 
 33 Jackson, Nate                owings Mills              7.22   5 
 37 Howard, Braelin              Sherwood Hig              7.26   2 
 38 Gupton, James                North Point               7.32   7 
 39 Love, Shamon                 Good Counsel              7.35   5 
 40 Blyther, Joe                 Dunbar HS                 7.39   5 
 40 Whittington, Orlando         Southern Bul              7.39   1 
 42 squire, anmony               suitland hig              7.41   7 
 43 Carroll, Christopher         Good Counsel              7.45   4 
 44 Snow, Reginald               AI DuPont                 7.46   6 
 45 Jones, Amani                 Glenelg                   7.59   3 
 46 Motton, Edwin                Parkdale Hig              7.68   3 
 47 Curry, Shawn                 Woodrow Wils              7.77   1 
 48 Blue, Darryl                 Archbishop C              7.92   2 
 49 Shiles, Richard              Northern                  8.52   1 
 50 Brown, Cortez                Southern Bul              9.02   6 
 -- Mansaray, Sahied             C.D. Hylton                 DQ   4 
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
 Meet Record: !  6.40  12/18/2004  Tremaine Crayton, Glenelg                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Collins, Leshon              Glasgow                   6.51  
  2 allen, ryan                  suitland hig              6.55  
  3 Sosoo, Alwyn                 Reservoir                 6.66  
  4 Wagner, Torie                Old Mill Hig              6.67  
  5 Osborne, Colin               Glenelg                   6.73  
  6 Thomas, Kenneth              Atholton                  6.75  
  7 Childs, Terrence             Oakland Mill              6.84  
  8 Uwandi, N. Reggie            Parkdale Hig              6.87  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: ! 22.21  12/15/2007  Ryan Carter, Glasgow                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sutton, Sean                 Good Counsel             22.75   9 
  2 Collings, Leshon             Glasgow                  22.77   9 
  3 allen, ryan                  suitland hig             22.91   9 
  4 jacobs, taivon               suitland hig             23.27   9 
  5 Joseph, Steven               Baltimore Po             23.45   5 
  6 Youngnia, Wylliam            Watkins Mill             23.50   8 
  7 Soetje, Erick                River Hill               23.55   5 
  8 Poole, Josh                  Centennial               23.76   3 
  9 Childs, Terrence             Oakland Mill             23.81   6 
 10 Uwandi, N. Reggie            Parkdale Hig             23.89   8 
 11 Everett, Jeremiah            Dunbar HS                24.13   6 
 12 Cox, Devon                   Friendly                 24.17   7 
 13 Wagner, Torie                Old Mill Hig             24.23   6 
 14 Cheathem, Chavez             Aberdeen                 24.31   9 
 15 Gardner, Chris               Kennedy                  24.38   4 
 16 Kimbers, Rick                McDonogh Sch             24.41   4 
 17 Hargrove, Marquis            Dunbar HS                24.42   5 
 18 Offutt, Michael              Watkins Mill             24.59   7 
 19 Simpson, Delonte             Patuxent                 24.65   6 
 20 Evans, Howard                Dunbar HS                24.68   8 
 21 Mabon, Jermaine              Aberdeen                 24.74   1 
 22 Johnson, Taurence            Archbishop C             24.77   1 
 23 Alexander, Shaqueil          Archbishop C             24.78   2 
 23 sims, malik                  suitland hig             24.78   1 
 25 Johnson, James               Mount Hebron             24.79   6 
 26 Akinsanya, DJ                Hammond                  24.80   4 
 27 Lewis, Shaquille             Glasgow                  24.82   7 
 28 Jackson, Nate                owings Mills             25.02   8 
 29 Jean-Pierre, Andrew          Long Reach               25.26   8 
 30 William, Rashard             Friendly                 25.34   5 
 31 Steveson, Akeem              Oxon Hill Hi             25.36   7 
 32 Whittington, Orlando         Southern Bul             25.40   9 
 33 Lopez, Herbert               Reservoir                25.41   7 
 34 Mikhail, Hershfeld           Centennial               25.44   3 
 35 McLeod, Oji                  Marriotts Ri             25.61   3 
 36 Guffey, Chris                Huntingtown              25.88   2 
 37 Daniel, Medina               Centennial               25.92   2 
 38 Cary, Daniel                 Friendly                 25.96   7 
 39 Price, Darryl                AI DuPont                26.29   3 
 40 Ellis, Tye                   Southern Bul             26.35   8 
 41 Leacock, Carl                Sherwood Hig             26.70   2 
 42 Keddam, John                 Laurel                   27.09   4 
 43 Harvin, Malik                Laurel                   27.14   4 
 44 Balton, Shaquelle            Woodrow Wils             27.31   5 
 45 Heard, Julian                Marriotts Ri             27.35   3 
 46 McMurtray, Brendan           Marriotts Ri             27.95   3 
 47 Dominiski, PJ                Queen Anne S             30.60   2 
 -- Carter, Christian            Dunbar HS                   FS   5 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
 Meet Record: ! 50.44  12/15/2007  Bernard Goodwyn, Glasgow                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Patterson, Deven             Catoctin                 51.63   7 
  2 coleman, jordan              suitland hig             52.00   7 
  3 Hairston, Brandon            Atholton                 52.23   7 
  4 Randlett-Tydings, Vincen     Catonsville              53.34   3 
  5 Brown, Matt                  Long Reach               53.70   7 
  6 Ezenwanne, Eric              Oakland Mill             54.00   4 
  7 Keels, Malik                 Paint Branch             54.02   4 
  8 Richardson, Blake            Glenelg                  54.29   6 
  9 Green, Miles                 Baltimore Po             54.32   7 
 10 Walker, Antawane             Friendly                 54.35   5 
 11 Popeck, Alex                 Sherwood Hig             54.38   5 
 12 Gainey, Nate                 Mount Hebron             54.39   5 
 13 Booze, Joshua                Archbishop C             54.50   4 
 14 Wilson, Rico                 owings Mills             54.68   7 
 15 Ellis, Tye                   Southern Bul             54.89   3 
 16 Shea, David                  Reservoir                54.92   6 
 17 Preston, Marealle            Riverdale Ba             54.97   6 
 18 Butler, DeMarcus             Wilde Lake               55.06   5 
 19 Martin, Henry                Catonsville              55.25   2 
 20 Garner, Malique              Dunbar HS                55.28   4 
 21 Harty, Damon                 McDonogh Sch             55.35   4 
 22 Evan, Michael                Friendly                 55.46   4 
 23 Carter-Rimbach, Hunter       Atholton                 55.48   5 
 24 Zohorsky, Brian              Mount Hebron             55.58   6 
 25 Elue, Chuka                  Laurel                   55.79   6 
 26 Costley, Alex                Marriotts Ri             55.87   5 
 27 O\'Leary, Garrett            Huntingtown              55.88   3 
 28 Brown, Steven                Queen Anne S             56.78   3 
 29 Harris, Jerris               Wilde Lake               56.86   5 
 30 Conway, Devin                Chesapeake H             57.25   3 
 31 Heap, Loren                  Sherwood Hig             57.41   5 
 32 Mabon, Jermaine              Aberdeen                 57.92   4 
 33 McMurtray, Brendan           Marriotts Ri             58.20   3 
 34 Mertz, Steven                Mount Hebron             58.22   4 
 34 Hoskins, Dominique           Howard                   58.22   4 
 36 Triplett, Keon               Long Reach               58.77   3 
 37 King, Kevon                  Woodrow Wils             58.91   2 
 38 Montgomery, Andrew           Aberdeen                 58.95   5 
 39 White, Mark                  Paint Branch             58.99   3 
 40 Matthews, Arrington          Southern Bul             59.83   2 
 41 Davis, Devonte               Friendship C             59.99   1 
 42 Miller, Jeffrey              Friendship C           1:00.24   1 
 43 Graham, Jeoffrey             Friendship C           1:00.42   1 
 44 Curtis, Rondal               Friendly               1:01.93   3 
 45 Feder, Shaquaill             Friendship C           1:01.98   1 
 46 Lassor, Keenan               Glasgow                1:02.02   2 
 47 Mahone, Patrick              Friendship C           1:02.14   1 
 48 Mitchell, Kenan              Woodrow Wils           1:02.54   2 
 49 Simpson, Brite               Glasgow                1:02.88   2 
 50 Edgerton, Amir               Archbishop C           1:02.89   2 
 51 Jerome, Qasim                Parkdale Hig           1:05.27   3 
 52 Guillion, Michael            Northern               1:08.33   2 
 53 Fisher, Lorenzo              Friendship C           1:30.76   1 
 -- Sutton, Sean                 Good Counsel               DNF   7 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
 Meet Record: ! 2:00.15  12/16/2006  David Laratta, Quince Orcha               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tallerico, Thomas            Good Counsel           1:59.72! 
  2 Wieroniey, Timmy             Northern               2:02.01  
  3 Vernon, Cody                 Old Mill Hig           2:02.92  
  4 Levin, Eric                  McDonogh Sch           2:03.87  
  5 Campbell, Josh               Reservoir              2:05.35  
  6 McCoy, Michael               Laurel                 2:05.56  
  7 LaMarsh, Ripken              Chesapeake H           2:06.03  
  8 Olumese, Omozopkia           Oxon Hill Hi           2:06.25  
  9 Punyua, Kikanae              Glenelg Coun           2:06.66  
 10 Smith, Nicholas              Baltimore Po           2:06.98  
 11 Smith, Michael               Dunbar HS              2:08.28  
 12 Anderson, Evan               Hereford               2:08.40  
 13 Hoskins, Dominique           Howard                 2:09.01  
 14 Virostek, Tim                Wilde Lake             2:09.19  
 15 d, jaiver                    suitland hig           2:09.63  
 16 Cadeau, Sterling             Watkins Mill           2:09.69  
 17 Jones, Martin                Franklin               2:09.96  
 18 Phillps, Rami                Oxon Hill Hi           2:10.45  
 19 Sutton, Elijah               Kennedy                2:10.78  
 20 Harris, Rashawn              AI DuPont              2:11.12  
 21 Nonn, Nick                   Catonsville            2:14.65  
 22 Jones, Kyle                  North Point            2:15.10  
 23 Daniel, Devan                Paint Branch           2:15.37  
 24 Escanilla, Michael           North Point            2:15.66  
 25 Keene, De\'Ante              owings Mills           2:15.94  
 26 Guwani, David                Kennedy                2:16.02  
 27 Jones, Patrick               North Point            2:16.65  
 28 Wilson, Maurise              Aberdeen               2:17.27  
 29 Delancey iI, Alfonso         Baltimore Po           2:17.29  
 30 Duah, Xavier                 Paint Branch           2:17.72  
 31 Lane, Justin                 Laurel                 2:18.25  
 32 Kwon, Sean                   Hammond                2:18.28  
 33 Lindahl, Graham              Catoctin               2:18.35  
 34 Lowenstein, David            Long Reach             2:18.96  
 35 blocker, keith               suitland hig           2:24.96  
 36 Glivens, Issa                Archbishop C           2:25.77  
 37 Abah, Joshua                 Parkdale Hig           2:30.23  
 38 Cooper, Dylan                Woodrow Wils           2:50.00  
 39 Germa, Mickael               Archbishop C           3:05.45  
 -- Kumbelay, Aaron              Oakland Mill               DNF  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
 Meet Record: ! 4:25.95  12/15/2007  Joey Thompson, Howard High                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 O\'Connor, Ryan              Northern               4:25.71! 
  2 Vernon, Cody                 Old Mill Hig           4:27.36  
  3 Punyua, Kikanae              Glenelg Coun           4:29.69  
  4 Bemis, Ben                   Hereford               4:36.43  
  5 Blake, Tyler                 Leonardtown            4:47.42  
  6 Virostek, Tim                Wilde Lake             4:50.93  
  7 Mburu, Nick                  Mount Hebron           4:52.88  
  8 Cartledge, Juan              Oxon Hill Hi           4:53.28  
  9 Lefavor, Nick                Old Mill Hig           4:54.88  
 10 Nonn, Nick                   Catonsville            4:56.10  
 11 Lehnert, Matt                Hereford               4:56.48  
 12 Rizzi, Anthony               Wilde Lake             4:57.95  
 13 Rodriquez, Ariel             Watkins Mill           4:58.06  
 14 Smolyak, Gary                Atholton               4:58.27  
 15 Huang, Allan                 River Hill             4:58.29  
 16 Stadler, Reed                River Hill             4:58.49  
 17 Sheehy, Chris                Reservoir              4:59.02  
 18 Dorsey, Kevin                Catoctin               4:59.49  
 19 Crim, Seth                   Patuxent               5:00.59  
 20 Spann, Will                  Northern               5:01.63  
 21 Dunkley, Sheldon             owings Mills           5:01.66  
 22 Donaldson, Robert            Long Reach             5:02.74  
 23 McAlister, Jack              Edison                 5:04.51  
 24 Zack, Peck                   Centennial             5:05.69  
 25 Chandlee, Adam               Huntingtown            5:06.70  
 26 Mulhern, Ryan                Patuxent               5:06.72  
 27 Kwon, Sean                   Hammond                5:07.76  
 28 Bylis, Matt                  River Hill             5:08.95  
 29 Moore, Lee                   Glenelg                5:09.86  
 30 Andrews, Sam                 Oakland Mill           5:10.47  
 31 Starr, Jeremy                Glenelg                5:10.79  
 32 Jacobsen, Alex               Huntingtown            5:13.36  
 33 Rangel, John                 Edison                 5:13.39  
 34 Foley, Connor                Marriotts Ri           5:14.09  
 35 Marsh-Armstrong, Brennan     River Hill             5:14.34  
 36 Boku, Daniel                 Edison                 5:14.70  
 37 Reyes, Jose                  Parkdale Hig           5:15.61  
 38 Boyle, Mackey                Oakland Mill           5:23.42  
 39 Oslund, James                Howard                 5:25.53  
 40 Cleary, Joseph               Baltimore Po           5:35.64  
 41 Williams, Harold             Friendship C           5:44.76  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
 Meet Record: ! 9:40.60  12/16/2006  JP Allera, Wilde Lake W                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tockman, Kyle                Sherwood Hig          10:02.70  
  2 Mertz, Kevin                 Mount Hebron          10:03.12  
  3 Rivera, Mason                Hereford              10:09.28  
  4 Dickshinski, David           North Point           10:09.58  
  5 Rollo, Patrick               McDonogh Sch          10:11.16  
  6 Enerson, Duncan              Wilde Lake            10:16.39  
  7 Jones, Christopher           North Point           10:18.06  
  8 Schuler, Eric                Reservoir             10:19.18  
  9 Dorsey, David                Catoctin              10:19.33  
 10 Cerrito, Justin              Northern              10:30.36  
 11 Wilson, Nathaniel            Long Reach            10:31.75  
 12 Ponse, Ryan                  Leonardtown           10:35.24  
 13 Coffey, Sean                 Glenelg               10:38.59  
 14 Chetelat, Luke               Catonsville           10:39.42  
 15 Knopp, Michael               Edison                10:43.36  
 16 Keim, Robert                 North Point           10:47.08  
 17 Brown, Kyle                  Edison                10:55.23  
 18 Tibert, Ted                  Chesapeake H          10:57.38  
 19 Wood, Tyler                  Glenelg               10:58.26  
 20 Eyoseyas, Afework            owings Mills          10:58.60  
 21 Besser, Jason                Franklin              10:58.75  
 22 Bockmiller, Garrett          Catonsville           11:00.95  
 23 Demaree, Marshall            River Hill            11:01.95  
 24 Carey, Tim                   Leonardtown           11:02.72  
 25 Kraft, Sam                   Centennial            11:03.02  
 26 Chandlee, Joseph             Huntingtown           11:03.55  
 27 Jiroun, Zach                 Huntingtown           11:03.95  
 28 Luckin, Jon                  Hereford              11:05.49  
 29 Isberg, John                 Marriotts Ri          11:06.53  
 30 Enerson, Henry               Wilde Lake            11:12.68  
 31 Reyes, Jose                  Parkdale Hig          11:30.47  
 32 Bogert, Tyler                Franklin              11:36.16  
 33 Vassar, Marc                 Franklin              11:36.77  
 34 Schwab, Mark                 Patuxent              11:39.28  
 35 Ciarleglio, Tony             Marriotts Ri          11:40.14  
 -- Fleming, Colin               Northern                   DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
 Meet Record: !  7.55  12/15/2007  Zach Ray, Huntingtown                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Kyle                  Oxon Hill Hi              7.90q  3 
  2 Mitchell, Kyle               Reservoir                 7.92q  4 
  3 Robinson, Edward             Atholton                  8.21q  3 
  4 Haley, Paul                  Mount Hebron              8.23q  5 
  5 Freeman, Purcell             Long Reach                8.26q  1 
  6 roberts, Damiete             Watkins Mill              8.34q  1 
  7 Sampson, Todd                Oxon Hill Hi              8.41q  1 
  8 Ogbe, Esanye                 Franklin                  8.49q  2 
  9 Austin, Tyler                Patuxent                  8.50   6 
 10 Childs, Tenard               Oakland Mill              8.54   1 
 11 Barton, Jordan               Huntingtown               8.64   3 
 12 Jiggetts, Ryan               Catonsville               8.66   6 
 13 Williams, Jonathan           Baltimore Po              8.73   4 
 14 Ferguson, Todje              Howard                    8.84   6 
 14 Smith, Keith                 Old Mill Hig              8.84   5 
 16 Jones, Darious               Leonardtown               8.89   1 
 17 Brown, Steven                Queen Anne S              8.95   3 
 18 Harper, Victor               C.D. Hylton               9.00   1 
 19 Myers, Kyle                  Chesapeake H              9.05   5 
 20 Rollow, Russell              Wilde Lake                9.08   4 
 21 Howard, Luke                 Catoctin                  9.19   5 
 22 Scott, Keyvon                C.D. Hylton               9.32   2 
 23 Herring, Dontrell            Hammond                   9.36   2 
 24 Herndon, Brian               owings Mills              9.60   6 
 25 Marsh, Justin                Howard                    9.63   3 
 26 Belin, Malcolm               McDonogh Sch              9.65   6 
 27 Safraz, Khurram              Kennedy                   9.79   6 
 28 Gavett, Will                 Sherwood Hig              9.85   5 
 29 Williams, Dominique          Archbishop C             10.29   2 
 30 Bosir, Victor                Riverdale Ba             11.25   6 
 31 Decolin, Dimitry             Paint Branch             11.85   4 
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
 Meet Record: !  7.55  12/15/2007  Zach Ray, Huntingtown                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Smith, Kyle                  Oxon Hill Hi              7.77  
  2 Mitchell, Kyle               Reservoir                 7.86  
  3 Haley, Paul                  Mount Hebron              8.12  
  4 roberts, Damiete             Watkins Mill              8.23  
  5 Robinson, Edward             Atholton                  8.27  
  6 Ogbe, Esanye                 Franklin                  8.33  
  7 Sampson, Todd                Oxon Hill Hi              8.50  
 
Boys 4x200 Meter Relay Development
===================================================================
 Meet Record: ! 1:35.12  12/17/2005  Frederick Douglas HS, Frederick Do        
                         K Agyeman, L Haskins, T Porter, M Wheeks          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Reservoir  'B'                                     x1:40.49   2 
  2 Watkins Mills  'B'                                 x1:41.75   6 
  3 North Point  'B'                                   x1:41.99   3 
  4 Hammond  'B'                                       x1:42.67   5 
  5 Huntingtown  'B'                                   x1:42.93   4 
  6 Leonardtown  'B'                                   x1:43.51   4 
  7 Paint Branch  'B'                                  x1:44.36   2 
  8 Long Reach  'B'                                    x1:44.53   1 
  9 Patuxent  'B'                                      x1:44.86   1 
 10 Mount Hebron  'B'                                  x1:44.87   6 
 11 Edison  'B'                                        x1:44.95   4 
 12 Marriotts Ridge  'B'                               x1:45.07   4 
 13 Riverdale Baptist  'B'                             x1:45.14   5 
 14 Archbishop Carroll (Dc)  'A'                        1:45.45   4 
 15 Catoctin  'B'                                      x1:45.79   1 
 16 Wilde Lake  'B'                                    x1:46.48   2 
 17 Glasgow  'B'                                       x1:46.57   4 
 18 AI DuPont  'B'                                     x1:46.93   5 
 19 Oakland Mills  'B'                                 x1:47.36   3 
 20 Good Counsel  'B'                                  x1:47.65   2 
 21 Suitland High  'B'                                 x1:50.53   6 
 22 Sherwood  'B'                                      x1:52.86   1 
 23 Northern  'B'                                      x1:53.37   1 
 24 Kennedy  'B'                                       x1:53.96   5 
 -- Woodrow Wilson  'B'                                     DNF   6 
 -- Chesapeake  'B'                                          DQ   3 
 -- Oxon Hill  'B'                                           DQ   6 
 
Boys 4x200 Meter Relay Invite
===================================================================
 Meet Record: ! 1:31.01  12/15/2007  Glasgow, Glasgow                          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Suitland High  'A'                                  1:33.01   7 
  2 Oakland Mills  'A'                                  1:35.39   4 
  3 Catonsville  'A'                                    1:35.41   3 
  4 Baltimore Poly  'A'                                 1:35.45   4 
  5 Oxon Hill  'A'                                      1:35.57   7 
  6 Patuxent  'A'                                       1:35.98   2 
  7 Owings Mills  'A'                                   1:36.05   1 
  8 Good Counsel  'A'                                   1:36.08   6 
  8 Old Mill  'A'                                       1:36.08   2 
 10 Long Reach  'A'                                     1:36.65   1 
 11 Hammond  'A'                                        1:36.84   3 
 12 Paint Branch  'A'                                   1:37.41   5 
 13 Edison  'A'                                         1:37.43   4 
 14 North Point  'A'                                    1:37.58   5 
 15 Riverdale Baptist  'A'                              1:38.26   3 
 16 Watkins Mills  'A'                                  1:38.28   7 
 17 Franklin  'A'                                       1:38.50   3 
 18 Reservoir  'A'                                      1:38.74   2 
 19 Friendly  'A'                                       1:39.46   4 
 20 AI DuPont  'A'                                      1:40.22   6 
 21 Leonardtown  'A'                                    1:40.62   2 
 22 River Hill  'A'                                     1:40.84   5 
 23 Chesapeake  'A'                                     1:41.02   6 
 24 Kennedy  'A'                                        1:41.05   4 
 25 Southern  'A'                                       1:42.40   7 
 26 Huntingtown  'A'                                    1:42.70   3 
 27 Northern  'A'                                       1:42.93   3 
 28 Marriotts Ridge  'A'                                1:43.34   1 
 29 Sherwood  'A'                                       1:43.39   2 
 30 Howard  'A'                                         1:43.89   5 
 31 Catoctin  'A'                                       1:52.18   4 
 32 Archbishop Carroll (Dc)  'A'                        1:55.28   2 
 -- Wilde Lake  'A'                                          DQ   1 
 -- Glenelg  'A'                                             DQ   5 
 -- Glasgow  'A'                                             DQ   7 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
 Meet Record: ! 3:30.22  12/16/2006  Meade High School, Meade High S           
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Good Counsel  'A'                                   3:29.13!  5 
  2 Baltimore Poly  'A'                                 3:29.32!  5 
  3 North Point  'A'                                    3:36.87   3 
  4 Dunbar  'A'                                         3:38.29   3 
  5 Catoctin  'A'                                       3:39.99   1 
  6 Sherwood  'A'                                       3:40.15   1 
  7 Oakland Mills  'A'                                  3:40.50   2 
  8 Paint Branch  'A'                                   3:41.23   4 
  9 Glenelg  'A'                                        3:41.44   4 
 10 Oxon Hill  'A'                                      3:41.58   5 
 11 Catonsville  'A'                                    3:43.03   1 
 12 Kennedy  'A'                                        3:43.60   4 
 13 Edison  'A'                                         3:43.71   4 
 14 Reservoir  'A'                                      3:43.79   3 
 15 Wilde Lake  'A'                                     3:45.68   2 
 16 Mount Hebron  'A'                                   3:46.38   5 
 17 Marriotts Ridge  'A'                                3:46.97   3 
 18 Owings Mills  'A'                                   3:47.09   3 
 19 Centennial  'A'                                     3:48.75   2 
 20 Chesapeake  'A'                                     3:49.53   3 
 21 Watkins Mills  'A'                                  3:49.56   5 
 22 Old Mill  'A'                                       3:50.96   3 
 23 Franklin  'A'                                       3:51.57   2 
 24 Hammond  'A'                                        3:51.86   1 
 25 Patuxent  'A'                                       3:52.16   1 
 26 Friendly  'A'                                       3:55.43   2 
 27 Huntingtown  'A'                                    4:00.15   2 
 28 Woodrow Wilson  'A'                                 4:01.02   1 
 29 River Hill  'A'                                     4:01.36   2 
 30 Long Reach  'A'                                     4:04.08   1 
 31 Northern  'A'                                       4:05.65   1 
 32 AI DuPont  'A'                                      4:20.58   3 
 -- Howard  'A'                                              DQ   4 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
 Meet Record: ! 8:17.09  12/6/2008   Damascus, Damascus Hig                    
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sherwood  'A'                                       8:31.82  
  2 Laurel  'A'                                         8:41.94  
  3 Oxon Hill  'A'                                      8:45.14  
  4 Leonardtown  'A'                                    8:47.83  
  5 Oakland Mills  'A'                                  8:48.01  
  6 Owings Mills  'A'                                   8:49.80  
  7 Edison  'A'                                         8:49.91  
  8 Kennedy  'A'                                        8:51.70  
  9 Marriotts Ridge  'A'                                8:56.38  
 10 Potomac School  'A'                                 8:58.97  
 11 Mount Hebron  'A'                                   9:00.64  
 12 Franklin  'A'                                       9:00.88  
 13 Huntingtown  'A'                                    9:01.97  
 14 River Hill  'A'                                     9:02.50  
 15 Chesapeake  'A'                                     9:02.99  
 16 Catoctin  'A'                                       9:03.51  
 17 Good Counsel  'A'                                   9:06.48  
 18 North Point  'A'                                    9:08.68  
 19 AI DuPont  'A'                                      9:12.09  
 20 Catonsville  'A'                                    9:12.26  
 21 Northern  'A'                                       9:12.68  
 22 Atholton  'A'                                       9:13.73  
 23 Glenelg  'A'                                        9:20.65  
 24 Riverdale Baptist  'A'                              9:20.70  
 25 Centennial  'A'                                     9:27.82  
 26 Howard  'A'                                         9:27.99  
 27 Baltimore Poly  'A'                                 9:29.14  
 28 Patuxent  'A'                                       9:31.53  
 29 Aberdeen  'A'                                       9:31.88  
 30 Friendly  'A'                                       9:31.99  
 31 Southern  'A'                                       9:32.40  
 32 Paint Branch  'A'                                   9:32.41  
 33 Watkins Mills  'A'                                  9:34.13  
 34 Long Reach  'A'                                     9:54.54  
 35 Woodrow Wilson  'A'                                 9:54.88  
 36 Archbishop Carroll (Dc)  'A'                       10:11.98  
 37 Suitland High  'A'                                 10:34.67  
 -- C.D. Hylton  'A'                                        DNF  
 
Boys High Jump
================================================================
 Meet Record: !  6-08  12/6/2008   Tristan Benton, North Point                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mathis, Josh                 Franklin               6-00.00  
  2 Kuzmick, Ian                 Potomac Scho           5-10.00  
  3 Crane, Jason                 Chesapeake H           5-10.00  
  4 Butler, Jamal                North Point            5-10.00  
  5 Jiggetts, Ryan               Catonsville            5-08.00  
  6 Ellison, Dequan              Atholton               5-08.00  
  7 Morgan, RJ                   Leonardtown            5-08.00  
  8 Skaro, Mike                  Franklin               5-08.00  
  9 Passmore, Kyle               Hereford               5-06.00  
 10 Wells, Tim                   Atholton               5-06.00  
 11 Martello, Brendan            Hereford               5-04.00  
 -- Boyd, Kendall                Riverdale Ba                NH  
 -- Taylor, Deandre              Kennedy                     NH  
 -- Shankaras, Airiane           AI DuPont                  DNF  
 -- Perry, Joe                   Riverdale Ba               DNF  
 
Boys Pole Vault
================================================================
 Meet Record: ! 13-06  12/6/2008   Richard Wilkerson, Linganore                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mercer, Robert               Oxon Hill Hi          13-00.00  
  2 Gancarz, Ian                 Old Mill Hig          11-00.00  
  3 Hudson, Dylan                Chesapeake H          10-06.00  
  4 Owens, Spencer               Mount Hebron          10-00.00  
  5 Payne, Kevin                 Hereford              10-00.00  
  6 Gotthold, Benjamin           AI DuPont              9-06.00  
  7 Rollow, Russell              Wilde Lake             9-00.00  
  7 Harris, Grant                Centennial             9-00.00  
  7 Blevins, Adam                Chesapeake H           9-00.00  
  7 Walters, John                Marriotts Ri           9-00.00  
 -- Almario, Jose                River Hill                  NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
 Meet Record: ! 22-07  12/15/2007  Zach Ray, Huntingtown                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 roberts, Damiete             Watkins Mill          19-03.50  
  2 Smith, Keith                 Old Mill Hig          19-02.25  
  3 Miller, Dominique            C.D. Hylton           19-00.75  
  4 Morgan, RJ                   Leonardtown           18-08.75  
  5 Drummer, Malachi             Hammond               18-08.00  
  6 Johnson, James               Mount Hebron          18-01.50  
  7 Jones, Ricolis               Laurel                18-00.75  
  8 Cornforth, Robert            Paint Branch          17-04.75  
  9 Laurel, Nick                 Leonardtown           17-04.00  
 10 Sarver, Andrew               Sherwood Hig          15-07.25  
 11 Kivitz, Scott                Sherwood Hig          15-07.00  
 -- Holder, David                Northern                  FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
 Meet Record: ! 45-07  12/16/2006  Corryl Boyd, Westlake                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Kyle               Reservoir             43-08.75  
  2 Crane, Jason                 Chesapeake H          43-04.25  
  3 Nelson, Tyler                Paint Branch          41-06.50  
  4 Owino, George                Edison                41-04.50  
  5 Hart, Jamison                Edison                41-00.00  
  6 roberts, Damiete             Watkins Mill          40-06.75  
  7 Drummer, Malachi             Hammond               38-02.50  
  8 Hurd, Chris                  Catoctin              33-02.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
 Meet Record: ! 53-06.50  12/12/2009  Adantor Yao, Reservoir Ga                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Randall, John                Franklin              49-09.25  
  2 Ryan, Charlie                Hereford              46-07.00  
  3 Allam, Drew                  Chesapeake H          46-03.75  
  4 Silverman, Tyler             Catoctin              41-09.25  
  5 Kirby, Demarcas              AI DuPont             41-08.25  
  6 Robinson, Edward             Atholton              41-06.00  
  7 Mitchell, Emmanual           Old Mill Hig          39-10.00  
  8 Dean, Tevin                  Huntingtown           39-01.75  
  9 Cooper, Jahmari              Riverdale Ba          39-00.00  
 10 Poole, Lamarr                owings Mills          38-08.25  
 11 Rana, Issac                  Oxon Hill Hi          38-06.00  
 12 Dibattista, Jake             Reservoir             37-07.50  
 13 Heaton, Nick                 Catoctin              35-10.50  
 14 Wright, Deen                 Aberdeen              35-00.00  
 15 Cooke, Demonte               Laurel                34-06.50  
 16 Desrosiers, Sean             Glenelg               33-08.25  
 17 Montgomery, Jerry            owings Mills          33-04.75  
 18 Pusey, Darien                Riverdale Ba          33-03.75  
 19 Korzenowski, Scott           Long Reach            32-03.50  
 20 Myers, Tim                   Aberdeen              31-09.50  
 21 Williams, Cody               C.D. Hylton           29-08.50  
 22 Mauersberg, Jake             Northern              24-03.50  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) McDonogh School             76        2) Old Mill                   39   
    3) Mount Hebron                28        3) Dunbar                     28   
    5) Chesapeake                  26        6) Huntingtown                24   
    7) RIVER HILL                  23        7) Kennedy                    23   
    9) C.D. Hylton                 18        9) Hereford                   18   
   11) Long Reach                  16       11) Edison                     16   
   13) Hammond                     13       14) North Point                12   
   14) Leonardtown                 12       16) Catoctin                   11   
   17) Archbishop Carroll (DC)     10       18) Catonsville                 9   
   19) Suitland High                8       20) Atholton                    7   
   21) Maryvale Prep                6       21) Sherwood                    6   
   21) Reservoir                    6       21) Good Counsel                6   
   25) Paint Branch                 5       25) Wilde Lake                  5   
   25) Riverdale Baptist            5       28) Queen Anne School           4   
   29) Baltimore Poly               2       29) Georgetown Visitation       2   
   31) Howard                       1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Suitland High               36        2) Old Mill                   34   
    3) Good Counsel                30        4) Oxon Hill                  28   
    5) Reservoir                   26        5) Chesapeake                 26   
    7) Franklin                    21        7) Sherwood                   21   
    9) Hereford                    20       10) Mount Hebron               19   
   11) Northern                    18       11) Glasgow                    18   
   13) Catoctin                    16       13) Watkins Mills              16   
   15) North Point                 14       15) Baltimore Poly             14   
   17) Catonsville                 12       18) Oakland Mills              11   
   18) Atholton                    11       20) Leonardtown                10   
   21) Laurel                       9       22) Potomac School              8   
   23) Edison                       6       23) McDonogh School             6   
   23) C.D. Hylton                  6       23) Paint Branch                6   
   23) Glenelg Country              6       28) Dunbar                      4   
   29) AI DuPont                    3       30) Long Reach                  2   
   30) Wilde Lake                   2       30) Glenelg                     2   
   30) Hammond                      2       34) Patuxent                    1   
   34) Owings Mills                 1                                  


Return to Top

Email | About